PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

cınar#7
26.08.2009, 12:16
batmadıysak transfer yapsak ne güzel olur :)
bu olaylar olmadan önce transfer yapmak şarttı,şimdi ne güzel olur oldu..

mete61bordomavi
26.08.2009, 12:16
Uşaklar yırtmayın kendnizi adamların hiç bir şey murunda değil:)
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2487-5D6J1N9V.jpg
Daltonlar gibi dizilmişler :)
Çok komik bir fotoğraf oldu ya!
Bence morallerinin iyi olması da güzel!

Guroni
26.08.2009, 12:20
Benim kurumsallaşma adına başkana söylediğim bir şey yok. Bunda zaten hem fikirizdir.

Ama ortada bir gerçek var. Biz sportif başarı bekliyoruz. Ve sabahtan beri başkanın açıklamalarını okuyorum farklı yerlerde ve düşündüğüm zaman hata gene ona çıkıyor. Yukarda haber61.net çıkan bir haberde Ben giderken çevrilebilir bir borç olması lazım.Mesela Galatasarayın çevrilebilir bir borç değil.370 trilyon.Gelirler ödeyemiyor. Ama adamlar o borca rağmen nasıl kadro kurdu ne yaptıkları ortada. Ve bizim kadroda ortada. Ben başkana bu konuda kızıyorum. bu hatalarını düzeltmediği sürece de kızıcam.

Aynı konuşmada milli takıma giden ve ve fatih terimin Gökhan Ünal hakkında söylediği konudan bahsetmek isterim.
Bakın özellikle ve özellikle vurgu yapmak istiyorum kendi ayağına kurşun sıkıyor başkan.
Sen bir başkan olarak Fatih Terimi dinliyorsun Gökhan Ünal'ı takımda tutuyorsun ama bu taraftar senden Fatih Tekke'yi istiyor ve bunu hem medeni hemde yeri geldiği zaman olmaması gerekir ama tribündende iletiyor.

Ama sayın başkan sen seninle gelen TrabzonCell alan TSCulblarda alışveriş yapan taraftarlarını dinlemeyip Fatih Terim'e kulak asıyorsun. Sonra kombine satılmıyor ve TS Clublarda alışverişler az oluyor İstanbul kulüpleriyle nasıl yarışabilirim diye bazı çözümler üretip genel kurula götürüyorsun istediğin olmadımı üzüldüğünü dile getiriyorsun beki biz sana istediğimizi dile getirdiğimizde sen onu yapmayıp bu mağlubiyetleri alınca BİZ ÜZÜLMÜYORUZ BAŞKAN KAHROLUYORUZ bunuda başkanın her yaptığını savunanlar dikkat etsin.

Birde Terimi dinlemeye devam etme bence. Dünya Kupası zor değil önemli olan Avrupa Şampiyonası deyipte Şenol Güneş'e alttan laf sokamaya çalışan bir hoca Dünya kupası eleme maçlarında şu an 6 maç 8 puan ile 3'cü sırada ve Bosna Hersek'in 4 puan gerisinde ve dünya kupasına gidip gidemeyeceği meçhul Türkiye Milli takımın teknik direktörü. Birde bizde yedek bekleyen Ceyhun'u milli takıma alan bir hoca

Dinle başkan dinle sen taraftarı değil başkalarını dinle

olcay_61
26.08.2009, 12:20
bu olaylar olmadan önce transfer yapmak şarttı,şimdi ne güzel olur oldu..
yırtındık durduk olmadı. artık temenni ediyoruz böyle avunuyoruz

sorin
26.08.2009, 12:23
''Yapacak daha çok işim var''
Trabzonspor Başkanı istifa edeceğine dair çıkan söylentilere cevap verdi...
26-8-2009 10:39
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, dün gergin şekilde sona eren Olağanüstü Genel Kurul sonrası, istifa ettiği yönünde çıkan haberlere tepki gösterdi. Şener, "Daha tamamlamayı düşündüğüm bir çok proje var" dedi.

Trabzonspor'da dün gergin bir şekilde sona eren Olağanüstü Genel Kurul sonrası Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yönetim kurulunu acil olarak toplayan Başkan Sadri Şener, istifa ettiği yönündeki haberlere tepki gösterdi. Şener, kongrede yaşananları hiç tasvip etmediğini belirterek, "Dünkü genel kurulda bize yetki vermemeleri çok da önemli değil. Vermezlerse vermesinler. Biz oralara yatırım yapmak için böyle bir yetki istiyorduk. Zaten bizim oradaki 4 taşınmaz mülkü 10 yıllığına kiraya verme hakkımız var. Ancak büyük kuruluşlar en az 15 yıllığına yatırım yapmak istiyor. Bu nedenle yetki istedik. Ama olmadı. Orada yaşanan gerginlikler sonrası bizde fazla uzatmadan önerimizi geri çektik. Buraya gelirken ne HES vardı, ne Trabzoncell. Ne de TS Clup'ın cirosu bu kadardı. Bunları biz yaptık" diye konuştu.

Şener, genel kurulda bazı insanların geçmişteki kişisel olayları üzerinden yorum yaptığını da vurgulayarak, "Biz kendi yaptığımız projeler üzerindeki, kendi hakkımızı istiyorduk. Bu şevk ve zevk işidir. Trabzonspor başkanlığı çok önemli bir makam ama ben bunu daha öncede yaptım. Traboznspor kulübü kendini gösterme platformu değil. Bu makamın meraklısı varsa çıkıp aday olur ve der ki, ben bunu daha iyi yaparım. Burayı yönetmek öyle kolay bir iş değil. Üç büyük kulüple yarışacak bir takımı yönetmek kolay değil. Dört dörtlük bir yönetim değiliz, eksiklerimiz var ama bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Özellikle ben çok kırgınım.Yaşama pek keyifli bakmıyorum" dedi.

Şener, görevden hiçbir zaman kaçmayacaklarını da ifade ederek, "Gidersek başlanan projelerin hepsi yarım kalır. Orada konuşan insanlar bunları düşünmek zorunda. Kendi paramı kendim çalacak bir halim yok. Hele de yönetim kurulundaki arkadaşlarıma böyle bir şeyde bulunmak çok ilkel bir davranış. Trabzonspor bugünlere atlayarak zıplayarak gelmedi. 120 milyon TL borcumuz olduğu iddia ediliyor ama bu gerçek değil" şeklinde konuştu.

Öte yandan Şener, UEFA Avrupa Ligi play - off turu rövanş maçında yarın karşılaşacakları Toulouse karşısında bir sürpriz yapmaya çalışacaklarını da ifade ederek, "İlk maçta 3 - 1 mağlup olmamız bizim işimizi çok zora soktu. Ama orada elimizden geleni yapacağız. Bu maçı çok önemsiyordum. İnşallah oradan mutlu bir şekilde ayrılırız" dedi.

Bu arada bordo - mavili takımda sakatlığı geçmeyen Yattara'yla birlikte, geldiği kulüp olan Hajduk Split'te Avrupa kupası maçında forma giyen Gabric kurallar gereği, Engin Baytar ise cezalı olduğu için Fransa'ya götürülmedi.

KJ: HABER - KAMERA: Yunus Emre SEL/TRABZON,26 (DHA)

MARVEL
26.08.2009, 12:24
Bilgiler için teşekkürler. Burda "dağıttığı kâr" derken , açıklanan kârdan mı yoksa hissedarlara dağıtılan kârdan mı bahsediyorsunuz?..

Acıklanan kar 38 Milyon TL.. ( gecen yıl ki kar 26 Milyon TL) Bunun % 85 i yani 33 M hissederlara dagıtılacak. ger kalan Sportif AŞ nin kasasında yedek olarak tutulacak.. bu dagıtılan 33 M un %80 i kul
bun kasasına girecek. ( kulup sportif AŞ nin %80 ine ship oldugundan) dışarıya gidecek para 5-6M liradır.

( Bu dısarı gidem 5-6 Milyon lira nın sorumlusu eski yoneticilerdir.. Sadri Şener bu 5-6 M dışarı vermemenin yollarını aramaktadır. )

Sportif AŞ nin bugunkü piyasa degeri 247 Milyon liradır. bugun bu fiyata rahatlıkla satabilirsiniz. (Kaldı ki bu gercek ederinin cok altındadır) Budurum da 200 Milyon lira klubun kasasına girer. 200 milyonla 80 milyon borcu odersiniz elinizde 120 milyon kalır.. (

Ayni hesabı Galatasaray için yaparsanız Onların borclarını odemeye yetmedığini görursunuz..

Gökçebey
26.08.2009, 12:28
Şu borç muhabbeti bitsin LÜTFEN

zahido
26.08.2009, 12:29
Şu borç muhabbeti bitsin LÜTFEN

Yapilanlari goruyorsunuz di mi??

Erdal
26.08.2009, 12:33
Bu arada hani komik bulacaksınız ama iddia ediyorum bu genel kurulu Ramazan günü yapmak akıl karı değil...Yahu biz normal zamanda birbirimizle konuşamıyoruz oruçlu iken nasıl konuşuruz :)

Doğan Şahin
26.08.2009, 12:33
canlı yayın : http://www.radyotvonline.com/Players.aspx?ID=17

Özgür Sancar > Konuk : Dr. İhsan Alioğlu

Erdal
26.08.2009, 12:34
Şakoğlu, dinleyemeyenler için bir özet geçersen dua ederiz:)

Gökçebey
26.08.2009, 12:34
Yapilanlari goruyorsunuz di mi??

Evet görüyorum merak etmeyin.

Sevgili bigben, lütfen artık bu borç muhabbetini bırakalım. Başkanımız borcu açıklamıştır, artık kulübün geleceği için neyin daha hayırlı olacağına kafa yoralım. Karşılıklı anlayış içinde. Hepimiz.

TheCrow
26.08.2009, 12:35
Şu son röportajdan sonra, yerel medyanın gazına gelip de "istifa edecekse etsin, nazını mı çekeceğiz" diye sayfalar boyunca yazan arkadaşlardan acaba tek bir tanesi gelip burda özür dileyecek mi çok merak ediyorum.

Şahinoğlu
26.08.2009, 12:36
Bursa maçında oynar diyo Yattara için Alioğlu.

Golcü alıncakmı diyor spiker santrafor arayışımız yok diyor Alioğlu.

Guroni
26.08.2009, 12:38
Şu son röportajdan sonra, yerel medyanın gazına gelip de "istifa edecekse etsin, nazını mı çekeceğiz" diye sayfalar boyunca yazan arkadaşlardan acaba tek bir tanesi gelip burda özür dileyecek mi çok merak ediyorum.

Bence o yazıları biraz daha dikkatli okuyun başkanın kendi yaptığı hatalar laf aralarında kendi söylüyor zaten ve ondan sonra birde alttaki yazıyı okuyun

Benim kurumsallaşma adına başkana söylediğim bir şey yok. Bunda zaten hem fikirizdir.

Ama ortada bir gerçek var. Biz sportif başarı bekliyoruz. Ve sabahtan beri başkanın açıklamalarını okuyorum farklı yerlerde ve düşündüğüm zaman hata gene ona çıkıyor. Yukarda haber61.net çıkan bir haberde Ben giderken çevrilebilir bir borç olması lazım.Mesela Galatasarayın çevrilebilir bir borç değil.370 trilyon.Gelirler ödeyemiyor. Ama adamlar o borca rağmen nasıl kadro kurdu ne yaptıkları ortada. Ve bizim kadroda ortada. Ben başkana bu konuda kızıyorum. bu hatalarını düzeltmediği sürece de kızıcam.

Aynı konuşmada milli takıma giden ve ve fatih terimin Gökhan Ünal hakkında söylediği konudan bahsetmek isterim.
Bakın özellikle ve özellikle vurgu yapmak istiyorum kendi ayağına kurşun sıkıyor başkan.
Sen bir başkan olarak Fatih Terimi dinliyorsun Gökhan Ünal'ı takımda tutuyorsun ama bu taraftar senden Fatih Tekke'yi istiyor ve bunu hem medeni hemde yeri geldiği zaman olmaması gerekir ama tribündende iletiyor.

Ama sayın başkan sen seninle gelen TrabzonCell alan TSCulblarda alışveriş yapan taraftarlarını dinlemeyip Fatih Terim'e kulak asıyorsun. Sonra kombine satılmıyor ve TS Clublarda alışverişler az oluyor İstanbul kulüpleriyle nasıl yarışabilirim diye bazı çözümler üretip genel kurula götürüyorsun istediğin olmadımı üzüldüğünü dile getiriyorsun beki biz sana istediğimizi dile getirdiğimizde sen onu yapmayıp bu mağlubiyetleri alınca BİZ ÜZÜLMÜYORUZ BAŞKAN KAHROLUYORUZ bunuda başkanın her yaptığını savunanlar dikkat etsin.

Birde Terimi dinlemeye devam etme bence. Dünya Kupası zor değil önemli olan Avrupa Şampiyonası deyipte Şenol Güneş'e alttan laf sokamaya çalışan bir hoca Dünya kupası eleme maçlarında şu an 6 maç 8 puan ile 3'cü sırada ve Bosna Hersek'in 4 puan gerisinde ve dünya kupasına gidip gidemeyeceği meçhul Türkiye Milli takımın teknik direktörü. Birde bizde yedek bekleyen Ceyhun'u milli takıma alan bir hoca

Dinle başkan dinle sen taraftarı değil başkalarını dinle

zahido
Bunlar forvet transfer eetmeyecek anlasildi..

Oğuz ZEYTİN
Evet görüyorum merak etmeyin.

Sevgili bigben, lütfen artık bu borç muhabbetini bırakalım. Başkanımız borcu açıklamıştır, artık kulübün geleceği için neyin daha hayırlı olacağına kafa yoralım. Karşılıklı anlayış içinde. Hepimiz.

Ya sen görmüyor musun?

Ne "bigben"i...

Sen uyarını yaptıktan sonra ben mi yorum yaptım.

Borç muhabbeti meraklısı değilim. Dün burada kafadan uydurulan meblağlar yazılırken neredeydin?

Sen uyarını yaptıktan sonra yorumum yok, sayfaya tekrar bak.

Gökçebey
Bu arada hani komik bulacaksınız ama iddia ediyorum bu genel kurulu Ramazan günü yapmak akıl karı değil...Yahu biz normal zamanda birbirimizle konuşamıyoruz oruçlu iken nasıl konuşuruz :)

Doğru bir nokta. Bu genel kurul, mesela iftardan sonra (menüde kuymak şart) başkanın borç şudur, alacak budur, borcun karşılığı da budur, düşündüğümüz yatırımlar şunlardır, sizden 30 yıllık yetki istememin nedeni de şunlar şunlardır şeklinde ve sinevizyon yardımıyla yapılsa en azından bu kadar hararet yükselmezdi sanırım. Kulaktan dolma bilgilerle insanlar birbirlerine hakaret etmezdi.

Organize olmuş ön yargılı kesimi bir kenara bırakırsak, Sadri Şener'in bilhassa bu borç ve neden uzun vadeli kiralama istediği konusunda üyeleri yeterince bilgilendiremediğini düşünüyorum. Dün akşamki açıklamaları gayet anlaşılır ve kabul edilir oysaki. Keşke o sözleri olaylar olduktan sonra değil de önce söyleseydi.

Hotaman
26.08.2009, 12:39

Ne münasebet efendim. Bizler özür dilemeyi erdem olarak değil alçalma olarak görürüz.
Lütfen.

Erdal
26.08.2009, 12:39
Konuşan başkan değil mi? Sahi bu gün İhsan bey in konuşma günü idi değilmi...Yarın Hasan Yener...Öbür gün galip gelirsek Hayrettin bey...Ünal Karaman niye konuşmuyor...Bir Allah'ın kulu bu konuda başkanı kongrede eleştirseydi helal olsun derdim...

ozturk
26.08.2009, 12:40

abi sen de fena taktın bu ramazana, oruca:)

her mesajında belirtiyorsun..

bence oruç o kadar da etkilemiyor insanları..

ramazan olmasaydı da dünkü olaylar yine yaşanırdı..

TheCrow
26.08.2009, 12:40
Guroni, çok kısa bir mesajdı benimki, farklı bir anlam çıkarmaya müsait değildi yani. Sadece kulaktan dolma bilgilerle "istifa edecekse etsin nazlanmasın" diye sayfalarca yazanlardan bahsettim, başkanın hatası vardır, yoktur, iyidir, fenadır filan demedim.

Doğan Şahin
26.08.2009, 12:41
Futbol Şube Sorumlusu olarak konuşuyor. Ünal'a sıra biraz zor gelir.

karatasof
26.08.2009, 12:42
Ben de Başkan'ın açıklamalarından en fazla Fatih Terim'le ilgili kısmına taktım (Guroni kardeş gibi..)
Zaten daha evvelinde de bu konuda eleştirilerim olmuştu Sayın Başkan'a.
Başkan yönetime ilk geldiğinde ( 80'li yıllardan bahsetmiyorum,bir evvelki seçimde) biz inandığımız güvendiğimiz eski topçularımıza danışarak gerekli transferleri yapacağız.Şota bana ''Şu topçu iyidir'' dediğinde o topçuyu gözüm kapalı alırım.Hami ,Ünal gibi bildiğimiz insanların referansları benim için yeterlidir.'' benzeri açıklamaları olmuştu.
Ancak o dönem hiç bir zaman Fatih Terim'den referans aldığını dile getirmemişti.Olabilir Başkan'ın Fatih Terim dostluğunu sorgulamak bize düşmez.Ancak Fatih Terim'in TS'un iyiliğini isteyeceğine beni kimse inandıramaz.Fatih Terim son çalıştırdığı kulüp takımı GS'ı yaptığı transferler ile nasıl borç batağına soktuğunu ve çok sevildiği kulübünden nasıl kaçarcasına uzaklaştığını da unutmadık.Şimdi Başkanımız her fırsatta bize futbol allamesi zannettiği Fatih Terim'in önerilerini referans diye sunacaksa vay halimize.

