PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İyi ki Bunları Yaşamadın Babam

hüseyin1975
10.01.2008, 00:29
Bu yaziyi rahatlamak icin yaziyorum.

Babami 10.01.2007'de, yani 1 Yil önce kaybettim.
Rahmetli Babam Trabzonsporumuzu canindan cok severdi.
Dini ve Imani, Vatan ve Millet Sevgisi, Ailesinden hemen sonra Trabzonsporu gelirdi.
Gencliginde onun pesinden bircok Maclara gitmis cok cefa cekmisdi ama Mutluydu cünkü onun Trabzonsporu Gururlu ve Onurlu "Cocuklardan" olusan ve Ruhu ile Savasan bir Takimdi. Onun Trabzonsporu Tarih yaziyordu.

Almanyaya geldiginde Memleketinden, Vatanindan, Ailesinden ayrilmanin acisi kadar Trabzonsporuna "uzak" olma acisida yasiyordu. Hasretini gidermek icin hergün Gazete okuyordu. Maclarini Radyodan Takip ediyordu.
Ey gidi Babam. Kac kez Trabzonsporuna "kizdigi" iciin Radyosunu Duvara firlatip kirmisdi. Ama o Trabzonsporsuz yapamazdi, hemen ertesi Gün yeni bir Radyo alirdi.

Kahvehaneye gitmezdi Babam ama Maclari izleme imkani dogdugunda Mac günleri giderdi. Hep tam Konsantre bir sekilde izlerdi Trabzonsporunu. Genclerin nese Kaynagiydi. Mahalledeki bazi Gencler Macdan cok Babami seyrederlerdi. Onu sinirlendirip sonrada kizmasini isterlerdi. Bu onlarin cok Hosuna giderdi. Hasan Amca ne güzel sinirleniyorsun derlerdi. Sokakdan gecdiginde onu Berbere yada Kahveye cekmeye calisirlardi ve hemen Konu olarak Feneri acarlardi. Babamda gaza gelip kizardi.

Hastaligi boyunca ona hep Trabzonsporumuzdan iyi Haber vermeye calisdim. Ankara ile 0-0 Berabere kaldigimiz Kupa Macini 1-0 kazandik demisdim. Golü Gökdeniz atti demisdim. Babam Gökdenizi severdi ve Oglumun Adini Gökdeniz koymami istemisdi. Oglumun Adi Gökdeniz.
Aymani Genclerbirligindeyken begenirdi. Bu Cocuk canla basla savasiyor derdi. Keske alsak sunu. Belki kaybolmaya baslayan savasci Ruhumuzu kazaniriz derdi. Hastaliginda onu Transfer ettik dedigimde cok sevinmisdi. Iyiki onu bizde oynarken görüp hayal kirikligi yasamadi.

Simdi o yok. Gencler onu özlüyor. Benim zaten onu düsünmedigim saniyem yok.

Onu düsünürken onun Trabzonsporunu düsünüyorum.
Horon gibi Futbol oynayan, Firtina Trabzonspor.
Son saniyeye kadar Savasan Trabzonspor.
Adini Tarihe Altin Harflerle yazdiran Trabzonspor.

Babam, ben senin Trabzonsporunu cok seviyorum ve onlari görmek istiyorum.
Seni cok seviyorum Baba.

http://www.pisburun.net/gorisit/calgi/kapak/ts2.jpg

Adem Erdoğan
10.01.2008, 00:34
Allah rahmet eylesin.

Berat
10.01.2008, 00:35
Ne denir ki..

Keleşoğlu
10.01.2008, 00:37
Allah mekanını cennet etsin.. bende bugun doluyum bu yazı beni cok duygulandırdı..
yazıklar olsun bu zihniyeteki boyle taraftarlara bu eziyetleri çektiriyorlar 22 yasımdayım okul sıralarında hep sınıftaki tek Trabzonspor taraftarı oldum.o zamanlar yılmadım ama şimdi ümidimi kestim.. helal olsun bunu başaranlara..

Bayramm61
10.01.2008, 00:38
Allah rahmet etsin renkdas...kalanlarada sabirlar versin..mekani cennet olsun...bizide duygulandirdin...

