PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007-2008 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84

Mert Marabaoğlu
28.12.2007, 00:01
ya arkadaşlar kafa karıştı iyice o portekizce yazıda tam olarak ne yazıyor.alex tamam anlaştı diyormu yoksa başka bişeymi yazıyor.tolga61 cevirmiş adam terketmek istemiyorum demiş.bazı arkadaşlarda bu iş bitti diyor
şaşırdım doğrusu hangisi doğru.

pff bi transfer'i yapamadıkk.. :D yine Umut'a kaldık :(

Koray
28.12.2007, 00:01
ya herkes kafasına göre bişe yazıyo...şimdi bunlarla anlaştıkmı anlaşmadık mı ???

Adem Erdoğan
28.12.2007, 00:02
haberde 3 milyon dolara anlaşıldı diyor alex için.3 milyon amerikan doları yaklaşık 5.5 brezilya dolarına eşitmiş.

Kadir Aydın
28.12.2007, 00:02
Son dakika haberlerinde yazılmıştı çevirisi ama ne derece doğru bilemiyorum.

Mert Marabaoğlu
28.12.2007, 00:03
ya herkes kafasına göre bişe yazıyo...şimdi bunlarla anlaştıkmı anlaşmadık mı ???

transfer pert

yns61
28.12.2007, 00:05
ersen martin :)

Remzi
28.12.2007, 00:06
In this thursday, Alex admitted to have received offers of the Trabzonspor of Turkey to leave the International. Despite the value - about USS 3 million (approximately R$ 5,5 million) - the stocking left clearly that it intends to continue in Porto Alegre. according to player, the proposal arrived to be argued with the president Colorado, Vitório Piffero. "He arrived a proposal until my entrepreneur. I spoke directly with the Vitório, but he is not of my interest to leave the Inter now ", declared, in interview to the Radio Gaucho. To prove this, the half-camper demonstrated to be intent in the daily pay-season, that was initiated in the Wednesday and will have as high point the gone one for Dubai, where the Inter will dispute a friendly match with Ajax, Stuttgart and Internazionale. "He is better to start already with a work with ball, because from there you arrive most prepared in the remain of the season. The year already is starting well ", finished.

İngilizceye çevirdim ben:)Biri Türkçe'ye çevirsin:)

İsmail Çavuşoğlu
Ortalık karıştı. Fernandao tamam , Alex ile görüşülecek . Trabzonspor'umuzun taraftarının huzur ve refahı icin bunların alınması lazım cunku Umut adamı kanser eder:(
hem fernandao tamam iş bitti diyorsun. hemde umut adamı kanser eder diyorsun!!!

Serdær
[quote=abcdef;1064195]SON DAKİKA !

Nesta quinta-feira, Alex admitiu ter recebido uma oferta do Trabzonspor da Turquia para deixar o Internacional. Apesar do valor – cerca de US$ 3 milhões (aproximadamente R$ 5,5 milhões) – o meia deixou claro que pretende continuar em Porto Alegre.

Segundo o jogador, a proposta chegou a ser discutida com o presidente colorado, Vitório Piffero. “Chegou uma proposta até o meu empresário. Eu falei diretamente com o Vitório, mas não é do meu interesse deixar o Inter agora”, declarou, em entrevista à Rádio Gaúcha.

Para provar isso, o meio-campista demonstrou estar concentrado na pré-temporada, que foi iniciada na quarta-feira e terá como ponto alto a ida para Dubai, onde o Inter disputará um torneio amistoso com Ajax, Stuttgart e Internazionale de Milão. “É melhor começar já com um trabalho com bola, porque daí você chega mais bem preparado no restante da temporada. O ano já está começando bem”, finalizou.

Benim yapabildğim tercümede ; 3 milyon dolar yani 5,5 Milyon Brezilya parasıyla Alex ile anlaşıldığını söylemekte.

Yanlış anlamadıysam Başkanlarından onay alındığını gibi birşey söylemekte..

DURAS
28.12.2007, 00:07
haberde 3 milyon dolara anlaşıldı diyor alex için.3 milyon amerikan doları yaklaşık 5.5 brezilya dolarına eşitmiş.
bir arkadaş google da çevirdim, alexin takımdan ayrımak istemediği yazıyor, siz anlaşıldı diyorsunuz. portekizce biliyormusunuz

A.Gökhan AKIN
hadi herkese geçmiş olsun o zaman alex işi yattı demekki adam gelmiyormuş çevirilere göre bu kadar şeyi boşuna yazdık demekki sıradaki gelsin biz hazırız.

Mert Marabaoğlu
In this thursday, Alex admitted to have received offers of the Trabzonspor of Turkey to leave the International. Despite the value - about USS 3 million (approximately R$ 5,5 million) - the stocking left clearly that it intends to continue in Porto Alegre. according to player, the proposal arrived to be argued with the president Colorado, Vitório Piffero. "He arrived a proposal until my entrepreneur. I spoke directly with the Vitório, but he is not of my interest to leave the Inter now ", declared, in interview to the Radio Gaucho. To prove this, the half-camper demonstrated to be intent in the daily pay-season, that was initiated in the Wednesday and will have as high point the gone one for Dubai, where the Inter will dispute a friendly match with Ajax, Stuttgart and Internazionale. "He is better to start already with a work with ball, because from there you arrive most prepared in the remain of the season. The year already is starting well ", finished.

:D:D:D:D tmm ben çeviriyomm

Harun
Yukarıda bahsi geçen sitedeki haberin tercümesi :

Alex bu çarşamba , Trabzonspor'dan aldığı teklifi kabul etti ve İnternacional'den ayrılıyor.
Oyuncudan alınan bilgilere göre teklif başkan Colorado, Vitório Piffero ile müzakere edildi.

TolgaTopçu61
demin bende aynisini cevirdim ondan sonra almancaya ve gelmiyormus

TSezgin61
interi birkmak istemiyormus diyor alex icin

Mert Marabaoğlu
28.12.2007, 00:08
millet buyrun işte turkish meallllllllllllll

Bu Perşembe'de, Alex, uluslararası bırakmak için Türkiye'nin Trabzonsporu'nun tekliflerini almış olmayı itiraf etti. Değere rağmen — ($ 5,5 milyon yaklaşık olarak R) USS-3 milyonunun hakkında — onun açıkça, Porto Alegre'de devam etmeyi tasarladığı depolayan sol. Oyuncuya göre, teklif, Başkan Colorado'yla tartışılmaya vardı, Vitório Piffero. "O, benim organizatörüme kadar bir teklife vardı. Ben, dosdoğru Vitório'yla konuştum, ama odur, benim ilgimden bırakmak için, şimdi defnetmez", bildirdi, radyo kovboyuna görüşmede. Bunu kanıtlamak, yarım-kampçı, günlük ödeme-mevsimde niyet olmayı gösterdi, o, Çarşamba'da başlatıldı, ve yüksek nokta olarak, defnetir Dubai için gitmiş olan olanına sahip olacak, Ajax, Stuttgart ve Internazionale'yle arkadaşça bir maçı tartışacak. "O, topla bir işle şimdiden başlamak için daha iyidir, çünkü oradan sen, varırsın, en hazır, mevsimden kalırsın. Yıl şimdiden, iyi başlıyor", bitirdi.

A.Gökhan AKIN
28.12.2007, 00:09
çevirim ben sana başkan sormuş alexe alexrde şuan için internacionalden ayrılmayı düşünmediğini söylemiş kısacası budur arkadaşlar eğer bu haber doğruysa geçmiş olsun herkese

zahido
alex internacionalin baskaniyla trabzonsporun teklifini konusmus ama ayrilmayi düsünmüyormus
Evet az once az biraz brezilyada kalmis bi arkadasa tercume ettirdim.. Oda aynen boyle soyledi..

TSezgin61

Bu Perşembe'de, Alex, uluslararası bırakmak için Türkiye'nin Trabzonsporu'nun tekliflerini almış olmayı itiraf etti. Değere rağmen — ($ 5,5 milyon yaklaşık olarak R) USS-3 milyonunun hakkında — onun açıkça, Porto Alegre'de devam etmeyi tasarladığı depolayan sol. Oyuncuya göre, teklif, Başkan Colorado'yla tartışılmaya vardı, Vitório Piffero. "O, benim organizatörüme kadar bir teklife vardı. Ben, dosdoğru Vitório'yla konuştum, ama odur, benim ilgimden bırakmak için, şimdi defnetmez", bildirdi, radyo kovboyuna görüşmede. Bunu kanıtlamak, yarım-kampçı, günlük ödeme-mevsimde niyet olmayı gösterdi, o, Çarşamba'da başlatıldı, ve yüksek nokta olarak, defnetir Dubai için gitmiş olan olanına sahip olacak, Ajax, Stuttgart ve Internazionale'yle arkadaşça bir maçı tartışacak. "O, topla bir işle şimdiden başlamak için daha iyidir, çünkü oradan sen, varırsın, en hazır, mevsimden kalırsın. Yıl şimdiden, iyi başlıyor", bitirdi.

zuhahahha:D:D:D:D portekizce bile daha iyidi

Emorfo
Ben var bundan bir şey anlamamak :)

Mert Marabaoğlu
28.12.2007, 00:10
zuhahahha:D:D:D:D portekizce bile daha iyidi

walla site böle çevirdi. ben suçsuzumm.. :D:D:D

Serdær
28.12.2007, 00:11

Özet olarak şöyle açıklıyım ;
Edit..

yns61
gece gece az da olsa umutlanmıştım.. ne diyelim.. UMUT GOL GOL GOL :(

Mehmet Fırat
Herkes dil bilimci oldu yav.:D Portekizce, İngilizce,...

Cabri61
28.12.2007, 00:12

ehueheheuheh süper çeviri olmuş :)))))

Mert Marabaoğlu

International başkanıyla perşembe günü yapılan görüşmede 3 milyon dolar yani 5,5 milyon parasını kabul edilmiş olup Alex'i trabzonspora verdiklerini açıkladığını vs vs..

o zaman transfer gerçekleşiii.. offffff harbi çorba oldu haa.. Necmi babanın yerinde biz olsak iki transferde bitmişti şimdi.. :D:D:D

TSezgin61

International başkanıyla perşembe günü yapılan görüşmede 3 milyon dolar yani 5,5 milyon parasını kabul edilmiş olup Alex'i trabzonspora verdiklerini açıkladığını vs vs..

"but he is not of my interest to leave the Inter now" <<<<<<<<< bu cümlede interi birakmk istemiyor diye yaziyor benim anladigim

Remzi
In this thursday, Alex admitted to have received offers of the Trabzonspor of Turkey to leave the International.
Bunun anlamı " bu perşembe Alex Türkiye Takımı TRabzonsporun teklifini kabul etti" buradan nasıl ayrılmayı düşünmüyor anlamını çıkardınız anlayamadım:confused:

İsmail Çavuşoğlu

:D:Dyemin ederim çok güldüm yaa.verdiğin emek için saol kardeş

lazo1967_61
28.12.2007, 00:13
alex internacionalden ayrilmak istemiyor
gecmis olsun

Cafer Bulur
ben yukarda sitede gecen haberi almancaya cevirdim ve aldigi teklife ragmen intenacional dan ayrilmayi düsünmüyormus diye bit tercüme cikti ortaya.ama bu haberin dogruluna nasil inanabiliriz ki.ben resmi bir aciklama yapilmadan cikan haberlere itibar etmemek gerektigine inaniyorum.bu konuda biraz daha beklemek gerekiyor bence.

A.Gökhan AKIN
vay be ne kadarda umutlanmıştık halbuki şimdi desenize b,c,d,e planına kaldık

TolgaTopçu61
28.12.2007, 00:14
Bunun anlamı " bu perşembe Alex Türkiye Takımı TRabzonsporun teklifini kabul etti" buradan nasıl ayrılmayı düşünmüyor anlamını çıkardınız anlayamadım:confused:
teklifi tartismis diyor

Serdær

Bende tam onu dicektim ?

Mert Marabaoğlu
:D:Dyemin ederim çok güldüm yaa.verdiğin emek için saol kardeş

bende ölee... :D:D:D

Salih Kara

birisi de şunu türkçeye çevirsin :D:D

TSezgin61
bu haber yalan!!!!

ilk cümlesinde trabzonsporun teklifini kabul ediyor....
sonra ayrilmak istemiyor....

NASIL OLUYOR????

Adem Erdoğan
o çevirinin bi meali yokmu yahuu:D

Mehmet Fırat
28.12.2007, 00:15

"Trabzonspor'dan teklif aldığını kabul etti." yazıyor.;)

Remzi
28.12.2007, 00:15
"but he is not of my interest to leave the Inter now" <<<<<<<<< bu cümlede interi birakmk istemiyor diye yaziyor benim anladigim

evet orayı okumadım..Demkki ayrılmayı düşünmüyormuş:(.Ama hem kabul edip hem ayrılmayı düşünmemek ne tezat bir iştir yahu:)

AYYILDIZ
28.12.2007, 00:16
Arkadaslar fernandao forvet alex ortasaha.Forvet acigini kapamis olduk.Ayrica daha belli degil yetkili birinden aciklama yok bu habere bakarsaniz olmaz mesela bugun fotomacta yattara feneri istiyor yaziyordu onada mi inanacagiz

lazo1967_61

senin ingilizcen baya iyiymis
bunun anlami
alex trabzonspordan teklif aldigini dogruladi
ama malesef kabul etmedi

Adem Erdoğan
şu yazıyı türkçe olanı Türkiye türkçesine çevi,recek yokmu

OLCAY ÇAKIR
UNDOS TRES DE demişmi.?:)

TSezgin61
"Trabzonspor'dan teklif aldığını kabul etti." yazıyor.;)

dogrusu bu...

ve bu olduguna göre istemiyor gelmek... onlarin fotomaci olamazmi yazan gazete:(

Serdær
evet orayı okumadım..Demkki ayrılmayı düşünmüyormuş:(.Ama hem kabul edip hem ayrılmayı düşünmemek ne tezat bir iştir yahu:)

Fatih Tekke'de ayrılmak istemiyordu Parayı basınca aldılar.

Yattarada öyle olur. Ayrılmak istemez ama parayı basınca alırsın..

Nobrede Fenerden ayrılmam diyordu vs vs.

Böyle gider bu :)

Mert Marabaoğlu
28.12.2007, 00:17
o çevirinin bi meali yokmu yahuu:D

war. Türk takımı Trabzonspor Alex ve Fernando'yla anlaşamadı.. Umut bulut 2. devre benim devrem olacak dedi... :D:D:D

DURAS
bbrezilyada , internationalin başkanı transferi kabul ediyor, futbolcu ayrılmak istemiyor. Türkiyede ise futbolcuyla anlaşıldı deniyor, klüple prüzlerin giderilmesi için uğraşılıyor deniyor????

Salih Kara
bir kabul etti diyor bir de ayrılmak istemiyor diyor.Adamların sitesi fotomaçtan da beter..

Cafer Bulur
28.12.2007, 00:19
Allahim ne hallere düstük ya.burda toplanip gece yarisi transfer haberi bekliyoruz.bu gidisle biz cok daha bekleriz.ikinci bir faruk kanca vakasina simdiden hazir olalim.bir yönetim yaptigi hatalardan bile ders almazmi?bence yine almamislar.yine herkesin dillerine düsecekler.ve ordan transfer yapamayacaklar bana göre.

