PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

AdemS
06.10.2009, 11:47
Bjkde bilgili gelip başarılı olabildiyse o yaşta, AHMET AĞAOĞLUDA pekala başarılı olabilir....

Aynen katılıyorum..
İlerde başkan olarak görmeyi çok isterim kendisini..

Adem Erdoğan
06.10.2009, 11:50
Bjkde bilgili gelip başarılı olabildiyse o yaşta, AHMET AĞAOĞLUDA pekala başarılı olabilir....

Bunu kendisi demesi lazım, sanki dünkü çocukta 2-3 yıl sonra gibi laflar ediyor.:)

Recep Alkan
06.10.2009, 11:51
Ahmet Ağaoğlu nun Trabzonsporu kullanması gibi birşey olamaz, buna ihtiyacı olan bir adam değil, herif işe helikopter ile gidiyor, neden Trabzonsporu kullansın. Yani maddi beklentisi olamaz derim ben.

Kaldı ki yıllardır dinazorlardan bıktığımızı dile getiren bir taraftar profili olarak Ağaoğlunun yaşlanmasını beklemek bence mntıklı değil, genç beyin her zaman iyidir.

Sadri Şener'in onu listeye almamasında da farklı sebepler olduğu konuşulmuştu bir ara.

fish_bone
06.10.2009, 12:00
Sadri Şener bu takımda kimsenin yapamadıkLarını yaptı. Sabit geLirLer oLsun, diğer hamLeLer oLsun takımın seviyesini ve marka değerini artırdı. Ne vefasız insanLarız. Kimseyi beğenmiyoruz. Hemen gitsin demeye başLıyoruz. Bizde bu sabırsızLık ve kimseyi beğenmeme zihniyeti oLduğu sürece bizden hiç bişey oLmaz!

tstafi
06.10.2009, 12:03
5 yıl önce başkan adaylığına soyunanlar daha önümde 2-3 yıl var diyor.Kusura bakma ama sen başkanlığa 1-0 geride başladın bile bu açıklamalarınla.
onu ne ıcın dedı ama programı tam ızlemedın herhalde...adam bılıyor kendısını trabzon kesımının ıstemedıgını ozaman nası kacırmıstılar adamı oda onlarla dalga gecercesıne kullandı o lafı

keles76
06.10.2009, 12:11
Ahmet Ağaoğlu nun Trabzonsporu kullanması gibi birşey olamaz, buna ihtiyacı olan bir adam değil, herif işe helikopter ile gidiyor, neden Trabzonsporu kullansın. Yani maddi beklentisi olamaz derim ben.

Kaldı ki yıllardır dinazorlardan bıktığımızı dile getiren bir taraftar profili olarak Ağaoğlunun yaşlanmasını beklemek bence mntıklı değil, genç beyin her zaman iyidir.

Sadri Şener'in onu listeye almamasında da farklı sebepler olduğu konuşulmuştu bir ara.

hakli olabilirsin ama yaklasimin kesinlikle yanlis adamin helikopteri olabilir ama gundem olmasi icin ya paparazzilere yakalanacak ya yaptigi islerle on plana cikacak yada siyaset yapacak
Bu adam golf haberi yapmak icin bile trabzonsporu kullandi adam avrupanin en iyi genc golfcularini yetistirdi haber dahi olmadi ama trabzonspor baskan adayligindan cekildi hala herkes biliyor taniyor
FEYBEnin hemen hemen butun yonetimi reklam icin oradadir ozellikle nihat adam futboun sagladigi sempati ile cok buyuk isleri kapiyor ali sen battigi donemde feybeye baskan oldu ve tekrar ucusa gecti bizim sadri sener disinda futbol yuzunden kaybeden bir adam yoktur M.Ali Yilmaz hala konusturuluyorsa spor bakanligindan yada holding sahipliginden degil trabzonspor onursal baskanligindan dolayi haber oluyor birde sarkici eski sevgilisi vardi

Salih Yazıcı
06.10.2009, 12:12
kesinlikle başkan adayım ahmet ağaoğlu yada ibrahim hacıosmanoğludur

Osman Yavuz
06.10.2009, 12:27
onu ne ıcın dedı ama programı tam ızlemedın herhalde...adam bılıyor kendısını trabzon kesımının ıstemedıgını ozaman nası kacırmıstılar adamı oda onlarla dalga gecercesıne kullandı o lafı
Ben programı seyretmedim.Bir arka sayfada yazılan cümleye göre konuşuyorum.Adem'in de dediği gibi biraz daha büyümesi lazım.Golf federasyonuna yerleştirecek birisini bulursa bize başkan adayı olur;)

ugur_52
06.10.2009, 12:32
Dün bir ara bizim stadyum programını açtığımda ben beşiktaşlıyım gibi bişey dedi,yanlış mı duydum acaba??

Mollasalihoğlu
06.10.2009, 12:43

O Ağaoğlu inşaatçı Ağaoğlu alkan, bu değil :)

Oğuzhan Turhan
06.10.2009, 12:52

Bu helikopter meselesindeki isim, Ahmet Ağaoğlu değilde Ali Ağaoğluymuş gibi geliyor bana.
Çünkü daha önce bir tv programında Ali Ağaoğlunun bir gününü nasıl geçirdiğini gösteren bir program yapılmıştı.

ceserdar
06.10.2009, 13:35
O Ağaoğlu inşaatçı Ağaoğlu alkan, bu değil :)

Ne olacak biraz sonra gelir, arkadaşlar biz de insanız hata yaparız der. :) İletinin yarısını helikopter mevzusu tutar, sonra der ki benim dediklerim diğer yarısında. Hepimiz böyleyiz zaten. Helikopterden insan niyeti okuyoruz. Demek adamın bir de savaş uçağı olsa, haşa Mehdi ilan ederiz. Hala birisi gelip bizi kurtaracak diye umuyoruz.

Atalay
06.10.2009, 13:37
Ahmet Ağaoğlunu severim Trabzonsporun başında görmeyide arzu ederim...

Fakat sıktı artık..

Adaylığını açıklıyorsa açıklasın..

Yoksa bir zahmet sussun...

metehan
06.10.2009, 13:57
Şadri şener listesine almayarak çok büyük hata yapmıştır

İkinci kongreyi bilmiyorum ama ilk kongrede, Ağaoğlu listeye girmeyi istemedi, bu konuda Sadri Şener'in suçu yok. Ağaoğlu'nun "evet" demesi durumunda sanırım her başkan adayı O'nu listesine alır.

Ahmet Ağaoğlu'nu severim, TS'da başkan olmasını da isterim. Ama son anda adaylıktan vazgeçtiği kongreden sonra eski desteği bir daha alabileceğini sanmıyorum, o olay her zaman sırtında kambur olacaktır.

Sürekli gündemde olup elini taşın altına sokmaması da aleyhine bir durum oluşturmakta ve haklı olarak tepki almaktadır. Artık TS'da yönetici olmak ile TS yorumcusu olmak arasında bir karar vermesi gerekiyor.

Umut Kanber
06.10.2009, 14:55
Ağaoğlu mu olur başkasi mı olur ama Artık ben trabzonsporun Fosillerden kurtulmasını istiyorummm

Recep Alkan
06.10.2009, 15:20
Ne olacak biraz sonra gelir, arkadaşlar biz de insanız hata yaparız der. :) İletinin yarısını helikopter mevzusu tutar, sonra der ki benim dediklerim diğer yarısında. Hepimiz böyleyiz zaten. Helikopterden insan niyeti okuyoruz. Demek adamın bir de savaş uçağı olsa, haşa Mehdi ilan ederiz. Hala birisi gelip bizi kurtaracak diye umuyoruz.

Beni inanılmaz şekilde mat ettin. Utancımdan dakikalardır ne yazacağımı şaşırdım, artık sayflar dolusu bir özür metni yazarak başta sen olmak üzere herkesten özür dileyeceğim.

Beni çok iyi analiz ettiğini mi düşünüyorsun bilmiyorum, ama hata yaptığımda bunu düzeltmesini de bilirim, sonuçta ben bu iki ismi kardeş olarak biliyorum, bu yüzdendir bunu yazmam, yani ahmet ağaoğlu olmadığını biliyorum. Eğer bilgim doğru ise yani bu iki isim kardeş ise ortada özür dileyecek de birşey görmüyprum. Ama eğer bilgim doğru ise ortada senin adına gerçek manada bir özür bekliyorum. Bilginin doğrusunu burda biri yazarsa da sevinirim.

Kaldı ki ben bu yönetimin gitmesini şiddetle istiyorum, bu kimine göre Fath yüzünden, kimine göre başka sebeplerden. Ama kendime göre çok doğru bilgilerim var ve bu yüzden de gitsin diyrum. Gerekirse burda Fatih gelmesin derken kaptana belden aşağıya vuranlar gibi bende bundna sonra mevcut yönetime vururum.

Kaldı ki adamın niyetii helikopterden okumuyorum ben. Adamın biri çıkmış reklam yapıyor demiş, bu adam reklam dahi yapsa bunu Serdar Bali gibi yapmıyor ki; bu adamın reklama da ihtiyacı yok. Bugün zaten çoğu kesimin tanıdığı bir isim. Ben o örnekle bunu anlatmak istedim, ama işte içinizdeki eleştirme duygusu bazen aklınızın önüne geçebiliyor, ve niyetlerimizi göremk yerine bu şekil saçma şeyler söyleyebiliryorsunuz.

Eğer amacınız eleştirilerinizde haklı çıkıp, burda birini alt ettim duygusu yaşamaksa size bunu tattırmayı çok isterim. Ama her ne olursa olsun ibra edilmemeye doğru giden, tek sıkıntısı Trabzonspor değil de başka yerler cepler olan bir yönetimi ben artık desteklemeyeceğim.

Siz buyrun savaş uçaklı iş adamlarını bekleyin, bana helikopteri olan biri yeter ;)

Kaldı ki bu günkü durumun sebebi ben değilim, mesajlarımı incelediğiniz dikkati biraz da Trabzonspor da olanlara harcarsanız eminim daha faydalı birer taraftar oluruz.

Ertan 51
06.10.2009, 15:35
Düne kadar kurtarıcımız gönüllerimizin kahramanı olan Sadri Şener şimdi daha görevdeyken bile yerine adam arıyoruz.İyice anladım ki Ts ye başkan olmak için deli olmak lazım.Bugün kurtarıcı kisvesi yüklenen Ağaoğlu yarın başkan olsun öbür gün onun da kuyusu kazılmaya başlar ve ondan daha kötü Trabzonsporu yöneten başkan olmamıştır nidaları atılır,Sadri baba yeniden kahramanımız olmaya başlar,ya da M.A.Y.,yada Atay Aktuğ vsvs.Hey Allahım sen aklımıza mukayyet ol.

Oğuzhan Turhan
06.10.2009, 15:36
Yok kardeş değiller; Ahmet Ağaoğlu, Köprübaşılı.
Ali Ağaoğlu ise Of lu.

Recep Alkan
06.10.2009, 15:39
Güzel abim bunu sadece Sadri Şener olarak neden algılıyorsun ki.

Daha düne kadar Gökhan Ünal naraları atan taraftarımız değil mi bugün adama ana avrat söven, Kayseri de Tayfunu alkışlayıp bugün söven değil mi taraftarmız, devre arasında Sadricilik yapıp Fatihe atıp tutan ama bugün yanışmışım ne olursa olsun gelsin diyen değil mi taraftarımız.

Evet bugün bende istiyorum Ağaoğlunun gelmesini, ama yarın başarısız olursa, diğer yönetimlerden farkı kalmazsa yine ilk ben derim hata yapmışım gitsin diyecek olan.

Bunca zamandır herkesi denemedi mi bu takım, biz değil miyiz, artık dinazorlar bu takımdan gitsin, bıraksın yakamızı diyen, neden o zaman hala genç beyinlere yer açmıyoruz, ,lla özkan sümer ve serdar balilerin ölmesini mi bekleyeceğiz ?

Bu arada Ağaoğlu ile ilgili söylediklerim ve yazdıklarım için de özür dilerim, ikisini kardeş olarak biliyordum örneğim de o yönde idi. Madem değiller, kale alınmasın o örnek.

Ertan 51
06.10.2009, 15:39
Yok kardeş değiller; Ahmet Ağaoğlu, Köprübaşılı.
Ali Ağaoğlu ise Of lu.
Deli parası olan Of lu olan,Köprübaşı'lı olan pek o kadar değil
istemezuk:p

LECOSSEEMRE
06.10.2009, 15:41
Ahmet Ağaoğlu sevdiğim bir isim gerçektende cok hırslı gelirse özlem bitebilir...

zafercalikoglu
06.10.2009, 15:42
İcimden bir ses bu adam sadece gündemde kalmak adina Trabzonspor u kullanıyor diyor...

aynen renkdaş bu adamdan bişey olmaz,o hislerin bendede cok kuvvetli laf var icraat yok

Ertan 51
06.10.2009, 15:43
Güzel abim bunu sadece Sadri Şener olarak neden algılıyorsun ki.

Daha düne kadar Gökhan Ünal naraları atan taraftarımız değil mi bugün adama ana avrat söven, Kayseri de Tayfunu alkışlayıp bugün söven değil mi taraftarmız, devre arasında Sadricilik yapıp Fatihe atıp tutan ama bugün yanışmışım ne olursa olsun gelsin diyen değil mi taraftarımız.

Evet bugün bende istiyorum Ağaoğlunun gelmesini, ama yarın başarısız olursa, diğer yönetimlerden farkı kalmazsa yine ilk ben derim hata yapmışım gitsin diyecek olan.

Bunca zamandır herkesi denemedi mi bu takım, biz değil miyiz, artık dinazorlar bu takımdan gitsin, bıraksın yakamızı diyen, neden o zaman hala genç beyinlere yer açmıyoruz, ,lla özkan sümer ve serdar balilerin ölmesini mi bekleyeceğiz ?
Recebim gardaşım
demekki Trabzona gelen 3 gün sonra dünyanın en kötü başkanı,dünyanın en kötü topçusu,dünyanın en kötü yönetici olacağı için Ağaoğlu gelse ne olacak diyorum,Ersun hocaya ne kadar destek vermiştik adamı nerdeyse linç edecektik,biraz da az bilelim futbolu yöneticiliği diyorum destek olalım diyorum.4 dötlüğü yok,4 üç buçukluklarla idare edelim diyorum,Gökhan yarın gitsin onuda ararız diyorum Ersun hocayı aradığımız gibi yani Sadri babayı da aramayalım.

zafercalikoglu
06.10.2009, 15:45
2 macla göklere 1 macla yerlere indirmeyi iyi biliriz biz,biraz daha sabır etsek,takım çokda kötü değil,gs macında göreceğiz..hep beraber

Ertan 51
06.10.2009, 15:48
2 macla göklere 1 macla yerlere indirmeyi iyi biliriz biz,biraz daha sabır etsek,takım çokda kötü değil,gs macında göreceğiz..hep beraber
Bende onu diyorum işte sabredelim biraz,bu takıma okkalı 4 transfer yapılsın destekle vallaha da şampiyon oluruz billaha da:)

(Zafer gs maçından pek ümidim yok çaktırma,(ama yine destek))

ceserdar
06.10.2009, 16:07
herif işe helikopter ile gidiyor, neden Trabzonsporu kullansın.

Kaldı ki adamın niyetii helikopterden okumuyorum ben.

Kaldı ki bu günkü durumun sebebi ben değilim, mesajlarımı incelediğiniz dikkati biraz da Trabzonspor da olanlara harcarsanız eminim daha faydalı birer taraftar oluruz.

Alkan Abi, seni falan alt etmek istediğim yok. Eğer böyle anladıysan cidden özür dilerim. Yalnız kendi içinde çelişkilerin var. Bu çelişkiler ben de var. Altı çizgili yerleri oku apaçık ortada niyet okuma. O da önemli değil ki, bize Ahmet'in Mehmet'in ismi mi lazım, yoksa şeffaf, namuslu, senden benden daha akıllı olan insanlar mı? Sen diyorsun bu kulübün paralarını birileri yiyor. Böyle bir şey var, ki vardır, böyle şeffaflığın olmadığı yerde Ahmet gelse ne olur Mehmet gelse ne olur? İlk önce kirli çamaşırların temizlenmesi lazım. Bunu da isimler yapmaz, adamlar yapar.

Son bir şey, bu foruma kimse yemek tarifi öğrenmek için girmiyor. Senin, benim yazdıklarımı okumak için giriyor. Tabi ki senin yazdıklarını okuyacağım. Video sitesi olsa video seyrederdik. :)

Recep Alkan
06.10.2009, 16:15
Recebim gardaşım
demekki Trabzona gelen 3 gün sonra dünyanın en kötü başkanı,dünyanın en kötü topçusu,dünyanın en kötü yönetici olacağı için Ağaoğlu gelse ne olacak diyorum,Ersun hocaya ne kadar destek vermiştik adamı nerdeyse linç edecektik,biraz da az bilelim futbolu yöneticiliği diyorum destek olalım diyorum.4 dötlüğü yok,4 üç buçukluklarla idare edelim diyorum,Gökhan yarın gitsin onuda ararız diyorum Ersun hocayı aradığımız gibi yani Sadri babayı da aramayalım.

Abi bugün olduğunu düşündüğümüz 6 milyon taraftarın nerdeyse %70 i 20 li yaşlarda. Yani bu ne demek hiçbiri şampiyonluk göremedi. Görenleri ise o senelerde 3-4 yaşlarında idi.

Sabırsızlık biraz da bundan, sabırsızlık biraz da her gelenin dejavu yaşatmasından, hep aynı kısır döngünün yaşanmasından, bu yüzden her geleni bir değirmen gibi öğütüyoruz.

Ben inanıyorum ki eğer bir kere bu şampiyonluğu başarabilirsek işte o zamandan sonra gelecek yönetimler çok daha rahat işler çıkarabilecek.

Recep Alkan
06.10.2009, 16:26
Alkan Abi, seni falan alt etmek istediğim yok. Eğer böyle anladıysan cidden özür dilerim. Yalnız kendi içinde çelişkilerin var. Bu çelişkiler ben de var. Altı çizgili yerleri oku apaçık ortada niyet okuma. O da önemli değil ki, bize Ahmet'in Mehmet'in ismi mi lazım, yoksa şeffaf, namuslu, senden benden daha akıllı olan insanlar mı? Sen diyorsun bu kulübün paralarını birileri yiyor. Böyle bir şey var, ki vardır, böyle şeffaflığın olmadığı yerde Ahmet gelse ne olur Mehmet gelse ne olur? İlk önce kirli çamaşırların temizlenmesi lazım. Bunu da isimler yapmaz, adamlar yapar.

Son bir şey, bu foruma kimse yemek tarifi öğrenmek için girmiyor. Senin, benim yazdıklarımı okumak için giriyor. Tabi ki senin yazdıklarını okuyacağım. Video sitesi olsa video seyrederdik. :)

Evet öyle anladım, Benim kendi içimde çelişkilerim yok. Çelişkili gibi görünen olay benim iki ağaoğlu so isimi iş adamını kardeş sanmamdan kaynaklanıyor. Zaten örneği de bu yüzden vermiştim.

Bize Ahmet Mehmet lazım değil, ama inan bize Sadri de lazım değil. Yani ben şuna şaşıyorum, Ersun gönderilirken çoğu kişi istikrar dan bahsetmedi, bugün brooss içinde bahsedilmiyor. Ama konu başkan olunca bugün kendilerine hitap etmemsine rağmen sadece geçmiş için (Servet bırakma olayı) istikrar deniyor.

Herkes olan olmayan başarılardan yatırımlardan bahsediyor. Bugün konuşulan yatırım denen olylardan hiçbirisi için eğer yine yanlış bilmiyorsam Trabzonspor'un kasasından para çıkmadı. Çoğu sponsorlar ile halledildi. Yapılan transferler de çok uçuk rakamlar telaffuz edildi ama doğruluk ispatlanmadı. Bir tane yapılan transfer borsaya bildirildi mi ? Beşiktaş 10 milyonluk Nihatı bildirmekten, 9 milyonluk tabatayı bildirmekten kaçınmadı utanmadı ama bizimkiler bir transferi bile borsaya bildirmedi. Bu bile rakamların doğruluğunu ispatlamak için bana bir örnektir.

Kulübe alınan personel saysında ki artış Sayın Mahmut Aksuya sorulduğunda her gelen alıyor üzerinde durmayın diyebiliyor, resmi olmayan kaynaklara göre Trabzonspor'un aylık giderleri Trilyonlar ile ölçülüyor.

Ben herşeyi geçiyorum, Desteği sayesinde Başkan olduğu, Faruk Özak bile birisine sırtını dönüyorsa ben mi acaba birilerinin altınada birşeyler arıyorum ???

Kardeşim biz burda birbirimizi yeriz, kızarız, laf sokma yarışına gireriz ayır, ama iki gün sonra unuturuz, sevda bir dert bir. Bunlar sorun değil, ama inan götüren götürüyor. 2 Milyonluk gökhanda gidenler gibi.

