PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koşu Pisti İstemiyorum!

Üzeyir Gönül
16.12.2007, 19:32
Bu başlık hemen kapatılabilir; ama en azından benim düşüncemde olanların da bir sesi duyulsun istiyorum.
Stadyum Projesi gerçekten güzel bir proje. Bu projenin takımımıza çok şey katacağı açık. Ancak olimpiyat stadı gibi bir stad yapılacak ki, bu da çok gereksiz. Trabzonspor'un koşu pistine ihtiyacı mı var? Tamam, olimpiyatlar Trabzon'da yapılacak olabilir ama onun için başka alternatifler bulunmalı. Eğer bu stadı kulüp yapacaksa o zaman koşu pisti istemiyorum. Rakip takımı baskı altına alabilecek bir stadyum istiyorum.

Ercan DEMİR
16.12.2007, 19:34
Koşu pistini hiç kimse istemiyor fakat bu projenin olması için koşu pisti şart gibi görünüyor. Madem koşu pisti şart başka çözümler düşünülmeli. Örneğin olimpiyatlardan sonra koşu pistinin kaldırılması gibi.

Üzeyir Gönül
16.12.2007, 19:36
Koşu pistini hiç kimse istemiyor fakat bu projenin olması için koşu pisti şart gibi görünüyor. Madem koşu pisti şart başka çözümler düşünülmeli. Örneğin olimpiyatlardan sonra koşu pistinin kaldırılması gibi.

Ben de senin gibi düşünüyorum

lazzist
16.12.2007, 21:33
o stad da koşu pisti olmsa devlet orayı yapmaz sonradan da indiriz denebilir ama malum dolgu alanı işleri karıştırabilir ayrıca stad 60000 kişik olacak(dergide öyle yazıyor) indirmeye kalksan 80000 bulur olamaz malıyet var olmaz zor olimpiyat stadı olcak stad dolmiycak maç sehir zevkimizin içine edilecek stadın kendi projesinin ayrıntıları yok (hazırda varmı oda mecul) loca koyacaklarmı(şüpeliyim) saha mesafesi ne kadar olacak, skorbordu, ısıtma sistemi bu stadın kendisinin maliyeti ne olacak 40-50 milyon dolar denmişti o paraya 60000 kişilik ucube stad yapılır hadi iyisini yaptın devlet sayesinde nasıl bir organizasyon yapıpda o stadı dolduracaksın (ucuz bilet satıp ipsizi sapsızı stada sokup gercek kemik kemik taraftarı kacıracaksın belli) büyük ihtimal öyle bir organızasyon olmıycak ortalama seyirci sayımız düşecek stad gelirlerimiz zaten düşüktü hiç olmıycak tamam diyosun bari stadın dışındaki yapılar sayesinde ekonomin düzelir ama belli sana yedireceklermi okadar yapıyı parayı(ben sanmıyorum)çokmu kötümserim

ortada bişi yok tabi sadece hayal ediyorum

macka61
16.12.2007, 21:41
albayrak baya bir sallamış insan biraz usturuplu atar o dediği projeyi yapsın ben yine diyorum kapısındaki köpek olurum dediği projeyi yapsın ben koşu pistinede razıyım

Öztürk Adem
16.12.2007, 21:52
hadı bakalım ole olsun kaldırıverelım

Hekimoğlu
16.12.2007, 22:07
60.000 kişilik stad tahminim 400-500 milyon dolar eder.o projede oteller hastaneler işmerkezleri tesisler daha sayamayacağım bir çok şey bir de 600 dönümlük dolgu var.bu proje 1-2 milyar dolar tutar herhalde ki bu projenin koca bir yalan olduğunun kanıtı.bu yüzden hiç yapılmayacak stadın pistini konuşmaya değmez.

Ercan DEMİR
16.12.2007, 22:17
Hekimoğlu, Kayseri 32 bin kişilik stadı 56.9 milyon ytl'ye yapıyor 60 bin kişilik stad en fazla 100-125 milyon ytl olur. 400-500 milyon dolar fazlasıyla abartılı olmadımı :)

zeleka
16.12.2007, 22:19
albayrak baya bir sallamış insan biraz usturuplu atar o dediği projeyi yapsın ben yine diyorum kapısındaki köpek olurum dediği projeyi yapsın ben koşu pistinede razıyım

mackali kardesim nuri albayrak yaptirmiyor zaten ama yapilacak........
sen gene gel stada gorevli ol inanmiyorsanda inanma ama gerce3kdende yapilacak bunu aklina koy nedenlerini ben bir kac kere aciklamaya calisdim neyse su an ne dersek bazi arkadaslar tarafindan yanlis anlasiliyor su anki kongre cikmazi vs hebsi bu buyuk projesin pesinde yapilan rand hesaplarindan doguyor sabirla bekliyoruz insan oglu unutdugu bir sey var kalici degiliz bu dunyada , bir gun hebimiz kara toprak altinda curuyecegiz.

zeleka
16.12.2007, 22:21
Hekimoğlu, Kayseri 32 bin kişilik stadı 56.9 milyon ytl'ye yapıyor 60 bin kişilik stad en fazla 100-125 milyon ytl olur. 400-500 milyon dolar fazlasıyla abartılı olmadımı :)

800 milyon dolar su anki hesap sirf stad degil yanlislik yapmayin butun projenin tutari su anlik 800 milyon dolar.
liverpool sirf stad icin harciyacagi para 800 milyon euro fazlada buyuk bir stad'da degil. dolara cevirirsek hesabini yapin hayden en kolayindan 1.1 milyar dolar yapar

sunuda ekliyeyim dedim bir kac kere yazmisdim kayseri stadi hakinda kadir has is adami yardimlari ile yapilacak deniyor.. simid bunu ortaya atan yalanci yoneticilere soyleyecegim bir sey var rahmetli kadir has 90 yasina kadar kayseriye ne verdi???? oldukden sonra stad yaptirsin?????

Ercan DEMİR
16.12.2007, 22:26
800 milyon dolar su anki hesap sirf stad degil yanlislik yapmayin butun projenin tutari su anlik 800 milyon dolar.
liverpool sirf stad icin harciyacagi para 800 milyon euro fazlada buyuk bir stad'da degil. dolara cevirirsek hesabini yapin hayden en kolayindan 1.1 milyar dolar yapar

Hekimoğlu sadece stadı 400-500 milyon dolara çıkardı onun için örnek verme isteği duydum.:) Evet bende bir yerde 800 milyon dolar olarak duymuştum ama bu kadar şey yapılacaksa 800 milyon dolar yetmez. Bu kadar parayı devlet vermez, bizde bulamayız. Bu işin sonu hüsran gibi geliyor bana.