Hekimoğlu
allah rahmet eylesin.babalar ölümsüzdür.üzüldüm benim de bugün doğum günüm.bende umutsuz giriyorum yeni yaşıma.bende çok özlüyorum o fırtınayı.

Erdem Keser
Allah gani gani rahmet eylesin,mekanı cennet olur inşallah..

tuğba61
10.01.2008, 00:40
Öyle içten yazmışsınızki çok duygulandım.. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun babanızın.

Mehmet SELEN
10.01.2008, 00:42
Maçtan sonra bu yazıyı okuma beni çok duygulandırdı.Allah rahmet eylesin.Yönetim bu yazıları okuda git artık daha ne diyeyim.

yns61
10.01.2008, 00:55
Allah rahmet eylesin
yazıyı okurken cok duygulandım....
yönetim giiiit!

ilhan
10.01.2008, 00:57
Allah rahmet eylesin.. Mekanı cennet olsun..

macka61
10.01.2008, 01:04
Saygıdeğer abicim ilk önce Allah rahmet eylesin babınızın mekanı cennet olsun yazını okudum duygulanmamak elde değil keşke futbolcular biraz olsa da onurlu olsaydılarda bize bu günleri yaşatmasaydılar

mimozam
10.01.2008, 01:05
allah rahmet eylesin kardeşim insaallah nur içinde yatar utanacak insanlar utansın ne yazacamıda bilmiyorum

Hasan Ayvenli
10.01.2008, 01:21
Bu yaziyi rahatlamak icin yaziyorum.

Babami 10.01.2007'de, yani 1 Yil önce kaybettim.
Rahmetli Babam Trabzonsporumuzu canindan cok severdi.
Dini ve Imani, Vatan ve Millet Sevgisi, Ailesinden hemen sonra Trabzonsporu gelirdi.
Gencliginde onun pesinden bircok Maclara gitmis cok cefa cekmisdi ama Mutluydu cünkü onun Trabzonsporu Gururlu ve Onurlu "Cocuklardan" olusan ve Ruhu ile Savasan bir Takimdi. Onun Trabzonsporu Tarih yaziyordu.

Almanyaya geldiginde Memleketinden, Vatanindan, Ailesinden ayrilmanin acisi kadar Trabzonsporuna "uzak" olma acisida yasiyordu. Hasretini gidermek icin hergün Gazete okuyordu. Maclarini Radyodan Takip ediyordu.
Ey gidi Babam. Kac kez Trabzonsporuna "kizdigi" iciin Radyosunu Duvara firlatip kirmisdi. Ama o Trabzonsporsuz yapamazdi, hemen ertesi Gün yeni bir Radyo alirdi.

Kahvehaneye gitmezdi Babam ama Maclari izleme imkani dogdugunda Mac günleri giderdi. Hep tam Konsantre bir sekilde izlerdi Trabzonsporunu. Genclerin nese Kaynagiydi. Mahalledeki bazi Gencler Macdan cok Babami seyrederlerdi. Onu sinirlendirip sonrada kizmasini isterlerdi. Bu onlarin cok Hosuna giderdi. Hasan Amca ne güzel sinirleniyorsun derlerdi. Sokakdan gecdiginde onu Berbere yada Kahveye cekmeye calisirlardi ve hemen Konu olarak Feneri acarlardi. Babamda gaza gelip kizardi.

Hastaligi boyunca ona hep Trabzonsporumuzdan iyi Haber vermeye calisdim. Ankara ile 0-0 Berabere kaldigimiz Kupa Macini 1-0 kazandik demisdim. Golü Gökdeniz atti demisdim. Babam Gökdenizi severdi ve Oglumun Adini Gökdeniz koymami istemisdi. Oglumun Adi Gökdeniz.
Aymani Genclerbirligindeyken begenirdi. Bu Cocuk canla basla savasiyor derdi. Keske alsak sunu. Belki kaybolmaya baslayan savasci Ruhumuzu kazaniriz derdi. Hastaliginda onu Transfer ettik dedigimde cok sevinmisdi. Iyiki onu bizde oynarken görüp hayal kirikligi yasamadi.

Simdi o yok. Gencler onu özlüyor. Benim zaten onu düsünmedigim saniyem yok.

