PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007-2008 l Ara Transfer Dönemi

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84

Koray
26.12.2007, 20:41
bugün çok durgun geçti bu sayfa:)

gazeteler yazacak yalan bulamadılar anlaşılan...kota'yı doldurmuşlar :)

tutuncuerdem
26.12.2007, 20:41
yılların takımına bakyahu ne hallere kaldı. bende sizler gibi doguştan trabzonsporluyum.kanıma işlamiş artık bu renkler ve bu takım.iyisiyle kötüsüyle takım benim takımım.üzse de sevindirse de mezara kadar trabzonsporluyum.bu takıma forvet lazım.son fener maçında fenerlilerle izledim maçı tribünden. ozaman bir daha anladım takımıma olan sevgime.siz orda tezahurat yaparken tüylerim tiken tiken oldu.bende içimden bağırdım.bizi bu hallere düşüren utansın.

ne laiklik ne şeriat. KAFASI GÜZEL GÜZEL TÜRKİYE......................

lazo1967_61
26.12.2007, 20:44
dusunsenenize ikinci yari bu takimlan ciksak
...........................................fernand ao..............................................
....gokdeniz...................................... ............................yattara...........
.................................ceyhun........... ...alex........................................
.............................................selcu k................................................
mustafa...............huseyin................stope r........................serkan........
.......................................tolga...... .................................................

TheRapZoNe
26.12.2007, 20:46
insallah bir oyun kurucu ve forvet alinacak bu takima. Brezilyalilar'in da bu dogrultuda isimleri geciyor sanirsam

Sunny53
26.12.2007, 20:46
eger bu yönetim
seçime girmeyi düşünüyor ve
kazanmayı istiyorsa mutlaka
bu futbolcuları almak zorunda

A.Gökhan AKIN
26.12.2007, 20:56
ben neyleyim ibb bile almış iyi kötü bir topçu
biz getiriz stada ancak bir popçu
:))

Ertan1982
26.12.2007, 20:56
http://maraton.com.tr/news.php?news_id=37601

Bizim Yönetim bir kurnazlik etsede Ömer Riza Celo felan Genclere versede yerine Mehmet Cakiri alsa.Ama nerde o yönetim.

invisibleman
26.12.2007, 21:09
elalem iki tane transfer yaptı biz hale boş boş duralım böyle.. oooffff ulan offffff

lazo1967_61
26.12.2007, 21:12
celo
adnan
ahmet
hasan
ferhat
cagdas
erdinc
tolga
jefferson
risp
jabi
ergin
omer
jun
bu oyunculari niye takasta kullanmiyoruz anlamadim gitti
bunlarlan en az 5-6 futbolcu alabiliz

Cem Balcı
26.12.2007, 21:19
http://maraton.com.tr/news.php?news_id=37601

Bizim Yönetim bir kurnazlik etsede Ömer Riza Celo felan Genclere versede yerine Mehmet Cakiri alsa.Ama nerde o yönetim.

iyide gençler bu adamları ne yapsın.okadarda enayi değildirler heralde.:)

hüseyin1975
26.12.2007, 21:20
iyide gençler bu adamları ne yapsın.okadarda enayi değildirler heralde.:)

Baslarinda Cavcav gibi bir Kurt varken bizim Kuzulari yer be:p

marlalı apo
26.12.2007, 21:20
kimseyi alamazlar alsalar bile bunlar başımızda olduğu süre hiç bir şey olmaz

DURAS
26.12.2007, 21:36
celo
adnan
ahmet
hasan
ferhat
cagdas
erdinc
tolga
jefferson
risp
jabi
ergin
omer
jun
takımlar takasta istesede, futbolcular o takımlarla anlaşamaz, bizim verdiğimiz parayı hangi klüp takasta verir, celoya hangi takım yıllık1 trilyon verir.bulmuşlar bir çiftlik ayrılırlarmı sence

jefferson61sefa
26.12.2007, 21:38
aslında brezilyalılar geliyor jeffersonu ikna etseler kalede tolga jefferson devam edebiliriz ama sanmıyorum böyle bişey yapacaklarını boşuna kaleciye de para harcanacak defansa takviye olması lazım

erdinçe konya ve manisadan teklif var

Hüdai Pervaneli
26.12.2007, 21:38
takas yoluyla ibb den erman kilic alinabilir

Cem Balcı
26.12.2007, 21:48
Baslarinda Cavcav gibi bir Kurt varken bizim Kuzulari yer be:p

yaniii...:) bizim gidecekler listesindeki topçuları anca 2. lig takımları ister.süper lig onları kabul etmez.:)

Cem Balcı
26.12.2007, 21:50
celo
adnan
ahmet
hasan
ferhat
cagdas
erdinc
tolga
jefferson
risp
jabi
ergin
omer
jun

rispi istesende kullanamssın.çünkü kaçtı.:p

UğurB
26.12.2007, 21:51
Az önce Dubai Sports kanalında Dubai Cup la ilgili tanıtım programı vardı. Programda katılan takımların ülkelerinden gazeteciler takımlar hakkında bilgi veriyordu. Internacional hakkında bilgi verirken hangi oyuncuların turnuvaya katılacağının belli olmadığını bazı oyuncuların transfer olma durumlarının olduğunu; isim olarak Renan Silva, Roger, Alex, Nilmar ve Fernandao'yu söyledi. Nilmar, Alex ve Fernandao'nun ısrarla istendiğini ve bu oyuncuların Dubai'de olmama ihtimallerinin yüksek olduğunu söyledi.

hüseyin1975
26.12.2007, 21:56
Az önce Dubai Sports kanalında Dubai Cup la ilgili tanıtım programı vardı. Programda katılan takımların ülkelerinden gazeteciler takımlar hakkında bilgi veriyordu. Internacional hakkında bilgi verirken hangi oyuncuların turnuvaya katılacağının belli olmadığını bazı oyuncuların transfer olma durumlarının olduğunu; isim olarak Renan Silva, Roger, Alex, Nilmar ve Fernandao'yu söyledi. Nilmar, Alex ve Fernandao'nun ısrarla istendiğini ve bu oyuncuların Dubai'de olmama ihtimallerinin yüksek olduğunu söyledi.

Tabi tabi.

Ne gerek var simdi Mac filan yapmasinlar:)
Sakatlanirlar sonra basimiza is aliriz.

Bizim Oyuncular nede olsa:cool:

Biraz Tatil yapib gelsinler:D

hakantpl
26.12.2007, 22:16
fernandaou gelsinde diğerleri ni almasakda olur ama ne olur atık bu takıma bir forvet lütfen forvet lütfen !!

Bu yönetim Gökdeniz le yattarayı satıp öle gitmesinde

Cem Balcı
26.12.2007, 22:19
bugün transfer piyasası çok durgun yav.yokmu yeni bombalar.:D

Punisher-61
26.12.2007, 22:27
celo
adnan
ahmet
hasan
ferhat
cagdas
erdinc
tolga
jefferson
risp
jabi
ergin
omer
jun

bi insaatin varsa oraya lazim olur bu odunlar.. :D

UğurB
26.12.2007, 22:32
Inter'in bu turnuvaya bazı oyuncularını getirmeyeceğini, Stuttgart'ın tam takım orada olacağını öğrendim. Yeni bir transferinde (Almanya içinden) bu turnuvada forma giyeceğini söyledi Alman gazeteci. Ajax tüm oyuncularını burada deneyeceğini sadece Hedwiges Maduro'nun Chelsea ile görüştüğünü transferin gerçekleşmesi halinde onun olmayacağını söyledi. Brezilyalı gazeteci Internacional'in burada en zayıf ekip olarak gözüktüğünü, sezona hazırlandıkları için de diğer takımlar kadar hazır olmadığını ancak bazı oyuncuların transfer sezonu olması nedeniyle üstün performans sergileyebileceğini düşündüğünü söyledi. Özellikle Ji Parana ve Roger'in bu turnuvada parlamasını beklediğini söyledi. Diğer takımlar için genç oyunculardan etkili olabilecek isimlerin Stuttgart'ta Ciprian Marica Inter'de son zamanlarda oynamaya başlayan Pele ile büyük bir ihtimalle kalede bir maç oynamasını bekledikleri Enrico Alfonso olduğunu belirttiler. Hollandalı gazeteci ise Ajax'ın bir altyapı takımı olduğunu ve en az 4-5 oyuncunun bu potansiyele sahip olduğunu söyledi. Brezilyalı gazeteci şampiyon olacak takım için normal şartlarda Inter'in olması gerektiğini ama kendisinin Ajax'ı tahmin ettiğini söyledi. Diğer 3 gazeteci ise Inter'in kazanacağını söyledi.

My
26.12.2007, 22:35
Vay be, Dubai'den bile haber alıyoruz :D

TS-KINGS sağolasın :)

UğurB
26.12.2007, 22:38
Bu arada Internacional 3 Ocak'ta Dubai'de. Eğer hala bizim oyuncumuz değillerse ve hala adları gündemde olursa haberleri direk Dubai'den bildireceğim...

Cem Balcı
26.12.2007, 22:41
Bu arada Internacional 3 Ocak'ta Dubai'de. Eğer hala bizim oyuncumuz değillerse ve hala adları gündemde olursa haberleri direk Dubai'den bildireceğim...

bekliyoruz haberleri.bir kulağımızda dubaide.:p

lazo1967_61
26.12.2007, 22:44

seni gazeteci yapalim kings ne dersin

hüseyin1975
26.12.2007, 22:46
Demekki Yöneticimizin bugün Brezilyaya gitmesi gercekden dahada önem kazandi. Futbolcular Takim ile birlikde Dubaie gitmeden onlari Insallah Trabzona getirecek. Bunun icin daha birkac Gün zamani var. Insallah bu Hafta isi bitirir ve onlari yanina alir geri gelir.

cyberentalpi
26.12.2007, 22:46
celo
adnan
ahmet
hasan
ferhat
cagdas
erdinc
tolga
jefferson
risp
jabi
ergin
omer
jun

bu oyunculari umut vaad eden genclerle takas etmek en dogrusu. hatta bazilarini aldigi paradan kurtulmak icin bile serbest birakabiliriz

antagonist
26.12.2007, 22:47
Sevgili arkadaşlar,

Bu başlığa sırf yazı yazmak için yazmayalım lütfen. Bir şey biliyorsak,yorum yapacaksak,bir şeyi tartışacaksak buraya yazalım. Başlıkta transferle ilgili yazıları ara ki bulasın. :)

"Beğenmiyorsan okuma kardeşim" diyenler olacakatır elbet fakat bu forumun da bir düzeni var,değil mi?

hüseyin1975
26.12.2007, 22:47
Hele Alex bir gelsin sarkisi hazir.

Ay ay ay catlasin Dostlar,
benimde artik bir Alexim var:p:p:p

Trabzonli_61
26.12.2007, 22:49

Vallah spor61 ve onun gibilerinden cok daha iyi yapiyor isini :alkış:

UğurB
26.12.2007, 22:49
Ayman kararsız!

Trabzonsporlu Ayman'ın, Mısır Milli Takımı'nın Afrika Kupası için yaptığı davete henüz cevap vermediği öğrenildi.
Süper Lig takımlarını, Afrikalı oyuncuların 20 Ocak'ta başlayacak kupaya çağrılması sıkıntıya sokarken, bordo - mavililerin Mısırlı futbolcusunun milli takım için kararsız kaldığı bildirildi. Dubai'de ailesiyle tatil yapan Ayman'ın, ülke federasyonundan davet aldığı ancak kabul edip etmeyeceğinin henüz belli olmadığı kaydedildi.
Gana'da düzenlenecek turnuvada Mısır Milli Takımı ilk maçını 22 Ocak'ta Kamerun ile yaptıktan sonra 26'sında Sudan ile karşılaşacak. Grubun son maçında ise 30 Ocak'ta da Zambiya ile karşılaşacak. Ayman'ın ekibi, gruptan çıkması durumunda ise finallerde mücadele verecek. Turnuva 10 Şubat'ta sona erecek.

Bunu haberler başlığından aldım. Ayman'da Dubai'deymiş. Onunla ilgili özel bir isteğiniz var mı?

Trabzonli_61
26.12.2007, 22:50
Ayman kararsız!

Trabzonsporlu Ayman'ın, Mısır Milli Takımı'nın Afrika Kupası için yaptığı davete henüz cevap vermediği öğrenildi.
Süper Lig takımlarını, Afrikalı oyuncuların 20 Ocak'ta başlayacak kupaya çağrılması sıkıntıya sokarken, bordo - mavililerin Mısırlı futbolcusunun milli takım için kararsız kaldığı bildirildi. Dubai'de ailesiyle tatil yapan Ayman'ın, ülke federasyonundan davet aldığı ancak kabul edip etmeyeceğinin henüz belli olmadığı kaydedildi.
Gana'da düzenlenecek turnuvada Mısır Milli Takımı ilk maçını 22 Ocak'ta Kamerun ile yaptıktan sonra 26'sında Sudan ile karşılaşacak. Grubun son maçında ise 30 Ocak'ta da Zambiya ile karşılaşacak. Ayman'ın ekibi, gruptan çıkması durumunda ise finallerde mücadele verecek. Turnuva 10 Şubat'ta sona erecek.

Bunu haberler başlığından aldım. Ayman'da Dubai'deymiş. Onunla ilgili özel bir isteğiniz var mı?

Gidip iyi bi dövsen olurmu acaba?

lazo1967_61
26.12.2007, 22:51
bu oyunculari umut vaad eden genclerle takas etmek en dogrusu. hatta bazilarini aldigi paradan kurtulmak icin bile serbest birakabiliriz

takas edelimde umut vaad eden genclerle olsun

UğurB
26.12.2007, 22:52

Teşekkürler ben burada halimden memnunum. Sadece Trabzonsporla ilgili birşey varsa ve benim yapabileceğim birşey olursa yapmaya çalışıyorum. Bir TV programında söylenenleri aktardım. Gelirlerse kaldıkları otele giderim sorabilirsem sorarım.

hüseyin1975
26.12.2007, 22:52
Gidip iyi bi dövsen olurmu acaba?

Saka yapiyorsun herhalde?
Neden dövecekmis?
Bizim Futbolcumuz!
Bize bir yamukmu yaptida dövülmeyi hak etti:confused:

Sen en iyisi Aymana bizlerden Allahin Selamini götür Kardes.

lazo1967_61
26.12.2007, 22:53
48 actik uye goruntuluyor
bir insan cikipta guzel haber vermedi
bu brezilali isi ne oldu bugun haber alamadik

Trabzonli_61
26.12.2007, 22:55
Veya en iyisi bir daha dönmemesini söylesen dahada iyi olur...

lazo1967_61
26.12.2007, 22:56
Saka yapiyorsun herhalde?
Neden dövecekmis?
Bizim Futbolcumuz!
Bize bir yamukmu yaptida dövülmeyi hak etti:confused:

Sen en iyisi Aymana bizlerden Allahin Selamini götür Kardes.

huseyin, adam zaten yamuk
yamuk adami duzeltmek icin dovuceksin

hüseyin1975
26.12.2007, 22:57

Ula Usagum!

Az fena degilsin sen:D

Yasin kücük ama cin gibisin:p

pReN@_61
26.12.2007, 22:58

Mantıklı aslında...

