PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Osmanlı Cumhuriyeti - Ata Demirer..

Serdær
27.01.2008, 23:44
Gani Müjde, 'Kahpe Bizans'tan sonra 'Osmanlı Cumhuriyeti' ile sinemaya dönüyor.
Filminde Padişah VII. Mehmet'i Ata Demirer oynuyor. Filmin Çırağan Sarayı'nda çekilen fragmanları görücüye çıktı.

rEqf8Odh710

btAOR_TQ06I

Dursun Kaplan
28.01.2008, 02:50
Gerçekten güzeL bir fiLme benziyo.. Cep TeLefonu o devirde..:D

sarman61
28.01.2008, 08:41
Ne kadar bir komedi filmi olsada. Osmanlı ile dalga geçilmesi yada alay konusu olması beni pek memnun etmiyor. Yani filmin fragmanından tam bilgiye sahip olamıyorum ama inşallah Osmanlıyı yıpratmayacak espiriler vardır. Bazı değerlerimiz var bu değerlerimizi yaşatmak önemini vurgulamak için komedi filmi değil. Yaşadığımız başarıların filmini yapmalıyız.

İstanbul un fethi, Çanakkale Savaşı. Ama en önemlisi İstanbul un Fethi olurdu.

Faik Yılmaz
28.01.2008, 08:54
Ne kadar bir komedi filmi olsada. Osmanlı ile dalga geçilmesi yada alay konusu olması beni pek memnun etmiyor. Yani filmin fragmanından tam bilgiye sahip olamıyorum ama inşallah Osmanlıyı yıpratmayacak espiriler vardır. Bazı değerlerimiz var bu değerlerimizi yaşatmak önemini vurgulamak için komedi filmi değil. Yaşadığımız başarıların filmini yapmalıyız.

Bnede senin gibi düşünüyorum arkadaşım.....

Amerikalıla rolmayan tarihlerine binlerce film çektiler. Biz tarih yazan, değiştiren bir millletiz nelerle uğraşıyoruz.....

Harun-61
28.01.2008, 09:29

cok önemli bir konu ve detay...

Ecdad ile dalga gecmek kimin haddine ? !!!

Badaloğlu
28.01.2008, 09:54
Tam Gani Müjde'ye göre bir film...Dünya üzerinde kendi tarihi ile dalga geçen başka bir millet varmıdır? Bu adamlar yüzünden genç nesiller Osmanlı'yı böyle saçma sapan tanıyorlar.Kahpe Bizansı'da sinemada seyretmemiştim, anlaşılan bu filmide seyretmeyeceğim.

Gani Müjde, Osmanlı'yı birde İlber Ortaylı'nın kitaplarından filme çeksin... O zaman memleketine hayırlı bir iş yapmış olur.

ÖmerFarukYılmaz
28.01.2008, 10:21

ganı mujde yaptıysa kesin alay konuludur.

Ve buda benim sinirlerime dokunuyor.

Çok büyük tepki alacak çok....

karatasof
28.01.2008, 10:37
Tam Gani Müjde'ye göre bir film...Dünya üzerinde kendi tarihi ile dalga geçen başka bir millet varmıdır? Bu adamlar yüzünden genç nesiller Osmanlı'yı böyle saçma sapan tanıyorlar.Kahpe Bizansı'da sinemada seyretmemiştim, anlaşılan bu filmide seyretmeyeceğim.

Gani Müjde, Osmanlı'yı birde İlber Ortaylı'nın kitaplarından filme çeksin... O zaman memleketine hayırlı bir iş yapmış olur.

Gani Müjde Balkan kökenlidir,yani Osmanlı ile dalga geçmek için film senaryosu yazmış oplması kendi milleti ile dalga geçiyor anlamına gelmemelidir.Ünlü tiyatrocu Ulvi Alacakaptan'ın bir kitabında okumuştum aklımda kaldığı kadarıyla aktarmaya çalışayım.''Bayrampaşa'dan Topkapı minibüslerine bindiğinizde son durak olarak surların hemen dibinde inmek durumundaydınız.İşte tam bu esnada arka sırada oturan iki amca kendi aralarında yaptıkları sohbeti ; şu surları görüyormusun kardeş ecdad ne sağlam yapmış,hala dimdik ayaktalar...diye sona erdirdiler.Ben son durağa gelmiş olmanın verdiği ruh hali ile bezgin bir halde minibüsten inerken bu olayı önce cahilliğimizin ne gülünç hallere sebep olabildiği bir espri olarak camiadaki arkadaşlarıma anlatmak ve bunu ilk fırsatta bir sahnede kullanmak isteğimi dile getirdiğimde arkadaşım bana öyle manalı bir cevap verdi ki;
'' Nereden biliyorsun surları yapanlarla aynı milletin evladı olmadıklarını? ''

ilhan
28.01.2008, 11:30
Filmin adı hoşuma gitmediği için izlemeyi düşünmem hiç. İçeriği umurumda değil. Böyle düz mantık her zaman gütmem ama bazen yarar sağlıyor bana.

