PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73

Great White
20.01.2010, 22:23
Kimin zoru ile?

Ben cevap verebilir miyim?

Taraftarın rüzgarına kapıldılar acemi bir şekilde..

Orhan Aydın
20.01.2010, 22:25
Ben cevap verebilir miyim?

Taraftarın rüzgarına kapıldılar acemi bir şekilde..

Biz ona gaz alma operasyonu diyelim mi Soner abi?:cool:

KUTADGU
20.01.2010, 22:26
Kimin zoru ile?

Abi.

Burada dahil Ağustos ayından beri en sıcak gündem konusu neydi?
Stadyumlarda havaalanlarında yapılanlar neydi.

Guiterrez karşılamasında yapılanlar neydi?

Sadece yönetim mi suçlu ?

Umut Kanber
20.01.2010, 22:27
bu nasıl bir gaz almaysa taşmak üzereyiz

Orhan Aydın
20.01.2010, 22:29
bu nasıl bir gaz almaysa taşmak üzereyiz

Hayır, niyet oydu ama çarşıya uymadı tabi.Hayati tehlike devam ediyor ve edecek

Erdal
20.01.2010, 22:30
Yahu Trabzon da taraftar ne zaman "etken" olmuş...Ziya Doğan taraftara rağmen durmadı mı orda? Madem taraftarın "zoru" ile oldu neden taraftarın zoru ile bitmedi?...

Hayır...Taraftarın zoru ile falan değil...Bunlar taraftarın sevmediği Hüseyin i göndermiş olmanın riskini bile üstlerine almaktan imtina ediyorlar...Kaç örnek daha vereyim :)

Great White
20.01.2010, 22:34
"Taraftarın zoru" demedim ben Erdal Hoca:)

"Taraftarın rüzgarı"na kapılıp gittiler dedim ben. Yani taraftar istiyor diye almaya çalışmadılar. Tepkilerden en az nasıl sıyrılırızın peşine düştüler ve aslında hiç istemedikleri bir adamı dıravdan istiyormuş gibi gözüktüler..

Ortaya çıkıp da istemediklerini açıkça söyleyemediler ki bence en büyük hataları da bu..

Erdal
20.01.2010, 22:36
Kesinlikle öyle Soner...Peki tercihlerinin hiç birinin riskini ütlenmeyen birisi Trabzonspor u yönetebilir mi?...Sen cevaplama bunu Cihan cevaplasın :)

Great White
20.01.2010, 22:40
Neyse ki Cihan' a sormuşsun. Ben soruyu bile anlamadım:)

KUTADGU
20.01.2010, 22:40

"Taraftarın rüzgarı"na kapılıp gittiler dedim ben. Yani taraftar istiyor diye almaya çalışmadılar. Tepkilerden en az nasıl sıyrılırızın peşine düştüler ve aslında hiç istemedikleri bir adamı dıravdan istiyormuş gibi gözüktüler..

Ortaya çıkıp da istemediklerini açıkça söyleyemediler ki bence en büyük hataları da bu..

Taraftarın zoru kısmını ben kullandım.

Hala da öyle olduğunu düşünüyorum.

Bunun bile yanlış olduğunu düşünüyorum.

ÖmerFarukYılmaz
20.01.2010, 22:41

Ve işler hiç ummadıkları gibi gelişmeye başladı..

Şimdi bu noktadayız:)

Orhan Aydın
20.01.2010, 22:42
Kusura bakmayın da taraftarı suça ortak etme çabasını da anlayamıyorum:)

Erdal
20.01.2010, 22:45
Soru hala geçerli...Yattara yı satmak, Burak'tan vazgeçmek, Zafer i almamak, Ersun Hoca yı gitmeye "ikna etmek", Hüseyin i gönderirken topu ona atmak, Fatih hatta Şenol hoca yı yazın ikna edememek....

Bütün bunlar kendi tercihi iken kendi tercihleri iken "karalama" pahasına topu diğer tarafa atani bir yönetim Trabzonspor u yönetmeyi hakediyor mu?

Emirhan Ömeroğlu
20.01.2010, 22:46
Ben yönetimin arkasındayım. Sadece Tekke'yi almadıkları için yönetimi bir kalemde silmiyorum. Yönetimin artıları çoktur.

krdnz
Yönetimler taraftarı da pek ala yönetebilir.

Ama yönetme kabiliyeti olmayanlar bırak camiaları yönetmeyi iki koyun bile güdemez.

Erdal
İlginçtir bizim Soner le ilk kavgamız Yattara nın satılması sürecinde olmuştur...O diyor du ki adamı böyle bir zamnda pzarlıyorlar...Ben diyordum ki gitmek istiyor tabi ki satacaklar :)

Great White

Taraftarda niye suç olsun? Taraftar her şeyi ister, bunun sonu yok. Yönetim' in daha aklı selim davranması ve soğukkanlılığını yitirmemesi gerekirdi. Gerçi şimdiye dek hangi kaos ortamında bunu yapabildiler ki:)

ÖmerFarukYılmaz
20.01.2010, 22:47
Haketmiyor!!

Erdal
20.01.2010, 22:48
Hatta şimdilerde yazmıyor pendikte oturan bir kardeş vardı...Arada bizim organizayonlarımıza da ktılıyor...Onunla bayağı kavga etmiştim :)

Great White
İlginçtir bizim Soner le ilk kavgamız Yattara nın satılması sürecinde olmuştur...O diyor du ki adamı böyle bir zamnda pzarlıyorlar...Ben diyordum ki gitmek istiyor tabi ki satacaklar :)

Orada da Yönetim' in hatalı olduğunu savunmuştum ki sonrasında ortaya çıktı zaten:)

KUTADGU

Ortada bir suç olduğuna inanmıyorum ben mesela.

Siz inanıyorsunuz.

Orhan Aydın
20.01.2010, 22:49
Taraftarda niye suç olsun? Taraftar her şeyi ister, bunun sonu yok. Yönetim' in daha aklı selim davranması ve soğukkanlılığını yitirmemesi gerekirdi. Gerçi şimdiye dek hangi kaos ortamında bunu yapabildiler ki:)

Soner abi altı çizili kısma katılmamakla beraber,katılıyorum:)

Orhan Aydın
20.01.2010, 22:50

Siz inanıyorsunuz.

Abi biz başka filmleri izlemişiz.

OLCAY ÇAKIR
20.01.2010, 22:51
Duayen olmasına kaç yıl kaldı Nuri Albayrak'ın? :)

krdnz
20.01.2010, 22:52

Siz inanıyorsunuz.

Ulusal basında Trabzonspor haberlerini okurken için acımıyor mu?

Şu yaşadığımız süreç rezalet değil mi sence?

Trabzonspor'u rezil etmek suç değil mi?

SDanışmaz
20.01.2010, 22:52

Ağzına sağlık Soner Abi.

Bunu söyleyemedikleri gibi, bir de yalan söylediler taraftara.

Great White
20.01.2010, 22:53
Yahu Yönetim' in hatalarını buraya yazmaya kalksak database kitlenir; o kısmı geçelim..

Ama bir adam çok hata yapıyor diye her yaptığı da hatalı değildir yani..

Şu Fatih Tekke konusunda Yönetim sonuçta kendi tercihini yapmıştır. Hatalı olup olmadıklarını zaman gösterecek. Guti ilk maçında bir hattrick yapsın ortada ne Fatih mevzuusu kalır ne de bu tartışma..

Bu kadar basit bir sorun bu aslında:)

Murat Hızal
20.01.2010, 22:53

Sadri Şener kendine yakışmayacak,bu tip bir kaç hata daha yaptımı Nuri Albayrak efsanesi küllerinden yeniden doğacak:)

KUTADGU
20.01.2010, 22:54
Abi biz başka filmleri izlemişiz.

Mümkündür.

Bakın Fatih Tekke fazla para aldı diye Rubin'e gidecek dedikodusu çıktığında da Fatih'i haklı buldum ben.

Yani meseleye çok kesin sonuçlarla bakmamak lazım bence.

Orhan Aydın
20.01.2010, 22:56
Soner abi bir 'Tercih' mi diyorsun buna:Dyapma

SDanışmaz
20.01.2010, 22:56
Guti ilk maçında bir hattrick yapsın ortada ne Fatih mevzuusu kalır ne de bu tartışma..

Bu kadar basit değil. Kimse yalan söyleyerek beni salak yerine koyamaz.

Orhan Aydın
20.01.2010, 22:57
Mümkündür.

Bakın Fatih Tekke fazla para aldı diye Rubin'e gidecek dedikodusu çıktığında da Fatih'i haklı buldum ben.

Yani meseleye çok kesin sonuçlarla bakmamak lazım bence.

Abi farklı düşünsekte saygı duyarım düşüncene

OLCAY ÇAKIR
20.01.2010, 22:58
Yahu, ben halâ insanların bu kadar kötü olabileceklerine inanmak istemiyorum.. Tıpkı bu kadar iyi olabileceklerine inanmadığım gibi...

İnsan insandır.. Hataları boldur...

Ortada bir yanlış anlaşılma var bence..:)

İnatoğlu inat var...

Mesela,

Ben Tekke olsam, bugün akşam üzeri kulübe giderdim...

Geldum ben derdim Başkanum:)

Umut Kanber
20.01.2010, 22:59
olcay abi esyalari toparlamaktan zaman kalmamıstır belki.Bi kaç kişi havaalanına gidecekti kaptan ucaga bınmemıstır belki:D

Murat Hızal
20.01.2010, 23:00
Hepimizin şalterlerini bir kaç gün kapatsalar,kafalar pırıl pırıl olsa.

Hepimiz Sadri Şener gibi gülümsesek , Fatih Tekke gibi çakmak çakmak baksak ama adlarını hiç anmasak:)

KUTADGU
Ulusal basında Trabzonspor haberlerini okurken için acımıyor mu?

Şu yaşadığımız süreç rezalet değil mi sence?

Trabzonspor'u rezil etmek suç değil mi?

Bakın mesele de bu.

Lafa gelince İstanbul basını diyoruz, İstanbul medyası diyoruz.
Küfür ediyor ve eleştiriyoruz. Başarılarımızı görmezden geliyorlar diyoruz.

Ama o İstanbul medyası bir haberi kendine göre allayıp pullayınca onlardan hareketle kelle alma derdine düşüyoruz.

Bakınız bize Aziz Yıldırım lazım deniliyor. Aziz Yıldırım'ın yönetimsel bazda kepazeliklerini mi analatalım sayfalarca.

Bakın transferi bilmiyor bunlar deniliyor, Süleyman Hurma'dan bahsediliyor.
Süleyman Hurma'nın yaptıklarını bilinmeden.

Ben bu galeyana gelme kültürünü de eleştiriyorum.
Hacısalihoğlu'nu da eleştiriyorum. Şener'i de.

Ama hep tek tarafa yüklenmek de doğru değil.

ÖmerFarukYılmaz
Öyle bir yönetim kurulu lazım ki,Protokol tribününde ayağa kalktımı başkan,Bütün taraftarı susturabilmeli..Şöyle eli maşalı cinsten.

Hep hayalimde Şenol Güneş vardı ama yok oda aynı yolun yolcusu olur,Yerler.

Ali Tunahan Güllü
20.01.2010, 23:01
Yahu, ben halâ insanların bu kadar kötü olabileceklerine inanmak istemiyorum.. Tıpkı bu kadar iyi olabileceklerine inanmadığım gibi...

İnsan insandır.. Hataları boldur...

Ortada bir yanlış anlaşılma var bence..:)

İnatoğlu inat var...

Mesela,

Gerçekten yapsın bunu ya başkan ikidebir gelsin diyor bakalım ne yapacak:)

ÖmerFarukYılmaz
20.01.2010, 23:02
Hoşgörüyle barınabilinecek en son şehir bence Trabzon..O yüzden ne oraya yarancaksın,Ne bu yana..Bildiğin doğruya inanacak,Kendine güveneceksin..Yoksa bütün hedeflerin havada kalır.

Orhan Aydın
20.01.2010, 23:02

Abi güzel espri:D ama ben asgari seviyede bile böyle bir şeyin olmadığını düşünüyorum.
Standart olarak Nuri Albayrak'ı seçmek yanlış bence.

Ali Tunahan Güllü
20.01.2010, 23:03
Yahu Yönetim' in hatalarını buraya yazmaya kalksak database kitlenir; o kısmı geçelim..

Şu Fatih Tekke konusunda Yönetim sonuçta kendi tercihini yapmıştır. Hatalı olup olmadıklarını zaman gösterecek. Guti ilk maçında bir hattrick yapsın ortada ne Fatih mevzuusu kalır ne de bu tartışma..

O zaman kurtuluşumuz Gutidir:rolleyes::)

Umut Kanber
20.01.2010, 23:03
Gerçekten yapsın bunu ya başkan ikidebir gelsin diyor bakalım ne yapacak:)

fatıh bonservısını kendı bıle alıp gelse baskan ona da kulp bulacak.

Great White
20.01.2010, 23:04
Bir tarafta 25 yaşında Gutierrez var. Adam oynadığı maç kadar gol atmış neredeyse. Üstelik kendisine verilen paranın geri dönüşüm şansı da var. Bekleneni veremediği takdirde asgari bir zararla geri gönderebilmek de mümkün..

Diğer taraftaysa hepi topu 3 ay sonra bonservisini eline alacak olan 33 yaşındaki Fatih var. Gelse başarılı olacağı çok büyük ihtimal ama bu son transferi olacak ve 2 milyon avro maliyetin geri dönüşümü yok. Üstlik bir de askerlik sorunu var..

Şimdi burada ben bir başkan olarak tercih yapmak zorunda kalsam hiç düşünmeden Guti' yi seçerim. Ama Fatih de sezon sonunda bedavaya gelirse başım üstüne; orası ayrı:)

OLCAY ÇAKIR
20.01.2010, 23:04
Yaz bunu Orhan:)

Abi güzel espri:D ama ben asgari seviyede bile böyle bir şeyin olmadığını düşünüyorum.
Standart olarak Nuri Albayrak'ı seçmek yanlış bence.

Mustafa Ayazoğlu
20.01.2010, 23:05

Sadri Şener, Hangi yüzle geldin, ne işin var burda derse ?

Umut Kanber
20.01.2010, 23:05
peki bunu adam akıllı mılletın karsısına cıkıp ben fatıhı 4 ay sonra alacam.Şu şu sebeplerle deseydi de ortalık bu kadar karısmadan güzel güzel sivas macının heyecanını yasasak daha güzel olmaz mıydı?

Murat Hızal
20.01.2010, 23:06
Sadri Şener, Hangi yüzle geldin, ne işin var burda derse ?

Hadi hep beraber alternatif senaryolar üretelim

OLCAY ÇAKIR
20.01.2010, 23:08
Akil bir adam lazım..

Duayen olmasada olur..

Nuri beyin raf ömrü dolmadı daha o olmaz.

Az daha demlensin hele:)

Yokmu bir arabulucu..

Kahramanlarımızı bir gözden geçirelim..

Hayal kuralım bakalım varmı kahramanımız?

Cem Zırıh
20.01.2010, 23:09

Sorun yonetimin fatih'i alip almamasindan daha cok taraftaro kandirma eylimli konusmalari :)

Erbay
20.01.2010, 23:09
Mesele 33 yaş değil bence Soner abi. Askerlik sorunu yok zaten, Fatih halletmiş, o onun sorunu. Fatih ne diyor, yönetim Zenit ile anlaştığını söyledi ama öyle bir şey yok. Zenit sadece Rubin Kazan ve Trabzonspor'un teklif yaptığını açıklamış. Röportajı orada kesiyorlar. Oğuz Tongsir soruyor "Ne diyorsunuz başkanım?". Başkan, "Biz Zenitle anlaştık." 5 dakika sonra... Yine başkan, "Biz Zenit ile anlaşırız o mesele değil." İşte mesele bu.

Cafer KILIÇSOY
20.01.2010, 23:10
Şimdi çıkar dersin ki ''6 ay sonra bedavaya alabileceğimiz bir oyuncuya para ödemek istemiyoruz''. Birçoğu katılmasa da en azından bir duruş çıkar ortaya.

2 gün önce ''Tamam bitti, geliyor'' diyorsunuz. 2 gün sonra bu transferi dondurduğunuzu. Üstelik bu açıklamaları yaparken muhattabınızın hiçbirşeyden haberi yok. 2 gün önce ''Fatih'e ulaşamıyoruz'' diyorsunuz, 2 gün sonra Fatih açıklama yapıyor ''Buradayım'' diye. İyi de nedir bu? İnsanların gözlerinin içine baka baka sizin bile inanmadığınız cümleleri yer mi bu insanlar?

Fatih'in dediği gibi ''Var mı böyle bişey'' Adam onca taliplilerinin olmasına rağmen ''Ben 9 numaralı formamı ve Trabzonsporumu istiyorum'' diyor. ''Neyle gelirseniz gelin boş mukavaleye imza atarım, siz ne diyorsanız o'' diyor. Hatta daha da ileri gidiyor ''Gidip Zenit yönetimine ben Trabzonsporda oynamak istiyorum diyeceğim'' diyor. Artık burası sözün bittiği yerdir. Bu açıklamanın üstüne yapılacak bir açıklama karşınızdaki insanların size daha bir nefretle bakmasından başka bir işe yaramayacaktır.

Fatih'in Trabzonspordan ayrılmasına hiç sıcak bakmamıştım hala daha da kabullenemiyorum bu gidişi. Ama düşünün bir; bu adamın gidişinden kulübün kasasına giren parayı. Şimdi bu meblanın yedide birini vererek bu futbolcuyu tekrar takıma kazandırmanın sakıncalarını bize de söylesenizde bilsek!! Yaa bir doğru işiniz olmayacak mı sizin? Bir doğru projeniz? Olmayacak işlere merak salmanızda üstünüze yok. Neymiş efendim ''Tarım ve hayvancılık''. Ne için? Kulüp çalışanları hormonsuz meyve ve inek sütüyle beslenecekmiş. Gariplerim kahru perişan oldular pastörize süt içe içe!! Performansları düştü!! Tığ gibi kaldılar!!

Üçyüz çalışanı düşünen sizlerin milyonlarca insanı düşünmek hiç mi aklınıza gelmez. Yazık değil mi bu insanlara? Ne yaptık biz bunu hakedecek. Hayatlarında şampiyonluk görmeyen, nasıl birşeydir bilmeyen ama buna rağmen sevgisinden bir gram eksilmeyen bu insanların günahı ne? Taraftar nedir sizin gözünüzde? Sezon başlarında kombine almaya, forma pazarlamaya yarayan bir araç mı? Nedir? Hiç mi bu insanların hatırı yok? Kimse sizden yeniden Amerika'yı keşfetmenizi istemiyor, beklemiyor. Tek istedikleri hepinizden daha Trabzonsporlu olan Fatih yahu. Hepsi bu. Değer mi bu kadar anlamsız inada. Değer mi bu kadar yönetici kişiliğinizden ödün vermeye? Nedir sizin bilipte bizim bilmediğimiz? Altı pastan 7 metre kaleyi göremeyenleri bu takıma dolduran yöneticilik anlayışınızın neresine ters geliyor Fatih? 140 milyon dolar borca soktuğunuz bu kulübü 2 milyon euro'luk bir Fatih'mi batıracak.

ALLAH aşkına söyleyinde bilelim!!!

Erdal
Olcay abi, Fatih ile havaalanında konuşmuş arkadaşlar...Gidiyorum Zenit in hocası ve yöneticisi ile konuşacağım ve geri geleceğim demiş :)...

Orhan Aydın
Yaz bunu Orhan:)

Peki Olcay abi:)

OLCAY ÇAKIR
20.01.2010, 23:12
Bi'erken seçim olsaydı, Faruk bey acaip yardımcı olurdu..:)

Bence erken seçime zorlayalım hükümeti..

Referandumu erkene aldıralım yada..

Faruk bey yardımcı olur bize...

Silin bu mesajı arkadaşlar:D

krdnz
20.01.2010, 23:13
İstesekte istemesekte ulusal basınımız İstanbuldadır.Ayrıca ulusal basına yüklendiğimizden fazla yerel basına yüklendiğimiz oluyor haklı olarak.
Aziz Yıldırımın kişiliği beni ilgilendirmez ama yönetici olarak çok başarılı.Öncelikle mesaisini kulübe harcamaktan çekinmiyor,etrafındakileri o yönlendiriyor ve bilmediği konular için uzmanını bulup yapması gerekeni yapıyor.Yani icraat var..

Tamam tek tarafa yüklenmeyelim ama başkanlık makamında oturuyorsan benimde başkanımsın,sahadaki futbolcunun da,transfer komitesinin ve teknik heyetinde başkanısın.Sorun varsa çözecek olan sensin.

Baştan beri net bir tavır sergileseler kimse bu kadar yüklenmezdi onlara.Bu yaşananların sorumululuğu yönetimin ve en çok başkanındır.