Cem Balcı
16.12.2007, 22:28
bu stad biraz fason gibi ya hadi neyseeee...

Hekimoğlu
16.12.2007, 22:56
Hekimoğlu, Kayseri 32 bin kişilik stadı 56.9 milyon ytl'ye yapıyor 60 bin kişilik stad en fazla 100-125 milyon ytl olur. 400-500 milyon dolar fazlasıyla abartılı olmadımı :)benim aklım avrupadaki stadlara gitti galiba galatasaray sanırım 52.000 kişilik stadı 120 milyon euroya yapacak.ayrıca kayserili stad yaparsa o rakama yapar.:D

KUTADGU
16.12.2007, 23:07
Yalnız bu stad hesaplamalarının içine dolgu masrafını da katarsanız iyi olur kanaatindeyim...

Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum...

Çekme kumla olacak bir dolgudan bahsetmiyoruz sanırım...

UğuR
16.12.2007, 23:12
kEsinlikle ama kesinlikle koşu pisti olmaması lazım......

macka61
16.12.2007, 23:56
zeleka kardeş niye inanmıyım temek atma başlasın daha ortada bir şey yok inşallah olur hepimizin gönlünden geçenTrabzonsporu iyi yerlerde görmek inşallah diyorum

Kalkinmali
20.12.2007, 15:45
istemiyoruz... ama geliyoo anasini satiim :D:D:D

Faik Yılmaz
20.12.2007, 15:47

arkadaşım öyle 1-2 günde kaldırılmaazki.....öyle kolay eğil hem 15-20 milyon dolar maliyeti olur en azından oradaki boş alan ne yapılacak.. bir sürü sorular var. en iyisi hiç yapmamak.....

Samet Yildirim
20.12.2007, 15:56
arkadaşım öyle 1-2 günde kaldırılmaazki.....öyle kolay eğil hem 15-20 milyon dolar maliyeti olur en azından oradaki boş alan ne yapılacak.. bir sürü sorular var. en iyisi hiç yapmamak.....

hocam bvenim bildigim kadariyla BJK 4 milion$ verdi kosu pistini kaldirmak icin ve kosu pistini yapmazsak DEVLET bize destek vermez onlar 2011 icin destek veriyorlar ozaman stad felan da olmaz diye düsünüyom...bence yapsinlar projeyi o projeden müthis gelirler var ondan sonra o parayla kosu pistini de kalldirirsin diye düsünüyom...

Faik Yılmaz
20.12.2007, 15:58
bir sefer yapılınca çok zor kalkar..sonra avni akerde yıkılacağı için ilde tek koşu pistli stadyum burası kalacak. hiç yıktırcakalrını zannetmiyorum...

bazı işler vardırki başta kabul edersen hep öyle kalır buda böyle bi şey

Samet Yildirim
20.12.2007, 16:01
bir sefer yapılınca çok zor kalkar..sonra avni akerde yıkılacağı için ilde tek koşu pistli stadyum burası kalacak. hiç yıktırcakalrını zannetmiyorum...

bazı işler vardırki başta kabul edersen hep öyle kalır buda böyle bi şey

hakli olabilirsin bu konuda cok israrci degilim zaten...

ama müthis bi proje ben olsam yaparim kosu pisti olsa bile...

TS kendi basina STAD felan yapamaz HIKAYE anlatmasinlar sponsor vs. gibi kaynaklarda bulamaz oda bi hikaye ancak DEVLET`destegilye olur onlar da 2011 icin bu projeyi yaparsak destek verirler diye düsünüyom ama bilemiyorum...

Faik Yılmaz
20.12.2007, 16:03
ha teknoloji çok gelişti. koşu pistlerini raylı yapabilecek bir sistem varsa öyle olbilir. Maçlardan önce pistler tribünün altına girer. Bildiğim kadarıyla japonyada bu tür bi stadyum var. ama maliyeti ne ölçüde olur bilemem

Samet Yildirim
20.12.2007, 16:06
ha teknoloji çok gelişti. koşu pistlerini raylı yapabilecek bir sistem varsa öyle olbilir. Maçlardan önce pistler tribünün altına girer. Bildiğim kadarıyla japonyada bu tür bi stadyum var. ama maliyeti ne ölçüde olur bilemem

evt bende öyle seyler okudum bi yerlerde ama maliyeti kactir bilemem...

ve dolgu alani icin TS YÖNETIMI arastirma yada görüsmeler yapmis öyle digim JAPON`lar 60 gün de HOLLAN`dalar 90 gün de yapariz demisler oranin dolgusunu...

Faik Yılmaz
20.12.2007, 16:13
evt bende öyle seyler okudum bi yerlerde ama maliyeti kactir bilemem...

ve dolgu alani icin TS YÖNETIMI arastirma yada görüsmeler yapmis öyle digim JAPON`lar 60 gün de HOLLAN`dalar 90 gün de yapariz demisler oranin dolgusunu...

Valla hiç zannetmiyorum o kadar kısa zamanda yapılabileceğini....

Çünkü yönetim tarafından dağıtılan projede alanın 900 dönümden fazla olduğu yazıyor . bide 600 metre açığa kadar doldurulacakmış. 600 metre sonra denizin derinliği onlarca metre olur bi metrekare yeri doldurmak için yüzlerce m3 taş-toprak gerekir. en yakın taş ocağıda maçkada bildiğim kadarıyla en az 30 km uzakta.

yani hem çok maliyetli hemde çok fazla taş-toprak isteyen bir iş bu..... yüzbinlerce kamyon harfiyatı oraya 60 günde değil 160 günde bile yığamazsınız....

Samet Yildirim
20.12.2007, 16:17
Valla hiç zannetmiyorum o kadar kısa zamanda yapılabileceğini....

