PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

Dursun Kaplan
25.09.2009, 18:06
Başkanın atılan gollerdeki sevincini kasaya girecek 300 binede bağladıkya başka diyecek kelime bulamıyorum.

Çok değiştik çook. :)

İlker ToSun
25.09.2009, 21:57
herşeyi hocaya sorduran başkan cevap ver artık HOCAYI KİME SORALIM ?
neden bu adam ???

ama şaşırmamak lazım ne de olsa başkan her seferinde futbolu fazla bilmediğini söylüyor. hakikaten de öyle.

AYYILDIZ
25.09.2009, 22:04
Başkanım bu adamı hemen yolla.

mete61bordomavi
25.09.2009, 22:05
Eğer basit sıradan mahalle takımı olacaksak başkanla devam,

cihatöztürk
25.09.2009, 22:09
başkanım kov şu hugoyu yaaa

Onur
25.09.2009, 22:32
Bakalım şimdi nolacak. Şu adama ne kadar daha şans vereceksin. Yunanistan'da küme düşürdüğü takımda da bundan farklı bir oyun oynattığını sanmıyorum. Yazıklar olsun...

turphan
25.09.2009, 22:32
Nuri Albayrak 'tan ne farkın kadlı ? Lazoroni ile Broos'un farkı kadar....

poetricus
25.09.2009, 22:34
Belçika Emeklilere İş Bulma Derneği seninle gurur duyuyor Başkan'ım.
Bu arada; "Hoca" diye takımı emanet ettiğiniz zatın ne yapmaya çalıştığını kime soralım?

ölümüne61
25.09.2009, 22:35
sadri başkan ilk önce metin diyadin ve ünal karamanı kov sonra hugo bross kendi yrdc antranörlerini getirsin o zaman işler yine aynı gidiyorsa brosuda kov birde böyle deneyelim

Kara deniz
25.09.2009, 22:35
Hocaya sorun diye açıklama bekliyoruz sevgili başkan.
Sen Ersun hocayı daha çok arayacaksın!

İlker ToSun
25.09.2009, 22:36
sadri şener de eğer başkanlığın "b" si varsa şu hugo denen adam antep maçında takımın başında olmaz.

Ali Tunahan Güllü
25.09.2009, 22:36
Neredeseniz eyyyy başkanım nerde!!!

İlker ToSun
25.09.2009, 22:37
bu hocayı nerden buldun diye sormak istiyorum ama kime sorsam acaba. çünkü sadri bey mağlum soru kabul etmez.

TheRapZoNe
25.09.2009, 22:40
3g maçlarını kazanacağız, 3 maçın sonunda da gsyi yakalamış olacağız diyen başkan şimdi neler düşünüyor acaba.
Çok konuşmak her zaman işe yaramıyor demek ki..

Özgür Öztürk
25.09.2009, 22:41
Belçika Emeklilere İş Bulma Derneği seninle gurur duyuyor Başkan'ım.
Bu arada; "Hoca" diye takımı emanet ettiğiniz zatın ne yapmaya çalıştığını kime soralım?

Akşam Maratonda Erman hocaya soralım...

Ünal Hocaya sorsak ; “Şuan gündemimiz tamamen futbola odaklı. Bunun dışında başka işlerle ve spekülasyonlarla ilgilenmek istemiyoruz” diyecek.

Metin Hocaya sorsak ; ''Hugo ile aramızda herhangi bir sorun yok'' diyecek,

Giray hocaya sorsak ; ''Trabzonspor'u başarıya ancak öz evlatları ulaştırır'' diyecek,

Ahmet S.Ö. Hocaya sorsak ; ''Trabzonspor kendi değerlerinin kıymetini bilmedikçe başarıya aç kalacaktır'' ,

Şenol Hocaya sorsak ; ''Kore ligi devam ediyor, umarım Trabzonspor düzelip daha iyi yerlere gelecektir''.
...
..
.
Çünkü soracak başka hoca kalmadı!

Mustafa Ayazoğlu
25.09.2009, 22:41
Hoca bulmadan kovmayınız.

poetricus
25.09.2009, 22:54
Akşam Maratonda Erman hocaya soralım...

Ünal Hocaya sorsak ; “Şuan gündemimiz tamamen futbola odaklı. Bunun dışında başka işlerle ve spekülasyonlarla ilgilenmek istemiyoruz” diyecek.

Metin Hocaya sorsak ; ''Hugo ile aramızda herhangi bir sorun yok'' diyecek,

Giray hocaya sorsak ; ''Trabzonspor'u başarıya ancak öz evlatları ulaştırır'' diyecek,

Ahmet S.Ö. Hocaya sorsak ; ''Trabzonspor kendi değerlerinin kıymetini bilmedikçe başarıya aç kalacaktır'' ,

Şenol Hocaya sorsak ; ''Kore ligi devam ediyor, umarım Trabzonspor düzelip daha iyi yerlere gelecektir''.
...
..
.
Çünkü soracak başka hoca kalmadı!
Daha var;
Cübbeli Ahmet Hoca,
Nasrettin Hoca,
Erbakan Hoca,
Cinci Hoca,
Falcı Hoca...

İlker ToSun
25.09.2009, 22:56
ama sadri şenerin akıl hocası değişmez tek bir hocadır, o da Türk futbolunu gerek davranışlarıyla gerekse de milli takım altındaki başarılarıyla süper bir şekilde temsil eden Fatih Hocasıdır :)

Ali Tunahan Güllü
25.09.2009, 22:57
Daha var;
Cübbeli Ahmet Hoca,
Nasrettin Hoca,
Erbakan Hoca,
Cinci Hoca,
Falcı Hoca...

Zaten en sonunda işimiz bu hocalara kaldı!

Özgür Öztürk
25.09.2009, 22:59
Daha var;
Cübbeli Ahmet Hoca,
Nasrettin Hoca,
Erbakan Hoca,
Cinci Hoca,
Falcı Hoca...

Biz bu hocalarla ancak Suudi Arabistan liginde başarılı oluruz sayın hocam :)

arifberkay
25.09.2009, 22:59
başkanım gördün mü hoca nasıl olurmuş futbol nasıl oynanaırmış o kadar gezmeye konuşmaya gerek yok biz ekran başında utandık sıkıldık sen stadda ne yaptın merak ediyorum

poetricus
25.09.2009, 23:02
Biz bu hocalarla ancak Suudi Arabistan liginde başarılı oluruz sayın hocam.
Hugo Broos'la orada bile başarılı olmamız zor.

ölümüne61
25.09.2009, 23:05
sadri başkanım sizi severim ama artık kendi yaptığınız yanlışlarda boğulmak üzeresiniz fatih tekke olayı takımın teknik anlamda çok başlı olması ve transferde izlenen yanlış adımlar hep yönetimin eseri artık yanlışların düzeltilmesi için sakin ve doğru adımlar atmak zorundasınız yoksa o koltukta fazla kalamazsınız bence buna hugo brosu gönderip şenol hocayı getirerek başlayabilirsiniz

ugurTS1989
25.09.2009, 23:09
baskanın su anda hocayı gondermesı ortalıgı allak bullak edebılır;onumuzde g.antep,g.saray ve kayserı macları var ....bence azız yıldırım gıbı kadroya mudahale etmesı lazım...oturup durum degerlendırmesı , takım hakkında rapor ıstemesı ne gerek yok.....

antagonist
25.09.2009, 23:24
Kime soruyoruz?

bordo61
25.09.2009, 23:25
Başkanım olmadı be gerçekten olmadı sizde üzülüyorsunuz biz de

Tayfun Aydın
26.09.2009, 01:11
Geçen sene madem hedefin Avrupa Kupalarıydı neden Ersun Yanal ı gönderdin.Takım sahada yokları oynuyor.Geçen sene geriden gelip maç alan takım 2-0 dan maç veriyor.Sadri baba gel sen ben bi hata yaptım de Ersun u koy tekrar takımın başına çok geç olmadan he.Renkdaşlar ne dersiniz.Bence Ersun Yanal tek şansımız.Ama işine BAKAN BAKMAYAN karışmadan.Olur mu başkan

Erdal
26.09.2009, 01:26
Sayın başkan, olmuyor, olmayacak gibi de görünüyor...Bu günden tezi yok çok güvendğiniz yöneticilerinizin para bulmak dışındaki tüm görevlerini askıya almak on çareniz....Aksi takdirde Sadri Şener ismi artık kimseyi gülümsetmeyecek.....

AdemS
26.09.2009, 01:27
Hedefimiz Avrupa'da, pardon Türkiye Kupası'nda yarı final oynamak....

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 01:31
Halen Ersun Yanal denmesine inanmak mümkün değiL...Adana demirspor mağlubiyetini halen unutamıyorum..Türk teknik adam gelmeli ama bu isim kim olmalı bilemem...

Tayfun Aydın
26.09.2009, 01:34
Tabiiii Türk olmalı hoca da ki olmalı.Seyredin Şenol Güneş TD olacak bunlar figüran bizler de seyirci

Salih Yazıcı
26.09.2009, 01:46
ben galip gelince her gün konuşan yönetici istemiyorum başkanım ben yenilince veya zoru görünce hoca aldı ben almadım diyen başkan istemiyorum bende diyorumki başkanım bross u sen getirdin başkanım fatih i sen almadın başkan ben demedim sampiyonluğa oynayacağız ve avrupa ligine kalcaz demedim başkan şimdi çık konuş konuşabiliyorsan başkanım.bross da al git başkanım

Sefaenes
26.09.2009, 01:49
Ah Baskan keske Transfer sezonu bitmeden o inat etmeyip iyi bir >Forvet alsaydik belki bu durumda olmiyacaktik. Hersene hep keske demekden de bikik baskanim. Insallah bu kiza lig sezonundan ders cikartirsin

Fatih BALTA
26.09.2009, 01:57
Sadri Şener ektiğini biçiyor bu günlerde.Böyle hocayla,böyle transfer politikasıyla buraya kadar.

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 02:20
Şener, sonradan oyuna giren Alanzinho'nun oyundan alınmasıyla ilgili bir soruya ise, "Ben almadım, hoca aldı." şeklinde cevap verdi.

Başkan yine başladı..

Recep Alkan
26.09.2009, 02:49
Şener, sonradan oyuna giren Alanzinho'nun oyundan alınmasıyla ilgili bir soruya ise, "Ben almadım, hoca aldı." şeklinde cevap verdi.

Başkan yine başladı..

ççç ççç ççç

Artık sadece gülüyorum, bırak artık, gerçekten bırak Sadri Bey;

Serhat
26.09.2009, 03:15

Başkan yine başladı..

Ula Ne dersun :alkış: :alkış: :alkış:

ugurozturk
26.09.2009, 03:37
Başkanım, geçen seneden beri ne zaman şu maçı alacağız şu maçı kaybetmeyiz dediysen o maçlar gitti.

4 macta 12 puan alacagiz demistin, sadece GSden 1 puan almistik,

Antepe yenilecek halimiz yok demistin, antepe 3-2 yenildik.

Sivasi ynecegiz dedin 3 yedik,

Simdide GS macina kadar 2 macimizida kazanacagiz dedin, 2-0dan mac gitti.

Başkanım!

büyük konuşma Allah için. Hani konuştun, bari inşaallah falan de,

yeter çarpıldığımız...

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 09:08
olmuyor sadri başkan..
üzgünüm ama olmuyor..

jacek cyzıo
26.09.2009, 09:15
inat yaptınız bir forvet almadınız.inat yaptınız bir sağbek almadınz.inat yaptınız bir orta saha almadınız.ne kadar gereksiz adam varsa aldınız.nerede zafer yelen nerede tjikuzu nerede engin baytar beleş bulduğun herkesi ihtiyaç olmadan aldın.eee ucuz etin yahnisi misali.kendi mantalitene ihanet ettin.yazık başkanım yazık kalbim sızlıyor fatih transferinde dönen olaylara.

Dursun Kaplan
26.09.2009, 09:17
Başkanım sende hoca gibi izliyorsun.

Yazık olacak o kadar emeğine.

Fatih Yücel
26.09.2009, 09:31
Başkanım, geçen seneden beri ne zaman şu maçı alacağız şu maçı kaybetmeyiz dediysen o maçlar gitti.

Başkanım!

yeter çarpıldığımız...

Ağzına sağlık ççç

arifberkay
26.09.2009, 10:12
aldığın hoca sıradan aldığın topçular engin,kuzu kuzu,zafer yelen bunlar göz boyamak için yapılan bedava transferler sana söyledik ama dinletemedik sen sadece bir kişinin sözünü dinlersin hacısalihoğlu kusura bakma başkan kılavuzu karga olanın burnu b.ktan çıkmazmış ne kadar doğru bir söz değil mi

Adnankazaz
26.09.2009, 10:33
başkan lütfen bir daha büyük konuşma bu kadroya sahipsen büyük konuşma ya bazı şeyleri kabullen ya da adam gibi transferler yap sonra konuş, ama lütfen bu sezon bir daha büyük konuşma yeter.

bordo61
26.09.2009, 11:08
Başkanım sizki büyük bir kısmın ortak görüşüydünüz gelmeden önce şimdi herkes öcü gözüyle bakıyor.

Demekki başka şeyler lazım bu takıma başkan değişiyor olmuyor teknik direktör,futbolcu sadece biz değişmedik acaba biz mi değişsek ?

Kazım Uzunboy
26.09.2009, 11:12
Başkan gelecek diye söylüyorlar, resmi siteye de yazıyorlar. Ts Club açılış vakti geliyor, ama başkan gelmiyor.

Ayıp ettin başkanım.

arifberkay
26.09.2009, 11:42
sylva ts nin kalecisi değil ama tolga hiç değil,colman bu çıtkırıldımla ts nin beyni olamaz ,yattara bu umursamazlıkla bu takıma bu sevgiye layık değil,çakma sağ kanat yaratıp başarılı olunmaz,bilgisi becerisi öngürüsü ,karizması olmayan hugo bu takımın hocası olamaz ve taraftarın her dediğine muhalefet eden kendini sözümona yönetici sayan,kişisel egoları kaprisleri bitmek bilmeyen kendi menfaatlerini şehrin üstünde tutan hacısalioğlundan bu buyuk takıma yönetici olmaz

Sinem Yılmaz61
26.09.2009, 12:27
Başkan gelecek diye söylüyorlar, resmi siteye de yazıyorlar. Ts Club açılış vakti geliyor, ama başkan gelmiyor.

Ayıp ettin başkanım.

Eger Baskan yani en önemli Insan böyle bir Acilisa gelemiyorsa, bu isin icinde kesinlikle birseyler vardir, hayirlisi...gercekten üzücü bi olay, bu taraftar böyle birsey hak etmiyor...herkez gelmis fakat en önemli Kisi eksik, bende anlamadim vallah, yazik....

Recep Alkan
26.09.2009, 12:33
Ben bu takımın başına Hacıosmanoğlunu istiyorum arkadaşım. Evet İbrahim Bey'i istiyorum.

Kimse kızıp gücenmesin, ben benim davetime gelen, taraftarı dinleyen, boş yada değil gerektiğinde delikanlı gibi konuşan, fener stadında fener yöneticisini itin ağzına sokup çıkaran bir başkan istiyorum.

Her başarısızlıkta onu hocaya sorun, her başarı da ise yatırımların karşılığı cevabını veren başkanı istemiyorum.

Yeter sıkıldım, yemin olsun sıkıldım.

Ben taraftardan kaçan Başkan istemiyorum.

Gökhan KAN
26.09.2009, 12:41
Başkanımız gerçekten ilginç..

Diyorya kulübe kilit vursak futbolcuların değerleri borçları karşılamaya yetiyor diye deli oluyorum..

AdemS
26.09.2009, 12:43

Başkanım!

yeter çarpıldığımız...

Sözün özü..
Yüreğinize sağlık...

Hotaman
26.09.2009, 13:00
Diğer tercih Hacıosmanoğlu ise sonuna kadar Nuri Albayrak!

Erdal
26.09.2009, 13:05
Diğer tercih Hacıosmanoğlu ise sonuna kadar Nuri Albayrak!

Ne yazık ki an itibari ile Nuri bey yönetiminden farkı kalmadı yönetimin. Sanırım ikinci kez ibra edilmeyen bir yönetime sahip olmak da bize nasip olacak....Yazık...

