PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yattara Neden Oynamıyor? Satılmalı mı?

Travelair
20.01.2008, 11:29
Bildiğiniz gibi Yattara'nın istikrarsız görüntüsü senelerdir hep aynı

feybe maçındaki güzel görüntüsünden sonra düşüşe geçti. İddialar muhtelif:

- Ödemenin geç yapılması, moralinin düşmesi
- Çocukları için Fransız okulu olan bir şehire taşınma isteği
- Afrika Kupası'na katılamamasının yarattığı moral bozukluğu
- Afrika Kupası'na katılamamasını yöneticilerin araya girmesine bağlaması
- Yaşının ilerlemesi ve kendini gösterememe endişesi
- Gelecek sezon Türk vatandaşlığı statüsü kazanacak olması
- ...

Bence her iki taraf da daha çok yıpranmadan ve dolayısıyla değerlerini yitirmeden bu soruna bir çözüm bulmak şart oldu. Şimdi sırası mı diyenler olabilir. Ama zaten bu konu ertelene ertelene bugünlere geldi. Çözüm ne ise artık uygulamaya koyulmalı

KadrianO Leite
20.01.2008, 11:35
Gelecek sene Türk vatandaşı olursa dakka durmaz burda aha bende diyim. Ne kadar kabiliyetli olsada maalesef profesyonelliğin ne olduğunu bilmiyor.

Gün gelir çok ara bu günlerini ama.Bir camia vardır der,yanlış yapmışım der...

ilhan
20.01.2008, 11:38
Vurun Yattara'ya ;)

Yattara'da böyle ara ara form düşüklüğü hep oldu. Hemen gündeme gönderilmesi geldi. Böyle adamlar kolay kolay kazanılmıyor ama çok kolay kaybediliyor.

Neyse Yattara'nın takımda kalmasını kimseye savunmayacağım :) Çünkü buna gerek yok. Takımdan gidecek çok oyuncu var..

Hasan61
20.01.2008, 11:39
yapılacak transferlere göre her şey olabilir ama şu anda o ve gökdenizden başka takımı ileri taşıyacak adam malesef yok. takım iyi oyunculardan kurulursa takımda bununla birlikte ekonomik gelişme gösterir ve oda paralarını alır.iyi kadroyla birlikte avrupa maçlarında daha sık yer alır ve kenidini gösterir,milli takıma daha sık çağrılır bunlar çözülebilir ama çocuğunun okul sıkıntısı biraz işi zora sokuyor.

zeleka
20.01.2008, 11:41
YA ARKADASLAR AATTARA NEDEN OYNAMIYOR!!!!

Guldurdunuz beni gene ya yattara oynasaydi su an Turkiyede degil Afrika Kupasinda Oynuyor Olurdu, bunu hic dusundunuzmu!!!!

Dip.Ing.Mag.
20.01.2008, 11:44
ben soru yanlis yattara neden oynamiyor olmamaliydi.. yattara neden oynuyamiyor diye sorulmasi gerekirdi! adamin yanin da kimler oynuyo önce ona bi bakin sonra yattara niye oynuyamiyor diye bence tartisin!

Özge
20.01.2008, 11:45
Vurun Yattara'ya ;)

Yattara'da böyle ara ara form düşüklüğü hep oldu. Hemen gündeme gönderilmesi geldi. Böyle adamlar kolay kolay kazanılmıyor ama çok kolay kaybediliyor.

Neyse Yattara'nın takımda kalmasını kimseye savunmayacağım :) Çünkü buna gerek yok. Takımdan gidecek çok oyuncu var..
İlhan Yattara kötü oynayınca dediğin gibi gönderilmesi hemen gündeme geliyor.Fakat iyi oynadığında kimsenin sesi çıkmıyor.Yattara'dan önce takımdan gönderilecek o kadar çok oyuncu var ki saymakla bitmez.;)

Ercan DEMİR
20.01.2008, 11:47
Sağ kanatta oynayabilecek gökdeniz var ve şimdi birde barış geldi. Sol kanat transferi yapılırsa ve türkiye dışında bir ülke olacaksa bence satılmalı.

