PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yılın Futbolcusu; KAKA

ilhan
30.11.2007, 19:13
http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_4q_MessiKakaRonaldinho.jpg

Kaka mı? Messi mi? Ronaldo mu?

FIFA Dünya'da Yılın Oyuncusu ödülüne aday gösterilen 30 isim arasından, finale kalan 3 futbolcu belli oldu! Milan'ın süper yıldızı Kaka, Barcelona'nın genç yeteneği Lionel Messi ve Manchester United'ın harika çocuğu Cristiano Ronaldo, bu büyük ödül için yarışacaklar!

Pazar günü sahibini bulacak Altın Top ödülü almasına kesin gözüyle bakılan Brezilyalı Kaka, ödülü alması durumunda, Ronaldo, Ronaldinho ve Rivaldo gibi oyuncularla beraber, bu 2 ödülü aynı yıl kazanma başarısı gösteren isimler arasında yer alacak.

Kaka, Messi ve Ronaldo, Milli takım teknik direktörleri ve kaptanlarından oluşan bir jüri tarafından 30 aday içerisinden finale kalan isimler olarak belirlendi.

Milan'ın geçen sezon Şampiyonlar Ligi'ni kazanmasında başrol oynayan Kaka, attığı 10 gol ile Devler Ligi'nin gol kralı olmuştu. Messi, oynadığı futbolla Arjantin'in Copa America'da final oynamasını sağlamış, Ronaldo ise geçen sezon Premier League şampiyonu olan Manchester United'ın en golcü ismi olamyı başarmıştı. Portekizli yıldız bu ödülü kazandığı takdirde, İngiltere kulübünde oynayıp bu ödüle layık görülen ilk futbolcu olacak.

İtalya Milli Takımı ve Real Madrid'in yıldız defans oyuncusu Fabio Cannavaro, geçen yıl bu ödüle layık görülmüştü. Fransa'nın eski yıldızı Zinedine Zidane ve Brezilyalı golcü Ronaldo bu ödülü 3 kez kazanırken, bir başka Sambacı Ronaldinho ise 2 kez ödülün sahibi oldu.

Bu büyük ödülün galası 17 Aralık'ta İsviçre'nin Zürich kentinde yapılacak.

(Ajansspor)

Şahsi fikrim ; Tabiki Ricardo Izecson Santos Leite Kaka

:D

MarceloTS
30.11.2007, 19:14
Messi tabiki geri yalan..

Mustafa Önal
30.11.2007, 19:30
messi tabiki tek geçerim messiyi

Hüdai Pervaneli
30.11.2007, 19:31
hepside iyi ama kaka baskasi yalan ronaldo da iyi karar vermek cok zor bence

Mayls
30.11.2007, 20:40
Kaka'yi bu sezon pek takip edemedim ama Messi ve Ronaldo'nun performanslari cok iyi.

Hasan Ayvenli
30.11.2007, 21:03
geçen sezon milanın şampiyonlar ligini almış olmasından dolayı belki kaka'ya verilebilir ödül ama
messi yaşına göre çok çok üstün bir konumda

Mert67
30.11.2007, 21:50
Lionel Messi

Tansu Onur Erdoğan
30.11.2007, 22:08
tabiki messi

Bülent Bayraktar
30.11.2007, 22:16
oynadığı futbol ortada MESSİ

Serdær
30.11.2007, 22:29
LioneL messi ( Maradona )

TolgaTopçu61
30.11.2007, 22:30
bence messi cok iyi oynuyor bu sene

Mustafa
30.11.2007, 23:16
Hasan üçüncü

Serdær
30.11.2007, 23:20
Hasan üçüncü

:D :D :D :alkış: :alkış: :alkış:

Allah iyiliğini versin..

Seni beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün ;)

Ahmet Karaman
30.11.2007, 23:23
kaka diyorum başkada bişey demiyorum

Harun-61
30.11.2007, 23:27
bitmez tükenmez enerjisi icin...
orta saha oyuncusu olmasina ragmen attigi ve attirdigi goller icin...
her macta varini yogunu ortaya koydugu icin
... KAKA...

.

lazooo28
30.11.2007, 23:27
ücü'de....

Erkan
30.11.2007, 23:47
objektif olmak imkansiz :D Messi:p

Cem Balcı
30.11.2007, 23:48
messi bence.

Cem Akyüz
01.12.2007, 00:13
Lionel Messi diyorum başka bişey demiyorum

Bartuğ13
01.12.2007, 00:35
kakayı pek izlemedim.ronaldonun da oyunu mükemmeldir ama messi favorim 3ü arasında

Fatih BALTA
01.12.2007, 03:03
Messi ve Kaka arasında seçim yapmak zor.
Fakat futbolcu olarak bana Maradona yı hatırlatan Messi her zama bir adım öndedir benim için.

