PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oğlum Ağlamaklı bir ifade ile; "HERKESE YENİLİYORUZ..."

efulim67
19.01.2008, 23:59
____ Büyük oğlum 9 yaşında; "Baba: "HERKESE YENİLİYORUZ..." Bu sözden sonra ona sadece şu cümlelerle teselli vermeye çalıştım.
" Oğlum bu takım bizim takımımız, yeniliyor diye bırakamayız ki ! Bir takım hep yeniyor diye tutulmaz. Biraz daha zaman geçsin yenmeye başlayacağız."

____ Küçük oğlum 6 yaşında; o biraz üçkağıtçı fırsat kolluyor takım değiştirmek için. Az otorite boşluğu olsa hemen çarkedecek.

____ Birileri, birilerini durdursun artık, GELECEĞİMİZİ KAYBEDİYORUZ.

Samet Berber
20.01.2008, 00:00
____ Büyük oğlum 9 yaşında; "Baba: "HERKESE YENİLİYORUZ..." Bu sözden sonra ona sadece şu cümlelerle teselli vermeye çalıştım.
" Oğlum bu takım bizim takımımız, yeniliyor diye bırakamayız ki ! Bir takım hep yeniyor diye tutulmaz. Biraz daha zaman geçsin yenmeye başlayacağız."

____ Küçük oğlum 6 yaşında; o biraz üçkağıtçı fırsat kolluyor takım değiştirmek için. Az otorite boşluğu olsa hemen çarkedecek.

haklısın ağabey bu takımı hangi çocuk tutmak ister ki gelecekteki taraftar potansiyeli sıfır a doğru gidiyor :mad:

Cem Balcı
20.01.2008, 00:00

güzel abicim valla biz yandık bari o yanmasın.yol yakınken vazgeçir,rahat bırak çocukcığazı.:o:o

Burçak
20.01.2008, 00:01
işte en kötüsü bu. Nuri Albayrak sadece günümüzle değil geleceğimizlede oynuyor. yarın bi gün yabancı adam alamazsak gelmek istemeseler sebebi nuri albayraktır. yaşattığı rezillikler karşısında çocukların gözünde bile Trabzonsporu mahalle takımı durumuna düşürdü.

macka61
20.01.2008, 00:14
çoçuklar bile her şeyin farkında ama şu yönetici diye gezinenler farkında değiller

Gökçebey
20.01.2008, 00:44
Trabzonspor TV şart. 24 saat bu takımın nasıl doğdunu neler yaptığını en başta çocuklara izlettirmeliyiz. Amerika Yugoslovya'yı televizyon sayesinde parçaladı. Şu an ülkemizin birlik beraberliğini ve geleceğini en çok tehdit eden şey de televizyon. Bari bir işe yarasın :D

Selçuk Demircioğlu
20.01.2008, 00:48
bazen düşünüyorum çok mu fanatiğiz diye..kendimi frenlemeye çalışıyorum...ama olmuyor...ne kadar uzak tutmak istesem de kendimi hayatımın büyük bölümünü işgal ediyor bu takım....hani çok güzel bir kadın vardır da sana hep zararı olur o kadının sen de ondan bir türlü vazgeçemezsin...işte onun gibi birşey...

irfanb
20.01.2008, 00:48
Cocuklarin gözlerinden öpüyorum.
Onlara bir amca nasihati " Yenile yenile elbet bir gün yenmesini ögrenecegiz " :)

efulim67
20.01.2008, 00:50
Trabzonspor TV şart. 24 saat bu takımın nasıl doğdunu neler yaptığını en başta çocuklara izlettirmeliyiz. Amerika Yugoslovya'yı televizyon sayesinde parçaladı. Şu an ülkemizin birlik beraberliğini ve geleceğini en çok tehdit eden şey de televizyon. Bari bir işe yarasın :D

Kesnlikle!
Büyük oğlum aylardır Trabzonspor TV 'yi bekliyor.

"Trabzonspor Tv 2008 de açılacak" deyip duruyor.

Arif Timurcioğlu
20.01.2008, 00:51

Abi ben 22 yaşındayım ben bile ağlamaklı oldum. Hala daha içimde bir buruklukl var. Evet geleceğimizi kaybediyoruz. Trabzonda bazı okullarda yapılan anket sonuçlarında feneri tutan öğrenci sayısının daha fazla çıkması malesef çok üzücü.

Remzi
20.01.2008, 00:52
güzel abicim valla biz yandık bari o yanmasın.yol yakınken vazgeçir,rahat bırak çocukcığazı.:o:o

ne Demek yol yakınken vazgeçir Mutlu değilsen sen değiştir takımını!!

kübraTs
20.01.2008, 01:24

Benimde kücük kuzenlerim var ayni sorulari soruyorlar bana "kübra abla niye bu kadar kötüyüz,niye hep yeniliyoruz..." ve insan gercekten ne cevap verecegini bilmiyor herzamanki "O yensede yenilsede bizim büyük Trabzonsporumuz" "daha iyi olacak..." gibi seyler diyebiliyoruz ancak:oYüregim oynuyor baska takim tutacaklar diye...

hasannuhoglu
20.01.2008, 01:31
3 kücükleri tutmaya da zaten basladılar...trabzonspor kücüldü gözlerinde ,dalga konusu ..alay konusu oldu dillerinde ..bunlar su an olanlar gelecek deil !! halen bişelerin cabası icindeyiz ama eriyoruz !!! allahım ne zaman seviyeli işbilen zeki adamlar bu takımın basına gelcek,nezman iyi yönetilcez biz NEZAMAN !!
Bu ara herzaman duydugum bir söylentiye göre cok pis beddua almısız zamanında..bu takım iflah olmaz diyolar :(

efulim67
20.01.2008, 02:21
3 kücükleri tutmaya da zaten basladılar...trabzonspor kücüldü gözlerinde ,dalga konusu ..alay konusu oldu dillerinde ..bunlar su an olanlar gelecek deil !! halen bişelerin cabası icindeyiz ama eriyoruz !!! allahım ne zaman seviyeli işbilen zeki adamlar bu takımın basına gelcek,nezman iyi yönetilcez biz NEZAMAN !!
Bu ara herzaman duydugum bir söylentiye göre cok pis beddua almısız zamanında..bu takım iflah olmaz diyolar :(

Bu BEDDUA konusunda bir kez başlık attım kilitlendi.
Kızdım BEDDUA -II diye yine açtım 15 gün ceza yedim.
İyisimi karıştırma sen bu kısmı. Param olunca ben verecem inş.

Emirhan Makul
20.01.2008, 02:25
güzel günler elbet gelecek biz bu takımın güzel günlerinide gördük kötü zamanında da yanında olacağız karşılıksız bir sevda bu anlatılmaz yaşanır siz güzel babalar anneler çocuklarınıza bu efsaneyi yaşatın benimsetin

Tunga
20.01.2008, 02:41
Her pazartesi halı sahada maç yaparız 5 senedir. Her hafta inatla ben Trabzonspor formamla oynuyorum diye takılırdı arkadaşlarım.

Onlara gerçekten de inanarak söylediğim birşey var:

"Biz Trabzonsporlular yeniyor diye tutmuyoruz Trabzonspor'u. Elbette yenmesini herşeyden çok istiyoruz, bu ayrı. Ama yenemiyorsak, yenmek için her birimiz ne gerekirse de yapmaya her an hazırızdır. Çünkü o bizim takımımızdır. Çünkü o bizizdir. İnsan kendini bırakabilir mi? Ya da "ben zenciyim" desek zenci olabilir miyiz?"

Adem Erdoğan
20.01.2008, 02:46

aynı bedduayı bende duymuştum ama ne kadar doorudur bilinmez.

hakankurt1967
20.01.2008, 03:17
kardeşim 6-7 yaslarında o zamanlarda gs ni uefa ve lig kupalar falan aldıgı zaman o takımı tutuyordu.ben her zaman ki gibi tek takımıım Trabzonspor umu tutuyorum.zaman geldi gecti o pazardan gs forması alırdı ben ona Trabzon dan Trabzonspor umun formasını getirirdim biraz daha büyüdükce onu Trabzonspor lu yaptım ve oyle bir bilinçle Trabzonspor a aşıkki hala Trabzonspor u bırkamadı
- Abi sınıfta emrah birde ben varım Trabzonspor lu diğerleri ya fb ya gs ya da bjk onlardan ne güzel dimi Ayrıcalıklı bir takıma sahip olmak.
ama şimdi nuri ve yönetimi ve de artık ne dolaplar varsa orada bizi bunaltıyorlar.sanki bırakın artık Trabzonspor diye birsey yok hadi len oradan .sizler cekip gidersiniz ama gerekirse oraya cıakr biz oynarız şer.....

kardeşim 12 yaşına gireli 17 gün oldu ve hala Trabzonspor lu aynı benim olduğum gibi. bu renkleden vazgecmek kolaymı bu sevdanda dönmek kolaymı dönen namerttir.Gidin siz baskka takımlarda para ile oynayın biz oynarız canımızla sahada sevda için oynadınmı kazanırsın sen ne soguk ne güçlü olan bir takım karsımızda durabilir deplasman bile bize ewimizde oynuyor gibi olur eskisi gibi.......

Kobalas61
20.01.2008, 03:23
aynı bedduayı bende duymuştum ama ne kadar doorudur bilinmez.

O Bedduayi Lise1in Birinci Dönemi Beduuayı Edenlerin Yurtlarında Kalırken Duymuştum
Böyle Bir beddua Olamaz Lütfen Sacmalık Ötesi Bu O Bedduayı Eden kişi Bu Kadar İnsanın Vebalinin Altından Kalkamaz

Artık Tepkisizleştim Yenilince Üzülmüyorum Bile :S

Hüseyin Sahtiyan
20.01.2008, 03:31
Her pazartesi halı sahada maç yaparız 5 senedir. Her hafta inatla ben Trabzonspor formamla oynuyorum diye takılırdı arkadaşlarım.