Nytre
28.01.2008, 11:46
önce cemyılmaz sonra şahan şimdide ata demirer. çok güze çook. :) türk filmleri çekildikçe daha çok hoşuma gidiyor. sinemanın önünden geçiyorsun filmlere bakıyorsun 6 film varsa 3-4ü türk filmi ...

Cem Balcı
28.01.2008, 11:48
hey gidi osmanlı...

günümüzün soytarılarının da eline konu oldun ya...

Badaloğlu
28.01.2008, 12:01
Gani Müjde Balkan kökenlidir,yani Osmanlı ile dalga geçmek için film senaryosu yazmış oplması kendi milleti ile dalga geçiyor anlamına gelmemelidir.Ünlü tiyatrocu Ulvi Alacakaptan'ın bir kitabında okumuştum aklımda kaldığı kadarıyla aktarmaya çalışayım.''Bayrampaşa'dan Topkapı minibüslerine bindiğinizde son durak olarak surların hemen dibinde inmek durumundaydınız.İşte tam bu esnada arka sırada oturan iki amca kendi aralarında yaptıkları sohbeti ; şu surları görüyormusun kardeş ecdad ne sağlam yapmış,hala dimdik ayaktalar...diye sona erdirdiler.Ben son durağa gelmiş olmanın verdiği ruh hali ile bezgin bir halde minibüsten inerken bu olayı önce cahilliğimizin ne gülünç hallere sebep olabildiği bir espri olarak camiadaki arkadaşlarıma anlatmak ve bunu ilk fırsatta bir sahnede kullanmak isteğimi dile getirdiğimde arkadaşım bana öyle manalı bir cevap verdi ki;
'' Nereden biliyorsun surları yapanlarla aynı milletin evladı olmadıklarını? ''

Kendisinin İstanbul doğumlu olmasına rağmen, ailesinin Yugoslavya'dan göç ettiğini biliyorum. Osmanlı tarihi ile dalga geçmesi kendi milleti ile dalga geçmiyor tezini kabul edemiyorum.

Sonuçta Osmanlı padişahları bu milletin bağrından çıkmıştır. Osmanlı ile dalga geçmesi sanki biz Türkiye Cumhuriyeti'nin, vatandaşları'nın başka bir kavimin insanları gibi davranamayız.Ya da Türkiye Cumhuriyeti olarak; Osmanlı'dan kendimizi soyutlayamayız.

Madem milleti ile dalga geçmiyor; yapsın o zaman Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri makara bir filmde bizde izleyelim.Öyle ya! bu Cumhuriyet kurulduktan bugüne kadar ne makara durumlardan geçti...

Üsdat, bu adamın gerçek niyeti belkide milleti ile dalga geçmek değildir.Olabilir ama ben şunu biliyorum.Bu ülkede aydın geçinen insanların ilk yaptığı şey; ecdadına hakaret etmesi, onu küçük görmesidir.

Cem Balcı
28.01.2008, 12:05
bilmiyor bilmiyor bilmiyor...

bizim milletimiz tarihini bilmiyor...

bizim milletimiz atalarını tanımıyor.........

tigin
29.01.2008, 11:38
Fragmandan anladığım kadarıyla Osmanlı Devleti yıkılmasaydı ve günümüzde varlığını sürdürüyor olsaydı nasıl olurdu gibisinden bir senaryo var ortada. Fazla zekice bulmadım ancak saf bir komedidir belkide. Hemen tarihimize ecdadımıza saldırı var diye yorumlamak için erken. Ata Demirer varsa kaliteli bir komedi olacağını da düşünebilirim.

