PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onur Recep Kıvrak

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87

Mehmet Fatih Yavuz
02.01.2019, 03:04
Hocam bir kere o maçta 1. gol haricinde hiçbir golde hatası yok, hepsi yenir o gollerin.
Şota-Hurma olayı çok farklı. Onur o kadar hatalı olsaydı benim tanıdığım iho kovardı zaten, bir futbolcuya boyun eğecek biri değil kendisi. Formayı yere bırakma olayında kale arkasından atlayan taraftarları engellediği için karısına kızına edilen küfürleri hepimiz biliyoruz zaten, taraftarla ilişkisi muhteşem olan her futbolcu orda o duygusal tepkiyi verirdi. En son havaalanındaki karşılıklı küfürleşme olayı da benzer bir durum, zaten bir iki gün sonra gidip o taraftarla barışmıştı. Onur bence hala duygusal davranıyor, bir kalemde silinmeyi kabullenemiyor, yönetim o parayı vermese bile Onur’un zorluk çıkaracağını düşünmüyorum. Eninde sonunda gereken fedakarlığı yapacağını umuyorum. Formunun 2-3 senedir düşüşte olduğuna kesinlikle katılıyorum ama öyle üç kuruşluk kaleci değil gibi yorumlar abartı bence biraz.

İHO bunu açıkladı zaten başkanlığı bıraktından sonra.
En büyük hatam Onur'u göndermemekti diye.

Şota -Hurma olayında Onur haklı haksız tartışmam bakın.
Ast olarak söyleneni yapacak. Haklı olsa da yapacak. Yapmazsa gidecek.
Onu değil, üstündekileri değiştirirseniz o andan itibaren orası sirk olur.

Oldu da zaten.

Mehmet Fatih Yavuz
02.01.2019, 03:07
https://onedio.com/haber/haciosmanoglu-onur-u-satmadigim-icin-pismanim-639616

Asbaşkanın ısrarına rağmen gereken cezayı vermediler.

Bu Trabzonspor için ayakların baş olma döneminin başlangıcıdır.

Ondan sonra Onur'un sirki olduk işte.

Onur Akyüz
02.01.2019, 03:29
Onur malatya maçının devre arası değil o maçtan önceki gece otelde ne yaptıysa yaptı. Kadro dışı sebebi budur. Devre arası öyle bi şey yapsaydı ikinci yarıya çıkamazdı, zaten ikinci yarı sahada olması bana çok mantıksız gelmişti, o zaman da yazmıştım.

Bu olayı çok dramatize etmeye, çok romantizm katmaya gerek yok( bunu onur’u en çok savunanlardan biri olarak söylüyorum). Onur’un sessizliğinden ve kampa çağrılmayanlardan ve tabi ki Burak efendinin olayından da vaziyet ortaya çıkmaktadır.

Yusuf bugün peş peşe doğum günü mesajları yayınladı. Orada yılların kaptanı(en azından bir jest olarak) için ufak bir mesaj yayınlayabilirdi kimse de bi şey demezdi bana kalırsa. Hadi yerliler çekindi diyelim yabancılardan bir tanesi bile bugüne kadar en ufak bir mesaj yayınlamadı Onur için. Demek ki takım kaptanlığı veya sevgi anlamında pek yer edinememiş.

Benim açımdan sonu hayal kırıklığıyla biten bir hikayedir Onur Kıvrak hikayesi. Keşke düzgün yönetilebilmiş bir kulüp olabilseydik de(2013-2018 arası) Onur sınırlarını ve yerini, en önemlisi de takım kaptanı olmanın önemini ve sorumluluklarını bilebilseydi.

Kaleciliğini asla tartışmam, son 2-3 senesinde formsuz ve mental olarak problemli olsa da benim izlediğim en iyi kalecilerden biridir. Ancak kendisine gösterilen sonsuz sevgi ve hürmetin karşılığını böyle vermemeliydi.

Neyse.

Mehmet BAŞ
02.01.2019, 09:55
Kaleciliğini asla tartışmam, son 2-3 senesinde formsuz ve mental olarak problemli olsa da benim izlediğim en iyi kalecilerden biridir. Ancak kendisine gösterilen sonsuz sevgi ve hürmetin karşılığını böyle vermemeliydi.Neyse.

Böyle söyleme hocam. Baksana linç ekibi adamı ''Kova'' yaptı. Sizi de linç etmesinler...
Tüm kariyerinde 2-3 sezon dışında başka bir numarası yokmuş! Herhalde bu arkadaşlar onca sene başka adamı izledi.
Ben de sizinle aynı fikirdeyim. Onur'un kalecilik yeteneğini tartışmak abesle iştigaldir. İzlediğim en iyi kalecilerdendir.
Yaşadığı ağır sakatlıklar sonrasında eski formunu kaybetmiştir. Aynı performansa ulaşamamıştır.
Ama her ne olursa olsun bu hikaye keşke böyle bitmeseydi diyorum.

Mehmet BAŞ
02.01.2019, 10:06
6 sene biraz abartılı. Ama son 4 senedir bir işe yaradığı yok. 2015-2019 aralığı yani.
Hiçbir ekstra kalecilik özelliği kalmamasına rağmen inanılmaz pahalı, aynı zamanda huzur bozucu bir adam. Akıllanması gereken sizsiniz. Bu tiplerin kafamıza s.çmasının sebebi de sizsiniz. Sizin yüzünüzden herkesi parmaklarında oynatacak cüreti buldu bu cahil şarlatanlar. Akıllanacağınıza akıl veriyorsunuz. Adamlar kovulduğundan beri takımdaki toparlanma bile akıllanmanıza yetmediyse, sizin için umut kesilmiş demektir.

not:İnsanları sizin gibi taraftar gitse daha iyi diye ötelediğinde duyacağın laf, Onur'un gittiği takımla devam et olur.Boş lakırdı yapmamak lazım.

Bu muhabbette birilerine bir akıl lazım. Haklısınız. Ama o akıl bence size lazım. :o
Onur'a olan nefretinizin ne boyutta olduğu yazdığınız her mesajda ortalığa saçılıyor. Herkes görüyor.
Lütfen bana cevap olarak bundan sonra yazmayın. Çamur gibi her tarafa sıçrıyorsunuz benden uzak durun.
Sizinle didişerek zamanımı geçirmek istemiyorum. Hadi başka kapıya beyefendi...
Buradan sana ekmek çıkmaz!

omondoles
02.01.2019, 10:11
Bu da yeni moda oldu, Onur gidince takım düzelmiş.
Tamam Burak gidince takım düzeldi fikrini anlarım ve katılırım. Kendine oynadı, sürekli ofsaytta kaldı, her topu ezdi vesaire.

Onur ne yaptı?
Abdülkadire Yusuf’a gidip “bana pas atın” mı dedi?
Burak kadro dışı kalıp, Onur devam etseydi 5 maçta 4 galibiyet alamayacak mıydık?
Onurun takım oyununa ne gibi bir etkisi vardı?

Galibiyet yeminine katılmayıp takımın huzurunu kaçırırdı gibi şeyler söylemeyin sakın çünkü onu yaptığını iddia ettiğiniz maçta takım çok iyi top oynanmıştı.

Katılmıyorum. Onur hem kötü kaleciliği ile takım oyununa negatif katkı yapmıştır. Hemde kaptanlığı ile (dayılık yapma vs)

Yiğit SARI
02.01.2019, 11:24
Katılmıyorum. Onur hem kötü kaleciliği ile takım oyununa negatif katkı yapmıştır. Hemde kaptanlığı ile (dayılık yapma vs)

Katılıyorum.

Faik Yılmaz
02.01.2019, 11:39
Herkes bütün mağlubiyetleri Onur ve Burak'a bağlıyor ya.....

Bakalım Onur ve Buraksız yenildiğimizde ne olacak çok merak ediyorum doğrusu.....

Uğur KÜÇÜK
02.01.2019, 11:43

Bakalım Onur ve Buraksız yenildiğimizde ne olacak çok merak ediyorum doğrusu.....Yenilmeyen bir takim mi var dünya futbol kulupleri icinde.
Sunu anlamamakta neden israr ediyorsunuz.
Onur ve Burak kendini bu kulubun üstünde görüyordu ve hicbir futbolcumuz ile iyi iliskileri yoktu.
Dun Onur denen kovanin dogum gunuydu.
1 tane bile yerli, yabanci futbolcu dogum gününu neden kutlamadi sosyal medyadan.
Hadi yerli oyuncular taraftar baskisindan korktu.
Neden bir tane bile yabanci oyuncu kutlamadi peki ?

Bu sorunun cevabi görmek isteyene basit..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Faik Yılmaz
02.01.2019, 11:48
Yenilmeyen bir takim mi var dünya futbol kulupleri icinde.
Sunu anlamamakta neden israr ediyorsunuz.
Onur ve Burak kendini bu kulubun üstünde görüyordu ve hicbir futbolcumuz ile iyi iliskileri yoktu.
Dun Onur denen kovanin dogum gunuydu.
1 tane bile yerli, yabanci futbolcu dogum gününu neden kutlamadi sosyal medyadan.
Hadi yerli oyuncular taraftar baskisindan korktu.
Neden bir tane bile yabanci oyuncu kutlamadi peki ?

Bu sorunun cevabi görmek isteyene basit..

Egosuz yıldız mı var Allah aşkına.....? ( Cardozo var bir tek tanıdığım )

Her şey iyi gidiyorken suçu Onur'a Burak'a atıp kurtulmak işin en kolayı.....

Basit bir soru sorayım... Madem Onurla Buraktı bu takımın asıl sorunu Esteban neden gitti.... ? Üstelik Onur gitmişken gitti.... Demekki başka sorunlarımızda var....

Neyse hep birlikte göreceğiz ve yaşayacağız bu takımın SADECE sorunu Onur ve Burak mı idi?

BERBATOV61
02.01.2019, 11:49

Bakalım Onur ve Buraksız yenildiğimizde ne olacak çok merak ediyorum doğrusu.....

bayadır bekliyorsunuz herhalde onur ve buraksız yenilmemizi ? Hele bir de kaleci hatası olursa ne güzel olur dimi ?

Mehmet Cihan Kocaman
02.01.2019, 11:58
Zaten ben anlamıyorum sizin zihniyetinizi.
Malatya maçında Onur ne yaptı?
İkinci golü Türkiye’de kurtarabilecek kaleci yok, üçüncü golde top barajdaki oyuncu eğildiği için tam köşeye gidiyor ve Onur son anda görüyor topu, dördüncü golde Boutaib bomboş kafayı vuruyor. Bütün gollerde Onazi, Toure, Hosseini, Olcay hatalıyken siz o maçın faturasını Onur’a çıkardınız ve adama hain bile dediniz. Hadi ordan be, utanmazlar. Şu kulübe emek veren herkese hain damgası vurdunuz yeter artık.

Faik Yılmaz
bayadır bekliyorsunuz herhalde onur ve buraksız yenilmemizi ? Hele bir de kaleci hatası olursa ne güzel olur dimi ?

Evet evet aslında fenerbahçe kongre üyesiyim ben.....

Yeryüzünde Bir tek sizsiniz büyük Trabzonsporlu da zaten.....

Oldu mu?

Beşiktaş maçının 2.golünde kaleci hatası var zaten...... Ha sizin gibi Büyük Trabzonsporlular sadece görmek istediklerini gördüklerinden bunu pek gör(e)mezler..... Merak etmeyin ben hemen Uğurcanı sizin gibi hain ilan edecek değilim bunun için.... Beşerdir olur.....

Uğur KÜÇÜK
Egosuz yıldız mı var Allah aşkına.....? ( Cardozo var bir tek tanıdığım )

Her şey iyi gidiyorken suçu Onur'a Burak'a atıp kurtulmak işin en kolayı.....

Basit bir soru sorayım... Madem Onurla Buraktı bu takımın asıl sorunu Esteban neden gitti.... ? Üstelik Onur gitmişken gitti.... Demekki başka sorunlarımızda var....

Neyse hep birlikte göreceğiz ve yaşayacağız bu takımın SADECE sorunu Onur ve Burak mı idi?Maddi sorunlarimizin oldugu su goturmez bir gerçek.
Oyunculara net sekilde odemeler gec yapiliyor.
Hatta Kucka, Esteban gibi oynamayan adamlara odemeler de yapilmiyor.
Esteban, Onur gidince as kaleci olacagini dusundu ve hoca da Ugurcan'a formayi verince, odemeleri de bahane ederek oynayabilecegi bir kulube gitti.
Cunku bundan 2 ay once baskan acikladi.
Perreira ve Esteban 6 aydir para almamasina rağmen, birkez olsun bizi Fifa'ya sikayet etmedi diye.

Bu maddi sorunlar da sadece bizde yok.
Tum kuluplerde var.
Trabzonsporda bugune kadar da kimsenin parasi kalmadi.
Onur ve Burak'in durumu, para bitti ask bitti durumudur.
2011 - 2014 yillari arasi Onur iyi bir kaleci olabilir ama asla bir yildiz isim olmadi.
Burak evet iyi golcudur ama o da asla tam anlamiyla bir yildiz değildir.

Uzun lafin kisasi, bu oyunculara sezon basi yonetim üstüne basa basa soyledi. Biz bu ucretleri odeyemeyiz diye. Para alamayinca da, kendilerini kulubun sahibi pozisyonunda görmeleri sonlarini getirdi.

Gecen sene Riza capsizina sozlerini geciriyorlardi. Bir macta Mustafa Akbas yerine Ugur'u oyuna aldirttan da bunlardi.
Kadroyu hocanin eline veren, istedigi adamlari oynattiran da bunlardi.
Riza capsizinin eline ilk 11'i yazip veren de bunlardi.
Bu ikiliyi savunmak icin Trabzonsporu sevmemek lazim benim nazarimda.
Ben Trabzonsporu bu ikiliden daha cok seviyorum.

At kosturacak bir ciftlik bulsunlar kendilerine.
Ve yollari acik olsun.

Adem Erdoğan
02.01.2019, 12:04
İmzam ve avatarımdan anlaşılacağı üzere Onur'u severim, fakat gider bu takımı zor bir duruma düşürecek hamlelere girişirse o sevgi misliyle nefrete dönüşür.

Abdullah Ercan örneği var mesela; en son hatırladığım çocuklarının okul taksitlerini ödeyemediğiydi, halbuki fenere iyi bir paraya gitmişti. Para, şöhret bunlar geçici şeyler bugün var yarın yok.

Kendi bileceği iş; ya ömrünün sonuna kadar unutulmazlar arasına girer, ya da çapulcunun teki olarak hayatına devam eder.

Mehmet Cihan Kocaman
02.01.2019, 12:07
Neymiş Abdülkadir ve Yusuf Onur’un Doğum gününü sosyal medyadan kutlamamış çünkü Onuru sevmiyorlarmış kaptan olarak görmüyorlarmış. Bu çocuklar bizden biri, bu taraftarı çok iyi tanıyorlar ve çok akıllılar. Onur’un Doğum gününü kutlayan bir paylaşım yapsalar taraftarın ağızlarına edeceğini, hakaretler küfürler yağdıracağını ve hatta yönetimden bile fırça yiyeceklerini çok iyi biliyorlar.

İlker Yazıcıoğlu
02.01.2019, 12:21
Hay Onur'a da , Burak'a da...

Yeter yahu, kapandı bitti artık...

Niye yoruyorsunuz kendinizi, birbirinizi...

Hadi çıkın gidin Transfer başlığına, orada takılın:)

https://forum.bordomavi.net/showthread.php/55806-Transfer-Dosyas%FD-14?p=1921016150#post1921016150

Mehmet Fatih Yavuz
02.01.2019, 12:56
Bu muhabbette birilerine bir akıl lazım. Haklısınız. Ama o akıl bence size lazım. :o
Onur'a olan nefretinizin ne boyutta olduğu yazdığınız her mesajda ortalığa saçılıyor. Herkes görüyor.
Lütfen bana cevap olarak bundan sonra yazmayın. Çamur gibi her tarafa sıçrıyorsunuz benden uzak durun.
Sizinle didişerek zamanımı geçirmek istemiyorum. Hadi başka kapıya beyefendi...
Buradan sana ekmek çıkmaz!

Yazmak ve cevap almak istemiyorsanız cenenizi kapatırsanız.
Böylece cevap duymak zorunda kalmasının
Hem her halta cevap vermeye kalkacaksın, insanları "siz takımdan uzaklaşsanız iyi olur gibi laflarla ötelemeye kalkacaksın, çamur mamur diye boyunun üzerinde bogureceksin, sonra cevap gelince , bana yazma.

Hadi ordan.

Olmadan görülmez anlarım. Adam kafamıza etmiş, bu kadar herzenin userine hala laf yetiştirip bir de cevap almaktan şikayet ediyor..
Hadi ordan.

Sevda takıma olur. Renklere olur.
Futbolculara değil.

Futbolcuların kafamıza etmesine sebep olan bu anlamsız adanmışlığınızla (her takımda var bundan) yönetimlerin de , hocaların da en büyük takozusunuz.

Ayrıca her türlü sorgularim kaleciliğinin.

3 temel kalecilik özelliğinden ikisini damla kadar barındırmayan bir kalecinin üst düzey olduğunu ancak biat kafası iddia eder.
Bu yüzden sağdı bizi yıllarca. Bu kafalar ile yarın başka bir oyuncu emer kanımızı.

Tekrar söylüyorum, cevap almak istemeyen yazmaz.
Her yazana her cevabı veririm, icazet, izin almaya niyetim de yok.
Açık bir platformda fikir belirtecekseniz karşılığı almayı peşinen göze almışsınız demektir.

