PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal'ın Taraftardan İsteği

Cabri61
20.01.2008, 00:02
Yanal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Oyun içinde yaşadığımız sıkıntılar var. Seyirci konusunda hepimizin yaşadığı sıkıntılar var. Bütün olarak yaşamadığımız bir gerçek. Bugün bir takım seyircinin, takıma tepki göstermesi gerekli sinerjiyi oluşturamıyor. Takım kötü gidince eleştirilir, iyi gidince alkışlanır düşüncesi yanlış bir düşünce. Bunun değiştirilmesi gerekir."

Tamam kötü gidiyoruz...Beğenmediğimiz futbolcular çok...Yönetim felaket... vs vs
Bu yönetim varken de kazandığımız zaman futbolcuları tribüne çağırıp çoşuyoruz.
Takım kötüye sardı mı
"En büyük taraftar futbolcular sahtekar" ben hiçbir futbolcumuz sahada bilerek oynamadığını düşünmüyorum.Yetenek meselesi.Mesele onu oraya koydurmak zorunda olanda diye düşünüyorum
Ben futbolcu olsam Avni Aker Dk 86 2-1 yeniliyoruz 86 dakika sahada ter dökmüşüm sonra "En büyük taraftar futbolcular sahtekar". Hangi motiveyle oynarım sahada.O maçta ya da başka bir maçta hangi psikolojiyle şut çekerim kaleye.
Futbolcularımıza çok ikiyüzlülük yapıyoruz.Beşiktaşı 3-2 yendiğimiz maçında tribünlere çağırdığımız kadro da bu bugün Oftaş'a 2-1 yenilip sahtekar diye adlandırdığımız oyuncularda bu.Ondan sonra
Yanal Özgüveninizi kaybetmeyin

Yanal futbolcularına hitaben yaptığı konuşmada, bu saat itibariyle birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri gerektiğini belirterek, "Birbirimize destek olalım. Bu kötü günleri de atlatacağız. Kendinize güveninizi kaybetmeyin, giydiğiniz formanız hakkını verin. Özgüveninizi kaybetmeyin" dediği öğrenildi.

macka61
20.01.2008, 00:12
ben açıklamaların bu kısımına katılmıyorum ama umutun o golü atmalıydık filan diye bitirdiği son bölüme katılıyorum

hamucera
20.01.2008, 00:44
ben katılıyorum.
Bizim taraftarımız belkide dünyanın hiçbir yerinde yok. iyi olunca herkes iyi. ama kötü olunca herkes kötü. Maçı izlediğim yerde adamın teki her hataya bir küfür etti. iyi pas olunca aferin. sende olmazsan ne yapardık. ama hatalı pas atınca aynı adama etmedik küfür bırakmadı. oftaş gol attı. sonraki ataklarda o çok büyük trabzonspor aşığı olanlar hadi oğlum at bi tane daha. at bi tane daha. ondan sonra alayına küfür.
Futbol da top her zaman sizin ayağınızda olmaz. ve her attığınız isabetli olacak diye bir kanunda yok. Ama bizim taraftar hep biz oynayalım. her topumuz iyi olsun. her kale tutan gol olsun istiyor. eee olmayıncada basıyor tepkisini takım iyi olsada böle olmasada böle.ben hak veriyorum oyunculara ve teknik kadroya. üzerlerinde zaten kazanamamaktan gelen bi güvensizlik var. bu ortamda seyirciyi anlıyorum iyi birşeyler istiyor ama bu istek ters tepki ile takımı daha olumsuz yönde etkiliyor.
eski seyirci kitlesinin ve takım için tutuşan seyircinin yıllardır olmadığını herkes görmekle birlikte her geçen zaman dilimi içinde daha da kötüye gittiğini görmekteyiz

Gökçebey
20.01.2008, 00:48
Bir maçı kahveden izliyorum. Maçın henüz 10. 15. saniye civarları. Bir top kaybetti bizim futbolcularımızdan biri. Yanımdaki 15 16 yaşlarındaki velet ayağa fırladı ve maçın oynandığı süre kadar küfretti. İşte ben o an bıraktım bu taraftarı anlamayı :D

tuğba61
20.01.2008, 01:46
Doğru söylemiş Ersun hoca nekadar "berbat" da olsalar morallerini bozmamak lazım.

cumapazarlı
20.01.2008, 01:50
ersun hoca doğru demiş demesinede son 20 dakika berabere giden macta her ne kadar yorulsalarda en önemli oyuncuların yattara ve barış memişi neden oyundan alıyorsun? zaten kulubende oyuncu sıfatı altında duran adamlar macı değiştirecek yeteneğe sahip değil.
olayı taktik yani kendi alanında değerlendirmesi gerekirdi ersun hocanın.

