PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyumuyoruz, Uyutmuyoruz!

kurt61
24.01.2008, 15:29
http://aycu05.webshots.com/image/42804/2000575094855255612_rs.jpg
"Yıldız Vaatleri" ve " Yaşayan Stadyumun Dönüşü" filmlerinden tanıdığımız ödüllü yönetmen Noorey Redflag'ın, son 2 yıldır çekimini sürdürdüğü, yapımcı ve yönetmenliğinin yanısıra oyuncu olarak da inanılmaz bir performans sergilediği son filmi "İhatenin Bedeli" filmi vizyona girdi. Trabzonspor tarihindeki son 40 yılın en hüzünlü filmi, tüm camiayı ağlatırken düşündürüyor, düşündürürken susturuyor. Filmi izlerken kendinden geçen izleyenler adeta donup kalıyorlar. Trabzonspor tarihindeki en utanmaz, en haysiyetsiz, en basitersiz ve en beceriksiz yönetici ve oyuncu kadrosunu biraraya toplamayı başaran müteahhit-yönetmen, başrolleri "Ziyan Olan Yıllar" filminden tanıdığımız Ziyan Doğan ve "İçimizdeki Hain" filmindeki rolüyle dikkat çeken Hall U.K. ile paylaşıyor. Filmde anlamsız bir sebeple ertelenen kongrenin ardından yaşanan süreçte, Brezilya'da yaşamını devam ettiren Abraham Baturov'un traji-komik transfer sahneleri ise izleyenleri gerçekten dehşete düşürüyor.

Trabzonspor gibi bir efsanenin ve ona bağlı dev bir camianın yalan vaatlerle kandırılıp, planlı olarak korkunç bir kaosa sürüklenmesini konu alan filmde, Marcelo dos Santos Marcelinho, Milan Stepanov ve Kiki Musampa gibi yabancı yıldızlara çok kısa süre de olsa göz boyamak için yer verilmiş. Borçsuz bir bütçeyle çekimlere başlanan film 70 trilyon borca mal olmuş ve bu borcun neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Yönetmenin bu filmi çekerken Trabzonspor'a ait birçok mağazayı kapatması, yıldız oyuncuların bu filmde yer almak istememesi, yer alanların ise arkasına bakmadan kaçmasına da anlam verilemiyor. Üzerine giydikleri değerli kostümün ne olduğunu anlayamayan figüranlar ise filmde sıkça kullanılmış. Tabir yerindeyse bir figüran gitmiş bir figüran gelmiş. Filmde hakem müsvettesi rolünde yer alan dublör Demirleck'e verilen "Dünya tarihinde maçın bitmesine 30 saniye kala maçı tatil eden ilk hakem" ödülü, turuncu tişörtüyle gündeme gelen bir figürana verilen "Takımı galipken sahaya giren angut" ödülü ve Yeni Şafak gazetesinin düzenlediği "Yılın Maketi" dalında "stad maketi" konseptiyle alınan mansiyon ödülü dışında ödül toplayamayan filme Trabzonspor camiasının ilgisizliğinin nedeni ise bilinmiyor. Oysa ki bir kaç sene önce gösterime giren ve oldukça sıradan sayılabilecek "Papilla" filmine 30 bin kişi tepki vermişti!

İsmail Çavuşoğlu
24.01.2008, 15:37
ben bu filmi bir yerlerden hatırlıyorum ...:rolleyes: sanki daha önce yaşaadık bu sahneleri..
neyse her türlü protestoda,eylemde,Trabzonspor un menfaatine uygun olan heryerde ben vaarım..

FANATIK61
24.01.2008, 15:38
Ben bu filmi biryerde izlemistim sanirim ????? :confused::confused::confused:

Adem ÖZER
24.01.2008, 15:39
???
nedesem acaba.
aslında o kadar şey varki söylenecek....
ceza alırım bmn yönetiminden diye söyleyemiyorum.
korkumdan değil.

OLCAY ÇAKIR
24.01.2008, 15:45
Adamın soyadı yüzünden,hafızalarımıza şanlı bayrağımızı başka ifadelerle nakşetmeyelim arkadaşlar,bu konuda yönetenlerden destek bekliyorum.

Bu konu önemli.

İsmi ile n'aparsanız yapın,ama Bayrakla ilgili kelime oyunları yersiz zamasız,anlamsız.saygısız..!

