PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kongre Genel | Gün, Bugündür...

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Miraç Atalay Çiftçi
29.01.2008, 22:52
Trabzonspor'umuzun tarihi kongresiyle alakalı tüm detaylar burada....
Buradan devam edelim arkadaşlar...

Cem Balcı
30.01.2008, 01:29
10 şubatta aynı bu sayfa gibi tertemiz bir dönem açıcaz inşallah.:)

Uğurtan
30.01.2008, 08:22
Şafak 11... Az kaldı uşaklar dayanalım biraz daha sayılı gün çabuk geçer.. Kurtulacağız ve tertemiz bir sayfa açacağız inşallah..

mustafa gürsoy
30.01.2008, 08:25
İçimden bir ses sanki nuri ve saz arkadaşlarından kurtulamayacağız diyor. hayırlısı

Faik Yılmaz
30.01.2008, 08:50
İçimden bir ses sanki nuri ve saz arkadaşlarından kurtulamayacağız diyor. hayırlısı

o zaman önümüzdeki yıl şampiyonluk mücadelesi vereceğiz demektir....

ama bu ligde değil 2. lig A kategorisinde

mustafa gürsoy
30.01.2008, 08:52
o zaman önümüzdeki yıl şampiyonluk mücadelesi vereceğiz demektir....

ama bu ligde değil 2. lig A kategorisinde

bu takım o kadar büyüktür ki nuri bile küme düşüremez:)

Faik Yılmaz
30.01.2008, 08:55
korkusunu yaşatmak bile yeterince rezillik zaten illa düşürmek gerekmiyor

mustafa gürsoy
30.01.2008, 08:57

Yaşayabileceğimiz her rezilliği yaşadık sportif anlamda zaten. Bundan daha kötüsü olamaz. Yalnız her şeye rağmen başkanın art niyetli bir anlayıştan çok futbolla alakasının olmamasından kaynaklandığına inanıyorum bu rezaletin.

Faik Yılmaz
30.01.2008, 09:00
iyi bir aile yardımsever insanlar.... Kendisininde çok iyiniyetli olduğuna inanmakla birlikte başkalarının gazıyla başkan olduğuna bu yüzden başarısız olduğuna inanıyorum. yoksa kendisinin böyle bir niyeti neden olsunki. bu güne Trabzonsporu yüreğinde yaşamamış maçlarına gelmemiş birisi 2 sene önce birden Trabzonsporluluğu tutyor ve Başkan oluyor....

zeki gursoy
30.01.2008, 09:15
ya bende kötü niyetli değilim...
çok kişiden dahada fazla fanatikliğim vardır..
ama ben başkanlık yapamam..
bilmiyorum bu işi..
sadece gazla olsa güzel ayar veririm..
ama iş bilmek, dik durmak, sözünün eri olmak , yapamayacağın sözü vermemek gibi meziyetlerde gerkeli..başkan bunu unutmuş..
basit bişey sanmış başkanlığı..
sonunda sadece o değil tüm camia çuvalladı işte...
ama galiba bunlar hala çuvalladığının farkında değil..
mevzuu burda kitleniyor!

iyi bir aile yardımsever insanlar.... Kendisininde çok iyiniyetli olduğuna inanmakla birlikte başkalarının gazıyla başkan olduğuna bu yüzden başarısız olduğuna inanıyorum. yoksa kendisinin böyle bir niyeti neden olsunki. bu güne Trabzonsporu yüreğinde yaşamamış maçlarına gelmemiş birisi 2 sene önce birden Trabzonsporluluğu tutyor ve Başkan oluyor....

macka61
30.01.2008, 11:11
bu adam art niyetli değilse bende Buğra değilim art niyetli olmasa hala orda dururmuydu

karatasof
30.01.2008, 11:17

Biz böyle korkuları Başkan Özkan Sümer ve BMN'nin anketinde en fazla oy alan TS Başkan Adayı olarak görmek istediğiniz kişi Ahmet Ağaoğlu'nun asbaşkan olduğu 2003-2004 sezonunda yaşadık zaten.Ve o sezon takım ligi 14.sırada bitirebilmişti.

Ali Bektaş
30.01.2008, 11:24
Bence art niyetli.Yanılmış olsam bile her konuda bu kadar başarısız bir yönetimin çok önceden istifa edip edebiyle gitmesi gerekirdi.İnsanları kendine düşman edip,aly ettirmenin ne anlamı olabilirki ?

metehan
30.01.2008, 11:45
Biz böyle korkuları Başkan Özkan Sümer ve BMN'nin anketinde en fazla oy alan TS Başkan Adayı olarak görmek istediğiniz kişi Ahmet Ağaoğlu'nun asbaşkan olduğu 2003-2004 sezonunda yaşadık zaten.Ve o sezon takım ligi 14.sırada bitirebilmişti.

Bu konu defalarca açıklandı ama yine aynı şeyleri yazıp duruyoruz. O nedenle yine müdahale etme ihtiyacı duydum :)

Birincisi, bahsini ettiğiniz sezon 2001-2002 sezonudur. TS, o sezon ligi 13. sırada ve küme düşen Rizespor'un 3 puan önünde tamamlamıştır. Bu 3 puan da Trabzon'da Rizespor'u 2-1 yendiğimiz maçtaki 3 puandır.

İkincisi, o günkü şartlarla bugünkü şartların çok ama çok farklı olduğudur. Haciz kıskacında bir klüp, yenilenmeye çalışılan bir kadro ve bu şartlarda başlayan bir yenilenme süreci. Tabi sadece o sezona bakmamalıyız. Aynı yönetim sonraki sezonlarda neler yaptı, takımın performansını artırabildi mi? gibi sorulara da cevap vermek gerekir. Diyeceğim o ki, 2001-2002 sezonunun kabul edilebilir bir mazereti vardı, peki şimdi böyle bir mazaret var mı?

Daha önemli bir konu da var : Niyet! TS'un kadrosunun son 2-3 yılda ne hale getirildiğini düşünürseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Bu kadro sistemli bir şekilde sıradanlaştırıldı. Yapılması gereken hiçbir transfer (Atay Aktuğ'un 2. dönemi için de geçerli) yapılmadı. Arada alınan iyi oyuncular da verim alınamadan gönderildi. Evet bu yönetimin devraldığı TS da iyi durumda değildi ama akılcı davranarak TS'u daha iyi yerlere getirebilirlerdi. En basit örneğiyle geçen sezonun sonundaki TS'un bu sezona yansıyan performansı bu olmamlıydı. Ama onlar tam tersini yaptı.

Uzun lafın kısası, yönetimleri kıyaslarken bu ve benzeri pekçok faktörü birlikte düşünmek zorundayız. Sadece sonucu öne sürüp, bundan bir yorum çıkaramayız.

Erdem Keser
30.01.2008, 19:51
Albayrak'ın yılmaz savunucuları vardı bi aralar..
Gözlerimiz göremez oldu daha:)

Cem Balcı
30.01.2008, 19:54

acaba neden:confused::D

hasancolak
31.01.2008, 01:35
inşallah trarzonsporu şanpıyon yapa bılecek bırı gelır takımın başına

Ahmet Karaman
31.01.2008, 02:22
http://adsrv.adgroupm.com/adview8.php?id=150209020&ft=pageskin&site=internetspor
http://www.internetspor.com/v3/img/yazar/sedattunaliBanner.gif (sedat@internetspor.com)31 Ocak 2008 Perşembe Nuri Albayrak Aday Mı?
Sayın Nuri Albayrak yönetimi için yazdıklarımı bir araya toplasak; kimilerince şair Nef’i’nin sonu bile tercih edilesi olabilir benim için. Eleştirilerde zaman zaman kantarın topuzunu kaçırdığım; bir önceki yazım ve bundan sonraki yanlışlarda yazılacak yazılarım da dahil, kantarın ayar tutmama olasılığı bir yana; kendi adıma, başkanlıkta son günlerini yaşayan Nuri Albayrak’a , eleştirilere karşı gösterdiği çağdaş tavır nedeniyle teşekkür ederim.

Gelelim asıl konuya;
Nuri Albayrak Trabzonspor kulübünün, doğal olarak da , gazeteci kimliğimden ayrı tuttuğum, salt bir Trabzon gönüldeşi olan benim de başkanımdır. Herhangi bir ortamda, herhangi bir kişinin Nuri Albayrak hakkında, Trabzonspor Başkanı sıfatıyla söylediği her söz benim ilgi alanıma girer, eleştirilmesine ses çıkarmam elbet, lakin hakaret etmeye kalkanın da karşısında dururum, durdum..Kendisi “kötü” bir başkan ise, bu en başta Trabzon’un sorunudur, bizim sorunumuzdur. “Başarısız” maskesiyle bu kente belden aşağı vurmak için fırsat bekleyenleri iyi bilir, hadlerini de, elimizden geldiğince, bildiririz.

Kongreye sayılı günler kala , hala, Nuri Albayrak’ın aday olacağına dair çok saygın ve etkin isim ve kurumlardan sesler yükseliyor. Bu görüşü dillendirenlerin en güçlü argümanı, birkaç gün önce şehirdeki tüm bilboardları dolduran “Akyazı” başlıklı ilanlar..

Bu ilanları kimler astırdı bilmiyorum, ama Nuri Albayrak’ın insiyatifiyle asılmadığını “adım gibi” biliyorum.
Camianın önemli bir kısmın samimiyetinden şüphe etmediği ve fakat aynı oranda da başarısız bulduğu Albayrak; kendisine uzatılan her mikrofona, her arkadaşına ve dostuna, akrabasına “ aday olmayacağım” diyor ama nedense kimseyi inandıramıyor.
Bu inandıramayışta elbette ki geçmiş “tutarsızlıkların” büyük payı var ve ortada bir inandırıcı olamama sorunu var, bu çok açık. Yani sorgulanması gereken toplumsal algı değil, sunulan fotoğrafın flu gelip flu gitme inadıdır.
Nuri Albayrak aday olmayacak sevgili okuyucu. Öyle birilerinin dediği gibi nabız filan yokladığı da yok. Albayrak ailesi Nuri’lerini Trabzonspor başkanlığına aday gösterirken yüzde 95’lere varan bir “aile desteği” vermişken, bugün aday olmaması için “telkinde bulunan” aile efradı oranı yüzde yüzdür. Of’u ve Albayrak ailesini biraz olsun tanıyanlar, bu tablodan bir başkan adayı çıkmayacağını zaten iyi bilirler, biz bilmeyenlere son kez hatırlatalım: Trabzonspor’da Nuri Albayrak devri , çokça hatası ve sevaplarıyla 10 Şubat sabahı sona erecek! Herkes gardını buna göre alsın, Bizans kazanındaki savaş Albayrak’sız kaynamaya hazır olsun.

Mantığı; parçaların birleşimi olarak gören sağlıklı beyinler şimdi şu soruyu soruyor, biliyorum: Madem aday olmayacak, ne diye Akyazı ile uğraşmaya devam edip bir de Bilboardları ilan/reklamlarla donatıyor;

Yanıt basit;
Nuri Albayrak aday olamaycak ama, yönetimindeki birçok üye, siz anladınız kimler olduğunu, O’nun sayesinde “belki bir dönem daha Trabzonspor yöneticisi olma ihtimalini sevdiler” , ama boşa uğraşıyorlar..
Akyazı projesine gelince;
Nuri Albayrak her şeyden önce bir iş adamı ve Trabzonludur. Akyazı projesini “hayal ürünü” olarak gören kimi siyasetçilere inat bu projenin arkasında durarak, aslında, adı herkesçe malum olan siyasetçiyi tarih önünde küçük düşürmüş ve mahkum etmiştir. Proje anlatıldığında ilk tepkisi “ Rüya görüyorlar, oranın dolgusu bile yıllar sürer” diyen siyasi portre; dolgunun 3 ayda bitirileceğini anlayınca sessiz kalmış, gerçekleşme olasılığını görünce de, kerhen de olsa, destek vermek zorunda hissetmişti kendisini. Albayrak’ın fendi ilk raundu kazanmıştır ve belli ki Akyazı üzerinden başka bir savaş sürmektedir. Proje hayata geçirildiği sürece geri kalan hiçbir “hesap” beni çok da ilgilendirmez.

Ama şunu hiç unutmamalı Trabzon;

Evet tesis çok önemlidir, ama mesela İzmir’de çok güzel tesisler vardır ama süper lig de tek bir takımları bile yoktur? Ee, ne anladık şimdi oradaki stadlardan?
Aslolan başarılı ve kimliği olan bir “takıma” sahip olmaktır.
Nuri Albayrak yönetimi, giderayak en az 2 transfer daha yapmazsa, Akyazı Stadı’nın karayollarının altındaki toprak sahadan hiçbir fazlası ve farkı olmayacaktır!
Aslolan Trabzonspor’dur, tesisler değil…

TRANSFERLER
Nuri Albayrak, transfer çalışmalarının devam ettiğini ve biri Avrupa biri de Rusya’dan olmak üzere iki oyuncuyu kadroya katabileceklerini söyledi. Albayrak, gelen yönetimin elini güçlendirmek için her iki oyuncuya da “şartlı-kiralık” imza attırılacağını ve performansları beğenilirse bonservisleriyle birlikte alınmaları yolunun açık tutulacağını ifade etti. Albayrak, ara transferin 6 Şubat’a kadar uzatılması nedeniyle biraz daha araştırma ve düşünme şansı yakaladıklarını, Ersun Yanal’ın da onayladığı en az 2 oyuncuyu kadroya “mutlaka” katacaklarının da bilinmesini istedi.

delfino
31.01.2008, 09:29
beklenen gün gelicekse çekilen çile kutsaldır... haydi arkdaşlar sıkalım biraz dişimizi başka türlü olmucak bunlar buraya çivi çakıcaklarını sanıyolar herhalde ne haşim ne nuri nede haluk biteremez kimse bizi biz trabzonuz biz trabzon taraftarıyız ölene kadar yanındayızz trabzonumm biz senin aşığın biz sana gönül verenlerizz bizi kimse yıkamazz..

Faik Yılmaz
31.01.2008, 10:04
birileri aday olursa hangi yüzzle aday olacak çok merak ediyorum....

Süleyman Eruyar
31.01.2008, 11:13
Şener: Önce Akyazı

Trabzonspor başkan adaylarından Sadri Şener, kongre sonrası göreve gelmesi durumunda Akyazı projesi ile yakından ilgileneceğini söyledi. Akyazı projesini tamamen hayata geçirmenin yollarını arayacaklarını ifade eden Şener, "Bunun için çözüm yolları bakacağız. Trabzon borcun altından da rahatlıkla kalkar" dedi.
http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)

albayrak başındaykende acaba bu kadar düşünüyormuydun... trabzon mu bu borcun altında kalkacak senmi göreceğiz..

Nytre
31.01.2008, 11:47
böyle bir düşüncenin olmasının göstergesi faruk özakın iktidar partisinden m.vekili ve diğer ileri gelenleri ve SADRİ ŞENERİ yanına alarak kulübe gitmesidir. Mesajı vermiştir FARUK ÖZAK.

anahtarı ALBAYRAKTAN alarak SADRİ ŞENERE veriyor işte. O yüzden Sadri ŞENER de akyazının takipçisi olacak herhalde.

Ortada bir proje değil de resim varken bu kadar herşeyin olay olmasının nedeni de yine albayraktır.

Mütevazilikten ve TRABZONSPORLULUKTAN çok uzak olduğu kesin yaptığı icraatlarla.

Sadri Şenerin neden Faruk Özakla birlikte böyle bir mesaja alet olduğunu bilemiyorum. Akyazı projesinin İNŞAATÇILARI şimdiden belirlendi mi? Böyle bir güvence alındı mı?

CAFER ÖZER
31.01.2008, 13:48
Kongre neden ertelendi.?
Tüzük değişikliği yapılacağı için Trabzonsporu mahkemelerde süründürmemek için dediler.
Peki diyelimki dedikleri doğru,
Tüzük değişikliği yapıldımı.? CEVAP HAYIR
demekki amaç TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ değilmiş.
Asıl amaç ne idi.Ulusoydan intikam almak,Şimdi 9-10 şubatta yeni seçilecek Yönetim Ulusoya destek verebilir.O zaman büyük ihtimalle Kongre gene İptal edilecek.Bana öyle geliyor.

Faik Yılmaz
31.01.2008, 13:55
Kongrenin iptal edilmesi kime ve neye yaradı.....

bu sadece1 kişinin basit bir dilekçesimi yoksa planlı bir oyunmu ?

ÜNAL
31.01.2008, 13:56
Sonuşta başa gelecek ismi göreceğiz ondan sonra başkanı Trabzon tebrike mi gelir indirmeye mi bilinmez....

Ork Hun
31.01.2008, 14:01
belki albayrak yaptığı toplantılarda sadri şenerden söz almıştır ulusoyun karşısında olacağına dair
o zaman kongreyi ertelemez

sarman61
31.01.2008, 14:55

Deveye hendek atlatmakla uğraşıyoruz daha kolay bir iş. :)

LazAnisT
31.01.2008, 14:58
Taraftar:Trabzonsporun şu anki durumunun sebebi nedir?

Mehmet Demirkol:1-Yanlış yönetim 2-Yanlış yönetim 3-Yanlış yönetim

karatasof
31.01.2008, 16:05
Bu konu defalarca açıklandı ama yine aynı şeyleri yazıp duruyoruz. O nedenle yine müdahale etme ihtiyacı duydum :)

Birincisi, bahsini ettiğiniz sezon 2001-2002 sezonudur. TS, o sezon ligi 13. sırada ve küme düşen Rizespor'un 3 puan önünde tamamlamıştır. Bu 3 puan da Trabzon'da Rizespor'u 2-1 yendiğimiz maçtaki 3 puandır.
Sezon konusu söylediğiniz gibi olabilir düzelttiğiniz için sağolun.
İkincisi, o günkü şartlarla bugünkü şartların çok ama çok farklı olduğudur. Haciz kıskacında bir klüp, yenilenmeye çalışılan bir kadro ve bu şartlarda başlayan bir yenilenme süreci. Tabi sadece o sezona bakmamalıyız. Aynı yönetim sonraki sezonlarda neler yaptı, takımın performansını artırabildi mi? gibi sorulara da cevap vermek gerekir. Diyeceğim o ki, 2001-2002 sezonunun kabul edilebilir bir mazereti vardı, peki şimdi böyle bir mazaret var mı?
Şartlar konusu sizin takdiriniz.O zaman seçilen Özkan Sümer ve ekibide çok iddialıydılar ve pek çok yanlışı düzeltmeye söz vererek yönetime gelmişlerdi.Hatta o yönetime seçilmeyi ''Sayın Mehmet Ali Yılmaz'dan Kurtuluş'' ve/veya ''TS'un Kurtuluşu'' şeklinde isimlendirmişlerdi.Neticesi sizinde onayladığınız gibi bir maç neticesi ligde kalabilmeyi başarmak olmuştu.
Daha önemli bir konu da var : Niyet! TS'un kadrosunun son 2-3 yılda ne hale getirildiğini düşünürseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Bu kadro sistemli bir şekilde sıradanlaştırıldı. Yapılması gereken hiçbir transfer (Atay Aktuğ'un 2. dönemi için de geçerli) yapılmadı. Arada alınan iyi oyuncular da verim alınamadan gönderildi. Evet bu yönetimin devraldığı TS da iyi durumda değildi ama akılcı davranarak TS'u daha iyi yerlere getirebilirlerdi. En basit örneğiyle geçen sezonun sonundaki TS'un bu sezona yansıyan performansı bu olmamlıydı. Ama onlar tam tersini yaptı.
Niyet demişsiniz.Hiçkimse mevcut yönetimin kötü niyetli olduğunu söyleyemez yada söyleyenleri bağlar.Bu yönetim bencede başarılı olamamıştır fakat kimse bunu kasıtlı yaptıklarını iddia edemez.Yapılan en büyük yanlışta en başta TS taraftarlarının tribünlere onun için pankartlar astıkları ,kendisini yere göğe sığdıramadıkları ZD'ı takımın başına getirmek olmuştur.Onun harici yapılan transferler TS'un yakın geçmişinde yapılamayan genişlikte olmuştur ve ne yazık ki iş bilmez td elinde bu kadro heder edilmiştir.Hiçbir taraftar ki bunların TS taraftarı olması gerekmez alınan Marcelinho,Musampa,Ersen Martin gibi futbolcuların kalitesini tartışamaz.Eğer bu isimleri herhangi bir takım transfer etse pekçoğumuz onların ne büyük transfer yaptıklarını yazıp söylemekten usanmayacağımıza eminim.Tabi bu futbolcularda işbilmez td yüzünden küstürülmüş ve kaçırtılmıştır.Her yönetimin amacı başarılı olmaktır zaten bunu başaramadıklarında delege onları gerekli desteği vermeyerek alaşağı eder.
Uzun lafın kısası, yönetimleri kıyaslarken bu ve benzeri pekçok faktörü birlikte düşünmek zorundayız. Sadece sonucu öne sürüp, bundan bir yorum çıkaramayız.
Sonuç sizinde belirttiğiniz gibi yönetimleri kıyaslarken pek çok faktörü birlikte düşünmek gerektiğidir.Bu sezon ilk maçtaki olaylarla beraber başlayan süreçte TFF ve MHK'nın tutumu ile TS'un saha sonuçları arasındaki ilişkiyide gözardı etmemek gerekmez mi?Öyle ya?Bir futbol klübünün yönetimini en fazla etkileyecek olan o takımın alacağı saha sonuçları olduğuna göre?Bugün yaşanan pek çok şeyin TS'un kazanamadığı/kazandırılmadığı üç puanları neticesi yaşanmamışmıdır?

irfanb
31.01.2008, 16:21

1-Yok yönetim
2-Yok yönetim
3-Yok yönetim :)

Adem CAKIR
31.01.2008, 16:27
Sonuç sizinde belirttiğiniz gibi yönetimleri kıyaslarken pek çok faktörü birlikte düşünmek gerektiğidir.Bu sezon ilk maçtaki olaylarla beraber başlayan süreçte TFF ve MHK'nın tutumu ile TS'un saha sonuçları arasındaki ilişkiyide gözardı etmemek gerekmez mi?Öyle ya?Bir futbol klübünün yönetimini en fazla etkileyecek olan o takımın alacağı saha sonuçları olduğuna göre?Bugün yaşanan pek çok şeyin TS'un kazanamadığı/kazandırılmadığı üç puanları neticesi yaşanmamışmıdır?

