PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivas: 4. Büyüklüğü bırak da önce herhangi bir final oyna. Kupa kalsın!

Emin Danışmaz
16.01.2008, 00:09
NOT: Sivassporlu taraftarlardan yüzlerce elektronik posta aldım. Çok ilgimi çekti doğrusu. Diyorlar ki; "Metin Bey, bu güne kadar 4. büyük takım olarak hep Trabzonspor'un adı ön plandaydı. Sivas hem nüfus, hem coğrafi olarak Trabzon'dan daha büyük bir ilimiz.. Büyük bir taraftar kitlesi de var. Trabzonspor artık 4. büyük tanımına yakışır bir performans sergilemiyor. Bu sezon Sivasspor'un ortaya koyduğu futbol ve aldığı sonuçlar göz önüne alınarak, 4 büyüklere yeni bir tanım getirilmelidir. Lider Sivasspor artık 4. büyük takım olarak kabul edilmelidir."

Sivasspor'un bu sezon ki başarısını küçümseyemeyiz ama, Trabzonspor'un elde ettiği şampiyonlukları ve müzesine götürdüğü kupaları da yok sayamayız. Burada fikir beyan etmek yerine, Sivassporlu taraftarların bu ilginç teklifini tartışmaya açmayı yeğliyorum. Elçiye zeval olmaz derler. Ne dersiniz?

http://www.haber58.com/haberoku.asp?islem=hit&id=656

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;

Bu haberi okudum çılgına döndüm...Farkındamısınız iyice maskara olduk.....

Emorfo
16.01.2008, 00:10
Yok kıçımın kenarı. Her sene biri 4. büyük oluverir zaten çok şükür en büyük biziz :)

Kaya
16.01.2008, 00:11
Bu konuya maç başlığında temas etmiştim. Buraya taşıyorum.

---------------

Az önce bir yazar yorumunun içerisindeki bir bölme gözüme çarptı. Önce iletimin içine bir yapıştırayim.

-----
NOT: Sivassporlu taraftarlardan yüzlerce elektronik posta aldım. Çok ilgimi çekti doğrusu. Diyorlar ki; "Metin Bey, bu güne kadar 4. büyük takım olarak hep Trabzonspor'un adı ön plandaydı. Sivas hem nüfus, hem coğrafi olarak Trabzon'dan daha büyük bir ilimiz.. Büyük bir taraftar kitlesi de var. Trabzonspor artık 4. büyük tanımına yakışır bir performans sergilemiyor. Bu sezon Sivasspor'un ortaya koyduğu futbol ve aldığı sonuçlar göz önüne alınarak, 4 büyüklere yeni bir tanım getirilmelidir. Lider Sivasspor artık 4. büyük takım olarak kabul edilmelidir."
-----

Şimdi hem bu foruma gelen ezik Sivas'lılara hem de alayına sesleniyorum şu yukarıdaki düşüncenizle ne ufak olduğunuzu kanıtladınız.
Siz eziktende eziksiniz!
Neden mi?
Bugün itibariyle; puan durumunda 1.sıradasınız. Yani futbol açısından belki de bu sezon tüm takımlardan iyisiniz. (Tablo öyle diyor)
Biz Trabzon'lular olarak ise 1. hafta da sergilemiş olduğunuz şerefsizliği unutmayacağız!..
Konudan çıkmayalım...
Evet; tabloda 1. sıradasınız ama kalkmış "futbol ve aldığınız sonuçlardan" dolayı kendinize 4. büyük denilmesini istiyorsunuz.
Yani doğrudan Trabzonspor'un bulunduğu konuma kendinizi yerleştiriyorsunuz.
E be ufak beyinliler!
Madem "futbol ve alınan sonuçlara" bakıyorsunuz!
Neden 1. büyüğüz diyemiyorsunuz!
Neden?

Söyleyelim!..

Siz kocaman bir hiçsiniz!..

1-2 sene sonra bir hiç olduğunuzu çok daha iyi anlayacaksınız!..

