PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İslam Karşıtı Film!

Erkan
27.01.2008, 01:26
Hollanda Özgürlük Partisi Lideri Geert Wılders İslam Karşıtı Film Hazırlattı
Hollanda Özgürlük Partisi Lideri Geert Wilders, Uzun Süredir İslam Karşıtı Görüşleriyle Gündemde Kalmayı Başaran Ender Siyasilerden.
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:1TuxmGTHWvZbkM:http://www.nosheadlines.nl/download.php/download_document/7197/08bc52fb859bc7a08ea58f65d4d6da4c/article_large (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.nosheadlines.nl/download.php/download_document/7197/08bc52fb859bc7a08ea58f65d4d6da4c/article_large&imgrefurl=http://www.themidnightsun.org/index.php%3Fs%3D&h=442&w=585&sz=66&hl=tr&start=1&um=1&tbnid=1TuxmGTHWvZbkM:&tbnh=102&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3Dgeert%2Bwilders%26svnum%3D10%26um%3D1 %26hl%3Dtr%26lr%3Dlang_tr%26sa%3DN) http://tbn0.google.com/images?q=tbn:UMinur7CHMJUcM:http://www.nrc.nl/multimedia/archive/00153/_Het_koninkrijk_va_153087a.jpeg (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.nrc.nl/multimedia/archive/00153/_Het_koninkrijk_va_153087a.jpeg&imgrefurl=http://www.nrc.nl/binnenland/article639492.ece/Het_koninkrijk_van_Allah_zal_er_nooit_komen&h=512&w=357&sz=191&hl=tr&start=16&um=1&tbnid=UMinur7CHMJUcM:&tbnh=131&tbnw=91&prev=/images%3Fq%3Dgeert%2Bwilders%26svnum%3D10%26um%3D1 %26hl%3Dtr%26lr%3Dlang_tr%26sa%3DN)

Hollanda Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders, uzun süredir İslam karşıtı görüşleriyle gündemde kalmayı başaran ender siyasilerden. Son günlerde, Hollanda, Wilders'ın hazırlattığı film yüzünden çalkalanıyor. Ülkeyi yeni bir krizin eşiğine getiren Wilders'ın Özgürlük Partisi adına hazırlattığı İslam karşıtı film, ülkede yaşayan Müslümanların huzurunu kaçırdı.
Filmin, Hollanda'daki İslam devleti büyükelçiliklerini de tedirgin ettiği belirtildi. Buna rağmen Holanda İçişleri ve uyumdan sorumlu birimler gerekli önlemleri almadı.
Wilders'ın ateist olduğu tüm ülke genelinde bilinirken, neden İslam karşıtı bir tavır takındığı tam olarak bilinmiyor. Wilders'ın öncülüğünü yaptığı İslam karşıtı ilk filmi, söylenildiği gibi 25 Ocak'ta gösterime girerse, Hollanda'da karikatür krizinden sonra ikinci bir skandal patlak verecek. Böylelikle Hollanda tüm İslam dünyasını karşısına almış olacak. (MÇ-İÖZ-İÖZ-BA-D) (İhlas Haber Ajansı) 17.01.2008 13:59 [1180184]

--

Okuldan bu film icin odev aldim, analiz edip sinifin onunde anlatmam lagzim , buraya yazmanin bana faydalar saglayacagini dusunuyorum sizin yorumlarinizla. Dusuncelerinizi bekliyorum :) Film cikmadan ve ciktik tan sonra (Film 10 dakikalik olacakmis ve martta televizyonda gosterilecek.) Kuran-ı Kerim in ` fasist bir kitap oldugunu gostermeyi amacliyor ( Kadin taslamadan, intihar saldirilarina kadar o tur goruntuler gosterecekmis.. )

Adem Erdoğan
27.01.2008, 02:02
İslamiyetten önce kız çocuklarının diri diri gömüldüğünü yazman yeterli bence.

AYYILDIZ
27.01.2008, 02:13
Allah bozgunculuğu lanetlemiştir

Allah, insanlara kötülük yapmaktan sakınmalarını emretmiş; küfrü, fıskı, isyanı, zulmü, zorbalığı, öldürmeyi, kan dökmeyi yasaklamıştır. Allah'ın bu emrine uymayanlar, ayetin ifadesiyle "şeytanın adımlarını izleyenler" olarak nitelendirilmiş ve açıkça Allah'ın haram kıldığı bir tutum içerisine girmişlerdir. Kuran'da bu konudaki birçok ayetten sadece iki tanesi şöyledir:

"Allah'a verdikleri sözü, onu kesin olarak onayladıktan sonra bozanlar, Allah'ın ulaştırılmasını emrettiği şeyi kesip-koparanlar ve yeryüzünde bozgunculuk çıkaranlar; işte onlar, lanet onlar içindir ve yurdun kötü olanı da onlar içindir." (Rad Suresi, 25)

"Allah'ın sana verdiğiyle ahiret yurdunu ara, dünyadan da kendi payını (nasibini) unutma. Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de ihsanda bulun ve yeryüzünde bozgunculuk arama. Çünkü Allah, bozgunculuk yapanları sevmez." (Kasas Suresi, 77)

Görüldüğü gibi, Allah, İslam dininde, terör, şiddet anlamlarını da kapsayan her türlü bozgunculuk hareketini yasaklamış ve bu tür bir eylem içinde olanları lanetlemiştir. Müslüman dünyayı güzelleştiren, imar eden insandır.

İslam, düşünce hürriyetini ve hoşgörüyü savunur

İnsanların fikir, düşünce ve yaşam özgürlüğünü açıkça sağlayan ve güvence altına alan bir din olan İslam, insanlar arasında gerginliği, anlaşmazlığı, birbirlerinin hakkında olumsuz konuşmayı ve hatta olumsuz düşünceyi (zan) dahi engelleyen ve yasaklayan emirler getirmiştir.