Evet Trabzonspor son 2 senede kötü bile diyemeyeceğimiz kadar yönetimsiz ve sahipsiz bırakılmıştır ama bu durum,
Hakemlerin ve Federasyonun ve hatta Medyanın puştluklarını caiz göstermez...

Hekimoğlu
31.01.2008, 16:28
ersen martin olayı diyorum sadece.elinde 2 forvet var 1'i sakatlanmış sen forvet alacağın yerde sakatlanmış olsada ikinci yarının 3. yada 4. maçında sahada olacak adamı satıyorsun ve koskoca Trabzonspor'u umut buluta teslim ediyorsun yedek kulübesinde de ergin keleş.sağ bekleri saymaya başlasak sayfa biter golcün yok ve sen komik duruma düşerek golcünü kaybediyorsun.ve nasıl bir basiretsizlik acizlik ki transfer sezonu uzatılmasa ve hatta uzatıldığı halde bir golcü alamayacaksın.nasıl bir kabustur bu.

sanatik
01.02.2008, 11:59
Mesaj TV de Haciosmanoglu su an konusuyor ve ersun yanala devam etmicek gibi konustu...:confused:daha dogrusu devam etmicek öyle diyebiliriz eger baskan olursa

cok enteresan daha ersun yanal gelmeden bir ay önce kendisi ersun yanal ile anlastik imali laf ediyordu simdi baskan olabilmek icin neler ile cikiyor ortaya. Sucu ersun yanalda arayan trabzonsporun sorunlarini anlamamis demekdir.

OLCAY ÇAKIR
01.02.2008, 12:23
Şu Demirkol denen adamı bile, bir yazısından(asıl renkler konusunda)ötürü mail yağmuruna tuttuklarını hatırlıyoruz.
Sen kim oluyorsun babında.
Şimdilerde hakkımızda en güzel yazan,ifade eden konumunda.
Adam hep güzel yazıyordu.

Birde şunu gözlemledik bu kaos ortamında;bilmem katılan olurmu?
Bize bizden başka dost yok gibi beylik sözlerin arkasına yıllarca sığınıp,dost söylemleri bile şüpheli karşılamış camia olarak,aslında mevcut durumumuzdan ülke genelinin rahatsızlık duyduğunu farkettik.Farkettim.

O halde;

Bize bizden büyük düşman yok denebilirmi şu son çeyrek dilimimizde.

Samet Yildirim
01.02.2008, 12:26
cok enteresan daha ersun yanal gelmeden bir ay önce kendisi ersun yanal ile anlastik imali laf ediyordu simdi baskan olabilmek icin neler ile cikiyor ortaya. Sucu ersun yanalda arayan trabzonsporun sorunlarini anlamamis demekdir.

yani ben öyle anladim da...program bitikden sonra baskan adayimizla konustum telefonda orda anlattim ersun yanal söyle böyle diye oda bana daha belli degil ama taraftarin ersun yanali destekledigini biliyorum dedi bana...

sanatik
01.02.2008, 12:50
Şu Demirkol denen adamı bile, bir yazısından(asıl renkler konusunda)ötürü mail yağmuruna tuttuklarını hatırlıyoruz.
Sen kim oluyorsun babında.
Şimdilerde hakkımızda en güzel yazan,ifade eden konumunda.
Adam hep güzel yazıyordu.

Birde şunu gözlemledik bu kaos ortamında;bilmem katılan olurmu?
Bize bizden başka dost yok gibi beylik sözlerin arkasına yıllarca sığınıp,dost söylemleri bile şüpheli karşılamış camia olarak,aslında mevcut durumumuzdan ülke genelinin rahatsızlık duyduğunu farkettik.Farkettim.

O halde;

Bize bizden büyük düşman yok denebilirmi şu son çeyrek dilimimizde.

"Bir insan kendine yapdigi kötülügü dokuz köy toplansa yapamaz" derler (özellikle babam).

Kocaman bir yönetim sorunumuz var. Trabzonsporu basariya getirecek yolu kendileri bile dogru dürüst kestiremiyor ne basarsinki ?

@ Samsunluyum55

Bence Ersun Yanali degistirmek icin sezon sonunu beklemek gerekiyor.

Öztürk Adem
01.02.2008, 13:02
Kongre neden ertelendi.?
Tüzük değişikliği yapılacağı için Trabzonsporu mahkemelerde süründürmemek için dediler.
Peki diyelimki dedikleri doğru,
Tüzük değişikliği yapıldımı.? CEVAP HAYIR
demekki amaç TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ değilmiş.
Asıl amaç ne idi.Ulusoydan intikam almak,Şimdi 9-10 şubatta yeni seçilecek Yönetim Ulusoya destek verebilir.O zaman büyük ihtimalle Kongre gene İptal edilecek.Bana öyle geliyor.
Abi senın agzın ne soyluyor ole bole 1 durumu daha kaldıramaz trabzonspor 1 kez daha ertelenırse bılın kı bu bu takımın son nefesındeki azimsiz çırpınısıdır :(

Tahir
01.02.2008, 13:32
kaç gün kalmış hareket yok. bu ne biçim iş.gelecek yönetimin ömrü uzun olmaz böyle giderse.

FANATIK61
01.02.2008, 13:57
Pişiren: "Albayrak ikna edilmeli"
Başkan Nuri Albayrak'ın aday olması için ikna edilmesi gerektiğini belirten Trabzonspor Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, "Şehir, nasıl bir hakeme tepki olsun, diye sokaklara döküldüyse, Albayrak'ı ikna etmek için de yürüyüş yapılmalı" dedi.

"2 YIL DAHA GÖREVDE KALMALI"

Kongre öncesi görüşlerini açıklayan Aydın Pişiren, Kulüp Başkanı Albayrak'ın Trabzon için bir değer olduğunu söyledi. Aydın Pişiren, insanları kaybetmenin çok kolay, kazanmanın ise çok zdr olduğunu vurgularken şöyle konuştu:

"Saha sonuçları olarak Trabzonspor'un Nuri Albayrak döneminde çok iyi yerlere gelmediği ortada. Ancak birçok kulüp, zaman zaman bu tür kötü günler geçirir. Bu sonuçlar hepimizi çok üzüyor. Nuri Albayrak, bu kulübü başarıya taşımak için geceli gündüzlü çalışan bir insan. Herkes olaya sadece saha sonucu olarak bakmamalı. Albayrak, bu kulübün gelecek 50 yılını kurtaracak Akyazı projesini hayata geçirmek için önemli adımlar attı. Şimdi bu adımları devam ettirmesi için 2 yıl daha görevde kalmalı. Onu yeniden aday olması için ikna etmemiz gerekiyor."

:mad:

Berat
01.02.2008, 14:00
Son günlerde -hatta son yıllarda- okuduğum en komik (kaba olmamak için bu tabiri kullanıyorum) açıklama..

sarman61
01.02.2008, 14:07

Yazıları ve ismi ile Trabzonsporun yakınından geçmemesi gereken bir kişilik.

UğuR
01.02.2008, 14:07
[quote=FANATIK61;1123529]Pişiren: "Albayrak ikna edilmeli"
Başkan Nuri Albayrak'ın aday olması için ikna edilmesi gerektiğini belirten Trabzonspor Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, "Şehir, nasıl bir hakeme tepki olsun, diye sokaklara döküldüyse, Albayrak'ı ikna etmek için de yürüyüş yapılmalı" dedi.

İsmi lazım değil yöneticilerimizden birinin düşüncesini okuyabiliyorum.....:o
- hımmmmm bakiyim adam başı 25 ytl den 100-150 adam, hımmm
ne yapar 25*100=2.500 ya da 25*150= 3.750 Ytl hımm olur olur bi de bi fatura buluruz yazarız gidere iyi fikir sevdim bu işi,çok akıllıyım çok...
"

UğuR
01.02.2008, 14:12
Yazıları ve ismi ile Trabzonsporun yakınından geçmemesi gereken bir kişilik.

Niye yönetimi eleştirdiği için mi?

sarman61
01.02.2008, 14:13
Bmn yönetiminden bir ricamız olsa.
Sayın Albayrakı tekrardan işin ehli yönetici kişilerle tekrar dan aday olması için Gazete ilanı vermek için bir başlık açabilir lermi yada organizasyon yapabilirler mi. Yürüyüş olabilir mail bombardımanı olabilir mektup gönderebiliriz. :)

ilhan
01.02.2008, 14:20
Pişiren: "Albayrak ikna edilmeli"

Yorum yapmıcam. En anlamlı icon ; :D:D:D

Neyse yoruma gelince ;

O hakem bizden şampiyonluğu çaldığı, puanımızı gaspettiği için sokağa döküldü o kadar insan. Siz o hakemden daha fazla zarar verdiniz takıma!

sarman61
01.02.2008, 14:21
Niye yönetimi eleştirdiği için mi?

Niye olduğunu şöyle söyleyim. Kendisi Ersun Yanal Trabzonspor ile anlaştığı zaman aynen şunu söyledi. Çok yanlış bir hoca seçimi yönetim bu hocayı nasıl getirdi dedi. Şehirdeki herkez karşı bu hocaya gibi birşeyler söyledi. Hatta birde şöyle dedi hiç unutmam. Ben Trabzon şehrini çok iyi bilirim orda arkadaşlarım var. Daha sonraları Serdar Bali Ersun hoca için kelimelerle oynamısını iyi biliyor gibi bir açıklam yapınca anladım ki M.D Trabzonlu diye tandığı kişi Serdar Baliymiş.

Yani Trabzonsporluları tanıdaman çok iyi tanırım diyen biri benim gözümde sıfırdır. Ersun Hocayı Trabzonsporluların çoğu istedi. Gelmesinden de memnun kaldılar. Türbünler bunun şahidiri zaten. Şimdi böyle bir konuda yanlış teşhis koyan bir insanın haber kaynağı ne kadar yanlışsa yönetim konusunda da koyduğu teşhiz o kadar yanlıştır. Trabzonsporda ki bu düzensizlik yönetimin gitmesi ile hemen düzelecek mi sanıyorsunuz. Tahir abimizi bir dinlesin M.D ondan sonra bir daha yorum yapsın. İstanbuldan çıkmayan biri Trabzonu tanırım diyor komedi ya.

UğuR
01.02.2008, 14:28
- Bende İstanbul dan dışarı çıkmıyorum ama Trabzon Spor u takip ediyorum...
- Ersun Yanal ile ilgili düşüncesi onu bağlar,bu forumda sıkı Trabzon Spor lu olup Ersun Yanal ı beğenmeyen var...
-- Ayrıca konumuz bu değil,konumuz Trabzon Spor un yanlış yönetilip yönetilmediği sence yanlış yönetilmiyor mu?

iKİ mesaj üstdeki çağrın ciddi mi yoksa şakamı ?

KUTADGU
01.02.2008, 14:54
Sayın Albayrakı tekrardan işin ehli yönetici kişilerle tekrar dan aday olması için Gazete ilanı vermek için bir başlık açabilir lermi yada organizasyon yapabilirler mi. Yürüyüş olabilir mail bombardımanı olabilir mektup gönderebiliriz. :)

Başlığı aç
Bak bakalım kaç kişi arkandan gelecek..
Hadi yap şu güzelliği Albayrak'a

Berat
01.02.2008, 14:54

Kötü espri..

LazAnisT
01.02.2008, 15:28
Nedense bir türlü kongre havasına giremiyorum.Neden böyle oldum valla anlayamadım.

erdinc6167
01.02.2008, 15:57
Aziz Yıldırım, Şükür ve Polat şokta

Cin fikirli bir girşimci spor dünyasının ünlü isimlerini şok edecek bir şey yaptı. Girişimci, Aziz Yıldırım, Adnan Polat ve Hakan Şükür'ün isimlerinin marka haklarını satın aldı. Nasıl mı?

bende albayrakın ki alıcam sonra litarüğtürden bu ismin kalmasını sağlayacağım, nasıl

Faik Yılmaz
01.02.2008, 15:58

Cin fikirli bir girşimci spor dünyasının ünlü isimlerini şok edecek bir şey yaptı. Girişimci, Aziz Yıldırım, Adnan Polat ve Hakan Şükür'ün isimlerinin marka haklarını satın aldı. Nasıl mı?

bende albayrakın ki alıcam sonra litarüğtürden bu ismin kalmasını sağlayacağım, nasıl

5 kuruşa alırsın abey :)

TSezgin61
01.02.2008, 16:04

ya ben anlamadim... simdi ne gibi haklari oluyor adamin

Erkan
01.02.2008, 16:05
5 kuruşa alırsın abey :)
3 kurusluk adama 5 kurus verilirmi?:confused:

Süleyman Eruyar
01.02.2008, 16:06
hakaret etmek için herkes sırada bekliyor.. akbaba misali..

erdinc6167
01.02.2008, 16:08
hakaret etmek için herkes sırada bekliyor.. akbaba misali..
esatağfurullah etme bulma dünyası ne ekersen onu bicersin...

TSezgin61
01.02.2008, 16:15
3 kurusluk adama 5 kurus verilirmi?:confused:

verilirse oda 2 kurusa seni satar zaten:D

Emre B.
01.02.2008, 17:31
verilirse oda 2 kurusa seni satar zaten:D

Sonra satmaktan vazgeçer üstüne 2 kuruş verir.

OLCAY ÇAKIR
01.02.2008, 17:54
Şunları not düşelim;

Çok kötü yönetildik.
Alırken,satarken kötü işler yapıldı.
Stadyum ve benzinlik projeleri Trabzonspor'un geleceği için önemli adımlar oldu.
Projeler saha sonuçlarıyla örtüşmeyince,kıymeti zaten olmadı.

Seçim sürecine girildi,ama ne süreç,uzadıkça uzadı.

Biri gövdeden ayrılmış aday.
Biri eski başkan.

Gövdeden ayrılan pek bi cevval.
Eski başkan karizmatik.Ama bakandan icazet aldı damgasını kendi kendisinin sırtına vurdu.

Camia siyasetin göbeğinde .
Trabzonda hakim olanlar,Trabzonspor da da hakim olmalıydılar.Oldularda,ezici seçtiler Albayrak'ı..
Şimdi yürüyüş,koşu hatta maraton yapalımda albayrak devam etsin diyenler var,mutlaka iyi niyetliler.!

Not düşelim,hissiyatımdır;Sadri Şener kökeni itibariyle,bir kesimce sevilmiyordur.
Particilik ve takımcılık okadar birbirine yakın ve vazgeçilmez unsurlarki,milletin kafası karışık.

Belediye seçimleri var.

Şampiyonluk sizin,kupa bizim,şampiyonluk sizin,kupa bizim.

Ve bu sene şampiyon Anadoludan(kadıköyden)

Tahir
01.02.2008, 17:57
Şunları not düşelim;

Çok kötü yönetildik.
Alırken,satarken kötü işler yapıldı.
Stadyum ve benzinlik projeleri Trabzonspor'un geleceği için önemli adımlar oldu.
Projeler saha sonuçlarıyla örtüşmeyince,kıymeti zaten olmadı.

Seçim sürecine girildi,ama ne süreç,uzadıkça uzadı.

Biri gövdeden ayrılmış aday.
Biri eski başkan.

Gövdeden ayrılan pek bi cevval.
Eski başkan karizmatik.Ama bakandan icazet aldı damgasını kendi kendisinin sırtına vurdu.

Camia siyasetin göbeğinde .
Trabzonda hakim olanlar,Trabzonspor da da hakim olmalıydılar.Oldularda,ezici seçtiler Albayrak'ı..
Şimdi yürüyüş,koşu hatta maraton yapalımda albayrak devam etsin diyenler var,mutlaka iyi niyetliler.!

Not düşelim,hissiyatımdır;Sadri Şener kökeni itibariyle,bir kesimce sevilmiyordur.
Particilik ve takımcılık okadar birbirine yakın ve vazgeçilmez unsurlarki,milletin kafası karışık.

Belediye seçimleri var.

Şampiyonluk sizin,kupa bizim,şampiyonluk sizin,kupa bizim.

Ve bu sene şampiyon Anadoludan(kadıköyden)
çok güzel özetlemişsin eline sağlık.burası trabzon burası türkiye........

Faik Yılmaz
01.02.2008, 18:10
Sadri Şener seçilmeli :

1- Çünkü kimsenin adamı değildir. Klüpte ağabey vazifesi görür.....

2- Hiç bir partiden icazet alarak başkanlığpa gelmemiştir gelmeyecektir.

3- En kötü mali durumda olduğunda bile cebinden milyonlarca doları harcayan bir isimdir.

4- Daha önce yıllarca deneyimi vardır deneyimde çok önemlidir.

Erkut Ay
01.02.2008, 18:13
yahu neyi tartışıyoruzki;)...

Sadri şener zaten başkan...

şimdiden belli değilmi;)...

çekemeyen işin içinden çıkamadığı anda adını siyesete atacaklar vardır elbet...

Bulut61-34
01.02.2008, 18:22
yahu neyi tartışıyoruzki;)...

Sadri şener zaten başkan...

şimdiden belli değilmi;)...

çekemeyen işin içinden çıkamadığı anda adını siyesete atacaklar vardır elbet...

Belli de abiciğim korkuyoruz bir ayak oyunu olacak diye.

Ünyeli Murat
01.02.2008, 18:28
Yine bir kongre süreci, yine kaos ortamı ve Trabzonspor’dan nemalanma yarışı izliyoruz. Ve çok tuhafıma giden bir olay, neden kongreler sezon ortasında yapılıyor? Mayıs ayı sonunda sezon bitiminde yapılsa, değişiklikler, transferler o zaman yeni gelecek yönetime bırakılsa daha iyi olmaz mı? Her kongrede değişen yönetim sezon ortasında ne yapacak, bunu anlamak güç.

Trabzonspor’un her kongresi 1997’den bu yana hep sancılı olmuştur. Faruk Özak’ın 1997 yılında olağanüstü kongrede görevini bırakması ile başlayan süreçte iki kere M. Ali Yılmaz, iki kere Özkan Sümer (2003 yılında istifa etmiş, kongreye kadar yönetim kurulu başkansız devam etmiştir), birer kere de Atay Aktuğ ve Nuri Albayrak başkan olmuştur. M. Ali Yılmaz’ın görev yaptığı süreçte kulüp büyük borçlanma altına girmiş, iyi niyetli başkanın yanındaki basiretsizlere güvenmesi neticesinde Trabzonspor tam bir yaşlı futbolcu çöplüğüne dönmüştü. İstanbul’un eskileri alınmış, gençleştirme tamamen lafta kalmış, M. Ali Yılmaz’ın paraları neredeyse havaya savrulmuştur.

2000 kongresinde bu duruma seyirci kalamayan Trabzon’daki bilirkişiler Özkan Sümer’in oluşumunu destekleyerek bir devrim yapmış ve Onursal Başkan M. Ali Yılmaz’ın elinden başkanlığı alarak Özkan Sümer’e vermişlerdir. Sümer’in projeleri ilk senede borçları ödemek için kulübü küçültmek, sonra çekirdek kadro yaparak başarıya aç bir takımla hedeflere ilerlemek olmuştur.

Gerçekten de ilk senede takım kötü sonuçlarla ligi 13.sırada bitirmiş ama borçlarından büyük oranda kurtulmuştu. Ertesi sene Petkoviç, Emrah Eren, Erdinç, Erman Güraçar, Oumar, Aurelio, D’Haine, Sommers, Yattara, Fatih, Gökdeniz gibi oyunculardan kurulu kadro ile Türkiye Kupası kazanılmış, ligi 7. sırada bitirmişti takım. Sonraki sene Lee Young, Romaschenko gibi takviyelerle ligde 4. sıradayken bir Fenerbahçe maçı sonrası Federasyonun kararından sonra Özkan Sümer istifa etmiş, iki ay sonra kongrede Atay Aktuğ aynı misyonu sürdürmek üzere başkan olmuştu.

Atay Başkanımız sezon ortası Tolga Seyhan ve Volkan’ı transfer etmiş, takım yine kupayı kazanmış ve ligi 2. sırada bitirmiştir. Sonra Trabzonspor’un klasik hastalığı olan transfer yanlışı devam etmiş, Fatih’in sakatlığında santrfor olarak Augustine alınmış ve trajik şekilde Dinamo Kiev’e takım elenmiştir. O sezon ortasında Ziya Doğan ayrılmış, yerine Şenol Güneş gelmiş, orta sahaya belki de bütün takımların kadrosunda görmek isteyeceği Szymkowiak alınmıştır. Ancak Fatih’in yanında eksikliği hissedilen bitirici-yıpratıcı santrfor olarak Szymek’in takım arkadaşı Zurawski küçük hesaplar yüzünden alınmamış, bu da Trabzonspor’un çöküşünün başlangıcı olmuştur.

Ertesi sezon (2005-2006) başında yapılması gereken ve Şenol Güneş’in istediği üç transfer (kaleci, libero, nokta vuruşu yapan santrfor) kamp bitince alınmıştır. Şenol Güneş’in en büyük hatası, istedikleri yapılmadığı halde Trabzonspor sevgisi sebebiyle o anda görevinden istifa etmemesidir. Atay Aktuğ günü kurtarmak için son anda 3,5 milyon Euro’ya Tomas Jun’u transfer etmiş ama transferde geç kalmasının bedelini kongrede başkanlıktan ayrılarak ödemiştir. Çünkü takım Kıbrıs Rum Kesimi’nin Anorthosis takımına elenmiş, hem ülke içinde taraflı tarafsız herkesin sempatisini kaybetmiş hem de çöküşün hızlanmasına sebep olmuştur.

Şimdi ise o çöküşün kalıntıları üzerinde bir Trabzonspor durmaktadır. Nuri Albayrak 2005 kongresinde büyük vaatlerle aday olmuş, oyların büyük çoğunluğu ile başkan seçilmiştir. 2006-2007 sezonu başında Marcelinho gibi bir ismi herkesin hayretleri arasında Trabzonspor’a getirdi. Ankaragücü’nün gelecek vaat eden golcüsü Umut’u 2 milyon dolara almış, Adem ve Djokaj karşılığında Ankaraspor’dan sessiz golcü Ersen ve Musa Büyük’ü transfer etmiştir. Ama Trabzonspor’un genlerinde olan hastalığın etkisiyle gereksizce Musampa’yı da transfer etmiştir.

