PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

Yunus Emre AYAZ
25.08.2009, 16:45
İsterse on defa satın alsın Sadri Şeneri bişeye yaramadıktan sonra alsın dursun, Trabzonsporluluklarını belli etsin bu tip şahıslar yeter kötü günde çıkıp boş boş konuşmasınlar..!

tmm sadri şener neye yaradı söylermisin şampiyon mu olduk ?

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 16:46
Bu kulübün borcu önemli değil arkadaşlar isterse 200 milyon TL borcu olsun önemli olan futbolu ve şampiyon olması.

Faruk süren hayali faturalarla Galatasaraya ne oyuncular getirdi o oyuncular o takımı UEFA şampiyonu yaptı ve o kadar borcu olan takımın hala durumu borç anlamında bizden kötü olmasına rağmen futbol anlamında bizden çok iyi.

Ben böyle yönetim böyle başkan lazım bize. Bizdekiler birbirinin kuyusunu kazıyor. Neymiş genel kuruldan istediğimiz sonucu alamadık

almak için bir çaba bir kurnazlık sarfettin mi

Genel kurul, uygun oylama ortamı olmadığından ertelenmiştir. Oylama yapılamamıştır oylama!

Trabzonspor delegesi, onun büyüklüğüne yakışır şekilde davranamamıştır.

S.DEMİRCİ
Bu taraftara kabadayı başkan lazım.
Beyefendi insan bize ters.
kesinlikle..
öyle yerel basın atacak,tuıtacak..
kongrede üstüne yürünecek..
aziz yıldırımın beteri bir başkan lazım bize..

aaahmet61
arkadaşlar ilk önce gelirlerler artmış mı artmamış mı başkanın başarı kriteri budur.başarı eşittir paradır.ben başkanı galibiyetlerle yenilgilerle başarılı olup olmadığına bakmam .yaptığı ek gelirler ortada ve ileride gelecek gelirler ortada.peki diğer başkanlar bu projeleri neden gerçekleştirmedi.başkanın yaptığı işler ortada ve yapacakları.2 mağlubiyette başkanı darağacına asmanın mantığı ne .başkanın tek hatası transfer politikasıdır.ucuz fazla transfere kaçtı.pahalı az transfer olacaktı.onuda önümüzdeki sene düzeltir.başkan adayını gösterenler klübe yapacakları projeleride yazsınlar bi zahmet.kriter şu gelecek başkan klübün gelirlerini ne kadar artıracak.

Yunus Emre AYAZ
Dedikoduculuk yaparsan kimse inanmaz sana tabi. sana ne oluyor başkanın telefonundan? Hacıosmanoğlu kulübe ne vermiş görevde olduğu süre içeriisinde madem o kadar zengindi?

zenginlik kulube bişey vermek değildir kimse kulube bişey vermesin zaten kimseye ihtiyacı yok kulubün iyi yönetilsin bişeyleri götürülmesin yeter.

Remzi
zamaninda iflas etmistir, dogrudur...

ama o iflas ettigi dönemde bile, alacaklarini kulübe hibe edebilecek kadar trabzonsporludur bu baskan

İflas etti şirketi attı evet ama daha sonradan şirketini tekrar kurdu. Bunu anlamıyor bazıları.. Çünkü tek bir şeye odaklanmışlar dogmatik düşünce gibi yıkamazsın değiştiremezsin bu düşünceyi..

ozturk

nuriden sonra ilaç gibi gelmişti ya:D

İsa
25.08.2009, 16:47
Taraftarın medyumluk yanınıda hatırlattın , iyi oldu . Biz geleceği de görürüz vesselam .
Evevet geçen sezon 3.lük başarıyı çünkü yeniden yapılanmıştık.

Bu sezon ilk 3'e giremeyeceğimizi söylemek için medyum filan olmaya gerek yok.

Atalay
Yunus tamam kardeşim sakin ol..

Hacosmanoğlu başkan olur...

Rahat ol...

hodlu
Başkan çıkıp kamuoyunu aydınlatsaydı, yetkiyi şu nedenle istiyoruz ve şuralara kullanacağız diye.İnsanlar ikna olsa daha güzel olmazmıydı...

Hotaman
Dedikodular diyarı Trabzonspor.
Ayıp demeye dilim varmıyor.
Utanıyorum...

Barış Mayda
başkan istafa ederde genel kurula gidilir herhalde. peki başkan adayı cıkmazsa ne olucak başkan devam mı edicek?

Guroni
25.08.2009, 16:48
Geçen sezon 3 yenilgiyle Hoca kovduk, o zaman hocaya soruluyordu.. Normal olarak şimdi de sıra geldi Başkana...