Ayrıca bir kişinin soyu ile alakalı da yapmamak lazım.

dikkat.!!!

blacksea35
24.01.2008, 15:56
Arkadaşlarımın yazdıklarının bayrakla yakından uzaktan alakası yoktur. Önemli olan söylemdeki niyettir. Bu ülkeyi herşeyden daha çok seven Trabzonlu insanların bayrak hakkında en ufak bir benzetmesi olamaz. Bu duruma takılıp kalmayalım. Kutsal olan ay yıldızlı ALBAYRAK'IMIZDIR. Nöri dalbayrak değildir. Bizler bayrak için kan dökmüş can vermişiz. O insanın soyadına benzetmek bence hatalı olur. Önemli olan niyettir.
Hassasiyetinizi anlıyorum, ama söyleme değil niyete bakalım.

macka61
24.01.2008, 15:59
bende bu filmi kaç kare izledim maalesef sizi göndermek için elimizden ne geliyorsa yapacağız

kurt61
24.01.2008, 16:04
Adamın soyadı yüzünden,hafızalarımıza şanlı bayrağımızı başka ifadelerle nakşetmeyelim arkadaşlar,bu konuda yönetenlerden destek bekliyorum.

Bu konu önemli.

İsmi ile n'aparsanız yapın,ama Bayrakla ilgili kelime oyunları yersiz zamasız,anlamsız.saygısız..!

Ayrıca bir kişinin soyu ile alakalı da yapmamak lazım.

dikkat.!!!

yav hocam biz ne diyoruz sen ne diyorsun, herneyse istediğin gibi olsun, düzelttim

Nytre
24.01.2008, 17:25
bu HAİNLERE ne yapsak azdır!..

her türlü protestoyu hak ediyorlar!

Emirhan Makul
24.01.2008, 17:59
biz yaptık yapacağımızı gastelere ilan verdik çok teşekkür ederiz taraftarın bu tepkisi güzel dedi başkan ne yapalım daha hem 2. si çoğunluğun sözü geçer hiçbirşey olmaz biz oldursak bile o stadda istifa diye bağırmakdan bile çekinene insanlar varken hiç birşey yapamayız

corleone
24.01.2008, 18:06
nuri bey sabretsin, atın intikamı filmi de çekilecek, yönetime uygun bir rol veririz o filmden, yönetmeni taraftarlar olacak tabi.

Faruk BERBER
24.01.2008, 19:09
öyle güzel uyuyoruzki kimse farkında değil !!!

ayvaz
24.01.2008, 19:14
topunun allah belasını versin.

Ben elimde olmayan sebeblerden dolayı iki hafta kadar formdan uzak kalmıştım. Gazete ilanına katılamadığım için üzülmüştüm. bu konuda üzerime düşeni yapmaya hazırım elbet.
Evet MAALESEF bizler o filmi izledik. İzledik diyorum yönetimde TRABZONSPOR'a yapılanları izledi bizlerde onlara karşı yeterince tepkimizi göstemedik ne yazıkki. Sessiz kaldık yada yeterince tepkili değildik. geç kaldık bazı şeyler için Emirhan arkadaşımızın dediği gibi bizler burada tartışmamızla herşey yoluna girmiyor topyekün hareket etmek gerekir. evet etkisi olurmu? olmasına olur ama kalabalık olmaka gerekir. kararlı olmak gerekir Trabzon'dan Ankaraya, İstanbula,izmire kadar ayaklanmalıyki gelecek olanlarada ders olsun.

Hasan Cubukcu
24.01.2008, 20:01
taraftara siz bir bakinda ondan sonra bir daha düsünün , millet kendi cikari icin bu kadarda sahtekar olamaz ya biz trabzon trabzon diye cirpinirkene taraftar ve trabzonsporlular bu kadar durgunki anlam veremiyorum vallahi yoksa albayrakdan mu korkan var !!!!!!!!!!

Muhammed KOÇ
24.01.2008, 20:24
öyle güzel uyuyoruzki kimse farkında değil !!!
uyuyan yok uyutulduğumuzu sananlar var..

Atalay
24.01.2008, 20:28
Artık bu admlar için yorum bile yapmaya deymez iki yıldır yapıyoruzda ne oldu!!

kurt61
27.01.2008, 17:18
Bir alıntı (İsmail Kaynar):

İstanbul’a üçüncü bir boğaz köprüsü yapılacaktır. Fransız, İngiliz ve tabiî ki Temel ihaleyi birlikte alırlar. Köprü kısa zamanda yapılır ve ancak biraz şiddetli bir rüzgâr da bütün köprü yıkılır gider. Durumu gören Fransız başlar ağlamaya “Bütün emeklerim heba oldu o kadar proje çizdim”.

