PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çay İkramı Yalanı!

Koray
23.12.2007, 16:50
Beklemek zorundaydılar
Artık maç bitmiş Fenerbahçeliler galibiyetin coşkusuyla evlerine yönelmişti... Ancak güvenlik tedbirleri sebebiyle Trabzonspor taraftarları bir süre daha statta kalacaktı. Hava şartlarının zorluğunu göz önünde bulunduran stat görevlileri, Bordo-Mavililer’e güzel bir jest yaptı. Açık tribündeki iki bin 250 Trabzonsporlu’ya çay ikram eden görevliler, statlarımızda daha sık görmek istediğimiz olaya imza attı.

sizin çayınızamı kaldık biz...madem çay dağıtıldı bizim niye haberimiz yok ?..

arkadaşlar sakın inanmayın asla böyle birşey olmadı !!!

Faik Yılmaz
23.12.2007, 16:53
gaztede okuduğumda açıkcası çok şaşırmıştım demek doğru değilmiş....

Berat
23.12.2007, 16:55
Maçtaydım, maçın hemen bitiminde Lig Radyoyu dinlemeye başladım ve tribündeki çay ikramından rqadyo aracılığıyla haberim oldu..Alt tribünden 3-5 kişiye dağıtmışlardır belki, hepsi o.. Amaçları kamuoyunun sempatisini kazanmak, bir de 34. haftaya yatırım yapıyor olabilirler..

ÖzGür Ayar
23.12.2007, 16:58
Çay yerine biber gazı !
F.Bahçeli yöneticilerin, "Trabzonsporlulara çay dağıttık" açıklamalarına Trabzon cephesi tepkili.

23 Aralık 2007 15:49
Fenerbahçeli yöneticilerin, "Trabzonspor taraftarlarına, 2500 adet çay dağıttık" açıklamalarına tepki gösteren Trabzonspor kanadı, kendilerine her hangi bir çay servisi yapılmadığını, aksine polis tarafından üzerlerine biber gazı sıkıldığını söyledi.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uğur Zihni, dün oynadıkları Fenerbahçe maçında taraftarlara 2500 adet çay dağıtılmasının imkansız olduğunu belirterek, "Benim oğlum da oradaki taraftarlar arasındaydı. Sadece 'çay vereceğiz' diye anons yaptılar. Oğlum ve arkadaşları kendilerine çay yerine, biber gazı sıkıldığını söylediler. O kadar çayı oradaki millete dağıtma imkanları da zaten yok" diye konuştu.

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Özal da, Fenerbahçe maçında Trabzonspor taraftarlarına çay servisi yapılmadığını belirterek, "Bizden kimse çay içmedi aksine üzerimize biber gazı sıktılar. Hep göze hoş gelmek için bu tür olayları gündeme getiriyorlar ancak biz çay filan görmedik" diye konuştu.

Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Sögüt ise, kendisinin maça gidemediğini ancak 1000 kişiyi bulan grubunun maçı takip ettiğini belirterek, "Bizim 1000 kişilik grubumuzdan kimse çay içmedi. Bu tür yalanları uydurmasınlar" dedi.

Faik Yılmaz
23.12.2007, 17:00
hiç kimsenin haberi olmadığı bir çay ikramı....

ya belki Sayın Albayrak a bir çay vermişlerdir ev sahibi hesabı

OYılmaz
23.12.2007, 17:04
Çay İkramı Yapıldımı Yapılmadımı bunu tartışacağız sanırım ! Yorum yok bundan daha değerli tartışılacak konular var...

Koray
23.12.2007, 17:04
alttan haberim yok ama üst bölümde kesinlikle böyle bişe olmadı...

61OKTAY
23.12.2007, 17:06
ne Iceni Gordum Nede Ictim
kocabi Yalan

pReN@_61
23.12.2007, 17:14
yalan haber....

Murat'
23.12.2007, 17:37
fenerliler acayip uyanık hep centilmen numarasına yatmak istiyorlar.

Mehmet Fırat
23.12.2007, 17:38

Bülent Uygun ve Sivasspor'un nereden ilham aldığı belli oldu.

Koray
23.12.2007, 17:39

hyr Trabzondaki maça yatırım yapıyolar ama YEMEZLER azize YEMEZLER...

İsmail Çavuşoğlu
23.12.2007, 17:41
ben maçta değildim görmedim trübünde olan arkadaşlarda böyle bişey olmadı diyorlar ben haliyle trübündeki arkadaşlarıma inanırım.
nasıl bu kadar yalanı söylüyorlar aklım almıyor ya bu ne edepsizliktir böyle...

Jackdaniels
23.12.2007, 17:58
34. haftada bizde gerekli ikramları yapacaz merak etmesinler yok öyle yalakalık.....

S.DEMİRCİ
23.12.2007, 18:12
bunların herşeyi yalan zaten.......

Emre B.
23.12.2007, 18:29
Bu kadar da yalan söylenmezki.

Fatih Efe
23.12.2007, 18:40
yalançının....

Nytre
23.12.2007, 18:59
3-5 kişi içmiş olabilir tesadüfen.

laf kalabalığı bunlar. biz ne olduğunu biliyoruz. bizim bildğimiz kendimize yeter. başkaları kendilerini kandırabilirler.

LazAnisT
23.12.2007, 19:15
Belliki adamlar biryerlere yatırım yapıyor.Bunu yayınlayan basın kuruluşlarıylada ilgilenmek lazım.Hepsi birilerinin uşağı olmuş.Tiksinmemek elde değil.

kalisli61
23.12.2007, 19:17
kulllıyen yalan bunların dogru bır habrını daha görmedıkkı ztn

buyukkaptan
23.12.2007, 19:37
çayı bırakın taaftarlar sitelerinde hamsi sezonu bitmiştir diye sayfa yapmış bizde onlara keklik sezonu açıldığını gösterecez inşallah 2.devre

hüseyin1975
23.12.2007, 19:47
çayı bırakın taaftarlar sitelerinde hamsi sezonu bitmiştir diye sayfa yapmış bizde onlara keklik sezonu açıldığını gösterecez inşallah 2.devre

Gördüm ve cok kizdim.

Yanlis degilsem zaten o Sayfanin sahibi Ali Senin oglu.

Babasi neydiki Oglu ne olsun?
EZIKLER!!

Ulan 34. Hafta son Macinizda Sampiyonluga oynarsaniz size Hamsi Sezonunu gösterecegiz.

Bizde o zaman Kus Sezonu kötü bitti diye Baslik acariz.

hüseyin1975
23.12.2007, 19:47
Sizin cayiniz size kalsin

Mehmet Fırat
23.12.2007, 19:52
Biz de onlara soğuk su ikram ederiz 34. haftada. Hezimet üzerine iyi gider.

pReN@_61
23.12.2007, 19:55
34.haftayı bekle febe bekle de gör neyin ikram edileceğini...

Remzi
23.12.2007, 19:57
Kolpa Fenerin Kolpa taraftarları Ve Kolpa yöneticileri işte daha ne beklersin:)Alayı yalan bunların.

Enes Berfin
23.12.2007, 20:00
Sizin cayinizada sizede... ezikler.

Gürkan
23.12.2007, 20:29
fener Trabzonspor taraftarına çay servisi yapacak. inanasım gelmemişti. yanılmamışım.

FcTRABZONSPOR
23.12.2007, 20:29
Onlar çay verse bile içine zehir atar ezikler...Hem çay vermişler hemde HİÇ hakaret etmemiş ezikler...Yalancıyı ........ ya!!!!

sedatturan
23.12.2007, 20:34
yalaka basın yalaka febe... yalaka azize...

Turgut Altun
23.12.2007, 21:08
Biber gazı dışında hçbirşey görmedim bende. Maç biter bitmez üstteki ısıtıcıları da söndürdüler. Tam çıkmak üzereyken bir polisin yaka paça sürüklediği bir Trabzonspor taraftarı için diğer polislere siz dokunmayın sadece ben döveceğim diye haykırdığını hatırlıyorum. Bir orta yaş birde genç taraftarın polisle girdiği ikili diyalogtan sonra sinirlenen polislerin sağa sola yumruk tekme job savurduğunu hatırlıyorum ama çaylarla ilgili hiçbirşey hatırlamıyorum.

Öztürk Adem
23.12.2007, 22:41
ula ne kadar kotu durumlara kaldık olsa ne olur olmasa da sorun olmamaması lazım zaten fenerlı den de bu kadar da ıyılık beklemek pek de dogru degıl sanmıorum bu kadar da ayrıntıya takılmamak lazım

Turgut Altun
23.12.2007, 22:57
Türkiyenin 2 büyük! spor gazetesi bu yalan haberi yayınlıyorsa bu olay büyütülür. Birilerine hoş görünmek adına ne kadar küçülebildiklerini gösteren bu olay ne kadar büyütülse azdır. Biz neden bize çay vermediler diye isyan etmiyoruz. Neden bu kadar taraflılar, niye bu kadar birilerinin adamı/kalemi olmakta israr ediyorlar diye isyan ediyoruz.

Fatih BALTA
24.12.2007, 01:55
Ya bir yalan bukadar büyültülebilirin örneğidir bu.Delinin biri ortaya bi yalan atmış bizim medyada balıklama atlamış.
Dün tüm gazetelerde ve internethaber sitelerinde vardı bu yalan haber.Maça gidenler biber gazından başka bişey yemedik içmedik diyorlar halbuki.Kaldıki 2500 kişiye ne ara çay dağıtılabilinirki.Okadar çayı nerede demliyecekler hem.Yoksa kadıköyde devasa çay kazanlarımı var.