Onlara gerçekten de inanarak söylediğim birşey var:

"Biz Trabzonsporlular yeniyor diye tutmuyoruz Trabzonspor'u. Elbette yenmesini herşeyden çok istiyoruz, bu ayrı. Ama yenemiyorsak, yenmek için her birimiz ne gerekirse de yapmaya her an hazırızdır. Çünkü o bizim takımımızdır. Çünkü o bizizdir. İnsan kendini bırakabilir mi? Ya da "ben zenciyim" desek zenci olabilir miyiz?"

helal tunga abi.. bende ısrarla atkı boğazımda gezıorum bu aralar hergün :)

iddamız yok belki ama sevdamızın ölesiye peşindeyiz ;)

Özkan
20.01.2008, 03:35
O Bedduayi Lise1in Birinci Dönemi Beduuayı Edenlerin Yurtlarında Kalırken Duymuştum
Böyle Bir beddua Olamaz Lütfen Sacmalık Ötesi Bu O Bedduayı Eden kişi Bu Kadar İnsanın Vebalinin Altından Kalkamaz

Artık Tepkisizleştim Yenilince Üzülmüyorum Bile :S
Bu beddûâ nedir ve kimler tarafından edilmiştir?

Recep KINALI
20.01.2008, 03:46
Bu beddûâ nedir ve kimler tarafından edilmiştir?

Bende duydum bu beddua işini ve de doğru olmaıs lazım bende liseye giderken Süleymancıların yurdunda kalıyordum orada anlatmışlardı...
O beddua eden her kimse ... vay haline:o

hakankurt1967
20.01.2008, 03:52
bende kulaktan dolma seylerle biliyorum bundan bir kac gün önce yanlıs hatırlamıyorsam salı günü arkadaslarla sohbet ediyorduk dini konular agırlıkta.artık konu nereden acıldıysa Trabzonspor neden sampiyon olamıyor diye arkadas bana söylediği sey

cocugun biri Trabzon macına gitmiş ve orada cocuk yaralanmıs mac izlerken cıkan olaylardan mı artık bilmiyorum.Daha sonra cocuğun annesi bir hocaya giderek Trabzonspor için beddua etmesini istiyor hoca da boyle birsey yapıyormus.

benim bildiğimi bu ne kadar doğru ne kadar yalan boyle birsey duydum.

Özkan
20.01.2008, 03:54
Nedense (!) şimdi takımıma daha bir ısındım.

AYYILDIZ
20.01.2008, 04:04
Simdi akil var mantik var gercekten hoca olan biri futbol takimina beddua eder mi ayrica beddua etmek icin hocaya gitmeye gerek yok her insan beddua edebilir

hakankurt1967
20.01.2008, 04:08
Simdi akil var mantik var gercekten hoca olan biri futbol takimina beddua eder mi ayrica beddua etmek icin hocaya gitmeye gerek yok her insan beddua edebilir

ewet dogru diyorsun ben sadeec kulağıma gelen bir söylenti arkadas bahsetti.

Kobalas61
20.01.2008, 04:27
Benim Duydugumda Farkıydı
İsim Vermsek Daha Güze olur Arkadaşlar
Sonucta Hem Sacma Bir Konus Nede Doğrulugu İspatlanmış Bişe
Neyse Böyle Giderse Biz Careyi Zaten Hacı Hocalarda Bulucağız(Bu söylediğim Yanlış Anlaşılmasın Herhangi Bir Aşağılama Falan Yapmak Gibi Bir Amacım Yok)

OFLU
20.01.2008, 06:05
Ayni beddua olayini bende seneler once daha cocukken duymustum inanmamistim,simdi burda yine ayni mevuyu gorunce cok sasirdim demek hakkaten boyle bir olay olma olasiligi var demek,cok ilginc?

m@rdi
20.01.2008, 09:36
"Yenile yenile yenmeyide öğreneceğiz!" şu sözüde çocuklara söyler olduk ya...:mad:

(Bir bedduadır gidiyor. Her edilen beddua tutyorsa albayrağın ,ulusoyun ,demirlekin yatacak yeri yok. Bir gün kör,topal olurlarsa bilin ki benden :D)

i-çing
20.01.2008, 10:05
sivas maçından sonra Sivasspor taraftarına ne kadar özendiğimi anlatamam..
uzun zamandır liderlik koltuğunda oturan bir TRABZONSPOR görmedim ki,gururla maçlarından bahsettiğim...
aynı kıskançlığı geçen senede Vestel Manisaspor taraftarına duymuştum...
offf..

kelkitli29
20.01.2008, 10:14
hehehe bedduami? Arkadaslar rahat olun. Bu sene mac kazanmamiz zor. Her yenilgiden sonrada böyle kahrolmak neye yarar. En iyisi bu sene hic ümitlenmeyelim.

Aslinda bunlari biz hakettik, cezamizi cekiyoruz. Nuri amca baskan oldugunda hatirliyorumda. Bayram yasiyordu Trabzon. O gün belli oluyordu zaten bunlari görecegimiz.

Sakin olun ve zamana birakin.

Kaan
20.01.2008, 10:37
haklısın ağabey bu takımı hangi çocuk tutmak ister ki gelecekteki taraftar potansiyeli sıfır a doğru gidiyor :mad:

Ben tutuyorum abi... :) ;) :rolleyes:

efulim67
20.01.2008, 10:41
bende kulaktan dolma seylerle biliyorum bundan bir kac gün önce yanlıs hatırlamıyorsam salı günü arkadaslarla sohbet ediyorduk dini konular agırlıkta.artık konu nereden acıldıysa Trabzonspor neden sampiyon olamıyor diye arkadas bana söylediği sey

cocugun biri Trabzon macına gitmiş ve orada cocuk yaralanmıs mac izlerken cıkan olaylardan mı artık bilmiyorum.Daha sonra cocuğun annesi bir hocaya giderek Trabzonspor için beddua etmesini istiyor hoca da boyle birsey yapıyormus.

benim bildiğimi bu ne kadar doğru ne kadar yalan boyle birsey duydum.

Hayır Böyle bir hikaye değil. Bu başlığın konusuda bu değil.
Çocuklarımızdan, Geleceğimizden söz ediyoruz

magicyattara
20.01.2008, 12:30
Cocuklarin gözlerinden öpüyorum.
Onlara bir amca nasihati " Yenile yenile elbet bir gün yenmesini ögrenecegiz " :)

Yenmesini biliyoruz biz,yenilmesini bilmiyoruz:)

Atakan
20.01.2008, 12:53
Vallahi ben 13 yaşındayım trabzonspor küme bile düşse hep onu tutacağım, kimsede bunu bozamaz.

Emirhan Makul
20.01.2008, 12:56
Vallahi ben 13 yaşındayım trabzonspor küme bile düşse hep onu tutacağım, kimsede bunu bozamaz.

helal olsun kardeşim sana

İHSAN
20.01.2008, 12:59
Yine atkı boğazıma sarılı ve yine geziyorum........Bu ruhsuz futbolcular mı beni takımımdan soğutacak, PEEEEH!

İdris Toksoy
20.01.2008, 12:59
Sabrın sonu selamettir evelallah.

Muhammet
20.01.2008, 13:43
sevinmek için sevmedik..doğduk büyüdük yetişkin olduk
ağladık kızdık bağırdık kavga çıkardık
her yerde Trabzonspor bizim için!!!

UmutBaykan
20.01.2008, 13:58
kuzenimi trabzonsporlu yapmıştım ama..gs maçının sondakikası yediğimiz golden sonra çok ağladı ve trabzonsporla olan bağlarını kopardı

Mehmet Fırat
20.01.2008, 14:04
Kim ne derse desin, yenildikçe Trabzonspor'a olan sevgim bin kat daha artıyor. Biz bu takımı her maçını yeniyor diye tutmuyoruz. Eğer kolaya kaçmış olsaydık üç kızkardeşleri tutardık!

Tabi, gel de bunu küçük kardeşlerimize anlat...

Great White
20.01.2008, 14:34
____ Büyük oğlum 9 yaşında; "Baba: "HERKESE YENİLİYORUZ..."

Oğlunuz Trabzonspor' un o heybetli günlerini görmediği için kendisini şanslı mı yoksa tam aksine şanssız mı saymalı ondan tam olarak emin değilim açıkçası:o

O günleri yaşayamadığı için şanssız sayılabilir ama o günleri gören bir insan olarak şu günleri yaşıyor olması da ayrı bir talihsizlik olurdu sanırım..

Serdær
20.01.2008, 14:39
Doğdum Doğalı Şampiyonluk Görmedim ...

Ve Niceleri...

beratiabi
20.01.2008, 14:42

Ben bu geleceğimizi kaybediyoruz sözünü yıllardır söylüyorum transferde üçün beşin hesabını yapan adi ikiyüzlü Trabzonspor düşmanı beceriksiz yöneticilerede defalarca söyledim. Geleceğimiz gidiyor beyler geç kalmayın taraftarımız bu konudada duyarlı olmalı. Aile çevremden yakın olsun uzak olsun Trabzonspor harici takıma gönül verenleri görmeye dayanamıyorum kim nasıl anlarsa anlasın.

Çağatay_
20.01.2008, 14:43
İşte büyüklüğümüz de burda.. Ben 18 yaşındayım ben de şampiyonluk görmedim ama tutuyorum takımımı.. Neden ? Çünkü bizler gerçek taraftarız iyi olduğu için sevmedik iyi olması için çalışıyoruz.. Biz büyük taraftarız diğerleri gibi değiliz..Biz hazıra konmadık biz emek veriyoruz üzülüyoruz seviniyoruz..

since1967_
20.01.2008, 14:50
Ayni beddua olayini bende seneler once daha cocukken duymustum inanmamistim,simdi burda yine ayni mevuyu gorunce cok sasirdim demek hakkaten boyle bir olay olma olasiligi var demek,cok ilginc?

valla arkadaşlar artık bende şüpheye düştüm. böyle büyük bir efsane ne zaman kritik bir maç oynasa kaybediyor. 1996'dan beri oynadığımız hangi kritik maçı aldık eziklere karşı veya avrupada son senelerde abuk subuk maçlar oluyor. kıllandım valla. uzun süredir foruma mesaj yazmıyordum ama dayanamadım. benim futbol bilgim yetersiz kalıyor şu son zamanlarda olanlara. futbolcumuz kötü olsa bile eskiden formamız maç kazanırdı. allahım yaaaa sen yardım et bize kafayı yiyecez valla.

beratiabi
20.01.2008, 14:50
Şampiyonluk görmemiş kardeşlerim sizleri ve sizlere Trabzonspor sevgisini aşılayanları saygı ile selamlıyorum.

Ba®ış
20.01.2008, 15:10
Doğdum Doğalı Şampiyonluk Görmedim ...

