PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onur Recep Kıvrak

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87

artvints
28.12.2015, 12:57
yazdigimi tam okusan boguslunun sert derin (alcak) degajindan bahsettim
bu sistem bütün oyuncularinda var

degaj sadece güc isi degil
ayagi kürek gibi kullandinmi, hareket mekanismasi basladigi belden ayagin topa vurdugu nokta nekadar uzaksa, topa okadar daha siddet uygularsin
basit fizik kurallari

tamam da degaj ortasahayı geçmiyor.uzaklık sağlıyor olabilir ama vuruş tipi oyuncunun dengesini bozuyor, güçlü bir şekilde vuramıyor topa. iki tane de net hata yaptı bu sene, topa dengesiz vurduğundan. vuruş stilinde sorun olmayabilir ama onur iyi uygulayamıyor.

ayrıca güç derken degajdan bahsetmedim zaten.daha çok geri pasları uzaklaştırırken çektiği sıkıntıdan bahsettim.

selcuk
28.12.2015, 13:03
tamam da degaj ortasahayı geçmiyor.uzaklık sağlıyor olabilir ama vuruş tipi oyuncunun dengesini bozuyor, güçlü bir şekilde vuramıyor topa. iki tane de net hata yaptı bu sene, topa dengesiz vurduğundan. vuruş stilinde sorun olmayabilir ama onur iyi uygulayamıyor.

ayrıca güç derken degajdan bahsetmedim zaten.daha çok geri pasları uzaklaştırırken çektiği sıkıntıdan bahsettim.
ayni seyi yazdim
alintiladigini bi zahmet daha dikkatli okursan

tony silva zamanindan onurun kaptigi parasüt degajlari daha iyi sistemdi
ugurcanda o sistemi kullaniyor ve cok basarili, tabi ugurcanin ayaklarinin uzun olusundan bu noktada natürel avantaji var

artvints
28.12.2015, 13:07
ayni seyi yazdim
alintiladigini bi zahmet daha dikkatli okursan

tamam abi ben de destekledim o zaman.

Tayfun
28.12.2015, 13:59
http://img.haberler.com/haber/327/onur-kivrak-hakemler-yuzunden-futbolu-birakmak-6512327_5920_o.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/14918-7I3U6E6G.jpg

http://i.hizliresim.com/x0zaoW.jpg
https://pbs.twimg.com/media/CVDo6u1XAAA6boU.jpg:large

Gelecek nesillere anlatacağım bir futbolcu varsa o da bu adamdır.

ÖmürKaradeniz61
28.12.2015, 14:11
Kuş kadar aklıyla Onur'u satabileceğini düşünen zavallı bir adam ve O'na akıl verenlerin tertiplediği bir oyunun peşinden hala gidenler var. Daha yeni geldim memleketten hala iho diye sayıklayan aklı kıt insanlar var.

Kulübü meteliğe kurşun atar hale getiren akılsız, plansız, programsız bir kara cahilin, kıçının derdinden Onur'u satabilmek için attığı çamurların izi kalmış işte. Öyle ki adam kıçına tekmeyi yediği halde Onur'u satacaktık diye sayıklıyordu.
Yahu neden anlamak istemiyorsunuz kimsenin iho diye sayıkladığı yok.Nasıl Özer için aynı düşünüyorsam Onur içinde tıpkı aynı şeyleri düşünüyorum.Futbolcuya dayalı sistem olduktan sonra bizden bir halt olmaz.Adam koskoca Trabzonsporun yöneticilerini ve hocasını gönderdi bu ne demek ya,nasıl bir düzen.Böyle yaparak Trabzonspora zarar veriyorsunuz,başkan ve yöneticiler gitti hadi bakalım Onur gibilerde gitsin.Kimse babamızın oğlu değil Onur yokken biz bu takımı destekliyorduk sırf Onuru istemiyoruz diye bizi hain ilan edenler gitsin klübe üye olsun,yardımda bulunsun,kombine alsın ondan sonra gelsin konuşsun burda.

AYYILDIZ
28.12.2015, 14:45
Türkiye'de düzen şöyle işliyor. Adam başarılı oluyor çekemeyenler çamur atıyor. Sonra Adam biraz sendeledimi herkes önceden atılmış olan yalanlara inanıp adamı yargılamaya başlıyor. Aynısı Ersun Hoca içinde geçerli.

Onur Akyüz
28.12.2015, 17:03
Yahu neden anlamak istemiyorsunuz kimsenin iho diye sayıkladığı yok.Nasıl Özer için aynı düşünüyorsam Onur içinde tıpkı aynı şeyleri düşünüyorum.Futbolcuya dayalı sistem olduktan sonra bizden bir halt olmaz.Adam koskoca Trabzonsporun yöneticilerini ve hocasını gönderdi bu ne demek ya,nasıl bir düzen.Böyle yaparak Trabzonspora zarar veriyorsunuz,başkan ve yöneticiler gitti hadi bakalım Onur gibilerde gitsin.Kimse babamızın oğlu değil Onur yokken biz bu takımı destekliyorduk sırf Onuru istemiyoruz diye bizi hain ilan edenler gitsin klübe üye olsun,yardımda bulunsun,kombine alsın ondan sonra gelsin konuşsun burda.

Onur mu gönderdi?

Benim bildiğim iho tarihin en başarısız, en cahil başkanıydı ve sandığa gömülerek gitti.

Onur, Özer, futbolcuya dayalı düzen, kombine, üye, hain main bilmem ne, değişik değişik konuşuyorsun, ne dediğin de belli olmuyor.

Ben şahsına yönelik bi şey dememiştim bir daha alıntı yapma lütfen..

Mustafa YILMAZ
28.12.2015, 17:07
İnşallah futbolu nu forma altında bırakacaksın kaptan sonra kulüpte başka görevler.. Onur tramvadan çıktı adamı satmak için her türlü çirkefliği yaptılar insan psikolojisi be kardeşim taş değil bu adamlar düşer tabi formu hiç önemli değil toparlayacaktır kendisini devre arasında güvenim sonsuz

tepataklakdan gönderildi

Fatih Çelik
28.12.2015, 17:40
Millet G.Töre ,Q7 , Melo , E.Belözoğlu, V.Demirel gibi karakteri olan oyuncularına ölümüne sahip çıkıp toz kondurmazken Onur gibi karakter ve taraftar ile duygudaşlığı bu kadar üst seviyede özle bir insana bu tip yakıştırmaları yapanları cidden anlayamıyorum. İnsanların değerini onları kaybetmeden anlıyamıyoruz ne yazık ki.

Onur'un stilini beğenmiyor. Kaleciliğini iyi bulmuyor olabilirsiniz ama kendisine bulunduğunuz ithamları dile getirmeden önce bunu bir kere daha düşünmenizi ve Onur'un bu kulüp için ne demek olduğunu ve neler yaptığını hatırlamanızı isterim

poetricus
28.12.2015, 17:41
Sevgi gibi nefretin de sebebe ihtiyacı yok, anlarım da şu hakaret ve iftira edecek cüret nereden geliyor?
Onur hoca ve yönetim göndermiş.
Nasıl olmuş bu iş yahu?
Sahaya kimin çıkacağına karar veren Onur mu?
Onur kongre kararı mı aldı? IHO ve nesli tükenen yönetime karşı onca oyu Onur mu verdi?
Gelen "gelme", kalana "kalma", oynayana "oynama" mı dedi?
Takıma, kasıtlı gol mü yedirdi? ne, ne yaptı?
Şike mi yaptı yoksa hazır efsane olmuşken şikecilere mi gitti?
Şikeyi inkâr mı etti?
Azize yağ mı çekti? Ne yaptı?
Takımı sabote mi etti?
Aaa şüpheleniyorsunuz değil mi? "Makul şüphe" mi? Ben de sizin "Fenerli" olduğunuzdan şüpheleniyorum, ne olacak?

Meydan boş değil, ,insanlara hakaret edip iftira ve ithamda bulunarak elinizi kolunuzu sallayıp gezemezsiniz, hele o insanlar Trabzonspor için bir değer ifade ediyorsa!

Mollasalihoğlu
28.12.2015, 17:47

Onur'u istememek en doğal hak ama arkası boş olunca insanları rahatsız ediyor doğal olarak.

Futbolcuya dayalı bir sistem olduğu yok. Taraftarın gönülden inandığı tek adam Onur'sa, bu Onur'un kabahati mi?

Onur yokken destekliyorduk takımı, gittiğinde de destekleyeceğiz. Muhtemelen Onur da destekleyecek bizim gibi, Trabzonlu olmamasına rağmen.

Kombine, yardım vs hepsini de yapıyoruz çok şükür.

halil ibo
28.12.2015, 17:50
Kesip attığı tırnak olamayacak olanlar ve ''öz evlat'' olmamasına rağmen nasıl Trabzonsporlu doğulur ? Trabzonspor'un kaptanı nasıl olmalıdır? sorularına verilen en güzel cevap : Onur Recep KIVRAK...

Sibel
28.12.2015, 18:11
poetricus Hocam yazacaklarımı yazmışsınız. Teşekkür ederim.
Bir şeyler daha eklemek istiyorum.
Ömür Karadeniz, bu siteye ikinci üye oluşun. En azından benim var olduğum süre içinde. Banlanıp gittin. Hiç değişmeden hatta üstüne katarak geri geldin.
Yönetici olsam seni banlardım anında. Ama şu an değil. Bu adama birkaç ay önce karaktersiz yazdığın o anda banlardim. Bu benim fikrim de diyemezsin. Hangi ama hangi cüretle Trabzonspor Kaptanına iftira üstüne iftira atıyorsun? Derdin, amacın ne? Gel burda futbolunu elestir. Somut örneğin varsa çık kendisini de eleştir. Hadi kanıtla.
Hani Onur gönderdi ya Onur sattı ya takımı sabote etti ya karakteri yok ya çık bunları kanıtla burda hadi.
Bekliyorum. Verdiğin kriterlere de sahibim konuşma hakkım vardır sanırım!

TSelif
28.12.2015, 18:36
Ohh ne has ettin de yolladın onları Onur. Biz zaten diyoduk Onur kalacak onursuzlar gidecek diye :D :D

Yaşar
28.12.2015, 18:43
Trabzonspor kaptanının şimdiye kadar yaptıklarını görmezden gelip sezon başında yaşanan kaos nedeniyle mental olarak kendini toparlayamaması sonucunda yaptığı hataları başka yerlere çeken , beyin kıvrımlarındaki sıkıntılar nedeniyle beynine hükmedemeyen şahsiyetler , bu başlıkta işiniz yok. Onur'u sevenler olarak bizi Onur'umuzla başbaşa bırakın. Başka başlıklara gidin, burada işiniz yok (!)

ÖmürKaradeniz61
28.12.2015, 19:53
@poetricus (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=1629) Hocam yazacaklarımı yazmışsınız. Teşekkür ederim.
Bir şeyler daha eklemek istiyorum.
Ömür Karadeniz, bu siteye ikinci üye oluşun. En azından benim var olduğum süre içinde. Banlanıp gittin. Hiç değişmeden hatta üstüne katarak geri geldin.
Yönetici olsam seni banlardım anında. Ama şu an değil. Bu adama birkaç ay önce karaktersiz yazdığın o anda banlardim. Bu benim fikrim de diyemezsin. Hangi ama hangi cüretle Trabzonspor Kaptanına iftira üstüne iftira atıyorsun? Derdin, amacın ne? Gel burda futbolunu elestir. Somut örneğin varsa çık kendisini de eleştir. Hadi kanıtla.
Hani Onur gönderdi ya Onur sattı ya takımı sabote etti ya karakteri yok ya çık bunları kanıtla burda hadi.
Bekliyorum. Verdiğin kriterlere de sahibim konuşma hakkım vardır sanırım!
Sibel hanım,Onur Trabzonsporluydu neden takımını çok önemli kupa maçı öncesi bırakıp gitti,hani Trabzonsporluluk her olumsuz koşulda takımını desteklemekti,Trabzonspor için bazı şeyleri görmezden gelemezmiydi.Bu işlerin bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum Onur sadece Trabzonspor takımının personelidir o kadar.Bu takımın taraftarı şampiyon olunamadı diye kendini astı benim zoruma giden Onurun Trabzonspor taraftarını kullanıp rant sağlaması ve ben şahsi olarak iyi niyetli biri olduğunu düşünmüyorum Onurun.Cardozo kadar değeri olmayan birisi benim için,oyuncu yetenekli veya yeteneksiz olabilir lakin kimse kimseyi kullanıp üstünden rant sağlayamaz burası Trabzonspor dingonun ahırı değil herkese saygılar.

Adem Akyüz'
28.12.2015, 20:27
Sibel hanım,Onur Trabzonsporluydu neden takımını çok önemli kupa maçı öncesi bırakıp gitti,hani Trabzonsporluluk her olumsuz koşulda takımını desteklemekti,Trabzonspor için bazı şeyleri görmezden gelemezmiydi.Bu işlerin bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum Onur sadece Trabzonspor takımının personelidir o kadar.Bu takımın taraftarı şampiyon olunamadı diye kendini astı benim zoruma giden Onurun Trabzonspor taraftarını kullanıp rant sağlaması ve ben şahsi olarak iyi niyetli biri olduğunu düşünmüyorum Onurun.Cardozo kadar değeri olmayan birisi benim için,oyuncu yetenekli veya yeteneksiz olabilir lakin kimse kimseyi kullanıp üstünden rant sağlayamaz burası Trabzonspor dingonun ahırı değil herkese saygılar.
Onur kendi kendini kadro dışı mı bırakmış Avrupa maçı öncesi :)

Vay be, sen neymişsin be kaptan..

Yavuz KÜÇÜK
28.12.2015, 20:37

Güzel kardeşim anlama sıkıntın mı var senin? Adam keyfinden bırakıp gitmedi.Taraftar baskısı olmasaydı adamı istemeye istemeye satacaklardı.Yönetim neden değişti bi hatırlasana? Takımı mahvettiler ya hani? Aynı şeyleri sürekli söyleyip durma burada canımızı sıkma ayarsız eleştiri yapma ayarını iyice bozarım senin.Burası da dingonun ahırı değil adam gibi yorumlar yap adam gibi eleştirini yap.

Yöneticilere de anlatmak istediğim kaç gündür buydu.Adam kaç gündür Trabzonspor kaptanına iftira ata ata bir hal oldu.Burada hala konuşturuyorsunuz bunu.Forum kurallarına dayanarak insanları kışkırtıp duruyor müsaade etmeyin.Herşeyin bir sınırı olduğu gibi eleştirinin de bir sınırı var.

Sibel
28.12.2015, 20:51
Ben sana kanıtla dedim. Aynı şeyleri yaz demedim.
Bence sen fenerlisin. Bana öyle geliyor.

TSelif
28.12.2015, 21:36
Onur
Onur Recep
Onur Recep Kıvrak

Recep
Recep Onur
Recep Onur Kıvrak

Kıvrak
Kıvrak Onur
Kıvrak Onur Recep

Kaptanların bi tanesidir o. ALLAH onu kem gözlerden korusun :)

Sibel
28.12.2015, 21:51
Onur
Onur Recep
Onur Recep Kıvrak

Recep
Recep Onur
Recep Onur Kıvrak

Kıvrak
Kıvrak Onur
Kıvrak Onur Recep

Kaptanların bi tanesidir o. ALLAH onu kem gözlerden korusun :)

Ooooooooooooooooo ş ş ş ş ş ş ş ş ş ş
Onuurrr Onuurrrr
:sevinç:

ToyerSefa
28.12.2015, 21:57
Şahsen bir Trabzonspor düşmanı veya şikebahçe taraftarı olsam saldıracağım ilk kişi olurdu Onur Recep Kıvrak. Şampiyonluğu ellerinden alan, baş düşmanları Trabzonspor'u yıllarca vefakar bir biçimde temsil edip gemisini terk etmeyen, takımı kümede tutan, her seferinde şike olayını yüzlerine vurup gururla ''2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur'' diyen Onur Recep Kıvrak...
İyi bilinsin ki Onur bu takımın onuru, gururu, şerefi ve haysiyetidir. Kimsenin bu şahsa ahlaksızca iftira ve hakaret etme lüksü yoktur. Bunu yapanların behemehal cezalandırılması gereklidir. Bir Tokat'lı olarak, Onur'a acımasızca ve ahlaksızca saldıralanların samimi bir Trabzonspor'lu olduğunu asla düşünmüyorum. Bu şahısların bir an evvel forumdan uzaklaştırılmasını talep ediyorum. Saçtıkları pislikler Bmn'yi antipatik bir hale getiriyor.
Not: Forum'un yenilenmesinden sonra yeni hesap açmak zorunda kaldım.

Mollasalihoğlu
28.12.2015, 22:53
Tolga'nın gidişinde de Onur'u satmak isteyip satamayınca Tolga'yı sattılar.

Hala bu yönetimi savunup Onur'a, hatta Tolga'ya sallamak büyük başarı(!)

tonya55
28.12.2015, 22:54
Kaptan formunu bulmaya başladı hep boyle.

volkan_627
28.12.2015, 23:57
sen adamı satmak iste. gelecek parayı iç etmenin peşine düş. sonra adam gitmem diyince kadro dışı bırak. salak saçma bir hikaye uydur. herşey bu akdar açık seçikken bu hikayeye inanacak adamın sadece aklından şüphe ederim. şimdi bu işlerin asıl başı kim onu da yazardım ama girmeyelim siyasete. durduk yere ceza almanın anlamı yok. hepiniz aynı kafadasınız. ne gözleriniz görüyor ne de kulaklarınız işitiyor. birilerinin kuklası, yalakası, maşasısınız.... ama o birileri günü geldiğinde sizi tanımayacak. o zaman nasıl ortada kalacağınızı hepimiz biliyoruz.

Onur kaldı. Onursuzlar gitti... bu kadar basit. siz hala onursuzları savunuyorsanız oturup bir düşünün. acaba kendinizle ilgili düzeltmeniz gereken neler var?????

TSelif
29.12.2015, 10:00
Sevgili kaptan, Fikret Orman seni bizden isteyecekmiş. Motto ve "bir miktar para " verecekmiş.
Sakın bedavaya gitme ha hazır istemişken bi Trabzon hasırı, 3'lü burma, beşi bi yerde, bi de 3 kat gorden iste :D tamam mı kaptanların bi tanesi :D

Gökhan Uzun
29.12.2015, 14:39
Beşiktaşlıların ağzının suyu akıyor Onur'a.

Siz Oğuzhanı diğer kuşlara ne kadara satarsınız? Kaldı ki Oğuzhan tek sezondur oynuyor. Onur 6 7 senedir as kadroda ve kaptanımız, efsanemiz.

Bu kadar mı uçurum var aramızda? Biz güneş görmeyen öğrenci evi iken, siz boğazdaki yalı mısınız? Aramızdaki fark 5 6 şampiyonluk kupasından ibaret. Biz şehir takımıyız, siz semt takımısınız. Bu kadar. İnanın ki bu kadar. Diğer iki takımla aramızda ciddi bir lobi ve bütçe farkı var ama Bjk ile değil.

Bunu 10 senedir Beşiktaşta yaşayan ve Çarşı tribününden birçok kişiyi tanıyan, o kültürü bilen biri olarak yazıyorum...