İngiliz aynı şekilde kendini yerden yere vurur”

- Gitti bütün her şeyim, o kadar çimento, malzeme koymuştum”.

Üzülme sırası bizim Temel’e geldiğinde, Temel bir İngiliz’e bir Fransız’a bakar. Ve başlar söylenmeye “Ulaaaa iyi ki bendeki demirleri koymadım demek hepsi gidecekti!!!”

Albayrak ve arkadaşları enkaza bakıp bakıp küçük bir tebessümlü gülüyordur.

“Ulaa iyi ki bizdeki parayı, malzemeyi bu işe katmadık!”

Karıncaların saldırdığı ağaca beyaz boya çekersiniz veya yıpranmasın diye ağacı aşılarsınız ama ağacın içi çoktan boşalmışsa yapacak tek bir şey var! Ağacı kökünden kesip yenisini dikmek!

Ancak Trabzonspor’da sorun o kadar büyük ki revizyonla ıslah edilemeyecek kadar kocaman bir kütle var ortada!

Trabzonspor’un içini tamamen boşalttılar. Ne kasasında para var ne alt yapısında oyuncu ne de prestiji.

Trabzonspor’da devrim şart! Malzemecisinden, bekçisine kadar her şey ve herkes değişmeli. Hatta tesislerdeki eşyalar bile değişmeli! Koskoca bir şehri maziye hapsedemezler. Trabzon halkı buna izin vermez.Devrim Sağıroğlu ağabeyimizin dediği gibi,

“Trabzonspor medyadaki yerini kendisi edinmiştir. Gazetelere manşet olmasının sebebi 6 şampiyonluğun hatırından çok aksi halde gelecek binlerce faks ve telefondur! Trabzonspor taraftarı gariban değil hakkının takipçisidir!

shipbroker61
28.01.2008, 10:49
gazete ilani baslangic olarak guzel bir protestoydu, ki anlamdigim kadariyla da etki olarak gerekli yerlerde goruldu, not edildi. ama su anki protestolar saman alevi misali tek bir organizasyonla sinirlanmamali. burada verilmek istenen mesaj mevcut yonetime degil bundan sonra yonetime talip olanlara da olmali....

ama ben de "maglubiyet arsizi" olan futbolcu ve yoneticilerin revizyonuyla bir sonuca varilamayacagini dusunuyorum.... yillar once futbol agalarina yapilan ihtilali artik kendi icinde yapmasi lazim camianin.... bu gereklilikten ote bir mecburiyet olmustur.....

ilhan
28.01.2008, 11:02
Artık bu admlar için yorum bile yapmaya deymez iki yıldır yapıyoruzda ne oldu!!

:alkış::alkış::alkış:

Samet Türkmen
28.01.2008, 12:15
Birkaç gün daha sabredin gidiyor adam işte

macka61
28.01.2008, 12:20
sabrediyoruz albayrak gidince yukarlaratırmanacağız

Burçak
28.01.2008, 12:24
afiş süper . herşeyi açıklıyor.

FırtınaTS
28.01.2008, 12:31
valla öyle güzel uyuyoruz ve uyutuluyoruz kiii :( kimsenin sesi soluğu çıkmıyor herkes transfer bekliyo gece 2 lere kadar

Emirhan Makul
28.01.2008, 12:47
bende kendimi alamıyorum transfer beklemekden

Taner Gündoğdu
28.01.2008, 17:42
:alkış::alkış::alkış:

Mustafa AYDIN
28.01.2008, 17:56
Ben bu filmi biryerde izlemistim sanirim ????? :confused::confused::confused:

İzlememek mümkünmü,her gün pişirip pişirip önümüze sürüyolar..

ayvaz
30.01.2008, 11:57
“Trabzonspor medyadaki yerini kendisi edinmiştir. Gazetelere manşet olmasının sebebi 6 şampiyonluğun hatırından çok aksi halde gelecek binlerce faks ve telefondur! Trabzonspor taraftarı gariban değil hakkının takipçisidir!

