PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahip(siz) Trabzonspor!

l-m
23.12.2007, 23:47
Trabzonspor son yıllarda ciddi yönetim krizleri yaşamış ve bunların neticesinde ciddi anlamda prestij kaybetmiştir. Sanırım burada hemfikiriz.

Nuri Albayrak ve ekibi yönetime geldikten sonra özellikle hakkımızı arama konusunda bazı garip davranışlar gözlemledim. Her olayda hemen hemen aynı süreç yaşanıyor:

1. Trabzonspor haksızlığa uğrar.
2. Trabzonspor yönetimi sessiz kalır ya da sert bir çıkış yapar. Bu çıkışta "yağmıyorsan da gürle" mantığı vardır ve asla gerekli dozajda, ciddiyette ve etkinlikte değildir.
3. Bu çıkış neticesinde Trabzonspor'a fatura kesilir.
4. Trabzonspor yönetimi cevabını alıp sus pus oturur.

Gerek hakem hataları gerek diğer konularda yönetimin gösterdiği vurdumduymazlık ya da çok sert çıkışlar sonrası aldığı büyük cezaların ardından sessizliğe bürünmeleri beni endişelendiriyor. Üstelik bu sessizlik sadece yönetimle sınırlı kalmıyor, bir çok taraftar için de büyük bir tepkisizlikle karşılanıyor.

Nuri Albayrak arkasında duramayacağı laflar ediyor neticesinde, sonrasında da azarlanmış çocuk misali bir köşeye çekiliyor ve cezayı biz çekiyoruz.

Cem Deda için bunlar çete ifadesini kullandı, bilmem kaç ay hak mahrumiyeti cezası aldı, sustu.
Ulusoy federasyonuna isyan bayrağı çekti, federasyon hodri meydan dedi, her maç hakem katliamına maruz kalıyoruz.
Yayıncı kuruluşlar resmen Trabzonspor ile alay eder konuma geldi ancak yönetimin geçtiğimiz ay basınla ilgili üstü kapalı sitemi dışında bir ses çıkmadı.

Ne oluyoruz Allah aşkına? Niye herkes bu kadar tepkisiz? Fenerbahçe maçında hakemin futbolcularımız nasıl azarladığını, nasıl ucuz kartlar çıkardığını, Fenerbahçe'li futbolculara ise nasıl müsamahakar ve alttan alarak davrandığını hepimiz görmedik mi? Uyduruk penaltılar çalınmadı mı? Yayıncı kuruluş bu pozisyonları es geçmedi mi? Trabzonspor ile ilgili her gün onlarca densiz laf edilmiyor mu, yönetim gün mü sayıyor hala?

Ve sahip-siz Trabzonspor'umun sahibi taraftar neden ölü toprağı altında..

Fenerbahçe maçı sonrası herkesin söylemesi gereken sözleri yalnızca Çağdaş söyledi, herkesin yapması gereken mücadeleyi sadece Gökdeniz'in yapması gibi, siliniyoruz, silindikçe de sessizleşiyoruz.

Üzüntüm bundandır yoksa ne cefa gelir 24 sene şampiyonluk beklemek ne ızdırap.

Basiretsiz yöneticiler, boyundan büyük laflar, hakkı gasp edilen Trabzonspor'um, sessiz kalan Trabzonspor taraftarları, ne uyumlu bir tablo ama..

Nytre
24.12.2007, 00:12
geçmişte dışarıdaki insanlar - hakemler - rakip yönetimler trabzonspor üzerine geliyordu ve düşmanımızı biliyorduk ancak şimdi içindeki adam da futbolcu da yönetim de camiadaki birisi de trabzonsporumuzun menfaatlerine - değerlerine - geleneklerine - tarihine ters düşecek hareketlerde bulunabiliyor , disiplinsizlik gösterebiliyor ve trabzonspor yönetimi buna da sessiz kalıyor. bir yaptırımı olmuyor

Erdal
24.12.2007, 01:07
Sevgili Osman bana göre de yazdıkların da haklısın .Ama şunu da unutmayalm rakip kaleye şut bile atamadığımız maçlardan onra bile hakmeleri suçladık biz .Önce top oynayacağız ( fb maçında olduğu gibi ) bunu sezon a yayacağız o zaman tepki de olacak ve o tepki de ses getirecek .Ama önce sahada futbol oynayan bir takımımız olsun .Gerisi var bizde çıkar ortaya evelallah...

Kadir Aydın
24.12.2007, 01:16
Vallahi öyle garip şeyler oluyor ki, bu bünye artık olayları anlamlandırmada zorluk çekiyor. Ortada bir klüp mü var yoksa rantiye mi çözemedim daha... Allah sonumuzu hayretsin.

Cem Balcı
24.12.2007, 01:34
dediğin gibi silindikçe siliniyoruz...

Muhammet
24.12.2007, 02:54
Çağdaş ne dedi bu arada birşeyler kaçırdım galiba???

tigin
24.12.2007, 12:06
Bu başlıkta Trabzonspor gibi.

