PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor - Lazio (UEFA Kupası 3. Tur maçları)

dinceraydogan
15.12.2007, 00:13
Trabzonspor - Lazio
İlk Maç 1-2 ( Gol : Ünal )
İkinci Maç 2-1 ( Gol Hami )
O sene bizim için avrupada tavan yaptığımız seneydi.
İlk önce Dinamo Bükreş daha sonra Aston Villayı devirdikten sonra sıra gelmişti Lazioya
Malesef Şota ile Arçil ara trfansferde geldikleri için oynayamıyorlardı.
O zamanlardan en çok hatırlamak istediğim şey takımın öz güveniydi.
Rakip kim olursa olsun kişilikli futboldu oynadığımız
SS Lazio Roma o zamanlar çok iyi kadrrosu vardı zaten o sene veya ileriki senelerde UEFA kupasını aldı.
İlk maç bizim sahadaydı bastırdık bastırdık biz 11 kişiydik ama rakip 11+3 kişiydi
Herkes bilir ispanyol bir hakem vardı Nieto.
kesin iki penaltımızı vermedi resmen katletti ve maçı kaybettik.
İkinci maç romadaydı
ilk yarı golü yedik ama kendi futbolumuzu ıynamaya devam ettik ve Aslan Hami golümü çaktı. 1-2 dakka dayansak ikinciside gelecekti. Lakin o zaman 17 yaşında gencecik bir futbolcu olan Di vaio muhteşem bir gol attı ve umutlarda biiti.
ama biz aslanlar gibi mücadele ettik. o zaman ki başkanımız Faruk Özak hakem Nieto bu yl daha avrupada maç yönetemicek diye demeç verdiğini hatırlıyorum.
ne gariptirki Nieto o yıl UEFA finalini yönetti.
Futbolda italyan mafyası denen şeyde buydu sanırım

Murat'
15.12.2007, 00:18
çok güzel anlatmışsın hakem olayını...eskiden avrupada takımlarımız hakemler tarafından daha çok eziliyormuş anlaşılan

macka61
15.12.2007, 00:58
eskiden kimlerle mücadele ederdik hemde bize yakışır bir şekilde ezilmeyerek şimdi rum takımına romen takımlarına eleniyoruz

Fanatik28
15.12.2007, 04:48
Ilk macta yedigimiz iki golü kaleci Viktor`a borcluyuz. Hele o bir gol var ya, hala gözümün önünde. Hakeme ragmen yenerdik onlari. Avrupa`da estigimiz dönemde Sota gibi bir Golcümüz olsaydi, Kupayi bile rahatlikla alirdik.

Hakemlerden yana hep ezildik. Yakin zamanda aklima gelen Kiev, Bilbao ve Anortosis maclari mesela. Öncesini say say bitmez. Ama elenmemize ragmen sahada rakibi eziyorduk, bu kim olursa olsun. Iste o günleri ariyoruz.

orhan42
15.12.2007, 17:22
Tam ben söyleyecektim Viktorun hatası ile ilk maçın nasıl güme gittiğini.

İsmail ALİOĞLU
20.05.2008, 00:03
Lazio da bi topcu vardı.. aklıma gelmedi adı.. her iki maçtada golu o atmıştı..
onun için maçtan önce top sihirbazı diyordu spiker.. gerçektende öyleydi. adam güzel oynamıştı.

bide hiç unutmadığım bu maçı radyoda yatağımda yorganın altında dinlemiştim.. o gece uyuyamamıştım..

MehmetGÜRSOY61
20.05.2008, 00:39
eskiden kimse önümüzde duramazdı laziolar barcelonalar liverpollar helal olsun güzel canım TRABZONUMA BE YAkişir

Kazım Uzunboy
20.05.2008, 10:50
O günleri görmek vardı..

h@msi61
20.05.2008, 18:48
onun için maçtan önce top sihirbazı diyordu spiker.. gerçektende öyleydi. adam güzel oynamıştı.

bide hiç unutmadığım bu maçı radyoda yatağımda yorganın altında dinlemiştim.. o gece uyuyamamıştım..

Marco Di Vaio.