:)

lazo1967_61
26.12.2007, 22:59
Ula Usagum!

Az fena degilsin sen:D

Yasin kücük ama cin gibisin:p

sagol huseyin abi
iste bizde trabzonun iyiligini dusunuyoruz

UğurB
26.12.2007, 22:59
Bu arada bundan iki yıl önce Kazan'da çalışırken Rubin Kazan'ın menajeri ile tesadüfen sohbet etmiştim. Futboldan konuşurken bana Türkiye'den önerebileceğim bir futbolcu olup olmadığını sormuştu. Ben de ortaya Hasan Üçüncü ismini atmıştım. Hani adamlar belki ilgilenirde bizde kurtuluruz diye. Tabii o olmadı ama adamlar Türkiye'yi takip etmeye başladılar ve Hasan Kabze ile Tomas'ı buradan aldılar. Biliyorsunuz bu adamlar bir ara Hüseyin'i de takip etmişlerdi. Acaba adamlar cidden benim tavsiyemi dinleyip Hasan'ı araştırıken Hüseyin'in farkına mı vardılar. Ben bunu yazdığım yazıyı arşivden nasıl bulurum. 2005 Aralık ya da 2006 Ocak falan olmalı tarih...

lazo1967_61
26.12.2007, 23:03
Bu arada bundan iki yıl önce Kazan'da çalışırken Rubin Kazan'ın menajeri ile tesadüfen sohbet etmiştim. Futboldan konuşurken bana Türkiye'den önerebileceğim bir futbolcu olup olmadığını sormuştu. Ben de ortaya Hasan Üçüncü ismini atmıştım. Hani adamlar belki ilgilenirde bizde kurtuluruz diye. Tabii o olmadı ama adamlar Türkiye'yi takip etmeye başladılar ve Hasan Kabze ile Tomas'ı buradan aldılar. Biliyorsunuz bu adamlar bir ara Hüseyin'i de takip etmişlerdi. Acaba adamlar cidden benim tavsiyemi dinleyip Hasan'ı araştırıken Hüseyin'in farkına mı vardılar. Ben bunu yazdığım yazıyı arşivden nasıl bulurum. 2005 Aralık ya da 2006 Ocak falan olmalı tarih...

Huseyinin neyinin farkina varicaklar kings
sende baya bir insanlan konusmussun
seni trabzonspora menajer gibi alalim iyi is yaparsin
her yerden tanidigin var masallah

lazo1967_61
26.12.2007, 23:05
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=31411
arkadaslar sekan caligin aciklamalarina bakin
adam gercekten fanatik bir trabzonsporlu
bu oyuncuyu nasil kacirdik

lazo1967_61
26.12.2007, 23:08
Müthiş İddia..
</SPAN>26 Aral&#253;k 2007 14:43
http://www.medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_01.gif (javascript:ts('body',-1))http://www.medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_03.gif (javascript:ts('body',1))Yattara’nın önce çocuğunun okulunu bahane etmesi ardından ise alacaklarını alamadığı gerekçesi ile fifa’ya baş vurmasının altında Fenerbahçe’nin adı geçiyor.İşte Ayrıntılar

Yatara Trabzon’da çok mutlu olmasına rağmen önce çocuğunun okulun bahane etti. Oysa oğlu Fransa’da okuyabilirdi. Evi var eşi de zaten yılın büyük bir bölümünü Fransa’da geçiriyor. Bu bahane işe yaramayınca eldeki tek geçerli plana sarıldı. Aylardır parası yatmayan Yatara sesini çıkarmadı.

Bonservisini ücretsiz almak için FİFA’nın koyduğu üç ay ödenmese bonservisini alır ve istediği kulübe gider maddesini işletmek için suskun kaldı. Parasını alamadığı halde hakkına razı olduğunu hissettirdi. Süre dolunca da el altından FİFA’ya başvurusunu yaptı. Böylece Yatara FİFA’nın istediği özel gitme statüsünü de elde etmiş oldu. Yatara şimdi hem parayı aldı hem de serbest gitme hakkını kazandı.

Gineli futbolcunun Fenerbahçe’ye gideceği ve Fenerbahçe kulübünün bu oyuncuyu yabancı statüsünden çıkartarak marco Aurello gibi TC vatandaşı yapacağı iddia edildi. Yatara Gine milli takımının formasını giydiği için Türk milli takımının formasını giyme şansı yok.Şimdi kulislerde bu senaryo konuşuluyor..

Cem Balcı
26.12.2007, 23:09
Müthiş İddia..
</SPAN>26 Aral&yacute;k 2007 14:43

http://www.medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_01.gif (http://javascript<b></b>:ts('body',-1))http://www.medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_03.gif (http://javascript<b></b>:ts('body',1))Yattara’nın önce çocuğunun okulunu bahane etmesi ardından ise alacaklarını alamadığı gerekçesi ile fifa’ya baş vurmasının altında Fenerbahçe’nin adı geçiyor.İşte Ayrıntılar

Yatara Trabzon’da çok mutlu olmasına rağmen önce çocuğunun okulun bahane etti. Oysa oğlu Fransa’da okuyabilirdi. Evi var eşi de zaten yılın büyük bir bölümünü Fransa’da geçiriyor. Bu bahane işe yaramayınca eldeki tek geçerli plana sarıldı. Aylardır parası yatmayan Yatara sesini çıkarmadı.

Bonservisini ücretsiz almak için FİFA’nın koyduğu üç ay ödenmese bonservisini alır ve istediği kulübe gider maddesini işletmek için suskun kaldı. Parasını alamadığı halde hakkına razı olduğunu hissettirdi. Süre dolunca da el altından FİFA’ya başvurusunu yaptı. Böylece Yatara FİFA’nın istediği özel gitme statüsünü de elde etmiş oldu. Yatara şimdi hem parayı aldı hem de serbest gitme hakkını kazandı.

Gineli futbolcunun Fenerbahçe’ye gideceği ve Fenerbahçe kulübünün bu oyuncuyu yabancı statüsünden çıkartarak marco Aurello gibi TC vatandaşı yapacağı iddia edildi. Yatara Gine milli takımının formasını giydiği için Türk milli takımının formasını giyme şansı yok.Şimdi kulislerde bu senaryo konuşuluyor..

yok artık beeeee yuuhh...

lazo1967_61
kaynak; medyatrabzon

pReN@_61
Müthiş İddia..
</SPAN>26 Aral&#253;k 2007 14:43
http://www.medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_01.gif (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:ts%28%27body%27,-1%29)http://www.medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_03.gif (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:ts%28%27body%27,1%29)Yattara’nın önce çocuğunun okulunu bahane etmesi ardından ise alacaklarını alamadığı gerekçesi ile fifa’ya baş vurmasının altında Fenerbahçe’nin adı geçiyor.İşte Ayrıntılar

Kaynak...?

Trabzonli_61
26.12.2007, 23:10
Bu bizim yerel medya istanbul medyasindan beter. Adami hasta ederler. Serefsizler.

Cem Balcı
26.12.2007, 23:11
yav bukadarda sıkılmaz ki yani.atmanında bi seviyesi olur.

lazo1967_61
26.12.2007, 23:11
Kaynak...?

medyatrabzon

FANATIK61
26.12.2007, 23:15
Zurawski'ye mi yönelsek :D adam Israel'e gidiyor oynamaya.

lazo1967_61
26.12.2007, 23:17
Trabzonspor’un takas yolu ile talip olduğu Selçuk ve kaleci Ufuk ile ilgili Vestel Manisaspor yöneticisi Semih Vardarer’in açıklaması..

Selçuk İnan ve kaleci Ufuk için Trabzonspor’un resmi teklifte de bulunduğunu belirten Semih Vardarer,” Kaleci Ufuk’u kesinlikle satmayacağız.

Selçuk İnan konusunda para değil oyuncu teklif ettiler bizde bu oyuncuların maliyetinin Selçuk’un üzerine çıkması nedeniyle bekleme kararı aldık. Şimdi ikinci teklifleri bekliyoruz”diye konuştu.

Cem Balcı
26.12.2007, 23:17
Zurawski'ye mi yönelsek :D adam Israel'e gidiyor oynamaya.

aman abicim ne yaptın.şimdide zurawskiyi aldık diye haberler çıkacak.:)

Koray
26.12.2007, 23:18
bu bizim yerel medya iyice çıldırdı...

beratiabi
26.12.2007, 23:18
Bu başlıkta birkaç defa ikazlara rağmen halen daha boş yazışmaları okumaya devam etmekteyiz. Arkadaşlar herkes burada birbirinden Trabzonsporun transferi ile ilgili haber almak istiyor boş muhabbet değil. Biraz daha dikkat ederseniz seviniriz.

UğurB
26.12.2007, 23:20
Huseyinin neyinin farkina varicaklar kings
sende baya bir insanlan konusmussun
seni trabzonspora menajer gibi alalim iyi is yaparsin
her yerden tanidigin var masallah

Bir yerde tanıdığım yok Lazo Kardeşim. Kazan'da çalıştığım sırada bir yemekte benim beraber çalıştığım bir Rus mimarla beraber oturuyordu bu adam, bizi tanıştırdı, biz de iki arkadaş konuştuk adamla. Hatta arkadaşımda Galatasaraylıydı o da Cihan ve Ayhan'ı söylemişti. 1.5 yıldır Dubai'de yaşıyorum adamların buraya gelmesi tamamen bir tesadüf bende turnuvanın web sayfasından bir tel numarasına ulaştım oradan bilgiler almaya çalıştım.

Bir de çok yabancı ve futbola meraklı arkadaşlarım var. Onlardan bilgi almaya çalışıyorum. Brezilyalı 2 arkadaşım var ama onlar da sanırım noel tatilinde maillerime cevap vermediler. Veririlerse onlardan da aldığım bilgilei sizlere iletirim.

En korktuğum şey de şu forumda adımın çıkması (stichus gibi falan, stichus ta okuyorsa yanlış anlamasın kendisinin bu forumun en meşhur kişisi olmasından dolayı verdim örneği). 3.5 yıllık üyelikte 309 mesaj sanırım beni anlatmak için yeterlidir.

Bir de Beratiabi haklı ben de çok gereksiz meşgul ettim sanırım...

EmrahYalçınalp
26.12.2007, 23:23
Trabzonspor’un takas yolu ile talip olduğu Selçuk ve kaleci Ufuk ile ilgili Vestel Manisaspor yöneticisi Semih Vardarer’in açıklaması..

Selçuk İnan ve kaleci Ufuk için Trabzonspor’un resmi teklifte de bulunduğunu belirten Semih Vardarer,” Kaleci Ufuk’u kesinlikle satmayacağız.

Selçuk İnan konusunda para değil oyuncu teklif ettiler bizde bu oyuncuların maliyetinin Selçuk’un üzerine çıkması nedeniyle bekleme kararı aldık. Şimdi ikinci teklifleri bekliyoruz”diye konuştu.

Her iki oyuncu da Trabzonspor'a gelmek istiyor ve bunu açıkca söylüyorlar. Ben bir biçimde sorunun çözüleceğine inanıyorum. Yönetime pek güvenmiyorum ama kaynak sağlam, adamlar Trabzonspor'u istiyorlar. Brezilyalılarla birlikte gaza gelip aradan çıkartırız umarım. (Ki aynı sağlam kaynak Brezilyalıların işinin zaten bittiğini, avantadan para almak isteyen akraba-eş-dost-kalabalıktan kurtulmaya çalışıldığını söylüyor)

Hayırlısı olsun diyelim...

Bu arada, demek İsrail'desin Zurawski... Hey gidi be, yemiştin gençliğimizi :)

Cem Akyüz
26.12.2007, 23:27
Her iki oyuncu da Trabzonspor'a gelmek istiyor ve bunu açıkca söylüyorlar. Ben bir biçimde sorunun çözüleceğine inanıyorum. Yönetime pek güvenmiyorum ama kaynak sağlam, adamlar Trabzonspor'u istiyorlar. Brezilyalılarla birlikte gaza gelip aradan çıkartırız umarım. (Ki aynı sağlam kaynak Brezilyalıların işinin zaten bittiğini, avantadan para almak isteyen akraba-eş-dost-kalabalıktan kurtulmaya çalışıldığını söylüyor)

ağabey dediğine göre brezilyalılar gelecek ah birde selçuk gelse tadından yenmez bu yazdıkların umutlarımı arttırdı emrah ağabey

AYYILDIZ
26.12.2007, 23:28

Bence fazla uzamamasi lazim 4unude alalim transferi kapatalim

Emirhan Makul
26.12.2007, 23:34
yattarayıı da harcama çalışmaları fotomaç önderliğinde başlamışdır arkadaşlar inanmayalım geçen yaz fatih fenerde kadıköyde yok azizin evinde geziyo yalanlarını dinledik adam çıkdı ne işim var la ded türkiyede ben canlı dinledim bu da öyle bu sezon sonunda kesin şu haber çıkar 3 eziklerden 1 i yattarayı isterler işte orda fransız okulu vardır iboda sıcak bakar görürsünüz bakın bunları yorumlamayalım biz fotomaçı e-mail yağmuruna tutalım ya adam gibi haber versinler yada bizim hakkımızda haber yapmasınlar katılıyormusunuz ?

Obi-Van
26.12.2007, 23:37
Hele Alex bir gelsin sarkisi hazir.

Ay ay ay catlasin Dostlar,
benimde artik bir Alexim var:p:p:p

bunlar alsalar alsalar zaten ancak şarkıcı aleksi alırlar :D

lazo1967_61
26.12.2007, 23:41
arkadaslar aldigim bilgilere gore
fernandao fransada marsilyada 3 sezon gecirmis ve soylediklerine gore pek varlik gosterememis
iste istatistikleri
Saison 01-02 26 matches 3 gol
Saison 02-03 24 matches 3 gol
Saison 03-04 11 matches 0 gol !!!
sonrada toulousa kiralanip burdanda brezilyaya geridonmus

bence fernandao transfer edilmemeli
bir fernandao brezilyada etkili bir futbol sergileyebilir
ama turkiyede pek bir varlik gosterecegine inancim yok

Salih Yazıcı
26.12.2007, 23:44
brazil yadan haber warmı alex firikik atabiliyomuuuuu

lazo1967_61
26.12.2007, 23:45
helede medya yazdigi gibi
bonservis bedeli 3-4 milyon dolar ise
hic alinmamali bence
yeni bir jun faciasi yasiyacak ne halimiz var nede gucumuz

Gökçebey
26.12.2007, 23:45
Ezik yalakası satılmış spor gazeteleri başladı yine. Bir tiraj uğruna ya Rab ne şerefsizlikler oluyor.

sbay
26.12.2007, 23:47

bu trasfeler olursa sadece stoper ihtiyacı kalır takımda..onu halletiklerinde takım tam rayına oturur..

ayrıca zurawski demişken 2-3 sene öncesine gittim birden...transferin son günü millet burda saatin 5 olmasını bekliyor...dakikalar sayılıyordu...sonra biri çıkıp transfer 12 ye kadar yapılıyo deyince millet 12 ye kadar beklerdi bi umut alınacak diye sonra saat 12 olurdu biri çıkıp transferin 15 gün uzadığını sölerdi herkeste inanırdı:)...çok çile çekmiştik o günlerde harbiden...bi transfer efsanesi zurawski...trabzonsporda oynamadı ama sanki oynamış gibi şimdi bile hatırlanıyor.