Değil terör ve çeşitli şiddet eylemi, İslam, insanların üzerinde fikri olarak bile en ufak bir baskı kurulmasını yasaklamıştır:

"Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır." (Bakara Suresi, 256)

"Onlara 'zor ve baskı' kullanacak değilsin." (Gaşiye Suresi, 22)

İnsanların bir dine inanmaya veya o dinin ibadetlerini uygulamaya zorlanması, İslam'ın özüne ve ruhuna aykıdır. Çünkü İslam, inanç için özgür iradeyi ve vicdani bir kabulü şart koşar. Elbette Müslümanlar birbirlerini Kuran'da anlatılan ahlaki vasıfların uygulanması için uyarabilir, teşvik edebilirler. Ama asla bu konuda bir zorlama yapılamaz. Ya da dünyevi bir imtiyaz tanınarak, kişi dini uygulamaya yönlendirilemez.

Bunun aksi bir toplum modeli varsayalım. Örneğin insanların ibadet yapmaya zorlandıklarını farzedelim. Böyle bir toplum modeli İslam'a tamamen aykırıdır. Çünkü inanç ve ibadet, sadece Allah'a yönelik olduğunda bir değer taşır. Eğer bir sistem insanları inanca ve ibadete zorlayacak olursa, bu durumda insanlar o sistemden korktukları için dindar olurlar. Din açısından makbul olan ise, vicdanların tamamen serbest bırakıldığı bir ortamda Allah rızası için dinin yaşanmasıdır.

Allah masum insanların öldürülmesini haram kılmıştır

Bir insanı suçsuz yere öldürmek, Kuran'a göre en büyük günahlardan biridir:

"Kim bir nefsi, bir başka nefse ya da yeryüzündeki bir fesada karşılık olmaksızın (haksız yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de onu (öldürülmesine engel olarak) diriltirse, bütün insanları diriltmiş gibi olur. Andolsun, elçilerimiz onlara apaçık belgelerle gelmişlerdir. Sonra bunun ardından onlardan bir çoğu yeryüzünde ölçüyü taşıranlardır. (Maide Suresi, 32)

"Ve onlar, Allah ile beraber başka bir ilah'a tapmazlar. Allah'ın haram kıldığı canı haksız yere öldürmezler ve zina etmezler. Kim bunları yaparsa 'ağır bir ceza ile' karşılaşır. (Furkan Suresi, 68)

Yukarıdaki ayetlerde görüldüğü gibi, masum insanları haksız yere öldüren kişiler büyük bir azapla tehdit edilmişlerdir. Allah tek bir kişiyi öldürmenin, tüm insanları öldürmek kadar ağır bir suç olduğunu haber vermiştir. Allah'ın sınırlarını koruyan bir insanın değil binlerce masum insanı katletmek, tek bir insana bile zarar verme ihtimali yoktur. Dünyada adaletten kaçarak cezadan kurtulacağını sananlar, öldükten sonra, ahirette Allah'ın huzurunda verecekleri hesaptan asla kaçamayacaklardır. İşte bu nedenle ölümlerinin ardından Allah'a hesap vereceklerini bilen müminler Allah'ın sınırlarını korumakta büyük bir titizlik gösterirler.

Allah, müminlere şefkatli ve merhametli olmalarını emreder

Bir ayette Müslüman ahlakı şöyle anlatılmaktadır:

"Sonra iman edenlerden, sabrı birbirlerine tavsiye edenlerden, merhameti birbirlerine tavsiye edenlerden olmak. İşte bunlar, sağ yanın adamlarıdır." (Beled Suresi, 17-18)

Allah'ın, ahiret günü kurtuluşa erenlerden olmaları, rahmetine ve cennetine kavuşabilmeleri için kullarına indirdiği ahlakın en önemli özelliklerinden biri ayette görüldüğü gibi "merhameti birbirlerine tavsiye edenlerden olmak"tır.

Kuran'da tarif edilen İslam son derece modern, aydınlık, ilerici bir yapıya sahiptir. Gerçek Müslüman, herşeyden önce, barışçı, hoşgörülü, demokrat ruhlu, kültürlü, aydın, dürüst, sanattan ve bilimden anlayan, medeni bir kişilik yapısına sahiptir.

Kuran'ın getirdiği güzel ahlakla yetişen bir Müslüman, herkese İslam'ın öngördüğü sevgiyle yaklaşır; her türlü fikre karşı saygılıdır; estetiğe ve sanata değer verir, olaylar karşısında her zaman uzlaştırıcı, gerilimi azaltan, kucaklayıcı, itidalli davranışlar sergiler. Böyle insanların oluşturdukları toplumlarda ise, bugün en modern devletler arasında gösterilen ülkelerden daha gelişmiş bir medeniyet, yüksek bir toplumsal ahlak, neşe, huzur, adalet, güvenlik, bolluk ve bereket hakim olacaktır.

Erkan
27.01.2008, 02:15
ok tesekkurler :), film hakkindaki gorusleriniz? Gosterime girsin mi girmesin mi? icerik hakkinda dusundukleriniz..:) (simdi tahminen)

AYYILDIZ
27.01.2008, 02:18
Yukarida alinti yaptim internet sitesinden faydalanabilirsin Islamin en hosgorulu din oldugunu Ayetlerele acikliyor.

Great White
27.01.2008, 02:19
Normaldir..

Bu herif zaten daha önce de Kuran' ın kütüphanelerden kaldırılmasını da dile getirmişti..

Ama aklı başında hiçbir kesimden kendisine destek bulamadı ve bu girişimi de büyük olasılıkla fiyasko ile sonuçlanacaktır..

Zaten aşırı sağcı bir kafadan da bundan fazlası beklenemezdi..

Koskoca Papa bile bundan çok daha fazlasını pervasızca söyledi ama yenildi, yutuldu ve krallar gibi de ağırlandı..

Bu işler böyledir..

Bir ülkenin aşırı sağı diğer ülkenin aşırı sağına her zaman düşmandır ve her daim de saygısızdır..

Böyle gelmiş, böyle de gider:)

Mehmet_Mercanlı
27.01.2008, 02:25
dinimizi kendi cikarları için budenli kulanmaları beni cıldırtıyo ... insan hakları dıyosun ama nerde ... ortada tum islam alemine yapılmış cok büyük bir hakaret var ... ama olay bu duruma geldiğinde basın yayın özgürlüğü oluyo ... bütür filimlerle kaybetmeye başladıkları dınleri kurtaracaklarını sanıyorlar ... elerinden gelenı yapsınlar KURANIKERİMİ bir kere okuyan gercekleri cok acık görüyo ...
gecenlerde bu konu bir tartışma programında vardı bir katılımcı - aklı selim olan biri bu filmlerin tamamen yalandan ibaret olduğunu anlar demişti ... gercekten cok doğru aklı başında biri bunu cok acık ayırt edebilir... gercekleri tarıh yazıyo ....OKU...

