PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte Yeni Milli Forma!

Murat'
10.12.2007, 14:57
İŞTE YENİ A MİLLİ FORMA!

Nike, sponsoru olduğu A Milli Takımımız için yepyeni bir forma tasarladı. Deplasman maçlarından kullanılacak yeni forma, Türkiye'nin geleneksel mimarisinde çok önemli yer tutan çinilerin rengi olan turkuaz detaylarla tasarlandı. İşte fotoğraflarla yeni ay-yıldızlı forma!

http://www.ajansspor.com/resim/nike_turkuazmilliforma.jpg

Türk Milli Futbol Takımı'nın sponsoru Nike, dış sahada giyilmek üzere millilerimiz için yepyeni bir forma tasarladı. Bundan böyle Türk Milli Futbol Takımı, deplasman maçlarında Türkiye'nin geleneksel mimarisinin en önemli unsurlarından çinilerin rengi olarak bilinen ve tüm dünyada adı Türk halkı ile birlikte anılan turkuaz renkli formalarla çıkacak.

Türk kültürünün simge rengi turkuaz tonları ile beyazın bir arada kullanıldığı yeni forma, futbolcunun sahada en rahat şekilde mücadele etmesine olanak tanıyan incelikli bir teknolojinin ürünü olarak ortaya çıktı.

Formanın üst kısmı beyaz üzerine turkuaz tonda modern bir yaka ile omuzlardan ve her iki koldan aşağıya inen turkuaz ince şeritten oluşuyor. Göğsün sol tarafında ise Türk bayrağı yer alıyor. Boynun arka kısmında "Türkiye" yazısı, iç kısmında ise ülkenin çeşitli tarihi eserlerindeki çini desenlerinden esinlenmiş geleneksel Türk mozaiği yer alıyor. Tamamen turkuaz renkte tasarlanan dış saha şortlarının yanı sıra üst kısmında ince beyaz şeritlerin bulunduğu turkuaz renkli çoraplar da yeni formanın en önemli parçaları. Formaların üzerinde yer alan numaralar ve harfler Türkçe karakterlerle yazılmış olup yine Türkiye'nin tipik mimari ve tekstil tasarımlarının derin izlerini taşıyor. Yeni forma, gerek tasarımı gerekse üretiminde kullanılan malzemenin niteliğiyle sahada mücadele veren millilerimizin mücadele performanslarını artıracak özelliklere sahip. Bu özelliklerden biri, formanın vücuda oturan ve vücut üzerinde daha sıkı bir görüntü verecek şekilde tasarlanmış olması. Futbolcumuzun oyun içerisinde rakip tarafından tutulup, çekilmesini zorlaştıran yeni formanın arka kısmında da vücuda hava aldıran ve serin tutan ergonomik bir ağ bulunuyor.

Deplasman maçlarına beyaz-turkuaz renk kombinasyonu ile çıkacak olan Türk Milli Takımı'nın kendi evindeki maçlarda giymesi için tasarlanan klasik kırmızı renkli forma da pek yakında lanse edilecek. Türk halkının tutkuyla bağlı olduğu kırmızı renk, millilerimizi ve taraftarlarımızı iç saha maçlarında ateşlemeye devam edecek.

Türk futbolunun parlayan yıldızı ve Milli Takımın başarılı oyuncusu Arda Turan, turkuazın Türkiye ile özdeşleşen bir renk olduğunu, yeni formayı çok beğendiğini ve Türkiye'yi diğer ülkelerden ayıracak bir özellik olduğunu söylüyor.