İlker ToSun
26.09.2009, 13:09
gaziantepspor maçına hugo teknik adam olarak çıkacaksa sen o stada başkan olarak çıkma sadri bey

Salih Yazıcı
26.09.2009, 13:12
şuan daha bross bu takımın başındaysa bu yönetim acizdir demek derhal aralık ayına seçim maddesi koyulmalı insanlar bu seçime hazırlanmalı projesiyle hocasıyla hazırlanmalı bunun bir an önce açıklamalı yönetim bross u gönderip aralık ayına kadar ise ünal bizi idare eder zaten hedefimiz falan kalmadı

Recep Alkan
26.09.2009, 13:16
Bu yönetim ile gidilecekse sonuna kadar HAcıosmanoğlu.

Erdal
26.09.2009, 13:19
Recep, erken angaje oluyorsun...Dur hele bir yahu:)

Recep Alkan
26.09.2009, 13:36
Erdal abi 2 adır yönetilmiyoruz diye bağıran da ben değilim :)

Ben sadece senin yönetilmiyoruz lafının üzerine isim söyledim o kadar :)

KUTADGU
26.09.2009, 14:12
Başkan işin zor. Gerçekten işin zor.

Her şey kurduğun takımın sahada yaptıklarına bağlı.

Takım sahada iyi giderse, biraz unutuluyorsun, herhangi bir puan kaybında ise hemen bulunuyorsun.

Hataların var, bunu sende biliyorsun.

Ama hayret ediyorsun değil mi? Yaptıklarının bu kadar gözardı edilmesine.

Yapacak hiç bir şey yok ama, yapacak hiç bir şey yok.

Takımın sahada başarılı olup, puanlar alması için dua etmekten başka.

İşin zor.

Hekimoğlu
26.09.2009, 14:15
Kendi düşen ağlamaz.

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 14:17
Başkanımız gerçekten ilginç..

Diyorya kulübe kilit vursak futbolcuların değerleri borçları karşılamaya yetiyor diye deli oluyorum..

Kazanılan maçlardan sonra çok kaliteli bir kadromuz var demeside ilginç !

Sivas, Belediye, Antalya yendik 3'üde küme düşmeye aday !

KUTADGU
26.09.2009, 14:20
Ben bu takımın başına Hacıosmanoğlunu istiyorum arkadaşım. Evet İbrahim Bey'i istiyorum.

Kimse kızıp gücenmesin, ben benim davetime gelen, taraftarı dinleyen, boş yada değil gerektiğinde delikanlı gibi konuşan, fener stadında fener yöneticisini itin ağzına sokup çıkaran bir başkan istiyorum.

Her başarısızlıkta onu hocaya sorun, her başarı da ise yatırımların karşılığı cevabını veren başkanı istemiyorum.

Yeter sıkıldım, yemin olsun sıkıldım.

Ben taraftardan kaçan Başkan istemiyorum.

Takımımızın Z.D döneminde 7 maç galip gelemediği seriye gidiyor gözlerim.
Lazaroni gelmiş, sonrasında bir çuval tazminatla geri gönderilmiş, ardından ZD ile yola devam kararı alınmış ama takım galip gelemiyor.
Bu periyotta Avni Aker'de bir Fener maçı.
Takım yine kaybediyor.
Hacıosmanoğlu Çılgınlar'ın arasında, gözyaşları içinde ağlıyor. Sadece ağlıyor.
Ben televizyonun önünde o da statta.

Taraftardan hiç bir farkı yok.

Ama unutulan nokta farklı.
Yönetici olan o, takımı bu duruma getirmeyecek olan o, çare bulacak olan o, gerekirse yeni fikirler üretecek olan o, taraftarın ağzından değil de bir yönetici gibi konuşması gereken de o. Ama o da sadece benim yapabildiğimi yapıyor. Ağlıyor.

İşte taraftarın dilinden anlayan Hacıosmanoğlu. Yaşayın be...

Tarihin en karanlık günlerini yaşadığımız dönemin 2. başkanı.

Ne diyelim.

Taraftar böyle istiyor.

Helal olsun bu taraftara....

Erdal
26.09.2009, 14:22
Trabzonspor yönetilmiyor...

Erdal
26.09.2009, 14:23
Bu arada başkanım, uyumsuz, yaşlı ve problemli adam sahada şu anda...Seyretsen keşke...Top oynuyor vallahi...Seni bilmem ama ben Fatih'ten en kısa zamanda içtiği igaranın markasını öğreneceğim. Nefes açan sigara da var demek ki....

LazAnisT
26.09.2009, 14:24
Diğerlerinin değerini bilmek adına Hacıosmanoğlunun başkan olmasını isterim.Bu kadar başarısız yönetimlere rağmen değer bilmekten bahsediyorum.

Hekimoğlu
26.09.2009, 14:24
Hacıosmanoğlu reklamını güzel yapıyor şu aralar Selçuk Aydın ile medyada.Kongrenin aynı hataya bir defa daha düşeceğini sanmıyorum.

LazAnisT
26.09.2009, 14:30
Hacıosmanoğlu reklamını güzel yapıyor şu aralar Selçuk Aydın ile medyada.Kongrenin aynı hataya bir defa daha düşeceğini sanmıyorum.Dışardan görüntü öyle gözükebilir ama Selçuk Aydının ağzından çıkan her iki kelimeden biri İbrahim abidir.Aralarında reklamdan çok daha farklı bir bağ var.Bende senin gibi düşünenlerdendim ama işin özü inan o değil:)

Ahmet Başkaya
26.09.2009, 14:33
Nuri Albayrak başkan seçildiğinde ne düşünülüyordu burda genel olarak ben o zamanlar üye değildim bilen var mı ?

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 14:35
yönetim miadını doldurmuştur..
sadri başkana yazık oldu...

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 14:36
Diğerlerinin değerini bilmek adına Hacıosmanoğlunun başkan olmasını isterim.Bu kadar başarısız yönetimlere rağmen değer bilmekten bahsediyorum.
daha kötü ne olabilir?

trabzonsporfan
26.09.2009, 14:40
M.A.Yılmaz gelsin :)

Ahmet Başkaya
26.09.2009, 14:41
M.A.Yılmaz gelsin :)

Fatih Terimli Türkiye'nin yenilmesini istediğim gibi M.Ali Yılmazlı Trabzon'un da yenmesini istemem ..

Engin Türkyılmaz
26.09.2009, 14:45
Nuri Albayrak başkan seçildiğinde ne düşünülüyordu burda genel olarak ben o zamanlar üye değildim bilen var mı ?

Forumdan haberim yok ama stad Albayrak başkan Trabzon Şampiyon dıye bağıryordu taa ki kötü günler başlayana dek...

Cafer Bulur
26.09.2009, 14:45
Baskanimiz gecen son transfer dönemindeki hatalariyla bugünü hazirlamistir.

Bunu düzeltecek olan da yine kendisidir.

Devre arasi fatih tekke ve birkac yabanci transfer hamlesini simdiden hazirlamalidir baskanimiz.

Tamam hatalar yapti ama bu hatalari da örtme sansi var baskanin.

Sadri senerin bizim icin su anda en uygun baskan olduguna inaniyorum.

Yalniz devre arasi icin simdiden faaliyete gecilmeli....

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 14:51
Baskanimiz gecen son transfer dönemindeki hatalariyla bugünü hazirlamistir.

Bunu düzeltecek olan da yine kendisidir.

Devre arasi fatih tekke ve birkac yabanci transfer hamlesini simdiden hazirlamalidir baskanimiz.

Tamam hatalar yapti ama bu hatalari da örtme sansi var baskanin.

Sadri senerin bizim icin su anda en uygun baskan olduguna inaniyorum.

Yalniz devre arasi icin simdiden faaliyete gecilmeli....
sadri başanın başkanlığına lafım olmaz..
ama yönetimine hakim olacak..
yöneticiler transferlerden ellerini çekecekler..
kulübü maddi gücünü artırmak,marka değerini yükseltmek için uğraşacaklar..
transfer ünal karaman ve teknik kadro tarafından halledilecek..
ben ünal karamanın bizim için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum..

karatasof
26.09.2009, 15:10
Çok yerinde takviyeler ile bu günkü duruma gelmemizi sağladı Sevgili Başkan.
Geçen sene şampiyonluğu kaçıranlar yapıtıkları nokta transferler ile bu sezon işi garantiye aldıklarını açıklıyorlardı lig başlamadan önce cümle aleme.
Hatta Türkiye'de şampiyonluk dahi kesmiyordu Sevgili Başkanı.Avrupa'da yarı final diye hünlüyordu uzatılan mikrofonlara müstehzi gülümsemesiyle...
Öyle sorunlu topçular falan alınmamış alınmayacaktı da.Hepsi ince elenip sık dokunuyordu transfer edilenlerin.Golcülerimiz çok yetenekli olduğundan forvet hattında olanların diğerleri de satılıp iki yiğide meydan bırakılıyordu.
Sağ bek'e ihtiyaç falan yoktu,zaten orada oynatılanlar para ile bulunamayacak cinste elemanlardı.
Lakin dün oynanan maçta alınan sorunsuz futbolculardan ikisi hava muhalefetinden olacak onsekize bile alınmamıştı.
Büyük yetenek diye sunulan sol bek ismi duyulmamış gb kanat elemanları karşısında teleme peyniri gibi dağılıyordu.
Sol açık olarak transfer edilen Gabriç ismi bilinmeyen bir rahatsızlığından dolayı geçen iki hafta iyi iken bu defa golü attıktan sonra yine fenalaşarak oyundan alınacak kadar sinameki çıkıyordu.
Bravo Yönetim,Bravo Başkan!!!!!
Sizlerle övünüyoruz...
Ve lütfen devre arasında bu takıma yeni transferler yapacağız diye de zahmette bulunmayınız diye ilave ediyoruz...
Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz....
Çok teşekkür ederiz..............

İlker ToSun
26.09.2009, 15:19
Trabzonspor u üstüne ölü toprağı dökülmüş felaket dönemlerinden geçen seneki gibi yarışmacı bir takım haline getiren de sadri şenerdir, geçen seneki yarışmacı takımdan ve heyecanlı taraftardan bu duyguları çekip takımı bu denli sıradan hale getiren de sadri şenerdir. ne acı ...

AyhanPe
26.09.2009, 15:23
neler oluyor burda yahu? hic mi berabere kalmadik genclerle? yenseydik burda ne kadar farkli seyler konusulacakti..böyle bir sacma sapan seyirci topluluguna ne günah isledide baskan oldu bu adam..istifa etsin gitsin yahu.amacini anlamiyorum sadri senerin.yavas yavas art niyet aramaya baslayacagim hatta.acaba odami ihale pesinde..trabzonspora baskanlik yapmak isteyen diger baskanlardan farkli sanki..o digerlerini öylesine hak ediyor ki bu seyirci toplulugu..

Recep Alkan
26.09.2009, 15:23
Takımımızın Z.D döneminde 7 maç galip gelemediği seriye gidiyor gözlerim.
Lazaroni gelmiş, sonrasında bir çuval tazminatla geri gönderilmiş, ardından ZD ile yola devam kararı alınmış ama takım galip gelemiyor.
Bu periyotta Avni Aker'de bir Fener maçı.
Takım yine kaybediyor.
Hacıosmanoğlu Çılgınlar'ın arasında, gözyaşları içinde ağlıyor. Sadece ağlıyor.
Ben televizyonun önünde o da statta.

Taraftardan hiç bir farkı yok.

Ama unutulan nokta farklı.
Yönetici olan o, takımı bu duruma getirmeyecek olan o, çare bulacak olan o, gerekirse yeni fikirler üretecek olan o, taraftarın ağzından değil de bir yönetici gibi konuşması gereken de o. Ama o da sadece benim yapabildiğimi yapıyor. Ağlıyor.

İşte taraftarın dilinden anlayan Hacıosmanoğlu. Yaşayın be...

Tarihin en karanlık günlerini yaşadığımız dönemin 2. başkanı.

Ne diyelim.

Taraftar böyle istiyor.

Helal olsun bu taraftara....

Bugün kalkmışım, bir fenerli arkadaşım kahvaltıya gelmiş, gazetelere bakıyoruz, (Akşam da maçı beraber seyretmişis) Başkanın Alanzinyo konusunda söylediği ben değil hoca dışarı aldı lafını okuyor bana, sonra diyor ki olum bu nasıl iş. Her başarısızlıkta ya Ersun ya bross birileri suçlu oluyor, kendi getirdiği adamın arkasında bile duramıyor.

Bakıyorum, genelde fenerliler ile futbol konuşmam ama doğru söylüyor, taraftar istedi yalanları ile hocayı göndermiş bir başkan, istediği parayı bulamadığı için eşi gelmek istemiyor yalanlarını savuran bir başkan (Ericsson), samet aybabayı takıma getirmeyi uygun gören bir başkan, sonra da 3 aylık uğraşın sonucunda Bross ile yola çıkan yine aynı başkan.

Bakıyorum getiren de, gönderen de aynı isim, ama demeçler de hiçbir değişiklik yok, iradesizlik yüzünden yapılamayan transferler ve ben bugün burda ne yazık ki Hacıosmanoğlu diye sayıklıyorum birilerinin sayesinde.

İmzamı tekrarlıyorum, bu memlektee taraftarlık bize kalmaz çok şükür.

saygılar;

KUTADGU
26.09.2009, 15:31
Bugün kalkmışım, bir fenerli arkadaşım kahvaltıya gelmiş, gazetelere bakıyoruz, (Akşam da maçı beraber seyretmişis) Başkanın Alanzinyo konusunda söylediği ben değil hoca dışarı aldı lafını okuyor bana, sonra diyor ki olum bu nasıl iş. Her başarısızlıkta ya Ersun ya bross birileri suçlu oluyor, kendi getirdiği adamın arkasında bile duramıyor.

Bakıyorum, genelde fenerliler ile futbol konuşmam ama doğru söylüyor, taraftar istedi yalanları ile hocayı göndermiş bir başkan, istediği parayı bulamadığı için eşi gelmek istemiyor yalanlarını savuran bir başkan (Ericsson), samet aybabayı takıma getirmeyi uygun gören bir başkan, sonra da 3 aylık uğraşın sonucunda Bross ile yola çıkan yine aynı başkan.

Bakıyorum getiren de, gönderen de aynı isim, ama demeçler de hiçbir değişiklik yok, iradesizlik yüzünden yapılamayan transferler ve ben bugün burda ne yazık ki Hacıosmanoğlu diye sayıklıyorum birilerinin sayesinde.

İmzamı tekrarlıyorum, bu memlektee taraftarlık bize kalmaz çok şükür.

saygılar;

Sizden kral taraftar mı olur?

Dört bir yan dolu zaten.

Sadri Şener'e olan karın ağrısının nedenini teknik direktör süreci olarak öne sürmeniz de hafızası olan insanları yanıltmayacaktır.

Ne zaman ki yönetim emrinizi yerine getirmedi, düşman oldunuz Sadri Şener'e.

Ve açık açık fırsat kolluyorsunuz yahu, açık açık.

Hatalar varsa hesap sorulur elbet.

Ama siz hesap sormuyorsunuz.

Siz kin güdüyorsunuz, fırsat kolluyorsunuz.

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 15:32
Recep'e tek soru.?

Seviyormusun bu yalancı başkanı?

Orhan Aydın
26.09.2009, 15:33
daha laf etmeyin henüz karpuz kesip yarı finali kutlamadık.
ne demiş atalarımız'bakıyorum bu takım avrupada yarı final oynar'

Recep Alkan
26.09.2009, 15:38
Ben taraftarlığı şimdilerde sizden öğrenmeye çalışıyorum.

Körü körüne ortada yapılmış çok şey var gibi göstererek destek veren sizleri görerek.

Çok merak ediyorum her gelen yönetime bu kadar destek veriyor musunuz, yoksa bu gelen özel ilginin sebebi nedir.

Ben Başkana TD işi yüklenmedim, ben başkanın geçen seneden sonra yalan konuşup taraftarı uyuttuğundan bahsettim.

Beceremediği hiçbir konuda doğru, dürüst olamadğından bahsettim.

Yoksa transfer yapılmamış bir Trabzonspor'un başına Ferguson gelsin gene aynı durumda olurduk.

