PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 11 Oyuncumuz Soğuktan Etkilendi

Recep KINALI
14.01.2008, 16:35
Kulüp Doktorumuz Doç. Dr. Ahmet Kalaycıoğlu Sivasspor maçından sonra 11 oyuncumuzda buz ısırması vakası meydana geldiğini söyledi.

Müsabakanın resmi kayıtlara göre – 25 derecede oynandığını belirten Kalaycıoğlu, “Sahanın zemini oldukça sertti. Hava koşulları kötüydü. Oyuncular bu şartlara uyum sağlayamadılar. İlk yarı sonunda futbolcuların donma noktasına geldiklerini gördük. Özellikle kanlanması az olan uç noktalarda burun, kulak, ayak ve el parmaklarında sorunlar yaşadık. En çok kulakta ‘frozen bite’ yani ‘buz ısırması’ vakası meydana geldi. Eğer gerekli müdahaleyi yapmasaydık kulaklarda kopmalar olabilirdi” dedi.

Soğuktan en çok Umut Bulut’un etkilendiğini dile getiren Kalaycıoğlu, “Oyuncumuzun kulaklarında çok ciddi hasarlar meydana geldi. Mustafa, Adnan, Erdinç, Çağdaş ve Ayman’ın kulaklarında, Yattara’nın sağ el beşinci parmağında, Tayfun’un burun ve kulağında, Ergin’in sağ ayak üçüncü parmağında, Gökdeniz’in vücudunun çeşitli bölgelerinde donmalar meydana geldi. Kaleci Tolga Zengin’in ise sağ aşil tendonunda gerilme oldu. Bu oyuncularımızın tedavileri dünden itibaren yoğun bir şekilde devam ediyor. Özellikle periferik kan dolaşımını normale getirmek için çalışıyoruz. Umut yarınki antrenmanlara katılamayacak. Ayrıca oyuncularımızın Gençlerbirliği Oftaşspor maçına da yetişememe durumu söz konusu” diye konuştu.

- 25 derecede ağır egzersiz gerektiren futbol gibi bir spor dalının yapılmasının sakıncalı olduğunu ifade eden Kalaycıoğlu, “Aşırı soğuk insan vücudunun fizyolojik yapısının sınırlarını zorlar. Bunun sonucunda geriye dönüşümü olmayan çok ciddi kalıcı hasarlar ortaya çıkabilir. Daha da ötesinde soğuk havayı kaldıramayacak bir vücutta dolaşım ve solunum bozukluğuna bağlı ölüm olayı bile olabilir” açıklamasında bulundu.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/14soguk1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/14soguk2.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/14soguk3.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/14soguk4.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/14soguk5.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/14soguk6.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/14soguk7.jpg

www.trabzonspor.org.tr

İsmail Çavuşoğlu
14.01.2008, 16:40
yav ne olmuş onların kulaklarına böyle..aman ha ALLAH muhafaza ölümle bile sonuçlanabilirmiş ALLAH korusun.

Eren Uğur Ayar
14.01.2008, 16:41
Tüm futbolcularımıza Geçmiş olsun.

Erdem Keser
14.01.2008, 16:42
Sivaslı oyuncularada Allah kolaylık versin..

Mehmet Fırat
Çok kötü olmuşlar. Özellikle Umut Bulut.:( Geçmiş olsun hepsine.

Maçın tatil edilebilme ihtimali yok muydu acaba? -25 derecede futbol mu oynanır?

ÖzGür Ayar
yaw yazık günah bu adamlara. bu soğukta maç oynatanların Allah cezasını versin. rezimleri gördükten sonra acımamak elde değil. yazıklar olsun.

TSezgin61
14.01.2008, 16:44
yaw tff birseyler yapsin yazik günahtir yaaa... hem sivasa hemde orda oynayan takimlara

FANATIK61
14.01.2008, 16:45
Gecmis olsun Umut Bulut'a. Öbür Futbolcularimizin kullaklarinda birsey göremedim ama yinede gecmis olsun Allah sifa versin.

DİNÇ
14.01.2008, 16:46
Tüm Futbolcularımıza geçmiş olsun...

+40 derece sıcakta futbol oynatmayan federasyon -25 derecede futbol oynanmasına nasıl müsade ediyor anlayabilmiş değilim...

Sivas stadında futbol değil kayak yapılırdı ancak...
Biz kat kat giyinirken üşüyoruz, onlar bir formayla...

Burçak
14.01.2008, 16:46
bu şartlarda futbol oynatanda kabahat. futbol zevk eğlencedir denmez mi.
bu şartlarda oynanan futbol zevkten eğlencedende çıkıyor. okadar maça gelmiş taraftarı buz gibi soğukta saatlerce tribünde tutmak o futbolcuları oynatmakta ayrı bi yanlış. bu gibi durumlarda erteleme yapılabilir aslında.

TURHAN
14.01.2008, 16:47
Futbolculara isyan ederken bu noktaya bakıpta vicdanımda sızlıyor...

Gecmiş olsun, acil şifalar....

Oğuuz
son 23 yılın en soğuk günü idi.. hadi onlar yine hareket ediyordu ya biz ne edelim :)

İsmail Çavuşoğlu
yaa Trabzonsporlu futbolcular;
sizlere ne kadar kızsakda eleştirsekde bu durumunuza yine bizden fazla üzülen olmaz.işte biz böyle taraftarız..

Muhammed KOÇ
geçmiş olsun.......

Recep KINALI
14.01.2008, 16:48
Yazık günah değilmi -25 de top mu oynanır?
Bu maç tehir edilemezmiydi?
Doktor ne diyor kulak kopmasından tutun ölümle bile sonuclanabilirdi diyor?
Acaba bizim bu basımızdaki federasyonun bunlardan haberi yok mu?

LazAnisT
14.01.2008, 16:50
Hayatımda böyle birşey görmedim o ne hale gelmiş umutun kulaklar.Ama kulaklarının büyük olmasınında etkisi var galiba bu işte.Çok geçmiş olsun

Ayşe Aygün
14.01.2008, 16:50
Şoktayım ya.Hiç böyle bir şey görmemiştim.

Recep KINALI
14.01.2008, 16:51

Al benden de o kadar Turhan dün o kadar bağırdım çağırdım ama hiç birisi haketmiyormuş bütün suç federasyonun bana göre

Şoktayım ya.Hiç böyle bir şey görmemiştim.

Ben de hiç böyle bişey görmedim bir kere ayağıma çay tökülmüştü su toplamıştı ayağım aynen Umut'un kulağı kibi:)

Cengiz Çubukcu
14.01.2008, 16:54
gerçekten trajikomik bir durum söz konusu olmuş, sadece kulakları kapatan şeyler var diye biliyorum onlar serbest değilmi ki?

Ayşe Aygün
14.01.2008, 16:57
gerçekten trajikomik bir durum söz konusu olmuş, sadece kulakları kapatan şeyler var diye biliyorum onlar serbest değilmi ki?

Umut ikinci yarı takmıştı çocuk demek işe yaramamış

Murat Keçeci
14.01.2008, 16:58

maçı izlemedin galiba çogu takmıştı zaten o dediğin şeyleri

Ömer SEVİNÇ
14.01.2008, 17:02
Yazık yahu. Adam ne hale gelmiş. İyi bile oynamışlar 90 dakika:S

Keleşoğlu
14.01.2008, 17:03
off bu ne ya koymasalarmıs bu resimleri.. federasyonun haberi yokmuydu bu tehlikeden!!

Ali Bektaş
14.01.2008, 17:06
geçmiş olsun

mahmuter61
14.01.2008, 17:08
Sivaslı oyuncular Antalyadamı oynadı???Aynı şarttaydı elbette yazık ama sen maçın başında kaçır o golü Allah adamın kulağını şişirir başka yerini de acıyamam bunlara biz her hafta rezil yönetim sayesinde buz tuttuk!!!-61 dereceye çıktık bize acıyanmı var???

10 numara
14.01.2008, 17:11
Sivaslı oyuncular Antalyadamı oynadı???Aynı şarttaydı elbette yazık ama sen maçın başında kaçır o golü Allah adamın kulağını şişirir başka yerini de acıyamam bunlara biz her hafta rezil yönetim sayesinde buz tuttuk!!!-61 dereceye çıktık bize acıyanmı var???

konu sivaslı oyuncuların antalya'da oynadığı yada şartların bize farklı olması değil sadece böyle birşey oldu geçmiş olsun demek bu kadar zormu?

zafer6161
14.01.2008, 17:13
gecmiş olsun :( futbolcular böyle olduğuna göre taraftarlar ne haldedir kimbilir

Badaloğlu
14.01.2008, 17:14
Umut'da da ne kulak varmış be kardeşim!!!Herhalde takımda en çok onun kulaklar donmuştur.Kepçe kulak olduğundan en çok o etkilenmiştir.

Dün tribünde battaniyelileri görünce şaşırmadım desem yalan olur.Bir soğuk ne kadar soğuk olabilir ki düşünürken; işin vehameti sahaya atılan karanfillerin kırılması ile ayyuka çıkmıştı...

Bencede bu maç bu soğukta oynanmazdı...Federasyon ve bizim iş bilmez yönetimaz az kaldı.Her ikinide yakında devrileceksiniz.Hadi federasyon maçı oynatıyor, senin yöneticilerin neden bu soğukta maç oynuyor ki?

Cem Balcı
14.01.2008, 17:16
geçmiş olsun.ne diyelim...

S.F.K.
14.01.2008, 17:19

:)
baba alemsin valla
evet üzülmekle birlikte dediklerine katılıyorum
bizim takıma gelenlerin kimisi sıcağa alışkın soğukta oynayamaz
kimisi soğuğa alışkın sıcakta oynayamaz
sivaslılarda maşallah magirus dolmuşların viseti gibi şıkır şıkır oynadılar
hiç bi sorunda göremedik karşı cenahta.

buckler
14.01.2008, 17:21
paralarını aldılarmı ısınırlar.. bu futbolcular bizim için naaptıki? sonuçta para için ordalar bizi sallayan yok.. taraftar üzülmüş onlar için dert diil.. paralarını alsınlar rahatlasınlar...

AKSOY_61
14.01.2008, 17:25
bütün futbolcularımıza geçmiş olsun.
maç sırasında onlara o kadar kızgındımki bu resimleri görünce üzüldüm şimdi.

murat
14.01.2008, 17:25
ulan madem bukadar soguktuda neden itiraz etmedi bizimkiler ? Maci baska zaman oynasaydik. Nebicim yonetim bu ya!

FcTRABZONSPOR
14.01.2008, 17:27
-25 Derecede başka hangi ülkede maç yapılır ki bu kadar sorumsuz bir federasyon...Neden se hep bizi buluyo böyle aksilikler...!!!

