PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73

antagonist
15.12.2009, 11:22
Olcay abi, galiba salihoğlu cevabı vermiş ;)

Artık çok fazla ilgi duymuyorum bu işe, gerek yok, nasıl olsa Trabzonspor'umuzun başında bizden daha çok bu takımı düşünen insanlar var, gerekeni yapacaklardır.

Ama Sadri Şener fanatiklerine rağmen bu sitede haşa soğumayanlar varken, Fatih den bu kadar çabuk soğumak da biraz enteresan.

Saygılar

Ben de Fatih'in gelmesini istiyorum ama başımı çevirdiğim her başlıkta Fatih'le ilgili mesajlar gelmek bana biraz abes gibi geliyor...

İnsan vücudunda reseptör denilen çevreden gelen sinyalleri algılayan almaçlar vardır. Bu almaçlar sürekli olarak uyarılırsa bir zaman sonra gelen sinyallere cevap veremez hale gelir, o uyarıya karşı ilgisini kaybeder. Bu konu da böyle değerlendirilebilir...

Recep Alkan
15.12.2009, 11:26
Ben de Fatih'in gelmesini istiyorum ama başımı çevirdiğim her başlıkta Fatih'le ilgili mesajlar gelmek bana biraz abes gibi geliyor...

İnsan vücudunda reseptör denilen çevreden gelen sinyalleri algılayan almaçlar vardır. Bu almaçlar sürekli olarak uyarılırsa bir zaman sonra gelen sinyallere cevap veremez hale gelir, o uyarıya karşı ilgisini kaybeder. Bu konu da böyle değerlendirilebilir...

Alıntılamış olduğun mesajda, benim artık Fatih olayına eskisi kadar ilgi duymadığım anlatılıyordu.

Ama inan senin yazdığın mesajdan bişi anlamadım Süleyman.

Biz para desek de, yönetilme desek de, stad desek de, transfer desek de eleştirilerin sonuçları hep Fatih Tekke'ye çıkıyor.

Görünen o ki eleştiriyi bırakacak, ellerimiz patlayana kadar alkışlayacağız mevcut yönetimi, görünen o...

OLCAY ÇAKIR
15.12.2009, 11:29
Veysel abi,

Yüzde ifadesi ile borçlanma bu yönetimle aynı sanırım.

Bu doğru bir kıyasmı bilemiyorum.

Ama,

Doğruluğuna şimdilik inandığım şu;Gelende gidende,geleneksel bir duruşu benimsiyor..

Burda her iki döneminde borçlandığı ortada.

Borçlanırken prestij ve marka değerin artıyormu?

Artıyor gözüküyor..

Aslında hepsi yalan...

Kazanırsan iyisin..

Kazanırsan değerin artar..

Bitti..

antagonist
15.12.2009, 11:30
Alıntılamış olduğun mesajda, benim artık Fatih olayına eskisi kadar ilgi duymadığım anlatılıyordu.

Ama inan senin yazdığın mesajdan bişi anlamadım Süleyman.

Biz para desek de, yönetilme desek de, stad desek de, transfer desek de eleştirilerin sonuçları hep Fatih Tekke'ye çıkıyor.

Görünen o ki eleştiriyi bırakacak, ellerimiz patlayana kadar alkışlayacağız mevcut yönetimi, görünen o...

Bu çıkarımı nasıl yaptınız merak ediyorum. Benim mesajım şu yazdığınızın yanından bile geçmiyor.

Ben "para, yönetilme" vs. konulardaki eleştiriler için herhangi bir şey yazmadım... Varsa öyle bir şey gösterin... Sadece " Bu bakışlar size gelsin ey yöneticilerimiz ve Sn.Başkanım..." yazıp Fatih'in fotoğrafının konulduğu bir mesajı enteresan bulduğumu söyledim.

Adem Erdoğan
15.12.2009, 11:32
Kısır döngü devam eder, Selçuk düz topçu olur, Colman kız gibi topçu olur, Serkan bal yapmayan arı olur, Alanzinho halısaha topçusu polur, Şenol Güneş sadece özevlat kontenjanından olur; olur da olur.
Forvetlerimiz yeterli.Devam.

Recep Alkan
15.12.2009, 11:35
Bu çıkarımı nasıl yaptınız merak ediyorum. Benim mesajım şu yazdığınızın yanından bile geçmiyor.

Ben "para, yönetilme" vs. konulardaki eleştiriler için herhangi bir şey yazmadım... Varsa öyle bir şey gösterin... Sadece " Bu bakışlar size gelsin ey yöneticilerimiz ve Sn.Başkanım..." yazıp Fatih'in fotoğrafının konulduğu bir mesajı enteresan bulduğumu söyledim.

Galiba geleneksel Trabzonsporluluk özelliklerini hepimiz taşıyoruz.

Birbirimizi yanlış anlıyoruz.

Ben zaten o satırları sizin için yazmadım, forumda ki şahsım adına görüntü o, Söylemlerim devamlı Fatih Tekke'ye çıkıyor. Artık konuşamaz, eleştiremez oldum. Amacım sadece biraz dert yanmaktı.

Kaldı ki bir önceki mesajınızda ne demek istediğinizi anlamadığımı beyan ettim.

Resim olayın gelirsek,
resmi ben koymadığım için birşey diyemem, ama şu bir gerçek ki, artık bu iş sevgiden saygıdan çıkıyor, inada gidiyor, ve iki taraf da bu inattan galip çıkmayı istiyor, Yönetim basın organlarınca bunu gerçekleştirmek isterken, taraftar da ne yazık ki böyle bir gücğ olmadığından bunu forum sitelerinde, BMN de yapmaya çalışıyor.

Bazı arkadaşlarımıızn da dediği gibi, aslında bu olayı bu hale getiren biz taraftarlar değil, yönetimin ta kendisidir. Ve şu anda da kimse yönetimin bu suçunun cezasını çekmek istemiyor. Bu olayı buraya nasıl getirdi ise yönetim öyle sonlandırsın istiyor.

Sadece delikanlı olsunlar istiyor.

Saygılarımla;

antagonist
15.12.2009, 11:37
Galiba geleneksel Trabzonsporluluk özelliklerini hepimiz taşıyoruz.

Birbirimizi yanlış anlıyoruz.

Ben zaten o satırları sizin için yazmadım, forumda ki şahsım adına görüntü o, Söylemlerim devamlı Fatih Tekke'ye çıkıyor. Artık konuşamaz, eleştiremez oldum. Amacım sadece biraz dert yanmaktı.

Kaldı ki bir önceki mesajınızda ne demek istediğinizi anlamadığımı beyan ettim.

Resim olayın gelirsek,
resmi ben koymadığım için birşey diyemem, ama şu bir gerçek ki, artık bu iş sevgiden saygıdan çıkıyor, inada gidiyor, ve iki taraf da bu inattan galip çıkmayı istiyor, Yönetim basın organlarınca bunu gerçekleştirmek isterken, taraftar da ne yazık ki böyle bir gücğ olmadığından bunu forum sitelerinde, BMN de yapmaya çalışıyor.

Bazı arkadaşlarımıızn da dediği gibi, aslında bu olayı bu hale getiren biz taraftarlar değil, yönetimin ta kendisidir. Ve şu anda da kimse yönetimin bu suçunun cezasını çekmek istemiyor. Bu olayı buraya nasıl getirdi ise yönetim öyle sonlandırsın istiyor.

Sadece delikanlı olsunlar istiyor.

Saygılarımla;

Teşekkürler...

Saygı bizden... ;)

:)

İHTİLALL
15.12.2009, 11:41
Eyvallah Olcay,

"Kazanırsan iyidir" çok acımasız bir kriter gerçekten..

Ama bu işe talip olanlar da biliyor bunu..

Burası sosyal yardım amaçlı bir kurum değil,yarışma kulübü;sürekli yarışır ve ölçülürsünüz,hafta hafta,ay ay,yıl yıl..

"Şuraya biraz geleyim de ,camianın biraz gazını alayım,biraz da bana bağırıp,çağırıp rahatlasınlar" diye gelmiyor kimse..

Bir iddiayla geliyor..

Siz de ölçüp biçerken emsalleriyle mukayese ediyorsunuz tabii..

Gerek eski yönetimler,gerekse rakipler bazında..

Bir önceki yönetim, yaptıklarının karşılığındaki ekonomik tablodan çakmıştı sınıfta..

E tabii sadece ekonomi değil,genel bir onaylamama idi..

O tavır beni çok umutlandırmıştı..

Ama mali genel kurul ,bize özgü bir fıkra daha üretti sadece..

Şu anda bütün camia,Şenol hocanın ağzından çıkacak sihirli motivasyon kelimelerinin ikna kabiliyetine dua etmekten başka bir şey yapamaz halde..

yorumsuz6117
15.12.2009, 11:55
İnternetspor

yorumsuz6117
15.12.2009, 12:20
Şener FB maçı için ne söyledi
15 Aralık 2009 / 12:05
Başakn Şener 3 haftadır galip gelerek çıkışa geçtiklerini ve Fenerbahçe maçı ile galibiyet sayılarını dörde çıkarmak istediklerini söyledi.

http://adserver.haber61.net/www/delivery/lg.php?bannerid=60&campaignid=28&zoneid=0&loc=http%3A%2F%2Fwww.haber61.net%2Fnews_detail.php %3Fid%3D49192&referer=http%3A%2F%2Fwww.haber61.net%2F&cb=ba48082105
http://adserver.haber61.net/www/delivery/avw.php?campaignid=28&n=a808be90 (http://adserver.haber61.net/www/delivery/ck.php?n=a808be90&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE)

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, ligde art arda aldıkları galibiyetlerle çıkışa geçtiklerini ve bunu ligde hafta sonu Fenerbahçe ile sahalarında yapacakları maç ile dörde çıkarmak, ardından da Ziraat Türkiye Kupası'nda da Galatasaray'ı mağlup etmek istediklerini söyledi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Şener, teknik heyet değişiminin ardından Eskişehirspor, Ankaragücü ve Denizlispor galibiyetleriyle tekrar zirve yarışına ortak olduklarını belirterek, ''Art arda 3 galibiyet aldık. İnşallah Fenerbahçe maçıyla dördüncüsü de olur ve Galatasaray'ı da kupada yeneriz. Yakaladığımız bu havayı aynen devam ettirmek istiyoruz'' dedi.

Hafta sonundaki rakipleri Fenerbahçe ile yapacakları maçın ayrı bir özelliğinin bulunduğunu dile getiren Şener, ''Çünkü rakibinizle oynayınca, 6 puanlık bir maç oluyor. Fenerbahçe'yi yenersek zirve yarışında büyük bir avantaj yakalamış oluruz. 30 puan ile ilk yarıyı bitiririz ve Fenerbahçe ile de puan farkı 4'e düşer. Ondan sonraki puan farkı matematiksel olarak daha da kapanır bir şekle girer'' diye konuştu.

-''HERKES YANILDI''-

Şener, şampiyonluk yarışının 3 takım arasında geçer diyen herkesin yanıldığını ifade ederek, ''Bütün yorumcular yanılıyor. Herkes, bu lig 3 takım içerisinde geçer derken takım sayısı 6'ya çıktı. 6 takım arasında şampiyonluk yarışının olması bizim için bir avantaj. Ben hiçbir yeri deplasman olarak kabul etmiyorum ama hepsi Trabzon'u bir deplasman olarak kabul ediyor. Benim böyle bir farkım var. Türkiye'de her statta taraftarımı yanımda görüyorum'' ifadelerini kullandı.

-''TEKNİK KONULARDA SIKINTI VARDI''-

Başkan Şener, teknik direktör Şenol Güneş ile çıkışa geçtiklerini ve oyuncuların performanslarında da gözle görülür bir artış olduğunu belirterek, ''Kaliteli bir kadromuz var. Mesela Alanzinho'nun son haftalarda gösterdiği performans çok daha farklı. Demekki Alanzinho, özel bir futbolcuymuş. Gabriç de öyle, savunma da öyle. Daha emniyetli artık konuşabiliyoruz. Demek ki teknik konuda bir sıkıntı vardı. O belli oluyor. Takım muazzam gol pozisyonuna giriyor. Gol atmak bir özellik ama gol pozisyonuna girmek de bir özellik. Son vuruşlarda bir sıkıntı var. Bu eksiklik de bir şekilde düzelecek'' diye konuştu.

-HAKEM KONUSU-

Bazı basın organlarında Fenerbahçe ile yapacakları maçın hakeminin Bülent Yıldırım olacağını yönünde yer alan haberlere ilişkin olarak ise Şener, ''Tahmine dayanarak Bülent Yıldırım, diyorlar zannediyorum. Biz o işlere hiç karışmıyoruz. Hakemden yana bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum'' dedi.

Şener, Bülent Yıldırım'ı tanıdığını ve kendisinin de medeni bir insan olduğunu sözlerine ekledi.

Haber61

BAHADIR33
15.12.2009, 12:58
Alıntı yapıp birşeyler yazacaktım ama Olcay Abi'yi görünce vazgeçtim :)

Oğuzhan Akyıldız
15.12.2009, 13:09
pravo sadri başkan inşallah bu borçların altından başarı ile kalkarsın

Ankaragücü, Trabzonspor, Diyarbakırspor, Eskişehirspor ve Gaziantepspor kulüpleri, gelirlerinde temlik bulunan takımlar arasında bulunuyor.

10 milyon 465 bin 685,58 TL'lik temlik borcu bulunan Trabzonspor, ilk sırada yer aldı. Gaziantepspor 3 milyon 501 bin 732,87 TL, Ankaragücü 1 milyon 733 bin 194,86 TL, Diyarbakırspor 1 milyon 240 bin 563,33 TL, Eskişehirspor 785 bin 720,26 TL'lik temlik miktarıyla bordo-mavili kulübün ardından sıralanıyor.

Kulüplerin gelirlerine bankaların, şahısların ve özel firmaların temlik koydurması dikkat çekiyor. Halk Bankası, Trabzonspor'a, Türk Ekonomi Bankası ve kulübün eski başkanı Cengiz Topel Yıldırım Ankaragücü'ne, Pamuk Faktoring Gaziantepspor'a, FİBA Faktoring Esikşehirspor'a, Diyarbakırspor'a da Ahmet Oran ve Kornerspor temlik koyanlar arasında yer alıyor.

Bu arada, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Antalyaspor, Ankaraspor, Bursaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Denizlispor, Gençlerbirliği, Kasımpaşa, Kayserispor, Manisaspor ve Sivasspor ise gelirlerinde temlik bulunmayan ekipler oldu.

KULÜPLER TEMLİK MİKTARI (TL)
---------------------------------------------

Diyarbakırspor 1.240.563,33

Eskişehirspor 785.720,26

Gaziantepspor 3.501.732,87

Ankaragücü 1.733.194,86

Trabzonspor 10.465.685,58

karatasof
15.12.2009, 13:20
Temlik borcunda Trabzon ilk sırada

---------------------------------------------
Ankaragücü 1.733.194,86
Eskişehirspor 785.720,26

Rakiplerimize açık ara fark atmışız.
Yeni sezonda naklen yayın ihalesini bekliyorduk ya...
Bence bu temliği gördükten sonra boşa beklediğimiz ortada.
Zaten alacağımızın tümü borca gidecek.
Bariz bir şekilde görünen o....
Ne diyelim?
Borcu ibra edenlerin bir bildiği varmıdır?

ESER
15.12.2009, 13:23
olurmu canim bu borclar abarti hep.. TS dusmanlari cikariyor bu haberleri.. ayrica kulublerin sermayeleri futbolculardir aslinda temlikleri futbolculara koymalari gerekirdi yanlis yapmislar.. ne sacma seyler oluyor boyle dimi ama..

sevgili baskan sen devam et sermayen gordugun futbolculari ekranlarda hedef gostermeye.. her gun konusup yeni sorunlar uretmeye, marslilar el atar da odenir bu borclar, sikma sen canini sakin..

İHTİLALL
15.12.2009, 13:26
Kendi şirketini böylemi yönetirdi acaba?

Kendi şirketinin bilançosunu da görmek isterdim açıkçası..

Hadi biz yedik,gelirler artacak,takımın değeri şu kadar filan..

Kapıdaki haciz avukatlarına da anlatsana aynı hikayeyi..

Yada aylardır para bekleyen futbolculara..

Anlat onlara..

Para yerine hikaye vereyim size ,de..

Gülmeyin yahu,bayağı bayağı birilerini inandırıyorum, de..

bordo61
15.12.2009, 13:30
İbra olmasaydı Yönetimin hiçbir harcama yetkisi olmayacaktı yani deplasmana bile gidememe sıkıntısı olacaktı.

Buda tekrar genel kurul zorunluluğu doğuracaktı benim bildiğim bunlar.

Ondan ibra bu durumda zarardan başka bir şey değildi.

SEDAT
15.12.2009, 13:32
meğerse klüpte ne fırtınalar kopuyomuş vayy be..zannedersinki bu olanlar Türkiyede bir tek bizde var..bütün klüpler borçsuz hepsinin gelirleri acaip sponsorlar felan ama bi bizimki kötü..ne kadar çok biliyoruz herşeyi..

SEDAT
15.12.2009, 13:35
Sadri şenerin sonuna kadar yanındayım ama sadece sadri şener başkası değil...ayrıca sadri şenere şirketlerinide böylemi yönetiyorlarmış diyenler sadri beyin aile yapısına bakınca çoğu bireylerin hepsinin okumuş kimisi doçent kimisi CEO olmuş insanlardır..bu kadar derine girmek istemezdim ama bazen körlere yol göstermek gerek..

ESER
15.12.2009, 13:39
demek ki kulublerin sermayeleri futbolcular degilmis,, alacakli borcuna karsilik futbolcunun bonservisi de talep etmiyormus..

projelerin kimi rafta, kimi lafta kalmis.. bizim sevgili baskanimizin tek derdi cikip hergun kendi sovunu yapip kendi emrinde calisanlarini hedef gostermek, onlara kirilmak kusmek,,

Recep Alkan
15.12.2009, 13:40
Kulüpte kopan fırtınaların %1 ini bilmiyoruz emin ol. Bu kadarı bile altından kalkamamamıza neden oluyor. Ya hepsini bilsek es kaza ?

Başka kulüplerinde borcu olabilir ? Ama görüyorum ki temlik konusunda bütün rakiplerimize fark atmışız, hatta yarıştığımız istanbul takımları listede bile yok. eee demek sadece bizde var.

Madem Sadri Bey'in tüm sülalesinde okumuşlar var, keşke kulübü onlar ile birlikte yönetseydi, malum kendisi pek hesaptan anlamıyor belli,

Yanındaki insanın çürük olduğunu anlayıp onu ayıklamayan insan da en az onlar kadar çürüktür.

Koray
15.12.2009, 13:42
Recep abi hem hesaplardan bahsediyorsun hemde ısrarla transfer yapılmasını istiyorsun özellikle Faith Tekke...

SüRMeNe_6161
15.12.2009, 13:44
N eKader Borçumuz Var

Murat Hızal
15.12.2009, 13:45
Kulübün kasasıyla bu kadar yakından ilgili başka bir takım taraftarı var mıdır çok merak ediyorum.

BAHADIR33
15.12.2009, 13:45
Bildiğimiz bir borç var ..Fatih Tekke'nin vatan borcu..

İHTİLALL
15.12.2009, 13:51
Sadri beyin akıllı akrabaları var gerçekten ,belli apaçık..

İşlerine Sadri beyi karıştırmıyorlar..

Çünkü karışırsa ne olacağı belli..

İçine edip,edip "biradere sorun " deyip,sıvışacak..

Akrabaları akıllı kesin..

Yalnız,Sadri beyi Trabzonspor yerine fenere başkan yapabilseler keşke..

Hem feneri göçertir ,hem biz kurtulmuşolup,hemde bir taşla iki kuş vurmuş olurduk..

ESER
15.12.2009, 13:52
Sadri şenerin sonuna kadar yanındayım ama sadece sadri şener başkası değil...ayrıca sadri şenere şirketlerinide böylemi yönetiyorlarmış diyenler sadri beyin aile yapısına bakınca çoğu bireylerin hepsinin okumuş kimisi doçent kimisi CEO olmuş insanlardır..bu kadar derine girmek istemezdim ama bazen körlere yol göstermek gerek..

bir insanin iyi ve varlikli bir aileden gelmesi onun cok iyi bir yonetici oldugunu kanitlamaz.. abisinin iyi bir ceo olmasi kendisin de onun kadar iyi bir ceo olacaginin kaniti degildir mesela.. ki gordugumuz kadariyla da bu asikar..
sadece bizim mi borcumuz var ? yazmislar oraya kimlerin gelirlerine temlik koyuldugunu, kimlerinkine koyulmadigini.. ve dikkatli bakildiginda en ustde kimin oldugunu da apacik goruluyor.. hem de rekor bir rakamla;)
yani gulucukler sacip , hergun tvlerde demecler vermek arada taraftari gidiklayici ici bos aciklamalar yapmak yetmiyor iyi bir yonetici olmak icin.. hele hele yanlislarina yanlis diyenlere kusmek ve durduk yere kaos ortami yaratmak hic iyi bir yoneticilik ornegi degil.. o yuzden korler kendi yollarini kor olmalarina ragmen goruyorlar;) baska profesyonel yardima ihtiyac duymadan...

Recep Alkan
15.12.2009, 13:54
Recep abi hem hesaplardan bahsediyorsun hemde ısrarla transfer yapılmasını istiyorsun özellikle Faith Tekke...

Bahsediyorum Koray, bu konuda konuşmama niyetliyim, çok abartmadan bir cevap vereyim sana hemen.

İstiyorum, çünkü geçen sene Azeri iş adamı ile transfer parası bulunmuştu, iş bitebilirdi, alınmadı, bu sene çok başka nedenler ortaya kondu.

Herşeyi geçtim Başkan bu borcu her türlü kapatacağını iddia edip, Şenol Hocaya da hatrı sayılır miktarda transfer parası vereceğini söylüyor. Şenol Hocanın da Fatihi istediği düşünülürse ben hertürlü isterim.

KAldı ki bence Fatih transferi bir Gabriç transferi gibi değildir hem taraftar gözünde hemde yönetim gözünde.

Kulübün kasasıyla bu kadar yakından ilgili başka bir takım taraftarı var mıdır çok merak ediyorum.

Bende hr durumda kulübün kasasından, para durumundan dem vurup yan çizen başka bir kulüp var mı onu çok merak ediyorum...

Eğer tarftar istekleri kulübün kasası bahane edilip gerçeklştirilmiyorsa, taraftarda mecburen kasa ile ilgilenir.

Murat Hızal
15.12.2009, 13:54

Hem feneri göçertir ,hem biz kurtulmuşolup,hemde bir taşla iki kuş vurmuş olurduk..

Hocam bunlar çok ağır ithamlar, her şeyden önce koskaca Trabzonspor'a ayıp olmuyor mu?

UğuR
15.12.2009, 13:57

Bel altına vurmaya başladınız...

Başkanın hataları olabilir ama iyi niyetinden hiç bir zaman şüphe edilemez...

Başkan Trabzonspor başkanı iken yılın en başarılı iş adamı ödülünü dalında ciddi bir kuruluş olan Dünya Gazetesi tarafından geçen sene ödüllendirildiğini hatırlatırım.

İHTİLALL
15.12.2009, 13:57
Birde bu" körlere yol göstermeli " lafı kimlere söylenmişti acaba?

Üstüne alınmadı zatı muhterem de..

Kala kala biz cahil taraftarlara kaldı körlük..

Biz varya biz, biz olmasak adam ne güzel yönetecek kulübü..

ESER
15.12.2009, 14:00
yanlislari soylemek bel altindan vurmak degildir , padisahim cok yasa demek cozum olsa suan hala dunyanin super gucu Osmanli olurdu;)

İHTİLALL
15.12.2009, 14:02
Hocam bunlar çok ağır ithamlar, her şeyden önce koskaca Trabzonspor'a ayıp olmuyor mu?

Mizansen olarak algıladınızsa ,değil..

Sadri beyin işlerini nasıl yürüttüğü,kardeşinin işi konularında ve geçmiş işleri hakkında bilgim var..

Daha fazla detaya girersem ,asıl o zaman ağır olabilir..

Ayrıca Yıldırım Demirören'de ,Demirören ailesi tarfından özellikle şirkette görev aldırımamakta,Beşiktaş'ın başında tutulmaktadır..

Recep Alkan
15.12.2009, 14:04
Mizansen olarak algıladınızsa ,değil..

Sadri beyin işlerini nasıl yürüttüğü,kardeşinin işi konularında ve geçmiş işleri hakkında bilgim var..

Daha fazla detaya girersem ,asıl o zaman ağır olabilir..

Ayrıca Yıldırım Demirören'de ,Demirören ailesi tarfından özellikle şirkette görev aldırımamakta,Beşiktaş'ın başında tutulmaktadır..

Veysel abi, kanıt isteyen taraftara özendim, böyle üstü kapalı, konuşursam çok kötü olur durumlarından sıkıldım.

Anlat bildiklerini ...

UğuR
15.12.2009, 14:06
yanlislari soylemek bel altindan vurmak degildir , padisahim cok yasa demek cozum olsa suan hala dunyanin super gucu Osmanli olurdu;)

Başkanın beceriksiz,iş bilmez kişi olduğunu ima etmek onunla dalga geçmek ailesinin en başarısız kişi olduğu için işlerine karıştırmadığını söylemek ne dir?

Çok başlı bir camiada göreve zorla çağrılmış ve tüm camianın okeyini almış gelişiyle ölü toprağından silkelenmiş bir camiaya başkan olarak seçilen kişi afedersiniz ama ima edilen sıfatda değildir.

İHTİLALL
15.12.2009, 14:07
Bel altına vurmaya başladınız...

Başkanın hataları olabilir ama iyi niyetinden hiç bir zaman şüphe edilemez...

Başkan Trabzonspor başkanı iken yılın en başarılı iş adamı ödülünü dalında ciddi bir kuruluş olan Dünya Gazetesi tarafından geçen sene ödüllendirildiğini hatırlatırım.

Bu yazının belaltından vurma olduğunu kabul etmiyorum..

İyiniyetine gelince ,Trabzonspor'un başarısı konusunda yalnızca Sadri beyin değil,tüm taraftarların iyi niyetli olduğuna eminim..

Ancak başarı ve iyi yönetim için "iyi niyet" yetmiyor ne yazıkki..

Dünya gazetesinin "ciddi" ödülüne gelince ,makul bir fiyata size de bir tane ayarlayabilecek arkadaşlarım var..

ESER
15.12.2009, 14:12
Dünya gazetesinin "ciddi" ödülüne gelince ,makul bir fiyata size de bir tane ayarlayabilecek arkadaşlarım var..

way be,, bu isler de mi sektor haline gelmis? gerci nobel baris odulu bile obama ya verildi:) bunlara sasirmamak lazim

ceserdar
15.12.2009, 14:14
İHTİLALL Abi seni Başkan yapalım o zaman. Ya da başka bir arkadaşı da herkes rahatlasın, herkes görsün girişimciliği, inavosyonu vs.

ESER
15.12.2009, 14:15

ilgilenmemeli midir peki? bilmemeli midir, aldigi formanin ,kombinenin , yatirdigi uye aidatinin nereye gittigini? o paralari sadri sener yada bir baskasi cebinden verirse gunun birinde abramich gibi ( ki onun icin kulubu satin almasi lazim o da zor ) o zaman kimse merak etmez kulubun kasasinda neler oldugunu

İHTİLALL
15.12.2009, 14:15
Veysel abi, kanıt isteyen taraftara özendim, böyle üstü kapalı, konuşursam çok kötü olur durumlarından sıkıldım.

Anlat bildiklerini ...

Uzun hikaye,

Çay muhabbeti gerektirir.:)

Ve harbiden ağır olur..