Beni başkana karşı sallamakta fırsatçılık ile suçlayan zihniyet ne yazık ki forumda pusuya yatıp nerde bir başkan eleştiris var pervasızca vurmanın peşinde.

Olcay abi, ilk geldiğinde bende herkes gibi büyük hayaller kurdum, ne kadar yazmasak da burdaki ufak tefek arkadaş toplantılarında geçen seneki transfer politikaslarının çok da hoş olmadığını söyledik, ama sevinmedik de değil.

Eğer bugün için soruyosan hayır sevmiyorum abi.

İnan bana göre söylediği yalanlar o güzel yüzündeki bütün sempatikliği aldı götürdü.

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 15:41
Teşekkür ederim Recep.

Hani popüler bir söylem varya;başkanı seviyorum,ama yönetimini asla.

Bir zemine oturmalı bu söylem..

Teşekkürler tekrar.

KUTADGU
26.09.2009, 15:43
Bir sezonu ya da geleceği inat ettiği için mahvetmekle suçluyorsunuz Sadri Şener'i.

Oysa tarih şahittir, hafızalarda şahittir.

Yahu aklım almıyor.

Diğer takımlar tek amaç için yola çıkarken, biz sezon öncesinde Fatih Tekke için bütün bağları kopardık.

Sadri Şener sırf Fatih Tekke'yi almadı diye hedef tahtasında?

Kimse bahane uydurmasın, şimdiki Sadri Şener muhaliflerinin, muhalifliğe başlangıç süresi tam olarak Fatih Tekke isminin sıkça ortalarda dolaştığı günlere rastlar.

Fatih Tekke ismi hiç bir zaman da dillerden düşürülmez.

Yahu ne yaptığınızı görmediniz mi?

Şu ana kadar hangi işe karışmadınız.

Bakın tarihe Trabzonspor'un gidişatını değiştiren her olayda taraftar var işin içinde.

Hep çok bilmiş taraftarlar.

Herkesi kovmuşuz yahu, istisnasız herkesi.

Herkesi iş bilmez ilan etmişiz, herkesi beceriksiz görmüşüz.

25 senedir aralıksız, bu işi bir tek taraftarın bildiğini anlatmışız. Bir tek taraftar biliyor.

Kimin transfer edileceğine, kimin gönderileceğine, kimin asılacağına taraftar karar veriyor.

Herşeyi bilen bu taraftar 25 yıldır şampiyonluk görmüyor ama.

Dönünde biraz kendinize bakın.

Hacıosmanoğlu isimleri geçiyor kulislerde, yarın onun da arkasından teneke bağlayacaksınız.

Bross değil Doll gelsin, Tolunay Ertuğrul gelsin diyeceksiniz, sonra da sıra ile hepsine küfür edeceksiniz.

Bu alınmazsa maça gelmeyiz, şu oynamazsa forma almayız diyeceksiniz.

Şu adamı kov, bu adamı sürgüne gönder diyeceksiniz.

Diyeceksiniz, mutlaka diyeceksiniz.

Çünkü hiç sektirmeden, hiç bozmadan yaptığınız davranış bu.

Sürekli yaptınız, uzmanlaştınız.

Yine yapacaktınız.

Bahaneniz ya Broos olacak, Ya Gençlerbirliği ya da Lüleburgaz ya da "Hocaya Sorun".

Mutlaka bulacaksınız bir bahane.

İnsanların bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar büyük değişim gösterdiğini görmek ürkütüyor açıkcası beni.

Pehhhhh

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 15:44
İlginçtir;

Fatih Tekke ile sıcak temas yaşayanlar, en sivri eleştirileri yapıyor...

Bu tesadüf değil arkadaşlar..

Duygu dünyanız kötü durumda..

Çok yansıyor eleştirilerinize.

Olmuyor bence..

Serdar A
26.09.2009, 15:44
Ortada yapılmış çok şey var , yapılmamış olanda çok şey ... Değerleme sistemimiz farklı , doğrular nasıl oluyorsa yanlışları siliyor , yahut yanlışlar doğruları götürüyor . Denge problemimiz var .

Oturup bu konuyu somutlaştırmak gibi bir düşüncemiz yok , hepimiz kaçak oynuyoruz . İşimize nasıl geliyorsa öyle .

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 15:46
KUTADGU'nun haklı isyanını anlıyor ve destekliyorum..

Kolaycı olmadığın içinde ayrıca..

Teşekkürler.

Recep Alkan
26.09.2009, 15:53
Öncelikle şu iz işini bırakalım.

Burda insanları töhmet altında bırakmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Herkesi suçladığını şeyleri siz yapmıyor musunuz? Size bu kulüp içerisinde hiçbir ters gelen iş yok mu ? Siz (bilmediğimdendir sorum) Albayrak yönetimine çıkıp bağırmadınız, akıl vermediniz mi? Ben bu forumda albayrak yönetiminden menun insanlarda da gördüm. Adamın bakış açısı sadece para, memnunmuş kardeşim. EEE sıkıntı ne o zaman, bende Sadri Şener yönetimini artık beğenmiyorum, eleştirmeyecek miyim, konuşmayacak mıyım, koyun gibi oturacak mıyım ?

Dün de dedim, adımız çıkmış 9 a inmez 8 e. Biz artık bu saatten sonra ne dersek diyelim, hep Fatih ile anılmaya başlayacağız. Ama sizin bu herşeyi gören gözleriniz Ersun Hoca gönderildiğinde söylediklerimizi görmez dimi, o zaman da bugün ki gibi eleştiriyorduk, transfer politikası yanlış gittiğinde de eleştiriyorduk, ama gel gelelim bugün bırakın gitsin dedik diye hemen Fatihçi olduk.

Senin tabirin ile PEHHHHH.

Olcay Abi;

Fatih ile yakın ilişki kurmuş olabilirim, ama Sadri Şenere git dememin sebebi onu almaması değildir, daha kaç kez söyleyeceğim bunu ?

Beni kendisinden soğutan o zamanlarda geçen yalanlardır, taraftara karşı uygulanan politikadır.

Eğer siz bu durumdan hoşnutsanız, buyrun destekleyin. Ben değilim desteklemiyorum, bu kadar basit.

Ömer SEVİNÇ
26.09.2009, 15:55
Bir sezonu ya da geleceği inat ettiği için mahvetmekle suçluyorsunuz Sadri Şener'i.

Oysa tarih şahittir, hafızalarda şahittir.

Yahu aklım almıyor.

Diğer takımlar tek amaç için yola çıkarken, biz sezon öncesinde Fatih Tekke için bütün bağları kopardık.

Sadri Şener sırf Fatih Tekke'yi almadı diye hedef tahtasında?

Kimse bahane uydurmasın, şimdiki Sadri Şener muhaliflerinin, muhalifliğe başlangıç süresi tam olarak Fatih Tekke isminin sıkça ortalarda dolaştığı günlere rastlar.

Fatih Tekke ismi hiç bir zaman da dillerden düşürülmez.

Yahu ne yaptığınızı görmediniz mi?

Şu ana kadar hangi işe karışmadınız.

Bakın tarihe Trabzonspor'un gidişatını değiştiren her olayda taraftar var işin içinde.

Hep çok bilmiş taraftarlar.

Herkesi kovmuşuz yahu, istisnasız herkesi.

Herkesi iş bilmez ilan etmişiz, herkesi beceriksiz görmüşüz.

25 senedir aralıksız, bu işi bir tek taraftarın bildiğini anlatmışız. Bir tek taraftar biliyor.

Kimin transfer edileceğine, kimin gönderileceğine, kimin asılacağına taraftar karar veriyor.

Herşeyi bilen bu taraftar 25 yıldır şampiyonluk görmüyor ama.

Dönünde biraz kendinize bakın.

Hacıosmanoğlu isimleri geçiyor kulislerde, yarın onun da arkasından teneke bağlayacaksınız.

Bross değil Doll gelsin, Tolunay Ertuğrul gelsin diyeceksiniz, sonra da sıra ile hepsine küfür edeceksiniz.

Bu alınmazsa maça gelmeyiz, şu oynamazsa forma almayız diyeceksiniz.

Şu adamı kov, bu adamı sürgüne gönder diyeceksiniz.

Diyeceksiniz, mutlaka diyeceksiniz.

Çünkü hiç sektirmeden, hiç bozmadan yaptığınız davranış bu.

Sürekli yaptınız, uzmanlaştınız.

Yine yapacaktınız.

Bahaneniz ya Broos olacak, Ya Gençlerbirliği ya da Lüleburgaz ya da "Hocaya Sorun".

Mutlaka bulacaksınız bir bahane.

İnsanların bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar büyük değişim gösterdiğini görmek ürkütüyor açıkcası beni.

Pehhhhh

Helal be Cihan abi. İyi ki varsın:):alkış:

KUTADGU
26.09.2009, 15:56
Ben taraftarlığı şimdilerde sizden öğrenmeye çalışıyorum.

Körü körüne ortada yapılmış çok şey var gibi göstererek destek veren sizleri görerek.

Çok merak ediyorum her gelen yönetime bu kadar destek veriyor musunuz, yoksa bu gelen özel ilginin sebebi nedir.

Ben Başkana TD işi yüklenmedim, ben başkanın geçen seneden sonra yalan konuşup taraftarı uyuttuğundan bahsettim.

Beceremediği hiçbir konuda doğru, dürüst olamadğından bahsettim.

Yoksa transfer yapılmamış bir Trabzonspor'un başına Ferguson gelsin gene aynı durumda olurduk.

Beni başkana karşı sallamakta fırsatçılık ile suçlayan zihniyet ne yazık ki forumda pusuya yatıp nerde bir başkan eleştiris var pervasızca vurmanın peşinde.

- Öğrenmenin yaşı yoktur be Recep. Ama farklı olan benim, sen değil.

- Özel ilginin sebebini, bunu bana daha önce birisi daha sormuştu. Sadri Şener ile akrabalığım yok, konuşmuşluğum yok, tanışmışlığım yok, iş ortaklığım yok, siyasi görüşüne tam zıt bir görüştenim.
Albayrak faciasından beri bu kulüpte istikrarı savundum.

- Başkanın yalan söylediğini iddia ediyorsun, yalanlarını söyler misin?

- Benim varolma amacım bu zaten. Forumda pusuda beklerim. Sırf bu amaç için buralardayım zaten. Başka hiç bir çabam da yoktur. Yakaladım mı da pervasızca vururum.

- Bu kadar delikanlı ve gerçek Trabzonsporlunun yanında bizim gibi yönetim yalakalarına ihtiyaç yoktur. Birileri Trabzonspor'u kurtarıyor zaten. Bir tek siz seviyorsunuz Trabzonspor'u.

Trabzonsporunuzda, Fatih Tekkenizde, Başkanınız da, Forumunuzda yerin dibine batsın.

Ben 25 yıldır dönen tekere girmiyorum artık.

Alın.

Kurtarın Yine Trabzonsporu.

Sonra Bi Daha Kurtarın.

Olmazsa Bi Daha Kurtarın.

İYİ Kİ KURTARICILARIMIZ VAR.

Ve siz varsanız artık ben YOKUM.

Ne de olsa Trabzonspor sizin Trabzonsporunuz....

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 15:57
Ortak özelliği,Ersun'u da Sadri Başkanı da aynı anda aynı gerekçelerle savunmak(doğru kelime anlıyor olmak olmalı) olan insanlar bence herkesten çok daha tutarlıdır.
İstikrarlıdır en mühimi...

Ve bence takdirliktir.

Recep Alkan
26.09.2009, 16:03
Cihan ajitasyona gerek yok kardeşim.

burda seninle aynı şeyi savunmayan fikirleri hemen gerçek Trabzonsporlu yada sizin Trabzonsporunuz diye fişlemenin manası da yok.

Sadri Başkan konusunda bilmediğimden sordum, eğer bu başkan giderse kim gelirse gelsin senden yine aynı şekilde istikrar için koruma politikası bekliyorum. İsim kim olursa olsun ???

Ertan 51
26.09.2009, 16:04
KUTADGU Hocam hepimiz çok üzgünüz ve çok hassasuz sıkma canını bakalım.Ben yokum demek olmaz,sen gibi can dostlar olmazsa bu forumun önemi kalmaz.Hocanın dediği,sende haklsın Recep kardeşin de haklı olduğu yerler var ama sen kalitede bir arkadaşımızın burda olmayacağım demesi bizleri üzer.Allah büyük bir düzene girecektir inşallah,ama şunu söyleyim bende istikrar dan yanayım çok zor olsada.

Hotaman
26.09.2009, 16:06

Aynen öyle... İnşallah.
Ben demiştim diyenlere büyük bir içtenlikle katılacağım. Pişkin pişkin!

Gamze
26.09.2009, 16:09
Tartıyı doğru kullanmak lazım.

Hem Sadri Şener savunucularının hem de istifacıların.

Ben hala savunucu sayılabilirim.
Kendi tartımda iyiyle kötüyü dengelediğimde saha içinde çok ciddi doğruların yanında affedilemez yanlışların da olduğunu görüyorum.
Saha dışında ise açık ara önde gidiyor doğrularım.

İstifa diyenler de Sadri başkana karşı çıkaracakları kişiyi koysun diğer kefeye.

Hacıosmanoğlu mu?

İyidir, hastır, taraftar gibidir falan...

Aman.

Ben takımın başında taraftar değil başkan istiyorum.
Kendi dönemindeki ve ayrıldıktan sonraki icraatlerine baktığımda Sadri Şener'in rakibi olamayacağını düşünüyorum.

Sadri Şener'in göze batan en ciddi hatası açıklamaları.
Dilini kontrol etmek zorunda.
Hocayı ortaya atmak o kadar kolay değil. Ersun'da da yaşadık, benim hiç beğenmediğim Hugo'da da yaşıyoruz...

Transfer politikaları, Tekke konusu hatalarla doludur.
Fakat doğrular yok mudur?
Geçen sezon zirveye oynayan takımı kim yaratmıştır?

Sadri başkan yönetimde etkinliğini arttırmak zorunda.
Zayıf görünüyor artık.
Son 6 ayda ciddi hatalar yaptı Ersun'la başlayan.
Ciddi bir güven kaybı yaşadığı da ortada.
Benim de sonsuz güvenim artık sonsuz değil...

Fakat Sadri başkan sonrasını karanlık ve dipsiz görüyorum...
Ersun Yanal olayı bir eşik demiştik.
O bu şekilde gidebiliyorsa, herkes gidebilir demiştik...

Şimdi başkanda da aynı eşikteyiz. Ve bu çok daha ciddi.
Eğer bu başkan da çanak çömlekle yollanacaksa, herkes başa geçerken tenekesini yanında getirsin.

Doğruda istikrar önemlidir.
Bence her şeye rağmen Sadri Şener hala doğru olandır...

Emiroğlu
26.09.2009, 16:10
Son 1 haftada dikkatimi çeken 2 şey var.

1 ) Son 1-6 ve 3-1 lik maçtan sonra Başkan'ın hala " Şampiyonluk " tan bahsedip , daha sonra herkesin sus pus olması.1 yada 2 galibiyetle "herşey düzeldi" denmesini artık iyi niyetli değerlendiremiyorum.
Her ne kadar ağzından "hatalar" yaptık söylemi çıksada , 1-2 maç ardından belli ki az yada çok o da "o kadar da değil canım" moduna giriyor - ki bence O KADAR.

2 ) Cezai işlem almama gerek olacaksada olsun , dün akşam , bütün forumu takip ettim durdum maç dakikalarında.1 cümle dahi yazmadım.Ve çok güldüm üzülerek.Hemde çok ! 10 dakika önce takım için :

-sanki barçayız !
-oooo Trabzspor ooo
-yürü be oğlum yürü be yavrum
-süper oynuyoruz
-harikayız yahu
vs vs vs

söylemleri devam ederken birden :

-istifa
-defolun ve ağıza alınmayacak tonla şey söylendi ki yazamıyorum buraya.

Taraftar olarak Trabzonspor taraftarını hiçbir zaman beğenmedim muhtemelende beğenmeyeceğim.

Sadece ve sadece asıp kesmekten haberi olan , küfür eden , hakaret eden , birliği hiçbir zaman sağlayamayan , son 25 yılda ne söyleniyorsa aynısını yıllardır stadlarda tezahurat olarak yutturmaya çalışan başka hiçbir işe yaramayan insanlar topluluğu Trabzonspor Taraftarı.

