PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007-2008 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84

Travelair
15.01.2008, 20:27
Ceyhun'u bırakıp Ricardinho'yu mu alacağız? Ne gerek var?

Mehmet Fırat
15.01.2008, 20:28
transfer varmi diye okumak istiyorsak önce resmi siteye bakmaliyiz.burda umutlanip hayal kirikligi yasamayalim artik.resmi sitede cikmadikca hicbir habere de inanmiyorum artik.herkes kendine göre birseyler yaziyor iste.bazi sinileniyor tepkilerini dile getiriyor bazilari esprili yaklasiyor.resmiyet kazanmadikcada hicbir haberi baz almamak gerekir aslinda...herseyin hayirlisi

Resmi siteye de güvenilmiyor artık. Recep Onur'un transfer haberini 2-3 hafta sonra verdiler.

AyhanPe
15.01.2008, 20:30
Resmi siteye de güvenilmiyor artık. Recep Onur'un transfer haberini 2-3 hafta sonra verdiler.

resmiyet kazanmamisti.yusuf kabul etseydi cok daha erken haberi verirlerdi ama kabul etmeyince görüsmeler sürdü.belkide transfer olmayacakti.musampa transferinden ders almis resmi siteyi hazirlayanlar:D kirk yilin basi transfer haberi oluyor tabi insan yazarken bile heyecanlanir.Allah resmi siteyi hazirlayanlara da sabir versin..

Terzioğlu
15.01.2008, 20:32
Dün gece Gojko Kacar ile başlayan Balkan turumuza devam ediyoruz.

Anas Sharbini
http://www.jutarnji.hr/ephresources/images/2007/09/23/anas.wide.jpg

Filistin asıllı Hırvat , müslüman oyuncu. 1987 doğumlu , 180cm boyunda . Bu oyuncuyu mutlaka not edin . Bir kaç yıl içinde Avrupanınönemli klüplerinden birinde oynamaması için hiç bir sebep yok.

Şu an Hırvatistan'ın NK Rijeka takımında forma giyiyor. Genç yaşına rağmen takımının kaptanı. Ortasahanın ortasında pasör , oyun kurucu olarak görev yapıyor. Bu sezon müthiş bir çıkış içinde . Şu an itibarı ile ligde 4 gol ve 6 asisti bulunuyor. Dortmund bu oyuncuyla oldukça alakalı .

Sağ ayağı çok iyi , çok zor pasları hiç zorlanmadan ve bir anda çıkarabiliyor. Balkan ekolonün izlerini taşıdığı gibi Arap futbolunun kıvraklığınada sahip. Çok hızlı adam geçiyor. Top tutma becerisi çok üst düzeyde top ayağına resmen yapışıyor. Zaten Sharbini'yi özel yapan faktör burada ortaya çıkıyor. Bu kadar bireysel yetenekleri olmasına rağmen önce pası düşünen bir yapıya sahip. Bütün sahaya hakim oyunu kanatlardan defansa geniş bir alanda oynayıp , arkadaşlarını yönlendiren bir lider gibi davranıyor.

Kısa basit paslarla arkadaşlarını oyuna katıyor. kanatlardan etkili ortalar ve ortasahadan derinlemesine toplar yapabiliyor. Oldukça isabetli şutları olduğunuda söylemek gerek. Bu sezon bütün gollerini böyle attı.

En önemlisiyse şu an maliyetinin düşük olması . Ancak bu durumun uzun süre geçerli kalmayacak.

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/34458/anassharbini/aufeinenblick.html

http://www.youtube.com/watch?v=iP9widCVrq8

http://en.wikipedia.org/wiki/Anas_Sharbini

http://www.nk-rijeka.hr/igrac.asp?igrac=31

Bu oyuncunun üzerinde durulmasi gerek. Orta sahaya ilac olur. Tam bize lazim olan tipten bir oyuncu...

AyhanPe
15.01.2008, 20:35
Bu oyuncunun üzerinde durulmasi gerek. Orta sahaya ilac olur. Tam bize lazim olan tipten bir oyuncu...

o kadar yabanci hakkimiz varki.fiyatida milyonlari bulmaz herhalde.bende izledigimde cok begendim.ersun yanala ulasabilecek kimse yokmu:)

Murat Keçeci
15.01.2008, 20:35
transfer politikamızda alacamız gençler daha çok defansif olmalı oyun kurucu ve forvetimiz ise tecrübeli fernandao alex gibi

TS-Tiryaki
15.01.2008, 20:37
Necmi Perekli’den açıklama
Profesyonel Şube Menajerimiz Necmi Perekli iki oyuncuyla yolların ayrılmasının ardından medyada yapılan değerlendirmelerin amacından sapmaya başladığını vurguladı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/15perekli.jpgKamuoyunda takım üzerinde sürekli operasyon yapılacakmış gibi bir hava estirildiğine dikkat çeken Perekli, “Teknik heyetimizin görüşleri doğrultusunda gerçekleştirilen ilk uygulamanın devamı şekillenecektir. Hocamız Sivasspor maçının ardından bunu açıkça dile getirmiş ve bir iki gün içerisinde yeni bir gönderme eyleminin olmayacağının altını çizmiştir. Gerçek böyleyken medyada bazı oyuncularımızın isimlerinin telaffuz edilmeleri de spekülasyondan öteye bir temele dayanmamaktadır” diye konuştu.

Takım içerisinde bir eylem yaparken sayısal dengelerin de düşünülmesi gerektiğine işaret eden Perekli, “Şu anda Ceyhun, Celalettin, Risp ve Tomas Jun gibi oyuncularla ilgili yapmış olduğumuz uygulamalarla bu anlamda bir seviye yakalandı” ifadesini kullandı.

Necmi Perekli, takım olarak Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçına motive olmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

15.01.2008 14:20:00

Travelair
15.01.2008, 20:41
Farabi'nin tavsiye ettiği Kacar'ı alsınlar. Ben başka yabancı transfer istemiyorum. Adam tam bir libero, tam bir futbolcu. Söz yönetim, o futbolcuyu alın, daha yabancı transferi istemiyorum, alın şunu ya!!!!!

Erdem Keser
15.01.2008, 20:45
Formda bir "Ricardinho" bana göre on tane -Alex- eder..Hem kalite hemde futbol zekası olarak..

RealOttoman
15.01.2008, 20:48
Formda bir "Ricardinho" bana göre on tane -Alex- eder..Hem kalite hemde futbol zekası olarak..
O zaman neden yedek kulübesine mahkum oldu..!

Zafer Fidan
15.01.2008, 20:48

ne diyosun sen? :D saka mi ?

Erdem Keser
15.01.2008, 20:49
ne diyosun sen? :D saka mi ?
Neyin şakası dostum..Bahsettiğin adam dünyanın sayılı pasörlerinden birisi..

Erdem Keser
15.01.2008, 20:50
O zaman neden yedek kulübesine mahkum oldu..!
Onu bana sormayacaksın,hocasına sorabilirsin..Camianın içinde olan birisi değilim:)

lazo1967_61
15.01.2008, 20:52
Neyin şakası dostum..Bahsettiğin adam dünyanın sayılı pasörlerinden birisi..

dogru soyluyorsun chovy
adam zaten besiktasa gelmeden dunya kupasinda brezilyalan oyuna girdikten sonra super maclar cikarmisti
ama bilmem bizde basarili olurmu

RealOttoman
15.01.2008, 20:52
Onu bana sormayacaksın,hocasına sorabilirsin..Camianın içinde olan birisi değilim:)
Nedeni gayet basit..!
Ricardinho gibi oyuncular bizde faydalı olmaz..! O tip oyuncular oturmuş kadro ve sistem oyuncuları..!
Bizim neremiz doğru ki..!

lazo1967_61
15.01.2008, 20:54
bu arada bizim eyup kadri sariyerle ilk onbirde galatasaraya karsi oynuyor
birisi nasil oynadigini soyliyebilirmi???????

Cem Balcı
15.01.2008, 20:55
yapmayın arkadaşlar ne ricosu Allah aşkına.o adam artık bitmiştir.ilk zamanlar iyi işler yaptı ama artık rico paşa devri kapandı.bizim takıma istenmesi gibi alakasız bişe olamaz.

Erdem Keser
15.01.2008, 20:58
Nedeni gayet basit..!
Ricardinho gibi oyuncular bizde faydalı olmaz..! O tip oyuncular oturmuş kadro ve sistem oyuncuları..!
Bizim neremiz doğru ki..!

E be hocam sen nasıl bir oyuncu istiyorsun..Tekbaşına mı oynayacak..
Sorun zaten orda takım değiliz..Ortasahamız yok..
Ricardinho böyle bir ortsahada zaten etkili olamaz keza Alex'te öyle..Marcelinhoda yaşadığımız sıkıntı gibi..Ricardinho topla giden bir yapıda değil top atan,dağıtan stilde bir oyuncu..Yani koşmaktan ziyada yanındakileri koşturur ama bizdeki mevcut ortasaha yapısıyla tekrar söylüyorum başarılı olamaz..Hatta iddia ediyorum Hüseyin ve Ayman ikilisinin ortasahasını oluşturduğu bir takımda hiç bir üst düzey yıldız iş yapamaz..

Cem Balcı
15.01.2008, 21:01
E be hocam sen nasıl bir oyuncu istiyorsun..Tekbaşına mı oynayacak..
Sorun zaten orda takım değiliz..Ortasahamız yok..
Ricardinho böyle bir ortsahada zaten etkili olamaz keza Alex'te öyle..Marcelinhoda yaşadığımız sıkıntı gibi..Ricardinho topla giden bir yapıda değil top atan,dağıtan stilde bir oyuncu..Yani koşmaktan ziyada yanındakileri koşturur ama bizdeki mevcut ortasaha yapısıyla tekrar söylüyorum başarılı olamaz..Hatta iddia ediyorum Hüseyin ve Ayman ikilisinin ortasahasını oluşturduğu bir takımda hiç bir üst düzey yıldız iş yapamaz..

çok doğru söyledin.ki bunun örneğinide marcelinhoda gayet açık ve net gördük.

peki bu ''rico gelse aslında...'' muhabbeti nerden çıktı onu anlamadım.:D:rolleyes:

asimavi
15.01.2008, 21:03
.....son dönemde ....özellikle hırvatistan ve sırbistan başta olmak üzere.....polonya gürcistan ve bosnadan çok yetenekli gençler yetişiyor....

.....sadece bu ülkelerle alakalı scout ekibi kurulsa transfer de hata oranı sıfıra iner ve geleceğin yıldızlarını çok düşük fiyatlara kadromuza katabiliz......
....hem yaşam tarzı hem iklim hem sosyal hayat olarak bize uygun ülkeler....brezilyaya boşa gidip duruyoruz....

Erdem Keser
15.01.2008, 21:05
çok doğru söyledin.ki bunun örneğinide marcelinhoda gayet açık ve net gördük.

peki bu ''rico gelse aslında...'' muhabbeti nerden çıktı onu anlamadım.:D:rolleyes:

Arka sayfadan çıkmış galiba:)Bende dayanamadım adamıma laf gelince:D

Rico'nun ince paslarını izlemek için inönüye bile gitmişimdir :)

Müthiş bir pas yeteneği var,hatta bu konuda dünyada sayılı oyunculardan birisi ama tekrar ediyorum bu ortasaha yapısıyla bizde iş yapamaz..Çünkü en kilit mevkimiz iki "ısıran" oyuncudan oluşuyor..

Cem Balcı
15.01.2008, 21:06
Arka sayfadan çıkmış galiba:)Bende dayanamadım adamıma laf gelince:D

Rico'nun ince paslarını izlemek için inönüye bile gitmişimdir :)

Müthiş bir pas yeteneği var,hatta bu konuda dünyada sayılı oyunculardan birisi ama tekrar ediyorum bu ortasaha yapısıyla bizde iş yapamaz..Çünkü en kilit mevkimiz iki "ısıran" oyuncudan oluşuyor..

ısıran oyuncu.:confused::confused::confused:

buldum,ayman.:D:p

Samet Yildirim
15.01.2008, 21:07
bu takimin forvet arkasi RONALDINHO olsun yine bisi olmaz cünkü tek santraforlu sistemde santraforun saglam olmali diger oyuncularinda iyi olmasi icin ama bizde öyle bisi söz konusu degil bu takima acilen santrafor laziim...

Murat Keçeci
15.01.2008, 21:14
hale daha fernandao alex diyorum başka bişe demiyorum ısrar edersek bu adamları alırız fenerbahcede alexi 1.5 senede aldı carlosuda aynı nokta atışı yapacaksak sabır sabır sabır

vatandas61
15.01.2008, 21:15
yahu üstat trabzonda az parayı alıyor dedin
aldıgı parayı kadında kızda yemese yeterde genelde
o kulvarda para harcadıgı için yetmiyor yoksa
cayır cayır para alıyor
haaaaa
gelelim ricardinho yattara kıyaslamasına
bir ricardinho yattara gibi eften püften kırımız kart görmez
(örnek:Anorthosis,konyaspor vs vs)
yattara 1-2 çalım atar geçti mi ya orta yapar ya içeri dalar geçemedi mi
zırlar geri gelmez
ricardinho dedigin gibi at gibi koşar pozisyona kendisi girmez ama pozisyona sokar
yattara şut atmaz anca koşar
ricardinho uzaktan çerçeveyi gördü mü iyi şutlar çeker
yattara geri gelmez anca elini beline koyar tribünü keser
ricardinho yeri geldi mi kornerden top çıkartır defansa gelir yeri geldi mi stoper oynar
ben bunların hepsini ricardinho da gördüm
kimse bana yattara 10 ricardinho eder demesin
biraz futbol bilgisi ve gözlem yeterli degil mi?

ricardinhoya kötü futbolcu demiyorum, ama bu yazdiklarin hepsini yapmis olsaydi sadece hazirlik maclarinda milli takimda degil,
banko oynardi brezilya milli takiminda.

bu takimda ricardinho is yapar, ama kesinlikle yattarayla kiyaslamam bile. yattara bizden biri oldu artik, her baba gibi cocuklarini düsünüyor olabilir, trabzonda fransizca okul yok diyor. haksiz mi diyelim simdi bu adama. iyi futbolculari kabetmek yerine kazanmamiz lazim, yattara da giderse iyice siradanlasir bu takim. kaybettiklerimiz yeter zaten.

Anıl Caner
15.01.2008, 21:21
bir büyük takımın 3-4 sezon önceki kadrosunu ve başarısını özlemesi çok komik bir durum. bize bunu mecbur eden trabzonspor yönetimine yazıklar olsun.

ricardinho tarzı bir adamın trabzonspor'a sağlayacak bir gram katkısı yoktur. merak etmeyin adamı da tarihini de çok iyi bilirim. biz ricardinho'dan vazgeçerek marcelinho'yu aldık bilmem hatırlayan var mı. şimdi ahı gitmiş vahı kalmış bir ricardinho'yu o dinç takım yerine ahı gitmiş vahı kalmış bir trabzonspor'a monte ederek bir yerlere gelemezsiniz...

bizim aradığımız futbolcu profili ersun yanal'ın zamanında başaırlı olduğu ankaragücü vestel manisa vs. takımlarda kullandığı stilden oyuncular. yani takım oyununu ve ruhunu oluşturabilecek futbolcular. topu yattaraya ve gökdenize ulaştırıp beklemekle bu iş ancak bu kadar olur. eğer yattara gibi bir adamın varsa , bu adam gerçekten formdayse ve sezon boyunca ligin en isabetli orta yapan adamıysa (tek forvet oynayan bir takımda isabetli orta yapmak kolay iş değildir.), forvette topu kontrol etmekten aciz sadece terleyerek formasının hakkını verebilen bir umut bulut varsa bu takımın yapması gereken daha farklı işler vardır.

hüseyin çimşir-mustafa keçeli-erdinç yavuz-ayman-umut gibi adamlarla şampiyonluk adayıyım dersen adamlar haklıdır siz artık sıradan bir anadolu klübüsünüz diyerek.

yönetim fiyaskolarını zaten geçtim. amatör klüplerde bile olmuyor.

şu an taraftarıyla, yönetimiyle, futbolcu kalitesiyle trabzonspor tarihinin en kötü günlerini yaşamaktadır. hep beraber ayaklanmamız lazım. önce şu kongre aradan çıksın. gereksiz balon transferlerden de çok çektik varsın transfer yapmasınlar şimdilik. ama her şeyi hep beraber yoluna koyalım.

kazım koyuncuların, genç şehidimiz mehmet dalman'ın, bir kültürün ,bir halkın takımıyız biz.

batuhan249
15.01.2008, 21:22
yaf arkadaslar nurise soyleyelimde kakay la ronaldinyoyu alsin adam super isbitirici yaf:alkış:

Cem Balcı
15.01.2008, 21:24
hale daha fernandao alex diyorum başka bişe demiyorum ısrar edersek bu adamları alırız fenerbahcede alexi 1.5 senede aldı carlosuda aynı nokta atışı yapacaksak sabır sabır sabır

bende hala unutamadık bu adamları diyorum.:)

yönetim açıklama yaptı,artık brazilya defteri kapanmıştır diye.daha bu adamları beklemek anlamsız.ama;inşallah bi mucize olur diyelim.:cool:

Erdem Keser
15.01.2008, 21:25
yahu üstat trabzonda az parayı alıyor dedin
aldıgı parayı kadında kızda yemese yeterde genelde
o kulvarda para harcadıgı için yetmiyor yoksa
cayır cayır para alıyor
haaaaa
gelelim ricardinho yattara kıyaslamasına
bir ricardinho yattara gibi eften püften kırımız kart görmez
(örnek:Anorthosis,konyaspor vs vs)
yattara 1-2 çalım atar geçti mi ya orta yapar ya içeri dalar geçemedi mi
zırlar geri gelmez
ricardinho dedigin gibi at gibi koşar pozisyona kendisi girmez ama pozisyona sokar
yattara şut atmaz anca koşar
ricardinho uzaktan çerçeveyi gördü mü iyi şutlar çeker
yattara geri gelmez anca elini beline koyar tribünü keser
ricardinho yeri geldi mi kornerden top çıkartır defansa gelir yeri geldi mi stoper oynar
ben bunların hepsini ricardinho da gördüm
kimse bana yattara 10 ricardinho eder demesin
biraz futbol bilgisi ve gözlem yeterli degil mi?

Abicim Ricardinho futbol olarak çok yetenekli ,pas alışverişleri ve sol ayağı muhteşem olan bir oyuncu..Yattara ile kıyaslamak açıkcası bana biraz anlamsız geldi çünkü farklı bölgenin oyuncuları..Ricardinho çok farklı ve özel bir kere ..Aynı şekilde Yattarada öyle ama ne yazık ki Ricardinho yukarıdaki yazında yazdığın şeylerin hiç birisini yapmıyor,elbette yapmıştır ara sıra ama bu özellikleriyle ön pland aolan bir oyuncu değil:)Yani kornerden geri gelip top çıkarmak,koşmak Rico'nun işleri değil:)..Ha ne yapar bir bakarsın en olmayacak bir anda yada maç gitti derken maçı tek hareketiyle alır..

asimavi
15.01.2008, 21:29
bırakalım yahu şu brezilyalıları.....

....onlara vereceğimiz parayla daha iyi transfer yapılabilir...inşallah yönetim de öyle yapar....