Saltuk Buğra
20.01.2010, 23:13
bence fatih yönetimi taraftarın önüne atıyor.. hadi diyelim sadri şener ve hayrettin bizi kandırıyor,şenol hocada mı yalan söylüyor?

OLCAY ÇAKIR
20.01.2010, 23:14
Helal olsun ona..

Helal..

Bu arada takım Dubaide...Süreç uzayacaktır..
Olcay abi, Fatih ile havaalanında konuşmuş arkadaşlar...Gidiyorum Zenit in hocası ve yöneticisi ile konuşacağım ve geri geleceğim demiş :)...

Erdal
20.01.2010, 23:15
Bi'erken seçim olsaydı, Faruk bey acaip yardımcı olurdu..:)

Bence erken seçime zorlayalım hükümeti..

Referandumu erkene aldıralım yada..

Faruk bey yardımcı olur bize...

Silin bu mesajı arkadaşlar:D

Bir dakia Olcay abi...O kadar da değil...Faruk bey kulüpten uzaklaştırma cezası aldı unutmuş olamazsınız....Buna rağmen kendisine her başvurulduğunda elinden geleni yaptı...

Faruk bey in 2016 konusunda sergilediği tvır başka şey bu başka şey...

Great White
20.01.2010, 23:19
Mesele 33 yaş değil bence Soner abi. Askerlik sorunu yok zaten, Fatih halletmiş, o onun sorunu. Fatih ne diyor, yönetim Zenit ile anlaştığını söyledi ama öyle bir şey yok. Zenit sadece Rubin Kazan ve Trabzonspor'un teklif yaptığını açıklamış. Röportajı orada kesiyorlar. Oğuz Tongsir soruyor "Ne diyorsunuz başkanım?". Başkan, "Biz Zenitle anlaştık." 5 dakika sonra... Yine başkan, "Biz Zenit ile anlaşırız o mesele değil." İşte mesele bu.

Bence yaş da önemli. Hatta çok önemli. Hakan Şükür gibi bir markanın bile başını yedi o kriter..

Ama asıl mesele şu. Sadri Başkan Fatih Tekke' yi pek sevmiyor. Bu tabii benim tahminim. Net bir şeyler bildiğim için yazmıyorum yani:)

Sonuçta şirketin patronu bu adam olduğuna göre istediği adamı işe alma ve sonunda da ceremesine katlanma hakkına sahiptir. Fatih' in yaptıkları bana daha garip geliyor vallahi..

Zorla kendisini ile aldırmaya çalışıyor:)

ÖmerFarukYılmaz
20.01.2010, 23:20
Demedi demeyin boş durup alacaklarına karşılık bonservisini alır gelir.

Der aha burdayım..

Sonrası Allah kerim..Bu arada bu Fatih transferi dizi olsa bu kadar takip edilirdi:)

Acaba yarın ne olacak.??

Barış Burak
20.01.2010, 23:22
fatih tekke benim gözümde artık bitmiştir.efsane olacaktı o .şenol gibi hami gibi ünal gibi olacaktı.ama daha olmadan o kadar saygı duyduk ona.haketmemiş demek ki.her zaman aynı şey oluyor.hep aynı şeyleri söylüyor.bıktım artık ben.yönetimin tarafındayım bu konuda.adamlar yalan söylese yalanın içine tekkenin öz kardeşini sokarlar mı?daha bir çok soru sorulur.kendimi ilk defa bu kadar iyi bulduğum bir fatih tekke yazısı bu.buyrun yavuz saltığı hep beraber okuyalım isterseniz.kimse kandırmasın kendini.

Tanıyanlar Tekke’ye bu notu iletsin. Rusya’ya gidişinin hemen arifesinde İzmir’de ortağı olduğu pastanede bir sohbet esnasında “Ben bu saatten sonra Trabzonspor’a ancak Başkan olarak dönerim” diyen Fatih Tekke’ye bir iki sözümüz var elbet.
“Sayın Tekke şayet başkan olarak dönmeyi düşündüğünüz bu kulübü ve camiayı seviyorsanız “Susun Lütfen” Susun ki yarın öbür gün gerçekten de başkan adayı olarak ortaya çıktığınızda birileri size “1 milyon dolar daha fazla alabilmek için Trabzonspor’u her gün basına malzeme ettiğinizi unutmadık” demesin. Profesyonel hizmet almadan iletişim yapmak zordur. Biliyorum ki sen de profesyonel iletişim hizmeti almıyorsun. ‘Ne gerek var ben yaparım’ deme. Öyle olsa idi Coca Cola dünyanın en fazla tanınan markası olmasına rağmen iletişim faaliyetlerini yapsın diye dünyanın en iyi uzmanlarına dünyanın parasını vermezdi. Bir iletişim uzamanı olarak Fatih Tekke’ye tek sözüm var. Fatih, kazananın sen olmanı istiyorsan sus, konuşma ve sadece işine bak. Bak zaman nasıl seni haklı çıkartır.

KTÜ REKTÖRÜNÜN YÜZÜ KIZARIR MI?
Bence kızarmaz. O yüzün kızarması için önce benim şehrimin insanı O rektörün yüzüne ayıplarını bir bir vurması gerek. Sokaktaki adamın sağ olsun bir şeyden haberi yok. Köşe başlarını tutanların ise maazallah rektörün vereceği kokteylde iki misket köftesi yiyemem diye korkusu var herhalde. Nasılsa hesap soran yok. Ne diye kızarsın yüzü. Öğrenciler demokratik haklarını kullansın yurttan atmakla, zamları protesto etsin okuldan atmakla tehdit et, yetmedi ailelerine sanki yasadışı işlerle uğraşıyorlarmış gibi mektuplar gönder. Sonra da çık özgür üniversiteden bahset.
Ticaret Odası seçimini asli görevi sanıp seçimlere müdahil ol ama şehrin 100 yılda bir yakalayacağı bir imkan olan 2016 Avrupa futbol şampiyonasından Trabzon’un dışlanmasına seyirci kal.
Yakışır mı? El cevap tabii ki yakışır. Adı KTÜ olan üniversitenin Sözde rektörüne de yakışsa yakışsa ancak bu tavır yakışır. Daha önce de yazdım gene yazıyorum “Sayın Rektör; sizin o görevde bulunmanız bu şehre, bu şehrin binlerce yıllık kültür geçmişine ve misyonuna bir yüktür, bir züldür. Trabzon bu yükü de bu zülü de yenecektir. Er veya geç maske düşüp gerçek görülecektir.

TRABZONLULUK VE OKEYDE SARI İKİLİYİ BEKLEMEK
Hafta sonu Trabzon Eğitim Kültür Sanat Derneği öncülüğünde TFF’nun 2016 ile ilgili kararını protesto eden bir yürüyüş vardı. Trabzon Üniversiteliler Derneği, Köprübaşılar Derneği, Şalpazarı dernekler Federasyonu, Ağasarlılar Derneği, Kağıthane Trabzonlular Derneği, Akçaabatlılar Derneği, Bordo-mavi.net in de katkıları ile gayet olgun bir yürüyüş gerçekleştirildi. 300’e yakın kişinin katıldığı eylemde federasyon protesto edildi.
Şüphesiz İstanbul’da yürüyenler Balıkesir Kepsut, Afyon Bolvadin, Muş Bulanık veya Isparta Şarkikaraağaç için değil Trabzon şehri için yürüdüler. Beklediler ki Trabzon şehrni görmezden gelerek kafasına göre iş yapanlara verilecek cevapta tüm Trabzon yanlarında olsun. Şehrin üzerine serpili olan bu ruh halini anlamak zor. Bun durumu görünce diyorum ki acaba TFF ve diğer ilgili ilgisizler Trabzon’u yok sayan bu cesareti almayacaklar da ne edecekler.
TTSO, TSİAD, KTÜ, DKİB başta olmak üzere iktidar ve muhalefet partilerinin Trabzon il başkanları, esnaf ve sanatkarlar odalarının yönetimleri neredesiniz? Taraftarlar Dernekleri, Tüketiciler Dernekleri neredesiniz? Trabzon’un Bütünşehir olmasına karşı çıkan sözde belediye başkanları bu organizasyonda Trabzon’a da yer verirlerse belediyenizin de bundan faydalanacağını unutmayın. Sizin payınıza da epeyce bir para düşer merak etmeyin hem bu sayede belki vatandaşlarınızın birinin ahırında çıkan yangını söndürecek bir itfaiye aracınız olur ha ne dersiniz?
Gurbetteki Trabzon bu işin peşini bırakmıyor. Trabzon’a bunu da yaptık, Trabzon nasılsa bunu da unutur dedirtmemek için haftaya yürüyüş taksimde olacak. Ondan sonra imza kampanyası, UEFA’ya mektup ve mail yağmuru, dört dilde basın bülteni ile yapılan ayıbı dünyaya anlatma. Her gün başka bir yerde olacak gurbetteki Trabzon. Bu işe öncülük yapan Trabzon Eğitim Kültür Sanat Derneği Başkanı Seyfi Erbaş’a bir kez daha teşekkür ediyorum.
Not 1: Bizim milli oyunumuz olan Okey oyunu ABD’de eğitilebilir zeka geriliği olan çocuklar için önerilen bir oyundur. En basit zeka ürünü sayılan oyunda bilindiği gibi ya sayı sırasına göre veya renge göre taşlar dizilir. Zira eğitilebilir zeka geriliği olan çocuklar ancak bu basit işlemleri yapabilmektedirler.
Not 2: Bu oyun ile ilgili verdiğim bilginin hiçbir kişi, kurum veya durum ile ilgisi yoktur. Çorum Dodurga Dernekler Federasyonu ile ilgisi ise hiç yoktur.

OLCAY ÇAKIR
20.01.2010, 23:22
Erdal, Başkan demişki bugün;

..

Fatih şimdi Rusya'ya gidiyor ama biz Zenit'le anlaşırız. Zenit'le iş yapan birinin kefaletiyle bu işi bitiriyoruz zaten. Devletten de yardım alarak Faruk Özak desteğiyle bu işi yaptık. O tarafımız da boş değil, çok dolu.. Fatih'le ilgili cümleleri seçiyoruz, onu kırmak üzmek istemiyoruz. Dubai'deki kampa gitsin ama yine gelebilir. Kapımız her zaman açık. Nokta.”

Erbay
20.01.2010, 23:24
Bence yaş da önemli. Hatta çok önemli. Hakan Şükür gibi bir markanın bile başını yedi o kriter..

Ama asıl mesele şu. Sadri Başkan Fatih Tekke' yi pek sevmiyor. Bu tabii benim tahminim. Net bir şeyler bildiğim için yazmıyorum yani:)

Sonuçta şirketin patronu bu adam olduğuna göre istediği adamı işe alma ve sonunda da ceremesine katlanma hakkına sahiptir. Fatih' in yaptıkları bana daha garip geliyor vallahi..

Zorla kendisini ile aldırmaya çalışıyor:)

Fatih, son 15 maçta 11 gol atmış. Kendisi söyledi :) Alırsanız seve seve gelirim yoksa Uefa ve Süper Kupa şampiyonu Zenit'e dönüyorum diyor. Fatih bir şey istiyor sadece. 9 numaralı forma. Sadri Şener menajere bozulmuş. Bence Fatih Tekke'yi o da seviyor. Yönetim de sevmeyen var mı bilmem :)

Saltuk Buğra
20.01.2010, 23:26
oldu olcak gökdenizide geri çağıralım :D

OLCAY ÇAKIR
20.01.2010, 23:27
Biz devreye girseydik bu iş hallolurdu..

Kimse kıl aldırmıyor,

Gökhan bile..:D

Ektiriyor bilem:)

erkankoc
Erdal, Başkan demişki bugün;

..

Fatih şimdi Rusya'ya gidiyor ama biz Zenit'le anlaşırız. Zenit'le iş yapan birinin kefaletiyle bu işi bitiriyoruz zaten. Devletten de yardım alarak Faruk Özak desteğiyle bu işi yaptık. O tarafımız da boş değil, çok dolu.. Fatih'le ilgili cümleleri seçiyoruz, onu kırmak üzmek istemiyoruz. Dubai'deki kampa gitsin ama yine gelebilir. Kapımız her zaman açık. Nokta.”

baskanin sadece allah bir dedigine inan bence..gerisini her an degistirebilir..o goruntulerde 5 dakika once dedigini unuttu ve biz zenitle anlasiriz dedi..halbuki anlastik demisti..

artik is tekke falan degil..ya bir yonetim idareciler toplulugu bu kadar yalanci olur...ya beceremiyosan yalan konusma..oyun oynama..

Samet Yildirim
Ligtvde Futbol Gündemi Programinda Trabzonspor Baskanin düsmemesi gereken duruma düstü yakismadi...

Yalan konusarak bir yere varmak imkansizdir...

Muhtemelen isin basinda olmadigi icin bazi seylerden haberi yok gibi...

Barış Burak
20.01.2010, 23:32
ne oluırsa olsun.taraftara düşüyor yine en büyük görev.bu takıma destek olmak şart.tribünde fatih tekke tezahüratı yaparak baskı yapmak yanlış olacak.

Orhan Aydın
20.01.2010, 23:40
Evet olan hep garibim taraftara oluyor.:)

Oruç
20.01.2010, 23:58
Kapımız açık açık olmasına da kapının önündeki engeller orda durdukça Fatih Tekke o kapıdan içeri giremeyecektir.

Kapımız açıkmış. Adam formamı istiyorum diyor, yalvarmadığı kaldığı açık açık, daha ne yapsın sayın Başkan ?

Yasin Altuntas
21.01.2010, 01:16
http://www.transfermarkt.de/de/news/35066/manutd-schulden-auf-822-millionen-euro-gestiegen-.html

Bu Yönetime Borclar yüzünden kizan kisilere kapak olsun isterseniz Google ile cevirin isterseniz anlamaya calisin ama bence anlasiliyor

@FLU
21.01.2010, 01:20
YÖnetİm bİzle dalga geÇİyor dalgaaa

bİzİmle dalga geÇtİgİ yetmİyor bİrda fatİh tekke gururu karİyerİ İle oynuyorlar yazik yazik

adam gİbİ Çikip fatİh tekkeyİ kadromuzda dÜŞÜnmÜyoruz deseydİn sİze adam derdİm bu kadar oyuna ne gerek var bee kardeŞİm , bİz aptal İnsanlarmiyiz

bu saatten sonra da zaten gelmesİn arkadaslar , yoksa trabzonspor zarar gÖrÜr

Hotaman
21.01.2010, 01:42
Erdal abi bir cevap yazmışsındır diye bu saatte geldim. Kafam anatomi ile allak bullak ve yazmamışsın. İstiram ediyorum.:)

Ya başkan, etme gitme ya vallaha billaha gerek yok bunlara. 2 ise iki al getir şu çocuğu. Adam inanmış bişeyler olabileceğine diretmesi ondan. Yoksa Trabzonspor'un kadrosunda bir potansiyel görmese bu kadar uğraşmaz.
Al sen de biz de Fatih de kurtulsun işte!

irfanb
21.01.2010, 01:48
Şimdi çıkar dersin ki ''6 ay sonra bedavaya alabileceğimiz bir oyuncuya para ödemek istemiyoruz''. Birçoğu katılmasa da en azından bir duruş çıkar ortaya.

2 gün önce ''Tamam bitti, geliyor'' diyorsunuz. 2 gün sonra bu transferi dondurduğunuzu. Üstelik bu açıklamaları yaparken muhattabınızın hiçbirşeyden haberi yok. 2 gün önce ''Fatih'e ulaşamıyoruz'' diyorsunuz, 2 gün sonra Fatih açıklama yapıyor ''Buradayım'' diye. İyi de nedir bu? İnsanların gözlerinin içine baka baka sizin bile inanmadığınız cümleleri yer mi bu insanlar?

Fatih'in dediği gibi ''Var mı böyle bişey'' Adam onca taliplilerinin olmasına rağmen ''Ben 9 numaralı formamı ve Trabzonsporumu istiyorum'' diyor. ''Neyle gelirseniz gelin boş mukavaleye imza atarım, siz ne diyorsanız o'' diyor. Hatta daha da ileri gidiyor ''Gidip Zenit yönetimine ben Trabzonsporda oynamak istiyorum diyeceğim'' diyor. Artık burası sözün bittiği yerdir. Bu açıklamanın üstüne yapılacak bir açıklama karşınızdaki insanların size daha bir nefretle bakmasından başka bir işe yaramayacaktır.

Fatih'in Trabzonspordan ayrılmasına hiç sıcak bakmamıştım hala daha da kabullenemiyorum bu gidişi. Ama düşünün bir; bu adamın gidişinden kulübün kasasına giren parayı. Şimdi bu meblanın yedide birini vererek bu futbolcuyu tekrar takıma kazandırmanın sakıncalarını bize de söylesenizde bilsek!! Yaa bir doğru işiniz olmayacak mı sizin? Bir doğru projeniz? Olmayacak işlere merak salmanızda üstünüze yok. Neymiş efendim ''Tarım ve hayvancılık''. Ne için? Kulüp çalışanları hormonsuz meyve ve inek sütüyle beslenecekmiş. Gariplerim kahru perişan oldular pastörize süt içe içe!! Performansları düştü!! Tığ gibi kaldılar!!

Üçyüz çalışanı düşünen sizlerin milyonlarca insanı düşünmek hiç mi aklınıza gelmez. Yazık değil mi bu insanlara? Ne yaptık biz bunu hakedecek. Hayatlarında şampiyonluk görmeyen, nasıl birşeydir bilmeyen ama buna rağmen sevgisinden bir gram eksilmeyen bu insanların günahı ne? Taraftar nedir sizin gözünüzde? Sezon başlarında kombine almaya, forma pazarlamaya yarayan bir araç mı? Nedir? Hiç mi bu insanların hatırı yok? Kimse sizden yeniden Amerika'yı keşfetmenizi istemiyor, beklemiyor. Tek istedikleri hepinizden daha Trabzonsporlu olan Fatih yahu. Hepsi bu. Değer mi bu kadar anlamsız inada. Değer mi bu kadar yönetici kişiliğinizden ödün vermeye? Nedir sizin bilipte bizim bilmediğimiz? Altı pastan 7 metre kaleyi göremeyenleri bu takıma dolduran yöneticilik anlayışınızın neresine ters geliyor Fatih? 140 milyon dolar borca soktuğunuz bu kulübü 2 milyon euro'luk bir Fatih'mi batıracak.

Cafer KILIÇSOY !
Seni ayakta alkışlıyorum.:alkış::alkış::alkış:
Tebrik ederim mükemmel yorumun için.

zarere kaçış
21.01.2010, 05:00

kalbimi alıp buraya işledin be kardeşim. şunu bilmek istiyorum fatih tekkeyle alıp veremediğiniz ve alıpta hazmedemediğiniz ne olduda söyleyemiyorsunuz?

mete61bordomavi
21.01.2010, 05:26
Söyleyecek birşey bulamıyorum! Gözyaşlarıma hakim olamıyorum!
Başkanım sen büyüksün ya!!!
Küçük hata ederse sen affet!
Affetmesen bile bu taraftarın gönlü olsun diye bari yap şu işi, ağırlığını koy!
Hergün youtubeden Fatih Tekke videoları izleyip ağlamaktan, gözyaşı dökmekten perişan oldum!

Tıpkı her derbi maçtan sonra diğer takımlıların benle dalga geçmesi gibi...
Başkanım!
Bordo mavi aşkım başkadır, tartıştırmam ama işin içinde'' gönül kırıklığı'' vardır!
Teofilo'yu aldın Allah razı olsun ama şu taraftarın gönlünü yapmak ŞAMPİYONLUKLARA DEĞER YA BAŞKANIM!

Eğer ben Fatih'i bu takımda göremezsem GÖRENE KADAR ARTIK Trabzonspor'u hiçbir platformda desteklemeyeceğim!
Eğer Fatih gelmiyorsa,kendini TARAFTARLARDAN BÜYÜK GÖREN Hacı.... oğlulları gibiler gitmeden de asla Trabzon'un maçına da gitmeyeceğim!
Benim elimden gelen de acizana budur!
Arkadaşlar kınamasın beni lütfen!

SefaÇetinKulak
21.01.2010, 05:53
Başkanımız son derece iyi niyetli ve kişilikli . Sadece yönetme konusunda biraz yeteneksiz .

İHTİLALL
21.01.2010, 09:52
Akşam bir kere daha izledim,lig tv de..

Yüz ifadelerine baktım..

Fatih'in gözleri nemli,dolu,dopdolu..

Dokunsanız ağlayacak..

Sadri beye baktım..

İçinden gelmediği halde sırıtıyor..

N'olucak ,hallederiz modunda görünmeye çalışıyor,

Ama yapmacık olduğu her halinden belli..

Söyledikleri ise ,birkaç dakika öncesinin tam tersi,zik zak..

Alenen yalan söylüyor..