Ufuk
29.12.2015, 15:07
Ramon + bir miktar para :D

x_man
29.12.2015, 15:07
Bjk kendine başka bir kalaci bulsun
batan geminin malları deyip akbaba gibi üşüşecekler Allah yardımcımız olsun

serkanholep
30.12.2015, 09:03
onur dokunulmaz değildir

dünyada en fazla kazanan kalecilerden biridir. şu anki performansı 500 bin euro bile etmez o ayrı

onur sözleşme imzalarken 2-3 sene evvel şartlar neydi ve bu büyük meblayı biz mi teklif ettik kendisine

şartlar elimizdeki iyi oyuncuları gs ve diğer takımlar alıyor ve buna önlem alamıyorduk. çünkü oyuncular bizi satıyordu. dolayısıyla bunu onur da kullandı ve güzel bir sözleşme imzaladı. iyi bir ts li (tabiki bu işten para kazanacak) ya da sizin zannettiğiniz kadar ts li birisi sövdüğünüz, tükaka dediğiniz eski tslilerimiz kadar olamadı

şota giderken para almadı çünkü o ts ye faydalı olamadığını düşündü. onur uzun süre sakattı mesela, para almamazlık yaptı mı. (bilmiyorum günahını almayım ama zannetmiyorum)

evet onur profosyonel ise TS de profosyonel bir takım ve yükleri omuzundan atmalı

onur,cardozo,mbia,ndoye,ekici,soner gibi yüksek maaşlı oyuncular gönderilmeli bu sene sonuna kadar

2 savaşçı ortasaha, bir tecrübeli 10 numara, 2 adam eksilten kanat,1 hızlı forvet,1 tecrübeli stoper bulmak çok mu zor. tanınan oyuncular olmasına gerek yok. şeyşu, ambrabat,muhammet,bilal ileri dörtlüsü bile bu ligde iş yapar fazlasıyla

Tayfun
30.12.2015, 09:07
Başkan, Onur için canlı yayında "yola çıkacağım ilk adamdır" diyor, millet senaryo yazıyor burada . İçimizde Steven Spielberg'ler cirit atıyormuş meğer .

serkanholep
30.12.2015, 09:17
onur u eleştirdiğimizde hain ilan ediliyoruz ya bu da çok enteresan

bekleyip görelim bakalım. maaş indirimleri yapılmaya başlandığında gerçek ts lileri göreceğiz.

bjk li ersan bile sakat olduğu dönemin parasını almadı. onur bu kadar zor durumdaki ts ye böyle birşey yaptı mı

biz geçen seneyi hakanla oynadık

TSelif
30.12.2015, 09:23
Onur hiç bir koşulda bu takımdan gidemez :)

İlker Yazıcıoğlu
30.12.2015, 09:27
Bu forumda ,özelikle geçmişteki önemli futbolcularımız gs'ye gittiğinde,onlara sitem edenlere,seni adam sanmıştık ama bizi bırakıp gittin diyenlere karşılık her zaman, futbolcuları ilahlaştırmayın diye yazmışımdır.Hala da diyorum.
Kişiler benim için önemli değildir.Adam gibi oyununu oynasın,takıma katkı yapsın,isterse aziz yıldırım'ın oğlu olsun umrumda olmaz.
Takıma katkısına bakarım.

Şimdi bakıyorum yine bir Onur muhabbeti dönmeye başlamış.Son bir kaç yılda bu takıma net bir şekilde en fazla katkı veren adamdır Onur.Hatta onun sayesinde küme tehlikesini de atlattık.Hatırlamayanlar eski maçları ligtv.com.tr'den izleyebilir.

Bu adam 2 ameliyat geçirdi,aylarca uzak kaldı,formsuz da olabilir.Bunun neresi bize batıyor da adamı takımın tukakası noktasına getiriyoruz anlamıyorum.
Bu Onur size ne yaptı arkadaş?

Yavuz KÜÇÜK
30.12.2015, 09:28

bekleyip görelim bakalım. maaş indirimleri yapılmaya başlandığında gerçek ts lileri göreceğiz.

bjk li ersan bile sakat olduğu dönemin parasını almadı. onur bu kadar zor durumdaki ts ye böyle birşey yaptı mı

Yapmadığını nereden biliyorsunuz? Bir şeyler ortaya çıkarsa eleştirinizi yapın ama konu sürekli Onur'a geliyor.Değerlerimize sahip çıkalım diyoruz ama pusuda bekleyen çok insan var.

Yavuz KÜÇÜK
30.12.2015, 09:29
Bu forumda ,özelikle geçmişteki önemli futbolcularımız gs'ye gittiğinde,onlara sitem edenlere,seni adam sanmıştık ama bizi bırakıp gittin diyenlere karşılık her zaman, futbolcuları ilahlaştırmayın diye yazmışımdır.Hala da diyorum.
Kişiler benim için önemli değildir.Adam gibi oyununu oynasın,takı a katkı yapsın,isterse aziz yıldırım'ın oğlu olsun umrumda olmaz.
Takıma katkısına bakarım.

Şimdi bakıyorum yine bir Onur muhabbeti dönmeye başlamış.Son bir kaç yılda bu takıma net bir şekilde en fazla katkı veren adamdır Onur.Hatta onun sayesinde küme tehlikesini de atlattık.Hatırlamayanlar eski maçları ligtv.com.tr'den izleyebilir.

Bu adam 2 ameliyat geçirdi,aylarca uzak kaldı,formsuz da olabilir.Bunun neresi bize batıyor da adamı takımın tukakası noktasına getiriyoruz anlamıyorum.
Bu Onur size ne yaptı arkadaş?

Nokta.

ertuuu
30.12.2015, 09:30

fesat düşünceleri bırakalım,
bizde diyoruz maaş indirimi olsun,
hainlik onuru eleştirmek değil fesatlık,
zaten ters bir durum olursa gereği yapılır...

ersanın para almadığını hatırlarsınız, kendi oyuncunun dediğini hatırlamazsınız;

1 yıl para almadım ağzımı açmadım
Herhangi bir kulübe gitmeye niyetinin olmadığını söyleyen başarılı file bekçisi, “Benim karakterim belli. Ben gitmek istesem 7 milyon Euroluk serbest kalır maddesini kaldırmazdım. Öyle karakterde bir insan olmadım. Hatta ben 1 yıl paramı almadığım zaman oldu ama hiç bir zaman bundan şikayetçi olmadım, ağzımı dahi açmadım. Para konusunda kavga yapacak en son insanım” diye konuştu.

Adem Akyüz'
30.12.2015, 09:31
Gene taraftara oynamaya(!) başlamış Kaptan..
8130

İyi ki varsın Kaptan, iyi ki..

hasannuhoglu
30.12.2015, 09:34
Onur için çok ağır konuşanlar var.Bu beni rahatsız ediyor. Şu anki kadroda Trabzonspor ruhunu taşıyan nadir oyunculardandır. Aldığı maaşa niye bu kadar takılıyorsunuz. Şu İHO ve Hurma gibi adamların söylemleri ne kadar etkilemiş çok akıllı taraftarımızı,acıyorum..Ben bu çocukla birebirde bile konuştum,takıma olan aşkına şahit oldum. Bu kadar karakterli bir insanı hiçbirinize harcatmam..
ONUR KALACAK ONURSUZLAR GİDECEK dedik,hepsi gitti. Hala şüphesi olan taraftar varsa onlar da gitsin bir zahmet

Yavuz KÜÇÜK
30.12.2015, 09:35
Gene taraftara oynamaya(!) başlamış Kaptan..
8130

İyi ki varsın Kaptan, iyi ki..

Çok ayıp Onur! Sürekli aynı şeyi yapıyorsun bıktık senden.Kovuyoruz ulen seni yürü git.

Fatih K.
30.12.2015, 09:41
Burda Onura laf atıp durmayın eğer bir indirim yapılacaksa bunu ilk Onur yapacaktır. Sezon başı bu kadar şeyi kaldıran ve gitmeyen adam 3 kuruş için rest çekip gitmez. Burada yine alttan alttan Onur para için oynuyor, görecez kim ne kadar Trabzonsporlu ayağı yapmayın yine.

TSercaN
30.12.2015, 09:41
Onur meselesini tartismak bana anlamsiz geliyor. Hele ki "sakatliginda fedakarlik yapti mi" diye gecen cumleler fazla bir anlam ifade etmiyor.

Olaya su yonden bakarak karsilastirma yapmak daha mantikli geliyor.

- Siz bir insaat'ta calistiginizi dusunun.
- Kaza sonucu merdiven'den dusuyorsunuz,
- Mecburen evinizde iyilesene kadar yatmaniz gerekiyor,
- Isvereninize ne diyeceksiniz?

Sevgili patronum, ben bu maasi haketmiyorum, bana yarisini verin mi diyeceksiniz? Catir catir paranizi alacaksiniz. Isterse bu 1000 tl, isterse 10 bin tl olsun alacaksiniz. Alamazsaniz da mahkemelik bile olursunuz.

Para miktarini karistirmaya gerek yok. Onemli olan hakkiniz mi degil mi sorusunu sorun kendinize. Hakki ise almaya fazlasi ile hakki var.

Benim bildigim kadari ile, Onur ilk ya da ikinci sakatliginda bu alacagi para konusunda fedakarlik yapmis. Miktarini bilmesem bile yapmis oldugu haberleri cikmisti medya da.

Onur bize fazlasi ile aldigi paranin karsiligini vermistir. Hatta ve hatta aldigi parayi kendisi cikartmistir bile kurtardigi maclar ile. Onur'a gelene kadar 92398434 tane oyuncu var. Once onlarin aldigi paranin muhasebesini yapin bi zahmet.

7can61
30.12.2015, 09:44
Onur için çok ağır konuşanlar var.Bu beni rahatsız ediyor. Şu anki kadroda Trabzonspor ruhunu taşıyan nadir oyunculardandır. Aldığı maaşa niye bu kadar takılıyorsunuz. Şu İHO ve Hurma gibi adamların söylemleri ne kadar etkilemiş çok akıllı taraftarımızı,acıyorum..Ben bu çocukla birebirde bile konuştum,takıma olan aşkına şahit oldum. Bu kadar karakterli bir insanı hiçbirinize harcatmam..
ONUR KALACAK ONURSUZLAR GİDECEK dedik,hepsi gitti. Hala şüphesi olan taraftar varsa onlar da gitsin bir zahmet

Adama desen maaşının ya da gelirinin yüzde birini bu sene trabzona ver vermez, ama burada ahkam kesmek bedava, sallamak bedava.

Onur Trabzon için daha ne yapmalı bilmiyorum, saçına ts amblemi kazıtsa olur mu?

Beşiktaş şampiyonluğa gidiyor kalecim yok diye ağlıyorlar, ... Hayat....

Mert Acar
30.12.2015, 09:46
Böyle taraftar profili olduğu sürece bu takımdan hiç bir şey olmaz. Yeter ulan Onurda Onur..Derdiniz karın ağrınız nedir ?
Neyse konuşup konuyu uzatmak da onların işine geliyor.Susup cevap vermemek en iyisi,defalarca anlattik.Neyin ne olduğu ortada.
İnşallah bu taraftar profilinden de kurtuluruz.

serkanholep
30.12.2015, 09:52

bir futbolcu yüzünden benim ts liğimi nereye gideceğimi sorgulayamaz ağzına alamazsın. onur giderse sen de mi gideceksin.

burada TS menfaatlerini konuşuyoruz. onur şike sürecinin öncesindne bu yana iyi bir TS lidir. bundan kimsenin şüphesi yok. ama onuru bu takımda tutmak için dünyada kariyer yapmış oyunculara verdiğimiz en yüksek ücreti verdik. tutmak için kelimesi her şeyi anlatıyor. yani onur iyi bir kaleci ve iyi bir profosyonel.

onur gitsin istemiyoruz. gerçekler neyse onu konuşuyor ve bekliyoruz. mesajlarımda parantez içinde onurun oynamadığı dönem için para alıp almadığını bilmediğimi ama hiç bir yerde de okumadığımı söyledim. tabiki zorunda da değil. yarın feda dendiğinde ilk önce onur çıkar ortaya bende özür diler helal olsun derim.

bu taraftar ın nasıl bir taraftrar olduğunu da görüyoruz. gerçek bir TS efsanesi olan şenol hoca yı bile burada yerin dibine sokan, söven taraftarlarımız var

siz gidersiniz ama gerçek efsaneler kalır. (şenol güneş örnektir.)

İlker Yazıcıoğlu
30.12.2015, 09:56
Böyle taraftar profili olduğu sürece bu takımdan hiç bir şey olmaz. Yeter ulan Onurda Onur..Derdiniz karın ağrınız nedir ?
Neyse konuşup konuyu uzatmak da onların işine geliyor.Susup cevap vermemek en iyisi,defalarca anlattik.Neyin ne olduğu ortada.
İnşallah bu taraftar profilinden de kurtuluruz.
Mert,
Biraz daha sakin yazmanı tavsiye ederim.

Aydın Danış
30.12.2015, 10:20
Seni göndermeye çalışanları bir bir gönderdik sence kovulman mümkün mü ? Güldürme bizi KAPTAN :D

hasannuhoglu
30.12.2015, 10:22
bir futbolcu yüzünden benim ts liğimi nereye gideceğimi sorgulayamaz ağzına alamazsın. onur giderse sen de mi gideceksin.

burada TS menfaatlerini konuşuyoruz. onur şike sürecinin öncesindne bu yana iyi bir TS lidir. bundan kimsenin şüphesi yok. ama onuru bu takımda tutmak için dünyada kariyer yapmış oyunculara verdiğimiz en yüksek ücreti verdik. tutmak için kelimesi her şeyi anlatıyor. yani onur iyi bir kaleci ve iyi bir profosyonel.

onur gitsin istemiyoruz. gerçekler neyse onu konuşuyor ve bekliyoruz. mesajlarımda parantez içinde onurun oynamadığı dönem için para alıp almadığını bilmediğimi ama hiç bir yerde de okumadığımı söyledim. tabiki zorunda da değil. yarın feda dendiğinde ilk önce onur çıkar ortaya bende özür diler helal olsun derim.

bu taraftar ın nasıl bir taraftrar olduğunu da görüyoruz. gerçek bir TS efsanesi olan şenol hoca yı bile burada yerin dibine sokan, söven taraftarlarımız var

siz gidersiniz ama gerçek efsaneler kalır. (şenol güneş örnektir.)

Hocam son gündemde yaşananlardan sonra Şenol Güneşi överek Onur'u yermen bile yaptığın yorumu çelişkiler içerisine sürüklüyor. Madem kişilerin değil takımın yanındasın o zaman Şenol Güneşi de ön plana almayacaksın. Kaldı ki şu an gitti başka bir camiada çalışıyor. Hemde imza atarken tüm Trabzon ve Trabzonsporluların kalbini kıran o cümlelerle..Şampiyonluk görmedim demek zorunda değildi ama o demeyi tercih etti. Ben yine silip atmıyorum,o camiamızın bir değeridir. Ama bizleri derinden üzmüştür. Ve nasıl ki o bu camiada bir yer etmişse Onur da daha şimdiden bu camiada adını kazımış efsane olmuştur. Kim ne derse desin..Burda Ersanın para almadım demecini örnek verenler var, sen de Onur aldı mı bilmiyorum diyorsun. Başka takımın topçularının açıklamalarını takip edip kendi topçusunun nasıl demeçler verdiğini takip etmiyorsanız bir yerde problem vardır..Bu çocuk kaç kere yeri geldi paramı almadım diye direk kendi ağzından açıklamalar yaptı. Daha nice demeçleri var ki biz Trabzonsporluların gönlünde taht kurdu..

Nasıl ki sen Şenol Güneş gibi bir değere toz kondurmuyorsan ben de aynı şekilde Bu camianın bir değeri olmuş Onur Recep Kıvrak'a kötü yorumları kondurmak istemiyorum. Bu karakter sahibi insanlar ayrım yapılmayacak şekilde doğrusuyla yanlışıyla camiamıza aittir ve en çok bizim sahip çıkmamız gerekir.
Onur Recep Kıvrak bu takımdan giderse de yine benim için büyük bir Trabzonsporludur ve sevmeye devam ederim. Şenol Güneş kalbimizi kırsa da sevmeye devam ettiğimiz gibi

serkanholep
30.12.2015, 10:30
Hocam son gündemde yaşananlardan sonra Şenol Güneşi överek Onur'u yermen bile yaptığın yorumu çelişkiler içerisine sürüklüyor. Madem kişilerin değil takımın yanındasın o zaman Şenol Güneşi de ön plana almayacaksın. Kaldı ki şu an gitti başka bir camiada çalışıyor. Hemde imza atarken tüm Trabzon ve Trabzonsporluların kalbini kıran o cümlelerle..Şampiyonluk görmedim demek zorunda değildi ama o demeyi tercih etti. Ben yine silip atmıyorum,o camiamızın bir değeridir. Ama bizleri derinden üzmüştür. Ve nasıl ki o bu camiada bir yer etmişse Onur da daha şimdiden bu camiada adını kazımış efsane olmuştur. Kim ne derse desin..Burda Ersanın para almadım demecini örnek verenler var, sen de Onur aldı mı bilmiyorum diyorsun. Başka takımın topçularının açıklamalarını takip edip kendi topçusunun nasıl demeçler verdiğini takip etmiyorsanız bir yerde problem vardır..Bu çocuk kaç kere yeri geldi paramı almadım diye direk kendi ağzından açıklamalar yaptı. Daha nice demeçleri var ki biz Trabzonsporluların gönlünde taht kurdu..

Nasıl ki sen Şenol Güneş gibi bir değere toz kondurmuyorsan ben de aynı şekilde Bu camianın bir değeri olmuş Onur Recep Kıvrak'a kötü yorumları kondurmak istemiyorum. Bu karakter sahibi insanlar ayrım yapılmayacak şekilde doğrusuyla yanlışıyla camiamıza aittir ve en çok bizim sahip çıkmamız gerekir.
Onur Recep Kıvrak bu takımdan giderse de yine benim için büyük bir Trabzonsporludur ve sevmeye devam ederim. Şenol Güneş kalbimizi kırsa da sevmeye devam ettiğimiz gibi

maddi anlamda neler olduğunu biz bilemeyiz. açıklanmadığı sürece. buradaki onur bahsi TS den büyük olmadığı ve gerektiğinde yine TS menfaatleri doğrultusunda satılabileceğidir.

TS ile ismi özdeşleşmiş herkes az çok savunmamız gereken insanlardır. bırakıp gitmiş olması, gittiği yerdeki söylemleri vs vs vs farketmez. hami,gökdeniz,tekke,güneş,tolunay gibi futbolculara bu güne kadar yanlış yapmış oldukları durumda bile ağzımdan hakaret çıkmamıştır. onur için de bu geçerli. onur u sevmediğim falan yok ama nasıl zamanında gökdeniz satılabildiyse onur da satılabilir ya da maaşı uygun yerlere çekilebilmelidir

Sibel
30.12.2015, 10:33
Bir kısım taraftarımızın hayat döngüsü.
-Onu satalım o pis.
-Bunu satalım bu pis.
-Şu da gitsin o da pis.
-O şöyle o böyle.
(Gittiler)
-Karakteri bozuk bunlar, adamlar kalır siz gittiniz.
-Sizden hiçbir şey olmaz. Defoldunuz kurtulduk.
(Çoğu gittiği takımda başarılı olur)
Sessizlik. İçten içe keşke gitmeseydiler sesleri.
(Gittikleri takımlarda performansları düşer ve yuhalanirlar)
-Ohhh olsun gördün mü gününü Trabzonspor'da neydin ne oldun. Ohhhh has oldu sana.
(Anlamsız bir takip ve hep benim istediğim olsun duygusu)
...