Çünkü yönetim tarafından dağıtılan projede alanın 900 dönümden fazla olduğu yazıyor . bide 600 metre açığa kadar doldurulacakmış. 600 metre sonra denizin derinliği onlarca metre olur bi metrekare yeri doldurmak için yüzlerce m3 taş-toprak gerekir. en yakın taş ocağıda maçkada bildiğim kadarıyla en az 30 km uzakta.

yani hem çok maliyetli hemde çok fazla taş-toprak isteyen bir iş bu..... yüzbinlerce kamyon harfiyatı oraya 60 günde değil 160 günde bile yığamazsınız....

teknolji ne durumda hele "teknolji uzmani JAPONLAR" nasil yaparlar bilemem bunu bu hafta CAN KARYAGDI TV de söyledi bu haberi...ama kisa bi süre bakildigi zaman bakmak lazim zaman herseyin ilacidir:D

nasil yapacaklar kac kisi calisacak bunlari bilemedigimiz icin bilmiyorum ne kadar sürer...

Faik Yılmaz
20.12.2007, 16:19
valla diğerlerini bilmem ama japonlar yapacam diyorsa yapar...... :)

Samet Yildirim
20.12.2007, 16:21
valla diğerlerini bilmem ama japonlar yapacam diyorsa yapar...... :)

bende onu demek istedim JAPONLAR bu islere kafalari herkesten cok calisiyor nedense:)...

Faik Yılmaz
20.12.2007, 16:22
ufacık kapsüller vardır ellerinde ilaç taleti kadar suya atınca koskoca ada oluyormuş filan :)

Mustafa Önal
20.12.2007, 16:25
PSG NİN STADI her türlü olay için kullanılıyor bildiğim kadarıyla. koşu pisti bir şekilde kaldırılabiliyor. hem olimpiyatlar hem rogbe , hatta bi ara havuz bile yapmışlardı orsaına serinlemek için yazın. teknoloji her şeye elverişli ama artık futbol stadları futbol için yapılıyor. ülkemiz olimpiyat ülkesi deil olsa bile 40 yılda 1 kere olimpiyat verilir trabzona bunun için milliyon ları boşa harcamaya gerek yok. zulimpiyat diye bir stad var harcanan paraya acıyorum 40 yılda 1 şampiyonlar liği finaline ev sahipliği yapar geri kalan yıllarda sinek avlar.

Faik Yılmaz
20.12.2007, 16:29
Eğer olimpiyat stadı gibi olacaksa maçlarımızı yavuz selimin yeni sahasında oynayalım daha iyi.. hiç o kadar masrafa girmesinler...

Muhammed KOÇ
20.12.2007, 17:11
taraftar baskısını istiyorsak bence de yapılamamalı..

FcTRABZONSPOR
20.12.2007, 18:25
Koşu pisti olacaksa o zaman futbol kalksın atletizm kulubü olsun...Bir olimpiyat var diye seyircilerin günahı ne...Koşu pisti yapılacaksa stadı yapmasınlar boşuna masraf!!!

Ahmet Karadeniz
20.12.2007, 19:39
şimdi digelim bu stad yapılcak bu stad ın tapusu tarbzonspor'un mu olacak yoksa stad devletib mi olcak bu da nemli bir konu. eger stad devletin olursa stadın kira parasıda epey maliyetli olur.

zeleka
20.12.2007, 19:44
bu gune kadar degisik dusunuyordum artik yapilmiyacak diyorum bu yonetimle degil hic kimse yapamaz boyle bir stad ne trabzon sehir olarak yapa bilir nede karadeniz il olarak yapa bilir 800 milyon dolarlik bir projeji bizim 5 ytl lik aldigimiz biletlerlemi yapacagiz allah akil versin!!! hangi para ile neyi yaptiriyoruz..

SDanışmaz
20.12.2007, 20:17
Eğer olimpiyat stadı gibi olacaksa maçlarımızı yavuz selimin yeni sahasında oynayalım daha iyi.. hiç o kadar masrafa girmesinler...

En iyisi bu :))

FANATIK61
20.12.2007, 20:45
Schalke 04'ün Arena Stadin'da Futbol/Buz Hokeyi/ Basketbol oynaniyor, Araba yarislar yapiliyor, Konserler veriliyor. 40 yilda bir Stad yapiyoruz parayi basacaksin güzel bir Stad yapacaksin bu kadar kolay ;)

Samet Yildirim
20.12.2007, 20:46
Schalke 04'ün Arena Stadin'da Futbol/Buz Hokeyi/ Basketbol oynaniyor, Araba yarislar yapiliyor, Konserler veriliyor. 40 yilda bir Stad yapiyoruz parayi basacaksin güzel bir Stad yapacaksin bu kadar kolay ;)

SCHALKE 04 o stadi 350 milion euroya yapti ama devlet desteyle yapmadi:D

biz nasil yapacagiz:D

sen bari bilmen lazim almanya da yasiyon;)

FANATIK61
20.12.2007, 21:06
SCHALKE 04 o stadi 350 milion euroya yapti ama devlet desteyle yapmadi:D

biz nasil yapacagiz:D

sen bari bilmen lazim almanya da yasiyon;)

Evet Almanyada yasiyorum ama Türkiyede bizim zenginlerin cebinde Akrep var maaselef. Albayrak yapilacak diyorsa bizi 100 yil kurtaracak bir Stad yapsin iste. Ahkam kesmek kolay icraat görelim ;)

Samet Yildirim
20.12.2007, 21:21
Evet Almanyada yasiyorum ama Türkiyede bizim zenginlerin cebinde Akrep var maaselef. Albayrak yapilacak diyorsa bizi 100 yil kurtaracak bir Stad yapsin iste. Ahkam kesmek kolay icraat görelim ;)

bu proje dünyada yok onun icin yapilmali pist konusu sorun olmaz...STUTTGART bile pisti var ben hic sikayetci olduklarini duymadim...BERLIN pistleri var ben hic sikayet olduklarini duymadim...ALMAN ligini takip eden bi insanim...bende pist istemiyorum tabi ama devlet ancak öyle destek veriyor bu proje icin bizde tek basimiza yapacak halimiz olmadigi icin mecburuz böyle yapmaya...

Burçak
20.12.2007, 21:56
ya 40 yılda bir yapılabilecek bi olimpiyat için pist yapılmamalı. ben futbol statyumu istiyorum.

Samet Yildirim
20.12.2007, 22:10
ya 40 yılda bir yapılabilecek bi olimpiyat için pist yapılmamalı. ben futbol statyumu istiyorum.

hocam simdi PIST yapmazsan ozaman DEVLET sana destek vermez sen bi stad yapmak icin en kötü ihtimalle 40-50 milion dollar hesaplican bunu kimse yapamaz bana sponsor felan demesinler...FB bile stad icin 80 milion dollar verdi...onun icin projeyi yapsinlar sonra iyi bi yönetim baskan gelirse PISTLERI kaldirir...

not: bende tabi ki pist istemiyom ama mecbur...