Ve Niceleri...
göreceğimizi de zannetmiyorum kahrolmaya devam :)

bizcil
20.01.2008, 16:20

olay budur.
inadına Trabzonspor, N.A.'ya rağmen Trabzonspor.

Trabzonsporu tutmak için yeter şart, ortaya koyduğu ve herşeye rağmen yine koyacağı onurlu mücadeledir.

hakankurt1967
20.01.2008, 16:28
Hayır Böyle bir hikaye değil. Bu başlığın konusuda bu değil.
Çocuklarımızdan, Geleceğimizden söz ediyoruz

zaten dediğim gibi bendetam olarak bilmiyorum sadece boyle birsey duydum arkadas anlattı bana da.Boyle bir sey bahsedildi bende duydugum br kac seyi soylemek istedim ama görüyorum ki benim duydugum seyi basklarıda duymus onlarında kulagına gelmiş.Umarım beni yanlıs anlamzsın bir saygısızlık yaptıysam kusura bakma abi.

Tanju
20.01.2008, 17:02
arkadaşlar ben de hikayemi yazayım istedim...
1985 doğumluyum yani şampiyonluk görmedim, Trabzonlu değilim aslen Rize'liyim ama manisa'da doğdum büyüdüm, bu manisa'da trabzonspor'lu bulamazsınız, vardır elbet yine birkaç kişi ama onların da futbolla arası yoktur, ismim TANJU rahmetli amcam "Samsunsporlu" TANJU ÇOLAK'ı çok sevdiği için bana bu ismi vermiş, ben küçüklüğümden beri çok kavgalar ettim TRABZONSPORUM için
Dedem de tam fanatik TRABZONSPOR'lu beni çok maçlara götürdü izmir'e KSK,göztepe,altay maçlarına, bu sevdanın nedeni de dedemdir zaten. her trabzonporun yenilişinde kızdırdılar beni tek başıma hep mücadele verdim, kahvelerde maç izlerken TRABZONSPOR'um gol atınca tek başıma sevindim, herkesin meraklı bakışlarına aldırmadan. trabzonspor atkım boynumdan eksik olmaz, Trabzon'dan orjinal forma aldım arkasına yazdırdım 53 dancu, halı saha ma.larında giyiyorum. en son maçım 1-1 biten Manisa lig maçıydı, millet soruyo niye bu takım diye? o trabzon tribünü benim tribünüm, benim hemşerilerim, benim kültürüm, benim yaşam biçimim, BENİM İNSANIM işte bu yüzden...

Recep KINALI
20.01.2008, 18:24

http://img260.imageshack.us/img260/8404/feryatof7.png

Bu feryadınızı çok haklı buldum efulim67 ve sitemde (www.arakli.gen.tr) yayınlamayı uygun gördüm...

Muhammed KOÇ
20.01.2008, 18:27
bu taraftarın hakkını ödeyemezler.bu çocuğun üzülmesine bile değmez bunlar..

Hasan61
20.01.2008, 18:40
bende ağlamaklı ve kızgın bir ifadeyle .................................................. .........N/Adiyorum.

Ahmet Faruk
20.01.2008, 18:43
Trabzonspor Devi iki yılı aşkın süredir giderek dozajı arttırılan morfinlerle en sonunda uykuya daldırılmış bir durumda. Umarım uyanması çok vakit almaz. Yoksa kendimize başka uğraşlar mı aramaya başlayalım

MarceloTS
20.01.2008, 18:51
92 doğumluyum dolayısıyla hiç şampiyonluk göremedim ve TS tarihinin en kötü dönemine rastgeldim.Çoğu zaman gerçekleri konuştuğum için 'doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar' misali aman sen ne biçim TSlisin de senin gibi TSli olmaz olsun yeni nesil işte ne anlar gibi yorumları karşılığında çokça aldık hala da alıyoruz gerçi bunlara alıştım:)

Çoğu zaman insanda sinir bırakmayan takımın formasına baktığımda tüm sinirim geçiyor, şampiyonluk hayallerine dalıyorum:DSonuç olarak ''Sevinmek için Sevmedik'' !!

Bu arada küçük yaştakilerin TS'yi tutma oranının giderek azaldığını görmek için araştırmaya da gerek yok.Sokağa çıktığınızda anlayabilirsiniz..

Muhammed KOÇ
20.01.2008, 18:55
evet trabzonda bile diğer takımlara duyulan ilgi daha fazla.çocuk taraftar oranı en az olan biziz herhalde..

ÖmerFarukYılmaz
20.01.2008, 19:21
evet trabzonda bile diğer takımlara duyulan ilgi daha fazla.çocuk taraftar oranı en az olan biziz herhalde..

evet bende anlamıyorum trabzonlu trabzonsporu tutmuyor şok oluyorum.

ÖmerFarukYılmaz
20.01.2008, 19:25
buarada benimde kardeşim abi neden yeniliyoruz diyo. televizyonda sol üst köşede ts yi 0 görmesin diye kanal değiştiriyorum

Cem Balcı
20.01.2008, 20:06
ne Demek yol yakınken vazgeçir Mutlu değilsen sen değiştir takımını!!

ufak bi espiri yaptım.söylediğin lafa bak.heyyy Allahımmmm yaa...

l-m
20.01.2008, 23:03
3 benzer örneğim var benim de:

1. İstanbul'da yaşıyorum. Her sene düzenli olarak memlekete giderim, amcamın torunuyla maç yapıyoruz,8-9 yaşlarında, ben Trabzonspor'luyum dedim ve kalemi seçtim, sen de seç dedim sonra, ben Beşiktaş'lıyım deyince kızdım ve maç başlamadan bitti. Çocuk şaşırdı, benden böyle bir tepki beklemiyordu. Ben sakinleşince sordum, neden Beşiktaş diye? "Çocuklar Duymasın" dizisindeki havuç lakaplı çocuğun Beşiktaş'lı olmasından ötürü Beşiktaş'ı tuttuğunu söyledi, hemen Akçaabat'ta sokağa çıktık, gittik forma almaya, küçük forma bulamadık ama bol da olsa bir forma aldık. Maça da götürdük, yaptık Trabzonspor'lu, şimdi sürekli sınıfta azınlıkta olduğundan ve sürekli mağlubiyetler yüzünden üzüldüğünü tahmin ediyorum. O da benim gibi, kabullenmeyecek, alışmayacak.

2. Çok yakın akrabamın 5 yaşındaki torunu haykırıyor: "Dede ben artık Trabzonspor'u tutmak istemiyorum." Neden oğlum diye soruyor dede ve aldığı cevap aynı : "Hep yeniliyoruz"

3. İstanbul Gaziosmanpaşa'dayım. 5 yaşındaki bir çocuk bisikletinde oturuyor. Üstünde Trabzonspor forması, sırtında 61 numara. Bağırıyorum : "Gökdeniz! Gökdeniz!". Ses yok. Yanına gidiyorum. "Trabzonspor'lusun öyle mi" diye soruyorum? Hayır diyor çocuk. Şaşkınlığımı üzerime atamadan soruyorum "peki hangi takımlısın"? Cevap belki de duymayı tahmin edeceğim son cevap : "Fenerbahçe". "Peki neden Trabzonspor forması giyiyorsun" diye soruyorum. Cevap içimi acıtıyor : "Babam Trabzonspor'lu, üzülmesin diye".

O günden beri Trabzonspor formalı küçük bir çocuk gördüm mü içim acır, öyle görünüyor ki daha çok acıyacak..

Burçak
20.01.2008, 23:13
utanmazlar . geleceğimizlede oynuyorlar!

Kadir Aydın
20.01.2008, 23:39
Bizim ufaklıklar Allahtan fanatik, her yenilgiden sonra "ulan bu nuri'nin..." diye lafa başlıyorlar. Bu çocuklar böyle acı çek çeke büyüyünce Allah'ın izniyle bir şey olmaz onlara daha.

Bülent Şirin
20.01.2008, 23:59
Gazetedeki köşemde bu konuyu doğrudan işledim, başka konular arasında yine değindim ama BMN ahalisinin medyada en çok takip ettiği sayfa (hâttâ pek çok üyenin okuduğu tek sayfa) BMN Genel kısmı olduğu için benim söylediklerim kimsenin bir kulağından girip ötekinden bile çıkmadı, çünkü ötekinden çıkması için önce berikinden girmesi lazım.

Arkadaşlar,

Bu konuda, yani yeni nesillerin Trabzonsporlu olup olmaması konusunda büyük bir yanılgıya düşüyor, sonra da gelip buralarda ağlama duvarları inşa ediyoruz.

Trabzonspor'u sadece bir futbol kulübü olarak alır, geçmişini, bugününü ve geleceğini ona göre şekillendirmeye, algılamaya kalkarsanız, çoluk çocuğunuza, yeğeninize, kardeşinize de öyle belletirseniz elbette bu sonu gelmeyen kabuslarla yeni nesilleri kaybedersiniz. Fakat öyle değil. Trabzonspor'un arkasında muazzam bir tarihi, kültürel ve sosyolojik birikim vardır. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan da zaten bu birikimdir. Trabzonspor o birikimin hem meyvesi hem de parçasıdır, gökten rastgele şehrin üstüne düşmüş bir meteor parçası değil.

Trabzonspor kemençedir, Trabzonspor davul zurnadır, Trabzonspor horondur, Trabzonspor hoptektir, Trabzonspor hamsidir, Trabzonspor mısırdır, Trabzonspor fındıktır, Trabzonspor balıkçı teknesidir, Trabzonspor tereyağıdır, Trabzonspor kuymaktır, Trabzonspor yaylanın soğuk suyudur, Trabzonspor Kazım'dır...

Daha sayayım mı?

Eğer bu değerleri yeni nesillere aşılayacak olursanız endişe etmenize gerek kalmaz. Kendiliğinden Trabzonsporlu olurlar zaten. Geçenlerde televizyonda bir belgeselin jenerik müziğinde belli belirsiz kemençe sesini duyan 6 yaşındaki yeğenimle 3,5 yaşındaki oğlum derhal elele tutuşup horona başladılar. Trabzonspor benim için bir başarı mekanizması değil yaşam biçimidir, üst kimliktir. Çocuklarım için de öyle olacaktır. Şampiyon olup olmaması, klasmandaki yeri önemli değildir.

Great White
21.01.2008, 00:29
Trabzonumuz' un yöresel özellikleri ve kültürel etkinlikleri tabii ki Trabzonsporumuz' u oluşturan ham maddelerdendir..