Koray
sinirden gülme krizi tuttu beni :D:D:D

buyukkaptan
bu yazının türkçeye çevrilmiş hali buysa ben bişe anlamadım oysa gelse buysa olsa bişeler yazay

A.Gökhan AKIN
arkadaşlar kesinlikle aldığı teklif kabul ettiğini söylüyor ama alttada klüpten ayrılmak estemediğini söylüyor yani açıkça yazılmış bu ama sanırım bu haberin kaynağı fotomaçın portekizce yayın yapanı :))

Mert Marabaoğlu
Geçmişteki sabıkaları öne sürdü
</SPAN>27 Aral&#253;k 2007 11:58
http://www.medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_01.gif (javascript:ts('body',-1))http://www.medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_03.gif (javascript:ts('body',1))Trabzonspor Brezilya’daki oyuncu arayışlarını sürdürüyor. Başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu Alex ve Fernandou ile masaya oturdu. Haberin Devamı İçin Tıklayınız.

Gelişmelerin olumlu olduğu söylenirken her iki futbolcuda süre istedi. Süre istemelerinin altında yatan gerçek ise ortaya çıktı. Trabzonspor’un daha önce Brezilyalılarla ilgili karnesinin kötü olması.

Aynı takımda oynayan Fabiano Eller’in Trabzonspor için verdiği referans olumsuz çıktı. Marcelinho’nun Trabzon’dan apar topar ayrılarak tekrar Almanya’ya döndüğü, Jefferson ‘unda Trabzon’da mutlu olmaması bu oyuncuların transferinde engel olarak gösteriliyor.

Şimdi yönetim kendi eli ile yaptığı hataların altından kalkmaya çalışıyor.

Serdær
28.12.2007, 00:20
Fernandao ve Alex Trabzon'a yakın

Trabzonspor yönetiminin Brezilyalı'nın İnternacional takımında forma giyen Alex Raphael Mescinhi için kulübüyle 3 milyon dolara anlaşma sağlandığı, Fernandao için de 3 milyon dolar önerildiği ve görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.
Transfer komitesi üyesi Abdullah Başer, 2 futbolcunun transferinde önemli aşamalar kaydettiklerini söyledi. Başer, "Şu anda 2 futbolcunun fiyatlarını açıklamak doğru olmaz. Ama bu futbolcuların Trabzonspor'da forma giymesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu transferler, en kısa zamanda kesinlik kazanabilir" dedi.

http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : DHA

Bu yeterli galiba..

İsmail Çavuşoğlu
28.12.2007, 00:21
arkadaşlar adam teklif aldığını kabul etmiş..yani doğrulamış..

Mert Marabaoğlu
Necmi baba geçen seneki gibi Brezil'yada 8 ay tatil yapıp, bi kaleci alıp dönmesin millet :D:D

TolgaTopçu61

Trabzonspor yönetiminin Brezilyalı'nın İnternacional takımında forma giyen Alex Raphael Mescinhi için kulübüyle 3 milyon dolara anlaşma sağlandığı, Fernandao için de 3 milyon dolar önerildiği ve görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.
Transfer komitesi üyesi Abdullah Başer, 2 futbolcunun transferinde önemli aşamalar kaydettiklerini söyledi. Başer, "Şu anda 2 futbolcunun fiyatlarını açıklamak doğru olmaz. Ama bu futbolcuların Trabzonspor'da forma giymesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu transferler, en kısa zamanda kesinlik kazanabilir" dedi.

3 milyon $ nerden bulcaksak

AYYILDIZ
28.12.2007, 00:22

Bu haber yeni degil gorusme bugun yapilacakti bitmis olmali heralde yarin kesin sonuc alinir

lazo1967_61
28.12.2007, 00:22
arkadaslar haberin turkcesi

ama hayatini porto alegrede surdurmek istedigini soyledi

TSezgin61
28.12.2007, 00:23
bence bizim gariban yöneticileri kandiriyorlar. zaten dil bilmiyorlar.

adam "heeey no transfer" diyodur, bizimkiler " ula aha heee dedi" diyodur....:D

Serdær
GELİYORLAR..!

Brezilya’da bulunan Başkan Yardımcısı Baturoğlu, Alex ve Fernando konusunda İnternational kulübü ile her konuda anlaştı. 7 milyon dolara prensip anlaşmasına varılan futbolcuların cuma günü Türkiye’ye gelmesi bekleniyor

Ara transferi için dört koldan Avrupa’ya çıkarma yapan Trabzonspor, Brezilya’da sürdürdüğü çalışmalarında mutlu sonla noktaladı. Önceki gün Brezilya’ya giden Bordo-Mavili ekibin Başkan Yardımcısı İbrahim Batoroğlu, teknik direktör Ersun Yanal’ın onay verdiği Alex ve Fernando’nun kulübü İnternational takımıyla masaya oturdu. Baturoğlu, Brezilyalı kulüp yöneticileriyle yaptığı ilk görüşme sonrası iki futbolcu için 7 milyon dolar karşılığında prensip anlaşmasına vardı. Ufak tefek pürüzlerin giderilmesi halinde Baturoğlu’nun yarın Alex ve Fernando ile Türkiye’ye dönmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Koray
çıldıracam çıldıracam az kaldıııııııı

buyukkaptan
bence ibrahim baturoglunun yanında ersun yanalda bulunmalı futbolculara ikna etmeyi o çok daha iyi başarır baturoglu odundan farksızdır

Mert Marabaoğlu

Trabzon'u porto alegre'ye benzetelim :o

Özge
28.12.2007, 00:24

Şiir gibi olmuş valla:D:D

TolgaTopçu61
demin 3 milyon dolardi simdi 7 milyon dolar oldu bizde o kadar para mi vardi

TSezgin61
kilit sözcük.... "UFAK TEFEK PÜRÜZLER"

İsmail Çavuşoğlu
28.12.2007, 00:25

bencede yazıp çizilenlerden çevirilerden sonra çıkan sonuç bu sanırım..

Serdær
Yalnız Şöyle bir haber Buldum Arşivlerden ; İlginç olduğu için ekledim :confused:

Alex'i bitirdi

http://www.aksam.com.tr/foto/2006/08/15/s1.jpg Trabzonspor, Marcelinho'dan sonra ikinci Brezilyalı'yı da kadrosunda katmaya hazırlanıyor. Yaklaşık İki aydır Güney Amerika'da bulunan Bordo-Mavili Yönetici Faruk Kanca'nın 24 yaşındaki genç futbolcuyla her konuda anlaştığı belirtildi. Trabzonspor'un kontenjan sorununu çözmesi halinde Brezilyalı oyuncunun, cuma günü Türkiye'ye geleceği ve resmi sözleşmeye imza atacağı öğrenildi. Kulüp Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, bu transferdeki tek sorunlarının yabancı kontenajından yaşadıkları sıkıntı olduğunu söyledi.

15.08.2006 / Akşam Gazetesi..

A.Gökhan AKIN
arkadaşlar bu portekizce istediğin anlamda tercüme edliyor takmayın kafanızı :))

buyukkaptan
bu haberi karadeniz gazetesinde okudum bugün

Hüdai Pervaneli
3 milyon $ nerden bulcaksak

sponsor yeni anlasma imzaldik ordan gelen parayla tabiki

Serdær
demin 3 milyon dolardi simdi 7 milyon dolar oldu bizde o kadar para mi vardi
alex için 3 fernando için 4 .

;)

lazo1967_61
abcdef
iki gunluk haberleri yazip durma
yeni haberin yaz yoksa 10 gunluk haberleri ne yzip duruyorsun

Remzi
28.12.2007, 00:27
arkadaşlar Trabzon medyasına da fazla inanmamak lazım.Mâlum her gün yeni bi bomba haber yapıyorlar.Bugün biraz geç kalmışlardı..Şimdi çıkardılar işte:)

buyukkaptan
tercümedeki biyere dikkat ettiniz mi radyo kovboyu uhahahaa yok retkit

Mert Marabaoğlu
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_m1_Pupo01.jpg

Isaac Pupo hangi takıma gelecek?

Liberya'nın milli futbolcusu Isaac Pupo Türkiye'den kendisine 3 teklif olduğunu ve kariyerini Türkiye'de sürdürmek istediğini açıkladı. Liberya'da yayın yapan Star Radyosu'na konuşan Pupo Türkiye'den Trabzonspor, Denizlispor ve G.Birliği OFTAŞ Kulübü'nün kendisine teklifte bulunduğunu ve bu 3 kulüpten birini tercih edeceğini söyledi.

RASİM KARA'NIN FUTBOLCUSU
Çalıştırıcılığını Rasim Kara'nın yaptığı Azerbaycan'ın Karabağ takımında forma giyen Liberyalı futbolcu, Roberto Carlos'a karşı mücadele etmenin kendisine gurur vereceğini söylerken Türkiye'ye transfer olmanın kendisi için bir rüya olduğunu açıkladı. 22 yaşındaki, 1.87 boyunda ve 75 kg ağırlığındaki Pupo, orta sahada oynuyor ve oyun kurucu olarak görev yapıyor. Sol ayağını çok iyi kullananan Pupo, bu zeson Liberya'dan geldiği Karabağ'da 13 maçta da gol atamadı ama asistleriyle büyük beğeni topladı.

KARA: "ALEX GİBİ BİR OYUNCU"
Pupo'nun Liberya basınına da yansıyan bu açıklamaları üzere görüştüğümüz Karabağ Teknik Direktörü Rasim Kara genç oyuncusuna övgüler yağdırdı. Pupo'yu sezon başında aldıklarını ve çok isabetli bir transfer yaptıklarını kısa zamanda gördüklerini söyleyen Kara, "Azerbaycan'da devrenin en çok dikkat çeken, en çok övgü alan oyuncularından biri oldu. Yetenekli bir oyuncu. Alex gibi sol ayağını çok iyi kullanıyor ve çok iyi pas atıyor. Bu sezon genç bir takım kurduk ve orta sıraları hedefledik. Pupo ligde şampiyonluğa oynayan takımların dikkatini üzerine çekti ve onlardan birine transfer olabilir." dedi.

"TÜRKİYE'DEN TEKLİF VARSA DA DUYMADIM"
Rasim Kara, Pupo'nun açıklamalarının aksine genç oyuncuya Türkiye'den teklif geldiğini duymadığını ifade etti. 2 haftadır Türkiye'de olduğunu belirten Kara "Teklif var mı bilmiyorum ama Türkiye'ye gelirse iş yapabilir." diye konuştu. Kara, bonservisini ellirnde bulundurdukları Pupo'yu iyi bir teklif gelmesi durumunda satabileceklerini de sözlerine ekledi.

Pupo'nun Türkiye'ye transfer olması halinde hangi takımda forma giyeceğini ilerleyen günler gösterecek...

(Ligtv.com.tr)

zahido
Arkadaslar adam gelmek istemiyormus.. Birazdan brezilyada daha once bulunmus arkadasimin odasina gidicem.. Benim orda cok arkadasim vardi msnden sorarim dedi.. Eger arkadaslarindan bilgi alabilirsem gelir buraya yazarim..

Travelair
28.12.2007, 00:28
Arkadaşlar, birşey kafamı meşgul etti. Wikipedia'ya göre Alex'in sözleşmesi 4 senelik ve Mart-2004'te sözleşme imzalamış. Opsiyon gibi birşeysi yoksa boşuna 3 milyon $ vermesek, ön sözleşme yapsak iyi olur, çok çok sezon sonu gelir ama onca parayı vermeyelim 3 aylığına, eğer böyleyse

http://en.wikipedia.org/wiki/Alex_Raphael_Meschini

TolgaTopçu61
28.12.2007, 00:29
biz en iyi pupo yu alalim:D

Serdær
Arşivlere baktığım zaman Alex'i bizim 2 senedir takip ettiğimiz ve 2 sene öncesinde yine aldığımız yazıyor fakat yine alamamış. Umarım bu sefer bu şekilde olmaz.

Arşiv ;

Kaplan'a Sambacı

Trabzonspor, İnternacional'da oynayan Alex için harekete geçti. Brezilya takımına Eller artı 1.5 milyon dolar verilecek.

Bir Alex de Trabzon'a

İnternacional'da oynayan Raphael Alex ile anlaşıldı, sambacı cuma günü geliyor.

Trabzonspor transfer için rotayı yine İnternacional'da oynayan Raphael Alex'e çevirdi. Hertha Berlin'in Gilberto için istediği rakamı 4 milyon euro'dan aşağı indirmemesini bu futbolcuyu satmak istemedikleri şeklinde değerlendiren bordo-mavililer daha önce el sıkıştıkları Raphael Alex Meschini için yönetimden de "alınsın" http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)onayı çıktı. Yönetici Faruk Kanca imzayı her an attırabilir.

ANLAŞMALAR TAMAM
24 yaşındaki orta saha oyuncusu, oyun kuruculuğunun yanı sıra attığı gollerle de dikkat çekiyor. İnternacional bonservis olarak 3 milyon dolar isteyince Kanca, "Eller artı 1.5 milyon dolar verelim" teklifini iletti. Eller'in 500 bin dolar tutan bonservisiyle birlikte Alex'in toplam maliyet 2 milyon dolar olacak. Yıllık 850 bin dolar alacak oyuncunun cuma gelebileceği belirtildi.
Yılmaz ŞENOL

15.08.2006/Fotomaç

Nytre
bu "ufak tefek pürüzler" lafı da aslında çok şey barındırır içerisinde ve hep merak etmişimdir.

acaba oyuncu ülkenin yemeklerini mi trafiğini mi çocukların eğitim sorununu mu yoksa annesinden uzak kalacağını mı ya da evin doğalgazla ısınmamasını mı yıllık ortalama sıcaklık değerlernin 7 derece olmasını mı araba direksiyonunun solda olmasını mı Türkiyenin kişi başına düşen gelirini mi antreman sahanın sentetik çim olmasını mı stadın maraton tribünü direklerinin seyirciği rahatsız etmesini mi gece hayatının olmamasını mı .. nedir bu küçük pürüzler

AYYILDIZ
28.12.2007, 00:31
Bizde bu yonetim oldukca biz daha cok sabahlariz forumda

Serdær
28.12.2007, 00:32
Arşiv ;

Trabzonspor'a Alex müjdesi!

Kaplan, İnternacional'da oynayan Raphael Alex ile anlaştı. Orta alanda bir maestro olan sambacı, birkaç gün içinde Trabzon'a gelecek.

Alex yolda

İnternacional'in Sao Poulo maçından sonra imza attırılacak olan Raphael Alex hafta sonu Türkiye'ye getirilecek.

UÇAK BİLETLERİ BİLE ALINDI
Hafta sonu yönetici Faruk Kanca ile Türkiye'ye gelecek olan Alex'in uçak biletlerinin de alındığı öğrenildi. Brezilyalı futbolcunun transferini başkan Nuri Albayrak'ın imza sonrası açıklayacağı söyleniyor. Yönetim imza atılana kadar transferi gizleyecek.