Hekimoğlu
20.05.2008, 19:57
hakem faciası ile elenmiştik.nietonun niyeti kötü idi.soneri biçmişti adamlar hemde nasıl biçme hakemin tam gözü önünde ceza sahası içinde,adamlar tekmeleri savuruyor dönüp hakeme bakıyor ki hiçbir hareket yok ondan sonra daha da kuvvetli vurmaya başlamışlardı.o pozisyona nasıl penaltı vermedi inanılmaz.

Cagdas Topal
20.05.2008, 20:37
o günleri görmek için neler wermezdim ... taraftarın takımını nekadar cok sevdigini futbolcu , yönetim herkes biliyor fakat hiçbirsey yapımıyorlar çok ilginç

temiz_61
23.01.2009, 22:13
arkadaşlar bu maçın gol videoları neden yok arşivi fılan olan neden bu goruntulerın ızlenmesı için bir şeyler yapmıyo

Cafer Bulur
23.01.2009, 22:56
Bu maci düsündügümde aklima maci anlatan spiker geliyor:Yapma victor,yapma diyordu.
Kalecimiz victor grisko nun hatasiyla baslayan sürecte mükemmel oynadigimiz bir maci 2-1 kaybetmistik.

iso_4939
23.01.2009, 22:57
bende unutamadıgım maç aston villa macıydı o kücük orhan ne vurmustu o topa ya

alicengiz
29.01.2009, 22:06
lazio maçında kale arkasındaydım çılgınların yanında donuma kadar ıslanmıştım ..ne güzeldi be....

unique
29.01.2009, 23:09
Bu maç sanırım 1994 senesindeydi; İtalya'daki rövanş maçından önce Beşikdüzü'ne müthiş bir kar yağmıştı ve elektrikler kesikti; maçı izleyemeyecem diye çok korkmuştum ama maç saatinde elektrik gelmişti. İki maçta da kişilikli oynamış, ama hakemlerin özellikle ilk maçtaki rezillikleriyle elenmiştik.

TAHSİN 61
30.01.2009, 01:03
Vallaha arkadaşlar TRabzonspor'umuzu hiç Avrupa maçlarında izleyemedim canlı olarak ama
GS- Real Madrid ve Bjk - Lazio canlı izleme fırsatını buldum. Bu maçlarda en çok dikaktimi çeken olay ise Avrupa'lılar maç ısınmasını çok hafif tutuyor ve hep topla ısınıyor bizimkiler ise resmen maçtan önce idman yapıyor ...

Öztürk Adem
30.01.2009, 01:28
Cok guzel bır anıyı super yorumlamıs arkadasımız ama :D O macta da bızım kalace cok hatalıydı be onu da unutmamak lazım Vıctor

TheCrow
11.02.2009, 18:05

Marco Di Vaio.

Di Vaio sadece ikinci maçta gol atmıştı.

İlk maç:

dk. 54 roberto rambaudi (0-1)
dk. 56 negro paolo (0-2)
dk. 67 ünal karaman (1-2)

İkinci maç:

dk. 27 roberto cravero (1-0)
dk. 73 hami mandıralı (1-1)
dk. 76 marco di vaio (2-1)

Soner'i vura vura düşüren de Arjantinli milli bir oyuncuydu ama hatırlayamadım adını şimdi,sol bekti sanırım,sol ayaklıydı orası kesin ama.

İnanılmaz bir pozisyondu,Soner topun üzerine basmış saklayarak ve pas atacak birilerini arıyordu,Jose Chamot (şimdi hatırladım) geldi ve Soner'in yere basan bacağına çok sert bir tekme vurdu,Soner bağırarak çömelir gibi oldu ama düşmedi doğrulurken,Chamot tekrar tekrar aynı bacağını tekmeleyerek Soner'i indirdi.Çok net şekilde adam tekmeyi kaldırıp vuruyordu,düşürene kadar vurdu,haysiyetsiz lopez nieto'nun tam gözünün önünde hem de...

Mustafa Yılmaz
11.02.2009, 18:17
Di Vaio sadece ikinci maçta gol atmıştı.