...tamam kaliteli adamlar ama çok da ısrar etmemek lazım....brezilyadan adam almak zor adamlar bu işten para kazanıyor...ucuza adam vermezlker....

....biz maddi durumu iyi olmayan birazcık güzel teklif karşısında kaliteli oyuncularını satmaya hevesli kulüplerden adam alırız...

...bu adamları bulmak lazım....

.....aynı kalitede iki oyuncuyu sadece oynadığı lig ve takım farkı yüzünden çok farklı fiyatlara bulabiliyorsun....ucuzunu arayıp bulmak lazım...

Murat Keçeci
15.01.2008, 21:32
transferde asıl ısrarcı olmak lazım çünkü ısrar eden kazanıyor

vatandas61
15.01.2008, 21:32
benimde aklim hala fernandao ve alex de. erger gercekten bizim tanidigimiz kadar iyi futbolcularsa gir bi 7 milyon daha borca al sunlari. girdik girecegimiz kadar zaten.

Samet Yildirim
15.01.2008, 21:35
arkadaslar su an borc morc düsünecek hal kalmadi bu takim bu sezonu 15. bitirir eger en az 2 oyuncu alinmazsa banane borctan alala...sanki 200 trilyon borc olsa bisi olacak bu takima transfer lazim ERSUN YANAL`in yerinde olsam yönetime ambargo koyarim tehdit ya benim adamlarimi 1 subata kadar alirsiniz yada ben ceker giderim derim...ama FORVET kesin alincak....

Murat Keçeci
15.01.2008, 21:35
tolga zengin akşam idmanınada çıkamamış akşam idmanında kalede onur varmış inşallah oftaş maçında oynar

Murat Keçeci
15.01.2008, 21:38
arkadaslar su an borc morc düsünecek hal kalmadi bu takim bu sezonu 15. bitirir eger en az 2 oyuncu alinmazsa banane borctan alala...sanki 200 trilyon borc olsa bisi olacak bu takima transfer lazim ERSUN YANAL`in yerinde olsam yönetime ambargo koyarim tehdit ya benim adamlarimi 1 subata kadar alirsiniz yada ben ceker giderim derim...ama FORVET kesin alincak....

peki yönetim ne diycek sence sen çekip gidiyorsunda biz burdamı kalacaz sanıyorsun bizde senlen gelecez

asimavi
15.01.2008, 21:40
tolga zengin akşam idmanınada çıkamamış akşam idmanında kalede onur varmış inşallah oftaş maçında oynar

.....inşallah....tolga bana hiç güven vermiyor....hele şu son maçlarda topu oyuna öyle lakayt sokuyorki...ayağıyla şöyle yerden itiyor topu hadi git der gibi.....al eline vur şu topa gitsin öbür kaleye kadar korkma ...

....süleymanu 60 metre elle top atıyo bizimki ayağıyla orta sahaya zor yetiştiriyo topu...

....geçsin kaleye onur da bi görelim nasıl kaleci....barıştan sonra kaleyide onurla çözersek...transferde baya rahatlarız....

...4-5 kişi daha gönderip.....ilk 11 3 tane adam alındımı stoper orta saha forvet....ikinci yarı iyi bir yere geliriz...

....en azında güzel futbol oynar takım...bi takım görüntüsü olur en azzından...

Cafer Bulur
15.01.2008, 21:44
eger transfer yapmaya kulübün parasi veya kendi paralari yoksa bir an evvel sivas gibi mesaj yazma kampanyasina baslayalim.su anki takimla küme düsmekten korkuyorum.siz korkmuyormusunuz arkadaslar?su anki takimin golcüsü takiminin haline aglayacagina ,üsüdügü icin agliyorsa ve adeta kafa golü atmamak icin kafasina bere takiyorsa bu takimin küsme düsmesinden korkulur.biz büyük kulübüz,küme düsmeyiz diyerek kendimizi avutursak ilerde cok ahlanip vahlaniriz.

Samet Yildirim
15.01.2008, 21:44
peki yönetim ne diycek sence sen çekip gidiyorsunda biz burdamı kalacaz sanıyorsun bizde senlen gelecez

eger transfer yapmiyip en azindan bi santrafor almazlarsa bu su demek kongre ye kadar kötü sonuclarla gitmek demek buda su demek oluyor o kongreden 5 ölü 10 yarali olur en az...birisi silahla birisi baltayla birisi tüfekle gelir heralde...ALBAYRAK ve YÖNETIM o kongreden cikamaz bunun imkani yok mecburlar transfer yapmaya ve kongreye kadar 3-4 iyi skor almaya yoksa neler olur o kongrede düsenmiyom bile...eger ALBAYRAK ve YÖNETIM o kongreden saglam cikmak istiyorsa ozaman transfer yapacak...kongre ertelendiginde muzaffer ermis zeyad dülger mi ne iki yönetici salondadövüyorlardi be bi kongre ertelendi diye simdi bu kongrede nolur bilemem eger transfer yapilmiyip kötü skorlar olursa...

master yoda
15.01.2008, 21:45
gene başlamış rico 10 alex eder geyiği yav bu alex futbolcu ölçü birimi heralde :D

Samet Yildirim
15.01.2008, 21:47
eger transfer yapmaya kulübün parasi veya kendi paralari yoksa bir an evvel sivas gibi mesaj yazma kampanyasina baslayalim.su anki takimla küme düsmekten korkuyorum.siz korkmuyormusunuz arkadaslar?su anki takimin golcüsü takiminin haline aglayacagina ,üsüdügü icin agliyorsa ve adeta kafa golü atmamak icin kafasina bere takiyorsa bu takimin küsme düsmesinden korkulur.biz büyük kulübüz,küme düsmeyiz diyerek kendimizi avutursak ilerde cok ahlanip vahlaniriz.

ya hocam MURAT BOZOGLU denilen sahis gitti baskana yönetime söyledi bu ara dönem icin eger futbolcu almicaksaniz ben alayim istediginiz futbolcuyu getiririm dedi ama ALBAYRAK ve YÖNETIM bu düsüncede degil...yani hediye ediliyor istenilen futbolcu 3-4-5 milion euro farketmez yeter ki söyleyin yoksa takim düsecek diyor ama nerdeeee....

Cafer Bulur
15.01.2008, 21:55
ya hocam MURAT BOZOGLU denilen sahis gitti baskana yönetime söyledi bu ara dönem icin eger futbolcu almicaksaniz ben alayim istediginiz futbolcuyu getiririm dedi ama ALBAYRAK ve YÖNETIM bu düsüncede degil...yani hediye ediliyor istenilen futbolcu 3-4-5 milion euro farketmez yeter ki söyleyin yoksa takim düsecek diyor ama nerdeeee....
bu konuda kaynagin saglam mi?eger dogru ise bu yönetim küme düsmemiz icin elinden gelen herseyi ortaya koyuyor.yok yok trabzonsporu cok kötü yönettiler ama basimizda fenerli bir baskan olsa bile bizim küme düsmemizi istemez.bu kadar da bizi batirmak isteyeceklerine inanmiyorum.transfer yaparlar herhalde.

Erkut Ay
15.01.2008, 21:59
ne yapmaya çalışıyor bu fukaralar kongreyi bile yaptırmadılar bende içimden dedim demekki yıpranan imajı bir nebze kurtarma peşindeler diye görülüyorki hiç bir girişim yok brezilya seferiyle milleti oyaladılar adamların gözünde taraftarın en ufak değeri yok çünkü bu brezilya seferi olmasa selçuk transferi emre ismi önlerine sunulacaktı belliki düşünceleri zaten transfer yapmamak mantık almıyor bu insanlar nasıl bu kadar vurdumduymaz olabiliyor ya harbiden sınırı aşan beyin problemleri var yada resmen kasıtlı yapılıyor nereye götürülüyor Trabzonspor nedir bu aymazlık...

Samet Yildirim
15.01.2008, 22:02
bu konuda kaynagin saglam mi?eger dogru ise bu yönetim küme düsmemiz icin elinden gelen herseyi ortaya koyuyor.yok yok trabzonsporu cok kötü yönettiler ama basimizda fenerli bir baskan olsa bile bizim küme düsmemizi istemez.bu kadar da bizi batirmak isteyeceklerine inanmiyorum.transfer yaparlar herhalde.

evt bizzat baskana kendisi söyledi ama adamlar ne yapmak istedigini hic bi allahin kullu anlamadi ve anlayamaz da...hocam transfer yapacaklar en az bi santrafor kesin alincak yoksa bu yönetim KONGRE SALANONUNA girmesine bile gerek yok kendilerini asabilirler yani...cikamazlar o salondan öyle kolay kolay....ama kesin santrafor gelecek baska oyuncu gelir mi bilmiyorum....

TheCrow
15.01.2008, 22:07
Yahu şu ilan için topladığımız parayla Nemeloo'yu alsak bari biz taraftarlar :D

asimavi
15.01.2008, 22:11
......transfer yapılacak arkadaşlar en az 3 oyuncu alınacak....bunun yanında 2 tanede gurbetçi alınabilir.......

.....ersun hocanın acıklamaları bunu gösteriyor.....

...haftaya transfer yapılır....bu hafta ben transfer beklemiyorum....ama ligdeki...3. maçımıza yeni transferlerle çıkacaz inşallah...

Cem Balcı
15.01.2008, 22:11

inşallah.bi izlesek bakalım kendine çok güvenen şu çocuğu.

#10 Fietra
15.01.2008, 22:12
Nemelo şu bize denemeye gelen Estonyalı mı?

Cafer Bulur
15.01.2008, 22:13
basketbol takimimiza mi?onlarin transfere ihtiyaci yok.seri galibiyet aliyorlar bu siralar.:)saka bir yana istesek neemolo bir tarafa fernandou yu aldiririz.sadece istememiz yeter.

TheCrow
15.01.2008, 22:20
Nemelo şu bize denemeye gelen Estonyalı mı?

Evet,salak herif sakatlanmıştı denendiği maçta :D

asimavi
15.01.2008, 22:30
SOL BEK DE ALTERNATİF KALMADI Bİ KEÇELİ VAR BAŞKA YOK......bu mevkiye transfer şart....

...en azından....bizim eyüp kadriyi geri çağırsalar sayıyerden.....bursayı 3-2 yendikleri kupa maçında galibiyet gölünü atmış eyüp....

....bu adamda gelecek var seneye kesin takıma katılma ...zaten zor buluna bir mevkide oynuyop değerlendirmek lazım....

....gerçi ziya paşa göndermeseydi ..şuan ersun hoca oynatırdı onu.....

TheCrow
15.01.2008, 22:39
Verpakovskis'in sözleşmesi 6 ay sonra bitiyormuş transfermarkt.de'ye göre...Geleceği çok parlak görünüyordu ama Dinamo Kyiv neden yolladı acaba Hajduk Split'e?..

Cafer Bulur
15.01.2008, 22:45
Verpakovskis'in sözleşmesi 6 ay sonra bitiyormuş transfermarkt.de'ye göre...Geleceği çok parlak görünüyordu ama Dinamo Kyiv neden yolladı acaba Hajduk Split'e?..
neden olacak yeterli görmedigi icindir herhalde.yoksa dinamo kiev para icin futbolcu satacak bir kulüp degildir.geliriyle hajduku 3 e katlar.verpakovskis in son durumunu görmek lazim.isim olarak fena degil.ama ismi degil form durumu önemli.bir de kendisi bizim aradigimiz pivot yani nokta santrafor degil kanimca.

Emirhan Makul
15.01.2008, 23:01
ya mehmet çakırı alalım ya bizim ilacımız o mehmet çakır+selçuk inanı al orta saha sorunun bitsin

Travelair
15.01.2008, 23:01
Tahmin ettiğim kadarıyla yabancı kısıtlamasından dolayı olmalı. Orda kiralık biliyorum. Zaten forvetinde yığılma vardı.

Forvetimiz Umut Bulut, yedeği Ergin Keleş... Başka forvet var mı? Yok.. Trajikomik

TheCrow
15.01.2008, 23:04
Evet pivot değil,kısa boylu,çok süratli ve çok teknik,Saviola,Owen tarzı bir adam.Ama bizi eledikleri senekinin yarısı kadar oynasa Süper Ligde gol kralı olur,milli takımı da o elemişti zaten aynı sene.

Uğur Gündüz
15.01.2008, 23:12
EY zaten az sayıda olan yetenekli genç futbolculardan Yusuf takıntısını bıraksında onuda takıma kazandırsın.

Kumaşı iyi ve etkili bir futbolcu, oynamaya başlarsa eminim ikinci bir transferimiz olacak.

Biz gönderilirken daha iyisini beklediğimiz Ragıp, Emre, Erman, Adem, İbrahim gibi futbolculardan daha kötülerine mahkum edildiğimiz için her sene sıradanlaşıyoruz. Şimdi Ceyhun gittiyse daha iyisi geldiği için gitmeliydi, yoksa onuda ahlar vahlarla anmaya başlarız.

GOF maçında, 5 gol ve 4 asisti bulunan Ceyhun yok. Bu mevkide (arada sırada da olsa) araya top atabilen başka topçumuzda yok. İyide biz bu haltı niye yedik?

AyhanPe
15.01.2008, 23:20
Evet pivot değil,kısa boylu,çok süratli ve çok teknik,Saviola,Owen tarzı bir adam.Ama bizi eledikleri senekinin yarısı kadar oynasa Süper Ligde gol kralı olur,milli takımı da o elemişti zaten aynı sene.

bizde öyle adamlar var gökdeniz ve baris..bence pivot forvet gerekir.prica ve fernandao ya o tip birisi olabilir.bence umut ersen martinle cok daha basarali maclar cikariyordu.ersenden cok daha iyi bir forvetde bulabilirler herhalde.böylece umut danda daha yüksek verim alabiliriz.umuta haksizlik yapiliyor..adam herseyini veriyor sahada.bunun disinda iyi bir yabanci on numara + aymanin yerine selcuk inan alinsa cok güzel olur.hüseyinle selcuk süper ikili olurlar..bize stoperde lazim..sol acikta lazim..lazimda lazim..2 yabanci + selcuk + 2-3 gurbetciyle transfer simdilik yeterli..

10 numara
15.01.2008, 23:29
ya mehmet çakırı alalım ya bizim ilacımız o mehmet çakır+selçuk inanı al orta saha sorunun bitsin

selçuk tamam da mehmet çakır hangi mevkide oynadığı belli olmayan bir oyuncu bence yetersiz....

murat
15.01.2008, 23:39
selçuk tamam da mehmet çakır hangi mevkide oynadığı belli olmayan bir oyuncu bence yetersiz....

Mehmet Cakiri ben Serkana benzetiyorum. Serkani dusun ama pas ve sut cekebiliyor. Her takimda is yapar bence. Bize su asamada forvet ve 2 tane stoper lazim. Balkanlardan ve Kuzeyden 2 stoper alsak yeter fazlada incelemeye gerek kalmadan alinabilir. Bizim suanki defanstan cok daha iyi is yaparlar..

vse61
15.01.2008, 23:42
Her akşam bi umut giriyorum, her seferinde şewkim biraz daha kırılıyo. Neyse şu gazate ilanını takipe girelim bari, yapacak bşi yok.. Onu halledim de gerisinden ümit yok.

Serdar A
15.01.2008, 23:45
Farabi'nin tavsiye ettiği Kacar'ı alsınlar. Ben başka yabancı transfer istemiyorum. Adam tam bir libero, tam bir futbolcu. Söz yönetim, o futbolcuyu alın, daha yabancı transferi istemiyorum, alın şunu ya!!!!!

Travelair , abi keşke Gojko Kacar'ı Ersun hocaya sorabilme gibi bir şansımız olsa. En azından bilip bilmediğini çok merak ediyorum.

İyi kötü bir kaç yıldır hobi amaçlıda olsa çeşitli ülkelerden genç futbolcuları araştırır dururum. Kabul etmeliyimki bu oyuncular içinde beni en çok heyecanlıdıran oyunculardan biri Kacar oldu. Kendi çapımda futbol bilgime güvenirim. Kacar 25-26 yaşına geldiğinde Avrupanın en iyi 5-6 orta alan müdafacılarından biri olabilme olasılığı var. Hiç abartmadan Kacar'ı alıp 4 yıllık kontrat yapan bir takımın 7-8 kat kar etme şansı var diyorum.

Kaçar bu tempoyla giderse tahminen liginde 20 gol 7-8asist ile beraber top çalmada ve toplam isabetli pas katagorilerinde üst sıralarda olacak. Bu da peşine Avrurapadan 10-15 klübün düşmesi için yeterli olacak.

TheCrow
15.01.2008, 23:45
Aslında hiç istemem ama,Sümer zamanındaki kiralama yöntemi de olabilir.O zaman da o kadar yetersiz bir kadromuz vardı ki,takviye yapılmazsa kesin ikinci ligdeydik,temlik filan takımın transfer yapacak parası da yoktu.O zaman ara transferde Markov,Yanchev ve Kürşat'ı kiralayarak kurtarmıştık.

MetiN08
16.01.2008, 00:02
Travelair , abi keşke Gojko Kacar'ı Ersun hocaya sorabilme gibi bir şansımız olsa. En azından bilip bilmediğini çok merak ediyorum.

İyi kötü bir kaç yıldır hobi amaçlıda olsa çeşitli ülkelerden genç futbolcuları araştırır dururum. Kabul etmeliyimki bu oyuncular içinde beni en çok heyecanlıdıran oyunculardan biri Kacar oldu. Kendi çapımda futbol bilgime güvenirim. Kacar 25-26 yaşına geldiğinde Avrupanın en iyi 5-6 orta alan müdafacılarından biri olabilme olasılığı var. Hiç abartmadan Kacar'ı alıp 4 yıllık kontrat yapan bir takımın 7-8 kat kar etme şansı var diyorum.

Kaçar bu tempoyla giderse tahminen liginde 20 gol 7-8asist ile beraber top çalmada ve toplam isabetli pas katagorilerinde üst sıralarda olacak. Bu da peşine Avrurapadan 10-15 klübün düşmesi için yeterli olacak.

valla bu Gojka Kacar isi zor gibime geliyor adamin pesinde takimlar kosuyor bile zska moskau bide hertha berlin 4 million veriyorlarmis bile ona yani bize biraz zor gelir hayirlisi ama.

beratiabi
16.01.2008, 00:24
Foruma katılan arkadaşlar lütfen konunun tamamını okumuyorsanız dahi biraz haberdar olun bari konudan lütfen artık. Aynı konuları,aynı alıntıları, aynı haberleri okumaktan bıktık artık lütfen biraz daha dikkat edin. Aynı gazeteden alıntıyı 5-6-7-8 defa yazılıyor yani sadece yazı yazmak için yazı yazan arkadaşlar bunu sanki inat edercesine yapıyor. Biraz daha hassasiyet lütfen

Erdem Keser
16.01.2008, 00:28

Bu şekilde hakikaten olmuyor..:)Artık önerdiğiniz ve takip ettiğiniz kaliteli oyuncuları daha rahat gözlemlememiz için forumda ayrı bir başlık şart oldu:)
Mesela "Yerli-Yabancı Futbolcular" adı altında bir başlık olabilir.. Hem sizin hemde diğer arkadaşların izlediği ,gözlemlediği ve tavsiye ettiği oyuncuları forum olarak takip etmemiz daha kolay ve kalıcı olur..
Yöneticilere çıtlatayım dedim:)

Mehmet_Mercanlı
16.01.2008, 00:50
biz niye transfer yapmıyoruzz... ?