Guroni
Konuşan başkan değil mi? Sahi bu gün İhsan bey in konuşma günü idi değilmi...Yarın Hasan Yener...Öbür gün galip gelirsek Hayrettin bey...Ünal Karaman niye konuşmuyor...Bir Allah'ın kulu bu konuda başkanı kongrede eleştirseydi helal olsun derdim...

Aman öyle demeyin başkan için yapmasını gerekenleri söyledik mi biz trabzon düşmanı oluyoruz sanki.

Ünalı dinlemeyecekseniz niye sportif direktör yaptınız. Eğer yaptıysanız diğer yöneticiler niye bu kadar çok konuşuyor.

ikizcelimoro
Takımımıza başkan olan insan eğer "paralı başkan" sa işi çok zor oluyor. çünkü onun işi sadece takımımızı yönetmek değil birde Trabzon daki bir takım asalak insan ve kurumları doyurmak oluyor.

BAHADIR33
26.08.2009, 12:43
Uşaklar yırtmayın kendnizi adamların hiç bir şey murunda değil:)
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2487-5D6J1N9V.jpg
ben Barışın herhangi bir maçta yüzünde en ufak bir gülümseme görmemiştim. hatta zorla futbol oynuyor gibi bir ifade oluyor yüzünde. demek mutlu olduğu zamanlar yedek kaldığı zamanlarmış

Şahinoğlu
26.08.2009, 12:44

Erdal abi çok önemlimi ünal'ın konuşması Aykut Kocaman fb de konuşuyormu sanki , türkiyede hiçbir kulüp okadar profesyonel olamadı olamk için çabalıyorlar sadece görev veriliyor insanlara ama görevini yerine getirme şansı verilmiyor sırf biz değil herkeste böyle .

Erdal
26.08.2009, 12:44
Başkanın sıklıkla Fatih Terim i referans göstermesi beni de rahatsız ediyor. Şu anlamda çok rahatsız ediyor; başkanın Trabzonspor taraftarını tanımadığını düşünüyorum öyle durumlarda...Bu forumda Fatih Terim in referansına eyvallah diyecek kişi % 20 yi bulmaz başkanım...Forum böyle ise şehri siz düşünün....

Gökçebey
26.08.2009, 12:45
Ya sen görmüyor musun?

Ne "bigben"i...

Sen uyarını yaptıktan sonra ben mi yorum yaptım.

Borç muhabbeti meraklısı değilim. Dün burada kafadan uydurulan meblağlar yazılırken neredeydin?

Sen uyarını yaptıktan sonra yorumum yok, sayfaya tekrar bak.

Sevgili bigben, şu an forumda son 2 saat içinde en gergin olan sendin. Doğru olan rakamları savunmaya çalışman doğru bir davranış. Fakat asıl rakamlar onlar değilmiş. Bu anlaşılınca sağolsun başkanın açıklaması düştü foruma. Rica ediyorum artık bir sakinleş. Kim ne yazmış ne yazmamış biliyoruz. Dün burada kafadan uydurulan meblalar malesef doğru bilinen yanlışlarmış. Bunu bize Sadri Şener'in açıklamaları gösterdi. Tam olarak borcun ne kadar olduğunu kimse sağlıklı bilmiyordu. Sadri başkan 89 trilyon dedi ve herşey daha net anlaşıldı. Lütfen artık sen dün şunu diyordun, hala batıyor muyuz sence gibi sözlere son verelim. Batmıyoruz, yalpalıyoruz sadece. Bu taka ne fırtınalar gördü deyip ufka bakalım ki limanı görelim. İçinden geçtiğimiz fırtınaya küfretmenin bir manası yok.:)

Erdal
26.08.2009, 12:47
Emre, Ünal kaptan ın konuşması çok önemli değil bence de. Ama eğer kurumsallaşacaksak haftanın 4 günü 3 yönetici nöbetleşe açıklama yapmamalı...Ben taktım buna vallahi...Üstelik bu amcalar güzel de konuşamıyorlar...

Guroni
ben Barışın herhangi bir maçta yüzünde en ufak bir gülümseme görmemiştim. hatta zorla futbol oynuyor gibi bir ifade oluyor yüzünde. demek mutlu olduğu zamanlar yedek kaldığı zamanlarmış

Az önce barışın muhtemel 11 olduğu söylendi. Belki ondan neşelidir

BAHADIR33
Ben de Başkan'ın açıklamalarından en fazla Fatih Terim'le ilgili kısmına taktım (Guroni kardeş gibi..)
Başkan yönetime ilk geldiğinde ( 80'li yıllardan bahsetmiyorum,bir evvelki seçimde) biz inandığımız güvendiğimiz eski topçularımıza danışarak gerekli transferleri yapacağız.Şota bana ''Şu topçu iyidir'' dediğinde o topçuyu gözüm kapalı alırım.Hami ,Ünal gibi bildiğimiz insanların referansları benim için yeterlidir.'' benzeri açıklamaları olmuştu.
Ancak o dönem hiç bir zaman Fatih Terim'den referans aldığını dile getirmemişti.Olabilir Başkan'ın Fatih Terim dostluğunu sorgulamak bize düşmez.Ancak Fatih Terim'in TS'un iyiliğini isteyeceğine beni kimse inandıramaz.Fatih Terim son çalıştırdığı kulüp takımı GS'ı yaptığı transferler ile nasıl borç batağına soktuğunu ve çok sevildiği kulübünden nasıl kaçarcasına uzaklaştığını da unutmadık.Şimdi Başkanımız her fırsatta bize futbol allamesi zannettiği Fatih Terim'in önerilerini referans diye sunacaksa vay halimize.
bence Başkan burada doğru olanı yapmıştır. oyuncuların değerininin eve moralinin artmasının bir yolu da milli takımda oynamasıdır. yerinde ve bilinçli olarak söylenen şeyler olduğunu düşünüyorum

BAHADIR33
26.08.2009, 12:50
Az önce barışın muhtemel 11 olduğu söylendi. Belki ondan neşelidir
takım giderken çekilmiş bir fotoğraf sanırım. Broos futbolculara daha yoldayken ilk 11'i açıklamamıştır diye düşünüyorum

karatasof
26.08.2009, 12:50
Emre, Ünal kaptan ın konuşması çok önemli değil bence de. Ama eğer kurumsallaşacaksak haftanın 4 günü 3 yönetici nöbetleşe açıklama yapmamalı...Ben taktım buna vallahi...Üstelik bu amcalar güzel de konuşamıyorlar...

Aralrında uyum sorunu vardır.Biri konuşuyorsa diğeri ''Madem o kunuştu,bende konuşurum arkadaş'' demiştir.En son karar bari kur'a çekelim kim hangi gün konuşacak diye mutabakata varmışlardır.
Gelde Yönetim'de ki şu ahenge gıpta etme.
Kimde var böyle yönetim bee....!!!!:rolleyes:

Erdal
26.08.2009, 12:51
Belli ki Gbariç in ortaları iyi...Yattara da malum... Vaz geçtim sağ bekten etkili transferden...Allah aşkına gidin şu Buca daki uşağı alın...Bu takım ilk 3 te bitirsin...Aksi halde işte o zaman o borç döndürülmez olur...

İskefiyelireis
Borç işini kafaya takmayalım demiştim dün. Bakın GS' ın 370 trilyon borcu varmış. Bu yıl 50 trilyon harcadılar ve hala Sercan' ın peşindeler. Ama herkes bu sene attıkları golleri knuşuyor. Aksal Abi "Gömü buldular" demişti.
Bence SAlgado' nun dediği gibi Seyrantepe' de petrol çıktı.
Yani taraftar borca harca bakmaz. Kadroya bakar kombine alır. Yıldız oyuncunun formasını alır. SAhadaki sonuçlar iyiyse maça gider. Değilse transfer ister.
İşte bu noktada saha sonuçları başarısız ise önce transfer istiyoruz. TD' ün ise bence en az 6 ay kredisi olur.
Kıssadan hisse eksik mevkilere adam alınmalı. Taraftar da onun formasını giyer maça gelir.

İlker Akçay
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, dün gerçekleştiren ve yarım kalan olağanüstü genel kurulda, yönetime yönelik tepkileri değerlendirdi, en çok hangi söze içerlediğini açıkladı.
Şener, “Maddeler kimsenin umurunda değildi, asıl amaç hesaplaşmaktı” diye konuştu. “Eleştirenler isterdim, ‘adayım’ diyebilsinler” şeklinde konuşan Şener, “Hele de beni üzen, bana ve arkadaşlarıma hırsız denmesi. Bu kulübe 1994’de çok büyük paralar bağışlayan biri olarak bana hırsız denmesi çok ağırıma gitti. Bu İsmet Paşa’ya asker kaçağı demek gibi bir şey. Böyle bir şeyi insanların düşünmesi bile kahredici” ifadelerini kullandı.

ah ahh başkanım sana hırsız diyenler kepçeyle götürdüler senin zamanında bağışladığın 6 milyon doları görmezler ama iki kuruşlarının peşlerine düştüler yıllarca

Umut Uzunoglu
Başkana kongrede bağırıp çağırmayı marifet sananlar istediğiniz kadar uğraşın bu kulübu size bırakmamak için sonuna kadar savaşacağız.

Guroni
26.08.2009, 12:52
bence Başkan burada doğru olanı yapmıştır. oyuncuların değerininin eve moralinin artmasının bir yolu da milli takımda oynamasıdır. yerinde ve bilinçli olarak söylenen şeyler olduğunu düşünüyorum

Yani bizdeki yedek bekleyen bir oyuncuyu çoğu insanın beğenmediği hüseyin dışında bir meziyeti topa iyi vurması ve bu nedenle milli takıma seçilmesi fatih terimi iyi bir hoca yapıyor ve 8 puanı olan ve 3 sırada olan ve Dünya kupasına gitmesi ihtimali az olan bir hocanın dediklerinden oyuncularına moral vermek taraftarının moralini bozmuyor.

Taraftarın moralini düzeltmek için herhalde bundan sonra "bu sene kesin şampiyon olacaz" diyecek başkan

ikizcelimoro
26.08.2009, 12:53
başkanımız sadri şener şu anda 2 sene önceki nuri albayrak ın düştüğü duruma geldi. halbuki sadri şener akıllı bir adam nuri albayrak ın başına gerlenlerin kendi başına da geleceğini çok iyi bilmeliydi. belkide biliyordu ama bu kadar isteklere ve zorlamaya dayanamadı sanırım , şimdi aynı 2 sene önce kendi durumunda içi görev aşkıyla yanıp tutuşan ,saf ve iyi niyetli bir paralı adam bulup bu kutsal görevi ona devredecek.

MİSSE_MİSSE
26.08.2009, 12:53
fatih terim cok basarılı ve futbol konusunda hepimizden bilgili oldugu kesin olan bir insandır goruslerine her zaman deger verilir.kişiliği antipatik olabilir ama sinsi bir şekilde trabzonspor düşmanlığı yaptığını iddaa etmek bence paranoyakça olmuş ve sadri başkanı milli takım teknik direktörünü referans gösterdi diye eleştirmek ise samimi değil.

karatasof
26.08.2009, 12:54

Milli takımda oynamak mı?
Kaç tane TS'dan oyuncu milli takıma alınmıştır Fatih Terim zamanında acaba?
Fatih Terim'in hizmet ettiği camialar bellidir.Ve Milli takımı onların topçularından kurar.Alın İsmail Köybaşı örneğini.Bu adam bjk'e gelince mi futbolu öğrendi de milli yapıldı?
Fatih Terim'in TS gıcığını bilmiyorsunuz sanırım?
Sırf ''TS Sevgisinden'' olacak ki hak ettikleri halde Milli Takıma çağrılmayan Fatih Tekke ve Gökdeniz bahisleride ortadayken üstelik....

Şahinoğlu
26.08.2009, 12:56

O yöneticiler konuşmasa egoları tatmin olmaz Trabzonspor yöneticiliğinin getirmiş olduğu saygı itibar popülariteyi ancak kameralar ve mikrofonlar karşısında gösterebilirler, İhsan Alioğlu Sürmene'den hemşerimdir daha önceki yönetimlerde sadece kulüp doktoru olur hiç kameralara ve mikrofonlara konuşamazdı sadece kulüp doktoru olarak bilinirdi şimdi futbol şube sorumlusu ve kameralar ve mikrofonlara üstelik kendisinin hiçbir bilgisi olmadığı konularda bile çıkıp açıklama yapıyor ben burda yöneticiyim demek istediği için Örnek: ( Song la yollarımızı ayırdık dedi Song aynı akşam ıspartada kampa katıldı ) kurumsallaşmak için çok yolumuz var daha , Ünal'ın konuşmadığı iyi oluyor ayrıca yarın onada takarlar Trabzon'lu bile değil bizim sorunlarımızdan anlamaz Trabzon doğumlu biri konuşmalı diye bellimi olur burası Trabzon :)

ALİ FATİH
Evet, her hamleyi Trabzonsporlu olmayanlardan alınan fikirlerle yapmak ne kadar doğru???Tabii ki bazı olaylarda diğer insanların görüşleri
ni alcaksın!!!Ama her zaman refarans alınmaz ki!!!Kaldı biz Trabzonsporluyuz ve bizim için Trabzonsporluluk her şeyden önce gelir!! iki de bir yok Erman şöyle dedi, yok F.Terim şöyle dedi ,biz yaptık acı oluyor!!!Öyle ki kendi taraftarının, camianın aylardır adeta haykırdığı FATİH TEKKE için alaylı ifadeler ile kendi taraftarına kulak tıkanması da cabası!!!

Guroni
Belli ki Gbariç in ortaları iyi...Yattara da malum... Vaz geçtim sağ bekten etkili transferden...Allah aşkına gidin şu Buca daki uşağı alın...Bu takım ilk 3 te bitirsin...Aksi halde işte o zaman o borç döndürülmez olur...

Sportif Direktör görevi takım içi iletişim ve oyuncu aramak bulmak. Bucadaki oyuncu için Ünal Karaman'ın eski öğrencim demişti ve iyi bir oyuncu olduğundan bahsetmişti. Şimdi bunu söyleyen bir sportif direktörün bile dediğini yapmayan bir yönetim var. Kulüp maddi açıdan kurumsallaşabilir ama futbol açısından kurumsallaşmayı bir türlü beceremediler.

karatasof
fatih terim cok basarılı ve futbol konusunda hepimizden bilgili oldugu kesin olan bir insandır goruslerine her zaman deger verilir.kişiliği antipatik olabilir ama sinsi bir şekilde trabzonspor düşmanlığı yaptığını iddaa etmek bence paranoyakça olmuş ve sadri başkanı milli takım teknik direktörünü referans gösterdi diye eleştirmek ise samimi değil.

Paranoyak ifadesini aynen iade ediyorum.Sizi Fatih Terim sevginizle başbaşa bırakıyorum.

Erdal
26.08.2009, 12:57
MİSSE MİSSE, ben samimi bir adamımdır...Hatta abartırım bazen samimiyeti...Başkan ın Fatih Terim e sıklıkla atıfta bulunması, Fatih Terim i referans göstermesi, Fatih Terim ile dostluğunu hatırlatması beni rahatsız ediyor... Etmemeli diyebilirin...Ediyor...Ettiği için samimi değilmiyim yani?...Bu konuda acayip samimiyim inan bana...

İskefiyelireis
Bence yapılan yanlışlar için Fatih Terim' i referans göstermeye gerek yok. Terim 15 gün önce UEFA kupasını alan oyuncuyu kadroya almadı. Ayrıca Gökhan Ünal' ın topa çok iyi vurduğunu kaçırdığı gollerde gördük.

Oğuz ZEYTİN
Sevgili bigben, şu an forumda son 2 saat içinde en gergin olan sendin. Doğru olan rakamları savunmaya çalışman doğru bir davranış. Fakat asıl rakamlar onlar değilmiş. Bu anlaşılınca sağolsun başkanın açıklaması düştü foruma. Rica ediyorum artık bir sakinleş. Kim ne yazmış ne yazmamış biliyoruz. Dün burada kafadan uydurulan meblalar malesef doğru bilinen yanlışlarmış. Bunu bize Sadri Şener'in açıklamaları gösterdi. Tam olarak borcun ne kadar olduğunu kimse sağlıklı bilmiyordu. Sadri başkan 89 trilyon dedi ve herşey daha net anlaşıldı. Lütfen artık sen dün şunu diyordun, hala batıyor muyuz sence gibi sözlere son verelim. Batmıyoruz, yalpalıyoruz sadece. Bu taka ne fırtınalar gördü deyip ufka bakalım ki limanı görelim. İçinden geçtiğimiz fırtınaya küfretmenin bir manası yok.:)

Ne demek asıl rakamlar onlar değilmiş...

TS'nin sahip olduğu üç şirketten sadece bir tanesinin mali durumu halkla paylaşılıyor. Ben de onları aktardım. Yanlış olan noktasını söyleyin bana o rakamların...

Diğer şirketlerin mali yapıları bilgi vardı da ben mi sakladım?

Raporda yazanları yorumsuz şekilde sundum.

Bu arada siz de sanırım diğerleri gibi borç rakamına takılıp kalanlardansınız. Onların nasıl yapılandırıldığını, fianansman kaynaklarını, alacak meblağlarını bilmeden sadece borç üzerinden yorum yapmak hiç rasyonel değildir.

Saha sonuçları kötü olan bir takıma saldırmak için elde ne var ne yok atmak bize yakışmamaktadır.

Yeri geldiğinde doğru bilinen belgesiyle açıklanacaktır yeniden...