Burçak
20.12.2007, 22:14
peki bunun için bi çözüm olamaz mı. örneğin günümüz şartlarında 2011 olimpiyatları için pisti olan bi stat yapıldı diyelim. istense tribünlerin sahaya yakın olan kısmı yüksekte bırakılıp olimpiyatlar sonrasında pist kaldırılarak tribünler sahaya yaklaştırılabilir. bu çok kolay olur. yeter ki istensin.

Samet Yildirim
20.12.2007, 22:19
peki bunun için bi çözüm olamaz mı. örneğin günümüz şartlarında 2011 olimpiyatları için pisti olan bi stat yapıldı diyelim. istense tribünlerin sahaya yakın olan kısmı yüksekte bırakılıp olimpiyatlar sonrasında pist kaldırılarak tribünler sahaya yaklaştırılabilir. bu çok kolay olur. yeter ki istensin.

böyle bi teknolji var ama ne kadara mal olur bilemem...bu proje yapilsin iyi baskan ve yönetim bizi TÜRKIYE de ayak oyunlari bile durduramaz;)

ugrpnk
20.12.2007, 22:22
koşu pisti istemiyorum.... ama 60.000 kişilik stat da istemiyorum... max 40.000 yeterli bence... 60.000 kişilik stat hayatta dolmaz.. derbiler de dolabilir... diğer maçlarda 40.000 bile dolmaz...

Samet Yildirim
20.12.2007, 22:23
koşu pisti istemiyorum.... ama 60.000 kişilik stat da istemiyorum... max 40.000 yeterli bence... 60.000 kişilik stat hayatta dolmaz.. derbiler de dolabilir... diğer maçlarda 40.000 bile dolmaz...

sen yildiz futbolcu al..takimin basarili olsun...sampiyonlaga oynasin...biletleri cok ucuz tut.....ozaman 60 bin degil 100 bin de dollar ben bile gelirim buradan arada bi maca...hele sampiyon olsak ozaman 10 sene sonra 60 bin bile az derler:D:D:D:D

Cem Balcı
20.12.2007, 22:26

...:alkış: bende.

ugrpnk
20.12.2007, 22:27
sen yildiz futbolcu al..takimin basarili olsun...sampiyonlaga oynasin...biletleri cok ucuz tut.....ozaman 60 bin degil 100 bin de dollar ben bile gelirim buradan arada bi maca...hele sampiyon olsak ozaman 10 sene sonra 60 bin bile az derler:D:D:D:D

keşke bu dediklerin olsa... ama bunun için şehrin de epey bi gelişmesi lazım... kabul etmek lazım trabzon yıldız futbolcuya yetmiyor... yıldız futbolcu şehir de her türlü imkanı istiyor.. konu sapmasın da bi söz sölim bu arada.. bize yıldız lazım değil... bize yıldız adayı lazım...

Samet Yildirim
20.12.2007, 22:29
keşke bu dediklerin olsa... ama bunun için şehrin de epey bi gelişmesi lazım... kabul etmek lazım trabzon yıldız futbolcuya yetmiyor... yıldız futbolcu şehir de her türlü imkanı istiyor.. konu sapmasın da bi söz sölim bu arada.. bize yıldız lazım değil... bize yıldız adayı lazım...

tmm gözün önüne 95-96 takimini getir...öyle bi takim olsa öyle bi canavar futbol olsa...Sampiyonlaga oynasak ve Sampyion olsak bi sene sonra o stad dolmaz mi ?!?! bi tane de YILDIZ veya $OV yapan oyuncu alirsin yattara gibi ozaman o stad dolmaz mi ???

ugrpnk
20.12.2007, 22:40
tmm gözün önüne 95-96 takimini getir...öyle bi takim olsa öyle bi canavar futbol olsa...Sampiyonlaga oynasak ve Sampyion olsak bi sene sonra o stad dolmaz mi ?!?! bi tane de YILDIZ veya $OV yapan oyuncu alirsin yattara gibi ozaman o stad dolmaz mi ???

yaaa ordan bakınca dolar... ama böle bi stadın olduğu zaman giderler de ona göre olacak ve bilet fiyatları ona göre değişecek... şimdi derbi maçlarda bilet 20 ytl olduğu zaman millet yönetime sövüyo...

hani öle bi stadımız olsa şampiyonluğa oynasak da stadımız full çekse her maç... ama hayal hepsi... ben 20 yaşındayım..şampiyonluk görmedim... torunum görsün bu hayal ettiklerimizi razıyım

Samet Yildirim
20.12.2007, 22:51
yaaa ordan bakınca dolar... ama böle bi stadın olduğu zaman giderler de ona göre olacak ve bilet fiyatları ona göre değişecek... şimdi derbi maçlarda bilet 20 ytl olduğu zaman millet yönetime sövüyo...

hani öle bi stadımız olsa şampiyonluğa oynasak da stadımız full çekse her maç... ama hayal hepsi... ben 20 yaşındayım..şampiyonluk görmedim... torunum görsün bu hayal ettiklerimizi razıyım

her neyse bakariz:D...bende 18 yasindayim:D

Sinan Akyıldız
20.12.2007, 22:52
İzmit' e çarşıyla burun buruna yapılan atletizm pisti :) yeteki yapmak istesinler . Yapan nasıl yapıyor bak .

http://wowturkey.com/tr169/k_kemalcanhakki_phpMO09TNPM.jpg

izzet
25.12.2007, 19:39
Arkadaslar, nasil olursa olsun KOSU PISTI ISTEMIYORUZ!!!!!

Bence bir Liste Yapalim, ve bunu Yönetime aday kisliere iletelim!

1. almanyaTS(Izzet Ö., Almanya)
2...

Kopyalayip devam edelim!

Mehmet Öztürk
26.12.2007, 23:20
koşu pistine HAAAAAYIIIIIIIR
HAYIR
HAYIR
istemedikleri kadar HAYIR

bence Karadeniz Oyunlarında Akçaabat Sebatspor tesislerinin yanındaki atletizm stadyumunun tribünlerini yükseltirlerse yeterlidir!
5 bin kişilik stat bile yeter
veya 15 bin kişilik
oradada Akçaabat Sebatspor oynayabilir mesela!