Hüdai Pervaneli
24.12.2007, 02:00
ya nekard palavraci bu medyaya insani bezdiriyo canindan

28TS61
24.12.2007, 03:14
cayin yaninada biskrem vermislermi acaba, tövbe tövbe ya

safakterzi
24.12.2007, 03:26
Arkadaş ne palavracı bu basın ya!..Ben de maçtaydım.. Birber gazından astım krizine girdim resmen...Çay may da görmedim...

Can52
24.12.2007, 03:59
Cay ikrami olayinin yalan oldugunu sanmiyorum, ama bunun aninda lojistik olarak yürürlüge gecmesi baya zordur...
Sonucta 2.500 kisiye ,ve masalarida yok ve ek elemanda yok , ve güvenlikte önemli, nasil olacagini bende düsünüyorum....

2.500 kisiye o anda ö sey düsünülse bile yapilmasi cok güc bir seydir.
Bir 500 kisilik dügünü düsünün, ve burda herkes masada, ve organize hersey ve burda bile yemeklerin ve iceceklerin kac dakika sürdügü belli...

Ben olayi baska bakis acisindan bakamk istiyorum...
Caylar belki 2.500 kisiye ulasmamis olabilir , ama bir iyi niyet olamazmi?
100 - 200 tane cay olsa bile....
Bir yerde artik bir orta yön bulmak cokmu zor?
Her yerde bir deplesman ziyareti düsmanlikmi olacak?
Nereye kadar?
Biz böyleyiz, siz öylesiniz olayi biraz cocukca degilmi?

Ve en önemli nokta sudur, iyi niyet.........

Artik bu kafamiza yerlessin....

500-800 Fenerli Trabzona gelsin ve 2 gün kalsin ve herkes Trabzonun güzelligini asilasin.......

Büyüklük artik , rakip taraftara tas atmakla bitmiyor...

Kimse hayatta ilk defa maglup olmadi, ve maglup olmak seresfin ve namusun sonu olmadigini ögrensin....

Tekrar anlatmaya calisiyorum, Futbol büyük bir pasta olmakla beraber herkesin dost olmasi gercekten cok önemli...

Ne fenerlinin , ne besiktaslinin , ne sivaslinin , ne galatasarayin Trabzona geldigi anda Trabzonun namusu yerle bir olmayacaktir...

Bir baslangictir bu cay olayi, iyimi oldu kötümü oldumu, oda ayri bir organizedir...

Bir kerede bir yerden bir baris yapilsin yahu...

Böyle bir sey yapilmadigi takdirde , nasil PKK veya baska bir düsmanlara tek bir güc oluruzki???

Futbolun elbette Futboldan daha fazla unsurlari vardir, ama el oglu milyonlarca euoroyu götürdügü bir ortamda neden kendi dalimizi kesiyoruz?
Almanya su anda TV gelirlerini yilda 500 milyon euroya pazarliyor, kupa haric.
Ingiltere 1.5 Milyar euro civarinda.
Real Madrid ve Barca nin yillik TV geliri 100 miylon civarinda...

Bu rakamlar bizim TSL liginin toplam gelirin üstünde...

Ama bir yerden baslayalim artik, polemike hic zamanimiz ve tahamülümüz yok...

Neyin derdindeyiz?
Biri aydadi ödemedigi icin icislerini ariyor ve olay 40 YTL icin...
....Ve genel kurul erteleniyor , düsnübeliyormusunuz???Bunun ne yönetimle , ne TFF ile, ne hakemlerle , ne Takimla, nede hükümet ile hic alaksi yok...

Bu olay insanimizla alakali............Bitsin artik polemikler....

Futbol ile ugrasalim ve reytingi artiralim.....

Onu anlamis degilim

OFLU
24.12.2007, 06:18
Olsun onlarin bize vermedigi cayi 34. haftada biz verriz bizde caydan bol ne var?

Ünyeli Murat
24.12.2007, 09:36
çayı içsen ne olur içmesen ne olur...buraya bunu başlık diye açmışsınız....kadroda gökdeniz ve yattara dışında yıldız yok...kadıköydeki stadın maraton tribünü bir maçlık bilet fiyatı 300 ytl , A.Aker de sezonluk maraton kombinesi 200 ytl...sorun bir çayamı kaldı....varsayalım 2,500 kişi çaylarını içti ne olacak?aldığımız mağlubiyetin acısınımı hafifletecek,fenerden 3 puanmı silinecek?geçin bunları asıl meselelerimizi konuşalım....

Burhan61
24.12.2007, 09:54
çayı içsen ne olur içmesen ne olur...buraya bunu başlık diye açmışsınız....kadroda gökdeniz ve yattara dışında yıldız yok...kadıköydeki stadın maraton tribünü bir maçlık bilet fiyatı 300 ytl , A.Aker de sezonluk maraton kombinesi 200 ytl...sorun bir çayamı kaldı....varsayalım 2,500 kişi çaylarını içti ne olacak?aldığımız mağlubiyetin acısınımı hafifletecek,fenerden 3 puanmı silinecek?geçin bunları asıl meselelerimizi konuşalım....

yazdıklarınızla konunun hiç bir ilgisi yok maalesef. bize çay ikram edilsin diye bir beklentimiz olmadı. çay ikram edilse sorunlarımız da çözülmeyecek elbette. ancak göz göre göre yalan söyleniyor işte. ikinci maçta herhangi bir tatsızlık durumunda ''biz onlara çay ikram etmiştik onların bize yaptıklarına bakın'' türünden masallar anlatacaklardır emin olun.

Ayşe Aygün
24.12.2007, 09:55
Sorun çay içip içmemek değil.Sorun milyonlarca insanın yüzüne bakabaka biz misafir perver davrandık çay bile ikram ettik demeleri ve Avni akardeki en ufak olayda biz çay ikram ettik onların davranışlarına bak demeleri. Acaba centilmenlik ödülü beklentilerimi var onu bilmiyorum ama yalan yalandır küçüğü büyü olmaz. Tv karşısında izleyenlere hoş görünmek için sölendi bence.

Zafer BİLGİN
24.12.2007, 10:27
arkadaşlar yazacaklarımın konuyla alakası yok ama başlık açacak kadarda vaktim yok.

takiyye yapmak gibi olmasın ama 2 ay kadar önce umreye gittim.orada kendi kendime bir karar aldım.

ağzımı hangi şart ve hangi ortam olursa olsun kötü sözlere kapatacağım.

ta ki fenerbahçe maçındaki polislerin davranışlarına kadar.şehri teröristlerin basıp her türlü eylemi yaparken ortalarda gözükmeyen polis,kapkaççıların cirit attığı yerlerde ortalarda gözükmeyen polis,tinercilerin milleti kestiği olaylarda ortalarda gözükmeyen polis aniden ortaya çıktı.

vede ortada emin olun hiç bir şey yokken.bu yazımı okuyanlar yapmışlardı rbir şeyde dayak yemişlerdir diyecek belkide.ama ne demek istediğimi maça gelenler bilir.hele salıpazarı tarafına dönen grupta bir abi kardeşin dayak yemesi benim için son noktaydı artık.

polise direnen kimse olmayınca o günahsız suçsuz çocuğa daha çok vuruyorlardı. ne zamanki benimle beraber 1 2 kişi ne yapıyonuz kardeşim edebiyatı yaptı o zaman çocuğu bıraktışlar.

o kadar doluyumki anlatamam.polise ve devklete saygısı en üst düzeyde olan bir şehrin insanlarının teröriste dahi reva görülmeyen bu davranış şekline maruz kalmasını kabullenemiyorum.onun için o maç sırasında orada görevli olan

........................

VEDE CELALETTİN CERRAH EFENDİ;SAKIN TELEVİZYONLARA ÇIKIPTA BABACAN POLİS ŞEFİ AYAKLARINI OYNAMA. ORADA SEBEPSİZ DAYAK YİYENLERDEN BİRİNİN AHI TUTAR VE BİR GÜN ALLAH SENİNDE BELANI VERİR

FANATIK61
24.12.2007, 10:42
Lig TV - Emniyet tartışması
Lig TV Genel Müdürü ve spor yorumcusu Şansal Büyüka, önceki gün oynanan F.Bahçe-Trabzonspor maçında yaşanan gerginliği canlı yayında ekrana taşıdı. Söz konusu maçta kameralarının kırıldığını, kameramanlarının dövüldüğünü ve ağızlarına da polislerce biber gazı sıkıldığını iddia eden Büyüka'ya cevap İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'tan geldi.

Telefonla canlı yayına bağlanan Cerrah, polislerin Büyüka'dan davacı olduğunu, mahkemenin de polisleri haklı bulduğunu söyledi. Cerrah, Büyüka'nın karakolda görevlileri tehdit ettiğini ve konunun yargıya taşındığını vurguladı. Daha sonra Büyüka da kırılan kamerayı ekranda gösterip, olayın yargıya intikal ettiğini, daha fazla konuşmayacağını belirterek konuyu kapattı.

Burçak
24.12.2007, 10:53
bu haberi duyduğumda zaten hiç inanmamıştım bile. sadece 2. yarıda Trabzondaki maç için yalakalık yapmak için belki kapıya yakın 10 - 15 kişiye çay uzatmışlardır diye düşündüm. bi kaç karede foto alabilmişlerse amaçlarına ulaşmışlardır. ve ulaştılarda. her yerde 2500 Trabzonspor taraftarına çay ikram edildi yazıyor. siz ne sahtekar ne düzenbaz adamlarsınız bee.
sizin orda çay deniyor belki ama bizim burda ikram ettiğiniz şeye biber gazı deniyor. tribündeki arkadaşlarımız söyledi. öyle çayı almayalım. hiç yalakalık yapmayın Trabzonda duble çay içersiniz..