BAHADIR33
26.08.2009, 13:01
Yani bizdeki yedek bekleyen bir oyuncuyu çoğu insanın beğenmediği hüseyin dışında bir meziyeti topa iyi vurması ve bu nedenle milli takıma seçilmesi fatih terimi iyi bir hoca yapıyor ve 8 puanı olan ve 3 sırada olan ve Dünya kupasına gitmesi ihtimali az olan bir hocanın dediklerinden oyuncularına moral vermek taraftarının moralini bozmuyor.

Taraftarın moralini düzeltmek için herhalde bundan sonra "bu sene kesin şampiyon olacaz" diyecek başkan
kendimi yanlış mı ifade ettim? ben Fatih Terim'e iyi hoca Şenol Güneş'e kötü hoca demedim. Milli takıma oyuncu veremeyince "neden bizi görmüyor Terim" diyoruz.. Başkan bunu değiştirmek,ilişkileri düzeltmek için demeç verince ,neden böyle dedi diyoruz. "FT beş para etmez, milli takım da zaten bu gruptan çıkamaz..sana oyuncu moyuncu da vermiyorum" mu deseydi?
eleştiri olsun...tamam ama fikir de sunalım. fikrinizi söyleyin , biz de "evet doğru söyledi bu yönden bakmamıştık hiç" diyelim.

HASAN_NASRALLAH
26.08.2009, 13:03
başkanımız sadri şener şu anda 2 sene önceki nuri albayrak ın düştüğü duruma geldi. halbuki sadri şener akıllı bir adam nuri albayrak ın başına gerlenlerin kendi başına da geleceğini çok iyi bilmeliydi. belkide biliyordu ama bu kadar isteklere ve zorlamaya dayanamadı sanırım , şimdi aynı 2 sene önce kendi durumunda içi görev aşkıyla yanıp tutuşan ,saf ve iyi niyetli bir paralı adam bulup bu kutsal görevi ona devredecek.

sadece imzamı atarım renkdaşım.

arifberkay
26.08.2009, 13:03
fatih terim in ağzıyla iş yapanların sonu buraya kadardır fatih terim ts baş düşmanıdır

BAHADIR33
26.08.2009, 13:04
Milli takımda oynamak mı?
Kaç tane TS'dan oyuncu milli takıma alınmıştır Fatih Terim zamanında acaba?
Fatih Terim'in hizmet ettiği camialar bellidir.Ve Milli takımı onların topçularından kurar.Alın İsmail Köybaşı örneğini.Bu adam bjk'e gelince mi futbolu öğrendi de milli yapıldı?
Fatih Terim'in TS gıcığını bilmiyorsunuz sanırım?
Sırf ''TS Sevgisinden'' olacak ki hak ettikleri halde Milli Takıma çağrılmayan Fatih Tekke ve Gökdeniz bahisleride ortadayken üstelik....
benim söylemeye çalıştığım da zaten bu . Başkanımız bu durumu tersine çevirmek için ilişkileri düzeltmeye çalışıyor.bu durumun değişmesi için birinin adım atması gerek .bunu da başkan yapıyor.

İskefiyelireis
26.08.2009, 13:04
Fatih Terim bizden oyuncu almasın. Fikri de sorulmasın. Hatta adımızı anarken besmele ile başlasın. Sevabını istemiyoruz, günahımızı da vermeyiz...

Salih Yazıcı
26.08.2009, 13:05
başkanın ikide bir terim i referans göstermesi aklıma şunu getiriyor acaba tekke nin gelmesine terim i engel oluyor ?

cınar#7
26.08.2009, 13:06
başkanın ikide bir terim i referans göstermesi aklıma şunu getiriyor acaba tekke nin gelmesine terim i engel oluyor ?
başkan sağdan soldan kötü sözler duyuyorum Fatih Tekke hakkında demişti..Terim ile Tekkenin durumu ortada,gerisini sen düşün..

Guroni
26.08.2009, 13:07

bir şey söylemek istiyorum 2008 avrupa şampiyonası öncesi Dünya kupası Avrupa şampiyonası kadar zor değil demişti ve Şenol Güneş'e çaktırmadan laf sokmaya çalışmıştı. Şimdi aklına Avrupa Şampiyonasındaki maçları getir Petr Çek elinden kaçırır son dakka da şansada bir gol atarız oo çekler evine biz devam Avrupa Şampiyonasına. Böyle maçlar kazandıkki şans yardımıyla sonra çıkıp biz hepsini bilerek oynadık sanş olduğunu düşünmüyorum demişti sinyor terim.

Böyle olunca hakkatten Avrupa Şampiyonası dahada zor oluyor.

Ama o terim Kolay dediği dünyü kupasına bile gidemiyor şimdi 6 maç 8 puan sıralamada 3'cüsün ve ikinciyle aranda 4 puan var ve siz .öyle bir teknik direktörü iyi diyebiliyor ve başkanın onu dinleyerek harekte etmesini doğru diyebiliyorsunuz ama Fatih terim diye inleyen ve kombine Trabzoncell ve TS Cluptan alışveriş yapan herşeyini veren taraftara kulak tıkıyorsunuz.

sadri başkanı milli takım teknik direktörünü referans gösterdi diye eleştirmek bence samimi olay.

MİSSE_MİSSE
26.08.2009, 13:07
MİSSE MİSSE, ben samimi bir adamımdır...Hatta abartırım bazen samimiyeti...Başkan ın Fatih Terim e sıklıkla atıfta bulunması, Fatih Terim i referans göstermesi, Fatih Terim ile dostluğunu hatırlatması beni rahatsız ediyor... Etmemeli diyebilirin...Ediyor...Ettiği için samimi değilmiyim yani?...Bu konuda acayip samimiyim inan bana...
şunu demek istedim .bir insanı eleştiriken kendi duygularımızdan ziyade kamuoyunda kabul görecek somut verileri kullanırsak herkes eleştirilen de dahil bundaki samimiyete inanır ve fayda saglar,aksi halde sadece kızgın oldugumuz için eleştiriyor durumuna düşeriz

ozturk
26.08.2009, 13:08

cidden ya..

hiç düşünmemiştim

olabilir bence..

zahido
26.08.2009, 13:08
Fatih Terim bizden oyuncu almasın. Fikri de sorulmasın. Hatta adımızı anarken besmele ile başlasın. Sevabını istemiyoruz, günahımızı da vermeyiz...

Murat Ocakida o aldirmisti galiba.. Hani solbek ibbden gelen.. Adini yanlis yazmis olabilirim

BAHADIR33
26.08.2009, 13:09
öküz altında buzağı arıyorsunuz diyeceğim ama şimdi biri çıkıp "sen nasıl bana öküz dersin" diyecek..

Gökçebey
26.08.2009, 13:10
Ne demek asıl rakamlar onlar değilmiş...

TS'nin sahip olduğu üç şirketten sadece bir tanesinin mali durumu halkla paylaşılıyor. Ben de onları aktardım. Yanlış olan noktasını söyleyin bana o rakamların...

Diğer şirketlerin mali yapıları bilgi vardı da ben mi sakladım?

Raporda yazanları yorumsuz şekilde sundum.

Bu arada siz de sanırım diğerleri gibi borç rakamına takılıp kalanlardansınız. Onların nasıl yapılandırıldığını, fianansman kaynaklarını, alacak meblağlarını bilmeden sadece borç üzerinden yorum yapmak hiç rasyonel değildir.

Saha sonuçları kötü olan bir takıma saldırmak için elde ne var ne yok atmak bize yakışmamaktadır.

Yeri geldiğinde doğru bilinen belgesiyle açıklanacaktır yeniden...

E yeter be arkadaş. Şu lafları doğru yerinden anlamayacak mısın hiç? Bizim aradığımız rakam 89 trilyondu, başkan açıkladı. Senin rakamların fuzuli bilgiydi dünki tartışma konusu için. Takmışsın başka bilgi vardı da ben mi sakladıma. O kadar teşekkür ettik birşeyler paylaştın diye ama yok. Hala olaya yanlış açıdan bakmaya devam ediyorsun.

Başkanın açıklamasını okudun mu Allah aşkına. Başkan borcu da, o borcun çevrilmesini de, yapılandırılmasını da, finansman kaynaklarını da alacak meblağlarını da anlatmış.

Allahın selametin üzerine olsun.

Erdal
26.08.2009, 13:11
Fatih Terim deyince böyle birden geriliyor forum işte...Ha bu rasyonel mi? Değil belki...Ama biz rasyonel adamlar değiliz ki...Tekrar ediyorum ben işin şu tarafındayım; Giderek başkanın camiayı tanımadığını düşünmeye başladım...Giderek bu inancım daha da kuvvetleniyor...Giderek Sadri Başkan bu mu diyen insanların hem de onu samimi olarak çok isteyen insanların bunu dediğini duyuyorum...

İskefiyelireis
26.08.2009, 13:11
şunu demek istedim .bir insanı eleştiriken kendi duygularımızdan ziyade kamuoyunda kabul görecek somut verileri kullanırsak herkes eleştirilen de dahil bundaki samimiyete inanır ve fayda saglar,aksi halde sadece kızgın oldugumuz için eleştiriyor durumuna düşeriz

Bir insanı eleştirmek için ondan bilge olmaya gerek yok. Asıl normal olmayan TS' taraftarının FT' yi sevmesi, beğenmesidir. Ayrıca çoğunluk fikri ile TS taraftarı olmak hiç bağdaşmıyor.

Serdar A
26.08.2009, 13:12
Bu takım bir süre daha milli takıma oyuncu gönderemezse , artık yerli futbolcular için tercih sebebi olabilme durumunu da kaybedecek .

Yani her şey bitti , şimdi başkanın milli takımlar teknik direktörü ile alakalı yaptığı açıklamalar mı kaldı ? O halde hatırlatalım , Fatih Terim , başkanın yakın dostudur , inanmayanlar sorsun soruştursun .

MİSSE_MİSSE
bir şey söylemek istiyorum 2008 avrupa şampiyonası öncesi Dünya kupası Avrupa şampiyonası kadar zor değil demişti ve Şenol Güneş'e çaktırmadan laf sokmaya çalışmıştı. Şimdi aklına Avrupa Şampiyonasındaki maçları getir Petr Çek elinden kaçırır son dakka da şansada bir gol atarız oo çekler evine biz devam Avrupa Şampiyonasına. Böyle maçlar kazandıkki şans yardımıyla sonra çıkıp biz hepsini bilerek oynadık sanş olduğunu düşünmüyorum demişti sinyor terim.

Böyle olunca hakkatten Avrupa Şampiyonası dahada zor oluyor.

Ama o terim Kolay dediği dünyü kupasına bile gidemiyor şimdi 6 maç 8 puan sıralamada 3'cüsün ve ikinciyle aranda 4 puan var ve siz .öyle bir teknik direktörü iyi diyebiliyor ve başkanın onu dinleyerek harekte etmesini doğru diyebiliyorsunuz ama Fatih terim diye inleyen ve kombine Trabzoncell ve TS Cluptan alışveriş yapan herşeyini veren taraftara kulak tıkıyorsunuz.

sadri başkanı milli takım teknik direktörünü referans gösterdi diye eleştirmek bence samimi olay.fatih terimi hiç sevmem ama hem kulüp hem milli takım kariyeri bakımından toplamda ülkenin bir numarasıdır

Erdal
öküz altında buzağı arıyorsunuz diyeceğim ama şimdi biri çıkıp "sen nasıl bana öküz dersin" diyecek..

Bir şey aramıyoruz yahu...Hislerimiz bunlar...Rasyonel değil belki ama ne yapalım yani...

Guroni
26.08.2009, 13:13
kendimi yanlış mı ifade ettim? ben Fatih Terim'e iyi hoca Şenol Güneş'e kötü hoca demedim. Milli takıma oyuncu veremeyince "neden bizi görmüyor Terim" diyoruz.. Başkan bunu değiştirmek,ilişkileri düzeltmek için demeç verince ,neden böyle dedi diyoruz. "FT beş para etmez, milli takım da zaten bu gruptan çıkamaz..sana oyuncu moyuncu da vermiyorum" mu deseydi?
eleştiri olsun...tamam ama fikir de sunalım. fikrinizi söyleyin , biz de "evet doğru söyledi bu yönden bakmamıştık hiç" diyelim.

Milli takıma oyuncu veremeyince "neden bizi görmüyor Terim" diyoruz. böyle bir şey demeye gerek yok biz sadece başkan bizi dinlesin diyoruz. Gökhanın vuruşları iyide bize saç baş yondıran geçen sene fatih Tekke miydi. bende sana bun anla diyorum. Bunu başka türlü anlatsın ama böyle olmazki

Başkanın bu yaptığı kendi ayağına kurşun sıkmak gibi bir şey oldu. Kaş yapayım derken göz çıkartıyor.

HASAN_NASRALLAH
26.08.2009, 13:13

aman hocam........:)

İskefiyelireis
26.08.2009, 13:14
Bir şey aramıyoruz yahu...Hislerimiz bunlar...Rasyonel değil belki ama ne yapalım yani...

İşte budur. Biz hislerimize göre yaşayani davranan insanlarız. Bu hisler FT' nin söylediklerinden daha çok şeyi ifade eder.

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 13:14
E yeter be arkadaş. Şu lafları doğru yerinden anlamayacak mısın hiç? Bizim aradığımız rakam 89 trilyondu, başkan açıkladı. Senin rakamların fuzuli bilgiydi dünki tartışma konusu için. Takmışsın başka bilgi vardı da ben mi sakladıma. O kadar teşekkür ettik birşeyler paylaştın diye ama yok. Hala olaya yanlış açıdan bakmaya devam ediyorsun.

Başkanın açıklamasını okudun mu Allah aşkına. Başkan borcu da, o borcun çevrilmesini de, yapılandırılmasını da, finansman kaynaklarını da alacak meblağlarını da anlatmış.

Allahın selametin üzerine olsun.

Aradığın bilgi oysa o da bugün açıklandı.

Yeterli olamadıysa kusura bakma...

Hazıra dağ dayanmaz, keşke benim yaptığımın yarısını sen de yapsaydın da biraz sorup soruştursaydın...

Bu arada bana agresif derken kendi üslubunun ne halde olduğundan haberdar değilsin sanırım, sakin sakin konuş...

Kurallara uygun davranmıyorsam gereğini yap.

(O fuzuli dediğin bilginin kaynağı vardı-kafadan atılmamıştı-Biraz saygı)

Erdal
26.08.2009, 13:15
Bu takım bir süre daha milli takıma oyuncu gönderemezse , artık yerli futbolcular için tercih sebebi olabilme durumunu da kaybedecek .

Yani her şey bitti , şimdi başkanın milli takımlar teknik direktörü ile alakalı yaptığı açıklamalar mı kaldı ? O halde hatırlatalım , Fatih Terim , başkanın yakın dostudur , inanmayanlar sorsun soruştursun .

Serdar, bunu araştırmaya gerek yok...Başkan bir çok kez hatırlattı bunu zaten...Yani tartışılacak ehemmiyette konu değil belki ama buu dostluğu bize sıklıkla hatırlatması bizi tanımadığı yargımı güçlendiriyor...Yaşasın Fatih Terim in yakın dostu olan bir başkanımız var demeyiz biz...

zahido

:D:D:D Hersey mumkun abi :)

Gökçebey
Aradığın bilgi oysa o da bugün açıklandı.

Yeterli olamadıysa kusura bakma...

Hazıra dağ dayanmaz, keşke benim yaptığımın yarısını sen de yapsaydın da biraz sorup soruştursaydın...

Bu arada bana agresif derken kendi üslubunun ne halde olduğundan haberdar değilsin sanırım, sakin sakin konuş...

Kurallara uygun davranmıyorsam gereğini yap.

Bugün buraya attığım mesajları teker teker okuyun da üslubumdaki fark değişmesini görün lütfen.

Uzatmayalım artık.

Bu konu için, Trabzon 1461 yılında fethedilmiştir. Kaynağı var.

salihismet
26.08.2009, 13:18
F.terimi bende sevmem, hatta görmeye bile tahammülüm yok, ancak, bu F.Tekke konusunu onunla birlestirip kasimaya devam edersek
bundan takimimiz cok daha fazla zarar görecektir. Eger baskan ondan referans aliyorsa bu normal deyil. Baskan Takimin icine tam 4 t.d
getirdi, hala daha F. Terimden referans aliyorsa bu yanlisdan öte ayiptirda.

ertuuu
26.08.2009, 13:18
ne yani? başkana fatih terimle neden dostsun diye eleştiri mi getiriyorsunuz? Allahım ne günlere kaldık...

Hekimoğlu
26.08.2009, 13:19
Başkan akıl hocalarının kendisini düşürdüğü duruma iyi baksın sonrası kolay.

BAHADIR33
26.08.2009, 13:20
abi (2 yaş var aramızda ama ağabey diyeyim affına sığınarak) benim söylemeye çalıştığım da zaten bu. biz hep hislerimizin doğrultusunda gidiyoruz. yanlış mıdır? duruma göre değişir bence. bunu dünyaya rest çekecek seviyeye getirirsek yanlış olur bence. her durumda gemileri yakmak bize bugüne kadar fayda sağlamadı.Başkan da milli takıma 1-2 oyuncu daha verip bazı şeylerin önünü açmak için söylemiştir bence. yorumum bu. FT yi de hiç beğenmem,sevmem bunu da ekleyeyim. ama bizi beğenmeyen ,haftalarca oyalayan şimdi de 4.lig takımını çalıştıran telefon markası şahsiyet bize teknik direktör olsa omuzlarda karşılamayacak mıydık?

macuka
26.08.2009, 13:21
Sadri Baskan Terimoto nun ismini referans verince gercekten bende rahatsiz oluyorum. dikkatimi cekmedi degil, Terimotonun istemediklerini bizim Sadri baskan da istemiyor zaten (Gokdeniz, F.tekke)... Sadri baskanin "Gokdeniz yildiz degildi, sozleri daha cok terimin fikri gibi durmuyor degil..
Cok mu paronaya oldu?:)

28TS61
26.08.2009, 13:21
kongrede sunu gördümki ts mizde hic bir zaman birlik ve beraberlik olamicak :(
cunki herkes kendi cikarini düsünüyor. ts nin ismini kullanip nasil cebime 3-5 kurus sokarim hesabinda.
ama transfer yapcaz ts miz icin 3-5 kurus katkida bulunurmusun diye sorarsaniz yok derler

HASAN_NASRALLAH
26.08.2009, 13:22
burada görünen oki çoğunun niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.sadri şener kulübümüzün seçilmiş başkanıdır.istikrar bir dahaki seçime kadarda başkanımızdır.kime fikir soracağını kime selap verip vermeyeceğini deşiştireceğimize takımı ayağa kaldırmasında nasıl yardımcı oluruz onun muhasebesini yapalım.