Turan, şöyle devam ediyor:
"Herkesin bizi formalarımızdan hatırlayacağı yepyeni bir tasarımla karşı karşıya-yız. Bu formamızla güzel başarılara imza atacağımızı düşünüyorum. Türkiye Milli Takımı'nı bu formayla izlemek halkımızın da çok hoşuna gidecektir. Formanın bana kendimi nasıl hissettirdiği gerçekten performans açısından çok önemlidir. Çünkü futbolcular maça psikolojik olarak da hazırlanmak zorundalar. Forma ile kendimi iyi hissetmem gerçekten performansımı da etkileyen, çok önemli bir unsur. Ben, milli takım formamı ne zaman giysem çok heyecanlanıyorum ve bu çok hoşuma gidiyor. Bana çok güzel bir his veriyor. Kendimi daha iyi hissediyorum ve maça daha iyi konsantre oluyorum."

Arda Turan yeni formanın vücuda oturan, daha dar kesimli olmasının da bir avantaj olduğunu düşünüyor:
"Milli takımın yeni formalarının dar olması çok büyük bir avantaj. Futbolda saniyelerin hatta saliselerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Formanın darlığı rakibin seni çekmesini engelliyor. Bunlar skorları değiştirebilecek hareketler. Nike'ın tasarladığı yeni forma bize büyük bir avantaj sağlayacaktır diye düşünüyorum"

http://www.ajansspor.com/resim/Nike_milliforma_byk5.jpg

http://www.ajansspor.com/resim/Nike_milliforma_byk4.jpg

http://www.ajansspor.com/resim/Nike_milliforma_byk1.jpg

http://www.ajansspor.com/resim/Nike_milliforma_byk2.jpg

http://www.ajansspor.com/resim/Nike_milliforma_byk3.jpg

9P5OC0mqiwE

Cem Balcı
10.12.2007, 15:06
İŞTE YENİ A MİLLİ FORMA!...

TEK KELİMEYLE İĞRENÇ...

Berat
10.12.2007, 15:46
Ana renk turkuaz olsa idi daha güzel olurdu, daha akılda kalıcı ve ayırdedici olurdu..Turkuaz renk fikri hoşuma gitmişti ama tasarım hayal kırıklığı oldu benim açımdan..

antagonist
10.12.2007, 15:49
Turkuaz'ın Türk kültüründe yeri olduğu doğrudur fakat ben ana rengin kırmızı olmasını tercih ederdim.Hatta üstüne güzel bir de ay-yıldız... :)

Murat'
10.12.2007, 16:09
acaba diğer formamız nasıl

hakankurt1967
10.12.2007, 16:09
bende bu haberi yeni aldım forma cok yersiz milli formanın renkleri kırmızı beyaz dan baska olamaz oyle olmalı ki giyecegin forma rakibi maca baslamadan yıldırmalı karsısında ki rakibin Türk oldugunu bilmeli

UğuR
10.12.2007, 16:17
rezalet...

28TS61
10.12.2007, 16:30
rezillik...

hicbir federasyon yetkilisi bu formaya teoki gostermedim ya

heralde shirt ve tozluklari fenerde alcaklar her mac icin

halil ibo
10.12.2007, 16:36
Ben klasik formayı beklerken buda nereden çıktı ?

Ozan
10.12.2007, 16:57
bende mi renk körlüğü var yoksa şortlar pembe mi :D

macka61
10.12.2007, 17:09
ben o ortada ay yıldız olan formayı istiyorum rezillik bu

Emre B.
10.12.2007, 17:18
Fikir hoşuma gitmişti ama berbat olmuş.

Muhammed KOÇ
10.12.2007, 17:21
rezillik bi yana uğurlu gelmiyo bize..

Serdær
10.12.2007, 18:46
Türkiye Kırmızı Beyaz ile Tanınır.

İtalya Mavi Şimşekler

Hollanda Portakallar gibi.

Bu nasıl forma ya. İnanamıyorum.

Tek kelimeyle REZALET..

