PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

Great White
17.10.2008, 15:31
Soner açıklamaları yukarıda var:)

E okudum..

Seni hangi açıklamaları rahatsız etti, söyler misin:)

Great White
17.10.2008, 15:41
Mehmet Ali Yılmaz, Katar’ı transferi son anda gerçekleşmeyen Yattara’yı yönetimin satmak istediğini ileri sürdü.

Şimdi şu manşete bakarak yorum yaparsanız tabii ki yanılırsınız..

Oysa ki haberin içeriğinde Sn. Yılmaz' ın açıklamaları tamamen farklı..

Elbette ki Sn. Şener' i hatasız göstermeye çalışır tarzda samimiyetsiz ve subjektif bir tavrı yok ama aksi yönde bir iması ya da Yönetim' e dair bir suçlaması da yok..

Gazete rating açısından her zamanki taktiği kullanmış ve röportaja sivri bir başlık atmış; hepsi bu..

Nasılsa yurdum insanının bir çoğu gazetesini salt manşetlerden takip etmeyi pek sever:)

“Yönetim, taraftarın Yattara’nın gitmesinden dolayı göstereceği tepkiyi azaltmak için Yattara’yı “gitmek istiyorum” diye konuşturup, “ne yapalım oyuncu gitmek istiyor biz de satıyoruz” şeklinde düşündü ve böyle yaptı. Yönetim, kendini korumak için böyle bir yol izledi. Bu olaylar yaşandıktan sonra transfer gerçekleşmiyorsa ‘kamuoyunda Yattara ile yönetim arasında sorun var’ değerlendirmesi her zaman olacaktır. Bu da huzrsuzluk yaratır. Yönetim bu transfer olayında her şeyi gizli tutmalıydı. Menajerler yönetimi yanılttı."

“Artık transferler çok yüksek komisyonlarla yapılıyor. Çok sayıda menajer var. Menajerler ile iş birliği yapan teknik direktör ve yöneticiler var. Çok para kazanmanın yolu nasılsa o yolların hepsi deneniyor. O yüzden çok dikkatli olmalı kulüpler. Şunu da belirteyim, Yattara’ya teklif edilen para çok büyüktü.”

magicyattara
17.10.2008, 16:30
Onursal başkan ın da tıpkı Nuri bey gibi kötü danışmanları var. Yada danışman kullanmıyor. Belliki Trabzonspor camiasınının gündeminden haberi yok. Gündemi geç takip ediyor. Bu günlerde görmüyorum sevgili magicyattara abi buralarda yok sanırım. Tam da bunları söylemiştim. Ben daha erken bekliyordum açıklamayı ama takım galip geldikçe açıklama gecikti haliyle. Sonunda onursal ımız da baktıki takımın yenileceği yok dayanamadı böyle zamansız laflar etti. Oynana futbol kötüymüş. Çok anlar başkanımız futboldan Allah var şimdi. Türkiyenin en iyi kadrosunu yok pahasına dağıtıp yerlerine Recepleri Fetileri Bülent Uygun ları getirdiğinde bu hükmü vermiştim zaten....

Hani sussan be başkan sussan.... sadece sussan geçmişte yaptığın azıcık da olsa birşeyler adına saygıda kusur etmeyecek bu camia. Ama Allah aşkına sus. Sus zira inan bize bu camia artık değişti. Dünya değişti. Yeni kuşağı " şampiyonluğu fb ye sattılar" yalanlarına inandırman zor artık o yüzden lütfen sus ve belki diye sıranı bekle...

Erdal hocam,Benlik ne var burda anlayamadım.

Bu olayın böyle cereyan ettiğini sağır sultan bile duymuş.Adamlar iyi para verince bizim yönetim satmak istemiş,Yattarayada gidermisin demişler,o da siz satarsanız giderim demiş.
Tekrar başa dönmek istemem ama şahsen Yattaranın yerindede olmak istemem.Neticede yeni imzalanan 3 yıllık bir anlaşma,verilen takım kaptanlığı en önemliside oluşturulan iyi bir kadroyla üst sıraların hedeflendiği bir dönemde bana git deselerdi,kendi kendime sorardım en azından;bu yapılanlar kandırmacamıydı diye:)

May konusunda fikrim değişmez:Trabzonspordan uzak olsun yeter.

Erdal
17.10.2008, 17:16
Erdal hocam,Benlik ne var burda anlayamadım.

Bu olayın böyle cereyan ettiğini sağır sultan bile duymuş.Adamlar iyi para verince bizim yönetim satmak istemiş,Yattarayada gidermisin demişler,o da siz satarsanız giderim demiş.
Tekrar başa dönmek istemem ama şahsen Yattaranın yerindede olmak istemem.Neticede yeni imzalanan 3 yıllık bir anlaşma,verilen takım kaptanlığı en önemliside oluşturulan iyi bir kadroyla üst sıraların hedeflendiği bir dönemde bana git deselerdi,kendi kendime sorardım en azından;bu yapılanlar kandırmacamıydı diye:)

May konusunda fikrim değişmez:Trabzonspordan uzak olsun yeter.

Abi ben bir ara sizin bizzat Onursal Genel başkan olduğunuzu düşünmüştüm :)

Erdal
17.10.2008, 17:28
E okudum..

Seni hangi açıklamaları rahatsız etti, söyler misin:)

Sen bir kere daha oku Soner:). Hem hocanın elinde geniş bir kadro var diyeceksin hem niye bu kadar transfer yapıldı diyeceksin. Sonrada yeni transferler göz doldurmuyor diyeceksin. Egemen ne yapıyor Allah aşkına...Yattara nın satışı konusnda Ogün ve Abdullahın satışı geldi aklıma danışıklı olsa yine iyi futbolcuları haberleri yokken satılmıştı...

poetricus
17.10.2008, 17:38
Onursal Başkan'ın TS üzerinden gerçekleştirilecek bazı hedefleri var:

Takımın başına yeniden geçip sükse yapıp tekrar siyasete atılmak gibi...

Son başkanlığı döneminde çevresinde kümelenip ihya olan yalaka takımını yeniden ihya etmek gibi...

"Böcek gibi ezmeyi" unuttuğu ya da vakit bulamadığı için ihmal ettiği kişileri ezmek gibi...

Elinde sigara ile hırkasını omuzlarına atıp TV ekranlarında bir mafya babası edasıyla ruh sağlığı hakkında şüphe uyandıracak şekilde yerli yersiz gülmek gibi...

Yeni Ogün'ler, Abdullah'lar, Ünal'lar satmak yeni Feti'ler, Recepler, Ramazan'lar almak gibi...

O yüzden TS'da kendisi dışında hiçbir başkanın başarılı olmasını istemiyor. Önce transferleri yetersiz bulan, ardından "şampiyonluğun transferle olmayacağını,delikanlılık ve karizma gerektirdiğini" iddia eden -kimi kastediyorsa-açıklamasıyla arzı endam etti ama kamuoyunda pek yankı uyandıramadı.Bir süre sustu. Takım iyi gittiği için bugüne kadar bekledi. GS maçı öncesi ilk hamlelere başladı.
Olası bir kötü sonuçta müteakip hamleler de gelecektir. Bütün bunlar olmazsa cebinden para verip aldığı 400 kombine bileti dağıttığı kitle harekete geçer. Artık sahaya atlayan mı olur, tesislere saldırı mı bilinmez.

Komplo teorisi mi?
Adına çek yazdırıp kulübü icraya vermeye kalkan "duayen" bir "onursal başkan" böyle şeyler yapmaz diye düşünebilirsiniz ama ben kendisinden her şeyi beklerim.

Başında olmadığı süre zarfında Trabzonspor yararına hangi hayırlı teşebbüsü olmuş, hangi yaraya merhem sürmüş, hangi desteği göstermiş, TS'a yöneltilen saldırılardan hangisine göğüs germiş muhterem?

"Duayenleri", "onursalları" ve "öz evlatlarından" çektiği kadar hiçbir şeyden çekmedi bu cânım camia...

Egemen
17.10.2008, 17:41
Ömer hocam kavgada söylenmez :):)

Great White
17.10.2008, 18:26
Sen bir kere daha oku Soner:). Hem hocanın elinde geniş bir kadro var diyeceksin hem niye bu kadar transfer yapıldı diyeceksin. Sonrada yeni transferler göz doldurmuyor diyeceksin. Egemen ne yapıyor Allah aşkına...Yattara nın satışı konusnda Ogün ve Abdullahın satışı geldi aklıma danışıklı olsa yine iyi futbolcuları haberleri yokken satılmıştı...

Genelde okuduğumu bir kerede anlarım ama laf M. Ali Yılmaz' dan açıldığında adeta şartlı refleks geliştiren bir gözle senin hatırına tekrar okudum gene de öyle kayda değer muhalif ve art niyetli ifadeler göremedim:)

Adam orada "Yattara' yı kulüp satmak istedi ya da onu pazarlamaya kalktılar" falan demiyor. Gelen teklif çok yüksek olduğu için bu fırsatı kaçırmak istemediklerini belirtiyor. Sonunda da açık ve net bir şekilde menajerlerin oyununa geldiklerini söylüyor..

Transferler konusundaki fikirlerini de objektif bir açıdan değerlendirmek lazım..

Takımımıza katılan toplam 20 küsür futbolcudan şu an itibarı ile katkı sağlayanlar Song, Egemen, Cale ve Selçuk' dan ibaret. Gökhan ve Colman ise hala istenilen seviyede olmamalarına rağmen en azından benim için üğmit verici adamlar..

Ancak diğer yaklaşık 15 kişilik transfer konusunda şimdilik de olsa beklediğimizi bulamadığımız da biliyoruz..

Yani ben hala Sn. Sadri Başkan' a karşı burada adeta şartlı refleks haline gelmiş bir paranoya içerisine girilircesine eleştiri geldiğini düşünmüyorum, Sn. Yılmaz tarafından..

Hatta Sadri Başkan' ın da bu röportaj karşısında şurada gösterilen tepkinin onda birini göstereceğine de inanmıyorum:)

Sadri Şener' i bir çoğumuz çok seviyor ve kendisine de güveniyoruz lakin bu sevgimizi de belirtirken şu kulübe ciddi katkıları yadsınmayacak eski başkanlarımıza karşı da bu kadar acımasız davranmayalım..

Bana da "Şener mi yoksa Yılmaz mı" diye sorsalar ben de düşünmeden Şener derim ama bu Yılmaz' dan nefret ettiğim için değil, daha uygun ve kalifiye gördüğüm içindir..

Sonuçta muhalif görüşler her zaman olacaktır ve normaldir de ama ben yukarıdaki röportajı o sınıfa dahi koymuyorum açıkçası:)

ApoCaN28
17.10.2008, 18:50
Sadri Şener ' e Daima Güveniyoruz...

En Azından Yüzümüz gülmeye başladı
klüp,futbolcular,projeler vb..

Cafer Bulur
17.10.2008, 20:25
Eski yönetimle kiyasladigimda bu yönetim bize ilac gibi gelmistir.
Hata yapmadilar mi yaptilar ama hatasiz kul olmayacagi icin anlayisla karsilamak lazim.
Baskanimizin vakurlu durusu bir yana diger yöneticilerimizde su ana kadar cok iyi bir durus sergiliyorlar.
Adamlarda bir Trabzonsporluluk durusu var,bunu hemen hemen her aciklamalarinda anlayabiliyorsunuz.
Ben sadri sener ve ekibinden su ana kadar cok memnumum.
Yönetimin bu uyumu devam ettigi sürece sportif basarida kendiliginden gelecektir.

Travelair
17.10.2008, 21:39
Bir de "Kötü niyetle" bakalım: :)

“Artık transferler çok yüksek komisyonlarla yapılıyor. Çok sayıda menajer var. Menajerler ile iş birliği yapan teknik direktör ve yöneticiler var. Çok para kazanmanın yolu nasılsa o yolların hepsi deneniyor. O yüzden çok dikkatli olmalı kulüpler. Şunu da belirteyim, Yattara’ya teklif edilen para çok büyüktü.”

Kötü niyetle söylenmiştir elbette demiyorum ama bakın böyle de yorumlanabiliyor, camia böyle de yorumlayabilir. Onun için böyle anlamsız bir zamanda, bu tür önemli yönetimsel meseleleri, işin içyüzüne hakim olmadan, hele ki medyaya taşıması hatadır. Bu kadar tecrübeli bir başkanımızın bunu bilmesi lazımdı

magicyattara
17.10.2008, 22:38
cebinden para verip aldığı 400 kombine bileti dağıttığı kitle ..

Hocam varmı böyle bir kitle gerçekten.

Kimmiş bunlar?
Taraftar grubuysa hangileri?

Yoksa serseri mayın gibi tribünleremi dağılmışlar.

Cafer Bulur
17.10.2008, 22:55
Onursal Başkan'ın TS üzerinden gerçekleştirilecek bazı hedefleri var:

Takımın başına yeniden geçip sükse yapıp tekrar siyasete atılmak gibi...

Son başkanlığı döneminde çevresinde kümelenip ihya olan yalaka takımını yeniden ihya etmek gibi...

"Böcek gibi ezmeyi" unuttuğu ya da vakit bulamadığı için ihmal ettiği kişileri ezmek gibi...

Elinde sigara ile hırkasını omuzlarına atıp TV ekranlarında bir mafya babası edasıyla ruh sağlığı hakkında şüphe uyandıracak şekilde yerli yersiz gülmek gibi...

Yeni Ogün'ler, Abdullah'lar, Ünal'lar satmak yeni Feti'ler, Recepler, Ramazan'lar almak gibi...

O yüzden TS'da kendisi dışında hiçbir başkanın başarılı olmasını istemiyor. Önce transferleri yetersiz bulan, ardından "şampiyonluğun transferle olmayacağını,delikanlılık ve karizma gerektirdiğini" iddia eden -kimi kastediyorsa-açıklamasıyla arzı endam etti ama kamuoyunda pek yankı uyandıramadı.Bir süre sustu. Takım iyi gittiği için bugüne kadar bekledi. GS maçı öncesi ilk hamlelere başladı.
Olası bir kötü sonuçta müteakip hamleler de gelecektir. Bütün bunlar olmazsa cebinden para verip aldığı 400 kombine bileti dağıttığı kitle harekete geçer. Artık sahaya atlayan mı olur, tesislere saldırı mı bilinmez.

Komplo teorisi mi?
Adına çek yazdırıp kulübü icraya vermeye kalkan "duayen" bir "onursal başkan" böyle şeyler yapmaz diye düşünebilirsiniz ama ben kendisinden her şeyi beklerim.

Başında olmadığı süre zarfında Trabzonspor yararına hangi hayırlı teşebbüsü olmuş, hangi yaraya merhem sürmüş, hangi desteği göstermiş, TS'a yöneltilen saldırılardan hangisine göğüs germiş muhterem?

"Duayenleri", "onursalları" ve "öz evlatlarından" çektiği kadar hiçbir şeyden çekmedi bu cânım camia...
M.ali yilmaz in kisiligini özetleyen cok güzel bir yazi,tebrik ediyorum sizi.
M.ali yilmaz sadri sener i elestirmek icin önce zamaninda yapamadigi transferlerin hesabini verecek.
Öyle ,transferler yapildi ama katki yapamiyorlar safsatasi ile insanlari yanlis yönlendirmeyecek m.ali yilmaz.
Kendisi önce victo shaaka nin,feti nin,takoz recep in,gordon milne nin hatta ve hatta kevin campbell gibi bir oyuncuyu beceriksizce harcamanin hesabini versin de ondan sonra sira sadri sener e gelsin.

magicyattara
17.10.2008, 22:59
Abi ben bir ara sizin bizzat Onursal Genel başkan olduğunuzu düşünmüştüm :)

Erdal hocam,seni anlamakta güçlük çekiyorum inan:)
Aslında komplo teorilerilerine pek inanmam ama;
Yattarayı karalama kampanyasını,transfer haberlerinden hemen önce m.a.y.'nin sahibi olduğu karadeniz gazetesi başlatmıştı.Durup dururken Yattaranın sakat olmamasına rağmen bilerek bjk maçında oynamadığını yazdılar.Bir gün sonra jeep olayını ortaya atıp Yattara ile Song'un arasını açmaya çalıştılar.Bu haberler 3-4 gün daha devam etti.
Trabzonda çıkan bütün gazetelerin spor sayfaları birbirinin kopyasıdır,birini okudunuzmu diğerlerini okumaya gerek kalmaz.
Yerel medyada sadece 1 gazete neden böyle bir haber yapsındı.

Açıkça bir Yattara antipatisi yaratılmaya çalışıldı.Dur bakalım ne çıkacak bu işin içinden demeye kalmadan,Yattaranın Katardan transfer teklifi aldığı ve gitmek istediği haberleri ortalığı kapladı.
Yaratılan bu antipati işe yaradı ve taraftar Yattarayı dışladı.Satışın önündeki en önemli engel halledildi.Buna ön ayak olanda Onursal Başkanın sahibi olan gazeteydi.

Yollar nasılda kesişti değilmi:)
Al sana komplo teorisi.

Erdal
17.10.2008, 23:05
Ne yazıkki yerel medyayı takip edemiyorum:) Bülent abinin Reha bey in yazılarını takip etmeye çalışıyorum sadece. Onursal başkan ın sezon başı açıklamalarını daha önce yine size yönelik kopyalamıştım. Göle maya çalmak demişti mesela transferler için. Şimdi de bir yandan çok geniş kadro var deyip hocaya vuruyor sonrada ...Neyse be abi yinede benim için Trabzonsporlu Mehmet Ali Yılmaz dır. Ben sadece biraz daha sesizlik rica ediyorum o cenahten dinleyen varsa tabi :)

magicyattara
17.10.2008, 23:31
Ne yazıkki yerel medyayı takip edemiyorum:) Bülent abinin Reha bey in yazılarını takip etmeye çalışıyorum sadece. Onursal başkan ın sezon başı açıklamalarını daha önce yine size yönelik kopyalamıştım. Göle maya çalmak demişti mesela transferler için. Şimdi de bir yandan çok geniş kadro var deyip hocaya vuruyor sonrada ...Neyse be abi yinede benim için Trabzonsporlu Mehmet Ali Yılmaz dır. Ben sadece biraz daha sesizlik rica ediyorum o cenahten dinleyen varsa tabi :)

Sessizlik rica ediyorsunuz ama ilk fırsattada sessizliği bozuyorsunuz hocam:)

Sizde biraz dikkat edin lütfen.