Guroni
26.08.2009, 13:22
ne yani? başkana fatih terimle neden dostsun diye eleştiri mi getiriyorsunuz? Allahım ne günlere kaldık...

Ya bu insanlar niye anlamak istemiyor. Bizene sadri Şenerin dostundan isterse gitsin Ermeni Cumhur başkanıyla kanka olsun bana ne.

Ama eğer biz burda bir aile iseke ve baba görevi üstlenip çocuklarını dinlemeyipte dostunu dinleyecekse bu olaya nederi adını sen koy.

Erdal
26.08.2009, 13:23
Başkanın bizi, taraftarı, camiayı, ne kadar tanıyor olduğunu çok önemsiyorum. Nuri bey tanımadığı için yaptı o hataları...Başkan tanıyor mu emin değilim...Yoksa yemişim Fatih Terimi yahu...Benim meramımı anlamayan var mı???

Serdar A
26.08.2009, 13:24
Serdar, bunu araştırmaya gerek yok...Başkan bir çok kez hatırlattı bunu zaten...Yani tartışılacak ehemmiyette konu değil belki ama buu dostluğu bize sıklıkla hatırlatması bizi tanımadığı yargımı güçlendiriyor...Yaşasın Fatih Terim in yakın dostu olan bir başkanımız var demeyiz biz...

Abi olur mu öyle şey ? Yani bu sonuca ulaştıran eldeki veriler nelerdir ? 2 ay Şenol Güneş'in peşinde koşan başkan mı ?

Fatih Terim bu ülkenin futbolunda birinci adam . Genç takımlarda dikkat edersek sürekli olarak Trabzonspor menşeili isimlere yer veriliyor , üstelik ehliyetsiz olanlara . Şimdi olayları değerlendiriyoruz madem , bakış açımızı genişletelim .

Ben Fatih Terim'den hiç haz etmem , görüşlerimde saklı değildir . Bu ülkede Şenol Güneş'in gördüğü baskının yarısını görmemiş , yakaladığı başarının yarısına ancak ulaşmıştır . Fakat konumlanırken bu karakterlere duygusal bakışı bırakıp , sahip oldukları görev ve sorumluluklara göre plan yapmak kulüp adına daha hayırlıdır .

salihismet
26.08.2009, 13:27
Başkanın bizi, taraftarı, camiayı, ne kadar tanıyor olduğunu çok önemsiyorum. Nuri bey tanımadığı için yaptı o hataları...Başkan tanıyor mu emin değilim...Yoksa yemişim Fatih Terimi yahu...Benim meramımı anlamayan var mı???

Tam olarak tanidigini sanmiyorum, ya da biz onu iyi taniyamadik, eger tam olarak taniyabilseydik, en ufak karisiklikta bile acaba istifa
edecek mi entisesi tasimazdik.

Erdal
26.08.2009, 13:28
Serdar, söylediklerin doğru...Ne yazık ki doğru...Adam gazeteciye ana avrat sövmekten mahkemelik oluyor bir Allah'ın kulu da bir şey demiyor...Faydalansın başkan...Ama bunu bana bakın benim böyle dostlarım var diye sunmasın...Bir taraftar olarak hoşlanmıyorum bundan...Ama takıldığım bu değil...Neleri absorve etmedik ki eski başkanlarda...Bunu da görmezden geliriz...

Takıldığım şu başkan bunu söyleyerek Trabzonspor taraftarının gönlünü okşadığını sanıyor olabilir mi? Tanımadığınız camiayı yönetmezsiniz...Nuri bey tanımıyordu...

karatasof
26.08.2009, 13:29
benim söylemeye çalıştığım da zaten bu . Başkanımız bu durumu tersine çevirmek için ilişkileri düzeltmeye çalışıyor.bu durumun değişmesi için birinin adım atması gerek .bunu da başkan yapıyor.

Yani sizde Milli Takıma oyuncu seçimlerinin futbolcunun meziyetlerinden ziyade ''Ahpap çavuş'' ilşikilerine göre belirlendiğini tescil etmiş oluyorsunuz bu ifadenizle.....

Guroni
26.08.2009, 13:31
burada görünen oki çoğunun niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.sadri şener kulübümüzün seçilmiş başkanıdır.istikrar bir dahaki seçime kadarda başkanımızdır.kime fikir soracağını kime selap verip vermeyeceğini deşiştireceğimize takımı ayağa kaldırmasında nasıl yardımcı oluruz onun muhasebesini yapalım.
Yapalımda nasıl yapalım. Transfer sezonu bitiyor bir forvet bir sağ bek ama bana kalırsa acilen iki yönlü oynayabilen 2 ortasaha adamı lazım. Bunları hangi arada transfer edeceksin.

Devamlı ağzımız kapalı olsun hiç eleştirmeyelim, her maçta 90 dakika taraftar olarak destek olalım her deplasmana gidilse Umut bulduğu her pozisyonu gol mü yapack. Yattaradan başka ofansif gücümüzü artıracak bir oyuncu daha mı çıkack veya başkan veripte tutamayacağı şampiyonluk sözünü bir sonraki sene muhakkakki olacak mı.

Bunlar olacaksa dadiklerini yapalım.

Neden taraftarın eleştirdiği SADRİ BAŞŞKANDA çıkıp evet Sevgili Trabzonspor ailesi bazı hatalar yaptık bunu hep beraber aşacaz demiyorda. Yaptığı yanlışlar olduğu halde gene üzülen o oluyormuş gibi davranıyor. Alınan her kötü sonuçta bizler kahroluyoruz. Birazda bunlardan bahsetsin bizimle bizm dilimizden bizlerden örnek verek konuşsun. Sadri Şener başkan bizim desteklediğimiz takımın başkanı. Dostlarının değil.

Dostlarıyla dost olarak kalsın banane. Ben beni ilgilendiren kısmına bakarım

Serdar A
26.08.2009, 13:33
Sanrım asıl kilit nokta genişlemek ve bu genişlemeye karşı göstereceğimiz direnç ile alakalı .

Kulüp yeniden ulusallaşmalı . Yönetimde Trabzon dışı isimlere yer verilmeli . Bunlar o kadar zor değil , sadece alışılmadık . Sembolikte olsa oralarda görmeye başlamalıyız . Altyapılarda ve kulüp idaresindeki istihdam ölçütü nüfus kağıdı olmaktan çıkıp , bilgi ve donanım olmaya başlamalı . Örneğin Ali Yavaş bu kulüpte neden çalışamasın ? Ulusal alanda ittifaklar yaratılmalı , ve evet bunlar içerisinde olabilecek en iyi isimlerden biri milli takımlar sorumlusudur .

Artık şu Sotka-Faroz arası gidip gelmekten vazgeçelim .

Erdal
26.08.2009, 13:35
Ben Samet Aybaba'nın takımın başına gelmesini çok istedim. Neden biliyormusunuz: "Avni Aker de oyuncu değiştirdiğimde eğer uğulutu varsa anlarım ki yanlış yapmışım, oyunu okuyamamışım" dediği için...Samet tanıyordu...Bunu biz futbolu çok iyi bilirizi ispat için falan söylemiyorum ( kaldı ki sahiden biliriz) Bunu "tanımak" çok önemli diye söylüyorum....

Armağan Dere
26.08.2009, 13:37
Tam olarak tanidigini sanmiyorum, ya da biz onu iyi taniyamadik, eger tam olarak taniyabilseydik, en ufak karisiklikta bile acaba istifa
edecek mi entisesi tasimazdik.

Ne oldu İstifa etmedi mi?...Sonra geri döndürülmedi mi?...İnşallah takım daha dibe gitmez...

TheCrow
26.08.2009, 13:41
Ne oldu İstifa etmedi mi?...Sonra geri döndürülmedi mi?...İnşallah takım daha dibe gitmez...

O istifa gitmek için değil güven tazelemek içindi.

BAHADIR33
26.08.2009, 13:42
Yani sizde Milli Takıma oyuncu seçimlerinin futbolcunun meziyetlerinden ziyade ''Ahpap çavuş'' ilşikilerine göre belirlendiğini tescil etmiş oluyorsunuz bu ifadenizle.....
estağfurullah. tescil etme yetkimiz yoktur :)
bu herkesin bildiği bir durum zaten. sadece milli takım değil, kulüpler bazında da bu durum böyle değil mi? bizim de söylemeye çalıştığımız takımımızın hayrına yapılan bir işse , başkanın FT ile görüntü vermesinin bir sakıncası yoktur. benim düşüncemdir.sakınca görenler de vardır olacaktır da.

macuka
26.08.2009, 13:43
Ben Samet Aybaba'nın takımın başına gelmesini çok istedim. Neden biliyormusunuz: "Avni Aker de oyuncu değiştirdiğimde eğer uğulutu varsa anlarım ki yanlış yapmışım, oyunu okuyamamışım" dediği için...Samet tanıyordu...Bunu biz futbolu çok iyi bilirizi ispat için falan söylemiyorum ( kaldı ki sahiden biliriz) Bunu "tanımak" çok önemli diye söylüyorum....

Artik o kadar cok "ugultuluk" topcumuz sahada oldugu icin degisiklik bile bir ise yaramiyor. Trabzon taraftari su an futboldan senin dusundugun kadar anlamiyor bence... o eskiden di...

karaman6106
Başkanın sıklıkla Fatih Terim i referans göstermesi beni de rahatsız ediyor. Şu anlamda çok rahatsız ediyor; başkanın Trabzonspor taraftarını tanımadığını düşünüyorum öyle durumlarda...Bu forumda Fatih Terim in referansına eyvallah diyecek kişi % 20 yi bulmaz başkanım...Forum böyle ise şehri siz düşünün....
kardeş zandan kaçınmak lazım, ama olan bitene bakar mısın hocayı suçlayanlar oluyor...soyadaşım Ünalın konumu nedir, bilmiyoruz. sonra haberler çıkıyor göksuyla alakalı...ben bu kadronun daha iyi işler yapabileceğine eminim...bazı sakatlıklar tuhaf geliyor bana. yoksa satılamazlarsa mı bir anda iyileşiyorlar...örn. yattara

İskefiyelireis
Futbol dünyası içinde olan insanların birbirinden görüş almaları normaldir. Acaba başkan FT üzerinden uluslararası ilişkileri güçlendirip mesela bir yabancı oyuncu transferinde ya da TD transferinde kendisinden yardım albildi mi?
Benim bildiğim Broos ismini bile Urbain, Leekens gibi eski TS' lular önerdi.

Erdal
26.08.2009, 13:44
Yani Samet bilir ki Avni Aker de marş söylenmemesi, şarkı türkü söylenmemesi takıma ilgisizlik değildir. Avni Aker de insanlar pir dikkat maç seyreder, analiz yapar...Hatta küfür eder...Küfür eder ama bu zaten onun günlük konuşma dilidir...

Tanımadığınız yapıyı yönetemezsiniz....Başkan tanıyormu ?

Serdar A
26.08.2009, 13:46
Yani Samet bilir ki Avni Aker de marş söylenmemesi, şarkı türkü söylenmemesi takıma ilgisizlik değildir. Avni Aker de insanlar pir dikkat maç seyreder, analiz yapar...Hatta küfür eder...Küfür eder ama bu zaten onun günlük konuşma dilidir...

Tanımasaydı , şu ana kadar çoktan yeni bir başkan ve yönetim idareyi almıştı . Halen isim olarak bir rakip çıkamıyor . Var mı kulübün şu halinde bile rakip olup , başkanı o istemedikçe koltuğundan indirebilecek ?

Erdal
26.08.2009, 13:48
Bu arada Serdar senin söylediğin mesele hadisenin başka yönü...O konuda seninle hemfikirim...Ama o açılımları yapacak krediyi bulabilmeniz için yönettiğiniz camiayı tanıyıp neye hangi tepkiyi vereceğini kestirebilmeniz gerekli...Hem camia şaşırmamalı hem siz...Her iki taraftar şaşırıyorsa sıkıntı var demektir bu....

BAHADIR33
26.08.2009, 13:49

abi o zaman biz de başkanı tanımıyoruz. biz yanlış yapılınca eyvallah etmiyor bir kalemde siliyoruz. peki başkan da bizden değil mi? o da kendine haksızlık yapıldığında ceketini alıyor diye eleştiriyoruz. o zaman bize bizden olmayan ,her durumda sakin kalan ,taraftarın,camianın her tepkisini sineye çekecek bir başkan lazım. ona var mıyız?

Erdal
26.08.2009, 13:49
Tanımasaydı , şu ana kadar çoktan yeni bir başkan ve yönetim idareyi almıştı . Halen isim olarak bir rakip çıkamıyor . Var mı kulübün şu halinde bile rakip olup , başkanı o istemedikçe koltuğundan indirebilecek ?

Çok tuzak soru oldu bu :)...Bu soruya cevap vermiyorum...

macuka
26.08.2009, 13:50

Taniyor ve bence artilar ve eksiler tartisilirsa, gayet te iyi yonetiyor. Trabzonsporun citasinin cok yuksekte olmasindan dolayi bazi insanlarin Baskan in yaptigi isleri kucuk gormesi olagandir. Ama genel sonuc basarilidir.
Sahsi fikrim ise daha oncede belirttim kararsiz tavirlarindan dolayi Baskan dan sogudugumdur.

TheCrow
26.08.2009, 13:52

Erdal, başkanın Trabzonspor'u ve taraftar profilini tanımaması mümkün değil...Sürekli fatih terimden bahsediyor dediğiniz kaç defadır, en fazla iki veya üç.Hatta orda "fatih terim iyi diyor,doğru mu yanlış mı ben bilmem" diyor, terim diyorsa kesin doğrudur demiyor. "Milli takım antrenörünün övdüğü bir topçu aldık, oynayamıyorsa benim kabahatim değil" demek istiyor kanaatimce.

Erdal
26.08.2009, 13:52
Müsadenizle...Bu arada Allah aşkına çıkıp kafa vurabilen bir forvet....Allah aşkına...

Erdal
26.08.2009, 13:53
Akşama devam ederiz inşallah...Kavga etmeden konuşabildiğim herkese teşekkürler....

Adem Köse
26.08.2009, 13:55
Taniyor ve bence artilar ve eksiler tartisilirsa, gayet te iyi yonetiyor. Trabzonsporun citasinin cok yuksekte olmasindan dolayi bazi insanlarin Baskan in yaptigi isleri kucuk gormesi olagandir. Ama genel sonuc basarilidir.
Sahsi fikrim ise daha oncede belirttim kararsiz tavirlarindan dolayi Baskan dan sogudugumdur.

Ben bu karasız tavırlarını daha çok kendi yapmak istedikleriyle kendi aralarında ki oylama sonucu kuruldan çıkan farklı kararlara bağlıyorum. Tek sesle yönetildiğini düşünmüyorum.Bugun kü konuşmasından da ortaya çıkan bu.

Suha
26.08.2009, 13:55
sayın başkan yönetim kurulu ,dünkü kongrede çıkan olaylar vede takımın anormal kötü gidşinden dolayı koltuğunuzsdan olabilirsiniz..ahh başkann ahhh yanlışş transferler yüzünden takımı ve kulübü kaosa götürüyosunzus..

Serdar A
26.08.2009, 13:57
Bu arada Serdar senin söylediğin mesele hadisenin başka yönü...O konuda seninle hemfikirim...Ama o açılımları yapacak krediyi bulabilmeniz için yönettiğiniz camiayı tanıyıp neye hangi tepkiyi vereceğini kestirebilmeniz gerekli...Hem camia şaşırmamalı hem siz...Her iki taraftar şaşırıyorsa sıkıntı var demektir bu....

Şu an yaşanan sıkıntılar bana göre ileride yaşanabilecek daha ciddi sıkıntıların hasarsız atlatılmasını sağlayacak . Abi senin tabirinle söylersem , bu kamyon devrilmez , ben bakınca pek çok kurtarıcı etken görüyorum .

Son yapılan "yarım kalacak işler var , yarı yolda bırakamayız " açıklaması hem kulübün yönünü hemde yönetimin ömrünü anlatıyor biraz . Biraz şantiye alanına döneceğiz ancak bir kaç yıl sonra pırıl pırıl bir kulüple karşılaşabiliriz . İşte bu amaç , bu gün yaşanılan gündelik sıkıntılardan çok daha mühimdir .

murat
26.08.2009, 14:01
Olaylarin buralara gelmesinde tek sorumlu baskandir! Tarafatar forvet istedi ve bunda cok hakliydi ama bir bilinmez inat ugruna bu transferi yapmadi sayin baskanimiz. Kimse baskan gitsin demedi sadece forvet alsin istedi.

Bugunki geldigimiz konuma baskanin bu anlasilmaz tutumunu firsat bulanlarinda elbette katkisi var ama bu firsati sayin baskan vermemeliydi. Yapilan onca guzellik ucup gidiyor goz gore gore. Trabzoncell projesi bugun 5000 aboneyi bulmus diye okudum acaba bu 10.000 bulmazmiydi takim daha iyi olsaydi? Cok iyi ciro yapan tsclublar daha iyi ciro yapmazmiydi? kombineler daha cok satilmazmiydi? Avrupada belki tur atlayip gelir getirmezmiydi?

