PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

TheCrow
03.10.2008, 02:14
Ben zaten en baştan beri bu forumda gidenin de kendine göre sebebpleri vardır,gönderenin de demiştim.İki tarafa da kızmaya gerek yok,herkes haklıdır demiştim.Hala aynı fikirdeyim.

Yattara'nın profesyonel yönünün zayıf olduğunu da 5 yıl içinde anlamak çok zor bir şey değil.O yüzden ben eminim fazla para veren bulsaydı gidecekti,ahlaksız olduğunu gösterir de demedim,adam köle değil ki,sözleşmesi bitti mi gider,kime ne,bence gidecekti,sen emin olma,ona bir şey diyemem.

emre sadece onu demedi,Türkiye'ye dönersem tek oynayacağım takım gsdir de dedi,hatta televizyonda..."Peki fener 5 katını verse de gsye mi gelirsin?" sorusuna da "ben maddi şeyleri aştım artık" diye cevap vermişti.

Great White
03.10.2008, 02:23
@Great White

Başlık amacından saptı sapacağı kadar, mesajlar belki silinecek ama madde madde istersen de cevap veririz, kompozisyon istersen de yazarız, roman istersen de... Çok şükür dlimiz döner, uykumuz da yok.. Cevaptan önce sende Kemal Kılıçdaroğlu potansiyeli, kendi cevabından kendi tatmin olma durumu gördüğümü belirteyim..

Aman şu Dengir Mir Amca' nın düştüğü hallere düşmeyeyim de; sorun değil:D

1- Ben elinde yıldız kalmayacak takım demedim. Yıldızlarını satmasına rağmen büyüyen takım dedim.. Lyon buna en güzel örnektir. Essien, Diarra, Malouda,Abidal ve Ben-Arfa bu takımdan yakın tarihte giden yıldızlardır. Buna rağmen bu takım hala büyüktür, bir tarafından bir şey eksilmemiştir.. Trabzonspor da şu an itibari ile aynen Lyon gibidir... Gökdeniz'ini, Yattara'sını satmıştır ama elinde Selçuk gibi Song gibi Gökhan gibi yıldızları vardır. Gökdeniz'li, Yattara'lı takımdan da daha büyük takımdır.. İtiraz var mı?

Bir kere yıldız ve yıldız adayı gibi terimleri önce bir ayıralım..

Song yaşı hayli geçkin de olsa ve herhangi bir talibi şu an olmasa da bir yıldızdır ama Selçuk henüz yolun başında gerçek bir yıldız adayıdır. İleride Selçuk aynı performansına devam ederse elimizden ilk fırsatta kaçırmayacağımızın garantisi var mı? Önemli olan o:)

Yattaralı Gökdenizli kadro ile kıyaslaman tamamen göreceli bir durum. Cevap vermeye bile gerek yok; kusura bakma. Ben de aksini söylesem ne değişecek:D

2- Emre ile Okan'ın gidişlerini savunan sensin.. Çok yazınca unutuyorsun sanırım.. Suya yazmış gibi oluyorsun.. Geri dönebilmelerini örnek gösteren sensin. Söyler misin, Fatih ile Gökdeniz geri dönemezler mi? Geri dönebileceklerse, Okan'ın geri dönebilmiş olmasını neden örnek gösterdin...

Emre ve Okan' ın gidişlerinin nesini savunacağım yahu..

Şaka devam ediyor galiba.. Bizdeki durum ile hiçbir alakasının olmadığını söyledim.

Tabii ki Fatih' in de Gökdeniz' in de geriye dönecek yüzleri vardır. Adamlar para kazandırdı bu takıma. Ne alakaları var Okan ve Emre ile, hayret birşey:D

3- Yıldız oyuncuların takımdan ayrılmasını sorun eden sensin.. Bunun büyüklüğe halel getireceğini iddia eden de sensin.. Sana cevaben demişim ki bu takım en "büyük" zamanında en "yıldız" oyuncularını sattı. Yanlış mı demişim?

Kimi sattı da sonrasında şampiyon oldu?

Senin sözünü ettiğin dönemlerde futbol endüstrisi bu durumda mıydı?

Üç Cücükler 35 lik Yugolar ile oynuyordu o zamanlar..

Bırakı oklar ile yeniden İstanbul fethetme hayallerini:)

4- Yine demişim ki önemli olan yıldız oyuncuları satmamak değil, satmasına rağmen güçlenmek.. Trabzon yıldız oyuncularını satmasına rağmen güçlenmiş midir?

5- Yıldız oyuncularını sürekli satmasına rağmen güçlenen takımlara örnek olarak "Lyon" u göstermişim. "Lyon" böyle bir takım değil mi?

Satmasına rağmen güçlenmek mi?

Seni şu Ganita kısmındaki paradokslar köşesine alalım istersen:D

Tabii ki yıldızlar satılabilir ama geride hala yıldızların kalıyorsa ya da en azından yerlerine yenisini getirebilmişsen..

O dediğin Lyon' un kadrosundakileri yukarıda saydım ama göremedin sanırım..

Bak bakalım adamların kadrosunda halihazırda 6 tane yıldız futbolcu bulunuyor ve ona rağmen Benzema vize alamıyor..

Hey gidi hey; muhabbete bak:)

MaRaŞLı
03.10.2008, 02:23
büyük başkan bize mehmet topuzu alsın başkada bir şey istemem........

TheCrow
03.10.2008, 02:26
O zaman şu soruya bir cevap verin de uyuyalım artık :
"Başkan,gitmek istemediyse Yattara'yı niye sattı?..Para için sattıysa o parayla ne yapacak?.."

Great White
03.10.2008, 02:33
O zaman şu soruya bir cevap verin de uyuyalım artık :
"Başkan,gitmek istemediyse Yattara'yı niye sattı?..Para için sattıysa o parayla ne yapacak?.."

Ben açıkçası "Yattara gitmek istemiyordu ama zorla satıldı" şeklinde sabit bir düşünceye sabit değilim kendi adıma:)

Bence şartlar karşılıklı uyuştu ve buna Yönetim kendince haklı sebeplerce daha çok meyillendi..

Olayın içerisinde değiliz tabii ki ama biraz empati, biraz da mantık yürütünce ortalıkta dönen çelişkili bazı ifadeler bizi bu görüşe götürüyor..

Hem yanılmıyorsam önümüzdeki ay 5 milyon dolar civarında bir temettü ödemesi var sanırım:)

Ayrıca sezon ortasında yeni bir yıldız ya da yıldız adayı alacaklarından da ümitliyim kendi adıma..

Beni ve birçok taraftarımızı rahatsız eden her gidenin arkasından yaşamış olduğumuz polemiklerdir aslında..

Neyse takımımımza olan desteğimiz her şekilde devam edecektir sonuçta:)

mkmsas
03.10.2008, 02:34
Okan ve Emre doğup da adam oldukları kulübe 5 kuruş fayda sağlamadan gittiklerinde bile arkasından sallanmamıştı; onu da belirtelim ki arada kaynamasın..

Üstelik Okan tekrar yuvaya dönebilmiştir bir şekilde..

Bunu buraya babannem mi yazdı sen mi yazdın?

Peki niye yazdın?

Üst paragrafta yazdıklarının yanlış olduğu TheCrow tarafından aynı sayfada ispatlanmadı mı?

Alt paragrafta yazdığın Okan'ın geri dönebilmiş olmasını ne amaçla yazdın?

Bunlara cevap ver başka bir şey istemiyorum. Çünkü bir önceki mesajımda da yazdım, kendi cevabınla kendin tatmin oluyorsun. (Bunun başka bir adıda var ama buraya yazılmaz. ) onun için sana bir şey anlatılabileceğine inanmıyorum.. Kendi mutlu dünyanda kendi yıldızlarınla baş başa bırakıyorum seni..

Great White
03.10.2008, 02:43
Bunu buraya babannem mi yazdı sen mi yazdın?

Peki niye yazdın?

Üst paragrafta yazdıklarının yanlış olduğu TheCrow tarafından aynı sayfada ispatlanmadı mı?

Alt paragrafta yazdığın Okan'ın geri dönebilmiş olmasını ne amaçla yazdın?

Bunlara cevap ver başka bir şey istemiyorum. Çünkü bir önceki mesajımda da yazdım, kendi cevabınla kendin tatmin oluyorsun. (Bunun başka bir adıda var ama buraya yazılmaz. ) onun için sana bir şey anlatılabileceğine inanmıyorum.. Kendi mutlu dünyanda kendi yıldızlarınla baş başa bırakıyorum seni..

Bir kerede anlayabilen arkadaşlar kusura bakmazlarsa son bir kez daha şu durumu açıklayayım bari:D

Okan ve Emre örneklerini ilk olarak Crow attı ortaya..

Ben de açık bir dille "Ne alakası var bu adamların Yattara, Gökdeniz ve Fatih ile" dedim..

Ne gidiş şekilleri ne de sağladıkları maddi yararlar bazında hiçbir alaka içermeyen örnekler bunlar..

Ayrıca GS Kulübü kalkıp da Okan ve Emre' ye "Hadi alın size bonservis bedelini de defolun gidin" mi demiş; güldürmeyin adamı:D

Bu adamlar doğup büyüdükleri kulübe ihanet ederlerken bizimkiler Türk Futbol Tarihi' nin transfer rekorlarını altüst etmiş olmalarına rağmen arkalarından hala atılıp tutulmaktadır..

Orada anlatmak istediğim ve aslında iyi de anlatmış olmama rağmen burada gereksizce bir kez daha açıklamak durumunda kaldığım şey buydu işte:)

Neyse; size doyum olmaz.. Herkese iyi geceler:)

mkmsas
03.10.2008, 02:53
Bir kerede anlayabilen arkadaşlar kusura bakmazlarsa son bir kez daha şu durumu açıklayayım bari:D

Okan ve Emre örneklerini ilk olarak Crow attı ortaya..

Ben de açık bir dille "Ne alakası var bu adamların Yattara, Gökdeniz ve Fatih ile" dedim..

Ne gidiş şekilleri ne de sağladıkları maddi yararlar bazında hiçbir alaka içermeyen örnekler bunlar..

Ayrıca GS Klübü kalkıp da Okan ve Emre' ye "Hadi alın size bonservis bedelini de defolun gidin" mi demiş; güldürmeyin adamı:D

Bu adamlar doğup büyüdükleri kulübe ihanet ederlerken bizimkiler Türk Futbol Tarihi' nin transfer rekorlarını altüst etmiş olmalarına rağmen arkalarından hala atılıp tutulmaktadır..

Orada anlatmak istediğim ve aslında çok da iyi anlatmış olmama rağmen burada gereksizce bir kez daha açıklamak durumunda kaldığım şey buydu işte:)

Biz çok şükür bir kerede anlayabiliyoruz hatta yeri geliyor leb demeden leblebiyi anlıyoruz.. Bizim derdimiz okuduğunu anlamayanlar değil zaten, yazdığını anlamayanlar...

Güleceksen, buraya girip saçmalamana da gerek yok sanırım.. Yeterli argümanı bulma konusunda kendi kendine yetebileceğini düşünüyorum...

Artık cevap vermeyeceğim, alakasız bir konuyu iki sayfa tartışarak başlığı yeterince kirlettik zaten... Kardeşler ve abiler okuyarak bir yargıya varırlar sanırım....

TheCrow
03.10.2008, 02:53
@Great White

Ben deyince "faraza" sen deyince "empati" ...O da güzel...Hadi size iyi geceler...

61mehmet61
03.10.2008, 02:56
soracağım sorunun cevabını bir arkadaş üşenmeden araştırrsa birşeyler bence günyüzene çıkar. YATTARA BİZE GELDİĞİNDEN BU ZAMANA KADAR TOPLAM KAÇ MAÇTA 90 DAKİKA FUTBOL OYNADI?

Great White
03.10.2008, 03:01
Ben deyince "faraza" sen deyince "empati" ...O da güzel...Hadi size iyi geceler...

Ama en azından benimkinde delilsiz iftiralar ya da dayanaksız ithamlar yok:)

Niyet okuyuculuğu ya da karakter ölçer bir tavrım da yok; gerek futbolcular gerekse yöneticiler ile ilgili..

Empati, farazadan her daim saygı değer bir bakış açısıdır takdir edersen..

Yanılgı payı olsa bile en azından objektif ve iyi niyetli bakabilmeyi sağlama alır, gene takdir edersen:)

Mkmsas; sen takıl kafana göre:D

Benden alerji kapanlar konusunda ilk değilsin, son da olmayacaksın zaten:p

Bu arada yazılanların hemen hepsi başlık ile gayet de ilintili şeyler..

Ayrıca uykum kaçmış da haberim yok:)

ziyaretci
03.10.2008, 03:05
soracağım sorunun cevabını bir arkadaş üşenmeden araştırrsa birşeyler bence günyüzene çıkar. YATTARA BİZE GELDİĞİNDEN BU ZAMANA KADAR TOPLAM KAÇ MAÇTA 90 DAKİKA FUTBOL OYNADI?

simdi yattarayi savunacak gibi olacagim ama allahtan 90 dk oynamamis adamin 10 dk si bile yetio... allah askina don bi hatirla son alti yildir attigimiz gollerin yuzde 70 inde yattaranin etkisi wardir. fatih tekke bile yattara sayesinde o kadar gol atmistir. neyse allahtan da oynamamiski 6 yildir adami izleyebildik yoksa bir yilda elimizden ucardi.

ha bu arada tabiiki 90 dk oynamak cok onemli (( alex )) ama genede 90 dk oynadigi az mac olmasi onun bu takima katmis oldugu cok onemli etkileri yok saydirmaz

Great White
03.10.2008, 03:07
Ziyaretçi; hadi sana kolay gelsin şimdi:)

TheCrow
03.10.2008, 03:08
Great White,öyle sanıyorum ki,sen sadece kendi yazdıklarını okuyorsun,diğerlerine ise şöyle bir göz gezdiriyorsun.Daha önce yazdım,Yattara daha önce ülkesine her gittiğinde geç dönen,parasını geç aldığı için kulübünü Fifa'ya şikayet eden,kötü oynadığı maçlarda sebebi sorulunca suçu başkasına atan,onca yeteneğine rağmen büyük bir kulübe gitme hayali hiç olmayan,maçtan önceki gece Çömlekçi'de dolanan bir adam...Biraz burada kur empati,mantık...Yani bu adamın sözüne inanıyorsun ama,iflas ettiği halde Trabzonspor'dan alacaklarını istemeyen bir adamın sözüne inanmıyorsun...Nerde mantık,nerde empati?..Nerde delilsiz iftira,nerde dayanaksız itham?..

61mehmet61
03.10.2008, 03:11
simdi yattarayi savunacak gibi olacagim ama allahtan 90 dk oynamamis adamin 10 dk si bile yetio... allah askina don bi hatirla son alti yildir attigimiz gollerin yuzde 70 inde yattaranin etkisi wardir. fatih tekke bile yattara sayesinde o kadar gol atmistir. neyse allahtan da oynamamiski 6 yildir adami izleyebildik yoksa bir yilda elimizden ucardi.

ha bu arada tabiiki 90 dk oynamak cok onemli (( alex )) ama genede 90 dk oynadigi az mac olmasi onun bu takima katmis oldugu cok onemli etkileri yok saydirmaz

güzel kardeşim Yattara bir yıldızdı ama bir görünüp bir sönen yıldız. Takımı bozan bir yıldız ama olmadığında aranan bir yıldız. Hani ne seninle ne de sensiz diye bir söz vardır ya. işte bu tam yattaraya uyar. Onunla olmuyordu ama onsuz da oluyor ve daha iyi olacak. Ben şunu iddaaaa ediyorum ve tarih bunu gösterecek. Yattaranın gidişi ile Trabzonspor takım olma yolunda çok büyük bir adım atmıştır. Ayrıca sorumu o zaman şöyle sorayım. YATTARA BİZE GELDİĞİNDEN BU ZAMANA KADAR KAÇ MAÇTA FORMA GİYMİŞTİR?

ziyaretci
03.10.2008, 03:15
güzel kardeşim Yattara bir yıldızdı ama bir görünüp bir sönen yıldız. Takımı bozan bir yıldız ama olmadığında aranan bir yıldız. Hani ne seninle ne de sensiz diye bir söz vardır ya. işte bu tam yattaraya uyar. Onunla olmuyordu ama onsuz da oluyor ve daha iyi olacak. Ben şunu iddaaaa ediyorum ve tarih bunu gösterecek. Yattaranın gidişi ile Trabzonspor takım olma yolunda çok büyük bir adım atmıştır. Ayrıca sorumu o zaman şöyle sorayım. YATTARA BİZE GELDİĞİNDEN BU ZAMANA KADAR KAÇ MAÇTA FORMA GİYMİŞTİR?

senin bu dusuncelerini ben gokdeniz in arkasindan dusunmuustum. takimi bozmasi konusunda.. cok fazla insiyatif almasi konusunda.. bos kaleye gol atamayip her frikik vurusuna atlamasi konusunda... ama bu dusunceyi yattaraya dusunmeni gercekten anliyamiorum... dedim ya Ziya dogan gibi bi kabus hoca yi bile o 8 kisilik defansif xoktan taktiginde sampiyonluga oynatti... yattara ortalicak fatih gol atacak . biraz hatirla lutfen . gitti tamam ama ben sota li donemi de hatirlarim su takima yattara gibi oyuncu gelmedi... yolu acik olsun

Great White
03.10.2008, 03:16
Great White,öyle sanıyorum ki,sen sadece kendi yazdıklarını okuyorsun,diğerlerine ise şöyle bir göz gezdiriyorsun.Daha önce yazdım,Yattara daha önce ülkesine her gittiğinde geç dönen,parasını geç aldığı için kulübünü Fifa'ya şikayet eden,kötü oynadığı maçlarda sebebi sorulunca suçu başkasına atan,onca yeteneğine rağmen büyük bir kulübe gitme hayali hiç olmayan,maçtan önceki gece Çömlekçi'de dolanan bir adam...Biraz burada kur empati,mantık...Yani bu adamın sözüne inanıyorsun ama,iflas ettiği halde Trabzonspor'dan alacaklarını istemeyen bir adamın sözüne inanmıyorsun...Nerde mantık,nerde empati?..Nerde delilsiz iftira,nerde dayanaksız itham?..

Ben her yazılanı okudum; bari bu konuda asılsız ithamlarda bulunmasak:)

Hatta yazmış olduğunuz onca şeye madde madde cevap veren ve bir çoğuna tek bir cevap dahi alamayan biri olarak şu ithamı hiç de hak etmediğimi söylemem gerekecek sanırım. Yani gene insaf diyorum maalesef..

Disiplin konusunda sıkıntıları olan bir insana yalancı damgası vurabilmeyi hangi bilimsel veriler ile destekleyebileceksin merak ediyorum..

Peki bu adam son gitmiş olduğu izinden erken dönerken doğruluk timsali mi sayılacak şimdi?

Ben de çok disiplinli bir adam değilimdir, ama yalanı, dolanı, kolpayı da hiç sevmem mesela. Elimden geldiğince ve hatta fazlasıyla açık sözlüyümdür aksine:)

Sadri Başkan' ın Türkiye'de olmadığı dönemlerde hakkında atılmış olan onlarca iftirayı da burada birileri dillendirerek tekilden genele bir karara varmaya kalksa hep beraber karşı çıkmayacak mıyız?

Hem ben Yattara ya da Fatih ve Gökdeniz' in her söylediği şeye inandığımı da belirtmedim ki. Karşılıklı şartların uyuşmuş olabileceğinden bahsettim sadece..

Sonuçta her gidenin arkasından polemik yaşamadığımız ve giden yıldızımızın elde kalanların sonuncusu olacağı günleri geride bırakmamız gerektiğini düşünüyorum..

Bunun için de devre arasını bekliyorum bir umut; tabii mümkünse:)

61mehmet61
03.10.2008, 03:20
senin bu dusuncelerini ben gokdeniz in arkasindan dusunmuustum. takimi bozmasi konusunda.. cok fazla insiyatif almasi konusunda.. bos kaleye gol atamayip her frikik vurusuna atlamasi konusunda... ama bu dusunceyi yattaraya dusunmeni gercekten anliyamiorum... dedim ya Ziya dogan gibi bi kabus hoca yi bile o 8 kisilik defansif xoktan taktiginde sampiyonluga oynatti... yattara ortalicak fatih gol atacak . biraz hatirla lutfen . gitti tamam ama ben sota li donemi de hatirlarim su takima yattara gibi oyuncu gelmedi... yolu acik olsun

senin söylediklerinin aksini düşünmüyorum. sana katılıyorum. ama ben ısrarla şunu söylüyorum. Yattara ile Trabzonspor takım olamaz. Hatırlasana burda forumda konu açıldı. Yattarasız oyun sistemimiz nasıl olsun diye. Yattaranın oynamadığı maçlara biz kabus gözüyle baktık. Yattara oynarsa şöyle olur dedik. En yakın örnek, bjk maçı. Demek ki bu adam yoksa Trabzonspor yok ya da yarım. Bence bir takım bir futbolcuya bu kadar endekslenmemeli.

TheCrow
03.10.2008, 03:22
O zaman, "empati kurdum,demekki yönetim satmayı daha fazla istedi" demeyeceksin,benim verdiğim örnekler sonunda Yattara'nın yalancı olduğu ortaya çıkmaz,o zaman şöyle diyelim:dikkatsiz okuyorsun,benim verdiğim örnekler sonunda Yattara'nın profesyonellik açısından son derece zayıf birisi olduğu ortaya çıkar.Bu yüzden de kendisine fazla para teklif edilince gitmek istemesi çok büyük bir olasılıktır.Ben başkanın satma niyeti olduğu halde "20 milyon da verseler satmayız" diyecek birisi olduğuna inanmıyorum,inananın da aklına şaşarım,bu kadar açık konuşayım artık...Başkanın aklı sizin kadar kesmiyordu da iki gün sonra tersini yapacağı bir lafı bilerek söyledi.Şimdi empatiyi ve mantığı tekrar kur,eğer bu işleri başkandan daha iyi biliyorsanız haklısınız,yok o daha iyi biliyorsa boşuna konuşuyorsunuz.