Saygılar;

Mollasalihoğlu
06.10.2009, 16:54
@alkan
Beşiktaş halka arz biçimi gereği yediği her naneyi borsaya bildirmek zorunda.. Biz bildirmiyoruz ama Galatasaray ve Fenerbahçe de bildirmiyor misal..

Yoksa bildirilir mi o Tabata o Köybaşı :)

Recep Alkan
06.10.2009, 16:56
Kardeşim, sen bildir, konuşturma benim gibi boş boğazları, bırakma kimsenin kafasında tek gram şüphe olmaz mı ?

GS ve FB bildirmiyorsa bana ne ? Adamlar alıyor, alıyor ama her iki senede bir taraftarın istediği başarı yakalanıyor, kimse borç harç sorgulamak zorunda kalmıyor. Ama sen başarı yakalayamadığın için herşeyin sorgulanıyor.

Az önce de dedim, sen bildir, konuşturma benim gibi boş boğazları, fırsat kollayanları ;)

macuka
06.10.2009, 17:00
"Adamın biri" olarak Ahmet Agaoglu 'nun Ts 'nin adını kullanmak sekliyle en kendi reklamını yaptıgını hissediyordum, simdi ise bunu düsünüyorum. Ahmet Agaoglu'nun güzel bir Türkcesi oldugu dogru, fakat Tv deki yorumlarını seyredince futbol bilgisinden kuskularım yok degil. Ts sayesinde golf u de ogrendik ondan o kısmı iyi oldu:)

Mollasalihoğlu
06.10.2009, 17:12
Kardeşim, sen bildir, konuşturma benim gibi boş boğazları, bırakma kimsenin kafasında tek gram şüphe olmaz mı ?

GS ve FB bildirmiyorsa bana ne ? Adamlar alıyor, alıyor ama her iki senede bir taraftarın istediği başarı yakalanıyor, kimse borç harç sorgulamak zorunda kalmıyor. Ama sen başarı yakalayamadığın için herşeyin sorgulanıyor.

Az önce de dedim, sen bildir, konuşturma benim gibi boş boğazları, fırsat kollayanları ;)

Yok ben teknik bilgi verdim, kimse zorunda olmadıktan sonra bunları açıklamıyor dünyada..

Mehmet Fatih Yavuz
06.10.2009, 17:14
Borsaya bildirmenin bir sürü zırıltısı var. Ve mecbur kalmadıkça kimse bildirmez. O yüzden yanlış bir arayış içindesin. Bjk mecbur olmasa o da bildirmez. Halka arz türünü sonucu bu. Bildirmenin başarı ile ilgisi yok. Herhangi bir boşboğazı susturmakla da alakası yok. MEcbursa bildirir, değilse bildirmez. Çünkü böylesi çok daha rahat ve ucuzdur.

Recep Alkan
06.10.2009, 17:16
Ben ne olursa olsun bunun zorunlu olduğunu düşünüyorum, Çünkü Trabzondaki çok ciddi kulisler çoğu transferin söz edilen rakamlar ile bitmediğini söylüyor, ve ALLAH'ın kulu da tek kelime açıklayıcı laf etmiyor.

Bende bu sefer altında kötü şeyler arıyorum. Çünkü gelirim giderimden fazla diyen bir yönetimin daha ikinci senesinde param yok diyip beleşe transferlere yönelmesi benim kafamın alacağı birşey olmuyor ve değilde !!!

Erdem Keser
06.10.2009, 17:17
Borsa olayında biz , Fenerbahçe ve Galatasaray , gelirlerini şirket içi giderlerinide şirket dışı göstermektedir.Beşiktaş ise Avrupada benzerine rastladığımız şirketler gibi oyuncuların bonservislerini satın alarak gelir ve giderlerini tek çatı altında göstermiştir.Bundan dolayı ilgilendiği yada görüşme yaptığı zaman bu durumu bildirmek zorunda.Mesela bizler her sene 7 trilyon yada G.Saray ilk senesinde 30 trilyon temettü dağıttı.Beşiktaş ise 1 milyon dolar.Ama yatırımcı adına bizler daha cazip oluyoruz.Yoksa istedikleri için borsaya bildirme durumu yok.

ceserdar
06.10.2009, 17:17
Evet öyle anladım, Benim kendi içimde çelişkilerim yok. Çelişkili gibi görünen olay benim iki ağaoğlu so isimi iş adamını kardeş sanmamdan kaynaklanıyor. Zaten örneği de bu yüzden vermiştim.

Hala örneğinin yanlışlığından dem vuruyorsun. Adam reklam yapıyor Trabzonspor üzerinden diyorlar, sen kalkıp Helikopteri bile var neden ihtiyacı olsun diyorsun. Karşı taraf hiç değilse başka benzer olayları örnek alarak bir yorum getiriyor. Sende havadaki helikopterden adamı aklamaya çalışıyorsun. Neyse boşver bunları.

Kendin benim çelişkilerim yok, herşeyi kendimce bilirim diyorsun. Benim gibi çapulcuların dediklerini klasik mazlum taraftar cümleleri ile hiç etmeye çalışıyorsun. Sonra kalkıp ya Sadri Başkan ya da herhangi birisi benim çelişkilerim yok herşeyi ben bilirim dediğinde adamı yerden yere vuruyorsun. Aynısını yapıyorsun arkadaş. Sen kendi ömründe yapıyorsun, o da Trabzonspor başında.

2 Milyonluk Gökhan diyorsun. Ya bu iddaa yalan bile olsa değerlendirmeye değerdir. Birisi diyor, doğrudur da. Madem bunları duyanlar bilenler böyle bir şeyi duymuş ya da biliyor, ya 1 - 2 belge çıkart ortaya da yargı cezasını vermese bile taraftar ceza versin. Olur mu ki, aynı pislikler kendisinde ya da sevdiği bir Abisinde de vardır. Önemli olan ranttır. Bugün başkası yarın onlar yer.

Taraftar olarak bize düşen, isimlere takılmak değil. Doğrunun peşinde olmaktır. İsimler yanılır, doğrular yanılmaz. Son sözüm de budur. Her ne kadar değer katacak bir çapımız, sakalımız ya duyumcularımız olmasa da.

SEDAT
06.10.2009, 17:21
Ahmet Ağaoğlunu severim Trabzonsporun başında görmeyide arzu ederim...

Fakat sıktı artık..

Adaylığını açıklıyorsa açıklasın..

Yoksa bir zahmet sussun...
evet abi bu senin dediğin daha doğru oldu ..

Mehmet Fatih Yavuz
06.10.2009, 17:24
Birilerinin dedikoduları yüzünden iş güç yöntemimi neden değiştireyim yahu? Ben 40 türlü zırıltı yayarım piyasaya, yönetim de işi gücü yok hesabını kitabını buna göre yapar. İdare mi edecekler(ki edebildiklerine de inanmıyorum), dedikodu mu takip edecekler.

Recep Alkan
06.10.2009, 17:29
Ceserdar

Hala örneğinin yanlışlığından dem vuruyorsun. Adam reklam yapıyor Trabzonspor üzerinden diyorlar, sen kalkıp Helikopteri bile var neden ihtiyacı olsun diyorsun. Karşı taraf hiç değilse başka benzer olayları örnek olarak bir yorum getiriyor. Sende havadaki helikopterden adamı aklamaya çalışıyorsun. Neyse boşver bunları.

Örnek konusunu geçiyorum, çünkü birbirimizi anlamayacağız, uygun zamanda özel mesajla anlaşırız.

Kendin benim çelişkilerim yok, herşeyi kendimce bilirim diyorsun. Benim gibi çapulcuların dediklerini klasik mazlum taraftar cümleleri ile hiç etmeye çalışıyorsun. Sonra kalkıp ya Sadri Başkan ya da herhangi birisi benim çelişkilerim yok herşeyi ben bilirim dediğinde adamı yerden yere vuruyorsun. Aynısını yapıyorsun arkadaş. Sen kendi ömründe yapıyorsun, o da Trabzonspor başında

Benim çelişkilerimin sadece bana zararı var, 6 milyon insana, gece yarıları burda kafa patlatan insanlara zararı yok. Eğer sen milyonların peşinden sürüklendiği bir oluşumun başkanı isen her attığın adımı her konuştuğun lafı açıklayacaksın, mecbursun. Ben bilirim diyip de geçmeyeceksin karşıya? Senin de bileceklerin olacak, özelin olacak ama az önce söylediğim olaylara da mahal vermeyeceksin.

2 Milyonluk Gökhan diyorsun. Ya bu iddaa yalan bile olsa değerlendirmeye değerdir. Birisi diyor, doğrudur da. Madem bunları duyanlar bilenler böyle bir şeyi duymuş ya da biliyor, ya 1 - 2 belge çıkart ortaya da yargı cezasını vermese bile taraftar ceza versin. Olur mu ki, aynı pislikler kendisinde ya da sevdiği bir Abisinde de vardır. Önemli olan ranttır. Bugün başkası yarın onlar yer.

Bak kardeşim benimkilerin hepsi iddiadır. Bunlar da Trabzon da çok sağlam kulisleri olan insanların iddialarıdır. Biliyorum yine hala dayı muhabbetine dönüyoruz ama böyle. Peki sana sorarım şimdi böyle bir işin sence belgesi olur mu ? En canlı örneği vereyim sana. Fatih Tekke Zenite transfer olduğunda herkes rakamı 7.5 milyon biliyordu değil mi ? Ama Kaptan imzadan sonra sorduğu maliyetim ne sorusuna 10 milyon cevabını aldı. Ve inan bu para menejere de gitmedi. Hadi buyrun ispatlayalım. Hani evrak. Nerde belge ? Bugün kü durum da eğer varsa aynı budur kardeşim. Bunu ortaya atanlar dediğin gibi insanlar olabilir. Ama nedir yani, herkes yiyorsa en çok sevdiğimize mi yedireceğiz. Yemeyeceği aramayacak mıyız ? Bugün Aziz yıldırım da Feneri sömürüyor, ama karşılığındakiler ortada !!!

Taraftar olarak bize düşen, isimlere takılmak değil. Doğrunun peşinde olmaktır. İsimler yanılır, doğrular yanılmaz. Son sözüm de budur. Her ne kadar değer katacak bir çapımız, sakalımız ya duyumcularımız olmasa da.

Herkesin düşüncesine saygım var, ben sevgimin isimlere değil, renklere takıma olduğunu her zaman söyledim. Savunurumda. Ama çoğu konuda isme bağlı kalmayan taraftarın birbaşka isme karşı bu kadar tutarlı olması da manidar geliyor bana.

İşi hala dayı duyumcu sohbetine dökmek istemiyorum. Bildiklerimi duyduklarımı söylüyorum, isteyen okur tartışır, isteyen yanından geçer gider. Tercih sizindir.

Saygılar;

ceserdar
06.10.2009, 17:45
Fatih Tekke Zenite transfer olduğunda herkes rakamı 7.5 milyon biliyordu değil mi ? Ama Kaptan imzadan sonra sorduğu maliyetim ne sorusuna 10 milyon cevabını aldı. Ve inan bu para menejere de gitmedi. Hadi buyrun ispatlayalım. Hani evrak. Nerde belge ?

Daha Devlet ekonomisini kayıt altına alamıyor, memlekete fazladan 5 Milyar Dolar giriyor, acaba katır sırtında İran'dan mı girdi diye düşünüyor ekonomistler. Kara para bir de mekan Trabzon ise işin içinden çıkılmaz. Ama şu var Abi, Fatih'e sen bize 10 Milyon Euro patladın diyen paranın kime gittiğini de iyi biliyordur. Bilmiyorsa zaten yalan konuşuyordur. Para kulüpten çıktığına göre onlar söylemiştir bunu Fatih'e. İstenildikten sonra herşey bulunur. Ama soru şu, pislikler temizlenmek isteniyor mu? O kulisler kimlerden oluşuyorsa bir de bunu konuşsunlar aralarında. Burada Fatih'e de görev düşüyor. "Abdest alayım kafama sıkın." diye gazetelere düşen sözlerinden anlağımız kadarıyla cesaretli Fatih Tekke, kendi transferindeki varsa o pisliği ifşa ederse Trabzonspor'da 10 defa gol kralı olmuş kadar faydası dokunur bu takıma. Yoksa bir Fatih gider, biz gene kulis dedikodularını birbirimize anlatır anlatır durumumuza ağlarız. Bizim zaten gücümüz olsa ondan bundan isteyiz.

Recep Alkan
06.10.2009, 17:54
Ceserdar;

Kardeşim ben çok bariz ve net bir örnek verdim. Arkasını da sen yazdın. Tabiki bunu veren bilmiyor mu nereye gitti, nasıl götürüldü. Biliniyor, ama çark bu şekilde işliyor demek ki. Belki bugün Fatih de maruz kaldıklarını yarın Arşavin de çıkarıyorlar. Bilinmez bilinemez.

Pislikleri temizleyelim diyoruz amenna, ama kalkıp tek bir duyum söylendiğinde hemen belge soruluyor. Bende diyorum ki bu işin belgesi olmaz. Ama yapılıyor, Borsa örneğini veriyorum, belki de takibin en kolay yolu, ama hemen mecbur değiliz, yani amatörce sunulmuş bir çözüm ama daha muhatabına ulaşmadan cevap içimizden geliyor. Kimseyi suçlamıyorum yanlış anlaşılmasın demek istediğim farklı.

Neyse konuştukça uzuyor, sonra sivri dilli sevilmeyen adam oluyorum.

Bekleyip göreceğiz, Trabzonsporumuz için en hayırlısı olur umarım.

Saygılar;

Mustafa Ayazoğlu
06.10.2009, 18:11
Bu başlığın arka sayfalarını incelersek, başkana desteklerini esirgemeyenler şimdi burun kıvırmaya başladı. Demek 2 mağlubiyet daha alsak başkanın arkasında kimse kalmayacak. Bizim taraftarda bu kadar işte!

Mustafa ÖZDEMİR
06.10.2009, 19:08
inşallah seçim maddesi koyulmaz genel kurulda...

Cafer Bulur
06.10.2009, 19:13
inşallah seçim maddesi koyulmaz genel kurulda...
Bunu söylemek icin cok erken.

Önümüzdeki haftalarin,aylarin ne getirecegini bilmiyoruz.

Duruma göre secimli bir genel kurul gerekebilir,saha sonuclari iyi giderse gerekmeyebilirde.

Bunu tamamen takimin ortaya koyacagi performans belirleyecektir.

gerenimo
06.10.2009, 19:54
Ağaoğlu sadece konuşan konuşmak için kötü zamanı bekleyen. camianın ona güvenmesine rağmen, başkan olma cesaretini gösteremeyen bir zattır. belki camianın gazıyla ilerde başkan olabilir, ama klübe ne verebilir orası muamma

Muhammed
06.10.2009, 21:56
Bakıyorumda Alkan abi Alanzinho ve Gabric iddialarından sonra bu seferde 2 milyonluk Gökhan iddiasını ortaya atmışsın. Adamlar Rubin Kazan ile 7,5 milyon euroya anlaşmışlardı ama Gökhan Rusya'ya gitmek istemediği için satılmamıştı. Kayseri hayatta 2 milyona verir mi onu? Sadece biraz düşün yahu

ceserdar
06.10.2009, 22:55
...yahu

Bu "Ya hu" kelimesi için bir tane smile olsa güzel olur. : ) yapınca :) çıkıyor, "Yahu" yazınca artık bir smile'ı hak ediyor. :)

KUTADGU
06.10.2009, 23:33
Sadri Şener ne olursa olsun sıkı dur.

Sıkı duramazsan hatalar yapmaya devam edersin.

Getirdiğin teknik direktörün, aldığın futbolcuların, oluşturduğun yönetim kurulunun arkasında dur.

Düzeni bozmaya çalışacak, ayak uyduramayacakları da düzgün bir şekilde görevden çek.

Desteğim devam ediyor.

Yeter ki yalpalama, her duyduğuna değer biçip yol haritana koyma.

İlker ToSun
06.10.2009, 23:45
Sadri Şener Trabzonsporda uzun yıllardır mutlak başarıya ulaşma yolunda hep en önemli adımı yapmadığı için bir yükselişin ardından mutlaka düşüşe geçiren zihniyetin devamını layıkıyla yerine getiriyor maalesef.
Olaya şöyle bakmak lazım Trabzonspor şampiyon olamadığı 20 küsur sene boyunca yine de akıllarda kalan önemli 3 başkanı var Faruk Özak , Atay Aktuğ ve Sadri Şener.
Bu üçünü birbiriyle aynı kefeye koyduran olay çok basit. Bu üç başkan da kulübü prestij açısından iyi temsil eden ancak şampiyonluk adına yapılması gereken son hareketi yerine getiremediği için hep çok iyi anılarla gelip maalesef kötü hatırlanan başkanlar oldu. ( sadri şener de maalesef kötü hatırlanabilir ).
Faruk Özak => 1996 yılı, yapılmayan bir Kinkladze transferi ve kaçan şampiyonluk
Atay Aktuğ => 2005 yılı, yapılmayan bir Zurawski transferi ve kaçan şampiyonluk
Sadri Şener => 2008 yılı, yapılmayan bir Fatih transferi ve kaçan şampiyonluk.
Bu 3 başkan da şampiyonluğun tadılamadığı yıllarda en iyi takımları kuran ama o takımın tek eksiği olan ve en flaş ihtiyacı olan adamları almayarak takımı şampiyonluktan eden başkanlar.
Ve herşeyden üzücü olanıda şampiyonluksuz geçen onca yılda akıllara kazınan en önemli başkanlarımız da aynı zaman da bu 3 isim. Yani bunca yıl boyunca görüp görebildiğimiz en iyi başkanlar şampiyonluk yolunda en önemli adımı atmaktan aciz olan başkanlar.
Bence asıl sorgulanması gereken bu camianın neden son yıllarda tam anlamıyla iyi bir başkan çıkaramadığıdır.

KUTADGU
06.10.2009, 23:46
Sadri Şener Trabzonsporda uzun yıllardır mutlak başarıya ulaşma yolunda hep en önemli adımı yapmadığı için bir yükselişin ardından mutlaka düşüşe geçiren zihniyetin devamını layıkıyla yerine getiriyor maalesef.
Olaya şöyle bakmak lazım Trabzonspor şampiyon olamadığı 20 küsur sene boyunca yine de akıllarda kalan önemli 3 başkanı var Faruk Özak , Atay Aktuğ ve Sadri Şener.
Bu üçünü birbiriyle aynı kefeye koyduran olay çok basit. Bu üç başkan da kulübü prestij açısından iyi temsil eden ancak şampiyonluk adına yapılması gereken son hareketi yerine getiremediği için hep çok iyi anılarla gelip maalesef kötü hatırlanan başkanlar oldu. ( sadri şener de maalesef kötü hatırlanabilir ).
Faruk Özak => 1996 yılı, yapılmayan bir Kinkladze transferi ve kaçan şampiyonluk
Bu 3 başkan da şampiyonluğun tadılamadığı yıllarda en iyi takımları kuran ama o takımın tek eksiği olan ve en flaş ihtiyacı olan adamları almayarak takımı şampiyonluktan eden başkanlar.
Ve herşeyden üzücü olanıda şampiyonluksuz geçen onca yılda akıllara kazınan en öenmli başkanlarımız da aynı zaman da bu 3 isim.
Bence asıl sorgulanması gereken bu camianın neden son yıllarda tam anlamıyla iyi bir başkan çıkaramadığıdır.

Fena yorum değil açıkcası.
Kendi içinde bir tutarlılığı var.

Tam katılmasam da bu yorumu takdir ediyorum.

İHTİLALL
07.10.2009, 10:56
Ve herşeyden üzücü olanıda şampiyonluksuz geçen onca yılda akıllara kazınan en önemli başkanlarımız da aynı zaman da bu 3 isim. Yani bunca yıl boyunca görüp görebildiğimiz en iyi başkanlar şampiyonluk yolunda en önemli adımı atmaktan aciz olan başkanlar.
Çok güze bir yorum..
Bir iki ayrıntıda ben ekleyeyim müsaadenizle..

Faruk başkan Kınkladze veya Metin Diyadin'i almadı, mevcut kadroyla devam etti ve kasada iki milyon dolar nakitle kulübü MAY.'a devretti..

Atay başkan Zurawski'yi beğenmedi ,büyük risk içeren borsa belasından gelen paranın kalanıyla 5 milyon euro maliyetli Tomas Jun bombasını patlattı..

Sadri başkan kulüp tarihinin tamamından daha fazla borç yaparak kurduğu takımın ,ortalama 10 yaşındaki çocukların dahi tespit edebildiği eksiklerini, rahatlıkla giderebileceği kadar bütçeyi Karadenizspor ve Mastrıcht masallarında heder etti..

Birincisi saflık ve korkaklıktır..

İkincisi şüphe doludur,çünkü o süreçte bir yönetici Polonya'da,iki yönetici Brezilya'da aylar harcamış,orada kavga etmiş ve bu tarihi bomba için iki-üç ay emek harcanmış,hatta Şenol Güneş'te isyan ettirilmiştir..

Üçüncüsü tirajikomiktir,çünkü ortada bu iki örnek vardır ve zati muhteremler bu forumdakiler kadar o örnekleri hatırlamamaktadır bile.Tam anlamıyla yaptıkları kumdan kaleyi bozmanın verdiği vahsşi hazzı yaşamaktadırlar..