Muhtemelen onun gözünde taraftar hala 80 lerde,90 larda..

Bu forumlardan,taraftarların ulaştıkları noktalardan bi haber..

Taraftarları 70 li yılların saf gençleri zannediyor hala..

Utanmak lazım tabii..

Kaderimizdenmi,bahtsızlığımızdanmı,bedduamızdanmı, şansızlığımızdanmı neden bilmiyorum..

Bırakın şampiyonluğu,doğru dürüst bir yönetici görmeden gideceğiz korkarım..

Cafer KILIÇSOY
21.01.2010, 10:11
Ne kadar da garip bir yöneticilik anlayışı bu değil mi?

''Gökdeniz bizim evladımızdır, hiç bir yere gidemez'' dediniz. Bir ay sonra ''Gökdeniz yıldız değildir'' diyerek gönderdiniz.

''Yattara Trabzonspordan ayrılamaz'' dediniz. Bir ay sonra ''Satılmayacak oyuncu yoktur'' diyerek satmaya kalktınız direkten döndü.

''Ersun Yanal'dan memnunuz, kesinlikle birlikte çalışmak istiyoruz. Bırakmak gibi bir niyetimiz olamaz'' dediniz. Üç ay sonra ''Gerekliydi'' diyerek gönderdiniz.

Geçen sezon sonu ''Forvet alacağız'' dediniz. İki ay sonra Gökhan'ı kastederek ''Türkiye'nin en iyi golcüsü bizde, Gerek yok'' düşüncesine daldınız.

Yine aynı Gökhan'ı kastederek ''Kesinlikle bırakmak gibi bir düşüncemiz yok'' dediniz. Üç gün sonra Fenerbahce'ye sattınız.

''Hüseyin bu takımın kaptanıdır'' dediniz. Adam bir anda kendini Bursaspor'da buldu.

Fatih Tekke'yi almak istiyoruz'' dediniz. Almak için, seyahat ve hava değişimi nedeniyle gidilen üç beş Rusya seferini saymazsak kılınızı dahi kıpırdatmadınız.

İşte bundan korkuyorum ben. Bir gün ''Biz bu takımın yanındayız, arkasındayız'' demenizden korkuyorum. Çünkü o gün de ''Bu takım iyi değil, size daha yenisini kuracağız'' diyerek takımı satılığa çıkaracağınız gündür!!!

İHTİLALL
21.01.2010, 10:48

''Gökdeniz bizim evladımızdır, hiç bir yere gidemez'' dediniz. Bir ay sonra ''Gökdeniz yıldız değildir'' diyerek gönderdiniz.

''Yattara Trabzonspordan ayrılamaz'' dediniz. Bir ay sonra ''Satılmayacak oyuncu yoktur'' diyerek satmaya kalktınız direkten döndü.

''Ersun Yanal'dan memnunuz, kesinlikle birlikte çalışmak istiyoruz. Bırakmak gibi bir niyetimiz olamaz'' dediniz. Üç ay sonra ''Gerekliydi'' diyerek gönderdiniz.

Geçen sezon sonu ''Forvet alacağız'' dediniz. İki ay sonra Gökhan'ı kastederek ''Türkiye'nin en iyi golcüsü bizde, Gerek yok'' düşüncesine daldınız.

Yine aynı Gökhan'ı kastederek ''Kesinlikle bırakmak gibi bir düşüncemiz yok'' dediniz. Üç gün sonra Fenerbahce'ye sattınız.

''Hüseyin bu takımın kaptanıdır'' dediniz. Adam bir anda kendini Bursaspor'da buldu.

Fatih Tekke'yi almak istiyoruz'' dediniz. Almak için, seyahat ve hava değişimi nedeniyle gidilen üç beş Rusya seferini saymazsak kılınızı dahi kıpırdatmadınız.

İşte bundan korkuyorum ben. Bir gün ''Biz bu takımın yanındayız, arkasındayız'' demenizden korkuyorum. Çünkü o gün de ''Bu takım iyi değil, size daha yenisini kuracağız'' diyerek takımı satılığa çıkaracağınız gündür!!!

Hay ağzına sağlık Cafer..

Bu benide rahatsız ediyordu ama,tam anlamıyla tanımlayamıyordum..

Aynen öyle..

Sadri Şener ve yönetiminin Trabzonspor'lu luğundan korkuyorum artık..

Recep Alkan
21.01.2010, 11:20
İki korkum var, her yerde dile getiriyorum...

1 ) Umarım yönetim 2-3 yıllık yayın gelir hakkını peşin istemez,

2 ) Umarım Tesisler bu yönetim zamanında Havaalanı için devredilmez.

Tayfun
21.01.2010, 11:21
Başkan sanada akıl sır ermiyor kulüp orda gitsin imza atsın ne demek ya bu taraftarı saf mı sandın !!

Hekimoğlu
21.01.2010, 12:44
Yöneticilik gibi yalancılığı da beceremiyorsunuz Hayrettin'in ağzı kulaklarında şu aralar ama küfürü yiyen yine sen olacaksın.

AYYILDIZ
21.01.2010, 12:45
Cafer Kılıçsoy abi öyle bir yazıyorki bize söyleyecek birşey kalmıyor.Saolasın abi.

erkankoc
21.01.2010, 13:35
baskan 2 forvet alip forveti 4 liycem dediniz..

gokhani sattiniz teoyu aldiniz..

diger 2 forvet nerede?

yoksa yinemi dil sürcmesi yasadiniz..gerci biz alistik ama

Sacit
21.01.2010, 13:50
Sadri Şener diyor ki;
“Fatih’in söylediği şeylerin tartısı yoktur... Gençtir, yanlışlıktır, keşke söylemeseydi. Biz gerçekten de Zenit ile anlaştık, menaceri yeni şartlar sürüp işi etkiledi. Trabzonspor’un kaptanına boş mukaveleye imza yakışırdı”

asıl olan Sadri Şener'e bu sözler yakışmıyor bence.. Fatih Tekke Trabzon'un Trabzonspor'un evladı diye boş mukaveleye imza atacak diye bir şart yok, sonuçta Fatih profesyonel bir futbolcu. gençmiş, yanlışlıkmış.. 30 yaşına gelmiş bir insan neyin yanlış neyin doğru oldugunu anlayamıyor mu da sen karar veriyosun. ama o bazıları var ya senin yanında olan bazı şahıslar... sen başkansan onları susturmasını bilecektin. 10 milyon taraftarda seni tebrik edecekti.

Süleyman Eruyar
21.01.2010, 13:50
SS dinle beni..

sen diyorsun ki zenitle anlaştık,

HH diyorki, istedik vermediler..

hanginiz doğrusunuz..

Şerefiniz varsa ya siz gidersiniz, yada HH...

ts_tuncay_ts
21.01.2010, 13:58
Başkanımız son derece iyi niyetli ve kişilikli . Sadece yönetme konusunda biraz yeteneksiz .

o zaman onun yeri başkanlık koltuğu değil hayır kurumlarıdır....

Ahmet Başkaya
21.01.2010, 15:01

Cafer Abi harika bir yorum , eşsiz ...

:alkış::alkış:

Ahmet Başkaya
21.01.2010, 15:04

Bu daha başlangıç sanırım daha bunun on katı yalan çıkar ...

Harikasın Cafer Abi....

ESER
21.01.2010, 15:18
SS dinle beni..

sen diyorsun ki zenitle anlaştık,

HH diyorki, istedik vermediler..

hanginiz doğrusunuz..

Şerefiniz varsa ya siz gidersiniz, yada HH...

nasrettin hoca kadi olmus

davaciyi dinledikten dinlemis, haklisin demis

davaliyi dinlemis , haklisin demis

yanindakilerden biri sormus , hocam herkeze haklisin diyosun, bu nasil is?

hoca adama donmus , sende haklisin demis:)

o misal

baskanda hakli
asbaskanda

cunku kantarin topuzu ellerinde;)

ESER
21.01.2010, 15:29
http://www.transfermarkt.de/de/news/35066/manutd-schulden-auf-822-millionen-euro-gestiegen-.html

Bu Yönetime Borclar yüzünden kizan kisilere kapak olsun isterseniz Google ile cevirin isterseniz anlamaya calisin ama bence anlasiliyor

man utd. batiyor, biz batmisiz nolur ki diyosun yani?

KUTADGU
21.01.2010, 15:39
man utd. batiyor, biz batmisiz nolur ki diyosun yani?

Borcun yüksek olması batmak, iflas etmek anlamına gelmiyor diyor.

Borcun karşılığında varlıklarının ne olduğu önemlidir diyor.

Büyüyeceksen borçlanacaksın diyor.

Kapiş.

:)

ESER
21.01.2010, 15:56

Kapiş.

kardes sen neyin pesindesin, her mesajima baliklama atliyorsun? ne dedigimi bile bilmeden, ne iflasi ne batmasi cikmasindan bahsediyosun hemserim sen?

kulup batiyor diyen mi oldu?
once bi okumayi anlamayi ogren ondan sonra filozof takil...

kalkmis iktisat dersi veriyor...

ESER
21.01.2010, 15:59

Kapiş.

bi de rengini anlasak... dun yonetime salliyodun , simdide savunmaya gecmissin? once ne dusundugune karar ver, kapisss,;)

kudu_61
21.01.2010, 16:04
dün lig tv de fatih açıklama yaparken şener başkanın görüntüsü sağ alt kenarda gösteriliyordu şans ki oda canlı yayındaydı eğer bu görüntüleri izleyen varsa tekkenin mi başkanın mı haklı olduğu ruh hallerinden çok kolay anlaşılırdı ben başkanı ilk defa bu kadar sıkışmış gördüm ve üzüldüm tekke olayında sonuna kadar tekkenin arkasındayım çünkü doğru konuşan tekke ben Trabzonspor başkanından yalan konuşmak yerine fatihi kadroda düşünmüyoruz demesini beklerdim fatihin alınmama sebepleri belli ama baskı başkanı yalan konuşmaya itiyor

ESER
21.01.2010, 16:08
dün lig tv de fatih açıklama yaparken şener başkanın görüntüsü sağ alt kenarda gösteriliyordu şans ki oda canlı yayındaydı eğer bu görüntüleri izleyen varsa tekkenin mi başkanın mı haklı olduğu ruh hallerinden çok kolay anlaşılırdı ben başkanı ilk defa bu kadar sıkışmış gördüm ve üzüldüm tekke olayında sonuna kadar tekkenin arkasındayım çünkü doğru konuşan tekke ben Trabzonspor başkanından yalan konuşmak yerine fatihi kadroda düşünmüyoruz demesini beklerdim fatihin alınmama sebepleri belli ama baskı başkanı yalan konuşmaya itiyor

bu yonetim daha cok yalanlar soyler hocam, ne yapsa padisahim cok yasa diyenler oldukca,,,

ESER
21.01.2010, 16:15

Kapiş.

arkadasim o engin ekonomi bilginle aydinlatir misin bizleri

canakkale 2,b deyken alinan giytirik adamlara verilen milyon eurolarla bu kulubun mu yoksa birilerinin mi buyudugunu?

ismail , bugra ve yuksek paralara alinan bir kamyon adam nerede ?
kapiss??

bunlardan edilen 5 kurusluk kar var mi? varsa nerede? yoksa indira gandi mi? kapis?

borclanmaya kaynak gosterilen A4 kagit parcasindan ibaret hes projesi nerede? kapis;)

bekliyoruz o engin iktisadi goruslerini , kapis;)

Soytürk
21.01.2010, 16:20

abi bu yazı cokk anlamlı eline ağzına saglık:yattara:

Orhan Aydın
21.01.2010, 16:39
Eserkaraca abi katılıyorum

ApoCaN28
21.01.2010, 16:50

Katılıyor ve İmzamı koyuyorum .

Nokta .

ts_tuncay_ts
21.01.2010, 17:13

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Tolunay Abdioğlu
21.01.2010, 17:31

İmzamı atıyorum.

pazarkapılı
21.01.2010, 17:44
simdi besiktas baskan adayı ben adam gibi bir baskan olacagım diyor besiktasa...yazarımız da diyor ki sen adam gibi baskan secemeyen kongre üyelerinden oy istiyorsun o zaman nasıl olacak?...hani bir sekilde elestirinin formatını bu düzeyde yapacaksak...

klubun bir önceki baskanlarına ve baskan adaylarına bakıyoruz;nuri albayrak,özkan sümer,mehmet ali yılmaz,agaoglu....daha yakından bakıyoruz nuri albayraga; elestirel düzeyde sanırım her yol denemiştir...haklı haksız o konuda yorum yapmıyorum.o ayrı bir olay ki bence elestiriler haklı idi...

simdi bu baskanlık müessesisi icin ilk asamada taraftarın önüne bir isim konuyor...bu isim herkesin bildigi üzere trbzonspor camiası için rutin bir döngünün sırası şeklinde oluyor;kim bossa kim uygunsa yada kim bu sıra içinde yıldızını tekrardan parlatmak istiyorsa...bknz;mehmet ali yılmaz,sadri şener,faruk özak,özkan sümer gibi...az önce saydıgım isimlerin coguda hayatlarını trabzonspor sayesinde bir yerlere getirmiş insanlardır...ve bu insanlar bu rutin içindedirler onlar belli zaman sonra sıralarını alacaklardır merak etmeyelim....

elestiri gecmişsel acıklamalr düzeyde olunca ister istemez insanların aklına bu insanların hangi sıfatla secildigi sorusu karsımıza cıkabilir...yani baskan vasıflarıyla oy toplamadı ki zaten belli bir rutin sonucu geldi oraya yani hakedilmiş bisey yok ortada...işte bu noktada baskanın acıklamalrıyla celişkisinde bir sorun kendi acısından ortaya cıkmayabilir...yani acıklamalrını tamamlamak zorunda degil...bu dogrultuda sana birşey vadetmedi ki zaten...

trabzonspor,son 20 yılda yetistirdigi oyuncu sayısı üst düzey anlamında bir elin parmaklarını gecmiyor,teknik adam desen yok,baskan da mı hiç yok?özkan sümer ne zaman baskan olacak?acaba sıra özkan hocada mı yoksa....

Serdar Ersoy
21.01.2010, 17:45
İnadına Sadri Şener ;)

Erbay
21.01.2010, 18:45
Aman ha, ben Sadri Şener'in iyi niyetinden asla şüphe etmiyorum. Hatta bunları yazmaktan utanıyorum. Başkan Sadri Şener tercih yanlışları yapabilir. Bu doğaldır. Korkuyorum ki yakında Trabzonsporluluğu tartışılmaya başlayacak. O kadar da değil.

KUTADGU
21.01.2010, 18:57

canakkale 2,b deyken alinan giytirik adamlara verilen milyon eurolarla bu kulubun mu yoksa birilerinin mi buyudugunu?

kapiss??

bunlardan edilen 5 kurusluk kar var mi? varsa nerede? yoksa indira gandi mi? kapis?

borclanmaya kaynak gosterilen A4 kagit parcasindan ibaret hes projesi nerede? kapis;)

Engin iktisadi görüşlerimi bu kadar sabırsızlıkla beklemeniz doğrusunu isterseniz göğsümü kabarttı. Çok sağolun.

Bir kaç örnek vereyim sana.

Mesela aldığımız yabancı oyuncular. Yani bonservis ödediklerimiz.

Kim bunlar.

Colman, Cale, Gabriç, Alanzinho, Teofilo.

Bunların toplam bonservis maliyeti 13 Milyon Euro civarında.

Ortak özellikleri de bu futbolcuların henüz son transferlerini yapmamış olmaları. Yani 13 Milyon Euro çöpe atılan bir para değil.

Biraz da yerli futbolculara bakalım.

Giray, Selçuk, Ceyhun, Ömer Aysan, Sezer

Bunların da toplam maliyeti 6 Milyon Euro civarında.

Bingo bu adamların da son transferlerini yapmalarına az kaldı.
Yani bunlara verilen bonservis paraları da çöpe atılan paralar değil.

Karadenizspor bir yatırımdı.
Yapılması gereken bir yatırımdı.
Yapıldı da.
İlk senesinde Bank Asya'nın kapısından döndü.
Üstelik alınan futbolcular bir şekilde başka kulüplere kiralandı.
Tamamını karşılamasa bile bir kısmı amorti edildi.

Sadri Şener'e kurşun sıkmak için HES projesini de küçümsediğinizi görüyorum. Tuhaftır şaşırmıyorum.

Gamze
21.01.2010, 18:59
Başın büyük dertte Başkan...

el_conquistador
21.01.2010, 19:01
Başın büyük dertte Başkan...

Gecende yazmistim. Korkarim bizi cok karanlik günler bekliyor...

FANATIK61
21.01.2010, 19:03

Ayni görüsteyim... maalesef cogu arkadas bunu göremiyor. Hersey acik ortada canli yayini izleyen dedigin gibi baskanin ruh halinden anlar kimin hakli oldugunu.

Salih Yazıcı
21.01.2010, 19:04
başkana güveniyorum ama hacısalihoğluna ve alioğluna asla güvenmiyorum o yüzden onlar bırakmalı başkan devam etmeli.

Kaan
21.01.2010, 19:06

:alkış::alkış:

Mollasalihoğlu
21.01.2010, 19:16

kapiss??

Karadenizspor kurulurken ve bu adamlar pilot takıma kiralanırken sesiniz çıktı mı hiç?

Yoksa sağda solda böbürlendiniz mi takımımız kurumsallaşma ve altyapı yolunda çok önemli bir adım attı diye?

bkandil
21.01.2010, 19:48
"Başkan iyi,hoş, güvenilir; yanındaki falanca kötü, fişmanca hain v.s." muhabbeti sıkmaya başladı artık.
İyi (işinin ehli) olan adam yanında kötü olanı barındırmaz. Barındırıyorsa o da yanındaki kadar kötüdür...
Ne şiş yansın ne kebap derken şiş de çiğ, kebap da... Sonuçta biz aç kalıyoruz :D
Ama biz böyleyiz, hem yönetime sallamalıyız, hem de yönetimi kayırmalıyız...

Bir şeyin değeri ya "0" (sıfır) dır, ya da "1" (bir)...(bilgisayar mantığı) İkisinin arası diye bir şey yoktur...

Not: Benim sitemim başkan yada yönetimindekilerin iyi-kötü, kaliteli-kalitesiz, iş bitirici-beceriksiz v.s. olmasına değil. Bizim bu işlere bahsettiğim mantıkla yaklaşmamız...

ESER
21.01.2010, 19:50
Engin iktisadi görüşlerimi bu kadar sabırsızlıkla beklemeniz doğrusunu isterseniz göğsümü kabarttı. Çok sağolun.

Bir kaç örnek vereyim sana.

Mesela aldığımız yabancı oyuncular. Yani bonservis ödediklerimiz.

Kim bunlar.

Colman, Cale, Gabriç, Alanzinho, Teofilo.

Bunların toplam bonservis maliyeti 13 Milyon Euro civarında.

Ortak özellikleri de bu futbolcuların henüz son transferlerini yapmamış olmaları. Yani 13 Milyon Euro çöpe atılan bir para değil.

Biraz da yerli futbolculara bakalım.

Giray, Selçuk, Ceyhun, Ömer Aysan, Sezer

Bunların da toplam maliyeti 6 Milyon Euro civarında.

Bingo bu adamların da son transferlerini yapmalarına az kaldı.
Yani bunlara verilen bonservis paraları da çöpe atılan paralar değil.

Karadenizspor bir yatırımdı.
Yapılması gereken bir yatırımdı.
Yapıldı da.
İlk senesinde Bank Asya'nın kapısından döndü.
Üstelik alınan futbolcular bir şekilde başka kulüplere kiralandı.
Tamamını karşılamasa bile bir kısmı amorti edildi.

Sadri Şener'e kurşun sıkmak için HES projesini de küçümsediğinizi görüyorum. Tuhaftır şaşırmıyorum.

1 canakkaleden yuksek bedelle alinan futbolcular karadenizsporda oynamiyor,

yani milyon euroya alinan adamlar kayip , neden acaba?
hani o karadenizspora yapilan yatirimlarin karsiligi? saci uzun futbolcuyu kadro disi birakan bir zihniyetin basinda oldu takim eminim yildizlar cikaracaktir,, suana kadar 2 senede cikardigi gibi;)

2 hes projesini kucumsemiyorum , rafta duran kagit parcasi olmasini elestiriyorum. ne yapildi hes ile ilgi , varsa bir gelisme anlat bizde bilelim

3 basariyi bana sorun, sameti ben getirdim ama onu bakkala cakkala sorun sormuyorsaniz da verin topumu gidiyorum , 7 milyon euroya gokdenizi sat, arkasindan onurunu kir ,aklinca kendini akla... zafer yelen karektersiz de , adami takimda hoca bile yokken ustelik sakat sakat al.. gokhan bilmem kac tane burak eder de, o yarim buraki almak icin ugras, stad konusunda hicbirsey yapma ama suni hedefler yarat milleti sucla.. sutte leke var baskanda yok..

futbol kulublerinin sermayeleri futbolcularmis,,, gorduk sermayenin nasil kullanildigini , 6-5 milyon euroya al, 3.5 e sat,, yanindada takima gelmeyi bile istemeyen yarim buraki al.. evet cok hizli bir buyume var...;)

bu kadar buyuyen takimin hocaligina 1 gol avarajla kumede kalmis takimin hocasini layik goren ve ustelik taraftara trip atan baskanimiz aslinda cok basarili da biz begenmiyoruz,,

destek olucam diye ,yanlislara gormezden gelmeye destek olmak denmiyor

kapis;)

ESER
21.01.2010, 19:57
Karadenizspor kurulurken ve bu adamlar pilot takıma kiralanırken sesiniz çıktı mı hiç?