MAÇ SONRASI ÖN PROTOKOL

Trabzonspor tüm işlemlerini bitirdiği İnternacional'li futbolcu Raphael Alex'i hafta sonunda Trabzon'a getirecek. İnternacional'in Sao Paulo ile yapacağı maçta oynatmak için imzayı geciktirdiği Brezilyalı ile Faruk Kanca bu maçtan sonra bir araya gelip imza attıracak.

kaynak: fotomaç

16/08/2006

Ben bu işten hiçbirşey anlamadım :confused: :confused: :confused:

buyukkaptan
28.12.2007, 00:33
sabah ola hayrola ben yatıyorum şimdi uyurken tsnin fernando ve alexli kadrosunu kurayım kafamda birazdan yine umutları kıran bir açıklama gelir onu görmeden yatayım bi gecede olsa huzurlu yatayım

Burçak
28.12.2007, 00:35
:) bu iyiydi .
bu yönetim oldukça 10 dk da bir transfer yapar hayal kırıklığı yaşarız hep

A.Gökhan AKIN
sabah ola hayrola ben yatıyorum şimdi uyurken tsnin fernando ve alexli kadrosunu kurayım kafamda birazdan yine umutları kıran bir açıklama gelir onu görmeden yatayım bi gecede olsa huzurlu yatayım

evet kesinlikle katalıyıorum daha fazla çıldırmadan bu forumdan çıkıp yatmalıyım herkese iyi geceler...

Serdær
http://www.gazetekaradeniz.com/images/haber/28394_b.jpg

Başkan Albayrak, "Ara transferde gereken yapılıyor. İkinci yarıda bambaşka bir Trabzonspor ligde olacak"dedi, kurmaylarını Brezilya seferine çıkardı

BİRLİKTE DÖNECEKLER
Trabzonspor ara transferde takıma gereken takviyeyi yapmak için harekete geçti. Teknik Direktör Ersun Yanal?ın transfer edilmelerini ısrarla istediği Brezilyalı gol makinesi Fernandao ile takım arkadaşı olan orta alanda ve sol kanatta forma giyen üstün top tekniği ile adeta göz kamaştıran Alex için Başkan Nuri Albayrak kurmaylarını bugün Brezilya seferine çıkarıyor. İki sambacının bu hafta sonuna getirilip imza attırılması bekleniyor.
İKİSİ DE USTA OYUNCU
İki yıldır Fernadou ve Alex'i izleyen ve izlettiren Teknik Patron Ersun Yanal?ın yönetime, "Fernandou tam istediğimiz gibi bir santrafor. Hava toplarında son derece etkili lider bir oyuncu. Onunla gol sorumuzu çözeriz. Alex'te hem sol kanata hemde orta alana büyük bir hareket getirir. Takımı ateşleyebilecek oyuncular. Gökdeniz, Yattara gibi yıldız oyuncularımızla büyük işler yapar" dediği öğrenildi.
ALBAYRAK: GEREKEN YAPILIYOR
Başkan Nuri Albayrak önceki gün Yanal ile biraraya gelerek takıma yapılacak olan takviyeleri ve gönderilecek olan futbolcular konusunda anlaştı. Albayrak, ligin ikinci yarısında taraftarların bambaşka bir Trabzonspor izlemeleri için ara transferde gereken her türlü fedekarlığı yapacaklarını belirterek, "Taraftarlarımıza borcumuzu ödeyeceğiz" dedi.

irfanb
28.12.2007, 00:36
Arşivlere baktığım zaman Alex'i bizim 2 senedir takip ettiğimiz ve 2 sene öncesinde yine aldığımız yazıyor fakat yine alamamış. Umarım bu sefer bu şekilde olmaz.

Bu gidisle iki sene sonra yine talip oluruz merak etme :)

FANATIK61
Bir kac Gün icinde bende gelecegini biliyorumda ama... ufak pürüzler var iste...

TS-Tiryaki
arkadaşlar Trabzon medyasına da fazla inanmamak lazım.Mâlum her gün yeni bi bomba haber yapıyorlar.Bugün biraz geç kalmışlardı..Şimdi çıkardılar işte:)

bir zamanlar Zidene`i alacaktik. kariyerini bizde bitrecekti. ve hatta kendisine Trabzonu tanitan DVD yollamisiz. Muahahaha:D:D

Cem Balcı
28.12.2007, 00:37
alex oldu gibi oldu....yarın sabah belli olur.

TSezgin61
28.12.2007, 00:38
bikerede cikip bir futbolcuyu alip gelseler...

AYYILDIZ
28.12.2007, 00:38
bazilari alex oldu bazilari ise fernandao oldu diyorlar bilen varsa kaynak gostersin

Kadir Aydın
28.12.2007, 00:39
Arkadaşlar görüşmeler olumlu sürüyormuş, varsın sürsün siz keyfinizi bozmayın yatın aşağı. Hazır olumlu sürerken keyfini çıkarın derim. :D

Zafer Fidan
28.12.2007, 00:40

kardes..burda yaziyorki Trabzonspordan TEKLIF almis...

TSezgin61
28.12.2007, 00:40
Arkadaşlar görüşmelere olumlu sürüyormuş, varsın sürsün siz keyfinizi bozmayın yatın aşağı. Hazır olumlu sürerken keyfini çıkarın derim. :D

olumlu sürse ne yazar, 2 sene önce adamlarinn biletini bile aldik. noldu...:D

Serdær
28.12.2007, 00:41
Bence benim tahminim bu transfler bitmiştir. Büyük ihtimalle Pazartesi gününe kadar sonuçlanmış olacaktır. Çünkü bu kadar önemli kaynaklardan bilgi geldikten sonra(TRT,DHA,AA,Ajansspor)gibi bu oyuncular bu saatten sonra gelir.

Artık Brezilya basını bile haber ve yorum yapıyor.

Dolayısıyla bence bitmiştir bu iş !

Başer, transferde teknik direktör Ersun Yanal'ın raporu doğrultusunda çalışmalarının sürdüğünü belirterek, ''Çok değil, üst düzey 2 oyuncu kadroya katarız. Ama bunun yanında önümüzdeki yıllara hazırlık mahiyetinde genç yetenekler olacak. Defans ile forvet bloğu arasındaki bağı kuracak bir oyuncuya ihtiyacımız var. Fenerbahçe'deki Alex tarzı oyuncu alacağız. Ersun hoca o bölgeye ısrarla oyuncu istiyor'' dedi.
Brezilya'nın Internacional takımında forma giyen Alex ve Fernando için fiyat konusunda görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Başer, ''Büyük ölçüde anlaştık.Ufak tefek pürüzler var. Ama görüştüğümüz oyunculardan ikisi bunlar.Pazartesi gününe kadar netleşme olur.'' diye konuştu.

TS-Tiryaki
28.12.2007, 00:42
alex oldu gibi oldu....yarın sabah belli olur.

bence yarinda bugün gibi olacak. millet aticak, biz tutacagiz yiyen yicek yemeyen yemicek. bu böyle devam edecek. sonra bi bakmisizki transfer sezonu bitmis

TSezgin61
28.12.2007, 00:43
Bence benim tahminim bu transfler bitmiştir. Büyük ihtimalle Pazartesi gününe kadar sonuçlanmış olacaktır. Çünkü bu kadar önemli kaynaklardan bilgi geldikten sonra(TRT,DHA,AA,Ajansspor)gibi bu oyuncular bu saatten sonra gelir.

zurawski, ve bunlarida 2 sene önce aldigimiz gibimi... ozamanda is bitmisti

Serdær
28.12.2007, 00:44
zurawski, ve bunlarida 2 sene önce aldigimiz gibimi... ozamanda is bitmisti

Başer, transferde teknik direktör Ersun Yanal'ın raporu doğrultusunda çalışmalarının sürdüğünü belirterek, ''Çok değil, üst düzey 2 oyuncu kadroya katarız. Ama bunun yanında önümüzdeki yıllara hazırlık mahiyetinde genç yetenekler olacak. Defans ile forvet bloğu arasındaki bağı kuracak bir oyuncuya ihtiyacımız var. Fenerbahçe'deki Alex tarzı oyuncu alacağız. Ersun hoca o bölgeye ısrarla oyuncu istiyor'' dedi.
Brezilya'nın Internacional takımında forma giyen Alex ve Fernando için fiyat konusunda görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Başer, ''Büyük ölçüde anlaştık.Ufak tefek pürüzler var. Ama görüştüğümüz oyunculardan ikisi bunlar.Pazartesi gününe kadar netleşme olur.'' diye konuştu.

irfanb
28.12.2007, 00:45
Ben bu işten hiçbirşey anlamadım :confused: :confused: :confused:

Bence bu isten sen hâlâ hicbirsey anlamadin :)

Nytre
28.12.2007, 00:46
trabzona gelsinler ya da orada ts forması giysinler tamam derim

TS-Tiryaki
28.12.2007, 00:46

kim anladiki o anlasin. anlayan varsa söylesin. bizide aydinlatsin

Serdær
28.12.2007, 00:47

Benim onları yazma sebebim 2 sene önce kesin aldık denen oyuncuyu neden alamadığımız ?

Bu sene ersun yanal takımın başında olduğu için alınma olasılığı yüksek :)

ZD gibi biri yok başımızda en azından oyuncu kaçırmıyor ;)

TSezgin61
28.12.2007, 00:47

bu gectigimiz pazartesi degilmiydi... ben öyle biliyorum

TS-Tiryaki
28.12.2007, 00:48
yaw insallah ziya dogan kendine bi kulüp bulur. INSALLAH.

Serdær
28.12.2007, 00:49
bu gectigimiz pazartesi degilmiydi... ben öyle biliyorum

Bildiğim kadarıyla geçen pazartesi bu tarz cümleler kullamıyorlardı. büyük ölçüde anlaştık pürüzler kaldı gibi falan .. O yüzden bence bu pazartesi .

TSezgin61
28.12.2007, 00:51
yaw insallah ziya dogan kendine bi kulüp bulur. INSALLAH.

fener yada sivasla anlassin

Kadir Aydın
28.12.2007, 00:52

Bence cincon onun için biçilmiş kaftan, tam da sırası şimdi. :rolleyes:

TS-Tiryaki
28.12.2007, 00:53

farketmez yeterki bi takimla anlassin. INSALLAH GIDER BI TAKIMA

zahido
28.12.2007, 00:54
Arkadaslar yonetim alexle anlasmis ama International baskani alexi birakmiyormus.. Ayrica genclerbirligi ve oftasin tercumani sertacla konustum oda bilkette Herhangi bi bilgim yok ama bukadar cok konusuluyosa o transfer olmaz dedi.. Yonetimin bi taktigidir dedi.. Ben yine arkadasimin breailyadaki arkadaslari araciligiyla bilgiler alip sizlerle paylasirim ama simdilik bu transferler olmuycakmis gibi duruyo..

Burçak
28.12.2007, 00:54
Konuyla alakasız ama,
http://www.kanalmavi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=47

haberleri izliyorum şimdi. Trabzona atanan yeni emniyet müdürü sorulan sorulara cevap verirken ben fenerbahçeliyim ama artık Trabzonsporluyum dedi. :p

TSezgin61
28.12.2007, 00:55
korkunun imanina gidiyim:D

Serdær
28.12.2007, 00:55
Artık hayırlısı olur olur olmazsa olmaz..

Ne diyeLim artık :cool:

TSezgin61
28.12.2007, 00:56
Arkadaslar yonetim alexle anlasmis ama International baskani alexi birakmiyormus.. Ayrica genclerbirligi ve oftasin tercumani sertacla konustum oda bilkette Herhangi bi bilgim yok ama bukadar cok konusuluyosa o transfer olmaz dedi.. Yonetimin bi taktigidir dedi.. Ben yine arkadasimin breailyadaki arkadaslari araciligiyla bilgiler alip sizlerle paylasirim ama simdilik bu transferler olmuycakmis gibi duruyo..

peki fernandou nolmus... yönetim sag gösterip sol vurmakmi istiyor yoksa tepkilerdenmi korkuyor

zahido
28.12.2007, 00:59
peki fernandou nolmus... yönetim sag gösterip sol vurmakmi istiyor yoksa tepkilerdenmi korkuyor

Valla onu hic bilmiom alexe yogunlasildigi icin sadece onu sordurdum..

Colakoglu
28.12.2007, 00:59
Dogdugumdan beri trabzonsporluyum,birsürü transfer sezonu atlattim,tecrübe konusuyo :) Bu 2 oyuncu alinmicak,beceremicekler yani.

Kadir Aydın
28.12.2007, 01:02
Yemişim alexini yaa, adında hayır yoktu zaten. :D

hasancolak
28.12.2007, 01:06
ya bızımkılerın topcu falan alacagı yok fazla heveslenmeyın

Burçak
28.12.2007, 01:06
Otomatik çeviri yanlışları yüzünden millet boşu boşuna ümitleniyor.

"Alex yurt dışından teklif aldı ama Porto Alegro'da devam etmek istiyor.

Alex, bu Çarşamba, Türk [kulübü] Trabzonspor'dan Internacinal’den ayrılma teklifi aldığını doğruladı. 3 Milyon USD yaklaşık olarak 5.5 milyon Brezilya REAL’i miktara rağmen Porto Alegro’da devam etmek niyetinde.

Oyuncudan alınan bilgiye göre, teklif kulüp başkanı Vitório Piffero’ya iletilip müzakere edilmiş. Radio Gaucho’da kendisiyle yapılan bir mülakatta Başkan’a şu an Internacional’dan ayrılmayı düşünmediğini açıkça ifade ettiğini söylemiş."

Gerisini çevirmeye gerek yok. Ayrılmak istemediğinin kanıtı olarak yaptıklarından bahsediyor.

doğru çeviri bu. bir arkadaşımız çevirdi bende ekledim.

Serdær
28.12.2007, 01:07
Trabzonspor Yönetimi, görüşüp büyük ölçüde anlaşma sağladığı 2 Brezilyalı futbolcuyu 5 Ocak’tan önce Türkiye’ye getirmeyi planlıyor.(Perşembe Günü) Brezilya’nın İnternacional takımında forma giyen 26 yaşındaki Alex Raphael Mescinhi’nin orta saha, 29 yaşındaki Fernandao’nun da forvet oyuncusu olduğu bildirildi. Bordo mavililerin 2 futbolcuyu, fiyatlarının artmaması için 5 Ocak’ta Dubai’de İnternacional ile Stuttgart arasında oynanacak Dubai Cup maçından önce Türkiye’ye getirmek istediği öğrenildi. Yönetimin 2 futbolcu için İnternacional’a Alex ve Fernando için 6 milyon dolar teklif ettiği, Alex’in alacağı ücret konusunda büyük ölçüde anlaşma sağlandığı, Fernandao’da ise maddi açıdan sıkıntı yaşandığı belirtildi

Serdær
28.12.2007, 01:09
Otomatik çeviri yanlışları yüzünden millet boşu boşuna ümitleniyor.

"Alex yurt dışından teklif aldı ama Porto Alegro'da devam etmek istiyor.

Alex, bu Çarşamba, Türk [kulübü] Trabzonspor'dan Internacinal’den ayrılma teklifi aldığını doğruladı. 3 Milyon USD yaklaşık olarak 5.5 milyon Brezilya REAL’i miktara rağmen Porto Alegro’da devam etmek niyetinde.

Oyuncudan alınan bilgiye göre, teklif kulüp başkanı Vitório Piffero’ya iletilip müzakere edilmiş. Radio Gaucho’da kendisiyle yapılan bir mülakatta Başkan’a şu an Internacional’dan ayrılmayı düşünmediğini açıkça ifade ettiğini söylemiş."

Gerisini çevirmeye gerek yok. Ayrılmak istemediğinin kanıtı olarak yaptıklarından bahsediyor.

doğru çeviri bu. bir arkadaşımız çevirdi bende ekledim.