Ve aslında üçüde komiktir, gülünecek haldir..
Hemde acınası ,ağlanacak halimize..

Serdar A
07.10.2009, 11:29
Forumumuzda dolaşan en büyük mitlerden biri Zurawski alınsaydı Trabzonspor şampiyon olacaktı inancıdır .

Hotaman
07.10.2009, 11:34
Forumumuzda dolaşan en büyük mitlerden biri Zurawski alınsaydı Trabzonspor şampiyon olacaktı inancıdır .

Evet buna inanan oldukça muazzam bir taraf. Bence de alınsaydı şampiyonluğa daha yakın olurduk ama şampiyon olamamazın esas nedeni Zurawski değildir bence. Papilla bile değildir, suçsuzdur anlamında söylemiyorum sadece o gün ki maç yönetimi beni yanıltmadı. Bana göre biz o sene şampiyonluğu Antep'le dalga geçtiğimiz ve kaybettiğimiz maçta verdik.

Muhammed
07.10.2009, 13:51
Mesele Zurawsi meselesi değil. Polonya milli takımının en iyi oyuncularından Szymkowiak sende. Zurawski bu adamın hatrı için sana gelecek zaten eğer bonservisini alabilirsen. Ama onu alamayacak kadar aciz kaldık malesef. Yattara-Gökdeniz-Szymkowiak-Fatih-Zurawski 5 lisi nasıl olurdu acaba?

OLCAY ÇAKIR
07.10.2009, 14:06
Hocana sahip çok başkanım..

Ona güven ver..

Uzat sözleşmeyi..

antagonist
07.10.2009, 14:09
Hocana sahip çok başkanım..

Ona güven ver..

Uzat sözleşmeyi..

Geçen sene "Ersun hocayla önümüzdeki seneyi konuşuyoruz." dediği zamanda bu işi yapsaydı başkan bugün başka işleri konuşuyor olurduk...

Hekimoğlu
07.10.2009, 14:39
Fatih Terim'e soruyor mudur şu aralar acaba hangi antrenörü getireyim takımın başına diye??Sorarsa şaşırmam hatta getirdikten sonra Fatih hocaya da sorduk çok övdü felan da diyebilir.

arifberkay
07.10.2009, 14:40
ankaraspor kararından sonra 7. sıraya indik gs maçını da kaybedersek 10. oluyoruz bakalım o çok sözünü dinlediğin asbaşkanın seni ve hocanı kurtarabilecek mi

İHTİLALL
07.10.2009, 14:50
Geçen sene "Ersun hocayla önümüzdeki seneyi konuşuyoruz." dediği zamanda bu işi yapsaydı başkan bugün başka işleri konuşuyor olurduk...
Eyvaahh..:confused:
Daha dün hocanın arkasındayız dedi ..:confused:

genç61
07.10.2009, 14:55
baskanim oncelikle ikinci snif topculari doldurdun takima bu ise bir cozum bul
sonrada o takima yakisan bir hoca bul gozunu seveyim

Fatih Öztürk
07.10.2009, 14:56
şampiyonluk hayalleri daha başlamadan bittiyse bu getirilen yabancı hocanın suçu değildir.
yabancı hocayı getirirken bile bile şehir,takım ve sosyal hayata alışma sürecinide hesap etmişsinizdir.

ilk dört içinde yer almakta biz büyük trabzonspor için pek bir anlam taşımadığına göre yönetim istifasını bir an önce vermelidir.

ha,kim gelir 130 trilyon borcun altına girer bilinmez ama o kadar sacma işler yapan mevcut yönetimden daha dikkatli olacakları kesindir.

genç61
07.10.2009, 15:02
baskanim birde su karadenizspora bos yere para harcamayalim allah askina

Mustafa Ayazoğlu
07.10.2009, 15:06
Fatih Terim'e soruyor mudur şu aralar acaba hangi antrenörü getireyim takımın başına diye??Sorarsa şaşırmam hatta getirdikten sonra Fatih hocaya da sorduk çok övdü felan da diyebilir.

Dünya kupası gidemezsek Fatih Terim Trabzonspor'a gelebilir de?

Cafer Bulur
07.10.2009, 18:27
Baskanim cakma sagbeklere bir son vermek icin ömer aysan i,bir de bilal kisayi isteriz.

Bu firsat kacmaz....

My
07.10.2009, 19:44
Olacak olan şu kimse boşa hayal kurmasın.

Sağ bek alınır sol bek gönderilir. Bu sefer de sol bek için uğraşır dururuz yıllarca.

Mustafa Ayazoğlu
07.10.2009, 20:08
Baskanim cakma sagbeklere bir son vermek icin ömer aysan i,bir de bilal kisayi isteriz.

Bu firsat kacmaz....

"Bedava mal baldan tatlıdır" derler ya!

Kadroyu gereksiz yere şişirmek en büyük yanılgı. Alınacaksa harbi kaliteli futbolcular alınmalı.

Samet Türkmen
07.10.2009, 20:57
Trabzonspor yıllardır şampiyon olamıyor ve başına hep aynı kafadan insanlar geliyor. Şöyle bir bakıyorum takımı şampiyon yapacak kapasitede bir başkan adayıda göremiyorum. Artık anladım. Trabzonspor bu. Ne şampiyon olacak ne küme düşecek. Belki ileride araplar bizim ligimize de dadanırda kulübü satın alırlarsa o ayrı.

İnsanları bir yere kadar oyalayabilirsiniz renklere aşığız vb. Ona herkes aşık ama 1-2 sene sonra takımla olan ilgi düşündüğümüzden çok fazla azalabilir. Zaten millet isteksizce maç izliyor.

Yani sayın Şener,gitsenizde aynı kalsanızda.

hodlu
07.10.2009, 21:36
Trabzonsporda Trabzonsporlu yönetici ve başkan olamdığına inanıyorum ben.Bu cümleme son 25 yılda ki herkes dahil.Şimdi ne düşünürseniz düşünün kimse takım için çaba harcamıyor.Herkes kendi reklamını yapıyor.Ben artık yoruldum.Alın son örnek İstanbul Büyükçekmecede gs dönüm dönüm arazi kaptı.Ya biz, spor bakanımız bile var ama Allahın denizini bile bize çok görüyorlar.Sonra işte bu son 25 yılda ki tüm yönetici ve başkanlar bu kulübe ne kazandırmışlar görün.Biz burada,maçlarda,kehvelerde kendimizi paralıyoruz malesef...
Benim hiç umudum kalmadı artık hemde hiiç...

KUTADGU
07.10.2009, 21:51
Trabzonsporda Trabzonsporlu yönetici ve başkan olamdığına inanıyorum ben.Bu cümleme son 25 yılda ki herkes dahil.Şimdi ne düşünürseniz düşünün kimse takım için çaba harcamıyor.Herkes kendi reklamını yapıyor.Ben artık yoruldum.Alın son örnek İstanbul Büyükçekmecede gs dönüm dönüm arazi kaptı.Ya biz, spor bakanımız bile var ama Allahın denizini bile bize çok görüyorlar.Sonra işte bu son 25 yılda ki tüm yönetici ve başkanlar bu kulübe ne kazandırmışlar görün.Biz burada,maçlarda,kehvelerde kendimizi paralıyoruz malesef...
Benim hiç umudum kalmadı artık hemde hiiç...

Sen yöneticilerinin OPET başarısına saygı duymazsan, HES projesi de ne olacak ki dersen, Akyazı Projesi'nde bir türlü siyasi düşüncelerinden sıyrılıp Trabzonspor'un safında yer almazsan böyle olur işte.

Sen derken seni kastedmediğimi bilesin.

magicyattara
07.10.2009, 21:52
Başkan koca camiayı sessizliğe gömdü.

Samet Türkmen
07.10.2009, 23:06
Trabzonsporlu devlet adamlarıda birşey kazandırmıyor Trabzonspor'a. ( gaza gelmişken sayayım :)) Bakın bazı Trabzonlu olup Trabzonspor'u tutmayanlara,Kayserililer malum. Daha çok örnek var. Bizimkiler ise aman çok yardım etmeyelim takıma şöyle böyle derler. Ya da işi bilmiyorlar.Bilmiyorum kurallara aykırımıdır ama bizimkiler pısırık kalıyor biraz.

Recep Alkan
08.10.2009, 10:41
Erdinç abi Türkiyenin 4 büyük takımın biriyiz, gelen moralli gelir da ;)

Kaldı ki baskımız nedeniyle bizim topçularımızında onlardan farkı yoktur.

İlyas Onat
08.10.2009, 12:35
Bross'a güvenilmesi ve en azından sezonun onunla tamamlanması gerektiğini düşünenlerdenim.
Fakat gözümün önüne ikide bir Rober'in kariyeri geliyor. Stutgart,Herta Berlin, Borissia, Wolfsburg... Acaba diyorum... Siz ne dersiniz, başkanın imdadına yetişir mi Jurgen?

Erdal
08.10.2009, 17:06
Sorular...

Temel'e "Siz Karadenizliler sorulan her soruya neden yine bir soruyla karşılık veriyorsunuz?" diye sormuşlar, "Neden öyle yapmayalım ki" demiş... Sadri başkan, Gaziantep maçından sonra "Trabzonspor neden kötü gidiyor?" diye soranlara, "Sizce neden?" diye bir soruyla karşılık verseydi, inanın bunu bile yeterli yanıt olarak kabul edecektik ama yapmadı, "Hocaya sorun" dedi. Gazeteci arkadaşlar gidip Hugo Broos'a soracaklar, lâkin Flemenkçeleri, Fransızcaları yok. Bu kurumun, yaptığı işin hakkını en iyi veren, aldığı parayı en çok helâl ettiren elemanı tercüman Halil kardeşimize daha fazla yük olmamak için onu da yapmıyorlar, herkes gördüğünce yorumluyor durumu. Yakın geçmişe bakalım şimdiTrabzonspor, topyekun bir sahiplenme sonrası Şener'i ve yönetimini göreve getirirken sorun yok, bu ekibe görülmedik bir destek sağlanırken sorun yok, ölü toprağı üzerinden atılıp zirveye oynanırken sorun yok, spor kulübü Trabzonspor'a hidroelektrik santrali ihalesi verilirken sorun yok...

Beyanatlar değişiyor!
Ya şimdiBu takımı zirveye tutunduran Yanal bir kalemde silindi. Soru yok! Aybaba fiyaskosu yaşatıldı. Soru yok! Geçen seneki kadro üzerine doğru bir takviye yapılamadı. Soru yok! Garantili bir golcü gereği açıkken nedense alınmadı. Soru yok! Kulübün içi personelle, takımın menzili teknik adamla dolduruldu. Soru yok! "Çok iyi" dediğiniz kadrodaki hiçbir oyuncunun talibi yok! Ona da soru yok!.. Konuşacak çok şey, çözüm bekleyen nice sorun var, ama soru yasak. Sadri bey göreve geldiğinde, yıllardır bu alandan uzak olması nedeniyle bilenlere soruyor, yardım istiyor, değer veriyordu. Sonra ısındı, takım da iyi gitti, kimseye sormaz oldu; şimdi de ona soru sormak yasak oldu. Hayat işte. Şartlar, kartlar ve beyanatlar değişebiliyor. Dün ihtiyaçtan soru soran, sonra soru sormamaya başlayan, nihayetinde de soru sorulmasını istemeyen bir başkan var. Her şeye rağmen aslında camia Şener'den razı. Başkanını destekliyor, sakınıyor; devam da etsin istiyor. Sadece şöyle bir ikilem var zihinlerde: Sevgili başkanımızı soru sorsak da mı saklasak, yoksa soru sormasak da mı saklasak? Hakan Kulaçoğlu

Dursun Kaplan
08.10.2009, 18:05
http://1.bp.blogspot.com/_2d1-KB9oA9o/R_uzOiM1ytI/AAAAAAAABJ4/92xMcGlkLvw/s400/trabzonspor-da-eski-baskanlardan-sadri-sener_o.jpg

Şu yanındakinden bi kurtulsan başkanım.

Hayriye Ayan
08.10.2009, 18:05
http://1.bp.blogspot.com/_2d1-KB9oA9o/R_uzOiM1ytI/AAAAAAAABJ4/92xMcGlkLvw/s400/trabzonspor-da-eski-baskanlardan-sadri-sener_o.jpg

Şu yanındakinden bi kurtulsan başkanım.
kesinlikle doğrusun

Mesut
08.10.2009, 18:09
ahh başkan ahh çok hata yapdın başkan seviyoruz senı ama yapmamalıydın inat ugrana yakdın bizi

My
08.10.2009, 18:26
Başkanım şurada sizi eleştirirken bile takınılan tutumu, size karşı olan sevgiyi lütfen geçmiş dönemlerle kıyaslamaya çalışın ve biraz olsun öz eleştiri yapın. Galiba hata yaptık deseniz bile yeter. Ama topu ona buna attığınızda olmuyor. 25 senedir artık insanlar bezmiş. Yine mi aynı senaryo, yine mi aynı son diye başlıyorlar kendi kendilerini yemeye.

serdar avcı
08.10.2009, 21:17
başkan iyi niyetli olabilir ,ama kurduğu ekip işten anlamıyor onun için sadri şener misyonunu doldurmuştur.

Hayriye Ayan
08.10.2009, 21:58
başkanım iyisin hoşsun karizmatiksin şakacısın ama
olmayi böyle çeki düzen ver şu takıma

hodlu
08.10.2009, 22:09
Sadri ŞENER önce taraftarı anlamalı,sesine kulak vermeli.Çevresinde onu hataya sürükleyenleri uzaklaştırıp nerde ne hata yaptık deyip kolları sıvamalı.Benim tanıdığım Sadri ŞENER bu takımı şampiyonluğa taşır ancak şuan ki Sadri ŞENER'i tanıyamıyorum...

Serhat
09.10.2009, 01:20
Kazan hala kaynıyor...
Ulusoy yollara ;)

ertuuu
09.10.2009, 13:03
başkan ilk defa hocaya sorun demedi. son da olmayacak.
adam gazetecilere öğretemedi sportif konuları hocayla konuşmaları gerektiğini.
çok bilmiş taraftar da hacısalihoğlu(savunmuyorum) yorum yapsa; "bir şeye de karışma be adam!" derken, başkanın sportif konuda yorum yapmasının doğru olmayacağını düşünmesini niye yadırgıyor anlamışda değilim...

dipnot: üstüne alınan alınsın. ben yazmak istediğimi yazdım, anlamak istediğini değil...

fish_bone
09.10.2009, 14:40
çok bilmiş taraftar da hacısalihoğlu(savunmuyorum) yorum yapsa; "bir şeye de karışma be adam!" derken, başkanın sportif konuda yorum yapmasının doğru olmayacağını düşünmesini niye yadırgıyor anlamışda değilim...

dipnot: üstüne alınan alınsın. ben yazmak istediğimi yazdım, anlamak istediğini değil...

Sana katıLıyorum kardeşim. Avrupa'da hiç bi başkan açıkLama yapıyormuymuş. Bizde de öyLe oLmaLı. Sportif Direktör ve teknik direktör'ün işi bu. YöneticiLer konuşmasın mümkünse. Ama bizim basında yapışıp durmasınLar adamLara. GitsinLer ÜnaL Karaman'a.

vendercan
10.10.2009, 22:20
Geçen sezonun ilk yarısının son maçlarında taraftar Fatih Tekke diye haykırmaya başladı!!! Şimdi bir düşünelim .Alanzinho yerine o zaman(hadi bu sezon başında olsun ) Fatih Tekke alınsa neler olabilirdi??? Bundan daha kötüsü olur muydu???Sanmıyorum!!!Ama istenilen yapılsaydı. Belki de geçen sene şampiyon ,şimdi şampiyonlar ligindeydik!!!Çalışanının sesine kulak vermeyen yöneticileri, halkının duygularını paylaşmayan siyasetçileri nasıl bir son bekliyorsa ; taraftarının düşüncesini,inancını önemsemeyen yönetimi de aynı son bekliyor!!! Ama hep Trabzonsporum hırpalanıyor!!!Yazık çok yazık!!!...Trabzonsporlu olamayan oyuncuya(Trabzon doğumlu kastım değil);taraftarını küçümseyen,sesine kulak vermeyen yöneticiye; şaşkın başkana (ama başkan iyi niyetli);vizyonsuz Trabzonspor medyasına;kör, sağır ,inatçı taraftara GÜVENMİYORUM!!!..Trabzonsporluluk zor iştir! Belki bu yüzden Trabzonsporumu çok seviyoruz!!!Dünyada takımlar ikiye ayrılır. 1.TRABZONSPOR!!!! 2.Diğerleri...

Murat Erdem
11.10.2009, 13:52
Tom de Mull ve Antony van den Borre, Trabzonspor'un menzili dahilinde oyuncular. İş bilen yöneticilerle maliyetleri adam başı Gabriç'le aynı seviyede olur ve takımımıza katkıları üst düzey olur.
Keza Atiba ve Tekke transferleri de ''istenilmesi'' halinde çok ütopik hedefler değil.
Ama bu vizyona ve iş bitiriciliğe sahip insanlar bizi yönetmiyor maalesef.
İki kere, 96 ve 2005 de bu vizyon gösterilemediğinden şampiyonluklar kaçtı. Bu iki senenin ortak paydası, sahip olunan kaliteli iskelet kadrolar ve ekonomik rahatlıktı 96 da kasada ki parayla övünüyorlardı, 2005de de borsadan gelen parayla övünüyorlardı.
O paralar sadece böbürlenmeye ve kibirlenmeye yaradı.
Bu yönetim de bulunan sponsorlar ve yaratılan kaynak ve projelerle övünüyor. Sonuçta kibirleniyorlar ve her şeyi ben bilirim, kaynağı ben buldum, kaymağını benim adamlarım yesin(menajer ve aracı komisyonları) diye dışardan gelen her türlü tavsiyeye ve talebe karşı ilkelce, bencil bir tavır takınıyorlar.
96 ve 2005 deki yönetimlerin kasada ki paralarla böbürlenmekle yetinip, bu gün öfkeyle hatırlandıkları gibi, bu yönetim de bulduğu sponsor ve kaynaklarla böbürlenerekten tarihin tozlu sayfalarına doğru hızla yol alıyorlar.

Barış Burak
11.10.2009, 18:43
aynen ya erdal abimle bi konuda karşı görüş savunmuştuk ama şimdi çok haklı:D ve sadri şener saflığından dolayı yanındakilerin kurbanı olcak maalesef

Erdal
11.10.2009, 21:10

Haklısın...Başkanın saha içini konuşmaması işin esası itibari ile saygı duyulası bir tutum. Lakin işler iyi gittiğinde "Kimi keeceksiniz bu takımdan" demekle işler kötü gittiğinde "bana sorma ona sor" demek ne derece tutarlı?

Asbaşkanın forvet transferi yapmama gerekçesini "Forvetlerimiz rakibi yoruyor" şeklinde açıklamasını nereye koyalım peki?

ertuuu
11.10.2009, 23:05
Haklısın...Başkanın saha içini konuşmaması işin esası itibari ile saygı duyulası bir tutum. Lakin işler iyi gittiğinde "Kimi keeceksiniz bu takımdan" demekle işler kötü gittiğinde "bana sorma ona sor" demek ne derece tutarlı?

Asbaşkanın forvet transferi yapmama gerekçesini "Forvetlerimiz rakibi yoruyor" şeklinde açıklamasını nereye koyalım peki?

abi sadri şener yönetimin istanbul ayağı, asbaşkan da trabzon ayağı diyebiliriz.
trabzonda yerel basın hergün, her saat Trabzonsporla ilgili ve asbaşkan da başkan şener kadar akıllı değil...

Erdal
11.10.2009, 23:08
Keşke hiç konuşmasalar ertuu...Keşke açıklamaları sadece basın sözcüsü, Ünal hoca ve Broos yapsa...

Serhat
12.10.2009, 00:47
Olurmu Erdal abi; O Profesyonel yönetilen kulüplerin işi... Bizim ne haddimize...

Serdar A
12.10.2009, 00:49
Kulübün basın sözcüsü kim ? Hakikaten çözebilmiş değilim .

Sportif direktör var iken , bir yönetici nasıl oluyorda takım ile ilgili açıklama yapabiliyor ?

SEDAT
12.10.2009, 10:21
başkana biraz fazla yüklenmiyormusnuz..hiç düşünmezken emekli olmuşken derdi tasası yokken geçen sene yaptıklarını ne çabuk unuttuk..hatalımı evet hatalı katılıyorum ama bence sorun kendisinde değil yanındaki bir iki kişide...heleki fatihi almıyarak o yanındaki bahsettiğim yöneticilerin sözüne bakarak çok büyük hata etti..eleştiren arkadaşlar başkan istifa etsin istiyorsanız yerine kim gelebilir onuda bir zahmet açıklayında öğrenelim tartışalım bakalım...

Recep Alkan
12.10.2009, 10:42
Buyur kardeşim tartışalım, bugün yine muhalfet damarım kabardı.