Ama artık kendi sınırlarının dışına çıkmayı başarmış, dünyanın farklı ülkelerindeki gurbetçilerimizden ülkenin farklı şehirlerine mensup vatandaşlarına kadar geniş bir taraftar potansiyeline sahip koskoca bir camiayı Trabzon sınırları içerisine sıkıştırarak yöreselleştirmek de bana kalırsa çok duygusal bir davranış olsa gerek..

Hayatında kuymak yememiş, fındık toplamamış, balık tutmamış ya da horon tepmemiş bir çok insan var Trabzonspor' u tutan. Önemli olan işte bunları Trabzonspor' lu yapabilmek. Asıl zenginlik işte bu.. Trabzonspor doğuştan Trabzon' lu olmayan taraftarlarının daha da artması ile büyüklüğünü koruyabilir..

Trabzonspor' un adı olmasa Trabzon' un adı kaç kez görülür gazete sütunlarında? Kaç kez geçer Trabzon' un adı TV lerde? Bir Samsun, Adana, Antep, Bursa, İzmit gibi Trabzon' u ekonomik ve kültürel açıdan 3 e katlayacak şehirlerin adı bile anılmazken Trabzon neden onlardan çok daha popüler? Kuymakı ile mi, yoksa horonu ile mi? Tabii ki futbolu ile. Trabzonsporum sayesinde..

Trabzonspor Trabzon' dan özellikle sportif anlamda daha değerlidir. Gerçek budur. Fenerbahçe olmasa Türkiye' de kaç kişi Kadıköy' ün adını duyardı? Değerlerimizi tabii ki bileceğiz ve sahip çıkacağız ama Trabzonsporumuz' u da global şartlara uygun hale getirip Dünya Piyasası' na modern bir anlayışla sunacağız.

Tabii büyük bir camia olarak kalmayı hala istiyorsak..

Bülent Şirin
21.01.2008, 01:04
Fena halde yanılıyorsunuz. Trabzonspor o değerlerden bağımsız bir kavram ya da olgu değildir, onlar ve Trabzonspor bir bütünün parçalarıdır. Trabzonspor'un arkasındaki tarihi, kültürel, sosyolojik değerlere vurgu yapmak, Trabzonspor'u besleyen ana damarların onlar olduğuna işaret etmek nasıl olur da camiayı şehre hapsetmek olarak telakki edilebilir? Bir önceki mesajımda ifade etmeye çalıştığım gibi esas tehlike, Trabzonspor'u sadece bir futbol kulübü olarak algılamaktır ve bu başarı odaklı bir zihniyeti beraberinde getirir. Başarı da gelmeyince yeni nesillerin Trabzonspor taraftarı olmaları için bir sebepleri kalmaz.

Sonra Trabzonspor ile özdeşleştirdiğim değerler sadece Trabzon coğrafyasında mı yaşamakta, yaşatılmaktadır? Fındık sadece orada mı tüketiliyor örneğin? Kazım Koyuncu Hopa'da mı meşhur olmuştur? Anadolu Ateşi'nin en çok ilgi çeken, en çok alkış alan kısmı hangi kısmıdır? İstanbul'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda izleyen bütün ülkeleri kendine hayran bırakmamış mıdır? Vesaire...

Trabzonspor Trabzon şehrinden daha çok tanınıyor olabilir. Fakat burada yine başa dönmek durumundayız, birbirinden bağımsız kavramlardan bahsetmiyoruz. Zaten Trabzon'un bünyesinden neşet etmiş bir varlık Trabzon'u tanıtmıştır. Dışarıdan gelen bir nesne değildir ki Trabzonspor. Anzer balı misali... O bal olmasaydı kimse Anzer'i bilmezdi, fakat gelin görün ki o bal da Anzer'in kendine özgü doğal ortamından başka yerde yetişmiyor.

Great White
21.01.2008, 01:17
Fena halde yanılıyorsunuz.

Bana kalırsa hiç sanmıyorum:)

Bülent Şirin
21.01.2008, 01:32
"Fena halde yanılıyorsunuz" kesinlik ihtiva eden bir iddiadır. Nitekim ayrıntılarıyla izahını yapmaya da çalıştım, çünkü tek bir cümleyle kestirip atmak, iddianın üzerine inşa edildiği zeminin sağlamlığını tartışılır hale getirir.

Siz de bir önceki mesajımda yer alan izahatın ışığında neden iddianızda ısrarlı olduğunuzu açıklarsanız tartışma daha verimli hale gelecektir.

TSezgin61
21.01.2008, 02:02
"biz Seni Sevinmek Icin Sevmedik....ama Bukadar Aglatta Demedik Be Trabzonum"

Emirhan Makul
21.01.2008, 02:05
bu çocuğun üzüldüğünün onda biri kadar üzülüyordur futbolcular

halil ibo
21.01.2008, 10:15
Bu yara benimde içimde kanamaya devam ediyor.Fakat sevgili Bülent beyinde dediği gibi değerlerimizi,onlara sahip çıkarak ve onları yeni nesillere aktararak yaşatabiliriz.Birşeyer yapmalıyız,oturup ağlayarak çözüm üretmiş olmuyoruz.

***NiLLYyY***
21.01.2008, 10:29
Benimde kücük kuzenlerim var ayni sorulari soruyorlar bana "kübra abla niye bu kadar kötüyüz,niye hep yeniliyoruz..." ve insan gercekten ne cevap verecegini bilmiyor herzamanki "O yensede yenilsede bizim büyük Trabzonsporumuz" "daha iyi olacak..." gibi seyler diyebiliyoruz ancak:oYüregim oynuyor baska takim tutacaklar diye...

benim kuzenler(ikiside kiz) cocukluklarinda degistirdi takimi neymis ts iyi degilmis..biri fenerli oldu biri salatali..gerci onlar futbol dan anladiklarindan degil daha cok moda ya uymak icin yaptilar:( ne olursa olsun ailelerimizden böyle gördük biz: ölümüne trabzonluyuz. aile yi birakin insan memleketinin takimini satar mi?:confused:

Kamil Çakmak
21.01.2008, 10:33
oftaş maçını izlerken oğlum 1-1 iken uyumuştu. akşam uyanıncada söylemedim yenildiğimizi. Ertesi gün ablası söylemiş yenildiniz diye.

Dün akşam oğlum aynen şöle diyor. "baba biz hep yenilsekde Trabzonsporu bırakmayacaz. Hep onu tutacaz. Ben büyüyünce Trabzonspora futbolcu olacamya. o zaman gölleri ben atarım. her maçı 6-0 alırız"

Ayşe Aygün
21.01.2008, 11:53
Cumartesi işten geç çıktığım için eve anca maçın ilk 20 dk. yetiştim.10 yaşındaki Yeğenim kapıda üstünde TS forması ve altında TS eşortmanı ile maç yapıyordu.Oğlum dedim maçı izlemiyormusun.Unuttum hala dedi.Beraber eve çıktık ve TV açtım maç 1-0 o an ikimizde nasıl bir çığlık attık.ve başladık maçı izlemeye.o ilk yarı arası tekrar aşağa arkadaşlarının yanına indi.ve maç bitti yuarı geldi.Hala genemi yenildik dedi. Tek cümle bu oldu.Gene aynı üzerindekiler ile aşağa indi.

Haftanın 7 günü forma giyen.Eşortmanlarının kurumasını bile beklemeden yarı ıslak giyinen.Çorpları bile TS olan.Okulda hocasının flutünü görünce oğlum sizin aile de bir şeymi var manyakmısnız siz herşeyiniz TS ürünü diyen bir hocaya kızan.Yenildiği halde arkadaşlarının onla dalga geçmesini bile umursamayan biir erkek yeğene sahibim biliyorum içinde fırtınalar kopuyo.Ama onun yüreği o yüreksiz sahada oynayan adamalrdan daha kocaman ve daha çok TS aşkı dolu olduğunu biliyorum.

2- 4 yaşındaki yeğenime sana çıkolata alacağım sen FB tut diyen bir arkadaşıma 4 yaşındaki uşağın verdiği cevap şudur : ben FB tutmama FB ............... derim. noktalı yerler anlamışsınızdır.sadece 4 yaşında bu uşak.

ÖmerFarukYılmaz
21.01.2008, 12:53
yaw bizki ole bi aşılamışlarki

4 kuzen trabzon formalarıyla yatardık çıkarmazdık üzerimizden

isimlerimizi bile söylemezdik birbirimize

bana hami kardeşime sarışın diye abdullah biri ona benziyor diye ogün birimiz kalıplı diye ünaldı

dayımlar bile olem seslenirdi bize

hey gidi günler hey

kudu_61
21.01.2008, 13:02
çok şükür benim oğlum henüz 10 aylık dua ediyorum oğlum büyüdüğünde bu utanılacak futbolcuları bizim kutsal formamazın altında görmesin diye şimdiden aşılıyorum oğluma TRABZONSPOR sevgisini ama korkuyorumbir gün bana hüseyin ayman kemal gibi vuramıyorlar mı der diye ben de vuramıyorlar dersem o zaman niye ben bu takımı tutuyorum derse ne yapcaz carlos orta açıyorda keçeli açamıyor mu derse ne yapıcam............işimiz zor arkadaşlar

LazAnisT
21.01.2008, 13:44
Bu tip olaylarda verilecek cevaplara karşı hazırlıklı olmamız lazım.Bu aralar sık sık bu tip durumlara rastlar olduk.Mantıklı Cevaplarımızı şimdiden düşünelim

Emirhan Makul
21.01.2008, 14:41
ya bende bıktım ya senin zayıf yanını bilmesinler nerelisin trabzon 2.soru ne olacak bu trabzonun haliii şimdii kızarak küfür ederek anlatsan karşındaki seni gülerek izliyoo hoşuna gidiyo durumun

onun için bişey olmaz efsane kaybolmaz şekil değiştirir yukarıdaykende yanındaydık dipte ikende yanında olacaz diyorum

Mehmet Fırat
21.01.2008, 16:31
ya bende bıktım ya senin zayıf yanını bilmesinler nerelisin trabzon 2.soru ne olacak bu trabzonun haliii şimdii kızarak küfür ederek anlatsan karşındaki seni gülerek izliyoo hoşuna gidiyo durumun

Bu her Trabzonsporlu'nun derdidir sanırım.

