PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

Fatih
05.09.2009, 01:19
Önümüzdeki İ.B.B maçı önemli bir eşik.Seyirci Trabzon'dakinden fazla olmakla birlikte daha bilinçli.Şimdiye dek İstanbul'da protesto edilmeyen Trabzonspor olur da protesto edilirse Başkan ve Hocanın işi daha çok zora girer.Bu açıdan baktığımızda da kazanmak zorunda olduğumuz bir maç.

DNA-TS
05.09.2009, 01:20
ben hocaya zaman tanınmasından yanayım...

futbalski60
Futbalski 60,bizim broos a bu zamani tanimamiz mümkün degil.

Acilen puan degil,3 puanlara ihtiyacimiz var.

Sen de biliyorsunki 3 puanlar gelmedigi sürece iyi futbol,sabir falan hikayedir...

İbb ve Gençlerbirliği maçları bizim için şuan önemli diyelimki kriz devam etti zaten Hocayı burda kimse tutamaz.

Takımda Egemen,Cale,Yattara,Gabric,Gökhan gibi isimler formsuz 4 maçta bu oyunculardan eksik çıktık diyebiliriz bu 5 oyuncun takıma gerçek anlamda katılması takımı olumlu yönde değiştirecektir bence, biraz daha beklemek lazım aşı tutarsa Broos takıma devre arasında neşter vuracak gibi gözüküyor bu da gerçekten gerekli bizim için, Broos kaliteli isim bu kritik dönemleri aşarsak bence bizi başarıya götürecektir.

Cafer Bulur
Ayni seyleri yönetim icin söyleyebiliriz...Baskan Fatih Tekke konusunda bir ay önce nasil konusuyordu, simdi nasil konusuyor?...
Baskan fatih sürecini iyi planlayamadi bence.

Fatihe mutlak gereksinim duydugumuzu düsünmüyordu ama ilk 4 haftadan sonra bunun böyle olmadigini anladi.

Anladi ama is isten gecti...

Cafer Bulur
05.09.2009, 01:23
İbb ve Gençlerbirliği maçları bizim için şuan önemli diyelimki kriz devam etti zaten Hocayı burda kimse tutamaz.

Takımda Egemen,Cale,Yattara,Gabric,Gökhan gibi isimler formsuz 4 maçta bu oyunculardan eksik çıktık diyebiliriz bu 5 oyuncun takıma gerçek anlamda katılması takımı olumlu yönde değiştirecektir bence, biraz daha beklemek lazım aşı tutarsa Broos takıma devre arasında neşter vuracak gibi gözüküyor bu da gerçekten gerekli bizim için, Broos kaliteli isim bu kritik dönemleri aşarsak bence bizi başarıya götürecektir.
Broosun yattara ve alanzinhodan cok fazla haz etmedigini düsünüyorum,yaniliyormuyum?

Hatta bu iki futbolcuya ara transfer dönemi gelmeden iyi teklifler gelirse broosun ve yönetimin satacagini düsünüyorum.

tlotwat
05.09.2009, 01:31
yaa bırakalım bu işleri herkes kendi bildiğini yapsın burda neyin ne olduğunu tam bilmeden ahkam kesip kelleleri koparmaya gerek yok herkes en iyi bildiği işi yapsın hepimiz taraftarız taraftar olarak kalmaya devam edelim bırakın yönetim işini yöneticiler yapsın

bence trabzonun ve türkiyenin en büyük sorunu herkesin herşeyi bilmesi ama hiç bişeyi bilmemesidir

Mehmet Sarigül
05.09.2009, 01:33

Fatihe mutlak gereksinim duydugumuzu düsünmüyordu ama ilk 4 haftadan sonra bunun böyle olmadigini anladi.

Olabilir, sonucda ne aciklamalarda bir istikrar var, ne de uygulamalarda.

gerenimo
05.09.2009, 01:34

zaten fatih transferi gerçekleşse yine aynı sonuçlar olsaydı övgüler düzülen başkan olcaktı. bir takımın kaderini bir oyuncuya endeksledik. hem takımın hem taraftarın hem yönetimin psikilojisini bozduk. kendi kendimizi ayağımızdan vurduk.
yönetim burda bile bu kadar tartışılıyorsa artık mutlaka gidecek demektir, şu an uzatmaları oynuyor. yönetimin bu şekilde gitmesi sanılanın aksine bize hiç hayır getirmeyecek.

futbalski60
05.09.2009, 01:38
Broosun yattara ve alanzinhodan cok fazla haz etmedigini düsünüyorum,yaniliyormuyum?

Hatta bu iki futbolcuya ara transfer dönemi gelmeden iyi teklifler gelirse broosun ve yönetimin satacagini düsünüyorum.

Yattara takımda kalmalı demiş yani duyumlar o yönde, Alanzinho için aynı şeyleri söyleyemeyiz sanırım. İkisinden birinin zaten satılması gerekli ikisini aynı anda oynatamıyorsan takımda tutmanın bir anlamı yok. Eski takımlarında oynattığı oyuna bakarsak, hücuma çıkmayan bekleri de istemiyor, takımda skorer sayısını çoğaltmak istiyor, kanatları mümkün olduğunca verimli kullanmak istiyor ve hücumda mutlaka hava toplarına hakim birini istiyor eski takımlarında 1.90 üzeri forvetler kullanmış hep. Takıma duran top organizasyonları konusunda şuan katkı sağladı ben şahsen bu takımın duran toplardan etkili olabileceğini tahmin etmezdim.

Takımda yeri geldiğinde 17 yaşındaki oyunculara şans vermiş Vincent Kompany,Defour, Pocognoli, Sinan Bolat Broos döneminde genç yaşta tecrübe sahibi olmuşlar zaten bu isimler de Şuan Belçika'nın en önemli yetenekleri bunun yanında Belçika Milli takımı teknik direktörü Vercauteren de uzun yıllar Broos'un yanında pişmiş onun yardımcılığını yapmış, son olarak Kamerun Milli takımının teklifini geri çevirip bizi tercih etmesi onun bizde önemli işler yapmak istediğini gösteriyor. Tüm bunlara bakarsak Hoca kaliteli bir isim ve Trabzospor'un yapısına uygun bir isim ama kanların uyuşması lazım uyuşursa iki tarafta kazançlı çıkar.

irfanb
Yok abi,adam sampiyonlar liginde oynacak daha.

Bu arada medyatrabzonda konu olmussun,tebrik ederim seni.:)

Hayrettin beyi tebrik edelim.
Bize bu günleri yasattigi icin . :)

Serdar A
Forumdan bakınca iklim daha değişik görünüyor .

Halbuki transfer periyodunun sona ermesi meseleyi hızla soğutmaya başladı .

LazAnisT
05.09.2009, 01:46
Önümüzdeki hafta Yattara ortalar Gökhan yada Umut bir gol atar herşey tos pembe olur.Hem forvetler kurtulur hemde başkan.Onun için açıkcası buralarda yazılanları çokta ciddiye almıyorum.

Mustafa Ayazoğlu
05.09.2009, 02:14
Önümüzdeki hafta Yattara ortalar Gökhan yada Umut bir gol atar herşey tos pembe olur.Hem forvetler kurtulur hemde başkan.Onun için açıkcası buralarda yazılanları çokta ciddiye almıyorum.

Galatasaray maçına kadar 4 x 4 yaparsak işler değişir ancak. Yoksa o kadar kolay değil toz pembe olması aksi durumda işler sürekli kötüye doğru bir ivme kazanır.

sahinsoy
05.09.2009, 03:29
takımı bu hale düşüren yönetim ve doğal olarak başkan.bu yönetimde fatih tekkenin alınmasını kim engellediyse açık onu kurban vereceksin başka çaren yok yoksa bu iş seni koltuğundan edecek.fatih tekkeden iyisini getirdinde millet fatih diyemi bağardı aynı kalitede aynı paraya adam getir sorun yok bu takım geçen sene şampiyonluğu kaçırdı forvetteki elemanların beceriksizliklerinden sebeb bunu görmemek için art niyetli olmaz lazım..

Erdal
05.09.2009, 03:38
Başkan kalmaya niyetli görünüyor...Ünal hoca'yı önemsiyor gibi görünüyor...Yönetecekseler eyvallah...Ama yönetsinler...Vaziyeti idare etmesinler...Zira idare ederek yarışamayız...

Adem Köse
05.09.2009, 04:03
Bu yönetim gider mi, gitmez de büyük bir revizyon mu olur bilemem... Ama birşey olmalı!!!

Artık bu yönetime güvenim kalmadı.Bu kadar futboldan anlamayanlar birarada olamaz.Özellikle bu transfer döneminde iyice futboldan anlamadıklarına inandım... Önemli derecede kan değişikliği şart...

Barış Bağcıoğlu
05.09.2009, 04:16
Evet yönetim bu sezona bir çok hata ile girdi bunu kabul ediyoruz ama bunlardan öncekiler nasıldı onu hatırlamaktada yarar var yıldız sözü verilip yıldızlarımız satıldı. Şampiyonluk dediler ligi 14, bitirdik en azından toparlandık. Keşke şimdi daha organize bir yönetimimiz olsa bunu herkes istiyor Bu saatten sonra biraz destek zamanı Ocak ayına kadar en azından ben böyle düşünüyorum.

Harun
05.09.2009, 09:48

O zaman Yanal'ı niye gönderdik:) Dediklerinin aynısı onun zamanında oluyordu.Demekki var bi eksiklik.Şuanda olduğu gibi.

Mehmet Fatih Yavuz
05.09.2009, 10:00
Vallahi benim için forvetten çok sağ bek konusundaki transfer eksikliği futbol cehaletini sergilemiş oldu.Heleki "serkan ve tayfunu para ile alamayız" diyecek kadar bu cehaletin içine sürüklenmiş yöneticileri görünce korktum açıkçası.Ama benim yönetimi eleştirmemdeki gerekçe eksik transfer değil. Bu hatadır düzeltilir.Lakin alışkanlıklar vardır. En büyük alışkanlık bu sektörde nedir? Hoca kovmak.Sadri Şener de beyanatları ile bir numaralı uygulayıcılardan olacağını gösterdi.Şimdi kovmadı da, neden kovmadı?Kovamadı olmasın orası?Ders aldı diyorlar. Almadı hemşerim ders mers.Nasıl kovsun bu adamı? Daha yeni getirdi, yerine kimi koyacak? Özellikle samet aybaba konusunda yediği darbe ortada iken?Anlayacağınız kovulmaması zorunluluktandır.

gumushaneli_29
05.09.2009, 10:18
Derhal istifa etmeli...dalga geçer gibi şimdide yok Fatih Tekke konusu bitmedi...Tabi ocak ayında iddiamız bittikten sonra alırsın Fatihi

Fatih Özkan
05.09.2009, 10:44
Yaptığı atılımların meyvesini ilerleyen senelerde yiyeceğimiz kesin başkanım...
Lakin bu maçlarda alınan mağlubiyetler hiç olmadı...
En azından Diyarbakır maçını bile forvetsiz alabilirdik...
Forvetten geçtim bu takıma sağ bek şart idi...

Mustafa Ayazoğlu
05.09.2009, 13:02
"Galatasaray maçı yönetim için en kritik maçlardan biri olacak. Geçen yıl 3 - 0 yenildiğimiz takımdan daha iyiler ve biz daha kötüyüz. Sonrasında içerde Fenerbahçe ile, mağlubiyet kaçınılmaz , farklı mağlup olursak Sadri Şener'i o koltukta kimse tutamaz.

Sadri Şener ile olmadı. Mehmet Ali Yılmaz ile şampiyonluğa hazırlanın!"

Hekimoğlu
05.09.2009, 13:55
Hala M.A.Y. diyenler var şaşıyorum tarihten biraz ders alın.

Harun
05.09.2009, 14:09
Bana göre başkanı düzlüğe çıkartacak tek şey olması güçte olsa Bross ile yolları arayıp Yanal'ı ikna edip yola devam etmesidir.

Muhammed
05.09.2009, 14:13
Abi Ersun Yanal bir daha Trabzon'a ayak basmaz bence.

Mustafa Ayazoğlu
05.09.2009, 14:39
Hala M.A.Y. diyenler var şaşıyorum tarihten biraz ders alın.

1-Sadri Şener
2-Nuri Albayrak
3-Atay Aktuğ
4-Özkan Sümer
5-Mehmet Ali Yılmaz
6-Faruk Özak
7-İbrahim Hacıosmanoğlu
8-Ahmet Ağaoğlu
9-Hayrettin Hacısalihoğlu

Başkanlar, yöneticiler liste bu kimi istersin içinlerinden yada yeni alternatifin var mı?

Cafer Bulur
05.09.2009, 16:56
1-Sadri Şener
2-Nuri Albayrak
3-Atay Aktuğ
4-Özkan Sümer
5-Mehmet Ali Yılmaz
6-Faruk Özak
7-İbrahim Hacıosmanoğlu
8-Ahmet Ağaoğlu

Başkanlar, yöneticiler liste bu kimi istersin içinlerinden yada yeni alternatifin var mı?
Denenmemis olan sadece ahmet agaoglu var,haciosmanoglunu yeterli bulmuyorum.

Sadri sener biraktigi vakit,bayragi agaogluna teslim etmelidir.

Bunun haricinde gelisen olaylar,eski tas eski hamam misali olacaktir.

ceserdar
05.09.2009, 17:20
Bu başlıkta prim yapmanın tek yolu Başkan'a saldırmak. Birileri çıkıyor sizi yatıştırmak için, sonra prim yapıyorsunuz normal olarak. Kimse gerçekleri görmüyor. Sanki son 25 senedir mükemmel yönetildik de şimdi yönetilmiyoruz diyorlar. Başkanın ismi büyük beklenti o yüzden ondan daha büyük. Bu normal ama hiç olmayan ve ilelebet olmayacak işler için neden Başkan'a saldırılıyor anlamıyorum.

Cafer Bulur
05.09.2009, 17:28
Bu başlıkta prim yapmanın tek yolu Başkan'a saldırmak. Birileri çıkıyor sizi yatıştırmak için, sonra prim yapıyorsunuz normal olarak. Kimse gerçekleri görmüyor. Sanki son 25 senedir mükemmel yönetildik de şimdi yönetilmiyoruz diyorlar. Başkanın ismi büyük beklenti o yüzden ondan daha büyük. Bu normal ama hiç olmayan ve ilelebet olmayacak işler için neden Başkan'a saldırılıyor anlamıyorum.
1-2 yöneticiyi devre disi birakip fatih tekke yi alamiyorsan,baskan in sorgulanmasi ve elestirilmesi normaldir.

Ha baskan hemen gitmeli mi;elbette hayir.

Ama baskanimiz artik gercekten baskanlik yapmalidir,Trabzonsporun sportif basarisini birkac yöneticinin agzina birakmamalidir...

Ahmet Karadeniz
05.09.2009, 19:16
sadri şener görev süresi dolana kadar durmalı!! ondan sonrada ali agaoğlu gelecek die düşünüyorum

Hotaman
05.09.2009, 19:57
Camianın bir gurubu, diğer gurubun istifa isteklerine cevap verirken;
"istikrar gerek, 25 yıldır istifalar şmpiyon mu yaptı bizi" derken, aynı gurup aktörler değişince "istifa diyebiliyor.
Ersun Yanal konusunda istikrar isteyenler, yönetim konusunda istikrarsızlık isteyebiliyor. Arada ne fark var ki acaba?
Ersun Yanal sonrası gezen isimlerin yönetici versiyonları da şimdi geziyor. Şenol Güneş, Lucescu, Yerlinin yerlisi hoca, Van Gaal ,yabancı vs. ya da Mehmet Ali Yılmaz,Atay Aktuğ, Hacıosmanoğlu hatta yabancı (rus, azeri) iş adamları.
Çözümün gerçekten bu olduğuna inanıyor muyuz? Hangi isim aradığımız ideal başkan sizce?
Hangi başkan adayı sonuna kadar desteklenecektir acaba? Hangi başkan adayı özgürce liste yapacaktır? Hangi başkan adayı kafasındakileri (ki öncelikle kafasının doğrularla dolu olma şartı var) özgürce uygulayacak ve bu şartlarla girdiği seçimden zaferle çıkacak?
Yönetimin değişmesinden çok yönetim şeklinin değişmesi gerektiğini aslında hepimiz biliyoruz.
Yönetim şekli de mevcut yapıda değişecek gibi durmuyor. Durum sürekli "kral öldü yaşasın yeni kral" şeklinde.

Güzel tespitler.
Teşekkürler...

Tahsin Ağaoğlu
05.09.2009, 20:55
1-Sadri Şener
2-Nuri Albayrak
3-Atay Aktuğ
4-Özkan Sümer
5-Mehmet Ali Yılmaz
6-Faruk Özak
7-İbrahim Hacıosmanoğlu
8-Ahmet Ağaoğlu

hacıosmanoğlu bizi en ii şekilde temsil edeceğinden eminim

İsmail Alkan
05.09.2009, 22:13
1-Sadri Şener
2-Nuri Albayrak
3-Atay Aktuğ
4-Özkan Sümer
5-Mehmet Ali Yılmaz
6-Faruk Özak
7-İbrahim Hacıosmanoğlu
8-Ahmet Ağaoğlu

Bir ilavede ben yapayım,

10- Saner Ayar

Remzi
05.09.2009, 22:26
Saner Ayar ve Ahmet ağaoğlu hariç bu kulübe başkanlık yapabilecek birini görmüyorum..

suat kalkan
05.09.2009, 23:15
başkanın en büyük hatası trabzon kanadını bu kadar basiretsiz beceriksiz adamlardan seçmesi yoksa tüm mesaisini bu takım için harcayan çok iyi bir insan olduğuna inanıyorum

yattarinho61
05.09.2009, 23:17
Bana göre başkanı düzlüğe çıkartacak tek şey olması güçte olsa Bross ile yolları arayıp Yanal'ı ikna edip yola devam etmesidir.

sacmaligin danisgasidir bu dedigin

Salih Edip
05.09.2009, 23:28

katılıyorum öyle yapıcaksak alanzinhoyu da stabaeke geri göndermek lazım bu düşünceye göre :cool:

Rahim.K
05.09.2009, 23:35
Yanalı istiyorsanız Fox izlemenizi tavsiye ederim.Bizim için o defter kapandı artık.

KUTADGU
06.09.2009, 00:00
Yönetim şekli de mevcut yapıda değişecek gibi durmuyor. Durum sürekli "kral öldü yaşasın yeni kral" şeklinde.

Bence durum bundan daha da vahim.

Durum daha çok "Ben bu kralı da keserim, beriki için de baltamı saklar gömdüğüm yeri de hiç unutmam" şeklinde...

Öldürmekten başka yapılan hiç bir iyi iş yok bu camiada ne yazık ki...

Bir Vaka-i Hayriye düşlüyorum bende artık.

Kökünden, kesin ve kazanılmış...

Böylesini hiç denemedik zira...

uzungöllü
06.09.2009, 00:22
şu an bu başkandan daha iyisini bulmak imkansız. eğri oturup doğru konuşmak gerek bence.

İHSAN
06.09.2009, 00:28
Yakın zaman kadar Sadri Şener'İ her yönüyle beğeniyrduk, ne oldu da şimdi demediğimizi bırakmadık? Bütün bunları başkanımız hakediyor mu? Tabiki etmiyor. Az sabır beyler, böyle diye diye bize ne başkan dayandı ne de hoca, futbolcu.