Onur Akyüz
02.01.2019, 13:27
Böyle söyleme hocam. Baksana linç ekibi adamı ''Kova'' yaptı. Sizi de linç etmesinler...
Tüm kariyerinde 2-3 sezon dışında başka bir numarası yokmuş! Herhalde bu arkadaşlar onca sene başka adamı izledi.
Ben de sizinle aynı fikirdeyim. Onur'un kalecilik yeteneğini tartışmak abesle iştigaldir. İzlediğim en iyi kalecilerdendir.
Yaşadığı ağır sakatlıklar sonrasında eski formunu kaybetmiştir. Aynı performansa ulaşamamıştır.
Ama her ne olursa olsun bu hikaye keşke böyle bitmeseydi diyorum.
Onur için en büyük problem taraftarla olan bağının kopması oldu. Bir de sıkça yediği hatalı frikik golleri.

Yoksa tüm kariyeri boyunca maç başına 1,04 gol ve %40 ‘clean sheet’ oranına sahip hiçbir kaleci için kötü kaleci diyemezsiniz. İyi kaleci dersiniz. Hatta takımın ligde 5.lik, 6.lık, 9.luk ve 12.lik aldığını düşündüğümüz zaman bu oranların ne kadar iyi olduğunu farkediyoruz.

Tabi herkes istediği yorumu yapabilir, bu saatten sonra iyi kaleci-kötü kaleci konuşmaya aslında gerek yok.

Faik Yılmaz
02.01.2019, 13:35
Onur 'u linç edebilmek için Esteban güzellemeleri yapanları da unutmadım.....

Karakter olarakta , kalecilik olarakta çok iyi idi , evliya gibi bir adamdı Esteban Efendi.....

Kaleciliğini Sivas Belediye karşısında gördük..... Adamlığını da Trabzonspor kendisine en çok ihtiyacı olduğu zamanda bırakıp kaçarken gördük bu göbekli arkadaşın....

Mehmet Fatih Yavuz
02.01.2019, 13:57
Esteban 10 kere adamdır.
Hiç ben Trabzonspor taraftariyim, bileğimi kessen bordo mavi akar tadında popülizm yaptığını duymadım.
Ayrıca çok daha az maliyetlidir.

5 sene yedek bekleyip kale kendine değil başkasına verilince önündeki horoz kesildikten sonra, ayrıca yerine kaleye geçen adam iyi performans verince gitti.

Takımın kendine ihtiyaç duymadığı ortaya çıkınca gitti.
Takımın ihtiyacı varken değil.

Ayrıca hemen takım bulmuş.

Sevsen de böyle sevmesen de.

BERBATOV61
02.01.2019, 14:50
Evet evet aslında fenerbahçe kongre üyesiyim ben.....

Yeryüzünde Bir tek sizsiniz büyük Trabzonsporlu da zaten.....

Oldu mu?

Beşiktaş maçının 2.golünde kaleci hatası var zaten...... Ha sizin gibi Büyük Trabzonsporlular sadece görmek istediklerini gördüklerinden bunu pek gör(e)mezler..... Merak etmeyin ben hemen Uğurcanı sizin gibi hain ilan edecek değilim bunun için.... Beşerdir olur.....
keşke imkan olsada burak ve onurun kongre üyesi olsanız zira siz Trabzonsüypor çıkarlarını değil iki tane topçuyu düşnüyorsunuz.

yasinylmz
02.01.2019, 15:54

Mağlubiyeti değil değişen takım oyununu bu iki oyuncuya bağlıyoruz. Onur ve Burak'tan sonra oynadığımız oyun ve bu oyununun gelişimi konusunda aşama kaydettiğimiz ortada.
Mesela Burak yüzünden kesik yiyen Nwakame yi tekrar kazandığımız ortada. Her takım mağlup olabilir ama kaybederken bile kendi oyunumuzu oynayarak kaybedeceğiz en azında ortaya bir oyun tarzı koyarak.

Faik Yılmaz
02.01.2019, 16:37
Onur hatalı gol yer ortalığı velveleye verirsiniz.....

Aynı golleri Esteban yer gıkınız çıkmaz,
Uğurcan Beşiktaş maçında yer ses duyulmaz.....

Burak penaltı kaçırır herkes hakaret eder.....
Rodallega kaçırır ses yok.....
Burak gol kaçırır hakaret, Rodallega daha netini kaçırır tık yok....

Hain dersiniz, maç satıyor dersiniz , virüs dersiniz.....

Sonra 1 yıldır parasını alamayan adam parasını ister yine hakaret edersiniz.....

Güzel paraya satabileceğimiz oyunculara çok afedersiniz ölmüş eşşek muamalesi yapıp bedavaya gitmelerine neden olduktan sonra birde benim Trabzonsporluluğumu bile sorgulayan arkadaşlar var....

Burak bedava satılınca hemde Beşiktaşa bundan Trabzonspor nasıl bir fayda sağlayacak Trabzonspor söylermisiniz....

Her oyuncu gelebilir , gidebilir....

Ama takıma uygun şekilde , en az zarar edecek şekilde....

Sizin kırıp dökmeleriniz , hakaretleriniz ancak Fikret Orman'a yarar.....

Böyle objektif(!) olmaya devam edin siz.....

Böyle takım yararına hakaret etmeye devam edin....

Bu mantık ile daha çook şampiyonluklar yaşarız biz.....

Arda'
02.01.2019, 16:50
Yav adamin kadro dişi kalma sebebi performans değil bunu hala bunu anlamayanlar var (ki performansi da berbat). Bu takimin hocasinin karari bu adamin kadro dişi kalmasidir. Hocaya azicik saygisi olan adam bu adamin kadro dişi kalmasini sorgulamasin mümkünse yav.

Mehmet Fatih Yavuz
02.01.2019, 17:05
Çok basarilar gördük ya arkadaşların hükümranlığı altında, yarın şampiyon olamazsak laf etmeye bahane arıyor adamlar...
Rahat etti takım, ekonomik kısmını bir şekilde atlatırız.

Önemli olan sistemi kurmak
Bu şark kurnazlarinin yarın da takıma musallat olmayacağı, olamayacağı şekilde düzeni kurmak.

Fikret Orman falan tanımam. Benim onceligim bana ne kazandırdığı.
Alınan kararın Beşiktaş için avantajı var yok , o secenegim varsa sorgulanır.

Bu sarlatanlari kovmak dışında seçenek yoktu.
Boşuna kendinizi paralamayın.
Takım anca zincirlerini kırdı.
Yener-yenilir.
Ama asla bu ikisinin olduğu soytarı düzenindeki gibi olmaz.

Togrul
02.01.2019, 17:15
Konu Trabzonsporun çıkarlarıysa eyvallah. Eğer Onur hatalıysa bunun bedelini ödemeli. Fakat Onurla ilgili son yaşananlar dışarıdan hiç iyi görünmüyor. Şu anda sadece Onura karşı peşin hükümlü yaklaşımların pervazlandığı bir ortama tanık olmaktayız. Yok son dört beş senesi çöpmüş, 5 teknik direktör yemiş ... Onur elbet bu takımdan gidecek. Fakat bu şekilde gitmemeli. Haksızlık yapmayalım ki sonra da haksızlıkla karşılaşmayalım. Trabzonspor eğer paranın gücüyle değil onu seven, aidiyyet duygusuyla ona bağlı olan insanlarla başarı elde edecekse son 10 yılını bu klübe vermiş bir futbolcusuyla normal ayrılmalı. Onur her zaman yetenekli kaleciydi. Mükemmel performans gösterdiyi dönemlerle beraber kötü performans gösterdiği dönemler de olmuşdur. Şu an araştırsak her sezonla ilgili Onurun performansıyla ilgili çok sayıda köşe yazarı başlığı bula bilirsiniz. Ve bence bu sezona da iyi başlamıştı. Şu anda Onur madro dışı bırakıldı her şey çözüldü algısı da yanlış. Türk futbolcusunun eğitim düzeyi ile ilgili problemler psikoloji destek ve mentor desteğiyle profesyönel şekilde çözüme kavuşturulamazsa biz bu tip sorunlarla daha çok karşılaşacağız.

redbul
02.01.2019, 17:23
ben burda onur konusunda bir çok kez yazdım onur kalecilik anlamında hiç bir zaman 10 üzerinden 8-9 olmadı hep 5-6 idi yani ortalama bir kaleci idi onur yan toplara çıkmaz ayakları kötü frikikte yer tutamaz ve çizgi kalecisiydi bu 2010 da da aymıydı 2018 de de aynı idi ve onur bir çok hata yaptı şota döneminde kaleye geçmedi bir mersin maçı sonrası şota açıkladı gene bir fenerbahçe maçı sonrası formayı yere bıraktı gitti işte klüp malesef bu krizi yönetemedi olay buralara kadar geldi ben geçen sezon bittiğinde de yazmıştım onura bu sezon başlamadan teşekkür edilip plaket verilip yollar ayrılmalı idi olay hiç buralara kadar gelmeyecekti.

riv riv riv
02.01.2019, 17:47
https://www.youtube.com/watch?v=FVpUUDjvF_Y

Şu videoyu izleyin ve kovadan bir kez daha nefret edin.

Oğuz B.
02.01.2019, 21:32
Onur hala kağıt üzerinde bizim oyuncumuz. Doğum gününü kutlamaması kulübün yanlışıdır. Ha çok önemli mi? Bu konu üzerinden bile çıkarım yapanlar olduğuna göre önemli.

"Esteban, kaç kat fazla adamdır?" konu bir tartışma var ki o da komik. Adamlık ölçer alet yok. Atış serbest. Esteban hemen takım bulmuş. Çok büyük kaleci olduğunu gösterirmiş. Bulduğu takımın yeryüzünde varlığından haberdar olan bir tane futbol izleyicisi var mıydı acaba?

Keza Şota. Şuan hoca olarak çalıştığı ülkeden iki oyuncu bir takım adı bilene ödül var. :)

Onur'un hatalı yediği goller olmuştur. Lakin ortalamaları ortadadır. Onur "kova" ise tarihimizde Şenol Güneş'ten başka kaleci yok. Gerçi ona da "kestane" demek daha zevkli.

Adamın Trabzonspor kariyeri bitti zaten. Ne bitmez nefretmiş arkadaş...

Neyse.

Mehmet Fatih Yavuz
02.01.2019, 21:53
Esteban kırk kere daha adamdır.
Sana laf beğendirmeye niyetim yok.

Kallitesi ölçeğinde değil, daha fazla kazanmak, kedini dokunulmaz kılmak için bizden biri gibi görünmeye çalışmamıştır.

Kafir ile münafık karşılaştırmasında, münafık daha büyük günahkârdır.
Çünkü sahtekârdır.

Şimdi işi sanki din diyanetmiş gibi münafık-kafir benzetmesine takılacak beyinsiz çıkmaz umarım.
Esteban milli takım kaleciliği yaptı defalarca. Senin haberin olsa ne olmasa ne?
Kaldı ki büyük kalecidir yazan da yok.
Kendin çalıp kendin oynama.

Def olup gidene, burada savunma yapanlar susana kadar bu şam şeytanlarına laf söylenecek.
Boşuna laf kapatmaya da çalışmayın.

Oğuz B.
02.01.2019, 22:02
https://karikaturyaa.files.wordpress.com/2011/06/225745_10150174123176342_188147186341_6879557_3656 297_n1.jpg

Adem Akyüz'
02.01.2019, 22:06
Onur hala kağıt üzerinde bizim oyuncumuz. Doğum gününü kutlamaması kulübün yanlışıdır. Ha çok önemli mi? Bu konu üzerinden bile çıkarım yapanlar olduğuna göre önemli.

"Esteban, kaç kat fazla adamdır?" konu bir tartışma var ki o da komik. Adamlık ölçer alet yok. Atış serbest. Esteban hemen takım bulmuş. Çok büyük kaleci olduğunu gösterirmiş. Bulduğu takımın yeryüzünde varlığından haberdar olan bir tane futbol izleyicisi var mıydı acaba?

Keza Şota. Şuan hoca olarak çalıştığı ülkeden iki oyuncu bir takım adı bilene ödül var. :)

Onur'un hatalı yediği goller olmuştur. Lakin ortalamaları ortadadır. Onur "kova" ise tarihimizde Şenol Güneş'ten başka kaleci yok. Gerçi ona da "kestane" demek daha zevkli.

Adamın Trabzonspor kariyeri bitti zaten. Ne bitmez nefretmiş arkadaş...

Neyse.Bence boşuna uğraşıyorsun dostum. Onur'un iyi olduğu dönemlerde bile bitmeyen bu nefret böyle bir zamanda hayatta bitmez.

Mehmet Fatih Yavuz
02.01.2019, 22:06
Birinden kurtardık.
İmzayı attığı anda başlığı da kapanır.
Bir daha kimse adını anmaz merak etmeyin.

Arda'
02.01.2019, 22:47

Üstadın dediklerini tekrar hatırlayalım. Bu video başlığa sabitlensin hatta mümkünse :) Özür borcumuz var Şota reise kendisi Onurdan 1000 kat daha Trabzonsporludur.

Sefaenes
02.01.2019, 23:16
Onur düne kadar destekleyip seviyordum ama Malatya maci ve Tff sikayet etmesi kendini bitirdi. Ya insanda bir utanma olmali bu Takim sen 8 ay sakat ken maasini ödedi formsuz oldugunda seni destekledi ama sen Burak kankinle takimi sikayet ettin. Bak Volkana adam fb icin canini veriyor sen bunu yapamadin susup calissan belki devre arasi affedilirdin ama arkadasin ne ki sen ne olasin. Futbolu biraktiginda Trabzonspor aklina sakin gedirme

Oğuzhan Fidan
03.01.2019, 01:42
2011 de kaldı..o zamanlar başkaydı gerçekten seviyorduk ama sonradan çok değişti ve kendini bitirdi. kafa olarak zaten Trabzonspor u bitirmişti. hiç iyi bir kaleci değildi 5-6 sezondur. karakter olarakta kötüleşti. efsane olmayı değil kestane olmayı seçti. yolu açık olsun..

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 09:51
Mehmet Fatih Yavuz (https://forum.bordomavi.net/member.php/16074-Mehmet-Fatih-Yavuz), sen öyle bir çamursun ki sevmediğin adamın sayfasında sabah akşam takılıyorsun.

Nasıl bir takıntın varsa artık böyle kendini tatmin ediyorsun sanırım.

Merak etme içindeki yangın sönmeyecek. Zira bu kafa bugün Onur'a yarın başkasına takar!

Lütfen çamurunuzla benden uzakta bir yerlerde olun.

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 09:54
Esteban denen adam sözleşmesini tek taraflı feshedip başka bir kulüple iki yıllık sözleşme imzalamış.
İki ay sonra FİFA aracılığı ile tazminatlı şekilde maaşını alacak. Ama nasıl bir nefrettir ki ''Esteban adamdır'' diye yazabiliyorsunuz.
Allah böyle ayarlı kafalardan bizleri ırak tutsun. Nefretten aklını yitirmiş bir cenahın neferi...

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 09:57

Şu videoyu izleyin ve kovadan bir kez daha nefret edin.
Ulan KOVA...

Siz var ya siz kadir kıymet bilmez insanlarsınız.

2011'den sonra performansı ile ayakta kalmış, belki de takımı ligde tutmuş adama ''Kova'' diyecek kadar düşmüşsünüz.

Şu meseleyi kadro dışı meselesi olmaktan çıkarıp performansa bağlayıp eleştirmek sizlerin sığlığından başka bir şey değil.

Biraz aklı olan insan performanstan değil, saha dışından vurur. Zira Onur'u performanstan vurmaya kalkarsanız yamulursunuz.

Ama biliyorum ki sizin derdiniz performans da değil. Sizin derdiniz saçma da olsa eleştirmek.

Eminim ki yarın Yusuf veya Abdülkadir sizlerin anlayışına ters düşse onların da arkasından böyle konuşacaksınız.

Yazık ya...

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 10:01
Onur 'u linç edebilmek için Esteban güzellemeleri yapanları da unutmadım.....

Karakter olarakta , kalecilik olarakta çok iyi idi , evliya gibi bir adamdı Esteban Efendi.....

Kaleciliğini Sivas Belediye karşısında gördük..... Adamlığını da Trabzonspor kendisine en çok ihtiyacı olduğu zamanda bırakıp kaçarken gördük bu göbekli arkadaşın....

Faik Hocam, Onur'a çakmak için Esteban güzellemesi yapmak en hafif tabir ile ruh hastalığıdır. Başka izahı yok.

Mehmet Fatih Yavuz
03.01.2019, 10:03
Esteban 5 kuruş alamaz.
İhtar süresi bitmeden sözleşmesini feshettiği için Trabzonspor Fifa'ya başvurdu. Büyük ihtimalle Trabzonspor 2 seneye tazminat alır.

Adamlık meselesine gelince, Onur ile kıyasla adamdır dedik.
Sebeplerini 40 kere de anlattık, orada yazanları okumaktan aciz isen, ya da okduğunu anlamaktan azade isen boş llakırdı yapma.

Şota meselesinde ne var?
Adam takımla bilinçli olarak maça çıkmadı.
Sakat olmamasına rağmen takımla seyahate bile gelmedi.
Büyük oyuncu tabi.
Şota da dalga geçti morali bozuk diye.
Haklı.
Ve bu şarlatanları değil Şota'yı gönderdik.

Sonra da o kulüpten başarı bekleyeceksin.

Hayatında 3 tane koyunu dahi bir arada gütmeden ney nasıl yönetilir yorum yapmak böyle işte.

alper*
03.01.2019, 10:17
Onur'u haklı bulan, en ufak derecede hak veren bana göre Trabzonsporlu olamaz.

Ha kendine Trabzonsporlu der; ancak asla Trabzonsporlu olamaz.

Faik Yılmaz
03.01.2019, 11:04
Koyun gütme ile insan yönetmeyi aynı tutan anlayışa sahip patron ile yönetilen bir şirkette çalışanların Allah ( c.c. ) yardımcısı olsun.....