Yönetimdeki üç başlılık (Albayrak – Hacıosmanoğlu - Sayitoğlu) daha ilk sezonda kendisini göstermeye başlamıştır. Hacıosmanoğlu, İspanya’da teknik direktörlerle randevu alırken Sayitoğlu nereden çıkmışsa Lazaroni ile anlaşmıştır. 4. hafta sonunda Hacıosmanoğlu da intikamını almış, Lazaroni ile olan sözleşme feshedilerek Ziya Doğan ile anlaşılmıştır. Uzun lafın kısası, Trabzonspor basiretsiz ellerde son 3 senede perişan edilmiştir.

Şimdi yeni bir kongrenin eşiğindeyiz… Yine adaylar çıkmış, yine ortalık Trabzon cephesinde karışmıştır. Adaylardan İbrahim Hacıosmanoğlu dik duruşu ve sert sözleri ile gençlerin dikkatini çekmektedir ancak -bana göre- Trabzonspor’u yönetecek birikimden yoksundur. Hacı Yıldız’ın ise eski boksör olduğunu biliyoruz. Şu şartlarda hatalarından ders almış bir Nuri Albayrak dışında Trabzonspor adayı yok gibi görünmektedir. Bu durumda yine Nuri Albayrak seçilecek gibidir…

Bir de camiada Ahmet Ağaoğlu lafları dolaşmaktadır. Sorarım sizlere; Golf Federasyonu Başkanı olduğunu Türkiye’de elit kesim hariç kim biliyordu Ahmet Ağaoğlu’nun? Ancak söz konusu Trabzonspor olunca konuşmaktan çekinmeyen Ahmet Ağaoğlu sanırım Trabzonspor üzerinden gündeme gelmek istemektedir. “Ben aday olmam, Trabzonspor artık bitmiştir, ben kendimi ezdirmem…” gibi laflara neden gerek duymaktadır? Belki de unutulduğu bir ortamda başkanlık için beni de hatırlayın demek istiyordur. Trabzonspor’un böyle kişilere ihtiyacı yoktur. Trabzonspor kişilerden üstündür. Kimse Trabzonspor üzerinden menfaat sağlamaya çalışmasın.

Son olarak şunları söylemek istiyorum. Trabzonspor’un bu şartlarda bütün çatlak sesleri kesecek, Trabzon ve İstanbul kanadının da onayını alacak, işi bilen, Trabzonspor üzerinden menfaat sağlayanların ayağını kulüpten kaydıracak, lafı dinlenir, medyada Trabzon’u başarıyla temsil edecek bir başkana ihtiyacı vardır. Bu isim Ali olur Veli olur fark etmez. Eğer Nuri Albayrak devam edecekse, kendisini yarı yolda bırakmayacak güçlü isimleri yönetime almalıdır. Eğer stat projesini hayata geçirip, Ersun Yanal’la gelecek sezonun altyapısını hazırlayacaksa tercihimi Nuri Albayrak’tır. Yoksa bu şartlarda kim gelirse gelsin aynı hamam aynı tas böyle devam ederiz.

Cafer Bulur
01.02.2008, 21:24
ibrahim haciosmanoglu songünlerde yaptigi fevri cikislarla büyük puanlar kaybetti diye düsünüyorum.önce trabzonspor icin yardim kampanyasi baslatmaliyiz diyen ve ilk yardimi kendisinin yapacagini söyledigi halde uygulamaya koymamasi.ardindan trabzonspor camiasinda tartisilmayan ve tartisilmamasi gereken ersun yanalla yola devam etmeyecegini aciklamasi.acaba haciosmanoglu trabzonsporun teknik direktörünü degistirerek mi basariya ulacagini zannediyor.bunu yaparsa haciosmanoglunun isi o gün biter.gercekten böyle bir yanlisa düsecegine inanmak istemiyorum.

My
01.02.2008, 21:37
Şener'in As Başkanı Kim Olacak ?
Nevzat Şakar Şener'in listesine girmeyi kabul ederse as başkan kim olacak?
01 Şubat 2008 / 20:44

http://aycu15.webshots.com/image/44174/2003914439987681217_rs.jpg

Trabzonspor'da yaklaşan genel kurul öncesi önemli gelişmeler yaşanıyor.
Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın eski as başkanlardan Nevzat Şakar'a Sadri Şener'in listesinde olması noktasında baskı yaptığı ve Şakar'ın bu konuda karar aşamasında olduğu öğrenildi.

Peki Nevzat Şakar listeye girmeyi kabul ederse, yönetim kurulundaki konumu ne olacak? Şimdilerde herkes bu sorunun cevabını arıyor. Kulislerde iki ihtimal üzerinde duruluyor.

Birincisi; Trabzonspor'da Nevzat Şakar'ın başkan yardımcısı olacağı şeklinde..

İkinci ihtimal ise; as başkanlığın Nevzat Şakar'a verileceği, yönünde…

Trabzonspor'daki 3 tane olan başkan yardımcılığı görevinin tek kişiye düşürülerek, bu görevin sadece Hayrettin Hacsalihoğlu'na verileceği en çok üzerinde durulan ihtimal olarak göze çarpıyor.

Yani Kulüpte bir as başkan ve bir başkan yardımcısı olacak. Her iki isme de eşit yetki verilecek.

Trabzonspor'da daha önce as başkanlık görevinde bulunan Şakar'ın bu saten sonra as başkanlık görevi dışında bir başka görevde yer kabul etmeyeceği kamuoyunda oldukça fazla dillendiriliyor.

Kamuoyunda kulislerde bu konular konuşula dursun ilerleyen günlerde kimin as başkan kimin başkan yardımcısı olacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: http://www.trabzonunsesi.com/images/news_source/61.jpg

Emorfo
02.02.2008, 02:29
Sadri Şener yarın akşam 18:00'de İstanbul 1967 Trabzonsporlular Derneği'nde kulüp üyeleri ve taraftarlarla biraraya gelecek. Bir terslik olmazsa gitmeyi düşünüyorum. İlgilenen varsa haberi olsun.

Emiroğlu
02.02.2008, 05:14
Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın eski as başkanlardan Nevzat Şakar'a Sadri Şener'in listesinde olması noktasında baskı yaptığı ve Şakar'ın bu konuda karar aşamasında olduğu öğrenildi.

Bu ne biçim bir düzendir yaa ? Alenen çomak sokmak gibi bişey ! Ayan beyan benim adamımı alacaksın diye baskı yiyor Sadri Şener !

Ne faruk özak ne başkası...1 tane adam yok ! 1 tane bile !

CAFER ÖZER
02.02.2008, 09:57
Bu gün gazetelerde Çıkan haber
AYDIN PİŞİREN diyorki Albayrak aday olsun diye Yürüsünler diyor.
Evet arkadaşlar Yürüyelim çünkü bir çok neden Var
Ey albayrak Trabzonspor tarihine kara leke olarak geçtinmiz
Takımı Küme düşürme hattına soktunuz
Transfer yapmayı beceremediniz.
Satamayı beceremediniz.
Takıma Yıldız aldınız O yıldızları takımda Oynatacak değil Kaçıracak TEKNİK MÜSVETTE ile anlaştınız,
Futbolcu alamayan,
teknik direktör seçemeyen
Futbolcuyu satmayı beceremeyen Binlerce başarısız hareketi olan Albayrak için yürümeliyiz.
Ellerinde sadece Resmi olan Akyazı projesi onuda devlet 2011 hatırına yaparsa yapacak
yürüyecekmişiz.
Hadi ordan Bu taraftar şimdiye kadar Yürüyüp Kulübü başınıza yıkmadığına dua edin.
Evet taraftar yürümeli idi Kongre iptal odluğunda Kulübü basıp anahtaları elinizden almalı idi.
Yürümek İçin ne başarı yaptınızda Bu taraftar yürüsün,Kongrede zaten üyeler sizi seçmek için yürüdü ne yaptınız,Taraftar Trabzonsporu sevmiyorsa Yürümeli,Sizi yeniden seçtirsinki Takımı Küme düşürün.
Bu habere aslında Şu başlık atılmalı idi
YÜZSÜZLÜĞÜN BU KADARINADA PES.
'Albayrak için yürüsünler'
Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, adaylığı düşünmeyen ve bunu ekibiyle paylaşan Başkan Nuri Albayrak'a büyük haksızlık yapıldığını savundu.
2.2.2008

Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, adaylığı düşünmeyen ve bunu ekibiyle paylaşan Başkan Nuri Albayrak’a büyük haksızlık yapıldığını savundu. “Bir hakeme tepki için nasıl sokaklara döküldüyse bu şehir, Albayrak’ı ikna etmek için de yürüyüşler yapılmalı” diyen Pişiren, “Atılan adımların devamının gelmesi için 2 yıl daha görevde kalmalı. Ancak şu da bir gerçek ki, kendisine edilen küfürler Albayrak’ın onurunu kırdı” yorumlarını yaptı.

Atalay
02.02.2008, 10:43
Cafer abi yürürlerse şaşırma...

Çünkü ben şaşırmam..!!

Çünkü bu millet lastik top dagatsan izdiham yaratıyor!!

SEVGİLERİMLE..

Bulut61-34
02.02.2008, 11:03
Bu gün gazetelerde Çıkan haber
AYDIN PİŞİREN diyorki Albayrak aday olsun diye Yürüsünler diyor.
Evet arkadaşlar Yürüyelim çünkü bir çok neden Var
Ey albayrak Trabzonspor tarihine kara leke olarak geçtinmiz
Takımı Küme düşürme hattına soktunuz
Transfer yapmayı beceremediniz.
Satamayı beceremediniz.
Takıma Yıldız aldınız O yıldızları takımda Oynatacak değil Kaçıracak TEKNİK MÜSVETTE ile anlaştınız,
Futbolcu alamayan,
teknik direktör seçemeyen
Futbolcuyu satmayı beceremeyen Binlerce başarısız hareketi olan Albayrak için yürümeliyiz.
Ellerinde sadece Resmi olan Akyazı projesi onuda devlet 2011 hatırına yaparsa yapacak
yürüyecekmişiz.
Hadi ordan Bu taraftar şimdiye kadar Yürüyüp Kulübü başınıza yıkmadığına dua edin.
Evet taraftar yürümeli idi Kongre iptal odluğunda Kulübü basıp anahtaları elinizden almalı idi.
Yürümek İçin ne başarı yaptınızda Bu taraftar yürüsün,Kongrede zaten üyeler sizi seçmek için yürüdü ne yaptınız,Taraftar Trabzonsporu sevmiyorsa Yürümeli,Sizi yeniden seçtirsinki Takımı Küme düşürün.
Bu habere aslında Şu başlık atılmalı idi
YÜZSÜZLÜĞÜN BU KADARINADA PES.
Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, adaylığı düşünmeyen ve bunu ekibiyle paylaşan Başkan Nuri Albayrak'a büyük haksızlık yapıldığını savundu.
2.2.2008

Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, adaylığı düşünmeyen ve bunu ekibiyle paylaşan Başkan Nuri Albayrak’a büyük haksızlık yapıldığını savundu. “Bir hakeme tepki için nasıl sokaklara döküldüyse bu şehir, Albayrak’ı ikna etmek için de yürüyüşler yapılmalı” diyen Pişiren, “Atılan adımların devamının gelmesi için 2 yıl daha görevde kalmalı. Ancak şu da bir gerçek ki, kendisine edilen küfürler Albayrak’ın onurunu kırdı” yorumlarını yaptı.

Yakında bir yürüyüş olacağının sinyalleri bunlar arkadaşlar. Birlerini yürütecekler ve bakın taraftar Nuri Albayrak'ı istiyor diye bütün medyada haber olacak. Belki de o rüzgarla kongreyi kazanmalarından korkarım.

Erkut Ay
02.02.2008, 11:05
insan bu kadar nasıl yüzsüz olabiliyor insan utanır biraz yediği küfür onurunu kırmışmış madem ne diye ısrar ediyorsun defol...

bunlar yediği küfürü bile seçim kozu kullanıyor bu kadar işte...

hala kurnazlık peşinde ucubeler...

Harun
02.02.2008, 11:24
Bu saatten sonra şampiyonluk hariç hiç birşey bu taraftarı yürütemez.

Emirhan Makul
02.02.2008, 11:29
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2008/2/7_197438_albayrak1811.jpg

2.2.2008

Cem Balcı
02.02.2008, 12:12
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2008/2/7_197438_albayrak1811.jpg

2.2.2008

yok yaaaa...

işim gücüm yok;takımımızı bu hale düşüren adam için bide yürüyecem öylemi...:mad:

kendisine sayılanlar az bile az...

Cafer Bulur
02.02.2008, 13:26
bayramimiza az kaldi.10 subat pazar günü trabzonsporun hainlerin elinden kurtulus günü olmali.bir baska deyisle nuri albayrak ve saz arkadaslarinin isgalinden kurtulma günüdür.gelecek kim olursa olsun trabzonsporu kötü yönetse bile ihanet etmeyeceklerinden eminim.az kaldi arkadaslar dayanin....

sanatik
02.02.2008, 13:30
Albayrak icin yürümek gerekirdi cokdan ama onu istifa ettirmek icin yürümek.

Emirhan Makul
02.02.2008, 13:43
ona aykırı yürümessen protesto yapmazsan böyle derler işte ya tamam da kazandınız paranız defolup gidin bi dönem daha çekilmezsiniz

Emorfo
02.02.2008, 13:44
Şu anda Trabzonspor'un yararına olan Sadri Şener'in herkes tarafından desteklenmesidir.

Mustafa Uzuner 61
02.02.2008, 14:07
trabzonspor kongre üyeleri artık boş vaatlare karnı doymuşyur inşallah adam akıllı konuşan atıp tutmayan ve belli bir programı olan sadri şeneri seçerler umarım

Mustafa Uzuner 61
02.02.2008, 14:10
baya ağır olduğunun farkındayım ama artık dayanacak gücüm kalmadı
trabzonsporu bu hallerde gördükçe uyku bile kalmıyor adamda

sarman61
02.02.2008, 14:17
Nuri Albayrak yeniden aday olursa sizce başkan seçilir mi. Merak ettim ama olayı yorumlarken forumdkilerin görüşünü bazalarak yorumlamayın. Trabzon genelini özellikle delegeleri düşünerek yorumlayın.

Sadri Şener NEVZAT ŞAKAR ı listesine katmaya çalışıyor. İstermisiniz Nuri Albayrak adaylığını açıklasın başkan yardımcısı olarak ta Nevzat Şakar Nuri Albayrakın listesinde olsun. Üstüne İbrahim Şahin de girsin Nuri Albayrak ın listesine bu şekilde yeniden aday olsun durun birde üstüne transferin son gününde 2 tane iyi yabancı oyuncu kadroya kattımı. Nuri Albayrak yeniden aday olursa seçilir mi. ?

İskender
02.02.2008, 14:18
Kongreye az kaldı umarım bu kongre takımımızın önünü açar...
Endişem yok değil özellikle hiç tanımadığım Sadri Şenerin dergide verdiği son demeçleri gördükten sonra...

macka61
02.02.2008, 14:31
[QUOTE=gabalak61;1125174]baya ağır olduğunun farkındayım ama artık dayanacak gücüm kalmadı
trabzonsporu bu hallerde gördükçe uyku bile kalmıyor adamda[/QUO

bence hafif bile kalmış ben olsam daha ağırını söylerimde burası müsait değil

Emirhan Makul
kongreye 8 gün transfere 4 gün var bakalım hangisinden mutlu olacağızzz

Cafer Bulur
Nuri Albayrak yeniden aday olursa sizce başkan seçilir mi. Merak ettim ama olayı yorumlarken forumdkilerin görüşünü bazalarak yorumlamayın. Trabzon genelini özellikle delegeleri düşünerek yorumlayın.

Sadri Şener NEVZAT ŞAKAR ı listesine katmaya çalışıyor. İstermisiniz Nuri Albayrak adaylığını açıklasın başkan yardımcısı olarak ta Nevzat Şakar Nuri Albayrakın listesinde olsun. Üstüne İbrahim Şahin de girsin Nuri Albayrak ın listesine bu şekilde yeniden aday olsun durun birde üstüne transferin son gününde 2 tane iyi yabancı oyuncu kadroya kattımı. Nuri Albayrak yeniden aday olursa seçilir mi. ?
nuri albayrak degil nevzat sakari asbaskan olarak listesine ahmet agaoglunu da alsa secilemez,secilmemeli.ayrica nevzat sakarin albayragin listesine girme ihtimali de oldukca zayif.bahsettigin yabanci transferlerinin birakin 2 si 1 tanesi bile mümkün gözükmüyor.kaldiki böyle günübirlik politikalarla trabzonspor baskanligina aday olunmamali.yapacagi 1-2 transferle 2 senedir bize cektirdigi eziyetleri delegeler umarim unutmaz.

Muhammed KOÇ
02.02.2008, 14:33
kongreye 8 gün transfere 4 gün var bakalım hangisinden mutlu olacağızzz
8 gün sonra kesinlikle mutlu sona ulaşıcaz :) ama 4 gün sonrasını bilmem ..

sarman61
02.02.2008, 14:40
Bende iddia ediyorum Albayrak aday olsun tekrardan başkan. Burayada yazıyorum. Hmede kılpayı filan da dehil rahat bir şekilde başkan seçilir. Demedi demeyin. Ama benim düşüncem şayet sayın Albayrak tekrardan başkanlığı düşünüyorsa listesine paralı değil. Futboldan anlayan kişileri koymalı. Bu dileğim hacıosmanoğlu ve Sadri Şener içihde geçerli. Futboldan anlayan insanların yönteticilik yapmasından yanayım ben.

Emirhan Makul
02.02.2008, 14:50
bencede öyle koyarsa kazanır da ona oy verecek olanlar kim onu kestiremiyorum işte

ilhan
02.02.2008, 14:58

Hiç zannetmiyorum. Seçime girdiği takdirde ezici bir şekilde seçimi kaybedeceğini düşünüyorum. Aldığı oylarla sanırım sondan birinciliğe yarışabilir.

Kaldı ki Nevzat Şakar'ın Nuri Albayrak'ın listesine gireceğine ihtimal vermiyorum.

Atalay
02.02.2008, 14:58
Bende iddia ediyorum Albayrak aday olsun tekrardan başkan. Burayada yazıyorum. Hmede kılpayı filan da dehil rahat bir şekilde başkan seçilir. Demedi demeyin. Ama benim düşüncem şayet sayın Albayrak tekrardan başkanlığı düşünüyorsa listesine paralı değil. Futboldan anlayan kişileri koymalı. Bu dileğim hacıosmanoğlu ve Sadri Şener içihde geçerli. Futboldan anlayan insanların yönteticilik yapmasından yanayım ben.

Dervişin fikri neyse zikride odur!!Tamam bende sana katılıyorum...Tüm kongre üyelerinin oy çoklugu ile nuri albayrak tekrar seçilir....!!

Kesin!!!!

Emorfo
02.02.2008, 15:03
Sadri Şener'in o malum dergiye yaptığı açıklamalar keyifleri kaçırdı açıkcası. Mevcut başkan hiç bir şekilde benzer açıklaması olmadığı gibi ilişkilendirdiği parti ile alakalı hiç bir propaganda amaçlı görüntüsü ve açıklaması yokken siyaset yapmakla bu kadar suçlandığı bir ortamda Sadri Şener'in o açıklamaları hiç iyi olmadı. Hiç gerek yoktu. Faruk Özak'ı da zor durumda bıraktı.

ilhan
02.02.2008, 15:05
Sadri Şener'in o malum dergiye yaptığı açıklamalar keyifleri kaçırdı açıkcası. Mevcut başkan hiç bir şekilde benzer açıklaması olmadığı gibi ilişkilendirdiği parti ile alakalı hiç bir propaganda amaçlı görüntüsü ve açıklaması yokken siyaset yapmakla bu kadar suçlandığı bir ortamda Sadri Şener'in o açıklamaları hiç iyi olmadı. Hiç gerek yoktu. Faruk Özak'ı da zor durumda bıraktı.

Bu yazdıklarınızın,

Şu anda Trabzonspor'un yararına olan Sadri Şener'in herkes tarafından desteklenmesidir.

Buna engel olacağını düşünüyor musunuz?

Emorfo
02.02.2008, 15:08
Ben engel olacağını düşünmüyorum, ancak suyu bulandırmaya gerek yoktu, keyifleri kaçırmaya gerek yoktu.

karatasof
02.02.2008, 15:55

Sebep?Bize bir kaçta gerekçe sunsanız?

Emorfo
02.02.2008, 16:14
Bu işi götürecek başka adam görünmüyor. Hatalarından ders almış bir Mehmet Ali Yılmaz'a hayır demem :)

Muhalif
02.02.2008, 16:16
Bu işi götürecek başka adam görünmüyor. Hatalarından ders almış bir Mehmet Ali Yılmaz'a hayır demem :)

Ben de demem:) Hayırdır inş..

Faik Yılmaz
02.02.2008, 16:19

Nevzat Beyi bilmiyorum ama İbrahim Şahin Sayın Nuri Albayrakın listesinden asla aday olmaz.... bunu kesin olarak biliyorum....

karatasof
02.02.2008, 16:20
Mevcut aday olanlar içinden Sadri Şener Bey'e el-mahküm durumu yani? Ne diyelim Allah sonunu hayr eylesin...

Burçak
02.02.2008, 16:23

kimi alırsa alsın nuri albayrak ismi taraftar gözünde sıfırlanmıştır. artık ağzıyla kuş tutsa kimsenin ona inanacağını güveneceğini sanmıyorum. seçildiği günden bu yana verdiği vaatler ve tam tersi uygulamalardan sonra hala çıkıp aday olabilecekse varsın olsun. etrafındaki adamları ona oy verirsadece öyle kalır.

Trabzonspor için hayırlı olan tek bir iş yapmamışken ne adayı olacak.

Faik Yılmaz
02.02.2008, 16:23
Yanlış anlama olmasın sakın

Eğer Sayın Albayrak klübü güzel yönetse bugün başa oynasak ne bileyim bazı hedeflerimiz olsa e stadyum projesinede bir şekilde başlamış olsa neden arkasında olmayalım....Ama bugüne kadarki icraatları maalesef ama malesef kimseyi tatmin etmedi.