Siz bir gazetenin veya tv kanalının sahibi olsanız Trabzonspor haberi yaparmısınız. Ben olsam yapmam niye çünkü küme düşme potasında takımlardan farkı yok çünkü puan durumuda ortada ancak gelecek tepkilerden çekindikleri içindirki hergün spor gezetelerinde aytı sayfamız onunda yarısı ya iddaa yada reklemle dolu. Başarılı olursan başarını devam ettirirsen tam sayfa hatta 2 3 sayfa haberin olur. Spor gazeteleri bi yana diğer gazetelerde Trabzonsporla haber bulmak için büyüteçle bakmak gerekir. Bazı tv kanalları spor haberlerinde Trabzonspor dan haber bile vermiyor. Hatta Pazarları Trabzonspor konuşulursa ancak 5 dakika. Bu aralar bi 6 pas programında adı sıkca geçer oldu. Ben olsam şahsen güncel başarılarını yitirmiş takımı haber yapmam. o yüzden boşuna tv kanallarına Trabzonspor'u tartışmıyosunuz diye sezenişte bulunmanın anlamıyok. Sen başarılı olki seni bolca konuşsunlar. Bakın Alalh aşkına Trabzonspor bir efsane asla değildir. çünkü yıkılmadık hala varız eski başarılarıları getirmek Yönetim-teknik heyet-futbolcular-taraftar çerçevesinin içinde yatar. bizler yönetim bilet veriyor diye kötü olsalar bile destek veririsek aynı bu duruma düşeriz. Küme düşer bu takım. beraberlik olmasa Trabzonsporda daha kötü günlerim bile olur.
Türkiyedeki yapı itibari ile liglerde şampiyon olmak sahada oynakmala yeterli değildir. bir bütün olarak hareket ettiğinizde. Sizden çekinecekler ve yolunuza taş koyamayacaklardır. Hakem maçınızı katledemeyecek federasyon siz e5 maç ceza veririken karşı tarafıda mahvedecek. Adam diyecekki -Bunlar bizi bitirir. duralım yapmam. diyecek ama bizde nerde o günler. ben bilmem, en son şampiyon oduğumuzda ben daha 4 yaşında imişim büyüklerim anlatır hep bizdeki beraberlik yüzünden taraftarın baskısı yüzünden şampiyon olduk derler. Şimdiki şerefsizkikler o zamanlardada varmış bilen Abilemiz yazsınlar burya. Anlattsınlar eğer yanılıyosam Bunu söylesinler. Trabzonspor bir bütün olmuş ki Şampiyon olabilmiş. Bizde bütün olmazsak daha çok bekleriz aradan bi 24 yıl daha geçer. Mazimizle elbetteki övünücez Elbette gurur duyacağız ama başarını devamı için sadece övünmek yetmiyor. Bu başarıları devam ettirmek için elimzden geleni yapıcaz. Bize bi den başkası haram. Ben Yönetimiyle futbolbolcusuyla taraftarıyla barışık bi TRABZONSPOR görmek istiyorum. Yaşım Daha genç İnşallah göreceğim.
Gazete okurken tv seyraderken zengin olursan türkiyeya yayın yapan yerel olmayan gazete satın alıp Birtek Trabzonspor sayfasına reklem almayacağım hergün 3-4 sayfa haber yayınlayacağım. İst. takımlarından çok anadolu takımlarının haberlerine yer vericem dedim . tv kanalım olursa ilk Trabzonspor haberlerini vericem, Ençok Trabzonspor'u tartışan spor programları yapıcam diyip durdum.Farkındayım benimkisi hayal. Ama bilinki bir gün böyle bir gazate,tv kanalı görürüseniz onlar benimdir.
Saygılarımla gelecek bizlerin elinde.

Birbirimizi kızmaktan darılmaktan kavga edip kırmaktan başka şeyler yaparak hatalarımızı kabul edebileceğimiz birer TRABZOBSPOR tarftarı olmamız dileğiyle....

Çağatay_
30.01.2008, 12:27
nuri bey sabretsin, atın intikamı filmi de çekilecek, yönetime uygun bir rol veririz o filmden, yönetmeni taraftarlar olacak tabi.

koptum lann zuaahahha :D

Son Fedaî
30.01.2008, 12:40
Vizyona girmeden Gişe rekorları kırdı :] :) Son yılların Muhteşem Fİlmi :)

krdnz
30.01.2008, 18:51
sizi izlemeye devam ediyoruz..