My
16.01.2008, 00:54
biz niye transfer yapmıyoruzz... ?Nuri Başkan sana diyor arkadaş :rolleyes:

Mehmet_Mercanlı
16.01.2008, 01:01
Nuri Başkan sana diyor arkadaş :rolleyes:

yok abi beni onla muhattap etme ...:(

Fatih
16.01.2008, 01:08
az önce lig tvde izledim fener 4-5 gurbetçi milli oyuncudan en az birini almayı düşünüyomuş

anlamadığım nokta gündemdeki gurbetçi oyuncular neden alınamıyor beğenilmiyor mu yoksa bedelleri mi yüksek

Mehmet_Mercanlı
16.01.2008, 01:09
az önce lig tvde izledim fener 4-5 gurbetçi milli oyuncudan en az birini almayı düşünüyomuş

anlamadığım nokta gündemdeki gurbetçi oyuncular neden alınamıyor beğenilmiyor mu yoksa bedelleri mi yüksek

denge meselesi :o

Travelair
16.01.2008, 01:17

Miskinlik :( diyeceğim ama diyemiyorum ayıp olur, ilgisizlikten alamıyorlardır. Ya da 3 ukalaların talip olmalarını bekliyorlardır

devbey
16.01.2008, 01:19
Demin; "Sivas 4. Büyük(MÜŞ) (metingirgin) ? " diye bir başlık vardı..

Bir PM'ye cevap verene kadar, başlık kilitlenmiş..

O yüzden bende bu başlığa ekliyorum..

Hoş, bu başlığada, diğerlerinede gider ya..

Sivasspor'unada...

Sivasspor'luların bunu deme cüretini göstermesine sebep olanlarada,

Ervahına...

Onların diyarından Pir sultan Abdal'la cevap verelim :

http://www.freewebtown.com/devbey/abdal.swf

(Açılacak sayfada 833 kb 'lık sesli flash animation bulunmaktadır. Hoparlorünüzü açmayı unutmayınız.)

Fatih
16.01.2008, 01:20
almanya 2.liginden dahi futbolcu alamıyoruz ya diyecek kelime bulamıyorum

Rahim.K
16.01.2008, 02:07
dibi gördük galiba.Hiç ses seda yok.Ancak Futbolcu gönderiyoruz(bunda celalettini kasdetmiyorum).
Şimdi kaleci onur ile Transferi kapadıkmı yani?Ya bunların hepsi bir rüyamı yoksa?

Murat Cömert
16.01.2008, 02:13
transferi gectik :) uyduruk haber bile yok :) onlari bile ozledim :)

MURAT SARI
16.01.2008, 02:22
transferi gectik :) uyduruk haber bile yok :) onlari bile ozledim :)uyduruk haber çok da inanan yok

Osman Erdoğan
16.01.2008, 05:13
valla acilen defans boluğu değişmesi lazim tamamen yenilenmesi lazim ortasa saha ve forvete bir futbolcu alındı mı idare ederiz gibi me gelio

Hüseyin+Ayman+Tayfun+ferhat+serkan(hiç alınmaması gerekir di bu takımda fb li futbolcu olmucak kardeşim aziz yıldırım dediği gibi yavaş yavaş coğu takım fb li oluo delircem almayın kardeşim cok bişe de oynamıyor ztn anca Özgüre pas atar)+tolga(gs artığı) bu kadar bunlar gitsin yerine adam akıllı transferler yapılsın hiç yapılmas bile paftan direk 3 futbolcu oynar bu takımda yusuf+ufuk+kadir daha da var da bilmiyorum bildiklerim bunlar ve Ali GÜZELDAL geri alınması lazim
trabzona cek şey katıcana eminim ve istanbul bel de erman kılıç bu futbolcuların alınmasi lazim bence cok şey yaparız

Travelair
16.01.2008, 08:16
Galiba bir ara gündemimize geldi Radoslaw Sobolewski. Bursaspor'un gündemindeymiş

balahor61
16.01.2008, 08:39
Kan görmekten korkan Trabzonspor doktoru

Erman TOROĞLU

http://www.hurriyet.com.tr//_yazarlar/images/83b.jpg DÜNKÜ gazeteleri okudum... Fotoğraflara baktım... Trabzonsporlu futbolcuları buz ısırmış. Dikkatle ve hayretle okudum. Umut’un kulakları zaten kepçe gibi, bir de o kulağın tepelerinde meme yapmış resimler var.

Eksi 20 derecede Erzurum’da da top oynadım, Sivas’ta da. Bizim kulaklarımızı ne buz ısırdı, ne de köpek. Her şeyin bir çaresi vardır. Ona göre vücudun açık yerlerine kremleri sürersin, ilaçları basarsın, ne kulağını ısırırlar, ne kafanı.

Geçtiğimiz yıllarda bazı kulüplerin para vermemek için veya eş dosta kıyak olsun diye kadın doğum uzmanlarına sahada görev verdiklerini bilirim, hatırlarım.

Trabzonspor’da görev yapan doktor Ahmet Kalaycıoğlu’nun anatomi uzmanı olduğunu öğrendim. Kan görmekten de pek hoşlanmazmış. Peki, böyle birisi Trabzonspor’da nasıl görev yapar? Bana pek sürpriz gelmedi. Çünkü Trabzonspor’da şu sıralar olamayacak, olmaz dediğimiz her şey oluyor. Allah’tan doktor, kadın doğum uzmanı çıkmadı.

Bakınız... Eğer eksi 18-20 derecede futbolcular bu hale gelmişse, Sarıkamış’ta, Erzurum’da kayakçılar ne hale gelir? Veya benim nöbet tutan erlerim ne yapar?

Futbolda olmaz olmaz. Her şey olur. Bu hafta Trabzon’da Oftaş ile oynuyorlar. Oftaş 21, Trabzon 22 puanda. Evinde 2, dışarda 2 maç kaybedecek olan Trabzonspor küme düşmekten sonra nasıl toparlar? İyi hatırlarım, Beşiktaş 1970’li yıllarda küme düşmekten Trabzonspor’dan son anda aldığı bir puan sayesinde kurtuldu. Hem de ne kurtulma..!

Gökçebey
16.01.2008, 08:42
Adamlar Trabzonspor'a nasıl saldıralım diye gece gündüz düşünüyorlar. Yürrü be erman kim tutar seni.

balahor61
16.01.2008, 08:53
İhsan Öksüz

Barış Memiş ve Pato
Dünyanın en ünlü kulüplerinden Milan, Brezilyalı genç oyuncu 18 yaşındaki Aleksandr Pato'yu tam 20 milyon dolara transfer etti ve geçen hafta sonu ilk lig maçında da oynattı! Brezilyanın İnternational kulübünden alınan genç oyuncu, Kaka, Ronaldo gibi dünyanın en iyi futbolcuları ile yan yana oynadı. Ve başarılı da oldu. Pato'nun kısa geçmişi de hayli parlak...
Öte yandan Trabzonspor da Ersun Yanal'la birlikte Barış Memiş diye genç bir yeteneği sahaya sürdü. Elbette Barış'ı Yanal keşfetmedi. Ama, cesaretle önemli maçlarda oynatmaya başladı. Barış'ın da geçmişi başarılarla dolu. Genç milli takımlarda defalarca oynadı. Çok önemli maçlarda goller attı. Şu an yine 19 yaş altı milli takımına çağrıldı.
Benim anlamakta zorlandığım durum şu: Koskoca Milan takımı, 18 yaşında bir oyuncuyu inanılmaz rakamlarla transfer ediyor ve ilk maçta yer veriyor ama, Trabzonspor yıllarca elinin altında olan aynı türdeki oyuncu veya oyuncuları “Hazır değil, ezilir...” gerekçesiyle oynatmıyor. Pato'nun bir tam maçını izledim. Gerçekten yetenekli bir oyuncu... Ama Barış'ı uzun zamandır izliyorum. İnanın bence Barış Memiş'in artıları Pato'dan fazla... Pato, santrfor oynuyor. Barış ise kanat oyucusu ama, her iki kanadı da çok rahatça kullanıyor. Üstelik orta saha özelliği var. Top hakimiyetlerinde yine bana göre hiçbir fark yok. İkisi de cesur.
Pato'nun avantajı Milan gibi dünya takımında Ronaldo, Kaka gibi çoğu top cambazı olan yıldızlarla oynaması... Barış ise ne yazık ki çoğu zaman “kazma kürek” takımı ile oynuyor. Ne olursa olsun Barış Memiş gençlere güvenmemiz gerektiğini gösterdi. İstikbal geçlerdedir.
İşin özü: Trabzonspor Fatih Tekke ve Gökdeniz'den sonra büyük bir yıldız adayı yakaladı. Umarım onu çarçabuk tüketmez. Umarım, Barış gibi Kadir ve diğerleri de şans bulur. Ve yine umarım, Barış Memiş genç yaşında yakaladığı bu şansı iyi değerlendirir. Hem Trabzonspor'a, hem kendine, hem ailesine, hem de milli takımlara hizmet eder.
Barış için bundan sonra en büyük sorun, sürekli gözler önünde oluşudur. Her adımı takip edilecek, her yaptığı göze batacaktır. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak onun için... Kendisinden de çok şeyler beklenecek. Belki yapamayacağı şeyler bile!!! Artık başta ailesi ve Trabzonspor Barış'a çok daha dikkatli yaklaşmalı ve davranmalıdır. Kısa sürede kazanılan şöhret, onu kullanmayı bilmeyenler için felaket de olabilir. Artık tribünler de ona destek vermeli... Çünkü ne olursa olsun o, henüz bir çocuk! Ama geleceği çok parlak olan bir çocuk...
Sevgili Barış Memiş! Trabzonspor'a çok kötü bir durumda katıldın. Hangi “ahval ve şeraitte” olursa olsun spor ve futbol camiasına, daha doğrusu aramıza hoş geldin! Bundan sonra artık her şey senin beyninde ve ayaklarında olacak...
Gökdeniz'e de Barış Memiş konusunda önemli görevler düşüyor. Gökdeniz'in, Barış'ı biraz daha özgür oynamaya teşvik etmesi gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta bunun, her ikisine de, Trabzonspor'a da faydası olacaktır! Sonuçta Trabzonspor bir sezonu kaybetti ama, Barış Me

güngör_81
16.01.2008, 08:53

Erman TOROĞLU

http://www.hurriyet.com.tr//_yazarlar/images/83b.jpg DÜNKÜ gazeteleri okudum... Fotoğraflara baktım... Trabzonsporlu futbolcuları buz ısırmış. Dikkatle ve hayretle okudum. Umut’un kulakları zaten kepçe gibi, bir de o kulağın tepelerinde meme yapmış resimler var.

Eksi 20 derecede Erzurum’da da top oynadım, Sivas’ta da. Bizim kulaklarımızı ne buz ısırdı, ne de köpek. Her şeyin bir çaresi vardır. Ona göre vücudun açık yerlerine kremleri sürersin, ilaçları basarsın, ne kulağını ısırırlar, ne kafanı.

Geçtiğimiz yıllarda bazı kulüplerin para vermemek için veya eş dosta kıyak olsun diye kadın doğum uzmanlarına sahada görev verdiklerini bilirim, hatırlarım.

Trabzonspor’da görev yapan doktor Ahmet Kalaycıoğlu’nun anatomi uzmanı olduğunu öğrendim. Kan görmekten de pek hoşlanmazmış. Peki, böyle birisi Trabzonspor’da nasıl görev yapar? Bana pek sürpriz gelmedi. Çünkü Trabzonspor’da şu sıralar olamayacak, olmaz dediğimiz her şey oluyor. Allah’tan doktor, kadın doğum uzmanı çıkmadı.

Bakınız... Eğer eksi 18-20 derecede futbolcular bu hale gelmişse, Sarıkamış’ta, Erzurum’da kayakçılar ne hale gelir? Veya benim nöbet tutan erlerim ne yapar?

Futbolda olmaz olmaz. Her şey olur. Bu hafta Trabzon’da Oftaş ile oynuyorlar. Oftaş 21, Trabzon 22 puanda. Evinde 2, dışarda 2 maç kaybedecek olan Trabzonspor küme düşmekten sonra nasıl toparlar? İyi hatırlarım, Beşiktaş 1970’li yıllarda küme düşmekten Trabzonspor’dan son anda aldığı bir puan sayesinde kurtuldu. Hem de ne kurtulma..!

Sen Doktordun dime herşeyden anlıyon zaten bir hakemlik yapmadın bu ülkede ona yanıyorum.

zeki gursoy
16.01.2008, 09:09
la bi sen...bi hıncal..
her ..ottan anlıyosunuz ha...
hemde öyle böyle değil yani...
eh be kardeşim...
nesiniz siz be...
küfrede ede adam nasıl para kazanır:
ahan böyle!

Erman TOROĞLU

balahor61
16.01.2008, 10:04
Transfer ciddi iştir arkadaşlar.
Araştırma ister, bilgi ister, kararlılık ister, para ister, emek ister.
Gerçek futbol takımları (Biz onları Manchester United, Barcelona, Bayern Münih vs. olarak adlandırıyoruz), bu transfer işlerini nasıl yapıyorlar diye merak ediyorsanız… Yardımcı olayım…
Öncelikle ellerinin altında mutlaka geniş bir kadro bulunmasını isterler. Birbirine yakın kalite 25 kişilik bir futbolcu ordusuna sahiptir hepsi. Bu kadronun her bir ferdi hakkında sürekli notlar tutarlar. Bir yandan performansı düşen, yaşı ilerleyen, sakatlığı bulunan isimleri ayıklarlar… Diğer yandan kurdukları bir ekiple sürekli dünyayı izlerler ve bir oyuncu havuzu oluştururlar. Transfer onlar için mevsimi geldiğinde uğraşılacak bir hobi değildir. Yılın her günü süren ciddi çalışmaların bir ürünüdür. Zamanı geldiğinde bir bakarsınız gideceği aylar öncesinden tespit edilen oyuncular gönderilmiş, onların yeri de yine aylar öncesinden tespit edilen oyuncularla doldurulmuş.
Biz buraya kadar gerçek futbol kulüplerinden söz ettik ama ülkemizde de benzer örnekler yok değil. Mesela Pazar günü Sivasspor-Trabzonspor maçını izlerken Sivasspor’un stoper mevkiinde bir oyuncu gördük. Tunuslu Karim Saidi. Adam Umut’la girdiği bütün ikili mücadeleleri kazandı. Trabzonspor’un orta sahadan gelen bütün hücum oyuncularının önüne duvar gibi dikildi. Havadan kuş uçurtmadı. Topu ayağına aldığında, üstelik riskli bölgede ve baskı yemesine rağmen mükemmel kullandı.
Peki nereden çıktı bu adam? Sivasspor çok uzun süredir stoper sıkıntısı çekiyordu da bu nedenle mi izlenmişti? Hiç alakası yok. Çünkü Sivasspor’un o bölgede oynatacağı en az üç oyuncusu var. Murat Sözgelmez, Sedat Bayrak ve Diallo. Sedat sezonun 16. haftasındaki Galatasaray maçında sakatlanınca, Diallo’nun da sakatlığı nüksedince aniden bir stoper ihtiyacı zuhur etti. İşte burada devreye “takip” meselesi girdi. Yani Sivasspor o anda menajerlerin tavsiye ettiği bir oyuncuyu almak yerine, Bülent Uygun’un yıllardır takip ederek oluşturduğu oyuncu havuzundan transfer hakkını kullandı.
Diyeceksiniz ki, “Yazıyı buraya kadar okuduk, Trabzonspor’la ilgili bir şey bulamadık!”
Aslında anlayan anlamıştır da ben daha açığını yazayım.
Trabzonspor’da Ersun Yanal göreve getirildikten sonra oldukça uzun bir süre geçti. Yanal, geldiği günden bu yana takımın eksikleri olduğunu, çok sayıda oyuncunun gönderilip yerlerine hedefe uygun oyuncuların alınacağını söyledi. Transfer mevsimi başladı… Hatta sezonun ikinci yarısı bile başladı… Ama Trabzonspor’un transfer hanesinde “sıfır” yazıyor.
Ben bu aksaklığın Ersun Yanal’dan kaynaklandığını tahmin etmiyorum. Ersun Hoca’nın da en az Bülent Uygun kadar geniş bir futbolcu portföyüne sahip olduğundan da eminim. Bu noktada ortaya “yönetici” farkı çıkıyor o halde. Bir yanda Mecnun Odyakmaz, Bülent Uygun’un “alınsın” dediği oyuncuyu alıp getiriyor; diğer yanda Ersun Hoca’nın “alınsın” sözünü kimse üzerine alınmıyor!
İşte bu yüzden Sivasspor ligin tepesinde oturuyor…
Trabzonspor ise hem ligde hem de kupada tüm hedeflere havlu atarak tarihi bir utancı yaşıyor ve sevenlerine yaşatıyor.

Ceyhun’u yönetmek!