Bugün lig kupa avrupa dahil hiç bir hedefimiz yok fillen başlanan bir projemizde yok. Buna rağmen borçlarımız artmışsa bizimde onu desteklememiz gayet normaldir.

Bide Sayın Albayrak kişi olarak iyi biri nsandır yardımseverdir buna bende kefilim. Ama başkanlık çok farklı bir olaydır herkes onu yapamaz. Başka şeyler bilmek lazım başka alanlarda tecrübeli olmak lazım....

zisinoli
02.02.2008, 17:36
Sadri Şener'in açıklamaları, dergiye verdiği demeçleri doğru ise, vay halimize. Siyasetin bulaştırıldığını söyleyeceksin Trabzonspora sonra kalkıp siyaset yapacaksın. Fikrini beyan edip sana destek verebilecek mevcut potansiyel arkadaşlarına sırtını çevireceksin. Başımıza ne geldiyse Tarbzonsporumuzun içine konulan siyaset içerikli yaklaşımlardan gelmiştir. Açıkçası üzüldüm. Hiç gerek yoktu bu tür açıklamalara. Herşeyi Trabzonspor olan, komünistleri, nurcuları, ülkücüleri, solcuları kardeş sayan, hepsini önce bordo ve mavi gömleği ile gören bir yönetim ancak Trabzonsporu başarıya götürür. Size net birşey söyleyeyim mi. Albayrak gider, Sadri gelir, ama Trabzonsporda siyaset bitmez. Bir süre sonra futbolcularda 2 ye ayrılırsa şaşırmayın, defans nloğu solcu, orta sahanın solunda ülkücü var, forvette ak partili var, iyi orta kesmeyin falan. Yaw kardeşim yiyeyim bunların siyasetini de tarzlarını, anlayışlarını da. En babasından bile adam olmaz bunların. Devran aynen devam. Üzgünüm...

Jackdaniels
02.02.2008, 18:48
İşin kötüsü kongre tarihi yaklaşıyor ve hala dişe dokunur bi başkan adayımız yok malesef....

Emorfo
02.02.2008, 20:25
Bu akşam Güngören'deki 1967 Trabzonsporlular Derneği'nde başkan taraftarlar ve basın mensupları ile biraraya geldi. Ana hatları ile söylediklerini yazacak olursak.

- Trabzonspor'u ayağa kaldırıp tekrar eski günlerine döndüreceklerini söyledi.
- Trabzonspor'un öz kaynaklarına yönelmesi gerektiğini söyledi.
- Mevcut yönetimin başlattığı Akyazı projesini sürdüreceklerini, Gs'nin stad yaptığı şekilde stadın yapılabileceğini. İleriki yıllarda havalimanının büyüyk olmasından dolayı Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin yıkılacağını. Bunun yerine projedeki tesisleri yapacaklarını söyledi. TOKİ başkanın Trabzonlu olduğunu başbakan ve Trabzonspor'un ileri gelenleri ile bu projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Özellikle bu kısım benim için önemliydi. Stat için var olan şansı kullancaklarının altını çizdi.
- Kendisine bir dergiye yaptığı açıklamaları sordum, bu konunun aydınlatılmasını istedim. Açıklamalarının arkasında olduğunu ancak farklı yerlere çekilmeye çalışıldığını felan söyledi.
- Yapı itibariyle futbolcu satmayı sevmediğini, özellikle takıma faydalı futbolcuları satmayacaklarını söyledi.
- Federasyon konusu ile ilgili de konuştu, Trabzonspor'un yararına olan adımları atacaklarını söyledi. Bu konuda biraz yuvarlak konuştu.
- Genel olarak açıklamaları beni tatmin etti.

Toplantının ardından eski basın sözcümüz İbrahim Şahin'le ayak üstü sohbet ettik. Kendisine taraftarların tekrar sizi görevde görmek istediklerini söyledim. Sadri Şener'in yönetiminde görev alacak mısınız diye sordum. Hayır dedi ama ne olacağını kimse bilemez dedi. Bazı özel şeylerde söyledi onu yazmıyım. Atay Aktuğ'dan biraz dert yandı. Hayırlısı olsun. Trabzonspor'a kim en çok faydalı olacaksa o başkan olsun. Şu şartlarda Başkan Sadri Şener gibi görünüyor. Destekçisi olacağız.

Erkut Ay
02.02.2008, 20:31
Teşekkür çalışma ve bilgiler için...

görüşleri bence hayli tatmin edici inşallah bekleneni verir...

Tolpaş61
02.02.2008, 21:42
şimdi kogre kesin yapılıyormu.anlamadım.

Ozan Yazıcı
02.02.2008, 22:00
faruk özak bu aralar sergilediği agresif, atak ve politik tavırları bi zahmet 96'da da sergileyebilmiş olsaydı ali şen lavuğu ve onun şürekasına şampiyonluğu bağıra çağıra bırakmazdık.. o yüzden onu bi geçin..
ve şurda hala nuri albayrağı savunanlar olmasına hayret ediyorum, nutkum tutuluyor.. adamı savunabilmek için ancak aynı dünya (ve ahiret) ve siyasi görüşe sahip olmak lazım, ki o durumda bile insanın savunurken yüzü kızarır.. ama bunlarda nerde o yüz..
ve son olarak emin olun ki, albayrak aday olursa yine başkan seçilecektir, bir bir daha iki, o kadar kesin konuşuyorum..
ne de olsa devir onların devri, tüm rezilliklere rağmen ağababaları gibi utanmadan başarılıyız diyebiliyorlar ve yine ağababalarının gündemi kilitledikleri ve değiştirdikleri malum konu gibi onların da stadyum projesi gibi benzer bir malzemeleri var..
gün gelir bunların alayından kurtuluruz da, enkazları nasıl temizlenir orası muamma..

Cem Balcı
02.02.2008, 22:39
İşin kötüsü kongre tarihi yaklaşıyor ve hala dişe dokunur bi başkan adayımız yok malesef....

şener bence dişe dokunur bir aday...;)

sence değilmi?:confused::)

krdnz
02.02.2008, 22:52
"7den 70e herkes futbolu biliyor" diye anlatılan bir kentin başkanı futboldan anlamalı,hem de çok iyi.gerekirse kendi kafasına göre transfer yapabilecek kadar iyi anlamalı.

S.DEMİRCİ
02.02.2008, 23:53
sadri şener bu işi başarır... büyük başkan seni bekliyoruz....

Cem Balcı
03.02.2008, 00:25
kurtuluşa az kaldı...:)

LazAnisT
03.02.2008, 08:42
Adam katıldığı her programda Yeniden başkan adayı olmayacağını tekrarlarken burda başkan olursa seçiilirmi geyiğini anlamıyorum.

Bu arada Mehmet Ali Yılmaz'ın hala başkan seçilmesini isteyenler olmasına şahsım adına üzülüyorum.Özellikle başkanlığının son dönemlerini düşündükçe dehşete kapılıyorum.Bizi ondan kurtardığı için Özkan Sümerede sonsuz sevgilierimi iletiyorum.

Mayls
03.02.2008, 10:18
Secim kongrenin ilk günündemi ikinci günündemi yapilacak

Kubilay ŞAHİN
03.02.2008, 12:20
ikinci günü yapılacak 10 Ocak

mustafa gürsoy
03.02.2008, 12:24
Nuri Albayrak ve saz arkadaşlarına hadlerini bildirmek için kısa bir süre kaldı haydi hayırlısı gidip bir belediye takımı alsınlar düşsünler yakamızdan

@FLU
03.02.2008, 13:32
şafak 06 (ankara)

Cafer Bulur
03.02.2008, 14:09
su anda konum olarak cok güclü olmayan sadri sener ve ibrahim haciosmanoglundan baska aday yoksa bunu yönetimin 10 subatta adeta bir enkaz devredecek olmasina borcluyuz.kimse su andaki borc yükünün altina girmek istemiyor.bu da gayet normaldir.merak ediyorum su 2 senedir yaptiklari tahribatin hesabi kongrede sorulacak mi?

Samet Yildirim
03.02.2008, 14:15
su anda konum olarak cok güclü olmayan sadri sener ve ibrahim haciosmanoglundan baska aday yoksa bunu yönetimin 10 subatta adeta bir enkaz devredecek olmasina borcluyuz.kimse su andaki borc yükünün altina girmek istemiyor.bu da gayet normaldir.merak ediyorum su 2 senedir yaptiklari tahribatin hesabi kongrede sorulacak mi?

kongre bittikden hemen sonra BASKAN-YÖNETIM eski yöneticiler tarafindan mahkemeye verilcek bu borc yüzünden....bu kongre cok degesik bi kongr olacak bence...

Cafer Bulur
03.02.2008, 14:18
kongre bittikden hemen sonra BASKAN-YÖNETIM eski yöneticiler tarafindan mahkemeye verilcek bu borc yüzünden....bu kongre cok degesik bi kongr olacak bence...
insaallah kardesim.bu yaptiklarinin hesabi mutlaka sorulmali.gerci onlar elimizden geleni yaptik diyerek zeytinyagi gibi üste cikmaya calisacaklardir...

Samet Yildirim
03.02.2008, 14:23
insaallah kardesim.bu yaptiklarinin hesabi mutlaka sorulmali.gerci onlar elimizden geleni yaptik diyerek zeytinyagi gibi üste cikmaya calisacaklardir...

hesaplari sorulacakda sonuc ne cikacak daha sonra görürüz artik...bence bu yönetimden ilk olarak hasim sayitoglunun hesaplarini arastirsinlar....

Dogan
03.02.2008, 14:30
Başkanın futbolcudan anlaması gerekmiyor bence. Transfer teknik direktörün verdiği isimlerden yapılmalı. Başkansa kulubün haklarını iyi savunmalı.Tecrübeli olmalı ve mali yapıyı iyi yönetebilmeli. Onun döneminde kulübün futbolcu satışından 30 milyon kazanmasına rağmen bir o kadar da borcu olmamalı.

Büyük bi sürpriz olmazsa Sadri Şener seçilir. Hacıosmanoğlu hayal kurmasın bence.

sanatik
03.02.2008, 15:17
Projeleri hakkında da bilgi veren Şener, yerel seçimler sürecinde Akyazı Projesi'ni değerlendirmek istediklerini belirterek, ''TOKİ Başkanı Trabzonlu. Kendisi arkadaşımız. Stadın yapımı konusunda bir Galatasaray modelini kendisinden isteyeceğiz'' dedi.

Stad yapimi kesinlesmemismiydi ?

krdnz
03.02.2008, 17:01
kim hesap soracak merak ediyorum?inşallah sorarlar da bundan sonra gelecek yönetimlere ders olur.

61viya
03.02.2008, 17:52
Kurtuluyoruz,az kaldı...Harbi garip...Hiç bitmeyecek bi işkence gibiydi!

mustafa gürsoy
03.02.2008, 18:10
Yar saçların lüle lüle nuri sana güle güle :)

canavar61
03.02.2008, 18:47
Sadri Beyi ne zaman dinlesem Trabzonsporumun Gelecegi icin Endiseleniyorum Bana samimi gelmiyor (Daha önceki Baskanliginida Cok Iyi hatirlarim Shota Archil Transferindeki Yalanlarini hala aklimda Hani üc senede zar zor BONSERVISINI aldigimiz) Birde simdiki Aciklamalari
1-) Yapamazsam Yapamadik derim. Bravo Burasi Deneme yanilma yerini gecti zaten Peki Benim Takimimin Böyle Bir Risikoyu Alacak Gücü varmi?
2-) Ersun Yanal lan sezon sonuna Kadar Devam Edip Degerlendirme yapacakmis(Insallah Daha önce Denenen Deha TD lerimiz diyildir Aklindakiler)
3-) Bu Yasta Durup dururken neden Tekrar aday Oldu Yoksa Hayattaki basarisizliginin Verdigi hirsmi Belkide Cevresinin Baskilari Ama Bu dönüs TS icin hayirli diyil öyle düsünüyorum.

Gamze
03.02.2008, 21:23
Günahıyla sevabıyla Özkan Sümer hocayı hep sevmişimdir.

Hayatının her döneminde Trabzonspor'a hizmet etmiş bir adam o. Futbolculuğnda, teknik direktörlüğünde, başkanlığında... Tıpkı Albayrak'ın olduğu gibi Özkan Sümer'in başkanlığı döneminde de çok sıkıntılı günler geçirmiştik, tamam. Ama Özkan Sümer'in yaptığı çok büyük bir iş vardı; Mehmet Ali Yılmaz'ı devirmek. Dönemi boyunca kulübe hiç bir şey katmasaydı dahi, sadece bu başarısı bile yeterdi benim için. Kaldı ki; her ne kadar çok zorlu bir dönem geçirmiş olsak da o zaman, ben, hiç bu denli ayağa düştüğümüzü hatırlamam. Özkan Sümer'e ne dersek diyelim de onun dönemini ,siyasetin kollarına atılmış, rant için zapt edilmiş, skandallarla prestij kaybı ayyuka çıkmış bir Albayrak'lı Trabzonspor'la kıyaslamayalım ne olur...

Şimdi Özkan Sümer'den neden mi bahsettim?

Hiç...Öylesine... ;)

Seçimde desteklediğim isimse, elbette Sadri Şener.

Cafer KILIÇSOY
03.02.2008, 21:59

Hayatının her döneminde Trabzonspor'a hizmet etmiş bir adam o. Futbolculuğnda, teknik direktörlüğünde, başkanlığında... Tıpkı Albayrak'ın olduğu gibi Özkan Sümer'in başkanlığı döneminde de çok sıkıntılı günler geçirmiştik, tamam. Ama Özkan Sümer'in yaptığı çok büyük bir iş vardı; Mehmet Ali Yılmaz'ı devirmek. Dönemi boyunca kulübe hiç bir şey katmasaydı dahi, sadece bu başarısı bile yeterdi benim için. Kaldı ki; her ne kadar çok zorlu bir dönem geçirmiş olsak da o zaman, ben, hiç bu denli ayağa düştüğümüzü hatırlamam. Özkan Sümer'e ne dersek diyelim de onun dönemini ,siyasetin kollarına atılmış, rant için zapt edilmiş, skandallarla prestij kaybı ayyuka çıkmış bir Albayrak'lı Trabzonspor'la kıyaslamayalım ne olur...

Hiç...Öylesine... ;)

Sevgili Gamze, düşüncelerine bırak kelimesi kelimesineyi harfi harfine katılıyorum. Yorumunun altına hiç düşünmeden CAFER KILIÇSOY yazabilirsin.

Özkan Sümer Trabzonspora her alanda hizmet etmiş adam gibi adamdır. Trabzonsporu çok zor şartlar altında çok iyi yönetmiş bir insandır. Şu anki yönetimin kulübe parayla veremediğini o yüreğiyle vermiştir. Asla kendisini ön plana çıkarmadan sadece Trabzonsporu ve onun çıkarlarını düşünen belki de tek adamdır Trabzonda. 96'dan sonraki 12 senelik dönemde Trabzonsporu adam gibi yöneten tek insandır. Tek kırgınlığım var kendisine; takımın bugünki durumuna bu kadar sessiz kalmamalıydı.

Kongreye 6 gün var. Çıksın aday olsun.tüm benliğimle onu destekler, oyumuda ona veririm. Hiç ötesine berisine bakmam. Çünkü adım gibi bilirim ki Özkan Sümer'i bir ALLAH'ın kulu yönlendiremez. Özkan Sümer'i kimse satın alamaz.

Daha öncede söyledim tarafsızım bu kongrede, ama biri kazanacaksa Sadri Şener kazansın.

CAFER KILIÇSOY

EmrahYalçınalp
03.02.2008, 22:02
Hayatımda duyduğum en içi boşaltılmış laflardan biri de "Trabzonspor'un siyasete alet edilmesi" lafı oldu. Eskiden siyasetçiler tarafından Trabzonspor'un başarısından pay kapmak için kullanılırdı, şimdi Trabzonspor'un başarısızlığı üzerinden birilerine giydirmek için kullanılıyor. Akbayrak yönetimi en fazla Özkan Sümer, Atay Aktuğ, MAY dönemi kadar "siyasi"dir. Aksi ispatlanamayacağı gibi saçma sapan konulara enerji harcamaktan başka bir işe de yaramaz. Ayrıca bu siyaset-Trabzonspor ilişkisinin ideali nasıl oluyor, biri de onu anlatsa da dinlesek... Bu satdyum yapılacaksa siyasetin babası Trabzonspor'a "bulaşacak" işte. Yapılmasın mı yani? Lütfen "siyaset yapılıyor" diye diye siyaset yapmak yerine Trabzonspor'un yelkenlerini dolduracak siyaset de dahil olmak üzere her rüzgara yol verin. Herkesin ağzında bir siyaset kelimesi ve işe yarayacağı tek konu "diğer" politize ekip başa geçtiğinde şimdi söylenenleri söylemek işin şarj olan bir başka taraftar kitlesi yaratmak.

Asıl önemli konu şu: Trabzonspor çok kötü durumda. En azından bence... Yıllardır şu "siyaset" geyiğinden başka bir de "Trabzonspor'un forması şampiyonluğa oynar" geyiğinden çektik, bugünlere geldik. En büyük geyik de "Trabzonspor sahipsiz kalmaz" oldu herhalde. Nasıl kalmaz? Sahipsiz işte! Faruk Özak Sadri Şener'i "dürtmese" görürdük neler oluyor. Mevcut mali ve idari yapı ile 2 sene sonra Göztepe, Eskişehir, Altınordu gibi "efsane"lerin yanındaki yerimizi alacağız neredeyse. Trabzonspor ruhundan bihaber yönetim ve parmak hesabı puan toplayan teknik ekiplerle bugünlere geldik. "Maya"mız toparlanmamız için en büyük güç ve tek destek noktamız. Ama bence hala risk çok yüksek. Bu nedenle "reloaded" Sadri Şener'in ekip arkadaşları kadar şansa ve o burun kıvırdığınız "siyaset"e ihtiyacımız olacak. İşler bu kez de yolunda gitmez ise başka bir şansımız kalacağına inanmıyorum çünkü.

Bir başka gözlemim Trabzonspor'un dinamiklerindeki ciddi değişiklik üzerine. 10 sene önceki "dinamik" kişiler biraz yaşlanmışlar gibi. Ne bileyim, Divan Kurulu o mali portreyi nasıl onaylar mesela? Sonra, eskiden birileri çıkar birşeyler söylerdi, ortalık biraz sallanırdı. Şimdi bunu yapan bir tek bakan kaldı, ona da denmedik bırakılmıyor. Allah'tan adamın Trabzonspor sevgisi birçok şeyin üzerinde de kendini riske atıp yine de el atıyor, birşeyler söylüyor ve yapıyor. Bir de başka çekişmeler, sen-ben girmiş birçok şeye. Durum pozitife dönerse bu kitle de kendine gelebilir. Aksi halde durum cidden zor olacak.

Kongre süreci başladı... Lütfen yapıcılıktan uzak yorumlardan kaçının derim, nacizane... İnsanları yıpratmaktan başka bir işe yaramayan "siyaset" laflarını da. Siyasetin Trabzon'daki belki de en büyük görevi Trabzonspor'a hizmettir. Yeter ki Trabzonspor şu günlerinden kurtulsun da, herşey uğruna kullanılsın, önemi yok.

Durum cidden kötü. Birçok kişinin "fena değil" dediği kadronun direkt oynayan iki topçusuna 15 gündür teklif yok. Mali yapı ortada... Temettü kılıç gibi kafamızın üzerinde sallanıyor. Doğru giden tek bir iş olmadığı gibi umut ışığı da pek yok. Her saniyesi kulübe zarar vermiş bir yönetimle akıllara ziyan bir erteleme dönemi daha geçirdik. Herkes çok dikkatli olmalı. Sırat'tan geçiyoruz ve şu süreçte en son ihtiyacımız olan şey gürültü.

Berk Akçay
03.02.2008, 23:14
Kongre tarihini iple çekiyorum :)

Ahmet Karaman
03.02.2008, 23:38
bitsin bu çin işkencesi yeter artık. dangalaklardan kurtulalım artık.

Selçuk Demircioğlu
04.02.2008, 00:01
trabzonsporun siyasete alet edilmesi lafı içi boş bir laf değildir...hatta içi çok dolu kendi küçük bir cümle olarak gözüksede..ama görmek ve bakmak arasın da ki fark burda ki cümle de çok geçerli..bence biraz görün..

Erdal
04.02.2008, 00:12
Sadri Beyi ne zaman dinlesem Trabzonsporumun Gelecegi icin Endiseleniyorum Bana samimi gelmiyor (Daha önceki Baskanliginida Cok Iyi hatirlarim Shota Archil Transferindeki Yalanlarini hala aklimda Hani üc senede zar zor BONSERVISINI aldigimiz) Birde simdiki Aciklamalari
1-) Yapamazsam Yapamadik derim. Bravo Burasi Deneme yanilma yerini gecti zaten Peki Benim Takimimin Böyle Bir Risikoyu Alacak Gücü varmi?
2-) Ersun Yanal lan sezon sonuna Kadar Devam Edip Degerlendirme yapacakmis(Insallah Daha önce Denenen Deha TD lerimiz diyildir Aklindakiler)
3-) Bu Yasta Durup dururken neden Tekrar aday Oldu Yoksa Hayattaki basarisizliginin Verdigi hirsmi Belkide Cevresinin Baskilari Ama Bu dönüs TS icin hayirli diyil öyle düsünüyorum.

Aslında sorularınız çok uzun bir cevabı hakediyor ama ben kısaca özetleyeyim . "yapamazsak yapamadık derim" anlayışı belkide Trabzonspor un en fazla ihtiyacı olan şeydir .Yani şunu demek istiyor Sadri bey rakip kaleye şut atamadığımız bir maçtan sonra utanmadan kameraların karşısına çıkıp hakemler bizi yaktı demem...Sizin beğenmediğiniz bu anlayış göreceksiniz bu camiayı yeniden toparlayacaktır. Trabzonspor un en önce YALAN söylemeyen bir başkan ve yönetime ihtiyacı vardır ...Sadri bey de bunu beyan ediyor .Yoksa siz hala dünya çapında iki futbolcu ( birinin parası kendi cebimden) ,Stadyum, tesis şampiyonluk yani her şey demsini mi isterdiniz??

