PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

erolizmts
28.08.2009, 01:29
Sanırım 2-3 gün sonra transfer dönemi bitiyor. Yabancı bir oyuncu zaten imkansız. Çünkü kontenjanımız dolu. Yerli golcü almak istesek piyasada bu formayı kaldırabilecek futbolcu yok. En fazla Mehmet Battal dediler onu bile alamıyoruz. Adamlar bonservisine 10 bin ytl deseler bile bizimkiler o 10 bin'i 1o taksitle ödemenin pazarlığını yaparken alamazlar. Yani transfer defterini yönetim kapatmış. Kaderlerinede razı görünüyorlar. Kötü gidişe çok fazla üzüleceklerini sanmıyorum. Çünkü kulübü bırakmaya dünden razı gibiler. Bahaneler onların işine geliyor.

Trabzonizm
28.08.2009, 03:00
bu sefer kimse sana yalvarmayacak istiyosan git

seyduna_efil
28.08.2009, 04:41
sadri şenerin futbolcular konusunda akıl hocası fatih terim'dir..bir futbolcu almadan önce kesinlike fatih terime danışır.malumunuz,başkanımız takımımızdakı bi futbolcuyu anlatırken 'yok fatıh terım böyle dedi,yok şöyle dedi' diye örnekler vermeye çalışır.fatıh tekke tranferınde'de senyör terime danışmıştır ve hakkında olumsuz referans almıştır..ee malum fatıh terım zaten sevmıyor tekke'yi.Sadri şenerin" Fatıh tekkenın kişiliği hakkında birkaç hocayla görüştüm hiçbiri olumlu seyler söylemediler" beyanatının arkasındada bu durum yatmaktadır.

bi atasözü vardır klavuzu karga olanın burnu .... çıkmazmış..bizim başkanda klavuz olarak fatıh terımı seçmiş,yazık...

seyduna_efil
28.08.2009, 04:57
Sadri Şener çok iyi bir iş adamı olabilir.Zaten Trabzonspor'u şirketsel bazda çok ama çok iyi yönetiyor.Yaptığı icraatlar bunun kanıtıdır.Ancak Sadri Şener iyi bir futbol klüp başkanı olmadığını gösterdi..Kişiliği klüp başkanlığına hiç uygun değil.Çok tutarsız açıklamalar yapan,fikirleri günden güne değişen,çıt kırıldım olan,hemen darılıp vazgeçen,aşırı duygusal tepkiler verip bunu dışa yansıtan,olur olmaz yerde olmayacak açıklamalar yapan bir profil yapısı var..Kı bu durum hem kendisine hemde takıma çoğu zaman zarar vermektedir..

Geçen seneden kalma bir hadise var aklımda ki bu benim Sadri Şener'e olan bakış açımda kuşkular doğuran ilk hadisedir:

Geçen yıl ligin 2.devresiydi.Galip geldiğimiz bir maçtan sonra Sadri şener gazeticelere aynen şöyle diyordu:"Bundan sonra 5 maç üst üste yenılsekte Ersun hocayla yola devam edeceğiz." Aradan çok geçmeden bir Sivasspor yenilgisi sonrası bu sefer gazeticelere:"Yenilginin sebebini bana değil gidin hocaya sorun." deyip hocayı kurtların önüne sürüyor ve birkaç gün sonra üstelik 5 maç üst üstede yenilmememize rağmen,üstüne üstlük sene başında hedef olarak konulan 3.lük büyük oranda garantilenmişken hocanın kellesini alıyordu.

Bu hadise Sadri Şener'in klüp başkanlığı konusundaki yeterliliği bakımından güzel bir örnektir..

GolaMTuRi
28.08.2009, 05:44
Her zaman savunurdum ama benden bu kadar..
Ersun yanali gondermesi,samet aybabayi getirmeye calismasi,en sonunda gidip ucuncu sinif bir hoca getirmesi,3-4 tane cok kaliteli takviyeyle hem avrupa hem lige iddiali hale gelmek varken dise dokunur tek transfer yapmamasi,avrupa ligi oncelik demesine ragmen gidip gabrici almasi..
Ve israrla halen daha takimin eksiklerini gormemezlikten gelmesi..
Elin oglu baros-nonda varken takima forvet getirmeye calisir, biz ise gokhan-umut yeterlidir diyoruz..

Ahmet Başkaya
28.08.2009, 05:49
Ya arkadaşlar yapmayın daa tutun ki Torresi aldık kimi keseceğiz ?

Yapmayın daa etmayin da :)

is_mail61
28.08.2009, 05:49
ulan size sadri başkan fazla bile ya nankör ya taraftarımız cidden nankör

Ahmet Başkaya
28.08.2009, 05:52
ulan size sadri başkan fazla bile ya nankör ya taraftarımız cidden nankör
Hep biz nankörüz zaten yahu ne saçmalıyorsunuz ya şu taraftara kimse nankör diyemez ulan kaç yıldır bekliyoruz birimiz dönmüyoruz sırtımızı Fransa'ya gidiyor bazısı sen çıkıp nankör diyorsun 2 maçın kasetini al izle bakalım NANKÖR olan kim ...

is_mail61
28.08.2009, 06:00
Hep biz nankörüz zaten yahu ne saçmalıyorsunuz ya şu taraftara kimse nankör diyemez ulan kaç yıldır bekliyoruz birimiz dönmüyoruz sırtımızı Fransa'ya gidiyor bazısı sen çıkıp nankör diyorsun 2 maçın kasetini al izle bakalım NANKÖR olan kim ...

yahu başkanın suçu ne adam çıkıp oynasınmı adamlar koşmuo hırs yok istek yok taktik teknik herneyse şimdi bunu başkanamı attınız hepiniz tmm başkan bazı konularda yanlış yaptıda kardeşim pireye kızıp yorgan yakıosunuz siz sen sadri başkandan daha iis varmı sanıosun o tam bi trabzonsporlu bunu kimse tartışamaz senden benden çok istiyor bu şampiyonluğu emin ol şimdi burdan geri sayfalara bakarım başkana düzdüğün methiyeleri çıkartırım işler kötü gidincemii böyle oldu olabilir napalım dünyanın sonu deil oda düzelir sadri başkana laf dien nankör tabiki sen 25 senede 2 yada 3 kere şampiyonluğu ıskaladın kıl payı biri atay başkan zamanında dieri 96 o takımı başkan kurdu ve bu takım yüzünden iflas etti dieri geçen sene işte bide üstüne laf yiyio adam yazık ya hakatten çok yazık arkadaşlar sadri başkan giderse emin olun çok ararız ondan iisi bence yok çok ciddiyim

Ahmet Başkaya
28.08.2009, 06:19
yahu başkanın suçu ne adam çıkıp oynasınmı adamlar koşmuo hırs yok istek yok taktik teknik herneyse şimdi bunu başkanamı attınız hepiniz tmm başkan bazı konularda yanlış yaptıda kardeşim pireye kızıp yorgan yakıosunuz siz sen sadri başkandan daha iis varmı sanıosun o tam bi trabzonsporlu bunu kimse tartışamaz senden benden çok istiyor bu şampiyonluğu emin ol şimdi burdan geri sayfalara bakarım başkana düzdüğün methiyeleri çıkartırım işler kötü gidincemii böyle oldu olabilir napalım dünyanın sonu deil oda düzelir sadri başkana laf dien nankör tabiki sen 25 senede 2 yada 3 kere şampiyonluğu ıskaladın kıl payı biri atay başkan zamanında dieri 96 o takımı başkan kurdu ve bu takım yüzünden iflas etti dieri geçen sene işte bide üstüne laf yiyio adam yazık ya hakatten çok yazık arkadaşlar sadri başkan giderse emin olun çok ararız ondan iisi bence yok çok ciddiyim

Ustam anlamadığın bir konu var öncelikle tam olarak benim Başkan'a nasıl baktığımı bilmeden genelleme yapman biraz saçma olmuş 2 sayfa bile önceye gitsen Başkan hakkındaki övgülerimi bulabilirsin...

Sana şöyle açıklayayım düşüncemi bir sınava hazırlanıyorsun çalışıyorsun yatmadan uyumadan hazırlanıyorsun ve iyi hale geliyorsun ama sınavda Matematiği işaretlemiyorsun sürende var soruları da çözebilirsin ancak işaretlemiyorsun ... Sen şimdi dünyanın en çok çalışanı da olsan bu sınavı geçebilir misin ?

Dahi olmaya gerek yok o sınavı çözmeden başarılı olamazsan çocuğa desen çözmelisin der ... Süren varken çözebilecekken çözmüyorsan ben bunda kasıt ararım başka bir ihtimal varsa söyle ...

Eğer ki yine anlamadı isen daha net söyleyeyim şu takımın 2 bölgede sene başından beri eksiği vardı Sağ bek ve Forvet hatta Sadri Başkan kendi de söyledi bir Tv programında sağ beke ihtiyacımız var diye ama almıyorsun türlü türlü bahane uydurup...

Sen şimdi çıkıp bana herşeyi yıkıyorsun diyorsun ama benden önce kendi kendine ihanet ediyor zaten..Şu takıma Fatih veya Kaliteli forvet alınsaydı Allah Aşkına kim çıkar Yazıklar olsun derdi...

Geçen sene tüm rakiplerin zaafına rağmen Sivas'ın arkasında bitirdik kim Başkana yazıklar olsun dedi...

Yani biz Nankör değiliz USTAM....

Ben hala Başkan'ı destekliyorum ama yanındaki sürüye söz geçiremeyecek masaya yumruk atamayacaksa ve anlamsız işler yapacaksa o da bıraksın gitsin 18 yıl bekledim bir 18 daha beklerim Vesselam....

Hüda Topaloğlu
28.08.2009, 07:53
2005-2006 sezonu Futbolcu Kadrosu

kaleciler
Tolga Zengin
Hasan Sönmez(Ara transferde A. Sebatspor’a kiralık gitti)
Jefferson de Oliviera Galvão
Ahmet Şahin(Ara transferde İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan transfer edildi)

defanslar
Erdinç Yavuz
Tayfun Cora
Emrah Eren(Ara transferde Malatyspor’a transfer oldu)
Volkan Kürşat Bekiroğlu(Ara transferde Malatyspor’a transfer oldu)
Ufukhan Bayraktar
Feridun Sungur
Kürşat Duymuş(Ara transferde Ankaraspor’a transfer oldu)
Milan Stepanov(Ara transferde FK Vojvodina’dan transfer edildi)
Adrijan Djokaj(Ara transferde FK Kızılyıldız’dan transfer edildi)
Ferhat Çökmüş(Ara transferde Young Boys’dan transfer edildi)
Celaleddin Koçak
Özgür Bayer(Ara transferde Ankaraspor’a transfer oldu)
Fabiano Eller Dos Santos(Ara transferde Internacional’e kiralık gitti)
Aykut Akgün
Fatih Akyel(Ara transferde PAOK’dan transfer edildi)

orta sahaHasan Üçüncü
Gökdeniz Karadeniz
Hüseyin Çimşir
Adem Koçak
Lee Eul Yong
Miroslaw Szymkowiak
İbrahima Yattara
İbrahim Ege(Ara transferde Denizlispor’a transfer oldu)

forvet
Mehmet Yılmaz(Ara transferde Denizlispor’a kiralık gitti)
Fatih Tekke
Ali Güzeldal
Ergin Keleş
Tomas Jun(Ara transferde Beşiktaş’a kiralık gitti)
Ömer Rıza(Ara transferde Denizlispor’dan transfer edildi)

==> Bu denli bir enkaz iken

... ve bu sezonun kadrosu
Kaleciler
Tony Sylva
Tolga Zengin
Onur Recep Kıvrak

Defans
Hrvoje Cale
Rigobert Song
Ferhat Öztorun
Egemen Korkmaz
Tayfun Cora
Remzi Giray Kaçar

Ortasaha
Göksu Alhas
Engin Baytar
Ceyhun Gülselam
Zafer Yelen
Selçuk İnan
Barış Memiş
Gustavo Colman
Alanzinho
Razundara Tjikuzu
Serkan Balcı
Drago Gabric
İbrahima Yattara

Forvet
Gökhan Ünal
Umut Bulut

==> böyme bir ekip olmusuz ve YÖNETIM ISTIFA diyor, elinizi vicdaniniza koyun, kurumsallasma ve sabit gelir kaynaklarindan bahsetmiyorum bile, sadece bir hasana omer rizaya erdinc ve digerlerine bakarsak ve birazda insafli olursak belki anlariz.

Forvet sart bunu herkes biliyor, ama tek bir meseleden dolayi bu fedakar yönetimi silip atmak pek aklima yatmiyor, hatta anlamakta güçlük çekiyorum.

M.Kılıç50
28.08.2009, 08:07
Müthis bir karsilastirma Hüda Kardes...

BAskanimiz bu sezon aciklamalari ile belki biraz gözümden düsmüs olabilri ama Sadri Sener´siz bir Trabzonspor Düsünmek Dahi istemiyorum...

Biraz Düsünün.... Istifa´ya cagiran taraftarlar 2 sene öncesini göz önünde bulundursun...
Bu düsüs Yönetimle alakali degil bunu anlayin... herkese baglarim ama Sadri Sener´e baglamam...

2 Forvet bir Arizali ama ne yapip edip Hasan Ahmet Sari ve Göksu bu takima baglanmali...

Nerde Broos´taki o "genc" oyunculara duyulan önem ???

bir gercek varki, Trabzonspor ligin ikinci Yarisina kadar cogu olayla savasacak...
Ama ikinci Yari Bambaska olacak ben buna cok inaniyorum ;)

Küçükalioğlu
28.08.2009, 09:10
Ne satıyon hemşerim sen. Adam ne diyor sen ne diyorsun.

Recep Alkan
28.08.2009, 09:29
28.08.2009 Cuma sabah 08:30, dün akşamı sinirden, stresten uyuyamamış, bugün ise sabahın köründe işe gelmiş bir Trabzonspor taraftarının kaleminden çıkanlardır bunlar.

Dün akşam çok uzun düşünme fırsatım oldu, neden Trabzonsporluyum, neden bana bu kadar acı çektiren bir takımın peşinde kendimi sürüklüyorum, neden sadece bir oyun olan futbol için sabahlara kadar uyuyamıyorum, neden yenildiğimizde canım bir adım dahi dışarı atmak istemiyor, neden aldığım maaşın %10’unu formalara, lisanslı ürünlere veriyorum, neden binlerce Trabzonspor taraftarı gibi binlerce km yolu sadece 90 dakika onları, o renkleri görmek için gidiyorum. Evet belki de hayatımı gözden geçirdim. Daha sonra aklıma Bize Her Yer Trabzon kitabındaki yazılar, anılar geldi. Dedim ki ben belki de bunların 10/1 i değilim. Benim gibi milyonları var. Doğdukları günden bu yana şampiyonluk görmemiş, ama sevgileri ne hikmetse asla azalmayan milyonlar.

Kimseye neden bu kadar seviyoruz diye sormayacağım elbette. Soracağım soru neden her laflarında amaçları Trabzonspor’a hizmet olan insanların başa geldiklerinde bu amaçlarını unuttukları olacaktır.

Kimseyi yargılamak istemiyorum, sadece sorular ile doğruları bulmaya çalışacağım. Ve bu konuda da sizlerden yardım isteyeceğim.

Evet geçen sene gerçek manada bir enkaz almış yönetim vardı. Yaptıklarını asla ve asla yadırgayamam. Yapmadı diyemem, bu insanlığa bile sığmaz. Ama bu yapılanlarda Başkan haricindeki insanların ne kadar katkısı vardır o da ayrı bir tartışma konusu. Evet geçen sene yapılan transferler ile, stad yapımı ile, lisanlı ürün konusu ile gerçek manada bir atılıma kalktığımız aşikar.

Ama ya bu sene ? Evet bu sene bu zamana kadar neler yaptı yönetimimiz? Geçen seneyi arattı mı, yoksa kaldığı yerden devam mı etti ? Bence yönetim geçen seneyi arattı. Hatta daha ağır bir söylem gerekirse, Albayrak yönetimi ile aynı seviyeye düştü. (Bu seneki durum içindir bu söylem) Sanki birisi yönetimimizin elini kolunu basiretini bağladı. Yapması gereken o kadar basit işleri bir türlü yapamadı. Geçen sene o kadar zoru başaran yönetim bu sene bu kadar kolay işlerin altında ezildi.

1) Teknik Direktör olayı; Sadri Başkan nedeni asla belli olmayan bir durumla Ersun Hocayı gönderdi. Neden başkan, suç aslında taraftara atıldı. Avni Aker de küfredilen bir hoca ile çalışamam dedi. Bu ne kadar mantıklı yada sağlam bir açıklamadır bilinmez, eğer kriter bu olacaksa buyurun sayın başkanım, takımın yarısını kovun, neden küfredilen futbolculara sahip çıkıyor ve göndermiyorsanız. Ersun Hoca gönderildi, amenna, peki neden ligin bitmesine 5 hafta kalmasına rağmen bir TD adayınız yoktu sayın başkanım. Doğruluğunu bilemem, ama GS Reejkard ile Bülent Korkmazla anlaştığı zaman imzaları atmışlar. Ama biz ne yaptık, Sadri Başkanın en çok çalışmak istediği Şenol Güneş’in peşinden haftalarca koştuk. Ve bunu yaparken de bir başka isme yönelmek aklına bile gelmedi. Sonuç ortada, bross’u eleştirmek istemiyorum ama, taraftara yabancı, hiç akılda ve gündemde olmayan bir isim ile anlaşıldı.