Murat'
29.01.2008, 12:36
Eğer Osmanlı günümüze gelseydi ne olurdu sorusunu cevaplayan bir film...Bu film ile ilgili çok büyük şüphelerim var..Bence osmanlı ile dalga geçilecektir..Çünkü bu bir komedi filmidir..

maxim
29.01.2008, 15:01
iki ihtimal var..

ya ecdadimizla dalga gececek,oralardan espri cikaracak..

ya da bu hassas konuya duyarlilik gösterip komedisini masum malzemelerden cikaracak..

bana ilki daha muhtemel geliyor...

giden,izleyen oldugunda yazarsa bilgilenmis oluruz..

Badaloğlu
29.01.2008, 15:21
iki ihtimal var..

ya da bu hassas konuya duyarlilik gösterip komedisini masum malzemelerden cikaracak..

Bu film vizyona girdikten sonra eleştiri olursa da o zaman ''ben mizahcıyım'' der işin içinden çıkarlar :)

Badaloğlu
29.01.2008, 15:22
iki ihtimal var..

Bu film vizyona girdikten sonra; Gani Müjdeye eleştiri olursa da o zaman ''ben mizahcıyım'' der işin içinden çıkarlar :)

Son Fedaî
29.01.2008, 15:35
Bana da OSmanlıyla dalga geçicek gibi gelio ama Bu kadar Risk'i ve Tepkiyi göze alırmı bilemem. Belki de Sizin dediğiniz gibi ben mizahcıyım der ve kurtulur. Bekleyip görücez ama Osmanlıyla dalga geçerse bu çok büyük bir ayıp olur sonuçta biz onların Torunlarıyız...

Muhammed KOÇ
29.01.2008, 15:56
dalga geçerek komiklik yapacak gibi :) . hadi hayırlısı..

Fatih Efe
29.01.2008, 16:07

Osman Sınav'ın bu konuda ciddi bir altyapı çalışması var ve yanlış hatırlamıyorsam kariyerini İstanbul'un Fethi adlı çalışmasıyla noktalayacak(bir nevi jübile).

yapılan yorumlara genel olarak katılmak asilliğimizden olsa gerek herkes hemen hemen aynı duyguları farklı usluplarla paylaşmakta.bence öyle tabi

Gani müjde gibi adamların yaptığı işlere zaten Osmanlı Zamanında(ffigüranlar da dahil) soytarı denirdi.bugünkü şovmen komedyen bilmem neyeyen vs vs hepsi aynı terane.bizde mizah ve mizaç anlayışı budur vesselam.

Adem Erdoğan
29.01.2008, 17:27
700 yıllık çınar böylemi ifade edilmeli.Bakın Osmanlı Devleti ile alakalı filmlere en ciddileri yine beğenmediğimiz dalga geçtiğimiz Cüneyt Arkın filmleridir.Hacivat karagöz filmini izleyenler hatırlar adamlar bi orhan gazi yapmışlar maşallah fatih ürek ondan daha delikanlıdır.Bi tane ciddi bi film çeken yok hepsi makara.Bizde aaa çok güzel olmuş yok senaryosu kurgusu bilmem nesi harikaymış klasik laflar.Ecdadımızla dalga geçsinler bizde oturup şakşakçılık yapalım.Her zamanki gibi gülüp geçelim gülmeye eğlenmeye geldik dünyaya çünkü.Bu yüzden işte türk sineması dünyada bir yere gelemez.Elinde senin birsürü malzeme var git kardeşim bi film yap tam yap bizim tarihimiz amerikada olsaydı piyasada en az 5000 tane film vardı.

Adem Erdoğan
29.01.2008, 17:29
Osman Sınav'ın bu konuda ciddi bir altyapı çalışması var ve yanlış hatırlamıyorsam kariyerini İstanbul'un Fethi adlı çalışmasıyla noktalayacak(bir nevi jübile).

yapılan yorumlara genel olarak katılmak asilliğimizden olsa gerek herkes hemen hemen aynı duyguları farklı usluplarla paylaşmakta.bence öyle tabi

Gani müjde gibi adamların yaptığı işlere zaten Osmanlı Zamanında(ffigüranlar da dahil) soytarı denirdi.bugünkü şovmen komedyen bilmem neyeyen vs vs hepsi aynı terane.bizde mizah ve mizaç anlayışı budur vesselam.

O konuda çalışmalar olduğunu duymuştum.Kültür bakanının o konuda talimatı var.Sanırım İstanbulun fethi ve Çanakkale savaşlarının filmi çekilecek.