Tolga_61
24.12.2007, 11:36
Hürriyetin dünkü yayınından sonra bugünkü sayısında da aynı haberi tekrar olarak yayınlamışlar. Bu ... istanbul medyasının...............................

61OKTAY
24.12.2007, 12:22
bugünkü ntv de yayınlanan doksan dakıka proğramına mail attıp bilgilendirelim
hıncal kesın soyler yalan olduğunu

buyukkaptan
24.12.2007, 12:26
hava soğuktu diye çay vereceklerdi o bile ylaan çıktı ama biz söz verdik mi yaparız fb maçı son maç havalar sıcak zamana raslıyor o zaman da biz kaçırdıkları şampioynluğun üzerine soğuk su ikram edecez ne de güzel gider dimi

Misina
24.12.2007, 14:15
Palavraci Düzenbazlar

oflubektas
24.12.2007, 14:54
bugünkü ntv de yayınlanan doksan dakıka proğramına mail attıp bilgilendirelim
hıncal kesın soyler yalan olduğunu

Hıncala bazı taraftarlarımızın koltukları kırdığımızı söyleseydiniz hem televizyonda bas bas bağırır,hem de gazetesinde 9 sütuna manşet yaptırırdı. Trabzonspor taraftarının hakkını savunmak ona mı kalmış?

Bahattin Aydın
24.12.2007, 14:56
bende çay dağıtıldı diye okuduğumda çok şaşırmıştım...ama işte buda medya ve fbnin ortak bi oyunu...trabzondaki maça zemin hazırlamaya çalışıyorlarsada çalışsınlar trabzona girebilene bilet bedava :D

h@msi61
24.12.2007, 16:28
buyuk yalan. staddayd1m cay filan gormedim. zaten seyirci mactan sonra cildirmisti, cay ikrami filan olsa ikram edeni doverlerdi sanirim...

Mehmet Öztürk
24.12.2007, 16:36
Çay ikramından haberim yok, ama bende stat'daydım ve bazı arkadaşlarımızın TRABZONSPOR'luluğundan şüphe ediyorum!
Altunizade'deki taraftar buluşmasına bende gittim!
Özel olarak Almanya'dan bu maça geldim!
Oraya vardığımda şok oldum!
Buluşma yerinin arkası mazarlık, karşısı cami ve üstelik cenaze namazı kılınıyor!
15 - 16 yaşında gençlerin ellerinde Bira (Bayramın 3.günü)!
Küfürler!
Polise saygısızlık!
Polis bizi kovaladı, şok oldum!
Durdurdu biber gazı sıktı-utandım!
Stat'da oturak kırılıp yakıldı!
Hiçbir taraftarın oturakları kırmaya hakkı yok!
Parası kulübün kasasından çıkıyor!
Nuri Albayrak'ın cebinden çıksa ben hepsini tek başıma kırardım!
Koltuk kırılırken birinin yüzüne fırladı ve dudağı patladı!
Ve takımı desteklemek rakibe küfürle olmaz!
Takımın lehine şarkılar söyleyerek olur!

Mehmet Öztürk
24.12.2007, 16:38
GURBETÇİ GÖZÜYLE......
-Lütfen okuyun-

Sevgili TAKA okurları, hepinizin mübarek kurban bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Bayramın üçünçü gününde Trabzonspor Turkcell Süper Ligi'nin 17.haftasında Fenerbahçe deplasmanına gitti, bende maçı bu kez Almanya'daTV'den değil, stat'dan izleme imkanı buldum.
Fenerbahçe maçından en az bir puan çıkarabileceğimize inanıyordum, maçın geneline bakınca ''kesinlikle en az bir puan alabilirdik'' diyorum.
Tabiki Hüseyin'in geri pası, Ahmet'in çıkıp çıkmama teretdütü, Deivid'în golündeki bakışı, son vuruşlardaki beceriksizlik olmasaydı belkide üç puan alabilirdik.
Şükrü Saraçoğlu Stadında iki gol bulabiliyorsan en az bir puan alma mecburiyetindesin, birde adın TRABZONSPOR ise.......
Ama maç üzerinde fazla yorum yapmayacağım bu kez, ''muhteşem taraftarımız'' hakkında yorum yapacağım.
Ben Almanya'dan eniştem ile birlikte özel olarak bu maç için Türkiye'ye geldik.
Sabah bayram namazı, ardından kurban kesimi ve akşam uçakla ver elini İstanbul! Çok umutluydum.
Ancak İstanbul'a varınca Cuma günü İstanbul'da ikamet eden akrabalarımızı ziyaret ettik ve herke aynı şeyleri söyledi ''boşuna geldiniz o kadar yolu''
Belki biraz saçmadır, ama ben olaya farklı bakıyorum, çünkü bence taraftarlar nerde olurlarsa olsun pozitif düşünüyorlarsa bu takıma yansır, dediğim gibi saçma gelebilir size!
Neyse maç günü geldi ve ben atladım Kartal'dan dolmuşa, istikamet Altunizade Capitol önü, çünkü orada bordo-mavili renklere gönül verenler buluşacağını bordomavi.net taraftar sitesinden öğrenmiştim! Ne güzel olacaktı, yol boyunca horon, kolbastı, şarkılar. Ama buluşma yerine vardığımda şok oldum, çünkü bayramın üçünçü günüydü ve buluşma yerinin arkası mezarlık ve karşısında o anda cenaze namazı kılınan cami vardı ve bizimkilerin(coğu 15-22 yaş arası) ellerinde biralar! Yaklaşık 500 kişi toplanmıştı orada, biraz sonra çevik kuvvet polisi geldi ve slogan atarak bir arada yürümek yasak dedi, gençlerin liderleri ''tamam, söz'' dediler. Yürümeye başladık ve beş dakika sürmeden yine herkes bir arada yürüyordu ve slogan atıyordu, fakat sloganlar Trabzonspor lehine birşey değildi, sadece küfür ediliyordu. 500 metre yürüdükten sonra birden herkes koşmaya başladı, ne olduğunu anlayamadım bende koşuyordum birden durdu herkes, koşmayın dendi. Çevik kuvvet geldi ve burada utançımdan yerin dibine girdim, hayatım boyunca unutamıyacağım olaylara şahit oldum, kendimi terörist gibi hissettim!
Polis bizi duvarın önüne dizdi ve bağırmaya başladı ''demedim'mi slogan ve birlikte yürümek yasak'' diyordu, sonra polislere maskelerini takmalarını emretti!!!!
Ben halen daha şoktayım, bağrışmalar başladı, kameraya çekmek isteyenler oldu, gazı sıktılar bize! Kaşkollarımızı sardık yüzümüze, çoçuklar vardı aramızda, ağlayanlar oldu! ''ne biçim Trabzon'lusunuz!'', ''sizin yaptığınızı teröristler yapmıyor'', ''sizin yüzünüzden bayram izinimizden olduk'' diyordu polisler!
''Yere çökün'' dediler bu kez ve bir posta gaz daha sıktılarbize!!! Ardından üçer üçer gidin dediler, küfürler ettiler bize!
Utançımdan çok kötü oldum!
Stada gittim, maça iki saat vardı, Almanya'dan maça gelen Fenerbahçe'li bir arkadaşımla buluşup sohbet ettik ve maç saatinde ayrıldık, çünkü ben Trabzonspor taraftarına ayrılan bölüme geçtim. Geçmez olaydım!
Şarkılar söyleryerek takımımızı destekleyeceğimize yanlızca küfür vardı!!
İstiklal marşı okunurken ise bizim sözde ''taraftar''lar ''Albayrak istifa'' diye bağırıyordu, böyle anormallik olamaz! Bende istiyorum bu yönetimden kurtulmayı, ama istklal marşı!
Maç oynanırken, her yediğimiz ve attığımız golden sonra sağda, solda, yukarıda, aşağıda koltuklar kırılıyordu, belli bir bölüm olarak bu kişileri uyarmaya çalışsak bile nafile! Maç bitti ve koltuk kırma sevdası bu kez dahada bir alevlendi!
Resmen koltuk kırma yarışı başladı! Kırılan koltuklar bu kez yakılıyorduda! Kırılan koltukların biri ise eniştemin dudağımı patlattı, koltuğu kırıp eniştemin dudağından kan gelmesine sebep olan 15-16 yaşlarındaki ''Polat Alemdar'' ise hiç oralı bile olmuyordu, birkaç kişi üzerine saldırdı, özür diledimya diyordu, ''ne biçim trabzonlusun'' diyenler vardı, ama bizim mafya babamız artist ya, nüfus cüzdanını çıkarttı ve gösteriyor ve bağırıyor!!
Bu kez patladım, bağırmaya başladım ''koltuk kırıyorsun , parası Trabzonspor'un kasasından çıkıyor, senin düşündüğün gibi Fenerbahçe'den veya Nuri Albayrak'ın cebinden çıkmıyor, üstelik adamın dudağı patladı ve özür dilemesini bilmiyorsun, birde haklıymışsın gibi bağırıyorsun'' dedim, mal gibi baktı sadece! ''Yaşıtım olsan seni pataklardım'' dediğimde ise sadece gülümsedi! Tabiki öteki taraflarda yakıp, yıkanlar vardı, bunu engellemeye çalışanlarda vardı! Kime ''neden kırıyorsun'' diye sorduysam ''sinirden'' diyorlar.
Bunlara gülermisin ağlarmısın!! Onlar yakıyor, biz söndürüyorduk!
Ama bu kişilerin kendilerini Trabzonspor taraftarı olarak tanıtması utanç vericidir!
Bunlar içinmi stat yapılacak, futbolcu alınacak, şampiyon olunacak! Hiç gerek yok! Biz bu gidişle büyüyelim derken, ancak küçülürüz!!
Stadan çıkarken dönüp arkamı baktığımda, kırık koltukları görünce yine çok utandım!!
Sonuçta Almanya'dan maça geldik ve yarın gece dönüyoruz, elde var patlamış dudak ve hayal kırıklığı!