Onur Recep Kıvrak.
Türkiye'nin en iyi kalecisi. Bir takımı tek başına sırtlayan adam.
Şampiyonluk için ömründen 6 ay veren adam.
Trabzonspor taraftarı.
Trabzon sevdalısı. Eşini İzmir'den getirip kızı Trabzonlu olsun diye doğumunu burda yapmasını isteyen adam.
Evet kaleci eksiklikleri var.
Evet formsuz zamanları var.
Aynı sakatlığı bir sezon daha çekmiş iki dizini de bıçak altına yatırmış bir kaleci.
Yeni sezona başlarken kendisini taraftarın önüne atıp ona hadsizlik yapanlar.
Sakatlıktan çıkmış olması yetmiyormuş gibi psikolojisini bozup performansını etkileyen düşmanlar.
Trabzonspor tarihinin en kötü yönetiminin altında ayakta durmaya çalışıp elinden geleni yapan, kariyerinde zor günler geçiren, geçmişini unutup tüm bunları görmezden gelip bir çırpıda kendisine düşman kesilen bir kısım taraftara karşı da ayakta durması gereken adam.
Neymiş efendim, bakalım maaşında indirime gidecek mi?
Trabzonsporluluk testimiz açıldı.
Yaa, ne haddimize. Elin yabancısı kulübün tapusunu ister "ama o Uefa kupası aldı hakkıdır" derler Onur maaşında indirime gitmezse asla Trabzonsporlu değildir olur.
Merak etmeyin. O çok kez fedakarlık yapmış biridir. Gerekirse gene de yapacaktır.
Kimse Trabzonspor'dan büyük değildir. Amma velakin, Trabzonspor büyüklüğünü şu zamanda ayakta tutanlardan biri de Onur'dur. O yüzden Onur diğer hiçbir futbolcu ile kıyaslanamayacak kadar değerlidir. İster kabul edin. İster etmeyin.
Ama hayat döngüsü yukarıdaki gibi olanlar Onur'u yiyemeyeceksiniz.
Size ağır gelecek o.

serkanholep
30.12.2015, 10:48
Bir kısım taraftarımızın hayat döngüsü.
-Onu satalım o pis.
-Bunu satalım bu pis.
-Şu da gitsin o da pis.
-O şöyle o böyle.
(Gittiler)
-Karakteri bozuk bunlar, adamlar kalır siz gittiniz.
-Sizden hiçbir şey olmaz. Defoldunuz kurtulduk.
(Çoğu gittiği takımda başarılı olur)
Sessizlik. İçten içe keşke gitmeseydiler sesleri.
(Gittikleri takımlarda performansları düşer ve yuhalanirlar)
-Ohhh olsun gördün mü gününü Trabzonspor'da neydin ne oldun. Ohhhh has oldu sana.
(Anlamsız bir takip ve hep benim istediğim olsun duygusu)
...

Onur Recep Kıvrak.
Türkiye'nin en iyi kalecisi. Bir takımı tek başına sırtlayan adam.
Şampiyonluk için ömründen 6 ay veren adam.
Trabzonspor taraftarı.
Trabzon sevdalısı. Eşini İzmir'den getirip kızı Trabzonlu olsun diye doğumunu burda yapmasını isteyen adam.
Evet kaleci eksiklikleri var.
Evet formsuz zamanları var.
Aynı sakatlığı bir sezon daha çekmiş iki dizini de bıçak altına yatırmış bir kaleci.
Yeni sezona başlarken kendisini taraftarın önüne atıp ona hadsizlik yapanlar.
Sakatlıktan çıkmış olması yetmiyormuş gibi psikolojisini bozup performansını etkileyen düşmanlar.
Trabzonspor tarihinin en kötü yönetiminin altında ayakta durmaya çalışıp elinden geleni yapan, kariyerinde zor günler geçiren, geçmişini unutup tüm bunları görmezden gelip bir çırpıda kendisine düşman kesilen bir kısım taraftara karşı da ayakta durması gereken adam.
Neymiş efendim, bakalım maaşında indirime gidecek mi?
Trabzonsporluluk testimiz açıldı.
Yaa, ne haddimize. Elin yabancısı kulübün tapusunu ister "ama o Uefa kupası aldı hakkıdır" derler Onur maaşında indirime gitmezse asla Trabzonsporlu değildir olur.
Merak etmeyin. O çok kez fedakarlık yapmış biridir. Gerekirse gene de yapacaktır.
Kimse Trabzonspor'dan büyük değildir. Amma velakin, Trabzonspor büyüklüğünü şu zamanda ayakta tutanlardan biri de Onur'dur. O yüzden Onur diğer hiçbir futbolcu ile kıyaslanamayacak kadar değerlidir. İster kabul edin. İster etmeyin.
Ama hayat döngüsü yukarıdaki gibi olanlar Onur'u yiyemeyeceksiniz.
Size ağır gelecek o.

bana ise cevabınız bütün mesajlarımı inceleyin yukarıdaki gibi bir taraftar olmadığımı görürsünüz

bana ise cevabınız onur u yemeye falan çalışmıyorum

bana ise cevabınız onur türkiyenin en kaliteli formsuz kalecisidir

bana ise cevabınız TS menfaatleri için satılabilir de maaşı da düşürülebilir

ve sonuçta elimizde TS var TS yi onur var etmedi ama onuru TS var etti. TS nin büyüklüğünü günümüzde ne futbolcu koruyabilir ne de kaybettirebilir.

onur özeline inmeden herhangi bir futbolcu için bunu söyleyebilirim. onur 25 yaşında kulübüün efsanelerinden olmuştur ve adını altın harflerle tarihe yazdırmıştır. ali kemal, şenol,özkan sümer,...,hami,ünal,tekke,yattara ... gibi unutulmayacaklar arasındadır

Sibel
30.12.2015, 10:55
serkanholep Ben genel olarak yazdım. Size özel değildi.
Her daim burada tekrara düşüp yazdığım bir mesaj zaten.

Oğuz B.
30.12.2015, 11:01
Biz Onur'u tutmak için değil hak ettiği için o maaşı verdik. Kelime oyunu yapmaya gerek yok.

Mutlu yıllar kaptan.

hasannuhoglu
30.12.2015, 11:14
bana ise cevabınız bütün mesajlarımı inceleyin yukarıdaki gibi bir taraftar olmadığımı görürsünüz

bana ise cevabınız onur u yemeye falan çalışmıyorum

bana ise cevabınız onur türkiyenin en kaliteli formsuz kalecisidir

bana ise cevabınız TS menfaatleri için satılabilir de maaşı da düşürülebilir

ve sonuçta elimizde TS var TS yi onur var etmedi ama onuru TS var etti. TS nin büyüklüğünü günümüzde ne futbolcu koruyabilir ne de kaybettirebilir.

onur özeline inmeden herhangi bir futbolcu için bunu söyleyebilirim. onur 25 yaşında kulübüün efsanelerinden olmuştur ve adını altın harflerle tarihe yazdırmıştır. ali kemal, şenol,özkan sümer,...,hami,ünal,tekke,yattara ... gibi unutulmayacaklar arasındadır

Evet her futbolcu Trabzonspor menfaatleri için satılabilir. Ama şu an satılması Onur gibi Trabzonspor ruhunu taşıyan bir oyuncu için yanlış bir adım olur. Çünkü yeni bir yönetimle yeni bir diriliş harekatına başlanılacak bir zamanda böyle oyunculara ihtiyaç had safhada olur. Bana şu anki kadrodan aidiyet duygusu olan futbolcuları say deseler ilk sırada söyleyeceğim oyuncu Onur'dur. Kaldı ki yeni başkanımız Muharrem Usta da Onur ve Ekici gibi takımı sahiplenmiş oyuncuların liderliğinde yürüyüşümüzü başlatacağız demiştir. Aynı başkan eğer Feda diyecekse buna en başta Onur uyacaktır ve indirime gidecektir. Ben böyle olacağına inanıyorum.

kanterts
30.12.2015, 11:17
yalniz Onur Türkiyenin en iyi Kalecisi demek biraz komik oluyo . O 4-5 yil önceydi kendinizi kandirmayin . Sevme bende seviyorum ,
fakat TRabzonsporu daha cok seviyorum.Iyi bir teklif gelirse satilsin , 4 milyon euro verecek halimiz yok . Indirime gidecekse kalsin yine.
Millet Sampiyon oyunculari ertesi Sene top oynamiyor diye yerden yere vuruyor , siz toz kondurmuyorsunuz . Bu Onurun perfomansi icinde iyi degil .
Seviyorsunuz oyunculari kahraman ilan etmeyi .

TSelif
30.12.2015, 11:20
Sibel
Eklemek istiyorum...

- Bugün ablamın doğum günü, onu arayabilir misiniz? dediğin de anında Sibel'in ricasını yerine getiren adam gibi adamdır kaptanların bi tanesi :)

Not: Bana da telefonda aynı yukarıdaki gibi dedi." İstedikleri sürece burdayım. Bir yere gitmeyeceğim .."

Bu arada , Onur için satılma hayalleri kuranlara, Muharrem Usta'nın Onur ile ilgili düşüncelerini hatırlatmak isterim :D

asilhamsi
30.12.2015, 11:43
Sezonun en kotu kaleci performanslarından birine sahip.İyi oynadıgı maclarda dahi yenmeyecek goller yedi.

Ayrıca bu seviyeye gelmiş bir kalecinin ayagını bu kadar kotu kullanması,oyun baslatma yeteneginin bu kadar kotu olması anlasılır gibi degil.

Yan topları soylemeye gerek bile yok.Performansı surekli geriliyor.Boyle devam ederse 1-2 yıl icinde sıradan bir kaleciye donusecek.

hasannuhoglu
30.12.2015, 11:54
Sezonun en kotu kaleci performanslarından birine sahip.İyi oynadıgı maclarda dahi yenmeyecek goller yedi.

Ayrıca bu seviyeye gelmiş bir kalecinin ayagını bu kadar kotu kullanması,oyun baslatma yeteneginin bu kadar kotu olması anlasılır gibi degil.

Yan topları soylemeye gerek bile yok.Performansı surekli geriliyor.Boyle devam ederse 1-2 yıl icinde sıradan bir kaleciye donusecek.

sezon başında çocuğa yaşatılanlardan sonra bu kadar oynayabilmesi,hatta takımda kalabilmesi bile mucize..İlla ki bu sezon ilk yarı performansını baz alıp eleştiri yapacaksan son 4 maçını baz al..sıfır hata ve net kurtarışlarla oynadı.
Sizin zihniyet de ne kadar çok seviyor en değerli oyuncusunu değersizleştirmeyi..Şu an için satılamaz kardeşim,takım olmamızı sağlayacak Trabzonspor ruhuna sahip lider bir oyuncuya ihtiyacımız var. kaldıki bu adama şu an kimse gelip 10m Euro vermez. Hala daha teklif varsa satılmalı diyenlerin bu görüşlerini mantıklı ve makul bulmuyorum..Görüşünüz sizde kalsın beyler

ToyerSefa
30.12.2015, 12:15
Büyük kaptan! İyi ki varsın. Allah yokluğunu göstermesin.
Not: Onur'a belaltı vuranlar açık ve net bir biçimde Trabzonspor düşmanıdır.

Aydın Danış
30.12.2015, 13:20
Bir zahmet Onur'un Trabzonspor'luluğunu tartışmayalım bari o eksik kalsın he..!

Sibel
30.12.2015, 13:26

Ne münasebet. :bmnorg:

Yavuz KÜÇÜK
30.12.2015, 13:28

Nasıl kalabilir.Onur taraftara oynuyor ya bizde tartışıp bölünüyoruz.Onur tarafından operasyon yapılıyor bize.

;)

Sercan Keleş
30.12.2015, 13:28
Onur'u çok severim Ücretinde indirim yapmalı. Bizim için yapmalı. 1.5 Milyon Euro'ya çekilmeli.

Aydın Danış
30.12.2015, 13:29
Ne münasebet. :bmnorg:

O da doğru unutmuşum pardon bizim bu güruf yakındır Dozer Cemil'i bile eleştirir bulurlar birşey rahmetli için onada kanaat getirdim ben artık...

Aydın Danış
30.12.2015, 13:29
Nasıl kalabilir.Onur taraftara oynuyor ya bizde tartışıp bölünüyoruz.Onur tarafından operasyon yapılıyor bize.

;)

Paralelci Onur dimi doğru söyle bana Yavuz Onur paralelci dimi :D

Yavuz KÜÇÜK
30.12.2015, 13:36
Paralelci Onur dimi doğru söyle bana Yavuz Onur paralelci dimi :D

Paralel olsa gene iyi bunlar farklı bir örgütmüş çok daha büyük bir örgüt :D Bir kafayı kesersen 2 kafa çıkarırız diye de sloganları varmış :) :)

Courage
30.12.2015, 20:23
Ramon + bir miktar para :D

Onur'a musallat olmaları bir yana şu yaptıkları teklif bile tek başına alay etmektir. Senin Mottan kim , senin verebileceğin para ne?

Normalde ağız dolusu küfürle yanıt verilmesi gereken bu terbiyesizliğe kargaların en değerli oyuncusu kimse ona karşı teklif yaparak cevap vermeliyiz.

Bir miktar para kısmını kaldıralım. Hep aynısı olmasın.

Fatih Atik + bir miktar Soner olabilir mesela :D (geri kalanı da İlhan Cavcava iade ederiz)

Çağatay_
30.12.2015, 21:31

Eksiği fazlası olmayan gayet doğru bir yorum, neden saldırılıyor anlamıyorum.

Onur'u burada hep birlikte savunduk, gözümüzün bebeği. Ama bu performansına eleştiri getiremeyeceğimiz anlamına gelmez.

Mert Oğuzlu61
30.12.2015, 22:36
Sezonun en kötü kaleci performansına sahip, ayağı kötü, oyun kurması kötü, eldivenleri çirkin, saçları kötü, orası kötü, burası kötü. Eee sonuç ?

Onur: 13 maç 15 gol
Muslera: 16 maç 22 gol

Sezon başından beri nasıl bir travmadan geçtik, oyuncular neden dağıldı, neden sahada futbol izleyemedik bunları sorgulayan yok. Sanki her şeyimiz düzgündü, sezon başından beri takır takır top oynuyorduk ama Onur takımın içine mıçıyordu. Ayılıp bayıldığınız Muslera ile arasında 3 maç eksiği var, yedikleri goller ortada. Laf olsun torba dolsun, 2 seneye sıradan kaleci olacakmış. Görende 30 gol yedi sanacak, iyiki 3-5 topu içeri aldı, 8 senedir bu anı bekliyordunuz. Metin Aktaş, Fatih Öztürk gibiler müstehak size. Eleştirin eleştirin, iyi oynadığı maçtan sonra bile gelip eleştirilecek bu adam belli oldu ama bari ligde 2 maç izleyip öyle eleştirin, diğer kalecileri de görün. Ligde Neuer felan yok yani.

Sen önce savunmanı düzelt sonra kaleye bak, defansta 2 tane canlı bombayla maçlara çıkıyorsun, sistem yok bir şey yok takımın ne oynadığı belli değil, o kötü bu kötü şunlar gitsin bunlar gitsin. Anca fm kafası başka bir şey değil yani.

kanterts
30.12.2015, 23:15
Mert halen daha travma yasadik , defans kötü ,Takim iyi mi , muslera sukadar gol yedi diyorsun....bunlar hep masal.Yedigi sacma golleri bunlara bagliyorsun,yok öyle bir Dünya , Profesyonel Futbol bu sen oynunu oynayacaksin .
Volkan Babacan a.k.a bilal kocyigit avrupa sampiyonasina gidiyor . Onurun Adi bile gecmiyo artik Milli takim icin . Ts taraftari haric kimse onuru artik büyük Kaleci olarak görmüyor . Gecmiste yasamayi birakin artik Romantik Trabzonsporlular .

must61
30.12.2015, 23:18
Onur bu takımın olmazsa olmazı.

Onur kaptanımız.Onur en güvendiğimiz isim.Mücadelemizin simgesi.

Zor günler geçirdi son zamanlarda.Belki psikolojik sorunlar.Eski yöneticilerle sıkıntılar.Haliyle performansında inişler çıkışlar oldu.

Nadiren sert eleştiriler de olsa taraftarın büyük kısmı her zaman yanındaydı Onur'un , olması gerektiği gibi.

Şimdi farklı bir sürece giriliyor.

Futbolcu sözleşmeleri revize edilecek.Vefa diye de lanse ediliyor bu değişim işlemi.

Taraftar için farklı bir değer olan Onur'un bu değişimde ön ayak olması elzemdir.

Vefa beklenilen ilk isimdir.Bu beklenti tamamen performanstan bağımsız Onur'un bu kulüp ve taraftar için ifade ettikleriyle ilgilidir.

Ben Onur'un taraftarı bu konuda hayal kırıklığına uğratacağını sanmıyorum.

volkan_627
30.12.2015, 23:18
Bu onur a saydıranlar kalede kimi görmek istiyorlar acaba? Çok merak ettim

esra61
30.12.2015, 23:31
Forumda yazılanları ilgiyle takip ederken bu sayfada yazılanları okurken hayret ediyorum!
Neara Onur'u ikinci sınıf futbolcu yaptık,
Hangi ara Onur hain oldu,
Ne vakit bizden olan Onur takımı sabote ediyor oldu?
He unutmadan birde aldığı ücret üzerinden ,vay efendim bir sürü para alıyor,indirime gitsin vs.
Afedersinizde siz hangi futbolcudan bahsediyorsunuz?
Adam bizim için profesyonellik gereği oynadığı maçta sakasakatlanıyor ve tabikide parasını sonuna kadar alıcak.
He denilirse feda senesi bu sene herkes indirime gidecek ,ilk indirime gidenler arasında Onur olur merak etmeyin.
Eleştiri olabilir ama bu eleştiri takımda ki tüm performansı düşük futbolcular hakkında yapılıp en son konu Onur'a gelmeli.
Bazılarının Onurun ne ayrıcalığı var diyormuş gibi geliyor bana,hemen açıklayalım;
Hanı hatırlarsınız polisin kuş uçurtmadığı,keskin nişancıları avniakerin etrafındaki binalara yerleştirdiği gece,
Şükrü Saraçoğlu da binlerce şikecinin önünde Selçuğa "Na ayaksın sen" deyişi,
Takımdan birbir herkes giderken ,ben izmirliyim ama Trabzonsporluyum deyip gelen teklifleri geri çevirmesi,
Öncelerden ve halen daha kurtardığı ve bizi ipten aldığı maçlar,
Ve en önemlilerinden biri kızının nüfus cüzdanında sırf Trabzon yazsın diye eşini Trabzonspor çağırıp çocuğunun Trabzonda doğması....
Daha çok yazılacak şey var , cümleler yetmez yapılan fedakırlıklarını anlatmaya ama ne Onur karşıtı olanlar bunu anlar ne de ben onları ikna etmeye çalışırım.
Sadece isteğim ilk önce Vefa.
Bu takım için bunca şey yapan insana biraz olsa inisiyatif gösterip sessiz kalsanız,bu demek değildi eleştiri yapmayın ,Tabikide olumlu veya olumsuz eleştiri yapın lakin Onur,bu takımın kaptanı ve %98 Trabzon taraftarının çok sevdiği bir isim.
Yorum yaparken bunları da gözardı etmezseniz sevinirim ;)
Selametle.

ToyerSefa
30.12.2015, 23:40
Mert halen daha travma yasadik , defans kötü ,Takim iyi mi , muslera sukadar gol yedi diyorsun....bunlar hep masal.Yedigi sacma golleri bunlara bagliyorsun,yok öyle bir Dünya , Profesyonel Futbol bu sen oynunu oynayacaksin .
Volkan Babacan a.k.a bilal kocyigit avrupa sampiyonasina gidiyor . Onurun Adi bile gecmiyo artik Milli takim icin . Ts taraftari haric kimse onuru artik büyük Kaleci olarak görmüyor . Gecmiste yasamayi birakin artik Romantik Trabzonsporlular .
Sana iyi bir dayak atsalar, kafanda odun kırsalar, sonra sırtında şişe parçalasalar, sonra da bi çizgi çekip bu çizgiden çıkmadan dümdüz yürüyeceksin deseler; ben profesyonel insanım bunlardan etkilenmeden yolumda yürüyebilirim diyebilir misin?
Onur'un üzerinden dozer gibi geçtiniz. Ama adam hepinize direndi, yıkılmadı dimdik ayakta kaldı. Ne ayak oyunlarına geldi, ne belaltılarınızdan etkilendi. Çıkıp tek kelime bile etmeden kendine geldi, düzeldi, eski günlerine geri döndü.
Velhasıl 'biz' romantik Trabzonspor'lular olarak Onur'umuzu canımız, ciğerimiz, efsanemiz, duruşumuz olarak görürüz. Darısı sizin takıma inşallah.

