PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tenis seyircileri neden sessizdir ?

irfanparlak
28.01.2005, 21:15
evet baslikta da gördügünüz gibi hep merak etmisimdir bu tenis turnuvalarinda seyirciler hiç ses çikarmadan oyunu izliyolar bunlarin sessiz kalmasindaki sebep ne ya tenis maçlarinda tezahürat yapilamaz mi ? görüslerinizi bekliyorum

mackolik_61
28.01.2005, 21:53
yaw biz tenis seyircilerini birakalim da bizim stada bakalim bizim stad türkiyenin en sessiz stadlarindan biri bizim statta neden ses çikmiyo.

Tandogan
28.01.2005, 23:13
Tenissever biri olarak bu konuda bir seyler söylemek istiyorum.Tenisbireysel bir spor ve konsantrasyon çok önemli.Oyuncunun tamamen topa,rakibe ve yapacagio vuruslara odaklanmasi gerekiyor.Maç oynanirken birakin tezahürat etmeyi, seyircilerden bir tanesinin oturdugu yerden ayaga kalkmasi bile o sirada oyuncunun konsantresini bozabiliyor.Alinan ve kaybedilen puanlardan sonra oyuncunun moral motivasyon olarak kendini oyuna adapte edebilmesi için seyircilerin tamamen susmalari beklenmeden hakem oyunu baslatmiyor.Zaten genelde de tenis zengin sporu olarak bilinir.O yüzden normal futbol maçlarina giden,bagirip çagirip tezahürat eden kesimi tenis maçlarinda pek göremezsiniz.

Ama Allah için teniste de çok iyi para var.Hele üst düzeyde profesyonel turnuvalarda sampiyon olan,çeyrek final ya da yari final oynayan oyuncular bayagi iyi para kazaniyorlar.Yillar önce tenisi birakmis olan eski Alman tenisçi Boris Becker sadece turnuvalardan 25 milyon dolar kazanmisti.Üstüne basina aldigi reklamlar ve diger ek gelirler de bu kazancinin disindaydi.

Harun-61
28.01.2005, 23:26
onu bilmiyorum ama dün kim Safin-federer macina bakti ??? üf behhhhhhh smileys/smiley32.gif

irfanparlak
29.01.2005, 00:56
yaw biz tenis seyircilerini birakalim da bizim stada bakalim bizim stad türkiyenin en sessiz stadlarindan biri bizim statta neden ses çikmiyo.

trabzonsporla ilgili bölümlerde bu konu zaten sik sik konusuluyo su anda tenisi tartisalim lütfen

irfanparlak
29.01.2005, 00:59
Tenissever biri olarak bu konuda bir seyler söylemek istiyorum.Tenisbireysel bir spor ve konsantrasyon çok önemli.Oyuncunun tamamen topa,rakibe ve yapacagio vuruslara odaklanmasi gerekiyor.Maç oynanirken birakin tezahürat etmeyi, seyircilerden bir tanesinin oturdugu yerden ayaga kalkmasi bile o sirada oyuncunun konsantresini bozabiliyor.Alinan ve kaybedilen puanlardan sonra oyuncunun moral motivasyon olarak kendini oyuna adapte edebilmesi için seyircilerin tamamen susmalari beklenmeden hakem oyunu baslatmiyor.Zaten genelde de tenis zengin sporu olarak bilinir.O yüzden normal futbol maçlarina giden,bagirip çagirip tezahürat eden kesimi tenis maçlarinda pek göremezsiniz.

Ama Allah için teniste de çok iyi para var.Hele üst düzeyde profesyonel turnuvalarda sampiyon olan,çeyrek final ya da yari final oynayan oyuncular bayagi iyi para kazaniyorlar.Yillar önce tenisi birakmis olan eski Alman tenisçi Boris Becker sadece turnuvalardan 25 milyon dolar kazanmisti.Üstüne basina aldigi reklamlar ve diger ek gelirler de bu kazancinin disindaydi.

zenginlerin izledigi ve bu yüzden sessiz olundugu konusunda birsey diyemem ama spor dallarinin genelinde odaklanmak çok önemli ama çogunda tezahürat eksik olmuyo ve bunu oyuncularda istiyo ...yani bence tezahüratli tenis maçlari nasi olur bi denenmeli büyük zevk alinabilir