Kalkinmali
29.12.2007, 02:37
Arkadaslar, nasil olursa olsun KOSU PISTI ISTEMIYORUZ!!!!!

Bence bir Liste Yapalim, ve bunu Yönetime aday kisliere iletelim!

1. almanyaTS (Izzet Ö., Almanya)
2. Kalkinmali (Levent.O/Trabzon)
3.

Serdar A
29.12.2007, 03:50
M.A.Y tesislerinin olduğu alan yakın gelecekte Havalimanına katılacak. Buradan yüklü miktarda para geleceği konuşuluyor. Yanlış hatılamıyorsam konuşulan rakamlar 70 trilyonun üzerinde. Bu parayla Trabzon bir anda sınıf atlayabilir. Bu mali güçle beraber stad pojesiyle ilgili yeni stratejilerde belirlenebilir.

Benim öteden beri savunduğum fikir mevcut stadımız olan Avni Aker'in Olimpik müsabakalar için yeniden düzenlenmesi ve arsa devrinin 2011 yaz festivalinden sonra gerçekleştirilmesi.

Daha sonradan yeni stadı yıkıp yenide düzenlemekte bir fikir elbette ancak bu çok maliyetli. Stadyum Projesi başlığında Man. City 'nin kullandığı stadyumdan bahsetmiştim.

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41009000/jpg/_41009336_man_city_bbc_416x300.jpg

http://www.ecinteriors.co.uk/pictures/stadium7.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/City_of_Manchester_Stadium_2002.jpg

Stadın 2002 oyunlarındaki hali.

Daha sonra 35000000 Sterlin harcanarak şu hale getirildi.

Kapasite 12.000 kişi artırıldı , çatı tamamlandı.

4 yıldız kriterlerine sahip stadın seyirci kapasitesi 47726.

2008 uefa kupası finali burada oynanacak.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/CIMG1422.JPG

Bazı arkadaşlarımızın bahsettiği Almanya , Fransa , Japonya'da örnekleri olan çoklu kullanıma imkan tanıyan stadlar çok büyük teknolojiye sahip astronomik stadlar . Böyle bir stad devletin bile altından kalkamayacağı maliyetler doğurabilir.

http://www.esj-lille.fr/atelier/magan2/foot/terrain/images/tribunesdf.jpg

Para olduktan sonra herşey yapılır. :) ( portatif oturma alanları )

Dünyanın en pahalı stadlarından biri olan 80.000 kişilik stade de France.

http://www.esprit-racing.com/5/img/raceofchampa.jpg

Belki başka bir çözüm proje dahilinde 30-35bin kişilik nispeten ucuz maliyetli bir stadın yanında 10-15binkişilik sadece atletizm amaçlı bir stad yapılabilir. Sadece atletizm amaçlı bir stadımızın olması Trabzondaki atletizm faaliyetlerinede çağ atlatabilir , milli sporcular yetiştirmesine olanak tanıyabilir.

Çok benzer olmasada Barca'dan örnek verilebilir. Barca'nın efsanevi Neu Camp stadının hemen yanında B ve C takımlarının maçlarını oynadığı Miniestadi var.

http://www.elmundodeportivo.es/gif/20071004/minicenital6.jpg http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/spain/catalonia/barcelona_mini_estadi.jpg

S.F.K.
29.12.2007, 08:24
koşu pisti olmazsa devlet yapmazmış yapmasın arkadaş
ben ne 60.000 kişilik stad istiyorum
nede koşu pisti olan gereksiz ölü bi yatırım istiyorum
sen orda en fazla 15-20 gün organizasyon yapacan sonra Trabzonlu ve Trabzonsporlunun başına belayı yıkıp gidecen
60 bin kişilik stada 30 bin kişi gelse 3 bin kişi gibi görülür,ne bağırdığı duyulur nede baskısı olur rakibe.

eğer Trabzonumuzun istediği 35-40 bin kişilik koşu bandı olmayan akustiği iyi düşünülmüş kutu gibi bi stad olmayacaksa bi babayiğit çıksın A.Akerin direklerini kaldırsın kapasiteyi 30-35 bine çıkarsın ölene kadar baş tacımız olacaktır onun dışındaki tüm yatırımlar İstanbuldaki Olimpiyat stadı gibi olacaktır.

kesinlikle bu bahsi geçen stadı is-te-mi-yo-ruz.

Serdær
29.12.2007, 10:56
Dün Zeyyad Kafkasın Stadla ilgili söyledikleri ;

Biz olimpiyat Stadı yapmıyoruz Trabzonspora stad yapıyoruz.

Dolayısıyla koşu pisti gibi bir durum söz konusu olacağını düşünmüyorum..

Mustafa AYDIN
29.12.2007, 11:31
Koşu pisti stadın atmosferini bozar arkadaş..:)

Ayaz
29.12.2007, 12:11
tartan pist, gereksiz gençlik oyunları için düşünülüyor sanırım, en akıllıca olan yol bana kalırsa avni aker için gerekli modernizasyonlar yapılarak olimpiyat oyunlarına hazır hale getirip kullanıma dahil edilir, ve biz yeni stadımıza bir futbol mabedi olarak inşaa yapılmasından geçilecektir.. ve avni aker olimpiyat stadı yıkılmadan da bunu tümüyle türkiyemize yeni bir alternatif sunmuş olur miili sporcularımızın bundan faydalanabilmesinide sağlayabiliriz. hem bu fikir, trabzona ekonomik katkı sağlayacak bir alternatifde sunacaktır. oteller için, sporcular için, malzemeler, türki cumhuriyetler ve karadeniz oyunları.. yani bunlar fikirler ama bu yönlü düşünmekte ve bunun kamuoyunu oluşturmak gerekir..

Mayls
29.12.2007, 12:16
tartan pist, gereksiz gençlik oyunları için düşünülüyor sanırım, en akıllıca olan yol bana kalırsa avni aker için gerekli modernizasyonlar yapılarak olimpiyat oyunlarına hazır hale getirip kullanıma dahil edilir, ve biz yeni stadımıza bir futbol mabedi olarak inşaa yapılmasından geçilecektir.. ve avni aker olimpiyat stadı yıkılmadan da bunu tümüyle türkiyemize yeni bir alternatif sunmuş olur miili sporcularımızın bundan faydalanabilmesinide sağlayabiliriz. hem bu fikir, trabzona ekonomik katkı sağlayacak bir alternatifde sunacaktır. oteller için, sporcular için, malzemeler, türki cumhuriyetler ve karadeniz oyunları.. yani bunlar fikirler ama bu yönlü düşünmekte ve bunun kamuoyunu oluşturmak gerekir..
Güzel bir düsünce fakat yeni proje gerceklestirildiginde büyük ihtimalle Avni Aker yikilacaktir. Cünkü bir stad bosta dursa bakim gerektirir. Ama dedigin gibi modernize edilip kullanilabilirde. Eger stadim isim hakki bir sponsora satilirsa stadin bakimi icin gelir kaynagi da elde edilebilir. Bu sayede atletizm aktiviteleri ve belkide Paf takim ve diger Altyapi takimlari icin kullanilabilir.

