PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski Başkanımız Atay Aktuğ'a 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezası

Emorfo
12.01.2008, 10:54
Trabzonspor eski başkanlarından Atay Aktuğ, 6 yıl 3 ay hapse mahkum oldu.

Trabzonspor eski başkanlarından Atay Aktuğ, “ihaleye fesat karıştırmak” suçundan 43 kişiyle birlikte tutuksuz olarak yargılandığı Erzurum Özel Yetkili 2. No’lu Ağır Ceza Mahkemesi’nce 6 yıl 3 ay hapse mahkum oldu. Mahkeme heyetinin yargılanan kişilerden 39’una hapis cezası verdiği davanın Yargıtay’a temyize gönderileceği bildirildi. Aktuğ yaptığı açıklamada, “Bu cezayı hak ettiğimi düşünmüyorum. Kararın Yargıtay’dan döneceğine inanıyorum” dedi.
---------------------------------------------------------------------

Bu dava bir kaç senedir süren bir dava. Dava açıldığı günlerde konu ile ilgili bilgileri forumdaki arkadaşlarla paylaşmıştım. Atay Aktuğ sanık olarak gözaltına alınmıştı. Ancak maalesef o dönemlerde bizim bu bilgilerimiz farklı yorumlanmıştı. Atay Aktuğ'a çamur attığımı bile iddia ediyorlardı. Öyle sanıyorum ki olayın ciddiyetinin farkında değillerdi. İnşallah eski başkanımız bu olaydan aklanır. Dava Yargıtay'a gidecek. Adı Trabzonspor'la anılan insanların göz altına alınmaları, hüküm giymeleri Trabzonspor'a zarar veriyor.

macka61
12.01.2008, 10:59
varsa cezası çeker adalete güveniyoruz

Travelair
12.01.2008, 11:01
Üzüldüm, umarım suçsuzdur ve ceza almaz

Mustafa AYDIN
12.01.2008, 11:02
Efendi bir insana benziyodu,doğrusu şaşırdım..

Onur
12.01.2008, 11:04
Kişiliğine bakarak böyle bir şeyi yaptığına inanamıyorum. Eğer yapmışsa, cezası neyse çeker.

Nurettin Yılmaz
12.01.2008, 11:04
bu hiç de iyi olmadı . takımımıza başkanlık yapmış bir kişinin bu tür den bir suçla mahkum edilmesi sadece kendisini değil aynı zamanda kulübümüzün de haysiyetini zedeler... inş yargı sürecinde bir hata vardır ve üst mahkemeden döner..

İskender
12.01.2008, 11:06
Bir bu eksikti...
Ne oluyor yahu bilen varsa anlatsın...

61OKTAY
12.01.2008, 11:09
yüce türk adeletine güveniyoruz..

Süleyman Eruyar
12.01.2008, 11:09
başkan adayımız göz altına alınır, eski başkanlar ceza alır, valla sonumuz ne olacak merak ediyorum, trabzon gündemde kalmayı her zaman başarıyor, istanbulda insanlara 5 il say desen kesin biz bu ilk 5 in içinde yer alırız..

ilhan
12.01.2008, 11:12
Üzüntü verici bir durum. Umarım aklanır. İnşallah kendininde dediği gibi Yargıtay'dan geri döner.

Miraç Atalay Çiftçi
12.01.2008, 11:31
Yargıya intikal etmiş bir olay ve halen yargı süreci devam ediyor.
Olayın haber niteliği taşıdığı şüphesiz fakat şu an üzerine yorum yapmak anlamsız olur.