Aslında eleştirecek o kadar çok şey varki.Ben yazacak değilim.Kim yazarsa yazsın.

Zafer BİLGİN
17.10.2008, 23:45
Kelime haznem etkileyici bir başlık için yeterli olmadığı için ben açamıyorum vede merak ediyorum şu başlığı kim açacak.

NEDİR BU YEREL MEDYANIN SIKINTISI.TAKIM ÜZERİNDEN ÇEKİN ŞU ELLERİNİZİ

Lütfen böyle bir başlık açılsın vede özellikle Trabzondaki arkadaşlarımız görüşlerini bu başlıkta yoğunlaştırsın

seyyah61
17.10.2008, 23:52
M.A.Yilmaz'in yaptigi tüm aciklamalarda artniyet ariyorum acikcasi.
Bunun suclusu ben degilim, zira böyle düsünen bircok kisi biliyorum.
Bunun sebebi kendinin disinda kimsenin Trabzonspor'un basinda sampiyon olmasini istememesidir.
Neden istemiyor diye sorarsaniz sebebi bellidir.
Eger baska birisi 25 yil aradan sonra Trabzonspor'u sampiyon yaparsa M.A.Yilmaz'in ne onursal baskanligi kalir ne de söylediklerini kale alan.
Cünkü onursal baskanligi hak ederek degil para ile satin almistir kendisi.
Bu da yetmemis gibi, pek de paraya ihtiyaci olmadigi halde, Trabzonspor'un borc icinde yüzdügü bir zamanda, kulübü icraya verip baskanligini yaptigi kulüp ile mahkemelik olmustur.
Ben bunda iyi niyet aramam.
Bu isler gönül isleridir, oraya parayi verdiysen arkasini sormayacaksin.
Kulüp ne zaman düze cikar o zaman anlasir alirsin parani.
Sezon basinda da bir aciklama yapmisti ve yine laf salatasi ve gündem olusturma adina birkac bir sey zirvalamisti.
Neyse ki kaale alan olmadi.
Simdi son aciklamaya bakalim.
Ne diyor orda "Ersun Hoca'nin elinde genis bir kadro var ve basarisiz olma sansi yok"
Peki sonra ne diyor? "O kadar transfer yapilmis ama kadro dar"
Iki tespinden biri dogru olabilir ama ikisinin ayni anda dogru olmasi mümkün degil.
Yani hem yönetime giydiriyor "O kadar transfer yaptiniz ama kadro genis degil, dogru transfer yapamadiniz" diyor hem de olasi basarisizlik durumunda Ersun Yanal'in o genis kadroya ragmen basarisiz olacagini ima ediyor.
Daha sonra da Yattara'nin transferinden yöneticilerin, hatta ve hatta teknik direktörün pay alacaklari yüzünden satmak istediklerini ima ediyor ki cok cirkin bir iftira, zira Sadri Sener iflas ettiginde kendisi gibi kulübü icraya vermemis, milyonlarca dolari hibe etmistir ve lafini bile etmemistir.

Great White
18.10.2008, 00:03
Yattarayı karalama kampanyasını,transfer haberlerinden hemen önce m.a.y.'nin sahibi olduğu karadeniz gazetesi başlatmıştı.Durup dururken Yattaranın sakat olmamasına rağmen bilerek bjk maçında oynamadığını yazdılar.Bir gün sonra jeep olayını ortaya atıp Yattara ile Song'un arasını açmaya çalıştılar.Bu haberler 3-4 gün daha devam etti.

Şu yazının hemen altında devam eden "Komplo teorisi" ni yorum olarak değerlendirdiğim için alıntılamadım..

Ama yukarıda vermiş olduğun bilgiler yorum değil doğruluğu kesinleşmiş bir gerçekse aşağıdaki teori de hiç mantıkız gelmiyor..

Ama hal böyle olunca da iş tamamen farklılaşıyor:)

O zaman da "Sadri Başkan ve Yılmaz elele verip bu transferin senaryosunu yazdılar" şeklinde bir sonuç ortaya çıkıyor..

Hadi bakalım buyur burdan yak şimdi:)

Erdal
18.10.2008, 00:08
Soner, Okuduklarını anladığına eminim. Sadece seçerek ayıklıyorsun:). Onursal başkanımızın sezonun hemen başında açıklamaları var yukarıdakileri onlarla birleştirip tefsir yapmak lazım belki vakıa vakıa:)

Great White
18.10.2008, 00:10
Bu arada şunu da belirtmekte fayda var..

Bir futbolcudan menajerler vasıtası ile zimmetine para geçirebilmen için futbolcunun gitmesi değil gelmesi gereklidir..

Mesela 6 milyonluk Gökhan transferi için bizim cenahtan birilerinin ceplerini doldurduğu şeklinde bir iftira atılabilir. Zira ortada ödenen bir para ve teknik direktörün kendi menfaati doğrultusunda istediği bir futbolcu var. (İftira atıyoruz ya:) )

Oysa ki burada Yattara takımdan ayrılan bir oyuncu durumunda. Bu ortamda Ersun Hoca' nın nemalanabilmesi mümkün mü yahu? Olsa olsa Katar' ın Brezilyalı antrenörü ya da menajerler nemalanabilir:)

Ama Yönetim' e bir iftira varsa, (ki ben öyle kesin bir ifadeye rastlayamadım) elde delil olmadığı sürece çok çirkin bir davranış olacaktır..

Bu arada Yönetim bu açıklama karşısında bir cevap verdi mi? Ya da verme gereği hissetti mi? Öyle ya; madem bu denli açık bir saldırı var, cevapsız kalmaması gerekir:rolleyes:

Soner, Okuduklarını anladığına eminim. Sadece seçerek ayıklıyorsun:). Onursal başkanımızın sezonun hemen başında açıklamaları var yukarıdakileri onlarla birleştirip tefsir yapmak lazım belki vakıa vakıa:)

E baştan öyle desen o gözle okurdum:)

Ben sadece yukarıdaki röportaj hakkında yorum yaptım..

Bu arada biraz daha yazarsam sen beni de "Yılmazcı" yapacaksın, ondan tırsıyorum :p

Ayrıca, Magicyattara' nın yukarıdaki Komplo teorisi hakkında sen ne düşünüyorsun?

Vallahi çok ilginç..

Ben o haberleri yayan gazetenin Yılmaz' a ait olduğunu şu ana dek bilmiyordum bile:)

Erdal
18.10.2008, 00:14
Yok onlar ciddiye almıyorlar. Ama Onursal başkanımızın ciddiye alınmaması üzüyor beni. Bu arada farkındamısın bilmem dünyada karizmatik kodumu oturtan lider tipi bitiyor:)

Travelair
18.10.2008, 00:23
Bu arada şunu da belirtmekte fayda var..

Bir futbolcudan menajerler vasıtası ile zimmetine para geçirebilmen için futbolcunun gitmesi değil gelmesi gereklidir..

Mesela 6 milyonluk Gökhan transferi için bizim cenahtan birilerinin ceplerini doldurduğu şeklinde bir iftira atılabilir. Zira ortada ödenen bir para ve teknik direktörün kendi menfaati doğrultusunda istediği bir futbolcu var. (İftira atıyoruz ya:) )

Oysa ki burada Yattara takımdan ayrılan bir oyuncu durumunda. Bu ortamda Ersun Hoca' nın nemalanabilmesi mümkün mü yahu? Olsa olsa Katar' ın Brezilyalı antrenörü ya da menajerler nemalanabilir:)

Niye? Oldu ya Yattara gitti hocaya. Hoca süper teklif var. Sen beni isteme ben de seni göreyim dedi. Hoca gitti yönetime Yattara işime yaramaz iyi teklif gelirse satın dedi... Komplo teorilerinde, teorik iftiralarda son nokta :D

Great White
18.10.2008, 00:28
Yok onlar ciddiye almıyorlar. Ama Onursal başkanımızın ciddiye alınmaması üzüyor beni. Bu arada farkındamısın bilmem dünyada karizmatik kodumu oturtan lider tipi bitiyor:)

Açıkçası bence Sadri Başkan da o sınıfa rahatlıkla girer:)

Hatta benim en beğendiğim yönlerinden birisidir o..

Kendisini "haklı olarak" yukarıda gören (ne olsa TS başkanı) hazırcevap, zeki ve karizmatik bir başkan Sadri Şener..

Mesela Faruk Özak da mükemmel bir insandı ama "kodumu oturtamıyordu" işte :)

Başkan dediğin adamda biraz karizma olacak. Futbolcu sahada ona doğru baktığında "Bizim başkan hakkımızı asla yedirmez" diye düşünecek. Öyle noter memuru gibi bir kenarda oturup maç izlemeyecek:)

Great White
18.10.2008, 00:29
Niye? Oldu ya Yattara gitti hocaya. Hoca süper teklif var. Sen beni isteme ben de seni göreyim dedi. Hoca gitti yönetime Yattara işime yaramaz iyi teklif gelirse satın dedi... Komplo teorilerinde, teorik iftiralarda son nokta :D

Ikına sıkına o kadar zorladıktan sonra bırak Ersun Hoca' yı sen ben bile gideriz gümbürtüye:D

magicyattara
18.10.2008, 00:33
Şu yazının hemen altında devam eden "Komplo teorisi" ni yorum olarak değerlendirdiğim için alıntılamadım..

Ama yukarıda vermiş olduğun bilgiler yorum değil doğruluğu kesinleşmiş bir gerçekse aşağıdaki teori de hiç mantıkız gelmiyor..

Ama hal böyle olunca da iş tamamen farklılaşıyor:)

O zaman da "Sadri Başkan ve Yılmaz elele verip bu transferin senaryosunu yazdılar" şeklinde bir sonuç ortaya çıkıyor..

Hadi bakalım buyur burdan yak şimdi:)

Benmi yanlış hatırlıyorum.
Mehmet Ali Yılmaz milletvekili seçilince yerini Sadri Şenere bırakmıştı.
Şimdi eleştiriyor olması ona karşı olduğu manasına gelmez.
Geçmişte beraberdiler.:)

Erdal
18.10.2008, 00:36
Kim demişti "hafıza-i beşer nisyan ile malüldür" diye. En az 96 da ki kadar Onursal başkanımızın "karizma" olduğu dönemlerde de hakkımız yendi bizim. Ayrıca eski futbolculara sormak lazım kime güvenirler diye. Benim üç beş laf etmişliğim var inan bana sandığın gibi değil:)

Erdal
18.10.2008, 00:42
Benmi yanlış hatırlıyorum.
Mehmet Ali Yılmaz milletvekili seçilince yerini Sadri Şenere bırakmıştı.
Şimdi eleştiriyor olması ona karşı olduğu manasına gelmez.
Geçmişte beraberdiler.:)

Besim Kahraman dan tutun Faruk Özak a kadar Mehmet Ali bey in geçmişte "beraber" olmadığı adam mı var. Mustafa Günaydın la başlayalım isterseniz. 300 milyonla geliyorum diyen adama gelme kim diyebilirdi. Mustafa Günaydın- Mehmet Ali Yılmaz- Nuri Alabyarak... Aynı çizgi geldiler ettiler gittiler... Şimdi yine saygıda kusur etmeyelim. Hiçbirinin Trabzonspor un parasında gözü yoktur eminiz ama dertlerinin sadece Trabzonspor olmadığını da biliriz:) Şimdi susma zamanı. Mümkünse birazcık susup yeniden denemek istiyorlarsa nerde yanlış yaptık diye düşünsünler ve sıralarını beklesinler. Zira hafıza-i beşer gerçekten de nisyan ile malül 2 seneye kalmaz yeniden "karizmatik" adam ararız biz:)

Travelair
18.10.2008, 00:52
O kadar iftira edilebilecek konu var ki hangi birisine yetişeceksin. Biz yönetime, teknik direktörümüze futbolcumuza güveniyoruz, gerisi laf-ı güzaf

Ali Özcan
18.10.2008, 09:00
Sadri Şener Trabzonspor un başına gelmiş ve gelebilecek en VİZYON VE MİSYON sahibi başkandır...Eski bir Albayrak taraftarı olarak iyi ki Albayrak gitmiş diyorum...Allah başkanımızın ve Trabzonsporumuzun gönlüne göre versin...

Ali Özcan
18.10.2008, 09:07
Ayrıca Onursal Başkan yakıştırmasını kim yaptıysa hata yapmış...Ben M.Ali Yılmaz ın son 2 başkanlık dönemini çok iyi hatırlıyorum...Trabzonsporun misyonundan uzaklaşmasının yegane sebebidir...Yetenekli futbolcuları bir çıpıda eski taraftarı olduğu kulübe (!) satmış yerlerine Ramazan Sülün, Recep Çetin, Selim, Feti, Sergen, Oktay gibi içi geçmiş süperstarları alarak bizim bi 10 yıl geri gitmemizi sağlamıştır...Küçülttüğü kadronun sonucu olarak, Özkan Sümer döneminde, 2002 yılında ligi 14. sırada bitirmiştik...

hamibasoglu
18.10.2008, 10:14
Sadri Başkan Sakin,kişilikli ve oturaklı bir başkan.
Yaygaracı ve Showman değil.Tüm klüp başkanlarının örnek alması gereken bir başkan.
Ancak ,umarım Kıskanıp önümüze takoz koymaya çalışacaklara Diş gösterip susturmasını da başarır.
zira şimdilik her şey yolunda....

yakuphoca
21.10.2008, 17:34
Galatasaray maçından sonra Sadri Başkan'ın durumunu gören varmı? Adam dokunsan ağlayacak durumdaydı..
Bunu haketmediğini düşünüyorum.. Futbolcuların bu yenilgiyi affettirmeleri lazım başkan için..

attagümüshane
21.10.2008, 18:00
Galatasaray maçından sonra Sadri Başkan'ın durumunu gören varmı? Adam dokunsan ağlayacak durumdaydı..
Bunu haketmediğini düşünüyorum.. Futbolcuların bu yenilgiyi affettirmeleri lazım başkan için..

evet başkanımızda Allah razı olsun..daha yapmadıkları da var tabi..ztad gelmedi şampiyonluk gelmedi..ama ben takımımızın bu kadar göze çarptığını uzun yıllardır hatırlamıyorum..internette dikkat edin her an yukarıdan bir link inebiliyor bizimle ilgili..başkanın gücüdür bu..ona layık olmalı bu takım.
ammaaa..kim ne derse desin gökhan ünal ın gelişi bizim için muazzam prestij oldu fakat 20 trilyonluk maliyetin yanından geçmez..umarım yönetim 7.5 milyon euro verip topuz u da almaz..5 tane topuz verseler anca eder o paraya..yazıktır yani millet ne sanıyo kendini anlamış değilim..

Sen_Teksin_61
22.10.2008, 11:26
Sadri başkanımdan gs maçında oynayan futbolcuların kulaklarını teker teker çekmesini rica ediyorum. Ardından bir baba gibi şefkat gösterip sonraki maçlara motive etmesini bekliyorum. Bu meyanda Başkana çok önemli görevler düşüyor... Futbolcuların Trazonsporluluk ruhunu hiçbir zaman kaybetmemelerini sağlamalı. Gerekli uyarıları da yapmalı...

Travelair
22.10.2008, 11:39
"Özel prim / primin 2 katı" laflarını lütfen kaldırın. Zarar veriyor

KUTADGU
22.10.2008, 11:51
Erdal Abi, Great White, Magicyattara,Poetriscus ve Travelair'in iki sayfalık mesajlarını soluksuz okudum.
Kimilerine katıldım, kimilerine katılmadım.
Ama benim meselem bu değil.

Erdal Abi'nin izin vermesi halinde aşağıdaki yazısını alıntıladım.
Hele ki altı çizili noktaya dikkat etmek gerekir dedim.
Dünyayı bilemiyorum ama Türkiye'de bu tip adamlar hiç bitmez ve bu tip adamlar hep el üstünde tutulurlar.
Korkum o ufak bir başarısızlıktan sonra bu tip yeni kahramanlar arama sevdasına düşecekler çok.

Bu arada Erdal abi o cümleyi büyük ihtimalle latife amaçlı kullanmıştır ama.
Mihmandarımızın "öfke bir hitabet sanatıdır" lafı aklımdan çıkmıyor değil.
Kodumu oturtanlarıi yağıp gürleyeneleri seven ve hep sevecek olan bir toplumuz.

Hakkımız da hayırlısı ama bizde bazı şeyleri haketmiyoruz canım.

Cafer Bulur
23.10.2008, 19:33
"Özel prim / primin 2 katı" laflarını lütfen kaldırın. Zarar veriyor
Katiliyorum,bundan sonra özel prim falan verilmemeli.
Bunun ters teptigine bircok kez sahit olduk.
Umarim bundan sonra baskanimiz özel prim yerine futbolculara Trabzonsporun gerceklerini daha güzel bir sekilde anlatir.
Baskanin düsüncesi güzeldi ama ne yazikki tutmadi.

sifuni
29.10.2008, 01:13
dün futbol klübünde mehmet demirkolun yorumunu dinlediniz mi bilmiyorum.adam aynen söyle dedi galatasaray macinda
2-3 saat önce carsida dolasiyordum birden karsida sadri seneri gördüm elini kollunu salliya salliya tek basina dolasiyordu gittim yania merhaba sayin baskanim sadri senerin cevabi bak böyle baskan zor göürsün tek basina dolasiyorum.hayret diger baskanlar 150 koruma ile dolasiyor sadri sener degisik biri.