Teknikdirektöre sorarsın maç kaybettiğinde ama başkana her yaptığı hatada soracaksın. Geçen sene hergün bir genç bize yıldız diye tanıtılıp alındı. Kime nereye nasıl gitti bu paralar. Biz bu oyunculara para vermedik diyemez kimse kriz patladığında başkan kendi ağzıyla söyledi Kradenizsporu kurmak bize 10 milyon euro zarara uğrattı diye. Şimdi biz karadenizspordan 10 euro'luk bir kazancımız oldumu veya ileride olacak mı

izzet
İflas etti şirketi attı evet ama daha sonradan şirketini tekrar kurdu. Bunu anlamıyor bazıları.. Çünkü tek bir şeye odaklanmışlar dogmatik düşünce gibi yıkamazsın değiştiremezsin bu düşünceyi..

Bide su laflari isine geldigi gibi cevirip ortaya yalan yalnis seyler atmalari yok mu

Yunus Emre AYAZ
nuriden sonra ilaç gibi gelmişti ya:D

haaa tmm ben anladım şimdi bi ilaç gibi geldi die kulüp onun oldu ok. tmm

Semih
Hani bu sene şampiyonluğa oynayacaktık?

Yeniden yapılanmıştık.Cok iddalıydık.

Bu sene alınan kotu sonucların suclusu taraftar değil mi?

Eksik yerlere yapılamayan transferlerin suclusu tarafartar değil mi?

Yönetimin hiç bir sucu yok hiç.

Açıkçası düşüncem şudur: Bu yönetim her ne kadar başından beri Ersun Yanal'a sıcak bakmıyorduysa da, Ersun Yanal'ın gönderilmesinin sebebi tamamen taraftardır.

Ve böylece taraftar yönetime baskı uygulayıp birşeyler yaptırma kotasını da doldurmuştur.

Fakat futbolu çok iyi bilen(!), pardon aslında herşeyi çok iyi bilen bu camia bununla kalmamış: "Bize Fatih'i getirin, yada kaybolun gidin" moduna girmiştir.

Fakat papaz hergün pilav yemiyor. Yönetim direnme yolunu seçmiş yıpranmıştır.

Hem de ne yıpranma...

Öte yandan, ben bu sene alınan kötü sonuçların transfer eksikliği sebebiyle olduğu görüşünde değilim.

Bu kadro iyi. Ortada başka bir problem var.

Bunun ne olduğunu da zaman gösterecek...

zahido
Kulubu borcu 50 milyon tl degil.. Gecen genel kurulda bu rakam 80 trilyon olarak aciklandi hemde resmi olarak..

http://www.cnnturk.com/2009/spor/futbol/07/03/trabzonsporun.borcu.80.milyon.tl/533537.0/ burdan bakabilirsiniz..

S.DEMİRCİ
zenginlik kulube bişey vermek değildir kimse kulube bişey vermesin zaten kimseye ihtiyacı yok kulubün iyi yönetilsin bişeyleri götürülmesin yeter.
dostum yine bel altı vuruyorsun..
bir şey götürülmesin yazıyorsun..
biraz sonrada ben birşey demedim yazarsın..

Ahmet Kuru
trabzonspro başkanı olkdukdan sonra o duruma geldi ve bu konuda ısrarcıyım başkan olmadan önce o kişi unutulmuş ve trabzonda esamesi bile okunmuyordu geçin pohpohçuluk ayaklarını başkansa başkan herkes gelir başkan olur ve gider bi insanı ilahlaştırmak nedir yahu ?

Yunus,kimse başkanı ilahlaştırmıyor haşa...
Bu mübarek ayda ''adam'' gibi konuşmasını öğren ilk önce!!!
Ondan sonra başkanı klübü tartışmaya kalk...
Terbiyesizliğin luzumu yok!!!

ccd6167
sadrı sener dogru ısler yaptıgı dogru.ama trabzonspora hala bı sıstem gelmedı ıste..bakın lyonun portonun standart leıge gıbı takımlarında ekonomık yapıları zamanında ıyı degıldı ama adamalr futboldan anlıyorlarkı geldıklerı nokta bellı.bugun portonun kasasındakı para avrupanın hıcbı kulupte olacagını snmıyorum.standr lıege 21 sene ustune sampıyon oldu pekı nasıl oldu bunları dusunmedık hıc.direkt ama direkt borclanmaya gırdık..
baskan herhlade aklı 95*96 kadroda kaldı.ama o kadroda 5-6 trabzon kokenlı topcu vardı vede onların 3-4 ılk 11 deydı.ama sımdı oyle degıl.bana gore baskan hatayı nerde yaptı.bı kere bu takıma tekke ozer ıbrahım sahın caglar gıbı topcuları almayarak yaptı.
o kadar borca gır ama su anda hıc bı topcun ıstenemıyor sıkıntı bu ıste

izzet
başkan istafa ederde genel kurula gidilir herhalde. peki başkan adayı cıkmazsa ne olucak başkan devam mı edicek?