Artık kesinlikle de eminim ki , bu takım Şampiyon falan olamaz.Olamayacak.Zaten , OLMAMALI DA.
Hiçbir dinamiğimizle hak ettiğimize inanmıyorum.

İstifa falan istemiyorum.Bunun bir sebebi , gelenlerin son derece profesyonel olsada , bu taraftarın önünde kimsenin dayanamayacağı.
Diğer sebebi de
Başkanı tüm yanlışları ile , tüm göz boyamaları ile seviyorum.Sadece listesinin yenilenmesini istiyorum.

Cihan
26.09.2009, 16:12
kulüp iyi yönetilmiyor ..

ne saha içi ne saha dışı

yöneticiler kendi işleriyle ilgleniyor .. kulübün yöneticisi kombine almıyor bunun izahı ne?

ondan sonra ver alanzinhonun yattaranın eline kombineyi göster millete haydi kombineye..

Orhan Aydın
26.09.2009, 16:15
hangi takımın taraftarı bu kadar suçlanıyor ya da takımın gidişatında etkili olduğu söyleniyor acaba.her olaydan sonra taraftara sallayabiliyoruz ilginç.

Trabzonspor taraftarı tarafından mı yönetiliyor sorusunun cevabı hayır ise artık yeter bırakın taraftarı

Ömer SEVİNÇ
26.09.2009, 16:17
Emiroğlu'na da katılıyorum. Vallahi insana yazacak birşey bırakmıyorsunuz.

25 yıldır aldığımız istifaların hiçbir işe yaramadığını ne zaman farkedeceğiz çok merak ediyorum..

Bu kadar unutkanlık olur mu yahu? 2 sene öncesinin aynı şeyleri yaşıyoruz.

Hotaman
26.09.2009, 16:19
Taraftarın yönetme egosu bitmedikçe bu kulüpte istikrar ve dolayısıyla başarı gelmeyecek.
Bıktım usandım artık, Sadri Şener'i, Hugo Broos'u, Ersun Yanal'ı ya da Hacıosmanoğlu'nu tanımam etmem. Benim tek derdim istikrar.
Kaldı ki istikrar dediğimiz kelimenin oldukça geniş bir anlamı var. Ben Ersun Hoca giderken başkan ilk büyük hatasını tribün baskısı ile karar alarak yaptı (Demiştimcilerdenim artık) demiştim. Adım gibi eminim ki Sadri Şener bunun hata olduğunu benden daha iyi biliyor artık.

İnsanlar hata yapabilir ancak düştükten sonra yapacakları adımlar önemlidir. Tecrübe dediğimiz de bu değil mi zaten?
Yakın yıkın, bu daha kolayı. Bize de yıllardan beri acayip yakışıyor!

Ahmet Faruk
26.09.2009, 17:33
"Taraftar maç içerisinde ağız değitirmiş de kötüymüş"
Yahu takım maç içerisinde bırak tatkiği; hüviyyet, kimlik, benlik ne varsa değiştirdi; burda takınılan nokta taraftarın 25.ve 35. dakika arasındaki uçurum mu denir, kanyon mu denir neyse artık, ona değinmesi.

Geçen sene iyiydi, bu sene kötü...
Bunu demek bu kadar mı zor.

Bu noktadan sonra artık bu yönetimin toparlama ihtimali yok.
Hani sırf yanlışlık açısından değil. Duruş, bakış açısından....

Bir kere ben geçen sene nisan ayında da söylemiştim: Taviz tavizi doğurur.
Sen ipin ucunu kaybettin bir kere. Şu taraftarın zihniyeti yönetim değişmeden değişmez.

Erdal
26.09.2009, 17:42
Arka sayfada yazılanların bir kısmını üzerime alıyorum. Olcay abi'nin Fatih Tekke göndermesini mesela....Cihan ın "değişme" göndermesini de...

Bu yönetimi savundum. Artık savunmuyorum. Şimdi bana istikrar, hep aynı oluyor, onu yediniz bunu yediniz takımı yediniz gibi değil bu yönetimi Nuri bey yönetiminden ayıran 5 fark sayarmıınız... Sadece geçen haftaki Mahmut Aksu açıklaması bile bu yönetimin samimiyetsizliğinin sızıntıdan öte dereye dönüştüğünün ispatıdır. İlginç Brüls de öyle düşünüyormuş....Belçika'da ki futbolcumuz ile sakarya'da ki Erdal ın aynı düşünmesinin sebebi de Fatih Tekke dir öyle mi Olcay abi....

Erdal
26.09.2009, 17:44
Siz ortada hata yaptığını kabul eden ve bu hatalardan der almayı düşünen bir yönetim görüyormusunuz? Evet hata yaptım deyip bundan der alabilecek bir yönetimle istikrardan yanayım. Ama ben burdan bakınca sizin gördüğünüzü görmüyorum.

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 17:45
Okuyalım hele Brüls'ü?

Ne demiş acep?

Mahmut Aksu'yuda takip edemedim?

Sonra devam edelim.

Erdal
26.09.2009, 17:47
Hüseyin ile görüşme bile yapmayıp piyasaya "istediğimiz rakamı kabul etmedi" sızdırması yapan arkadaşlar samimiyetsizdir. Hüseyin gitmeli diyen biri olarak söyledim bunu...Mesele Hüseyin, Fatih, Brüls, Buca daki çocuk falan değil....Mesele yönetilmiyor olmamız....Trabzonspor yönetilmiyor....

Emiroğlu
26.09.2009, 17:48
Evet taraftar ağız değiştirirse kötüdür.
Bu kadar basit aslında.

İlk 15 dakikada baskıyı yaratan Trabzonspor ' du , sonra 75 dakikada dağılan da.

Taraftar dediğin takımının bocladığı yerde onu ayağa kaldıracak.Takımını yalnız olmadığına hissettirecek.
Takımda 2 bocalayan olduğunda "vallayi gol yicez" hissi takıma da yansımıyor mu zannediyorsunuz ?
İnanın , gençler 2.golü attı , BİZDE rahatladık onlarda.
Öyleki gerilmişti her iki takımda.

@Ahmet Faruk

Son cümlene kesinlikle katılmıyorum.
Çünkü , Bu taraftarın zihniyeti hiçbir zaman değişmez.Değişmeyecekte.Bunu ömrümüzden geçen her dönemde göreceğiz.
Değişmemesinin sebebi bu davranışların karakter kaynaklı olması.
Anlık bir sinir , yada vazgeçilebilecek bir huy gibi değil.Bi sigarayı bırakmak değil mesela.
Bizim insanımız " en kötü ihtimalle dağıtırım ulen " huyundan vaz geçmediği sürece , kriz anları , istifalara , düzeltilebilecek hataların hayati hatalara doğru kaymasına her zaman meyil verecektir.

Erdal
26.09.2009, 17:50
Mahmut Aku geçen hafta 9 golün verdiği güçle " Biz zaten Fatih ile tam anlaşamamıştık" buyurmuştu. Ya Ünal hoca yalan söylüyor ya o....

Brüls geçen sene bana 500 bin yıllık sözleşme yapılacağına dair söz verdiler tutmadılar diye mutuz...Bu mutsuzluğu bu yılki formundan da belli imiş....Söz vermek, vaziyeti idare etmek, günü kurtarmak....

İstikrar..............

Emiroğlu
26.09.2009, 17:51
Başkana kızgın değilim.
Sadece daha tutarlı olmasını bekliyorum o kadar.
Tabi birde listesini yenilemesini.
Onu hataları ile seviyorum.
Güzel işler yaptı ileriye dönük.

Ama onunda bocaladığı yerde profesyonel yöneticiler yardımcısı olmalıdır.
Bu dönem o bocaladığı dönem işte.
Ama yanında "ADAM" yok.
İşi bilen adam hiç yok.

Erdal Abi ye katılıyorum.Gerçekten yönetilmiyoruz.

Erdal
26.09.2009, 17:52
Şimdi bana öylermisiniz Nuri bey yönetiminden ne farkı bu yönetimin?

Orhan Aydın
26.09.2009, 17:53
yazdan beri her açıklamaları mizahi yönden kuvvetli zaten ama 'Biz zaten Fatih ile tam anlaşamamıştık' cümlesini bilmiyordum.

serdar avcı
sadri şener in kişiliğine diyecek yok, şeker gibi insan ama olmuyor,olmuyor,olmuyor bir türlü agresif,savaşan,maçı kazanmasını her şartta bilen trabzonspor ruhunu başaramadılar........

Erdal
Bu arada Fatih ile görüştüğümden dolayı bu yönetimi elşetiriyor diye düşünmenize de aşkolsun be Olcay abi...Sahiden aşkolsun...Büyüledi bizi Fatih yani öyle mi :)

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 17:58
Erdal,alınmak yok.:)

Öyle düşünmem için özellikle Recep çok yardımcı oluyor sağolsun.
Evet senide o kefeye koymuş olduk ama tüm yorumlarında hissi davrandığını düşündüğüm anlamına gelmiyor bu.
Çokça ortak noktamız var.
Ayrıldığımızda.

Alınganlık yok,alınmak yok:)

Fatih ismi maalesef ayarımızı bozmuştur..
Her alanda..
Bu gerçekten hareket etmekde fayda var.

Bu arada Fatih ile görüştüğümden dolayı bu yönetimi elşetiriyor diye düşünmenize de aşkolsun be Olcay abi...Sahiden aşkolsun...Büyüledi bizi Fatih yani öyle mi :)

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 17:59
Bu sorunun muhatabı istikrar isteyenler olamaz.

Asla.!

Ben değilim mesela.

Hotaman
26.09.2009, 18:04

Ağabey bu mesajını unutma, bu farkı sana tam bir yıl sonra camia kendisi gösterecek.

Erdal
26.09.2009, 18:04
Olcay abi, 3 sene....

Kimilerine göre 120, onlara göre 80 trilyon borç...Ve hala takımın sağ beki ile yedek forveti yok....Sizce Trabzonspor yönetiliyormu?

Erdal
26.09.2009, 18:09
İstikrar önemlidir ve bizim için elzemdir. Ama doğruları yapmaya çalışanla istikrar...Hiç değilse hatalarını kabul edenlerle istikrar...Ben şampiyonlukçu falan da değilim. Bana deyin ki sadece genç futbolcu alacağız...Üç ene bekleyeceğiz.....Eyvallah....Bana deyin ki paramız yok bu sene transfer yapamayacağız....Eyvallah....Ama bana iş bilirliğinizi göstermek için katakulle yapıyorsanız sonra da bunu beceremeyip cenabı Allah başınıza yıkıyorsa ben istikrar falan demem....Muhalefet samimi mi? Valla muhalefeti eleştiremem ki...Dünyanın her yerinde iktidar eleştirilir. Çünkü güç, hamle yapma hakkı vesaire ondadır...Muhalefet sadece konuşabilir....Ki zayıf bir muhalefet olduğunu bile düşünüyorum....

bordo61
26.09.2009, 18:13
Ben bu takımın başında en son görmek isteyeceklerimden birisi Hacıosmanoğludur.

Sebeb ise kendi deyimiyle 'Samimi Bulmuyorum' Yapabileceğine inanmıyorum.

Bizi yanıltır utandırır belki ama keşke utandırsın başarılı olduktan sora..!

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 18:13
Elbette yönetiliyoruz...

Kulübe hacizmi gelmiş?
Şu borç repliğini sıklıkla tekrar etmenin hiçbir anlamı yok Erdal..

Borç ödeniyor diye biliyorum ben

Bugüne kadar ödemelerimizle ilgili bir kanuni takip haberi duyan var mı?

Varsa düzeltirim hemen.

Erdal
26.09.2009, 18:14
Ben şimdi Yattara'nın gitme sürecini bir daha baştan alıyorum....Bir daha baştan okuyorum....Çünkü o gün samimi olduklarını düşündüğüm için yaptığım yorumlarımın hepsini yutmak zorundayım....Çünkü bu gün görüyorum ki ortada samimiyet falan yok....Başkan bunun neresinde? Bana göre ben İlk yattara krizinde nerde isem başkan orda...Bu gün geldiğim yere geldiğinde inşallah geç olmaz....Alında geç oldu bile...Takımla ilgili tüm operasyonları Ünal hoca ile yapmak gibi bir çıkış görüyorum ben....sanırım tek çıkış....

Hotaman
26.09.2009, 18:16
Elbette yönetiliyoruz...

Kulübe hacizmi gelmiş?
Şu borç repliğini sıklıkla tekrar etmenin hiçbir anlamı yok Erdal..

Borç ödeniyor diye biliyorum ben

Bugüne kadar ödemelerimizle ilgili bir kanuni takip haberi duyan var mı?

Varsa düzeltirim hemen.

Yok 4-5 yıl sonra "sudan" gelecek 12 miyon doları bilende pek nadir ya da Trabzoncell'den bence henüz yararlanmadığımız ama iyi niyetli bir hamle olan Karadenizspor'dan.

Erdal
26.09.2009, 18:19
"sudan" gelecek 12 milyon bahsine girmeyelim ne olur....Çünkü sahiden sudan o...Sahiden hayır istemeyiz dışında tek yaptıkları imza atmaktı o işte....

Erdal
26.09.2009, 18:21
Olcay abi "yönetilme" kasdımız bu ise eyvallah...

Hotaman
26.09.2009, 18:22
"sudan" gelecek 12 milyon bahsine girmeyelim ne olur....Çünkü sahiden sudan o...Sahiden hayır istemeyiz dışında tek yaptıkları imza atmaktı o işte....

Keşke her gelen yönetim buna benzer birşey yapabilse o zaman Erdal abi. Beni yapılanlar bağlıyor yapılmayanlardan çok.
Ayrıca, bu konuda başkanın tekrar başkan olduktan sonra ki ilk röportajında (Trabzonspor dergisinde ki ilk yazısında da olabilir) bildirim yapmıştır. Yani bu başkan olmadan önce böyle bir fikri olduğunu kanıtlar.

bordo61
26.09.2009, 18:23
Borç muhabbeti yapmayı hiç doğru bulmuyorum.

Senelerce bir kuruş gelir artırmayıp kulübün kasasına borç takıp gidenler varken.Sadri Şener zamanında gelirlerimiz gözle görülür bir şekilde arttı kulübün ekonomik açından eli bayağı güçlendi

Bknz.;Hes Projeleri,Trabzoncell,Marina, vb.

Albayraktan farkı Her hangi bir farkı isterseniz Birilerinden gaz alıp Akyazı Maketiyle gezip Oraya buraya reklam vermemek.Trabzon halkı o gazla senelerdir Akyazı Yapılacak diyor

Murat Erdem
26.09.2009, 18:25
2 ay önce forumda, ''bu yönetimi kendi adıma azlettiğimi'' ilan etmiştim, şu anda ki yönetimi kendi adıma tanımıyorum. Kafam rahat.
Biz taraftarları, baldırı çıplak, önlerine ne konursa yiyen, ayak takımı olarak görenler için başka ne yapılabilir ki.
Benim bu takımdan sadece bu sene için değil, gelecektede şampiyonluk beklentim yok artık.
Hoş, derdimiz şampiyonluk olsa 25 senedir elle tutulur başarısı olmayan bir takımın peşine ne düşelim.
Bu takımdan beklentimizi ayrıca detaylandırırız.
Yanlız klansman düştük, kendimizi gördüğümüz, sandığımız, yakıştırdığımız yerde değiliz artık.
Ama bir türlü itiraf edemiyoruz bunu.
Büyük vücuta, küçük don biçmeye çalışıyoruz ama nafile...
Patlıyor bir yerlerden.
Biçtiğimiz don ayıplarımızı örtemiyor artık.

Ahmet Faruk
26.09.2009, 18:25
@Ahmet Faruk

Son cümlene kesinlikle katılmıyorum.
Çünkü , Bu taraftarın zihniyeti hiçbir zaman değişmez.Değişmeyecekte.Bunu ömrümüzden geçen her dönemde göreceğiz.

Benim zihniyettem kastım başkanın nisan ayında söylediği "toplumun istediğini yaptık" cümlesine temel olan zihniyet. Yani bir kere sen bu taraftara "Üzerine gidersem alırım, zorla yaptırırım" düşüncesini aşıladın. Bu artık, bu yönetimin karakteri oldu.