Basitçe başlık olarak kodlayayım,ayrıntıya girmemek kaydıyle:

-Eski şirketi
-İflas(Rusya)icra dönemi
-Boşluk.
-TAV ve Hamdi Akın
-Atatürk havalimanı
-Son birkaç yıl.

Murat Hızal
15.12.2009, 14:17

İyiniyetine gelince ,Trabzonspor'un başarısı konusunda yalnızca Sadri beyin değil,tüm taraftarların iyi niyetli olduğuna eminim..

Hocam kusura bakmayın o zaman ben de şöyle düşünüyorum,Sadri Şener'le kişisel bir husumetiniz var ve onun için Sadri Şener'e bel altından vurmaya devam ediyorsunuz.

İHTİLALL
15.12.2009, 14:20
İHTİLALL Abi seni Başkan yapalım o zaman. Ya da başka bir arkadaşı da herkes rahatlasın, herkes görsün girişimciliği, inavosyonu vs.

Nerdeee?

Ben çevremde de çok sevilen bir adam olmayı başaramadım bir türlü..

Kime yanlış bulduğumu söylesem,"sanamı kaldı be adam" diyor..

Burda da durum pek farklı değil aslında..

Recep Alkan
15.12.2009, 14:20
o zaman bu sitede, Ziya Doğan ile, Samet Aybaba ile, Ersun Yanal ile, Albayrak ile, MAY ile, Fatih Tekke ile ikili sorunları olanlarda var.

Zira bu saydığım isimlerin hakkında neler çıktığını, neler yazıldığını da hatırlıyorum.

Murat Hızal
15.12.2009, 14:21
ilgilenmemeli midir peki? bilmemeli midir, aldigi formanin ,kombinenin , yatirdigi uye aidatinin nereye gittigini? o paralari sadri sener yada bir baskasi cebinden verirse gunun birinde abramich gibi ( ki onun icin kulubu satin almasi lazim o da zor ) o zaman kimse merak etmez kulubun kasasinda neler oldugunu

Bu paraların nerelere gittiğini kolay kolay buralardan öğrenemeyiz,eğer öğrenebileceğimizi düşünüyorsanız siz devam edin ben kendi adıma o işlere fazla kafa yormuyorum.Bu demek değildir ki, hesabı sorulmasın yeri geldiği zaman hesabı çatır çatır sorulur fakat şu an yeri ve zamanı olmadığını düşünüyorum.

ceserdar
15.12.2009, 14:23
İHTİLALL Abi, alt alta yazdığın maddeleri zaten şuradaki herkes biliyor. Sadri Şener'in kardeşi Sani Şener TAV'da CEO değil mi? Para koyup ortak mı olmuş? Sonra Sadri Şener işlerini batırmış olabilir. Kimin işleri batmamış ki? Ya da bütün girdiğim sınavlardan tam puan aldım, hangi işe elimi attıysam başarılı oldum vs gibi bir şeyler diyebilecek insan kaç tane var Dünya üzerinde?

İHTİLALL
15.12.2009, 14:25
Hocam kusura bakmayın o zaman ben de şöyle düşünüyorum,Sadri Şener'le kişisel bir husumetiniz var ve onun için Sadri Şener'e bel altından vurmaya devam ediyorsunuz.

Hayır,doğru değil..

Başka başlıklara bakarsanız,mesela onursal başkan da dahil benzer eleştiriler vardır..

Foruma yeni üye olduğum zamandı ama Albayrak'a da vardır..
Hatta "ibra edilmemesini" kulübümüzün yüzakı sayarım..

Hiçbir Allah'ın kuluna kişisel husumetim yoktur..

Burada ve gerçek hayattaki kriter Trabzonspor'dur..

Ve ona değil Sari bey,babamın bile zarar vermeye hakkı yoktur..

Adem Erdoğan
15.12.2009, 14:27
Başkan'ı eleştirdiğim tek nokta Fatih Tekke mevzusudur.Bunun dışında alacak verecek borç temlik memlik pek umrumda değil.
Minareyi çalan kılıfını hazırlamıştır elbet.

ESER
15.12.2009, 14:30
Başkanın beceriksiz,iş bilmez kişi olduğunu ima etmek onunla dalga geçmek ailesinin en başarısız kişi olduğu için işlerine karıştırmadığını söylemek ne dir?

Çok başlı bir camiada göreve zorla çağrılmış ve tüm camianın okeyini almış gelişiyle ölü toprağından silkelenmiş bir camiaya başkan olarak seçilen kişi afedersiniz ama ima edilen sıfatda değildir.

baskanin sahsina ve ailesine hakaret edilmesi evet ama baskanin TS baskanligi makamindaki tutarsiz , gereksiz ve populist sovlarini elestirmek, gunu kurtarmak icin camianin onemli bireylerini tereddut dahi etmeden hedef gosterip karalamasini elestirmek , isler sarpa sarinca kustum gidiyorum tavrini elestirmek bel altindan vurmak degil demek istedigim.. ailesi ve sahsina hakaret tabi ki yanlis.. sadece baskana degil herhangi birine yapilmasi da yanlis..sahsi, ailesi beni ilgilendirmez, beni ilgilendiren kismi oturdugu makam ve oradaki tutarsizliklar beni de baglar...

Murat Hızal
15.12.2009, 14:31
Hayır,doğru değil..

Başka başlıklara bakarsanız,mesela onursal başkan da dahil benzer eleştiriler vardır..

Foruma yeni üye olduğum zamandı ama Albayrak'a da vardır..
Hatta "ibra edilmemesini" kulübümüzün yüzakı sayarım..

Hiçbir Allah'ın kuluna kişisel husumetim yoktur..

Burada ve gerçek hayattaki kriter Trabzonspor'dur..

Ve ona değil Sari bey,babamın bile zarar vermeye hakkı yoktur..

Hocam olumsuz olsa dahi eleştirileriniz benim için önemlidir,fakat başkanın dünya gazetesinden aldığı ödülü bile küçümsüyor olmanız,Sadri Şener'e gereğinden fazla önyargılı olduğunuzu düşündürtüyor bana.

Fakat aksini söylüyorsunuz,samimiyetinize güvenmek durumundayız.

Keşke siz de başkanın samimiyetine birazcık güvenebilseniz.

İHTİLALL
15.12.2009, 14:32
İHTİLALL Abi, alt alta yazdığın maddeleri zaten şuradaki herkes biliyor. Sadri Şener'in kardeşi Sani Şener TAV'da CEO değil mi? Para koyup ortak mı olmuş? Sonra Sadri Şener işlerini batırmış olabilir. Kimin işleri batmamış ki? Ya da bütün girdiğim sınavlardan tam puan aldım, hangi işe elimi attıysam başarılı oldum vs gibi bir şeyler diyebilecek insan kaç tane var Dünya üzerinde?

Ayrıntıya girmek yok dedik ama..

Ve şaşıracaksın belki ama Sadri şener'e saygısızlık olur..

İşlerini batırdığına dair ,yani kusuru var dediğime dair tek bir cümle yazmadım,yazmamda,yazmışsamda hata yapmışımdır..

Çünkü, düşmez kalkmaz bir Allah var..

Bel altı dediğiniz konunun açılımı basit aslında:

Fenerbahçenin yönetimini inceleyin,
Trabzonspor'un yönetimini inceleyin,
TAV firmasını inceleyin,

Farkı göreceksiniz,bunda alınacak bir şey yok aslında..

Biz bunlardan daha iyi yönetiliyoruz diyebiliyorsanız sorun yok..

UğuR
15.12.2009, 14:34

İlk önce başarı kelimesinden ne kasteddiğimiz çok önemli....

Sportif başarı ve ekonomik başarı olarak ikiye ayırıyorum....

Geçen sene alınan 3.lük bence sportif başarıdır.Ama camiada bazı kişiler tarafından yeterli görülmemiş bunun sebebininde Ersun Yanal olduğu Sadri Şener'e empoze edilmiş bir Şenol Güneş hayranı olan Sadri Şener tarfından fırsat bilinip kabul görmüştür.Yanlışmıdır ? Evet yanlıştır.Sadri Şener bunu çok inandığı Şenol Güneş'i getirebilmek ve bazılarının çenelerini kapatabilmek için yapmıştır.İlk senesinde yeni bir takımın 3.sü olabilmesi bence başarıdır.Hatta forvetdeki futbolculardan tahmin edilen verimi alabilseydik şampiyonluk ilk senede gelebilirdi.Sadri Şener'in en büyük hatası Ersun Yanal'ı göndermekti bence...Şenol Güneş isteği gerçekleşmeyince oluşan Tek.direktörlük arama olayları ise hatadan doğmuş hatalardı.
Bu seneki sportif başarısızlık ise gene forvet eksikliğnden kaynaklanan maç neticeleri idi.Öyle veya böyle fikstürde puan farkı varsa başarısızlık vardır.O da çok güvendiği Şenol'a tekrar sarıldı Şenol Güneş bu sefer hayır demedi.Bunlar bildiğiniz şeyler biliyorum.Ama bu adam bir takım kurdu para harcadı.Ve bu takımın elbetteki bir maliyet yaratmıştır.Bugünkü borcun da sebebide budur.

Ekonomik anlamdaki yapılan HESler,Sponsorluk anlaşmaları,Trabzoncell vb.şeyler bundan önceki yönetimlere göre Trabzonspor'a daha çok para kazandıran gelir kaynakları olmuştur.Ayrıca Borcun büyümesinde borsa kamburunuda unutmamak lazım.....

Vaktim yok daha fazla yazmak isterdim ama çıkmam gerekiyor...

devam edeceğim...

İHTİLALL
15.12.2009, 14:36
Başkan'ı eleştirdiğim tek nokta Fatih Tekke mevzusudur.Bunun dışında alacak verecek borç temlik memlik pek umrumda değil.
Minareyi çalan kılıfını hazırlamıştır elbet.

İyi ki eleşturmedun ha.

Daha ne diyeceğidun ula?:D

ceserdar
15.12.2009, 14:36
İHTİLALL Abi konuyu nereye getirmeye çalıştığını sanırım anladım. Diyorsun ki Fenerbahçe'de Ali KOÇ vs gibi iş dünyasının saygın isimleri var. Bunları geçtim her konuda en azından Türkiye'nin alanında en iyi isimleriyle çalışıyorlar. Benim gördüğüm fark bu. TAV firmasından da kardeşi ile Sadri Başkan'ın farkını çıkarırız herhalde. Birisinin yönettiği şirket almış başını gidiyor, diğeri batırdığı yerlere bir de Trabzonspor'u ekleyecek. Bu mudur? Diğer türlü bir komplo teorisi üretebilirim eğer doğru anlamamışsam. Benim aklıma sadece bunlar geliyor.

İHTİLALL
15.12.2009, 14:39
Hocam olumsuz olsa dahi eleştirileriniz benim için önemlidir,fakat başkanın dünya gazetesinden aldığı ödülü bile küçümsüyor olmanız,Sadri Şener'e gereğinden fazla önyargılı olduğunuzu düşündürtüyor bana.

Fakat aksini söylüyorsunuz,samimiyetinize güvenmek durumundayız.

Keşke siz de başkanın samimiyetine birazcık güvenebilseniz.

Keşke,

Keşke güvenebilsem..:)

İHTİLALL
15.12.2009, 14:43
İHTİLALL Abi konuyu nereye getirmeye çalıştığını sanırım anladım. Diyorsun ki Fenerbahçe'de Ali KOÇ vs gibi iş dünyasının saygın isimleri var. Bunları geçtim her konuda en azından Türkiye'nin alanında en iyi isimleriyle çalışıyorlar. Benim gördüğüm fark bu. TAV firmasından da kardeşi ile Sadri Başkan'ın farkını çıkarırız herhalde. Birisinin yönettiği şirket almış başını gidiyor, diğeri batırdığı yerlere bir de Trabzonspor'u ekleyecek. Bu mudur? Diğer türlü bir komplo teorisi üretebilirim eğer doğru anlamamışsam. Benim aklıma sadece bunlar geliyor.
Bu kadar basit işte..

Ailecek TAV da gösterdiğin başarıyı ,

Trabzonspor'da göster ,kurbanın olalım diyoruz..

Daha ne diyeyim,bunu nersi belaltı,neresi aile filan..

Adem Erdoğan
15.12.2009, 14:45
İyi ki eleşturmedun ha.

Daha ne diyeceğidun ula?:D

Çalmak kelimesini atasözünde geçtiği için kullandım Veysel abi, yoksa herhangi birşey ima etmek için değil.:)

Sonuçta doğru ya da yanlış yapılmış olan yatırımlar var, bunların sonucunda da borçlu olmak çok doğal.:)

İHTİLALL
15.12.2009, 14:57
İlk önce başarı kelimesinden ne kasteddiğimiz çok önemli....

Sportif başarı ve ekonomik başarı olarak ikiye ayırıyorum....

Geçen sene alınan 3.lük bence sportif başarıdır.Ama camiada bazı kişiler tarafından yeterli görülmemiş bunun sebebininde Ersun Yanal olduğu Sadri Şener'e empoze edilmiş bir Şenol Güneş hayranı olan Sadri Şener tarfından fırsat bilinip kabul görmüştür.Yanlışmıdır ? Evet yanlıştır.Sadri Şener bunu çok inandığı Şenol Güneş'i getirebilmek ve bazılarının çenelerini kapatabilmek için yapmıştır.İlk senesinde yeni bir takımın 3.sü olabilmesi bence başarıdır.Hatta forvetdeki futbolculardan tahmin edilen verimi alabilseydik şampiyonluk ilk senede gelebilirdi.Sadri Şener'in en büyük hatası Ersun Yanal'ı göndermekti bence...Şenol Güneş isteği gerçekleşmeyince oluşan Tek.direktörlük arama olayları ise hatadan doğmuş hatalardı.
Bu seneki sportif başarısızlık ise gene forvet eksikliğnden kaynaklanan maç neticeleri idi.Öyle veya böyle fikstürde puan farkı varsa başarısızlık vardır.O da çok güvendiği Şenol'a tekrar sarıldı Şenol Güneş bu sefer hayır demedi.Bunlar bildiğiniz şeyler biliyorum.Ama bu adam bir takım kurdu para harcadı.Ve bu takımın elbetteki bir maliyet yaratmıştır.Bugünkü borcun da sebebide budur.

Ekonomik anlamdaki yapılan HESler,Sponsorluk anlaşmaları,Trabzoncell vb.şeyler bundan önceki yönetimlere göre Trabzonspor'a daha çok para kazandıran gelir kaynakları olmuştur.Ayrıca Borcun büyümesinde borsa kamburunuda unutmamak lazım.....

Vaktim yok daha fazla yazmak isterdim ama çıkmam gerekiyor...

devam edeceğim...

Uğur,

3.lük Trabzonspor için başarı değil..

Hiç olmadı,olmamalı da..

Bunu İstanbul takımlarını takip eden gazeteciler bize yakıştırıyor..

Almayın,aldırmayın,kullanmayın bunları bence..

Ha başkan dedi ki ,bu sene Avrupa ,seneye şampiyonluk;geniş kitle onayladı da başkan yan çizdi,burda taraftara alay etmek için kullanılan "oyunu okuyamıyor" bahanesiyle ve utanılacak dümenlerle adamı yolladılar..

Ve şampiyonluk yılı için hoca:

Dadadaaadaaaannn:S :Samet Aybaba..

Gerisi belli zaten,dediğin gibi..

Maliyet konusunda da ,kusura bakmayın da önüne gelenden borç almak
çok büyük bir marifetmidir Allahaşkına?..
Trabzonspor'un ne zaman borç para bulma sorunu olmuştur?

Ha bugün hariç tabii..

Sadri bey ve yönetimi iki yıldır kulübe kaç kuruş vermişlerdir..
Kombine almayan ,alıpta parasını vermeyen yönetici var lafıda Sadri beye ait bu arada..

Borcun büyümesinde borsa kamburu var tabii..

Bu doğru ,ama 94 milyonluk borca bu ,mali kongreden iki gün önce yapılan bir hokuspokus ile dahil edilmedi..

Borcumuz şu anda 130 milyonun üzerinde..
Başkan sadece bize değil,tüm Türkiye'ye yalan söyledi mali kongrede..

Gözlerinin içine baka baka..

TameRHan
15.12.2009, 14:58
başkan; hacısalihoğlu,umut ve gökhanı takımdan uzaklaştırmazsan çok daha başın ağırır çok

İHTİLALL
15.12.2009, 15:01
Çalmak kelimesini atasözünde geçtiği için kullandım Veysel abi, yoksa herhangi birşey ima etmek için değil.:)

Sonuçta doğru ya da yanlış yapılmış olan yatırımlar var, bunların sonucunda da borçlu olmak çok doğal.:)
Borçlu olmak doğal da,

Bir kilo elmayı elli liraya alırsan döverler adamı..:)

Hollanda da topçun var,Karadeniz'de topçun var,kapıda haciz memuru para bekler..

Ayranı yok içmeye ,tahtırevanla gider.........

Recep Alkan
15.12.2009, 15:02
Genel Kurulu pek takip etmedim. Cevabını bilen arkadaşlardan öğrenebilirsem sevineceğim ;

- Genel Kurulda gösterilen borca, Lange parası eklendi mi ?

- Temettü parası eklendi mi ?

- Karadenizspor'un borçları eklendi mi ?

Eğer bu hepsi dahilse, borç bişi değil, ama değilse çok şey.

BAHADIR33
15.12.2009, 15:04
Recep diyorum ya bu aralar Başkanımızın olduğunu kabul ettiği sadece bir borç var.
Fatih Tekke'nin vatan borcu..

Recep Alkan
15.12.2009, 15:07
Recep diyorum ya bu aralar Başkanımızın olduğunu kabul ettiği sadece bir borç var.
Fatih Tekke'nin vatan borcu..

Sağolsun sever borcu olanlara yardım etmeyi başkanımız.

Ama ciddi anlamda, eğer bu paralar eklenirse borcumuz 130 milyonları geçiyor ki çok ciddi rakamlardır bunlar.

karatasof
15.12.2009, 15:10
Uzun hikaye,

Çay muhabbeti gerektirir.:)

Ve harbiden ağır olur..

Basitçe başlık olarak kodlayayım,ayrıntıya girmemek kaydıyle:

-Eski şirketi
-İflas(Rusya)icra dönemi
-Boşluk.
-TAV ve Hamdi Akın
-Atatürk havalimanı
-Son birkaç yıl.

Çay + Muhabbet olduktan sonra ağırlığı kim düşünür ki?:)
Ben uygun mekan ve zaman olursa varım mesela.....
Dinleyebilirim....

İHTİLALL
15.12.2009, 15:14
Genel Kurulu pek takip etmedim. Cevabını bilen arkadaşlardan öğrenebilirsem sevineceğim ;

- Genel Kurulda gösterilen borca, Lange parası eklendi mi ?

- Temettü parası eklendi mi ?

- Karadenizspor'un borçları eklendi mi ?

Eğer bu hepsi dahilse, borç bişi değil, ama değilse çok şey.

Bu üçünün haricinde ,belki de en tuhaf olanı borçların faizleri eklenmemiş tabloya..

Yaklaşık onbeş milyoncuk..

Bir "şenolsilin" çok şeyi çözdü birden bire,geçici olarak tabii..:)

Ama garip kuşun yuvasını Allah yaparmış..

Bakarsın bu "şenolsilin" bizi sokaklara döker mayısta..

O zaman bir daha borç ,morç yazarsam........:)

Recep Alkan
15.12.2009, 15:14
Sağolsun sever borcu olanlara yardım etmeyi başkanımız.

Ama ciddi anlamda, eğer bu paralar eklenirse borcumuz 130 milyonları geçiyor ki çok ciddi rakamlardır bunlar.

Ki birde parası ödenmeyen futbolcuların paraları buna eklenirse, bilmiyorum da 140 ı bile devirebiliyoruz...

yorumsuz6117
15.12.2009, 15:15
Ankaragücü, Trabzonspor, Diyarbakırspor, Eskişehirspor ve Gaziantepspor kulüpleri, gelirlerinde temlik bulunan takımlar arasında bulunuyor.

10 milyon 465 bin 685,58 TL'lik temlik borcu bulunan Trabzonspor, ilk sırada yer aldı.

Gaziantepspor 3 milyon 501 bin 732,87 TL, Ankaragücü 1 milyon 733 bin 194,86 TL, Diyarbakırspor 1 milyon 240 bin 563,33 TL, Eskişehirspor 785 bin 720,26 TL'lik temlik miktarıyla bordo-mavili kulübün ardından sıralanıyor.

Kulüplerin gelirlerine bankaların, şahısların ve özel firmaların temlik koydurması dikkat çekiyor. Halk Bankası, Trabzonspor'a, Türk Ekonomi Bankası ve kulübün eski başkanı Cengiz Topel Yıldırım Ankaragücü'ne, Pamuk Faktoring Gaziantepspor'a, FİBA Faktoring Eskişehirspor'a, Diyarbakırspor'a da Ahmet Oran ve Kornerspor temlik koyanlar arasında yer alıyor.

Bu arada, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Antalyaspor, Ankaraspor, Bursaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Denizlispor, Gençlerbirliği, Kasımpaşa, Kayserispor, Manisaspor ve Sivasspor ise gelirlerinde temlik bulunmayan ekipler oldu.

Eskişehirspor 785.720,26
Ankaragücü 1.733.194,86

Ajansspor

Recep Alkan
15.12.2009, 15:17
Veyse abi, doğru mu mu anladım;

- 94 Milyon borcumuz var;

- Karadenizspor eklenmedi ?

- Temettüler eklenmemiş,

- Lange parası eklenmemiş;

- Borcumuzun faizi eklenmemiş.

- Futbolcu alacakları var daha (sonradan ekledim)

Bunları topladığımızda o zaman bizim bocumuz çok şükür 150 milyonu dahi bulabiliyor.

Karşılığı var ama korkmamak lazım. Daha ihalesi yapılmamış, yayınlardan gelecek parayı bile koyduk ya kasamıza...

Hayırlısı.

yorumsuz6117
15.12.2009, 15:19
Bütük takımı satsak borc kapanır..:)

agasaro
15.12.2009, 15:21
Bu kadar basit işte..

Ailecek TAV da gösterdiğin başarıyı ,

Trabzonspor'da göster ,kurbanın olalım diyoruz..

Daha ne diyeyim,bunu nersi belaltı,neresi aile filan..

Sadece TAV değil ablası Sezer Şener Komsuoğlu Kocaeli Üniversitesi rektörüdür. Başarılı bir hekimdir kendisi. Sadri Şener şu an için ailenin en az başarı gösteren evladı gibi gözükse de bu durum bizi yanıltmasın. Trabzonspor gibi bir takımın başında yer almak ne TAV'a ne de Kocaeli Üniversitesi'ne benzer. Sadri BAşkan uzun vadede değerlendirilmelidir. Ben eminim ki sezon sonu geldiğinde Sadri Başkanın kulübe nasıl bir ivme kazandırdığını hep beraber göreceğiz. Kulübün çok borcu olduğu yönündeki eleştirileri de büyük düşünemeyen, çağın ekonomik paradigmasını özümseyememiş zihinlerin ürünü olarak görüyorum ve ciddiye almıyorum doğrusu. İnşallah sportif başarı da gelecektir bu sezon.

Orhan Aydın
15.12.2009, 15:22
Bu üçünün haricinde ,belki de en tuhaf olanı borçların faizleri eklenmemiş tabloya..

Yaklaşık onbeş milyoncuk..

Bir "şenolsilin" çok şeyi çözdü birden bire,geçici olarak tabii..:)

Ama garip kuşun yuvasını Allah yaparmış..

Bakarsın bu "şenolsilin" bizi sokaklara döker mayısta..

O zaman bir daha borç ,morç yazarsam........:)

Ah keşke abi keşke :)
dökülürsek sadece 'darbe' için dökülürüz sokaklara:)

UğuR
15.12.2009, 15:22
Uğur,

3.lük Trabzonspor için başarı değil..

Hiç olmadı,olmamalı da..

Bunu İstanbul takımlarını takip eden gazeteciler bize yakıştırıyor..

Almayın,aldırmayın,kullanmayın bunları bence..

Ha başkan dedi ki ,bu sene Avrupa ,seneye şampiyonluk;geniş kitle onayladı da başkan yan çizdi,burda taraftara alay etmek için kullanılan "oyunu okuyamıyor" bahanesiyle ve utanılacak dümenlerle adamı yolladılar..

Ve şampiyonluk yılı için hoca:

Dadadaaadaaaannn:S :Samet Aybaba..

Gerisi belli zaten,dediğin gibi..

Maliyet konusunda da ,kusura bakmayın da önüne gelenden borç almak
çok büyük bir marifetmidir Allahaşkına?..
Trabzonspor'un ne zaman borç para bulma sorunu olmuştur?

Ha bugün hariç tabii..

Sadri bey ve yönetimi iki yıldır kulübe kaç kuruş vermişlerdir..
Kombine almayan ,alıpta parasını vermeyen yönetici var lafıda Sadri beye ait bu arada..

Borcun büyümesinde borsa kamburu var tabii..

Bu doğru ,ama 94 milyonluk borca bu ,mali kongreden iki gün önce yapılan bir hokuspokus ile dahil edilmedi..

Borcumuz şu anda 130 milyonun üzerinde..
Başkan sadece bize değil,tüm Türkiye'ye yalan söyledi mali kongrede..

Gözlerinin içine baka baka..

Yeni kurulan bir kadro için 3.lük başarıdır benim fikrim...
Samet Aybaba,şenol genele kadar bulunan ucuz çözüm.. (yanlış)
Trabzonspor istese gene borç bulabilir...
Başkanın ve yönetimin cebinden para verme zorunluluğu yoktur...Olmamalıda.......
Başkanın borç konusunda yalan söylediğini söylüyorsun,mali kongrede ibra oldu,yeterli olmayabilir,bundan sonraki seçimde yeni gelenler bunun hesabını yaparlar ve duyururlar...merak etme...

Şu yılın iş adamı seçilme olayında söylediğini ispata davet ediyorum.
Başkanın Yanlışları yok değil ama her yaptığı da yanlış değil.Doğruları görmemezlikten gelmemek lazım.

Ayrıca Başkanın ilk senesinde müthiş bir destek vardı Camia tarafından.Geçen sene sonlarında o destek kesildi.Ve hatalar birbiri üzerine geldi.Önemli olan bu......Desteğin neden kesildiği...Burayı iyi araştırmak lazım...

İHTİLALL
15.12.2009, 15:24

- Temettüler eklenmemiş,

Bunları topladığımızda o zaman bizim bocumuz çok şükür 150 milyonu dahi bulabiliyor.

Karşılığı var ama korkmamak lazım. Daha ihalesi yapılmamış, yayınlardan gelecek parayı bile koyduk ya kasamıza...

Hayırlısı.
Yüzelli değilse bile şu an için 130 un üzerinde gibi..

Mayısa kadar oyunculara ödenecek para bulunacak,kasa tamtakır çünkü..

O zaman 150 yi de geçer..

Çevrilmesi gerçekten zor..

Ödenir,ödenir diyen arkadaşların ciddi boyutta bütçe çalışmasına katıldıklarından şüpheliyim açıkçası..

agasaro
15.12.2009, 15:27

- Temettüler eklenmemiş,

- Futbolcu alacakları var daha (sonradan ekledim)

Hayırlısı.

Eğer küçük bir Anadolu takımı olarak kalmayıp büyük takımların arasında yerinizi almak istiyorsanız elbette bazı ticari hamleler yapacaksınız ve elbette bu işten zarar da edebilirsiniz. Ama risk almadan ancak Sivasspor, Kocaelispor ayarında bir takım olarak kalabiliriz. Bu HAlil Şanlı gibi insanların zihninden çıkan "Çok borcumuz var, Allah ne yabacağuk! " endişesini de anlamıyorum. Dünyada ekonomik sistemler değişime uğruyor. Hala 20. yüzyıl ekonomi kafasıyla modern işletmeleri yönetemezsiniz. Biz diyoruz ki borca girip büyük bir süpermarket açalım, büyük işler yapalım ama bazıları diyor ki " yok biz eski bakkal dükkanımızdan memnunuz, ne büyüme hayalimiz var ne de borcumuz". Aradaki kocaman fark budur işte.