Koray
29.10.2008, 22:27
Ara transferde belli olacak Başkan ve Yöneticilerimizin bu sene hedefinin ne olduğu...

macka61
30.10.2008, 12:18
başkanımız bu kötü duruma biran önce el koymalı bir ültimatom gerekli futbolculara

Sacit
30.10.2008, 12:46
Sadri başkan bu işi iyi yapıyor, yalnız futbolculara belli miktar para cezası verilmesi lazım. hemde acil olarak yapılmalı.. inşallah devre arası kralımız Tekke'yi Trabzon'a getirir, az da olsa böyle bir umudum var. başkanımız bu zamana kadar yaptığı icraatların en mükemmelini yaptı, bundan sonrada yapmaya devam edecektir ondan hiç şüphem yok.

sifuni
30.10.2008, 13:06
Ara transferde belli olacak Başkan ve Yöneticilerimizin bu sene hedefinin ne olduğu...

adamlari hedefi zaaten belli sezon basinda beri diyorlar avrupa kupasina katilmak hedefimiz sampiyonlar ligi bile demiyorlar avrupa kupasina katilmak

keles76
30.10.2008, 13:20
baskan ne yazikki aldigin 23 transferde hedefi onbirden vuramadin bence gidip ozkan sumerden futbolcu secme dersi al Ozkan baskan 1 milyona 5 futbolcu aliyordu 10 milyona 1 gidiyordu senin aldigin topculari geri satmaya calis 25 milyon euro veren cikmaz bari Nuri albayrakin yaptigini yapip her donem 3 transfer yapip sanin yuruseydi ama ne yazikki kucuk topcular getirdin ve benim gozumde yerini kaybetttin. Kendi Efsanesini tuketen insan oldun. Baskan akil vermek gibi olmasin bir donem Ozhan canaydin diye bir baskan vardi bu saha sinuclari mali durum ne olursa olsun baskan olmayi tum iticiligine ragmen alirdi benim tavsiyem git bundan tavsiye al bari verecegi tavsiyeler?
1) takimin tarihinde iyi yer yetmis bir hoca bul( bu bize pek uymaz tek kisi kaldi oda senol gunes oda korede)
2) eski sevilen genc yoneticilerden birin' tekrar kulube kazandir(mesela agaoglu)
3) takimi satip giden ve yahut satilan eski kaliteli topculari takima geri al ( gokdeniz fatih tekke stephanov vb.)
4) ve en onemlisi turkiyedeki kaliteli ve kabiliyetli butun genc cocuklari kendi alt yapinda oynat.

macka61
30.10.2008, 13:31
ben size katılmıyorum transferlerimiz iyi kadro tam anlamıyla oturmadı birde forvetlerimiz biraz daha becerekli olsaydı şuan her şey farklıydı

keles76
30.10.2008, 13:37
ben size katılmıyorum transferlerimiz iyi kadro tam anlamıyla oturmadı birde forvetlerimiz biraz daha becerekli olsaydı şuan her şey farklıydı

tamam katilmiyorsunda tavsiyeleri yapsa kotumu olur

Ahmet Kuru
30.10.2008, 13:39
Sadri Şener'in bu takıma verdileri ve vereceklerinden şüphem yok...
Ama her doğrunun her yerde söylenmemesi gerektiğide aşıkar...
Bu konuda Başkan biraz daha dikkatli olması gerekir..
Malum çevremizde çakal çok var,söz iyi niyetlide olsa,bu çakalların sayesinde bu sözler dikene dönüşebilir...

coolank
30.10.2008, 13:47
Başkanım transfer döneminde çok macera aramaya gerek yok ....Yeteri kadar gelecek vaat eden oyuncu aldık artık oynayacak şu an bir şeyler yapacak oyuncu alalım ...

Başkanım bu zor bir durum degil bize herkesin bildiği oyuncuları alsan bu takım 7 .şampiyonlugu seninle kazanır ve bence hak etmiş oldugun bu ünvana kavuşursun ...

Fatih Tekke
Ankaragüçlü Gökhan
Sivaslı Abdurrahman veya Antalyalı Ugur
Engin Baytar
Özer Hurmacı
Mehmet Yıldız

Yabancı bir sol açık ve top yapan bir oyuncu

Bunların % 60 70 ni yaparsanız 7 şampiyonluk çok uzak değil ...

Gerçi transfer sezonunda çok daha rahat alırdınız bu oyuncuları....Bazıları almanız çok zor ama bazılarını takasla da alırsınız ...

Takas için Başkanım Umut Tayfun Tolga Ferhat Adnan kullanın hiç bir kaybımız olmaz ..

Hüseyin ve Gökhanı isteyen olursa da bence hiç düşünmeden satın ...

magicyattara
30.10.2008, 17:37
Başkanın ligdeki antep maçından sonra yaptığı "hocaya sorun" açıklaması bence ağır bir açıklamaydı.

Trabzonspor taraftarları olan bizler büyük çoğunlukla yeni takıma sabretmeyi kabullenmişken,başkanın sabırsızlığı,muhtemel gelebilecek kötü sonuçlardan sonra bir kriz yaşanacağı izlenimi bırakıyor.

Yeni takım kurmanın kolay olmadığını herkes biliyor.Tek bilmeyen Sadri Şener gibi duruyor.Bu takıma şampiyonluk gibi üstesinden gelemeyeceği bir misyon yüklemek ayrıca Ersun Yanalıda baskı altında tutuyor.

Ben başkandan antep maçından sonra daha aklı selim bir açıklama beklerdim.
Acaba hocayı gözden mi çıkardı.
Aklıma gelmiyor değil.
Yoksa takım 3 gün sonra bu kadar dökük oynamazdı.

Mustafa Calik
30.10.2008, 23:10
bu takima bence daha iki oyuncu alinmali daha fazla degil

1. özer hurmaci
2. orta saha sol ( orta yapan bi futbolcu )

____________SYLVA____________
SERKAN__SONG____EGEMEN__CALE
___________HÜSEYiN____________
________SELCUK__ÖZER_________
YATTARA_____________TRANSFER
____________AYSEK____________

sadri baskaaaaaan duy sesimiziiiiiii :)

Laz_61
30.10.2008, 23:16
Sadri Basknana sonsuz destek..yanlis büyük baskan sabbeke Ugur Kavuk var antalyada hicde fena olmaz..bazi arkadaslar özer diyor,özer macera olur bizim icin cok genc biraz daha oynamasi lazim ankarasporda.cok iyi tercübeli bi yabanci orta sahaya...gs hagiyi getirmisdi Baskanim sende öyle bi adam al getir..

Terzioğlu
31.10.2008, 01:08
Cumartesi günü yönetim olagan üstü toplaniyormus. Bakalim hangi kararlar alinacak..

Emirhan Makul
31.10.2008, 01:13
Başkanın Bu Sessizliği Hiç Ayrı Alamet Değil.

Harun Karadeniz
31.10.2008, 01:16
karadenizde ani kopan fırtına gibi kopacak özellikle gese maçından sonra çok kötüydü surat ifadesi

bide ts cluba el atsa tm süper olacak işte ama bekliyoruz bakalım

ApoCaN28
31.10.2008, 18:43
Başkanım sana güvenimiz çok büyük be...

Ali Tunahan Güllü
31.10.2008, 18:44
büyük başkan sadri şener....

yns_emre61
31.10.2008, 18:44
Ersun yanal'ı kovarsa yaptıkları boşa gider...
büyüksün Sadri başkan :)

SARI61
31.10.2008, 18:49
senı sevıyoruz sadri başkan senin her kararına saygımız sonsuz

SARI61
31.10.2008, 18:59
seni seviyoruz baskanım her zmn yanındayız

yunus6109
31.10.2008, 19:01
hep yanındayız baskanım

DNA-TS
31.10.2008, 19:02
orda ersuncular burda sadriciler....sonumuz hayrola

Erkan
31.10.2008, 19:03
yapabilecegin en buyuk hata, Ersun hocayi kovmaktir.... Bu hatayi yapma sadri baskan:) Guveniyorum sana, seviyorum seni...!

KemaL_Ts
31.10.2008, 21:04
bencede ersun yanal durmali ve manajer olarak türkiyenin gelmis gecmis en büyük teknik direktörü SENOL GÜNES getirilmeli!!! Dünya ücüncüsü yapdi bizi! Leverkusen de 2002 de almanyayi finale tasiyan antrenörü manajer yapdi! Bunu bir düsün büyük baskan.

Hersey varda bize büyük isler yapacak Manajer lazim oda Senol GÜNES!

Bülent AKBULUT61
31.10.2008, 21:07
SENOL GÜNEŞ bekliyoruz sizi

Emre B.
31.10.2008, 21:09
İnşallah Ersun Yanal'ı kovmak gibi bir hata yapmaz.Güveniyoruz sana başkanım.

Harun Karadeniz
31.10.2008, 21:14
bana göre ersun yanalıkovmak gibi bi hata yaparsa yaptığı emeklerin çoğu boşa gidecek şunu unutmayın insanlar güzel şeylerden çok kötü şeylerle anılıyor bizim oralarda

TSKara61
31.10.2008, 22:36
Senol Gunes bu takima iki kez geldi ve ne katti acaba cok merak ediyorum...Kac kupa kazandirdi bize?

OLCAY ÇAKIR
31.10.2008, 22:38
Antep'te yoktunuz başkanım.?

ugurTS1989
31.10.2008, 22:47
basbakan olacak adamsın beeeeee:alkış:

Atmaca
31.10.2008, 22:49
Senol Gunes bu takima iki kez geldi ve ne katti acaba cok merak ediyorum...Kac kupa kazandirdi bize?

2 kupa - 2 de 2. lik hatirliyorum ben.

DNA-TS
31.10.2008, 22:51
nuri albayrağın yaptıklarını unutmamışken SADRİ BAŞKAN a giydirmek yakışık almaz..benim görüşüm bu.....

DNA-TS
31.10.2008, 22:52

vay beee ...ne kazandırdı heee....

ibilek
31.10.2008, 22:57

20 yaşından sonra futbola başlayan adamı bile milli yaptı...

25 yılda iki kez kafaya oynadık, ikisinde de şenol hoca vardı...

diğer hocalar bizi uzaya çıkardı ya unutmuşum...

TSKara61
31.10.2008, 23:00
vay beee ...ne kazandırdı heee....

Senol Gunes'e futbolcu olarak saygim sonsuz, o anlamda buyuklugu tartisilamaz. Ama Trabzonspor'un tarihinde 2 defa en iyi kadro kendisine teslim edilmisken elde edilen basari 0. Ozellikel 2. gelisinde hangi kupalari ya da futbolculari kazandirdi soyleyin?

TSKara61
31.10.2008, 23:02
20 yaşından sonra futbola başlayan adamı bile milli yaptı...

25 yılda iki kez kafaya oynadık, ikisinde de şenol hoca vardı...

diğer hocalar bizi uzaya çıkardı ya unutmuşum...

Evet simdi 3. defa kafaya oynuyoruz Ersun hocaylan ama yonetim nedense kendisini desteklemekte zorluk cekiyor. Sen teknik direktorune inanmiyorsan kim inansin???? Hangi futbolcudan bahsediyorsun Fatih Tekke'denmi? Unutmaki Fatih Hocamizin milli olmasinda Ersu Yanal'in da payi var. Ayrica Fatih Tekke Senol Gunes'den once de ligin en gozde forvetlerinden biriydi.

akin0834
31.10.2008, 23:04
kümede düşse bu takım yapılması gereknleri yapmıştır sadri babamız..ersun yanal ada destek verelim arkadaşlar lütfen..2 maç kaybettik diye istifa sesleri yükselmesin..nolur destek..başarını yolu istikrardan geçer..

Bera B.
31.10.2008, 23:09
açıklamaları pek hoş değil başkanın.. her tarafa çekilebilecek açıklamalar yapıyor kendisi.. aynı şekilde yönetimden de başkanın hareketlerini taklit ettiklerinin izlerini görebilmekteyiz rahatça.. Ersun hocayla devam başkanım..

Emre Emiroğlu
01.11.2008, 00:40
orda ersuncular burda sadriciler....sonumuz hayrola

Hoca S. tekelioğlu olursa Başkanda münevver olsun.. Hasan üçüncüyede söyleyelim toplasın mahalleden uşakları bir 11 yaratalım.. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir...

Bu arada başkandan acil bir şekilde destek mesajı bekliyorum.. Yönetim cephe olarak birşeylere cephe almaya başladı gibi.

fatihbostan
01.11.2008, 01:01
Türkiyede Nıke nin sponsor olduğu tek kulüp olmamızın, HES projesi için çaba gösterdiği için; telekomla 15 mio usd anlaşma sağladığı için, takım için hayal değil mümkün olabilecek planlamala yaptığı için,1996 daki kadronun oluşmasını sağladığı için sadi şener gitmeli (!) Başarıdan ne anlıyorsunuz ben onu anlamıyorum ki saat 12yi geçti acaba odan mı? :D

Travelair
02.11.2008, 00:27
Başkan bugün bozuk atıyordu. Başkanım yanınızdayız. Hocamızın ve takımımızın yanında olduğumuz gibi. Ortalığı karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz

DeAgLeMaNyAq
02.11.2008, 05:08
Başkan'a Hakan Şükür'ü alacaksınız mı diye sordular. Yanıt "Yok Ünal ve Hami'yi alacağız!" :)

Emirhan Makul
02.11.2008, 11:07
Başkandan ilginç açıklamalar...

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/11/7_232943_sadri1910_414_232.jpg
Türkiye Kupası´ndaki Gaziantep maçına gelemeyince tepki toplayan Başkan Sadri Şener, dünkü maçta protokol tribünündeydi.

Türkiye Kupası’ndaki Gaziantep maçına gelemeyince tepki toplayan Başkan Sadri Şener, dünkü maçta protokol tribünündeydi. Maç bitiminde medya mensupları, Hakan Şükür ile ilgilendikleri iddialarını hatırlatınca “Hayır. Biz Hami ve Ünal’ı alacağız” diye esprili bir cevap verdi. Taraftarın eleştirileri için de, “Trabzon halkı eleştirmek için dünyaya gelmiştir. Bugün tribünde iyi bir taraftar vardı. Hiç değilse küfür etmeden maçı takip ettiler. Bu yüzden 450 bin YTL ceza aldık. İnşallah bir daha olmaz” dedi.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

İskender66
02.11.2008, 11:12
Başkanımızın hazır cevap olması ve esprili konuşması çok hoşuma gidiyor. Helal olsun Büyük başkan Sadri Şener. Seni çok seviyoruz. İyiki varsın :alkış:

macka61
02.11.2008, 11:44
kupa maçına gitmedi diye tepki mi toplamış kolpa habere bak nuri bey avni akerdeki maça gitmiyordu o zaman tepki yoktu dime habere bak ya bizi karıştırmak için neler yapıyolar

Alibeyoglu
02.11.2008, 11:45
yapdigi aciklamalarda daha dikkatli olmasi gerekiyyor bence

coolank
02.11.2008, 12:09
Başkan bazı açıklamaları özellikle yapıyor ... Arkadaşlar başkan dünkü başkan değil başkanın söylediği sözler kafadan atılmış sözler değil ...

Başkanın bir lafına dikkat çekmek isterim ...

Soruyorlar taraftar Fatih Tekkeyi istiyor

Cevap : Şu an için zor ama koşullar olursa olabilir ...

Başkan sen o koşulları saglarsın .. Bence Başkan ciddi ciddi Fatih Tekkeyi düşünüyor ama pazarlık marjını güüçlü tutmak istiyor ...

Fatih Tekke eger 2 3 milyon Euro ya alınabilirse bize çok yarar ...Her anlamda çok ciddi yarar ... Transfer sezonunda bununla ilgili bir çalışma yapmak lazım ...

ismail tüfekçi
02.11.2008, 12:37
bu sezon bitene kadarhoca değişikliği lafını kullanmak bile hata hocamız var ve taraftar ona güveniyor hata yapmıyormu yapıyor ama yazboz devri bitti ersunu bende eleştiriyorum ama sadi şenol falan filanı bırakın hocamıza tam destek

TSezgin61
02.11.2008, 12:39
bu sezon bitene kadarhoca değişikliği lafını kullanmak bile hata hocamız var ve taraftar ona güveniyor hata yapmıyormu yapıyor ama yazboz devri bitti ersunu bende eleştiriyorum ama sadi şenol falan filanı bırakın hocamıza tam destek

aslinda bu sezon bitene kadar degil, bu sezon bittikten sonra bile konusulmasi hata...

Dursun Kaplan
02.11.2008, 22:45
Çok pis laf sokuyor başkanımız.. :cool:

TS-FAN
03.11.2008, 00:55
Başkanımızın hazırcevaplılığına hastayım hasta...

Reşit
03.11.2008, 01:04
türkiyede nıke nin sponsor olduğu tek kulüp olmamızın, hes projesi için çaba gösterdiği için; telekomla 15 mio usd anlaşma sağladığı için, takım için hayal değil mümkün olabilecek planlamala yaptığı için,1996 daki kadronun oluşmasını sağladığı için sadi şener gitmeli (!) başarıdan ne anlıyorsunuz ben onu anlamıyorum ki saat 12yi geçti acaba odan mı? :d
türkiye de nike nin sponsoru oldugu bir çok klup war. Eskişehir, antalya, ankara b.bld. Bizi nasil bunlarla ayni kefeye koyarsin sadri baskan . Sadri şener istifaaaaaaaaaa :D:D:D:D:D

poetricus
03.11.2008, 02:02
Başkan bazı açıklamaları özellikle yapıyor ... Arkadaşlar başkan dünkü başkan değil başkanın söylediği sözler kafadan atılmış sözler değil ...
Sizin kadar iyimser olmayı inanın çok isterdim üstadım.
Dediğinizde genel manada haklısınız da bana öyle geliyor ki;
Başkan bazı açıklamaları hiç düşünmeden yapıyor, sonra ortalığı toplamak da Hayrettin Bey'e kalıyor.

Murat Cömert
03.11.2008, 02:16
Başkandan ilginç açıklamalar...

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/11/7_232943_sadri1910_414_232.jpg
Türkiye Kupası´ndaki Gaziantep maçına gelemeyince tepki toplayan Başkan Sadri Şener, dünkü maçta protokol tribünündeydi.