Hemen hemen her hafta Ceyhun’la ilgili bir yazı yazdım bu köşede. Onun bilinen yeteneklerinden, ama bu yeteneklerini takımı lehine kullanamamasından söz ettim. Öfkesinin kontrol etmesi gerektiğinden dem vurdum. Bazı maçlarda rakiplerine yaptığı kasıtlı faullerin altındaki psikolojinin incelenmesini istedim. Sonuçta Ceyhun artık Trabzonspor’un oyuncusu değil. Yani Trabzonspor sınırlı sayıdaki yeteneklerinden birisinden vazgeçmek zorunda kaldı. Tamam, tüm bu yanlışları yapan Ceyhun’un kabahati büyük. Peki, bu olayda yöneticilerin hiç sorumluluğu yok mu? Yöneticilik, problemli ama yetenekli çalışanını kazanmak değil midir aynı zamanda? Ama konu Trabzonspor’sa biz hangi yöneticilerden söz ediyoruz ki? MAZLUM ULUÇ

TheCrow
16.01.2008, 10:06
Bu "ezilir,yaşı küçük" hikayesi de Özkan Sümer'in saçmalamasından başka bir şey değil,onun bu saçma düşüncesi yüzünden Abdullah kaç sene paf takımında oynadı.Niye ezilsin kardeşim,sanki rugby oynayacak.

balahor61
16.01.2008, 10:10
Asbaşkan Haşim Sayitoğlu'ndan gündem ile ilgili çarpıcı açıklamalarhttp://www.gazetekaradeniz.com/images/haber/29353_b.jpg
SAYİTOĞLU: "Trabzon'u ayağa kaldırmak için tedavi sürecini başlattık. Kadromuza 2-3 oyuncu katacağız. Bu takım çıkışa geçecek ve hakettiği yere gelecektir"
SAYİTOĞLU: "Kongrede '6 bin mi, yoksa 19 bin üye mi?' oy kullanacak, bu hafta belli olur. Başkan, kararını vermedi. Amaç üzüm yemek olmalıdır, bağcıyı dövmek değil"

A'DAN Z'YE HERŞEY
Trabzonspor'da Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, gazeteciler ile yaptığı sohbet toplantısında transferden kongreye, operasyondan kaçan oyunculara, Yattara'dan Ersen Martin'e kadar bir çok konuda önemli açıklamalar yaptı. Sayitoğlu, Trabzonspor'u şuanki durumundan kurtarmak adına devre arasında gerekli tedaviyi yapacaklarını belirterek, "Bu amaçla bazı oyuncuları gönderdik ve transfer de yapacağız" dedi.
2-3 OYUNCU ALACAĞIZ
Sayitoğlu, transfer çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek, "Şu anda bitme aşamasında değiliz ama kısa sürede 2-3 oyuncuyu kadroya katmayı planlıyoruz. Bu yönde Ersun hoca ile her türlü alternatifleri değerlendiriyoruz. Kaliteli takviye yapmanın uğraşı içerisindeyiz. Trabzonspor'un bu tedavi süreciyle birlikte, çıkış trendi yakalayacağına ve ligde hakettiği yere geleceğine inanıyoruz" dedi.
KARARI BEKLİYORUZ
Sayitoğlu, "Doğabilecek kaos ortamını engellemek için ertelediğimiz kongreyi tüzüğümüz doğrultusunda 8-9 Şubat'ta yapılmasına karar verdik. Bu ertelemenin nedeni olan 'Kongrede kaç üye oy kullanacak?' durumu ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı ile görüşüyoruz. Bu hafta içerisinde buradan kongrede '6 bin mi yoksa 19 bin üyenin mi?' oy kullanacağı yönünde bilgi gelecek. Bu görüş doğrultusunda kongredeki belirsizlik kalkacak. 19 bin üye de oy kullansa, kongre 19 Mayıs'ta yapılacak" dedi.
KARAR ALBAYRAK'IN
Sayitoğlu, "Başkan Nuri Albayrak kongre ile ilgili kararını kısa sürede verecektir. Bu konuda, ve 'o olmazsa, Haşim Sayitoğlu aday olacak' şeklinde söylentilere asla yorum yapmam. Karar başkanımızındır" dedi. Sayitoğlu, "Yönetimler geçicidir, kalıcı olan Trabzonspor'dur. Bunun için eleştiri olabilir ama yıkıp-dökmek anlayışı asla güdülmemeli. Trabzonspor'un menfaati için camiaya yön verenlerden basına kadar herkes duyarlı davranmalı. Hele de böyle kötü dönemlerde, bütünleşmeliyiz" dedi.
KAÇAN SUÇSUZ MU?
Sayitoğlu, "Hep kaçan futbolcuları suçsuz gösterip, bize saldırmak haksızlıktır. Eğer tek kuruş alacağı olmayan ve takıma katkısı olmayan futbolcu kaçıyorda, bunun için eleştiriliyorsak, el insaf artık. Sormazlar mı, kaçanın suçsuz mu? Ama amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olunca suçlu, masum yapılıyor. Bakın bakalım, 31 Aralık itibariyle oyuncusuna tek borcu olmayan Trabzonspor'dan başka takım var mı? Bu tabloda sonuçlar da böyleyken, bize saldırmak için haksız kaçanlar korunmasın" dedi.
ERSEN YENİ İYİLEŞTİ
Sayitoğlu, Ersen Martin'in Huelva'ya gitmesinde 'Huelva'da oynamak istiyorum' şeklindeki 2.mektubun direk etkisi olduğunu da belirterek, "1 milyon $'lık anlaşmayı yerine getirselerdi, olay bu noktalara da gelmeyecekti. Bakın Ersen şimdi iyileşti. Herkes 'transfer yapmadan Ersen'i de verdiler' dedi. Ersen kalsa bile ilk yarıyı kapatmıştı ve biz de bunun için de bu bölgeye devre arası transfer yapacaktık" dedi.
KULÜPLER GELSİN
Sayitoğlu, "Yattara alacakları ile ilgili şikayet ettiği yönünde FIFA'dan bir yazı bize gelmemiştir. Yollarımızı ayırma kararı aldığımız Ceyhun ve Celaleddin konusunda isteyen kulüpleri bekliyoruz. Bu konunun sorunsuz çözülmesi için gereken yapılacak" dedi.

OLCAY ÇAKIR
16.01.2008, 10:10
Kulübün ne mali yapısı,nede gelen giden topçular.!

İsim,isim,tek tek çıkıp açıklasınlar,kim ne iş yapar ve kariyeri nedir?

Nerde görev yapmış,ne yapmış,maaşları nelerdir.?

Bu kadar rezaleti bir arada görmedim yahu?

Sabah Rusya taranıyordu,akşam afrika,ikindi de brezilya..

Yazıklar olsun,ben kendime bu kadarını yakıştırmıyorum,benim kulübüm böylemi olcaktı.

Kaç personel var var bu kulüpte?
Görevleri nelerdir?

Görevi sadece izleme olan 2 tane adam yokmudur?
Eğer ileyici varsa onların izledikleri değilde,sonuçta yine hocanın izlediklerini alınır?

biri bana anlatsın Allah aşkına.

Neden besliyoruz bu personeli.

Not:Online üyelik başvurusu yöntemiyle üye olan bir arkadaşım, geçen hafta kendisine kulüpten gönderilen maili bana gönderdi.

Sayın R....,

Diye başlıyor,sadece isim,soyad yok.Amcaoğluna mektup atıyor koca TS.

Bunları düzeltmediğin sürece debelenip duracaksın.

Adem ÖZER
16.01.2008, 10:15
http://www.gazetekaradeniz.com/images/haber/29353_b.jpg

ŞU SIFATA BAK YA.ADAMDA UTANMA OLUR BİRAZ.

_SeRKaN_
16.01.2008, 10:17
KARARI BEKLİYORUZ
Sayitoğlu, "Doğabilecek kaos ortamını engellemek için ertelediğimiz kongreyi tüzüğümüz doğrultusunda 8-9 Şubat'ta yapılmasına karar verdik. Bu ertelemenin nedeni olan 'Kongrede kaç üye oy kullanacak?' durumu ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı ile görüşüyoruz. Bu hafta içerisinde buradan kongrede '6 bin mi yoksa 19 bin üyenin mi?' oy kullanacağı yönünde bilgi gelecek. Bu görüş doğrultusunda kongredeki belirsizlik kalkacak. 19 bin üye de oy kullansa, kongre 19 Mayıs'ta yapılacak" dedi

Ne Yani 19 Mayıs'a ertelenme olasılığıdamı var....

.......Edit ......

İlk ertelemeden sonra kafam karıştı 19 bin üye ve 19 mayıs tarihini aynı anda okuyunca birden dedim herhlde düşünülen başka bir cinlik bu :D bahsedilen 19 Mayıs spor salonuymuş..:D Şükür yaw içimi korku sarmıştı bunlara 3 ay daha tahammül edemezdik..:)

asilhamsi
16.01.2008, 10:18
Bu "ezilir,yaşı küçük" hikayesi de Özkan Sümer'in saçmalamasından başka bir şey değil,onun bu saçma düşüncesi yüzünden Abdullah kaç sene paf takımında oynadı.Niye ezilsin kardeşim,sanki rugby oynayacak.

cok yasa emi guldurdun beni:D

ama ne ingiltere italya gibi kiran kirana mucadele olan ligde 18 lik adamlar top oynuyorda bizim ligdemi oynamayacak..

_SeRKaN_
16.01.2008, 10:22
cok yasa emi guldurdun beni:D

ama ne ingiltere italya gibi kiran kirana mucadele olan ligde 18 lik adamlar top oynuyorda bizim ligdemi oynamayacak..

Bizimkiler ana kuzusu aman birşey olmasın...Gerçi 26-27 yaşındaki topçular ülkemizde hala genç topçu sıfatında bundan yola çıkarak 18 lik topçulara bebe yoluyla bakmamız normal şu ülkede kalecimiz Tolgayla febeli semih zaten bir türlü genç sıfatından çıkamadılar..Korkarım futbolu bırakana kadar bu apoleti taşıyacaklar..Genç ibaresi zaten lakap olmaya başladı artık :)

Faik Yılmaz
16.01.2008, 10:29
Hala utanmadan arlanmadan konuşabiliyor ya bu Sayitoğlu artık bi şey demiyoruz.....

artık ulusal medyada konuşacağız....

10 numara
16.01.2008, 10:44
Hala utanmadan arlanmadan konuşabiliyor ya bu Sayitoğlu artık bi şey demiyoruz.....

artık ulusal medyada konuşacağız....

birde 2,3 oyuncu alıcaz demiyormu deli ediyor adamı...

Murat Keçeci
16.01.2008, 10:44
trabzona en büyük zararı veren ne albayrak nede başkası bu haşim varya haşim herşeyin başı bu adam

Doğan Şahin
16.01.2008, 10:51
az sonra radyo spora Sadri Şener telefonla bağlanacakmış. www.yayinonline.com (http://www.yayinonline.com) veya http://www.yayinonline.com/asx/radyoplayer.asp?a=50162469153019709977483234599593 879683159243317562910894619191063&sk=2&rd=radyospor&lp=2blank

_SeRKaN_
16.01.2008, 10:53
Haşim'in demeçlerini okuduğum zaman aklıma Lafonten'den masallar geliyor neden acaba..:) Haşim bu vaadlerle siyasete atılması lazım..Çok güzel uyutma politikası güdüyor..

AyhanPe
16.01.2008, 10:54
birde 2,3 oyuncu alıcaz demiyormu deli ediyor adamı...

insallah kafkas konusmaya baslamaz.hasim in söylediginin hep tam tersini söylüyor.gündemimizde transfer yok diyebilir.bence alex ve fernadao yu alabilirler secim yatirimi olarak..eger secilmek istiyorlarsa alacaklardir.stadi devlet karsliyor.albayrak bir kac milyon verecek ama kat katini devletten alacaktir.bu stad projesinin pesini pek birakacagini sanmiyorum.cok karli bir proje..

asimavi
16.01.2008, 10:55
......ne 2-3 transferi ya....bu takıma en az 3 tane kaliteli orta yaşlı yabancı(en fazla 25 yaş)...

....3 tane de genç ve yetenekli oyuncu lazım.....en az 5 kişininj gönderilmesi va barışla beraber kadir ve alttan 2 oyuncunun daha takıma katılması lazım....

...revizyon böyle olur...

...

Travelair
16.01.2008, 11:09
Ben olsam :)

Sol kanata ve diğer çoğu mevkiye uyum sağlayabilen Kristiansen'i ------> 1 milyon dolar
Yine çok bölgede oynatabileceğim tam sözlük anlamıyla libero tabirinde Gojko Kacar'ı -----> 3 milyon $
İleride top tutacak, kafa toplarında etkili, güçlü, teknik, top indiren tecrübeli Fernandao'yu ----> 2,5 milyon $
İsviçre'den Eren Derdiyok -----> 1,5 milyon $
Almanya'dan Ceyhun Gülselam ------> 1 milyon $
Türkiye'den de İ.B.B'den Erman Kılıç ----> Takas
Sivasspor'dan Hayrettin -----> 1 oyuncu + 1,5 milyon $
Ediz Bahtiyaroğlu ------> 2 oyuncu takas

10 numara
16.01.2008, 11:10

Sol kanata ve diğer çoğu mevkiye uyum sağlayabilen Kristiansen'i ------> 1 milyon dolar
Yine çok bölgede oynatabileceğim tam sözlük anlamıyla libero tabirinde Gojko Kacar'ı -----> 3 milyon $
İleride top tutacak, kafa toplarında etkili, güçlü, teknik, top indiren tecrübeli Fernandao'yu ----> 2,5 milyon $

aman yönetim duymasın :D

asimavi
16.01.2008, 11:13

.......ah bide senin bu yazdıklarını yönetim deki
beceriksizler düşünebilse herşey çok güzel olacak ama ...nerde....

...bu listeye birde zafer yelen ve selçuk inanı ekledikmi tam olur...

Murat Keçeci
16.01.2008, 11:15
dedikleri gibi 2-3 adam alsalar öpünde başınıza koyun bunlar hiçkimseyi alamaz

_SeRKaN_
16.01.2008, 11:23
Bu saydığınız transferleri mevcud yönetimmi yapacak pehh :)

akdin
16.01.2008, 11:25
Bjk'dan ayrılan Koray alınabilir...........

Travelair
16.01.2008, 11:29

Koray hakkında anlatılanlar ilginç. Bir trafik kazasında omuriliğinin kırıldığı, doktorun koşman sakıncalı dediği yerde futbol oynayan bir adam

asimavi
16.01.2008, 12:11
illaki boşta olan adamlar alınacaksa ...bonservisi elinde bir sürü yabancı oyuncu var ....araştırılıp kaliteli bir iki isimle anlaşılabilir...

...durupda korayla falan uğraşmak yanlış....

murat
16.01.2008, 12:12

ciddi olamazsin, her mac hata yapan bu adam gibi cooooook adam var bizde. Gerekmez...

sebat
16.01.2008, 12:19
Guzel dusunmeye calisiyor her sey iyi olacak diyorum/Gecmisteki hatalari yapmayip transferi aceleye getirmemee calisiyorlar diye dusunuyorum.Insallah da oyledir diyorum ama hep icim ebir suphe dusuyor bunu da engelleyemiyorum>insallah hr sey iyi olur.Bu kongreye kurtulus olarak bakiyoruz ama bakalim bu olumsuzlugu dagitabilecekler mi gelenler.insallah trabzonsporumuz icin en iyisi olur.

asimavi
16.01.2008, 12:26
...bu arada ...cem demir ordudan alınıp samsuna kiralanmış.....transfermarkt de öyle görünüyo.....

...ali güzeldal ve muratın büyük şehirde kiralık olduğu ve önümüzdeki yıl takıma döneceği belirtiliyor.....

...eyüp kadri de bu yıl önce malatya ya kiralanmış sonra ordan tekrar sayıyere kiralanmış....

....şu kayıplara karışan emre aygünde orduda seneye oda geri gelecek....

.....ulan sağda solda o kadar çok oyuncumuz varki....çok karmaşık.....millet kafasına göre ordan oraya geziyor herhalde....

....sene başındaki.....o 60 kişilik kamp daki oyuncular varken ziya doğan ..yerine ersun hoca olsaydı...

.....şuan ne transfere ihitiyacımız olurdu ne de rezil olurduk....en fazla 1 oyuncu alırdık bu transferde ....

Adem Erdoğan
16.01.2008, 12:31
...bu arada ...cem demir ordudan alınıp samsuna kiralanmış.....transfermarkt de öyle görünüyo.....

...ali güzeldal ve muratın büyük şehirde kiralık olduğu ve önümüzdeki yıl takıma döneceği belirtiliyor.....

...eyüp kadri de bu yıl önce malatya ya kiralanmış sonra ordan tekrar sayıyere kiralanmış....

....şu kayıplara karışan emre aygünde orduda seneye oda geri gelecek....

ziya doğanın gurur tablosu.

Travelair
16.01.2008, 12:38
"Şu anda bitme aşamasında değiliz ama kısa sürede 2-3 oyuncuyu kadroya katmayı planlıyoruz."

Aman efendim zahmet etmeseydiniz. Hem 2-3 çok fazla, 1-2 tane yeterli

asimavi
16.01.2008, 12:40
"Şu anda bitme aşamasında değiliz ama kısa sürede 2-3 oyuncuyu kadroya katmayı planlıyoruz."

...yaw abi bakma sen şu salağın dediklerine ...onun bişeyden haberi yok....onu sağa sola saçma sapan ropörtaj versin taraftarı sinirlendirsin diye koymuşlar....bu adamı görünce kusasım geliyor

AyhanPe
16.01.2008, 12:45

1-2 yine iyi 0-1 olmasinda:D bence alacaklardir secimede girecekler..

Selçuk Çetin
16.01.2008, 12:45
transfer yokmu transfer

akdin
16.01.2008, 12:47
ciddi olamazsin, her mac hata yapan bu adam gibi cooooook adam var bizde. Gerekmez...

Elimizdekilerin her yaptıkları hata......

Burçak
16.01.2008, 12:49
http://www.yayinonline.com/asx/radyoplayer.asp?a=47668572200591258981856284531366 48366419905371566996171053915332&sk=2&rd=radyospor&lp=2blank

yaklaşık 10 dk sonra. saat 13:00 da Ahmet Ağaoğlu canlı yayında olacak. bilginize.

asimavi
16.01.2008, 12:50
transfer yokmu transfer

...yanlış geldiniz galiba birinemi baktınız....

....kim ....yeni transfermi ....yok kardeşim öyle biri...... hiç uğramaz buralara öyle şeyler....

...

Zafer Fidan
16.01.2008, 13:03
"Yattara 2010'a kadar Trabzon'da"

Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Gineli İbrahima Yattara'nın 2010 yılına kadar Trabzonspor'un oyuncusu olduğunu söyledi.

Sayitoğlu, Yattara'nın Trabzonspor'un sözleşmeli oyuncusu olduğunu ve bordo-mavili kulübün istememesi halinde hiçbir kulübe gidemeyeceğini belirterek, "Yattara ile resmi sözleşmemiz 2009 yılının Mayıs ayında sona eriyor. Ancak bir yıl opsiyon hakkı var ve bu opsiyon hakkı bizim elimizde. İstediğimiz takdirde bu sözleşmeyi uzatabiliriz. 2010 yılı sonuna kadar Yattara, Trabzonspor'un oyuncusudur" dedi.

Sayitoğlu, Yattara'nın alacaklarını gerekçe göstererek FIFA'ya başvurup serbest kalacağı yönünde daha önce yapılan iddialara ilişkin olarak ise "Bugüne kadar Yattara konusunda FIFA'dan bize bir şey gelmedi. Yattara ile imzalanan protokolde özel maddeler var. Bir futbolcunun alacağı bazen 3 ay gecikebilir, ancak bu sadece Trabzonspor Kulübü'nde olan bir şey değil. Türkiye'de bütün kulüplerin zaman zaman futbolculara borçları oluyor. Şu anda ise bizim futbolcularımıza hiç borcumuz yok. Bu konuda nadir kulüplerden biriyiz" diye konuştu.

"ŞU ANDA BAŞKA OYUNCU GÖNDERME DÜŞÜNCEMİZ YOK"
Sayitoğlu, şu anda bordo-mavili takımda göndermeyi düşündükleri bir oyuncu olmadığını söyledi.
Ceyhun ve Celaleddin ile teknik direktör Ersun Yanal'ın isteği doğrultusunda yollarını ayırdıklarını belirterek, "Şu anda bu futbolculara 'bedelsiz gideceksiniz' diye bir şey söylemedik. Kendilerine teklif geldiğinde bunu bize bildirirler. Biz de oturur şartları konuşuruz, uygunsa gitmelerine izin veririz. Biz sadece bu takımda oynayamayacakları için önlerini açtık. Şu anda başka bir futbolcu göndermeyi düşünmüyoruz" diye konuştu.