Yalnız o yazıda Stutgart maçından gibi durumdan falanda bahsediyor..

Kadir Aydın
28.12.2007, 01:12
Edit......

yns61
28.12.2007, 01:13
ya cok safım cok.. hala umutla F5 tuşuna basıyorum..

TS-Tiryaki
28.12.2007, 01:13
Bence cincon onun için biçilmiş kaftan, tam da sırası şimdi. :rolleyes:

arkadas ben burda Takimimi TRABZONSPORUMU düsünerek sordum. yani bi takimla anlassa kel ziya bizim isimize yarayacak. kafayi calistiracaksin

Ümit Küçük
28.12.2007, 01:14
forever61 rın cevırısı dogrudur adam 3 milyon dolarlık teklıfe ragmen gıtmek ıstemıyor yazıyo hanı bende olsa oraları bırakıp trabzona gelmem

TS-Tiryaki
28.12.2007, 01:14
Yalnız o yazıda Stutgart maçından gibi durumdan falanda bahsediyor..

Dubaide turnuvaya katilacakmis Internacional. turnuvada ajax stuttgart vs. varmis

Burçak
28.12.2007, 01:15
Trabzonspor haberleri veriyor şuanda. akşam ki spor haberleri. bakalım transferlerle alakalı bişi diyecekler mi

Kadir Aydın
28.12.2007, 01:16
arkadas ben burda Takimimi TRABZONSPORUMU düsünerek sordum. yani bi takimla anlassa kel ziya bizim isimize yarayacak. kafayi calistiracaksin

Yapma yaw :)

Serdær
28.12.2007, 01:17
Trabzonspor haberleri veriyor şuanda. akşam ki spor haberleri. bakalım transferlerle alakalı bişi diyecekler mi

Borçlardan bahsediyor :D

Emiroğlu
28.12.2007, 01:18
Yemişim alexini yaa, adında hayır yoktu zaten. :D

Bacakları da çarpıktı aslında:cool:

TS-Tiryaki
28.12.2007, 01:18
Yapma yaw :)

renkdas bildigin gibi kel ziya gittigi her takima prenslerinide getiriyor (yani kazmalarini cello, ayman, ömer riza vs.). böylece bizde bu cöplükten kurtulmus oluruz. yani bir bildigimiz varda yaziyoruz.yoksa banane ziyanin kariyerinden

Kadir Aydın
28.12.2007, 01:20
renkdas bildigin gibi kel ziya gittigi her takima prenslerinide getiriyor (yani kazmalarini cello, ayman, ömer riza vs.). böylece bizde bu cöplükten kurtulmus oluruz. yani bir bildigimiz varda yaziyoruz.yoksa banane ziyanin kariyerinden

Biliyorum renktaş üsttekilerden kime gitse kardır zaten.

Ümit Küçük
28.12.2007, 01:25
forumların bırınde ellerın yuzunden alex gelmek ıstemedı musampa gerı dönuyo yazıyo

Mehmet_Mercanlı
28.12.2007, 01:26
arkadaşlar birazdaha dikkat 10 sayfadır okuyorum elle tutulur 2 haber yazmıyo tamam yorum ve görüş yapılıyor ama gereksiz muhappetler hoş olmuyo. bunları yazabileceğimiz başlıklar var bu form sadece bu başlıktan oluşmuyo LUTFEN

Sythn_MoLL
28.12.2007, 01:29

evet arkadaslar ingilizcem var benim aynen bu cumlede gecen bu arkadasin dedigi gibi alex trabzonspor un teklifini kabul etti yaziyor

TolgaTopçu61
28.12.2007, 01:30
o zaman heralde gazete brezilyanin fotomaci

Sythn_MoLL
28.12.2007, 01:33
arkadaslar ben dayanimacagim artik, internaticional klubune alex ve fernando nun transferleriyle ilgili mail yazyiorum ,:D

Burçak
28.12.2007, 01:37
Ahmet Suat Özyazıcı yaklaşık 10 dk dır röportaj veriyor. umarım izleyenler vardır. Transferlerle ilgili ..

Berat
28.12.2007, 01:42
Burçak satırbaşlarıyla bi özetle neler dediğini de gidip yatayım :) Açılmadı bende..

Adem Erdoğan
28.12.2007, 01:44
biz olmamız gerektiğini söylüyo.yönetim menacerlik teklif etmiş kendisine.

Burçak
28.12.2007, 01:46
Valla Berat çok şeyler söylüyor.
Yapılan hataları yapılması gerekenleri. ..
Ahmet Suat Hocaya Menejerlik bile teklif etmişler. ben kabul etmedim diyo şuan. Siz önce içinizde bütünlük sağlayın ben ozaman gelirim demiş. Taraftarlar bütün olmalı vs.
Necmi Perekli şuan Menejer diyo ama hala görevi yetkisi nedir ben bile bilmiyorum diyo:)

Travelair
28.12.2007, 01:47
Bilinen şeyler

Birlik olalım
Necmi'nin görevi nedir bilmiyorum
Bizim zamanımızda yöneticiler futbolun içinden gelmişti halden anlıyordu şimdi öyle değil, ara açıldı. İşi kim yapacak?
95-96 şanssızlık ve beceriksizlikti
Oyuncu bakan arkadaşlar iyi ama başlarında bir "Abi" eksik ya da var ben bilmiyorum öyle birisini... ( Organize eden )
A takımını iyi kuracaksın ki alttan gelen oyuncular da adapte olabilsin
Yıldızla olmaz, sende 2 olur onlarda 6 mümkün değil, kollektif oyun lazım

Adem Erdoğan
28.12.2007, 01:52
stad projesinden bahsediyo.trabzonsporun bu projenin altından kalkacağını zannetmiorum dedi.devlet yaparsa olur dedi.

İsmail Çavuşoğlu
28.12.2007, 01:53
stad projesi süper bir proje ALLAH razı olsun kim yaparsa yapsın ıster devlet yapsın ister yönetim kurulu cok buyuk bir proje bu Trabzonsporun bunun içinden cıkması mumkun değil destek lazım..

İsmail Çavuşoğlu
28.12.2007, 01:55
sadri şener diğer adayların lıstelerindende karma yapması gerekir muhalefetı olmayan bır lıste cok daha super olur

İsmail Çavuşoğlu
28.12.2007, 01:57
bitti Ahmet suat özyazıcının röportajı

Adem Erdoğan
28.12.2007, 01:58
şu andaki yayın canlımı

Hüdai Pervaneli
28.12.2007, 01:58
transfer warmi ?

sbay
28.12.2007, 02:21
http://www.fotomac.com.tr/2007/12/28/im/000757D41A880843A750A48Fb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif
Eller işi zora soktu

Trabzon'un her konuda anlaştığı Alex ve Fernandao transferi Eller yüzünden bekliyor. İnternacional'de oynayan iki yıldızla el sıkışan Trabzon'un bu transferi bitirememesinin sebebinin eski oyuncusu Eller olduğu ortaya çıktı. Daha önce Trabzon'da sorun yaşayan Eller'in olumsuz konuşması Alex ve Fernandao'nun "Bize biraz zaman verin" demesine neden oldu. Yönetim ikna için büyük çaba sarfediyor.

Hüdai Pervaneli
28.12.2007, 02:32
ya insallah transfer gerceklesir

Semih Kırsüleymanoğlu
28.12.2007, 02:33
arik yeni günü bekliyecegiz. hayirlisi olur ins!

sbay
28.12.2007, 02:45
Ara bozucular!
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2007/12/7_192235__bozucu2712.jpg

Trabzonspor'da bir hayli mesafe kaydedilen yabancı transferi, tıkanma noktasına geldi.

Bordo-Mavili ekibe yabancı transferinde şok haber... Karadeniz temsilcisinin ilgilendiği oyuncuların referans almak için aradıkları vatandaşlarının olumsuz görüş bildirmesi üzerine bir hayli mesafe kaydedilen yabancı transferinin tıkanma noktasına geldiği öğrenildi. Uzun süredir Trabzon’un gündeminde bulunan İsveçli Rade Prica’nın Risp’i arayıp, kulüp hakkında bilgi istediği bildirildi. Parasını alamadığı gerekçesiyle kenti terkeden tecrübeli savunmacının Trabzonspor’la ilgili olumsuz referans vermesi üzerine Prica’nın geri adım attığı belirtildi. Bordo-Mavililer ile büyük sorun yaşayıp, geçen sezon Atletico Madrid’e giden Fabiano Eller’in de Dünya Kıtalararası Kupa’yı kazanırken birlikte Internacional’de oynadığı Alex Meschini ve Fernandao’yla görüştüğü kaydedildi. Eller’in, prensip anlaşmasına varılan bu ikiliye “Trabzonspor’da ben büyük problem yaşadım. Sizin de başınıza aynı şeyler gelebilir” diye konuştuğu ifade edildi.

BDiler61
28.12.2007, 02:50
ne zaman bitecek bizim bu çilemiz

cakir28
28.12.2007, 02:53
Yönetim kendi icraatlarinin cezasini cekiyor..daha dogrusu ize cektiriyor....halen yanlis icraat halen vurdum duymaslik...ne zaman defol olacaklar...

salihismet
28.12.2007, 03:05
http://www.fotomac.com.tr/2007/12/28/im/000757D41A880843A750A48Fb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif
Eller işi zora soktu

Trabzon'un her konuda anlaştığı Alex ve Fernandao transferi Eller yüzünden bekliyor. İnternacional'de oynayan iki yıldızla el sıkışan Trabzon'un bu transferi bitirememesinin sebebinin eski oyuncusu Eller olduğu ortaya çıktı. Daha önce Trabzon'da sorun yaşayan Eller'in olumsuz konuşması Alex ve Fernandao'nun "Bize biraz zaman verin" demesine neden oldu. Yönetim ikna için büyük çaba sarfediyor.

Bu Eller bu isi niye elliyor anlamis deyilim. Yattarada Gineye gitmeden önce yine gineli bir oyuncuyu ikna etmek icin arabuluculuk yapiyor diye yazdilardiya, sonra ne olduda alacaklari icin uefa ya bas vurdu? Bu haberlere fazla itibar etmeyin, eger bu haberlere inanip buralara yazarsaniz bunlari, yarinda Simkowyak icin ayni seyleri yazacaklar. Iyiki yabancilara soruyorlar, bu aralar ya bizm Tayfuna sorsaydilar ne olacakti? cocuk cikip deseki; Alex kardesim, sakin gelirsin, ben senin vatandasin Carlosun formasini istemeye kalktim, anami aglattilar, durum bundan ibaret, anani aglatmalarini istiyorsan gel, iste meytan iste Trabzon.

mustafayilmaz28
28.12.2007, 03:32
bence ftbolcu gerekli.ama futbolcu alımından daha önemli birşey var arkdaşlar oda sistem.
samet aybaba dönemini hatırlayalım hemen :(gerçi samet aybaba ile büyük maçları kazanamıyorduk ama neyse)
2 yıl üst üste Türkiye süper liginde en iyi top oynayan ekip kim TRRABZONSPOR tabi trtabzonsporu istemeyenlere göre gençlerbirliğide sözün özü
o zamanki kadroya bir bakın sözünü ettiğiniz futbolcu ayarında kaç tane topçu var. ben sölim yok.gökdenizle fatih dışında forvet olarak.
burada söylemek istediğim şu
önce inanmak,savaşmak,yüreğini ortaya koymak ve son olarak tecrübe ile yoğurup hedefe varmak.şimdi yanlışsam söyleyin.
herkese selam.

Sythn_MoLL
28.12.2007, 05:31
Galatasaray, 160 bin dolarlık alacağının gününden geç yatırıldığı gerekçesiyle Trabzon ile ipleri koparan Yattara için düğmeye bastı. İlk görüşme olumlu geçti. Gineli yıldız İstanbul'a uçabilir..
http://img.sabah.com.tr/i2/sp.gif
Ankaragücü'nün 23 yaşındaki stoperi Emre Güngör'ü renklerine bağlayarak ara transfer dönemine hızlı bir giriş yapan Galatasaray, Trabzonspor ile yollarını ayıran İbrahima Yattara'yı kadrosuna katmak için harekete geçti. Sezonun ilk yarısı boyunca Lincoln'ün yokluğunda rakip sahaya top taşıyacak bir futbolcunun eksikliğini hisseden sarı-kırmızılı yönetim, Gineli yıldızın menajeri vasıtasıyla gerçekleştirdiği ilk görüşmede olumlu yanıt aldı. Daha önce yaptığı açıklamalarda çocuğunun eğitimi için Trabzon'dan ayrılmak istediğini ve kariyerini Ü ç Büyükler'den birinde sürdürmeyi planladığını kesin bir dille ifade eden Yattara'nın, nihayet bu kadar ciddi bir şekilde eline geçen 'İstanbul'a göç' şansını değerlendirmek niyetinde olduğu öğrenildi.

FRANCK RİBERY GİBİ
Trabzonspor ile ipleri koparmasının gerekçesi olarak 160 bin dolarlık alacağının gününden geç yatırılmasını gösteren İbrahima Yattara, bir anlamda Franck Ribery'nin Marsilya'ya 'kaçmasını' engelleyemeyen Galatasaray'a aynı şekilde transfer olacak. Bordo-mavili kulüpteki kariyerine son vermeye hazırlanan Yattara, Türkiye macerasına 2003-2004'te başladı. Samet Aybaba döneminde yıldızlaşan ve kendine özgü çalımlarıyla herkeste hayranlık uyandıran 26 yaşındaki orta saha oyuncusu, Ziya Doğan tarafından kulübeye mahkum edilmişti. Ancak Ersun Yanal'ın gelişi İbrahima Yattara için adeta 'ikinci bahar' olmuştu.

arkadaslar su habere bakin ya , lütfen bisey yapilsin tepkimizi de gerekli mercilere ulastiralim yoksa bu kücük sinek mide bulandirir misali , midem bulanmaya basladi benim bu isten... bu kadar adilik serefsizlik olamaz ya ,...

AYYILDIZ
28.12.2007, 05:38
Galatasaray, 160 bin dolarlık alacağının gününden geç yatırıldığı gerekçesiyle Trabzon ile ipleri koparan Yattara için düğmeye bastı. İlk görüşme olumlu geçti. Gineli yıldız İstanbul'a uçabilir..
http://img.sabah.com.tr/i2/sp.gif
Ankaragücü'nün 23 yaşındaki stoperi Emre Güngör'ü renklerine bağlayarak ara transfer dönemine hızlı bir giriş yapan Galatasaray, Trabzonspor ile yollarını ayıran İbrahima Yattara'yı kadrosuna katmak için harekete geçti. Sezonun ilk yarısı boyunca Lincoln'ün yokluğunda rakip sahaya top taşıyacak bir futbolcunun eksikliğini hisseden sarı-kırmızılı yönetim, Gineli yıldızın menajeri vasıtasıyla gerçekleştirdiği ilk görüşmede olumlu yanıt aldı. Daha önce yaptığı açıklamalarda çocuğunun eğitimi için Trabzon'dan ayrılmak istediğini ve kariyerini Ü ç Büyükler'den birinde sürdürmeyi planladığını kesin bir dille ifade eden Yattara'nın, nihayet bu kadar ciddi bir şekilde eline geçen 'İstanbul'a göç' şansını değerlendirmek niyetinde olduğu öğrenildi.