Samet Yildirim
20.01.2008, 12:12
yattara sivasspor macini saymayalim(hava ve saha sartlari) ondan önceki maclarda hep oynadi iyi oynadi FB maci dahil....bi oftasa karsi kötü oynadi diye yaygara cikarmaya gerek yok...haftaya yine iyi oynar...

Emirhan Makul
20.01.2008, 12:15
bencede yaygara yapmaya gerek yok alan savunması yapınca yattara püfff olduuu başka sorunlarda olabilir ama yattara bizim futbolcumuzdur iyi oynayacğından şüphem yok düzelecektir

zeleka
20.01.2008, 12:17
-[ooD;1098046']ben soru yanlis yattara neden oynamiyor olmamaliydi.. yattara neden oynuyamiyor diye sorulmasi gerekirdi!adamin yanin da kimler oynuyo önce ona bi bakin sonra yattara niye oynuyamiyor diye bence tartisin!

Iyi guzelde diyelimki Trabzonsporda kimler yaninda oynuyor ve onun icinde kendi oyununu oynuyamiyor iyi guzelde!!! kendi milli takiminda niye oynamiyor begenmedigimiz jabi milli takimda ama bizce Superrrrr Yattara milli takima cagirilmadi, olay burda .

ilhan
20.01.2008, 12:18
Sizde Gine milli takımını yaptınız Brezilya..

Arif Timurcioğlu
20.01.2008, 12:19
O arap kulübü gerçekten 10 milyon euro veriyorsa satılmalı. Ama tabiki bu yönetim satmamalı. Aklı başında insanlar satıp parasıyla sağlam iki üç tane adam almalı.

steelturkTS
20.01.2008, 12:20
bu takımda kim top oynuyor ki yattara oynasın adamın paslarına karşılık verecek adam yok.fatih ve szmek varken nasıl oynuyodu şimdi nasıl oynuyor.takımın başarını sadece yattaraya bağlamamak gerekir.yattarayla anlaşabilcek bi iki oyuncu olsa o zaman yattara bu takımda deli gib top oynar..

Hasan61
20.01.2008, 12:25
şu takımda iyi oyanayan 4-5 oyuncu söyleyebilecek var mı da yattaraya bir ma. kötü oynad diye o eleştiriliyor.

Emirhan Makul
20.01.2008, 12:27
10 milyon doların altında satılılırsa yazık olur satılmamalı ama onun kahrını da kimse çekmezz

Arif Timurcioğlu
20.01.2008, 12:29
Arkadaşlar takımda adam yok yattara bize kral geliyo fatih smek zamanındada aynıydı 1 maç oynar 3 maç yatar. Zaten hep 1 devre oynardı. Eee kadro kasaplarla dolu olunca yattara kıymetlimizdi şimdi kıymetlidende öte bir şey oldu.

Great White
20.01.2008, 12:30
Böyle saçmasapan bir başlık olabilir mi yahu?

Bu nasıl iş böyle?

Şimdi oynamadığı ya da hiçbir zaman oynayamadığı düşünülen Hüseyin, Hasan, Tayfun, Keçeli, Jeferson, Ferhat, Ayman ve hatta Umut için de birer başlık mı açmalıyız?

Bu nasıl bir mantık?

Böylesi bir tartışmayı açmanın, futbolcunun kafasını bulandırmanın, taraftarı salt bir futbolcu üzerinden kutuplaştırmanın anlam nedir?

Bütün sorunlarımız bitti de Yattara m batmaya başladı bize?

Bu başlığın hala burada duruyor olması bile skandal..

Tabii ki bu tamamen benim fikrim..

Bu başlık burada durduğu sürece de tepki gösterme hakkım devam edecektir..