Great White
03.10.2008, 03:32
O zaman, "empati kurdum,demekki yönetim satmayı daha fazla istedi" demeyeceksin,benim verdiğim örnekler sonunda Yattara'nın yalancı olduğu ortaya çıkmaz,o zaman şöyle diyelim:dikkatsiz okuyorsun,benim verdiğim örnekler sonunda Yattara'nın profesyonellik açısından son derece zayıf birisi olduğu ortaya çıkar.Bu yüzden de kendisine fazla para teklif edilince gitmek istemesi çok büyük bir olasılıktır.Ben başkanın satma niyeti olduğu halde "20 milyon da verseler satmayız" diyecek birisi olduğuna inanmıyorum,inananın da aklına şaşarım,bu kadar açık konuşayım artık...Başkanın aklı sizin kadar kesmiyordu da iki gün sonra tersini yapacağı bir lafı bilerek söyledi.Şimdi empatiyi ve mantığı tekrar kur,eğer bu işleri başkandan daha iyi biliyorsanız haklısınız,yok o daha iyi biliyorsa boşuna konuşuyorsunuz.

Ben başkan olsam, Yattara da benim futbolcum olsa ve böyle astronomik bir teklif gelmesi halinde anında satacak bir düşüncede olsam taraftar tepkisinden çekinirdim ilk başta:)

Ama bu endişeyi tolere edecek bir şeyler de düşünütdüm tabii ki..

Mesela ilk başta şöyle bir demeç verirdim, transfer dedikoduları ile ilgili..

"Yattara' ya ne verirlerse versinler ben asla onu yollama taraftarı değilim. Ben yıldız satmam. Ben var ya ben.. Heyt ulean" diye de çıkışırdım ortalığa:D

Ama sonra arka planda transfer işlerini kulübümün menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirir ve Yattara' ya da kibarca "Olum bak bu teklif ikimiz için de kıyak. Zorluk çıkarırsan sen de biz de keyifsiz oluruz. He de şu işe ve bunu da taraftara söyle ki başımız ağrımasın" diye de ayar verirdim:)

Sonra da basının karşısına çıkarak "E kardeşim. Bizi istmeyeni de zorla tutamayız. Yattara gitmek istedi ve gitti. Biz işimize bakıyoruz artık" derdim geniş geniş..

Gördüğün gibi hiç de zor olmuyor senaryo yazmak. Ama senin hayal gücün biraz zayıfsa bir şey diyemem tabii ki:)

Şimdi şu senaryoyu da ciddi ciddi alıntılayıp cevap yazanlar da çıkarsa şaşırmayalım artık:p

Can basten
03.10.2008, 03:44
Sadri Şener'in ve yeni yönetimimizin farkı satılan yıldızları yenileriyle ikame etme becerisinde. Gökdeniz'de gördük bunu, Yattara'dan gelen paranın da yine en iyi şekilde kullanılacağına inanıyorum. Zaten Sadri başkanın demeçleri de bu niyeti kanıtlar nitelikte.

Fatih Tekke'den gelen paranın nasıl buharlaştığı hepimizin malumuyken, böylesi akıllıca politikalara bir kez daha şükretmek gerek gerçekten.

salikudra
03.10.2008, 03:45
bu yattara ne kadar kötü ne kadar zararlı bi oyuncuymuş..

zamanında deseydinizde yollasaydık..geçen sene o kadar üzülmezdik hiç olmazsa..

katar ekibinede teşekkür etmek lazım bizi ne büyük bi beladan kurtarmış meğer!!

ademists
03.10.2008, 03:57
Arkadaşlar yine şükredelim para kazandık ya aurelio gibi buda kelek atıp gitseydi ne olurdu ya dimi ama...Trabzonspor camiası çoookkkkk büyük bi camia Yattara kimmiş tamam seviliyordu ama unutulur arkadaşlar merak etmeyin..

Mustafa Önder
03.10.2008, 04:49
Sadri Şener'in ve yeni yönetimimizin farkı satılan yıldızları yenileriyle ikame etme becerisinde. Gökdeniz'de gördük bunu, Yattara'dan gelen paranın da yine en iyi şekilde kullanılacağına inanıyorum. Zaten Sadri başkanın demeçleri de bu niyeti kanıtlar nitelikte.

Fatih Tekke'den gelen paranın nasıl buharlaştığı hepimizin malumuyken, böylesi akıllıca politikalara bir kez daha şükretmek gerek gerçekten.

İşte çoğu arkadaşımızın anlamadığı nokta burası. Giden oyuncunun yerinin doldurulması. Bu yönetim bu işi fevkalede yapıyor. Sadri Başkan'ın demeçleri konuşmaları, beni son derece memnun ediyor. Hakkaten benim başkanım bu diyebiliyorum.

TheCrow
03.10.2008, 10:48
İşte çoğu arkadaşımızın anlamadığı nokta burası. Giden oyuncunun yerinin doldurulması. Bu yönetim bu işi fevkalede yapıyor. Sadri Başkan'ın demeçleri konuşmaları, beni son derece memnun ediyor. Hakkaten benim başkanım bu diyebiliyorum.

Bunu anlamamakta direnen o kadar çok kişi var ki...Ben şunu anladım artık,Atatürk gelse yine de bizim taraftarı memnun edemez...

@Great White : Sen hayal kurmaya devam et,ben gerçeklerle ilgilenmeyi tercih ediyorum.

MehmeTS_ADANA
03.10.2008, 11:26
valla ben yattaraya inanmıyorum daha 1 hafta önce basın toplantısında izin isteyen babammıydı.
valla nuri albayrak olsa neyse ama sadri şener satıpta hayır kendi gitmek istedi diyeceğine inanmıyorum

magicyattara
03.10.2008, 11:41

Yenileriyle ikame etme becerisi falan henüz göremedik.

Gökdeniz ayarında futbolcu bu takımda yok.Uzun zamanda olmayacak gibi görünüyor.

Bence Takımda yeri dolan futbolcular sadece erdinç ve çağdaş.

genç61
03.10.2008, 11:49
sadri başkanım seni haddim değil yattara satılmasında haklısın ama bir suru geç adam alıcanıza ve karadeniz sporda oynatacanıza bu kadro gerekli bir iki transfer yapıp para orya harcanabilirdi ve daha alternatif kadro kurulabilirdi sende futbolu biliyosun

bu takıma bi sagbek bi sol açık bi forvet en az iki tane orta saha adamı lazımdı bak yattara gitti yeri domuyor ve geniş bir kadro yok ikinciyarı giripte maçı cevirecek adam yok ceyhun maç alıcak ferhatmı adnanmı giraymi yoksa yedek kalecimi ya yedekten serkanmı girecek alıcak bunları duşunmeliydi bence buyuk başkanım

Uzunoğlu
03.10.2008, 11:54
sadri başkanım seni haddim değil yattara satılmasında haklısın ama bir suru geç adam alıcanıza ve karadeniz sporda oynatacanıza bu kadro gerekli bir iki transfer yapıp para orya harcanabilirdi ve daha alternatif kadro kurulabilirdi sende futbolu biliyosun

bu takıma bi sagbek bi sol açık bi forvet en az iki tane orta saha adamı lazımdı bak yattara gitti yeri domuyor ve geniş bir kadro yok ikinciyarı giripte maçı cevirecek adam yok ceyhun maç alıcak ferhatmı adnanmı giraymi yoksa yedek kalecimi ya yedekten serkanmı girecek alıcak bunları duşunmeliydi bence buyuk başkanım

Yavaş gel :)

Bekir
03.10.2008, 11:58

bu kadar adam almısken 1 tane de super lig de pilot takım alsın ancak bu topcular forma sansı bulur hem 2 takımımız olur super ligde..sana yuh diyorum baska bişi demiyorum açlık yapmayın bu kadar adam nolcak gozünüz doysun

aaahmet61
03.10.2008, 11:58
artık yattarayı unutmak lazım.arkadaşlar beşiktaşın akşamki maçını seyrettiniz mi? adamlar türkiyede her sene şampiyon olurlar.ben böyle takım seyretmedim.yatttaya gerek yok.akşam gördükki.yattaradan daha ucuz ama çok kaliteli futbolcular var.ne yapmalı başkan.bana göre.ukrayna takımıyla bizim takımı devre arasında değiş tokuş etmeli başkan.

Mayls
03.10.2008, 11:59
Ortasaha isteği hayli enteresan olmuş :)

Bekir
03.10.2008, 12:01
Ortasaha isteği hayli enteresan olmuş :)
arkadas belki super ligde pilot takım isticektir ondan yazmıstır ceyhun gibi giray gibi barıs gibi kaliteli adamlar yedek olamaz bunlar super lig de oynamalı birkac orta saha falan alın bi de pilot takım kuralım dicektir ama yarısını yazabilmiş

magicyattara
03.10.2008, 12:02
Diğer yerleri alıntılamadım zira biraz önce yazmış olduklarım senin mesajına da bir nevi cevap niteliği taşıyor zaten:)

Ama Lyon dedin de aklıma geldi gene..

Şu Benzema var daha 20 yaşında ve kendisine yönelik transfer teklifi dedikoduları ortalıkta dönmeye başlar başlamaz Lyon Yönetimi açıklama yaptı..

"Onun bonservis bedeli 100 milyon Euro' dur. Bu parayı getiren Benzema' yı alabilir"

Bu ne demek? Kolaysa gelin de alın demek:)

Benzemaya 100 m euro bonservis bedeli koymanın ayrı bir manası var bana göre.

Lyonu Lyon yapan yıldızlarının bireysel yetenekleri değil,bir takım içinde oluşturdukları oyun gücüydü.

Böyle bir jenerasyon yakalayan Lyon bu yıldızları tek tek satarak paraya çevirdi.Ama görünen şu ki gidenlerin yeri kolay dolmayacak.O nedenle Benzemayı satmaya yanaşmıyorlar.Tekrardan bir jenerasyon kurma peşindeler.

İşleri kolay mı derseniz zor derim.Fransa liginde başarılı olabilir zaten Fransa ligininde kalitesi tartışılır.
Orda işleri kolay olsada Avrupa arenasında hep başarısızlar.Bu açıdan bakmak lazım Lyona.

Bekir
03.10.2008, 12:04
artık yattarayı unutmak lazım.arkadaşlar beşiktaşın akşamki maçını seyrettiniz mi? adamlar türkiyede her sene şampiyon olurlar.ben böyle takım seyretmedim.yatttaya gerek yok.akşam gördükki.yattaradan daha ucuz ama çok kaliteli futbolcular var.ne yapmalı başkan.bana göre.ukrayna takımıyla bizim takımı devre arasında değiş tokuş etmeli başkan.
abi iyi de oyle takımlar uzun lig maratonunda sönük kalırlar onlar sadece belirli maclara odaklanabilir eminimki o takım super lig de hacettepeden bile fark yiyebilir o stilde takımlar super ligde tutunamaz

Samet Berber
03.10.2008, 12:04
100 milyon euro , kolaysa gelin alın demek değildir bence .

Man City nin sahibi 100 milyon euro bizim için sorun değil demişti :) .

Bekir
03.10.2008, 12:06
100 milyon euro , kolaysa gelin alın demek değildir bence .

Man City nin sahibi 100 milyon euro bizim için sorun değil demişti :) .
benzemaya kimse 100 milyon euro vermez..100 milyoın euro sorun degil derken benzema için mi 100 milyon euro sorun degil dedi??

genç61
03.10.2008, 12:10
bu kadar adam almısken 1 tane de super lig de pilot takım alsın ancak bu topcular forma sansı bulur hem 2 takımımız olur super ligde..sana yuh diyorum baska bişi demiyorum açlık yapmayın bu kadar adam nolcak gozünüz doysun
ikinciyarı giripte maçı cevirecek adam yok ceyhun maç alıcak ferhatmı adnanmı giraymi yoksa yedek kalecimi ya yedekten serkanmı girecek alıcak bunları duşunmeliydi bence buyuk başkanım

banane kardeşim isterse kadroya giremeisnler ben tranfer istiyom bu oyuncuların hangisi sana maç alır onu soylesene bana

Samet Berber
03.10.2008, 12:11
benzemaya kimse 100 milyon euro vermez..100 milyoın euro sorun degil derken benzema için mi 100 milyon euro sorun degil dedi??
Evet Benzema için .

Ya sonuçta o beğenmeyecek , Hughes (City TD) istiyorsa 100 milyon euro yu verir o adamlar .

serturkmen
03.10.2008, 12:13
bir takımda futbolcu ben gideceğim diyorsa satacaksın.bunun en bariz örneğini Hollanda takımları sergiliyorlar.PSV,Ajax,Feyenoord v.s.her sene takımlarının en yıldız oyuncularını satıyorlar,yerine ise genç ismi bile duyulmamış futbolcular getiriyorlar.bu haftaki liverpool-Psv maçını izleyenler görmüşlerdir psv nin kadrosunu,tanıdığınız kimler vardı.mesela porto her yıl bütün para edecek yıldızlarını satıyor,yerine yeni yıldız adayları bulup getiriyor ve bunlarla portekizde şampiyon olup şampiyonlar liginde de bizim azizenin takımını ezikbahçeyi yeniyorlar.önemli olan futbolcu satıp satmamak değil bence gelen paranın doğru şekilde takım için kullanılmasıdır.

Bekir
03.10.2008, 12:13
Evet Benzema için .

Ya sonuçta o beğenmeyecek , Hughes (City TD) istiyorsa 100 milyon euro yu verir o adamlar .
yanlısın var city baskanı kimse bizden astronomik ucretli transferler beklemesin diye acıklama yaptı...benzemaya da 100 milyon euro kimse vermezz 60 bile verseler lyon seve seve satar

Samet Berber
03.10.2008, 12:15
yanlısın var city baskanı kimse bizden astronomik ucretli transferler beklemesin diye acıklama yaptı...benzemaya da 100 milyon euro kimse vermezz 60 bile verseler lyon seve seve satar
City başkanının ne dediği önemli değil , kulübün sahibi var bir kere adam alıyorum der alır.

Ben bekliyorum büyük transferler .

Bence Robinho da astronomik ücretlerle alındı . 43 milyon euro astronomik değil mi ?

Bekir
03.10.2008, 12:16
ikinciyarı giripte maçı cevirecek adam yok ceyhun maç alıcak ferhatmı adnanmı giraymi yoksa yedek kalecimi ya yedekten serkanmı girecek alıcak bunları duşunmeliydi bence buyuk başkanım

banane kardeşim isterse kadroya giremeisnler ben tranfer istiyom bu oyuncuların hangisi sana maç alır onu soylesene bana
sampiyonluga oynadıgımız sezon kim vardı 2. yarı girip macı cevircek suan kim var bizde macı cevircek artık anlamanız lazım trabzonspor da macı cevircek futbolcu diye bi anlayıs yok macı cevircek takım var sen yattara neden satıldı sanıyosun artık ts nin takım olması lazımdı..ersun yanal macı cevircek futbolcu istemiyor takım istiyor anla bunu..

KemaL_Ts
03.10.2008, 12:17
anlamadigim niye baska takimlarin derdini tartisiyoruz! :D gelelim Trabzonsporumuza :)!

Bence fazla abartmaya gerek yok transferde... bir sag bek! bir oyun kurucusu! ve umut un yerine de bir forvet umutu da takas olarak veririz! ... yeterlidir! AMA ücü de kaliteli olacak.! sag bek kesin oynar, forvet de umut yerine zaten umutu yolluyoz takas:) ama oyun kurucusu gelince kimi yedege atacagiz ... isaac, selcuk, colman veya selcuk : / ! ???

Napoleon61
Eleştirmek güzel ama eleştirirken çözümü de üretilirse o eleştiri yerine varır yoksa bu böyle olmaz bu yapamıyo demekle olmaz ...

Ey Sadri Başkanı ve Yönetimini beğenmeyenler var mı alternatifi önerebileceğiniz bi başkan adayı ?

Bekir
City başkanının ne dediği önemli değil , kulübün sahibi var bir kere adam alıyorum der alır.

Ben bekliyorum büyük transferler .

Bence Robinho da astronomik ücretlerle alındı . 43 milyon euro astronomik değil mi ?
43 nerde 100 nerde ayrıca robinho benzemadan bence daha faydalı bir futbolcu..zaten astronomik transfer yapmayız diyen klubun sahibiydi suan 100 milyon euro verilcek 2 futbolcu var c.ronaldo ve messi baska kimseye 100 milyon euro kimse vermez bundan emin ol

Samet Berber
03.10.2008, 12:19
43 nerde 100 nerde ayrıca robinho benzemadan bence daha faydalı bir futbolcu..zaten astronomik transfer yapmayız diyen klubun sahibiydi suan 100 milyon euro verilcek 2 futbolcu var c.ronaldo ve messi baska kimseye 100 milyon euro kimse vermez bundan emin ol
Neyse uzatmaya gerek yok , alır alır almazsada almaz .

Önemli olan Trabzonspor . :alkış:

genç61
03.10.2008, 12:26
sampiyonluga oynadıgımız sezon kim vardı 2. yarı girip macı cevircek suan kim var bizde macı cevircek artık anlamanız lazım trabzonspor da macı cevircek futbolcu diye bi anlayıs yok macı cevircek takım var sen yattara neden satıldı sanıyosun artık ts nin takım olması lazımdı..ersun yanal macı cevircek futbolcu istemiyor takım istiyor anla bunu..
senin merakla gelecek haftalard yazılarını okucam

Bekir
03.10.2008, 12:26
Neyse uzatmaya gerek yok , alır alır almazsada almaz .

Önemli olan Trabzonspor . :alkış:
belki biz alırız ama oncelik luis fabiano artık cok buyuk klup olduk luis fabiano ts haberleri cıkmaya basladıı:D

Hüseyin İlkin
03.10.2008, 12:28
genç61 ;

Nereye baksam takımı abartılı bir şekilde eleştiriyor :) Bir de lider olmasak demekki ...

Bekir
03.10.2008, 12:29
senin merakla gelecek haftalard yazılarını okucam
sen git arşive bak her şeye bak geçmiş haftalardan ben burada huseyini savunmusumdur senin gibi bana herkes tepki gosterdi işte huseyin futbolcu mu sen nasıl mac izlersin dediler ben sadece sizi lig baslayınca gorucem dedim hepsi 2 3 hafta sonra huseyin hayranı oldular ...şimdi de lafımın arkasındayım colman muthiş birisi ve en gec 3 4 hafta sonra herkesin dilince olucak..ilerde de buyuk bi yıldız olcak kapasiteye sahip..ben zaten sizin gibileri anlamıyorum cevremdeki baska takım taraftarları bu adamı nerden buldunuz cok dehset falan diyolar siz begenmiyosunuz size kim lazım bana soylesene colmanın mevkisinde colmandan daha iyi birisii(super lig de )

genç61
03.10.2008, 12:34
tabata bir bende huseyin oynıcak diyodum olmalı takımda diyorum ama daha iyisi niye olamsın olsun tabiki

TSercaN
03.10.2008, 12:34
sen git arşive bak her şeye bak geçmiş haftalardan ben burada huseyini savunmusumdur senin gibi bana herkes tepki gosterdi işte huseyin futbolcu mu sen nasıl mac izlersin dediler ben sadece sizi lig baslayınca gorucem dedim hepsi 2 3 hafta sonra huseyin hayranı oldular ...şimdi de lafımın arkasındayım colman muthiş birisi ve en gec 3 4 hafta sonra herkesin dilince olucak..ilerde de buyuk bi yıldız olcak kapasiteye sahip..ben zaten sizin gibileri anlamıyorum cevremdeki baska takım taraftarları bu adamı nerden buldunuz cok dehset falan diyolar siz begenmiyosunuz size kim lazım bana soylesene colmanın mevkisinde colmandan daha iyi birisii(super lig de )

Hasan ucuncu :D

Bekir
03.10.2008, 12:37
tabata bir bende huseyin oynıcak diyodum olmalı takımda diyorum ama daha iyisi niye olamsın olsun tabiki

sen tabatala colmanı karsılastırabiliyosun ve tabata colmandan daha faydalı olur diyosun..zuhahahahahahaaaaahaaaaa

arkadasım tabatanın 5 macta kostugunu colman sadece tek devrede kosuyor bize tabata gibi adamlar lazım degil orta sahada colman selcuk buna herkes razı bize kanat adamı lazım tabata kimmiş ya kucuk takım topcusu 2 hafta sonra goruruz tabatanızı

Bekir
03.10.2008, 12:37
Hasan ucuncu :D
arkadastan daha iyi tespit bence hasan ucuncu tabatadan daha faydalı olur bu takımaa:D

yns_emre61
03.10.2008, 12:39
@genç61
ne kadar açgöz adamsın yahu :)

Eren Karaahmetoğlu
03.10.2008, 12:42
Başkan bize Jaja'yı al :p

genç61
03.10.2008, 12:55
sen tabatala colmanı karsılastırabiliyosun ve tabata colmandan daha faydalı olur diyosun..zuhahahahahahaaaaahaaaaa

arkadasım tabatanın 5 macta kostugunu colman sadece tek devrede kosuyor
turk mili takımıda her maçta rakibinden fzla koşuyor ama futbol yok avrupa dorduncusu olduk ama herkes sansla alah yardımıyla olduk diyor adamın çok koşmasına gerek yok futbolda sen koşmucan topu kosturcan deler anlatabildimmi

Bekir
03.10.2008, 12:58
turk mili takımıda her maçta rakibinden fzla koşuyor ama futbol yok avrupa dorduncusu olduk ama herkes sansla alah yardımıyla olduk diyor adamın çok koşmasına gerek yok futbolda sen koşmucan topu kosturcan deler anlatabildimmi
iyi de ne alaka ne dedigin anlasılmıyor sen şimdi colmanın yerine tabata olsa ts daha iyi olur mu diyosun bunu diyosan senle futbol tartısamam cok yetersizim

Hüseyin İlkin
03.10.2008, 13:00
Avrupa dördüncüsü olmadık . Üçüncüsü sayılıyoruz :)

Bekir
03.10.2008, 13:02
Avrupa dördüncüsü olmadık . Üçüncüsü sayılıyoruz :)
hoyyt atlama hemen sana noluyo kim 3. saymıs onlar anlamıyo futboldan onlarla futbol tartısılmazz en iyisini GENC61 abimiz bilir:D

Great White
03.10.2008, 13:32
@Great White : Sen hayal kurmaya devam et,ben gerçeklerle ilgilenmeyi tercih ediyorum.