İHTİLALL
15.12.2009, 15:36
Sadece TAV değil ablası Sezer Şener Komsuoğlu Kocaeli Üniversitesi rektörüdür. Başarılı bir hekimdir kendisi. Sadri Şener şu an için ailenin en az başarı gösteren evladı gibi gözükse de bu durum bizi yanıltmasın. Trabzonspor gibi bir takımın başında yer almak ne TAV'a ne de Kocaeli Üniversitesi'ne benzer. Sadri BAşkan uzun vadede değerlendirilmelidir. Ben eminim ki sezon sonu geldiğinde Sadri Başkanın kulübe nasıl bir ivme kazandırdığını hep beraber göreceğiz. Kulübün çok borcu olduğu yönündeki eleştirileri de büyük düşünemeyen, çağın ekonomik paradigmasını özümseyememiş zihinlerin ürünü olarak görüyorum ve ciddiye almıyorum doğrusu. İnşallah sportif başarı da gelecektir bu sezon.

Cahilliğimize verin efendim,

Ama bir tarafı anlayamadım,TAV da bizim gibi büyüyor yani..

Benim bildiğim kapıya haciz memuru gelince ve alacaklarınıza temlik konulduğunda iflas ediyordunuz ..

Kusura bakmayın ,bizim yüzyılda böyle oluyordu bu işler..

En yakın zamanda bunu benimseyip,bir haciz memuru bulup işlerimizi büyüteceğiz..

NOT;Tevekkeli değil,ben de diyordum bu TAV nasıl büyüdü bu kadar?..

Recep Alkan
15.12.2009, 15:36
Eğer küçük bir Anadolu takımı olarak kalmayıp büyük takımların arasında yerinizi almak istiyorsanız elbette bazı ticari hamleler yapacaksınız ve elbette bu işten zarar da edebilirsiniz. Ama risk almadan ancak Sivasspor, Kocaelispor ayarında bir takım olarak kalabiliriz. Bu HAlil Şanlı gibi insanların zihninden çıkan "Çok borcumuz var, Allah ne yabacağuk! " endişesini de anlamıyorum. Dünyada ekonomik sistemler değişime uğruyor. Hala 20. yüzyıl ekonomi kafasıyla modern işletmeleri yönetemezsiniz. Biz diyoruz ki borca girip büyük bir süpermarket açalım, büyük işler yapalım ama bazıları diyor ki " yok biz eski bakkal dükkanımızdan memnunuz, ne büyüme hayalimiz var ne de borcumuz". Aradaki kocaman fark budur işte.

Realist ve gerçekçi bir yaklaşım, tebrik ediyorum.

Diyeceklerinize herhangi bir itirazım yok, ama ben aslında net olarak şunu öğrenmek istiyorum;

biz bu kadar borç yaptık (rakamlar ortada) birde buna istinaden gelirlerimiz vardı ki kulübün en iyi birleşme zamanında.

Ama ortada ciddi anlamda birşey göremiyorum.

Eğer kalkıp da;

- Hes derseniz kitlenebilirim tabi.

HES konusunda bildiğim kadarı ile kulübün kasasından gram para çıkmamış ve bir önceki genel kuruldan önce HES projesinin bir kaç yıllık karını peşin para karşılığında satma girişiminde bulunumuş. O zaman izin verilmemesinin de nedenlerinden biridir bu.

Geriye harcanan paralar ile yapılan nasıl bir yatırım ve iş kalıyor, kimseyi yargılamak için konuşmuyorum, bilmek istiyorum. Birçok işin sponsorlar ile yapıldığı kulüpte nereye ne yapılmış, nereye ne harcanmış.

Borç batağı gittikçe büyüyor, adamlar hala, Trabzonspor hastanesi, üniversitesi syıklıyor. Ama ALLAH'ın kulu stad demiyor.

Aklım ermiyor, ermiyor.

Bir kulüp Başkanı düşünün Belediye Başkanına koşa koşa forma vermeye gitsin, Başbakana, Toki Genel Müdürüne Stad için gitmeye erinsin.

Ondan sonra biz samimiyetinden eminiz.

Ben değilim, olamayacağımda bu gidişle.

Saygılar;

OLCAY ÇAKIR
15.12.2009, 16:16
TAV'a mı geldik?

Yoksa,

TAV'landık mı?

Okuyamadım detaylı...:)

Yoksa aynı TAV'a nın balıklarımıyız.

İHTİLALL
15.12.2009, 16:17

Bir rektörlük ,bir CEO luk Trabzonspor başkanlığıyla mukayese edilemez tabiki..

Bu Trabzonspor için böyle kesinlikle..

Sorun orada değil zaten,sorun o koltuğa güç mü verip,yoksa o koltuktan güç mü aldığınız da ..

Son yıllarda o koltuğa güç veren başkan pek göremedik..
..........

Bu arada 21. yüzyıl paradigmasını özümseyemediğimize verin,kusurumuza bakmayın..

Ama bu kadar bilgi sahibi olduğunuza göre,başkana şu haciz memurlarını nasıl göndereceğini,birde futbolculara nasıl para ödeyeceğini gösterseniz..

Futbolcular aylardır para alamıyorda, şu paradigma sayesinde boğazlarına sıcak çorba girsin garibanların..

Süleyman Sofu
15.12.2009, 16:18
Toki Başkanı Erdoğan Bayraktar, Sadri Şener’e Dedi Ki…
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in, hafta sonu gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda yaptığı konuşmada TOKİ’ye yönelik "G.Saray başkanı gidip istediği gibi görüşüyor; biz görüşemiyoruz" sözleri TOKİ Başkanı Trabzonlu hemşehrimiz Erdoğan Bayraktar’ı derinden üzdü.

Bayraktar, başkan Şener’in bugüne kadar kendileriyle görüşmek için talebi olmadığı gibi kapılarını çalmadığını savunurken Şener’e yönelik anlamlı bir mesaj yolladı:
"Trabzonspor’umuzu şampiyon yapsın, o sözlerini kabul edeceğim."

GÖRÜŞMEKTEN ŞEREF
DUYARIM
Bayraktar, Şener’in kendileriyle bugüne kadar görüşme yönünde talebi olmadığını, kapılarını da çalmadığını belirterek şunları söyledi:
"Şener o sözleri neden söyledi bilemiyorum. Ama o sözleri özellikle Trabzonlu bir bürokrat olarak beni derinden üzmüştür. Çünkü görüşmemek gibi bir olay söz konusu olmadığı gibi bir talep de gelmemiştir. Trabzonspor başkanı ne zaman bizimle görüşmek istemiş, kapımızı çalmış da biz kendisiyle görüşmemişiz? Böyle şey olur mu? Ben Trabzonspor başkanını görüşmek istediğinde kapıda karşılarım. Görüşmekten de onur duyarım."

TRABZONSPOR BAŞKANI BENİM DE BAŞKANIM
"Kimse bana Trabzonluluk ve Trabzonsporluluk dersi vermesin" diye de sert çıkan Bayraktar, şöyle devam etti:
"Trabzonspor başkanı her Trabzonsporlunun olduğu gibi benim de başkanım. Kendisiyle görüşmemeyi bırakın, randevu vermek gibi bir düşünce bile benim adıma büyük terbiyesizlik olur. O nedenle kimse bana Trabzonluluk ve Trabzonsporluluk dersi vermeye kalkmasın. Kendimi herkesten daha çok Trabzonlu ve Trabzonsporlu görüyorum. Biz o toprakların evladıyız. Orada doğduk, orada büyüdük. Trabzon’un her mahallesinde, her karış toprağında ayak izimiz var."

ŞAMPİYON YAPSIN
KABUL EDİYORUM

Başkan Şener’e kırgın olmadığını ama kongrede yaptığı konuşmanın kamuoyunu yanlış anlamalara yöneltmiş olacağını söyleyen Bayraktar, Şener’e anlamlı bir mesaj da yolladı: "Tamam, Sayın Şener’in her dediğini, her sitemini, her eleştirisini kabul ediyorum. Ama tek şartla: Trabzonspor’umuzu şampiyon yaparsa."
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs174.snc1/6532_100565164014_74427084014_1969479_428867_a.jpg (http://tr-tr.facebook.com/photo.php?pid=1969479&op=1&view=all&subj=117079623901&aid=-1&auser=0&oid=117079623901&id=74427084014)

Recep görüldüğü üzere kapıların kapalı olduğu falan yok anlaşılıyorki gitmk isteyende yok spor bakanı Trabzonlu Toki başkanı Trabzonlu Olimpiyatlardan sorumlu genel müdür Trabzonlu bukadar Trabzonludan becerip bişeyler koparamıyorsak bunun sorumlusuda herhalde benimdir...

İHTİLALL
15.12.2009, 16:30
TAV'a mı geldik?

Yoksa,

TAV'landık mı?

Okuyamadım detaylı...:)

Yoksa aynı TAV'a nın balıklarımıyız.

Yok ya Olcay,

Bişe dedum..

Başkanın adamları üzerime çullandılar..:)

Bir kaç kişi idiler..:)

Ya şakayla karışık başkanın ,gerçekten seçkin ailesindeki başarı konumu üzerine tartışıyorduk ..

Araya girdi şirketler ,mirketler..

Kendi şirketini de böyle mi yönetir başkanlar sorusundan çıktı kavga..:)

Murat Hızal
15.12.2009, 16:30
Toki Başkanı Erdoğan Bayraktar, Sadri Şener’e Dedi Ki…
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in, hafta sonu gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda yaptığı konuşmada TOKİ’ye yönelik "G.Saray başkanı gidip istediği gibi görüşüyor; biz görüşemiyoruz" sözleri TOKİ Başkanı Trabzonlu hemşehrimiz Erdoğan Bayraktar’ı derinden üzdü.

Bayraktar, başkan Şener’in bugüne kadar kendileriyle görüşmek için talebi olmadığı gibi kapılarını çalmadığını savunurken Şener’e yönelik anlamlı bir mesaj yolladı:
"Trabzonspor’umuzu şampiyon yapsın, o sözlerini kabul edeceğim."

GÖRÜŞMEKTEN ŞEREF
DUYARIM
Bayraktar, Şener’in kendileriyle bugüne kadar görüşme yönünde talebi olmadığını, kapılarını da çalmadığını belirterek şunları söyledi:
"Şener o sözleri neden söyledi bilemiyorum. Ama o sözleri özellikle Trabzonlu bir bürokrat olarak beni derinden üzmüştür. Çünkü görüşmemek gibi bir olay söz konusu olmadığı gibi bir talep de gelmemiştir. Trabzonspor başkanı ne zaman bizimle görüşmek istemiş, kapımızı çalmış da biz kendisiyle görüşmemişiz? Böyle şey olur mu? Ben Trabzonspor başkanını görüşmek istediğinde kapıda karşılarım. Görüşmekten de onur duyarım."

TRABZONSPOR BAŞKANI BENİM DE BAŞKANIM
"Kimse bana Trabzonluluk ve Trabzonsporluluk dersi vermesin" diye de sert çıkan Bayraktar, şöyle devam etti:
"Trabzonspor başkanı her Trabzonsporlunun olduğu gibi benim de başkanım. Kendisiyle görüşmemeyi bırakın, randevu vermek gibi bir düşünce bile benim adıma büyük terbiyesizlik olur. O nedenle kimse bana Trabzonluluk ve Trabzonsporluluk dersi vermeye kalkmasın. Kendimi herkesten daha çok Trabzonlu ve Trabzonsporlu görüyorum. Biz o toprakların evladıyız. Orada doğduk, orada büyüdük. Trabzon’un her mahallesinde, her karış toprağında ayak izimiz var."

ŞAMPİYON YAPSIN
KABUL EDİYORUM

Başkan Şener’e kırgın olmadığını ama kongrede yaptığı konuşmanın kamuoyunu yanlış anlamalara yöneltmiş olacağını söyleyen Bayraktar, Şener’e anlamlı bir mesaj da yolladı: "Tamam, Sayın Şener’in her dediğini, her sitemini, her eleştirisini kabul ediyorum. Ama tek şartla: Trabzonspor’umuzu şampiyon yaparsa."
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs174.snc1/6532_100565164014_74427084014_1969479_428867_a.jpg (http://tr-tr.facebook.com/photo.php?pid=1969479&op=1&view=all&subj=117079623901&aid=-1&auser=0&oid=117079623901&id=74427084014)

Recep görüldüğü üzere kapıların kapalı olduğu falan yok anlaşılıyorki gitmk isteyende yok spor bakanı Trabzonlu Toki başkanı Trabzonlu Olimpiyatlardan sorumlu genel müdür Trabzonlu bukadar Trabzonludan becerip bişeyler koparamıyorsak bunun sorumlusuda herhalde benimdir...

Toki Başkanının doğru söyleyip Sadri Şener'in yalan söylediğinden nasıl emin olabiliyorsunuz.

Sadri Şener'in söylediği şeylerin aksini söyleyenler her zaman haklı mıdır?

Bu kadar Trabzonlu'nun! Trabzonspor'a nasıl katkıları olabilir,daha önce olmuş mudur?Bunları tartışalım.

Adem Erdoğan
15.12.2009, 16:32
Toki Başkanının doğru söyleyip Sadri Şener'in yalan söylediğinden nasıl emin olabiliyorsunuz.

Bu kadar Trabzonlu'nun! Trabzonspor'a nasıl katkıları olabilir,daha önce olmuş mudur?Bunları tartışalım.

Başkan büyük ihtimalle toki'den davet bekliyordu.

Eren Karaahmetoğlu
15.12.2009, 16:34
Şuan ne tartışılıyor bilmiyorum, yazacağım şey konuşulanla alakasız olabilir kusura bakmayın. Yine son günlerde sürekli başkan ve sayın Hacısalihoğlu'nun konuşmalarını görüyorum internette. Yalvarıyorum başkan, yalvarıyorum Hacısalihoğlu konuşmayın artık, bari hergün konuşmayın. Bırakın futbol takımı napıyorsa yapsın. Yok feneri yeneceğiz, yok galatasarayı da yeneriz. Ne bunlar? Bu zamana kadar her derbiden önce aynı söylemler. Konuşmayın. Bırakın futbol takımı ne yapıyorsa yapsın. Siz mali işlerle ilgilenin ve Şenol'un dediklerini yapın.

ESER
15.12.2009, 16:39

borclanmak demek buyumek demek mi peki? sermayeyi sokaga sacmaklami buyunuyor? nerde o gelecegimizin yildizlari bilen var mi? 1 milyon euroya alinan ismailler, bugralar, vs ler.. 21.yuzyilin degisen isletme mantiginda heralde sermayi sokaga atmak da yoktur , degil mi;)? ayrica sanmiyorum ki baska bir kulub borca karsilik teminat olarak sahada basarili olmasi icin aldigi futbolculari gostersin.. ne yapilacak yani takim komple satilip paf takimla mi oynanacak borclarin odenmesi icin ?..
kulubun borcu olmasi gayet dogal ama insanlari kandirmaya calisip hasir alti yapilmasi yanlis..

karatasof
15.12.2009, 16:44
Evet sanırım TAV Trabzon'a geldi.
Bakan beyin ricası üzerine Akyazı'da incelemeler yaptı.
Herhalde projeden beklediği kazancın çıkmayacağına kanaat getirerek ayrıldı.

İHTİLALL
15.12.2009, 16:46
borclanmak demek buyumek demek mi peki? sermayeyi sokaga sacmaklami buyunuyor? nerde o gelecegimizin yildizlari bilen var mi? 1 milyon euroya alinan ismailler, bugralar, vs ler.. 21.yuzyilin degisen isletme mantiginda heralde sermayi sokaga atmak da yoktur , degil mi;)? ayrica sanmiyorum ki baska bir kulub borca karsilik teminat olarak sahada basarili olmasi icin aldigi futbolculari gostersin.. ne yapilacak yani takim komple satilip paf takimla mi oynanacak borclarin odenmesi icin ?..
kulubun borcu olmasi gayet dogal ama insanlari kandirmaya calisip hasir alti yapilmasi yanlis..
Ya sende canım..

Anlasana, kulübü kapattığımız zaman elimizde satacak malımız var diyor..:)

Erdal
15.12.2009, 16:48
Girmem ben bu topa :)...

İHTİLALL
15.12.2009, 16:55
Evet sanırım TAV Trabzon'a geldi.
Bakan beyin ricası üzerine Akyazı'da incelemeler yaptı.
Herhalde projeden beklediği kazancın çıkmayacağına kanaat getirerek ayrıldı.

Herhangi bir açıklama yapmadılar bildiğim kadarıyla..

Pazarlık yapılıyorda olabilir hala,zayıf ihtimal olarak..

Fakat başkanın, belirli bürokratları,ısrarla kamuoyu önünde suçlamaları enteresan..

Mesela Samet skandalında,birden bire daha yeni seçilmiş belediye başkanını suçlamıştı..

Samet acaba belediye başkanının akrabası filan da ,başkan mecburen mi alıyor diye düşünüp,ilinti kurmaya çalıştım ama başaramadım..

Olay sırlar dünyasına karışıp gitti,çünkü bir iki ay sonra belediyeye plaket verdiler bu seferde..

Sonra öğrendik ki,bir yönetici aynı zamanda belediyede üst düzey bürokratmış..

Bu mantık silsilesine göre,başkanın Toki başkanına birkaç hafta içinde plaket vermesi gerekiyor şimdi..

Tuhaf işler..

karatasof
15.12.2009, 17:04
Herhangi bir açıklama yapmadılar bildiğim kadarıyla..

Pazarlık yapılıyorda olabilir hala,zayıf ihtimal olarak..

Fakat başkanın, belirli bürokratları,ısrarla kamuoyu önünde suçlamaları enteresan..

Mesela Samet skandalında,birden bire daha yeni seçilmiş belediye başkanını suçlamıştı..

Samet acaba belediye başkanının akrabası filan da ,başkan mecburen mi alıyor diye düşünüp,ilinti kurmaya çalıştım ama başaramadım..

Olay sırlar dünyasına karışıp gitti,çünkü bir iki ay sonra belediyeye plaket verdiler bu seferde..

Sonra öğrendik ki,bir yönetici aynı zamanda belediyede üst düzey bürokratmış..

Bu mantık silsilesine göre,başkanın Toki başkanına birkaç hafta içinde plaket vermesi gerekiyor şimdi..

Tuhaf işler..

Ben TAV'ın stadyum projesinden çok Trabzon Havaalanının genişletilme projesini değerlendirir diye düşünüyorum.
Malum böyle bir projede var ve konuşulmakta.
Ne de olsa bu konu onların ustalıkla yaptıkları bir konu.
Dünyada pek çok ülkede Havaalanı İnşaa ediyorlar.
Bu işin yanında Stadyum'u da onlara yaptırabilirler mi diye Bakanla beraber incelemiş olabilirler.

İHTİLALL
15.12.2009, 17:26
Ben TAV'ın stadyum projesinden çok Trabzon Havaalanının genişletilme projesini değerlendirir diye düşünüyorum.
Malum böyle bir projede var ve konuşulmakta.
Ne de olsa bu konu onların ustalıkla yaptıkları bir konu.
Dünyada pek çok ülkede Havaalanı İnşaa ediyorlar.
Bu işin yanında Stadyum'u da onlara yaptırabilirler mi diye Bakanla beraber incelemiş olabilirler.
Bunu zaten bekliyorlar hocam..

İstimlak karşılığı gelecek para yüzünden..

Ama iki yıl oldu sadece "stadı devlet yapacak "ve "tesislere çivi çakmayın kamulaştıracağız, dediler" den başka tek kelime ve eylem duymadık ,görmedik..

Yahu bunları hepimiz biliyoruz Sadri bey de,

Siz başkansınız ,bu işler için Başbakan'ın ,Hayrettin beyden randevu talebinimi bekliyorsunuz?..

Toki başkanıymış..

Sen randevusuz Toki başkanına git,tekmeyi vur ,kapıdan gir,bakalım sana bir şey diyormu,diyebiliyor mu?

Sadri bey, başkanlık koltuğuna alışamadı gitti..

Özhan Canaydın'ın kanserli hali ile neler yaptığını biliyoruz,yarısı kadar uğraşıver ne olur?..

erkankoc
15.12.2009, 17:33
baskanim zaten her zaman topu baskasina atiyor..hicmi ugrasmaz anlamadim..her zaman küser...yaptigi sadece bu...ya oraya baskansan birazda egileceksin..takim icin fedakarlik yapacaksin..yeri gelicek tokinin kapisinda yatacaksin..baskanlik mactan maca stadda olmaksa ben bu isi super yaparim..git ankarada basbakanlikta yat kardesim..git tokinin kapisinda yat..ozaman olmassa bu taraftar seni bagrina basar..

ama yok..baskanimiz hicbirsey yapmasin..sadece beyenat versin...bumu yani baskanlik..buysa eger cok iyi basariyo kendileri

erkankoc
15.12.2009, 17:36
Bunu zaten bekliyorlar hocam..

İstimlak karşılığı gelecek para yüzünden..

Ama iki yıl oldu sadece "stadı devlet yapacak "ve "tesislere çivi çakmayın kamulaştıracağız, dediler" den başka tek kelime ve eylem duymadık ,görmedik..

Yahu bunları hepimiz biliyoruz Sadri bey de,

Siz başkansınız ,bu işler için Başbakan'ın ,Hayrettin beyden randevu talebinimi bekliyorsunuz?..

Toki başkanıymış..

Sen randevusuz Toki başkanına git,tekmeyi vur ,kapıdan gir,bakalım sana bir şey diyormu,diyebiliyor mu?

Sadri bey, başkanlık koltuğuna alışamadı gitti..

Özhan Canaydın'ın kanserli hali ile neler yaptığını biliyoruz,yarısı kadar uğraşıver ne olur?..

ah arkadasim..ama baskan zamanindan ayirarak, fedakarlik yaparak bu isi yapiyo:)) ozaman yapmiycan kardesim..bu isi istemeyerek yapicaksan yapmiyacaksin baskan..bu kadar basit..orada yaptigin reklami hangi tvde kac paraya yaptirirdin acaba?

ceserdar
15.12.2009, 17:52
Gitmedi de, konuşmadı da falan filan. Cidden bazı işler bizim küçük çevremizde gördüklerimizden daha büyük ve o büyük işleri küçük çevrelerimizde yaşadığımız olaylara dayanarak değerlendiriyoruz. Başkan gidip Erdoğan Bayraktar ile görüşse ne olacak? En fazla 2 bardak karşılıklı çay içerler. Erdoğan Bayraktar bir bürokrat. Bugün var, yarın git derlerse yok. Bu kadarlık bir yetkisi var sadece. Başkan ona buna sallıyor ki ortalık bir alevlensin, herkes bir silkinsin hareketlensin. Ama kimseden tık yok. Ben bu olayı böyle anlıyorum.

Borç konusunda da, borçsuz kulüp yok. Arada kimse cebine atmamışsa, kötü kullanılan para yüzünden kimse kimseyi suçlayamaz. Çünkü tercih hakları yargılanabilir mi? Başkan usulsüzlük yoksa ceketini alır gider. Burada bence tartışılması gereken, spor kulüpleri bu tarz yönetimlerle ne kadar devam edebilir? Bence kulüplerin İtalya'da, İngiltere'de olduğu gibi bir sahibi olmalı.

Zafer Fidan
15.12.2009, 18:19
5 kulüp borç batağında

Turkcell Süper Lig'deki 18 kulübün, 5'inin gelirleri üzerinde toplam 17 milyon 726 bin 896,90 TL tutarında temlik bulunuyor.

10 milyon 465 bin 685,58 TL'lik temlik borcu bulunan Trabzonspor, ilk sırada yer aldı. Gaziantepspor 3 milyon 501 bin 732,87 TL, Ankaragücü 1 milyon 733 bin 194,86 TL, Diyarbakırspor 1 milyon 240 bin 563,33 TL, Eskişehirspor 785 bin 720,26 TL'lik temlik miktarıyla bordo-mavili kulübün ardından sıralanıyor.

Kulüplerin gelirlerine bankaların, şahısların ve özel firmaların temlik koydurması dikkat çekiyor. Halk Bankası, Trabzonspor'a, Türk Ekonomi Bankası ve kulübün eski başkanı Cengiz Topel Yıldırım Ankaragücü'ne, Pamuk Faktoring Gaziantepspor'a, FİBA Faktoring Esikşehirspor'a, Diyarbakırspor'a da Ahmet Oran ve Kornerspor temlik koyanlar arasında yer alıyor.

Eskişehirspor 785.720,26

Ankaragücü 1.733.194,86

http://www.spor3.com/5-kulup-borc-bataginda-533555h.htm

Süleyman Sofu
15.12.2009, 18:30

Bu kanaata nasıl vardın anlamadım ben Sadri Şenere yalan konuşuyor falan demedim sadece başkanın yaptığı açıkılamaya karşılık Toki Başkanının yaptığı açıklamayı koyup buyrun dedim.Nasılki Toki başkanının dediklerine kefil olmuyorsam bunca vukuaattan sonra Başkanın dediklerinede kefilim diyemem umarım anlarsın beni...

Trabzonspor Kulübü başkanlığını yapan kişinin benim gözümde sızlanmaya hakkı yoktur.Başkanımızın en ufak olumsuzlukta yaptığı ben oynamıyorum mızıkçılıkları bulunduğu konuma yakışmıyor.Sen Trabzonspor Başkanı olarak Hırvatistanda kulübünün satmıyoruz dediği adamı buna rağmen gidip söke söke alabiliyorsan Ankaraya gidip Toki Başkanının odasınada kapıyı vurup girebilmelisin.Toki yapmayacam dersede bunu çıkıp taraftarına anlatabilmelisin...

Herşeye rağmen ben kimseye yalancı demiyorum diyememde zaten.Ama ortada bir yalan ve yalancı olduğu belliyken bu şartlarda heriki kişiyede güven(e)mem...

Lafta Trabzonsporu herşeyden üstün gören arkadaşlarımızın Başkan söz konusu olduğunda da aynı düşünceleri taşımalarını bekleriz...

Tabi başkanımız kulübün üzerinde değilse gözlerinde...:cool:

seyyah61
15.12.2009, 18:39
Ridvan güzel söyledi;
Senol Günes ile Fatih Tekke disarida oldugu sürece Trabzonspor rahatlamaz dedi.
Senol geldi ama Fatih zor gelir, kendisiyle konustum. Askerlik sorunum var, 3 ay daha yurt disinda kalip bedelli askerlik yapacagim dedi.
Simdi Ridvan'a mi inanalim Recep yoksa sana mi?

Recep Alkan
15.12.2009, 19:13

Başkanın yalan söylediğini düşündüğüm her konuda, karşısında ki muhatabı çıkıp olanları, konuşulanları yalandı, doğrusu o değil, budur dedi, ama Sayın Şener hiçbir mevzuda bur duruma duruşa girmedi.

Şimdi ortada sorulacak iki soru var;

1) Sadri Şener herkesi muhatap almıyor, efendiliğinden mi konuşmuyor,

2) Sadri Şener bu konularda gerçekten yalan söylüyor da o yüzden mi konuşmuyor.

Bunun cevabı bence belli, ama sizin de yanıtınızı bilmek isterim açıkcası...

Kaldı ki, Rizeye stad açılışına giden Başbakana, ban randevu vermedi, Rizespor beni açılışa davet etmedi diyerek gitmeyen de kendisi idi. Stad açılışına gitme, Rizeye git, Başbakanı gör sonra dön evine.