ERSEN MARTİN'İN GİDİŞİ
Haşim Sayitoğlu, İspanyol Recreativo Huelva kulübünün, Ersen Martin'in bonservis bedeli konusunda Trabzonspor'a gerekli ödemeyi yapmadığını belirtti. Huelva Kulübü'nün zamanında parayı yatırmadığı için bu futbolcuyu İspanya Kulübü'ne vermekten vazgeçtiklerini ifade eden Sayitoğlu, şöyle konuştu:
"Ancak daha sonra FIFA, bu futbolcuya geçici lisans çıkardı ve transferi gerçekleşti. Huelva, zamanında parayı yatırsa bugün konuşulan hiçbir şey konuşulmayacaktı. Biz sürekli olarak Ersen Martin'in sakatlığından dolayı ocaktan önce sahalara dönemeyeceğini söyledik. Şu anda da yeni takımında hala forma giymiş değil. Ersen Martin, zamanında FIFA'ya 'Trabzonspor'da kalmak istiyorum' deseydi, bu transfer gerçekleşmezdi. Şu anda Ersen Martin'den alacağımız 1 milyon dolar askıda duruyor. FIFA'nın bu konuda vereceği kararı bekliyoruz."

Sayitoğlu, yönetim kurulu ve teknik heyet olarak transfer çalışmalarını da tüm hızıyla yürüttüklerini belirterek, "Eksiklerimizi gidermek adına çok yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Kaç futbolcu alacağımız konusunda şu anda sabit bir karar vermedik. Şu anda transferinde bitirme noktasına geldiğimiz futbolcu yok" diye konuştu.

GENEL KURUL
Sayitoğlu, İçişleri Bakanlığı'ndan 8-9 Şubatta yapılacak genel kurul ile ilgili bir yazı beklediklerini belirterek, "Kongrede kaç kişinin oy kullanacağı şu anda hala belirsiz. Bu hafta sonuna kadar İçişleri Bakanlığı'ndan bu konuda resmi bir yazı gelmesini bekliyoruz. Kongrede kaç kişinin oy kullanacağı, o zaman belli olacak. Şu anda ertelenen kongrede oy kullanma hakkına sahip olan delegeler, bu kongrede de oy kullanacak gibi gözüküyor, ama bu konuda son kararı verecek olan İçişleri Bakanlığı'dır. Eğer 16 bin delege oy kullanırsa bu sefer 19 Mayıs Spor Salonu'na 10 değil, 20 sandık kurarız" diye konuştu.

Genel kurulda kendisinin aday olup olmayacağı konusunda ise Sayitoğlu, "Şu anda kulübün bir başkanı var. Kendisi aday olup olmayacağı yönünde kesin kararını vermeden ben konuşmam. Kendisi adaylığı ile ilgili karar verdikten sonra biz de görüşlerimizi ve düşüncelerimizi aktarırız" dedi.

"ÖMER RIZA SAVUNULMAMALI"
Haşim Sayitoğlu, Ömer Rıza'nın takımdan ayrılışının etik olmadığını kaydederek, şunları söyledi:
"Ömer Rıza, bu takıma uzun zamandır bir şey verememesine rağmen, parasını her zaman almıştır. Bugüne kadar kulüpten 400 bin avro alan bir futbolcu, 43 bin avroluk alacağını, çek olarak aldığı için kaçıyor. Bunun mantıklı bir nedeni yok. Eğer kalsaydı sezon sonuna kadar 700 bin avro alacaktı. Şimdi ise kendisine teklif gelmesini bekliyoruz. Risp, konusunda da bu sıkıntıları yaşadık. Bu futbolcular sakatlığında paralarını tıkır tıkır aldılar, ancak iyileşince bir gecikme olunca hemen bir mazeret bulup kaçıyorlar. Bu profesyonel futbolcu mantığına uymuyor. Bu iki futbolcunun yaptığı da savunulmamalı."
Akyazı'da yapılacak stadın 2010 yılına kadar hazır hale geleceğini de belirten Sayitoğlu, "Bir hafta içerisinde orada çalışmalara başlayacağız. İlk etapta stadı bitirip ardından diğer tesislerle ilgili çalışmalar yapacağız" diye konuştu.

Adem Erdoğan
16.01.2008, 13:05
http://www.yayinonline.com/asx/radyoplayer.asp?a=47668572200591258981856284531366 48366419905371566996171053915332&sk=2&rd=radyospor&lp=2blank

yaklaşık 10 dk sonra. saat 13:00 da Ahmet Ağaoğlu canlı yayında olacak. bilginize.

başlıyor....107.2

Dursun Ali Bahçekapılı
16.01.2008, 13:16
Dinleyemecek olanlar icin kısaca özet gecerseniz seviniriz

Zafer Fidan
16.01.2008, 13:17
Agaoglu diyorki Nuri Albayrak herhalde aday olmicakmis..öyle bir havalari varmis

kokoreç
16.01.2008, 13:18
hadi canım :ççç:hangi yüzle olcak ki pislik herif

Adem Erdoğan
16.01.2008, 13:24
ceyhun gibi futbolcularla şampiyınluk olmaz .
bunlar ziya doğanın diretmeleriyler alındı .ersun hocanın mantalitesine uymaz diyor.

stepanov konusunda bu kadar tepki olmadı dedi.

Zafer Fidan
16.01.2008, 13:26
sipiker de basda demiski 3 oyuncu Transfer olacak (misssssssss) :D

Adem Erdoğan
16.01.2008, 13:28
ahmet ağaoğlu yönetime yüklenemiyo.başka yerlere çekiyo paso.haşimle kanka olmuşlar sanki.

Faik Yılmaz
16.01.2008, 13:35
sipiker de basda demiski 3 oyuncu Transfer olacak (misssssssss) :D

bu oyuncu transfer işide kontür transferine benzedi.... Transfer ettikçe bizim kontürler pardon oyuncular azalıyo.....

ofkan
16.01.2008, 13:40
mutlaka transfer yapacaklardır bence sonra alınacak 2 ii sonuçla albayrak yeniden aday olcaktır

kokoreç
16.01.2008, 13:43
değil iki iyi sonuç 2 sezonumuz iyide geçse albayrak çeksin gitsin klüple alakası olmayan biri o...

Samet Yildirim
16.01.2008, 13:47
mutlaka transfer yapacaklardır bence sonra alınacak 2 ii sonuçla albayrak yeniden aday olcaktır

transfer yapilacak o dogru ama ALBAYRAK aday olmicak bence zaten aday olsa o koltugu onlara birakmazlar...

Travelair
16.01.2008, 15:14
Kongreye ne kadar kısa süre kala yaparsalar transferleri o kadar kardan sayıyorlar herhalde

Kaan
16.01.2008, 15:16
Sambacı umudu

Dubai Cup'ta şampiyon olan İnternacional'in Fernandao ile Alex'e pazar bulamaması üzerine ibre Trabzonspor'a döndü.

Yanıt bekleniyor
Trabzonspor'un uzun süredir peşinde olduğu Brezilyalı oyuncular için umut ışığı doğdu. Dubai Cup'ın bitmesine rağmen İnternacional'de oynayan Alex ve Fernandao'ya hiçbir teklifin gelmemesi bordo-mavililerin beklentilerini artırdı. Dubai Cup'ta mutlu sona ulaşan İnternacional, burada üç özel maç daha yapmasına rağmen iki futbolcusuna pazar bulamadı. Trabzonspor, İnternacional'e verdiği teklife yanıt bekliyor.

Rusya taranıyor
Trabzonspor bir yandan da futbolcu arayışlarını Rusya'ya kaydırdı. İzleme komitesinden Bekir Barçın ve Cengiz Akçay'ın, Rusya'da düzenlenen turnuvada 5 ülkenin 18 yaşaltı milli takımını gözlem altına aldığı öğrenildi. Komite buradaki izlenimlerini önümüzdeki hafta içinde yönetime rapor olarak sunacak. Genç yıldız adaylarına büyük önem veren Ersun Yanal'ın da Rus futbolcularla yakından ilgilendiği öğrenildi.

Erdal Kılıçarslan
16.01.2008, 15:21
Sambacı umudu

Dubai Cup'ta şampiyon olan İnternacional'in Fernandao ile Alex'e pazar bulamaması üzerine ibre Trabzonspor'a döndü.

Yanıt bekleniyor
Trabzonspor'un uzun süredir peşinde olduğu Brezilyalı oyuncular için umut ışığı doğdu. Dubai Cup'ın bitmesine rağmen İnternacional'de oynayan Alex ve Fernandao'ya hiçbir teklifin gelmemesi bordo-mavililerin beklentilerini artırdı. Dubai Cup'ta mutlu sona ulaşan İnternacional, burada üç özel maç daha yapmasına rağmen iki futbolcusuna pazar bulamadı. Trabzonspor, İnternacional'e verdiği teklife yanıt bekliyor.

Rusya taranıyor
Trabzonspor bir yandan da futbolcu arayışlarını Rusya'ya kaydırdı. İzleme komitesinden Bekir Barçın ve Cengiz Akçay'ın, Rusya'da düzenlenen turnuvada 5 ülkenin 18 yaşaltı milli takımını gözlem altına aldığı öğrenildi. Komite buradaki izlenimlerini önümüzdeki hafta içinde yönetime rapor olarak sunacak. Genç yıldız adaylarına büyük önem veren Ersun Yanal'ın da Rus futbolcularla yakından ilgilendiği öğrenildi.
umut fakirin ekmeği.. ye allah ye bakalım...
bu kaçıncı samba kaçıncı ...
allah belasını versin hepsinin.. başka ne diyeyim ben yaa..
nerde o zeyyat kafkas mıdır kapkaççı mıdır?

Kaan
16.01.2008, 15:31
GİZLİ SAMBA HAREKATI!

Trabzonspor, Fernandao ve Alex defterini yeniden açtı

http://www.gazetekaradeniz.com/images/haber/29349_b.jpg

Dubai Cup'tan sonra umduğunu bulamayan Brezilyalılar, 'tekrar görüşelim' dedi, yönetim harekete geçti. Trabzon, diğer taraftan da alternatifler ile temasta

BATUROĞLU İDDİASI
Trabzonspor, her ne kadar 'Samba defteri kapandı' dese de gizli olarak temasların devam ettiği belirtildi. Dubai Cup'ta istediği piyasayı yapamayan Fernandao ve Alex için İnternacional'in Bordo-Mavililer'e 'yeniden görüşelim' mesajı çekmesi üzerine yönetimin harekete geçtiği belirtildi. İşleri için hafta sonu Bahreyn'e giden Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu'nun buradan Dubai'ye geçerek, iki Brezilyalı için ön girişimde bulunduğu ifade edildi.

ŞARTLARIMIZ BELLİ
Trabzonspor'da Teknik Patron Ersun Yanal'ın gönlündeki ikili olması nedeniyle Fernandao ve Alex defterinin yeniden açıldığı ve İnternacional'e, "Şartlarımız belli, kabul ederseniz, masaya otururuz" yanıtı verildiği belirtildi. Bordo-Mavililer, Brezilyalılar'a bu kez bel bağlamazken, listesinde bulunan Rade Prica, Mansare, Sutter, Javanoviç ile gurbetçiler Eren ve Ceyhun için girişimlerini sürdürdüğü ifade edildi.

TheRapZoNe
16.01.2008, 15:38
Takim bu haldeyken coktan transferlerin bitirilip, ikinci yariya hazir olunmasi lazimdi. Amaaa kulubu yonetmekten aciz insanlardan akilli hareket beklemek gafletten oteye gitmiyor ne yazik ki..

Serdar A
16.01.2008, 15:55

Ceyhun , Erdinç , Umut +1 oyuncuyla beraber gerekirse parada veririm . Karşılığında Mehmet Topuz için Kayseri'nin kapısını çalarım.
Gojko Kacar'ı 3m€ almaya çalışırım. Sonraki satıştan yüzde vererek. Bütün şartların zorlanacağı yegane transfer hedefim olur.

Bu iki oyuncuyu takımın göbeğine koyduğun anda yüzde 50 farkeder.
Sağ tarafta Barış'a öncelik veririm. Gökdeniz'i forvet arkasına kaydırırım. Sağ bekte sezon sonuna kadar Serkan idare eder.

Ceyhun'un yapamadığı görevini yapması için Filistin asıllı Hırvat Sharbini'yi transfer ederim. Bu pozisyondaki oyuncuyu zaman zaman yedek bırakmak durumunda olduğumuzdan geleceğe yönelik bir oyuncu transferi olmalı. Alternatif olarak ya da sezon sonu için yine ortasahaya Zafer Yelen , olmazsa ingiltereden Cem Karacan ( özellikle bu oyuncuya dikkat . Yakında adını daha sık duyacağız ) için girişimlerim olurdu . Cem şu an kirada.

Ceyhun Gülselam 500bin€ yeterli bir bonservis bedeli olduğunu düşünüyorum.
Ediz Bahtiyaroğlu 2 oyuncu ve risp'teki karşılıklı anlayışı kullanarak çözerim. Defansın göbeğinde Fizik kuvveti yüksek , az pas hatası yapan bir blok olur. Deneyim eksikliklerini bir hedefimiz kalmadığı için bu sene ısrar ederek çözebiliriz. Bu bölgeye yabancı bir transfer düşünülüyorsa lokomotif moskovadan Branislav Ivanovic'te ısrar ederim. Hüseyin ve Yattara'yı artı bir miktar para ile kapılarını çalmak gerek.

Forvet için 3 milyona hem 197lik Mehmet Batdal'ı ( iki oyuncuyuda bucaya kiralık verebiliriz ) hemde 192 lik Ereni'i alırdım. Sonraki satışlarında yüzde pay vererek.
Buraya yabancı transferini kesinlikle sezon sonu yapardım. Bu ikisinden biri sene sonuna kadar milli takımına çıkma ihtimali var.
Eğer yetersiz kalırsalar sene sonuna kadar Irak'lı Younis Mahmoud'u satın alma opsiyonlu kiralardım.
Bütün bu ihtimallerin dışında Fransa'da düzenli forma giymeye başlayan Mevlüt Erdinç'i alternatif olarak yada sezon için transfer görüşmelerini başlatırdım.

Sola yakın , forvet arkası , orta saha gibi geniş bir alanda oynayabilen Sedat Salihovic için şartları araştırırdım. Maliyeti 3m€ civarında olacaksa mutlaka alıdım.

Sol beke bonservis sorunu olmadığından Babayaro'yu alırım. Para varsa Zoran Tosic'e 2 m€ transfer teklifinde bulunurdum. Tosic'in Maliyeti yüksekse aynı takımda daha az şans bulan Ivan Obradovic'i 1m€ alırım.

Sol dış için Cska'nın kapısını çalar , Caner'i satın alma opsiyonlu kiralamayı denerim . İsterlerse Gökdenizde satış önceliğini onlara veririm.

Kalede Onur'da ısrar ederim.

Sonuçta elimdeki gençlere öncelik verir , yukarıda yazdığım girişimlerin en az 4 tanesini devre arası için sonuçlandırmaya çalışırdım. Her biri için onlarca alternatifinide yazabilirdik.

Anlatmak istediğim ; revizyon için çok daha cesaretli davranılsın , Yöneticiler şu trabzon'un halinden utansın ne kadar para gerekiyorsa sorunu bir şekilde çözsünler . Ersun Yanal 18-24 aylık bir yeniden yapılanma sürecinde takımı sil baştan adına yaraşır şekilde kursun .

Ama nerde...

Fatih
16.01.2008, 16:01
branislav ivanovic chealsea ye gitti 12 milyon paund

tutuncuerdem
16.01.2008, 16:03
Takim bu haldeyken coktan transferlerin bitirilip, ikinci yariya hazir olunmasi lazimdi. Amaaa kulubu yonetmekten aciz insanlardan akilli hareket beklemek gafletten oteye gitmiyor ne yazik ki..

görüşlerine katılıyorum.çoktan transferler yapılmış olmalıydı. ama bu kafayla bunlar trabsfer yapamazlar.sadece oyuncu gönderirler.gidenlerin sayısı gelenlerin sayısından fazla.nasıl politika bu .

Turgut Altun
16.01.2008, 16:08
Kongreden önce nasıl olsa seçilemeyiz diyerek bol keseden sallanan, 7 oyuncu ile anlaştık. Bilmem kaç tanesi yabancı şu kadarı da gurbetçi dedikleri oyuncular nerde.Her zaman mı yalan söylenir.Bu kadar iki yüzlü sahtekar bir tutum görmedim ben.Şu yönetimin içinde bir tane aklı başında adam çıkıpta biz ne yapıyoruz böyle demiyor mu?taraftarı kandırmakla ne kazanıyorlar.İşte hala yönetimdesiniz nerde o 7 oyuncu.5 milyon dolara hepsini alıyordunuz hani.

Kaya
16.01.2008, 16:09
Mevcut başarısızlığı biraz olsun azaltmak adına geleceğe yönelik belkide hiç bir katkısı olmayacak transferler umarım yapılmıyordur.
Bu konuda yönetime güvenmemiz imkansız fakat Allah'tan Ersun Yanal var.
Şu aşamada bence tek sağlam kalemiz.
2008-2009 sezonunu yeni bir başkan ve yönetim kurulu ile Ersun Yanal önderliğinde heyecanla bekliyorum. :)

asimavi
16.01.2008, 16:17
.....illede brezilyadan transfer yapılacaksa...

...1..fernandao....

...2...alex.....

...3...jorge valdivia....

bunlar alınmalı....

..sonrasında vojvadinadan ...gojko kacar...ile yine sırp bi stoper alınmalı....

...bunlardan sonra...ceyhun..ve eren alınıp enfes bi kadro kurulabilir...

...tabi bide almanyaya gitmişken zfer yelen de alınabilir...

......işte size kadro....................

.........................................onur kıvrak......................................

............jabi..........ceyhun...............sır p stoper.............alex.........

..........................gojko kacar.........j.valdivia.......................... ....

...yattara.......................gökdeniz......... ...............barış memiş.....

....................................fernandao..... ......................................

..yedekler..

...jefferson..
..çağdaş...
...hüseyin....
...umut.....
...kadir keleş..
...eren...
...zafer yelen..(yattara ile değişimli kullanılabilir..)tabi yattaranın bir an önce türk olması lazım:)

...hem böylelikle takımda 3 brezilyalı 2 sırp 2 de gineli olacak...yani kimse yanlız kalmayacak....:)

...valdivia şili li ama epeydir brezilyada
..

Fatih
16.01.2008, 16:22
sırp milliyetçiliği yapmayın :D

10 numara
16.01.2008, 16:24
.....illede brezilyadan transfer yapılacaksa...

...1..fernandao....

...2...alex.....

...3...jorge valdivia....

bunlar alınmalı....

..sonrasında vojvadinadan ...gojko kacar...ile yine sırp bi stoper alınmalı....

...bunlardan sonra...ceyhun..ve eren alınıp enfes bi kadro kurulabilir...

...tabi bide almanyaya gitmişken zfer yelen de alınabilir...

......işte size kadro....................

.........................................onur kıvrak......................................

............jabi..........ceyhun...............sır p stoper.............alex.........

..........................gojko kacar.........j.valdivia.......................... ....

...yattara.......................gökdeniz......... ...............barış memiş.....

....................................fernandao..... ......................................

..yedekler..

...jefferson..
..çağdaş...
...hüseyin....
...umut.....
...kadir keleş..
...eren...
...zafer yelen..(yattara ile değişimli kullanılabilir..)tabi yattaranın bir an önce türk olması lazım:)
..

alex'i sol bek yaptınya helal olsun...:D

asimavi
16.01.2008, 16:26
alex'i sol bek yaptınya helal olsun...:D

...insaf ya ben yapmadımki....adamın oynadığı mevki sol kanatta bek ve ortada oynuyor....

...yani bu adam sol acık falan değil...oyun kurucuda değil...