Samet Türkmen
29.01.2008, 17:34
Ülkemizde şöyle bir moda var : '' Şu şu adamın sadece beni sanatı ilgilendirir gerisi beni bağlamaz''

Ata Demirer gibi cem yılmaz gibi kendi kültürüyle her şekilde dalga geçen insanlara prim verdiğimiz sürece böyle filmler devam eder.

Yasin N.
30.01.2008, 11:55
Yorumlara şöyle bir göz gezdirdimde, bence filmi görmeden sadece birkaç dakikasını seyrederek yorum yapmak yanlış diye düşünüyorum. Filmin fragmanlarında alay konusu edilmiş hiçbirşey yok. Olayın özü : M.Kemal ATATÜRK kurtuluş savaşını başlatmasaydı şu anda hangi durumda olurduk sorusunun cevabını vermiş. Arayada espiriler katmış. Fragmanlarında herhangibir hakaret yada kötü bir söylem yok tam aksine yüceltici ve kfa kaldırıcı sözler var. Ata demirerinde Osmanlıyla alay geçen bir filmde oynayacağını zannetmiyorum.

Ayşe Aygün
30.01.2008, 12:24
Ben kurtuluş savaşıyla ,çanakkale savaşıyla,dumlupınar savaşıyla vs vs.Osmanlıdan sonraki dönem diyelim dalga geçildiğini veya bu tarz filimler yapıldığını görmedim. Bir milletin tarihiyle ne olursa olsun asla dalga geçilmez. Bu geçmiş bizi biz yapandır.Bu kadarmı osmanlı olduğumuzdan utanıyor bu kadarmı geçmişizle övünemiyoruz.Bugün osmanlı olmasaydı bizler olmazdık.Kaçı tam anlamı ile osmanlı tarihini okudu yada tam anlamı ile yorumladı.Saray bize anlatıldığı gibi sadece haremdenmi ibaretti.Yanı geçmişini bilmeyen geleceğini bilemez.Evet komedi herkes sever ama bunu tarihinle birleştirerek dalga geçerek küçülterek yapamazsın.Ama şuda var bakalım bu tür filimler çevirenler kimlerin torunları orayada bakmak lazım.Nede olsa aramızda devrişmeler çok.sebastiyanlarda.

Yasin N.
30.01.2008, 12:34
filmi seyretmeden birşeyler söylemek zor ama şundan eminimki eğer osmalı günümüze kadar sağlam bir şekilde gelebilseydi dünyanın 3 te 2 sine hakim, barış içinde ve OSMANLI İMPARATORLUĞU olarak kalırdı.

Misina
30.01.2008, 15:03
Ata Demirer varsa makara film olduğu kesin:D

Misina
24.11.2008, 18:47
Ata Demirer varsa makara film olduğu kesin:D

demiştim ama hayal kırıklığına uğradım ata demirerden daha iyisini beklerdim.

film orta yerde bitti ne yapacaklarına karar verememişler sanki.

film için uzun süre hazırlık yapılmiş çekimler uzun sürmüş fakat sanki filmi aceleye getirmişler gibi bi film olmuş beğenmedim.

Adil ÖZGÜR
24.11.2008, 19:04
Ben Ayşe 61 in 26 nolu mesajına aynen katılıyorum, ben de nayır nolamaz amcam, Cüneyit amcama bu adamı şikayet edeyim iki ters bir düz carete ile haddini bildirsin.

Uzunoğlu
24.11.2008, 19:26
Filmi izlemedim ama ortada bir ironi olduğu muhakkak. Konusu bence güzel olmuş. Bunun üzerinde tartışılmalı ve Türkiye nin şu anda yaşadığı bir çok siyasi tartışmalara yön verir diye düşünüyorum.

Ahmet Kuru
24.11.2008, 19:31
Her ne kadar Ata Demirer de orda olmuş olsada...
Her ne kadar komik gibi görünüyor olsada...
Hem fragmanlardan izlediğim kadarıyla hemde izleyen arkadaşlarım yorumlarıyla gidilmemesi gereken bir film olmuş!
Osmalı İmparatorluğu ile dalga geçildiği aşikar...
Her taraf yabacı güçler ile kuşatılmış,Padişah ise kendi hayal dünyasında yaşıyormuş edasında gösterilmesi bu vatan uğruna şehid düşmüş atalarımıza saygısızlıktır...
Para için bu tip senaryoların yazılması çok yazık...
Ama Yazan kişiyi göz önüne alırsak eğer ona göre herşey güllük gülistanlık diyebiliriz...
Madem komedi istiyoruz;
İnadına AROG....