Adem Erdoğan
20.01.2008, 01:52
mesele kazma kürek meselesi yine.kapasite bu kadar.

Arif Timurcioğlu
20.01.2008, 02:02
Umut bugün gol attığında bir adımın eleştirmesi çok zoruma gitti. Adamın cümlesi ''o topa öylemi vurulur..., ne kadar ağar kaldı..., pozisyonunu kaybetti, bu nebiçim gol.'' Şok oldum yemin ediyorum. Dayı dedim süper gol attı daha ne istiyorsun sustu. Nokta noktalarda küfür. Yani şu dönemde tarbzonsporda oynamak çok zor. Hoca doğru söylüyor eksiğide var takım öndeykende hatta gol anında bile eleştiriler oluyor.

Emirhan Makul
20.01.2008, 02:39
bencede hoca haklı tepki gösterilecekse isim belli ayman tayfun mustafa keçeli hüseyin

Hüdai Pervaneli
20.01.2008, 02:49
bence taraftarin takima sahip cikmasi lazim

Punisher-61
20.01.2008, 10:11
bence taraftarin takima sahip cikmasi lazim

her zaman aynisi millet baska cümle bilmiyor taraftar takimina sahip ciksin eh cikmiyor mu yani??

her deplasmanda en cok taraftari olan kulüp trabzonspordur..ama deplasmanda mac kazanamiyor...

The Legend
20.01.2008, 10:36
ersun hoca kusura bakma ama bu takımın başında sen olmadan da küme düşeriz.

Punisher-61
20.01.2008, 10:58
yok kardesim bu futbolcular moral degil RESMEN DAYAK istiyor......

efulim67
20.01.2008, 11:01
Umut bugün gol attığında bir adımın eleştirmesi çok zoruma gitti. Adamın cümlesi ''o topa öylemi vurulur..., ne kadar ağar kaldı..., pozisyonunu kaybetti, bu nebiçim gol.'' Şok oldum yemin ediyorum. Dayı dedim süper gol attı daha ne istiyorsun sustu. Nokta noktalarda küfür. Yani şu dönemde tarbzonsporda oynamak çok zor. Hoca doğru söylüyor eksiğide var takım öndeykende hatta gol anında bile eleştiriler oluyor.

Ama gerçekği söylemek gerekirse; vuruşu ağır ağır izle, eğer top ayağına otursa top nereye giderdi.
Lütfen dikkatle izle. Bence Kim demişse doğru demiş. Pozisyon kaybıda var.

Cabri61
20.01.2008, 11:08
yok kardesim bu futbolcular moral degil RESMEN DAYAK istiyor......

bu da güzeldi
Ondan sonra deriz "SZYMEK" niye olumsuz referans veriyor?
"ELLER" Brezilyalılara ne gbi telkinlerde bulundu?

zeleka
20.01.2008, 11:15
Bmn Ana sayfasinda bunu okuyan galiba Ersun yanalinda artik kendine ceki duzen vermesinin zamaninin geldiginin farkina varmisdir Ersun yanal bizden ne bekliyorsa en azindan bizde ondan saygi bekliyoruz durumumuz belli biz siradan bir klub degiliz biz Trabzonsporuz.

bu yaziyi yazan Kardesimize saygilar iletiyorum aynen dusunduklerimi duzgun Turkceyle dile getirmis sagolasin KARDESIM.
---------------------------------------------------------------------------------------
Yanal açıklamasında ikinci golü bulamayıp, yenilen golün kırılma noktası olduğunu vurguladı.

Taraftar konusunda bir sıkıntı olduğunu dile getiren Yanal, bir bütün olamamanın iyi bir sinerji yaratamadığını, bunun da bir sıkıntı olduğunu vurguladı.