...sol iç ve sol orta kenar ve sol bek oynuyor....

...ihtiyaca göre o mevkiye koydum..sol bek böyle yetenekli adam bulmuşun daha ne istiyon....:)

...yani tam ersun hocanın istediği gibi bek den sürekli bindirmeler yapacak...

Serdar A
16.01.2008, 16:26
branislav ivanovic chealsea ye gitti 12 milyon paund

Haklısın , adam dün imzayı atmış. 15 milyon euro civarında maliyeti olmuş. İngilizlerin dediği gibi her oyuncunun bir normal fiyatı var birde chelsea fiyatı...

balahor61
16.01.2008, 16:27
sırp stoper kim abi hangi mevki

asimavi
16.01.2008, 16:30

...yani sırlardan iyi stoper oluyo diye yazdım...dur iki dk ben şimdi bulurum birini.....:)

nino pekaric aynı takımdan....

...veya ..boris pandza ..başnak ....hajduk split den ....

...veya ...luka vucko....rijekadan...hırvat....boy 1.97......dev bu adam dev....:)

Mehmet Fırat
16.01.2008, 16:33
Zelenka'yı alsak?.. Sözleşmesi feshedilmiş, bence en az Szymek kadar yararlı olur.

10 numara
16.01.2008, 16:33
...insaf ya ben yapmadımki....adamın oynadığı mevki sol kanatta bek ve ortada oynuyor....

...yani bu adam sol acık falan değil...oyun kurucuda değil...

...sol iç ve sol orta kenar ve sol bek oynuyor....

...ihtiyaca göre o mevkiye koydum..sol bek böyle yetenekli adam bulmuşun daha ne istiyon....:)

...yani tam ersun hocanın istediği gibi bek den sürekli bindirmeler yapacak...

içi miçi bilmem ama sol bek oynamıuyor

10 numara
16.01.2008, 16:34

kanımca stoper bir mevkii oluyor:D

Ertan1982
16.01.2008, 16:38
Nino Pekaric var Stepanov´un eski Takimin´ dan.Adam 1.90 Boyunda.Stepanov 2 mis adam ama biraz daha hizli Stepanov dan.1 Ay önce Trabzona önerdiler ama bizimkiler istemedi.Simdi Rusya´ya gidiyormus 2.Lig den yeni cikan bir takima.Bence tam aradimiz defans oyuncusu.

http://transfermarkt.de/de/spieler/28694/ninopekaric/default/2007/leistungsdaten.html

Gojko Kacar´i unutun Hertha Manageri bugün Sirbistana gitti Transferi bitirmek icin.Adamlar 4 Mio€ istiyor Herthe 3 Mio€ veriyor.Ama ortada anlasirlar.

Serdar A
16.01.2008, 16:41
...yani sırlardan iyi stoper oluyo diye yazdım...dur iki dk ben şimdi bulurum birini.....:)

Sırp olması şart mı?

Dinamo Zagreb'den Dejan Lovren var mesela. Elimizden kaçırdığımız Stepanov tarzında bir oyuncu. 190 cm boyunda. İki ayağınıda kullanabilen gelecek vaad eden bir oyuncu. Tek sorunu klübüyle yaptığı 10 yıllık sözleşme :)

Travelair'in listesinde :alkış:

içi miçi bilmem ama sol bek oynamıuyor

3-5-2 solunda oynar

Travelair
16.01.2008, 16:41
Kacar'ın önü çok açık kesin 1-2 sene içinde B. munih'tedir. Sol beke kimi alacaklar merak ediyorum. Meksika'nın sol beki var Fausto Pinto. Kötü olamaz diye düşünüyorum
Lovren listemde mi :)? Ha gelecek vaat eden oyuncular listesi şimdi çaktım :) O listelere bakmak lazım, birkaç dergi yayınlamıştı ayrı ayrı listeler arka sayfalarda. Özellikle Afrikalıları alabiliriz gibime geliyor ama kupadan önce anlaşmak gerek. Alman kulüpleri çoğunlukla peşlerinde

asimavi
16.01.2008, 16:43
Sırp olması şart mı?

Dinamo Zagreb'den Dejan Lovren var mesela. Elimizden kaçırdığımız Stepanov tarzında bir oyuncu. 190 cm boyunda. İki ayağınıda kullanabilen gelecek vaad eden bir oyuncu. Tek sorunu klübüyle yaptığı 10 yıllık sözleşme :)

Travelair'in listesinde :alkış:

...yok abi şart değil...alternatif yazdım yukarıda ...:)

asimavi
16.01.2008, 16:45
Kacar'ın önü çok açık kesin 1-2 sene içinde B. munih'tedir. Sol beke kimi alacaklar merak ediyorum. Meksika'nın sol beki var Fausto Pinto. Kötü olamaz diye düşünüyorum

...iyi oyuncu....

...bek de oynayacak adamın top kapma ve hızı çok iyi olmalı ve isabetli ortalar yapabilmeli...

...şu marsilyadaki taye taiwo varya ha işte onun gibi....adam bek olarak doğmuş sanki....:)

Serdar A
16.01.2008, 16:46
Lovren listemde mi :)? Gelecek vaat eden oyuncular listesi anladım :) O listeye bakmak lazım, birkaç dergi yayınlamıştı ayrı ayrı listeler arka sayfalarda. Özellikle Afrikalıları alabiliriz gibime geliyor ama kupadan önce anlaşmak gerek. Alman kulüpleri çoğunlukla peşlerinde

Bir çoğu şu an fiyatını katlamış yada transfer olsada burayada yapıştıralım , belki bir bakan olur :)

Ante Rukavina: '86 doğumlu Forvet Hajduk Split
Veli Kavlak: Avustuya Ümit Milli 18 Ofansif Ortasaha
Maor Bar Buzaglo: Ortasaha İsrail
Tevfik Köse: Forvet Leverkusen
Choi Sung Kuk: Kore Forvet
İsmail Matar: Ortasaha Birleşik Arap Emirlikleri
Nicolas Canales: Şili'nin genç golcüsü. Salas'ın övdüğü genç yetenek
Edgar Barreto: Paraguay'ın genç ortasahası Nec-Hollanda
Milan Ivana: Slovak ortasaha Kontratı sona eriyor '83 doğumlu
Alexander Geynrikh: Özbek golcü Cska Moskova
Hugo Rodallega: Colombiya'nın genç yıldız golcüsü
Mikhail Sivakou: Belaruslu ortasaha 19 yaşında
Siarhei Kisly: Belaruslu golcü 18
Dejan Lovren: Defans Defansif Ortasaha Inter Zapresic
Daniel De Ridder: 22 yaşında Sağ kanat Celta Vigo
Kenneth Stenild: "Yeni Shemichael" lakabı Aalborg takımında oynuyor 20 yaşında
Kasper Schmeichel: Efsane kalecinin oğlu. Onun yolunda olduğu ifade ediliyor 21 yaşında Darlington takımında forma giyiyor
Imad Khalili: 20 yaşında Helsingborg'da ortasahada forma giyiyor
Per Ciljan Skjelbred: sağ açık Rosenborg 21 yaşında
Valeri Domovchiski: 21 yaşında, forvet ve ortasaha oynayabiliyor. Golleriyle öne çıkıyor. Levski Sofya'da oynuyor. Geçmiş Avrupa şampiyonu Cska Moskova peşinde
Aristide Bance: 22 yaşında 1.92 boyunda Burkina Faso'lu golcü
Kevin Vandenbergh: 23 yaşında golcü
Péter Rajczi: Macar 25 yaşında golcü Ujpest Budapest
Gunnar Heidar Thorvaldsson: 23 yaşında İzlandalı golcü Halmstads Bk
Ailton Almeida: 23 yaşında Orgryte takımında oynuyor
Leon Benko: 23 yaşında Hırvat solak Varteks takımında oynuyor
Ever Guzman: Meksika 18 Forvet- Çok çevik, Kontra-atakçı, hızlı, golcü
Mohamed Tchité: 21 yaşında golcü Belçika
Otar Martsvaladze: Gürcistan'ın yükselen genç yıldızı 22 yaşında golcü
Ciprian Marica: Romanya'nın önemli genç golcülerinden
Claudiu Keseru: Romanya'nın bir diğer önemli genç golcüsü. Lakabı: Ronaldo
Vanden Borre: 19 yaşında Defans geleceğin önemli defans oyuncuları arasında
Hossein Kaebi: 22 yaşında İran'ın gözbebeği defansı Dünya'nın en hızlı defans oyuncularından
Jonathan Blondel: 22 yaşında Belçika'da ortasaha oyuncusu
Mohammed Messoudi: 22 yaşında Belçika'da ortasaha oyuncusu
Emmanuel Mathias: 20 Yaşında Togo'nun parlayan defans oyuncusu
Artem Milevsky: Ukrayna Ümit Milli Forvet 1.92 boy 78 kg Hırslı yırtıcı golcü Dinamo Kiev
Sota Hiroyama: Japonların yükselen yıldızı 21 yaşında 191 boyunda forvet oyuncusu. Heracles
Igor Akinfeev: Cska Moskova 21 yaşında geleceğin süper kalecisi
Jonathan Alexander De Guzman: 20 sağ kanat oynuyor Feyenoord
Yoshito Akubo: 25 yaşında Saviola’nın Japon hali ortasaha/forvet
Aissati: 19 yaşında Ortasahada PSV'de oynuyor
Borko Veselinovic: forvet 22 yaşında Partizan
Nebojsa Marinkovic: 22 yaşında ortasaha oynuyor Partizan
Sulejmani: ofansif ortasaha/forvet
Adamovic: Kızılyıldız defans 190 boy 20 yaşında
Matus Kozacik: Slavia prague kaleci 193 boy 24 yaşında
Marius Niculae: 26 yaşında forvet standart Lüttich
Oleg Gusev: Sol kanat oynuyor Dinamo Kiev'de 24 yaşında
Eduardo: - Eduardo Alves da Silva 24 yaşında Dinamo Zagreb forvet Asistçi özelliği var
Luka Modric: ortasaha oynuyor 22 yaşında Dinamo Zagreb
Niko Kranjcar: Hajduk ortasaha 23 yaşında
Vedran Corluka: Zagreb 193 boy 21 yaşında defans
Yuri Zhirkov: 24 yaşında sol kanat CSKA Moskova
Dmytro Chigrynskyi: Defans Shakhtar '85 doğumlu
Andres Guardado: Meksika Sol bek/ Kanat '86
Mark Milligan: Avustralya Sydney Defans '85
Jose Montiel: Paraguay Ortasaha Club Olimpia '88
Guillermo Ochoa: Meksika'nın yeni idolü Kaleci America '85 (Lakabı Buz Çocuk)
Chu-Young Park: Kore Asya'da yılın genç futbolcusu Forvet Şenol Güneş'in takımında '85
Yassine Chikaoui: Tunus Etoile du Sahel Forvet '86
Mehrzad Madanchi: İran Ofansif sol kanat '85
Bogdan Shust: Ukrayna Kaleci '86
Diniyar Bilyaletdinov: Kanatlar '85 Lokomotif Moskova
Ricardo: Sporting Lizbon ve Portekiz Milli Takım kalecisi 30 yaşında Uzun degajlarıyla tanınıyor
Daniele Paponi: İtalyanların 88 doğumlu yeni golcüsü Parma'da oynuyor
Theo Walcott: Arsenal Golcü 17
Graziano Pelle: 21 yaşında 9 numara 1,93cm Cesena'da oynuyor (Seri B) İtalya Ümit Milli
Bruno Gama: Porto'dan Braga'ya kiralık. Ortasaha/Forvet arkası/Forvet Prtkz Ümt kaptanı
Juan Mata: Real Madrid B İspanya Ümit Milli Golcü
Aleksandr Aliev: Ortasaha Dinamo Kiev
Matias Fernandez: Villareal 21 Ofansif ortasaha
Razak Omotoyossi: 21 yaşında santrafor. Benin'li Dünya gençler şampiyonasındaki performansıyla adını duyurdu. Moldova Şampiyonu Sheriff Tiraspol takımında forma giyiyor
Wason Renteria: 21 yaşında Golcü Porto
Juan Zuniga: Kolombiya Sağ kanat Kolombiya Atletico Nacional 22 yaşında
Micah Richards: Manchester City 19 sağ kanat
Gareth Bale: Sol bek 18 yaşında Southhampton
Nick Carle: Ofansif Ortasaha 26 yaşında Avustralya
Hojat Chaharmahali: 89 doğumlu Santrafor. Hızı, driplingi ve tekniğiyle biliniyor. Şimdiden Olimpiyakos'un dikkatini çekmiş durumda
Mirel Radoi: Steau Bükreş’in kaptanı, defansif ortasaha
Mohammad Abou Treka: Mısırlıların “efsanevi” futbolcusu 78 doğumlu, ortasaha
Igor Biscan: Liverpool'da 5 sene oynadıktan sonra Panathinaikos'a geçen '78 doğumlu 1,91cm boyundaki Defans / Defansif Ortasaha oyuncusu sezon sonu serbest kalıyor
Traianos Dellas: 76 doğumlu 1,97 boyunda bu dev defans oyuncusu AEK'da forma giyiyor. Golleri, gücü ve adam geçirmemesiyle tanınıyor. Kaçırılmayacak bir oyuncu.Kontratı bitiyor
Arturo Vidal: '87 doğumlu Şilili defans oyuncusunun önü açık. Nedeni ise birçok bölgede oynayabilip ( Defans, Ortasaha, sol kanat...) çok gol atabilmesi Colo Colo
Jeancarlo Solórzano Madrigal: Kosta Rika'nın en tehlikeli forveti '88 doğumlu
Edison Cavani: Uruguay'ın tehlikeli forveti '87 doğumlu
Fabrice Nguessi Ondama: Afrika'daki gençler turnuvasında en iyi oyuncu seçildi '88 doğumlu forvet Kongo Milli
Marek Strestik: Frikik kullanabilen, 1,88 boyunda 87 doğumlu Çek oyuncu ortasaha ve forvet oynayabiliyor
Emmanuel Sarki: Niyeryanın 87 doğumlu 1,85 boyunda forvet oyuncusu dripling ile tekniğin iyi bir karışımı Eski Barcelonalı Amunike'ye benzetiliyor
Dawid Janczyk: 87 doğumlu Polonyalı forvet oyuncusu aynı zamanda her iki kanattaki etkinliğiyle biliniyor
Przemyslaw Tyton: 1,95 cm boyundaki Polonya'nın dev Ümit Milli kalecisi ilerisi için güven veriyor
Kamil Krol: Polonya'nın bir diğer umut vaat eden forveti. 1,93 cm boyunda
Ayila Yusuf: Niyerya'nın ve Dinamo Kiev'in as oyuncusu, defansif ortasaha olmasına rağmen ofansif özelliklerini de gösterebilen bir yapıya sahip. 84 doğumlu
Fode Mansare: Sol kanatın Yattara’sı Toulouse ‘81
Ali Karimi: Ortasaha virtiözü, “Asya Kaplanı”, “Sihirbaz” lakaplı Asya’da yılın en iyi futbolcusu seçilmiş ’78 doğumlu sezon sonunda Bayern Münih’ten serbest kalıyor
Dimitrios Salpingidis: '81 doğumlu Yunan golcü aynı zamanda sağ kanat oynayabiliyor. 176 karşılaşmada 88 golü var Panathinaikos
Panagiotis Lagos: '85 doğumlu futbolcu sol bek ve sol kanat oynayabiliyor. Yunanistan'ın en yetenekli futbolcuları arasında yer alan Lagos, şimdiden Yunan liginde 86 karşılaşmada 11 gole sahip. AEK'da forma giyiyor
Alexandros Tziolis: '85 doğumlu 1,89 cm boyundaki Panathinaikos'lu defansif ortasaha oyuncusu gelecekte Basinas'tan bayrağı devralmaya en büyük aday. 2005'ten beri Yunan Milli Takımına çağırılıyor
Vassilios Torosidis: '85 doğumlu 1,86 boyunda defans oyuncusu bek olarak da görev yapabiliyor. Olimpiakos oyuncusu saha içindeki hırsıyla dikkat çekiyor
M´Bia - Stéphane Mbia Etoundi: Fransa'nın Rennes takımında forma giyen '86 doğumlu çok yönlü defans oyuncusu 1,88 boyunda Kamerun Milli
Jacques Alaixys Romao: 84 doğumlu oyuncu defansif ortasaha mevkinde oynayan oyuncu, Fransa 18 yaş altı Milli Takımında görev almasına karşın tercihini Togo Milli Takımından yana kullandı. Sözleşmesi sona eriyor
Jacques Elong Elong: Kamerun Milli, 85 doğumlu oyuncu, defansif ortasaha ve ortasaha oynayabiliyor. Persepolis takımında dizinden geçirdiği ciddi sakatlık sonrası bir süre oynayamayan oyuncu, şu anda iyileşmiş ve kariyerini nerde devam ettireceğinin arayışı içerisinde Sözleşmesi sona eriyor ve ismi Spartak Moskova ile anılıyor
Anthony Annan: Norveç'in I.K. Start takımında forma giyen '86 doğumlu 1,75cm boyundaki futbolcu, orta sahanın ortasında görev yapıyor. Aynı zamanda eski Birleşmiş Milletler genel sekreteri Kofi Annan'ın yeğeni olan futbolcu, Gana'nın dünya futboluna yeni armağanı olarak lanse ediliyor.Takma adı Pablo Aimar olan futbolcu, Gana Milli takımında yedeği olduğu Essien'e benzer stiliyle dikkat çekiyor. Ortasahadaki teknik ve fiziksel özelliğini ofansif ve defansif manada çok rahat kullanabilen oyuncu, attığı gollerle şimdiden Avrupa'nın dev kulüplerine göz kırpıyor
Bennard Yao Kumordzi: '85 doğumlu 1,85 boyunda ofansif ortasaha oyuncusu. Stiliyle Kanu'yu andıran Gana'nın yeni yıldızı, Yunanistan'ın Aigaleo takımında forma giyiyor. Ortasaha oynamasına karşın attığı gollerle adından söz ettiren oyuncuyu yakında büyük kulüplerde görebiliriz. Yunanistan'da futbol federasyonu tarafından 2006-2007 sezonunun 1. devre "En Değerli Oyuncusu" ödülüne layık görülen futbolcu, topla oyunun yanısıra topsuz oyunda da oyuna aktif katılımı ile dikkat çekiyor
Deniz Yılmaz: Ümit Milli Bayern Münih’li Sözleşmesi sona eriyor
Asamoah Gyan: 85 doğumlu Amokachi tipinde yırtıcı forvet Udinese

Umut listemi yine çıkartayım, uğur getirsin inşallah bari, Ziya hoca ne demişti? Ne kadar geniş listemiz olursa o kadar iyi.. Değil mi? :)

Travelair
16.01.2008, 17:00
O listeyi unutmuştum bile :) sağolasın. Hey gidi günler gitti güzelim oyuncular :) :(

10 numara
16.01.2008, 17:02
Juan Carlos MosquedaPersonal information
Full nameJuan Carlos Mosqueda Andrade
Date of birthApril 17 (http://en.wikipedia.org/wiki/April_17), 1985 (http://en.wikipedia.org/wiki/1985) (1985-04-17) (age 22)
Place of birth Mexico (http://en.wikipedia.org/wiki/Mexico_City), DF (http://en.wikipedia.org/wiki/Mexican_Federal_District), Mexico (http://en.wikipedia.org/wiki/Mexico)
Height166 cm (5'5")
Playing positionCentre MidfielderClub information
Current clubClub América (http://en.wikipedia.org/wiki/Club_Am%C3%A9rica)
Number13Senior clubs1
YearsClubApp (Gls)*2006-http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fc/Flag_of_Mexico.svg/22px-Flag_of_Mexico.svg.png (http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Flag_of_Mexico.svg) Club América (http://en.wikipedia.org/wiki/Club_Am%C3%A9rica)47 (3)

o kadar söyledik kimse araştırmadı :(

Ertan1982
16.01.2008, 17:04
Defansin Sol Kanadin´a Sparta Prag´dan Michal Kadlec´i alabilirler bizimkiler.Kendisi Miroslav Kadlec in oglu olur ve Cek Mili Takiminda ´da oynuyor.