Zafer Fidan
26.12.2007, 23:48
fernandao fransada marsilyada 3 sezon gecirmis ve soylediklerine gore pek varlik gosterememis
iste istatistikleri

ayni zamanda ama Fernandao 2006 da Copa Libertadores Gol Krali olmus ve Finalin en iyi oyuncusu olarak secilmis

EmrahYalçınalp
26.12.2007, 23:49
yattarayıı da harcama çalışmaları fotomaç önderliğinde başlamışdır arkadaşlar inanmayalım geçen yaz fatih fenerde kadıköyde yok azizin evinde geziyo yalanlarını dinledik adam çıkdı ne işim var la ded türkiyede
Vallahi ben de SPB'da bir Can Karyağdı röportajı hatırlıyorum. Sık sık "ben profesyonelim, her takım için oynarım ama fb benim için o parayı vermez sanırım" dememiş miydi Fatih? Şu adamı bir rahat bırakmadık gitti... Allah yolunu açık etsin, gönlünce ve güzel de bir gelecek versin inşallah. Kendisini iyi hissettiği her takımda oynar, ki bence Rusya Ligi dışında herhangi bir ülkenin liginin herhangi bir takımı olabilir bu. Ama ülke Rusya olunca insan "seve seve" attığı imzanın arkasında duruyor. Yok öyle "kafam bulandı, bu kadar basit" demek. Orda bir çok şey basit çünkü...
-----
Yattara konusuna gelince. Fazla uzatmadan açık konuşayım. Bence insan kalmak istediği yeri FIFA'ya şikayet etmez. Ve bence Yattara bizde kalırsa bunun tek nedeni gerçekten en fazla Trabzonspor'un yıldızı olabileceği gerçeğidir.
-----
Konu dağıldı biraz, herkesten özür dilerim.

AYYILDIZ
26.12.2007, 23:49
helede medya yazdigi gibi
bonservis bedeli 3-4 milyon dolar ise
hic alinmamali bence
yeni bir jun faciasi yasiyacak ne halimiz var nede gucumuz

Fernandao bir Tomas jun degil rahat ol kaliteli bir forvet kismet olurda gelirse gorursun

AYYILDIZ
26.12.2007, 23:51
bu trasfeler olursa sadece stoper ihtiyacı kalır takımda..onu halletiklerinde takım tam rayına oturur..

ayrıca zurawski demişken 2-3 sene öncesine gittim birden...transferin son günü millet burda saatin 5 olmasını bekliyor...dakikalar sayılıyordu...sonra biri çıkıp transfer 12 ye kadar yapılıyo deyince millet 12 ye kadar beklerdi bi umut alınacak diye sonra saat 12 olurdu biri çıkıp transferin 15 gün uzadığını sölerdi herkeste inanırdı:)...çok çile çekmiştik o günlerde harbiden...bi transfer efsanesi zurawski...trabzonsporda oynamadı ama sanki oynamış gibi şimdi bile hatırlanıyor.

O sene sampiyonluk zurawskinin alinmasina bagliydi sanki o olmayinca bir hayal kirikligi olusmustu sonrasi malum

renac
26.12.2007, 23:52
iste istatistikleri

fernandao dediğin adam bizim umut bulutu havada karada 5 le katlar 10 böler biz bu umuttan kurtulalımda yönetim kimi alırsa alsın bence alınacak isim kim olursa olsun umuttan çok daha iyidir adam kaleciyle karşı karşıya kalacağı topu sırtına çarptırıp atağı başlamadan bitiriyo be

Salih Yazıcı
26.12.2007, 23:52
alex firikik atabiliyomu

lazo1967_61
26.12.2007, 23:54
Fernandao bir Tomas jun degil rahat ol kaliteli bir forvet kismet olurda gelirse gorursun

kaliteli bir forvet olabilir libertadores gol krali bile plabilir
ama brazilyada top kosturmak
ve avrupada top kosturmak ayri bir mesele
hele hele trabzonda

emin-29
26.12.2007, 23:54
arkadaşlar bundan haberiniz varmı

Trabzonspor, Doğan TV Holding ile Avrupa kupaları ve hazırlık maçları yurt içi yayın hakkı için sözleşme imzaladı. Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş.'den, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na yapılan açıklamada, ''Şirketimiz ile Doğan TV Holding A.Ş. arasında Avrupa kupaları maçları ve hazırlık maçlarımızın yurt içi yayın hakları pazarlamasını içeren 25.12.2007 tarihli 5 yıllık bir sözleşme imzalanmıştır'' denildi
kaynak A.A

Zafer Fidan
26.12.2007, 23:56
kaliteli bir forvet olabilir libertadores gol krali bile plabilir
ama brazilyada top kosturmak
ve avrupada top kosturmak ayri bir mesele
hele hele trabzonda

Fenerbahcenin Alexi de bir kac sezon Italyanin Parma takiminda oynamis bir adam ve basarisizdi. simdi görüyorsun neler yaptigini

emin-29
27.12.2007, 00:01
http://www.internetspor.com/v3/futbol/haber.php?haberID=65999

http://www.internetspor.com/v3/futbol/haber.php?haberID=66036

engts61
27.12.2007, 00:01
Yeryüzü,uzay,yıldızlar da dahil yemin ediyorum bu kadar beceriksiz,yalan konuşan,taraftarı kahreden bir yönetim ne görülmüş ne de duyulmuştur,geldi bizim başımıza bela oldular.Yahu İbrahim Akın diye diye aylarca uğraşıyorlar,İBB diye 2.ligden yeni gelmiş takım 5 dakikada işi bitiriyor.Emre diyorlar GS 5 dakikada bitiriyor.Kahrettiniz herkezi yahu belamısınız gidin başımızdan ya.Bunlar hiç bir şey alamazlar arkadaşlar hepsi yalan ama şundan emin olun ki Yattara da geri gelmez Ceyhun da gider ve bunlar da kadromuz çok kaliteli derler gene.Deli ettiniz beni ya midem bulanıyor artık sizden de spor haberi okumaktan da,günaha sokarlar adamı.......

Kadir Aydın
27.12.2007, 00:03
iste istatistikleri

Brezilya'dan oyuncu almak biraz şans işi... Yani şöyle diyelim: ya tutarsa! :)

lazo1967_61
27.12.2007, 00:04
Brezilya'dan oyuncu almak biraz şans işi... Yani şöyle diyelim: ya tutarsa! :)

ya tutmazsa!!!!

Kadir Aydın
27.12.2007, 00:06
ya tutmazsa!!!!

O zaman biz başka bir şey tutarız. :D

irfanb
27.12.2007, 00:07
Masallah 104 sayfa 2586 mesaj olmus ses seda yok yönetimden.

irfanb
27.12.2007, 00:07
O zaman biz başka bir şey tutarız. :D

Rastgele :)

lazo1967_61
27.12.2007, 00:09
Rastgele :)

rastgele isler ede ede zaten bu durumlara dustuk

İsmail Çavuşoğlu
27.12.2007, 00:12
alex firikik atabiliyomu
bir bak istersen :)
http://youtube.com/watch?v=LfQ6U5vDkI0&feature=related

TolgaTopçu61
27.12.2007, 00:12
bence alex i alalim adam savunmada oynuyor ve alti gol, alti asist yapiyor.fernandao da umut dan iyidir heralde

Zafer Fidan
27.12.2007, 00:14
rastgele isler ede ede zaten bu durumlara dustuk

tamam biz ozaman avrupada kariyerli oyunculara yönelelim..ronaldinho Barcada mutsuzmus mesela..orta sahamiz icin düsünebilir:D

Trabzonli_61
27.12.2007, 00:19
Eger brezilyadan oyuncu almak istiyorsak, bence iki tane birden almak lazim ki adam kendini yalniz hissetmesin. Ve ona ilk günden beri iyi davranmak gerek. Cok önemli bisey bu adamda moral olmasi lazim...

Emre7
27.12.2007, 00:21
Bu Konuyu 43 Aktif Üye Görüntülüyor 43 (26 Üye ve 17 Misafir)

saat 12:18 sayfayı gözleyen kişi sayısı 43 taraftar yine heyecanlı ama yönetim gene sessiz... de hadi hayırlısı

OLCAY ÇAKIR
27.12.2007, 00:22
Umarım taraftarımız alınacak topçuların,ertesi gün harikalar yaratacakları beklentisinden bir defalıkta olsa uzak durabilir.!

Ülkeye,şehre,sisteme,sana,bana....!

Ah ah,

Kötü topçu yoktur dedik,uyumsuz ve problemli topçu vardır dedik,adapte olamayan topçu vardır dedik.

Kim inandı?

Beklentilerimizi beklemek..denebilir buna.

Sabır sabır sabır.Ve tahammül becerisi.

Allah herkes nasip eylesin inşallah.

Ersun hoca,hoca konusunda içimizi ferahlattı,ya diğer kalemler?

10 kalem varsa en az 3-4 tanesi düzgün olsa şampiyon olacağız.

Hoca Taraftar uyumu gayet iyi.

Umutluyuz.

BDiler61
27.12.2007, 00:38
bu transfer dönemi bi eksiklik var.Yönetime yakın hiç kimse uğramıyor bu sefer buralara

Turgut Altun
27.12.2007, 00:42
Ve ona ilk günden beri iyi davranmak gerek. Cok önemli bisey bu adamda moral olmasi lazim...

Fatih Tekke lig tv de bir programda bir zamanlar Zenitte mutlu olmadığını ayrılmak istediğini söylemişti.Bu yüzden antrenmanlarda isteksiz amatörce hareketler yapıyormuş.Ama daha sonra, önce diğer futbolcular daha sonrada yönetim ve teknik ekip sahip çıkıp ona seğer verdiklerini göstermişler.Bu olaydan sonra fikirlerinin tamamen değiştiğini Zenit'te kalmak ve başarılı olmayı istediğini söylemişti.

Bizde gelen oyuncular ise, başarısız olsun diye uğraşanlarla boğuşur.Kendi önerdiği oyuncu alınmayan yönetici içten içe kuyu kazar takım içindeki adamlarını örgütler falan filan.Eğer oyuncu onu aşarda ilk etapta kendini sevdirirse bu sefer takımın yıldızları tarafından dışlanmakla karşı karşıya kalır. Onu da atlatırsa garip bir hoca başına musallat olur olmadık yerlerde oynamaya başlar, bi ton kazmanın arkasında yedek kalır. Onu da atlatırsa demekki iyi bir oyuncudur hemen 3 5 kuruşa elden çıkarılır ve kar ettik denilir:)

Mehmet_Mercanlı
27.12.2007, 01:23
celo
adnan
ahmet
hasan
ferhat
cagdas
erdinc
tolga
jefferson
risp
jabi
ergin
omer
jun

erginle hasan harıç cok güzel yazmışsın

vse61
27.12.2007, 01:29
Albayrak kara belayı da kaçır kulüpten bi kuruş alamadan.. artık heykelin dikilir heralde o zaman... bunların hepsini başarmak da büyük maarifet.. risp'e dökülen o kadar para nerde acaba şu anda???

Serdær
27.12.2007, 01:36
Bugün nerdeyse bu konuya bakamadım.

90.sayfadan beri bakıyorum inanılmaz derecede boş şeyler yazılmış. İyi hoş geyikte tamam da.

Biride çıkıp transfer yaptık desin. ;)

Ayrıca ;

Bir arkadaş hatırlatmıştı röpartaş yaptı diye ;

Serkan Çalık : Bizimkiler trabzonspor'a kızdı seni niye almadılar diye.

Video ;

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=31411

Mehmet_Mercanlı
27.12.2007, 01:37
.......................?????????.................. ...
.................................................. .......
serkan.......tolga..........???????.......??????
.......................selcuk..................... ....
yattara..........................................a lex
.......................ceyhun..................... ...
...............fernando......gökdeniz.............

YABANCI OYUNCU HAKKIMIZI KULANALIM bence

Serdær
27.12.2007, 01:38
SON DAKİKA !

Trabzonspor, Kartalspor'un 23 yaşındaki forveti İskender'i transfer etmek için girişimlere başladığı öğrenildi. Teknik direktör Ersun Yanal'ın izleme ekibi tarafından takibe alınan genç golcünün, eğer beğenilirse bordo- mavililerle anlaşması bekleniyor.

Serdær
27.12.2007, 01:39
SON DAKİKA !

İnternacional'li Alex'in peşine düşen Trabzon, B planına aldığı Cercle Brugge'ün 10 numarası De Sutter Tom'u da izlettiriyor.

B PLANINDA TOM VAR
Alex transferinin olmaması olasılığını göz önüne alan Trabzon, Necmi Perekli'nin Belçika'da izleyip olumlu rapor verdiği Cercle Brugge takımının 10 numarası De Sutter Tom'u da takip ediyor. 22 yaşındaki oyuncu bir kez daha izlenecek.

İŞİ SIKI TUTTULAR AMA...
Trabzonspor oyun kurucu olarak el sıkıştığı
İnternacional'li Alex'in işini bitirmeye çalışıyor. Dubai'deki turnuvada olan tecrübeli oyuncunun kafasını birçok menajerin karıştırması nedeniyle elini çabuk tutmaya çalışan bordo-mavililer atağa kalktı.

Adem Erdoğan
27.12.2007, 01:40
.......................?????????.................. ...
serkan.......tolga..........???????.......??????
.......................selcuk..................... ....
yattara..........................................a lex
.......................ceyhun..................... ...
...............fernando......gökdeniz.............

YABANCI OYUNCU HAKKIMIZI KULANALIM bence

ceyhunun yerine alex,alexin olduğu yerede erman kılıç daha ii olur gibi.sol bektede ferhat olabilir.

Serdær
27.12.2007, 01:41
SON DAKİKA !

Trabzon'un eski futbolcuları Eller ve Risp yeni transfer olacak oyuncuları olumsuz etkiledi. Trabzon'da mutlu olamadığı için arkadaşları Fernandao ve Alex'e "İyi düşünün" diyerek kafalarını karıştıran Eller'e, FIFA'ya başvuran Risp de eklendi. İsveçli oyuncu, Trabzon'un el sıkıştığı Prica'ya "Ben
FIFA'lık oldum, sen gitme" uyarısı yaptığı için bu transferin yattığı söyleniyor.

Serdær
27.12.2007, 01:41
SON DAKİKA !

Trabzonspor'un tecrübeli oyuncusu Ceyhun Eriş'e Avrupa'dan talip çıktı. Fenerbahçe-Trabzonspor derbi karşılaşmasını takip eden Belçika'nın Anderlecht ve İngiltere'nin Charlton kulüplerinin yetkililerinin maçta iki gol atan Ceyhun için yönetimlerine olumlu rapor verdiği öğrenildi. Bu iki kulübün kısa zamanda Ceyhun
için bordo-mavili ekibin kapısını çalacağı öğrenildi.

Mehmet_Mercanlı
27.12.2007, 02:03
ceyhunun yerine alex,alexin olduğu yerede erman kılıç daha ii olur gibi.sol bektede ferhat olabilir.

bence yabancı alalım
kayeye ve defansa solbek yok bu memlekete

Özkan Erdem
27.12.2007, 02:07
SON DAKİKA !

