PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Üyenin İhracı İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Nytre
13.12.2007, 13:33
Trabzonspor kulübünün tüzüğünde yazan bazı maddelerini aşağıda belirtiyorum. Bu maddelere göre bize bu çileyi yaşatan kişinin (şu anda hangi mantıkla ve kendisine mi yoksa başkasına mı hizmet ettiğini bilemiyorum) ihracı için kongre üyelerinin imza toplaması gerekiyorsa imza toplayalım - dilekçe verilmesi gerekiyorsa bu dilekçeyi düzenleyelim ve bir şekilde biz yönetim kurulu aracılığıyla sicil ya da disiplin kuruluna başvurumuzu yapalım. bu konuda aşağıdaki tüzük maddelerinden yola çıkalım.

-------------------------------------

ÜYENİN SORUMLULUĞU

MADDE 15 Üyeler yasa, tüzük, yönetmelik esasları ile kulüp organlarının kararlarına uymakla ve tüzük hükümleri esaslarına göre taahhütte bulundukları yıllık aidatlarını ödemekle yükümlüdürler. Yıllık aidatlarını zamanı içerisinde ödemeyenlere tüzük hükümleri uygulanır

------------------------

ÜYELİKTEN ÇIKARMA

MADDE 23 Üye ; tüzükte belirtilen nedenlerle ve Disiplin Kurulu tarafından verilecek kararla üyelikten çıkarılır.

Kulüpten çıkarılan üyelerin yeniden üyelik başvurusu kabul edilmez.

----------------------
KURULA BAŞVURU

MADDE 59 Disiplin cezası verilmesini gerektiren söz, eylem ya da davranışlarda bulunulması halinde ; Yönetim Kurulunca doğrudan, üyeler ile Denetleme, Sicil ve Divan Kurullarının her biri Yönetim Kurulu aracılığı ile Disiplin Kuruluna başvurabilir.

Disipline sevk ile ilgili başvurusu Yönetim Kurulunca kabul edilmeyen üye ya da organın bu karara Divan Başkanlık Kurulu nezdinde itiraz hakkı vardır. İtiraz süresi kararın tebliğinden itibaren 7 gündür. İtirazın haklı ve uygun görülmesi halinde başvuru Divan Başkanlık Kurulunca Disiplin Kuruluna sevkedilir.

----------------------
KESİN ÇIKARMA CEZASINI GEREKTİREN SUÇLAR
2 Zorlayıcı ve engelleyici işlem ya da eylemlerle kulüp’ün amacının gerçekleşmesini veya müsabakasını engellemek, engellemeye çalışmak, bu türden davranışları teşvik etmek.
4 Yapılmakta olan seçimlerin düzenli ve sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesini engelleyici söz, eylem ya da davranışlarda bulunmak.

MADDE 62 a UYARMA CEZASINI GEREKTİREN SUÇLAR

1 Kulüp disiplinini bozacak söz, eylem ya da davranışlarda bulunmak
KINAMA CEZASINI GEREKTİREN SUÇLAR

1 Kulübün onuruna, saygınlığına zarar verici söz, eylem ve davranışta bulunmak.
----------------------

yapılması gereken ne ise bu işten anlayan arkadaşlarımızın düzenleyeceği bir dilekçe ile altına üyeler olarak imzamızı atalım ve bugün gönderelim.

dsavas
13.12.2007, 13:37
Birisi dilekçe hakkını kullandı diye üyelikten çıkartamayız, klüp böyle bir karar alsa bile mahkeme kararı ile geri döner. Ama aidat ödemesi konusunda haklısınız. lakin bu aidat çoktan ödenmiştir ve böyle bir durumda aidattını ödemeyen herkes üyelikten çıkarılmaya başlanır (ki doğrusu da budur) Bu arada baktım gecikmiş aidatın ödenmesi, üyenin aidat ödememeyi alışkanlık haline getirmesi halinde ihracı engellememektedir.