Gamze
04.02.2008, 00:13
Siyaset deyince aklıma Aydın Pişiren geldi. Kulakları çınlasın.

Ahmet Karaman
04.02.2008, 00:16
bu dangalakları siyasette içine sindiremez ve de bünyesine katmaz. bunlar trabzonspor camiasının en dangalak insanları.

hasancolak
04.02.2008, 01:30
herkesın yonetımınde encok mutayıtvar neden acaba?

Çağatay_
04.02.2008, 01:30

Hiç...Öylesine... ;)

Özkan Başkan klübe her daim katkı sağladığı gibi klüpten hiçbir beklentisi de olmamış birisi..Takımımıza çok önemli oyuncular kazandırarak başarılı olduğumuz dönemlerde de önemli rol oynadı..(3-4 yıl öncesi)

Bu arada KILIÇSOY o avatar ne yav :D

Emorfo
04.02.2008, 02:18
Yazmiyim diyorum ancak yıllarca Mehmet Ali Yılmaz'ın yanında görev almış birisi, işine son verildiği için kızıp birilerinin maşası oluyor başkan adayı oluyor, gereksiz yere kulüp sancılar, acılar çekiyor adamı kahraman yapıyorsunuz. Mehmet Ali Yılmaz döneminde binlerce dolar maaşı cebe indirirken iyiydi. Ayrıca alt yapıda genç oyuncuların babalarından seçilmeleri için para talep etmiş hazret, bunlardan biri de kapı komşum oluyor. Trabzonspor Trabzon'daki bacasız fabrika herkes yolunu bulmaya çalışıyor. Zamanında bulan çok oldu, şimdi de stat projesi var mütahitler birbirleri ile yarışıyor yönetime girmek için. Bu zihniyetle sonumuz hiç iyi değil. Kulübe karşılık beklemeden hizmet etmek isteyen yürekten Trabzonsporlu yöneticilere, futbolculara, teknik adamlara ve taraftara ihtiyacımız var.

macka61
04.02.2008, 02:30
bencede özkan sümer iyi başkandı hele hocalığı tartışılmaz çok iyide futbolcu seçer

Great White
04.02.2008, 02:39
Açıkçası Sn. Mehmet Ali Yılmaz' a atacak mesnetsiz dedikodulara dayalı bir çamurum yok ama gerine gerine girmiş olduğu kongrede, şu camiada kendisine karşı aday olarak çıkabilme ya da çıkartılma(!) cesaretini gösterebilmiş tek adam olan Sn. Özkan Sümer karşısında almış olduğu hezimet de hala hafızamda:)

Üstelik o Özkan Sümer şu an başımızda çöreklenenler gibi hayali projeler, uyduruk maketler ve hala gerçekleşmemiş vaadler ile değil sırtındaki ceketi, gözündeki gözlüğü ve mütevazi kişiliği ile tulum çıkarmıştı o kongreden..

Gamze
04.02.2008, 02:46
Tüm yanlış seçimlerimiz ve kandırılmışlıklarımız ( nasıl bir kelimeyse bu ) Özkan Sümer kadar isabetli olsa keşke.

'Kahramanlaştırmak' mı bu?

Hayır.

Bu olsa olsa 'günah çıkarmak' olur...

Uğurtan
04.02.2008, 06:49
Özkan Sümer'i ne şahsen ne fiilen tanımayanların yorumlarını okumak komik oluyor cidden yahu.. Hazret derler kendisine şehirde tanıyanlar doğrudur çünkü nevi şahsına münhasır bir kişiliği vardır.. Şehirin eskilerinden olmasına (yaşlı yani) rağmen tam bir salon adamıdır ;) Ama en önemlisi futbol adamıdır inşaatçı değil... Zira gayette mütevazidir büyük çoğunlukla.. Espriyle yaklaşır ama doğru bildiğinden şaşmaz.. Karizması, vizyonu ile benim kafamda canlandırdığım ütopik başkan betimlemesine uymasada son yıllarda hatta son 10 yılda gördüğüm en önemli başkandır katkıları neticesiyle.. Kimse demagoji yapmasın! Geldiği dönemdeki şartları bizzat iyi bilirim..(yaşadım-gördüm) O şartlarda neler yaptığını da hatırlamak isteyenler iyi hatırlar.. Atay Aktuğ'un da kendisine kanaatimce şükran borcu vardır.. Onun sayesinde 2 sene karizma yaptı çünkü..
Özkan Sümer'e laf diyebilmek için bu kulübe maddi olmasa bile en azından 55-60 senenizi vermeniz gerekir!

Cafer KILIÇSOY
04.02.2008, 07:42
Bazı arkadaşlarıma bir anlam veremiyorum açıkcası. Düşüncelerinizi yeryüzündeki tek doğruymuş gibi insanlara hipnoz etmekten ne anlıyorsunuz anlamıyorum. Katılın katılmayın, düşüncelerimizi paylaşıyoruz sonuçta

Özkan Sümer bence son 12 yılda Trabzonsporun başına gelmiş en iyi başkandır.Geldiği zamandaki takımın durumunu hatırlamayanınız var mı. Durum iyi değil, hatta kulüp sevgili Onursal Başkanımız! tarafından alacaklarının ödenmesi için mahkemeye verilmişti. Para yoktu adamda ama adam gibi yönetti bu kulübü. Şimdi parası olanları da görüyoruz!!

Evet Özkan Sümer Faruk Özak'ın ''Dürtmesi'' sonucu aday olmuştur. Sevmem kendisini ama bu konuda Faruk Özak'a bir teşekkür borcum vardır bilirim. İlk geldiği zamanlar bende bol keseden atanlardandım. ''Ya bu adam kim ki bunu başkan yapmışlar, bunun nesi var'' gibi. Ama helal olsun kendisine, yanılttı bizi. Taraftar guruplarının kulüpten nemalanamadığı tek dönemdir Özkan Sümer dönemi. Kendisi başkanlığı döneminde Brezilya'ya gittiğinde alay ettik kendisiyle. Ama Türk Futboluna kazandırdığı isimler ortada. Ve şu anda Brezilya'ya gidip eli boş dönenlerde. 96'dan bu yana takımın oyunundan memnun kaldığım tek dönem var, oda Samet Aybaba dönemi. Ve buda Özkan Sümer dönemindeydi. O günkü kısıtlı imkanlar dahilinde Fatih Tekke'nin takıma kazandırılmasını unutmayanlardanım. Kim ne derse desin Özkan Sümer benim gözümde tam bir futbol adamıdır

Şu anki yönetimin takımın içini boşaltıp kendi çıkarları için kullanmasına ses çıkarmayan ve Trabzon sokaklarına asılan hayali stad projesiyle bahar geldiğini zanneden arkadaşlarımız Özkan Sümer'in aldığı maaşı hesaplıyor. İyi valla, helal olsun.

Özkan Sümer bu kulübe her branşta hizmet etmiş bir insandır. Ve benim gözümde de adam gibi adamdır

krdnz
04.02.2008, 07:56

Hiç...Öylesine... ;)

özkan sümer hakkında söylediklerinizin arkanızdayım.bir kaç gün önce transfer başlığında biraz girmiştik bu konuya.ama üzülerek gördüm ki özkan sümerin kıymetini bilmeyen bir yığın trabzonsporlu var.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8161&page=93

mustafa gürsoy
04.02.2008, 08:36
Özkan Sümerin benim gözümde tek hatası rakibi olan birisinin maaşlı elamanı olarak çalışmaya başlamasıdır.

Nurettin Yılmaz
04.02.2008, 08:36
Özkan Sümer her ne kadar zor bir dönemde takımımıza başkan olmuşsa bile aslında şanslı bir adamdı. çünkü adam parasız bir başkandı ve ondan insanların beklentileride ona göreydi. yani çıkıp rahatça "yıldız arayan gökyüzüne baksın" diyebiliyordu . ama bu söz birde paralı dediğmiz başkanlardan birinin söylediğini farz edelim acaba ne olur ? nemi olur ; bu söz şehirde tam alamıyla bir infial uyandırır tüm kent sokaklara dökülür ve başlarlar slogan atmaya , sloganlarıda ; başka bir paralı başkanı göreve çağırmak olur , ahmet , mehmet başkan Trabzon şampiyon !, ahmet, mehmet başkan Trabzon şampiyon !!!!!

mustafa gürsoy
04.02.2008, 08:38
Özkan Sümer her ne kadar zor bir dönemde takımımıza başkan olmuşsa bile aslında şanslı bir adamdı. çünkü adam parasız bir başkandı ve ondan insanların beklentileride ona göreydi. yani çıkıp rahatça "yıldız arayan gökyüzüne baksın" diyebiliyordu . ama bu söz birde paralı dediğmiz başkanlardan birinin söylediğini farz edelim acaba ne olur ? nemi olur ; bu söz şehirde tam alamıyla bir infial uyandırır tüm kent sokaklara dökülür ve başlarlar slogan atmaya , sloganlarıda ; başka bir paralı başkanı göreve çağırmak olur , ahmet , mehmet başkan Trabzon şampiyon !, ahmet, mehmet başkan Trabzon şampiyon !!!!!

Yıldız sözü verenlere silah zoruyla mı yıldız sözü verdirtildi

krdnz
04.02.2008, 08:50
Özkan Sümerin benim gözümde tek hatası rakibi olan birisinin maaşlı elamanı olarak çalışmaya başlamasıdır.

bu hatamıdır acaba?komplekse girip uzak mı durmalıydı?
her sıkıntıda birlik çağrısı yapıyoruzda rakibiyle beraber çalışabilmeyi neden hata olarak görüyoruz?

mustafa gürsoy
04.02.2008, 08:52
bu hatamıdır acaba?komplekse girip uzak mı durmalıydı?
her sıkıntıda birlik çağrısı yapıyoruzda rakibiyle beraber çalışabilmeyi neden hata olarak görüyoruz?

Rakibi rakipsiz bırakmak bence bir hatadır.

krdnz
04.02.2008, 08:55
Rakibi rakipsiz bırakmak bence bir hatadır.

rakipsiz olan kimdir?şu an başkanlığa 3 aday yok mu?rakipsiz olan m.ali yılmazdı ve onun karşısına da aday olarak özkan sümer çıkmıştı

mustafa gürsoy
04.02.2008, 09:02
rakipsiz olan kimdir?şu an başkanlığa 3 aday yok mu?rakipsiz olan m.ali yılmazdı ve onun karşısına da aday olarak özkan sümer çıkmıştı

Yönetime yapılan eleştirilerdeki savunma mekanizması şu olmuştur. Tamam bunlar gitsin ama kim gelecek. Şimdi 3 aday var ama kongre sürecinde çıktılar meydana. Ha ayrıca sadri şener harici ciddi aday yok. onunda kimin zorlamasıyla bu işe soyunduğu belli. Rakipsiz kalan insanlar kendilerini vazgeçilmez sanırlar. Bizimde sorunumuz buydu bence

krdnz
04.02.2008, 09:10
demekki herkes taşın altına elini koymak istemiyor.ben o yüzden özkan sümer,atay aktuğ gibi başkan istiyorum.
dört dörtlük başkan olmayabilirler ama şehrin yapısını,gücünü daha da önemlisi futbolu biliyorlar.ahmet ağaoğlunun aday olmasını isterdim mesela.mevcut adaylar arasında bu isimler olmadığından sadri şener daha mantıklı geliyor bana.

mustafa gürsoy
04.02.2008, 09:13
demekki herkes taşın altına elini koymak istemiyor.ben o yüzden özkan sümer,atay aktuğ gibi başkan istiyorum.
dört dörtlük başkan olmayabilirler ama şehrin yapısını,gücünü daha da önemlisi futbolu biliyorlar.ahmet ağaoğlunun aday olmasını isterdim mesela.mevcut adaylar arasında bu isimler olmadığından sadri şener daha mantıklı geliyor bana.

Sadri şenerin benim için en büyük artısı futbolu bilmesidir. Nuri Albayrak gibi talihsiz açıklamalar yapmaz en basiti. Misal cem papilanın hakemliği bırakmasına üzülmez:)

CAFER ÖZER
04.02.2008, 09:13
Özkan Sümer deyince benim aklıma gelen Bu
Rize ile berabere kalsak Küme düşeceğimiz.
G.BİRLİĞİ maçında Şehir Hopörlerinden
"Küme Düşme Yolunda önemli maçımıza bekleriz"
Denilen günler aklıma geliyor.
Hala Burda özkan Sümere methiyeler düzülüyorsa artık bende diyorumki
Trabzonspordan Bi halt olmaz.
İşte Methiyeler düzdüğünüz adamın tablosu

2001-02 Trabzonspor Ç.Rizespor 2 1 29.Hafta

Sezon: 2001-02

Sıra Takım O G B M A Y Puan AV
1 Galatasaray 34 24 6 4 75 31 78 44
2 Fenerbahçe 34 24 3 7 70 31 75 39
3 Beşiktaş 34 18 8 8 69 39 62 30
4 Ankaragücü 34 15 8 11 72 58 53 14
5 Denizlispor 34 12 12 10 65 52 48 13
6 Gaziantepspor 34 13 9 12 57 52 48 5
7 Gençlerbirliği 34 11 12 11 47 51 45 -4
8 Göztepe 34 12 9 13 38 56 45 -18
9 İstanbulspor 34 12 8 14 33 38 44 -5
10 Bursaspor 34 13 5 16 48 60 44 -12
11 Kocaelispor 34 12 7 15 45 60 43 -15
12 Diyarbakirspor 34 10 10 14 41 50 40 -9
13 Trabzonspor 34 11 7 16 49 60 40 -11
14 Malatyaspor 34 11 7 16 34 50 40 -16
15 Samsunspor 34 10 8 16 32 43 38 -11
16 Rizespor 34 9 10 15 43 51 37 -8
17 Antalyaspor 34 9 10 15 46 61 37 -15
18 Yozgatspor 34 6 9 19 46 67 27 -21

mustafa gürsoy
04.02.2008, 09:16
Özkan Sümer deyince benim aklıma gelen Bu
Rize ile berabere kalsak Küme düşeceğimiz.
G.BİRLİĞİ maçında Şehir Hopörlerinden
"Küme Düşme Yolunda önemli maçımıza bekleriz"
Denilen günler aklıma geliyor.
Hala Burda özkan Sümere methiyeler düzülüyorsa artık bende diyorumki
Trabzonspordan Bi halt olmaz.
İşte Methiyeler düzdüğünüz adamın tablosu

2001-02 Trabzonspor Ç.Rizespor 2 1 29.Hafta

Sezon: 2001-02

Sıra Takım O G B M A Y Puan AV
1 Galatasaray 34 24 6 4 75 31 78 44
2 Fenerbahçe 34 24 3 7 70 31 75 39
3 Beşiktaş 34 18 8 8 69 39 62 30
4 Ankaragücü 34 15 8 11 72 58 53 14
5 Denizlispor 34 12 12 10 65 52 48 13
6 Gaziantepspor 34 13 9 12 57 52 48 5
7 Gençlerbirliği 34 11 12 11 47 51 45 -4
8 Göztepe 34 12 9 13 38 56 45 -18
9 İstanbulspor 34 12 8 14 33 38 44 -5
10 Bursaspor 34 13 5 16 48 60 44 -12
11 Kocaelispor 34 12 7 15 45 60 43 -15
12 Diyarbakirspor 34 10 10 14 41 50 40 -9
13 Trabzonspor 34 11 7 16 49 60 40 -11
14 Malatyaspor 34 11 7 16 34 50 40 -16
15 Samsunspor 34 10 8 16 32 43 38 -11
16 Rizespor 34 9 10 15 43 51 37 -8
17 Antalyaspor 34 9 10 15 46 61 37 -15
18 Yozgatspor 34 6 9 19 46 67 27 -21

O sezonu çok iyi hatırlıyorum ben. Sanırım siz hatırlamamaktasınız. Zira hatırlasanız bu düşüncede olmazdınız. Nedense MAY başkanlıktan indikten sonra hakem hataları açık bir şekilde artıp 20 küsür puanımız gaspedildi. Birilerinin Trabzonspor sevgisi belli oluyor. Onursal monursal anlamam ben

Faik Yılmaz
04.02.2008, 09:24
Sadece Düşman olduğunuz bir adamı devirdi diye destek oluyor bazı arkadaşlar destek oluyor...

bun anlayış birlik bütünlük değil ayrışma kopuşma sağlar

krdnz
1-Fenerbahçe 76
2-Trabzonspor 72
3-Beşiktaş 62
bu sezonun temelleride o yıl atılmıştı.

CAFER ÖZER
O sezonu çok iyi hatırlıyorum ben. Sanırım siz hatırlamamaktasınız. Zira hatırlasanız bu düşüncede olmazdınız. Nedense MAY başkanlıktan indikten sonra hakem hataları açık bir şekilde artıp 20 küsür puanımız gaspedildi. Birilerinin Trabzonspor sevgisi belli oluyor. Onursal monursal anlamam ben
Evet bende iyi hatırlıyorum o sezonları,O dönem Bize Oyuncular bile gelmiyordu,Sırdan Oyuncular,Sırdan takımlara kaçıp bizi bırakıyordu.50.000 usd için Aurello bizden kaçıyor,O Aurello Fb yi şampiyon yapıyordu.
Madem M.ali Yılmaz o kadar Kötü idi neden Özkan Sümer onun emrinde Yılarca maaşla çalıştı.
M.ali Yılmaz Transfer yetkisi vermiş adama,Ben transferden anlamam,Git takıma oyuncu al demiş.Özkan gitmiş Yugoslavyadan 3 tane Çürük adama 10.000.000 usd vermiş,hatta İvanoviç için "Türkiyenin en iyi orta saha oyuncusu olmassa diplomama yırtarım"Dediği adam 1 dakika bile Fotma giymemiş.Diğerleride oynamadan 10.000.000usd çöpe mi gitti Yoksa birilerinin cebine Komisyon olarakmı girdi Onun hesabını Özkan versin.Maşallah ne Trabzon sevdadi İmiş ye ye bitmedi.
Adamda maşallah Öyle bir Trabzonspor sevdası varki.Mutlaka Trabzonsporun bir yerlerinde maaş alarak göreve Mutlaka devam etmeli.

macka61
04.02.2008, 09:25
o dönemlerde ne tr sıkıntıların olduğu aşikar eğer albayrak olsaydı o dönemde neler olurdu sizde biliyorsunuz herkesin kendi görüşü hemde bence en iyi başkanlardan biridir özkan sümer bu kulübün

mustafa gürsoy
04.02.2008, 09:30
Evet bende iyi hatırlıyorum o sezonları,O dönem Bize Oyuncular bile gelmiyordu,Sırdan Oyuncular,Sırdan takımlara kaçıp bizi bırakıyordu.50.000 usd için Aurello bizden kaçıyor,O Aurello Fb yi şampiyon yapıyordu.
Madem M.ali Yılmaz o kadar Kötü idi neden Özkan Sümer onun emrinde Yılarca maaşla çalıştı.
M.ali Yılmaz Transfer yetkisi vermiş adama,Ben transferden anlamam,Git takıma oyuncu al demiş.Özkan gitmiş Yugoslavyadan 3 tane Çürük adama 10.000.000 usd vermiş,hatta İvanoviç için "Türkiyenin en iyi orta saha oyuncusu olmassa diplomama yırtarım"Dediği adam 1 dakika bile Fotma giymemiş.Diğerleride oynamadan 10.000.000usd çöpe mi gitti Yoksa birilerinin cebine Komisyon olarakmı girdi Onun hesabını Özkan versin.Maşallah ne Trabzon sevdadi İmiş ye ye bitmedi.
Adamda maşallah Öyle bir Trabzonspor sevdası varki.Mutlaka Trabzonsporun bir yerlerinde maaş alarak göreve Mutlaka devam etmeli.

Başkan olduğu sezon için bir şeyler söyledim ama siz maşallah neredeyse çocukken komşu bahçeden çaldığı erikleri bile ortaya dökmeye kalktınız :) MAY Lange transferinde ne indirdi derim bende:)

Faik Yılmaz
04.02.2008, 09:31
Önce maaşlı çalıştığı adama karşı aday olan.....

Sonra milletin oylarıyla seçildiği halde kaçıp giden......

Utanmadan bir sonraki kongrede tekrar aday olan......

Kongrede eleştirdiği insanların tekrar himayesinde çalışan bir adam......

Karşısında da Mehmet Ali Yılmaz..... Bu gün top oynadığımız tesisler varsa ona borçlu olduğumuz adam....

Kusura bakmayın bizde bu kadirbilmezlik olduktan sonra daha çok aday olacak adam ararız....

mustafa gürsoy
04.02.2008, 09:34

Sonra milletin oylarıyla seçildiği halde kaçıp giden......

Utanmadan bir sonraki kongrede tekrar aday olan......

Kongrede eleştirdiği insanların tekrar himayesinde çalışan bir adam......

Karşısında da Mehmet Ali Yılmaz..... Bu gün top oynadığımız tesisler varsa ona borçlu olduğumuz adam....

Kusura bakmayın bizde bu kadirbilmezlik olduktan sonra daha çok aday olacak adam ararız....

Tesisleri yaptı diye kulübün anahtarını MAY a verecek değiliz. İsmi yaşıyor orada. Bir tesis yapması onun hatasız bir insan olduğunu göstermez.

krdnz
04.02.2008, 09:35

aynen öyle herkesin kötü bi tarafını bulup yerden yere vuruyoruz..
sonuçta iyisiyle kötüsüyle hepsi trabzonspora hizmet etmiştir.