Böyle biline..

Hüdai Pervaneli
20.01.2008, 12:32
ben dunkü macta yattaranmin calaim atamadigini fark etttim

H.A.Y
20.01.2008, 12:34
futbolcunun görevi elinden gelen herşeyi yapmak ama yattara nasıl bu takıma uyum sağlayamamın peşinde..

ismail tüfekçi
20.01.2008, 12:38
ben daha evvel yazmıştım yattara istediği zaman oynayan istemedimi oynamayan şımarık bir futbolcudur takımı fifaya şikayet edipte o takımın başarısı için ter dökmeyeceğini ersunda nuride iyi biliyor kaos olmasa çoktan satılmıştı taraftar baskısından ipi çekilemedi derhal satılmalı şu saatten sonra trabzona faydası olmaz

Travelair
20.01.2008, 12:39

Bu nasıl iş böyle?

Şimdi oynamadığı ya da hiçbir zaman oynayamadığı düşünülen Hüseyin, Hasan, Tayfun, Keçeli, Jeferson, Ferhat, Ayman ve hatta Umut için de birer başlık mı açmalıyız?

Bu nasıl bir mantık?

Böylesi bir tartışmayı açmanın, futbolcunun kafasını bulandırmanın, taraftarı salt bir futbolcu üzerinden kutuplaştırmanın anlam nedir?

Böyle biline..

Senelerdir böyle bir sorunumuz var. Gözlerimizi kapadığımız zaman, devekuşu gibi kafamızı kumun içine göndüğümüz zaman bu sorun ortadan kalkmıyor. Ben kutuplaşmaya mahal verecek bir yazı yazmadım yukarda. Güzel bir dille bu sorunu tartışalım diyorum ne var bunda bu kadar rahatsız olacak? Ayrıca batma, bu nasıl mantık, skandal vesaire yakışmıyor, kullandığımız kelimelere dikkat edelim. Tartışmaktan korkmayalım. Tartışan değil tartışmayan önünü göremez. Eğer bir futbolcunun performansı bir zirveye bir dibe vuruyorsa bunu tartışmak hakkımız. Diğer bahsi geçen futbolcularda böyle bir durum yok. Hep vasatlar, takım başarısızken daha çok farkediliyor

Samet Yildirim
20.01.2008, 12:41
ben dunkü macta yattaranmin calaim atamadigini fark etttim

bende FB macinda ROBERTO CARLOSU mafettigini farkina vardim;)

Oruç
20.01.2008, 12:43
Gökdeniz de oynamıyor.

ismail tüfekçi
20.01.2008, 12:49
yattarayı kral yapanlar fener maçı hariç hangi maçta çok iyi oynadı bizi bu yıl uefa dan 2 yıl evvel şampiyonlar liginden tek başına etti hangi maçı tek başına aldı ben onun notunu geçen yıl galatasarayla istanbuldaki maçta verdim maç 1,1 ken oyuna girdi tam yattaralık dakikalar dedim g s açık oynuyo yattara aldığı her topu ezmek için uğraştı yattara seyirciye oynayan şımarık biridir asla takımını düşünmez yattara bu işte

Samet Yildirim
20.01.2008, 12:52
yattarayı kral yapanlar fener maçı hariç hangi maçta çok iyi oynadı bizi bu yıl uefa dan 2 yıl evvel şampiyonlar liginden tek başına etti hangi maçı tek başına aldı ben onun notunu geçen yıl galatasarayla istanbuldaki maçta verdim maç 1,1 ken oyuna girdi tam yattaralık dakikalar dedim g s açık oynuyo yattara aldığı her topu ezmek için uğraştı yattara seyirciye oynayan şımarık biridir asla takımını düşünmez yattara bu işte

ozaman bende sana APOEL macini kimin sayesinde gectik ilk mac gol ikinci macta süper futbol ve assist...ligin ilk yarisinin sonlarina dogru bak bakalim kac assist yapmis bosu bosuna konusuyoruz....okadar cok oyuncu varken yattarayi kötüle..takimda sanki futbolcu var hey allahim ya...haftaya yine iyi oynar ...