Dün Zeyyad Kafkasın Stadla ilgili söyledikleri ;

Biz olimpiyat Stadı yapmıyoruz Trabzonspora stad yapıyoruz.

Dolayısıyla koşu pisti gibi bir durum söz konusu olacağını düşünmüyorum..
Demek istedigi bence stadi Trabzonspor icin yapiyorlar. Olimpiyatlar olmasa da yapacaklar yani. Ve kosu pisti olmadiginda Trabzonspor orda oynayamaz diye birsey yok. Bence bu konuda herhangi bir netlik yok.

Sacit
29.12.2007, 12:36
Koşu pisti stadın atmosferini bozar arkadaş..:)

kesinlikle katılıyorum,bugün baktığımız da özelliklede ingiltere de vede manU'nun stadında süper bi atmosfer var,seyirci sanki sahaya inecek gibi..

koşu pisti lazım değildir

S.F.K.
29.12.2007, 12:52
kesinlikle katılıyorum,bugün baktığımız da özelliklede ingiltere de vede manU'nun stadında süper bi atmosfer var,seyirci sanki sahaya inecek gibi..

koşu pisti lazım değildir

bende sana katılıyorum
İngilizlerin stadlarını görünce içim gidiyor imreniyorum
bizimkilerde bu güzellikleri görüp nası örnek almazda daha koşu bantı haltı karıştırırlar bir türlü aklım almaz.

Tolpaş61
29.12.2007, 13:23
Stat Olsunda Pİst Kolay.stat İstİyoruz Dİye BaŞlik Olsa Daha İyİ Olur.olmasi Gerekenler İÇİn MÜÇadele Edelİm.evet Ben Ne Olursa Olsun Yenİ Bİr Stad İstİyorummm.

POYRAZ
29.12.2007, 13:51
Merak etmeyin, yeni yapilacak olan stadda kosu pisti falan olmaz.. Bunun hic bir ise yaramayacagini yönetim de bilir.

orhan42
29.12.2007, 14:00
Olimpiyatlar için Trabzonsporun kurban edilmesine razı değilim.30-40 bin kişilik İngiliz tarzı stad yapılırsa doyum olmaz orada maç izlemeye.Düşünün 40 bin kişi ve tribünler sahanın hemen dibinde başlıyor.Bir de buna Trabzonlu kardeşlerimin tezahüratları eklenirse vay rakibin haline..(ama ilkönce fırtınanın eski şiddetiyle esmeye başlaması gerek)

Can
29.12.2007, 14:28
kuzey tvdede koşu pisti olmayacak dediler bakalım

S.F.K.
29.12.2007, 15:23
Stat Olsunda Pİst Kolay.stat İstİyoruz Dİye BaŞlik Olsa Daha İyİ Olur.olmasi Gerekenler İÇİn MÜÇadele Edelİm.evet Ben Ne Olursa Olsun Yenİ Bİr Stad İstİyorummm.

abi öyle deme
stad olsunda nasıl olursa olsun olurmu
İst.Olimpiyat stadını bi düşün
kalite ayrıntıda gizli aman diiim.

FcTRABZONSPOR
29.12.2007, 15:29
olimpiyat stadı olmuyacakmış koşu pişti yok yani...

Üzeyir Gönül
29.12.2007, 15:39
Geçenlerde bir yerde okumuştum. Bildiğim kadarıyla Olimpiyatlar devlet destekli oluyor. Olimpiyatların Trabzon'da yapılacak olmasının sorumlusu da devlettir. Bir Olimpiyat stadı mecburen yapılacak yani. Yönetim de, madem ki buraya bir olimpiyat stadı yapılacak o zaman bizim de çorbada tuzumuz olsun, diyecek ve projeyi falan çizdirip sonra da devletin yaptığı stada ortak olacak. Belki, maliyetine de biraz katkıda bulunulur ama sonuçta Trabzon'a bir olimpiyat stadı yapılacak. Böyle bir stadın yapılacağı kaçınılmazken yönetim boşuna yeni bir stad yapmak için masraftan kaçınmak istiyor, diye anlıyorum. Yani stadı bedavaya getirmeye çalışıyorlar.
Yeni stadyumda koşu pisti (tartar pist) de olacak mecburen. Sonradan koşu pistinin kaldırılması da kolay değil. Hatta hiç mümkün olmayabilir. Zaten sen doldurma alana stat yapacaksın, sonra da altındaki kocaman taşları kaldırıp daha aşağıya mı ineceksin? Yani denizin içinde top oynayacaksın. :)
Ben İstanbul'da Olimpiyat Stadında maça gittim. Sahaya o kadar uzak ki, doğru dürüst futbol izleyemiyorsun. Tribünlerde 45 bin civarında seyirci vardı; ama sanki 15 bin gibi görünüyordu seyirci. Tezahüratlar da yok olup gidiyordu. Böyle bir statta rakip takımı nasıl ürkütebiliriz ki?
Yok arkadaş, devlet olimpiyat stadını yapsın. Biz kendimize yeni bir stat yapalım. Gerekirse bir sene Akçaabat'ın sahasında oynayalım ama stat bizim olsun. Para sponsorlarla sağlanabilir. Trabzonlu bir sürü iş adamı var, destek versinler. Hiçbiri olmazsa açalım bankaya bir hesap numarası taraftar göndersin parasını.
Stat işini beleşe getirmek için (devlet yapacak ya) ilk stat maketini ortadan kaldırdılar, bir daha da göstermediler. O stadı istiyorum ben...

renac
29.12.2007, 16:26
dün karadeniz tv de zeyyat kafkas stadyum olimpik olmayacak dedi 30000 yada 35000 kişilik olacakmış ama spiker çok fazla bu konunun üstünde durmayınca pek bişi açıklamadı açıkçası sadece ağzından bunlar çıktı hadi hayırlısı birde bu stadı yaparken herkese danışacaklarını şu anda hazırladıkları broşürlerin sadece maketten ibaret olduğunu da söyledi