FRANCK RİBERY GİBİ
Trabzonspor ile ipleri koparmasının gerekçesi olarak 160 bin dolarlık alacağının gününden geç yatırılmasını gösteren İbrahima Yattara, bir anlamda Franck Ribery'nin Marsilya'ya 'kaçmasını' engelleyemeyen Galatasaray'a aynı şekilde transfer olacak. Bordo-mavili kulüpteki kariyerine son vermeye hazırlanan Yattara, Türkiye macerasına 2003-2004'te başladı. Samet Aybaba döneminde yıldızlaşan ve kendine özgü çalımlarıyla herkeste hayranlık uyandıran 26 yaşındaki orta saha oyuncusu, Ziya Doğan tarafından kulübeye mahkum edilmişti. Ancak Ersun Yanal'ın gelişi İbrahima Yattara için adeta 'ikinci bahar' olmuştu.

arkadaslar su habere bakin ya , lütfen bisey yapilsin tepkimizi de gerekli mercilere ulastiralim yoksa bu kücük sinek mide bulandirir misali , midem bulanmaya basladi benim bu isten... bu kadar adilik serefsizlik olamaz ya ,...

Bu haberleri ciddiye almamak lazim 2009un sonuna kadar bizim oyuncumuzdur yattara ve kendisine 1 lira borcumuz yoktur

Sythn_MoLL
28.12.2007, 05:59
tamam da yattara kendiside diyodu ki cocugu icin onun fransiz okula gitmesi lazim diye trabzon dada bu olmadigi icin yakiniyodu, bu haberler tamam asilsiz olabilr ama bence dogruluk payida olabilir,,, bilemiyorum ben yonetimin yerinde olsa yattarayi kacirmamak icin cocugu okula gitsin diye bile trabzon a fransiz okulu yapilmasi icin biseyler yapardim yani yattara nin bizde devam etmesi cok onemli takimin yarisi yapyior kaldiki bizle ozdeslesmis birisi
:confused:

sarman61
28.12.2007, 08:16
Arkadaşlar bugünki 2 spor gazetesinde çıkan iki haber. Bu haberlerin ikisinin de çıkış noktası Ersun Hocanın anteramanın bir kısmına katılmaması durumunda hazırlanmış. Şimdi Yattara olayadı aynı böyle önce attılar ortaya bir haber sonrada kendi kendilerine düzeltme yaptılar. Yok neymiş yattara aceleci davranmış.

Bu haber FANATİK.COM da çıktı

Trabzon'da gergin idman!

Trabzonspor, Türkiye Kupası'ndaki Kırıkkale maçının hazırlıklarına çift antrenmanla devam ederken, özellikle akşam idmanında yaşananlar dikkat çekiciydi.
28.12.2007

Trabzonspor, Türkiye Kupası’ndaki Kırıkkale maçının hazırlıklarına çift antrenmanla devam ederken, özellikle akşam idmanında yaşananlar dikkat çekiciydi. Sabah provasına İstanbul’da olduğu için katılmayan teknik direktör Ersun Yanal, ikinci çalışma öncesinde tesislere geldi. Antrenmana önderlik etmesi beklenen tecrübeli hocanın tavrı ise herkesi şaşırttı. İdmana katılmayan ve çalışmanın ortasında sahaya gelerek Necmi Perekli ve yardımcılarıyla konuşan Yanal’ın ödeme problemi nedeniyle zorda olan oyuncuları için böyle bir tavır aldığı ileri sürüldü. Oyuncuların da kaptan Hüseyin aracılığıyla rahatsızlıklarını yöneticilere ilettiği belirtildi. Trabzonspor’da bugün yaşanacak gelişmeler merakla bekleniyor. Öte yandan Trabzonspor’un başarılı savunma oyuncularından Erdinç ve eşi Mücevher Yavuz’un dün ikiz kız çocukları dünyaya geldi. Yavuz çiftinin çocuklarının ismini de Hira ve İkra koydukları öğrenildi.

Bu haber ise FOTOMAC.COM da çıktı,

Yanal'dan transfer rötarı

Trabzonspor ikinci yarı hazırlıklarına teknik direktör Ersun Yanal'sız başladı. Transfer için İstanbul'da kalan teknik direktör Ersun Yanal iki antrenmana katılmadı. Başkan Nuri Albayrak ile transfer çalışmalarını yakından izleyen Ersun Yanal'ın bugünkü çalışmaya katılacağı öğrenildi.

Bu ne rezilliktir ne iğrençliktir. Masa başında haber yapmak buna deniyor galiba. Yada bazı kişiler Trabzonsporun başarısız olması için elinden geleni yapıyor. Önce yattara şimdi de Ersun Hoca. Bu tarz işleri yaptırabilecek çıkarcı sözde Trabzonsporlularda var. Fanatik.com daki Ulusoy haberini görünce kendi kendime dedim ki. Yahu bu İbrahim zade ile Tenekeci Ulusoy hazretleri Trabzonspor için yeni plan mı tasarlıyor.

Ünyeli Murat
28.12.2007, 08:22
Trabzonspor umuzda oynayacak tam 16 as futbolcuya ihtiyaç var...yattara ve gökdeniz + 16 iyi futbolcu,18 kişilik kadroyu ancak oluştururuz...elimizdeki atıl futbolculara milyon dolarlar vermektense iyi futbolcular bulup kadroyu yenilemekte fayda var...yoksainsan 7 sinde neyse 70 indede odur...bu saaatten sonra ne celaleddini ne çağdaşı nede hüseyini üst düzey futbolcu yapabiliriz...

Faik Yılmaz
28.12.2007, 08:26
ula futbolcular 3 gün daha sabredin özelleştirme uygulamaları nedeni ile klübe para girecek....

ula harçlığı olmayan benim yanıma gelsin..

töbe töbe sahadaki oynadığı her dakikada maaşım kadar para alıyorlar....bide hala ağlıyorlar... siz önce sahada görevinizi yapın be....formanıza layık olun....

Faik Yılmaz
28.12.2007, 08:32
Arkadaşlar bugünki 2 spor gazetesinde çıkan iki haber. Bu haberlerin ikisinin de çıkış noktası Ersun Hocanın anteramanın bir kısmına katılmaması durumunda hazırlanmış. Şimdi Yattara olayadı aynı böyle önce attılar ortaya bir haber sonrada kendi kendilerine düzeltme yaptılar. Yok neymiş yattara aceleci davranmış.

Bu haber FANATİK.COM da çıktı

Trabzon'da gergin idman!

Trabzonspor, Türkiye Kupası'ndaki Kırıkkale maçının hazırlıklarına çift antrenmanla devam ederken, özellikle akşam idmanında yaşananlar dikkat çekiciydi.
28.12.2007

Trabzonspor, Türkiye Kupası’ndaki Kırıkkale maçının hazırlıklarına çift antrenmanla devam ederken, özellikle akşam idmanında yaşananlar dikkat çekiciydi. Sabah provasına İstanbul’da olduğu için katılmayan teknik direktör Ersun Yanal, ikinci çalışma öncesinde tesislere geldi. Antrenmana önderlik etmesi beklenen tecrübeli hocanın tavrı ise herkesi şaşırttı. İdmana katılmayan ve çalışmanın ortasında sahaya gelerek Necmi Perekli ve yardımcılarıyla konuşan Yanal’ın ödeme problemi nedeniyle zorda olan oyuncuları için böyle bir tavır aldığı ileri sürüldü. Oyuncuların da kaptan Hüseyin aracılığıyla rahatsızlıklarını yöneticilere ilettiği belirtildi. Trabzonspor’da bugün yaşanacak gelişmeler merakla bekleniyor. Öte yandan Trabzonspor’un başarılı savunma oyuncularından Erdinç ve eşi Mücevher Yavuz’un dün ikiz kız çocukları dünyaya geldi. Yavuz çiftinin çocuklarının ismini de Hira ve İkra koydukları öğrenildi.

Bu haber ise FOTOMAC.COM da çıktı,

Yanal'dan transfer rötarı

Trabzonspor ikinci yarı hazırlıklarına teknik direktör Ersun Yanal'sız başladı. Transfer için İstanbul'da kalan teknik direktör Ersun Yanal iki antrenmana katılmadı. Başkan Nuri Albayrak ile transfer çalışmalarını yakından izleyen Ersun Yanal'ın bugünkü çalışmaya katılacağı öğrenildi.

Bu ne rezilliktir ne iğrençliktir. Masa başında haber yapmak buna deniyor galiba. Yada bazı kişiler Trabzonsporun başarısız olması için elinden geleni yapıyor. Önce yattara şimdi de Ersun Hoca. Bu tarz işleri yaptırabilecek çıkarcı sözde Trabzonsporlularda var. Fanatik.com daki Ulusoy haberini görünce kendi kendime dedim ki. Yahu bu İbrahim zade ile Tenekeci Ulusoy hazretleri Trabzonspor için yeni plan mı tasarlıyor.

Neşeleri yerinde

http://www.milliyet.com.tr/2007/12/28/spor/resim/spo04.jpg
Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası'nda 6 Ocak Pazar günü Kırıkkalespor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Direktör Ersun Yanal'ın İstanbul'da olduğu için katılmadığı çalışmayı yardımcı antrenör Kemal Özdeş yönetti. Ülkelerinde bulunan Jabi ve Yattara ile sakatlıkları bulunan Serkan ve Tolga Seyhan'ın yanı sıra kasıklarındaki iltihap yüzünden hastanede tedavi altına alınan Musa katılmadı. Kaleci Jefferson ile Ayman da idmanda yer aldı. Bordo - mavililer, kondisyon ağırlıklı antrenmanın son bölümünde iki gruba ayrılarak dar alanda çift kale maç yaptı. Beraberlikle biten mücadelede atılan penaltı vuruşları sonrası Gökdeniz'in takımı Hüseyin'in takımını mağlup etti. Takımı adına son penaltı atışını gole çeviren Gökdeniz, takım arkadaşlarıyla birlikte büyük sevinç yaşadı.

Yattara'ya davet gelmedi

Gine Futbol Federasyonu dün sabah Trabzonspor'a gönderdiği yazıyla Jabi'yi, Afrika Kupası için milli takıma davet ederken, Yattara için davet yapmadı. Bordo-mavili kulübün futbol takımı menajeri Necmi Perekli, Yattara konusunda bilgi istediklerini belirterek, "Milli takıma çağrılıp çağrılmadığını net olarak öğrenmek istiyoruz. Yattara'nın menajeri Adnan Demir ile görüştük. Demir, sorun olmadığını ve Yattara'nın kadroya çağrılmaması halinde Trabzon'a döneceğini bize iletti" açıklamasını yaptı.

'Görüşmelere başladık'

Teknik Direktör Ersun Yanal'ın istediği Alex ve Fernandao'nun transferi için Brezilya'ya giden Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu, görüşmelere başladığını bildirdi. Baturoğlu, "Fernandao ve Alex'in kulübü İnternacional'la görüşmelerimiz olacak. Bu transferleri en kısa zaman içinde sonlandırarak Trabzonspor camiasına müjdeli haberler vermek istiyorum" dedi. Öte yandan Trabzonspor genç oyuncu Ufukhan, TFF 1. Lig ekiplerinden Gaziantep B.Ş. Belediyespor'a kiralandı.

buda Milliyetin haberi hangisine inanalım..

Burçak
28.12.2007, 08:56
satılık istanbul basını.
parayı gösterin bu istanbul basınına, roberto carlos Trabzonspora gelmek için evinden gece kaçtı diye manşet bile atarlar. siz para yı gösterin yeterki.

şuan yaptıklarıda gündem oluşturmak işte. heyecanlı haberler yapıp ilgi uyandırmak gazete satmak. kendileri satılık olmuş haberleri yok

NoPain-NoGain
28.12.2007, 09:12
yattara'nin cocugu fransiz okuluna gitmek istiyorsa, ister istanbul'a, ister fransa'ya gider yatili pasa pasa okur, ailecek tasinmalarini gerektirecek bir durum degil. takimdan uzaklasmak isteyip de böyle bir bahane uyduruyorsa da güle güle gitsin.

galatasaray'in ribbery'yi kaptirmasindaki gibi, trabzon'dan yattara'yi alacagina da pek ihtimal veremiyorum. sonucta yattara'nin trabzonla iliskisi ribbery'nin galatasarayla iliskisinden biraz daha derin bir boyutta. adam ülkesinde bordo-mavi renklerde futbol takimi kurmus yillardir burada yasamis bir adam. profesyonel iliskinin ötesindeki duygusal boyutu, böyle bir kacisin olabilecegine inanmami zorlastiriyor. ama giderse de bi iki trabzon macinda yuhlar, küfürler duyar sonra da unutulur gider. kendi bilecegi is.

Burçak
28.12.2007, 09:17
Ğs Yattaranın ancak konçlarını alır. hani bi aralar yabancı birini alacaz deyip durmuşlardı sadece formasını almışlardıya onun gibi.

Travelair
28.12.2007, 09:18
Milliyet ve fanatik, resim bile aynı
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2007/12/7_192353__idmants2812.jpg

Ama birisi idman neşe içinde diyor, diğeri td soğuk yaptı gergin idman diyor. Bari fotoyu değiştirin de biz de gazetecilik yapmış biriniz diyelim

temel_yilmaz
28.12.2007, 09:21
az önce aldığım habere göre brezilyalı iki oyuncuya faks yoluyla imza attırılacakmışta brezilyanın alankodu bilinmediği için attırılamıyormuş...(bi yapılmadık yalan haber bu kaldı)
yani bi bu kaldı trabzonsporun brezilyalara kadar gitmesine gerk yok zaten klübün mali yapısını üç aşağıya beş yukarı hemen hemen herkes biliyor yani koca karadenzi bölgesinde trabzonsporda oynayacak 3 tane oyuncu yokmudur o kadar 3. ligde trabzonspor takımı var 2 ligde varda koca karadenzi bölgesinden 3 tane oyuncu çıkaramadık dünyada brezilya neyse türkiyenin brezilyasıda trabzonsporur yani bir gökhan gönül çıkaramıyacakmıyız tabiki yabancı tranzfer yapacağız ama 5 tane adama 5 milyon dolar vermektense 1 tane adama 5 milyon dolar vermek daha mantıklı geliyor(bana)

Gökçebey
28.12.2007, 09:27
Brezilya'nın uluslararası telefon kodu 55. Hemen haber verelim çeksinler faksı :D

Faik Yılmaz
28.12.2007, 09:31
göreceksinin bu beceriksizler bu brezilyalıları alamayacak

Mehdi
28.12.2007, 09:38
Hay çok yaşa.Bu konularda haklı çıkmaktan nefret ediyorum.
Millet transferleriyle antrenman yapmaya başlayacak,bizde tık yok

ozcan_asanoglu
28.12.2007, 09:41
40 yıllık Trabzonspor ve binlerce yıllık Trabzon tarihinin en başarısız, beceriksiz ve basiretsiz yönetiminin bu transferleri yapması, şampiyonluğa oynayacak futbolcu kadrosunu kurması, yaptıkları yapacaklarının teminatıdır felsefesiyle bakıldığında imkansıza yakın bir ihtimal.