İşleri gerçekten çok zor valla.....

Birde Trabzonsporluluk başka birilerinin vereceği bir karar değil gönülden olan bir DUYGUDUR..... Size emin olmanız gereken şey sadece kendi Trabzonsporluluğunuzdur..... Kendi fikrinizdir ama sadece LAFÜGÜZAFTIR....

voldamirin
03.01.2019, 12:41
Eleştiri yaparken karşı tarafın aklına, düşüncesine, aidiyet duygularına laf etmek kimsenin haddi değil. Herkes kendi önüne baksın.

Onur'a gelirsek bedava oynamadı. Kulüp tarihinde gelmiş geçmiş şu ana kadar en çok para kazanan kişidir muhtemelen. Geçmişte ne yaptığı değil geleceğe ne bıraktığı önemlidir. Yediği kaba tükürecek bir kişinin futbolculuğu değil insanlığı sorgulanır. Biz ne kadar Dozer Cemil'leri görmesekte Trabzonspor 'luluğun ne olduğunu onlardan öğrendik.

Bu dakikadan sonra dikiş tutmaz. Onur kendi yoluna, Trabzonspor kendi yoluna bakmalıdır. Kişilere değil kurumlara sevgimiz esastır.

Ufuk
03.01.2019, 12:50
Geçmiş döneme ait 25 milyon alacağı mi var gerçekten?

Jackdaniels
03.01.2019, 12:54

Üstadın dediklerini tekrar hatırlayalım. Bu video başlığa sabitlensin hatta mümkünse :) Özür borcumuz var Şota reise kendisi Onurdan 1000 kat daha Trabzonsporludur.

Şotanın resmi sosyal medya hesabı varsa şunu yükleyip özür dilemek gerek.

Sefa Murat Dokuz
03.01.2019, 12:55
Burak Yılmaz bu klüp için ölürüm dedikten sonra ne haltlar yedi hafızamızda, Burda Onur'u hep başka bir yere koyduk. Berbat perfromanslarını sadece eleştirdik ama hakaretlere boğdurmadık. Onur ne yaptı, para konusunda Trabzonspor'a asla yanlış yapamaz çünkü bu klüp olmasa şu kazandıklarının 10 da 1 ini anca kazanırdı ve kazandıkları kadar performans verdi mi çok tartışılır. Şike sezonunun diyeti ile altığı kontratı ise hiç haketmedi, indirim yapıldı ama o indirimli halini bile kazanan kaleci yok ligde. Şuanki duruşu kendisini nasıl hatırlayacağımızı gösterecek. Bir ilişki nasıl başladığı değil nasıl bittiği ile hatırlanır. İnsanları da başlarken değil biterken tanıyorsun.

Faik Yılmaz
03.01.2019, 13:03
Duyduğunuz bütün dedikodulara yalan mı gerçek mi diye bakmadan inanıp yorum hatta hakaret ediyorsunuz....

Daha dün Burak'ın Abdülkadir'e bağırdığı , küfrettiği hatta tokatladığını okudum......Onun için performansı düşmüş filan....

Oysa Burak'tan tokat yediği idda edilen Abdülkadir bugün Burak'ın yanına gitti..... Herhalde küfür tokat yiye yiye akli melekeleri kaybetti bu uşak....

Ya da birileri yalan konuşuyor sizde bal gibi inanıyorsunuz....

Her duyduğunuza inanmamanızı tavsiye ederim......

Mehmet Fatih Yavuz
03.01.2019, 13:05
Kimsenin dedikodu ile iş yaptığı yok.
Bu ikisi varken takımın oyunu belli, yokken de belli.
Bu ikisi varken takımın maliyeti belli yokken de belli.

Karşılaştırma yapabilecek akıl yeterli.
Dedikodulara ihtiyaç yok.

Ahmet Kara
03.01.2019, 13:32
İstediği parayı frikiklerden yediği gollere saysın.

Adem Akyüz'
03.01.2019, 13:38
Bir kişiye it muamelesi yaparsanız o da gelir size itlik yapar. Niye şaşırıyorsunuz ki?

Ozan Yılmaz
03.01.2019, 13:52
Bir kişiye it muamelesi yaparsanız o da gelir size itlik yapar. Niye şaşırıyorsunuz ki?

fener-volkan?

fincher
03.01.2019, 13:57
Basında çıkan haberler doğruysa ki umarım doğrudur,Onur alacağı olan 25 milyon Tl yi taksitlendirme yapmadan tek seferde istiyormuş.Tebrik ediyorum Onur kardeşim.Önce kulübe ihtar çekerek artık akıllandığını gösterdin,şimdi de pazarlığa yanaşmayarak.30 yaşında dünyanın gerçeklerini gördün,sakın bu duruşunu bozma.İste kardeşim paranı,ödeyemezlerse 2 gün sonra serbest kalırsın,serbest kalınca da hakkın olan parayı almak için hiçbir şeyden geri durma.Sakın kulübün transfer yasağı alacağı falan umurunda olmasın...
Doğru yoldasın,aynen böyle devam kaptan...

Adem Akyüz'
03.01.2019, 14:08
fener-volkan?Onur'a da özür dile dense Onur da özür diler diye düşünüyorum. Volkan'ın şimdiye kadar susması da bugün özür dilemesi de yönetimin bilgisi ve isteğiyle oldu.

Sefa Murat Dokuz
03.01.2019, 14:14
Usta'nın bir başka kazığı da bu. Normal şartlarda 30 Haziran 2018'de biten sözleşmesini. 2.5 mio€ dan 2.25'e düşürüp +2 yıl daha uzattı.
Aralık'ta başkan oldu, 1 ay sonra Ocak'ta Onur'un sözleşmesini uzattı. Topu topu 0.25 m€ senelik indirim karşılığı 2 sene daha çaktı bize kontratı. 2 yıllık indirimden 0.5 mio€ kar elde ederken, 2 yıllık ilave kontrat ile 4.5 m€ yükümlülüğe girdik. Şimdi bu manasız sözleşme uzatmanın bedelini ödüyoruz.
Usta ve Hacıosmanoğlu klübün içine etmiş 2 başkan ve sizi bu taraftar asla affetmeyecek.

Arda'
03.01.2019, 14:18
Basında çıkan haberler doğruysa ki umarım doğrudur,Onur alacağı olan 25 milyon Tl yi taksitlendirme yapmadan tek seferde istiyormuş.Tebrik ediyorum Onur kardeşim.Önce kulübe ihtar çekerek artık akıllandığını gösterdin,şimdi de pazarlığa yanaşmayarak.30 yaşında dünyanın gerçeklerini gördün,sakın bu duruşunu bozma.İste kardeşim paranı,ödeyemezlerse 2 gün sonra serbest kalırsın,serbest kalınca da hakkın olan parayı almak için hiçbir şeyden geri durma.Sakın kulübün transfer yasağı alacağı falan umurunda olmasın...
Sen Trabzonsporlu falan değilsin, bu adam hayatında kazanamayacağı paraları kazandı bu kulüpte haketmediği halde performansı yerlerdeyken. 2 defa çapraz bağları kopmasına rağmen parasını aldı, Trabzonspor efsanesi Şotayı harcadı bak arka sayfada video var izle adamın dediklerini anlamadın sanırım sakat olmadığı halde maça çıkmak istemeyen bi adamı savunuyorsun burada. Ünal Karaman Malatya maçında istifa etti yönetim kabul etmedi, Ünal hocanın devam etmek için şartı Onur ve Burakın kadro dışı kalmasıydı. Bu adamın bi bildiği var ki bunları kadro dışı bırakıyor. Ünal Karaman ve Şota > ROK

Mehmet Fatih Yavuz
03.01.2019, 14:26

Alacağı 25 milyon değil. İleri dönük alacakları ile birlikte 25 milyon.
Yani hakediş dışında hak edilmesi muhtemel alacaklarını da istiyor.

Bugüne kadar zaten para için buradaydı.
Sanki 1 lira fazla veren oldu da Onur reddetti.

Ligin en çok kazanan kalecisiydi.

Sakatliginda bile parasını morali duzelsin diye peşin yatirdilar.

Sanki maddi bir fedakarlık yapmış bu güne kadar da bugün aklı başına gelmiş.

Hadi ordan.. hayde...

omondoles
03.01.2019, 14:38
Siz var ya siz kadir kıymet bilmez insanlarsınız.

2011'den sonra performansı ile ayakta kalmış, belki de takımı ligde tutmuş adama ''Kova'' diyecek kadar düşmüşsünüz.

Onur’u asla hain ilan etmem. Maalesef ülkede hain veya kahrman olmak çok ucuz ama lütfen bırakın bu romantizmi. Onur zamanında iyi kaleciydi, bu takımın maaşlı futbolcusuydu.

Onur, Hurma ile olan olaydan sonra derhal gönderilmeliydi. O zamanda söylemiştim bunu. Onur haklıydı, haksızdı bir tarafa herkes haddini ve yerini bilecek. Futbolcunun yönetici veya hoca gönderdiği sistem bozuk bir sistemdir.

Faik Yılmaz
03.01.2019, 14:50
Ülkede kendisi gibi düşünmeyen herkesi hain ilan etmek moda gibi bir şey oldu zaten.......

Arda'
03.01.2019, 15:04
Ülkede kişilerin yaptığı yanlışları görmeden savunmak, körü körüne bağlanmak daha da büyük moda oldu gibi sanki. Biz buna biatçılık diyoruz halk arasında. Örnek verecek olursak; Onurun morali bozulur maça çıkmaz, "Ama Esteban da yatarak şu paraları kazandı" demek "Ama xxx yol yaptı demekten farklı değil bence" :)

Faik Yılmaz
03.01.2019, 15:27
Abdülkadir 'de hain ilan edilmek üzere........

Sebebi de Burak Yılmaz ile buluşması......

( Bakınız Abdülkadir Başlığı)

Böyle garip bir camia yoktur başka yerde......

voldamirin
03.01.2019, 15:43
Sen Trabzonsporlu falan değilsin, bu adam hayatında kazanamayacağı paraları kazandı bu kulüpte haketmediği halde performansı yerlerdeyken. 2 defa çapraz bağları kopmasına rağmen parasını aldı, Trabzonspor efsanesi Şotayı harcadı bak arka sayfada video var izle adamın dediklerini anlamadın sanırım sakat olmadığı halde maça çıkmak istemeyen bi adamı savunuyorsun burada. Ünal Karaman Malatya maçında istifa etti yönetim kabul etmedi, Ünal hocanın devam etmek için şartı Onur ve Burakın kadro dışı kalmasıydı. Bu adamın bi bildiği var ki bunları kadro dışı bırakıyor. Ünal Karaman ve Şota > ROK

Fincher'in mesajının kinaye dolu olduğunu düşüyorum.

Arda'
03.01.2019, 15:49
Fincher'in mesajının kinaye dolu olduğunu düşüyorum.

Kendisi tuttuğu takımı karşısına alacak kadar Onursporlu gibi görünüyor :)

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 16:00
Onur’u asla hain ilan etmem. Maalesef ülkede hain veya kahrman olmak çok ucuz ama lütfen bırakın bu romantizmi. Onur zamanında iyi kaleciydi, bu takımın maaşlı futbolcusuydu.

Onur, Hurma ile olan olaydan sonra derhal gönderilmeliydi. O zamanda söylemiştim bunu. Onur haklıydı, haksızdı bir tarafa herkes haddini ve yerini bilecek. Futbolcunun yönetici veya hoca gönderdiği sistem bozuk bir sistemdir.

Sayın Omondoles, benim Onur'a hayranlığım yok. Yalnızca bu çocuğa hakaret edilmesini doğru bulmuyorum.
Bu çocuk Trabzonspor forması giyerek başarılı oldu. Ve ''ONUR'' ismini gösterdiği performans ve karakter ile kazandı.
Tüm bunları unutup çocuğa olmadık hakaretler edenlere karşı durmayı bir Trabzonsporlu olarak kendimde hak görüyorum.
Mevcut yönetim Onur ile çalışmak istemiyor. Bu tercih yönetimin en doğal hakkıdır. Zira patron onlar istediklerini yapabilirler.
Ama durumdan vazife çıkarıp geçmişi unutup balık hafızalı olmaya da gerek yok. Benim sözlerim bu balık hafızalı kişileredir.
Yoksa Onur'un eski performansını göstermediğini hepimiz biliyoruz. Maaşının yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz.
Ama bunlar yüzünden kimseyi itin bir tarafına sokmaya gerek yok. Edebimizle yolları ayırmayı bilmek lazım.

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 16:04
Abdülkadir 'de hain ilan edilmek üzere........

Sebebi de Burak Yılmaz ile buluşması......

( Bakınız Abdülkadir Başlığı)

Böyle garip bir camia yoktur başka yerde......

Şurada bir sayfa arkada yazdım. Bugün Onur'u hain ilan edenler yarın Yusuf ve Abdülkadir'i de türlü bahaneler ile afaroz edecekler dedim. Zira bu güruh açık bir şekilde ruh sağlığı sorunu yaşıyor. Bu camia içerisinde çıkan her değeri testere gibi öğütüyorlar! Vakti zamanında Hami, Gökdeniz, Fatih, Yattara arkasından sövenler vardı. Daha düne kadar Ünal Karaman'a saydıranlar vardı. Bunlar böyle arsız tipler işte...

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 16:07
Onur'a da özür dile dense Onur da özür diler diye düşünüyorum. Volkan'ın şimdiye kadar susması da bugün özür dilemesi de yönetimin bilgisi ve isteğiyle oldu.

Adem kardeşim, bizim Onur ve Burak'tan daha büyük sorunlarımız var. Testere gibi herkesi öğütmeye kalkan bir güruh var. Bunların camia içerisinden uzaklaştırılması lazım. Önüne çıkan herkesi hain, paracı ilan ediyorlar. Trabzonspor için esas sorun bu arsız güruhtur.

omondoles
03.01.2019, 16:12
Sayın Omondoles, benim Onur'a hayranlığım yok. Yalnızca bu çocuğa hakaret edilmesini doğru bulmuyorum.
Bu çocuk Trabzonspor forması giyerek başarılı oldu. Ve ''ONUR'' ismini gösterdiği performans ve karakter ile kazandı.
Tüm bunları unutup çocuğa olmadık hakaretler edenlere karşı durmayı bir Trabzonsporlu olarak kendimde hak görüyorum.
Mevcut yönetim Onur ile çalışmak istemiyor. Bu tercih yönetimin en doğal hakkıdır. Zira patron onlar istediklerini yapabilirler.
Ama durumdan vazife çıkarıp geçmişi unutup balık hafızalı olmaya da gerek yok. Benim sözlerim bu balık hafızalı kişileredir.
Yoksa Onur'un eski performansını göstermediğini hepimiz biliyoruz. Maaşının yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz.
Ama bunlar yüzünden kimseyi itin bir tarafına sokmaya gerek yok. Edebimizle yolları ayırmayı bilmek lazım.

Onur’a böyle hakaret edenlerin büyük çoğunluğu zamanında kendisine gereksiz hayranlık besliyordu. Sövmenin, saymanın asıl nedeninin bu olduğunu düşünüyorum.

Ben Onur’u çok eleştirdim ama insanların şimdi yazdıklarına bakıyorum. Hayret ediyorum. Bence asıl sebebi realist düşünemememiz. Oryantalistiz. Gereksiz romantiğiz.

Aynısı şenol güneş için de yapıldı. Hiç bir zaman hocalığını beğenmedim. Biz eleştirirken bize demediklerini bırakmamışlardı ama şimdi bize kızanlar adama ana avrat düz gidiyor. Sebebi nedir bunun? Çünkü götürü hesabı yapıyoruz.
Biz onur kötü kaleci dediğimizde bize cevaben “ama delikanlı, şike için şunu söyledi vs “ söyleyen ile bir şey tartışılmaz. Adam daha elma ile armutu ayırt edemiyor.

matalar
03.01.2019, 16:14
onur özür dilesin de ne için?
malatyadan 5 gol yedi diye mi?
Bence gidişi böyle olmamalı. Bu takımın simge oyuncularından birisiydi Onur.

Mehmet Fatih Yavuz
03.01.2019, 16:14
Adem kardeşim, bizim Onur ve Burak'tan daha büyük sorunlarımız var. Testere gibi herkesi öğütmeye kalkan bir güruh var. Bunların camia içerisinden uzaklaştırılması lazım. Önüne çıkan herkesi hain, paracı ilan ediyorlar. Trabzonspor için esas sorun bu arsız güruhtur.

Kimseyi öğüten yok.
Biz onur ve Burak için teknik eksikliği, fiyat kaliteli dengesizliğini bugün söylemeye baslamadik.
Bunu yeni dillendirmisiz gibi yalandan kelle avcısı rolü bicmeyin kimseye.

Onur ve Burak in takıma verdiği zarar somut olarak da ortaya çıktı mı kovulduktan sonra ortaya çıkan futbol ile?

Yani zararlı bu adamlar.

O vakit uzaklaştırılması gereken bu iki arkadaşımız değil miymiş?

Hangi akla hizmet bu kadar ispata rağmen gitmesini isteyenler uzaklastirilmali imiş?
Kendinizi uzaklaştırin.

Futbolcu fetişistliğiniz yüzünden kulüpler yonetilemez hale geldi.
Tam sen gibi adamlar yüzünden ..

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 16:21
Onur’a böyle hakaret edenlerin büyük çoğunluğu zamanında kendisine gereksiz hayranlık besliyordu. Sövmenin, saymanın asıl nedeninin bu olduğunu düşünüyorum.

Ben Onur’u çok eleştirdim ama insanların şimdi yazdıklarına bakıyorum. Hayret ediyorum. Bence asıl sebebi realist düşünemememiz. Oryantalistiz. Gereksiz romantiğiz.