Koray
29.12.2007, 17:34
Geçenlerde bir yerde okumuştum. Bildiğim kadarıyla Olimpiyatlar devlet destekli oluyor. Olimpiyatların Trabzon'da yapılacak olmasının sorumlusu da devlettir. Bir Olimpiyat stadı mecburen yapılacak yani. Yönetim de, madem ki buraya bir olimpiyat stadı yapılacak o zaman bizim de çorbada tuzumuz olsun, diyecek ve projeyi falan çizdirip sonra da devletin yaptığı stada ortak olacak. Belki, maliyetine de biraz katkıda bulunulur ama sonuçta Trabzon'a bir olimpiyat stadı yapılacak. Böyle bir stadın yapılacağı kaçınılmazken yönetim boşuna yeni bir stad yapmak için masraftan kaçınmak istiyor, diye anlıyorum. Yani stadı bedavaya getirmeye çalışıyorlar.
Yeni stadyumda koşu pisti (tartar pist) de olacak mecburen. Sonradan koşu pistinin kaldırılması da kolay değil. Hatta hiç mümkün olmayabilir. Zaten sen doldurma alana stat yapacaksın, sonra da altındaki kocaman taşları kaldırıp daha aşağıya mı ineceksin? Yani denizin içinde top oynayacaksın. :)
Ben İstanbul'da Olimpiyat Stadında maça gittim. Sahaya o kadar uzak ki, doğru dürüst futbol izleyemiyorsun. Tribünlerde 45 bin civarında seyirci vardı; ama sanki 15 bin gibi görünüyordu seyirci. Tezahüratlar da yok olup gidiyordu. Böyle bir statta rakip takımı nasıl ürkütebiliriz ki?
Yok arkadaş, devlet olimpiyat stadını yapsın. Biz kendimize yeni bir stat yapalım. Gerekirse bir sene Akçaabat'ın sahasında oynayalım ama stat bizim olsun. Para sponsorlarla sağlanabilir. Trabzonlu bir sürü iş adamı var, destek versinler. Hiçbiri olmazsa açalım bankaya bir hesap numarası taraftar göndersin parasını.
Stat işini beleşe getirmek için (devlet yapacak ya) ilk stat maketini ortadan kaldırdılar, bir daha da göstermediler. O stadı istiyorum ben...

bunlar bu takımın başındayken 1 kuruş biler vermem... olimpik stad da oynayacağımıza bizim akçaabata oynayalım zaten epey bi büyüttüler sahayada sıfır...

Üzeyir Gönül
31.12.2007, 18:05
bunlar bu takımın başındayken 1 kuruş biler vermem... olimpik stad da oynayacağımıza bizim akçaabata oynayalım zaten epey bi büyüttüler sahayada sıfır...

Ben de bu adamlara para vermem zaten. Baksana, adamlar bir sürü futbolcu sattılar, birçoğuna da para vermedikleri için kaçırdılar; üstüne üstlük doğru dürüst transfer de yapmadılar ama dünya kadar borcu var kulübün. Bu adamlara para verirsek onu da iç ederler valla. :mad:

Mustafa ÖZDEMİR
16.09.2008, 17:18
sadri baba orada oldukça kimse trabzonspor a ihanet edip koşu pisti olan bir stad yapamaz...

Misina
16.09.2008, 19:29
Yeni yapılan stad pistsiz olacak.

2011 olimpiyatlarında söğütlüdeki atletizm alanı kullanılacak

Emirhan Makul
17.09.2008, 00:25
Yeni yapılan stad pistsiz olacak.

2011 olimpiyatlarında söğütlüdeki atletizm alanı kullanılacak

o zaman neden futbol stadını 2012 olimpiyatlarına yetiştirmek istiyorlar ?

TS-Tiryaki
17.09.2008, 00:27
o zaman neden futbol stadını 2012 olimpiyatlarına yetiştirmek istiyorlar ?

2012 Olimpiyatlari zaten Londraya verildi. Genclik olimpiyatlarda 2011de Trabzonda.

Emirhan Makul
17.09.2008, 02:44
2012 Olimpiyatlari zaten Londraya verildi. Genclik olimpiyatlarda 2011de Trabzonda.

sorun orda değil yanlış söylemiş olabilirim am sonucda mantık olarak stadı olimpiyatlara yetiştirmek istiyorlar ee o zaman olimpiyata yetiştirilecek olan bir stad olimpiyata uygun koşu pistli olacaktır mantık olarak öyle değil mi ?

Cagdas Topal
17.09.2008, 03:13
sorun orda değil yanlış söylemiş olabilirim am sonucda mantık olarak stadı olimpiyatlara yetiştirmek istiyorlar ee o zaman olimpiyata yetiştirilecek olan bir stad olimpiyata uygun koşu pistli olacaktır mantık olarak öyle değil mi ?

Kosu pisti olmasını istiyorum ben , sart yani hele bizim gibilere cok lazım olacak sadece trabzonda degil tüm yurtta olmasını isterim ;)

f1bekir
17.09.2008, 04:12
Allah aşkına habu konuyu kapatalım.

Mehmet Fatih Yavuz
17.09.2008, 04:23

Olimpiyatlarda sadece atletizm yok.
Stadın gerekli olduğu bir sürü branş var.

Atletizm için yer yapıldı.
Sadece rrüzgâr panelleri falan eksik.

Stad pistsiz olacak.
Zorla pist istiyorsunuz yahu.:D

Pro-TS
18.09.2008, 23:40
Arkadaşlar gençlik spor müdürlüğünden aldığım kesin haberde koşu pisti olmayacakkkkkkkkk

f1bekir
19.09.2008, 09:27
Arkadaşlar gençlik spor müdürlüğünden aldığım kesin haberde koşu pisti olmayacakkkkkkkkk

abicim gsgmden haber alabiliyosan projede hangi aşamada olduğumuz konusunda da bilgiler almaya çalışırsan seviniriz. şu an tam olarak neyi bekliyoruz yani, bunu bilmek istiyoruz.

Emirhan Ömeroğlu
19.09.2008, 10:10
Olimpiyatlarda sadece atletizm yok.
Stadın gerekli olduğu bir sürü branş var.

Atletizm için yer yapıldı.
Sadece rrüzgâr panelleri falan eksik.