Adem Erdoğan
27.01.2008, 02:53
Muhammed Ali Clay e bir gazetecinin "11 eylül saldırılarını yapanlarla aynı dini paylaştığınız için neler hissediyorsunuz" sorusuna
"siz adolf hitlerle aynı dini paylaştığınız için neleri hissediyorsanız bende aynı şeyleri hissediyorum"
cevabını vermiştir.

Nytre
27.01.2008, 03:10
haçlı seferleri ile ilgili kitap okuyan arkadaşlar varsa ya da bu konularda bilgileri olan insanlar varsa her zaman şu ibarelere rast gelmişlerdir "hıristiyanların içerisinde her zaman haçlı ruhu vardır" . evet bu ruh her zaman içlerinin bir köşesinde vardır çünkü çok koymuştur onlara uğradıkları bozgunlar.

bunu zaman içerisinde gösteriyorlar yaptıkları hareketlerle ve böyle filmlerle.

hakankurt1967
27.01.2008, 03:27
Cok zor bir ödev aldıgını farkındasındır bu ödevde oyle bir sunum yapman gerekiyorki art niyetli insanların bile herseyi gercek yüzü ile görmeli.Onlara islamiyetin gerektirdiği Kur'an-ı kerim in biz müslümanlar için neler ifade ettiğini onlara oyle bir sekilde anlatmalısınki İslamiyetin yasasınlar.

Erkan
27.01.2008, 03:31
Cok zor bir ödev aldıgını farkındasındır bu ödevde oyle bir sunum yapman gerekiyorki art niyetli insanların bile herseyi gercek yüzü ile görmeli.Onlara islamiyetin gerektirdiği Kur'an-ı kerim in biz müslümanlar için neler ifade ettiğini onlara oyle bir sekilde anlatmalısınki İslamiyetin yasasınlar.

biliyorum abi, oyuzden buraya bu basligi actim. Bu tur konular derslerde sik sik konusuluyor.. Allahtan art niyetli yok o sinifta, ama yinede islamiyete karsi bakislari bu tur seylerle sekilleniyor.

hakankurt1967
27.01.2008, 03:48
biliyorum abi, oyuzden buraya bu basligi actim. Bu tur konular derslerde sik sik konusuluyor.. Allahtan art niyetli yok o sinifta, ama yinede islamiyete karsi bakislari bu tur seylerle sekilleniyor.

ewet dediğin gibi bu şekilde islamiyet hakkında bilgisi olmayanlara gercek olan bilgiyi vererek en doğrusunu yapıyorsun.sana bu konu hakkında yardım etmeye calısacagım ve Bordomavi.net olarak calısacagız.

macka61
27.01.2008, 04:10
kimmiş buda çokta taktım ya onu Allaha havale ediyorum öbür dünyada da bakalım islam karşıtlığı yapabilecek mi

Egemen
27.01.2008, 04:32
filmi yapanların dinine duydugumuz saygıyı ve hoşgörüyü anlatabilirsin.. ancak cidden çok zor bi konu seçmişsin.. sonuçta din, insanların en zor tartışabildikleri konuların başında geliyordur.. Allah kolaylık versin..

Özkan
27.01.2008, 12:29
Geert Wilders'ten daha büyük İslâm düşmânları var ki şu ân onlar İslâm dünyâsında mücâhîtler olarak kabûl ve sevgi görüyorlar. Bu tip çakalların ısrârla benimsendiğini görünce ben de Avrupalı olsam azılı bir İslâm düşmânı olurdum.

Ne yazık ki Müslümânlar pislikle, cehâletle, geri kalmışlıkla, teröristlikle, vahşîlikle birlikte anılmaktalar ve, bırakın bu durumdan kurtulmayı, daha da yerleşmesi için çaba göstermekteler.

Great White
27.01.2008, 12:32
Ne yazık ki Müslümânlar pislikle, cehâletle, geri kalmışlıkla, teröristlikle, vahşîlikle birlikte anılmaktalar ve, bırakın bu durumdan kurtulmayı, daha da yerleşmesi için çaba göstermekteler.

Yalan mı? Değil..

O zaman doğru..

ilhan
27.01.2008, 12:40
Gerçekten çok zor bir konu almışsın kardeşim. Allah yardımcın olsun. Yazacağım şeyleri zaten arkadaşlar dile getirmişler.

Ömer SEVİNÇ
27.01.2008, 12:43
Geert Wilders'ten daha büyük İslâm düşmânları var ki şu ân onlar İslâm dünyâsında mücâhîtler olarak kabûl ve sevgi görüyorlar. Bu tip çakalların ısrârla benimsendiğini görünce ben de Avrupalı olsam azılı bir İslâm düşmânı olurdum.

Usame vb. kişileri mücahit olarak kabul eden müslüman ben henüz tanımıyorum. Haa öyle düşünen "terörist" örgütler tabi ki var. Ama gidip de 3-5 kişiyle bütün müslümanlığı yargılayan Avrupa suçludur benim gözümde. Suçu hemen kendi insanımıza atmaya ne kadar meraklıyız? Avrupa hayranlığını bırakalım bence. Onların yerinde olsam ben azılı İslam düşmanı olmazdım. Gider 2 kitap okur öğrenirdim doğrusunu. Bir de derler ya Avrupalı çok kitap okur kültürlüdür. Nedense bu işlerde göremeyiz bir türlü okudukları kitapları. Her Avrupalı Türkiyede deveye mi biniyorsunuz diye sorar..

Bu işin sonunun nereye gideceğini biliyorum. O yüzden cevap vermeyeceğim başka:)

Erkan
27.01.2008, 14:45
filmi yapanların dinine duydugumuz saygıyı ve hoşgörüyü anlatabilirsin.. ancak cidden çok zor bi konu seçmişsin.. sonuçta din, insanların en zor tartışabildikleri konuların başında geliyordur.. Allah kolaylık versin..