2) Fatih Tekke Olayı : Ben ne Trabzonspor nede başka bir takımda yönetimin bir oyuncu transferinin altında ezildiğini görmedim. Ama ne yazık ki bizim yönetimimiz bir transfer altında ezildi, çok iyi tanıyorum dediği Trabzon halkını ve Trabzonspor taraftarını saf yerine koydu. Bu transferde o kadar yalanlar söylendi ki, o kadar sevilen Başkan kendi sevgisini ve saygısını taraftar gözünde kaybetti. O kadar hizmet ile sağlanan bu saygı sadece bir transfer olayı ile yerle bir oldu. Başkan ne yazık ki yönetimde olduğu sürece kendi iradesini kullanamadı. Masaya yumruğunu vurup bu iş olmalı diyemedi. Biz sıradan taraftarların geçen senenin ortasından beri gördüğümüz ve bağırdığımız forvet olayını hem kendi hem de yönetimindeki isimler saçma sapan bahaneler ile geçiştirdi. Takımın başkanı bir hafta içinde birbirinden tutarsız açıklamalar ile taraftarın karşısına çıkarken, Asbaşkan forvet tanımını değiştiren açıklamalar ile televizyonlardaki yerini aldı, ulusal kanallarda beni alın diye bas bas bağıran futbolcunun karşısına tek bir isim çıkıp sen yalancısın kardeşim diyemedi. Küçüldükçe küçüldüler. Ama bu hafta içinde 32 yaşında ve yıllık 1,5 milyon isteyen panteliç ne hikmetse Fatih ile aynı özellikleri taşımasına rağmen Trabzonspor’un gündemine oturdu. Kontenjan dolu olduğu için de takıma alınamadı ? Şimdi sormazlar mı adama bu ne perhiz, ne lahana turşusu diye ? Fatih konusunda söylenecek çok şey var ama burada kesmekte fayda var gibi duruyor.

3) Transfer Olayı : Başkan sevilmek için her sene 30 topçu mu almalıyız diyor her yerde. Karadenizliliğin verdiği ince zekası ile olaya esprili yaklaşmaya çalışıyor. Ama bilmiyor ki taraftar konu Trabzonspor olduğunda asla lakayt davranmaz. Biz gidin 30 topçu alın demedik ki? Yapacağınız çok basitti, 4 futbolcuyu ihtiyaç olunan yere almak. Bunlar, sağ bek, (Hüseyin giderse ki gitti) orta saha, sol açık ve forvet. Ama sayın başkanımız ihtiyaçtan çok beleş futbolcuların peşinde koşmaya başladı. 4 farklı bölgeye adam lazımken biz aynı bölgeye 3 futbolcu aldık. O kadar ki açığımız var deiğimiz sol açık da bir anda 3 futbolcu oldu. Şimdi o kanatta kim yedek kalacak merak konusu ? Ama yattaranın sakatlığında sol açıklarımız ile sağ açık açığını kapatmaya çalışıyoruz. Geçen seneki davranışlarından dolayı asla bu kulüpten içeri giremez dediğimiz Zafer Yelen bile geldi takımımıza. Şimdi sormazlar mı adama, Başkanım biz 30 değil 4 futbolcu istiyorduk neden almadınız diye ?

4) Taraftar ve Destek : Herkesin ağzında siz taraftarsınız almadan vereceksiniz lafları dolaşıyor. Biz zaten hiçbir zaman inkar etmedik, verdik vermeyen de şerefsizdir. (Durumu el verdiğince) Ama siz bize ne verdiniz, yada bizden neler alıyorsunuz ? Ben bunları istiyorum. Bu taraftar çok vefalıdır kardeşim, çok cefekar, canı dahil Trabzonspor’a vermediği bir şey yoktur. Düşünün ki 12 yaşında çocuk şampiyonluk gitti diye intihar etsin ? Nerde gördünüz bunu ? Milletin taraftarı stat önlerinde birbirini doğrarken bizim taraftarımız acısından intihar etmiştir. Bu taraftar değil mi, Erzurum da, Sivasta, Ankarada, İstanbulda, Bursada, Antep de, kısacası Trabzon dışındaki 80 ilde seni yalnız bırakmayan, Bize Her Yer Trabzon diye bağıran. Bu taraftar değil mi çocuğunun ekmeğinden kesip maça gelen (Kaynak Bizim Kitabımız), bu taraftar değil mi yenildiğinde sabahlara kadar uyumayan, bu taraftar değil mi, seni bir futbol takımı olarak değil de, bir nüfus kağıdı, bir namus meselesi gibi gören. Bu taraftar değil mi be seni Anadan babadan sonra 3. Sıraya koyan, bu taraftar değil mi, o bordo mavi bayrağı seccade yapıp stad önlerinde namaz kılan. Hangi destek be kardeşim, hangi destek. Destek illa Fenerbahçeliler gibi milyarlar liralık alış veriş yapmak mı ? Galatasaraylılar gibi olmamış stadın kombinesini satmak, Ne diyelim yetmiyor demek, daha fazlasını vermek görevimiz. Sözümüz Söz Trabzonsporum.

5) Stat Olayı : Bu konu o kadar enteresan ki anlayamıyorum. Başkanımız Başbakana, toki başkanına rest çekiyor resmen. Biz Başbakanın peşinden koşacağımıza o bizim peşimizden koşamalı gibi bir ortam var resmen. Toki Başkanı bize randeu vermemiş diyor Başkanımız, adam da diyor ki, kardeşim aç kapıyı gir içeri randevu da nedir. Buyrun kim nerde yalan söylüyor. Başkana yakıştıramıyoruz yalanı ama bir yerde de patlıyor be olay. Herkes Gs nin yapılmamış stadının kombinelerini konuşuyor, kardeşim yap bakalım yeni stadı bizimkilerde satılıyor mu satılmıyor mu ? Beşiktaş geçen sene şampiyon oldu, bizim kadar kombine satamadı sayın Başkanım !!!

6) Yönetim Kurulumuz : Başkanım neden bu kadroda sizden başka herkes konuşuyor, ben bunu merak ediyorum. Hacısalihoğlu üzerine vazife olan olmayan her şeye konuşuyor, kafasına göre yeni futbol terimleri üretiyor, o istemiyor diye transferler olmuyor, Unvanı doktor olan Alioğlu her türlü konuda konuşurken, ne yazık ki, çok basit nedenle rahatsızlanan Gökhanın durumunda tek kelime konuşmuyor, 7 haftadır oynamayan yattaranın durumunu bize açıklamıyor, geleceğin yıldızı tam bir profesyonel olarak gösterilen gabriç Diyarbakır maçı gibi bir maçta heyecandan rahatsızlanıyor ama siz gene olmuyorsunuz bu işin içinde. Paşam ne iş yapıyorsunuz bu oluşumun içinde. Neden bildiğiniz bu dalda topa girmekten kaçarsınız? Diğer bir yöneticimiz Sait Uçara para karşılığında şarkılar yaptırıyor ve reklamını çok güzel sunuyor bizlere ?

Aslında yazılacak o kadar çok şey var ki, ama tutacak yer kalmadı, bizim gibi futbol ile yatıp futbol ile kalkan şehri de futboldan soğutuyorsunuz ya hepinizin emeklerine yüreklerine sağlık. Ben şampiyonluk istemiyorum, çünkü bir kere o günü görürsem, içimdeki aşkın bitmesinden korkuyorum, ama bu kadar da ezmeyin bizi, en azından dik durun, bizim de başımızı dik tutun.

Saygılar;

OLCAY ÇAKIR
28.08.2009, 09:46
Kafalarda unuttu gitti soruları kalmasın,dünkü konu hakkında;

Kısa ve net..

Pasifiz.

Tıpkı Özkan Sümer'in istifa ettiği günlerdeki gibi.

Ortalık kan gölü iken.
Siyasilerin açıklamaları.
Affedilen cezalar.
Aşağılanan bir camia...

Ve biz.
Bizi temsil edenler..

Pasifiz.

Dünde,bugünde ve korkarımki yarında...

Görüşlerim bu kadardır.Zaman herşeyin ilacı diyorum..Bırakıyorum..

Sağlıcakla..

Not: Konunun çıkış kapısı bir kaç sayfa geridedir.(Hıncal Uluç ve yazısı üzerine bir üyenin ilginç yazısı)

Sağlıcakla tekrar..

(akşama kadar eğitimde olacağım)

spormania
28.08.2009, 10:16
28.08.2009 Cuma sabah 08:30, dün akşamı sinirden, stresten uyuyamamış, bugün ise sabahın köründe işe gelmiş bir Trabzonspor taraftarının kaleminden çıkanlardır bunlar.

Dün akşam çok uzun düşünme fırsatım oldu, neden Trabzonsporluyum, neden bana bu kadar acı çektiren bir takımın peşinde kendimi sürüklüyorum, neden sadece bir oyun olan futbol için sabahlara kadar uyuyamıyorum, neden yenildiğimizde canım bir adım dahi dışarı atmak istemiyor, neden aldığım maaşın %10’unu formalara, lisanslı ürünlere veriyorum, neden binlerce Trabzonspor taraftarı gibi binlerce km yolu sadece 90 dakika onları, o renkleri görmek için gidiyorum. Evet belki de hayatımı gözden geçirdim. Daha sonra aklıma Bize Her Yer Trabzon kitabındaki yazılar, anılar geldi. Dedim ki ben belki de bunların 10/1 i değilim. Benim gibi milyonları var. Doğdukları günden bu yana şampiyonluk görmemiş, ama sevgileri ne hikmetse asla azalmayan milyonlar.

Kimseye neden bu kadar seviyoruz diye sormayacağım elbette. Soracağım soru neden her laflarında amaçları Trabzonspor’a hizmet olan insanların başa geldiklerinde bu amaçlarını unuttukları olacaktır.

Kimseyi yargılamak istemiyorum, sadece sorular ile doğruları bulmaya çalışacağım. Ve bu konuda da sizlerden yardım isteyeceğim.

Evet geçen sene gerçek manada bir enkaz almış yönetim vardı. Yaptıklarını asla ve asla yadırgayamam. Yapmadı diyemem, bu insanlığa bile sığmaz. Ama bu yapılanlarda Başkan haricindeki insanların ne kadar katkısı vardır o da ayrı bir tartışma konusu. Evet geçen sene yapılan transferler ile, stad yapımı ile, lisanlı ürün konusu ile gerçek manada bir atılıma kalktığımız aşikar.

Ama ya bu sene ? Evet bu sene bu zamana kadar neler yaptı yönetimimiz? Geçen seneyi arattı mı, yoksa kaldığı yerden devam mı etti ? Bence yönetim geçen seneyi arattı. Hatta daha ağır bir söylem gerekirse, Albayrak yönetimi ile aynı seviyeye düştü. (Bu seneki durum içindir bu söylem) Sanki birisi yönetimimizin elini kolunu basiretini bağladı. Yapması gereken o kadar basit işleri bir türlü yapamadı. Geçen sene o kadar zoru başaran yönetim bu sene bu kadar kolay işlerin altında ezildi.

1) Teknik Direktör olayı; Sadri Başkan nedeni asla belli olmayan bir durumla Ersun Hocayı gönderdi. Neden başkan, suç aslında taraftara atıldı. Avni Aker de küfredilen bir hoca ile çalışamam dedi. Bu ne kadar mantıklı yada sağlam bir açıklamadır bilinmez, eğer kriter bu olacaksa buyurun sayın başkanım, takımın yarısını kovun, neden küfredilen futbolculara sahip çıkıyor ve göndermiyorsanız. Ersun Hoca gönderildi, amenna, peki neden ligin bitmesine 5 hafta kalmasına rağmen bir TD adayınız yoktu sayın başkanım. Doğruluğunu bilemem, ama GS Reejkard ile Bülent Korkmazla anlaştığı zaman imzaları atmışlar. Ama biz ne yaptık, Sadri Başkanın en çok çalışmak istediği Şenol Güneş’in peşinden haftalarca koştuk. Ve bunu yaparken de bir başka isme yönelmek aklına bile gelmedi. Sonuç ortada, bross’u eleştirmek istemiyorum ama, taraftara yabancı, hiç akılda ve gündemde olmayan bir isim ile anlaşıldı.

2) Fatih Tekke Olayı : Ben ne Trabzonspor nede başka bir takımda yönetimin bir oyuncu transferinin altında ezildiğini görmedim. Ama ne yazık ki bizim yönetimimiz bir transfer altında ezildi, çok iyi tanıyorum dediği Trabzon halkını ve Trabzonspor taraftarını saf yerine koydu. Bu transferde o kadar yalanlar söylendi ki, o kadar sevilen Başkan kendi sevgisini ve saygısını taraftar gözünde kaybetti. O kadar hizmet ile sağlanan bu saygı sadece bir transfer olayı ile yerle bir oldu. Başkan ne yazık ki yönetimde olduğu sürece kendi iradesini kullanamadı. Masaya yumruğunu vurup bu iş olmalı diyemedi. Biz sıradan taraftarların geçen senenin ortasından beri gördüğümüz ve bağırdığımız forvet olayını hem kendi hem de yönetimindeki isimler saçma sapan bahaneler ile geçiştirdi. Takımın başkanı bir hafta içinde birbirinden tutarsız açıklamalar ile taraftarın karşısına çıkarken, Asbaşkan forvet tanımını değiştiren açıklamalar ile televizyonlardaki yerini aldı, ulusal kanallarda beni alın diye bas bas bağıran futbolcunun karşısına tek bir isim çıkıp sen yalancısın kardeşim diyemedi. Küçüldükçe küçüldüler. Ama bu hafta içinde 32 yaşında ve yıllık 1,5 milyon isteyen panteliç ne hikmetse Fatih ile aynı özellikleri taşımasına rağmen Trabzonspor’un gündemine oturdu. Kontenjan dolu olduğu için de takıma alınamadı ? Şimdi sormazlar mı adama bu ne perhiz, ne lahana turşusu diye ? Fatih konusunda söylenecek çok şey var ama burada kesmekte fayda var gibi duruyor.

3) Transfer Olayı : Başkan sevilmek için her sene 30 topçu mu almalıyız diyor her yerde. Karadenizliliğin verdiği ince zekası ile olaya esprili yaklaşmaya çalışıyor. Ama bilmiyor ki taraftar konu Trabzonspor olduğunda asla lakayt davranmaz. Biz gidin 30 topçu alın demedik ki? Yapacağınız çok basitti, 4 futbolcuyu ihtiyaç olunan yere almak. Bunlar, sağ bek, (Hüseyin giderse ki gitti) orta saha, sol açık ve forvet. Ama sayın başkanımız ihtiyaçtan çok beleş futbolcuların peşinde koşmaya başladı. 4 farklı bölgeye adam lazımken biz aynı bölgeye 3 futbolcu aldık. O kadar ki açığımız var deiğimiz sol açık da bir anda 3 futbolcu oldu. Şimdi o kanatta kim yedek kalacak merak konusu ? Ama yattaranın sakatlığında sol açıklarımız ile sağ açık açığını kapatmaya çalışıyoruz. Geçen seneki davranışlarından dolayı asla bu kulüpten içeri giremez dediğimiz Zafer Yelen bile geldi takımımıza. Şimdi sormazlar mı adama, Başkanım biz 30 değil 4 futbolcu istiyorduk neden almadınız diye ?

4) Taraftar ve Destek : Herkesin ağzında siz taraftarsınız almadan vereceksiniz lafları dolaşıyor. Biz zaten hiçbir zaman inkar etmedik, verdik vermeyen de şerefsizdir. (Durumu el verdiğince) Ama siz bize ne verdiniz, yada bizden neler alıyorsunuz ? Ben bunları istiyorum. Bu taraftar çok vefalıdır kardeşim, çok cefekar, canı dahil Trabzonspor’a vermediği bir şey yoktur. Düşünün ki 12 yaşında çocuk şampiyonluk gitti diye intihar etsin ? Nerde gördünüz bunu ? Milletin taraftarı stat önlerinde birbirini doğrarken bizim taraftarımız acısından intihar etmiştir. Bu taraftar değil mi, Erzurum da, Sivasta, Ankarada, İstanbulda, Bursada, Antep de, kısacası Trabzon dışındaki 80 ilde seni yalnız bırakmayan, Bize Her Yer Trabzon diye bağıran. Bu taraftar değil mi çocuğunun ekmeğinden kesip maça gelen (Kaynak Bizim Kitabımız), bu taraftar değil mi yenildiğinde sabahlara kadar uyumayan, bu taraftar değil mi, seni bir futbol takımı olarak değil de, bir nüfus kağıdı, bir namus meselesi gibi gören. Bu taraftar değil mi be seni Anadan babadan sonra 3. Sıraya koyan, bu taraftar değil mi, o bordo mavi bayrağı seccade yapıp stad önlerinde namaz kılan. Hangi destek be kardeşim, hangi destek. Destek illa Fenerbahçeliler gibi milyarlar liralık alış veriş yapmak mı ? Galatasaraylılar gibi olmamış stadın kombinesini satmak, Ne diyelim yetmiyor demek, daha fazlasını vermek görevimiz. Sözümüz Söz Trabzonsporum.

5) Stat Olayı : Bu konu o kadar enteresan ki anlayamıyorum. Başkanımız Başbakana, toki başkanına rest çekiyor resmen. Biz Başbakanın peşinden koşacağımıza o bizim peşimizden koşamalı gibi bir ortam var resmen. Toki Başkanı bize randeu vermemiş diyor Başkanımız, adam da diyor ki, kardeşim aç kapıyı gir içeri randevu da nedir. Buyrun kim nerde yalan söylüyor. Başkana yakıştıramıyoruz yalanı ama bir yerde de patlıyor be olay. Herkes Gs nin yapılmamış stadının kombinelerini konuşuyor, kardeşim yap bakalım yeni stadı bizimkilerde satılıyor mu satılmıyor mu ? Beşiktaş geçen sene şampiyon oldu, bizim kadar kombine satamadı sayın Başkanım !!!