Projeler hazir, ama bu projeleri karli hale getirmek sportif basaridan gecer. Atay Aktugda ayni hatayi yapti, aynen Hitlerin Napoleonun hatasini tekrarlayip kisin Rusyada savasmasi gibi sayin baskanda bu hatayi aynen tekrarladi. Alacagimiz bir forvetti sonra olmasaydi taraftar eyvallah diyecekti.

Yarin macimiz var sonra pazar macimiz var ama ben bu maclari izlemicem sirf umutu gormemek onun acizligini ve bu formaya yakismadigini gormemek icin. Alanzinho gibi 10 dk da 10 top kaybi yapan yildizda istemiyorum. Colman gibi sahada gezinen nazik futbol oyniyan birinin 90 dk sahada kalmasini hazmedemiyorum.

Ozetle sunu demek istiyorum. Isteklerimiz abartili degil cok gercekci ama halen daha bir inattir gidiyoruz. Yonetimin inadi birakmasini istiyoruz istifa etmesini degil. Sonumuz hayirli olur insaallah.

zahido
26.08.2009, 14:04
Olaylarin buralara gelmesinde tek sorumlu baskandir! Tarafatar forvet istedi ve bunda cok hakliydi ama bir bilinmez inat ugruna bu transferi yapmadi sayin baskanimiz. Kimse baskan gitsin demedi sadece forvet alsin istedi.

Bugunki geldigimiz konuma baskanin bu anlasilmaz tutumunu firsat bulanlarinda elbette katkisi var ama bu firsati sayin baskan vermemeliydi. Yapilan onca guzellik ucup gidiyor goz gore gore. Trabzoncell projesi bugun 5000 aboneyi bulmus diye okudum acaba bu 10.000 bulmazmiydi takim daha iyi olsaydi? Cok iyi ciro yapan tsclublar daha iyi ciro yapmazmiydi? kombineler daha cok satilmazmiydi? Avrupada belki tur atlayip gelir getirmezmiydi?

Projeler hazir, ama bu projeleri karli hale getirmek sportif basaridan gecer. Atay Aktugda ayni hatayi yapti, aynen Hitlerin Napoleonun hatasini tekrarlayip kisin Rusyada savasmasi gibi sayin baskanda bu hatayi aynen tekrarladi. Alacagimiz bir forvetti sonra olmasaydi taraftar eyvallah diyecekti.

Yarin macimiz var sonra pazar macimiz var ama ben bu maclari izlemicem sirf umutu gormemek onun acizligini ve bu formaya yakismadigini gormemek icin. Alanzinho gibi 10 dk da 10 top kaybi yapan yildizda istemiyorum. Colman gibi sahada gezinen nazik futbol oyniyan birinin 90 dk sahada kalmasini hazmedemiyorum.

Ozetle sunu demek istiyorum. Isteklerimiz abartili degil cok gercekci ama halen daha bir inattir gidiyoruz. Yonetimin inadi birakmasini istiyoruz istifa etmesini degil. Sonumuz hayirli olur insaallah.

Cok guzel bir yazi..

Emirhan Makul
26.08.2009, 14:06
Başkan galiba ilk defa dik bir duruş sergileyip " Yapacak çok işlerimiz var yarıda bırakmaya niyetimiz yok" demiştir.

ofluselo
26.08.2009, 14:11
Millet borç yapıyor ama nasıl??????????? Biz ne zaman şampiyon olabiliriz? Cevabını herkes biliyor..........3 büyükler aynı sezonda çok başarısız olacakta işte o zaman.........onun için artık hedefimizi değiştirmeliyiz.....kimse kimseyi kandırmasın.......

Suha
26.08.2009, 14:14
çokk hatalar yapıldıı çokk hoca tercihii..forvetsiz lige başlanılmasıı..uzarr giderr.

zahido
26.08.2009, 14:15
Millet borç yapıyor ama nasıl??????????? Biz ne zaman şampiyon olabiliriz? Cevabını herkes biliyor..........3 büyükler aynı sezonda çok başarısız olacakta işte o zaman.........onun için artık hedefimizi değiştirmeliyiz.....kimse kimseyi kandırmasın.......

Bu 3 buyuk lafi cok dolanmaya basladi.. Baskanimiz bile 3 buyuk demeye basladi.. Bu biseylerin gostergesi mi acaba??

ertuuu
26.08.2009, 14:18
Bu 3 buyuk lafi cok dolanmaya basladi.. Baskanimiz bile 3 buyuk demeye basladi.. Bu biseylerin gostergesi mi acaba??

ne diyecekti başka?...

erkankoc
26.08.2009, 14:20
bende trabzonsporun ,trabzonlu hacisalihoglu ve kongrede bagirip cagiran cahillerin elinden(baskan haric herseye ragmen iyi niyetli) kurtarilmadan bu takima asla isinamam..maskara olduk herkese..her zaman kavga dovus...reziller hepsi..insanca kongre bile yapamiyorlar.bu takim istanbula tasinamli..trabzondaki mafya bozuntusu insanlarin elinden kurtarilmali..dunyanin en rezil klubuyuz..futbolcular kursunlanir, antronorler kursunlanir..bu nasil memleket ya..trabzonlu olucagiz bide...medeniyet gelmemis trabzona arkadas..herkes hala yobaz..elin oglu neler yapiyo bizim kongreye bak..hepsi rezil rusva..red oyu vereceksen cik adam gibi konus red ver..cahiller ordusu..yeni domus oglumu ts li yaptim..sanki yanlis yaptim arkadas...

Adnankazaz
26.08.2009, 14:22
biz geçen sene nasil sampiyon olamadik o 3 istanbul takimini bir daha bu kadar kötü yakalayabilecegimiz sezon bir daha ne zaman gelir ? allah bilir

BAHADIR33
Olaylarin buralara gelmesinde tek sorumlu baskandir!

Alacagimiz bir forvetti sonra olmasaydi taraftar eyvallah diyecekti.

öyle olacak mıydı gerçekten? forvet gelse sağ bek yok diyecektik. sağ bek de alsak bu Tjikuzuyla olmaz diyecektik.bu nasıl kaleci diyecektik..bu nasıl teknik direktör diyecektik.bu kadar borç nerden çıktı yoksa para mı götürdüler diyecektik. yensek, yendik ama keyif almadık diyecektik.zaten çoğunu şimdiden söyledik.

zahido
ne diyecekti başka?...

Ne biliyim 3 istanbul takimi veya diger 3 buyuk takim diyebilirdi.. Sonucta 3 buyukler degil 4 buyukler.. Yoksa ben mi fazla hassasim bu konuda? :)

ertuuu
26.08.2009, 14:23
bende trabzonsporun ,trabzonlu hacisalihoglu ve kongrede bagirip cagiran cahillerin elinden(baskan haric herseye ragmen iyi niyetli) kurtarilmadan bu takima asla isinamam..maskara olduk herkese..her zaman kavga dovus...reziller hepsi..insanca kongre bile yapamiyorlar.bu takim istanbula tasinamli..trabzondaki mafya bozuntusu insanlarin elinden kurtarilmali..dunyanin en rezil klubuyuz..futbolcular kursunlanir, antronorler kursunlanir..bu nasil memleket ya..trabzonlu olucagiz bide...medeniyet gelmemis trabzona arkadas..herkes hala yobaz..elin oglu neler yapiyo bizim kongreye bak..hepsi rezil rusva..red oyu vereceksen cik adam gibi konus red ver..cahiller ordusu..yeni domus oglumu ts li yaptim..sanki yanlis yaptim arkadas...

:alkış:
haklısın abi.
sonra ağlarız adam Trabzonlu ama gs ye stad yapıyor bilmemne. iyi niyetli birkaç insan var, onları da kaçırmak için ellerinden geleni yapıyorlar...
dünki kongreden başkanın birkaç resmini gördüm de. bağıranlar çağıranlar içinde utancından yüzü düşmüş. utancı kendinden değil, öyle insanlarla aynı ortamı paylaşmaktan utanmış...

titanic
26.08.2009, 14:25
Konuyla ne alakası var diyenler olabilir ama ben şunu ifade etmek istiyorum. Başta Sayın Başkanımız olmak üzere lütfen konu Trabzonspor olduğunda kimse ideolojik dürtüleri ile hareket etmesin. Dediğim gibi başta Başkanımız olmak üzere...
İdeolojik dürtülerle hareket etmek nedir?İdeolojiyle kulüp yönetiminin ne alakası olmamalı

ertuuu
26.08.2009, 14:26
Ne biliyim 3 istanbul takimi veya diger 3 buyuk takim diyebilirdi.. Sonucta 3 buyukler degil 4 buyukler.. Yoksa ben mi fazla hassasim bu konuda? :)

başkan zaten konuya açıklık getirmişti.
3 büyük var birde ne büyük var diye...
sende hassassın biraz be abi:)

cem arin
26.08.2009, 14:27

Sanki yönetim kurulundaydin da seni hakssizliga ugratip attilar!
olamaz miydi yapilamaz miydi gelemez miydi!

senin bahsettigin projeleri zaten bu yönetim kurulu gerceklestirmis ve calisiyor hala sen de 5000 begenmeyerek onbin olsun diyorsun ts clublerden bahsediyorsun ancak tsclub konusu da ayni sekilde trabzoncell gibi! adam aylardan beri yollarda olan nir tir olayina girmis senin bahsettigin projelerin islevselligini saglamis sen iki mac kaybeden takimdan dogru vuruyorsun yönetime yani belden assagiya calisiyorsun bak hala nuri amcaniza borc ödüyor bu kulüp neden? cünkü nuri amcaniz amrchelinio transferini cebinden yapti sonr ada satti adami ancak parasini ödedigi icin simdi trabzonunun kasasindan nuri amcaniza ödeme yapiliyor!

dün o salonda varolan zihniyet burada da mevcut bütün bu olaylar olmadan önce bir yazi yazdim ortada yazdiklarimi baskan baska bir dille anlatiyor!

titanic
Medya bunu böyle empoze etti,başkan bile 3 büyükler diye kullandı,bunlar önemli değil kimin ne söylediği bizi ne onlardan daha büyük takım yapar,ne de hakettiğimizin altında bir konuma iter.

Koray
ne diyecekti başka?...

Sence ne demeli ??

talibim
BMN olarak ''Başkan bizi bırakma''diye sms kampanyası yapılmıştı ve başkan da bırakmadı Trabzonspor başkanlığını.Kendi kararıydı veya taraftarın isteğini kırmadı ama o zamanı düşündüğümde Trabzonspor kamouyunun kanaatini dikkate aldığını zannediyorum.Şimdi de aynı kamuoyu isteklerini söyledi ve teşbihte hata yok ''siz afkurun durun'' der gibi taraftara cevap verildi.Şimdi durum ortada Avrupa ligi mucizelere kaldı.Ligde durumumuz iyi değil.Kadro yetersiz ve yönetim hala ''oynatmadığımız futbolcular var'' diyecek kadar olaydan habersiz davranıyor.Cale yi aldığı paranın bir lira fazlasına satamayız.o çıkan haberler balon.bunu başkanda biliyor ama....

sorin
Şu an yaşanan sıkıntılar bana göre ileride yaşanabilecek daha ciddi sıkıntıların hasarsız atlatılmasını sağlayacak . Abi senin tabirinle söylersem , bu kamyon devrilmez , ben bakınca pek çok kurtarıcı etken görüyorum .

Son yapılan "yarım kalacak işler var , yarı yolda bırakamayız " açıklaması hem kulübün yönünü hemde yönetimin ömrünü anlatıyor biraz . Biraz şantiye alanına döneceğiz ancak bir kaç yıl sonra pırıl pırıl bir kulüple karşılaşabiliriz . İşte bu amaç , bu gün yaşanılan gündelik sıkıntılardan çok daha mühimdir .

iyi güzelde kardeşim birkaç sene sonraya bu yönetimi taşıyacak saha sonuçları gelmezse bu yönetiminde projeleri yarım kalacak aziz yıldırım da bi süre alt yapıyla uğraştı tesisdi stad dı o sıra saha sonuçları bayağı kötüydü yine de kaldı yönetimde ama her yönetimi nerdeyse baştan aşağı değiştirdi değişmeyen tek isim nerdeyse sadece kendi biz bunu nasıl başaracağız var mı bi izahı

ertuuu
26.08.2009, 14:29
Sence ne demeli ??

dediği normal bence...

murat
26.08.2009, 14:31
Sanki yönetim kurulundaydin da seni hakssizliga ugratip attilar!
olamaz miydi yapilamaz miydi gelemez miydi!

senin bahsettigin projeleri zaten bu yönetim kurulu gerceklestirmis ve calisiyor hala sen de 5000 begenmeyerek onbin olsun diyorsun ts clublerden bahsediyorsun ancak tsclub konusu da ayni sekilde trabzoncell gibi! adam aylardan beri yollarda olan nir tir olayina girmis senin bahsettigin projelerin islevselligini saglamis sen iki mac kaybeden takimdan dogru vuruyorsun yönetime yani belden assagiya calisiyorsun bak hala nuri amcaniza borc ödüyor bu kulüp neden? cünkü nuri amcaniz amrchelinio transferini cebinden yapti sonr ada satti adami ancak parasini ödedigi icin simdi trabzonunun kasasindan nuri amcaniza ödeme yapiliyor!

dün o salonda varolan zihniyet burada da mevcut bütün bu olaylar olmadan önce bir yazi yazdim ortada yazdiklarimi baskan baska bir dille anlatiyor!

Abi, senin bu yazdiklarinla benim yazdiklarimin alakasi nedir?

Koray
26.08.2009, 14:31
Trabzonspor taraftarı kim olursa olsun Başkan'da olsa '' 3 büyük '' fdiye kelime ederse o insan benim için aklı olmayam salka bi insandır, bizi geri zekalı yerine koyan bi insandır, kavgamızın davamızın boşuna olduğunun kanıtıdır...

3 büyükmüş çakayım 3 büyüklerine.

talibim
26.08.2009, 14:32
:alkış:
Trabzonspor taraftarı kim olursa olsun Başkan'da olsa '' 3 büyük '' fdiye kelime ederse o insan benim için aklı olmayam salka bi insandır, bizi geri zekalı yerine koyan bi insandır, kavgamızın davamızın boşuna olduğunun kanıtıdır...

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Koray
26.08.2009, 14:33
dediği normal bence...

Senin gibi Trabzonspor'luyu ayakta alkışlıyorum(!) :alkış:

Semih
26.08.2009, 14:33
Bu üç büyük sözü nerden çıktı yahu?

Ne ara kullanmış ki bu tabiri?

Bilmediğimden soruyorum.

el_conquistador
26.08.2009, 14:34
http://www.holigan.com.tr/NewsVideo.php?videos_id=3366

ertuuu
26.08.2009, 14:35

duygusal davranmaya gerek yok.herkes neyin ne olduğunu iyi biliyor.
başkan fatih terim demesin, 3 büyük demesin, onu demesin, bunu demesin. nedir bu?...

Koray
26.08.2009, 14:38
duygusal davranmaya gerek yok.herkes neyin ne olduğunu iyi biliyor.
başkan fatih terim demesin, 3 büyük demesin, onu demesin, bunu demesin. nedir bu?...

Mümkünse bana bu konu hakkında savunma yapma, çünkü bu konu hakkında karşımda babamda olsa saygısızlık yaparım...

Yönetici arkadaşlardan da bu son zamanlarda moda olan '' 3 büyük '' olayında hassas olmalarını rica ediyorum...

Adaö gözgöre göre yazıyor kimsenin dur dediği yok.

Herşeyi geçtim savunuyor başkası evet doğrudr diye.

S.DEMİRCİ
26.08.2009, 14:39
3 büyük diyecekseniz TRABZONSPORU değil başka takımı tutacaksınız...
bizim için tek büyük vardır..

ertuuu
26.08.2009, 14:41
Mümkünse bana bu konu hakkında savunma yapma, çünkü bu konu hakkında karşımda babamda olsa saygısızlık yaparım...

Yönetici arkadaşlardan da bu son zamanlarda moda olan '' 3 büyük '' olayında hassas olmalarını rica ediyorum...

Adaö gözgöre göre yazıyor kimsenin dur dediği yok.

Herşeyi geçtim savunuyor başkası evet doğrudr diye.

ne diyelim o zaman?
sen diyecek birçok şey bulabilirsin ama ben saygısızlık yapmak istemiyorum.
sen, ben kabul etmesek de yapacak birşey yok.
3 büyük rakibimiz var.
3 büyük demenin amacı kayseriden, sivasdan, bursadan... zorlu rakiplerimiz var demektir.
daha doğrusu ligde rakibimiz 3 takım demektir...

erkankoc
26.08.2009, 14:42
bence once herkes haddini bilmeli..trazonun nasil en buuyk 2 kent takimi oldugunu aciklamali..madridler ,liverpooller dururken biz kimizki

Semih
26.08.2009, 14:43
Talihsiz bir açıklama.

Önce 4 büyük sonra 3 büyük diyor başkan.

4 büyükle rekabet edemezsiniz demek saçma bir cümle olurdu çünkü.
4 büyük klüpten biri biz olduğumuza göre, bir yandan da kendimizle rekabet edecek değiliz herhalde.

O açıdan bu cümlede geçen 3 büyük tanımı abartılmamalı, büyütülmemelidir.

Gerginiz.

Sakin olalım.

Koray
26.08.2009, 14:43
Sadece '' İstanbul'lular ''

Ben kendimi bildim bileli böyle bi tabir kullanıyorum...

Bi yönetici arkadaş son mesajları silsin lütfen, daha fazla kişiye rezil olmadan.

BAHADIR33
26.08.2009, 14:44
Talihsiz bir açıklama.

Önce 4 büyük sonra 3 büyük diyor başkan.