Sibel
30.12.2015, 23:59
Hep aynı masallar. Hep aynı film. Bıkmadan usanmadan.
"İyi bir teklif varsa satılsın"
Yerine Buffon'u alacağız çünkü.
Selçuk yerine İniesta aldığımız gibi.
Burak yerine Messi aldığımız gibi.
Egemen yerine Pique aldığımız gibi.
Tabii ki satılsın. Yeni yönetimi de eski yönetimler gibi oyuncu kaçırmaya ve elde tutmamaya davet ediyorum.
Hoşça kal Onur. Yolumuza Buffon'la olmadı Cech'le olmadı Casillas'la devam edeceğiz. Ya da Volkan Babacan Uefaya gidiyormuş o olabilir. Ama o da şikeye bulaştı. Hay Allah.

Mert Oğuzlu61
31.12.2015, 00:00
İho ve Hurma gibi 2 tane cahilin yarattığı algıda başarılı olmalarına anlam veremiyorum, bu adamların lafına bakıp Makedonya kampından sonra Onur düşmanı olanların nasıl bir ruh aleminde olduklarını onlar yerine ben dert ediyorum, sanırım sıkıntı buradan kaynaklanıyor ve ben taraftarımızın bu kadar balık hafızalı olmasını kabullenemiyorum.

8 yıl oldu, ben Onur un Makedonya kampından önce ne kaleciliğinin sorgulandığını şu başlıkta, forumda, sosyal medyada gördüm. Nede saçma sapan eleştiriler aldığını gördüm. Tek tük olabilir ama genel eleştiri yan toplar üzerineydi, bunu zaten yıllardır söylüyoruz ama tek eleştiri buydu, çokta mühim değildi zaten adam panter olduğu için dert etmiyorduk.

Bu sene 3-5 hatalı gol yedi diye 8 yıllık kalecinin yemediği hakaret kalmadı, kelime oyunu yapmasın kimse. Performans felan yorumlamıyorsunuz, İho-Hurma-Şota ve kelle algısı üzerinden İho virüsü kaptığınız belli oluyor. Onur a Makedon kampından önce bu tip öfke kusan saçma yorumlar yoktu, ne olduysa o kamptan sonra İho ve Hurma nın operasyonundan sonra oldu. Sizler birer kurbansınız, güzelce anlatıyoruz ama yok, girdi bir kere kanınıza İho virüsü. Bünyesi zayıf olan TS taraftarı bu virüsü güzelce yedi. Kulüpten ve taraftardan virüsün temizlenmesi biraz zaman alacak, 1-2 ay yetmez. Onur yine eleştirilecek ama eleştirileceği ortamlar kahvehane ortamlarını geçmeyecek, alıştırın kendinizi. İho dönemi bitti, cahiliye dönemi bitti.

Ts taraftarına yakışacak şekilde davranın, şu saatten sonra kaptanı satacak halleri yok, adam takımı sahiplenen tek oyuncu. Onuda görmemişler gibi yemenin lüzumu yok, robot değil bu insanlar hata yapacaklar. Ben ortada ciddi problem göremiyorum, 13 maç 15 gol yerine 13 maç 25-30 gol olsa, maçları izlemesek takımın durumunu görmesek belki empati kurmayı deneyebilirim ama buna bile gerek görmüyorum çünkü yapılan eleştiriler son derece saçma, tamamen yıkıcı eleştiriler. Onur yine aynı Onur, değişen bir şey yok. Kolay kolay gol yemiyor, adamın tek zaafı yan top. Eleştirilme sebepleri çok farklı, düşmeyin bu tuzağa.

ToyerSefa
31.12.2015, 00:03
İho ve Hurma gibi 2 tane cahilin yarattığı algıda başarılı olmalarına anlam veremiyorum, bu adamların lafına bakıp Makedonya kampından sonra Onur düşmanı olanların nasıl bir ruh aleminde olduklarını onlar yerine ben dert ediyorum, sanırım sıkıntı buradan kaynaklanıyor ve ben taraftarımızın bu kadar balık hafızalı olmasını kabullenemiyorum.

8 yıl oldu, ben Onur un Makedonya kampından önce ne kaleciliğinin sorgulandığını şu başlıkta, forumda, sosyal medyada gördüm. Nede saçma sapan eleştiriler aldığını gördüm. Tek tük olabilir ama genel eleştiri yan toplar üzerineydi, bunu zaten yıllardır söylüyoruz ama tek eleştiri buydu, çokta mühim değildi zaten adam panter olduğu için dert etmiyorduk.

Bu sene 3-5 hatalı gol yedi diye 8 yıllık kalecinin yemediği hakaret kalmadı, kelime oyunu yapmasın kimse. Performans felan yorumlamıyorsunuz, İho-Hurma-Şota ve kelle algısı üzerinden İho virüsü kaptığınız belli oluyor. Onur a Makedon kampından önce bu tip öfke kusan saçma yorumlar yoktu, ne olduysa o kamptan sonra İho ve Hurma nın operasyonundan sonra oldu. Sizler birer kurbansınız, güzelce anlatıyoruz ama yok, girdi bir kere kanınıza İho virüsü. Bünyesi zayıf olan TS taraftarı bu virüsü güzelce yedi. Kulüpten ve taraftardan virüsün temizlenmesi biraz zaman alacak, 1-2 ay yetmez. Onur yine eleştirilecek ama eleştirileceği ortamlar kahvehane ortamlarını geçmeyecek, alıştırın kendinizi. İho dönemi bitti, cahiliye dönemi bitti.

Ts taraftarına yakışacak şekilde davranın, şu saatten sonra kaptanı satacak halleri yok, adam takımı sahiplenen tek oyuncu. Onuda görmemişler gibi yemenin lüzumu yok, robot değil bu insanlar hata yapacaklar. Ben ortada ciddi problem göremiyorum, 13 maç 15 gol yerine 13 maç 25-30 gol olsa, maçları izlemesek takımın durumunu görmesek belki empati kurmayı deneyebilirim ama buna bile gerek görmüyorum çünkü yapılan eleştiriler son derece saçma, tamamen yıkıcı eleştiriler. Onur yine aynı Onur, değişen bir şey yok. Kolay kolay gol yemiyor, adamın tek zaafı yan top. Eleştirilme sebepleri çok farklı, düşmeyin bu tuzağa.
Kardeşim adamların derdi üzüm yemek değil bağcı dövmek. Birkaç taneler ve hiç ama hiç samimi değiller. Takılmaya gerek yok. Trabzonspor taraftarı hep Onur'un yanında oldu, hep de olacak.

Yavuz KÜÇÜK
31.12.2015, 00:04
Sana iyi bir dayak atsalar, kafanda odun kırsalar, sonra sırtında şişe parçalasalar, sonra da bi çizgi çekip bu çizgiden çıkmadan dümdüz yürüyeceksin deseler; ben profesyonel insanım bunlardan etkilenmeden yolumda yürüyebilirim diyebilir misin?
Onur'un üzerinden dozer gibi geçtiniz. Ama adam hepinize direndi, yıkılmadı dimdik ayakta kaldı. Ne ayak oyunlarına geldi, ne belaltılarınızdan etkilendi. Çıkıp tek kelime bile etmeden kendine geldi, düzeldi, eski günlerine geri döndü.
Velhasıl 'biz' romantik Trabzonspor'lular olarak Onur'umuzu canımız, ciğerimiz, efsanemiz, duruşumuz olarak görürüz. Darısı sizin takıma inşallah.

O dediklerini bir gün yaparlar test eder arkadaş yürüyebiliyor mu yürüyemiyor mu diye ;).

Yavuz KÜÇÜK
31.12.2015, 00:05
Romantik Trabzonspor'lular dedi ya la :D Çok romantiğiz biz Onur'a aşığız ilişkimiz baya derin.

kanterts
31.12.2015, 00:06
Tam bu zihniyetten bahsediyorum ...Sikecilerin stadinda selcuga "Sen ne ayaksin " demis .... Cocugunun TRabzonda dogmasini istemis .... iyide yapmis ama eeeh ?
Burak Yilmaz selcuk Inan gsyi Sampiyon yapti simdi tekme tokat göndermek istiyor Taraftar.... neden ? Cünkü oynamiyorlar. Futbolda Veya borcu falan yok . Önemli olan herzaman Kulüp . Perfomans gösterecek oyuncu.Onur eski Onur olsa bisey diyen olmaz,ancak bu felaket perfomansini savunmak hata . bahaneler bulmak yanlis .
Szymekte efsane oynuyordu sakatliktan sonra bitmisti . Bana görede Onut bitmistir . Her neyse cok uzadi konu tmm sikeciyiz ihocuyuz siyasetciyiz ts düsmaniyiz :) Iyi forumlar saygilar.

Yavuz KÜÇÜK
31.12.2015, 00:11
Tam bu zihniyetten bahsediyorum ...Sikecilerin stadinda selcuga "Sen ne ayaksin " demis .... Cocugunun TRabzonda dogmasini istemis .... iyide yapmis ama eeeh ?
Burak Yilmaz selcuk Inan gsyi Sampiyon yapti simdi tekme tokat göndermek istiyor Taraftar.... neden ? Cünkü oynamiyorlar. Futbolda Veya borcu falan yok . Önemli olan herzaman Kulüp . Perfomans gösterecek oyuncu.Onur eski Onur olsa bisey diyen olmaz,ancak bu felaket perfomansini savunmak hata . bahaneler bulmak yanlis .
Szymekte efsane oynuyordu sakatliktan sonra bitmisti . Bana görede Onut bitmistir . Her neyse cok uzadi konu tmm sikeciyiz ihocuyuz siyasetciyiz ts düsmaniyiz :) Iyi forumlar saygilar.

Hmm ok.Syglr bzdn.

Yavuz KÜÇÜK
31.12.2015, 00:24
Millet şike yapan başkanına sahip çıkar içerden çıkartır.Bizimkiler gelir Trabzonspor kaptanını yerden yere vurmaya çalışırlar.Neler yaşandı bir hatırlayın bu adam neden formsuz?Sınırınızı ve haddinizi bilin artık laf kalabalığı yapıp insanların canını sıkmayın.

volkan_627
31.12.2015, 00:43
La tamam satılsın onur. Hatta sıradan bi kaleciye dönüştü. Buna da kabul. Siz yerine kimi istiyorsunuz. Bi söyleyin. Haaaaa yerine koyacak kimseyi bulamıyorsanız o zaman içi boş laflar etmekten vazgeçin. Ne dedik onur kalacak, onursuzlar gidecek. Birer birer gidiyorlar. Ama anlaşılan daha bitmemiş. Sıra kümde? Küm gitsin????

Courage
31.12.2015, 01:04
-Sezonun en kötü performansına sahip
-İyi oynadığı maçlarda bile korkunç goller yiyen (o nasıl iyi oynamaksa artık)
-Ayağı kötü ,oyun başlatamayan
-Yan toplarda bahsetmeye gerek duyulmayacak kadar zaaflı

.....

Bunlar sıralandıktan sonra 1-2 seneye kadar sıradan bir kaleci olur diyorlar. Yahu zaten sizin bakışınıza göre bu adam sıradan değil vasat bile değil ,felaket!

Eleştirirken az samimiyet lütfen.

esra61
31.12.2015, 01:35
kanterts yukarıda bahsedilen tamda bu zihniyet ifadesini üstüme olarak diyorumki,eleştiri yapmak herkesin en doğal hakkı lakin eleştiri yaparken yaptığımız kişinin kim olduğuna,manevi değerine bakarak elestirimizin ifade düzeyini degistirebiliriz.Ama neyse biz onuru gönderip yerine daha iyi bir kaleci alırız.
Sahı giden buragin yerine kimi bulduk ya da selçuğun. Yine gittikten sonra değerini anliycaz bazı futbolcuların ama bu isim Onur olmayacak. Çünkü bu sefer bu taraftar oyunlara gelmeden gerçekten bizden birisi olan ,romantik taraftar olarak bizler Onur'u yalnız bırakmayacağız.
Çünkü Onur bu takımın efsanesi,direği ve sahadaki ruhu olmayan birçok futbolcunun aksine bizim temsilcimizdir.
Tercih sizin ister geçersiniz ister sevmezsiniz ama eleştiri yaparken ifadelerinizi özenle secerseniz sevinirim.

Yavuz KÜÇÜK
31.12.2015, 02:15
esra61

Bir cümle yeter sözden anlayana. Destan yazsan fark etmez laftan anlamayana. :)

Hz. Mevlânâ

Çağatay_
31.12.2015, 03:23
Öncelikle şunu belirtmek isterim, hepimiz Trabzonspor taraftarıyız. Hepimiz takımımızın başarısını isteriz. Ve hepimiz kulübün önemli oyuncularına, efsanelerine sahip çıkarız. Ama en ufak eleştiride karşındaki adama sert çıkışlarla yüklenmek, olayı kişiselleştirmek, gereksiz duygusal tepkilerle karşılık vermek gibi kötü bir huy var milletimizde. Bu ilkel ve gelişim sağlamaya engel oluşturan yaklaşımı kenara bırakıp, eleştirel ve mantık ekseninde hareket eden bir düşünce yapısına geçiş yapmamız gerekiyor.

Şimdi şurada yazılanlardan Onur'un performansı ile ilgili kısmı kesip alsak %10 bile etmez. Trabzonspor bir futbol takımı, iyi futbolculara ihtiyacı var. Performansı düşük olan kişi isminden bağımsız olarak eleştiri alır, bunu değiştirmek kime ne sağlayacak anlamış değilim. Onur'a karşı kullanılan üslup problemli ise olaya bu noktadan yaklaşılması daha doğru olacaktır. "Onur'u yedirmeyiz" gibi laflar kullanılınca sanki birileri Onur'un kuyusunu kazmaya uğraşıyor da siz engel oluyorsunuz gibi bir algı oluyor. Ben eleştirmedim kendisini, ama eleştiri yapılmış olan yazıya katılıyorum. Şimdi ben Onur'u yemeye çalışan tarafta mıyım? Oysa sezon başından geçen haftaya kadar profil resmim Onur idi. Sene başındaki olayda da kendisini savundum ve kendimce destek vermek için profilime fotoğrafını koydum. Ama siz bunları bilmeden beni burada eleştirirken görseniz Onur düşmanı şeklinde yaftalayacaktınız. İlle karşınızda birisi mi olmak zorunda? Her zaman hayali düşmanlarınız, siyah ve beyazlarınız mı olacak? Oturup iki kelime konuşamayacak mıyız? Kimseye sınır çizmek, kimsenin eleştiri hakkını engellemek gibi bir hakkınız yok. Üslup bozuksa muhatabına düzgünce durumu izah edersiniz. Şu iletişim problemleri yüzünden onlarca düzgün yazar bu forumu terketti. Şimdi konuya dönüyorum,

Para konusunda;
- Onur sözleşmesindeki parayı performans ve sakatlığından bağımsız olarak alma hakkına sahiptir. Paranın az veya fazla olması kulübün sorunudur.
- Onur sakatlıkta paradan vazgeçmek zorunda değildir.
- Onur maaşında indirim yapmak zorunda değildir.
- Onur'un bu konudaki tercihleri adamlığını veya dürüstlüğünü göstermez. Karar tamamen kendisine aittir.

Performans konusunda;
- Onur ligde bir maçı tek başına çevirebilecek kapasitedeki birkaç kaleciden biridir.
- Onur Trabzonspor'un kaptanı-göz bebeğidir. Hepimiz için performansının ötesinde bir anlamı vardır.
- Ama Onur bu anlamı performansı ile kazanmıştır. Eğer Trabzonspor'lu olmak efsane olmaya yetiyorsa koyun beni sağ beke efsane olayım. Öyle bir dünya yok.
- Onur'un kalecilik stili gereği refleksleri performansında önemli bir yer tutuyor. Zor kurtarışların, karşı karşıya topların adamı. Ama başka bir ekstra özelliği yok. Bu özellik sayesinde de bazı maçlarda devleşiyor.
- Senelerdir yan toplarda zayıf, topu oyuna iyi sokamıyor. İşin kötü yanı bu konularda hiçbir gelişim kaydetmedi. Ayrıca uzaktan toplarda ciddi sıkıntıları var. Kısa bir düşünseniz aklınıza gelecektir hepsi.
- Bu olumsuz özelliklerini geliştirmedikçe büyük bir ligde oynaması imkansız.
- Kendisi bu sezon 3-4 maçı bireysel hataları ile kaybettirmiştir.

Düşüncelerimi açıkladım işte durum bu. Ve ben kendisini sevdiğim, değer verdiğim için hiçbirisini yazmıyordum. Ama burada eleştiri yapan insanlara karşı öyle bir cevaplar verilmiş ki ben de kendimi ifade etmek istedim. Onur bana zaten bu özellikleri sebebiyle uzun zamandır kalede güven vermiyor. Her an saçma bir gol yeme riski hissettiriyor. Jefferson ile çok benzerliğini görüyorum örneğin. Fakat kendisi sembol bir ismimiz, kaptanımız. Dolayısıyla iyi bir form grafiği ile takımda kalmasını isterim. Ama bir Trabzonspor taraftarı olanak da Trabzonspor'un iyiliği için, Onur'u iyi yedekleyecek ve kalede onu zorlayacak yarışmacı bir yedek kaleci isterim.

Onur'un performansında yaşadığı sıkıntılar olabilir, ama artık bunları aşma zamanı. Kendisinden iyi bir performans bekliyor, ona güveniyorum.

Futbolcuları sevmeye, yüceltmeye, değer vermeye evet; kayıtsız şartsız eleştiriye kapatıp ilahlaştırmaya hayır diyorum.

Onur'u seviyorum, Trabzonspor'u benimsemesini önemsiyorum, kendim gibi bir taraftar olarak görüyor, takım içerisinde böyle bir oyuncu olduğu için mutlu oluyorum. Ama ben Trabzonspor taraftarıyım, gerektiği yerde eleştiririm ve kimse bana kızacak diye bu haktan vazgeçmem. Duygusallık, amatör ruh önemlidir. Ama götüreceği yer kısıtlıdır. Önemli olan performans ile ikisini harmanlayıp ortaya güçlü bir Trabzonspor çıkarmak.

Sibel
31.12.2015, 09:28
Mutlu yıllar Kaptan. Hayırlı seneler :sevinç2:

Adem Akyüz'
31.12.2015, 09:48
Öncelikle şunu belirtmek isterim, hepimiz Trabzonspor taraftarıyız. Hepimiz takımımızın başarısını isteriz. Ve hepimiz kulübün önemli oyuncularına, efsanelerine sahip çıkarız. Ama en ufak eleştiride karşındaki adama sert çıkışlarla yüklenmek, olayı kişiselleştirmek, gereksiz duygusal tepkilerle karşılık vermek gibi kötü bir huy var milletimizde. Bu ilkel ve gelişim sağlamaya engel oluşturan yaklaşımı kenara bırakıp, eleştirel ve mantık ekseninde hareket eden bir düşünce yapısına geçiş yapmamız gerekiyor.