G. Oftaşspor, yıllarca akıllı politikalar uygulamış ve Süper Lig'e bu sene çıkmış bir takım. Rakibi deplasmanda bu sene başında "şampiyonluk adayı" olarak gösterilen Trabzonspor.

Bu maçta yenilen bir golün kırılma noktası olması bile durumumuzu özetliyor. Bu durumda da tahammül sınırı aşılmış oluyor.

Ersun Yanal Milli Takım Sorumluluğu'na kadar yükselmiş başarılı bir teknik adam. Yıllardır bu liglerde çalışıyor ve dolayısıyla çok da iyi biliyor Trabzonspor'u. Bu skorların ardından, biz bir özür bekliyorken, uzunca bir süredir "tepkisiz" kalan Trabzonsporluların bir maçın son bölümde yaptığı ıslıklı tepkinin sıkıntı doğurduğunu söylüyorsa, biz de hocamıza söylüyoruz:

Hocam tahammül sınırları çoktan aşıldı!

Biz bu olumsuz duruma katkının Ersun Yanal tarafından değil, tutulmayan sözler ve plansız, özensiz, isteksiz yönetim tarafından yapıldığını söylüyoruz; ama bu "sessiz" ortamda dahi verilen küçük çaplı tepkilerin abartılmaması gerektiğini; ancak camianın da tavrını net olarak BİR AN ÖNCE ortaya koyması gerektiğini vurguluyoruz.

Hocam sen başka bir takımda çalışabilirsin ama biz başka bir takıma gönül veremeyiz.

Taraftara, Trabzonspor'un sevenlerine biraz daha saygı, biraz daha anlayış lütfen!

Üzeyir Gönül
20.01.2008, 11:50
Ersun Yanal'a sonuna kadar katılıyorum. Taraftar takımına sahip çıkacak. Yönetimi eleştir ama takıma sahip çık. Çünkü sahada oynayan yönetim değil futbolcu. Sen onun moralini bozarsan o futbolcu ne verebilir ki takıma?
Yanal, Umut'un o golü atması gerektiğini söylemiş. Doğru da söylemiş. Sen Türkiye'nin en büyük takımlarından birinde forvet oynuyorsun ama gol atamıyorsun. Bu olmaz kardeşim. Mücadele etmeni takdirle karşılıyorum ama sadece mücadele yetmez ki. Kendini geliştir, gol vuruşlarını düzelt. Her maçta üzerine bir şeyler koy. Ama Umut bana göre fazla gelişme gösteremedi. Mücadeleciliğine hayranım ama vuruş becerisi çok zayıf. Bize de lazım olan bu. Aslında bana göre Yanal yönetime de mesaj gönderdi. Bu takıma adam gibi bir golcü alınsaydı, ya da olanlar satılmasaydı bu takım şimdi bu durumda kesinlikle olmazdı. Yani Yanal transfer istiyor acil olarak. Başka izahı var mı?
Maça gidebilen arkadaşlar! Lütfen takıma sahip çıkın. Bu takım küme düşmez diyoruz ama durumumuz her geçen gün kötüye gidiyor. Kötüye giden bir durumu daha da kötüleştirmeyin.

Dip.Ing.Mag.
20.01.2008, 12:14
Bizim taraftarda taraftar ruhu yokkk!belkide vardi ama kalmadi!Trabzonun yenildigini görünce ben burda monitore kafa atyiorum sinirden , bizim beles biletlilerde cekirdek yiyo,lan bi tepki versenize sunlara bizim taraftarinda ne oldugu belli degil ya ... farozlular ayri erdogdulular bilmem neler ayri. kesin onlarin aralarinda bile bi fikir catismasi vardir.ayni takimi tutan bi kac gurup olur mu yavv..böyle olursa herhalde bir butun olamayiz biz

Samet Yildirim
20.01.2008, 12:16
1-0 önde olan bi takima küfür ediliyorsa o taraftar profilinde bi yanlislik var demekdir...iyi olunca süper kötü olunca küfür hakaret bu kadar basit ...böyle sacmalik olamaz ve olmamalida...