Bana en son mesajında Başkan ile ilgili empati kur demişsin..

Yani Başkan' ın yerine kendimi koyarak düşünmemi önermişsin:)

Şimdi bu konudaki fikrimi söyleyebilmem için hayal kurmayıp da ne yapacaktım?

Başkan' ı koltuğundan indirip "Dur baba iki dakka müsaade et, senin yerine kendimi koyarak bir düşünüp arkadaşa mesaj atmam gerek" mi diyecektim:D

Sen hayal kur dedin, ben de kurdum işte. Doğruluğu konusunda idda edecek değilim tabii ki. Adı üzerinde sadece hayal:)

Ama en mantıksız hayal bile gidenin arkasından desteksiz ve mesnetsiz itham ve iftiralarda bulunmaktan daha masumdur bana göre:)

Ben buralarda Sadri Başkan' a çok destek mesajı yazdım, gene yazarım..

Zira, kendi başkanından adeta nefret eden bir taraftar psikolojisini Sn. Nuri Albayrak döneminde o kadar çok yaşadım ki bir daha yaşamayı en çok ben istemiyorumdur sanırım:o

Travelair
03.10.2008, 13:34
Bu tek kişilik dev kadro daha ne kadar sürecek? Özelden tartışsanıza azizim

Great White
03.10.2008, 13:39
Sahi yahu:)

Şu PM kapasitesi biraz daha yükseltilsin de oradan tartışalım her şeyi..

Hatta PM den biribirimize emesen adreslerimiz de verelim direkt oralarda yapalım tartışmaları:D

Ne gerek var ki foruma?

Kimse yazmasın, tartışmasın, konuşmasın, okumasın..

Tartışmak bizim neyimize ki zaten:)(!)

Olana bitene "Hee" de gitsin..

Travelair
03.10.2008, 13:40
Güzel kardeşim tartış da çok fiyakalı yazıyorsun şova dönüşüyor olay. Kıskanıyorum yani :)

TSercaN
03.10.2008, 13:43
Güzel kardeşim tartış da çok fiyakalı yazıyorsun şova dönüşüyor olay. Kıskanıyorum yani :)
`
:D superdi ya :alkış:

Great White gercekten guzel yaziyor.. ben yazilarini okudugumda klavuz kullanacam bidahakine :D

Mehmet Fatih Yavuz
03.10.2008, 13:46
Soner yarın maç var ..:)
Az enerjiyi öbür tarafa aktar breh..

Entrika konuşmaktan yerli diziye döndük.:D

lazzz61
03.10.2008, 13:47
evt yaaa metalıstte kı jaja tam aradıgımız oyuncuu ismide güzell JAJA :D

Great White
03.10.2008, 13:48

Bu arada ben o yazdığını yukarıda bizim dışımızda geçen uzunuzadıya atışma ile ilgili yazdığını düşünüp de genel anlamda cevap vermiştim ama meğer taş direkt bizim kafayaymış da haberimiz yok:)

Fatih haklısın kardeşim:)

Sercan, o kadar da değil:)

Travelair
03.10.2008, 13:51
Yok yok genele yazdım. Sen cevap verdin diye seni yazdım. Çünkü ikili tartışmalar uzayınca başlığa girip bakasım gelmiyor

innocence
03.10.2008, 13:55
evet başkanım bize Metalist Kharkiv'den Avelino Jackson Coelho alırsan çok sevinirim :D

bonservis bedeli 3,5 milyon euro yaşı 22 yattara nın sol ayaklısı ve daha yararlısı

Mehmet Fatih Yavuz
03.10.2008, 13:56
evet başkanım bize Metalist Kharkiv'den Avelino Jackson Coelho alırsan çok sevinirim :D

bonservis bedeli 3,5 milyon euro yaşı 22 yattara nın sol ayaklısı ve daha yararlısı

Dün akşam eminim fiyat 2 ye katlanmıştır.
3.5 milyona vermezler o adamı.:D

Great White
03.10.2008, 13:56
Farklı düşünüyoruz o zaman. Hayret:p

Ben ise tam aksine, birileri bir şeyleri tartışsa da ben de bir kenarda oturup okusam diye giriyorum foruma:)

innocence
03.10.2008, 14:00
Dün akşam eminim fiyat 2 ye katlanmıştır.
3.5 milyona vermezler o adamı.:D

bizim başkan yattaradan gelen parayla hem onu alır hemde o takımdaki Papa Gueye'yi alır

Papa Gueye 24 yaşında 1,92 boyunda defans oyuncusu bonservisi 3 milyon 250bin euro

(dipnot: ALLAH 'ım çok şey mi istiyorum :D )

alper*
03.10.2008, 14:04
ramazan da bittiğine göre bu saatte gidip bir demlik çay içebilirim.
:)

Travelair
03.10.2008, 14:06
Ben de tartışılmasından yanayım ama bir süre sonra ortaya bir skorbord ile bir boks ringi kuruluyor gibime geliyor. Sadri Başkan'dan çözüm istiyoruz :)

Travelair
03.10.2008, 14:18
........................

Mustafa Önder
03.10.2008, 14:24
Hedeflerimiz belli değil mi? Biglia, Alex, Bryan ... Bence Eren Derdiyok da... Bunlar bize yeter :)

Santrafor transferine gerek yok kanımca, Eren'e talip olacağımızı düşünmüyorum. Ancak ben hala asıl mevkisi kanat olan oyuncu transferi tarafındayım. Alınacaksa sol ve sağ açık olan futbolcuları tercih etmeliyiz.

İskender66
03.10.2008, 14:37
@ Great White ,TheCrow ve mkmsas :

Sayfalar dolu yazı yazıp döktürmüşsünüz maşallah.. :) Dün akşamdan sabaha kadar uykunuzdan feragat edip ; O kadar güzel, o kadar edebi, o kadar esprili, o kadar imalı, o kadar üsturuplu, o kadar seviyeli fikir tartışması yapmışsınız ki okumaya doyamadım valla :) Yalnız bazı yazılarınızı birkaç kez okuyunca anlayabildim. Çok üstün bir yazı dili kullanmışsınız. Herkes ilk seferde okuyup anlayamaz. Üçünüzde hazır cevapmışsınız maşallah. Tartışma tekniği ve üslubuyla ilgili sizlerden öğrenecemiz çok şey var. Çok ciddiyim. Karşılıklı tartışma bu kadar mı lezzetli olur kardeşim :)

futbalski60
03.10.2008, 14:43
Eren Derdiyok B.Leverkusen'le anlaştı gibi bir şey devre arasında imzalar atılabilir.

Alex'in fiyatı çok arttı ligde zaten 7 golü var Nilmar'la beraber devre arasında büyük rakamlara transfer olabilir.

Biglia Ersun Hocanın gözdesi keşke alınsa...

Başkan 5 milyon Euro'luk transfer yapacak gibi şimdiden listeyi hazırladılar sanırım, medyada çıkan transfer haberleri tamamen uydurma blog sitelerden bazı şahısların uydurma haberleri taraftar olarak bu haberlere prim vermeyelim ne kadar gündemde kalırsak takımlar o kadar fazla para isterler bizden Hasan Yener bir isim üzerinde odaklanmış değiliz dedi 1-2 ay sonra ciddi bir şekilde oyuncularla temasa geçilir.

Rasim YILMAZ
03.10.2008, 14:44
Ayrıca izleme komitesininde fes edildiği bir ortamda en az izleme komitesi kadar yararlı olabilecek arkadaşlarımızın bulunduğu BMN topluluğundan güzel ve yararlı fikirler gelebileceğinide göz ardı etmemeliyiz.

Hatta eğer başlık uygun bulunup kapatılmaz ise başlılığın isminin "Transfer Dedikoduları ve BMN Futbolcu İzleme Komitesi olarak" değiştirilmesini talep ediyorum.

Transfer Dedikoduları diye başlık açtım, açılış metninin altına yukarıda yazan metni ekleyecektim ki "Başlık her zamanki gibi kilitlenmiş"

BMN olarak pek demokratik yönetilmiyormuyuz acaba sorusu aklıma takıldı...

hakanhan
03.10.2008, 14:44
transfer sezonunda bana bakin demisti sayin baskan imtinayla bakacagiz sayin baskan. artik trabzonda dunya yildizi gormek istiyoruz.. ama ara donemde dunya stari bulmak zor sonuk yildizlar olur onuda biz kabullenmeyiz..

Mustafa Önder
03.10.2008, 14:46
Eren Derdiyok B.Leverkusen'le anlaştı gibi bir şey devre arasında imzalar atılabilir.

Alex'in fiyatı çok arttı ligde zaten 7 golü var Nilmar'la beraber devre arasında büyük rakamlara transfer olabilir.

Biglia Ersun Hocanın gözdesi keşke alınsa...

Başkan 5 milyon Euro'luk transfer yapacak gibi şimdiden listeyi hazırladılar sanırım, medyada çıkan transfer haberleri tamamen uydurma blog sitelerden bazı şahısların uydurma haberleri taraftar olarak bu haberlere prim vermeyelim ne kadar gündemde kalırsak takımlar o kadar fazla para isterler bizden Hasan Yener bir isim üzerinde odaklanmış değiliz dedi 1-2 ay sonra ciddi bir şekilde oyuncularla temasa geçilir.

İsimler üzerinde konuşmak bence yanlış. Hatta transfer hakkında konuşmak yanlış. Mevcut kadrodaki oyuncular üzerinde negatif etki edebilir. Ayrıca gündemi transfer üzerine kurmak, "Bu takım transfersiz gitmez" sanki geçiş dönemindeymişiz gibi bir izlenim oluşturabilir. O yüzden taraftar olarak gündemi transferle doldurmamız gerekir.

futbalski60
03.10.2008, 14:51
İsimler üzerinde konuşmak bence yanlış. Hatta transfer hakkında konuşmak yanlış. Mevcut kadrodaki oyuncular üzerinde negatif etki edebilir. Ayrıca gündemi transfer üzerine kurmak, "Bu takım transfersiz gitmez" sanki geçiş dönemindeymişiz gibi bir izlenim oluşturabilir. O yüzden taraftar olarak gündemi transferle doldurmamız gerekir.

Ben de onu anlatmak istiyorum medyaya malzeme çıkabilir ayrıca forumda bir isim çıkınca hemen efsane oluyor.Transfer konusunda taraftar her çıkan isme ooo tamam yeni oyuncumuz bu dememeli.Takıma uygun olan oyuncuları tartışabilirsin ya da fikir alış-verişinde bulunabilirsin ama işi magazine dökersek medya bunu kullanıp gündem yaratabilir.

Futbolcuyu etkileyeceğini sanmıyorum neticede yönetim kendi ağzıyla transfer yapacağız diyor.Profesyonel oyuncu bu tip haberlerden etkilenmez.

Rasim YILMAZ
03.10.2008, 14:52
Ve işin ilginç yanı her başlıkta en az bir sayfa bu transfer dedikoduları konuşuluyor.. Ve başlık amacından sapıyor...

10 numara
03.10.2008, 15:03
Hedeflerimiz belli değil mi? Biglia, Alex, Bryan ... Bence Eren Derdiyok da... Bunlar bize yeter :)

bryan kim? biglia alınırsa hüseyin'e elveda alex alınırsa colman kulübeye...özer ve biglia yeter alex'e verecek paramız yok onun yerine moralez'i alalım...

Murat GENEL
03.10.2008, 15:06
bryan kim? biglia alınırsa hüseyin'e elveda alex alınırsa colman kulübeye...özer ve biglia yeter alex'e verecek paramız yok onun yerine moralez'i alalım...

Toulouse'dan Bryan Bergougnoux kastediyor sanırım .. Anladıgım kadarıyla ..

Travelair
03.10.2008, 15:07
.................

Murat GENEL
03.10.2008, 15:10
Bryan Ruiz

kim bu oyuncu ? mevkisi falan..?

Selman
03.10.2008, 15:11
Transfer başlığı açıldığı zaman içeriğinde ne konuşulduğu tecrübe ile sabittir.Biz iyi niyetli oldukça başlık amacından sapıyor geyikler dönmeye başlıyor.

Ligin daha 5. haftası önümüzde 12 lig maçı var.Ocak ayına kadar transfer yapamıyoruz.İsterse 100 milyon euronuz olsun.Neyini tartışacaksanız merak ediyorum.Transfer zamanı başlamadan önce başlık açılacaktır ama bu kadar erken değil.Lütfen bu başlığı da transfer konuşmak için kullanmayalım.

Teşekkürler.

TheCrow
03.10.2008, 15:16
@ Great White ,TheCrow ve mkmsas :

Sayfalar dolu yazı yazıp döktürmüşsünüz maşallah.. :) Dün akşamdan sabaha kadar uykunuzdan feragat edip ; O kadar güzel, o kadar edebi, o kadar esprili, o kadar imalı, o kadar üsturuplu, o kadar seviyeli fikir tartışması yapmışsınız ki okumaya doyamadım valla :) Yalnız bazı yazılarınızı birkaç kez okuyunca anlayabildim. Çok üstün bir yazı dili kullanmışsınız. Herkes ilk seferde okuyup anlayamaz. Üçünüzde hazır cevapmışsınız maşallah. Tartışma tekniği ve üslubuyla ilgili sizlerden öğrenecemiz çok şey var. Çok ciddiyim. Karşılıklı tartışma bu kadar mı lezzetli olur kardeşim :)

Sağolasın,bir daha ki sefere sizi de aramızda görmek isteriz :)

10 numara
03.10.2008, 15:24
Transfer başlığı açıldığı zaman içeriğinde ne konuşulduğu tecrübe ile sabittir.Biz iyi niyetli oldukça başlık amacından sapıyor geyikler dönmeye başlıyor.

Ligin daha 5. haftası önümüzde 12 lig maçı var.Ocak ayına kadar transfer yapamıyoruz.İsterse 100 milyon euronuz olsun.Neyini tartışacaksanız merak ediyorum.Transfer zamanı başlamadan önce başlık açılacaktır ama bu kadar erken değil.Lütfen bu başlığı da transfer konuşmak için kullanmayalım.

Teşekkürler.

transfer sadece transfer sezonunda konuşulmaz o zaman uygun bir başlık açılsın yada açılan başlık silinmesin ne yani şimdi transfer haberleri var ve biz sitede tartışamayakmıyız buna bir çözüm bulunsa iyi olur...

magicyattara
03.10.2008, 15:27
Ve işin ilginç yanı her başlıkta en az bir sayfa bu transfer dedikoduları konuşuluyor.. Ve başlık amacından sapıyor...

Başkana mesaj veriliyor;)

arifemre
03.10.2008, 19:34
3-4 hafta geçmedi ama ben colmana bayıldım şimdiden. 7 çalım atıp golden sonra takla atmıyor ama inanılmaz faydalı...

Travelair
03.10.2008, 20:34
Başkan iyi gidiyor. Eleştiriler tabiki olacak. Bence yaptıklarının bir sonucunu görelim eleştirmeden önce. Bu işler bugünden yarına sonuç verecek şeyler değil. Uzun soluklu düşünmek lazım

Mayls
03.10.2008, 20:52
Bence Başkan ve Yönetim gayet başarılı gidiyor. Hata yapmıyorlar mı? Tabiki yapıyorlar, hatta bana göre bazen fazla hata yaptıkları bile oluyor ama Trabzonspor'u yönetmek kolay olmasa gerek :) O kadar hata lüksleri olsun. Eleştiriler de yıkıcı değil yapıcı olmalı ki bir işe yarasın :)

mehmetdoğan
03.10.2008, 21:18
başkan:''yattara:para var range rover,para yok game over''başkanımız inşallah pablo aimarı alır yattaranın yerini doldurur.selametle

Samet Yildirim
03.10.2008, 21:49
Baskan...Yapacagin 2 transfer varsa kanatlara kullan....öyle orta sahanin ortasina felan adam almana gerek yok...istersen birtanede sag bek alirsin...

Emre Emiroğlu
03.10.2008, 22:02
başkan:''yattara:para var range rover,para yok game over''başkanımız inşallah pablo aimarı alır yattaranın yerini doldurur.selametle

Aimarlamı yattaranın yerini doldurucaz ? Çok ilginç .. Halbuki ben aimarı stoper biliyodum.......

Emiroğlu
03.10.2008, 22:05
Aimarlamı yattaranın yerini doldurucaz ? Çok ilginç .. Halbuki ben aimarı stoper biliyodum.......

Aimar'ın mevkii 10 numara arkadaşım.

Göbekte ya da Forvet arkasında oynuyor.

Ne alaka stoper ?

Emre Emiroğlu
03.10.2008, 22:12
Aimar'ın mevkii 10 numara arkadaşım.

Göbekte ya da Forvet arkasında oynuyor.

Ne alaka stoper ?

Ciddi olamazsın :))) yok artıkk.. Lailahe illlallah ya.. İşte bu yüzden bize laz diyorlar

magicyattara
03.10.2008, 23:15
Ciddi olamazsın :))) yok artıkk.. Lailahe illlallah ya.. İşte bu yüzden bize laz diyorlar

Aimarlar karışmasın emre.:)
Bizim almayı düşündüğümüz 10 numara oynayanı.

TheCrow
03.10.2008, 23:33
Bence orta sahaya adam alınacak.Lucas Biglia veya Alex Mescini alınırsa orta sahada Isaac'in yerine oynar.Isaac asıl yeri forvette kullanılır.İlk yarı sonunda puan durumundaki yerimize göre paraya kıyılabilir artık.

10 numara
03.10.2008, 23:35
Aimarlar karışmasın emre.:)
Bizim almayı düşündüğümüz 10 numara oynayanı.

sazan 1 sazan 2 sazan 3 sazan deja vu :)

sifuni
03.10.2008, 23:38
bence carlos alberto bizim aradigimiz oyuncu hem werder bremene geldikten sonra bekleyeni veremedi ama bize gelse cosar gelecegin ronaldinhosu olarak gösteriliyordu belki ucuza gelebilir

mehmetdoğan
03.10.2008, 23:43
aimar için maradonanın para verip seyredeceğim tek oyuncu demiş diye duymuştum.sezon başında adı trabzon için geçmişti inşallah olur

magicyattara
03.10.2008, 23:55

Pardon sol açık:)

Emre Emiroğlu
04.10.2008, 00:08

Şükürler olsun ya :) Kimse anlamayacak sandım bi an :D İroni yapmak ne zormuş yahu

magicyattara
04.10.2008, 00:59
aimar için maradonanın para verip seyredeceğim tek oyuncu demiş diye duymuştum.sezon başında adı trabzon için geçmişti inşallah olur

Yok o riquelme idi.:)

Erdal
04.10.2008, 01:02
Colman ve Cale de hedefi tutturduğunu düşünen yönetimin "çok bilindik" futbolcular dışında yıldız değil yıldız adayı transferine yöneleceğini düşünüyorum. Ayrıca kanat değil forvet arkasına oyuncu alınacak. Alınırsa belki bir sağ bek sadece. Kimse sol açık veya sağ açık beklemesin. ( Çok iddalı oldu.) Ben beklemiyorum en azından:)

Ahmet Kuru
04.10.2008, 01:08
Erdal abi ben en azından açık kanatların birinin alınmasını bekliyorum...
forvet arkasından ziyade Forvet alınacağı kanaatindeyim...
Sadri Şener'in sevdiği forvetler yakaladımı kaçırmayan cinsten...İsmide az çok tahmin ediyorum ama polemik olmasın şimdi gece gece..:)

Koray
04.10.2008, 01:09
Colman ve Cale de hedefi tutturduğunu düşünen yönetimin "çok bilindik" futbolcular dışında yıldız değil yıldız adayı transferine yöneleceğini düşünüyorum. Ayrıca kanat değil forvet arkasına oyuncu alınacak. Alınırsa belki bir sağ bek sadece. Kimse sol açık veya sağ açık beklemesin. ( Çok iddalı oldu.) Ben beklemiyorum en azından:)

Yurt dışından Türkiye'ye hele hele Trabzon'a(yanlış anlaşılmasın Trabzonspora değil Trabzona ) yıldız getirmek imkansız gibi bişey Erdal abi...

Türkiye'de ki yıldızları alalım biz en iyisi,Selçuk İnan gibi Gökhan Ünal gibi...
Mesela şuan anadolu takımların da kim var yıldız olarak bakılan,Mehmet Topuz ve Mehmet Yıldız :)

Paraya kıyılıp kesinlikle alınması taraftarıyım tam aradığımız adamlar...

Hekimoğlu
04.10.2008, 09:40
transfer başlığına dönme eğiliminde bu başlık.Sadri şener hakkındaki fikirler bize şunu alır bunu alıra dönmüş.

mehmet83
04.10.2008, 09:54
Eger Mehmet Yildiz ve Topuz alinsin, 2. yariyi iptal etsinler ve bize direk kupayi versinler.