Mehmet
14.01.2008, 17:35
Bu ne biçim iklim bu ne şans bu ne talih bütün sıkıntılar Trabzonspor'u mu buluyor.

zeleka
14.01.2008, 17:36
Sivaslı oyuncularada Allah kolaylık versin..
fazla lafa gerek yok onlar immum mu olmuslar soguga yahu bu resimlerin gercek olduklarina bile inanmiyorum ya neyse allaha havale ediyorum bu sahtekarlari.

Mehmet
14.01.2008, 17:37
Ben bir ekleme daha yapayım, şu anda Sivasspor ve Trabzonspor da roller değişilmiş.
Eski Trabzonspor ruhu Sivasspor'a geçmiş.

zeleka
14.01.2008, 17:40
Ya sivas sporlular demirden adammiydilar , onlarda bu tur resim cekipde sivas sporun resmi wep sitesinemi koydular???? buda nuri bey ve ruhsuz yonetimin bir ayak oyunu baska bir sey degil yaziklar olsun bu zihniyete.

Bmn yonetimin yerinde olsam bu basligi kokunden kaldirirdim onlarin ayak oyunlarina alet olmamak icin, kusura bakmayin ama aklimdan oyle seyler geciyorki krizlerim geliyor ya arkadaslar bizimle resmen alay geciyorlar bunlar, tovbe tobve.

Iki gun sonra bir kisi kendini boztepeden assagiya atar ve bir mektup geri birakir ve bu mektupda nuri albayragin yeniden secilmesi icin yalvarir vs vs vs.

Hasan61
14.01.2008, 17:40
. Ayrıca oyuncularımızın Gençlerbirliği Oftaşspor maçına da yetişememe durumu söz konusu” diye konuştu.

öncelikle geçmiş olsun......... eğer yetiştirilemezlerse bu kadro darlığında vay halimize

Berat
14.01.2008, 17:41
Maçta futbolcunun parmakları donduAmatör Lig maçında aşırı soğuklar nedeniyle parmakları donan futbolcu tedavi altına alındı.

14.01.2008 16:15http://www.haberturk.com/kuturesim/futbollaa.jpgSivas Süper Amatör Lig’de oynanan bir maçta soğuk hava nedeniyle futbolculardan Muhammed Demir’in sağ elindeki 3 parmağı dondu.

Buna rağmen maça devam ederek bir de gol atan Demir, maçın ardından tedavi altına alındı.

Sivas Süper Amatör Lig’de Paşaçayır Sahası’nda oynanan Sivas Belediyespor-Sağlıkspor maçının ilk yarısında, Sivas Belediyespor’da top koşturan orta saha oyuncusu Muhammed Demir (26) sağ elinin 3 parmağının soğuk havadan etkilendiğini fark etti.

Parmaklarını hareket ettiremeyen ve morardığını gören Demir, buna rağmen durumu kulüp yetkililerine söylemeyerek maça devam etti.

Maçın ikinci yarısında bu halde futbol oynanan Demir’in bir de gol attığı maç 2-0 Sivas Belediyespor’un üstünlüğüyle sona erdi.

Karşılaşmanın ardından Demir, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alındı.

Maça devam edip, bir de gol attı!

Tedavisi hastanenin el cerrahisi servisinde devam eden Demir, yaptığı açıklamada, bu sezon başından beri Sivas Belediyespor’da forma giydiğini belirterek, "Cumartesi Sağlıkspor ile maçımız vardı. İlk yarı bittiğinde sağ elimin 3 parmağının donduğunu fark ettik. Kendimiz biraz yumuşatmaya çalıştık" diye konuştu.

Parmaklarında morarma ve his kaybı olduğunu anlatan Demir, "o elle maça devam ettim ve bir de gol attım. Maçtan da galip ayrıldık. Maçtan sonra hastaneye geldik, ameliyat oldum. Bir süre daha hastanede tedavi göreceğim" dedi.

Maç sırasında ellerinde eldiven olmadığını ve devre arasında hocalarına parmağının durumunu söylemediğini ifade eden Demir, "fakat sonuçta orada 22 kişiyiz, sadece bana oldu. Şansızlıktan mı, yoksa benim bünyemin zayıf olmasından mı bilmiyorum. Sağlıkspor maçında sağlığımdan oldum" dedi.

Tekrar ameliyat olacak

CÜ El Cerrahisi Bölümü Sorumlusu ve Ortopedi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hayati Öztürk ise Demir’in kendilerine geldiğinde 3 parmağında donmadan kaynaklanan dolaşım sıkıntısı bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Tıbbi tedavisini yaptık, rahatlamayınca cerrahi tedavisini yapıyoruz şu anda. Ancak dolanım hala riskli. Bugün yeniden bir ameliyata alacağız. Tam durumu birkaç güne kadar belli olur." Bu soğuk havalarda mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiğini, spor yapılacaksa eldivenlerle veya günün sıcak saatlerinde yapılması gerektiğini vurgulayan Öztürk, donmanın his kaybı, morarma ve su toplama şeklinde kendini gösterdiğini belirtti.

Sırayla Demir’in yanında refakatçi kalan takım arkadaşlarından Bayhan Çelik, çok soğuk havalarda maçların oynatılmaması gerektiğini ifade etti.

AA

zeleka
14.01.2008, 17:49
öncelikle geçmiş olsun......... eğer yetiştirilemezlerse bu kadro darlığında vay halimize

ayni seyler sivas sporicinde gecerli ozaman iyi sivasda kadro darligindan yenilecek demekdir ohhh be rahatladim sagolun arkadaslar.:rolleyes:

Ahmet Kuru
14.01.2008, 17:53
yazık ya.İnsan sağlığı herşeyden önemlidir.Madem böyle bir soğuk vardı.Maçı neden tatil etmediler.Yada ne bileyim başka bi yere alınabilirdi.Sivaslı futbolculara da Allah kolaylık versin.geçmiş olsun ne diyelim.

Cengiz
14.01.2008, 18:01
f.bahçe'Li futboLcuLara böyLe bişe oLsa yargara kopardı

Harun-61
14.01.2008, 18:03
Rabbim $ifa versin....

Gamze
14.01.2008, 18:10
Öncelikle geçmiş olsun.

Unutulmaması gerek ki Sivaslı topçular orda ilk defa maç oynamıyorlar. Bu soğuk ilk olarak yaşanmış olabilir ama Sivaslılar her gün o iklimin içinde zaten. Antrenman yapıyor, maç ediyor, sokakta dolaşıyor, yaşıyor...

Muhakkak onlar da etkilenmiştir ancak ılıman iklimli Trabzon'da yaşayan topçular kadar etkilenmelerini beklemeyelim.

Sahtekarlık değildir bu, bariz gerçek. O kadar da değil yani.

Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm Umut'a.

Maçın oynatılmaması gerektiğiyle ilgili ise tüm yorumlara katılıyorum.

macka61
14.01.2008, 18:13
geçmiş olsun futbolcular

Onur
14.01.2008, 18:15
Hepsine geçmiş olsun diyorum. Evet eleştirirken bunu dikkate almadığımızı yeni farkediyoruz. Fakat böyle bir haberi hemde bu fotoğraflarla resmi siteye koymanında bir amacı olduğuna inanıyorum!

halil ibo
14.01.2008, 18:19
Bu saatten sonra kimse bu kadrodaki oyunculara kızamaz.Gökdeniz'le Yattara'yı çıkart elde kalanlarla takım yükselme gurubunda bile tutunamaz.Büyük takımda sadece 2 tane skoru etkileyecek adamınız varsa önce laneti bu kadroyu oluşturan yönetime ve eski t.d. okuyacaksınız.
Resimleri görünce kanım dondu! Tüm futbolcularımıza geçmiş olsun diyorum.

karatasof
14.01.2008, 18:21
Hey güzel allahım,görüyor dağını veriyor karını.Ben maçtan sonra yakalayabilsem tüm TS takımını ısırmak istiyordum ,güzel mevlam imdada yetişmiş,yarattığı soğuğu ile TS'lu yumuşak futbolcuları ısırttmış.Ne diyelim;
'' Mevlam görelim neyler,neylerse güzel eyler ''

Karadağ06
14.01.2008, 18:22
Çok kötü olmuşlar. Özellikle Umut Bulut.:( Geçmiş olsun hepsine.

Maçın tatil edilebilme ihtimali yok muydu acaba? -25 derecede futbol mu oynanır?

havalar Sivasta biraz zor ısınır
o yuzden bu mac ertelense haftaya olan maçta ertelenmesı gerekır yanı Sivas hep soguk

Selçuk Çetin
14.01.2008, 18:25
Öncelikle geçmiş olsun.

Unutulmaması gerek ki Sivaslı topçular orda ilk defa maç oynamıyorlar. Bu soğuk ilk olarak yaşanmış olabilir ama Sivaslılar her gün o iklimin içinde zaten. Antrenman yapıyor, maç ediyor, sokakta dolaşıyor, yaşıyor...

Muhakkak onlar da etkilenmiştir ancak ılıman iklimli Trabzon'da yaşayan topçular kadar etkilenmelerini beklemeyelim.

Sahtekarlık değildir bu, bariz gerçek. O kadar da değil yani.

Çok geçmiş olsun, çok üzüldüm Umut'a.

Maçın oynatılmaması gerektiğiyle ilgili ise tüm yorumlara katılıyorum.

bende katılıyorum sıcaklarda oynanmıyoda soğukta niye oynanıyo kardeşim ertelesinler maçı hatta havaide filan oynasak ne iş yaaa federasyon istifaaaaaaaa

zeleka
14.01.2008, 18:25
Arkadaslar 7 milyon Taraftara bu kadar aci cekdirdiler!!! demek istedigim fanatikligimle olaya bakmaz olsaydim ne yapayim elden gelmiyor iste bu kadar olaydan sonra:o sifa dileyemiyorum:o onlarin bize cekdirdigi acilar'dan sonra onlar bu acilari cekmesin dememi bekleyemezdiniz galiba:( tabi insani boyutdan bakacaksak olay farkli bende bilincindeyim, ama ne yapayim dilimden gelmiyor su an klavimede tikliyamiyorum o sozleri.:p

Yasin N.
14.01.2008, 18:26
ilk önce geçmiş olsun diyorum. Umutun durumuna sıra gelince bu kadar büyük kulaklarla performans düşüklüğü geçireceğine eminim sanki rüzgar paneli gibi oldular. :D yönetim uyuma futbolcuya sahip çık. Yönetimi gören varmıııııı

ÖmerFarukYılmaz
14.01.2008, 18:28
allah acil şifa versin

Cem Balcı
14.01.2008, 18:29
yav bu sivaslı topçulara bişe olmamışmı?gerçi bunlar alışmıştır...