Emirhan Makul
20.01.2008, 12:18
futbolcuların evleri yok mu bunlar trabzonda hiç mi gezmiyorlar sözle taciz etsin trabzondaki renktaşlarımız

zeleka
20.01.2008, 12:23
biz bir özür bekliyorken, uzunca bir süredir "tepkisiz" kalan Trabzonsporluların bir maçın son bölümde yaptığı ıslıklı tepkinin sıkıntı doğurduğunu söylüyorsa, biz de hocamıza söylüyoruz:

Hocam tahammül sınırları çoktan aşıldı!

Hocam sen başka bir takımda çalışabilirsin ama biz başka bir takıma gönül veremeyiz.

Taraftara, Trabzonspor'un sevenlerine biraz daha saygı, biraz daha anlayış lütfen!

daha neyi / kimi savunuyorsunuz.

Travelair
20.01.2008, 12:23
Ersun Yanal'ın sözlerine katılıyorum. Maçtan önce stadyum bayram yerine dönmeli diye yazmıştım maç sayfasına. İşte bunun içindi. Hata yapma korkusu körüklendikçe insanı felç eder. Bu dediğim bilimsel bir gerçek. Takıma destek olalım

bordoylamavi
20.01.2008, 12:25
vayyyyyyyyy yine seyirci suçlu oldu tabiiiiiiiii herşeyin sebebi seyirci ersun efendi. yoksa öyle süper bi takımın ve bilgisayarın var ki bu seyirci olmasa şampiyonlar liginin tozunu atardın. git işine önce övdüğün o ruhsuzlar ordusuna bak da öyle konuş. geç tribüne tv nin başına da gör. sen herhalde trabzonsporu tanımıyordun. gençlerbirliğine benzemez. o seyirci o tribünlere ekmek parasından kıyıp geliyor. parayı veren seyirci alan oyuncu ve sen. ama oyuncu oynamasın seyirci de bişidemesin. vay be ne güzel bir düzen. gidin işinize ya. vaybe yüzsüzlüğe bak

Samet Yildirim
20.01.2008, 12:28
vayyyyyyyyy yine seyirci suçlu oldu tabiiiiiiiii herşeyin sebebi seyirci ersun efendi. yoksa öyle süper bi takımın ve bilgisayarın var ki bu seyirci olmasa şampiyonlar liginin tozunu atardın. git işine önce övdüğün o ruhsuzlar ordusuna bak da öyle konuş. geç tribüne tv nin başına da gör. sen herhalde trabzonsporu tanımıyordun. gençlerbirliğine benzemez. o seyirci o tribünlere ekmek parasından kıyıp geliyor. parayı veren seyirci alan oyuncu ve sen. ama oyuncu oynamasın seyirci de bişidemesin. vay be ne güzel bir düzen. gidin işinize ya. vaybe yüzsüzlüğe bak

hoca taraftar suclu felan demeedi...herseyi söyledi su bu felan diye bi ekleme olarak da sunu söyledi 1-0 olan takimin oyuncusuna küfür edilyiorsa ozaman saglikli bi ortam yok demekdi bunda ben bi yanlislik göremiyorum o tarftar suclu demedi zaten...

OLCAY ÇAKIR
21.01.2008, 23:01
Konuya ilgi duyan arkadaşlardan ricam,mümkünse son 5-10 yıllık süreçte aldığımız cezaların dökümünü sayfaya aktarmanız.

Herşeyi enine boyuna tartışalım isterim.

erdo6
21.01.2008, 23:29
Ersun yanal taraftara sitem edeceğine önce suçu kendin'de bulsun

geldiğin'den beri takımda motivasyonu sıfıra indirdi.

futboılcular artık kim kovulacak diye endişe duymaktan oyun oynayamıyorlar

bu takım değilmiydi geçen sene ikinci yarın lideri

ceyhunu hangi akla hizmet gönderdi bilmem

tek suçlu o muydu. ?????????

bence ersun yanal'da suçlu elindeki kadroya göre oyun oynatmasını bilmiyor.

önce istediğin futbolcular alınır ondan sonra radikal kararlar alırsın.

şimdi futbolcu alamayacaklarına göre

elindeki futbolcuları nasıl motive edeceksin.

senden'de birşey olmaz belli

tıpkı geçen sene vestele yaşattıklarını bizede yaşatacaksın

allahtan son anda takımı bıraktında takım kümede kaldı.

