PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İdmanocağı | Trabzon Süper Amatör Küme

Mehmet Fırat
20.01.2008, 14:37
Trabzon'da çeşitli amatör branşlarda mücadele eden ve Trabzon'un en köklü kulüplerinden olan İdmanocağı, 88. kuruluş yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı.

İdmanocağı Kulübü Başkanı Necati Armutçu, yaptığı açıklamada, İdmanocağı Spor Kulübü'nün, 20 Ocak 1921 tarihinde kurulduğunu anımsattı. Armutçu, kulüplerinin sadece spor alanında da değil, eğitim ve kültür alanın da iyi ve ahlaklı insan ve sporcu yetiştirmeyi hedeflediğini ifade ederek, ''Sporu katılmak, kazanmak ve yarışmak olmaktan öte bir sıcak yuvanın ilk olgusu olarak kabul ediyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana geçen 88 yıllık süreç içerisinde, Türk ve Trabzon sporuna çok iyi sporcular yetiştirdik. Ayrıca, Türk toplumuna da önder ve lider insanlar yetiştirilmesine öncülük etmekle büyük gurur yaşamaktayız'' dedi.

İdmanocağı Spor Kulübü olarak artık, olimpiyatlara katılacak sporcu yetiştirmek istediklerini de vurgulayan Armutçu, şunları kaydetti: ''Bu yönde çalışmalara önderlik etmek için yeni bir çığır açtık. İdmanocağı Spor Kulubü'nün bir çok branşında spor yapan gençlerimizin hedefi, olimpiyatlarda yarışmak. Yönetim kurulu olarak bu hedefe yönelik çalışmalar içerisindeyiz. Özellikle sporun anası olarak nitelendirilen atletizmde hedefimiz, 2011 yılında Trabzon'da düzenlenecek Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nda İdmanocaklı sporcuların yer almasını sağlamaktır.''

macka61
20.01.2008, 14:52
efsaneyi ortaya çıkaran kulüplerden birisi olan idmanocağı 88 yılın kutlu olsun

28TS61
20.01.2008, 15:38
88 nci yili kutlu olsun nice yillara

ÖmerFarukYılmaz
22.01.2008, 11:11
nice yıllara

lazzist
22.01.2008, 23:09
trabzonsporun tarihinin bir parçası ama kimsenin haberi yok yazık geçmişimizi unutuyoruz elalem geçmişini yaşatmak için kuruluş renklerini kullanarak forma yapıyor ne kadar köklü kulüp olduklarını cümle aleme gösteriyor bizim geçmişimizde 88 yıllık koça bir çınar yatıyo ama 1967 den ötesine bakan yok ne diyim nice yıllara.......

Efkan Bahadır
03.07.2008, 13:08
Ankara yolcusu

http://www.spor61.net/images/news/bayan_takimi.jpg

03 Temmuz 2008 12:39

İ.Ocağı genç bayan futbol takımını yarı finalde zorlu rakipler bekliyor.

Ankara yolcusu

2007 2008 sezonu genç bayanlar yarı final müsabakası 4–6 Temmuz tarihleri arasında Ankara'da başlayacak. İdmanocağı genç bayan futbol takımı Samsun'da oynadığı ilk grup maçlarında 2.olarak çıkan Sarı- kırmızılılar şimdi ise gözünü Ankaradaki yarı final maçlarına çevirdiler. Bugün yola çıkan idmanocağı genç bayan futbol takımının kafile başkanlığını Fikret Sağlam yapıyor. Ankara'da 3'lü grupta oynayacakları maçlarda sarı kırmızılı ekibin rakipleri ise İstanbul ve İzmir temsilcileri Antrenör Cem Aydın Ankara'daki zorlu maçlardan grup birincisi olarak çıkmak istediklerini belirterek, ”Hedefimiz Türkiye şampiyonluğuna ulaşmak. Onun için önce Ankarada oynayacak olduğumuz zorlu maçları atlatmak istiyoruz.” dedi.

Kazım Uzunboy
06.07.2008, 16:25
Önceden haberdar olsaydık belki giderdik..

cjawcrusher512
17.07.2008, 11:47
I agree with you !I support you . As formidable as the hammer mill (http://www.hammer-mill.com.cn)

Kazım Uzunboy
26.07.2008, 11:16
İ.Ocağı kongresini yaptı

Trabzon'un köklü kulüplerinden idmanocağıspor kulübü bugün saat 10.00'da olağanüstü kongresini yaptı. Kulüp lokalinde yapılan olağanüstü kongrede Divan Başkanlığını Muharrem Arz yaptı. İki yıldan beri idmanocağının başkanlığını yürüten Necati Armutçu tekrar sarı-kırmızılı kulübün başkanlığına seçildi.

25 kişi asıl 13 kişi yedekten oluşan yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor. Necati Armutçu, Engin Karabina, Serkan Aytekin, Hasan Altıntaş, Hakan Akaya, Hasan Demirbaş, Mustafa aksu, Mehmet Kayaalp, Osman Başkır,Bedir Sağuer, Nazmiye Solak, Alpkan Günay,Hami Aytekin,Nejmi Keskin,Serkan Pulat,Burhan Meral,Turgay Karslı,Salih Çubukçu, Zeki Zıvalıoğlu,Tevik Akyol,Fikret Çankaya,Cemil Yılmaz,Hamza üstün,Şenol Keleşoğlu,Mehmet Özden oluştu.Yeni yönetim kurulu gelecek hafta ilk toplantısını yaparak görev bölümünü gerçekleştirecek.

spor61.net

Hüseyin İlkin
10.10.2008, 01:12
İdmanocağı ' na başarılar . Dayım yönetimde olduğu için sıkı takip ediyorum maçlarını . Çaykara ve Yalı maçları hariç hepsini izledim . 2 galibiyet , 3 mağlubiyet var . Aslında yenildiği maçlarda fena top oynamadı ama takımın genç olması filan daha uyum aşamasında .