Erdem Keser
01.12.2007, 10:16
Tabi ki Messi var mı daha ötesi...

H.Emre
01.12.2007, 13:08
Uzak ara Kaka çünkü huzur evi sakinlerinden kurulu takımı neredeyse tek başına ŞL şampiyonu yaptı. Bu sezon aynı ihtiyarlar bir yaş daha yaşlandı, işi daha zor ama yine de elinden geleni yapıyor. Aynı zamanda elemelerde milli takımıda sürüklüyor. Messi yetenek olarak daha iyi olabilir ama ödül alabilmek için yetenek değil o yeteneğin takımın başarısına katkısı önemlidir.

Özge
01.12.2007, 15:35
Üçü arasında seçim yapmak oldukça zor ama benim tercihim Kaka.Ödülü de Kaka alır diye düşünüyorum.

ilhan
02.12.2007, 15:31
ALTIN TOP KAKA'NIN!

France Football dergisi tarafından verilen Ballon d'Or ödülü sahibini buldu! Ödül öncesi yapılan tahminler doğru çıktı ve Milan'ın süper yıldızı Kaka, diğer yıldızlar arasından sıyrılarak Altın Top'un sahibi oldu! Kaka, Milan'ın geçen sezon Şampiyonlar Ligi'ni kazanmasında başrol oynamıştı!

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos birkaç ay önce Kaka hakkında, "O, Modern zamanların futbolcusu ve eminim ki, dünyanın en iyi oyuncusu durumuna gelecek" demişti.

Avrupa'da Yılın oyuncusu olarak da bilinen ödül, 96 gazetecinin verdiği oylarla sahibini buldu. Milan'ın süper yıldızı Kaka 50 kişilik yıldızlar topluluğunun arasından sıyrıldı ve ödüle layık görüldü.

Brezilyalı yıldız futbolcu, toplamda elde ettiği 444 puan ile kendisini 277 puanla takip eden Portekizli Cristiano Ronaldo ve 255 puan toplayan Arjantinli Messi'yi geride bırakmayı başardı. Chelsea'nin golcü oyuncusu Didier Drogba 108 puanla 4. olurken, Milan'ın orta saha oyuncusu Andrea Pirlo ise 41 puanla oylamada 5. sırada kendisine yer buldu.

Oylamanın ilgi çeken bir başka detayı da Barcelona'nın dünyaca ünlü futbolcusu Ronaldinho'nun 2003 yılından itibaren ilk defa oylamada ilk 5 arasında yer almayı başaramaması oldu. Brezilyalı yıldız oylamada 12. sırada yer aldı.

Kaka'nın içersinden sıyrılarak büyük farkla 1.'liği elde ettiği 50 yıldız isimden oluşan liste şöyleydi:
Eric Abidal (FC Barcelona), Fransa
Daniel Alves (FC Sévilla), Brezilya
David Beckham (Los Angeles Galaxy), İngiltere
Dimitar Berbatov (Tottenham), Bulgaristan.
Gianluigi Buffon (Juventus), İtalya.
Fabio Cannavaro (Real Madrid), İtalya
Iker Casillas (Real Madrid), İspanya.
Petr Cech (Chelsea), Çek Cumhuriyeti
Rogerio Ceni (Sao Paulo), Brezilya.
Cristiano Ronaldo (Manchester United), Portekiz
Deco (FC Barcelona), Portekiz
Mahamadou Diarra (Real Madrid), Mali.
Diego (Werder Brêmen), Brezilya
Didier Drogba (Chelsea), Fildişi Sahilleri.
Michael Essien (Chelsea), Gana.
Samuel Eto’o (FC Barcelona), Kamerun
Francesc Fabregas (Arsenal), İspanya.
Gennaro Gattuso (Milan), İtalya.
Steven Gerrard (Liverpool), İngiltere.
Ryan Giggs (Manchester United), Galler.
Thierry Henry (Barcelona), Fransa
Zlatan Ibrahimovic (Inter Milan), İsveç.
Filippo Inzaghi (Milan AC), İtalya.
Kakà (Milan AC), Brezilya.
Frédéric Kanouté (FC Sévilla), Mali.
Miroslav Klose (Bayern Munich), Almanya.
Younis Mahmoud (Algharafa), Irak.
Paolo Maldini (Milan AC), İtalya.
Florent Malouda (Chelsea), Fransa.
Lionel Andres Messi (FC Barcelona), Arjantin
Shunsuke Nakamura (Celtic Glasgow), Japonya.
Guillermo Ochoa (America Mexico), Meksika.
Andrea Pirlo (Milan AC), İtalya.
Ricardo Quaresma (FC Porto), Portekiz.
Raul (Real Madrid), İspanya
Franck Ribéry (Bayern Munich), Fransa.
Juan Roman Riquelme (Boca Juniors), Arjantin.
Robinho (Real Madrid), Brezilya.
Ronaldinho (FC Barcelona), Brezilya.
Wayne Rooney (Manchester United), İngiltere
Paul Scholes (Manchester United), İngiltere.
Clarence Seedorf (Milan AC), Hollanda.
Carlos Tevez (Manchester United), Arjantin.
Luca Toni (Bayern Munich), İtalya.
Kolo Touré (Arsenal), Fildişi Sahilleri.
José Fernando Torres (Liverpool), İspanya.
Francesco Totti (AS Roma), İtalya.
Ruud van Nistelrooy (Real Madrid), Hollanda
Robin van Persie (Arsenal), Hollanda
David Villa (Valencia CF), İspanya.