4 büyükle rekabet edemezsiniz demek saçma bir cümle olurdu çünkü.
4 büyük klüpten biri biz olduğumuza göre, bir yandan da kendimizle rekabet edecek değiliz herhalde.

O açıdan bu cümlede geçen 3 büyük tanımı abartılmamalı, büyütülmemelidir.

Gerginiz.

Sakin olalım.
ben mi yanlış anlıyorum ????
büyük demiyor kulüp diyor

Semih
26.08.2009, 14:45

Belki de abi.

Şartlı dinlediğim için yanlış anlamış olabilirim.

Zaten ortada abartılacak bir durum yok.

titanic
26.08.2009, 14:46
Şöyle biraz düşününce bizi küçük gören bir açıklama olmadığı ortaya çıkıyor,Her insan yapar bunu dili sürçer ne var bunda ki söylediklerinde zaten eleştirilecek birşey yok.Galiba havadan nem kapıyoruz

Aker
26.08.2009, 14:46

Evet 3 kulüp diyor.
Arkadaşlar tartıştığımız şeye bakın!

OLCAY ÇAKIR
26.08.2009, 14:47
Dün kongre görüntülerini izledim.

Bu ne şiddet.

Bu ne öfke..

Bu iş yapılmaz dedim..

ozturk
26.08.2009, 14:47
.Galiba havadan nem kapıyoruz

özellikle son iki haftadır böyle maalesef..

BAHADIR33
26.08.2009, 14:48
Evet 3 kulüp diyor.
Arkadaşlar tartıştığımız şeye bakın!
3 kulüple yarışacak bir Trabzon yaratmak diyor Başkan.
bir arkadaş çıktı 3 büyük diyor dedi, bir tanemiz herkese "koydu" bir tanemiz "çaktı"..
bu mu olmalı?

Semih
26.08.2009, 14:49

Bu ne şiddet.

Bu ne öfke..

Bu iş yapılmaz dedim..

Olcay Abi internet üzerinden izlediysen link verebilir misin?

Koray
26.08.2009, 14:49
Burda sorun Başkan'ın o kelimeyi kullanması değil sadece, son zamalarda sık sık rastlar oldum bu duruma...

S.DEMİRCİ
26.08.2009, 14:50

Bu ne şiddet.

Bu ne öfke..

Bu iş yapılmaz dedim..
haklısın..
yetki verilip verilmemesi mesele değil..
birbirimize hiç saygımız yok...

Adem Erdoğan
26.08.2009, 14:51
ezikler diye tabirmi kulanacaktı..:)

Koray
Farkındamısınız dün Başkan'ın istifa söylentileri çıktığında çoğunluk '' aman sende istifa edeceksen et '' modundaydı halbuki daha önce böyle bişey olduğunda buralar yer yerinden oynamıştı...

Muhammed
Başkana hakaret eden kansızlar belirli kişiler mi?

İlker ToSun
Evet artık bir kaç saatlik kaos süreci sona erdi, yönetim kararını verdi ve "artık konuşsun" dediğimiz sadri şener konuştu ve de güzel konuştu. Şimdi artık benim başkandan beklediğim şu son birkaç aylık ki performansının bir talihsizlik olduğunu bize göstermesi. Burda başkanı hem de genel eleştiricilerden de daha ağır bir dille eleştirdiğim için belki çoğunluk buna inanmayacak ama sadri şener hem geldiğinde hem de bundan birkaç ay öncesine kadar takımımın başında olmasından gurur duyduğum ve çok sevindiğim birisiydi.
Trabzonspor konusunda başarıya aç bir insan olarak kimi pürüzlerde, beklentimin büyük olduğu insanlardan ( sadri şener ) , çok kötü performans görünce hayal kırıklığım vede tepkim 5 katı daha fazla oluyor. Ancak kendi adıma şuna itiraf etmeliyim ki hem dünkü kongrede esen havayı gördüktan sonra hem de bugünkü açıklamalarını okuduktan sonra sadri şener in şu anki hatalarına rağmen şu dönemde ismi geçen alternatiflerinden daha önde olduğu kanısına vardım.
Zaten benim sadri şener i çok sert dille eleştirmemin nedeni ondan beklentimin diğerlerine göre çok daha fazla oluşuydu. Bu demek değilki şimdiye kadar ki eleştirilerimden vazgeçmiş olayım. Ben hala daha geçen sene sadri şener in gönlünden geçenin uefa olduğunu ve şampiyonlar ligini ( şampiyon olunmadığı sürece ) istemediğini düşünüyorum.
Dünün, sadri şener in bu görev sürecindeki dibe vuruş günü olmasını ve artık hatalarının farkına varıp yükselişe geçmesi gerektiğini düşünüyorum.
* Trabzon şehrinde konuşlanmış, bu kulübün rantını yeme amacını güden eski futbolcular çetesinden takımı uzak tutan,
* Trabzonsporu Trabzon şehriyle sınırlı tutmamakla, Trabzonspor un yerel dinamiklerine sırt dönüp İstanbul un güçlü futbol aktörlerine yakın gözükmeyi karıştırmayan,
* Trabzonpor a faydasından çok zararı olan ve Trabzon nefreti her halinden aşikar olan kimi kişilerle (örn : Fatih Terim) sürekli dostluğunu dile getirmeyen ve referans göstermeyen,
* Aldığı zamana göre büyük bir atılım sağladığı halde, 100 liralık takım kurup 5 liralık santrafor transferini de yapma riskine girebilen,
* İstekleri yerine gelmediğinde alınganlık gösterip bunu dışarıya çok belli edip hem kendi hem de makamının ağırlığını düşürmeyen,
SADRİ ŞENER ' i destekliyorum ...
Ama bundan iki gün önceki haliyle devam edecek Sadri Şener i asla ama asla desteklemiyorum. Sözün özü dünü bir "yükseliş dönemi" başlangıcı olarak görmeyi istiyorum

Orhan Kahraman
26.08.2009, 14:52
iyi güzelde kardeşim birkaç sene sonraya bu yönetimi taşıyacak saha sonuçları gelmezse bu yönetiminde projeleri yarım kalacak aziz yıldırım da bi süre alt yapıyla uğraştı tesisdi stad dı o sıra saha sonuçları bayağı kötüydü yine de kaldı yönetimde ama her yönetimi nerdeyse baştan aşağı değiştirdi değişmeyen tek isim nerdeyse sadece kendi biz bunu nasıl başaracağız var mı bi izahı

Sabredeceksin.

Ömer SEVİNÇ
26.08.2009, 14:53
İstanbul kulüplerinin Trabzonspor'dan daha büyük olduğu konusunda tartışılacak bir konu göremiyorum ben. Tartışmasız her yönden üstün adamlar. Biz de zaten o yüzden destekliyoruz bu takımı.

BAHADIR33
26.08.2009, 14:53
Farkındamısınız dün Başkan'ın istifa söylentileri çıktığında herkes '' aman sende istifa edeceksen et modundaydı '' halbuki daha önce böyle bişey olduğunda buralar yer yerinden oynamıştı...
evet çünkü son dönemlerde o kadar sağlıksız ,yalan yanlış bilgiler piyasada dönüyordu ki,herkes bir tanesine inandı. kimse yalandır iftiradır demedi.

Muhammed
26.08.2009, 14:54
Bu şehre hakaret değil ama açık açık belli işte kafası kurumsallaşmaya basacak adam vizyonu o kadar geniş adam yok. 3 mağlubiyetle başkan gönderilmesi anca burda olabilirdi zaten çok şükür olmadı. Kulübün borcu var derken araştırın biraz kulübün şu andaki gelirlerini. İlerdeki projelerle gelmeye başlayacak gelirleri.

Orhan Kahraman
26.08.2009, 14:55
evet çünkü son dönemlerde o kadar sağlıksız ,yalan yanlış bilgiler piyasada dönüyordu ki,herkes bir tanesine inandı. kimse yalandır iftiradır demedi.

belkide yalan değildi o bilgiler hı??

Ömer SEVİNÇ
26.08.2009, 14:56
Eğer Trabzonspor alelade bir 4 büyükler kavramı içinde İstanbul takımlarıyla eşit görülseydi ben desteklemezdim bu takımı. Neden kendime işkence edeyim ki? Giderim tutarım Fener'i, Gs'yi. Her sene şampiyonluk görürüm, sevinirim.

Ama biliyorum ki Trabzon onlarla eşit değil. Kendi kaynaklarıyla, zorlukla birşeyler yapmaya çalışan asi bir takım. Albenisi de burada zaten. 3 büyükler ve 4. büyük lafı beni asla yaralamaz bu nedenlerle..

Orhan Kahraman
26.08.2009, 14:57
İstanbul kulüplerinin Trabzonspor'dan daha büyük olduğu konusunda tartışılacak bir konu göremiyorum ben. Tartışmasız her yönden üstün adamlar. Biz de zaten o yüzden destekliyoruz bu takımı.

bu yorumdan anladığım kadarıyla o gün geldiğinde yani şampiyon olduğumuzda sen daha bu takımı tutmazsın ben nedense böle bir yorum çıkardım bu lafından.

spormania
sizin oruc basiniza vurmus..gidin yatin iftardan sonra yazin...
nedir bu muhabbet? kulubun baskaninin Trabzonsporlulugunu tartisacaksiniz neredeyse....

Muhammed
Eğer Trabzonspor alelade bir 4 büyükler kavramı içinde İstanbul takımlarıyla eşit görülseydi ben desteklemezdim bu takımı. Neden kendime işkence edeyim ki? Giderim tutarım Fener'i, Gs'yi. Her sene şampiyonluk görürüm, sevinirim.

Ama biliyorum ki Trabzon onlarla eşit değil. Kendi kaynaklarıyla, zorlukla birşeyler yapmaya çalışan asi bir takım. Albenisi de burada zaten. 3 büyükler ve 4. büyük lafı beni asla yaralamaz bu nedenlerle..

Noktasına virgülüne katılıyorum. Ben bu takımı tutmaya başladığımda aklım erdiği zaman düşmemeye oynuyordu takım 2001-2002'de.

Koray
Ve anladık ki Başkan'ımız Sadri Şener'i gözmüzde çok büyütmüşüz, senelerin verdiği başarısızlıktan gelen heyecanla Gökhan Ünal'larla Selçuk İnanlar'la Alanzinho'larla gözümüz kararmış...

Arkasında siyasi güç yokken hiç bişeymiş Sayın Başkan'ımız Sadri Şener, söylüyorlardı da inanmıyorduk, daha doğrusu ben inanmıyordum.

BAHADIR33
belkide yalan değildi o bilgiler hı??
"3 büyükler" örneği üzerine söyledim tam da eğer anladıysan. yanlış bir bilgi üzerinden nasıl da 5 dakikada ortalık karıştı. hıı?

Semih
26.08.2009, 14:58

Bu adamı seviyorum.

bkandil
26.08.2009, 14:59
Ve anladık ki Başkan'ımız Sadri Şener'i gözmüzde çok büyütmüşüz, senelerin verdiği başarısızlıktan gelen heyecanla Gökhan Ünal'larla Selçuk İnanlar'la Alanzinho'larla gözümüz kararmış...

Arkasında siyasi güç yokken hiç bişeymiş Sayın Başkan'ımız Sadri Şener, söylüyorlardı da inanmıyorduk, daha doğrusu ben inanmıyordum.
Arkasında Siyasi ya da farklı bir güç olmadan bu takımı yönetebilecek birini biliyor musun?

Orhan Kahraman
26.08.2009, 14:59
"3 büyükler" örneği üzerine söyledim tam da eğer anladıysan. yanlış bir bilgi üzerinden nasıl da 5 dakikada ortalık karıştı. hıı?

bana bilginin yanlış olduğunu kanıtlarmısın ?

titanic
26.08.2009, 15:00
Bu şehre hakaret değil ama açık açık belli işte kafası kurumsallaşmaya basacak adam vizyonu o kadar geniş adam yok. 3 mağlubiyetle başkan gönderilmesi anca burda olabilirdi zaten çok şükür olmadı. Kulübün borcu var derken araştırın biraz kulübün şu andaki gelirlerini. İlerdeki projelerle gelmeye başlayacak gelirleri.
Kulübün borcu niye ilgilendiriki taraftarı bu takımın parası olsa da olmasa da borçlanarak alacğı oyuncu kalitesi bellidir.Borcu varsa yine borçlanarak orta kalite futbolcu alınır,borcu yoksa eldeki parayla orta kalite futbolcu alınır.Alt yaıdan kaliteli adam yetişirse ne ala,yani kulübün borçluluğu ile borçsuzluğu arasında çok bir fark yok istifa sebebi değil

Muhammed

Neden hiçbirşey olsun projeler devam etmiyormu? Yada başlamadı mı zaten bir yerde?

Adem Erdoğan
Ömer boş yazmaz..Yazdıklarına katılıyorum..

Koray
26.08.2009, 15:01
Arkasında Siyasi ya da farklı bir güç olmadan bu takımı yönetebilecek birini biliyor musun?

Ahmet Ağaoğlu, Murat Bozoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu...

OLCAY ÇAKIR
26.08.2009, 15:01
Ömer SEVİNÇ...

Devam...

Orhan Kahraman
26.08.2009, 15:02
Tek sorunum yada kafama takılan şey başkanımız sayın Sadri ŞENER'in kendini net ifade edememesi.

Adem Erdoğan
26.08.2009, 15:02
Farkındamısınız dün Başkan'ın istifa söylentileri çıktığında çoğunluk '' aman sende istifa edeceksen et '' modundaydı halbuki daha önce böyle bişey olduğunda buralar yer yerinden oynamıştı...

Farkındayım Koray, işte bunun adı skor taraftarlığı, ya göklere ya yerin dibine, orta yolu yok bir türlü...

bkandil
26.08.2009, 15:03
Ahmet Ağaoğlu, Murat Bozoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu...
Bu saydıklarının Sadri Şener'den (ya da diğer eski başkanlardan) ne farkları olduğunu söyleyebilir misin?

Koray
26.08.2009, 15:03
Yönetimin bocalama dönemine lütfen biraz dikkat edin, Faruk Özak spor bakanı olduktan sonra nedense çalkantılı dönemler geçirmeye başladık...

Niye acaba ?

My
26.08.2009, 15:04
Tartışırken kendimizden geçiyoruz. O kadar ki başkanın ağzından çıkmadığı halde 3 büyükler dedi diye adama iftira atıyoruz.

Gamze
Biz gösterişi, cakayı severiz. En çok da sözlü pazarlamayı severiz. İcraat olmasa da olur.
Bunca yıl bize hayal satanları desteklememiz, savunmamız da bundan gelir.
O nedenledir ki bir büyük-küçük lafı tüm sorunların önüne geçebilir.

Önümüzde koskoca bir rezalet varken, biz bi tek lafı alır büyütür geri kalan tüm ciddi meseleleri unuturuz.

Hep böyle olmuştur, böyle olacaktır.
Ne yazık ki.

Sefa Murat Dokuz
Sadri Şener'i en başından beri destekledim ama,
Önce Ersun Yanal'ın gönderilişi biraz bunu kırdı. Yinede neyse dedik.
Sonra bir türlü yapılmayan forvet transferi ve takımın dibe vuruşu bunları görmek çok zor değildi.
Başkanın takıma katkıları krumsal alanda oldu.
Ts Clup'ların geliştirlmesi çok önemliydi mesela. Trabzon'da Ts Clup'a 4-5 sefer gittim ve her birinde dolup taşan bir görüntü vardı.
Taraftar kartı falan güzel şeyler var.
Alternatifler kim diye bakıyorum.Hala Sadri Şener'in devamını istiyorum ama oldukça çok yanlış yapmaya devam ediyor.Artık şu yanlışlar dizisine son verip iyi bir golcü alır ve toparlanışa geçilirse ki ben bu sene 4.lüğe rağzıyım. Hatta 6. olunup Türkiye Kupası alınması bile iyidir diyorum çünkü hayaller neydi ne gördük. Ligin en hazır takımı olacağız derken ne hale geldik.
Artık öncelik Türkiye Kupası olmalı Ligde Gs ve Fb ile asla baş edemeyiz.

OLCAY ÇAKIR
Maalesef Semih.
Lig Tv ve Can Karyağdı haberiydi yanılmıyorsam..

İzleme boşver.

Sesleri duymadım ama anormaldi görüntüler.

Bu adamları bu kadar kızdıran şey,bizle alakalı değilmi dedim kendime..
Ben yada biz neden bu kadar öfkeli değiliz dedim kendime..

Ya biz eksik biliyoruz.
yada bu herfiler fazla biliyor.

Bence onlar yönetmeliler.

Ben okuyamadım görüntüleri..

Eksik kaldım..
Olcay Abi internet üzerinden izlediysen link verebilir misin?

Koray
26.08.2009, 15:05
Farkındayım Koray, işte bunun adı skor taraftarlığı, ya göklere ya yerin dibine, orta yolu yok bir türlü...

Buna takke düştü kel göründü diyolar bizim köyde Adem...

Orhan Kahraman
Trabzonsor adami kanser eder!

titanic
Skor taraftarlığı değil tam olarak, başkan ile taraftar transfer konusunda ters düştü bu nedenle arada eskisi gib sağlam bir bağ yok,başkan ile taraftarın arasındaki bağın sağlamlık dereceside istifasını umursatmayacak kadar gevşemiş durumda

titanic
26.08.2009, 15:07
Bu saydıklarının Sadri Şener'den (ya da diğer eski başkanlardan) ne farkları olduğunu söyleyebilir misin?
soy isimleri oğlu ile bitiyor

BAHADIR33
26.08.2009, 15:08

Semih
Yönetimin bocalama dönemine lütfen biraz dikkat edin, Faruk Özak spor bakanı olduktan sonra nedense çalkantılı dönemler geçirmeye başladık...

Niye acaba ?

Benim hatırladığım kadarıyla ilk çalkantı daha öncesine dayanıyor.