Fatih Kuloğlu
24.11.2008, 19:48

Tamamen aynı görüşdeyim

Atmaca
24.11.2008, 22:39
Bu geri zekalilara sormak lazim.Türkiye Cumhuriyetini Osmanli kurmadiysa kimler kurdu.

alper*
24.11.2008, 22:43
ben bu Türk milletini anlamıyorum.
ecdadı ile dalga geçen film için şehirdeki en büyük sinemalardan birinin iki salonunu kapatır. (ankara-metropol/kızılay)
teröre lanet eder sonra muro gibi bir kıroya (dikkat üstelik terörist rolünde) güler.

ata demirer gibi bir adamdan da böyle bir film,şaşırmadım.
bedava biletim olsa gitmem bu filme.
vakit kaybı.

macka61
24.11.2008, 23:18
bence çok abartıyorsunuz sonuçta bir film bu maksat gülmek eğlenmek

alper*
24.11.2008, 23:20
bence çok abartıyorsunuz sonuçta bir film bu maksat gülmek eğlenmek

danimarka'daki karikatür olayını biliyorsundur umarım.
onda da başkaları gülmek eğlenmek istemişti.

Mehmet Fırat
25.11.2008, 00:20
Akıl var mantık var.

Eğer 'Atatürk olmasaydı' sloganı altında Osmanlı'yı öven bir film yapmış olsalardı, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti'nden hoşnutsuz oldukları söylenecekti.

Bu ihtimal hiç gerçekleşemeyeceğine göre, Osmanlı ile alay eden bir film yapmış olmalarını kestirmek pek de zor değil.

Bu yüzden, ilk fragmanları çıktığı andan itibaren gitmeyi hiç düşünmedim. :)

Hüseyin Kurt
25.11.2008, 08:54
tamamen alay amaçlı bir film olduğuna inanıyorum.
kendi geçmişiyle bu kadar alay eden bir millet var mıdır bilmem.çok kötü sözler söyleyesim var...

bu konuda amerikalılara gerçekten hayranım.adamların altı üstü iki tane tarihi olayı var (2.dünya savaşı ve vietnam),bunun üzerine belki yüzlerce film yapmışlar.bizim tarihimizde yüzlerce şanlı zafer var,yada örnek alınacak,ibret alınacak o kadar olay varken,bunların filmini yapmak varken,hala böyle saçma sapan filmlerin peşinden koşuyoruz.

bence 1-2 haftaya gösterimden kalkar bu film.

Burçak
25.11.2008, 08:58
bende gitmedim henüz. gidenlerin yorumlarına bakılırsa beklenen bir film olmamış.
geçen akşam tv de bir programda filmin galası olduğu akşam dan bahsedilirken , insanları çok duygulandırdığı ağlayanlar olduğu söylenmişti.
ama yorumlara bakılınca enteresan bir durum var ortada.

Uzunoğlu
25.11.2008, 16:58
Yıkın tabularınızı

Film tamamen bir hayal ürünü, Gani Müjde nin bir kurmacası

Neden her şeye gerçek gibi bakıyoruz

Testere filmlerinide bu mantıkla gerçekmiş gibi mi izliyorsunuz acaba :)

Ne yapmışlar filmde Osmanlıya hayali bir padişah koymuşlar

Böyle bir padişah tarihte var mı?

Başka bir padişaha ironi ölçüsünde eleştiri var mı?

Kurtuluş savaşının yapılmamış olması ihtimalinden ortaya çıkmış kurmaca metinin sinemaya uyarlanması sadece. Bu sebeple birebir gerçekmiş gibi abartmanın anlamı yok.

Tarih kitaplarında yazılanlara odaklanın. Eğer tepki gösterecekseniz Fatih Sultan Mehmed'e manasız yakıştırmalar yapanlara gösterin. Mevlana'ya aynı yakışıksız suçlamalara tepki gösterin.