Yoksa sağda solda böbürlendiniz mi takımımız kurumsallaşma ve altyapı yolunda çok önemli bir adım attı diye?

ben karadenizsporun kurulmasini degil, milyon euro verilen adamlarin nerede oldugunu soruyorum? acikca anlatabildim mi?

İskender66
21.01.2010, 20:01

Aynen katılıyorum. Son yıllardaki durumumuzu özetleyen bir yazı. Tek kelimeyle harika yazmışsınız. Ağzınıza sağlık. Teşekkürler :alkış:

Mollasalihoğlu
21.01.2010, 20:19
ben karadenizsporun kurulmasini degil, milyon euro verilen adamlarin nerede oldugunu soruyorum? acikca anlatabildim mi?

Alındığında o adamlar, umutlu olup olmadığını soruyorum? Gayet açık sanırım..

salihismet
21.01.2010, 20:30
Ben yönetimin bu Fatih olayindaki durusunu begenmesemde, bunca baskiya ragmen, sarsilmamalarina gercekten sevindim,
yaptiklari yanlislari ve dogrulari hesap etmiyorum, direnmelerini dogru buluyorum. Cünkü az sey deyildir, gidip Kolombiyadan
futbolcu getireceksin ve senin taraftarin daha havaalaninda, adamin yüzüne, Fatih teke ulan Fatih Tekke, diye bagiracak, sende bu
tepki karsisinda sarsilmadan ayakta duracaksin.

ESER
21.01.2010, 20:46
Alındığında o adamlar, umutlu olup olmadığını soruyorum? Gayet açık sanırım..

benim icin hep bir soru isaretiydi ama milyon euro odenerek alinan adamlar heralde pilot takimda oynatilmaz diye dusunuyordum ,

suan pilot takimda bile oynamiyor (sami disinda) alinanlarin hic biri

hatta adamlardan birini ( ismail ozeren i) aldiklari takima kiralamislar..

ne kadar guzel bir pilot takim yatirimi degil mi?

pilot takim ne gunler icin kuruldu eger futbolcuyu saga sola kiralayacaksan , hatta aldigin kulube?;)

ayrica mali kongrede ne olacak bu karadenizspor un durumu diye soranlara baskanimizi cevabi : burasi Trabzonspor kongresi cevabini vermistir..

yani onu huseyin ors e sorun;) kendisini ilgilendirmez cunku o borclar..

Mollasalihoğlu
21.01.2010, 20:48
benim icin hep bir soru isaretiydi ama milyon euro odenerek alinan adamlar heralde pilot takimda oynatilmaz diye dusunuyordum ,

suan pilot takimda bile oynamiyor (sami disinda) alinanlarin hic biri

hatta adamlardan birini ( ismail ozeren i) aldiklari takima kiralamislar..

ne kadar guzel bir pilot takim yatirimi degil mi?

pilot takim ne gunler icin kuruldu aldigin kulube tekrar kiralayacaksan?;)

ayrica mali kongrede ne olacak bu karadenizspor un durumu diye soranlara baskanimizi cevabi : burasi Trabzonspor kongresi cevabini vermistir..

yani onu huseyin ors e sorun;) kendisini ilgilendirmez cunku o borclar..

Başarısız olduğu kabul edilebilir ama dile getiriliş zamanı ve şekli ele alınınca amacın üzüm yemek olmadığı kanaatindeyim :)

ESER
21.01.2010, 20:56
Başarısız olduğu kabul edilebilir ama dile getiriliş zamanı ve şekli ele alınınca amacın üzüm yemek olmadığı kanaatindeyim :)

bende acaba bu fiyaskolara goz yumanlarin da bu islerden bir cikarlari mi var diye dusunmekteyim;)

Mollasalihoğlu
21.01.2010, 21:02
bende acaba bu fiyaskolara goz yumanlarin da bu islerden bir cikarlari mi var diye dusunmekteyim;)

Düşünüyorsun, öyleyse varsın.. :)

Olumlu olan şeyleri de düşün biraz derim, maazallah..

ESER
21.01.2010, 21:11
Düşünüyorsun, öyleyse varsın.. :)

Olumlu olan şeyleri de düşün biraz derim, maazallah..

kanaat getirenlerle beraber variz..

olur ustad emredersin, bundan sonra ne dusunup ne dusunmemem gerektigini sana teyit ettirecem,,

Mollasalihoğlu
21.01.2010, 21:13
kanaat getirenlerle beraber variz..

olur ustad emredersin, bundan sonra ne dusunup ne dusunmemem gerektigini sana teyit ettirecem,,

Estafurullah.. Dünyan kararmasın diye diyorum..
Mesela Gutierrez. ben 52 maçta 41 gol atmasını düşünürüm, sen Allah bilir ne düşünürsün..

ESER
21.01.2010, 21:21
dunyam kararmaz, halimden memnunum;) demekki sen de baskandan memnunsun , ozaman sorun yok. konu fazla kisisellesti.. uzatmaya da gerek yok

suan baslik baskanimiz sadri sener ve kusura bakma ama kendisinin takima verdigi zarari gorurken onunla ilgili olumlu seyler yazamiyorum malesef

ama sunu da bilmeni isterim ki herkez umutu yuhlarken kendisine her zaman guvenmis ve hakkinda bir olumsuz sey yazmamisimdir, cunku sahada varini yogunu ortaya koydugunu gormek bile yetiyor onu takdir etmem icin,

teo konusundada sunu soyliyeyim kendisine cok guveniyorum ve inanilmaz umutluyum kendisinden
insallah kulubu babasinin mali sananlara ragmen basarili olacaktir,,;)

Mollasalihoğlu
21.01.2010, 21:24
Sonuna kadar saygı duyarım "kulubu yazanesi goren ve uzerinden nemalanlarin dusmani" olan birisine.. Ama bu değerlendirmeyi yaparken dardanel'den alınan adamları görür de Gutierrez'i görmezsen, Gökhan'i görür Colman'ı görmezsen, Ersun'un gönderilmesini dikkate alır Şenol'un getirilmesini dikkate almazsan, en basitinden taraflı yorum yaptığım gayet açık ve net biçimde görülür

hasancebi81
21.01.2010, 21:46
Beyler biraz haksızlık etmiyormusunuz başkana. Tamam açıkça çıkıp "Kardeşim biz Fatih Tekke'yi Trabzonspor takımına almak istemiyoruz. Şuan kurmakta ve yapılandırmakta olduğumuz iskeleti ve takım ahengini bozacağını düşündüğümüzden, şuanki kadromuzda bir yer vermemiz söz konusu değil."

Sırf taraftar baskısı yüzünden bunu söyleyemiyorlar. Korkuyorlar tepki almaktan. Zaten şuana kadar yeterince tepki aldılar.

Peki taraftarımızın Fatih Tekke'yi kurtarıcı olarak görmesinin sebebi nedir? Fatih Tekke bu takımda daha önce 7 sezon oynadı ama hiçbirisinde bu takım şampiyon olamadı. Peki neden herkes Fatih Tekke'yi kurtarıcı olarak görüyor.

Benim kanımca şuan bütün taraftar Trabzonspor kadrosunun iyi bir iskelete ve yedek klübesine sahip olduğunu düşünüyor. Tek eksiğimizin gol yollarındaki sorun olduğunu herkes biliyor ve bu sebeple Fatih Tekke'nin geri dönmesini istiyor.

Peki arkadaşlar daha önce bu takımda oynayan ve takımı şampiyon yapamayan Fatih Tekke bu sefer geldiğinde tek başınamı yapacak takımı şampiyon yoksa kurulan bu iyi kadroyu dahada kuvvetlendirip eksiklerini gidereceği içinmi. Benim düşüncem ikinci seçenek.

Yani demek istediğim bu kadroyu bu hale getiren, ve sizleri bir Fatih Tekke ile şampiyon olabileceğimize inadıran bir başkana ayıp etmiyormusunuz. Başkan resmen baskı altında. Aldığı bütün oyuncuları bir kenara koyun ve yerlerine 2 sezon önce bizde oynayan adamları koyun.

Onur----> Tolga
Cale ----> Mustafa Keçeli - Celaleddin Koçak, Jabi
Egemen--> Erdinç , Çağdaş Atan
Giray----> Tolga Seyhan
Tayfun--> Tayfun, Volkan Bekiroğlu, Emrah Eren, Ferhat Çökmüş
Selçuk --> Adem Koçak, Hasan Üçüncü, İbrahim Ege, Ayman
Colman --> Adnan Güngör, Hüseyin Çimşir
Serkan --> Serkan, Yattara
Gabriç --> Gökdeniz
Alanzinho-> Ömer Rıza
Umut Bulut-> Mehmet Yılmaz, Ergin Keleş, Umut

Engin- Sezer- Ceyhun- Yattara - Tony Sylva - Song - Barış Memiş - Ferhat - Gutierrez - Ömer Aysan -

Evet beyler bu alta yazdığım bizim as kadromuz değil. Yedeklerimiz. Dikkatinizi çekerim Yedeklerimiz. Çıkarsan süper ligde ilk 6 ya oynar.

Beyler Başkan yukarıdaki kadroyu bugün Fatih Tekke ile şampiyon olacak duruma getirdi. En azından taraftarlarımız öyle düşünüyor. Bence öyle değil ama.

Bu kadrodan önceki en iyi kadromuz dediğimiz, Gökdenizli, Zymek'li, Yattara'lı (Yattara'nın Yattara olduğu zaman) ve Fatih Tekke'li takıma ne oldu.

1. Birisi bahis skandalıyla Türkiye'nin gündemine oturdu.
2. Birisi en verimli çağlarını yaşadığı sırada futbolu bıraktı. ( Herkes biliyordur ailevi olayının detaylarını ) adam resmen kaçarak Polonya'ya döndü.
3. Birisi o günden beri futbol oynamıyor. Bizim taraftarda hala 2 çalım atacakta stadı ayağa kaldıracak diye bekliyor.
4. Takımın abisi ve toparlayıcısı insanda bütün bunların olmasına izin veriyor.

Heralde benim görüşüm açık ve net anlaşılmıştır arkadaşlar. Fatih Tekke şuan kurulan kadronun ahengini ve düzenini bozacaktır. Gerek Ünal Karaman ile aralarında gerçekleşecek çekişmeler, gerek Hocasına abi sıfatı ile hitap etmesi, gerek başkan ile arasının bozuk olması, gerekse takım içerisinde yaratacağı huzursuzluk takıma zarar verecektir.

Ben bu saatten sonra Fatih Tekke'nin takıma yarardan çok zarar vereceğini düşünüyorum. Yukarıda yazdıklarım tamamen kendi şahsi görüşüm ve fikirlerimdir.Saygı çerçevesi içerisindede her türlü eleştriye açığım.

Saygılarımla

ESER
21.01.2010, 21:50
Sonuna kadar saygı duyarım "kulubu yazanesi goren ve uzerinden nemalanlarin dusmani" olan birisine.. Ama bu değerlendirmeyi yaparken dardanel'den alınan adamları görür de Gutierrez'i görmezsen, Gökhan'i görür Colman'ı görmezsen, Ersun'un gönderilmesini dikkate alır Şenol'un getirilmesini dikkate almazsan, en basitinden taraflı yorum yaptığım gayet açık ve net biçimde görülür

eger yapilan yanlislari yapilmasi gerekenlerle saglama yapmaya calisirsan da tarafli yorum yapmis olursun,, bu kulubu yonetenler secimlerde ben su kadar dogru yapacam bu kadarda fiyasko diye aday olmuyor,.
iyi yonetmek icin aday olup, inanildigi icin seciliyorlar.. kusura bakma ama milyonlarin hayallerini uzerine insa ettigi kulubleri yoneten baskanin kafasina gore hata yapma hakki yok.. iyisini yapmak icin secildi.. haydi baskan sen yaparsin sen aslansin aman kusme demek icin degil

Mollasalihoğlu
21.01.2010, 22:07
eger yapilan yanlislari yapilmasi gerekenlerle saglama yapmaya calisirsan da tarafli yorum yapmis olursun,, bu kulubu yonetenler secimlerde ben su kadar dogru yapacam bu kadarda fiyasko diye aday olmuyor,.
iyi yonetmek icin aday olup, inanildigi icin seciliyorlar.. kusura bakma ama milyonlarin hayallerini uzerine insa ettigi kulubleri yoneten baskanin kafasina gore hata yapma hakki yok.. iyisini yapmak icin secildi.. haydi baskan sen yaparsin sen aslansin aman kusme demek icin degil

Her şeyi tamamı ile yapan bir yönetim ben hiçbir takımda görmedim.. Gerekiyorsa da gidecek bu yönetim ama yukarda Allah var.. Ben beğenmediğim yönlerini söylüyorum ama bir kitle var ki, özellikle Tekke olayından sonra, gözlerinin üzerindeki kaşı inceler hale geldi.. Geçen sene şampiyonluğa oynayacağız desem gülerdiniz bana, öyle ya da böyle oynadık.. Göz var izan var..

hasancebi81
21.01.2010, 22:10

Barcelona Figo'yu sattı, Manchester borcu yüzünden Ronaldo'yu sattı, Hacısalihoğlu Fatih Tekkeyi sattı, Mehmet Ali Yılmaz Ogün ve Abdullahı sattı, başkanı hatırlamıyorum ama efsane Ali Kemal bile satıldı. Herkes satılır, önemli olan rüzgar eserken savurmasını bileceksin. Gökdeniz çok iyi bir zamanda çok iyi bir fiyata satılmıştır.

Rüzgar eserken savurmasını bileceksin derken bunu kastediyordum. Satamadık elimizde patladı. Ne oldu şimdi satsan 1 milyon vermezler.

Kluviert ile aramız çok iyi dediler, onun için Ronaldinhoyu harcadılar, sonra bırakıp yerine Guardiolayı getirdiler. Geçen senede 4 kupa aldılar.

Evet alamadılar, sezon başında yaptıkları en büyük yanlış buydu. E alamayınca elindekini pohpohlayıp faydalanmaya çalıştı olmadı.

Gutierrez kesinleşene kadar beklediler. Çoktan satılmıştı oysaki. Sadece Gutierrezin resmi imzası beklendi.

Şuandada Bursasporda kadroya girmekte zorlanıyor, bizde aldığının yarısına oynuyor öz evledımız. Bursaspor almasaydı acaba hangi takıma gidecekti. Okadar Rus takımı vardı ilgilenen ne oldu. Bonservissiz bedava adamı 3 eşekler neden almadı.

İstemiyorlar, sadece işi uzatıp, ara transfer sezonunu kapatıp olmadı demek istiyorlar ama basın izin vermedi. YÖNETİM Fatih Tekke' yi almak istemiyor. Almamasıda gerekir.

Biz arkasında olmadıktan sonra takımımızın, bize ne futbolcu dayanır ne başkan. Birileri Mehmet Ali Yılmazı geri çağırıyor, o değilmiydi Ogünü Abdullahı satan. Birileri Ersun Yanal neden gitti diyor, onlar değilmi Şenol Güneşi getiren. Birileri Gökhan neden satıldı diyor, onlar değilmi Colmanı Alanzinhoyu alan...

Biz değilmiydik geçen sene en büyük başkan bizim başkan diyen. Bu takımı kurduğu için ona teşekkür eden.

Biz değilmiydik şampiyonluğa giderken Ersun Hoca yapacak bu işi diyen sonra şampiyonluk gidince, yaw hocada oyuna hiç müdahale etmiyor diyen.

Biz değilmiydik Gökhan Ünal gol kaçırırken, koşmazken, oynamazken onu yuhalayan. Satılınca neden olay oldu.

Yine biz olacağız yeni gelen başkanı takım kötü giderken yuhalayıp bunlar takımı satacak diyecek olan.

Biz böyle davrandığımız sürece bu takım bir 26 sene daha şampiyon olamaz.

Liverpol taraftarının bir lafı var bildinizmi :)

You will never walk alone. Seni hiçbirzaman yalnız bırakmayacağız.

Biz bırakırız, biz Trabzonsporluyuz. Sen yenilirsen, kötü gidersen, gol kaçırırsan, topu taça atarsan, ortan auta giderse, gol yersen, istediğimiz oyuncuyu almaz, istemediğimizi satarsan biz seninle yürümeyiz, yürüyemeyiz. Biz Trabzosporluyuz. 28 sene oldu gözlerimi açalı. 2 yaşındaydım hatırlamıyorum şampiyonluğu, bu sefer içimde bir umut var, geçen sene olmadı, ama olacak. Ama yok siz istemezseniz yine bozalım bu takımı, yine bir iskelet oluşturmaya çalışalım. Siz bilirsiniz.

uemit
21.01.2010, 22:11
hasan cebi abicmim dedin gibi transfer anlaminda iyi seyler yapti ama o son hamleyi yapminca hepsi bosuna oldu zarar girdi... zamandinda sol forvet ve sag kanat oyunculari alsadi bu takim sampionlar ligini girip uf uf yaa :D

Mollasalihoğlu
21.01.2010, 22:18
Ama yok siz istemezseniz yine bozalım bu takımı, yine bir iskelet oluşturmaya çalışalım. Siz bilirsiniz.

Keşke herkes şunu görebilse...

hasancebi81
21.01.2010, 22:20
hasan cebi abicmim dedin gibi transfer anlaminda iyi seyler yapti ama o son hamleyi yapminca hepsi bosuna oldu zarar girdi... zamandinda sol forvet ve sag kanat oyunculari alsadi bu takim sampionlar ligini girip uf uf yaa :D
Sol açık aldılar - Engin Baytar, Gabriç, Alanzinho :ok
Sağ back aldılar - Serkan Balcı, Ömer Aysan, Tayfun Cora :ok
Forvet aldılar - Teofilo Gutierrez :ok

Ama kabul forvette biraz geç kaldılar. Umut ve Gökhana çok güvendiler hata ettiler.

serseerii
21.01.2010, 22:39

.

abi bence bu adama çok güvenmeyin kolombiya ligi o kadar kaliteli degil büyük ihtimalle fos çıkar

ESER
21.01.2010, 22:41
hasancebi kardes.. gokdeniz - yattara satilmasi gerekiyorsa satilsin ama onlari seven milyonlara sahtekar ilan edilerek ,arkalarina teneke baglanarak degil..yukarida yazilmis iletide su satilsin bu satilmasin yazmiyor izlenen karalama asagilama politikasi elestiriliyor.. gokdenizi profesyonel olculerde satmakla onu asagilayarak satma arasinda fark var.. cok mu sey istiyoruz? agzindan cikan sozun arkasinda duran , ayar vermek yerine saglikli kararlar veren bir yonetimimiz olsun demek .. ben olmasaydim bu transfer olmazdi diyebiliyorsa baskan takimin kotu gidisatinda ucuz isler pesinde kosup kurban aramayacak,,

basariyi bana sor.. hezimeti ahmete mehmete sorun zihniyetini elestiriyoruz,,

ESER
21.01.2010, 22:46
Her şeyi tamamı ile yapan bir yönetim ben hiçbir takımda görmedim.. Gerekiyorsa da gidecek bu yönetim ama yukarda Allah var.. Ben beğenmediğim yönlerini söylüyorum ama bir kitle var ki, özellikle Tekke olayından sonra, gözlerinin üzerindeki kaşı inceler hale geldi.. Geçen sene şampiyonluğa oynayacağız desem gülerdiniz bana, öyle ya da böyle oynadık.. Göz var izan var..

tamamen dogrularin yapildigi bir yonetimi de gectik, dogrulari yanlislarindan fazla olan bir yonetim istemeyelim mi? yarim yamalak isleri mi hakediyoruz? isler iyi giderken ben yaptim diyip, yapilan yanlislari da taraftarin asiri beklentisine fatura etmek ,ucuzculuktur..