İlk maç:

dk. 54 roberto rambaudi (0-1)
dk. 56 negro paolo (0-2)
dk. 67 ünal karaman (1-2)

İkinci maç:

dk. 27 roberto cravero (1-0)
dk. 73 hami mandıralı (1-1)
dk. 76 marco di vaio (2-1)

Soner'i vura vura düşüren de Arjantinli milli bir oyuncuydu ama hatırlayamadım adını şimdi,sol bekti sanırım,sol ayaklıydı orası kesin ama.

İnanılmaz bir pozisyondu,Soner topun üzerine basmış saklayarak ve pas atacak birilerini arıyordu,Jose Chamot (şimdi hatırladım) geldi ve Soner'in yere basan bacağına çok sert bir tekme vurdu,Soner bağırarak çömelir gibi oldu ama düşmedi doğrulurken,Chamot tekrar tekrar aynı bacağını tekmeleyerek Soner'i indirdi.Çok net şekilde adam tekmeyi kaldırıp vuruyordu,düşürene kadar vurdu,haysiyetsiz lopez nieto'nun tam gözünün önünde hem de...
Mehmet ali yılmaz maçtan sonra demiştiki ;bu lopez nieto'nun hakemlik kariyeri bitmiştir ,aksine adam bir çok final yönetti daha sonraki kariyerinde.

Selim Turan
11.02.2009, 18:43
Ozaman mehmet Ali Yılmaz yoktuki. Faruk Özak vardı... Doğruda demiş ama ne yaparsın. Olan Türk'e oluyor boşver..

Mustafa Yılmaz
12.02.2009, 08:29
Ozaman mehmet Ali Yılmaz yoktuki. Faruk Özak vardı... Doğruda demiş ama ne yaparsın. Olan Türk'e oluyor boşver..
O zamanlar biraz daha siyasi ,biraz daha lafının dinlendiğini sanan bir pozisyonda görüyordu kendini ,yoksa özellikle başkanımız diye belirtirdim.

Detaylara dikkat etmen çk iyi .teşekkürler.

dr.muhsin
12.02.2009, 08:35
Viktor ilk maçta deniz tarafı kale arkası ceza sahasının dışında maratona bakan tarafında rakibine çalım atmış ve alkış almıştı hemen arkasında verdiği pas Lazio lu oyuncuya gitmişti ve onun da aşırttığı top kalemizde gol olmuştu. Yani aynı anda hem alkışı hem kızgın cümlelerimizi Viktor' a hediye etmiştik.

Bir de 2.nci yarıda haminin bir frikiği Lazio defansından birine çarpmıştı da adam yerde kıvranıp duruyordu zor kendine gelmişti unutulmaması gereken anlardan biri de buydu.

ESMERHAN
12.02.2009, 21:26
Ilk macin 9 ncu dakikasiydi sanirim, hem penalti hem kirmizi kart olmasi gereken bir pozisyon oldu. Ama hakem orali bile olmadi. Italyan yorumcu eski milli futbolcu altobelliye göre penalti-kirmizi kartti. Bizi hakemler cok ezdi avrupa kuplarinda. Ama biz oyunumuzla hicbir zaman ezilmedik. Her zaman basimiz dik ayrildik sahadan. Eskiler bilir Avrupada bir Trabzon birde Galatasaraya vardir her daim. Son zamanlarda bu özelligimiz gerci tükendi ama hala avrupada galibiyeti malubiyetine esit tek takim var O da Trabzonspor. Bu onuru ve gururu malta takimlariyla oynayarak kazanmadik. En baba takimlari devirdik Avni akerde.

Fatih Özkan
25.01.2010, 02:35
Okudum...
İçim yandı...
Neler çektik bu hakemlerden ?

A.Gökhan AKIN
25.01.2010, 10:04
O maçtaki lopez niyetocHayatımda gördüğüm en rezil iki hakemden biriydi , diğeride cep Papila ama hakkını vermek lazım o maçta cem papila hakem olsaydı bile alırdık maçı...

mkmsas
25.01.2010, 12:13
Kırmızı kart olayı maçın başında olmuştu..

Yanlış hatırlamıyorsam ceza alanı dışındaydı.. Penaltı yoktu.. Ama K.orhan tam sürat kaleciyle karşı karşıya giderken, arkadan yetişemeyen Lazio'lu indirmişti, onu..