Süleyman Sofu
15.12.2009, 19:13
Ben Recebe inanıyorum ama isteyen Rıdvan Dilmene inansın ama şunu unutmasın ve iyi hatırlasın
1>Rıdvan bu açıklamayı neden bu hafta yapmıştır
2>Bu hafta oynayacağımız takım kimdir ve Rıdvanla ilişkisi ne durumdadır
3>Rıdvan Dilmenin iyi yorumcu olması dosdoğru bir adam olduğunumu gösterir
4>Rıdvan Dilmenin ağzından görüştüm kendi söyledi sözcüğüne inanırken Recep arkadaşımız söylediğinde inanmamanızı gerektirecek sebep nedir?
5>Sizin gözünüzde bu takım taraftarı güvenilmezmidir
Bu sorulara cevap verebilirseniz sevinirim...

Recep Alkan
15.12.2009, 19:14
Ridvan güzel söyledi;
Senol Günes ile Fatih Tekke disarida oldugu sürece Trabzonspor rahatlamaz dedi.
Senol geldi ama Fatih zor gelir, kendisiyle konustum. Askerlik sorunum var, 3 ay daha yurt disinda kalip bedelli askerlik yapacagim dedi.
Simdi Ridvan'a mi inanalim Recep yoksa sana mi?

Ben bu konunun açılımını Fatih Tekke başlığına yazdım, orda uzun bir yazı var, kime inanmanız gereken orda yazıyor.

Ama inanın Rıdvanın Trabzonspor hakkında yapacağı ilk asılsız, yalan ve kötü haberden sonra ona inanlara soracağım bir iki soru olacak.

Saygılar;

serdaracıl
15.12.2009, 21:56
Ben de Trabzonspor Başkanının, toki başkanının ayağına gidip stat dilenmesine karşıyım.

KUTADGU
15.12.2009, 22:00
Erdoğan Bayraktar haklıdır eğer konu Sadri Şener'in haksızlığı ise,

Gümrükçüoğlu da haklıdır konu Sadri Şener'in haksızlığı ise,

Ne güzel değil mi?

Ben bu adamların hiçbirinin Trabzonsporluluğu ile ilgili tak bir olaya şahit değilim.
Ama bunlarda attımı mangalda kül bırakmayan cinsten yahu.
Bayraktar demiş ya "Hele bir Trabzonspor'u şampiyon yapsın"
Kime demiş; Sadri Şener'e.

Galatasaray'a peşkeşin alasını çeken bu adam Trabzonspor'un Başkanı'na ne diyor yahu.

Müsadenizle "Hadi lan oradan" diyorum.

Başkaları ama TOKİ Başkanı da haklı diyebilir.

Allah çarşılarını pazar etsin ne diyeyim.

Recep Alkan
15.12.2009, 22:01
Neden ?

Ben Belediye Başkanına, Valiye gidip alın 5000 - 10.000 kombineyi satın demekle stad için Toki Başkanına gitmek arasında pek de bir fark göremiyorum.

Kaldı ki birisi kalıcı yatırım diğer sezonluk.

Daha önemlisi, buna dilenmek denmez, gidersin konuşursun, anlatırsın derdini, isteklerini söylersin, verebileceklerini öğrenirsin. Uyarsa devam edilir, uymazsa bitirilir.

Zaten stad dışı olaylar için genelde kapı kapı gezilmiş, bazı başkan hayranları geçmiş sayfalarda ve başka başlıklarda bunu dile getirmişlerdi övünerek. Keşke stad konusunda da yapılabilseydi.

Keşke..

KUTADGU
15.12.2009, 22:07
Neden ?

Ben Belediye Başkanına, Valiye gidip alın 5000 - 10.000 kombineyi satın demekle stad için Toki Başkanına gitmek arasında pek de bir fark göremiyorum.

Kaldı ki birisi kalıcı yatırım diğer sezonluk.

Daha önemlisi, buna dilenmek denmez, gidersin konuşursun, anlatırsın derdini, isteklerini söylersin, verebileceklerini öğrenirsin. Uyarsa devam edilir, uymazsa bitirilir.

Zaten stad dışı olaylar için genelde kapı kapı gezilmiş, bazı başkan hayranları geçmiş sayfalarda ve başka başlıklarda bunu dile getirmişlerdi övünerek. Keşke stad konusunda da yapılabilseydi.

Keşke..

Trabzon Valisi ile kombine konusunda iş birliği yapmak ile Başbakan'ın has adamı Bayraktar ile stad konusunu halletmek arasında bağlantı kurmak bence mantıklı değil. Neden mi?

Sivas dahil her yere stad yaptıracağını söyleyen başbakan -TOKİ ile beraber- Trabzon için bu sözü nedense kullanmıyor yada kullanamıyor.

Avrupa Kupası maçlarına aday şehirler arasında Trabzon bulunmuyor.

Siyasiler ve ulusal yöneticiler Trabzonspor'a bu kadar mesafeli. Başkan bunun haksızlığından dem vuruyor açıklamalarında.

Bu açıklamalarından sonra da kapı kapı dolaşıp Vali'ye kombine satmakla suçlanıyor.

Haklısınız. Başkan hayranlığım gözümü karartmış anlaşılan.

Recep Alkan
15.12.2009, 22:56
Yahu cihan, bana alıngansın, çok büyütüyorsun diyordunuz sizde aynı konuma erişiyorsunuz yavaş yavaş.

Ben kimseyi Kombine sattı, vali ile işbirliğine girdi diye suçlamıyorum, bunun için tebrik de ederim. Anlatmak istediğim, iki iş de Trabzonspor'un menfaatine olandır. Eğer Kombine gibi geçici, sadece bir sezonluk iş için birilerinin kapısını aşındırabiliyorsan, Stad gibi yapabildiğinde her türlü faydasını göreceğin bir iş için gurur yapıyorsun.

Yok randevu vermemiş, yok hangi sıfatla gideceğim.

Paşam senin sıfatın bu ülkede ki her kapıyı açar. Sen bir tek lafın ile milyonları dökersin ortalığa.

Trabzonspor'a sadece stad, yada şehir olarak haksızlık yapılmıyor, birçok konuda bunu görebilirsin, en basit örneği yayın hakları, ama ne hikmetse burda kimse gurur yapmıyor, gelen gelsin mantığı sürüyor, Ben GS den Fener den az alıyorum diyip ortalığı ayağa kaldırmıyor, rest çekemiyor, bunlarda kulübün girdileri.

Hatta Aziz Yıldırım için methiyeler düzülüyor.

Bilmiyorum, demek benim içimdeki Başkan düşmanlığı da gözümü kör ediyor...

Süleyman Sofu
15.12.2009, 23:06
Trabzon Valisi ile kombine konusunda iş birliği yapmak ile Başbakan'ın has adamı Bayraktar ile stad konusunu halletmek arasında bağlantı kurmak bence mantıklı değil. Neden mi?

Sivas dahil her yere stad yaptıracağını söyleyen başbakan -TOKİ ile beraber- Trabzon için bu sözü nedense kullanmıyor yada kullanamıyor.

Avrupa Kupası maçlarına aday şehirler arasında Trabzon bulunmuyor.

Siyasiler ve ulusal yöneticiler Trabzonspor'a bu kadar mesafeli. Başkan bunun haksızlığından dem vuruyor açıklamalarında.

Bu açıklamalarından sonra da kapı kapı dolaşıp Vali'ye kombine satmakla suçlanıyor.

Haklısınız. Başkan hayranlığım gözümü karartmış anlaşılan.

Ağlanıp sızlanmakla bu işler ancak başkanın yaptığı kadar olur işte...
Sivas yapmış o yapmış bu yapmış arkadaş bak yapanların hepsi istemesini bilmiş sen adamın yüzünü görmeden yanına gitmeden arkadan sallamaya başlarsan bi arpa boyu yol alamazsın.

Başkana hayran olmak güzel şey bencede keşke bizimde hayran olabileceğimiz bir başkanımız olsaydı ama yok malesef...

Bizim başkanımız günü kurtarmak için valliye belediyeye kombine satmak için kapı kapı dolaşıyorsa geleceğimiz olan Stad içinde Tokinin kapısından ayrılmamalıydı gerekli baskıyı yapmalıydı ama dedimya Başkanımızın gözünde stad hep 2.planda kaldı...

Geçen haziran ayında takımımızın tv kanalı uydudan yayına başladı seyrediyoruz ne güzel teşekkürler başkan

Hastanede kurulucak tıpkı televizyon gibi

Hatta üniversite,kütüphane de kuruluyor duydunuzmu

Heslerde yakında elektrik üretecekmiş ee artık tesislerede bi hat çekerlerde tedaşa fatura derdindende kurtarırız ve bunun gibi daha birsürü masal
kısaca vs. vs. vs. vs...

Hayal satılır ucuza tabi alacak e.... bulunursa size iyi kanmalar bende dükkan kapalı

Hadi iyi geceler arkadaşlar...

serdaracıl
15.12.2009, 23:16
Biraz dik durun be. Yok tokinin kapısında yatcakmışız. Yok Albayrak'ın ayağına gitcekmişiz. daha neler. Böyle eğilmektense varsın stat olmasın.

Süleyman Sofu
15.12.2009, 23:21
Duruyoruz durmasınada ağlanıp sızlanmakta yakışmıyor o makamda oturan Başkana yok randevu alamıyomuş yok ankaraya gidiyomuş muş mışla olmaz bu işler siz o dik durma lafını başkana söyleyin kulübünün çıkarına bişey istemek eğilmek oluyor madem söyleyin aziz yıldırımın karşısındada dik dursun konuşunca konuştu oluyoz hedef oluyoruz bizim gördüklerimizi siz görmüyomusunuz en basiti sen Sadri Şenersin gidip azize ne yalvarıyosun başkanlığı bırakma dye hee siz bunuda inkar edersiniz kesin dimi yapmamıştır başkan öle bişey...

serdaracıl
15.12.2009, 23:23
Duruyoruz durmasınada ağlanıp sızlanmakta yakışmıyor o makamda oturan Başkana yok randevu alamıyomuş yok ankaraya gidiyomuş muş mışla olmaz bu işler siz o dik durma lafını başkana söyleyin kulübünün çıkarına bişey istemek eğilmek oluyor madem söyleyin aziz yıldırımın karşısındada dik dursun konuşunca konuştu oluyoz hedef oluyoruz bizim gördüklerimizi siz görmüyomusunuz en basiti sen Sadri Şenersin gidip azize ne yalvarıyosun başkanlığı bırakma dye hee siz bunuda inkar edersiniz kesin dimi yapmamıştır başkan öle bişey...

Aziz'e yalvardığını nerden biliyorsun ordamıydın.

Süleyman Sofu
15.12.2009, 23:27
haber siteelerini takip etsen görürdün herşeyi bilmek için yanında olmak gerekiyorsa siz tüm bunları yanında olduğunuz içinmi inkar ediyorsunuz...

serdaracıl
15.12.2009, 23:31
Benim işim haber takip etmek. Öyle birşey göremedim. Kimsenin yanında da değilim renktaş. Sana şunu sormak istiyorum. Zamında liman ihalesini alsaydık takımımız bu durumda mı olurdu. Bak bizi kimler yönetti. Bi karşılaştır istersen.

Süleyman Sofu
15.12.2009, 23:43
Benim işim haber takip etmek. Öyle birşey göremedim. Kimsenin yanında da değilim renktaş. Sana şunu sormak istiyorum. Zamında liman ihalesini alsaydık takımımız bu durumda mı olurdu. Bak bizi kimler yönetti. Bi karşılaştır istersen.
ya renkdaş benim ağzımdan albayrak iyidir diye bişeymi çıktı farkında olmadan, albayrak o limanı takımın elinden aldığında emin ol en fazla sövenlerdenim sora adam başımıza başkan oldu o oldu bu oldu bence oda hakkını verememişti bu işin yanlış anlama beni sakın...

Süleyman Sofu
15.12.2009, 23:45
http://www.superspor.com/images/yazar/yazilar/1880_FatihTekke007.jpg

İstiyoruz başkanım çok istiyoruz, toprağın suyu beklediği gibi bekliyoruz...

seyyah61
16.12.2009, 00:00
Ben Recebe inanıyorum ama isteyen Rıdvan Dilmene inansın ama şunu unutmasın ve iyi hatırlasın
1>Rıdvan bu açıklamayı neden bu hafta yapmıştır
2>Bu hafta oynayacağımız takım kimdir ve Rıdvanla ilişkisi ne durumdadır
3>Rıdvan Dilmenin iyi yorumcu olması dosdoğru bir adam olduğunumu gösterir
4>Rıdvan Dilmenin ağzından görüştüm kendi söyledi sözcüğüne inanırken Recep arkadaşımız söylediğinde inanmamanızı gerektirecek sebep nedir?
5>Sizin gözünüzde bu takım taraftarı güvenilmezmidir
Bu sorulara cevap verebilirseniz sevinirim...

Ben de sirasiyla cevaplayayim o zaman,

1) Ridvan Dilmen'i iki senedir Ntvspor'daki programindan takip ediyorum, haftaya Fb ile macimiz dahi olsa, ortaya böyle bir asilsiz iddialar attigini görmedim. Daha beterlerini yerel medyada Trabzonspor taraftari, öz be öz Trabzonlu ve Trabzonsporlu kisilerden defalarca gördük ama.

2) Bu hafta oynayacagimiz takim Fb ve bu takim ile iliskisini programa yansitmayacak kadar dogru bir adamdir benim gözümde Ridvan.

3) Ridvan Dilmen iyi bir yorumcu olabilir veya olmayabilir, takdiri izleyenlere kalmis ama bence dogru bir adamdir ve o yüzden kendisini devamli takip ederim.

4) Ben Recep'e de inaniyorum, Ridvan'a da. Fakat Recep'in bazi seyleri abarttigini ve muhalefette cok ileri gittigini düsünüyorum. Bu da tamamen kendi görüsümdür.

5) Trabzonspor taraftarini bilemem ama Recep bu forumda saygi duydugum kisilerdendir. En azindan dogru bildiginin arkasinda durmasi takdire sayan benim gözümde. Fakat bunu bütün taraftara genelleyemeyecegim gibi , bu takimin taraftari güvenilir, bu takiminki güvenilmez diye ayirim yapmak abesle istigaldir. Trabzonspor'u tutuyorum diye tüm taraftarlarini sütten cikmis ak kasik gibi görmemi kimse bekleyemez benden. Bu cevaptan tatmin olmadiysaniz 1. cevabimin son cümlesini tekrar okuyun.

Ben bu konunun açılımını Fatih Tekke başlığına yazdım, orda uzun bir yazı var, kime inanmanız gereken orda yazıyor.

Ama inanın Rıdvanın Trabzonspor hakkında yapacağı ilk asılsız, yalan ve kötü haberden sonra ona inanlara soracağım bir iki soru olacak.

Saygılar;

Cevabin icin tesekkürler.
Mesajin linkini rica edebilir miyim?

Süleyman Sofu
16.12.2009, 00:10
Seyyah bizim fikirler siyahla beyaz kadar zıt bu bi gerçek maddelere maddelerle cevap verirdim yine ama bu iş sabaha kadar uzar sen doğru bildiğine elbette inanacaksın bunda kimse sana bişey diyemez ama banada diyemez bu yüzden baştada dediğim gibi sen bana göre yanlış olan doğrularını savunmaya devam et kardeş...
İyi geceler...

erkankoc
16.12.2009, 00:20
iyi baskan hep boyle kalsin..kimseye gitmesin..istemesin..ben agayim pasayim desin..bizde gecekonduda izlemeye devam edelim maclari...ya ozaman bunun neresi yoneticilik..gidiceksin vurucaksin yumrugunu masaya...sivas allahin dagi bile yaptiriyosa ts coktan yaptirmalidir...baskanin asli gorevi budur..takimi her alanda yukariya tasimak..hangi alanda yukariya gidiyoruz..biriniz aciklasin lutfen

Travelair
16.12.2009, 00:39
Rıdvan Dilmen'in iyi bir yorumcu olmasına karşın son zamanlarda zorlanmaya başladığını gözlemyiroum. Diğer yandan unutmayalım ki her ne kadar güzel yorumları varsa da Rıdvan popularitesini feybe'den alır ve fanatik feybe taraftarıdır. Camia ile de ters düşmek istemez. Son programlarından "Aziz Yıldırım haklı. Baksana kaç maçtır şurda faulu verilmedi, burda golü sayılmadı ofsayttan gol yedi" diye destek çıkarken Güntekin Onay da "O halde şöyle derler" diyerek aynı süreçte feybe'nin lehine yapılan hataları sayması, Rıdvan'ın "Güntekin beni zor durumda bırakıyorsun" lafını ettirdi. Bu da yorumcunun nasıl adaletten kayabileceğini gösteriyor. Ben Recep'e inanmayı tercih ediyorum. Ayrıca "Askerlik" meselesini feybe için bahane olarak da kullanmış olabilir. Peşinde sırf biz değiliz, şu durumda başka kulüplere imza atabilirdi çok rahat.

Murat Hızal
16.12.2009, 00:52
iyi baskan hep boyle kalsin..kimseye gitmesin..istemesin..ben agayim pasayim desin..bizde gecekonduda izlemeye devam edelim maclari...ya ozaman bunun neresi yoneticilik..gidiceksin vurucaksin yumrugunu masaya...sivas allahin dagi bile yaptiriyosa ts coktan yaptirmalidir...baskanin asli gorevi budur..takimi her alanda yukariya tasimak..hangi alanda yukariya gidiyoruz..biriniz aciklasin lutfen

Avni Aker'e gecekondu demeniz büyük bir talihsizlik.Daha o gecekonduda yazılacak, nice tarih var.

Son olarak Alkan61 ve Süleyman Sofu'ya cevaben şunu demek istiyorum.Ben bu aşamada başkan'ın duruşuna ve samimiyetine güvenmek istiyorum.Toki başkanının yaptığı açıklamalar beni bağlamıyor ve başkanın ağzından çıkan her şeye şüpheyle yaklaşmak yerine güvenmenin bize bir şey kaybettirmeyeceğini düşünüyorum.

Özellikle içinde bulunduğumuz dönem içerisinde keskin eleştirilerimizi bir kenara bıraksak fb maçını kazandıktan sonra bunları dillendirsek ne kaybederiz?

SEDAT
16.12.2009, 01:46
Erdoğan Bayraktar haklıdır eğer konu Sadri Şener'in haksızlığı ise,

Gümrükçüoğlu da haklıdır konu Sadri Şener'in haksızlığı ise,

Ne güzel değil mi?

Ben bu adamların hiçbirinin Trabzonsporluluğu ile ilgili tak bir olaya şahit değilim.
Ama bunlarda attımı mangalda kül bırakmayan cinsten yahu.
Bayraktar demiş ya "Hele bir Trabzonspor'u şampiyon yapsın"
Kime demiş; Sadri Şener'e.

Galatasaray'a peşkeşin alasını çeken bu adam Trabzonspor'un Başkanı'na ne diyor yahu.

Müsadenizle "Hadi lan oradan" diyorum.

Başkaları ama TOKİ Başkanı da haklı diyebilir.

Allah çarşılarını pazar etsin ne diyeyim.bende hadi lan ordan diyorum...:)yani toki başkanına..toki başkanı Trabzonluymuş öylemi lafta Trabzonlu özünde gs li...

SEDAT
16.12.2009, 01:51
Kulüpte kopan fırtınaların %1 ini bilmiyoruz emin ol. Bu kadarı bile altından kalkamamamıza neden oluyor. Ya hepsini bilsek es kaza ?

Başka kulüplerinde borcu olabilir ? Ama görüyorum ki temlik konusunda bütün rakiplerimize fark atmışız, hatta yarıştığımız istanbul takımları listede bile yok. eee demek sadece bizde var.

Madem Sadri Bey'in tüm sülalesinde okumuşlar var, keşke kulübü onlar ile birlikte yönetseydi, malum kendisi pek hesaptan anlamıyor belli,

Yanındaki insanın çürük olduğunu anlayıp onu ayıklamayan insan da en az onlar kadar çürüktür.sen kendi başkanına çürük diyosan zaten olay bitmiştir..

SEDAT
16.12.2009, 01:54

Hem feneri göçertir ,hem biz kurtulmuşolup,hemde bir taşla iki kuş vurmuş olurduk..zamanında hatırı sayılır bi parasını bırakmıştı klübe..sizin gibi düşünen M.A.Y ise ne yaptığını dün gibi hatırlıyoruz..

SEDAT
16.12.2009, 01:55
iyi baskan hep boyle kalsin..kimseye gitmesin..istemesin..ben agayim pasayim desin..bizde gecekonduda izlemeye devam edelim maclari...ya ozaman bunun neresi yoneticilik..gidiceksin vurucaksin yumrugunu masaya...sivas allahin dagi bile yaptiriyosa ts coktan yaptirmalidir...baskanin asli gorevi budur..takimi her alanda yukariya tasimak..hangi alanda yukariya gidiyoruz..biriniz aciklasin lutfensenin spor bakanın işadamların vali belediye başkanın nerde peki...bi dilinize takılmış başkan şöyle başkan böyle..

Özkan
16.12.2009, 02:12
senin spor bakanın işadamların vali belediye başkanın nerde peki...bi dilinize takılmış başkan şöyle başkan böyle..Spor bakanının, işadamlarının, vâlinin, belediye başkanının görevleri arasında Trabzonspor'u yüceltmek, ona hizmet etmek vs. var mı? Ama Trabzonspor yönetimi bunun için çalışacağına söz veriyor ve bu yüzden seçiliyor. Dolayısıyla eleştirilmesi de doğaldır.

SEDAT
16.12.2009, 02:16
Spor bakanının, işadamlarının, vâlinin, belediye başkanının görevleri arasında Trabzonspor'u yüceltmek, ona hizmet etmek vs. var mı? Ama Trabzonspor yönetimi bunun için çalışacağına söz veriyor ve bu yüzden seçiliyor. Dolayısıyla eleştirilmesi de doğaldır.Trabzonsporsa var..başkan geçen sene süperdi..şimdimi kötü oldu..kale arkalarını Trabzonsporcell telekom nike hes......bunları yaparken büyüktüde şimdimi kötü oldu..demekki burda başarısızlığı iple çekenler varmış..yeni yeni görüyoruz..

Recep Alkan
16.12.2009, 08:20
Bazı arkadaşlar bazı şeyleri gerçekten anlamıyor.

İyi bir yorumcu olmak, iyi bir haberci olmak değildir. Bu sitenin bir üyesi buraya iyi bir havayi empoze edene kadar canı çıkıyor, 80 dereden su getiriyor, ama ulusal basında daha düne kadar LADİ LAN ORDAN denilen birisi çıkıyor iki kelime ediyor ortalık toz duman. Birde bunu yapan ne yazıktır ki elin adamına inanacağıma kendi adamıma inanırım (Başkan) diyen zihniyet. Aslında birçok arkadaşımız kendi içinde çelişiyor.

Önemli olan bana yada bir başkasına inanmak değil, herkes istediğine inansın, hiç umrumda dahi değil. Zaten kimi arkadaşlarımız gözleri kapamış, kulaklarını tıkamış hiç kimseyi ve düşünceyi görmez, duymaz olmuş. NE dersek diyelim.

Hiçbir şahıs Trabzonspor'un üzerinde değil derken bunun kişilerle orantılı olduğunu burda bazı arkadaşlarımız bize gün geçtikçe daha da güzel anlatıyor. Benim sözde Fatih Tekke'yi sizin nazarınızda antipatik gösterdiğim gibi kimileri de Başkan için bunu çok başarıyor. Ama Başkanı antipatik görmem iiçin yaptıklarına bakmam yetiyor benim için.

Benim için yanında çürük olduğunu bile bile bunları ayırmayan, kendisini de kokutan insan, bu kulübün başına hizmet için gelmemiştir demektir. Hele ki bu şansı 2 kez yakalamasına rağmen bunu yapmıyorsa, buraya hizmetten çok kankicilik için geldiğinin en büyük göstergesidir.

Dün burda küçük bir hesap yaptık, borç görüldüğü üzere 130-140 lara varmış gidiyor, biz hala bunu Albayrak yaptı, şu borç şurdan geldinin peşindeyiz. Hala daha borçlanıyoruz ama büyüyoruz savsatalarını etrafa yayıyoruz.Evet borçlanıyoruz ama büyüyemiyoruz, bunu görmek için daha neler yapılmalı. Bana profesyonelleşme adına atılan tek adım gösterin, 130 milyonluk tek bir yatırım gösterin.

Fatih Tekke için hiçbir zaman muhalefeti güçlendirmedim. Hiçbir zaman Fatihi kullanarak Başkana vurmadım, vurmam da. Sadece muhalefet olsun diye konuşmam. Burda birçok yerden dem vurdum, giden paralar, yapılmayan transferler, hocalara kurulan tuzaklardan, lisanslı ürünlerden, kombinelerden, hibe paralardan dem vurdum. Ama hiçbiris zatı tarafınızdan dikkatle alınmadı, hepsi Fatih olayının uzantısı olarak görüldü.

Aslında bakıldığında olaylara taraflı bakan ben değil sizsiniz, bu çok net görülüyor.

Bu arada toki başkanı için de birşeyler yazılmış. Trabzonlu olabilir, Trabzonspor'a katkısı da olmamış olabilir, ama adam bana gelinseydi yardımcı olabilirdim diyor. Ne zamandan beri Trabzonspor'a hizmet için insanların Trabzonspor'a yaptıkları hizmetler sorgulanır olmuş. Kulübe hizmet için aranan nitelik bu mu olmuşda haberimiz olmamış.

Neyse yazı uzadı gitti, ALLAH gönlünüze göre versin, diyecek birşey yok.

Bu arada hakkımdaki güzel düşünceler için arkadaşlara teşekkür ederim.

erkankoc
16.12.2009, 12:06
senin spor bakanın işadamların vali belediye başkanın nerde peki...bi dilinize takılmış başkan şöyle başkan böyle..

spor bakanin valinin gorevi trabzonspormu? hicde alakasi yok...herkes kendi kurumu yuceltmeye calisir..trabzonspor baskanida klubu icin gelmistir..ama hep baskasindan bekliyecek..kizacak.küsecek...yaptigi bu..baska icraat yok

Süleyman Sofu
16.12.2009, 12:42
http://www.medyatrabzon.com/images/news/17087.jpg
3 Trilyon Çöpe Mi Atıldı?
16 Aralık 2009 / 11:08
Karadenizspor Batık Gemi Gibi

Trabzonspor’un dev projelerinden biri olan pilot takım düşüncesi dolayısıyla Değirmenderespor alınıp, ismi Karadenizspor olarak değiştirildi. Satış bedelinin yanı sıra transfer ve diğer giderler ile birlikte geçen yıl 3 trilyonu aşan maliyet ile arzulanan Bank Asya 1.Ligi hedefine ulaşılamazken, önce Fikret Yavuz yönetiminin yerine Hüseyin Örs başkanlığında ekip getirilirken, takımın başına da İhsan Derelioğlu’nun yerine Ahmet Özen getirildi.
Bu sezonda 1.5 trilyonu aşan bir maliyet ile diğer takımların bütçelerinin kat kat üstünde bir maliyet ile yola çıkan Trabzonspor’un pilot takımı Karadenizspor, ligde kötü günler yaşarken, ikinci yılında da hüsran yaşayacak gibi görüntü veriyor. Böyle bir durumda 5 trilyonun üzerinde iki yılda para harcanan, gelecek yıllara dönük teminat ile gelirlerine de Trabzonspor’un el koyduğu Karadenizspor şimdi ‘batık bir gemi’ gibi yol alıyor.
Bu tablo yönetimi kara kara düşündürürken, pilot takım projesinin yüksek maliyetine rağmen ne başarı ne de futbolcu üretkenliği sağlanamaması nedeniyle sezon sonunda vazgeçilmesi ve takımın devredilmesi gündemde.
Bordo-Mavili yönetim, şimdi böylesi önemli bir maddi kayıp yaşadığı ve istediği futbolcu gelişim bağlantısını da sağlayamadığı pilot takımı Karadenizspor’u uygun şartlarda devretmeyi düşünürken, bu yönde şimdiden bazı kişiler ile görüştüğü belirtildi.
----------------------------------------------------------------------
Ben artık bişey demiyorum buyrun okuyun ve uçurumun başındamıyız dibindemiyiz siz karar verin...

