PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulübe Futbolcu Al ''Satılınca Paranı Geri Al'' Yöntemi...

OLCAY ÇAKIR
30.12.2007, 14:49
Evet pek kar'lı bir iş değil gibi gözüküyor Trabzonspor'a futbolcu alıp,satmak.

Ama her seçim döneminde,kaos döneminde adın ileri gelenler diye anılacak.
Camiadan sırf maddi gücünden ötürü saygı sevgi hürmet göreceksin.

Ama camiadan aldığın bu manevi desteği hiçbir zaman nakte dönüştürmeyeceksin.

Bu bir vazifedir.
Taraftarın gücü yetse buna da el atacakta,o rakamların organizasyonu zor şimdilik.
Çok dara düşersek onuda birgün yapacağız gibime geliyor..

Kısa ve net;Onlar kendilerini biliyor.

Kulübün size gerçekten ihtiyacı var.

Alın ve hediye edin demiyoruz.

İş adamı iseniz,bu da bir yatırım,alın sonrada sözleşmeleri uyarınca satın..

At alıp koşturmaya ne kadar benziyor bilmiyorum.

Ama bunu yapın.

İleri gelenler.
Gelin bakalım ileri ve öne doğru...

Kahraman olma şansınız devam ediyor,ileri gelen piyasa da çok.

Canİlker
30.12.2007, 16:37
valla bunu hiçkimse yapmaz çünkü biz hiçbir futbolcumuzu satamıyoruz hepsi kaçıyor. sen şuna kısaca paranı hibe et yöntemi desene

İsmail Çavuşoğlu
30.12.2007, 16:49
ewet gayet mantıklı. bu düşünceye katılıyorum.
hem paralarını bir daha geri almasalar ne olurki?dokunurmu bu ileri gelenlere bir şeymi kaybederler..aksine cok şey kazanırlar.

Canİlker
30.12.2007, 18:32
bizim yönetimin kafası çalışsa stad için derdiki verin şu kadar para o parayla yapılan tribüne senin adını verelim. bak o zaman kaç kişi gelip paraları basardı çünkü bizim millet namım yürüsün işlerini çok sever

ÖmerFarukYılmaz
30.12.2007, 21:48
bizim yönetime elini verenin evine haciz gelir valla

OLCAY ÇAKIR
31.12.2007, 11:32
Konu pek cazip gelmedi sanırım:)

Fikir attık ki tartışılsın.:)

_SeRKaN_
31.12.2007, 11:36
İyi konu aslında ama mevcut yönetimle bu durumu aşamıyorken elin adamı bu riskin altına girer mi o da ayrı bir konu..

OLCAY ÇAKIR
31.12.2007, 11:41
Bu artık bir görev.

İleri gelenler diye habire fitne fikirlerinide dinlediğimiz insanların asıl bu tip maddi konularda ileri gelmelerini beklemek çokmu büyük hayal.

Bu aslında bir uyanış için yoklama turları.

Benim derdim bu ileri gelenleri,duayen denen dinazorların,hangisi duayen hangileri dinazor görüp tarihe gömme fırsatı olarak bakıyorum.

Tarih yeniden yaızlıyor olmalı.
Hemde bu sıkıntılı dönemde.

Tek şansımız bir idealist hocaya sahip olmamız.
Onada biz sahibiz,desteğiz.