Şimdi şurada yazılanlardan Onur'un performansı ile ilgili kısmı kesip alsak %10 bile etmez. Trabzonspor bir futbol takımı, iyi futbolculara ihtiyacı var. Performansı düşük olan kişi isminden bağımsız olarak eleştiri alır, bunu değiştirmek kime ne sağlayacak anlamış değilim. Onur'a karşı kullanılan üslup problemli ise olaya bu noktadan yaklaşılması daha doğru olacaktır. "Onur'u yedirmeyiz" gibi laflar kullanılınca sanki birileri Onur'un kuyusunu kazmaya uğraşıyor da siz engel oluyorsunuz gibi bir algı oluyor. Ben eleştirmedim kendisini, ama eleştiri yapılmış olan yazıya katılıyorum. Şimdi ben Onur'u yemeye çalışan tarafta mıyım? Oysa sezon başından geçen haftaya kadar profil resmim Onur idi. Sene başındaki olayda da kendisini savundum ve kendimce destek vermek için profilime fotoğrafını koydum. Ama siz bunları bilmeden beni burada eleştirirken görseniz Onur düşmanı şeklinde yaftalayacaktınız. İlle karşınızda birisi mi olmak zorunda? Her zaman hayali düşmanlarınız, siyah ve beyazlarınız mı olacak? Oturup iki kelime konuşamayacak mıyız? Kimseye sınır çizmek, kimsenin eleştiri hakkını engellemek gibi bir hakkınız yok. Üslup bozuksa muhatabına düzgünce durumu izah edersiniz. Şu iletişim problemleri yüzünden onlarca düzgün yazar bu forumu terketti. Şimdi konuya dönüyorum,

Para konusunda;
- Onur sözleşmesindeki parayı performans ve sakatlığından bağımsız olarak alma hakkına sahiptir. Paranın az veya fazla olması kulübün sorunudur.
- Onur sakatlıkta paradan vazgeçmek zorunda değildir.
- Onur maaşında indirim yapmak zorunda değildir.
- Onur'un bu konudaki tercihleri adamlığını veya dürüstlüğünü göstermez. Karar tamamen kendisine aittir.

Performans konusunda;
- Onur ligde bir maçı tek başına çevirebilecek kapasitedeki birkaç kaleciden biridir.
- Onur Trabzonspor'un kaptanı-göz bebeğidir. Hepimiz için performansının ötesinde bir anlamı vardır.
- Ama Onur bu anlamı performansı ile kazanmıştır. Eğer Trabzonspor'lu olmak efsane olmaya yetiyorsa koyun beni sağ beke efsane olayım. Öyle bir dünya yok.
- Onur'un kalecilik stili gereği refleksleri performansında önemli bir yer tutuyor. Zor kurtarışların, karşı karşıya topların adamı. Ama başka bir ekstra özelliği yok. Bu özellik sayesinde de bazı maçlarda devleşiyor.
- Senelerdir yan toplarda zayıf, topu oyuna iyi sokamıyor. İşin kötü yanı bu konularda hiçbir gelişim kaydetmedi. Ayrıca uzaktan toplarda ciddi sıkıntıları var. Kısa bir düşünseniz aklınıza gelecektir hepsi.
- Bu olumsuz özelliklerini geliştirmedikçe büyük bir ligde oynaması imkansız.
- Kendisi bu sezon 3-4 maçı bireysel hataları ile kaybettirmiştir.

Düşüncelerimi açıkladım işte durum bu. Ve ben kendisini sevdiğim, değer verdiğim için hiçbirisini yazmıyordum. Ama burada eleştiri yapan insanlara karşı öyle bir cevaplar verilmiş ki ben de kendimi ifade etmek istedim. Onur bana zaten bu özellikleri sebebiyle uzun zamandır kalede güven vermiyor. Her an saçma bir gol yeme riski hissettiriyor. Jefferson ile çok benzerliğini görüyorum örneğin. Fakat kendisi sembol bir ismimiz, kaptanımız. Dolayısıyla iyi bir form grafiği ile takımda kalmasını isterim. Ama bir Trabzonspor taraftarı olanak da Trabzonspor'un iyiliği için, Onur'u iyi yedekleyecek ve kalede onu zorlayacak yarışmacı bir yedek kaleci isterim.

Onur'un performansında yaşadığı sıkıntılar olabilir, ama artık bunları aşma zamanı. Kendisinden iyi bir performans bekliyor, ona güveniyorum.

Futbolcuları sevmeye, yüceltmeye, değer vermeye evet; kayıtsız şartsız eleştiriye kapatıp ilahlaştırmaya hayır diyorum.

Onur'u seviyorum, Trabzonspor'u benimsemesini önemsiyorum, kendim gibi bir taraftar olarak görüyor, takım içerisinde böyle bir oyuncu olduğu için mutlu oluyorum. Ama ben Trabzonspor taraftarıyım, gerektiği yerde eleştiririm ve kimse bana kızacak diye bu haktan vazgeçmem. Duygusallık, amatör ruh önemlidir. Ama götüreceği yer kısıtlıdır. Önemli olan performans ile ikisini harmanlayıp ortaya güçlü bir Trabzonspor çıkarmak.
Aranızdaki muhabbete direk dalıyormusum gibi oldu ama olsun :)

Öncelikle bu güzel yazı için teşekkür ederim.. Derdinizi çok güzel anlatmışsınız. Zaten burada Onur'u savunma amaçlı yazılan mesajların hiçbiri size(öne sürdüğünüz eleştirilere) karşı değildi. Burada Onur'a "Eleştiri" adı altında o kadar çirkin şeyler söylendi ki insanlarda ister istemez bir Onur'u savunma refleksi oluştu. Yıllardır İHO gibi aşağılık bir yönetimde bütün değerlerini kaybeden bir takımın taraftarının, belki de saha içinde kalan son değerini de kaybetmek istememe refleksi de denilebilir buna..

Sezon başında Onur üzerinde yapılan algı operasyonundan sonra Onur'un ne hainliği kaldı, ne ajanlığı, ne de paragözlügü. Yediği ilk hatalı golden sonra burası kovulmasını isteyen, Esteban gibi vasat altı bir kaleciyi göklere çıkaran(sırf Onur'a muhalefet için), Onur'u hainlikle ve takım içerisinde huzuru bozmakla suçlayan, geçtim sıradan bir kaleci olmasını kötü bir kaleci olmakla itham eden, Trabzonsporlu olmadığını sadece bir paragöz olduğunu iddia eden onlarca mesaj yazıldı.. Şimdi yıllardır bu takımın formasını giyen ve hiçbir sorun çıkarmayan, 2011'den beri takımı tek başına sırtlayan ve her zaman gerek basın karşısında gerek takım içinde taraftarın sözcüsü olan bir oyuncuya karşı "eleştiri" adı altında yazılan bu "kötü niyetli" yazılardan sonra onu sevenlerin sessiz kalması beklenemezdi.

Onur için eleştiri her zaman olacaktır ve olmalıdır da. Bu Onur'un faydasınadır ve yukarıda sizin söyledikleriniz bu kapsamdadır. Ki bu dedikleriniz daha önce de bir çok kez burada söylenmiştir. Onur'u savunma refleksiyle yazılan mesajların muhatapları yukarıda bahsettiğim "kötü niyetli" olduğunu düşündüğüm mesajlarla alakalıdır..

Trapezunt
31.12.2015, 10:06
Ülkede Atatürk bir, Cumhurbaşkanı iki, Onur da üç. Eleştirilmesi teklif dahi edilemez. Geçiniz efendim. Bu sene gayet sıradan bir kaleci gibi görev yapmaktadır. İnşallah en kısa sürede eski formuna kavuşur.

oflubektas
31.12.2015, 10:12
Çağatay_ 'ın söylediklerinin tamamına yakınına katılıyor ve çok güzel değerlendirmeleri için teşekkür ediyorum. Sadece uzak toplarda da iyi kaleci olduğunu düşünüyorum. Yediği uzaktan gollerde ya top ters falso almıştır, ya da öngöremediği bir şandel aldığından çabasına rağmen içeri girmiştir. Çünkü öne çıkmayı seven ve boyu çok uzun olmayan tüm kalecilerde bu sıkıntı var. Kalenin boyu bizim eski mahalle maçlarında olduğu gibi kalecinin boyuna göre değişmediğinden :) (2,44) efsane kalecilerden Schmichael de aynı sorunları yaşıyordu. İşin diğer boyutu, Onur olmazsa yerine koyacak doğru dürüst kaleci olmayacağı gerçeğidir.

Ayrıca son 2 maç toparlamış gördüm kendisini. 2 maçta alınan 4 puanda ciddi katkısı var.

Mert Oğuzlu61
31.12.2015, 11:05
Şimdi şurada yazılanlardan Onur'un performansı ile ilgili kısmı kesip alsak %10 bile etmez. Trabzonspor bir futbol takımı, iyi futbolculara ihtiyacı var. Performansı düşük olan kişi isminden bağımsız olarak eleştiri alır.

Yukarıdaki yazı düşünüldüğünde, Özer Hurmacı başlığından Çağatay ın yorumlarına göz atalım;

Özer sağda-solda-ortada kullandığımız, ayağı düzgün?, yüksek mücadele gücü olan? bir oyuncu. Yedek kalıyor, oyuna koyuyorsun etkili oluyor? kavga gürültü çıkarmıyor. (Medjani?)

Gitmesinin istenme sebebi nedir acaba? Bilmediğimiz bir şey mi var?

Burada bire birde adamı yıkmasından ziyade iyi pres yapmasından bahsettim. Kenar oyuncusu değil ama orada oynadığında da baya basıyor, orada varlığını hissettiriyor. Bence biraz acımasız davranılıyor kendisine. Başka bir sebebi varsa bilemiyorum ama...

Eğer sebep buysa açıkça yazılsın, performans ile ilgili değerlendirmelere bu yorumları ekleyince ortalık bulanıyor.

Bence olumsuz bir önyargı ile izlediğiniz için olabilir. Zira Özer'in gayet güzel-etkili pasları da? oldu. Trabzonspor taraftarı her dönemde gözüne 1-2 günah keçisi kestirir, o günah keçileri ağzı ile kuş tutsa da taraftara yaranamaz. (Senin keçi burada Onur mu oluyor?)

Özer gitsin deniyorsa, bence sebebi açıklanmalı ki biz de aydınlanalım.

Özetleyecek olursak,

Çağatay ın saha içi performansa yönelik düşünceleri; Lig tv de Tümer in bile ''kaleye sezon başından beri şutu var mı?'' diye dalga geçtiği, 16 maç 0 gol 0 asistli ofansif orta saha Özer i yeterli buluyor ancak 13 maçta 15 gol yiyen kalecinin istatistiklerinin dünyanın her yerinde kaleciler için ''normal'' istatistik olarak görülmesine rağmen Onur u yetersiz buluyor. Ben buradan Çağatay ın Onur a yönelik ''anormal'' performans beklentisi içinde olduğu çıkarımını yapıyorum ama Özer in performansıyla ilgili düşüncelerine herhangi bir yorumda bulunamıyorum. :)

Özer i eleştirenlere ''neden eleştiriyorsunuz, aydınlatın bizi'' diyor ancak çok değil bir iki sayfa geriye gitse eleştirilme sebebini ''performans'' üzerinden değerlendiren yorumları görecek, dolayısıyla neden eleştirildiğini...

Çağatay, Özer başlığındaki yorumlarını okuyana kadar ''performansa'' yönelik düşüncelerine dikkat ediyordum ve Onur u gerçekten saha içi performansı üzerinden değerlendirdiğini düşünüyordum ama kusura bakma, Özer ve Onur a yönelik ''performans'' yorumlarını okuyup karşılaştıran birisi, senin bu konularda samimi olmadığını yada futbola dair tespitlerinin biraz zayıf olduğunu düşünür. İkisinden birisi, sence hangisi ? Örnekli biçimde ''performans'' yorumlarını foruma sunuyorum. Yorumların yukarıda, karar forum sakinlerine kalmış.

volkan_627
31.12.2015, 13:03
hala onur un yerine birini bulamamış arkadaşlar. onur u asatalım ama yerine kim geçsin diye sordum.... içi boş eleştirilerden vazgeçin artık. adamı rahat bırakın o da size nasıl kalecilik yapılır göstersin. geçmişte olduğu gibi... sora da utanırsınız diyecem ama nerde sizde o yüz....

ToyerSefa
31.12.2015, 13:03
Nice mutlu yıllara sevgili kaptan. İyi ki varsın.

Çağatay_
31.12.2015, 13:55
Yukarıdaki yazı düşünüldüğünde, Özer Hurmacı başlığından Çağatay ın yorumlarına göz atalım;

Özetleyecek olursak,

Çağatay ın saha içi performansa yönelik düşünceleri; Lig tv de Tümer in bile ''kaleye sezon başından beri şutu var mı?'' diye dalga geçtiği, 16 maç 0 gol 0 asistli ofansif orta saha Özer i yeterli buluyor ancak 13 maçta 15 gol yiyen kalecinin istatistiklerinin dünyanın her yerinde kaleciler için ''normal'' istatistik olarak görülmesine rağmen Onur u yetersiz buluyor. Ben buradan Çağatay ın Onur a yönelik ''anormal'' performans beklentisi içinde olduğu çıkarımını yapıyorum ama Özer in performansıyla ilgili düşüncelerine herhangi bir yorumda bulunamıyorum. :)

Özer i eleştirenlere ''neden eleştiriyorsunuz, aydınlatın bizi'' diyor ancak çok değil bir iki sayfa geriye gitse eleştirilme sebebini ''performans'' üzerinden değerlendiren yorumları görecek, dolayısıyla neden eleştirildiğini...

Çağatay, Özer başlığındaki yorumlarını okuyana kadar ''performansa'' yönelik düşüncelerine dikkat ediyordum ve Onur u gerçekten saha içi performansı üzerinden değerlendirdiğini düşünüyordum ama kusura bakma, Özer ve Onur a yönelik ''performans'' yorumlarını okuyup karşılaştıran birisi, senin bu konularda samimi olmadığını yada futbola dair tespitlerinin biraz zayıf olduğunu düşünür. İkisinden birisi, sence hangisi ? Örnekli biçimde ''performans'' yorumlarını foruma sunuyorum. Yorumların yukarıda, karar forum sakinlerine kalmış.

Mert dostum, şu yazdıklarını başkası yazsa bir şey demeyeceğim. Bilmiyor diyip geçeceğim. Ama seninle şahsen tanışmasak da iyi kötü bir muhabbetimiz oldu. O yüzden sana küçük bir sitem göndermeme izin ver. Ben özellikle de Trabzonspor konusunda samimiyeti sorgulanacak bir insan değilim, tanıyanlar da bunu iyi bilir. Adamcılık, hemşericilik yapmam. Bu tip davranışlardan hazzetmem. Kimsenin adamı ya da sempatizanı değil, Trabzonspor taraftarıyım. Eğer performans değerlendirmelerimde eksiklikler olduğunu düşünen varsa mesajımdan alıntı yaparak bu yorumlarda katılmadığı noktaları söyleyebilir, ben böyle yapıyorum ya da genel cevaplar veriyorum. Ve üzülerek söylüyorum uzun uzun yazdığım mesajda tam olarak karşı geldiğim şeyi bizzat burada yapmışsın. Yine üniversite okuyan bir kişiye yakışmayacak şekilde olayı kişiselleştirmişsin. Ben olayı kişiselleştirmeden senin eleştiri noktalarına cevaplar vereceğim. Sana karşı olumlu görüşümde hiçbir değişim yok, sadece bana böyle bir şekilde karşı gelmene şaşırdım. 10 seneye yakındır bu forumdayım, kimseyle tartışmadım, bir gün bile cezam yok. Bu orta yolcu olduğum için değil, kimseye saldırmadığım ve kimseyi manasızca savunmadığım içindir. Takım veya yönetim konusunda fanatizm yapmadığım içindir. Onur'u savunanlara manasızca savunuyor demiyorum yanlış anlaşılmasın, genel konuştum bu konuda.

---

Tekrar kendimi açıklama gereği hissediyorum. Sene başındaki olayda Onur'u destekledim. Facebook ve BMN profilimi Onur fotoğrafı yaptım. Facebook, BMN, Ekşi Sözlük hesaplarımda Onur'u savunan yazılar yazdım. Bu konuda hiçbir vicdani sıkıntım yok. Kaptanımızı adına yakışır şekilde savunduğum için içim rahat.

---

Onur ile ilgili yorumlarım zaten yukarıda. Özer ile ilgili konuda cevap verecek olursam, ben oraya "Özer süper oynadı." yazmadım. Takımda başkanın da söylediği üzere 50 tane futbolcu var. Bunlardan birisi de Özer. Ve Özer bu 50 kişi içerisinde oynayan 13-15 kişiden birisi. Uzun süredir sakatlanmıyor, fizik ve mental olarak iyi durumda. Medjani ile tartışması her futbol takımında olabilecek bir tartışma. 2 futbolcu tartıştı diye bunlardan birisini suçlu kabul etmek de ayrı bir yanlış bana göre. Tartışıldı, olay çözüldü. Her tartışanı takımdan gönderseler futbol takımları sahaya çıkacak 11'i bulamaz. "Kavgası gürültüsü yok" lafından kastettiğim, 90 dakika oynasa da oyundan alınsa da oyuna sonradan sokulsa da elinden geleni yapıyor, triplere girmiyor, bu benim için önemli bir kriter. Takımda 50 kişi var, Özer'in sayfasına girip "gi-de-cek-sin" yazmak eleştiri sınırları içerisinde midir? Kişilerin bunu yazma hakkı da vardır ama bari sebebini söylesinler. Senin de söylediğin gibi 1-2 sayfa geriye gittim ve gördüğüm yorumlar bunlardan ibaretti. Ben de bu mesajı onlara cevaben yazdım. "gi-de-cek-sin", "ne yaparsan yap Özer efendi defolup gideceksin". Bunlar eleştiri midir? Hatta sebep olarak "şikeli sezonda fb'de oynamış olması olabilir" diye yazan arkadaşa, "sebep eğer buysa açıkça yazılsın, performans ile ilişkilendirilmesine gerek yok" diye cevap vermişim. Yani adam şikeli sezonda malum kulüpte oynadığı için ağzıyla kuş tutsa da gidecek, o zaman bunun performans ile nasıl bir alakası var?

Şimdi "Senin günah keçin de Onur mu?" diye sormuşsun. Onur'a tek bir mesajımda "ne yaparsan yap gideceksin" , "gi-de-cek-sin" gibi mesajlar yazmış mıyım? Onur'u değersizleştirmeye çalışmış mıyım? Takımın durumunun tek sorumlusunu Onur olarak göstermiş miyim? Aksine Onur'un eski formuna kavuşması için gün sayıyorum. Ayrıca şu başlığa gelme sebebim de benim Onur'a yönelttiğim eleştirilere getirilen cevaplar değil. Ben zaten buraya gelip eleştiri bile yapmamıştım. Oyuncuya verdiğim değerden ötürü herhangi bir isim gibi muamele yapmamak adına gelip performans değerlendirmesi yapmamıştım. İçim elvermemişti. Ama öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki Onur'un performansından memnun kalmayan herkes Trabzonspor düşmanı, herkes algı operasyonuna kurban gitmiş. Kendi görüşünü merkeze oturtup diğer görüşleri düşman olarak göstermek ifade özgürlüğüne saygının neresindedir? Performans ile ilgili değerlendirmelere mantıksal cevaplar vermek yerine neden karşı tarafı düşmanlaştırarak cevaplar verilir?