mehmetoeztuerk@hotmail.com

IMG_5561.JPG

IMG_5562.JPG

IMG_5563.JPG

IMG_5564.JPG

IMG_5565.JPG

Mehmet Öztürk
24.12.2007, 16:41
TAKA gazetesinde yorum yazıyorum ve yukarıdaki yazıyı Fener maçı ile ilgili yazdım!

bosver.sene
24.12.2007, 16:54
Bizde oradaydıkta 1 bardak bile icmek nasip olmadı :) yalancı fener! Sahtekar medya

kurtefe
24.12.2007, 17:05
GURBETÇİ GÖZÜYLE......
-Lütfen okuyun-

Sevgili TAKA okurları, hepinizin mübarek kurban bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Bayramın üçünçü gününde Trabzonspor Turkcell Süper Ligi'nin 17.haftasında Fenerbahçe deplasmanına gitti, bende maçı bu kez Almanya'daTV'den değil, stat'dan izleme imkanı buldum.
Fenerbahçe maçından en az bir puan çıkarabileceğimize inanıyordum, maçın geneline bakınca ''kesinlikle en az bir puan alabilirdik'' diyorum.
Tabiki Hüseyin'in geri pası, Ahmet'in çıkıp çıkmama teretdütü, Deivid'în golündeki bakışı, son vuruşlardaki beceriksizlik olmasaydı belkide üç puan alabilirdik.
Şükrü Saraçoğlu Stadında iki gol bulabiliyorsan en az bir puan alma mecburiyetindesin, birde adın TRABZONSPOR ise.......
Ama maç üzerinde fazla yorum yapmayacağım bu kez, ''muhteşem taraftarımız'' hakkında yorum yapacağım.
Sabah bayram namazı, ardından kurban kesimi ve akşam uçakla ver elini İstanbul! Çok umutluydum.
Ancak İstanbul'a varınca Cuma günü İstanbul'da ikamet eden akrabalarımızı ziyaret ettik ve herke aynı şeyleri söyledi ''boşuna geldiniz o kadar yolu''
Belki biraz saçmadır, ama ben olaya farklı bakıyorum, çünkü bence taraftarlar nerde olurlarsa olsun pozitif düşünüyorlarsa bu takıma yansır, dediğim gibi saçma gelebilir size!
Neyse maç günü geldi ve ben atladım Kartal'dan dolmuşa, istikamet Altunizade Capitol önü, çünkü orada bordo-mavili renklere gönül verenler buluşacağını bordomavi.net taraftar sitesinden öğrenmiştim! Ne güzel olacaktı, yol boyunca horon, kolbastı, şarkılar. Ama buluşma yerine vardığımda şok oldum, çünkü bayramın üçünçü günüydü ve buluşma yerinin arkası mezarlık ve karşısında o anda cenaze namazı kılınan cami vardı ve bizimkilerin(coğu 15-22 yaş arası) ellerinde biralar! Yaklaşık 500 kişi toplanmıştı orada, biraz sonra çevik kuvvet polisi geldi ve slogan atarak bir arada yürümek yasak dedi, gençlerin liderleri ''tamam, söz'' dediler. Yürümeye başladık ve beş dakika sürmeden yine herkes bir arada yürüyordu ve slogan atıyordu, fakat sloganlar Trabzonspor lehine birşey değildi, sadece küfür ediliyordu. 500 metre yürüdükten sonra birden herkes koşmaya başladı, ne olduğunu anlayamadım bende koşuyordum birden durdu herkes, koşmayın dendi. Çevik kuvvet geldi ve burada utançımdan yerin dibine girdim, hayatım boyunca unutamıyacağım olaylara şahit oldum, kendimi terörist gibi hissettim!
Polis bizi duvarın önüne dizdi ve bağırmaya başladı ''demedim'mi slogan ve birlikte yürümek yasak'' diyordu, sonra polislere maskelerini takmalarını emretti!!!!
Ben halen daha şoktayım, bağrışmalar başladı, kameraya çekmek isteyenler oldu, gazı sıktılar bize! Kaşkollarımızı sardık yüzümüze, çoçuklar vardı aramızda, ağlayanlar oldu! ''ne biçim Trabzon'lusunuz!'', ''sizin yaptığınızı teröristler yapmıyor'', ''sizin yüzünüzden bayram izinimizden olduk'' diyordu polisler!
''Yere çökün'' dediler bu kez ve bir posta gaz daha sıktılarbize!!! Ardından üçer üçer gidin dediler, küfürler ettiler bize!
Stada gittim, maça iki saat vardı, Almanya'dan maça gelen Fenerbahçe'li bir arkadaşımla buluşup sohbet ettik ve maç saatinde ayrıldık, çünkü ben Trabzonspor taraftarına ayrılan bölüme geçtim. Geçmez olaydım!
İstiklal marşı okunurken ise bizim sözde ''taraftar''lar ''Albayrak istifa'' diye bağırıyordu, böyle anormallik olamaz! Bende istiyorum bu yönetimden kurtulmayı, ama istklal marşı!
Maç oynanırken, her yediğimiz ve attığımız golden sonra sağda, solda, yukarıda, aşağıda koltuklar kırılıyordu, belli bir bölüm olarak bu kişileri uyarmaya çalışsak bile nafile! Maç bitti ve koltuk kırma sevdası bu kez dahada bir alevlendi!
Resmen koltuk kırma yarışı başladı! Kırılan koltuklar bu kez yakılıyorduda! Kırılan koltukların biri ise eniştemin dudağımı patlattı, koltuğu kırıp eniştemin dudağından kan gelmesine sebep olan 15-16 yaşlarındaki ''Polat Alemdar'' ise hiç oralı bile olmuyordu, birkaç kişi üzerine saldırdı, özür diledimya diyordu, ''ne biçim trabzonlusun'' diyenler vardı, ama bizim mafya babamız artist ya, nüfus cüzdanını çıkarttı ve gösteriyor ve bağırıyor!!
Bu kez patladım, bağırmaya başladım ''koltuk kırıyorsun , parası Trabzonspor'un kasasından çıkıyor, senin düşündüğün gibi Fenerbahçe'den veya Nuri Albayrak'ın cebinden çıkmıyor, üstelik adamın dudağı patladı ve özür dilemesini bilmiyorsun, birde haklıymışsın gibi bağırıyorsun'' dedim, mal gibi baktı sadece! ''Yaşıtım olsan seni pataklardım'' dediğimde ise sadece gülümsedi! Tabiki öteki taraflarda yakıp, yıkanlar vardı, bunu engellemeye çalışanlarda vardı! Kime ''neden kırıyorsun'' diye sorduysam ''sinirden'' diyorlar.
Ama bu kişilerin kendilerini Trabzonspor taraftarı olarak tanıtması utanç vericidir!
Bunlar içinmi stat yapılacak, futbolcu alınacak, şampiyon olunacak! Hiç gerek yok! Biz bu gidişle büyüyelim derken, ancak küçülürüz!!
Stadan çıkarken dönüp arkamı baktığımda, kırık koltukları görünce yine çok utandım!!
Sonuçta Almanya'dan maça geldik ve yarın gece dönüyoruz, elde var patlamış dudak ve hayal kırıklığı!

IMG_5561.JPG

IMG_5562.JPG

IMG_5563.JPG

IMG_5564.JPG

IMG_5565.JPG

baştan sona yalan herhalde başka maça gitmişsin arkadaş yada UYUDUN RÜYA GÖRDÜN

sadece çirkin bir pankart dışında kötü bir olay görmedim oda bir hanzo tarafından yazılmış hamsi sezonu kapandı yazısıydı

bosver.sene
24.12.2007, 17:10

sadece çirkin bir pankart dışında kötü bir olay görmedim oda bir hanzo tarafından yazılmış hamsi sezonu kapandı yazısıydı

Fenerbahçe tribününden küfür edenleri , maraton tribunleri susturdu. Yani taraftarlar arasında herhangi bir kötü olay yasanmadı. Tesekkürler!

Badaloğlu
24.12.2007, 17:35
23 Aralık 2007 15:49

Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Sögüt ise, kendisinin maça gidemediğini ancak 1000 kişiyi bulan grubunun maçı takip ettiğini belirterek, "Bizim 1000 kişilik grubumuzdan kimse çay içmedi. Bu tür yalanları uydurmasınlar" dedi.

Adem Söğüt maça gidememiş ama; 1.000 kişilik grubunu İstanbul'a göndermiş! Helal olsun valla...