6) Yönetim Kurulumuz : Başkanım neden bu kadroda sizden başka herkes konuşuyor, ben bunu merak ediyorum. Hacısalihoğlu üzerine vazife olan olmayan her şeye konuşuyor, kafasına göre yeni futbol terimleri üretiyor, o istemiyor diye transferler olmuyor, Unvanı doktor olan Alioğlu her türlü konuda konuşurken, ne yazık ki, çok basit nedenle rahatsızlanan Gökhanın durumunda tek kelime konuşmuyor, 7 haftadır oynamayan yattaranın durumunu bize açıklamıyor, geleceğin yıldızı tam bir profesyonel olarak gösterilen gabriç Diyarbakır maçı gibi bir maçta heyecandan rahatsızlanıyor ama siz gene olmuyorsunuz bu işin içinde. Paşam ne iş yapıyorsunuz bu oluşumun içinde. Neden bildiğiniz bu dalda topa girmekten kaçarsınız? Diğer bir yöneticimiz Sait Uçara para karşılığında şarkılar yaptırıyor ve reklamını çok güzel sunuyor bizlere ?

Aslında yazılacak o kadar çok şey var ki, ama tutacak yer kalmadı, bizim gibi futbol ile yatıp futbol ile kalkan şehri de futboldan soğutuyorsunuz ya hepinizin emeklerine yüreklerine sağlık. Ben şampiyonluk istemiyorum, çünkü bir kere o günü görürsem, içimdeki aşkın bitmesinden korkuyorum, ama bu kadar da ezmeyin bizi, en azından dik durun, bizim de başımızı dik tutun.

Saygılar;

:alkış::alkış::alkış:

M.Kılıç50
28.08.2009, 11:08
bunu heryerde yayinlamamiz, her yere asmamiz lazim ya... Müthis olmus bu Yazi :alkış::alkış::alkış:

İlker ToSun
28.08.2009, 11:22

Saygılar;

Eline sağlık çok güzel bir yazı :alkış:

Sefa Murat Dokuz
28.08.2009, 11:22
Sadri Şener devam etmeli, Sadri Şener başarılıdır. Takım bu sezon ilk 5'e giremese bile başarılıdır.
Başkan hep istemediğim şeyleri yaptı. Ersun Hoca gitti. F.Tekke konusu rezillikle bitti.
Forvet alınmadı. Ama başkanın alternatifi yok şu anda.

ZORESMER
28.08.2009, 11:38
alkan61 e aynen katılıyorum herşeyi yazmış zaten,babamın bir lafı var iyi futbol iyi futbolcularla oynanır,bu herşeyin özü,takımda gereksiz isimler var tayfun umut gibi o oyuncularada fazla kızamıyom hele umuta hiç kızamıyorum adamın kapasitesi o elınden gelenı yapıyo ama yeterlı degıl,sadri başkan iyi başkan ama yönetime sectiği adamlar berbat iş bitiren adam yok Fatih Tekke şu takıma acayip hava katar başarısız olsada kaptanımızdır deriz fazla koymaz :) tekke ve gökdeniz gecen sene kadroda olsaydı biz şampiyonduk en az 9 puan farkla !!!! illa onlar olsun demiyorum o kalitede futbolcu alması lazım sadri başkan alamıyosan alan birilerine bırakcaksın koltugu !!!

erhank
28.08.2009, 11:40

Saygılar;
Helal olsun renkdas, cok güzel bir yazi olmus. En azindan insanlar neler cektigimizi görsün, olaylara hep kendi acilarindan yaklasmasinlar.

S.DEMİRCİ
28.08.2009, 11:41
tekrar yazıyorum..
fatih tekke konusunda yapılan hataya kızıp başkana sallamanın anlamı yok..
sadri başkanın yaptıklarını başkaları hayal bile edemezdi...

Erdem Koltuk
28.08.2009, 11:46
Caner ile anlaşmışız.%90 Kaynak:Can Karyağdı Lig TV

TheCrow
28.08.2009, 11:51

Kiralık mı?..

Erdem Koltuk
28.08.2009, 11:55
Kiralık mı?..

Evet.Bu akşam netleşirmiş transfer.

Tolunay Abdioğlu
28.08.2009, 11:57
Caner'in mevkisi nedir ?

Bilgisi olan var mı ?

Teşekkürler.

Adem Erdoğan
28.08.2009, 12:01
Caner'in mevkisi nedir ?

Bilgisi olan var mı ?

Teşekkürler.

Sol açık..

Bence çok yetenekli bir futbolcu, fakat sağa sola adam doldurduk hala topu kaleye sokacak adam almıyoruz, bu ne iştir anlamadım..

S.DEMİRCİ
28.08.2009, 12:08
Sol açık..

Bence çok yetenekli bir futbolcu, fakat sağa sola adam doldurduk hala topu kaleye sokacak adam almıyoruz, bu ne iştir anlamadım..
bilgiim kadarıyla bekte oynayabiliyor..
cale satılabilir bence bu haber doğruysa..

Hasan61
28.08.2009, 12:10
bilgiim kadarıyla bekte oynayabiliyor..
cale satılabilir bence bu haber doğruysa..
bana alanzinho da olabilir gibi geliyor
hoca onu pek tutmuyor

keles76
28.08.2009, 12:16
baskan manisali sezeri takasla alabiliyorsan al tam zamanidir

turgut kasap
28.08.2009, 12:18
tekrar yazıyorum..
tabi kızmayalım sadri şener beyle hatırlayamadıgım kadar şampiyonluk bi kaç defa uefa finali bide şampiyonlar ligi şampiyonluğumuz var sakın ola başkana laf söylemeyin kimse birşey bilmez sadece başkan ve yönetimindeki kokanalar bilir herşeyi

turgut kasap
28.08.2009, 12:20
can karyağdı ise bu iş olmaz bu güne kadar yazdıklarının hiç biri tutmadı sonra bu yönetim bu saatten sonra transfer yapamaz

Atakan Hacıbekiroğlu
28.08.2009, 12:23
santrafor lazım gol atacak adam lazım yada acilen girayı ve songu santrafor yapmak lazım

hodlu
28.08.2009, 12:25
Caner iyi futbolcu tamam ama forvet ve sağbek lazım, kimsenin kılı kıpırdmıyor.Mesela Sivas ile Abdurrahman için şartlar zorlanabilir...

hodlu
28.08.2009, 12:26
Her ne şartta olursa olsun ben bu Cale denen ve futbolcudan başka herşeye benzeyen adamı 1 dk tutmam takımda...

Recep Alkan
28.08.2009, 12:27
tekrar yazıyorum..

Eğer kastın yazdığım yazı ise, Fatih ile ilgili sallamıyorum, dikkat edersen Fatih konusunu kısa da kestim.

Bu arada hala sol açık alıyoruz, Alanzinho,Engin, Gabriç, Ferhat, cale Geçen sene bir tane vardı bu sene olaya bak. Bence gene Gökhan Ünal gibi şişirme, ve milletin elinden aldık olayıdır. Adamın yeteneğine lafım yok, ama hala daha gereksiz transferler ile uğraşıyoruz. Neden eksikler giderilmiyor.

Yahu yemin mi etti biri yönetime girersem sağ bek ve forvet almam diye ?

S.DEMİRCİ
28.08.2009, 12:28
Caner iyi futbolcu tamam ama forvet ve sağbek lazım, kimsenin kılı kıpırdmıyor.Mesela Sivas ile Abdurrahman için şartlar zorlanabilir...
bence caner alınırsa arkasından forvet transferi gelir...

turgut kasap
28.08.2009, 12:35
Yahu yemin mi etti biri yönetime girersem sağ bek ve forvet almam diye ?[/QUOTE]
belkide görüş olarak bunlar solcu sağa adam alırlarsa ula biz solcuyuz şimdi sağa adam alırız millet bize neder hani bunlar solcu idi hala sağa adam alıyorlar demezlermi diye tepkiden çekiniyo olmasınlar :alkış:

TheCrow
28.08.2009, 12:36
Cale satılıp ondan gelecek para ve boşalan kontenjan sayesinde iyi bir yabancı forvet alınabilir.Ferhat ve Caner sol bek için yeterli, Caner gerekirse sol açık da oynar.

Hemen celallenmeyin takıma sol açık doldurduk diye, az bekleyin yahu, az bekleyin.

oguzkoc
28.08.2009, 12:40
Cale satılıp ondan gelecek para ve boşalan kontenjan sayesinde iyi bir yabancı forvet alınabilir.Ferhat ve Caner sol bek için yeterli, Caner gerekirse sol açık da oynar.

Hemen celallenmeyin takıma sol açık doldurduk diye, az bekleyin yahu, az bekleyin.

gabric de sol bek oynayabilen bir oyuncudur... yani sol kanadımız alanzinho dışında hem defansif hem ofansif oyunculardan kurulu...

Adem Erdoğan
28.08.2009, 12:40

abi son 2 gün, :)

Recep Alkan
28.08.2009, 12:43
Adem abartma salı günü akşam 5 de bitiyor, daha çok zamanımız var, 3 ayda yapamdığımızı kısmetse 3 günde yapacağız.

Beklemeye devam ;)

Adem Erdoğan
28.08.2009, 12:43
CSKA Moskova'nın gözden çıkardığı Caner Erkin'i transfer etmek için Galatasaray'dan sonra Trabzonspor ve Rusya'nun Krylya Sovetov kulüpleri de genç futbolcuyu kadrolarına dahil etmek için mücadele ediyorlar.

NTVSpor.net'ten Murat Deveci'nin haberine göre CSKA Moskova'da Teknik Direktör Zico ile yıldızı barışmayan ve yönetim tarafından da transferine izin verilen Caner Erkin'i ilk olarak Galatasaray transer etmek için harekete geçmişti. Ancak CSKA bonservisi ile vermek istiyor, sarı-kırmızılı kulüp de kiralamak istiyordu. İşte bu görüşmeler sırasında arada pürüzler çıkması bu transferi geciktirdi.

G.SARAY'DAN SONRA TRABZON DA DEVREDE!
Hareketli geçen Caner'in transferinde Galatasaray'ın ardından bu sefer de devreye Turkcell Süper Lig'e iyi giriş yapamayan Trabzonspor girdi. Bordo-mavili kulüp de Caner'i kiralık olarak transfer etmek istedi ve CSKA Moskova kulübüne teklifini verdi.

3. TALİP RUSYA'DAN!
Galatasaray ve Trabzonspor'un ardından transfere üçüncü bir kulüp dahil oldu. Rusya 1.Lig takımlarından Krylya Sovetov yönetiminin de yakından takip ettikleri, Caner'i sezon sonuna kadar kiralamayı, daha sonra da uzun vadede sözleşme imzalamayı düşündükleri ve bu konuda tekliflerini verdikleri ortaya çıktı. 3 kulübün de resmi teklif sunduğu Caner için son kararın yarın akşama kadar verileceği öğrenildi.

ligtv.com

fatih6t1s
28.08.2009, 12:44

26 yıldır bekliyoz biraz da senin hatırın için bekleriz renkdaşım acelemiz mi var sanki???

Sefa Murat Dokuz
28.08.2009, 12:44
Cale kalmalı.Bizde parladı ve yakalayacağımız başarılarda daha çok sağ kanat bindirmeleri kesecek.
Şu anda Cale'yi satarsak max 3 milyon euro kazanırız.
Stepanov'u da yok parasına satmıştık.Şimdi keşke geri alabilsek diyorum.
Cale formunu tekrar bulsun buda takımın rayına tekrar oturmasıyla olur.
Cale şu Heerenven maçındaki gibi oynasın 10 milyonada satarız.Cale kalmalı.

Koray
28.08.2009, 12:50
Bizde sol açık transferi bitmez abi...

Deniz C. Demir
28.08.2009, 12:55
Sene başından beri sol kanadımızdan çok gol yedik, Cale hiçbir zaman üstün bi oyuncu olamaz çünkü ofansif yönü Hüseyin gibi, çok yeteneksiz. Çok genç de değil, 24 yaşında. Ferhat orada açık kapatır rahat bi şekilde, hem daha iyi bir yatırım. Caner'le birlikte iyi alternatif olur. Yabancı hakkıyla forvet alacak yönetim, eğer böyle bişey yaparsa. Keşke kontenjan Cale'yle değil de Tjikuzu'yla açılsaydı.

Adem Erdoğan
28.08.2009, 12:59
Bizde sol açık transferi bitmez abi...

"evde oğlum bile sol açık almayacakmısın diye soruyor" demişti başkan geçen sezon..:)

türkiyem61
28.08.2009, 13:04
gabrici izlemedim yeterli degilmi solda?

Hasan61
28.08.2009, 13:04
"evde oğlum bile sol açık almayacakmısın diye soruyor" demişti başkan geçen sezon..:)
sülalesine yetecek kadar sol açık aldı:D:D

ceserdar
28.08.2009, 13:11
Caner'i alamayız, alabilse Galatasaray alırdı. Ama Caner'e yönetim teklif yaptıysa, Cale demek gidici. Cale için birileri ile fiyatta her konuda anlaşmışlar. Caner gelirse, Cale de gider. Yoksa mantıklı bir açıklaması yok bu işin.

Koray
28.08.2009, 13:45
Caner'i alamayız, alabilse Galatasaray alırdı. Ama Caner'e yönetim teklif yaptıysa, Cale demek gidici. Cale için birileri ile fiyatta her konuda anlaşmışlar. Caner gelirse, Cale de gider. Yoksa mantıklı bir açıklaması yok bu işin.

Caner gelirse sol bek mi oynayacağız ?

İskefiyelireis
28.08.2009, 14:07
Cale satılmamalıdır. Cale ve Gabric bu takımın geleceğidir. Bakın ikisi de Hırvatistan milli takımına direkt seçiliyorlar. Bu adamlar dünya kupasından sonra çok değerli oyuncu olabilirler.
Cale' yi satıp yerine Caner' i alma bombası Fatih Terim' in TS' umuza kazıklarından biri olabilir. Yönetim dikkat FT' ye inanıpta sonra kışın çıplak kalma!

murat
28.08.2009, 14:29
Sene başından beri sol kanadımızdan çok gol yedik, Cale hiçbir zaman üstün bi oyuncu olamaz çünkü ofansif yönü Hüseyin gibi, çok yeteneksiz. Çok genç de değil, 24 yaşında. Ferhat orada açık kapatır rahat bi şekilde, hem daha iyi bir yatırım. Caner'le birlikte iyi alternatif olur. Yabancı hakkıyla forvet alacak yönetim, eğer böyle bişey yaparsa. Keşke kontenjan Cale'yle değil de Tjikuzu'yla açılsaydı.

Bence futbola bakis aciniz dogru degil. Soldan gol yiyoruz diyorsunuz. Acaba soldanmi daha cok orta geliyor sagdanmi bir inceleyin bence. Cale terskademeye girip sagdan gelen ortalari kesiyor ama serkan ve tayfun(ozellikle serkan) hep gec kaliyor rakipte bombos vuruyor. Yani soldan cok yiyioruz demek dogru degil daha fazla incelemek lazim.

İsa
28.08.2009, 14:34
Caner gelirse sol bek mi oynayacağız ?
Nerde oynaycağının hesabı yapıldığını sanmıyorum.Muhtemelen biri iyi futbolcu alın demiştir yönetimde alıyordur.

Geleceğe yatırıma devam!

İsa
28.08.2009, 14:36
Bence futbola bakis aciniz dogru degil. Soldan gol yiyoruz diyorsunuz. Acaba soldanmi daha cok orta geliyor sagdanmi bir inceleyin bence. Cale terskademeye girip sagdan gelen ortalari kesiyor ama serkan ve tayfun(ozellikle serkan) hep gec kaliyor rakipte bombos vuruyor. Yani soldan cok yiyioruz demek dogru degil daha fazla incelemek lazim.
Cale'nin defansif yönünün yeterliliğini cok tartışmaya gerek yok.Ama hucuma cıkarken hiç yok.Hiç sorumluluk alamıyor.
Koca sezon bir orta mı yapmaz adam yahu!

Recep Alkan
28.08.2009, 14:36
Nerde oynaycağının hesabı yapıldığını sanmıyorum.Muhtemelen biri iyi futbolcu alın demiştir yönetimde alıyordur.

Geleceğe yatırıma devam!

Yukarıda da söyledim, Caner Göhan Ünal transferi gibi dışarıya yönelik bir transferdir. Başkalarının elinden aldık olayıdır.

Muhammed
28.08.2009, 14:38
Takımda 50 tanede sol açık olsa kimse Caner kötü transferdir diyemez. Orta sahanın ortasında oynar sol açıkta oynar sol bekte oynar. Yerli statüsünde genç oyuncu. Yönetimin takımda bir kıvılcım yaratması lazım. Teknik direktörmü kovarlar oyuncu mu kovarlar bilmiyorum.

İskefiyelireis
28.08.2009, 14:40
Arkadaşlar son 6 ayda başkan tek doğru yaptı. Geçen gün yaşananlardan sonra istifa etmeyerek.
Ben borca harca, gelire, HES projesine falan bakmam. Beni takımımın aldığı sonuçlar ilgilendirir. Başkan TOKİ başkanından randevu talep etmiş de alamamış...
Arkadaşlar GS devletin Ali SAmi Yen' inin devlete sattı. Olmayan stadın kombinesini satıyor. TOKİ ihalesi iptal edilince göbek attılar. Çünkü iş artık garanti. İşi TOKİ yapacak. 370 trilyon barçları var. Bu yıl transfere 100 milyona yakın para harcadılar.
Şimdi bu yönetim mi başarılı yoksa bizimkiler mi?
Ben takımımı şampiyon görmek istiyorum o kadar...