Orada Özer'e uygulanan linç girişimine karşı oyuncuyu savundum, çünkü yapılan eleştirileri herhangi bir performans değerlendirmesinin ötesinde hakarete varan cümleler olarak gördüm. Hoca Marin'e şans vermiyor diye küfürü Özer yiyor. Adam sakattı yahu, iyileşeli 1-2 hafta oldu zaten onlarda da şans buldu. Mesela Mustafa Yumlu takıma layık gördüğüm bir isim değil. Geçen seneki olaydan ötürü ayrılmasını da istedim. Ama ağzımı açıp tek hakaret etmedim, linç girişimine dahil olmadım. Bir insana hele de böyle forumdan falan hakaret etmeyi son derece yanlış buluyorum. Hatta pek beğenmediğim bir isim olmasına rağmen son haftalardaki performansı fena değildi, hakkını da verdim başlığına yazarak. Benzer şeyler Umut'a da yapıldı. Eksikleri vardı ama Umut'u beğeniyordum, bu benim futboldan anlamadığımı mı gösteriyor? Eğer öyleyse bu adam nasıl senelerdir 15 gol üzeri bir ortalama ile oynadı? Ve buna rağmen sürekli hakaretlere maruz kalıyordu. Ona da haksızlık edildiğini düşünüyordum, Özer'e yaptığım gibi onu da savundum bu duruma karşı. Burada da Onur'a yöneltilen öyle hakarete yönelik bir cümle varsa da sonuna kadar karşısındayım.

Herkese söylüyorum, eğer performans değerlendirmelerim konusunda karşı çıkılacak bir nokta varsa lütfen alıntı yapın, keyifle cevap veririm.

Mert Oğuzlu61
31.12.2015, 14:42
Çağatay_ ben bu forumda herkesi severim, özel olarak saygı duyduğum kişilerde var. Belki üyeler arası atışmalarımız olur, ikili diyaloglar olur, ters düşünceler çakışır istenmeyen sözler söylenir vs.. ama inan kötü maksatla yazmam, üslubum bazen Erman Toroğlu na kaçar, aşırıya gittiğimde bende frene basarım yani amacım kimseyi kırmak olamaz, şurada sonuçta biz bizeyiz herkesin ortak gayesi belli ancak elbette farklı düşüncelerde olacaktır. Önemli olan bu düşüncelerin sağlıklı bir şekilde tartışılmasıdır. Sende forumdaki değerli üyelerdensin, sana üstteki mesajımda sadece performans yorumun üzerinden katılmadığım noktaları belirtmek istedim. Özer ile Onur a söylediklerini karşılaştırmaktaki maksadım buydu, olayı performans açısından değerlendireceksek bence Özer takıma en az faydası dokunan oyuncudur, zararı faydasından fazladır ama sana göre işin boyutu farklıdır sen beğenirsin o ayrı konu. Ben sadece, ''performansa bakacaksak'' burada tezat bir durum yok mu diye sorgulamak maksadıyla yorumlarını karşılaştırdım.

Sezon başından beri üstümüzden gerçekten Hurma nın deyimiyle tır geçti. Bence bu ortamda performans verileri yanıltıcı olabilir, takımımızda ilk yarı itibariyle şu forumda kimsenin ''çok başarılı'' diyeceği tek bir isim olduğunu düşünmüyorum ancak takımda f/p olarak sırıtan o kadar çok topçu var ki, bunlar arasında Onur bana nimet gibi geliyor. Adı satış listesinde geçen isimler varken takımın kaptanının her maç sonunda iyi oynasın kötü oynasın eleştiriliyor olması doğal olarak Onur başlığının sürekli tepelerde olmasına yol açıyor çünkü herkes senin gibi eleştirmiyor, Makedon kampı sonrası İho ve Hurma algısına kapılanlar hemen kendilerini belli ediyor. Sana onlardansın demiyorum, üstteki yorumumda eleştiri yönelttiğim kısım Özer ve Onur karşılaştırmasına yönelikti. Özer in performansını beğeniyorsan eğer katılmadığım nokta burasıdır, o yüzden Onur un saha içi performansına yönelik mesajını Özer mesajınla karşılaştırdım ve katılmadığımı söyledim.

TSelif
31.12.2015, 15:10
"......"Onur'u yedirmeyiz" gibi laflar kullanılınca sanki birileri Onur'un kuyusunu kazmaya uğraşıyor da siz engel oluyorsunuz gibi bir algı oluyor....."

Şu kısma sadece cevap vermek istiyorum...

Evet , birileri Onur'umuzu yemeye çalıştı, kuyusunu kazmaya uğraştı ama BİZ izin vermedik... Vermeyeceğiz de .. Onur ile uğraşanlar teeek teeeek gitti.. ;)

Konumuza dönersek... Mutlu yıllar Kaptan.. ALLAH seni bizden , TRABZONSPOR'umuzdan hiiiiç ayırmasın :)

selcuk
31.12.2015, 15:13
seninlen Trabzonspor daha güzel kaptan

Yavuz KÜÇÜK
31.12.2015, 18:06
Bazı arkadaşlar biz anya değince konya bile anlamıyor çekoslovakya falan anlıyor.Biz kimseye eleştirme demiyoruz."Ayarsız" , "hadsiz" , "saygısız" eleştirmeyin değerinize sahip çıkın pusuda beklemeyin destek olun diyoruz.Bu çocuk keyfinden böyle olmadı.

Nice senelere kaptan...

A.Ali Karanis
31.12.2015, 18:09
Mutlu yıllar canlı efsane.Nice mutlu beraber yıllara.

Tayfun
31.12.2015, 19:01
http://i.hizliresim.com/PPoMB5.png (http://hizliresim.com/PPoMB5)

Adamdır adam !

Tayfun
31.12.2015, 22:38
https://twitter.com/ganzilistv/status/682658016181751809

Kaptan gibi kaptan !

beratika
31.12.2015, 23:33
Doğum günün kutlu olsun kaptan abim ve de mutlu yıllar :)
Sevdiklerinle nice mutlu yıllara İnşallah...

ToyerSefa
01.01.2016, 01:28
Ailenle, sevdiklerinle nice mutlu, hayırlı, sağlıklı yıllara koca yürekli adam

Ozan Yılmaz
01.01.2016, 01:47
Var mı böyle kaptanı olan başka bir kulüp? Sağlıklı, mutlu, başarı dolu bir yıl diliyorum adamım.

Berkan
01.01.2016, 01:53
Nice senelere KAPTAN :)

esra61
01.01.2016, 02:03
Rabbim yeni yaşında tüm dualarını hayırlısıyla yaşamayı nasip etsin kaptan ,iyi ki doğdun :)

Cihan_61
01.01.2016, 04:14
Dogum günün kutlu olsun Kaptan, seni seviyoruz

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Murat KARAKURT
01.01.2016, 10:40
Doğum günün kutlu olsun kaptan.....Nice senelere.....

Adem Akyüz'
01.01.2016, 11:20
Doğum günün kutlu olsun Büyük Kaptan.. İyi ki bizimlesin..

Sibel
01.01.2016, 11:25
İyi ki doğdun adam gibi adam.
Doğum günün kutlu olsun Büyük Kaptan.

Yavuz Bektaş
01.01.2016, 13:37
İyi ki doğdun kaptan.
İkinci yarı eski Onur'u göster millete.Şampiyonada volkanlara bırakma kaleyi.

DeAgLeMaNyAq
01.01.2016, 14:39
Yalnız Onur'un doğum günü 1 ay evveldi...

beratika
01.01.2016, 18:02
Yalnız Onur'un doğum günü 1 ay evveldi...

1 Ocak.Resmi hesaptan bile kutlama yapıldı. :)

DeAgLeMaNyAq
01.01.2016, 20:36
1 Ocak.Resmi hesaptan bile kutlama yapıldı. :)

Nüfus kağıdı öyle de gerçekte 6 Aralık doğumlu. Ülkede gerçek doğum tarihi 1 Ocak olmayıp nüfus kağıdında 1 Ocak yazan bir dolu insan var. Bunun çeşitli sebepleri var elbette. Ama aileler genelde okul ve askerlik nedenlerinden dolayı bu yola başvuruyorlar...

Siteyle ilgilenen görevlilerin acemiliğine gelmiş olabilir. Çünkü daha önce 6 Aralık'ta doğum günü kutlanmıştı...

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=14915#.VobGS03UiHs
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=12179#.VobFbk3UiHs

TSelif
01.01.2016, 21:12
Bize her gün Kaptanın doğum günü... Olsun sıkıntı yok... İyi ki doğdun , iyi ki bizimlesin kaptanların bi tanesi :)

Mert Acar
03.01.2016, 01:36
İyi ki varsın Kaptan.

Tayfun
04.01.2016, 11:34
http://i.hizliresim.com/A56R4L.png (http://hizliresim.com/A56R4L)

Heykeli dikilecek adamsın be kaptan

Aydın Danış
04.01.2016, 12:04
Senin dik duruşun ve karakterini gördükçe iyiki bizdesin diyorum ve bununla gurur duyuyorum.

Murat'
04.01.2016, 12:15
İnternette dolaşan ücret indirimi olayı doğru mu?

ÖmürKaradeniz61
05.01.2016, 18:34
Evettttt,şimdi ak koyun kara koyun belli olacak.Hadi göster Trabzonsporluluğunu maaşını düşür beni utandır.Burda herkesin huzurunda senden özür dileyip birdaha bu başlığa olumsuz hiçbir yazı yazmayacağım.

Murat'
05.01.2016, 18:44
Evettttt,şimdi ak koyun kara koyun belli olacak.Hadi göster Trabzonsporluluğunu maaşını düşür beni utandır.Burda herkesin huzurunda senden özür dileyip birdaha bu başlığa olumsuz hiçbir yazı yazmayacağım.
2.5 milyon euro garanti, 15 bin de maç başı ücreti alıyor. Senede 30aç oynasa aşağı yukarı toplam 3 milyon euro para kazaniyor. Buralardan feragat edip 2 milyona falan ineceğini pek tahmin etmiyorum açıkçası. Bunu kabul etmese bile şu anda ligde Onur'a bu formuyla bu kadar para verecek bir takım olacağını pek sanmıyorum. Benim tek istediğim Onur'un bir an önce toparlanıp Euro 2016 vitrininde boy göstermesi.

ÖmürKaradeniz61
05.01.2016, 18:47
2.5 milyon euro garanti, 15 bin de maç başı ücreti alıyor. Senede 30aç oynasa aşağı yukarı toplam 3 milyon euro para kazaniyor. Buralardan feragat edip 2 milyona falan ineceğini pek tahmin etmiyorum açıkçası. Bunu kabul etmese bile şu anda ligde Onur'a bu formuyla bu kadar para verecek bir takım olacağını pek sanmıyorum. Benim tek istediğim Onur'un bir an önce toparlanıp Euro 2016 vitrininde boy göstermesi.
Benim tek zoruma giden Onurun taraftarı kullanması.Ben Trabzonsporluyum diyip maaşında indirime giderse ben susacağım.

Oğuz B.
05.01.2016, 18:53
"Susacakmış." :) Konuşsan ne olur, ne değişir?

Onur Trabzonspor'un kaptanıdır. Uzun yıllardır bu formayı giyen kaliteli bir oyuncudur. Aldığı maaşı da hak ederek almıştır. Trabzonspor'lu olduğundan veyahut olmadığından dolayı değil.

Ayrıca "Onur formuyla bu parayı hak etmiyor" indirime gitsin demek ne kadar doğru? Peki form tutunca ne olacak? Zam mı yapacağız?

Bu konuların konuşuluyor olması bile ayıp.

Murat'
05.01.2016, 18:59
"Susacakmış." :) Konuşsan ne olur, ne değişir?

Onur Trabzonspor'un kaptanıdır. Uzun yıllardır bu formayı giyen kaliteli bir oyuncudur. Aldığı maaşı da hak ederek almıştır. Trabzonspor'lu olduğundan veyahut olmadığından dolayı değil.

Ayrıca "Onur formuyla bu parayı hak etmiyor" indirime gitsin demek ne kadar doğru? Peki form tutunca ne olacak? Zam mı yapacağız?

Bu konuların konuşuluyor olması bile ayıp.
Bahsedilen ücret indiriminin nedeni formsuzluk değil kulübün mali yapısının düzeltilmesidir. Benim Onur ile ilgili takıldığım tek nokta formsuzluğu, tek derdim ise toparlanıp Euro 2016'da kalede olması.

Oğuz B.
05.01.2016, 19:05
Mali disiplin sıfır katkı veren en az 15 oyuncu üzerinden yürütülsün. Onur'a bizden aldığı parayı hatta daha fazlasını anında verir rakiplerimiz. Eğer derdimiz Onur'un eski günlerine dönmesi ise bu iş onun aldığı parayı gündem yapmakla olmaz.

Bahsedilen ücret indiriminin nedeni formsuzluk değil kulübün mali yapısının düzeltilmesidir. Benim Onur ile ilgili takıldığım tek nokta formsuzluğu, tek derdim ise toparlanıp Euro 2016'da kalede olması.

Murat'
05.01.2016, 19:13
Mali disiplin sıfır katkı veren en az 15 oyuncu üzerinden yürütülsün. Onur'a bizden aldığı parayı hatta daha fazlasını anında verir rakiplerimiz. Eğer derdimiz Onur'un eski günlerine dönmesi ise bu iş onun aldığı parayı gündem yapmakla olmaz.
Takımın bütün oyuncularından bir nevi feda hareketi beklenirken kaptanın bunun dışında tutulması nasıl mümkün olacak, sonuçta birilerinin buna ön ayak olması gerekiyor. Gerçi ben takımda buna yanaşacak kişilerin olacağını pek zannetmiyorum.

Oğuz B.
05.01.2016, 19:17
Murat, ben seni anlıyorum. Ne demek istediğini de. Ancak "mali disiplin" 45 oyuncunun da indirime gitmesi ile sağlanamaz. Böyle bir yol yok. Çare de olmaz. 45'i 25'e indir. Mesele bu.
Rakiplerin maaş dengelerine bakınca onurun aldığı para "normal" bunu görmek çok mu zor? O imzanın atıldığı gün Onur o parayı rakiplerimizden alamaz mıydı? Alırdı. Bu konuyu uzatmanın manası nedir?

Takımın bütün oyuncularından bir nevi feda hareketi beklenirken kaptanın bunun dışında tutulması nasıl mümkün olacak, sonuçta birilerinin buna ön ayak olması gerekiyor. Gerçi ben takımda buna yanaşacak kişilerin olacağını pek zannetmiyorum.

ToyerSefa
05.01.2016, 21:57
Büyük kaptan, iyi ki varsın.

ToyerSefa
05.01.2016, 22:00
Onur Kıvrak burada bir iki tipin ahlaksızca çamur atarak kirletebileceği ve zarar vereceği biri değil. Onur, Trabzonspor'lu için bir futbolcudan, kaleciden çok daha fazlasıdır. Bunu herkes böyle bilsin. Üzerine alınacak olan zevatın pisiklerini başka mecralarda etrafa saçmalarını dilerim. Burası doğru yer değil.

ToyerSefa
05.01.2016, 22:10
Sen buraya olumlu yazı yazsan ne değişecek, olumsuz yazı yazsan ne değişecek? Sen utansan kimin umrunda olacak? Sen özür dilesen seni kim duyacak? Sen hayırdır?

beratika
05.01.2016, 22:40
8222

: )

Ahmet Ulusoy
05.01.2016, 23:16
Pardon çıkalı da ayılar çoğaldı iyice

Yavuz KÜÇÜK
06.01.2016, 05:49
Sabır Mevla'm sabır.

TSezgin61
06.01.2016, 09:39
Onur Trabzonspor icin kaptandan öte birisi.

Bu endüstriyellesmis futbol düzeninde artik Trabzonspor 70li yillarin öz evlatlariyla degil, 96 ruhunun Trabzonsporluluguyla basarili olabilir.

Bu ruhu tasiyan elinde bir tek Onur var, hatta Ligin en iyi kalecilerinden biri, yani hemde ilk 11de oynayan futbolcun, ve sen onunla ugrasiyorsun...

Tavan ücret kaptanda olmali... Hmmm evet bu formuna ragmen, evet 1 sezon yatmasina ragmen...

Yavuz KÜÇÜK
08.01.2016, 00:04
Yesun oni nenesi da yesun oni nenesi

Mustafa'
08.01.2016, 04:52
Kaptan %35 indirime gidip 2 yıllık ek sözleşme yapmış.

Kaynak:YES

Şu adama laf edenler, aldığı parayı sorgulayanlar, yerin dibine girin ve ordanda hiç çıkmayın olurmu ?

TSelif
08.01.2016, 07:28

Evetttttt

Başla bakalım :)

TSelif
08.01.2016, 07:31
Yıllık 3.100 m euro olan kazancını %35lik indirimle 2.250 m euroya indiren kaptan sözleşmesini 2 yıl daha uzattı. Biz adam derken boşuna demedik demek
Şimdi sırada niye 2 yıl uzattı davası var 4 yıl 5 yıl 10 yıl bekleyenler çıkacak bekleyin :D

Nazim Can
08.01.2016, 07:41
Kaptanin sözlesmesi 2018 de bitecekdi simdi 2020 de bitecek sanirim, daha Allah uzun ömür saglik sihhat versin 32 yasina Kadar bizimle daha Kaptan cok sevindim buna.

h@msi61
08.01.2016, 08:40
Helal be kaptan.

Tayfun
08.01.2016, 08:44
Yüzü kızarmaktan bihaber olan insanlara cevap vermiştir, beni yanıltmadı. Bu adam benim için efsanedir. Belki Dozer Cemil'i göremedim ama; İzmir'den kalkmış gelmiş bu şehire ve onun ruhunu taşıyan bir adamı izliyorum canlı canlı o yeter bana.

http://kralspor.ensonhaber.com/resimler/kok/2015/07/29/kralspor1947.jpg

volkan_627
08.01.2016, 08:49
Haydiiiii. Bu hiç olmadı şimdi. Gutboodan bi haber, adamlığı yemek yarifi sanan ulemalar neye takıp saldıracak şimdi.

bordoylamavi
08.01.2016, 08:53
onur hatalı gol yiyebilir o konuda eleştirebiliriz ama adamlığını eleştirmeye kimsenin hakkı yok. özür dileyeceğim diyen arkadaşı bekliyoruz özür dilemesi için.
adamsın onur

bordoylamavi
08.01.2016, 08:55

bekliyoruz

Mert Acar
08.01.2016, 08:57
o kupa ellerinde yükselecek inşallah kaptan..içimizdeki hainlere inat..

İ. SARAL
08.01.2016, 09:20
Doğruysa helal olsun.

Sibel
08.01.2016, 09:21
Onur kaleci ama bir açıldı bir şut çekti bir vurdu ki topa birilerinin yüzünü darmadağın etti.
Hay maşallah.
Adamsın sen.
Mükemmel bir adam.

Reha Asan
08.01.2016, 09:27
Adamsın kaptan.Sana olan güvenimizi boşa çıkarmadığın için sağolasın.
birilerinin yıllık maaşı kadar indirime gitmek her yiğidin harcı değildir.
tabi yine de fazla alıyor diyen taraftarlarımız görüyorum.şaka gibiler :)

Murat'
08.01.2016, 09:28
Önceki sözleşmesi 2.5 milyon euro garanti, 15 bin euro da maç başıydı, bakalım yeni sözleşmesi nasıl olacak, KAP açıklaması gelecektir herhalde. Yeni sözleşmesindeki parayı 2018'den itibaren mi almaya başlayacak acaba. Takımdaki diğer isimlere örnek olması açısından çok iyi bir iş yaptı kaptan. Bir de seni Euro 2016'da görürsek tadından yenmeyecek.

TSelif
08.01.2016, 09:34
2018 niye olsun bize para zaten içinde bulunduğumuz zaman diliminde lazım değil mi? :)
Sözleşme konusu muallakta sanırım. Yunus Emre 2018 yazmış ama zaten sözleşme 2018'de bitiyor. Kap gelsin anlarız ..