Trabzonspor, Kartalspor'un 23 yaşındaki forveti İskender'i transfer etmek için girişimlere başladığı öğrenildi. Teknik direktör Ersun Yanal'ın izleme ekibi tarafından takibe alınan genç golcünün, eğer beğenilirse bordo- mavililerle anlaşması bekleniyor.

Bu adama dikkat diyorum.. Kartal'ın başkanı da Trabzonlu bildiğim kadarıyla..

Rıza ÇOLAK
27.12.2007, 02:22
Biz bi aralar Pendik ten alınan Cem e de çok dikkat ettiydik de ... Sahi Cem nerelerde? gerçekten ne kadar işbilmez adamlar yönetiyor bizi...Sezon başından beri iki forvetimizi sattık ve forvetsiz kaldık....kör topal gideyiduk...Enr Azından o bölgede çağdaşı düşünmüyorduk...
Cevat KOL dan bu akşam ses yokmu?
Transfer dediğin nedir?
Daha Önümüzde uzun bir zaman var nasılsa...

sbay
27.12.2007, 02:25
http://www.fotomac.com.tr/2007/12/27/im/3BF1A5D2424538459126B4B5b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif

Yattara: F.Bahçe'yi istiyorum

Trabzonspor'da tam anlamıyla İbrahima Yattara şoku yaşanıyor. Gineli yıldızın, milli takım için ülkesine giderken, "Bana aylardır ödeme yapmıyorlar. Trabzon'a dönmeyeceğim" sözleri bordo-mavili camiayı derinden sarsmıştı. Dün Trabzonspor yönetimi, Yattara'nın tüm alacaklarını hesabına yatırdı. Ancak Gineli yıldızın menajeri Adnan Demir, LİG TV'deki Futbol Gündemi programına yaptığı açıklamada "Trabzonspor yönetimi, Yattara'ya bugün (dün) ödemeyi yaptı. Ancak Yattara'da bir güvensizlik ortamı oluştu. Yattara parası ödenmesine rağmen "Hiç geri döneceğim" demiyor. Bekleyip göreceğiz" dedi.

Yattara'nın Trabzonspor'a dönmek istemediği ve futbol hayatını İstanbul'da sürdürmek istediği ileri sürüldü. Gineli top cambazının, Fenerbahçe ile cumartesi günü oynanan maçta Şükrü Saracoğlu Stadı'nın müthiş atmosferinden çok etkilendiği ve yakın çevresindekilere "Trabzon ödeme konusunda geç kaldı. Ben artık Fenerbahçe'de oynamak istiyorum. Eğer Fenerbahçe beni istemezse Galatasaray veya Beşiktaş'ta da oynayabilirim" dediği öğrenildi. Yattara konusunda sessizliğini koruyan 'üç büyükler'in, Trabzon'la Yattara arasındaki iplerin tamamen kopması halinde hemen harekete geçecekleri belirtiliyor.

fotomaç başladı yine..

Terzioğlu
27.12.2007, 02:27

Bu sezon simdiye kadar 10 gol atmis. Gecen sezon toplam 17 gol atmis. Ondan önceki sezon toplam 14 gol atmis.
Istatistikleri fena degil...

sbay
27.12.2007, 02:27
http://www.fotomac.com.tr/2007/12/27/im/8A93A4A367B8824083DD4D36b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif

Trabzon'a 2 sambacı

Trabzonspor, Brezilyalı futbolcular Alex Meschini ve Fernandao'nun transferinde imza aşamasına geldi.

Sıra imzada

Brezilya'ya giden başkan yardımcısı Baturoğlu pürüzleri halledip, Trabzon'a 2 isimle dönecek.

Transfer harekâtına başlayan Trabzonspor, İnternacional'de forma giyen Alex Meschini ve Fernandao'nun işini büyük ölçüde bitirdi. Brezilya'ya giden bordo-mavili kulübün başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu, İnternacional'li yöneticilerle pürüzleri gidermeye çalışıyor. Forvet Fernandao ve oyun kurucu Alex'le yıllık 1'er milyon dolara anlaşan Trabzon, bu iki ismin bonservis fiyatında da mutlu sona yaklaşıyor.

İŞ BİTTİ BİTİYOR...
İnternacional kulübü, iki oyuncu için 6 milyon dolarlık bonserviste ısrar ederken, Trabzonspor 5.5 milyon dolar önerisinde bulunmuştu. 500 bin dolarlık farkı ortadan kaldırıp, Brezilyalı yöneticilerle el sıkışmayı planlayan başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu'nun Alex ve Fernandao ile birlikte Trabzon'a dönme ihtimalinin yüksek olduğu öğrenildi.

Alex Kimdir?
Doğum Tarihi: 25.3.1982
Doğum Yeri: Brezilya
Boy ve kilo: 1.75 m-69
Mevki: Orta saha
Kulübü: İnternacional
Forma Numarası: 7
Oynadığı Kulüpler:
2003-2004 Guarani-39 maçta-4 gol
2004-2007 İnternacional-43 maçta 12 gol

Fernandao Kimdir?
Doğum Tarihi: 18.3.1978
Doğum Yeri: Goiania (Brezilya)
Boy ve kilo: 1.90 m-83
Mevki: Forvet
Kulübü: İnternacional
Forma Numarası: 9
Oynadığı Kulüpler:
1997-2000 Goias-73 maçta-17 gol
2001-2003 Marsilya-61 maçta-6
2003-2004 Touluse-16 maçta-3
2004-2007 İnternacional-108 maçta-40 gol
Milli Takım: 1 kez
fotomaç

Terzioğlu
27.12.2007, 02:37
Yattara'nın Trabzonspor'a dönmek istemediği ve futbol hayatını İstanbul'da sürdürmek istediği ileri sürüldü. Gineli top cambazının, Fenerbahçe ile cumartesi günü oynanan maçta Şükrü Saracoğlu Stadı'nın müthiş atmosferinden çok etkilendiği ve yakın çevresindekilere "Trabzon ödeme konusunda geç kaldı. Ben artık Fenerbahçe'de oynamak istiyorum. Eğer Fenerbahçe beni istemezse Galatasaray veya Beşiktaş'ta da oynayabilirim" dediği öğrenildi. Yattara konusunda sessizliğini koruyan 'üç büyükler'in, Trabzon'la Yattara arasındaki iplerin tamamen kopması halinde hemen harekete geçecekleri belirtiliyor.

E cüss bukadarda iyi gazetecilik olurmu bee :D
Adamlar demek Gine'ye gitmis ve Yattara'nin yakin cevresine laf demesini bekliyormus...zuhahahaha gülmekten öldüm ya bu haberi okuyunca :D:D

Sythn_MoLL
27.12.2007, 02:59
hada yalan yaaa , dunde galatasaray mi ne yattarayi alabilri falan diyodular , köpeklerin duasi kabul olsyadi , gökten kemik yagardi :D

ya su fernando ve alex olacak sanirim icimde öyle bi his var olmasa da bu yönetim meydan parkinda kendilerini assinlar 105 sayfa yaziyi haci besiir essekleri yazmiyo burda

Sythn_MoLL
27.12.2007, 03:08
.............................tolga................ ..........
Serkan.......Tolga S.......?????.........????????
........................Selcuk.................... .......
yattara...............alex..................gökden iz
................Fernando.....Umut................. ...

Serdar A
27.12.2007, 07:57
Yazın transfer başlığında altını çizdiğim , geleceğin en değerli oyuncuları arasında gösterdiğim iki forvet oyuncusu vardı. Her ikiside genç milli takımlardaki performanslarıyla süper bücür Bojan Krkic ayarında gençlerdi.

Tomas Necid ( 190 cm boyunda 18 yaşında )

ve

Stefan Jovetic ( 182 cm boyunda 18 yaşında )

Bu gün Manu'nun Jovetic'e transfer tekifinde bulunduğunu öğrendim. Şu an sırp liginde 15 maçta 11 gol ve 5 asisti bulunuyor. Etkili şutlarından ve inanılmaz hızından bahsetmiştim yazın. Takımı bu sene ona ilk 11 de şans verdi devlerin listesine girdi. Değeri 3-4 milyon €'dan 20 milyon € üzerine çıktı.

Seneye aynı patlamayı Tomas Necid'den bekliyorum. Tomas Jun artı para umarım Ersun hocanın defterinde olduğuna inandığım Necid için aklından geçer.

Bu arada Emrenin gsye gidişi netlik kazanmış. Türkiye liginde gelecek vaad eden iki stoperden biriydi. Bana göre diğeride Ediz Bahtiyar.

Stoper mevki içinde sırp alternatifler araştırılabilir. Sırbistan'da çok iyi bir jenerasyon geliyor. Bunların birçoğu stoper ( biride Stepanov'du malum. ) Bana göre Sırp milli takımının Stepanov ile birlikte defansını koruyacak oyuncusu Branislav Ivanovic düşünülebilir. Stepanov alındığı zamanda beraberinde getirilmesi için kendi kendime gelin güvey olduğum oyuncu şu an Lokomtif moskova oyuncusu. Rusyada sezonun bittiğine belirtmek gerek. Şu an bir çok büyük takımın takibinde olan ( Stepanov gibi ) oyuncu bana göre Stepanov'dan çok daha yetenekli ve daha genç. Wikipedia'da ara transferde ManU'ya gideceği yönünde bir edit olsada inanmamak gerek. Rusyaya giderkende bir çok dev klübün ilgi alanındaydı.

İbrahim Akın'ın Belediyeye gittiğine üzülmedim. Ancak Caner bjkeye giderse çok üzülürüm.

Edit:

Devre arasında değil ama sezon sonunda bir çok türk takımının gündemine geleceğine inandığım bir genç var. Cem Karacan . Genç milli takımlarımızdada layıkıyla görev yapan İngiliz altyapısının bize kazandırdığı bu genç oyuncu orta sahanın ortasında oyunu iki yönüyle oynayabilen , tempolu futbola yatkın bir genç. Pas yeteneği görebildiğimiz kadarıyla oldukça üst düzeyde. Reading 16 yaşındayken profesyonel kontrat yapmış ve deneyimini arttırması için Bournemouth'a kiraya vermiş. eğer 4-5 sene orada kalabilirse çok büyük futbolcu olması kuvvetli ihtimal. Ersun Yanal'ın elindede benzer bir gelecek yakalayabilir.

temel_yilmaz
27.12.2007, 08:57
şu yalanmaç gazetesinin yattara haberini okudum sabah sabah gülsemmi sinirlensemmi yakın çevresine ayrılıcam demiş
yahu sizi adamın yakın çevreesi nerdedir nerde değildir biliyomusunuz sanki her trafnsfer döneminde aynı haberin futbolcu isimlerini değiştiriyolar bide yakın çevresi yazıyolar al sana haber oturduğun yerden

Jester
27.12.2007, 08:58
Takıldık yine bir Brezilya sevdasına gidiyoruz.
Doğrudur, Alex ve Fernandao alınırsa hücum hattında, Selçuk alınırsa orta alanda pek sorunumuz kalmıyor.
Ama bu takımın defansif anlamda çok ciddi sorunları var.
Ve bu sorunlar öyle Emre Güngör ile, kaleci Onur ile çözülebilecek gibi değil(Onur yedek olarak alınsın o ayrı).
Bu takıma yalnızca iki Brezilya'lı'yı koymak delik cebe para atmak gibi birşey.
Bize defansif anlamda da bir Alex-Fernandao lazım.
Mesela Jaaskelainen-Hyppia gibi.
Çok mu zor acaba?

Burçak
27.12.2007, 09:03
ulan zotomaç sen nebiçim bi gazetesin beee. insanda biraz utanma olur bee. yalanda sınır tanımıyorsunuz. yazıklar olsun size. her transfer dönemi aynı yalanları manşet yapmadınız mı zaten.
bu haber için size ohaaaaa çüüüüşşşş diyorum sadece.

Mustafa OK
27.12.2007, 09:18
yönetimle uğraştığımız yetmiyormuş gibi birde gazetelerle uğraşıyoruz başımıza bela oldu bunlar

Ayhan Yüksek
27.12.2007, 09:19
bu fotoyalanmaç arsızlıkta sınır tanımıyor,bunnun bir yaptırımı olmalı ne bu ya bukadar yüzsüzlük olmaz ki aleni yalan haber yapmaktan dava açılmalı bu adilere

azad53
27.12.2007, 09:26
bu fotoyalanmaç arsızlıkta sınır tanımıyor,bunnun bir yaptırımı olmalı ne bu ya bukadar yüzsüzlük olmaz ki aleni yalan haber yapmaktan dava açılmalı bu adilere

bu gazetenin tek amacı reyting ve fenere hizmet. aynen senin dediğin gibi çok adiiler, bu yaptıkları haberde şerefsizlik başka birşey değil

Erdal Kılıçarslan
27.12.2007, 09:27
ya arkadaşlar niye kendinizi üzüyosunuz pisFotomaç için :)
bu gazete değilmi fenere totti, trezequet, figo ,adriano (adriano sao paoloya imza attığı halde hala devam etmişti) , ronaldo yu getiren . hepsini geçtim Fatih Tekke, kendi ağzından fenere gitmem, yurda dönmicem diye defalarca söylerken havaalanında spikeri azarlarken bile fatih fenere haber yolladı, yok fatih fenere zenitle anlaşın benim için sorun yok dedi diye yazan.
adamlar gazete satacak işte, nasıl satacak? yalan haber ile.

bunların muhabirlerini tesislere almayacaksın, tv de fotoğraflarını basıp rezil edeceksin bu kadar :)

Ahmet AYDIN-28
27.12.2007, 09:37
Yakın çevresine fb olmazsa gs ya da bjk de olur diyen yattara, biraz daha uzak çevresine i.b.b., kasımpaşa da olur dedi. daha uzak çevresinde kartal, pendik, maltepe de olur diyen yattaranın, amcaoğlunun kayınbiraderinin teyzesinin gelinine üsküdar anadoluya gideceğini söylediği öğrenildi.
kaynak; yalanmaç

Bahtiyar
27.12.2007, 09:48
SON DAKİKA !

arkadaşlar bu haber dikkat eğer alınırsa bence yabancı dan bile faydalı olur. Giresunspor ile maçını izledim acayip hızlı bir forvet bize böylesi lazım hemde yaşıda genç ve acayip golcülüğü var.

Travelair
27.12.2007, 10:01
İsimleri duydukça insan kasılıp kalıyor. Alınamayınca da mutsuz oluyor. Ne olur alabilsek de pırıl pırıl bir takımımız olsa? Mecbur muyuz hiçbirşey yapmayanları takımda tutmaya?

AKSOY_61
27.12.2007, 10:01
vay be ibrahim akında istanbul belediyeye gitmiş hemde iyi fiyata.
bu işi bizimkiler mi halledemedi yoksa eziktaş mı vermedi acaba?

Burçak
27.12.2007, 10:03
Yattara dan Son Dakika Açıklamaları

Herkese merhaba. Bilindiği üzere Milli Takımdan çağrıldığım için ülkeme geldim. Ama görüyorum ki arkamdan türlü entrikalar dönmeye başlamış. Fotomaç denen bir soba alıştırma kağıtı benim adıma haberler yapıyormuş. eziklere gitmek istediğimi bile yazmışlar.
ezikbahçe yalakalığı yapmak için kendinize başka malzeme bulun. Tekrar açıkca söyleyeyim , ben Sürmeneli Yattarayım.

