PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor’a yeni ünvan

zanoylu
22.01.2005, 14:03
Arkadaslar bilindigi üzere,yazili ve görsel basinda trabzona kaplan diye hitab ediliyor.Ancak SAYIN Baskanimiz bir demecinde..kaplanin karadenizde ne isi var,bize bizi anlatan bir ünvan yakisir...sözlerini dinlemistim.fb,kanarya gs,aslan bjk,kartal bence bizde bu lige damgasini vurmus bir takim olarak kendimize yakisan bizimle özdeslesecek bir ünvani hak etmiyoruzmu....! TABIKI evet ama ne...?

Efrasiyab
22.01.2005, 14:09
urfali kardes yapma etme eyleme bizim KARADENIZ FIRTINASI oldugumuzu bilmiyomusun

bu forumda bicok kez bu tartisildi ozellikle trabzonspor maskotu basligi altinda

biz KARADENIZ FIRTINASIYIZ

yeni bisey aramaya kesinlikle gerek olamazda

BURASI AVNI AKER HAYVANAT BAHCESI DEGIL

ASLAN KANARYA KARTAL GIREMEZ

Çagman
22.01.2005, 14:29
Bizi Karadenizin Hircin dalgaLarI Ve O fIrtIna gibi rüzgarI anLatiyor oyLe hayvan keLebek isimLeri yakismaz bize

Guests
22.01.2005, 14:38
firtina oldu artik TSunamismileys/smiley2.gif

yattara11
22.01.2005, 14:45
TSunami... simdilik pek hos degil ama ilerde güzel gelecek... smileys/smiley19.gif

gazetede maç sonrasımanşetler: Karadeniz'de TSunami, Kadıköy'de TSunami smileys/smiley4.gifEdited by: yattara11

Çagman
22.01.2005, 14:49
Yok ya Ne o oyLe Ozenti gibi O insanLiga yara acmis bir oLay Tasvip etmiyorum

Atmaca
22.01.2005, 14:51
Bende

Ferşat Balcı
22.01.2005, 15:23
LOGONUN ILLAKI BI HAYVAN OLMASI GEREKMIYOR . SU ANDA TRABZONSPORU , TRABZON HALKINI VE TÜM KARADENIZI, ONLARINKISILIGINI, YASAM TARZINI,EN IYI SEKILDE ÖZETLEYENFIRTINADIR. TRABZONSPOR'DA ÇOSTUGU ZAMAN TIPKI BIR FIRTINADIR. KARADENIZ FIRTINASIDIR.

yalnizefe
22.01.2005, 15:26
bence bize gere yok oyle logoya bizim yukarda soylendigi gibi biz karadeniz firtinasiyiz.hayvanlarla isimiz olmasin

yalnizefe
22.01.2005, 15:27
bzi biziz buna gek yok bence

Berk Akçay
22.01.2005, 16:26
TSunami... simdilik pek hos degil ama ilerde güzel gelecek... smileys/smiley19.gif

gazetede maç sonrasimansetler: Karadeniz'de TSunami, Kadiköy'de TSunami smileys/smiley4.gif

evet bencede ama su çok hos yaaa

Kadiköy'de TSunami

Nytre
22.01.2005, 16:34
trabzonsporumuzun hayvanlar alemi ile isi olmaz...bizim alemimiz doga güçleridir.. o da karadeniz firtinasidir!..

insani nereden alip nereye koyacagi belli olmaz...

hadi herkes pazar günü malatyaspor maçina

TheRapZoNe
22.01.2005, 16:41
Hayvanlar Alemi felan diyorsunuz begenmeyenler oluyor da sunu söyleyeyim NBA de takimlarin isimlerinin çogu hep hayvanlarla ilgili.Yabanci ülkelerdeki bazi takimlarin adlari da aynen bu sekilde.

Hayvan ismi koyma meselesi bir benzetmedir.Ve o kadar da kötü bisey degildir.