Misina
10.12.2007, 18:49
tasarım kötü

Fatih
10.12.2007, 18:56
tasarım güzel turkuaz kötü

Erkin
10.12.2007, 19:25
Türkiye'nin klasik forması olan beyaz forma üzerine göğüs üzerinden kırmızı yatay çizgi ve en ortada ay yıldız şeklinde bir şey forma düşünülebilirdi. Tasarımı güzel ama renk bir tuhaf, malesef kötü bir forma olmuş..

ilhan
10.12.2007, 20:20
Adidas'ı isterim !

a f s
10.12.2007, 20:22
Tasarımcı gözüyle bakıyorum. Gayet güzel olmuş. Yenilik iyidir.
Ayrıca takımın üzerinde maç oynanırken görün hele. Bir de gerçeğine dokunun hatta giyin. Ben merakla bekliyorum.

Bize özel tasarım olamazmıydı sorusuna gelince olsa güzel olurdu ama onda da kimseyi memnun edemeyecektik. Artı hiçbir marka takıma özel tasarım yapmıyor aslında. Her sene yeni moda oluşturup takımlara uyarlıyor o kadar.

Bizim de hollanda italya gibi karakteristik bir rengimizin olması düşüncesi epeydir konuşulan bir düşünce aslında. Tasarım konusunda en iyisi en sade olanıdır her zaman.

Gözümüz alışır, merak etmeyin. Benim görüşüm olumlu. Kormayın kimsenin bayrağımızın rengini unuttuğu veya değiştireceği de yok ayrıca.

İyidir iyi

kivancpehlivan
10.12.2007, 20:58
milli formada renk değişikliğine mi gidilir ya!!!!!

valla ayıp tam bi rezillik...

Fatih Efe
10.12.2007, 21:24
hani bunun kan kırmızısı hani bunun beyazı
ulan forma yüzünden de uyruk mu değiştirilirmiş
na milli forma istemiyoruz

Murat GENEL
10.12.2007, 21:25
Kırmızı Turkuaz

Şampiyon Türkiye :rolleyes:

Cem Balcı
10.12.2007, 21:45
Ana renk turkuaz olsa idi daha güzel olurdu, daha akılda kalıcı ve ayırdedici olurdu..Turkuaz renk fikri hoşuma gitmişti ama tasarım hayal kırıklığı oldu benim açımdan..

bumudur yaniii...sadece tasarımmı hayal kırıklığı?bu iş baştan başa bir hayal kırıklığı...değerlerimizi hergecen gün kaybediyoruz...

pReN@_61
10.12.2007, 21:48
ana ReNK kırmızı olmalıydı bence.

Cem Balcı
10.12.2007, 22:25
ana ReNK kırmızı olmalıydı bence.

yaniiiii,şimdi Allah aşkına bu formada bayrağımızın simgeside olmasa kim inanır Türk milli takımı olduğumuza.çok yazık çoookk...

Nytre
10.12.2007, 23:21
federasyonun nuri albayrak'ı oldu bu haluk..

Muhammet
10.12.2007, 23:22
forma güzel bence hem turkuaz rengi türk osmanlı kültüründe önemli yere sahip
ama yine de milli formamız sadece kırmızı beyaz la sınırlı kalmalı

zeleka
10.12.2007, 23:58
renk ler turkuaz beyaz hemi!!! himm maviyede cok kacmis bu formada, yunanlilarinda formalari beyaz ile mavi idi neyse nike mike bu formalari alsinlar vede yunanistana hediye etsinler yunan bayrakli yapmalarinida unutmasinlar .:rolleyes: nerde eski gunler formaya forma diyelim.. neyse nede olsa nike canim marka giyiniyoruz :p

Cem Balcı
11.12.2007, 00:04
renk ler turkuaz beyaz hemi!!! himm maviyede cok kacmis bu formada, yunanlilarinda formalari beyaz ile mavi idi neyse nike mike bu formalari alsinlar vede yunanistana hediye etsinler yunan bayrakli yapmalarinida unutmasinlar .:rolleyes: nerde eski gunler formaya forma diyelim.. neyse nede olsa nike canim marka giyiniyoruz :p

dimi.:D marka giyiyorz en azından,bi şeklimiz var.:rolleyes:

İsmail Çavuşoğlu
11.12.2007, 00:06
valla ben beğenmedim. aslında turkuaz rengı cok severım.hadi biz futbolcularımızı tanıyoruzda Türk takımı olduğunu bılırız.ama bır yabancı sorar bu takım hangi ulkenın diye.onun için KIRMIZI BEYAZ..