Nytre
13.12.2007, 13:45
benim hakkımın ya da dilekçemin bunu gerektirip gerektirmemesi değil derdim.

ben bu dilekçeyi oluşturup gerekli kuruma vermek istiyorum. aradaki farkı anlayın. ayrıca bu olaylardan sonra buralara gelipte her lafa bir cvp vermeniz tesadüf müdür?

bu kişi bir kere iyi niyetli değildir. iyi niyetli olmaması da kulübü ve kongreye katılacak olan üyelerimizi maddi ve manevi olarak zarara sokmuştur. (bu kongreye trabzon dışından gelecek yüzlerce insanın zaman ve para kaybı söz konusudur ve bu insanların acaba kaçı tekrar gelme fırsatı bulacaktır?)

kulübün itibarının zedelenmesi - manevi güç kaybı - üyelerin bu durum karşısındaki psikolojik zararları diye sıralandırabileceğimiz zararlar söz konusudur.

dsavas
13.12.2007, 13:48
benim hakkımın ya da dilekçemin bunu gerektirip gerektirmemesi değil derdim.

ben bu dilekçeyi oluşturup gerekli kuruma vermek istiyorum. aradaki farkı anlayın. ayrıca bu olaylardan sonra buralara gelipte her lafa bir cvp vermeniz tesadüf müdür?

bu kişi bir kere iyi niyetli değildir. iyi niyetli olmaması da kulübü ve kongreye katılacak olan üyelerimizi maddi ve manevi olarak zarara sokmuştur. (bu kongreye trabzon dışından gelecek yüzlerce insanın zaman ve para kaybı söz konusudur ve bu insanların acaba kaçı tekrar gelme fırsatı bulacaktır?)

kulübün itibarının zedelenmesi - manevi güç kaybı - üyelerin bu durum karşısındaki psikolojik zararları diye sıralandırabileceğimiz zararlar söz konusudur.

Ben yanlış birşey demedim ki. Eğer vereceksiniz üyelik aidatını ödemediği için verin diyorum, yoksa diğer şekillerde verilecek bir dilekçe ile yapılan ihraç klübü daha çok zarara sokar. Benim hakkımda daha farklı bir düşünceniz varsa, sümen altından değil açıkça dile getirmenizi tercih ederim.

Nytre
13.12.2007, 14:17
senin hakkındaki düşüncelerimi sümen altı edecek değilim. buna gerek bile duyacak değilim.

bu forum herzaman trabzonsporumuzun menfaatlerini gözetmiştir. Eğer biri kalkıp üzerinde şaibeler bulunan bir duruma karşı savunmasını trabzonsporumuzun manfaatleri doğrultusunda yapamıyorsa o kişi hakkında gerekli şüpheleri duymak hakkımızdır.

Aynı zamanda o kişinin mesaj sayılarına bakarak neden bu konularla aktifliğinin paralel gösterdiğini sormak trabzonsporumuzun menfaatleri sonucunda görevimizdir.

irfanb
13.12.2007, 14:18
Bence sadece bu üye icin degil de simdiki yönetim icin birseyler yapilmali.
Trabzonsporu telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zarara ugrattiklari icin.

Nytre
13.12.2007, 14:24
bmn.deki üye arkadaslara sesleniyorum..

hiç olmazsa aramızda ortak bir karara varıp altına imzamızı atalım.

dsavas
13.12.2007, 14:32
Sevgili Nytre;

Gerçekten hislerini anlayabiliyorum. Lakin samimiyetle söyleyebilirim ki "birilerinin adamı" olduğum konusundaki görüşlerin yanlış. Birincisi bu durumun kime yarayacağını bilemeyecek kadar Trabzonspor siyasetinden bi-haberim, çünkü Trabzon'da yahut Türkiye'de değilim. Türk futbol yaşantısının epey uzağındayım. Trabzonspor'la tek bağlantım Moskova'da zar zor bulduğum uydu anteni ve Türkiye'den gizlice getirdiğim Digiturk'um. İkincisi yazdığım cevaplara bakarsan bu konularda da bir yorumum değil mevcut yaşanan durumun neler olduğunu elimden geldiğince kanuna, yönetmeliğe, tüzüğe atıfta bulunarak anlatmak istedim. Yazdıklarımın kimseye zararı yahut karı dokunmamaıştır. Ama Trabzonspor'a yararı dokunmuştur, çünlü olayda geçen akışı azcıkta olsa anlatabildiğime inanıyorum.