İsa
28.08.2009, 14:40
Yukarıda da söyledim, Caner Göhan Ünal transferi gibi dışarıya yönelik bir transferdir. Başkalarının elinden aldık olayıdır.
Başkasının elinden alacaktık madem Elana'yu Sercan'ı filan alsaydık bari.Adamlar Hakan Balta'nın yedeği olarak alıyor adamı.
Satın alma opsiyonu var mı peki?

Mustafa Ayazoğlu
28.08.2009, 14:41
Bu takımdan kimse satılmamalı. İhtiyaçlar belli. Devre arasında transfer araştırması yapılıp takviye ile güçlenebiliriz.

Beşiktaş'ın geçen yıl yaptığını yapabiliriz.

Oruç
Cale'nin satılması gibi bir durum mu var ? Eğer varsa böyle bir durum bu yöneticiler ne yönetmekten anlıyordur ne de futboldan. Önümüzde dünya kupası var ve biz Cale'yi satacağız öyle mi ? Bunun mantıklı hiç bir izahatı yok.

İskefiyelireis
Bu arada Caner Zico' nun yanında otururken Portekizce bile öğrenmiş. Kumda oynasın:)

İsa
28.08.2009, 14:45
Cale'nin satılması gibi bir durum mu var ? Eğer varsa böyle bir durum bu yöneticiler ne yönetmekten anlıyordur ne de futboldan. Önümüzde dünya kupası var ve biz Cale'yi satacağız öyle mi ? Bunun mantıklı hiç bir izahatı yok.
Yahu büyük ihtimalle Cale dünya kupasında yedek oturacak boşuna umutlanmayın dünya kupasında değere artacak diye.

Muhammed
28.08.2009, 14:46
Bencede Cale'nin hırvat milli takımında ilk 11 oynamasını beklemeyin şu formuyla. Geçen sene formundayken birkaç maçta ilk 11 başlamıştı ancak şu anda çok zor.

Oruç
28.08.2009, 14:50
Yahu büyük ihtimalle Cale dünya kupasında yedek oturacak boşuna umutlanmayın dünya kupasında değere artacak diye.

Büyük ihtimal yedek oturabilir. Geri kalan "küçük ihtimal" dahilinde oynadığı maçlarda "yüksek performans" sergileyip değerini yükseltebilir. Ha kötü diye oyuncu yollayacaksak takımı toptan satalım.

ceserdar
28.08.2009, 14:54

Kardeş, senin mesajını alıntılayarak sana cevap vermek istemedim. O yüzden yanlış anlama. :) Dünya artık 70'ler değil. Herhangi bir futbolcu her zaman izlenebiliyor. O zamanlar turnuvalar futbolcu izlemek ve transfer etmek için belki de en uygun ortamlardı. Artık alt yaş gruplarının mücadele ettiği turnuvalar daha önemli çünkü onları seyretmenin en kolay yolu bu. Teknoloji ilerledikçe, bazı şeyler zaman ve mekana bağlı olmaktan çıktı. Cale'yi alacak olan, hele bir Dünya Kupası'nı bekleyelim de ondan sonra alırız demez. Ya da oradaki olağandışı performansı da, akıllı kulüpler için birşey ifade etmez. O yüzden Dünya Kupası muhabbetinin çoğu noktası yanlış. Mesela Hasan Şaş için, 2002'den bütün Avrupa'ya kapıya mı dayandı?

Örneği bile çok fazla yoktur. Varsa ben bilmiyorum Dünya Kupası'ndaki performans elbetteki yıldızını parlatır oyuncunun ama 4 edecek olan oyuncunun fiyatına kimse 8 vermez. Dünya Kupası'nın kişisel kariyere katkısını bazen kulüp ekonomileri ile karıştırıyoruz.

ARAF
28.08.2009, 14:55
başkanım zamanında gölcü alsaydın belki uefada yarı final oynardın

şimdi ancak fm de final oynarsın

o kadar iyi işin arasında böyle hatalar yapmasaydın keşke

İskefiyelireis
28.08.2009, 14:56
Bencede Cale'nin hırvat milli takımında ilk 11 oynamasını beklemeyin şu formuyla. Geçen sene formundayken birkaç maçta ilk 11 başlamıştı ancak şu anda çok zor.

Arkadaşlar benim yaptığım öngörüdür. Katılırsınız veya katılmazsınız. Şunu unutmayın. Hırvat milli takımı İngiltere' de İngiltere' yi yendikten 2 ay sonra Luka Modriç 17 milyon Euro' ya Tothenham' a transfer oldu. Zaten Hırvatistan' ın dünya kupasına katılması garanti değil.
Ama Cale Caner' den iyi futbolcu bence. Balta' dan da. Türkiye' de bence alternatifi yok gibi... Tabi bence.

İsa
28.08.2009, 14:57
Büyük ihtimal yedek oturabilir. Geri kalan "küçük ihtimal" dahilinde oynadığı maçlarda "yüksek performans" sergileyip değerini yükseltebilir. Ha kötü diye oyuncu yollayacaksak takımı toptan satalım.
Öyle zaten özellikle yabancı oyuncularımız için hangisi için iyi bir teklif gelirse satılır.

poetricus
28.08.2009, 14:58
Maçları dikkatli seyreden biri.
Çok doğru bir tespit.

Muhammed
28.08.2009, 14:59
Cale'yi bende beğeniyorum ama eğer yönetim caneri alır caleyi satar o paraylada yabancı forvet alırsa şu 3 günlük süre içerisinde olumlu bulurum tek demek istediğim bu.

Recep Alkan
28.08.2009, 15:00
başkanım zamanında gölcü alsaydın belki uefada yarı final oynardın

şimdi ancak fm de final oynarsın

o kadar iyi işin arasında böyle hatalar yapmasaydın keşke

Futbol bu dünyanın en nankör mesleklerinden biridir. Sadece oynayanlar için değil, yöneteninden, oynayanına, kenarda bekleyeninden, televizyonda seyredenine.

İşte bugün yaşadığımız olay da budur. Başkan geçen sene çok işler yaptı, belki transfer konusu çok gerekli değildi ama, ortada göze hoş gelen işler vardı. Buna bir de lig sonuna kadar şampiyonluk kovalamak girince tadından yenmedi. Ama bu sene yapılanlar resmen geçen senenin biriktirdiği krediyi yemektir. Bunun başka bir izahı yoktur.

Hiçbir sağlıklı mantık, sağ bek ve forvet ihtiyacı olan bir takıma bunları sağlamamayı anlatamaz. Zaten normal şartlarda bulunan orta sahaya 3 futbolcu daha yüklemenin mantığını da anlatamaz.

Keşke geçen sene dışarılarda kalacak, karadenize gönderilecek o kadar oyuncu alınmasaydı da bu sene gerekli transferler yapılabilseydi.

İskefiyelireis
28.08.2009, 15:09
Cale'yi bende beğeniyorum ama eğer yönetim caneri alır caleyi satar o paraylada yabancı forvet alırsa şu 3 günlük süre içerisinde olumlu bulurum tek demek istediğim bu.

Cale' yi satıp Caner alınmaz. Alınsa bile yanında iyi bir forvet alacak parayı şu anda kimse vermez. Bir kaç sayfa önce Torres' i mi alsınlar diye biri sormuştu. O parayla Mehmet Batdal alınabilir belki. O da bizim işimize yaramaz.

Guroni
28.08.2009, 15:14
Eğer şu caner olayı anlatılanlar gibi doğruysa. Yaptıkları hatalardan dolyı daha fazla rezil olmadan yönetimin tamamı bırakıp gitsin. Bu ne ya takımım golcüsü yok bizde 5 tane sol kanat adamı olacak ki yattara geldimi enginde oraya kayacak 6 etti. Bu takım da 6 sol kanat elemanı var doğru dürüst birtane ne sağ bek var ne de golcü bu nasıl bir kulüp yönetme ben anlamıyorum.

Forvet dediğimiz bir ligte 34 maç oynuyorsa en az 26-27 gol atmalı. Bana 15 gol atacak forveti ben ne yapayım.
Samuel Eto 2008-2009 36 maç 30 gol.
Fatih Tekke 2004-2005 34 maç 31 gol
Necmi Perekli 1976-1977 22 maç 18 gol
Sota Arveladze 1996-1997 37 maç 25 gol
Zlatan İbrahimoviç İnterdeki performansı 88 maç lig maçı 56 gol

bunların hepsi forvet ve iyi bir forvet oynadı maç sayısına yakın bir gol oranı olması gerekir. bu yüzdende az olan parayı çarçur etmeninde bir manası yok

crazyman_61
28.08.2009, 15:30
caner i alıp cale yi satıp forvet almayı planlıyorlarsa iyi olur
3 günde yapabilirlerse:)

talsuv61
28.08.2009, 15:31
inat ettin geçen sen forvet almadın.şampiyonluğu kaçırdık.bu sene daha beter inat ediyorsun. tam laz inadı. bu senede 2.liğide3.lüğüde kaçırırız artık. acaba hugo, ahmet özenden daha mı iyide onu aldın.

bkandil
28.08.2009, 15:45
inat ettin geçen sen forvet almadın.şampiyonluğu kaçırdık.bu sene daha beter inat ediyorsun. tam laz inadı. bu senede 2.liğide3.lüğüde kaçırırız artık. acaba hugo, ahmet özenden daha mı iyide onu aldın.

HTSpor'un haberine göre Caleyi satıp forvet alacaklarmış. 2. Jun geliyor takıma galiba... Zaten son gün transferi olursa hoca 2 hafta, yönetim de 1 ay kalır...

Bu kadar akıl veren taraftar da daha iyi yönetimi, hocayı ve transferi getirir takıma artık... Yalnız ufak bir hatırlatma, transfer akıl vermekle değil, parayla (peşin ya da borçlanarak) oluyor...

Recep Alkan
28.08.2009, 15:51
CALE'YE CD'Lİ SATIŞ!..

Trabzonspor yönetiminin, Hırvat Cale'yi satabilmek için maç CD'lerini menajerlere dağıttığı ortaya çıktı.

Forvet hattında büyük sıkıntı yaşayan Trabzonspor’un, dolu olan yabancı kontejanını açabilmek için Hırvat futbolcusu Cale’yi satmanın yollarını aradığı ortaya çıktı. Bordo-mavili yöneticilerin, bu amaçla performansı her geçen gün düşen genç futbolcunun maç CD’lerini başta Almanya ve Rusya’dakiler olmak üzere çok sayıda menajere gönderdiği belirlendi. Cale için geçen sezon 2 milyon 750 bin euro bonservis bedeli ödeyen Karadeniz Fırtınası’nın, bu paranın biraz üzerine razı olduğu öğrenildi. Ancak transferin bitmesine sayılı günler kalmasına rağmen Cale için şimdiye kadar doyurucu bir teklif gelmediği kaydedildi.

MORALİ ÇOK BOZULDU

Htspor'un haberine göre, Bordo-mavili ekiple 2012 yılına kadar sözleşmesi bulunan Cale’nin ise bu konuyla ilgili haberlerin kulağına gelmesinin ardındanmoralinin çok bozulduğu dile getirildi. Yöneticilere sözleşmesi bitinceye kadar takımdan ayrılmak istemediğini ileten genç futbolcunun, “Trabzonspor forması altındamilli oldum. Kendimi bu kente ve taraftarlara karşı borçlu hissediyorum. Ancak borcumu ödeyebilmemiçin kafamın rahat olması gerek” diyerek transfer dosyasının rafa kaldırılmasını istediği ifade edildi. (Maraton)

Bu nedir ya. Böyle birşey olabilir mi ?

Songa garanti para verecek kulüp bulamamanın cezası neden caleye kesiliyor. Bu adamı alırken bize nasıl lanse ettiniz, bugün elden çıkarmak için ne hareketler yapıyorsunuz.

Gerçekten yazıklar olsun, bu duruma düşeceğinize yerli bir forvet alsaydınız daha iyi değil miydi.

Öyle yada böyle, gerçek yada değil, son siyah yazılı cümleleri söyleyen bir adamı bu şekille göndermeye çalışmak...

Hüseyine gönderilirken yapılan nezaketsizlik, ne yazık ki devam ediyor, adam göndermenin de bir adabı olmalı ?

antagonist
28.08.2009, 15:55
Bu nedir ya. Böyle birşey olabilir mi ?

Haberin doğru olduğu kesin mi?

Edilgen çatılı fiillerin kullanıldığı haberler genelde bana pek inandırıcı gelmiyor.

Recep Alkan
28.08.2009, 15:56
HTSpor'un haberine göre Caleyi satıp forvet alacaklarmış. 2. Jun geliyor takıma galiba... Zaten son gün transferi olursa hoca 2 hafta, yönetim de 1 ay kalır...

Bu kadar akıl veren taraftar da daha iyi yönetimi, hocayı ve transferi getirir takıma artık... Yalnız ufak bir hatırlatma, transfer akıl vermekle değil, parayla (peşin ya da borçlanarak) oluyor...

Caleyi satmak akıl işi değil. Becerip gönderebiliyor musun songu kardeşim, gönderemiyorsan kabahati de taraftarda aramayacaksın. Taraftar mı dedi ver adama yıllık 1,3 garanti para diye. Aynı yaştaki Fatih için kırk takla attın, ama songa gelince bastın parayı ?

Bu taraftar kafası çalışmayan adama akıl verir. Şimdi de birilerine akıl veriyorsa durumu siz düşünün. Gözün gördüğü forvet ve sağ bek eksikliğini söylemek akıl vermekse ben de veriyorum. Sırf beleş elimde adam olsun diye transfer yapılacaksa ben gene akıl veririm.

Son satırınızda bir dokundurma yapmışsınız ama o iş de öyle değil işte. Geçen sene paraları saçarken bu seneyi de düşünecektin. Trabzonspor her sene kapalı gişe oynamıyordu avni akerde. Sen işini kombineye ürüne bağlı tutmayacaksın. Kalkacaksın benim gelirim giderimden çok diyeceksin, ama borç katlanacak olacak bilmem kaç milyon. Hangi mantık, yaptığın tek bir transferi borsaya neden bildirmiyorsun kardeşim, buyrun bunları konuşalım isterseniz.

Öyle taraftara, genel kurula sallamakla olmuyor artık bu işler ;)

Harun
28.08.2009, 15:58

Paran yoksa bu işe soyunmayacaksın.Hadi parayaıda geçtim, sıradan bir anadolu kulubu kadarda olamıyor muyuz? Tabata nasıl bulunmuş? Çok para mı vermişler alırkan, ya da Ankaragücü'nün aldığı Vasel.Bu takımlar kadar paramız yok mu bizim?
İlla herşey parayla olacak değil.Parayı kullanacak kafada olması lazım.
Bu takıma forvet-sağbek- oyun kurucu- lazım olduğunu Yanal döneminden beri hepimiz biliyoruz.Değişen ne?
Şuanki performansı Yanal'da gösterirdi.Adam ik-üç maç kaybetti diye sırf baskılara dayanamayıp gönderen başkan Hugo Bross'ta neden baskılara dayanıyor? Kendi buldu diye mi? Ben Başkan'dan soğudum.O sıcak kanlı cana yakın sempatik adam gitti, yerine başkaları tarafından yönetilen kukla misali biri geldi.
Bugün takımın bu kadar kötü olmasındaki en büyük suç başkandadır.Ne hoca seçimi nede yöneticilerinin transfer seçimi hiç biri yerinde yapılmadı.
Bu saatten sonra alınacak ne forvete ne de başka bir oyuncuya ihtiyaç vardır.Tren kaçtı.Soğuk su içip arkaya yaslanmak yapılacak en iyi iştir.

bkandil
28.08.2009, 16:00
...

Öyle yada böyle, gerçek yada değil, son siyah yazılı cümleleri söyleyen bir adamı bu şekille göndermeye çalışmak...

Hüseyine gönderilirken yapılan nezaketsizlik, ne yazık ki devam ediyor, adam göndermenin de bir adabı olmalı ?

Ne yazık ki Bizim ülkemizde adam göndermenin adabı kalmadı...
Biz de diğerlerine uyduk, ee ne de olsa onlarla yarışıyoruz. (FB-Edu, Luciano v.s., GS-Hasan Sas, Hakan Sukur, Beşiktaş -Delgado, Trabzonspor-Hüseyin)

S.DEMİRCİ
28.08.2009, 16:00
her futbolcu satılabilir..
caner alınırsa cale veya colman ikisinden biri satılabilir..
sonrada forvet alınır..

Recep Alkan
28.08.2009, 16:02
her futbolcu satılabilir..
caner alınırsa cale veya colman ikisinden biri satılabilir..
sonrada forvet alınır..

3 günde gelecek tek forvet 32 Yaşında yıllık 1,5 milyon euro civarı maliyeti olan, bonservissiz (bildiğim kadarı ile) Panteliç olur. Yani bir nevi bahane bulunan Fatih'in aynı şartları.

Yada var da ben bilmiyorum alınacak başka birisi ?

macka61
28.08.2009, 16:04
ben öyle bir şeyin olacağına ihtimal vermiyorum

İsa
28.08.2009, 16:04
3 günde gelecek tek forvet 32 Yaşında yıllık 1,5 milyon euro civarı maliyeti olan, bonservissiz (bildiğim kadarı ile) Panteliç olur. Yani bir nevi bahane bulunan Fatih'in aynı şartları.

Vardır vardır transfer komitesi aylarca boşuna çalışmadı heralde.

Recep Alkan
28.08.2009, 16:06
Vardır vardır transfer komitesi aylarca boşuna çalışmadı heralde.

Boşuna çalışmayana transfer komitelerinin aldığı adamları görüyoruz, takımlarını sırtlıyor.