Miraç Atalay Çiftçi
24.12.2007, 12:10
Suskunluk sarmalına büründüğümüzün kanıtı, onca olaya rağmen şu anki durumumuz gibi.
Trabzonspor sahipsiz değildir diyeceğim ama sessiz çogunluk nerede ki?

ozturk
24.12.2007, 12:10
ben açıkçası takımımızın geleceğini de pek aydınlık göremiyorum. ne olacak bu işin sonu nereye varacak çok merak ediyorum doğrusu...

Mustafa AYDIN
24.12.2007, 12:56
ben açıkçası takımımızın geleceğini de pek aydınlık göremiyorum. ne olacak bu işin sonu nereye varacak çok merak ediyorum doğrusu...

Birlik ve beraberliği sağladığımız zaman karşımızda hiç kimse duramaz,siyasi parti gibi iktidar muhalefet savaşı olmayacak.

Sözkonusu Trabzonspor,gerisi teferruattır mantığı benimsendiği anda Trabzonspor her alanda tavan yapar.

Gamze
24.12.2007, 13:20
Yönetim hepimizin malumu... Peki ya taraftara ne oluyor? Bize yani...

Kimlere ses çıkaracağız? Önce kendi yönetimimize. Çünkü bizim hakkımızı savunacak olan yetkili kişiler onlar. Temsil ve idare gücü verdik biz onlara, beceremiyorlarsa sesimiz çıkmalı. Ama olmuyor işte. Tepkisizleştik. Tepkisizleştirildik...

Yönetimin beceriksizliğinin hududu yok zaten, bize ne oluyor böyle yahu peki? Hala Hami abinin sözleri aklımda;

''Trabzonspor taraftarı tepkilerini bizde tüketti, şimdikilere bir şey kalmadı''

Aşağı yukarı böyle diyordu Hami abi. Haksız mı?

Teşekkürler Osman, söylediklerine harfiyen katılıyorum.

ÜNAL
24.12.2007, 13:47
Trabzon ve Trabzonspor ciddi kan kaybediyor...Adına yakışmayan olaylar,cinayetler ve futboldaki kötü gidişat..!!!Sorunu herkes görüyor fakat bir felç insan gibi tepki yok!!!Ne yapmalıyız? Ne olacak ?Biz bmn üyeleri olarak ne elimizden gelir? sadece Trabzonspor için değil bizim Trabzon umuz için.. çoğumuz eminim burada gurbetçidir.Trabzonluyum kelimesi beni şahsen farklı kılar...sizleri de öyle yapığından eminim...Bmn olarak adımızı duyuralım!!!

l-m
24.12.2007, 22:42
Kuyuya bir taş atayım dedim, 40 akıllı nasıl olsa çıkar diye, bilemedim.

Kıytırık X liginin adı sanı duyulmamış Y takımındaki 3. sınıf Z topçusunun transfer söylentisi kadar ilgi uyandıramadı bu konu, önemli görülmemiş demek, olabilir.

Sahipsiz misin Trabzonspor dedim, ses gelmedi, neye yorayım bilemedim.

Hakediyoruz, hakikaten hakediyoruz..

Cem Balcı
24.12.2007, 22:45
Kuyuya bir taş atayım dedim, 40 akıllı nasıl olsa çıkar diye, bilemedim.

Kıytırık X liginin adı sanı duyulmamış Y takımındaki 3. sınıf Z topçusunun transfer söylentisi kadar ilgi uyandıramadı bu konu, önemli görülmemiş demek, olabilir.

Sahipsiz misin Trabzonspor dedim, ses gelmedi, neye yorayım bilemedim.

Hakediyoruz, hakikaten hakediyoruz..

illa herkesin TABİKİ SAHİBİZ diye yorummu yazması lazım.ts tabiki sahipsiz değil.bu tartışmasız.bizim ele aldığımız senin orda yazmış olduğun metnin genelidir.ts nin sahipliliği ve ya sahipsizliliği tartışılamaz.ts herzaman ts lilerindir.sahibi zaten belli...

ilhan
24.12.2007, 22:48
l-m , serzenişinde sana sonuna kadar katılıyorum.

Biz ne yapabiliriz ?

Bu soruyu kendime soruyorum cevap veremiyorum.

Gamze , süper bir söz söylemiş. Tepkisizleştirildik!..

Kime neye tepki göstereceğimizi bilemiyoruz.

Adamlar Kongreyi bir çırpıda iptal ettiler.

Başkan Adayları sesini çıkaramadı. Biz ne yapabiliriz ?

Nytre
24.12.2007, 22:55
dernekler - gruplar - vakıflar insanların bir araya geldiği ve güç olduğu yerlerdir. İnternet siteleri de artık günümüzde birlik olmak ve güç olmak için yeni oluşumlar olmuştur.

Eğer biz burada sadece muhabbet edeceksek siteye giren 20.000 kişinin hiç bir etkisi olamaz.