Stad pistsiz olacak.

pist olucak diye korkuyoruz!!

Bera B.
19.09.2008, 11:31
stad olmayacak ki pistsiz olsun.. nasıl yetiştirmeyi planlıyorlar acaba 2011'e çok merak ediyorum doğrusu..

f1bekir
19.09.2008, 15:29
stad olmayacak ki pistsiz olsun.. nasıl yetiştirmeyi planlıyorlar acaba 2011'e çok merak ediyorum doğrusu..

bir stad kaç ayda tamamlanıyo haberin var mı? konuşmandan haberin olmadığı belli. gölge etmeyin başka ihsan istemez.

Yasin Berber
08.11.2008, 04:43
Bende koşu pistine karşıyım kesinlikle olması gerek

Ali Özcan
27.11.2008, 22:38
olmayacak zaten koşu pisti..

kikiemre61
28.11.2008, 15:07
bunlar zorlan koşu pisti olcak kardeşim okadar yere koşu pistleri yapılıcak ve akcabatda sanırm yapılcak konuşular anladn eyer koşular stadda yapılsaydı akcabat projesi olmazdı ayrıca atalay nediyo açılış ve kapanışlar satd da yapılck anladnız-_-

Ertan 51
28.11.2008, 15:23
Stad pistsiz olacak.
:)
bende bu başlığa ara da bir girip sizin bu kararlı yazılarınıza bakıp kuvvet alıyorum.
içimde hep pist kuşkusu oluyor sizleri okuyunca huh diyorum:)

POYRAZ
03.12.2008, 22:53
Kosu pisti olursa zaten futbol stadyumu olmaktan cikar atletizim stadyumu olur. Kosu pisti olmayacak.

Muhammed KOÇ
03.12.2008, 23:28
evet bence de koşu pisti olmasın. en basitinden görüyoruz olimpiyatı.. bağırdığın bile duyulmuyo..

cellchook
04.12.2008, 01:06
bence stad fıyasko olacak.
eger yapılırsa kosu pıstı ıle yapılacak.(bosuna heveslenmeyelım)
stad trabzonspor FUTBOL kulubune hıc yaramayacak..
stad40.000- 60.000-80.000 kısı olursa o stadı trabzon bır yana karadenız dolduramaz.(bırakın o rakamları 30.000 i 5-6 mac ust uste doldurmamız ımkansız..)
bır arkadas cıksın bana desın kı son 10 yıldır tam 10 mac ust uste full stadı doldurduk su kadar seyırcı dısarıda kaldı...soyleyemez kımse yalancılık yapmak ıstemez:)
hıcbır yonetım hıcbır zaman tek basına bır stad yapamaz unutmayalım...
bu ısler particilik kokuyor adam sendecilik kokuyor,bızım halkımıza gore degıl hatta yonetıcılere gore bıle degıl bu seyler,o yuzden yıne umutsuzum...

TUNCAY HİÇYILMAZ
04.12.2008, 13:39
bence stad fıyasko olacak.
eger yapılırsa kosu pıstı ıle yapılacak.(bosuna heveslenmeyelım)
stad trabzonspor FUTBOL kulubune hıc yaramayacak..
stad40.000- 60.000-80.000 kısı olursa o stadı trabzon bır yana karadenız dolduramaz.(bırakın o rakamları 30.000 i 5-6 mac ust uste doldurmamız ımkansız..)
bır arkadas cıksın bana desın kı son 10 yıldır tam 10 mac ust uste full stadı doldurduk su kadar seyırcı dısarıda kaldı...soyleyemez kımse yalancılık yapmak ıstemez:)
hıcbır yonetım hıcbır zaman tek basına bır stad yapamaz unutmayalım...
bu ısler particilik kokuyor adam sendecilik kokuyor,bızım halkımıza gore degıl hatta yonetıcılere gore bıle degıl bu seyler,o yuzden yıne umutsuzum...

Nerden biliyosun koşu pisti olucağını sana özel olarak bilgimi verdiler. Madem koşu pisti yapıcaklar atletizim müsabakaları neden yeni yapılacak stadda değilde akçabaatta yapılacak sölermisin?? Yeni yapılıcak stadda sadece açılış kapanış seromonileri yapılıcak ve kapasite 40.000 daha neyin lafını yapıosunki!! Bu stad 2011 olimpiyatları için yapılıcak ve açılış kapanış seromonilerinin yeni stadda yapılması karara bağlandı bile, yani ok yaydan çıktı sen istesende istemesende bu stad yapılıcak ve koşu pistide olmuycak!!!! Yok dolduramazmışız falan sen 2 adım öteni göremiyosan o senin sorunun!! Trabzonspor sürekli büyüyen bir kulüp bütçesiyle taraftarıyla yaptığı atılımlarla, zamanı gelicek bu yeni yapılan stad bile takımımıza yetmiycek!!

Mustafa ÖZDEMİR
05.12.2008, 10:33
Nerden biliyosun koşu pisti olucağını sana özel olarak bilgimi verdiler. Madem koşu pisti yapıcaklar atletizim müsabakaları neden yeni yapılacak stadda değilde akçabaatta yapılacak sölermisin?? Yeni yapılıcak stadda sadece açılış kapanış seromonileri yapılıcak ve kapasite 40.000 daha neyin lafını yapıosunki!! Bu stad 2011 olimpiyatları için yapılıcak ve açılış kapanış seromonilerinin yeni stadda yapılması karara bağlandı bile, yani ok yaydan çıktı sen istesende istemesende bu stad yapılıcak ve koşu pistide olmuycak!!!! Yok dolduramazmışız falan sen 2 adım öteni göremiyosan o senin sorunun!! Trabzonspor sürekli büyüyen bir kulüp bütçesiyle taraftarıyla yaptığı atılımlarla, zamanı gelicek bu yeni yapılan stad bile takımımıza yetmiycek!!
haklısın kardeş

mustafakaya
05.12.2008, 11:13
bu stadı devlet yapacaksa yapsın, rehabilite edilmiş bir avni aker bize yeter, tarbzonspor ne finansmanına ne dolgusuna karışmalı. türkiye'de devletin yapacağı stada güvenip program yapmak çılgınlık olur, verilen sözler asla tutulmaz.

ganita ve zinos
05.12.2008, 12:14
trabzondaki spor yanlız futbola endekslenmemeli...bence diger spor dalları içinde uygun bir spor kompleksi yapılmalı....