KemaL_Ts
04.10.2008, 14:00
su Mehmet Topuzu birakin ya! karaktersiz biri... hatta fatih terim ondan dolayi onu milli takima cagirmadi 6 ay gibi bir süre!... o bizi bozar...!! BIZE OYUN KURUCUSU LAZIM ön libero degil! ön libero da "selcuk ve hüseyin" var. yedekte de Ceyhun bekliyor!
evet belki umut takas ile mehmet yildiz veya daha kaliteli biri alinmali cünkü para var:)!

Colakoglu
04.10.2008, 14:04
su Mehmet Topuzu birakin ya! karaktersiz biri... hatta fatih terim ondan dolayi onu milli takima cagirmadi 6 ay gibi bir süre!... o bizi bozar...

Fatih terimin onu milli takima cagirmamasi topuzun karaktersizligini göstermez.

Ali Özcan
04.10.2008, 14:09
BaŞkan hakkinda yolsuzluk İddİalari var...umarim bİr sikinti Çikmaz...gazİantep havaalani İle İlgİlİ...

mehmetdoğan
04.10.2008, 16:14
doğrudur ben yanlış duymuşumdur.selametle

bkandil
04.10.2008, 16:30
BaŞkan hakkinda yolsuzluk İddİalari var...umarim bİr sikinti Çikmaz...gazİantep havaalani İle İlgİlİ...

Bu tür iddialar herkes hakkında olabilir fazla üzerinde durulmaması lazım.
Eğer tam detaylı araştırma yapılırsa Türkiye'de kanuna uygun bir tane ihale bulunamaz... Sadece gündem değiştirme amaçlı bir haber, gerçi birilerinin müthiş derecede işine geliyor ama unutmamak lazım, bizde şu an Sadri Başkan tek lider değil, Faruk Özak Sadri Başkan'ın yanında...

ApoCaN28
04.10.2008, 16:42
Aimar diye bişi yok ama Aimar benficada ve bırakmazlar...

Berk
04.10.2008, 17:43
su Mehmet Topuzu birakin ya! karaktersiz biri... hatta fatih terim ondan dolayi onu milli takima cagirmadi 6 ay gibi bir süre!... o bizi bozar...

Karakteri bozuk olan sizce hangisi?Fatih Terim mi Mehmet Topuz mu?Cevap çok basit olsa gerek..

Travelair
04.10.2008, 22:38
Arkadaşlar haydi başlığın konusuna geri dönelim

Başkanım size ufak bir eleştirim olacak. Geçen haftaki maçı son dakikalarda kazanmanın coşkusuyla, galibiyet primini iki katına çıkardınız. Futbolcuların kazanmayla oluşan sevinci yeterdi. Takımdaşlık olgusuna da katkıydı bu sevinç. Ama prim 2 katına çıkarılınca sanıyorum ki bu doğal sevincin ve takımdaşlık ruhunun önünü para kesti. Futbolcuların motivasyonları ve disiplini zarar gördü. Bugün takımı izlediniz. Oyuncuların lakayt davranışları neredeyse bize maçı kaybettiriyordu. Sizden ricam kuralları baştan koyup olayları daha çok doğal akışına bırakmanız. Çok acil olmadıkça müdahele etmemeniz

woollss
04.10.2008, 23:14
başkan bize TEVEZ'i getir beeee

Recep Alkan
04.10.2008, 23:23
baskan bu gecekı macta yoktu. londraya gıtmıs. adamın aklına hep transfer yada kurumsallasma adına bırseyler mı gelıyor. bosuna gıtmez bızım baskan :D

Samet Metin
04.10.2008, 23:38
maradona Aimar için para verip izleyeceğim tek futbolcu demiştir...

Serhat
04.10.2008, 23:41
başkan bize TEVEZ'i getir beeee

oy oy oy :alkış::alkış::D:D:D

Emirhan Makul
04.10.2008, 23:41
Başkan londra daymış

magicyattara
04.10.2008, 23:49
maradona Aimar için para verip izleyeceğim tek futbolcu demiştir...

Furkan Dündar
04.10.2008, 23:55
yattara samet metin arkadaslar maradona her senebırı ıcın der bunu kı marodana nın ısı reklamdır.
aguero messı hepsı ıcın soyledı bunları hos bana da sorarsanız hepsını para verıp ızlerım:D

Sen_Teksin_61
05.10.2008, 00:01
Başkanım Hakemler yine bu sezon bizi mahvetmeye çalışıyorlar. Kulaklarını çekmeni bekliyoruz...

Selçuk Çetin
05.10.2008, 00:48
Bizim başkan bir futbol takımı başkanlık okulu açıp nasıl başkan olunur dersi verip Türkiye deki tüm takımların doğru yönetilmesine vesile olabilir, Rabbim adamı başkan olsun diye yaratmış yahu (saha sonuçları iyi diye söylemiyorum yaptıkları için ve daha önce yapmış olduklarını öğrendiğim için söylüyorum adamın yüzü gülüyo yahu daha ne olsun )

Vkgz
05.10.2008, 00:49
tek hatası sattıgı topculara vefasızlık yapması.

hodlu
05.10.2008, 00:55
Kaleci Tolga ile düşündükleri yeter bence...Tolgaya güvenmemesi futboldan ne kadar anladığını kanıtlıyor...

seyyah61
05.10.2008, 01:30
Transfer sezonunda da Londra'ya gitmisti baskan.
Isleri ile alakali gitmis olabilir.
Hemen ardinda transfer aramayalim.

futbalski60
05.10.2008, 01:35
Transfer sezonunda da Londra'ya gitmisti baskan.
Isleri ile alakali gitmis olabilir.
Hemen ardinda transfer aramayalim.

Kızı orda okuyormuş Can Karyağdı haberlerde demişti.

KemaL_Ts
05.10.2008, 01:47
Büyük Baskan!!!!!!! baskanimiz bilir isini! Güzel iki transfer yapacaktir... yildiz degil yildiz adayi! isaac gibi:P adam afedersiniz AT gibi kosuyor:)

DeAgLeMaNyAq
05.10.2008, 03:36
Kızı orda okuyormuş Can Karyağdı haberlerde demişti.

Kızı mezun olmamış mıydı ya?

Anıl Caner
05.10.2008, 03:38
Başkan Londra'dasın hazır gitmişken Joe Cole'u bi kap getir hele bize.

bekir61
05.10.2008, 04:54
Büyük Baskan bize >>> Rafael Carioca <<< yi getir

alpi53
05.10.2008, 05:20
walla millet bilmiyorum yendigimiz icin cok goze batmadi ama , o yalnis kalkan offsayt lar neydi kac pozisyon kesildi oyle, ankaragucu maci da ayniydi walla.. canimiz yanmasin yok yere

AYYILDIZ
05.10.2008, 13:36
1.Klüp araçlarını yeniledi (A takım otobüsü gibi)
2.Ara takım alındı yetenekli gençler transfer edildi)
3.Yeni yapılan Haluk Ulusoy tesisleri Trabzonspor'a devredildi.
4.Mehmet Ali Yılmaz tesisleri bakımdan geçirildi yenilendi.
5.Avniaker stadı yenilendi yeni stad yapımı gecikirse sezon sonu fb stadı gibi üstü kapanacak.
6.Nike,Ramsey,Bimeks gibi firmalarla sponsorluk anlaşması imzalandı.
7.Telekom'la büyük bir sponsorluk anlaşması sonuçlanmak üzere.
8.TrabzonsporTv yılbaşından önce yayına giriyor.
9.Hes Projesi Trabzonspor'a kazandırılmak üzere yıllık 12 milyon dolar kar getirecek.
10.Trabzonspor Futbol Koleji için son aşamaya gelindi muammer saka ilgileniyor bu projeyle.
11.Futbolcu Kadrosu yenilendi gelecek sene 2-3 takviyeyle şampiyonluğun en büyük adayıyız.
12.Trabzonsporcell kasım ayı gibi hayata geçiyor yıllık 5-10 trilyon arası gelir getirecek.
13.Basketbol takımı Alpella desteğiyle kuruldu büyük ihtimalle gelecek sene Beko Basketbol liginde mücadele edecek.

Gördüğümüz gibi kısa zamanda çok işler yaptı hatalarıda oluyor başkanımızın ama mükemmel icraatları var inşallah katlanarak devam eder yıl sonu kurumsal anlamdada ileri bir Trabzonspor bizi bekliyor.Tv'si ile Koleji ile Takımı ile çok daha büyüyeceğiz.

KemaL_Ts
05.10.2008, 14:11
Büyük baskan:P

KemaL_Ts
05.10.2008, 14:12
5.Avniaker stadı yenilendi yeni stad yapımı gecikirse sezon sonu fb stadı gibi üstü kapanacak.
9.Hes Projesi Trabzonspor'a kazandırılmak üzere yıllık 12 milyon dolar kar getirecek.
10.Trabzonspor Futbol Koleji için son aşamaya gelindi muammer saka ilgileniyor bu projeyle.
11.Futbolcu Kadrosu yenilendi gelecek sene 2-3 takviyeyle şampiyonluğun en büyük adayıyız.
12.Trabzonsporcell kasım ayı gibi hayata geçiyor yıllık 5-10 trilyon arası gelir getirecek.
13.Basketbol takımı Alpella desteğiyle kuruldu büyük ihtimalle gelecek sene Beko Basketbol liginde mücadele edecek.

14. birlik ve beraberligi getirdi. Trabzonspor ruhunu geri getirdi
15. reytingimizi cok yükseltti
16. anadolu takimlari bizi yine abi olara görmeye basliyor
17. bizi 135 hafta sonra lider yapdi:D!

arkadaslar siz devamini getirin 18., 19., ...?

Oğuzhan Fidan
05.10.2008, 14:49
başkanım essien ve ashley cole ude al getir bize drogbayada hayır demeyiz =)

Emirhan Makul
05.10.2008, 14:50
Tek hatası halen daha insanlara ts clup bayiliği vermemesi

Ustaalioğlu
05.10.2008, 14:51

bu nedir?

Avni Aker sponsorlara bu sekilde yaptirilsa parca parca, bence yeni stada gerek yok.

KemaL_Ts
05.10.2008, 18:23
yeni stada gerek var kesinlikle fakat yapilacaksa sadece siradan bir stad yapmasinlar... en azinadn türkiyenin en güzel stadi olsun. bizim stad farkli olsun. deplasmana degil cehenneme gelsin takimlar cünkü Avni Aker hicbir zaman sadece bir deplasman degil cehennem macidir rakiplerimiz icin! son yillarda biraz kötü gittik ama yine toparladi... son 10 mac yenilmemisiz a.akerde:)

Sen_Teksin_61
06.10.2008, 22:28
Sadri Başkana çağrı olur mu bilemiyorum ama yine burdan ona yazmak istiyorum: Trabzonspor'un artık bir evladı olmuş olan Yattara gitmek istemiyorsa artık satmayın başkan. Bırakın süreyi filan. Bir hata yapmış bu adam. Belli ki pişman. Kulağını çekin, taraftarla kucaklaştırın...

Şahinoğlu
06.10.2008, 22:51
walla millet bilmiyorum yendigimiz icin cok goze batmadi ama , o yalnis kalkan offsayt lar neydi kac pozisyon kesildi oyle, ankaragucu maci da ayniydi walla.. canimiz yanmasin yok yere

Gs maçında çok görücez onlardan , zira hakemler bizim atakları kesiyo genelde onlarında ofsayt veya faullerini görmezden geliyo, geçen sezon başı bi anket yapılmıştı hakemler arasında hangi takımı tutuyorsunuz diye çoğu gs li çıkmıştı hiç şaşırmıyorum eğer hakem hataları olmasa gs kocaelini ve konyayıda yenemiycekti dahada gerimizde olacaktı bence bu hafta hakemden çekiceğimiz var.

woollss
06.10.2008, 23:20
ya baba transfer döneminde bize bakın demişti.. acaba kimi getirecek çooook merak ediyorum

yns_emre61
06.10.2008, 23:47

arkadaslar siz devamini getirin 18., 19., ...?
18. Transferler başarılı bir şekilde zamanında yapıldı
19. Trabzonspor yıllar sonra işi bilen yönetim yüzü görmesi sağlandı
20. Song,Egemen ve Isaac gibi kilit oyunculara bonservis bedeli bile ödenmedi.

sifuni
07.10.2008, 00:15
herkez bir futbolcunun ismini yazmis aslinda bir konu acilir ocak ayinda isteklerimiz diye ama forum yöneticileri hemen kapatiyor konumuz transfer degil diye.ben aslinda bunu yanlis buluyorum can karyagdi olayinda konu kapatildi konumuz simdi bu degil diye ama www.bordomavi.net gibi püyük bir platformda sadece iki üc konuya yogunluk göstermemeliyiz her konu acik olmali ve herkez nereye istiyorsa oraya yazabilmeli bence....

sifuni
07.10.2008, 00:18
bende bu oyuncuyu cok begendim 2008 Olimpiyatlarinda cok büyük klüpler kapmadan almaliyiz aslinda

Diego Buonanotte

http ://www.transfermarkt.de/de/spieler/45646/diegobuonanotte/profil.html (http://forum.bordomavi.net/http%20://www.transfermarkt.de/de/spieler/45646/diegobuonanotte/profil.html)

tamda aradigimiz bölgeye ocakta düsünülebilir

Erdal DİLEK
07.10.2008, 00:18
21. trabzonspora başkan oldu, ya eski yönetim devam etseydi. .

KemaL_Ts
07.10.2008, 22:44

hayde arkadaslar.. Büyük Baskan Sadri babanin basarilari simdiye kadar 21 deyiz! Devamini bekliyoruz...

genç61
07.10.2008, 22:47
başkan devre arası transfer gozunu seveyim baskanım

butthead
08.10.2008, 01:24
tek kelimeyle mükemmel işler yaptı kimse unutamaz da zaten tebrikler başkanım sonuna kadar arkanızdayız:alkış:

Emirhan Makul
08.10.2008, 03:28
Bir açıklama yapsanda rahatlasak !

ReaLHamsi
08.10.2008, 09:26
Tek hataları Yattara nın satılmasıydı oda direkten döndü İsteselerdi takımda tutarlardı istemesiler her nedense para onlarada tatlı geldi galiba. Ama diger yönden hersey güzel oldu başarılarının devamı başkanım...

Dursun Kaplan
08.10.2008, 09:31

Allah korusun..

Diğer maddelere katılıyorum.. Aklıma geldikçe bende yazarım.. :)

arifemre
08.10.2008, 11:55

22. anadolu takımlarının"bu sene şampiyon anadoludan" diye bağırmasının baş mimarı oldu. (aslında 16. maddeye ek de olabilir bu)
23. maddi dengeleri sağladı, takımların çoğunun aksine kimseye günü geçmiş borcumuz yok. sene içinde ödenecek paraların da kaynağı hazır.

keles76
08.10.2008, 13:04
Sadri baskan bize appiahi al

worldmaster
08.10.2008, 13:13
Başkanım seneden Marko Devic i almanı istesem çok mu ayıp etmiş olurum.Malum ileriye atılan toplar duvara çarpıp geri dönüyor sanki....

Dursun Kaplan
08.10.2008, 16:02
Gelinen nokta bizim için tesadüf değil, başarı da değil. Altı hafta sonundaki liderlikle avunacak değiliz. Daha iyisini yapacak güçteyiz.Şampiyonluk vaadi vermedik ama kupa sizin derlerse elimizin tersiyle itmeyiz. Ancak öncelikli hedefimiz Avrupa Kupaları´ndan birine katılmak...

* Gelinen nokta tesadüf de değil, başarı da. Altı hafta sonundaki liderlikle avunmayız. Trabzon olarak daha iyisini yapacak güçteyiz

* Trabzonlular, Trabzonspor ile yaşar. Bazıları aksini iddia etse de taraftarımız futbolu iyi bilir ve her geçen gün bilinçlenmektedir

* Para harcadık ama kaynak da bulduk. Ürün satışı süper, kombinede tarih yazdık. Taraftara birşey verirseniz, dönüşü oluyor

* Küresel krize dikkat etmeliyiz. Her kulüp ayağını yorganına göre uzatmalı... Yoksa Avrupa ve Türkiye’de birçok kulüp iflas noktasına gelir

Çokça telefonda konuşmuştuk ama ilk yüz yüze röportajımızdı kendisiyle... Bildik, güleryüzüyle karşıladı bizi. Nasıl gülmesindi ki; takımı kısa sürede oturmuş, liderlik tahtına kurulmuştu. Ama belli ki, yemiş yutmuştu bu zirve havasını da fazlasını da. Sonlara doğru sıkıldı, “Sakın yanlış anlama ama bu kadar uzun süren röportajım azdır, bunalıyorum” dedi. Yine de sorular bitmeden kalkmadık, akıllara takılanlara yanıt aradık. Ortaya da keyifle okuyup bilgileneceğinize inandığımız bir röportaj çıkardık. Bugün başlıyoruz, arkası yarın...

* Uzun zaman sonra faal olarak işin içindesiniz. Neler değişmiş futbolda, piyasada?
- Menacerlik çıkmış! Bu en belirgin değişim. Eskiden böyle değildi transfer işleri. Oyuncunun annesi-babasıyla, olmadı abisi ya da başka bir yakınıyla konuşur, anlaşırdık. Parayı da zaten ailesine verirdik. Şimdi herkesin bir, bazılarının birkaç menaceri var. Türkiye’deki menacerlik sistemi de hoş değil. Birçok menacer hiçbir emek harcamadan para kazanıyor. Ben de emek harcanmayan hiçbir işe saygı duymam. Avrupa’daki misyonuyla pek bir ilgisi yok. Ama şartlar bu, mecburuz. Tabi bir de paralar büyümüş. Hem de çok büyümüş. Borçsuz bir kulüp mevcut gelirler itibariyle rahatlıkla yönetilebilir.

* Transferin tam ortasındaydınız. Avrupa’dan Türkiye’ye ve sonra da Trabzon’a bakış nasıl?
- Herkes hatırlar, Mehmet Ali Yılmaz’ın başkan, benim de 2. başkan olduğum dönemde kaleci Paff’ı almıştık. Çok deneyimli kaleciydi, yeni tabirle yıldızdı. Trabzon’a getirdik, şartlarda sıkıntı yaşadık. O dönem şimdiki gibi otellerimiz, modern tesislerimiz yoktu. Ancak hepsi hem Türkiye hem Trabzon için aşıldı. Zaten bizim Avrupa’da uçma imkanımız olmadığı için görüştüğümüz oyuncuları da tatmin edecek imkanlarımız var.

* Trabzon ne zaman Roberto Carlos, Lincoln, Delgado alabilecek? Ayrıca alması hayırlı mıdır, sorun mu?
- İsimler bence ölçü değil. Trabzonspor’un yıldız stratejisinin bu tip olmaması gerektiği kanaatindeyim. Biz yapı itibariyle genç yetenekleri ve Türkiye’nin yıldızlarını almalıyız. Bu doğrultuda çalıştık, çalışıyoruz. Milli takımlarda çalışan arkadaşlarımızdan bilgiler ediniyor, özellikle de Almanya’daki Türk orijinli isimleri takip ediyoruz.

* Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ta yakın geçmişte futbol oynamış yıldızlar hocalık görevi de yaptılar. Ama Trabzonspor’da bu olmadı. Sebebi zor beğenen bir yapının bulunması mı?
- Yakında değil ama geçmişte oldu. Şenol Güneş, Turgay Semercioğlu, Ali Kemal Denizci çalıştı bu kulüpte. Haklısınız yakınlarda yok. Olmayacak değil tabi bu. Fakat şimdi hocamız varken ve ondan memnunken bunu konuşmak istemem. Sadece şunu söyleyebilirim, Trabzonspor’da mehşur futbolcu olmak hocalık için yeterli değil. Bazı aşamalardan geçmeleri şart.

* Trabzon tribünleri için çok yorum yapılır. Size göre tribün profili nedir?
- Bana göre futbolu iyi bilenler topluluğudur. Ayrıca biz 50 bin öğrencili bir üniversiteye sahibiz. Bu insanlar da spora meraklı. Neden söylüyorum bunu, kültür seviyesi de önemli. Giderek bilinçlenen bir Trabzonspor taraftarından bahsediyoruz. Artık sahaya biri yabancı madde atınca diğerleri de ondan etkilenmek yerine müdahale ediyor. En azından bundan sonra geçen yıllarda olduğu gibi cezalar alacağımızı sanmam. Ayrıca şunu da bir kez daha söylemek isterim ki, Trabzonspor taraftarı Trabzonspor için büyük şanstır. Çünkü Trabzon’da başka takım taraftarlığına, başka takım derneklerine rastlamazsınız. Trabzonlu Trabzonsporuyla yaşar.

* Lider olduğunuz için sormuyorum; genel performanstan memnun musunuz, daha iyi de olacak diyebiliyor musunuz?
- Liderlik güzel birşey değil! Elbette önemli bir hava ve başarınızın ödülü ama yarışın başlarında ikinci olmak daha avantajlı. Şimdi hedef takım, zirveden indirilecek takım biziz. İkinci olsak stresimiz daha az olur. O anlamda 6 haftalık süreç için liderlik önemli değil. Futbol olarak da seviyemizin yükseleceğine inanıyorum. Ancak bu kadar kısa sürede ideale yakın 11’i bulmak, sonradan katılanların katılımının iyi olması sevindirici.

* Çok para harcadınız. Kaynaklar neydi, yakın gelecekteki kaynak arayışlarınız var mı?
- Evet, aslına bakılırsa çok para gitti. Yani dediğim gibi ihtiyaç olmasa daha az rakamlara bu transfer işini çözerdik ama bu kez olmazdı. Biz işe sponsor gelirlerini artırarak başladık. Trabzon tarihinde ilk kez bu kadar kombine satıldı. Oradan nakit akışı oldu 8-9 milyon YTL kadar. Reklam, benzinlik anlaşmasının yani haliyle sağlanan katkı, Gökdeniz’in satışı ve TS Club gelirlerinin patlaması derken çarkı döndürdük. TS Club’tan yıllık 10 milyon YTL ciro bekliyoruz artık. Baktığınız zaman rakiplerimize oranla yükümüz biraz daha hafif. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin bin kadar sporcusu varken bizde sayı ve ilgi alanı daha az.