Buradaki tek sigortamız Ersun Yanal'dır. O yaptırır..Yaptıramazsa istifa edecektir. O zaman da bu vatandaşlar sokağa çıkamaz duruma gelirler. O yüzden birşeyler olacaktır. Mevcut yönetimle, yönetim tarzıyla, anlayışıyla bu yeterli olacak mıdır şampiyonluk için? Esas soru bu..

Faik Yılmaz
28.12.2007, 09:41
İşin kötü tarafı 2. yarının başlamasına sadece 15 gün kaldı...

Uyum süresi gelmesi derken alınmış dahi olsa pek verimli olamayacak....

Ünyeli Murat
28.12.2007, 09:44

hangi beceriksizler merak ettim doğrusu....hani şu atay aktuğ döneminde brezilyada 40 gün kalıp bize futbolcu değilde rio maceralarını getiren yöneticilerdenmi bahsediyorsun faik....

Gökçebey
28.12.2007, 09:46
Başladık yine

Faik Yılmaz
28.12.2007, 09:47
hangi beceriksizler merak ettim doğrusu....hani şu atay aktuğ döneminde brezilyada 40 gün kalıp bize futbolcu değilde rio maceralarını getiren yöneticilerdenmi bahsediyorsun faik....

Abey onlarıda eleştirdim Aktuğ zamnındaki mesajlarıma bakarsan görürsün...hatalarında bunlarıda eleştiririm. zamnında yapılmayan transferler sonucu şampiyonlar ligine katılamamıştık.. Hala içimde yaradır bu.....

Bide aylarca kalıp bir tek transfer bile yapamayan karnaval fatihlerininde ekleyelim istersen......

Ünyeli Murat
28.12.2007, 09:49
mevzu o değil...hedef göstermeyelim...son 20 yıldır takımın marka değerini düşüren bütün yönetimleri eleştirelim...bence yok hepsinin birbirinden farkı....okey?

Mehdi
28.12.2007, 09:50
Ulusoy bombası

Camiaya yakınlığı ile bilinen Haluk Ulusoy'un, federasyondan ayrılması halinde, Trabzonspor'un başkanlığını düşündüğü ileri sürüldü.
28.12.2007

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2007/12/7_192355__ulusoy2812.jpg
Koltuğu sallanıyor
Ortaya atılan bir iddia Trabzonspor’da büyük ses getirecek... Türkiye Futbol Federasyonu’nda başkanlığını sürdüren, ancak çeşitli siyasi baskılar sebebiyle sıkıntılı günler geçiren Haluk Ulusoy’un alternatif planlarından birinin de Trabzonspor Kulübü’nde başkanlık yapmak olduğu ileri sürüldü. Son ana kadar Futbol Federasyonu’ndaki liderliğini sürdürmenin çabası içerisinde olan Ulusoy’un koltuğu devretmesi halinde, vakit kaybetmeden çalışmalara başlayacağı öğrenildi.
Muhalefet yapacak
Her fırsatta yakın çevresine, “Türk futboluna kazandırdıklarım, bugüne kadar verdiğim emekler ortada. Federasyon başkanlığına seçimle geldim, ancak bir tür oyunlarla benim koltuğumu devralmak isteyenler var. Eğer böyle bir şey olursa, emin olsun ki o koltuğa oturanın kabusu olacağım” dediği öğrenildi. Deneyimli spor adamının aynı zamanda memleketinin de takımı olan Trabzonspor’da başkanlık yaparak federasyona olan muhalefeti güçlendirmesi bekleniyor.
Camia rahatsız
Bu arada Trabzonspor’daki kongre süreci de belirsizliğini koruyor... Normalde 16 Aralık’ta yapılması planlanan kongre öncesinde adaylığını açıklayan isimler ve diğer muhalif kanat, seçim için tarih açıklanmasını beklerken, mevcut yönetimin attığı adımlardan da büyük rahatsızlık duyuyor. Başkan Nuri Albayrak’ın yakın çalışma arkadaşlarının kendisine adaylık için baskıyı sürdürdüğü de kaydedilirken, durumun önümüzdeki günlerde netleşeceği bildirildi.
Mehmet DEMİRCAN
Kısa kısa
Baturoğlu umut verdi
Bordo-Mavili ekip, yabancı transfer arayışlarını dört bir koldan sürdürürken, Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu mutlu sona yakın olduklarını söyledi. Alex Meschini ve Fernandao için Brezilya’nın Internacional takımıyla görüşen Baturoğlu, “Transferde hata yapmamak için ince eleyip, sık dokumak zorundayız. Şu an pazarlık aşamasındayız. İlerleme kaydetmeye çalışıyoruz. En kısa zamanda hayırlı haberi vermek istiyoruz” diye konuştu.
Ufukhan kiralandı
Vahid Halilhodziç döneminde A Takım’a yükselen Ufukhan Bayraktar, 1. Lig ekiplerinden Gaziantep Belediye’ye kiralandı. Sezon başında Denizlispor’a gitmiş ama anlaşamayınca geri dönüp, Bordo-Mavili ekiple antrenmanlara çıkmıştı. Genç savunmacıyı, sezon ortasında Gaziantep Belediye’nin başına geçen teknik direktör Suat Kaya’nın özellikle istediği belirtildi.

Faik Yılmaz
28.12.2007, 09:51
imza atılan bir futbolcu varda benmi göremedim yoksa.......

yoksa kadromuzun takviyeye ihtiyacı yokmu....

Faik Yılmaz
28.12.2007, 09:56
mevzu o değil...hedef göstermeyelim...son 20 yıldır takımın marka değerini düşüren bütün yönetimleri eleştirelim...bence yok hepsinin birbirinden farkı....okey?
Abey konumuzla ne alakası var bunun..... 2007-2008 transfer sezonu konumuz.....

Bnede diyorumki Ah Ali Kemal Ah neden Fenere sattık seni.. satmasaydık ne güzel olurdu...... Ya da Vanspor maçında topumuz direkten 4-5 kerre dönmese ne iyi olurdu

Ünyeli Murat
28.12.2007, 09:57
http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/2007/12/7_192355__ulusoy2812.jpg

bu haberleri nerden bulupda yazıyorlar anlamıyorum...adam hasta g.saraylı...adı bir dönem gs başkanlığı için geçti...şimdi ya biri bir yerinden uyduruyor yada kendisi sığınacak liman bulamadı bize yanaşmaya çalışıyor...el altından gizlice yoklama çektiriyor...ulusoy go home...

Faik Yılmaz
28.12.2007, 10:00
İbrahim Akın kaça satıldı?

Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Akın'ın İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a transferiyle ilgili, futbolcunun sözleşme fesih bedeli olarak 1 milyon 100 bin YTL karşılığında anlaşma sağlandığı açıklandı.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'den İMKB'ye gönderilen yazıda, ''Şirketimiz profesyonel futbolcularından İbrahim Akın'ın transferi konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile yapılan görüşmeler neticesinde, futbolcunun sözleşme fesih bedeli olarak 1 milyon 100 bin YTL karşılığında anlaşma sağlanmıştır'' denildi.

Alın size kelepire giden bir futbolcu daha......

Erkut Ay
28.12.2007, 10:07
zaman daralıyor millet transfer bekliyor hala bi gelişme yok çok basiretli yönetim en son amatörden 2 futbolcuyla kandırmazlar inşallah.....

A.Gökhan AKIN
28.12.2007, 10:07
evet bu başlık malesef 1 ay boyunca bizi kahredecek ve en büyük kahırda lig başlayınca olacak transferin uzama nedenleride şöyle olur sanırım

1-aldık alıyoruz,
2-fax çekildi hatlar meşgul,
3-Brezilyanını alan kodunu unuttuk,
4-fax soluk çıkmış
5-Faxı yanlışlıkla liberyaya çekmişiz tanımadığımız bir adama imzalamış geliyormuş
6-Uçak rötar yaptı
7-Rio karnavalı var
8-noel geldi
9-Uykum geldi :))
10-Üşüdüm üstümü örtsene Anne

Bu nedenlere bu forumda tecrübeli arkadaşlar eminimki yüz kadar seçenek eklemekte zorlanmayacaktır.

6Şafak Aydın1
28.12.2007, 10:09
Golcü lazimsa sec begen: kesmece bunlar:rolleyes:

Altin Ayakkabi : Sira Isim( takim ) Gol Deger Puan
1. Torstein Helstad (Brann Bergen) 22 1,5 33 2. Dmitri Lipartov (JK Trans) 29 1 29 3. Daniel Nannskog (Stabaek IF) 19 1,5 28.5 4. Peter Ijeh (Viking Stavanger) 18 1,5 27 5. Karim Benzema (Olympique Lyon) 12 2 24 Povilas Luksys (Ekranas Panevezys) 24 1 24 Roman Vasilioek (FK Gomel) 24 1 24 8. Indrek Zelinski (Levadia Tallinn) 23 1 23 9. Veigar Pall Gunnarsson (Stabaek IF) 15 1,5 22.5 10. David Trezeguet (Juventus Turin) 11 2 22 Marcos Pinheiro Pizelli (Ararat Erewan) 22 1 22 12. Roman Pavlioetsjenko (Spartak Moskau) 14 1,5 21 Roman Adamov (FK Moskau) 14 1,5 21 14. Luis Fabiano (FC Sevilla) 10 2 20 David Bellion (Girondins Bordeaux) 10 2 20 Tulio De Melo (Le Mans) 10 2 20 Vits Rimkus (FK Ventspils) 20 1 20 Tiit Tikenberg (JK Tallinna Kalev) 20 1 20 19. Klaas Jan Huntelaar (Ajax Amsterdam) 13 1,5 19.5 Gigel Bucur (Poli Timisoara) 13 1,5 19.5 Scott McDonald (Celtic Glasgow) 13 1,5 19.5 Hakan Yakin (Young Boys Bern) 13 1,5 19.5 Steffen Iversen (Rosenborg) 13 1,5 19.5 Vagner Love (ZSKA Moskau) 13 1,5 19.5 Jo (ZSKA Moskau) 13 1,5 19.5 26. David Mooney (Longford Town) 19 1 19 27. Emmanuel Adebayor (FC Arsenal) 9 2 18 Ahmed Sylla (B36 Torshavn) 18 1 18 Cristiano Ronaldo (Manchester United) 9 2 18 Gennadi Bliznioek (BATE Borisov) 18 1 18 Luca Toni (Bayern München) 9 2 18 Maksim Gruznov (JK Trans) 18 1 18 Marko Ljubinkovic (FC Vaslui) 12 1,5 18 Mindaugas Grigalevicius 18 1 18 Miroslav Klose (Bayern München) 9 2 18 Morten Moldskred (Tromsö IL) 12 1,5 18 Oleksandr Hladkiy (Schachtjor Donezk) 12 1,5 18 Olicer Occean (Lillestrøm SK) 12 1,5 18 Peter Graulund (Aarhus GF) 12 1,5 18 Rafael de Araujo (FC Zürich) 12 1,5 18 Rafael van der Vaart (Hamburger SV) 9 2 18 Rhys Griffiths (Llanelli AFC) 18 1 18 Zlatan Ibrahimovic (Inter Mailand) 9 2 18

_SeRKaN_
28.12.2007, 10:10
11-Sular kesikti
12-Fatura cezaya binmiş.
13-Brezilya haritada nerdeydi.
14-Yönümü kaybettim.
15-Kontörüm bitti..:.........:D:D

buyukkaptan
28.12.2007, 10:21
2 ocakta o adamları alıp türkiye ye gelmezseniz kendinizde gelmeyin yöneticiler

winner
28.12.2007, 10:25
Bu adamlar gelmeyi kabul ederken,ettiklerini varsayalım,Marcelinho'ya ,Eller'e,Jefferson'a ve Türkiye de top oynayan bir sürü Brezilyalı'ya sormamışlar mı acaba? Hayır özellikle bizimkilere sormuşlarsa nasıl ikna olmuşlar...Malum Brezilyalı sicilimiz pek parlak değil...

Transferlerin TRT'de açıklandığı akşam bu şüpheyi yaşamıştım.Yeni yeni haberler çıkıyor şimdi....Siz yabancı bir ülkeye gideceksiniz özellikle de futbol oynamaya, orada yaşamış ya da futbol oynamış bir türk "o takıma, o şehre sakın gitme yanarsın derse"(bunu diyecek örnek çok; Eller,Musampa,jefferson,Risp ilk aklıma gelenler) gider misiniz?

ergin cesit
28.12.2007, 10:31
aynı senaryo aynı hikaye brezilya gezisine katılmayan yönetici kaldımı .rio karnavalınına kim gidecek sıradaki.................

Erdal Kılıçarslan
28.12.2007, 10:34
bizdeki brezilya seferleri CEBIT fuarına döndü valla :)
her sene gidip gezip geliyolar, millet ne topçular yetiştirmiş deyip arkalarına bakıp geliyolar..

_SeRKaN_
28.12.2007, 10:36
Beklemedeyiz bugün sanırım ak kara belli olur..Dün görüşmeye başlandı bugün ya olur ya olmaz..

Süleyman Eruyar
28.12.2007, 10:42
ibrahim akın için 1.100 beşiktaşa vermem, ne yapmış benden ne istiyor, yada aranızda hanginiz beşiktaşın maçını izleyip ibrahim akını beğenmiş, burası futbolcuların adam olma yeri değil, trabzonspor kendini ıspatlamış adamları alması gerekir,

A.T.R
28.12.2007, 10:57
Clube turco quer dois jogadores do Inter

Trabzonspor quer contratar atacante Fernandão e o meia-atacante Alex

http://msn.lancenet.com.br/resources/335074.jpg Beira-Rio é alvo de clube turco (Crédito: VIPCOM (Montagem de Luis C. Dionysio)

LANCEPRESS! O Trabzonspor, da Turquia, publica em seu site o interesse na contratação de dois jogadores do Internacional: Fernandão e Alex. Inclusive, anuncia que a contratação de Alex já está acertada, com o pagamento de U$ 3 milhões (R$ 5,1 milhões) para o Inter.

Fernandão disse que sabe do interesse do clube turco desde o Campeonato Brasileiro, mas que até o momento não foi procurado por ninguém.

Ula uşaklar haburda ne yazay biriniz onu cevirsin benim portekicem iyi değildur yanliş ceviri yapip da sizi yanilmayayim diyrım. :D

Haberin tarihi 27. 12. 2007 yani dün

6Şafak Aydın1
28.12.2007, 10:58
http://www.takagazete.com/haber_images/ernando_28122007.091252.jpgFaruk Kanca, geçtiğimiz sezon defalarca izleyip alınması için rapor verdiği sambacılar için konuştu.
Kanca, Brezilyaya giden yönetici İbrahim Baturoğlu’na Edinho’nun da alınmasını tavsiye ederken Fernandou’nun Hakan Şükür’den daha iyi bir santrafor olduğunu iddia etti.

Baturoğlu Brezilya’da

Transferde özellikle Brezilya’ya umutlarını bağlayan Trabzonspor’da gergin bekleyiş sürüyor. Yönetici İbrahim Baturoğlu geçen yıl Brezilya’da 57 gün kalan ve sayısız maç izleyen Faruk Kanca ile görüştü. Kanca, Fernondou ve Alex’in yanı sıra aynı kulüpte forma giyinen Edinho’yu tavsiye etti. Faruk Kanca Fluminense’de oynayan Suares’ede övgüler yağdırdı.