10 numara
16.01.2008, 17:09
Bir çoğu şu an fiyatını katlamış yada transfer olsada burayada yapıştıralım , belki bir bakan olur :)

:D:D:D:D:D

Travelair
16.01.2008, 17:11
Simon Kjær '89 doğumlu Danimarka U-19 defans 1,89 boy Middlesbrough ve Liverpool ilgileniyor
Niki Dige Zimling '85 doğumlu Danimarka'lı golcü ortasaha Udinese ilgileniyor

Khalfan Ibrahim 1,69 cm boyunda golcü '88 doğumlu ve 2006 Asya'da Yılın Futbolcusu Katar Milli Takımında 15 maçta 13 golü var
Yasser_Al-Qahtani: 1,72 cm boyunda Suudilerin Maradona'sı. Forvet mevki. Manchester City ile deneme idmanlarına çıktı ama sonra kendisi kulübün onu beğenmesine rağmen takımının ona ihtiyacı gerekçesiyle anlaşma yapmadı. Avrupa hayali devam ediyor. 2007 Asya'da Yılın Futbolcusu
Hamad_Al-Montashari: 1,81cm boyunda defans. 2005 yılı Asya'da Yılın Futbolcusu

Asya'da yılın genç futbolcuları:

2003- Mallorca'dan hatırlayacağımız hızlı ve kıvrak golcü '82 doğumlu Yoshito Okubo ( Vissel Kobe )
2004 - Şenol Güneş'in Seoul takımından golcü 1,84 cm '85 doğumlu Park Chu-Young

Brian Shelley - Drogheda United'in 1. lige çıkmasındaki en büyük pay sahibi gösterilen defans oyuncusu 2007 İrlanda'da yılın futbolcusu seçildi

Panagiotis Lagos - 2005/2006 sezonunda Yunanistan'da Yılın Genç Futbolcusu. Sol bek ve kanat oynayabiliyor. Geçen 1 seneyi ciddi bir diz sakatlığıyla geçirdi Ekim 2007'de sahalara geri döndü '85 doğumlu

Sotiris Ninis: Yunanistan'ın altın çocuğu. Sağ kanat '90 doğumlu devler peşinde. Asist yönü ve hızı çok kuvvetli. 2007 Yunanistan'da Yılın Genç Futbolcusu

Alanzinho: Norveçte 2007 yılının ortasahası. Sol kanat oynuyor '83 doğumlu Stabaek takımı
Hakon Opdal: Norveç'te 2 sene üstüste 2006 ve 2007 yılının kalecisi seçildi. '82 doğumlu 1,87 cm boy Brann takımı

Polonya'da yılın yabancı futbolcusu: Roger Guerreiro 1,89 boy sol bek/kanat/ortasaha Legia Varşova golcü '82 doğumlu

Romanya 2006 yılın futbolcusu: Nicolae Constantin Dică golcü ortasaha forvet '80 doğumlu

Darius Miceika: Litvanya Yılın Ortasahası golcü Metalurgs takımında forma giyiyor

Bunları yazmaya devam edeceğim, lütfen konuyla ne ilgisi var demeyin, çok ilgisi var, bu oyuncuları takip etmeli ve transfer etmeliyiz. Çok oyalanıyoruz, dünyadan haberimiz yok

Bunlar da geçtiğimiz yılların kendi bölgelerinde ki en iyi seçilmiş isimlerden bazıları, belki hala işe yarayabilir

Travelair
16.01.2008, 17:14

:D:D:D:D:D

Evet bak az daha tutturuyormuşum :)
Kendisi İngiltere'ye gitmek istemese hala burdaydı, taraftar tepki gösterdi, boş oyuncu değildi yani ama İngiltere Premier ligine çıkma mücadelesi veren Bristol City'nin başkanı öve öve takımına kazandırdı. Yolu açık olsun, maliyeti düşük, meziyetleri fazla bir oyuncuydu bana göre

Travelair
16.01.2008, 17:17
Juan Carlos MosquedaPersonal information
Full nameJuan Carlos Mosqueda Andrade
Date of birthApril 17 (http://en.wikipedia.org/wiki/April_17), 1985 (http://en.wikipedia.org/wiki/1985) (1985-04-17) (age 22)
Place of birth Mexico (http://en.wikipedia.org/wiki/Mexico_City), DF (http://en.wikipedia.org/wiki/Mexican_Federal_District), Mexico (http://en.wikipedia.org/wiki/Mexico)
Height166 cm (5'5")
Playing positionCentre MidfielderClub information
Current clubClub América (http://en.wikipedia.org/wiki/Club_Am%C3%A9rica)
Number13Senior clubs1
YearsClubApp (Gls)*2006-http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fc/Flag_of_Mexico.svg/22px-Flag_of_Mexico.svg.png (http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Flag_of_Mexico.svg) Club América (http://en.wikipedia.org/wiki/Club_Am%C3%A9rica)47 (3)

o kadar söyledik kimse araştırmadı :(

Meksika liginde 2006 açılış liginin en iyi çaylak oyuncusu seçilmiş

kalavara
16.01.2008, 17:21
ya arkdaşlar şimdi transfer falan ne durumda.ben bir şey anlayamadım. bir sürü oyuncu adı var ama bunlar bizim yönetimin umrunda mı.yani sizce gerçekten bu adamlar transfer yapacak mı diyorsunuz. albayrak aday olmayacaksa neden transfer yapsın.bir tane mantıklı sebebi var mı?bu güne kadar ne yapmış ki. bundan sonra ne yapacak.bence fazla umutlanmayalım.

asilhamsi
16.01.2008, 17:22

Ceyhun , Erdinç , Umut +1 oyuncuyla beraber gerekirse parada veririm . Karşılığında Mehmet Topuz için Kayseri'nin kapısını çalarım.
Gojko Kacar'ı 3m€ almaya çalışırım. Sonraki satıştan yüzde vererek. Bütün şartların zorlanacağı yegane transfer hedefim olur.

Bu iki oyuncuyu takımın göbeğine koyduğun anda yüzde 50 farkeder.
Sağ tarafta Barış'a öncelik veririm. Gökdeniz'i forvet arkasına kaydırırım. Sağ bekte sezon sonuna kadar Serkan idare eder.

Ceyhun'un yapamadığı görevini yapması için Filistin asıllı Hırvat Sharbini'yi transfer ederim. Bu pozisyondaki oyuncuyu zaman zaman yedek bırakmak durumunda olduğumuzdan geleceğe yönelik bir oyuncu transferi olmalı. Alternatif olarak ya da sezon sonu için yine ortasahaya Zafer Yelen , olmazsa ingiltereden Cem Karacan ( özellikle bu oyuncuya dikkat . Yakında adını daha sık duyacağız ) için girişimlerim olurdu . Cem şu an kirada.

Ceyhun Gülselam 500bin€ yeterli bir bonservis bedeli olduğunu düşünüyorum.
Ediz Bahtiyaroğlu 2 oyuncu ve risp'teki karşılıklı anlayışı kullanarak çözerim. Defansın göbeğinde Fizik kuvveti yüksek , az pas hatası yapan bir blok olur. Deneyim eksikliklerini bir hedefimiz kalmadığı için bu sene ısrar ederek çözebiliriz. Bu bölgeye yabancı bir transfer düşünülüyorsa lokomotif moskovadan Branislav Ivanovic'te ısrar ederim. Hüseyin ve Yattara'yı artı bir miktar para ile kapılarını çalmak gerek.

Forvet için 3 milyona hem 197lik Mehmet Batdal'ı ( iki oyuncuyuda bucaya kiralık verebiliriz ) hemde 192 lik Ereni'i alırdım. Sonraki satışlarında yüzde pay vererek.
Buraya yabancı transferini kesinlikle sezon sonu yapardım. Bu ikisinden biri sene sonuna kadar milli takımına çıkma ihtimali var.
Eğer yetersiz kalırsalar sene sonuna kadar Irak'lı Younis Mahmoud'u satın alma opsiyonlu kiralardım.
Bütün bu ihtimallerin dışında Fransa'da düzenli forma giymeye başlayan Mevlüt Erdinç'i alternatif olarak yada sezon için transfer görüşmelerini başlatırdım.

Sola yakın , forvet arkası , orta saha gibi geniş bir alanda oynayabilen Sedat Salihovic için şartları araştırırdım. Maliyeti 3m€ civarında olacaksa mutlaka alıdım.

Sol beke bonservis sorunu olmadığından Babayaro'yu alırım. Para varsa Zoran Tosic'e 2 m€ transfer teklifinde bulunurdum. Tosic'in Maliyeti yüksekse aynı takımda daha az şans bulan Ivan Obradovic'i 1m€ alırım.

Sol dış için Cska'nın kapısını çalar , Caner'i satın alma opsiyonlu kiralamayı denerim . İsterlerse Gökdenizde satış önceliğini onlara veririm.

Kalede Onur'da ısrar ederim.

Sonuçta elimdeki gençlere öncelik verir , yukarıda yazdığım girişimlerin en az 4 tanesini devre arası için sonuçlandırmaya çalışırdım. Her biri için onlarca alternatifinide yazabilirdik.

Anlatmak istediğim ; revizyon için çok daha cesaretli davranılsın , Yöneticiler şu trabzon'un halinden utansın ne kadar para gerekiyorsa sorunu bir şekilde çözsünler . Ersun Yanal 18-24 aylık bir yeniden yapılanma sürecinde takımı sil baştan adına yaraşır şekilde kursun .

Ama nerde...

ben olsam seni mutlaka yonetime alirdim:alkış:

Serdar A
16.01.2008, 17:23
Bunlar da geçtiğimiz yılların kendi bölgelerinde ki en iyi seçilmiş isimlerden bazıları, belki hala işe yarayabilir

Hamad Al-Montashari ve Roger Guerreiro 'ya ben kefilim :)

Sözün özü aradıktan sonra oyuncu çok. Bir oyuncuya takılıp kalmak bu işten anlamadığınızı gösterir. ( lafım yönetime )

Erdem Keser
16.01.2008, 17:25
Cavcav Carleden bile müthiş kar etti..

Bizimkiler bırak oyuncu almayı satmayıda beceremiyolar..

Travelair
16.01.2008, 17:26
Afrika'dan pilot takım alacaklarına yurt içine önem versinler demiş Hami, kesinlikle haklı, ama illa da yurtdışı istiyorlarsa Afrika'nın disiplinsiz problemli oyuncuları yerine gider eski Yugoslavya'dan takım alırım daha iyi. Gerçi onlar 1 kulübü idare edemiyorlar kim idare edecek oraları?

Şenol YİĞİT
16.01.2008, 17:35
Bjk Koray'ın sözleşmesini feshetmiş.Yani artık Koray Vestel'de.
Selçuk 'un bize gelmemesi için bir sebep kalmadı:)

achil
16.01.2008, 17:42
Hayalle geçiyor günüm gecem ayşem:)))

Egemen
16.01.2008, 18:01
farabi (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=18438) , Travelair (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=2760)

başkan olursam eğer bir gün transfer komitesinde yerinizi ayırttım ;)

Kaan
16.01.2008, 18:05
farabi (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=18438) , Travelair (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=2760)

başkan olursam eğer bir gün transfer komitesinde yerinizi ayırttım ;)

Abi benim yerimide ayırt... :D

Travelair
16.01.2008, 18:19
Havadis veren yok mu? İçim kurudu.. İsmini söylemeyin ipuçlarına da razıyım :)

Egemen
16.01.2008, 18:23
Havadis veren yok mu? İçim kurudu.. İsmini söylemeyin ipuçlarına da razıyım :)

gecen sene stichusun verdigi gibi mi mesela :D:D

kimdi o amerikalı :D:D

karatasof
16.01.2008, 18:23
SEzon arası temizlik harekatına döndü son durum.Risp efendi Ankara'ya geri dönmüş, eee müzmin kadro dışımız Tomas Jun efendide Teplice'ye kiralanmış.Ömer Riza efendi zaten kaçanlardandı.Bu durumda takımda yabancı futbolcu kalmamış oldu heralde.Birileri israrla yerli topçu diyorlardı yaa.TS en sonunda Yerli Topçulardan müteşekkil hale geldi .Ligden umud yoktu bugünki maçlar neticesi son maça çıkmamıza gerek kalmadan Kupa'danda elimizi ayağımızı çektiğimize göre TS sömestirde Yerli Mallar Haftası'nda birinciliği kimseye kaptırmaz heralde.

Erdem Keser
16.01.2008, 18:32
Manisa Korayıda aldığına göre Selçuk bizimdir:)
Enazından transferin son gününe kadar avutayım kendimi..

Travelair
16.01.2008, 18:32
gecen sene stichusun verdigi gibi mi mesela :D:D

kimdi o amerikalı :D:D

Pelikan'dı o Amerika'lıyı söyleyen :) McBride

Arkadaslar, bunu baslik olarak atmak istedim, niye atamiyorum? Beni yasakladi mi bu forum? Öyleyse buraya yazarim ben de...

Öncelikle beni ve ortagimi (pelikan rumuzuyla yazan) forumun eskileri bilecektir. 2 sene önce Dünya Kupasi baslarken, ben Almanya'da, o Londra'da kulübümüz yararina transferlerin pesinde kosuyorduk. Hatta bize burada inanmayip, yöneticilerden yerimizi tespit etmesini isteyenler bile olmustu ki, o zaman kolombiya'nin acilis maci icin Münih'te oldugum (su an oldugu gibi), ortagimin da Londra'da oldugunu tespit etmislerdi.

Neyse, bunlar bu islerin ayrintilari. Burada heyecanlanarak, siz Trabzonlu kardeslerime müjdeli haberleri ima etmistik, ama maalesef listemizdeki ikinci isimleri telaffuz ederek, gercek isimleri bir süre daha saklamak zorunda kaldik. Listemizde alternatif isimlerden biri Wanchope, digeri is McBride'ti. Ikisi de dünya kupasinda oynayacak oldugu icin, peslerinden kostuk, ama asil hedeflerimiz Bayern Münih'li Santa Cruz ve o zaman Henry'nin belki 2. yedegi, Türkiye'de de pek taninmayan Adebayor'du. Iki oyuncuyla da müthis yol aldik, bir yandan hem pazarligi kizistirmak, hem de alternatifsiz kalmamak icin Wanchope ve McBride'la da el sikistik. O zamanki yönetim, bu vizyonu gösterse, bugün Santa Cruz ve Adebayor, Trabzon'daydi, ya da belki de onlari da coktan satmisti, futbolcu satmayi siar edinenler.

Bunlari niye yaziyorum biliyor musunuz? Cok kisa bir süre öncesine kadar Santa Cruz'la Adebayor'un pesinde kosup, imzaya ramak kala, yönetimin geri gelin emriyle, Trabzonsporumuz, bugün hangi futbolculara kaldi, görüyorsunuz.

Bu is bir vizyon isidir, Fatih Tekke + Stephanov'un satis paralarini koyun, bu 2 oyuncuyu 2 sene önce alabiliyorduk, ve elimizde her zaman piyasasi olan, bugün satsan 2 sene öncesine göre 3 kat para edecek oyuncular olurdu. Bugün hangi yabanci futbolcunun Avrupa piyasasinda degeri var?

Bunlari niye yazdim arkadaslar? Ben de doldum artik. Yeter vallahi, canim burnumda. Yerinizi isgal ettiysem özür dilerim,

En büyük Trabzonspor'umuz!

Cem Balcı
16.01.2008, 18:39
yav bugün fanatikte bizim fernandaoyla fb nin ilgilendiği yazıyodu.bizim yapamadığımızı adamlar yapmasın...

Ömer SEVİNÇ
16.01.2008, 18:41
Yönetim ne bekliyor acaba bir bilsem. Sanki 3 günde adamın parası 2 milyon euro inecek. Vicdansız herifler alacaksanız alın, almayacaksanız da söyleyin ki para yok, biz transfer yapmayacağız. Taraftarı eşşoğleşşek yerine koymanın anlamı yok..

TSezgin61
16.01.2008, 18:41
yav bugün fanatikte bizim fernandaoyla fb nin ilgilendiği yazıyodu.bizim yapamadığımızı adamlar yapmasın...

olurmu olur örnek: DEIVID DE SOUZA

Volkan Albayrak
16.01.2008, 18:43
Yönetim ne bekliyor acaba bir bilsem. Sanki 3 günde adamın parası 2 milyon euro inecek. Vicdansız herifler alacaksanız alın, almayacaksanız da söyleyin ki para yok, biz transfer yapmayacağız. Taraftarı eşşoğleşşek yerine koymanın anlamı yok..

son günü bekliyeceklerki ya kazık yesinler yada transfer yapamasınlar

Cem Balcı
16.01.2008, 18:49
olurmu olur örnek: DEIVID DE SOUZA

valla fanatiğin haberi ne derece doğrudur ama almak için girişimlerde oldukları yazıyodu.dediğin gibi;olurmu olur...:(

Sunny53
16.01.2008, 18:54
Arkadaslar renkdaslar bombayı patlatıyorum
aldıgım sıkı bir istihbaratı paylaşıyorum sıkı durun
bu hafta içinde ya fernandao ya denis ya da de nigris den biri alınıyor
bu kesinleşti cumaya kadar yönetim karar verecek
cumartesi günü açıklanacak
pazartesi günü imza attırılacak
ayrıca gurbertçi sayısı 8'e çıktı isimlerini bilmiyorum
kaynagımda bilmiyor
yabancı olarak türkiye liginden bir yabancı daha alınabilirmiş
benden bu kadar bunlar sadece duyum ve istihbarat
baştan diyim
sonra bana demeyin kimsin kaynak veya derin merin uyuz oluyorum:)

Ömer SEVİNÇ
16.01.2008, 18:55
kaynagımda bilmiyor
baştan diyim

Eğer doğruysa alınacak oyuncunun de nigris olacağına yemin edebilirim. Vizyonumuz ancak ona yeter:)

Cem Balcı
16.01.2008, 18:59
kaynagımda bilmiyor
baştan diyim

ay şu kaynağı bi yakalasam...:D

inşallah doğrudur,cumayı bekliyoruz.:)

Erdal Kılıçarslan
16.01.2008, 18:59
kaynagımda bilmiyor
baştan diyim
sence boyle bi ihtimal varsa bile yonetim kimi alır?

tabiki de nigris. neden çünkü ligimizi iyi tanıyo diye yutturacaklar.
şimdiye kadar alamayanların bundan sonrada alacağını sanmıyorum...