Yürü be başkan kim tutar seni!!!!

BAHADIR33
16.12.2009, 12:44
1 tane oyuncu bile kazanabilirsek 5 trilyonu karşılar. çok da büyütülecek bir rakam değil.

Süleyman Sofu
16.12.2009, 12:47
Bende bişey demedim zaten durumu aktardım...
İnşallah satarlarda borcu kaparlar umudum olmasada belki bizi şaşırtırlar...

BAHADIR33
16.12.2009, 12:50
Ben de habere yorum yaptım zaten.
Batık bir gemi ile ne alakası var? Fabrika mı kuruldu?
Burdan yılda 30 oyuncu girsin öbür taraftan 3 yıldız oyuncu çıksın...
2 sene yıldız çıkmaz ama 3. sene birkaç tane yıldız adayı oyucu çıkarırsın olur biter.
Nasıl bir medyamız var anlamıyorum.

Süleyman Sofu
16.12.2009, 12:51
Yerel medyamız var anlamayacak ne var :)

BAHADIR33
16.12.2009, 12:53
Song Haberinden sonra yerel medyayı takip etmiyorum zaten.
Artık benim için yerel değil YEREN medya..:)

ESER
16.12.2009, 13:03
bucaspor dan 700000 e futbolcu almaya calisacagina, abuk subuk adamlari takima dolduracagina bu takimi ayakta tutarsin, pafdan sonra a takima yukselemeyen futbolculari degerlendirirsin.. yillik 1.5 milyon varsin karadenizspora gitsin. pafda farkedemeyip superligde baska bir takimda 61 numarayla fark edip sonra 2 milyona almaktan kotu degildir heralde..

SEDAT
16.12.2009, 13:55
spor bakanin valinin gorevi trabzonspormu? hicde alakasi yok...herkes kendi kurumu yuceltmeye calisir..trabzonspor baskanida klubu icin gelmistir..ama hep baskasindan bekliyecek..kizacak.küsecek...yaptigi bu..baska icraat yokşimdi öylemi oldu ..istersen bazı klüplere bakın ve vali belediye başkanının sporda takımda ne kadar etkisi var görün..rizesporun başkanı çok becerikliymiş stad yaptırdığına göre ..hele hele kayserispor başkanı recep mamur daha süper çalışıyor tek başına yaptı o stadı hep başkanlar yaptı başka hiç destek olmadı..haklısınız sadri şener kötü bir başkan..allahtan tek dileğim en yakın zamanda bırakması dileğiyle..

SEDAT
16.12.2009, 13:57
http://www.medyatrabzon.com/images/news/17087.jpg
3 Trilyon Çöpe Mi Atıldı?
16 Aralık 2009 / 11:08
Karadenizspor Batık Gemi Gibi

Trabzonspor’un dev projelerinden biri olan pilot takım düşüncesi dolayısıyla Değirmenderespor alınıp, ismi Karadenizspor olarak değiştirildi. Satış bedelinin yanı sıra transfer ve diğer giderler ile birlikte geçen yıl 3 trilyonu aşan maliyet ile arzulanan Bank Asya 1.Ligi hedefine ulaşılamazken, önce Fikret Yavuz yönetiminin yerine Hüseyin Örs başkanlığında ekip getirilirken, takımın başına da İhsan Derelioğlu’nun yerine Ahmet Özen getirildi.
Bu sezonda 1.5 trilyonu aşan bir maliyet ile diğer takımların bütçelerinin kat kat üstünde bir maliyet ile yola çıkan Trabzonspor’un pilot takımı Karadenizspor, ligde kötü günler yaşarken, ikinci yılında da hüsran yaşayacak gibi görüntü veriyor. Böyle bir durumda 5 trilyonun üzerinde iki yılda para harcanan, gelecek yıllara dönük teminat ile gelirlerine de Trabzonspor’un el koyduğu Karadenizspor şimdi ‘batık bir gemi’ gibi yol alıyor.
Bu tablo yönetimi kara kara düşündürürken, pilot takım projesinin yüksek maliyetine rağmen ne başarı ne de futbolcu üretkenliği sağlanamaması nedeniyle sezon sonunda vazgeçilmesi ve takımın devredilmesi gündemde.
Bordo-Mavili yönetim, şimdi böylesi önemli bir maddi kayıp yaşadığı ve istediği futbolcu gelişim bağlantısını da sağlayamadığı pilot takımı Karadenizspor’u uygun şartlarda devretmeyi düşünürken, bu yönde şimdiden bazı kişiler ile görüştüğü belirtildi.
----------------------------------------------------------------------
Ben artık bişey demiyorum buyrun okuyun ve uçurumun başındamıyız dibindemiyiz siz karar verin...

Yürü be başkan kim tutar seni!!!!süleyman sen bu haberi bu başlığa taşımakla habercilik değil alın işte sizin başkanınız bunu yaptı diyorsun..ama bu pilot takım kurulurken herkes ne güzel olmuş diyordu ne kadar güzel bir çalışma dedi başkan tek başınamı kurdu bu pilot takımı..ayrıca daha klasman gurubu var daha çok maç var...

Recep Alkan
16.12.2009, 14:18
Bu site genel olarak Belediye Başkanı ve Valinin Trabzonspor içinde olmsından şikayetçi olmuştur. Çok hoş bakmamıştır, Sadece kombine olayında biraz olsun tavrını yumuşatmıştır.

Bildiğim kadarı ile Rize Stadının yapımına Fenerbahçe Yöneticilerinden birisi ön ayak olmuş ve ağırlığını çekmiştir, Kayseri stadı ise, Eski TFF başkanı Levent Bıçakçı döneminde hazırlanan ve Memleketine sunulan, ayrıca zenginlerin destği ile yapılan bir staddır. (Ayrıca Kayseri belediyesi)

Ama bunlarda mutlaka kulüp başkanlarının da etkisi olmuştur, iş yapacak adamlar ile bağlantı kurulması gibi. (iç yüzünü tam bilmiyorum)

Pilot Takım olayına gelirsek, şahsım adına krulduğunda da çok hevesli değildim, çünkü karadeniz bölgesinde özellikle Trabzon da profesyonel kulüp sayısı fazla idi, bu takım kurulana kadar o kulüpler değerlendirilebilirdi, o zaman da bunu söylemiştim. Ben olsa bunu yapmazdım, ama yapıldı ikinci bir Trabzonspor da bende heyecan yarattı demiştim.

Kaldı ki, bu takım kuruldu ve Trabzonspor tarafından yüz üstü bırakıldı, çöplük olarak kullanıldı, hiçbir işine karışılmadı, kötü gidişat durumunda önlem alınmadı, herkes istediği gibi at koşturdu.

Ama çok da şaşırtıcı değil, Trabzonspor'u yönetmeyenlerin Karadenizsporu yönetmesi beklenemez...

Saygılar;

SEDAT
16.12.2009, 14:34
Bu site genel olarak Belediye Başkanı ve Valinin Trabzonspor içinde olmsından şikayetçi olmuştur. Çok hoş bakmamıştır, Sadece kombine olayında biraz olsun tavrını yumuşatmıştır.

Bildiğim kadarı ile Rize Stadının yapımına Fenerbahçe Yöneticilerinden birisi ön ayak olmuş ve ağırlığını çekmiştir, Kayseri stadı ise, Eski TFF başkanı Levent Bıçakçı döneminde hazırlanan ve Memleketine sunulan, ayrıca zenginlerin destği ile yapılan bir staddır. (Ayrıca Kayseri belediyesi)

Ama bunlarda mutlaka kulüp başkanlarının da etkisi olmuştur, iş yapacak adamlar ile bağlantı kurulması gibi. (iç yüzünü tam bilmiyorum)

Pilot Takım olayına gelirsek, şahsım adına krulduğunda da çok hevesli değildim, çünkü karadeniz bölgesinde özellikle Trabzon da profesyonel kulüp sayısı fazla idi, bu takım kurulana kadar o kulüpler değerlendirilebilirdi, o zaman da bunu söylemiştim. Ben olsa bunu yapmazdım, ama yapıldı ikinci bir Trabzonspor da bende heyecan yarattı demiştim.

Kaldı ki, bu takım kuruldu ve Trabzonspor tarafından yüz üstü bırakıldı, çöplük olarak kullanıldı, hiçbir işine karışılmadı, kötü gidişat durumunda önlem alınmadı, herkes istediği gibi at koşturdu.

Ama çok da şaşırtıcı değil, Trabzonspor'u yönetmeyenlerin Karadenizsporu yönetmesi beklenemez...

Saygılar;valla recep her geçen gün şaşırtıyosun beni bu konudada bilgin olmasaydı şaşırıcaktım ama yine diğer takımlar üzerinden başkana bir -iki kroşe salladın yine ..rahatlamışsındır..

Recep Alkan
16.12.2009, 14:38
Başkana Karadenizspor üzerinden bir iki kelime söyledim. Bu da takdir edersin ki başkasının takımı değil bizim takımız.

Diğer takımların stad konuları için bildiklerimi yazdım. Yardımcı olanları yazdım, aslında biraz da sitemdi, bize neden yardımcı olan yok diye.

Galiba zamanında Fatih konusunda yaptığımı düşündüğünüz alınganlığı bu sıralar siz yapıyorsunuz ;)

Rahatlamak ???

Rahatsız olduğum tek nokta Trabzonspor'un durumudur bana göre. Rahatlamak için birilerine sallmak pek huyum değildir, gördüğümü, bildiğimi yazarım, hayal ürünlerini değil.

Saygılar;

SEDAT
16.12.2009, 14:39
şu toaki başkanını bile savunanlar oldu ya o bambaşka bi resital zaten..isterseniz Toki başkanının ayaklarına kapanalım..Toki başkanı demişki önce takımı şampiyon yapsın..bende Toki başkanına önce yaptırdğın binaları bi kontrol et içine giren ağlıyor örnekler çok yerde mevcut..burda yakında başlıkta açılır toki başkanı klübe başkan olsun diye...

SEDAT
16.12.2009, 14:41
Başkana Karadenizspor üzerinden bir iki kelime söyledim. Bu da takdir edersin ki başkasının takımı değil bizim takımız.

Diğer takımların stad konuları için bildiklerimi yazdım. Yardımcı olanları yazdım, aslında biraz da sitemdi, bize neden yardımcı olan yok diye.

Galiba zamanında Fatih konusunda yaptığımı düşündüğünüz alınganlığı bu sıralar siz yapıyorsunuz ;)

Rahatlamak ???

Rahatsız olduğum tek nokta Trabzonspor'un durumudur bana göre. Rahatlamak için birilerine sallmak pek huyum değildir, gördüğümü, bildiğimi yazarım, hayal ürünlerini değil.

Saygılar;Rahatsz olduğun tek konuda başkan galiba..hiç formalarda yada stad konusunda bişeyini duymadık..gördünmü bak sen söyledin stad konusunda başkanın önemi ne kadar diğer kişilerin önemi ne kadar..ama amaç bağcıyı dövmek olunca unutuluyor bağdakiler..

yorumsuz6117
16.12.2009, 14:50
Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ligde üst üste alınan 3 galibiyetin takıma ve camiamıza hem moral hem inanç getirdiğini belirten Hacısalihoğlu, Fenerbahçe maçlarını her zaman önem taşıdığının altını çizdi.

Hacısalihoğlu, şöyle devam etti: “Bu maçı her şeyin başı veya sonu olarak değerlendirmemek lazım. Elbette biz her maçı kazanma arzusundayız. Bu maçı da öyle. Şunu akıldan çıkarmamak lazım, bu maç hiçbir şeyin rövanşı değil, yalnızca iki takım için de oynanılacak önemli bir maçtır. Biz bu maçın centilmence geçmesini, hakem hatası olmamasını ve sonucunda Trabzonspor'un arzu ettiği 3 puanı almasını istiyoruz”

1996’daki maçtan sonra iki takımın bir çok müsabakaya çıktıklarını kaydeden Asbaşkanımız, “O maçın rövanşı olarak bu maçı değerlendirmek doğru tespit olmaz. Biz öyle bakmıyoruz. Ancak Trabzonspor'un, yakaladığı çıkışı taçlandırmak için bu maçı galibiyetle tamamlaması en büyük arzumuz” diye konuştu.

Hacısalihoğlu, karşılaşmanın hakemi konusunda atamadan önce birkaç ismin ortaya atılmasına ilişkin olarak ise “Hakem camiasının içinde olanlar bu maça verilecek iki üç hakemi tespit edebiliyorlar. Hakemlerin bu sezon aldıkları görevlerden, daha önce aldıkları maçlar dikkate alınarak tahmini değerlendirmeler yapılıyor. Biz hakemlerin kasıtlı hata yapmadığına inanıyoruz, inanmak istiyoruz. Bu maçta da arzumuz, dileğimiz bu şekilde” dedi.

Fenerbahçe Kulübü'nün kendi penceresinden bir takım değerlendirmeler yaptığını kaydeden Hacısalihoğlu, ''Bunların sonucunda hakemler üzerinde bir baskı olmamasını arzu ediyoruz. Hakemlerin adil bir şekilde gördüklerini değerlendirerek kararlar vermesini istiyoruz. Maç sonunda oynayan futbolcularla ilgili değerlendirmeler, teknik düzenlemeler tartışılmalı. Hakem hatalarıyla ilgili gündem yaratılacak bir ortam oluşmamalı” yorumunu yaptı.

Hacısalihoğlu, Rusya'nın Zenit Takımı'nda forma giyen Fatih Tekke'nin gündemlerinde olan bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Teknik kadromuzun bu konudaki teklifi doğrultusunda görüşmeler yapılır. Ekonomik şartlar uygun düşerse, Fatih Tekke alınabilir. Tabii ki Fatih Tekke'nin ve kulübünün uygun şartlar sunması bu transfer için ancak geçerli olacak sebeptir'' ifadelerini kullandı.

Resmi Site

Recep Alkan
16.12.2009, 14:54
Beni her yönden sıkıştırıyorsun, çok zorlanıyorum :)

Öncelikli olarak TOKİ olayına değinelim istersen; konuşmalarım şahsi olacak, başkalarının dedikleri beni ilgilendirmiyor zira artık. TOKİ başkanını savunmak neden resital olsun ?

Geçenlerde bir yazı yazdım, neden TAKİ ye güven var Başkana yok diye. Çünkü Başkanın ağzından çıkan her laftan sonra muhatabı çıkıp bu işin doğrusu bu değil, bu diyip konuşmaları yalanlıyor. Ama ne hikmetse Başkan yada yönetimi çıkıp oı konuşmaları yalanlamıyor, yalanlayamıyor. Bunun iki nedeni olabilir,

1) Başkan herkesi muhatap almıyor, efendiliğinden susuyor,

2) Başkan gerçekten yalan konuşuyor ve utancından konuşmuyor.

Bence cevap belli, ama tartışırım da sonuna kadar.

Başkan kimi konularda Trabzonspor sıfatını güzel kullanıyor, istiyor ki herkes ona gelsin, şunu yapalım desin, işte aynen bu stad konusunda yaptığı gibi. Bekliyor ki millet gelsin ona yalvarsın. Ama olmuyor, kendisi de gurur yapıp gitmiyor.

Senin söylediğin gibi kapı kapı dolaşan Başkan stad konusunda evinin kapısını açamıyor...

Bu TOKİ Başkanı gelip deseydi stad yapayım diye, ulan Trabzonslusun ne karın oldu bize, yürü git diyip geri mi gönderecektik ki, bugün Başkan konuştuğunda o adamın Trabzonluluğu ve Trabzonsporluluğu sorgulanıyor.

Bize önerdiğiniz objektifliği herkesten beklerim....

Aslında rahatsız olduğum konu yönetim idi. Ama içindeki çürükleri temizlemeyen insan da benim için aynı konumda olduğunda bundan sonra her ikisidir.

Formalar ve stad, vayyy artık nerde yazıyoruz onlar bile takip edilir olmuş, güzel... Ama birçok insanın yaptığı gibi bilmediğim konularda konuşmayı çok sevmem, bilmiyorsam, anlamıyorsam susarım, girer, okur çıakrım. Ama istiyorsan orda da yazar, senin tabirile sallarım.

Örneğin bu seneki formaların amblemleri, ilk halı saha maçından sonra dikişli olmadığından dolayı formam armasız kaldı ???

Başkanın önemi orda küçük görülebilir, ama alıntı yapacağını bildiğimden ufak bir cümle ekledim. Aradaki ilişkiyi kurmak.

Kimse gelip sana stad yapayım mı demez, hiçbir iş adamı cebinden 5-10 lira vermez, sen gideceksin, sen konuşacaksın, o insanları bir masaya sen toplayacaksın. Sana git de amele gibi çalış demiyor ki kimse ?

Cümle küçük ama uygulaması en büyük ve zor olan iş...

Bağcı bağda üzüm bırakmadı, sen hala bağcıyı kaçır bakalım, umarım seneye bağın ürün verebilir..... Nadas için 4-5yıl beklemezsin...

Saygılar;

Süleyman Sofu
16.12.2009, 14:58
süleyman sen bu haberi bu başlığa taşımakla habercilik değil alın işte sizin başkanınız bunu yaptı diyorsun..ama bu pilot takım kurulurken herkes ne güzel olmuş diyordu ne kadar güzel bir çalışma dedi başkan tek başınamı kurdu bu pilot takımı..ayrıca daha klasman gurubu var daha çok maç var...
Sedat ben bu takım kurulurken bunca bölge takımı duruken pilot takım kurmaya ne gerek var diyordum.Yani senin dediğin gibi bu işi desteklemiyordum...

İllaki bir futbolcuyu alıp oynatmak için takım kurmaya gerekmi var? Yetişsin bana katkı yapsın diyorsan alıp verirdin kiraya hem futbolcunun ödemesinden kurtulur hemde yeterli kıvama geldiğinde tutar alırdın geriye.Bunun için uygun olan takımlar var bölgede Boluspordan Samsunspora kadar Giresundan Karabüğe kadar bölgede desteklenmesi gereken onca takım var.Abilik zordur arkadaşlar bize abilik yakışır...

Recep Alkan
16.12.2009, 15:01
Murat Abi;

Erdal abinin tabiri ile topa uzaksın...

Niyetin yok mu girmeye, suskun görüyorum seni kaç gündür...

Sinem Yılmaz61
16.12.2009, 15:07
http://www.superspor.com/images/yazar/yazilar/1880_FatihTekke007.jpg

İstiyoruz başkanım çok istiyoruz, toprağın suyu beklediği gibi bekliyoruz...

Hop'Tekke variz, baskanim duy sesimizi ve su Usagu al artik!!!

Murat Erdem
16.12.2009, 15:09
Seni takip ediyorum Recep, yetemediğin yerde koşucağım yanına...

Recep Alkan
16.12.2009, 15:12
Seni takip ediyorum Recep, yetemediğin yerde koşucağım yanına...

Abi yetememek yok, içimdeki gereksiz muhalefet inanılmaz arttı, birşey olmasa da sallıyoruz nasıl olsa, ne hikmetse birşey bilmeyenler sayfalar dolusu yazıyor, bilenler 3-5 satır.

Galiba biz 500 satırda 3 satırlık kadar anlatamıyoruz.

Bekleriz abi, sende buyur, tartışalım doğruyu bulalım.

NAsıl olsa bağcı dayak yemeğe alıştı...

BAHADIR33
16.12.2009, 15:18
Ben pilot takım olması gerektiğini düşünüyorum.
Kiralık vermek de bir seçenek tabi ama başka bir takıma kiralık verilen oyuncunun oynayıp oynamayacağı ya da da hangi mevkide oynayacağı konusunda karar verme şansınız yok. Gittiği takımda yakından gözleme ve gelişimini çok yakından takip etme şansınız da yok. Her kiralık gönderdiğimiz oyuncunun peşine bir adam takalım tüm antrenman ve maçlarını takip etsin demek de olmaz herhalde.
Harcanan 3 trilyondan bahsediliyor. diyelim ki 5 trilyon.
Buradan bir Gökdeniz bir Fatih tekke çıkarabilirsek nasıl olur?

Murat Erdem
16.12.2009, 15:22
Recep, seni benden daha iyi kimse anlayamaz, bu forumda.
Veysel abi bana, ''İhtilall=Murat Erdem'' demişti.
Bende, ''Murat Erdem=Recep Alkan'' diyorum...
Son olarakta, ''doğru söyleyeni, dokuz köyden kovarlar'' diyerek nokta koyuyorum.

erkankoc
16.12.2009, 15:23
ben sadece baskani elestirmiyorum..suanki yonetimi elestiriyorum..adi uzerinde baskan olduguna gore ilk hedef odur...bu demek degilki

digerlerini ayri tutuyoruz..hepsi bir ..ama imzayi baskan caktigina gore heryerde onun ismi gecmesi normal..her dedigi birbiriyle celisen

baskanida müsadenizle elestirelim...hangi yönünü övelim sizce? bir kac tane yazarmisiniz

Recep Alkan
16.12.2009, 15:27
Recep, seni benden daha iyi kimse anlayamaz, bu forumda.
Veysel abi bana, ''İhtilall=Murat Erdem'' demişti.
Bende, ''Murat Erdem=Recep Alkan'' diyorum...
Son olarakta, ''doğru söyleyeni, dokuz köyden kovarlar'' diyerek nokta koyuyorum.

Murat abi,

İyi anlaştığımızı biliyorum, yazılar kopya, bazen başlıkta sen oldun mu girmiyorum bile, emin ellerde diye :)

Köy kimsenin malı değil, köy bizim, yalan konuşan oturuyorsa orda, doğrucu olarak benim sırtlarda gezmem lazım.

Kendi köyümden kralı kovamaz beni. (Trabzonspor)

Süleyman Sofu
16.12.2009, 15:51
Unutulmamalıki Başkanımızında takımımda görmek isterim ama bize gelmez dediği Arda efendide kiralık gittiği Manisada parlayarak geri dönüp yıldız olmuş bir isim(karakteri hoşuma gitmesede sonuç değişmez)...

Peki şimdi soruyorum size brüls papy bu adamlar kiralık olarak oynuyorlar şuanda kötümü oluyor veya Barışı oynayıp kendini bulacağı bir takıma verseydik Barış bugün kulübede çürüyormu olurdu?buna Hasan Ahmet Sarıyıda ilave edebilirsiniz diğer genç ve kadroya giremeyenleride ben burda Karadenizsporun varlığından ziyade bize yaptığı katkıya bakıyorum ve bişey göremiyorum...

Zamanında Fatih Tekke Altaya gönderildi Antebe gönderildi ama sonuçta bir yıldız oldu,Hüseyin yine aynı şekilde hep eleştirsekte bizden biriydi oda bu örnekleri çoğaltmak çok kolay aslında...

Son olarak kiraya verdiğimiz adam gittiği takımda oynayabilecekmi demiş namıdeğer Akdenizli arkadaşım ?peki soruna soruyla karşılık vereyim biz aldığımız hangi futbolcuya ilk 11 garantisi vererek alıyoruz?Ve bir sorudaha kiraya gönderilen adam niye gönderilir gidip kendini ıspatlasın hırs yapsın diye eee tüm bunları yapan adam nerde kalmış yedekte...

Bu konuda diğerleri gibi aslında uzadıkça uzar giderr en iyisimi en kolayını diyelim boşverelim gitsin...

ESER
16.12.2009, 18:46
şimdi öylemi oldu ..istersen bazı klüplere bakın ve vali belediye başkanının sporda takımda ne kadar etkisi var görün..rizesporun başkanı çok becerikliymiş stad yaptırdığına göre ..hele hele kayserispor başkanı recep mamur daha süper çalışıyor tek başına yaptı o stadı hep başkanlar yaptı başka hiç destek olmadı..haklısınız sadri şener kötü bir başkan..allahtan tek dileğim en yakın zamanda bırakması dileğiyle..

tek baslarina yapmasalar da verdikleri gayret caba ortada.. bjk nin baskani cikip devlete pasliyo mu stadi.. bunlar samimiyetsiz gunu kurtarma cabalari,, adamlar ile ortak calismayi denemek ,plan proje uretmek , cozumler uretmek yerine, cik toki baskanina salla , saga sola pas at , sonra stad yapilmasini bekle.., ayrica tokiye sallayacagina iki de bir secim meydanlarinda TS isminden nemalanan ve makam sahibi olanlara da pas atsin arada,, sevgili bakanimiz her hafta kulubu 3 kere ziyaret ediyor, protokolden el salliyor taraftara .. onlara baski kursun , onlardan da sorsun bu islerin hesabini lutfen eger samimiyse.. baskanin fatih tekke konusuna yaklasimi neyse stad isine de odur,, samimi degildir ama hedef sasirtmak icin surekli bir sanal dusman yaratma , hedef sasirtma cabasi sadece bu..

Hotaman
16.12.2009, 18:57
Alınacak alınacak.
Kurtulacağız inşallah!
Sonra forumda bir başlık daha olacak.
O başlığı daha bir keyifle takip edeceğim.

Başkan benim gözümde hatalarıyla doğrularıyla bin tane Tekke eder.

Mustafa ÖZDEMİR
16.12.2009, 19:13
Alınacak alınacak.
Kurtulacağız inşallah!
Sonra forumda bir başlık daha olacak.
O başlığı daha bir keyifle takip edeceğim.

Başkan benim gözümde hatalarıyla doğrularıyla bin tane Tekke eder.
o başlık ne şekilde olacak sence...

Süleyman Sofu
16.12.2009, 21:24
Efsane Geri Döndü diye bir başlık açılırsada bende tam tersini söyleyecem...
Başkan bintane Tekke edermiş hiç güleceğim yoktu
Bikere başkan bu kulübe yalnız başına 15 trilyon kazandırsında bunu ondan sonra yazın derim ben...

Bize belaltı vurma diyenler bu mesajlarıda görsün görsünlerde sora bize sitem etmesinler...

KUTADGU
16.12.2009, 21:50
Sadri Şener, işin yok bu camiada güzelim senin.

Hafiften yol al da endamını görelim.

Mollasalihoğlu
16.12.2009, 21:59
Bikere başkan bu kulübe yalnız başına 15 trilyon kazandırsında bunu ondan sonra yazın derim ben...

Kim kaç tane ne eder bilmem ama Sadri Şener'in ilk başkanlığı dönemini Maddiyat açısından) yaşı yetenlere bir sor derim..

Hotaman
16.12.2009, 22:04
Efsane Geri Döndü diye bir başlık açılırsada bende tam tersini söyleyecem...
Başkan bintane Tekke edermiş hiç güleceğim yoktu
Ne güzel, sevindim.
Bende canım sıkkın olduğunda yana yakıla sizin mesajlarınızın arıyorum, okuyorum. Çok keyif verici oluyor, özellikle resimli olanlar...

Bize belaltı vurma diyenler bu mesajlarıda görsün görsünlerde sora bize sitem etmesinler...
Bu kulübe hibe edilenlerden haberiniz de yok elbette. Hibe diyorum, hani tamamen cepten verilen. Hani iflasa neden olan, yurt dışına çıkma yasağı getiren ve onun üzerinde tek bir cümle sarf ettirmediği hibeden.
Yoksa Başkan Trabzonspor'a para kazandırmak için değil Rusya fizana da gider...

Ayrıca; bel altı nasıl vurdum bende anlamadım? Eğer incitici bir yazım varsa söyleyin, özür dilemesini de bilirim.

Sadri Şener, işin yok bu camiada güzelim senin.

Hafiften yol al da endamını görelim.
Tabii abi yanlış insan...
Trabzonspor'a kaybedilen büyük maçlardan sonra "gideceğim bu kadar basit" diyen zat-ı muhteremler lazım.