Sagol, amin bu konuyu biraz acabilecek olan varmi? Cok onemli bir nokta , karsi dinlere olan saygi ve hosgoru. Bizim bir islam dusmani jahudi bir ogretmenimiz var hic sevmem, tek sevmedigim ogretmen olarak ta okul tarihine geciyor, bizi surekli provoke etmeye calisiyor. Bu tur konularlan bu sene cok yuzlesiyoruz o nedenlen bu baslik insallah faydali olur benim icin.

Abi bu konuyu biraz/ baya bi acabilirmisin(iz) filmin icerigi senin dedigin, adamlarin yaptigi yaptirdigii neden bizim dinimizle bagdasmiyor?

Gerçekten çok zor bir konu almışsın kardeşim. Allah yardımcın olsun. Yazacağım şeyleri zaten arkadaşlar dile getirmişler.

|amin,

Özkan
27.01.2008, 15:32
Abi bu konuyu biraz/ baya bi acabilirmisin(iz) filmin icerigi senin dedigin, adamlarin yaptigi yaptirdigii neden bizim dinimizle bagdasmiyor?
Film hakkında birşey bilmiyorum, o yüzden filmle ilgili yorum yapmayayım.

Öte yandan adamlara hak veriyorum. Düşünsenize, ülkelerinde taşlayarak adam öldüren, kendi kızlarını zorla alâkasız adamlarla evlendiren, ve sözüm ona işgâlle mücâdele etmekten pazar yerindeki mâsum çoluk çocuğu öldürmeyi anlayan tipler bir ânda ülkenize doluşmuş ve güvenliği tehdît ediyor. Çocuklarınız bu adamlar yüzünden sokağa çıkamıyor.

Bence, Avrupalılar'ın çekincelerine hak verdiğini söyleyerek işe başla, sonra da Kur'ân-ı Kerîm'de dînî özgürlükleri (Kâfîrûn Sûresi), taşlayarak adam öldürmenin Kur'ân'da olmamasını, cihâdın yalnızca işgâlci askerlere karşı yapılacağını ve savaş sırasında orman yakmanın bile yasaklandığını anlat. El Kâide gibi adamların da yalnızca âdî teröristler olduğunu ve İslâm'la ilgisi olmadığını söyle.

Erkan
27.01.2008, 15:34
kokturk abi bu tur bilgiler cok ama cok isime yariyor cok sagol :)..

Ömer SEVİNÇ
27.01.2008, 15:40
Bence, Avrupalılar'ın çekincelerine hak verdiğini söyleyerek işe başla, sonra da Kur'ân-ı Kerîm'de dînî özgürlükleri (Kâfîrûn Sûresi), taşlayarak adam öldürmenin Kur'ân'da olmamasını, cihâdın yalnızca işgâlci askerlere karşı yapılacağını ve savaş sırasında orman yakmanın bile yasaklandığını anlat. El Kâide gibi adamların da yalnızca âdî teröristler olduğunu ve İslâm'la ilgisi olmadığını söyle.

:) Üstteki yazınızdan sonra beni şaşırtmıştınız açıkçası. Ama bu düşüncelerinize aynen katılıyorum:alkış:

***NiLLYyY***
27.01.2008, 16:26
filmi göstermek istemesinin amaci bence ' islamin gercek yüzünü göstermek degil' daha cok ülkesindeki koyu inanclilari tatmin etmek kendi tarafina cekmek... kendine oy ariyor ama yanlis yoldan ariyor.. son senelerde böyle asiri islamistler örgütler yayilmaya tehlike sacmaya basladiktan sonra avrupalilarin islama bakis acilari cok degisti.. biz sürekli okulda böyle seyler konusmaya tartismaya basladik..öyle ki artik otobüs de kapali bir kadin girip yerine oturuncA(sadece gözleri görünüyor) millet kalkip otobüs ün öbür ucuna gidiyor..

Ömer SEVİNÇ
27.01.2008, 16:29
filmi göstermek istemesinin amaci bence ' islamin gercek yüzünü göstermek degil' daha cok ülkesindeki koyu inanclilari tatmin etmek kendi tarafina cekmek... kendine oy ariyor ama yanlis yoldan ariyor.. son senelerde böyle asiri islamistler örgütler yayilmaya tehlike sacmaya basladiktan sonra avrupalilarin islama bakis acilari cok degisti.. biz sürekli okulda böyle seyler konusmaya tartismaya basladik..öyle ki artik otobüs de kapali bir kadin girip yerine oturuncA(sadece gözleri görünüyor) millet kalkip otobüs ün öbür ucuna gidiyor..

Şimdi bu adamlar medeni biz barbarız değil mi?:)

Rabbim beni Avrupalı olmaktan korusun..

***NiLLYyY***
27.01.2008, 16:33
Şimdi bu adamlar medeni biz barbarız değil mi?:)

Rabbim beni Avrupalı olmaktan korusun..
medeni barbar degil:) daha cok etkilenme.. islam örgütüyüz allaha a hizmet ediyoruz diyip canlara kast eden adamlar yüzünden dinimiz insanimiz yanlis taniniyor asaglaniyor..avrupali medeni diye bir sey denemez..icinde medeni olani da var barbari da var...haberlerde neler görüyoruz burda ama nedense avrupali yapinca tartisilmiyo kapaniyo konu bizde ise kiyamet kopuyor insan haklari mahkemesi giriyor isin icine denmeyen kalmiyor...

Ömer SEVİNÇ
27.01.2008, 16:45
medeni barbar degil:) daha cok etkilenme.. islam örgütüyüz allaha a hizmet ediyoruz diyip canlara kast eden adamlar yüzünden dinimiz insanimiz yanlis taniniyor asaglaniyor..avrupali medeni diye bir sey denemez..icinde medeni olani da var barbari da var...haberlerde neler görüyoruz burda ama nedense avrupali yapinca tartisilmiyo kapaniyo konu bizde ise kiyamet kopuyor insan haklari mahkemesi giriyor isin icine denmeyen kalmiyor...

Avrupa insanı dünyanın kendi çevresinde döndüğünü sanıyor bence. O yüzden hiç diğer memleketlerde neler olup bitiyor ilgilenme nezaketini göstermiyorlar. Bütün gördükleri TV'lerden ibaret. Dolayısıyla da rahatlıkla yönlendirilebiliyorlar. Demin söylediğim gibi, Türkiye'de arapça konuşulduğunu, develere bindiğimizi, herkesin başının örtülü olduğunu sanan bir kavimle karşı karşıyayız.