Selçuk Çetin
14.01.2008, 18:30
yav iş amma vahimmiş one ne biçim kabarma öle / tuncelide askerlik yaparken kulağı soğuktan kopan devrem vardı bu adamın kulağına bir top gelse aman yarabbi düşünmek istemiyorum bile töbe töbe neyse yenildiğimize üzülüyordum ama hayatta kalanlara sevinmek lazımmış

Obi-Van
14.01.2008, 18:37

trilyonları bana verseler bende oynarım ne varki? hem sivas -25 derecede çıkıp fıstık gibi top oynadı

ilhan
14.01.2008, 18:38
Çok büyük geçmiş olsun...

Umut'u görünce çok fena oldu içim..

Miraç Atalay Çiftçi
14.01.2008, 18:38
Futbolcularımıza geçmiş olsun.
Tabii ki bu maçı böyle bir havada oynatan federasyon yetkilileri ve insiyatif hakkı olan hakeminde canı saolsun!!!
Diyecek bişey yok hasarlar hep bizi buluyor, karşı takım aldığı 3 puana seviniyor...

tisan61
14.01.2008, 19:09
umutun kulaklarına üzüldüm ama diğerlerinde bişe yok gibi
kesinlikle mazeret olamaz
bende sabah 06 00 kalkıp işe gidiyorum
ama hakkını veriyorum
sivaslılar aynı havada oynamadımı
bu işler hikaye

TheRapZoNe
14.01.2008, 19:17
Fazla abartmamak gerektigini dusunuyorum. Trilyonlari goturen onlar ve sadece sicak havalarda oynayacaklar diye de bir kural yok.Sivas topcularida o derecede antrenman yapiyor, mac oynuyor.
Kendilerine gecmis olsun.

KUTADGU
14.01.2008, 19:19
Malulen emekliliği haketmişler...

Muhammet
14.01.2008, 19:19
hepsine geçmiş olsun ama işleri bu ertelenmiyorsa maç oynayacaklar
tekrar hepsine geçmiş olsun

ÖzGür Ayar
14.01.2008, 19:35
soğuklar nedeniyle sivasta okullar iki gün tatil edilmiş şimdi. tehlikenin boyutu ortada.

Ayhan Yüksek
14.01.2008, 19:36
Böyle bir havada top oynatmak gafletinde bulunan federasyonu kınıyorum çok kötü sonuçlarda çıkabilirdi Allah korusun ve bunun adı cinayet olurdu,bu nasıl bir vurdumduymazlık erteleyeceksin kardeşim görmüyormusun ortamı,Sivas nefis oynadı diyen arkadaş biz başka maçmı izledik onlarda iyi değildi hata yapan kaybedecekti öyle bir maçtı biz hata yaptık golü buldular ondan sonra biraz üstün gözüktüler hepsi bu...

Filika
14.01.2008, 19:37
sogukta maca cikarken, acik yerlerine vazelin, falan sürmüyor mu bu arkadaslar

bizim zamanimizda vicks vardi, ama cok yakar. simdi bir sürü yeni jeller, vazelinler var..haberleri yoksa, göndereyim ben buradan...rusya'da, finlandiya'da da oynaniyor futbol..

futbolculari bu hale sokmaya da kimsenin hakki yok.

sbay
14.01.2008, 19:43
umut'un kulağı çok kötü olmuş...geçmiş olsun.

yns61
14.01.2008, 19:44
umut sana ettigim lafları geri alıyorum :)
geçmiş olsun

lazooo28
14.01.2008, 19:44
Vallah Gecmis olsun. :(

Enes Berfin
14.01.2008, 19:58
Bütün oyunculara gecmis olsun, cok cok üzüldüm.

28TS61
14.01.2008, 20:08
gecmis olsun acil sifalar dilerim

canimi sikan biseyde hafta sonuna yetismeyebilir demisler, eger oyleyse macimiz iptal olabilir demektir bu yani

ama sanmiyorum oyle bisey olcagini

Emorfo
14.01.2008, 20:16
Geçmiş olsun. Bizim topçular her ne kadar Sivaslı topçular kadar soğuka alışık olmasalar da Sivaslı futbolcular da soğuktan nasibini aldılar. Mehmet Yıldız'ın felan dudağı çatladı soğuktan. tabi bizimkilerin daha çok etkilenmesi normal. Bi ara Yattara'nın maça kar maskesi ile çıkacağını düşünmüştüm.

Sunny53
14.01.2008, 20:30
küresel ısınma varrr dediler
ama sivasta küresel soguma var
bu ne yaaa
bu hava da top mu oynatılır be hakem :(

afsbahar
14.01.2008, 20:41
oyuncularımıza geçmiş olsun. ama yine de baha değil. sivasa yenilmemeleri lazımdı. bu maçın sonucu adanadan belliydi zaten.

Terzioğlu
14.01.2008, 20:49
Soğuk hava dondurdu!

http://www.sporx.com/images/1/29/4484_B_murat001.jpg

Sivasspor ile Trabzonspor arasında aşırı soğuk havada oynanan karşılaşmada Sivassporlu futbolcular da olumsuz etkilendi. Sivassporlu 5 futbolcunun kulaklarında problem oluştu. Sıfırın altında 20 derecede oynanan karşılaşmada Sivassporlu futbolcular da soğuktan nasibini aldı. Aşırı soğuk nedeniyle Sivassporlu futbolculardan Kaptan Mehmet Yıldız, Murat Sözgelmez, Musa Aydın, Sezer Badur ve Bulgar oyuncu Ivan Cvetkov'un kulaklarında sorun yaşandı. Maçtan sonra kulaklarında su toplaması görülen oyuncular sağlık ekiplerince tedavi edildi.

Futbolcuların kulaklarından su alındı. Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, hava şartlarının her iki takımı da olumsuz yönde etkilediğini belirterek, "Gerçekten çok soğuk ve futbolcu sağlığını etkileyebilecek düzeyde bir hava vardı. Maç içerisinde hissedilmese bile maçtan sonra futbolcular özellikle kulaklarında ciddi sorunlar yaşadı. Gerekli tedavileri uyguladık" dedi.

Sivasspor Sağlık Sorumlusu Fahrettin Dağıstanlı da, maç içerisinde ve öncesinde futbolcuları kesinlikle hareketsiz kalmamaları ve herhangi bir yerlerinde uyuşma olduğu takdirde ovmalarını istediklerini belirterek, "Futbolcularımızın bazıları kulaklık kullandığı için problem olmadı. Kullanmayanların bir çoğunun kulaklarında su toplamalarına bağlı kabarcıklar oluştu. Biz de gerekli müdahaleleri yaptık.

Mevsim şartlarına uyum sağlayamayan oyuncular bu soğuktan daha fazla etkilenmiş olabilir" dedi. Sivasspor Kaptanı Mehmet Yıldız, futbol hayatı boyunca böyle bir soğukta oynamadığını belirterek, "Karşılama bittiğinde soyunma odasına gittik. Kimsenin soğuktan konuşabilecek hali kalmamıştı. Maçtan sonra da birçok oyuncu ile birlikte benim de kulağımda kabarmalar oluştu. Halen tedavimiz devam ediyor. Türkiye'nin şartları bu. Mecburen hava soğuk da olsa karşılaşmaların oynanması gerekiyor" dedi.

14.01.2008 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : DHA

astopal
14.01.2008, 20:51
yattara ya gökenize barışa geçmiş olsun

Erkut Ay
14.01.2008, 20:51
maçtan önce itiraz edilse belki maç başka bir ilde yapılabilirdi -20 de gayet zor maçın herhangi bir mazereti değil ama bu hava ve bozuk zeminde futbol oynatmak hata yazık günahtır.Geçmiş olsun ...

Harun
14.01.2008, 20:53
Bu kadar önemli olan bir durum neden basın tarafından fazla kaale alınmamış çok merak ediyorum.Tüm futbolcularımıza geçmiş olsun.

Muhammed KOÇ
14.01.2008, 20:53
bu kadar mücadele bu soğukta koşturup durduktan sonra puanalamamak kadar kötü bişey yoktur ya.hepsine geçmiş olsun..

My
14.01.2008, 20:58
Geçmiş sayfalarda yazıldımı bilmiyorum Sivas'ta hava sıcasklığı -25 idi.

winner
14.01.2008, 21:00
Maç sadece yağmur,kar yağdığı için ertelenmez...

Eğer hava koşulları futbol oynanmasını mümkün kılmıyorsa maçın ertelenmesi gerekir.

Futbolcularımızın halinden futbol oynanmasının mümkün olmadığı anlaşılıyor.

Sivas'ta son 30 yılın en soğuk havası demek çok anormal hava demektir.Neredeyse kutup soğuğu...

Herkese geçmiş olsun...

Bir de; Sivaslılarda orada oynadılar,birşeyleri yok,para alıyorlar olacak o kadar diyen arkadaşlar,lütfen bu kadar gaddarlaşmayalım...

DOĞA SARAÇ
14.01.2008, 21:05
Geçmiş olsun acil şifalar dileriz

Nytre
14.01.2008, 21:14
hepsine geçmiş olsun. özellikle de umut baya zarar görmüş su toplamış herhalde o şişlikler onu gösteriyor.

kokoreç
14.01.2008, 21:17
ben şaka sandım ilk gördüğümde ne bu ya büyük geçmiş olsun...

jetair
14.01.2008, 21:29
Sıkıysa 90 dakika sonunda birkaç taraftar resmi de koysunlar siteye.........
Ağrıyan kafalar ,yuvasından fırlamış gözler,harap olmuş sinirler,utanma
duygusu,derin öfke ve travma herhalde durumları bizden daha ağır değildir...

sena
14.01.2008, 21:37
Çok geçmiş olsun .Gerçekten bu bir facia . Kesinlikle tatil edilmeliydi bu maç .
Yalnız şimdi de ilk 3 haftanın bahanesi de belli oldu sanırım .

Nedim Çubukcu
14.01.2008, 22:19
Gerçekten çok soğuktu, ilk yarı 35 dakika oturduktan sonra ayağa kalktığımda sendeledim,yürümekte zorluk çektim. Yaklaşık 20 dakika ısındıktan sonra ancak 2. yaryı izleyebildim.

Ve hala Sivastayım bugun yine -25 derece soğuk vardı gündüz, şu anda siz düşünün,kesinlikle maçın iptal olması gerekirdi. İlginçtirki maçtan sonra karşılaştığımız Selçuk Dereli de aynı şeyi söyledi..

Keleşoğlu
14.01.2008, 22:22
neden ertelememiş o zaman selcuk efendi

Nedim Çubukcu
14.01.2008, 22:26
Ne oldu ''Yemedi mi'' diye sordum bende :) İlk maçtan sonra biraz zor olurdu heralde...