Ancak buradaki toplam sayının yüzde yirmisi bile bir yere bir kuruma kişiye olaya tepki koyarsa Trabzonspor çok şey kazanır.

Ses çıkarmak gürültü yapmak mıdır? birlik olup tek vücut olup trabzonspor menfaatlerine aynı anda ve aynı şekilde tepki koymalıyız

Herkes bireysel olarak ancak ince bir cızıltı çıkartır.

antagonist
24.12.2007, 22:57
illa herkesin TABİKİ SAHİBİZ diye yorummu yazması lazım.ts tabiki sahipsiz değil.bu tartışmasız.bizim ele aldığımız senin orda yazmış olduğun metnin genelidir.ts nin sahipliliği ve ya sahipsizliliği tartışılamaz.ts herzaman ts lilerindir.sahibi zaten belli...

"Trabzonspor sahipsiz değildir." sözüne artık inanmıyorum. Şunu söyleyebiliriz elimizde bir potansiyel enerji var ama bunu harekete geçiremiyoruz. Herkes bir diğerinden fedakarlık bekliyor.

Arkadaşlar güzel ifade etmişler: Tıpkı bir sömürgeci ülkenin sömürdüğü ülkenin halkını değerlerinden uzaklaştırması gibi biz de değerlerimizden uzaklaştık ve olaylara karşı tepkisizleştik. Fakat hâla iyi bir psikolojik harekatla çoğu şey düzeltilebiriz. Ama yine bir lider bekliyoruz,işe öncülük edecek,başı çekecek,elini taşın altına koyacak...

İngiltere Hindastan'ı sömürdüğü dönemlerde Hindulara logaritma cetvelini ezberletmiş. Biz de bazı abuk subuk şeylerle uğraşarak işin temelini kaçırdık. "Şu sanatçı TS'ye şöyle dedi,bu yazar öyle dedi." derken bir baktık ki bizim dışımızda Trabzonsporun esamesi okunmaz olmuş.

Kendime de kızmıyor değilim."Ulan forumlarda yazmaktan başka bir halt ettiğin yok." diye...Fakat ne yapacağımı da bilemiyorum...

Beyaz atlıyı beklemeye devam...

l-m
24.12.2007, 22:58
-Yanlış mesaj.-

yanbeyi61
24.12.2007, 23:10
Taraftar mı dediniz...
Sahaları şenllettiniz...
Yönetici mi dediniz...
Bunca zaman neden seyrettiniz...(gitmeyin maça)
Futbolcu mu dediniz...
Tek maçda yücelttiniz(gökdeniz kaç macda vardı bu yıl?)ben seyretmiyorum evde dj türk olduğu halde ara da bi.o da bakmak olsun
Teknik yönetim mi dediniz...
Bir lafıyla Alay ettiniz.
Taraftarmı dediniz..
Hak ettiniz..hak ettirdiniz...benide manşet ettiniz.

Cem Balcı
24.12.2007, 23:10
"Trabzonspor sahipsiz değildir." sözüne artık inanmıyorum. Şunu söyleyebiliriz elimizde bir potansiyel enerji var ama bunu harekete geçiremiyoruz. Herkes bir diğerinden fedakarlık bekliyor.

Arkadaşlar güzel ifade etmişler: Tıpkı bir sömürgeci ülkenin sömürdüğü ülkenin halkını değerlerinden uzaklaştırması gibi biz de değerlerimizden uzaklaştık ve olaylara karşı tepkisizleştik. Fakat hâla iyi bir psikolojik harekatla çoğu şey düzeltilebiriz. Ama yine bir lider bekliyoruz,işe öncülük edecek,başı çekecek,elini taşın altına koyacak...

İngiltere Hindastan'ı sömürdüğü dönemlerde Hindulara logaritma cetvelini ezberletmiş. Biz de bazı abuk subuk şeylerle uğraşarak işin temelini kaçırdık. "Şu sanatçı TS'ye şöyle dedi,bu yazar öyle dedi." derken bir baktık ki bizim dışımızda Trabzonsporun esamesi okunmaz olmuş.

Kendime de kızmıyor değilim."Ulan forumlarda yazmaktan başka bir halt ettiğin yok." diye...Fakat ne yapacağımı da bilemiyorum...

Beyaz atlıyı beklemeye devam...

bu durumda bizde senin gibiyiz.varmı bi önder?hadi varsa katılalım!!!

izinden gidelim,tepkilerimizi alayına kadar ortaya koyalım....tepkiyse tepki...

hani nerde hareketi başlatacak önder?

l-m
24.12.2007, 23:18

Yani ciddi bir konuyu ikili tartışmaya dönüştürmeyeyim, oyuna girmeyeyim diyorum ama penaltı yapıp duruyorsunuz. İlla herkesin TABİKİ SAHİBİZ demesine gerek yok, benim beklediğim kayda değer sayıda kimsenin "Tabii ki sahipsiz değil, biz varız" demesiydi. Benim ele aldığım sizin orada yazmış olduğunuz metinle alakasız bir konu. Sahiplilik nasıl bir şey bilmiyorum ama tartışılmayacak bir şey varsa "ts herzaman ts lilerindir sözü"nün saçmalığı, ya yazdığınız mesajı okumuyorsunuz ya da benim yazdığımı, her iki durum da vahim.