Bana da 'Sen Trabzonsporlu'ydun değil mi, nasıl yenildiniz ama!' ya da 'Sen hala nasıl bu takımı tutuyorsun?' ya da 'Bu Trabzon adam olmaz.' gibi laflar geliyor.

Ama ben inanıyorum, bir gün bizim de yüzümüz gülecek. Ve eminim o gün çok uzakta değil.

Mustafa AYDIN
21.01.2008, 19:10
Milyonlar İMDAT diyor ama duyan kim.

Samet Berber
21.01.2008, 20:14
Milyonlar İMDAT diyor ama duyan kim.
taraftar bağırıyor duyan bir başka taraftar ... bravo nörii :mad:

kuzeylim28
21.01.2008, 22:22
Cok ıyı anlayabılıyorum o cocukları.benım oglum 19 yasında ve daha sampıyonluk yuzu gormedı.benım fanatıklıgımden tuttugu bu takım onun yuzunu gulduremedı ama gonlunden hıc dusmedı.her sene aynı umutla baslayan yıl yarıya gelmeden kabus oluverıyor.evet gelecegımızı kaybedıyor ve taraftarımızı azaltıyoruz.dahada kotusu futbol heyecanımız sıfırlanıyor.

ayvaz
22.01.2008, 00:57
Benimde etrafımda aileden birçok çoçuk var. Ben onlara forma almaktan fotoğraflarını bordo-mavi ile fotoshop yapmaktan,tezahürat öğretmekten yılmadım, usanmadım ama onlardan ''Abi ama hep yeniliyoruz, okulda bizimle dalga geçiyorlar'' demelri beni bitiriyor. Elim kolum bağlanıyor. Bende onlara istanbul takımlarını herkes tutar herkes savunur önemli olan aslını kaybetmemk diyorum. Onları bazen izine gittiğimde okula götürüyorum tezahürat yaptıra yaptıra inanın valla Allahtan hepsi bi okula gidiyorda bir birlerin edestek oluyorlar. bi gün videoya çekeğim valla hepsini.

Bizim sonumuz parasızlıktan yada yenilgilerden gelmeyecek bizlerden sonra gelecek nesillerin git gitgide takımı umursamamasından gelecek.

Kaya
22.01.2008, 21:16
Hakan Kulaçoğlu'nun kaleminden çıkan kitabı karıştırırken; "Tasvirsiz ve Tarifsiz Bir Sızı"

- Cemil oğlum, gözlerin niye kızarmış, ağladın mı sen?
- ..........
- Erkek adam ağlar mı oğlum, kocaman adam oldun, 12 yaşındasın.
- ..........
- Hadi bir şey söyle oğlum, niye ağladın?
- Okul takımına giremedim baba. Ve böylece şenliklerdeki turnuvaya da katılamayacağım.
- Ama nasıl olur? Sen okulun en iyi oynayanı değil miydin?
- Öyle ama, yetmedi...
- Neden?
- Beden Eğitimi öğretmenimizin seçme sistemi yüzünden...
- Nasıl bir sistemmiş bu?
- Ne bileyim! Takıma girmek isteyen neredeyse 30 kişi vardı. Daha doğrusu, tam 30 kişi. Öğretmen dedi ki, "11 kişi alacağım, siz 30 kişisiniz. Şimdi her birinizin futbol kalitesine bakamam."
- Peki ne yaptı?
- "Şampiyon Takım kuracağım" dedi.
- Nasıl bir şey o?
- Öğretmenimiz, "Bu sene (yıl 1995) ligde kim şampiyon oldu?" diye sordu. Beşiktaş dedik. "Beşiktaş'ı tutanlar ayrılsın" dedi. 5 kişi vardı. Onlardan birini aldı. 1994 ve 1993 yılı için iki Galatasaraylı aldı. 1992, 1991, 1990 için üç Beşiktaşlı daha... 1989'u sordu, Fenerbahçe dedik. Aramızdaki iki Fenerbahçe'liden birini aldı. 1988 ve 1987'nin lig şampiyonu Galatasaray olduğu için son iki Cimbomlu arkadaşımız da takıma girdi. Ve 1986 şampiyonu Beşiktaş adına son Beşiktaşlı da takımda... Bi saydı, 10 kişi olmuş. "Biliyorsunuz, 1985'in şampiyonu Fenerbahçe" dedi ve son Fenerbahçeli'yi de takıma koydu.
- Eee?
- E'si, 11 kişilik takım tamam oldu. Ve geriye kalan 19 kişinin tamamı Trabzonsporlu'ydu. Bir kişi evet tek bir kişiyi bile "Şampiyon Takım"a sokamadık baba. Senin bana övdüğün ve beni taraftarı yaptığın bu takım hiç mi şampiyon olamamış baba?!
- ..........
- Ben, Beşiktaş'ı tutacağım baba!
- Aaa, hiç olur mu oğlum!
- 12 yaşıma geldiğimi sen söyledin baba, peki ben ne zaman şampiyonluk göreceğim?
- Bak oğlum... 1977 senesinde sen Trabzon Devlet Hastahanesi'nde dünyaya gözlerini açarken, hastahanenin hemen yakınındaki stadda dünyanın o zamanki en büyük takımı Liverpool'a galibiyet golümüzü atan Cemil, taraftara doğru coşkuyla koşuyordu. Onun için senin adını Cemil koymuştum. Koca bir efsanenin böyle bir sıradanlığa dönüşeceğini nereden bilebilirdim oğlum? Ağlatma beni...

---

Selam olsun o efsaneyi yaratanlara...
Selam olsun önce ve sadece Trabzonspor diyenlere...

Mehmet Fırat
22.01.2008, 21:21
Kaya abi, yazı çok güzel.

Yalnız kafama takılan bir soru var. Çocuğun doğum yılı olan 1977'ye çocuğun yaşını(12) eklersek 1989 oluyor, 1995 olmuyor ki. :confused: :)

EmrahYalçınalp
22.01.2008, 21:29
Ama ben inanıyorum, bir gün bizim de yüzümüz gülecek. Ve eminim o gün çok uzakta değil.
İşte bu kadar...

Geçmişi anmak çok güzel birşey ama sadece kim olduğumuzu hatırlamamıza faydası olacak kadar.

Çocuğumu Trabzonsporlu yapacağım. Yapıyorum da. Benim duyduğum onurun yarısını duysa, her gittiğin deplesmanda kötü halini fırsat bilip "kümeye" diye bağıran her takımın er geç kümeye gittiğini bilip büyüklüğün ne demek olduğunu kavrasa yeter de artar bile...

mimozam
22.01.2008, 21:35
valla ilgiyle okudum yazılanları insaallah yeni bi trabzonsporlu hemde fanatik geliyo oglumda ben gibi boynu bukuk olsada gülmesede üzülsede oda babası gibi sonuna kadar bordo maviii diyecek bizde güleriz elbet

Samet Berber
22.01.2008, 21:53
kaya abi gerçekten duygulandım harika bir yazı çok çok teşekkür ederim ...

macka61
22.01.2008, 22:00
harika bir yazı durumumuzu yansıtıyor saolasın Kaya abi aktardığın için yazıyı

yns61
22.01.2008, 22:08
agırkonusucam ama
trabzonsporu takımdan sayan yok ztn.. yalan mı ?

kudu_61
22.01.2008, 22:28
bu geminin kaptanı değişince rotamızı bulacağız az daha sabredelim gelecekte torunlarımızı trabzonsporlu yapacak gelecekleri şimdiden kaybetmeyelim..

Serdær
23.01.2008, 00:19
Kaya Paylaşım için Teşekkürler.

Doğdum Doğalı Şampiyonluk Görmedim..

Diyenlerden..

Kaya
23.01.2008, 15:18
Konuyla ilintili olarak bu haftaki Bülent abinin kaleme aldığı yazı.

Genç Nesiller Ne Olacak?..

Ömer Üründül ve Mehmet Demirkol’un bile artık bir şeyler söylemekte zorlandığı Trabzonspor’un hal-i pür melâli hakkında yazmak gerçekten zor. Kongre sath-ı mailine girdiğimiz şu günlerde gerçekten söylenecek fazla bir şey yok, biz de kendi mecramızda kalem oynatacağız.

Böyle kara günlerde taraftarın önüne çıkan en büyük sıkıntılardan biri, genç nesillerin bu ahval ve şeraitte nasıl olup da Trabzonsporlu olacakları ya da kalacakları meselesidir. Çocuğunuzun üzüntüsü sizin üzüntünüzü katmerler, küçücük dünyasının daha şimdiden büyük acılara garkolduğunu görüp daha fazla üzülürsünüz, içten içe onu da Trabzonsporlu yapmış olmaktan dolayı kendinize bile itiraf etmekte zorlandığınız bir suçluluk duygusuyla zaten başka bir alternatifiniz olmadığı düşüncesi habire çarpışır. Kendi derdinize mi yanacaksınız yoksa ruhunuzu kavuran bu ikileme mi tahammül edeceksiniz şaşırır kalırsınız.

Türkiye’de taraftarlık ne yazık ki başarı odaklıdır. Yoksa bütün bir ülkede futbola ilgi duyanların ağırlıklı olarak yüzlerce, binlerce kilometre uzakta bulunan ve başlangıcında birer semt takımı olarak kurulmuş olan kulüplere gönül vermiş olmaları başka türlü zor açıklanır. Yalnız Trabzonspor buna istisna teşkil eder ki bizim taraftarın henüz idrak edemediği ve dolayısıyla takip edeceği metod sayesinde Trabzonspor’un günün birinde taraftarsız kalacağı endişesinin yersiz olduğunu göremediği gerçeğin ta kendisidir.

Şöyle bir düşünün: İstanbul kulüpleri denince aklınıza bir futbol kulübünden başka ne gelir? Örneğin Fenerbahçe?.. Bir sanatçı? Bir marş? Bir şarkı? Bir halk kahramanı? Yöresel bir yemek? Tarihi bir mekan? Var mı aklınıza gelen bir şey? Bu kulüpleri ayakta tutan başarı ve başarı beklentisidir. Onların uzun süreler başarıdan uzak kaldıklarında taraftar sayılarındaki düşme gerçekleşmesi de o yüzdendir. Başarılı olamazsa hiçbir anlam ifade etmeyen takımı Afyon’daki, Malatya’daki, Maraş’taki çocuk neden tutsun? Ne gibi bir bağlantı kurabilir kendisiyle o takım arasında?