CAFER ÖZER
04.02.2008, 09:44
Trabzonsporda birilerinde M.ali Yılmaz düşmanlığı gereksiz yere saldırılar,Trabzonspora hizmet edenleri Küstürmeler neticesinde Trabzonspor paramparça,
Yok M.ali Yılmaz adını bile söyleyemezler akılları Sıra May derler.
Ne yemiş kardeşim adam iftira atıyorsunuz,M.ALİ YILMAZ döneminde Kulübün ne geliri vardıda yiyecek.O dönem bu günkü gibi 20.000.00 usy yakın gelir mi vardıda yendi.
O dönem Kulüp başkanları paralı olacakki Kulübe para harcayacaktı.
M.ali Yılmaz tesisleri yapıldığında Trabzonspor haricinde Kimsede tesis yoktu.FB nin bile tesisi yoktu yaklaşık 10 yıldır M.ali Yılmaz yok neden hala çivi çakılamadı.
Sen adamı küstürür Utanmadan Hırsız yerine korsan tabiki Oda kendisini savunmak İçin karşı dava açacaktı.M.ali yılmazı dava açma nedeni ÖZKAN SÜMERİN anlamsız ve manasız Kinidir.
VESTEL den yıllık 3-4 milyon usd reklam parası alrıken Onu bile Küstürdüler.Zorlu ne yapmıştıda küstürüldü.Unutmadık Trabzonsporun 1 yıl formasında reklam olmadan oynadığı günleri,Kokoca Trabzonspor Vestel 3-4 Milyon usd verirken Özkan Döneminde 100.000 usd teklif edildiğini.
Bu gün M.ALİ YILMAZ aday olsun Gözüm kapalı Oy veririm.
Trabzonspora M.ali Yılmaz gibi bir başkan lazım,
Yoksa Trabzon kanadı İstanbul kanadı diye birbirini yiyen ve onları seyrden başkanlardan geçilmez.
Ben Bir taraftar Trabzonsporun elinden Puanlar gasbedildiğinde seyreden başkanlar,Öbür taraftar Fb yi Hükmen yenip 1 yıl kupadan men ettiren Başkanlar gördüm.
M.ALİ YILMAZ yok 10 yıldır Kim çivi çakmış Trabzonspora
M.ALİ yılmaz tesisleri yaptırdığında Kulübün gelriri Otesislere yetiyormuydu.
Bana Sorarsanız Trabzonspor da en başarılı Yönetimi Faruk ÖZAK göstermiştir.
Oda son dönemlerde Trabzonspor üzerinde söz sahibi olmak için yaptığı girişimlerle Gözümden düşmüştür.
Trabzonspor kimsenin babasının çiftliği değildir.

Âkil Âdem
04.02.2008, 09:46
Hisle Fikir Arası Bir Girizgâh:

Ah o tek adaylı ve sonucu çok önceden herkesçe bilinen kongreler!

Ne uçuk vaatler olurdu ne kamplaşma ne yıldız sözleri ne stadyum karikatürleri…

Adama hiçbir hastalığa yakalanmadan yüz yıl nasıl yaşayabildiğini sormuşlar, “Evladım benim zamanımda tıp ilerlememişti; mikrobu bilmezdik ki hasta olalım!” demiş…

Yönetenin yönettiği kuruma “sahip” değil, “hâdim” olduğu günler de gördü bu camia.
Turan Alp'leri de gördü, Şamil Ekinci'leri de...

Neden yıllar boyunca tek adaylı kongreler de ya bu aday olmasaydı halimiz nice olurdu diye korkmazken, bugün aylar öncesinden birkaç başkan adayının olmasını pek çoğumuz hayra yoramıyor acaba?

Vaktiyle, aynı çatı altında, fikirde değilse de duyguda birliktelik etmiş insanları birbirinden koparıp uzaklaştıran, rekabetten öte husumete sevk eden şey Trabzonspor aşkı mı yoksa firavunlaşan benliklerin tecavüzkâr ifratı mı?

Bu şehrin potansiyeline ne oldu?

Dün hizmetleri ve fedakârlıklarıyla efsaneleşenler bugün neden bu hale geldi?

Bir gece önceden battaniyelerle Avni Aker’e gidip dünya devlerini bekleyen taraftar nasıl bedava bilete tav olacak kadar yozlaştı?

Neden yıldızlar bitiren bu topraklarda pas atma özürlüsü "öz evlatların" ayrıcalıklı saltanatlarına her sene sayısız yetenek kurban ediliyor?

Trabzonspor ne kadar da Osmanlı’ya benziyor?!

Tamamen yozlaşmış müesseseler, hatır gönül için alınmış ehliyetsiz, niteliksiz, karaktersiz adamlar, kanıksanan mağlubiyet ve bozgunlar, devasa borçlar, ayaklar altına alınan haysiyet vicdan ve şeref, dâhili ihanetler, harici istismarlar, israf ve fukaralığın daimi pençesinde, çaresizlikle şahsa tapıcılığın kıskacında muazzam bir arpalığa, devasa bir utanca dönüşen koca bir efsane!

Suçlu kim?

İsterseniz masumiyetini en yüksek sesle haykıranlardan başlayalım hesap sormaya…

Böylesine vahim bir tabloya rağmen sloganların peşine takılmış giden bir avuç ilkel miyiz?

On bir Trabzon çocuğu ve Trabzonlu teknik adamla şampiyonluk teranelerini papağan gibi tekrarlayanların camiasındayız, yazık. Aradan geçen 25 yılda kaç Trabzonlu hocaya sıra birkaç defa geldi de ne oldu?

Her yanlış hoca ve futbolcu seçiminde plak başa sarıp yeniden başlıyor: “Trabzonlu….”

Kurtarıcıların bir fenomen olduğu topluluklar temelden sakattır. Sağlıklı bir kitlenin fikirlerinde tutarlılık, duygularında devamlılık olur. Kimsenin elini taşın altına sokmadığı yerde beklenen kurtarıcı Mesih değil ancak deccal olur. Önce camianın son on yılına bir bakın sonra perestiş ettiğiniz kişileri savunursunuz.

Neden bazı insanların Trabzonspor aşkı kulübü yönettikleri ya da yönetenleri yönettikleri sürece vardır?

Kongre mi?

Kongre yaklaşırken aklıma bu sorular geldi.
Cevaplarını bulan olursa bana de söylesin.

Bir şeyden eminim: Kapalı kapılar ardında bu felaketi kendisi adına ranta nasıl çevireceğinin hesabını yapanların sayısı, camiayı nasıl ayağa kaldıracağını kara kara düşünenlerden çok daha fazladır.

mustafa gürsoy
04.02.2008, 09:47
Trabzonspor kimsenin babasının çiftliği değildir.

Benim söylemek istediğimde bu. Trabzonspor üzerinden kimse kimseye kabadayılık yapmasın.

MAY diye yazmamın dediğiniz gibi özel bir nedeni yok sırf kısa olmasıyla alakalı

Faik Yılmaz
04.02.2008, 09:50
Tesisleri yaptı diye kulübün anahtarını MAY a verecek değiliz. İsmi yaşıyor orada. Bir tesis yapması onun hatasız bir insan olduğunu göstermez.

Tabiki hatası vardır hatta hatalarıda vardır ama bazı arkadaşların söylediği gibi yerden yere vurulacak biride değildir. Sevmeyebilirsin ama saygı duyacaksın....

Sonuçta Başkan olarak milletvekili ve Bakan olarak ilimizie ve Trabzonsporumuza bir çok hizmetleri vardır.

Bunları dedikten sonra her insanı insafsızca eleştirdikten sonra bide neden kimse aday olmuyor diye sormayalım

mustafa gürsoy
04.02.2008, 09:53
Tabiki hatası vardır hatta hatalarıda vardır ama bazı arkadaşların söylediği gibi yerden yere vurulacak biride değildir. Sevmeyebilirsin ama saygı duyacaksın....

Sonuçta Başkan olarak milletvekili ve Bakan olarak ilimizie ve Trabzonsporumuza bir çok hizmetleri vardır.

Bunları dedikten sonra her insanı insafsızca eleştirdikten sonra bide neden kimse aday olmuyor diye sormayalım

Bizim huyumuzdur aslında. Bir kişiyi ya çok severiz ya hiç sevmeyiz. Belleiğimizde 2 renge yer var. Ya siyah ya beyaz.

EmrahYalçınalp
04.02.2008, 10:05
Bugün ABD başkanlığı için yasal olarak bu hakka sahip ama İngilizce bilmeyen bir Meksikalı, Çin mahallesinden çıkmayan bir Çinli aday olsa "fiili olarak" ABD'nin sahipsiz kaldığını söylemek mümkün olmaz mı?

Trabzonspor çok eleştirilen sayın bakan devreye girene kadar fiilen sahipsiz kalmıştır ve bugün konuşulması gereken hazin tablo bundan ibarettir. Seveni kadar sevmeyeni olsa da herkesin "deligöz" olduğu konusunda hemfikir olduğu Özkan Sümer'in, başkanlığa adaylığını koysa Trabzon'u yerinden oynatacak Ahmet Ağaoğlu'nun, her daim iki çift söyleyecek sözü olan Trabzonspor'un kronolojik olarak "eski"lerinin sus-pus olmalarının nedeni de bu hazin tablodur. Kişileri, siyasi eğimleri tartışmanın yeri ve zamanı değil. TRABZONSPOR MALİ OLDUĞU KADAR KURUMSAL ve SPORTİF ANLAMDA ÇÖKMÜŞ DURUMDADIR. 2 sene sonra hakkında eleştirel de olsa konuşabileceğimiz bir Trabzonspor olsun istiyorsak lütfen yapıcı olmaya çalışalım. Durumun ciddiyetini anlayamayan birçok kişi olduğunu gözlemliyorum. Umarım benim "kuruntu"larımdır bunlar. Çünkü bu kuruntulara göre durumumuz tahmin ettiğimizden çok daha kötü.

CAFER ÖZER
04.02.2008, 10:05
Benim söylemek istediğimde bu. Trabzonspor üzerinden kimse kimseye kabadayılık yapmasın.

MAY diye yazmamın dediğiniz gibi özel bir nedeni yok sırf kısa olmasıyla alakalı

Ozaman Özkanada ÖS yaz odaha kısa olur.

sarman61
04.02.2008, 10:29
Sadri Şener ler Özkan Sümer ler bu isimlerin hepsinin yanında yöneticiliği öğrendiği biri var oda. Mehmet Ali Yılmaz dır. Mehmet Ali Yılmaz 90 lı yıllarda başkanlık yaptığı zaman ki en büyük eksikliği iyi bir hoca ile çalışamamış olmasıdır. Vede iyi bir yönetim le çalışamamış olmasıdır. Campell gibi Lange gibi yıldızları Trabzonspora getiren kendisidir. Ama aynı şu anki başkanımız ile aynı hatayı yaptı. Bu oyuncuları işinin ehli olmayan kişilere emanet etti.

Bu arada madem Özkan Sümer o kadar iyi biriydi neden Mehmet Ali Yılmaz zamanında yöneticiliğini konuşturmadı. Kendi Başkanlığı döneminde Bazı olayları bağane ederek istifa etti. Bir anda kahraman oldu. Gemiyi en son koptanlar terkeder diye bir söz vardır. Madem Özkan Sümer futboldan çok iyi anlıyor neden altyapımız çok iyi konumda değil.

Mehmet Ali Yılmaz sert adamdır. Yumruğunu masaya vurdumu o masa kırlır. O yüzden kendisine saygım büyüktür. Nuri Albayrak şu anda aday olmayacaksa bu başkanlık koltuğu Mehmet Ali Yılmaz a yakışır.

Emorfo
04.02.2008, 10:36
Maycı Çaycı muhabbeti başlamış anlaşılan.

Yukarda yapılan yoruma katılıyorum Özkan Sümer'de deli dumrul misali kimse bir şey beklemiyordu. Beklenti sıfırdı. Özkan Sümer'i çok seven arkadaşlar kendisinden şampiyonluk veya tesisleşme mi bekliyordu. Sıfır beklenti içerisinde yaptığı her olumlu iş büyütüldü. Mehmet Ali Yılmaz'la kıyaslıyorsunuz bi de utanmadan :) Herşeyden önce Özkan Sümer samimi gelmiyor. Yıllarca Mehmet Ali Yılmaz'ın yanında çalış, yıllarca transferler söz sahibi ol menajerlik yap. Sonra da bu Mehmet Ali Yılmaz öyle bu Mehmet Ali Yılmaz böyle de işine son verilmesini fırsat bulup, Mehmet Ali Yılmaz'ın karşısına çıkmaya cesaret edemeyen insanların gazları ile aday ol. Yani Mehmet Ali Yılmaz başarısızsa bu başarısızlıkta en az Mehmet Ali Yılmaz kadar Özkan Sümer'in de suçu vardır. Ben hoca veya menajer olsam Mehmet Ali Yılmaz gibi bir başkanla çalışmak isterdim. Başkan şu adam lazım, başkan bu lazım, başkan şu lazım der bütün istediğim adamları aldırtırdım. Başarılı da olurdum. Özkan Sümer de Mehmet Ali Yılmaz da bu kulüp için bir değerdir, ancak Cafer binin dediğine katılıyorum Özkan Sümer'deki bu Trabzonspor sevdası ne büyükmüş bir türlü maaşsız kalmadı. Aldığı maaşlarla da Maçka'da kendine tesis yaptı, içip duruyordur artık dereye karşı :)

Lange olayından bahsetti arkadaşın biri Mehmet Ali Yılmaz başkanlığı bırakınca aylarca Lange'nin transfer taksitlerini ödedi. Peki Lange nasıl elimizden uçtu biliyor musunuz. Önce adama Club Bruge'den teklif geliyor, Trabzonspor'a da 3, 5 milyon teklif ediyorlar, bizim Özkan Sümer satmıyor sonra da adamın parasını ödeyemiyorlar adam kaçıp gidiyor. Suçlu yine Mehmet Ali Yılmaz oluyor. Sergen Oktay nasıl kaçıyor biliyorsunuz. Ya kazma diye gönderip golcü diye aldığı Mehmet Yılmaz'a ne diyeceksiniz. Özkan Sümer bana göre iyi bir başkan olmadığı gibi iyi bir futbol gözlemcisi ve futbol adamı olduğunu da düşünmüyorum. Özkan Sümer'in Trabzonspor'a transfer ettiği futbolcuların verim oranı %25lerdedir. Pazardan karpuz alır gibi 4 tane Brezilyalı aldık en iyisini de çingene pazarlığı yüzünden Fener'e kaptırdık. Hep Özkan Sümer Yattara'yı buldu derler. Bu da koca bir yalandır. Özkan Sümer Belçika'ya futbolcu izlemeye gider. O zaman yönetimde olan dış işler sorumlusu Hüseyin Tütüncü Yattara fiye bir topçudan bahseder zor bela ikna edip izlemeye giderler. Yattara beğenilir transfer edilir. Hüseyin Tütüncü tavsiye edip izlenmese Yattara diye bir oyuncudan haberimiz bile olmayacaktı. Kısaca herkesin iyi veya kötü hizmetleri olmuştur. Ancak paralı başkanlara Trabzon'da hep yonulacak kaz olarak görülmüştür, kulüp havuzdan sürekli bir gelire sahip olunca, Trabzon'daki millet paralı adama ihtiyaç yok demişlerdir. Biz yaparız demişlerdir. Daha önce paralı başkanların cebine bakanlar kulübü yönetmeye kalktılar. Günümüzde tercih edilen başkan modeli hem paralı hem de kurumsallaşmaya önem veren başkan modelidir. Paralı ve kulüpte ağa gibi duran 7 köy sahibi 5000 koyun 3000 davar sahi başkanlar tarihe karışmıştır. Çağın gereklerine göre donanımlı, bilgili ve ne yaptığını bilen başkanlara ihtiyaç var.

Faik Yılmaz
04.02.2008, 10:41
Özkan Sümer değilmidirki 100 bin dolar yüzünde Marco Aurelioyu başkalarına kaptıran.....

Birde şu MAY denilmesi doğru değil Sayın Mehmet Ali Yılmaz demek usul ve görgü açısından daha güzel. Sanki böyle diyerek alaycı bir ifadeyle çaığırlıyor....

Erkut Ay
04.02.2008, 10:44
Özkan sümerin Trabzonsporda hep var olduğu doğrudur...

ama Futbolcularla iletişimi konusunda hiç iyi bir duyum görmedim bu zamana kadar...

aksine antremanda bile küfürün ağzından çıkmadığı söylenmiştir hep 27 yaşındayım 10 yaşından beri takip ederim Trabzonsporu...

iletişimi zayıf son yıllardaki alt yapı zaafıda normal gelmiyor bana...

neresi işine gelirse oranın şeklini alıyor....

macka61
04.02.2008, 11:11
herkesin hatası vardır hatasız kul olmaz m.ali yılmaz da çok şeyler yaptı bu kulüp için hakkını yemeyelim

61viya
04.02.2008, 11:24
[QUOTE=blackseastorm;1127226]Özkan Sümer değilmidirki 100 bin dolar yüzünde Marco Aurelioyu başkalarına kaptıran.....
QUOTE]

Çok afedersiniz ama,Özkan Sümerle ilgili bir,iki,bilemdiniz üç tane basma kalıp sözden bir tanesi bu...Ha evet,haklısınız sonuna kadar bu konuda! Maalesef 100bin dolar uğruna Aurelio gibi bi adamı kaptıdık.Doğrudur,fakat Özkan Sümerin "sevapları" vardır bu klübe.İçinde Trabzonspora saygı vardır,sevginin yanında.

Bu,Atay Aktuğ da da vardır ki,garibimin tek hatası Jun olduğu için,o koltuğu bırakmıştır...!

Şu an,o koltukta oturan adamın ufacık br sevgisi falan yok bu klübe.Saygı zaten hiç yok! "Gitse de kurtulsak"ı böylesine içten hissettiğim çok az inandan bir tanesi Nuri bey! Gerçekten ya,gitse de kurtulsak! O koltuk boş olsaydı,sanırım bundan daha kötü olmazdı!

Adem CAKIR
04.02.2008, 11:27
Arkadaşlar MAY, Sümer kongrede başkan adayımı oldu?
Trabzonspor'a gerçekten faydalı olmak isteyenler için kantar hafta sonunda kuruluyor.

Yok aday olmadılarsa neyi tartışıyoruz?
Kim daha az zarar verdi yimi ?

Erdem Keser
04.02.2008, 11:40
"Özkan Sümer'i kimse satın alamaz":)
Bu kadar onurlu,gururlu ve doğru bildiğinden şaşmayan bir adam, hangi mantık ve düşünceyle kongrede rakip olduğu yönetimin maaşlı çalışanı konumuna geliyor..Neden sessiz kalıyor..

sarman61
04.02.2008, 11:42
Arkadaşlar MAY, Sümer kongrede başkan adayımı oldu?
Trabzonspor'a gerçekten faydalı olmak isteyenler için kantar hafta sonunda kuruluyor.

Yok aday olmadılarsa neyi tartışıyoruz?
Kim daha az zarar verdi yimi ?

Tartıştığımız nokta şu. Kulübe değer veren değerli insanları Trabzonsporumuza küstürmemiz. Bizler bazı kişilerin değerlerini anlayamıyoruz yada anlık haraket ediyoruz. Ferrari ile Tofaş bizlere kendi arabalırını sunuyor buyrun kullanın diye ama içlerinden birini alabiliriz. Ferrari f350 modelini sunuyor. Tofaş ise Hacı Murat modelini :) ama bizler ne yapıyoruz kardeş saol biz f350 istmeyiz bize hacı murat yeter. Nede olsa başında hacı yazıyor ismide murat ne gerek var bize ferrari diyoruz.

Sonra arar dururuz bir ferrari gelsede alsak diye ( Yada adam gibi bir yönetici) İnsanlar korkar oldu yöneticilik yapmaktan paralarını zamanlarını harcıyorlar bizlerse adamlara küfür de ediyor hakaret ediyoruz. Sonra kıçına bir tekme vurup yolluyoruz. Yanlış insanlara değer verip gerçek manada değer verilmesi gereken insanları Trabzonsporumuzdan küstürüyoruz.

En belirgin örnek. Özkan Sümer ile Mehmet Ali Yımaz ı aynı kefeye koymamız. Sonra çok ararız Mehmet Ali Yılmazlarıda ama kalırız gene Özkan Sümer lere.

Yeşil
04.02.2008, 11:49
8 sayfa boyunca yapılan yorumlara bakıldığında genel olarak seviyeli ve bilgi birikimine dayalı olduğu görülüyor.
Benim yapılan yorumlara ek olarak ekleyebileceğim şey dinimizden de yola çıkarak "Herkes yaşadığı döneme göre hesaba çekilecektir" demek olur.

Lütfen değerlendirme yaparken görev yapılan dönemdeki şartları da göz önünde bulunduralım.

Ayrıca Marco Aurelio konusunu da bir açıklık getireyim: Trabzonspor ona 50 bin dolar veremediği için gitmedi,kendisi 50 bin doların hesabını yaptığı için GÖNDERİLDİ.

Faik Yılmaz
04.02.2008, 11:56
8 sayfa boyunca yapılan yorumlara bakıldığında genel olarak seviyeli ve bilgi birikimine dayalı olduğu görülüyor.
Benim yapılan yorumlara ek olarak ekleyebileceğim şey dinimizden de yola çıkarak "Herkes yaşadığı döneme göre hesaba çekilecektir" demek olur.

Lütfen değerlendirme yaparken görev yapılan dönemdeki şartları da göz önünde bulunduralım.

Ayrıca Marco Aurelio konusunu da bir açıklık getireyim: Trabzonspor ona 50 bin dolar veremediği için gitmedi,kendisi 50 bin doların hesabını yaptığı için GÖNDERİLDİ.

diyelimki Sen profesyonel bir oyuncusun hiç bilmediğin bir takıma gittin 2-3 yıl top oynadın. Sonra Transfer sezonun geldi bonservissiz gitme hakkın varç Klübün 1 ytl başka bir takım 2 ytl veriyor. diyorsunki 1 ytl değilde 1,1 ytl verin bana kalayım vermiyorlar sana ve sen yine kendinimi haksız görürsün böyle bir durumda.....

o bu işi para için yapıyor tabiki 3 kuruşta olsa hesabını yapacak. 100 bin dolar için kaç yıldır sıkıntı çekiyoruz 10 yılın takımını oluşturuyoruz dediler ama 1 hafta sonrasını bile göremediler...

61viya
04.02.2008, 11:56

(: Ne demişti bir reklamda adam,"Farklı bkış açıları dünyamızı zenginleştirir." (: Doğru diyorsun,olayın o kısmı da var da,öbür tarafı savunanlar da haklı bir yerde,ama en fazla bir iki şey daha savunabilir zaten aleyhte.

oflubektas
04.02.2008, 12:25
"MAAŞLI OLARAK ÇALIŞTIĞI İNSANIN DAHA SONRA KARŞISINA ÇIKMAK"

Aman ne büyük bir ayıp, hatta ne büyük bir şerefsizlikmiş, karaktersizlikmiş....