Mesaj sayımın azlığından bahsediyorsun ama dikkatini kayıt olduğum tarihe çekerim. Ve tüm yazılarım bu olayla ilgili oldu çünkü burada üye olmama rağmen bu konu hakkında yazmak beni cesaretlendirdi. Bunun en önemli sebebi de Trabzonspor'a ve Trabzonsporlular'a her konuda değil(!) de bildiğim konuda yardım edebileceğim şansı ilkkez görmemdi. Aklında oluşan soru işaretleri muhakkaki gene de benim hatamdır, benim davranışlarımın yansımasıdır. Bunun için özür dilerim.

Bu dilekçe hakkında söylediklerim ise dikkatli bakarsan birisini kollamak değil. Sadece klübü zor durumda bırakmaktan ötürü verilecek ve sadece tarafınız belli etmiş olacağınız dilekçe sonucunda, Trabzonspor'da hep var olan işgüzarlala gerçekleşecek bir ihracın klübü çok daha zor bir noktaya getireceğidir. Böylece düşündüğünüz yarar zararla sonuçlanabilir. Bunun yerine aidat ödenmediği için bu dilekçenin verilmesi gerektiğinden bahsettim. (Hatta aidatın ödenmiş olmasının buna bir engel olmayacağını da özellikle ince bir nokta olarak belirttim) Kısacası benim amacım size "aman dilekçe vermeyin" diyerek birilerini korumak değil, "aman doğru dilekçe ile bu işi halledin" diyerek Trabzonspor'u komik bir hukuki duruma daha düşürmemekti.

Saygılarımla.

Nytre
13.12.2007, 14:37
sadece kulübü değil binlerce kongre üyesini ve milyonlarca trabzonspor taraftarı zor durumda bırakan o zattır ne biz ne kanunlar. hislerimi anlıyorsan lütfen daha fazla cvp yazma.

macka61
13.12.2007, 14:43
tüzük değişikliği yapılarak üyenin borçunu ödemediği an kulüp üyeliğinden çıkarılmasını ve hiç bir hak talep edememesini istiyorum

Nytre
13.12.2007, 14:56
TRABZONSPOR KULÜBÜ DİSİPLİN KURULUNA ,

TRABZON

12 Aralık 2007 Tarihinde yönetim kurulunun Trabzonspor İnternet Sitesinden Duyurduğu Duyuru sonucunda kulübümüz üyelerinden Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun İçişleri Bakanlığı’na verdiği dilekçe aracılığıyla kulübümüzün 15-16 Aralık 2007 tarihlerinde yapacağı Olağan Genel Kurulu’nun Yönetim Kurulunun oybirliği ile ertelendiğini üzüntü ile duymuş bulunmaktayım.

Trabzonspor Kulübü Derneği tüzüğünden hareket ederek aşağıda yazılan maddelere ve diğer nedenlere bağlı olarak dernek üyelerinden Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun dernek üyeliğinden ihracını talep ediyorum.

ÜYENİN SORUMLULUĞU

MADDE 15 Üyeler yasa, tüzük, yönetmelik esasları ile kulüp organlarının kararlarına uymakla ve tüzük hükümleri esaslarına göre taahhütte bulundukları yıllık aidatlarını ödemekle yükümlüdürler. Yıllık aidatlarını zamanı içerisinde ödemeyenlere tüzük hükümleri uygulanır.