Türkiye Kupası’ndaki Gaziantep maçına gelemeyince tepki toplayan Başkan Sadri Şener, dünkü maçta protokol tribünündeydi. Maç bitiminde medya mensupları, Hakan Şükür ile ilgilendikleri iddialarını hatırlatınca “Hayır. Biz Hami ve Ünal’ı alacağız” diye esprili bir cevap verdi. Taraftarın eleştirileri için de, “Trabzon halkı eleştirmek için dünyaya gelmiştir. Bugün tribünde iyi bir taraftar vardı. Hiç değilse küfür etmeden maçı takip ettiler. Bu yüzden 450 bin YTL ceza aldık. İnşallah bir daha olmaz” dedi.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Bunu okudugumda Gülmekten ağrılar gırdı karnıma..Ama Unalla hamı ıs yapar bızde:D

Misina
05.11.2008, 21:52
Başkanım Yıldız istedik aldın transfer dedik yaptın son derece iyi paraların geldiği sponsorluk anlaşmaları yaptın.

Bi Kaç tanede adam gibi gazeteci transfer etsen meydana heykelin dikilir.

Can basten
05.11.2008, 22:06
türkiye de nike nin sponsoru oldugu bir çok klup war. Eskişehir, antalya, ankara b.bld. Bizi nasil bunlarla ayni kefeye koyarsin sadri baskan . Sadri şener istifaaaaaaaaaa :D:D:D:D:D

Nike o kulüplere sponsor değil, bu kulüpler bizzat para vererek kendi malzemelerini yaptırıyorlar ya da yaptıkları reklam karşılığı malzemeleri para vermeden kullanıyorlar. Trabzonspor ise malzemeleri bedelsiz aldığı, gibi üstüne sponsorluk parasını da alıyor Nike'tan.

Cafer Bulur
08.11.2008, 11:33
Trabzonun sesi sitesinde hacisalihoglu ile hasan yener ve ihsan alioglu nun karsi karsiya geldikleri söyleniyor.
Yazilanlara göre hacisalihoglu,hasan yener ve aliogluna konusma yasagi getirmis.
Ben böyle bir seye ihtimal vermiyorum.Simdiye kadar yazilan yalan haberleri aninda yanitlayan resmi sitemizden bu konudan bir aciklama bekliyorum.
Secildikleri günden beri yönetim uyumlu bir sekilde calisiyorlardi.Eger böyle bir durum sözkonusu ise cok kötü olur.
Umarim bu haber atakan kadioglu nun bir uydurmasidir.

poetricus
08.11.2008, 11:45
Yazılanlara göre Hacisalihoğlu, Hasan Yener ve Alioğlu’na konuşma yasağı getirmiş.
Ben böyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Şimdiye kadar yazılan yalan haberleri anında yanıtlayan resmi sitemizden bu konudan bir açıklama bekliyorum.
Seçildikleri günden beri yönetim uyumlu bir şekilde çalışıyorlardı. Eğer böyle bir durum söz konusu ise çok kötü olur.
Umarım bu haber Atakan Kadıoğlu'nun bir uydurmasıdır.

Koordinasyon sıkıntısı olmaması için kulüp adına resmi açıklamaları Hayrettin Hacısalihoğlu'nun yapması kararlaştırıldı. Ortada yasak koyma falan yok, yönetim kurulunun bir prensip kararı var. Kadıoğlu'nun yazdığı yalan değil yanlış. Bu yönetimle ilgili kuyruk acısı olduğu için böyle kasıtlı olarak çarpıtmış da olabilir.

Cafer Bulur
08.11.2008, 11:47
Koordinasyon sıkıntısı olmaması için kulüp adına resmi açıklamaları Hayrettin Hacısalihoğlu'nun yapması kararlaştırıldı. Ortada yasak koyma falan yok, yönetim kurulunun bir prensip kararı var. Kadıoğlu'nun yazdığı yalan değil yanlış. Bu yönetimle ilgili kuyruk acısı olduğu için böyle kasıtlı olarak çarpıtmış da olabilir.
Tesekkürler sayin abim.
Umarim dedigin gibidir.Yönetimin uyumlu kalmasi zirvede kalmamiz adina cok önemli.

Cafer Bulur
08.11.2008, 14:35
Bizim gizli baskanimizda hayrettin hacisalihoglu dur.
Kulüp adina neredeyse aciklamalarin tamaminda onun imzasi var.
Gerci ben onun verdigi beyanatlardan rahatsiz degilim.Gayet dik bir durusu var ve Trabzonsporun gerceklerini cok iyi özümsemis beyanatlar veriyor.
Hasim sayitoglunun üstüne hacisalihoglu adeta ilac gibi geldi bize.

alper*
08.11.2008, 14:39
Nike o kulüplere sponsor değil, bu kulüpler bizzat para vererek kendi malzemelerini yaptırıyorlar ya da yaptıkları reklam karşılığı malzemeleri para vermeden kullanıyorlar. Trabzonspor ise malzemeleri bedelsiz aldığı, gibi üstüne sponsorluk parasını da alıyor Nike'tan.
şu cümleleri forumda bir trilyon kere okudum ama anlamayan anlamıyor yahu :)
nato kafa nato mermer.

LazAnisT
09.11.2008, 00:03
Çarşamba günlerinden itibaren kalbimde hafiften bir heyecan başlıyor.Ortaokul yıllarımdan itibaren kız arkadaşlarımın elinden tuttuğumda yaşadığım heyecana benzeyen bir heyecan bu.Cumartesi ve pazar günlerini iple çeker oldum.Sırf bu güzel heyecanı bize tekrardan yaşatığı için bile sana binlerce kez teşekkür ederim sadri başkanım..:)

Erdal
09.11.2008, 00:07
Yahu Süleyman sen o kadar gençmisin..Bizim zamanımızda kız arkadaşın elini tutmak nerdeeee..Aslında kız arkadaş nerdeeee :)

LazAnisT
09.11.2008, 00:13
Erdal elbette okadar genç deyilim ama bu ortaokulda kız arkadaşım yok anlamına gelmiyor vallaha vardı:)

LazAnisT
09.11.2008, 00:42
4000. mesajım anlamlı olsun istedim

Uzatmayacağım herşey için çok teşekkür ederim.

fındıkoğlu
09.11.2008, 00:43
hayırlı olsun süleyman abiiiii...;)

Yasin Berber
09.11.2008, 01:33
Sadi şenerin ne çok parası nede elinin altında olan büyük adamları var bu başarıyı sadece yöneticiliği bilmesiyle yakalıyor zaten trabzonspra gerekli olan buuu(ama hani parada önemli yani)

Sacit
09.11.2008, 11:49
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20721

sizi böyle gülerken görmek istiyoruz BÜYÜK BAŞKAN

:alkış:

Abdullah Altıntaş
12.11.2008, 14:58
Sn.başkan ve değerli yöneticilerimiz, hiçbir mantığı olmadığı halde 3 günde bir takımımıza maç yaptırılıyor.Federasyona karşı bu tepkisizlik taraftar olarak bizleri geriyor.Lütfen çok basit ve haklı olduğumuz tepkiyi gösterin.Gençlerbirliği maçı cumartesi öğlen 3 e alınsın.

macka61
12.11.2008, 17:19
federasyonla zaten yönetimimiz kavgalı yayın gelirlerinden dolayı hayatta yapmaz federasyon yönetimde onun için ses çıkartmıyordur

poetricus
12.11.2008, 17:25
Başkan ve yönetiminde gördüğüm en büyük eksiklik;
Böyle bir kurtlar sofrasında Hoca'ya sahip çıkmamaları.

Küçükalioğlu
12.11.2008, 18:14
Sadri başkanın en az 6 yıl süreyle bakan olarak kalması lazım sürekli yönetim değiştrdik durduk hepsinin politikası ayrı ayrı. Vizyonu olan bir başkan mikrofon uzatılınca kekelemiyor saygı gösteriliyor kendisine. Ben çok daha iyi günleri göreceğimize eminim Sadri başkanla.

Yavuz Hasan
12.11.2008, 19:14
belki kafalarında başka bi isim vardır aklıma daha makul bir fikir gelmiyo

Cafer Bulur
12.11.2008, 21:09
Ortada hocaya sahip cikilmayi gerektirecek bir durum oldugunu düsünmüyorum.
Ligde lider giden bir takimiz.
Ersun yanala ise sadece yerel medya dan elestiriler var.
Yönetiminde bu elestirileri cevaplamasina gerek oldugunu zannetmiyorum.
Yönetimin ersun yanala gecen sezon sonlarinda sahip cikmadigi oldu ama su an icin böyle bir durum göremiyorum.
Sayet sizin görebildiginiz veya aldiginiz duyumlar varsa onu bilemem.
Neticede kulübe daha yakin sayilirsiniz.

poetricus
12.11.2008, 21:16
Ortada hocaya sahip cikilmayi gerektirecek bir durum oldugunu düsünmüyorum.
Ligde lider giden bir takimiz.
Ersun yanala ise sadece yerel medya dan elestiriler var.
Yönetiminde bu elestirileri cevaplamasina gerek oldugunu zannetmiyorum.
Yönetimin ersun yanala gecen sezon sonlarinda sahip cikmadigi oldu ama su an icin böyle bir durum göremiyorum.
Sayet sizin görebildiginiz veya aldiginiz duyumlar varsa onu bilemem.
Neticede kulübe daha yakin sayilirsiniz.
Kulübe yakın falan değilim, Allah da etmesin!
Sadi Tekelioğlu başlığında yazdıklarımı buraya aktararak mesaj kirliliği yaratmak istemiyorum. Bahsdettiğiniz şeylerle ilgili bilgiler orada var. Ama şu kadarını söyleyebilirim. "Yönetimden Yanal'a Gözdağı", "Yanal Tartışılmaya Başlandı" diye başlık atarken ifadeleri eğilip bükülerek kullanılan yöneticilerden bir cevap ya da kulüpten resnmi bir açıklama gelebilirdi. Belki de böyle lanse edilmesi hoşlarına gidiyourdur, ne bileyim?
Unutmadan: Başkan'ı seviyorum, bir Trabzonsporlu olarak yaptıkları için minnettarım be kendisiyle gurur duyuyorum ama bu hatalı buldüğüm eylem ve söylemlerini eleştirmeme mani olmamalı diye düşünüyorum. Sözüm size değil, kısa bir süre sonra beni Sadri Şener düşmanı" ya da "Albayrakçı" olarak ilan edeceklere...
Muhabbetle...

macka61
12.11.2008, 23:17
yönetimin destek vermediğini bilmiyoruz her şeyde de açıklama yapmak bence lüzumsuz sonuçta hoca ve yönetim hep bir arada oluyor ve bu durumları konuşuyolardır bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ben şahsen

headshot61
13.11.2008, 17:43
suan LigTv de Günün Konugu Sadri Sener..izlemek isteyenlere duyurulur

Oğuzhan Fidan
14.11.2008, 01:19
bakamadım kaçırdım neler söyledi? proje vs. bahsettimi izleyen varsa paylaşırsa güzel olur

Mustafa Calik
18.11.2008, 15:05
Sadri Şener Trabzon'a geliyor
18 Kasım 2008 / 08:28

Son maçlarda toplanan puanlardan memnun olan Başkan Şener´in Sivas karşılaşması için Trabzon´a erken gidip takıma moral vereceği öğrenildi.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=27255

önceden neredeydi bizim baskan ?

POYRAZ
18.11.2008, 15:15
4000. mesajım anlamlı olsun istedim
Sahte Trabzonspor sitelerine 10 binden fazla mesaj yazmamis olsaydim benim de bugün burada en az 14 bin falan mesajim olacakti. Mesaj sayisindan degilde kaybettigim zamana aciyorum. Neyseki artik ve her zaman sadece BMN var.
Nice 4000 lere renktasim.

POYRAZ
18.11.2008, 15:19
BMN Girisindeki haberlerde Sadri Sener'in aciklamalari var, okuun. Birbirinden güzel kelamlar etmis Sadri Sener. Bu adami seviyorum ya.

TS-Tiryaki
18.11.2008, 15:31
Hayali Adebayor!