Unutmadan, akçaabat sebatspor çaykur rizesporlularındır.

yanbeyi61
24.12.2007, 23:25
Demokrasinin ilk yıllarında sadece vergi verenler oy kullanmış...ve de
Ünüversite hocaları hem ünüverstede hemde mahallesinde kullanmış oy...
Ne alakası var diyenler olacak şimdi...
Taraftarımız yıllardır peşinde koşuyor takımının ama hakkı yok oy vermeye..
Bunu da alakasız mı buldunuz...
Tarbzonsporu her yerde siz savundunuz...
Benim ne iş yaptığımı mı sordunuz...
Bende çalışdım bugun çok yeter bu yazılarla zaten yordunuz:)))):D

Cem Balcı
24.12.2007, 23:46
Yani ciddi bir konuyu ikili tartışmaya dönüştürmeyeyim, oyuna girmeyeyim diyorum ama penaltı yapıp duruyorsunuz. İlla herkesin TABİKİ SAHİBİZ demesine gerek yok, benim beklediğim kayda değer sayıda kimsenin "Tabii ki sahipsiz değil, biz varız" demesiydi. Benim ele aldığım sizin orada yazmış olduğunuz metinle alakasız bir konu. Sahiplilik nasıl bir şey bilmiyorum ama tartışılmayacak bir şey varsa "ts herzaman ts lilerindir sözü"nün saçmalığı, ya yazdığınız mesajı okumuyorsunuz ya da benim yazdığımı, her iki durum da vahim.

Unutmadan, akçaabat sebatspor çaykur rizesporlularındır.

beni ne sebat ilgilendirir nede rize.beni TRABZONSPOR ilgilendirir.TRABZONSPOR TRABZONSPORLULARINDIR.illa bunu burda herkesin haykırması gerekmez.bunu başta sen olmak üzere herkesin bilmesi lazım.senin savına göre acaba ts kimlerin çok merak ettim?

ozcilingir
25.12.2007, 05:24
Osman güzel bir konu açtın, ancak TRABZONSPOR'un gerçekten sahipsiz olduğunu kongre döneminde TRABZON'da bulunduğum 3 gün içinde anladım.DİVAN BAŞKANLIK KURULU, DİVAN KURULU, DUAYEN TRABZONSPORLULAR, ESKİ YÖNETİCİLER, DİNOZORLAR v.s. falan hepsi suskun sessiz, TRABZONSPOR'da DARBE yapılmış , görevi biten yönetim ayak oyunlarıyla ,yönetimi bırakmamış ve devam ediyor ,şimdi de yönetimi malum kişiye devretmeyi düşünüyorlarmış !!Biz bu senaryoyu 1982-1983 de de görmüşdük. Şimdiki başkanın dayısıda aynı senaryoyu uygulamışdı.
TRABZONSPOR un kendi dinamikleri suskun olduğu müddetçe , sahada hangi hakem TRABZONSPOR isminden ve TRABZONSPOR futbolcusundan,seyircisinden , yazarından , çiizerinden, spor yorumcusundan çekinecek, spor yorumcuları utanmadan TRABZONSPOR un dğüştüğü bu durumdan faydalanarak , sözde TRABZONSPOR u analiz ediyorlar, yok şu topçu milli takım yüzünü göremez gibi mesajlar veriyorlar, hangi hakla, sahipsiz köy buldular deyneksiz geziyorlar.Üstümüze örtülmüş bu ölü toprağı ne zaman kalkacak ve suskunluk ne zaman bitecek merak ediyorum.

6Şafak Aydın1
25.12.2007, 08:33
fazla duygusalliga gerek yok, basligin konusu yeni birsey de degil...

is Trabzon`da ikamet eden taraftarlara düsüyor ilk etapta yoksa yaziyla cözülecek bir durum degil , eger öyle olsaydi coktan sampiyonduk

ismail-dede
25.12.2007, 12:28
bence sahipsizliğin sebebi çok sahibinin olması
aslında burda bir misal vereceğim ama çok kaba olacak onun için herkesten özür diliyorum kocası çok olunca çocuk kimden belli olmaz
yönetime aday olanların düşünesi bu takım bizim biz hakediyoruz taraftar gurupları en böyyük trabzonsporlu biziz der de bir araya gelip tek vucut olmayı kimse istemez birine göre diğeri satılmıştır öbürünün adamıdır birlikten kuvvet doğduğunu unuturuz en kuvvetli kendimizi sanarız
kulüplerin sahibi camialarıdır ne kadar birlik içinde hareket edilirse o kadar güçlü olunur ama bizimgibi kırk parçaya bölünmüş camianın birlik içinde hareket etmesi zor hatta imkansız onun için bu sahipsizlik devam eder.