Tek sorum var, milyonlarca taraftarı olan bir kulübün taraftarının %80 i hatta daha fazlası yanında ki adamlardan şikayet eder, onu gönder başkan yoksa sen gideceksin derken, neden bir insan evladı bu adamların ayağını kesmek yerine taraftarın sevdiği isimleri gönderip diğer adamlar ile yola devam eder.

Var mıdır mantıklı bir açıklaması !!!

SEDAT
12.10.2009, 10:48
recep başkan adayların kimdir..

Recep Alkan
12.10.2009, 10:54
Ben öncelikle kendi sorumun yanıtını alabilir miyim; bir insan evladı sonunu bile bile, sana yararı olmadığını bile bile neden ama neden bu eziyete devam eder !!!

Bunun adı kankacılıktan öte birşey değildir.

Kaldı ki gelecek isim olarak sağlam birinin olmaması da mevcut yönetimin kalması için bir neden olamaz, olmamalı !!!

Mollasalihoğlu
12.10.2009, 10:57
Sadri Şener denildiğinde aklıma gelen resim, sanırım Gabriç'i getirdiği gece uçaktan indiğinde çekilen, gömleği dışarı çıkmış yorgun vaziyetteki resimdir..

Milyon dolarları olan bir orta yaş üzeri insan olarak..

Recep Alkan
12.10.2009, 10:59
Ceza alma ihtimalim yüksek ama benim de aklıma NTVspor da acık (!) alkollü verdiği röportaj geliyor !!!

SEDAT
Ben öncelikle kendi sorumun yanıtını alabilir miyim; bir insan evladı sonunu bile bile, sana yararı olmadığını bile bile neden ama neden bu eziyete devam eder !!!

Bunun adı kankacılıktan öte birşey değildir.

Kaldı ki gelecek isim olarak sağlam birinin olmaması da mevcut yönetimin kalması için bir neden olamaz, olmamalı !!!o yönetimi sadri şenermi hazırladı ..benim bildiğim çoğunlukla faruk özak yapılandırdı diye biliyorum..

Recep Alkan
o yönetimi sadri şenermi hazırladı ..benim bildiğim çoğunlukla faruk özak yapılandırdı diye biliyorum..

İkinci seçim de refüze etme şansı vardı, iş yapacak adamların hepsini gönderdi, neden o iki kişiden vazgeçmedi o zaman ???

Tekrarlıyorum, bunun adı kankacılıktır !!!

Mollasalihoğlu
12.10.2009, 11:00
Ceza alma ihtimalim yüksek ama benim de aklıma NTVspor da acık (!) alkollü verdiği röportaj geliyor !!!

Ben de onun kadar meşhur olabilirsem, beni de bir ihtimal alkollü görebilirsin televizyonda..
Bu benim insanlığımı mı düşürür, Trabzonspor sevgimi mi düşürür?

Bağlantı kuramadım..

SEDAT
12.10.2009, 11:00
Ceza alma ihtimalim yüksek ama benim de aklıma NTVspor da acık (!) alkollü verdiği röportaj geliyor !!!hatırlamıyorum ben ilk defada senden duydum ama orda yanlış bişeymi yaptı..

OLCAY ÇAKIR
12.10.2009, 11:01
Ülke ölçeğinde bakıyorum.

Futbol dünyamızda,

Sadri Şener kimden daha başarısız acaba?

Cevabı birlikte tartışalım..

Yada bulalım..

Evet,

SEDAT
12.10.2009, 11:02
İkinci seçim de refüze etme şansı vardı, iş yapacak adamların hepsini gönderdi, neden o iki kişiden vazgeçmedi o zaman ???

Tekrarlıyorum, bunun adı kankacılıktır !!!bende çalışmak istemediğim kişilerle çalışıyorum ama ben bu adamı vardiyamda istemiyorum diyemiyorum kardeşim sen bak işine çalışırken işini yap dışarı çıkınca yüzüne bakma istersen diyorlar buda öyle olmasın..kankalıkları neye dayanıyor..

Recep Alkan
12.10.2009, 11:02
Bu Başkanın televizyona yada Radyoya kafa bir milyon çıkması ile eş değer bir olaydır bilader.

Eğer memleket yönetene yakıştırıyorsan Başkanına da yakıştır.

Ben 10 milyonuk bir kitleyi temsil eden birine yakıştıramıyorum, bünyem o kadar geniş değil.

(uzatmak istemiyorum ceza alabilirim)

Saygılar;

Recep Alkan
12.10.2009, 11:04
bende çalışmak istemediğim kişilerle çalışıyorum ama ben bu adamı vardiyamda istemiyorum diyemiyorum kardeşim sen bak işine çalışırken işini yap dışarı çıkınca yüzüne bakma istersen diyorlar buda öyle olmasın..kankalıkları neye dayanıyor..

Neden ayırt edemiyorsun, sen de istemediklerin ile çalışıyorsun, ama patron olsan istediklerin ile çalşırsın, istemediklerini gönderirsin, aynı ikinci seçim de başkanın istemediklerini gönderdiği gibi !!!

Bu iş yerinin (benzetmedir) patronu da Başkan, istemiyorsa, zararlı ise gönderecek, kankacılık yapmayacak.

Mollasalihoğlu
12.10.2009, 11:05
Bu Başkanın televizyona yada Radyoya kafa bir milyon çıkması ile eş değer bir olaydır bilader.

Eğer memleket yönetene yakıştırıyorsan Başkanına da yakıştır.

Ben 10 milyonuk bir kitleyi temsil eden birine yakıştıramıyorum, bünyem o kadar geniş değil.

(uzatmak istemiyorum ceza alabilirim)

Saygılar;

Peki, biz geniş bünyemizle idare ederiz, canın sağolsun..

Recep Alkan
12.10.2009, 11:06
Söylediklerimi lütfen şahsi anlamayın, bazen abartı konuşabiliyorum.

Kimseye bir hakaretim söz konusu değildir, öyle anladı iseniz tekrar kusura bakmayın.

Saygılar;

SEDAT
12.10.2009, 11:06
Neden ayırt edemiyorsun, sen de istemediklerin ile çalışıyorsun, ama patron olsan istediklerin ile çalşırsın, istemediklerini gönderirsin, aynı ikinci seçim de başkanın istemediklerini gönderdiği gibi !!!

Bu iş yerinin (benzetmedir) patronu da Başkan, istemiyorsa, zararlı ise gönderecek, kankacılık yapmayacak.bence sadri şener patron değil sadece yönetimin başkanı..ayrıca istifa etti geri döndürdüler ..bence patron arıyorsan spor bakanlığına doğru bakmalısın..

Murat Hızal
12.10.2009, 11:10
Pardon ben muhabbeti anlamadım kim Ntv'de ki yayına alkollü çıkmış??

genç61
12.10.2009, 11:13
baskanin yanlislari

1- gokhan gereginden fazla para verip transfer etmesi
2-bir suru bos transfer yapmasi
3-gs artiklarini almasi song ferhat gibi
4-nike anlasmasi ama bir turlu nike bize gereken ozeni gostermemesine kayitsiz kalmasi
5-karadenizspora bos yere para harcama zaten futbolcularimizi o ligde istedigimiz takimda kiralik oynatirdik hic yoktan masraf olmazdi boyle en azindan 5 trilyon harcaniyordur
6-gelecegin takimini kuruyoruz diyerek kendi takiminda oynayamayan adamlari almasi
7-klubu buyuk borca sokup cok kotu bir kadro olusturmasi
8-takimin eksik yerlerini gormesi ve buralara transfer yapmamasi
9-her kotu gidiste takim gol atmadiginda hocaya sorun demesi
10-ben degil ama cogu trabzonluyu sampiyon olacaz diye kandirmasi

insallah bu yanlislarinin farkina varir ben eger sampiyon olcaksak basimizda o kupayi kaldiriken sadri senerin olmasini isterim baskanliga yakisiyor ama bu yanlislari duzeltmesi lazim acilen

SEDAT
12.10.2009, 11:15
baskanin yanlislari

4-nike anlasmasi ama bir turlu nike bize gereken ozeni gostermemesine kayitsiz kalmasi
5-karadenizspora bos yere para harcama zaten futbolcularimizi o ligde istedigimiz takimda kiralik oynatirdik hic yoktan masraf olmazdi boyle en azindan 5 trilyon harcaniyordur
6-gelecegin takimini kuruyoruz diyerek kendi takiminda oynayamayan adamlari almasi

insallah bu yanlislarinin farkina varir ben eger sampiyon olcaksak basimizda o kupayi kaldiriken sadri senerin olmasini isterim baskanliga yakisiyor ama bu yanlislari duzeltmesi lazim acilenbaşkan hariç diğer yöneticilere bi yanlış bırakmamışsın :)

Travelair
12.10.2009, 11:20
Kulübün basın sözcüsü kim ? Hakikaten çözebilmiş değilim .

Sportif direktör var iken , bir yönetici nasıl oluyorda takım ile ilgili açıklama yapabiliyor ?

Aklıma Cımbızlı Şiir geliyor

BAHADIR33
12.10.2009, 11:23
baskanin yanlislari

insallah bu yanlislarinin farkina varir ben eger sampiyon olcaksak basimizda o kupayi kaldiriken sadri senerin olmasini isterim baskanliga yakisiyor ama bu yanlislari duzeltmesi lazim acilen
ben de yanlışların söylenmesi ve düzeltilmesinden yanayım ama yanlışların da doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekir. Yanlış bildiklerimiz aslında yanlış şeyler değilse bambaşka yerlere varırız.
1- gokhan gereginden fazla para verip transfer etmesi (ne kadar vermemiz gerekiyordu? Yusuf'a gereken parayı vermediğimiz için kaptırdık. M.Batdal para yüzünden alınamadı. O zaman o kadar gerekiyordu almak için verdik ve aldık)
2-bir suru bos transfer yapmasi (hangi takım %100 doğru transfer yapabiliyor? Var mı bir örnek)
3-gs artiklarini almasi song ferhat gibi (Her takım her takımdan oyuncu alabilir. Tanju kimin artığıydı? Sergen? Aurelio? Ogün? Abdullah?)
4-nike anlasmasi ama bir turlu nike bize gereken ozeni gostermemesine kayitsiz kalmasi (Bunlar başarıyla doğru orantılı. Ne kadar başarı,o kadar özen)
5-karadenizspora bos yere para harcama zaten futbolcularimizi o ligde istedigimiz takimda kiralik oynatirdik hic yoktan masraf olmazdi boyle en azindan 5 trilyon harcaniyordur (Katılıyorum)
6-gelecegin takimini kuruyoruz diyerek kendi takiminda oynayamayan adamlari almasi (Fatih tekke de kendi takımında uzun bir süre oynamadı. Transfer edilmesi yanlış mıdır?)
7-klubu buyuk borca sokup cok kotu bir kadro olusturmasi (borç-gelir-gider dengesi var)
8-takimin eksik yerlerini gormesi ve buralara transfer yapmamasi (katılıyorum)
9-her kotu gidiste takim gol atmadiginda hocaya sorun demesi (katılıyorum)
10-ben degil ama cogu trabzonluyu sampiyon olacaz diye kandirmasi (geçen yıl olabilirdik)

KUTADGU
12.10.2009, 11:28
Bir kavramı yada bir karşılaştırmayı da açığa çıkarmamız lazım.

Sadri Şener bazen Albayrak"a kadar düşse de genellkle Faruk Özak ve Atay aktuğ ile karşılaştırılıyor. Üçünün de iyi takıma son hamleleleri yapamadıkları savunuluyor ve büyük kusurlu ilan ediliyorlar.

Ama unutulun önemli bir nokta var.

Faruk Özak ve Atay Aktuğ geldiklerinde ellerinde iyi bir kadro buldular zaten. O takımları yükseltememek onların hatasıydı belki de.

Sadri Şener ve ekibi de çoklarına göre iyi ve başarı sağlayacak kadroya son ve önemli transferi yapamamakla suçlanıyor. Burada Sadri Şener"in diğerlerinden en büyük farkı, bahsedilen iyi ve yeterli kadroyu kendi kurmuş olması;

Dolayısı ile başkenın transferden anlamadığını, kötü bir takım meydana getirdiğini, Kulüp için verimli olmadığını, paraları çar çur ettiğini savunanlar kendileriyle çelişmiş oluyorlar.

"Başkan transfer yapmayı bilmiyor" yerine "Başkan bizim istediğimizi almadı" argümanı daha gerçekci ve daha dürüst bir yaklaşım olur.

Bu arada Başkanın alkolikliği bir andır.
Konumuzla alakasını çözemedim.

SEDAT
12.10.2009, 11:33
hata yapabilir bazen insanlar öyle bi savunuruzki bişeyi yani kıyamet kopsa inanmayız hatalı olduğumuza ama bir bakmışız hatalıyız sonra içten içe utanırız abi hata bizdeymiş deriz içimizden..başkanım hata yapıyormu evet peki kötü niyetlimidir hayır..

İHTİLALL
12.10.2009, 11:55
ben de yanlışların söylenmesi ve düzeltilmesinden yanayım ama yanlışların da doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekir. Yanlış bildiklerimiz aslında yanlış şeyler değilse bambaşka yerlere varırız.
1- gokhan gereginden fazla para verip transfer etmesi (ne kadar vermemiz gerekiyordu? Yusuf'a gereken parayı vermediğimiz için kaptırdık. M.Batdal para yüzünden alınamadı. O zaman o kadar gerekiyordu almak için verdik ve aldık)
2-bir suru bos transfer yapmasi (hangi takım %100 doğru transfer yapabiliyor? Var mı bir örnek)
3-gs artiklarini almasi song ferhat gibi (Her takım her takımdan oyuncu alabilir. Tanju kimin artığıydı? Sergen? Aurelio? Ogün? Abdullah?)
4-nike anlasmasi ama bir turlu nike bize gereken ozeni gostermemesine kayitsiz kalmasi (Bunlar başarıyla doğru orantılı. Ne kadar başarı,o kadar özen)
5-karadenizspora bos yere para harcama zaten futbolcularimizi o ligde istedigimiz takimda kiralik oynatirdik hic yoktan masraf olmazdi boyle en azindan 5 trilyon harcaniyordur (Katılıyorum)
6-gelecegin takimini kuruyoruz diyerek kendi takiminda oynayamayan adamlari almasi (Fatih tekke de kendi takımında uzun bir süre oynamadı. Transfer edilmesi yanlış mıdır?)
7-klubu buyuk borca sokup cok kotu bir kadro olusturmasi (borç-gelir-gider dengesi var)
8-takimin eksik yerlerini gormesi ve buralara transfer yapmamasi (katılıyorum)
9-her kotu gidiste takim gol atmadiginda hocaya sorun demesi (katılıyorum)
10-ben degil ama cogu trabzonluyu sampiyon olacaz diye kandirmasi (geçen yıl olabilirdik)
Şu yedinci maddeyi ben pek anlamadım,biraz yardımcı olabilirseniz müteşekkir olacağım..
Diyorsunuzki borç-gelir,gider dengesi var..
Kulübümüz mayıs ayındaki meşhur Samet Aybaba kongresinde 80 milyon TL borç açıkladı..
Aralık ayındaki mali kongrede bu rakam 100 milyonun üzerinde açıklanacak,çünkü şimdiden bu rakamı geçti..
Ve mayıs ayına kadarda birsürü bonservis,futbolcu ve hoca ödemeleri ,10 milyonun üzerinde borsa temettüsü vs. birçok ödeme yapılmak zorunda..

Bu dengenin nasıl sağlanabileceğini merak ediyorum doğrusu..
Birde ister,istemez Galatasaray'ın bu kadar borca girdiği zaman dört yıl üstüste şampiyon olup,artı UEFA kupasını aldığını hatırlıyor insan..
Müsaadenizle bir sorum daha olacak,son olarak:
-Başkan bu kadar borcun ,karşılığı var,çeviririz vs. derken gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor olabilir mi?..

Hotaman
12.10.2009, 12:13
Şu yedinci maddeyi ben pek anlamadım,biraz yardımcı olabilirseniz müteşekkir olacağım..
Diyorsunuzki borç-gelir,gider dengesi var..
Kulübümüz mayıs ayındaki meşhur Samet Aybaba kongresinde 80 milyon TL borç açıkladı..
Aralık ayındaki mali kongrede bu rakam 100 milyonun üzerinde açıklanacak,çünkü şimdiden bu rakamı geçti..
Ve mayıs ayına kadarda birsürü bonservis,futbolcu ve hoca ödemeleri ,10 milyonun üzerinde borsa temettüsü vs. birçok ödeme yapılmak zorunda..

Bu dengenin nasıl sağlanabileceğini merak ediyorum doğrusu..
Birde ister,istemez Galatasaray'ın bu kadar borca girdiği zaman dört yıl üstüste şampiyon olup,artı UEFA kupasını aldığını hatırlıyor insan..
Müsaadenizle bir sorum daha olacak,son olarak:
-Başkan bu kadar borcun ,karşılığı var,çeviririz vs. derken gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor olabilir mi?..
Kulübe ait onlarca taşınmaz var.
Ayrıca HES projeleri var.

Ayrıca söylediğiniz gibi "bir sürü" bonservis ödemesi yok. Kulübün elinde ki futbolcuların yüzde 90'ı bonservis ücretleri ödenmiş, yani kulübün "malı" durumundalar.

Bu arada GS örneğine de birşey demeden geçemeyeceğim. Söz konusu takım ilk senesinin ilk yarısında liderden 7 puan gerideydi. Acaba onlarda hocalarını kovup, kongreye gitseler ve kadrolarını dağıtsalar bugün o GS'den bahsedebilir miydik?

Şunu da iddia ediyorum 96 yılının kadrosu benim neslimin gördüğü en iyi kadrodur. O kadroyu birlikte bir sene daha oynatabilseydik acaba şimdi ne durumdaydık ve yine o kadroyu kim kurmuştur?

murat
12.10.2009, 12:23
Sadri Sener veya baskasi hic farketmez. Biz isim konusmayi biraktigimiz gun basari gelecektir. Cok dusundum o gitsin bu gelsin ama ne degisir?

Baskan ve yonetim kurullari artik sadece denetlemeliler. Profesyonel bir Futbol kulubu yonetimi kurmak lazim. Futboldan anliyan birine gerek yok cunku bunu yapan teknik heyet var. Meslek hayatinda basarili yonetim gosteren genc ve ileri goruslu yoneticiler gelmeli. Artik Sadri gitsin Mehmet gelsinle biryere varamayiz.

Herkes kendi acisindan bakiyor bugun baskani nyaptiklarina. Cok iyi bir is adami olabilir bizim yoneticiler ama cok iyi bir yonetici degiller bence.

İHTİLALL
12.10.2009, 12:29
Kulübe ait onlarca taşınmaz var.
Ayrıca HES projeleri var.

Ayrıca söylediğiniz gibi "bir sürü" bonservis ödemesi yok. Kulübün elinde ki futbolcuların yüzde 90'ı bonservis ücretleri ödenmiş, yani kulübün "malı" durumundalar.

Bu arada GS örneğine de birşey demeden geçemeyeceğim. Söz konusu takım ilk senesinin ilk yarısında liderden 7 puan gerideydi. Acaba onlarda hocalarını kovup, kongreye gitseler ve kadrolarını dağıtsalar bugün o GS'den bahsedebilir miydik?

Şunu da iddia ediyorum 96 yılının kadrosu benim neslimin gördüğü en iyi kadrodur. O kadroyu birlikte bir sene daha oynatabilseydik acaba şimdi ne durumdaydık ve yine o kadroyu kim kurmuştur?
Bu söylediklerinizin hiçbiri kısa vadede ve hatta orta vadede ödemeler dengesini kurtarmaz..
Galatasaray'ın o kadrosu ile Trabzonspor'un bu günkü kadrosunu mukayese ediyorsanız,tebessüm ederim sadece ve acı gerçeği söylerim:
Trabzonspor'un bu günkü kadrosunun tamamı bir George Hagı etmez..

96 kadrosunun dağılması yönetimle başlamıştır ki ,o zaman yönetimin dağılması için ve hatta şampiyon olmaması için kapı arkalarında fitne yapanları araştırmanızı öneririm..
Tanıdık simalarla karşılaşabilirsiniz..

Mollasalihoğlu
12.10.2009, 12:41
Bu söylediklerinizin hiçbiri kısa vadede ve hatta orta vadede ödemeler dengesini kurtarmaz..

Yıllık 10 milyon $ üzerinde gelir getirecek HES projeleri kısa vadede 20-30 milyon uzun vadede ise 70-80 milyon $ şeklinde krediye çevrilebilir diye düşünüyorum.. Yanlış mı?

Hotaman
12.10.2009, 12:47
Galatasaray'ın o kadrosu ile Trabzonspor'un bu günkü kadrosunu mukayese ediyorsanız,tebessüm ederim sadece ve acı gerçeği söylerim:
Trabzonspor'un bu günkü kadrosunun tamamı bir George Hagı etmez..

96 kadrosunun dağılması yönetimle başlamıştır ki ,o zaman yönetimin dağılması için ve hatta şampiyon olmaması için kapı arkalarında fitne yapanları araştırmanızı öneririm..
Tanıdık simalarla karşılaşabilirsiniz..