Bu nasıl engellenir? Her dinde, her millette teröristler olur ve bunları mutlaka birileri destekler. Bu bugün yeşil hilal takar yarın gamalı haç. Şu dönemde de Avrupa'nın bilinçlenmesini ummalı, elimizden geldiğince anlatmalıyız bence. Tıpkı karakuzu kardeşimin inşallah yapacağı gibi. 1 insan 1 insandır:)

***NiLLYyY***
27.01.2008, 16:51
Avrupa insanı dünyanın kendi çevresinde döndüğünü sanıyor bence. O yüzden hiç diğer memleketlerde neler olup bitiyor ilgilenme nezaketini göstermiyorlar. Bütün gördükleri TV'lerden ibaret. Dolayısıyla da rahatlıkla yönlendirilebiliyorlar. Demin söylediğim gibi, Türkiye'de arapça konuşulduğunu, develere bindiğimizi, herkesin başının örtülü olduğunu sanan bir kavimle karşı karşıyayız.

Bu nasıl engellenir? Her dinde, her millette teröristler olur ve bunları mutlaka birileri destekler. Bu bugün yeşil hilal takar yarın gamalı haç. Şu dönemde de Avrupa'nın bilinçlenmesini ummalı, elimizden geldiğince anlatmalıyız bence. Tıpkı karakuzu kardeşimin inşallah yapacağı gibi. 1 insan 1 insandır:)

avrupali tv den etkilenmiyor ki:) avrupa da yani ben almanyayi örnek veriym orda büyümüsüm... almanyada türkiyeyle alakali haber verilmiyor ki..türkiye savas in esiginde oluyor ama almanyanin bundan haberi yok gazeteleri yazmiyor.. amerika orayi burayi bombaliyo müslüman devletine giriyo onu gösteriyolar ama..insanlarin taslarla sopalarla karsilik verdigini gösteriyo ( gösterecekler ya müslümanlarin henüz onlarin seviyesine erismis olmadiklarini eski cag da yasadiklarini)avrupa gercekleri gösterme yolunda degil önceki düsüncelerini yayma gayretinde... yeni yetmeler eskilerden duyuyor islam hakkindaki düsünceleri... hristiyan ögretmenlerinin düsüncelerini duyuyolar islam hakkinda ve taraflarina cekiliyolar... bana hala okulda sizin oralarda besik kertmesi baslik parasi var mi müslümanlar yapiyo diyolar:(

Ömer SEVİNÇ
27.01.2008, 16:59
Ben de onu demek istiyorum işte. Bir bilgileri olmadıkları için anlatılan herşeye inanıyorlar. Halbuki azıcık araştırma yapsalar herşeyi öğrenecekler ama yok:)

Avrupalı sadece kendi arasında gelişmiş, araştırmacı. Diğer ülkeler hakkında değil:)

Erkan
27.01.2008, 17:27
avrupali tv den etkilenmiyor ki:) avrupa da yani ben almanyayi örnek veriym orda büyümüsüm... almanyada türkiyeyle alakali haber verilmiyor ki..türkiye savas in esiginde oluyor ama almanyanin bundan haberi yok gazeteleri yazmiyor.. amerika orayi burayi bombaliyo müslüman devletine giriyo onu gösteriyolar ama..insanlarin taslarla sopalarla karsilik verdigini gösteriyo ( gösterecekler ya müslümanlarin henüz onlarin seviyesine erismis olmadiklarini eski cag da yasadiklarini)avrupa gercekleri gösterme yolunda degil önceki düsüncelerini yayma gayretinde... yeni yetmeler eskilerden duyuyor islam hakkindaki düsünceleri... hristiyan ögretmenlerinin düsüncelerini duyuyolar islam hakkinda ve taraflarina cekiliyolar... bana hala okulda sizin oralarda besik kertmesi baslik parasi var mi müslümanlar yapiyo diyolar:(

burda pkk saldirilarinda guerilla (devlet tvsinde bile) bahsediyorlar.. bu konularda nekadar bilincli olursam okadar iyi, ogretmenlere anlatabilirsem bile yeterli cunku onlar ne kadar iyi bilirlerse dinlerimizi okadar iyi olur..

Great White
27.01.2008, 17:33
Asıl sorun İslam' ın geriliği ya da terörü destekleyip desteklemediği değil..

Bırakın İslam' ı en geri kalmış Pagan dinleri bile terörü ve geri kalmışlığı desteklemez zaten..

Adlarının başına İslam ibaresi koyarak sözümona insani haklarını savunan(!) terör örgütlerinin varlığıdır asıl sorun..

Avrupa ya da ABD güdümünde olmadan tam bağımsız bir şekilde huzur içerisinde yaşayan tek bir İslam ülkesinin dahi olmamasıdır..

İslam ülkelerinin tamamının açlık, sefalet, yoksulluk ve gerilik içerisinde yaşıyor olmasıdır asıl mesele..

Yoksa kimin kitabında neler yazdığı değildir..

***NiLLYyY***
27.01.2008, 17:39
burda pkk saldirilarinda guerilla (devlet tvsinde bile) bahsediyorlar.. bu konularda nekadar bilincli olursam okadar iyi, ogretmenlere anlatabilirsem bile yeterli cunku onlar ne kadar iyi bilirlerse dinlerimizi okadar iyi olur..

ben kendi ögretmenlerim icin diym: benimkilerin ne islam hakkinda pek bildigi var nede olumlu bir fikri... onun icin sen en azindan seninkilere anlat da belki senden sonrakilere dogru düzgün bisey ögretirler dinimizi hor görmezler:)

Özkan
27.01.2008, 20:53
Ben de onu demek istiyorum işte. Bir bilgileri olmadıkları için anlatılan herşeye inanıyorlar. Halbuki azıcık araştırma yapsalar herşeyi öğrenecekler ama yok:)

Avrupalı sadece kendi arasında gelişmiş, araştırmacı. Diğer ülkeler hakkında değil:)Öyle bir anlatıyorsunuz ki bilmeyenler Ortadoğu'yu İskandinavya sanacaklar.