Mert67
14.01.2008, 22:26
Geçmiş olsun tüm futbolcularımıza.:(
Federasyon sadece ceza vermesini bilir.:mad:

Keleşoğlu
14.01.2008, 22:28
Ne oldu ''Yemedi mi'' diye sordum bende :) İlk maçtan sonra biraz zor olurdu heralde...

walla ben son dakikaya kadar sahaya atlayacak bir sivaslı! :) bekledim boylece mac tatil olacaktı

Nedim Çubukcu
14.01.2008, 22:32
Maçtan önce, başkanlarına (Odyakmaz) '' Sahaya atlamaya geldim'' dedim, ortalık buz gibi oldu. Tabi sonra kıvırdık ''Spor ; dostluk,kardeşlik,...vs..

Cafer KILIÇSOY
14.01.2008, 22:34
O soğukta maç oynamak bile başlı başına bir mücadele.

İlk yarının sonlarına doğruydu, Barış'ı gördüm. Ya çocuğun saçları resmen donmuştu

adherent_1
14.01.2008, 22:35
Öncelikle soğuktan olumsuz etkilenen futbolculara geçmiş olsun, Allah şifa versin diyorum.

Sivas'ın çok soğuk olduğu önceden biliniyordu sanırım. Federasyonun bu maçı hava sıcaklığı ve zemin şartları müsait olan başka bir yere alması gerekirdi. Olmassa tatil etmesi gerekerdi! Bu çok açık birşey.

Ancak bizim futbolcularımızın soğuğa yeteri kadar hazırlıklı olmadıkları da bir gerçek. Her futbolcumuzda eldiven ve ayaklarını üşütmeyecek özel çoraplar var mıydı bilmiyorum ama hemen hemen hiçbirinde kulak ve alın kısmını soğuktan koruyan yarı bere yoktu. Bazı Sivassporlu futbolcularda onu gördüm. Bir de Sivas'a daha erken gidilmesi faydalı olurdu.

İnşallah bundan sonra böyle olumsuz hadiseler yaşanmaz...

Keleşoğlu
14.01.2008, 22:37
dostluklarını gorduk butun stad koro halinde kufur etti

Cyzio
14.01.2008, 22:38
Geçmişler olsun.

Akın_61
14.01.2008, 22:45
Oyuncularımıza geçmiş olsun...Bu federasyon bu şartları bilmiyormuydu neden maçı ertelemedi,,,

My
14.01.2008, 22:52
Ya yeni farkettim kulakları balon gibi olmuş Umut'un ya ben onları krem felan diye düşünüyordum. Hangi akla hizmet oynattılar o şartlarda maçı işmi yani bu.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/14soguk1.jpg

Egemen
14.01.2008, 22:56
hepsine geçmiş olsun.. çok vahim bi olay yahu..

My
14.01.2008, 23:13
Milyonlarca avro değerindeki futbolcularımızın düştüğü duruma bakın. Acaba diyorum Albayrak'ın limanındaki iş makinalarından bir taneciği riske girse Albayrak'ın ve yönetici tayfasının tutumları ne olurdu. Kulüpte herşey Allah'a emanet.

61viya
14.01.2008, 23:42
Bahanelere sığınılmaması gereken bir maçtı,çünkü bu maç sadece bir maç değildi...Öyle karanfil gül dağıtmakla alınamazdı gönlümüz,çalınan emeğimiz gelmeyecekti geri,ve almalıydık bu maçı ne olursa olsun...Ama olmadı...

Maçtan bir gece önce bir otel basma operasyonu yaptım gene...Üçüncü görüşümdü bu onları...Yüreğime üçüncü dokunuş...

Çiçek yaptırmıştım otele gitmeden önce.Üşümesinler diye iyice sarmalamışlardı abiler .Çiçekleri bile sarıyorlardı üşümesinler diye...Bir biz ısınamadık o lanet sahadan çıkarken...

Oysa o rüyada kalmak istemiştim ömrünce,en azından güzel bir şekilde uyanmak...Olmadı...Aşk bir düşte unutulmaktı belki,ve ben uyandırılmıştım o düşten...

Anama sövülmüş gibi hissediyordum şeref yoksunalrı "kümeye" diye bağırırken,.Bir şey gelmiyordu elimden...Artık hissetmediğim ayaklarım,kollarım oynamıoyrdu yerinden.Yüreğim sıcacık ayrılsın istedim,olmadı...

Bu takımda oynayan futbolcuların futbol kalitesii tartışabilirsiniz.Tartışıyoruz da...Ancak,bu adamlar mutluluğu hak ediyor.Tıpkı biz gibi...

Oteldeydim bir gece önce.Gökdeniz,o sıcacık gülümsemesiyle gözlerim arasında hep bir ekran olmak zorunda olan,minicik adam,bütün gerçek üstülüğüyle yanıbaşımdaydı...Bir gece önce doğumgünüydü.Ve o var diye Sivas bile güzeldi o gün...Emek daha kutsaldı o var diye...Doğumgünü pastası götürmüştüm ona...Bir de yıllardır biriktirdiğim,bulduğum her yerden kestiğim gazete küpürleri,fotoğraflar,haberlerle dolu bir dosya götürdüm...Mektup,olayın kaçınılmaz gerçeğiydi zaten...

Yattara bana verdiği şekerlerin sarı kırmızı olduğunu farkederek,birini alıp yerine yeşilini koyacak kadar bizdendi...Ve verdiğim bordomavi cam kolyeyi hemen boynuna takacak kadar Trabzonsporlu...

Tolga arkadaşlarının yanı dururken yanıma oturacak,bu sevgiyi fark edince gözleri ışıl ışıl olacak kadar güzeldi işte.Hangi takım futbolcusu odasına giderken: "Bir isteğin var mı benden?" diye sorar ki...

Ya da kim,yurdumun şehire varmadan 15 dakika mesafe uzaklıkta olduğunu öğrenince,birini çağırıp,"Begüm'ü götürün gideceği yere mutlaka" der ki Gökdeniz dışında..."Gitme hiç bir yere olur mu?" dediğimde o olağanüstü gülüşünü buldum yine karşımda."Eğer gidersen..." die başlayan cümlemi "Avrupaya giderim" diye tamamlıyordu gözleri gözlerimin içinde."Türkiyede başka takıma gitmem ben" diyordu su serperek yüreğime...Onu ilk gördüğümde Sen gerçke misin" diyebilmiştim sadece,şimdi anladım ki,gerçek olamayacak kadar güzel o...

Eleştirebilirsiniz evet ama,bu adamlar mutluluğu hak ediyor sonuna dek...Tıpkı biz gibi...

Ömrümde bu kadar üşüdüğümü hatırlamıyorum hiç...Otobüslerin camları buz tutuyordu ve içerisi görülmeyecek boyuttaydı.Kızılımak üstünde adamlar dolaşıyordu.Dışarıdan gelen doktorumuz Ahmet abinin elinde dudak koruyucular vardı,ne güldüm :) Ama inanılmaz bir soğuktu.

Tribünlerde "Bu ne biçim soğuk" tezahuratı yanında "Donuyoruz oley" çığlıkları dolaşıyordu hep bir ağızda...

Şimdi elinizi vicdanınıza koyun birazcık lütfen.Canlı yayına bağlanamadığı zaman televizyonlar,yalan olduğunu düşünenleriniz olmuş.Maç gecesi olan soğuğu hayal bile edemezsiniz derdim size ama,hayal etmenize yardımcı olmuş bu görüntüler...Kimse bana çıkıp Sivas ta aynı şartlarda oynuyordu demesin lütfen.Orda yaşıyor o adamalr,o iklimde antrenman yapıp,o iklime geziyorlar.El insaf! Sabah uyandığımda hala üşüyordum ben...

Canım acıdı Umut sizi öyle görünce...

Geçmiş olsun Trabzonspor formasını taşıyan adamlar...İnan hayatını bu kadar ucz sananlara yazıklar olsun!

Özge
14.01.2008, 23:51
Geçmiş olsun.Umut'un kulakları çok kötü olmuş.

Oğuuz
15.01.2008, 00:17
soğuk, maçı tatil etmek için ilk yarıdaki bahaneye göre çok daha geçerli bi nedendi.. geçmiş olsun hepsine...

OLCAY ÇAKIR
15.01.2008, 00:35
61Viya;

Gece gece beni ağlattın ya sana helal olsun ne diyim.

Gündüz bölümünde futbolcularımızın kısmi donmalar yaşadığını okuyup,fotoğraflarına bakınca garip duygular içindeydim.

Maç anından,maç sonrasına taşan öfkem,üzüntüm,nefrete dönüşmüştü.

Futbolcuların donma(hayati önemde)tehlikesi yaşaması ile ilgili açıklamalar ard arda geldikçe insanlığımdan utancım katbe kat artıyordu.

Ne hallere düştüğümün muhasebesini yaparken senin bu yazın final oldu ünüme.

Bir güzel yürekten duyduklarım silkeledi hakikaten.

Biz Trabzonsporluyuz,hiçbir kulübe benzemeyiz,benzememe sebebimizde sen ve senin gibi yüreklere(jakobien gibi)sahip oluşumuzdan..

Hiç konu ile alakası yok amma;şampiyonluğa oynayan bir takımın taraftarı dün yeniliyoruz diyerekten sahayı terkediyordu,ısıtmalı koltuklarını terkediyordu.Takımlarının gollerini göremeden.

Bizi biz yapan değerleri yükselteceğiz elbette.
Elbette güzel günler gelecek.

Yüreğine sağlık kardeşim.

Önce sevmekle başlayacağız..

Eskisi gibi.

Olcay

Vkgz
15.01.2008, 00:42
Breeee bunedir be... "Sivaslılarda aynı sahada oynadı" diyen arkadaşlar sivaslı topçular haftanın 7 günü orda bizimkiler 1.5..:cool:.

ÖzGür Ayar
15.01.2008, 00:46
Breeee bunedir be... "Sivaslılarda aynı sahada oynadı" diyen arkadaşlar sivaslı topçular haftanın 7 günü orda bizimkiler 1.5..:cool:.

kaldıki sivaslı birçok oyuncudada aynı şişlikler ve dudak çatlamaları oluşmuş. Ama burda nerdeyse sevinecek olanları, bumu yenilgiye neden oldu türü lafları gördükten sonra insan iki kat üzülüyor. Yazıktır hepimiz insanız. Hele umutun o hali gerçekten içler acısı. o adam yatma bile yatamıyordur şimdi. düşünsenize yav ölümle sonuçlanıcak yada kulaklarının düşmesi gibi dehşet verici durumlar oluşabilirmiş. yazıktır arkadaşlar.

Osman Yavuz
15.01.2008, 00:50
Umut'un o halini görüpte üzülmeyen bir insan evladının olabileceğini düşünmüyorum açıkçası.Gerçekten hayatımda böyle birşey görmedim.Geçmiş olsun Umut.