Hakan’dan Daha İyi

Faruk Kanca, geçen yıl 6 maçta izlediği oyunculardan Fernandou’ya övgü yağdırırken “Hakan Şükür’den daha iyi bir oyuncu. Adam eksiltme, ikili mücadeleleri ve gol vuruşlarıyla tam aradığımız oyuncu.”dedi. Kanca, Alex’in yanında Edirho’nunda alınması gerektiğini belirterek “Savunma ve savunmanın önünde oynuyor. Ersun Yanal’ın oyun sistemine gerekli bir oyuncu” değerlendirmesi yaptı.

Eller Ve Jef’i Aramışlar

İbrahim Baturoğlu’nun Brezilya’da bu oyuncularla bir araya geldiği belirtiliyor. Ancak Fernondou ve Alex’in eski takım arkadaşları Eller’i arayıp bilgi aldıkları ifade ediliyor. Bu iki oyuncunun ayrıca Bordo-Mavili takımın kalecisi Jefferson’ada ulaştıkları ve takımla ilgili bilgi aldıkları konuşuluyor. Jefferson’un şehirle ve takımla ilgili olumlu konuştuğu ancak ödemeler konusunda sorun yaşadıklarını söylediği iddia ediliyor.

taka

Faik Yılmaz
28.12.2007, 11:00
Valla ben biraz septimist bir adamım.....

imzayı atıp formayı giymeden inanmam bu transfer haberine....

A.T.R
28.12.2007, 11:03
Lütfen cidden yapabilecek olanlar bu metni de bir tecüme etsin.

Futebol
Sites turcos revelam interesse do Trabzonspor em Fernandão e Alex
27/12/2007 - 14:14:19 - por Carmelito Bifano/Final Sports

Os sites da Turquia afirmam nos últimos dias que o Trabzonspor estaria interessado na contratação de dois jogadores do Internacional, os meias Alex e Fernandão. Esta não é a primeira vez que o clube turco demonstra interesse em adquirir os dois atletas colorados. Segundo o próprio Alex, as propostas para ele iniciaram no ano passado. O mesmo ocorreu com Fernandão. Ambos os jogadores não pretendem deixar o Beira-Rio, mesmo com o acréscimo financeiro que teriam se aceitassem se transferir para a Turquia.
“Chegou uma proposta. Não é de hoje que tenho este contato com os turcos. Desde o ano passado vem acontecendo, mas não é intenção minha, com todo respeito ao Trabzon, trocar o Inter pelo Trabzon só pelo fator dinheiro. A proposta é muito boa, mas prefiro ficar no Inter. Eu tenho que pensar na condição de vida e na competitividade que o Inter me dá, por estar em um centro importantíssimo que é o Brasil. Lá a vitrine não é maior do que aqui. Então, para os meus objetivos, estou super satisfeito momentaneamente”, afirmou Alex.

UğurB
28.12.2007, 11:03
Clube turco quer dois jogadores do Inter

Trabzonspor quer contratar atacante Fernandão e o meia-atacante Alex

http://msn.lancenet.com.br/resources/335074.jpg Beira-Rio é alvo de clube turco (Crédito: VIPCOM (Montagem de Luis C. Dionysio)

LANCEPRESS! O Trabzonspor, da Turquia, publica em seu site o interesse na contratação de dois jogadores do Internacional: Fernandão e Alex. Inclusive, anuncia que a contratação de Alex já está acertada, com o pagamento de U$ 3 milhões (R$ 5,1 milhões) para o Inter.

Fernandão disse que sabe do interesse do clube turco desde o Campeonato Brasileiro, mas que até o momento não foi procurado por ninguém.

Ula uşaklar haburda ne yazay biriniz onu cevirsin benim portekicem iyi değildur yanliş ceviri yapip da sizi yanilmayayim diyrım. :D

Haberin tarihi 27. 12. 2007 yani dün

Önce İngilizcesi:

LANCEPRESS! The Trabzonspor, Turkey, publishes on its website the interest in the hiring of two players of the International: Fernandão and Alex. Even announces that the recruitment of Alex is right, with the payment of $ 3 million ($ 5.1 million) for Inter.

Fernandão said he knows of the interest of the turkish club since the Brazilian Championship, but that so far has not been attempted by anyone.

UğuR
28.12.2007, 11:05
şimdi REKLAMLAR.....

BMN 2007/2008 TAHMİN YARIŞMASI 2.DEVRE YE KATILIN

http://www.inkasportif.com/images/urunler/buyuk/trabzonspor/ts%20cubuklu%20b.jpg

TRABZON SPOR FORMASI KAZANIN....

UğurB
28.12.2007, 11:06
Trabzonspor kendi web sitesinde Internacionalli Fernandao ve Alex ile ilgilendiklerini yazdı. Hatta Alex'in 3 milyon dolara alındığıda açıklandı.
Fernandao Brezilya Şampiyonluğundan beri Türk kulübünün kendisiyle ilgilendiğini bildiğini ama şu ana kadar herhangi bir girişimde bulunulmadığını söyledi.

UğurB
28.12.2007, 11:07
İkinci yazının İngilizce çevirisi:

Sites reveal interests of the Turkish Trabzonspor in Fernandão and Alex
27/12/2007 - 14:14:19 - by Carmelito Bifano / Sports Final

The sites in Turkey in recent days say that Trabzonspor would be interested in hiring of two players of the International, the socks and Alex Fernandão. This is not the first time that the turkish club shows interest in acquiring the two athletes colorados. According to Alex itself, the proposals for him began last year. The same occurred with Fernandão. Both players do not want to leave the Beira-Rio, even with the increased financial that would be accepted if transfer to Turkey.
"It a proposal. It is not today that I have this contact with the Turks. Since last year is happening, but it is not my intention, with all respect to Trabzon, replace the Inter Trabzon only by the money factor. The proposal is very good, but I prefer staying at Inter. I have to think on condition of life and competitiveness that the Inter gives me, to be in a major center that is Brazil. There is not a window larger than here. So to my goals, I am super happy momentarily, "said Alex.

A.T.R
28.12.2007, 11:09
Yani haberler hala olumsuz yönde ya da bizim istediğimiz düzeyde güven ve mutluluk verici bir boyutu içermiyor hala daha net bir durum söz konusu değil. Olsaydı şaşardık ve bir yerlerimizi çimdiklerdik zaten değil mi? :(

Dursun Ali Bahçekapılı
28.12.2007, 11:09
Önce İngilizcesi:

LANCEPRESS! The Trabzonspor, Turkey, publishes on its website the interest in the hiring of two players of the International: Fernandão and Alex. Even announces that the recruitment of Alex is right, with the payment of $ 3 million ($ 5.1 million) for Inter.

Fernandão said he knows of the interest of the turkish club since the Brazilian Championship, but that so far has not been attempted by anyone.

Yeni birşey yok.. Alex ve Fernandoa ile ilgilendigimizi söylüyor. alex icin klubune 3 milyon dolar önermişiz..
Fernandao, Turk klubunun Brezilya şampiyonu oldugumuzdan beri benimle ilgilendigini biliyorum fakat şu ana kadar bir antlaşma olmadı demiş

A.T.R
28.12.2007, 11:12
of of hele ikinci ingilizce haber hepten iç karartıcı. Adamlar bu durumun yeni olmadığını epeydir Trabzonspor tarafından ilgi olduğunu ama Beria - Rio da mutlu olup ayrılmak istemediklerini ifade etmişler genel olarak :( gel de deli olma.

Travelair
28.12.2007, 11:12
ibrahim akın için 1.100 beşiktaşa vermem, ne yapmış benden ne istiyor, yada aranızda hanginiz beşiktaşın maçını izleyip ibrahim akını beğenmiş, burası futbolcuların adam olma yeri değil, trabzonspor kendini ıspatlamış adamları alması gerekir,

Eğer takım oyunu oynayabilse çok daha değerli. Daha iyi bir fiyata satabilirdi. Ya da daha verimli olarak takasta kullanabilirdi. Umarım belediye takımı olmasının bir etkisi yoktur

Şenol YİĞİT
28.12.2007, 11:13
Alex haberi doğrulanmış.Fakat Fernandao Türkiyeden bir takımın ilgilendiğini fakat hangi takım olduğunu bilmiyormuş.

UğurB
28.12.2007, 11:16
Bu da ikinci haberin Türkçesi:
Son günlerde Türkiye'de web siteleri Trabzonspor'un Internacional'in iki oyuncusu Alex ve Fernandao'yu almakla ilgilendiğini yazıyorlar. Bu Türk kulübünnü futbolcuları almak için ilk girişimleri değil. Alex'in söylediğine göre bu teklifler geçen yıl başladı. Aynısı Fernandao için de geçerli. Her iki oyuncu da Beira - Rio dan ayrılmak istemiyorlar. Hatta transfer olduklarında yükselecek mali kazançlarına rağmen.

"Bu bir teklif. Türklerle ilk görüşmem bugün değil, geçen yıldan beri devam ediyor. Trabzon'a tüm saygımla birlikte benim eğilimim Internacional'i para nedeniyle terk etmemek. Teklif çok iyi ama ben Inter'de kalmak istiyorum. Ben yaşam koşullarını ve Inter'in bana verdiği Brezilya'nın merkez bir şehrinde yaşamanın rekabet gücünü bırakmak istemiyorum. Buradan daha büyük bir transfer penceresi yok. Hedeflerim doğrultusunda burada şu anda süper mutluyum.

NoPain-NoGain
28.12.2007, 11:18
acikcasi brezilya'dan futbolcularin gelmesi haberinden ziyade, elimizdeki bazi futbolcularin gönderilmesi haberini okusam daha cok sevinicem sanirim.

A.T.R
28.12.2007, 11:18
Bir portekizce haber daha bu da Alex ile ilgili onda da 3 milyon $ dan bahsediliyor ama bilmiyorum olumsuzluk mu içeriyor nedir inanın artık buraya vermeye korkar oldum ama bu son olsun. :(

O meia Alex afirmou nesta quinta-feira que recebeu uma proposta do Trabzonspor, clube da Turquia. A oferta seria de US$ 3 milhões. Alex admitiu que conversou com o presidente colorado Vitorio Piffero, mas garantiu que não tem interesse em deixar o Inter (http://globoesporte.com/internacional) neste momento.

– Sim, chegou uma proposta até mim. Chegou até o meu empresário. Eu falei diretamente com o Vitorio. Mas não é do meu interesse deixar o Inter agora.

Nesta manhã, Alex participou de trabalhos de musculação com os colegas no Estádio Beira-Rio, um dia após a reapresentação do grupo colorado. Em seguida, foi realizado um rápido trabalho com bola. O jogador elogiou a programação para a próxima temporada.

– É melhor começar já com um trabalho com bola porque daí você chega mais bem preparado no restante da temporada. O ano já está começando bem.

Vai-e-vem: fique por dentro das contratações do seu clube! (http://globoesporte.globo.com/ESP/Home/0,,5375,00.html)

UğurB
28.12.2007, 11:20
Eğer bu haberler doğruysa üzülerek bu transferler olmayacak gibi. Ya da sadece Fernandao olacak, çünkü Alex'ten hep yorumlar geliyor...

Faik Yılmaz
28.12.2007, 11:20
umut Buluta göstermiş olduğumuz Sabrı İbrahim Akına göstersek büyük yıldız olur...

Çok güzel adam geçiyor tekniği iyi. uzaktan sert şutlarda atabiliyor. Tek eksiği takım oyununa adapte olamaması....

UğurB
28.12.2007, 11:22
Bir portekizce haber daha bu da Alex ile ilgili onda da 3 milyon $ dan bahsediliyor ama bilmiyorum olumsuzluk mu içeriyor nedir inanın artık buraya vermeye korkar oldum ama bu son olsun. :(

O meia Alex afirmou nesta quinta-feira que recebeu uma proposta do Trabzonspor, clube da Turquia. A oferta seria de US$ 3 milhões. Alex admitiu que conversou com o presidente colorado Vitorio Piffero, mas garantiu que não tem interesse em deixar o Inter (http://globoesporte.com/internacional) neste momento.

– Sim, chegou uma proposta até mim. Chegou até o meu empresário. Eu falei diretamente com o Vitorio. Mas não é do meu interesse deixar o Inter agora.

Nesta manhã, Alex participou de trabalhos de musculação com os colegas no Estádio Beira-Rio, um dia após a reapresentação do grupo colorado. Em seguida, foi realizado um rápido trabalho com bola. O jogador elogiou a programação para a próxima temporada.

– É melhor começar já com um trabalho com bola porque daí você chega mais bem preparado no restante da temporada. O ano já está começando bem.

Vai-e-vem: fique por dentro das contratações do seu clube! (http://globoesporte.globo.com/ESP/Home/0,,5375,00.html)

İlk bölümde teklif alındığını başkanın bunu kendisine ilettiğini ancak kendisinin ayrılma eğiliminde olmadığı yazıyor.
İkinci ve üçüncü paragraflarda Alex'in sabah çalışmaya katıldığını ve ağırlık çalışması yaptığını belirtiyor.

Travelair
28.12.2007, 11:22
Alex'i alamazsak Orlando Engelaar'a ne dersiniz? Faydalı olur gibime geliyor eğer imkanımız varsa

A.T.R
28.12.2007, 11:28
Ben şimdi ayrılıyorum. Akşama hayırlı haberler duymayı diliyorm. İnşallah duyarız.
Hepinize hayırlı Cumalar. Umutvar olmak istesem de gerçeklerden kaçış yok. Bana sorarsanız bu Brezilya seferi de fiyasko ile sonuçlanacak bizimkiler derhal Rade Prica'ya sarılacak ama o da olmayacak :(

Ayhan Yüksek
28.12.2007, 11:28
Kilitlendik kaldık bu ikilinin transferine birde olmazsa vay halimize başlar artık alternatif planlar ayrıca bizim bu ikisiyle bitmiyor transfer gereksinimimiz fazla oyalanmamak lazım ihtiyaç çok Brezilyalıları alacaz diye transfer yapmadan kapatmakta var Allah korusun

zeki gursoy
28.12.2007, 11:29
kardeş;
alex, fernando, mensare falan derken nerden çıktı bu şimdi..
dur hayal mayal iyi böyle..
bırak şu akını şimdi..

umut Buluta göstermiş olduğumuz Sabrı İbrahim Akına göstersek büyük yıldız olur...

Çok güzel adam geçiyor tekniği iyi. uzaktan sert şutlarda atabiliyor. Tek eksiği takım oyununa adapte olamaması....

Faik Yılmaz
28.12.2007, 11:30
kardeş;
alex, fernando, mensare falan derken nerden çıktı bu şimdi..
dur hayal mayal iyi böyle..
bırak şu akını şimdi..

Abey göreceğizki yukardaki 3 oyuncunun en fazla 1 tanesini alacağız......

yns61
28.12.2007, 11:32
Abey göreceğizki yukardaki 3 oyuncunun en fazla 1 tanesini alacağız......
Her bahse girerim hiç birini almıcaZ!

Fatih Efe
28.12.2007, 11:32
hay yaşa Faik abi ya.alacaz işte 3ün birini..