Great White
20.01.2008, 12:55
Senelerdir böyle bir sorunumuz var. Gözlerimizi kapadığımız zaman, devekuşu gibi kafamızı kumun içine göndüğümüz zaman bu sorun ortadan kalkmıyor. Ben kutuplaşmaya mahal verecek bir yazı yazmadım yukarda. Güzel bir dille bu sorunu tartışalım diyorum ne var bunda bu kadar rahatsız olacak? Ayrıca batma, bu nasıl mantık, skandal vesaire yakışmıyor, kullandığımız kelimelere dikkat edelim. Tartışmaktan korkmayalım. Tartışan değil tartışmayan önünü göremez. Eğer bir futbolcunun performansı bir zirveye bir dibe vuruyorsa bunu tartışmak hakkımız. Diğer bahsi geçen futbolcularda böyle bir durum yok. Hep vasatlar, takım başarısızken daha çok farkediliyor

Benim öyle bir sorunum yok ama..

Yattara ile ilgili olan tek sorunum bu denli kalitesiz bir kadroda göze veya başka herhangi bir yere batma potansiyelleri yüksek onca oyuncu varken şu takımda yıldız bırakmama adına her türlü manipülasyonu önümüze koyan ve sürekli arıza çıkaran zihniyettir aslında..

Başka adam mı kalmadı şu kadroda isminin üzerinden yollanması için başlık açılacak?

Ben de Hüseyin için bir başlık açayım o zaman..

Hatta sonra Ayman ve Hasan için daha sonra da Tayfun ve Erdinç' e de artık gitmeleri ve benim gözüme hoş gözükmedikleri için birer başlık açayım..

Gözüme batan, bana ters gelen her şey için ayrı bir topic ve ayrı bir tartışma başlatayım..

Herkes istemediği bir adam için ayrı ayrı başlıklar açsın o zaman..

Bu topiğe hala yazı yazabiliyor olmamız bile saçmalık..

erdo6
20.01.2008, 12:55
Arkadaşlar bence nuri albayrakla anlaşmış olabilir. önce gözden düşecek

sonra satılacak bakın yavaş yavaş satılmalımı diye başlık atmaya başladık.????????

nuri albayrağın son görevi takıma oyuncu almak değil yattaradan nekadar para geleceğinin

hesabını yapmak.

gitmeden tek hedefi bu inanın artı oyuncu aldırmıyarak trabzonun küme düşmesini sağlamak

lakin ersun yanalıda kandırıyorlar.

oda futbolcu alacağız diye operasyon yapıyor.

futbolcularda nasılsa gideceğiz diye oynamıyorlar

takımda motivasyon adına hiç birşey kalmadı.

İdris Toksoy
20.01.2008, 12:57
Yattara istikrarsız ama her an kadromuzda bulunması gereken bir oyuncu.bence hep takımda tutulmalı.

mhayri
20.01.2008, 12:58
kesin satılmalı
büyük takımın küçük beyinli topçusu...

ilhan
20.01.2008, 12:59
Takım çok top oynuyor ya..

Yattara'yı tartışacağız..

Uğurtan
İstikrarsız olabilir.. Ama sonuçta arada da olsa "katkısı" var.. Katkısı "hiç" olanları napacağız peki?

zeleka
Sizde Gine milli takımını yaptınız Brezilya..

Eh yani Yattara o milli takimda'da oynuyamiyorsa!!! Cagirilmiyorsa biz halen neyi tartisiyoruzki!!!

İdris Toksoy
20.01.2008, 13:02
bence burda tartışılması gereken oyuncu yattaradan ziyade sözümona Trabzonsporda ilk 18de dahi olmaması gereken oyuncular.