Ömer SEVİNÇ
27.01.2008, 21:01
Öyle bir anlatıyorsunuz ki bilmeyenler Ortadoğu'yu İskandinavya sanacaklar.

Bu konuda ortadoğudaki insanlar İskandinavya hakkında onların ortadoğu hakkında bildiklerinden daha fazla şey biliyorlar bence. Gerçi iskandinav ülkelerine sempatiyle bakmışımdır ben her zaman. Danimarka hariç:)

Ama tabi ki bilim konusunda tartışmaya gerek bile yok:)

Adem Erdoğan
27.01.2008, 21:27
Dünyada İslamiyetin en iyi yaşandığı ve en doğru bilindiği ülke Türkiye dir.Herkes hür ve istediği dini seçebilme hakkına sahip ve her dine hoşgörü vardır.Bu özellik tarihten beri böyledir.Mesela İran Türkiyeye göre daha muhafazakardır demek çok yanlış yada Suudi Arabistan.Müslümanlık adı altında yaptıkları çoğu şey İslama ters düşer.Avrupalılarda bu yanlışlıkları alıp sanki İslamiyet bunu emrediyo der gibi müslümanların hepsine malediyolar..

zeleka
27.01.2008, 21:46
Ben bu serefsiz hakkinda tek tuk you tube koydugum calismalar vardi malesef birileri tarafindan???? bu filmler you tubeden silindi.
Gert wilders denen serefsiz malesef zionist lerin masaligini yapiyor, Demokrasi denen lanet system sirf kendilerine calisiyor muslumanlara degil.

http://img183.imageshack.us/img183/3888/wilderson8.gif

***NiLLYyY***
28.01.2008, 10:41
ben hollanda bircok müslüman yasiyor saniyordum ama hitlere benzetilebiliyorsa demek müslümanlarin sayisi az orda..fazla olsa önce hükümetin buna karsi cikmasi bu adamin dislanmasi gerekir..nasil almanyada NPD konusulmuyor hatta dislaniyorsa bu adam a da böyle davranilmali..

Erkan
29.01.2008, 00:37
ben hollanda bircok müslüman yasiyor saniyordum ama hitlere benzetilebiliyorsa demek müslümanlarin sayisi az orda..fazla olsa önce hükümetin buna karsi cikmasi bu adamin dislanmasi gerekir..nasil almanyada NPD konusulmuyor hatta dislaniyorsa bu adam a da böyle davranilmali..

Muslumanlarin sayisiyla alakali birsey yok, hollandalilarin bir cogu da nefret ediyor bu adamdan ama gun gectikce oy toplamasini beceriyor. Karalayarak camur atarak, cok rahat.
2 nci dunya savasi olmamis olsaydi hitler cok rahat bir parti acip konusabilirdi... Aktorler degisik, bu adami dislamak daha kotu olur dislaya dislaya oylari topladi. Bence bu sorun ile er yada gec karsilasacaktik.. Yapabilecegimiz tek sey milleti bilinclendirmek.

Erkan
28.03.2008, 00:00
ve film cikti, http://skoften.net/index/item/fitna_the_movie yorumlarinizi bekliyorum..

Çağatay_
28.03.2008, 00:23
Olay bence film falan değil.Ben bu Avrupalıları oldum olası sevmem.

Daha doğrusu insanları medenidir,efendidir ama bunların tüm politikası güçsüzü ezmek üzerinedir.

Faşist lider Hitler "Zayıfa acımak doğaya ihanettir" demiştir.Belki şimdi bunu açık açık söyleyemiyorlar ama, aynısını kendileri yapıyorlar.

Peki İslam neden kendi savunma mekanizmasını geliştirememiş ? (bana göre böyle)

Çünkü insanlar kutsal kitabımız dışında abuk subuk insanların söylediklerine inanmış, din iman ile uzaktan yakından ilgisi olmayan hurafeler ile kandırılmıştır.

Yani müthiş radikal islamcı bir insan , düzgün bir İslami bilgiye sahip değil.

Bunda en büyük suç devletindir.Resmi olmayan Kuran kurslarına yol vererek , imam hatiplerin "ne yazık ki" yozlaşmasını sadece izleyerek , ve hatta onlara yenilerini ekleyerek buna zemin hazırlamıştır.

Bugün dünyada en mükemmel din olan İslam , dışarıda şiddet unsuru olarak görülmektedir.Bunun müsebbibleri ne yazık ki müslümanların ta kendisidir.Çünkü ne yazık ki müslümanlar , kendi ülkelerinde iktidar sahibi olabilmek için , bölücü dış güçlerin desteğini almış , insanların arasındaki husumetlerden rant elde etmişlerdir.

Bugün Irakta mezhep savaşları var.Kuran da böyle birşeye acaba yer var mı ? Peki bunlar nasıl müslüman.

Bence insanlar kendi işlerini bırakıp Amerikan hayranlığına devam ettikçe , iç yahut dış sorunların çözümünü başka ülkelerden medet umarak bulmaya çalıştıkça , müslümanlar hakkında bu kampanyalar devam edecektir.

Çünkü insanların yanlış bilgilerle kuşatılarak adeta bir robot gibi yetiştirilmesi , Amerikanların ve ajanlarının oyunudur.Ne yazık ki biz bu oyuna çoktan geldik.

Ülkemiz İslamın en rahat ve güzel yaşandığı ülke iken , başka başka devletlere özendirildik.

Zaten yabancıların bu çabaları bitmeyecek.Ama buna karşı tek vücut olmak var , bir de dinini bilmeyen insanlar topluluğu olarak sadece bağırıp çağırmak var.Sözlerimi kullanırken sizleri tenzih ettiğimi belirtmek isterim.

Mayls
28.03.2008, 00:49
Olay bence film falan değil.Ben bu Avrupalıları oldum olası sevmem.

Daha doğrusu insanları medenidir,efendidir ama bunların tüm politikası güçsüzü ezmek üzerinedir.

Faşist lider Hitler "Zayıfa acımak doğaya ihanettir" demiştir.Belki şimdi bunu açık açık söyleyemiyorlar ama, aynısını kendileri yapıyorlar.

Peki İslam neden kendi savunma mekanizmasını geliştirememiş ? (bana göre böyle)

Çünkü insanlar kutsal kitabımız dışında abuk subuk insanların söylediklerine inanmış, din iman ile uzaktan yakından ilgisi olmayan hurafeler ile kandırılmıştır.