Trabzonspor öyle mi ya… Çocuk hiçbir sebep yoksa Trabzonlu ya da Karadenizli olduğu için tutacaktır aidiyet duygusu beslediği yörenin kulübünü… İşte püf noktası da burasıdır. Daha önce de ifade ettik, Trabzonspor şehrin üstüne gökten rastgele düşmüş bir meteor taşı değil, o şehrin kültürü, tarihi ve sosyolojik değerlerinin hem parçası hem de meyvesidir. Bir insan o değerlere kendini yakın hissediyorsa, tabiatıyla Trabzonspor’a da yakın olacak, takımı tutmaya meyledecektir. Biz eski tüfek Trabzonsporlulara düşen, çocuklarımıza ilk bakışta futbolla alakalı görünmeyen o kültürel değerleri benimsetmeye çalışmaktır ki, bu da o kadar zor bir şey değildir. Pekâlâ müzik anlayışı yeni gelişen bir çocuğun kulağı Volkan Konak, Kazım Koyuncu, Fuat Saka’yla doldurulabilir. (Bu isimleri dinlemek için Trabzonlu ya da Karadenizli olma şartı bile yoktur) Damak zevkine lahana sarması, hamsi, kuymak vs. aşılamak ne kadar zordur?

Yoksa… Trabzonspor’u (ne yazık ki her sene arıza yapan) bir şampiyonluk makinesi olarak görür ve gösterirseniz, o zaman çocukların Trabzonspor taraftarı olması için makûl bir sebep kalmaz. Şükürler olsun ki, bu dediğim olay bugüne kadar zaten kendi kendine gerçekleşmiştir. Yoksa çeyrek asır şampiyonluktan uzak kalan bir takımın Türkiye şartlarında taraftarı mı kalırdı?

Bülent ŞİRİN
BordoMavi.Net

UmutBaykan
23.01.2008, 15:21
amcamın oglunu doğdugunda trabzonsporlu yaptım..gs maçından sonra agladı ve bıraktı...şimdi dayımın oglu oldu,onu da trabzonsporlu yapacaum..şimdi bişeden haberi yok ama haberi oldugu zaman da inşallah düzelir takım...yakında resmini kkoycam:D:D

İrfan KUMAŞ
23.01.2008, 15:29
http://www.verkac.org/?p=2376

Adına Turkcell Süper Ligi denen bu lig 30 Nisan 2005 tarihinde FB ile oynanan maçta yaşananların hesabını vermeden en azından benim dünyamda ”dünyanın en kirli ligi” damgasını yemeye devam edecektir.
Bir büyük hakem hatasının ardından kadınlı erkekli, genç yaşlı 40 Bin Trabzonlu’nun Trabzon sokaklarındaki protesto gösterisi dünyada benzeri olmayan bir başkaldırı niteliği taşıması açısından önemli idi. Trabzon sokaklarından yükselen bu isyan çığlığı ve başkaldırış, FB başkanı Aziz Yıldırım görevi bırakmasın diye açlık grevi yapan veya ikide bir protesto yüüyüşü yapıyoruz diye Bağdat caddesinde volta atanların eylemlerinden epeyce farklı idi.
Sokakları kaplayan ve yaşamı durduran bu anlamlı insan selinin amacı kentin yegane sanayisi konumundaki Trabzonspor’a karşı yürütülen linç kampanyasını cümle aleme duyurmaktı. Bu eylem için sokaklara dökülen her Trabzonlu biliyordu ki Trabzonspor’un yeniden şampiyon olabilmesi için sahadaki rakiplerini yenmesi yetmeyecekti. Federasyon, hakemler, siyasi güç, sermaye ve iş dünyası, çıkar ve lobi çevreleri, askeri ihaleler, yeraltı güçleri de Trabzonspor’un yenmesi gereken rakiplerinden idi. İstanbul takımlarının etrafında birleşen bu dev güçler 250 bin nüfuslu küçük bir Anadolu şehrinin takımı olan Trabzonspor’un görünmeyen ama gerçek rakipleri idi. Bu nedenle sokağa taşan kalabalık neyle mücadele ettiğini, neyi protesto ettiğini iyi biliyordu.
Cem Papila’nn görevlendirildiği ve Trabzonspor’un katledildiği o maçın ardından Trabzonspor taraftarı “yeter artık” feryadı ile sokaklara dökülmüştür. Oysa ki çok bir şey değildir Trabzonsporluların istediği. Maçı adam gibi yönetecek bir hakem ile parasını vererek satın aldığı şifreli kanalda Trabzonspor’un FB kalesine yaptığı atakları adeta düşman bir ülkenin futbol takımının ataklarını anlatır gibi anlatmayacak bir spiker.
Anadolunun bir ücra köşesinde hayatında bir kez bile olsun Karadeniz’i veya Trabzon’u görmemiş insanları Trabzonspor taraftarı yapan şey Trabzonspor’un temsil ettiği duygular idi kuşkusuz. Bir Türk filmi gibi hikayesi olan Trabzonspor gerçeği kimilerine göre uzun yıllardan beridir beyazperde de oynayan ve sonu acıklı biten bir siyah beyaz Türk filmi idi. Gururları nedeni ile göz yaşlarını saklayanların her seferinde göz yaşlarını içlerine akıttığı bir film idi.
Batman’ın bir dağ köyünde büyüyen ve sırf Trabzonspor’u çıplak gözle izlemek için ODTÜ yü kazanabileceği halde KTÜ’yü tercih eden bir kürt çocuğu olan Hasret için ise daha çok eski Türk filmlerinin Yılmaz Güney’i idi Trabzonspor. Köyden gelip alın teri ile para kazanıp sevdiğini almayı ve iki göz bir evde oturmayı hayal eden mağrur ve mütevazı bir gençti. Muğla’nın Ortaca ilçesinde arkadaşlarının “takim kiıtlığı” mı vardı da Trabzonspor’u tuttun” sözlerine inat Trabzonsporlu olan Bülent için ise sürü psikolojisinden kurtulmaktı Trabzonsporlu olmak.
Dünyanın dört bir yanına dağılan Trabzonlular ise Trabzonspor’u İstanbul’a benzemiyor diye sevmişti. Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular için ise Trabzonspor Beyaz Türkler ’in kurduğu kurtlar sofrasından şampiyonluğu alan Zenci Türk’tü. Onlar Trabzonspor’u kendileri gibi birer “öteki” birer Trabzonspor sandığı için sevmişlerdi.
“Kendimize çok güvenirdik, işin sırrı buydu”
Sedat Tunalı’ya verdiği röportajda böyle tarif ediyordu döneminin en iyi futbolcusu Ali Kemal Denizci Trabzonspor’un başarılarının arkasında yatan gerçeği merak edenlerin sorularına verdiği yanıtta.
Öyle ya, kim derdi ki taa orada, ülkenin bir diğer ucunda, bir avuç Trabzon sevdalısının derme çatma bir binada bin bir emekle kurduğu Trabzonspor Kulübü şampiyonluk kupalarını İstanbul kulüplerinin kollarının arasından kapıp zigana dağlarından aşırp Trabzon’a getirecekti.
Yaşı otuzun üzerinde olanların hatırladığı son şampiyonluğun üzerinden çok yıllar geçti. Zigana dağlarına yağan karlar yüzlerce kez eridi, o zamandan bugüne yüz binlerce ton hamsi tüketildi, binlerce sürmene bıçağına su verildi, kaç bin tane taka balık avına çıktı sabahın kör karanlığında Karadeniz’e, Ganita’da güneşin batışını izleyen kaç aşık oturdu denize karşı, kaç ton beton helva satıldı. Bilmem kaç kalaylı kazandaki sütler kaymak bağladı, kaç kez horona durdu Trabzon uşağı. Saymadık ne kadar oldu. Sayamadık. Yorgunluktan, üşengeçlikten değil sayısını bilirsek üzüntülerimizi arttırmaktan korktuğumuz için saymadık.
Saymadık çünkü çeyrek asıra yaklaşan şampiyonluk özelemi bize 1996 yılında kaybedilen şampiyonluğun ardından kendini incir ağacına asarak intihar eden 12 yaşındaki şehidimiz Mehmet Dalman’ı hatırlatıyor diye saymadık.
Saymadık, çünkü gurbete çıkan Anadolu insanı köyüne döndüğünde büyükşehirlerin dev binaları onları yutmasın diye sığındıkları bir göz evlerinde 37 ekran televizyonlarda izledikleri efsane takımı çocuklarına torunlarına anlatsınlar istedik.
Hayatlarının hiç bir evresinde herhangi bir konuda bir kez bile üstün gelemedikleri, bir kez bile yenemedikleri zengin komşularının en azından tuttuğu takımları defalarca yenen bir takımı tuttuklarını bilerek sokağa çıksınlar diye saymadık.
Saymadık çünkü sadece topraksallık ile açıklanamayacak kadar genelleşen Trabzonsporluluk küçük bir şehrin hemşehrilik sınırlarına mahkum edilmesin istedik.
Saymadık çünkü o kazandığında kendisi kazanmış gibi sevinen ve kendileri gibi “öteki” olan Trabzonspor çubuklu bodo-mavi forma ile sahaya çıktığında herkesi yenecek diye inandığımız için saymadık.
Trabzonspor’a çok başka anlamlar yükleyen taraftar kitlesinin sadece Trabzon şehri ve Trabzon insanı ile sınırlı kalmaması için saymadık. Trabzonspor’u da farklılaştıran da onun bu gücü değil miyidi zaten?
Cem Papila mı?
Bir emek şehrinin dişi ve tırnağı ile kurduğu, semayenin kalesi İstanbul takımlarının saltanatını 6 kez yıkarak devrim yapmış Trabzonspor’u katlettikten sonra ne acıdır ki emeğin başkenti Zonguldak’ta milletvekili adayı olmuş. Bizce seçilip seçilmediğinin zerre önemi yokken…
Hangi partiden aday olduğunu yazmaya elim varmıyor. Sol parti diyeyim, Cumhuriyetin partisi diyeyim, halkın partisi diyeyim. İşte o partiden.
Laz fıkrası değil belki ama emek nasıl çalınıyor? görmek isteyenlere ekşi sözlükten fıkra niyetine bir küçük anekdot ile bitirelim:
- aaa, trabzonsporun rakipleri 12 kişi oynuyo…
- yok, o gördüğün hakem