A.Gökhan AKIN
27.12.2007, 10:11
evet arkadaşlar yine aynı isimler olarak içtima da hazır bulunuyoruz sanırım birazdan albayrak denetime gelecek transfer komitesi ile birlikte.herkese hayırlı nöbetler :))

yusufdereli
27.12.2007, 10:15
transferde ersun hocaya güvenim sonsuz ikinci yuarı trabzon çoşar çük büyük süprizler olabilir.

sarman61
27.12.2007, 10:19
Fotomac yine başladı sallamaya. Kim bilir daha neler yazacak. Fotomaç bir muhabirini göndermiş gineye yattaranın akarabalarını ziyaret etmiş. Sormuş onlara yattara ne diyor ayrılacak mı Trabzondan. Onlarda evet ayrılacak yattara gelir gelmez bize dedi ki Fenerbahçe stadının atmosferinden çok etkilendim fenere gitmek istiyorum diye bize dert yandı. Sonra bu fotomac muhabiri ile gineliler ateş yakmışlar, ateşin etrafında doyasıya dans edip şarkılar söylemişler.

Erdem Keser
27.12.2007, 10:27
İskender alın (Kartal'ın futbolcusu)

Arjantin Milli Takımı'nın efsane hocası Menotti bir söyleşide şöyle demişti: "Futbolun, mülksüz ve hakları elinden alınmış insanlar arasında doğmasının temel bir nedeni var; ucuz, hatta bedava oluşu. Bu oyunu yoksullar buldu ve ona karakterini verdiler." Bu satırları okuyunca İskender geldi aklıma. Babası yıllar önce Bulgar mezaliminden kaçarak bu ülkeye gelmişti. Ailesi, Bulgaristan'da hep Türk olmanın güçlüğünü çekmişti. Türkiye'ye gelince tırnaklarıyla kazarak başarıya ulaşmak zorundaydı. İmkânları kısıtlı olunca tek bir yol kalmıştı: Futbolcu olmak! O da bu yolda çok çalıştı. 28.02.1984 tarihinde doğan İskender, futbola Paşabahçe'de başladı. Devamında bir PAF serisi görüyoruz genç golcüde. Sırasıyla Yozgat, İstanbulspor, Fenerbahçe, Bakırköy A takımı ve şimdi 20 golle başladığı Kartal. Ben bir şey demiyorum, o diyor: "Benim adım İskender, soyadım Alın!" Kartalspor'da, yani hemen yanı başınızda!

S.F.K.
27.12.2007, 10:28
Yattara dan Son Dakika Açıklamaları

Herkese merhaba. Bilindiği üzere Milli Takımdan çağrıldığım için ülkeme geldim. Ama görüyorum ki arkamdan türlü entrikalar dönmeye başlamış. Fotomaç denen bir soba alıştırma kağıtı benim adıma haberler yapıyormuş. eziklere gitmek istediğimi bile yazmışlar.
ezikbahçe yalakalığı yapmak için kendinize başka malzeme bulun. Tekrar açıkca söyleyeyim , ben Sürmeneli Yattarayım.

:)Abi Yattara da güzel konuşmuş sende.

Tangerine Dream
27.12.2007, 10:38
pisfotomaç Fatih Tekke'ye fotomontajla fener forması giydirmişti, bakalım Yattara'mıza hangi formayı yakıştıracak.

lazo1967_61
27.12.2007, 10:55
transferin ucuncu gunu helen transfer haberi yok

lazo1967_61
27.12.2007, 11:01
Brezilya’da bulunan Başkan Yardımcısı Baturoğlu, Alex ve Fernando konusunda İnternational kulübü ile her konuda anlaştı. 7 milyon dolara prensip anlaşmasına varılan futbolcuların cuma günü Türkiye’ye gelmesi bekleniyor

http://www.tercuman.com.tr/arsiv/2007/12/27/image//s2.jpg Ara transferi için dört koldan Avrupa’ya çıkarma yapan Trabzonspor, Brezilya’da sürdürdüğü çalışmalarında mutlu sonla noktaladı. Önceki gün Brezilya’ya giden Bordo-Mavili ekibin Başkan Yardımcısı İbrahim Batoroğlu, teknik direktör Ersun Yanal’ın onay verdiği Alex ve Fernando’nun kulübü İnternational takımıyla masaya oturdu. Baturoğlu, Brezilyalı kulüp yöneticileriyle yaptığı ilk görüşme sonrası iki futbolcu için 7 milyon dolar karşılığında prensip anlaşmasına vardı. Ufak tefek pürüzlerin giderilmesi halinde Baturoğlu’nun yarın Alex ve Fernando ile Türkiye’ye dönmesine kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan Kulüp Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeyyat Kafkas da Cuma günü Almanya’ya giderek, Alman üçüncü liginde oynayan milli futbolcu Ceyhun’da son noktayı koyacak. Kafkas’ın da Ceyhun’la birlikte yarın Trabzon’a gelmesi bekleniyor.

İsveçli Risp’ten zorunlu dönüş

Gençlerbirliği maçı sonrası parasını alamadığı gerekçesiyle Trabzon’a dönmeyip ülkesi İsveç’e giden Risp, FIFA’ya itirazı rağbet görmeyince geri döneceği öğrenildi. Yönetimin öncelikle futbolcusuyla bir görüşme yaptıktan sonra Bordo-Mavili kulüple kalıp kalmama konusunda ortak bir karar alınacağı bildirildi.

Yattara’ya hiç borcumuz yok!

Trabzonspor’dan parasını alamadığı için takımdan ayrılacağı ileri sürülen Yattara’nın Bordo-Mavili kulüpten alacağı olmadığı belirtildi. Kulüp Mali Saymanı Emin Kahraman, 3 gün önce Yattara’ya 140 bin YTL ödendiğini belirterek, “Yattara’nın parasal bir sıkıntısı yok. Bizden alacağı da yok” diye konuştu.

Sunny53
27.12.2007, 11:06
yukarıda ki haber hangi gazetenin
yani kaynak nedir

Travelair
27.12.2007, 11:10
Tercuman gazetesi

Sunny53
27.12.2007, 11:13
tercüman yazdıysa dogrudur :)
bu arada fotomac işine bir durum düşünebilirmisiniz?
ne yapalım asalım mı keselim mi?

Jester
27.12.2007, 11:13
Yukarıdaki haber sallama.
Yahu biz zaten 7 milyon dolar vermemek için o adamı oraya gönderdik.
Bizim iki futbolcuya vereceğimiz maksimum rakam 5 milyon dolardır.
Hem biz daha oralara kadar gidip de birinci günden işi bitiren birini hatırlıyor muyuz?

_SeRKaN_
27.12.2007, 11:14
Haber ve resim ne kadar alakasız bahsettiği Ceyhun ve resimdeki Ceyhun farklı kişiler bu basının iyice çivisi çıktı...

azad53
27.12.2007, 11:16
bu futbolcular dubaide değilmiydi, nasıl anlaşıldı ve nasıl brezilyadan geleceklar anlamadım:confused:

_SeRKaN_
Hem biz daha oralara kadar gidip de birinci günden işi bitiren birini hatırlıyor muyuz?

Kanca bile oralarda 3 ay ser sefil oldu garibim :D..

Mayls
Aday olabilmek icin yönetim kongreye kadar herseyi mükemmel yapmak zorunda. O nedenle paraya kiyacaklarini ve gcklü bir takim kuracaklarini düsünüyorum.

Sunny53
27.12.2007, 11:18
Hem biz daha oralara kadar gidip de birinci günden işi bitiren birini hatırlıyor muyuz?dur daha ibrahim baturoglu daha rio karnavalına katılacak
ordan grammy ödüllerine
en son da oscar ödül törenin katılıp geri gelecek
ibrahim baturogluna risp ve syzmekin kaçmalarını konu alan ''61 kod adı:Kaçak'' filminde ki muhteşem rolü sebebiyle en kötü yabancı ve yalancı yönetici oyuncusu oscarı verilecek:)

Travelair
27.12.2007, 11:18
Bakalım görelim inşallah hayırlısı olur ve biran önce olur ki transfer haberlerine kasılmayalım

lazo1967_61
27.12.2007, 11:19
bu futbolcular dubaide değilmiydi, nasıl anlaşıldı ve nasıl brezilyadan geleceklar anlamadım:confused:

simdilik breziliyadalar
dubaideki turnuva daha baslamadi
saniyoruma ocak ayinin besinde baslicak

lazo1967_61
27.12.2007, 11:19
arkadaslar baturoglu iki gundur brezilyada
iki gunde anlasamadiysa bunlar hic anlasamaz

Sunny53
27.12.2007, 11:22
adam ilk önce bir denize girsin
rio da isviçrede ki tatilini yarım bırakmış gitmiş:)

azad53
27.12.2007, 11:24
alex meschini hakkında internette bişi bulamadım youtubeyede baktım. bilgi görüntü kaynağı bilen varmı arklar. bi yazsınlar

lazo1967_61
27.12.2007, 11:27
alex meschini hakkında internette bişi bulamadım youtubeyede baktım. bilgi görüntü kaynağı bilen varmı arklar. bi yazsınlar

youtubeda
alex meschini yazma
alex internacional yaz videolar var

Erkut Ay
27.12.2007, 11:36
yine bi ümitle girdim başlığa yine bi 0 mı perekli efendi tatile gitti herhalde gelir hafta sonu.....

Selçuk Çetin
İskender alın (Kartal'ın futbolcusu)

Arjantin Milli Takımı'nın efsane hocası Menotti bir söyleşide şöyle demişti: "Futbolun, mülksüz ve hakları elinden alınmış insanlar arasında doğmasının temel bir nedeni var; ucuz, hatta bedava oluşu. Bu oyunu yoksullar buldu ve ona karakterini verdiler." Bu satırları okuyunca İskender geldi aklıma. Babası yıllar önce Bulgar mezaliminden kaçarak bu ülkeye gelmişti. Ailesi, Bulgaristan'da hep Türk olmanın güçlüğünü çekmişti. Türkiye'ye gelince tırnaklarıyla kazarak başarıya ulaşmak zorundaydı. İmkânları kısıtlı olunca tek bir yol kalmıştı: Futbolcu olmak! O da bu yolda çok çalıştı. 28.02.1984 tarihinde doğan İskender, futbola Paşabahçe'de başladı. Devamında bir PAF serisi görüyoruz genç golcüde. Sırasıyla Yozgat, İstanbulspor, Fenerbahçe, Bakırköy A takımı ve şimdi 20 golle başladığı Kartal. Ben bir şey demiyorum, o diyor: "Benim adım İskender, soyadım Alın!" Kartalspor'da, yani hemen yanı başınızda!

aynen katılıyorum iskenderi seyrettim akıllı bir forvet (nadir yetiştiği için ) fizik yapısı hızı bence çok iyi topçu olmuş kartal seneye süper ligde iskenderde istanbul takımlarında oynar / kartaldaki benzin istaayonumuzdanda arbasını fuller artık :)

renac
kardeş kaynak ne

Selçuk Çetin
27.12.2007, 11:40
ne düşünüyorum biliyomusunuz transfer geyiklerini süper yapıyoruz sonra gazetlere filan kızıyoruz duymak istediklerimizi yazıyolar diye, alma o gazeteyi yapma bu tür muhabbetleri çıkmaz bidaha . en azından trabzonumun medyada daha fazla görünmesi kime zarar getirir anadolu kuluplerinin çoğu bundan şikayetçi bizse çok fazla yalan haber yapılıyo diye yapsınlar kardeşim su akar yatağını bulur.

Selçuk Çetin
27.12.2007, 11:41
kaynak nemi gözlerimle izledim, duyma haber filan değil seyret kartalın bir maçını hak verirsin gol atmasa bile beğenirsin

metehan
27.12.2007, 11:48
Fernandao spor programına transferiyle ilgili açıklamalarda bulunuyot, Trabzonsporda herkes gerçek performansımı görecek diyor, yattara keçeli gibi futbolcularla forma giymek çocukluğumdan beri hayalim diyor

http://www.youtube.com/watch?v=20ZRjuA8_o4

Bu Fernandao denilen adamı hiç izlemedim ama iyi futbolcu tipi var adamda, hakkını vermek lazım :)

Bu arada belki geçmiş sayfalarda aktaran arkadaş olmuştur bilmiyorum ama Vikipedia'da da şöyle tanıtılıyor :

Fernandão olarak da bilinen Fernando Lúcio da Costa, (born March 18, 1978 da Goiânia da doğmuştur, Brazil), Brazilyalı futbolcu halen Internacional. kulübünde forvet olarak görev yapmaktadır.

Kariyerine Goiás takımında Goiâniada başlamıştır, Fernandão [[Sport Club Internacional|Internacional]takımına gelmeden önce kariyerinin dört yılını £1.4'ya gittiği Fransa'nın Marseille takımında geçirmiştir. Takımının 2005 sezonunda Brezilya liginde zirveye oynamasında rol oynamıştır.Aynı yıl ilk milli formasını Guatemala karşısında giymiş ve Fred'e bir asist yapmıştır.

2006 yılı Fernandão için altın yıl kabul edilebilir. . TakımınıInternacionala Copa Libertadoresi ilk kez kazanmasıiçin liderlik etmiştir. Fernandão turnuvanın gol kralı [São Paulo Futebol Clube|São Paulo]] karşısında oynan final maçında da maçın adamı seçilmiştir. Bu maçta attığı bir gol ve verdiği bir asist ile yıldızlaşmıştır. Galibiyetten sonra sözleşmesini yenileyen Fernandão Kulübünün Aralık'taki FIFA Club World Cup mücadelesi için kaptanlık yapmaktadır.

Türkiye'nin Trabzonspor kulübü resmi menejeri Necmi Perekli tarafından izlenmekte olan Brezilyalı forvet 2007-08 ara transfer döneminde Ersun Yanal yönetimindeki kulübün kadrosuna katılmak üzere tavsiye edilmiştir. Basında yer alan haberlere göre Ersun Yanal'ın da bu transfere sıcak baktığı bilinmektedir.

buyukkaptan
27.12.2007, 12:15
dün yerel bir gazete okudum yazıyordu alex,mescihini ve fernando için ugraş veren trabzonspor 3 oyuncunun bonservis bedelinin 12 milyon dolar olduğu açıklandı bu adamlar yalan haber yazmayı da beceremiyor ya ne yeteneksiz adamlar

lazo1967_61
27.12.2007, 12:16
bu da gelirken gitar mitar getirmesin amor amor dumuru yaşamayalım yattara gibi:)

arkadaslar cok hayal etmeye basladiniz
adam daha imzayi atmamis hic birsey olmamis

lazo1967_61
27.12.2007, 12:18
dün yerel bir gazete okudum yazıyordu alex,mescihini ve fernando için ugraş veren trabzonspor 3 oyuncunun bonservis bedelinin 12 milyon dolar olduğu açıklandı bu adamlar yalan haber yazmayı da beceremiyor ya ne yeteneksiz adamlar

alex meschiniyi ikiye bolmusler

Travelair
27.12.2007, 12:20
Birkaç gün içerisinde inşallah transfer harekatımızın başlamasını bekliyorum. Beni heyecandıran daha çok geleceğimize yönelik transferler olacak
:tsbayrak:

lazo1967_61
27.12.2007, 12:21
ALIN SIZE BIR YALAN HABER DAHA

Geçmişteki sabıkaları öne sürdü
</SPAN>27 Aral&#253;k 2007 11:58
http://medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_01.gif (javascript:ts('body',-1))http://medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_03.gif (javascript:ts('body',1))Trabzonspor Brezilya’daki oyuncu arayışlarını sürdürüyor. Başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu Alex ve Fernandou ile masaya oturdu. Haberin Devamı İçin Tıklayınız.