Mukayeseyi eden ben değilim zaten. Ayrıca söz konusu mukayese yapılırken zamanın ekonomik şartlarını da göz önünde bulundurmalısınız ki şimdinin şartları arasında da ciddi bir fark var.

Ayrıca; kısa vadeden ne anlamalıyım. Bu kulübü borsaya açıp kısa vadeden para kazanıp sonra uzun bir vadede tematüt ödemeyi mi? "Bu kulübün kaybedecek zamanı yok bir yıldız ben yıldız arkadaşım alarak bu takımı şampiyon yapacağız" demeyi mi?

Kısa vade düşünen büyük düşünemez. Bence. Bunun yanında üste de belirtiğim gibi futbolcu kadrosu kulübün "malı" konumunda. Yani başkan bırakıp giderken arkasında futbolcusu olmayan bir futbol takımı bırakmayacak. Şunu da açıkça belirtmeliyim ki, Trabzon'nun futboldan çok iyi anlayan taraftarı beğenmeyebilir ama bu kadroda kaliteli isimler mevcut.

Fitneyi görmek için 96 yılına dönmeme gerek yok. Bu camianın değişmeyen yapısı bu. Yine de, benim bilmediğim bir bildiğiniz varsa yazın öğreneyim. Eğer birbirimizi bilgilendirmeyeceksek ne anlamı kalır burda yazmanın.
O zaman bende size, bu borcun fazla fazla karşılığı var deyip bir yanıt vermiş(!) olabilirdim.

İHTİLALL
12.10.2009, 13:12
Mukayeseyi eden ben değilim zaten. Ayrıca söz konusu mukayese yapılırken zamanın ekonomik şartlarını da göz önünde bulundurmalısınız ki şimdinin şartları arasında da ciddi bir fark var.

Ayrıca; kısa vadeden ne anlamalıyım. Bu kulübü borsaya açıp kısa vadeden para kazanıp sonra uzun bir vadede tematüt ödemeyi mi? "Bu kulübün kaybedecek zamanı yok bir yıldız ben yıldız arkadaşım alarak bu takımı şampiyon yapacağız" demeyi mi?

Kısa vade düşünen büyük düşünemez. Bence. Bunun yanında üste de belirtiğim gibi futbolcu kadrosu kulübün "malı" konumunda. Yani başkan bırakıp giderken arkasında futbolcusu olmayan bir futbol takımı bırakmayacak. Şunu da açıkça belirtmeliyim ki, Trabzon'nun futboldan çok iyi anlayan taraftarı beğenmeyebilir ama bu kadroda kaliteli isimler mevcut.

Fitneyi görmek için 96 yılına dönmeme gerek yok. Bu camianın değişmeyen yapısı bu. Yine de, benim bilmediğim bir bildiğiniz varsa yazın öğreneyim. Eğer birbirimizi bilgilendirmeyeceksek ne anlamı kalır burda yazmanın.
O zaman bende size, bu borcun fazla fazla karşılığı var deyip bir yanıt vermiş(!) olabilirdim.
Açıklamalarınız için teşekkür ederim..
Zaten sorum size değildi,ama cevaplamışsınız yinede sağolun..
Nakit ödenmesi gereken ödemelerin karşılığının ancak nakit girdiler ile sağlanabileceği gerçeğinde anlaşmamız lazım önce..
Yada basitçe" kulübün şu anki ekonomik durumu hevesli bir başkan adayı için cazipmidir yoksa caydırıcımıdır" sorusunun cevabıyla..

Erdal
12.10.2009, 13:19
Trabzonpor yönetilmiyor...Yattara'nın duruşu demiş İhsan Alioğlu bu gün...Yani Yattara'nın bir duruş problemi var ise...Siz duruşundan emin değileniz hoca ile sportif direktör ile konuşur duruş değiştirmiyorsa kadro dışı bırakırsınız...Sabah akşam muğlak ifadelerle Yattara'yı medyaya yani kamuoyuna şikayet etmezsiniz...

Trabzonpor yönetilmiyor....

Erdal
12.10.2009, 13:23
Bu arada alkol malkol muhabbetleri hiç şık olmuyor Recep....

İHTİLALL
12.10.2009, 13:23
Yıllık 10 milyon $ üzerinde gelir getirecek HES projeleri kısa vadede 20-30 milyon uzun vadede ise 70-80 milyon $ şeklinde krediye çevrilebilir diye düşünüyorum.. Yanlış mı?
Şu piyasa şartlarında bu gelirleri açıkçası sağlayamazsınız..

Fakat daha önce yapmanız gereken HES leri hayata geçirip ,enerji üretimini başlatmak..
Elde ettiğiniz hakkı satamıyor, devredemiyorsunuz..
Yani sizde ihale yapıp bir taşerona işi vereceksiniz..
Bunun için bile 25-30 milyon dolar bir krediye ihtiyaç var ve yönetim bu krediyi bulamıyor,tam bir yıldır..
Bu aşamadan sonra ancak gelirleri ipotek edip yüklü bir kredi alabilirsiniz ve o zaman Karadenizspor,Mastricht,Tıjukuzu,tesislere restaurant gibi müthiş projelere on milyonlar harcayabilirsiniz..:):)

Şaka bir yana HES lerinde belirli bir başlangıç süresi var ve yapamazsanız hakkınızı kaybediyorsunuz..
Ben şu aralar daha çok bunun endişesindeyim..

İHTİLALL
12.10.2009, 13:27
Trabzonpor yönetilmiyor...Yattara'nın duruşu demiş İhsan Alioğlu bu gün...Yani Yattara'nın bir duruş problemi var ise...Siz duruşundan emin değileniz hoca ile sportif direktör ile konuşur duruş değiştirmiyorsa kadro dışı bırakırsınız...Sabah akşam muğlak ifadelerle Yattara'yı medyaya yani kamuoyuna şikayet etmezsiniz...

Trabzonpor yönetilmiyor....

Üstelik bu adamın koluna merhum Cemil Usta'nın bandını siz takmışsanız..
Üstelik bu adama bir nevi sembolleşen 61 numarayı vermişseniz..

Hotaman
12.10.2009, 13:29
Rica ederim. Ancak eğer sorunuz özerk olarak mesaj sahibi abimize ise ben aradan tabii ki çekilirim.

Ben buraya hiç itiraz etmedim. Nakit transferini yapamayan kurumlar kağıt üzerinde karda olsalar dahi iflas etmeye mahkumdur. Kesinlikle aynı fikirdeyiz.

Nakit ödenmesi gereken ödemelerin karşılığının ancak nakit girdiler ile sağlanabileceği gerçeğinde anlaşmamız lazım önce..
Bu nokta da anlaşabileceğimizi zannetmiyorum. Herşeyden önce bence, Trabzonspor başkanlığı yönetebileceğine inanan herkez için her zaman caziptir. Enkaz aldık edebiyatına kesinlikle karşıyım. Bu yüce makama gelecek insanlar hizmet için gelmelidir, cazip olduğu için değil.

Yada basitçe" kulübün şu anki ekonomik durumu hevesli bir başkan adayı için cazipmidir yoksa caydırıcımıdır" sorusunun cevabıyla..
Bakış açınıza uygun bir soru soracağım müsadenizle. Sizce Sadri Şener yönetimi Trabzonspor yönetimine talipken o makan ne kadar cazipti? Hele ki daha önce bu kulübe yüklü bir miktarda parasını hibe etmiş, hemen hemen tüm camia tarafından sevilen biri için?

Murat Erdem
12.10.2009, 13:31
Uzun lafın kısası, Trabzonspor'un kaderi bu yönetimin elinde. Eğer son 6 aydır girdikleri atalet, kibir ve gafletden uyanabilirlerse ne ala !
Aksi halde, hayel bile edemeyeceğimiz bir kabus bizi bekliyor.
Bu sefer kamyon duvara kelle koltukta kamikaze uçuşu yapıyor.
Yönetimin 6 aydır içinde bulunduğu halin başka bir tarifi yok.

Erdal
12.10.2009, 13:33
İhtilal, Hotaman, bir mesajda bir konu işlerseniz güzel sohbetinizi daha keyifli okurum...Kusura bakmayın benim kafam fazla çalışmıyor ve konular birbirine geçiyor...

Topa girmiyorum...Meseleyi birbirmize gol atmak şekline döndürmeden yapılacak her tartışmanın zararı olmadığına inanıyor ve merakla okuyorum :)

Murat Erdem
12.10.2009, 13:35
Bu arada Sn.Doktor yöneticimiz Yattara'nın duruşunu sorgulayana kadar, Trabzonspor yöneticisi apoleti ile geçtiği tv kameralarının önünde, kot pantolon içinne sokuşturulmuş t-short kombinasyonunu sorgulasın ! bizi yöneten adamların ciddiyeti bu:kot-t-short !!!

Erdal
12.10.2009, 13:37
Murat hocam ben liberalliği abartmış biri olarak bu kıyafet mevzularına takılmamak gerektiğini düşünüyorum....

İHTİLALL
12.10.2009, 13:38
Rica ederim. Ancak eğer sorunuz özerk olarak mesaj sahibi abimize ise ben aradan tabii ki çekilirim.

Ben buraya hiç itiraz etmedim. Nakit transferini yapamayan kurumlar kağıt üzerinde karda olsalar dahi iflas etmeye mahkumdur. Kesinlikle aynı fikirdeyiz.

Bu nokta da anlaşabileceğimizi zannetmiyorum. Herşeyden önce bence, Trabzonspor başkanlığı yönetebileceğine inanan herkez için her zaman caziptir. Enkaz aldık edebiyatına kesinlikle karşıyım. Bu yüce makama gelecek insanlar hizmet için gelmelidir, cazip olduğu için değil.

Bakış açınıza uygun bir soru soracağım müsadenizle. Sizce Sadri Şener yönetimi Trabzonspor yönetimine talipken o makan ne kadar cazipti? Hele ki daha önce bu kulübe yüklü bir miktarda parasını hibe etmiş, hemen hemen tüm camia tarafından sevilen biri için?
Çok cazip değildi tabikii eyvallah..

Ama bugünkünden kötü değildi..
Basit bir örnekle 38 milyon borç devralmıştı sadri bey..
Gelir gelmez yaptığı ilk icraatla bu 18 milyonun altına indi..
Yıldız olmayan adamı satıp Tayfun,Tolga,Hüseyin gibi dünya yıldızlarını takımda tutmuş, o güne kadar yanlış bilen biz taraftarlarıda"yıldız filan değildi" diye aydınlatmıştı sağolsun,yoksa daha da yıldız bilecektik..:)

Yani Sadri bey zannedildiği gibi değil hepiciği 18 milyon borçla başlamıştı,anımsayacaksınz..:)

Not:Albayrak faciası bugünkü berbat yönetime katlanmanın gerekçesi olmamalı bence..

İHTİLALL
12.10.2009, 13:42
Murat hocam ben liberalliği abartmış biri olarak bu kıyafet mevzularına takılmamak gerektiğini düşünüyorum....
Hocam bizim kulübümüzün bugünküne yakın bir borçla, Galatasarayın dört yıl üstüste şampiyon olduğunu ve artı UEFA kupasını kaldırdığını anımsamıştımda arkadaş ona cevap yazmıştı..Özet..

OLCAY ÇAKIR
12.10.2009, 13:43
Murat hocam bencede:)
Bu arada Sn.Doktor yöneticimiz Yattara'nın duruşunu sorgulayana kadar, Trabzonspor yöneticisi apoleti ile geçtiği tv kameralarının önünde, kot pantolon içinne sokuşturulmuş t-short kombinasyonunu sorgulasın ! bizi yöneten adamların ciddiyeti bu:kot-t-short !!!

Erdal
12.10.2009, 13:44
Bu arada yandaki top toplayıcılar misali oyunu çabuklaştırmak için sorayım: HES projelerinde durum nedir? Neyi bekliyoruz?

İHTİLALL
12.10.2009, 13:46
Bu arada yandaki top toplayıcılar misali oyunu çabuklaştırmak için sorayım: HES projelerinde durum nedir? Neyi bekliyoruz?
İşletmek için borç para..
Bulamıyoruz..

Hotaman
12.10.2009, 13:48
Çok cazip değildi tabikii eyvallah..

Ama bugünkünden kötü değildi..
Basit bir örnekle 38 milyon borç devralmıştı sadri bey..
Gelir gelmez yaptığı ilk icraatla bu 18 milyonun altına indi..
Yıldız olmayan adamı satıp Tayfun,Tolga,Hüseyin gibi dünya yıldızlarını takımda tutmuş, o güne kadar yanlış bilen biz taraftarlarıda"yıldız filan değildi" diye aydınlatmıştı sağolsun,yoksa daha da yıldız bilecektik..:)

Yani Sadri bey zannedildiği gibi değil hepiciği 18 milyon borçla başlamıştı,anımsayacaksınz..:)

Not:Albayrak faciası bugünkü berbat yönetime katlanmanın gerekçesi olmamalı bence..

Belki haklısınız ama sadece Albayrak yönetimi ile değerlendirmiyorum.
Gökdeniz konusunda ki eleştirinize de tamamen katılıyorum. Başkanın söylemi yanlıştır. Zaten tez canlı söylemleri en büyük yanlışları oluyor.

Netice de bence borcun karşılığı var. Sadri Şener de benim gözümde kurumsal anlamda bu kulübe çok büyük hizmetler etmiştir.
Yine kadromuzda değeri nakite çevirebileceğimiz potansiyle oyuncularımızda mevcuttur.
Erdal abi umarım olmuştur:).

İHTİLALL
12.10.2009, 13:54
Belki haklısınız ama sadece Albayrak yönetimi ile değerlendirmiyorum.
Gökdeniz konusunda ki eleştirinize de tamamen katılıyorum. Başkanın söylemi yanlıştır. Zaten tez canlı söylemleri en büyük yanlışları oluyor.

Netice de bence borcun karşılığı var. Sadri Şener de benim gözümde kurumsal anlamda bu kulübe çok büyük hizmetler etmiştir.
Yine kadromuzda değeri nakite çevirebileceğimiz potansiyle oyuncularımızda mevcuttur.
Erdal abi umarım olmuştur:).
Çok büyük oranda anlaştık..
Evet bu borç çevrilebilir,zor ama yoluna konabilir bencede..

Fakat tek anlaşamadığımız soru şu:
Bana göre pekde ortaya bir şey koymayan(üçüncülük)bu kadar borcu ,yaparken ipin ucunu kaçıranlar toparlayabilirmi?
Yada nasıl toparlarlar?..

Erdal
12.10.2009, 13:57
Başkan'ın meseleleri kişiselleştirmek gibi bir zaafı var...Hani burda iki arkadaş Trabzonspor'un meselelerini tartışırken bir süre sonra Trabzonspotu u unutup birbirimizi yemeye başlıyoruz ya başkan da bir çok kez kendisine yapılan ikaz, hatırlatma ve tavsiyeleri kendisinin eksikliğinin hatırlatılması olarak okuyor ve inatlaşıyor gibi geliyor bana....

Erdal
12.10.2009, 14:00

Bana göre pekde ortaya bir şey koymayan(üçüncülük)bu kadar borcu ,yaparken ipin ucunu kaçıranlar toparlayabilirmi?

Tamda burası mühim. İzin verirseniz gireyim burda topa...Bana göre toparlarlar...Hatta yerine gelecek olanlardan daha kolay toparlarlar...Gerekli olan tek şey samimiyet...Birazcık samimiyet...Allah samimiyetle yeniden diyenlerin yardımcısıdır....Haftalardır bu samimiyetin ışığını arıyorum açıklamalarda...Henüz göremedim...Ama umudumu da kesmedim hala..

Mehmet Fatih Yavuz
12.10.2009, 14:01
Yapmayacak errdal abi. Ben kabul etmiyorum böyle bir bahaneyi. Ben normalde çok erken sinirlenen bir adamım. Ama mesele iş olunca, benimle çalışan insanlara karşı kendimi her zaman zaptedebiliyorum. Kontrolsüz hiç kimse, bu büyüklükteki bir kitlenin idaresine soyunmasın.

İHTİLALL
12.10.2009, 14:05
Tamda burası mühim. İzin verirseniz gireyim burda topa...Bana göre toparlarlar...Hatta yerine gelecek olanlardan daha kolay toparlarlar...Gerekli olan tek şey samimiyet...Birazcık samimiyet...Allah samimiyetle yeniden diyenlerin yardımcısıdır....Haftalardır bu samimiyetin ışığını arıyorum açıklamalarda...Henüz göremedim...Ama umudumu da kesmedim hala..
Hocam gizli hayranı olduğum o kolay kolay tükenmeyen umudunuzun kaynağı pınarı bir göstersenizde..
Artık çölde vaha babında ,içebilsek bizde..:)

Hüseyin Bağdat
12.10.2009, 14:05
Başkan geçen seneki heyecanına,istekliğine dönebilirse bu takımı devre arasında tekrar toparlayabilir. Önemli olan idareyi tamamen ele alabilmesi ve içindeki coşkuyu artırması...

Bu yazılan borçlar kapatılmayacak kadar büyük değil bence. Plan program dahilinde çok kolay kapatılır ve üstüne transfer bile yapılır...

Hotaman
12.10.2009, 14:08

Tecrübe dediğimiz, eğer kendini eleştirirse gelecek olanlardan daha da iyi toparlar.
Bence kulüpte ki ilk sorun çok seslilik. Başkanı kurumsal olarak çok beğeniyorum. Bence en büyük eksikliğimiz de çok seslilik. Bu kulübün her yöneticisi önüne gelen mikrofona konuşmamalı. Bu heveslerinden vaz geçmeliler.
Ayrıca;

BAHADIR33
12.10.2009, 15:27
ben de zaten Genç61'in yazdıklarına cevaben düşüncelerimi yazmıştım. Benim yerime de başka bir kardeşim size yanıt vermiş.

SEDAT
13.10.2009, 00:43
bence sadri başkanın değerini bilelim..emin olun berlusconi kadar zengin olsa güzel transferler yapar..zamanında hatırı sayılır bir parayı klübe bırakanda bu başkan değilmiydi..

Ahmet Kuru
13.10.2009, 00:54
Ben Başkan'a her zaman güvendim...
Hala daha güvenmek isterim,yanlız yönetimdeki bazı isimleri değiştirmesi gerekiyor bu güvenin devam edebilmesi için...

SEDAT
13.10.2009, 00:55
Ben Başkan'a her zaman güvendim...
Hala daha güvenmek isterim,yanlız yönetimdeki bazı isimleri değiştirmesi gerekiyor bu güvenin devam edebilmesi için...aynı fikirdeyim ahmetim

Mustafa Önder
13.10.2009, 01:54
Yönetim olarak profesyonelleşmek gerek. Aydın düşünen modern futbolu bilen insanların yönetim de olması gerek.

MuratB.
13.10.2009, 02:51
yedekleri de sayarsak 22 kişiden oluşan bir yönetim kurulu var. ancak takımın en basit işlerinden en hayati işlerine kadar alınan kararlar 3 kişiden geçiyor. böyle bir sistem olamaz..

Recep Alkan
13.10.2009, 08:45
Bu arada alkol malkol muhabbetleri hiç şık olmuyor Recep....

Yahu bıktım, vallaha bıktım, billaha bıktım. Erdal abi söyleyeceklerimin seninle alakası yok. Ama yeter da, nedir bu ya. Tek gram laf söyleyemiyoruz, bir transfer söz konusu oldu, adı geçen adama kimse söylemediğini bırakmadı, eee ben neden birileri hakkında konuşamıyorum.

Burda kim birisi için söylediğinin ispatını yapabilir, benden başka başkan için konuşanlar, Fatih Tekke için konuşanlar, Fatih Terim için konuşanlar, hangimiz söylediklerimizi ispat edebiliriz. O programı seyreden varsa bunu görmüştür. NTVspor da başkanın nasıl çıktığını.

Neden söylemiyoruz, söyleyemiyoruz. Birilerinin dini inançlarının sıkıntı olduğu kulüpte, başka birilerinin alkolü neden bırakın sıkıntı olmayı, konuşulamıyor bile.

Bazen aşırıya gittiğimin farkındayım, ama eğer ortada bir hata varsa çıkılıp söylenecek, herkese karşı dobra dobra gösterdiğimiz delikanlılığımız gerekirse çok sevilen insanlara karşı da gösterilecek.

Ben olmyan bir şeyi söylemedim, programı birilernin seyretmemesi benim de suçum değil. Ben seyrettim söyledim, söyleyeceğim de. Bu kimi kesim için sorun olmayabilir, ama ben utandım açıkcası.

İnsanların özel yaşamlarında ne halt ettikleri beni asla ilgilendirmez, ama bu özel yaşamları Trabzonspor'a yansıyacak ise o zaman kusura bakmayın da taraftar olrak tepkimi ortaya koyarım.

Ben ayık iken bile tutarsız açıklamalar yapan bir başkanın o durumda iken neler söyleyebileceğini kestiremiyorum bile.