Onu düsünürken onun Trabzonsporunu düsünüyorum.
Horon gibi Futbol oynayan, Firtina Trabzonspor.
Son saniyeye kadar Savasan Trabzonspor.
Adini Tarihe Altin Harflerle yazdiran Trabzonspor.

Babam, ben senin Trabzonsporunu cok seviyorum ve onlari görmek istiyorum.
Seni cok seviyorum Baba.

:( ...

kalavara
10.01.2008, 01:21
tüm duygularımız ortak, sevgimiz ortak.ne diyelim.öncelikle Allah rahmet eylesin.sonra ise ruhu şad olsun.

Bahattin Aydın
10.01.2008, 01:24
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun...valla bu yazı benide duygulandırdı :(

Serdær
10.01.2008, 01:24
Allah Rahmet eylesin kardeşim.

Bu arada oğlun Gökdeniz'ide Allah Bağışlasın.

Allah uzun ömürler versin..

hasancolak
10.01.2008, 01:30
ALLAH rahmet etsın

Great White
10.01.2008, 01:32
Baban için gerçekten üzüldüm:(

Şu halimizi görme pahasına da olsa keşke hala hayatta olsaymış..

zeleka
10.01.2008, 02:34
Huseyin Kardesim Yatdigi yer Nur olsun.
bu yazindan duygulanmadim diyen cikamaz sanki benim yasantimi okumus gibiyim bu gurbetde olmak ve vatanindan milletinden topragindan ve gonul verdigin Trabzonspordan ayri kalmak ne oldugunu az cok gurbetdekiler cok iyi anlar, hele hele radyodan mac dinlemeler her pazar gunu piyama icinde mac dinleyecegiz diye kahvalti bile yapmazdim lig fiksturunu kendi yaptigim bir defterde yazardim maclarin sonuclari golleri kim atdi vs vs yasim geldi 40 a ama simdi bir bakiyorum o gunlerden su gunlere neler kalmis neleri kazanmisiz neleri kaybetmisiz malesef rahmetli babanin dedigi ve dusundugu gibi her seyimizi kaybetmisiz gun gecdikce de daha fazla degerimizi kaybediyoruz.
Trabzonsporu kendilerine rand edinen o serefsizler yediler bitirdiler bizi halende birakip gitmiyorlar iki gun sonra olumu dusunmuyorlar sanki butun mallarini ve Trabzonspordan aldiklarini yanlarinda gotureceklerini saniyorlar hey gidi yalan dunya , ne diyeyim Huseyin Kardesim bulusmada gorusemedik insallah bir dahaki sefer goruseceguk senle allaha emanet ol Kardesim .

Fatih Öztürk
10.01.2008, 02:56
allah rahmet eylesin abim.mekanı cennet olsun...
bu şerefsiz haysiyetsiz karaktersiz beyinsiz yönetim utansın.

Sacit
10.01.2008, 03:03
Allah rahmet eylesin

öyle utanıyorum ki söyleyecek laf bulamıyorum bu soygunculara :mad:

Akın_61
10.01.2008, 03:06
Allah rahmet eylesin..Kardeşim sende üzme kendini,şampiyon oduğumuz günlerde gelecek inşallah...

vatandas61
10.01.2008, 04:35
allah rahmet eylesin, ne denilir ki. kendimizi hep "seneye artik" diye avutuyoruz, aradan gecmis 20 küsür sene sampiyon olmayali.

bordoylamavi
10.01.2008, 08:32
bu yazıyı futbolcu diye sahaya çıkan ve o formayı utanmadan giyen ve kimse kusura bakmasın Trabzonsporun çöpçüsü bile olamayacak ne idüğü belirsiz oyunculara her antreman dan sonra okutmak lazım. şimdi bu yazıda Trabzonspor oyuncularına olumsuz ithamda bulunmaktan uyarı yada ceza sözkonusu olursa şimdiden savunmamı yapayım. bunlar Trabzonspor oyuncusu mu ? eğer bu konuda bi tereddüt olursa Trabzonspor oyuncusu olmuş bazı isimleri söylemek yeterli olacak : şenol, hami, sanırım bunlarla kıyaslamak yeterli

sismolog61
10.01.2008, 08:41
Allah rahmet eylesin
Söylenecek başka söz yok.
Kendini futbolcu sanan arkadaşlarımızda okuyup Trabzonspor'un Trabzonsporluluğun ne demek olduğunu biraz anlasalar
ama nerdeeee...