Heee pardon bizimkinden mi bahsediyorsun, özür dilerim, beklemeye devam o zaman ;)

Sefa Murat Dokuz
28.08.2009, 16:07
Caner alınmıyor kiralanıyor! 1 sene sonra uçup gidecek. Cale'yi satmak mantıklı değil.

S.DEMİRCİ
28.08.2009, 16:08

dostum iyi güzel hoş diyorsunda..
lütfen her lafı fatih tekkeye bağlama..
kusura bakma sizin sayenizde krala olan sevgimi kaybetmeye başladım..
ne yapalım yani fatih tekkeyi almadılar diye takımımı bırakalım?

Samet Türkmen
28.08.2009, 16:13
Transfer dönemi bitmiş hala kimse yok ortalıklarda. Artık bu saatten sonra gelecek birinde hayır gelmez. Yönetim son derece berbat bir performans gösterdi transfer döneminde. Kulüp geriye gidiyor kimse görmüyor. Neden beş parası olmayan adamlar başkan olur da ondan sonra paramız yok diye dert yanar anlamıyorum.

Recep Alkan
28.08.2009, 16:14
dostum iyi güzel hoş diyorsunda..
lütfen her lafı fatih tekkeye bağlama..
kusura bakma sizin sayenizde krala olan sevgimi kaybetmeye başladım..
ne yapalım yani fatih tekkeyi almadılar diye takımımı bırakalım?

lütfen sizde söylemediğim sözleri söylemişim gibi geri dönmeyin.

Ben Fatih alınmadı diye bırakın tarzı birşey ne söyledim ne de ima ettim.

Ben sadece zamanında kırk takla atılan bir transfer şartlarının bugün nasıl da hasır altı edilebileceğini söylüyorum. Yoksa bu fatih değil de yıldıray da olsa aynısını yapardım.

Kısacası Fatih üzerinden siyaset yapmıyorum, artık körü körüne bağlananların, yalancı arayanların gözlerinin açılmasını istiyorum.

Samet Türkmen
28.08.2009, 16:17
Artık fazla da birşey beklemeye gerek yok. Transfer dönemi bitmek üzere. Devre arasına kadar başkan kalır. Sonra seçim meçim. Bu sene artık gitmiştir.Bende Sadri Şener'in gitmesinden yanayım ama Fatih Tekke ismini kullanıp Trabzonspor'a kimse zarar vermeye kalkmasın. Sürekli gündeme getirmenin manası yok.

bkandil
28.08.2009, 16:19
Paran yoksa bu işe soyunmayacaksın.Hadi parayaıda geçtim, sıradan bir anadolu kulubu kadarda olamıyor muyuz? Tabata nasıl bulunmuş? Çok para mı vermişler alırkan, ya da Ankaragücü'nün aldığı Vasel.Bu takımlar kadar paramız yok mu bizim?
İlla herşey parayla olacak değil.Parayı kullanacak kafada olması lazım.
....

Ne olursa olsun iş parada tıkanıyor. Ucuza iyi topçu kastediyorsanız, biz de bulduk. Şota'nın, Vugrinec'in bonservisine ne verdik, Yattara kaç paraya geldi ve oynadı, Şimdi bütün takımların peşinde koştuğu Aurellio geldiğinde ne kadar ediyordu.
Yalnız unuttuğumuz, ya da gözümüzden kaçan bir konu var.
Ucuza iyi transfer çok nadir denk düşer. Yani 3 sene 10 tane ucuz adam alırsın 1-2 tanesi iyi çıkar. Anadolu takımları her sene devre arası da dahil 8-10 oyuncu alıyorlar, tamamı ucuz. 1 tanesi parlıyor medyanın da gazı ile herkes " ne iyi transfer, çok ucuza buldular bu cevheri" türünden yorum yapıyor. Kimse onunla birlikte alınan diğer vasat altı yabancı oyuncuların -ki çoğu ilk 18'de zor yer buluyor- kulübe getirdiği zararı göremiyor. Bu işi en iyi yapan başkan diye bilgiğimiz Cavcav bile bu hatalara çok düştü.
Ucuz peşinde koşmaktansa bonservis değerini değecek kalitede oyuncu bulmak daha avantajlıdır. Bunun için de para ilk şarttır.

...
Bugün takımın bu kadar kötü olmasındaki en büyük suç başkandadır.Ne hoca seçimi nede yöneticilerinin transfer seçimi hiç biri yerinde yapılmadı.
Bu saatten sonra alınacak ne forvete ne de başka bir oyuncuya ihtiyaç vardır.Tren kaçtı.Soğuk su içip arkaya yaslanmak yapılacak en iyi iştir.

Yönetimin hatasız olduğunu söylemek doğru olmaz. Bu yıl transfer konusunda hatalı davranılmıştır. Bildiğim kadarıyla takımda topu topu iki forvet var, biri sakatlansa, diğeri de kart cezalısı olsa, forvete koyacak altyapıdan bile oyuncumuz yok. Ancak bu andan sonra hele de şimdiye kadar hiç izlenmemişse oyuncu alınması (normal şartlarda) sadece şimdiye kadar yapılan yanlışlara bir ilave daha yapar.

Size bir konuda katılıyorum;
Bu ara iftardan sonra soğuk su içip, arkaya yaslanmaktan başka yapacak bir şey yok...

bkandil
28.08.2009, 16:22
... Neden beş parası olmayan adamlar başkan olur da ondan sonra paramız yok diye dert yanar anlamıyorum.
Parası olan da daha fazla kazanmak için geliyor, babasının hayrına para dağıtmak için değil. Parası olan gelir, verir parasını giderken de kuruşuna kadar, gerekirse faiziyle alır kulüpten. Yani parası olanla olmayanın pek bir farkı yok kulüp açısından...

Samet Türkmen
28.08.2009, 16:24
Zengin birinin geldiğini görmedim kulübün başına .Aday olanları da kovdular zamanında neredeyse.

bkandil
28.08.2009, 16:25
lütfen sizde söylemediğim sözleri söylemişim gibi geri dönmeyin.

Ben Fatih alınmadı diye bırakın tarzı birşey ne söyledim ne de ima ettim.

....

Ne kadar etiketçi olduğumuzun ispatıdır bu.
Ersun'a sabretseydik dersin ERSUN'cu
Başkana çok yüklenmeyelim dersin, BAŞKAN'cı...
Bazı konularda Muhalefet haklı dersin MUHALİF
Fatih'i alalım dersin, FATİH'çi
Hüseyin'e ayıp edildi dersin, HÜSEYİN'ci...
Devam eder gider...

Hasan61
28.08.2009, 16:28
Zengin birinin geldiğini görmedim kulübün başına .Aday olanları da kovdular zamanında neredeyse.
albayrak zengindi ne oldu???

Recep Alkan
28.08.2009, 16:30
Valla kimin ne dediği umrumda değil. Benim rengim belli, adını isteyen istediği gibi koysun.

Ben Fatihi isterken onun alacağı paradan pay alacağım diye Trabzonspor'un iyiliği için istedim, bugünde birşeyler yazıyorsak bu kulübe zararı olsun diye değil, faydası olsun diyedir.

Ama anlayana;

mashal61
28.08.2009, 16:30
Zengin başkan lazım değil bize. 2 milyon borç verip de sonra onu geri isteyecek kadar zenginse alsın zenginliğini şehri terketsin!!!

tlotwat
28.08.2009, 16:32
istikrar istikrar istikrar başarının formulü sabredicez arkadaşlar iki mağlubiyetle hocalar yönetimler değişmez ama takımdaki sorun ruhsuzlukları bunların sebepleri araştırılmalı ve çözüm yolları aranmalı gerekirse cezalar kesilmeli

Recep Alkan
28.08.2009, 16:36
Halilodziç'in bir sözü vardı.

Türkiye de sahada yürüyenler para çekmeye koşarak gidiyor diye.

!!!!

bkandil
28.08.2009, 16:38
...
Bu taraftar kafası çalışmayan adama akıl verir. Şimdi de birilerine akıl veriyorsa durumu siz düşünün. Gözün gördüğü forvet ve sağ bek eksikliğini söylemek akıl vermekse ben de veriyorum. Sırf beleş elimde adam olsun diye transfer yapılacaksa ben gene akıl veririm.
....

Bu taraftar zamanında Şenol Güneş'e akıl verdi, Halilhodziç'e akıl verdi, Ersun Yanal'a akıl verdi, Atay Aktuğ'a akıl verdi, Albayrak'a akıl verdi. El insaf, bunların hiçbirinin mi kafası çalışmıyordu?
Eğer evet derseniz, daha da kötü.. Bu kadar akılsızı iş başına hangi akıllılar getirdi derler size...
Sadece kafası çalışmayana değil herkese akıl vermeyi seviyoruz...

...

Son satırınızda bir dokundurma yapmışsınız ama o iş de öyle değil işte. Geçen sene paraları saçarken bu seneyi de düşünecektin. Trabzonspor her sene kapalı gişe oynamıyordu avni akerde. Sen işini kombineye ürüne bağlı tutmayacaksın.
Öyle taraftara, genel kurula sallamakla olmuyor artık bu işler ;)

O dokundurmayı mevcut yönetimi savunmak adına değil, bu işin öyle yürüyeceğini bildiğim için söylüyorum. Yönetimin Geçen sene doğru yaptığını da söylemedim, hiç bir şekilde kadroya girmeyecek olan Sami, Fatih v.s gibi oyunculara boşuna para verildiğini düşünüyorum...

Recep Alkan
28.08.2009, 16:44
Bkandil;

İşte bir etiketçi cevap da sizden geldi. Mesajı yazarken sizin mesajınızı alntıladım ama yönetimi savunduğunuzu düşünüp saldırmadım. Amacım karşılıklı konuşmak.

Bu taraftar akıl verir. Doğrudur, vermelidir de, herkes takımına farklı sahip çıkar, bizde böyle çıkıyoruz. Ama şu var, akıl verirken her şeye karışmıyoruz, gördüğümüz eksikleri söylüyoruz, diyoruz ki burası böyle, şurası böyle. sonuçta gene onlar bildiğini okuyor aslında, ama inanın bu çok konuşmak değil, sadece muhalif yönümüzün çok sağlam olmasıdır. Yani bir şeyi benimseyemdiysek o işe en büyük muhalif bizizdir. Bilsek de bilmesek de konuşuruz, hatta kendi düşüncesi olmayıp sadece büyükleri onu söyledi diye konuşanlar bile vardır.

bkandil
28.08.2009, 16:46
Bkandil;

İşte bir etiketçi cevap da sizden geldi. .

Nerede?...

Recep Alkan
28.08.2009, 16:48
Kendinizi mesajınızdan başkancı olarak algılandığı düşüncesine kaptırmışsınız ?

O dokundurmayı mevcut yönetimi savunmak adına değil, bu işin öyle yürüyeceğini bildiğim için söylüyorum. Yönetimin Geçen sene doğru yaptığını da söylemedim, hiç bir şekilde kadroya girmeyecek olan Sami, Fatih v.s gibi oyunculara boşuna para verildiğini düşünüyorum...

Bu sözler ile ;)

Harun
28.08.2009, 16:48
Ne olursa olsun iş parada tıkanıyor. Ucuza iyi topçu kastediyorsanız, biz de bulduk. Şota'nın, Vugrinec'in bonservisine ne verdik, Yattara kaç paraya geldi ve oynadı, Şimdi bütün takımların peşinde koştuğu Aurellio geldiğinde ne kadar ediyordu.
Yalnız unuttuğumuz, ya da gözümüzden kaçan bir konu var.
Ucuza iyi transfer çok nadir denk düşer. Yani 3 sene 10 tane ucuz adam alırsın 1-2 tanesi iyi çıkar. Anadolu takımları her sene devre arası da dahil 8-10 oyuncu alıyorlar, tamamı ucuz. 1 tanesi parlıyor medyanın da gazı ile herkes " ne iyi transfer, çok ucuza buldular bu cevheri" türünden yorum yapıyor. Kimse onunla birlikte alınan diğer vasat altı yabancı oyuncuların -ki çoğu ilk 18'de zor yer buluyor- kulübe getirdiği zararı göremiyor. Bu işi en iyi yapan başkan diye bilgiğimiz Cavcav bile bu hatalara çok düştü.
Ucuz peşinde koşmaktansa bonservis değerini değecek kalitede oyuncu bulmak daha avantajlıdır. Bunun için de para ilk şarttır.

Benim derdim demekki bulunuyor olması. Yani zamanında bulan bulmuş sende bulabilirsin.iyi ya da kötü çıkacağını kimse bilemez.Çünkü biz hiç isimli transfer yapmıyoruz.Yaptığımız yabancı transferlerle ilgili herşeyi internet vasıtasıyla öğreniyoruz.Madem yabancı oyuncu alıyoruz madem aldıklarımız hep isimsiz neden 1 vereceğimize 3 veriyoruz ki? Gideriz Brezilyadan alırız 3/5 yabancı toplam 1,5 milyon euro ya kötü çıksada içimiz acımaz.Fakat biz hem isimsiz alıyor hem fazl para veriyor hem de beğenmiyoruz.Anadolu takımları ile aramızdaki fark bu.Aynı kalitedeki topçuya onlar 500 bin verirken biz milyonları döküyoruz.İşta olay burda başlıyor.Burda yöneticilik devreye girer.Paramız yok gittik Brossu aldık. Senin mantığınla hareket edersek paramız yok diye bizim hiç bir hoca ile anlaşmamaız lazımdı.Şuan nasıl forvet lazım ama alınmıyor ise...

bkandil
28.08.2009, 16:49
Kendinizi mesajınızdan başkancı olarak algılandığı düşüncesine kaptırmışsınız ?

Bu sözler ile ;)

Bunlar benim etiketçi olduğumu değil, etiketçi olmadığımı, etiketlenmemem gerektiğini gösterir...

Recep Alkan
28.08.2009, 16:50
Bunlar benim etiketçi olduğumu değil, etiketçi olmadığımı, etiketlenmemem gerektiğini gösterir...

Demek ki farklı şeyler anlıyoruz.

Badaloğlu
28.08.2009, 16:51
istikrar istikrar istikrar başarının formulü sabredicez arkadaşlar iki mağlubiyetle hocalar yönetimler değişmez ama takımdaki sorun ruhsuzlukları bunların sebepleri araştırılmalı ve çözüm yolları aranmalı gerekirse cezalar kesilmeli

Araştırmalı tabi, bu takımda Hugo Bross varken, Metin Diyadin varken, Ünal Karaman hangi şartlarda takımın bir yerlerine monte edilmeye çalışılıyor? Ünal'a ne gerek var? Yazık Trabzonumun paracıklarına:mad:

bkandil
28.08.2009, 16:54
Demek ki farklı şeyler anlıyoruz.
Olabilir...
Mesai bitti, daha sonra görüşmek üzere...

Adem Erdoğan
28.08.2009, 16:56
Ünal'a 600 milyar veriliyor, mehmet batdala 750 milyar fazla görülüyor...

Ünal Karaman bu klüpte ne iş yapar bilen varmı? bilmediğimden soruyorum..

yoksa ahbap çavuş ilişkisimi..

Recep Alkan
Olabilir...
Mesai bitti, daha sonra görüşmek üzere...

Her zaman bekleriz, biz buralardayız :)

Recep Alkan

Ünala senelik mi veriliyor bu para ? Adem açıklar mısın biraz ?

OFLUTS61
28.08.2009, 17:00

Sportif Direktör. sadri fenere özenmis ondan, ama fark var adamlar transfer ediyor, bizimki basina demec vermek icin göreve getirildi.......

Adem Erdoğan
28.08.2009, 17:09
Ünala senelik mi veriliyor bu para ? Adem açıklar mısın biraz ?

http://www.gunebakis.com.tr/haber.php?id=18680&t=Karaman%E2%80%99a%20600%20bin%20TL!&ayear=2009&amonth=07&aday=13

Recep Alkan
28.08.2009, 17:13
http://www.gunebakis.com.tr/haber.php?id=18680&t=Karaman%E2%80%99a%20600%20bin%20TL!&ayear=2009&amonth=07&aday=13

eğer bu haber doğruysa daha söylenecek bişi olduğunu sanmıyorum ben.

Artık para konusunda da konuşmaya gerek yok.

Hayırlısı.

Serdar A
28.08.2009, 17:21
Oruçlu oruçlu adamı günaha sokarlar .

O haberi yapanın Allah bin türlü belasını versin :mad:

Hem şerefsiz , hem kara cahil . Böyle aptal herifler gazeteci diyor kendisine bu ülkede .

sorin
28.08.2009, 17:38
haber 13 temmuz tarihli

Mustafa Ayazoğlu
28.08.2009, 17:47
Ünal, Broos ve Metin bir takım 3 teknik direktör. Takım da Trabzonspor hani :)

Takımdaki dengesiz, anlamsız ve değişken futbolun nedeni 3 farklı fikirlerin çarpışması olabilir mi?

Recep Alkan
28.08.2009, 17:48
Valla bu durumun sebebi bu açılım bile olabilir, ekonomik kriz, vs vs vs.

Malum hereyden nem kapıyoruz.

Selman
28.08.2009, 17:49
Başkanım şu son günlerde olur da forvet (ismi farketmez) transferi yaparsan hiç "yapacağım projeler var deme", ver istifanı git !