Bu Köroğlu denen adam, Bolu Beyi'nin yanaşması değil miydi? hiç mi bilmezsiniz? peki Hz.Musa'nın isyan etmeden önce Firavun veziri olduğundan da mı habersizsiniz? "Bir zamanlar kapıdan kovulan fakir ama gururlu genç" içerikli Türk Filmi seyretmişliğiniz de mi yok. Tarih boyunca nice köleleler, işçiler, peygamberler, ve diğer ezilen kitleler ayaklanmalarından önce efendilerinin basit bir elemanları, hatta kulları değil miydi?

Özkan Sümer ve dönemi eleştirilebilir, hatta yerden yere vurulabilir. Hizmetleri olduğu kadar nice hatası, kusuru olduğu muhakkaktır. Ancak vaktiyle M.Ali Yılmaz'ın yönettiği kulüpten maaş alması, daha sonra onun karşısına çıkmasını eleştiren zihniyet ile aynı takım taraftarı olmak içimi acıtıyor. Vaktiyle kapıcı çocuğu olan Rıza Çalımbay için "Rıza efendi 2 ekmek 1 süt" pankartı açan febeli züppelerden ne farkınız var? Veya nice zengin ve başarılı takım varken Trabzonspor'u tutmanın anlamı nedir?

Düşünceye saygı esastır. Ancak bu zihniyete saygı göstermem mümkün değil. Kimse kusura bakmasın. Hatta ister baksın, ister bakmasın...

Yeşil
04.02.2008, 12:27
(: Ne demişti bir reklamda adam,"Farklı bkış açıları dünyamızı zenginleştirir." (: Doğru diyorsun,olayın o kısmı da var da,öbür tarafı savunanlar da haklı bir yerde,ama en fazla bir iki şey daha savunabilir zaten aleyhte.

Sonuçta ortak paydamız Trabzonspor;herkes inandığı şeyi,Trabzonspor'a faydalı olacağını düşündüğü görüşünü savunabilir.Onlar da böylesinin faydalı olduğunu düşünüyor.Benim yaptığım da bundan ibarettir zaten her Trabzonspor seveni gibi.

diyelimki Sen profesyonel bir oyuncusun hiç bilmediğin bir takıma gittin 2-3 yıl top oynadın. Sonra Transfer sezonun geldi bonservissiz gitme hakkın varç Klübün 1 ytl başka bir takım 2 ytl veriyor. diyorsunki 1 ytl değilde 1,1 ytl verin bana kalayım vermiyorlar sana ve sen yine kendinimi haksız görürsün böyle bir durumda.....

o bu işi para için yapıyor tabiki 3 kuruşta olsa hesabını yapacak. 100 bin dolar için kaç yıldır sıkıntı çekiyoruz 10 yılın takımını oluşturuyoruz dediler ama 1 hafta sonrasını bile göremediler...

Benim vurgu yapmak istediğim işin ekonomik yönünden ziyade etik yönü; yani Özkan Sümer'in ilgilendiği yönü.
Elinden tutup piyasaya çıkardığı bir adamın ufak hesaplar peşinde koşmasını kabullenememiştir.Duygusal davranmıştır ve bence de doğru yapmıştır.Neden mi doğru yapmıştır?Trabzonspor'un bugün bu hallere düşmesinin en önemli sebebi kendinden ödün vererek özünden,değerlerinden uzaklaşmasıdır.

hasanzihni
04.02.2008, 12:41
Dün Kartal Yakacık'ta Rahmetli Adnan Kahveci'yi mezarı başında anmak münasebetiyle orada karşılaştığım eski yöneticilerimizden Tahsin Usta'yla ayak üstü trabzonspor üzerine sohbet ettik...

ilginç bir anısını aktardı..Bizim dört birezilyalıyı getirdiğimiz dönemde transferin son günüydü ve aynı gün Beşiktaş ta ilhan ve tümeri almıştı,(tümer ve İlhanı beşiktaşa parasını cebinden veren Haluk Ulusoy almıştı)Biz lisansları yetiştirmek için federasyona gittiğimizde sadece bir imzaya kalan işimiz uzadıkça uzuyodu bir şekilde imzalar geciktirilmeye çalışılıyodu bunun yanında İlhan ve Tümer'in transfer ve lisans işlemleri yarım saat içerisinde halledilmişti.bizlerde semt pazarında lisansa imza atması için federasyon yetkilisini aramak zorunda kalıyorduk dedi ve hayretler içerisinde dinledim..Trasferle ilgili bilgi almak istedim kısa zaman önce trafik kazası geçirdiği için dışarı çıkamadığını ve görüşme fırsatı olmadığını dolayısıyla bilgi sahibi olmadığını söyledi.kongreyle ilgilide çekimser davranıp mevcut adaylardan tatmin olmadığı izlenimi verdi..kendisine buradan tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum...

ÖzGür Ayar
04.02.2008, 12:49
Ersun Yanal ile kim çalışıcaksa ben göreve o yönetimin gelmesi taraftarıyım. Gerçi ortada sadece 2 aday var icraat yok ama bakalım hayırlısı.

KUTADGU
04.02.2008, 13:42
Trabzonspor'un Alnının Akıyla bu Kongreden çıkmasını umuyorum...
Hatırlıyorum ki;
Ertelenen bundan önceki kongre güzel günlere götürdü bizi...
Cesaret Gösteren Sadri Şener'e ve İbrahim Hacıosmanoğlu'na teşekkürler ve başarılar diliyorum.
Nuri Albayrak artık gitse diye dua ediyorum..
Camiamıza Hayırlı Olur İnşallah..

Muhammed KOÇ
04.02.2008, 13:50
ben iki adayın da iyi niyetli olduğuna inanıyorum. sadri şener de hacıosmanoğlu da bu durumdan kurtulmak daha iyi işler yapmak için bu işe giriştiler.
ikisinin de en iyi şekilde trabzonsporumuzu temsil edeceğine canı gönülden ananıyorum.
en hayırlısı ne ise o,kazanan trabzonspor olsun ..

farfara
04.02.2008, 13:50
Insaallah Nuri ve ekibi Federasyon secimlerinde oy kullanmak ugruna bu kongreyi de ileri bir tarihe ertelemez.

Nytre
04.02.2008, 14:47
Dün Kartal Yakacık'ta Rahmetli Adnan Kahveci'yi mezarı başında anmak münasebetiyle orada karşılaştığım eski yöneticilerimizden Tahsin Usta'yla ayak üstü trabzonspor üzerine sohbet ettik...

ilginç bir anısını aktardı..Bizim dört birezilyalıyı getirdiğimiz dönemde transferin son günüydü ve aynı gün Beşiktaş ta ilhan ve tümeri almıştı,(tümer ve İlhanı beşiktaşa parasını cebinden veren Haluk Ulusoy almıştı)Biz lisansları yetiştirmek için federasyona gittiğimizde sadece bir imzaya kalan işimiz uzadıkça uzuyodu bir şekilde imzalar geciktirilmeye çalışılıyodu bunun yanında İlhan ve Tümer'in transfer ve lisans işlemleri yarım saat içerisinde halledilmişti.bizlerde semt pazarında lisansa imza atması için federasyon yetkilisini aramak zorunda kalıyorduk dedi ve hayretler içerisinde dinledim..Trasferle ilgili bilgi almak istedim kısa zaman önce trafik kazası geçirdiği için dışarı çıkamadığını ve görüşme fırsatı olmadığını dolayısıyla bilgi sahibi olmadığını söyledi.kongreyle ilgilide çekimser davranıp mevcut adaylardan tatmin olmadığı izlenimi verdi..kendisine buradan tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum...

tahsin ustanın görüşlerinden "tatmin etmiyor" demesi doğru.

hasanzihni
04.02.2008, 15:01
tahsin ustanın görüşlerinden "tatmin etmiyor" demesi doğru

tatmin olmamasındaki sebep sanırım.Hacıosmanoğlu'nn Ulusoy destekli hareket etmesinden dolayı sıcak bakmıyor,Sadri Şener' e dairde ısmarlama hükümet destekli olduğu için II. Albayrak dönemi olabilir endişesiyle olduğu kanısındayım.dedimya ayaküstü bir sohbet ettiği için düşüncelerinin detayına inemedim.

UmutBaykan
04.02.2008, 15:02
kalmış az bi süre seçime adaylar kim..

Bulut61-34
04.02.2008, 15:27
herkesin hatası vardır hatasız kul olmaz m.ali yılmaz da çok şeyler yaptı bu kulüp için hakkını yemeyelim

Hakkı varsa yemeyelim tabi.
Ya O'ndan Trabzonsporun hesabını kim soracak? M. Ali Yılmaz başkan oldu ve bizi, biz yapan değerleri yıktı. Sonuç ortada. Yaptığı tesisler çok güzel ama bizi tesisler şampiyon yapmıyor, yapamadı da. Saha da oynan oyun ve ruh bizi şampiyon yaptı veya yapmaya yaklaştırdı(96 ve Atay Aktuğ dönemleri örnektir).
Ben Nihat Genç'in anlatmaya çalıştığı isyankar Trabzonsporu seviyor ve istiyorum. Özkan Sümer'de de bunlar az-buz olduğundan bana hitap ediyordu(M. Ali Yılmazdan çok). Çok ta beğendiğim bir adam değildir ama bu isyankar-deli dumrul hali bizim Trabzonsporumuza daha faydalı.

macka61
04.02.2008, 16:14
Trabzonspor başkan adaylarından Hacı Yıldız, adaylıktan çekildiğine dair Divana bir dilekçe gönderdi.
Trabzonspor'un 15-16 Aralık 2007 tarihinde yapılması gereken kongrede aday olan ancak kongrenin ertelenmnesi ile birlikte 9 10 Şubatta yapılacak olan kongre öncesinde Antalya'da düzenlenen suç örgütü operasyonu kapsamında İstanbul'da göz altına alınarak tutuklanan Hacı Yıldız, daha önce avukatı aracılığı ile yaptığı açıklamada Trabzonspor başkanlığı adaylığının sürdüğünü belirten bir yazılı açıklama yapmıştı.

Yıldız, bu kez adaylıktan çekildiğine dahil dilekçesini Trabzonspor Divan Başkanlığı'na gönderdiği belirtti.

macka61
04.02.2008, 16:15
Şener'in listesinde revizyon
04 Şubat 2008 / 15:35
Trabzonspor başkan adaylarından Sadri Şener, liste çalışmalarını sürdürüyor.
Trabzonspor'un 9- 10 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan kongresine 4 gün kala başkan adaylarından Sadri Şener liste çalışmalarını sürdürüyor.

Hayrettin Hacısalihoğlu ile birlikte listesini yenileme çalışmaları yapan başkan adayı Sadri Şener bu akşam saat 21.00'da Ankara'dan Trabzon'a geliyor

Güçlü bir liste hazırlamaya çalışan Başkan adayı Şener 2001-2002 yıllarında Trabzonspor Başkanlığı için Ahmet Ağaoğlu ile birlikte yarışan Mehmet Öksüzoğlu, Sadri Şener'in listesine giriyor.

Başkan Şener'in Mehmet Öksüzoğlu ile İstanbulda yaptığı görüşmede anlaşmaya vardığı, Öksüzoğlu'nun Sadri Şener'in listesine girmeyi kabul ettiği öğrenildi.

Öte yandan Sadri Şener'in listesinde kesinleşen isimler ise şöyle:

Önder Bülbüloğlu, Necmettin Aytekin, Hasan Yener, İhsan Alioğlu,
Mahmut Aksu, Muammer Saka, Celil Hakimoğlu, Hayrettin Hacısalihoğlu, Levent Erkuloğlu, Ömer Ayvacı, Cenker Üstün olduğu öğrenilirken listeye yeni isimlerin de girebileceği öğrenildi.

Emorfo
04.02.2008, 16:19
Artık Trabzonspor'da yönetim krizlerini, borcu, dedikoduları değil, sahada oynanan futbolu konuşmak istiyorum. Futbol dışında herşeyi konuştuk. Başarı gelmeyince de konuşulması normal ancak artık futbol istiyorum.

Mehmet Fırat
04.02.2008, 17:02
Hacı Yıldız adaylıktan çekildi!

Trabzonspor'da, hafta sonu yapılacak genel kurul öncesi Hacı Yıldız, başkan adaylığından çekildi. Antalya'da düzenlenen suç örgütü operasyonu kapsamında İstanbul'da gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Hacı Yıldız'ın, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlığı'na bir dilekçe göndererek adaylıktan çekildiği bildirdiği belirtildi.

Yıldız'ın başkan adaylığından çekilmesiyle, hafta sonunda yapılacak genel kurulda başkan adayı sayısı 2'ye düşmüş oldu. Genel kurul öncesi şu anda Sadri Şener ile İbrahim Hacıosmanoğlu'nun adaylıkları bulunuyor.

Daha önce aday olmayacağını açıklayan başkan Nuri Albayrak'ı ikna etmeye çalışan yönetim kurulunun ise bundan henüz bir sonuç alamadığı da kaydedildi.

(ligtv.com.tr)

mustafa gürsoy
04.02.2008, 17:04
Artık Trabzonspor'da yönetim krizlerini, borcu, dedikoduları değil, sahada oynanan futbolu konuşmak istiyorum. Futbol dışında herşeyi konuştuk. Başarı gelmeyince de konuşulması normal ancak artık futbol istiyorum.

İnşallah bu dediklerin olur. Artık bu forumda takımımız için iyi şeylerden bahsederiz.Yoksa bu iş böyle gitmez. Ya takımdan soğuyacağız ya ruh hastası olacağız.

ilhan
04.02.2008, 17:06
%90 Sadri Şener
%10 İbrahim Hacıosmanoğlu

Diyorum o halde.

Muhammed KOÇ
04.02.2008, 17:14
%90 Sadri Şener
%10 İbrahim Hacıosmanoğlu

Diyorum o halde.
şu an bişey diyemiyorum..

%50 & %50

Samet Yildirim
04.02.2008, 17:15
şu an bişey diyemiyorum..

%50 & %50

%60 SADRI SENER
%40 HACI.

bence tabi ki...

Cem Akyüz
04.02.2008, 17:16
bana nedendir bilmiyorum ama hacıosmanoğlu kazanacakmış gibi geliyor.Sadri Şener'in olmasını istiyorum ama açıklamalarından sanki Ersun Hocayı gönderecekmiş hissine kapıldım.Sonuç olarak hangisi iyi işler yapacaksa o başkan olsun

TSezgin61
04.02.2008, 17:17
haciosmanoglu gönderecekmis ersun hocayi.... sadri sener devam edecek

Cem Akyüz
04.02.2008, 17:19
haciosmanoglu gönderecekmis ersun hocayi.... sadri sener devam edecek

o zaman ben yanlış anlamışım ben Sadri Şener gönderecek zannediyordum o zaman sonuna kadar Sadri Şener sonuna kadar Ersun Yanal

Samet Yildirim
04.02.2008, 17:20
HACISOMANOGLU nda daha belli degil ERSUN YANAL`in durumu

SADRI SENER ise sezon sonuna kadar devam daha sonra oturulup konusulacak ya devam ya tmam...

TSezgin61
04.02.2008, 17:23
o zaman ben yanlış anlamışım ben Sadri Şener gönderecek zannediyordum o zaman sonuna kadar Sadri Şener sonuna kadar Ersun Yanal

valla burda arkadaslarin verdigi bilgilere göre böyleymis... haciosmanoglu tecrübesiz, suan bizim sadri senerin tecrübesine ihtiyacimiz var, bu durumdan ancak o kurtarir. ha ondan sonra haciosmaoglu gelebilir. zaten sadri senerde öyle yapmak istiyor... suanki durumdan kurtarip, kulübü parasiz baskan gelse bile ayakta tutacak kaynaklar bulup, genc nesile birakmak...

hazir parayla geleceginide düsünürsek, su durumda en iyi secim SADRI SENER

Cafer Bulur
04.02.2008, 17:25
haciosmanoglunun trabzonsporu hedefe tasiyacak projeleri varmis. önümüzdeki günlerde aciklayacakmis.bunu coktan aciklamasi gerekmiyormuydu?ben bu haciosmanoglundan ümitliydim ama kendisi son zamanlardaki aciklamalariyla daha cok tribünlere oynadigini gösteriyor.ben de artik bu isin onun harci olmadigini kabul etmeye basladim.

POYRAZ
04.02.2008, 17:25
Sunlar gitsinler de gelecek olan elbette bunlardan daha iyi olur. Hic kimse bunlardan daha kötü yönetemez kulübü. Koca kulübü sirk maymununa cevirdiler. Kongre tarihini sabirsizlikla bekliyorum.

delfino
04.02.2008, 17:32
http://www.ajansspor.com/resim/haciosmanoglu_1.jpg "Özak listemizi baltalamaya çalışıyor"

Trabzonspor Başkan adaylarından İbranim Hacıosmanoğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın kendi listesinde bulunan isimleri caydırmaya çalıştığını belirtti! "Özak ertelenen kongrede olduğu gibi şimdi de listemizi baltalamaya çalışıyor" diyen Hacıosmanoğlu, Sadri Şener'e de mesaj gönderdi!

4 Şubat 2008, 16:57

Trabzonspor'da yaklaşan kongre öncesi bir basın toplantısı düzenleyen başkan adaylarından İbrahim Hacıosmanoğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'a yüklendi.

Hacıosmanoğlu, Bakan Özak'ın kendi listesini baltalamaya çalıştığını belirterek, "Trabzonspor başkanı kim olursa olsun, 24 yıldır süre gelen samimiyetsizliği ortadan kaldırmalıdır. Bu samimiyetsiz ortamı yaratanlar kimse mevki ve makamına bakılmadan irdelenmelidir. Bakan Özak, Trabzonspor'un bugün içinde bulunduğu her noktada önemli roller oynamıştır. 95-96'daki kaçan şampiyonlukta da O vardı, şimdi de O var. Bakan Özak'ın bir aday çıkarmasına veya tanıdığı işadamlarını başkasının listesine girmeye zorlamasına bir şey diyemeyiz. Ancak desteklediği adayın karşısındaki ismin listesine girenleri etkilemeye ve çekilmeye zorlamaya hakkı yoktur. Özak, Aralık'ta ertelenen kongrede olduğu gibi şimdi de listemizi baltalamaya çalışıyor" diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, Bakan Özak'ın Trabzonspor'un ertelenen kongresinde de önemli rol oynadığını iddia ederek, "Bakan Özak, Trabzon'un saygın isimlerinden Ali Kemal Başaran'ın benim listemde olduğunu öğrenince onu arayarak, 'Biz 40 yıldır abi-kardeş gibiyiz. Biz seni daha iyi yerlerde görmek isteriz. Bana söven adamla sen nasıl olursun' diyerek Başaran'ı benim listemden çıkması yönünde ikna etmeye çalışmıştır. Bu çabaları sonucunda Başaran'ı ikna edemeyen Özak, daha sonra da araya birçok kişi sokarak baskılarını sürdürdü. Başaran'ın benim Asbaşkanımın öğrenildiği akşam her nedense kongre ertelendi. Bence eğer Özak, Başaran'ı ikna etseydi o kongre ertelenmeyecekti. Şu anda Ali Kemal Başaran benim listemden kesin olarak çekilmiş değil ancak üzerinde çok yoğun baskılar var. Ben çekilse dahi O'nun adını yazacağım, eğer istiyorsa Divan Başkanlık kurulundaki listeden kendi adını çıkarır. Bakan'ın gizli müdahalelerini hala anlamış değilim. Bakan Özak tarafsız olabilseydi ben şu anda O'nu övüyor olurdum. Ama bunu yapmadı. Trabzonspor başkanı, bu şehrin bakanından da üst seviyededir" dedi.

Hacıosmanoğlu, kişilerin veya kurumların başkan adayı olmadığını da ifade ederek, "Sadri Şener'in Bakan Özak'ın isteğiyle aday olduğunu ve listesinin bakan taraftarından yapıldığını herkes biliyor. Bence Sadri Şener'in Bakan Özak'ın benim listeme yapmaya çalıştığı müdahalelere engel olması gerekir. Eğer bunu yapamıyorsa da adaylıktan çekilmelidir" dedi.

Hacıosmanoğlu, mevcut yönetimin başlattığı, Akyazı projesini de göreve gelmeleri halinde Başbakan'ın da desteğini alarak daha hızlı tamamlayacaklarını söyledi.

bence sadri özakın piyonuu kendi takımı kurtarmak adına gelseydi onu destekleyebilirdim ama özak dengeleri deiştiriyo ve insanları bitirmek adına bişiler yapıyo hep kendisinin söz sahibi olmasını istiyo buyuzden özakınn ve yandaşlarının takımdan uzak durmasını istiyorum ...

_SeRKaN_
04.02.2008, 17:34
Bunun listesinde kim var ki listesi baltalanmaya çalışılıyor..Ertelenen kongre önceside aynı söylemleri yapmıştı listeler divan'a verildiğinde görüldü ki elle tutulur yönetici yok listesinde bence gündem yaratmaya çalışıyor...

Laz_61
04.02.2008, 17:40
bos adam iste bos bos konusuyor..

Samet Yildirim
04.02.2008, 17:41
Bunun listesinde kim var ki listesi baltalanmaya çalışılıyor..Ertelenen kongre önceside aynı söylemleri yapmıştı listeler divan'a verildiğinde görüldü ki elle tutulur yönetici yok listesinde bence gündem yaratmaya çalışıyor...

aralik ayindaki liste...sadrinin listesine göre daha iyidi;)ama simdi ki listeyi bilemem...

Sefa Murat Dokuz
04.02.2008, 17:42
Sadri Şener ERsun HOCAYLA devam
Hacıosmanoğlu gönderecek,

Bence S.Şener %75
Hacıosmanoğlu %25

Bulut61-34
04.02.2008, 17:44

AMİİİN
Nadir de olsa ortak bir noktada buluşabiliyormuşuz demek ki. :)

Adem CAKIR
04.02.2008, 17:47
listesinde kimin olup olmadığı değil söyledikleri önemlidir.
Delege olsam kesinlikle oy vermeyeceğim bir adayda olsa söylediklerini ciddiye almak gerekir.
Ayrıca bu söyledikleri adli vakalık iddialardır.
Seçimden sonra kaybetmesi halinde söylediklerini delillendirip yargıya müracat etse kongrenin iptaline varacak saçma sapan durumlar ortaya çıkabilir.