Kabul edelim, başkanımız her yönüyle kulübe geldiği günden beri çok şey kattı. Zaman zaman akıl almaz hatalr da yaptı ama, bu yaptıklarını bir çırpıda unutmayı gerektirmez. Hele hele burada eklı selim insanların unutması hiç anlaşılır değil ya, neyse...

Benim kanaatim, başkan, kulübü gayet iyi yönetyor ancak kulüp yönetiminde tek anlamadığı nokta futbol şubesiyle ilgili konular. İdareciliğine lafımız yok, ama futboldan anlamadığı aşikar. Bunu da futbol şubesini daha özerk bir yappıya kavuşturarak işin ehillerine teslim etmekle çözebilirdi, çözemedi; geç de kalmış sayılmaz, zararın neresinden dönülürse kardır nitekim.

Özkan
06.09.2009, 00:37
Bana göre başkanı düzlüğe çıkartacak tek şey olması güçte olsa Bross ile yolları arayıp Yanal'ı ikna edip yola devam etmesidir.Ersun Yanal çok kaliteli bir futbol adamıdır. Günlük düşünmez. Kovulacağını bile bile altyapıya, tesislere önem verir. Takımdaki futbolcuların ufkunu açar. Futbolcudan da iyi anlar. Ancak takımı iyi motive edememesi, oyuncu değişiklikleri başta olmak üzere çeşitli taktik hatâları sıkça yinelemesi onun iyi bir teknik direktör olmasını engelliyor.

Bence kendisi sportif direktör olmalı. Elbette ki kulübümüzdeki şimdiki pozisyonda olduğu gibi ne idüğü belirsiz bir görev değil kast ettiğim. Teknik direktör seçimi, transferler, alt yapı, tesisler kendisine bağlanmalı ve ne olursa olsun kulübeye inmemeli. Elbette bu modele câmiâmızda karşı çıkacak çok kişi olacak ve bu kişilerin temel argümanı aynı anda iki teknik direktöre birden yüksek ücretler ödemenin lüzumsuzluğu olacak ama bu modelde tahmin ettiğimizden çok çok daha başarılı olabiliriz.

1-Sadri Şener
2-Nuri Albayrak
3-Atay Aktuğ
4-Özkan Sümer
5-Mehmet Ali Yılmaz
6-Faruk Özak
7-İbrahim Hacıosmanoğlu
8-Ahmet Ağaoğlu

Başkanlar, yöneticiler liste bu kimi istersin içinlerinden yada yeni alternatifin var mı?Ahmet Ağaoğlu, Saner Ayar gibi isimlerden çok iyi bir yönetim kurulu olabilir. Bu isimlerin arasında BMN'den bile birilerini katabiliriz. Meselâ Tunga abi basın sözcüsü, Akın abi (Travelair) ve Serdar (Farabi) transfer komitesinde, Ali Fuat abi (afs) bir şekilde kulüp yönetiminde olsa sırıtır mıydı? Aslâ.

bitirim
06.09.2009, 01:37
adama bak ya M. Ali Yılmaz diyor heralde dalga geçiyor

@FLU
06.09.2009, 04:09
atay aktug tek alternatif şuan için benim gözümde ahmet agaoglu gelmez diye dusundugum için atay aktug diyorum sadece

murat
06.09.2009, 04:40
atay aktug tek alternatif şuan için benim gözümde ahmet agaoglu gelmez diye dusundugum için atay aktug diyorum sadece

Atay Aktugun Sadri Senerden tek farki, sportif acidan Sadri Senerle ayni hatayi yapan ama kurumsal acidan Trabzonspora cok buyuk zarar vermesidir. Trabzonsporumuzun borsaya sokulus sekli tamamen bir faciadir. Nuri Albayragi bile Atay Aktuga tercih ederim. Ama bence Sadri baskana bir transfer donemi daha sans tanimaliyiz..

nesta61
06.09.2009, 05:08
sayin baskana duyrulur, suan ARGANTIN-BREZILYA macini canli izliyorum Galatasaray'in transfer ettigi ELANO dakika 70 de oyundan alindi , fenerbahce'nin transfer ettigi andre santos hala saha'da oynuyor , helal olsun fb ve gs ye ki brezilya milli takiminda banko 11 de oynayan 2 topcuyu turkiye ye getirdikleri icin. sayin baskan bizlerde gabric'i izlemeye mahkum kalalim!!! tamam belki TRABZONUN KOSULLARI BUNA ENGEL SEHIRE ADAPTE OLMAK SOSYAL ACIDAN ASOSYAL BIR SEHIR.. biz elano da istemiyoruz andre santos da ama bize 3, 5 kurusluk adam alipda getirmeyin trabzona bizlere de yazik size de yazik .. alanzinho-gabrice verilen paralar yerine 6 milyon euroya adam gibi KRAL FORVET ALIRDINIZ onu birak 2 milyonu giydiniz fatihi almamak icin simdi devre arasinda diyorsunuz alacaz 2 milyondan kacip bedavaya alcam ama finishe geldinizde ts herhalde 5ci sirada bitirir sezonu. sizde hic birinizde profesyonel transfer bilincligi yok ne yazikki, bu yuzden NE 20 SENELER DAHA BEKLICEZZZ ACI AMA GERCEK

Kazım Uzunboy
06.09.2009, 09:35
Başkan ikna oldu

Ekibinin ısrarları ve muhalefetin suskun tavrı Sadri Şener'i daha da hırslandırdı. Kötü gidişe rağmen her fırsatta umut saçan Trabzon'un patronu, düzlüğe çıkılacağından emin.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm703533.jpg

Bursaspor karşılaşmasının 1-1’lik beraberlikle sonuçlanmasının ardından taraftarlar yönetimi ilk kez istifaya davet ederken, Başkan Sadri Şener, maçta olmadığı için bu tepkilerden fazla etkilenmemişti. Özellikle yetki kongresinden sonra istifanın eşiğine gelen ve kötü sonuçlarla umutları azalan Şener de Süper Lig’e verilen arada adeta şarj oldu. Artık geleceğe daha umutlu bir şekilde bakan Bordo-Mavililer’in patronu, hem yönetimindeki kurmaylarının, “Bırakıp gitmek bize yakışmaz. En azından görev süremizi tamamlamalıyız” telkinleri hem de muhalefetin sessizliği ile özgüven kazandı. Yakın çevresine, “Alacağımız bir galibiyet tüm havayı değiştirir” ifadelerini kullanan Sadri Şener, sık sık ince mesajlar göndermeyi de ihmal etmiyor.
Takımla konuşacak
Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir iftar yemeğinde, “Trabzonspor sezon başında koyduğu hedeflerden santim sapmamıştır. Tam tersine daha da kamçılandık, hırslandık. Borç işlerini de abartmamak lazım. Sonuç itibariyle Trabzonspor’un potansiyeli mevcut borçları iki defa öder” diyen Trabzonspor Başkanı’nın dört gözle İstanbul Büyükşehir Belediyespor mücadelesini beklediği öğrenildi. Bu maç öncesinde Şener’in takıma moral vermek üzere kampı ziyaret ederek bir konuşma yapacağı da dile getirildi.
http://adtext.adnet.com.tr/counthighlight.ashx?t=1252218844040&pid=7615&ids=22828|100435

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Travelair
06.09.2009, 10:33
sayin baskana duyrulur, suan ARGANTIN-BREZILYA macini canli izliyorum Galatasaray'in transfer ettigi ELANO dakika 70 de oyundan alindi , fenerbahce'nin transfer ettigi andre santos hala saha'da oynuyor , helal olsun fb ve gs ye ki brezilya milli takiminda banko 11 de oynayan 2 topcuyu turkiye ye getirdikleri icin. sayin baskan bizlerde gabric'i izlemeye mahkum kalalim!!! tamam belki TRABZONUN KOSULLARI BUNA ENGEL SEHIRE ADAPTE OLMAK SOSYAL ACIDAN ASOSYAL BIR SEHIR.. biz elano da istemiyoruz andre santos da ama bize 3, 5 kurusluk adam alipda getirmeyin trabzona bizlere de yazik size de yazik .. alanzinho-gabrice verilen paralar yerine 6 milyon euroya adam gibi KRAL FORVET ALIRDINIZ onu birak 2 milyonu giydiniz fatihi almamak icin simdi devre arasinda diyorsunuz alacaz 2 milyondan kacip bedavaya alcam ama finishe geldinizde ts herhalde 5ci sirada bitirir sezonu. sizde hic birinizde profesyonel transfer bilincligi yok ne yazikki, bu yuzden NE 20 SENELER DAHA BEKLICEZZZ ACI AMA GERCEK

Bir TV programı hatırlıyorum. Eski futbolcumuz Ogün Temizkanoğlu vardı. Trabzon'a üst düzey futbolcu gelmez, sosyal hayat vs diyen yandaki yorumcuya biraz da hırslanarak "Parayı verin de bakalım gelmiyor mu?" diye bir cevap vermişti. Futbolcunun sosyal hayatı ne olacak?

1- İşi olacak:

Sabahtan akşama kadar antreman. Yorgun argın.

2- Arkadaşlarıyla olacak:

Takım arkadaşlarıyla iyi anlaşacak. Kalan zamanlarda onlarla birşeyler yapacak.

3- Eşine çoluğuna çocuğuna vakit ayıracak. Onlarla olacak.

Diğer türlü gece kuşlarına zaten hiçbir zaman bu kulübün kapıları açılmamalı. Bence Trabzonspor'un içine düşürülmeye çalışılan bir tuzak bu. Camiaya da işletilmeye çalışılıyor; iş bilmezler, çap sorunu olanlar tarafından... (Sözüm meclisten dışarı). Biz de bilmeden alet oluyoruz. Tamam eğer Trabzonspor'u yüksek hedefine gerçekten taşıyacak kendi yöremizin futbolcuları varsa yararlanalım ama yoksa dünya futbolunda kalite neredeyse ucuz/pahalı parasını verdiğimiz sürece gelmeyecek oyuncu sayısı az. Büyük liglerde oynayan oyuncuların birçoğu da bizim futbolculardan az paraya oynuyor. Üstelik yüksek vergisini kendi ödüyor. Ama sen 20 yaşında Dos Santos'u 5 milyon €'ya alacağına 29 yaşındaki Tabata'ya 8 milyon € verirsen olmaz. Türkiye'de sistem bu. Çünkü Giovanni dos Santos'u alırsan kulüp büyüyecek, elinde tutamayacaksın. İstekler büyüyecek. Tabata'yı alırsan onu başkalarının almasının önüne geçeceksin onları güçsüz bırakacaksın yine işleri tıkırında yürüteceksin. Bilinmez, belki de işletilmeye çalışılan bu fikrin arkasında başka menfaatler var...

Transfer politikamız gereği vasat üstü geleceği olan futbolculara yatırım yaptık. Ama herşeye rağmen onları iyi pazarlayamıyoruz. Bu nedenle satıp, kazanç sağlayıp daha iyilerini alamıyoruz. Bence neden pazarlayamıyoruz?

* Medyada gücümüz yok.
* Takım yapımız ona göre şekillendirilmiş değil.
* Transfer ederken ligin yapısı futbolcunun yapısına uygun mu yeteri kadar düşünülmemiş
* Görece bonservis ve yıllık futbolcu ücretleri yüksek transfer edilmiş ( Örnek: Gojko Kacar Hertha Berlin'e 3 milyon €'ya gitti)

Ahmet Faruk
06.09.2009, 11:22
Artık şuna karar verdim, Orkunun da dediği gibi:

Ya adam akıllı bir başkan, gerisi maaşla çalışan profeyonel bir ekip yönetecek Trabzonsporu,

Ya da Trabzonlu olmayan yöneticilerin de ciddi anlamda güç sahibi olduğu bir yönetim kurulu.

Gerisi hep aynı kapıya çıkıyor anasını satayım.

Adil ÖZGÜR
06.09.2009, 12:45
MUHTAR, MUHTAR,

Ey Allahın sen gürürsün, herkesi,
Duyarken bile alamıyorum nefesi,

O kongreye şahit olmuş, anlatmışken olayı,
Bir deccal gibi muhtar karıştırır orayı,

Mikrofonu muhtar aldı, vermez muhatabına,
Öfke ile konuşarak atmış onu Başkana,

Rehberi karga olanın burnu kakadan eksik olmaz,
Kongre içinde Muhtarı rehber yapmak hiç olmaz,

Değer verilen Başkan ise onu Onure etmeli,
Başkana mikrofan atan MUHTARI tecrit etmeli,

Zafer BİLGİN anlattı, ben üzüldüm kahroldum,
Herkesin haddi kendine, üzücü buldum yoruldum,

Unutma! Sevgilinin kıymeti kaybetmeden bilinmez,
Böyle ahmakları usta yapma, zannetmeki taka delinmez,

Sonra kumpası kuranlar Muhtarı alkışlamaz mı?
Bu olayı yaşayan ONURLU insanlar alınmaz mı?

Sonra bir gazetecimiz anlamış olayın VAHİMLİĞİNİ,
Allah razı olsun, sadece o göstermiş ERDEMLİĞİNİ,

Son zamanlarda Agresifleştim, böyle olayları tahmin etmişim,
Zaman zaman böyle ince konuları biraz teşifre etmişdim,

Biz birlik olalım artık, atmayalım Başkana MİKROFONU,
Daha ilerisini kazanmak için kuralım Trabzon'a FON'u

Kavgadan gürültüden en iyi anlayan olursa o da benim,
Yıllar yılı uğraştım barış için, bilinsin bu iş benim mesleğim,

Taraftarı perişan etmek kalmışsa bir MUHTARA,
Taraftar muhtara versin artık MUHTURA,

Biz sevgiyi gönülden yaşayarak birleşelim, güçlenelim,
Aramızı bozmak isteyen MUHTAR'lara artık gülüp geçelim,

Muhtar seni hayatta hiç affetmeyeceğim,
Senin hakkında son sözü hiç söylemeyeceğim,

Çok yaşa BMN Kocaeli İFTAR Yemeği renk kattı Türkiyeye,
Böyle Organizasyonlarla BMN Onur verecektir gelecek Seneye,

İstanbul Başta olmak üzere Unutamam Trabzonu,
Bursa, Ankara, Balıkesir, Samsun her yer oynar Horonu,

Sağolsun Zafer gibilerle gelecektir bir gün ZAFER,
Çok oldu herhalde, kısa keselim bu SEFER.
*-**-*-*-*-*

BAŞKANIMA BAĞLIYIM.

Geminin kaptanı gibi gördüm her zaman seni,
Müşvik tavırlarınla Onur'e edersin beni,

Şu muhtar efendisinin tasaddisi üzmesin seni,
Müşvik tavırlarınla Onur'e edersin beni,

Dün akşam öğrendim, mikrofonla üzmüşler seni,
Müşvik tavırlarında Onur'e edersin beni,

Muhatabın sağ duyulu taraftarın sever seni,

Trabzonu seversin, babanı tanıyanlar tanır seni,

Rahmetli Ahmet Şener gibi özverili bilirim seni,

Şiarına düşmanlık beslemek üzmesin seni,

Bu sene Avrupa Kupaları onure eder İnşallah seni,

tlotwat
06.09.2009, 19:56

başkan böyle yapsa emin ol bak kesinlikle söylüyorum bu seferde herkes diyecekti ki bizim sol açıkta eksiğimiz var bekte eksiğimiz var bilmem şurda burda eksiklerimiz var bir oyuncuya o kadar para verilirmi o parayla sağa sola ortaya her yere adam alırdık

Mustafa Cem Şeyhoğlu
06.09.2009, 22:14
Kel ölür sırma saçlı, kör ölür badem gözlü olur.

My
07.09.2009, 00:31
Gerçekten öyle :)

Cafer Bulur
08.09.2009, 00:07
Baskanimizin su 2 haftalik arada cikip gündeme yönelik aciklamalar yapmasini beklerdim.

Transfer döneminde hatalar yaptiklarini itiraf etmesini beklerdim.

Bu onu kücültmez,aksine daha da büyütürdü.

Ama görünen o ki,daha cok bekleyecegim...

Mustafa Ayazoğlu
08.09.2009, 01:09
Baskanimizin su 2 haftalik arada cikip gündeme yönelik aciklamalar yapmasini beklerdim.

Transfer döneminde hatalar yaptiklarini itiraf etmesini beklerdim.

Bu onu kücültmez,aksine daha da büyütürdü.

Ama görünen o ki,daha cok bekleyecegim...

Böyle zamanlarda konuşmasın, konuştukça hata yapıyor. Sonra medyaya malzeme veriyor.

KUTADGU
08.09.2009, 02:03
80 Trilyon borç var diye ortalığı velveleye verdiler.

Yapılacak iş belli o zaman;

Alanzinho (4), Yattara (5), Gökhan (3), Selçuk (3), Ceyhun (3), Cale (5), Giray (2), Colman (2), Umut (2), Egemen (2), Gabriç (2) fiyatlarıyla satılır.

Ortada 35 Milyon Euro gibi bir rakam kalır. Ederi nerdeyse 75 trilyonluk bir para kasaya konur.

Song ve de Slyva'nın ve de Tjkuzu'nun sözleşmeleri de derhal iptal edilir. Biraz kaynakta buradan sağlanır.

Başkan devre arasında sıfır borçla kulübü yeni sahibine teslim eder. Bunun yanında yakın zamanda HES'ten gelecek paraları da birilenin gözüne sokar.

Elimizde de Onur, Tolga, Tayfun, Serkan, Engin Baytar, Zafer Yelen, Barış Memiş, Göksu gibi oyuncular kalır.

Devre arasında yeni yönetim bu takıma Fatih Tekke'yi alır. Taraftar da mutlu olur.

Ohh ne de güzel!

Devre arası tam taraftarın istediği şekil.
Borçsuz kulüp, yanında da Fatih Tekke,
bir de Serdar Bali Başkan olursa değmeyin keyfe.
Ya da Hacıosmanoğlu.

Sadri Şener de defolsun canım.

samutra61
08.09.2009, 09:47
Sadri başkan a her zaman destek olduk hala oluyoruz yapılanlec yatırımlar trabzonsporun geleceğine yönelik

ama şunu da belirtmeliyiz ki son dönemde yaptığı açıklamalarla kriz yönetimini becerememişdir. belkide bu sadri başakanın yönetimde kendisine yardımcı olan veye olabilecek kapasitede kimsenin olmayışıdır.

Süleyman50
08.09.2009, 09:55
transfer dönemimde çok hata yaptılar, bence en büyük hatasıda istikrar istikrar deyip ersun hocayı göndermesi idi...

Recep Alkan
08.09.2009, 10:13
Yahu bazı zihniyetler ne kadar meraklı birilerine laf sokmaya, birileri üzerinden siyaset yapmaya !!!

Birilerini savunmak için hemen birilerine vurmak ne kadar kolay değil mi ?

Hemen Fatihi alın, serdar bali başkan olsun, size NA lar layık, hemen bunlara baş vurun.

Bunları söyleyen kişi olarak bildiğinize kesinlikle eminim ki bu HEs işinde yönetimden çok kimlerin katkısı var ???

Ya neyse herkes istediğini düşünüp savunmakta özgür.