UğurB
31.12.2007, 12:50
Bence kulubun cok genis capli bir calismaya ihtiyaci var. Bu calismanin cok profesyonelce yapilmasi gerekiyor. Once kulubun borclari ve kaynaklari ortaya konmali. Gelir - gider durumlari ortaya konmali. Bu calismanin sonucuna gore yonetimin bir perspektif cizmesi gerekiyor. Eger borclar cok yuksek ise ve gelirler giderleri karsilayamayacak durumda ise (ki su andaki durum sanirim bu) kulubun borclari her yil artacak demektir. Bu durumda bana gore yonetim su iki karardan birini verebilir. 1. Hedef kucultmek. 2. Hedefi ayni tutup Olcay Bey'in onerisini uygulamak. 1. durumu bircok kisi kabul etmeyecek ama gelir gider dengesi saglanip borclar makul seviyeye cekilene kadar tercih edilecek bir yol olabilir. Ornegin diyebiliriz ki hedefimiz 5 yil sureyle sampiyonluk degil, ligi orta siralarda bitirmek, altayapiya onem verecegiz, bazi yuksek para alan oyunculari elden cikaracagiz (ornegin Celaleddin), belli bir sure yetistirdigimiz ve degerini bulan futbolculari satacagiz (Genclerbirligi - Lyon), daha sonra borcumuzu makul seviyelere getirdikten sonra yine kadromuzda bulunan iyi oyuncularimiza, daha iyi oyuncular katarak sampiyonluga oynayacagiz. Buradan sonra da Olcay Bey'in onerisi uygulanabilir. 2. durumda ise bu ileri gelenlere ve sponsorlara su onerilebilir. Siz bir oyuncuyu kazandiracaksiniz. Degeri 1 milyon ytl. Bu oyuncunun yillik geliri takim icinde belirlenen seviyede ise biz odeyecegiz. Ustunde ise farki siz odeyeceksiniz ve satis sirasinda bu para da size geri odenecek. Daha sonra eger oyuncuya teklif gelirse kulup ile sponsorun uygun gormesi halinde satisi gerceklesecek. Oyuncu satildiginda karin %25'i de sizin. Yani oyuncuyu 1.5 milyon ytl ye satarsan 1 milyon +125 bin olmak uzere 1.125 M Ytl size odenecek. 375 bin ytl trabzonsporun kasasina kalacak. Oyuncuyu sponsora yatirim araci olarak gostereceksin. Tek sorun bu durumda Gokdeniz gibi bir oyuncuyu disaridan bu yolla aldiginda sponsorun satalim baskisiyla surekli karsi karsiya kalirsin. Ama bazi riskleri almak zorundasin.

OLCAY ÇAKIR
31.12.2007, 13:07
İlginize ve katkınıza teşekkür ediyorum.

Bir milat gerekiyor Kulübe.

Ama öyle ama böyle.

Teşekkürler tekrar.
Bence kulubun cok genis capli bir calismaya ihtiyaci var. Bu calismanin cok profesyonelce yapilmasi gerekiyor. Once kulubun borclari ve kaynaklari ortaya konmali. Gelir - gider durumlari ortaya konmali. Bu calismanin sonucuna gore yonetimin bir perspektif cizmesi gerekiyor. Eger borclar cok yuksek ise ve gelirler giderleri karsilayamayacak durumda ise (ki su andaki durum sanirim bu) kulubun borclari her yil artacak demektir. Bu durumda bana gore yonetim su iki karardan birini verebilir. 1. Hedef kucultmek. 2. Hedefi ayni tutup Olcay Bey'in onerisini uygulamak. 1. durumu bircok kisi kabul etmeyecek ama gelir gider dengesi saglanip borclar makul seviyeye cekilene kadar tercih edilecek bir yol olabilir. Ornegin diyebiliriz ki hedefimiz 5 yil sureyle sampiyonluk degil, ligi orta siralarda bitirmek, altayapiya onem verecegiz, bazi yuksek para alan oyunculari elden cikaracagiz (ornegin Celaleddin), belli bir sure yetistirdigimiz ve degerini bulan futbolculari satacagiz (Genclerbirligi - Lyon), daha sonra borcumuzu makul seviyelere getirdikten sonra yine kadromuzda bulunan iyi oyuncularimiza, daha iyi oyuncular katarak sampiyonluga oynayacagiz. Buradan sonra da Olcay Bey'in onerisi uygulanabilir. 2. durumda ise bu ileri gelenlere ve sponsorlara su onerilebilir. Siz bir oyuncuyu kazandiracaksiniz. Degeri 1 milyon ytl. Bu oyuncunun yillik geliri takim icinde belirlenen seviyede ise biz odeyecegiz. Ustunde ise farki siz odeyeceksiniz ve satis sirasinda bu para da size geri odenecek. Daha sonra eger oyuncuya teklif gelirse kulup ile sponsorun uygun gormesi halinde satisi gerceklesecek. Oyuncu satildiginda karin %25'i de sizin. Yani oyuncuyu 1.5 milyon ytl ye satarsan 1 milyon +125 bin olmak uzere 1.125 M Ytl size odenecek. 375 bin ytl trabzonsporun kasasina kalacak. Oyuncuyu sponsora yatirim araci olarak gostereceksin. Tek sorun bu durumda Gokdeniz gibi bir oyuncuyu disaridan bu yolla aldiginda sponsorun satalim baskisiyla surekli karsi karsiya kalirsin. Ama bazi riskleri almak zorundasin.