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor'dan Futbol Federasyonu'na, gelecekle ilgili hayallerinden, ekonomik krize kadar bir çok konuda DHA'nın sorularına içten yanıtlar verdi.
Trabzonspor'un bu sezon yakaladığı başarının sezon sonuna kadar sürebileceğini söyleyen Başkan Sadri Şener, şampiyonluk teriminin eski yıllardaki gibi kolay sarf edilmediğini söyledi. Şener, eskiden yöneticilik yaptığı yıllarla şimdiki yıllar arasında önemli farklılıklar bulunduğunu belirterek, "Benim de yöneticilik yaptığım eski yıllarda sezona hep, 'Şampiyon olacağız' diye başlıyorduk. Şimdi ona biraz temkinli yaklaşmaya çalışıyorum. Çünkü kulübü devralalı daha 8 - 9 ay oldu. Ama yarışmacı takım olacağız. Tabi şampiyon olursak, bunu elimizin tersi ile itmeyiz. Ama ligde şu ana kadar görünen o ki, bu ligi ilk üç arasında bitirebilecek takımlardan biriyiz. Kadromuz bunun için yeterli" diye konuştu.
"ANADOLU TAKIMLARININ HEP ZİRVEYE OYNAMASI ÇOK ZOR"
Şener, ligde çok özel bir yerleri bulunduğunu ifade ederek, "Anadolu takımları diye tabir ettiğimiz takımlardan iki - üç tanesi daha bizim boyutlarımıza gelse bu iş daha keyif verici olur. İstanbul takımlarının şampiyon olma oranları düşer ve heyecan Anadolu'ya yayılır. İstanbul takımları ve bizi çıkardığınızda, kalan takımların hep kafalarda dolaşması çok zor gibi gözüküyor. Bunun birinci sebebi ekonomik, ikincisi idare tarzı, üçüncüsü ise mensup oldukları şehir. Trabzonspor'un bu ligde çok özel bir yeri var. Ama bu yer neresi derseniz, tam olarak bunu tarif edemiyorum. Üç büyüğe uymuyoruz, Anadolu takımlarına hiç uymuyoruz. Trabzonspor'un çok ayrı bir yeri ve konumu var. Belki ilerleyen yıllarda yerimizi çok daha iyi tarif edebilirim. Bazen bakıyorum, 4 büyük değil en büyüğüz, bazen bakıyorum onların altındayız. Değişik formasyonları var ama en iyi takımlardan bir tanesiyiz" şeklinde konuştu.
"BİZİM MAYAMIZDA BAŞARI VAR"
Anadolu takımlarının yaşadığı başarılar geçici olduğunu da söyleyen Şener, "Anadolu takımlarının şehirlerindeki insanlar bir kere o takımlı değil. Komşu illerimizde bile var. Mesela o illerde Fenerbahçe, Galatasaray dernekleri var ama bizde yok. Bu çok önemli bir fark. İkincisi o takımların ekonomik yapıları, şampiyonluk yarışını kaldırmıyor. Çok iyi bir iki futbolcu çıkıyor, bakıyorsun öteki sene onu satıyorlar. Hemen başkanları çıkıp diyor ki, 'Ekonomik imkansızlıklardan dolayı sattık.' Ama ona karşı şehir halkı ayağa kalkıp o takıma sahip çıkmıyor. O yüzden üzülerek söylüyorum ki, Trabzon dışındaki Anadolu takımlarının başarısı geçici başarıdır. 10 yıl sürecek bir başarı değil. Bizim için 'dip yaptılar' dediler, şu anda yine zirveye adayız. Demek bizim mayamızda başarı var" diye konuştu.
"İSTANBUL'DA TÜM MAÇLARDA FULL ÇEKERİZ"
Şener, tribünlerin eskiden olduğu gibi yarı yarıya verilmesi durumunda tüm statlarda ful çekeceklerini vurgulayarak, "Trabzon şehri ve halkı kulüplerine sahip çıkıyorlar. Şu küçük şehirde yaz ayında 17 - 18 bin kombine satıyoruz. Her maçımız ful çekiyor. Anadolu'ya gidiyoruz yine ful çekiyoruz. Eski sisteme dönsünler İstanbul'daki maçlarda tribünlerin yarısını bize versinler, yine oraları doldururuz. Dolayısıyla bunlar hep farkı ve başarıyı getiriyor. Halk takımı tutunca, yöneticiler de kulübüne daha çok sahip çıkıyor" dedi.
"TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLURSA ŞEHİRDE PATLAMA YAŞANIR"
Şener, bu sezon sonunda şampiyon olmaları durumunda şehirde bir patlama yaşanacağını da belirterek "Bizim en son şampiyon olduğumuz dönemde, şampiyonluk biraz da alışkanlık yapmaya başlamıştı. Şimdi ise şampiyon olmayalı gerçekten çok uzun bir zaman oldu. Böyle bir başarı yeni jenerasyonu çok mutlu eder. Ancak ben şampiyonluk kadar, Avrupa kupalarına katılmayı çok istiyorum. Benim zamanımda, her sene Avrupa kupalarında bir kaç tur geçerdik. Dolayısıyla buraya sürekli yabancı basın mensupları ve takımlar gelirdi. Epey uzun yıllar oldu bunu görmeyeli. Bir de Avrupa kupalarındaki ekonomik girdiler çok değişti. Bizim zamanımızda bunlar yoktu. O girdileri kulüp kasasına koymamız için Avrupa kupalarına katılmamız gerekiyor" dedi.
"LİDER OLUNCA GÜLMEK, KARŞINDAKİ İNSANLARI MUTLU EDİYOR"
Gülmeyi çok sevdiğini de söyleyen Şener, "Güleç olmaya çalışıyorum. Lider olunca gülmek, karşındaki insanları da mutlu ediyor, umut veriyor. Çok somurtkan olunca karşındaki insanların da içi kapanıyor. Zaten Trabzon'un havası hep kapalı, bir de ben kapatayım istemiyorum. Bu güleçliğim soyunma odasında da devam ediyor. 135 hafta sonra lider olduğumuzda soyunma odasına girerek primi artırdım. Ama bu gayet normal" şeklinde konuştu.
"DİĞER BAŞKANLARLA İLİŞKİLERİM ÇOK İYİ"
Şener, tüm başkanlarla arasının iyi olduğunu da ifade ederek, "İstanbul'da yaşadığım için Galatasaray başkanı ve Fenerbahçe başkanıyla çok iyi arkadaşlıklarım var. Bir sürü de ortak arkadaşım var. Galatasaray başkanı ile ailece görüşüyorum. Yıldırım Demirören bizden küçük ama buradan evlendi. Ayrıca Denizlispor başkanı Ali İpek çok misafirperverdir, Gaziantepspor başkanı da öyle. Gençlerbirliği'nin başkanı İlhan abi (Cavcav) bizden büyüktür. Eskiden beri dostumuzdur. Bu nedenle maç sonraları çok ekstrem bir durum olmadıkça, sivri demeç vermekten kaçınıyorum" dedi.
"ADNAN'LA BODRUM'DA GEZERİM, AZİZ'LE FUTBOL KONUŞURUM"
Galatasaray ve Fenerbahçe başkanlarıyla iyi arkadaşlıkları bulunduğunu da vurgulayan Şener, "Adnan'la Bodrum'da tatilde bir araya geliyorum. Orada gezme - tozma işlemi ön plana çıkıyor. Aziz'le eskiden daha çok buluşuyordum, şimdi az görüşüyorum. Onunla oturduk mu genelde hep futbol konuşuyoruz. Onlar da aşağı yukarı benim jenerasyon. Yaş itibari ile bir aşağı, bir yukarı olduğumuz için hep aynı şeyleri konuşuyoruz" şeklinde konuştu.
"İNGİLİZCE'Yİ ÇOK İYİ BİLMEK İSTERDİM"
Şener, yabancı dilin çok önemli olduğunu da belirterek, "İngilizceyi çok iyi bilmek isterdim. Ama iyi bilmiyorum, kendime yetecek kadar biliyorum. Günümüzde benimkine benzer görevleri yapanlar, Federasyon başkanları, milletvekilleri ve bakanlar bir iki dil bilmeli diye düşünüyorum. Çünkü televizyon ortamında çok şık oluyor" dedi.
"YATTARA İÇİN TEKLİF YAZIN GELMİŞTİ"
Şener, Yattara için kendilerine teklifin yazın geldiğini de hatırlatarak, "O zaman Katar kulübü bize 7 milyon Euro veriyordu. Biz de bu iş olmasın diye, '10 milyon euro verirseniz, bu iş olur' dedik. Sonra adamlar bir gün çıktı geldiler ve bizim istediğimiz parayı vermeyi kabul ettiler. Meğer Yattara'yla anlaşmışlar. Tabi ortada çok ciddi bir para vardı. Biz de görüştük ve Al Sadd'a bir süre verdik. Ayrıca Katar kulübü adına gelen menajerler de çok ciddiydi. Ama daha sonra parayı yatırmadılar ve bu transfer olmadı. Benim bildiğim, Yattara için bizi verecekleri bonservis bedelinden daha ucuza bir adam buldukları ve transferin bu nedenle gerçekleşmediği. Ayrıca aldıkları adama da Yatara'ya yılda vereceklerinden çok daha az para verecekler. Sonuçta Yattara şu anda bizim takımımızın oyuncusu ve takımın başarısı için elinden geleni yapacaktır" diye konuştu.
"HAYALİMDEKİ FUTBOLCU ADEBAYOR"
Şener, hayalindeki futbolcunun Adebayor olduğunu da belirterek, "Son Fenerbahçe maçında da gol atan Arsenal'in forveti Adebayor'u çok beğeniyorum. Ayrıca aynı takımda forma giyen bizim Song'un yeğeni Alex Song da çok iyi. Demek ki bunları genç yaşta toparlamak lazım. Bu paralarla transfer çok zor birşey. Biz de gençleri daha önceden takımımıza kazandırabilmek için Karadenizspor'u kurduk. Ama buradaki tüm takımlar bizim. 61 nolu futbolcuları ben de çok istiyorum, ama olmayınca olmuyor. Bu nedenle transfer yapmak zorunda kalıyoruz" dedi.
"FUTBOL SONUÇ OYUNU, DANS GÖSTERİSİ DEĞİL"
Şener, futbolun sonuç oyunu olduğunu da belirterek, "Futbol sonuç oyunu, dans gösterisi değil. Lider olunca tüm eleştiriler bitiyor. Ligde Antalya'da, Konya'da kötü oynadık ama üç puanı aldık. Sonuçta eleştiri gelmedi. Bizim ligde bulunduğumuz yer, diğer takımların ekonomik konumlarına ve şehirlerine bakıldığında çok farklı. Eğer onlar bir galibiyetle üç puan alıyorsa, bize üç buçuk puan filan yazılmalı. Şehrimizin ekonomik yapısına bakıldığında çok önemli başarılara imza atıyoruz" diye konuştu.
"TRABZON'DA KİMSE KRİZİN FARKINDA DEĞİL"
Ekonomik krizin herkesi olduğu gibi kendilerini de etkilediğini söyleyen Şener, "Sadece dünyada değil, Türkiye'de de şu anda bir ekonomik kriz var. İşin kötü tarafı Trabzon'da kimse bunun farkında bile değil. Ama biz bir takım tedbirler alıyoruz. Kimse işin bu bölümüyle ilgilenmiyor. Bir iki ay sonra herkes bu krizin boyutlarının farkına varacak. Biz son birkaç ay içerisinde birkaç sponsor bulduk ve gelirlerimizi artırdık. Onun için sıkıntıyı az zararla atlatırız diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.
"KRİZ OLACAĞINI BİLSEYDİM AZ TRANSFER YAPARDIM"
Şener, dolar ve Euro'nun artışıyla çok fazla zarar etmediklerini de ifade ederek, "Yabancı futbolcuya, 'Ben seninle Euro üzerinden anlaştım ancak kriz var sana İspanyol Pezosu vereceğim' diyemezsin. Ama aynı şekilde Türk Lirası anlaştığın futbolcu da, 'Euro ve Dolar çok artıyor, aldığım fiyatı tekrar görüşelim" diyemez. Bu bir denge meselesi. Bu dengeye bakıldığında çok bir zararımız yok. Ama bu krizi daha önceden bilseydim veya biri bana söyleseydi, Karadenizspor'u kurmazdım, stadı yapmazdım, az transfer yapardım. Dolayısıyla çok küçülürdüm. Krizin bu boyutlara ulaşacağını kim bilse bu kadar icraata girmezdi. Ama bizi bırakın Amerika ve Türkiye devletleri bile bu krizi bilemedi. Biz de Digitürk'ten dolar üzerinden para alıyoruz ama hiç artmıyor. Fikslenmiş orada duruyor. Bu konuda bazı girişimlerde bulunmak da Federasyon'un görevi" diye konuştu.
"FEDERASYON İLE İLİŞKİLERİMİZ ÇOK SERT GİDİYOR"
Şener, TFF ilişkilerinin çok sert gittiğini de vurgulayarak, "Ben kurullarda Trabzonlu insanların olmasını istedim ama bunu taraf tutsunlar diye istemedim. Bir başkan olarak bu konuda konuşmam şık olmayacak ama insanların bunları bilmesinde yarar var. Geçen senenin son maçında bir gözlemci arkadaş gönderiyorlar ve bu gözlemci için, 'Fenerbahçe orijinli' diyorlar. Bu sezon ise Galatasaray maçında yine aynı adam. O maçta da, bu maçta da bir sürü ceza aldık. Ali Sami Yen'de bu sezon oynanan maçta bizim bin seyircimiz var, Galatasaray'ın 20 bin. Onlar 20 bin seyirci ile 90 bin YTL ceza alıyor, biz bin seyirci ile 50 bin YTL ceza alıyoruz. Nedeni ise o maçtan sonra verdiğimiz demeçler. Güya bizden intikam alıyorlar. Gözlemciler kurulu başkanı Fenerbahçe'nin eski menajeri. O kurulda da bizden birisi olsun dedik, olmadı. Ceza'da olsun, Tahkim'de olsun, Uyuşmazlık'ta olsun dedik, olmadı. Orada görev yapanların hepsi, 'Abi biz burdayız' diyor ama yalan. Ayrıca Tahkim Kurulu bizim, 'Yeni yayın gelirleri' düzenlemesine itiraz için yaptığımız müracaatı reddetti. Ama eğer sezon boyunca iyi puanlar alırsak, orada verilen garanti paradan daha çok kazanabiliriz" dedi.
"FATİH TERİM'E YAPILANLAR HAKSIZ"
Fatih Terim'e yapılan eleştirilerin çok haksız olduğunu da söyleyen Şener, "Bence Fatih Terim'e yapılanlar haksız. Tek başına milli takımı yüklenmiş götürüyor. Yaptığı çok zor bir iş ve geçmişte başarıları var. Bu sene bir iki kötü şey oluyor, hemen ters demeçler veriliyor. Futbolda ne yazık ki her şey çabuk unutuluyor. Hocalıkta ne kadar başarılı olursan ol, hemen unutuluyorsun. Mesela bizim Şenol hoca. Milli takımı tarihinde sadece bir kez Dünya üçüncüsü yaptı, ama hemen unutuldu" diye konuştu.
"MENAJERLERİ DOLAR OLARAK GÖRÜYORUM"
Şener, 93 - 94 sezonundan sonra futbolda menajerlerin payının arttığını da belirterek, "Menajerlere çok para ödüyoruz. Bizim buraların diliyle, Lazca, "Darlanıyorum". Menajer görünce sanki Dolar görüyorum, hizmet görmüyorum. Eskiden onlar yoktu. Biz futbolcunun annesiyle, babasıyla ve abisiyle konuşurduk. Belki doğru olan menajerlerle çalışmak ama ben futbolcuları temsil ettiklerine inanmıyorum. Bir de bütçe artık çok büyüdü. Biz de o bütçeyi yakalamaya çalışıyoruz. Yaklaşık 40 - 50 Milyon YTL gelirimiz var. HES projesini de alabilirsek, bizden sonra gelecek olan nesiller yetenekleri varsa bu kulübü kimseye muhtaç olmadan yönetirler. Bizim istediğimiz kulübü borçsuz bırakmak. Yıllar önce biz yöneticilik yaparken kapıda bir araba, bir minibüs ve bir 'Magirus' marka otobüsümüz vardı. Şu anda ise sayılarını bilmiyorum ama 3 - 4 tane otobüsümüz, 10 - 15 tane arabamız var. Bunun dışında borsaya her yıl ödenen temettüler nedeniyle sıkıntı çekiyoruz. Onu bir şekilde düzeltmeye çalışacağım. Borsadan çekilmekten ziyade, hisseleri elimize almaya çalışacağız. Borsaya açıldıktan sonra 10 katlı bina yapsak güzel olurdu ama futbolcu aldık. Dolayısıyla para hemen bitti" şeklinde konuştu.
"TRABZON HALKININ TEK SOSYAL DAYANAĞI FUTBOL"
Trabzon halkının tek sosyal dayanağının futbol olduğunu söyleyen Başkan Şener şöyle konuştu, "Akyazı'da belli bir dönüm deniz dolacak ve onun üstüne de 'Yap - işlet - devret sistemi' ile Avni Aker Stadı ve yanındaki arazi verilerek, o tesisin yapılması istenecek. Bu olaya parasal olarak bakarsak, Avni Aker ve yanındaki arazinin verilmesiyle elde edilecek gelir Akyazı'daki tesisi yapmaya yetmiyor. Bu konuda iki firma ile konuştuk ama iki firma da, 'Devlet en azından oradaki dolguyu yapmalı' diyor. Devlet sosyaldir. İstanbul için en önemli proje Marmaray'dır, Güneydoğu için Aktütün Karakolları'nın yapılmasıdır, Diyarbakır için çevre yolu, Ankara için su getirilmesidir. Trabzon için ise en önemli şey stat yapmaktır. Bu halkın tek sosyal dayanağı futbol. O zaman Maliye Bakanlığı bütçeden Trabzonspor stadının yapılması için para ayırmalı."
Şener, son olarak Trabzonspor camiasının kenetlenmesi gerektiğini de belirterek, "Biz kenetlendikten sonra başaramayacağımız hiçbir hedef kalmaz. Bu sezon da takım olarak çok iyi yoldayız ve daha iyi olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

18.11.2008

Kaynak : DHA

KUTADGU
20.11.2008, 09:57
Trabzonspor’u karşılık beklemeden sevdiğinizi çok iyi biliyoruz.
Yaptıklarınızın ya da yapamadıklarınızın kaynağı da bu diye düşünüyoruz.
Ama
Bazen hareket değil, duruş bile yeterli olabilir sayın Başkan.
İtiraf etmeliyim ki, yaptıklarınız kadar duruşunuz ve durduğunuz nokta da harikulade.
Lütfen böyle devam ediniz.

Murat'
22.11.2008, 13:15
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/563-4L1W4G4I.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/563-9K6O9P5F.jpg

Başkan Şener, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan ve bir ayağını kaybeden Gazi Piyade Onbaşı Bayram Yıldırım ile İngiltere'de yapılan Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda üçüncü olan boksörler Abdulkadir Köroğlu ve Ferhat Pehlivan'ı makamında kabul etti.

Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şener, ''Ligin lideriyiz. Liderliği devam ettirmemiz için yenmemiz lazım. Geçmişi unuttuk. Kadromuz da Sivasspor'u yenecek güçte. Sivas, iyi bir Anadolu takımı. İyi yerlere gelmiş bir takım. Kendilerini kutluyorum ama umut ediyorum yarınki 3 puan bizim olur'' dedi.

Ligin ilk yarısını lider olarak tamamlayarak devre arasına girmek istediklerini ifade eden Şener, ''İlk yarı hedef liderlik. Aşağı yukarı bu belli oldu. İnşallah lider olarak ilk yarıyı tamamlarız'' diye konuştu.

Geçen sezon ligin ilk maçında Sivasspor ile sahalarında yaptıkları maçta yaşananları taraftarların da unutması gerektiğini kaydeden Şener, şöyle devam etti:
''Taraftarlar da unuttu. Unutmamız gerekiyor. Futbolda dünü artık unutmak gerek, hep önümüze bakmalıyız. Geçen yıl bu saatte 14 puanımız vardı, onları mı hatırlayalım şimdi? Sivas bize çok uzak şehir değil, dostluk kardeşlik içinde 3 puan almak keyifli olur.''

Bir gazetecinin ''Futbol Federasyonu'ndan bir rahatsızlık duyuyor musunuz'' şeklindeki sorusu üzerine de Şener, ''Federasyon başkanımız bizim arkadaşımız, dostluğumuz çok iyi. Hakemlerden bir derdimiz yok. Hakemlere genel olarak baktığın zaman orta hakemler hep konuşuluyor. Bence yardımcı hakemlerin eğitim düzeyini artırmak daha şık olur. Böylece daha az hata olur diye düşünüyorum. Yan hakemlik bence önemli bir görev'' dedi.

-HES İHALESİ-
Şener, 25 Kasım'da Uzungöl Regülatörü ve HES Projesi ihalesinin gerçekleşeceğini kaydederek, şunları söyledi:
''Bu ihaleyi alırsak Trabzonspor'a bir ufuk açılır. Yeni bir proje ve yeni bir gelir kaynağı gündeme gelmiş olur. Ekonomik olarak güçlü olursa kulüpler o zaman liderlikler, şampiyonluklar, başarılar daha kolay yakalanıyor. Paranın çok ön plana çıktığı bir dünyada yaşıyoruz. Para sıkıntın olursa sorunları çözemiyorsunuz. Aşağıya doğru gidiyorsun. Trabzonspor, küçük ilin takımı. Ekonomisini güçlü tutarsak Trabzonspor'un başarıları artar diye düşünüyorum. Onun için bu tip projeleri yapmak mecburiyetimiz var. Yapamazsak bizim yarıştığımız İstanbul takımları ile kafa kafaya gitmemiz zorlaşır.''

İhalelerin, belli şartları olan firmaların belli kriterleri yerine getirmesi açısından bir yarışma olduğunu kaydeden Şener, ''Bizim bordo-mavi şirketimiz bunlardan biri, girebilir. Devlete en uygun fiyatı kim verirse ihaleyi o alır. Ben inşaat yüksek mühendisiyim. Yüksek lisansımı, sudan elde edilen elektrik enerji üzerinde yapmıştım. Bildiğim konu. 3 tane baraj yaptım bu ülkede. Başkan yardımcımız Necmettin Aytekin de 2 tane yapıyor. Bildiğimiz konu, ona göre teklif hazırlayacağız'' diye konuştu.

-AKYAZI STAT PROJESİ-
Şener, Akyazı Stadı bittiği zaman Trabzonspor'un stadı olacağını belirterek, ''Fakat bu projeyi devlet yapacak. Devlet, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bütçesinden veya bir yerden yapacak. Günümüzde, ekonomik krizde, yap işlet devret projesiyle buranın yapılması benim düşünceme göre zor. Projeyi bir şekilde devlet yapacak. Devlet yapınca 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'ne yetişecek. Daha sonra da bizim kullanacağımız bir stat olacak. Bu süreç de başladı'' dedi.

Konuşmaların ardından Gazi Yıldırım ile boksörler Köroğlu ve Pehlivan'a ''61'' numaralı Trabzonspor forması hediye edildi.

ÜNAL
24.11.2008, 13:56
http://img234.imageshack.us/img234/7624/tsclubanketak9.jpg (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9172)

Sen_Teksin_61
25.11.2008, 04:25
Sayın Başkanım. Son oynadığımız sivasspor maçında olası gelibiyetimizi art niyetli kararlarıyla engelleyen Selçuk Dereli ve onu bizim maçımıza "tetikçi" olarak atayan federasyon/mhk hakkında bu kadar sessiz kalmamalıydınız. Bu tavrınızdan, daha doğrusu tavırsızlığınızdan dolayı birçok taraftar gibi ben de çok üzüldüm ve hayal kırıklığına uğradım. Yapılan haksızlıklara sessiz kalmak, yenilerinin yapılmasını beklemek ve haketmekle eş değedir. Umarım bu durumun bilincindesinizdir...