OLCAY ÇAKIR
08.09.2009, 10:27
Süper Lig’de bu sezon sakat ve hastalıklar nedeniyle ideal kadrosuyla bir türlü maçlara çıkamayan Trabzonspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Trabzonspor/1/1136767/)’a, milli maçlar nedeniyle lige verilen ara yaradı.

Bordo-mavililerde, İstanbul Büyükşehir Belediyespor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Buyuksehir%20Belediyespor/1/1136767/) ile hafta sonu deplasmanda yapılacak karşılaşma öncesi sakat oyuncu bulunmuyor. Milli maçlar nedeniyle verilen arada bu sezon hiç forma şansı bulamayan Yattara ve Zafer Yelen (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Zafer%20Yelen/1/1136767/) tamamen iyileşirken, antrenman (http://milarsiv.milliyet.com.tr/antrenman/1/1136767/) eksiklerini de tamamlayarak form tuttular.
Bordo-mavili takımın ligin ilk haftasındaki Sivasspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Sivasspor/1/1136767/) maçında Yattara, Gökhan Ünal (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Gokhan%20Unal/1/1136767/), ikinci haftadaki Diyarbakırspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Diyarbakirspor/1/1136767/) maçında Yattara, Gökhan Ünal ve Gabriç, 3. haftadaki Manisaspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Manisaspor/1/1136767/) maçında Yattara, Zafer Yelen, Ceyhun Gülselam (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Ceyhun%20Gulselam/1/1136767/), 4. haftadaki Bursaspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Bursaspor/1/1136767/) maçında da Yattara, Zafer Yelen ve Egemen, sakatlıklar ve hastalıklar nedeniyle takımdaki yerlerini alamamışlardı.
Selçuk İnan (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Selcuk%20Inan/1/1136767/), Alanzinho (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Alanzinho/1/1136767/), Tayfun Cora, Giray Kaçar (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Giray%20Kacar/1/1136767/) da bağırsak enfeksiyonu nedeniyle antrenmanlara çıkmakta sorun yaşarken, bazı maçlarda çok az süre görev alabilmişlerdi

KUTADGU
08.09.2009, 12:31
Yahu bazı zihniyetler ne kadar meraklı birilerine laf sokmaya, birileri üzerinden siyaset yapmaya !!!

Birilerini savunmak için hemen birilerine vurmak ne kadar kolay değil mi ?

Hemen Fatihi alın, serdar bali başkan olsun, size NA lar layık, hemen bunlara baş vurun.

Bunları söyleyen kişi olarak bildiğinize kesinlikle eminim ki bu HEs işinde yönetimden çok kimlerin katkısı var ???

Ya neyse herkes istediğini düşünüp savunmakta özgür.

Kimin üzerinden siyaset yapmışım yahu.

Açık açık söyleyin. Ne siyaseti?

Birilerine vurmak için birilerini ön ayak etmek taraftar bilinci oluyor da,
birilerini savunmak için öncekilerin çarpıklığını dile getirmek birilerine vurmak oluyor öyle mi?

Ne kadar adil bir davranış.

Kabul etseniz de etmeseniz de HES %100 bu yönetimin projesidir.

Üstelik yazdığım yazının ana konusu "Yönetim 80 Trilyon borç yaptı, bizi batırdı, öldük bittik" edebiyatı yapanlara yönelik bir cevap niteliği taşıyor.

Üstünüze alının ya da alınmayın.

Benim diyeceklerim bunlardır.

Recep Alkan
08.09.2009, 12:46
Başkanı sevenler (hepimiz seviyoruz ama bazı kesim bir başka seviyor) devamlı onu savunmak için NA, ismini kullandı, son zamanlarda da Fatih olayı gündeme oturdu. Bugün bile başkan savunulurken yine size Fatihi alır sizde rahatlarsınız mantığı güdülüyor. Ben buna karşıyım.

HES konusunda burda birşey diyemem, ama etkisi çok fazla olan kulüp dışında insanların olduğunu en az benim kadar hatta benden daha iyi biliyorsun kardşeim.

Ben yönetimi yada başkanı eleştirirken asla ve asla borç konusuna değinmedim. Değindiğim varsa da bu, bu kadar borç yapıldı ortada futbolcudan başka birşey yok diyedir. Her verdiğim örnekte GS nin borcunu ve aldıklarını göstermişimdir. İstediğimde buydu. Borç yapılır, zaten buna müteakip başarı gelirse bu borç da kapanır.

Ama siz gelirim giderden fazla dersen ve bu borç git gide artarsa o zaman bunun lafı yapılır kardeşim.

KUTADGU
08.09.2009, 12:52
Başkanı sevenler (hepimiz seviyoruz ama bazı kesim bir başka seviyor) devamlı onu savunmak için NA, ismini kullandı, son zamanlarda da Fatih olayı gündeme oturdu. Bugün bile başkan savunulurken yine size Fatihi alır sizde rahatlarsınız mantığı güdülüyor. Ben buna karşıyım.

HES konusunda burda birşey diyemem, ama etkisi çok fazla olan kulüp dışında insanların olduğunu en az benim kadar hatta benden daha iyi biliyorsun kardşeim.

Ben yönetimi yada başkanı eleştirirken asla ve asla borç konusuna değinmedim. Değindiğim varsa da bu, bu kadar borç yapıldı ortada futbolcudan başka birşey yok diyedir. Her verdiğim örnekte GS nin borcunu ve aldıklarını göstermişimdir. İstediğimde buydu. Borç yapılır, zaten buna müteakip başarı gelirse bu borç da kapanır.

Ama siz gelirim giderden fazla dersen ve bu borç git gide artarsa o zaman bunun lafı yapılır kardeşim.

Nuri Albayrak dönemindeki borç yükünün ne olduğunu biliyor muyuz?

O borç yüküne rağmen ortada duran takımın piyasa değeri nedir biliyor muyuz?

GS örneği verilmiş mesela; GS'nin geçen sene harcadığı transfer parasının tutarının ne olduğunu biliyor muyuz? Buna rağmen GS'nin TSL de ligi nerde bitirdiğini biliyor muyuz?

GS geçen sene sadece Baros ve Meira için 11 Milyon Euro bonservis bedeli verdi. Ligi de 5. sırada bitirdi. Şimdi ise 120 Milyon Euro borç var ortada.

Ekonomik olarak diğer kulüplerden çok daha iyi yönetildiğimizi düşünüyorum.

Barış Kaptanoğlu
08.09.2009, 13:10
son olarak İstanbul BMN nin davetine katılmadığını da duyunca başkanımıza olan sempatim günden güne azalıyor

Muhammed
08.09.2009, 13:15
Gs örneği nasıl verilir yahu? Adamlar olmamış stadın localarını bitirdiler. ALLAH bilir kaç milyon euro girdi kasalarına şu son 3-4 ayda.

Adil ÖZGÜR
08.09.2009, 13:28
80 Trilyon borç var diye ortalığı velveleye verdiler.

Yapılacak iş belli o zaman;

Alanzinho (4), Yattara (5), Gökhan (3), Selçuk (3), Ceyhun (3), Cale (5), Giray (2), Colman (2), Umut (2), Egemen (2), Gabriç (2) fiyatlarıyla satılır.

Ortada 35 Milyon Euro gibi bir rakam kalır. Ederi nerdeyse 75 trilyonluk bir para kasaya konur.

Song ve de Slyva'nın ve de Tjkuzu'nun sözleşmeleri de derhal iptal edilir. Biraz kaynakta buradan sağlanır.

Başkan devre arasında sıfır borçla kulübü yeni sahibine teslim eder. Bunun yanında yakın zamanda HES'ten gelecek paraları da birilenin gözüne sokar.

Elimizde de Onur, Tolga, Tayfun, Serkan, Engin Baytar, Zafer Yelen, Barış Memiş, Göksu gibi oyuncular kalır.

Devre arasında yeni yönetim bu takıma Fatih Tekke'yi alır. Taraftar da mutlu olur.

Ohh ne de güzel!

Devre arası tam taraftarın istediği şekil.
Borçsuz kulüp, yanında da Fatih Tekke,
bir de Serdar Bali Başkan olursa değmeyin keyfe.
Ya da Hacıosmanoğlu.

Sadri Şener de defolsun canım.

:alkış::alkış: Tebrik ederim, illada muhalefetten hoşlanmak isteyene iyi bir yazı, okusunlar, kültürü artar, diğer kulüpleri hedeflerinde baz alacağız, onlar gibi ŞAMPİYONLUĞA ortak olacağız, yine onlarla yarışacağız ancak onların bütçelerini, onların katlandığı borçlarıda görmemezlikten geleceğiz, bu da benim ilavem, tebrik ederim.:alkış::alkış:

Recep Alkan
08.09.2009, 13:55
Nuri Albayrak dönemindeki borç yükünün ne olduğunu biliyor muyuz?

O borç yüküne rağmen ortada duran takımın piyasa değeri nedir biliyor muyuz?

GS örneği verilmiş mesela; GS'nin geçen sene harcadığı transfer parasının tutarının ne olduğunu biliyor muyuz? Buna rağmen GS'nin TSL de ligi nerde bitirdiğini biliyor muyuz?

GS geçen sene sadece Baros ve Meira için 11 Milyon Euro bonservis bedeli verdi. Ligi de 5. sırada bitirdi. Şimdi ise 120 Milyon Euro borç var ortada.

Ekonomik olarak diğer kulüplerden çok daha iyi yönetildiğimizi düşünüyorum.

Ben nuri Albayrak yönetimini savunmuyorum, her muhalefet yazısında karşımıza size bu adam layık denmesini söylüyorum. O adam zamanında kulüp hem maddi hemde futbol olarak hiç de düzgün yönetilmedi. Ama bu Sadri Şeneri eleştirmeye kalktığımda karşıma sana bu layık denmesini de gerektirmiyor !!!

GS bir seneyi heba etsede gelecek sene mutlaka bunu amorti ediyor. Ben inanıyorum ki GS istese bir sene içinde bu borçlarını kapatır. Ama ne yazık ki maddi anlamda düzgün yönetilmiyor. Örneğin o uefa kupasını Fenerbahçe alsaydı şu an dünya sıralamasında (zenginlik) ilk 5 de olurdu. Çünkü pazarlama yöntemleri inanılmaz güçlü. GS en azından şunu biliyor, bu sene verirsem, sene sonunda bu para kat kat gelecek.

Beşiktaş bu sene şampiyon olduktan sonra kasasına, 50 milyon dan fazla para koydu. Bunu biliyor muyuz ? Kaldı ki şampiyonlar ligine giderek 10 milyonu da kasasına koydu. Görüyoruz verdiklerini geriye aldılar. Biz bu sene gerçek manada birşeyler yapsaydık, boç ne olursa olsun, şampiyonluk durumunda kasaya girecek para belli.

Biz bu ligde şampiyon olmak için mi varız, yoksa dengeli kulüp nasıl yönetilir bunu göstermek için mi ?

Muhammed
08.09.2009, 13:57
Alkan abi gereken parayı harcadık ama takım kötü gitti şampiyon olamadı. Ne olacak peki kulübü kapatıp gidecekmiyiz öyle bir borçtan sonra bu takım bir daha kendine gelir mi?

Recep Alkan
08.09.2009, 15:04
Kardeşim artık olanları yada olabilecekleri bıraktık FARAZİ düşünce ile mi takımı yöneteceğiz.

Senin mantık ile o zaman zaten bizi 2004 de şampiyon yapmadılar, hakkımızı yediler, bundan sonra asla şampiyon olamayız, transferde yapmayalım, böyle 3-4 arası gidelim duralım mı diyeceğiz ?

Ben diyorum ki önce yatırımı yapacaksın, sonra gelir bekleyeceksin. Gene aynı noktalara geleceğiz biliyorum ama, sen vermeden nasıl taraftardan yada sponsor tarzı yerlerden para bekleyeceksin ? Bak geçen sene yapılan ufak atılımlar ile ne kadar gündeme oturduk, bunun biraz daha fazlası yapılsa inan bu paraların gelmesi için şampiyon olmaya bile gerek kalmayacak. Bu seneki yanlış transfer politikası yüzünden uefa grupları kaçtı !!!

serdaracıl
08.09.2009, 22:12
"Galatasaray maçı yönetim için en kritik maçlardan biri olacak. Geçen yıl 3 - 0 yenildiğimiz takımdan daha iyiler ve biz daha kötüyüz. Sonrasında içerde Fenerbahçe ile, mağlubiyet kaçınılmaz , farklı mağlup olursak Sadri Şener'i o koltukta kimse tutamaz.

Sadri Şener ile olmadı. Mehmet Ali Yılmaz ile şampiyonluğa hazırlanın!"

Mehmet Ali Yılmaz mı? Onursal başkan olarak kalsın bi zahmet

serdaracıl
08.09.2009, 22:19
Başsan futboldan anlamadığını defalarca belirtti. Trabzonspor'un başarısızlığının nedeni başkan değil, futboldan anladığını iddia edenler.

poetricus
08.09.2009, 23:54
Renkleri bordo mavi olan bir takımın en büyük ve en eski taraftar forumunda siyah beyaz rengin bu kadar hakim oluşu hayra alamet değil.

Forum camianın aynası değil mi?

Ilelioglu
09.09.2009, 01:13
Renkleri bordo mavi olan bir takımın en büyük ve en eski taraftar forumunda siyah beyaz rengin bu kadar hakim oluşu hayra alamet değil.

Forum camianın aynası değil mi?

Neden bahsettigini anlamadim? Biraz daha acarmisin...:)

Serdar A
09.09.2009, 07:16
Borç , vadesiyle hesaplandığında misli gelir karşılığı var . Üstelik bu dönem içerisinde kademeli olarak yeni yatırımlar devreye girecek .

Aramızda hiç mi iktisatçı yok , şu durumu anlatacak . Söyleye söyleye bir hal olduk .

Borç konusu doğru seçim değil , yanlış yerden vuruyorsunuz !

EmrahYalçınalp
09.09.2009, 07:34
Borç , vadesiyle hesaplandığında misli gelir karşılığı var . Üstelik bu dönem içerisinde kademeli olarak yeni yatırımlar devreye girecek .

Aramızda hiç mi iktisatçı yok , şu durumu anlatacak . Söyleye söyleye bir hal olduk .

Borç konusu doğru seçim değil , yanlış yerden vuruyorsunuz !

Meselenin borcun boyutu olduğunu sanmıyorum. Gerçi borçlanarak büyümenin son resesyonda kendini belli eden bir handikapı olduğu, çarklar dönüyorken tamam da, bir durdu mu borcun altından kalkmanın pek de öyle "gelecek para" ile kapanmasının mümkün olmayacağını gördük ama, bence de bu borç Trabzonspor için "son" demek değil.

Sorun şu; bu -haydi büyük demeyelim ama kabul edelim ki küçük de olmayan- borçlanmaya rağmen takımın sağbeki yok. Geçen sene yedek solbeki yoktu. Solaçık diye alınan adamları üst üste koysak en üsttekinin kafası aya çarpardı, bu sene son dakika da bir sol açık daha aldık. Mesele para değil, paranın verimsiz harcanmış olması. Borç büyümek için gereklidir ama, çok doğru kullanılması da gerekir. Verimlilik esastır yani. Trabzonspor'un borcu olur, ama Trabzonspor 12. olacak diye bu parayı harcamışsa ortada sıfır borç olduğunda bile bir başarısızlık var demektir.

arifberkay
09.09.2009, 10:25
alanzinho bu şehre, bu hocaya, bu takıma, bu yönetime çok ama çok fazla ben onun yerinde olsam 1 dk durmam giderim

arifberkay
09.09.2009, 10:38
başkanım kılavuzu karga olanın başı beladan kurtulmazmış,hacısalihoğlu olduğu sürece senin de yüzün gülmez

KUTADGU
09.09.2009, 10:50
Meselenin borcun boyutu olduğunu sanmıyorum. Gerçi borçlanarak büyümenin son resesyonda kendini belli eden bir handikapı olduğu, çarklar dönüyorken tamam da, bir durdu mu borcun altından kalkmanın pek de öyle "gelecek para" ile kapanmasının mümkün olmayacağını gördük ama, bence de bu borç Trabzonspor için "son" demek değil.

Sorun şu; bu -haydi büyük demeyelim ama kabul edelim ki küçük de olmayan- borçlanmaya rağmen takımın sağbeki yok. Geçen sene yedek solbeki yoktu. Solaçık diye alınan adamları üst üste koysak en üsttekinin kafası aya çarpardı, bu sene son dakika da bir sol açık daha aldık. Mesele para değil, paranın verimsiz harcanmış olması. Borç büyümek için gereklidir ama, çok doğru kullanılması da gerekir. Verimlilik esastır yani. Trabzonspor'un borcu olur, ama Trabzonspor 12. olacak diye bu parayı harcamışsa ortada sıfır borç olduğunda bile bir başarısızlık var demektir.

Sağ bek konusuna azami şekilde katılıyorum. Ya da sol açığa yapılan bu kadar transferin tuhaflığına da.

Ama kabul etmek gerekir ki, Trabzonpor'un halihazırdaki borc- alacak dengesi gayet muhafazakar bir stratejinin de ürünü. Borç alacak dengesi makası çok açık değil.

Üstelik kısa vadeli borçlarımıza karşılık, finasçıların Dönen Varlıklar diye adlandırdığı dönen varlık hacmimiz de yetersiz değil.

Afaki konuşmamak için bekliyorum.

Bu tür durumlarda en yardımcı olacak veriler ratio analizleri.

Çok daha kesin ve kanuni bilgilere ulaştığımda bir kaç analizle durumu da açıklamaya çalışırım.

Üstelik işletme verimliliğinden bahsedildiğinde ortaya gelecek yıllarda dönecek yatırımlar konusu ortaya çıkıyor ki, HES projelerinin ne kadar tatlı bir nimet olduğu o zaman daha iyi ortaya çıkacaktır.

metehan
09.09.2009, 11:29
Üstelik kısa vadeli borçlarımıza karşılık, finasçıların Dönen Varlıklar diye adlandırdığı dönen varlık hacmimiz de yetersiz değil.

Afaki konuşmamak için bekliyorum.

Finans işlerinden anlamam ama yapılan açıklamalar kafa karıştırıcı. Başkanın yaptığı borç açıklaması durumun çok da vahim olmadığını gösteriyor ama farklı tablo çizenler de var. Başkan, borcun karşılığı vardır diyor ama aksini iddia edenler de var. Bu durumu bir netleşse ok memnun olacağım.

Genel anlamda ben de Emrah gibi düşünüyorum. TS, kar etmesi gereken ticari bir kurum değil. TS sahada başarılı olamadıktan sonra hep denk bütçe ile gitse kimin umurunda olur? Borçlanma elbette olacak ama verimli olması gerekiyor. Parayı harcayıp karşılığını alamadıktan sonra sonuç kötü olur. Bu konudaki güzel bir örnek, Faruk Süren dönemindeki GS'dir. O dönemde GS da aşırı ve riskli derecede borçlanmış ama bunun karşılığı alındığı için bu konu o dönemde çok büyük sorun olmamıştır. GS'ın o dönemden başlayan borçlanma süreci de halen devam etmektedir. Bu işi nasıl başardıkları konusunda GS yönetiminden fikir alınabilir :)

Recep Alkan
09.09.2009, 11:57
Ben bu borç yapıp karşılığını alma olayına pek anlamıyorum. Arkadaşım borç yapılır, her alanı ile bir kulüpsün, iş verdiğin insanlar, yaptığın yatırımlar, aldığın oyuncular, herşeyi ile inanılmaz bir gider kapısı bu alan.