Osmanlı bizimdir. Bunu kimsenin inkar ettiği yok. Zamanında bu inkar resmi devlet ideolojisi olmak zorundaydı o devir geldi geçti artık. Eğer objektif olacaksak haydi değerlendirelim padişahlarımızı. Yavuz da padişahtı Sarı Selim de. Sarı Selim'i savunacak birisi var mı bu ülkede :) İçki müptelası bir halifeden bahsediyorum :)

İskender66
25.11.2008, 22:15
Aslında gitmeyi düşünüyordum ama bugün bu yorumları okuduktan sonra vazgeçtim. Ben en iyisi GORA'ya gidiyim. Sonrada Recep İvedik çıkarsa onada giderim. Belki Mustafaya'da giderim. Merak ediyorum :)

macka61
25.11.2008, 23:55
danimarka'daki karikatür olayını biliyorsundur umarım.
onda da başkaları gülmek eğlenmek istemişti.

biliyorum kardeşim merak etme

macka61
25.11.2008, 23:56
oda ap ayrı bir konu ulu önderimizi bayana düşkün içkici arkadaşlarını bir kalemde satan filan gösteriyormuş duyduğum yorumlara göre gitmeden bir şey demek istemiyorum ama

Erbay
26.11.2008, 10:53
Ne kadar izleyen arkadaşım varsa bu film için berbat ötesi dedi. Gitmeyi düşünüyordum vazgeçtim.

FatmaÇelik
26.11.2008, 15:36
Ben kurtuluş savaşıyla ,çanakkale savaşıyla,dumlupınar savaşıyla vs vs.Osmanlıdan sonraki dönem diyelim dalga geçildiğini veya bu tarz filimler yapıldığını görmedim. Bir milletin tarihiyle ne olursa olsun asla dalga geçilmez. Bu geçmiş bizi biz yapandır.Bu kadarmı osmanlı olduğumuzdan utanıyor bu kadarmı geçmişizle övünemiyoruz.Bugün osmanlı olmasaydı bizler olmazdık.Kaçı tam anlamı ile osmanlı tarihini okudu yada tam anlamı ile yorumladı.Saray bize anlatıldığı gibi sadece haremdenmi ibaretti.Yanı geçmişini bilmeyen geleceğini bilemez.Evet komedi herkes sever ama bunu tarihinle birleştirerek dalga geçerek küçülterek yapamazsın.Ama şuda var bakalım bu tür filimler çevirenler kimlerin torunları orayada bakmak lazım.Nede olsa aramızda devrişmeler çok.sebastiyanlarda.

Ablacım yorumunun her kelimesine katılıyorum.
Bence filme gitmeyi düşünen varsa gitmesin ben pişman oldum açıkcası...
Resmen dalga geçtiler bizimle komedi falan değildi dramdı bence...

Harun-61
29.11.2008, 13:59
hayal kirikligi.......

hic bir sekilde tatmin olmadik !

Drama, Komedi, Action hersey vardi :)

.

DKaraduman
29.11.2008, 23:36
Kesinlikle Osmanlı ile dalga geçildi laflarına katılmıyorum bugün gittim ama bir dalga geçme olayı yok gibi geldi bana belki padişaha yakışmayacak hareketler yakıştırılmış filmde ancak II. Selimi de biliyoruz yani ayrıca zaten komedi niyetine yapılmış bir film değil dram daha çok.

OYılmaz
09.12.2008, 15:21
Ne ecdadımızla dalga geçilmiş ne atalarımızla ne Osmanlı Devletiyle ne de Mustafa Kemal Atatürkle malesef en kötü huyumuz önyargılar devreye girdiği sürece sayfalar dolusu yazar bizim milletimiz dün gittim harikaydı Arogmuş Muroymuş yanlarından geçemez espiriler yerinde ironi fazla duygusal yönü , ders verici yönü , ağlatan yönü filmde yok yok hele son bölümü vardı ağladım resmen kaliteli bir film Mustafa Kemal Atatürkle dalga geçiyorlar ben gitmem diyenler filmi izleyip görsünler bakalım Gani Müjde yazmışsa gidilir senaryosu güzel Arog ve Muroya gideceğinize Osmanlı Cumhuriyetine gidin saygılar ;)

Berk
09.12.2008, 17:14
ben bu Türk milletini anlamıyorum.
ecdadı ile dalga geçen film için şehirdeki en büyük sinemalardan birinin iki salonunu kapatır. (ankara-metropol/kızılay)
teröre lanet eder sonra muro gibi bir kıroya (dikkat üstelik terörist rolünde) güler.

ata demirer gibi bir adamdan da böyle bir film,şaşırmadım.
bedava biletim olsa gitmem bu filme.
vakit kaybı.

Atıp tutmadığınız film yok, bi tanede siz çekinde görelim asıl filmi..