İskender
31.12.2007, 13:31
Bu neyin fırtınalarına çok ihtiyacımız var bu kesin...
Daha somut şeylere ihtiyacımız var, bu şekilde kimse üzerine almaz...
Direk adres belirtmek lazım...

Mustafa AYDIN
31.12.2007, 13:39
Mantıklı bir öneri ama bu risk i kimse göze alamaz,çünkü bonservisini alacağı topcunun kendisine ne kazandıracağını tahmin edemez..

Örnek: Tomas Jun un bonservisini bir iş adamı almış olsaydı bundan ne kadar zarar edeceğini hepimiz biliyoruz,bunu ticari olarak değilde Trabzonspor a bir hediye olarak düşünürlerse olabilir,yani karşılık beklemeden yapmak isteyenler belki futbolcu alabilir,ama oda çok uzak bir ihtimal..

OLCAY ÇAKIR
31.12.2007, 13:41
1-İbrahim Cevahir.
.
.
.

Bu işi organize edecek bir yapılanmamız yok.

Devrim lazım.

Bu neyin fırtınalarına çok ihtiyacımız var bu kesin...
Daha somut şeylere ihtiyacımız var, bu şekilde kimse üzerine almaz...
Direk adres belirtmek lazım...

OLCAY ÇAKIR
31.12.2007, 13:47
Katkına teşekkür ederim.

Göze alamayanı zaten Kulübün ileri geleni olarak bir daha afişe etmeyeceğiz böylece.
Bir isimden daha kurtulmuş olacağız bu vesileyle.
Onların akıl ve fikirlerini kendilerine saklamalarını ve işlerinde başarılı olmalarını dileyeceğiz.
Bu bir isyan.

Jun'a gelince o transferi hiçbir aklı başında yatırımcı son dakikaya bırakmazdı,pazarlık atardı vs vs vs.
ALınmazdı o herif.

Biz diyoruzki;karşılık beklemek yada beklememek meselesi değil.
Kimseden sadaka istemiyor kulüp.İstemeyecekte.

Bu tip katkı yapan benim nazarımda en büyük Trabzonsporludur ve hakikaten kahramandır.
Risk alacak evet.
Kazançta var ucunda hemde çok kim bilebilir.

Not:yeni alınan genç çocuk mesela kaleci,iyi bir yatırım olabilir.

Mantıklı bir öneri ama bu risk i kimse göze alamaz,çünkü bonservisini alacağı topcunun kendisine ne kazandıracağını tahmin edemez..

Örnek: Tomas Jun un bonservisini bir iş adamı almış olsaydı bundan ne kadar zarar edeceğini hepimiz biliyoruz,bunu ticari olarak değilde Trabzonspor a bir hediye olarak düşünürlerse olabilir,yani karşılık beklemeden yapmak isteyenler belki futbolcu alabilir,ama oda çok uzak bir ihtimal..

UğurB
31.12.2007, 13:51

Borsaya yatirim yaparken ne kazanip ne kazanacagimizi bilmedigimiz gibi bunun da riski var. O yuzden yatirim olmali dedim. Kaybederse zararina Trabzonsporu ortak edebilir. Zararinin %50 si Trabzonspor tarafindan karsilanabilir. bu arada kar oranlari da farkli olabilir.1. yildan sonra satisi gerceklesirse karin % 10'u, 2. yildan sonra olursa %15, 3. yildan sonra olursa karin %20 si gibi...

UğurB
31.12.2007, 13:55
Bu durumda oyuncuyu alacak kisi ya da kurum riskleri azaltmak icin ya kendini ispatlamis oyuncuya donecektir ya da gercekten buyuk gelecek vaad eden bir genc oyuncuya. Yani maliyet dusuk olacak ama sattiginda acayip para kazanabilecegi. Marcelinho ve Stepanov ornekleri guzel. Marcelinho o kadar basarisiz gozukmesine ragmen iki satisi arasi 400 bin Euro civari kazandirdi. Bu kazanctan belli pay alsa 6 ay icin fena bir rakam mi olurdu. 2.25 M Euro koyup mesela 2.3 M Euro geri almak. Ya da stepanov orneginde oldugu gibi 1 milyon euro koyup 1.5 milyon euro geri almak gibi...

İskender
31.12.2007, 14:32
Valla bu durumda kulübün elli tane patronu olur...
Pek içinden çıkılacak olay değil...
Düşünsenize kulübe oyuncu almışsınız transfer dönemi yaklaştığında oyuncunun daha fazla oynaması için hocaya baskı yapan iş adamlarımızı...