EmrahYalçınalp
13.10.2009, 09:28
Erdal abi ben dünyada benden daha liberal çok fazla adam görmedim ama, bence gönderme yaptığın konu bu alanın biraz dışında. İnsanların çişleri gelebilir ve bunu söyleyebilirler. Hatta bizim kız gece söylesin diye yapmadığımız kalmıyor :) Ama Tarkan canlı yayında söylemişti mesela, şık olmamıştı. Ya da, ne bileyim, fıkra anlatmak kötü birşey değildir ama, cenaze evine taziye için gidildiğinde yapılacak bir iş değildir.

Bence konu tarz falan değil. Hatta, bence son derece şık da bir tarz söz konusu olan. Mesele Trabzonspor'un bir ilin en büyük amiri karşısında gayri ciddi temsil edilmiş olması. Yoksa söz konusu kıyafet son derece şıktı bence. Ama Pazar sabahı Ayasofya'da kuymak yemeye giderken...
-----

Yönetim mevzusuna gelince, sadece Fatih Tekke konusundaki tutarsızlık ve samimiyetsizlikten ötürü bile benim güvenim kaybolmuş durumda. Fatih Tekke'yi beğenmemek bir haktır. Ben beğenmeyene gülerim, ama laf da edemem, tercihtir (Bu arada, futbolculğundan bahsediyorum elbette). Ama adamı şartlar cazipken oyalayıp ondan sonra pik yaptığı dönemde almaya çalışmak iş bilmezlik ve samimiyetsizliktir. Başkanı da, yönetimdeki birçok kişiyi de hala çok seviyorum. Ama yanlışa da yanlış diyebilmek lazım.

Burçak
13.10.2009, 11:20
Emrah vallahi çok güzel özetlemişsin.

''Hani derizya oturmasını kalkmasını bilmek'' diye..
Bir iş başvurusuna giderken Kapri giyerek gideni gördünüz mü? yada gittiğini farzedin.. iş veren ne düşünür?
Barışın bu konuda Cahil olduğunu düşünüyorum. İnce ayrıntıları detayları düşünmüyor..
Cahillik yaşını çoktan geçti ama birilerinin ona gittiği ortamlara uygun giyinilmesi gerektiğini öğretmesi gerek.
Bu hem temsil ettiği kurum ve kuruluşlar için hemde kendisi için önemli.

genç61
13.10.2009, 11:31
acaba gsden olurda fark yersek baskan kimi suclucak topculari hocayimi yoksa kendi ozelestirisini yaparak yetersiz kadro kurdugunu kabul etcek mi bakalim olumsuz sonucta neler olcak

Erdem Keser
13.10.2009, 11:32
http://video.ntvmsnbc.com/?48765#v232200175001175132244040051071118069052036 168154

Ntvspor'un videogaleri sayfasında hergün verilen röportaj ve videoların tamamı kayıt altında.Eğer başkanın demeç verdiği gün ve tarih hatırlanıyorsa bulunabilir.

SEDAT
13.10.2009, 12:57
herhalde başkanın sarhoş olduğunu tek recep anladı çünkü ilk defa duydum ..tamam içmiş olabilir adam çıkıyor restauranttan mesela hemen mikrofon tutuyorlar felan e ne yapsın adam şimdi..

Recep Alkan
13.10.2009, 13:00
Bunu bu sitede düşüncelerini kitap gibi okuduğunuz insanlarda biliyor, duydular.

Ben görüşümün arkasındanyım, biilende biliyor,duyanda duydu.

Mustafa Ayazoğlu
13.10.2009, 13:04
Bülent Uygun, Trabzonspor yolunda

http://medya.zaman.com.tr/2009/10/13/ym_uygun_k.jpg

Sivasspor'a tarihindeki en önemli başarıları yaşatan teknik adam olarak tarihe geçen Uygun'u takımın başına getirebilmek için Bordo-Mavili kulübün başkanı Sadri Şener yoğun çaba sarf ediyor.

Zaman (http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=902735&title=bulent-uygun-trabzonspor-yolunda)

SEDAT
13.10.2009, 13:05
Bunu bu sitede düşüncelerini kitap gibi okuduğunuz insanlarda biliyor, duydular.

Ben görüşümün arkasındanyım, biilende biliyor,duyanda duydu.recep farzedelim ki doğru biz bunlaramı takılmalıyız ben senin düşüncelerine bişey demiyorum ama bana göre başkanın doğruları yanlışlarından fazla..

Recep Alkan
13.10.2009, 13:13
Sedat; biz millet olarak bazı şeyleri çok büyütüyoruz, benim bu işi büyüttüğüm gibi burdaki bazı insanlarda benim dediklerimi büyütüp, olayı çok farklı yerlere çekiyor.

Ben bu içki muhabbetini başkanın gabriç transferinden sonra çekilmiş reminden sonra dedim.

Bak kardeşim, taraftar ödülleri sayfasını ne kadar inceledin bilmiyorum, ama orda Barış'ın giydiği kıyafet yüzünden adama bir sürü laf söylendi. Ama birini kıyafeti yüzünden değil davranışı yüzünden eleştiriyorum. Ve her eleştirimden sonra birileri kalkıp adama laf söyletmemek için inanılmaz bir çığırtkanlık yapıyor.

Bu takımda futbolcular ne ise benim gözümde başkanda odur. Eğer ben futbolcuları eleştirebiliyorsam, Başkanı da yönetim kurulunu da eleştirebilmeliyim. Ama buna izin verilmiyor ?

Bunlar kimileri için çok büyük ayrıntı olabilir, kimileri için çok küçük. Benim için büyük bir durum, çünkü bizi temsil eden bir insan canlı yayına o halde çıkmayacak. Tek ben mi gördüm, hayır, ama bazı abilerim her doğru her yerde söylenmez mantığı ile gidiyor ve doğruyu da yapılıyor. Ama ben dayanamıyorum. İçimde ne ise dışıma da vuruyorum.

Ama şu var birşeyi söylediğimizde eğer bu şey bir kesime hitap etmiyorsa, hemen ispat isteniyor. Bu işler de ne yazık ki defter kitap üzerinde olmadığından haksız oluyoruz.

Varsın olsun, diğer bazı konularda da aynı durumda kalmıştık, bugün dizlerini döveni görüyoruz. Umarım bu konu da da aynı duruma düşülmez.

Saygılar;

SEDAT
13.10.2009, 13:17
recep başkanı eleştriyorsun işte msjların mı silindi cezamı yedin hayır herkes senin fikrini biliyor..tamam sen anlattığın hususta haklı olabilirsin ama ben böyle şeylere takılmayalım diyorum yaptıklarına bakalım barış memiş efendi cin olmadan adam çarpmaya çalışıyor ne yaptında oraya öyle beckham gibi gelme hakkını kendinde buluyorsun..

Gökçebey
13.10.2009, 13:19
Başkanım, keşke alsaydın şu Fatih Tekke'yi. Keşke...

Recep Alkan
13.10.2009, 13:45
Sedat; mesajlarım siliniyor diye herhangi bir sitemim olmadı benim. MEsajlarım silinse de düşüncelerimde bir değişiklik olmayacak. Kimseyde mesajlarım neden siliniyor diye birşey demem.

Eyvallah bunlara takılı kalmayalım, ama birçok şeyden sonra hala daha destek vermeyeceğim kendi adıma. Çünkü gerçek manada inanılmaz tutarsız bir yönetimimiz var. Bir takım için en önemli durum olan Transfer bile ne yazık ki anlık konuşuluyor ve yapılıyor. Eğer takım ise o hafta ve takip haftası transfer yok, ama takım 3. hafta tökezlesin hemen başlıyor taraftardan önce yönetim konuşmya. Bunda da konuşan yetkili ağız başkan değil hep yanındakiler oluyor.

Bu arada gökçe inan söylediklerimin FATİH ile alakası yok. Bu adam Fatihi devre arası alsın, ben yine devam edeceğim. Hatta takımı şampiyon yapsın düşüncelerim yine değişmeyecek. Çünkü ilk senesinde Trabzonspor da neler yaptığnı biliyorum.

Artık beni lütfen Fatihçi kategorisinden çıkarın, rica ediyorum.

Saygılar;

SEDAT
13.10.2009, 13:49
recep şu yönetimde bir iki değişiklik olsa bence çok güzel şeyler olur ..ayrıca fatihçi olmanda hiç bir sakınca yok bak bizde bülent uyguncuyuz broos istikrar başlığına bakabilirsin :)..ama ne olursa olsun ben sadri başkana güveniyorum

Recep Alkan
13.10.2009, 14:07
Ben güvenmiyorum, artık eski sevgimde kalmadı.

Bana göre Sadri Şener o yönetim değişikliği sırasında bu isimleri değiştirmeyerek samimiyetsizliğini net olarak göstermiştir. Bu saatten sonra yönetim kanadında da birşeylerin değişeceğini sanmıyorum.

Ama açıkca söyleyeyim bu saatten sonra eğer ikinci yarı bu yönetimin kalacağı kesinleşirse yine büyük transferler bekleyin derim ben.

Ben Fatihçiyim, önemli değil, ama bu başlığa yazdığım her olumsuz sözden sonra FAtih ile yazdıklarımın özdeşleştirilmesi açıkcası bana kendimi düz mantık yürüten bin insan olarak algılamamı sağlıyor.

Saygılar;

keles76
13.10.2009, 14:19
baskan sen bence bulent uygunla falan bu islerde basarili olmayi umuyorsan bence birak git baskansiz daha iyi yonetilir bu kulup bassiz bir kulup olmayi senin yaptigin yanlis tercihlere tercih ediyorum kucuk adamlarla buyuk basarilar yakaliyamazsin yaptigin 25 den fazla transferden sonra hala anliyamadinmi

Erdem Keser
13.10.2009, 14:23
Bu takımda futbolcular ne ise benim gözümde başkanda odur. Eğer ben futbolcuları eleştirebiliyorsam, Başkanı da yönetim kurulunu da eleştirebilmeliyim. Ama buna izin verilmiyor ?

Pardon ama nasıl izin verilmiyor? 3 ay boyunca bu başlıkta yazdıklarınız nelerdi peki ?
Fatih Tekke'nin alınmaması hataydı , bu sitenin yüzde 85'lik bir kesimide bunun anketle hata olduğunu doğruladı ve başkana karşı tepkilerini bu sayfalarda dile getirdi.Ama siz ısrarla sürekli birilerini hedef gösterip aynı şeyleri dile getirmekten sıkılmıyorsunuz.

Ortada Fatih'in alınmaması bir hatadır , buda Bmn de bir çok defa üyeler tarafından dile getirilmiştir ama siz yine aynı ısrarla kafanızda sanal düşmanlar yaratıp bu sayfada onlarla kavga ediyorsunuz.Ne yani farklı düşünen insanlar olamayacak mı.Kaldı ki bu insanların , Başkanın hatalar yaptığını kabul eden insanların yanında çok az sayıda olmalarına rağmen.Şundan da emin olun , Fatih'i bir çok insanın gözünde antipatik hale getiriyorsunuz.Hemen her yazıda başkana giydirme amacı güden iletiler gönderip , iğneleyici mesajlara karşı Başkanı savunma çabası içerisine giren insanlarıda "çığırtkanlık yapıyorlar" söylemiyle rencide ediyorsunuz , hoş durmuyor dışarıdan.Kim bu "birileri" çıkın söyleyin.Lütfen bir de kalkıp eleştirmeye izin verilmiyor demeyin.Eleştiri daha nasıl oluyor...

Bu forumun büyük bir çoğunluğu başkanı eleştiriyor , bende dahil.

Egemen
13.10.2009, 14:25
samet aybaba adının telaffuz edildiği an bitmiştir başkan benim gözümde..

Hekimoğlu
13.10.2009, 14:42
samet aybaba adının telaffuz edildiği an bitmiştir başkan benim gözümde..Ben hala daha anlam veremedim bu harekete nasıl olurda Samet Aybaba gibi anadoluda o kulüp senin bu kulüp benim dolanan sıradan çapsız bir adama hem de Ersun Yanal'ı gönderip teklifte bulunur bir insan anlamak güç.

Recep Alkan
13.10.2009, 14:46
Ben izin verilmiyor derken bunu yönetici ve mesajlarımın silinmesi dahilinde söylemedim. Bunu anlayacağınızı düşünüyordum ama yanılmışım ne yazık ki ?

Ben bunu her ortaya atılan lafa size NA lar layık, başkanım fazlasın bize gibi artık çocukların dahi söylemediği lafları söyleyenlere yazdım. Ama olay nerdeyse mesaj silinmesine kadar gelecek uzatırsak.

Gelelim Tekke olayına. Yahu kaç kez daha söyleceğim, yada söylemem gerekli. İnanın ya bir sayı diyin bıkmadan usanmadan yazayım bir başlığa.

Yönetim konusunda Fatih için yüklenmelerim oldu, yalan yok. Ama son zamanlarda yazdıklarımın Fatih Tekke olayı ile alakası yoktur. YAZDIKLARIMIN FATİH İLE ALAKASI YOKTUR. Anlatabiliyor muyum ? Benim son zamanlarda ki hedef göstermelerim içinde Fatih ile ilgili bir şey hatırlamıyorum. Ama ne hikmetse ben birini suçlarken kendimi Fatih demeyeyim diye zorlarken birileri Başkanı bana karşı savunurken hemen Fatih den açıyor konuyu. Bu da ne yazık ki benim gibi heyecanını içinde saklayamayan bir insan insan için kışkırtıcı bir durum oluyor.

Beyefendi kusura bakmayın ama ben bu sitede Fatih’i istiyor diye, yada gitmesin diye birilerine (bayandır) Fatih’e aşık mısın diyenleride gördüm. (Amacaım BMN yi kötülemek değil) Anlatmak istediğim çok farklı şeyler benim. Ama kaptana olan yakınlığım (duygusal) dolayısı ile her söylediğim oraya çekiliyor. Ganita da yazdığıklarımdan sonra bile Fatihçi abim diye yorumlar geliyor. Kusura bakmayın da eğer ben Fatihi milletin gözünde antipatik olarak gsteriyorsam, millet de beni buna zorluyor demektir. Kaldı ki keşke o kadar yetim olabilse de birilerini başa birilerinden de nefret ettirebilsem.

Size söylüyorum, söylediklerimin, ima ettiklerimin ima etmeye çalıştıklarımın hiçbirinde yalan dolan yoktur. Yukarı da da dedim, yazdıklarını kitap gibi okuduğumuz ağabeylerimizde bunları biliyor, ama onlar bu işi bizim gibi amatörce yapmadıklarından çıkıp anlatmıyorlar, bekliyorlar doğru zamanı. Ama biz birileri herkese iyi iken kötüyü konuşunca oluyoruz kışkırtıcı.

Forumda ki herkese sonsuz saygım var, hiç kimse için buradaki kimseyi de kırmam, kırmamaya çalışırım.
Size son söz olarak şunu söylüyorum, bu sene yönetimin kalacağı kesinleşirse güzel transferler bizi bekliyor olacak. Çünkü artık birileri gerçekten hizmet yapmak istiyor.

Saygılar;

magicyattara
13.10.2009, 14:56
Recep,Başkan'a fazla yüklenme,bırak kendi haline:)

seyyah61
13.10.2009, 14:57
Recep, Fatih konusunu tamamen bir kenara birakalim, yönetime yaptigin elestirileri begenmeyen, haksiz bulan ve hatta sana NA gibiler layik diyenler de cikacaktir. Fakat sana karsi gösterilen bu tavri, elestirmeme izin vermiyorlar diye yorumlaman yanlis.

Recep Alkan
13.10.2009, 14:59
Recep,Başkan'a fazla yüklenme,bırak kendi haline:)

Murat abi bişi demiyorum :)

Recep, Fatih konusunu tamamen bir kenara birakalim, yönetime yaptigin elestirileri begenmeyen, haksiz bulan ve hatta sana NA gibiler layik diyenler de cikacaktir. Fakat sana karsi gösterilen bu tavri, elestirmeme izin vermiyorlar diye yorumlaman yanlis.

Ama ben aynısını yaptığımda bana kişiler Trabzonspordan büyük gösteriliyor denmişti, aynısı bugün karşımda o zaman adının da aynı olmasını isterim.

Birileri Trabzonspor dan büyük oluyor beyler ;)

magicyattara
13.10.2009, 15:00
Para yok pul yok neyle transfer yapacaklar?
Eğer para vardıysa bu yıl neden transfer yapılmadı.
Ucu açık olmuş recep.
Biraz açsan diyecem bu transfer konusunu..:)

Orhan Aydın
13.10.2009, 15:03
Magicyattara abi bana pas atmadın :)ama şunu belirteyim
erikksonla görüşmede niyet sadece fotoğraf çektirmek değil ise ateş var demektir dumanla beraber:)

magicyattara
13.10.2009, 15:08
Top sende Orhan:)
Dök bildiklerini..

Orhan Aydın
13.10.2009, 15:13
Abi öyle engin bilgilerim felan yok:) ama görünen köye kılavuz için gazeteye ilan vermeye de gerek yok gibi geliyor.yazdığım gibi erikkson konusunda ciddiyet varsa bir bilinen de vardır elbet.

nuhoglu
13.10.2009, 23:00
başkanım iyiki varsın ibrahim yazıcı gibi bir başkanımızda olabilirdi

İlker ToSun
13.10.2009, 23:37
Fatih Terim in sonunu hazırlayan sebeplerden biri Fatih Tekke konusundaki tutumuydu.

Acaba Fatih Tekke yakın bir zamanda da , her açıklamasında Fatih Terim ile olan dostluğundan gurur ve büyük bir heyecanla bahseden , Sadri Şener i de koltuğundan eder mi ?

yorumsuz6117
13.10.2009, 23:39
Erickson 18.7 milyon euro alıyormuş..:)

UğuR
14.10.2009, 14:45
Yönetim kurulumuzdan açıklama

14.10.2009Yönetim kurulumuz tarafından bir açıklama yapıldı.

http://www.bordomavi.net/images/haber/yonetim%20kurulu.jpg

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Genel kurulumuzun değerli üyelerinin oylarıyla göreve seçilen yönetim kurulumuz, işbaşı yaptığı günden bu yana kulübümüzün daha iyi seviyelere ulaşabilmesi adına tüm imkanlarını seferber etmiş ve bu doğrultuda bir çok önemli adım atmıştır. Öncelikle sportif anlamda yaptığımız hamleler takımın kadro değerini yükselttiği gibi, ülke genelindeki popülaritesini de arttırmıştır. Yine dönemimizde 45 milyon TL. civarındaki kulüp gelirleri 60 milyon, 80 milyon TL düzeyindeki bütçe de 100 milyon TL. seviyelerine yükseltilmiştir. Başkanımız Sayin Sadri Şener’in tecrübesi ve kişiliğinden kaynaklanan özellikler Trabzonspor’un tekrar medyanın ilgi odağı haline gelmesi ve itibarının artması sürecine olumlu katkı yapmıştır. Kulübün Türk sporundaki saygınlığı tekrar eski seviyelerine getirilmiştir.

Geçtiğimiz sezon son haftaya kadar taşıdığı şampiyonluk şansını talihsiz sonuçlarla kaybeden ve ligi üçüncü sırada tamamlayan ekibimiz, bu sezon istenen sonuçları alamasa da mutlaka en kısa sürede beklenen çıkışı gerçekleştirecektir.

Ayrıca gerek mevcut tesislerimizin düzenlenmesi gerekse de yeni tesisler kazandırılması adına yaptığımız hamleler, kulübümüzün geleceğine yönelik ciddi yatırımlar olarak görülmelidir.

Yönetim kurulu olarak temel felsefemiz, kulübümüzün başarı çıtasını yükseltmesinin ancak bugüne kadar kurumda görev yapan herkesin vereceği destekle mümkün olacağı yönündedir. Bu vesileyle her zaman için bizden önce görev yapanların görüşlerine saygı duyduğumuz gibi farklı fikirleri camiamızın zenginliği düşüncesiyle değerlendirdik.

Elbette bu çalışmaları yaparken bir çok kişi, kurum ve kuruluştan önemli destekler gördük. Bunların başında da hiç kuşkusuz kulübümüzde futbolculuktan başlayan hizmetini, yöneticilik ve başkanlık düzeyine kadar taşıyan, oradan da Türk sporunun zirvesine ulaşan Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Faruk Özak’ın katkılarını yok saymamız mümkün değildir.

Bu konuda bir kez daha kendisine minnet ve şükran duygularımızı sunmayı borç biliyoruz.

Trabzonspor olarak güçlerimi birleştirdiğimiz ölçüde büyük başarılara ulaşacağımız gerçeğinden hareketle, oynayacağımız zorlu Galatasaray maçı öncesinde herkesi kulübümüze destek olmaya ve değerlerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

UğuR
14.10.2009, 14:47
Köprüler yeniden atılmak mı isteniyor acaba ?

Erdal
14.10.2009, 14:48
What a nice surprise :)...

Muhammed
14.10.2009, 14:51
Umarım bu mesajı gereken kişiler alır.

Ayhan Yüksek
14.10.2009, 14:52
Eğer samimi iseler neden olmasın atılsın tekrardan köprüler, insanlardan uzaklaşarak birlik beraberlikten ayrılarak başarı olmaz, topyekün beraberlik, inanarak yönetmek bence başarının anahtarıdır.