KUTADGU
16.12.2009, 22:12
Hotaman.

Anlıyorum seni. Korkarım ki sende beni.

Semih
16.12.2009, 22:25
@KUTADGU
@Hotaman

Vizeler dolayısıyla forum performansım düşük.

Fakat, paralel düşünmeye devam ediyoruz.

Gamze
16.12.2009, 22:38
Tekke konusunun tam bir silaha dönüştüğünü, isteyenin istediğine namluyu çevirdiğini yazmıştım.
Eksik söylemişim.
Sadece namlu dönmüyor, sıkılıyor da topuklara görünen o ki.

salihismet
16.12.2009, 22:49
Tekke konusunun tam bir silaha dönüştüğünü, isteyenin istediğine namluyu çevirdiğini yazmıştım.
Eksik söylemişim.
Sadece namlu dönmüyor, sıkılıyor da topuklara görünen o ki.

Tekke konusunun bu durama gelmesinin tek suclusu yönetimdir bence, gerekli aciklamalr yapilamyinca durum bu hale geldi.

Orhan Aydın
16.12.2009, 22:50
Tekke konusu bir silahsa;
made in yönetim

albatros
16.12.2009, 22:50
görünen o ki Fatih Tekke gelse de gelmese de sular durulmayacak.
Başkana olan muhalefet Fatih Tekke sınırlarını da aşmış durumda.
Yine bize en fazla zarar veren hatalara dönüş yapıyoruz.kendi kendimizi yıpratıyoruz.
akbabalar da keyifle bizi yukarıdan izliyor...

Adem Erdoğan
16.12.2009, 22:51
anlaşılan takım iyi gitmeye başladı.Dejavuya devam.

erkankoc
16.12.2009, 22:51
Tekke konusu bir silahsa;
made in yönetim

haha bu sözü tuttum..yaratici

Orhan Aydın
16.12.2009, 22:52
Silah icat edildi, mertlik bozuldu...

salihismet
16.12.2009, 22:56
Her yönetimin kendine göre bir yönetim tarzi vardir, öyle görünüyor ki bu yönetim Fatih in alinmasina sicak bakmiyor,
istenilmedigi yere gelmek icin, birinin veya birilerinin bu kadar ugrasmasinin nedeni ne olabilir acaba?

Süleyman Sofu
16.12.2009, 23:10
Sadri Şener 100tane Fatih Tekke eder bi zihniyetle tartışmak sadece zaman kaybıdır benim için.

Başkan hibe yapmışmış kulübün borcunu yazayımmı istermisin?Dün açıklanan listeyi bi incelersen başkanın kulübe ne hibe ettiğini görürsün.Açıklanan temlikli kulüpler listesinde kaçıncıyız bir bakın.Vay efendim kulübe hibe yapmışta batmışta yurtdışına çıkış yasağı gelmişte aslında onlarda güzel hikaye!!!

Bu kulüp madem böyle adamı batırıyor neden birdaha göreve gelmek istedi başkan durun bi düşüneyim acaba geçmişte verdiklerini geri almaya gelmiş olabilirmi?Top tüfek yönetimi savunan arkadaşlar mümkünse karşıma borç bittiğinde satılan ipotek edilen geleceğimiz ve gelirlerimiz geri alındığında gelsinler...

Yapılan güzelliklere elbette Teşekkür etmesinide bilirim ama yapılan yanlışlarada sizin gibi alkış tutamam.Kimse masal anlatmasın Şenol hoca sayesinde ibra edilen bu yönetim gönüllerde mahkumdur.Açıklanan ve açıklanamayan bu borcun başkanın dediği gibi karşılığı olanmı yoksa geleceğimizi karartan bir tutarmı olduğunu zaman ortaya koyacaktır...

Ve samimi söylüyorum yanılan inşaallah ben olurum ve kulübümüz en kısa zamanda düzlüğe çıkarda bende burda başta Başkanımız olmak üzere tüm yönetimden özür dilerim...

Bizim sadece Fatih Tekke konusu yüzünden yönetime salladığımızı düşünenlere açık söylüyorum bunu söyleyenlere ACIYORUM...

Bu kulübün geleceği benim gözümde Fatih Tekke konusundanda önemlidir Başkandanda.Aksini düşünen varsa kendi adıma söylüyorum namerttir...

iyi geceler...

Adem Erdoğan
16.12.2009, 23:16
Ben sadece Fatih Tekke konusu yüzünden yönetime sallıyorum.:)

Ama kurusıkı bişe yapmaz yani.;)

Erdem Keser
16.12.2009, 23:18
Bu kulüp madem böyle adamı batırıyor neden birdaha göreve gelmek istedi başkan durun bi düşüneyim acaba geçmişte verdiklerini geri almaya gelmiş olabilirmi?

Şu cümleyi yazmak, hele Trabzonspor başkanı için bu iftirayı sarfetmek herşey bir yana, ayıptır.

Süleyman Sofu
16.12.2009, 23:18
He birde şu var bizim başkanımız genelde büyük maçlardan sonra değil genelde belediye vilayette istediği verilmediğinde ben gidiyorum der sorada kulübün kasasından dur başkan etme eyleme diye şehri süsletip acitasyona bağlar işi.Bu başkanın nazarında haksızlığa karşı duruş olarak açıklansada benim nazarımda elaleme malzeme olmaktan başka bşey değildir...

Kimse Trabzonspor Başkanlık Makamında elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi davranamaz.En küçük haksızlıkta ben gidiyorum demek herşeyden önce taraftara ve ona oy veren delegelere yapılmış saygısızlık olarak tarihe not düşülür...

Süleyman Sofu
16.12.2009, 23:21
Şu cümleyi yazmak, hele Trabzonspor başkanı için bu iftirayı sarfetmek herşey bir yana, ayıptır.

Ayıpsa doğru değilse özürde dileriz ama önce şeffaflık istiyoruz temliklerle birlikte 150 trilyon paranın ne olduğunun açıklanmasını istiyoruz.Yönetim bunu açıklasın Mahmut Aksu açıklayamadı başkası açıklasın

Tekrar diyorum ben iftiraysa burda herkesten tek tek özür dileyecem...

Hami_41
16.12.2009, 23:23
Y arkadaşlar neler oluyor..?
Sadri başkan föreve geldiğinde ve ilk hamleleri yaptığında işte bizim başkanımız bu helal olsun hizmet adamı bu adam bizi şampiyon yapar bu adam bir tane diyenler nerede..?
Tüm camianın destek verdiği adam ne yaptıda okların yönü ona döndü..?
Sadri ŞENER şuan bu kulübü yöneticek en iyi seçenektir benim için büyük yanlışlar yaptıklarını düşünmüyorum ve iyi niyetinden şüphe etmiyorum.
Felaket telalları mı diyim artık yoksa bazı amaçlara kişilere hizmet edenler ve bu hizmetin gereği olarak burda milleti kışkırtanlarmı desem daha doğru olur bilmiyorum ama içimizde bazı kişilerin iyi niyetinden ve samimiyetinden şüphe ediyorum...

Süleyman Sofu
16.12.2009, 23:25
Neyse biz konuşmayalım en iyisi herkes herşeyi yine toz pembe görmeye devam etsin!!!

Borçmu?

Aman canım oda ne ne olacak satarız tesisleri öderiz borcu

Zaten satacak ipotek ettirecek başka ne kaldıki?Kladıysada ben bilmiyorum bilenler yazarsa sevinirim iyi geceler...

Erdem Keser
16.12.2009, 23:29
Ayıpsa doğru değilse özürde dileriz ama önce şeffaflık istiyoruz temliklerle birlikte 150 trilyon paranın ne olduğunun açıklanmasını istiyoruz.Yönetim bunu açıklasın Mahmut Aksu açıklayamadı başkası açıklasın

Tekrar diyorum ben iftiraysa burda herkesten tek tek özür dileyecem...
Özür dilesen ne olur, dilemesen ne olur.

Hotaman
16.12.2009, 23:40
Herşeyden önce ben Fatih'in alınması taraftarıyım.
Yönetimi de eleştirdiğim çok mesajım vardır.
Neyse bazen körlere yol göstermek lazım...
Sadri Şener Trabzonspor'a paralarını geri almak için geldi diyenlere...

Başkan göreve kendi hoplayıp, zıplayarak gelmedi.

Birileri, onu çekiştire çekiştire kulübün başına getirdi. Sadri Şener bu şehirde yaşamasa, bu şehrin ekmeğini yemese bile, bu şehire sırtını dönemeyecek birisidir. Bunu adım kadar iyi biliyorum. Bu nedenle onu hep sevdim. Ona kızdığımda babama kızar gibi kızdım hep.

Günü gelip de seçildiğinde, görüşleine değer verdiğim iki kişi onun hakkında sanki aynı metinden kopyalanmış gibi, aynı şeyleri söylediler: "Şener, hala bugün futboldaki değişimden haberdar değil, eski düzen gibi çalışmak istiyor".

Bunu Sadri Bey oturup da birine bu şekilde söylemez; ama demeçlerinden, hatta mimiklerinden çıkan sonuç budur. Bu da ayıp değildir, eksiklik değildir. Yönetici olmak için o çağın ileri yönetsel bilgilerine ihtiyaç olabilir; ama başkanlık, liderlik vasfı gerektirir. Bu da bence Albayrak hariç tüm başkanlarımızda vardı.

Sadri Şener, günün değişen şartlarına göre hareket etmiyor; sabırsız davranıyor, tepkilerinim çok ulu orta veriyor, vs.

Bence hata burada değil.

Hatayı anlamak için yönetim ekibine bakmak gerekiyor.

Şener ekibinin içinde, marka değeri Trabzonspor kadar büyük bir şirket yönetim tecribesi olan KİMSE yok! Aynı zamanda bu büyüklüğün farkında da değiller. Bu nedenle kendi uzmanlıkları olmayan işlerde de "iyi" profesyonellerle çalışmıyor, "idare eden" profesyonellere "fit" oluyorlar.

Bu ekibin listesini elime ilk aldığımda yaşadığım büyük hayal kırıklığı, bugün geldiğimiz noktada yaşadığımkinden az değil.

Çağa ayak uydurmak için, marka değeri nedir bilmek için, yönetimin İstanbul'da güçlü olması şart! Hepimiz biliyorz ki, yıllardır bize söylenen "Yönetimin Trabzon kanadı güçlü olmalı" lafı sadece camia içinde kongre kazanmaya yönelik bir strateji. Şampiyonluk için, finansal güç için, futbol pastasından alınabilecek en büyük payı almak için, hatta dünya çapında ses getirecek işler yapmak için, İstanbul'da güçlenmek şart.

Bunu yapamadıkça, kim gelirse gelsin.

Üzüldüğüm nokta odur ki, bunu Sadri Bey'in anlayabileceğini düşünmüştüm.

Birde yine Tunga abinin camiaya ettiği bir sitem vardı:
"Tükettiğimiz hızda üretemediğimiz için açık veriyoruz."

antagonist
17.12.2009, 00:56
http://www.sporbul.com/images/icerik/9152_965_28493.jpg

Dünya yalan, sensin gerçek!!! Fatih Tekkeeeeeeeee!!!

(Şimdiden söyliyim: İroniden anlamayan nesle aşina değilim. :) )

SEDAT
17.12.2009, 01:13
recepe göre anlamayanlar sayfalarca yazıyormuş yani biz başkana destek olduğumuz için anlamayanlar oluyoruz..recep alkan da hep anlayan..zaten bu konularda bilmediği yok..heleki yalnız kalınca esas ana muhalefet abilerinden aynı bedende can gibiyiz gazınıda alınca durmayın önünde..bir arkadaşımızda başkanı zararını kurtarmak için geldiğini söylemiş..demekki senelerce iyi plan yapmış başkanımız..birde aziz yıldırımı örnek gösterenler varki diyecek kelime bulamıyorum..siz başkana bu kadar laf söyledikten sonra Tekke gelse ne olur gelmese ne olur...ayrıca Trabzonsporun borcunuda fazla kafaya takmayın hesap uzmanları arkadaşlar bu millet evindeki yorganını satar bu klüp ortada kalmaz ..ha bu son söz bana değil serdar bali ye ait..gerçi bence çok doğru bi söz..bir iki sözde Toki başkanı olayına...başkan görüşemiyoruz diyor vay efendim toki başkanı ayağamı beklenirmiş çok pısırıkmış hatta rize başkanı çok baskı yapmış ondan olmuş..evet hatta basketbol şampiyonasında antalyaya yapılması planlanan spor salonu kayseride basketbolun daha çok sevildiği anlaşılınca kayseriye yapıldı yok sa kesinlikle başka bir sebep yok ha yanlış anlaşılmasın !!...

Napoli
17.12.2009, 02:24
Dikkatimi çekti bu başlık,en kaos ortamlarında bile en çok yazılan başlık olmadı

hiç........

Ama bakıyorum seri 3 galibiyet aldık bu başlık hortladı herkes yonetime sallıyor

Futbol takımı iyi gıdıyor,ve bulandırmaya bayılıyoruz....

merak etmeyın hafta sonu Fenerbahçe yener bizi,bu başlığada kimse yazmaz

gibime gelıyor..

bahadır2561
17.12.2009, 03:55
mactan ince mümkünse baskan konusmasın

Recep Alkan
17.12.2009, 08:03
Her yönetimin kendine göre bir yönetim tarzi vardir, öyle görünüyor ki bu yönetim Fatih in alinmasina sicak bakmiyor,
istenilmedigi yere gelmek icin, birinin veya birilerinin bu kadar ugrasmasinin nedeni ne olabilir acaba?

Fatih olayından nemalanıyorsunuz diye suçlanan bizlere inat, görüyorum ki, her başlıkta kendi reklamını yapan insanlar artıyor.

Şunu ne zaman alacak kafanız anlamıyorum, Fatih'in gelip gelmemesinde değiliz artık, bu iş inada döndü, ben, temsil eden insanların benimle inatlaşmasına döndü,taraftarı karşısına almaya döndü.

Çıkıp konuşacaksın, paçam yemiyor diyeceksin o zaman anlayacağız almayacağını, televizyonlara çıkıp da gündemimizde, para da anlaşırsak olur gibi kıytırık laflar etmeyeceksin, adamı oyalayıp başka kulübe imza atmasını beklemeyeceksin, kısacası;

Mert olacaksın, delikanlı olacaksın...

recepe göre anlamayanlar sayfalarca yazıyormuş yani biz başkana destek olduğumuz için anlamayanlar oluyoruz..recep alkan da hep anlayan..zaten bu konularda bilmediği yok..heleki yalnız kalınca esas ana muhalefet abilerinden aynı bedende can gibiyiz gazınıda alınca durmayın önünde..bir arkadaşımızda başkanı zararını kurtarmak için geldiğini söylemiş..demekki senelerce iyi plan yapmış başkanımız..birde aziz yıldırımı örnek gösterenler varki diyecek kelime bulamıyorum..siz başkana bu kadar laf söyledikten sonra Tekke gelse ne olur gelmese ne olur...ayrıca Trabzonsporun borcunuda fazla kafaya takmayın hesap uzmanları arkadaşlar bu millet evindeki yorganını satar bu klüp ortada kalmaz ..ha bu son söz bana değil serdar bali ye ait..gerçi bence çok doğru bi söz..bir iki sözde Toki başkanı olayına...başkan görüşemiyoruz diyor vay efendim toki başkanı ayağamı beklenirmiş çok pısırıkmış hatta rize başkanı çok baskı yapmış ondan olmuş..evet hatta basketbol şampiyonasında antalyaya yapılması planlanan spor salonu kayseride basketbolun daha çok sevildiği anlaşılınca kayseriye yapıldı yok sa kesinlikle başka bir sebep yok ha yanlış anlaşılmasın !!...

Sedat, artık seninle konuşmalarımız ne yazık ki terbiyesizliğe doğru gidiyor. Sana adam gibi yanıt vermeye, şahsına dokunmamaya çalıştıkça suyunu çıkarıyrsun. Eğer bu şekilde devam edersen senin dilinden konuşmaya başlkayacağım haberin olsun...

zaten bu konularda bilmediği yok.. Ben bildiklerimi ortaya döküyorum, ve görüyprum ki her seferinde senin dediklerini de çürütüyrum, sende buyur konuş sende benim bildiklerimi çürüt çürütebiliyorsan, sorduklarıma söylediklerim cevap ver, lafı sonundan tutup tek cümleye takılma, genele cevap ver kaçak dövüşme. Ağzına bir servetini vermiş lafını takıp da arkasına sığınma. Ben de senin kadar sevviyordum Başkanı, ama seviyorum diyip susmadım, inceledim, baktım, gördüm bugün karşısındayım. Kolayına kaçmadım...

heleki yalnız kalınca esas ana muhalefet abilerinden aynı bedende can gibiyiz gazınıda alınca durmayın önünde.. Sedat gittikçe basitleşiyor, aşağılaşıyor ve çirkinleşiyorsun. Brini savunabilmek adına şahsıma bu kadar hakaret edebileceğini hiç düşünmemiştim, isterdim ki bildiğin ile konuş, mahalle ağzı ile değil. Ama kendine bunu yakıştırabilen insan bu saatten sonra gram değersizdir benim için. Beni başkalarının papağanlığı ile suçlayan kimin yardakçılığını yapıyor bilmek isterim. Terbiyesizliğin alemi yok.

Trabzonsporun borcunuda fazla kafaya takmayın hesap uzmanları arkadaşlar bu millet evindeki yorganını satar bu klüp ortada kalmaz ..ha bu son söz bana değil serdar bali ye ait.. Yok ölyle dava, biz bu sene bu adamlar gitmesin derken, borçlarını kapatsın sonra gitsin dedik, sen yap 150 milyon borcu sonra millet yorgan satsın, iyi buldunuz be kolayını işin. Görüyprum ki her platformda saldırılan Serdar Bali konu Başkan olunca idolünüz haline gelmiş. Artık şaşırtmıyorsun beni Sedat hemde hiç...

Bu saatten sonra, hele ki bu mesajlarından sonra benim için sıradan bir insandan farkın yoktur, isteğim, mesajlarıma alıntı yapma, mümkünse yazdıklarıma da cevap verme, dün itibari ile bitmişliğin resmini çok güzel çizdin gözümde.

YAzık ki ne yazık, Fatih için bizi harcıyorsunuz diyen zihniyete yazık, bizi kurtaracak zihniyeti bir kez daha gördüm yazılarınızda.

seyyah61
17.12.2009, 08:32
Recep, uzun zamandir her ne zaman yönetimin para yedigini ima ettiginde hemen karsinda durdum.
Tekrar tekrar sordum ve senden cevap alamadim.
Yönetimin para yedigini israrla söylüyorsun, Trabzonspor'un parasini.
Eger gercekten böyle bir sey var ise, ben de dahil tüm taraftarlar yönetimdekilerin yakalarina yapisir.
Ama madem böyle bir iddia ortaya atiyorsun, sebeplerini ve delillerini ortaya koymak boynunun borcudur.
Fakat bu sefer de "Onlar yedi, onlar aciklasin" gibi kolayci tarafina kacmadan, surdan surdan alinan paralar nereye gitti gibi muglakta ifadeler kullanmadan.
Delilleriyle; su oyuncunun transferinde aslinda su kadar para verdiler, üstünü de cebe indirdiler gibi somut delillerle...
Aksi takdirde benim gözümde müfteri durumuna düseceksin.
Cünkü ortaya attigin iddia az buz, kolay yutulacak bir iddia degildir.

Sunu belirtmek isterim ayrica "Karadenizspor'a harcanilan paralar olsun, veya bazi oyuncularin transferini aceleye getirerek bedelinden yüksek fiyata almak olsun, veya genc yetenek diye alinip öteye beriye dagitilan oyunculara verilen paralar olsun" bunlar para yemek degil , olsa olsa kötü yöneticilik olur.
Bunlari da para yediklerine delil olarak kabul etmiyorum.

Cyzio
17.12.2009, 08:38
Aksi takdirde benim gözümde müfrit durumuna düseceksin.

Tartışmanızda aranıza girmemekle beraber, Türkçe'yi doğru kullanma açısından, koyulaştırdığım kelime müfteri olmalıydı.

.

Recep Alkan
17.12.2009, 08:41
Ben müfteri olarak görünmeye şimdilik razıyım.

zamanı geldiğinde konuşuruz inşallah...

Cyzio
17.12.2009, 08:53

Umarım mesajımın size karşı olmadığını anlaşmışsınızdır :o.

.

Recep Alkan
17.12.2009, 08:55
Umarım mesajımın size karşı olmadığını anlaşmışsınızdır :o.

.

Yok hocam, siz düzeltme yapmışsınız, bende soru soran arkadaşa cevap verdim, nasıl olsa alıştık bu sıfata, 6 ay önce de Fatih konusu için aynı durumda kalmıştık.

Koray
17.12.2009, 10:01
Önüzmüzde çok önemli bi febe maçı var hala Tekke'yi konuşuyoruz, konuşmakla kalmıyoruz arka sayfada iftira bile atılmış...

1 hafta daha sabretseniz olmaz sanki...

magicyattara
17.12.2009, 10:14
Açıkçası bu saatten sonra Fatih'ten eski formunu beklemiyorum.
Gelsin isterim ama asla ona kurtarıcı gözüyle bakmam.
Takıma katılması,bir çok taşı yerine oturtacaktır.
Daha bir takım oluruz o gelirse.

Başkan,sezon başı Fatih'i sessiz sedasız takıma katmalıydı.
Yapamadı,yapmadı ayrı konu.
Bu takımın nasıl ki "Teknik Direktöre değil Şenol Güneş'e ihtiyacı var" denildiyse,aynı şekilde "santrafora değil Fatih'e ihtiyacı var" da denilebilir.

Yarım kalan hesaplar var.
Bu hem Şenol Güneş için hem de Fatih Tekke için geçerli.

Son sözlerini henüz söylemediler.

OLCAY ÇAKIR
17.12.2009, 10:28
Murat eline sağlık:alkış:
Açıkçası bu saatten sonra Fatih'ten eski formunu beklemiyorum.
Gelsin isterim ama asla ona kurtarıcı gözüyle bakmam.
Takıma katılması,bir çok taşı yerine oturtacaktır.
Daha bir takım oluruz o gelirse.

Başkan,sezon başı Fatih'i sessiz sedasız takıma katmalıydı.
Yapamadı,yapmadı ayrı konu.
Bu takımın nasıl ki "Teknik Direktöre değil Şenol Güneş'e ihtiyacı var" denildiyse,aynı şekilde "santrafora değil Fatih'e ihtiyacı var" da denilebilir.

Yarım kalan hesaplar var.
Bu hem Şenol Güneş için hem de Fatih Tekke için geçerli.

Son sözlerini henüz söylemediler.

Süleyman Sofu
17.12.2009, 11:06
Özür dilesen ne olur, dilemesen ne olur.

Kimseden özür dilediğim yok şuanda, benim söylediklerimin aksi ıspatlansın dilerim dedim karıştırılmasın mümkünse...

Gerek başkan konusunda gerek Fatih konusunda bizi anlamamkta ısrar eden başkansporlulara diyeceğim son şey fener maçına kadar ben susuyorum ama fener maçı bitiminde doğru bildiklerimi söylemeyede devam edecem...

Forumda kimseyle kişisel bi sıkıntımız yok aslında ama görüyorumki bazılarının bizimle var.Açıkçası başkan işini güzel yapmış ve yapıyorda sanırım hiçbişey yapmasada Edebiyatı güzel yapıyor...

murat
17.12.2009, 11:06
Baskanin yaptiklarini siraliyacak olursak ki daha once arkadaslar siraladi, cok postif ama cokta negatif seyler cikiyor ortaya. Benim aklim bukadar guzel isler yapan bir yonetim bir baskan neden bukadar cok basit hatalar yapabiliyor. Gecen sene devre arasindan beri bir forvet transferi istedik, biz belki teknik direktor degiliz bir futbol dehasi degiliz ama forvetteki eksigimizi gormek icin bunlardan birisi olmamiza gerek yok. Haydi devre arasi almadik belkide Gokhan ve Umut duzelir diye dusunuldu peki yil sonu almamak hangi mantiga uyar.. Fatih Tekkeyi bukadar buyutturen baskandir. Artik istesede istemesede Fatihi alacaktir halbuki iyi bir yabanci forvet alsaydik belkide Fatihe bukadar bagli olmicakti baskan. Taraftar Fatih Tekke diye bagirmiyacakti Umut ve Gokhan belki daha az bir baski altinda kalacaklardi ve belki suan 3-5 puan daha fazlamiz olacakti. Bukadar basit birsey nasil es gecilir anlamiyorum.

Gittik eriksona halbuki nekadar is yapabilir bu adam Turkiyede?? sonra geldi Broos ama ilk gunden beri cok az destekle geldi buda futbolculara yansidi. Ama baskan herzaman bu yanlisliklarda hic payi yokmus gibi konustu taa ilk gunden beri "teknik direktore sorun onu" diyerek cok gereksiz aciklamalar yapti. Cok sevmistim baskani ve insan olarak halen daha seviyorum ama baskanlik yapacak kapasitede olduguna inanmiyorum.

Yazdikca bitmiyor yazilacak okadar cok sey var ama kisaca bir ornekle neden guvenimin sarsildigini anlatmak istedim. Senol Gunesle insaallah baskandan bazi huylarindan vazgecer. her insan degisebilir neden Sadri baskan degismesin? Suan taraftar olarak tek yapacagimiz sey destek olmaktir..

Gökçebey
17.12.2009, 11:07
Sözlerin aksi ispatlanmaz, sözler ispatlanır.

KUTADGU
17.12.2009, 11:10
İddia eden ispat ile sorumludur diyerek Gökçe'nin yanına bir tuğla da ben koyuyorum.

Süleyman Sofu
17.12.2009, 11:17
iyi o halde size şuanda 150 olduğu söylenen aslında ne kadar olduğu belli olmayan borçla mutluluklar dilerim bu paranın hepsi takıma harcandı diyip geçin

Ispat:aslında ıspatı Mahmut Aksu adam çok güzel anlattı herşeyi...

Mollasalihoğlu
17.12.2009, 11:44

iyi o halde size şuanda 150 olduğu söylenen aslında ne kadar olduğu belli olmayan borçla mutluluklar dilerim bu paranın hepsi takıma harcandı diyip geçin

Ortaya bir şeyler atıp kenara çekiliyorsunuz, bizim içimiz içimizi yiyor ondan sora kim ne yapıyor diye..

Trabzonspor'un "1 lira"sı çalınıyorsa ben oradayım.. ama kim çalmış, nasıl çalımış hele bir gösterin??

Söylüyor söylüyorsunuz, işi gerçeğe dökmeye gelince gizem yapıyorsunuz.. Böyle olmaz..

ispiroğlu
17.12.2009, 11:58
Şunu ne zaman alacak kafanız anlamıyorum, Fatih'in gelip gelmemesinde değiliz artık, bu iş inada döndü, ben, temsil eden insanların benimle inatlaşmasına döndü,taraftarı karşısına almaya döndü.

Kendimi de Trabzonspor taraftarı olarak gördüğüm için taraftarı karşısına aldığı falan yok. Kendi adınıza konuşun. Siz camianın temsilciliğini tamamı adına konuşma hakkını başkana bile vermezken, kendinizi nasıl taraftarın sözcüsü olarak görüp başkanın taraftarı karşısına aldığını iddia edebiliyorsunuz?
Ayrıca aynı şekilde başkanın yanında olmak Fatih'in karşısında olmak anlamına da gelmiyor.
Suni cepheler yaratıp taraftarları bu cephelerden birinde yer almaya zorluyorsunuz.
Ben başkanın sonuna kadar arkasındayım, şartlar oluştuğu takdirde Fatih'i Trabzonspor'da kaptan olarak görmek de en büyük isteklerimden biri. Ben hangi taraftayım şimdi?