AYYILDIZ
15.01.2008, 00:50
Siz hic Rooneyin veya ronaldonun kulaginin Umut gibi oldugunu gordunuz mu? Sivas maci tatil edilmeliydi futbolcularin durumu ortada o sogukta bir futbolcu olseydi hesabini kim verecekti?

Keleşoğlu
15.01.2008, 00:55
2 hafta sonra sivas fener macı var bakalım macın ertelenmesiyle ilgili hicbisey yazmayan medya ve hicbisey yapmayan federasyon nasıl davranacak

61viya
15.01.2008, 01:03
Yazacak o kadar çok şey var ki abiciğim.Söylenecek o kadar çok sözcük kitlendi ki boğazımda...

Maç bittiği zaman bütün Trabzonspor taraftarları aynı acıyı yaşadı biliyorum.Ama beninki birazcık daha farklıydı işte.O saçpasapan maçtan sonra o sokaklarda gezerken yemediğim laf kalmadı benim,kavga etmediğim Sivaslı yok gibiydi...Sivasın Fenerbahçeli meymenetsiz başkanı otele gelip" geçmiş olsun mu diyelim,ne diyelim" derken gözlerimdeki öfkeyi fark edip kapattı çenesini...Benim bu lafı yememe sebep olan başka birşey olsaydı,affetmezdim asla o "şeyi"...Ama bu lafı yememe sebep Trabzonspordu ve benim sevgim öfkemden kat be kat büyüktü.O an düşündüğüm tek şey onları beklemem gerektiğiydi...İçeri girdiklerinde Umut kulaklarını tutuyordu.Gökdeniz ve diğerlerine bakarken kendimİ gördüm.Bıçak açmıyordu ağızalrını.Tolga geçerken gittim yanına,bir kaç mektup daha vardı vermem gereken..."Özür dileriz" dedi Tolga gölzeri acıacı değerken gözlerime...İçim acıdı...

Yazdığım mektuplarda Barışın yanında Gökdeniz gibi bir isim olduğu için çok şanslı olduğu vardı.Ve meymenetsiz bi Sivaslı Barışı iteklerken sahada,bilmem kaç metreden koşan adam aynı Gökdenizdi...

Dün gece en çok canı yanan,benden çok yanmamıştır.Ama sevgim öyle büyük ki...Nefret keliemsini ağzıma alamayacak kadar seviyorum bu takımı ve bu takıma emek verebilen veremeyen herkesi...

Ahlkatan bahsediyoruz ya hani.Bazılarımız diyor,"Bize ne ahlakından,çkıp topunu oynasın yeter" diye...Kusura bakmayın ama Nobre futbolun Allahı olsa istemem bu takımda onu....O ilk pozisyonu atamayan Umut olur tercihim....90 dakika sahada durdukalrı için çok şükür Allaha...

TSezgin61
15.01.2008, 01:08
Yazacak o kadar çok şey var ki abiciğim.Söylenecek o kadar çok sözcük kitlendi ki boğazımda...

Maç bittiği zaman bütün Trabzonspor taraftarları aynı acıyı yaşadı biliyorum.Ama beninki birazcık daha farklıydı işte.O saçpasapan maçtan sonra o sokaklarda gezerken yemediğim laf kalmadı benim,kavga etmediğim Sivaslı yok gibiydi...Sivasın Fenerbahçeli meymenetsiz başkanı otele gelip" geçmiş olsun mu diyelim,ne diyelim" derken gözlerimdeki öfkeyi fark edip kapattı çenesini...Benim bu lafı yememe sebep olan başka birşey olsaydı,affetmezdim asla o "şeyi"...Ama bu lafı yememe sebep Trabzonspordu ve benim sevgim öfkemden kat be kat büyüktü.O an düşündüğüm tek şey onları beklemem gerektiğiydi...İçeri girdiklerinde Umut kulaklarını tutuyordu.Gökdeniz ve diğerlerine bakarken kendimİ gördüm.Bıçak açmıyordu ağızalrını.Tolga geçerken gittim yanına,bir kaç mektup daha vardı vermem gereken..."Özür dileriz" dedi Tolga gölzeri acıacı değerken gözlerime...İçim acıdı...

Yazdığım mektuplarda Barışın yanında Gökdeniz gibi bir isim olduğu için çok şanslı olduğu vardı.Ve meymenetsiz bi Sivaslı Barışı iteklerken sahada,bilmem kaç metreden koşan adam aynı Gökdenizdi...

Dün gece en çok canı yanan,benden çok yanmamıştır.Ama sevgim öyle büyük ki...Nfret keliemsini ağzıma alamayacak kadar seviyorum bu takımı ve bu takıma meke verebilen veremeyen herkesi...

Ahlkatan bahsediyoruz ya hani.Bazılarımız diyor,"Bize ne ahlakından,çkıp topunu oynasın yeter" diye...Kusura bakmayın ama Nobre futbolun Allahı olsa istemem bu takımda onu....O ilk pozisyonu atamayan Umut olur tercihim....90 dakika sahada durdukalrı için çok şükür Allaha...

cok güzel seyler anlatiyorsun... belkide biranlik öfkeyle unuttugumuz insanligi hatirlatiyorsun bize...

insallah camia olarak tekrar güzel günler nasip eder ALLAH bize...

Oğuuz
15.01.2008, 01:18
..Nfret keliemsini ağzıma alamayacak kadar seviyorum bu takımı ve bu takıma emek verebilen veremeyen herkesi...

Trabzonun büyüklüğü nerde kaldı diyenlere işte verilecek en güzel cevap: Trabzonspor büyük, çünkü başka hiç bi takımda böyle bi taraftar yok, işte bu yüzden Trabzonspor büyük -hemde en büyük- ..

Fatih
15.01.2008, 01:23
fazla abartılacak bir durum değil bence

tamuğ yamtar
15.01.2008, 01:26

Dün gece en çok canı yanan,benden çok yanmamıştır.Ama sevgim öyle büyük ki...Nefret keliemsini ağzıma alamayacak kadar seviyorum bu takımı ve bu takıma emek verebilen veremeyen herkesi...

Güzel yazılmış, evet.

Tabi arkasından aması da geliyor.

Ama abartmadan. Duygusallık iyidir.

Gerçeklerleri gözardı etmediğimiz sürece tabi ki.

Geçmiş olsun hepsine.

Futbolcuların senin gibi bakmadığını da bilmen gerekiyor.

Zaten bakmasınlar da. Görevlerini yapsınlar yeter.

Yavuz Hasan
15.01.2008, 03:56
hadi sivas macinda soguk faktoru etkili oldu
adana macinin mazereti nedir
isi duygusalliga vurmayin
aldiklari paranin hakkini versinler yeter

EmrahYalçınalp
15.01.2008, 08:14
Geçmiş olsun.

Ama benim kulaklarım LİG TV'de Trabzonspor-Sivas maçını yorumlayan bir spor yazarının "hadi Trabzonspor neyse de, Sivas şampiyonluğa oynuyor. Bu havada maç yaptırılır mı. Bir Sivassporlu sakatlansa ne olacak" deyişinde çok daha fazla acıdı.

S.F.K.
15.01.2008, 08:18
61viya
kardeşimizin yazdıklarını okuyup etkilenmemek mümkün değil çok güzel bi yürek ellerine sağlık duygularını bizle paylaştığı için.
fakat
mesela arkadaşlar bende çok üzüldüm ama bu kadar da çok abartmayın hayatın içinde bunlar var felan diyenleride duygusuzlukla insan olmamakla itham etmeyin diyorum
ayrıca
61viya kardeşimizin yüreği gibi çarpan kaç topçumuz var şu kadroda bide öyle düşünün.
sen çok iyi şeyler düşünüyon ama onların çoğu ruhsuz bide bu var kaç tanesi TS formasının asaletini büyüklüğünü mubarekliğini biliyor onuda düşünün.

ben çok üzüldüm kolay iş değildi ogünkü mücadeleleri ama bizim çektiklerimiz de düşünülecek olursa hem Trabzonspor taraftarlığı adına hemde gerçek hayatta çektiklerimize bakınca çok ta büyütecek dramatize edecek bişi yok diyorum.

tekrar geçmiş olsun.

TheCrow
15.01.2008, 08:41
Merak etmeyin,acı patlıcanı kırağı çalmaz...

Cyzio
15.01.2008, 08:48
61Viya'nın yazısı gene çok güzel olmuş. Üstelik, kendi kendini de geliştirmiş bu sefer (O anladı).

Sevgilerimle.

hüseyin1975
15.01.2008, 11:37
yaa Trabzonsporlu futbolcular;
sizlere ne kadar kızsakda eleştirsekde bu durumunuza yine bizden fazla üzülen olmaz.işte biz böyle taraftarız..

Aynen katiliyorum.

Gercekden bu sartlarda Mac oynatanlara yaziklar olsun.

Sivaslilar bu sartlara bizden cok daha fazla alisik oldugundan oynatilmisdir:mad:

Tebrikler Ulusoysuz!
Yakinda kurtuluyoruz senden!!!

Erkut Ay
15.01.2008, 11:51
ulusoyada sallarken başımızdaki itiraz etmeyen müsveddelere ne demeli ...

Faik Yılmaz
15.01.2008, 11:58
Antep sıcaktır....

Sivas soğuktur....

Rize yağmurludur....

Erzurum karlıdır.....

İstanbul sislidir....

Antalya Rüzgarlıdır....

Konya donludur ( yanlış anlamayın soğuktr manasında :) )

Velhasıl elverişsiz hava koşulları maç oynanırken sadece bizim yarı sahamızda olur....

Dip.Ing.Mag.
15.01.2008, 12:11
Trabzon'da 11 oyuncu donma tehlikesi geçirdi http://www.gazetekaradeniz.com/images/haber/29305_b.jpg
EN ÇOK UMUT
Trabzonspor'da soğuk havada oynanan Sivas maçında oyuncuların bir çoğunun ölüm tehlikesi geçirdiği ortaya çıktı. Kulüp Doktoru Ahmet Kalaycıoğlu, "Maç -25 derece oynandı. İlk yarı sonunda 11 oyuncu da soğuk havaya uyum sağlamadıkları için kulakları kopma tehlikesi yaşadı. Bu durumlarda vücut ve dolaşıma bağlı ölümler bile olabilir. Bu havada maç oynanmamalıydı. Soğuktan en çok Umut etkilendi. Bir çok oyuncumuz Oftaş maçında oynamayabilir" dedi.

umut harbiden bayagi etkilenmis kulaklarina baksaniza o ne öyle ya , ilk defa böyle birsey gordum soguktan kizarir falan ama bu tuhaf adamin kulaklari kopacakti nerdeyse ustelik berede takiyodu ... hay ben bu federasyonun iptal etse maci sasardim

Travelair
15.01.2008, 12:20
Fifa bildiğim kadarıyla 2500 veya 3000 metre rakımın üstünde maç yapılmasını yasakladı. Benzer şekilde çok sıcak havalarda da maç yapılması sakıncalı. Çok sağanak olursa yine maçlar iptal edilebiliyor. Yönetimin -25 derecede maç yapılmasına itiraz etmesi lazımdı. Aynı şekilde federasyonun da bu karşılaşmaya izin vermemesi lazımdı. İyi ki kutuplarda takımımız yok! Şimdi göreceğiz 3 ukalalar buna itiraz edecek mi etmeyecek mi? Vicdansız yönetim! Vicdansız federasyon!

ileri_libero
15.01.2008, 12:25
ne -25'i.herhalde gece yarısı bir ara ulaşılan ısıdan bahsediyorlar.-25'in ne olduğunu bilmiyorlar galiba.-5 olmuş 25! kıbrıs çok sıcaktı keza romanya'da öyle. bu durumda sivas herhalde çok soğuk olur...sanki maçı biz kendi aramızda oynuyoruz.bıraksınlar bu bahaneleri.