KESİN ÇIKARMA CEZASINI GEREKTİREN SUÇLAR
2 Zorlayıcı ve engelleyici işlem ya da eylemlerle kulüp’ün amacının gerçekleşmesini veya müsabakasını engellemek, engellemeye çalışmak, bu türden davranışları teşvik etmek.
4 Yapılmakta olan seçimlerin düzenli ve sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesini engelleyici söz, eylem ya da davranışlarda bulunmak.

MADDE 62 a UYARMA CEZASINI GEREKTİREN SUÇLAR

1 Kulüp disiplinini bozacak söz, eylem ya da davranışlarda bulunmak
KINAMA CEZASINI GEREKTİREN SUÇLAR

2 Kulübün onuruna, saygınlığına zarar verici söz, eylem ve davranışta bulunmak.

Trabzonspor Kulübü Derneği Tüzüğü gereğince dernek üyelerinden Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun madde 15’teki sorumluluğunu yerine getirmediği , madde 62 d bendi 2.maddesi gereğince kulübün 15-16 Aralık tarihinde yapacağı Olağan Genel Kurulu’nu engelleyici çalışmalarda bulunduğu , yine madde 62 d bendinin 4.maddesi uyarınca kulübümüzün olağan seçim süreci başladığından (8-9 Aralık) yapılmakta olan seçimlerin sağlığını engelleyici eylem ve davranışlarda bulunduğu , Madde 62 a bendi 1.maddesi gereğince kulübün disiplinini başlanan seçim sürecini bozan eylemler gerçekleştirdiği , yine tekrar eden maddenin a bendinin 2. maddesine göre kulübün onuruna , saygınlığına zarar verici eylem ve davranışlarda bulunduğu , adı geçen üyenin yapmış olduğu eylemler sonucunda kulübün kamuoyuna karşı itibarının zedelendiği , alay konusu olduğu , Trabzonspor camiasını kaosa sürükleyerek disiplini ve huzuru kaçırdığı , kulübün maddi ve manevi zarar gördüğü sabittir.Bunun devamında yine Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun kötü niyetli davranışının akabinde seçimin ertelenmesini gerektirecek olayların vuku bulması sonucu kongreye şehir dışından katılacak olan üyelerin maddi ve manevi , şehir içinden katılacak üyelerin manevi zarar yaşamasına , erteleme kararı gerçekleştirilmesi durumunda şehriçinden ve şehir dışından kongreye katılmak için hazırlığını yapmış olan üyelerin aynı avantajı kendilerine kazandıramama ihtimali sonucunda aidatını ödeyip kongrede oy kullanabilme hakkını kazanan üyelerin bu haktan mahrum kalma tehlikesinin oluşmasına ,
Kulübün itibarını , maneviyatını , gücünü ve disiplinini hiçe sayarak daha önceki aidat ödemelerinde bugün yaptığı gibi davranmayıp bugün bu şekilde kulübe ve camiaya zarar verecek şekilde davranmasının kötü niyetli bir davranış olduğunu yukarıda sayılan tüm nedenler uyarınca bu şahsın Disiplin , Sicil ve Divan kurullarına sevk edilerek hakkında tüzük gereğince işlemler yapılmasına ve kulübe verdiği bunca zarar sonucunda üyelikten ihracını talep ediyorum.

----------------

nacizane bir şeyler yazdım. doğru mudur yanlış mıdır diye sorgulatmak için koymuyorum sadece bilginiz olsun istedim. benim böyle bir hakkım var mı yok mu diye de tartışmıyorum. tepkimiz belli olsun!..

Nytre
13.12.2007, 14:57
eğer altına imza atmak isteyen varsa kongre üyesi olarak numarası ile özel msg olarak göndersin ben de onları ekleyip trabzonspora faksliyim.