Onun dışında iki penaltı pozisyonu vardı.. çok netti hem de..

Rakibi ilk yarı ezmiştik resmen..

İkinci yarı geri pasta, Viktor rakibe çalım attı, tribünler oley çekti..Viktor pası attı, direkt Lazio'lu oyuncunun ayağına gitti top.. adam aşırttı ve gol..

Yazık oldu vesselam..

ESER
25.01.2010, 14:49
deplasmandaki macta hami frikikden birini fena sakatlamisti, garibim kivraniyodu:) eleman oyuna sonradan girmisti ama haminin hismina ugradi frikikden:) hami topla dovmustu adami resmen ..

bi de o macta aklimda kalan,, macin bitimine dogru baya iyi saldiriyorduk, top taca cikmisti, top toplayici cocuk isi agirdan alirken abdullahin italyan cocuga " versene lan :)" diye bagirmasini hatirliyorum.

Armağan Dere
13.06.2011, 00:02
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/12/16728.jpg
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/13/23.jpg

sametaydin
13.06.2011, 13:42
Kaleci viktor grişko yakmıştu bizi.

Ama ilk maçta hatırladığım neredeyse tek kale maç yapmıştık. Birkaç tane penaltımız verilmemişti.

Armağan Dere
14.03.2012, 01:03
http://d1203.hizliresim.com/v/g/3hu9m.jpg

Burçin Aydoğdu
27.12.2012, 14:59
Türkiye'deki hakemler bile çifte standartla maç yönetirken o zamanının Avrupa hakemlerinden adalet beklemek mümkün değildi ki. Neyse ki sonrada Doğu bloku takımları vs. Avrupa'ya doluştu, artık eskisi kadar göze batmıyoruz.

Courage
27.12.2012, 21:54
bu maçla ilgili hatıralarımda kalan 2 şey var,
-Aston villayı eledikten sonra kura çekimi ertesi Türkiye gazetesindeki başlık; Trabzon'a tanıdık rakip; LAZio diye :D

-birde evimizde oynadığımız maçta Ünal'ın attığı golde topun o çamur deryasında saplanmamak için zorlana zorlana kaleye gitmesi. geride olmamıza rağmen o yılların lazio'su hayvan gibi bir takımdı ve vargücümle bağırmıştım.

Zannedersem forvetlerindede Boksiç vardı.

ESER
27.12.2012, 22:47
kotu de oynamamistik italyadaki macta. Abdullah macin bitimine yakin agirdan alan top toplaciyi fircalamisti :) bir de yine macin sonlarina dogru oyuna genc bir oyuncu girmisti ve kosa kosa hemen baraja girmisti ama genclik iste, tanimiyormus frikigi kullanacak olanin HAMI MANDIRALI oldugunu.. aci gercekle frikik kendisine isabet edince tanisip yamsulmustu epeyce. sakatligi icin sahaya saglik ekipleri girdi diye hatirliyorum frikikten sonra:D

Armağan Dere
24.06.2013, 04:19
http://www.youtube.com/watch?v=LECtFc2LSA8

gurcan_altan
24.06.2013, 15:38
Hami'nin golünden önce kaleci ceza sahası dışında eliyle dokunmuş galiba :)

mete61bordomavi
09.07.2013, 06:24
Viktor ilk maçta deniz tarafı kale arkası ceza sahasının dışında maratona bakan tarafında rakibine çalım atmış ve alkış almıştı hemen arkasında verdiği pas Lazio lu oyuncuya gitmişti ve onun da aşırttığı top kalemizde gol olmuştu. Yani aynı anda hem alkışı hem kızgın cümlelerimizi Viktor' a hediye etmiştik.

Bir de 2.nci yarıda haminin bir frikiği Lazio defansından birine çarpmıştı da adam yerde kıvranıp duruyordu zor kendine gelmişti unutulmaması gereken anlardan biri de buydu.

Ömrümü yiyen kaleci VIKTOR :D

BAHSE KONU OLAN GOLÜN VİDEOSU:

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/47937/trabzonspor-lazio-1994-sacmaladin-victor

Doğukan Uçan
04.09.2013, 14:46
reserved