Travelair
15.01.2008, 12:29
ileri_libero orda o civarda, belki biraz daha az (-15,-20) sıcaklık vardı. Üstelik nem de hatırladığım kadarıyla çoktu. Bu da hissedilen sıcaklığı daha da düşürür. O günün medyasına, haberlerine bakarsan bunu görebilirsin

Mustafa K. Demirbaş
15.01.2008, 13:25
halen daha ısınamadım hayatımda bole soguk gormedım kıprıklerımız bıle dondu basımızdakı bere kaskollar bıle buz tuttu kendı trıbunlerı kardan temızlenmıstı fakat bızım bulundugumuz trıbun hep kardı ayaklarımızı bıle hıssedmedık halen daha ayaklarım agrıyo bu sogukta bu maçı oynatanlar ne dusunuyor acaba

zeki gursoy
15.01.2008, 13:28
hayır umutdada maşallah rüzgar kalkanı gibi kulak var..
gelip geçerken ister istemez rüzgar kesiyo...

özçelik61
15.01.2008, 16:08
bari oynayamasalarda bu hafta paflar çıksa oynasa ozellikle ayman keçeli erdinç umut ferhatın soğuğu atlamamalarını temenni ederim

winner
15.01.2008, 16:26
Hadi maçı oynattınız...Peki maçın en azından güneş batmadan önce bitmesini sağlamak çok mu zor?

Meteoroloji 1 hafta önceden hava tahmüni yapabiliyor.Yani -25 gibi bir ısı olşacağı önceden biliniyor.

Bunu öğrenip birkaç gün önceden maçın başlama saatini 13.00 olarak değiştirmek çok mu zor?4-5 derece fark bile ne kadar önemli olur.

Peki sevgili yönetcilerimiz bunu kimse düşünmedi,siz niye düşünüp maçın başlama saatinin öne alınması için başvuru yapmadınız.

Ağustos ayında saat 22.00'da maç başlatan TFF, -25 derecede niçin gündüz başlayıp gündüz bitecek şekilde bir saat ayarlaması yapmaz.

Maçın bitişini güneş battıktan sonraki bir saate ayarlayıp,ısının daha da düşmesine neden olur.

Neden...neden...neden...

Recep KINALI
15.01.2008, 16:31
Sivasspor maçında 11 futbolcumuzun soğuktan etkilenmesiyle ilgili olarak Kulüp Doktorumuz Doç. Dr. Ahmet Kalaycıoğlu ve oyuncumuz Umut Bulut birlikte bir basın toplantısı düzenlediler.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında ilk olarak söz alan Doç. Dr. Ahmet Kalaycıoğlu, Sivasspor maçında tahmin edemedikleri, hesaplayamadıkları bir hava koşulu ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek, ''Maç 3'de başladığı zaman güneşli bir ortam söz konusuydu ama yine de soğuktu. Ben kendi yaptığım ölçümde gölgede -7 dereceydi. Tribündeki skorboarddaki ısı ise hep -4'ü gösterdi. Maçın ilk yarısı soğuk bir ortamda ve üstüne üstlük ikinci yarısı çok daha soğuk bir ortamda oynandı. 16.00'dan sonra karanlık çökmüş ve daha soğuk artmıştı. Resmi kayıtlara göre bize maçın -25 derece ısıda oynandığı söylendi. İşin içine koşu ve egzersiz girerse insan vücudu o sıcaklığı -30 gibi hisseder. Bunun da sporcu sağlığını olumsuz etkileyeceği de kesindir. İnsan fizyolojisinin belli sınır ve kapasitesi vardır'' dedi.

Futbolcuların ilk yarı bitirip devre arası içeriye girdiğinde donma noktasına geldiğini ifade eden Kalaycıoğlu, ''Devre arasında müdahale yaparak durumu toparlamaya çalıştık. Birkaç futbolcu ile tedavi yaparken oynasaydık donmuş yerleri kırılabilirdi. Un gibi donmuş yerleri elimizde dağılabilirdi'' diye konuştu.

Sivasspor deplasmanından pazar günü döndüklerini dile getiren Kalaycıoğlu, şöyle devam etti:
''Oyuncularımız pazartesi günü geldiklerinde çoğunda birçok problemle karşılaştık. Özellikle kulak problemleri öne çıktı. İnsan vücudunun kan dolaşımının uç noktalarında bu tür problemler ortaya çıkar. Burun ucu, el, ayak parmak ve kulak uçları etkilendi. Mustafa Keçeli, Umut, Erdinç, Çağdaş, Ayman, Yattara gibi oyuncular soğuktan zarar gördü. Problemin bazı futbolcularda olup bazılarında olmaması da o sporcunun fizyolojisine bağlı.''

Sıcak havalarda federasyonun önlemler aldığını kaydeden Kalaycıoğlu, şöyle konuştu:
''Aşırı sıcaklıklarda kural değişiklikleri oldu. Çok sıcak aylara rastlayan dönemlerde her iki devrede de 2-3 kez su molası verildi. Aşırı soğuk ile ilgili de önlemler alınmalı. Ben Kayak Milli Takım doktoruyum. Kayak yarışmalarında sporcunun fizyolojisini zorlayan yüksek yerlerde yarışmalar yapılmamasına karar verilmişti. Futbolda da bir öneridir. Bu durumda mağdur olan bir takımın sözcüsü olarak değil, bir hekim olarak söylüyorum. İnsani boyut olarak değerlendirmek gerekiyor. Kesinlikle takım doktoru olarak yanlı bir demeç gibi düşünmemeli. Önemli olan insan sağlığı. Futbol federasyonu belli bir derecinin altında maçın oynanmaması veya ertelemesi gibi bir takım uygulamalar yapabilir. Spor keyif almaksa, sağlıklı ve keyifli bir ortam oluşturmak gerekli. Ben kendi adıma kulakları gördüğümde faciadan döndüğümüzü düşündüm. Kulaklar donsaydı kopabilirdi. Çok şükür bunu atlattık.''

İlk defa böyle bir olay yaşadıklarını kaydeden Kalaycıoğlu, ''Bu bize bundan sonrası için tecrübe oldu. Mesela futbol maçlarında bere takmak yasak ama müsamahalar olmalı. Belli ısının altında bere takmasına müsaade edilmeli. Eşofman altlarıyla maça çıkılabilinir. Malzeme kullanımıyla ilgili esneklikler yapılabilir. Futbolculara mola verilip malzeme desteği sağlanabilir. Federasyonun sağlık kurulu bu hava koşullarıyla ilgili değerlendirme yapmalı'' diye konuştu.

Kalaycıoğlu, maçın 15.00'de değil de 12.00’de yapılmış olsaydı bu tür problemler yaşanmama durumunun olabileceğini belirterek, “Sosyal boyutundan çok beni işin tıbbi boyutu ilgilendiriyor. Akşama doğru zaman ilerledikçe hava ayaza çekti ve daha da soğudu. Zemin de sertleşti. Adale ve eklem ağrılarıyla bize gelen oyuncular var” açıklamasında bulundu.

Umut: ''Soğuktan ağlayacak gibi oldum”

Soğuk havadan en fazla etkilenen golcü oyuncumuz Umut Bulut ise, Sivas'ta çok soğuk bir hava ile karşılaştıklarını belirterek, ''Maç şartlarında biz yenildik diye bunu mazeret olarak kabul etmiyoruz. Onlarında sağlık problemleri olmuş. Biz bu koşullarda maç oynanmamasını istiyoruz. Futbol daha sağlıklı bir ortamda oynanmalı. Alınacak önlemlerle bundan sonra oraya gidecek takımlar ve Sivasspor’lu futbolcular için daha iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

Hayatında ilk kez böyle bir soğuk havada maç oynadığını kaydeden Umut Bulut, ''İki takım oyuncularının da elleri koşu anında kulaklarındaydı. Kulaklarını ısıtmaya çalışıyordu. Tabi bu soğuk hava mücadele anında bizi olumsuz etkiledi. Devre arasında çok sancı çektim, ağlayacak duruma geldim'' diye konuştu.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/toplanti1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/toplanti2.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/toplanti3.jpg

Ömer TOPAL
15.01.2008, 16:34
ben maçı izlerken stadı gösterdiler dedim burda maç olmaz arkadaslara aha bakın bu maçı ertelicekler...hava durumunu soledi -24 dedim kesin ertelenir hadin uşaklar okey çevirelim..ohoo nerdeeeee 2-0 yenildirildik bile......Kula Kulluk Edene Yazıklar oLsun

cemilsezgin
15.01.2008, 16:46
yuh rezillik buya resmen futbolcularımza çok çok geçmiş olsun.Şimdi ik konu var önemli olan
1:TFF bu şartları görmedimi mi veya gördüde ilk maçta ertelem kararının çıktı maçı cesaret gösterip ileri bir tarihe alamadılarmı tartışılır.
2:Bizim yöneticilerimiz uyuyormu nede n yazılı bir tff kınama yazısı yayınlamıyorlar neden sessiz kalıyorlar bunu anlamış degilkim bu futbolcular sizin futbolcunuz degilmi bunları siz korumayacakmısınız bunu bile yapmaktan hacizseniz veya kafanız basmıyorsa neden hala orda duruyosunuz anlam vermek zor

Cem Balcı
15.01.2008, 18:48
yav bu doktor ilk açıklamasında oftaş maçınada yetişemeyebilirler dedi.acaba oynayabileceklermi:confused:

Çağatay_
15.01.2008, 19:25
Takımımızın oynadığı Sivasspor deplesmanında aşırı soğuklar nedeniyle birçok oyuncunun kulaklarında , parmaklarında , burunlarında donmalar meydana geldi.. Eğer maç devam etseydi oyuncular bu uzuvlarını donma sonucu kaybedebilirlerdi.. Buna buz ısırığı veya soğuk yanığı ismi veriliyormuş.. Özellikle takımımızdan Umut Bulut ve Sivasspordan Mehmet Yıldız bu durumdan çok etkilenmiş..