Tandogan
29.01.2005, 11:23
Böyle bol tezahüratli bir tenis maçi izlemistim.Bir kaç yil önce Wimbledon Tenis Turnuvasinin final maçinda Goran Ivanseviç ve Patrick Raftter arasindaki final maçinda tribünleri ikioyuncunun seyircileri de yari yariya doldurmustu ve her puandan sonra müthis tezahüratlar yapilmisti.Hayatimda izledigim en keyiflimaçlardan da biriydi.Ama istebu ezelden beri geleneksel olmus,tenis maçlarindaoyuncular da fazla ses istemiyorlar.Hatta havadan uçak geçtigi zaman bile konsantre olamadiklarini dile getirip uçagin geçmesini bekliyorlar.Bir seyircinin cep telefonu çalsa hakem hemen uyariyor.Edited by: Tandogan

TheRapZoNe
30.01.2005, 19:30
Trabzonda bir profesyonel tennis maçi düsünemiyorum

Milletin elinde köfte içi ekmek, bayraklar, davullar, konfetiler, mesaleler.. Bence tenis o zaman geçrek manada spor olurdu.

Öyle sosyete isi kalmazdismileys/smiley36.gif

BordoMavili KIZ
01.02.2005, 21:10
mesela barcelona real madrid tin seyircileri de bagirmiyor , nba maçlarinada bagiran yok , tenis te evet irfanparlagin dedigi gibi konsantrasyon oyunu , ama avusturalya açik bu kuralin en az uygulandigi kort sürekli bagiriyorlar , birde oyuncu avusturalyali ise sahaya atlamadiklari kaliyor

biraz da bence egitim olabilir. tenis ve golf gibi sporlarda arsitokrat bir hava solunuyor , bu arada teniste favorim pete sampras ve boris beckerdi artik yoklar :)

İsmail Çavuşoğlu
01.02.2005, 21:18
bende tenisi çok sever ve izlerim tv den izlerken biri odaya girip konusmaya baslasa sustururum onlarismileys/smiley1.gif

TheRapZoNe
01.02.2005, 21:19
Trabzonda Sharapova veSerena Williams tennis maçi izlemek ne güzel olurdu smileys/smiley1.gif

BordoMavili KIZ
01.02.2005, 21:22
Venus williams olmaz mi :)

of-lee
02.02.2005, 03:01
serena willams ile venus willams olsun

daha iyi olur

Mehmet Alemdar
22.02.2005, 15:19
Maria Sharapova ile Martina Hingis veya erkeklerde Goran Ivaniseviç ile Roger Federer olmazmi_?

İleli
22.02.2005, 19:14
bayanlarda Sharapova - kournikova erkeklerde sampras - federer izlemeyi cok isterdim!

sheva
23.02.2005, 16:53
mesela barcelona real madrid tin seyircileri de bagirmiyor , nba maçlarinada bagiran yok

futbolun besigi sayilan ingiltere'de futbol maçlari da bir tenis maçi edasiyla izleniyor..arada çikan "aaaa" "oooo" seslerinden ve -bazen rakibe bile - yapilan alkistan baska pek öyle tezahürat olmuyor..akdenizlilikten midir yoksa tutunacak baska seylerin olmamasindan midir bilmem italya türkiye gibi ülkelerde futbol tezahürat ,ask demek..ingiltere liginden ne zaman bir maç izlesem aklima hep tenis maçlari gelir smileys/smiley4.gif..konudan sapmis olabilirim o yüzde..affolaEdited by: sheva

TS 61
15.04.2005, 03:32
Konsantrasyon...

Istanbul'da ki turnuvaya geliyormus Williams'lardan biri sanirim..

$FIRTINA61$
13.05.2005, 10:30
HER YERDE AVRUPADA HER SPOR DALINDA HEPSI SEZIZDIR AKLIMA GELIYORDU BIZIM BIR TENNISCIMIZ OLSA ACAYIP OLURDU BIZIMKILER BAAGIRDI HERKES SASIRIRDIsmileys/smiley36.gif