Ama bakıyorum da, geldiğinde başkan bu adamı daha fazlaya satacak olmasa almazdı denilen gökhan ünalı bugün kim alır o paralara ? Aynen alanzinyo, aynı tjizuku, bugün garanti pra verilen song.

Neden futbolcu örneği verdim derseniz, diğer maddi işlerden hem anlamam, hem de bana kalırsa en çok borcun yapıldığı alan futbolcu alımları diye düşünüyorum. Futbolcuların kulübe inanılmaz yükü var, bonservisleri ile de kendi aldıkları para ile de.

Eğer biryerden başlamak gerekiyorsa, borç alacak dengesi adına, bu futbolculardan başlamalıdır. Bizim aldığımız oyuncuların bize ne yazık ki sezon içerisinde hiçbir katkıı olmuyor. Yani forma satışı vs gibi. Eğer satarken kazanabiliyorsak amennai yoksa devamlı zarar işliyor.

Kaldı ki eğer sezon sonu 25 senedir beklenen başarı gelecekse ben borcun miktarına bakmam, eğer amacımız da dengeli kulüp yönetmekse o zaman başarıyı bir 25 sene daha beklemeyelim derim ben.

metehan
09.09.2009, 13:15
Ben bu borç yapıp karşılığını alma olayına pek anlamıyorum. Arkadaşım borç yapılır, her alanı ile bir kulüpsün, iş verdiğin insanlar, yaptığın yatırımlar, aldığın oyuncular, herşeyi ile inanılmaz bir gider kapısı bu alan.

Ama bakıyorum da, geldiğinde başkan bu adamı daha fazlaya satacak olmasa almazdı denilen gökhan ünalı bugün kim alır o paralara ? Aynen alanzinyo, aynı tjizuku, bugün garanti pra verilen song.

Neden futbolcu örneği verdim derseniz, diğer maddi işlerden hem anlamam, hem de bana kalırsa en çok borcun yapıldığı alan futbolcu alımları diye düşünüyorum. Futbolcuların kulübe inanılmaz yükü var, bonservisleri ile de kendi aldıkları para ile de.

Eğer biryerden başlamak gerekiyorsa, borç alacak dengesi adına, bu futbolculardan başlamalıdır. Bizim aldığımız oyuncuların bize ne yazık ki sezon içerisinde hiçbir katkıı olmuyor. Yani forma satışı vs gibi. Eğer satarken kazanabiliyorsak amennai yoksa devamlı zarar işliyor.

Kaldı ki eğer sezon sonu 25 senedir beklenen başarı gelecekse ben borcun miktarına bakmam, eğer amacımız da dengeli kulüp yönetmekse o zaman başarıyı bir 25 sene daha beklemeyelim derim ben.

Biz de farklı birşey demedik ki ! :) Kulubün standart giderleri elbette vardır, onlara yapacak birşey yok. TS'un en büyük harcaması (tüm klüplerde olduğu gibi) futbolcu giderleridir. Burada da önemli olan yapılan transferlerdeki isabet oranıdır. TS yönetimi, geçen sezon başında büyük bir atılım yapmış ve camianın takdirini kazanmıştı. Ama kadro planlamasının çok da iyi yapılmadığı, bu konuda yönetim ile teknik direktör arasında tam bir mutabakat olmadığı, özellikle pilot takım olayının tam bir fiyasko olduğu geçen yıl da söyleniyordu ama o hava ile bu konular fazla gündeme gelmiyordu. Şimdi işler biraz bozulunca doğal olarak bu konular ve borç konuşulmaya başlandı. İşte "verimlilik" konusu da tam bu noktada gündeme geliyor. Yapılan harcamanın karşılığı alındı mı? Şahsen bu konuda sıkıntılar olmasına rağmen çok da karamsar değilim. TS'un herşeye rağmen iyi bir kadrosu var bence.

25 yıl bekleme konusuna gelince. O konuda da aynı şeyi söylüyorum işte. Denk bütçe yapalım diye hedeften uzaklaşmaya gerek yok. Sadece ne yaptığımızı bilelim yeter !

irfanb
09.09.2009, 15:17
Bu kulübe siyaset giremez !

Iki yildir bir sağ bek almayan Yönetim, Süper ligte mücadele eden takimlara yetecek kadar sol kanada oyuncu takviyesi yapti. (Cale,Ferhat,Gabric,Alanzinho,Engin Baytar) :)

Selami Gürpınar
09.09.2009, 23:45
Gözümüzdedn çok düştün başkan yaptığın birçok şeyi yıktın..

Sinem Yılmaz61
09.09.2009, 23:48
Hayallerimiz yiktin, bak takim ne hale geldi...Fatih tekke konusuna da hic girmemek lazim zaten, insan düsündükce cildiriyor...

Ömer Kaya
10.09.2009, 00:13
Sadri şener:cool:

AYYILDIZ
10.09.2009, 00:15
Başkanım dinlediğiniz arkadaşınız Terim'de çok zorda.

ferhaTS87
10.09.2009, 00:52
başkanım sen istifa dıye bagıran ıyı gun taraftarlarını boşver proje uretmeye devam et gercek taraftar her seyın farkında (gercı bu sayı gıt gıde azalıyo ama)

UğuR
10.09.2009, 11:20
Sadri Şener'in Tranzonspor dergisine yaptığı açıklamalar...

10.09.2009Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, sahada pes ettiklerini hiç kimsenin düşünmemesi gerektiğini, koydukları hedeften bir santim geriye gitmediklerini bildirdi.

http://www.bordomavi.net/images/haber/sadri%20sener%204copy.jpg
Trabzonspor Dergisi'nin Eylül ayı sayısında taraftarlara seslenen Şener, Ağustos ayının kendileri açısından son derece zor geçtiğini belirtti.
Beklentilerinin lige verilen arayla birlikte tüm sıkıntılarının geride kalması olduğunu kaydeden Şener, ''Futbolun ve özellikle de büyük takımların bir gerçeği var. Kulüpler taraftar olmadan büyük kulüp olamıyor. Bizim büyük kulüp olmamızın birinci nedeni altı şampiyonluğumuzdan çok büyük bir taraftar kitlesine sahip olmamızdır'' ifadelerini kullandı.
Bordo-mavili takımın aldığı sonuçların ekonomik anlamda kulübe hemen yansıdığını anlatan Şener, şöyle devam etti:

''Ancak taraftarlık sadece sonuçlara bağlı olmamalı. İnsanlar tuttukları takımı gönülden sevmeli. Biz yönetim kurulu olarak bizden sonrakilere daha iyi şartlarda bir kulüp bırakmak için uğraş veriyoruz. Örneğin kulübe kazandırdığımız 2 adet HES Projesi sabit gelir getirmek adına çok önemli bir atılımdır. Sahada ise pes ettiğimizi hiç kimse düşünmesin. Koyduğumuz hedeften bir santim geriye gitmedik. Şimdi daha çok çalışacağımızın bilincindeyiz.''

Ellerindeki kadronun ne kadar eleştirilirse eleştirilsin Türkiye'nin en iyi kadrolarından biri olduğunu ifade eden Şener, birkaç maçtaki kötü sonuçların bu takımın kötü olduğunu göstermeyeceğini, taraftarlardan tek ricasının bu kadroyu her koşulda sonuna kadar desteklemesi olduğunu kaydetti.

-''KULÜBÜN BORÇLARI''-

Şener, son dönemde kulübün borçlarıyla ilgili olarak sürekli çeşitli değerlendirmeler yapıldığını belirterek, kulüp olarak açıklanan toplam 80 milyon liralık borcun 40 milyonluk kısmının banka borcu olduğunu ve bunun karşılığının bulunduğunu kaydetti.
Bu borca karşılık Digiturk, İddaa gibi gelirlerin bulunduğunu kaydeden Şener, şunları söyledi:

''Para otomatik olarak ödenmektedir. Bu borçlar, yeni borçlarla kapatılmayacaktır. Kalan 40 milyonluk diliminin ise 15 milyonu vergi borcudur, 10 yıldan gelen vergi borçları taksite bağlanır. Her ay bunu ödemeye devam etmekteyiz. Bunun 5 milyon lirası mevcut yönetimlerimizin, 3 milyon lirası da eski başkanın borcudur. Kalan da futbolcularımıza önümüzdeki yıl ödenecek maaşlar ve transfer taksitleridir. Trabzonspor'un gücü bu borçları iki defa öder. Bundan hiç kimsenin çekincesi olmasın. Trabzonspor'un aşırı borçlanması gibi laflar kulübü küçültür. Biz Trabzonspor'u ödenebilecek bir borçla döndürmeye çalışıyoruz. Hepsinin karşılığı vardır. Bu görüşler ışığında karamsarlığı bir kenara bırakıp kulübe desteğe devam edelim. Eğer bu bilinci koruyabilirsek, geleceğimiz aydınlıktır.''

Atmaca
10.09.2009, 15:05
Borc önemli degil ama Fatih icin para bulunamadi!
Borc önemli degil deyipte, ufak ufak tüymenin hsaplari yapilmakta, gibi geldi bana!

Erdal
10.09.2009, 15:08
Taraftarlar takımın performansından memnun değil ve böyle olmakta da haklılar" diyor Magath. Önümüzdeki günlerde Schake'li taraftarlarla masaya oturacak. Takımın son durumunu onlara aktaracak, onlardan da şikayetlerini dinleyecek ve ortak bir nokta bulmaya çalışacaklar. Bunu daha önce Feyenoord ve Ajax da yapmıştı. Bundesliga'nın son şampiyonu, Almanya'nın zirvesinde olan, Schalke başkanının eline çok büyük yetkiler vermeye hazırlandığı bu adam, 400 euro sezonluk kombine bileti almış taraftarı kendisinden aşağıda görmeyip onun seviyesine iniyor ve yüzyüze dertlerini dinliyor. Buna saygı, alçakgönüllülük, dürüstlük, şeffaflık ne derseniz diyin. Futbol dünyası böyle işte. Kimisi mucize yarattıktan sonra burnunu deniz seviyesine sabitler, kimisi 10 senedir nal toplarken bulutların üstünden indirmez. Belki de biri diğerinin getirisidir zaten...

Üzgünüm ama okuyunca aklıma siz geldiniz başkanım...Ne yazık ki siz eldiniz...

KUTADGU
10.09.2009, 21:12
Borc önemli degil ama Fatih icin para bulunamadi!
Borc önemli degil deyipte, ufak ufak tüymenin hsaplari yapilmakta, gibi geldi bana!

Sizin aklınıza da nedense hep kara ve kötü senaryolar gelmekte.

bkandil
10.09.2009, 21:18
Taraftarlar takımın performansından memnun değil ve böyle olmakta da haklılar" diyor Magath. Önümüzdeki günlerde Schake'li taraftarlarla masaya oturacak. Takımın son durumunu onlara aktaracak, onlardan da şikayetlerini dinleyecek ve ortak bir nokta bulmaya çalışacaklar. Bunu daha önce Feyenoord ve Ajax da yapmıştı. Bundesliga'nın son şampiyonu, Almanya'nın zirvesinde olan, Schalke başkanının eline çok büyük yetkiler vermeye hazırlandığı bu adam, 400 euro sezonluk kombine bileti almış taraftarı kendisinden aşağıda görmeyip onun seviyesine iniyor ve yüzyüze dertlerini dinliyor. Buna saygı, alçakgönüllülük, dürüstlük, şeffaflık ne derseniz diyin. Futbol dünyası böyle işte. Kimisi mucize yarattıktan sonra burnunu deniz seviyesine sabitler, kimisi 10 senedir nal toplarken bulutların üstünden indirmez. Belki de biri diğerinin getirisidir zaten...

Üzgünüm ama okuyunca aklıma siz geldiniz başkanım...Ne yazık ki siz eldiniz...

Hocam, bizim camia için bu iş imkansız...
Kulübün üyesi olanların kongrede makama olan saygılarını!!! gördük.
Ersun Yanal'a yapılan hakaretler unutulmadı henüz...
Bir de yönetim taraftarların önüne çıksa, herhalde polis linçten kurtaramaz adamları. Bir kişinin gazına bakar olay...

KUTADGU
10.09.2009, 21:24
Hocam, bizim camia için bu iş imkansız...
Kulübün üyesi olanların kongrede makama olan saygılarını!!! gördük.
Ersun Yanal'a yapılan hakaretler unutulmadı henüz...
Bir de yönetim taraftarların önüne çıksa, herhalde polis linçten kurtaramaz adamları. Bir kişinin gazına bakar olay...

Tam da bu satırları yazmak için hareket etmiştim ki, yazdıklarınızı gördüm.

Elinize sağlık.

Bu arada kaçıp gitmek kelimesinin tam karşılığını biz yaklaşık iki sene önce tüm boyutlarıyla yaşadık "Bir başkan kulüpteki alacağını tahsil etmek için, bir ayak oyunuyla kongreyi iptal eder, geçen süre zarfında bir ihaleni az fiyatla da olsa değerini cebine katmaya çalışır ve kaçar". Sonra birisi gelir, ihaleyi yeniden düzenler ve Kulübün kasasına daha fazla para girmesine neden olur.

asimetrik
10.09.2009, 21:29
Geçen sene taraftarlara hamsi partisi vermemiş miydi yönetim.

Bartuğ13
10.09.2009, 21:37
taraftarlar iftara çağırdıkları başkanı,kendi davet ettikleri iftarda ağır dille eleştiriyorsa saygı duyulmayı hak edip etmedikleri tartışılmalıdır.

Erdal
10.09.2009, 22:02
Son kongrede hiç değilse üslup konusundaki yakışıksızlığı, çirkinliği eleştirdik. Sanıyorum forumda herkes eleştird. Ama o gün yaşananlar 6 aydır bu kulübün yönetil(e) mediği gerçeğini untturmalı mı bize?

Erdal
10.09.2009, 22:07
Ne demek istiyoruz yani bkandil? Başkana son kongrede hak etmediği ölçüde hakaret edildi. Başkanlık makamına saygısızlık yapıldı. O halde başkan "la yüsel" ( Günahsız)

Magath örneğini verdim şundan verdim. Trabzonspor'da mevcut yönetim, onların işbaşına gelmesi için vaktiyle gayret gösterip şimdi küsen "ileri gelenler" ve onların alternatif olarak düşündüğü isimler için traftarın ne düşündüğünün hiç anlamı yok?

10 sene önce bu anlaşaılabilir bir yaklaşım idi. Artık değil...Artık değil çünkü bundan böyle bu kulübü finanse eden de taraftar olacak...Hal böyle iken evet taraftar bir müşteridir ve müşterinin ne düşündüğü önemlidir artık. Forma alın kombine alın gerisine karışmayın denmemeli...

Erdal
10.09.2009, 22:12
Benim de uzun süre desteklediğim kulübü bu günlere getirdiğine inandığım bir kitle var. Seçkinci, elitist ve ana kitleyi güruh olarak gören bu kitle artık şunu anlamalı...Bundan sonra her ne yapılacak ise ana kitleye rağmen değil onunla yapılabilir. Trabzonspor da delegenin, büyüklerin onayını almış olmak artık yetmeyecektir. Doğru yanlış bu tartışılır ancak vakıa bu....

Acı olan şu ki bunu idrak etmiş tek bir kişi var ve ben ona muhalifim :)

bkandil
10.09.2009, 23:10
Erdal Hocam,
Başkanın hatasız, suçsuz yada günahsız olduğu ile ilgili değil söylediğim... (Siz nasıl öyle bir kanıya vardınız, anlayamadım.)
Camianın durumu ile ilgiliydi. Ben de dahil olmak üzere malesef çok çabuk gaza geliyoruz. Kongre üyesi insanların bile (sonuçta belli bir yaşta ve tecrübe sahibi insanlar olduğunu düşünürsek) genel kuruldaki davranışlarını da hatırlatarak; buna ek olarak yönetimin sezon başından beri yapmış olduğu yanlışlar ve bir bakıma taraftarla inatlaşma durumunu da göz önünde bulundurarak sizin söylediğiniz gibi bir buluşma faciayla sonuçlanabilir endişesini dile getirmek istemiştim...

Barış Burak
10.09.2009, 23:12
sadece trabzonsporda değil,bütün kulüplerde taraftar istemezse yönetim gider.ve gidene kadarda başarısızlığı artar.ilk önce biz kendimi araştıralım bi.bu sezon için demiyoru.bu sezon çok kötü takım top oynayamıo ama 2 maç üstüste 3 maç üstüste kaybetsek hemen istifa deniyor.bu kadar mı basit ya?yerel medya özellikle.bu kadar mı basit eleştirmek.şu anda sadri şenerden daha iyi çıkıp gelecek bir aday bulun ilk önce sonra istifa deyin.maalesef.çünkü gelecek olan yönetim biliyorki en ufak hatamızda taraftar affetmicek bizi.ilk önce bilinçli taraftar.bordomavi.net gibi.atay aktuğ geldi istenmedi.daha ne olabilir ki? kulüp yönetimi sadece futbol sanmayalım lütfen eve 20 küsür senenin hareti ama futbol artık istesekte istemesekte global.trabzonspor bir sevda,destan,ihtilal ama artık bir anonim şirketi.istifalar şirketi zor durumda bırakır.bir istifa sesi olacaksa sezon başlamadan olmalı.

Fatih
10.09.2009, 23:16
Sezon Öncesi Sadri Şener.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, bu yıl öncelikli hedeflerinin Avrupa Ligi'ne kalmak olduğunu, şampiyonluk ve Türkiye Kupası'nı da kovalayacaklarını söyledi. Şener, Şampiyonluktan önce bir hedef oluştuğunu belirten Şener, ''Öncelikle play-off turunu geçerek Avrupa Ligi'ne kalmak istiyoruz.''

Sezon 5. Haftası önce Sadri Şener.

''Sahada ise pes ettiğimizi hiç kimse düşünmesin. Koyduğumuz hedeften bir santim geriye gitmedik. Şimdi daha çok çalışacağımızın bilincindeyiz.''

Mehmet Fırat
10.09.2009, 23:19
Sezon Öncesi Sadri Şener.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, bu yıl öncelikli hedeflerinin Avrupa Ligi'ne kalmak olduğunu, şampiyonluk ve Türkiye Kupası'nı da kovalayacaklarını söyledi. Şener, Şampiyonluktan önce bir hedef oluştuğunu belirten Şener, ''Öncelikle play-off turunu geçerek Avrupa Ligi'ne kalmak istiyoruz

Sezon 5. Haftası önce Sadri Şener.

''Sahada ise pes ettiğimizi hiç kimse düşünmesin. Koyduğumuz hedeften bir santim geriye gitmedik. Şimdi daha çok çalışacağımızın bilincindeyiz.''

ççç ççç

Bu aralar yönetime karşı çok acımasızım. :cool:

bkandil
10.09.2009, 23:19
Tüm bunlara ek olarak şunu da belirtmek isterim ki, endişesini taşıdığım olayın ne Sadri Şener'e ne de diğer şahıslara çok fazla bir zarar vereceğini düşünmüyorum, hatta belki de onlar için hayırlı olabilir (bırakıp gitmelerine bahane olur)..
Çünkü zananında kimisinin dükkanının camlarını kırıldı, dükkan sahibine ne oldu ki, sadece Trabzon'un dolayısıyla Trabzonspor'un adı çıktı.
Ahmet Ağaoğlu bazı sebeplerden adaylıktan çekildi, olay Trabzon'un ayıbı oldu...
Sözünü ettiğim durumda da asıl zararı Trabzon görecektir.