Ali Şahin
28.08.2009, 17:51
Başkanım şu son günlerde olur da forvet (ismi farketmez) transferi yaparsan hiç "yapacağım projeler var deme", ver istifanı git !

ne olacak istifa verince

ALİ FATİH
28.08.2009, 17:54
BAŞKAN , hattıni bil...1. Fatih Tekke alınmalı... 2. Camianın her kesimini kucaklanmalı ...3.İkide bir her engelde çocuk gibi ,şeker alınmayınca istifa ederim sözlerine son verilmeli...4.Trabzonsporluların inandıklarına kulak verilmeli...Erman,F.Terim gibi camiayı bilmeyenlerin söyledikleri bırakılmalı...5.Hattıni bil...hattıni bil...hattıni bil...sahi Erman'ın ,F.Terim'in hatları ne?..Aziz Yıldırım( bizzat biliyorum) her önüne çıkana(özellikle FB'lilere) ilk olarak hattını soruyor!..Bizim başkanın hatti sanırım Trabzonsporlular için erişime kapalı! Yoksa Trabzonsporum bu kadar hırpalanmazdı.

Selman
28.08.2009, 17:57
ne olacak istifa verince

İstifa edince ne olacak kestirmek güç.Ama forvet transferi yaparsa ne olacağını söyliyim.Yine ve yeniden tükürdüğünü yalamış olacak.

Gökdeniz, Yattara, Ersun Yanal, Zafer Yelen krizlerinde olduğu gibi.

Recep Alkan
28.08.2009, 17:57
ne olacak istifa verince

Vermezse ne olacak ?

Selman
28.08.2009, 17:59
Ayrıca neyimize forvet transferi ? 2 senedir hedefimiz Avrupa Ligi diyor başkan oraya yetişmemiş, elenmişiz, forvet gelip bizi şampiyon mu yapacak? İstemiyorum ben golcü filan, alınmasın, paracıklarımız gitmesin.

Erdal
28.08.2009, 18:07
Bunu söylemek hele de benim için çok zor...Ama görünen o ki Trabzonspor yönetilmiyor...Sadece idare ediliyor...Eskiler idare-i maslahat derdi...Tam da o...İşin kötüsü bu kendini akıllı sanma halleri benim gördüğüm kadarı ile futbolcuları fena küstürüyor...Yahu bir samimiyet....Trabzonspor un sadece samimiyete ihtiyacı var...Samimiyet...

Ali Şahin
28.08.2009, 18:08
Vermezse ne olacak ?

beceremediğimiz istikrar yönetim bazında belki sağlanır.sadri şener düzgün insan hatasız kul olmaz bence devam etmeli

Recep Alkan
28.08.2009, 18:11
beceremediğimiz istikrar yönetim bazında belki sağlanır.sadri şener düzgün insan hatasız kul olmaz bence devam etmeli

Usta zaten kimse başkanın kişiliğine birşey demiyor. Sadece etki altında kalıyor, yönetemiyor, blki çok iyi bir ticaret adamı ama yönetici değil, bu açık belli. İstikrar sağlansın eyvallah, ama bu nedir yahu. Gözün gördüğü, herkesin bağırdığı hiçbirşeyi yapmadı.

Serdar A
28.08.2009, 18:11
BAŞKAN , hattıni bil...1. Fatih Tekke alınmalı... 2. Camianın her kesimini kucaklanmalı ...3.İkide bir her engelde çocuk gibi ,şeker alınmayınca istifa ederim sözlerine son verilmeli...4.Trabzonsporluların inandıklarına kulak verilmeli...Erman,F.Terim gibi camiayı bilmeyenlerin söyledikleri bırakılmalı...5.Hattıni bil...hattıni bil...hattıni bil...sahi Erman'ın ,F.Terim'in hatları ne?..Aziz Yıldırım( bizzat biliyorum) her önüne çıkana(özellikle FB'lilere) ilk olarak hattını soruyor!..Bizim başkanın hatti sanırım Trabzonsporlular için erişime kapalı! Yoksa Trabzonsporum bu kadar hırpalanmazdı.

Şu son yaşanan , kongre üyelerinin yönetimin yetki alanına müdehalesi sonrası yaşanan gerginlikte başkanın ağzından böyle bir demeç çıktı mı ?

Benim bildiğim kanal kanal koşturup , tellalık yapan Cevat Kol ve bir iki Trabzon'dan yayın yapan gazete kağıdı basan bir grup insanın " sanılıyor , ediliyor , bildirildi" şeklinde biten cümleleri dışında bir şeyler var da ben mi kaçırdım?

Osman Yavuz
28.08.2009, 18:15
Forvet transferini yapsın Selman.:DBaşkan alışıktır lafını yemeye.:rolleyes:

ALİ FATİH
28.08.2009, 18:18
Şu son yaşanan , kongre üyelerinin yönetimin yetki alanına müdehalesi sonrası yaşanan gerginlikte başkanın ağzından böyle bir demeç çıktı mı ?

Benim bildiğim kanal kanal koşturup , tellalık yapan Cevat Kol ve bir iki Trabzon'dan yayın yapan gazete kağıdı basan bir grup insanın " sanılıyor , ediliyor , bildirildi" şeklinde biten cümleleri dışında bir şeyler var da ben mi kaçırdım?

Özellikle transfer için demiştim.Camianın tarihte ilk defa ortaya koyduğu ,ortak inanca, ortak akla,ortak duyguya kulak verilmedi;saygı duyulmadı.FATİH TEKKE!!!

Selman
28.08.2009, 18:19
Forvet transferini yapsın Selman.:DBaşkan alışıktır lafını yemeye.:rolleyes:
Valla yapmasın Osman'ım.Pek benzer düşünmeyiz ama Erdal abiyle aynı bakıyorum şu an.Samimiyet önemli, dik durmak hepsinden önemli.Benim başkanım lafını bir kere söyleyecek.Doğrusu da bu.

AYYILDIZ
28.08.2009, 18:22
Forvete ihtiyaç varken Caner'le ilgilenmek ne kadar transferde planlı hreket edildiğinin göstergesi.

Osman Yavuz
28.08.2009, 18:23
Valla yapmasın Osman'ım.Pek benzer düşünmeyiz ama Erdal abiyle aynı bakıyorum şu an.Samimiyet önemli, dik durmak hepsinden önemli.Benim başkanım lafını bir kere söyleyecek.Doğrusu da bu.
Bu yaştan sonra nasıl değiştiririz Selman'ım bu adamın karakterini.Adam böyle doğmuş böyle ölecek.Yapacak bir şey yok.Aslında var. Santrafor transferi.:)

Samet Yildirim
28.08.2009, 18:24
Yabanci isim gittigi an acilen santrafor alinmali...caner ne anlar sol bek oynamasini...sol acik zaten gabric var...

zisinoli
28.08.2009, 18:25
İcraat, proje, forvet falan bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki o da bu yönetimden artık iğreniyorum, kinliyim. Bunlar ve Umut ile Gökhan gitmeden onlara kinim bitmez. Yönetim istediği kadar transfer yapsın, 6 pas manyakları Umut ile Gökhan istediği kadar gol atsın fikrim ve duygum değişmez. Bu adamların ismini duyunca Hayrettin, Alioğlu, Umut, Gökhan vs. sinirleniyorum. İşin kötüsü adım Gökhan ve 2. bir emre kadar tarafıma Gökhan denilmesini de yasakladım :) Son bir not şu bir zamanlar çok beğendiğim Colman'a da huylanmaya başladım inşallah kine dönüşmez. Ona da isim bu sıralar MATMAZEL ismini çok yakıştırıyorum...

ferhaTS87
28.08.2009, 19:06
bızım baskan hes projesı haluk ulsoy tesııslerının devrı yayla kent marına stadın arkasına ypılacak yatırım bunlarla kendısını bosuna yoruyo alsın fatıhı hıc bıse yapmasın buyuk baskan olsun forum yonetıcılerı bıle bu kadar sığ düşünüyosa yanmısız ya al fatıhı ya ver ıstıfayı bence de ver baskan ıstıfayı bole dusunenlerın neyıne senede 20 mılyon sabıt gelır sımdı cevap olarak yazarlar gelen yapmıcakmı boyle projeler dıye benım bıldıgım ts tarıhınde bukadar(hatta hıç bırtane) proje ureten yonetım yok cevap yazanlar onlarıda yazsın

OLCAY ÇAKIR
28.08.2009, 19:48
Tuz koktu..

Evet koktu ama..

Bende bu camiayı tanıyorsam,bir Bursa maçında bakar iş.

Alırsak herşey normalleşir.

Sonrası ve öncesinin adınıda siz koyun...

Bursa kilit..

Oruç
28.08.2009, 20:00
"Hedefim şu" demek ayrı "hedefini yakalama"ya çalışmak apayrı. Trabzonspor Başkanı ve yönetimi sezon başlamadan kendilerince bazı "hedef"ler belirlemiş olmalarına karşın, "hedef"i gerçekleştirme adına sağlam, kararlı adım atabilmiş değildir. İşin gerçeği bu.

Önümüzdeki yıllarda kulübe ekonomik kaynak sağlama açısından güzel projelerin hayata geçirildiği konusunda en ufak sözümüz yoktur, olamaz. Ancak Trabzonspor kulübü aynı zamanda "sportif" bir markadır. Bu markanın başarılı olabilmesi için de en az maddi gelir sağlama dışında saha sonuçları da bir o kadar değer taşımaktadır.

Yönetim kurulunun göreve geldiği andaki söylemleriyle görev boyunca uyguladığı eylemler büyük bir çelişki taşımaktadır. Bu şahsi görüşümdür. Deyim yerindeyse "istikrar, istikrar" diye mangalda kül bırakmayan Sayın Başkan, Ersun Yanal'ın görevine son vererek kendisiyle çeliştiğini apaçık göstermiştir. Ve kim ne derse desin bugün bu durumda olmamızın asıl müsebbibi de Sayın Başkan ve yönetim kuruludur.

Uzun uzadıya yazmanın anlamı yok şu an için ama bulunduğumuz tabloda görevde bulunanların "yönetememe" gibi bir sorunu olduğu da çok aşikar.

ALİ FATİH
28.08.2009, 20:14
Allah Trabzonsporlulara sabır,Trabzonsporu yönetenler akıl versin; basiret versin...Nedir bu Caner şaşkınlığı,akıl tutulması!!!FATİH TEKKE!!!

ergin cesit
28.08.2009, 20:47
fatih tekke sadri başkan fatih tekke

Alibeyoglu
28.08.2009, 20:49
baskan saga sola bakma cözüm önünde fatih tekke baskan

OLCAY ÇAKIR
28.08.2009, 20:50
Tekke'de işi her maça döktü yahu.
Attıkça atıyor.

Mübarek gün.
Şarap gibi yahu.
Yıllandıkçamı Tekke,yıllandıkçamı?

Erdal
28.08.2009, 20:54
Olcay abi, hani dilim varmıyor ama Allah....diyorum....Reva değildi kaptan a o muamele...Başkana yapılanlar ne kadar ayıp ise kaptana yapılanlar o kadar ayıptı...Ersun hoca'ya yapılanların ayıp olduğu gibi ( resmi sitedeki görüntüler)....

OLCAY ÇAKIR
28.08.2009, 20:58
Erdal,yapıyı savunduk.Hep savunduk.Yara almasınlar dedik.

Savundukta ne oldu.

Haklısın..
Yanlış yapan versin hesabını..

Neydi yahu bu kadar çözümsüz olan?

Neydi?

Erdal
28.08.2009, 21:04
Bundan sonra hiç bir Trabzonspor yönetimini kayıtsız şartsız savunmak yok...

OLCAY ÇAKIR
28.08.2009, 21:07
Futbolcularda dahil buna.
Futbolun tüm enstrümanları kısaca.

Adem Erdoğan
28.08.2009, 21:37

Sadece yönetimle sınırlandırmayalım hiç kimseyi diye genelleştirelim, hatasız eksiksiz insan olamaz, fakat bardağın boş tarafı ve dolu tarafı açısından bakıldığı zaman gitmesine yada kalmasına karar verilmeli.

gerenimo
28.08.2009, 21:57

hayırdır gönderiyor muyuz yönetimi. bilmediğim bi gelişme mi oldu, yoksa fatih tekke olayı mı desğiin sonu oldu?

Erdal
28.08.2009, 22:13
hayırdır gönderiyor muyuz yönetimi. bilmediğim bi gelişme mi oldu, yoksa fatih tekke olayı mı desğiin sonu oldu?

:)..Fatih Tekke önemli bir dönüm noktasıdır evet...Yönetimi göndermek derken...Öyle bir gücüm yok ne yazık ki...Alternatifi oluştuğunda gitmeliler evet...

Ahmet Başkaya
28.08.2009, 22:15
İbrahim Hacıosmanoğlu nasıl biridir Erdal Abi senin az buçuk bilgin var...

Muhammed
28.08.2009, 22:16
Yönetim gittiğinde ve yerine yeni yönetim geldiğinde en küçük bir hatalarında hem forumdan hemde özel mesaj olarak rahat bırakmayacaklarım var.

Muhammed
28.08.2009, 22:16

Çok laf az iş. Bu adamı en iyi bu 4 kelime anlatır. Bence

Erdal
28.08.2009, 22:18

Bence Trabzonspor başkanı olmaması gereken biridir...Ama adam varım diyor...Trabzonspor başkanı birilerinin ikna etmesi ile bu işe girmemeli...O birilerini ikna etmeli...

Ahmet Başkaya
28.08.2009, 22:25
Bence Trabzonspor başkanı olmaması gereken biridir...Ama adam varım diyor...Trabzonspor başkanı birilerinin ikna etmesi ile bu işe girmemeli...O birilerini ikna etmeli...
Peki abi bu adam hakkında senin olumsuz düşüncelerin neler benim bir bilgim yok fakat bana bazı konuşmaları mantıklı geliyor birde takımın konuşulması için biraz uysal olmayacaksın lafın geçecek öyle birine benziyor...

Erkan
28.08.2009, 22:27
Bence haciosmanoglu is bilen bir baskan altinda iyi yoneticilik yapar. Baskan biraz gaza getirirse onu cok iyi oyuncular transfer edebileceginden eminim, ilgiyi cok seven birisi gibi.

Ahmet Başkaya
28.08.2009, 22:29
Bence haciosmanoglu is bilen bir baskan altinda iyi yoneticilik yapar. Baskan biraz gaza getirirse onu cok iyi oyuncular transfer edebileceginden eminim, ilgiyi cok seven birisi gibi.
Hiç sanmıyorum bu tip insanlar önde olmayı sever...Aziz Yıldırım gibi soyuna odasına girecek yapıda..

bkandil
28.08.2009, 22:43
Caner Transferi de bitti...
;Bakalım sonrasında ne var...

Caner Erkin'in transferi için kulübü CSKA Moskova ile anlaşan Trabzonspor'a, bu oyuncudan şok bir cevap geldi!..
Caner'i 1 yıllık kiralamak için CSKA Moskova ile anlaşan bordo mavili kulüp, genç oyuncudan aldığı cevapla hayal kırıklığına uğradı!..
Galatasaray'ın da talip olduğu Caner'in, Trabzonspor'un teklifiyle ilgili olarak "Ben Trabzonspor'a değil, Galatasaray'a gitmek istiyorum. Eğer Galatasaray'a transferim olmazsa kulübümde kalırım" dediği öğrenildi!..
Caner'in transferiyle ilgili gelişmeler Maraton.Com.Tr'de olmaya devam edecek!.. Bizden ayrılmayın!..
MARATON.COM.TR ÖZEL

erolizmts
28.08.2009, 22:46
Transfer döneminin bitmesine 2 gün kala yabancı transfer ihtimalinin çok az olması; yerli transferinin ise piyasada bizimkilerden iyisi olmadığı için göstermelik boş transfer olacağından dolayı yeni bir hamle beklemiyorum. Başkanımız da sanırım "battı balık yan gider" modlarında. En azından ligin ilk yarısı bittiğinde şampiyonluk iddiamız kalmaz ise devre arasında transfer yapmayada gerek yok. Çünkü göstermelik transferler olacaktır. Alanzinho gibi gideri çok ama getirisi az olan futbolculara devre arasında imza attırmak zarardan başka bir şey getirmez.

Ben şahsen bütün bu olumsuzluklara rağmen Sadri Şener'in önümüzdeki sezon sonundada başkan olarak kalmasını istiyorum. Çünkü "bu işi Sadri Şener'den daha iyi yapar" diyebileceğimiz başkan adayıda yok gibi. Bu hatalarından ders alacaklarını düşünüyorum. Ha biz sabır denen illet ile yaşamaya yıl daha devam edeceğiz ama en azından benim için başka alternatif görünmüyor.

Erdal
28.08.2009, 23:09
Katılıyorum, halihazırda bu işi daha iyi yapacak bir başkan adayı yok...Aslında başkandan çok yönetim kurulu önemli...Başkan değil yönetici aramak lazım...Keşke başkan da bunun farkına varsa...

Fatih
28.08.2009, 23:16
Katılıyorum, halihazırda bu işi daha iyi yapacak bir başkan adayı yok...Aslında başkandan çok yönetim kurulu önemli...Başkan değil yönetici aramak lazım...Keşke başkan da bunun farkına varsa...

Katılıyorum Erdal Abi.

Başkan çok bilen çok yanılır hesabı her işi kendi yapmaya çalıştığı için yanlışları da oluyor.Ona yardım edecek yükünü azaltacak yöneticiler lazım.Halihazırdaki yöneticiler yükünü azaltmıyor aksine fazladan ağırlık yapıyorlar.

OLCAY ÇAKIR
28.08.2009, 23:20
Başkan teke tek programına çıksa.
Yada benzer her ne varsa ona çıksa.

Tek başında verse her soruya cevapları..

Soruları biz versek program evvelinde..

Verse cevapları,birinci ağız.

Ne neden ne için bu aşamalara geldi..?

Artık birbirini kırmaktan ileri gidemiyor taraftar.

Yapıyı koruyalım eyvallah.

Ama koruduklarımız bizim farkımızda mı?