Samet Yildirim
04.02.2008, 17:48
Sadri Şener ERsun HOCAYLA devam
Hacıosmanoğlu gönderecek,

Bence S.Şener %75
Hacıosmanoğlu %25

okadar garanti görme...su an birbirine cok yakinlar belki IBO kazanirsada sasma..

Ve HACI. ersun yanala devam etmicek diye bisi demedi öyle bisi yok...
SADRI devam edecek o dogru...

FANATIK61
04.02.2008, 17:55

Bizde öyle istiyoruz ama yeni yönetim gelecek 2-3 mac kazanilacak ondan sonra yine yönetimde catismalar baslayacak. Simdi Sayin Özak burnunu heryere sokuyorsa yine biz Sampiyon OLAMAYACAGIZ bu kesin hemde adim gibi eminim.

Cogu arkadas Sener diyor ama neye dayanarak. Faruk Özak orkestra sefi Sener ve yönetimi calgicilar...

_SeRKaN_
04.02.2008, 17:56
aralik ayindaki liste...sadrinin listesine göre daha iyidi;)ama simdi ki listeyi bilemem...

Varsayımlarla hareket etme listesindekileri bir arat googlede bir iki tanesine ancak ulaşırsın..Bence verimsiz bir listeydi..

Samet Yildirim
04.02.2008, 17:57
Varsayımlarla hareket etme listesindekileri bir arat googlede bir iki tanesine ancak ulaşırsın..Bence verimsiz bir listeydi..

hocam listeye bak arastir öyle yazalim istersen...

kimin listesi bos kimin listesi saglam ozaman bakariz...

ama en son listeyi bilemem...

Sefa Murat Dokuz
04.02.2008, 17:59
Sadece ERSUN Yanalı tanırım şu takımın başında Verin eline iyi oyuncular şu takımı şampiyon yapamazsa....
Her sezon 2 antrönör 3 antrönör değiş değiş dur Ersun Hoca en az 3-4 sezon kalmalı bu takımın başında.
Hacıosmanoğlu her seferinde dile getiriyor Ersunla Büyük ihtimal çalışmıcağını.İstemem Hacıosmanoğlunu ben...

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040208idman2.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040208idmanm.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif

_SeRKaN_
04.02.2008, 18:01
hocam listeye bak arastir öyle yazalim istersen...

kimin listesi bos kimin listesi saglam ozaman bakariz...

ama en son listeyi bilemem...

Ertelenen seçimdeki divana verilen listelerden söz ediyorum..Tek tek baktım yönetimdekilere o haliyle bile sadri şener'in listesi daha popilerdi..Bundan bahsediyorum..Ama sen hangi kaynağa dayanarak bu lafı kullandın merak ettim doğrusu sen tanıyorsun demek ki listesindekileri googlede bile bulunmayan yönetici grubu bakkal kasap kim varsa almış gelmiş listesine :) Diyorum ya bir iki isim dışında kim oldukları belli olmayan bir liste verdi divan kuruluna zaten farkındaysan kongreye doğru 2-3 firede verdi..Hatta yönetimde olduklarını bile bilmeyen yöneticiler vardı..:)

Samet Yildirim
04.02.2008, 18:04
Ertelenen seçimdeki divana verilen listelerden söz ediyorum..Tek tek baktım yönetimdekilere o haliyle bile sadri şener'in listesi daha popilerdi..Bundan bahsediyorum..Ama sen hangi kaynağa dayanarak bu lafı kullandın merak ettim doğrusu sen tanıyorsun demek ki listesindekileri googlede bile bulunmayan yönetici grubu bakkal kasap kim varsa almış gelmiş listesine :) Diyorum ya bir iki isim dışında kim oldukları belli olmayan bir liste verdi divan kuruluna zaten farkındaysan kongreye doğru 2-3 firede verdi..Hatta yönetimde olduklarını bile bilmeyen yöneticiler vardı..:)

bi keren maddi acidan HACIOSMANOGLU listesi SADRI SENER`in listesine göre daha üstündü...

tecrübe yönden SADRI SENER`in listesi daha tecrübeliydi ama ekonomik anlamda I.HACI. 2-3 gömlek üstündü;)

o iki-üc fire FARUK ÖZAK`dan dolayi öyle oldu yani baskiya dayanamdilar...

ama bende sadri sener secilsin diyorum orasi öyle ama HACIOSMANOGLUNU hafife almayin;)...

ilhan
04.02.2008, 18:14
ama HACIOSMANOGLUNU hafife almayin;)...

Sende gözünde fazla büyütme :rolleyes:

Samet Yildirim
04.02.2008, 18:19
Sende gözünde fazla büyütme :rolleyes:

ben büyütmüyorum ki zaten %60 Sadri Sener %40 HACIOSMANOGLU diyorum...

Sefa Murat Dokuz
04.02.2008, 18:29
HACIOSMANOGLUNU hafife almayin;)...

çok büyütüyorsun bak beklediğini bulamıcak sandıkta

Samet Yildirim
04.02.2008, 18:31
çok büyütüyorsun bak beklediğini bulamıcak sandıkta

cok büyütmüyorum yüzde 40 HACI. diyorum...

su en son listeyi bi görebilsek daha net yazabiliriz ama en son listeye bakarsam kafa kafaya...

bence herkesin bekledigi fark olmicak...

ama bakalim

FANATIK61
04.02.2008, 18:36
Büyük cekisme olacak ama yinede sonunda Sener kazanacak ama arzuladigimiz gibi degil, birileri öyle istedigi icin kazanacak secimi.

Vkgz
04.02.2008, 18:56
"Özak listemizi baltalamaya çalışıyor"

Trabzonspor Başkan adaylarından İbranim Hacıosmanoğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın kendi listesinde bulunan isimleri caydırmaya çalıştığını belirtti! "Özak ertelenen kongrede olduğu gibi şimdi de listemizi baltalamaya çalışıyor" diyen Hacıosmanoğlu, Sadri Şener'e de mesaj gönderdi!

bayındırlık bakanımı hukumetin trabzonspor sorumlusumu belli değil. bakanım bırak trabzonsporu işine bak lütfen

KUTADGU
04.02.2008, 19:14
"Özak listemizi baltalamaya çalışıyor"

bayındırlık bakanımı hukumetin trabzonspor sorumlusumu belli değil. bakanım bırak trabzonsporu işine bak sen

Kesinlikle katılıyorum...
Hizmet edecekse de bu şekilde hizmet etmesin..
Hizmet etmenin de adabı var yahu...
Faruk Özak Trabzonsporluluğunu göster çek elini seçimden..

mustafa gürsoy
04.02.2008, 19:19
Hacıosmanoğlu yeter trabzonspor üzerinden reklam yaptığın düş takımın yajkasından. Sen ancak kanı deli akan 17-18 yaşındaki kardeşlerimizi kandırırsın. Başkan olacak adam zırıl zırıl ağlamaz:)

Mayls
04.02.2008, 19:22
Hacıosmanoğlu yeter trabzonspor üzerinden reklam yaptığın düş takımın yajkasından. Sen ancak kanı deli akan 17-18 yaşındaki kardeşlerimizi kandırırsın. Başkan olacak adam zırıl zırıl ağlamaz:)
15-16 yasindakileri :)
Ben gecen seneye kadar inaniyordum artik bende caktim mevzuyu :D

mustafa gürsoy
04.02.2008, 19:24
15-16 yasindakileri :)
Ben gecen seneye kadar inaniyordum artik bende caktim mevzuyu :D

Ya cidden öyle ama çevreme bakıyorum yaşı genç olan arkadaşlarımız hep bu adamı destekliyor:) ben 30-40 yaşlarında bir kişi bulamadım bu adamı destekleyen:)

KUTADGU
04.02.2008, 19:26

Hacıosmanoğlu'nun söylediklerini doğru kabul edelim..
Sizce böyle bir olay meydana geldiyse bunu yansıttığı için Hacıosmanoğlu'mu suçlu olur?
Şayet Hacıosmanoğlunun söyledikleri doğru ise mesela Ahmet Ağaoğlu'nun yapamadığını yapmıştır der ben tebrik ederim...
Doğruları konuşmak vazifemiz ise,
Her durumda her kişiye her işe göre doğruları konuşmak lazım..
Bunun kandırılmakla ya da
zırıl zırıl ağlamakla bir ilgisinin olduğunu düşünmüyorum

izmirdenayhan
04.02.2008, 19:26
İzmir den uçak biletimi aldım delege olarak görevimi yapıp oyumu vereceğim..Umarım yeni bir atılım dönemini başlatırız...

mustafa gürsoy
04.02.2008, 19:30
Hacıosmanoğlu'nun söylediklerini doğru kabul edelim..
Sizce böyle bir olay meydana geldiyse bunu yansıttığı için Hacıosmanoğlu'mu suçlu olur?
Şayet Hacıosmanoğlunun söyledikleri doğru ise mesela Ahmet Ağaoğlu'nun yapamadığını yapmıştır der ben tebrik ederim...
Doğruları konuşmak vazifemiz ise,
Her durumda her kişiye her işe göre doğruları konuşmak lazım..
Bunun kandırılmakla ya da
zırıl zırıl ağlamakla bir ilgisinin olduğunu düşünmüyorum

Yanlış noktadan bakınca yanlış yorumlara ulaşılabilir.Tıpkı şu alıntıladığım mesajda olduğu gibi. Mesajlarımda hacıosmanoğlunun bugün yapmış olduğu açıklamalara dair bir belirti parçacığı bulabilmeniz pek mantıklı gelmiyor bana. Zırıl zırıl ağlama meselesi yöneticilik yaptığı takım rezil rüsva olunca ağlamasından bahsediyorum. Adam gibi yöneticilik yaparsan rezil rüsva olmazsın. Bu sebeple ağlamazsında. Eğer ağlayacak kadar zoruna gidiyorsa durum istifayı basarsın sezon sonunu beklemezsin.(Geçen yıl sivas deplasmanı) Ayrıca başkan olacak adam ortalık yerde ağlayıp acizlik göstermez.

Kubilay ŞAHİN
04.02.2008, 19:32
Ya cidden öyle ama çevreme bakıyorum yaşı genç olan arkadaşlarımız hep bu adamı destekliyor:) ben 30-40 yaşlarında bir kişi bulamadım bu adamı destekleyen:)

Al Bendende O Kadar...

KUTADGU
04.02.2008, 19:34
Yanlış noktadan bakınca yanlış yorumlara ulaşılabilir.Tıpkı şu alıntıladığım mesajda olduğu gibi. Mesajlarımda hacıosmanoğlunun bugün yapmış olduğu açıklamalara dair bir belirti parçacığı bulabilmeniz pek mantıklı gelmiyor bana. Zırıl zırıl ağlama meselesi yöneticilik yaptığı takım rezil rüsva olunca ağlamasından bahsediyorum. Adam gibi yöneticilik yaparsan rezil rüsva olmazsın. Bu sebeple ağlamazsında. Eğer ağlayacak kadar zoruna gidiyorsa durum istifayı basarsın sezon sonunu beklemezsin.(Geçen yıl sivas deplasmanı) Ayrıca başkan olacak adam ortalık yerde ağlayıp acizlik göstermez.

Yoktur başka sözüm.
Doğru noktadan devam etmen dileğiyle.
Ama
Ben hala doğru noktadan baktığıma inanıyorum.
Kongrede Sadri Şener'i tüm kalbimle desteklememe rağmen,
Kimsenin de hakkını yemek istemiyorum..
Ortada oynanan oyunları ben kendi açımdan görüyor ve ibretle izliyorum.
Hacıosmanoğlu'nun da şu an itibariyle doğru, zamanlı konuştuğuna inanıyorum.

@ mustafagürsoy

Yargılara dikkat
Çıkmaz yollara götürmesin seni..
Genellemeler düşüncenin bitişi olabilir.

FANATIK61
04.02.2008, 19:47
Hacıosmanoğlu başkan olursa...

Trabzonspor Kulübü'nün hafta sonu yapılacak genel kurulunda başkan adaylarından olan İbrahim Hacıosmanoğlu, '' 10 Şubat'ta Trabzonspor'un başkanı seçilirsem, Trabzonspor'a gurur ve kibirle değil, camianın birleşmesi adına koşarak hizmet edeceğim'' dedi. Hacıosmanoğlu, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor camiasının derlenip toparlanacağına inandığını ifade ederek, ''Bunu yapacak olan da genel kurul sonrası başkan olan insandır'' dedi.

Başkan adayının, Trabzonspor'a başkan olacak kimsenin, kendi hür iradesiyle yola çıkması gerektiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, ''Kimsenin teşviği, organizasyonuyla değil, kendi bağımsız iradesiyle yola çıkmalıdır. Trabzonspor başkan adayı, kısır döngü içinde insanların teşviğiyle olursanız onların başkanı oluyor ve camiayı toparlayamıyorsunuz. Ama ben kimsenin değil, Trabzonspor'un başkan adayıyım'' diye konuştu.

Dogru söze ne denilir. Gözlerinizi dört acin. Seneride Haciosmanoglunuda cok severim amaaa Sadri Sener'in yardima ihtiyaci yoktur olmamasida lazim. Suandan itibaren Haciosmanoglunu destekliyorum cünkü kimsesin adami degil korkmadan herseyi acikliyor sagolsun. Kimbilir daha neler varda bizim haberimiz yok...

Nytre
04.02.2008, 20:32
İzmir den uçak biletimi aldım delege olarak görevimi yapıp oyumu vereceğim..Umarım yeni bir atılım dönemini başlatırız...

ayhan abi gelirsen görüşelim.

delfino
04.02.2008, 21:39
Hacıosmanoğlu başkan olursa...

Trabzonspor Kulübü'nün hafta sonu yapılacak genel kurulunda başkan adaylarından olan İbrahim Hacıosmanoğlu, '' 10 Şubat'ta Trabzonspor'un başkanı seçilirsem, Trabzonspor'a gurur ve kibirle değil, camianın birleşmesi adına koşarak hizmet edeceğim'' dedi. Hacıosmanoğlu, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor camiasının derlenip toparlanacağına inandığını ifade ederek, ''Bunu yapacak olan da genel kurul sonrası başkan olan insandır'' dedi.

Başkan adayının, Trabzonspor'a başkan olacak kimsenin, kendi hür iradesiyle yola çıkması gerektiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, ''Kimsenin teşviği, organizasyonuyla değil, kendi bağımsız iradesiyle yola çıkmalıdır. Trabzonspor başkan adayı, kısır döngü içinde insanların teşviğiyle olursanız onların başkanı oluyor ve camiayı toparlayamıyorsunuz. Ama ben kimsenin değil, Trabzonspor'un başkan adayıyım'' diye konuştu.

Dogru söze ne denilir. Gözlerinizi dört acin. Seneride Haciosmanoglunuda cok severim amaaa Sadri Sener'in yardima ihtiyaci yoktur olmamasida lazim. Suandan itibaren Haciosmanoglunu destekliyorum cünkü kimsesin adami degil korkmadan herseyi acikliyor sagolsun. Kimbilir daha neler varda bizim haberimiz yok...

katılıyorum aynı şekilde benim de sölemek istediğim bu sadri şener kendi istğiyle ben bbaşkanlığa adaylığımı koyuyorum deseydi ona güvenirdim ama o ne yaptı adaylığa soyunmadan özakla konuştu onun piyonu olduğunu gösterdi ve şimdi o nederse onu yapıyo bence sadri şenerin böle birşeye ihtiyacı yoktu ama beceremedi benim istediğim başkan masaya yumruğunu vuracak ve o nederse o olucak mesela özhan canaydın dışarıdan birisi dese gs başkanı kimm herhalde adnan polat derrr bunun gibi ben aziz yıldırım gibi astığım astık kestiğim kestik başkan istiyorum ister bana kızın ama böle...

Atalay
04.02.2008, 21:51
Kesin hacıosmanoglu başkan olur!!şansı % 99 !!

Vkgz
04.02.2008, 22:13
Trabzonspor başkan adayı hapiste
Trabzonspor başkan adaylarından Hacı Yıldız, suç örgütü operasyonu kapsamında gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Trabzonspor'da, hafta sonu yapılacak genel kurul öncesi Hacı Yıldız, başkan adaylığından çekildi.

Antalya'da düzenlenen suç örgütü operasyonu kapsamında İstanbul'da gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Hacı Yıldız'ın, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlığı'na bir dilekçe göndererek adaylıktan çekildiği bildirdiği belirtildi.

Yıldız'ın başkan adaylığından çekilmesiyle, hafta sonunda yapılacak genel kurulda başkan adayı sayısı 2'ye düşmüş oldu. Genel kurul öncesi şu anda Sadri Şener ile İbrahim Hacıosmanoğlu'nun adaylıkları bulunuyor.

Daha önce aday olmayacağını açıklayan başkan Nuri Albayrak'ı ikna etmeye çalışan yönetim kurulunun ise bundan henüz bir sonuç alamadığı da kaydedildi.

Kalkinmali
04.02.2008, 22:19
Kesin hacıosmanoglu başkan olur!!şansı % 99 !!

hic zannetmiyorum...

bence sansi %40

Cem Balcı
04.02.2008, 22:55
Trabzonspor başkan adayı hapiste
Trabzonspor başkan adaylarından Hacı Yıldız, suç örgütü operasyonu kapsamında gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Trabzonspor'da, hafta sonu yapılacak genel kurul öncesi Hacı Yıldız, başkan adaylığından çekildi.

Antalya'da düzenlenen suç örgütü operasyonu kapsamında İstanbul'da gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Hacı Yıldız'ın, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlığı'na bir dilekçe göndererek adaylıktan çekildiği bildirdiği belirtildi.

şu hacıosmanoğlunu da bi tutuklasalar ya...:o

sarman61
04.02.2008, 22:58
Hiç belli değil kimin seçileceği Trabzon öyle bir yerki nasıl tepki vereceği belli olmayan bir şehir. Karadeniz gibi desek izah etmiş oluruz.

Bu arada bazı kişiler Hacıosmanoğlu nun açıklamalarını doğru bulmuş iyi güzelde hacıosmanoğlu nun yaptığı açıklamalar seçim için yapılan açıklamalrdır sadri şener i yıpratmak için yaptığı açıklamalardır. Ben sadri şener i desteklemem ama Faruk Özak la konuşmasını yanlış da yorumlamam. Kendisi ile iyi arkadaştırlar beraber yöneticilik yapmışlardır Faruk Özak Sadri Şener in başkanlığı altında yöneticilik yapmıştır bu tarz ilişkisi olan kişilerin fikirleri birbirleri için önemlidir. Makamı ne olursa olsun arkadaşının fikrini almıştır bunu farklı yorumlara çekmek yanlış olur. Ama açıkca Haluk Ulusoy benim efendimdir ben onun hizmetkarıyım diyen biri ve bu uğurda oftaş delegesi olan birisini Trabzonspor başkanlığı yapmak istemesi ne kadar inandırıcı ve bu adamın söylediği sözler ne kadar doğrudur tartışmaya açık.

Hacıosmanoğlu bizlere neden oftaş delegesi olduğunu açılasın. Trabzonspor u bir araç olarak mı görüyor örnek verecek olursak efendisi Ulusoy a hizmet etme aracı olarak mı ? Bunları biz açılasın sonra adylığını gerçekten Trabzonspor a olan hizmet aşkı için mi yapmış anlayalım dimi

Herkezlere hayırlı geceler saygılarımla.

lazooo28
04.02.2008, 23:23
http://img129.imageshack.us/img129/8306/7197825haci2800cc7.th.jpg (http://img129.imageshack.us/my.php?image=7197825haci2800cc7.jpg)

Trabzonspor'da, hafta sonu yapılacak genel kurul öncesi Hacı Yıldız, başkan adaylığıyla ilgili kararını verdi.
4.2.2008

Antalya’da düzenlenen suç örgütü operasyonu kapsamında İstanbul’da gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Hacı Yıldız’ın, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlığı’na bir dilekçe göndererek adaylıktan çekildiği bildirdiği belirtildi.
Yıldız’ın başkan adaylığından çekilmesiyle, hafta sonunda yapılacak genel kurulda başkan adayı sayısı 2’ye düşmüş oldu. Genel kurul öncesi şu anda Sadri Şener ile İbrahim Hacıosmanoğlu’nun adaylıkları bulunuyor. Daha önce aday olmayacağını açıklayan başkan Nuri Albayrak’ı ikna etmeye çalışan yönetim kurulunun ise bundan henüz bir sonuç alamadığı da kaydedildi.

Cem Balcı
04.02.2008, 23:51
http://img129.imageshack.us/img129/8306/7197825haci2800cc7.th.jpg (http://img129.imageshack.us/my.php?image=7197825haci2800cc7.jpg)

Trabzonspor'da, hafta sonu yapılacak genel kurul öncesi Hacı Yıldız, başkan adaylığıyla ilgili kararını verdi.
4.2.2008

Antalya’da düzenlenen suç örgütü operasyonu kapsamında İstanbul’da gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Hacı Yıldız’ın, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanlığı’na bir dilekçe göndererek adaylıktan çekildiği bildirdiği belirtildi.
Yıldız’ın başkan adaylığından çekilmesiyle, hafta sonunda yapılacak genel kurulda başkan adayı sayısı 2’ye düşmüş oldu. Genel kurul öncesi şu anda Sadri Şener ile İbrahim Hacıosmanoğlu’nun adaylıkları bulunuyor. Daha önce aday olmayacağını açıklayan başkan Nuri Albayrak’ı ikna etmeye çalışan yönetim kurulunun ise bundan henüz bir sonuç alamadığı da kaydedildi.

e bi zahmet çekilsin bari.bi suç örgütü başkanımız eksikti...

oda olsaydı tam olurdu...

acaba düşünüyorumda;şener rakiplerini bir bir elettiriyormu:rolleyes::D

Jackdaniels
04.02.2008, 23:52
İsabet olmuş....

My
04.02.2008, 23:57
Ha buna da 5 oy çıktı ya BMN'den.

irfanb
05.02.2008, 01:56
Ha buna da 5 oy çıktı ya BMN'den.

Kongrede bile o kadar oy alamazdi degilmi ? :) :)