Varsayım üzerine konuşunca komplo teorisi gibi oluyor belki, Zaten yönetimin öyle bir buluşma yapması da mümkün görünmüyor. :D

Erdal
10.09.2009, 23:28
Buulşma falan şart değil...Bu kez de ben yanlış anlaşıldım sanırım....O bir örnek...Taraftarı anladığına, anlamak istediğine fikrine önem verdiğine dair bir örnek o hadise...

Bizde ne var? Fatih i alırım ama kombine de satmam....

Barış Burak
10.09.2009, 23:28
bkandil abime katılıyorum.ahmet ağaoğlu olayını unutmayalım.kulübü 20 sene geri götürenler,1 senede 20 senede götürenler hala iyi gözümüzde.onursal başkanımız sağolsun.eğer şampiyon olmak istiyorsak güçlü bir a.ş olmalıyız.istanbuldan daha dikkatli hamle yapmalıyız çünkü onlar istanbulda.imkanları çok.bizim kısıtlı.kimse şunu yapma demesin artık.bu a.ş büyümerk zorunda,güçlü olma zorundaki lobimiz olsun,lobimiz olsunki cem papila gibi hakemler şampiyonluğumuzu almasın.a.ş güçlenirkende bu şirketi güçlendirenler eleştirilmesin.taş üstüne taş koymayıp sadece limanı kendi şirketine alıp gidenler vardı .unutmayalım

Erdal
10.09.2009, 23:31
Falanlar vardı unutmayalım filanlar vardı unutmayalım... Yani halimize şükredelim? Böyle mi büyüyeceğiz?

Barış Burak
10.09.2009, 23:35
tabii ki böyle büyümeyeceğiz.halimize şükretmek değil ki sorun sayın abim.sorun 5. haftada kötü futbol yüzünden yönetimi istifaya zorlamak.tamam bu bir hata.yönetimin çok büyük hatası.ama şuda var oyuncular dışarda aslan trabzona transfer olunca süt dökmüş kedi.napsın şimdi yönetim.gabriçi kaç kere izledim.köpek gibi top oynuyordu. şimdi ısınma süresi die sessizim ama alanzinhodan farklı olur inş.demek istediğim şu,ses çıkacaksa sezon başında çıkmalı.biz bir şirketiz.yola çıktığımızda mola verip lider deiştirirsek atı alan üsküdarı geçer.zaten bunca sene bizi geçmedilermi 3. büyükler.eğer yönetim desteklenmeyecekse sene başında belirtilsin.yoksa hemen başlanmasın eleştriye.zırt pırt yönetim eleştirlip her hatası büyük günah sayılırsa şirkette büyümez şampiyonlukta göremeyiz.bu kadar basit işte.

ilhan
10.09.2009, 23:35
Gönder-t-meyecektin başkan Ersun Yanal'ı. Çok acele ettin göndermekle.

magicyattara
10.09.2009, 23:37

Şu kısır döngüden çıkalım artık.:)

Erdal
10.09.2009, 23:37
Trabzonspor'da hiç bir yönetim tarfatar istedi diye istifa etmez. Ne zaman kongre yani "ileri gelenler" "büyükler" tamam artık bunların işi bitti der o zaman istifa eder. Sorun da bu bence...Ben uzun süre bu yapının korunması geretiğini düşündüm. Artık düşünmüyorum...Sanırım benim durumumda olanlara "Liboş" diyorlar :)

ilhan
10.09.2009, 23:38
Şu kısır döngüden çıkalım artık.:)

Girmeseydik çıkardık. :)

Erdal
10.09.2009, 23:39
Üstelik sorun takımın nasıl gittiği falan değil...Başkaları katılmasa da ben halen iyi bir kadro olduğunu düşünüyorum. Sorun şu; Falanlar filanlar da mesela Lazaroni'ye iyi bir kadro teslim etmişti... İyi kadro iyi takım olmuyor her zaman...İyi kadro hem saha kenarından hem de kulüp binasından iyi idare edilebilirse iyi takım oluyor...

bkandil
10.09.2009, 23:40
Falanlar vardı unutmayalım filanlar vardı unutmayalım... Yani halimize şükredelim? Böyle mi büyüyeceğiz?
Hocam;
Yönetim yanlış yaptı, unutalım..
Fatih'i almadı, taraftarla ters düştü, unutalım.
Takım 4 maçta 4 puan aldı, liderle 8 puan fark var, unutalım.
Böyle mi büyüyeceğiz?

Her şey hatırlanmamalı belki, fakat her şey de unutulmamalı. Böyle büyümeliyiz bence.

Ali Tunahan Güllü
10.09.2009, 23:42

Aynen öyle Ersun Yanal ne olursa olsun gönderilmeyecekti tam takımı tanımıştı tam alışmıştı:rolleyes:

Barış Burak
ne geldiyse o büyüklerimiz yüzünden geldi zaten.hep en iyi şeyi yaptılar kulüp için!!!yerel medya ne zaman düzelir.gerçek bir medya olarak yazılarını sürdürür o zaman baskıda azalır.her şey daha itidalli olur.ben o kadar yerel medya takip ediyorum trabzonun ki en berbatı.

bkandil
tabii ki böyle büyümeyeceğiz.halimize şükretmek değil ki sorun sayın abim.sorun 5. haftada kötü futbol yüzünden yönetimi istifaya zorlamak.tamam bu bir hata.yönetimin çok büyük hatası.ama şuda var oyuncular dışarda aslan trabzona transfer olunca süt dökmüş kedi.napsın şimdi yönetim.gabriçi kaç kere izledim.köpek gibi top oynuyordu...
Hocam, kimsenin yönetimi istifaya zorladığı yok, yanlış anlamışsınız. Yönetime sitem var, kırgınlık hatta kızgınlık var fakat istifaya zorlamak şu durumda söz konusu değil.
Ayrıca Gabriç'in alınmasına olan tepki de genelde UEFA'da oynayamaması bilindiği halde transfer edilmesidir. Ek olarak eksik olan sağ bek ve forvet mevkilerine takviyenin ısrarla yapılmamış olmasıdır.

magicyattara
10.09.2009, 23:43
Trabzonspor'da hiç bir yönetim tarfatar istedi diye istifa etmez. Ne zaman kongre yani "ileri gelenler" "büyükler" tamam artık bunların işi bitti der o zaman istifa eder. Sorun da bu bence...Ben uzun süre bu yapının korunması geretiğini düşündüm. Artık düşünmüyorum...Sanırım benim durumumda olanlara "Liboş" diyorlar :)

Hocam devir değişiyor artık.
Eskiden yani internetin hayatımıza girmediği zamanlarda bu söylediğin gerçek olabilirdi.Şu an taraftar sitelerinin tepkilerini dikkate almayan bir takım olduğunu düşünmüyorum.
Taraftar fikirlerini buralardan sunuyor,tepkilerin en ağırını buralardan organize olarak koyuyor.
Buralar artık söz sahibi olmaya başlıyor sanırım.
:)

Erdal
10.09.2009, 23:45
Hocam, kimsenin yönetimi istifaya zorladığı yok, yanlış anlamışsınız. Yönetime sitem var, kırgınlık hatta kızgınlık var fakat istifaya zorlamak şu durumda söz konusu değil.
Ayrıca Gabriç'in alınmasına olan tepki de genelde UEFA'da oynayamaması bilindiği halde transfer edilmesidir. Ek olarak eksik olan sağ bek ve forvet mevkilerine takviyenin ısrarla yapılmamış olmasıdır.

Tam da bu...Sitem...Bunu yapmazsam rahat edemem yahu...Kör göze parmak sokmak diye bir tabir var...Ne kadar yakışıyor bize...

Erdal
10.09.2009, 23:46
Hocam devir değişiyor artık.
Eskiden yani internetin hayatımıza girmediği zamanlarda bu söylediğin gerçek olabilirdi.Şu an taraftar sitelerinin tepkilerini dikkate almayan bir takım olduğunu düşünmüyorum.
Taraftar fikirlerini buralardan sunuyor,tepkilerin en ağırını buralardan organize olarak koyuyor.
Buralar artık söz sahibi olmaya başlıyor sanırım.

O zaman safları sıklaştırıp çapı genişletmek lazım :)

KUTADGU
10.09.2009, 23:47
Ben Sadri Şener'e güveniyorum.
Küçük yanlışlıklardan ziyade çok büyük doğruları olduğunu düşünüyorum.

Bu camia daki "istemezük korosu" her daim var oldu ve olacakta.
Başkan en güçlü iken de vardılar, başkan güçsüz düştüğünde de.
Takım çok başarılı olduğunda da vardılar, takım başarısız olduğunda da.
Tek gayeleri "istememek" zira.

Tüzük çalışmalarında "Elitist yapı istiyor, Kulübü Aristokratların Eline Verecek" diye bağırdılar.
Transfer yaptı "Takımı batıracak, bu kadar transfer yapılır mı?" diye çığrıştılar.
Taraftarın istediği oyuncuyu almadılar diye "Sarhoş, Allahsız" ilan edildiler.
Borçlanma isteyip ekonomik olarak biraz daha büyümek istediler Kongrede yüzlerine karşı kusuldu.

Şimdi kim bana tutarlı bir camia portresi çizebilir ki?

En tutarlısı yine Sadri Şener.
Hep çılgındı. Kendi parasını tek kuruş bile istemeden kulübe bırakırken de çılgındı.
Albayrak faciasından sonra -sizin Ağaoğlu kralınız kaçacak yer ararken de- elini taşın altına koyarken de çılgın.
Transfer'de her gün bomba patlatırken de çılgın, Topyekün saldırılara rağmen Fatih'i almayarak da çılgın.

En azından hep çılgın bir tutarlılığı var.

Dümdüz bir çizgide hep nankör olma tutarlılığından kat kat iyidir.

Barış Burak
10.09.2009, 23:48
bunlarımı bunlarımı unutalım diyoruzda abilerim bu yönetime karşı ses çıkmadı sezon başında.bunuda unutmayalım o zaman.ama unutmalıyız.tamamen değil.unutmak yerine ertelemek diyelim.ben sporcuyum.gökhan ünal ve umut ne kadar haksız olursa olsun bi sporcuya bir baskı geldikçe o sporcu altından kalkamaz onun.sporcularıızın çoğu genç olduğundan birde tecrübesizlik eklenir.bu sporcuya karşı yapılan eleştirilere karşı düşüncemdi.eleştiri vardır güce güç katar.eleştiri vardır adamı yıkar yakar.yönetim içinde öyle.yani bunları şimdi söylemenin zamanı değil.ocakta söyleyelim dicem bir senede üç olağanüstü kurul bize yakışmaz.bunlar zamanı gelince hatırlanmalı.
herşey zamanında söylenmeliydi.

magicyattara
10.09.2009, 23:49
O zaman safları sıklaştırıp çapı genişletmek lazım :)

Samet Aybaba'dan vazgeçilmesi ve Fatih Tekke transferi için görüşme yapılması,taraftar sitelerine üye taraftarların istekleri doğrultusunda olmuştur.
Bu 2 konuda taraftar hemfikir olmuştu ve yönetimi geri adım atmaya razı etmişti.

Erdal
Bu yönetim gitmeli mi? Hayır kalmak istediği sürece her yönetim kalmalı...Ama bu yönetimi eleştirdiğim zaman bana Nuri bey'in hatırlatılmasını anlamsız buluyorum...Daha kötüsü bu takım çöker ise kalan enkaz Nuri bey'in bıraktığından çok daha büyük olur...

bkandil

Bu konuda size katılıyorum. Kongre kararları ve yönetimlerin kaderi sadece "ileri gelenlerin" tekelinde olmamalı.

Barış Burak
10.09.2009, 23:51
ben yanlış anlaşıldım abilerim.ben burda size bir şey söylemiyorumki.taraftarınki sitem olur.akıllı taraftarın ki.yani siz sitem diyebiliyorsunuz.ama trabzona gidin bakalım kaç taraftar sitem diyebiliyor.istifa diyor.ben bundan bahsediyorum.ilk yazıdada söyledim taraftar olarak biilinçlenmeliyiz bordomavi.net gibi dedim.herkesin sitemi var benim de.ama ben size birşey demiorumki ben bureda yönetimi eleştiren ama hiç bir şey yapmayan sözde büyüklerimiz için sözde süper medyamız için yazıyorum

Erdal
10.09.2009, 23:52
Küçük yanlışlar ve büyük doğrular açalım şunu biraz Cihan...Bırakalım Fatih i falan şu büyük doğruları görelim bir...Ama sakın bana büyük doğru diye HES projesi deme ne olur...Ya da Avea'nın bize hazırlayıp verdiği Trabzoncell de deme...Deme zira bu biraz bizim ilkokul kitaplarında anlatılan hikayeye benziyor; Osmanlı zamanında kağnıya biniyorduk Cumhuriyet geldi otomobile biniyoruz....

Erdal
10.09.2009, 23:54
Ortada küçük yanlışlar falan yok...Ortada kocaman kocaman hatalar var. Bu sene yaptığımız en pahalı transferin Avrupa kupasında oynatamayacağımız birisi olması gibi...Bu hatayı yapacak bir kulüp daha var Türkiye'de Yıldırım Demirören in bjk si.....

Barış Burak
10.09.2009, 23:54
yok abim katılmıyorum.nuri albayrakın bıraktığından kötü hiç bir şey olmaz Allahın izniyle

Erdal
10.09.2009, 23:56
Üstelik ortada taraftarın küçük görülmesi var. Fatih i alırım kombine de satmam diyen başkan ve yönetimin forma satışına da kombine satışına da taraftar kart satışna da ihtiyacı yok demektir. Ben alırım almayı boynumun borcu görürüm ayrı bir mesele...Ama o cümlenin içini doldurmanın yolu ertesi hafta şikayet değildir...

magicyattara
10.09.2009, 23:57
ben yanlış anlaşıldım abilerim.ben burda size bir şey söylemiyorumki.taraftarınki sitem olur.akıllı taraftarın ki.yani siz sitem diyebiliyorsunuz.ama trabzona gidin bakalım kaç taraftar sitem diyebiliyor.istifa diyor.ben bundan bahsediyorum.ilk yazıdada söyledim taraftar olarak biilinçlenmeliyiz bordomavi.net gibi dedim.herkesin sitemi var benim de.ama ben size birşey demiorumki ben bureda yönetimi eleştiren ama hiç bir şey yapmayan sözde büyüklerimiz için sözde süper medyamız için yazıyorum

Nihat Genç'in son yazısında vurguladığı;"Hedef küçültmüş bir Trabzonspor" dayatması kabul edilemez.
Trabzon'lu bunu kabul etmez.
Ben etmem yani.
Trabzonspor her sene şampiyonluğa sonuna kadar oynayacak kadrolara sahip olmalıdır.
Bu konuda Trabzon'da ki taraftara hak veriyorum.

bkandil
10.09.2009, 23:57
...Ama bu yönetimi eleştirdiğim zaman bana Nuri bey'in hatırlatılmasını anlamsız buluyorum...
Bu görüşünüze de katılıyorum, önceleri ben de böyle kıyaslamalar yapıyordum, fakat şimdi doğru olmadığına inanıyorum...

Bu konuda da eksikliği kendimizde görüyorum.
Her yönetim için aynı kısır döngüyü yaşadık...

Mevcut yönetimi beğenmedik, ardından geleni kurtarıcı ilan ettik, hatta o kadar ileri gittik ki onları bile kurtarıcı olduklarına ikna ettik. (Kemal Sunal'ın bir filmi vardı, halk ermiş olduğuna inanıp adamı belediye başkanı yapıyordu...)
Örneğin;
Tomas Jun olayı Atay Aktuğ'un başını yedi,beğenmedik, Paralı Başkan dedik, Albayrak'ı kurtarıcı olarak gördük. Sonu hüsranla biten bir macera oldu.
Albayrak'ı beğenmedik Faruk Özak'a sarıldık, Sadri Şener ve Yönetimini kurtarıcı gördük, bu sezon yanlışlarını görünce çark ettik.
Şimdiler de de başka kurtarıcılar aramakla uğraşanlarımız var belki.
Bizim anlayışımız değişmeden bu çarkın döngüsü değişmeyecektir.

KUTADGU
10.09.2009, 23:58
Küçük yanlışlar ve büyük doğrular açalım şunu biraz Cihan...Bırakalım Fatih i falan şu büyük doğruları görelim bir...Ama sakın bana büyük doğru diye HES projesi deme ne olur...Ya da Avea'nın bize hazırlayıp verdiği Trabzoncell de deme...Deme zira bu biraz bizim ilkokul kitaplarında anlatılan hikayeye benziyor; Osmanlı zamanında kağnıya biniyorduk Cumhuriyet geldi otomobile biniyoruz....

Dürüst olalım o zaman Erdal Abi!

Geçen sene sezon bitiminden sonra ne değişti?

Hiç bir şey!

Sadece Fatih alınmadı.

Ve takım bu sene şanssız bazı yenilgiler aldı.

Herkes çıldırdı. Herkes.

Geçen sene topyekün Mahmut Aksu'nun bitiriciliğinden bahsediliyordu.
Sadri Şener'in Trabzonsporlu duruşundan ve takımı şaha kaldırışından bahsediliyordu.

Değişen ne?

Sizin büyük yanlışlar dedikleriniz neler?

Ahlaksızlık olarak nitelendirdiğiniz ne var?

Değişen tek şey "Taraftar istedi" diye transfer yapmayan bir yönetim yapısı.

Geçen sene "Taraftar istedi" diye teknik direktör harcayan bu yönetime en sert eleştirileri de ben yine gönderdim.

Bizim istediğimizi yapmıyorlar diye "Hain", "Kaçak", "Sarhoş" olan yönetimi destekliyorum. Bu kadar Basit!

Barış Burak
10.09.2009, 23:58
eline sağlık kutadgu.ellerin dert görmesin inşaallah.hiç bir ekleme yapamam yazdığın metine.helal olsun

Erdal
10.09.2009, 23:59
Üstelik bütün bunlara rağmen taraftarın protesto değil sitem etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama bütün olan bitene sitem ettiğimde hooppp denilince sitem protestoya dönüşüyor. Bende değilse bile umum efkarda durum budur...

Barış Burak
11.09.2009, 00:02
protestonun sınırı bilinmeli bence.takıma zarar vermeden yapılmalı.bu şehrin bir kültürü var ve kulübün.bu kültür türkiyede 2 kulüpte var trabzon ve galatasaray.fener ve bjk kültürü diye bir şey yok.bizim kültürümüz belli dalgalar gibiyiz.yeri gelince sakin.yeri gelince uyarıcı.yeri gelince ihtilal.ama yeri gelince.yıkıcı protestonun şimdi ne yeri ne zamanı ama sitem tabii ki doğaldır

KUTADGU
11.09.2009, 00:05
Kimileri "Halka rağmen halk için iş yapılmaz" der. Ben "Halka rağmen halk için iş yapılabilir" diyenlerdenim.