Bence Trabzonspor için Kaplan benzetmesi güzel bisey..Ama kaskollarda felan konulmasini sevmiyorum o ayrihttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley1.gif

Ozan
22.01.2005, 16:43
hakkaten hayvan olmasin .bizim o eziklerden bir farkimiz olsun KARADENIZ FIRTINASI çok sekil ve karizma duruyor zaten smileys/smiley20.gif

Erkin
22.01.2005, 17:09
Kaplan bence de çok saçma ne alakamiz var..KARADENIZFIRTINASITRABZONSPOR'umuzun gerçek kimligi..smileys/smiley20.gif

mahir_kuzey
22.01.2005, 17:43
Nasrettin hoca gibi olacak ama ' hepiniz haklisiniz ' . olaya bakis açilari farkli sadece, aramizda keske reklamcilik konusunda akademik bilgisi olan arkadaslar olsaydi su anda. ama yoksa sayet ben yaklasayim bu açidan. bi kere logonun amaci illaki trabzonu veya karadenizi çagristirmasi gerekmez. asil amaci ekonomiktir. hangi birimiz firtinanin heykelcigini yapabiliriz, veya televizyonumuz oldugunda köseye firtina logosu koyabiliriz. --bana mutlulugun resmini yapabilirmisin abidin ?--gibi oldu...

yani biz kendimize yine firtina diyelim ama logonun elle tutulur birsey olmasi gerekir diye düsünüyorum...

#10 Fietra
22.01.2005, 22:05
TSunamismileys/smiley1.gif

Mahir_kuzey dalga ve firtinayi elle tutulur somut bisey olarka yapilabilir

Erhan|TS
22.01.2005, 22:10
Ya logomuz olmasida bu kadar önemli ? yani olsa ne olur olmasa ne olur ki.. ya bize kaplanlar deseler veya karadeniz firtinasi deseler bence pek önemli degil ben bundan pek haz almam..

aMa bize iyi büyük takim deseler haz alirim bence logo felan pekde önemli degil.. olsada olur olmasada...

El Saif
23.01.2005, 00:26
valla benim bildim trabzonspor firtinasi .....

yok hayvan mayvan o da ne ..

sagilar..

TSMareNero
23.01.2005, 05:07
bize hayvanlar alemi gerekmez, biz farkliyiz, hala anlasilmadi bu yani. en üzüldügüm halen daha böyle konularin acilmasidir, hemde TRABZONSPOR taraftarlari arasinda tartisilan bir konu. smileys/smiley19.gif

cok komik...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Trabzon is differend.

lütfen bu konuyu da kapatalimsmileys/smiley18.gif

Guests
23.01.2005, 09:15
Yok ya Ne o oyLe Ozenti gibi O insanLiga yara acmis bir oLay Tasvip etmiyorum

firtinada yaralar açiyo olm

mahir_kuzey
23.01.2005, 13:34

SEVGILI OSMAN dalga veya firtinayi nasil somut hale getirecegiz, örnek verirmisin. firtina biblosu yapabilirsek tamam kabul derim. ayrica ben PIRANA diyorum... karadenizde pirana yok ama olsun. rakibimizi PIRANA gibi parça parça edip yok ediyoruz gibisinden...

Crazy_OfLu61_
23.01.2005, 18:06
Ula hamsi etsek olmaz süzgeçlerimizi oynatamayiz... Güzel, degisik, ihtirasli bise olmali ama ne???

#10 Fietra
23.01.2005, 22:37

SEVGILI OSMAN dalga veya firtinayi nasil somut hale getirecegiz, örnek verirmisin. firtina biblosu yapabilirsek tamam kabul derim. ayrica ben PIRANA diyorum... karadenizde pirana yok ama olsun. rakibimizi PIRANA gibi parça parça edip yok ediyoruz gibisinden...

Cevabi kendin verdin.Staddadalgave firtinahalini almis bir figür falan olsa güzel olur.

TheRapZoNe
23.01.2005, 22:44
Bence Trabzonsporumuzun logosunda, armasinda da degisiklik olsa fena olmaz. bana göre hem sari yildiz çok küçük hemde isaretimiz dahasükseli ve sekilli hale getirilebilir.Kisacasi daha modern bir görüntü saglanabilir..

TURHAN
23.01.2005, 23:21
pirana olabilir bak nede olsa sürmeneli piranalar vardismileys/smiley2.gifama yine de illa ki bir hayvan ismi olcak diye birsey yok.Geleneksel olarak firtina bize ve karakterimize cok uygun.Duygularimiz firtinali, denizimiz firtinali...Birden sinirlenir, birden uysallasiriz.Biz karadeniz firtinasiyiz...

ts-saral-of
24.01.2005, 02:24
KARADENIZ FIRTINASI

veya

TSunami

ikiside ayni bundan dolayi TSunami daha iyi olur sahsi gorusum

erolizm
24.01.2005, 13:02
Bazi seyler için çok geç,,simdiden sonra bir amblem bularak bunu taraftar arasinda yayginlastirmak oldukca zor...Bence en bilineni karadeniz firtinasi bununla ilgili çalismalar olabilir..Bizi en guzel karadeniz firtinasi tasvir ediyor...Tsunami de guzel....