Gökçebey
16.01.2008, 00:11
Ben internetspordaki yazısında kendimce ayarı verdim mutluyum :D

Egemen Yılmaz
16.01.2008, 00:12
ciddiye almaya bile gerek görmüyorum

Cem Akyüz
16.01.2008, 00:12
ne kupaları varmış ne başarıları varmış tamam şu anda durumumuz kötü ama elbet toparlanacağız o zaman ne yapacaklar ne yazacaklar çok merak ediyorum yada ligin sonları yaklaşınca bizden puan dilenmeye başlicaklar.bide O.Ç diyerek ellerine ne geçti çok merak ediyorum.Sonuç olarak düştüğümüzde vuranın kalktığımızda hesabını görürüz bu hep böyle olmuşdur

Kaya
16.01.2008, 00:13
Aslında tartışmaya gerek yok.

Tunga
16.01.2008, 00:13
Tam cezadan geldim, bir daha almak istemiyorum.

Şişşt Sivassporlular....

Vanspor sizi bekliyor!

TURHAN
16.01.2008, 00:14
Kaale almaya gerek var mı ki...

Aman Tunga abi.)

ÖzGür Ayar
16.01.2008, 00:16
he tamam sivas 4. büyük. hadi kayseri 5. büyük olsun. bursada 6. büyük. Aslında kayanın yazısından sonra diyecek hiçbirşey kalmıyor.

Ahmet Kuru
16.01.2008, 00:16
Ben bunları kaale bile almam...Sivasmış pehh...biz ne sivaslar gördük.Şimdi Gaziantep belediyespor la lig maçı yapıyorlar.ilk önce büyüklük nedir onu öğrensinler.Ayrıca 4.büyük diye bişi yok.Tek Büyük var.Oda tarih den belli.

agahozlu
16.01.2008, 00:17
Sadece gülüyorum,sivas iyi performans sergiliyor ona birşey dediğimiz yok ama büyük olmak ayrı birşey.Bir senede büyük olunmaz.Sporda da nüfus ve coğrafya ile büyüklük ölçülmez.Rusya dünyanın en iyisi olurdu yoksa! Şampiyonluklar,kupalar,sayısız başarılar sonucunda büyüklük kazanılıyor.Yoksa v.manisa,kayseride bir ara 4 büyük diye sayılıyordu...

ilhan
16.01.2008, 00:18
Sivasspor.. Şeytan olmadan adam mı çarpacaksınız? Kolpalar..

Emin Danışmaz
16.01.2008, 00:18
tartışmaya gerek yok da gereken cevabı vermek gerekmiyormu bu densizlere,satılık kalemlere,bende ayarı verdim bu girgine zaten sevmem kedilerini...

Emirhan Makul
16.01.2008, 00:19
valla değer verip şu güzel forumumuzda yer kaplamasına bile gerek yok insanların sinirleri gergin daha çok gerilmesin bende okdum haberi başka yerde ama hiç umrumda bile olmadı ne demiş bir bmn üyesi

sizin tesisleriniz kadar bizim müzemiz var :)

Muhammet
gereksiz laflar laf kalabalığı işte
herkes gördü efsaneyi görmeyen de büyüklerine sorsun yok çekemiyorsa laf atıyorsa o da bizim BÜYÜKlüğümüzdendir
kaale almıyorum.

A.Gökhan AKIN
mümkünse bu başlağın kaldırılmasını talep ediyorum bu istanbul yalakalarını kaale almak bile bize yakışmaz

UğuR
Boşverin beyler.......konuşmaya değmez....

Muhammet
16.01.2008, 00:20
bu adamın e maili falan yok mu?bilen varsa yazabilir mi kendimce bir iki laf söyleyecem

Miraç Atalay Çiftçi
Ulan Sivasspor'muş...
Sanki bana şampiyon oldular,
Müzelerine kupalar dizdiler,
Avrupada devleri dize getirdiler,
Sanki bana milli takımın iskeletini oluşturdular,
Sanki bana 1 kez dahi olsa Türkiye Kupası kazandılar,
Sanki bana gelene 5 gidene 10 atıp korkulu rüya haline geldiler,
Sanki bana Türk Futbolu için çok önemli 3-4 isim yetiştirdiler,
Sanki bana ağabeylik yaptılar...