İster kızın, ister aforoz edin ama halkın da camianın da düzgün kararlar alacak seviyede bir olgunluğa sahip olmadığını düşünmüşümdür hep.

Erdal
11.09.2009, 00:06
Cihan, ben magicyattara hocam gibi düşünmüyorum. Kulübün imkanları yok bu sene transfer yapmayacağız elimizdeki kadro ile en iyisini yapmaya çalışacağız gibi bir yaklaşımı kabul edebilirim. Öpüp başıma koyar ben neyapabilirim diye 2 kere düşünürüm. Düşünürüm çünkü inanırım...

Sıknıtım şudur Şenol Güneş ile anlaşılamamasının açıklaması dahil son 6 aydır yapılan hiç bir açıklamada samimiyet yok. Yukarıdan aşağı yapılan tüm açıklamalar zevahiri kurtarır nitelikte...Açın Fatih ve Şenol hoca ile anlaşılamamasının açıklamalarını internet sitesinden okuyun. Açıklama değil tam tersi açıklamamadır o...Karıştırmayın uzatmayın demektir o....

Karıştırmam uzatmam Ersun hoca da Yattara da öyle yaptım...Hatta tersini yaptım...Ama gayrı sığmıyor mızrak çuvala...Ben Fatih i çok istedim. Ama son gün transfer haberi düşünce o gün oldu bu iş denirken bu yönetim derhal istifa etmelidir dedim...Çünkü o gün Trabzonspor'un yönetilmediğini sadece "idare edildiğini" görmüş olduk...

bkandil
11.09.2009, 00:08
protestonun sınırı bilinmeli bence.takıma zarar vermeden yapılmalı...
Protestodan kastın İBB maçında yapılması düşünülen 15 dakikalık sessizlik ise, bence sınırı aşan bir yanı yok. (başlarda bu konuya ben de temkinli yaklaşmıştım) 15. dakikanın sonunda takıma koşulsuz destek verilmesi düşünülmekte ki, takıma zarar vermeden, etki etmeden yapılabilecek en medeni tepki, hatta tepki değil ufak bir sitemdir bu...

KUTADGU
11.09.2009, 00:11
Cihan, ben magicyattara hocam gibi düşünmüyorum. Kulübün imkanları yok bu sene transfer yapmayacağız elimizdeki kadro ile en iyisini yapmaya çalışacağız gibi bir yaklaşımı kabul edebilirim. Öpüp başıma koyar ben neyapabilirim diye 2 kere düşünürüm. Düşünürüm çünkü inanırım...

Sıknıtım şudur Şenol Güneş ile anlaşılamamasının açıklaması dahil son 6 aydır yapılan hiç bir açıklamada samimiyet yok. Yukarıdan aşağı yapılan tüm açıklamalar zevahiri kurtarır nitelikte...Açın Fatih ve Şenol hoca ile anlaşılamamasının açıklamalarını internet sitesinden okuyun. Açıklama değil tam tersi açıklamamadır o...Karıştırmayın uzatmayın demektir o....

Karıştırmam uzatmam Ersun hoca da Yattara da öyle yaptım...Hatta tersini yaptım...Ama gayrı sığmıyor mızrak çuvala...Ben Fatih i çok istedim. Ama son gün transfer haberi düşünce o gün oldu bu iş denirken bu yönetim derhal istifa etmelidir dedim...Çünkü o gün Trabzonspor'un yönetilmediğini sadece "idare edildiğini" görmüş olduk...

Erdal Abi.
Ona bakarsan ben Başkanın en güçlü olduğu zamanda istifa etmesi gerektiğini söylüyordum.
Hatırlarsın Tüzük değişiminde de vize alamadı başkan bu yapıdan. Yani camiadan.
Hemen o gün istifa etmeliydi başkan. Ama inatçı olduğu için etmedi.

Ersun Yanal'ın gönderilmesi bence hataydı.
Bu hatayı yaptıranlar kimlerdi? Sözüm ona camia.

Bu yapı, ki aktörler hep aynı kalacak gibi "Kendisine şuursuz ve koşulsuz biat etmeyen her adamı her oluşumu yer".

Erdal
11.09.2009, 00:12
Şimdi istifa etsinler falan demiyorum. Kaldı ki eğer bu yönetimin bir alternatifi şu an için olsaydı zaten istifa etmek zorunda bırakılmış olurlardı. Yaşananlardan ders alınmıştır diye umuyorum. Sonra geçen hafta bir bakıyorum ajanslara haber sızmış Atiba, İsçivredeki sağ bek ve Fatih devre arasında alınacak diye... Bu samimi değil...Üstelik sonra aynı adamlar yahu bizim transfer listemiz basına malzeme oluyor ve fiyat artıyor diye şikayet ediyor...Sizin transfer listenizin benim elime gelmemesi için çaba göstermesi gereken ben değilim. Sizsiniz? Samimiyet arıyorum....

bkandil
11.09.2009, 00:13
...

Ek olarak son bir aydır borçlarla ilgili bir sürü iddia ortaya atılırken, yönetim kanadından gider-gelir tablosuna ait insanları aydınlatıcı sağlıklı bilgi verilmedi. Sadece gelirler borçları karşılar açıklamasıyla yetinildi. Tablo özele indirgenip gelir ve giderler kalem kalem açıklansa (en azından kongre üyelerine), camia ikna edilse bir çok sorun aşılabilirdi...

Erdal
11.09.2009, 00:14
Aynı samimiyeti Yattara da arıyor...Aynı samimiyeti Fatih de arıyor...Şimdi anlıyorum ki Ersun hoca da aramıştı...Buca'nın yöneticisi de arıyor...ve liste kabarıyor....

Barış Burak
11.09.2009, 00:14
bir dakika.ben 15 dakikalık sessizliğe bir atıfta bulunmadım abim.ben yerel basının yaptığı acımasız yorumlara,ve yönetim istifa diyen akıllara diyorum onu.15 dakikalık sessizlik geçmedi benim konuşmamadaki

Barış Burak
11.09.2009, 00:16
kutadgu çok iyi söylüyor ya,eline sağlık bir kez daha.ben izninizi rica edeyim hepinize iyi gelecer

KUTADGU
Aynı zamanda bu kulüp yönetiliyor bence.
En azından idare edelim anlayışı yok.

Sadri Şener en sert tepkileri yaşadığı zamanda bile Genel Kurul'a giderek bir proje üretmeye çalışıyordu.
TOKİ ile savaşırken de Belediye ile mücadele ederken de.

Sonra bir baktık ki TOKİ Başkanı Bayraktar Trabzonlunun sevgilisi olmuş.
Bir baktık ki Gümrükçüoğlu ahkam kesiyor Trabzonspor hakkında.

Başkanın yanındayız tırıvırısı ise tamamen hikaye.

Maksat Traboznpor değil çünkü.
Maksat ya siyasi ikbal ya daha fazla rant ya daha fazla şöhret.

Çıldırmamak elde değil.
Herkes haklı oldu. Bir suçlu Sadri Şener

Ben bu adaleti tanımıyorum. Saymıyorum.

bkandil
Sen protesto deyince ben İBB maçında planlananı algıladım, kusura bakma...

Erdal
11.09.2009, 00:18
Yerel basın acımasız...Bursa'da yaşayan arkadaşlar mesela bursa'nın yerel basın ı acımalı mı? Ulusal basın farklı mı? bjk ye gs ye fb ye karşı farklı mı? Fatih Terim i hariç tutuyorum hangi teknik adam hangi başkan basın taraından acımasızca eleştirlmedi? Kime belden aşağı vurulmadı? Geçen sene bjk yi şampiyon yapan Denizli için haftalardır neler yazılıyor?

magicyattara
11.09.2009, 00:19

Bunu daha öncede bir çok kez yazdım.
Trabzonspor sahada güçlü olmak zorundadır.Nuri Albayrak Fatih'i sattı koca takımı yıktı.Sadri Şener geldi Gökdeniz'i sattı,Yattara'yı satmaya çalıştı.
Para eden kim varsa satılmaya çalışılıyor.Sonra da yerlerine bu paralar harcanarak futbolcular toplanıyor.Sonuç ortada zaten,söylenecek fazla bir şey yok.İskelet yok maalesef.
Bu anlayıştaki yönetimlerle 2. sınıf kadrolarla büyük takım olma yolunda hızla ilerliyoruz.
İşin daha da kötü tarafı bu yönetimler,yaptıkları bu hamlelerle kendilerini tamamen bitiriyorlar.Nasıl ki NA bir daha dönmemek üzere gittiyse,Sadri Şener de aynı akıbete uğramak üzere.

yorumsuz6117
11.09.2009, 00:19
Yerel basın acımasız...Bursa'da yaşayan arkadaşlar mesela bursa'nın yerel basın ı acımalı mı? Ulusal basın farklı mı? bjk ye gs ye fb ye karşı farklı mı? Fatih Terim i hariç tutuyorum hangi teknik adam hangi başkan basın taraından acımasızca eleştirlmedi? Kime belden aşağı vurulmadı? Geçen sene bjk yi şampiyon yapan Denizli için haftalardır neler yazılıyor?
haklısın sanki sadece Trabzonda yerel basın var..

KUTADGU
11.09.2009, 00:21
Aynı samimiyeti Yattara da arıyor...Aynı samimiyeti Fatih de arıyor...Şimdi anlıyorum ki Ersun hoca da aramıştı...Buca'nın yöneticisi de arıyor...ve liste kabarıyor....

Kontra soru sorsam ne olur Erdal Abi?

Mesela Yattara samimi miydi?
Ya da Fatih Tekke?

Ya da Fatih giderken kılı kıpırdamayan ama şimdi ortalığı ateşe veren "Hacıosmanoğlu" samimi mi?

Ya da kongre de ortalığa kusan o zavallı beyinli samimi mi?

Taraftar ne kadar samimi peki?

Ya da bana samimi bir adam söyleyin.

Siz söyleyin ben de söyleyeceğim. Hem de sebepleriyle birlikte.

Erdal
11.09.2009, 00:23
Cihan yönetmek zor bir iştir...TOKİ başkanı Belediye x Hasan Hüseyin....Dün seni büyük çoğunlukla seçen genel kurul bu gün istediğin yetkiyi vermiyorsa önce aynaya bakacaksın... Binlerce kişi aynı anda hain olmaz...Yönetmek ikna etmek demektir...Beni ikna etmekde güçlük çeken yönetimin kimseyi ikna edebileceini düşünmüyorum....Düşünmüyorum çünkü ben sahiden kolay ikna olan bir safım....

magicyattara
11.09.2009, 00:25
Eskilere karşıyız hep ama eskilerin fikirleri bu takımı ayağa kaldırdı hep.
Ne derdi Ahmet Suat,"Bir atanım bir de tutanım olsun ".
Bugün niye bu durumdayız?

Erdal
11.09.2009, 00:26
Valla Fatih samimi olmasa 3 milyon aldığı yerden 1.5 milyon alacağı yere gelmek için başkandan o lafları yemezdi...Yattara sorunlu bir adam ama samimi olmasa ona edilen laflardan sonra ( üstelik o satış süreci bir araştırma konusudur) tutup ben 61 numara istiyorum demezdi...İbrahim bey samimi mi? İbrahim beyi bilmem ama o ynetimin samimiyetsizliği de tıpkı şimdiki gibi akıyordu....

KUTADGU
11.09.2009, 00:28
Cihan yönetmek zor bir iştir...TOKİ başkanı Belediye x Hasan Hüseyin....Dün seni büyük çoğunlukla seçen genel kurul bu gün istediğin yetkiyi vermiyorsa önce aynaya bakacaksın... Binlerce kişi aynı anda hain olmaz...Yönetmek ikna etmek demektir...Beni ikna etmekde güçlük çeken yönetimin kimseyi ikna edebileceini düşünmüyorum....Düşünmüyorum çünkü ben sahiden kolay ikna olan bir safım....

Estağfurullah abi.

Ama bir gerçekliği gözünüzden kaçırıyorsunuz.

Daha önce de belirttim; Sadri Şener en güçlü olduğu zaman bile Kurul'a takıldı. Tüzük görüşmelerinde.

Herkes atladı, zıpladı.
Aristokratik yapıyla, elitistlikle suçlandı Sadri Şener.
100.000 üye kampanyası tarihe karışacak dediler. - O ana kadar ortaya çıkan sayının komikliğini hiç görmeden-

Bağırdılar, çağırdılar. Başardılar.

Ersun Yanal için az laf yemedi bu yönetim.

Devre arasında Alanzinho transferini yapamadıkların da da çamur yediler.
Alanzinho imza attığında da çamur yediler.

Mesele yönetenlerde değil Erdal Abi. Çok eminim buna.

Erdal
11.09.2009, 00:30
Cihan, bu takım kötü bir takım değil...Ama bu iştahsızlık benim aklıma hep o ihtimali getiriyor samimiyet!!!!

Kasetleri manajerlerin elinde dolaşan futbolcular size güvenmez artık...En iyisi Song gibi profesyonelce oynar..Ama o kadar işte...Oysa bizim o kadar işte ile şampiyon olmamız mümkün değil...Tıpkı "idare ederek" olmamızın mümkün olmadığı gibi....

Remzi
11.09.2009, 00:32
haklısın sanki sadece Trabzonda yerel basın var..

Yerel basın her yerde Fakat Trabzon'daki her türlü YERen basın.

Erdal
11.09.2009, 00:34
Yeter epeyi gevezelik ettik....Trabzonspor'un başarılı olmasının temel şartı samimiyettir...Bu yönetimin hala başarılı olma şansı vardır. Ben samimi olduğunuz sürece efakr ı umumiyenin arkanızda olacağından eminim....Ama bana Fatih ile bir aydır görüşüyorduk der sportif direktörün de aniden oldu derse ben eski defterleri karıştırırım....

KUTADGU
11.09.2009, 00:41
Yeter epeyi gevezelik ettik....Trabzonspor'un başarılı olmasının temel şartı samimiyettir...Bu yönetimin hala başarılı olma şansı vardır. Ben samimi olduğunuz sürece efakr ı umumiyenin arkanızda olacağından eminim....Ama bana Fatih ile bir aydır görüşüyorduk der sportif direktörün de aniden oldu derse ben eski defterleri karıştırırım....

Gevezelik demeyelim Erdal Abi.
Bir zevkti benim için bu yazışmalar.

Başarılı olacağız.
Deli gibi inanıyorum.

Çoklarına rağmen başarılı olacağız hemde.

Fatih
11.09.2009, 00:44
Olası İ.B.B veya Gençlerbirliği puan kayıplarında Başkan kendi seçtiği T.D'nin arkasında durabilecek mi?

Erdal
11.09.2009, 00:47
Gevezelik demeyelim Erdal Abi.
Bir zevkti benim için bu yazışmalar.

Başarılı olacağız.
Deli gibi inanıyorum.

Çoklarına rağmen başarılı olacağız hemde.

İnşallah... Bir galibiyete ihtiyacımız var...Allah'ım sen yardımcı ol...

AYYILDIZ
11.09.2009, 00:49
Trabzonspor’un kalecisi Tony Slyva, eski takıma Lille’e 1,1 milyon Euro tazminat ödemeye mahkum oldu!..

Bordo mavili takıma transfer olmadan önce forma giydiği Lille ile 5 yıllık sözleşmesi bulunan ancak bunun 4 yılını tamamlayan Sylva , FIFA'nın ‘Kulübüyle son bir yılı kalan futbolculara kolaylık sağlayan maddesi’nden yararlanmak istemiş ancak Lille Kulübü buna yanaşmamıştı. Söz konusu anlaşmazlık nedeniyle Fransız kulübüyle FIFA’lık olan Senegalli kaleci, FIFA tarafından eski takımına 1,1 milyon Euro ödemeye mahkum edildi!..

Konuyla ilgili olarak Lille’in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, FIFA’nın Lille’in talebini olumlu karşıladığı ve tecrübeli kalecinin 1,1 milyon Euro tazminat ödemesine karar verildiği belirtilirken, Sylva’nın menajeri hakkında da FIFA tarafından bir disiplin soruşturması açılacağı bildirildi.

MARATON.COM.TR ÖZEL
HABER: BORA EĞRİÇAYIR
bora.egricayir@maraton.com.tr

Tony'nin neden kötü olduğu da ortaya çıktı.

KUTADGU
11.09.2009, 00:52
Olası İ.B.B veya Gençlerbirliği puan kayıplarında Başkan kendi seçtiği T.D'nin arkasında durabilecek mi?

Bence durması gerek.

Asıl durmazsa kendi sonunu hazırlar.

Ki şeytan kulağına kurşun. Böyle şeyler düşünmeyelim de gerçekleşmesin.

3 maçta 9 puan diyelim.

KUTADGU
11.09.2009, 00:54
Eskilere karşıyız hep ama eskilerin fikirleri bu takımı ayağa kaldırdı hep.
Ne derdi Ahmet Suat,"Bir atanım bir de tutanım olsun ".
Bugün niye bu durumdayız?

Ahmet Suat Özyazıcı'yı da neredeyse tekme tokat ile göndermedik mi?

Adam futbola yıllarını vermişti ama istenmedi yine.

Fatih
11.09.2009, 00:56
Bence durması gerek.

Asıl durmazsa kendi sonunu hazırlar.

Ki şeytan kulağına kurşun. Böyle şeyler düşünmeyelim de gerçekleşmesin.

3 maçta 9 puan diyelim.
Durmazsa da kendi sonunu hazırlayabilir.Ersun Yanal'ı seyircinin önüne çıkaramazdım derken bugünleri de düşünmeliydi.

3 maçta 9 puan almamız çok zor ama imkansız değil.