Gelişmelerin olumlu olduğu söylenirken her iki futbolcuda süre istedi. Süre istemelerinin altında yatan gerçek ise ortaya çıktı. Trabzonspor’un daha önce Brezilyalılarla ilgili karnesinin kötü olması.

Aynı takımda oynayan Fabiano Eller’in Trabzonspor için verdiği referans olumsuz çıktı. Marcelinho’nun Trabzon’dan apar topar ayrılarak tekrar Almanya’ya döndüğü, Jefferson ‘unda Trabzon’da mutlu olmaması bu oyuncuların transferinde engel olarak gösteriliyor.

Şimdi yönetim kendi eli ile yaptığı hataların altından kalkmaya çalışıyor.

lazo1967_61
27.12.2007, 12:23
Birkaç gün içerisinde inşallah transfer harekatımızın başlamasını bekliyorum. Beni heyecandıran daha çok geleceğimize yönelik transferler olacak
:tsbayrak:

Transfer olacagini nerden duydun bakalim
bizidi biraz sevindir travelair

Gormuyorumusun herkes umutsuzluga kapilmis
herkes bir transfer haberi istiyor

buyukkaptan
27.12.2007, 12:26
fenerliler bile diyor ki alexle fernandoyu trabzon alırsa ligin tozunu atarlar forum sitesinde okuyorum şimdi

lazo1967_61
27.12.2007, 12:26
arkadaşlılar fenerliler bile bizim transferleri kıskanıp forumlarında tartışıyorlarmış bakın
http://forum2007.antu.com/KonuOkuZiyaretci.aspx?gID=48&fID=114&kID=1339

yazdiklarina bakarmisin

Bu iki adamı TS imkanı yok alamaz.

Eğer bu adamlar gelir ve kazara uyum sağlarlarsa yepyeni herkesin kabusu bir Trabzon izleriz.

Takımın çehresini tek başına değiştirir bu iki adam.Biri sol oyuncusu biri de ağırlıklı olarak Santrafor.Fernandao´yu Marsilya´da ve Internacional´de cogu kez izledim kesinlikle Brezilya´nın en underrated 5-10 oyuncusundan biri diyebilirim.

Alex Meschini´de cok kaliteli bir sol ayak.Hucum´u iyi ve defansif özellikleri de var.

Ben ihtimal vermiyorum.
http://forum2007.antu.com/images/bos.gif

Süleyman Eruyar
27.12.2007, 12:31
herkes birbirinin ağzına bakıyor :) kardeş aldıkmı, geliyorlarmı falan :) alex gelmeden olay çıkardı valla , bu adam şaka maka gelse trabzon yıkılır herhalde,

Süleyman Eruyar
27.12.2007, 12:32
arkadaşlar adamların sitesini buraya yazmayalım,

Travelair
27.12.2007, 12:33
Transfer olacagini nerden duydun bakalim
bizidi biraz sevindir travelair

Gormuyorumusun herkes umutsuzluga kapilmis
herkes bir transfer haberi istiyor

Transferlerin sağlığı açısından isim vermem doğru değil ama şunu söyleyebilirim, her habere asılsız şeklinde bakmazsanız umudunuzu yitirmezsiniz inşallah Ersun hocanın istekleri karşılanır

buyukkaptan
27.12.2007, 12:33
arkadaşlar adamların sitesini buraya yazmayalım,

trabzonsporun içinde olduğu herşeyi öğrenmeye hakkımız var aga takma kafana bu kadar herşeyi öğreniyoruz iştte daha ne istiyorsun dedikodumuzu yapamıyorlar

lazo1967_61
27.12.2007, 12:35
Transferlerin sağlığı açısından isim vermem doğru değil ama şunu söyleyebilirim, her habere asılsız şeklinde bakmazsanız umudunuzu yitirmezsiniz inşallah Ersun hocanın istekleri karşılanır

insallah travelair
bizimde tek istigimiz senin dediginin olmasi
ama biraz daha ayrintili bilgi verirsen cok memnun oluruz

Süleyman Eruyar
her antu.com a bastığınızda antu.com para kazanıyor, sizde buna katkıda bulunmak istiyorsanız buyrun sitede dolaşın.

Onur
Bunların ikisini de alamıyacağız sanırım.

Bkz. Zurawski,Prica

A.Gökhan AKIN
27.12.2007, 12:36
evet adamlara bak hele karku salmış şimdiden o forumlarında dalga geçtikleri takımı geçen hafta ve onadn önceki yıllarda hakemlerle birlikte yendiklerini nasıl unutmuş bu papazın çayırında oynayan takımın taraftarları nedir bu TS ye karşı olan korku anlamadım gitti halbuki yıllardır şampiyon bile olduğumuz yok bide olmuş oysaydık sanırım hargün ağlayacaklardı bunlar

lazo1967_61
27.12.2007, 12:37
YATTARA’NIN HESABI TUTMADI..
</SPAN>27 Aral&#253;k 2007 12:18
http://medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_01.gif (javascript:ts('body',-1))http://medyatrabzon.com/index_dosyalar/font_03.gif (javascript:ts('body',1))Alacaklarını zamanında alamadığı için üç aylık sürenin dolduğu gerekçesi ile FİFA’ya başvuran Yattara’nın hesaplamayı yanlış yaptığı ortaya çıktı.
kaynak medyatrabzon

Bu oyuncunun üç aylık süre içerisinde iki kez milli takımda olması nedeni ile Trabzonspor’da yer almadığı ve sürenin Aralık ayı sonrasında dolacağı anlaşıldı.

Yattara’nın Fifa hevesinde kursağında kalmış oldu. Yattara’nın parasal sorunun Fifa’ya götürme şansı ortadan kalkmış oldu. Parası yatan oyuncu ise kampa katılacak.

lazo1967_61
27.12.2007, 12:39
evet adamlara bak hele karku salmış şimdiden o forumlarında dalga geçtikleri takımı geçen hafta ve onadn önceki yıllarda hakemlerle birlikte yendiklerini nasıl unutmuş bu papazın çayırında oynayan takımın taraftarları nedir bu TS ye karşı olan korku anlamadım gitti halbuki yıllardır şampiyon bile olduğumuz yok bide olmuş oysaydık sanırım hargün ağlayacaklardı bunlar

bu trabzonspor ustune oynanan oyunlar zaten trabzonspor bir daha kalkmamasi icin oynaniyor

lazo1967_61
27.12.2007, 12:41
Kayserispor Başkanı Recep Mamur, sarı kırmızılı kulubün hem astronomik rakamlar nedeniyle hem de kulüp bütçesi nedeniyle transferde çok seçici davrandığına dikkat çekerek, "Transferden önce Antalya'da kampa giren oyuncularımızın maç başı paralarını ödemek istiyoruz. O nedenle bize bu dönemde kentin ve kent büyüklerinin maddi konuda destek olmasını bekliyoruz. Trabzonspor'un kadrosunda çok sık yer vermediği gelecek vaad eden iki oyuncusunu istedik ama olumsuz yanıt aldık. Onların da bize önerdiği oyuncuları teknik kadromuz ve biz istemedik" dedi.

Sarı kırmızılı kulüp başkanı Recep Mamur, Sivassporlu Mehmet Yıldız'a talip oldukları yolundaki söylentilere ise "Ara transferde bizim öyle astronomik rakamlarla alacak oyuncumuz yok" diye yanıt verdi.

TRANSFER İÇİN KATKIDA BULUNURUZ
Kayserispor ve Erciyesspor Onursal başkanı ,Kayseri büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Özhaseki, önümüzdeki günlerde Vali Mevlüt Bilici ile Kayserispor'un Antalya kampını ziyaret edeceklerini söyledi. Görsel brifing sonrası sohbet ettiği gazetecilerin, sarı kırmızılı ekibin parasal sıkıntı yüzünden transfer yapamadığının hatırlatılması üzerine "Kayserispor'a transfer konusunda en az bir oyuncu için katkıda bulunuruz" dedi.

Özhaseki, Kayserispor'un ikinci yarı da daha başarılı olacağını belirterek, "Gökhan Ünal ile Mehmet Topuz'un kafasını çok karıştırdılar. İkinci yarıda bu oyuncularımızın takımlarına daha çok katkıda bulunacağına inanıyorum. Takımın başındaki genç ve ilkeli teknik direktör Tolunay Kafkas'ı çok beğeniyorum. Zira, kişilikli ve kimlikli. İyi niyetli ve karekter sahibi. Bazı teknik adamlar gibi atraksiyon ve reklam yapmıyor. Çok ön plana çıkıp, kendini pazarlamıyor. Belki o nedenle biraz eleştiriliyor. Ama, gerçekten Kafkas'tan Kayserispor olarak uzun yıllar yararlanırız" diye konuştu.

buyukkaptan
27.12.2007, 12:43
trabzonsporun ölüsü bile adamların gözünü korkutmuş fenerliler bile şaşırmış ya bu kadar kaliteli adamları trabzon nasıl aldı diye birbirlerine soruyorlar bide bunları alamadan gelirse yönetim aleme rezil olduk o zaman o yöneticiler kendilerie brezilyadan ev baksın çunku havaalında nöbet tutacam

Emorfo
27.12.2007, 12:44
Bu yerel medya valla komik. Ortaya bir iddia atarlar sonra dönüp dolaşıp kendilerini yalanlarlar. Bir adım öne çıkacam diye türlü türlü yalanlar dolanlar sonra kaza ile biri gerçek olur biz dememişmiydik derler :) Trabzonspor, hepimizin değeri özellikle yerel medya bu değerden ekmek yiyor, yediği tabağa mıçmanın bir anlamı yok. Kulübü bu kadar yıpratmanın kimseye faydası yok. Allah korusun gün gelir elimizde yıpratılacak Trabzonspor bile kalmayabilir. Trabzonspor'a biraz da bu yerel medyanın kulağını çekecek yöneticiler lazım. Her kafadan bir ses çıkmamalı. Eleştiri tabiki olacak ancak yıpratıcı karalayıcı yıkıcı olmayacak hele hele yalan haber hiç olmayacak.

buyukkaptan
27.12.2007, 12:47
Bu yerel medya valla komik. Ortaya bir iddia atarlar sonra dönüp dolaşıp kendilerini yalanlarlar. Bir adım öne çıkacam diye türlü türlü yalanlar dolanlar sonra kaza ile biri gerçek olur biz dememişmiydik derler :) Trabzonspor, hepimizin değeri özellikle yerel medya bu değerden ekmek yiyor, yediği tabağa mıçmanın bir anlamı yok. Kulübü bu kadar yıpratmanın kimseye faydası yok. Allah korusun gün gelir elimizde yıpratılacak Trabzonspor bile kalmayabilir. Trabzonspor'a biraz da bu yerel medyanın kulağını çekecek yöneticiler lazım. Her kafadan bir ses çıkmamalı. Eleştiri tabiki olacak ancak yıpratıcı karalayıcı yıkıcı olmayacak hele hele yalan haber hiç olmayacak.

aga bi yerel gazete 2 oyuncuyu 3 oyuncu etti zaten alex mescihini ve fernando alex herhalde 2 kişilk oynayan bir oyuncu ondan da yapmış olabilirler:o:o:o:o:o:o:o

S.F.K.
27.12.2007, 12:48
yazdiklarina bakarmisin

Bu iki adamı TS imkanı yok alamaz.

Eğer bu adamlar gelir ve kazara uyum sağlarlarsa yepyeni herkesin kabusu bir Trabzon izleriz.

Takımın çehresini tek başına değiştirir bu iki adam.Biri sol oyuncusu biri de ağırlıklı olarak Santrafor.Fernandao´yu Marsilya´da ve Internacional´de cogu kez izledim kesinlikle Brezilya´nın en underrated 5-10 oyuncusundan biri diyebilirim.

Alex Meschini´de cok kaliteli bir sol ayak.Hucum´u iyi ve defansif özellikleri de var.

Ben ihtimal vermiyorum.
http://forum2007.antu.com/images/bos.gif

senin yazdıkların hoşumuza giden olmasını istediğimiz olaylar
ya öteki yazılanlar gene aynı forumda

Trabzonda en fazla 1 sezon kalır sonra kaçarlar
tese deki bu zihniyet olduktan sonra iyi futbolcu olsalarda başarılı olma imkanları yok
horonla samba 6 ay ömrü var
Trabzona gelen herkez bozuluyor
oyuncular iyi olabilir ama ts deki zihniyet değişmediği sürece futbolcu durmaz orda
Trabzona uyum zor onlar gitsin Gürcistandan Afrikadan topçu alsın

gibi daha uzayıp gidiyor
yani kendimizi kendimiz ne hallere düşürüyoruz buyrun burdan yakın
Marce-Szymek-Jeff-Eller de yaşadıklarımız yani.

lazo1967_61
27.12.2007, 12:54
senin yazdıkların hoşumuza giden olmasını istediğimiz olaylar
ya öteki yazılanlar gene aynı forumda

Trabzonda en fazla 1 sezon kalır sonra kaçarlar
tese deki bu zihniyet olduktan sonra iyi futbolcu olsalarda başarılı olma imkanları yok
horonla samba 6 ay ömrü var
Trabzona gelen herkez bozuluyor
oyuncular iyi olabilir ama ts deki zihniyet değişmediği sürece futbolcu durmaz orda
Trabzona uyum zor onlar gitsin Gürcistandan Afrikadan topçu alsın

gibi daha uzayıp gidiyor
yani kendimizi kendimiz ne hallere düşürüyoruz buyrun burdan yakın
Marce-Szymek-Jeff-Eller de yaşadıklarımız yani.

kardes ne edelim
zaten yazdigin uc futbolcuyu kel ziyanin yuzunden kaybettik
stepanovuda ayni

gercekten bize gelene ne oluyor anlamadim

KUTADGU
27.12.2007, 12:58
İlk 100'de tık yok..
Bakalım kaç 100 daha bekleyeceğiz.

Bu arada
Fernandao ve Alex Meschini insanı havaya sokuyor.
Derken Nuri Beyamca çıkıp
bütün hayallerimi söndürüyor...

Hayra mı yoralım, şerre mi?
Bilemiyorum...
Lakin
Ara transferin bir an önce de sonuçlanması lazım..
Kamp başladı..
Yeniler alınacaksa- ki alınmalıdır-
Mutlaka takımla çok çalışmak zorundalar...

İnşallah Travelair'in dedikleri doğrudur.
Ama ne yaparsınız ki?
Geçmiş yarınları aydınlatan bir fener...