Şu üyelik aidatlarının da içinde olduğu meşhur maddelerin geçirilemediği günlere.

Şu sıralar çok yaygın bir tabir var "konjonktür"...

Yönetimin içine düşmüş olduğu bu düşüş tamamen "konjonktürel"...
Bakanla ilgisi olduğuna inanmıyorum.

Şenol Altunsoy
Ömer Kardeşim kutluyorum seni

bkandil
26.08.2009, 15:10
Biz gösterişi, cakayı severiz. En çok da sözlü pazarlamayı severiz. İcraat olmasa da olur.
Bunca yıl bize hayal satanları desteklememiz, savunmamız da bundan gelir.
O nedenledir ki bir büyük-küçük lafı tüm sorunların önüne geçebilir.

Önümüzde koskoca bir rezalet varken, biz bi tek lafı alır büyütür geri kalan tüm ciddi meseleleri unuturuz.

Hep böyle olmuştur, böyle olacaktır.
Ne yazık ki.
Malum ermeni meseleleri sırasında anlatılan bir olay geldi aklıma,

(Alıntıdır) Geçen gün bir Fransız (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/fransiz/) müşterimle sözde `Ermeni Soykırımı` yasası ile ilgili konuşurken ona sunu söyledim : `Anlamadığım bir sey var :

Biz kimsenin isine karışmazken özellikle Avrupa ülkelerinde Türkiye hakkında kendi kendilerine kararlar almak gibi bir alışkanlık var.

Üstelik siz Fransızlar Cezayir (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/cezayir/)`de yaşadıklarınızı unutuyorsunuz, nasıl olup da bir numaralı demokrasi savunucusu olduğunuzu iddia ediyorsunuz anlamıyorum `

Bunun üzerine müşterim sordu :

` Fransa`nın sembolü neden horozdur biliyor musun?`

`Neden? ` dedim :

Cevabi aynen şöyleydi - hiçbir kelimeyi değiştirmiyorum :
`Kendi ayakları b.kun içindeyken şarkı söyleyen tek hayvan horozdur ` da ondan.

Fransızlar bize baksın da HOROZ görsün...

Umut Uzunoglu
26.08.2009, 15:11
Başkanımıza ve yönetime utanmazlar diyecek kadar terbiyesizleşenler başkan kaynak bulmaya çalışırken neredeydiniz??

Orhan Kahraman
26.08.2009, 15:11
Takımı taraftar yönetmez bu konuda çakışanlardı o görüntülerdeki hırçın herifler.Başkan iyi yolda bence herkes yanlış karar vermiştir olaylar nasıl başladı.

1 grup insan Ersun Hocayı gönderme dedi. Gönderildi. (Alterntiftir)
1 grup insan Tekkeyi al başkan dedi. Alınmadı,alınabilir devre arası (Şahsi yorumudur)
1 grup insan mağlubiyetlerin çözümü umutun yerine topcu alınmasıdır dedi. Başkan forvete gerek yok gibi bişey söyledi. (Sabretmek gerekir)

Güzel günler göreceğimize inanıyorum. Tonton başkanla beraber.

bkandil
26.08.2009, 15:12
soy isimleri oğlu ile bitiyor
Eski başkanlardan soy isimleri oğlu ile biten yok mu?
Ayrıca bu yeterli bir cevap değil :D

Koray

Ömerim medyada az yer bulduğumuzda, LigTv yeri geldiğinde maçımızı yayınlamadığında da sesimizi çıkarmayacağız o zaman :))

Çıkarmamamız gerekiyor bu mantıkla...

LigTv'ye boşuna o kadar eziyet çektirdik :)

zahido

Aslinda burda bir arkadasin yazisinda 3 buyugu gordukten sonra bide ligtvde baskanin aciklamalarini okurken yine 3 buyugu gorunce yazmistim ben.. Ligtvdeki haberde kasitli bir sekilde 3 buyukler yazilmissa onu bilemem..

http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=60342

BAHADIR33
26.08.2009, 15:13
izleme şansın oldu mu?

Orhan Kahraman
26.08.2009, 15:15
izleme şansın oldu mu?

izleyeceğim birazdan

S.DEMİRCİ
26.08.2009, 15:15
bir gün yanlışlıkla kurumsallaşır..
maddi kaynaklarımızı artırırsak..
şampiyonda olursak..
ömer sevinç dostum bu takımı tutmayacakmısın?

krdnz
26.08.2009, 15:18

Budur...

Bu kadar sıkıntıya rağmen peşinden koşmamızın sebebi bu.Ne güzel açıklamışsın.

Sefa Murat Dokuz
26.08.2009, 15:19
Trabzonspor hiç bir zaman ne Fenerbahçe nede Galatasaray olmayacağından Ömer arkadaşın dediklerine katılıyorum.

Öztürk Adem
Bu durumun duze cıkması ıcın fransadan mutlu donmelerı yeterlıdır

Gamze
Hayır gerçekten büyük dese içim yanmayacak, bariz şekilde kulüp diyor adam.
Yazık günah yahu tükettiğiniz nefese.
Videoda, 3:20'de geçiyor malum sözler.

**

Ömer Sevinç.
Soyadına çok ters düşen bir adamsın, üzülmek için takım tutuyorsun.
Ayıp. :U
:)
80ler sonrası dünyaya gelen, Trabzonspor'u hep kötü günleriyle tanıyan Trabzonsporluların hissini çok güzel anlattın.

S.DEMİRCİ
26.08.2009, 15:20
asi takım..
halkın takımı..
bunlar sadece slogan..
hoş sloganlar..
ama birde gerçekler var..
hesler yapıyoruz,sponsorlar arıyoruz,büyük sermaye gruplarıyla işbirliği yapmaya çalışıyoruz..
çünkü bu arenada olmak için sadece sloganlar yetmiyor..
endüstriyel futbol...

Koray
26.08.2009, 15:22
Haa Ömer bide Orduspor var biliyorsun, Ordu'lu olduğundan söylüyorum, aynı hisleri Orduspor'la da yaşayabilirdin :)

Hem memleketinin takımını tutmuş olurdun :D

Orhan Kahraman
26.08.2009, 15:23
izleme şansın oldu mu?

iyide zaten bende başkanın verdiği bilgilerin bu yönde olduğunu savunuyordum :s

Semih
26.08.2009, 15:23
Merak ettiğim, değinmek istediğim bir husus var.

Yönetim kurulunda revizyona gidildiğinde, forumda bu kadronun bir önceki kadrodan daha güçsüz olduğu söyleniyordu.

Burası doğru mudur?

Bu işin kriteri nedir?

Hangi kriterler ışığında bir güç kıyaslaması yapılabilir?

BAHADIR33
26.08.2009, 15:25
Hayır gerçekten büyük dese içim yanmayacak, bariz şekilde kulüp diyor adam.
Yazık günah yahu tükettiğiniz nefese.
Videoda, 3:20'de geçiyor malum sözler.

**

.

hadi dinledin yanlış anladın ve Başkanın arkasından atıp tuttun. peki doğrusunu dinleyince neden ya arkadaşlar yanlış anlamışım özür dilerim" diyemiyorsun? bu kadar mı zor doğru bildiğin yanlışı düzeltmek.sadece bir arkadaş lig tv de yanlış yazıldığı için yanlış anladığını söyledi. diğerleri başka konuya çoktan geçti bile.

Orhan Kahraman
26.08.2009, 15:25
Başkanın kadrosu ve kendis kurumsallaşmadan anlıyor ama kadrosundaki adamlar bence futboldan anlamıyor niye iki iş birden yürümüyor

ozturk
26.08.2009, 15:26
Egemen, TS hakkında ağır konuştu

Trabzonspor’da yöneticilik yapan Ali Rıza Egemen’den şok açıklamalar geldi. Egemen, delegenin dünki genel kurulda Trabzonspor yönetimine haddini bildirdiğini söyledi.

Egemen, “Bakın ben Trabzonluyum. Trabzon’un önemli ailelerinden birisinin çocuğuyum. Benim alnım ak, pir pak geziyorum. Ama bugün gazetelerde bazı satılmış kalemler, yazıp çiziyorlar. Bakın hukuksal açıdan 4. maddenin geri çekilmesi yanlıştır. Çekilemez. Orda da hile yaptılar. Sanki kongre iptal edilmiş gibi gözüküyor. Resmen kendileri Türkiye’ye bizi rezil ettiler. Ben Trabzonsporluyum, benim yöneticilik gibi bir beklentim yok. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var orda ve biraz daha borçlanmak istiyorlar. Dün delege Trabzonspor yönetimine haddini bildirmiştir” dedi.

MT

Gamze
26.08.2009, 15:26
Haa Ömer bide Orduspor var biliyorsun, Ordu'lu olduğundan söylüyorum, aynı hisleri Orduspor'la da yaşayabilirdin :)

Hem memleketinin takımını tutmuş olurdun :D

Aşağıdaki sözler tam olarak Orduspor'u anlatıyor zaten evet.
Yapısıyla, konumuyla, kendi içindekilere ve rakiplere yaşattıklarıyla, geçmişiyle ve vaadettikleriyle aynen Orduspor zaten Trabzon da.
Tebrikler Koray. :alkış:

Aradaki nüansı görmek bu denli zor olmasa gerek.
Gerçi; "kulüp"ü "büyük" diye yorumlayabilecek öfke, bunu da dilediğince yorumlar.

Hiç kızma şimdi bana Koray. :)

S.DEMİRCİ
26.08.2009, 15:28

Trabzonspor’da yöneticilik yapan Ali Rıza Egemen’den şok açıklamalar geldi. Egemen, delegenin dünki genel kurulda Trabzonspor yönetimine haddini bildirdiğini söyledi.

Egemen, “Bakın ben Trabzonluyum. Trabzon’un önemli ailelerinden birisinin çocuğuyum. Benim alnım ak, pir pak geziyorum. Ama bugün gazetelerde bazı satılmış kalemler, yazıp çiziyorlar. Bakın hukuksal açıdan 4. maddenin geri çekilmesi yanlıştır. Çekilemez. Orda da hile yaptılar. Sanki kongre iptal edilmiş gibi gözüküyor. Resmen kendileri Türkiye’ye bizi rezil ettiler. Ben Trabzonsporluyum, benim yöneticilik gibi bir beklentim yok. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var orda ve biraz daha borçlanmak istiyorlar. Dün delege Trabzonspor yönetimine haddini bildirmiştir” dedi.

MT
boş konuşmuş...

Orhan Kahraman
26.08.2009, 15:28
ya olay anladığım kadarıyla şu :
Klüpten nemalanmak isteyenler var ve başkan bunların önünü kesti.buda zorlarına gitti.

Semih
26.08.2009, 15:29
hadi dinledin yanlış anladın ve Başkanın arkasından atıp tuttun. peki doğrusunu dinleyince neden ya arkadaşlar yanlış anlamışım özür dilerim" diyemiyorsun? bu kadar mı zor doğru bildiğin yanlışı düzeltmek.sadece bir arkadaş lig tv de yanlış yazıldığı için yanlış anladığını söyledi. diğerleri başka konuya çoktan geçti bile.

Sahiden önemli.

Özür dilemeyi öğrenmeliyiz artık.

BAHADIR33
26.08.2009, 15:29

MT
buradaki konuşmalardan sonra bana çok da ağır gelmedi. burada daha ağırlarını duydum.

keles76
26.08.2009, 15:32

ayni siyasi guc geyseninde feybeninde hatta bejekeninde arkasindadir eskisehiri transfere bir donem bogan maliye bakani unakitandi yani her sehrin milletvekili belediye baskani ve hatta valisi o takim ligde tutunsun diye elinden geleni yapiyor bizde ne farkli kombinellerin yarisindan cogunu tek baslarina belediye ile valilik aliyor cikip baskan bunlari medyaya taraftara sikayet ediyor yani baskan siyasetle dost olacagina onlarin nedensiz yere karsisina aliyor halbuki suan baskan olmasinin sebebi bizzat siyasetti cunku evine haciz gelen adamdan baskan adayi dahi olamaz zaten kendiside arkasindaki siyasi guc sayesinde adayligi kabul etti siyaset sayesinde borc buldu bedavaya isaaci falan aldi hes projelerini aldi hatirlanir daha once bir trabzon limani meselesi vardi cok istemelerine ragmen alinamamisti hatta albayraklar kazanmisti .Siyaset sayesinde 33 milyondan borcu 130 milyona cikardi yoksa borc bulmakta yigit ister bakin tupcuye takimi borc alabilsin diye bizzat babasindan aliyor parayi fakat egemenligi kendi eline almaya calisinca baskan ne yazikki fellowship of the trabzonspor dagildi ve simdide isler ters gitmeye baslayinca millet hesap sormaya basladi
Ben baskanin kalmasini bir sagbek bir ortasaha birde forvet alip basarlili olmasini istiyorum kacmak cozum degil

not: bence baskanin en iyi hamlesi ersun yanali gondermek oldu adam ligin dibindeki butun takimlara yenilecek takim kotu oynuyacak hicbir genc takima eklenmeyecek ondan sonra devam edelim niye devam edelim alt yapinin hocasi geldi cok daha iyi futbol oynatti birde ben ersun yanali hic sevmem adamin ankaragucu genclerbirligi donemlerindeki profesyonellignden nefret etmistim ankaragucunde hocayken genclere futbolcu aldirdigi ve yaz icin kamp yeri bakmaya gittigi o donem ayyuka cikmisti bizdede boyle isler yapacagi ihtimali bende hep evham yapti hatta bejeke sampiyonlugu tamamen ersun yanala borcludur buna binanen yakinda orada hoca olursa bu komple teorimin ayaklari bir yere oturur ama tabi bunlar sadece olaylari benim kotu niyetli bakis acimdan bakanlar gorebilir yok iyi bakis acisiyla bakarsaniz en fazla sirin babayi gorursunuz

Adem Erdoğan
26.08.2009, 15:33
Merak ettiğim, değinmek istediğim bir husus var.

Yönetim kurulunda revizyona gidildiğinde, forumda bu kadronun bir önceki kadrodan daha güçsüz olduğu söyleniyordu.

Burası doğru mudur?

Bu işin kriteri nedir?

Hangi kriterler ışığında bir güç kıyaslaması yapılabilir?

Hatırlıyorum, dağ fare doğurdu gibi cümleler kullanılmıştı..

Orhan Kahraman
26.08.2009, 15:34
buradaki konuşmalardan sonra bana çok da ağır gelmedi. burada daha ağırlarını duydum.

Demek istediğimde bu zaten anlatmak istediğimde bu "DUYMAK" duyulan lafların gerçekte var olduğuna körü körüne inanmak.Kimin neyi tartıştğını tartışmıyorum ben. Mesela başkan güya demişki forvet alsk nerde oynatcağız ben başkanın böle bişey dediğini duymadım ama öyle bir lobi oluşturuluyorki başkanın gerçekten de böyle bişey dediği zannediliyor çünkü laf öyle bir lafki 2 tarafada çekebilirsin. Anlatabildim mi demek istediğimi?

antagonist
26.08.2009, 15:34
Konre görüntülerini yeni izledim. Başkan oturuyor, etrafında güvenlik görevlileri...Oradan bazı insan(!)ların böğürmeleri...

Yazıklar olsun!

Tiksiniyorum bunlardan!

Semih
26.08.2009, 15:35
not: bence baskanin en iyi hamlesi ersun yanali gondermek oldu adam ligin dibindeki butun takimlara yenilecek takim kotu oynuyacak hicbir genc takima eklenmeyecek ondan sonra devam edelim niye devam edelim alt yapinin hocasi geldi cok daha iyi futbol oynatti birde ben ersun yanali hic sevmem adamin ankaragucu genclerbirligi donemlerindeki profesyonellignden nefret etmistim ankaragucunde hocayken genclere futbolcu aldirdigi ve yaz icin kamp yeri bakmaya gittigi o donem ayyuka cikmisti bizdede boyle isler yapacagi ihtimali bende hep evham yapti hatta bejeke sampiyonlugu tamamen ersun yanala borcludur buna binanen yakinda orada hoca olursa bu komple teorimin ayaklari bir yere oturur ama tabi bunlar sadece olaylari benim kotu niyetli bakis acimdan bakanlar gorebilir yok iyi bakis acisiyla bakarsaniz en fazla sirin babayi gorursunuz

Tekrar tekrar okudum.

Objektif değilsiniz.
Ersun Yanal'a olan husumetiniz gözünüzü karartmış.

Bugün de lige yeni çıkmış 2 takıma yenildik.

Eee?

Başkanın yapacağı en iyi hamle hocayı kovmak mıdır yine?

Koray
26.08.2009, 15:38
Aşağıdaki sözler tam olarak Orduspor'u anlatıyor zaten evet.
Yapısıyla, konumuyla, kendi içindekilere ve rakiplere yaşattıklarıyla, geçmişiyle ve vaadettikleriyle aynen Orduspor zaten Trabzon da.
Tebrikler Koray. :alkış:

Aradaki nüansı görmek bu denli zor olmasa gerek.
Gerçi; "kulüp"ü "büyük" diye yorumlayabilecek öfke, bunu da dilediğince yorumlar.

Hiç kızma şimdi bana Koray. :)

Seni, Ömer'i veya başlarını 3 büyük ve 4. büyük kelimesi yaralamıyor olabilir ama beni yaralıyor, zoruma gidiyor, kabullenemiyorum...

Ben bu takımı 5 yaşındaki çocuk kalbiyle seviyorum öyle bağlıyım...

Küçükken babamın dünyanın en güçlü insanı sandığım gibi bu durum.

keles76
26.08.2009, 15:39
Konre görüntülerini yeni izledim. Başkan oturuyor, etrafında güvenlik görevlileri...Oradan bazı insan(!)ların böğürmeleri...

Yazıklar olsun!