Great White
20.01.2008, 13:04
Takımda bir Yattara bir de Gökdeniz kalmış rakiplerin gözüne korku salabilecek..

Onu da bu köhnemiş ve çürümüş zihniyete kurban edeceğiz bu gidişle..

Bir taraftar kendi kuyusunu ancak bu şekilde kazabilir..

Kafatasının içerisinde bir nebze aklı, yüreğinde ise bir nebze vicdan taşıyan herhangibir insan şu takımda şuursuzca saldırmak için en son Yattara' yı seçerdi herhalde..

Zihniyete de bak.. Rezalete bak..

İdris Toksoy
20.01.2008, 13:07
Takımda bir Yattara bir de Gökdeniz kalmış rakiplerin gözüne korku salabilecek..

Onu da bu köhnemiş ve çürümüş zihniyete kurban edeceğiz bu gidişle..

Bir taraftar kendi kuyusunu ancak bu şekilde kazabilir..

Kafatasının içerisinde bir nebze aklı, yüreğinde ise bir nebze vicdan taşıyan herhangibir insan şu takımda şuursuzca saldırmak için en son Yattara' yı seçerdi herhalde..

Eyvallah kardeşim.Benim duygularımı ifade ettin sanki.:alkış:

ilhan
20.01.2008, 13:07
Eh yani Yattara o milli takimda'da oynuyamiyorsa!!! Cagirilmiyorsa biz halen neyi tartisiyoruzki!!!

Doğru Brezilya milli takımından bahsediyoruz. Her sene dünya kupasında final oynayan, kafaya oynayan Gine milli takımı.. Jabi orada oynadıktan sonra Real Madrid, Manchester United felan ister artık.. Yani çok önemli ya Gine Milli takımı..

Travelair
20.01.2008, 13:08
Great White sen saçmalık olduğunu düşünüyorsan yazma o zaman. Her futbolcuya neden ayrı ayrı başlık açılmaması gerektiğini zaten alıntı yaptığın mesajımda yazdım. İncelemeden alıntı yapıp yazına devam etmişsin. Takım içinde yıldız futbolcular herzaman tartışılmıştır tartışılmalıdır da. Takımın şu anki yapısında kaliteyi arttıracak kişi belli, Yattara, o zaten kaliteli bir futbolcu, kaliteli oynadığı zaman tartışılmaz kalitesiz olduğu zaman tartışılır. Çoğu futbolcu için böyle bir nedenle başlık açılabilir mi? Daha nasıl anlatabilirim?

Great White seni saygıya davet ediyorum. Nazik yazmam seni yanıltmasın sözlerine dikkat et

TURHAN
20.01.2008, 13:10

Zihniyetse zihniyet, rezaletse rezalet...

Şu takımda Yattara dahil, diğer futbol yetenekleri kısıtlı futbolcularıda bu takımda istemiyorum.

Great White
20.01.2008, 13:13
Great White sen saçmalık olduğunu düşünüyorsan yazma o zaman. Her futbolcuya neden ayrı ayrı başlık açılmaması gerektiğini zaten alıntı yaptığın mesajımda yazdım. İncelemeden alıntı yapıp yazına devam etmişsin. Takım içinde yıldız futbolcular herzaman tartışılmıştır tartışılmalıdır da. Takımın şu anki yapısında kaliteyi arttıracak kişi belli, Yattara, o zaten kaliteli bir futbolcu, kaliteli oynadığı zaman tartışılmaz kalitesiz olduğu zaman tartışılır. Çoğu futbolcu için böyle bir nedenle başlık açılabilir mi? Daha nasıl anlatabilirim?

Ne demek yazma yahu?

Bu takım senin ve senin gibi düşünenlerin takımı mı sadece?

Bu takım en az senin olduğu kadar benim de takımım..

Ben Yattara' nın olduğu bir Trabzonspor istiyor olamaz mıyım?