zanoylu
24.01.2005, 14:41
TheRabZoNe ve onun gibi düsünen arkadaslara katiliyorum.Arkadaslar artik futbol spor olmanin yanisira bir pazar,bir sanayi oldu.Elimizdeki markayi neden en güzel sekilde pazarlamayalim.Evimizin en güzel kösesinde neden bir trabzonspor biblosu olmasin veya birine hediye göndermeyelim...? Bu gibi küçük deyaylardan dünyanin parasini kazanan klübler var. Sonuçta bundan kazançli çikacak olan bizim takimimiz TRABZONUMUZ Hersey Trabzonspor için....Saygilar

Salih61
24.01.2005, 15:20
Bizans kendini HAYVAN olarak görebilir...Ama bizHAYVAN degiliz...

Saygilarimla...

geronimo_61
24.01.2005, 15:41
tsnami fena degil be

alitemelli
24.01.2005, 16:16
urfali kardes yapma etme eyleme bizim KARADENIZ FIRTINASI oldugumuzu bilmiyomusun

bu forumda bicok kez bu tartisildi ozellikle trabzonspor maskotu basligi altinda

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

unutmayin ki her hayvan egitilebilsr evcillestirilir...ama dalga firtina ölemi...tsunamiyi gördünüz

baris_aykan
24.01.2005, 17:47
valla bence bu konuyu kapatmak hayirlisi olur

ne bileyim o kadar sorun varken

Recep Alkan
24.01.2005, 20:15

efrasiyab yazdi..

katiliyorum burasi hayvanat bahcesi degil. biz denizimiz gibi hircin renklerimiz gibi turkiye liglerinde tekiz.

mackolik_61
24.01.2005, 23:04
ne o öyle kanarya kartal falan

DELIKANLI ADAM KANATLI TAKIM TUTMAZ

BIZ KARADENIZ FITINASIYIZ KARDESIM...smileys/smiley33.gif

of-lee
25.01.2005, 22:57
KARADENIZ FIRTINASI

veya

TSunami

ikiside ayni bundan dolayi TSunami daha iyi olur sahsi gorusum

katiliyorumm TSunami daha iyi olur

zinos_zon
26.01.2005, 00:52
markalasmak, ille de akilda kalicilik vurgusyla ilintili degil. ama, tranzbonsporu bir "marka" yapmak gibi bir önceligimiz oldugu da acik.

önerilerden TSunami ilk bakista cok güzel gelebilir, lakin son felaket bu olasiligi ortadan kaldirmistir. 250 binden fazla kisinin ölümüyle hatirlanabilecek bir slogan; netice kadar haticeyi de önemseyen, ve adalet duygusunu vicdanla bütünlestiren kurumlarin, trabzonumuzun, slogani olamaz, olmamali..

karadeniz firtinasi simdilik en akilda kalicive akilci olani. aramizda rekalmci yok demeyin, ben varim.düsünsel devinim icindeyim, farkli görüslerin yaratacagi bir sinerji ile "güzel" e ulasabiliriz.

reklamda "0riginallik" esas vurgulardan biridir. bize dair orjinalliklerden yola cikarak cözümler aramaliyiz. mesela denizlerin üc kardesleri dedigimiz ; yildiz-karayel- poyraz rüzgarlarindan yola cikilabilir, karamisten, lauzdan, hamsiden..hepsini bir potada eritebilen bir mozaik belki..

sözde ulusal , özde istanbul basininin uyduruk tanimlamalarindan uzak durmali ve reddetmeliyiz. kaplani severiz ama yasadigi yerde.

argonotlarin aradigi mitolojik bir hayvan vardi, simdi adi aklima gelmedi. ille de bir hayvan olacaksa kendi hayvanlarimiz da var yani, güdümlü güdüklere kalmadik.smileys/smiley36.gif

TSlimetin08
26.01.2005, 01:35
Kemence nasil olur smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Zafer Keskin
26.01.2005, 02:29
TSunami beah mükemmel ama dimi iste bu beahhhhhhh

yattara11
26.01.2005, 11:32
arkadaslar öncelikle 'KARADENIZ FIRTINASI' ilk sirada gelir. Sonra 'KUZEY YILDIZI' gelir ki bence o da çok hos bir simge. bu ikisinin yeri ayridir yani.

yeni birseyler eklenecekse de bence TSunami güzel.

hayvan konusuna gelince kaplana,piranaya karsiyim ama siz hamsiden niye utaniyosunuz ki?