Söke söke aldık kolay kaptırmayız
Yeni yayın dağılımına itirazımız var. O hakları lütuf olarak elde etmedik. Geçmişimiz ortada. Başarı odaklı deniyor, tamam. Zaten yine iyi sonuçlar alıyoruz, kazanırız. Ama garanti paranın kaldırılması olmaz. Havuza para sağlayanlar 4 büyüklerdir. Anadolu kulüplerinin para kazanmasına karşı değiliz. Fakat federasyon bizden alıp vermesin. Bizim kadar hak iddia edenler yaptıklarımızı yapsın sonra istesin. Tahkimin sonucunu bekliyoruz. Perşembe günü (yarın) bizim temsilcimiz de dinlenecek, karar verilecek. Bundan sonrası tahkimin dirayetine kalmış.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/10/12_230967_08FAN4ROP2.jpg

Hedefimiz Avrupa
Şampiyonluk sözü vermedik. Biz sadece yarışmacı bir takım olma sözü verdik. Ayrıca iyi bir takım olacağımızı da taahhüt ettik, sözümüzü tuttuk. Genel itibariyle ise Avrupa Kupaları’ndan birine gitmeyi hedef olarak belirledik.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/10/9_230966_08FAN4ROP1.jpg

Küresel krize dikkat
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yakında daha da ciddi şekilde hissedeceğimiz kriz futbolu da etkileyecektir. Ayağını yorganına göre uzatmayan, kredi ile işlerini döndürmeye çalışan takımlar büyük sıkıntı yaşayabilir. Bu hem Avrupa’da hem de Türkiye’de transfer borsasını da etkiler.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/10/14_230969_08FAN4ROPser.jpg
Şener’in odasında yöneticilik döneminde kazandığı Türkiye Kupası’yla verdiği poz da asılı. Başkan, arkadaşımız Serhat Demirtaş’a konuştu.

Serhat DEMİRTAŞ

Trabzonizm
09.10.2008, 01:16
valla ben en cok mehmet topuzu istiyorum her mevkiide cok basarili olur gelir insallah kaynakci arkadaslara sormak lazim öyle bi girsim oldumu olacakmi insallah olur eger olursa uc tane forma aldim bu sene buíde mehemt topuz isimli forma getirdiricem

akkese_61
09.10.2008, 01:23
sadri başkanın yapmış olduğu herşey için çok teşekkürler, iyiki varsın başkanım...başarılarının devamını dilerim..
devre arası transfer de yapılırsa herşey süper olacak...
teşekkürler sadri başkan...

Lumcera
09.10.2008, 01:51
Başkanım Allah senden razı olsun.Bize yeniden Diriliş ve heyecan verdiğin için.Allah kazamızı mübarek kılsın ve muvaffak etsin.Amin.

Çagman
09.10.2008, 03:34
Baskanım Arada PAtlat Bi Bomba

GULER
09.10.2008, 03:40

hayde arkadaslar.. Büyük Baskan Sadri babanin basarilari simdiye kadar 21 deyiz! Devamini bekliyoruz...

cok guzel bir liste..

Sadri baskana sonuna kadar destek olunmali..

yattarinho61
09.10.2008, 03:45
duymadiniz mi ??

sadri sener: Beni izlemeye devam edin!... lafa bak ya böyle baskana can kurban

Selçuk Baki
09.10.2008, 09:50
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/10/7_231014_sadri0910_414_232.jpg

Tabzonspor Başkanı Şener: "Transferlerin hepsinden memnunum. Fakat Rigobert Song bambaşka bir adam. Cale ve Tony Slyva´dan da yakın zamanda bir patlama bekliyorum."

"Yattara’yı satmayı biz istemedik. Ama para Trabzon’un parasıydı. O şartlarda pahalı bir oyuncak olurdu.
Şimdi ise son karar Ersun Yanal’ındır."
Artık içleri baymıştı, biz sormak Trabzonspor Başkanı Sadri Şener de konuşmak istemiyordu ama noktayı bir de en yetkili ağzın koyması şarttı. Dün genel tabloya bakışlarını aktardığımız Başkan ile bu kez daha çok Trabzonspor konuştuk. Başkan Sadri Şener’in oynamasa bile gündem olan Yattara konusunda ve transferin perde arkasına ilişkin açıklamalarında önemli mesajlar vardı. FANATİK’e konuşan Şener’in röportajının 2. bölümünü de ilgiyle okuyacağınızdan eminiz.
* Yattara artık kalmış gibi görünüyor. Niye bu aşamaya gelindi?
“Herkes bir şey söylüyor ama bilip bilmeden konuşanlar da var. Bu Katarlılar, önce gidip Yattara ile görüşmüşler, anlaşmışlar. Sonra da konuyu bize açtılar. Ancak bu aslında doğru bir yol değil. Yattara’nın sözleşmesi 3 yıllık ve bir oyuncu için önce futbolcunun kendisiyle görüşmek yasal değil. Bu, oyuncunun aklını çelmeye giriyor. Zaten orada öyle bir hataları olduğu için Yattara sonra ağız değiştirdi. Bizim ondan böyle bir görüşme yapmamızı istediğini belirtti. Yapılanın yanlış olduğunu menacerler de biliyordu. Ama neyse dedik, sustuk. Eğer oyuncu gitmek istiyorsa yapacak bir şeyimiz yoktur.”
* Gitmek isteyeni tutmak doğru olmaz dediniz ama Yattara kalıyor? Faydalı olacak mı, ceza verilecek mi. Sonuçta sizi de suçladı?
- O şartlarda gitmek istiyordu ama şimdi o şartlar ortada yok. Trabzon’daki şartları da kötü değildi. Faydalı olacak mı bilemem tabii ki ama Yattara kaliteli bir futbolcudur. Cezaya gelince bundan sonra Yattara ile ilgili süreci hoca belirleyecek. Ne istiyorsa onu yapacağız.
* Sakatlık sürecini inandırıcı buldunuz mu? Tam da söylentilerin üzerine geldi çünkü?
- Bu çok farklı bir durum. Tıbbi açıdan soruyorsunuz, doktorlar ‘oynar’ diyor. Ama Yattara’ya soruyoruz ‘ağrım var’ diyor. E ne yapacaksınız! Türkiye’de ağrıyı ölçebilen bir alet olmadığı için inandık. Gerisi de kendine kalmış.
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/10/9_231015_yattara0910_414.jpg

* Yattara’nın satılma aşamasında yıldız satan diğer yönetimlere biraz hak verdiniz mi?
- Yanlış anlaşılmasın ama, Yatttara’yı para kazanalım diye satmaya kalkmadık. Yattara gitmek istedi. Tutabilirdik, kapris yapıp oturturduk kulübede ya da tribünde. Fakat para bizim değil, Trabzon’un parası. Yattara’yı o şartlarda tutamazdık, pahalı bir oyuncak olurdu bizim için.
* Tekrar takıma dönelim. Transferler arasında en çok sivrilen kim sizce?
- Daha beklediğim patlamayı yapmayanlar, takıma katkısı büyük olanlar var ama bu Song başka bir adam. Gençler için büyük fırsat. Yani her haliyle hareketiyle bir şeyler öğretiyor. Ben bir de Cale ve Sylva’dan çıkış bekliyorum.
* Trabzonspor’un bir misyonu da vardı hep; Anadolu’nun ağabeyi durumu. Kulüpler Birliği ve Federasyon’da muhafaza ediyor mu o hali?
- Federasyon seçimlerinde etkili olamadık. Bizim başkanlık seçiminden sonra seçime gidildi. Kulis yapma olanağı bulamadık. Bir tek Süleyman Atal’ı temsilci olarak federasyona soktuk. Kurullarda falan kimsemiz yok. Kulüpler Birliği’ne gelince... O yapının bir yaptırımı yok.
* Sizin isminiz geçmiş miydi?
- Teklif edildi ama kabul etmedim, edemezdim de. Trabzonspor’a gerçekten de çok yoğun bir mesai harcıyorm. Kulüpler Birliği de zor bir alan. Ayrıca şimdiki Başkan’ı Aziz Yıldırım da bu işe büyük vakit ayırıyor, özen gösteriyor.
* Trabzonspor kurumsallaşma ve profesyonellik adına nerelerde?
- Bizim yönetimimiz futbolun ve Trabzonspor’un çok içinden insanlar. Alanlarında çok yeterliler. Eskiden 15 memur vardı, şimdi sayı 150. Kurumsal yapı ve profesyonellere çok önem veriyor, onlarla çalışmaya çalışıyoruz.
* Trabzon’da muhalefet etkili mi?
- Muhalefet olmalı mutlaka. Sağlıklı bir muhalefet size yanlışınızı gösterir. Eleştiriye açık insanlarız. Sonuçta para pul için yapmıyoruz. Ben hepsini aşmış biriyim. Başkan denilmeye de şeref tribününde oturmaya da ihtiyacım yok. Ama doğru eleştiriler ve eylemler lazım.
* Stat konusu ne oldu? Kulüp mü yapacak yenisini, bununla devam mı?
- Trabzonspor’un yeni stadı kendi imkanlarıyla yapma imkanı yok. Bu kentine imkanları belli, ekonomisi çok güçlü değil. Üstelik stadın inşası da zor, çünkü deniz dolacak. Şimdi Bursa ya da İzmir’de stat yapar, yakınına alışveriş merkezi kurarsınız, yakındaki evleri istediğiniz fiyata satarsınız. Trabzon’da bu yok. İki proje var, ikisi de tutmuyor. Ayrıca halk stadın şehir içinde olmasını istiyor. 100 YTL’ye kombine sattık, maç başı 6 YTL’ye geliyor. Şehrin dışına taşırsanız, yol parası falanı filanı eklenecek. Şimdi size komik gelebilir ama gerçekler bu. Orada maça gelen insanı düşünmezseniz hata yaparsınız. Kısacası sadece devlet eliyle olabilir. Onun için de 2011’de oyunlara yetişmesi için artık başlaması gerekir.
Katarlılar çok keyifli!
“Yattara’nın transferinden şunu anladık ki Katarlılar, geniş davranmayı seven insanlar... Ülkede transfer sezonu bitiyor ama takım, Katar Emiri’nin olduğu için hemen buna bir çözüm yolu buluyorlar. Al Sadd da bunu yaptı. Transfer sezonunu ‘uzatın’ diyorlar, bunu da başarıyorlar. Keyiflilik var biraz yani. Önce futbolcuyla görüştükleri için Yattara konusunda bize dönüşleri olmadı. Ve Yattara’yı zorla yollayacak değildik, ayrıca satma planımız da yoktu.”
Kuş musun Deve misin?
“Bize git Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile yarış diyenler, ufak hesaplar yapıyor. Son mali oturumda bu aidat meselesi bunun en güzel örneğidir. Yok 120 çok 80 YTL olsun yok o olsun, bu olsun. E sonra ben de sıkıldım, tamam aidat falan hiç olmasın kaldıralım dedim. Yani hem böyle büyük hedefler koyuyorsun sonra uğraşılanlara bak. Kuş musun, deve misin misali! Gelirlerimizi artırmak için arayış içindeyiz. Sponsorlar çok ama çok önemli.”
Karadenizspor’un önemi büyük
“Pilot takım Karadenizspor’dan şampiyonluk beklemiyoruz. Tüm ekonomisi bize bağlı ve yakın temastayız. Oraya gönderdiğimiz gençleri Trabzon’a hazırlamak istiyoruz. Maç atmosferini ve yarışma duygusunu kazanmalarını istiyoruz. Bizim için çok önemliler.”
Basketbolun takipçisi
“İTÜ’de okurken basketin takipçisiydim. Oyuncularımız yöneticimiz Saner Ayar’a emanet. Maliyesine de O bakıyor, futbola yükü yok. KTÜ’lü öğrencilerin de ilgi duyacağını sanıyorum. Ben de sık sık izleyeceğim. Her yönden sporda kendimizi göstermemiz gerekiyor.”
Serhat DEMİRTAŞ

Mustafa K. Demirbaş
09.10.2008, 10:28
Şener: Şampiyonluk kesmez
09 Ekim 2008 / 10:10
Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener, Avrupa'da başarılı olmadan yaşanacak şampiyonluğun camiayı tatmin etmeyeceğini söyledi.

Geride kalan ilk 6 hafta sonunda puan cetvelinin zirvesine yerleşen ve liderliğin keyfini çıkaran Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener, Avrupa'da başarılı olmadan yaşanacak şampiyonluğun camiayı tatmin etmeyeceğini söyledi

Üç büyükler içine düştükleri bunalımın kâbus gibi çöküp, ahtapot gibi saran kollarından çıkış yolu ararken, döndüncü büyük 6.hafta sonunda kurulduğu zirvede liderliğin keyfini çıkarıyor.

Karadeniz Kaplanı Trabzonspor, transfer döneminin en çok konuşulan takımı olmaktan, ligin şampiyonluğa koşan takımı olma yolunda ciddi bir yol kat ediyor...

Sahada koşuyor, tribünde coşuyor... Taraftarıyla birlikte görkemli mazinin dönüş hazırlıklarını yapıyor...

“Uyuyan dev”in uyanışında başrol oynayan Başkan Sadri Şener, yöreye özgü keskin zekasını mütevazı kişiliği ile harmanlayarak bol mesajlı, ancak oldukça temkinli konuşuyor...

Yola çıkış hikayesinin baş köşesine yol arkadaşlarını oturtuyor. Yönetim kurulunu oluşturan isimlerden bahsederken duyduğu gurur gözlerinden okunuyor.

Başkan Şener, zirve yarışından Avrupa hedefine, üç büyüklerin yaşadığı krizden, kulüp içi problemlere, Yattara bunalımından, naklen yayın gerilimine kadar akılları kurcalayan tüm soruları açık yüreklilikle cevapladı.

Radikal kararlar
“Önce yönetim kurulumuzu bu işi bilen arkadaşlardan oluşturarak yola çıktık. Radikal kararlarlar aldık. Para kaynağı yaratma konusunda tarihi adımlar attık. Öncelikle sponsor gelirlerimizde çok ciddi bir artış oldu. Ardından kombine bilette 17 bin gibi bir rakama ulaşarak tarihin rekor bir satışını gerçekleştirdik. Gökdeniz'in transferinden de kasamıza oldukça ciddi bir para girdi. TS Clup ürün satışlarındaki patlama, reklam gelirleri ve benzin istasyonu kâr payı derken yola oldukça sağlam bir bütçeyle çıkma şansı yakaladık. İlk ve en önemli adımı doğru atmanın yüksek morali ile planımızın ikinci bölümü olan “doğru ve akılcı transfer” için kolları sıvadık.”

Transfer rekoru!
“3 yıllığına göreve geldik. Sonrasını konuşmak için çok erken. Ancak uzun yıllar bu işi devam ettirmek gibi bir düşüncem yok. Önemli olan kulübü iyi bir noktaya ve kendi ayakları üstünde durabilecek bir konuma getirmek. Bütün plan ve projelerimizi buna göre yapıyoruz. Şu anda özellikle sponsor gelirlerimiz çok iyi. Takımı bu kadar değiştirmeseydik parayla ilgili hiçbir sorunumuz olmazdı. Gerçi gayet düzenli gidiyoruz, ama hep parayla oluyor bu işler. 27-28 futbolcu aldık. Adeta transfer rekoru kırdık. Bunun 14-15'i direkt oynayacak isimler. Hepsi bu seneye denk geldi. Önümüzdeki sezon işimiz çok daha kolay olacak. Bir iki takviye ile bu takım böyle gider. Tam bir sisteme oturdu. Trabzonspor'da altta falan hiçbir şey kalmamıştı. Önce bu sorunu halletmeye çalıştık. Doğru mu yaptık, yanlış mı yaptık. Bunu zaman gösterecek.

Tek sorumlu Ersun hoca
“Artık eskisi gibi kulübe yardım adı altında kimse bir yardım yapmıyor. Mutlaka bir şey vermen lazım. İyi bir takım verirsen kombine satıyorsun, iyi bir takım olursa forma satıyorsun, kravat satıyorsun. Örneğin bizim TS Clup'ların günlük cirolarında ciddi artışlar oldu. 2.5 milyarken 25 milyarlara çıktı. Takımla ilgili. Takımı yaparken de doğruya yakın yapmak gerekir. Benim en önemli prensibim hocaya sormadan bir iş yapmamaktır. Bu aldığımız tüm futbolcular Ersun hocanın isteği üzerine alınmıştır. Sorumlu olan o. Bunu ben aldım bunu da oynat düşüncesi bize uymaz. Hocanın istemesine rağmen alamadığımız bir iki futbolcu oldu. Gelmek istemediler. Onun dışında çoğunu aldık zaten.”

İlle de Avrupa!
“Rotaya girdik ve liderlik koltuğuna oturduk. Sezon başında şampiyonluk sözü vermedik, ama mümkün olduğu kadar az hata yaparak yarışmacı bir takım oluşturmaya çalıştık. Geride kalan ilk 6 hafta sonunda doğru işler yapmış gibi görünsek de daha önümüzde çok uzun bir yol olduğunun da bilinci içindeyiz. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş bizim bu yarıştaki en ciddi rakiplerimiz. Şu anda içinde bulundukları durumlar da gelip geçici. Rehavete kapılıp onları yok saymak çok pahalıya patlayacak, telafisi imkansız bir hata olur. Bunun da bilinci içindeyiz. Şampiyonluğu elbette isteriz, ama bir dönemin efsane Trabzon'unu sadece şampiyonluk kesmez. Avrupa'ya çok güçlü bir dönüş yapmak ve yine korkulan ekip olmak zorundayız.”

Yattara toparlanır
“Bilindiği gibi Katar kulübünden gelen teklif üzerine paranın yatırılması için bir süre tanıdık. Bu süre içinde gelişme olmayınca Yattara'nın transfer hikayesi de noktalanmış oldu. Yattara bu takımın yıldız futbolcularından biridir ve hiçbir zaman sorun olmaz. Kendisi ile ilgili tüm karar ve sorumluluk hocamız Ersun Yanal'a aittir. Milli maç nedeniyle verilen arada hocasının gözetiminde antrenman eksiğini de giderip kafa olarak da hazırlanırsa ilk maçta formasına kavuşabilir.”

Yayın krizi çözülmeli
“Yayın parasının dağılımı ile ilgili ciddi sıkıntılarımız var. Önceden uygulanan dört kulübün garanti parası vardı. Eski başkan rahmetli Hasan Doğan bunu kaldırıp Anadolu takımlarına dağıtacağız diye bir karar alıyor. Biz de dedik ki, havuza para getiren kulüpler belli. Başı Fenerbahçe ile başlayıp dibi bizle bitiyor. Garanti parayı kaldırıp performansa göre Anadolu kulüplerine dağıtmayı planlıyorlar. Biz Anadolu kulüplerine karşı değiliz. Futbol Federasyonu'nun bir sürü geliri var. Parayı başka yerden yine Anadolu kulüplerine verebilir. Yok sistem böylediyorlar. Böyle olunca da burada iki kulüp zarar görüyor. Beşiktaş ve Trabzonspor.
Biz bu sene şampiyon olursak 4.8, ikinci olursak, 3.8, üçüncü olursak 2.8 trilyon prim alacağız. Puanın yüksek olursa geçen sene aldığını geçersin. Maç başına yanlış bilmiyorsam 330 veya 350 milyar galibiyete beraberliğe de 165 milyar para ödüyor Digitürk. Diğer kulüpler ve Fenerbahçe hiç karşı çıkmadı. Sebebini bilmiyorum. Galatasaray karşıydı. O da şampiyon olunca ekstradan para mı aldı, onu da bilmiyorum. Beşiktaş'la biz kaldık. Anadolu kulüpleri zaten razı. Ama bu hakkaniyet değil. O zaman çıkar bakalım bu takımları Digitürk sana para veriyor mu? Vermez tabiki. O da ticari bir kuruluş. Buna itiraz ettik. Bakalım ne çıkacak. 2010'un ihalesini sanırım Ocak ayı içinde yapacaklar. İnşallah bir kriz de bu konu nedeniyle çıkmaz. Çıkarsa işi gücü bırak bir de bununla uğraş”.

Taraftar gururumuz
“Sürekli kendini yenileyen ve giderek bilinçlenen bir taraftar grubuna sahibiz. Bugün geldiğimiz noktada en büyük pay sahiplerinden biri de taraftarımız. Ceza aldığımız yıllara oranla özellikle bu sezon çok daha olgun bir taraftar kitlesine sahibiz. Taşkınlığa niyetlenen kişi ya da kişileri anında dışlayıp kendi ayıplarıyla baş başa bırakıyorlar. Bunu açıkça gözlemleyebiliyoruz”.

Küresel krize dikkat!
“Tüm dünyayı etkisi altına alan bu küresel krize her kulübün dikkat etmesi lazım. Bu kriz Türkiye'yi sararsa ticari kuruluşların ilk kesecekleri paralar sponsorluk bedelleridir. Herkes ayağını yorganına göre uzatmak zorunda. Biz de uzatmaya çalışıyoruz. Belirli giderleriniz var, onları zaten kısamıyorsunuz. Rakamlar çok büyük. Şu anda Türkiye'ye tam olarak yansımadı, ama Amerika'dan Avrupa'ya geldi. Oradan da her an girebilir. Doların sabahtan akşama ne olacağını bilemiyorsunuz. Bankalar kredileri durdursa çok ciddi sıkıntılar çıkabilir.