Senin bahsettiğin zihniyet maalesef değişmez. Yani taraftarı topyekün değiştirmeden, ileri derecede radikal önlemler almadan, belki de dünya ilk olacak atılımlar atmazsa bu taraftar değişmez.

Bu konudaki düşüncelerimi yazsam 45 yaş üstü abilerimden dayak yerim heralde :)

Erdal
26.09.2009, 18:27
Şu kadarını söyleyeyim HES projesinde BMN nin bile bu yönetimden daha çok katkısı vardır. Trabzoncell e gelince 5 sene önce diğer kulüplerin vardı da bizim mi yoktu? Aynı espriyi yaptırıyorunuz bana...İlk okulda soyal bilgiler kitabında Osmanlı zamanında kağnıya biniyorduk cumhuriyetten sonra otomobile biniyoruz gibi bir durum bu....

bordo61
26.09.2009, 18:29
Yönetimsel Büyük Yanlış yapılmıştır.

Ama Ekonomik yanlış yapıldığı konusunda pek emin değilim çünkü getirdikleri para var sonuçta senelerdir hazır yiyen yönetimlerimiz olduğu için

Şimdi kimse borsadan gelen o kadar paranın nereye gittiğini biliyor mu.Peki bu borsanın temettülerle bizi çok zor duruma sokacağını.Yada Tomas Jun'a verilen o kadar parayı o zamanki yönetim şimdi muhalefette.Şimdiki Yönetimde Albayrak Döneminde muhalefetteydi.

Ruhumuzda var Muhaliflik

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 18:30
Erdal,

İşte en samimi olmayan yorumlardan biri de bu.

Bence bu haberi(doğrudur elbette)piyasada konuşulur kıvama getirenler,bu işte en çok emeği olanlar kulübü kendileri yönetmeliler.
Sorumluluk öyle alınmaz,böyle alınır..

Başkanlığın döneminde imza atacaksın ama perde arkasında hep malum kişiler olacak.
her iyi iş her iyi proje onların..
Kötüleri başkanın ve ekibinin.
Hiçbir zaman sana artı yazılmayacak..

O halde,hizmetse amacın gelip kendin yöneteceksin Kulübü.
Madem bu kadar zeki,çevik,ahlaklı ve projecisin..

Gel al..

Siyasi hizmetinden daha büyüktür hizmetin o zaman.

Trabzonsporun şampiyonluğu en büyük hizmetmidir,Trabzon'a?

O halde ne duruyorsun,anında seçilmen de KARANTİ.
Karanti idi...

Ne güzel Trabzon yahu..

bordo61
26.09.2009, 18:31
Şu kadarını söyleyeyim HES projesinde BMN nin bile bu yönetimden daha çok katkısı vardır. Trabzoncell e gelince 5 sene önce diğer kulüplerin vardı da bizim mi yoktu? Aynı espriyi yaptırıyorunuz bana...İlk okulda soyal bilgiler kitabında Osmanlı zamanında kağnıya biniyorduk cumhuriyetten sonra otomobile biniyoruz gibi bir durum bu....

Abi kimsenin kafasında yokken olayı ortaya atmak bile büyük adımdı.

BMN mi dedi Hes kurun bizde destekleyelim.Onlar adımı attı bizde elimizden geleni yaptık olay bu..!

Orhan Aydın
kötünün iyisinin istikrarı savunuluyor gibi bir durum var ortada

Erdal
Borcun bu seviyelere gelmeinde zikredilen projelerin payı var mı ki ? Avea Sadri Şener'i ya da Hayrettin bey'i çok sevdiği için mi bu projeyi önümüze koydu? Yönetimde ben bile olam o proje masama gelecekti

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 18:33
Bu çok ciddi bi'durum Erdal.
Realite.

bordo61
26.09.2009, 18:34
Erdal Abi Geçen Yönetimlerin Bir Gelir Getirici Kaynak Çalışmasını söyler misin ? Yada büyük bir projelerinin.

Cevaplarda Her Seçime Mazeme Olan Akyazı Projesi Olmasa İyi olur.

Albayrak Döneminden Olursa İyi Olur.

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 18:34
Projeyi masamıza kimle koydu?
Borcun bu seviyelere gelmeinde zikredilen projelerin payı var mı ki ? Avea Sadri Şener'i ya da Hayrettin bey'i çok sevdiği için mi bu projeyi önümüze koydu? Yönetimde ben bile olam o proje masama gelecekti

bordo61
26.09.2009, 18:37
kötünün iyisinin istikrarı savunuluyor gibi bir durum var ortada

Hani Bir reklam varya biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu diye aynen buna benzetiyorum

Erdal
26.09.2009, 18:39
Olcay abi, bu dedikodu falan değil yahu....Herkesin bildiği hatta başkanın da ifade ettiği bir gerçek...

Erdal
26.09.2009, 18:40

Avea...Çünkü onlar da biliyor ki Trabzonspor satar...İyi bir markadır...

bordo61
26.09.2009, 18:41
Avea...Çünkü onlar da biliyor ki Trabzonspor satar...İyi bir markadır...

Yanlız Orda sorulan Masamıza Kimle Koydu diyo koyan Avea ama kim zamanında Sadri Şener o zaman asıl cevap budur.

İkili muhabbetinizin arasına girdim kusura bakmayın

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 18:42
Ne güzel işte.

İşte samimiyet budur.
Komplekssiz olmak da budur..

Başkan samimidir.Az yada çok.

Çoklarından samimidir bence.Burası kesin.

Ayrıca benim mesajımda dedikodu ibaresi yok bizzat doğrudur ibaresi var:)

Olcay abi, bu dedikodu falan değil yahu....Herkesin bildiği hatta başkanın da ifade ettiği bir gerçek...

Erdal
26.09.2009, 18:42
Erdal Abi Geçen Yönetimlerin Bir Gelir Getirici Kaynak Çalışmasını söyler misin ? Yada büyük bir projelerinin.

Cevaplarda Her Seçime Mazeme Olan Akyazı Projesi Olmasa İyi olur.

Albayrak Döneminden Olursa İyi Olur.

Nuri bey döneminde olmadı...Ancak Atay başkan zamanında 100 bin üyelik, ve ts clup önemli çalışmalardır....

bordo61
26.09.2009, 18:44
Nuri bey döneminde olmadı...Ancak Atay başkan zamanında 100 bin üyelik, ve ts clup önemli çalışmalardır....

O zaman Kendi Cevabınıda vermiş oldun Erdal Abi :)

Erdal
26.09.2009, 18:46
Bu çok ciddi bi'durum Erdal.
Realite.

Abi etmeyin, tarihi gelişimi inkar bu...Mümkün mü bunu söylemek...akp iktidarı ayesinde 3G ye kavuştuk kadar komik bir iddia bu...

bordo61
26.09.2009, 18:47
Umarım düzelirizde Başkanı gene gülerken görürüz :)

Bizde gülelim başkanda Bu da Reklamdaki ' Eti Cin Gülsün Dünya Gülsüne benzedi ama neyse'

Herkese Hayırlı Akşamlar

Erdal
26.09.2009, 18:49
Yahu Türkiye'de olmayan bir şeyden o gün bizde neden yoktu diye yönetimi sorumlu tutamayız... Sadri başkanın ilk başkanlığı döneminde varmı idi böyle projei? Yoktu ve olmamaı gayet tabi bir durumdu...Çünkü o zamanlar neyin projesini yapacaksın....Dediğim şu her iki proje de dış konjonktürel gelişmelerin bize sunduğu fıratlardır

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 18:53
Tartışabiliriz bunu elbette.Ama yeri değil sanırım.

Birinde herşey,birinde ise sadece bir siyasi parti iktidara geldi Erdal:)

Hepsi bu..

Abi etmeyin, tarihi gelişimi inkar bu...Mümkün mü bunu söylemek...akp iktidarı ayesinde 3G ye kavuştuk kadar komik bir iddia bu...

Hotaman
26.09.2009, 18:54
Sana göre bu yönetim hiçbir olumlu adım atmadı yani Erdal abi?
Öncekiler ya da gelecek olanlar çok daha iyi ayrıca.

Evet Atay Aktuğ'un 100.000 üye projesini de destekledi BMN. Hatta hatta Akyazı projesini... Peki bunlardan hangileri gerçekleşti ya da gerçeleşebilecek olanları hangileriydi.
Ayrıca biz zaten, Trabzonspor'a destek olmak için burda değil miyiz? Bu bizim zaten görev olarak gördüğümüz bir durum değil mi? Marifet mi hiçte değil, bu kulüp bizimse sonuna kadar destekleyeceğiz.

Orhan Aydın
26.09.2009, 18:54
yönetimin yaptığı en büyük icraat her ne kadar başarısızlık olarak da gösterilse 3. olabilen bir takım oluşturmak.çünkü bir önceki kadronun limiti 4.lüktü

Erdal
26.09.2009, 18:56
Yönetimin, başkanın hataları vardır. Üstelik bu hatalar basit hatalar değil kör göze parmak sokarcasına hatlardır. Hatalardan ders alınıra istikrar önemlidir. Bekleyelim görelim...

Hotaman
26.09.2009, 18:57
Bu sponsor meselesi kafamı kurcalar hep. Trabzonspor'un sponsor sayısı 4 yıl öncesinin 3 katı olmasını nasıl açıklayabiliriz? Trabzonspor 4 yıl önce de Trabzonpsor değil miydi?

Erdal
26.09.2009, 18:58
Elbette yönetimin camianın rüzgarını arkasına almak gibi Trabzon'da çok zor olan bir işi başarmış olmaını önemiyorum. Ama bu rüzgar kendiliğinden dinmedi. Onlar Rüzgarkıran inşa etti...

Orhan Aydın
26.09.2009, 18:59
bence sponsor konusu takımın potansiyelinin artırılması ile doğru orantılı

Erdal
26.09.2009, 18:59
Bu sponsor meselesi kafamı kurcalar hep. Trabzonspor'un sponsor sayısı 4 yıl öncesinin 3 katı olmasını nasıl açıklayabiliriz? Trabzonspor 4 yıl önce de Trabzonpsor değil miydi?

4 Yıl önce diğer takımların sponsorluk gelirleri ne kadardı? Arkadaşlar etmeyin....Tarihle inatlaşıyoruz....:)

Hotaman
26.09.2009, 19:01
Elbette yönetimin camianın rüzgarını arkasına almak gibi Trabzon'da çok zor olan bir işi başarmış olmaını önemiyorum. Ama bu rüzgar kendiliğinden dinmedi. Onlar Rüzgarkıran inşa etti...

Katıldığım yerler var. Aslında en temel yanıtımı yine sen vermişsin.

Yönetimin, başkanın hataları vardır. Üstelik bu hatalar basit hatalar değil kör göze parmak sokarcasına hatlardır. Hatalardan ders alınıra istikrar önemlidir. Bekleyelim görelim...

Hotaman
26.09.2009, 19:04
4 Yıl önce diğer takımların sponsorluk gelirleri ne kadardı? Arkadaşlar etmeyin....Tarihle inatlaşıyoruz....:)

Ağabey oranlama ile cevap versem ya da net olarak bir Ülker örneği versem?

Öfkeyle yazıyorsun. Şöyle bir sakinleşsen:)

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 19:04
Çok güzel bir tespit.
Umarım biriside bu tespiti rakamlarla besler.

İşte marka değeri budur.
Saygınlığın artması budur..

Büyüksün evet.
Ama bunu hissettiremiyorsun.O halde kendine büyüksün.

Büyüğüz demekle küçülürüz en fazla.
Gereğince işler yapmaktır büyüklük.

Hep büyüktük ama son 2 yıldaki kadar cazip değildik sponsorlar için.

Diğerleri ile kıyasa gelirsek,onlar sanayi devrimini çoktaaaaan yapmışlar:)

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 19:09
Sadri Şener anlaşılan takıma sponsor bulma ve ek gelir işlerinden anlıyor.

Sadri Şener kulübün ekonomik işleri ile uğraşsın futbol bilgisi olan bir başkan bulalım !

Bu konuda da Serdar Bali'nin Şenol Güneş başkan olsun önerisi mantıkılı !

Erdal
26.09.2009, 19:10
Kızgın falan değilim :) Vallahi öfke ile de yazmıyorum. Sponorluk konusunda 4 gün sonra iyi bir çalışma ile rakamlı cevap vereyim. Lakin yanılıyorunuz bunu biliyorum :)

Erdal
26.09.2009, 19:11
Serdar Bali ne zaman demiş ki Şenol Güneş başkan olun diye?

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 19:14
Ayazoğlu hazır burdasın bişey soracağım?

Gökhan Ünal başlığında bir fotoğraf yayınlayıp,üstünede YORUMSUZ yazmıştın.

Sonra o fotoğrafın evveli,sonrası ve 7 göbek sülalesi neşredildi arkadaşlarımızca.

Senin yorumsuz kalmana gönlüm razı değil.

O konuda bir düzletmene ben denk gelemedim?

Varmı bir düzeltme kardeşim,öyle havaya sıkıp gitmek yok..

Düzelttiysen bende düzletirim hemen..

Bekliyorum...

Sadri Şener kulübün ekonomik işleri ile uğraşsın futbol bilgisi olan bir başkan bulalım !

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 19:14

ŞENOL GÜNEŞ’E BAŞKANLIK ÇAĞRISI

Serdar Bali artık Şenol Güneş’in Trabzonspor’a teknik adam olarak değil Başkan adayı olarak geri dönmesi gerektiğini belirterek “Bu yöneticilerin çoğu efsane kadronun sermayesini yiyor. Bizim sayemizde kazanılan şampiyonlukların parasını naklen yayıncı kuruluşundan alıyor. O halde bizim iş başına gelme zamanımızdır, bunun içinde Şenol Güneş’e görev düşüyor. Artık Şenol Güneş, Trabzonspor başkanlığına adaylık sürecini başlatmalı, Trabzon’a geri dönmeli…”

http://www.medyatrabzon.com/images/news/11391.jpg (http://www.medyatrabzon.com/news_detail.php?id=5375)

http://www.medyatrabzon.com/news_detail.php?id=5375

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 19:16
Şenol Güneş'in başkan olması fikrini ilk benmi ortaya attım bilemiyorum ama fikirdaşız Bali'yle.
Sadece zamanlama sorunumuz var.
Ben Albayrak sonrası öneri olarak sunmuştum.

İçimize Serdar Bali kaçmış yahu uyyyy:))

abdullah6134
26.09.2009, 19:21
Sadri başkanı çok seviyorum ve son istifa tehdidini duyana kadar sempati de besledim.Ama ne olur Trabzoncell meselesini proje olarak önümüze sürmeyin. Trabzoncell daha önce iki istanbul takımının yaptığı ve bize teklif edilince kabul etmekten başka bir üretkenliğimiz olmayan basit bir Trabzonspor'lulardan faydalanma olayıdır ve bu markayı Sadri Şener'in yarattığından bahsetmek komik kaçar. Beşiktaş da ne kadar vizyonsuzmuş kardeşim bir beşiktaşcelli akıl edemediler diyebilenimiz var mı?

Erdal
26.09.2009, 19:23
Olcay abi herhalde aynı zamanda demiştik...Serdar Bali ye de kızıyorum ama Mehmet Ali bey'e çizme giydiremeyince dön Şenol hoca ya...Ah Sadri başkan ah....Yazık ettin....

Hotaman
26.09.2009, 19:24
Kızgın falan değilim :) Vallahi öfke ile de yazmıyorum. Sponorluk konusunda 4 gün sonra iyi bir çalışma ile rakamlı cevap vereyim. Lakin yanılıyorunuz bunu biliyorum :)

En az birimiz. Belki ikimizde. :)

Koyu punto ile yazılan yere yüzde yüz katılıyorum. Bu kulüp Sportif Direktör diye bir çalışan barındırıyorsa asbaşkan ya da yöneticilerin futbol takımı ve medyadan ellerini ayaklarını çekmesi gerekiyor. Takımın sporla ilişkili bütün işlerinde ben Ünal Karaman'ı görmek istiyorum.

Zaten hale hazırda yönetimin işi kurumsal büyümedir ya da öyle olmalıdır.

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 19:30
Ayazoğlu hazır burdasın bişey soracağım?

Gökhan Ünal başlığında bir fotoğraf yayınlayıp,üstünede YORUMSUZ yazmıştın.