Aynısı şenol güneş için de yapıldı. Hiç bir zaman hocalığını beğenmedim. Biz eleştirirken bize demediklerini bırakmamışlardı ama şimdi bize kızanlar adama ana avrat düz gidiyor. Sebebi nedir bunun? Çünkü götürü hesabı yapıyoruz.
Biz onur kötü kaleci dediğimizde bize cevaben “ama delikanlı, şike için şunu söyledi vs “ söyleyen ile bir şey tartışılmaz. Adam daha elma ile armutu ayırt edemiyor.

Ben de sizin aksinize Onur'u genel olarak hep sevmişimdir. Hakkında olumsuz yorum yaptığım azdır.
Fakat bu çocuğun iki kere çapraz bağlarının kopması sonrasında kendine gelemediğini de hep yazdım.
Mesela en basitinden sezon başında artık yavaştan Uğurcan'ın kaleyi devralması gerektiğini söyledim.
Elma ile armut meselesinde sizinle aynı fikirdeyim. Performans ve karakter değerlendirmesi farklıdır.
Ama mesele performans olduğunda bayrağı devretme işini teknik ekibin halletmesi gerekiyordu. Yapamadılar.
Tüm bunları söylerken bazı arkadaşların söylediği gibi Onur'un rezil bir performansı olmadığını da eklemem lazım.
Bu arada ben Şenol Güneş'in hocalığını da beğeniyorum. Ama onun da takıntıları ve eksikleri var. Söylemek lazım :o

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 16:23
Mehmet Fatih Yavuz, size cevap vermeyeceğimi ve çamurunuzu başka yerlere sıçratmanız gerektiğini daha önce belirttim. Yazdıklarınız ile ilgilenmiyorum. İyi günler.

Faik Yılmaz
03.01.2019, 16:27
Onur için Burada ,sosyal medyada hain filan yazıyor bir kısım arkadaşlar ya.....

Amacı ne merak ettim......?

Şimdi Onur'a 10 milyondan 25 milyona kadar çıktığı iddia edilen borcumuz var sözleşmeden dolayı..... Takır takır ödemek zorunda olduğumuz para.....

Onur Bmn'den ya da sosyal diğer mecralardan bir kısım insanların kendisine hain dediğini okuyunca " ulen bu taraftar ne güzel hakaret ediyor bana " deyip bu alacağından vazmı geçecek ?

Yoksa parasını bir an önce en acil biçimde almak için mücadele mi edecek?

Yani ne faydası var ? Neye hizmet edecek..... Yönetime yol mu açıyorsunuz , ödemelerde kolaylık mı sağlıyorsunuz..... ?

Merak ettim doğrusu....

Mehmet Fatih Yavuz
03.01.2019, 16:28
Her yazdığına cevap verme hakkım saklıdır.
Oyuncu fetişizmi ile kulüpleri oyuncuların çiftliği haline getiren her türlü yoruma cevap veririm .
Çok şükür Rusya da yılbaşı tatili 12 gün.
Vaktim var.

Cevap vermem de umurunda değil.

Kulüplerin kurumsallaşmasının önündeki en büyük engel futbolcuya dayalı sistemdir.
Bunun da en büyük destekçisi sizler gibi yönetimlere ve hocalara karşı oyuncuları dokunulmaz kılanlar.
Burada yalandan gündem yarattiginizda cevap vereceğim.

Peşinen söyleyeyim.

omondoles
03.01.2019, 16:30
Mehmet Baş , Şenol hoca konusunda yukarıdaki yazdıklarım geçmiş zamana dair idi. Allah var bizdeyken beğenmiyordum ama bursa ve bjk maceralarından sonra türkiye şartlarında iyi bir hoca olduğunu kabul etmek gerekir. Gerçi hâlâ sıfırdan kadro kurma ve büyük maçları oynatamama eksikliği var.

Mehmet Fatih Yavuz
03.01.2019, 16:34
Onur için Burada ,sosyal medyada hain filan yazıyor bir kısım arkadaşlar ya.....

Şimdi Onur'a 10 milyondan 25 milyona kadar çıktığı iddia edilen borcumuz var sözleşmeden dolayı..... Takır takır ödemek zorunda olduğumuz para.....

Onur Bmn'den ya da sosyal diğer mecralardan bir kısım insanların kendisine hain dediğini okuyunca " ulen bu taraftar ne güzel hakaret ediyor bana " deyip bu alacağından vazmı geçecek ?

Yani ne faydası var ? Neye hizmet edecek..... Yönetime yol mu açıyorsunuz , ödemelerde kolaylık mı sağlıyorsunuz..... ?

Merak ettim doğrusu....

Burada kalsaydı zararı daha fazlaydı.
Maddi zararın dışında birde saha içinde alamadığımız puanlarla ek maddi manevi zararı olacaktı.
Tek taraflı değil adamın zararı.

Bu zararın sadece alacağı kısmı yok.
Manevi zararı var, ikisinin yüzünden alamadığımız puanlarla kaybedilen paralar var.

Kısa vade ödeme sıkıntısı yüzünden diğer zararlar feda edilebilseydi yönetim ederdi.

Arda'
03.01.2019, 16:40

Merak ettim doğrusu....

Sizin burada Onur'u savunmanız onu kadro dışı kalıp gönderilmesinden mi kurtaracak peki :)

Full HD
03.01.2019, 17:05
Yazik oluyor yani Onuru severim yalan yok cünkü senelerdir bizim oyuncumuz olarak oynadi,fedakarlik yapti ama son aylarda yasananlar üzücü oldu.Ne gariptir ki biz oyuncularimiz ve efsanelerimiz ile sonunda hep bozusuyoruz.Yattara gibi oyuncuya bile veda maci vermeden cabucak gönderdik fakat o darilmadi ve bizi seviyor.

Hayirlisi

Oğuz ZEYTİN
03.01.2019, 17:09
Forumun en güzel özelliği, geçmişe dönüp eski mesajları okumak. "Onur dünyanın en iyi kalecisi", "inşallah bizde bırakır", "aldığı para hakkıdır", "hakiki öz evlat"... Ohooo, neler sıralanmış...

Nereden nereye? En az Onur kadar hatalıyız. Nasıl aşırı nefret ediyorsak, öyle abartılı da tepeye çıkarıyoruz. Dengeyi bulamadığımız sürece bu duygu geçişlerini yaşayıp üzüleceğiz.

Şahsi düşüncem; Onur iyi kaleciydi, bir dönem ekstra performans gösterdi. Efsane olabilir miydi? Belki evet. Ancak en iyi zamanında bile kaptanlık bandını takacak meziyetlere sahip değildi (Formayı bırakmak ne demek!!!). Ciddi boyutta ameliyatlar geçirdi. Kulüpte 2013'te başlayan disiplinsizlikten o da payını aldı. Ve mutsuz son!

Trabzonspor bu krizden en akıllı ve faydacı şekilde çıkmalı. Önüne bakmalı. Bizler burada kızsak da, kulüp olgun davranmalı. Bunca zaman hizmet etmiş oyuncusunu, Trabzonspor'a yakışır bir şekilde uğurlamalı.

artvints
03.01.2019, 17:11
çok uzatmamak gerekir bu süreci, onur da yıpranmasın artık. sonuçta 10 sene klüpte kalmış. doğru davranmak gerekir.

Gökhan Balcı
03.01.2019, 18:55
Burakla bir tutmuyorum bence de gönderilmesi gerekenlerden biri ama yolu gerçekten bu olmamalıydı. Onur özelinde söylemiyorum ama bizim yolları ayırmak istediğimiz oyuncularla aramızı bu kadar kötü etmemiz bana doğru gelmiyor. Yanlış bir yaklaşım bu. Geçen seneydi sanırım bu adam kalede öyle kala kaldı. Sakatlandı hareket edemedi ama çıkmadı kalesinden. O anı hatırladıkça canı yanıyor insanın. İnsan gibi yedek bıraksak onur sen bundan sonra uğurcana ardaya yardımcı ol desek ne bileyim zaten futbolu bırakmayı düşünen bir adam bunu kabul ederdi bence. Aşırı duygusal bir adam kabul ediyorum ama bizler de sanıldığı kadar rasyonel değiliz bu da unutulmamalı.

Sefa Murat Dokuz
03.01.2019, 19:02
çok uzatmamak gerekir bu süreci, onur da yıpranmasın artık. sonuçta 10 sene klüpte kalmış. doğru davranmak gerekir.

Katılıyorum.
Neden kadro dışı kaldığı ve ne beklendiği kamuoyuna açıklansın. Onur'da gereğini yapsın.

fanatikdevri
03.01.2019, 20:22
Sanki paramız var da keyfine vermiyoruz,taksit yap,zaten kaç senedir hak etmediğin paralara oynuyorsun.Ayıptır ya,futbolcu olmak demek yüzsüz olmak demek mi ya.

Veysel
03.01.2019, 21:56
10 sene hizmet edeyim 1 günde beni hain ilan etsinler. Parayı 1 günde elimde isterim.

En doğru olanı yaptın kaptan

DeAgLeMaNyAq
03.01.2019, 22:00
Onur'un sessizliğini bozması şart. İlla basın toplantısı da gerekmiyor. Kendisine basında en yakın isim Nurgül Günaydın. Çıksın açık açık yönetimin hakkımda söyledikleri doğrudur desin, biz de taraftar olarak gereğini yapalım. Onur kendisine haksızlık yapıldığını düşünebilir fakat bunun faturasını yönetim yerine kulübe kesemez. Kaldı ki geçmiş alacaklarını istemesinde asla bir beis görmüyorum. Lâkin ben hem alacaklarımda erteleme ve taksitlendirme yapmam, hem de sözleşmemi fesh edip gelecek yılın da ücretini alırım diyorsa işte orada kendisini savunacak bir Trabzonspor'lu bulamaz...

Arda'
03.01.2019, 22:07
Onur'un sessizliğini bozması şart. İlla basın toplantısı da gerekmiyor. Kendisine basında en yakın isim Nurgül Günaydın. Çıksın açık açık yönetimin hakkımda söyledikleri doğrudur desin, biz de taraftar olarak gereğini yapalım. Onur kendisine haksızlık yapıldığını düşünebilir fakat bunun faturasını yönetim yerine kulübe kesemez. Kaldı ki geçmiş alacaklarını istemesinde asla bir beis görmüyorum. Lâkin ben hem alacaklarımda erteleme ve taksitlendirme yapmam, hem de sözleşmemi fesh edip gelecek yılın da ücretini alırım diyorsa işte orada kendisini savunacak bir Trabzonspor'lu bulamaz...

Emin ol orada bile kendisini savunan biatçılar olur.

Mert Acar
03.01.2019, 22:09
Resmi açıklama gelmeden inanmak istemiyorum ve önceki dediklerimi tekrarlıyorum.
Fakat eğer bunlar doğruysa Onur sana çok ağır konuşacağım. Sadece ben değil bütün şehir,bütün taraftarlar ve Trabzonspor.. Bütün bunları karşına almayı kabul ediyorsan hadi bakalım hodri meydan.

Mehmet BAŞ
03.01.2019, 22:14
Hala aciklama bekliyorum.

Bu kadar kaypak bi adam degil. Olamaz.

Yarin bir gun cikip konusacak. Meselenin para olmadigini her turlu kolayligi saglayacagini ancak yasananlari haketmedigini, kulubu cok sevdigini vs soyleyecek.

Aksi olamaz.

Biz bu adami kardesimiz, evladimiz gibi sevdik. Bu kadarini yapacak kadar haysiyetsiz bi adam degildir.

Degil mi?

Ben Onur'un Trabzonspor'a ihanet ettiğine inanmıyorum. Kulübü bu şekilde zor durumda bırakacağına da inanmıyorum.

Adamlar Kucka, Burak ve Sosa'nın transfer taksitlerini ödeyemiyorlar. Sosyal medyadaki kalemşörlerine şimdi haber yaptırıyorlar.

Onur parasını istiyor, transfer yasağı alacağız dedirtiyorlar. Pes diyorum! Transfer yasağı alacağız ama Onur yüzünden değil.

Parasını ödeyemedikleri Kucka, Sosa ve Burak yüzünden...

Samet Berber
03.01.2019, 22:45
Bu forumda Onur dan bir şekilde menfaat sağlayanlar var, bunun başka açıklaması olamaz maalesef.

Oğuz B.
03.01.2019, 23:10
Trabzonspor yönetim kurulları bu oyuncu ile 12 yıldır yola devam ediyor.
Trabzonspor teknik heyetleri uzun yıllardır bu oyuncuyu kaptan sıfatı ile sahaya çıkarıyor.

Onur Trabzonspor'un ona verdikleri yüzünden taraftarın gönlünde yer edindi.
Şuan olan bu yönetim ve mevcut teknik ekip Onur ile yola devam etmeyecek ve kaptan sıfatını taşımayacak.

Trabzonspor Onur'a verdiklerini aldığında zaten yavaş yavaş gönüllerden silinecek.

Bu kadar bilgi kirliliğinin olduğu ortamda insanlara biraz zaman verin.

Şimdi olay bu kadar netken nedir bu hakaretler, ithamlar? Hayvana benzetmeler, para/emlak işleri (ki çok iğrenç bir şey bu)

Kimsiniz siz? Bu gücü nereden kendinizde buluyorsunuz?

Yazık.

İlker Yazıcıoğlu
03.01.2019, 23:16
@ÖmürKaradeniz61 (https://forum.bordomavi.net/member.php/50493-%C3%96m%C3%BCrKaradeniz61)

İnsanları tahrik edecek mesajlar atmaya devam etmemeni tavsiye ederim...

Laziobass
03.01.2019, 23:28
Onur 10 yıldır hizmet ediyorsa karşılığında bu klüp ona 100 trilyondan fazla para ödemiştir.

Bu ülkede böyle bir parayı hemde yatırım maliyeti adam çalıştırma vergisi sgksı falan olmadan kazanan adam yok!

Hizmetinin karşılığı sadece maddi değil manevi olarakta fazlası ile kendisine verildi. Milyonlarca insan memleketin heryerinde ona para ile alamayacağı sevgi gösterdi.

Bu kadar maddi kâr yanında bu kadar itibar kazanılan yerde adama bırak vermediği hizmetin ödemesini yapmayı bir senede gel senden olsun bile denir!
Tabi adın futbolcu değilse..

BERBATOV61
04.01.2019, 09:49
Onuru kimse istemiyor veya da aldığının çeyreğinden fazlasını vermiyor yoksa onur efendi de çoktan giderdi. Onurun ne kadar kötü kaleci olduğunu anlamayanlar belki sadece buradan bile birşey çıkartabilir. Bu şehirde sana halen daha kaptan diyecek bilmem ne diyecek adamlar bitmez bunu sende biliyorsun ama benim gibi çoğu taraftar gözünde bir hiçsin ömrümün geri kalanında adının bu takımla geçtiği her anda her yerde muhalefet olacağım beni sallarlar sallamazlar ayrı ama seni bu takımda bu camiada istemeyen insanların olduğun bil.

alper*
04.01.2019, 12:11
Onur'a kaptan diyen gitsin Beşiktaş'ı tutsun.

Şerafettin Kara
04.01.2019, 12:16
Bu adam kalacak elimizde bunun alıcısı bile yok.Şenol yap bi güzellik daha

batuhanTs
04.01.2019, 12:41
Volkan demirel kadar olamadin ya beni üzen nokta o

Berkan
04.01.2019, 12:51
Orta yol bulunup yollanmalı son 5 senedirde 1 milyon euronun üstündeki parayı hakedecek tek bir maç çıkarmadı. Genede 10 senesini vermiş bizlerinde sevdiği birine hain demek hoş olmuyor arkadaşlar.

alper*
04.01.2019, 12:53
O bize yıllarını verdi, biz de ona trilyonları verdik.

Murat'
04.01.2019, 12:56
Geçen yıl Onur'un 15 ay para almadığı hatta para almayan oyuncuların maaşını ödediği falan söyleniyordu. O zaman kahramandı şu anda ise hain. Birkaç kere dile getirmiştim, performansındaki bariz düşüşe rağmen hangi akla hizmet sözleşmesinde ufak bir indirim yapılarak sözleşmesi uzatıldı?

Oğuzhan Fidan
04.01.2019, 13:01
para almamıştır doğrudur ancak bu onun sorunu. şimdiye kadar bu adama neden parası ödenmedi oda meçhul. şimdi resmen zengin oldu. 2.5 milyon avro luk kalecimiydi ? yüz kere hayır.. kendinide bizide bitirdi..Kabadayı istemiyoruz kaleci istiyoruz.

Faik Yılmaz
04.01.2019, 13:47
Burak Yılmaz'ı şampiyonluk yolundaki rakibimiz Beşiktaşa -2.200.000 tl ye yani ikimilyon ikiyüzbinlira zarar ederek satarak büyük bir başarı kazanan sevgili yönetimimizden Onur'uda zor günler geçiren Galatasaraya üste 2-3 milyon euro vererek satmasını bekliyorum......

Hay Allah'ım ya neler göreceğiz neler.....

Üste para vererek İstanbul takımına oyuncu satıyoruz......

Neyse her şey güzel gidiyormuş gibi görünüyor ses çıkartmayalaım sakın dimi ?

turgut kasap
04.01.2019, 13:55
[QUOTE=Faik Yılmaz;1921017871]Burak Yılmaz'ı şampiyonluk yolundaki rakibimiz Beşiktaşa -2.200.000 tl ye yani ikimilyon ikiyüzbinlira zarar ederek satarak büyük bir başarı kazanan sevgili yönetimimizden Onur'uda zor günler geçiren Galatasaraya üste 2-3 milyon euro vererek satmasını bekliyorum......