Yönetimi istifaya cagiran ic dinamiklerin 10 numara bir plani vardir

BAHADIR33
25.08.2009, 16:49
[QUOTE=CAFER52;2591225]Kimse Kusura bakmasın Daha 2.haftadan bizi rezil eden Sadri ŞENER elbette eleştirilecek.
Bakıyorum Başkan eleştiriliyor diye bir sürü laf sayıyoruz.
Başkan Sadri şener yanlış yapmıştır.daha 3,haftadan bize bedel ödetmiştir.
Bu sezonun şimdiden Kapatmamıza neden olmuştur.
Avrupa Kupaları 1 maçta gitmiş.
Lig 3.haftada bitmiş.
Ne kaldı geriye söyleyin.
QUOTE]
ha daha önceki başkanlar bizi avrupada finale taşıdı ve 3. haftada şampiyon yaptılar değil mi???

hodlu
Önümüzde önemli Touluse ve Bursa maçları varken biz enerjimizi birbirimizi yemekle harcıyoruz...

OLCAY ÇAKIR
HİÇBİR extra SÖZE gerek YOK.

Birileri acaip yalan konuşuyor mübarek günde...

Teşekkürler Muhammed.
!!!!!!!!!!

13 Ağustos 2009 tarihinde açıklanan şirket bilançosunda

kulüp varlıkları 142 milyon TL,

kısa vadeli borçlar 26,

uzunvadeli borçlar 24 milyon tl!

(Resmi rakamlardır)

Borcu 100 mİlyon diyip belden alta vurmayalım, denetlenen resmi rakamları bilin, ona göre yorum yapın !!!

Oemer61
Evet, biz Hacısalihoğlu'nun direnişçileriyiz.Hepimiz onu korumak ve yüceltmek için görevlendirildik..

TRABZONSPOR'u baskaniyla birlikte yönetende bu durumlara sokanda odur. Simdi hep birlikte kina yakin öyleyse...

olcay_61
Genel kurul, uygun oylama ortamı olmadığından ertelenmiştir. Oylama yapılamamıştır oylama!

oylama yapılıp geri çekildi zaten tartışmada ordan sonra çıktı

Yunus Emre AYAZ
Yunus tamam kardeşim sakin ol..

Hacosmanoğlu başkan olur...

Rahat ol...

hacıosmanoğlu başkan olsun demiyorum ben gökhan abi orda durun hele ben bundan daha iyisi yok diyenlere karşı burdayım..

başka adam mı kalmadı koskoca trabzonda ?

bkandil
25.08.2009, 16:50
Hacıosmanoğlu başkan olursa Trabzonun maçlarına mı gidecek yoksa Selçuk Aydın'ın peşinde atkı taşımaya devam mı edecek?

MuratB.
başkanın tek suçu her karadenizli gibi tez canlı olması, başka hiçbir kusuru yok.. biraz aklı selim hareket etmeli..

ille de 7
Bugün okuduğum en doğru tespit.

27 yaşındayım, bu taraftarın bir yönetimin arkasında bir bütün olarak durduğunu hiç görmedim.Durmaz da çünkü yıllardır kandırılmış "sen futboldan çok iyi anlıyorsun" diye.Hadi ordan bee, daha bu forumda bile 3.000 küsür mesajlar atıpta 2-0 yenelim Touluse u tur atlarız diyenler var, Liman sahibi olmak için Trabzonsporu kullanmak isteyenleri BAŞKAN yapanlar var, varda
var....

tunganyan
Geçen sene takımın bir maçını izleyip de bu sene Forvet almayan herkes haindir......Sadri Başkanımızı çok seviyorum ama ilk sözümün de arkasındayım..Eğer halen daha bir forvet alınmıyorsa ve arsızcasına TRANSFER DÜŞÜNMÜYORUZ deniyorsa bu işin altında bir şey ararım.Kesinlikle yok diyorlarsa da bu yönetim hiçbirşey bilmiyor akılları çalışmıyor derim çünkü bir sene daha gitti gidiyor!!!

Serdar A
Kulubu borcu 50 milyon tl degil.. Gecen genel kurulda bu rakam 80 trilyon olarak aciklandi hemde resmi olarak..

http://www.cnnturk.com/2009/spor/futbol/07/03/trabzonsporun.borcu.80.milyon.tl/533537.0/ burdan bakabilirsiniz..