Yani müthiş radikal islamcı bir insan , düzgün bir İslami bilgiye sahip değil.

Bunda en büyük suç devletindir.Resmi olmayan Kuran kurslarına yol vererek , imam hatiplerin "ne yazık ki" yozlaşmasını sadece izleyerek , ve hatta onlara yenilerini ekleyerek buna zemin hazırlamıştır.

Bugün dünyada en mükemmel din olan İslam , dışarıda şiddet unsuru olarak görülmektedir.Bunun müsebbibleri ne yazık ki müslümanların ta kendisidir.Çünkü ne yazık ki müslümanlar , kendi ülkelerinde iktidar sahibi olabilmek için , bölücü dış güçlerin desteğini almış , insanların arasındaki husumetlerden rant elde etmişlerdir.

Bugün Irakta mezhep savaşları var.Kuran da böyle birşeye acaba yer var mı ? Peki bunlar nasıl müslüman.

Bence insanlar kendi işlerini bırakıp Amerikan hayranlığına devam ettikçe , iç yahut dış sorunların çözümünü başka ülkelerden medet umarak bulmaya çalıştıkça , müslümanlar hakkında bu kampanyalar devam edecektir.

Çünkü insanların yanlış bilgilerle kuşatılarak adeta bir robot gibi yetiştirilmesi , Amerikanların ve ajanlarının oyunudur.Ne yazık ki biz bu oyuna çoktan geldik.

Ülkemiz İslamın en rahat ve güzel yaşandığı ülke iken , başka başka devletlere özendirildik.

Zaten yabancıların bu çabaları bitmeyecek.Ama buna karşı tek vücut olmak var , bir de dinini bilmeyen insanlar topluluğu olarak sadece bağırıp çağırmak var.Sözlerimi kullanırken sizleri tenzih ettiğimi belirtmek isterim.
:alkış::alkış: Bence Müslamanlara yol gösterecek bir Halife olmali. Islam'in bir lideri yok. Bu yüzden saldirmak daha kolay oluyor.

Çağatay_
28.03.2008, 00:52
Şu anda yabancıların bu konuda çalıştığı birkaç kişi tarafından söylendi.(basında)Öyle birşey olursa Amerikanın kuklası olur.

Ben din konusunda insanın aracı olmasına karşıyım.

Allah ile insan arasındadır.(diye düşünüyorum)

Mayls
28.03.2008, 00:56
Halife dedigin Papa olmayacak. Evet Papa bir nevi hristiyanlarin tanrisi ama halife sadece lider olacak.
Örnegin bir terör saldirisi tüm müslümanlarin üstüne yikildiginda cikip "Bunun dinimizle alakasi yoktur, bunu yapanlarin da müslümanlikla bir alakasi yoktur." diyecek. Ama halifelik imkansiz bir sey. Cünkü halife bence secilmesi gerekir. Ama bu halifeyi kim sececek, secimi kim düzenleyecek. Böyle bir sey imkansiz yani.

Ömer SEVİNÇ
28.03.2008, 13:25
Halifelik müslümanlık dininde gerçekçi bir kurum olmaz. Öyle bir şey kurulsa bile kimsenin takacağını sanmıyorum. Ben takmam en azından..

macka61
28.03.2008, 17:55
arkadaşlar halife bu konularda zaten yetkili değilki dört halife bile değil halifenin görevi peygamber efendimizin dünyevi işlerini devam ettirmekti yani devlet işlerini ondan sonra bu olay saptırıldı osmanlının son padişahı ingiltereye sultan olarak çağrılmadı nasıl çağrıldı biliyormusunuz halife peki neden sömürgelerin %95 müslüman müslümanları bişze karşı kullandılar biliyorsunuz bir kere daha bunu yapmamaları için bu olay kalktı halifelik gelirse müslüman din kardeşlerimizi bize karşı saldırırtırlar

Çağatay_
28.03.2008, 17:55
Aynen :D

Herkesin inancı kendine.En rahatlatıcı görüş bu.

littlebighorn
28.03.2008, 21:47
Normaldir..

Bir ülkenin aşırı sağı diğer ülkenin aşırı sağına her zaman düşmandır ve her daim de saygısızdır..

Böyle gelmiş, böyle de gider:)

Bu her zaman için doğru değil, aslında bazı zamanlarda birbirlerini destekleri de görülmüştür. Ne de olsa birbirlerinden beslenirler.

vurgun_kiz_61
28.03.2008, 22:05
İslam karşıtı filme tepki yağıyor

Avrupa-Akdeniz Ortaklığı ülkeleri, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon ve BM raportörleri, yayınladıkları ayrı ayrı bildirilerle Hollandalı aşırı sağcı milletvekili Wilders Geert'in İslam karşıtı filminin yayınlamasını kınadı

İslam karşıtı Fitne adlı filmin yayınlanmasını kınayan bir bildiri yayınlayan Avrupa-Akdeniz Ortaklığı ülkeleri, Müslümanlar'a karşı haksız ve suç teşkil eden filmin yayınlamasından derin bir üzüntü duyulduğunu ifade etti.
Bildiride, "İslam ve terörizm arasında bağ kurulmasını kınıyoruz" denildi. Avrupa-Akdeniz Ortaklığı'nda Türkiye, Mısır, Ürdün, Tunus ve Yunanistan gibi Akdeniz'e kıyısı olan 37 ülke yer alıyor. Filmin yayınlanmasını kınayan bir bildiri de BM Genel Sekreteri Moon'dan geldi. Filmin nefret ve şiddeti teşvik ettiğini ifade eden Moon, itidal çağrısı yaptı. "Özgürlük, sosyal sorumlulukla birlikte olmalıdır" diyen Moon, "Nefret söylemi veya şiddeti tahrik edecek bir gerekçe yoktur. Burada ifade özgürlüğü ile ilgili bir durum yoktur" ifadelerini kullandı.
Öte yandan BM raportörleri de benzer bir bildiri yayınlayarak, filmi provokatif içerikte bulduklarını beyan etti. BM raportörleri Doudou Diene, Asma Jahangir ve Ambeyi Ligabo, filmin içerik ve tonunu kınadı.

littlebighorn
28.03.2008, 22:05
Bence geri kalmışlık konusunda bazı insanların bir yanılsaması var: Tüm müslüman ülkeler geri kalmış durumda çünkü bunun nedeni İslam ya da İslamın yanlış yorumlanması.