2007 Altın Top ödülünü kazanan Kaka, Manchester United'ın Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo ve Barcelona'nın genç yıldızı Lionel Messi'nin önünde mutlu sona ulaştı. Ronaldo 2. sırada, Messi ise 3. sırada yer aldı.

Milan'ın 2003 yılında Sao Paolo'dan aldığı 25 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz Ağustos'ta UEFA tarafından Yılın En İyi Kulüp Oyuncusu ve Yılın En İyi Forveti ödüllerine de layık görülmüştü.

--

Bu yıl almadığı ödül kalmadı Kaka'nın. Bu bile dünyada yılın futbolcusu olması için çok iyi bir sebep..

Oğuuz
02.12.2007, 16:40
bencede hak ediyordu dünyanın en iyisi olmayı KAKA ...

The Legend
02.12.2007, 18:44
messinin hakkı yenmiş.

Mehmet Fırat
02.12.2007, 19:57
Ödülün Kaka'ya verilmesinde Şampiyonlar Ligi büyük etken oldu. Manchester United-Milan eşleşmesinden United çıksaydı, bu ödül Ronaldo'nun olurdu.

kuzeylim28
02.12.2007, 20:00
Ucude iyi futbolcu ama benim icin degismez number one kesinlikle THIERY HENRY istisnasiz.......

İleli
02.12.2007, 20:01
Messi ve Ronaldo arasinda kaldim karar veremiyorum..

Hekimoğlu
02.12.2007, 21:07
Messi ve Ronaldo arasinda kaldim karar veremiyorum..kararı veren vermiş.

ilhan
02.12.2007, 21:38
Altın top Fransızlar'ın ödülü.

Henüz Dünya'da yılın futbolcusu seçilmedi.

Hüdai Pervaneli
03.12.2007, 00:16
kanka altinayakkibiyi almis siz uyaklayin bile:D

Alptuğ
03.12.2007, 22:43
kaka yılın futbolcusu seçildi geçen sezon şampiyonlar ligindeki performansına bakarsak hak ettiğni düşünüyorum
kısa zaman sonra messi en iyi olacak eminim bundan

Can52
04.12.2007, 00:32
Bundan 10 yil kadar önce Almanyada bir mekanda , Mankenleri konusuyorlardi.
Konusan sahislarda , göbekli ,yasini basini almis kisilerdi.:rolleyes:

Ama biri Naomi Campbelli begenmiyordu, digeri Claudia Schifferi begenmiyordu:).vs...
Bende onlara sordum, siz neyin derdindesiniz diye.

Dünya Güzellik yarismasi gibi bir sey bu....Ben hep sunu derdim (tabiki bekarken):
" Dünya güzellik yarismasinda hic bir yorumda bulunmayacim, ama en cirkini benimle aksam yemegi yerse , hic bir sorunum olmaz" :)...

Bu sayilan Futbolcularina bir kac tane daha ekleyip , en kötüsünü Türkiyede görmek kim istemezdiki?

Tabiki sonucta biri secilecekti, ama tartismasi bile ilginc ;)

Özge
04.12.2007, 23:17
Kaka ödülünü aldı!

France Football tarafından Ballon d'Or ödülüne layık görülen süper Brezilyalı Milanlı Kaka San Siro'da oynanan Şampiyonlar Ligi 6. Hafta Celtic maçı öncesinde kısa ve sade bir seramoniyle ödülünü aldı.

Ballon d'Or resmen Kaka'nın!..

France Football Dergisi tarafından bu seneki Ballon d'Or ödülüne layık görülen süper Brezilyalı Milanlı Kaka San Siro'da oynanan Şampiyonlar Ligi 6. Hafta Celtic maçı öncesinde kısa ve sade bir seramoniyle ödülünü aldı.