Tiksiniyorum bunlardan!

onlarda senin gibi takimin taraftari ve yurekli insanlar cikip muktedirin yuzune konusacak kadarda cesurlar bence olaya boyle bakarsan belki tiksintin gider dogru bildikleri savunuyorlar herkes cesur olsa sonuclari guzellesir

Orhan Kahraman
26.08.2009, 15:39
hem bilgisizler hem heycanlılar ama olgun davranmaya çalışan bir pervasızlıkları var işte

Semih
26.08.2009, 15:42
onlarda senin gibi takimin taraftari ve yurekli insanlar cikip muktedirin yuzune konusacak kadarda cesurlar bence olaya boyle bakarsan belki tiksintin gider dogru bildikleri savunuyorlar herkes cesur olsa sonuclari guzellesir

O yapılan konuşmak değil.

Eylemleri karıştırmayalım.

Az önce izleyebilme fırsatı buldum, böğürenler var.

BAHADIR33
26.08.2009, 15:43

Yazıklar olsun!

Tiksiniyorum bunlardan!
normaldir korumayla oturması. bir cenaze töreninde Ogün'ün saçına yapışıp kafasını tokatladığımız zamanlar oldu.

efekaptan
26.08.2009, 15:43

evet kulüp diyor (3 istanbul takımı rakibimiz diyor diğerleri bize rakip olamaz diyor )..

Gamze
26.08.2009, 15:51
Seni, Ömer'i veya başlarını 3 büyük ve 4. büyük kelimesi yaralamıyor olabilir ama beni yaralıyor, zoruma gidiyor, kabullenemiyorum...

Ben bu takımı 5 yaşındaki çocuk kalbiyle seviyorum öyle bağlıyım...

Küçükken babamın dünyanın en güçlü insanı sandığım gibi bu durum.

Kendi cevabını kendin veriyorsun Koray zaten.

Başkaları senin babann dünyannen güçlüsü olmadığını söyleyebilir.
Doğrudur da bu.
Ama sen ona inanmak istersin, inanırsın. Bitti.

Gerçek anlamda büyüklük bir takımı desteklemek için tek kriter olsa ben de Trabzonsporlu olmazdım evet.
Kuzenlerime soruyorum sınıfınızda kaç TSlu var diye.
Bir tek ben varım diyorlar. "İşte" diyorum, "sen farklısın, çok farklısın. Trabzonsporluluk farklı olmaktır" Öyle Trabzonsporlu oluyor benim kuzenlerim.
"En çok kimin taraftarı var sınıfta: Fener. Hah bak en büyük Fener." değil yani olay.
Anlatabildim mi?

Biz 5 yaşında çocuklar gibi en büyüğün Trabzonspor olduğuna inanıyoruz. Devam edeceğiz. Kendi şartlarında en büyük de O zaten.
Ama başkaları 5 yaşında değil.
Ve yaşça sizden büyükler diye onlara kızmamalıyız. :)
Eskiden ben de çok kızardım 3 büyük olayına.
Ama şimdi işin felsefesini daha iyi özümsediğimi hissediyorum.
4 büyük demek ihanet bana göre.
4 yok çünkü. Senin deyiminle 5 yaşında çocuğum ben ve en güçlüsü benim babam. Hasan, Ayşe ve Cüneyt'in babaları da güçlü değil olamaz. 4 tane en güçlü baba olmaz. Bir tane olur.
Ve benim tek bir büyüğüm var.
Ve o en farklı olanı. En güç durumda olanı.
Belki bir daha şampyonluk yaşamayacak olan, hep böyle kalacak olan ama vaadettikleri ömür boyu yetecek olan O.
O Trabzonspor.

Başkaları ne düşünürse, neye inanırsa inansın.
Ben kendi (belki hayal) dünyamda en büyüğüm.
Bitti. :)

Adem Erdoğan
26.08.2009, 15:53
Oruç bizim Korayın başına vurmuş, şairane cümleler vs...:)

bordox
26.08.2009, 15:54
Abi olur mu öyle şey ? Yani bu sonuca ulaştıran eldeki veriler nelerdir ? 2 ay Şenol Güneş'in peşinde koşan başkan mı ?

Fatih Terim bu ülkenin futbolunda birinci adam . Genç takımlarda dikkat edersek sürekli olarak Trabzonspor menşeili isimlere yer veriliyor , üstelik ehliyetsiz olanlara . Şimdi olayları değerlendiriyoruz madem , bakış açımızı genişletelim .

Ben Fatih Terim'den hiç haz etmem , görüşlerimde saklı değildir . Bu ülkede Şenol Güneş'in gördüğü baskının yarısını görmemiş , yakaladığı başarının yarısına ancak ulaşmıştır . Fakat konumlanırken bu karakterlere duygusal bakışı bırakıp , sahip oldukları görev ve sorumluluklara göre plan yapmak kulüp adına daha hayırlıdır .

Ama dikkat et hepsi truva atı gibi adamlar?Hami de dahil önce Trabzonspor diyecekler mi sanıyorsun,hepsini istese İstanbul takımlarının eski futbolcularından seçebilirdi,seçmedi niye, beğensek de beğenmesek de hala Trabzonspor camiasının hatırı sayılır bir lobisi ve yeri ve zamanında kullanacağı güçleri vardır,hepten de yok sayamazlar o yüzden ne yapalım Trabzonspor'da oynamış ama kafa yapısı olarak İstanbul'un menfaatlerini gözetecek adamları çok güzel seçtiler sizin de çok yerinde belirttiğiniz gibi hepsi de ehliyetsiz ama hepsi de onları o makama getiren güce boyun eğmiş insanlar.Trabzonspor'a zerre faydaları olmaz,olmayacaktır da,bütün genç yetenekler bulunup İstanbul'a pazarlanırken bizde bakacağız öylece,en önemli silahımız ve rekabet gücümüzde bitirilecek.
Trabzonspor'a kaptanlık yapmış,başbakanlık makamına çıkmış Lemi'nin bile öz yeğenini Fenerbahçe'ye pazarladığı günlerdeyiz.

Benim başkanım'ın FT ile dost,arkadaş olması onun özeline girer ama referans alınacak adam değildir,düzgün bir karakter değildir,Lucescu'ya yapmış olduğu bile 1000 yıl hafızalarda yer tutar.
Bu dostluğu eğer bir atasözü ile bağdaştırısanız çok daha uzun olur işler.

Emirhan Makul
26.08.2009, 15:56
Adam diğer 3 büyük takımla mücadele etmek moral istiyor diyor ne yani diğer 4 büyük takımla mücadele etmek mi zor desin bir merzifonspormuyuz 4-1 = 3.

Ne kadar detaycı olduk vay be !

antagonist
26.08.2009, 15:56

Doğru bildiklerini medeni şekilde savunamazlar mı?

İlla böğürmeleri mi gerekir?

Samet Yildirim
26.08.2009, 16:00
Sadri Sener izledim.

3 büyük demedi !!!

Sadri Sener: Diger 3 takimiya mücadele etmek okadar kolay degil vs. vs. dedi...

3 büyük kelimesi kullanilmadi !!!

Ahmet Başkaya
26.08.2009, 16:02

Doğrudur da bu.

Gerçek anlamda büyüklük bir takımı desteklemek için tek kriter olsa ben de Trabzonsporlu olmazdım evet.
Bir tek ben varım diyorlar. "İşte" diyorum, "sen farklısın, çok farklısın. Trabzonsporluluk farklı olmaktır" Öyle Trabzonsporlu oluyor benim kuzenlerim.
"En çok kimin taraftarı var sınıfta: Fener. Hah bak en büyük Fener." değil yani olay.
Anlatabildim mi?

Biz 5 yaşında çocuklar gibi en büyüğün Trabzonspor olduğuna inanıyoruz. Devam edeceğiz. Kendi şartlarında en büyük de O zaten.
4 yok çünkü. Senin deyiminle 5 yaşında çocuğum ben ve en güçlüsü benim babam. Hasan, Ayşe ve Cüneyt'in babaları da güçlü değil olamaz. 4 tane en güçlü baba olmaz. Bir tane olur.
Belki bir daha şampyonluk yaşamayacak olan, hep böyle kalacak olan ama vaadettikleri ömür boyu yetecek olan O.
O Trabzonspor.

Bunun üzerine ne denir .......Duygularımı(zı) yansıttığın için sağol...

suat kalkan
26.08.2009, 16:02
boş ver be başkan senin suçun yok trabzondaki tüpçü beko bayi bakkal manav trabzona yönetici olursa sizin oralarda işinişz olmaz
Allah aşkına bir istanbul takımının yöneticilerine bakın bir bizimkilere
bırak git boşuna kendini heder etme
bu insanlara değmez

BAHADIR33
26.08.2009, 16:03
Trabzon'da yaşayanlarla ,Trabzon dışında yaşayıp da Trabzonspor'a gönül vermiş olanların bakış açıları birbirinden farklı sanki...
sanki aynı yere bakıp farklı şeyler görüyoruz. dışarda olmaktan kaynaklanan birşey midir bilemiyorum ama farklı şehirden olan arkadaşların olaylara daha farklı yaklaştığını düşünüyorum.şehrin atmosferini yaşamak daha farklı düşünmeme neden olur muydu? kimbilir...yaşamadan bilemeyiz.
ÖNEMLİ NOT :doğru ya da yanlış bu benim düşüncemdir.lütfen başka yerlere çekmeye çalışmayın.

ozturk
26.08.2009, 16:05
merak ediyorum diğer 3 takım taraftarları da bu büyüklük meselesini bu kadar konuşuyorlar mıdır?

şahsen tuttuğum takım Trabzonsporun büyüklüğünden şüphe etmediğimden 3 büyük denmiş 2 büyük denmiş umrumda değil:)

SERDAR-61
26.08.2009, 16:07

Doğrudur da bu.

Anlatabildim mi?

O Trabzonspor.

Şampiyonluk En çok sizin gibi düşünen insanlara yakışır:)

Serdar A
26.08.2009, 16:08

Diyelim söylediğiniz gibi oldu . Senaryolar ne olabilir ?

Başkan tekil olarak halen en kuvvetli isim değil midir ? Yani belinden bir kaç ağırlığı çözerek çok rahat yeniden yükselebilir .

Diğeri , saha sonuçları kötü devam ederse , bu takım Şenol hocaya devredilebilir mi ? Devredilirse taraftarın tepkisi ne olur ? Birde Gökdeniz Tekke faktörleri var .

Trabzonspor için her koşulda milat olacak yeni stadyum inşaası başlarsa taraftarın bakışı herhangi bir değişime uğrar mı ?

Başka konularda var . Sonuçta kulüp adına istikrar önemli ise ; tıpkı 10 küsür sene evvel fenerin yürütmeye başladığı gibi bir plan gayet olağan karşılanmalı .

Bülent Şirin
26.08.2009, 16:09

Doğrudur da bu.

Anlatabildim mi?

O Trabzonspor.

Bravo Gamze. Can-ı gönülden tebrikler. Bu yazını lûtfen sakla. Çok lazım olacak. ;)

arifberkay
26.08.2009, 16:15
bunca tartışmanın içinde transfer yine yattı

Orhan Kahraman
26.08.2009, 16:18
Trabzon'da yaşayanlarla ,Trabzon dışında yaşayıp da Trabzonspor'a gönül vermiş olanların bakış açıları birbirinden farklı sanki...
sanki aynı yere bakıp farklı şeyler görüyoruz. dışarda olmaktan kaynaklanan birşey midir bilemiyorum ama farklı şehirden olan arkadaşların olaylara daha farklı yaklaştığını düşünüyorum.şehrin atmosferini yaşamak daha farklı düşünmeme neden olur muydu? kimbilir...yaşamadan bilemeyiz.
ÖNEMLİ NOT :doğru ya da yanlış bu benim düşüncemdir.lütfen başka yerlere çekmeye çalışmayın.

Şuan Trabzondayım ama dönem içerisinde istanbulda oluyorum. Trabzondaken takım zaten benim ama istanbula gittimmi sevgilim oluyor.işte yıllarca hep şehirde kalanlar takım başkanı oluyor olayın içinden çıkınca neyin ne olduğunu daha sakin görebiliyoruz.

titanic
26.08.2009, 16:20
Gündemde transfer yoktuki zaten

karatasof
26.08.2009, 17:00

Niye acaba ?
:(:(:(
Niyesi belli?
Hıncal Uluç denen bir gay-selinin Bakan Faruk Özak hakkında yazdıkları.
Ve öteden beri sinik bir kişilik olarak gördüğüm sevgili Bakanımızın Hıncal Uluç'tan korkup geri adım atması.
Kardeşim bi adam müsvettesinden de bu kadar da korkulur mu?
Adama TS'û sorduklarında bile cevap veremeyecek kadar korkmuş.
Sen neymişsin be Hıncal!!!!
Koskoca Bakanımızı MUM'a döndürdün.Değil TS ile ilgilenmek gazetelerin spor sayfasında TS haberlerine bile bakamaz hale gelmiş......

HASAN_NASRALLAH
26.08.2009, 17:02
Yapalımda nasıl yapalım. Transfer sezonu bitiyor bir forvet bir sağ bek ama bana kalırsa acilen iki yönlü oynayabilen 2 ortasaha adamı lazım. Bunları hangi arada transfer edeceksin.

Devamlı ağzımız kapalı olsun hiç eleştirmeyelim, her maçta 90 dakika taraftar olarak destek olalım her deplasmana gidilse Umut bulduğu her pozisyonu gol mü yapack. Yattaradan başka ofansif gücümüzü artıracak bir oyuncu daha mı çıkack veya başkan veripte tutamayacağı şampiyonluk sözünü bir sonraki sene muhakkakki olacak mı.

Bunlar olacaksa dadiklerini yapalım.

Neden taraftarın eleştirdiği SADRİ BAŞŞKANDA çıkıp evet Sevgili Trabzonspor ailesi bazı hatalar yaptık bunu hep beraber aşacaz demiyorda. Yaptığı yanlışlar olduğu halde gene üzülen o oluyormuş gibi davranıyor. Alınan her kötü sonuçta bizler kahroluyoruz. Birazda bunlardan bahsetsin bizimle bizm dilimizden bizlerden örnek verek konuşsun. Sadri Şener başkan bizim desteklediğimiz takımın başkanı. Dostlarının değil.

Dostlarıyla dost olarak kalsın banane. Ben beni ilgilendiren kısmına bakarım

bize gelen başkanlar maalesef taraftar baskısından onların duymak istediklerini söylemek zorunda kaldılar.biraz gerçekçi düşünüp dillendirdiğimiz zamanda Trabzonspor düşmanı ilan edilmek işten bile değil.

poetricus
26.08.2009, 17:06
Bakan Trabzonspor'a mesafeli duruyor artık. Ama bu ne Hıncal ne de Şansal yüzünden.
Sebebini Trabzon'da aramak gerek.
"Elini çeksin", "kulübe siyaset bulaştırmasın" vs. deniliyordu. Çekti işte. Adam aylardır ortalarda yok ama hala günah keçisi. "Yaşarken vermediniz bari mezarında rahat bırakın!" diye bir laf vardır.

Bir de Sayın Bakan Trabzonspor'a mesafeli durmaya başladıktan sonra kulüpte olup bitenlere, bu paniğe, bu bocalamaya yakından bakmak gerek.

Detaya gerek yok sadri Başkan'ın düştüğü mızmız çocuk hallerine yakından baksanız yeter.
Bir de kendinize şu soruyu sorun: Niçin?

Bakan da suçlarız başbakan da asarız yeter ki aynaya bakmak zorunda kalmayalım.

Bir siyaset adamını savunmak zorunda kaldım ya, sen nelere kâdirsin Allah'ım.

Ali Tunahan Güllü
26.08.2009, 17:07

zaten bu konuyu yönetimin düşündüğünü hiç sanmıyorum bu gümbürtüdede gitti zaten...

bordox
26.08.2009, 17:12
Bakan Trabzonspor'a mesafeli duruyor artık. Ama bu ne Hıncal ne de Şansal yüzünden.

Bir de Sayın Bakan Trabzonspor'a mesafeli durmaya başladıktan sonra kulüpte olup bitenlere, bu paniğe, bu bocalamaya yakından bakmak gerek.

Trabzonspor Kaptanı,Trabzonspor'la ilgili bir yerde Bakandan önce gelir diyecek kadar da değer vermesini bilen biri.
Belediye alındı görev bitti deniyor,yakın dursa suç uzak kalsa suç birde benim bildiğim Trabzonspor'a Trabzon şehri dışından gelir getirecek arazi edinebilmiş tek Başkan,İstanbul Kartal'daki arazi şimdiki Başbakanımız'ın İstanbul Belediye Başkanlığı zamanıdan Faruk Özak sayesinde alındı.

S.DEMİRCİ
26.08.2009, 17:13
"Elini çeksin", "kulübe siyaset bulaştırmasın" vs. deniliyordu. Çekti işte. Adam aylardır ortalarda yok ama hala günbah keçisi. "Yaşarken vermediniz bari mezarında rahat bırakın!" diye bir laf vardır.

Detaya gerek yok sadri Başkan'ın düştüğü mızmız çocuk hallerine yakından baksanız yeter.
Bir de kendinize şu soruyu sorun: Niçin?

Bakan da suçlarız başbakan da asarız yeter ki aynaya bakmak zorunda kalmayalım.

hocam son zamanlarda neden az yazıyorsunuz forumda?

poetricus
26.08.2009, 17:14
hocam son zamanlarda neden az yazıyorsunuz forumda?

Koca bakanı ıskartaya çıkaran camia bana neler yapar biliyor musunuz?
Kenara çekildim, dikkat çekmemeye çalışıyorum.

Semih
26.08.2009, 17:15
Koca bakanı ıskartaya çıkaran camia bana neler yapar biliyor musunuz?
Kenara çekildim, dikkat çekmemeye çalışıyorum.

Bu da bir çeşit Oblomovluk olsa gerek:)