-Eeeee, biz istersek gönderilecek tabi... (pis bir sırıtış)

Ersun Yanal gönderildikten sonra Serdar Bali'nin LigTV'deki bu açıklaması ne kadar midemi bulandırdıysa, sizin bu açıklamanızda midemi okadar bulandırıyor.

umarım Sadri Şener şu cümleyi kurabilme zevkini kimseye vermez:

-Eeee, biz istersek alacaklar tabi... Kolay mı bizimle inatlaşmak.

Fatih gelirse Trabzonspor'a yararı olacağı için gelecektir, birileri inatlaşıp kazandığı için değil

seyyah61
17.12.2009, 12:49
Tartışmanızda aranıza girmemekle beraber, Türkçe'yi doğru kullanma açısından, koyulaştırdığım kelime müfteri olmalıydı.

.

Hatirlatmaniz icin tesekkürler.

Peki öyle olsun.

Recep Alkan
17.12.2009, 12:55
Sizce bu taraftarın Yönetime karşı olan ilk gönülsüzlüğü, ilk kırgınlığı güvensizliği hangi konu ile başladı, hangi konuda ilk kez ters düştü. Yormayın o zeki beyninizi vereyim yanıtını, Fatih Tekke. Hatta bunlara bende dahilim. Ama bugün geldiğim noktada Yönetime olan güvensizliğim Fatih ile alakalı değil, hatta gelmesini artık istemiyorum, çünkü bu kadar yalancı insanlara bu kadar dürüst bir insan çok gelir. İstiyorum ki herkes kendi temiz dünyasında (!) boğulsun.

Neden söylemimi, genel olarak alıyorsunuz ki. Ben alıntıladığınız mesajımda Fatih konusunda karşıya almaktan bahsettim. Geçen sene sitemizde yapılan ankette bu çok net belli oldu, hatta yönetim fanatikleri dahi, her zaman arkandayız ama Fatih konusunda yanlışsın demeye başladı. Yapmış olduğum genelleme asla ve asla Yönetimin genel durumu için değildir, Fatih konusu içindir.

Ne başkanın olmak Fatih’in karşısında olmaktır, nede Fatih’in yanında olmak Başkanın karşısında olmaktır. İstediğim sadece ortadaki işlere artık devamlı bir gözden bakılmamasıdır, yapılan yanlışlara söylenen yalanlara göz yummamaktır.

Eğer bir cephe yaratıp o cepheye insan yollayacak kadar kudretim varsa ki bence yok, en kısa zamanda Sadri Beyi devirip o koltuğa geçmem gerekiyor galiba. Belki de amacım budur bilinmez ??? Ne kadar saçma konuşuyorsunuz farkında mısınız ? O lafı söyleyerek sadece bana değil, bu sitede ki birçok insana düşüncesiz, bir insanın düşüncesine takılıp giden sıradan insan muamelesi yapıyorsunuz.

Gerçekten çok yazık.

İkinci mesajınızda ki her satır olayı çirkinleştirme adına gösterdiğiniz çabanın ürünüdür. Görüyorum ki sizde çoktan bazı arkadaşlar gibi olmuşsunuz, zeki ve objektif Trabzonspor taraftarı eğer midenizi bulandırıyorsam bundan sonra es geçin beni, benim birçok kişiye yaptığım gibi. Nacizane önerimdir.

-Eeee, biz istersek alacaklar tabi... Kolay mı bizimle inatlaşmak. Şu sözünüzle, sizin tabiriniz ile benim de midem bulandı. Nasıl bir üşünce anlamak mümkün değil, bu cümle benim Türkçem ile Fatih alınmasın ile eş değerdir. Sonra ben Başkanı seviyorum Tekke gelsin istiyorum, cümleleriniz iç yapınızı çok güzel çıkarıyor. Trabzonzpor’un gol sorunu olduğu bile bile, bu eksiğin en ucuz ve en kaliteli bir şekilde en azından 2 – 3 yıllığına Fatih ile doldurulabileceğini bildiğin halde.

Fatih gelirse Trabzonspor'a yararı olacağı için gelecektir, birileri inatlaşıp kazandığı için değil Yok yok bilader biz Fatih’i transfer parasından pay alacağımız için istiyoruz, malum menfaat dünyası….

Mesajlarımın bazı arkadaşlar tarafından takip ediliğini biliyorum, özellikle bir iki kişi. Ama lütfen sadece alıntı yapmak için yapmayın bunu. Çünkü belli bir zamandan sonra hepiniz içinizde ki o kalmış soruları çıkaracaksınız.

Saygılar;

Yunus Emre AYAZ
17.12.2009, 13:14
başkan ''şimdilik'' kendini kurtardığını sanıyor ama biz unutmayız başkan senin miyadının dolduğunu unutmuyoruz ve haziranda görüşüyoruz.

SEDAT
17.12.2009, 13:42
başkan ''şimdilik'' kendini kurtardığını sanıyor ama biz unutmayız başkan senin miyadının dolduğunu unutmuyoruz ve haziranda görüşüyoruz.inşallah inşallah..hatta bununlada kalmayın avatarınızdaki hazretleri yeniden seçelim büyük hizmetlerini unutmadık gerçekten..

SEDAT
17.12.2009, 13:49
Fatih olayından nemalanıyorsunuz diye suçlanan bizlere inat, görüyorum ki, her başlıkta kendi reklamını yapan insanlar artıyor.

Çıkıp konuşacaksın, paçam yemiyor diyeceksin o zaman anlayacağız almayacağını, televizyonlara çıkıp da gündemimizde, para da anlaşırsak olur gibi kıytırık laflar etmeyeceksin, adamı oyalayıp başka kulübe imza atmasını beklemeyeceksin, kısacası;

Mert olacaksın, delikanlı olacaksın...

Sedat, artık seninle konuşmalarımız ne yazık ki terbiyesizliğe doğru gidiyor. Sana adam gibi yanıt vermeye, şahsına dokunmamaya çalıştıkça suyunu çıkarıyrsun. Eğer bu şekilde devam edersen senin dilinden konuşmaya başlkayacağım haberin olsun...

zaten bu konularda bilmediği yok.. Ben bildiklerimi ortaya döküyorum, ve görüyprum ki her seferinde senin dediklerini de çürütüyrum, sende buyur konuş sende benim bildiklerimi çürüt çürütebiliyorsan, sorduklarıma söylediklerim cevap ver, lafı sonundan tutup tek cümleye takılma, genele cevap ver kaçak dövüşme. Ağzına bir servetini vermiş lafını takıp da arkasına sığınma. Ben de senin kadar sevviyordum Başkanı, ama seviyorum diyip susmadım, inceledim, baktım, gördüm bugün karşısındayım. Kolayına kaçmadım...

heleki yalnız kalınca esas ana muhalefet abilerinden aynı bedende can gibiyiz gazınıda alınca durmayın önünde.. Sedat gittikçe basitleşiyor, aşağılaşıyor ve çirkinleşiyorsun. Brini savunabilmek adına şahsıma bu kadar hakaret edebileceğini hiç düşünmemiştim, isterdim ki bildiğin ile konuş, mahalle ağzı ile değil. Ama kendine bunu yakıştırabilen insan bu saatten sonra gram değersizdir benim için. Beni başkalarının papağanlığı ile suçlayan kimin yardakçılığını yapıyor bilmek isterim. Terbiyesizliğin alemi yok.

Trabzonsporun borcunuda fazla kafaya takmayın hesap uzmanları arkadaşlar bu millet evindeki yorganını satar bu klüp ortada kalmaz ..ha bu son söz bana değil serdar bali ye ait.. Yok ölyle dava, biz bu sene bu adamlar gitmesin derken, borçlarını kapatsın sonra gitsin dedik, sen yap 150 milyon borcu sonra millet yorgan satsın, iyi buldunuz be kolayını işin. Görüyprum ki her platformda saldırılan Serdar Bali konu Başkan olunca idolünüz haline gelmiş. Artık şaşırtmıyorsun beni Sedat hemde hiç...

Bu saatten sonra, hele ki bu mesajlarından sonra benim için sıradan bir insandan farkın yoktur, isteğim, mesajlarıma alıntı yapma, mümkünse yazdıklarıma da cevap verme, dün itibari ile bitmişliğin resmini çok güzel çizdin gözümde.

YAzık ki ne yazık, Fatih için bizi harcıyorsunuz diyen zihniyete yazık, bizi kurtaracak zihniyeti bir kez daha gördüm yazılarınızda.önceki yazdıklarımıza bakarsan kimin çirkinleştiğini görürsün..sürekli aynı şeyleri söylüyor ama somut hiç bir şey koyamıyorsun ..amacın sadece başkanı kötülemek..sen anlamayanlar sayfalrca yazıyor derken bişey yok biz bilmediğin yok zaten dedikmi çirkinlik oluyor burda sadri şenere sen çürük derken terbiyesizleşmiyorsunda bizmi yazılanlardan haberi olmayan birini savunurken terbiyesileşiyoruz en azından ben burda kimseye abi nerdesin topa niye girmiyosun diye önden giderken sağıma soluma bakmıyorum tekmiyim değilmiyim diye..hep ben biliyorum araştırdım sonuçlara ulaştım vs...neye ulaştığını ben hiç anlamadım..belkide yanlış şeylere ulaştın farkında değilsin..sanki biz fatih düşmanıyız..biz fatihe kötü bişey demedik ama sen başkana azına geleni söylüyosun...herkes önce bi kendine baksın...

seyyah61
17.12.2009, 14:10

Seni bircok kisi anliyor burda, Fatih'in gelip gelmemesinde oldugunu da anliyoruz Allah'a sükür.
O konuda akl-i selim yazarlardan birisi sana bir laf söyledi mi?
Sen Fatihsporlusun dedi mi?
Peki nicin kendini hakli cikarmak icin sen de diger kisilere böyle muamele ediyorsun?
Bak Fatih konusunda samimiyetsizliklerinden dolayi bircok kez yönetim aleyhinde yazi yazdim. Ama elestirinin de bir adabi olmali. Topla tüfekle Allah ne verdiyse saldirmak hic de etik degil. Üstelik belden asagi da vuruyorsun.
Burda israrla söylediklerini anlamayanlar var ise artik cevap verme. Su ana kadar anlamayanin bu vakitten sonra anlamasi mümkün de degil. Belki de seni kizdirmak icin yapiyorlar. Sen de asabilestikce asabilesiyorsun. Sana da yazik, harcadigin mesaiye de yazik.

Gerek başkan konusunda gerek Fatih konusunda bizi anlamamkta ısrar eden başkansporlulara diyeceğim son şey fener maçına kadar ben susuyorum ama fener maçı bitiminde doğru bildiklerimi söylemeyede devam edecem...

Forumda kimseyle kişisel bi sıkıntımız yok aslında ama görüyorumki bazılarının bizimle var.Açıkçası başkan işini güzel yapmış ve yapıyorda sanırım hiçbişey yapmasada Edebiyatı güzel yapıyor...

Yani yönetimi destekleyenler borcu hic önemsemiyor, batalim da bu yönetimle batalim mantiginda onu mu kastediyorsun?
Peki bu genellemeyi neye dayanarak yapiyorsun?
Ipin ucunu iyice kacirmaya basladiniz artik.

Sizce bu taraftarın Yönetime karşı olan ilk gönülsüzlüğü, ilk kırgınlığı güvensizliği hangi konu ile başladı, hangi konuda ilk kez ters düştü. Yormayın o zeki beyninizi vereyim yanıtını, Fatih Tekke. Hatta bunlara bende dahilim. Ama bugün geldiğim noktada Yönetime olan güvensizliğim Fatih ile alakalı değil, hatta gelmesini artık istemiyorum, çünkü bu kadar yalancı insanlara bu kadar dürüst bir insan çok gelir. İstiyorum ki herkes kendi temiz dünyasında (!) boğulsun.

Neden söylemimi, genel olarak alıyorsunuz ki. Ben alıntıladığınız mesajımda Fatih konusunda karşıya almaktan bahsettim. Geçen sene sitemizde yapılan ankette bu çok net belli oldu, hatta yönetim fanatikleri dahi, her zaman arkandayız ama Fatih konusunda yanlışsın demeye başladı. Yapmış olduğum genelleme asla ve asla Yönetimin genel durumu için değildir, Fatih konusu içindir.

Eğer bir cephe yaratıp o cepheye insan yollayacak kadar kudretim varsa ki bence yok, en kısa zamanda Sadri Beyi devirip o koltuğa geçmem gerekiyor galiba. Belki de amacım budur bilinmez ??? Ne kadar saçma konuşuyorsunuz farkında mısınız ?
İkinci mesajınızda ki her satır olayı çirkinleştirme adına gösterdiğiniz çabanın ürünüdür. Görüyorum ki sizde çoktan bazı arkadaşlar gibi olmuşsunuz, zeki ve objektif Trabzonspor taraftarı eğer midenizi bulandırıyorsam bundan sonra es geçin beni, benim birçok kişiye yaptığım gibi. Nacizane önerimdir.

Belki de farkinda degilsin ama cephe olusturuyorsun.
Alintiladigim mesajlarda kalinlastirdigim yerlerde bir Baskanspor vs. Fatihspor cehpesinde acikca yerini almissin ve buna katki yapmaya da devam ediyorsun.

Fatih gelirse Trabzonspor'a yararı olacağı için gelecektir, birileri inatlaşıp kazandığı için değil Yok yok bilader biz Fatih’i transfer parasından pay alacağımız için istiyoruz, malum menfaat dünyası….

Fatih'in gelmesini yönetimi destekleyenler de dahil taraftarin büyük cogunlugu istiyor. Sadece siz istiyormussunuz gibi göstermeniz komik dogrusu. Borcu da sadece siz dert ediyorsunuz. Biz yönetimi destekliyoruz , müridleri olmusuz. Onlar ne derse el pence divan durup onayliyoruz.

Mesajlarımın bazı arkadaşlar tarafından takip ediliğini biliyorum, özellikle bir iki kişi. Ama lütfen sadece alıntı yapmak için yapmayın bunu. Çünkü belli bir zamandan sonra hepiniz içinizde ki o kalmış soruları çıkaracaksınız.

Saygılar;

O kadar mesaj yaziyorsun ki bu konuda, kimse mesajlarini takip etmiyor artik. Mesajlarin bizi takip etmeye basladi ne yazik ki.

Recep Alkan
17.12.2009, 14:20
Sedat; Yazılarıma alıntı yapmamanı rica etmiştim, görüyorum ki pek ilgilenilmiyor.

Ben senin şahsına hiçbir kişi için uygunsuz laflar da bulunmadım, çirkinleşmenden kastım bu yönde idi. Ama ne yazık ki lafları yine kendi istediğin gibi anlıyorsun, Başkan konusunda da çürük lafımı nasıl kullandığımı iyice irdele, ne yazık ki orda da bitiksin. O lafı yanındakilerini 2 kez gönderme ihtimali olduğu halde göndermediği için kullandım. Ama bana cephe oluşturuyorsun diyen zihniyet asıl cepheyi kendi oluşturup bir anda beni çok da güzel ortada bırakabiliyor. Aferin size.

Bana bilmediğin var dediğin ne zaman tepki aldın, ama kakıp da yok ağabeylerinden akıl alıyor zart zurt yaparsan o zaman senin seviyene hiç de çekinmem inmekten. Bu nasıl bir lakaytlıktır, sen kimsein ki beni milletin papağanlığı ile suçluyorsun, nasıl ki beni birilerinden güç alıyor olarak yansıtabiliyorsun, sana verdiğim hangi cevapta başkasına sığınmışım, akılı konuş Sedat. Sükut dur. Ben Balıkesirde 26 senedir tekim, burada mı başkasına sığınacağım. İstediğime istediğimi yazarım, severim abimi isterim konuşsun.

Zorla insanı çileden çıkartmayın.
Benim ulaştığım sonuç bana, senin ki sana, ben iddialarımın arkasındayım, bu kulüp beş parsız kaldığında da, en az Fener kadar zengin olduğunda da.

Söylemlerimin arkasındayım.

ispiroğlu
17.12.2009, 14:29
Mesajlarımın bazı arkadaşlar tarafından takip ediliğini biliyorum, özellikle bir iki kişi. Ama lütfen sadece alıntı yapmak için yapmayın bunu.

Cevap vermeye sondan başlayayım da birbirimizi yanliş anlamayalım.
Mesajlarını birebir takip etmiyorum eğer kast ettiğin grupta ben de var isem. Her konudakileri takip etmiyorum. Fatih Tekke konusunda sadece sana cevap vermem sana garezim olmasından değil. Seni tanımam etmem, sen de beni tanımazsın. Ama Fatih Tekke konusunda bir çoğu için referanssın. Kabul etsen de böyle etmesen de. Yani seninle bu konuyu konuşmakla, aslında bir çok kişiyle konuşmuş oluyorum. Fatih Tekke konusunda seni alıntılamamın bir sebebi bu.
Bunu aynı zamanda bir diğer sözünüze bağlayabiliriz:

O lafı söyleyerek sadece bana değil, bu sitede ki birçok insana düşüncesiz, bir insanın düşüncesine takılıp giden sıradan insan muamelesi yapıyorsunuz.

Kendi üzerimden örnek vereyim sonra tekrar bağlamaya çalışayım. Transfer konusu hakkında (genel olarak) farabi arkadaşın yazdıkları gözümde oldukca değerlidir. Bir oyuncu için yetenekli diyorsa büyük bir ihtimalle öyledir.
Şimdi ben sizin tabirinizle 'düşüncesiz, bir insanın düşüncesine takılıp giden sıradan insan' mı oluyorum? hayır, farabi'yi referans alıyorum.
Örneğe devam edelim. Batuhan Karadeniz'in Trabzonspor'a kazandırılabilmesi Fatih Tekke'nin kazandırılabilmesi kadar önemli manasında sözleri vardır. Ben bu tezi savunur muyum? savunurum. Biriyle uzun boylu tartışır mıyım? Tartışamam, sadece belki farabinin argümanlarını tekrarlarım. Yani? Yani beni ikna etmek yerine farabi'yi birisi ikna ederse beni dolaylı olarak zaten ikna etmiş olacak.
(buarada Fatih Tekke Batuhan örneği gerçekten tesadüftür, aklıma ilk ve en kolay o geldiği için verdim. konumuzla alakası yok, bir mesaj vermeye de çalışmadım)

Ben Trabzonspor'un taraftarıyım, bir futbol bilgini bir futbol dehası değilim. Başka insanların bazı konularda fikirlerini savunmam, onları kendime referans almam, düşüncesiz olduğumu göstermez.
Aynı şekilde Fatih Tekke tarafında cephe kurduğunuzu, bu cepheye nefer kattığınızı iddia etmem insanlara basit insan muamelesi yaptığımı göstermez.
İnsanlar Fatih Tekke konusunda her şeyi bilmek zorunda değil. Onların da referans aldıkları var, ve forum dahilinde bunlardan birisi sizsiniz.

Ne başkanın olmak Fatih’in karşısında olmaktır, nede Fatih’in yanında olmak Başkanın karşısında olmaktır. İstediğim sadece ortadaki işlere artık devamlı bir gözden bakılmamasıdır, yapılan yanlışlara söylenen yalanlara göz yummamaktır.

Bana göre de bir gözden bakan sizsiniz. Forvet eksikliği var mı? Var. Fatih Tekke saha içinde bu sorunu çözer mi? Çözer. Maliyeti uygun mu? Uygun.
Buraya kadar hemfikiriz değil mi alkan kardeşim?
Şimdi ayrıldığımız noktaya gelelim:
E madem niye alınmıyor?
siz sorunun cevabını bildiğinizi zannedip yönetime saldırıyorsunuz. Ben ise bilmediğimi, ve bu kadar artısı olacak futbolcunun getirilmeme sebebini 'bu molla bu kapıdan içeriye giremez' kadar basit düşünce olduğunu zannetmediğimi söylüyorum. Var birşey. Ben bilmiyorum. Ama siz de bilmiyorsunuz. Bildiğinizi zannediyorsunuz ama bilmiyorsunuz.
Fatihle konuştunuz 'Ben gelmek istiyorum, ama yönetim almıyor ne yapayım' ı duydunuz. 'arkadaşlar ben olayı çözdüm. Fatih gelmek istiyormuş ama yönetim almıyormuş. yönetim kötü. olay bu' diyorsunuz. Olay bu değil işte. Fatih haksız mı diyorum? Hayır. ama olay bu değil. var birşey.

-Eeee, biz istersek alacaklar tabi... Kolay mı bizimle inatlaşmak. Şu sözünüzle, sizin tabiriniz ile benim de midem bulandı. Nasıl bir üşünce anlamak mümkün değil, bu cümle benim Türkçem ile Fatih alınmasın ile eş değerdir.

Bu cümle size ait değil mi?

Şunu ne zaman alacak kafanız anlamıyorum, Fatih'in gelip gelmemesinde değiliz artık, bu iş inada döndü, ben, temsil eden insanların benimle inatlaşmasına döndü

Serdar Bali de aynı şeyleri söylemedi mi mealen?
'Olay Ersun Yanal'ın gidip gitmemesinde değil. İş inada bindi, postaladık' deseydi 'haa ozaman başka Serdar abi' mi diyecektiniz?

Sonra ben Başkanı seviyorum Tekke gelsin istiyorum, cümleleriniz iç yapınızı çok güzel çıkarıyor.

Neymiş iç yapım? anlamadım?

Ama lütfen sadece alıntı yapmak için yapmayın bunu.

Neymiş içimizde kalmış sorular? Tabi ben varsam bir iki kişi arasında. Hatırlatırsan hemen şimdi soracağım söz.

Recep Alkan
17.12.2009, 14:30
Seni bircok kisi anliyor burda, Fatih'in gelip gelmemesinde oldugunu da anliyoruz Allah'a sükür.

Burda israrla söylediklerini anlamayanlar var ise artik cevap verme. Su ana kadar anlamayanin bu vakitten sonra anlamasi mümkün de degil. Belki de seni kizdirmak icin yapiyorlar. Sen de asabilestikce asabilesiyorsun. Sana da yazik, harcadigin mesaiye de yazik.

O kadar mesaj yaziyorsun ki bu konuda, kimse mesajlarini takip etmiyor artik. Mesajlarin bizi takip etmeye basladi ne yazik ki.

Eyvallah kardeşim, galiba en temiz, en güzel analizi sen yaptın.

Yanıldığın, kaçırdığın yerler var, ama bu mesajından sonra açıkcası yazıp da eskiye dönmek istemem, teşekkürler, almam gereken yerleri aldım, dikkate alacağım sözüm söz....

Recep Alkan
17.12.2009, 14:43
Yoğun bir gün geçiriyorum, iş yerinde ve BMN de.

Seyyah arkadaşımın yazdıklarından sonra açıkcası en azından bugünlük pek birşey yazmayı düşünmüyordum. Ama İspiroğlu (yaşın yok, ismini biliyorum mecburen hitabım bu) senin mesajından sonra tek tek yerine toptan yanıt vermek istedim.

Bakın; (sözüm genel de herkese gelsin)

Beni tanıyan bilir, genelde sabırsız, geçimi biraz zor, kafasına birşey zor giren girdimi de çıkmayan bir insanım.Düşünün kafama zor giren şeyi kafama sokabilmek için ne kadar incelemiş, araştırmışımdır. Ben FAtih olayın habelkadar, bir abim (ki site üyesidir) vasitası ile girdim. Bu kadar ilerleyeceğini, tabiri yerinde ise derin Trabzonspor'un bir kısmını kendimce göreceğimi hiç sanmıyordum. (Belki bildiklerim %,001 ama)

Zaten ilk zamanlarında da, bu kadar sinirli ve zart zurt yazan bir adam değildim. Ama gün geçtikçe bu transferde olanları gördükçe sinirim artmaya başladı. Tabi birde artan borç, bence karşılığında göremediğim harcamalar, sıfırlanan kasa, zorla gönderilen (ki kulüp içinden bilgidir, çalışan) iki hoca, Şenol Hoca sevdası, Fatih konusunda konuşulan yalanlar bizi bu son halimize getirdi. Tabi ki bunda son mesajlarında artık geneli aşı kişiliğime dahi laf söyleyen değerli üyelerimizin de katkısı unutulmaz.

Sonuç ortada; aslında Fatih işini çoktan geçtiğimi geçenlerde Fatih başlığında yazdım, dikkat ederseniz yazmıyorum da artık. Bu başlıkta çok daha reel somut konuşmayı bende isterim. Ama sizin söylediğiniz noktaya geliyoruz, adımız Fatihçiye çıkmış, ne dersek diyelim bu işin özü ona iniyor ve rahatsızlığım artıyor.

Görmüyor musunuz, sevdiğim bir abim olan Erdal abinin lafını Muraat Erdem abim için kullandım (topa girsene abi) hemen yafta yapıştı, tek miyim dye sağa sola bakıyor muşum ? Bu tarz konuşmalar insanı üzüyor, zaten gerilen sinirler bir anda kopuyor patlıyor, buna birde Türkçenin lastikli bir dil oluşu, çoğu kelimenin zorlanmadan başka yere çekilmesi durumu da eklenince geliyoruz bu günümüze.

Benim için Başkan da, Yönetim de bitmiştir. (İster Fatih için desinler ister değil desinler) Ben muhalefetim, ama Seyyah arkadaşımın dediği doğru, artık mesajlar takip edilmiyor, benimkiler milleti takip ediyor.

En güzeli artık uzaktan takip.

Umarım durumu az da olsa açıklayabilmişimdir.

ispiroğlu
17.12.2009, 14:55
ne olur ne olmaz yine söyleyeyim; eleştirim söylemlere, fikirlere.
Umarım kırmamışımdır, umarım yazdıklarımı kişisel olarak algılamamışsınızdır.
Hayırlısı neyse o olur zaten.

KUTADGU
17.12.2009, 15:01
Sadri Şener'in bu kulübün başında en azından iki yönetim dönemi daha kalmasını isterim ben kendi adıma.

Ama bir sonraki dönemde yönetimde daha vitrin isimler görmek de isterim.

Alsın kardeşi Sani'yi yanına mesela:)

Süleyman Sofu
17.12.2009, 15:15
Bana yazan arkadaşlara cevap vermeyi çok isterdim ama okadar uzun kalamayacam malesef kış günü oğluma musallat olan kenenin sıkıntısıyla uğraşıyorum.Kimse kusura bakmasın kaale almıyorumda sanmasın gerekn cevabı akşama veririm inşaallah iyi günler herkese kolay gelsin...

KUTADGU
17.12.2009, 15:16
Bana yazan arkadaşlara cevap vermeyi çok isterdim ama okadar uzun kalamayacam malesef kış günü oğluma musallat olan kenenin sıkıntısıyla uğraşıyorum.Kimse kusura bakmasın kaale almıyorumda sanmasın gerekn cevabı akşama veririm inşaallah iyi günler herkese kolay gelsin...

Geçmiş olsun. Allah şifa versin.

Gamze
17.12.2009, 15:51
Çok güzel tespitler okudum.
seyyah61'in "mesajların bizi takip ediyor" ifadesiyle birlikte, ispiroğlu'nun cepheleşme görüşlerine katılmamak elde değil örneğin.

Sadri Şener yönetimine karşı olan "gönülsüzlük" ve güven kaybı Ersun Yanal'ın sahipsiz bırakılmasıyla başlamıştır ben de. Fakat uzamamıştır. Fatih Tekke ve borçlar gibi konular, sonrasıdır. Transfer döneminin son gününde yapılan hamle olmasaydı Tekke konusunda yine de kızgın olmazdım. Zaten Tekke'nin alınmayışı üzerine olan yorumlarım da o göz boyama hamlesiyle birlikte başlamıştır. "mesajlarımı takip edenler" bilirler. :)

Silaha dönüştü bu iş demiştim. Israrcıyım.
Aynı zamanda bir perdeye de dönüştü demek mümkün.
Yaşanılan başka olumsuzlukları, hatta ve hatta Tekke konusunun içinde de kendini gösteren kötü transfer hamleleri, kırık koldan fışkırtılan yenler, çelişkili söylemler ve yöneticilerin yetersizlikleri gibi TS yönetiminin genel eksikleri sadece Tekke'nin getirilmeyişi neticesine bağlanılarak gözden kaçırılıyor. Bunlar genel problemleri yönetimin. Perdelemeyin yahut sınırlamayın Tekke'yle de tartışalım madem.