Sonra o fotoğrafın evveli,sonrası ve 7 göbek sülalesi neşredildi arkadaşlarımızca.

Senin yorumsuz kalmana gönlüm razı değil.

O konuda bir düzletmene ben denk gelemedim?

Varmı bir düzeltme kardeşim,öyle havaya sıkıp gitmek yok..

Düzelttiysen bende düzletirim hemen..

Bekliyorum...

Olaya bir yorumum yoktu ki zati. Öncesi veya sonrası Fotoğraf anı yansıtır. Düzeltme yapmam içinde bi neden yok. Yada var mı?

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 19:44
Yorumsuz...
Olaya bir yorumum yoktu ki zati. Öncesi veya sonrası Fotoğraf anı yansıtır. Düzeltme yapmam içinde bi neden yok. Yada var mı?

Erdal
26.09.2009, 19:55
Mevzu nedir abi anlamadık biz

Orhan Aydın
26.09.2009, 19:57
abi gökhanın sevinç yumağının dışında olduğu bir foto

KUTADGU
26.09.2009, 22:12

Erdal Abi, bu mesajın üzerine çok düşündüm.

Alelade bir söylemekle sana cevap vermeyeceğim. Toparlayıp burada açık açık yazacağım.

Biraz beklersiniz değil mi?

Muhammed
26.09.2009, 22:12
Ruslar Türkiye içinde satın alacak ya da sponsor olacak takım arıyorlarmış. Alın biziiiiiiiiiiiii.

Erdal
26.09.2009, 22:15
Tabi beklerim...Hem beklemesem bile yazdıklarını okurum bir gün sonra bile olsa :)

mahmuter61
26.09.2009, 22:22
Başkanım seni ve ekibini alkışlamaktan ellerim şişti kızardı patladı ama siz daha hala kızarmadınız!!!başarılarrrrrrrrr size....hedeften sapmadık değilmi hala ???6 mağlubiyet 7 beraberlik hakkımız daha var sanırım!!!

Erdal
26.09.2009, 22:22
Cihan tek mesajda yazma madde madde konuşalım...Uzun yazıları okumakta güçlük çekiyorum :)

KUTADGU
26.09.2009, 22:27
Cihan tek mesajda yazma madde madde konuşalım...Uzun yazıları okumakta güçlük çekiyorum :)

Ne demek Erdal abi.

Başım üstüne.

:)

Yaşlıların halinden anlarız biz.

KUTADGU
26.09.2009, 22:36
Erdal Abi, yanılmıyorsam bu yönetimin yani Sadri Şener'in Albayrak'tan iyi olan yönleri nelerdir diye sormuşsunuz.

Ve yine yanılmıyorsam "Aralarında 5 fark sayabilir misiniz" diye sormuşsunuz.

Evet abi rahat rahat sayabiliyorum.

Şimdi mesaj mesaj Sadri Şener'in Albayrak'a göre pozitif farklılıklarını anlatmaya çalışacağım.

1. POZİTİF TEMEL FARK hiç şüphesiz ki, sportif başarılardır. Yani kurulan takımın topladığı puanlar, aldığı galibiyetler ve sıralamada ki yeri.

Takdir edersiniz ki bu değerlendirme oldukça objektif yapılabilecek bir değerlendirmedir.
Lig tarihindeki puan tablolarına bakabiliriz bunun için.

Albayrak'ın Aralık ayında seçildiği ve dönem ortasında transfer yaparak, tamamen kendi eseri ile oluşturduğu 2005-2006 sezonunu da listeye eklememe müsade edersiniz sanırım. Albayrak döneminde durumumuz şu şekilde;

2005-2006 sezonu Toplam puan 52
2006-2007 sezonu Toplam Puan 52
2007-2008 sezonu toplam Puan 49.

2007-2008 sezonunun Albayrak istatistiğine eklenmesinin en temel nedeni şudur; Lige başlayan kadroyu da ligi bitiren kadroyu da Albayrak oluşturmuştur. Devre arasında Sadri Şener'e transfer yapma zamanı dahi bırakmamıştır.

Gökdeniz'in satılması sebebiyle puanın az olduğu söylenebilir lakin Gökdeniz'li zamana oranla ikinci yarı daha fazla puan toplanmıştır.

Sadri Şener'i değerlendireceğimiz istatistik ise 2008-2009 sezonudur.

2008-2009 sezonunda Toplam Puan 68'dir.

Yani Nuri Albayrak'ın oluşturduğu takımda tam tamına 18 (Onsekiz) puan fazla toplamıştır Sadri Şener'in takımı.

Bu benim gördüğüm ve farkına vardığım İLK POZİTİF TEMEL FARK.

Erdal
26.09.2009, 22:41
Peki Cihan 3. lük ile 4. lük arasındaki derece farkını biz 50 trilyona satın almış olduk şu durumda...Üstelik bu sezonu konuşmuyoruz bile...Konuşmayalım zaten...

KUTADGU
26.09.2009, 22:43
GÖRDÜĞÜM İKİNCİ POZİTİF TEMEL FARK ise Trabzonspor yönetiminin yapmış olduğu Stadyum çalışmalarıdır.

Nuri Albayrak döneminde ortaya çıkartılan ve bugün bile yapılabilirliği tartışılabilen Akyazı Projesi'nden başka hiç bir iş ortaya koyamamıştır Nuri Albayrak ve ekibi.

Oysa Sadri Şener ve ekibi göreve başladıklarından kısa bir süre sonra kale arkalarını büyük bir inşaatla stadyuma yanaştırmış, futbolseverlerin kale arkalarında bile çok daha iyi maç izlemelerine olanak sağlamıştır. Bunun yanında hepimizin nefret ettiği maraton tribündeki saçma çatı yapısı ve beraberinde getirmiş olduğu direkler ortadan kaldırılmış, taraftarlara daha net ve sağlıklı maç izleme olanağı sağlanmıştır.

Çatının açık olması hasebiyle yağmur karşı taraftarların çokca mağdur olabileceği dile getirilmişse de bu durum en fazla 3 lig maçında yaşanmıştır.

Yapılan inşaatlarla yedek kulübeleri ve kapalı tribün çok daha modern bir hale getirilmiş, tüm bunların paralelinde stad kapasitesi artış göstermiştir.

Albayrak'ın stad projesinde ise elimizde ya da hatıramızda Muzaffer Ermiş'in bir takanın yanında çektirdiği fotoğraflar ve sokaklara asılan bilboardlardan başka hiç bir şey kalmamıştır.

Bence pozitif yöndeki ikinci en büyük fark da budur.

Erdal
26.09.2009, 22:46
Katılıyorum, stadyum konuundaki hamle takdire şayandır. Üstelik kısa zamanda gerçekleştirilmiştir...

Erdal
26.09.2009, 22:47
Bir fark bulduk Cihan...Aramaya devam..İlkini kabul etmediğimi anladın sanırım :)

KUTADGU
26.09.2009, 22:48
3. olarak Albayrak yönetiminin Teknik Kadro seçimleri ve Ödediğimiz Tazminatlar da Gösterilebilir.

Nuri Albayrak geldiğinde takımda Halilodziç vardı. Sene sonunda yollar ayrıldı. Ve tamamen yönetimin çalışmaları neticesinde Sebastiano Lazaroni ile anlaşıldı. Ligler başladıktan 1 ay sonra 1 Mİlyon Euro'ya yakın bir tazminat ödenerek Lazaroni ile yollar ayrıldı ve yerine Ziya Doğan getirildi. Ziya Doğan 1 yıla aşkın görev süresinde bir türlü başarılı olamayarak yerini Ersun Yanal'a bıraktı.

Sadri Şener'in kendi isteği ile çalıştırdığı ilk adam ise Hugo Broos.

Görüldüğü üzere teknik direktör istikrarı ve teknik direktöre ödenen tazminatlar yönünden Albayrak yönetiminin kulübü büyük zararlara uğrattığı açıktır.

Lazaroni'nin gelme süreci, göreve başlama süreci, görevden alınma süreci, Lazaroni'ye verilen tazminatların beraberinde getirdiği travma gerçekten büyük ve çok zarar getiren bir travmadır.

3. büyük temel fark da budur.

bordo61
26.09.2009, 22:49
Kutagdu Renkdaş Niye Öyle Diyosun Bilbordlara Reklam Vermek Başlı başına vizyon gerektirir

Bu fotoğraflar Trabzon'da bulunan reklam panolarında çekilmiştir.Şehrin her yerinde bunları görebilirsiniz.Benim bu ilanlardan anladığım kadarı ile sayın; Nuri Albayrak, kendi kendine teşekkür ediyor :) Bunun yorumunu sizlere bırakacağım ama bu fotoğraftan yola çıkarak Trabzon'da küçük bir araştırma yaptık.Neden?, niçin bu ilanlar verildi? bunun yorumunu sizler yapın...
http://img149.imageshack.us/img149/3762/resizeofnurialbayrakkarxq8.jpg
http://img238.imageshack.us/img238/7524/resizeofnurialbayrakransv4.jpg
http://img227.imageshack.us/img227/2025/resizeofnurialbayrakyalya1.jpg
http://img238.imageshack.us/img238/9876/resizeofnurialbayrakdefac6.jpg
Bu fotoğrafların asılı olduğu bilbordları Trabzon'da kiralayan (pazarlayan) firma; Kent Vizyon diye bir firma %50 Türk, %50 Alman ortak sermayeli bir firma http://www.stroer.com.tr/tr/stroer.html (http://www.stroer.com.tr/tr/stroer.html)

Yaptığımız araştırmalar neticesinde Trabzon'da bu bilbord'lardan 135 tane bulunmaktadır.Emin Can (Nytre) kardeşimiz sağolsun üşenmeden dün Trabzon'da 90'a yakın bilbord'da bu ilanın olduğunu (sayabildiği kadarı ile) tespit etmiş...Zaten Trabzon şehrinde de toplam 135 tane bu reklam panolarının olduğunu görüyoruz.Kent Vizyon firmasının internet sitesinde Trabzon için fiyat listesinde görüldüğü üzere 190 YTL'dir.

http://img149.imageshack.us/img149/7006/resizeofstrer1uj3.jpg

Firma yetkilileri ile yaptığım görüşmede bu panoları kiralamak isteyenler en az 10 tanesini kiralamak zorundadırlar.Ve yapılan anlaşma gereği kiraladığınız bu panolarda ilanlarınız 1 hafta kalıyor.Ayrıca siz 10 tane panodan kiralarsanız %5 iskonta yapılıyor.20 tane kiralarsanız; iskonta oranı %10'a çıkıyor.Eğer 50 ve yukarı pano kiralarsanız;iskonta oranı %25'i buluyormuş.Bu ilnalar 1 hafta daha kalsın istiyorsanız o zaman %5 bir iskonta daha yapılıyormuş.

Trabzon şehrinde 135 tane bu reklam panosunun olduğunu düşünürsek, sayabildiğimiz kadarı ile 90 ile 100 arası ama tahminen hepsinin kiralandığını düşünüyoruz.Küçük bir hesap yaparsak

135x190 YTL= 25.650 YTL
135 adet ilan panosu ücreti 25.650 YTL Hepsinin kiralandığını düşünürsek 135 panonun iskontası %25 6.413YTL

25.650 YTL (135 ad.pano)
6.413 (%25 iskonta)
--------
19.237YTL 1 haftalık tutan meblağ bu ama otobüs duraklarında ve daha küçük reklam panolarını da düşünürsek, herhalde bu rakam hafta da 20 ile 25.000YTL arasındadır.

Ayrıca son zamanlarda Albayrak şirketlerinin tv'lerde ve gazetelerde verdiği ilanlarıda hesap edersek (Allah daha çok versin, gözü olanın gözü çıksın) bu rakamlar inanılmaz boyutlarda yekün tutmaktadır.Çünkü tv'lerde reklamlar saniye ve dolar üzerinden ödenmektedir.

Diyeceksiniz ki: ''yahu kardeşim bunları neden yazıyorsun?'' Neden yazıyorum biliyormusunuz? Trabzonspor kulübü başkanı sezonun ilk yarısında sahamızda oynayacağımız 3 maç'ın gelirini ''Şehit aileleri derneğine'' bağışlayacağını söylemişti.Bu konuda Nytre arkadaşımızın çok güzel bir çalışması vardı. İşi Valiliğe kadar gidip bizzat sormuştu.

O 3 maç oynandı, geçti, devre arası oldu, 2.yarı başladı ama hala daha bu vadedilen para; bahsi geçen derneğe ödenmemiştir.Neden? bu maçlar oynandıktan sonra elde edilen gelir neden bunca zamandır ödenmiyor? Bahsi geçen bu 3 maç oynandı taraftarlar gişelere paralarını ödedi ama ortada para yok!Nerede bu maç günleri gişelere ödenen paralar? Koca camiayı bu durumlara düşürmenin alemi var mı?

Son zamanlarda bunla ilgili yerel gazete ve internet sitelerinde çıkan haberler neticesinde ortalıkta şimdi bir çek lafı dolaşıyor.Şehit Aileleri Derneğine kulübümüz çek verecekmiş!Tamam çek verilecek ama bu çek'in vadesi ne zaman olacak? Yani bunun ödemeside acaba 9-10 Şubattan sonra gelen yönetime mi kalacak?

Kulüpte para olmayabilir, bunu anlarım ama kardeşim neden o zaman böyle hassas bir konuda söz veriyorsunuz? Ayrıca Trabzonspor personel çalışanlarının maaşları ayda 500.000 YTL'yi buluyor diye gazetelere ilan oluyoruz, bu paralar sonuçta her ay personele ödeniyorsa nasıl oluyorda çoktan ödenmesi gereken bu para şehit aileleri derneğine ödenemiyor!!!

Üstüne bir de, Trabzon'da tüm reklam panolarında projeye emeği geçenlere teşekkür ediliyor!!! Ortada sadece bir projenin fotoğrafı var, bu teşekkürde neyin nesi? Kim kime teşekkür ediyor? Bu stad bitsin o zaman biz gereken teşekkürü yapacağız, nedir bu aceleniz?

Haaa...unutmadan; bu reklam parasını acaba kim ödedi? Sonuçta Nuri Albayrak, Trabzonspor kulübünün başkanı ve ortada fotoğraf da olsa, bir proje var ve bu ilanda projeye emek verenlere teşekkür ediliyor.Teşekkür edilirken yanınada Trabzonspor logosu konuyor!!! Acaba bu paralar Trabzonspor kulübü tarafından mı ödendi? Yoksa bu reklam paralarını sayın;Nuri Albayrak şahsi hesabından mı ödemiştir?

not: Reklam fotoğrafların üzerinde siyah boya ile yazılan ''rant,yalan v.s.'' yazılar sonradan birileri tarafından yazılmıştır.İlgi ve alakmız yoktur.Yanlış anlaşılmasın...

KUTADGU
26.09.2009, 22:50
Bir fark bulduk Cihan...Aramaya devam..İlkini kabul etmediğimi anladın sanırım :)

Aradaki 18 puan farkını objektif bir fark olarak görmüyor olabilirsin Erdal Abi.

Lakin kabul etmek gerekir ki hem 18 puan hem de alınan 3.lük önceki sezonlara oranla büyük bir sıçrayıştır ve takdir edilmesi gerekir.

Erdal
26.09.2009, 22:51
Cihaaaaaaan, sil o 3. maddeyi hemen sil...:)...Cevap vermiyorum zira...

Erdal
26.09.2009, 22:53
Aradaki 18 puan farkını objektif bir fark olarak görmüyor olabilirsin Erdal Abi.

Lakin kabul etmek gerekir ki hem 18 puan hem de alınan 3.lük önceki sezonlara oranla büyük bir sıçrayıştır ve takdir edilmesi gerekir.

Yapma Cihan, Sadri başkan görevi devralmadan önceki 5 yıl Trabzonspor iki kez ligi 2. iki kez 4. bir kez 6. bitirdi. Bu beş yılın üstüne 40 trilyon olan borcu 90 yapıp elde edilen 3. lüğü başarı mı sayacağız?