ozturk
25.12.2007, 13:27
bence sahipsizliğin sebebi çok sahibinin olması
aslında burda bir misal vereceğim ama çok kaba olacak onun için herkesten özür diliyorum kocası çok olunca çocuk kimden belli olmaz
yönetime aday olanların düşünesi bu takım bizim biz hakediyoruz taraftar gurupları en böyyük trabzonsporlu biziz der de bir araya gelip tek vucut olmayı kimse istemez birine göre diğeri satılmıştır öbürünün adamıdır birlikten kuvvet doğduğunu unuturuz en kuvvetli kendimizi sanarız
kulüplerin sahibi camialarıdır ne kadar birlik içinde hareket edilirse o kadar güçlü olunur ama bizimgibi kırk parçaya bölünmüş camianın birlik içinde hareket etmesi zor hatta imkansız onun için bu sahipsizlik devam eder.

sonuna kadar katılmakla birlikte teşekkürlerimi iletiyorum...

Atalay
13.01.2008, 17:41
Resmen garip gurabaya döndük!!

Gamze
13.01.2008, 17:46
Rantçının, paracının, cepcinin, ihalecinin, siyasetçinin sahiplendiği Trabzon'um be!

Taraftarlığı sanalda atıp tutmak, sahiplenmeyi adam kovalamak, dayak atmak sananların sahiplendiği Trabzon'um be!

Sahipsiz Trabzon'um be!

Kimsesiz kimse yok, herkesin var kimsesi
Kimsesiz kaldık yetiş, ey kimsesizler kimsesi!

İleli
13.01.2008, 17:49
Bu takim kimin? evet bizim peki niye sahip cikmiyoruz?

kalavara
13.01.2008, 18:10
evet bu takım sahipsizdir.öncelikle futbolcular sahipsiz bırakmıştır bu takımı.bu kadar onursuz bir futbol açıklanamaz.her bizimle dalga geçen rakip oyuncular ve tribünler karşısında pişkince sırıtarak sakin top oynamaya devam futbolcular bizi yanlız ve sahipsiz bırakmıştır.bu kent bunlar haketmiyor.yazıklar olsun!!!

OYılmaz
13.01.2008, 18:11
Albayrak Yaz 6161 E GÖnder Klubune Sahİp Çik

ahamitokutan
13.01.2008, 18:12
artık laf yapmayı bırakalım.buranın yöneticilerinden biri öncülük etsin bir tepki verelim artık.Cem papilanın yaptıkları için sokağa dökülen binler yeniden toplansın.sesimizi ciddi şekilde duyuralım artık.gelecek haftaki maça da herkes siyah giyerek gelsin.sahip çıkalım artık takımımıza nerdesiniz ey millet.

Cem Balcı
13.01.2008, 18:48
evet bu takım sahipsizdir.öncelikle futbolcular sahipsiz bırakmıştır bu takımı.bu kadar onursuz bir futbol açıklanamaz.her bizimle dalga geçen rakip oyuncular ve tribünler karşısında pişkince sırıtarak sakin top oynamaya devam futbolcular bizi yanlız ve sahipsiz bırakmıştır.bu kent bunlar haketmiyor.yazıklar olsun!!!

............:alkış::alkış:

Rahim.K
13.01.2008, 18:56
Öncelikle Bmn nin Gazete ilanı vermesini destekleyelim.Sesimizi duyurmamız lazım.Yönetimimiz zaten sessiz.Onlardan Trabzonspora ve bize fayda yok.Degişik platformlarda sesimizi duyurmamız lazım.İş adamlarının toplanıp Trabzonspora parasal katkı saglaması lazım(Mükafat olarak stad da ömür boyu yer ayırtılabilir bu dolarları veren kişilere).Sonra öyle bir yönetim kurulmalıki her Ay Halka hesap verip icratları tartışılsın.Futbolu idaresi yönetimden ayrılmalı.Futbolcuların Maaşları Garanti olmalıki kafaları sadece Futbolda olsun.

vaslat
13.01.2008, 19:11
Eskiden Trabzon dışındanda Trabzonsporu tutan binlerce kişi vardı korkarımki şimdi Trabzondan bile Trabzonsporu tutan kalmayacak.Ben Trabzonlu değilim ama Trabzonsporluyum inşallah öylede kalırım ama oğlumu istesemde Trabzonsporlu yapamadım.Nasıl yapabilşrim ki herşey ortada...