Adem Erdoğan
14.10.2009, 14:52
Açıklama çok iyi olmuş.

BAHADIR33
14.10.2009, 14:54
Başarı varken de el uzatmak gerekir.

Ali İhsan
14.10.2009, 14:57
Bir sonraki köprü Ocak ayında gol yollarında kurulur inşallah. O köprü sağlam kuruldu mu bir çok kesimi birbirine bağlar...Anlayana...

Erdal
14.10.2009, 15:00
Samimi bir iyi niyet göstergesi diyordum...Başlangıç kabul ediyorum...Şimdi taraftara yönelik samimi bir açıklama bekliyorum...Samimi olun gerisi gelir...

Egemen
14.10.2009, 15:01
Samimi bir iyi niyet göstergesi diyordum...Başlangıç kabul ediyorum...Şimdi taraftara yönelik samimi bir açıklama bekliyorum...Samimi olun gerisi gelir...

taraftara yönelik derken?

hafif açarmısın konuyu abi :)

Erdal
14.10.2009, 15:06
Bayağı Egemen, taraftara yönelik; hata yaptık ama hatalarımızın farkındayız şeklinde bir açıklama...Mesele Fatih Tekke meselesi falan değil...Mesele taraftarın ne istediğini neden istediğini anlamaya çalışmak...Taraftarla inatlaşmamak...İşler iyi gittiğinde kerameti kendinden değil camianın büyüklüğünden desteğin tesirinden bilmek...Eğer işler iyi gittiğinde bunu derseniz işler kötü gittiğinde istediğiniz desteğin anlamı olur....

Murat Erdem
14.10.2009, 15:09
''Bayram değil, seyran değil...enişte beni neden öptü''

Erdal
14.10.2009, 15:11
Mütevazı olanı rahmet-i rahman büyütür demiş eskiler...Bizim gibi her ferdinde egonun tavan yaptığı, kibrin zirvede gezdiği bir şehirde mütevazı olmayı hiç değilse denemek çok önemli...

Kim demişti hatırlamıyorum; "Tanrı sadece bireyleri değil toplulukları da sınava çeker"...Bireyin olduğu gibi camialarında ruhu olduğuna inanan ben çok sevmiştim bu yazarın iddiasını...Ve aklıma Trabzonspor gelmişti:)

UğuR
14.10.2009, 15:20
Bu açıklamayı bir feryat olarak nitelendirirsek, önemli olan feryatlarına karşı bir "seda" bulabilecekler mi?

İnşallah bulurlar da bu olay da bir "miat" olur....

Murat Erdem
14.10.2009, 15:22
Bu açıklamada samimiyseler, aksini düşünmek istemiyorum. Son 6 aydır yaşananlara ne gerek vardı ? Kaybeden kim ?

Egemen
14.10.2009, 15:22
şimdi anladım Erdal abi.. açtığın için sağol..

not: baya uzak kalmışım forumdan okuduğumu da anlamıyorum :)

Erdal
14.10.2009, 15:24
Mesela kim şu anda bu yönetimin en muhalifi; İbrahim Hacıosmanoğlu mu? Başkan Trabzon a gittiğinde gel bir yemek yiyelim dese...Zararlı mı olur faydalı mı?

Ünal Karaman Hugo Broos ve Metin Diyadin basın mensuplarına yemek verse...soru cevaplı sohbet olsa mesela...Resmiyet olmadan....Kim zarar eder?

Murat Erdem
14.10.2009, 15:27
Erdal, Alanya'dan efkarlı bir ahh! çektim. Keşke !

Muhammed
14.10.2009, 15:29
"Elbette bu çalışmaları yaparken bir çok kişi, kurum ve kuruluştan önemli destekler gördük. Bunların başında da hiç kuşkusuz kulübümüzde futbolculuktan başlayan hizmetini, yöneticilik ve başkanlık düzeyine kadar taşıyan, oradan da Türk sporunun zirvesine ulaşan Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Faruk Özak’ın katkılarını yok saymamız mümkün değildir."

Erdal abi bu açıklama tam senin için yazılmış sanki :)

Mustafa Ayazoğlu
14.10.2009, 20:25
http://www.fotomac.com.tr/2009/10/14/im/13AB22F3135B9240A06ED7A9x.jpg

"Başkan Galatasaray maçını bekliyor. Olumsuz bir sonuç çıkarsa radikal kararlar alabilir. Hocayı görevden alıp, istifa edebilir" şeklinde yorumlanıyor. Fotomaç

Başkan bırakabilir mi?

Recep Alkan
14.10.2009, 20:47
Fotomaç da suyunu çıkardı temelli.

SEDAT
14.10.2009, 23:18
sadri başkanı çok ararız...

S.DEMİRCİ
15.10.2009, 09:09
transferler konusunda inanılmaz iddaalar var..
kulübün parası böyle harcanıyorsa zaten daha fazla söze gerek yok..
başkanın hayrettin bey yoksa bende yokum sözü halen geçerliyse benim için bitmiştir...

Recep Alkan
15.10.2009, 09:11
Abi ne gibi iddialar bunlar, açabilir misin ?

(Aynı şeyler mi merakımdan soruyorum)

YA da özel mesaj da olabilir.

şenolkılınç
15.10.2009, 09:26
sadri şenerin bütünleyici babacan biri olduğunu kimse inkar edmez kolej havası derler ya işte o havaya soktu bizleri ama bu yetmiyor hes projeleri takımın şimdi borcu olsa dahai geleceğini sağlama alışlarıda var bunu unutmayalım fakat bi gerçek var ki sene 95-96 değil şimdi yöneticilik çok değişti 95 te bunu yaptı muhteşembi kadro kurdular şenol hocamla son anda halen tartışılan bi maçla herşey sona erdi o senden bu seneye bi bakalım ne olmuş başkanıma

1-95 şenol hocayla takım kurdu geçen sene ersun hocayla futbol mantalitesi yüksek birbirine benzer hocalar ersun hocaya ne olursa olsun izin verilmemeliydi gitmesi için
2-3 ay hoca arandı erikson tamam dendi havaya girdik bros geldi neymiş anderleti şampiyon yapmış kusra bakmayaın ama trabzonspor belçika liginde oynasa bu haliyle 10 sende 6 şampiyonluk yaşar.
3-forvetlerin yetersiz olduğu 1 senedir belliydi ve bu hazırlık maçlarında üst safhalara ulaştı bütün ısrarlara rağmen inadından vazgeçmedi neden çünkü gökhanı bizzat kendi getirdi hemde tarihi bir rakama son 1 saat kala lafın gelişi fatih istendi olmadı üzüldük dendi iş fatihin hedef gösterilmesine kadar gitti ha biz yemedik o ayrı
4-yattara katara satıldı para için ama bi anda hedef adam vatan haini oldu açıklamalar bunu getirdi iptal oldu evladımız oldu açıklamalar birden yattara çok zeki bi adam performans bekleyemezsiniz (burda tek suç yönetimde değil yattara yı suçlayana taraftarcıklarda suçlu)
5-stad projesi dedi büyük bir iş gerçektende umut ediyorum olacak (bu arada bu umut lafını kullanırken mecburiyetten yoksa ağzıma bile almam) ama kördüğüme döndü gs 3 proje iptali yaptı 4, onaylattı stad için
vs vs... yoruldum artık arkadaşlar yoksa sayılır bi 105 madde daha

My
15.10.2009, 09:38
Zaten niyetlerinde Ersun Yanal'la çalışmak hiç olmadı. Kalmaması için (!) ellerinden geleni yaptılar. Her daim bu isme soğuk durdular. Ersun Hoca'nın gitmek istemesinin ana sebebi (bence) yönetimin kendisine hep mesafeli durmasıydı. Ersun Yanal'ı gönderdiler. Hatalar zinciri domino taşları gibi ardı ardına üstümüze devrildi. Yazık valla. Bu takıma ne hallerden alıp nerelere taşı; sonra kalk ne hale sok.

poetricus
15.10.2009, 11:01
Samimiyetten uzak, tamamen suçluluk psikolojisi ve kendini temize çıkarma arzusuyla alelacele yazılmış popülist bir açıklama.

İHTİLALL
15.10.2009, 11:42
Samimiyetten uzak, tamamen suçluluk psikolojisi ve kendini temize çıkarma arzusuyla alelacele yazılmış popülist bir açıklama.
Ahanda yazmış hocam..
Hocam sizin oralarda da iki,iki daha dört ediyor demek..:)

İHTİLALL
15.10.2009, 11:49
Sanki bir telefon edip,hemde artık tesislerimizde bulunan restaurantımızda bir yemek yiyip halleşemiyorlarda..

Gazaltalarda oralarda,buralarda bakın biz toplayiruk ha..

Yesinler sizi..

Onlarca yıldır etinden,sütünden,yağından vs. istifade edilen vatandaşı göstere göstere salak yerine koyma davranışı ,artık kronik hale gelmiş,"güdüleşmiş" adeta..

Fanuslarında yaşayan devekuşları...

KUTADGU
15.10.2009, 15:35
Sanki bir telefon edip,hemde artık tesislerimizde bulunan restaurantımızda bir yemek yiyip halleşemiyorlarda..

Gazaltalarda oralarda,buralarda bakın biz toplayiruk ha..

Yesinler sizi..

Onlarca yıldır etinden,sütünden,yağından vs. istifade edilen vatandaşı göstere göstere salak yerine koyma davranışı ,artık kronik hale gelmiş,"güdüleşmiş" adeta..

Fanuslarında yaşayan devekuşları...

Açık konuşmak lazım.
Su girişim kamuoyuna duyurulmadan gerçekleşseydi bu sefer de yönetim eşrafını gizli kapaklı işler yapmakla suçlamayacak mıydınız acaba?

İtham değil sadece soru.

Evet ya da hayır.

Murat Erdem
15.10.2009, 15:38
''Bayram değil seyran değil, enişte beni neden öptü'' çıkar yakında kokusu.
bu açıklama samimi ise son 6 ayda yaşananlar neydi ?

KUTADGU
15.10.2009, 15:48
TRABZON - Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, kaybettikleri puanları en kısa sürede fazlasıyla telafi etmeyi hedeflediklerini söyledi.
Şener, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısında yer alan yazısında, saha sonuçlarıyla ilgili sıkıntılı günler yaşadıklarının ortada olduğunu belirterek, ''Hedefimiz kaybettiğimiz puanları en kısa sürede fazlasıyla telafi etmek olacak. Şahsım ve arkadaşlarım, arzuladığımız hedefe ulaşacağımıza inanmasak bu işi yapmayız. Onun için takımımızı, stadımızı, yönetimimizi sürekli yeniliyoruz. Bunların hepsini zirvede olmak için yapıyoruz'' dedi.
Saha sonuçları kadar kulübe katmaya çalıştıkları ek kaynakları da fazlasıyla önemsediklerini vurgulayan Şener, yazısında, ''Örneğin Solaklı Deresi ve Uzungöl'de sırasıyla 24 ve 8 megavat kurulu güce sahip iki hidroelektrik santralimiz var. Buradan 3 yıl sonra gelir elde etmeye başlayacağız. Hedefimiz bugünkü rakamlarla yılda 12 milyon liralık bir kaynak yaratmak'' bilgisine yer verdi.

YELKEN KULÜBÜ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin yanındaki marinayı devletten aldıklarını kaydeden Şener, şöyle devam etti:
''Bu marinanın 175 yat bağlama kapasitesi ve 55 bin metrekarelik çekek yeri var. Ana mendirek uzunluğu 750, tali mendirek uzunluğu ise 125 metre. Buradan para kazanmak için öncelikle bir yelken kulübü oluşturmak istiyoruz. Bu işleri iyi bilen birkaç firmayla görüşmelerimiz devam ediyor. Bağlama ve çekmeden yılda en az 2 milyon dolar gelir elde etme imkanına sahibiz. Bir de tekne imalatı, bakım ve akaryakıt istasyonunu ekleyebilirsek gelir daha da artar. Rusya'ya komşuluğumuz nedeniyle bu ülkenin konsolosluğuyla da görüştük. İşletme veya ortaklık açısından destek olup olamayacaklarını bize önümüzdeki süreçte bildirecekler.''
Kulüp olarak yıllık 110 milyon lira civarında bir cirolarının bulunduğunu anlatan Şener, ''Trabzon ekonomisinde ilk 10 içindeyiz. Futbolcu ve hocalar dışında 180 çalışanımız var. Trabzonspor'un Trabzon ilindeki gelirleriyle İstanbul takımlarıyla mücadele etmek çok zor'' dedi.
Şener, marka değeri ve bahsedilirlik artıkça sponsor gelirlerinin de yükseldiğini belirterek, ''Türk Telekom ile 15 milyon lira tutarında 5 yıllık forma göğüs reklamı anlaşmamız var. Yıllık İddaa gelirimiz 4-5 milyon lira. 6-7 milyon lira da kambiyo gelirine sahibiz. Avea ile yaptığımız anlaşmadan da yılda 5-6 milyon lira gelir bekliyoruz. Bu yıl da gelirimiz yaklaşık 110 milyon lira olur'' bilgisini verdi.
Yönetim kurulu olarak planların her şeyden önce borçlarını azaltmak olduğunu bildiren Şener, yazısını şöyle tamamladı:
''Taksitlendirilmiş vergi, banka ve futbolcu transfer borçlarımız var. Bunlar yaklaşık 70-80 milyon lira. Ama bu Trabzonspor için çevrilebilir bir rakam. Bu noktada sizlerden tek beklentimiz, kulübün geleceği adına atmaya çalıştığımız adımlara destek olmanız ve takımımızı her sonuçta desteklemeniz.''

Ben ekonomik hamleler yapılarak yarına taşındığımızı da düşünüyorum.

BAHADIR33
15.10.2009, 15:53
TRABZON - Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, kaybettikleri puanları en kısa sürede fazlasıyla telafi etmeyi hedeflediklerini söyledi.
Şener, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısında yer alan yazısında, saha sonuçlarıyla ilgili sıkıntılı günler yaşadıklarının ortada olduğunu belirterek, ''Hedefimiz kaybettiğimiz puanları en kısa sürede fazlasıyla telafi etmek olacak. Şahsım ve arkadaşlarım, arzuladığımız hedefe ulaşacağımıza inanmasak bu işi yapmayız. Onun için takımımızı, stadımızı, yönetimimizi sürekli yeniliyoruz. Bunların hepsini zirvede olmak için yapıyoruz'' dedi.
Saha sonuçları kadar kulübe katmaya çalıştıkları ek kaynakları da fazlasıyla önemsediklerini vurgulayan Şener, yazısında, ''Örneğin Solaklı Deresi ve Uzungöl'de sırasıyla 24 ve 8 megavat kurulu güce sahip iki hidroelektrik santralimiz var. Buradan 3 yıl sonra gelir elde etmeye başlayacağız. Hedefimiz bugünkü rakamlarla yılda 12 milyon liralık bir kaynak yaratmak'' bilgisine yer verdi.

YELKEN KULÜBÜ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin yanındaki marinayı devletten aldıklarını kaydeden Şener, şöyle devam etti:
''Bu marinanın 175 yat bağlama kapasitesi ve 55 bin metrekarelik çekek yeri var. Ana mendirek uzunluğu 750, tali mendirek uzunluğu ise 125 metre. Buradan para kazanmak için öncelikle bir yelken kulübü oluşturmak istiyoruz. Bu işleri iyi bilen birkaç firmayla görüşmelerimiz devam ediyor. Bağlama ve çekmeden yılda en az 2 milyon dolar gelir elde etme imkanına sahibiz. Bir de tekne imalatı, bakım ve akaryakıt istasyonunu ekleyebilirsek gelir daha da artar. Rusya'ya komşuluğumuz nedeniyle bu ülkenin konsolosluğuyla da görüştük. İşletme veya ortaklık açısından destek olup olamayacaklarını bize önümüzdeki süreçte bildirecekler.''
Kulüp olarak yıllık 110 milyon lira civarında bir cirolarının bulunduğunu anlatan Şener, ''Trabzon ekonomisinde ilk 10 içindeyiz. Futbolcu ve hocalar dışında 180 çalışanımız var. Trabzonspor'un Trabzon ilindeki gelirleriyle İstanbul takımlarıyla mücadele etmek çok zor'' dedi.
Şener, marka değeri ve bahsedilirlik artıkça sponsor gelirlerinin de yükseldiğini belirterek, ''Türk Telekom ile 15 milyon lira tutarında 5 yıllık forma göğüs reklamı anlaşmamız var. Yıllık İddaa gelirimiz 4-5 milyon lira. 6-7 milyon lira da kambiyo gelirine sahibiz. Avea ile yaptığımız anlaşmadan da yılda 5-6 milyon lira gelir bekliyoruz. Bu yıl da gelirimiz yaklaşık 110 milyon lira olur'' bilgisini verdi.
Yönetim kurulu olarak planların her şeyden önce borçlarını azaltmak olduğunu bildiren Şener, yazısını şöyle tamamladı:
''Taksitlendirilmiş vergi, banka ve futbolcu transfer borçlarımız var. Bunlar yaklaşık 70-80 milyon lira. Ama bu Trabzonspor için çevrilebilir bir rakam. Bu noktada sizlerden tek beklentimiz, kulübün geleceği adına atmaya çalıştığımız adımlara destek olmanız ve takımımızı her sonuçta desteklemeniz.''

Ben ekonomik hamleler yapılarak yarına taşındığımızı da düşünüyorum.
Eyvah...Şimdi bütün bilançolar ortaya dökülecek...

İHTİLALL
15.10.2009, 15:58
Açık konuşmak lazım.
Su girişim kamuoyuna duyurulmadan gerçekleşseydi bu sefer de yönetim eşrafını gizli kapaklı işler yapmakla suçlamayacak mıydınız acaba?

İtham değil sadece soru.

Evet ya da hayır.
Yok demekle olmuyor..
Yine yazınızda itham var ve bunu ikinci kez yapıyorsunuz..

Ve ben size ikinci kez herkes benim için saygıdeğerdir diyorum ve sırf bu yüzden size cevap yazmak zorundayım..

Eğer siz aynı fikirde değilseniz ki buna benzer bir ibarenizi hatırlıyorum,benim mesajlarımı yok farzedebilirsiniz..
Kuralları forum yöneticileri takip ediyor zaten..

Sorunuzun yanıtına gelince,
Bir işi samimiyetle ya yaparsınız ,yada yapmazsınız..
Başkalarının bunu, duyup duymaması o eyleme nitelik olarak birşey kaybettirmez..
Ama siz duruma göre bazen kamuoyuyla paylaşıp,dostlar alış verişte görsünü oynayıp,bazende kamuoyunu çok ilgilendiren konularda kapı arkalarında fiskosla işi götürmeye kalkarsanız,özellikle kamuyu ilgilendiren bir işte en başta güvenirliliğinizi kaybedersiniz..

Evi yanan yalancı çobanlar gibi..

İHTİLALL
15.10.2009, 16:15
''Bayram değil seyran değil, enişte beni neden öptü'' çıkar yakında kokusu.
bu açıklama samimi ise son 6 ayda yaşananlar neydi ?
Hocam buldum,buldum..
"Stadyum projesi" başlığına bi gözatıver lütfen,yorumunu burada bekleyeceğim..:)

Emirhan Makul
17.10.2009, 03:13
Bir M.City daha!