Çıkış noktasına katılıyorum birileri bu takıma el vermeli ama bence bu yöntem çok pratik değil...
Bunun yerine kulüp başkanının zengin isimleri tespit edip hepsini kulübün etrafında toplaması daha mantıklı geliyor bana...
Yöntemine gelince mesela seçilen her zenginimize stadyumda localar yapıp özel fiyatlarla satmak olabilir.Bu şekilde hem ayrıcalıklı olarak locadan maç izleme veya yakınlarına izletme şansına sahip olunacak hemde kulübe gelir kapısı açılacak...

Biliyorsunuz bizler farklı olmayı seven insanlarız.Ne kadar pahalı olursa bu locaları elde etmenin bedeli o kadar talebi olacaktır...

OLCAY ÇAKIR
31.12.2007, 14:44
Emin ol,işler kızışırsa büyük bir yarış başlar bu konuda.
Kazananda TS olur.

Bu gönül ve sevda işi.
Elbette ucunda para var.
Ama eminimki,bu kulübe karşılıksız bağış yapacak ve onore edilmeyi bekleyen binlerce sevdalı var.
Bunların organizasyonu zor değil.
Ama bu kafaların işi değil bu iş.

İçi doldurulabilirse iyi bir fikir olduğuna eminim.

Valla bu durumda kulübün elli tane patronu olur...
Pek içinden çıkılacak olay değil...
Düşünsenize kulübe oyuncu almışsınız transfer dönemi yaklaştığında oyuncunun daha fazla oynaması için hocaya baskı yapan iş adamlarımızı...

Çıkış noktasına katılıyorum birileri bu takıma el vermeli ama bence bu yöntem çok pratik değil...
Bunun yerine kulüp başkanının zengin isimleri tespit edip hepsini kulübün etrafında toplaması daha mantıklı geliyor bana...
Yöntemine gelince mesela seçilen her zenginimize stadyumda localar yapıp özel fiyatlarla satmak olabilir.Bu şekilde hem ayrıcalıklı olarak locadan maç izleme veya yakınlarına izletme şansına sahip olunacak hemde kulübe gelir kapısı açılacak...

Biliyorsunuz bizler farklı olmayı seven insanlarız.Ne kadar pahalı olursa bu locaları elde etmenin bedeli o kadar talebi olacaktır...

KUTADGU
31.12.2007, 15:59
Yeni transferimiz Arbitraj olacak desenize.....

OLCAY ÇAKIR
31.12.2007, 16:21
Çok tekniksin üstadım.Çok.:)

Yeni transferimiz Arbitraj olacak desenize.....

TSezgin61
31.12.2007, 17:17
aslinda cok güzel fikir.

bizim bi mehmet ali yilmaz, bi sadri sener, bi ibrahim cevahir, bi ahmet agaoglu...vs..

hepsi ciksa birer tane futbolcu alsa bu sekil yada hibe etse batarlarmi????

ama yooookkk ozaman bastaki yönetimi öveceklerya trabzonspor basarili olunca.

övmemeleri icin TRABZONSPORUN BASARISIZ OLMASI LAZIMKI, TARAFTAR YALVARSIN BUNLARA....

ALLAH SIZI, TRABZONSPORLA VE TRABZON SEHRINLE UGRASANLARI BILDIGI GIBI YAPSIN....

Öztürk Adem
01.01.2008, 23:30
alsa yıne ıyı bız onun parasını ıstemıyoruz su 50 tırılyonun hesabını versın ondan 1 sey daha ıstemıyorum

zeleka
01.01.2008, 23:46
benim bildigim baslikda denilen system 50 senedir var yani bu system : Kulübe Futbolcu Al ''Satılınca Paranı Geri Al'' Yöntemi, nasil anlariz 50 senedir var oldugunu surdan anlariz secimler oldugunda veyatda yaklasidiginda bir bakiyorsunuz bir kac futbolcu baska klublere transfer olmuslar oluyorlar veyatda yeni yonetim geldigi gibi bir kac ay icinde baska klube transfer oluyorlar fazla dusunmemize gerek yok zaten bu system olan yapilan system... degisen bir sey yok adam benim mail diyor ve alip goturuyor zaten olan systemler bize yenileri lazim eskileri degil.. systemlerin tabiki.