macka61
13.01.2008, 20:03
en sonunda gidip kulübü basıp tekme tokar atıcaz bunları

tisan61
13.01.2008, 20:18
bu takım daha iflah olmaz artık utanıyorum
au takıma iyi bi ders verilmeli
artık kimmse maça gitmesin oftaş maçı tamamen boş tribünler önünde oynansın

ccd6167
13.01.2008, 21:12
siz bunu yapmadğını için bu haller gldik zatn.ah bi trabzonda oturacaktım warya o zmn gorürdünz nsıl kulüp basılıyor.onların trazbona sokmayca trabzona

ccd6167
13.01.2008, 21:15
artık laf yapmayı bırakalım.buranın yöneticilerinden biri öncülük etsin bir tepki verelim artık.Cem papilanın yaptıkları için sokağa dökülen binler yeniden toplansın.sesimizi ciddi şekilde duyuralım artık.gelecek haftaki maça da herkes siyah giyerek gelsin.sahip çıkalım artık takımımıza nerdesiniz ey millet.
sana katılıyorum sonun kadr ama nerde bu millet traftar anlamadım ki

erol-61
13.01.2008, 21:24
bu takım daha iflah olmaz artık utanıyorum
au takıma iyi bi ders verilmeli
artık kimmse maça gitmesin oftaş maçı tamamen boş tribünler önünde oynansın

hayır maça gidilsin ama herkez yavuz selimde utorsun avni akerde değil daha iyi olur bence

Burçak
13.01.2008, 21:32
Oftaş maçına gitmeyeceğim!
hem stata gitmeyerek protesto yapmış olacağım .
hemde bilet parasını Gazete İlanı için yapılan organizasyona göndereceğim.

Trabzon dışında olup keşke orda olsaydım maça gidebilseydim diyen arkadaşlar. bir maçlık bilet parasıyla Gazete ilanı için yapılan organizasyona katkıda bulunun . hep beraber protetomuzu yapalım arkadaşlar.

mhayri
13.01.2008, 21:47
Sahipsiz değil bu takım ama yakasına yapışmış asalak sürüngenlerden:yönetici,futbolcu da dahil olmak üzere bu tabloda katkısı olan kim varsa temizlenmedikçe gerçek sahipleri ortaya çıkmayacak,çıkamayacak...
ne zamanki bu takım üzerinden elde edilecek rant yada menfaat kalmayacak ozaman onlardan da kurtulacağız...
Bu bir milat olacak ama o miladın olabilmesinin tek yolu BU TAKIMIN KÜME DÜŞMESİDİR...
Acı gerçek budur arkadaşlar üzgünüm ama budur budur...
En acı ve en faydalı reçete maalesef budur...

astopal
13.01.2008, 21:58
bana göre trabzonsporun tekelden yönetilme durumunun değiçtirilmesi lazım
trabzonun yönetiminde kapsamlı bi demokrasiye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum

bi futbol kulübü için böyle alışılmamış bi şeyi şuna dayanarak ortaya atıyorum

trabzonsporu diğer kulüplerden ayıran nerdeyse profesyonel bir oyuncu gibi futboldan anlayan trabzon halkıdır
türkiyede hiçbir kulübün böyle bir avantajı yokken biz bunu hep göz ardı etmişiz
doğal olarak trabzonda baskılar artacaktır çünkü yapılan hatalarda trabzon halkının bi katkısı yok

gerenimo
13.01.2008, 22:07
Biliyorum burada uzun yazılar okunmuyor, herkes slogan seviyor ama ben yine de yazacağım,
Aslında birbirine bağlı da olsa, neden-sonuç ilişkisi de olsa aynı anda birçok şeyi tartışmaya çalışıyoruz. malesef elmalar ile armutları topluyor bir sonuca varamıyoruz. Bunu yaparken de sloganlar atıyoruz, birbirimizle kavgalar ediyoruz, asıyoruz kesiyoruz ama sonuçta aynı şeyleri aynı cümlelerle konuşmakdan ileri gidemiyoruz.

Elbette içinde bulunduğumuz durum üzüntü verici, artık kahroluyoruz, ama bu günlere gelişimiz ağır ağır oldu ve elbirliğiyle buraya geldik. Futbolun endistileşmesi, klüpler arasındaki bütçe farkı gibi unsurlarla beraber tüm camianın bunda payı vardı. Kötü idarecilerin, kötü teknik dheyetlerin, kalitesiz hatta ruhsuz futbolcuların, bölünmüş camianın ve kendi takımına, kendinden olmayana en ufak tahammülü olmayan, futbolcusu üzeinde baskı ve korku hissettiren, Trabzonspor dışındaki tüm takımları düşman görüp aşalayanbiz taraftarların...

Öncelikle özleştiri yapmak zorundayız, herkes her grup yöneticiler herkes özleştirisini yapmalı. Belki herkes kendi payına hatasıyla yüzleşirse düzeltmek için de nerden başlayacağını da bilebilir...

gerenimo
13.01.2008, 22:11
[quote=forever61;1086082]Oftaş maçına gitmeyeceğim!
hem stata gitmeyerek protesto yapmış olacağım .
hemde bilet parasını Gazete İlanı için yapılan organizasyona göndereceğim.

bence stad dolmalı, tıka basa olmalı, coşkuyla desteklemeli takımını, ancak böyle gösterebiliriz bütün olduğumuzu, trabzonsporun sahibi olduğumuzu, satılmış, skor taraftarı değil iyi ve kötü günde takıma sahip çıktığımızı göstermeliyiz. tabiki gereken kişilere de tepkimizi göstererek bunu yapabiliriz.