Dikkat! Ada'da ara transfer döneminde sesi yüksek çıkacak takımların başında sürpriz bir takım gelebilir.
Birmingham City kulübünün yeni sahibi Carson Yeung Ka Sing yaklaşık 95 milyon avro'luk bir transfer bütçesi oluşturduklarını ve bunu önümüzdeki 12 ay içinde kullanacaklarını ifade etti.
Hong Kong orijinli iş adamı ocak ayında en az 45 milyon avro'luk bir rakam harcayarak takımı güçlendireceklerini söylerken: "Ocak'ta harcayacağımızdan daha fazlasını yazın harcayacağız. Bir yıldız aramıyoruz, birden çok yıldızı takımımızda görmek istiyoruz" ifadeleriyle Birmingham taraftarlarını heyecanlandırmış durumda.
NBA pazarının Çin'e sunulmasıyla bazı kaynaklara göre yıllık yaklaşık 2.3 milyar dolarlık bir havuz oluştuğunu örnek gösteren Yeung'un kafasında İngiliz kulübünü de bu pazarın içine dahil etmek var.
Birmingham'da menajerlik görevini Alex McLeish üstlenirken ekibin ikinci başkanı ise Sammy Yu. Yu, 1980 ve 1990 yılları arasında 150 İngiliz futbolcuyu Hong Kong'a getirmesiyle ün yaparken ülkesinde "Futbol Adamı" lakabını almıştı.
Birmingham hisselerini yüzde 91.4 oranıyla elinde bulunduran Yeung Grandtop International Holding'in sahibi ve enerji, eğlence sektörünün yanı sıra ağırlıklı olarak spor giyim (Cayman Islands) üzerine yatırımları mevcut.
Geçmişte Hong Kong ekiplerinden Hong Kong Rangers'ın da başkanlığını yapan Yeung'un şirketinde eski İngiliz futbolcu Steve McManaman ve Fransız efsane Christian Karembeu direktörlük görevini üstleniyor.
1875 yapımı İngiliz kulübü Birmingham City ise Aston Villa ile kıyasıya girdiği Birmingham derbileri ile ün yaparken geçtiğimiz yıl Championship Ligi'ni 2. bitirerek tekrar Premier League'e geri dönmüştü.
Yeung'un Birmingham'ın yönetimini tamamen ele geçirerek yıldız transferler için taraftarına söz vermesi ise Birleşik Arap Emirlikleri şeyhi Mansur Bin Zayid'in eline geçmesiyle futbol dünyasında büyük bir yıldız avına çıkan ve kadrosunu birçok isimle güçlendiren bir başka Ada takımı Manchester City'i akıllara getiriyor.
Bir yorum (Esat DERGİ):
(http://twitter.com/esatd)
Duygusal taraftar, para babalarına 'çekin ellerinizi futbolun üzerinden' şeklinde isyana devam edecek, futbol dünyasında bu isyan hiçleri oynayacak. 1900'lü yıllarda her şey farklıydı, 1950'ler de değişikti, yakın geçmişten 1980'lerde yöneticiliklerin ön plana çıktığını gördük fakat önümüzde gözüken yol futbolun paradan geçtiği gerçeği şeklinde.
Futbol tarım gibi olsa keşke, kulüpler yıldız almasa yetiştirse ama bu kadar büyük bir pazarın olduğu ve adı savaş olmasa da dünya savaşı kadar sivri bir mücadelenin olduğu bu endüstride taraftar da artık naifliğini bırakmak zorunda.
Düşünün bir Hong Kong'lu herhangi bir Türk takımını (ki ligimizin pazarlama payı yüksek olsa mümkün) alsa nasıl tepki veririz? Bence futbolun sokak görüntüsünü hep içimizde tutalım ama zenginliklere sivri bir şekilde karşı çıkmayalım. Büyümek için para şart, desibel rekoru kıran taraftar ne çare, sevmesem de böyle düşünmeye mecburum. Kaç futbol kulübü müthiş yönetilerek terler ile milyonlara ulaştı? Sayın lütfen. Türkiye'de bir dönem Dinç Bilgin'in Göztepe'yi bu şekilde alarak felakete sürüklemesi de işin başka boyutu. Bu kulüpler için bu tehlikeler de mevcut, yakın zamanda Chelsea'de göreceğiz bunu. 2012 faciası, ne dersiniz...

16.10.2009

yorumsuz6117
17.10.2009, 17:47
Ek gelir yoksa şampiyonluk yok
17 Ekim 2009 / 17:22
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener Beylikdüzü'nde açılan TS Club'ın açılışında konuştu.

Trabsonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, geçici başarılardan ziyade kulüp gelirlerini arttıracak girişimlerin daha önemli olduğuna vurgu yaptı.
Beylikdüzü'nde bir alış-veriş merkezindeki Trabzonspor'un resmi ürünlerinin satıldığı TS Club mağazasının açılışına katılan Başkan Sadri Şener, bordo - mavili kulübün ek gelirlerini arttırmanın önemine değinerek, "İstediğimiz kadar 6 şampiyonluktan, taraftarların çokluğundan bahsedelim, sonuç alamayız. Ek gelirlerimiz arttırmak adına çalışmalarımız oluyor. Bugünkü açılışımız da bunlardan en büyüğü. TS Club hızla büyüyor. Şu anda TS Club'ın karı bize yılda bir futbolcu aldırabiliyor. Bundan sonra, inşallah yılda 2 - 3 futbolcu alacak cirolara ulaşırız."

Turkcell Süper Lig'de yarın Galatasaray'la yapacakları maçla ilgi olarak da konuşan Sadri Şener, bu tür maçların sonuçlarının belli olmayacağını dile getirerek, "Ama biz 3 puan almak için buraya geliyoruz. Maçın sonucunu tahmin etmek kolay değildir." şeklinde konuştu.

Galatasaray'a yenilmeleri durumunda neler olabileceği yönündeki bir soruya da yanıt veren Şener, sporun içinde bunların olacağını kaydederek, "Dünyada hiç bir takım yok bütün maçlarını kazanıp giden. Yine önümüze bakmamız lazım. Bir sonraki maçımız Kayserispor'la... Sonra Beşiktaş geliyor. Şöyle iyi bir seri yakalarsak tekrar iddialı hale geliriz." diye konuştu.

Şener, son olarak Fatih Tekke'yle ilgili olarak da bu futbolcuyla ocak ayında görüşeceklerini söyledi.

Bu arada TS Club'ın açılışına Trabzonsporlu taraftarlar yoğun ilgi gösterirken, organizasyona Başkan Sadri Şener'ın yanı sıra kaleci Tolga Zengin de katıldı.
Haber61

Mustafa AYDIN
18.10.2009, 11:05
Fatih Tekke Ocak'ta
Trabzonspor taraftarının transferini dört gözle beklediği Fatih Tekke için müjdeli haber, eski golcüleri ile ara transferde masaya oturacaklarını söyleyen Başkan Şener'den geldi
Trabzonspor'un uzun süredir transfer gündeminde bulunan Fatih Tekke için Başkan Sadri Şener "Ocak'ta görüşeceğiz" diyerek imzanın yakın olduğu sinyalini verdi. Kulübün resmi ürünlerinin satıldığı bir TS Club mağazasının açılışına katılan Başkan Sadri Şener, ek gelirleri arttırmanın önemine değinerek, "İstediğimiz kadar altı şampiyonluktan, taraftarların çokluğundan bahsedelim, sonuç alamayız. Ek gelirlerimiz arttırmak adına çalışmalıyız. Bundan sonra, inşallah yılda 2-3 futbolcu alacak ciroya ulaşırız" dedi.

"SERİYE İHTİYACIMIZ VAR"

Turkcell Süper Lig'de bu akşam Galatasaray'la oynayacakları maçla ilgi olarak "Bu tür maçların sonuçları belli olmaz. Ama biz 3 puan almak için geliyoruz. Maçın sonucunu tahmin etmek kolay değildir" diyen Şener, "Galatasaray'a yenilirseniz takımda neler olur?" şeklindeki bir soruya da şöyle yanıt verdi: "Sporun, futbolun içinde üç sonuç var. Bu derbide de her türlü sonuç olabilir. Dünyada bütün maçlarını kazanan bir takım yok. Yine önümüze bakmamız lazım. Bir sonraki maçımız Kayserispor'la... Sonra Beşiktaş geliyor. Bu takımın iyi bir seriye ihtiyacı var. Bunu yakalayabilirsek yeniden iddialı duruma geliriz."

Sabah

Mayls
18.10.2009, 11:37
Gene Fatih Tekke. Açıkçası yakışmadı. Daha birkaç ay önce bu kadar karşı çıktığın ve almamak için onlarca bahane ürettiğin adamla zora düştüğünde masaya oturmak yakışmadı başkan. Gerçi tutumun da yakışmıyordu.

Ya çok daha önce oturacaktın o masaya, ya da en başından açık açık almayacağını söyleyecektin ve defteri kapatacaktın.

Neyse hayırlısı olsun. Haberin doğru olmasını umuyorum.

Adem Erdoğan
18.10.2009, 12:32
Başkan az konuştuğu zaman daha düzgün konuşuyor.

servet nuh
18.10.2009, 12:55
Başkan az konuştuğu zaman daha düzgün konuşuyor.
evet katılıyorum,çok konuşan çok yanılır

Mustafa ÖZDEMİR
18.10.2009, 17:20
inşallah fatih tekke işi yine yılan hikayesine dönmez. aynı senaryooynanırsa başkanında sonu olur...

İlker ToSun
18.10.2009, 22:12
bu kulübün 20 milyon euro parasını böyle gerek duyulan maçlarda dahi oynatılmayacak adamlara harcayan başkan kulübe ihanet içine girmiş demektir.
eğer 20 milyon euro maliyetli 2 adamın böyle maçlarda dahi oynamayacaksa insan ister istemez bu trasnferlerde başka işler düşünüyor.
neden alanzinho ve gökhan alındı ?
o paralar nereye gitti ?

benim bildiğim sadri şener bu maçtan sonra şöyle bir demeç verir :

muhabir : başkanım sizce mağlubiyetin asıl nedeni ne ?
sadri başkan : yattara'ya sorun ...

albatros
18.10.2009, 22:31
Başkan'ın seni seviyorum.Biz olanlara ne kadar üzülüyorsak sen de o kadar üzülüyorsun.Biz nasıl ki bu işin böyle gitmeyeceğini düşünüyorsak sen de öyle düşünüyorsun.Bu nedenle gerekeni yapacağına yürekten inanıyorum.

SüRMeNe_6161
18.10.2009, 22:32
Başkan Al Şu Fatihi Kurtar Bizi Darlandim Yeter Artik...

İlker ToSun
18.10.2009, 22:35
Başkan'ın seni seviyorum.Biz olanlara ne kadar üzülüyorsak sen de o kadar üzülüyorsun.Biz nasıl ki bu işin böyle gitmeyeceğini düşünüyorsak sen de öyle düşünüyorsun.Bu nedenle gerekeni yapacağına yürekten inanıyorum.

peki madem böyle düşünüyorsun, daha sezon başlamadan bugünlerin nasıl olacağını taraftar bile görüyorken, senin kendisinin de gördüğüne inandığın sadri şener neden birşey yapmadı ?

yapacağına inandığını ve kötü gidişatı kendisinin de gördüğünü söylediğin için sana sordum.

batugol
18.10.2009, 22:42
tjikuzu ve yattara kadroda yok
alanzinho ve song yedek
4 yabancı oyuncundan faydalanamıyorsun
burada açıkça yönetim zaafiyeti var demektir

albatros
18.10.2009, 22:43
peki madem böyle düşünüyorsun, daha sezon başlamadan bugünlerin nasıl olacağını taraftar bile görüyorken, senin kendisinin de gördüğüne inandığın sadri şener neden birşey yapmadı ?

yapacağına inandığını ve kötü gidişatı kendisinin de gördüğünü söylediğin için sana sordum.

kasten birşey yapmadı çünkü Sadri Şener Trabzonspor düşmanı.
böyle bir cevap mı bekliyorsun?
geçen sene takımın aksayan yönleri belliydi.taraftar olarak ben de sol açık diye haykıranlar arasındaydım sol açık alındı.forvetler konusunda umut ve gökhan'ın geçen seneki performansları çok da kötü değildi o konuda başkan'ı suçlayamam.ama sağ bek alınmalıydı alınmadı bu konuda yönetim yanlış yapmıştır.eğri oturup doğru konuşmak lazım.
şimdi ne oldu peki?sence ne yapsın başkan istifa mı etsin?
ben de senin çözümünü duymak isterim.

İlker ToSun
18.10.2009, 22:51
kasten birşey yapmadı çünkü Sadri Şener Trabzonspor düşmanı.
böyle bir cevap mı bekliyorsun?
geçen sene takımın aksayan yönleri belliydi.taraftar olarak ben de sol açık diye haykıranlar arasındaydım sol açık alındı.forvetler konusunda umut ve gökhan'ın geçen seneki performansları çok da kötü değildi o konuda başkan'ı suçlayamam.ama sağ bek alınmalıydı alınmadı bu konuda yönetim yanlış yapmıştır.eğri oturup doğru konuşmak lazım.
şimdi ne oldu peki?sence ne yapsın başkan istifa mı etsin?
ben de senin çözümünü duymak isterim.

ben sadri şener ne yapmalı konusun 10 küsur maddelik bir yazı yazdım zaten.

özet haliyle şunu söyleyebilirim, istifa etmesin ama bu takımın futbolcusu olmayı hakedenleri bu takıma alsın, bu takımın teknik direktörü olmayı hakedeni takımın başına getirsin.

bunu yap(a)mayan başkan sonunda kendisi gider çünkü.

albatros
18.10.2009, 22:57
güzel düşünceler.ben de katılıyorum.katılmadığım nokta başkan'a olan güvensizliğin.
ben başkan'ın bunları gerçekleştirebileceğini düşünüyorum.bunu da şuna dayanarak söylüyorum.geçen sene sil baştan takıma çağ atlatan başkan bu dediklerini de yapabilecek güçte ve istektedir.

Vehbi Sancak
18.10.2009, 22:57
bu takımın ne hocası var
ne de başkanı

Ömer SEVİNÇ
18.10.2009, 23:05
Başkanım kime soruyoruz? Bir yol gösterseniz de gidip sorsak?

arifberkay
18.10.2009, 23:08
başkanı yöneticisi hocası olmayan bir takımın hakemi de olmaz bu kadar basit bu takıma sahip çıkan bizdeb başka üzülen bir allahın kulu oldugunu inanmıyorum allahınızdan bulun

albatros
18.10.2009, 23:27
şenol güneş...fatih tekke
ilk etapta keşke bunlar gerçekleşse

Sefa
18.10.2009, 23:34
Sezon başı Eriksson getirilip gerekli transferler yapılsaydı belki biraz daha borçlanırdık ama Şampiyonluğun en büyük adayı olurduk. Başkan bu risk'ten kaçtı şimdi ortada bir enkaz var..

vendercan
19.10.2009, 00:24
Trabzonsporum ,kalbİ trabzonsporla Çarpanlar tarafindan yÖnetİlmelİ!!!taraftarinin İnancini paylaŞan,camİanin sesİne kulak veren ,kendİ kÜÇÜk dÜnyalarinda yaŞamayan,kompleksİz bİr yÖnetİmle trabzonsporum her sene Şampİyon olur!!!!....dÜŞÜnsenİze komplekslerİnden siyrilip, sadece fatİh tekke alinsa trabzonsporum neler kazanirdi???

krdnz
19.10.2009, 00:25
Gelenler: Ferhat Öztorun (Manisaspor-Defans), Zafer Yelen (Hansa Rostock-Orta Saha), Engin Baytar (Gençlerbirliği-Orta Saha), Razundara Tjikuzu (İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Orta Saha)Drago Gabriç(Orta saha)

Her yıl 25 transfer yapılmaz değil mi başkanım?Hani bu yıl yaptığın nokta transfer?

Muhammed
19.10.2009, 00:26
Başkanım git Vahid Hocaya yalvar yakar getir adamı. Bugünde çık basın toplantısında hakem ve federasyon şerefsizdir de en azından içimiz rahatlasın en fazla hak mahrumiyeti alırsın geçici olarak.

arifberkay
19.10.2009, 00:26
başkanı yöneticisi hocası olmayan bir takımın hakemi de olmaz bu kadar basit bu takıma sahip çıkan bizden başka üzülen bir allahın kulu oldugunu inanmıyorum allahınızdan bulun

Kazım Uzunboy
19.10.2009, 00:33
"Hakem formsuzdu"

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Galatasaray maçından sonra Mustafa Kamil Abitoğlu'nu formsuz olmakla suçladı.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm748570.jpg

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener de maçın hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu’nun çok formsuz olduğunu savundu. Şener, hakemler hakkında çok fazla konuşmadığını dile getirirken, "Maçın hakemi oldukça formsuzdu. Genelde formsuzlar da bizim maçları buluyor. Son zamanlarda moda oldu. Hakem hakkında konuşmam ama biz de o modaya biraz uyalım. Arda’ya kart göstermemek için oldukça mücadele etti. Sonra da mecbur kalıp gösterdi. Galatasaray’ı ise galibiyeti için kutluyorum" dedi.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Muhalif
19.10.2009, 00:36
şenol güneş...fatih tekke
ilk etapta keşke bunlar gerçekleşse

Yahu ne olacak Şenol Güneş gelse biri bana izah etsin Allah aşkına! Aynı filmleri dönüp dönüp izlemekten bıkmadınız mı? Şenol Güneş gelsin önce bir Sivas'tan lig ikincisi yapsın, bir Bursa'dan bugün kü Ertuğrul'un yaptığı gibi takım çıkarsın, bir Kayseri'den Tolunay'ın yaptığı gibi takım çıkarsın ondan sonra gelip bizi şampiyon yapmaya soyunsun.

Uefa şampiyonu Gs kadrosuna 1-2 tane adam katarak Brezilya'nın Kosta Rika'yı yenmesi hürmetine çıktığımız gruplardan Senegal-Kore-Japonya gibi takımlarla karşılaşarak kazandığı bir dünya 3. lüğü bile Şenol Güneş'in önemli bir ligde, önemli bir takım çalıştırmasına yetmiyor işte yahu. Kore'de çalıştırdığı takımda da değişen bir şeyi yok. Geçen yıl da sonuna kadar önde gidip son 3 haftada 2. bitirdi ligi. İşte bakın bu yılki durumuna

http://www.bahisci.com/istatistik/u/kore-cumhuriyeti/k-ligi/

Daha düne kadar lider değil miydi lig bitimine 5-6 hafta kala? Aha şimdi 4 hafta kala 4 puan geriye düşmüş işte.

Ben daha da iddialı konuşuyorum Şenol Güneş herhangi bir takımda son 3 maça9 puan farkla önde girse de şampiyon olamaz arkadaş. Hiç bir şey olmadı takımının taraftarları olay falan çıkarır, 3 puanları silinir yine şampiyon olamaz!

30 yaşını aştım, Şenol Güneş filmini 3-4 kez gördüm herhalde, unuttum bile kaç olduğunu. Hala daha Şenol Şenol denilince şu forumda diyecek bir şey bulamıyorum yahu!

Bu arada konu başlığı Sadri Şener... Burası yeri değil deyip mesajım silinmesin diye ona da değineyim bari bir iki kelam. Karizmayı çizdirmeyen bir o kalmıştı eskilerden, o da çizdirdi, çekilebilir artık.

Bu takımı şampiyon yapacak başkan ve yönetim kurulu falan göremiyorum artık ben. Madem Şenol Güneş bu işi yapar diye umuyorsunuz, ben de eski sloganı atıyorum o halde: YILMAZ BAŞKAN TRABZON ŞAMPİYON!

Mustafa Ayazoğlu
19.10.2009, 00:36
Sadri Şener taktik değiştirmiş. Hakeme sorun demesi gerekti.

Hadi bu maç hakem penaltıyı vermedi diyelim. Gaziantep maçında penaltı verdi! Mazeret bulma huyundan bir vazgeçse !

LazAnisT
19.10.2009, 00:37
Milli maç arasında abim Sadri Başkanla kısada olsa muhabbet etme imkanını buldu.Onun anlattıklarına bakarsak Başkanım bence sen ve ekibin formuz ve umutsuz.

Murat Aydın
19.10.2009, 00:38
başkanım sana saygım sonsuzda yola çıkacağın kişileri çok ama çok yanlış seçmişsin

Kubilay ŞAHİN
19.10.2009, 00:40
Başkanım.. Hamlelerin Devamını Bekleriz..

SEDAT
19.10.2009, 01:02
başkanım bu yüzünü seviyorumda arada şu sinirli taraflarınıda görsek futbolculara karşı takım panayıra dönüyor bas soyunma odasını felan bişeyler yap..

butthead
19.10.2009, 01:35
ula nası tonyalıdu bu adam mermileri batlattıydım şimdiye soyunma odasında :hırr

CAFER ÖZER
19.10.2009, 09:11
Sadri Şener kendi kendine saçma sapan kararlar alıyor bende Dün itibariyle kendi kendime kararlar ladım.
Bir takımı bu kadar kötü idare edilemez,Geçen sezon hedef avrupa kupası diyenler Bu sezon hedefmi küçültüler bilmiyorum ama Bu kadar vizyonu düşük çapı düşük Küçük düşünceli Olan bir yönetime karşı Bende Cafer Özer olarak bir dizi kararlar aldım.
1-Bundan sonra Bu yönetim gidene kadar Lisanslı tek ürüne tek kuruş vermeyeceğim.
2-Bunlar gidene kadar tek bir maça gitmeyeceğim.
3-Bunlar gidene kadar Kombine bilet almayacağım.
4-Bunlar gidene kadar Trabzonspor dergisi aboneleğimi iptal edeceğim.
5-Bunlar gitmeden Trabzoncele kesinlikle abone olmayacağım.
6-Bunlar gitmeden Trabzonspora tek kuruş yardımda Bulunmayacağım.
7-Buınların karşısında Kim olursa olsun Kongede gidip onlara oy vereceğim.
Bu yönetim benim için Bitmiştir.
Bu kadar basiretsiz bu kadar beceriksiz Tramsfer yapmadan ligi bitireceğini zanneden,Sıradan bir hoca getirerek başarı yakalayabileceğini zanneden,Hakemler Trabzonsporu doğrarken ses çıkarmayan bir yönetim daha gelmez gelmemiştir.
Albayrak bile Çıkıp "Bunlar dede,Baba Oğul çete olmuşlar" gibi açıklamalar yapabiliyor,Federasyonu Yıkmayı başarabiliyordu.
Bunlar ise SESİZ sedasız hiç bir önlem almadan daha ligin 5 .haftasında lige havlu atıp önlem almayı becemeremeyecek kadar zavallı aciz bir yönetim.
Habire çıkıp ağlamakla bu iş olmuyor,

Faik Yılmaz
19.10.2009, 09:17
Dün Başkan maçı izlerken adam gibi bir forvet almadığı için utanmışmıdır acaba....