astopal
23.01.2008, 17:28
trabzonspor yeni bir rekora koşuyor

şuan liglerde yenilmediğimiz 1-2 takım var
onlara da mağlup olduktan sonra
başka çeşit rekorlara kilitlenecek

blacksea35
23.01.2008, 20:26
Alın size taptaze bir olay: geçen haftaki G. Oftaş maçı
Şimdi yazacaklarım bir protesto yazısıdır. Bu takımı bu hallere düşürenlere binlerce defa yazıklar olsun..Başta Nuri DDalbayrak, yardımcıları, ve Trabzon'dan on yedi taraftar gurubu çıkaran sizler ve oradaki akrabalarıma. Nedir bu bölünmüşlük, nedir bu menfaatçilik? YETER YA YETER..Bizleri iki senedir kahrettiniz. Ruh sağlığımızı bozdunuz. Sosyal yaşantımızı mahvettiniz. Sokağa çıkmaya, okullara gitmeye, maç izlemeye gitmeye daha da önemlisi sokakta TRABZONSPORLUYUM diye başımız dik gezmeye yüz bırakmadınız. Bugün maçı tv.den izlerken yanımızda 7-8 yaşlarında bir çocuk da vardı. İlk golü attığımızda onun sevincini görmeliydiniz. Peki ya sonrası ne oldu biliyor musunuz ''maçın bitimine 2-3 dakika kala çocuk ''- Baba hadi gidelim beni bir daha maça getirme, arkadaşlarım benimle dalga geçecekler, ben Trabzonspor’u sevmiycem artık, bunlardan nefret ediyorum. ''dedi. Bu çocuk hayatında Trabzon'u ya bir ya da iki kere görmüştür. Yüreğim cızzzz etti. Ben zaten bu sene başından beri kendi çocuğumu ne tv ye ne de Manisa maçına götürdüm. Peki geleceğimizi emanet edeceğimiz bu çocuklara TRABZONSPOR SEVDASINI NASIL AŞILAyacağız. ONLARA HANGİ YÜZLE SEN TRABZONSPOR TARAFTARI OLACAKSIN DİYECEĞİZ? veya TRABZONSPOR SEVGİSİNİ VERMEYE ÇALIŞACAĞIZ.
DALBAYRAK VE YÖNETİMİ bu takım üzerinde yaptığınız tahribatı yemin olsun sizlere hiç sevmediğim fb liler yapmadı. Yaaa, kardeşim yönetemiyorsan defol git. Yönetecek birileri gelsin. Yapamadın olmadı, beklemenin anlamı ne? O kadar doluyum ki elimden ne küfürler yazmak geliyor ama kendime yakıştıramadığım için yazamıyorum.. ALLAH KAHRETSİN BUNLARI Bize çok azap çektirdin YÖNETİM. KUL HAKKIMI HELAL ETMİYORUM SİZE. Yüzsüzler arsızlar menfaatçiler. Allah sizleri yönetici olarak o kutsal Trabzonsporun kapısından içeri girmeyi nasip etmesin.AMİN DİYENLERİ DUYUYOR GİBİYİM. Menfaatçi azınlıklar hariç.

Ömer TOPAL
23.01.2008, 21:18
benim yigenim 12 yasında.... dayısına özendi kücüklügünden beri o renklere aşık oldu.....gecende oftaş macında yenildigimizde benden yürekli cıktı....mactan sonra RENGİNİZ YETER be diye bagırdı kahvede..şahsen utandım alnından öptüm.......

Mustafa K. Demirbaş
24.01.2008, 09:34
arkası gelmez dertlerımın bıktım illallah
bizede birgün kader guler guler insallah

Nuray
24.01.2008, 09:40
- Bak oğlum... 1977 senesinde sen Trabzon Devlet Hastahanesi'nde dünyaya gözlerini açarken, hastahanenin hemen yakınındaki stadda dünyanın o zamanki en büyük takımı Liverpool'a galibiyet golümüzü atan Cemil, taraftara doğru coşkuyla koşuyordu. Onun için senin adını Cemil koymuştum. Koca bir efsanenin böyle bir sıradanlığa dönüşeceğini nereden bilebilirdim oğlum? Ağlatma beni...

.
çok fena oldum yaaa:(

isaret parmagi
24.01.2008, 12:45
Bu BEDDUA konusunda bir kez başlık attım kilitlendi.
Kızdım BEDDUA -II diye yine açtım 15 gün ceza yedim.
İyisimi karıştırma sen bu kısmı. Param olunca ben verecem inş.

Bırakın bu beddua işlerini ya abuk sabuk bişe..Köpeklerin duası kabul olsa gökten kemik yağardı...

afsbahar
24.01.2008, 14:09
geçenlerde bizim ufaklıkla maç izliyorduk G.Birliği-Trabzon lig maçını. maçtan sonra oğlum sordu kim kazandı diye "Gençlerbirliği"dedim. Aradan biraz zaman geçti yine bir maç "Trabzon-Gençlerbirliği Oftaş" maçtan sonra ufaklık sordu "baba kim kazandı" diye. Ben de "Gençlerbirliği Oftaş" dedim. Çocuk yüzüme bir baktı; "Baba Gençlerbirliği çok güçlü bir takım di mi dedi" "Neden" dedim. "Bizi hep yeniyorlar"dedi.
Ben de "Yenemeyen yok ki" dedim. İlginç bir anıdır benim için.
"Ama yine de biz Trabzonsporu tutacağız dedim." Her ne kadar çevresinde fenerli ve cimbomlu leş kargaları olsa da.

Tolpaş61
24.01.2008, 15:11
sizinkiler ağlamaklı olmuş iyi.benim oğlum geçen yıl bursadan ikinci golü yedikten sonra ağlayarak tvnin başından kalktı.tahminime göre bu yıl küme düşünce hep beraber oturur ağlarız!!!!!

Külünkoğlu
24.01.2008, 15:19
4 yaşındaki oğlumda aynı serzenişleri göstermeye başladı. Çocuklardan birşey saklayamıyorsunuz artık..

Sevgi
24.01.2008, 15:25
sizinkiler ağlamaklı olmuş iyi.benim oğlum geçen yıl bursadan ikinci golü yedikten sonra ağlayarak tvnin başından kalktı.tahminime göre bu yıl küme düşünce hep beraber oturur ağlarız!!!!!

Engin Abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ''Trabzonspor asla küme düşmez bunu aklınızdan çıkarın '' diyen Sevgi'ye bile inandırdıysam küme düşme işini herkese inandırırım diyip soluğu burdamı aldın.Rahat bırak milleti benim ve evdekilerin içini daraltığın yeter.İyi şeyler düşünelim iyi şeyler olsun.Boğaltma beni daaa :D

evet çocuklar :( maalesef en çok onlar için üzülüyorum.Geçen günlerde 10 yaşında bir taraftarımızı maalesef kaybettik '' aman bee hep yeniliyoruz ben artık bjk liyim hem kartalda asil bir hayvandır'' diyip kesti attı kızımız.Ne desem nafile :( Yeğenimin durumu içler acısı.Abimin dediği gibi geçen yıl Bursa maçını izlerken odadan ağlayarak kaçtı :( fb maçından sonra gözler buğulu buğulu ağlamaklı bir sesle ''hala yaaaa'' demesi yetti :( Yeğenimin sürekli Trabzonspor formasıyla dolaşmasından etkilenip Trabzonspor lu olan mahallede ki çocukların durumuda çok iç açıcı değil maalesef :(

Nuri Albayrak efendi ve şakşakcıları sizi Allaha havale ediyorum.İlahi adalete inanan birisi olarak bu çocukların günahını çekeceğinizden hiç şüphem yok.

ceserdar
24.01.2008, 15:25
...bu yıl küme düşünce hep beraber oturur ağlarız!!!!!
Ağabey yapma böyle. Küme düşme fikri işlerse böyle kafamıza kesin gideriz zaten. :(

Tolpaş61
24.01.2008, 15:32
inanın kaçınılmaz son.hepimiz futboldan anlıyoruz.oynadığımız futbol ortada.ve defans forvet hattımız içler acısı.allah aşkına biri bana şu takımı yeneriz desin.ve mantığıyla açıklasın.idda ediyorum bu futbolun sonu küme düşmedir.ana sebebide biz taraftarların açımasız eleştirileridir.hiç bir zaman yapıcı olamadık.hep yıkıcı hep yıkıcı eleştiriler.en iyi zamanlarımızda bile bie beraberlik sonrası açtık ağzımızı yumduk gözümüzü.
o kadar çok söylenecekler varki.yazsam sayfalara sığmaz.zaman yetmez.
sonunda oldu işte bende umudumu kaybettim.işte size şampiyonluk.bu sezon sonunda düşmezsek şampiyon olmuş kadar sevinin.

OLCAY ÇAKIR
24.01.2008, 15:35
İnanılmaz negatif elektirik aldığım bir başlık.!

bordobluex
24.01.2008, 15:43
inanın kaçınılmaz son.hepimiz futboldan anlıyoruz.oynadığımız futbol ortada.ve defans forvet hattımız içler acısı.allah aşkına biri bana şu takımı yeneriz desin.ve mantığıyla açıklasın.idda ediyorum bu futbolun sonu küme düşmedir.ana sebebide biz taraftarların açımasız eleştirileridir.hiç bir zaman yapıcı olamadık.hep yıkıcı hep yıkıcı eleştiriler.en iyi zamanlarımızda bile bie beraberlik sonrası açtık ağzımızı yumduk gözümüzü.
o kadar çok söylenecekler varki.yazsam sayfalara sığmaz.zaman yetmez.
sonunda oldu işte bende umudumu kaybettim.işte size şampiyonluk.bu sezon sonunda düşmezsek şampiyon olmuş kadar sevinin.

Gazete ilanını bu kadar çabuk unutmayalım. Baştan sona yapıcı bir eylemdi ve Trabzonsporun ikinci yarıda ayağa kalması, yeni yapılanmasına destek amaçlı hazırlandı.
Trabzonspor taraftarı olarak önümüze daha huzurlu bakıyor ve gelişmeli dikkatlice takip ediyoruz.

Sevgi
24.01.2008, 15:49
Gazete ilanını bu kadar çabuk unutmayalım. Baştan sona yapıcı bir eylemdi ve Trabzonsporun ikinci yarıda ayağa kalması, yeni yapılanmasına destek amaçlı hazırlandı.
Trabzonspor taraftarı olarak önümüze daha huzurlu bakıyor ve gelişmeli dikkatlice takip ediyoruz.