İlk 11 ' deki 5-6 oyuncu geçen senenin şampiyon olan genç takımından . Dün ki maçta 4-2 ' i Uğur ' u yendi İdmanocağı . Goller ; Ali Kemal ( 3 ) ve Alper şeklinde .

Alper Yomra deplasmanındada son dakika golüyle zaferi getirmişti . Son vuruşlarda , son toplarda çok soğukkanlı . Oyununu genelde beğenmiyorum ama o yönü çok müthiş .

Başlığı ;

İdmanocağı / Süper Amatör Küme

Yapabilirmiyiz ?

Hüseyin İlkin
14.10.2008, 23:53
Bugün İdmanocağı'nın maçı vardı . İzleme fırsatı bulamadım maç saati okuldaydım çünkü . Maç sonucunu yazalım ;

İdmanocağı 0-1 Söğütlü

Maç hakkında detayları yarın dayımdan öğrenirim ...

Şentürk
02.02.2009, 20:14
Pazar günü grup birinciliği için idmanocağı-marmara üni. bayan futbol maçı Yavuz Selim'de saat:13.00 de,
Hepinizin desteğini bekliyoruz.

Kazım Uzunboy
17.03.2009, 11:11
Trabzonlu Golcü Bıçaklandı
İdmanocağı kulübünün golcü futbolcusu Ali Kemal Çabuk Bıçaklandı. Genç futbolcu Tıp Fakültesinde yaşam mücadelesi veriyor. Edinilen bilgilere göre başarılı bir operasyon geçiren Ali Kemal Yoğun bakımda bulunuyor.
Doktorların ifadesine göre kritik dönem olan 72 saatlik süre çok önemli.
Öte yandan Ali Kemal Çabuk'un yaralanmasına sebep olan olay şöyle gelişti
Önceki gece 00.30 sıralarında İsmar Market önünde bir grubun hırsızlık yaptığından şüphelenen Trabzon İdmanocağı takımı futbolcularından Ali Kemal Çabuk ile halasının oğlu S. K. polisi arayarak hırsızlık olayını ihbar edince ortalık birden karıştı.
Yüzlerini kaşkol ve şapka ile gizleyen 5 kişilik gruba Çabuk ile halasının oğlu S. K. müdahale etmek istedi. Bu arada çıkan tartışmada Ali Kemal Çabuk ile halasının oğlu market önünde 5 kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Olayda karnından ve kasık bölgesinden yaralanarak Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Çabuk aşırı kan kaybından ötürü KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edildi.
Doktorlar, hastanın durumunu ciddiyetini koruduğunu açıklarken Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri her yerde olaya karışan 5 kişinin izini sürüyor. Öte yandan olayla ilgili gözaltına alınıp mahkemeye çıkarılan bir kişi serbest bırakıldı.

Kaynak : spor61.net

Hüseyin İlkin
17.03.2009, 16:20
Geçmiş olsun.

En son izlediğim maçta üç golü vardı. İyi bir potansiyeli var ama işi ciddiye almama huyu var gibi geliyor bana.

Umarım sağlığına kavuşur.

pReN@_61
17.03.2009, 21:55
Nice başarılı yıllara..

macka61
18.03.2009, 13:41
çok geçmiş olsun

Kazım Uzunboy
22.05.2009, 00:33
Ocak’ın gençleri iddialı

İdmanocağı B Genç Takımı, 26-29 Mayıs tarihleri arasında Giresun'da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası 1.kademe müsabakalarına iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Gruplarında Samsun'dan iki ekibinin yanı sıra Trabzon'un diğer temsilcilerinden Araklıspor ve Ordu takımlarının bulunduğu sarı-kırmızılılar bu grubu geçmek istiyor.
Antrenör Şenol Kurt yönetiminde hazırlıklarını Yavuz Selim ve Haluk Ulusoy Tesisleri'nde yaptığı antremanlarla sürdüren İdmanocağı'nın kadrosunda 22 futbolcu bulunuyor. Giresun'da Trabzon'u en iyi bir şekilde temsil edeceklerine inandıklarını belirten antrenör Şenol Kurt, ' Bu maçlarda misyonumuza yakışır bir mücadele vereceğiz.'dedi. İdmanocağı kafilesi yönetim kurulu üyesi Fikret Sağlam başkanlıgında 25 Mayıs pazartesi günü gidecek.

www.spor61.net (http://www.spor61.net)

TAHSİN 61
01.06.2010, 15:30
Mersin'de düzenlenen 2009 - 2010 sezonu U 14 Türkiye Şampiyonası final maçında İstanbul Dudulluspor'u 4 - 3 yenen Diyarbakır Erganispor Şampiyon oldu. 1055 takımın katıldığı yerel liglerde dereceye giren 94 takımın Türkiye Şampiyonası'na katılımı ile başlayan organizasyonun üçüncülük maçını da Trabzon İdmanocağı'nı penaltı atışlarıyla 6-5 yenen Kocaeli Demirspor kazandı.
Finalist takımların kupa ve madalyaları törene katılan TFF Genel Sekreter Vekili Adnan Ersan, Mersin ASKF Başkanı Mithat Ertaş, Mersin Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ahmet Tarakçı ve Mersin Futbol İl Temsilcisi Ahmet Karataş tarafından verildi.

Deniz Telci
01.06.2010, 16:08
İdmanocağı derken, aklıma İdmangücü'de geliyor tarihi klüplerimizden. :)