Cenkhan
25.11.2008, 15:48
Sayın Başkanım. Son oynadığımız sivasspor maçında olası gelibiyetimizi art niyetli kararlarıyla engelleyen Selçuk Dereli ve onu bizim maçımıza "tetikçi" olarak atayan federasyon/mhk hakkında bu kadar sessiz kalmamalıydınız. Bu tavrınızdan, daha doğrusu tavırsızlığınızdan dolayı birçok taraftar gibi ben de çok üzüldüm ve hayal kırıklığına uğradım. Yapılan haksızlıklara sessiz kalmak, yenilerinin yapılmasını beklemek ve haketmekle eş değedir. Umarım bu durumun bilincindesinizdir...

Her maçtan sonra sızlanıp tüm ülkenin alay konusu olan Yıldırım Demirören'i ve yitirdiği itibarı görüp başkanın "sukuneti şimdilik koruma politikası"nın doğru olduğunu anlamamız lazım.

Muhammet
25.11.2008, 15:51
Her yönüyle kalkındırıyor klübü.

Ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bulunmaz nimet bizim için, kıymetini de bilelim aynı zamanda. :)

Uğur GEMİCİOĞLU
25.11.2008, 15:57
Önemli olan niyet.Sadri Baba da da bu fazlasıyla var.Sadri Baba biz seni biliyoruz.Bu takım varsın bu sene şampiyon olamasın.Ama sen hep kal.

Selçuk Yılmaz
25.11.2008, 16:07
Bu Kulube gelebilecek en iyi kişimiydi bilmiyorum ama ,Benim gördüğün en çalışkan ,en kaliteli,en karakterli,en üretken ve en Saygı duyulması gereeken Başkan bence kulubümüze yaptıkları ve gelecekde yapacakları ile bence...

aaahmet61
25.11.2008, 16:58
trabzonsporu gemi olarak düşünürsek .gemi kayalara çarpmıştı. su alıp batıyordu.bu gemiyi tamir edip tekrar yüzdürmeye başlattı sadri başkanımız.inşallah 3-4 sene daha bu gemiye kaptanlık yapar.mükemmel bir başkanımız var.

Hüseyin Çümen
25.11.2008, 17:03
Allah senden razı olsun başkanım
Trabzonu dünya klüpleri arasına sokacağına inanıyorum
bunlar ne güzel işler böyle

yusufyilmaz
25.11.2008, 17:16
sayın faruk özakı unutmayalım .
cok emegi var trabzonsporda hem gecmişte hemde bu sene

Tayfun
25.11.2008, 17:17
Sadri başkan ara transferde de yüzümüzü güldür !

colman
25.11.2008, 17:58
allahım onu ve sayın faruk özak gibi insanları başımızdan eksik etmesin inşallah hep beraber el ele verirsek bu sene trabzonsporun yılı olur..

ulatwilight
25.11.2008, 18:13
arkadaşlar aklıma geldi, Sadri Başkan necidir ne iş yapar, nuri albayrak gibi müteahhit mi, işleri nerde Trabzon'da mı yoksa İstanbulda mıdır?
merak ettim birden..

macka61
25.11.2008, 18:51
inşaatçıydı turizim işleride yapıyor duyduğum kadarıyla başkanım helal olsun sana heside aldık ya

Hekimoğlu
25.11.2008, 18:52
Allah'ın bir lütfu.

TS-Tiryaki
25.11.2008, 19:03
Allah basimizdan eksik etmesin büyük Baskanimizi.

İskender66
25.11.2008, 19:59
Senin gibi başkan zor bulunur. İlk geldiğinde Gökdenizi sattığın ve arkasından bazı incitici sözler söylediğin için sana kızgındım ama geldiğinden bu yana o kadar güzel icraatlar yaptınki takdir etmemek elde değil. Senin gibi çalışkan, başarılı ve Trabzonspor için varını yoğunu ortaya koyan bir başkan zor bulunur. Allah seni başımızdan eksik etmesin.

AYYILDIZ
25.11.2008, 20:10
Başkanım klübü her yönüyle atağa kaldırdınız ne kadar teşekkür etsek azdır.

Selman
25.11.2008, 20:30
Yeri geldiğinde nasıl eleştiriyorsak şimdi de hem tebriğimizi iletelim hem de teşekkürümüzü edelim.Trabzonspor'u her alanda ayağa kaldırmaya uğraştığın için sen ve ekibine ne kadar teşekkür etsek azdır başkanım, sağol varol.

Nuri Albayrak'dan sonra bu enkaz 5 senede kalkmaz diyorduk ama 1 senede neler başardın.

Cafer Bulur
25.11.2008, 20:36
Hes projesi dolayisiyla baskanimiz sadri senere bir kez daha tebrik ve tesekkürlerimi iletmek istiyorum.Allah baskanimiza daha uzun ömürler ihsan eder insaallah.
Bir tebrik ve tesekkür de yönetim kurulundaki diger yöneticilerimize.Geldikleri günden beri fedakarca bu kulübün ayaga kalkmasi icin calistilar ve de basardilar.Hepiniz sagolun,varolun.

Sen_Teksin_61
25.11.2008, 20:39
Her maçtan sonra sızlanıp tüm ülkenin alay konusu olan Yıldırım Demirören'i ve yitirdiği itibarı görüp başkanın "sukuneti şimdilik koruma politikası"nın doğru olduğunu anlamamız lazım.

Kıymetli küçüğüm. Ben başkanımız Sadri Şener'in bir Demirören, Polat, ya da Yıldırım gibi sık sık çıkıp hakemlerden yakınmasını, bu adamlar gibi hakemleri kendi tarafına çekecek adımlar atmasını beklemiyorum. Asıl senin bunu anlaman lazımdı. Demirören itibarını kaybetmiştir. Bu konuda sana katılıyorum. Ancak şunu iyi bil ki takip eilecek yol konusunda üç seçenek vardır. Ya ifrata kaçarsınız, ya tefrite düşersiniz, ya da orta yolu yani mutedil olmayı tercih edersiniz. Bana göre başkanımız Sadri Şener, ilgili hakem konusundaki tavırsızlığıyla tefrite düşmüştür. Siz itibar kaybından söz ediyorsunuz ama bu durumda da kendisi otorite kaybına uğramıştır. Başkanımız en azından çıkıp ilgili hakemin aleyhimize art niyetli kararlar verdiğini ve olası bir galibiyetimize engel olduğunu söyleyebilir, hakemlerimizi daha dikkatli olmaya davet edebilirdi. Olay budur. Bu sözler ona itibar mı kaybettiridi Allah aşkına? Tabi ki hayır. Yeter ki hakemlere yönelik tavrında mutedil olsun. İfrat veya tefrite kaçmasın...

Mustafa Ayazoğlu
25.11.2008, 20:42
Sadri Şener in bu kadar uğraşı sonrasında devre arasında çok kaliteli transferler yapacağına eminim..

Yüzdük yüzdük kuyruğa geldik.. Bu kadar emek boşa gitmemeli..

poetricus
25.11.2008, 20:50
Olumsuzu eleştirmek mesuliyet, olumluyu takdir etmek mecburiyettir.
Teşekkürler Sadri Başkan.

Kara Mert61
25.11.2008, 21:03
sadri başkan oleyyy...ooooo sadri başkan oley...

Muhammed KOÇ
25.11.2008, 21:07
böyle bir başkanımız olduğu için çok şanslıyız arkadaşlar çook.. nuri albayrak - SADRİ ŞENER ..nerden nereye :D

Emre Bekar
25.11.2008, 21:07
Önemli olan niyet.Sadri Baba da da bu fazlasıyla var.Sadri Baba biz seni biliyoruz.Bu takım varsın bu sene şampiyon olamasın.Ama sen hep kal.

Ersun hocamızda kalsın ama:)

Ali Şahin
25.11.2008, 22:13
teşekkürler başkanım

pReN@_61
25.11.2008, 22:35
Başkanım sana güveniyoruz.

Emre7
25.11.2008, 22:37
Çok ama çok teşekkürler Başkan'ım...
İyi ki bizimlesin...
Çok sağol...

Oğuzhan Fidan
26.11.2008, 00:24
hakan ünsal : 20 transfer yapmış yeni kurulmuş bir takım böylesine bi başarı yakalıyorsa fb ,gs ve bjk sadri şenerden ders almalıdır. =)

irfanb
26.11.2008, 00:29
Mazallah bir de Ibrahim Haciosmanoglu Baskan secilseydi böylesine parlak günleri rüyamizda görürdük.

Selami Gürpınar
26.11.2008, 00:30
Şansal Büyüka

“PREMIER LİG MAÇI GİBİYDİ”
Trabzonspor – Sivasspor maçının İngiliz Ligi maçlarından bir farkı yoktu. İki takım da inanılmaz mücadele etti. Kıran kırana bir maç oldu. Sivaaspor maça ciddi derecede hücum ağırlıklı çıktı. İlk yarıyı tepede bitirme hesapları yapıyorlar. Bülent Uygun demek ki bu anlayışı aşılamış takımına. Ersun Yanal da öyle. Sanmayın ki Trabzonspor kötü oynadı. Trabzonspor da bayağı iyi mücadele etti. Bir takım her zaman iyi futbol oynayacak diye bir şey yok. Ama bir takımın mücadele etmemesi için sebep olamaz. Bakıyoruz Ankara’daki maçlara kardeşim neden mücadele etmiyorsunuz? Ya niyetiniz yok ya da fizik gücünüz yok. Demek ki Trabzonspor da Sivasspor da inanılmaz fizik gücüne sahip. Ben futbolseverim, seyrettiğimden bir zevk almaya çalışıyorum.

“ÇOK YAŞASIN SADRİ BAŞKAN”
Sadri Şener Türk Futbolu’nda örnek alınması gereken bir başkan. Bu başkanın hiç ortalığı ayağa kaldırdığını gördük mü? Trabzonspor’un çoğunluğa göre penaltı olan bir pozisyonu var. Ortalık ayağa kalktı, havaalanında hakeme tepkiler oldu, Sadri Şener’in sesi çıktı mı? Adamın bir duruşu var bir terbiyesi var. Böyle başkanlara ihtiyacımız var. Çok yaşasın Sadri başkan. 50 sene de Trabzon’un başında kalsın. Trabzonspor’un seyircisini de bu sene çok olgun buluyorum, bu sene çok değiştiklerine inanıyorum.

poetricus
26.11.2008, 00:54
Bu mesajın yazılış tarihi: 10/12/08, 14:24. HES ihalesinden epeyce önce.
Bazı ilaveler ve düzeltmelerle yeniden yayımlama ihtiyacı hissettim. Bir sakıncası varsa moderatör arkadaşlar kaldırabilir.

Başkan hakkında derli toplu bir yazı yazmaya niyetlendim ama her ne hikmetse şöyle "efrâdını cami ağyarını mani" bir yazı kaleme almak nasip olmadı.

Yattara hadisesi ile ilgili olarak Başkan'a ve yönetimine hem basında hem de forumda epeyce yüklenenler oldu. Bu durumda adına ister sorumluluk ister meydanı boş bulma densin birkaç satır yazmam gerektiğine inandım.

Önce kendimce tenkit edilecek tarafını söyleyeyim:

Aksini düşünenler olabilir ama haksız eleştiriler ve yıpratma çabaları karşısında Hoca'ya yeterince sahip çıkıp destek olmadığını düşünüyorum. Denge politikasıdır diyeceğim ama Başkan'ın politik davranmadığını hepimiz biliyoruz. Belki bazı çevreleri karşısına almak ya da küstürmek istemiyordur ya da da Hoca'ya karşı çekinceleri vardır. İşin içyüzünü Allah bilir. İhtimaller üzerinden yorum yapmak sağlıklı olmaz.

Başkan fevrî bir adam. Her şeye anında tepki veren bir yaradılışa sahip. Bu özelliği zaman zaman basit hadiseleri büyütüp kriz haline getirebiliyor. Gökdeniz, Zafer Yelen ve Yattara hadiselerinde bunu gördük. Tolga'yı basın önünde eleştirmesini bu özeliğine bağlıyorum. Genelde doğru da olsa özelde kendimce hatalı bulduğum eylem ve söylemler bunlar. Belki de Başkan siyasetçi bir babanın çocuğu olmasına rağmen politik davranyı sevmediği için böyle oluyor, kim bilir?

Aynı özelliğin faydalarını saymaya kalksam herhalde buraya sığmaz. Kendisine dönen kameralar ve mikrofonlar karşısında tam bir ezik psikolojisiyle saçmalayan başkan ve yöneticilerin üzerinden çok zaman geçmedi. Hâlbuki Sadri Başkan öyle mi? Trabzonspor'a yöneltilen bir ithamın, küçümsemeli bir tavrın, imanın altında kaldığını göreyim kalemimi kırar bir daha da tek satır yazmam.

Sadri Başkan eylem ve söylemleriyle, hal ve hareketleriyle Trabzonspor'a büyüklüğünü, camiaya misyon ve vizyonunu yeniden hatırlatan, camianın üzerindeki, ölü toprağını kaldıran adamdır. Sadece bu kadar mı? Bugün Türkiye'de Trabzonspor hakkında konuşacak olan dost düşman herkes karşısında çok ciddi bir muhatap olduğu bilmektedir. Bir Anadolu takımı taraftarının en son ne zaman lehimize tezahürat yaptığını hatırlayan var mı?
Dün “Trabzon kümeye!” seslerinin yükseldiği rakip takım tribünleri bugün kendi evlerinde mağlup oldukları halde; “Bu sene şampiyon Anadolu’dan!” tezahüratlarıyla futbolcularımızı çağırıp bağrına basıyorsa durup düşünmek gerek!

Klasik söylemle; "Dosta güven düşmana korku vermeye" başladıysak bunda en büyük pay Sadri Şener'indir.

Üç İstanbul takımına gönül vermiş kişilerin bizden bahsederken ne kadar değiştiğini fark ettiniz mi? Dün adımızı duyduğunda istihfafla burun kıvıranlar bugün büyük bir hayranlık, kıskançlık hatta hasetlikle bakıyorsa bu kendi kendine olmadı.

Birden ortaya çıkan sponsor gelirlerini, gırtlağına kadar borçla devralınan bir kulübün kısa sürede yaptığı onca hamleyi görmezlikten gelecek bir babayiğit var mı?

Başkan adamdır!

Keşke bu sözü BJK için takımı soyunma odasında bırakıp giden sonra da utanmadan geri dönüp canım kadroyu heba eden biri için kullanıp ziyan etmeseydik. Sözün gerçek muhatabı çıkageldi bütün ümitler tükenmişken. Özüyle sözü bir kaç kişi kaldı camiada; camiayı bırakın ülkede?

Başkan Trabzonsporludur.

Trabzonspor'a her zaman almaya değil, vermeye gelen insandır. 8 milyon USD olarak telaffuz edilen ama daha fazla olduğunu bizzat bildiğim bir meblağı üstelik iflasın eşiğindeyken TS'a hibe eden birinden bahsediyoruz. Dikkat edin hibe eden diyorum; adına çek yazdırıp kulübü mahkemeye veren değil. Üstelik bu hadise 2000 yılında bir TV programında Faruk Bey tarafından açıklanıncaya kadar kendisi bu konuda tek laf etmemiştir.

Bütün bunları yapan biri kenara çekilip ömrünün sonuna kadar insanların gönlünde hak ederek kazandığı pâyenin keyfini çıkarmak yerine bütün itibarını riske atarak geri dönüyorsa kendisine sadece minnet ve şükran duyulur. "Duayen" yaftası taşıyan pek çok kişi TS için neler yaptığına bir baksın derim.

Musalladan alınmış bir takım ve bunun için her şeyini riske atıp geri dönen bir adam. Bir düşünün bir günde iki kez aradığınız da; saat 9.00’da Belçika'dan, 17.00'de Hırvatistan cevap veren biri... Kendi işleri için hiçbir zaman bu kadar koşuşturmamış birinden bahsediyorum.

"Trabzonspor'un parası" sözü size bir şey hatırlatıyor mu acaba?
Bana, "o benim param" diyip kongre erteleyen bir yönetimi hatırlatıyor.

Bu sabah Sevgili Uğurtan'ın HES ihalesini kazandığımızı müjdeleyen mesajıyla güne başladım. Dile kolay; yılda 12 Milyon USD.
Bu proje Albayrak yönetimi zamanında da gündeme gelmiş ama ciddiye alınmamıştı. İyi ki de alınmamıştı. Nuri Bey giderken; "O benim Regülatörüm, yanımda götürüyorum. Kimse karışamaz!" deseydi ne yapardık.

Başkan'ın hataları yok mudur?

Elbette vardır. Dün de vardı, bugün de vardır, yarın da var olacaktır. "Kul hatadan sâlim olmaz." Ancak hiç iş yapmayanlar hata yapmaz. Taşın altına elini sokan kişi ellerini kirletmeyi göze almış demektir. Bu da cesarettir.
Hata yaptığında, büyüğümüz olduğunu unutmadan, haddimizi bilerek dostça ikaz ederek, ama büyük bir azim ve özveriyle giriştiği bunca işte bütün samimiyetimizle destek olmak gibi bir vecibemiz var Başkan'a taraftar olarak.

Yattara'nın da Gökdenizin de oynadığı futbol çok hoşuma gider. Bunların elden çıkarılması ya da çıkarılmak istenmesini şimdilik saha içinde güç kaybı olarak görüyorum. Ama bir yerde ölçü olmalı. Bu kulüpten Ali Kemal'ler, Necdet'ler, Necati'ler, İskender'ler ve adını sayamayacağımız nice büyük topçu gelip geçti. Sadri Şener ve onun gibiler sayesinde yerlerine birileri mutlaka geldi. Bir futbolcu gider bir futbolcu gelir. Ama Sadri Şener giderse yeri kolay kolay dolmaz. Zira bir başka Sadri Şener yok.