ESER
21.01.2010, 22:49
Sol açık aldılar - Engin Baytar, Gabriç, Alanzinho :ok
Sağ back aldılar - Serkan Balcı, Ömer Aysan, Tayfun Cora :ok

Ama kabul forvette biraz geç kaldılar. Umut ve Gökhana çok güvendiler hata ettiler.

tayfun cora bu yonetimi birak bir oncekinden bile once bu takimda, serkan balci da yeni degil;)

hasancebi81
21.01.2010, 23:04
hasancebi kardes.. gokdeniz - yattara satilmasi gerekiyorsa satilsin ama onlari seven milyonlara sahtekar ilan edilerek ,arkalarina teneke baglanarak degil..yukarida yazilmis iletide su satilsin bu satilmasin yazmiyor izlenen karalama asagilama politikasi elestiriliyor.. gokdenizi profesyonel olculerde satmakla onu asagilayarak satma arasinda fark var.. cok mu sey istiyoruz? agzindan cikan sozun arkasinda duran , ayar vermek yerine saglikli kararlar veren bir yonetimimiz olsun demek .. ben olmasaydim bu transfer olmazdi diyebiliyorsa baskan takimin kotu gidisatinda ucuz isler pesinde kosup kurban aramayacak,,

basariyi bana sor.. hezimeti ahmete mehmete sorun zihniyetini elestiriyoruz,,

Aynı şeyleri Barcelona Ronaldinho için, Manchester Ronaldo için, İnter İbrahmovich için, Milan Kaka için söylemiyormuydu. Onlarda bu oyuncular bizim için vazgeçilmez, satmayız dememişlermiydi. Kim o anda kadrosunda olan oyuncu için parayı getirin hemen satalım der. Gökdeniz satılıktır amblemini kim koyar 61 numaralı formasının üstüne. Sonra o futbolcu arkasındaki satılık levhasıyla nasıl oynar.

Ben yönetimin yaptığı herşeyin doğru olduğunu söylemiyorum. Herkesin yanlışı olur. Sonuçta onlarda insan. Ama biz her yanlışta böyle üstlerine gideceksek vay hallerine. Bundan sonra gelecek yönetim bunlardan iyimi olacak. Öyle olsaydı 30 yıldır aynı kişi tarafından yönetilirdik. Oysaki Mehmet Aliler, Atay Aktuglar, Faruk Özaklar, Hacsısalihoğulları .

Şimdi bunlara Sadri Şeneri eklemek istiyoruz. Ne yüzünden, Fatih Tekke.
Olsun Fatih gelsin Sadri gitsin. Bakın ozaman kesin şampiyonuz. Bunu diyebiliyormusunuz.

1 oyuncu nasıl kurtarıcı olabilir. Ozaman biz oakdar yönetimi onların başınada başkanı neden koyduk. Hepsi gitsin Fatih Tekkeyi başkan yapalım.
Zaten 1 oyuncunun takımdan büyük olduğu yerde o takım bitmiş demektir.
Barcolandan Ronaldinho gitti yine Barcelona,
Manchesterdan Ronaldo gitti Manchester yine Manchester
Milandan Kaka gitti ama Milan hala Milan.

Önemli oyuncular değil takımdır arkadaşlar. Siz futbolcuları takımdan büyük hale getirdikçe Trabzonspor büük bir klüp olamaz. Çünkü hiçbir futbolcu takımdan büyük değildir ve olamaz.

ESER
21.01.2010, 23:05
you ll never walk alone : asla yanliz yurumeyeceksin:)

kimse gokhan kalsin demiyor.. gokhan 2 bural eder diyip o yarim buraki almak icin dort donmesini elestiriyor

fatih tekke yi almamak icin 50 film cevirip taraftara ragmen almayan bir yonetim hocayi da taraftar icin gondermedi.. isine gelince taraftar baskisini kullanip, isine gelince taraftari yoksayacaksin..

liverpooldan barcelonadan ornekler verirken keske , tam kadro halinde kulup calisanin cenazesine katilan ornegini de verseydin,.. demek ki barcelona icin maneviyatin da onemli oldugunu gormus olurduk.. kardeslerimizin daha kirki cikmadi ama hepimiz yonetimin TS ugrunda can verenlere vermis oldugu degeri gorduk

hasancebi81
21.01.2010, 23:12
you ll never walk alone : asla yanliz yurumeyeceksin:)

kimse gokhan kalsin demiyor.. gokhan 2 bural eder diyip o yarim buraki almak icin dort donmesini elestiriyor

fatih tekke yi almamak icin 50 film cevirip taraftara ragmen almayan bir yonetim hocayi da taraftar icin gondermedi.. isine gelince taraftar baskisini kullanip, isine gelince taraftari yoksayacaksin..

liverpooldan barcelonadan ornekler verirken keske , tam kadro halinde kulup calisanin cenazesine katilan ornegini de verseydin,.. demek ki barcelona icin maneviyatin da onemli oldugunu gormus olurduk.. kardeslerimizin daha kirki cikmadi ama hepimiz yonetimin TS ugrunda can verenlere vermis oldugu degeri gorduk

Güzel ve kendine göre haklı düşüncelerin var ama bunların hiçbiri yapıcı olmadıkça benim için birşey ifade etmiyor. Sadri gitsin kim gelsin onu söylermisin. Ondan iyisimi gelecek, yada onun kadarı gelecekmi.
Peki ya gelen daha kötü olursa neyapacağız. Ya gelen Colman ı , Alanzinhoyu, Selçuğu satarsa ne yapacağız. Elimizdekine hiçbirzaman sahip çıkmadık, çıkmasını bilemedik. Bende isterim daha karizmatik, daha paralı, daha vizyon sahibi bir başkanımız olmasını. Bende isterim Trabzon şehrine Chealse den Drogba yı Barcelona dan Messi yi getirebilecek bir başkan.

Ama yok, daha elimizdekine sahip çıkamazken bunlar bize fazla. En güzeli Fatih Tekke hem Forvet olsun, hem başkan, hem stoper, hem kaleci, hem antrenör, hem manager. Ozaman kesin şampiyonuz.

ESER
21.01.2010, 23:16
Aynı şeyleri Barcelona Ronaldinho için, Manchester Ronaldo için, İnter İbrahmovich için, Milan Kaka için söylemiyormuydu. Onlarda bu oyuncular bizim için vazgeçilmez, satmayız dememişlermiydi. Kim o anda kadrosunda olan oyuncu için parayı getirin hemen satalım der. Gökdeniz satılıktır amblemini kim koyar 61 numaralı formasının üstüne. Sonra o futbolcu arkasındaki satılık levhasıyla nasıl oynar.

Ben yönetimin yaptığı herşeyin doğru olduğunu söylemiyorum. Herkesin yanlışı olur. Sonuçta onlarda insan. Ama biz her yanlışta böyle üstlerine gideceksek vay hallerine. Bundan sonra gelecek yönetim bunlardan iyimi olacak. Öyle olsaydı 30 yıldır aynı kişi tarafından yönetilirdik. Oysaki Mehmet Aliler, Atay Aktuglar, Faruk Özaklar, Hacsısalihoğulları .

Şimdi bunlara Sadri Şeneri eklemek istiyoruz. Ne yüzünden, Fatih Tekke.
Olsun Fatih gelsin Sadri gitsin. Bakın ozaman kesin şampiyonuz. Bunu diyebiliyormusunuz.

1 oyuncu nasıl kurtarıcı olabilir. Ozaman biz oakdar yönetimi onların başınada başkanı neden koyduk. Hepsi gitsin Fatih Tekkeyi başkan yapalım.
Zaten 1 oyuncunun takımdan büyük olduğu yerde o takım bitmiş demektir.
Barcolandan Ronaldinho gitti yine Barcelona,
Manchesterdan Ronaldo gitti Manchester yine Manchester
Milandan Kaka gitti ama Milan hala Milan.

Önemli oyuncular değil takımdır arkadaşlar. Siz futbolcuları takımdan büyük hale getirdikçe Trabzonspor büük bir klüp olamaz. Çünkü hiçbir futbolcu takımdan büyük değildir ve olamaz.

ben milanin kaka yi , barcelona nin ronaldinho yu , interin ibrahimovic i sattiktan sonra sahtekar ilan ettigini hatirlamiyorum,

kimi satarsan sat ama sahtekar ilan edip onurlarini kirarak degil, gokdeniz gun gelir bu takima tekrar hizmet eder,, onu gokdeniz yapan yildiz yapan TS formasidir , sadri sener yada bir baskasinin taktigi apolet degil,,

buyuk kuluplerin buyuk futbolculari vardir , taraftara mal olmus,,
liverpoolda gerard - carragher, roma da totti gibi,, bu futbolcular kulupden buyuk degildir ama taraftar icin ozeldir , cunku tribundeki adamin sahada oynayanidir;)

jako13
21.01.2010, 23:17
Bir futbolcu ile kulübümüzün başı olan Başkanının kıyaslanması, meseleye böyle bir mantıkla bakılması, mesajların bu mantığa dayanan kışkırtıcılığını haksız buluyorum. Elbette son söz Başkanındır, herkes Başkana gerekli saygıyı göstermelidir. Bilinmelidir ki Fatih yalnızca Fatihi temsil ederken Başkan Trabzonsporu temsil etmektedir...! Herşeyden önce unutulmaması gereken

hasancebi81
21.01.2010, 23:19
tayfun cora bu yonetimi birak bir oncekinden bile once bu takimda, serkan balci da yeni degil;)

Tayfunun ve Serkanın bu takıma nezaman nereden transfer edildiklerini biliyorum hocam, teşekkür ederim hatırlattığın için yinede. Maksadım sadece o bölgede nekadar çeşitli ve değişik yeteneklerde oyuncularımız olduğunu göstermekti. Yani kurulan kadronun yeterliliğini göstermek. Forvet oyuncusu konusundada yönetimin yetrsiz kaldığını belirtmişim mesajımda.

Yalnız senin sürekli yönetimi olumsuz yönde eleştiren yazılarında bir artniyet aramaya başladım. Yanlışlarını nekadar görüyorsan, yaptıklarınada okadar saygı duyman gerektiğini düşünüyorum. Yoksa sana Allah Hacısalihoğlu gibi bir başkan nasip eylesin diye bir bed dua etmekten başka apacak birşeyim yok.

Tyler Durden
Beyler biraz haksızlık etmiyormusunuz başkana. Tamam açıkça çıkıp "Kardeşim biz Fatih Tekke'yi Trabzonspor takımına almak istemiyoruz. Şuan kurmakta ve yapılandırmakta olduğumuz iskeleti ve takım ahengini bozacağını düşündüğümüzden, şuanki kadromuzda bir yer vermemiz söz konusu değil."

Sırf taraftar baskısı yüzünden bunu söyleyemiyorlar. Korkuyorlar tepki almaktan. Zaten şuana kadar yeterince tepki aldılar.

Peki taraftarımızın Fatih Tekke'yi kurtarıcı olarak görmesinin sebebi nedir? Fatih Tekke bu takımda daha önce 7 sezon oynadı ama hiçbirisinde bu takım şampiyon olamadı. Peki neden herkes Fatih Tekke'yi kurtarıcı olarak görüyor.

Benim kanımca şuan bütün taraftar Trabzonspor kadrosunun iyi bir iskelete ve yedek klübesine sahip olduğunu düşünüyor. Tek eksiğimizin gol yollarındaki sorun olduğunu herkes biliyor ve bu sebeple Fatih Tekke'nin geri dönmesini istiyor.

Peki arkadaşlar daha önce bu takımda oynayan ve takımı şampiyon yapamayan Fatih Tekke bu sefer geldiğinde tek başınamı yapacak takımı şampiyon yoksa kurulan bu iyi kadroyu dahada kuvvetlendirip eksiklerini gidereceği içinmi. Benim düşüncem ikinci seçenek.

Yani demek istediğim bu kadroyu bu hale getiren, ve sizleri bir Fatih Tekke ile şampiyon olabileceğimize inadıran bir başkana ayıp etmiyormusunuz. Başkan resmen baskı altında. Aldığı bütün oyuncuları bir kenara koyun ve yerlerine 2 sezon önce bizde oynayan adamları koyun.

Onur----> Tolga
Cale ----> Mustafa Keçeli - Celaleddin Koçak, Jabi
Egemen--> Erdinç , Çağdaş Atan
Giray----> Tolga Seyhan
Tayfun--> Tayfun, Volkan Bekiroğlu, Emrah Eren, Ferhat Çökmüş
Selçuk --> Adem Koçak, Hasan Üçüncü, İbrahim Ege, Ayman
Colman --> Adnan Güngör, Hüseyin Çimşir
Serkan --> Serkan, Yattara
Gabriç --> Gökdeniz
Alanzinho-> Ömer Rıza
Umut Bulut-> Mehmet Yılmaz, Ergin Keleş, Umut

Engin- Sezer- Ceyhun- Yattara - Tony Sylva - Song - Barış Memiş - Ferhat - Gutierrez - Ömer Aysan -

Evet beyler bu alta yazdığım bizim as kadromuz değil. Yedeklerimiz. Dikkatinizi çekerim Yedeklerimiz. Çıkarsan süper ligde ilk 6 ya oynar.

Beyler Başkan yukarıdaki kadroyu bugün Fatih Tekke ile şampiyon olacak duruma getirdi. En azından taraftarlarımız öyle düşünüyor. Bence öyle değil ama.

Bu kadrodan önceki en iyi kadromuz dediğimiz, Gökdenizli, Zymek'li, Yattara'lı (Yattara'nın Yattara olduğu zaman) ve Fatih Tekke'li takıma ne oldu.

1. Birisi bahis skandalıyla Türkiye'nin gündemine oturdu.
2. Birisi en verimli çağlarını yaşadığı sırada futbolu bıraktı. ( Herkes biliyordur ailevi olayının detaylarını ) adam resmen kaçarak Polonya'ya döndü.
3. Birisi o günden beri futbol oynamıyor. Bizim taraftarda hala 2 çalım atacakta stadı ayağa kaldıracak diye bekliyor.
4. Takımın abisi ve toparlayıcısı insanda bütün bunların olmasına izin veriyor.

Heralde benim görüşüm açık ve net anlaşılmıştır arkadaşlar. Fatih Tekke şuan kurulan kadronun ahengini ve düzenini bozacaktır. Gerek Ünal Karaman ile aralarında gerçekleşecek çekişmeler, gerek Hocasına abi sıfatı ile hitap etmesi, gerek başkan ile arasının bozuk olması, gerekse takım içerisinde yaratacağı huzursuzluk takıma zarar verecektir.

Ben bu saatten sonra Fatih Tekke'nin takıma yarardan çok zarar vereceğini düşünüyorum. Yukarıda yazdıklarım tamamen kendi şahsi görüşüm ve fikirlerimdir.Saygı çerçevesi içerisindede her türlü eleştriye açığım.

Saygılarımla
Hay agzina saglik.Cok dogru despitler.Kendi adima yazdiklarindan dolayi tesekkur ederim.Herkesin bir kere okumasi lazim.
Bu yonetime gereginden fazla yukleniliyor.
Umarim Teo leblebi gibi gol atmaya baslarda takimin uzerinden Fatih kabusu kalkar.

Mollasalihoğlu
tamamen dogrularin yapildigi bir yonetimi de gectik, dogrulari yanlislarindan fazla olan bir yonetim istemeyelim mi? yarim yamalak isleri mi hakediyoruz? isler iyi giderken ben yaptim diyip, yapilan yanlislari da taraftarin asiri beklentisine fatura etmek ,ucuzculuktur..

Tamam usta tamam.. Sen haklısın..

sıradaki yönetim gelsin...

hasancebi81
21.01.2010, 23:24
ben milanin kaka yi , barcelona nin ronaldinho yu , interin ibrahimovic i sattiktan sonra sahtekar ilan ettigini hatirlamiyorum,

kimi satarsan sat ama sahtekar ilan edip onurlarini kirarak degil, gokdeniz gun gelir bu takima tekrar hizmet eder,, onu gokdeniz yapan yildiz yapan TS formasidir , sadri sener yada bir baskasinin taktigi apolet degil,,

buyuk kuluplerin buyuk futbolculari vardir , taraftara mal olmus,,
liverpoolda gerard - carragher, roma da totti gibi,, bu futbolcular kulupden buyuk degildir ama taraftar icin ozeldir , cunku tribundeki adamin sahada oynayanidir;)

Gökdeniz o damgayı kendisi vurdu sırtına. Milli takıma bile neden alınmadığını düşündünmü. Federasyonun şike olayına karışmış bir oyuncuya milli takımda neden yer vermek istemediğini anlayabiliyorsundur sanırım. Bence haksızda sayılmazlar.

Senin o örnek verdiğin oyuncular, hani taraftarın sahada oynayanı Gökdenizse ben o triibündeki taraftar değilim. Olmam, olmakta istemem. Çünkü ben hiçbirzaman gidip Fenere imza atmam, atarsam geri dönmem. Senin Trabzonspor ve taraftarlar için bir idol olarak gösterdiğin kişi Gökdeniz ise, Hami ye, Orhan a, Ali Kemal e , Lemi ye , Abdullah a, Tolunay a hakaret etmiş olursun.

bkandil
21.01.2010, 23:29
abi bence bu adama çok güvenmeyin kolombiya ligi o kadar kaliteli degil büyük ihtimalle fos çıkar

Değil mi ya...

Bu saatten sonra kim gelse fos çıkacaktır... Yakında o da öğrenir Fatih Tekke tezahuratlarının ne demek oduğunu...

ESER
21.01.2010, 23:30
Güzel ve kendine göre haklı düşüncelerin var ama bunların hiçbiri yapıcı olmadıkça benim için birşey ifade etmiyor. Sadri gitsin kim gelsin onu söylermisin. Ondan iyisimi gelecek, yada onun kadarı gelecekmi.
Peki ya gelen daha kötü olursa neyapacağız. Ya gelen Colman ı , Alanzinhoyu, Selçuğu satarsa ne yapacağız. Elimizdekine hiçbirzaman sahip çıkmadık, çıkmasını bilemedik. Bende isterim daha karizmatik, daha paralı, daha vizyon sahibi bir başkanımız olmasını. Bende isterim Trabzon şehrine Chealse den Drogba yı Barcelona dan Messi yi getirebilecek bir başkan.

Ama yok, daha elimizdekine sahip çıkamazken bunlar bize fazla. En güzeli Fatih Tekke hem Forvet olsun, hem başkan, hem stoper, hem kaleci, hem antrenör, hem manager. Ozaman kesin şampiyonuz.

benim dusuncelerimin senin icin bir anlam ifade etmesi gerekmiyor ,tipki senin dusuncelerinin de benim icin bir anlam ifade etmesi gerekmedigi gibi..

iyi kardesim , ne mutlu sana.. memnunsun yani vaziyetden,
ne diyelim , sorun yok o zaman , hersey yolunda ,bende haksizlik ediyorum bu kadar basarili isler yapan insanlara...

jako13
21.01.2010, 23:31
Tayfunun ve Serkanın bu takıma nezaman nereden transfer edildiklerini biliyorum hocam, teşekkür ederim hatırlattığın için yinede. Maksadım sadece o bölgede nekadar çeşitli ve değişik yeteneklerde oyuncularımız olduğunu göstermekti. Yani kurulan kadronun yeterliliğini göstermek. Forvet oyuncusu konusundada yönetimin yetrsiz kaldığını belirtmişim mesajımda.

Yalnız senin sürekli yönetimi olumsuz yönde eleştiren yazılarında bir artniyet aramaya başladım. Yanlışlarını nekadar görüyorsan, yaptıklarınada okadar saygı duyman gerektiğini düşünüyorum. Yoksa sana Allah Hacısalihoğlu gibi bir başkan nasip eylesin diye bir bed dua etmekten başka apacak birşeyim yok.

Trabzonsporu Hacısalihoğlu zihniyetine mahkum etmek trabzonsporu trabzonlulardan başka kimsenin tutmaması demektir. Ben bu kadar yerel, bu kadar kısır bu kadar Dünyada olup bitenden bi haber bir adam görmedim. Sadri Başkanımızın sıfatına baktığımda, o konuşmaya başladığında dünyanın yedi kıtasını, yetmiş şehrini görüyorum. Başkanımız beynelminel bir yönetici...! Allah başımızdan eksik etmesin..!

hasancebi81
21.01.2010, 23:32
Değil mi ya...

Bu saatten sonra kim gelse fos çıkacaktır... Yakında o da öğrenir Fatih Tekke tezahuratlarının ne demek oduğunu...

Messi'yi getirseydik havaalanında Fatih Tekke tezahüratları ile karşılayacaktık. İnşallah iyi ve bitirici birisi çıkarda takım üzerindeki kaos biraz ortadan kalkar. Umarım Türkçeyi ve Fatih Tekke'nin kim olduğunu öğrenmez. Yoksa bundanda bir umut beklemeyin.

bkandil
21.01.2010, 23:35
...
Senin Trabzonspor ve taraftarlar için bir idol olarak gösterdiğin kişi Gökdeniz ise, Hami ye, Orhan a, Ali Kemal e , Lemi ye , Abdullah a, Tolunay a hakaret etmiş olursun.