Fener çabuk atlatır
“Büyük kulüpler, büyük camialar bu tür sıkıntıları zaman zaman yaşar ve çabuk atlatır. Bizim de geçen yıl durumumuz çok iyi değildi. Fenerbahçe çok büyük kulüptür. Kısa süre içinde geçiştirir bu sıkıntıları. Önemli olan bu dönemlerde taraftarın takımla kenetleşmesi. Ama olmuyor. Maalesef gol yediğin zaman herşey bir anda aleyhine dönüyor. Gol attığında da istediğin kadar kötü oyna,tüm sorunlar unutulup gidiyor. Konya maçında kötü oynadığımız bir gerçek. Ama gol attık ve kazandık. Sonuçta lideriz ve liderliğimiz konuşuluyor. Sistem böyle çalışıyor. Bunu kaldırabiliyorsan bu işleri yapacaksın.”

Kuş mu, devekuşu mu?
“Bizde yıllık aidat bedeli oldukça komik. Genel kurulda konuyu gündeme getirdik. 40 YTL olan bu rakamın 120 YTL'ye çıkarılmasını, üye giriş ücretinin de 500 YTL olmasını istedik. Önce 120 çok 80 olsun, üye girişi de 300'de kalsın dediler. 19 bin üyemiz var ve 6-7 bin civarında aidat ödemesi toplanabiliyor. Beklentinin sonu yok, Fener'le yarış, Beşiktaş'a kafa tut, Galatasaray'la mücadele et diyorlar. Fenerbahçe'de üye girişi 10 milyar civarında. Beşiktaş'ta bu rakam sanırım 3-4 milyar. Bir şeye karar vermek çok önemli. Kuş mu olmak istiyoruz devekuşu mu? Aidatlardan gelecek paranın kulüp için ciddi bir gelir kaynağı olmayacağını bilmem rağmen yaşanan bu çelişki yönetim olarak canımızı sıkıyor”.

Kaynak: http://haber61.net/images/news_source/14.jpg

coolank
09.10.2008, 12:38
Başkanım bence bu Yattara olayını bu şekilde halletmişken aradan Jabi ye de af çıkar mı ?

Ersun Hoca çok ısrar ederse istemem diye yapacak bir şey yok tabii ki ..

Şurası bir gerçek ki disiplin yok ama iyi oyuncu .. en azından kenarda durur :)

Travelair
09.10.2008, 12:58
Sanırım yabancı kontenjanı düşünülüyor hem de ordaki yığılma. Bu durumda Jabi devre arasında bir kulübe gitmeli

coolank
09.10.2008, 13:04
Devre arasına kadar işimize yarar belki gerçi Ersun hoca sanmam af için onay versin ..

Aslında en azından kadro da dursa belki biraz bonservis bedeli de alırız ...

Disiplin falan sıfır ama bence iyi oyuncu en azından kenarda dursa hiç fena olmaz

Hekimoğlu
09.10.2008, 13:39
jabi affedilmez ,şimdi milli takıma gidiyor bekleyin ki dönecek.

efulimyoq61
09.10.2008, 13:43
BaŞkanim yaww topraĞim yaw adam gİbİ adam affetmez haa ona gÖre uŞaklar arkanizdayiz baŞkanim baŞarilar dİlİyorum...

salihismet
09.10.2008, 18:21
ihsan öksüz

aziiiiz okuyucularim..elestirilerinizi bazan kantarin topuzunu kacirmis olsa dahi tümünü okuyorum.
s.i-kimin topuzu nereye kacti?

i.ö-kantarin topuzunu diyorum, fazla kacirmayin diyorum

s.i- olur hocam kacirmayiz

i.ö-simdi ise bazilariniz ben ve benim gibilere fazla elestirme az elestir diyorsunuz

s.i-aman hocam gözünü seveyim, sirf elestirme, esele, hatta karistir bile, hakkindir senin, bu yöneticileri hamur makinesine at yogur bunlari, yakisir sana

i.ö- eger elestiri istemiyorsaniz her her seyi toz pempe yazanlar var. onlari siz bilirsiniz, onlari okuyun onlar size uyar.

s.i- kim kime uydurdu hocam?

i.ö- uydurdu demiyorum, uyar diyorum

s.i-ha, anladim

i.ö-evet trabzonspor sonuc olarak cok iyi konumda. ama oynanan oyundan memnun musunuz?

s.i- memnun deyiliz, onu bizde görüyoruz

i.ö-yattarayi satmak isteyeceksiniz yüzünüze gözünüze bulastiracaksiniz, satmak icin müsteri arayacaksiniz bulduktan sonra futbolcuyu karalayacaksiniz. yönetim cok güzel mi yapiyor dememizi mi istiyorsunuz? futbolcu basin toplantisi düzenleyecek ve " beni yönetim göndermek istedi" diyecek, sonrada elestirmeyin ha!...

s.i- elestirin hocam, elestirinde, affiniza siginarak bir sey söylemek istiyorum. bu yattaranin basin toplantisinda, ginede ben büyük bir aileye bakiyorum, trabzonspordan daha cok para veriyorlar, bunun icin sizlerden izin istiyorum, demesini hic mi duymadin?

i.ö- hem yönetim, hem sadri sener, hem ersun yanal, hemde yattara icin her sey eskisi gibi olur mu?" cok elestiriyorsun, az elestir veya elestirme" diyorsaniz beni okumayin, okuyacaginiz tipleri yukarida siraladim.

s-i- hocam, ben o günleri görmedim ama bi yerlerde okumustum, milliyet gazetesinde karikatür cizen biri vardi, adi bedri koraman, devamli süleyman demireli cizerdi, bir gün süleyman demirel kendisine söyle demisti: sayin koraman, eger ben senden önce ölürsem sen ac kalacaksin, cükü senin elin yalniz beni cizmeye alisti. gerci iyi bir benzetme olmadi ama baska bir seyde bulamadim. allah korusun trabzonsporun basina bir sey gelmesinde sende ac kalma, kafana göre elestir.

Great White
09.10.2008, 19:11
Bu başlıkta karadelik var galiba:D

Muhalif
10.10.2008, 00:21
Birkaç gündür giremiyordum siteye işlerim dolayısıyla.. arada 'Yattara Kaldı' konusu kapanmış ve direkt 'Yattara' başlığına yönlendirilmiş... Takım bu kadar iyi giderken bu denli çalkantılı bir olayın Yattara'dan çok bu kulübü yönetenlerle daha çok ilgisi var kanaatindeyim.. Neyse olmuş bitmiş herşey fakat anlamakta zorlandığım şey yönetim, teknik adam ve Yattara'nın ağız birliği etmişçesine profesyonellikte var böyle şeyler diyerek klasik önümüzdeki maçlara bakıyoruz sözü gibi bu olayı geçiştirmeleri ...
Ortada beni Trabzon'a hapsettiler diyen bir Yattara, yok ben istemedim onlar gönderiyor diyen bir başka Yattara, Katar'a gidecek olması onun ne kadar çapsız bir vizyonu olduğunu gösterir diyen bir teknik adam, Bjk maçında sakat değildi bilerek oynamadı mealinde açıklamalar yapan bir başkan var ve sonunda hepsi birden profesyonellikte var böyle şeyler deyip çıkıyorlar işin içinden:) ala memleket... İyi güzel de transfer dönemi geçmişken ve yerine transfer yapamayacağın takımının en klas oyuncusunu satmak, satılmasına olur vermek, veya oyuncu açısından bakınca Trabzonspor gibi şampiyonluk vizyonu olan, Avrupa'da gelecek yıl boy göstermeyi hedef edinmiş bir takımı bırakıp Katar'a gitmek istemek falan bunlar harbi var mı profesyonelliğin içinde?? Daha iki gün önce idman yapmak için kadro dışı oyuncuların yanına gönderilen adam için iki gün sonra hocası forma verirse Gs maçında oynar demek ne yahu? Ya da karar Ersun Hoca nasıl biliyorsa öyle yapsın deyip işin içinden çıkmak nedir? Bu oyuncu türlü türlü açıklamalarıyla yönetimi yalanlamadı mı? Camiayı rencide etmedi mi? Ersun Hoca idmana gelmediyse ceza verir en fazla, yönetimin bu işin camiayı ilgilendiren kısmının sorumluluğunu direkt üzerine alması gerekmez miydi? İyi yarın öbür gün bir futbolcumuz çıkıp şu yönetici medyaya şöyle dedi ama aslında işin aslı öyle değil diye açıklama yapsa bunun da mı cezasını Ersun Hoca verecek?

Neresinden bakarsanız bakın köklü,gelenekleri olan bir kulüp imajını sarsacak birçok iş döndü bu olayın içinde ama sonunda herkes profesyonellikte uzlaştı! Gökdeniz olayında da öyle olmuştu! Gökdeniz hata yaptı,cezasını çekti ak-pak oldu tamam, sonuçta profesyoneliz denilip halledildi herşey... Ne diyelim hayırlısı olsun! Zaten konu da sadece Yattara'yı ilgilendiriyormuş ki o başlığa yönlendirilip kapanmış.. aslında yönetim bile bu konuda tek karar mercii Yanal'dır dediğine göre konuyu Ersun Yanal konusuna yönlendirsek daha da iyi olacak galiba:) ahan da yanlış yere yazdım:D

husky61
10.10.2008, 00:23
En baba baŞkan sardİ Şener

coolank
10.10.2008, 09:44
Trabzonspor, Türk Telekom ile temas halinde. Eğer anlaşma imzalanırsa kulübün kasasına 17 milyon doları aşkın bir paranın girmesi gündemde.

Başkan ilgileniyor
Dört bir koldan kaynak arayışlarını sürdüren ve tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik küresel krizden en az yarayla çıkmanın yollarını arayan Trabzonspor Yönetimi’nin son atağını FANATİK açıklıyor... Bir süredir çok gizli bir şekilde çalışmalarını yürüten Bordo-Mavili takımın kurmaylarının Türk Telekom firmlasıyla yeni bir sponsorluk anlaşması yapmak üzere olduğu öğrenildi. Karadeniz temsilcisinde başkan Sadri Şener konuyla bizzat ilgilenirken, somut adımların yakın zamanda atılıp işin resmiyet kazanacağı bildirildi.
Kapsamı hayli geniş
Trabzonspor'un Türk Telekom ile yapacağı anlaşma Bordo-Mavililer için yepyeni bir gelir kaynağı olacak. Göğüs reklamı, saha kenarı reklamı, SMS ve hat hizmetleri başta olmak üzere geniş bir açılımı bulunacak anlaşma, Karadeniz temsimcisi için sıcak para anlamı taşıyor. 5 yıllık bir zaman dilimine yayılması beklenen anlaşmayla beraber Trabzonspor’un kasasına 15-20 milyon doların girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu da yakın geçmişte böyle bir gelir kalemi olmayan Trabzonspor’u hayli rahatlatacak gibi görünüyor.
Kriz tedbirleri hazır
Yönetimin, krize yönelik planları da hazır... Önceliği olmayan projeleri askıya almaya hazırlanan Trabzonspor’un idarecileri, mevcutlar dışında yeni krediler kullanıp borçlanmamakta da kararlı. Kurmaylarından Türk Telekom dışında yeni sponsorlar bulmalarını da talep eden Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, “Krizde büyümeyi başarırsak gelecek adına önemli bir adım atmış oluruz. Kulübün parasını kendi paramız kadar özenli bir şekilde harcayıp değerlendiriyoruz” ifadesini kullandı.
Serhat DEMİRTAŞ

İşte bu çok güzel bir haber ..5 yılda 20 milyon dolar az bir para değil hele ki geri dönüşü de yok ....Başkan çok iyi gidiyor ...

Göreve 3 yıllıgına seçildi başkan ama en az bir dönem daha yapmalı ...Umarım saha sonuçları kötü gitmez de Başkan yıpranmaz yıpratılmaz

My
10.10.2008, 10:02
Hey gidi hey neydik ne oluyoruz :) Kimileri geleceğimizi dahi ipoteklerken şimdi geleceğimizi kurtaranlardan Allah razı olsun.

thehell61
10.10.2008, 11:07
uye gırısı konusnda baya haklı cok az alıyo klup fener 10 milyar alıyomus baya fark var 10 mılyar nerde 40 mılyon nerde ya

My
10.10.2008, 12:23
İlk temasımdı kongre öncesindeki telefon konuşması... “Benim öyle başkan denilmeye de, protokol tribününe de ihtiyacım yok. Başkan olursam dertsiz başıma dert alacağım. Telefonlarımın çalma sayısı 10 katına çıkacak, stresim artacak. Fakat bu kutsal bir görev, geri çevrilmiyor” diyordu. Seçildikten sonra da konuştuk, görüştük. Anlaştığımız da oldu, nlaşamadığımız da... Ama sorun değildi, herkesin yaptığı işiydi, benimkinin temeli de eleştirmek. İlk uzun diyaloğumuz ise geçtiğimiz günlerde oldu.

İki bölüm halinde yayınladık Sadri Şener’in sorularımıza yanıtlarını.
Bunlar yazılı olarak paylaştıklarımızdı. Ama bir de izlenimlerimiz, gözlemlerimiz vardı.

Bir kere belli ki, inandığı, güvendiği insanların kendi başkanlığında birleşmesiyle ikna edilmişti. Görüntü o ki, koltuğa yapışma hevesli de değildi. Dinamik ve genç isimlere her zaman bu kulübün kapılarının açık olduğunu yinelemekteydi.

Kendi sözü de şudur ki; Tabloyu düzeltmeye, eksikleri gidermeye geldik. Ebediyen kalmayacağız.

Tüm bunları bir araya getirdiğimizde ortaya çıkan sonuç; Sadri Şener’in, Trabzonspor’da başkanlık için gönlü olanlar adına önemli bir fırsat olduğudur. Çünkü mevcut durum itibariyle ekonomisi eskisi gibi vahim değil, projeleri işliyor (stat-sponsorluk-TS Club), popülaritesi yükseliyor, futbol takımının kadrosunda en az 4-5 yıl daha ‘zirvede’ hizmet verecek oyuncular bulunuyor.

Yani büyük aksilikler olmazsa Şener ve ekibi bıraktığında, o bayrağı devralacaklar viraneyle değil, küçük işleri kalmış bir inşaatla karşılacaklar.
O zaman o Trabzonspor sevdalıları da bir gün içinde oturacakları binayı yükseltmek için muhalefette değil de yönetimdeymiş gibi tavır almalı, yapıya yeni tuğlalar koymalı. Bu kimse bu yönetimi eleştirmesin demek değil. Başta bizler her icraatın takipçisiyiz, kamuoyu adına eleştiri hakkımızı esirgemeyiz.
Trabzonspor’un başka takımlarda bulunmayan bordosuyla mavisiyle lige, yarışa, hem de sadece 6 haftada nasıl renk kattığı ortadadır. O zaman, bakanından vekiline, taraftarından öğrencisine bu renklerin tüm sevdalıları sadece yakını-tanıdığı başkan ya da yönetici olduğunda değil, Trabzonspor’u özne görerek çalışmalıdır. Bu durum Trabzonspor’un şampiyonluğundan daha büyük bir özlemdir.

sdemirtas@fanatik.com.tr (sdemirtas@fanatik.com.tr)

maskeli61
10.10.2008, 12:59
Adam Gibi Adam... Sayın Başkanımız Sadri Şener.. Dedem benim :):)

Erdal
10.10.2008, 13:49
İhsan Öksüz ün başkan ve yönetimin icraatlarını eleştirmesi kadar tabi bir şey olamaz. Ama insanın aklına geliyor. Nuri bey zamanında bu gazetecilere has "eleştirel" yaklaşım nerdeydi diye. İhsan bey eleştirdim diyor. Ben geriye dönük tüm yazılarını okudum. Bir kere satır arasında kulüp iyi idare edilmiyor demiş üstad...Neyse Sadri bey sayesinde gazetecilerin de kendilerinde olması gereken "eleştirel" yaklaşıma yeniden kavuştuklarını görmek güzel.:)....

KUTADGU
10.10.2008, 14:18
İhsan Öksüz ün başkan ve yönetimin icraatlarını eleştirmesi kadar tabi bir şey olamaz. Ama insanın aklına geliyor. Nuri bey zamanında bu gazetecilere has "eleştirel" yaklaşım nerdeydi diye. İhsan bey eleştirdim diyor. Ben geriye dönük tüm yazılarını okudum. Bir kere satır arasında kulüp iyi idare edilmiyor demiş üstad...Neyse Sadri bey sayesinde gazetecilerin de kendilerinde olması gereken "eleştirel" yaklaşıma yeniden kavuştuklarını görmek güzel.:)....

Sadri Şener, medya için de büyük bir şanstır, diyebilir miyiz peki?

Hekimoğlu
10.10.2008, 14:25
Sadri Şener, medya için de büyük bir şanstır, diyebilir miyiz peki?Sadri Şener taraftar için de şanstır ,medyadaki dostu, düşmanı ,menfaatçi çakalları tanımamıza vesile oluyor.

Erdal
10.10.2008, 14:26
Sadri Şener, medya için de büyük bir şanstır, diyebilir miyiz peki?

Dedik bile Cihan.:) Ulusal basında çalışıp Trabzonspor u takip edenlerin hepsi elini öpmeli. Yazdıkları önce yayınanır sonra okunur oldu. Daha popüler olacaklardır. Her şey yolunda giderse her biri bir tv kanalında da iş bulacak.:)

KUTADGU
10.10.2008, 14:32
Dedik bile Cihan.:) Ulusal basında çalışıp Trabzonspor u takip edenlerin hepsi elini öpmeli. Yazdıkları önce yayınanır sonra okunur oldu. Daha popüler olacaklardır. Her şey yolunda giderse her biri bir tv kanalında da iş bulacak.:)

Tebrik ederim Erdal abi,
Özellikle bizleri farklı konularda düşünmeye yönlendirdiğin için.
Medya konusundaki fikirlerine sonsuz kere katılmakla beraber, medyanın da özellikle şu aşamada Sadri Şener için bir şans olduğunu düşünüyorum.

Nedeni ise basit,
Yaratılmak istenen - ki karşılıklı hatalar sonucu tetiklenen- Yattara travması senaryoları, Sadri Şener'in medyanın gerçek yüzünü görmesine olanak sağlamıştır diyorum.

Yani uyanık olacak Sadri Şener.
Uyanık olmak zorunda Sadri Şener.
Sanıyorum, o da bu durumun farkında.

Erdal
10.10.2008, 14:43
Sanıyorum " Müslüman aynı kazığı iki kere yemez.." mealinde bir hadis vardı. Sadri bey ve Bakan bey o kazığı bir kez yediler. O manada çok ümitliyim ben Cihan...Ama neticede top bu bazen iki direğe vurup dışarı çıkıyor. İşte öyle zamanlarda da camiaların imtihanı başlıyor. Biz geçmişte bu imtihandan kaldık. İnşallah bu kez imtihan edilmeyiz.Zira yine kalacağımızıdan endişeliyim:)

KUTADGU
10.10.2008, 15:02
Erdal abi.

Ben Sadri Şener'in çok akıllı, çok mantıklı, çok dürüst ve çok iyi bir Trabzonsporlu olduğunu düşünüyorum.

Eleştirecek noktam yok çok şükür.

Lakin, aklımda hep bir şerh var. Çok iyi niyetli başkan.
Kısası başkan çok iyi bir adam. Tehlikeyi burada görüyorum.

İyi olmasın, adil olsun.
V. Hugo'nun çok sevdiğim bir lafı vardır.

Şöyle der V. Hugo "İyi olmak kolaydır, asıl zor olan adil olabilmektir.

Sertlikse sertlik, diyorum.

poetricus
12.10.2008, 14:24
Başkan hakkında derli toplu bir yazı yazmaya niyetlendim ama her ne hikmetse şöyle "efrâdını cami ağyarını mani" bir yazı kaleme almak nasip olmadı.

Yattara hadisesi ile ilgili olarak Başkan'a ve yönetimine hem basında hem de forumda epeyce yüklenenler oldu. Bu durumda adına ister sorumluluk ister meydanı boş bulma densin birkaç satır yazmam gerektiğine inandım.

Önce kendimce tenkit edilecek tarafını söyleyeyim:

-Başkan fevrî bir adam. Her şeye anında tepki veren bir yaradılışa sahip. Bu özelliği zaman zaman basit hadiseleri büyütüp kriz haline getirebiliyor. Gökdeniz, Zafer Yelen ve Yattara hadiselerinde bunu gördük. Tolga'yı basın önünde eleştirmesini bu özeliğine bağlıyorum. Genelde doğru da olsa özelde kendimce hatalı bulduğum eylem ve söylemler. Belki de Başkan siyasetçi bir babanın çocuğu olmasına rağmen politik davranmadığı için böyle oluyor, kim bilir?

Aynı özelliğin faydalarını saymaya kalksam herhalde buraya sığmaz. Kendisine dönen kameralar ve mikrofonlar karşısında tam bir ezik psikolojisiyle saçmalayan başkan ve yöneticilerin üzerinden çok zaman geçmedi. Hâlbuki Sadri Başkan öyle mi? Trabzonspor'a yöneltilen bir ithamın, küçümsemeli bir tavrın, imanın altında kaldığını göreyim kalemimi kırar bir daha da tek satır yazmam.

Sadri Başkan eylem ve söylemleriyle, hal ve hareketleriyle Trabzonspor'a büyüklüğünü, camiaya misyon ve vizyonunu yeniden hatırlatan, camianın üzerindeki, ölü toprağını kaldıran adamdır. Sadece bu kadar mı? Bugün Türkiye'de Trabzonspor hakkında konuşacak olan dost düşman herkes karşısında çok ciddi bir muhatap olduğu bilmektedir. Bir Anadolu takımının en son ne zaman lehimize tezahürat yaptığını hatırlayan var mı?
Dün “Trabzon kümeye!” seslerinin yükseldiği rakip takım tribünleri bu sene kendi evlerinde mağlup oldukları halde; “bu sene şampiyon Anadolu’dan!” tezahüratlarıyla futbolcularımızı çağırıp bağrına basıyorsa durup düşünmek gerek!