Her önüne gelen aklından geçen bir hezeyan neticesinde buraya bir futbolcunun adını yazarak gönderilmesini tartışabilir mi?

Bir tane Yönetici yok mu şurada buna cevap verebilecek?

Kimin gitmesi ya da kalması gerektiği tamamen göreceli bir yaklaşımdır..

Sen öyle görüyorsun diye kanun mu oldu bu şimdi?

Kafamızı devekuşu gibi gömmemeliymişiz..

Bak sen şu işe..

Great White
20.01.2008, 13:15
Zihniyetse zihniyet, rezaletse rezalet...

Şu takımda Yattara dahil, diğer futbol yetenekleri kısıtlı futbolcularıda bu takımda istemiyorum.

O zaman şu saatten itibaren onlar için de birer başlık açılması elzem olmuştur..

Kanıtı da burada işte..

Takipçisiyim..

TURHAN
20.01.2008, 13:17
O zaman şu saatten itibaren onlar için de birer başlık açılması elzem olmuştur..

Kanıtı da burada işte..

Takipçisiyim..

Takipçisi olacağına, sen böyle bir harekete önderlik et...

Travelair
20.01.2008, 13:19
Great White,

Önceki mesajında kalın harflerle yazdığın son cümle:

Ben de yazma dedim. Şimdi diyorsun ki sen mi karar veriyorsun. Şaka mı yapıyorsun? Canın kavga etmek istiyor galiba. Yazdığın kelimelere bir daha bak, biraz kendine sor bakalım, bu kelimeler kendine yazılsaydı acaba sen nasıl tepki gösterirdin? Burası mahalle kahvesi değil, karşındaki de çizgifilm kahramanı değil. Çirkin yazıyorsun çirkin

Great White
20.01.2008, 13:20
Takipçisi olacağına, sen böyle bir harekete önderlik et...

Mantık, vicdan ve gerçeklik yoksunu şu başlık forumdan ebediyen kaldırılmaz ise yarından itibaren bana fazlalık olarak görülen her futbolcu için birer başlık açacağım..

Şartlar ne olursa olsun..

HADİ BAKALIM..

TURHAN
20.01.2008, 13:21
Mantık, vicdan ve gerçeklik yoksunu şu başlık forumdan ebediyen kaldırılmaz ise yarından itibaren bana fazlalık olarak görülen her futbolcu için birer başlık açacağım..

Şartlar ne olursa olsun..

HADİ BAKALIM..

Yolun açık olsun, kimse seni engellemiyor G.W.

Great White
20.01.2008, 13:22
Great White,

Önceki mesajında kalın harflerle yazdığın son cümle:

Ben de yazma dedim. Şimdi diyorsun ki sen mi karar veriyorsun. Şaka mı yapıyorsun? Canın kavga etmek istiyor galiba. Yazdığın kelimelere bir daha bak, biraz kendine sor bakalım, bu kelimeler kendine yazılsaydı acaba sen nasıl tepki gösterirdin? Burası mahalle kahvesi değil, karşındaki de çizgifilm kahramanı değil. Çirkin yazıyorsun çirkin

Ben orada

"Hala yazı yazabiliyor olmamız" dedim..

"Hala yazı yazıyor olmamız" demedim..

Sen bunu bile anlayamıyorsan sana çirkin gelen her yazı bir başyapıttır benim gözümde..

bordobluex
20.01.2008, 13:23

Bu nasıl iş böyle?

Bu nasıl bir mantık?

Böyle biline..

Yattara bu hafta formsuzdu ve kötü oynadı. Peki haftaya Yattara şov yaparsa bu başlığı ne yapacağız?

Musadenizle kapatıyorum.

TURHAN
20.01.2008, 13:30
Konu kapatılmış olmasına karşın, şu noktaya değinmeden geçemeyeceğim.

Konunun Yattara'nın gelecek hafta coşmş olmasından veya olacağı ile alakasının olmadığını düşünüyorum.

Saygılar...