Hami, Lemi, Orhan, Ali Kemal'i b,r kenara ayırıyorum,
Ogün'ün Abdullah'ın Tolunay'ın adını yazdığınız yerde onlardan daha fazla!!! Trabzonsporlu olan Fatih'i neden saymadınız...

Trabzonsporluluk ölçer icad olsa da mertlik bozulmasa...

jako13
21.01.2010, 23:35
Messi'yi getirseydik havaalanında Fatih Tekke tezahüratları ile karşılayacaktık. İnşallah iyi ve bitirici birisi çıkarda takım üzerindeki kaos biraz ortadan kalkar. Umarım Türkçeyi ve Fatih Tekke'nin kim olduğunu öğrenmez. Yoksa bundanda bir umut beklemeyin.

Bu iş öyle bir hale geldiki......Teofilo kardeşimizde çok kısa sürede öğrenmiştir...... Onunda hayatına Fatih girmiştir.....

ESER
21.01.2010, 23:37
Gökdeniz o damgayı kendisi vurdu sırtına. Milli takıma bile neden alınmadığını düşündünmü. Federasyonun şike olayına karışmış bir oyuncuya milli takımda neden yer vermek istemediğini anlayabiliyorsundur sanırım. Bence haksızda sayılmazlar.

Senin o örnek verdiğin oyuncular, hani taraftarın sahada oynayanı Gökdenizse ben o triibündeki taraftar değilim. Olmam, olmakta istemem. Çünkü ben hiçbirzaman gidip Fenere imza atmam, atarsam geri dönmem. Senin Trabzonspor ve taraftarlar için bir idol olarak gösterdiğin kişi Gökdeniz ise, Hami ye, Orhan a, Ali Kemal e , Lemi ye , Abdullah a, Tolunay a hakaret etmiş olursun.

gokdeniz sike olayindan sonra oynadi kardes milli takimda;)
gokdenizin fenerde mi oynadi bak bunu bilmiyordum.. abdullah olmasin o:)

Tyler Durden
21.01.2010, 23:39
Hasancebi81/in tum yazdiklarina katilmakla beraber bir noktaya deginmek istiyorum.
Burada baskanin istifa etmesini isteyen bir cok kisinin dayanagi Fatih Tekke.Sayet bu oyuncu alinsaydi tepkiler bu kadar fazla olmazdi.
Ama bir futbolcuya bagli kalmak bizim buyuklugumuze yakismiyor.Tekke su asamada bana gore de en iyi yerli golcudur ama bu ona bazi seyleri soyleme hakki tanimaz.
Hele ki koca Trabzonspor Baskanina,adini altin harflerle klubun tarihine ismini yazdirmis Unal'a laf soyleme hakki kesinlikle yoktur.
Enkaz halindeki bir takimi alip mevcut kadroyu oyle veya boyle kuran bir baskan bu kadar elestiriyi haketmiyor.
Ben 96'dan itibaren hem yerli hem yabanci transferinde bu kadar kaliteli transferler yapan gormedim.
Cok degil uc sene oncesine kadar bu takimda oynayan futbolcularin hicbiri Istanbul takimlarinin onbirine giremezdi.
Simdi ise bizde forma sansi bulamayan,basarisiz olan bir futbolcu hatri sayilir bir para+futbolcu karsiliginda istanbul takimina satilabiliyor.
Ayni sekilde elimizde cok daha kaliteli yerli ve yabanci oyuncular mevcut.
Bir fatih olayi yuzunden butun bu yapilanlar unutulmasin..
Baskanin bazi hatalari yaptigi dogrudur.Misal bana gore Ersun hoca'yi gondermesi,yerine ne idugu belirsiz bir hocayi getirmesi,israrla bu zamana kadar forvet oyuncu almamasi.
Ama yinede benim gordugum en iyi baskan olan Sadri Sener'i destekliyorum.

hasancebi81
benim dusuncelerimin senin icin bir anlam ifade etmesi gerekmiyor ,tipki senin dusuncelerinin de benim icin bir anlam ifade etmesi gerekmedigi gibi..

iyi kardesim , ne mutlu sana.. memnunsun yani vaziyetden,
ne diyelim , sorun yok o zaman , hersey yolunda ,bende haksizlik ediyorum bu kadar basarili isler yapan insanlara...

Hocam sana cevap yazmayacağım. Sadece düşüncelerin benim için önemli olmasaydı sana cevap yazmak için 1 saatimi harcamazdım. Ama görüyorumki yazıp yazmamam birşeyi değiştirmeyecekmiş. Kusura bakma hocam saygısızlık ettiysem.

ESER
Ogün'ün Abdullah'ın Tolunay'ın adını yazdığınız yerde onlardan daha fazla!!! Trabzonsporlu olan Fatih'i neden saymadınız...

olur mu hic fatih yasakli, yonetimden:) adinin gecmemesi lazim, o zaman destek bozulmus olur

ESER
21.01.2010, 23:42
Hocam sana cevap yazmayacağım. Sadece düşüncelerin benim için önemli olmasaydı sana cevap yazmak için 1 saatimi harcamazdım. Ama görüyorumki yazıp yazmamam birşeyi değiştirmeyecekmiş. Kusura bakma hocam saygısızlık ettiysem.

cok uzulurum.. ama keske az once dedigin gibi kimsenin kimseye gorusunu kabul ettirme zorunlulugu olmadigini hatirlasaydinda oyle cevap vermeseydin

KUTADGU
21.01.2010, 23:42
Gelinen noktada sevinecek şeylerin olduğunu görmek de hakikaten benim için güzel.

Bütün kamuoyu baskısına rağmen bir şekilde Sadri Şener ve yönetiminin hakkını vermeye çalışan insanları görmek benim açımdan sevindirici

hasancebi81
21.01.2010, 23:43

Bir maksadı yok hocam. Konu sıcak diye Fatih yazmadım. Ama tekrar söyleyeyim. Gökdeniz Fatih kadar Trabzonlu ve Trabzonsporlu değildir. Fatih Tekke yi severim, ama şuanda takıma zarar vereceği düşüncesindeyim.

bkandil
21.01.2010, 23:45
olur mu hic fatih yasakli, yonetimden:) adinin gecmemesi lazim, o zaman destek bozulmus olur

Herkes kendini haklı çıkarıyor kendince, ama Takımın her bir türlü değeri dibe vurdu sayelerinde... Madara olduk herkese...

ESER
21.01.2010, 23:46
Tamam usta tamam.. Sen haklısın..

sıradaki yönetim gelsin...

rahatsiz olduysan yazmayayim,,, kusura bakma seninle ayni dusunmedigim icin

hasancebi81
21.01.2010, 23:51
gokdeniz sike olayindan sonra oynadi kardes milli takimda;)
gokdenizin fenerde mi oynadi bak bunu bilmiyordum.. abdullah olmasin o:)

Senin futbol bilgin çok engin. Ben seninle yarışamayacağım. Ersun Yanal zamanında, Haluk Ulusoy döneminde Trabzonspordan futbolcu almak adına (alınabilecek başka olyuncu olmaması sebebi ile) bir müddet as kadroda olmamasına rağmen milli takıma çağrılmıştır.
Kazana transfer olduktan sonra okadar formda ve iyi olmasına rağmen kadroya çağrılmamaıştır.

Fenerbahçeye gizlice imza attığını, bilmiyo olabilirsin. Aşağıda linkini verdim. Gökdeniz imzasını bile bulabilirsin.http://www.fotomac.com.tr/2005/10/26/ana101.html

Bir Milyon 150 Bin Dolar
Sporda gündemi belirleyen FOTOMAÇ, araştırmacı gazetecilikteki uzmanlığını bir kez daha ortaya koydu... Fenerbahçe Kulübü ile Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz arasında 2004 yılında yapılan ön sözleşmeyi ele geçirdik. İşte bu tarihi sözleşmenin ayrıntılarını aynen sunuyoruz: Sözleşme 2004-2005 ve 2005-2006 sezonu olmak üzere iki yıldır. Gökdeniz Karadeniz ile birinci yıl için 1 milyon 150 bin dolara anlaşmaya varılmıştır. Oyuncu ikinci yılda da aynı bedeli alacaktır.

http://www.fotomac.com.tr/2005/10/26/ana101.html

ESER
22.01.2010, 00:06
Senin futbol bilgin çok engin. Ben seninle yarışamayacağım. Ersun Yanal zamanında, Haluk Ulusoy döneminde Trabzonspordan futbolcu almak adına (alınabilecek başka olyuncu olmaması sebebi ile) bir müddet as kadroda olmamasına rağmen milli takıma çağrılmıştır.
Kazana transfer olduktan sonra okadar formda ve iyi olmasına rağmen kadroya çağrılmamaıştır.

Fenerbahçeye gizlice imza attığını, bilmiyo olabilirsin. Aşağıda linkini verdim. Gökdeniz imzasını bile bulabilirsin.http://www.fotomac.com.tr/2005/10/26/ana101.html

Bir Milyon 150 Bin Dolar
Sporda gündemi belirleyen FOTOMAÇ, araştırmacı gazetecilikteki uzmanlığını bir kez daha ortaya koydu... Fenerbahçe Kulübü ile Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz arasında 2004 yılında yapılan ön sözleşmeyi ele geçirdik. İşte bu tarihi sözleşmenin ayrıntılarını aynen sunuyoruz: Sözleşme 2004-2005 ve 2005-2006 sezonu olmak üzere iki yıldır. Gökdeniz Karadeniz ile birinci yıl için 1 milyon 150 bin dolara anlaşmaya varılmıştır. Oyuncu ikinci yılda da aynı bedeli alacaktır.

http://www.fotomac.com.tr/2005/10/26/ana101.html

demek ki milli takimda oynamis.. hatta ben bir yunanistan maci hatirliyorum cok guzel oynadigi .. ben kendisini fb formasiyla gormedim , bu ulke belge diye cok recetelerde gordu.. haa imza atmissa bile fenerde oynayan abdullahi ogunu ve gs de oynayan tolunayi kabullenirken fbye imza atip da oynamayan gokdenizi otelemen bir celiski sanki..

neyse hocam kimin ne kadar TS li oldugu olculur birsey degil baskanin dedigi gibi:) bana gore gokdeniz bu takimdan yetismis ve giderkende hizmet ederek gitmistir.. sen ben ne desek bos..

Mollasalihoğlu
22.01.2010, 00:17
rahatsiz olduysan yazmayayim,,, kusura bakma seninle ayni dusunmedigim icin

Estafurullah, sizin yazmanızdan rahatsız olmadım..

mashal61
22.01.2010, 00:27
Aslında Fatih Tekke'ydi, yönetimin sözleriydi falan bugünlerde konuşuluyor, eleştiriliyor ama bunlar gelip geçici gündemler. Mesela bu sene şampiyon olsak kim takar Tekke'yi? Efsane başkan Sadri Şener olur. Ama sportif başarı için bunları istiyoruz orası ayrı mevzu. Bu kadro eğer başarılı olursa bu sezon başkan da başarılı sayılır. Kadro başarısız olursa başkan da başarısız sayılır. Türkiye'de bunun ölçütü budur. İstesek de bu istemesek de. Şenol Güneş'in de başarılı olmak için maksimum 1,5 senesi daha var. Yönetimin de başarılı olmak için maksimum yarım sezonu var. Her şey gün gibi ortada. Biraz TS'yi takip eden bunların da farkındadır zaten.

askemo_garleli
22.01.2010, 02:44
fatih tekke "6 ay önceki anlaşmayı önüme koysunlar hemen imzalarım" dedi,yönetim ise "fatih tekke fiyat yükseltti" dedi..

beceriksiz yönetim bu transferi gerçekleştiremeyince fatih'i taraftarın önüne yem gibi atıyor.çok yazık çok..

SDanışmaz
22.01.2010, 03:37
@hasancebi81

Sadri Şener nasıl kendisine "Büyük Başkan" dedirtecek icraatlar yaptıysa, şimdi de yaptıklarıyla "Yönetim istifa" dedirtiyor.

F.Tekke'nin alınmaması hayırlara vesile olmuş olabilir. -Bu konuda yazdıkların mantıklı geldi- Bir takımın tek umudu bir futbolcu değildir. Fakat sen bir oyuncuyu almamak için yalana dolana, karalama kampanyasına başvuramazsın! Bu yaptıklarını "Taraftar yerse" mantığıyla yapmıştır. Biz de yemedik!

Eğer Sadri Şener senin de belirttiğin gibi "Kardeşim biz Fatih Tekke'yi Trabzonspor takımına almak istemiyoruz. Şuan kurmakta ve yapılandırmakta olduğumuz iskeleti ve takım ahengini bozacağını düşündüğümüzden, şuanki kadromuzda bir yer vermemiz söz konusu değil." deseydi artçı şok yaşardı. Atlatırdı...

Daha önce ki Atay Aktuğ yönetimin de Zurawski alınmamıştı. O zaman da basında "ha alındı ha alınacak" haberleri vardı. Taraftar büyük baskı yapıyordu alınsın diye. Burada, BMN'de transfer döneminin son sn'sine bekliyorduk. Bekledik, bekledik ve alınmadı... Sonra mı ne oldu? Anlatayım:

- O gece tarafta çıldırdı, kulüpte büyük bir kaos yaşandı.
- Her taraftar platforumunda yönetime söven oldu, istifaya davet eden oldu.
- Bu platformlardan biri BMN'eydi. Yönetime çok ağır hakaretler oldu, BMN yönetimi ipin ucu kaşmasın diye kimsenin gözünün yaşına bakmadan hakedene ceza verdi. BMN yönetimi "Bu yazdığımda kötü birşey yoktu", "Bu mu ceza sebebi" gibi eleştirilere mahsur kaldı. BMN'den ayrılanlar başka siteleri kurdu. BMN yönetiminden istifa edenler oldu Özetle bir oyuncu alınmadı diye taraftar bölündü.
- Atay Aktuğ bir dahaki kongreye kadar sert eleştirilere maruz kaldı, bir daha aday olamadı.
- Bu olan olaylar kulübü olumsuz etkiledi ve Tranzonspor o sezonu zor bela 4. bitirdi.

Yönetimler her zaman kendi bildiğini okumamalı. Taraftarın istediğini de göz önünde önünde bulundurmalı...

Geçen sezon yönetim ve taraftar büyük uyum içerisindeydi. Büyük sinerji oluşmuştu. Gerede kampında yabancı oyuncular taraftardan çok etkilenmiş, hatta Colman yöneticilere "Trabzon buraya çok mu yakın?" diye sormuş. Bu sinerji sayesinde kadrosu tamamen yeni olan kulüp şampiyonluğu kıl payı kaçırmıştır.

Bizim sinerji kaybımız daha bu sezon başı kayboldu. Kampın daha önce Gerede'de yapılacağı açıklanmıştı. Sonradan Isparta'da yapılacağı duyuruldu. Yahu taraftar Gerede kampını sabırsızlıkla bekliyordu. Ne diye durduk yere kamp yeri değiştirildi? Kim bilir yönetim kamp yerini değiştirmeseydi belki de bu sezona daha da büyük bir sinerji ile başlayacaktık...

Özetle yönetimler hiç bir zaman taraftarı yok saymamalı. Taraftara yalan söylememeli. Yalan söylediği taktirde kulüp her zaman kaos ortamına girer ve biz bir kaç adım daha şampiyonluk yarışından geri düşeriz...

Bu arada bana bir oyuncudan ne olur diyip durmayın. Gördünüz işte, geçmişte bir oyuncunun alınmaması nelere mal olmuş. Kaç sezon boşa geçmiş...

Saygılarımla.

nesta61
22.01.2010, 03:41
sadri baskan kusura bakma ama lutfen iistifa edin ve saz grubunu da al git ,

Dursun Kaplan
22.01.2010, 09:36
Sırf Fatih Tekke alınmadı diye adamın kellesi isteniyor. İlginç. :)

antagonist
22.01.2010, 09:37

Yok benim isteğimin kökeni Ersun Yanal dönemine dayanıyor. ;)

Dursun Kaplan
22.01.2010, 09:39
O zaman seni ayrı tutayım komutanım. :)

karatasof
22.01.2010, 10:35
Ne diyor Başkan zat-ı şahaneleri;
''Biz TS Yönetimi olarak kulüple anlaşırız.Zenit Kulübü ile anlaştık.Fatih Tekke'nin kampımıza katılması gerekiyordu.Gelmedi.''

Peki Sayın Başkan.
Siz Fb'ye Gökhan Ünal'ı bir kalemde verdiniz.
Karşılığında aldığınızı ilan ettiğiniz futbolcu nerde?
Gökhan ikinci gün fb forması ile maça çıktı.
Peki sizin anlaştığınız futbolcu şu an kimin forması altında?
Neden Fatih'e efelendiğiniz gibi Burak Yılmaz'a efelenmiyorsunuz.,
Anlaştığınız futbolcuyu kampa davet etmiyorsunuz?
Sadece Fatih'e mi bu kural geçerli?
Neden bizim zekamızı bu kadar aleni hafife alıyorsunuz?
''Bunları bana soran birileri çıkar'' demiyor musunuz?
Yoksa ''Adam sende.Bana ne TS taraftarından!'' mı diyorsunuz!!!!!!!!

İHTİLALL
22.01.2010, 10:42
Ne diyor Başkan zat-ı şahaneleri;
''Biz TS Yönetimi olarak kulüple anlaşırız.Zenit Kulübü ile anlaştık.Fatih Tekke'nin kampımıza katılması gerekiyordu.Gelmedi.''

Peki Sayın Başkan.
Siz Fb'ye Gökhan Ünal'ı bir kalemde verdiniz.
Karşılığında aldığınızı ilan ettiğiniz futbolcu nerde?
Gökhan ikinci gün fb forması ile maça çıktı.
Peki sizin anlaştığınız futbolcu şu an kimin forması altında?
Neden Fatih'e efelendiğiniz gibi Burak Yılmaz'a efelenmiyorsunuz.,
Anlaştığınız futbolcuyu kampa davet etmiyorsunuz?
Sadece Fatih'e mi bu kural geçerli?
Neden bizim zekamızı bu kadar aleni hafife alıyorsunuz?
''Bunları bana soran birileri çıkar'' demiyor musunuz?
Yoksa ''Adam sende.Bana ne TS taraftarından!'' mı diyorsunuz!!!!!!!!

Hocam,

Bu dalga geçme hali,

Zat-i muhteremlerin,

Avama bakış şeklidir..

Genelde meze olarak kullanılır..

Ha ciddi,ciddi bu işle uğraşsalar ne olur,diye sorarsanız,

Ben henüz Sadri beyin ciddi bir işini göremedim,

Bilemem açıkçası..

hevesli
22.01.2010, 10:53
ya fatih alınır ya da yönetim gider anlayışı çok yanlış..

önemli olan fatihin alınması değil transferdeki kaos diyenler var.. ama fatihi düşünmüyoruz deseler yine yönetim istifa demeyecekler miydi?

karatasof
22.01.2010, 11:03
Hocam,

Bu dalga geçme hali,

Zat-i muhteremlerin,

Avama bakış şeklidir..

Bilemem açıkçası..

Vallahi onu bunu bilmem Veysel Hocam.
''Men dakka dukka'' diye bir Arap atasözü vardır,malumunuz.
Başkanın kendisinin nüktedân oluşu ile ilgili pek çok haber okuduk.
Ancak bu başkalarının zekâsıyla dalga geçme hakkını kendisine vermez.
Ya da başkalarıyla dalga geçtiğini zannedenler kendilerini komik duruma düşürdüklerini fark edemiyorlardır.
Gün gelir birileride ona ''Ceeeeeeeeeeeeeee'' deyiverir.
Ölürüz gülmekten.........;););)

A.Gökhan AKIN
22.01.2010, 11:15
Hocam,

Bu dalga geçme hali,

Zat-i muhteremlerin,

Avama bakış şeklidir..

Bilemem açıkçası..

hocam öyle deme bence.. hiç işini ciddiye almasa 30 kolombiyaya uçar orda boy boy resim verip futbolcu alıp gelir mi?!!!!!!!!! sümme haşa.... sümme haşaaaa.....

poetricus
22.01.2010, 11:42
BMN Eskişehir"den olan arkadaşlar bana özelden ulaşabilirse sevinirim.

Mustafa Ayazoğlu
22.01.2010, 12:05

Mağlubiyetlerin faturalarını ona sor buna sor diye nitelendirmesi, 2 yenilgi sonrası ortadan kaybolup Fatih Tekke ile anlaştık, Zenitle anlaştık haberlerini söylemesi..

Duruma göre hareket ediyor, Sivas ve Diyarbakırspor'a kaybedersek çıkıpta Fatih Tekke ile görüşüyoruz derse şaşırmam..

mexp61
22.01.2010, 12:11
Duruma göre hareket ediyor, Sivas ve Diyarbakırspor'a kaybedersek çıkıpta Fatih Tekke ile görüşüyoruz derse şaşırmam..[/QUOTE]

işte ozaman ALLAH taksiratımızı affetsin

OLCAY ÇAKIR
22.01.2010, 12:12
Eskişehirin FB ile anlasmasi kontrati ne olacak bu bir...