Değiller hissine kapılanların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Yönetimin tek başına mücadelesi zorlaşıyor.

Ben buna üzülüyorum..

Alternatifsizlikde cabası..

Anladımki,başkan yardımcıları başkanlardan daha önemli.

poetricus
29.08.2009, 00:00
"Hah, şöyle yola gel!" dermişim abi...:D

fındıkoğlu
29.08.2009, 00:25
Koskoca kulüp ne hallere düştü...:cool: Şu olursa kulüp düzlüğe çıkar diyebileceğimiz adamların hepsini harcadık. Şimdi sıra sadri şener'e geldi bakalım ne zaman bıktıracaz adamı.....:confused:
Kulübe başkanlık yapacakların sayısı bir elin parmakları kadar bile değil....
Yazık çok yazık....:(
Şu trabzon medyasından kulübü bir an önce kurtarmak lazım...
Başkan bir diktatörlük yap ve kulübü istanbula taşı...
Bakalım bu uzaylılar ne yapacak bu durumda......:cool:

serkanholep
29.08.2009, 00:37
Koskoca kulüp ne hallere düştü...:cool: Şu olursa kulüp düzlüğe çıkar diyebileceğimiz adamların hepsini harcadık. Şimdi sıra sadri şener'e geldi bakalım ne zaman bıktıracaz adamı.....:confused:
Kulübe başkanlık yapacakların sayısı bir elin parmakları kadar bile değil....
Yazık çok yazık....:(
Şu trabzon medyasından kulübü bir an önce kurtarmak lazım...
Başkan bir diktatörlük yap ve kulübü istanbula taşı...
Bakalım bu uzaylılar ne yapacak bu durumda......:cool:

katılıyorum

istanbula taşınsın takım

en iyisi bu olacaktır

hodlu
29.08.2009, 00:46
Sadri ŞENER bizim gönlümüzde her zaman efsane olarak kalacak fakat biz istiyoruz ki onu tarih sayfaları da Şampiyon Trabzonspor'un efsane başkanı diye yazsın.Başkanı eleştiriyorsak nedeni budur.Yaz boyu taraftarı dinlemedi yada birilerini ikna edemedi ama içinde bulunduğumuz gemi batarsa herkes canını kurtarmaya bakar...

ALİ FATİH
29.08.2009, 00:46
Samimi olabilir.Ama kesinlikle TS'a hayır getirmez!Albayrak döneminde ne olduğunu gösterdi! Ayniesi iştir kişinin lafa bakılmaz!

Halit Aydın
29.08.2009, 00:56
Samimi olabilir.Ama kesinlikle TS'a hayır getirmez!Albayrak döneminde ne olduğunu gösterdi! Ayniesi iştir kişinin lafa bakılmaz!

Nokta tuşunuz çalışmıyor galiba. Tüm mesajlarınız ünlemle bitiyor. :D

Yavuz Hasan
29.08.2009, 01:01
albayrak yönetiminde işe yarar bir o vardı zaten

ALİ FATİH
29.08.2009, 01:03
Nokta tuşunuz çalışmıyor galiba. Tüm mesajlarınız ünlemle bitiyor. :D

Konu TS olunca, nokta yetersiz kalıyor!!!.......aaa ,nokta tuşumda çalışıyormuş! Saygıyla iyi geceler.

Osman Yavuz
29.08.2009, 01:15
Son günlerdeki transfer politikasını görünce insanın aklına ister istemez Nuri Albayrak geliyor.Transferin son günlerinde atağa kalkmalar.:)Bunlar başarıyı hiç bir kulübe getirmedi getirmez de.

Cabri61
29.08.2009, 01:37
Son günlerdeki transfer politikasını görünce insanın aklına ister istemez Nuri Albayrak geliyor.Transferin son günlerinde atağa kalkmalar.:)Bunlar başarıyı hiç bir kulübe getirmedi getirmez de.

Bu yönetimden de "Transfer sezonunun bitimine 6 saat daha var" gibi açıklamalar gelmedi henüz.Gerçi ben asbaşkandan bekliyorum böyle bir şey.

Geçen seneyi mumla aradık.Tabiki 20 transfer istemedik.Transfer edilecek yerler belliydi.Kampa kadar yetişseydi sezona biraz daha umutla bakabilrdik.Tamam para yok kabul.Ama Erdal abinin söylediği gibi bu samimiyetsizliği başkana yakıştıramadım.

Erdal
29.08.2009, 01:41
"Hah, şöyle yola gel!" dermişim abi...:D

:)))) Hocam tövbe...Vallahi tövbe...

Thedoors
29.08.2009, 01:59
Sahi yahu Erdal abi,70'lerde de böylemiydik biz?Nasıldı yönetim,nasıldı bu taraftar?

Erdal
29.08.2009, 02:05
Aynı...İnanın bana aynı...Yahu bu kulübün renklerine karar vermek için kavga edilmiş...Ondan sonra da belki 5-6 kongre renk değiştirmek için karşı tarafın zayıf anı kullanılmış varın gerisini siz düşünün :)

İsmail Alkan
29.08.2009, 02:19
Sahi yahu Erdal abi,70'lerde de böylemiydik biz?Nasıldı yönetim,nasıldı bu taraftar?

Aynı...İnanın bana aynı...Yahu bu kulübün renklerine karar vermek için kavga edilmiş...Ondan sonra da belki 5-6 kongre renk değiştirmek için karşı tarafın zayıf anı kullanılmış varın gerisini siz düşünün :)

........"Tüm Trabzonlular, Trabzon Spor adıyla bir kulübün kurulmasını yürekten arzuluyorlar, ancak bu işi
bir türlü gerçekleştirememenin ezikliğini yaşıyorlardı. Yetkililerinde araya girmesi, sonucu pek
değiştirmiyordu Ocaklılar da, Güçlüler de yeni kurulacak kulüpte kendi isimlerinin, hatta
renklerinin hakim olmasını istiyorlardı ve bu konuda en ufak bir fedakarlıkta bulunmuyorlardı. Her
gün, her akşam toplantı üstüne toplantı yapılıyordu. Bazen tam bir anlaşma zemini ortaya çıkıyor ama
yine en ufak bir ayrıntı her şeyi berbat ediyordu. Havaya silahlar atılıyor, karakollara, hatta
mahkemelere kadar uzanan olaylara rastlanıyordu. Öte yandan Futbol Federasyonunun il kulüpleri için
tanıdığı sürenin de sonu yaklaşıyordu.

21 Haziran 1966 tarihinde İdmanocağı, Martıspor ve Yıldızspor'un da katılımı ile sarı Kırmızı
renkler altında Türkiye 2. Ligine alındı. Ancak, resmi bir yazının süresi içinde ilgili yere tebliğ
edilmediği için İdmanocağı'nın İkinci ligde oynaması durduruldu. Bu tarihten yaklaşık bir ay sonra
20 Temmuz 1966'da bu kez İdmangücü, Karadenizgücü, Martıspor ve Yolspor'un katılmasıyla Trabzonspor
Kırmızı-Beyaz renklerle kuruldu. Ne var ki İdmanocağı buna karşı çıktı. Danıştay'da açtığı dava ile
yürütmeyi durdurma kararı alınınca ortalık yine karıştı. Trabzon'daki gergin durum üzerine araya
Zamanın Beden Terbiyesi Genel Müdürü Ulvi Yenal girdi. Ulvi Yenal, İdmanocağı ve İdmangücü'nün
birleşmemeleri halinde iki kulübünde Türkiye 2. Ligine alınmayacağını bildirdi. Bu durum Trabzon'da
ve her iki kulüp çevresinde "Sok" etkisi yaratmıştı. Birleşmeleri büyük sorun olan bu iki kulübün,
birleşmemeleri halinde Trabzon Türkiye liglerinde temsil edilemeyecekti. Trabzon'daki geceli
gündüzlü yapılan ve büyük tartışmalara neden olan toplantılar sonunda 2 Ağustos 1967 günü İdmanocağı
ile İdmangücü birleşmesi gerçekleşti ve Trabzonspor; İdmanocağı, İdmangücü, Karadenizgücü ve
Martıspor'un birleşmesi ile ortaya çıktı.

Artık bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra sıra gelmişti Trabzonspor'un renklerine. Renk bulmak
öyle kolay olmadı. Trabzon'da uzun yıllar süren İdmanocağı-İdmangücü rekabetinde Sari-Kırmızı ve
Yeşil-Beyaz renkler hakimdi. Trabzonspor'un renkleri bu renklerin dışında olmalıydı. Trabzon'u ve
Karadeniz'i simgeleyen renkler aranıyordu. Bu konuda yarışma açılması da gündeme geldi ancak sonra
vazgeçildi. Renk için geceli gündüzlü toplantılar düzenleniyordu. Dört toplantıdan sonuç
alınamamıştı. Beşinci toplantıda her şey bitecekti. Artık taraftarın da sabrı kalmamıştı. Sonunda
Trabzon ve Karadeniz'in sembolü olan Hamsi üzerinde duruldu. Hamsinin gümüş mavisi rengi ve
gözlerinin bordosu dikkate alindi. Kimileri buna karşı çıktı. Neymiş efendim bordo renk kırmızıya
kaçıyormuş, öyle ya İdmanocağı renkleri de Sari-Kırmızı ya. İşte bu nedenle bordonun rengi biraz
koyu tutularak İdmanocağı'nın kırmızısından kaçınıldı. Böylece bir haftadır şehirde süren renk
kavgası sona ermişti ve Trabzonspor Bordo-Mavi renklere kavuşmuş oldu."

Trabzonspor tarihinin bir bölümü, varın gerisini siz düşünün :)

Halit Aydın
29.08.2009, 02:22
Valla bundan 4-5 sene öncesini alt kısımdaki arşiv linkinden yaşayabilirsiniz :)

Ben arada bakıyorum. Durum aynı. Baskı o zaman da varmış. Hatta Fatihin 2004teki röportajında Avni Akerde baskı hissediyoruz demişliği var :)

Baskı bu camiada her zaman var sadece isimler değişiyor :)

Öztürk Adem
29.08.2009, 02:29
Bır forvet almıs olsaydın baskanım sımdı bu kadar ustune gelınıcegını dusunmuyorum

yorumsuz6117
29.08.2009, 02:31
Bır forvet almıs olsaydın baskanım sımdı bu kadar ustune gelınıcegını dusunmuyorum
son dakika operasyonu yapılıcak pantelic gelicek cale gidicek bilgim yok sadece tahmin..

Harun
29.08.2009, 09:47
Her zaman söylenen bir laf vardır.Dünyaca ünlü kuluplerinden hangi birisinin başkanını tanıyorsunuz diye sorulduğunda kimse cevap veremiyormuş.Bizde başkanların olayların içinde direkt olmalarının sebebi medya mı ? yoksa yöneticiler mi? anlayamadım.Bir başkan nasıl olurda gider futbolcu transfer eder.Yok mu dur? bunun transfer komitesi, yöneticisi, ilgili alakalı bir birimi.Bizde yensekte yenilsekte mikrafon karşına geçene ilk kişi başkanlar oluyor.Bir açık oturum programına ilk başkanlar çağrılıyor.Sahada oynanan taktiğe , hocanın oynattığı futbolcuya karışanlar var.Bizim başkanda bu saydığım özelliklere sahip biri.Bi ağırlığı olmalı başkanın, en son eleştirilen kişi olmalı başkan.Fakat bugün ilk eleştirdiğimiz kişi yine başkan malesef.
Eleştirmekte haklıyız fakat bu böyle olmamalı.Ben başkanla muhatap olmamalıyım.

magicyattara
29.08.2009, 12:04
20 Temmuz 1966'da bu kez İdmangücü, Karadenizgücü, Martıspor ve Yolspor'un katılmasıyla Trabzonspor
Kırmızı-Beyaz renklerle kuruldu.

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=TumMacSonuclari&sezon=1966-67

1966 sezonu ilk maçı Trabzonspor-Samsunspor 3-0 kazandık görünüyor.
Bu maçta Trabzonspor'un santraforu olan Selahattin Altun (Efsane kadrodan Mehmet Cemil Altun'un abisi)
ile tanışma fırsatım oldu.Selahattin amca bu maçın hikayesini anlattı bana..

"Maç 1-1 iken soldan Polat'ın ortasına,yetişemeyeceğimi anlayınca yumruğumla vurdum,gol oldu,hakem golü verdi,Samsunspor'lular itiraz etti,hakem kararından dönmeyince,sahadan çıktılar.Sonra maçı 3-0 hükmen kazandık."

Kırmızı-Beyaz renklerle resmi sitede resim dahi yok,hatta o formayla Trabzonspor'u hiç görmedim.
Ama o formayla oynayıp gol atmış biriyle tanıştım.

Kırmızı-Beyaz hikayeler...
:)

K@HrY
29.08.2009, 12:05
Başkanın çok eksikleri var. Biz sıradan bir anadolu takımı değiliz ve o yüzden Başkanda uzatılan her mikrofona konuşmamalı biraz ağır olmalı ve en çok içimi acıtan şey bir Trabzonspor başkanının çıkıp televisyonlara taraftar kombine almıyor diye dert yanması ben bunu hazmedmiyorum. 3 eziklerin başkanlarının böyle birşey yaptığına hiç şahit olan varmı ama sıradan bir anadolu başkanın yaptığına ben çok şahit oldum. Öncelikle Trabzonspor gibi bir değerin büyük bir takımın başkanı olduğunu benimsemeli ve bunun ağırlığını taşımalı en azından taşımaya özen göstermeli. İzlenimlerime bakıyorum herşey maddiyat üzerine kurulmuş her konuşmasında para proje kombine taraftar kart vs. Bu taraftar takımına yeterince sahip çıkıyor geçen sezon bunun örneğidir ama Taraftarın ısrarla haykırdığı Fatih Tekke çeşitli daleveralarla bu takıma kazandırılmıyor bunu kimse çıkıp söylemiyor. Daha neler neler hangilerini yazayım....

Hekimoğlu
29.08.2009, 12:16
Bu forvetler senin başını yakacak başkan.Son kongrede olanlar daha önce olsa istifa ediyorum derdin artık diyemiyorsun çünkü gitme diyeceklerin sayısı bir hayli azaldı bunu sen de biliyorsun.

GERONIMO35
29.08.2009, 13:01
Hatalrına rağmen başkanımıza destek veriyorum Heleki br önceki başkanı düşündüğümde sadri başkan iyice değerli gözürünüyor gözüme:)
Ama başkan hadi inat etme borç harç iyibir forvet al bize lütfeeennnnnnnnnnnn

Serdar A
29.08.2009, 13:05
Bu forvetler senin başını yakacak başkan...

Maalesef şu anki vaziyet anlattığınız gibi . Bu futbolcuları bundan sonra dört üçlük oynamaları bile yetmez . Sevgili Fatih takımda ruh yok diye bir açıklama yapacak , yine ortalık şenlenecek .

Biri ikinci ligde mücadele eden Mehmet , diğeri geleceği belirsizleşmeye başlayan Batuhan ; şu anki koşullar altında Umut ve Gökhan'dan daha başarılı olur .

Söylemeye dilim varmıyor , 20 milyon tl zarara doğru gidiyoruz .

GERONIMO35
29.08.2009, 13:07
Başkanın çok eksikleri var. Biz sıradan bir anadolu takımı değiliz ve o yüzden Başkanda uzatılan her mikrofona konuşmamalı biraz ağır olmalı ve en çok içimi acıtan şey bir Trabzonspor başkanının çıkıp televisyonlara taraftar kombine almıyor diye dert yanması ben bunu hazmedmiyorum. 3 eziklerin başkanlarının böyle birşey yaptığına hiç şahit olan varmı ama sıradan bir anadolu başkanın yaptığına ben çok şahit oldum. Öncelikle Trabzonspor gibi bir değerin büyük bir takımın başkanı olduğunu benimsemeli ve bunun ağırlığını taşımalı en azından taşımaya özen göstermeli. İzlenimlerime bakıyorum herşey maddiyat üzerine kurulmuş her konuşmasında para proje kombine taraftar kart vs. Bu taraftar takımına yeterince sahip çıkıyor geçen sezon bunun örneğidir ama Taraftarın ısrarla haykırdığı Fatih Tekke çeşitli daleveralarla bu takıma kazandırılmıyor bunu kimse çıkıp söylemiyor. Daha neler neler hangilerini yazayım....