Stadı boş bırakarak, en kötü günde terk edilmişlik duygusu aşılayarak gösterilmemeli.

Thedoors
13.01.2008, 22:17
Tanrılar varsa ''Tanrı'' yoktur...bu yüzden sahipsiz görünüyoruz...

etocanislam
13.01.2008, 23:04
ya elinde sonunda olacagı bu trabzonumuz gunden gune erıyo k*zma ordusu oldu takım yok boyle bısey ya gecenlerde ızledım brezılyada ıkıncı lıg takımı yenıldı dıye taraftarlar futbolcuları dovmustu havaalanında zaten oynuyan futbolculardan ıkı ucu harıc hıc bırısı trabzonu sevdıgı ıcın degıl para ıcın oynuyo resmen ulan botofogo taraftarı bıle jef satıldı dıe kulubu basıyo bızım kalecımız resmen berbat yeteneksız ya trabzonun gelecegı dıe kaleye kovayı koymuslar tolgada tolga kım kalecılık kım ya su takımda 2 topcu war bırı gokdenız bırı yattara gerısı bes para etmez sıvastan yedıgımız golde 3 sıvaslı bosta bızde defans denen sey yok sınırımden guluyorum ya zıyayı goren warmı bı zahmet tum trabzonluların adına bogsun onu

Ahmet Karaman
13.01.2008, 23:58
süperlig takımlarının yöneticilerine IQ testi yapılsa , en düşük IQ ya sahip yönetim bizim yönetim olur. ziya doğan denen ahmağın istediği tüm kazmaları aldılar, şimdi ise önderemiyoruz adamları ve ersun yanalın istediği transferleri yapamıyoruz. yazıklar olsun. yönetim kurulu değil dangalaklar kurulu

Murat Keçeci
14.01.2008, 00:27
trabzona bu büyük acıları yaşatan bir takımı protesto için kimse gitmiyorsa beni en çok yaralayan bu oldu yönetimin takıma transfer başarı anlamaında ne kadar kötüyse toplumun gerçeklerini uygulamada o kadar iyi olduğunu gördüm taraftar gruplarını yanına çektiğinin göstergesi bu yazıklar olsun 3-5 bilet için trabzonu sattınız ayıptır ayıp

tuğba61
14.01.2008, 01:43
2. Trabzonspor yönetimi sessiz kalır ya da sert bir çıkış yapar. Bu çıkışta "yağmıyorsan da gürle" mantığı vardır ve asla gerekli dozajda, ciddiyette ve etkinlikte değildir.
3. Bu çıkış neticesinde Trabzonspor'a fatura kesilir.

Pısırık yönetimimiz saolsun !! O başımızdaki insan müspeteleri kendilerini ezdirmeye alçaltmaya devam ettikçe bu böyle gider. Kendi taraftarına, futbolcusuna bile söz geçiremeyen bi adam var başımızda kafası esen futbolcu alıp başını gidiyor bu nasıl iştir, takımı nasıl koruyacakda nasıl sahip çıkacak ? Ne yapmaya çalışıyorsun be adam ! - yine - ezilen üzülen taraftar.

Obi-Van
14.01.2008, 12:08
albayrak malum partiye olan yakınlığı ile işi götürüyor, Trabzon halkıda onun için bu kadar sabırlı ve hoşgörülü bu kişiye karşı.Herkes seviyor bu adamı oradaki herkesin paralı ve malum partili kişilere sempatisi var.Takım küme düşse yine bir kulp bulup albayrağı savunurlar bu işler böyle.Örneğini gördük ama farklı siyasi görüşten diye takımı 2. yapıp şampiyonlar ligine sokan başkanı kovmaktan beter ettiler vay efendim neden takım ligi 2. bitirdi diye linç kampanyası başlatıldı.Halbuki o sene cem papila denilen satılık düdük fenerin şampiyon olmasını istemişti.Neymiş tomas junu almış, düşünün yaşı genç, sparta prag ve çek milli takımının forvetiydi bu adam hanginiz öyle bir futbolcuyu istemezdi.Ama Trabzonda herşey siyasettir bu siyaset Trabzonsporu bu hallere getirdi, alın şimdi hayrını görün.Millet harıl harıl takımı için çalışıyor Trabzon takımı yönetecekse müslüman adam yönetsin malum patili adam yönetsin diye düşünüyor böyle düşünenlerede ben insan diyemiyorum dilim varmıyor.İstanbul oldum olası nefret ettim ama şu an hiç etmiyorum çünkü adamlarda siyasetin s si yok, varsa yoksa takımları için uğraşıyorlar dünya kulübü oldular artık bizde sizin siyaset merakınız yüzünden 2. b kategorisi takımlarıyla rekabet ediyoruz ancak buyrun kına yakın.Bu takıma siyaseti asıl sokan asıl sizsiniz diyenler oluyor onlar şimdi stad projesi başlığında albayrağı savunma telaşındalar.albayrak stad ihalesinden voleyi vuracak bunlarda onun amaçlarına hizmet ediyorlar böyle devam edin siz.Durmak yok yola devam!