Neyse her şey güzel gidiyormuş gibi görünüyor ses çıkartmayalaım sakın dimi ?[/QUOTsevgili abim 33 yaşına gelmiş bi adamı ve kazancı bütün takımın kazancına denk gelen bi adamı gerekirse üstüne para vererek göndermek evet başarıdır buna ticarette kardan zarar etmek denir bu saatten sonra buraktan turşu olur oda acur türşusu

Faik Yılmaz
04.01.2019, 13:59
[QUOTE=Faik Yılmaz;1921017871]Burak Yılmaz'ı şampiyonluk yolundaki rakibimiz Beşiktaşa -2.200.000 tl ye yani ikimilyon ikiyüzbinlira zarar ederek satarak büyük bir başarı kazanan sevgili yönetimimizden Onur'uda zor günler geçiren Galatasaraya üste 2-3 milyon euro vererek satmasını bekliyorum......

Neyse her şey güzel gidiyormuş gibi görünüyor ses çıkartmayalaım sakın dimi ?[/QUOTsevgili abim 33 yaşına gelmiş bi adamı ve kazancı bütün takımın kazancına denk gelen bi adamı gerekirse üstüne para vererek göndermek evet başarıdır buna ticarette kardan zarar etmek denir bu saatten sonra buraktan turşu olur oda acur türşusu

Abicim Burak'ın yerine düşündüğümüz adam Rodallega'da 34 yaşında.....

Hiçte fena para almıyor oda.....

Ayrıca Burak'ında ne olduğunu gittiği takımda hep birlikte göreceğiz.....

turgut kasap
04.01.2019, 14:05
[QUOTE=turgut kasap;1921017877]

Ben şunu anlamıyorum Burak şu kadar alıyor Rodeyega bu kadar alıyor demiyorum bunlar artık emekliliğe oynuyor yani bidaha bir yere satamazsın pazarlayamassın onlarda bunu biliyor iyisini müşterisi varken kara zarara bakmayıp göndermek lazım kör ölür badem gözlü olur meselesine gelmeyelim Burak Rodeyeganın dört katını kazanıyor gol atıyormuş bana 5 maçta 20 gol atmasın kardeşim 34 maçta 20 gol atsın adam senenin üçte ikisini sakat olarak yararak geciriyor

Fatih Çelik
04.01.2019, 14:19
Trabzonspor Onur'a Onur'un Trabzonspor'a verdiklerinden çok daha fazla şey vermiştir. Onur da bunu biliyor. Buna rağmen hala bir şeyler almanın derdinde ve kulübü zor duruma sokmak için elinden geleni yapıyor. Bu adamla konuşacak ne kalmış ki...

Murat'
04.01.2019, 15:26
Abi Galatasaray Onur'u ne yapsın. Şu anda taliplisi olsa Burak'tan önce giderdi. Bizden aldığı ücretin üçte birine bile takım bulamaz. Gerçek bu maalesef.

61_Hasan_69
04.01.2019, 15:36
Sanmıyorum ama keske Gs'ye falan gitsen Burak ile Bjk'yi zehirledik sıra Gs'de

Gökhan Balcı
04.01.2019, 15:49
Onur durumunu şöyle tarif edebiliriz belki. Başlarda birbiriyle iyi geçinen zor zamanlarda birbirine destek olan bir karı koca düşünelim. Bir gün koca çok parasız kalıyor ve sinirli bir adama dönüşüyor. Akıllı düşünemiyor ama o güne kadar gözlerinin önüne çekilen perde de kalkmış oluyor bu sayede. Zira kadın çok duygusal ve tepkisel biri. Çok duygusal olan insanların davranışları iki ucu keskin bıçak gibidir. Yalnızca o an hissettikleri ile hareket edebilirler ve o güne kadar olan bütün bağları unutabilirler. Örneğin bu kavram bana ihanet ettiler olsun veya bana hain dediler olsun. Ben onlara ne yaptım derler. Haksız da değildir ama öte yandan o kişi hasta yatağında yatarken şu an şikayet ettiği kişi onun tek dayanağı olmuştur. O bunları unutmaz elbette ama kalp kırılmıştır bir kere. Bazı insanlarınkileri toparlamak da zordur. Onura kıyasla futbol dünyası yönetimler biraz daha kaba saba adamlardır. İnsanlar çok para kazanıyor diye robota dönüşmek zorunda da değildir. Dolayısıyla ben de ulan bu kadar para alıyorsun ne bu hareketler diyemiyorum. Geçmişte insanlar bu oyunu oynarken bu paralar piyasada yoktu bugün var. Ama insanların hisleri yıllara göre değişen şeyler değildir. Benim bu konuda en büyük eleştirim işleri bu noktaya gelmesini sağlayan herkesedir. Bu yönetim özelinde demiyorum bunu iletişim problemimiz kitlesel bir olay. Her şeye rağmen çözülememiş bir şey de olabilir buna da saygı duyarım. Ama ben olsam futbolu bırakma niyetinde olan birini hem de feda dönemi diye adlandırdığım bir dönemde yavaştan hocalığa hazırlardım. Onura kaptanlıktan en azından zamanla daha iyi yapabileceği bir seçenek sunardım. Böylece kulüpte ayrı bir sınıfı olur ve bu işlere hiç girişilmezdi. Çok yazık edildi her şeye herkes tarafından umarım bir gün düzelir bu ilişkiler ve ilişkileri düzeltme becerisi

PoWeRLoRD
04.01.2019, 16:33
[QUOTE=turgut kasap;1921017877]

Onur Burak ve denk geldiğim bazı konulardaki yorumlarınızı hayretle okuyorum fakat asıl takıldığım nokta, şu yazı ortası yada sonundaki uzun ve gereksiz noktalama işaretleriniz....
Zamanında Mirc'deki ergenlerin sohbet kanallarda dikkat çekmek için yaptığı şekilde gereksiz ve rahatsız edici.

Özel bir anlamı varsa ayrıca öğrenmek isterim tabi ki.

Mehmet Fatih Yavuz
04.01.2019, 16:35
Ben Burak'ın şahsını değil, takımını düşüreceği o enfes durumu izleyeceğim.
Bakalım nereye yükseltecek takımını, oyun olarak da, sonuç olarak da.

Onur'u bu paralara alacak bir takım yer yüzünde yok.
300-500 bin eurolara oynarsa belki birileri talip olabilir.

Ederi 4 senedir o idi.
Halt etmek bizim yönetimlerimizin maalesef.
Şikayete de hakkımız yok.

Biz seçtik o yönetimleri.

Aydın Tiryaki
04.01.2019, 17:13
Yazıklar olsun... Seni Onur yapan kulübe vefanı böyle gösteriyorsun değil mi? Paranı al. Ama sıkıştırmak da neyin nesi Onur.

Başka da bir şey demiyorum. Seni savunduğum zamanların allah belasını versin. 5 para etmezmişsin demek...

batuhanTs
04.01.2019, 18:22
Onur hatali ama kulüp daha hatali adami hain ilan et sonra da borcumuzu yapilandiralim de en büyük Trabzonspor lu olduğunu iddaa edecek birisi bile kabul etmezdi bu teklifi acemilik is bilmezliktir bu

omondoles
04.01.2019, 18:32
Onur'u bu paralara alacak bir takım yer yüzünde yok.
300-500 bin eurolara oynarsa belki birileri talip olabilir.

Ederi 4 senedir o idi.
Halt etmek bizim yönetimlerimizin maalesef.
Şikayete de hakkımız yok.

Biz seçtik o yönetimleri.

Sence tek suçlu yönetim mi? Onur’u başımıza çıkaran taraftardır. Yönetim taraftardan korktuğu için Onur bu hale gelmiştir.

Mehmet Fatih Yavuz
04.01.2019, 20:25
Sence tek suçlu yönetim mi? Onur’u başımıza çıkaran taraftardır. Yönetim taraftardan korktuğu için Onur bu hale gelmiştir.

Taraftar baskısı olmasa ta İHO zamanında kovulmuştu.
Oyuncu temelli kulüp düzeninin baş sorumlusu maalesef taraftarlar.
Her oyuncuyu yönetimlerin müdahale alanının dışına , hocanın disiplin çizgisinden uzağa taşıyan , çoğu zaman dokunulmaz kılan taraftar.
Hangi oyuncu hiç önemli değil.

Yarın Sosa, daha sonra Abdülkadir, Yusuf...

Hangisini şişirirsek başımıza bela olur.

İnşaallah tekrar etmez.

Burak-Onur meselesi ile futbolcu fetişizmi son bulur.

umutberna
04.01.2019, 20:32
Burak Yılmaz'ı şampiyonluk yolundaki rakibimiz Beşiktaşa -2.200.000 tl ye yani ikimilyon ikiyüzbinlira zarar ederek satarak büyük bir başarı kazanan sevgili yönetimimizden Onur'uda zor günler geçiren Galatasaraya üste 2-3 milyon euro vererek satmasını bekliyorum......

öneriniz nedir ? nasıl olmalıydı ?

Mehmet Fatih Yavuz
04.01.2019, 21:52
öneriniz nedir ? nasıl olmalıydı ?

Bizde kalıp takıma tecavüz etseydi rahat ederdi. :)

Başka türlü rahat etme ihtimali yok.

Kâr zarar hesabında bazen kârdan zarar, bazen zarardan kâr vardır.
Daha fazla zarar etmektense daha az zarar ederek kâra geçersiniz.
Tabi bunlar futbolcu fetişistleri için anlamsız değerlendirmeler.

Artı olarak sahada ortaya çıkan takım oyunu, galibiyet ve sonucu gelen gelirleri hesaba katmadan konuşuyorum.
Onları hesaba kattığında aslında bu konuyu aklı selim olan insanların kapatması lazım da.
Fetişizm böyle birşey.

Full HD
04.01.2019, 21:56
Bir anlasma var mi? Var! Para ödenmek zorunda, öyle aglamak yok!

Saygilar

Emre Veli
04.01.2019, 22:18
büyük boşluğa düşer bu şekilde yapmaya devam ederse. bu şehirde kimler dayak yedi, yer yani.
değişik bir kafa yapısı var ve anladığım kadarıyla sadece morali değil, psikolojisi de bayağı bozuk.

Jackdaniels
04.01.2019, 22:23

Burak ve Onur yaranızı anlıyorum fakat serzenişinizi bu yönetime değil bundan önceki Usta ve Hacıosmanoğlu yönetimine yapın zira kontratlar kendilerine ait. Buarada Söylemeden edemicem Burak Bjkya gittiğine göre sizide bjk forumlarında görmek isteriz saygılar.

Mustafa YILMAZ
05.01.2019, 01:45
Yazılanlar doğruysa işte şimdi büyük hayal kırıklığı oldun.

Kim ne kadar hatalı olursa olsun son noktaya geldigin zaman Trabzonspor demeliydin ve ozveride bulunmaliydin

61_Hasan_69
05.01.2019, 09:19

Keşke bu kangrenden sadece 2 milyon euro verip kurtulabilsek ama zor

Onur Erçetin
05.01.2019, 10:24

Sezon başında satılmaması en büyük hata oldu onu söylemek lazım ama şuan ki durum bence gayet normal.Takımda kalsaydı çok büyük mali külfeti olacaktı.Ekonomik anlamda güçlü bir kulüp olsaydık parasını öder,beşiktaştan da ciddi bir bonservis talep edebilirdik ancak durum tam tersi olduğundan risk alamadık.

İlkhan
05.01.2019, 12:06
11 yılını vermişmiş. Sanki babasının hayrına 11 yıl peh... Önceden sevdiğimiz futbolcuların başındaydın, şu an nefret ettiklerimizin başındasın. Otur, sorgula. Neden?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tsukru61
05.01.2019, 12:52
Faik kardeşim oy verip başa geçirdiğin tiplerin s. sıvadıkları ancak bu kadara temizleniyor.

Euzjad
05.01.2019, 13:23
kadro disi kalmis bi oyuncuya kimse okadar para vermez. parasini odeyip 10 mac 1461te oynatip, bak nasil kendi sozlesmesini feshediyo.

Mehmet Fatih Yavuz
05.01.2019, 14:33
kadro disi kalmis bi oyuncuya kimse okadar para vermez. parasini odeyip 10 mac 1461te oynatip, bak nasil kendi sozlesmesini feshediyo.

Oyuncunun ederini kadro dışı kalması etkilemez.
Kişisel bir sorundan kadro dışı da kalsa oyuncu kaliteli ise parasını eder.

Onur un kalitesizliğine kadro dışı bahanesi yamamayalim.

Ederi yok.

Burak in da yoktu.

Bu adamları biz sisirdik.

Arabistan'da belkin 3-5 kuruş fazladan ederlerdi.

riv riv riv
05.01.2019, 14:53
Onur’un moralı bozug

Oğuzhan Fidan
05.01.2019, 15:41

Ederi yok.

Burak in da yoktu.

burakın vardı ki o yüzden çıkarabildik elimizen piyasası var karakteri bozuk.. neyse bjknin kucağına bombayı bıraktık şimdi onlar düşünsün :)

murmut
05.01.2019, 15:50
Milana borcumuzu ödemisiz, sende yap artik bir kolaylik...
Adin iyice sorunlu ve sevilmeyen futbolcuya cikmasin

Berkedogan
05.01.2019, 16:42
Çok boş adammış paraya taparmiş. Biz göremedik asıl yüzünü.

Euzjad
05.01.2019, 22:12

Ederi yok.

Burak in da yoktu.

Etkiler cunku teklif yapan takim teklifi azaltiyo cunku elinden cikarmak istedigin bi oyuncu sonucta. 5 verecegine 3 veriyo, zaten saticaksin. Buragi sen oynatip satsaydin 2 katina giderdi. bu yuzdende darphane kelimesi kullanilmisti ama bugun sukrediyoruz gitti diye. Bu yuzden bukadar inat yapan biri yonetimi bunaltmaya calisiyo, yonetim tam tersini yapip, bunu istemedigi yerde bulundurmasi gerekiyo. cocuklarla oynamasi gerek, daha agir idmanlarla, bak nasil pes ediyo. eziyet edeceksin boyle insanlara, 2 saat degil, 8 saat idman.

Mehmet Fatih Yavuz
05.01.2019, 22:19
Etkiler cunku teklif yapan takim teklifi azaltiyo cunku elinden cikarmak istedigin bi oyuncu sonucta. 5 verecegine 3 veriyo, zaten saticaksin. Buragi sen oynatip satsaydin 2 katina giderdi. bu yuzdende darphane kelimesi kullanilmisti ama bugun sukrediyoruz gitti diye. Bu yuzden bukadar inat yapan biri yonetimi bunaltmaya calisiyo, yonetim tam tersini yapip, bunu istemedigi yerde bulundurmasi gerekiyo. cocuklarla oynamasi gerek, daha agir idmanlarla, bak nasil pes ediyo. eziyet edeceksin boyle insanlara, 2 saat degil, 8 saat idman.

Burak 2 katına ancak Çin'e veya Arabistan'a giderdi.
33 yaşında sakatlıktan yeni çıkmış, fiziki gücü ortada bir oyuncuya Trabzonspor 2 sene önce verdi 5 milyon euro.
O da enayiliğinden.
Bugün ederi neyse ona gitti.

Adam kaliteli ise hiç etkilemez emin olun.

Talibi yoktu.

Madem ederi vardı, bak ucuzdu 2. bir takım çıktı mı ??

Gs'nin Fb'nin forvet diye göbeği çatlıyor.
Niye düşünmediler bile?

Şenol Güneş olmasa Bjk de almazdı.

Hayal görmeyin Burak konusunda!

Euzjad
05.01.2019, 22:25
Burak 2 katına ancak Çin'e veya Arabistan'a giderdi.
33 yaşında sakatlıktan yeni çıkmış, fiziki gücü ortada bir oyuncuya Trabzonspor 2 sene önce verdi 5 milyon euro.
O da enayiliğinden.
Bugün ederi neyse ona gitti.

Adam kaliteli ise hiç etkilemez emin olun.

Talibi yoktu.

Madem ederi vardı, bak ucuzdu 2. bir takım çıktı mı ??

Gs'nin Fb'nin forvet diye göbeği çatlıyor.
Niye düşünmediler bile?

Şenol Güneş olmasa Bjk de almazdı.

Hayal görmeyin Burak konusunda!

Bence medyada okudugumuz seyler tum detaylari kapsamiyo, yani fbnin gsnin girisimde bulunmadiginida bilemeyiz cunku bugun bi telefonla buragin teklife acik oldugunu ogrenebilirsin gs/fb olarak. Buragin kendine gore bi plani vardi lig baslayali. Biz onurdan nasil kurtulucaz, bunu merak ediyorum.

Sadettin_
05.01.2019, 22:33
internete videolar düşüyo .
yine taraftara oynuyo sinsi herif .
yarın bi tanede şikeden bahsettiği video yayar ortalıga .
millet gider onura cebinden bağış yapar ...
beklerim ben bu taraftardan onu
şaşırmam yani

Sefa Toyer
05.01.2019, 23:18
Onur Trabzonspor formasıyla futbolu bırakır, başka takımda oynamaz. Evet Trabzonspor'da çok şey kazandı ancak gitmeyerek çok da şey kaybetti. Avrupa görmedi, ağız tadıyla şampiyonluk kutlayamadı. Benim için hep gemisini terk etmeyen kaptan, kavgamızın sembolü, efsane olarak kalacak. İyi ki varsın kaptan...

DeAgLeMaNyAq
05.01.2019, 23:52
Beklediğim gibi Nurgül Günaydın'a konuşmuş. Söylediklerinde haklılık payı olan taraflar olsa da, yönetimi ya beni affedin ya da paramı son kuruşuna kadar alırım şeklinde tehdit etmesi hoş değil. Mevzu para değil itibarsa yönetim resmi siteden gerekli açıklamayı yapıp güzel bir veda yazısı yazar. Ama işin o kadar basit olduğunu sanmıyorum. Unutmasın ki futbolda dün yok yarın var. Geçmişte çok iyi teklifler geldiği doğrudur fakat sakatlıklarının ardından özellikle mevcut performansıyla bizdeki kontratının yarısına bile hiçbir yerde oynayamayacağı aşikar...