Ömer SEVİNÇ
09.12.2008, 22:50
Ecdadla dalga geçen herhangi bir film hakkında iyi bir şey söylemem de beğenmem de mümkün değildir..

zafer6161
10.12.2008, 00:16
gitmeye deymez denilecek filmlerden 1 tanesi daha
çok saçma ve aptalca bir film olmuş,film ilk başlarken çok güleceğinizi zannediyorsunuz ama yanılacaksınız,adı komedi ama koskoca filmde sadece 1 sahnesinde biraz gülüyorsunuz,ha birde şu var koskoca osmanlı padişahını 2 tane koruması dışında şehirde kimse takmıyor,düşünün trafik polisi bile padişahtan rüşvet alıyor :D sonu ise tam bir rezalet ;)

KUTADGU
10.12.2008, 00:51
Gani Müjde iyi bir çıkış noktası yakalamış bence.
"Atatürk olmasaydı ne olurdu?"
Burası fevkalade.

Ancak bu kadarla kalmış.
İyi taşın üstüne başka hiç bir şey ekleyememiş.

Açık konuşmak gerekirse
Koskoca TRT, devletin televizyonu TRT "Abdülhamit Düşerken" adlı bir film çektirdiğinde, nerdeydi hassas insanlar merak etmekteyim.

OKANIZM
10.12.2008, 01:08
bu kadar rezalet bir film nasıl oluyorda medya ve basınımız tarafından tepkiye maruz kamıyor anlamıs degilim.bir iki gazete ce tv dısında bu filmi eleştiren ne bir yazı nede bir goruntu gordum.

tğm dünyaya hükmeden cihan imparatorlugu osmanlıyı nasıl olurda bu kadar kücük düşürürler bir filmde,icime sindiremiyorum acıkcası.bu filme gidipte izleyen arkadaslarımızı kınıyorum.gitmeyi düşünenleride gitmemeleri icin uyarıyorum.

Mustafa
10.12.2008, 01:22
Yahu gidip izleyeni neden kınıyorsun.Kınayacaksan yayına koyanı kına.

Bu bir belgesel degil.Hayal ürünü bir film oldugunu unutmayalım.

Öztürk Adem
10.12.2008, 01:54
Gani Savatadan ne kadar ıyı bır fılm cıkarkı mumkun degıl cok ama cok kotu 1 fılm o kadar basıt espırıler yapmaya calısmıs kı ılk 10 dk ne kadar kotu 1 fılm oldugunu bellı edıyor
Bır de OSMANLI YI BU DURUMDA VURGULMASI HIC AMA HIC HOS DEGIL

Emirhan Makul
10.12.2008, 10:08
Osmanlı Cumhuriyeti mi?, A.R.O.G.'mu?, Muro mu?

Dilara
10.12.2008, 14:33
Bu filme gidilmeli diye düşnüyorum. Gayet başarılı bir film bence ;)

Dilara
10.12.2008, 14:34
Osmanlı Cumhuriyeti mi?, A.R.O.G.'mu?, Muro mu?
1. Osmanlı cumhuriyetine git 2. olarak Muro :):)

Muhammet*
10.12.2008, 15:31
forever A.R.O.G

Mehmet Ç.
10.12.2008, 17:36
hic begenmedim

m@rdi
10.12.2008, 20:51
Gani Müjde iyi bir çıkış noktası yakalamış bence.
"Atatürk olmasaydı ne olurdu?"
Burası fevkalade.

Ancak bu kadarla kalmış.
İyi taşın üstüne başka hiç bir şey ekleyememiş.

Filmin çıkış noktası çok güzel.

Alttan alttan vermeye çalıştığı mesajı daha net ve ekileyici verebilseydi Gani Müjde daha başarılı olurdu kanımca.
Ata Demirer her konuştuğunda birilerini taklit ediyormuş hissine kapıldım. Çakma 7. Osman :rolleyes:

Samet Türkmen
10.12.2008, 20:54
Kamera alıp sokakta rastgele röportajlar yapılsaydı daha kaliteli bir yapıt olurdu.

zafer6161
11.12.2008, 00:01
http://www.ligtvdevu.net/

filmin tamamını buradan izleyebilirsiniz ;)

6Şafak Aydın1
07.03.2009, 10:43
http://www.ligtvdevu.net/

filmin tamamını buradan izleyebilirsiniz ;)

acilmiyor site nedense