Nesiniz lan siz, haddinizi bilin, bilmezseniz Vanspor var kendinize kardeş takım ilan edin...

Gökçebey
Konuyu maç başlığında çokça tartıştık zaten :P

Uğur Gündüz
16.01.2008, 00:21
Her sene aynı muhabbet artık sıktı. Bu muhabbet hem spor yazarı geçinen hem de son derece sığ üç sülük amigosu yazıcı takımının içlerindeki kini dökme fırsatı veriyor.

Bu durum aynı zamanda aslında kendi şehirlerinin takımını tutmamalarına rağmen, yalancı pehlivanlığın peşinden giden, özünde üç sülük taraftarı kompleksli anadolu takımı taraftarının şımarıklığından ibaret.

Cahil şımarıklığının akibeti futbol tarihi sayfalarında mevcuttur. Okuyunuz..

Emin Danışmaz
16.01.2008, 00:21
bu adamın e maili falan yok mu?bilen varsa yazabilir mi kendimce bir iki laf söyleyecem

www.gazeteoku.com dan internetspor gir orada göreceksin...

irfanb
16.01.2008, 00:22
Sivas`a diyecek lafim yok benim .
Bizi bugünlere düsürenler utansin.
Sagolsun bu yönetim sayesinde yasamadigimiz rezillik kalmadi.
Adamlarin memleketlerine Kangal`lar cok birakin havlasinlar .
Birakin yirtsinlar kendilerini büyük sayilmak icin.
Kocaelispor vardi kasip kavuruyordu ligi simdi nerelerde ?
Ne oldum dememeli ne olacagim demeli insan.

Gökçebey
16.01.2008, 00:24
Acaba seneye hangi takım kendini 4. büyük ilan edecek :D

hakankurt1967
16.01.2008, 00:25
Tam cezadan geldim, bir daha almak istemiyorum.

Şişşt Sivassporlular....

Vanspor sizi bekliyor!

:D:D:D:D ben buna gülerim svs en yakısan pankart olur bu ama Van a biraz ayıp etmiş oluruz da svs zaten bir ezik ona bişey olmaz :D:D:D

Arkadaslar bırakalım onlar boyle yazılarla avunsunlar sezon sonu geldiğinde görmek isterim onları.

Alpayer
16.01.2008, 00:26
Hatta bunların adının geçtiği konu bile onlara lütuftur. Konuyu açana saygısızlık olmazsa silin gitsin :D

Keleşoğlu
16.01.2008, 00:26
ne 4 buyuklukmus ya sıktılar artık

mustafakaya
16.01.2008, 00:27
bize ne yahu sivastan. kendi işimize bakalım.

Kadir
16.01.2008, 00:30
Hayır 4. Büyük Mersin İdman Yurdu ! =)

Allah akıl fikir versin memlekette ne kadar zekasız mahlukat var yav ? ulan hayatınızda avrupa görmedinz 4. büyüğüz diye mal mal konuşuyonuz .

Büyük TrabzonSpor'u bu hale düşüren üstün zekalı yöneticiler gurur duysunlar .

Göktuğ Altuntaş
16.01.2008, 00:31
Bunlar kendini bsey zannediyor hem büyüklük verilmez alınır biz ne çileler cekip birsürü kupalar götürmüsüz müzemize adamların dedği lafa bak SEN KİMSİN?Ne başarın varda konusuyorsun sen büyüğün "b"si olamazsn biz 40 senedir ligdeyz sivas kaç kere düsüp cıkmıs acaba?avrupaya mı cıkmıs hadi cıktı kimleri yendin?kalkp konusuolar konusun konusun konustukca daha rezil oluyorsunuz Trabzonspor'un tarihi sizi zaten yerle bir ediyor :)

Alpayer
16.01.2008, 00:31
Salağın biride o haber sitesine dün dünde kaldı bugüne bakmak lazım diyor bizim mazimizi hiçe saymasının nedeni olarak. O kuş beyinliye göre her hafta sonunda + büyükler tabiri yeniden anlamlandırılmalı. Allah akıl, fikir, basiret versin ne diyeyim...