Fatih Öztürk
05.01.2019, 23:56
Kim kimi koparıyor kendi payına ......... ............ Onur efendi.

Hayırdır, sen bize iş mi koyuyorsun?

Mustafa YILMAZ
06.01.2019, 00:09
Alacaklarını yapilandirmis galiba.

Olması gereken buydu.

İyi ayrılalım be kardeşim bulun orta yolu

Ahmet Kara
06.01.2019, 00:15
bir tane kova resimli plaket yollayın şuna. altına da ''yılın en iyi kovası'' yazın.

Doctore
06.01.2019, 00:16
Zeki Uzundurukanın sözleri ne kadar doğru bilemiyorum ama Onur futboldan ziyade bonservisine karşılık alacaklarını bıraksa çok şık bir hareket yapmış olur. Eğer taraftar ve kulüple profesyonel iş ilişkisinden öte bir ilişkisi olduğunu vurguluyorsa bunu yapabilir ve giderken de taraftarın gönlündeki yerini sağlamlaştırabilir veya düzeltebilir. İlla alırım paramı diyorsa da çıkıp açık açık söylesin başka kulüpte oynamam futbolu bırakırım gibi sözler Trabzonspor’a fayda sağlamıyor maalesef. Mevcut performansında ziyade paraya ihtiyacımız var

Full HD
06.01.2019, 00:38
Onur para konusunda hakli.Kimse laf atamaz! Onuru sevmeyenler ona bu konuda haksizlik yapiyor.Biraz objektif olun derim!

Doctore
06.01.2019, 00:47
Onur para konusunda hakli.Kimse laf atamaz! Onuru sevmeyenler ona bu konuda haksizlik yapiyor.Biraz objektif olun derim!

Hukuki açıdan sonuna kadar haklı ancak o zamanda ben profesyonel futbolcuyum ve ilişkilerimde profesyoneldir, kontratımda yazanı sonuna kadar alırım desin. Taraftar ve kulüple duygusal bağlardan dem vurulup sonra da kulübü zora sokacak hamlelerde bulunmak yakışmıyor Onura

bilgehan83
06.01.2019, 00:57
alacaklarına karşı bonservisini veriyoruz madem çok seviyor bizi hadi yapsın görelim ne kadar sevdiğini hodri meydan...

yasin196761
06.01.2019, 01:33
Yerine Volkan Demirel'i alalım diyorum uygun mudur ?

Full HD
06.01.2019, 02:05
Hukuki açıdan sonuna kadar haklı ancak o zamanda ben profesyonel futbolcuyum ve ilişkilerimde profesyoneldir, kontratımda yazanı sonuna kadar alırım desin. Taraftar ve kulüple duygusal bağlardan dem vurulup sonra da kulübü zora sokacak hamlelerde bulunmak yakışmıyor Onura

Tam olarak ne yapiyor? Yani oynamiyor onun yerine genc kalecimiz oynuyor.Baska ne yapiyor yani tweet ile kiskirtici bir sey mi yaziyor anlamadim? Adam isterse kalir ve oturarak para kazanir o kendi sorunu.Yönetim icin pahali ise , yönetim onurun yanina gider ve kendine bir takim bul der.Kendisi bir sey aciklamak zorunda degil ve durumu zaten ortada bir sey demiyor yani bu gidisle oturup para kazanmaya devam edebilir , ki hakkidir zaten.

Saygilar

Doctore
06.01.2019, 02:34
Tam olarak ne yapiyor? Yani oynamiyor onun yerine genc kalecimiz oynuyor.Baska ne yapiyor yani tweet ile kiskirtici bir sey mi yaziyor anlamadim? Adam isterse kalir ve oturarak para kazanir o kendi sorunu.Yönetim icin pahali ise , yönetim onurun yanina gider ve kendine bir takim bul der.Kendisi bir sey aciklamak zorunda degil ve durumu zaten ortada bir sey demiyor yani bu gidisle oturup para kazanmaya devam edebilir , ki hakkidir zaten.

Saygilar

Kontratında yazanı almak yasal olarak hakkıdır ama durumun bu kadar masum olduğunu düşünmüyorum. “Ben buraya hayatımı verdim. Ben buradan gideceğim zaman sadece taraftar hakkını helal etsin, başka kimse de umrumda değil. Siz bana verdiniz, ben de size bir şeyler vermeye çalıştım. Allah razı olsun. Ama bu lekeleme yakışmıyor. 11 yıl oynayan bir oyuncuya bu yakışmıyor. Güzel güzel ayrıl değil mi” ifadelerini kullandı. Hem bu ifadeleri kullanıp hemde kulübü bu dar zamanda belki de şampiyonluğa yürürken sıkıntıya sokmak yakışmıyor. Böyle açıklamalara gerek yok bunun yerine ben profesyonel futbolcuyum işimi yapıyorum, yönetim böyle uygun gördü bende kontratımın karşılığını alacağım demesi daha uygun düşerdi. Çünkü mevcut durumda zaten çatır çatır parasını alacak. Bonservisine karşılık alacaklarının bir kısmından veya tamamından da vazgeçmiyor ama taraftardan helallik isteyebiliyor. Bence böyle duygusal konuşmalara gerek yok çünkü gerçekler ile örtüşmüyor. Madem taraftar ile duygusal bağların var yapacağı en şık hareket giderken bonservisine karşılık kontratından önemli ölçüde feragat etmesiydi.

Full HD
06.01.2019, 04:30
Abartmayin derim! Bizim millet cok bayiliyor bu tür seylere.Trabzonspor niye zarar görsün? Onur aciklama yapti wow bizi simdi cok etkiledi....yahu baska ülkelerde oyuncular her seyi yapiyor ama o takimlarda kiyamet kopmuyor.

Onur tweetlerinde kendi ic dünyasini anlatir , helallik ister hemen oooooo shitstorm baslar ve küfürler yagar.Peki Onur hic küfür etti mi? Bize ne arkadaslar? Biraz bu konuda Almanya,Ingiltere gibi ülkeleri ve taraftari örnek alsak olmaz mi? Ribery el kol hareketi yapar ama Alman sanal alemi bizim gibi ayaklanmaz biraz olgun davransak iyi ederiz.Bu her konu hakkinda böyle...takim kötüye gidince en igrenc küfürler edilir bu muhtemelen tek bizde böyle.

Saygilar

Doctore
06.01.2019, 10:57
Abartmayin derim! Bizim millet cok bayiliyor bu tür seylere.Trabzonspor niye zarar görsün? Onur aciklama yapti wow bizi simdi cok etkiledi....yahu baska ülkelerde oyuncular her seyi yapiyor ama o takimlarda kiyamet kopmuyor.

Onur tweetlerinde kendi ic dünyasini anlatir , helallik ister hemen oooooo shitstorm baslar ve küfürler yagar.Peki Onur hic küfür etti mi? Bize ne arkadaslar? Biraz bu konuda Almanya,Ingiltere gibi ülkeleri ve taraftari örnek alsak olmaz mi? Ribery el kol hareketi yapar ama Alman sanal alemi bizim gibi ayaklanmaz biraz olgun davransak iyi ederiz.Bu her konu hakkinda böyle...takim kötüye gidince en igrenc küfürler edilir bu muhtemelen tek bizde böyle.

Saygilar

Ben Onura kötü sözler sarfetmiyorum. Mevcut durumda bu adam sözleşmesinin karşılığını alacağına göre, bütün bu mali imkansızlıklar içinde kulübe kolaylık sağlamadığına göre onunda parasını alıp giden diğer futbolcular gibi davrandığı ortada. Futbolu bırakacağım demek, taraftardan helallik istemek Trabzonspor’a fayda sağlamıyor. Bu yüzden taraftarın gönlüne oynamasının anlamı yok. Belki de takım şampiyonluğa yürürken çulsuzluktan transfer yapamayacağız. Gerçekten taraftarı düşünüyorsa yani Trabzonspor tarafında yer alanları düşünüyorsa yapabileceği çok daha şık hareketler var.

Mehmet Fatih Yavuz
06.01.2019, 11:05

Saygilar

10 sene taraftarın bam telleri ile oynayıp, ben sizden biriyim dedi zatı muhterem.
Bu sayede büyük paralar aldı, bu sayede yönetimleri hocaları parmağında oynattı.

Bugün geldiğimiz yerde biz Avrupa yı niye ornek almıyoruz?
Soru bu mu?
Kendisi Avrupa futbolcularını örnek alsaydı, amatör görünüp ekmeğini yemeseydi, olabilirdi.
Bugün cevap, hayır, alamayiz.

Şerafettin Kara
06.01.2019, 12:54
Yine tribünlere oynamış klasik Onur.Kendi adıma helal etmiyorum hakkımı

Mesut
06.01.2019, 13:22
Keşke böyle bitmeseydi ama sen kendin istedin Onur hiç tribüne oynama güzel ayrıl diyorsun kulübü şikayet eden sensin

Sefa Toyer
06.01.2019, 14:41
Herkes herşeyi söyleyince bir şey olmuyor da Onur iki çift kelam edince mi tribünlere oynamış oluyor.? Bu neyin kafası arkadaş....
Ben burada Onur'u savunma derdinde değilim ancak biraz da objektif bakmak lazım olaya. Adamla doğru dürüst konuşmadan 11 yıllık birlikteliği kağıt gibi buruşturup attılar, medyada atılmayan iftira, edilmeyen hakaret kalmadı, taraftar da bunların hepsine inanıp adama tavır aldı, hakaret etti,
düşman oldu. Şimdi bu adam iki kelime etmiş, size mi soracak be...

Bilal Karadeniz
06.01.2019, 14:46
Ne iftirası mesela parasının hepsini istediğini dün kendisi de açıkladı. Malatya maçının devre arasında olan hadiseleri kulüp yetkilileri de bariz bı şekilde söyledi. Bu futbolcunun temsilcisi yokmu kardeşim çıksın açıklama yapsın o zaman futbolcusuna sahip çıksın.

Bilal Karadeniz
06.01.2019, 14:47
Kulübü şikayet ettiğini de kendi açıkladı. Trabzonspor dan ayrılsa burda kazandığı paranın 3 tek birini bile kazanamayacağını kendide biliyor. Senelerdir kaç milyon euro para kazandı ne verdi karşılığında ?

Mehmet Fatih Yavuz
06.01.2019, 15:11
Herkes herşeyi söyleyince bir şey olmuyor da Onur iki çift kelam edince mi tribünlere oynamış oluyor.? Bu neyin kafası arkadaş....
Ben burada Onur'u savunma derdinde değilim ancak biraz da objektif bakmak lazım olaya. Adamla doğru dürüst konuşmadan 11 yıllık birlikteliği kağıt gibi buruşturup attılar, medyada atılmayan iftira, edilmeyen hakaret kalmadı, taraftar da bunların hepsine inanıp adama tavır aldı, hakaret etti,
Vallahi direk Onur'u savunma derdindesin.
Olmasan iftira dediğin şeylere hiçbir savunma yapmamış bir oyuncu için (hakaret hariç) iftira-kağıt gibi buruşturulan birliktelik gibi kelimeler etmezdin.

Onur için Malatya maçı öncesi ve devre arası yazılan çizilenler belli, Hoca'nın bunları raporuna eklediği de kesin.
Onur'un veya menejerinin ağzından tek bir kelam duydunuz mu buna dair?
Adam kendini savunma ihtiyacı hissetmemiş,
Reddetmiyor.
O kadar hadsiz, o kadar burnu havada!
Kaale bile almıyor.

Yaşananlardan sonra, kulübü sıkıştırmak için tüm parasını tek kalemde isteyip taksitlendirmeye yanaşmadığını da itiraf etmiş.

Bunları yapan 10 senedir saha içi ile değil, saha dışı ile yer edinmeye çalışan bir adam.
Son 5 senesi tamamen popülizm.
Bugüne kadar amatör ruh üzerinden Trabzonspor camiasının ruhuna dokunmaya çalıştı ve bunun sonunda para ve itibar kazandı ise,
Evet bana soracak.

Sadettin_
06.01.2019, 17:58
Şu Arjantinli Sosanın yaptıgı liderliği takımı sahiplenmeyi, aktifliği, takım arkadaşlarının durumunu kendine dert edinmeyi yönetimle hocayla uyumunu son 4 senedir senden bir kez dahi gördük diyen adam (ki muhtemelen onursporludur) en ağır yalancıdır .
Kaptan olacak bir karakterdede değildin . Sahi sana niye kaptanlık verdiler?
kaptanlık vasıfları yok sende kim ne derse desin .

Oğuzhan Fidan
06.01.2019, 18:05
kulüp haksızda olsa ben kulübümü tutarım burası TRABZONSPOR ... onurrecepspor değil. ayrıca yerden göğe kadar biz haklıyız onur kardeş.. o formayı yere seren ve eldiven bırakan bi adamdan hayır gelmezdi..

Mustafa YILMAZ
06.01.2019, 20:22
Başkan çok ağır konuştu ima ettiği şey konuşulanları dogruluyor. Benim için bu defter kapandı.

Net olunabilecek bir konu değil bu hakettiği değerin verilip saygı ile anılacak bir kariyeri bu duruma dusurmemeliydin onur kardeşim yazık oldu.

Çevresi çok önemli bir insanın adım gibi biliyorum ki virüs senide etkiledi yinede bu olmamaliydin

r9emre
06.01.2019, 21:53
BMN yonetimine sesleniyorum, Onur’un takimi sabote ettigini en kotu kaleciligini yapsa dahi o mac 5 golun en az 3’unu cikaracagini soyledik diye bloklandik. Baskan Malatyaspor macinin sabote edildigini soyledi, Onur’a yapilan ithamlari dogruladi. Haydi gidin baskani da bloklayin. :)

Bu sahis defolup gidecek. Hala bu sayfanin acik olmasi bile diger oyuncularimiza ve hocamiza hakarettir.

Berkan
06.01.2019, 22:02
Yerinde olsam alacaklarını bırakıp, kırdıklarım olduysa affola deyip. Keşke böyle bitmeseydi deyip. Her zaman TS'lu kalacağım deyip vedalaşmalıki bunca sene verdiği demeçlerin bir anlamı olsun.

Mehmet Fatih Yavuz
06.01.2019, 22:04
Başkan bugün Malatya maçı ile ilgili birşey mi dedi?
Abdülkadir ve gelecek ile ilgili özet konuşmasını gördüm.
Ama onur meselesi özelinde bu kadar keskin bir konuşmayı kaçırmışım.
Ne dedi başkan?

Sefa
06.01.2019, 23:19
Başkan bugün laf çarpıttı sanırım anlaşma yolu tamamen kapandı..

Full HD
06.01.2019, 23:32

Isimiz gücümüz yok bir oyuncu ile ugrasiyoruz bence cok gereksiz ve komik bir durum.Ancak Türkiyede olacak bir hadise hihi.

yazıkoldu
06.01.2019, 23:33
18,5 milyon euro aldığı doğruysa diyecek ne var.
soymuş soğana çevirmiş, daha da verin diyor.

Saint Castillo
06.01.2019, 23:45
18,5 milyon euro aldığı doğruysa diyecek ne var.
soymuş soğana çevirmiş, daha da verin diyor.

Onur 2008de geldi.

ilk 1 milyon euroluk sözleşmeyi 2011 yazında aldı veya ocağında.

2,5 milyonluk sözleşme 2014 ocağında imzalandı.

2017de de bonuslarla beraber 2 milyon euroluk sözleşme imzalandı. O günün şartlarında bu bir feda idi.

Mehmet ayan müptezeline bakıp da peşin hüküm vermeyin.

Ayrıca Onur son 4 yıldır çok kötü bir kalecidir ve hak etmediği paraları kazanmıştır.

voldamirin
07.01.2019, 09:11
Popülizm sözlerinden efsunlandık. Gözlerimiz bazen doğru ile yanlışı ayıramadı. Artık takke düştü kel göründü. Son yıllardaki kötü performansına kimse geçmiş hatrına ses çıkarmıyordu. Klüp olarak başaramadığımız geçmişimizle güzel vedalaşamamak.
İyi bir veda gelecekte ayrılacak diğer arkadaşlar için de mutluluk verecektir. Avrupada ki klüplerden yapamadığımız en önemli farklardan biridir. Güzel ayrılmak...
İyi geçmeyen, anlaşmazlıkların çok olduğu evliliklerde bile güzel ayrılmak lazımdır ki yüzyüze gelindiğinde konuşacak 2 kelime olsun.

Futbolda bunu yapamıyoruz, beceremiyoruz. Hami, Fatih, Ogün, Abdullah, Gökdeniz, Yattara'nın gidişleri vs...

Bu işi çözdüğümüz an takım, taraftar ve şehir olarak bir üst seviyeye çıkacağız inş.

Ufuk
07.01.2019, 16:24
Öyle sözleşmeler var ki zararına da olsa sevinecek durumdayız. Adamların parasını ödeyip gönderiyoruz. Sonu hayır olur umarım.

Güle güle.

DeAgLeMaNyAq
07.01.2019, 16:29
10-11 ve 13-14 olmak üzere 2 mükemmel sezonu vardı. Onun haricinde ne yazık ki sakatlıkların da etkisiyle üst düzey performans sergileyemedi. Süper Lig'deki kalecilere göre fiyat performans açısından da çok yüksek paralara oynadı. Yaptığı hataların dışında içeride 20 milyon lirayı aşan birikmiş alacağının olması fedakarlığının bir göstergesi, ama o paranın içeride olması da Onur'u bugüne kadar dokunulmaz yaptı. Bugüne kadar yaşattığı güzellikler için teşekkürler. Keşke daha güzel ayrılabilseydik ama nasip böyleymiş. Kendisi daha önce uzun süre futbol oynamaya niyetim yok diyordu keza menajeri de futbolu bırakabileceğini ima etmiş. Hayırlısı olsun...