Faik Yılmaz
10.01.2008, 08:42
ALLAH gani gani rahmet etsin amcamıza.....

bunun dışında kelimelerin tükendiği yerdeyim.....

Burhan61
10.01.2008, 09:52
Fatih Tekke-Gökdeniz-Simek-Yattara dörtlüsü sayesinde 2.olmayı ganimet bilip,iyileştirme adı altında Trabzonspor'u soyan-soyduran ruhsuzlar şu yazıyı okusa acaba onların da gözleri nemlenir mi?

2 senedir yaşamadığımız rezillikleri yaşatan YÖNET(EMEYEN)İCİ'ler okusa bir nebze olsun boğazları düğümlenir mi?

Allah bu rezillikleri yaşamamıza sebep olanların belasını versin.

Amcamıza gani gani rahmet dilerim. Mekanı cennet olur inşallah.

ergin cesit
10.01.2008, 10:25
mekanı cennet olsun amcamızın.arkadaşımızın yazdığı şu metni tüm futbolcu yönetici,iş adamı vb.tüm trabzonsporluyum diyen ve yönetimlere talibim diyen haerkese verilmesi gerekir.hala şoktayım ve de çıkableceğimi de zannetmiyorum

Ayşe Aygün
10.01.2008, 10:34
Sözün bittiği yer derler ya işte bu yazı o işte tam.

Murat Keçeci
10.01.2008, 10:36
bu yazıyı albayrakın gözüne gözüne sokmak lazım mekanı cennet olsun

Süleyman Eruyar
10.01.2008, 10:37
allah rahmet eylesin, çok içerikli bir yazı, çok okudum.. bu yazıyı futbolculara ulaştırıp hangi takımın fomasını giydiklerini anımsatmak lazım..

Süleyman Eruyar
10.01.2008, 10:39
bu yazıyı trabzonspor.com adresine mail olarak atsak acaba olurmu..

Cyzio
10.01.2008, 10:42
Aşağı yukarı hastalığının son evresinden beri babanızın durumunu biliyorum. Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara sabırlar ihsan eylesin.

UğuR
10.01.2008, 10:48
Rahmetli Babanla düşüncelerim aynı savaşan bir Trabzon Spor istiyorum.Baban son senemizdeki başarısızlıkları görmedi.Ama biz ne yazık ki gördük ve üzüldük hatta kahır ettik.Bu kafada giderseler de alışacağız herhalde.Bir şeyler yapmalıyız....

Erkut Ay
10.01.2008, 11:22
Allah Rahmet Eylesin sevdiği Trabzonspor mutlaka yükselecektir....

Cabri61
10.01.2008, 11:24
çok güzel yazı yazmışssınız.Allah rahmet eylesin

hüseyin1975
10.01.2008, 14:36
Merhaba Arkadaslar.

Mesajlariniz icin sizlere Tesekkür ederim.

Gercekdende bu Formanin kiymetini bilen ve ona sImsikI sarilan Futbolcularimizin sayisi cok ama cok az. Bu Forma icin canini veren Renkdaslarimizi unutmadik, unutmuyacagiz.

Trabzonsporu ugruna kar kis demeden, her zaman yanina giden ve ona Destek olan Renkdaslarimizdan Allah razi olsun.
Adana macina giden Onur isminde bir Kardesim Mac Topiginde Havaalaninda suratimiza bakmadilar demis.
Isde geldigimiz Nokta budur Renkdaslarim.

Babam Mac günü calisdiginda hep beni arardi. Öyle bir heyecanlanirdiki, neredeyse her 5 Dakikada arardi.

Bir Mac (rakibi hatirlamiyorum) 1 - 0 yenik götürüyoruz. Dakika olmus 70 - 75 arasi. Babam artik neredeyse dakika basi ariyor.
Macin bitimine 4 - 5 dakika kala beni aradiginda ona Skorun maalesef 2 - 0 oldugunu söylüyorum. Babam kizip kapatiyor.