Bu arada Cuman mübarek olsun KAPTAN :D

selcuk
08.01.2016, 09:36
yüz kizarmasindan bahsediyorsunuzde

kizaracak yüzü yok onlarin

yalandan 2 satir yazip pusuya yatacaklar
kendini belli eden o insanciklar hep ayagamizdaki kalas olarak kalacak

Sibel
08.01.2016, 09:39
Biz islindi inir indirim yipmiz dimidik.
Pirfirminsi kiti didik. Yini iyni siyi dişiniyiriz.
İnir çik kiti. İstidigi kidir indirim yipsin.

Koray
08.01.2016, 09:39
Senin canlarını yiyeyim.

Adem Akyüz'
08.01.2016, 09:42
Seni bize veren Rabbime şükürler olsun ya. Yine yanıltmadın bizi güzel insan.

Fatih Özkan
08.01.2016, 09:43
Utandırmadın bizleri Kaptan! Helal olsun!

eMR3
08.01.2016, 09:44
Biz islindi inir indirim yipmiz dimidik.
Pirfirminsi kiti didik. Yini iyni siyi dişiniyiriz.
İnir çik kiti. İstidigi kidir indirim yipsin.

"Biz aslında Onur indirim yapmaz demedik
Performansı kötü dedik. Yine aynı şeyi düşünüyoruz.
Onur çok kötü, istediği kadar indirim yapsın."

Tayfun
08.01.2016, 09:50
Yunus Emre Sel â€@yunusemresel (https://twitter.com/yunusemresel) 12 dk.12 dakika önce (https://twitter.com/yunusemresel/status/685365330479284224)
Bir çırpıda 850 bin Euroyu silen Kaptan Onur bunu neden yaptığnı da Sabah'a açıkladı ama yarın okursunz artık. (ipucu ben Trabzonlu oldum)

Aydın Danış
08.01.2016, 09:53
"Onur Onur Onur parmaklarının ucuyla sezonun kaderini tayin edicek bir kurtarış yapıyor"

Heyt be kaptan bee heyt bee ne kadar gurur duysak az seninle ne kadar gurur duysak az KAPTAN

selcuk
08.01.2016, 09:54
5 yilda 4 milyon avro kulüpte birakiyor

bir forma aiacakken burun kivirip burada sallayanlar bir hesap etsin

BERBATOV61
08.01.2016, 10:06
onura bok atanlar zaten evrö yükseldi yeaaa yine aynı parayı alacak diyenler hayatlarında bırak 850 bin euroyu 50 bin euroyu bir arada görmemiştir. Birinden alacak 50 lirası vardır sabah akşam arkasından söver böyle adamlar bunlar

x_man
08.01.2016, 10:07
Hurma'ya da kapak olsun:))

Reha Asan
08.01.2016, 10:09
bence düz hesap 2023 Yapmak lazım ama şu anki duruma göre ne yazık ki 2020 ye kadar katlanacaksınız özevlat olmayan kaptana :)

murmut
08.01.2016, 10:15
Bir kaptan nasil olmasi lazimsa sende öylesin Onur, her seye öncü oldugun gibi insallah bu hareketinle'de öncü olursun diger futbolculara

Tayfun
08.01.2016, 10:17
Yakın zamanda bu kulüpten gönderilmeye, taraftara yem edilmeye çalışılan adamın bugün gelip indirime gitmesi ve sözleşmesini uzatması bile anlayabilene çok şey anlatır. Ama anlayabilene ...

Erdinç Barutçu
08.01.2016, 10:20
Benim tek zoruma giden Onurun taraftarı kullanması.Ben Trabzonsporluyum diyip maaşında indirime giderse ben susacağım.
Siz cevap beklemeyin bence.... Çünkü arkadaş dediğini yaptı.... SUSTU.... Gerçi sustu denilemez... SUSTURULDU.....

Ahmet Hamza
08.01.2016, 10:31
Kaleci ama gol atmaya doymuyor kaptan. Helal olsun. Birlikte nice şampiyonluklara kaptan...

Utku61
08.01.2016, 11:01
Onurun bu sezon N'doye'den fazla golü var. Yakışır kaptan..

special one
08.01.2016, 11:30
Kaptan... Başladık hadi hayırlısı

Yavuz Bektaş
08.01.2016, 11:40
Bazıları hala çok kazanıyor diyorlar.Adam sanki kendi zorla 2.5€ a imza attırdı.Bu düzenlemeyi yapmak zorunda mıydı ,hayır.Kendine yakışanı yaptı.Bazılarına örnek olsa keşke.

DeAgLeMaNyAq
08.01.2016, 11:53
Onur çok paragöz, oynamadığı maç başı ücretlerini bile istiyor diyen Zeki Uzundurukan'ın yüzü kızarmış mıdır acaba...

Sibel
08.01.2016, 11:54
Bazıları hala çok kazanıyor diyorlar.Adam sanki kendi zorla 2.5€ a imza attırdı.Bu düzenlemeyi yapmak zorunda mıydı ,hayır.Kendine yakışanı yaptı.Bazılarına örnek olsa keşke.

Çok kazanmak futbolun genel sorunu. Onur'un değil.
Futbolcular bu kadar para almamalı.

LittleFinger
08.01.2016, 11:54
Adam.
Konuşun hadi konuşun
Onuru göndermeye çalışan taraftar bozuntusu topluluğumuza kapak olsun.

Tayfun
08.01.2016, 11:56
Onur çok paragöz, oynamadığı maç başı ücretlerini bile istiyor diyen Zeki Uzundurukan'ın yüzü kızarmış mıdır acaba...

Yüzü ile mabadı bir olduğu için sanmıyorum kızardığını.

Yavuz Bektaş
08.01.2016, 12:10
Çok kazanmak futbolun genel sorunu. Onur'un değil.
Futbolcular bu kadar para almamalı.

Buna katılıyorum ama bu bizden kaynaklanan bir durum değil.İst takımları oyuncunun ilgisini çekmek ,aklına karıştırmak için yıllardır fiyatları yukarı çekip durdu.Sadri Şener döneminde onlara ayak uydurmadığımız için oyuncu kaybettik.iho denen şahıs ise ayak uydurmakla kalmayıp onları bile geçti.Bu bize zarar veriyor.Maaşları aşağı düşürmemiz şart ama bu düzende oyuncu o zaman "ist gideyim" ben diyor.Bunu önlemek için maaşlarla ilgili yasal bir düzenleme olmadığı sürece bu sıkıntıyı yaşayacağız maalesef.

Manu61
08.01.2016, 12:16
Futbolcularımızın arasında Onur'un indirime gitmesine üzülen var mıdır? Takımın kaptanı indirime gidince gözler diğer futbolculara dönüyor haliyle.

Belki saçma bir düşünce ama böyle şeyler olabileceğini düşünüyorum.

selcuk
08.01.2016, 12:20
Futbolcularımızın arasında Onur'un indirime gitmesine üzülen var mıdır? Takımın kaptanı indirime gidince gözler diğer futbolculara dönüyor haliyle.

Belki saçma bir düşünce ama böyle şeyler olabileceğini düşünüyorum.
üzülen yanlis laf bence

kizanlar garanti vardir
birde %35

850 bin avro!!!!!!!!

special one
08.01.2016, 12:28
üzülen yanlis laf bence

kizanlar garanti vardir
birde %35

850 bin avro!!!!!!!!
%35 ciddi rakam hemde çok ciddi
ben en çok erkan ın ücretini merak ediyorum değişecek mi

Murat GENEL
08.01.2016, 12:34
Uğur Demirok'tan Erkan'a herkes verdiği kadar kazanmalı.Erkan'a 1 Milyon Euro'nun üstünde verilen her kuruş israftır.Umarım kabul etmez indirimi ve gönderilir.bu yol ile 4-5 M Euro hafifletsek maaş yükünü çok iyi olur sezon sonuna kadar.

Onur'un başlığıymış bura yazmadan geçmeyelim ona bişey.Bir neslin kahramanısın Karşıyakalı.

Ümit Küçük
08.01.2016, 13:05
Adamın dibi dibi yerim ballarini :)

yorumsuz6117
08.01.2016, 13:10
3 Milyon 100 mü 2.5 almıyor mu Onur ??

Ömer_
08.01.2016, 13:11
maç başı primleriyle birlikte 3 milyon avroyu geçiyormuş vay be.beşiktaşlı kaleci tolga 3 senede toplam 3.750 bin avro kazanıyor.korkunç paralar korkunç.tavan ücret 1.5 milyona inmeli bence.

must61
08.01.2016, 13:14
Onur bu takımın olmazsa olmazı.

Onur kaptanımız.Onur en güvendiğimiz isim.Mücadelemizin simgesi.

Zor günler geçirdi son zamanlarda.Belki psikolojik sorunlar.Eski yöneticilerle sıkıntılar.Haliyle performansında inişler çıkışlar oldu.

Nadiren sert eleştiriler de olsa taraftarın büyük kısmı her zaman yanındaydı Onur'un , olması gerektiği gibi.

Şimdi farklı bir sürece giriliyor.

Futbolcu sözleşmeleri revize edilecek.Vefa diye de lanse ediliyor bu değişim işlemi.

Taraftar için farklı bir değer olan Onur'un bu değişimde ön ayak olması elzemdir.

Vefa beklenilen ilk isimdir.Bu beklenti tamamen performanstan bağımsız Onur'un bu kulüp ve taraftar için ifade ettikleriyle ilgilidir.

Ben Onur'un taraftarı bu konuda hayal kırıklığına uğratacağını sanmıyorum.

Daha bir hafta önce yazmışım.

Hayal kırıklığına uğratmadı.

Vefasını gösterdi.

Öncülük etti.

Hiçbir konuda şaşırtmadın bizi.Helal olsun be kaptan.

Faik Yılmaz
08.01.2016, 13:27
Onur'un 1 yıllık feda ettiği rakam 850.000 euro...

Yaklaşık 2.700.000 tl...

Bu paraya değil takımını her şeyi satacak insanlar hala Onur'un arkasından konuşabiliyor...

Tarihimiz yaklaşık 50 yıl..
50 yıllık tarihimizde bir sürü efsane dediğimiz adam var...hangisi bu kadar büyük bir alacağı reddetmiş...

Tayfun
08.01.2016, 13:42
" Ben Trabzonspor'un efsanesiyim" diyen adam televizyon programlarında dolaşırken masraflarını Trabzonspor'a ödetiyordu . Sonra kalkıp televizyonda kampta yaşanan olay sonrası Onur'a sallıyordu.

Buradan Serdar Bali'ye diyorkum ki. Gazoz olma efsane ol !

https://pbs.twimg.com/media/CW2rBSbWcAEjfJg.jpg

Tayfun
08.01.2016, 13:43
Profesyonel futbolcumuz Onur Recep Kıvrak ile şirketimiz arasında mevcut, şirketimizin yıllık 3.200.000.-EUR mali yükümlülüğü olduğu ve 31.05.2018 tarihinde sona erecek olan sözleşme, şirketimizin yıllık 2.250.000.-EUR mali yükümlülüğü olacak şekilde revize edilerek 31.05.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Resmi Site

Murat'
08.01.2016, 13:45
" Ben Trabzonspor'un efsanesiyim" diyen adam televizyon programlarında dolaşırken masraflarını Trabzonspor'a ödetiyordu . Sonra kalkıp televizyonda kampta yaşanan olay sonrası Onur'a sallıyordu.

Bu nasıl bir rezilliktir böyle, ilk defa gördüm.

AYYILDIZ
08.01.2016, 13:46
Onur adamdır net. Büyük kaptan.

Hakan
08.01.2016, 13:48
Ona gösterilen toleransın karşılığını verdi.Teşekkürler kaptan

omondoles
08.01.2016, 13:51
Büyüksün Kaptan!

Loading %61..

TSelif
08.01.2016, 13:54
KAPtı geldi kaptanların bi tanesi..

ALLAH yolunu da bahtını da açık etsin KAPTAN :)

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=18695#Icerik

Oruç
08.01.2016, 14:01

Trabzonspor özevlatlardan paçasını kurtarsın diye yıllardır söylüyoruz. Boşuna söylemediğimizin sadece bir kanıtı.

Faik Yılmaz
08.01.2016, 14:01
Resmi Siteden :

Basın sözcümüz Prof. Dr Asım Örem takım kaptanımız Onur Kıvrak'la yenilenen sözleşmeye ilişkin açıklamada bulundu. Kaptan Onur'a bu yaklaşımından ötürü teşekkür eden basın sözcümüz Örem "Kaptanımız Onur Kıvrak gerek sporcu kişiliği gerekse Trabzonsporluluğu ile örnek bir isim. Trabzonspor'un menfaatlerini kendi menfaatleri önünde tutmuş, bunu gerek saha içinde gerek saha dışındaki davranışlarıyla da göstermiştir. Kaptanımızla imzaladığımız bu yeni sözleşmeyle bağlarımız çok daha güçlenmiştir, kendisine katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

serkanholep
08.01.2016, 14:05
feda ettiği rakam gerçekten oldukça yüksek

feda ettiği rakama 2 tane oyuncu maaşı ödenir

helal olsun

ama şunu da belirtmek gerek

3.2 milyon euro çok yüksek bir ücretmiş. bu parayı teklif eden nasıl bir ruh hali içindeymiş anlamıyorum.

Faik Yılmaz
08.01.2016, 14:11
Onur dese ki bunu kabul etmiyorum.....

Sezon sonuda gideceğim....

Sonra sezon sonu Galatasaraya ya da Beşiktaşa deseki 2,5 milyon euro +15 bin maç başı istiyorum. vermezler mi. uça uça verirler....

demek ki adam gerçekten fedakarlık yapmış.....

Ozan Yılmaz
08.01.2016, 14:12
Bazı art niyetli arkadaşlara hitaben;

Açıklama
Profesyonel futbolcumuz Onur Recep Kıvrak ile şirketimiz arasında mevcut, şirketimizin yıllık 3.200.000.-EUR mali yükümlülüğü olduğu ve 31.05.2018 tarihinde sona erecek olan sözleşme, şirketimizin yıllık 2.250.000.-EUR mali yükümlülüğü olacak şekilde revize edilerek 31.05.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Gümüshaneli61
08.01.2016, 14:15
Kaptanoglu Kaptan! Adamoglu Adam! :dansmuz:

ÖmürKaradeniz61
08.01.2016, 14:18
Onur yıllık 2,5 milyon € alıyordu,sırf Onuru fazla feda etti diye maçbaşları bonusları dahil ederek indirimli fiyatı gösteriyorlar.Yıllık 2,5 milyon alan bir futbolcunun 2,250 milyona inmesi aman aman bir feda örneği değildir.Fakat yinede ben Onura teşekkür ediyorum kendi adıma yanılmışım,ben indirim yapmayacağını düşünüyordum.Burda öyle dışlanıyoruzki sanki biz Trabzonsporun kötülüğünü istiyoruz,hepimiz tek sevdanın peşindeyiz.Elbette hepimiz Trabzonsporun başarısını istiyoruz lütfen önce bunu anlayalım.

Hunk
08.01.2016, 14:20
Iste adam gibi adam. Onu elestirenler utansin simdi

Faik Yılmaz
08.01.2016, 14:26
Onur yıllık 2,5 milyon € alıyordu,sırf Onuru fazla feda etti diye maçbaşları bonusları dahil ederek indirimli fiyatı gösteriyorlar.Yıllık 2,5 milyon alan bir futbolcunun 2,250 milyona inmesi aman aman bir feda örneği değildir.Fakat yinede ben Onura teşekkür ediyorum kendi adıma yanılmışım,ben indirim yapmayacağını düşünüyordum.Burda öyle dışlanıyoruzki sanki biz Trabzonsporun kötülüğünü istiyoruz,hepimiz tek sevdanın peşindeyiz.Elbette hepimiz Trabzonsporun başarısını istiyoruz lütfen önce bunu anlayalım.

yahu Onur gibi bir kaleci senede 50 maç oynar...

Oda 750 bin euro eder...

bu paradan da vazgeçti işte....

maç başı 50 bin tlden vazgeçti adam....

yani maç başından vazgeçince fedakarlık olmuyor mu nasıl bir mantık bu....

ha bazı arkadaşlar Onura gıcık olmuştur hepten bedava oynasa bile hatalı gol yedi eleştirir....

Faik Yılmaz
08.01.2016, 14:26
Onur'u bu durumda bile beğenmeyen arkadaşlara Metin Aktaş gibi kaleciler layık kimse kusura bakmasın.....

signal
08.01.2016, 14:30
Profosyenel olmayan böyle büyük yürekli çocukların artması dileğiyle ,
tebrikler kaptan.

Reha Asan
08.01.2016, 14:40
yahu Onur gibi bir kaleci senede 50 maç oynar...

Oda 750 bin euro eder...

bu paradan da vazgeçti işte....

maç başı 50 bin tlden vazgeçti adam....

yani maç başından vazgeçince fedakarlık olmuyor mu nasıl bir mantık bu....

ha bazı arkadaşlar Onura gıcık olmuştur hepten bedava oynasa bile hatalı gol yedi eleştirir....

aynen bu işte abi.artniyetle anlamak istemiyorlar.Onur gibi bir kaleci öyle ya da böyle 3 küsür milyon alırken 1 milyonundan vazgeçip ortalama yıllık 1750 ve maçbaşını kabul ediyor ama yine de memnun edemiyor.

OĞUZHAN061
08.01.2016, 14:50
Helal olsun Onur.Kimsenin yapmayacağını yaptın

Onur evet çok büyük paralar alıyor,şöylede bir gerçek var Trabzonspor'da parladığı dönemde çok rahat bizden koparıp alınabilirdi.Selçuk ve Burak'ı nasıl kaptırdığımız ortada.Çok da takılmamak gerek en azından hak etti aldığı parayı.Ne vasat topçular geldi geçti neleri alıp götürdüler.Varsın Onur'un aldığı her kuruş para helal olsun.Onur Kıvrak Türkiye'de bir markadır ve ne şanslıyız ki o marka Trabzonspor'da..Çok da şaapmayın :)

Bera B.
08.01.2016, 14:51

Sen onu bunu bırak da sözünü tut önce. Bu konudaki son mesajını yazmışsındır umarım.

poetricus
08.01.2016, 14:53
TDK'ya müracaat edelim. Bundan sonra yazılacak Türkçe Sözlüklerde "Adam" kelimesinin karşısına "Bkz. Onur Recep Kıvrak" yazsınlar.
Birileri utanacakmış, özür dileyecekmiş, aman kalsın. İçeriden yeni çıktım zaten. Yazmayayım en iyisi...
Sezonun golünü atan kaleci.

TSelif
08.01.2016, 14:58
Gören duyan da dünya üzerinde bir tek Onur bu kadar yüksek paraya oynuyor sanır ya... Vallaha komediyiz :D

Faik Yılmaz
08.01.2016, 15:07
Gören duyan da dünya üzerinde bir tek Onur bu kadar yüksek paraya oynuyor sanır ya... Vallaha komediyiz :D

Volkan ayısı 34 yaşında 2,5 milyona oynuyor.....

Muslera ortalama 4,3 milyon euro kazanıyor.....

Tolga bile aşağı yukarı Onurun şu an alacağı kadar para alıyor....

Sibel
08.01.2016, 15:12
Ne komik insanlar var ya :D

serdaracıl
08.01.2016, 15:25
Onur'un 1 yıllık feda ettiği rakam 850.000 euro...

Yaklaşık 2.700.000 tl...

Bu paraya değil takımını her şeyi satacak insanlar hala Onur'un arkasından konuşabiliyor...

Tarihimiz yaklaşık 50 yıl..
50 yıllık tarihimizde bir sürü efsane dediğimiz adam var...hangisi bu kadar büyük bir alacağı reddetmiş...

Adamlık dersi verdi. Bazıları çok anlamaz

Mehmet BAŞ
08.01.2016, 15:38
Bir yanda Onur'u göndermek için türlü alavera dalavera çeviren İbrahim Hacıosmanoğlu,

Diğer yanda Onur ve diğer futbolcular ile sağlıklı bir iletişim kurup, maaşları düşüren Muharrem USTA...