Şahinoğlu
07.01.2019, 16:30
Hadi ikile sahte kabadayı.

Mehmet Fatih Yavuz
07.01.2019, 16:31
Lan alacağın 1.9 milyondu.
3,5 milyon nedir? (Bir söylentiye götre 3)

Yuh...

Alacaklarından vazgeçecekmiş de, alacaklarına karşılık sözleşmesini alacakmış da.

Dini imanı para.
Oynamadığı döneme ait de para almış.

İlker Yazıcıoğlu
07.01.2019, 16:36
Şimdiden uyarayım...

Kimse, kimseye hakaret etmesin...

Bu, tartışma konusu değildir...
Aksi taktirde uzun süreli dinlendirmeler olacaktır...

edimurphy_61
07.01.2019, 16:37
Güle güle kaptan...
Ayrılık böyle olmamalıydı..
Sen bizi paraya satıp gitmedin. İzmirli olmana rağmen her zaman Trabzonluyum dedin. Trabzon şehrine terörist denirken sen çıkıp hiç bir Trabzonlu Bakanın hiçbir efsane diye nitelendirilenlerin, şehir büyükleri diye önegelen kişilerin diyemediğini çıkıp TVlerde "kimse benim şehrime terörist diyemez" dedin. Bu isimler namus davası diye nitelendirdiğimiz davamızı hakkında bırak savunma yapmayı mevki makam para korkusundan çıkıp tek kelime söyleyemezken sen çıkıp basbas bağırıp hakkımızı aradın. Sen en az bizim kadar Trabzon'lu ve Trabzonspor'lusun. Hakkım varsa sana helal olsun kaptan.... Ayrılık böyle olmamalıydı..

sem61
07.01.2019, 16:38
Biz Onur'a hiç mi para ödemedik arkadaş. Bu söylenen paralar çok çok fazla

İlker Yazıcıoğlu
07.01.2019, 16:39
Kucka'yı satmak farz oldu...

Konuşulan teklif muhabbeti doğru ise...

Paraya bak...

bingolts
07.01.2019, 16:40
İnişli çıkışlı performansın ile geçen 11 yıl en iyi olduğun dnemde takımda kalmakla fedakarlık da yaptı. Sakat sakat oynamıştır. Herşeye rağmen adamlığından ödün vermedin. Son dönemde yaşananlar konusunda bence başkalarının oyununa geldin. enim için yinede Onur olarak kalacaksın. Güle güle yolun açık olsun Kaptan

Gökhan Balcı
07.01.2019, 16:42
Benim anlamadığım bir şey var. Bu adamın halihazırda 1.9 milyon alacağı varsa sözleşmenin geri kalanında nasıl 1.6 kalabiliyor? Onurun en az bir sonraki sezonun sonuna kadar sözleşmesi vardı. Minimum 1.5 sezonda 1.6 mı alıyordu onur? Biri aydınlatsa iyi olur

İlker Yazıcıoğlu
07.01.2019, 16:43
Aslolan Trabzonspor'dur arkadaşlar...

Bu bilinçle hareket etmek lazım...

Sonra beklenti büyüuor futbolculardam ve sonrası hayal kırıklığı oluyor...

Paranın ve profesyonelliğin olduğu herhangi bir yerde, efsane, adamlık, ölürüm, biterim gibi laflar değer kazanmamalı...

Trabzonspor camiası, daha doğrusu taraftarı, malesef duygusal ve kırılgan...

Önümüze bakalım...

Beypba
07.01.2019, 16:45
Kime ok atmayı öğrettimse, bir gün beni nişan aldı. Mehmet Akif Ersoy

esra61
07.01.2019, 16:48
Çok sevdik...Bu hikayenin sonu böyle bitmemeliydi Kaptan.11 yıllık emeğin ,dik duruşun için Teşekkürler.

DeAgLeMaNyAq
07.01.2019, 16:50
Benim anlamadığım bir şey var. Bu adamın halihazırda 1.9 milyon alacağı varsa sözleşmenin geri kalanında nasıl 1.6 kalabiliyor? Onurun en az bir sonraki sezonun sonuna kadar sözleşmesi vardı. Minimum 1.5 sezonda 1.6 mı alıyordu onur? Biri aydınlatsa iyi olur

Detaylar KAP'da açıklanacaktır. Tahminim geçen sezondan alacağıyla bu sezonki ücreti 3.5 milyon euro yapıyor. Buna ikinci yarı alacağı ücret dahil mi emin değilim. Ama kesin olarak gelecek sezonki alacağından feragat etmiş. Onu da yapsın bir zahmet...

Faik Yılmaz
07.01.2019, 16:51
Seni eleştirenlerin hepsinden daha fazla hizmet verdin bu kulube ,

Bize yaşattığın şampiyonluk için , ( içinde olduğun kadro ile)

Şike sürecindeki dik duruşun için ,

Verdiğin emeklerin için ,

Çok teşekkür ediyorum Onur Recep Kıvrak ,

Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.....

Sefaenes
07.01.2019, 16:51
verdiğin emekler için tşk ederim Kaptan ayrılık keşke böyle olmasa daha iyiydi keşke Tff şikayet etmeyip sabır göstersen daha güzel olurdu

Yasin Altuntas
07.01.2019, 16:58
10-11 ve 13-14 olmak üzere 2 mükemmel sezonu vardı. Onun haricinde ne yazık ki sakatlıkların da etkisiyle üst düzey performans sergileyemedi. Süper Lig'deki kalecilere göre fiyat performans açısından da çok yüksek paralara oynadı. Yaptığı hataların dışında içeride 20 milyon lirayı aşan birikmiş alacağının olması fedakarlığının bir göstergesi, ama o paranın içeride olması da Onur'u bugüne kadar dokunulmaz yaptı. Bugüne kadar yaşattığı güzellikler için teşekkürler. Keşke daha güzel ayrılabilseydik ama nasip böyleymiş. Kendisi daha önce uzun süre futbol oynamaya niyetim yok diyordu keza menajeri de futbolu bırakabileceğini ima etmiş. Hayırlısı olsun...

Iyi özet. Keske böyle olmasaydi, ama nihayetinde dogru bir hamle oldu.

Yinede verdigi tüm emeklerinden dolayi Allah razi olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

AlperenAltun
07.01.2019, 17:04
Artık önümüze bakalım. Keşke böyle bitmeseydi bu 11 sene. Keşke jübile maçında alkışlanarak bıraksaydın futbolu. Ama benim için o formayı yere attığın an bitmiştin. Hayırlısı böyle imiş. Yolun açık olsun. aklımda hep bu fotoğraf ile kaldın. 16579

Samet Berber
07.01.2019, 17:07
Çok büyük balon olduğu belliydi neyse ki taraftarın büyük çoğunluğu geç de olsa anladı.

Bayraktaroğlu
07.01.2019, 17:09
hayırlı olsun

Mert Oğuzlu61
07.01.2019, 17:10
Şota alacaklarının çok büyük kısmını bırakmıştı diye hatırlıyorum, yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 1 milyon euro civarıydı. Tamam İho ve Usta dönemlerinde sana attırılan imzaların sebebi sen değilsin, sözleşmelere bakınca paranı son kuruşuna kadar istemek hakkındır ama 12 sene oynamışsın, sana sahip olduğun her şeyi kazandırmış bu kulübe alacaklarının birazını bırakıp gitsen yine güzel sözler söyletebilirsin. Yakışmadı, yakıştıranların ne dediği ne hissettiği umrumda değil, suçun büyüğü sende. 12 yıllık oyuncuya hak edecek şekilde gitmiyorsun ama bunun sebebi belkide 12 yıllık oyuncuya yakışmayacak işlere kalkışmandır. Yazık, çok yazık.

Mehmet Fatih Yavuz
07.01.2019, 17:17
En büyük ayıbımız, Şota gibi bir Adamı, gerçek manada adamı, bu ciğeri 3 kuruş etmezler için harcadık.
Belki bugün Ünal Karaman ile yakaladığımız iklimi yakalayabilirdik o dönemde.

Para pul dışında, o kadar büyük zararları var ki bize...

Asla affetmeyeceğim.

Benden fazla hizmeti falan da yok kulübe.
Ben karşılığında para veriyorum.
Para kazanmıyorum kulüpten.

Adem Akyüz'
07.01.2019, 17:20
Yolun açık olsun Onur. Bu forma altında yaşattığın bütün sevinç ve gururlar için kendi adıma teşekkür ediyorum.

Sen ki bütün takımın tel tel döküldüğü 2 sezonda tribünlere "Onur Gol Gol Gol" tezahüratı yapmasına sebep bir oyuncusun. Sen ki çatılara keskin nişancıların yerleştirildiği bir maçta çevik kuvvetin dağıtamadığı grubu 2 cümleyle dağıtan bir oyuncusun. Keşke bahsedilen olaylar yaşanmasaydı da sonumuz böyle olmasaydı.

Saha içini bir kenara bırakırsak şike davasında gösterdiğin dik duruş için bile sana binlerce kez teşekkür etmek gerek. Yönetim sadece bu sebepten bunu çok görmez umarım.

Şunu da söylemem gerekiyor ki bugün yapılan şey doğru olandır. Bugüne kadar bir çok yanlış yapıldı ve olaylar bu noktaya geldi. Bu rakamlara sözleşme imzalanması, performansı düşmesine rağmen yedeklenmemesi (Esteban bidonunu kaleciden saymıyorum) söylendiği gibi ağalık yapıyorsa bunun karşısında dik durulamaması, 2 senedir oyuncunun bu kadar alacağının birikmesi gibi.. Bu ayrılık çok daha önceden ve çok daha güzel bir şekilde olmalıydı. Sağlık olsun.

Resmi açıklama henüz gelmedi ama sanırım taksitlendirmeyi kabul etmiş ve sözleşmeden dolayı alabileceği gelecek alacaklarını da bırakmış. Olaylara hiçbir zaman tek taraflı bakmamaya çalışırım. 2 senedir tek kuruş almadan oynayan bir oyuncu ne oldu da başta bütün paramı şimdi ve nakit istiyorum dedi? Bu sorunun cevabını da düşünmek gerek.

Sonuç olarak, bu zor zamanda gelecek alacaklarından vazgeçtiğin ve taksitlendirmeyi de kabul ettiğin için ayrıca teşekkürler..

Ozan Yılmaz
07.01.2019, 17:21
https://images.performgroup.com/di/library/goal_uk/fe/dc/onur-recep-kvrak-trabzonspor_1wufcqzl1pz4918kof1gs3fmjq.jpg?t=-1496326516&quality=100

11 yıl iyi kötü bu kulübe hizmet etmiş,

250'nin üzerinde maça çıkmış,

2 kupayı fiilen kaldırıp 3.sünü hak ettiği halde havaya kaldıramamış,

Uzun süre kaptanlık bandımızı taşımış,

Artık kulübümüzün sembol bir ismi haline gelen emektar kalecimiz ile

Kötü biten bir son yaşadık.

Böyle bitmeseydi iyiydi fakat yine de teşekkürler her şey için,

Herkes için hayırlısı olsun bundan sonra.

(Dilek, temenniler ve kapanış için son gün.)

Zugasi Berepe
07.01.2019, 17:26
Üzüldüm kaptan onur recep kıvrak
bize yaşattığın harika maçlar için emeklerin için teşekkürler

Osman Seran
07.01.2019, 17:29
Verdiği tüm emekler için teşekkürler.

Rıza ÇOLAK
07.01.2019, 17:38
Bittimi şimdi? bu mu yani?

maydin
07.01.2019, 17:43
güç zehirlenmesi vakası

bahadır2561
07.01.2019, 17:52
Yolu açık olsun.

Yaşattıkların ve dik duruşun için teşekkürler.

DNA-TS
07.01.2019, 17:55
aralıksız 11 sene takımda oynamak kolay değildir. O, bunu başardı.
iki taraf içinde hayırlısı olsun.

Vkgz
07.01.2019, 17:56
Hayırlısı oldu bundan sonraki hayatında başarılar muhtemelen tekrar görüşürüz..

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilelebeTS
07.01.2019, 18:00
Kupalar ve şampiyonluk kazandı. Çok iyi maçlar da çıkardı, kötü maçlar da çıkardı. Vermiş olduğu tüm emekler için teşekkürler. Yolu açık olsun.

derry61
07.01.2019, 18:01
Öncelikle kimse bu şekilde ayrılık istemezdi. Ama bazı gerçekler var. Onur sportif olarak maalesef başarısız bir kaleciydi. 11 yıllık Trabzonspor döneminde sadece 3 yıl kalecilik yapmıştır. Diğer 7-8 yıl vasatı aşamamıştır. Onur, Trabzonspor sayesinde bir sürü başarı kazanmış ve bu sayede Türkiye'de isim yapmıştır. Bu kulüp sayesinde maddi kazanç elde etmiştir, kariyerini bu kulüpte yapmıştır. Kısacası Onur'u Onur yapan Trabzonspor'dur ama Trabzonspor'u Trabzonspor yapan Onur değildir taraftarımızın ve Onur'un bunu bilmesi lazım. Kişisel görüşüm Onur sportif başarısızlığından dolayı 2-3 yıl önce yollanması gereken biriydi. Keşke düzgün bir şekilde ayrılık olsaydı. Onur Trabzonspor'dan efsane bir şekilde gitseydi. Eğer 2-3 yıl önce Onur ile yolları vaktinde ayırsaydık arada kırgınlıklar olmazdı.

Burak
07.01.2019, 18:03
Yolu açık olsun. Söyleyeceklerim bu kadar.

Mustafa YILMAZ
07.01.2019, 18:03
Hayırlı olsun. Para konusunda laf etmek yersiz muhtemelen kulüpte parasını uzun süre alamayan tek oyuncuydu hiç sorun ettiğini hatırlamıyorum ki yine ozveride bulunmuş bu konuda

Artık aynı şeyleri konuşmaya gerek yok verdiği emekler için teşekkür edip iyi uğurlamak gerekir.

Yonetemedik bu işi çok net

tRaiNer
07.01.2019, 18:13
11 yılın üzerine böyle bitmemeliydi. Seni, sen yapan kulübüne yapacak olduğun fedakarlıklar senden bir şey götürmezdi.

Ancak kendi topuklarına sıkınca yapabilecek bir şey kalmıyor. Yolun açık olsun.

SALDIRAY
07.01.2019, 18:23
Hakkı olanı aldı sözleşmesi fesh edildi. Bu kadar net.
Adama boşa saydırmasın kimse.

Togrul
07.01.2019, 18:24
Futbolculuğu ve kişiliğiyle değil Trabzonsporun türk futbolunun en çok değer verdiğim bir kaç isminden biridir Onur Recep Kıvrak. Öyle de kalacak. Hataları olmuşsa da sonu bu şekilde bitmemeliydi.

10-61
07.01.2019, 18:44
Bu kadar romantizm kasmaya gerek yok beyler, geldi oynadı dünyalığını kazandı gitti mesele bu kadar basit,zamanında çok sevdik ama Ünal hocayı yedirecek kadar değil.Yolun açık olsun yine de.

kadriviv
07.01.2019, 18:47
Bir zamanlar sahada akıttığın gözyaşların bizim Onurumuzdu... Ne ara bu hale geldik / ne ara bu hale geldin?

Yazık, hem de çok yazık... Dile kolay 11 sene... Böyle olmamalıydı...

Allah gönlüne göre versin; iyiyse iyi, kötüyse kötü...

İbrahim CİHAN
07.01.2019, 18:52
Yillarca bu forumdaki avatarimda fotoğrafı yer aldı. Çok seviyordum kendisini ve efsane olacağını düşünüyordum. Kimse böyle olsun istemezdi. Keşke daha güzel ayrılabilseydik ve gerçek anlamda efsane olarak hatırlayabilseydik. Olmadı, yolu açık olsun. Trabzonspor her futbolcudan, her yöneticiden ve teknik direktörden daha üstündür, boyle düşünmek gerek. Trabzonspor için hayırlısı olsun.

Enes Ünal Kaya
07.01.2019, 18:52
Valla utanıyorum

Onur Kıvrak'ı yedirmeyeceğiz yazan sayfa Onur'a nefret dolu söylemlerde bulunmuş.

Adam gitti işte güle güle demek bu kadar mı zor.
Eğer böyle olacaksa Burak'lar Selçuk'lar çok iyi yapmış bize valla kalıp hain olmaktansa gidip hain oldular.
Alacaklarınıda peşin istemedi günlerdir yalan haberler dolandı.
10sene öyle yada böyle Trabzonspor'a cok sey verdi.. Trabzonspor'da ona..

Hoşçakal Kaptan. İnşallah futbolu bırakmazsın.
Yolun açık olsun.

Emre EFENDİOGLU
07.01.2019, 18:56
Kendisini çok severim, varını yoğunu verdi kulübe.
Her giden futbolcu ile kötü ayrılıyoruz neredeyse, iyi ayrıldığımız çok az. Ayıptır günahtır.

Yolun açık olsun kaptan, verdiğin hizmetler için teşekkürler, hiç biri inkar edilemez.

Sefa Murat Dokuz
07.01.2019, 19:12
Efsane olcakken Kestane oldun

Berkan
07.01.2019, 19:16
Güle güle kaptan. Emeklerin için teşekkürler. Keşke böyle bitmeseydi ama malatya maçını unutmayacağım.