Mustafa OK
27.12.2007, 13:01
Trabzonspor'da kupa maçı hazırlıkları sürüyor
Trabzonspor, Fortis Türkiye Kupası’nda 6 Ocak Pazar günü sahasında Kırıkkalespor ile yapacağı maçın hazırlıklarına başladı.
İstanbul’da bulunan ve bu akşam Trabzon’a geleceği bildirilen teknik direktör Ersun Yanal’ın katılmadığı antrenmanı, yardımcı antrenör Kemal Özdeş yönetti.
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan antrenmana, ülkelerinde bulunan Gineli oyuncular Jabi, Yattara ile sakatlıkları bulunan Serkan, Tolga Seyhan ve Musa katılmadı. Kasıklarında iltihap olan Musa’nın özel bir hastanede tedavi olduğu belirtildi.
Bordo-mavili futbolcular, antrenmanda koşunun ardından istasyon çalışması gerçekleştirdi.
Antrenmanın son bölümünde ise iki gruba ayrılarak dar alanda çift kale maç yapıldı. Beraberlikle biten mücadelede atılan penaltı vuruşları sonrası Gökdeniz’in takımı Hüseyin’in takımını mağlup etti. Takımı adına son penaltı atışını gole çeviren Gökdeniz, takım arkadaşlarıyla birlikte büyük sevinç yaşadı.

JEFFERSON VE AYMAN İDMANDA
Trabzonspor’da, yabancı oyunculardan sadece Brezilyalı kaleci Jefferson ile Türk statüsünde oynayan Ayman idmanda yer aldı.
Takımdan ayrılmak istediğini açıklayan Jefferson konusunda bordo-mavili kulübe şu ana dek resmi bir teklif gelmediği belirtildi.

YATTARA, MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ Mİ
Trabzonspor’a, bu sabah, Gine Futbol Federasyonu’ndan Daouda Jabi’nin milli takıma davet yazısı geldi. Ancak Yattara ile ilgili şu ana dek bordo-mavili kulübe bir yazı ulaşmadı.
Profesyonel futbol takımı menajeri Necmi Perekli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce alacaklarını gerekçe göstererek FIFA’ya başvurduğu iddia edilen Yattara konusunda bir sorun yaşamadıklarını belirtti.
Afrika Uluslar Kupası’na katılacak Gine milli takımı için sadece Jabi’nin resmi davet yazısının bu sabah kulübe geldiğini ifade eden Perekli, "Gine Futbol Federasyonundan bilgi istedik. Daha önce aday kadro için yazısı gelen Yattara’nın milli takıma çağrılıp çağrılmadığını net olarak öğrenmek istiyoruz. Yattara’nın menajeri Adnan Demir ile de görüştük. Adnan Demir, bir sorun olmadığını ve Yattara’nın milli takıma çağrılmaması halinde Trabzon’a döneceğini bize iletti" diye konuştu.

İLK YOLCU UFUKHAN
Trabzonspor’da, ilk olarak devre arasında takımdan ayrılan genç oyuncu Ufukhan Bayraktar oldu.
Ufukhan’ın Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a kiralık olarak verildiği açıklandı.

Nytre
27.12.2007, 13:02
transfer dönemleri artık "sallama haber dönemleri"ne döndü....

her kafadan bir ses. (yönetimimiz de dahil)

lazo1967_61
27.12.2007, 13:05
insallah ufukhan basarili bir sezon gecirip de gelir

Burçak
27.12.2007, 13:16
bu sayfa 100 de olur 1000 de iki kelime yazı için 1 sayfa yazıyı alıntı yapmayın inanın başlığı takip edemez duruma geldik....

Arkadaş haklı. zaten bu şekilde uzun haber yazılarını alıntı yapanların mesajlarını düzenliyoruz tekrar. biraz dikkat edelim. 2 mesaj üstte hatta aynı sayfada haber varken tekrar alıntı yapmaya gerek yok...

lazo1967_61
27.12.2007, 13:17
sambafoot.com
bir habere gore trabzonspor alex ve fernandao ile 5.5 milyon dolar anlasmislar

Obi-Van
27.12.2007, 13:18
fenrlinin biriside demişki, bu adamlar gelmez gelse bile oranın iklim şartlarına uyum sağlayamaz :D lan sanki Trabzon kutuplarda yer alan bir şehir

ama adamların haklı oldukları konular var mesela bu iki brezilyalı form tutup çok iyi çıkarsa nuri hemencecik fenere satıverir

buyukkaptan
27.12.2007, 13:20
söylemek içimden gelmiyor ama içimden bir ses dubaide iyi bir çıkış yapacak bu adamlar diyor ve kulubde parayı artıracak transfer yatacak iniaşşlah böyle olmaz biran önce dubai maçları başlamadan imza attırmak lazım

FcTRABZONSPOR
27.12.2007, 13:21
Alex ve Fernandao 'yu hesapta aldık ama imza görmeden inanmam...

Burçak
27.12.2007, 13:26
Alıntının uzunu kısası olur.
gözle görülür bi farkıda var ayrıca. şuan yazdığımız sayfaya bi haber eklendiğini düşün. aynı haberi 2 mesaj sonra alıntı yapıp yorumlamak pek bi mantıklı değil.
hele sayfadaki mesaj sayısı 20 yi buldumu çekilmez oluyor sayfa.

İsmail Çavuşoğlu
27.12.2007, 13:27
ya bukadar mı serefsizlik olur anlamadım ne zaman gıttınız ne zaman konustunuz yattara ilede bole bir haber yapıyorsunuz kastınız nedir adiler...

Yattara oynamak isteği takımı açıkladı

Milli takım için ülkesine giden Ginel yıldız, aylardır ödeme yapılmadığı için Trabzon'dan ayrılmak istediğini açıkladı. Yattar'a yakın çevresine gitmek istediği gitmek istediği takımı da söyldi.

27 Aralık 2007 11:58Yazı boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif http://image.haber7.com/font-size-18px.gif #haberImage { float: right; margin: 0 0 4px 8px;}#haberImage img { border: solid 1px #900; width: 272px; height: 204px;}#nealsak { border: solid 1px #990; width: 272px; height: 204px; background: url(http://image.haber7.com/ads/nealsak/market-bg.jpg) no-repeat; cursor: pointer;}http://image.haber7.com/haber/51065.jpg #bannerCorp { width: 272px; height:260px; border: solid 1px #909; text-align: center; padding: 10px 0 0 0;}

Trabzonspor'da tam anlamıyla İbrahima Yattara şoku yaşanıyor. Gineli yıldızın, milli takım için ülkesine giderken, "Bana aylardır ödeme yapmıyorlar. Trabzon'a dönmeyeceğim" sözleri bordo-mavili camiayı derinden sarsmıştı. Dün Trabzonspor yönetimi, Yattara'nın tüm alacaklarını hesabına yatırdı. Ancak Gineli yıldızın menajeri Adnan Demir, LİG TV'deki Futbol Gündemi programına yaptığı açıklamada "Trabzonspor yönetimi, Yattara'ya bugün (dün) ödemeyi yaptı. Ancak Yattara'da bir güvensizlik ortamı oluştu. Yattara parası ödenmesine rağmen "Hiç geri döneceğim" demiyor. Bekleyip göreceğiz" dedi.

Yattara'nın Trabzonspor'a dönmek istemediği ve futbol hayatını İstanbul'da sürdürmek istediği ileri sürüldü. Gineli top cambazının, Fenerbahçe ile Cumartesi günü oynanan maçta Şükrü Saracoğlu Stadı'nın müthiş atmosferinden çok etkilendiği ve yakın çevresindekilere "Trabzon ödeme konusunda geç kaldı. Ben artık Fenerbahçe'de oynamak istiyorum. Eğer Fenerbahçe beni istemezse Galatasaray veya Beşiktaş'ta da oynayabilirim" dediği öğrenildi. Yattara konusunda sessizliğini koruyan 'üç büyükler'in, Trabzon'la Yattara arasındaki iplerin tamamen kopması halinde hemen harekete geçecekleri belirtiliyor.

(Vatan)

azad53
27.12.2007, 13:31
arklar forumu düzgün takip edelim lütfen. bir haberi birkaçsefer alıntı yapıyoruz boşyere yer ve zaman kaybı oluyor

Erkut Ay
27.12.2007, 13:34
Baturoğlu "Görüşme yok"27 Aralık 2007 12:55Baturoğlu, Brezilya’da Fernandao ve Alex’in transferleriyle ilgili herhangi bir görüşme yapamadıklarını söyledi.
Haber61
doğruysa yazık

FcTRABZONSPOR
27.12.2007, 13:35
sözleşme imzaladığımız oyuncuların kaçmamaları için pasaportlarınıda alalım mukaveleleri bitene kadar.....
Mükemmel bir düşünce ya da sözleşmesinde kaçması halinde yüklü miktarda tazminat :):):)

FcTRABZONSPOR
27.12.2007, 13:36
Yattara'yı satsak bile 15 milyon euro getir al o kadar...

Kadir Aydın
27.12.2007, 13:41
sambafoot.com

Neresinde yazıyor?

Travelair
27.12.2007, 13:45
feybe'nin sağ kanatı çalışmıyor. Yalanıp duruyorlar. Yattara gelecek sene 5. yılını doldurduğu için Türk statüsü kazanacak yanılmıyorsam. Çocuğu için Trabzon'da Fransız okulu yokmuş. Parasını alamadı diye Fifa'ya başvurmuş ama gitmek için değil Fifa takip etsin diye olayı? Sanki bizde parası kaldı veya direk yöneticilerle anlaşamıyor gibi. gs onca zaman para ödemedi futbolcularına, bir Ribery'yi bir de Felipe'yi kaybettiler onca sene içinde. Bizde hemen kaçıyorlar dikkat. Musampa, Risp... Adamın yaşı geliyor, her ne kadar 2009'a kadar 1 senelik opsiyonu bizdeyse de volelik bir transfer peşinde büyük ihtimal
Bu arada Ersen'in de alacaklarını vermemiştik oradan gelecek 1 milyon doların da yarısı oraya gider, ne olacak bu takımın hali? Bu çark kolayına dönmez yılda 20 trilyon açıkla

Bu mesajı yazarak yol mu göstermiş oldum acaba? Belirtiler vardı, Uefa'ya da gidince bazı varsayımlara kilit vuramıyorsunuz. Biz yine haberlere inanmayalım ama temkinli olmakta yarar var

Mustafa AYDIN
27.12.2007, 13:48
Baturoğlu "Görüşme yok"27 Aralık 2007 12:55Baturoğlu, Brezilya’da Fernandao ve Alex’in transferleriyle ilgili herhangi bir görüşme yapamadıklarını söyledi.
Haber61
doğruysa yazık
Haberin devamını eklememişsin,Brezilyada bir bayram dolayısıyla tatil olduğu için görüşme yapılamamış,bugün görüşme olacak..

Terzioğlu
27.12.2007, 13:50
-İLK YOLCU UFUKHAN-

Trabzonspor'da, ilk olarak devre arasında takımdan ayrılan genç oyuncu Ufukhan Bayraktar oldu.

Ufukhan'ın Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a kiralık olarak verildiği açıklandı.

27.12.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : AA

TSezgin61
27.12.2007, 13:51
Haberin devamını eklememişsin,Brezilyada bir bayram dolayısıyla tatil olduğu için görüşme yapılamamış,bugün görüşme olacak..

hayirlisiyla insallah anlasirlar ve bugün aciklanir. ALLAH UTANDIRMASIN...

İsmail Çavuşoğlu
27.12.2007, 13:53
Bu mesajı yazarak yol mu göstermiş oldum acaba? Belirtiler vardı, Uefa'ya da gidince bazı varsayımlara kilit vuramıyorsunuz. Biz yine haberlere inanmayalım ama temkinli olmakta yarar var
kesinlikle yol göstermişsin.:)dediğin gibi habere bende inanmıyorum ama ne olacağıda hiç belli olmaz.sonunda bir hayal kırıklıgı olmasında ne olursa olsun.işte ozaman bu yönetimi ALLAH koruya...

TSezgin61
27.12.2007, 13:55
bu takim yattarayi kaybederse o yönetimi asarlar

TSezgin61
27.12.2007, 13:57
acaba gizliden gercekten transferi bitirdilermi.... hic haberi olan yokmu

Erkut Ay
27.12.2007, 13:59
albayrakın Transfer yapmaktan başka alternatifi yokki mantıken üzerindeki tepkileri çizilen karizmayı bir nebze yerine getirmek için yaılan transfer ne kadar etkili olur bakalım..
bana göre Trabzonspor tercihini brezilyadan yana kullanmamalı olmuyor uyum sağlamıyor adam aureliodan maddiyattan başka kazanç elde etmedik yabancı tercihi gürcistan gibi yakın ülkelerden tercih edilmeli........

FcTRABZONSPOR
27.12.2007, 14:00
Arkadaşlar eğer öyle birşey olsa bile artık FİFA bu olaylarda yıkıcı değil yapıcı davranıyo...YATTARA FİFA'ya başvursa bile ilk önce bakıyo daha önceden böyle bir problemi oldumu kluble diye sonra işine bakıyo...Hatta FİFA'yı bizim yöneticeler arıyolar bu konu hakkında bir bilgi gelişme varmı diye YATTARA'nın bu konu hakkında FİFA'ya başvurmadığı öğreniliyo...Ve sonuç olarakta parasını yatırıyolar...NO PROBLEM....I LOVE YOU YATTARA!!!

Kadir Aydın
27.12.2007, 14:01
sambafoot.com

Bir link vermek o kadar zor mu?

buyukkaptan
27.12.2007, 14:01
aureliodan para kazanmadık zaten adam tuvalette imzaladı gitti şimdide fenere bi kazık atmaya hazırlanıyor adamda kişilk olsaydı zaten para kazanmak için türk milli takımında oynamazdı

EmrahYalçınalp
27.12.2007, 14:22
Başlıkta son 2 sayfadaki "geyik" mesajlar silinmiştir.
Burası bir TRABZONSPOR forumu. Lütfen gerektirdiği sorumluluğu gösterelim. Başlık zıvanadan çıktı gidiyor...

Moderatör arkadaşlardan özür diliyorum ama lütfen biraz daha hassas olalım. Şu başlıktaki mesajların bazılarını diğer takım forumlarında yazsalar herkes dümdüz gider adamlara...

Koray
27.12.2007, 14:24
hani seçimin ertelenmediği zamnlar...adaylığını açıklamadan önce 8 tane futbolcuyla anlaşmıştı bunlar ?.. ve aday almadığı için anlaşmalar suya düşmüştü ??

buyukkaptan
27.12.2007, 14:35
cevat kol ile ilgili yazılan bölümleri silmeniz doğru bencede

Volkan Albayrak
27.12.2007, 14:38
LAZOĞLU61 link vaarmı

macka61
27.12.2007, 14:41
bunlar kimlerle anlaştılar ama nedense sonra suya düştü

adherent_1
27.12.2007, 14:51
Trabzonspor'umuzda orta sahanın sol kanadına transferi gündemde olan İbrahim Akın İst B.B. ile anlaştı. Defans hattında bize ilaç gibi gelecek Ankaragücü'nden Emre Gs ile anlaştı. Manisa'dan istediğimiz Selçuğun ise fiyatı yüksek bulundu ve transferi askıya alındı.

Ya Allah aşkına bir yönetici de çıksın ve söylesin ne yapmaya çalıştıklarını! Nedir bu beceriksizlik açıklasın. Trabzonspor'u hedeflerine ulaştıracak transferlerin en azından bir kısmının yapılıp yapılmayacağı netliğe kavuşturulsun.