Yoksa başkanı da yönetmi de eleştireceğiz izin verilse. Gerektiğince ve üslubunca.
Lakin öyle cepheler oluşturuldu ki ister istemez savunma safına geçiyoruz bir kısmımız, diğerlerimiz ellerinde silahlarla hedef seçerken.

Ve söylemeliyim ki iyice sevimsizleşiyor bu konu. Tekke gelsin demeye bile imtina ettiriyor insanı. sinir bozuyor.
Tekke gelse de bitmeyecek bu işler. Şekli değişecek tepkinin belli ki. Ve korkum odur ki yetersiz gelecek Tekke herkese bu kez.

Ben tüm eksiklerine rağmen günümüz şartlarında Başkan'dan başkasının Trabzonsporda görev almasını istemediğimi, şartlar olgunlşana, denenmemiş fakat duruşu sağlam biri çıkana kadar Şener'le devam etmemizin elzem olduğunu söylüyorum yine ve yeniden. Yönetim içindeki isimlerde gerçekleştirilecek bir revizyonla genel problemlerin br kısmının halledilebileceğini düşünüyorum.

Dört dörtlük bir yönetim bekleyenler hayal kurmasınlar.
Şurda BMN'yi yönetirken onlarca hata yapıyor, hep birlikte çözüyoruz.
Trabzonspor'u yönetmek koly geliyor olsa gerek.

Kim gelse eleştirilecek, kim gelse yerden yere çalınacak.
Durum buyken, olabilenin en iyisi ve garantisini aramak doğrusu. Ki şu aşamada ortalıkta gezinen iyi ve garanti olan Şener'dir.

şu borç meselesi de enteresan.
Takımı satıyorlar, yiyorlar obaaa!
Hı hı, evet.
O kadar transferin parası bizim Ts club ürünlerine, maç biletlerine verdiğimiz parayla ya da üyelik aidatlarımızla karşılandı zaten.
Durup durup örneğini verdiğimiz Gökhan Ünal dışında parasını hak etmeyen kimi aldık? Engin mi? Katılmıyorum.

Başımıza bir Demirören lazım, borçsa kendisine borç. Parselle köşeden köşeden kulübü.

Borç konusu muhalefetin yönetime karşı kullandığı samimiyetsiz silahlardan bir diğeridir kanımca.

Yeni Albayraklar istiyoruz!

Semih
17.12.2009, 16:08
Recep Abi, sana ne kadar değer verdiğimi bilirsin.
O açıdan içim rahat, yanlış anlaşılma çekincesi olmadan yazacağım.

Açıkçası, başkan eleştirilerini senin dilinden okumaktan cayalı çokça zaman oldu.
Beni bu eyleme iteleyen üslubundu tamamen.

Zira senin başkan eleştirilerini okudukça kendimi başkana daha yakın hissetmeye başladım. Öyle ki, kimi mesajlarında başkanı eleştirmek şöyle dursun, onu savunanlara da hakaretamiz cümleler kuruyordun. İnan bana refleks olarak karşına geçen bir sürü üye vardır bu forumda. Ki ben de bu üyelerden biriyim.

Fakat üslubun düşüncelerimi açıklayabilmek serbestliğinden de men etti beni. Senin olduğun bir başlığa girip de serbestçe yazı yazamadığımı açıkça itiraf ediyorum. Korktuğumdan değil, birbirimizi kıracağımıza inandığımdan girmedim topa. Çünkü sen uzun zamandan bu yana sertleştikçe sertleşiyorsun ve ben seninle birlikte sertleşmek istemiyorum.

Halbuki forumdaki görünümünün aksine, nasıl sevecen bir adam olduğunu da biliyorum.

Ek olarak, sen aksini iddia etsen de; bizim için Fatih meselesi bitmiştir desen de işin aslı böyle değil. Biliyorum ki kişisel tahliller bunlar. Fakat senin başlattığın hareketlenme sonucu avatarını Fatih Tekke yapanlar, imzasını Fatih Tekke yapanlar, her iki mesajından birini Fatih Tekke yapanlar ne olacak? Bu adamlar hala 6 ay öncesinden geliyorlar. Ki o dönem yazılan mesajlar hala gözümün önündedir. "Başkan adamsa parayı çatır çatır verecek Fatih'i alacak. Almazsa biz kelle almasını da biliriz!" Kimin yazdığını hatırlamadığım fakat zihnimden hiç çıkmayan bir mesajdır bu.

O dönemde bu mesajı atacak kadar fanatikleşen birinin bugün sağlıklı düşünceyle başkanı eleştirdiğine inanmak mümkün müdür?

Kusura bakma ama, artık bireysel üye değilsin. Bu adamların hepsinden sorumlusun. Ağzının içine bakan, Recep Abi ne söyleyecek acaba diye bekleyen üyeler var.

Madem ki sen, bir şeyleri gördüm; mesele Fatih meselesinden çıktı diyorsun. Gördüklerini bu adamlara da açıklamak zorundasın.

Forumu Fatih fanatizminden ve inatlaşmasından kurtarmak bizzat senin görevindir.

Zamanı gelince açıklayacağım deyip de çekilmek olmuyor.
Sorumlulukların var.

Recep Alkan
17.12.2009, 16:22
Semih;

Bu forumda bulunma amacımız sonuna kadar Trabzonspor kardeşim. Hiç kimsenin şakşakçılığını da, fanatizmini de, propagandasını da yapmadık. HEr zman söyledim, Fatih'in gelmesini istememdeki yegane neden geçen sene ilk kez yine benim radyo programımda dillendirdiğim, 156 gol pozisyonu 55 gol olayıdır. (rakamlar oynayabilir affola) Yoksa başka bir amacım asla olmadı. Eğer Fatih'in yerinde aynı özellikli başka birisi de olsa bugün yine aynı şey olurdu. HAtta hüseyin için bile :)

Benim bazı girişimlerim ile bu işin buralara geldiği doğrudur, ama hiç kimseyi de Fatih gelsin diyin, yönetime sövün diye ayaklandırmadım. Bir konuda haklı olabilirsin o da benim gibi Fatih'i isteyenler yazımdan etkilenmiş olabilir. Ama bu saatten sonra da kimse sırf ben istedim diye düşüncesini yazısını değiştirmez, bunu isteyemem, çünkü ilk başta da bunu demedim.

Sertlik konusu hakkında yukarıda da uzun bir mesaj yazdım, bunda yönetimin bu sene gösterdiği yönetim şekli ve gerçekten insanın üzerine gelen tarzda yazılan mesajların da inanılmaz etkisi vardı. Ama görülüyor ki daha önce tartışma yaşadığım İspiroğlunun atttı düzgün bir mesajdan sonra bende adam gibi konuşabiliyorum. Ama her zaman suçu başkasında arama huyu var bizde.

Başkana kendini yakın hisset, sev, kalmasını iste, tek kelime lafım olmaz, olamaz, ben kendimce eleştirimi yaparım, duyarım söylerim falan filan. Aynı yönetimin davranışlarının beni Tekke'ye yaklaştırdığı gibi :)

Kaldı ki forumda ve kafanızda oluşan bu tehdidin (Fatih olayı) sizin söylemleriniz ile farkında olduğumdan o başlığa artık birşey yazmıyorum, bu aslında sizden önce benim bu konuda önlem aldığımı gösterir. Ama benden de kalkıp bir yazı yazıp eleştiiyi bitirin, akıllı olun gibi birşey dememi beklemeyin semih.

Forumu da, Taraftarları da Fatih konusunda normale döndürmek benim değil tamamen Yönetimin işidir. Yönetim çıkacak ve;

Alıyoruz diyip açıklamaya bile gerek duymayacak,

Almıyoruz diyip, mertçe sebebini söyleyecek gerekirse yanında Fatih ile birlikte.

Yoksa bu ne benim işim nede benim harcım kardeşim.

Şahsım adına çoğu arkadaşın söylediği iyi güzel sözler için de herkese teşekkür ediyorum. Sevgi de saygı da karşılıklıdır.

Üsluplar bazen sertleşebilir, değişebilir, tek isteğim var, tartışmadan da konuşmaktanda kaçmayın. (korkma manasında değil) Bazen inanın doğru bu şekilde bulunuyor.

Saygılar;

Şenol Altunsoy
17.12.2009, 16:38
Ha şöyle Recep Kardeşim ya bir ara korku filmi izler gibi oldum seni seviyoruz Recep ama azcık sakin :)

Semih
17.12.2009, 16:39
Abi Şenol Güneş gibi davranıyorsun, bir konuşursam Trabzon'da kimse kalamaz, der gibi yazıyorsun kimi zaman.
Şenol Hoca'ya da tam bu noktada sırtımı dönmüştüm zamanında. :p

Forumdaki ekşi havayı gidermek esasen tam da senin görevin ve harcındır.

Zira... "Recep'in de dediği gibi" ile başlayan mesajlar saymakla bitmez. Yani başkanın da dediği gibi değil, Tekke'nin de dediği gibi değil, şu değil bu değil. "Recep'in de dediği gibi"... Yani ki klavyesini eline aldığı zaman, referanslar kısmına "Recep Alkan" yazan adamlar var.

Ben hadi bir yazı yaz, eleştiriyi bitirme emri ver demiyorum ki. Kafası hala Fatih Tekke olayında kalanları bu çukurdan kurtar diyorum. Ben bunları geçtim artık diyorsun. E açıkla ki onlar da geçsin. Vallahi gına geldi iki mesajından biri Fatih Tekke olanlardan. Bir iyilik yap bize, şu meseleyi adam gibi tartışıp, içine düştüğümüz çıkmazdan kurtulalım.

Bu inatlaşma doğru değil çünkü.

Ondan sonra da, her hususta muhalefete ve eleştiriye devam edelim.
Başım üstüne.

ispiroğlu
17.12.2009, 16:43
Dört dörtlük bir yönetim bekleyenler hayal kurmasınlar.
Şurda BMN'yi yönetirken onlarca hata yapıyor, hep birlikte çözüyoruz.
Trabzonspor'u yönetmek koly geliyor olsa gerek.

Kim gelse eleştirilecek, kim gelse yerden yere çalınacak.
Durum buyken, olabilenin en iyisi ve garantisini aramak doğrusu. Ki şu aşamada ortalıkta gezinen iyi ve garanti olan Şener'dir.

Olayın can alıcı noktası işte burası. Elimizde bir başkan var. Hatta söylenilenin aksine hatalarından öğrenmeye hazır bir başkan var. Asla kusursuz bir başkan gelmeyecek. Neden başkanımızın hatalarını düzeltmesine yardımcı olmuyoruz da her seferinde sıfırdan başlamaya bu denli meyilliyiz?
Söylediğim gibi, başkan hatalarında ısrarcı bir duruş da göstermiyor benim gözümde.

Misal Karadenizspor; itiraf edin, burada kaç kişi karşı çıktı bu oluşuma, oluşum tarzına? hepimiz mutlu olmamışmıydık bir pilot takımın kurulmasına? Belki bazı oyunculara haddinden fazla para verildi, belki gereksiz harcamalar oldu ancak aynı hatalar tekrar yapıldı mı? Karadenizspor daha da gençleştirilmedi mi? Bu seneki Karadenizspor harcamaları kat kat az değilmidir?

ve hatta misal Ersun Yanal, 'göndermemiz hataydı. şu an yaşadığımız sorunları Ersun Yanal daha bize duyurmadan çözüyordu' diyebilmek öz eleştirinin hası değil midir?

Hatalarını gördükten sonra hemen yeşilçam moduna geçiyoruz. Esas oğlan hata yapmaz, hata yapıyorsa kötülerdendir...

Hataları gördükten sonra aforoz etmek yerine düzgün bir uslübla düzeltilmesine katkı da bulunmaya çalışmamız gerek.

Şenol Altunsoy
17.12.2009, 16:46
@ispiroğlu

"Ve hatta misal Ersun Yanal, 'göndermemiz hataydı. şu an yaşadığımız sorunları Ersun Yanal daha bize duyurmadan çözüyordu' diyebilmek öz eleştirinin hası değil midir?"

Bu lafı gerçekten söyledi mi Başkan?

Semih
17.12.2009, 16:47
Bildiğim kadarıyla o söz başkana değil Mahmut Aksu'ya ait.

ispiroğlu
17.12.2009, 16:54
@ispiroğlu

"Ve hatta misal Ersun Yanal, 'göndermemiz hataydı. şu an yaşadığımız sorunları Ersun Yanal daha bize duyurmadan çözüyordu' diyebilmek öz eleştirinin hası değil midir?"

Bu lafı gerçekten söyledi mi Başkan?

Bildiğim kadarıyla o söz başkana değil Mahmut Aksu'ya ait.

Başkan değil ancak Hayrettin Hacısalihoğlu ve Mahmut Aksu söylemişti. Hele Hayrettin beyden bu cümleyi duymak beni fazlasıyla şaşırtmıştı

Recep Alkan
17.12.2009, 16:59
Sizin yüzünüzden kovulacağım o olacak, bugün hiç çalışamadım iş yerimde J

Semih büyüklerimizden ne görürsek onu uyguluyoruz kardeşim, büyüğümüz öyle demiş bende izinden gidiyorum. J Ama o kadar iddiam yok kardeşim, benim söylemlerim genelde Fatih olayı için geçerlidir. Mesela İspiroğlunun taktığı Ünal olayı, senin taktığın konuşursam lafı vs vs vs.

Ama bana sırtını dönme sakın J

Recebin dediği gibi başlayan mesajlar genelde düşüncelerime katılınıldığı için değil, Fatih’in ağzından doğru haberi verdiğim için kullanılır. Bu yüzden bu tarz mesajlar fazladır. Dikkat edersen bu tarz mesajlar sadece Fatih başlığında var, Başkan başlığında pek bulamazsın. Çünkü Fatih konusundakiler kesin bilgidir.
Bak tekrar söylüyorum, Fatih olayını zararsız yada en az zararla kapatabilecek tek mevki var. Trabzonspor Yönetimi. Gerisi hikaye arkadaşlar. Çıkacak alıyorsa da, almıyorsa da delikanlı gibi konuşacak, bu saatten sonra benim dediğim şeyler inan bana döneklik olarak bile algılanacak, hatta ve hatta daha da öte gidecek. (Biliyorum çeşitli örneklerini gördüm) Aslında ben Fatih olayını geçmedim, hala gelsin istiyorum, hem de eskisi kadar, sadece forumda havanın yavaş yavaş kaçtığını ve kendimin de boğulduğumu hissettim. Yoksa Tekke konusunda da, yönetim konusunda da değişen bişi yok.

Sadece yine sağlam bir abimin verdiği öğüdü dinleyerek uzaktan bakacağım.

Fatih olayı inat oldu semih, herkes ayrı bir yerinden çekiştiriyor, benim üzüldüğüm bunun böyle olacağı belli idi, 4 yıldır üzerine koyamayan umut ile olmayacağı belli idi, başından bu olayı kesmeliydi yönetim beceremedi, evlenme vaad eden bir erkek gibi idare etti olayı ve taraftarı. İnatlaşma olduğu doğru, ama inan bu saatten sonra bunu silmek çok da kolay değil, dediğim gibi bu iş bir lafı ile milyonları peşinden sürükleyebilecek bir yönetimin işi. Ben sadece 10 kişiyi takabilirim peşime J

Semih
17.12.2009, 17:09
Peki Abi..

Söyleyeceklerim bu kadardı.
Teşekkür ettim.

Cihan
17.12.2009, 17:11
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yarın saat 10:15'te Trabzon'a gelerek aynı gün Rize'ye gececek
Rize'deki ziyaretlerini tamamladıktan sonra 20 aralık pazar günü yeniden Trabzon'a gelecek olan başbakan Erdoğan,Trabzon'da bir dizi açılışlar yapacak.
Trabzon'da saat 12:30'da Of Sahil Düzenlemesi ve Yomra Trabzon Kredi Yurtlar Kurumu Yurdunun ortak açılışına katılacak olan Başbakan Erdoğan ,ardından saat 14 30 da Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu'nun açılış törenini yapacak.
Başbakan Erdoğan törenin ardından saat 17:00'da Trabzon'dan ayrılarak Ankara'ya hareket edecek.

sadri başkan stad için görüşse iyi olur

Yunus Emre AYAZ
17.12.2009, 18:03
inşallah inşallah..hatta bununlada kalmayın avatarınızdaki hazretleri yeniden seçelim büyük hizmetlerini unutmadık gerçekten..

sen hatırlamasanda olur rahat ol sen..

ESER
17.12.2009, 18:20
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yarın saat 10:15'te Trabzon'a gelerek aynı gün Rize'ye gececek
Rize'deki ziyaretlerini tamamladıktan sonra 20 aralık pazar günü yeniden Trabzon'a gelecek olan başbakan Erdoğan,Trabzon'da bir dizi açılışlar yapacak.
Trabzon'da saat 12:30'da Of Sahil Düzenlemesi ve Yomra Trabzon Kredi Yurtlar Kurumu Yurdunun ortak açılışına katılacak olan Başbakan Erdoğan ,ardından saat 14 30 da Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu'nun açılış törenini yapacak.
Başbakan Erdoğan törenin ardından saat 17:00'da Trabzon'dan ayrılarak Ankara'ya hareket edecek.

sadri başkan stad için görüşse iyi olur

basbakan da soyle bir cevap verir " gece gunduz aklimda ,hep soruyorum ne oldi diye:) yani yersen papaz erigi;) bu stadyum bosa bir heves.. ne hukumet , ne belediye ne de bizim yonetim sallamiyor bu konuyu , biliolar sadece palavra oldugunu , o yuzden herkez birbirine pasliyor.. arada akyazi da dumenden kofte ekmek partisi yapip, pozlar vermenin disinda bir calisma da yok.. o yuzden avni akeri elden gecirip duzenlemelerinden baska bir secenek yok,, sadri baskan suya sabuna dokunmayip tokiye paslicak , toki gogsunde yumsatip belediye ye uzun pas yapicak , belediye de hukumete ara pasi aticak .. sonuc olarak bol pasli ama pozisyonu bile olmayan 0-0 biten bir mac..;) akyazi sadece bir kandirmaca,.. bu konuya bir kere bile tepki koymayan biz taraftarlar da bu aldatmacanin sorumlularindaniz aslinda ya neyse..

Napoli
17.12.2009, 18:43
Fatih Tekke Çok büyük Hayal kırklığıda yartabilir,çünkü kafanızda Oyle bir kuruyorsunuzki,En ufacıcık hatada Fatihe ne olmus yahu diyebilirsiniz..

Aman Dıkkat,Fatih Çok çok iyi bir topçudur,ama sizin Hayalerinzideki Fatih Tekke değildir. Sanal Bir Kahraman oldu Fattıh Tekke...

benden uyarması...

Orhan Aydın
17.12.2009, 18:52
Tekke konusundan da taraftara giydiriliyor ya gam yemem artık:)

Mollasalihoğlu
17.12.2009, 19:44

Geçmiş olsun usta iyi haberlerini bekliyoruz..

Hotaman
17.12.2009, 20:28
Yeğenimize Allah'tan acil şifalar diliyorum...

Başlık bugün daha bir seviyeli.
Umarım bu seviye korunur.
Malum yüksek seviyeleri kafamız alamayabiliyor.

albatros
17.12.2009, 21:27

geçmiş olsun abi.sağlık herşeyden önemli.buraları düşünme sen.

Ilelioglu
17.12.2009, 21:53
Süleyman Abi, gecmis olsun.

Pro-TS
17.12.2009, 22:27
yıldırım demirörene bile beşiktaş bir kere daha şans verdi hatalarını düzeltmesi için ha düzelttimi ayrı konu.
Ben yine de Sadri Şener e bir dönem daha şans verilmesi gerektiğine inanıyorum. İnsanlar hata yapabilir mühim olan bunlardan ders çıkarmak. Sadri Şenere tek kırgınlığım Fatih Tekke konusunda açık açık taraftara yalan söylemesidir. Umarım bu devre arasında Fatih tekke konusu hallolur. Ya da artık işin aslı neyse herşey söylnesin oturup taertışalım ortak akılla hareket edelim. Trabzonspor taraftarıyla var olan bir taklımdır. Başkan umarım bu kitleye ters düşmez

sanatik
17.12.2009, 22:32
Fatih Tekke Çok büyük Hayal kırklığıda yartabilir,çünkü kafanızda Oyle bir kuruyorsunuzki,En ufacıcık hatada Fatihe ne olmus yahu diyebilirsiniz..

Aman Dıkkat,Fatih Çok çok iyi bir topçudur,ama sizin Hayalerinzideki Fatih Tekke değildir. Sanal Bir Kahraman oldu Fattıh Tekke...

benden uyarması...

Sadece o degil Genel olarak böyle aslinda, Örnek bu gelirse sampiyon oluruz düsüncelerine karsiyim bende, isterse fatih sultan tekke olsun.

Süleyman Sofu
17.12.2009, 23:25
Arkadaşlar geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara oğlum ve kendim adına teşekkür ederim..

Evet zor ve sıkıntılı bir gündü ve açıkcası korkuttu bizi kerata neyse çok şükürki saat 3te aldığım tahlil sonuçlarıyla rahatladım.Allah hastanelerin eksikliğini göstermesin kimseyide düşürmesin.Malum böyle bi günden çıkıp kimseyi eleştirmek gelmiyor içimden en iyisi ben şöyle diyim herşeyin hayırlısı olsun sonuçta nihayetinde kazanan Trabzonum olsun...

İyi dileklerini ileten arkadaşlarada gerçekten Teşekkür ederim...

İYİ GECELER...

Mollasalihoğlu
17.12.2009, 23:28
Arkadaşlar geçmiş olsun dileklerini ileten tüm arkadaşlara oğlum ve kendim adına teşekkür ederim..

Evet zor ve sıkıntılı bir gündü ve açıkcası korkuttu bizi kerata neyse çok şükürki saat 3te aldığım tahlil sonuçlarıyla rahatladım.Allah hastanelerin eksikliğini göstermesin kimseyide düşürmesin.Malum böyle bi günden çıkıp kimseyi eleştirmek gelmiyor içimden en iyisi ben şöyle diyim herşeyin hayırlısı olsun sonuçta nihayetinde kazanan Trabzonum olsun...

İYİ GECELER...

Hadi çok şükür.. Yeğenimize iyi bak usta lazım bize :)

SEDAT
18.12.2009, 01:10
Sadri başkan sana her zaman güveniyorum seviyorum..lütfen fatih tekkeyı al ve bize güzel bi stad yap çok şey istemiyoruz..bunu yapabilirsin...

bkandil
18.12.2009, 09:42

benden uyarması...

Camia'da malum "kahraman" sendromu var. Yönetimi beğenmez "kahraman başkan" arar, hocayı beğenmez "kahraman hoca" arar, oyuncuyu beğenmez "kahraman oyuncu" arar.

Fatih Tekke konusu çok hassas ve ince bir konu. Dikkatli ele alınmazsa her türlü kırılır kalır elde... Yönetim sezon başı taraftarın Fatih beklentisini görmezden gelerek hassas konuyu daha da kırılganlaştırdı. Şimdi hem yönetim hem de taraftar transfer sezonunu bekliyor. Konunun hassaslığı ise bu noktada başlıyor. Birileri tarafından transfere mani olabilecek olaylar dizisi (Fatih'in askerliği, Zenith'in T.D. değişikliği, Zenith taraftarının Fatih'i göndermeye sıcak bakmaması v.s.) sıralanmaya başladı. Trabzonspor taraftarı ise transferde ısrarlı.

Fatih'in verimli olup olmaması şimdilik kapalı kutu. Ne çıkacağını bilmiyoruz. Fakat Fatih'i ne kadar "kahramanlaştırırsak" uğrayabileceğimiz hayal kırıklığı o kadar artacaktır.
Şenol Güneş olayında yönetim beceremese de Ünal Karaman "Bizim teknik direktöre değil, Şenol Güneş'e ihtiyacımız var" sözü ile çok güzel bir noktaya değindi.
Artık yeni cümle "Bizim forvete değil Fatih'e ihtiyacımız var" olmalı. (Her maç 2 gol, 2 asist grafiği ile oynayacak biri değil, takım arkadaşlarını ateşleyebilecek, hırsı ile onlara örnek olacak, gençlere yol gösterebilecek biri...)

OLCAY ÇAKIR
18.12.2009, 10:02
Süleyman SOFU,çok geçmiş olsun kardeşim.

Orhan Aydın
18.12.2009, 10:04
Süleyman abi geçmiş olsun.

Gökçebey
18.12.2009, 10:08
Geçmiş olsun Süleyman.

ilhan
18.12.2009, 10:10

İYİ GECELER...

Büyük geçmiş olsun.:o Allah tekrar yaşatmasın.

Mert67
18.12.2009, 10:12
Geçmiş olsun Süleyman abi.

Süleyman Sofu
18.12.2009, 12:42
Herkese çok teşekkürler arkadaşlar...

M.S.SOFU
18.12.2009, 13:37

İYİ GECELER...
geçmiş olsun abi....

M.S.SOFU
18.12.2009, 13:38
buarada yönetimin fener maçına trabzonsporlu sanatçıları çağırması çok güzel bir olay
sayın şener bu hareketi ile bütünleştirmeye ivme kazandırdı...

SEDAT
18.12.2009, 13:51
Başkan fatihi al başkan Tribünlerin üstünü kapa başkan barcelonanın formasından istiyoruz başkan hoop kaleci başkan hes ne oldu hes , başkanım stad yapsana ne kandırıyosun bizi başkanım .......uzar gider....Vallahi hala iyi duruyosun orda...adam neye koşacağına şaşırdı..ama bana şöyle bi cvp gelir şimdi "kardeşim yönetemeyecekse gelmeseydi allah allah"...Hakikaten allah yardımcın olsun sadri başkan...

Ayhan Yüksek
18.12.2009, 14:04
Bu türlü görevler özveri ister,yük çoktur evet,streslidir evet ama olmasıda gerekende budur, marka değeri olan ve yüksek bir kitle tarafından takip edilen bir takımı yönetiyorsanız elbette zahmetleri olacaktır bunlar orda durmaması için neden teşkil etmez bence,bu işi yapmaya aday olurken bunlar göze alınabilmelidir ki zaten almıştır ve geçmiş tecrübeside yardımcı olmuştur,kaldı ki Trabzonspora Başkan olmanın sıkıntıları yanında elbette getirileride vardır.

yorumsuz6117
18.12.2009, 17:04
TS futbolculara ödeme yaptı
18 Aralık 2009 / 16:55
Yönetim Kurulu futbolculara maç öncesi ödeme yaptı

Trabzonspor Yönetim Kurulu bu gün futbolculara ödeme yaptı.
Hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Trabzonspor'da bu maçın hazırlıkları sürürken bordo mavili yönetimde futbolculara para dopingi yaptı.

Yönetim kurulu bu gün futbolculara maç başı alacakları ve transfer taksitleri nedeniyle toplam 3,5 trilyon lire civarında bir ödeme yaptı

Haber61

Tolunay Abdioğlu
18.12.2009, 17:06
Sülayman abi büyük geçmiş olsun.

bordo61
19.12.2009, 14:01
Süleyman abi geçmiş olsun

Süleyman Sofu
19.12.2009, 14:29
Saol kardeşim Allah razı olsun...

Can basten
20.12.2009, 22:04
Hakem triosu Trabzonspor'u resmen doğradı tonton başkan.

Futboldan anlamadığını beyan etmiştin ama yöneticilikten anlarsın herhalde. De bakalım şimdi ne yapmak lazım acaba?