Muhammed KOÇ
24.12.2007, 17:37
febenin herşeyi gösteriş..o da yalanmış zaten. son haftaya yatırım yapıyorlar ama boşuna...

karatasof
24.12.2007, 18:47
İşte olanda bu zaten.Çağımızın terör aygıtı enformasyon.Ve buna hizmet edenler.Akşam maç sonrası sahtekarlar topluluğu febe'nin Mosturoğlu isimli tescilli yalancısı böyle bir Çay İkramı yalanını attı.Bizim bazı humanizma düşkünü arkadaşlarda yedi.Biz ne febe nede yönetiminin TS'un hayrına birşey yapmayacağını söyledik,centilmenlikten nasıbi olmamakla itham edildik.Kardeşi adamlar bizi sevmez,günahını vermez siz hangi çaydan bahsediyorsunuz.İşte hakikat ancak bugün bütün basın organlarında bu düzmece haber ve febe yönetimine teşekkür yalakalıkları almış başını gidiyor.Şimdi işin yoksa adamlara evinde hem puan ver hemde kebap ismarla.Bu herif_i naşerifler ligin son maçı bizim yönetime bakalım ne ismarlatırlar.

Egemen
24.12.2007, 18:55
Adem Söğüt maça gidememiş ama; 1.000 kişilik grubunu İstanbul'a göndermiş! Helal olsun valla...

maşşallahı var Ahmet abi öyle deme :D

mehmetaltay
24.12.2007, 19:03
Bende Maçtaydım alt taraftaydım bizede çay filan gelmedi sadece biber gazı sıkıldıgını hatırlıyorum o kadar :D

gugula
24.12.2007, 19:30
çay sakızı var 1-2 kişiye vermiş olmasınlar ondan yanlışlıkla :D:D:D

Emre B.
24.12.2007, 19:49
Bende oraya takıldım.Çılgınlardan gelen vardı, Gurbetçi Gençlerden de vardı, BMN atkısı olanları da gördüm.Ama bu 1000 kişiyi göremedim.:confused:

Çetin
24.12.2007, 20:07

benim amcam var onun koyunları falan oluyor. geçen bize geldi sordum ona koyunar nerde diye. 500 tanesini yaylaya yolladım dedi.

:) yahu sen 1000 taraftarı bırak 10(on) tane maça bilet alıp giren taraftar arakdaşın var mı senin?

Mustafa Önal
24.12.2007, 20:12
Çay ikramından haberim yok, ama bende stat'daydım ve bazı arkadaşlarımızın TRABZONSPOR'luluğundan şüphe ediyorum!
Altunizade'deki taraftar buluşmasına bende gittim!
Özel olarak Almanya'dan bu maça geldim!
Oraya vardığımda şok oldum!
Buluşma yerinin arkası mazarlık, karşısı cami ve üstelik cenaze namazı kılınıyor!
Küfürler!
Polise saygısızlık!
Polis bizi kovaladı, şok oldum!
Durdurdu biber gazı sıktı-utandım!
Stat'da oturak kırılıp yakıldı!
Hiçbir taraftarın oturakları kırmaya hakkı yok!
Parası kulübün kasasından çıkıyor!
Nuri Albayrak'ın cebinden çıksa ben hepsini tek başıma kırardım!
Koltuk kırılırken birinin yüzüne fırladı ve dudağı patladı!
Ve takımı desteklemek rakibe küfürle olmaz!
Takımın lehine şarkılar söyleyerek olur!
öncelikle çay dağıtma masalı tamamen yalandan başka bişey deil.
senin yorumlarına gelince abi ülkemizdeki futbol kültürü bu . bizde capitolde karşılaştığımız manzaradan hiç memnun olmadık. ve arkadaşla guruba katılmamaya karar verdik. avrupada cezalar daha caydırıcı olduğu için ve polisin hakları daha fazla olduğu için bu tür olaylar yaşanmıyor. bildiğim kadarıyla özellikle ingilterede koltuklar zimmetli olduğu için koltuk kırılma olayı falan yaşanmıyor.
stadda bende gördüm ki bizim daha çoçuk diyeceğimiz yaştaki gençler kolyuk kırarken kırdığı koltuk bir atında oturan aynı renkleri paylaştığı bir abisinin çenesini dağıtabiliyor. kanlar içinde bırakabiliyor. ve uyardığımızda çok sert karşılık görüp fenerli olmakla suçlanabiliyorsun.

kısacası çay masalı yalan. gençliğimizde koltuk kırmakla maça içip gitmekle kendilerini sipatladıklarını düşünüyor..

Turgut Altun
24.12.2007, 22:12
GURBETÇİ GÖZÜYLE......
-Lütfen okuyun-

solaçık'ın yazdıklarının stada girdikten sonra gerçekleşen kısmına bende üzülerek şahit oldum.
Sürekli rakibe en çirkin şekilde sövüldü.Attığımız gollerden sonra sessizliğe gömülen stadta fırsat bu fırsat diyerek hepiniz ile başlayıp çocuğusunuz ile biten o eşsiz tezahürat ile golümüzü kutladık.
İstiklal marşındaki albayrak istifa sesleri sadece ilk 5 saniye devam etti.Sonra onlarda istiklal marşına eşlik ettiler.

Sürekli engellemeye çalışsakta maçtan sonra 30-40 koltuk kırıldı.Sürekli birileri ateş yaktı birileri söndürdü.Ateşi söndürmeye gelen polislere düşman görmüşçesine koltuk kırıp fırlatıldı.bunun üzerine biber gazı kullandı polisler.Bunları yapanlar azınlıkta ve diğerleri onları sürekli durdurmaya çalıştı.

Genel için konuşmak çok yanlış olur.Ama maçlarda ne yaptığının farkında olmayan bir kısım taraftarımız olduğu da gerçek.

oflubektas
25.12.2007, 00:16
''Solaçık'' ın yazdıklarını son derece önemli buluyorum. Milliyetçilik deyince mangalda kül bırakmayanlar İstiklal Marşı okunduğu sırada ''Albayrak İstifa'' diye bağırıyor. (Hem başında hem de sonunda) . Yine Trabzonspor deyince mangalda kül bırakmayanlar kulübümüze fatura edilecek zararlar veriyor, üstelik kendileriyle birlikte bir kafesin içinde omuz omuza vermiş renkdaşlarına saldırıyor. Hiçbir tribün grubuyla ilişkim olmamasına rağmen yaklaşık 20 senedir elimden geldiği kadar Trabzonspor maçlarına giden birisi olarak bu ortamda da yazdıklarına inandığım bazı ''genç kardeşlerimden'' utanıyorum. Benim nazarımda taraftarlık uysal,steril bir grubun sinema seyreder gibi maç izlemesi demek olmamıştır. Endüstriyel futbolun taraftarı yolunacak kaz sürüsü olarak görmesi yüzünden tribünlerin yarı yarıya olduğu zamanlarda bile bizi susturan fener taraftarı 2000 kadar Trabzonspor taraftarının sesini bastıramıyor.Çünü o taraftarın önemli bir kısmı bir maç için 150-200 ytl gibi bir meblağ ödemek zorunda.Maçın 87 dakikasında önde olmalarına rağmen sadece kale arkalarıyla kapalının küçük bir kısmından ses çıkıyor. Ancak taraftar olmadan önce ADAM olmayı bilmek daha da önemli...

Bu kadar olumsuzluğun yanında İstanbul'daki Trabzonspor taraftarının tek olumlu özelliği kaldı: Tribünün yirmide birini oluşturmamıza rağmen hiçbir taraftara karşı ezilmiyoruz. Ancak böyle giderse maça giden sağduyulu taraftarlarımızı daha da küstüreceğiz.

Fatih Efe
25.12.2007, 00:59
aziz....idi

http://img296.imageshack.us/img296/7931/azizeys9.jpg

oldu azize

aggressors
25.12.2007, 01:27
:alkış:[quote=solacik;1059717]GURBETÇİ GÖZÜYLE......
-Lütfen okuyun-

:alkış:
yazdıklarında baştan sonuna kadar haklısın kardeş..BU klüp ne çektiyse bu bilinçsiz taraftarı yüzünden çekti.. insanları tribünlerden soğuttular iyice her sene yüzer yüzer azalıyoruz eziklerin tribünlarinde böyle giderse halimiz harap beste yok marş yok s.... fenerbahçe maçın başından sonuna kadar traftarlık bu değil

Mustafa AYDIN
25.12.2007, 12:21
Küfürler!
Polise saygısızlık!

Spor bumudur, nereye gidiyo bu gençlik,
ne ölüye saygısı var nede diriye nede bayrama.....

Çay ikramını duyunca doğrusu çok şaşırmıştım beklenmiyecek bir davranıştı,ama sonunda şapka düştü kel göründü..

Hüdai Pervaneli
25.12.2007, 12:31
istanbul medya si abarttikca abartiyo artik buna birinin dur demesi lazim

Ahmet Kuru
25.12.2007, 13:09
meyda istanbul takımlarını millete iyi göstermek için elinden geleni yapıyor.Çay servisi yapmışlar yahu 2000 kişiye o servisi nasıl yapacaksın hadi karar verdin yapmaya nasıl dağıtacaksın.hadi dağıttın o taraftarı sabaha kadar orda tutman gerekir. Akıl var mantık var.İyiki üşümesinler diye 2000 tane baddaniye verdik demediler bunada şükür:)

Reha
25.12.2007, 13:51
Sol açık kardeşim heralde farklı maçlara gittik ya da aynı olaylara farklı bakış açısıyla bakıyoruz; yani senin şu söylediklerini bir fener bahçeli söylese gam yemeycem ama ne diyim sizin gibi taraftar da olmalı elbette, hayırlısı bakalım...