Erdal
26.09.2009, 22:54
Üstelik bunu yaparken bu sezon ki başlangıcı, yani 7. hafta liderin 10 puan gerisinde olmayı da heaba katmıyoruz....Başka maddeler bul :)

Erdal
26.09.2009, 22:57
Ben bir madde bulayım. Sadri Şener yönetimi Trabzonspor tarahinde taraftarın desteğine en fazla mazhar olan yönetimdir. Bu onlar adına bir başarıdı. Ancak orun şu ki öyle bir krediyi yedik ki bundan sonra bu şehir hiç kimseye öyle güvenmez...

KUTADGU
26.09.2009, 22:57
Pozitif Fark olarak bir başka icraat ise Takımın Kurumsal ve Ekonomik gelişmesine yapılan katkıdır.

Ts club olayına da bakmakta fayda vardır.

Albayrak döneminde TS Clublar zarar ediyor gerekçesi ile bir bir kapatılırken Sadri Şener döneminde Ts Club yapısı değiştirilmiş, geliştirilmiş, yapılandırılmış, büyütülmüş ve iyi kar getiren bir seviyeye çıkartılmıştır.

En son Ankara'da açılan Ts Club ile birlikte Türkiye genelindeki Ts Clubların sayısı 32 olmuştur.

Ts Club sayılarının gelişimiyle beraber ekonomik girdisinin de büyüdüğünü gözlemleyebiliriz sanırım.

01.08.2009 tarihindeki bir habere göre Ts Clup'ların cirosu genelde %54 oranında bir artış gerçekleştirmiş.

http://www.frmtr.com/trabzonspor/2939826-ts-club-genisliyor.html

Bir tarafta zarar ediyor diye kapatılan Ts Clup'lar bir yanda ardı ardına açılan ve sürekli ciro arttıran Ts Clup'lar, sizi bilmem ama arada bayağı büyük bir fark gibi duruyor.

Pozitif Temel Farkların 4. sü de bu bence.

Hotaman
26.09.2009, 22:59
Helal Cihan devam kardeşim...:)

Erdal
26.09.2009, 22:59
4. madde de kesinlikle haklısın...Kaldı ki bu mağazaların var olması sadece ekonomik olarak değil taraftarın moral motivayonu anlamında da önemlidir.

Erdal
26.09.2009, 23:00
Elde var iki bu durmda...3 maddeye daha iytiyacımız var.:)

KUTADGU
26.09.2009, 23:03
Ben devam ediyorum. BEŞİNCİ POZİTİF TEMEL FARK.

Kulübün yaşadığı OPET ve HES olayları.

Kimilerine göre HES Sadri Şener'in projesi değildir, hazıra konmuştur.
Kimilerine göre başarının çok küçük bir yüzdesi Sadri Şener'e aittir.

Ama unuttuğumuz bir OPET ihalesi var ki, binlerce ders çıkarılacak niteliktedir.

Kartal'daki arsayı ihale edip Opet'e satan Albayrak bir an önce paraya kavuşmak adına gerçek bedelinden daha az bir paraya kiralamıştır. Derdi Trabzonspor'a giren paralar değil, kendi bağışladığı (!) paraları bir an önce geri almaktır.

HES projesinde ise geleceği yönelik bir yatırım yapıldığı açıktır.
Muhtemelen Sadri Şener'in olmayacağı gelecekte ger dönüş verecek olan ve düzenli ve büyük bir getirisi olacak olan HES projesi günlük çıkarlar uğruna değil, Trabzonspor Kulübü'nün geleceğine yönelik olarak yapılmıştır.

Çoğu kimse kabul etmese de HES Sadri Şener döneminde ortaya çıkmış, Sadri Şener döneminde kazanılmıştır.

Bu durumda bence çok önemli bir fark sayılabilir.

KUTADGU
26.09.2009, 23:05
Üstelik bunu yaparken bu sezon ki başlangıcı, yani 7. hafta liderin 10 puan gerisinde olmayı da heaba katmıyoruz....Başka maddeler bul :)

52 puanla 4. olduğumuz senelerde takım kadrosunda Fatih, Gökdeniz, Yattara, Szykowiak vardı. Unutmayalım.

Araya girdim ama.

KUTADGU
26.09.2009, 23:05
Elde var iki bu durmda...3 maddeye daha iytiyacımız var.:)

Teknik direktör sirkülasyonunu ve ödenen tazminatları neden bir fark olarak kabul etmiyorsun, fena halde merak ediyorum abi.

Hotaman
26.09.2009, 23:07
Ben devam ediyorum. BEŞİNCİ POZİTİF TEMEL FARK.

Kulübün yaşadığı OPET ve HES olayları.

Kimilerine göre HES Sadri Şener'in projesi değildir, hazıra konmuştur.
Kimilerine göre başarının çok küçük bir yüzdesi Sadri Şener'e aittir.

Ama unuttuğumuz bir OPET ihalesi var ki, binlerce ders çıkarılacak niteliktedir.

Kartal'daki arsayı ihale edip Opet'e satan Albayrak bir an önce paraya kavuşmak adına gerçek bedelinden daha az bir paraya kiralamıştır. Derdi Trabzonspor'a giren paralar değil, kendi bağışladığı (!) paraları bir an önce geri almaktır.

HES projesinde ise geleceği yönelik bir yatırım yapıldığı açıktır.
Muhtemelen Sadri Şener'in olmayacağı gelecekte ger dönüş verecek olan ve düzenli ve büyük bir getirisi olacak olan HES projesi günlük çıkarlar uğruna değil, Trabzonspor Kulübü'nün geleceğine yönelik olarak yapılmıştır.

Çoğu kimse kabul etmese de HES Sadri Şener döneminde ortaya çıkmış, Sadri Şener döneminde kazanılmıştır.

Bu durumda bence çok önemli bir fark sayılabilir.

Evet, mahkemeyle yürütmeyi durdurma ve sonra da "fazladan" para girmesi sağlanmıştı. Tabii ki kulübün kasasına...

Erdal
26.09.2009, 23:08
Cihan, Ben Nuri Alabyarağın gelişinden itibaren muhalif olan biriyim. Lakin verdiği parayı geri almak diyemeyiz...Nuri bey'in hala kulüpten alacağı var. Üstelik bir takvime de bağlanmamış durumda...HES konusunu sahiden geçelim. Trabzoncel i de....Kabul edebileceğim farklılıklar değil bunlar...Diğer yandan Kartaldaki benzinlik ihalesi ile kulübe ait taşınmazların 30 yıl kiralanması yetkisi ( hani şu kongrenin vermediği yetki) arasında bir paralellik kuralım mı?

KUTADGU
26.09.2009, 23:08
Bir başka fark. Aradaki 6. POZİTİF TEMEL FARK.

Kongre süreci. Trabzonspor Tarihi'nde bir kongre uydurma bir bahane yüzünden ilk kez iptal edilir. (Ağaoğlu'nun kaçtığı kongreyi saymazsak, hal ve şartlar farklı tabi).
Aslında Kongre iptalinin nedenlerinin farklı olduğu daha sonradan anlaşılır.
İlk kez bir kongre'de Trabzonspor yönetimi ibra edilemez.

İPTAL, BOŞA GEÇEN 2 AY, PARA HIRSIYLA DOLU BAŞKAN; YAPILMAYAN TRANSFERLER VE İBRA EDİLEMEME.

Arada bir fark görüyor musunuz?

Erdal
26.09.2009, 23:10
Teknik direktör sirkülasyonunu ve ödenen tazminatları neden bir fark olarak kabul etmiyorsun, fena halde merak ediyorum abi.

Lazaroni'ye ödedğimiz tazminat 700 bin...Bu yaz hoca ararken yaptığımız masraf ve Samet hoca ile anlaşıp vazgeçeme, Şenol hoca yı bekleme sonla fotoğraf çektirmenin piskolojik ve takıma etki anlamındaki kaybının maddi yansımasını heap etmek güç...

Hotaman
26.09.2009, 23:11
Cihan, Ben Nuri Alabyarağın gelişinden itibaren muhalif olan biriyim. Lakin verdiği parayı geri almak diyemeyiz...Nuri bey'in hala kulüpten alacağı var. Üstelik bir takvime de bağlanmamış durumda...HES konusunu sahiden geçelim. Trabzoncel i de....Kabul edebileceğim farklılıklar değil bunlar...Diğer yandan Kartaldaki benzinlik ihalesi ile kulübe ait taşınmazların 30 yıl kiralanması yetkisi ( hani şu kongrenin vermediği yetki) arasında bir paralellik kuralım mı?

Kurabiliriz. Söz konusu taşınmazları kulübe kazandıran da Sadri Şener yönetimi değil miydi?

Peki Kartal da ki benzinlik projesinin temelini Albayrak mı attı? Yoksa onun dönemine bitişi mi nasip oldu?

Ayrıca HES projeleri Sadri Şener yönetimi görevdeyken kulübe kazandırılmıştır. Cidden haksızlık ediyorsun ağabey.

Erdal
26.09.2009, 23:13
Bir başka fark. Aradaki 6. POZİTİF TEMEL FARK.

Kongre süreci. Trabzonspor Tarihi'nde bir kongre uydurma bir bahane yüzünden ilk kez iptal edilir. (Ağaoğlu'nun kaçtığı kongreyi saymazsak, hal ve şartlar farklı tabi).
Aslında Kongre iptalinin nedenlerinin farklı olduğu daha sonradan anlaşılır.
İlk kez bir kongre'de Trabzonspor yönetimi ibra edilemez.

İPTAL, BOŞA GEÇEN 2 AY, PARA HIRSIYLA DOLU BAŞKAN; YAPILMAYAN TRANSFERLER VE İBRA EDİLEMEME.

Arada bir fark görüyor musunuz?

Kongrenin iptaline vesile olan kişiyi tanıyorum. Nuri bey'e benim kadar düşmandı. Şu anda bir ilimizin Valisidir. Tamamen bağımız bir eylemdir. İbra konusuna gelince bu yönetimin de ibra edilmyeceğine bahse girerim. Bu yönetimin kongreden yetki bile alamadığını unutma Cihan...

KUTADGU
26.09.2009, 23:14
Kabul etsek de etmesek de Trabzonspor sponsor geliri olarak da büyük artış sağlamıştır.

7. Temel Fark budur bence.

Türk Telekom, Nike, Trabzoncell, Novotel yeni sponsporlarımızdan sadece birkaçıdır.

Üstelik Türk Telekom sponsorluğundan kazandığımız para Albayrak dönemi ile kıyas bile edilemeyecek seviyededir.

Albayrak yönetimi sırasında çerez parasına Avrupa maçlarını D-Smart'a satan bir başkandan sonra Türk Telekom ile 5 yıllık anlaşabilen ve toplam bedeli 15 Milyon'u bulan bir anlaşma yapmıştır Trabzonspor.

Bunun yanında kim ne derse desin Trabzoncell'de bu yönetimin başarılarındandır.

Şöyle örnek vermek gerekirse, bir işin yapılabilmesi sadece teknolojiye bağlı değildir.

Vakti evvelinde ARİA markası ortadayken ve diğer kulüplere büyük paralarla sponsor olurlen Trabzonspor'a kol reklamı vermek için bin dereden su getirmişti.

Sebebi ise sportif başarısızlıklar ve Trabzonspor markasının düşük seviyesiydi.

Trabzoncell olayını salt Avea projesi olarak düşünmemek gerek. Biliyoruz ki bu proje için ayakta bir marka da gerekli.

Bu durumda büyük başarıdır. Büyük farktır.

Erdal
26.09.2009, 23:15
Bu arada bu yaz uydurulan kongeryi nereye koyalım?

KUTADGU
26.09.2009, 23:16
Lazaroni'ye ödedğimiz tazminat 700 bin...Bu yaz hoca ararken yaptığımız masraf ve Samet hoca ile anlaşıp vazgeçeme, Şenol hoca yı bekleme sonla fotoğraf çektirmenin piskolojik ve takıma etki anlamındaki kaybının maddi yansımasını heap etmek güç...

700.000 Euro değil mi Erdal abi?

Üstelik kampa gelen Lazaroni, sezona başlayan Lazaroni, 4. hafta yollanan Lazaroni.

Bu psikolojik etki olarak artı bir olay mı?

KUTADGU
26.09.2009, 23:17
Bu arada bu yaz uydurulan kongeryi nereye koyalım?

Her Kulüpte ya da her şirkette ya da her dernekte olabilecek bir Kongre!

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 23:18
Valla üzüldüm şimdi Albayrağa...
Ah Erdal ah,nerden çıkardın şu 5 temel fark sorusunu:)

Albayrağın tek artısını hiç unutmam.

Tek ve en büyük artısı..

Bu Sadri ŞENER'e karşı bir üstünlük değil ama,normal bir artısı,dönemindeki herkese artısı..

Hükümete çektiği rest.
Federasyon seçimlerindeki duruşu..

Bende tatlı bir hatıra olarak kalacak..

Başkada şu repliği hatrımda kalacak;3 puanımızı verin,istediğiniz kadar kapatın sahamızı:)(Sivas maçı sonraları)

Ha unutmadan,nasıl zengin olmuş,işadamı olmuş insanlar hep merak ederim..

Allah yürü kulum demeden mümkün değil bence..

Erdal
26.09.2009, 23:18
Sponsorluk gelirleri konusunda araştırma yapmadan cevap vermeyeceğim. Zira bu girdilerin bizim katkımızdan çok konjonktürel olduklarını biliyorum. Ama rakamlarla konuşmak lazım. Hiç değile on 3 yılda 4 kulübün sponsorluk gelirlerindeki artışın oransal mukayesesi yapılmalı....

Trabzoncel e gelince diyorum ya başkan Erdal Hoş olsaydı bile olurdu...

KUTADGU
26.09.2009, 23:21
Bence Yedi Büyük Temel Fark saydım ben.

Ama araya başka şeylerde sıkıştırabilirim mesela.

Musampa olayı, Marcelinho olayı.

Bunların yanında Sivasspor sürecinde Albayrak yönetiminin göstermiş olduğu basiretsizlik, dengesizlik. Süreci yönetememe, eline yüzüne bulaştırma.

Sahi siz Albayrak ile Sadri Şener arasında bir fark göremiyor musunuz?

Ben fena halde görüyorum da.

Cafer Bulur
26.09.2009, 23:22
Sadri sener her halükarda nuri albayraka tercih edilir,ederim.

Bunun tartismasinin yapilmasini bile dogru bulmuyorum.

Albayrak zamaninda bu kulübün 4.büyük oldugu bile tartisiliyordu,imajimiz yerlerde yatiyordu.

Lakin ölümü gösterip sitmaya razi etmek durumu olmamasi lazim.

Sadri sener ve ekibi son transfer döneminde fiyasko yasatmistir.

Hoca sürecini cok kötü yönetmislerdir.

Fatih tekkeyi almayarak camianin sampiyonluk hevesini kursaginda birakmislardir.

Fatih tekke yi almamak sadece bir transfer yapmamak degildi.camianin umutlarini sifira indirmekti....

KUTADGU
Sponsorluk gelirleri konusunda araştırma yapmadan cevap vermeyeceğim. Zira bu girdilerin bizim katkımızdan çok konjonktürel olduklarını biliyorum. Ama rakamlarla konuşmak lazım. Hiç değile on 3 yılda 4 kulübün sponsorluk gelirlerindeki artışın oransal mukayesesi yapılmalı....

Trabzoncel e gelince diyorum ya başkan Erdal Hoş olsaydı bile olurdu...

Sene 2001 başkan Erdal Hoş olsa göğüs reklamımız ARİA olur muydu?

bordo61
Albayrağın eksilerini saydıkta artılarını sayabilecekmiyiz acaba :)

KUTADGU
26.09.2009, 23:24
Şimdilik bu kadar. Aktif dinlenmedeyim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Sahi bana son 20 yılın başkanlarını bir araya getirin ve Sadri Şener'den artı olarak farklarını sayın.

Lütfen yahu. Sizde bu zahmete katlanın.

bordo61
26.09.2009, 23:25
Erdal Abi Kendinde Çok Rahat biliyorsunki Albayrak Yönetimi belkide tarihin en kötü yönetimiydi.

Tartışması bile anlamsız bence

bordo61
26.09.2009, 23:26

Sahi bana son 20 yılın başkanlarını bir araya getirin ve Sadri Şener'den artı olarak farklarını sayın.