Can52
11.12.2007, 03:15
Bize özel tasarım olamazmıydı sorusuna gelince olsa güzel olurdu ama onda da kimseyi memnun edemeyecektik. Artı hiçbir marka takıma özel tasarım yapmıyor aslında. Her sene yeni moda oluşturup takımlara uyarlıyor o kadar.
Kesinlikle yanlis, Milli takimin adidas zamaninda ana formasi sadece bizim icin tasarlanmisti. Hirvatistan formasini düsünün:rolleyes:.Perunun Sünnet cocugu formasini düsünün :rolleyes:.Almanya Milli takimin sadece 2006 dünya kupasi modeli normal tasarlanmisdi , onun disinda hep özeldi, en azindan Home formalari...

Bizim de hollanda italya gibi karakteristik bir rengimizin olması düşüncesi epeydir konuşulan bir düşünce aslında. Tasarım konusunda en iyisi en sade olanıdır her zaman.

Bencede iyi bir yaklasim, ama formanin ana rengi beyaz. Yani altli üstlü Turkuaz ve sade olsaydi sorunum olmazdi. Esas sorun su, bizim Milli takim taraftar profilimiz yok gibi. Ne kirmizi nede beyaz da belli olmuyordu. Turkuaz olcaksa forma tamamen turkuaz olmaliydi (belkide olacak, ikinci formayi göstermediler)

Gözümüz alışır, merak etmeyin. Benim görüşüm olumlu. Kormayın kimsenin bayrağımızın rengini unuttuğu veya değiştireceği de yok ayrıca.

Bayrak rengi elbette kimse tarafindan unutulmayacak :D, Italyanlar, Hollandalilar, Almanlarda bayraginin rengini tasimiyorlar....

Ama keske eskiden beri , forma kimligimiz olsaydida böyle tartismalar olmasaydi.

Hep Hollandalilari kiskanirim bu konuda, Forma giymesen bile turuncu giymi$sin ve o tribünün egemenligini gösteriyorsun.
Celtic te öyle

Sinan Akyıldız
11.12.2007, 10:19
Oldum olası şu nike'ın formalarından nefret ederim . Tasarım adına bi bilgim fikrim yoktur ama göze hiç hoş gelmiyor formaları . Abartmış olmıyayım ama öyle formayı bende tasarlarım . Aynı rengi yarı açık yarı koyu şekilde bas bi kumaşa forma diye ver . Adidas 'ın tasarımlarının yanında biraz sönük kalıyor nike'ın tasarım diye yutturduğu bu formalar .

bordobluex
11.12.2007, 13:09
2002 Dünya kupasında Çin milli takımıyla aynı formayı giymek zorunda kalmak hiç hoşuma gitmemişti. Adidas kırmızı beyaz rekleri kullanarak bundan iyisini yapamıyordu sanırım. Aynı Adidas, Fransa milli takımına hazırladığı formalarla bu konuda çok kabahatli olmadığını gördük. Geçen sene denenen kırmızı ve koyu kırmızı rekler güzeldi aslında.

Bu sene denenecek olan bence çok yanlış bir seçim. Denenmek istenen şeyin, Ali Fuat abinin anlattığıyla aynı olduğu kesin. Ama renk çok yanlış. Avrupa şampiyonasında bir asya takımı gibi duracağız. Bu renkler hiç de avrupalı değil ve Türk milli takımını zerre kadar avrupalı göstermiyor.