Erdal
11.09.2009, 01:07
Bu arada başkan a sormak istediğiniz soruları bana özel mesaj atarsanız sevinirim...Bir arkadaşım başkan ile ropörtaj yapacak

Muhammed
11.09.2009, 01:22
Geçen seneki yönetimi ele alıyorum. Kadro olarak bitmiş bir takımın başına geliyorsun. Takım son 4 senedir Türkiye liginde ilk 3'e girememiş. Avrupa desen yanından geçmemiş. Daha ligler bitmeden planlı programlı şekilde yeni A-milli ceyhun. Bursa kaptanı Egemen ve Manisa'dan selçukla anlaşıyorsun. Son 10 yıldır Avrupada tur atlamamıs Türkiye ligi 6. takım için İsviçre şampiyonu Basel'in kaptanı ile görüşüyorsun. Anlaşma aşamasına geliyorsun. Ordan Hırvatistan Şampiyonu Zagreb'in 2 sezondur düzenli şekilde oynayan istikrarlı sol bekini alıyorsun. Belçikaya geçiyorsun Sene içinde sakatlık geçirsede ligin göze çarpan oyuncularından Colman'ı Standard Liege ve Anderlecht isterken alıyorsun. Yerli piyasadaki Girayı alıyorsun, Gökhan'ı saymıyorum bile. Ardından basında Aimar haberleri geçiyor ve başkan oyuncuyla görüşmeye gidiyor. Muhtemelen yıllık ücret konusunda anlaşılamadı ama önemli bir vizyon göstergesi. Ertesi sene lige başlarken İlk maçta Ankaraspor'u 2-0 yenerken fb,gs,bjk forumlarında herkes Trabzon nasıl oynadı diye birbirine soruyor. Merak edilen takım yani. Peki bu vizyondaki yönetim bu sene neden çuvalladı anlaşılır gibi değil. Tjikuzuyu neden alıyorsun? Atibayı boşunamı izledin? Şenol Güneşle neden anlaşamadın? Peki ya Fatihle? Yerli piyasadan göze batan hiçbir oyuncuyuda alamadık.

seyyah61
11.09.2009, 02:47
Yerli piyasadan önemli oyuncu alamamamizin sebebi bence Bjk ve Fb'nin piyasayi anormal derecede yükseltmeleri sonucundaydi.
Ayrica kadromuza göz gezdirirsek yerli oyuncu kalitesi bakimindan fena sayilmayacak bir kadromuz var.
Fakat yine buna ragmen , bence Orhan Sam, Ibrahim Akin ve Mehmet Batdal - Batuhan ikilisinden biri alinsaydi yabanci transferi de yapmaya gerek kalmayacakti.
Fakat unutmamak gerekir ki, gecen sezon kadro yenilenmesine gittik ve önemli masraflar yapildi.
Gökhan'a 6 milyon euro, Alanzinho ya 4 milyon euro, Cale ve Colman a da 5 milyon euroya yakin para ödendi.
Her sene bu tür transferler yapmaya gücümüzün yetecegini zannetmiyorum.
Yönetim bu sene risk alarak bonservisi elinde veya düsük bonservisli oyunculara yönlendi.
Hic yabanci oyuncu satmadigimiz icin, (sadece Isaac ve Papy'yi kiralik gönderdik) bence yabanci oyuncu almamiz yanlis oldu sadece.
Kadromuz hala kaliteli ve hala basa oynayacak düzeyde, önemli olan gecen seneki gibi hirsli ve azimli oynasinlar.

muratt
12.09.2009, 15:07
Geçen seneki yönetimi ele alıyorum. Kadro olarak bitmiş bir takımın başına geliyorsun. Takım son 4 senedir Türkiye liginde ilk 3'e girememiş. Avrupa desen yanından geçmemiş. Daha ligler bitmeden planlı programlı şekilde yeni A-milli ceyhun. Bursa kaptanı Egemen ve Manisa'dan selçukla anlaşıyorsun. Son 10 yıldır Avrupada tur atlamamıs Türkiye ligi 6. takım için İsviçre şampiyonu Basel'in kaptanı ile görüşüyorsun. Anlaşma aşamasına geliyorsun. Ordan Hırvatistan Şampiyonu Zagreb'in 2 sezondur düzenli şekilde oynayan istikrarlı sol bekini alıyorsun. Belçikaya geçiyorsun Sene içinde sakatlık geçirsede ligin göze çarpan oyuncularından Colman'ı Standard Liege ve Anderlecht isterken alıyorsun. Yerli piyasadaki Girayı alıyorsun, Gökhan'ı saymıyorum bile. Ardından basında Aimar haberleri geçiyor ve başkan oyuncuyla görüşmeye gidiyor. Muhtemelen yıllık ücret konusunda anlaşılamadı ama önemli bir vizyon göstergesi. Ertesi sene lige başlarken İlk maçta Ankaraspor'u 2-0 yenerken fb,gs,bjk forumlarında herkes Trabzon nasıl oynadı diye birbirine soruyor. Merak edilen takım yani. Peki bu vizyondaki yönetim bu sene neden çuvalladı anlaşılır gibi değil. Tjikuzuyu neden alıyorsun? Atibayı boşunamı izledin? Şenol Güneşle neden anlaşamadın? Peki ya Fatihle? Yerli piyasadan göze batan hiçbir oyuncuyuda alamadık.

Ben de bunu anlamakta gucluk cekiyorum... Sanki gecen yilki Sadri Baba gitti yerine baska birini koydular... Gecen yilki Sadri Baba ile bu yilki Sadri Baskan'in ayni kisi olduguna inanamiyorum...

Serdar A
12.09.2009, 17:12
3 maç şans yolunda giderse ne olacak ? Devre arasına kadar takım bu . Taraftar ile forvet ikilimiz 17 maçı çıkarabilecek mi ?

Sanmıyorum . Azim yok , destek yok .

KUTADGU
12.09.2009, 18:55
Feryad figan içerisinde bir Trabzonspor camiası düşünün. Mevcut Başkan, İstanbul Kartal’da yer alan taşınmazın ihalesinden gelen parayla kendi alacağını mahsup etmek için Kongreyi tuhaf –gülünç- sebeplerle ertelemiş. Takımın sportif olarak gözle görülür bir başarısı yok. Daha da vahimi elde bulunan kadronun mevcut şartlar itibari ile başarı kazanma şansı da yok. Kulübün varlıkları yağma edildiği yetmiyormuş gibi ortaya da 50 Milyon TL gibi bir borç serilmiş. Hayallerle oynanılan bu dönemde Akyazı Projesi diye kağıttan öteye geçememiş afaki çalışmalarla taraftar kandırılmaya çalışılıyor.

İşin daha da vahimi Transfer sezonu gelmesine rağmen kongreyi erteleyen yönetimin elle tutulur bir transferi de yok. Sadece daha sonraları hülle transferi olduğu anlaşılan bir Sayed Moawad transferi var.

Mevcut yapı can çekişiyor, sportif başarı yok, gelir gider dengesi çarçur edilmiş ve bunlara bir de elde çok çok değersiz olan bir kadronun bulunması ekleniyor.

Camia yeni başkan arayışlarında.

Ahmet Ağaoğlu adı sık sık gündemde. Ağaoğlu kendinden beklenen bir hareketle “Bu takımı Amerika Başkanı bile kurtaramaz” diyerek sorumluluktan kaçıyor. Tıpkı daha önce Kongreden kaçtığı gibi.

Hedefte başka isimler de yok değil. Mehmet Ali Yılmaz ismi seslendiriliyor. Ama akseden ses pek de olumlu değil.

Sadri Şener ile görüşülüyor. Daha önce bu kulüpte başkanlık yapmış bir isim. Hem de öyle böyle değil. 1995-1996 yılında şampiyonluğu kılpayı kaçırmış muhteşem kadronun mimarı. Hatta iflas etmesine rağmen kulübe 8 Trilyon hibe edecek kadar da Trabzonsporlu.

Karşısında İbrahim Hacısomanoğlu. Albayrak yönetiminin ikinci ismi iken Sayitoğlu oyunlarıyla yerini kaybeden bir aday. Albayrak dönemimin yaşattığı buhranlardan o da sorumlu. Ama cesurca adaylığını koyuyor ortaya. Kongrede ise seçilen isim Sadri Şener oluyor.

Sadri Şener hızlı başlayamıyor bir türlü. Zira o dönem transfer sezonunun kapandığı döneme denk geliyor. İlk icraatlerinden birisi Kartal’daki ihaleyi yenilemek ve bu yolla kulübe biraz daha nakdi girdi sağlamak. Sonrasında çok konuşulan bir Gökdeniz transferi peydah oluyor. 8,9 Milyon Euro gibi astronomik bir rakamla elden çıkarılıyor Gökdeniz. Bu olaydan sonra ise hala hafızaları kurcalayan olay “Gökdeniz yıldız değildir” açıklaması. Bu açıklamadan da anlaşılıyor ki Sadri Şener heyecanlı ve de aklına geleni direk söyleyebilen bir başkan profili. Bilmiyor ki, bu davranışı bundan sonraki dönemde sık sık başına iş açacak.

Albayrak yönetiminin getirdiği Ersun Yanal ile çalışmaya devam kararı alıyor Sadri Şener ve lig bittikten sonra transfer bombalarını patlatmaya başlıyor. Yurt için transfer piyasasının gözde isimlerinden Selçuk İnan, Giray Kaçar ve Gökhan Ünal ile anlaşıyor. Bunun dışında yurt dışından Cale, Colman gibi gelecek vadeden iki futbolcuyla da anlaşma yapılıyor. Rigobert Song ve Tony Slyva gibi büyük turnuvaların büyük oyuncularıyla bonservissiz sözleşme imzalarken, Bursasporlu Egemen ve Gençlerbirliği’nden Isaac Promise ile de bedel ödemeden anlaşıyor.

Camianın havası değişiyor birden. Sezon başı Gerede kampına akın eden binlerce Trqabzonsporlu Teknik direktör Ersun Yanal’ın “Şampiyonluk süreci başlamıştır” sözleriyke kendinden geçiyor. Lig başlıyor takım ardı ardına başarılı sonuçlar alıyor.

Ama Sadri Şener’in camiasıyla imtihanı daha yeni başlıyor.

Tüzük Tadilat Kongresi’nde ilk bıçağı yiyor Sadri Şener. Havada kalan, gelişemeyen ve kanburlaşmaya başlayan “100.000 Üye” projesi karşısına engel olarak çıkartılıyor. “Aristokrasi tutkunluğu”, “Elitist bünye hayranlığı” ile suçlanıyor topyekün. Kırılıyor Sadri Şener. Haklı da . Yeniliyor zira. Ama vazgeçmiyor.

Devre arasında Alanzinho transferi ile yine transfer başarısı sergiliyor ama sonrasında takımın yaşadığı düşüş gözle görülür bir gerileme getiriyor. Sürekli artan baskılarla “Ersun Yanal” kellesi istiyor camia.

Sadri Şener ilk büyük yanlışını da tam bu noktada yapıyor. Her zaman felsefesi “Senin adın Yönetim ama seni ben yönetirim” olan bir yapıya “Eyvallah” diyor ve Ersun Yanal ile yollar ayrılıyordu.

Ardından sezonun bitişi.

Geçen sene 49 puan toplayabilen takımı sıfırdan inşa edip –üstelik sadece 15 Milyon Euro harcayarak- 68 puan toplayan ve ligi kılpayı üçüncü bitiren bir takım haline dönüştürüyor Sadri Şener ve ekibi. Aldığında 30 Milyon Euro etmeyecek bir futbolcu portföyünü 60 Milyon Euro edecek bir futbolcu portföyüne dönüştürüyor Sadri Şener ve ekibi.

Gelecek sezon için daha fazla umut var artık.

Ama kimse bir gerçeğin farkında değil.

Sadri Şener bir kere vermemesi gereken tavizi vermişti.

Kulüp yönetimi ile ilgili hiçbir yaptırımı olmaması gereken o yapının istediğini yapmıştı.

Kendi kararından ziyade, başkalarının kararını, isteğini yerine getirmişti.

O çığlık durmazdı artık, durdurulamazdı da.

Zor günler başlıyordu artık.

İkinci bıçak gölgeler arasından çıkacak yeri bekliyordu.

Diğerleri peşi sıra yavaş yavaş karanlıklarından sıyrılıyorlardı.

http://kutadgunungznden.blogspot.com/

Mustafa Ayazoğlu
12.09.2009, 20:49
Başkan Trabzonspor maçlarına (Bursa) gelmiyor ama Galatasaray maçına gidiyor :)

jako13
12.09.2009, 22:38
Başkan varını yoğunu tüm enerjisini takımımız için harcıyor..Bazıları gibi çenesi ile değil yüreğiyle çalışıyor..Kimse meşveret kaynatmasın...!

EmrahYalçınalp
12.09.2009, 22:44
Ben de bunu hiç anlamam vallahi. Futbolcunun bu kadar çok para kazanmasının, futbol piyasasında bu kadar çok para dönmesinin nedeni zaten bu olumlu-olumsuz ilgidir. Futbolcunun aldığı paranın içinde "annesine küfredilme riski"nin ederi vardır. Bunları tasvip etmiyorum, ama olayın mantığını ortaya koymak lazım. Yerel basın elbette baskı yapacak. 4 yaşındaki çocuğu hiç bir başarısını görmediği takıma bağlayan şey bu baskı zaten. Yattara'dan çok idman görmüş 30 tane gazeteci var Trabzon'da. Bunun adı baskı ise ve rahatsızlık yaratıyorsa, eskrim ligi -var mı bilmiyorum- süper mesela o zaman... Hiç baskı yok. Rahatlamak isteyen oraya yönelsin. Spor mu, spor!

Rahim.K
12.09.2009, 22:49
Başkan varını yoğunu tüm enerjisini takımımız için harcıyor..Bazıları gibi çenesi ile değil yüreğiyle çalışıyor..Kimse meşveret kaynatmasın...!
Enerjisini birazda Transferler için harcasa çok iyi olacak.

Ali Tunahan Güllü
12.09.2009, 22:51

İlginç:rolleyes:

jako13
12.09.2009, 22:51
Bu takımın etrafında taraftar kisveli bir güruh var..! Bu gürüh Takımın kaybetmesini Sadri Şenere saldırmak üzere bir fırsat olarak görüyor ve takım kaybettikçe sahte göz yaşları dökerek feryat figan ediyor..! Ama bu durum onları aslında en ufak üzmüyor..Bunların kimi gündemde tuttuklarına dikkat edin...! Bunları tanıyın...! Bu münafıklardan kurtulmadıkça Trabzonsporumuza güzel bir gün yok...! Büyük Başkanımızın samimiyetine inanıyorum,güveniyorum.Yıkmak kolay yapmak zordur. Sabırla,olgunlukla takımımızı destekleyelim....! Elbette bazı hatalı kararlar verilmiştir. Mesela Ünal Karaman neden bu takımın içine sokulmuştur, Ünal Karaman ismi bir yana sportif direktörlük Trabzonsporun dokusuna uygunmudur? Bunlar tartışılmalıdır ama Sadri Başkanın sevapları daha fazladır....! Hakkı teslim edilmelidir.!

gerenimo
12.09.2009, 22:58
Ben de bunu hiç anlamam vallahi. Futbolcunun bu kadar çok para kazanmasının, futbol piyasasında bu kadar çok para dönmesinin nedeni zaten bu olumlu-olumsuz ilgidir. Futbolcunun aldığı paranın içinde "annesine küfredilme riski"nin ederi vardır. Bunları tasvip etmiyorum, ama olayın mantığını ortaya koymak lazım. Yerel basın elbette baskı yapacak. 4 yaşındaki çocuğu hiç bir başarısını görmediği takıma bağlayan şey bu baskı zaten. Yattara'dan çok idman görmüş 30 tane gazeteci var Trabzon'da. Bunun adı baskı ise ve rahatsızlık yaratıyorsa, eskrim ligi -var mı bilmiyorum- süper mesela o zaman... Hiç baskı yok. Rahatlamak isteyen oraya yönelsin. Spor mu, spor!

yazıldığı gibi olmuyor demek ki. futbolcu baskıdan etkileniyor ve yapabilceklerini yapamıyosa, ben parasını verdim küfür etme bedelini satın aldım desenizde, nafile.

arifberkay
12.09.2009, 23:12

güzel çalışıyor allah için kendi takımına güvenmiyor izlemiyor ama keita yı seyretmeye gidiyor nasıl topçu alınırmış daha dogrusu bedavaya topçu alınmayacagını görmüştür samiyen de

Erdal
12.09.2009, 23:12
geronimo, yapma....Kimse küfürü falan savunmuyor...Evet baskı var. Dün vardı bu gün var yarın da olacak...Emrah eskrim demiş ben futboldan örnek vereyim baskı istemeyen Manisaspor a başkan olsun, hoca olsun orda futbol oynasın...Yok orda baskı maskı...Ama benim ve varım diyen her camiada baskı var oldu olacak...Yok mu bjk de baskı? yokmu fb de yokmu gs de? Vazgeçtim onları yokmu Anaragücünde? Yok mu Bursa da? Göztepe de Altay da Karşıyaka da Eskişehirspor da....

arifberkay
12.09.2009, 23:15
Bu arada başkan a sormak istediğiniz soruları bana özel mesaj atarsanız sevinirim...Bir arkadaşım başkan ile ropörtaj yapacak

allah rızası için şu izleme komitesinin ne iş yaptığını ,ünal karaman ın neden alındığını ,gabriç transferınden gelen pis kokuları başkana sorarlar mı

EmrahYalçınalp
12.09.2009, 23:56
yazıldığı gibi olmuyor demek ki. futbolcu baskıdan etkileniyor ve yapabilceklerini yapamıyosa, ben parasını verdim küfür etme bedelini satın aldım desenizde, nafile.
Bence nerde ve kim tarafından yazıldığı önemli. Doğru kombinasyonla yazılmışsa genelde yazıldığı gibi olur. Trabzonspor'da baskıdan şikayet etmek saflıktır. Hep olmuştur, hep olacaktır. Baskı Brigel ve Milne dönemlerinde nispeten olmamıştır ve sonuçları ortadadır. Anlamamak için çaba sarfederseniz yapacak birşeyim yok. Küfrü savunanın da, edenin de Allah cezasını versin. Ama inkar edene ve hep olacağını görmezden gelene de akıl fikir ve muvaffakiyet versin. Türkiye'de ve Trabzon'da futbolun sosyolojisi bellidir. Ben sigaranın yasak olduğu tribünde "el yapımı sigara" içen adamların saldırısına uğradım, yerimde oturmak istiyorum diye... Yani balık tutmuşluğumuzda, popoyu ıslatmışlığımız da vardır. Anlatmak istediğim şey realiteden kaçarak çözümsüzlüğe gitmenin anlamsız olduğu. Eldeki malzeme bu.

OLCAY ÇAKIR
13.09.2009, 00:03
Taraftar baskısı yada camia baskısının en alası İstanbul'dadır bence..
Üstüne medya baskısıda eklenince kıyas kabul etmez gerçek bu.

Bence Trabzon'da durumu farklılaştıran ŞEHİR baskısı..

Yani uzaklaşamama sorunu bence..

Buda hafife alınacak gibi değil sanırım...

Yıllar evvel,ZİYA baskıyı bahane edip ayrıldığında(doğru/yanlış)köpürmüştüm..Konya maçıydı sanırsam.
Ulan demiştim,sana yapılan baskımı,DAUM'a yapılanın yanında..
(aynı dönemlerdi,yanılıyorsam düzeltin)
.....

Uzaklaşamamak önemli bence..

gerenimo
13.09.2009, 02:40
geronimo, yapma....Kimse küfürü falan savunmuyor...Evet baskı var. Dün vardı bu gün var yarın da olacak...Emrah eskrim demiş ben futboldan örnek vereyim baskı istemeyen Manisaspor a başkan olsun, hoca olsun orda futbol oynasın...Yok orda baskı maskı...Ama benim ve varım diyen her camiada baskı var oldu olacak...Yok mu bjk de baskı? yokmu fb de yokmu gs de? Vazgeçtim onları yokmu Anaragücünde? Yok mu Bursa da? Göztepe de Altay da Karşıyaka da Eskişehirspor da....

hedef sahibi olmak ve bu hedef için motive olmak sizin dediğiniz. bunu bir nebze geçen sezon ilk yarı yaptık. baskı ile motivasyon karıştırılıyor gibime geliyor.
ben de burda kimsenin küfürü övdüğünü söylemiyorum, ama kimse de bahaneler bulup yanlışı meşrulaştırmasın. sanırım kimse aldığı ücretle kendisine küfür etme hakkını kimseye vermiyordur. yanlışı sıradanlaştırmak, kabullenmek ya da mazur göstermek sorunu çözmüyor, aksine derinleştiriyor.