Koray
25.12.2007, 14:55
gelecek maçta da yemek dağıtırız gibilerinden bi açıklama yapmış eziklerin bi yöneticisi...ağzımı bozacam bu haysiyetsizler yüzünden...adi herifler...

Nebiye
25.12.2007, 15:06
Lig tvde maçtan sonra yapılan bi roportajda duydumdu çay servisi işini.O arada kamera da gösterdi bizimkilerin olduğu tribünleri.Uzaktan.
Bence hoş bişi.Mutlakada dağıtılmıştır.Yani yukarlara yada herkese ulaşılamamış,bi anda ortalık karışmış olabilir.Ama çay işinin tamamen yalan olduğunu sanmıyorum.
Gerçi ilk duyduğumda aklımdan tamam kibarlık etmişler güzel düşünmüşler ama ben olsam pek güvenip içemezdim diyede de geçirdimdi. :p

Koray
25.12.2007, 15:07
Lig tvde maçtan sonra yapılan bi roportajda duydumdu çay servisi işini.O arada kamera da gösterdi bizimkilerin olduğu tribünleri.Uzaktan.
Bence hoş bişi.Mutlakada dağıtılmıştır.Yani yukarlara yada herkese ulaşılamamış,bi anda ortalık karışmış olabilir.Ama çay işinin tamamen yalan olduğunu sanmıyorum.
Gerçi ilk duyduğumda aklımdan tamam kibarlık etmişler güzel düşünmüşler ama ben olsam pek güvenip içemezdim diyede de geçirdimdi. :p

abla bn maçtaydım çay fln görmedim sen nerden biliyosun çay dağıtıldığını ?...

Nebiye
25.12.2007, 15:10
Bilmiyorum ki.Zaten öle bişide yazmadım ki.Tv.de seyrettiğimi ve yorumumu yazdım. :yattara:
Bu kadar da sallama değildir mutlaka birilerine dağıtılmıştır diye düşünüyorum.

Faik Yılmaz
25.12.2007, 15:18
biz sadece ertesi gün gazteden okuduk dağıtıldığını....

bence o kaadar bier gazından sonra yoğurt verseler şifa niyetine daha makbule geçerdi :)

Koray
25.12.2007, 15:18
çok mantıksız zaten yenilmişiz çay dağıtmaya cesaret edemezlerdi zaten...

28TS61
25.12.2007, 15:20
kurban eti de dagittilarmi, nede olsa kurban bayramiydi :D:D:D

Faik Yılmaz
25.12.2007, 15:26
dağıttıkları çaylar hohollimiydi yoksa süzeklimiydi asıl sorun bu :)

Koray
25.12.2007, 15:32
anlaşıldı bu furum iyca laşkalaşmaya başladı:D:D efsane olabilir:D

zeleka
25.12.2007, 15:35
Arkadaslar bu konuyu burdan okudum haberlerden gazetelerden okumadim eger bu O kadar buyutulup lance edildiyse az cok nedelerini anlamisizdir bizans takimlari kendilerini duze ceke bilmek icin plan projelri belirli zamanlar belirli seyleri ortaya atiyorlar inanlar mutlaka olacak cay degil isterse her gelen Taraftarimiza ceyrek altin verseler ne degisecek!!! bize senelerdir yaptiklari dusmanlik karsiligi, caldiklari sampiyonluklari bir iki cay ilemi telif edecekler ve sympati kazandiracaklar karsilarinda kos koca Trabzonspor var cay degil onlarin yapacaklari tek sey var oda Trabzonspordan caldiklari sampiyonluklari geri vermeleri ve Turk futbolundaki dengesizligi dengelemek olacakdir.

Mehmet Öztürk
25.12.2007, 16:40
Sevgili greywolf
benim sadece Fener maçında yaşadıklarımı anlattım,
bu bir görüş acısı falan değil! GERÇEK
benim yazdıklarımı fenerli yazsa gam yemen diyorsun:
ben kurban bayramın 3. gününde bira içeni, devletin bayramda evinde oturacağına bizimle uğraşan polise saygısızlık yapanı, koltuk kırıp yakanı,
(kırılan koltuklardan birinin aynı renklere gönül vermiş birinin dudağının patlamasına sebep olmuştur) kınıyorum.
Bunlar TRABZONSPOR'lu değil.
Ben ilk kez gitmiyorum maça.
Benim TRABZONSPOR'luluğuma kimse laf edemez!
Ben Almanya'da yaşıyorum, sizin gibi yakın değilim TRABZONSPOR'umuza
Üyeyim! Ailemizde herkes üye!
Almanyada olduğum halde kombine biletim var!
Forma, şapka, bere, kaşkol veya benzeri şeyler alacağım zaman gidip TS Clunb'dan lisansli ürün alırım
Tekrarlıyorum:
Sonuçta Almanya'dan sadece maç için geldim ve şimdi yine memleket'den uzaktayım ve elde var hayal kırıklığı ve patlamış dudak!!

pReN@_61
25.12.2007, 17:41
abla bn maçtaydım çay fln görmedim sen nerden biliyosun çay dağıtıldığını ?...

şahsen ben de görmedim çay falan.olsa da içmezdik zaten...

acaba göstermelik olsun diye yoldan geçen birkaç kişiye verip haber mi yaptılar

Emre B.
25.12.2007, 19:36
Ben çayı koyu olmuş diye geri bile verdim.Medya az bile yazmış.:mad:

bizcil
25.12.2007, 21:49
Ben de maçtaydım, üstteki tribündeydim, çay dağıtıldığını görmedim.
Ama şunu gördüm,
misafir takım taraftarları girişini otoyol kavşağının dibine bir yere sıkıştırmışlar. Otoyol korkuluklarının hemen yanından yürüyüp girilebilen garip bir giriş icat etmişler. Üstelik oraya gitmek için lağım kokan bir derenin kenarından yürümek durumunda kaldım.

Misafir takım seyirci girişini bulana kadar lağıma sokulup çıkartılmış gibi yaptıkları bir seyirciye çay ısmarladık diye hava atmaları aymazlıktır, tipik bir Fenerliliktir ve kendilerine de çok yakışmıştır :)

Turgut Altun
25.12.2007, 22:19
Üstelik oraya gitmek için lağım kokan bir derenin kenarından yürümek durumunda kaldım.

Misafir takım seyirci girişini bulana kadar lağıma sokulup çıkartılmış gibi yaptıkları bir seyirciye çay ısmarladık diye hava atmaları aymazlıktır, tipik bir Fenerliliktir ve kendilerine de çok yakışmıştır :)

O derenin adı boklu dere:)

Çok meşhurdur.Kurbağalı dere diyenlerde var ama:)

karatasof
25.12.2007, 22:58
Şu fenerliler süper üçkağıtçılar vallahi.Kardeşim biri çıktı milyonların ekran başında olduğu bir anda TS'lu misafirlerimize çay ismarlıyoruz yalanını attı,trt bu yalanı ortalığa saçtı.şimdi bizim maça giden 1500-2000 taraftarımız birbirine merakla soruyoruz.
- Yoksa sizde bizim gibi çay içemiyen misiniz?
- Hayır ben Çai Çen'im.

eminbayram
25.12.2007, 23:40
ya aslında bende maçtaydım ve çay göremeyenlerdendimm.gören olduğunuda sanmıyorum.ama ertesi sabah ligtv.com.tr ve diğer gazetelerin hepsinde çay dağıtıldığı falan yazıyor.hatta bunu fenerli bi yönetici açıklamış.halbuki aynı gazetelerde biber gazı kullanıldığı,(özellikle şahit olduğum bi olay)7-8 polisin bir kişiyi sadece yavaş yürüyo diye gözümün önünde tekmelemeleri gibi olaylardan bahsedilmiyor.bunlar tamamen feneri şirin göstermek içindir.aynı olaylar trabzonda olsa ne olurdu acaba.
ama polisler ligtv kameramanını tartakladı diye yaygara koparıyolar..yani işlerine gelen haberi istedikleri şekilde verebiliyolar.....

Egemen
25.12.2007, 23:46
dağıttıkları çaylar hohollimiydi yoksa süzeklimiydi asıl sorun bu :)

hoholli değilse boşa uğraşmışlar değilmi faik abi :D

Özge
25.12.2007, 23:47
Ben de maçtaydım, üstteki tribündeydim, çay dağıtıldığını görmedim.
Ama şunu gördüm,
misafir takım taraftarları girişini otoyol kavşağının dibine bir yere sıkıştırmışlar. Otoyol korkuluklarının hemen yanından yürüyüp girilebilen garip bir giriş icat etmişler. Üstelik oraya gitmek için lağım kokan bir derenin kenarından yürümek durumunda kaldım.

Misafir takım girişi gerçekten çok saçma bir yerden.Doğru düzgün gidiş yeri bile yok yani.:)Nereden gidildiğini ararken birkaç Fenerbahçe taraftarı bize yolu gösterdi.:D

lazzist
26.12.2007, 13:02
takdir etmek lazım adamları çay bile dağıtmadan imaj düzeltiyolar sahtekarlıgın bu kadarı yani ne biliyim cay yani

Burçak
26.12.2007, 13:28
sahtekarlıkta sınır yok...