Hata gördüğümüzde saygıyı elden bırakmadan uyararak;
Yüzlerce doğruyu bir yanlışa feda etmeden;
Fedakârlık ve samimiyetin değerini bilerek;
Putlaştırmadan ama hak ettiği saygı ve takdiri esirgemeden, ekibinin hakkını yemeden...

Teşekkürler Sadri Başkan.
İyi ki vardın ve iyi ki varsın!

My
26.11.2008, 03:14
Sadri başkan ne yapıp ne edip yerine bir başkan yetiştirmeli.

Başkan ve yönetimimizin kıymetini iyi bilelim. Çok çok zor bir süreç. Geçen sene bu zamanları hatırlayalım. Nerden nereye geldik. Başkanımıza, yönetimimize, hocamıza ve futbolcularımıza her şartta muhakkak ve muhakkak destek verelim.

arifemre
26.11.2008, 08:36
inşaatçıydı turizim işleride yapıyor duyduğum kadarıyla başkanım helal olsun sana heside aldık ya

inşaatçı derken inşaat y. müh kendisi, faruk özak ın alt dönemi. bir önceki başkanlığında da kulüp iyi yerlere geliyordu ancak malesef maddi sıkıntılar içine girdiğinden bırakmak zorunda kaldı (en azından ben böyle biliyorum)
o dönemde o tip sıkıntılar olmasaydı demek ki 15 senedir aynı başkanla devam ediyor olacaktık.
vay be, nükleer santral bile kurardık belki de:)

arifemre
26.11.2008, 08:37
hakan ünsal : 20 transfer yapmış yeni kurulmuş bir takım böylesine bi başarı yakalıyorsa fb ,gs ve bjk sadri şenerden ders almalıdır. =)

almamalıdır bence çok iyi gidiyor üçünün de yönetimi:)

Recep Alkan
26.11.2008, 08:41
habu şansal bile bunları söyleyebildiyse bu adam gerçekten çok büyük başkandır. helal olsun başkanım be.

Dursun Kaplan
26.11.2008, 09:07
Senin o güler yüzün dünyalara bedel başkanım.!

Bu taraftar her zaman senin yanında.. Sen yeterki adam gibi adam olmaya devam et.. Büyük başkanım seviyoruz seni.. :)

Mustafa Önder
26.11.2008, 11:32
O tonton yanaklarını sıkıp kucaklaşmak istiyorum bu adamla ya hakkaten baba gibi adam:D

Engin Koltuk
26.11.2008, 14:19
[quote=poetricus;1778386]Putlaştırmadan ama hak ettiği saygı ve takdiri esirgemeden, ekibinin hakkını yemeden...quote]

bence burası önemli. Ekip. Bunu unutmamak lazım.

Yasin Berber
26.11.2008, 14:22
:alkış::alkış:Sadri Şener:alkış::alkış:

Ömer TOPAL
26.11.2008, 23:20
Allah uzun ömür bol rızık versin sana başkanım....Allah seni başımızdan eksik etmesin..

Recep Alkan
26.11.2008, 23:22
bence yanlışsınız arkadaşlar. herkesin yoğurt yeme alışkalığı farklıdır. onun yönetimini görmeden yargısız infaz olur.

trab61
26.11.2008, 23:37
en az 10 yil daha kalmasi lazim baskan olarak. gucunun yettigi kadar kalmasi lazim takimda. harika bir insan. simdiden tarihe gecti.

irfanb
27.11.2008, 00:30
Sayin Poetricus`a...
:alkış::alkış::alkış::alkış:

azdiha6161
27.11.2008, 14:34
Mazallah bir de Ibrahim Haciosmanoglu Baskan secilseydi böylesine parlak günleri rüyamizda görürdük.

aynen kardeşim hacıosmanoğlu trabzonspora dost değil düşman yaratırdı ve kulubu dahada kötü günlere getirirdi.bu yüzden üyelelerimiz seçimde 1000 oy fark attırarak sadri şeneri seçti..
bir kez daha teşekkür ediyorum üyelere

KemaL_Ts
27.11.2008, 17:37
Sadri Baskanin uzun Yillar Baskan kalmasini bekliyorum! Aziz Yildirim gibi en az bir 5 Yil !!! En AZ!!! bu yil gibi iyi ama kötü yillar da olacakdir yinede istikrar!! 5 i de olsak ersun yanal ile devam istikrar. Ahmet suat hoca sampion olmadan bir sezon önce 12 mi ne olmus ondan sonra sampiyon!! bunu unutmamak gerek!

headshot61
27.11.2008, 18:22
Maci alirsak böyle bir puan durumu ortaya cikabilir:

Kayserispor 1 - 2 Trabzonspor
Sivasspor 1 - 0 Gaziantepspor
Ankaraspor 1 - 2 Ankaragücü
Eskisehirspor 2 - 2 Denizlispor
Fenerbahce 3 - 1 Besiktas
Kocaelispor 1 - 3 Konyaspor
Genclerbirligi 1 - 0 Ist. Büyüksehir
Bursaspor 2 - 1 Antalyaspor
Galatasaray 2 - 0 Hacettepe

1. Trabzonspor - 30 Pkt
2. Besiktas - 25 Pkt
3. Sivasspor - 25 Pkt
4. Galatasaray - 24 Pkt
5. Fenerbahce - 23 Pkt
6. Ankaraspor - 23 Pkt
7. Bursaspor - 20 Pkt
8. Kayserispor - 20 Pkt
9. Gaziantepspor - 18 Pkt
10. Konyaspor - 18 Pkt

kusura bakmayin yanlis yere yazmisim...

6Şafak Aydın1
28.11.2008, 02:50
kisa bir sürede bu kadar projeye imza atan bir baskan ve ekibi dünyada yoktur herhalde varsa nerde ?

bu acidan tebrik ederiz diger acidan ise basariyi yakalamaktan sonra onu üst seviyede tutmak gerekecek.

Yukarda bir arkadasin önerdigi gibi ya yeni baskanlar yetistirsin yanina birilerini alsin yada haciosmanogullari gibi yöneticilige aday olacaklari egitsin eger bu tür yöntemlere cidden ihtiyac varsa tabi.

.....
13.12.2008, 22:21
Başkanım artık Ağırlığınızı koymanızı bekliyoruz. Bunlar iyiden iyiye bizi devre dışı etmeye çalışıyorlar.

Sana güveniyoruz.

Mustafa Ayazoğlu
13.12.2008, 22:31
Başkanı seviyorum sempatik candan elinden gelen özveriyi takıma sağlyor..

Transferden çok takımın haklarını savunma zamanı geldi..

2 maçta bizi al aşağı eder bu hakemler bu sefer sinyal kuvvetli..

Emirhan Makul
13.12.2008, 22:33
Lütfen Çık Konuş Artık Sayın Sadri Şener.

Mustafa Ayazoğlu
13.12.2008, 22:43
Ofsayttan gol yiyoruz, golümüz ofsayt değil 2 dk 3 puan gitti..

bingolts
13.12.2008, 22:49
Umutun attığı gol ofsayt değil verilen görüntü top gökhanın kafasının üstündeyken ki görüntü iyi izleyin ama onların attığını yorumlamaya bile gerek yok

Recep Alkan
13.12.2008, 22:59
babam; babacansın, güleryüzlüsün, kırmak için değil onore etmek için konuşursun,

ama artık çık da bir ses çıkar be. olmuyor eriyoruz, bitiyoruz. bu takım taraftar sana güvendi formaları bulabildiğince kapış kapış aldı.
bu taraftar sana güvendi o stadı full kombine yaptı.
bu taraftar sana güvendi hes projesinde önüne gelene kafa tuttu.
bu taraftar sana güvendi karısının kolundaki son bileziği sattı kombine aldı,
bu taraftar sana güvendi takımın peşine istanbul bursa ankara binleri sürükledi.
bu taraftar sana güvendi baba başkan sana.

hadi da artık çık da haykır dök binlerin içindeki bu irini. ol çıkmayan sesimiz. hadi da yalvarıyorum burdan sana artık ezdirme bu mubarek takımın eli yüzü düzgün cefakar taraftarını. seni seviyoruz biz. sende bizi al arkana da artık at şu ihtilalin ilk temellerini.

artık sessiz kalma bu ülkenin milyon sayısı ile taraftarı olan takımın başkanı olarak.

TS-Tiryaki
13.12.2008, 23:07
Artik diger yüzünü göster bunlara. Masaya yumrugunu vur. Anyayi konyayi görsün tüm Türkiye. :mad:

Mustafa Ayazoğlu
13.12.2008, 23:13
Ofsayttan gol yiyoruz 90.dk bu hakem bilerek anca böyle bir hata yapar.. kesin de fenerbahçelidir..

Trabzonspora yapılır mı bu bea hemde 90.dk art niyet..

Oğuzhan Fidan
13.12.2008, 23:33
sadri baba fair play diosunuz yorum yapmıyosunuz ama bunu hakedecek sizin kadar kaliteli insanlar yok bu ligde malesef. sen duruşunla örnek olmaya devam et ve transfer yap yeter.

arifberkay
14.12.2008, 00:20
zoruma gidiyor ulan zoruma gidiyor milletin hakkımız çalıp kıs kıs gülmesi zoruma gidiyor...bursa, sivas kadar olamamak zoruma gidiyor senın zoruna gıtmıyor mu başkan

Ali Tunahan Güllü
14.12.2008, 00:24
babam; babacansın, güleryüzlüsün, kırmak için değil onore etmek için konuşursun,

ama artık çık da bir ses çıkar be. olmuyor eriyoruz, bitiyoruz. bu takım taraftar sana güvendi formaları bulabildiğince kapış kapış aldı.
bu taraftar sana güvendi o stadı full kombine yaptı.
bu taraftar sana güvendi hes projesinde önüne gelene kafa tuttu.
bu taraftar sana güvendi karısının kolundaki son bileziği sattı kombine aldı,
bu taraftar sana güvendi takımın peşine istanbul bursa ankara binleri sürükledi.
bu taraftar sana güvendi baba başkan sana.

hadi da artık çık da haykır dök binlerin içindeki bu irini. ol çıkmayan sesimiz. hadi da yalvarıyorum burdan sana artık ezdirme bu mubarek takımın eli yüzü düzgün cefakar taraftarını. seni seviyoruz biz. sende bizi al arkana da artık at şu ihtilalin ilk temellerini.

artık sessiz kalma bu ülkenin milyon sayısı ile taraftarı olan takımın başkanı olarak.

hadi sadri baba çık konuş bütün trabzon arkanda!!!!!!!!!

Nihal Ayvaz
14.12.2008, 11:28
Bugune kadar yaptıkların güzeldi de kaç haftadır hala niye susuyorsun?
Hakkımızı ara artık..

irfan61
14.12.2008, 11:30
Hala arkamızdan oynanan oyunlara göz yumuyor ben bu işe anlam vermiş değilim.Masaya yumruğunu vurması lazım.

aaahmet61
14.12.2008, 11:34
şampiyonluktan önemli avrupa maceramız.kaç senedir ya 1. turda eleniyorduk.yada avrupaya gidemiyorduk.önümüzdeki sene avrupada bu takım takviyelerle iyi iş yapacaktır.çok iyi yoldayız.bu arada böyle şampiyonluk daha gurur veriyor insana.helal şampiyonluk.7 puanımız gitti.buda var.sadri şener ne yapar bilmiyorum.

ÖmerFarukYılmaz
14.12.2008, 11:36
Rüyamda öldüğünü gördüm...Hayırdır inşallah....

omermk
14.12.2008, 11:42
zaten federasyonda sadri şener masaya yumruğu vursa da biz de silkinip kendimize gelsek diye bekliyor...
arkadaşlar uyanın artık şu rüyadan bu işler öyle kolay değil. trabzonspor lobisi o kadar güçlü olsaydı federasyon kurullarına trabzonlu aldırabilirdik ama aldıramadık. naklen yayın gelirlerinde bizim aleyhimize karar çıktı engel olamadık. bu ikisi için de hem sadri şener hem yönetim çok uğraştı ama gücümüz yetmedi.
öyle masaya vurmak kolay değil. bu iş yapılacaksa bütün taraftar tek bir yumruk olarak yapacak.4-5 milyon trabzonspor taraftarı bir bütün olarak ses çıkartabilirse bu adamlar korkup geri adım atarlar.
bu işin bir başka yolu da çıkıp saha da çatır çatır topunu oynayıp hakemleri de federasyonu da dize getirip 2-3 sene üst üste şampiyon olmak.
işte o zaman da herkes haddini bilir.
anlayacağınız öyle masaya yumruk vurmakla olmuyor bu işer...

maskeli61
14.12.2008, 11:42
hadi sadri başkan sende susarsın daha bizi çok dograrlar sahada

sivas : %100 verilmeyen penaltımız ve 2 puan
kayseri : Uydurma bi penaltı ve 2 puan
bursa : 2 metre ofsayt ve 3 puan

toplam 7 puan ve liderligimiz hatta ve hatta ŞAMPİYONLUGUMUZ çalınıyor SADRİ BAŞKAN hadi ALLAH ını seversen çık şunlara ne diceksen de eskişehir maçında sahaya çıkma bırak o 3 puanda onların olsun ama sen büyüklügünü göster hakkımızı YEDİRTME.....

ApoCaN28
14.12.2008, 11:52
Artık Yönetimden biri çıkıcak ve yeter artık diyecek...
Biz sesimizi çıkarmazsak olmıyacak ...

evrents
14.12.2008, 16:35
Son günlerde yaşanan bariz hakem hataları üzerine kulübümüzden bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

Takımımız aleyhine kendi sahasında oynadığımız Sivasspor maçıyla birlikte başlayan hakem hatalarının, Bursaspor müsabakasıyla geldiği nokta artık kulübümüz tarafından kabul edilemez bir boyuta taşınmıştır.
Bugüne kadar yaşanan gelişmelere ve hakem olaylarına karşı takındığımız hoşgörülü yaklaşım tarzımız bir tevazu olarak değil, bir ahmaklık olarak algılanmış olacak ki bu yöndeki olumsuzluklar devam etmektedir.
Bu nedenle söz konusu tavrımız yenilgi sonrasında gösterilen bir tepki değil haksızlığa ve kasıtlı davranışlara karşı bir duruş olarak değerlendirilmelidir.
Gelinen noktaya bakıldığında takımımızın ligde arayı açmak üzere olduğu haftalarda başlayan bir dizi yanlışlar serisi bugün ligin dengesini değiştirmiş ve yarışın gidişatını apaçık belirlemiştir.
Bursaspor maçında yediğimiz ofsayt gol bütün parçalar birleştirildiğinde tarafımızdan bir hakem hatası olarak değil, kasıtlı bir planın parçası olarak görülmektedir.
Gösterdiğimiz bu tepki Bursaspor maçındaki mağlubiyetimizin gölgelenmesi olarak yorumlanmamalıdır. Bizler yönetim olarak elbette içimizdeki yanlışların düzeltilmesi konusunda gereken çabayı göstereceğiz. Ancak bu sezon yaptığı yatırım ve her yönüyle olumlu bir tavır sergileyen kulübümüzün futbol olarak yaşadığı sıkıntıların faturasını kesmek genç bir hakeme kalmamıştır.
Bursaspor maçına gelene kadar yaşadığımız hakem hatalarının bu maçta da ayyuka çıkması ve karşılaşmadan bir gece önce gösterilen tahkim kurulu işgüzarlığı ister istemez kafalardaki soru işaretlerini arttırmaktadır. Tahkim kurulu eminiz bu duyarlılığını bundan sonraki taleplerde gösterecektir.
Geçtiğimiz sezon esame listesinde yapılan belgeli yanlışlık ortadayken Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşmasında yaşanan olaydaki suçluları açıklayıp kamu vicdanını rahatlatması beklenen Futbol Federasyonu’nun herhalde Sivasspor maçıyla takımımız aleyhine başlayan seri hatalara karşı mantıklı açıklaması olacaktır.
İnandığımız, güvendiğimiz ve bunu her fırsatta dile getirdiğimiz Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mahmut Özgener’den olaylara müdahil olarak, her konuda Türk futboluna örnek olan yapısını devam ettirmesini ve kamuoyunu rahatlatacak bir yaklaşım sergilemesini bekliyoruz.
Aksi halde Trabzonspor yönetimi olarak kulübümüzün haklarını her platformda korumak adına gereken tavrı göstereceğimizin bilinmesini isteriz. Bundan sonra sahada yapılacak benzer hatalara karşı sessiz kalmayıp gerekli tavrı sergilenecektir.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Dursun Kaplan
14.12.2008, 17:14
Sadri başkan her yönüyle gerçek başkan gibi. Bir şey hariç..

Takımı göz göre gasp ediyorlar. Ama sen güler yüzünü göstermeye devam ediyosun başkanım. Hiçmi içiniz cız etmiyor ya. Diğer klüblerin başkanları çıkıp bas bas bağırıyor,basın toplantıları düzenliyorlar. Sizde o yok başkanım. Susmak bi işe yaramaz. Takım ne kadar iyi olursa olsun,dışardan hakkımız yeniyor görün bunları ya.

Mehmet Ali Yılmaz zamanını hatırlayın bu konuda.

ganita ve zinos
14.12.2008, 17:29
gercek bir türkiye tablosu ile karsı karsıyayız ne yazıkki...ne kadar üzülsekde aglasak da cırpınsak da durum bu neyazıkki...sadece futbol da degil hani neremiz dogru ki...

ispela61
14.12.2008, 17:59
bn devre arasını bekliyorum bakalım bu sonuçların ardından nasıl transferler yapacak bakarsınız bu puan kayıpları iyi transferlere sebep olur.

poetricus
14.12.2008, 18:20
Başkan'ı en fazla destekleyen ve bu desteğin sorumluluğu gereği en fazla eleştiren kişilerden biriyim.
Son dört haftadır yaşadıklarımız karşısında yönetimin sessizliği sizler gibi beni de rahatsız ediyor.
Bugün yapılan yazılı açıklamanın ne kadar etkili olacağı tartışılır. Bekleyip göreceğiz.