Var veya yok Eskisehirle olan iliskini neden kaba saba yollar kullanarak bozasin buda iki...

Mustafa Ayazoğlu
22.01.2010, 12:17

Var veya yok Eskisehirle olan iliskini neden kaba saba yollar kullanarak bozasin buda iki...

Tjikuzu Diyarbakırspor'a hediye ediyorsak da Burak'ı Eskişehir'e hediye edebiliriz.

poetricus
22.01.2010, 13:50
Ya Fatih alınır ya da yönetim gider anlayışı çok yanlış...
Hem Fatih alınsın hem yönetim gitsin.
Bana uyar.

İHTİLALL
22.01.2010, 14:00
Bana uyar.

Harika bir fikir..

Pek kimsenin ciddi itiraz edeceğini zannetmiyorum..

Hem bazı sebeplerle,başkan ve yönetimi savunmak zorunda hisseden arkadaşlar, ciddi bir zahmetten kurtulmuş olur..:)

karatasof
22.01.2010, 14:04
Bana uyar.

İşte çözüm bu.
Hatta başarının anahtarı bile diyebilirim.
:alkış::alkış::alkış:

ESER
22.01.2010, 14:34
Bana uyar.

:) valla bana da uyar:) hatta cok da makul bir oneri:)

Orhan Aydın
22.01.2010, 14:36
Üstadlar döktürmüş yine:D

faik celikoflu
22.01.2010, 14:47
fatih bir dahaki kongrede aday olup, başkan olsun...

ilk işi de kendini transfer edip, kaptan yapmak olsun :)

Erdal
22.01.2010, 14:55

Olcay abi üzgünüm, bize şu anda güvenen değil süper Lig takımı alt lig takımı bile yok...Hatta kendi oyuncularımız ne kadar güveniyor bu bile sorulabilir...

Fatih in yaşadıklarını herkese yaşattılar aslında...Fatih dişli çıktı sadece...

İHTİLALL
22.01.2010, 14:58
Olcay abi üzgünüm, bize şu anda güvenen değil süper Lig takımı alt lig takımı bile yok...Hatta kendi oyuncularımız ne kadar güveniyor bu bile sorulabilir...

Fatih in yaşadıklarını herkese yaşattılar aslında...Fatih dişli çıktı sadece...
Katılmıyorum..

Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe bize güveniyordur..

Adamın bir dediğini iki ettik mi ?..

İnsaf yani..

hakanhan
22.01.2010, 15:13
bu ne gözü dönmüslülük akil tutulmasidir. fatih kimdir? trabzonlu trabzonsporda futbol oynamiş vede parasini tikir tikir almis bir futbolcu. hem zevk yapmis hem tuttugu takimda futbol oynamis hemde parasini almis bir futbolcu.. onu fatih yapan degerler trabzonspordur. ey tekkesporlular fatih tekke cok büyük trabzonsporlu oldugunu zenitle sözlesmesi bittiginde görecegim. bu takimda boş sözlesmeye imza atmis ünal karaman ünal karaman yahu konyali herkes pesinde kapisinda yatmislar kalmislar o zamanin gazeteleri flash transfer diye boy boy manset atmisti. o ünal karamana sen benden büyük trabzonsporlu degilsin demis basin aciklamasinda. büyük terbiyesizlik yapmis bu kulubun degerleri var. trabzonlularmidir sadece buyuk trabzonsporlu konyali ankarali antalyali tutamazmi trabzonu büyük trabzonsporlu olamazmi en alasini olur sizden bizden daha buyuk sevgiyle baglilar cunku onlari baglayan bir sehirleri yok onlar trabzonlu olmadan trabzonsporu sevmisler sen hazira konmussun trabzonda dogmussun. fatih tekke taraftari kullanip ayip etmesin terbiye sinirlarinida asmasin o haddini bilsinde konussun..

Recep Alkan
22.01.2010, 15:15
http://www.facebook.com/home.php?#/video/video.php?v=178120949813&ref=mf

Bilmiyorum herkesin Facebook'u var mı ?

Ama bu video herhalde Fatih'in neden gelemediğini açıklıyor gibi :)

Sonuna kadar izleyin...

Erdogan
22.01.2010, 15:26

Sonuna kadar izleyin...

ilginc ama dikkat ederseniz, yalakalik 9 harf

digerlerinin cogu 4 bikaci da 5.

yalakalik ile diger harflerin arasinda 4 tane harf var.
fark cok artar.
yani böyle seyleri istediginiz gibi ayarliyabilirsiniz.

Recep Alkan
22.01.2010, 15:30
ilginc ama dikkat ederseniz, yalakalik 9 harf

digerlerinin cogu 4 bikaci da 5.

yalakalik ile diger harflerin arasinda 4 tane harf var.
fark cok artar.
yani böyle seyleri istediginiz gibi ayarliyabilirsiniz.

Önemli olan sonucu yakalamak değil mi?

Bence bulunduğumuz duruma çok uyuyor...

Murat Hızal
22.01.2010, 15:31

Sonuna kadar izleyin...

Sadece komik:)

Recep Alkan
22.01.2010, 15:32
Sadece komik:)

Ne mutlu sizi düldürebildiysem...

Çünkü mevcut insanlar beni 1 yıldır güldürüyor...

Erdogan
22.01.2010, 15:36
Önemli olan sonucu yakalamak değil mi?

Bence bulunduğumuz duruma çok uyuyor...

Bu bakimdan evet, haklisin.

ama videonun kendisi bakimindan biraz mantiksiz.

Murat Hızal
22.01.2010, 15:36
Ne mutlu sizi düldürebildiysem...

Çünkü mevcut insanlar beni 1 yıldır güldürüyor...

Ben videonun mantığını komik buldum yoksa mevcut insanların sizin üzerinizde ki olumlu veya olmsuz etkilerini tartışmak değil amacım.

Onur
22.01.2010, 16:01
Acaba rakiplerimizin yaptığı transferleri başkan görünce ne düşünüyor?

-Ha ha. Oyuncu almışlar ama yıldız değil!

İHTİLALL
22.01.2010, 18:00
Zaman şunu göstermiştir..

Sadri Şener Trabzonspor'da istihdam edilmiştir..

Asbaşkanı içinde aynı şey geçerlidir..

Trabzonspor,hayatları boyunca hiçbir işi başaramamış insanların,emeklilik hobilerini tatmin etme yeri olmaktan kurtulmalıdır..

Trabzonspor'a başkan olmadan önce de insanların yaptığı işlerle ,başardığı işlerle kamuoyu tarafından tanınması bilinmesi gerekmektedir..

Bunun haricindeki kifayetsizlikler,Trabzonspor için yüktür..

Trabzonspor'un artık bu yükü taşımaya mecali kalmamıştır..

Artık kamburu çıkmıştır..

Eğer bu yıl radikal değişimler olmazsa,mevcut durum kurt Anadolu takımları arasında Trabzonspor'un düşen irtifasını hızlandıracaktır..

Ve birkaç yıl sonra bugün en azından hayal ettiklerimiz,

Sadece hayal olarak,tarihin tozları içinde kaybolup gidecektir..

Alın size bir "karamsar" yazı daha..

Mustafa Ayazoğlu
22.01.2010, 19:26
Fatih Tekke, Ünal Karamana sen benden büyük Trabzonsporlu degilsin demis basin aciklamasinda.

Böyle bir şey yok, o kadarda değil !

serseerii
22.01.2010, 20:55
Değil mi ya...

JO gibi bi adam getirdilerde biz mi begenmedik? üzgünüm ama g.s bizi kupada yendigi kadrodaki adamları artık ilk 18 e bile almıyolar ama siz hale sadri başkan trabzon şampiyon

serseerii
22.01.2010, 20:59
Acaba rakiplerimizin yaptığı transferleri başkan görünce ne düşünüyor?

-Ha ha. Oyuncu almışlar ama yıldız değil!
%100 katılıyrum

bkandil
22.01.2010, 22:11
JO gibi bi adam (1) getirdilerde biz mi begenmedik? üzgünüm ama g.s bizi kupada yendigi kadrodaki adamları artık ilk 18 e bile almıyolar ama siz hale sadri başkan trabzon şampiyon (2)

(1) JO gibi bir adam...
Dur bakalım bir maç bari oynasın şu JO, ondan sonra översin. Bu ülke R.Madrid'in frikikçisini de gördü, İspanya'nın gol kralını da...

(2) Bunu hangi yazımdan anladın merak ettim doğrusu...

Mustafa Ayazoğlu
22.01.2010, 23:17
JO hikaye ama Galatasaray'ın uyguladığı transfer politikasını beğeniyorum. Stratejileri güzel. Başarılı olur veya olmaz göreceğiz sezon sonu. Haldun Üstünel görevini iyi yapıyor. Adnan Polat gerektiği zaman gerektiği yerde oluyor, konuşuyor.

Bizede böyle başkan, sportif işlerden anlayan kişiler elbet yönetimde olacak. İşte o zaman şampiyonluğa ulaşacağız.

Erdal DİLEK
22.01.2010, 23:22
kaybolmayan başkan istiyoruz!!!!

İlker ToSun
22.01.2010, 23:28
nasıl ki her toplum hakettiği bir şekilde yönetilmeye mahkumsa her taraftar da hakettiği ölçüde başkana mahkumdur. bu taraftarın çoğunluğunun yada birbaşka deyişle sesi gür çoğunluğunun hakettiği başkan modeli ve kulüp idaresi ancak bu kadar olur.

serseerii
22.01.2010, 23:35
(1) JO gibi bir adam...
Dur bakalım bir maç bari oynasın şu JO, ondan sonra översin. Bu ülke R.Madrid'in frikikçisini de gördü, İspanya'nın gol kralını da...

(2) Bunu hangi yazımdan anladın merak ettim doğrusu...

neyse jo ile gutierrez zi karsılastırmıcam-yönetimi savunmuyosan aldıgı adamı bence hiç savunma

Tyler Durden
22.01.2010, 23:36

Trabzonspor,hayatları boyunca hiçbir işi başaramamış insanların,emeklilik hobilerini tatmin etme yeri olmaktan kurtulmalıdır..

Trabzonspor'a başkan olmadan önce de insanların yaptığı işlerle ,başardığı işlerle kamuoyu tarafından tanınması bilinmesi gerekmektedir..

Eğer bu yıl radikal değişimler olmazsa,mevcut durum kurt Anadolu takımları arasında Trabzonspor'un düşen irtifasını hızlandıracaktır..

Karamsar degilde komik bir yazi olmus.
Gorende Sadri Sener'den once klupte Florentino Perez'ler, Joan Laporta'lar,Abramovich'ler gorev yapti sanir.
Hem bizi iki sezon sampiyonluga oynatan Atay Aktug'da bize baskan olmadan once cok taniniyordu degil mi?
Bana gore tartismasiz son on bes yilin en iyi kadrosunu kuran Sadri Sener bu kadar kotuleniyorsa,boyle suclaniyorsa bize 25 seneler mustehak.
Bazi hatalari olmustur ama suanda bu klube Sadri Sener'den daha iyi baskanlik yapacak adam yok.
Ayrica Fatih Tekke yuzunden her baslikta elestirilen Hayrettin Hacısalihoğlu'nada sempati duymaya basladim.Ne Fatih Tekkeymis arkadas, bir isim yuzunden ne asbaskan kaldi ne baskan nede Unal..
Sizde haklisiniz tabii ki, Cemisgezeksporuz ya taraftarin her istedigi olacak,onlarda taraftar mantigiyla hareket edecek,transfer edecekleri adamlari forumlarda en cok istenilen adamlardan secilecek..
Umarim Guiterez beklentinin ustunde cikar ve takim toparlanmaya baslar da burda acimasizca elestiren, olaylara at gozlugu ilen bakanlar bir nebze de olsa utanir..
Size soylemiyorum ama genel bir celiskiyide belirtmek istiyorum.
Simdi herkes Fatih Tekke gelse kadromuz tam olacak diyor.Ama bu kadroyu bu hale getiren Baskan yerin dibine sokuluyor.
Sunu anladim ki, Trabzonspor'da baskan olmak bu takimda futbolcu olmak kadar zormus.Cunku dogru da yapsan yanlis da yapsan bir kesim yaptiklarina bakmadan seni elestirecek..
Yasasin Sadri Sener..
Umarim omru yettigi kadar bu klubun basinda kalir.

İlker ToSun
22.01.2010, 23:38

yazılarınızı ilgi ve beğeniyle takip ediyorum

elinize sağlık.

serseerii
22.01.2010, 23:41
Karamsar degilde komik bir yazi olmus.
Gorende Sadri Sener'den once klupte Florentino Perez'ler, Joan Laporta'lar,Abramovich'ler gorev yapti sanir.
Hem bizi iki sezon sampiyonluga oynatan Atay Aktug'da bize baskan olmadan once cok taniniyordu degil mi?
Bana gore tartismasiz son on bes yilin en iyi kadrosunu kuran Sadri Sener bu kadar kotuleniyorsa,boyle suclaniyorsa bize 25 seneler mustehak.
Bazi hatalari olmustur ama suanda bu klube Sadri Sener'den daha iyi baskanlik yapacak adam yok.
Ayrica Fatih Tekke yuzunden her baslikta elestirilen Hayrettin Hacısalihoğlu'nada sempati duymaya basladim.Ne Fatih Tekkeymis arkadas, bir isim yuzunden ne asbaskan kaldi ne baskan nede Unal..
Sizde haklisiniz tabii ki, Cemisgezeksporuz ya taraftarin her istedigi olacak,onlarda taraftar mantigiyla hareket edecek,transfer edecekleri adamlari forumlarda en cok istenilen adamlardan secilecek..
Umarim Guiterez beklentinin ustunde cikar ve takim toparlanmaya baslar da burda acimasizca elestiren, olaylara at gozlugu ilen bakanlar bir nebze de olsa utanir..
Size soylemiyorum ama genel bir celiskiyide belirtmek istiyorum.
Simdi herkes Fatih Tekke gelse kadromuz tam olacak diyor.Ama bu kadroyu bu hale getiren Baskan yerin dibine sokuluyor.
Sunu anladim ki, Trabzonspor'da baskan olmak bu takimda futbolcu olmak kadar zormus.Cunku dogru da yapsan yanlis da yapsan bir kesim yaptiklarina bakmadan seni elestirecek..
Yasasin Sadri Sener..
Umarim omru yettigi kadar bu klubun basinda kalir.

en iyi kadromuzla 3 eziklere karsı de 0 mı yani bumudur +hele bir maç varki yedekleriyle:( +he gutuerrez toplar bu takımı diyosanız buyrun görelim

hakanhan
22.01.2010, 23:43
Böyle bir şey yok, o kadarda değil !

"Size ve taraftarla özellikle bir şey soracağım, bu benim için çok önemli. Şenol hocamı bir tarafa bırakıyorum. Konuşan, bu transfer için çaba sarf eden, etmeyen yönetim kurulumuzun içerisinde ben kadar Trabzonsporlu var mı? Ünal Karaman da dahil.

sn ayazoglu böyle bir sey var iste fatihin basin toplantisindan bir alinti..
sadri sener yalan söylüyor ünal karaman yalan söylüyor senol güneş yalan söylüyor bi fatih tekke dogru söylüyor öylemi.. senol hoca fatih benimde telefonlarima cikmadi dedi.. fatih tekke kim trabzonlu trabzonsporda yetismis iyi vede kaliteli futbolcu. ama trabzonspordan büyük degil tek gercek trabzonspor..

Cenk Zihni
22.01.2010, 23:49
[QUOTE=Tyler Durden;2949971]
QUOTE]

Kime göre, neye göre son 15 yılın en iyi kadrosu ?

Mustafa Ayazoğlu
23.01.2010, 00:14
"Size ve taraftarla özellikle bir şey soracağım, bu benim için çok önemli. Şenol hocamı bir tarafa bırakıyorum. Konuşan, bu transfer için çaba sarf eden, etmeyen yönetim kurulumuzun içerisinde ben kadar Trabzonsporlu var mı? Ünal Karaman da dahil.

Fatih Tekke ile karşı karşıya gelsek, banada senden daha fazla Trabzonspor'luyum der.

Trabzonspor'da gol kralı oldu. 7-8 milyon euro bonservis bıraktı sonuçta.

Başka hiç bir yönden benden üstünlüğü yoktur. Hiç bir Trabzonspor taraftarından da ! Üstün Taraftar olmanın terazisi yoktur. Bunu söyleyen bir futbolcu ayıp eder.

Tyler Durden
23.01.2010, 00:29

Kime göre, neye göre son 15 yılın en iyi kadrosu ?
Bana gore diye yazmisim zaten.
96 daki efsane kadrodan sonra ben mevcut kadro kadar kalitelisini gormedim.
Bu sure zarfinda zirveye oynadigimiz iki yilda dahil.Symek-gokdeniz-yattara-fatih donemi dahil.
Daha uc yil oncesine kadar bu takimda hasan ucunculer,ibrahim egeler,omer rizalar ilk 11 cikiyordu.
Yok daha iyi kadroya sahip oldugumuz yillar var diyorsan buyur yaz.

Cenk Zihni
23.01.2010, 00:51
Bana gore diye yazmisim zaten.
96 daki efsane kadrodan sonra ben mevcut kadro kadar kalitelisini gormedim.
Bu sure zarfinda zirveye oynadigimiz iki yilda dahil.Symek-gokdeniz-yattara-fatih donemi dahil.
Daha uc yil oncesine kadar bu takimda hasan ucunculer,ibrahim egeler,omer rizalar ilk 11 cikiyordu.
Yok daha iyi kadroya sahip oldugumuz yillar var diyorsan buyur yaz.

Daha 3 yıl öncesine kadar takımda şu şu isimler vardı , şimdi yok hadi şampiyon yapın bizi desek yaparlar mı ? bence yapmazlar.

e o zaman neyi tartışıyoruz? Borc bilmem kaç trilyonlarda. Hatta 1.5 katı olduğu da söyleniyor. Gözle görülür bir başarı yok. E nerde savunulacak taraf?

Bülent Bayraktar
23.01.2010, 11:33
başkanımız aslında Sadri Şener deil Hayrettin Hacısalihoğludur F.Tekke olayında açıkca ortaya çıkmıştır

bkandil
23.01.2010, 11:58
neyse jo ile gutierrez zi karsılastırmıcam-yönetimi savunmuyosan aldıgı adamı bence hiç savunma

ilginç bir anlayış.

bkandil
23.01.2010, 12:01
JO hikaye ama Galatasaray'ın uyguladığı transfer politikasını beğeniyorum. Stratejileri güzel. Başarılı olur veya olmaz göreceğiz sezon sonu. Haldun Üstünel görevini iyi yapıyor. Adnan Polat gerektiği zaman gerektiği yerde oluyor, konuşuyor.

Bizede böyle başkan, sportif işlerden anlayan kişiler elbet yönetimde olacak. İşte o zaman şampiyonluğa ulaşacağız.

En büyük strateji de zaten budur...
Herkes koordineli, duruş da, görüş de, konuşma da...

Bizim yönetimin en büyük handikaplarından biri de koordinasyonsuzluk...

Başkan ayrı konuşuyor, asbaşkan ayrı, doktor ayrı, teknik direktör apayrı...
Komple birbirlerini yalanlıyorlar, fakat göremiyorlar ki küçük düşen sadece kendileri değil...

bkandil
23.01.2010, 12:09
Fatih Tekke ile karşı karşıya gelsek, banada senden daha fazla Trabzonspor'luyum der.

Başka hiç bir yönden benden üstünlüğü yoktur. Hiç bir Trabzonspor taraftarından da ! Üstün Taraftar olmanın terazisi yoktur. Bunu söyleyen bir futbolcu ayıp eder.
Bir kıssa;

Hz Ali’nin ağabeyi Cafer-i Tayyar’ın oğlu Abdullah,cömertliği ile meşhurdu.O kerbela mesajcısı olan Hz Zeynep’in de kocası idi Abdullah sıcak bir günde,bir kabilenin hurmalığına inmişti.O burada dinlenirken hurmalıkta çalışan köleye,yemek vakti üç parça ekmek geldiğini gördü.Adam ekmeklerden birini ağzına götürmek üzereydi ki,birden önünde açlığı her halinden belli bir köpek belirdi.
Köle elindeki ekmeği köpeğin önüne attı.Köpek ekmeği derhal yedi.Köle ekmeğin ikinci parçasını da attı.Köpek bunu da bir kerede sildi süpürdü.Köle bunun üzerine üçüncü parçayı da köpeğe verdi.Kalkıp,yeniden işine dönmek üzereydi ki,olup biteni uzaktan seyreden Abdullah,yaklaşıp sordu:
“Ey köle,bugünkü yiyeceğin ne kadardı?”
Köle sıkılarak cevap verdi:
“İşte bu üç parça ekmek.”
“O halde neden kendine hiç ayırmadın?”
“Baktım ki,hayvan çok aç.O halde bırakmak istemedim.”
“Peki sen ne yiyeceksin şimdi?”
“Oruç tutacağım.”
Bunun üzerine,Abdullah b.Cafer,köleden sahibini,evinin nerede olduğunu sordu.Sonra da gidip adamdan bu hurmalığı içindeki köleyle birlikde satın aldı.
Sonra döndü,köleye bu tarlayı ve onu sahibinden satın aldığını söyledi ve ekledi:
“Seni azad ediyorum.Bu hurmalığı da sana hediye ediyorum.”
Cömertliğiyle meşhur Abdullah B.Cafer,kendisinden daha cömert birini tanıyıp tanımadığı sorulduğunda,bu olayı anlatır ve:
“Ama o köpeğe topu topu üç parça ekmek vermiş;sense ona koskoca bir hurmalığı ve hürriyetini vermişsin” dediklerinde,şu karşılığı verdi:
“Ama o elindeki her şeyi verdi;ben ise elimdekilerin bir kısmını….
....