3 eziklerin başkanlarını örnek vermeyelim lütfen onları yaptıkalrı dağları aşıyor bizim başkanımızla kıyaslanamazlar bile Eziklerin maddi ve şehir imkanları bizim başkanda olsa görürüz ozman takım ne olur
ezik başkanlar gibi yalandan bırakıp küsüp kaçıp sonra eh geliim bari demiyor yada bir gün bir söz söyleyip birkaç gün sonra yalamıyor söylediklerini

K@HrY
29.08.2009, 13:43
3 eziklerin başkanlarını örnek vermeyelim lütfen onları yaptıkalrı dağları aşıyor bizim başkanımızla kıyaslanamazlar bile Eziklerin maddi ve şehir imkanları bizim başkanda olsa görürüz ozman takım ne olur
ezik başkanlar gibi yalandan bırakıp küsüp kaçıp sonra eh geliim bari demiyor yada bir gün bir söz söyleyip birkaç gün sonra yalamıyor söylediklerini
3 eziklerin başkanını niye örnek vermiyim zaten kendi başkanımız istanbul takımlarıyla nasıl yarışacam diyerek kendi örneklendiriyor balık baştan kokar üstadım baştan. Bu zamana kadar bu takıma yöneticilik yapmış hiç bir yönetici bu takımı taraftarın yarısı kadar düşünmemiştir bir tane yönetici gösteremzsiniz bana maçtan sonra gözyaşını tutamayan ama bizim başkanımız 70. dakikada stadı terkedebiliyor bumu gemiyi son terketmek bumu başkanlık sahip çıkmak?

murat_bayram
29.08.2009, 18:34
sezon başından beri kaç resmi maç oynadık forvetler kaç gol attı
golcü almazsak olacağı belliydi

hatta ben bu filmi daha önce izlemiştim
atay aktuğ iyi takım oluşturup iyi bir trabzonspor oluşturmuşken
şamp ligine de kalmıştı trabzonspor bir forvet alınmadı açık ve net forvet ihtiyacı vardı mehmet yılmaz beklentileri karşılamıyordu
forvet alınmadı fatih tekke sakatlandı yattara da ilk maçta kırmızı görünce famagutsa ya elendik
sonra ne oldu ? .. ne mi oldu atay aktup o koltukta daha fazla oturamadı ( çok beğendiğim bir şahıstır o ayrı )

yine aynı senaryo başkan ismi farklı yine forvet alınmadı
forvetlerin biri sakattı tek forvet sahaya çıktık sakatlansa yerine oyuna girecek forvet yok (touluse ilk maç )
yine ilk tur da elendik
ve galiba sadri başkan da uzun süre oturamayacak o koltukta ( sadri şener sevdiğim bir şahıstır geçen yıl yapılanlar ortada )

illa fatih tekke olmak zorunda değil forvet şart gökhan sakattı umut kart görse oyuncu yok forvette
ilk maçta (touluse maçı ) ikinci forvet olsa belki de maç dönecek forvetsiz lig de de işimiz zor

bkandil
30.08.2009, 13:48
Başkanın en büyük hatası kendisine yapılanlara yanlış tepki vermesi...

Nette gezerken rastladığım bir haberden alıntıdır.
Fanatik gazetesinin haberine göre; Yönetime girerken, 1 milyon Dolar katkıda bulunacağı taahhüdünde bulunan ve bunu taksitlerle ödeyeceğini söyleyen İskender’in verdiği çeklerden birinin Düzce tesislerinin inşaatı başladığında muhasebe tarafından işleme konulduğu ancak karşılığının çıkmadığı belirlendi.

Herkesin fedakarlık yaptığı dönemde, yönetime yeni giren İskender’in sözünü tutmamasına çok sinirlenen Yıldırım’ın, kendisinden bir daha kulübe uğramamasını istediği ve mazeretlerini kabul etmediği öğrenildi. Bu arada Saracoğlu Stadı’nda tüm yöneticilerin fotoğraflarının bulunduğu panodan İskender’in fotoğrafının çıkartılması dikkat çekti. (Maraton)

Yöneticiye ya da üyeye tepkiyi böyle vereceksin. Bak nasıl herkes dinliyor seni...

Can basten
30.08.2009, 14:03
son dakika operasyonu yapılıcak pantelic gelicek cale gidicek bilgim yok sadece tahmin..

Tahmin edeyim; Pantelic sol açıktır?

Hotaman
30.08.2009, 14:29
Tahmin edeyim; Pantelic sol açıktır?

Yok forvete takviye olacaktı.
Ajax'a gitti zaten.:rolleyes:

Emrullah
30.08.2009, 14:34
Başkan gittiçe Nurileşiyorsun bilmem farkında mısın? Sana inanan ve güvenen bu kadar taraftarın yüzünü kızartmaya hiç ama hiç hakkın yok. Çok çok yanlış bir yoldasın, umarım doğru yolu bulursun. Unutma İstifa en yanlış olan yol.

Can basten
30.08.2009, 14:42
Yok forvete takviye olacaktı.
Ajax'a gitti zaten.:rolleyes:

Hmm, ben Sadri Şener ve transfer kelimeleri yanyana gelince kesin yine bir sol açık geliyordur dedim de... :)

gustavo_colman
30.08.2009, 14:44
3 ayı bekleme başkan zaten idare ediyorsunuz sadece yolcu yolunda gerek

AYYILDIZ
30.08.2009, 15:04
Yaşlı Tekke yine gol atmış başkanım.

Mustafa Ayazoğlu
30.08.2009, 15:15
Yapacağı çok kolaydı..

Fatih Tekke alınacaktı. Isaac gönderilmemeliydi. Huseyinin yerine Tijiden daha iyi bir oyuncu alınmalıydı.

Sağ bek ve sol kanat için kaliteli transferler yapılmalıydı. Yani 4 iyi transferle bu işi bitierbilirdi.

Ferhat ve Engin transferleri olumlu. Gabriç belirsiz..

Halen daha takımın golcü ve sağ bek ihtiyacı var.

Hotaman
30.08.2009, 15:28
Hmm, ben Sadri Şener ve transfer kelimeleri yanyana gelince kesin yine bir sol açık geliyordur dedim de... :)

:)
Takımda sağ bek yok hala daha sola adam almaya çalışıyoruz.
Ortamız yok ya yığılma olur ya hiç kimse olmaz.:)

oflu engin
30.08.2009, 15:30
sağbek, ortasaha, fatih tekke.... sadece yapılacak bu üç kalemle şampiyonluğun en büyük adayı olacakken düştüğümüz şu hale bak.yaşlı sorunlu tekke dört maçta dört gol attı.bizim sorunsuz genç anasının kuzularıda on''bir'' maçta gol atamadı.bir yerde gol atamamalarına lafımda yok sabırla bekleyelim diyorum ama gol atamama sorununu bizde ve fatihde görüyorlarya delirmemek elde değil.

Ali Tunahan Güllü
30.08.2009, 15:46
Tekke yine yazmış...

Selam Olsun!!!

Serdar A
30.08.2009, 16:17
Fenerbahçe kongre üyesi ve en büyük hayali fenerbahçe başkanlığı yapmak olan bir onur abidesi gelecek , dertler bitecek .

Kimse üzülmesin .

Oemer61
30.08.2009, 16:22
Fatih SULTAN Tekke'den Hacisalihoglu'na ve onun sözüyle kendini yakan baskanimiza kisa süre icinde dördüncü kez selamlar ve sevgiler!!! Kimsenin süphesi olmasinki, bu selamlar sik sik tekrarlanacak:alkış:

Adem Erdoğan
30.08.2009, 16:29
Fenerbahçe kongre üyesi ve en büyük hayali fenerbahçe başkanlığı yapmak olan bir onur abidesi gelecek , dertler bitecek .

Kimse üzülmesin .

Kimmiş o ?....

tayfun2861
30.08.2009, 17:05
Başkan sadri şener trabzonspor için iyi bir başkan projelerinin olması ve bunları hayata geçirmesi güzel trabzonsporun geleceğini düşünüyor bu projeler tam olarak hayata geçtiğinde trabzonspor kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp olacak İNŞALLAH kim bilir birgün dünya yıldızları TRABZONSPORA gelir İNŞALLAH

FANATIK61
30.08.2009, 17:20
Kimmiş o ?....

Mehmet Ali Bey :D

Mesut
30.08.2009, 17:23
sadri başkanım fatih tekkeyi görüyomusunuz neler yapıyor ihtiyar işte yaşı büyük başkan kızma fatihe

Zafer BİLGİN
30.08.2009, 17:37
Takımla beraber geçirdiğim 3 gün neticesindeki sonuçlar;

1- kimse transfer beklemesin

2-Sadri başkan görev süresi dolmadan en ufak bir olayda(haklı olarak)istifa edecek.

3-Futbolcular Bursa maçına çok iyi bir şekilde konsantre oldular.

Samet Yildirim
30.08.2009, 17:40
Baskan kendi hatasiyla bu durumlara düstü...

Adem Erdoğan
30.08.2009, 17:41
"2-Sadri başkan görev süresi dolmadan en ufak bir olayda(haklı olarak)istifa edecek."

Sana göre haklılık payı nedir Zafer abi.?

hasancolak
30.08.2009, 17:55
cok nazlı bır başkan

FANATIK61
30.08.2009, 17:56
Ve cok alingan bir Baskan.

Zafer BİLGİN
30.08.2009, 17:59
Arkadaşlar;

Anlayışınıza sığınarak,bu saatte iftar iyice beni etkilediği için uzun uzun yazamayacağım.Fakat bu hafta içerisinde,BMN radyoda birisinin programına katılarak,hem genel kurulu,hem yöneticilerle yaptığım konuşmaları hemde izlenimlerimi anlatacağım.

fuzuli
30.08.2009, 18:06
Takımla beraber geçirdiğim 3 gün neticesindeki sonuçlar;

1- kimse transfer beklemesin

2-Sadri başkan görev süresi dolmadan en ufak bir olayda(haklı olarak)istifa edecek.

3-Futbolcular Bursa maçına çok iyi bir şekilde konsantre oldular.

İstifa olayıda bu akşam gerçekleşecek büyük bir ihtimalle

Alibeyoglu
30.08.2009, 18:07
olmuyor baskan olmuyor sende yüzümüzü kara cikaracaksin

fuzuli
30.08.2009, 18:08
Ya bizi sahada kepaze ettikleri yetmiyormuş gibi şimdide masada mahvettiler.Siz kim transfer kim.Alamayacaksınız adını anmayın.Caner olayı yüzünden gs liler bizle dalga geçiyorlar ya.Ayıptır günahtır.Bizi istemeyen topçu mazeretini de bırakın artık.Yazık.Çok yazık.Hep utanacakmıyız böyle.

fuzuli
30.08.2009, 18:13
Başkan sadri bey Gazi antep başkanından biraz ders al.Adam bjk nın kasasını boşalttı ve daha da önemlisi bu gün portekizden 2 oyuncuyu hemen antepe getirdi.Bizde kanca attı haberleriyle avutuluyoruz.

Samet Metin
30.08.2009, 18:14
bursa bizi yenecek sadri başkan gidecek... umarım böyle olmaz ama yenilirsek gerçekleşme ihtimali yüksek bi olay

Salih Yazıcı
30.08.2009, 18:15
inşallah akşam kötü sonuçla karşılaşmayız ama karşılaşırsak tekke sesi çok daha gür ve daha yıkıcı olacaktır

Alibeyoglu
30.08.2009, 18:17
gitsin zaten baskan cok nazli ikidebir istifa ediyor bu isler özveri isi mücadele isi basinda bulundugu camia milyonlarca kitlelere ulasan bir camia böyle camiada naz ve gurur olmaz

Muhammed
30.08.2009, 18:17
Abi oyunculardaki ruhsuzluğun sebebi ne peki bunu biliyormusun? Bilerek oynamıyor gibiler.

Zafer BİLGİN
30.08.2009, 18:26
Ya bizi sahada kepaze ettikleri yetmiyormuş gibi şimdide masada mahvettiler.Siz kim transfer kim.Alamayacaksınız adını anmayın.Caner olayı yüzünden gs liler bizle dalga geçiyorlar ya.Ayıptır günahtır.Bizi istemeyen topçu mazeretini de bırakın artık.Yazık.Çok yazık.Hep utanacakmıyız böyle.
Sayın abim,sen safsan ve her habere inanıyorsan yönetim ne yapsın sana.

Caner için Trabzonspor hiç bir zaman girişimde bulunmadı.Medyanın yalan haberi ve menajerlerin oyununa inanıp yönetime sallaman senin yaşındaki bir insan için çok acayip duruyor.

Salih Yazıcı
30.08.2009, 18:42
Kesinlikle caner olayında yönetim sınıfta kalmıştır eğer ilgilenmiyorsan anında web sitesinden yalanlarsın yoksa böyle alay ederler kimse masal anlatmasın

Samet Türkmen
30.08.2009, 19:28
Caner veya değil. Hala bir transfer yapamadılar. Beceremiyorlar. Artık buna kesinlikle inandım. Artık bir hayır gelmez bu saatten sonra gerek transferden gerekse yönetimden.

ALİ FATİH
30.08.2009, 19:29
Lütfen bir bilen varsa yazsın...Bu kadar taraftarın kendini ortaya koyduğu,ortak aklını,ortak inancını belirttiği (tarihte taraftar ilk defa bir futbolcuyu böylesine istedi)Fatih Tekke'yi(hem de şartlar uygunken) NEDEN ALMADILAR??

Samet Türkmen
30.08.2009, 19:34
Herkes Fatih'i istedi bende dahil ama bu saatten sonra gündeme getirmenin anlamı yok. Konu Fatih değil hiç transfer yapılmaması.

izzet
30.08.2009, 19:56
Arkadaslar su fatih konusunu bir kenara atmak su an Trabzonspor icin en yararlisi olacak.

Evet alinmamakla bir hata yapilmistir, ama bu konuyu dillendirmek de bir hatadir...

Samet Türkmen
30.08.2009, 22:57
Sayın Başkan hocanıda al git.Zaten bu senden geçti. Başkanın gitmesi birşey kaybettirmez.

AYYILDIZ
30.08.2009, 22:57
4 maç=Forvetler hala gol atamadı.Fatih Tekke meselesi nasıl kapansın.Bu takım maç alamıyor.O kadar para harcandı.Aldıkları Gabriç ne çalım atabiliyor.Ne gidebiliyor.5 trilyon eder mi?Yazık.

albatros
30.08.2009, 22:58
başkanım sen kal.ama yönetimde,teknik heyette ve takımda revizyon şart.revizyon hafif kalır devrim şart.

Mustafa Ayazoğlu
30.08.2009, 22:58
4 maçta fark 8

Mustafa Ayazoğlu
30.08.2009, 23:02
Su akar yolunu bulur ama bence Sadri Şener Trabzonspor misyonunu tamamlamıştır. Bu andan itibaren yapacağı birşey kalmamıştır.

3. olmak için mi oynayacağız ! Bütün sezon heba oldu.

Samet Türkmen
30.08.2009, 23:03
Bu dakikadan sonra kesinlikle inandım artık. Trabzonda futboldan anlayan bir tek bile futbol adamı yok.

irfanb
30.08.2009, 23:03
Su akar yolunu bulur ama bence Sadri Şener Trabzonspor misyonunu tamamlamıştır. Bu andan itibaren yapacağı birşey kalmamıştır.

3. olmak için mi oynayacağız ! Bütün sezon heba oldu.

Ne 3.lügü?
Ilk 5`e girersek bu yil öpüp basimiza koyalim.

Özge
30.08.2009, 23:05
Başkanım hâlâ eksik mevkimiz yok di mi?

Sercan Yaylı
30.08.2009, 23:11
baskanım al bi forvet da yeter artık...

Salih Yazıcı
30.08.2009, 23:13
Yeter bıraksın gitsin inadına tekke

erolizmts
30.08.2009, 23:13
Fazla naz aşık usandırırmış.

Bu takım gol atamıyor ve bunun sebebi beceriksiz forvetlerdir. Bunu görmemek için nasıl bir çaba harcıyorlar merak ediyorum.

Karadeniz inadı derler ama arkadaşlarımda fazla görmedim bu özelliği. Sağolsun Sadri Şener'in tavrından sonra bu karadeniz inadı denen şeyi tanımış oldum. Bu kadarıda fazla cidden.

mete61bordomavi
30.08.2009, 23:14
Kris BOYD oleyyyyyyy!
Kris Boyd oleyyyyy!
Fatih Tekke oleyyyy!
Fatih Tekke oleyyy!

Mustafa Ayazoğlu
30.08.2009, 23:16
Sadri Şener sonucun böyle olcanı bilseydi Fatih Tekke için 10 milyon euroda verirdi :)

Geçti golcünün pazarı sür eşşeği Kayseri'ye :)

albatros
30.08.2009, 23:18
hadi fatih takıntınızı anladım.anlanacak bi yanı da yok ya neyse.
dünyada forvet mi bitti ey güzel yönetim?

Varlıbaş61
30.08.2009, 23:19
hacısalihoğlunu'da al gitt
offff!

The_Storm
30.08.2009, 23:24
Hacısalihoğlu tek başına gitmiyorsa, sen de onunla birlikte git.

Futboldan anlamıyorsun, anlayanları da dinlemiyorsun.

Bartuğ13
30.08.2009, 23:25
başkan ben seni forvet ve sağ bek konusunda suçlu bulmuyorum.
hatan broosu getirmekti.
bu getirdiğin adam takımda sağ bek ve forvet ihtiyacı var demiyor.aksine solda sürekli barış,engin ve alanı oynattığı halde oraya gabriçi aldırıyor.yırtınıyor ama aldırdığı adamı sağda oynatıyor.bu adamı getirmek sana yakışmadı

mete61bordomavi
30.08.2009, 23:26
Taner Gülleri oleyyyyy!
Taner'i alsak şu ligde en az 2. olurduk:D

arifberkay
30.08.2009, 23:27
maça neden gelmedin lütfen açıkla hacısalihoğlu nu ve teknik direktörlerini al da başına çal

Kasım BEKTAŞ
30.08.2009, 23:27
forvet yok forvet yok...bu maçta forvetin kaçırdığı pozisyon varmı? veya forvet kaç pozisyona girebildi?
ee o zaman sorun ortasahada forvete destek vermiyor....ama bizim en iyi futbolcularımız ortasahada değilmiydi?

o zaman sorun nerde?

mete61bordomavi
30.08.2009, 23:29
Yönetim istifa Yönetim istifa Yönetim istafa
Albayrak başkan, Trabzonspor şampiyon:D:D

TheRapZoNe
30.08.2009, 23:33
2 tane kaliteli forvet almayıp,taraftarla dalga geçen başkan ve ekibinin camiaya yeni bir hüsranı daha..

albatros
30.08.2009, 23:41
başkanım atla uçağa.rusya'ya gidip fatih'i mi alırsın,
avrupa'da bilmem nereye gidip boyd'u mu alırsın orası sana kalmış.
ama forvet yoksa başarı yok.iki kere iki dört bu kadar basit.
yakma hem kendini hem bizi.