-25 derece de maç oynanması durumunda bere takılması veya vazelin sürülmesi ile bu olasılık bir nebze azaltılabilirmiş..Fakat uzmanlar maçın daha erken oynanması daha iyi oldurdu diyor..

Aynı zamanda Sivas da amatör ligde oynanan bir maçta, bir oyuncunun parmakları dondu.Zamanında yetişilemeseydi kangren riski yüksekti ..

-25 bu yav açıklaması olur mu :)

ismail-dede
15.01.2008, 19:45

ismail-dede
15.01.2008, 19:57
yukardaki yazıyı cagatay ın açtığı başlığa yazmıştım diğer başlıkla birleştirilmiş yazıyı gönderdikten sonra birleştirildiğini gördüm
gerçekten üzüldüm

TS-Tiryaki
15.01.2008, 20:27
ALLAH cezalarini böyle veriyor iste. Yinede Gecmis Olsun

Cem Balcı
15.01.2008, 21:10
ALLAH cezalarini böyle veriyor iste. Yinede Gecmis Olsun

yapma abicim bukadarda acımasız olma.:D

Cafer Bulur
15.01.2008, 21:26
bi kere bu macin oynatilmasi büyük yanlisti.ben bunu mac baslamadan da savundum.mac ertelenip ileri bir tarihte hafta arasi rahatlikla oynatilabilirdi.türkiye de bir cok seyde oldugu gibi bu islere de kafasi calisan yok galiba.selcuk dereli avrupa da mac yöneten birisi olarak bu maci erteletmeyi neden aklina getirmedi?hayret dogrusu.yine de bu soguktan etkilenen neden sadece bizim oyuncular?sivaslilarin bu konuda neden bir haykirisi yok da bizimkiler soguktan aglayacak hale gelmisler.

Serdær
15.01.2008, 22:05
gelip geçerken ister istemez rüzgar kesiyo...

:o:o ......

Çağatay_
15.01.2008, 23:04
yukardaki yazıyı cagatay ın açtığı başlığa yazmıştım diğer başlıkla birleştirilmiş yazıyı gönderdikten sonra birleştirildiğini gördüm
gerçekten üzüldüm

Olay benim hatam kardeşim başlık açılmış dikkat etmedim :) herkesten özür dilerim bir forumcu olarak :)

Emirhan Makul
15.01.2008, 23:19
ya bi kere bu akşam bütün haber bültenlerinde umutun kulakları döndüüü ayrıca habertürke de bizim doktor çıktı konuşduuu meşhur oldular inşallah talip çıkar :)

KemalEROĞLU5961
16.01.2008, 00:47
Bildiğim kadarıyla Mehmet Yıldız dahil 5 Sivaslı oyuncu da buz ısırığından muzdaripler. Durumu şöyle özetleyeyim, hayatımda gördüğüm en soğuk havaydı. Maç çıkışı meydandaki orduevindeki tabelada -19'u gördük. Konuştuğumuz Sivaslılar bu sıcaklığın(!) kendileri için bile aşırı olduğunu söylüyorlardı ki, ılıman iklime alışkın Trabzonsporlu futbolcuların bu sahada Sivassporlularla kesinlikle eşit şartlarda oynamadığını söyleyebilirim. Tabii ki; bu yenilgiye mazeret olamaz ama bazı arkadaşların çıkıp da "O kadar para alıyorlar, sanki sadece onları etkiledi soğuk!" gibi söylemlerde bulunmalarına da karşıyım açıkçası... Orda olan ve maçı izleyen arkadaşların da bana hak vereceğine sonuna kadar eminim. Ayrıca saha tam anlamıyla buzdu, Yattara ve Barış başta birçok oyuncumuzun buz üstünde slalom yaptıklarını görmüşsünüzdür. Son söz; Mehmet Yıldız'a... Kesinlike buzlu sahadan en az etkilenen oyuncuydu, arkası dönük topla buluştuğunda ve deparlarında normal bir sahada top oynuyormuş gibiydi...

Tunga
16.01.2008, 01:24
Hepsine geçmiş olsun.

Sıcaklarda maç yapmadan önce, sıcak havadan,
Soğuklarda maç yapmadan önce de soğuklardan kimse şikayet etmiyor. Bunu anlamak için illa bunu yaşamak mı lazım?

Bizim ülke böyle: Ekonomik kriz olunca herkes ekonomist, deprem olunca jeolog kesiliyor. "Olunca"...

Olmadan neredesiniz? Kulüp doktorları, olduktan sonra bunları ifşa edeceğine, olmadan uyarsa olmuyor mu?

Federasyon suçlu da, maddi değeri milyonlarca YTL, manevi değeri de insan hayatı olması açısından paha biçilmez adamları sahaya "Saldım çayıra Mevlam kayıra" diye gönderen diğer yetkililer, uyarıda bulunmayanlar hiç mi suçlu değil.

ozcilingir
16.01.2008, 02:52
İleriki günlerde mutlaka bu olayın bir açıklaması çıkar.Ankaragücü maçı KEMAL in buzlu sahada vidalı ayakkabı giymemesi ve 5-0 mağlup oluşumuz gibi mesela sonra kaptanlığının geri alınışı mesela v.s.

bizcil
16.01.2008, 19:06
Aslında maçın devre arasında donmakta olan futbolcuları görüp maçın tehiri için baskı yapılabilirdi.
Hem Sivas gibi çirkef bir takıma karşı da çok yakışırdı bu.
Ama nerede öyle ilgili yöneticiler, bizimkiler Yiğido batteniyesi altında Sivas başkanıyla haşır neşir olmaktan takımı unuttular...

Cem Balcı
16.01.2008, 19:33
erman torğlu bugün hürriyette bu olayla ilgili bi yazı yazmış.okurken saçma sapan bir adam olduğunu anladım.yok bizim doktor kandan korkarmışta,aslında mesleği başkaynışta...falan fistan...

bulabilirsem yazıyı paylaşırım.ya da bilmem varmı okuyanınız.

Hasan Ayvenli
16.01.2008, 19:41
sivasın içerdeki bi sonraki maç içerde fenerle
bakalım soğuk nedeniyle maçın ertelenmesi gündeme gelecek mi?

Cem Balcı
16.01.2008, 19:48

e işin içinde fb olunca,neden olmasın...:mad:

61viya
16.01.2008, 23:40
İki haftaya o kadar soğuk olacağını sanmıyorum.

ince_memed
17.01.2008, 01:40
gelip geçerken ister istemez rüzgar kesiyo...:D

sivassporlu bazı oyuncularda kulaklık oldugunu gördüm,hadi olmadı ondan takabilirlerdi.ben kalecileri düsündüm ama tolga pek etkilenmedi sanırım.umarım cabuk atlatırlar.ayrıca grip oldularmı olmadılar mı hiçbir ses cıkmadı kulüpten.tff yı kınıyorum,albyrak ıda kınıyorum:)

ofludurmuş
17.01.2008, 08:09
Evet çok soğuktu ama ısınmak için çaba lazım oda kimsede yoktu.Eksi 25 soğuktan etkilenen bilhassa Umut kardeşime geçmiş olsun birde Sivas Spor oyuncuların durumunu düşündüğüm zaman onlarda ilk defa böyle soğukda oynadılar her zaman bu soğukda oynamıyorlar demek ki gereken tedbirler alındığı zaman korkulacak bir durum yok ayrıca bünyeninde bu soğuğa olan dayanma gücü önemli sonuç olarak bizlerde artık eksi 61 mı kaç diyelim bunu gören duyan var mı bizim gibi üzülen bir yönetici veya bir futbolcu var mı hem yenil paralar bankaya yatmaya devam etsin ne zaman bitecek bu çile inanın eğer bir yapılanma olursa genel kurula gidip bu insanları çok yakından dinlemek istiyorum böyle yöneticiler yüzünden kulube üye olmayan çok insanlar var bende dahil neden mi benim böyle insanlara verecek oyum yok kardeşim onun için genel kurulda gerekenin yapılmasını değerli delegelerden önemle rica ediyorum en yararlı kim olacaksa o yönetimi getirin birde kupada son maçını oynamadan grupta çıkamıyan dört büyük takımı var mı?Bunlar bizi kahrediyor bizler sinir hastası şeker hastası olduk eşim bile korkuyor maç izlerken kalp krizi geçireceksin diye bizleri bu hale düşürenlerin yakasından ömür dünyada bile düşmeyeceğiz eski günlerimize dönmek için her zaman RABBİME dua ediyorum.Sonumuz hakkımızda en hayırlı neyse o olsun.Birlik beraberlik ADAMIN ARKASINDA ADAM OLMAZ,ADAMIN YANINDA ADAM OLUR.Bunu unutmayın SELAM VE SAYGILARIMLA.

zisinoli
17.01.2008, 09:28
Sivasporlu futbolcular neden etkilenmedi soğuktan...?

Yüreğiyle oynadılarda ondan, içlerinde ateş yanıyordu Sivaslı futbolcuların. Bizim bilmem ne çocukları ise maç bitse de gitsek ayaklarındaydı. Sa itoğlu bozuntusu da sivaspor battaniyesi altında oldukça huzurluydu. Bunlara kurulan her cümle sonrası baktığımda oldukça kibar yazdığımı düşünüyorum. Halbuki en lanet cümleleri sarfediyorum her seferinde.Yine hırsım geçmiyor!!!
Soğuktan etkilenmemeleri için battaniye kampanyası yapıp klübemi göndersek. Hemi de kırmızı beyaz. Üzerinde Sİ.... yazan...

crazyman
17.01.2008, 10:48
maç ertelenebılırdı ama bızım yonetıcılerın becerıksızlıgınden kaynaklınıyo yıne.. skorbord da dereceyı adamlar -4 e sabıtlemısler ılkyarı ıkıncı yarı aynı sıcaklık hakemlerde skorborda bakıyo dogal olarak.. ama bızde azcık akıllı bırı cıkıpta deseydı bu sıcaklık -25--30 die bakılırdı ve geregı yapılırdı... bısey daha soyleyim: ya hadı tamam sıvas soguktu da oynayamadılar sogukdan etkılendıler cok merak edıyorum acaba adana da kı sıcaklık kac dereceydı -30 mu..?

H.A.Y
17.01.2008, 13:38
böyle saçma bi mazeret olmaz..sivaslı futbolcular başka yerde mi oynadı oyunu..doktorumuzun ihmali..havanın çok soğuk olduğunu göre göre hiç mi krem veya benzeri türde şeyler kullanmadı..kendi hatsınından haberi yok..