Aradan 3 - 4 Dakika gecmiyor yine ariyor ve Usaklarim Maci cevirdilermi diye soruyor. Onun Usaklari olsa cevirirdiler ama bu Usaklar o Usaklar degil.
Isde Babam öyle tanimis öyle sevmisdi Trabzonsporunu. Son dakikaya kadar TARAFTARI icin savasan ve Pes etmeyen Trabzonspor. Paranin degil, Formanin önemli oldugu zamanlar gecdi maalesef.

Simdi Ersun Hocamdan istedigim Parayi degil Formayi seven Gencleri oynatmasi. Varsin Trabzonsporum her sene 5. olsun ama sahada dimdik ayakta dursun ve Rakipleri daima ondan korksun!

Keleşoğlu
10.01.2008, 14:44
İnsallah cocuklarımızında bizim arkamızdan keske bunları sende gorseydin babam diyecegi gunler gelir

Filika
10.01.2008, 15:35
Allah rahmet eylesin :(

Insallah, yakin zamanda "Baba keske sen de görebilseydin" diyeceginiz yazilari yazdiracak durumlara geliriz.

lazooo28
10.01.2008, 16:25
Allah rahmet eylesin abi :(

Mustafa K. Demirbaş
10.01.2008, 16:29
tuylerım dıken dıken oldu ıster ınanın ıster ınanmayın gozlerımden yas akıyo su an allah amcamıza rahmet eylesın mekanını cennet eylesın

RealOttoman
10.01.2008, 16:30
ALLAH rahmet eylesin güzel kardeşim...İnşallah eski günlere döneceğiz...!

Ali Yerlikaya
10.01.2008, 16:35
Allah rahmet eglesin insallah bizde ilerde Trabzonsporumuzu iyi hatirliyacagimiz bi takim kurulur.
Baris gibi 10 tane daha oyuncu olsa bu mümkün ama yönetimle anca bu kadar.

28TS61
10.01.2008, 16:50
allah rahme eylsin, mekani cennet olsun

yazdiklarini tesislerin, stadin girisine, soyunma odasinin kapilarina ve sahaya girerken asilmaliki yazdiklarini okuyup anlasinlar trabzpnsporlugu

tonyali_61
10.01.2008, 17:15
Allah rahmet eylesin. Bide kulübün başındakiler bu kadar sevse, saysa biz bu halde olmayız.

Erdal
11.01.2008, 13:30
Trabzonspor bir marş olmaktan çıkıp yürek dağlayan bir türkü olmaya doğru gidiyor her geçen gün .... marş dinlerken heyecanlanırsınız ,bizim türkülerimizi ise yürek yakar göz sulandırır ...Artık ne zaman bir geçmiş zaman hikayesi okusam trabzonsporla ilgili neşet ertaştan ağır bir bozlak dinlemiş gibi hisseidyorum kendimi , Farkındamısınız giderek hareketli den ziyade ağır ve yürek yaralayan karadeniz türküleri sevilir oldu ...Yazmayın böyle şeyler arkadaşlar ...yoruluyoruz ..kalbimiz yoruluyor ..Babana ,babama tüm olmüşlerimize rahmet olsun ...

hüseyin1975
11.01.2008, 14:06
Niyetim sizleri yormak degildi, üzmek degildi. Sizleri üzdüysem özür dilerim.
Belki buraya Futbolcu kardeslerimizde ugruyordur ve eger böyle yazilari okurlarsa, Trabzonsporumuzun ne kadar sevildigini anlarlar diye düsündüm. Ayrica o gün rahatlamaya ihtiyacim vardi.

Babami Beyin Tümöründen kaybettik. Cok sükür Allahima teshisi konuldukdan sonra cok uzun aci cekmedi. Allah onu tez zamanda ve Doktorlarin demesine göre cok güzel bir sekilde yanina aldi.

Babamin Tümörü sag ön taraftaydi. Yani Hafiza Bölümündeydi. Tümörün etkisi ile bircok seyi hatirlamiyordu. Hatirladigi zaman ise cok kisa süreli oluyordu.

Ona Trabzonsporundan bahsettigimde sözlü olarak cok fazla tepki veremiyordu ama gözlerindeki pirilti ile, yüzündeki tebessüm ile durumu cok iyi ifade edebiliyordu.