Sinem Yılmaz61
13.09.2009, 14:02

Hmm..gercekten cok ilginc..acaba Fatih Sinyor terimlen bir görüsmesi mi var orda :rolleyes:

alpozan61
13.09.2009, 14:10

hakikaten ne işi vardı başkanın orda bütün işlerini halletti de derbi izlemeye gidiyor

matalar
13.09.2009, 14:10
başkanın bende kredisi sınırsız.yaptıkları onun ufkunun geniş olduğunu gösteriyor.
ona bu kadar cephe alınmasının nedeni F.Tekke transferi.bide takım kötü gidince bir Trabzonspor klasiği.başkan ,hocanı da al git..ama kim geleceğini kimse düşünmüyor.

aaahmet61
13.09.2009, 14:39
başkanın trabzonsporun gelirleri artmasındaki payı tartışılmaz.ama transfer bilgisi çok tartışılır.dünkü ropörtajında kendisi bile itiraf ediyor .çok genç futbolcu aldık hataydı diye.neymiş çok futbolcu değil.ucuz futblcu değil.pahalı ve az nokta transfer yapılması lazımdı.gs nin transfer politakısı harika.neyse transfer sezonu bitti.inşallah bu sene biz ölüp ölüp dirilmeyiz.

Atmaca
13.09.2009, 15:25
başkanın trabzonsporun gelirleri artmasındaki payı tartışılmaz.ama transfer bilgisi çok tartışılır.dünkü ropörtajında kendisi bile itiraf ediyor .çok genç futbolcu aldık hataydı diye.neymiş çok futbolcu değil.ucuz futblcu değil.pahalı ve az nokta transfer yapılması lazımdı.gs nin transfer politakısı harika.neyse transfer sezonu bitti.inşallah bu sene biz ölüp ölüp dirilmeyiz.

Para bittikten sonra mi aklimiz basimiza gelmis.!?

Zafer BİLGİN
13.09.2009, 15:36
Taraftar baskısı yada camia baskısının en alası İstanbul'dadır bence..
Üstüne medya baskısıda eklenince kıyas kabul etmez gerçek bu.

Bence Trabzon'da durumu farklılaştıran ŞEHİR baskısı..

Yani uzaklaşamama sorunu bence..

Buda hafife alınacak gibi değil sanırım...

Yıllar evvel,ZİYA baskıyı bahane edip ayrıldığında(doğru/yanlış)köpürmüştüm..Konya maçıydı sanırsam.
Ulan demiştim,sana yapılan baskımı,DAUM'a yapılanın yanında..
(aynı dönemlerdi,yanılıyorsam düzeltin)
.....

Uzaklaşamamak önemli bence..

Kesinlikle müthiş bir tespit.

Sorun uzaklaşamayıp,boğulma sorunu

Ilelioglu
13.09.2009, 20:26
Baskanda derin bir oh cekti...:)

esra61
13.09.2009, 21:01
gol pozisyonlarında atılan gollerde yani başkan da sanki kendi atıcakmış gibi bi durumu vardı .ve çok komikti yha çok güldüm..
kazandık ve baskıyı bir nebzede olsa attılar üstlerinden.:D:D

bordo61
13.09.2009, 21:12
Son Golde Süperdi başkanın hareketleri :D

trapesus
13.09.2009, 22:11
Sadri Başkan;

Bırak bazı leş kargaları, çeşitli kötü niyetlerin maşası olarak yüklensinler sana. Vefasızlıklarını, karakterlerini sergilesinler. Sen kendi yolunda devam et. Seni seviyoruz...

tlotwat
14.09.2009, 16:26
başkanın da üstünde çok büyük yük vardı bu galibiyet takımımızı kendine getirecektir yavaş yavaş daha da iyi olacaktır en azından sakat oyuncularımızın hepsi iyileşti zenginde bir yedek kulübemiz var ara transferde bir sağ bek ve forvet takviyesiyle yolumuza devam ederiz inşallah

matalar
14.09.2009, 16:31
son golde neydi öyle.başkan kıvrandı durdu.
süperdi ama..
başkan bende kredin sonsuz.Trabzonspora yakışıyorsun...

Sinem Yılmaz61
14.09.2009, 17:06
Baskan durdu durdu son golda sevindi baya, insallah onu hep böyle mutlu görürüz...

Ahmet Kuru
14.09.2009, 17:28
Başkan'ın son goldeki sevinci komik,güzel ve doğaldı...
Allah her daim öyle güldürsün...
Ama sana bakış açım değişmedi he yanlış anlaşılmasın:)

Cafer Bulur
14.09.2009, 17:32
Başkan'ın son goldeki sevinci komik,güzel ve doğaldı...
Allah her daim öyle güldürsün...
Ama sana bakış açım değişmedi he yanlış anlaşılmasın:)
Yalan yok,baskanin dünkü hali benim de cok hosuma gitti.

Yapilmayan transferler ile hepimize yazik ettiler ama sadri senerin Trabzonspor icin su anda en mantiklisi oldugunu düsünüyorum.

Baskanin dünkü gerginligi gözlerden kacmadi,onun adina da cok sevindim.

cem arin
14.09.2009, 17:33
golün gelisiminde baskani gösterdi televizyon ve baskan umutla birlikte topa kostu ve dokundu! Vucut hareketini dikkatli izleyenler bunu farketmis olacaklardir.

Sümeyye Şahin
14.09.2009, 17:45
Maratonda tekrar tekrar gösterdiler.

Çok güldüm gerçekten. :)

Sefa Murat Dokuz
14.09.2009, 17:58
Başkan son golde sanki kendi vurdu topa :D Onu sevinçli görmek güzeldi.

28TS61
14.09.2009, 18:15
helal olsun baskanim. son golü sen attin resmen :)

Engin Koltuk
14.09.2009, 18:30
Hatalarıyla sevaplarıyla bu başkanı seviyorum. Dünkü hali çok sempatikti.

Murat 61
14.09.2009, 19:53
Uzun bi süreden sonra başkanı gülerken görmek güzeldi. Yaptığı mimik hareketleri bizide güldürdü ekrandan.

Serhat
15.09.2009, 05:18
Keşke kendini sıkıp sıkıp gol attı atacak, oldu olacak diye kasacağın yerde bir golcü alsaydında rahat rahat gerile gerile maçları daha büyük bi keyifle izleseydin ve izleseydik başkanım ... Ayrıca bir maçta 3 gol attı diye bir adama prim vermek zorundada kalmazdın ... Ama amatör ruhunuza ve sevincinize hayran kaldım ... Bolca gülmeniz ve gülmemiz temennisiyle...

Kazım Uzunboy
15.09.2009, 13:25
İşte benim takımım!

Bursaspor maçında istifaya davet edilen Başkan Sadri Şener, Belediye galibiyetiyle yeniden gülmeyi hatırladı ve takımı kutlayıp, yakın çevresine, “Artık önümüz açık” ifadesini kullandı.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm712993.jpg

Geçtiğimiz yılı Süper Lig üçüncüsü olarak bitirip, bir de Avrupa Kupası bileti alan, ancak sezonun hemen başında yükselttiği çıtanın altında kalan Trabzonspor’da yönetim kısa sürede çok yıprandı. Önce yetki kongresinden istediği sonucu çıkaramayan, ardından da Bursaspor mücadelesinde ‘istifa’ davetiyle karşılaşan Bordo-Mavililer’in idarecileri, Belediyespor maçındaki farkla mest oldu. Özellikle Sadri Şener’in yüzü 6 golle yeniden gülerken, maçın ardından takımı kutlayan başkanın yakın çevresine, “Bu maçın kazanımı çok oldu. Böylesi bir galibiyete ihtiyacımız vardı” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Osman Yavuz
15.09.2009, 15:44
Maratonda Erman Toroğluyla beraber bizde gülme krizine girdik resmen.Yaklaşık 15 defa istedi pozisyonu Erman hoca.:)Süper bir gol attı başkan tebrikler.:D

Rahim.K
15.09.2009, 15:48
Yalnız başkan forvet istiyordunuz alın size Egemen demesin sonra:)

bitirim
16.09.2009, 05:32
Kim ne derse desin ben bu adamı seviyorum her insan hata yapar bazıları kasten yapar sadri başkan her ne yapıyorsa takım için yapmaya çalışıyor art niyet yok

.....
16.09.2009, 08:14
Başkanım biz seni hep sevdik. Sadece arkandıki asalaklardan kurtulmanı istedik. inşallah oda olacak...

Süleyman50
16.09.2009, 08:44
birde transferde hatalar yapılmasaydı bu kadar puan kaybetmezdik, artık ilk 2 zor...

Serdar A
16.09.2009, 09:43
On beş gün evvel fazla kar kıştı , şimdi de fazla bahar , gül bahçesi ...

Muhammed
16.09.2009, 11:37
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm712993.jpg

Başkanım bu gözlük yakışmıyor size yahu.

sethfilo
16.09.2009, 12:07
Bu takımın taraftarının önemini ve değerini sanırım değerli başkanım henüz algılayamamış 2 mağlubiyetle saldıranlar 1 galibiyetle görklere çıkarıyor derken bile bir yerlere taş atmaya çalışıyor birazda tersinden düşünsek 2 mağlubiyetten sonra ortada sesi çıkmayanlar 1 galibiyetle havalara girdi!
Yapma başkanım bu takımın en önemli dinamizmi taraftarı bu kadar ben bilirimi oynama bu takımda taraftarda ne çok bilenler gördü.

Hasan ZAİMOĞLU
16.09.2009, 12:18
gülen yüzünü seviyoruz başkan !!

tlotwat
16.09.2009, 17:05
herşey çok daha güzel olacak yeterki sabretmeyi bilelim

Atmaca
16.09.2009, 19:10
Keşke kendini sıkıp sıkıp gol attı atacak, oldu olacak diye kasacağın yerde bir golcü alsaydında rahat rahat gerile gerile maçları daha büyük bi keyifle izleseydin ve izleseydik başkanım ... Ayrıca bir maçta 3 gol attı diye bir adama prim vermek zorundada kalmazdın ... Ama amatör ruhunuza ve sevincinize hayran kaldım ... Bolca gülmeniz ve gülmemiz temennisiyle...

Sana sonuna kadar katiliyorum.

krdnz
16.09.2009, 20:00
Başkan son golde sanki kendi vurdu topa :D Onu sevinçli görmek güzeldi.

Eminim golden çok Umutun atmasına sevinmiştir.Bu maça hepimiz içi çok büyük moral oldu.Özellikle Umut ve Gökhan için..

Emirhan Makul
18.09.2009, 03:35
erdal abi yüzünün suyu olmadan insanların gözünün içine bakıp utanmadan yalan söyleyen adamlar utanmazlar. ama sana duyduğum saygı yüzünden daha uzatmak istemiyorum bu konuyu haftaya belediye maçından sonra görücem ben bu forumu bakalım ne kadar dayanabilecek.

Belediye Maçından Sonrası. :cool:

Yunus Emre AYAZ
18.09.2009, 16:51
Belediye Maçından Sonrası. :cool:

sonuç aldatıcı die 1 maçla baharmı geldi ?

Mustafa ÖZDEMİR
18.09.2009, 16:59
başkana ne giyse yakışıyor...

Emirhan Makul
18.09.2009, 17:46
sonuç aldatıcı die 1 maçla baharmı geldi ?

Bana aldatıcı sonucunun tarifini yapabilir misin Yunus ?

Yunus Emre AYAZ
18.09.2009, 17:52
Bana aldatıcı sonucunun tarifini yapabilir misin Yunus ?

güçsüz rakip karşısında taraftar gazıyla alınmış beyaz yalanlar.

Yunus Emre AYAZ
18.09.2009, 17:55
bu arada şuan çıkıyorum meydandayım iftarımı yapıp avniakere geçeceğim buraya yazılanlara artık cevap veremem.

Emirhan Makul
18.09.2009, 17:58
güçsüz rakip karşısında taraftar gazıyla alınmış beyaz yalanlar.

İ.B.B-Bjk- 1-1
Kasımpaşa-İ.B.B- 1-3
İ.B.B.-Eskişehirspor
Ankaragücü- İ.B.B.- 2-2

Güçsüz Rakip'in maçımıza kadar yenilgisi yok ve Beşiktaş maçında ki istatistikleri ortada ayrıca bize belediye maçında 3 puan vermediler mi yalan demişsinde yok yalan değildi hazırlık maçı felan değildi yani direk 3 puan yazıldı hanemize.

bu arada şuan çıkıyorum meydandayım iftarımı yapıp avniakere geçeceğim buraya yazılanlara artık cevap veremem.

Cevabı sen vermiyorsun ki aslında biz veriyoruz

İlker ToSun
19.09.2009, 00:41
başkan yattara konusuna müdahil ol artık. etrafında seni yeme hevesinde bir kaç yönetici belirdi. eğer sen bu tarz spekülasyona açık konularda sessiz kalırsan bu akşamki o gollerden sonra hepimizin hoşuna giden tavırlarını pek fazla göreceğimiz sonuçlar alamayabiliriz. iki haftada 9 gol atmak çok güzel bir şey ama oynadığımız iki takım da çok zayıftı ve şans da bizim yanımızdaydı ve ayrıca hugo broos bu kötü maçları bile çok kötü idare etti. skora aldanıp kendini kandırma takım hiç iyi top oynamıyor, bu hugo nun bu anlayışıyla 9. hafta istanbulda hafızalardan silinmeyecek kötü bir sonuç alabiliriz. iyi giderken problemleri çözmek daha kolaydır. başkan lütfen problemlere yönel.

Cafer Bulur
19.09.2009, 00:47
Baskanin heyecani heyecan verici.

Stada 1 saat öncesinden geliyor ve hop oturup hop kalkiyor.

Erdal abinin dedigi gibi baskanda heyecan var ise basari gelecek demektir...

Ahmet Faruk
19.09.2009, 00:50
Başkana ne olmuş yahu.
İlk defa böyle görüyorum adamı...

poetricus
19.09.2009, 01:58
Başkan'da heyecan değil, korku ve panik var.

_SeRKaN_
19.09.2009, 01:59
Kolbastıyı ve Egemen'in üçlüsünü izledikten sonra tribünden ayrıldı...

Kazım Uzunboy
19.09.2009, 02:17
Umarım yüzün gülüyordur Başkanım. :)

yattarinho61
19.09.2009, 02:44
Başkan'da heyecan değil, korku ve panik var.

yok yaww.. neden korkacakmis ?

SüRMeNe_6161
19.09.2009, 02:47
Çok Heycanli BaşKan Bişeler Var Amaa Hayırlısı.. Yerinde Durmadi

İskender Çakmak
19.09.2009, 10:31
başkanın yüzü gülmeye başladı bu iyiye işaret şimdi sıra takımda gençler antep herkese göstrecek kendisini takımımız

achil
19.09.2009, 10:44
Sadri Baba Bee Seni Sevmeyen Ölsünn

Kazım Uzunboy
19.09.2009, 12:12
Başkan Şener yerinde duramadı

Üst üste alınan kötü sonuçların ardından eleştiri oklarının hedefi olan Başkan Sadri Şener, dünkü karşılaşmayı Avni Aker Stadı'nın tribünlerinden takip etti.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm717560.jpg

Maç boyunca büyük heyecan yaşayan Şener, Trabzonspor’un üst üste gelen gollerini ayakta alkışladı. Mutluluğu gözlerinden okunan Başkan’ın sergilenen futboldan dolayı karşılaşma sonrasında teknik direktör Hugo Broos’u da tebrik ettiği öğrenildi. Sadri Şener’in bu davranışından, teknik direktör Broos’un da büyük memnuniyet duyduğu kaydedildi.
http://adtext.adnet.com.tr/counthighlight.ashx?t=1253351483530&pid=7615&ids=22756|100267

Mustafa Çolak
19.09.2009, 12:20
Sadri Başkan Bu Taraftar Seni Seviyor ;)

Samet Yildirim
19.09.2009, 15:07
Sadri Baskan hem kafayi hemde ayakla kendisi vuruyor bazen tribünde:)

gülmekden ölüyor insan

Ahmet Kuru
19.09.2009, 15:25
Başkan ne kada tatli seviniyon öyle:)

Yunus Emre AYAZ
19.09.2009, 15:42
Cevabı sen vermiyorsun ki aslında biz veriyoruz

siz derken ? siz kimsiniz ?

devilkid
19.09.2009, 23:37
bu akşamki bjk macından sonra korkmaya başladım...sadri şener muhtemeldir ki mustafa denizli sevdası yeniden tutar...ilk yenilgide hugoya yol verirse yazık olur..

Terzioğlu
20.09.2009, 04:56
Seviyorum seni baskanim.

seyyah61
20.09.2009, 06:02
bu akşamki bjk macından sonra korkmaya başladım...sadri şener muhtemeldir ki mustafa denizli sevdası yeniden tutar...ilk yenilgide hugoya yol verirse yazık olur..
Korkamaniza gerek yok, Denizli kendi agzinyla söyledi, " Ben Trabzon'da yasayamam" diye.

Serdar A
20.09.2009, 14:11
Korkamaniza gerek yok, Denizli kendi agzinyla söyledi, " Ben Trabzon'da yasayamam" diye.

Asıl büyük korkumuz , Denizli'nin milli takım başına geçme ihtimali olmalı .

yorumsuz6117
20.09.2009, 14:19
bende şimdi bunu düşündüm..:(:(

babaschar
20.09.2009, 14:44
yanlış anlaşılmasın ama sadri başkanın bu heyecanına sebep 3 puanın yanında kasaya girecek olan 300 küsür binliradır. adam çok ince hesaplarla yönetiyor şu an da kulübü, Allah zeval vermesin, her dört maçta alınacak 3 galibiyet bizi hem konum hem de maddi olarak düzlüğe çıkartır.

sifuni
20.09.2009, 16:12

bundan bende korkuyorum Izmir torpili ile gelebilir (ALLAH korusun) Terimin üstüne Denizliyi hic cekemem insalla yabanci gelir Milli Takimin basina

Emirhan Makul
20.09.2009, 17:48
siz derken ? siz kimsiniz ?

Senin tekil şahısınla ben ve diğer forumu karşılaştırdım senin dışındaki herkese biz dedim çünkü mevcut başkanına Hırsız,soyguncu,vurdu parayı,defol git,bu adam ne anlar gibi ifadeleri kullanan bir tek siz varsınız he birde yeni üyeler var böyle ilk mesajı yazıyor kullanıcı adlarında fb gs bjk imalı karakterler oluyor isterseniz onlarla berbaber komple size siz diyeyim Siz Bilirsiniz ?

LazAnisT
20.09.2009, 19:05
Başkanın atılan gollerdeki sevincini kasaya girecek 300 binede bağladıkya başka diyecek kelime bulamıyorum.

İHTİLALL
25.09.2009, 14:09
Bu sabah Radyospor'da Barış Ertül başkanın "hedefimizden vazgeçmedik,şampiyonluğa oynuyoruz" sözünü ti ye aldı..
Bu kadroyla şampiyon olabileceğine acaba gerçekten inanıyormu diye de soruverdi..
Sonra yöneticilerin kamuoyunu fazla saf yerine koyduğuna dair genel bir şeyler söyledi..

Aslında bende böyle düşünmeme rağmen canım sıkıldı..
Sanki başkasından duymasam kendimi kandırabilirdim diyemi düşündüm bilmiyorum ama sabah sabah işe giderken ,hemde maç günü bayağı bir canım sıkıldı...

Akşam olsa ,maçı kazansak ve unutsam ne güzel olur..
Akşamcılar gibi...