Nereden nereye...

Onur'a hainlik sıfatı yakıştırmakta bir beis görmeyen güruh, Trabzonspor'dan defolup gitti.

Şükür olsun!

Onur, fedakarlık yaparak herkese haddini bildirdi.

Özellikle de arkasında türlü türlü oyunlar oynayanlara okkalı bir tokat indirmiştir!

Onur'un tozluğuna akıttığı bir ter damlası kadar Trabzonspor'a katkısı olmamış adamlar çocuğu ağzına sakız etmişti.

Ne güzel sesinizi kesti!

Helal olsun Muharrem USTA'ya, helal olsun Onur Recep Kıvrak'a...

jairzinho
08.01.2016, 15:41
fedaya bak.milletle dalga geçiyorlar aga. yıllık 2.250 milyon avro ya 2020 yılına kadar sözleşme.güzel fedaymış aga.asgari ücret 900 lira olduğu bir ülkede yıllık 2.250 milyon a feda deniliyor.çok iyimiş.

Faik Yılmaz
08.01.2016, 15:44
Trabzonspor Kongresi'nde Ali Kemla Başaran : Onuru satmadığımız için çok pişmanız demişti...

Sayın Başaran biz size oy vermeyerek sizi sattığımız için hiç ama hiç pişman değiliz.....

jairzinho
08.01.2016, 15:45
asıl sorun onurda değil aga. mesele futbolcu tayfasına bu paraları verende.

yorumlara bakıyorumda millet kıt kanaat geçiniyor onura 2.250 milyon avro çok iyi olmuş diyor.çoh enteresan

daha da kötü olanı kemiksiz olması.yani avrupada bu parayı alabilmesi için 4 milyon avro ya imza atması lazım.

türkiyede rakamlar reel sevilere düşmesi lazım.net

bunun içinde kulüplerin özelleşmesi gerekiyor.kimin parasını kime veriyon aga.hesap soran yok.

jairzinho
08.01.2016, 15:47
millet ya kafayı yemiş yada futbol vasıtasıyla uyuşturulmuş beyinler.

kimsede demiyor futbolculara niye bu kadar para akıtılıyor diye

Faik Yılmaz
08.01.2016, 15:50

dostum daha asgari ücreti bile bilmiyorsun....

asgari ücret 2 yıl önce 900 tl idi şimdi en düşük 1300 tl oldu....

hal böyle iken millete ders vermeye çalışman da ilginç olmuş doğrusu....

jairzinho
08.01.2016, 15:54
bide benim anlamadığım şu. kulüp batacak deniliyor.uefa ceza falan verecek deniliyor.usta en kötü durumda olan biziz diyor.sonrada yıllık kemiksiz 2.2 milyon a sözleşme yapılıyor.tam bi komedi.

avrupada 5 büyük ligde çoğu kulüp oyuncularla ortalama 200-300 bin avroya sözleşme yapıyor aga.ekonomileride iyi .asgari ücret 2000 euro falan.

al sana italya ligi. sözleşmelerin çoğu 0. bilmem ne ile başlıyor. milyon avroları çoğu oyuncu göremiyor.

http://2.bp.blogspot.com/-DF6q_VUBEtQ/VfrNn9vNZ3I/AAAAAAAAZ00/OZX07dYT-FY/s1600/433.jpg

x_man
08.01.2016, 15:55

O konuda haklısın da Onur'un ne suçu var sistemi bu hale getirenler biz taraftarlar da dahil olmak üzere sorgulamamız lazım lakin Onur daha fazlasını kazanma şansı varken daaha düşük ücreti kabul ederek fedakarlık etmiştir bu da haliyle takdir edilecektir...

jairzinho
08.01.2016, 15:56
dostum daha asgari ücreti bile bilmiyorsun....

asgari ücret 2 yıl önce 900 tl idi şimdi en düşük 1300 tl oldu....

hal böyle iken millete ders vermeye çalışman da ilginç olmuş doğrusu....

400 liraya mı takıldın hocam.

o değilde 2.2 milyon avro kaç lira yapıyor.bunu hesaplayalım.asgari ücretliye 400 daha koyarız o sorun değil.

jairzinho
08.01.2016, 15:58
O konuda haklısın da Onur'un ne suçu var sistemi bu hale getirenler biz taraftarlar da dahil olmak üzere sorgulamamız lazım lakin Onur daha fazlasını kazanma şansı varken daaha düşük ücreti kabul ederek fedakarlık etmiştir bu da haliyle takdir edilecektir...

milleti böyle kandırıyorlar hafız. 2.2 milyon avro alıp bide üzerine fedakarlık yaptı damgası vuruluyor.

yok hafız bu millet akıllanmaz.

Faik Yılmaz
08.01.2016, 16:00
400 liraya mı takıldın hocam.

o değilde 2.2 milyon avro kaç lira yapıyor.bunu hesaplayalım.asgari ücretliye 400 daha koyarız o sorun değil.

Dostum 1 kilo demir 1 lira....

1 kilo altın 100 bin lira.....

Altında metal demirde metal.....

suyun 500 gr ına 50 kuruş verirken vicdanımız sızlıyor altının gramına 100 lira verirken gıkımız çıkmıyor

susuzluktan ölürken ikiside bir işe yaramıyor ama birisi diğerinin 100 bin kat daha değerlisi işte....

bilmem anlatabildim mi ?

Adem Akyüz'
08.01.2016, 16:04
bide benim anlamadığım şu. kulüp batacak deniliyor.uefa ceza falan verecek deniliyor.usta en kötü durumda olan biziz diyor.sonrada yıllık kemiksiz 2.2 milyon a sözleşme yapılıyor.tam bi komedi.

avrupada 5 büyük ligde çoğu kulüp oyuncularla ortalama 200-300 bin avroya sözleşme yapıyor aga.ekonomileride iyi .asgari ücret 2000 euro falan.

al sana italya ligi. sözleşmelerin çoğu 0. bilmem ne ile başlıyor. milyon avroları çoğu oyuncu göremiyor.

http://2.bp.blogspot.com/-DF6q_VUBEtQ/VfrNn9vNZ3I/AAAAAAAAZ00/OZX07dYT-FY/s1600/433.jpg

Ortada sizin şikayet ettiğiniz sistemden kurtulmak için yapılmış olumlu bir hareket var.
Yıllık 3.2 Milyon Euro kazanan kişinin maaşı yaklaşık 750 bin Euro azaltılmış.
Ama siz sanki sıfırdan bir sözleşme yapılmış ve bu maaş verilmiş gibi konuşuyorsunuz.
Kusura bakmayın ama ya olayı anlamamışsınız, ya da niyetiniz çok iyi değil.

Ayrıca bu sistemde Onur'un ve taraftarın ne suçu var, onu da anlamadım.
Ülkedeki piyasa bu iken insanlardan Don Kişotluk beklemek çok sağlıklı bir düşünce değil.

jairzinho
08.01.2016, 16:04

suyun 500 gr ına 50 kuruş verirken vicdanımız sızlıyor altının gramına 100 lira verirken gıkımız çıkmıyor

susuzluktan ölürken ikiside bir işe yaramıyor ama birisi diğerinin 100 bin kat daha değerlisi işte....

bilmem anlatabildim mi ?

değeri insanlar yaratır.ekonomiyide.lakin bizde öyle olmuyor.taraftar yok.forma sponsoru yok.borç gırla.gelir belli.ama bol keseden maaş dağıtılıyor.değeri insanlar yaratmıyor ki.5000 taraftar gidiyor aga.

demekki bu işlerde rant ekonomisi var.başka işler dönüyor.altın altın değil ama altın parası veriliyor aga.sorun burda.

eMR3
08.01.2016, 16:05
Yalnız Bizde kafalarda çok yanlış bir algı oluşmuş. Onur'un "feda" demesine bile agzımızın kenarından teşekkür ediyoruz. Ya kimse kusura bakmasında o para onun sonuna kadar hakkı velev ki kabul etmeseydi benim gözümde yine adamdı gerçek bir Trabzonspor'luydu. Ki kabul etti şimdi efsane oldu...

Aydın Danış
08.01.2016, 16:06

bilmem anlatabildim mi ?

Abi bir havuzun içindeki su miktarını içler dışlar çarpımı yapıp karekökünü hesaplayıp dolu olan havuzu 4 muslukdan 25'şer saniye aralıklarla boşalttıktan sonra kaç metreküp su kaldığını anlatsan daha anlaşılır olurdu bu tarz kafalar için :D

x_man
08.01.2016, 16:07
Adamın bir senede vazgeçtiği parayı belki de ben ömrümün sonuna kadar kazanamayacağım bir de hala kem küm konuşan arkadaşlar var çok enteresan

Faik Yılmaz
08.01.2016, 16:08
değeri insanlar yaratır.ekonomiyide.lakin bizde öyle olmuyor.taraftar yok.forma sponsoru yok.borç gırla.gelir belli.ama bol keseden maaş dağıtılıyor.değeri insanlar yaratmıyor ki.5000 taraftar gidiyor aga.

demekki bu işlerde rant ekonomisi var.başka işler dönüyor.altın altın değil ama altın parası veriliyor aga.sorun burda.

Dostum bir sorum olucak....

Onurun ortalama maliyeti 3,2 milyon euroya yükseltilmiş iken bu tip yorumlarda bulundunuz mu ?

eğer bulunmuş iseniz şimdiki yorumlarınıza saygı duyacağım....

ama ona bulunmayıp buna bulunmuş iseniz tepkinizin anlamsız olduğunu düşüneceğim.

jairzinho
08.01.2016, 16:08
Ortada sizin şikayet ettiğiniz sistemden kurtulmak için yapılmış olumlu bir hareket var.
Yıllık 3.2 Milyon Euro kazanan kişinin maaşı yaklaşık 750 bin Euro azaltılmış.
Ama siz sanki sıfırdan bir sözleşme yapılmış ve bu maaş verilmiş gibi konuşuyorsunuz.
Kusura bakmayın ama ya olayı anlamamışsınız, ya da niyetiniz çok iyi değil.

Ayrıca bu sistemde Onur'un ve taraftarın ne suçu var, onu da anlamadım.
Ülkedeki piyasa bu iken insanlardan Don Kişotluk beklemek çok sağlıklı bir düşünce değil.

insanların yanıldıkları ve kandırıldıkları şey burada işte.piyasa bu değil aga.piyasa bu olmadığı için kulüpler soyuluyor.olmayan paralar verilip faize bağlanıyorlar.türkiyede futbolda reel ekonomi yok.sadece onur özelinde değil bu ama onurun yeni sözleşmesine feda denilmesi komediden başka bişey değil.

jairzinho
08.01.2016, 16:10
futbolun beyinleri ne kadar kolay uyuşturduğunu şu yorumlara bakıp daha iyi anlıyorum aga.

bu milletten bişey olmaz.net

x_man
08.01.2016, 16:11
futbolun beyinleri ne kadar kolay uyuşturduğunu şu yorumlara bakıp daha iyi anlıyorum aga.

Hangi milletten olur Rus İngiliz alman İspanyol??
ordaki liglerdeki oyuncular kaç para kazanıyor?

Faik Yılmaz
08.01.2016, 16:14

İngiltere liginde insanlar bizden çok daha fanatik....

2.ligi ,3.ligi hatta amatör ligi.....

orada futbolcular kralın sadakasına ya da kraliçenin ruhu için oynamıyor.

demekki gelişmişlikle bir alakası yok futbol sevgisinin ya da fanatikliğin....

Sibel
08.01.2016, 16:15
Yıllık 3 trilyon para bıraktı kulübe.
Futbol dünyasındaki bu uçuk sayıların sorumlusu Onur değil.
Onur isyan bayrağı açıp "biz neden bu fiyatlara oynuyoruz futbolcu olmak istemiyorum" mu diyecek?
Asgari ücret mi alacak?
Ne yapacak?
Mevcut şartlarda yaptığı fedakârlıktan bahsediyoruz.
Çünkü yapabileceğimiz bu.
Biz de asgari ücretle ancak yorum ve değerlendirme yapıyoruz işte.
Futbolun bu sömürücü düzenini nasıl değiştirelim?
Elimizden ne gelir?
İzlemeyelim. Futbolu kimse izlemesin madem.
Bu konu bambaşka bir konu iken Onur başlığında bundan dem vurmak ve "bu mu feda" demek gerçekten ilginç.

Faik Yılmaz
08.01.2016, 16:17
İstese bu sene bu parayı takır takır alırmıydı alırdı....

Önümüzdeki sene aynı şartlarda bir İstanbul takımına gidermiydi ..giderdi...

daha neyin tartışmasını yapıyoruz burada.....

adam 3 milyonu klüpte bırakmış işte...

helal olsun....

Mesut
08.01.2016, 16:26
Hala kim konuşuyor yahu adamsın Onur.

Faik Yılmaz
08.01.2016, 16:33
Anlamadığım bir şey var...

İHO döneminde uçana kaçana sözleşme yapılıp milyonlar akılıyorken ses çıkartmayan arkadaşlar....

Şimdi bu yanlışları asgariye indirmeye çalışan mevcut yönetimin yaptıklarını değersizleştirmeye çalışıyor....

amaçları ne anlamadım...

selcuk
08.01.2016, 16:35
Anlamadığım bir şey var...

İHO döneminde uçana kaçana sözleşme yapılıp milyonlar akılıyorken ses çıkartmayan arkadaşlar....

Şimdi bu yanlışları asgariye indirmeye çalışan mevcut yönetimin yaptıklarını değersizleştirmeye çalışıyor....

amaçları ne anlamadım...
amac ihospor
baska ne olacak

Kemal Öztel
08.01.2016, 17:01
Teşekkürler efsane kaptan..

Fatih Çelik
08.01.2016, 17:02
Bana kalırsa Onur Net 1,750 Maç başı 10 Bin € ya anlaşmıştır.

Benim için ha hacı hoca ha hoca hacı.

Efsane mi? Efsane. Trabzonspor bu kadar fedakarlığı, bu kadar desteği en son kimden ve ne zaman gördü?

Onur'umuzsun.

Gökhan Uzun
08.01.2016, 17:23
Seni doğuran ana cennetliktir. Onun kadar kimse dua almadı herhalde şimdiye kadar :)

Kayınpederin de çok şanslı be Onur, tam kız verilecek adamsın :)

Yavuz KÜÇÜK
08.01.2016, 17:29
Dün gece içime doğmuştu olacaklar :p Onur'umuza bazılarına göre aşkımıza tek diyeceğim teşekkürler.Ama o bazılarına diyeceğim çok şey var da siz buradaki güzel insanlara dua edin.

slmn
08.01.2016, 17:57
Tarih bunu yazar eyvallah Onur...

Oğuz B.
08.01.2016, 18:05
Trabzonspor'un kaptanı; onuru, göz bebeği.

*

Şu cümleden rahatsızlık duyanlar vardır mutlaka. Kimler mi bunlar; şikebahçeliler, kanatlılar, kuyruklular, mamalananlar, okumayanlar, araştırmayanlar, riyakârlar, düşüne tekme atmak için koşanlar, boncuk bulmuşcasına sevinenler, beleşçiler, ünlü olma peşindekiler.

Liste genişletilebilir. Gerek yok.

*

Teşekkürler kaptan.

Hunk
08.01.2016, 18:07
Bir dahaki macta bagrimiza basilmali, diger oyunculara ornek olmali, hersey para degildir

esra61
08.01.2016, 18:26
Onur Recep Kıvrak bizler için sadece bir kaleci ismi değil efsanin ayak izlerini gösteren bir kişidir.
Trabzonlular olanların dahi cesaret edemediği şeyleri yapmış ve söylemiştir.
Evet İzmirli ama o bizden biri,bizim içimizden ,annelerimizin evladım diye sevdiği bizlerin abi diye nitelendirdiği bir isim o.
Anlayamıyorum bazı aklı ermeyenleri, Nasıl olurdu Trabzon karşıtlarının tarafına geçip bu adamın karşısında olup laf ederler.
Bunlara iki kelamım olucak,ya siz bizim sevdiğimiz Trabzonsporum sevmiyorsunuz yahut yapılanları görmüyorsunuz.
Yoksa Onurun bunca söyleminden uygulamasından sonra para göz ya da bu mu feda ifadeleri akıl almaz söylemler.
Neyse velhasıl kelam Sevmeyebilirsiniz buna lafım yok ama az ötede durun sayfadan mümkünse.

Murat GENEL
08.01.2016, 18:42
Hangi Avrupa'nın 5 büyük liginde sözleşmelerin ortalaması 300-400 bin euro ? Onu bi açıklasana rakamlarla.ha diyorsanki Trabzonspor'un Frosinone'den ne fazlası var o başka.bir de o tablo yanlış daha doğrusu doğru değil. böyle bir kaynak gösteremezsin.İtalya'da,İngiltere'de klüpler verdikleri bonservisi bile açıklamak zorunda değil farazi rakamlar.

Yaşar
08.01.2016, 19:06
Yine de çok para alıyor. Daha da indirim yapmalı. 1 milyon Euroya düşmeli seneligi. Yediği gol başını 10000 Euro dusulmeli alacağın dan.

Bombayı bıraktım , gidiyorum.

poetricus
08.01.2016, 19:42
Önce küçük bir düzeltme: Onur Manisalıdır. 1 yaşındayken ailesi İzmir'e taşınmıştır.
Sanırım olayı çözdüm.
1. Şimdi Allah'ın Manisalısı kalkar da %35'lere varan parayı almaktan vazgeçerse ne olur? Bu hain, haddini bilmez, Trabzonlu düşmanı, futboldan anlamaz taraftar öz evlatlardan da aynı fedakarlığı bekler. Hah işte dananın kuyruğunun koptuğu yer burası. Yazık değil mi Özer'e, Mustafa'ya?
2. Bu problemin çözümü için Onur'un vazgeçtiği para derhal Özer ve Mustafa başta olmak üzere öz evlatlara verilmelidir.
3. Öz evladın fedakarlığı vererek değil alarak olur.
4. Ağanın fedakarlığının üstüne fedakarlık mı olur lo?

poetricus
08.01.2016, 19:45
Bazı yorumları gördükten sonra öfkeyle "Fesuphanallah" demenin milyonlarca büyük küfür yerine kullanılabileceğini keşfettim.
FESUPHANALLAH!
Onur adamlığının değil zekatını, fitresini dağıtsa takımda da forumda da pek çok kişi adamlık milyarderi olacak...

Yavuz KÜÇÜK
08.01.2016, 19:47
Önce küçük bir düzeltme: Onur Manisalıdır. 1 yaşındayken ailesi İzmir'e taşınmıştır.
Sanırım olayı çözdüm.
1. Şimdi Allah'ın Manisalısı kalkar da %35'lere varan parayı almaktan vazgeçerse ne olur? Bu hain, haddini bilmez, Trabzonlu düşmanı, futboldan anlamaz taraftar öz evlatlardan da aynı fedakarlığı bekler. Hah işte dananın kuyruğunun koptuğu yer burası. Yazık değil mi Özer'e, Mustafa'ya?
2. Bu problemin çözümü için Onur'un vazgeçtiği para derhal Özer ve Mustafa başta olmak üzere öz evlatlara verilmelidir.
3. Öz evladın fedakarlığı vererek değil alarak olur.
4. Ağanın fedakarlığının üstüne fedakarlık mı olur lo?

Onur Manisalıysa neden %45 indirim yapmadı ? Bu çocuk değerlerine hiç sahip çıkmıyor derhal gönderilmeli.

poetricus
08.01.2016, 19:50
Onur Manisalıysa neden %45 indirim yapmadı ? Bu çocuk değerlerine hiç sahip çıkmıyor derhal gönderilmeli.
Ne göndermesi, sallandıracaksın tesislerin girişinde ki ibret olsun...