PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünyanın En Pahalı Oyuncusu Anelka+Chelsea'de..

Serdær
11.01.2008, 16:11
O, dünyanın en pahalı futbolcusu

Almanya'da yayınlanan Bild gazetesi, dünyanın en pahalı futbolcusunun eski Fenerbahçeli oyuncu Nicolas Anelka olduğunu yazdı.

Gazetede, ''Ne Beckham ne Zidane ne Ronaldinho. O gerçekten de dünyanın en pahalı futbolcusu'' başlığıyla verilen haberde, Anelka'nın toplam 132,1 milyon Avro'yla dünyada bugüne kadar kendisi için en fazla transfer ücreti ödenen oyuncu olduğu belirtildi.

Fenerbahçe'den 12 milyon Avro'luk transfer ücretiyle Bolton'a geçen Anelka için şimdi de Chelsea'nin yaklaşık 20 milyon Avro transfer ücreti ödemek istediği ifade edilen haberde, Anelka'nın 2005 yılında Fenerbahçe'yle birlikte lig şampiyonu olduğu hatırlatıldı.
Dünyanın en pahalı futbolcuları listesinde Anelka'yı, bugüne kadar aldığı toplam 115,5 milyon Avro'luk transfer bedeliyle, futbol kariyerine son veren Zinedine Zidane izliyor. Zidane'nin ardından 101 milyon Avro'yla Ronaldo ve 37,4 milyon Avro'yla Ronaldinho geliyor.
Almanya'da ise, en pahalı futbolcunun Galatasaray'dan Olympique Marsilya, buradan da Bayern Münih takımına geçen Franck Ribery olduğu, Ribery için bugüne kadar ödenen toplam transfer bedelinin 27,5 milyon Avro olduğu belirtildi.
Haberde ayrıca, dünyada yılın futbolcusu seçilen Brezilyalı Kaka'nın toplam 8,3 milyon Avro'luk transfer bedeliyle, 9,9 milyon Avro transfer bedeli ödenen ve Chelsea takımında oynayan Alman milli takım futbolcusu Michael Ballack'ın gerisinde kaldığına işaret edildi.

Serdær
11.01.2008, 16:11
http://www.ajansspor.com/resim/NicolasAnelka2008.jpg

VE ANELKA CHELSEA'DE!

Premier League ekibi Chelsea Fransız golcü Nicolas Anelka için kulübü Bolton Wanderers'ı sonunda ikna etti ve yıldız oyuncu için 15 milyon Pound karşılığında anlaşma sağladı. İngiliz basını Fenerbahçe'nin eski yıldızının yeni takımıyla 4.5 yıllık anlaşmaya vardığını belirtti.

Ocak transfer döneminin en büyük bombası İngiltere'den geldi.

Chelsea de uzun zamandır "Beni alın" diyen Anelka da muradına erdi.

Didier Drogba ve Salomon Kalou'nun ülkelerinin milli takımıyla Afrika Kupası'nda olması ve Andriy Shevchenko'nun sakatlığı sebebiyle golcü arayışına giren Blues, Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Fransız Nicolas Anelka için kulübü Bolton Wanderers'ı sonunda ikna etti.

Bolton Wanderers'ı 15 milyon Pound (yaklaşık 29.35 milyon Dolar) karşılığında ikna eden Chelsea, Fransız oyuncuyla da 4.5 yıllık anlaşma sağladı.

Cuma öğlen saatlerinde tamamlanan anlaşmanın ardından imzalar da aynı gün atılabilirse, Anelka Chelsea'nin Cumartesi Tottenham'la oynayacağı Premier League maçında forma giyebilecek.

Anelka bu sezon Bolton formasıyla çıktığı 22 maçta 11 gol kaydetti.
Fransız oyuncu daha önce sırasıyla Paris St Germain, Arsenal, Real Madrid, Liverpool, Manchester City ve Fenerbahçe'de oynamıştı. Anelka'yı bugüne kadar renklerine bağlayan takımların ödedikleri toplam bonservis bedeli 66.4 milyon Pound'u buldu.

Cem Balcı
11.01.2008, 16:21
bu chelsea nereye para harcasam diye şaşırıyo.tamamiyle boş bir transfer...anelkada oynuyacağını sanmış galiba ve gitmiş.en fazla 3 hafta ilk 11 dir.drogba ve kalu milli görevden dönene kadar oynatılmak için alınmış bir adam.:p

ilhan
11.01.2008, 16:27
Sheva'dan daha fazla iş yapar ;) Ama Sheva'yi daha çok severim :)

MarceloTS
11.01.2008, 17:32
dünyada gördüğüm en maymun iştahlı futbolcu bi takımda 1 seneden fazla durmaz hep ister başka yerlere gitmek chelsea eski günlerine döndü normal karşılıyorum bu aptalca transferi

Sefa Murat Dokuz
11.01.2008, 18:35
Nicolas Anelka türkiyeye gelmiş en yetenekli 3 yabancıdan biri Ancak Fb de brezilya ayrımcılığı onu soğuttu takımdan İngilterede şu anda gol kralığında 1. sırada yanılmıosam ronaldoyla birlikte kafa kafaya gidiolardı en son.Harika bir tekniği var.Futbol zekası süper oyunu müthiş okuyor Anelkayı acaip beğeniyorum maçını izlerken çok zevk alıyor insan...