H.A.Y
17.01.2008, 13:39
İki haftaya o kadar soğuk olacağını sanmıyorum.
Sivasspor’un 4 Eylül Stadı’ndaki rakibi Fenerbahçe, soğuk havayı bahane ederek, şimdiden 10 gün sonraki maçın ileriki bir tarihe alınması için çaba gösteriyor.

Sivasspor’un en son oynadığı Trabzonspor maçında bir çok futbolcunun rahatsızlandığını ve bununda sporcu sağlığını tehdit ettiğini belirten Fenerbahçe’ye yakın çevreler, soğuk havalarda Sivas’ta maç oynatılmaması gerektiğini belirtiyorlar. Yaklaşık 25 yıl aradan sonra ilk defa eksi 25’in üzerine çıkan hava sıcaklığını Fenerbahçe maçında nasıl olacağı şimdiden merak edilmeye başlandı.

TsClub41
17.01.2008, 15:08
Allah şifa versin diyelim.Sivasspor'un kendi sahasında bizi yenmesini çok doğal çünkü hava şartları belli.Trabzonspor oyuncuları soğuk havadanda etkilendi.Sivasspor o hava şartlarından etkilenmez çünkü onlar o iklimin insanları.

zisinoli
17.01.2008, 15:53
Allah şifa versin diyelim.Sivasspor'un kendi sahasında bizi yenmesini çok doğal çünkü hava şartları belli.Trabzonspor oyuncuları soğuk havadanda etkilendi.Sivasspor o hava şartlarından etkilenmez çünkü onlar o iklimin insanları.

Kardeş güzel diyorsun da yani sivaslı futbolcuların o iklimin insanları olduğundan. Bir ayrıntıyı kaçırıyoruz sanırım. Sivaspor 7 yeni futbolcu alarak ikinci yarıya başladı. Onları da Türkiyednin diğer illerinden aldılar. Ya da kaç tane sivaslı futbolcuydu sahada olanların. Shanın en iyilerinden biri abdurrahman bile trabzonluydu. 2-3 ay sivasta kaldı diye soğuğa ayak uydurdu diyemeyiz. Başka bir dip not, Adanada da hava muhalefeti nedeniyle mi yenildiler acep. Sorun yüreklerinde bunların. Ciğerlerinde. Ta bilmemnelerinde...

guci 29
17.01.2008, 17:46
Gerçekten sonuçlar çok kötü de olabilirmiş. Allah korumuş onları. Merak ettiğim bişey var: Futbolcular bu haldeyken ya tribündekiler ne yaptılar? Yazık. Allah şifa versin hepsine.

okan6161
17.01.2008, 18:13
zor bir maçdı gerçekden haklılar kulakları şişdi etti ama her maçda bir mazeret bulunmaz ki
yok doğuk yok o yok bu her maç olmaz ki

61viya
17.01.2008, 18:15
Gerçekten sonuçlar çok kötü de olabilirmiş. Allah korumuş onları. Merak ettiğim bişey var: Futbolcular bu haldeyken ya tribündekiler ne yaptılar? Yazık. Allah şifa versin hepsine.

Şöyle tek kelimeyle ifade edeyim: donduk :D

Anlatamayacağım bir durumdu gerçekten...

kudu_61
18.01.2008, 00:02
Acınızı paylaşıyoruz Allah şifa versin inş.
bir sözüm de federasyona bu maçın oynanması bu kadar önemli miydi
bir sözüm de mhk nin kuklalarına can güvenliği olmadığı için 30 saniye kala bir maçı bitirmeyi düşünmediniz de bu maçı nasıl 90 dakika oynattınız ortada insan hayatı olduğu halde
Sivaslılar Allah yardımcınız olsun

heee bu arada ben bu olayı yenilginin sebebi olarak görmüyorum...

Oğuuz
18.01.2008, 11:44
hakemi görmeliydiniz, dondu garibim yaa :)

http://img155.imageshack.us/img155/1842/1025618640x480yt8aqe4.jpg

Cafer Bulur
18.01.2008, 15:43
trabzonspor eski doktoru ihsan alioglu olayi cok güzel aciklamis.dogru dürüst hareket etmeyen seyirciler 1.5 saat boyunca maci izleyebildiler ise ,sürekli hareket halinde olan veya olmasi gereken futbolcularin bu soguktan etkilenmemeleri gerekirdi diyor.yüzde yüz hakli.mesele soguklarda degil,basarisizliga kilif arayan futbolcularda.soguktan aglayacak hale gelenlerin trabzonsporda isi olamaz,olmamali.

Burçak
18.01.2008, 15:50
nekadar hareketsiz densede tribündeki seyirci o soğuk havadan haberdar olduğu için kendini koruyacak kıyafetler giydi. bere - atkı taktı...
tribünde de hiç hareketsiz durmadı..
futbolcu bacakları çıplak , üstten yünlü kabanlar giyinmeden sahanın ortasında koştuğu için bahsi geçen o soğuktan çok daha fazla etkilenir. bu gayet normaldir.
hani deniyorya, onlar koşup ısınıyordu. bide onu sahadaki futbolculara sormak gerek. -25 derecedeki soğuğu hızlı hızlı ciğerlere çekmek nedemek diye.

Cafer Bulur
18.01.2008, 15:59
nekadar hareketsiz densede tribündeki seyirci o soğuk havadan haberdar olduğu için kendini koruyacak kıyafetler giydi. bere - atkı taktı...
futbolcu bacakları çıplak , üstten yünlü kabanlar giyinmeden sahanın ortasında koştuğu için bahsi geçen o soğuktan çok daha fazla etkilenir. bu gayet normaldir.
hani deniyorya, onlar koşup ısınıyordu. bide onu sahadaki futbolculara sormak gerek. -25 derecedeki soğuğu hızlı hızlı ciğerlere çekmek nedemek diye.
futbol oynayan bir kisinin adrenalini en yüksek noktaya cikar.seyirci ne kadar hareket etsede futbolcu gibi olamaz.dolayisiyla futbolcu dogal olarak seyirciden daha az etkilenmeli.tabiiki etkilenebilirler.benim kizdigim soguktan etkilenmeleri degil.üsümekten aglayacak duruma geldim demeleri.bunlari söyleyen bir futbolcu bizi ne kadar ileri götürebilir.durumumuza degilde soguk nedeniyle aglayacak duruma gelenler bu kulübün eski futbolcularinin nasil sampiyon olduklarini iyi irdelemeleri gerekiyor.onlar yenildikleri zaman sokaga cikmak istemezken ve onlarin aldigi paraya göre bedava oynarken su andakiler biraz soguk görünce kacacak delik ariyorlar.pes dogrusu.

BURAK DOGU
18.01.2008, 16:01
hakemi görmeliydiniz, dondu garibim yaa :)

http://img155.imageshack.us/img155/1842/1025618640x480yt8aqe4.jpg

o maçı oynatmaya ben karar vermedim onun için hiçte acınacak durumda değiller bence

Mayls
18.01.2008, 16:02
Bende amatör futbol oynuyorum. Gecen sezon ilk yarinin son maciydi galiba. -13 derece. Formayi esorfmanin üstüne giymistim. Yani yüzüm disinda acik bir yerim yoktu. 90 dakika hareket etmeme ragmen kelimenin tam anlamiyla donmustum o macta :). Üstelik kolay kolay üsüyen biriside degilimdir. Kaldi ki futbolcularimiz -13'de degil -25'e kadar varan bir soguklukta oynadi.

61viya
18.01.2008, 16:25
Sivasspor’un 4 Eylül Stadı’ndaki rakibi Fenerbahçe, soğuk havayı bahane ederek, şimdiden 10 gün sonraki maçın ileriki bir tarihe alınması için çaba gösteriyor.

Sivasspor’un en son oynadığı Trabzonspor maçında bir çok futbolcunun rahatsızlandığını ve bununda sporcu sağlığını tehdit ettiğini belirten Fenerbahçe’ye yakın çevreler, soğuk havalarda Sivas’ta maç oynatılmaması gerektiğini belirtiyorlar. Yaklaşık 25 yıl aradan sonra ilk defa eksi 25’in üzerine çıkan hava sıcaklığını Fenerbahçe maçında nasıl olacağı şimdiden merak edilmeye başlandı.

Fark ettiyseniz hava şartlarıyla ilgili yorumda bulundum :) Bahsetiğiniz takımın çirkefliklerine girseydim ğer,ohooooooooooo-oooo :D Doğrudur inanırım.Ama eğer hava öyle olacaksa eğer zaten ertelenmeliBizim maçımızda ertelenmemei saçmalıktı.

61viya
18.01.2008, 16:29

Çok haklısınız.Dediğiniz noktalara sonuna kadar katılıyorum.Umut maç sonu otele girdiğinde hala kulaklarını tutuyordu.

Ki,tribündeki insanlar da sabit durmadı işin açığı.Horon bilmeyen benm bile katıldığım kocaman bi halka oluşturuldu :) Bi şekilde ısınmaya çalıştılar katkat giyinilen giysilere,takılan kar maskelerine rağmen üstelik.

Cem Balcı
18.01.2008, 23:47
inşallah bir daha böyle talihsizlik yaşamayız.

tayfun5883
25.04.2008, 04:17
walla arkadaşlar ben o maçtaydım gerçekten ilk defa o kadar soğukta sivasta maç izledim gerçi her zaman soğuk oluyor kışın sivas 4 kat çorap giydim yinede ayaklarım dondu kendimi istasyon caddesindeki bir kahveye atana kadar canım çıktı.zaten trabzonsporlu taraftarlar soğuk havanın etkisiyle 70 dakikada stadı terkettiler sivasa gelip takımını destekleyen cefakar trabzonlu kardeşlerime bir sivaslı olarak teşekkür ederim

Hüseyin Kurt
25.04.2008, 08:57
bu başlık nerden çıktı yaa :D

Great White
25.04.2008, 09:53
walla arkadaşlar ben o maçtaydım gerçekten ilk defa o kadar soğukta sivasta maç izledim gerçi her zaman soğuk oluyor kışın sivas 4 kat çorap giydim yinede ayaklarım dondu kendimi istasyon caddesindeki bir kahveye atana kadar canım çıktı.zaten trabzonsporlu taraftarlar soğuk havanın etkisiyle 70 dakikada stadı terkettiler sivasa gelip takımını destekleyen cefakar trabzonlu kardeşlerime bir sivaslı olarak teşekkür ederim

Bunu söylemek için mi üye oldun foruma?

Aferin sana:)

ÖmerFarukYılmaz
25.04.2008, 09:56
Bunu söylemek için mi üye oldun foruma?

Aferin sana:)

:) :)

Nytre
25.04.2008, 10:13
adam kendiyle ilgili bi konu bulmus ve bir sey aciklama geregi duymus ...
bir sey degil birader.. yine gel yaz bir seyler ..
eyvallah..