Güzel espiriydi Osman :)

macka61
24.01.2008, 16:05
bence çok büyük ss getirdi ama en öenmlisi hala Trabzonspor için bir araya gelebiliyormuşuz bu çok önemli

Külünkoğlu
24.01.2008, 16:12
İnanılmaz negatif elektirik aldığım bir başlık.!

Olcay Hoca başlık mı ? mesajlar mı ?

Tolpaş61
24.01.2008, 16:19
yapmayın allah aşkına.hiçbirşey yapamıyoruz.hani transferler,nerde.taraftar olarak umutsuzca bekliyoruz.aksini söyleyen varsa kendini kandırıyor.

Sevgi
24.01.2008, 16:24
başlık bu kadar iç açıcıyken mesajların bu kadar negatif olması hayret verici bir durum !...

OLCAY ÇAKIR
24.01.2008, 16:27
Daha ilk gününden başlık.!

Mesajlar konusunda yorum yapmayacağım,yapsam alıntılardım zaten.!

Kötü dönemin kötü bir başlığı.

İçinde çocuklar olunca,pek bi2negatif duruyor.

Olcay Hoca başlık mı ? mesajlar mı ?

MURAT İNCE
24.01.2008, 16:27
helal tunga abi.. bende ısrarla atkı boğazımda gezıorum bu aralar hergün :)

bende bm kravatımı takıyorum bu aralar..

Külünkoğlu
24.01.2008, 16:44
Daha ilk gününden başlık.!

Mesajlar konusunda yorum yapmayacağım,yapsam alıntılardım zaten.!

Kötü dönemin kötü bir başlığı.

İçinde çocuklar olunca,pek bi2negatif duruyor.
Döneme göre farkılık arz edebilir başlıklar, yaşadığımız olumsuzlukların foruma başlık veya mesajlar olarak geri dönmesi gayet doğal. Tespit yapmakda her zaman fayda vardır. Bende benim oğlumun bana dediğini paylaştım, eminim Trabzonsporla biraz ilgilenen her evde benzer sahneler cereyan ediyordur.

Ama çukur edebiyatı da yapmamak lazım, bu takımın formasını sandalyeye giydirsek 4. olur dönemlerini geri de bırakmak hiç hoşumuza gitmese de, felaket tellallığı yapmaya da gerek yok. Sonuçta ilanımızda dediğimiz gibi "mucize beklemiyor biz bizde olanı istiyoruz" Biz bizi tüketirsek ortada isteyeceğimiz birşeyde kalmayacak. İnce bir nüans bu iyi tutturmak lazım.

OLCAY ÇAKIR
24.01.2008, 16:59
Anlamadım.
Başlık iç açıcımı?

----

başlık bu kadar iç açıcıyken mesajların bu kadar negatif olması hayret verici bir durum !...

Erkut Ay
24.01.2008, 17:09
bazen geleceğin aydınlık olabilmesi için karanlığıda görmeli bu karamsarlık çevremdede geçerli Trabzonspor göreceği kadar karanlığı gördü bu ölü toprağı serilen camianın ayağa kalkması için bir sebep olarakta düşünülebilir inşallah ayağa kalkmanın başlangıcı olur bu yaşanan karamsar günler....

Emirhan Makul
24.01.2008, 18:06
bence oğlunuza bu akşamda maçı izletmeyin ve sonucunuda söylemeyin yine üzülmesin çocuk

Zuma_Yattara
25.01.2008, 19:56
bazen düşünüyorum çok mu fanatiğiz diye..kendimi frenlemeye çalışıyorum...ama olmuyor...ne kadar uzak tutmak istesem de kendimi hayatımın büyük bölümünü işgal ediyor bu takım....hani çok güzel bir kadın vardır da sana hep zararı olur o kadının sen de ondan bir türlü vazgeçemezsin...işte onun gibi birşey...

sözün ´özü bu iste

Samet Yildirim
26.01.2008, 00:07
Seneye düzeliriz dersin seneye sampiyon olacagiz dersin....yasi büyüdügü zaman TS ne demek oldugunu daha iyi anlar...utanmaya da fazla yikilmaya da gerek yok bir gün gelecek allah bizi sevindirecekdir insallah en yakin zamanda....

master yoda
26.01.2008, 12:35
bide küme düşsek neler olur düşünemiyorum ama düşmeyiz ya dimi?

Burak Bıyıklı
26.01.2008, 12:54
isterse 3.lige düşsüüünler ben yinede tarih yazmış olan trabzonsporumu tutmaya devam edeceğim ve bunu her sene yenen takımı tutanlara söylüyorum

Ahmet54
26.01.2008, 14:09
Ben Trabzonu hic bilmeyen, oraya hic gitmemis, oranin havasini hic teneffüs etmemis biriyim ama fanatik bir Trabzonsporluyum..Bir yasinda bir cocugum var ve onuda kendim gibi Trabzonsporlu yapmaya calisiyorum..odasindan tutun, giydigi herseyi ts clubtan aldim ama gelin görün ki takimin bu kötü gidisati yüzünden basta fanatik fenerli kayincom ve kayinpederim olmak üzere herkes zaten Trabzonsporun durumu ortada cocugu bari rahat birak diyorlar..
Bende onlara diyorum ki Trabzonspor bizler icin bir takimdan öte birseydir, bir kimliktir, bir yansimadir, bir haykiris bicimidir o yüzden siz bos yere zahmet edip bizleri anlamaya calismayin, sahada alinan basarisiz sonuclara takilip kalsaydik sizler gibi kolayi secer istanbul takimlarini secerdik biz ise mücadeleyi, zoru ve en önemlisi kendi öz degerlerimizi sectik o yüzden benim oglumda benim gibi Trabzonsporlu olacaktir bu konuda kesinlikle demokratik degil aksine despotum ve katiyim cünkü kendi oglumun bir istanbul takimini tutmasi beni son derece rencide eder..

Telha TANYILDIZI
26.01.2008, 14:57
allah çok şükür benim oğlan 2 bitti 3 e girecek daha bilmiyor
allaha şükrediyorum ki o bugünleri hiç görmedi

ahmeTurk
26.01.2008, 14:57
5 aylık bir oğlum var. Kendisi daha yeni yeni ev halkını ve olmayanları ayırmaya başladı. Gelen misafirler sevmek istese bir müddet sonra ağlamaya başlıyor. Ancak kendisini güldürerek sevenlere aynı şekilde karşılık veriyor. Kahkahasından durulmuyor. Yani kendisini güldürenlere bir güven duygusu ile yaklaşıyor. Takımım her hafta biraz daha sıradanlaşıp bizleri hiç güldürmüyorsa bu çocuk büyüyünce şimdiki tepkisinin aynısını verecektir. Kendisini ağlatanı asla sevmeyecektir. Birilerinin çıkıp bı takımı gıdıklamasını ve oluşacak tebessümlerin giderek kahkahalara dönüşmesini temenni ediyorum.

orhan42
26.01.2008, 16:59
Beşiktaş'a 7-1 yenildiğimiz maçtan sonra Trabzonspor'u bırakmak istediğimde babam izin vermemiş ;"amatöre düşsse dahi bu evde başka takım desteklenemez" demişti.Ama şimdiki nesile laf anlatmak güç..Trabzonspor'u destekleyen yeğenime forma hediye ettim ama arkadaşları dalga geçtiği için artık Galatasaray'ı tuttuğunu söyledi.Birinci sınıfta okuttuğum şuan dörde giden eski bi öğrencimde artık beşiktaşı tuttuğunu söyledi.Armağan ettiğim kaşkoluda takmıyormuş artık..Kısacası galiba böyle giderse neslimiz iyice azalacak.Ama babamın dediği gibi amatöre düşsse bile biz Trabzonsporluyuz...:)Bu aşk ancak kalp duruncaya değin çıkmayacak bünyeden:)

Ahmet54
26.01.2008, 17:35
arakdaslar acik ve net söyleyim Trabzonlu olmayipta Trabzonsporu tutanlari, Trabzonlu olupta baska takimi tutanlardan daha yakin görüyorum..
Trabzonlu olupta baska takimi tutanlara karsi hic toleransli degilim ..tamam takimimizin durumu iyi degil,kötü sonuclar aliyor, dalga konusu oluyor ama hic bir neden senin memleketinin takimi dururken, senin nüfus kagidinda yazan takim dururken, senin sehrini kalkindiran takim dururken, seni en iyi sekilde ifade, temsil eden takim dururken neidügü belli olmayan baska takimlari tutmana sebeb olamaz!..
bakin bu satirlari yazan kisinin trabzon sehriyle alakasi yoktur, hic gitmemistir ama o sehri o kadar benimsiyor,seviyor ve kabul ediyorum ki bu sevgimi o sehrin takimina bagliligimla,sadakatimla, maddi anlamda katkilarima göstermeye calisiyorum..
Bu düsünceleri benimsemis birisi olarak cocugumu iyi bir Trabzonsporlu yapip, ona Trabzonsporun bir futbol takiminin ötesinde bir anlam ifade ettigini anlatmaya calisacagim hemde herkese, herseye ragmen!

orhan42
26.01.2008, 22:26
Yanlış anlaşılmasın ama göztepe bir zamanların efsane takımıymış 1.ligde.şimdi amatörde oynuyor ama taraftarları hala destekliyor.izmirde çevik kuvvette çalışna kardeşim amatör küme maçlarında dahi binerce seyircinin takıma destek vermeye geldiğini söylüyor.başka bir takımın taraftar kitlesisini örnek vermek ne derece doğru bilmiyorum.ama biz de efsaneyiz..bizden başka anadolu şampiyonu yok.olmayacakda..2001 yılında 40 puanla kümede kaldık.ondan sonra küllerimizden yeniden doğup iki sezon şampiyonluğu kaçırdık.hep öğrencilerime söylerim.kışın ardından bahar gelir..başka bir mevsim gelmez diye.evet umudumuz biraz örselenmiş durumda.ama bu karanlığın sonunda aydınlık bizi bekliyor olacak buna inanıyorum..........kızıma da bunları anlatacağım beni anlayacak yaşa geldiğinde.umarım efsane devam eder..fırtına tekrar patlar karadenizde....

erdinc6167
27.01.2008, 01:54
http://www.youtube.com/watch?v=fxdhLI0UESY
yorumsuz