Bazen alınabilecek tek forma (belki 40 TL değerinde) 7-8M eurodan daha değerli olabilir...
Kim bilir...

magicyattara
23.01.2010, 12:21
Herkes Dünya'nın kendi etrafında döndüğünü sanıyor..

Uğur Ö.
23.01.2010, 12:35
Dünyada herşeyi iyi yapan bir başkan ben bilmiyorum biri vardesin Ts'nin başına gelebilecek Şenerden daha iyi ozaman istifa vs diyelim

Ahmet Karadeniz
23.01.2010, 12:44

zaten fatih fatih yapan Trabzonspor trabzon olmasaydı fatih olmazdı bu kadar basit

YakupDayi
23.01.2010, 13:03
çok akıllı futbolcu gördüm ama fatih akadar akıllısını görmedim. ama sahada. o yüzden fatihi siyasete bulaştırmayın. eğer gelirse aslanlar gibi topunu oynar vesselam.....

bordo61
23.01.2010, 15:12
Sadri Şener'le bir dönem daha devam edelim.

Ama yönetimini düzeltirse :)

Çünkü Sadri Başkan olduğu sürece Şenol Hoca'da görevinde gibi gözüküyor.

Kubilay ŞAHİN
24.01.2010, 17:54
Başkan yanındakilere söz geçiremez durumda.. Malesef onların yanlışlarını ört bas edeyim derken kendi çok yanlışa düşüyor..

Umarım doğru yolu bulursunuz..

bordo61
24.01.2010, 18:30
Başkan Şenol Hoca'ya bırakın yetkiyi karışmayın adamın işine

Alper Özdemir
25.01.2010, 00:19
Başkan çok fazla ve gereksiz konuşuyor, açıklama yapma artık şenol hoca zaten gerekenleri söylüyor, geçen sene tutturdun bir avrupa kupaları şampiyon olamadık...

bkandil
25.01.2010, 14:56
Başkan çok fazla ve gereksiz konuşuyor, açıklama yapma artık şenol hoca zaten gerekenleri söylüyor, geçen sene tutturdun bir avrupa kupaları şampiyon olamadık...

Hadi Sadri Şener'in kulüp başkanı sıfatı var, konuşuyor. Yönetimdeki diğer isimlere ne oluyor. Transferle ve takımla ilgili ya Ünal konuşmalı, ya da Şenol Güneş.
Para toplayıp birer mikrofon alalım bizim yöneticilere, odalarındaki masalara monte edelim, sabahtan akşama kadar mümkünse odalarından çıkmayıp, konuşsunlar mikrofona :D

Murat Erdem
25.01.2010, 15:06
Kendisinin başkanlığının ''teorik'' olduğunun, ''pratik'' de işlerin başka türlü ! yürüdüğüne dair iddiamın arkasındayım.

Murat Erdem
25.01.2010, 15:07
Ayrıca dün Colman'ın penaltısı sırasında sergilediği mimik ve vücut hareketleri son derece yapma geliyordu ekrandan.

karatasof
25.01.2010, 15:26
Fatih Tekke'yi almamak için üçün beşin lafını edenler,bir sezon önce TS tarihinin en büyük bonservis ücreti vererek aldıkları Gökhan Ünal'ı ( 6.25 m Euro ) sadece 3 m euro'ya rakibimiz fb hediye etmekte bir beis görmüyorlar ne hikmetse?
Sahi nedir acaba bunun hikmeti?
a) Fb sevgisi
b) Aziz Yıldırım sevgisi
c) Ts'un parasının çok olması
d) a ve b şıklarının her ikiside doğrudur.
e) hepsi

İHTİLALL
25.01.2010, 15:27
Ayrıca dün Colman'ın penaltısı sırasında sergilediği mimik ve vücut hareketleri son derece yapma geliyordu ekrandan.

Bu yolla,Türkiye'nin aslında kendisini sempati kralı olarak bellediğini,

Fakat fenerli olmadığı için ,kıskandıklarından bunu açıklamadıklarını düşündüğünü,

Teyit ediyor yani ,diyorsun..

İyi ama Erman'da yok ki tekrar,tekrar oynatsın..

Tüh..

N'ol cak şinci?..

İHTİLALL
25.01.2010, 15:29
Fatih Tekke'yi almamak için üçün beşin lafını edenler,bir sezon önce TS tarihinin en büyük bonservis ücreti vererek aldıkları Gökhan Ünal'ı ( 6.25 m Euro ) sadece 3 m euro'ya rakibimiz fb hediye etmekte bir beis görmüyorlar ne hikmetse?
Sahi nedir acaba bunun hikmeti?
a) Fb sevgisi
b) Aziz Yıldırım sevgisi
c) Ts'un parasının çok olması
d) a ve b şıklarının her ikiside doğrudur.
e) hepsi
Eee hocam " f" şıkkı diyorum..

Cevaplarda yok ama,olsun..

Akşam sular kesikti,çalışamadım da..:)

İlker ToSun
25.01.2010, 17:21
**gökdenizi satarken çıkar "gökdeniz yıldız değil, yıldız yattaradır" der sonra da kendi yıldızının arkasından tezgahlar çevirir, kendi eliyle sakatlığı ilerletildiği halde çıkar "ağrı ölçer cihazımız yok ki" der ve oyuncusuna "sahtekar" demeye getirir

**yusuf şimşek in peşinden koşar ama alamayınca bu sefer "colman yusuftan çok daha iyi 10 numara" der

**burak yılmaz ın peşinden koşar, alamayınca "gökhan 2 tane burak eder" der

**sonra aynı gökhanı satar ve karşılığında gökhana verilen paranın yarısı bir para artı gökhan ın yarısı eden bir futbolcuyu alır. ki aynı futbolcu transfer dönemi sırasında takım arkadaşı selçuğa da "trabzona gitme gel birlikte fenere gidelim" demiştir. ki bu transfer sonucu elden çıkartılan gökhan geçen sene birçok gol kaçırmasına rağmen bu takımın gol ve asist yüküne çeken ilk isimdi.

**"kulübümden ayrılırsam, 3 büyüklerde oynarım , özellikle de fenerbahçede oynamayı çok isterim" diyen bir futbolcu (sezer) takıma alınır

**fatih tekkeye gelince 2 milyonu çok görüp, teknik direktörünün 1 kez bile izlemediği ve sorulduğunda yorum yapamam çünkü tanımıyorum dediği adama asanlar gibi 2 milyonu verir. teo kötü futbolcudur demiyorum önemli olan buradaki ikiyüzlü tutum.

**yol geçen hanına dönen toki başkanlığı için "randevu alamıyorum" diyerek kendi kulübünü küçültür. oysaki yalan çünkü toki başkanıyla görüşen yakınlarımın söyledikleri toki başkanının onlara söylediği sözler : "böyle birşey mümkün mü, ben kendim zaten trabzonluyum ayrıca trabzonsporun başkanı kim olursa olsun o makamın büyüklüğü sebebiyle randevusuz çatkapı bile buraya gelebilir"

**kendisinin "sahtekar" ilan ettiği ve "hayal kırıklığı" olarak nitelendirdiği "sıkışılan durumların yıldızı" yattaranın oynayıp oynmadığını öğrenmek için maç öncesi ısınmayı bırakıp "yattara oynuyor mu öğrensenize abi" diye muhabirler peşinde koşturan arda için "beğeniyorum ama bize gelmez" der.

**hakemler hakkımızı yer, tff hakkımızı yer, milii takımlar hocası seçimlerinde hakkımızı yer ama bizim başkanımız çıkar devamlı "hakemlere güveniyoruz" , "aziz benim arkadaşım" , "adnan benim arkadaşım" "fatih benim arkadaşım" der gözlerinin içi parlaya parlaya ama allah için onların ağzından aynı sıklıkla ve neşeyle hiç duymayız bu cümleleri.

**rakibimiz olduğunu iddaa ettiğimiz takımın başkanı toplar karşısına spor müdürlerini "ben bu işi hepinizden daha iyi biliyorum" der, bizim başkanımız ise "ben bu işi bilmem, bıraktığımda kulüpte 4 kişi çalışırdı şimdi 70 kişi çalışıyor, eskiden sadece bir otobüsümüz vardı" diyerek "küçük şehrrin büyük takımı" edasıyla sürekli fakir edebiyatı yapar.

**kendi kararıyla bir teknik adam getirir ama camia buna karşı çıkınca, çocuklar gibi küstüm ayaklarına yatar ve gereksiz bir kongre kararı çıkartarak transfer döneminde kulübün elini kolunu bağlar ve sonrasında da o tarihin en az katılımlı kongresine tek aday olarak girer.

**siyasi çıkarlar uğruna takımıyla oynanır ve onunla oynayan siyasi mekanizma sonunda ona ve halkına tarihinin en büyük kazığını atar ama çıkıp da sesini çıkartamaz. hafif de olsa sesini çıakrtmak için önce aziz yıldırımdan ses çıkmasını bekler ve ardınadn bir açıklama yayınlar.

**6 ay sonra kontratı biteceği zaman getireceği teknik direktörü kafasında kararlaştırı ama bunu önceden açıklamaya cesaret edemediği için 4 aylık bir tanımadığımız yabancıya takımı emanet eder ve ellerini ovuşturarak planının doğru işlemesi ve asıl hedeftek teknik adamın kontratının biteceği anda takım kötü koşullar altında olsun diye çalışır.

**sadri şener ve ekibine asla fatih tekkeyi almadıkları için kızmam. ne olursa olsun 33 yaşında ve kontratı 5 ay sonra bitecek bir oyuncu için 2 milyon euro vermeme fikri, bu ekonomik koşullar dahilinde kabul edilebilir bir fikirdir.ancak transferin olmayış hikayesi çok utanç verici.her olayda olduğu gibi sari şener ve ekibi yine yalanlar yardımıyla bu olayda da kaçak güreşti. işte buna çok kızarım. trabzonspor başkanı almıyorsa çıkar adam gibi "almıyorum" der ve konu kapanır ama trabzonspor başkanı asla lig tv de oğuz tongsirin karşısında düştüğü gibi bir duruma düşmez. fatihin alınmaması değil utanç verici olan ve bu kulübe zarar veren alınmama durumunun izahıdır.

bunlar sadece ilk akla gelenler, biraz daha hafızaları yoklasak veya google başında 1 saat geçirsek daha ne olaylar hatırlarız.

isterse devamlı hatalar kararlar versin, devamlı yanlış transfer yapsın sadece ama sadece duruş sahibi bir başkan istiyorum
sadece ama sadece hangi koltukta oturduğunun farkında bir başkan istiyorum
sadece ama sadece oturduğu koltuktan güç almayan, oturduğu koltuğa yeri geldiğinde güç veren bir başkan istiyorum

çok mu?

Not : Koyu renkli olan kısım önceki yazıma ektir. Sadri Şener'i gözümde bitiren olaylar burada sıralı olduğu için ekleme gereği duyduğum sürece bu yazıya ekleyeceğim.

Ahmet Karadeniz
28.01.2010, 07:26
TRT bizimle dalga geçti

http://i.fotomac.com.tr/2010/01/28/268x188/85880001250.jpg Yazıklar olsun
Trabzon Başkanı Sadri Şener'in maçı canlı yayınlayamayan TRT'ye tepkisi sert oldu. Şener, "TRT, Trabzon halkı ile dalga geçmiştir. Güneydoğu'daki vatandaşlarımız için özel kanal kurarken, kendi yayın hakkı olan maçın yerine bütçe görüşmelerine yer verdi. Altyazı geçerken bile özür dilemeyen bir zihniyete yazıklar olsun" dedi.

İyi ki almadılar
Bordo-mavili başkan, "TRT iyi ki Süper Lig'in yayın hakkını almadı. Bu zihniyetin, bu maçları yayınlayamayacağının açık bir göstergesi oldu. 'Naklen vereceğiz' anonsu yüzünden binlerce taraftarımız maça gelmedi. TRT bunun bedelini ödemeli. Trabzon halkından, Trabzonspor taraftarından özür dilemelidir" diye ekledi.

Recep Alkan
28.01.2010, 08:06
Başkan bu açıklamayı yapmışsa teşekkür ederim. Maç esnasında yada sonunda yapılabilecek ender açıklamalardan biridir diyebilirim.

Ama görevinin daha bitmediğini belirtmek isterim.

Bugün çok daha sert bir şekilde konuşmalıdır. Gerekirse bir basın toplantısı yapmalıdır. Bu toplantı da sergilenen bu davranışa verip veriştirmelidir.

Gerekirse bundan sonra Takım içinde de (maç sonralarında) TRT Mikrofonlarına röportaj verilmeyeceğini falan belirtmelidir.

Süleyman50
28.01.2010, 08:45
başkanım devamını bekliyoruz...

Tolunay Abdioğlu
28.01.2010, 08:54
Bu açıklama yapıldıysa Başkan'ı tebrik ederim.

Anca stad zeminini o hale getiren zihniyete de biraz yorum yapsaydı iyi olacaktı.

macka61
28.01.2010, 11:23
mahkemeye verin başkan böyle adilik olmaz

Recep Alkan
28.01.2010, 11:27
Dedim ya oh konuştum diyip, kenara çekilmemeli Başkan.

Çıkıp bir basın toplantısı ile bu durumu daha sert dille eleştirmeli.

Şu anda arkasında en büyük destek, yani taraftar desteği var. Korkoacak, çekinecek hiçbirşey yok.

Taraftar mağdurluğunda, maddi kayba kadar herşey hakkında konuşmalı.

Hatta bu maçın bu şartlarda oynanması için ısrarcı olan herkese verip veriştirmeli. Bundan sonra kim verecek bizim bozuk sahanın hesabını, olası puan kayıplarımızın hesabını.

Gerçi en büyük kabahatli bizimkiler ama, yine de ertelenebilirdi.

Erdal DİLEK
28.01.2010, 12:07
başkan bizimle doğruyorlar bizi başkan doğruyorlar, yiyecekler başımızı

uyuma başkan uymaaaaa

bkandil
28.01.2010, 12:11
Dedim ya oh konuştum diyip, kenara çekilmemeli Başkan.

Çıkıp bir basın toplantısı ile bu durumu daha sert dille eleştirmeli.

Şu anda arkasında en büyük destek, yani taraftar desteği var. Korkoacak, çekinecek hiçbirşey yok.

Taraftar mağdurluğunda, maddi kayba kadar herşey hakkında konuşmalı.

Hatta bu maçın bu şartlarda oynanması için ısrarcı olan herkese verip veriştirmeli. Bundan sonra kim verecek bizim bozuk sahanın hesabını, olası puan kayıplarımızın hesabını.

Gerçi en büyük kabahatli bizimkiler ama, yine de ertelenebilirdi.

Kesinlikle katılıyorum, yine sadece aba altından sopa göstermekle yetinilmemeli, bu sefer sopayı kafaya oturtmalıyız ki, ileride yaşanabilecek diğer skandalların önünü keselim...

Süleyman Eruyar
28.01.2010, 12:13
Sadri Şener i tebrik ediyorum..

Salih Edip
28.01.2010, 12:15
Gerekirse bundan sonra Takım içinde de (maç sonralarında) TRT Mikrofonlarına röportaj verilmeyeceğini falan belirtmelidir.

çok güzel bir öneri :alkış:

karatasof
28.01.2010, 12:20
Peki Sayın Başkan!
Stadı bu hale getiren zihniyete ne demeli?
Bu da TRT'nin suçumudur?
Bu hafta kar yağan pek çok stad oldu.
Ve bu stadlarda temizleme çalışmaları yapıldı.
Sorarım size hangi stadta kar temizliği için Traktör kullanıldı?
Hangi çağda yaşıyoruz?
Stadı bu hale sokan stad sorumlunuzdan hesap sormayı düşündünüz mü?
Yoksa onun sorumluluğunuda bu karda kıyamette stada gelen taraftara mı yükleyeceksiniz?
Ha aklıma gelmişken sorayım?
Şu Gökhan Ünal'a karşılık aldığınız topçudan ne haber?
Bu sezon gelmesini sağlayabilecekmisiniz?

İsa
28.01.2010, 12:25
Bir günde doğru düzgün bir işyaptığınızı görelim başkan...

Bir işide elinize yüzünüze bulaştırmadığınızı görelim başkan...

Her gün yeni bir rezalette taraftarı selamlamaktan sıkılmadınız mı?

İlker ToSun
28.01.2010, 12:29
TRT bizimle dalga geçti

Trabzon Başkanı Sadri Şener'in maçı canlı yayınlayamayan TRT'ye tepkisi sert oldu. Şener, "TRT, Trabzon halkı ile dalga geçmiştir. Güneydoğu'daki vatandaşlarımız için özel kanal kurarken, kendi yayın hakkı olan maçın yerine bütçe görüşmelerine yer verdi. Altyazı geçerken bile özür dilemeyen bir zihniyete yazıklar olsun" dedi.

İyi ki almadılar
Bordo-mavili başkan, "TRT iyi ki Süper Lig'in yayın hakkını almadı. Bu zihniyetin, bu maçları yayınlayamayacağının açık bir göstergesi oldu. 'Naklen vereceğiz' anonsu yüzünden binlerce taraftarımız maça gelmedi. TRT bunun bedelini ödemeli. Trabzon halkından, Trabzonspor taraftarından özür dilemelidir" diye ekledi.

ser bir açıklama gibi görünse de aslında yine çok yumuşak bir açıklama.

çünkü ''TRT bunun bedelini ödemeli'' dersen bu işten bir şey çıkartamazsın, söylenmesi gereken ''TRT ' ye bunun bedelini ödeteceğiz'' lafıdır.

hadi kupa maçını sıcağı sıcağına geldi ve organize olunamadı ama bundan sonra sadri şener veya herhangi bir trabzonspor yetkilisi trt mikrofonlarına bir kelam bile ederse trabzonsporlu değillerdir.

buldular sadri şener gibi bir adamı herkes bi cesaret üstüne geliyor tabii.

artık başkan bu durumda bir duruş sergilesin de trt kameralarından arındırsın trabzonsporu.

tekrardan söylüyorum

trt ye konuşan başkan benim başkanım olamaz
trt ye konuşan teknik adam benim hocam olamaz
trt ye konuşan futbolcu benim futbolcum olamaz

trt'ye konuşmak trabzonspora ve milyonlarca trabzonspor taraftarına ihanettir.

lütfen şu başlığın adını da ''trt'ye konuşma, konuşturtma başkan'' olarak değiştirin. başlık adıyla mesajımızı daha net veririz, sayfa arası konuşmalarla olmaz bu iş.

İsa
28.01.2010, 12:35
TRT bizimle dalga geçti

İyi ki almadılar

Ne oldu başkan?Kızdın mı?

Sen bizle hergün dalga geçerken, başkalarının bizle dalga geçmeyeceğini mi sandın?

İHTİLALL
28.01.2010, 12:35
Yıldız satmak ihanettir dersin,Gökdeniz'i satarsın,

O yıldız değil dersin,

Yattara yıldızımız dersin,

10 ay sonra ,sahtekar olduğunu ima edersin,

Samet'i getirirsin,millet çıldırır,

Belediye ye sorun dersin,

Ersun'un ayağını kaydırırsın,

Taraftar yaptı dersin,

Gökhan'ı alırsın,

Burak yaramazdı dersin,

Burak'ı alırsın,

Gökhan keldi dersin,

Takım yenilir,

Hocaya sorun dersin,

Takım yener,

Mikrofona şakırsın,

Yattara yatıyor dersin,

Doktoru görmezsin,

Sahaya tecavüz edilir,

Trt imdada yetişir..

Vs,vs,vs...

Bazı genç arkadaşlar diyor ya,

Beğeniyorum seni başkanım,

Bende Charlıze Teron'u çok beğeniyorum..