EmrahYalçınalp
21.01.2008, 23:33
Başlığı görünce aklıma "görücü usulü evlilik" geldi :)

Açık konuşmak gerekirse hayatımda bu yöntemle evlendiğini bildiğim biriyle henüz karşılaşmadım. Ya da muhtemelen ben bilmiyorumdur. Çok da önemli değil... Gelmek istediğim nokta şu: Görücü usulü evlilik genel olarak "çağdışı" görülen birşeydir, çok az insan da kendisine yakıştırır. Aman dikkat, "genelde" diyorum... Bu genelin de daha çok okumuş-yazmış kişiler olması akla uygun gelir. Buraya kadar bir sorun yoktur umarım diyerek hemen gelmek istediğim noktaya doğru yola koyuluyorum.

Doğan Cüceloğlu'nu bilirsiniz. Savaşçı, İçimizdeki Çocuk gibi başyapıtların sahibi, Amerika PhD'li, entellektüel bir adam. Bana sorsaydınız, "Doğan Cüceloğlu görücü usulü evlilik için ne düşünür acaba" diye fikir isteseydiniz bireysel tercihlerin öneminden, her tercihe saygı gösterilmesi gerektiğinden, insanın yaşamına kendi karar vermesinin öneminden başlar, Amerika doktorasına da güvenir "pek makbul bakmaz herhalde" derdim. Oysa durum öyle değil. Bir TV çekimine gittim, konu döndü, dolaştı. Evliliklerin başarısızlık oranına geldi. "Biliyor musunuz" dedi, "Yaptığım araştırmalara göre görücün usulü evliliklerde başarı oranı daha yüksek". Ben dahil, bir kaç kişi "yüksek ama, belki ses çıkartmıyorlar.Ya da başarılı diye bana ait olmayan bir tercih mi yapılmalı" diyecek olduk. Bizi sabırla dinledi. Sonra "Bakın genç arkadaşlarım" dedi. "Bu evlilik biçimi bu toprakların bir parçasıdır. Yüzyıllardır uygulanır, çok sağlam bir felsefesi vardır, kendi içine çok tutarlıdır. Beğenmeyebilirsiniz, ama inkar edemezsiniz."

Daha önceden de bahsetiğim gibi, ben bu yöntemle evlenmiş birini tanımıyorum, ya da en azından farkında değilim. Amacım alakasız bir konuda görüş bildirmek de değil. Buraya şurdan geldim:

Trabzon budur! Bu değişmez, değişirse de Trabzon olmaz zaten. Kütahyalı takımına her koşulda destek verebilir belki. Ama Kütahyaspor Trabzonspor olamamış ki. Biz hep böyleydik ve böyle Trabzonspor olduk. Demek ki olması gereken bu. Yani evet, Trabzonsporlu takımını desteklemek için takımın bunu hak etmesini bekler. Hoca ve topçular için bu yanlış olabilir. Ama işte bence de görücü usulü evlilik çok doğru değildi... Birşey bir biçimde oluyorsa olması gerektiği içindir. Fıkrada hakime alacaklı olduğunu iddia eden Temel'i tanımadığını söyleyen sanık için Temel'in "ula sen beni tanımaysan ben seni hiç tanımayrum" deyişi boşuna değil ki. Biz böyleyiz. "Mudara" etmeyiz yani... Önce takım oynayacak, sonra biz destekleyeceğiz... Yıllarca bunun tersinin olması gerektiğini söyleyen yüzlerce insan çıktı. olmuyor işte, neyi zorluyoruz. Milne döneminde boş tribünlere oynarken ilk Ziya döneminde tıklım tıklım ve coşkuluydu tribünler. Kendi içine bir dengesi var yani...

Neticelendirmek gerekirse, Trabzonlu nasıl sakin olamaz, yavaş konuşamazsa, takım sahada gezinirken de destek olmaz, gider tribüne, "oynasanıza ulan" diye bağırır. Herkes kendi işine bakarsa sorun falan da kalmaz.

Beni öldürsen Ferhat'ı destekleyemem mesela... 40m den gelen şanderli topu seyreden Ahmet Şahin'e "hadi olum" diyemem. Belki de enerjimi -mesela- Barış'a saklıyorumdur, kim bilir... Bir bölgenin mizacı 3-4 günde oluşmadığı için komplekstir, çok kolay anlaşılmaz. O yüzden hocamız kaç yüzyıldır böyle yaşayan adamlara yeni rol biçmesin, işine konsantre olsun, millette gerektiği zaman gerekeni yapsın diyorum.