EmrahYalçınalp
11.12.2007, 13:18
Ben sevdim.

tigin
11.12.2007, 13:48
http://img206.imageshack.us/img206/2590/resizetw6.jpg (http://imageshack.us)

ÜNAL
11.12.2007, 14:08
Bizim tarihimize,bayrağımıza saygısızlıktır bu!güzelim ay-yıldızımızın renkleri turkuaz olacakmış güldürmeyin Allah aşkına!farkında olalım bunlar bizim milletimize karşı yapılan oyunların süslülerinden biridir!!!!!!!!!!!!!!!!!:Bayrağımız::Bayrağımız:

Mayls
11.12.2007, 16:02
Idare eder. Bence farkli, alisik oldugumuz formalardan baska, ilginc bir forma olmus. Euro 2008'de bu formayi kullanacagiz büyük ihtimalle. Acaba öbür forma nasil olacak. Insallah aynisinin kirmizi beyazi degildir.

özçelik61
13.12.2007, 15:25
yaw aslında milli takım forma rengini değiştirecek deseler hemen olurmu ole şey dedim ne demek olmaz ...ama turkuazla da can evimden vurdular abi en sevdiğim renk..yorum yapamıyorum olsun-olmasın .

sena
13.12.2007, 15:29
Olmamış hiç olmamış.

Adem Erdoğan
13.12.2007, 15:40
forma fena deilde formayı giyinenle birleşince iğrenç olmuş.sanki arda kömür ocağından çıkmış gibi.bide o kadar adam dururken niye bu zıpçıktıyı kullanmışlar.

Cem Balcı
13.12.2007, 16:00
http://img206.imageshack.us/img206/2590/resizetw6.jpg (http://imageshack.us)

forma budur.:alkış::alkış::alkış::alkış:

Muhammed KOÇ
15.12.2007, 12:51
formanın yazi stili ve kalitesi güzel.ama renk öle olmasin.kırmızı beyazdan vazgeçmesek daha iyi..

Murat'
15.12.2007, 12:55
ne desem bilemiyorum..güzel mi desem kötü mü desem.....hani formayı yaptınız anladık...neden diğer formamızı da göstermiyorsunuz onu anlamıyorum...

Mayls
15.12.2007, 15:32
ne desem bilemiyorum..güzel mi desem kötü mü desem.....hani formayı yaptınız anladık...neden diğer formamızı da göstermiyorsunuz onu anlamıyorum...
Bir Haluk Ulusoy klasigi... Yarim is

Cem Balcı
15.12.2007, 17:38
formanın yazi stili ve kalitesi güzel.ama renk öle olmasin.kırmızı beyazdan vazgeçmesek daha iyi..

katılıyorum.kırmızı beyaz bizim mabedimizdir.türkiyenin mabedine aykırı bir forma.

Cabri61
18.12.2007, 23:32
ben kırmızıyı tercih ederdim.
almanlar böyle geldi böyle gidiyor.formasına bak direk almanya olduğunu anlıyorsun bayrağa gerek olmadan.

Seda
18.12.2007, 23:46
Ne alaka o kadar güzel renklerimiz varken?

Mustafa Uzuner 61
19.12.2007, 00:05
ya futbol endüstrilileşmiş olabilir ama sen bu bayrağın renklerinin nereden geldiğini türk insanı için ne kadar önem arz ettiğini anlamayacak kadar mı beyin hücrelerin körerdi be haluk ulusoy
bazı firmaların ticari endişelerine karşı milli renklerimizi değiştirmeye cürret ettin
ya varsın adam uzaktan bakınca kırmızı beyaz görünce türk milli forması demesin ne olmuş yarın başka takımın kullanmayacağı ne malum artık her takım zaten paso renk değiştiriyor formada ama milli takımlar değiştirmiyor
bir tek sen mi sivri zekasın senin mi aklına geldi

Muhammet
19.12.2007, 00:10
ya sanki herşeyimiz çok güzel de çok iyi de müthiş oynuyoruz da gidip formayı tartışıyoruz

kaldı ki turkuaz Türk'lüğe özel bi renk osmanlı kültüründe önemli bi yeri var bizim millliyetimizde önemli bi yer kaplıo

ha bana sorarsanız taa eski formamız vardı önünde ay yıldızlı onu giyelim

SDanışmaz
19.12.2007, 00:48
Habu formalar hiç hoşuma gitmedi.. Nerde Adidas'ın yaptığı güzelim formalar..