İslam (ya da genelleştirmek için din) geri kalmışlığın bir nedeni değildir. Aynı şekilde hıristiyanlık da Batı dünyasının teknoloji,bilim ve sanatta daha ileri olmasının bir nedeni değildir. Geçmişte hıristiyan dünyası ortaçağ karanlığında yaşarken İslam dünyasının çok daha ileride olmasını da salt din olgusuyla açıklamak mümkün değildir.

Geri kalmışlık ülkelerin ekonomik düzeyi ile ilgilidir ve dinden bağımsızdır.

Filme gelince bence üzerinde durmaya gerek yok. Böyle şeylerin üzerinde durmak reklamlarını yapmaktan başka bir işe yaramıyor. Hatta aşırı tepki vermek, ortalığı kırıp dökmek bu tip işleri yapanların tam da istediği olay aslında.

EmRe-61
28.03.2008, 22:08
Aslında en büyük suç biz Müslümanlarda çünkü İslam dinini anlatamıyoruz onlara hep İslam terörle anılıyor.İslamı tanımıolar.Adam şehirin ortasında çoluk çocuk dinlemeden bombayı patlatıyo sonra Allahuekber diye bagırıo bole bişe yok.Bizim dinimiz ne diyor ''bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir.''...Hz. MUhammed (s.a.v.) savaşırken bile savaş ahlakı diye bir şey vardı.İslam da değil bir insanı ,karıncayı bile incitmek günahtır.bunların hepsinin altında İslamı anlatamayaşımız var bizim eksiğimiz bu tabi müslümanların bu hale gelmesini onlar istedi ve onlar yaptı.Müslümanlar bir eylem yapınca onların hoşuna gidiyo çünkü bizi ezmek öldürmek için bir bahaneleri oluyor. kimsenin gücüne gitmesin ama adamların kafaları çalışıo Allah hepimize, bütün Müslümanlara akıl fikir versin bizi bunların oyunlarından korusun...

İskender66
29.03.2008, 13:49
Bizler ki 600 yıl Dünyaya hükmetmiş bir neslin; Fatihlerin, Yavuzların, Kannunilerin torunlarıyız. Bunları Osmanlı zamanında yapsalardı padişahımız ve halifemiz bunlara haddini bildirirdi.
Meydanı boş bulup at koşturuyorlar akıllarınca :(
Bunlara cezasını ahirette yüce rabbimiz verecektir. İnşallah bu fani dünyada da cezalarını çekerler.

***NiLLYyY***
30.03.2008, 15:32
hollanda da filmin gösterime girdigi gün sessiz sedasiz bir camii miz kilitlenmisss... vatandaslarimiz namazlarini sokakta kilmislar ,bu sogukta..ayiptir:@ kimse mi durduramiyo bu irkci pisligi?

fındıkoğlu
30.03.2008, 20:43
Allah ıslah eylesin.
Ne diyelim başka bişe elimizden gelmiyo.
Butür provakatif filimleri bertaraf etmenin tek yolu islam dininin güzelliklerini anlatan şöyle adam gibi bir filim çekmektir.
Dikkat ederseniz ÇAĞRI ve ÖMER MUHTARDAN başka islam dininin güzel bir şekilde işlendiği ve dünyanın da kabul ettiği bir filme sahip değiliz. Oysaki konu olarak elimizde çokça döküman mevcuttur.
Mesela İstanbulun fethini anlatan bir film müthiş olurdu heralde. Veyahutta Çanakkale destanını.
Fetihler sırasında gayrimüslimlsere nasıl davranılmış nasıl insanlık ve müslümanlık sergilenmiş belki görür vede ibret alırlar. Almazlar ya neyse...!!!!!
konuları çoğaltmak mümkün. Bunları sinemaya dökebilmek sorun.

F.Tütüncü
30.03.2008, 21:24
Onlara yeryüzünde fesatlık çıkarmayın denildiği zaman biz ancak ıslah edicileriz derler
şunu bilinki onlar bozguncuların ta kendileridir.
Lakin anlamazlar....
(bakara süresi 11. ve 12. Ayetler)

Erkan
01.04.2008, 22:52
4 den beri, Meclis toplanmis bu konu uzerinden tartisiyorlar. Herkes Wilders`a karsi, adamin nasil oy kazandigi cok acikca ortaya cikiyor :s . liberal partinin baskanin yaptigi benzetme gibi, evi yakiyor sonra kaciyor... ev sahibi itfaiyeyi aradiktan sonra da kiziyor. (wilders hakkinda) Hrystyan Demokrat partisinin baskani oturumu baslatti, ve ilk sozu: Türkiye ye gittkten sonra, Türkiyenin gundemindeki onemli konular hakkinda konusacagimizi saniyordum ama ilk yarim saatti bu durum hakkinda konustuk diyor (kibris,301 saydi falan). Ve orda bu konunun nekadar hassas oldugunu anladim oralarda, ve konusmasini devam ettirdi.

Erkan
17.04.2008, 18:58
bu basligi son olarak yukari cikartiyorum, yarin iste bu konu yu sinifa sunacagim... Son olarak goruslerinizi almak istiyorum... (film hakkinda) Fitne nin anlami ne(kelime)? Filmin icerigi hakkindaki gorusleriniz.. Bana yardimci olursaniz cok sevinirim.

ilhan
17.04.2008, 20:55
Bence ne yap biliyor musun?

Hac ibadetini yerine getiren müslüman insanların görüntülerinden bir slayt yap. Hiç böyle bir şeye şahit olup olmadıklarını sor. Daha sonra bu kutsal görevden bahset. Oradaki kucaklaşmaların ne anlama geldiğinden bahset.

Yerinde olsam bunu anlatırdım. Hac ibadetinin önemini bilmeleri dinimizi tanımaları için kâfi olmalı.

Erkan
17.04.2008, 20:59
Film:
http://nl.youtube.com/watch?v=9xK5C3i8WgU - http://nl.youtube.com/watch?v=7ZUTloCxQ_Q