Erdal Kılıçarslan
16.01.2008, 19:00

inşallah doğrudur,cumayı bekliyoruz.:)
bekle bekle beraber cumaya gideriz ancak :)

Sunny53
16.01.2008, 19:02

inşallah doğrudur,cumayı bekliyoruz.:)aslında kaynagın ismini versem hepiniz
aaaa o mu?
dersiniz kendisi benim üniversiteden arkadasım
bu kadar kafiii

Rıza ÇOLAK
16.01.2008, 19:04
aslında kaynagın ismini versem hepiniz
aaaa o mu?
bu kadar kafiii
biz sizin tüm ünili arkadaşlarınızı tanıyoruzya:D o kadar bizim için yeterli olur

28TS61
16.01.2008, 19:05
benimde aldigim istihbarata göre fernandao kesin geliyor bu ay sonuna kadar

Ali Yerlikaya
16.01.2008, 19:05
aaaa o mu?
bu kadar kafiii

Sunny kusura bakma ama Üniversite arkadasinin TS yönetiminin tranfer politikasinla ne kadar alakasi olabilir diye sormak elimde degil. Yani kaynaklarinizi aciklayin lütfen artik bos hayallarden sikildik. Insallah Fernandao yada Denis dogrudur ama Denis i hele olucagini hic tahmin edemiyorum.

Erdal Kılıçarslan
16.01.2008, 19:06
aaaa o mu?
bu kadar kafiii
madem o kadar yakınsın yada yakın birini tanıyosun. sana zahmet sorsana bi, bu yönetimin hiç utanması yokmuymuş, şeref haysiyet vs. gibi kelimelerin anlamlarını biliyolarmıymış ?

sanırım açık olmuştur :)

Zafer Fidan
16.01.2008, 19:07
kaynagımda bilmiyor
baştan diyim

Denis-->imkansiz
Fernandao --> 30%
DeNigris-->70%

Travelair
16.01.2008, 19:08
Eyvah o mu? demeyelim de :D

Şaka bir yana bilgi için sağol. Denis oy için olur ama olmasa daha iyi çünkü pahalıya olur, zirve yaptı zaten, zayıf ihtimal. O kadar paraları varsa bugünden beri sözediyoruz Kacar'ı alsınlar, bir sene sonra 5 katına satarlar. Fernandao maliyet ve verim olarak en iyisi olarak duruyor ama feybe gibi millet uyanmaya başladı gurbetçilere de el atacaklar acele etseler artık :( Çok Ağır kaldık

Ali Yerlikaya
16.01.2008, 19:08
Denis-->imkansiz
Fernandao --> 30%
DeNigris-->70%

Arkadsimiz cok iyi özetledi alinma olasiklari anca böyle.

TSezgin61
16.01.2008, 19:10
Sunny kusura bakma ama Üniversite arkadasinin TS yönetiminin tranfer politikasinla ne kadar alakasi olabilir diye sormak elimde degil. Yani kaynaklarinizi aciklayin lütfen artik bos hayallarden sikildik. Insallah Fernandao yada Denis dogrudur ama Denis i hele olucagini hic tahmin edemiyorum.

futbolcu olabilir. cünkü üniversteden cogu tanir futbolculari.... ama bilmiyorum belki arkadasin baska bir tanidigi vardir

BDiler61
16.01.2008, 19:13
kesin de nigristir bu yönetimin çapı o kadar

TSezgin61
16.01.2008, 19:14
alsinlarda farketmez.... belki fernandou iyi futbolcu olabilir, ama uyum saglayabilecekmi??? o yüzden bizim ligimizde oynayipta kendini gösteren de nigrisi kücük görmeyelim.

yani bu isimlerden alsinlarda kimi alirlarsa alsinlar...

oguzkoc
16.01.2008, 19:17
de nigris, selçuk, ceyhun gülselam ve bir gurbetçi ile sanırsam transfer bitecek..

Harun-61
16.01.2008, 19:18
farabi ve Travelair karde$lerime verdikleri bilgiler icin özellikle te$ekkür ediyorum...

.

Onur
16.01.2008, 19:19
de nigris, selçuk, ceyhun gülselam ve bir gurbetçi ile sanırsam transfer bitecek..

Ağzından bal damladı. Selçuk'un gelmesini çok istiyorum...

Erdal Kılıçarslan
16.01.2008, 19:20
sen nerden duydun :)
sende liseden arkadaşından mı?

ilhan
16.01.2008, 19:20
Travelair'in verdiği bilgileri mail olarak kulube göndereceğim. Belki değerlendirirlerde futbolcu bulduk derler.

Zafer Fidan
16.01.2008, 19:31
Werder Bremen Carlos Albertoyu kiralik vermek istiyor..

Travelair
16.01.2008, 19:31
Sağolun, uzun liste eskidi, futbolcular transfer oldu pahalandı, sonraki yılın en iyileri listesinden iyi oyuncular olabilir dişimize göre. Zaten takip eden burayı da kendi kaynaklarını da takip eder diye düşünüyorum. Bu bilgilere ulaşmak zor değil aslında, ben burdan ulaşabiliyorsam, yeter ki niyet oluşsun. Farabi'nin Kacar'ını kompleks yapacağım ama galiba :) Adam baya iyi futbolcu onu alsalar keşke. Farabi çok iyi oyuncular öneriyor
Bir de söylemek istediğim birşey var: Taraftarın nabzı yoklanıyor: Mustafa Keçeli istendi diye Wome'den vazgeçilebiliyor, veya Umut Bulut diye tutturduğumuz zaman daha yeni öğreniyoruz ki Adebayor ile Santa Cruz kaçmış :D Komik değil mi? Şimdiden uyarayım: De Nigris'i Antep'ten almak çok kolay, eğer De Nigris diye hava yaratılırsa Fernandao'dan vazgeçmek zorunda kalacağız. Biraz uğraşla gelmeyecek bir isim değil. Yüksek kalite uygun fiyat artık hedefimiz olmalı

Jester
16.01.2008, 19:37
De Nigris kesinleştiğine göre Allah vere de şu Şelçuk ile gurbetçi gençleri kaçırmasak.
Belediye'den oyuncu alacaklarına bahse varım, umarım bu isim Tjikuzu olur.

TSezgin61
16.01.2008, 19:40
sunu alacaklar bunu alacaklar diyoruzda, simdiye kadar kimi aldilarda bunlarada umut baglayalim... bosuna stres yapmayalim. yapmiyacaklarmis gibi davranalimki yaptiklarinda sevinelim

Cem Balcı
16.01.2008, 19:41

bir zamanlar portoda oynayan adam değilmi,ofansif orta saha.:confused:

Zafer Fidan
16.01.2008, 19:42
portoda oynayan adam değilmi,ofansif orta saha.:confused:

evet o, werder bremene transfer oldu ama forma sansi bulamiyor..bir kac sorunu var takimla

SWOeulhfRys

Serdar A
16.01.2008, 19:42
Sağolun, uzun liste eskidi, futbolcular transfer oldu pahalandı, sonraki yılın en iyileri listesinden iyi oyuncular olabilir dişimize göre. Zaten takip eden burayı da kendi kaynaklarını da takip eder diye düşünüyorum. Bu bilgilere ulaşmak zor değil aslında, ben burdan ulaşabiliyorsam, yeter ki niyet oluşsun. Farabi'nin Kacar'ını kompleks yapacağım ama galiba :) Adam baya iyi futbolcu onu alsalar keşke. Farabi çok iyi oyuncular öneriyor
Bir de söylemek istediğim birşey var: Taraftarın nabzı yoklanıyor: Mustafa Keçeli istendi diye Wome'den vazgeçilebiliyor, veya Umut Bulut diye tutturduğumuz zaman daha yeni öğreniyoruz ki Adebayor ile Santa Cruz kaçmış :D Komik değil mi? Şimdiden uyarayım: De Nigris'i Antep'ten almak çok kolay, eğer De Nigris diye hava yaratılırsa Fernandao'dan vazgeçmek zorunda kalacağız. Biraz uğraşla gelmeyecek bir isim değil. Yüksek kalite uygun fiyat artık hedefimiz olmalı

Sağol Travelair , burada önce sen vardın , sonra biz.

Bir işe yarayacağını bilsem kolumun altına dosyamı alır klübün kapısını çalarım.

Hele şu Kacar , kaçıyor ya ... Bu oyuncuyu uzun süredir takip eden biri olarak inan senden çok yanıyorum...

Ertan1982
16.01.2008, 19:44
Yok o degil.Onun adi Diego.Carlos Alberto bu sezon Brezilya dan 8.5 Mio € yeni geldi takima.

Harun-61
16.01.2008, 19:45

bende kicker'de okudum, 6 ayligina Brezilya'ya geri döncecekmi$...

Zafer Fidan
16.01.2008, 19:46
Yok o degil.Onun adi Diego.Carlos Alberto bu sezon Brezilya dan 8.5 Mio € yeni geldi takima.
yanlisin var :)
carlos albertoda Portoda oynadi ;)

Erdem Keser
16.01.2008, 19:50
Selçuuuuuuuuuuuuuuuuukkk

Ertan1982
Tama 2004-2005 Sezonu Portoda oynadi.Ama Bremene Sao Paulo dan geldi bu sezon.7.8 Mio €

http://transfermarkt.de/de/spieler/15783/carlosalberto/transferdaten.html

TSezgin61
selcuuuuuuuuuuukkkkkk!!!!!!!!:)

28TS61
16.01.2008, 19:51
noldu birden selcuuuuuuuuuukkk yazdiniz

yoksa geldimi

Murat Keçeci
16.01.2008, 19:51
bu yönetim bi tane dişe dokunur transfer yapacak bunu hissediyorum planlarında önce fernandao alex ikilisinden bişey çıkarmı diye bekliycekler son güne kadar oldu oldu olmadı onlara harcanacak paradan selçuk transferine biraz aktarma yaparak selçuku bitirecekler

Cem Akyüz
16.01.2008, 19:53
noldu birden selcuuuuuuuuuukkk yazdiniz

yoksa geldimi

yok daha gelmedi ama gelirse çok sevineceğiz yani kendi adıma konuşayım ben çok sevineceğim...

Cem Balcı
16.01.2008, 19:54
Selçuuuuuuuuuuuuuuuuukkk

inaaaaaaaaaaaaaaaaannn...:D:D:meşale2::tsbayrak::a tki::sevinç:

Ömer SEVİNÇ
16.01.2008, 19:55
Selçuk'u da gözünüzde çok büyütmeyin. Tamam iyi hoş oyuncu ama çok da mükemmel değil..

Cem Balcı
16.01.2008, 19:59
Selçuk'u da gözünüzde çok büyütmeyin. Tamam iyi hoş oyuncu ama çok da mükemmel değil..

aymanla hüseyini gördükten sonra.....

Egemen
16.01.2008, 20:02
Pelikan'dı o Amerika'lıyı söyleyen :) McBride

özür dilerim abicim herkes bişeyler söylüyo ya kafa karıştı :D:D

Murat Keçeci
16.01.2008, 20:03
selçuk bu takımın belkemiği olur şuanda türkiyedeki en ofansif önlibero tam bizim istediğimiz adam pas isabeti çok yüksek frikik kullanıyor şut çekiyor aymanla hüseyininde hakkını yemiyelim show tvdeki buzda dans da iyi iş yaparlar devamlı kayıyorlar başka bişe yaptıkları yok

erkankoc
16.01.2008, 20:04
ben istanbulun orta sahasi tjikumu nedir onu daha cok begeniyrum selcuktan...onun yaninada oyun kurucu alex tarzi fbden) ileriyide de nirgris arti mensare...tamam iste...yollayin takimdan 5 ksii daha:))

sbay
16.01.2008, 20:07
belediyeden tijikuzu alınırsa selçuk işi olmaz bence...ama belediyeden erman alınıp takasta ceyhun veya celaleddin verilirse manisadan da selçuk alınır.

TS-Tiryaki
16.01.2008, 20:08
ARKADASLAR BENIMDE ALDIGIM BIR ISTIHBARATA GÖRE FAZLA ÜMITLENMEMIZI CÜNKÜ SONUNDA HEP HÜZÜN VE HAYAL KIRIKLIGI OLDUGUNU DUYDUM!!!!!

KAYNAK: KENDI TECRÜBEM

Murat Keçeci
16.01.2008, 20:09
ersun hoca selçuk gibi eski öğrencisi varken tijikuzuya yönelmez adamı hem tanımıyor hem de yabancı kontenjanını başka yerlerde kullanmak ister

Erdal Kılıçarslan
16.01.2008, 20:09
ARKADASLAR BENIMDE ALDIGIM BIR ISTIHBARATA GÖRE FAZLA ÜMITLENMEMIZI CÜNKÜ SONUNDA HEP HÜZÜN VE HAYAL KIRIKLIGI OLDUGUNU DUYDUM!!!!!

KAYNAK: KENDI TECRÜBEM
işte en güzel kaynak :)
nedense aynı kaynak bende de var

TSezgin61
16.01.2008, 20:10
ya acaba son durum ne transferlerde

erkankoc
16.01.2008, 20:13
ersun hoca selçuk gibi eski öğrencisi varken tijikuzuya yönelmez adamı hem tanımıyor hem de yabancı kontenjanını başka yerlerde kullanmak ister

yabanci kontenjanimi..senye yattara turk...zaten baskada yabancimiz yok..yani sinrimiz da yok:)

Murat Keçeci
16.01.2008, 20:17
geçen sene yabancı gönderemediğimizden dolayı alamadığımız oyuncuları ne çabuk unuttun ne lazım tijikuzu dursun kontenjan boş belki şöyle gökten kelepir yıldız düşer birden kaparız

Can
16.01.2008, 20:17
fernandoylan alex heralde anlaşılmış selcuklan para knusunda anlaşılmamış albayrak aday olacakmış valla babam öyle dedi :)

BDiler61
16.01.2008, 20:18
aymanla hüseyini gördükten sonra.....
o ikisinin yanında bende gerard gibiyim :D

TSezgin61
16.01.2008, 20:18
geçen sene yabancı gönderemediğimizden dolayı alamadığımız oyuncuları ne çabuk unuttun ne lazım tijikuzu dursun kontenjan boş belki şöyle gökten kelepir yıldız düşer birden kaparız

gökten yildiz düsse bile bu yönetim "basimiza tas yagiyor" diye kacar onuda kapamayiz

TS-Tiryaki
16.01.2008, 20:19
fernandoylan alex heralde anlaşılmış selcuklan para knusunda anlaşılmamış albayrak aday olacakmış valla babam öyle dedi :)

bunu bir kac hafta önce TRTde canli yayinda demisti:rolleyes:

TSezgin61

benim babamda öyle neler diyor...:D

Murat Keçeci
bu yönetim için değil gelecek yıllar için söyledim

Can
16.01.2008, 20:21
valla bn babamn yalancısıyım

erkankoc
16.01.2008, 20:22
simdi kanal mavide faruk ozagi dinledim...stad konusunda konustu...daha stadin nereye yapilcagi bile belli degilmis..sadece basbakan konya trabzon gibi yerlere yeni stad yapin taliomati vermis...yonetimin yayinladi proje nasil olacagi bile daha belli degilmis..ordaki kiyi kanunu suan buna mumkun degilmis...yap islet devretmi yoksa kendi cebinden mi yapilacagi belli degilmis..anlicaginiz bu iste arap saciii

lazo1967_61
16.01.2008, 20:34
hey millet ne cabuk umutlandiniz
ama sonu yine husran olacak banden demesi
hasim sayitoglunun aciklamalarina aldanmayin
yalandir
bu yonetim pazardan bir kilo hamsi bile alamaz

Sunny53
16.01.2008, 20:40
arkadaslar
selçugun durumu muallak ama manisa yönetimi takas artı para verilirse sıcak bakıyor
de nigris kesin gibi yani alternatif olarak tutuluyor onu bilin zaten antep onu oynatmıyor
çünkü msj kendilerine gitti
yine söyliyim başka gurbetçiler çıkabilir bunu da bilin
kaynagım üniversiteden arkadasım ve yönetim kurulundan birinin kardeşi
yeterli mi?

zafer6161
16.01.2008, 20:40
valla ben hiç istemiyorum bu stadın yapılmasını,çok ters yer kimse maça kolay kolay gitmez,avni aker parca parca yapılmalı,zaten bunların statmtad yapacağıda yoktuki

Murat Keçeci
16.01.2008, 20:42
ne de nigrisi bu adam alınırsa trabzon yine başladığı yere döner kesinlikle karşıyım böyle adamlar alınacana transfer yapılmasın razıyım

lazo1967_61
16.01.2008, 20:43
arkadaslar
selçugun durumu muallak ama manisa yönetimi takas artı para verilirse sıcak bakıyor
de nigris kesin gibi yani alternatif olarak tutuluyor onu bilin zaten antep onu oynatmıyor
çünkü msj kendilerine gitti
yine söyliyim başka gurbetçiler çıkabilir bunu da bilin
kaynagım üniversiteden arkadasım ve yönetim kurulundan birinin kardeşi
yeterli mi?

yeterli degil kardes
transfer haberine ancak resmi sitedekine inanirim
babama bile inanmam

Ercan DEMİR
16.01.2008, 20:43
valla ben hiç istemiyorum bu stadın yapılmasını,çok ters yer kimse maça kolay kolay gitmez,avni aker parca parca yapılmalı,zaten bunların statmtad yapacağıda yoktuki

Yapma arkadaşım avni aker ile akyazı arasında 5 dakikalık mesafe var neresi ters. Hatta yürüsen yarım saat sürmez :)

Cafer Bulur
16.01.2008, 20:51
ne de nigrisi bu adam alınırsa trabzon yine başladığı yere döner kesinlikle karşıyım böyle adamlar alınacana transfer yapılmasın razıyım
kismen katiliyorum.de nigrisi almakla sadece bugünü düsündügümüzü belgelemis oluruz.halbuki bizim önümüzdeki sezonu da düsünecek sekilde transfer yapmamiz gerekiyor.ama transfer yapilmamasina razi oldugumu söyleyemem.mutlaka kaliteli bir forvet almaliyiz.orta saha almaliyiz.stoper de alinirsa cok iyi olur.

Ercan DEMİR
16.01.2008, 20:55
Seneye avrupaya gitmemiz çok çok zor artık. Onun için genç türk oyunculara yönelmeliyiz bence. Şimdi kaliteli yabancı alırsın seneye avrupada oynamayınca küser kaçar sorun çıkarır mutlaka. 7 8 tane kaliteli genç türk alalım sezon sonu iki kaliteli futbolcu alıdınmı süper olur. Hmde eldeki gereksizleri gönderirsin. Hayal kurmak serbestti değil mi? :)

zafer6161
16.01.2008, 20:56
Yapma arkadaşım avni aker ile akyazı arasında 5 dakikalık mesafe var neresi ters. Hatta yürüsen yarım saat sürmez :)
valla merkezden kimse kolay kolay gitmez:)

Murat Keçeci
16.01.2008, 21:03
akyazıya merkezin heryerinden direk otobüsler var dolsun gitsin millet maça otoparkta olacak özel araabsı olanlarda rahatça gider

futbalski60
16.01.2008, 21:05
maça mesafe için gelmeyen taraftar hiç gelmesin zaten