Ben önce çok teşekkür ederim ve bu sorunun cevabını gerçekten bende merak ediyorum

Hotaman
26.09.2009, 23:29

Son 20 yılı değil belki ama aktif olarak 96'dan bu yana bu kulübü takip etmeye çalışıyorum.
Aynı soruyu bende sordum. Genelde aldığım yanıtlar; "Trabzonspor başkansız kalmaz, kötü örnek, örnek değildir, bundan öncelerin kulübü enkaza çevirmesi bundan sonralarında enkaza çevireceğini göstermez," falan filan...

Erdal
26.09.2009, 23:29
Pardon yahu kızım alındı hep maç hep maç hep maç diyor...Neyse ki yumurcak tv silahım var:)

Sadri Şener yönetiminin bana göre en önemli artısı kendilerine yönelik çok geniş katılımlı toplumsal destektir. Asıl sorun da budur...Kendilerine yönelik toplumsal desteği bizzat kendi elleri ile bitirdiler. Bundan sonra böylesi bir destek en azından başlangıç aşamaında kimseye nasip olmayacaktır....

bordo61
26.09.2009, 23:32
M.A.Y,Hacıosmanoğlu,Albayrak ve Ahmet Ağaoğlu

Sadri Şenere rakip olursa her zaman Sadri Şeneri Desteklerim :D

Zati başkada Rakibi yok sanırım :)

Erdal
26.09.2009, 23:33
Son 20 yılın en iyi yönetimi bana göre Faruk Özak yönetimidir. İleri gidip Sadri Şener in ilk başkanlığı sırasında da esas işi yapanın aynı ekip olduğunu söyleyebilirim. Şİmdilerde geyiğini yaptığımız İstanbuldaki arsa o yönetimin eseridir mesela... O yönetim görevi devrettiğinde kulüp kasası artıda olup o gün itibariyle milli takıma 6-7 oyuncu veren bir futbolcu kadrosu devredilmiştir...

bordo61
26.09.2009, 23:37
Başkan Dediğin Gökten bir elma düşmüş Birisi senin kafana muhabbeti gibi yani N.Albayrak gibi olmamalı

İlk Yönetici olmalı ter dökmeli,Sora Başkan Yardımcılığı gibi aktif bir rol üstlenmeli işleyişi bilmeli o bitmek bilmez dengeleri bilmeli yoksa işte tarihin en kötü sezonlarını yaşatır bize

Erdal
26.09.2009, 23:37
Erdal Abi Kendinde Çok Rahat biliyorsunki Albayrak Yönetimi belkide tarihin en kötü yönetimiydi.

Tartışması bile anlamsız bence

Elbette ki öyle...Nuri bey yönetimi bir uç örnektir...Herkesin hem fikir olduğu şekilde kötü çok kötü bir yönetimdir. Ve burdan bakılınca süreç çok benziyor... Bakın bu takım çökere şimdi para ettiğini düşündüğümüz ve değer atfettiğimiz oyuncuların hiç biri değer ifade etmeyecektir. Hatırlayın Nuri Albyarak ın Lazaroniye verdiği kadroyu...Kötü bir kadromudur o ? Bana göre değildir. Ama kulüp idare edilmiyorken takım idare edilemez gerçeğinden hareketle o kadro takım yapılamamıştır...Ben benzetiyorum giderek...Siz inanmayın :)

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 23:39
Ne acıki,kulüp tarihinin yada hepimizin tarihinin en büyük travmasını yaşatmak da o yönetime nasip olmuş.Suçlama adına söylemiyorum bunu.
Buda bir bakış.
Ve maalesef herkes yaşadığını bilir.
Yazmak istemezdim bunu gerçekten ...

Nasıl çıkacağız bu işin içinden?
İstikrar ile.

Doğruda,eğride..
İstikrarda.

Son 20 yılın en iyi yönetimi bana göre Faruk Özak yönetimidir. İleri gidip Sadri Şener in ilk başkanlığı sırasında da esas işi yapanın aynı ekip olduğunu söyleyebilirim. Şİmdilerde geyiğini yaptığımız İstanbuldaki arsa o yönetimin eseridir mesela... O yönetim görevi devrettiğinde kulüp kasası artıda olup o gün itibariyle milli takıma 6-7 oyuncu veren bir futbolcu kadrosu devredilmiştir...

Erdal
26.09.2009, 23:40
Mali saymanın, sportif direkörü tekzip ettiği, Sportif direktörün asbaşkanı tekzip ettiği bir kulüpte hocanın kadroyu takım yapması zordur...Sorun Hugo Broos ta değil sorun yönetimde diyorum o yüzden...

Recep Alkan
26.09.2009, 23:40
Ben bir madde bulayım. Sadri Şener yönetimi Trabzonspor tarahinde taraftarın desteğine en fazla mazhar olan yönetimdir. Bu onlar adına bir başarıdı. Ancak orun şu ki öyle bir krediyi yedik ki bundan sonra bu şehir hiç kimseye öyle güvenmez...

Bu söylem Ersun Yanal için de söylenişti erdal abi.

Neden kimse dayanamadı peki bu adama, en azından ligi bitittirmedi, hele ki Başkanın hedefini tutturdupu halde.

Amaç ortalık karıştırmak değil, ama ben takımın Sadri Şener zamanında sportif başarı kazandığına inannmıyorum. Bizim geçen sene başarılı görünmemizdeki en büyük etken diğer iki takımın çok kötü bir sezon geçirmesi ile.

Hepimiz biliyoruz ki, ilk yarıda 6 puan fark attığımız takımdan ikinci yarı 6 puan fark yedik.

Ama olaylara biraz farklı pencereden bakılıyor o yüzden başarılı görülebilir Trabzonspor sportif açıdan.

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 23:41
Bu arada;

Ben Nuri Albayrağı severim mesela.

Aklında bile yoktu başkanlık eminim buna.

Albayrak'ı kim getirdi?

Bunu irdelemek lazım.

Albayrak ve diğerlerini..

Erdal
26.09.2009, 23:43
Futbolcu zekidir. Hoca da zekidir. Kurduğunuz kadro takım bir mesajdır. Mesela şehrin, taraftarın, basının, blog yazarlarının hasılı koca ülkenin Trabzon a sağ bek lazım, Trabzon a forvet lazım dedği bir sezon başında siz almıyorsanız bunu bir irade beyanı olarak okur herkes...Futbolcu okur, hoca okur...Bir kez şampiyonluk lafı etti mi Hogu Broos?

Kamil Çakmak
26.09.2009, 23:43
Bu başlıkta Erdal kardeşimin bazen Albayrak yönetiminin yanlışlarını kısmende olsa söylemini dile getirsede ben kendisinin bu yorumlarda taraf olduğunu görüyorum.

Nuri Albayrak ile Sadri Şener yada yönetimlerin karşılaştırılması abesle iştigaldir.
Her nedense geçen yıl bu düşünceler pek hortlamazdı. Eminim Gençleri yensekte hortlamazdı.

Sadri Şener'in yanlışları nı hepimiz biliyoruz. Trasferdeki yetersizlikler ve boşa giden paralar. Hoca transferi. Fatih Tekkenin transfer edilemeyişi. Yanlış yönetim oluşturması. Bunlar Sadri Şener' in eksileri. Faturası ne olur derseniz pek iyi olmaz derim.

Birde artılarına bakmak gerekirse saymakla bizmez. Onları Kutadgu yazmış zaten.

Ama karşılaştırma yaparsak Sadri Şenere haklızlık yapmış oluruz.

bordo61
26.09.2009, 23:44
Bu Ünal,Bross,Diyadin Üçlüsü uyum içinde çalıştıklarını sanmıyorum bir bilgin mi var derseniz Sadece sezgilerim öyle diyor

bordo61
26.09.2009, 23:45
Bu arada;

Ben Nuri Albayrağı severim mesela.

Aklında bile yoktu başkanlık eminim buna.

Albayrak'ı kim getirdi?

Bunu irdelemek lazım.

Albayrak ve diğerlerini..

M.A.Y'de ilk gelişinde uçaktan inmeden kongre almıştı ilk değil tarihimizde

Kaynak:Fırtına İhtilal Efsane Trabzonspor Kitabı

gerenimo
26.09.2009, 23:46
ben de erdal gibi faruk özak dönemi olduğunu düşüyorum. her ne kadar temelleri sadri başkan zamanında atılmış olsa da süreci çok iyi yönetip son yılların kadro hoca istikrarını sağladıkları gibi, ekonomik olarak da iyi düzey de oldukça iyiydi. o yönetim milli takıma da bir hoca vermiştir. şenol hocanın gelişimi de bence başarı hanesindedir.

Erdal
26.09.2009, 23:47
Bu başlıkta Erdal kardeşimin bazen Albayrak yönetiminin yanlışlarını kısmende olsa söylemini dile getirsede ben kendisinin bu yorumlarda taraf olduğunu görüyorum.

Nuri Albayrak ile Sadri Şener yada yönetimlerin karşılaştırılması abesle iştigaldir.
Her nedense geçen yıl bu düşünceler pek hortlamazdı. Eminim Gençleri yensekte hortlamazdı.

Sadri Şener'in yanlışları nı hepimiz biliyoruz. Trasferdeki yetersizlikler ve boşa giden paralar. Hoca transferi. Fatih Tekkenin transfer edilemeyişi. Yanlış yönetim oluşturması. Bunlar Sadri Şener' in eksileri. Faturası ne olur derseniz pek iyi olmaz derim.

Birde artılarına bakmak gerekirse saymakla bizmez. Onları Kutadgu yazmış zaten.

Ama karşılaştırma yaparsak Sadri Şenere haklızlık yapmış oluruz.

Forumda ne kadar eskisiniz bilmiyorum ama Nuri bey zamanında rumuzum HAMSİ idi...Taraf? Ben ? Nuri bey?...Yapmayın abi :)

Erdal
26.09.2009, 23:49
Albayrak yönetimi ile mukayese edelim dememin sebebi tarihin en kötü yönetimi olduğunda hemfikir olduğumuz bir dönemi seçmek istememdir.

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 23:50
Erdal'la gün içinde bende tartışıyordum.

Bu konu böyle başlamadı.

Yani Erdal,Nuri Albayrakı savunmuyor..
Şuan tartışmanın seyri bu aşamaya geldi isede,mesele sadece Sadri beyi bir kötü ile karşılaştırıp,oda kötü buda kötüye getirmek istemesi idi.

Yani Albayrakçı falan değil Erdal.

Haksızlık etmeyelim..

Erdal
26.09.2009, 23:50
Yine Özkan Sümer yönetimi kesinlikle olağanüstü bir başarıya imza atmıştır bence...Galiba futbolun içinden başkan geleneğinin devamında fayda var...

bordo61
26.09.2009, 23:52
Erdal Abi Bence Başkanın kesinlikle iyi bir futbol kültürü olması lazım katılır mısın

Kamil Çakmak
26.09.2009, 23:53
Albayrak yönetimi ile mukayese edelim dememin sebebi tarihin en kötü yönetimi olduğunda hemfikir olduğumuz bir dönemi seçmek istememdir.

O Zaman, "Nuri Albayrak yönetimi ile Sadri Şener yönetimi arasında ne fark var" derken, Sadri Şener yönetimine tarihin en kötü yönetimini yakıştırmış olmuyormusunuz, yada en kötü yönetimi ile eşit:)

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 23:54
Faruk Özak,Atay Aktuğ,Özkan Sümer.

Başarılımı?

Evet.

Sırada Serdar Bali'de var.

Şenol Güneş'te.

Oda bizim öbürüde...

Lemi başkanda sırada:)

Erdal
26.09.2009, 23:54
Kesinlikle öyle...Aslında Atay başkanı da bu listeye dahil etmek isterdim. Ama onunda başını 3 yönetici yedi...

Cafer Bulur
26.09.2009, 23:55
Yine Özkan Sümer yönetimi kesinlikle olağanüstü bir başarıya imza atmıştır bence...Galiba futbolun içinden başkan geleneğinin devamında fayda var...
Senol günes ilerde olabilir.

Ama daha önce bizi calistirip sampiyon yapmali.:)

Senol günes denilince akan sular durur bende,benimde senin gibi ona karsi zaafim var....:)

Erdal
26.09.2009, 23:56
O Zaman, "Nuri Albayrak yönetimi ile Sadri Şener yönetimi arasında ne fark var" derken, Sadri Şener yönetimine tarihin en kötü yönetimini yakıştırmış olmuyormusunuz, yada en kötü yönetimi ile eşit:),

3 Fark bulduk:)...Arkadaşlar 7 diyor ben 3 diyorum...Yakıştırmak değil ama kötü bir yönetimimiz olduğunu hatta yönetilmediğimizi idda etmek için mübalağa yapıyorum...Korkarım işe yarıyor

KUTADGU
Yine devam etmek üzere diyelim.

Şimdilik bu muhabbetten ayrılayım kendi adıma.

Erdal Abi'nin Albayrakçı olmadığını biliyorum.

Yine devam ederiz.

gerenimo

benim adayım ve bunun çok yakışacağı kişi şenol güneştir. bu da bir gün mutlaka olacak.

KUTADGU
26.09.2009, 23:57
,

3 Fark bulduk:)...Arkadaşlar 7 diyor ben 3 diyorum...Yakıştırmak değil ama kötü bir yönetimimiz olduğunu hatta yönetilmediğimizi idda etmek için mübalağa yapıyorum...Korkarım işe yarıyor

Yönetilmediğimizi, idare edildiğimizi iddia ediyorsun Erdal Abi.

Senin gibi düşünmüyorum bu konuda.

Bunu da bir ara konuşalım bence.

İyi geceler.

bordo61
26.09.2009, 23:57
Şenol Hoca Başkan

Serdar Bali Asbaşkan

Halil Şanlı Futbol Şube Sorumlusu :)

15 tane öz evlat kadroda

Teknik Direktörde Ahmet Suat Hoca

Sportif Direktör Özkan Sümer

Bu olaya Cyzio hocamın tepkisini çok merak ediyorum

Kamil Çakmak
26.09.2009, 23:59
Forumda ne kadar eskisiniz bilmiyorum ama Nuri bey zamanında rumuzum HAMSİ idi...Taraf? Ben ? Nuri bey?...Yapmayın abi :)

Forumdaki eskiliğim bellide, Rumuzunun hamsi olmasının anlamını tam anlamadım:) malum sahil karadenizlisi değilim:) Trabzonsporlu oluşumla ilgili eskiliğim ise ehh 37 yıla yaklaştı.

Erdal
26.09.2009, 23:59
Başkanın futbolun içinden gelmesi bizde işe yarıyor bu bir...Diğer konu başkandan daha önemlisi asbaşkan...

Erdal
27.09.2009, 00:01
Forumdaki eskiliğim bellide, Rumuzunun hamsi olmasının anlamını tam anlamadım:) malum sahil karadenizlisi değilim:) Trabzonsporlu oluşumla ilgili eskiliğim ise ehh 37 yıla yaklaştı.

O kadar çok yazıyordum ki Albayrak yönetimi hakkında hatırlarsınız diye düşündüm...Allah bilir hakaret de etmişlğim vardır. Nedensse ceza vermediler...Nuri bey e de biz özür borcum var yani....Özür borcu yemek borcu...Batırdı beni Trabzonspor:)

Erdal
27.09.2009, 00:05
Ben aynı noktadayım. Trabzonspor un yönetilmediğini düşünüyorum. Beni burdan rahatsız eden samimiyetizlik göstergelerinin hocayı da futbolcuları da rahatsız ettiğini düşünüyorum. Rahatsız değillerse bile umuramıyorlar demektir...Yoksa henüz derbi oynamadan liderin 10 puan gerisine düşecek bir kadromuz yok bizim...

zafercalikoglu
27.09.2009, 00:07
biz ancak kendi k endimizi yeriz,adam akıllı bir çözüm yok,o iyi bu kötü adam aklıllıa bir.çözüm önerisi olan da yok zaten

Kamil Çakmak
27.09.2009, 00:07
,

Fark sayısı hesabı yapamam ama, Nuri Albayrak dönemine göre çok daha iyiyiz derim.

Aslında bizim şu aşamada iki yönetimimiz olması lazım. olurmu derseniz olmaz:)

1. Klübe iyi ber gelir kaynağı sağlayan ve camiayı peşinden koşturan Sadri Şener yönetimi.
2. Futboldan anlayan, Yönetim icratını tam yerine getirebilen 2. bir yönetim.