Reha
26.12.2007, 13:54
Sevgili greywolf
benim sadece Fener maçında yaşadıklarımı anlattım,
bu bir görüş acısı falan değil! GERÇEK
benim yazdıklarımı fenerli yazsa gam yemen diyorsun:
ben kurban bayramın 3. gününde bira içeni, devletin bayramda evinde oturacağına bizimle uğraşan polise saygısızlık yapanı, koltuk kırıp yakanı,
(kırılan koltuklardan birinin aynı renklere gönül vermiş birinin dudağının patlamasına sebep olmuştur) kınıyorum.
Bunlar TRABZONSPOR'lu değil.
Ben ilk kez gitmiyorum maça.
Benim TRABZONSPOR'luluğuma kimse laf edemez!
Ben Almanya'da yaşıyorum, sizin gibi yakın değilim TRABZONSPOR'umuza
Üyeyim! Ailemizde herkes üye!
Almanyada olduğum halde kombine biletim var!
Forma, şapka, bere, kaşkol veya benzeri şeyler alacağım zaman gidip TS Clunb'dan lisansli ürün alırım
Tekrarlıyorum:
Sonuçta Almanya'dan sadece maç için geldim ve şimdi yine memleket'den uzaktayım ve elde var hayal kırıklığı ve patlamış dudak!!

Birincisi adım Reha...İkincisi insanların bira içmeleri kendilerini ilgilendirir.Ayrıca küfürlü tezahurat ederek yürümek suçundan gaz sıkıldıysa Türkiye de her yer doğalgaz boru hattına dönerdi.Yalnızca bayram izinlerinden alıkonuldukları için bilerek ve isteyerek cezalandırıldık.
Adama PKK lımıyız neden böyle davranıyorsunuz dedim, "sizn PKK dan ne farkınız var "dedi. Düşünün ranza arkadaşını şehit veren ve gönüllü güney doğuya giden bana söyleniyo bu laf...

Bu da yatmezmiş gibi guruptan kaçmaya çalışan bir çocuğu (yaşı an fazla 15 ti) 5-6 polis yerde acımasızca tekmelerken Trabzonlu olduğunu tahmin ettiğim bir adam karısı ve çocuğuyla ordan geçerken polise müdahil oldu.Adam ailesinin gözünün önünde coplandı.Sorarım sana o adam da mı holigandı?

Stad çıkışı aynı rezalet , aynı tahrikler,aynı sahneler ve sabrı taşan topluluktan "ogün samast oley" sesleri..Ezilmiş bir topluluğun kendini simetrik ifadesi...Çünkü kimse anasının karnından KATİL olarak doğmuyor...

Görende derki Fenerbahçe tribünlerinde Yasin-i şerif okundu...Aslında ben künefe ikramına da kalacaktım ama tercihimi cop yemekten yana kullandım; ne yaparsın holiganlık işte...

yavuss
26.12.2007, 14:31
Bunlar kadar yalancı daha sahtekar olamaz ben mactaydım eve geldım lig tv de sonrada butun gazetelerde cay ikramı yapıldı dedıler ama ben cay fılan almadımda içmedimde hadi ben almadım yanımdakılerde almadı bu kadarda olmazzz.....SAHTEKARLIK DİZ BOYU BUNLARDA DÖNEKLİKDE VAR(boşuna fatih ürek dinlemiyorlar)

Nuray
26.12.2007, 15:39
kardeşimde maçtaydı geldiğinde hiç çay fln demedi dediği tek şey biber gazı oldu:rolleyes:

Ayşe Aygün
26.12.2007, 15:40
Yüzde yüz sallama çayıdır.Tabiki çaydan anlayan bir il olarak biz sallama içemeyiz demlik çayı varsa verin demişizdir.Onlarda arkadaşlar bu kalabalığa demlik çayı yetişmez siz sallama için deyince bizimkilerde kabul etmemiştir.Ondan bize çay ikram edildi demiyosunuz dimi :) yoksa biz biliriz fenerlileri çok misafir perverlerdir.:)Siz kockocaman şerefli hasiyetli, onurlu fenerli yöneticiyi yalancı çıkarıyosunuz adamdan dahamı iyi bileceksiniz siz almamış olabilirsiniz adam dağıtmış işte :):):)

Nuray
26.12.2007, 15:44
evet kesin sallama çaydı :)

Ayşe Aygün
26.12.2007, 15:47
Trabzon seyiricisi demlik çaydan başkasını içmez.Öle bozar bizi sallama çaylar:)Aziz içsin onu nede olsa fazla sallanıyo dimi :)

Kobalas61
26.12.2007, 23:05
herkes caylar nasıldı diye soruyor
Allah'ın Sahtekarları nasıl bu kadar pislik olabiliyorlar..zor iş valla

Erdal
28.12.2007, 09:35
Sevgili TAKA okurlari, hepinizin mubarek kurban bayramini kutluyor,
> > hayirlara vesile olmasini diliyorum.
> > Bayramin ucuncu gununde Trabzonspor Turkcell Super Ligi'nin 17.haftasinda
> > Fenerbahce deplasmanina gitti, bende maci bu kez Almanya'daTV'den degil,
> > stat'dan izleme imkani buldum.
> > Fenerbahce macindan en az bir puan cikarabilecegimize inaniyordum, macin
> > geneline bakinca ''kesinlikle en az bir puan alabilirdik'' diyorum.
> > Tabiki Huseyin'in geri pasi, Ahmet'in cikip cikmama teretdutu, Deivid'în
> > golundeki bakisi, son vuruslardaki beceriksizlik olmasaydi belkide uc puan
> > alabilirdik.
> > Sukru Saracoglu Stadinda iki gol bulabiliyorsan en az bir puan alma
> > mecburiyetindesin, birde adin TRABZONSPOR ise.......
> > Ama mac uzerinde fazla yorum yapmayacagim bu kez, ''muhtesem
> > taraftarimiz''
> > hakkinda yorum yapacagim.
> > Ben Almanya'dan enistem ile birlikte ozel olarak bu mac icin Turkiye'ye
> > geldik.
> > Sabah bayram namazi, ardindan kurban kesimi ve aksam ucakla ver elini
> > Istanbul! Cok umutluydum.
> > Ancak Istanbul'a varinca Cuma gunu Istanbul'da ikamet eden akrabalarimizi
> > ziyaret ettik ve herke ayni seyleri soyledi ''bosuna geldiniz o kadar
> > yolu''
> > Belki biraz sacmadir, ama ben olaya farkli bakiyorum, cunku bence
> > taraftarlar nerde olurlarsa olsun pozitif dusunuyorlarsa bu takima yansir,
> > dedigim gibi sacma gelebilir size!
> > Neyse mac gunu geldi ve ben atladim Kartal'dan dolmusa, istikamet
> > Altunizade
> > Capitol onu, cunku orada bordo-mavili renklere gonul verenler bulusacagini
> > bordomavi.net taraftar sitesinden ogrenmistim! Ne guzel olacakti, yol
> > boyunca horon, kolbasti, sarkilar. Ama bulusma yerine vardigimda sok
> > oldum,
> > cunku bayramin ucuncu gunuydu ve bulusma yerinin arkasi mezarlik ve
> > karsisinda o anda cenaze namazi kilinan cami vardi ve bizimkilerin(cogu
> > 15-22 yas arasi) ellerinde biralar! YaklasIk 500 kisi toplanmisti orada,
> > biraz sonra cevik kuvvet polisi geldi ve slogan atarak bir arada yurumek
> > yasak dedi, genclerin liderleri ''tamam, soz'' dediler. Yurumeye basladik
> > ve
> > bes dakika surmeden yine herkes bir arada yuruyordu ve slogan atiyordu,
> > fakat sloganlar Trabzonspor lehine birsey degildi, sadece kufur
> > ediliyordu.
> > 500 metre yurudukten sonra birden herkes kosmaya basladi, ne oldugunu
> > anlayamadim bende kosuyordum birden durdu herkes, kosmayin dendi. Cevik
> > kuvvet geldi ve burada utancimdan yerin dibine girdim, hayatim boyunca
> > unutamiyacagim olaylara sahit oldum, kendimi terorist gibi hissettim!
> > Polis bizi duvarin onune dizdi ve bagirmaya basladi ''demedim'mi slogan ve
> > birlikte yurumek yasak'' diyordu, sonra polislere maskelerini takmalarini
> > emretti!!!!
> > Ben halen daha soktayim, bagrismalar basladi, kameraya cekmek isteyenler
> > oldu, gazi sIktilar bize! Kaskollarimizi sardik yuzumuze, cocuklar vardi
> > aramizda, aglayanlar oldu! ''ne bicim Trabzon'lusunuz!'', ''sizin
> > yaptiginizi teroristler yapmiyor'', ''sizin yuzunuzden bayram izinimizden
> > olduk'' diyordu polisler!
> > ''Yere cokun'' dediler bu kez ve bir posta gaz daha sIktilarbize!!!
> > Ardindan
> > ucer ucer gidin dediler, kufurler ettiler bize!
> > Utancimdan cok kotu oldum!
> > Stada gittim, maca iki saat vardi, Almanya'dan maca gelen Fenerbahce'li
> > bir
> > arkadasimla bulusup sohbet ettik ve mac saatinde ayrildik, cunku ben
> > Trabzonspor taraftarina ayrilan bolume gectim. Gecmez olaydim!
> > Sarkilar soyleryerek takimimizi destekleyecegimize yanlizca kufur vardi!!
> > Istiklal marsi okunurken ise bizim sozde ''taraftar''lar ''Albayrak
> > istifa''
> > diye bagiriyordu, boyle anormallik olamaz! Bende istiyorum bu yonetimden
> > kurtulmayi, ama istklal marsi!
> > Mac oynanirken, her yedigimiz ve attigimiz golden sonra sagda, solda,
> > yukarida, asagida koltuklar kiriliyordu, belli bir bolum olarak bu
> > kisileri
> > uyarmaya calissak bile nafile! Mac bitti ve koltuk kirma sevdasi bu kez
> > dahada bir alevlendi!
> > Resmen koltuk kirma yarisi basladi! Kirilan koltuklar bu kez
> > yakiliyorduda!
> > Kirilan koltuklarin biri ise enistemin dudagimi patlatti, koltugu kirip
> > enistemin dudagindan kan gelmesine sebep olan 15-16 yaslarindaki ''Polat
> > Alemdar'' ise hic orali bile olmuyordu, birkac kisi uzerine saldirdi, ozur
> > diledimya diyordu, ''ne bicim trabzonlusun'' diyenler vardi, ama bizim
> > mafya
> > babamiz artist ya, nufus cuzdanini cikartti ve gosteriyor ve bagiriyor!!
> > Bu kez patladim, bagirmaya basladim ''koltuk kiriyorsun , parasi
> > Trabzonspor'un kasasindan cikiyor, senin dusundugun gibi Fenerbahce'den
> > veya
> > Nuri Albayrak'in cebinden cikmiyor, ustelik adamin dudagi patladi ve ozur
> > dilemesini bilmiyorsun, birde hakliymissin gibi bagiriyorsun'' dedim, mal
> > gibi bakti sadece! ''Yasitim olsan seni pataklardim'' dedigimde ise sadece
> > gulumsedi! Tabiki oteki taraflarda yakip, yikanlar vardi, bunu engellemeye
> > calisanlarda vardi! Kime ''neden kiriyorsun'' diye sorduysam ''sinirden''
> > diyorlar.
> > Bunlara gulermisin aglarmisin!! Onlar yakiyor, biz sonduruyorduk!
> > Ama bu kisilerin kendilerini Trabzonspor taraftari olarak tanitmasi utanc
> > vericidir!
> > Bunlar icinmi stat yapilacak, futbolcu alinacak, sampiyon olunacak! Hic
> > gerek yok! Biz bu gidisle buyuyelim derken, ancak kuculuruz!!
> > Stadan cikarken donup arkami baktigimda, kirik koltuklari gorunce yine cok
> > utandim!!
> > Sonucta Almanya'dan maca geldik ve yarin gece donuyoruz, elde var patlamis
> > dudak ve hayal kirikligi!
V