Klasik söylemle; "Dosta güven düşmana korku vermeye" başladıysak bunda en büyük pay Sadri Şener'indir.

Üç İstanbul takımının bizden bahsederken ne kadar değiştiğini fark ettiniz mi? Dün adımızı duyduğunda istihfafla burun kıvıranlar bugün büyük bir hayranlık, kıskançlık hatta hasetlikle bakıyorsa bu kendi kendine olmadı.

Birden ortaya çıkan sponsor gelirlerini, gırtlağına kadar borçla devralınan bir kulübün kısa sürede yaptığı onca hamleyi görmezlikten gelecek bir babayiğit var mı?

Başkan adamdır!

Keşke bu sözü BJK için takımı bırakıp giden sonra da utanmadan geri dönüp canım kadroyu heba eden biri için kullanıp ziyan etmeseydik. Sözün gerçek muhatabı çıkageldi bütün ümitler tükenmişken. Özüyle sözü bir kaç kişi kaldı camiada; camiayı bırakın ülkede?

Başkan Trabzonsporludur.

Trabzonspor'a her zaman almaya değil, vermeye gelen insandır. 8 milyon USD olarak telaffuz edilen ama daha fazla olduğunu bizzat bildiğim bir meblağı üstelik iflasın eşiğindeyken TS'a hibe eden birinden bahsediyoruz. Dikkat edin hibe eden diyorum; adına çek yazdırıp kulübü mahkemeye veren değil. Üstelik bu hadise 2000 yılında bir TV programında Faruk Bey tarafından açıklanıncaya kadar kendisi bu konuda tek laf etmemiştir.

Bütün bunları yapan biri kenara çekilip ömrünün sonuna kadar insanların gönlünde hak ederek kazandığı payenin keyfini çıkarmak yerine bütün itibarını riske atarak geri dönüyorsa kendisine sadece minnet ve şükran duyulur. "Duayen" yaftası taşıyan pek çok kişi TS için neler yaptığına bir baksın derim.

Musalladan alınmış bir takım ve bunun için her şeyini riske atıp geri dönen bir adam. Bir düşünün bir günde iki kez aradığınız da saat 9.00’da Belçika'dan, 17.00'de Hırvatistan cevap veren biri... Kendi işleri için hiçbir zaman bu kadar koşuşturmamış birinden bahsediyorum.

"Trabzonspor'un parası" sözü size bir şey hatırlatıyor mu acaba?
Bana, "o benim param" diyip kongre erteleyen bir yönetimi hatırlatıyor.

Başkan'ın hataları yok mudur?

Elbette vardır. Dün de vardı, bugün de vardır, yarın da var olacaktır. "Kul hatadan sâlim olmaz." Ancak hiç iş yapmayanlar hata yapmaz. Taşın altına elini sokan kişi ellerini kirletmeyi göze almış demektir. Bu da cesarettir.
Hata yaptığında, büyüğümüz olduğunu unutmadan, haddimizi bilerek dostça ikaz ederek, ama büyük bir azim ve özveriyle giriştiği bunca işte bütün samimiyetimizle destek olmak gibi bir vecibemiz var Başkan'a taraftar olarak.

Yattara'nın da Gökdenizin de oynadığı futbol çok hoşuma gider. Her iki futbolcuyu da ne kadar sevdiğimi yazılarımı takip edenler bilir. Ama bir yerde ölçü olmalı. Bu kulüpten Ali Kemal'ler, Necdet'ler, Necatiler, İskender'ler ve adını sayamayacağımız nice büyük topçu gelip geçti. Sadri Şener ve onun gibiler sayesinde yerlerine birileri mutlaka geldi. Bir futbolcu gider bir futbolcu gelir. Ama Sadri Şener giderse yeri kolay kolay dolmaz. Zira bir başka Sadri Şener yok.

Hata gördüğümüzde saygıyı elden bırakmadan uyararak;
Yüzlerce doğruyu bir yanlışa feda etmeden;
Fedakârlık ve samimiyetin değerini bilerek;
Putlaştırmadan ama hak ettiği saygı ve takdiri esirgemeden, ekibinin hakkını yemeden...

Teşekkürler Sadri Başkan.
İyi ki vardın ve iyi ki varsın!

KUTADGU
12.10.2008, 16:35
@ Poetricus.

Muazzam bir yazı. Tebrik etmek ve hayranlık duymaktan başka şu an için yapabilecek hiç hbir şeyim yok.

Her satırına katıksız katılıyorum bu yazının.

macka61
12.10.2008, 17:45
çok güzel bir yazı biz milyonlarca Trabzonsporlu taraftarların görüşünü yazmışsın abi helal olsun sana

bkandil
12.10.2008, 18:13
Güzel bir yazı olmuş, tebrikler...

Ali Tunahan Güllü
12.10.2008, 18:26
:alkış:çok güzel bir yazıııııııı....:alkış:

Cabri61
12.10.2008, 19:11
Poetricus hocam yazı çok güzel olmuş.Tebrik ederim:alkış:

TheCrow
12.10.2008, 19:26
Poetricus,keşke bu yazıyı daha önce yazsaydın da forumda o kadar laf anlatmaya çalışmasaydık birilerine...

Uzunoğlu
12.10.2008, 19:30
Poecritus hocam yine döktürmüş bu yazının üzerine laf söylemek ne haddime...

İskender66
12.10.2008, 19:36
Poetricus gerçektende çok güzel yazı yazmışsın. Yüreğine sağlık. Tebrik ederim :alkış:

Emre EFENDİOGLU
12.10.2008, 19:45
Poetricus ne güzel yazmış ya, Sadri Başkan'ıma ÖLÇÜSÜZ eleştiri yapanlar umarım iyice okur, sindirir, sonra eleştiri yaparlar.

MİSSE_MİSSE
12.10.2008, 20:19
cok güzel bir yazı poetricus tesekkurler

cerasus
12.10.2008, 21:12
Üsteki yazanlara katiliyor ayrica tüm camiyamiza sabIr diliyorum. Biz tez canlI bir millet oldugumuz icin sabretmekte zorlaniyoruz ve o yüzden herkesin sabretmesini rica ediyorum. Lütfen sabIr ile bu baskani, bu yönetimi destekleyelim. Bu sene sampiyon olmasak dahil, ligi kötü bir yerde bitirsekde dahil ki umarim öyle olmaz ve olmuyacak gibi , yinede bu baskani desteklemekten vazegcmeyelim arkadaslar.

Cafer Bulur
12.10.2008, 21:20
Başkan hakkında derli toplu bir yazı yazmaya niyetlendim ama her ne hikmetse şöyle "efâdını cami ağyarını mani" bir yazı kaleme almak nasip olmadı.

Yattara hadisesi ile ilgii olarak Başkan'a ve yönetimine hem basında hem de forumda epeyce yüklenenler oldu. Bu durumda adına iter sorumluluk diyin ister meydanı boş bulma birkaç satır yazmam gerektiğine inandım.

-Başkan fevrî bir adam. Her şeye anında tepki veren bir yaradılışa sahip. Bu özelliği zaman zaman basit hadiseleri büyütüp kriz haline getirebiliyor. Gökdeniz, Zafer Yelen ve Yattara hadiselerinde bunu gördük. Tolga'yı basın önünde eleştirmesini bu özeliğine bağlıyorum. Genelde doğru da olsa özelde kendimce hatalı bulduğum eylem ve söylemler.

Aynı özelliğin faydalarını saymaya kalksam herhalde buraya sığmaz. Kendisene dönen kameralar ve mikrofonlar karşısında tam bir ezik psikolojisiyle saçmalayan başkan ve yöneticilerin üzerinden çok zaman geçmedi. Halbuki Sadri Başkan öyle mi? Trabzonspor'a yöneltilen bir ithamın, küçümsemeli bir tavrın, ima altında kaldığını göreyim kalemi kırar bir daha da tek satır yazmam.

Sadri Başkan Trabzonspor camiasına eylem ve söylemleriyle, hal ve hareketleriyle Trabzonspor'a büyüklüğünü, misyon ve vizyonunu yeniden hatırlatan, camianın üzerindek, ölü toprağını kaldıran adamdır. Sadece bu kadar mı? Bugün Türkiye'de Trabzonspor hakkında konuşacak olan dost düşman herkes karşısında çok ciddi bir muhatap olduğu bilmektedir. Bir anadolu takımının en son ne zaman lehimize tazahürat yaptığını hatırlayan var mı? Klasik söylemle; "Dosta güven düşmana korku vermeye" başladıysak bunda en büyük pay Sadri Şener'indir.

Üç istanbul takımının bizden bahsederken ne kadar değiştiğini fark ettinz mi? Dün burun kıvıranlar bugün büyük bir hayranlık kıskançlıkla bakıyorsa bu kendi kendine olmadı.

Sponsor gelirleri, gırtlağına kadar borçla devralınan bir kulübün kısa sürede yaptığı onca hamleyi görmezlikten gelecek bir babayiğit var mı?

Başkan adamdır!
Keşke bu sözü BJK için takımı bırakıp giden sonra da utanmadan geri dönüp canım kadroyu heba eden biri için kullanıp heba edecek kadar bonkör olmasaydık. Sözn gerçekmuhatabı çıkageldi bütün ümitler tükenmişken. Özüyle sözü bir kaç kişi kaldı camiada; camiayı bırakın ülkede?

Başkan Trabzonsporludur.
Trabzonspor'a her zaman almaya değil, vermeye gelen insandır. 8 milyon USD olarak telaffuz edilen ama daha fazla bir meblağı üstelik iflasın eşiğindeyken TS'a hibe eden birinden bahsediyoruz. Dikkat edin hibe eden diyorum; adına çek yazdırıp kulübü mahkemeye veren değil. Üstelik bu hadise 2000 yılnda bir TV programında Faruk Bey tarafından açıklanıncaya kadar kendisi bu konuda tek laf etmemiştir.

Bütün bunları yapan bir insan kenara çekilip ömrünün sonuna kadar insanların gölünde hak ederek kazandığı payenin keyfini çıkarmak yerine bütün itibarını riske atarak geri dönüyorsa kendisine sadece minnet ve şükran duyulur. "Duayen" yaftası taşıyan pek çok kişi TS için neler yaptığına bir baksın derim.

Musalladan alınmış bir takım ve bunun içn her şeyini riske atıp geri dönen bir adam. Bir düşünün saat 9:00'da aradığınızda Belçika'dan 17.00'de aradığınızda Hırvatistan cevap veren biri... Kendi işleri için hiçbir zaman bu kadar koşuşturmamış birinden bahsediyorum.

Elbette vardır. Dün de vardı, bugün de vardır, yarın da var olacaktır. "Kul hatadan sâlim olmaz." Ancak hiç iş yamayanlar hata yapmaz. Taşın altına elini sokan kişi ellerini kirletmeyi göze almış demektir. Bu da cesrettir.
Hata yaptığında, büyüğümüz olduğunu unutmadan, haddimizi bilerek dostça ikaz ederek, ama büyük bir azim ve özveriyle giriştiği bunca işte bütün samimiyetimizle destek olarak yardımcı olmalıyız Başkan'a.

Yattara'nın da Gökdenizin de oynadığı futbol çok hoşuma gider. Her iki futblcuyu da ne kadar sevdiğimi yazılarımı takip edenler bilir. Ama bir yerde ölçü olmalı. Bu kulüpten Ali Kemal'ler, Necdet'ler, Necatiler, İskender'ler ve adını sayamayacağımıznice büyük topçu gelip geçti. Yerlerine birileri mutlaka geldi. Bir futbolcu gider bir futbolcu gelir. Ama Sadri Şener giderse yeri kolay kolay dolmaz. Zira bir başka Sadri Şener yok.

Putlaştırmadan ama hak ettiği saygı ve takdiri esirgemeden, ekibinin hakkını yemeden...

Sadri sener i anlatabilecek en güzel yazi bu sekilde olabilirdi.:alkış:

Ali Özcan
12.10.2008, 21:41
Poetricus üstad...Bu forumda daha önce tüylerimi diken diiken eden bir yazı okumamıştım...Ne kalemin "kırılsın" ne de yüreğin !

taşkın
12.10.2008, 22:02
1.Trabzonspor'un araçları(Atakım ve Paf takım otobüsleri) son modelleri alınarak yenilendi.
2.Trabzonspor Basketbol takımı 2.lige çıkarıldı.
3.Pilot takım alınıp genç ve yetenekli fubolcularla takviye yapıldı.
4.Hüseyin Avni Aker Stadı tadilata alındı.
5.Mehmet Ali Yılmaz tesisleri 5 yıldızlı otel konforuna kavuşturuldu.
6.Nike-Ramsey-Bimeks gibi markalarla sponsorluk anlaşması yapıldı.
7.Yeni yapılan modern Haluk Ulusoy tesisleri Trabzonspor'a kazandırıldı.
8.Transferler kamptan önce tamamlandı.
9.16000 kombine satıldı.
10.Trabzonsportv çalışmaları son aşamaya geldi.
11.Akyazı projesi sayın Mehmet Atalaya göre 2011'e yetişecek.
12.BordoMavi enerji şirketi faliyete geçti proje tamamlanınca yıllık 30 trilyon getirisi olacak.
13.Şampiyonluk Süreci Başladı.

Sadri Şener başkanımız geldiğinden beri klübü her alanda zirveye taşıyor düşündüğü projelerde tamamlanırsa Trabzonspor'a kimse rakip olamaz.
Arkadaşımın yukarda yazdıkları hep güzel şeyler.Başkanın kulübümüze öncelikle kalıcı gelirler kazandırması lazım.Kimsenin eline bakmadan kendi gelirleriyle ayakta duran bir Trabzonspor istiyoruz.Sadri başkan bunu yaparsa ki oda bunu istiyor,gerisi kolay ALLAH'ın izniyle ondan sonra başarılarda bir bir gelir.

Şimdi başkanın bu projeleri gercekleştirene kadar biryere gitmemesi lazım.

Keleşoğlu
13.10.2008, 01:13
başkan 11. maddeye bi el at hiçbi hareket yok

KemaL_Ts
13.10.2008, 01:29
Poetricus mükkemmel olmus! elerine saglik. iyiki varsin Sadri Sener!

Bence Sadri Sener leyhine pankart acilmali A.Akerde ve leyhine tezahürat yapilmali!

My
13.10.2008, 02:54
poetricus hocam çok teşekkürler. Sessiz çoğunluğun sesi olmuşsun :)

arifemre
13.10.2008, 03:10
Poetricus mükkemmel olmus! elerine saglik. iyiki varsin Sadri Sener!

Bence Sadri Sener leyhine pankart acilmali A.Akerde ve leyhine tezahürat yapilmali!
forumda daha önce de yazdım bu konuyu dikkate alınmalı. her maç bir iki dakika da olsa başkanımıza değinilmeli tribünde. hatta (Allah göstermesin ama) puan kaybı olan bir maç sonrası başkanımıza yapılacak destek tezahüraatı nın çoook çok etkili olacağını düşünüyorum.
hatırlayalım, benim hatırlayabildiğim en başarılı trabzonspor döneminden bir önceki dönem başkanı (yani temelleri oluşturan) sadri şener di, sonrasında da faruk özak geldi. şimdi sadri şener yine başında, faruk özak sa hiç dışında sayılmaz kulübün.
kaç kere yazdım bilmiyorum ama;
teşekkürler başkanım...

bakigokhan
13.10.2008, 04:19
Büyük başkana diyecek yok ama Ne kadar kısmetsiz bir adam ki başkan olduğu dönemler ekonomik olarak ülkenin krizde ya da eşiğinde olduğu dönemlere denk geliyor. Ah Nuri Albayrak zamanında başkan olacaktı ki...

Ertan 51
13.10.2008, 07:55
Poetricus Hocam,
Gönlüne,Yüreğine sağlık
inşallah bu söylediklerinden ders çıkarır ona göre oturur kalkarız,burda okuduğumuzla kalmaz en kötü şartlarda bile sağ duyu ve itidalle yaklaşır başkanımıza desteğimizi esirgemeyiz.
tekrar teşekkürler
samimiyetimle söylüyorum iyiki sizin gibi insanlar var Trabzonsporumda,eksik olmayın
her kelimene aynen katılıyorum duygularıma tercuman oldun Allah razı olsun.

Uluhan
13.10.2008, 13:01
Poetricus hocam çok güzel yazmış

Great White
13.10.2008, 13:13
Poetricus hocam eline sağlık..

Konuyu açan ilk yorum keşke bu olsaymış..

En azından istediğimiz anda bakıp okurduk:)

Emirhan Makul
13.10.2008, 13:21
Beyler Başkandan Açıklama Geldi;

"Arkadaşlarımız şuanda avrupada transfer çalışmalarına başladı yine erken başladık ama hep bu erken başlamanın meyvelerini topluyoruz , 10 numara mevkine mi ne oraya adam arıyorlar bakalım ne olur"

Tunga
13.10.2008, 13:37
Başkan hakkında derli toplu bir yazı yazmaya niyetlendim ama her ne hikmetse şöyle "efrâdını cami ağyarını mani" bir yazı kaleme almak nasip olmadı.

Yattara hadisesi ile ilgili olarak Başkan'a ve yönetimine hem basında hem de forumda epeyce yüklenenler oldu. Bu durumda adına ister sorumluluk ister meydanı boş bulma densin birkaç satır yazmam gerektiğine inandım.

-Başkan fevrî bir adam. Her şeye anında tepki veren bir yaradılışa sahip. Bu özelliği zaman zaman basit hadiseleri büyütüp kriz haline getirebiliyor. Gökdeniz, Zafer Yelen ve Yattara hadiselerinde bunu gördük. Tolga'yı basın önünde eleştirmesini bu özeliğine bağlıyorum. Genelde doğru da olsa özelde kendimce hatalı bulduğum eylem ve söylemler. Belki de Başkan siyasetçi bir babanın çocuğu olmasına rağmen politik davranmadığı için böyle oluyor, kim bilir?

Aynı özelliğin faydalarını saymaya kalksam herhalde buraya sığmaz. Kendisine dönen kameralar ve mikrofonlar karşısında tam bir ezik psikolojisiyle saçmalayan başkan ve yöneticilerin üzerinden çok zaman geçmedi. Hâlbuki Sadri Başkan öyle mi? Trabzonspor'a yöneltilen bir ithamın, küçümsemeli bir tavrın, imanın altında kaldığını göreyim kalemimi kırar bir daha da tek satır yazmam.

Sadri Başkan eylem ve söylemleriyle, hal ve hareketleriyle Trabzonspor'a büyüklüğünü, camiaya misyon ve vizyonunu yeniden hatırlatan, camianın üzerindeki, ölü toprağını kaldıran adamdır. Sadece bu kadar mı? Bugün Türkiye'de Trabzonspor hakkında konuşacak olan dost düşman herkes karşısında çok ciddi bir muhatap olduğu bilmektedir. Bir Anadolu takımının en son ne zaman lehimize tezahürat yaptığını hatırlayan var mı?
Dün “Trabzon kümeye!” seslerinin yükseldiği rakip takım tribünleri bu sene kendi evlerinde mağlup oldukları halde; “bu sene şampiyon Anadolu’dan!” tezahüratlarıyla futbolcularımızı çağırıp bağrına basıyorsa durup düşünmek gerek!

Klasik söylemle; "Dosta güven düşmana korku vermeye" başladıysak bunda en büyük pay Sadri Şener'indir.

Üç İstanbul takımının bizden bahsederken ne kadar değiştiğini fark ettiniz mi? Dün adımızı duyduğunda istihfafla burun kıvıranlar bugün büyük bir hayranlık, kıskançlık hatta hasetlikle bakıyorsa bu kendi kendine olmadı.

Birden ortaya çıkan sponsor gelirlerini, gırtlağına kadar borçla devralınan bir kulübün kısa sürede yaptığı onca hamleyi görmezlikten gelecek bir babayiğit var mı?

Başkan adamdır!

Keşke bu sözü BJK için takımı bırakıp giden sonra da utanmadan geri dönüp canım kadroyu heba eden biri için kullanıp ziyan etmeseydik. Sözün gerçek muhatabı çıkageldi bütün ümitler tükenmişken. Özüyle sözü bir kaç kişi kaldı camiada; camiayı bırakın ülkede?

Başkan Trabzonsporludur.

Trabzonspor'a her zaman almaya değil, vermeye gelen insandır. 8 milyon USD olarak telaffuz edilen ama daha fazla olduğunu bizzat bildiğim bir meblağı üstelik iflasın eşiğindeyken TS'a hibe eden birinden bahsediyoruz. Dikkat edin hibe eden diyorum; adına çek yazdırıp kulübü mahkemeye veren değil. Üstelik bu hadise 2000 yılında bir TV programında Faruk Bey tarafından açıklanıncaya kadar kendisi bu konuda tek laf etmemiştir.

Bütün bunları yapan biri kenara çekilip ömrünün sonuna kadar insanların gönlünde hak ederek kazandığı payenin keyfini çıkarmak yerine bütün itibarını riske atarak geri dönüyorsa kendisine sadece minnet ve şükran duyulur. "Duayen" yaftası taşıyan pek çok kişi TS için neler yaptığına bir baksın derim.

Musalladan alınmış bir takım ve bunun için her şeyini riske atıp geri dönen bir adam. Bir düşünün bir günde iki kez aradığınız da saat 9.00’da Belçika'dan, 17.00'de Hırvatistan cevap veren biri... Kendi işleri için hiçbir zaman bu kadar koşuşturmamış birinden bahsediyorum.