Sefa Murat Dokuz
11.01.2008, 18:38
bu chelsea nereye para harcasam diye şaşırıyo.tamamiyle boş bir transfer...anelkada oynuyacağını sanmış galiba ve gitmiş.en fazla 3 hafta ilk 11 dir.drogba ve kalu milli görevden dönene kadar oynatılmak için alınmış bir adam.:p
Hiç alakası yok...
Drogba sezon sonu gidiyor
anleka drogba dan daha kaliteli bir isim onu zaten keser
Kalu falan henüz genç Anelka seviyesine gelmesi için çok çalışmas lazım
Anelka ingiltere ligini çok iyi tanıyan bir oyuncu
Gerek Arsenal gerek man city gerekse boltonda sayısız golü var Chelsea hücüm futbolu oynayamıyor tam olarak anelka çok büyük güç katcak onlara çok da başarılı olur

Mayls
11.01.2008, 19:21
dünyada gördüğüm en maymun iştahlı futbolcu bi takımda 1 seneden fazla durmaz hep ister başka yerlere gitmek chelsea eski günlerine döndü normal karşılıyorum bu aptalca transferi
Aynen. Her imza töreninde ayni senaryo yasaniyor: "Artik gecmisi unutacagim. Sorunlar yasadim ama artik yepyeni bir Anelka var." 1 sezon gectikten sonra tekrar ayrilmak istedigini söylüyor.

Hüdai Pervaneli
11.01.2008, 19:35
chealsea nin forveti fazla bir kac ini bize satsin hehe

Erbay
12.01.2008, 11:24
Anelka çok iyi bir forvet ama iyi bir golcü değil.Shevchenko ile oynası bu durumu değiştirebilir.Eline gelen son şansı iyi değerlendirecektir.

Erdem Keser
12.01.2008, 13:10
12 milyon avroya Fenerden aldılar, 30 milyon dolara sattılar..Müthiş kar:)

Atakan
12.01.2008, 14:49
Şuanda fifa 99 oynuyorum türkiye ligi var trabzonsporum ve anelka'yla beckham'ı aldım:D3 forvetim orhan ortada solda anelka sagda vig.... die bir ivar süper oynuyor:D

zeleka
12.01.2008, 15:23
Simdi iyi guzelde Dunyanin en bahli futbolcusu anelka degil bir kere 30 milyon dolarlik degeri varmis!!! toplama bakarak hesap larsa adamlar olabilir!!! ama su an ronaldinya veyatda amerikaya giden beckham 90 milyon dolara amerika transfer oldu ha bu reklam vs vs vs paralari ile toplamda transfer oldu beni ilgilendirmez bu haberi yazan guya Bild gazetesi galiba baze seyleri gozden kacirmis (sanmiyorum) haberi hazirlayan zaman gazetesi artik biraksin Ezikler reklami (baska bir seyde dehil) yapmasini resmen milleti keriz yerine koyuyorlar yaziklar olsun bu zihniyete ronaldinyayu su an transfer etmek istiyorsan en azindan 70 milyon euro gosden cikarman lazim lafin kisasi 20 milyon eurluk anelka nasil oluyorda dunyanin en bahli futbolcusu oluyor sasirdim resmen.

macka61
12.01.2008, 15:25
bu sene boltonda çok iyidi her maçta hemen hemen golü vardı

Atakan
12.01.2008, 16:55
haberin tamamını okrusan anlarsıon şuana kadar bir sürü takıma gitmi şanelka ve toplam transfer miktarıyla dünyanın en pahalı futbolcusu diyor her takımdaki transfer parası toplamı

Cem Balcı
12.01.2008, 19:03
Hiç alakası yok...
Drogba sezon sonu gidiyor
anleka drogba dan daha kaliteli bir isim onu zaten keser
Kalu falan henüz genç Anelka seviyesine gelmesi için çok çalışmas lazım
Anelka ingiltere ligini çok iyi tanıyan bir oyuncu
Gerek Arsenal gerek man city gerekse boltonda sayısız golü var Chelsea hücüm futbolu oynayamıyor tam olarak anelka çok büyük güç katcak onlara çok da başarılı olur

yapma be dostum.anelkayı nekadarda gözünde büyütmüşsün.yani adamı bilmesek messidende iyi diye başımıza çıkarcan.drogba o herife bin basar.chelseada bu adam ezilir;demedi deme.

fb de ne yaptıda chelseada ne yapsın...

master yoda
13.01.2008, 11:45
Şuanda fifa 99 oynuyorum türkiye ligi var trabzonsporum ve anelka'yla beckham'ı aldım:D3 forvetim orhan ortada solda anelka sagda vig.... die bir ivar süper oynuyor:D

fifa 99 da türkiye ligi yokkki türk takımlarındanda sadece beşiktaş la galatasaray var

Vkgz
13.01.2008, 12:30
fifa 99 da türkiye ligi yokkki türk takımlarındanda sadece beşiktaş la galatasaray var

yamayla oynuyor diyelim... istanbul takımlarını seçmek gibi bir hata yapmamıştır arkadaşımız :)

Atakan
13.01.2008, 12:36
evet aynen yama yükledim var bütün takımlar:D

Uğurtan
14.01.2008, 07:55
Bu Anelka nasıl adamdır çözemedim gitti:D Stilini beğenmiyorum zaten topa dokunuyomu vuruyomu anlaşılmıyor ama her takım transfer edip duruyor çözemedim bu işi:)