Bahattin Aydın
16.01.2008, 00:33
ancak gülerim :D it ürür kervan yürür misali ....ancak trabzonsporu bu kadar dile düşüren yönetim gör bunları....sivas kimki 4. büyük olmuş..neymiş düne değil bugüne bakacakmışsın..geçmişiyle bile övünemeyen bir takım nasıl olurda 4. büyük olur :D:D:D:D

İleli
16.01.2008, 00:35
Sayin Adminler kusura bakmayin ama bu baslik niye acik?

irfanb
Hickimsenin takmadigi yazar bozuntulari Trabzonu kullanip gündeme gelmek istiyorlar.
Ne bu yazarin yazdigini takin ne de Sivas`i . :)

Seda
Gece gece iyi güldüm yine :)

Mehmet_Mercanlı
delinin biri taş attı hadı cıkaralımm :D

4. büyük mü !! ? 3. büyük kim ? yada 2. kim ? :D benim bildiğim 1 tane büyük var 3 tane ezik var

TSezgin61
mail adresi yokmu bu adamin

murat
16.01.2008, 00:38
Ankarasporda kendini dorduncu buyuk ilan etmisti birzamanlar, Sivas onumuzdeki sene dususe gececektir ondan sonrada asansor takimi olarak yoluna devam edecektir... Bundan adim gibi emin oldugum icin hic umurumda degil bu gibi yazilar. Yazanlar utansan!!

Erdem Keser
16.01.2008, 00:40
Bu başlık foruma yakışmıyor!

Not:Bize büyüklüğü kimse vermedi

Gökçebey
16.01.2008, 00:41
Hala açık burası :D

TSezgin61
16.01.2008, 00:42
Bu başlık foruma yakışmıyor!

Not:Bize büyüklüğü kimse vermedi

BIZE BÜYÜKLÜGÜ KIMSE VERMEDI...!!!!!!!

imza

macka61
yerim ben sizin büyüklüğünüzü

Alpayer
mail adresi yokmu bu adamin
Arkadaşlar varsa bile yazı falan yazmayın, hatta bakmayın ve öğrenmeyin adreslerini. Kim ki o herif ya bırakın eğlensin kolpa 4. büyük bozuntusu. Biz bi kere 4. büyük olmadık 4 büyükten biri olduk. Ezikler kendini 4. büyük olarak tanıtıyor.

Can basten
Geçmişte Gaziantep, Kocaeli, Gençlerbirliği, Kayseri ve İstanbulspor yetkilileri de etmişlerdi böyle laflar. E Sivaslılar da onlardan neyimiz eksik diye düşündüler herhalde. Haklılar, hiçbir farkları yok. Al birini, vur ötekine... :D

Gerekçelerine de bakın, coğrafi olarak büyüklermiş. :D:D:D

Miraç Atalay Çiftçi
Futbol tarihi, geçmişi açısından koca bir hiç olan (Anadolumuzun güzide kulubü!!!) Sivassporun, yattığı şampiyonluk rüyasından ve 4. Büyüklük sevdasından çabuk uyanması gerektiğini, aksi halde koca şehrin rüyasının kabusa döneceğini ve Sivasa yüzlerce Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin açılmasına gerek kalacağını belirtiyor, değerli! Sivasspor taraftarı ve camiasını uyanmaya davet ediyorum...

Aslında koca bir hiçten başka birşey olmayan bu sevdalarının ve takımlarının, kendilerinin burada tartışılmasının dahi anlamsız olduğunu söyleyerek, başlığı kapatıyorum...