Ödülünü öpen ve taraftarı selamlayan kaka daha sonra da takım arkadaşları ve rakip oyuncularla zorlu Celtic maçına başladı. Brezilyalı oyuncu takım arkadaşı Filippo Inzaghi'yle beraber Celtic maçının başlama vuruşunu gerçekleştirdi

Serdær
04.12.2007, 23:39
Hayırlı olsun ..

ilhan
17.12.2007, 23:07
http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_0r_Kaka.jpg

Kaka ödüle doymuyor

FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu ödüllerinde sürpriz olmadı ve Milan'ın Brezilyalısı Kaka, 2007'nin en iyisi oldu. Dün Dünya Kulüpler Kupası'nı kaldıran Kaka, böylece 2 günde iki büyük ödül almış oldu.

Dünyadaki tüm milli takımların teknik direktörleri ve kaptanlarının oylarıyla belirlenen ödüllerin finaline kalan üç isim Kaka, Messi ve Cristiano Ronaldo, büyük ödül için yarıştı. 17. si düzenlenen FIFA Dünyada yılın futbolcusu ödüllerinde en yakın rakibinin iki katı oy alan Kaka, 1047 oyla büyük ödülün sahibi oldu. Kaka'nın ardından Messi, 504 oyla ikinci, Ronaldo ise 426 oyla 3. oldu.

Daha önce Fransce Football tarafından Avrupa'da yılın futbolcusu seçilen Kaka, böylece 2007'nin ikinci büyük ödülünü almış oldu. Takimi Milan ile Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan genç yıldız, altın bir yılı kapatmış oldu.

KAKA'DAN MILAN'A TEŞEKKÜR
Zurih'teki ödül töreninde bir konuşma yapan Kaka, bu ödülü almasında takım arkadaşlarının büyük rolü olduğunu kaydederken, " Dünyanın en büyük futbolcusu oldum, çünkü en büyük takımında oynuyorum, beni buraya getiren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi. Sao Paulo'dayken bu günlerin sadece hayal olduğun söyleyen yıldız, "Ama Tanrı'nın bana verdiği şansı iyi kullandım" şeklinde konuştu.

BAYANLARDA YİNE MARTA
Ödül bayanlarda da bir Brezilyalı'ya gitti. Oynadığı futbolla herkesi büyüleyen Marta, geçen yıl olduğu gibi rakip tanımadı ve yılın bayan futbolcusu seçildi. Alman Prinz ikinci olurken, yine Brezilyalı Cristiane 3.'lüğü elde etti.

UNICEF REKLAMI ÖDÜL GETİRDİ
Yılın Fair Play ödülü ise kulüp tarihinde bir ilke atarak hiçbir ücret talep etmeden UNICEF göğüs reklamı alan Bareclona'nın Başkanı Joan Laporta'nın oldu. FIFA Başkanlık ödülünü ise efsanevi yıldız Pele aldı.
(Ligtv.com.tr)

Öztürk Adem
17.12.2007, 23:12
ayrılacak gıbı degıller beh hepsını aynı kefeye koy gıtsu n

ilhan
17.12.2007, 23:40
Ee , Kaka demiştik zaten :)

Berat
18.12.2007, 00:02
Hakeden kazandı bana göre..

ilhan
18.12.2007, 00:06
Hakeden kazandı bana göre..

+1967

" FIFA Dünyada yılın futbolcusu ödüllerinde en yakın rakibinin iki katı oy alan Kaka, 1047 oyla büyük ödülün sahibi oldu. Kaka'nın ardından Messi, 504 oyla ikinci, Ronaldo ise 426 oyla 3. oldu. "

2x Messi = Kaka
2,5 x Ronaldo = Kaka

:D

Murat'
18.12.2007, 00:11
kaka birkere acayip istikrarlı bir oyuncu...helal olsun diyorum...

SDanışmaz
18.12.2007, 00:19
Gönlüm C.Ronaldo veya Messi'den yanaydı ama Kaka da fena sayılmaz :D

macka61
18.12.2007, 00:21
hepsi çok iyi oyuncular seçim yapmak çok zor

selcuk
18.12.2007, 11:14
son sezon en iyisi bencede kakaydi
belki yani bence cristiano ronaldo ve messi kadar yetenekli degil
ama adamda kafa var , savasci kimligi hicbirzaman durmuyor
ve en önemlisi bi takimi sahada cok iyi yönetebiliyor
ronaldoyla messi bu olayda ona karsi cok geride kaldi

adam hakediyor
fatih sultan tekke den sonra dünyanin en iyi oyuncusu :)

İskender
18.12.2007, 11:31
Kaka bu ödülü aldıysa tekniğinin yanına istikrarını koymasındadır bana göre...
Yoksa Messi kakayı peşinde dolaştırır tekniğiyle...

Cem Balcı
18.12.2007, 20:56
haketti ama.hayırlı olsun.