İsmail Sezgin
07.01.2019, 19:26
Allaha emanet

fernandez
07.01.2019, 19:36
11 senelik hikaye böyle bitmemeliydi maalesef bitti. emekleri için teşekkürler. ama zamanında arkasında duran insanlar niye bugün durmadı bunu düşünmesi gerekir. kimse böyle efsane gördüğü bir isme şu an yaşadığı sonu layık görmezdi. insanların sevgisi ve saygısı onuru gün geçtikçe daha fazla gerçeklikten kopardı net olarak. insanoğlu ne diyelim :)

Ahmet Almacı
07.01.2019, 19:39
7 aralık 2019 tarihe altın harflerle işlenmeli. Evladını başka şehirde başka parka götürmen dileğimle kestane seni

Isko6161
07.01.2019, 19:48
11 senelik beraberligin bu sekilde bitmesi üzücü oldu. Emegin icin tesekkurler

Ahmet Almacı
07.01.2019, 19:50
Kap gelmeden önce onur fanboyları gelecek alacaklarını da bıraktı gibi asılsız konuşup Burak muamelesi yapmayın diyordu.. :) Adamcık ne öncesi alacaklarından bir kuruş bıraktı ne de gelecektekilerinden vazgeçti

riv riv riv
07.01.2019, 19:51
Vurdi Vurdi Vuruldi, her şeye rağmen güle güle Kaptan.

nirvana ovalari
07.01.2019, 19:51
Uzun zamandır bu haberi bekliyordum. Yarabbim sana şükürler olsun.

Dönmemek üzere (ne futbolcu - ne teknik kadro) elveda.

Gömün gitsin..

Tayfun
07.01.2019, 19:53
Uzun zamandır bu haberi bekliyordum. Yarabbim sana şükürler olsun.

Dönmemek üzere (ne futbolcu - ne teknik kadro) elveda.

Gömün gitsin..

Evet adminler ne yapıyoruz seri şekilde konuyu kilitleyip uzay boşluğuna yolluyoruz.

Bunu yapan admin candır :)

M. Fatih ALEMDAR
07.01.2019, 19:54
Sana olan bu sevgimizi maalesef sen bitirdin de
Hocam 3 milyon euro alacagin varsa bile insan okadar yil para kazandigi kulube ki 2 yil falan hic topa vurmadan sana odeme yapan kulube gider ayak 1 milyon birakip gideydin bari.
Ne bilim belki biz amator oldugumuz icin boyle dusunuyoruz.
Siz profesyoneller herseyin daha iyisini bilirsiniz muhakkak (!)

Laziobass
07.01.2019, 19:55
Arkadaş gelecek alacağından vazgeçmek ne demektir?

Sözleşme denilen şey karşılıklı olur
Sen en iyi şekilde hizmet etmekle sorumlu olursun karşı taraftan bunun karşılığında ödeme ile sorumlu olur.

Vermediğin bir hizmetin alacaklısı olduğunu iddia etmek dolandırıcılıktır. Elinde sözleşme olsa bile dolandırıcılıktır.

11 sene hizmet ettiği doğrudur.
Peki 11 sene bu hizmet karşılığında kaç para kazanmıştır?

Hiçbirimizin vermediği kadar katkı vermiş!
Karşılığında bütün taraftarın bir araya gelse 11 yılda kazanamadığı parayı kazanmış, üstüne bildiğin takımda ağalık yapmış, ekmek yediği klübe zarar vermiştir.
Şimdi biz mi ona teşekkür etmeliyiz o mu bize?

Adem Akyüz'
07.01.2019, 19:55
Kap gelmeden önce onur fanboyları gelecek alacaklarını da bıraktı gibi asılsız konuşup Burak muamelesi yapmayın diyordu.. :) Adamcık ne öncesi alacaklarından bir kuruş bıraktı ne de gelecektekilerinden vazgeçtiOkumayı mı bilmiyorsunuz, okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz, yönetime mi inanmıyorsunuz yoksa nefret gözünüzü kör mü etti?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190107/f4a546f02b97aaed0f05cc7310a5001f.jpg

Oruç
07.01.2019, 19:56
Her şey bir gün bitiyor ama keşke böyle bitmeseydi. Bir türlü şu işleri iyi bir şekilde yapmayı beceremedik.

Çok şey yazarım aslında ama gerek yok.

Muhammed Kambur
07.01.2019, 19:56
Trabzonspor formasını yere bırakıp gidenin değil, mücadelesiyle isteğiyle hırsıyla hak edenin giymesi dileğiyle. Yolun açık olsun. Doğru yolda ilerliyoruz.

Oğuz B.
07.01.2019, 19:57
https://www.haberts.com/images/haberler/onur_gol_de_mi_atsin_h18998.jpg

Güle güle Onur.

Trabzonspor için yaptıkların için teşekkürler.

Hayat devam ediyor. Linç çığlıkları atan ekip yeni bir hedef bulacaktır.

Ahmet Kara
07.01.2019, 20:02
Trabzonspor'un efsaneleri aşağıdadır. Bu ise onları bu takımdan göndermek için elinden geleni yapmıştır. Bir tanesini gönderdi ama diğerini gönderemedi. Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor'un geleceğini kurtarmıştır.
16582

Giallorossi
07.01.2019, 20:03
Kendine cok iyi bak Onur Recep Kıvrak. Emeğin icin tesekkürler.

Murathan
07.01.2019, 20:03
Adamın kellesini böyle alırlar.

umutberna
07.01.2019, 20:04
Trabzonspor gibi bir klüp 11 yıl emek veren kalecisini , kaptanıyla bu şekilde ayrılmayı uygun gördüyse çok da söyleyecek birşey kalmıyor.
Onur 11 yılda çok basarılı ve özverili maçlar çıkarda, bize kalede Onur var dedirttiği çok mac olmuştur.
Buna karşın kaptan olamadı lider olamadı.
Tarihimizin en büyük hezimetlerini ,kendi sahamızdaki korkunç yenilgileride biz Onur lkaptanken aldık . Takım olgusu paramparça oldu sahanın içindeki Onur da dışındaki bizler gibi bu süreci izledi.
Trabzonsporun başına uzun süre önce gelmesi gereken bu doğru yönetim Trabzonsporun özünü tekrar oluşturmaya çalışıyor ve bununda 1. koşulu Onur dan zaten yapmadığı kaptanlığın alınmasıydı. Onur özür dileseydi belki affedilebilrdi ama bu futbolcular kendilerini o kadar güçlü goruyorlarki onlara güçlerinin sınırının Trabzonsporun büyüklüğü olduğu gosterilmeliydi ki şimdi de yapılan budur.

Emre Veli
07.01.2019, 20:04
Doğru yahut yanlış bunu tartışmıyorum. Ki anlatılanlar ciddiyse belki de hak veriyorum.

Ama senelerce en ufak eleştiriyi bile dikkate alıp mesajı silen, uyaran, ceza veren sevgili forum yöneticisi arkadaşlar 13 kasım'dan bu yana bu başlıkta Onur Kıvrak'a atfedilen-çöp,kova, kestane, vb- ithamlara neden yaptırım uygulamadı? Mesajı görüp hiddetlenecek arkadaşlara baştan söyleyeyim, kadro dışı ve ve sözleşme feshi kararlarını doğru buluyorum. Ama açık ve net bir şekilde bir şey var ki bir tutarsızlık, kendini bilmezlik var. olağanüstü şekilde hakaret edildi bu adama ve karşılık bulmadı.

Şöyle örnek vermek gerekirse sezon başında Behlül Aydın başlığına yazdığım gayet normal seviyedeki eleştiri bile 30 dakika sonra silinirken, şimdi neden bu şekilde davranılıyor? Maç sattı deniyor, hocaya komplo kurdu deniyor. evet deniyor ve yönetim kurulunun kararına kimse tek kelime bile etmez etmemeli. ama maç sattı cümlesi başlı başına bir iddiadır. taraftara küfür etti cümlesi başlı başına bir iddiadır. 13 kasım'dan beri ortaya atılan her şey sadece iddia seviyesindedir. bu söylentilere sizin kadar inanabilirim merak etmeyin. ne zaman bu iddialara net kanıt getirirsiniz ( hiç değilse taraftara küfür etti kısmı için ) o zaman bir şeyleri ANLAYABİLİRİM, ama iki yüzlülüğü kabul edemem.

forum'da kurallar, ''futbolcuyla taraftarın,kulübün arası iyi ise uçuk yorumlara izin verebiliriz'' gibi sığ bir düşünce olmamalıydı. hele 11 sene iyi kötü oynamış ve performansı bırak, aldığı paralar ile Trabzonspor tarihine geçmiş, kaptan statüsünde birine karşı hiç olmamalıydı.

başkan ve teknik direktör bu sürece ne kadar profesyonel yaklaştıysa, taraftar bir o kadar berbat ve yakışmayacak cinsten yaklaştı.

ayrı olarak paragöz ifadesine şu şekilde değinmek gerekirse, onur ilerleyen vakitlerde kendisi net bir şekilde bu kulübün simge ismi olarak gördüğü için profesyonel davranmayarak, sözleşmesinde 1 milyon euro indirimler (karşılığında sözleşmesi uzatıldığı için yine karlı çıkmak adına da yapmış olabilir) , aylarca maaş almamalar gibi uçuk şeyler yaptı. bunun nedeni ilerde söz sahibi olmak da olabilir veya başka bir şey de.

kimsenin anlamadığı şey şu. herhangi bir kanıt gerekmeksizin söylemek gerekirse, onur kötü kaleci falan değil. değil yani bu basbayağı açık bişey. ama çok iyi kaleci de değidi. bunlar teknik konular. psikolojik olarak futbolu bırakmış bir kafayla hareket ediyordu. hareketleri, yüz ifadesi, demeçleri bu yöndeydi. forma çıkartma, sonrasında özür dileme fasıllarından beri böyleydi zaten de, ünal karaman geldikten sonra takımda kendi otoritesinin sarsılması da onu bazı yanlışlar yapmaya itmiş olabilir.

üzerinde çok ama çok konulacak bir mevzu. sayfalarca yazılabilir. ama açık bir şey var ki olması gereken oldu.

Aydın Tiryaki
07.01.2019, 20:05
Kilit, lütfen.

Dawsofield
07.01.2019, 20:08
formayı ilk kaptığında 12-13 yaşında falandım galiba.

nezdimde efsane olarak kalacak her zaman.

özellikle bire bir pozisyonlarda izlediğim en iyi kalecilerdendi.

teşekkürler her şey için, buralarda nefretle beslenen güruhu çok da dikkate almaya gerek yok.

jairzinho
07.01.2019, 20:09
bence bir plaket verilerek ve teşekkür edilerek veda edilmeli.uzun soluklu bir birlikteliğin vedası böyle olmalı.

Arda'
07.01.2019, 20:11
Emekleri için teşekkürler. Kaptan olduktan sonra çok değişti (ki bana göre kaptan olabilecek bi karakter değil). Bu kulüp onun için teknik direktör gönderdi unutulmasın (ki o TD de efsane Şota). Bu kulüp ona hep sahip çıktı 2 defa çok ciddi sakatlık geçirmesine rağmen maaşı eksiksiz ödendi, sözleşmesine zam yapılarak uzatıldı. Son yıllarda futbol oynamak için yeterli motivasyona sahip olduğunu düşünmüyorum, Malatya maçından önce ve sonra neler yaşandı bilmiyoruz net olarak onun için uzatmanın anlamı yok güle güle.

esra61
07.01.2019, 20:13
Söylenilecek o kadar söz var ki ne desem ne söylesem duygularımı,yılları anlatmaya kelimeler yetmez.
İki taraf için de hayırlısı oldu belki ama çok üzüldük be kaptan,bu ayrılış bu şekilde olmamalıydı.Hiç bir ifade ile anlatılamayacak kadar sevgimiz varken sana, kulüp bir yolun açık olsun’a sığdırdı tüm yaşanmışlıkları.
Hatalar yapıldı da onca yılın hatrına güzel bir veda yapılamaz mıydı?
Hoşça kal büyük kaptan,
Hoşça kal 2010-2011 ‘in müdavimi,
Hoşça kal şike mücadelesi,
Hoşça kal dik duruşlu adam,
Hoşça kal çoğu insanın dile getiremediği şeyleri dile getiren koca yürekli adam,
Hoşça kal Kaptan...

fincher
07.01.2019, 20:20
Hem Onur'umuzu hem onurumuzu kaybettik...

Togrul
07.01.2019, 20:21
Teknik direktör gönderdi iddianız yanlış. O dönem Trabzonspor ilk 5 haftada 12 puan toplamıştı. Fakat sonrasında çoğu hakem hatalarıyla 4 maç kaybetti. Bunun Onurla ne alakası var? Şota teknik direktör olmadan önce benim 1 numaralı teknik direktör adayımdı. Bununla ilgili yorumlarım da var. Fakat teknik direktör olarak hiç bir takımda başarı gösteremedi. Keşke bir yerlerde başarılı olsun. Fakat Trabzonsporda iki sene oynamış Şota efsaneyse Trabzonspora ondan kat be kat daha çok hizmet etmiş Onur efsanenin kralıdır.

Mehmet Fatih Yavuz
07.01.2019, 20:26
Kilit gecikti mi?
Kap geldi ,feshedildi.

Zat-ı şahanelerinin kulüp ile bağı yok artık.

Allah niyetince yolunu açık etsin.

Varlıbaş61
07.01.2019, 20:28
Onur’un ayrılma şekline üzüldüm. Keşke daha güzel bir şekilde uğurlasaydık. Güle güle kaptan. Her zaman önce Trabzonspor gelir ..

Hürgün Aygün
07.01.2019, 20:32
11 yıllık hikaye keşke böyle sonlanmasaydı. Yaşattığın her şey için teşekkürler, yolun açık olsun...

Keleşoğlu
07.01.2019, 20:36
11 yıl önce başlığı açan ve ilk gönderiyi atan kişi olarak bir kapanış yapmak isterim.
Onur Recep Kıvrak . 11 yıl önce Karşıyaka’dan genç, ümit vaadeden ve hakkında sadece “umarım faydalı olur” yazılabilecek bilinirlikte bir kaleci olarak geldin bu kulübe . Birçok ümit vaadeden futbolcu gibi silinip gidebilirdin. Ama sen kısa zamanda performansınla hakettiğin kalemizi teslim aldın. Sadece top tutarak değil , bize kabul ettirdiğin aidiyetin ve duruşunla tam bir “Kale” oldun. Kalemiz oldun. Trabzonlu oldun.
Şampiyon kaleci oldun. Hakettiğini vermediler, hak arayan , isyan eden kaleci oldun , sesimiz oldun, “kelebek” oldun.
Herkes gitti , sen kaldın . Takım tel tel dökülürken tek başına onlarca maç , puan aldın. Sevincimiz oldun, Kurtarıcımız oldun. Onur Recep Kıvrak oldun. Hakettin , en çok kazanan kaleci oldun ,helali hoş olsun,hakettin !
Sakatlandın , çok maç kaybettirdin , performansın düştü ama gözümüzden düşmedin . Çünkü sen de biliyorsun sadece iyi top tutuyorsun diye sevmedik seni. Kredin sonsuzdu. Kötü performanslı Onur’u 3 yıl da kulubede oturtup efsanemiz olarak uğurlayamazmıydık ?
Ah ama keşke bu taraftarın sevgisiyle ulaştığın o tepede başka rollere girmeseydin be Onur! Sana olan sevgimizden çok kez yanında durduk. Başkalarına yol verdik. Yanlış yapmışız . Sana zarar vermişiz aslında yaptıklarına yol vererek. Keşke gelene gidene ben karar veririm demeseydin . Keşke “oyun kurucu” olmaya çalışmasaydın. Keşke en nihayetinde kaleci olduğunu unutmasaydın.
Keşke böyle bitmeseydi. çok üzgünüm utanmasam oturup ağlayacağım . Çok kızgınım böyle bir sona zemin hazırlamamalıydın Onur .
hem maddi , hem manevi , sana belki de torununa kadar hayatını , şöhretini kazandıran bu kulübe , seni bağrına basan bu şehire, bu taraftara böyle bir vedaya müsade etmemeliydin . Bizi kandırdın. Çok üzgünüm Onur Recep Kıvrak. Güle güle

İ. SARAL
07.01.2019, 20:57
Emeklerin için teşekkürler, yolun açık olsun.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

My
07.01.2019, 20:59
Bu şekilde ayrılmasına üzüldüm. İyi kötü bunca yılımız birlikte geçmiş. Bu adam istese bize değil zamanında Rıdvan'ın Aziz için peşinde it gibi dolaştığı zamanlarda İstanbul'a da gidebilirdi. Hiç değilse düzgün bir şekilde teşekkür edilerek, plaketi bilmemnesi verilerek ayrılalım dicem de zor gibi gözüküyor.

kogale
07.01.2019, 21:02
Üzüldüm kardeşim. Keşke daha iyi ayrılsaydık..
Bakma söylenenlere, güzel hatırlanacaksın..
Yolun açık olsun. Emeklerin için teşekkürler.

Veysel
07.01.2019, 21:12
Büyük kaptan yolun açık olsun. Tekrar görüşeceğiz...

Semih AYDIN
07.01.2019, 21:14
Her şey için çok teşekkürler...

A.Gökhan AKIN
07.01.2019, 21:23
Kızgındım kendisine ama şuan gözlerim dolmadı desem yalan olur
belki kızgınlıktan, belki ayrılış şeklinden ama yine de böyle olmamalıydı.....

kayseriliyiz
07.01.2019, 21:26
Yolun açik olsun...

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk

titanic
07.01.2019, 21:26
vakti gelen her yaprak ağacından düşer keske kışı beklemeyeydin

Ogün YAZICI
07.01.2019, 21:33
Şota'yı yedi
Unal'ı yiyemedi
Yolu açık olsun