Umut Uzunoglu
14.01.2008, 12:12
Obi-Van arkadaşım herşeyi öyle güzel anlatmışsın ki seni canı yürekten kutluyorum.Albayrak defol yeter bu kadar çektirdiğin.

argentina
14.01.2008, 12:32
albayrak malum partiye olan yakınlığı ile işi götürüyor, Trabzon halkıda onun için bu kadar sabırlı ve hoşgörülü bu kişiye karşı.Herkes seviyor bu adamı oradaki herkesin paralı ve malum partili kişilere sempatisi var.Takım küme düşse yine bir kulp bulup albayrağı savunurlar bu işler böyle.Örneğini gördük ama farklı siyasi görüşten diye takımı 2. yapıp şampiyonlar ligine sokan başkanı kovmaktan beter ettiler vay efendim neden takım ligi 2. bitirdi diye linç kampanyası başlatıldı.Halbuki o sene cem papila denilen satılık düdük fenerin şampiyon olmasını istemişti.Neymiş tomas junu almış, düşünün yaşı genç, sparta prag ve çek milli takımının forvetiydi bu adam hanginiz öyle bir futbolcuyu istemezdi.Ama Trabzonda herşey siyasettir bu siyaset Trabzonsporu bu hallere getirdi, alın şimdi hayrını görün.Millet harıl harıl takımı için çalışıyor Trabzon takımı yönetecekse müslüman adam yönetsin malum patili adam yönetsin diye düşünüyor böyle düşünenlerede ben insan diyemiyorum dilim varmıyor.İstanbul oldum olası nefret ettim ama şu an hiç etmiyorum çünkü adamlarda siyasetin s si yok, varsa yoksa takımları için uğraşıyorlar dünya kulübü oldular artık bizde sizin siyaset merakınız yüzünden 2. b kategorisi takımlarıyla rekabet ediyoruz ancak buyrun kına yakın.Bu takıma siyaseti asıl sokan asıl sizsiniz diyenler oluyor onlar şimdi stad projesi başlığında albayrağı savunma telaşındalar.albayrak stad ihalesinden voleyi vuracak bunlarda onun amaçlarına hizmet ediyorlar böyle devam edin siz.Durmak yok yola devam!

Kardesim çok guzel anlatmısın SONUNA kadar katılıyorum sana,bu olay sadece TRABZONA HAS bir durum değil malesef Türkiyede'de bu boyle konu biraz siyaset olucak ama soyle demek istiyorum;bundan onceki hükümet zamnında ne camiler bomblanıyordu ne milyonlarca müslüman oluyordu ama her Cuma namazı çıkışında olaylar olmuyormuydu?hemde Kralı oluyordu
şimdi ne oluyor Camileri Bombalaynlarla İş birliği yapılıyor Müslümanlar Zulum Goruyor,sayın Başbakanımız Büyük ortadoğu projesinin eş başkanlığını resmen yapıyor ama ne hikmetse o Cuma namazında ortalığı yıkan yoktan yere yürüyüşler yapanların sesi çıkmıyor...
bu sadece TRABOZNSPORUN ve TRABZON HALKININ SORUNU DEĞİL MALESEF TÜRKİYENİN SORUNU :(
saygılarımla...

Obi-Van
14.01.2008, 15:00
Trabzonspor aslında bu ülkenin minyatür halidir.

EMRAH ERTEMOĞLU
14.01.2008, 15:27
arkadaŞlar Toplanim Protesto Veya İsyan Kampanyasi BaŞlatalim Ya Nİye BÖyle Duyarsiz Oluyoruz Burda KonuŞmakla Olmuyor Bu İŞler Nerde Bu Trabzonsporlular.....

susarsak Firtina Kizarsak Kiyamet Kopar Bee..

Onur
14.01.2008, 15:35
Yönetim hakkında çok şey söylenebilir. Hatta bu sitedeki herkes 1 cümle yazsa 5 bölümden oluşan kitap bile yazabiliriz.

Transfer başarısızlığını anlarım; tecrüben yoktur. Nasıl futbolcu alınır bilmezsin, paran olmaz.

Takımı ekonomik dar boğaza sokmanı anlarım; hak etmeyen futbolculara trilyonlar verirsin, para verip aldığın futbolcuları elinde tutamazsın, bedavaya giderler, gelir kapısı yapamazsın hep gider...

Evet yukardakileri bir Trabzonl yapabilir. İStmeden de olsa. Elinde olmadan. Tecrübesizlik, laf dinlememezlik, dik kafalılık ve hem ben bilirim düşüncesiyle...

Ama o kadar yöneticimiz var, başta başkan olmak üzere. Yahu şu 10 gündeki rezillik! kepazelik vs vs adınızı siz koyun, böyle bir ortamda bir açıklama yapmaz mı? Siz nasıl Trabzonlusunuz. (Trabzonsporlu değil Trabzonlu) Hiç mi gurur yok sizde? Siz nasıl adamlarsınız? Yazıklar olsun...