Allah kahrtsin böyle yöneticileri. Takımı borç batağının içine soktukları yetmiyormuş gibi hala doğru düzgün bir transfer yapamadılar. Kongre üyelerinden birinin itirazını bahane göstererek bulundukları o koltuklara bir sülük gibi yapışmaya devam ettiler. Be şerfsiz adamlar nedir sizden çektiğimiz. Nereye kadar bu rezil yöneticilik. Ne zamana kadar size sabredeceğiz. Şu kısacık devre arasında elinizi çabuk tutmanız gerekirken nedir bu uyuşukluğunuz?:mad:

Bakalım transfer söylentileri ve stad palavralarıyla taraftarı nereye kadar oyalayacaksınız lanet yöneticiler....

Faik Yılmaz
27.12.2007, 14:53
İbrahim Akın Trabzonsporlu olduğunu her fırsatta beyan eden birisi.... sol kanatta oynayabileceği gibi forvettede oynayabiliyor. Egoistliğini kırarsa çok büyük bir yıldız adayı.. Bir Umut Bulutaverilen şans verilse yeterdi ona.....

ama nerde bunu görecek gözler....

Tahir
27.12.2007, 14:56
yönetime olan nefretim her geçen gün artıyor.bu kadar beceriksizlik olmaz

Volkan Albayrak
27.12.2007, 14:58
breziya ya uçak kaç saatte gidiyor bu hafta başından beri birileri gidiyor geliyor kulüpleriyle bi görüşemediler.. zurawski yi hatırlarsanız krakow başkanı ile bi kere görüşememişlrdi..bu kadar da olmaz

buyukkaptan
27.12.2007, 14:58
belkı erman kılıçla anlaştık ben ibrahim akını değil ermanı tercih ederim şahsen başarıya aç

A.Gökhan AKIN
27.12.2007, 15:01
evet bkeliyoruz bakalım biraz önce bir haber verilmişti Baturoğlunun açıklaması ile ilgili nedir acaba gerçeklik payı? bilen var mı?

Koray
27.12.2007, 15:02
belkı erman kılıçla anlaştık ben ibrahim akını değil ermanı tercih ederim şahsen başarıya aç

aç olmasını bırak daha yetenekli futbolcu...gökdenizin sol ayaklısı olacak ilerde...

adherent_1
27.12.2007, 15:04
Arkadaşlar; bana göre bu transfer rezaletinin sona ermesi ve yöneticilerin işi ciddiye almaları için Trabzon ve İstanbul'da geniş katılımlı yürüyüşler düznlenebilir. Biz taraftarlar ne kadar beklesek, sabretsek, yöneticilere karşı ses çıkarmasak, onlar da o derece transfer işlerini savsaklıyor ve taraftarı oyalıyorlar. Maksatları tamamen tüm rant kapılarını ellerine geçirmek. Başkada birşey değil...

Tolga Han
27.12.2007, 15:04
ligradyoyu açın trabzondan bahsediyo...

buyukkaptan
27.12.2007, 15:07
ibrahim akından yetenekli değil bence ama daha bi takım oyuncusu erman

TSezgin61
27.12.2007, 15:07
lig radyoyu dinleyenler biraz bilgi verebilirmi

Travelair
27.12.2007, 15:10
Birkaç sene sonra Avrupalılar ve Ruslar talan edecek ligimizi. Onun için bütün iyi gençleri toplamamız lazım, gurbetçiler başta olmak üzere

Burçak
chealse- aston villa maçını anlatıyor?

Adem Erdoğan
erman ibrahimden daha faydalı olur bence.ibrahim kontratak futbolcusu ama erman kapalı defansı açabilme özelliğine sahip.

Tolga Han
27.12.2007, 15:12
ya ne serefsiz bunlar tam bizden bahsediyolardı maç özetlerine geçtiler...

İsmail Çavuşoğlu
27.12.2007, 15:12
ibrahim ile zaten hiç ilgilenmemişizki..

zeleka
27.12.2007, 15:15
Kimin parasi ile kimi Transfer edecekler vs vs sen (Nuri) ilk bas kadronda bulunan oyuncularin alacaklarini ode yoksa, ayni risp gibi , yattara gibi , musampa gibi gibi gibi gibilerle, fifadan kurtulamayiz Rezil etdiniz bizi Rezil dunya aleme Rezil Etdiniz bizi yeter artik lutven Karadenizliyim demeyin Karadeniz insani serefli namuslu edaplidir sizler gibi iki kurusa kendini satmaz !!! Trabzonsporu kendinize rand edindiniz bu taraftarda halen sizden bir seyler bekliyor seref namus elden gitdi ne demeli Yaziklar olsun.

AYYILDIZ
27.12.2007, 15:47
erman kilic sol kanatta faydali olabilecek bir futbolcu hemde genc ama gundemimizde var mi bilmiyorum.Ilk Turkiye Kupasi macina kadar transferin bitmesi lazim.

oflubektas
27.12.2007, 15:54
erman kilic sol kanatta faydali olabilecek bir futbolcu hemde genc ama gundemimizde var mi bilmiyorum.Ilk Turkiye Kupasi macina kadar transferin bitmesi lazim.

Bir zamanlar da Siirt Jetpa'dan sol bek Serkan Kılıç'ı almıştık. Kaybolup gitmişti uşak. Onunla bir akrabalığı olmasın? :)

irfanb
27.12.2007, 16:00
TS'ye acil 10 trilyon lazım

Trabzonspor'da sıkıntılar bir türlü bitmiyor. İkinci yarı öncesi Yattara'nın parasının geç yatırılması ve Gineli futbolcunun FİFA'ya müracaat etmesinden dolayı yaşanan kriz sürürken, şimdi de Ocak 2008 yılında Bordo- Mavili kulübü hem futbolculara ödenecek olan 3 trilyon ile birlikte, 7 trilyonda ertelenen temettüh paraları için toplam 10 trilyon sıcak paraya ihtiyacı var. Trabzonspor yönetimi 25 Ocak'a kadar bu paraları ödemesi gerekiyor

haber61.net

Bu kadar yüklü bir paraya muhtac olan yönetim,transfer palavralariyla avutuyor bizi.Bunlar kimseyi
A-L-A-M-A-Z .

Travelair
27.12.2007, 16:03
Albayrak verir tahmin ediyorum

Koray
27.12.2007, 16:04
ne olacak biizim halimiz yaa...her yere para lazım :S biz transfer fln yapamıcaz anlaşıldı :S

EmrahYalçınalp
27.12.2007, 16:08
Mevcut yönetimden hiç haz etmiyorum ama sürekli aleyhlerindeki şeyleri yazıp duran medyaya da şaşırmıyor değilim doğrusu. Tayfadan hoşlanmadıkları için kayığa delik açıyorlar. Bu yönetim bu parayı ayın 25'ine kadar bulması gerektiğini bilerek yapışmadı mı o koltuğa? Tekrar ediyorum, bu yönetimi, hele hele 2 kişiyi, asla bir daha takımın başında görmek istemem. Başkanın iyi niyetine inansam da... Ama içimden gizli gizli işleyen "adalet" mekanizması da adamlara duyduğum antipatiyi eritmeye başladı... Yok Yattara dönmeyecek, yok futbolculara verecek para yok... Ne oluyoruz böyle yahu?

Umarım Sadri Şener güçlü bir ekiple kulübün başına geçer ve bizi güzel günlere götürür ama bu olsun diye de mevcut durumda Trabzonspor'u karıştırmanın anlamı yok. Bu yönetim "becerip" de oyuncu alamazsa gelen yönetim forvete Celalettin'i mi koyacak? Az insaf, sükunet... En azından bu kadar yıpratmanın anlamı yok. Zaten yeterince yıpranmış bir yönetim var. Üstelik milletin kafasını bozup sempati toplamalarına sebep oluyorlar, farkında değiller...

Burçak
27.12.2007, 16:08
yaaa dediğim şeyler çıkıyor . bunlar kimseyi, alamaz elimizdekileride kaybetesek bari demiştim. aynen öyle oluyor yaa. deli olacağım. artık bıktım hep futbolcularla olan sorunlardan. 1 tane 2 tane olsa futbolcu suçlu diyceğimde , okadar futbolcuda sorunlu olamaz yaa. tam bi rezalettir bu yönetim rezalet. şimdi seçim ertelenmemiş olsaydı yenibaşkanda belliydi transferlerde şekilleniyordu. neyin ne olacağı belirsiz şuan.
bu kadar koltuk sevdalısı olunmaz yaa. hep beraber yeni bi koltuk alıp aslında tesislere gidip bırakacaksın. bundanda anlamazlarki ama

Sythn_MoLL
27.12.2007, 16:10
Anlasildi yine bi cacik olacagi yokkk,hatta elimizdekilerdende olacagizz ,nasil is anlamadim ne eder ne yapar bu yönetim orda anlamadim !!

TSezgin61
27.12.2007, 16:11
biraz daha bekleyelim... "bunlar kimseyi alamaz" diyip aldiktan sonra kenara cekilmeye gerek yok...

bu arada stichus insallah yeni haberlerle geldin.... rahatlat bizi ....

buyukkaptan
biz aralık ayına sabredemezken 2 ay daha beklemek reva mı sinirlerim bozuldu

Gökçebey
27 Aral&#253;k 2007 12:18

Alacaklarını zamanında alamadığı için üç aylık sürenin dolduğu gerekçesi ile FİFA’ya başvuran Yattara’nın hesaplamayı yanlış yaptığı ortaya çıktı.

Bu oyuncunun üç aylık süre içerisinde iki kez milli takımda olması nedeni ile Trabzonspor’da yer almadığı ve sürenin Aralık ayı sonrasında dolacağı anlaşıldı.

Yattara’nın Fifa hevesinde kursağında kalmış oldu. Yattara’nın parasal sorunun Fifa’ya götürme şansı ortadan kalkmış oldu. Parası yatan oyuncu ise kampa katılacak.

medyatrabzon

Böylece Yattara olayları bitti :)

zafer6161
27.12.2007, 16:14
27 Aral&yacute;k 2007 12:18

Alacaklarını zamanında alamadığı için üç aylık sürenin dolduğu gerekçesi ile FİFA’ya başvuran Yattara’nın hesaplamayı yanlış yaptığı ortaya çıktı.

medyatrabzon

Böylece Yattara olayları bitti :)

bu haber tamamen düzmece.yatara fifaya başvurmaz:)

Emirhan Makul
27.12.2007, 16:15
bak ben size ne dedimmm bu haberler çıakcak dedim ama kimse bu forumda haklısın kardeşim demedii çok sayfa geride kaldı bulamadım dün yazdığım yazıyı ama hatırlatayım dün dedim ki bu yattara haberleri yalan yattara üst düzey bir performans gösterince üstüne gelmeye başladılar geçen sene de bizi bir yaz boyunca fatih tekke kadıköyde yok azizin evinde diye kandırdılar alın işte dün tahmin ettim bugün gerçekleşdii adım gibi biliyordum yattaranın adını fenerbahçeyle çıakracaklarını ya arkadaşlar Allah aşkına yaaa biz güçlü bir topluluğuz fotomaçı uyaramazmıyızz yaaa protesto edemezmiyiz ya bizimle oynamasınlarr ya da hiç yazmasınlar bizimle ilgili haberler yeter diyelim artık lütfen abilerim kardeşlerim yaa....bakın şu saçmalığaa

Yattara: F.Bahçe'yi istiyorum

Fotomaç

Volkan Albayrak
27.12.2007, 16:15
evet brezilyada gün başladı saat:11:15 sularında

Volkan Albayrak
27.12.2007, 16:17
bu arada ben bu yönetimin bu sene yattarayı ikna edip ankaşma sağlayacağınıda pek zannetmiyorum

Sythn_MoLL
27.12.2007, 16:17
Emirhan sana katilyiorum , bisey yapmak lazim bu yalanmac gazetesi icin , hesapta cok buyuk lobimiz vardi,sustursunlar sunlari ozaman , yada susturalim , ama dedigin gibibizimle ugrasmasinlar bu haberler takimi yipratyior

magicyattara
27.12.2007, 16:18
Her sene 1 futbolcu alalım ama adam gibi olsun.Takıma otursun.Tuğlaları özenle yerleştirelim,bina sağlam olsun.
Biz her sene 1 adam gibi futbolcu satıp takımı ne hallere düşürdük.
Bence nasıl yıktıysak öyle düzeltmeliyiz.

Rasim YILMAZ
27.12.2007, 16:19
biraz daha bekleyelim... "bunlar kimseyi alamaz" diyip aldiktan sonra kenara cekilmeye gerek yok...

bu arada stichus insallah yeni haberlerle geldin.... rahatlat bizi ....

Adama o kadar laf ederseniz konuşurmu bi daha:)

Herşey çok güzel olacak dedik dedik herşey gübreye sardı:):)

beklemedeyiz biz çilekeş Trabzonspor taraftarı olarak......

buyukkaptan
27.12.2007, 16:20
zafer6161 kardeş uzun alıntı yapma yöneticiler kızıyor

UĞUR DURTAŞ
27.12.2007, 16:22
yönetimdeki kişilerin göreve geldiği günden bugüne kadar bizlere ersun hocayı getirmelerinin dışında hiç bir katkıları olmadı.transferler konusunda brezilyaya gidildi aylarca kalındı kimseyle anlaşılamadan gelindi şimdi yine aynı numara bana güven vermiyorlar,bunlara güvenmek istiyorum ama güvenemiyorum.....gerçek anlamda tranfer yapacaklarsa öncelikle maçı lehimize çevirecek ,takıma güven verecek sağlam bir KALECİ alınması gerekiyor,daha sonra iyi bir golcü üçüncüyüde düşünürlerse orta sahaya gole dönük ,frikik atma becerisi olan bir oyuncu alınması taraftarıyım.

Emirhan Makul
27.12.2007, 16:22
Emirhan sana katilyiorum , bisey yapmak lazim bu yalanmac gazetesi icin , hesapta cok buyuk lobimiz vardi,sustursunlar sunlari ozaman , yada susturalim , ama dedigin gibibizimle ugrasmasinlar bu haberler takimi yipratyior

ya bak örneğin biz bir tayfun konusunu gündeme getirdik bütün gazeteler onu yazdıı ya tayfuında açıklama yapmak zorunda kaldı bu yazılanlar çizilenler çok etkiliii bizi yıpratmaya hakları yok biz artık onların terbiyesizliklerini biliyoruz inanmıyoruz ama futbolcular ve yönetim öyle değil veya bilinçdsiz taraftarlarımızda yok değil neden insanları kışkırtıyorlarr

TSezgin61
27.12.2007, 16:24
stichus ?

gelisme varmi.... sen kiyamazsin bize;) nekadar bazi arkadaslar elestirmis olsada

Erdal Kılıçarslan
27.12.2007, 16:25
brezilyalı bi kaleci vardı adı ricardo jeni mi neydi, frikik faalnda atıyordu.
onu alsın yönetim hem kaleye geçer, frikik atar, yeri geldimi orta yapar :)
komple bi oyuncu yani. hem 1 oyuncu alıp formasını değişitirip değiştirip istediğin mevkide oynatırsın.