Elbette vardır. Dün de vardı, bugün de vardır, yarın da var olacaktır. "Kul hatadan sâlim olmaz." Ancak hiç iş yapmayanlar hata yapmaz. Taşın altına elini sokan kişi ellerini kirletmeyi göze almış demektir. Bu da cesarettir.
Hata yaptığında, büyüğümüz olduğunu unutmadan, haddimizi bilerek dostça ikaz ederek, ama büyük bir azim ve özveriyle giriştiği bunca işte bütün samimiyetimizle destek olmak gibi bir vecibemiz var Başkan'a taraftar olarak.

Yattara'nın da Gökdenizin de oynadığı futbol çok hoşuma gider. Her iki futbolcuyu da ne kadar sevdiğimi yazılarımı takip edenler bilir. Ama bir yerde ölçü olmalı. Bu kulüpten Ali Kemal'ler, Necdet'ler, Necatiler, İskender'ler ve adını sayamayacağımız nice büyük topçu gelip geçti. Sadri Şener ve onun gibiler sayesinde yerlerine birileri mutlaka geldi. Bir futbolcu gider bir futbolcu gelir. Ama Sadri Şener giderse yeri kolay kolay dolmaz. Zira bir başka Sadri Şener yok.

Geçtiğimiz sene bildiri hazırlarken, yanlışları bir bir sayalım dedik. Bir baktık ki, gazetenin değil yarım sayfası, iki sayfası yetmiyor yanlışları saymaya :)

Elbette hata yapılacak. Benim de sık vurguladığım bir hususa siz de vurgu yapmışsınız. İş yapan hata yapar! Hiç iş yapmayan birinin hata yapması imkansızdır. Hata onu o göreve getirenin olur çünkü.

Bu yazı, çok güzel ve anlaşılır açıklamalarıyla değerli bir özet olmuş.

Sizi tebrik etmekten yorulmayacağım. Tebrik ediyorum :)

Murat Erdem
13.10.2008, 13:52
Sayın Başkanım SADRİ ŞENER elini taşın altına koyup yükümüzü sırtına aldın ya...emeğinin önünde saygı ile eğiliyorum...

KemaL_Ts
13.10.2008, 14:31
Tribünlerin S.Sener leyhine tezahürat yapmali!!!!!!!!!!

coolank
13.10.2008, 14:33
POETRİCUS arkadaşın yazdıgı yazıyı bence BMN açılış sayfasına koymak lazım ...

TheCrow
13.10.2008, 14:53
Edited........

TheCrow
13.10.2008, 15:25
POETRİCUS arkadaşın yazdıgı yazıyı bence BMN açılış sayfasına koymak lazım ...

Katılıyorum...İleride muhtemel zor günlerimizde okunması daha faydalı olur kanaatindeyim...

Great White
13.10.2008, 15:36
Gerek kalmadı..

Adil ÖZGÜR
13.10.2008, 15:46
Yeniden doğacak, Ali Sami Yende, Marmara çırası gibi yakacak,
Şaşıracak İstanbulun şımarıkları, küççük parmaklarını ısıracak,
Perişanlık yaşayıp, belkide saha içindeki koltukları fırlatıp atacak,
Trabzon Lider dönerken, 61 nolu dürbünle arkasından bakacak,

Saldır Yattara, at çalımı deparı, yatır kaldır onları,
Titriyor ayakları, senide gördümü ne olacak sonları,
Karadeniz fırtınası esiyor şiddetli, tutmuyorki donları,
Ay ışığı gibi parlat, görsünler Büyük ŞAMPİYONLAR

Sadri Başkan, tek düşüncen Trabzon,
G.S. maçını alıp, liderlik için güzel son
Yiğetlik, mertlik cizgisinde ilerle,
Seninle olacağız Şampiyon,

Vkgz
14.10.2008, 11:20
Başkan'ın başarısı elbette yadsınamaz ama futbolcuları arkasından konsmaması lazım. Futbolcularla bu kadar muhatap olmaması lazım. İşler iyi giderken sorun yok, inşallahta hep iyi gider ama aksi durumda bu tipteki davranışları sorun olur. Ama şimdilik görmezden gelmekte fayda var...

Selçuk Aydın61
14.10.2008, 11:53
kolaydeil butarftarın güvenini arkaya almak 16bin konbine satmak sagnak yagmurda full dolu tirübün pess başkan öpülecek ellerinvar :)

Adil ÖZGÜR
15.10.2008, 21:08

Başlangıç güzel, sonuçu muhteşem bir yazı,
Tek kelime harika,

azdiha6161
16.10.2008, 14:21
katlanarak büyüyen trabzonspor korkusu ve sadri şener farkı....

her zaman her yerde en büyük TRABZ10

Ahmet Faruk
16.10.2008, 14:37
Fiili başkanlıktan sonra Onursal Başkan olarak görmeyi çok isterim.

azdiha6161
16.10.2008, 15:59
Fiili başkanlıktan sonra Onursal Başkan olarak görmeyi çok isterim.

ahmet kardeşim çok güzel bir düşünce ama ilk baştaki onursal zararımız mehmet ali yılmazı ordan atmak gerekli...

bu takıma onur verenlere layıktır onursal başkanlık dediğin gibi sadri şener onursal başkanlıkta ilk adaydr şampiyon olduktan sonra...

sifuni
16.10.2008, 18:12
ahmet kardeşim çok güzel bir düşünce ama ilk baştaki onursal zararımız mehmet ali yılmazı ordan atmak gerekli...

bu takıma onur verenlere layıktır onursal başkanlık dediğin gibi sadri şener onursal başkanlıkta ilk adaydr şampiyon olduktan sonra...

bakin bügün "onursal baskan" neler sacmalamis bügün sanki bir fenerlilin konusmasi gibi

Mehmet Ali Yılmaz, Katar’ı transferi son anda gerçekleşmeyen Yattara’yı yönetimin satmak istediğini ileri sürdü.

Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Katar’ı transferi son anda gerçekleşmeyen Yattara’yı yönetimin satmak istediğini ileri sürdü. “Danışıklı dövüş oldu” diyen Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor’a ilişkin Radyospor’a çok çarpıcı tespitler yaptı.

SONUÇLAR İYİ FUTBOL KÖTÜ

“Trabzonspor’un bu sezonki performansı heyecan verici, lider olması tabi ki güzel. Taraftarı ve bizleri mutlu etti. Ancak sahada ki performans iyi görünmüyor. Oynanan futbola bakınca, bugün kü puan tablosunu rakiplerin paunlar kaybetmesine bağlayabiliriz. Trabzonspor, kazandığı maçlarda çok göz doldurmadı. Taraftar kitlesinde tedirginlik var. Ersun Yanal’ın elinde çok geniş bir kadro var. Umarım Yanal, Trabzonspor formasını taşıyacak olan futbolcuları iyi tercih eder.

YANAL ŞÜPHE UYANDIRIYOR

“Trabzonspor, deplasmanda Galatasaray’ı yenerek ‘evet ben bu yıl şampiyon olacağım’ imajını iyiden iyiye hissettirmeli. Zaman zaman bazı takımlar üst üste iyi sonuçlar alır ama daha sonra hayal kırıklığı yaratır. Ersun Yanal’ın çalıştırdığı takımlarda bu malesef fazla oluyor. İnşallah Trabzonspor bu durumu yaşamaz.”

İSTANBUL TAKIMLARI İLE BAŞ ETMEK KOLAY DEĞİL

“Daha güçlü kadrosu olan takımlar var. Beşiktaş tedbirler alıyor, Fenerbahçe’nin bir iki maç kaybetmesi önemli görülmüyor, Galatasaray iyi oyuncular aldı. Bu takımların dışında Bursaspor, Gaziantepspor, Sivasspor ve Kayserispor’un ciddi bir çıkışı var. İstanbul takımları ile baş edip sonuca gitmek çok kolay görünmüyor. İnşallah Trabzonspor bunu başaracak. İnatla, hırsla, istekle Trabzonspor mücadeleye devam ederse şampiyonluk neden gelmesin!”

ESKİLER DAHA İYİ

“Henüz çok göz dolduran bir transfer yok. Eski futbolcular bana göre daha iyi mücadele ediyor. Song şimdilik idare ediyor. Ama Trabzonspor çok gol pozisyonu veriyor. Konyaspor bu pozisyonları değerlendiremiyor ama başka takımlar bu pozisyonları gole çevirir. İleri uçta bu yıl yine Umut en iyisi. Yeni oyuncular arasında Selçuk İnan’ı beğendim ama Selçuk’ta şampiyonluğa oynayan bir takımın futbolcumudur bunu göreceğiz. Ayrıca bu kadar oyuncu transferini de anlamış değilim. Transfere 25 milyon Euro harcandığını söylüyorlar ama yedek kulübemiz hala iyi değil. Amacım karamsar bir hava yaratmak değil ancak dikkatli olunması gerektiği için uyarılar yapıyorum.”

DANIŞIKLI DÖVÜŞ OLDU

“Yattara’nın gerçekleşmeyen transferi yansıtıldığı gibi değil. Danışıklı oldu her şey. Yattara’nın yönetime rağmen gitmek istediği doğru değil. Şampiyonluğa oynayan takım oyuncu satmaz. Gökdeniz’in de satılması doğru değildi. Yattara, eğer gitseydi Trabzonspor için kayıp olacaktı. Yönetim, taraftarın Yattara’nın gitmesinden dolayı göstereceği tepkiyi azaltmak için Yattara’yı “gitmek istiyorum” diye konuşturup, “ne yapalım oyuncu gitmek istiyor biz de satıyoruz” şeklinde düşündü ve böyle yaptı. Yönetim, kendini korumak için böyle bir yol izledi. Bu olaylar yaşandıktan sonra transfer gerçekleşmiyorsa ‘kamuoyunda Yattara ile yönetim arasında sorun var’ değerlendirmesi her zaman olacaktır. Bu da huzrsuzluk yaratır. Yönetim bu transfer olayında her şeyi gizli tutmalıydı. Menajerler yönetimi yanılttı.

İŞBİRLİĞİ YAPAN YÖNETİCİ VE TEKNİK ADAMLAR VAR

“Artık transferler çok yüksek komisyonlarla yapılıyor. Çok sayıda menajer var. Menajerler ile iş birliği yapan teknik direktör ve yöneticiler var. Çok para kazanmanın yolu nasılsa o yolların hepsi deneniyor. O yüzden çok dikkatli olmalı kulüpler. Şunu da belirteyim, Yattara’ya teklif edilen para çok büyüktü.”

bence gördü sadri senerin iyi oldugunu kiskaniyor ve onu artik asagiya cekmek istiyor.:mad:

emre81
16.10.2008, 18:18
Son 10 yıldır sadece böyle gündeme gelmek adına en iyinin kendisi olduğunu vurgulamak adına ipe sapa gelmez demeçler vermekten öteye gidemiyor, önce trabzonspor başkanlığını kaybetti sonra federasyon başkanlığına oynadı o da olmadı, gazetlerde sürekli aleyhimize demeç vermek dışında bir şeyini göremiyoruz ne yazıkki.

Ahmet Faruk
16.10.2008, 18:39
Allahtan Onursal Başkanımız Mehmet Ali Yılmazla alakalı bir başlık yok :D

Ahmet Kuru
16.10.2008, 19:30
MAY'ın açıklamalarındaki niyet belli...
Her ne kadar dışarıdan Trabzonspor sevdalısı gibi gözüksede,akıllı taraftar profili olayın farkında...
Artık Avniakerde bağırmıyorlar, MAY başkan Trabzon şampiyon diye,üzgünüm Onursal Başkanımız!

Ayrıca Sadri Şener yönetimini eleştirebilme hakkına sahip olan eski yöneticilerin,Trabzonspor'a Sadri Şener'den daha fazla şeyler katmış olması gerekiyor...

aaahmet61
16.10.2008, 19:33
mehmet ali yılmaz ve sadri şenerin yaptıkları ortada.biraz kıskançlık kokan açıklama.

Recep Alkan
16.10.2008, 21:02
kımse may a gıdıp de bız sana mecburuz gel bızı kurtar demedı ya zoruna gıttı galıba. neyse ya herkes suankı yonetımden son derece memnun. ınsallah uzun yıllar da boyle devam eder.

alper*
16.10.2008, 21:05
bir fbliye onursal başkan diyorsak sadri şener'e ne demeliyiz düşünemiyorum.

Hüseyin Çümen
17.10.2008, 03:38
sadri şener efsane başkan ona karşı neyapsak azdır

alioglua
17.10.2008, 07:58
benim bir önerim olacak bilmiyorum daha önceden yapıldı mı diye, (bunu proje kısmına da yazdım ama burası daha çok ilgi görebilir diye düşündüğüm için buraya da yazdım)

trabzonspor seyahat diye bir firma çıksa ve bu sektörde adım atılsa güzel bir kazanç olmaz mıydı

bunu yapabilen firmaların sermayesini ancak bir klup karşılayabilir diye düşündüm belki sermaye fazla gerekecek ama iki-üç sene içerisinde de bunun dönüşümü olacaktır mutlaka

yeni ve kaliteli otobüs ve mürettebatıyla rahat yolculuklar vadediyoruz gibi bir parolayla da yola çıkılabilir bilmiyorum ne dersiniz

eminim bir çok kişi ulusoy metro yu bırakıp trabzonspor seyahat ile yola çıkacaktır

yolda giderken akşamleyin eski türk filmleri yerine trabzonsporumuzun maşallahlık maçlarını koysalar ve bizi tanıyan tanımayan herkeste trabzonspora olan ilgi arttırabilir

bunu sadri başkan yapar bence ve buna inanıyorum sadece ulaştırabilsek

Erdal
17.10.2008, 10:08
Onursal başkan ın da tıpkı Nuri bey gibi kötü danışmanları var. Yada danışman kullanmıyor. Belliki Trabzonspor camiasınının gündeminden haberi yok. Gündemi geç takip ediyor. Bu günlerde görmüyorum sevgili magicyattara abi buralarda yok sanırım. Tam da bunları söylemiştim. Ben daha erken bekliyordum açıklamayı ama takım galip geldikçe açıklama gecikti haliyle. Sonunda onursal ımız da baktıki takımın yenileceği yok dayanamadı böyle zamansız laflar etti. Oynana futbol kötüymüş. Çok anlar başkanımız futboldan Allah var şimdi. Türkiyenin en iyi kadrosunu yok pahasına dağıtıp yerlerine Recepleri Fetileri Bülent Uygun ları getirdiğinde bu hükmü vermiştim zaten....

Hani sussan be başkan sussan.... sadece sussan geçmişte yaptığın azıcık da olsa birşeyler adına saygıda kusur etmeyecek bu camia. Ama Allah aşkına sus. Sus zira inan bize bu camia artık değişti. Dünya değişti. Yeni kuşağı " şampiyonluğu fb ye sattılar" yalanlarına inandırman zor artık o yüzden lütfen sus ve belki diye sıranı bekle...

Gökçebey
17.10.2008, 11:11
Onursal! başkanımız hep böyle enteresan zamanlarda ortaya çıkıp zehir zemberek konuşuyor. Ne tesadüf !

Great White
17.10.2008, 11:12
Erdal Hocam ben bu aralar gelişmelerden biraz koptum..

Sn. Yılmaz ne gibi açıklamalar yapmış ki? Ayrıca Bülent Uygun bizde oynadı mı yahu? Bir de Feti' yi hatırlayamadım; kimdi o?

Her ne kadar Sn. M. Ali Yılmaz' ın da tıpkı diğer değerli başkanlarımız gibi hatasız olmadığını kabul ediyor olsam da katılmış olduğu her canlı yayında estirdiği otoriter havayı ve bizi ezdirmeyen tavrını takdir ederdim:rolleyes:

Bazen kişisel egosu camianın önüne geçer gibi olurdu ama Ali Şen de FB' de hemen hemen aynı kategoride idi zaten. Lider dediğin de biraz havalı olacak yahu:)

Gerçi şu anda da konum itibarı ile Ali Şen ile benzer durumda sayılırlar ya, orası da ayrı :)

poetricus
17.10.2008, 12:00
"Allah beni dostlarımdan korusun;
Düşmanımı nasıl olsa yenerim."

Mehmet Ali Yılmaz'ın yıllardır yapıp ettikleri sadece Sadri Şener gibi büyük insanların değerini daha iyi anlamamı sağlıyor.

Başında olmadığı işin dışında olmayı bilmek de bir erdemdir.
Aslolan Trabzonsporsa bunca başarılı sonuç alınırken, bunca fedakarlık yapılmışken, yapılmakayken ve yapılacakken bu fitnekar açıklamalar, suyu bulandırmaya çalışmalar nedendir?

Trabzonspor için insanlar nezdinde kazandığı itibarı, fedakarlıklarla hak edilmiş itibar ve teveccühü riske atarak gelen ve ekibiyle birlikte, tabir caizse, gece gündüz çalışan bir Sadri Şener ve geçmişte verdiklerini maddi, manevi ve siyasi olarak almış ama hala doymamış Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz...

Benliğini camiaya feda eden başkan ve egosu uğruna her şeyi feda etmeye niyetli onursal başkan...

Takımı yetenekli oyuncularla dolduran Şener ve vakti zamanında bütün yıldızları meşkuk ve mechul meblağlara satmış oturduğun yerden bir sürü faydasız transfer yapıp kulübü fakirleştirmiş ama yanındaki yalaka takımını ihya etmiş Yılmaz...

Enkaz devralıp takım kuran Şener, takım devralıp enkaza dönüştüren Yılmaz...

Herkes kendine yakışanı yapıyor ve yapacak, biz de bize düşeni ve yakışanı yapıp Sadri Şener ve ekibine destek olalım.

asimetrik
17.10.2008, 12:08
Tanıdığım herkesin, hangi takımdan olursa olsun, ilk söyledikleri ;başkanın kalitesi.Herkesin dikkatini çekiyor. Böyle başkanımız olsa keşke diyorlar. Beni çok gururlandırıyor.
Tebrikler Sadri başkan..

GULER
17.10.2008, 12:12
"Allah beni dostlarımdan korusun;
Düşmanımı nasıl olsa yenerim."

Mehmet Ali Yılmaz'ın yıllardır yapıp ettikleri sadece Sadri Şener gibi büyük insanların değerini daha iyi anlamamı sağlıyor.

Başında olmadığı işin dışında olmayı bilmek de bir erdemdir.
Aslolan Trabzonsporsa bunca başarılı sonuç alınırken, bunca fedakarlık yapılmışken, yapılmakayken ve yapılacakken bu fitnekar açıklamalar, suyu bulandırmaya çalışmalar nedendir?

Trabzonspor için insanlar nezdinde kazandığı itibarı, fedakarlıklarla hak edilmiş itibar ve teveccühü riske atarak gelen ve ekibiyle birlikte, tabir caizse, gece gündüz çalışan bir Sadri Şener ve geçmişte verdiklerini maddi, manevi ve siyasi olarak almış ama hala doymamış Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz...

Benliğini camiaya feda eden başkan ve egosu uğruna her şeyi feda etmeye niyetli onursal başkan...

Takımı yetenekli oyuncularla dolduran Şener ve vakti zamanında bütün yıldızları meşkuk ve mechul meblağlara satmış oturduğun yerden bir sürü faydasız transfer yapıp kulübü fakirleştirmiş ama yanındaki yalaka takımını ihya etmiş Yılmaz...

Enkaz devralıp tam kuran Şener, takım devralıp enkaza dönüştüren Yılmaz...

Herkes kendine yakışanı yapıyor ve yapacak, biz de bize düşeni ve yakışanı yapıp Sadri Şener ve ekibine destek olalım.

Aynen katiliyorum abi. Sadri baskanimiza kesintisiz ve TAM Destek olunmali.
Yakaladigimiz havada Sadri baskanimizin cok buyuk payi var ve Trabzon(spor)a kazandirdigi projeler/sponsorlar goz ardi edilemez.

Erdal
17.10.2008, 12:25
Soner açıklamaları yukarıda var:)

macka61
17.10.2008, 14:14
may kendinden başka başkanın Trabzonsporda başarılı olmasını istemiyorda ondan böyle açıklama yapıyor yine zora girip kulübü onda devretmemizi istiyor ama artık öyle bir şey olmuyacak uzun süreler inşallah Sadri başkan yönetecek bu kulübü çok bekler may

Adnan Mollasalihoğlu
17.10.2008, 14:58
Dediği çoğu şeyde haklı bence başkan.Takımda yedek mi var allah aşkına yapmayın lütfen...
Selçuk'un yedeği Ferhat,Colman'ın yedeği Adnan.Aynı anda iki futbolcumuz cezalı olsa çok büyük sıkıntıi yaşarız kimse kimseyi kandırmasın.Yedek diye oturanlardan Ceyhun,Barış,Giray hariç gerisi bu takıma yakışmıyor.

Slyva,Selçuk,Song,Egemen,Gökhan,İsaac,Cale,Colman, Giray,Ceyhun...Transfer olarak bunları sayalım gerisi hala muamma.İlk sene için yönetim gayet başarılı fakat devre arası Ferhat,Adnan gibi oyuncularla yolların kesinlikle ayrılması şart.

Ne güzeldir ki iyi günde eleştiriler yapmış Sn.Yılmaz kötü günde yol gösteren çok olur zaten.

Great White
17.10.2008, 15:29
Vallahi yukarıda Sn. Yılmaz' ın açıklamalarını sakin bir kafa ve objektif bir bakış açısı ile okudum ve bana hiç de Sadri Başkan' ı yermeye çalışan ve art niyet içeren bir açıklama gibi gelmedi..

En azından burada bazı arkadaşların ısrarla belirtmeye çalıştıkları gibi takımın kötü gitmesini isteyen muhalif bir adam pozisyonunda olmadığına dair açık beyanatlar vermiş Onursal Başkanımız..

Açıkçası kendisinin ne türden planları olup olmadığını bilmiyorum ama yukarıdaki röportajda bu kadar işkillenecek herhangi bir yaklaşımını da göremedim ben nedense :)