Sürekli destek ihtiyacı olan da gitsin Kütahyaspor'a, ne diyeyim... Burası Trabzonspor, burda böyle. Önce hak edeceksin, sonra Trabzon'da her sokak, her cadde senin.

Cafer Bulur
22.01.2008, 00:41
ersun yanalin kacirdigi bir nokta var.bu taraftar simdiye kadarki basarisizliklari icine atip herhangi bir taskinliga basvurmadiysa bu onlar icin bir sanstir.su andaki halleriyle gereken destegi haketmiyorlar.taraftar futbolcularda ve yönetimde biraz bir kipirdanma görse gereken destegi esirgemeyecektir.bu böyle biline.

erdinc6167
22.01.2008, 00:44
ersun yanal veya başkası zaten bütün hocalar doğru söylüyor içraat lazım futbolcu lazım futbolcu ziya vahid ersun hepsi aynı,

Mustafa K. Demirbaş
22.01.2008, 15:14
en buyuk taraftar futbolcular sahtekar
bu sene sampıyon yıne taraftar
banada bıse soylesene ersun hoca ben bu takımın her macına gıdecem sıvasta buz tutacam avnı akerde 90 dk bagıracagım ama o formayı gıyenler formanın hakkını vermıyecek oylemı yok oyle ersun hoca yok herkes gıydıgı formanın agırlıgını bılecek ve bu formanın hakkını verecek taraftarın sabır tası artık catladı

Sinan SARI
22.01.2008, 15:18
Bir takımı saha içinde ateşleyen, çoşturan en önemlisi maçı dahi almasına etken olan en önemli varlık nedir: Tabi ki TARAFTARDIR.

Nasıl ki zamanında gençlerbirliği,gaziantep gibi takımlar taraftarsızlıktan dolayı ligi şampiyonlukla sonuçlandıramadıysalar kötü zamanında da TRABZONSPORU ligde tutan bizim büyük taraftarımız İDİ.

Bence zamanla bu ateşli taraftar, takımımızı daha da önemlisi rakip takımı olumsuz yönde etkileyen taraftarlarımızı birtakım nedenlerden dolayı pasifleştirdiler. buda rakip takımların zorlanmadan Trabzondan puan almalarına sebep olmakta.

Bu nedenledir ki haklı olarak bir teknik adamın istediği de budur.

Taraftarlık olgusuda budur! Geriside teferruattır!

Çağatay_
22.01.2008, 15:37
Ersun Hoca taraftara bişe demedi zaten arkadaşlar.. Hataları olabilir ama bizi ayağa kaldırabilecek yapıda birisi..Söylediği isimler alınırsa tıkır tıkır top oynatır bize.. Ayrıca öyle motivasyon eksikliği falan yaratmaz sert top oynatan bir hoca

OLCAY ÇAKIR
22.01.2008, 18:36
Son 5 yada 10 yılın ceza dökümü?

Arşivi olan paylaşsın.

6Şafak Aydın1
22.01.2008, 18:50
Bir antrenman sonrasi Ogüne gitmisler bize para ver demisler. Ogün size niye para vereyim diye sormus. Para vermezsen leyhine kim bagiracak diye bir cevab almis. 10-15 sene önce kismen böyleydi.

Asgari ücrete calisan insanlar futbolcularin maaslarini ögrenince ve oynadigimiz rezilligi görünce ne olur ?

ccd6167
22.01.2008, 19:32
8 tane tarftar grubu olna taraftardan ne olur.bugun zaman gazetsı alında okuyun bi cok gusel yazı war millet

ccd6167
22.01.2008, 19:33
beste yok taraftar ayrı ayrı
hpsini birleştirin maratonda yada kale arkasında sonra bagoırın sabaha kadr

Hüdai Pervaneli
22.01.2008, 19:47
hep destek tamde stek ersun hocaya

murat
22.01.2008, 19:49
Ersun Yanal hakkinda yeterince baslik var, her habere baslik acilmaz arkadaslar..