Erkin
19.12.2007, 02:41
Bugün Mehmet Demirkol yazısında yazmış, bu renk bize özgü olan hatta ismi 'Türk'ten gelen çini rengiyse ve bu daha çok vurgulanmak isteniyorsa o zaman neden sadece şortlar turkuaz yapılmış.. Mesela nike bir Hollanda klasiği olan turuncu forma yerine onlara açık mavi bir forma tasarlamış. Ama forma da o renk ve açıkçası daha kalite duruyor..

http://www.milliyet.com.tr/2007/12/18/spor/resim/yde1.jpg

Erbay
19.12.2007, 14:19
Bize yaptıkları forma hiç güzel olmamış.Beyaz tişörtün üstüne iki çizik atmışlar.Deplasman forması turkuaz olabilir ama bu hâliyle değil.

lazooo28
19.12.2007, 16:42
su anket'e bi göz atin arkadaslar http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/PopUpAnket.aspx?atype=PopUpAnket

UmutBaykan
19.12.2007, 18:58
forma çok kötü sadece şort mavi..düzgün bişey yapsınlar:D

Cem Balcı
19.12.2007, 19:22
bugün bir mağazada yakından inceledim formayı.tek kelimeyle berbat.atletle çıksalar daha iyi.hiç yakışmadı hiç...

OnurKul
27.12.2007, 17:07
turkuaz renginin TÜRK rengi olduğu doğrudur. Ayrıca çok hoş bir renktir. Milli renk olarak kullanılma fikride çok güzel.Ama BÖYLE İĞRENÇ bir tasarım TÜRKİYE'Ye hakarettir.Resmen Fanila giyecek milliler. ! İnsan ara renk olarak kullanılır turkuazı bu ne ya! yakası turkuaz sadece bi de nike amblemi...Yoksa Nike bakın amblem turkuaz bizde TÜRKÜZ mü demek istiyor :) berbat bir tasarım...Mağazada gördüm berbat bişey resmen t-shirt , fanila ! ESKİ FORMAMIZI GERİ İSTİYORUM !

Bazı yerlerde hollanda bayrağında turuncu var diyorlar... Yok turuncu rek hollanda bayrağında. kırmızı renk var o zamanında güneşten açıldığı için turuncu olmuş bi dönem o da formada kullanıldı... Milli renk yani turuncu hollanda için... Bizde turkuazı kullanabilirdik ama berbat bir tasarım bi çuval inciri berbat etti. Ya bu tasarımda değil ki ...

bordobluex
27.12.2007, 18:27
9P5OC0mqiwE

***NiLLYyY***
27.12.2007, 19:31
bu ne ya:S hadi arkasi biraz idare eder de bu ön ne ya:S tasarim hic bize göre degil hele renkler... millet mac izlerken önceden en azindan renklerimizden anlardi bizim oynadigimizi artik öbür takimlardan bi farkimiz kalmaz.. turkuaz türk rengidir buna diyecegimiz yok ama bunu gelip milli forma da kullanmak yanlis..benimsemisiz kirmizi beyaz i bu degisiklik ne diye? Turkuaz formaya hayir!

Mert Zaman
27.12.2007, 19:54
Tek Kelimeyle iğrenç bir forma bu ne ya kırmızı beyaz ne güzeldi ne istiyolar ya ben daha sade birşey bekliyordum

su anket'e bi göz atin arkadaslar http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/PopUpAnket.aspx?atype=PopUpAnket
10 kere kırmızı beyazı gonderdim:D:D:D

Cem Balcı
27.12.2007, 20:43
kırmızı-beyaz diyorum başka bişe demiyorum.