Başkan'ı eleştirirken doğrularını yanlışlarına kurban etmeyelim, desteklerken yanlışlarını görmzlikten gelerek kendisini mutlak değer haline getirmeyelim derim. Başkan da insan hem de iyi insan. Unutmayalım ki iyi insanların da eksiklikleri ve hataları vardır.

Devre arasındaki icraatlarını ben de merak ediyorum.
Bekleyip göreceğiz.

LazAnisT
14.12.2008, 19:08
Ben başkanı eleştirmekten korkuyorum.Ya tekrar küserse:)

macka61
14.12.2008, 21:32
kulüpten gerekli açıklama yapıldı yarında 14.00 te lig tvdeymiş forumda yazıyordu

Emre Emiroğlu
14.12.2008, 23:27
Adamsın başkann adamsın !!!

Tv8 deki konusması cok hosuma gitti..

Büyük adamsın !

Recep Alkan
14.12.2008, 23:29

Büyük adamsın !

ne dediğini açabilirsek kardeşim. seyredemedik de???

arifberkay
14.12.2008, 23:33

Büyük adamsın !
konusmayı ben de izledim ama çok basit ve çok yumuşak konustu açıkcası hiç hoşuma gitmedi

Mustafa Ayazoğlu
14.12.2008, 23:33
Ben başkanı eleştirmekten korkuyorum.Ya tekrar küserse:)

Özkan Sümer, Fenerbahçe maçından sonra bırakmıştı..

Şunu çözmemiz gerek bazı oluşumlar bizden büyük harbiden büyükler..

Camiamız (Trabzonspor) büyük ama nedense Federasyon ve MHK de hiçiz..

Yunus Emre SEYHAN
14.12.2008, 23:35
Başkan Tv8'e yaptığı acıklamalarda ne dedi? :S
Teşekkürler.

Emre Emiroğlu
14.12.2008, 23:36
Başkan son haftalarda hakem hatalarından kaybettiğimiz puan kayıpları çok arttı. 25 yasında cocuk ( yan hakem ) sayesinde artık bizden LİDER olarak bahsetmiyorlar dedi..

Federasyonun ve MHK nin mali yapısı müsayit.. Bu hakemleri avrupadamı amerikada mı afkanistandamı eğitirler ben bilmem.. Ama eğitim almaları şart dedi..

Spiker evet zaman zaman hakem hataları oluyor diye söze girdi ama başkan zaman zaman değil her zaman oluyor diyerek susturdu..

MHK bizi sallamıyor dedi.. Hala Selcuk dereli gibi hakemleri maçımıza veriyor bizi kaale almıyorllar dedi..

TRABZON HALKI HEYCANLIDIR DEDİ.. BU HAFTA İÇERİDE OYNUYORUZ , OLURDA HAKEM HATA YAPARSA BEN BU HALKI NASIL YATIŞTIRACAĞIM BİRİSİ ÇIKIP BANA AKIL VERSİN DEDİ !!

Bu arada HOCA İSTERSE direk oynayan 11 e futbolcu alacağımızıda ekledi.( Krize rağmen )

Gökhan KAN
14.12.2008, 23:36
baskan haftaya aynı seyler bidaha olursa sehiri ben nasıl durdururum dedi

İskender66
14.12.2008, 23:40
Başkan son haftalarda hakem hatalarından kaybettiğimiz puan kayıpları çok arttı. 25 yasında cocuk ( yan hakem ) sayesinde artık bizden LİDER olarak bahsetmiyorlar dedi..

Federasyonun ve MHK nin mali yapısı müsayit.. Bu hakemleri avrupadamı amerikada mı afkanistandamı eğitirler ben bilmem.. Ama eğitim almaları şart dedi..

Spiker evet zaman zaman hakem hataları oluyor diye söze girdi ama başkan zaman zaman değil her zaman oluyor diyerek susturdu..

MHK bizi sallamıyor dedi.. Hala Selcuk dereli gibi hakemleri maçımıza veriyor bizi kaale almıyorllar dedi..

TRABZON HALKI HEYCANLIDIR DEDİ.. BU HAFTA İÇERİDE OYNUYORUZ , OLURDA HAKEM HATA YAPARSA BEN BU HALKI NASIL YATIŞTIRACAĞIM BİRİSİ ÇIKIP BANA AKIL VERSİN DEDİ !!

Bu arada HOCA İSTERSE direk oynayan 11 e futbolcu alacağımızıda ekledi.( Krize rağmen )
Başkanımız güzel konuşmuş. Ağzınıza sağlık başkanım..

Emre Emiroğlu
14.12.2008, 23:41
Bugune kadar yaptıkların güzeldi de kaç haftadır hala niye susuyorsun?
Hakkımızı ara artık..

Bu güne kadar yaptıkların güzeldi de ?? diyip onca yapılanı kurduğun 5 kelimelik cümleyle geçiştirmek nasıl bir anlayıştır ?

Yapılması gereken açıklama 24 saat gecikti diye o kadar emeği 5 kelimelik bir cümleyle geçiştirmek nankörlük ve kalitesizlikten başka birşey değil !

Bide senli benli hitabın yokmu.. Üstüne birde emri vaki...

Allahım sabır ..!

Mustafa Ayazoğlu
14.12.2008, 23:43
Başkanında gücü bi yere kadar! O kadarda güçlü olduğunu sanmıyorum ayrıca!

Recep Alkan
14.12.2008, 23:44
baskan haftaya aynı seyler bidaha olursa sehiri ben nasıl durdururum dedi

valla değil başkan kralı durduramaz ama zaten istedikleri bu. ne olur akıllı olalım. istediklerini onlara vermeyelim. önümüzdeki haftayı da atlattıkmı kısmetse bir süreliğine duracak herşey.

burdan trabzondaki ağabeylerime kardeşlerime tekrar sesleniyorum. herkes akıllı olsun, şerefsizlere istedikleri verilmesin

Emre Emiroğlu
14.12.2008, 23:45
Başkanında gücü bi yere kadar! O kadarda güçlü olduğunu sanmıyorum ayrıca!

Bitane yorum yapda içi dolu olsun.. Ne bekliyorsun başkandan TFF yi mi bassın ? Canlı yayınlarda TFF ve MHK ye tehtitlermi savursun ?

Sana güc göstergesi yapmak zorundamı başkan ?

Lafa bak ya..

hüseyin1975
14.12.2008, 23:52
Baskan bunlarla basa cikamaz.
Düzen bu ne yapsin?

Ancak Türkiye liginden cikip yolumuza Gürcistan liginde devam edersek bizi rahat birakacaklar :-((

Mustafa Ayazoğlu
14.12.2008, 23:56
Bitane yorum yapda içi dolu olsun.. Ne bekliyorsun başkandan TFF yi mi bassın ? Canlı yayınlarda TFF ve MHK ye tehtitlermi savursun ?

Sana güc göstergesi yapmak zorundamı başkan ?

Lafa bak ya..

Aynı takımı tutuyorsak takımın haklarını savunma konusunda birbirimizin fikirlerine saygı duymaya özen göstermeliyiz.

Gerekirse Federasyonu bassın gerekirse MHK'yi tehtit etsin ne yaparsa yapsın ama hakkımızı arasın başkan o ben değilim. Ben stadda takımı desteklerim.

Ben taraftarım o başkan !

Ayrıca başkanı seviyor saygı duyuyorum!

61baron61
14.12.2008, 23:59
eskisehir macini kesin alicaz gibime geliyor hemde hakem hatalariyla ...bukadar ayaklanmamizdan sonra federasyon artniyetli olmadigini gösterip gönül almaya calisacaktir ...buda ileride bize karsi koz olarak kullanilacaktir ( hep sizmi hakem hatalariyla kaybettiniz diye ) ...ama biz böyle kazanmak istemiyoruz .
ve bu oyunlarin sonunda ligi 3-6 arasi tamamlayacagiz. soganin cücügü yine istanbula yedirilecektir.

Oğuzhan Fidan
15.12.2008, 01:21
başkan sadri şener 14te ligtvde duyurulur

gokcen_faiz
15.12.2008, 09:59
Ligradyonun internet sitesinde yazdığına gore Başkan'ın katılacağı Futbol Gündemi programını ligtv ve ligradyoda ortak yayınlıyormuş. Ligtv'si olmayanlar radyodan şansını deneyebilir..

http://www.radyolig.com/
http://www.yayinonline.com/radyo/Lig_Radyo.asp

Her iki adresten de ligradyo dinlenebiliyor.

başkan sadri şener 14te ligtvde duyurulur

Samet Yildirim
15.12.2008, 12:32
Bugün de Şener konuşacak

Dün asbaşkan Hacısalihoğlu ve genel sekreter Yener konuşmuştu, bügün de konuşma sırası Başkan Sadri Şener'de...

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Lig tv'de bugün katılacak olduğu programda çok önemli açıklamalar yapacak.

Trabzonspor'da Bursaspor maçı sonrasında dün asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve genel sekreter Hasan Yener, hakemlerle ilgili açıklama yapmıştı. Şimdi ise konuşma sırası Başkan Sadri Şener'de.

Başkan Şener, bugün saat 14.00'da Lig tv'de Oğuz Toksin'in programına katılacak, son zamanlarda Trabzonspor'un hakemler tarafından haksızlığıa uğraması ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Kaynak: http://haber61.net/images/news_source/10.jpg

_SeRKaN_
15.12.2008, 13:57
Başkanın konuşması şimdi galiba...Ama lig radyo yayınlıyormu acaba ...Şu anda reklamlar var...

Dursun Kaplan
15.12.2008, 13:57
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_dv_SadriSener001.jpg

"Hakem hataları düşündürücü"

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Hakem hataları olur. Ama Sivasspor, Kayserispor ve Bursaspor maçlarıyla bir seri şeklinde olması enteresan ve düşündürücü" dedi.

Şener, yaptığı açıklamada, kulüp olarak bu konuda açıklama yaptıklarını anımsatarak, "Demeç vermenin dışında yapacak bir şey yok" dedi. Bursaspor maçında yardımcı hakemin bayrağının arkasına sığınılmaması gerektiğini ifade eden Şener, "Bu takım orada 3 tane gol atmalıydı. Bursaspor maçında hakemin verdiği karar öne çıkıp, 3 hafta üst üste bu durumlar olunca herkes ona sarılıyor. Doğrudur, bu hatalar olmamalıdır. Her zaman 3 gol atamayabilirsin, ama şu anda yapacak bir şey yok" diye konuştu.

Şener, şöyle devam etti: "Bundan sonra MHK dikkat eder. Etmezse biz ne yaparız. Trabzonspor'un, federasyonunun genel kurullarında belli güçleri vardır. Gider federasyon başkanına dersin ki 'MHK'yi değiştir'. O da derse ki 'hayır değiştiremem'. O zaman dersin ki 'ben seçim çalışması için elimden gelen gayreti yapacağım'. Başka yapacağın bir şey var mı?"

Yardımcı hakemlerin eğitim düzeylerinin arttırılması gerektiğini kaydeden Şener, "Böylece daha az hata olur diye düşünüyorum. Orta hakemler de yan hakemlerin verdiği her karara uyuyorlar. Yardımcı hakemin ismi unutulur, ama orta hakemin ismi akılda kalır" diye konuştu.
Ligde her takımın hakem hatasıyla karşılaşabileceğini ifade eden Şener, "Hakem hatası olur. Fenerbahçe'nin de penaltısı verilmedi mesela, ama Sivasspor, Kayserispor ve Bursaspor maçlarıyla bir seri şeklinde olunca enteresan ve düşündürücü. Çok formsuz hakemler bize denk düşüyor. Mahmut beyle de konuştuk. Şimdi bu hafta maçı geldi. O maçta da hakem hata yaparsa ne yapacağız" dedi.

Transfer konusunda çalışmalarının bulunduğunu kaydeden Şener, "Şu anda ekonomik kriz var. Kulübün ekonomik menfaatleri doğrultusunda takıma direkt katkı sağlayacak oyuncu bulursak transfer yapacağız" diye konuştu.

_SeRKaN_
15.12.2008, 13:58
Yine at koşturuyorlar...:)

gokcen_faiz
15.12.2008, 14:01
Ligradyo da yayınlanıyor program..

Külünkoğlu
15.12.2008, 14:03
Başkan konuşmaya ve fena giydirmeye başladı.

Engin Koltuk
15.12.2008, 14:06
iyi konuşuyor. Üslubu çok hoş.

gokcen_faiz
15.12.2008, 14:07
Çok güzel hazırlıklı gelmiş, galip geldiğimiz halde maruz kaldığımız hakem hatalarını yayınlattı..

"Susuyorsak bişeyden haberimiz yok sanmayın, herşeyi biliyor , bir kenara kaydediyoruz" dedi..

CAFER ÖZER
15.12.2008, 14:07
http://bizidinle.com/player/radyoplayer.asp?rd=46

_SeRKaN_
15.12.2008, 14:09
Başkan açılmaya başladı...Sırayla nasibini alması gerekenlere giydiriyor...

erkankoc
15.12.2008, 14:09
baskanin konusmasina hastayim ya...suan super konusuyo

erkankoc
15.12.2008, 14:10
resmen diyo istanbul takimlarini hakemler tuttuyo diyee

Mehdi
15.12.2008, 14:11
En az benim kadar sinirli başkanım.Şuan o değil ben konuşuyorum sanki.

erkankoc
15.12.2008, 14:12
cok daha ustumuze gelirlerse fedrasyonu dusururuz dedi laf arasii))

Taner Uykuçeken
15.12.2008, 14:15
Dinleyemeneyleri de düşünerek konuşulanları daha detaylı yazmaya özen göstersek :)
internet problemi yaşıyoruzda şu anda makinam bmnden başka siteyi açmıyor.

magicyattara
15.12.2008, 14:17
Atilla Gökçe,yumurtadan yün kırpmaya çalışıyor.
Bu dallamalar neden konuşturulur Trabzonun konu olduğu yerde yahu.
Biz kaybederken kim kazanıyor ona bakmıyor dallama.

Mehdi
15.12.2008, 14:17
Diğer konuşan herif kimdir!

irfan61
15.12.2008, 14:19
Atilla Gökçe kimdir?

Engin Koltuk
Bizim orda gs yi tutmak yasak diyor :)

Mehdi
Böyle hataların olması doğalmış,Sadri başkan kimseye yapılmasın demek istemişmiş.Ulan bırakın da kendimizi biz ifade edelim.Senin benim duyguma tercüman olmana ihtiyacım mı var Atilla Gökçe,adamın sözünü neden kesiyorsun?

Erkut Ay
15.12.2008, 14:21
başkasınada olabilirmiş bu hatalar belirli zamanlarda olmazmış terbiyesize bak 3 maçtır katlediliyoruz .....

erkankoc
ya baskan bi espiri yapti fena..tahkim kuruluna ne yollasak red oluyo dedi..sonra bi belge yolliycagim sadri sener baskan diye bakicam onu redediceklermi.

_SeRKaN_
'Süleyman Atal' çocuk belli bir yere kadar haklarımızı savunabiliyor...:) Demek ki pasif kalıyor...Fazla ileri gidemiyor...

Kazım Uzunboy
15.12.2008, 14:22
Dinleyebileceğimiz bir yer yok mu ? Biz kaldık burda :S

Kazım Buradan açılmıyormu sende
http://bizidinle.com/player/radyoplayer.asp?rd=46 (http://bizidinle.com/player/radyoplayer.asp?rd=46)

Burçak_

_SeRKaN_
15.12.2008, 14:23
http://www.radyolig.com/
http://www.yayinonline.com/radyo/Lig_Radyo.asp

Buralardan dinleyebilirsiniz...

magicyattara
15.12.2008, 14:23
Başkan sızlanıyor.
Elimizden gelen bir şey yok demeye getiriyor.
Bu kadar aciz miyiz Başkan.
Gücümüz yetmiyor de olsun bitsin bari...

irfan61
15.12.2008, 14:24
http://bizidinle.com/player/radyoplayer.asp?rd=46 buraya gir sol tarafta ligtv radyoyu dinlemek için yazıyor oraya tıkla.

_SeRKaN_
15.12.2008, 14:25
Abitoğlu'nu unutmam...Abitoğlu'nu kim unutabilir ki...

Külünkoğlu
Atilla Gökçe bi sus ! bi sus !

Sadri Şener " Maçın Hakemi Kemal Abitoğlunu ben artık unutmam ben orta hakemi tanırım.."

Mehdi
Atilla nerdeyse haksız olduğumuzu söyleyecek.Kabız gibi kıvranıyor,seziyorum.

FatmaÇelik
15.12.2008, 14:26
Atilla Gökçe kimdir ve ne sıfatla ordadır bilmiyorum ama ona söz hakkı vermeseler iyi olur bence.
O en iyisi sussun ve dinlesinn..

irfan61
15.12.2008, 14:27
Aha Atilla Gökçe es es maçına gelecekmiş öyle dedi.

_SeRKaN_
Soruya bakın yahu....Faruk Özak'mı ön planda yoksa sizmi arka planda kaldınız...Her şey haloldu bir tek bu soruya cevap kalmadı...

Külünkoğlu
Sadri Şener "Faruk Özak Başkanın vereceği bazı demeçleri veriyor olabilir."

Burçak
15.12.2008, 14:29
yaaa tam yerinde kesti. nedir bu at yarışından çektiğimiz yaa.
Atlardan nefret etmeye başladım :p

magicyattara
15.12.2008, 14:29
Faruk Özak'tan rahatsız olmuşlar.
Bunlar var ya bizi bizden iyi biliyorlar.

Ulan mehmet ağar gs kamplarında yatıp kalkarken nerdeydiniz.

Mehdi
15.12.2008, 14:30
Valla şunu sezdim bizim başkanın sinirini saçma sapan soru ve laf kesmelerle bir güzel aldılar.Yerim Eskişehir maçı biletini,o adamı oraya ne için çağırmıştın spiker bey?