Evet o Hastaliginda dahi Trabzonsporunu hatirliyor ve seviyordu. Son saniyesine kadar.

Isde Arkadaslar Trabzonspor Sevgisi bu. Bizlerin icindeki Sevgi bu.

Keske bunu Futbolcu Kardeslerimizde anlasalar, bilseler....

Cem Balcı
11.01.2008, 15:09
Allah gani gani rahmet eylesin.diyecek söz bulamıyorum...

Kaan
11.01.2008, 15:17
Duygulandım... :( Diyecek başka bişey bulamıyorum...

...Yorumsuz...

Onur
11.01.2008, 15:22
Hüseyin abi yazın için çok teşekkürler. VE bir kez daha başın sağolsun.

Keşke bir imkanımız olsa da bu yazıyı şuan Trabzonspor çatısı altındaki başkanından, malzemecisine kadar okutabilsek...

Murat'
11.01.2008, 15:28
Söyleyecek söz bulamıyorum..

oguzkoc
12.01.2008, 13:53
allah senden razı olsun hüseyin abi.. böylesine duygularla beni de anlattın mesajında.. senden yaklaşık 3 hafta önce bende babamı kaybetmiştim ve ozamanlar senin baban rahatsızdı. benim vefat haberimin ardından 3 hafta sonra senin rahmetlinin haberini aldık ve ogünden bugüne 1 sene geçtii... zaman çok çabuk geçiyor hüseyin abi. ama keşke babam burda olsaydıda trabzonsporun acını gene evimizdeki koltukta çekseydik birlikte. muhtemelen adanademirspor maçında elindeki çay bardağını fırlatacaktı gene.. küfredecekti.. nuri albayrağa sövecekti.. keşke onlar burda olsalardıda trabzonspor sevdasını en yakın hissetiğim adamla doya doya yaşasaydım.

hüseyin1975
12.01.2008, 15:18
allah senden razı olsun hüseyin abi.. böylesine duygularla beni de anlattın mesajında.. senden yaklaşık 3 hafta önce bende babamı kaybetmiştim ve ozamanlar senin baban rahatsızdı. benim vefat haberimin ardından 3 hafta sonra senin rahmetlinin haberini aldık ve ogünden bugüne 1 sene geçtii... zaman çok çabuk geçiyor hüseyin abi. ama keşke babam burda olsaydıda trabzonsporun acını gene evimizdeki koltukta çekseydik birlikte. muhtemelen adanademirspor maçında elindeki çay bardağını fırlatacaktı gene.. küfredecekti.. nuri albayrağa sövecekti.. keşke onlar burda olsalardıda trabzonspor sevdasını en yakın hissetiğim adamla doya doya yaşasaydım.

Allah rahmet eylesin.

Insallah bir Gün Cennet'den sevdikleri Trabzonspolarinin iyi Günlerini görürler.

Bluefire
12.01.2008, 15:27
Allah rahmet eylesin mekanı Cennet olsun....çok Duygulandım. Tekrar Başın Sağolsun.

A.Gökhan AKIN
12.01.2008, 21:20
Çok duyugulandım,çok doldum bu kadra kötü günler yaşadığımız bir ortamda hiç okumamalıydım bu yazıyı Allah mekanını cennet kabirini nur eylesin inşallah

Muhammet
12.01.2008, 21:28
diyecek söz bulamıyorum

jefferson61sefa
12.01.2008, 22:11
Sen beni ağlattın bu yazıyla allah seni güldürsün babanın mekanını cennet eylesin...

Cafer Bulur
12.01.2008, 22:52
Allah rahmet eylesin.mekani cennet olsun.geride kalanlariniza Allah hayirli ve uzun ömürler nasip eylesin.bize de birgün trabzonsporumuzun sampiyonlugunu görmeyi.

Terzioğlu
13.01.2008, 01:21
Ne denilebilirki. Allah rahmet eylesin. Gercekten duygulandirdin beni abi. Cok güzel bir yazi!

Egemen
13.01.2008, 01:30
hüseyin abim başın sağolsun.. Allah sabırlar versin..

ancak celaleddinin gidişini görseydi keşke emicem..