Faik Yılmaz
28.12.2007, 11:33
En fazla diyorum zaten.....

bide bunun en azı var... :)

bide beceriksiz deyince bazı arkadaşlar çok kızıyor.....

buyukkaptan
28.12.2007, 11:33
bi tanesini alalım öpüp başıma koycam

yns61
28.12.2007, 11:36
bunlar oyalama politikaları.. eli boş döncekler brazilya dan.. ya da dönmemek için 2. ligden futbolcu toplucaklar.. yıl sonuda bunları nasıl satıcaz diye transfer yapılmaz

Erkut Ay
28.12.2007, 11:38
bizim transfer politikası bu 2 oyuncu üzerinemi kurulu biz hala günlük fiyaskolarla gün geçirirken en pasif anadolu takımı bile icraat yapıyor iyi veya kötü bu brezilyada ne var anlamadım yarın bu adamların alınıp yarın uyum sorunu yaşadığında kim verecek hesabını bir perekli 1 haftadır brezilyadsa takılıyor sanki tatile çıktı adam yada yeni bir maket çalışması yapıyor bu adamlara laf ettiğin zaman adın hizipçiye çıkar beceriksizler işte beceriksiz.........

salihismet
28.12.2007, 11:41
Alex'i alamazsak Orlando Engelaar'a ne dersiniz? Faydalı olur gibime geliyor eğer imkanımız varsa

Imkanimiz var, olmaz mi, baksana brezilyaliar paradan konusmuyorlar, onlarin derdi huzur, o da bizde yok. Orlandoyla konusmak lazim aslinda, para ve huzur istemiyorsa hemen alalim. Ha unutmadan birde fb den forma istemeyecek Orlando, bu 3 seyi istemesin gerisi kolay.
Orlando simdiden hayirli olsun Trabzonspora.

A.Gökhan AKIN
28.12.2007, 11:42
noldu dün gece birileri ısrarla alacazda alacaz diyordu.Bu seneki Brezilya maceramazıda Portekizcemizi biraz ilerleterek bitiriyoruz belliki E artık bir kaç yıla kadarda bizde bu portekizce ile Brezilya pazarında menejer oluruz tahmini ediyorumki.

Travelair
28.12.2007, 11:43
Imkanimiz var, olmaz mi, baksana brezilyaliar paradan konusmuyorlar, onlarin derdi huzur, o da bizde yok. Orlandoyla konusmak lazim aslinda, para ve huzur istemiyorsa hemen alalim. Ha unutmadan birde fb den forma istemeyecek Orlando, bu 3 seyi istemesin gerisi kolay.
Orlando simdiden hayirli olsun Trabzonspora.

Canın sağolsun, huzur hepsinden önemli

Erkut Ay
28.12.2007, 11:44
şimdiden düşünceleri hazır onların bu gündelik palavralarla zaman geçirip şimdiden kafalarında tasarladıkları 2 veya 3 tane 2 lig futbolcusuyla taraftarı kandırmak inşallah en iyisini alırlarda ben yanılırım....

Bayundur Han
28.12.2007, 11:47
Aslan'da Yattara harekatı!

FRANCK RİBERY GİBİ

Bu ne ya? Yonetim kastten odememistir Yattaranin parasini mutsuz olup baska takima satabilmek icin. Ama UEFa'ya basvuracagini hic dusunmemisler. Zaten Yattaranin Huseyin Cimsir, Celaleddin ve Hasan ucuncunun ondan cok para aldigi bir ortamda durmasi hata. Bu yonetimin komedilerinden biktim. Boyle rezil bir yonetim Trabzonspora gelmemistir gelmezde. Trabzonspor bu yonetimden sonra 2 yil belini dogrultmakla ugrasacak. Ergun Ata yine bugunki 'neren egri?' yazisinda acikliyor yonetimin hikayelerini. Rezillik ya. Yattarayi bile kusturduler. Helal olsun!

Transfer mransfer hikaye. Tamamen fiyasko. Madem Selcuk inani alacaksin neden 1 aydir adamin ismi medyada dolasiyor? Tabiki baska kuluplerde talip olacak. Fernandoyla Alexi alacakmislarda onlarda Elleri aramislar. Sanki her Brezilyali birbirini ariyor. Neden Marcelinhoyu aramamista Elleri aramis. Hikayeye bak. Yine alternatiflerimiz var demeye basladilar. Alternatif malternatif istemiyoruz bu kadro kalsin. Ne alternatifi yav. Siz alternatif almayin lutfen.

aaahmet61
28.12.2007, 11:47
2 brezilyalıyı almak lazım.birde yabancı kaleci almak lazım.kaleci almak şart.

salihismet
28.12.2007, 11:49
Canın sağolsun, huzur hepsinden önemli

Hepimizin cani sagolsun kardes.

salihismet
28.12.2007, 11:55
Aslan'da Yattara harekatı!

FRANCK RİBERY GİBİ

Bu ne ya? Yonetim kastten odememistir Yattaranin parasini mutsuz olup baska takima satabilmek icin. Ama UEFa'ya basvuracagini hic dusunmemisler. Zaten Yattaranin Huseyin Cimsir, Celaleddin ve Hasan ucuncunun ondan cok para aldigi bir ortamda durmasi hata. Bu yonetimin komedilerinden biktim. Boyle rezil bir yonetim Trabzonspora gelmemistir gelmezde. Trabzonspor bu yonetimden sonra 2 yil belini dogrultmakla ugrasacak. Ergun Ata yine bugunki 'neren egri?' yazisinda acikliyor yonetimin hikayelerini. Rezillik ya. Yattarayi bile kusturduler. Helal olsun!

Transfer mransfer hikaye. Tamamen fiyasko. Madem Selcuk inani alacaksin neden 1 aydir adamin ismi medyada dolasiyor? Tabiki baska kuluplerde talip olacak. Fernandoyla Alexi alacakmislarda onlarda Elleri aramislar. Sanki her Brezilyali birbirini ariyor. Neden Marcelinhoyu aramamista Elleri aramis. Hikayeye bak. Yine alternatiflerimiz var demeye basladilar. Alternatif malternatif istemiyoruz bu kadro kalsin. Ne alternatifi yav. Siz alternatif almayin lutfen.

Ya olmaz böyle bir sey, gs sangi kendi futbolcusunun parasini ödeyebiliyor. Bu haberi bir kac kez daha okuduk, devamli ayni haberi kopyalayip durmayin lütfen. Yönetici cikip diyorki tamam paralarini herkesin verdik. Bu nasil yönetim ki bunlara kimse inanmiyor.

Hekimoğlu
28.12.2007, 11:57
bir de utanmadan haberin içinde frank ribery gibi yazıyor angutlar.

VAROLFSAYIL
28.12.2007, 11:58
Transferin Olmayacagi Gercegine Herkes Kendini Hazirlasin. Zaten Ortalarda Bitiririz Bu Ligi Transfer Yapilsada Yapilmasada. Versinler Genclere Formayi Ziya'ya Gosterilen Sabir Kadarda Hepimiz Sabir Gosterelim En Iyisini Yapmis Olur. Transfer Yapacak Adam Son Dakkayi Niye Beklesin Brezilya'ya Gitmek Icin Onceden Gider Inceler Konusur Yapar Protokolunu Transfer Sezonu Acilinca Attirir Resmi Imzasini. Oyun Icinde Oyuna Gerek Yok.

Travelair
28.12.2007, 12:18
Jabi gönderilecek mi bilen var mı? Bir yerde Afrika kupası yüzünden en az 4 maç kaçıracağı yazıyordu ikisinin. Öyle ise takas edelim gitsin yerine Adnan veya Serkan oynayabilir herhalde veya Musa... veya yabancı bir oyuncu Dusan Basta gibi vs

Bayundur Han
28.12.2007, 12:35
bir bildiğiniz var herhalde Yattara ile ilgili..Paylaşır mısınız?

bu haberi sabah gazetesi cikarmadimi ilk? Arkadas fotomac yazmista.

irfanb
28.12.2007, 12:37
Bu yönetimle yasadiklarimiz bir kâbus gibi.
Hicbir artilari olmadiklari gibi hem ekonomik hem de sportif basari anlamda dibe vurduk.Transfer dedikodulari hikaye.Bunlar kimseyi alamaz.Bunun sonucunda daha büyük kâbus bekler bizi.Ersun Hoca bunlara dayanamaz ve maalesef GIDER.Bu da benim komplo teorim.

Travelair
28.12.2007, 12:46
Ne yazık ki imajımız yerlerde. Szymek'in, Eller'in, Aurelio'nun, Risp'in, Jun'un, Musampa'nın, Ersen'in, Marcelinho'nun sorunlu ayrılışları gelecek futbolcuların kafasında da soru işaretleri yaratıyor.

Zaten adamlar son derece başarılı ve popüler olan kulüplerini terketmek de istemiyorlar. Eski imajımıza kavuşmak için iyi adamlara ve en azından bir Avrupa biletine, Avrupa başarılarına ihtiyacımız var. Kaliteli, genç, başarılı, aç bulmak çok zor, bulduğunda tercihi bol sana gelmek istemez, tok ya sana gelir para almaktan başka bişey yapmaz, ya da hiç gelmez. İşimiz zor gerçekten :(

salihismet
28.12.2007, 12:48
$imdi bu yazilari hep beraber okuyoruz: Yattaranin parasi verilmedigi icin Trabzonu uefa ya $ikayet etti, rispin parasi verilmedigi icin kenti terk etti. BUnlar ortada iken biz taraftar olarak bunlarin futbolcu transfer edeceklerine nasil inanalim? Elindeki futbolcunun parasini veremeyen bir yönetim nasil oyuncu alabilir? Birileri yalan diyor, ya medya yalan yaziyor, yada tarbzonsporun parasi varda bunu kimse bilmiyor. Yabancilarin di$indaki oyuncularimiz, Hüseyin ,G. Deniz, veya Tayfun cikip deseler ki, biz paralarimizi alamiyoruz uefa yagidecegiz, ba$larina bir sürü i$ acarlar, adamin hayatini kaydirirlar vallahi.
futbolcu transfer etsek bile, i$ler biraz ters gitsin, bakin neler yazacaklar, Trabzonun yabancilari huzursuz, takimdan ayrilmak istiyorlar, ama bir Tayfun veya onun gibi oyuncular icin böyle $eyleri yazamazlar, cünkü bilirlerki bu gibi futbolcular kovulmadan Trabzonspordan kolay kolay ayrilmazlar. Bizim yerli futbolcularimiz yabancilardan daha iyi olamayabilirler, fakat orada durmak istemeyen veya Trabzonu begenmeyen en iyi futbolcudan daha iyidirler.

muharrem demirc
28.12.2007, 12:49
yahu şehir eşkıyaları gibi zorla, hukuk mukuk takmadan yönetimde oturan bu çete transfer yapamaz bunların hepsi hırsız Trabzonsporu soymaya rant elde etmeye gelmişler. Baturoğlu Brezilyaya gitmemiştir bile gitse de Rio karnavalında eğleniyordur. bunlar taraftarla alay ediyor. ama bizim taraftara bu yönetim lüks. takımı bu hale getirenlere ses çıkarmayan taraftarlara Arsin Araklı takımları bile fazla onlarla oyalansınlar. neyine lazım kafaya oynayan Trabzonspor bu satılmışların.

sbay
28.12.2007, 12:57
bu takımın marcelinho gibi bir yıldızı transfer edecek güçte olduğu alex ve fernandao ya anlatılsa yumuşarlarmı acaba.:cool:

Mert Marabaoğlu
28.12.2007, 13:01
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_ga_Fernandao003.jpg

Sambacılarla görüşmeler başladı

Trabzonspor'un transfer çalışmaları sürüyor.

Brezilya'ya giden kulüp başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu'nun dün Internacional Kulübü oyuncuları Alex Raphael Meschini ve Fernando ile ilgili ilk görüşmeleri yaptığı bildirildi. Baturoğlu'nun bu transferleri Internacional'ın katılacağı ve 2 Ocak'ta başlayacak Dubai Cup öncesi bitirmeye çalıştığı öğrenildi. Ayrıca Baturoğlu'nun dün Alex ve Fernando ile bir araya geldiği de belirtildi.

(ligtv.com.tr)

salihismet
28.12.2007, 13:03
Ne yazık ki imajımız yerlerde. Szymek'in, Eller'in, Aurelio'nun, Risp'in, Jun'un, Musampa'nın, Ersen'in, Marcelinho'nun sorunlu ayrılışları gelecek futbolcuların kafasında da soru işaretleri yaratıyor.

Zaten adamlar son derece başarılı ve popüler olan kulüplerini terketmek de istemiyorlar. Eski imajımıza kavuşmak için iyi adamlara ve en azından bir Avrupa biletine, Avrupa başarılarına ihtiyacımız var. Kaliteli, genç, başarılı, aç bulmak çok zor, bulduğunda tercihi bol sana gelmek istemez, tok ya sana gelir para almaktan başka bişey yapmaz, ya da hiç gelmez. İşimiz zor gerçekten :(

Yazdiklariniza tamamen katiliyorum, hepsi dogru, yazdiginiz futbolcu isimlerinin icerisine Tayfunun isminide ekleyelim, ve $öyle bir $ey olsa: Bize gelmek üzere olan yabanci bir futbolcuyu Tayfun arayip ona deseki; bak karde$im, ben fb li bir futbolcudan formasini istedim diye, nerdeyse takimdan kovulmam icin taraftarlar kampanya ba$latacakti, ve devam etse, macin bitimina 15 saniye kala 1-0 önde götürdügümüz maci, taraftarin sahaya atlamasindan dolayi 3-0 hükmen maglup sayildik, ona göre dü$ün ta$in geleceksen gel. Biz taraftarlar olarak Tayfuna, pravo cocuk dogrulari söyledi mi deriz? yoksa Tayfunun Trabzondaki futbol hayatini söndürme yolunu mu seceriz.

irfanb
28.12.2007, 13:04
Dün Brezilyalilarla üc saat görüsüp ara vermislerdi.Ikinci yari baslamadi herhalde.Sahaya biri atladi mac tatil oldu anlasilan. :)

AYYILDIZ
28.12.2007, 13:05
Parayi basarsak bu adamlari aliriz ayrica marcelinho sorunlu bir sekilde ayrilmadi ki basinda yazan haberlere inanmamak lazim tamam uyum saglayamadi ama Trabzonspordan kotu bir sekilde ayrilmadi

Oğuuz
28.12.2007, 13:08
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_ga_Fernandao003.jpg

Sambacılarla görüşmeler başladı

Trabzonspor'un transfer çalışmaları sürüyor.

Brezilya'ya giden kulüp başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu'nun dün Internacional Kulübü oyuncuları Alex Raphael Meschini ve Fernando ile ilgili ilk görüşmeleri yaptığı bildirildi. .
ben bu filmi bi yerden hatırlıyorum.. sadece oyuncular farklıydı..

Mert Marabaoğlu
28.12.2007, 13:11
ben bu filmi bi yerden hatırlıyorum.. sadece oyuncular farklıydı..

İnş. bu sefer düşündüğün gibi olmaz kardeşim... :o:o:o

forza61ts
28.12.2007, 13:12
eldeki futbolcuların parasını daha vereyen yonetım futbolcu alacak olduu gozlerım doldu...herkes sırayla fıfaya basvurmaya baslar yavasdan .. bu kadar acemı yonetım olmaz olsun yazık yazık...

Ahmet Kuru
28.12.2007, 13:13
Umudum vardı ama gelişmelerden sonra umudum azalmaya başladı:S geçmiş futbolcularla yaşanan sorunlar şimdiki transferlerde tekrar sorun olmaya başladı.Diyecek birşey bulamıyorum ki.Hata zincirleri devam ediyor....