yukarıdaki yazı benim de içinde bulunduğum futbolla ilgili bir mail grubunun bir üyesinin mesajı ....paylaşmak istedim ..giderek bizim asıl meselemizin ne yönetim ne futbolcu kadrosu ne hoca değil taraftar yani biz olduğumuzu düşünüyorum ...ve taraftar yapısı hariç her şeyin düzelmesi kolay görünüyor ...yeniçeriler gibiyiz başlangıçta osmanlıyı osmanlı yapan ..sonrada içinden çökerten...

magicyattara
28.12.2007, 11:34
Bizle oynayacakları zaman havalar ısınacak malum.Biz alırız maçı onlarada soğuk su ısmarlarız,hemde hepsine.

28TS61
28.12.2007, 11:49
nedense bizim yonetimden cikipta kimse bu olayi yalanlamiyor

Rutubet
28.12.2007, 22:35
Şükrü Saraçoğlu Statyumu'nda maç sonrası Trabzonspor taraftarına ikram yapılmadığı ortaya çıktı. #news_detail_content { clear: both; margin: 7px; font: normal 9pt/20px Verdana; width: 100%; text-align: left; } #news_detail_content .advert{ clear: both; float: left; border: 1px #D0D2C4 solid; padding: 0px 8px 8px 8px; background: #E5E5E5; font: normal 9pt/20px Arial; margin: 0px 8px 0px 0px; } #news_detail_content .advert .container{ border: 1px #DBDDCF solid; } #news_detail_content .advert .title{ font-size: 8pt; color: #AAAAAA; } #news_detail_content .title { color: #434343; font: bold 11pt/24px Arial; } #news_detail_content .short_content { font-style: italic; } #news_detail_content .date { color: #434343; font: normal 8pt/24px Verdana; } #news_detail_content .read_count { color: #D0D0D0; } #news_detail_content .content, #news_detail_content .content p, #news_detail_content .content td, #news_detail_content .content div, #news_detail_content .content font { font: normal 9pt/18px Verdana; } #news_detail_content .content a{ color: #0000FF; }
Reklam

TS taraftarının isyanı
Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadında bayramın 3. günü oynanan maçtan sonra yaşanan olayların yankıları devam ediyor.

Trabzonspor'a gönül veren gurbetçi taraftarlarımızdan Abdulkadir Kocamış, bu konuda sitemizi mail atarak yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

İşte Abdulkadir Kocamış'ın açıklamaları:

” Trabzonspor'umuzla Fenerbahçe maçı arasında Fenerbahçe yönetiminin iddia edildiği gibi herhangi bir ikram olmamıştır. Aksine 3 büyükler arasında olan stada toplu gelişi yasak uygulaması hiç bir şekilde Trabzonspor u kapsamaması nedeni ile stattan 5 km uzakta olan Altuni zade Capitolün önünde Trabzonspor taraftarları güvenlik güçleri tarafından zor kullanılarak dağıtılmıştır. 3 arkadaşımız karakola alınıp işlemleri bitmiş olmasına rağmen keyfi olarak ikinci yarı başına kadar alıkonmuştur. Biz Trabzonspor taraftarı olarak Fenerbahçe yönetiminin bu doğru olmayan iddiasını kınıyoruz. Polisin biber gazı ikramı ve maç çıkışındaki anlamsız agresif davranışlarını tebrik ediyoruz"
spor61.net

Rutubet
28.12.2007, 22:44
kimse benim kendi kendimi reklam ettiğimi düşünmesin bu mesajı bu gün haber61 in sitesine yolladım yayınladılar ademdende özgürdende fazla bu açıklamayı yapma hakkım vardır herhalde en azından maçtaydım.

solaçık arkadaşım mesajı buraya taşıdım çünki senin yazdığın o yazı harbiden üzdü beni bence yazını bi daha oku sonra tekrar yolla buraya dudağını patlatan bebe yüzünden kızıp bütün herkesi yakma. adilsin milliyetçisin öbür tarafı düşünüyorsun ya hakkımızı helal etmeme durumumuzda olabilir. bu arada cenaze sırasında herkes sustu.
biz bu durumlardaki duruşumuzu taksim yürüyüşünde saygı duruşu yerine Fatihayla Ezan okunurken de oturup dinleyerek dosta düşmana gösterdik sen nasıl göremedin ?

Rutubet
28.12.2007, 22:48
ha bu arada maç sonrası çevikkuvvetin yaptığına kendileri bile dayanamadı. gözümün önünde bi çevik diğerine yeter ulan millete yaptığın diye kafa atarken bizim sevgili solaçığımız orta kesmek için pozisyon bekliyordu herhalde :) kardeş hadi millet bira içti seninkisi neyin kafası merak ettim yoksa jetlag mı oldun ?

Nytre
28.12.2007, 23:38
yönetim yönetim değil ki taraftarına sahip çıksın.

elalemin yöneticileri taraftarı için tribünlere çıkıyor. bizimkilerin böyle bir kabiliyeti var mı? asla yok..

bizcil
30.12.2007, 11:02
yönetim yönetim değil ki taraftarına sahip çıksın.

elalemin yöneticileri taraftarı için tribünlere çıkıyor. bizimkilerin böyle bir kabiliyeti var mı? asla yok..

Yönetimden kimse çıkıp çay ikramını sorgulamadı.
Yönetimden kimse çıkıp bu polisin biber gazı muamelesini sorgulamadı.
Daha ne olması lazım ki birileri taraftara sahip çıksın, çok merak ediyorum.

bizcil
30.12.2007, 11:07
Ayrıca, koltuk kıranlar ve maç boyu küfredenler de nasıl bir Trabzonspor taraftarıdır anlamış değilim. Gerçek Trabzonspor taraftarı orada olsaydı, maç sonunda takımı tribüne çağırır alkışlardı. Çünkü gerçek Trabzonspor taraftarı sadece tabelaya göre takım desteklemez. Gerçek Trabzonspor taraftarı netice kadar haticeye de değer verir. Malesef oradaki taraftarların büyük kısmı istanbulda bozulmuş kesimdi.

O fanatik! arkadaşlardan bunları okuyan varsa şunu kendilerine sormalarını isterim:
Güce tapan mantalite tabelaya göre davranır, eğer sonuca göre taraftarlık yapıyorsanız niye Trabzonsporu tutuyorsunuz ki? Her 2-3 senede şampiyonluk garantisi olan takımlar var. Onları niye tutmuyorsunuz ki.

Samet Metin
30.12.2007, 13:20
şöyle bi yorumları okudum da hep 34. haftadaki maçı kazanıp ezik fenerlilere ders vereceğiz tarzı yorumlar var! yalnız hafızam beni yanıltmıyorsa geçen sene fenerbahçe şampiyonluğunu bizim maçta ilan etmişti! yani artık boyle gelmemiş maça yorum yapmaktan başka hiç bişe yapamıyoruz! eğer bu sene de fener bizi yenip şamp. olursa aynı acıyı iki kez yaşamak mahfeder beni! çay olayına gelirsek keşke çay dağıtılmış olsaydı da bu başlık altında meydan okumalar yerine teşekkür mesajları olsaydı. ama onlar böyle işte yapmadıkları iylikten bile prim yapıyorlar. bizse yapmadığımız şeylerden dolayı cezalandırılıyoruz!!!