A.Hilal Çakıroğlu
13.12.2007, 15:01
Nytre ile aynı fikirde olduğumu ve eğer böyle bir hakkımız varsa bu dilekçenin altına imzamı atacağımı belirtmek istiyorum.

Bülent Bayraktar
13.12.2007, 15:05
bnde bu yazının altına imzamı atıyorum...!

Çetin
13.12.2007, 15:54
devlette görevli olan, 1 günde karar çıakrtan birinin sence bir hesabı olmasa, bazı pis hesaplar ortada dolanmasa işler bu kontaya gelir miydi?

TSezgin61
13.12.2007, 17:29
ben kongre üyesi degilim, ama olsaydim kesin imzami atardim... bmn kongre üyeleri bence es gecmesin...

Bartuğ13
13.12.2007, 19:33
ben de imzamı atarım fakat daha kongre üyesi değilim.2 yıl dolmadı.

Nytre
13.12.2007, 19:53
bilen arkadaslar varsa cvp versinler lütfen.

kongrede divan kuruluna bir teklif vererek bu kişinin ihracını oy çokluğuna karar verilmesini sağlayabilir miyiz?

mutito
13.12.2007, 20:23
Bu kongrede ALBAYRAK yönetimini İBRA EDENLER de, mevcut durumu yaratanlar ve alet olanlar gibi "ŞEREFSİZLİK" damgasını sonsuza kadar alınlarının tam ortasında taşıyacaklardır !
... DUYURULUR !!! ...

dsavas
13.12.2007, 22:19
bilen arkadaslar varsa cvp versinler lütfen.

kongrede divan kuruluna bir teklif vererek bu kişinin ihracını oy çokluğuna karar verilmesini sağlayabilir miyiz?

Genel Kurul'un değil disiplin kurulunun kararı ile üye ihracı gerçekleşir. Bu durumda normal üye olarak yönetim kuruluna başvurup ilgili üyenin ihraç edilmesi istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesini isteyebilirsiniz. Yönetim kurulu bunu kabul etmezle 7 gün içerisinde divana başvurursunuz, divan kabul ederse üye disiplin kuruluna sevk edilir.

Nytre
14.12.2007, 14:32
gönderdiğim dilekçe yönetim üyelerine verilmiş. takibe devam edeceğiz.

dsavas
14.12.2007, 20:28
Bu dilekçenin akıbeti ile ilgili olarak ileride gerçekleşecek haberleri burada yayınlamayı unutmayın rica edersem.

Burçak
15.12.2007, 14:38
ortalığı birbirine karıştırdı yaa. ona sormak isterdim. 40 lirayı vermeyip oy kullanacağım diye ortaya çıkmaktan Utanmıyormusun diye. Trabzonspor kulübünü düşürdüğün durumdan Utnamıyormusun diye.

Nytre
15.12.2007, 15:24
pazartesi günü o da çıkacak ortaya merak etmeyin.

Bülent Bayraktar
19.12.2007, 14:03
BUGÜN ELİME POSTAYLA ULAŞAN BİLDİRİ

13.12.2007 tarihinde Disiplin Kurulumuza kulüp üyelerimizden seyfullah hacımüftüoğlu hakkında işlem yapılması için müracaat etmiş bulunmaktasınız.

Trabzonspor Kulübü derneği Tüzük Madde 59 gereği üyeler, kurulumuza ancak Trabzonspor Yönetim Kurulu aracılığıyla yada Yönetim Kurulu aracılığıyla yada Yönetim Kurulu müracaatı kabul etmemesi halinde Divan Başkanlık Kurulu nezrinde itirazda bulunarak,Divan Başkanlık Kurulu aracılığıyla müracaat edebilirler.

Tüzük gereği kurulumuz bizzat yada üyelerin doğrudan müracaatıyla işlem başlatamadığından müracaatınızın kabulü mümkün olmadığının bilinmesini rica ederim.14.12.2007

Trabzonspor Kulübü
Disiplin Kurulu
Başkanı
Rüştü ARAZ