Kulübün aynı vadedeki tahmini gelirleri en az 2 katı fazla .

Emrah Akcagöz
Sadri Şener yerine o çok büyük başkanımız Nuri Albayrak olsaydı anlardın neye yaradığını..

salihismet
25.08.2009, 16:51
Trabzonsporda gerek futbolculuk, gerekse hocalik yapmis Senol Günes, orada neler oldugunu cok iyi bilen birisidir.
Hatta ona teklif yapildigi zaman, ilk önce orayi düzeltin geleyim demisdi, fakat nelerin düzeltilecegini hic anlatmadi.
Görüyoruz ki orada yasal süresini, hatta birazda fazla bir süre kalan Nuri albayrak oldu. Asagi yukari digerleri
birakip kacti, veya gitmeye zorlandilar. Simdide ayni durumla karsi karsiyayiz, görünen o.

Sadri Seren Trabzonda bazi cevrelerle köprüleri tamamen atti, belki dogrusunu yapti, fakat bunlari yaparken onlara
karsi nasil direneceginin hesapini yapmadi gibi görünüyor.
Sadri Seren bu isi cok iyi mi biliyor, yoksa ona firsat mi verilmiyor, orasini pek anlayamadim?
Kimilerini, ey vah! Trabzonspor elden gidiyor korkusu sardi.

Bana göre Sadri Serenin yapti yanlislardan biriside, oraya tam 4 tane teknik drektör getirmesi oldu, Broos,
Metin, Ünal ve Özkan Sümer. Daha önce Lekensle calisan bir hoca olmasina ragmen onun ayagini bile
kaydirdilar, o dönemde Sadri Serende yönetimdeydi, bunu bilmesine ragmen böyle bir hatayi nasil yapti
anlamak mümkün deyil. Demek ki nerde cokluk orda bolluk olmuyor, tam tersi oluyor bizde.
Hayirlisi neyse o olsun diyecegim, fakat görünen o ki, pek hayirli seyler olmayacak gibi bir gidisat var orada.

ahmetdemircioglu

buda yaklaşık 40 milyon euro yapioo adamlar bi futbolcuya verioo o parayi nerdeysee mehmet topuzun fenere maliyetine bi göz atalım..

Oğuz ZEYTİN

İçinde bulunulan mali dönemlerde yapılan hesaplar mali tablolara yansımadan resmiyet kazanmaz.

En son açıklanan bilançoyu baz alırsak;

http://www.haberborsa.com/KAP-TRABZONSPOR-SPORTIF-YATIRIM-VE-TICARET-AS-TSPOR-BILANCO-13082009-131349.html...

Ocak 2009 sonrası yatırımlarla 80 milyona gel(miş) olabilir ama TS borsaya kote olan bir şirketse, bunun izahı;

Kulübün borcu 50 milyon (yaklaşık)dur...

zahido
HİÇBİR extra SÖZE gerek YOK.

Birileri acaip yalan konuşuyor mübarek günde...

Teşekkürler Muhammed.

Yahu gecen genel kurulda 80 trilyondu bu borc :)

Hemde resmi olarak soylendi..

http://www.cnnturk.com/2009/spor/futbol/07/03/trabzonsporun.borcu.80.milyon.tl/533537.0/

Burda linki var nerden cikti 50 trilyonluk borc?

Yonetim 2 ayda 30 trilyon borc mu odedi yoksa??

Adem Erdoğan
hacıosmanoğlu başkan olsun demiyorum ben gökhan abi orda durun hele ben bundan daha iyisi yok diyenlere karşı burdayım..

var başka adam bizim köyde tevekel izzet var, ben aday olarfak onu öneriyorum...

İsa
arkadaşlar ilk önce gelirlerler artmış mı artmamış mı başkanın başarı kriteri budur.başarı eşittir paradır.ben başkanı galibiyetlerle yenilgilerle başarılı olup olmadığına bakmam .yaptığı ek gelirler ortada ve ileride gelecek gelirler ortada.peki diğer başkanlar bu projeleri neden gerçekleştirmedi.başkanın yaptığı işler ortada ve yapacakları.2 mağlubiyette başkanı darağacına asmanın mantığı ne .başkanın tek hatası transfer politikasıdır.ucuz fazla transfere kaçtı.pahalı az transfer olacaktı.onuda önümüzdeki sene düzeltir.başkan adayını gösterenler klübe yapacakları projeleride yazsınlar bi zahmet.kriter şu gelecek başkan klübün gelirlerini ne kadar artıracak.

Sorun aslında ülkemizde başkanların transfer yapmalarından kaynaklanıyor.Transferde karar veren kişinin başkan olmasından kaynaklanıyor.
Eğer doğru düzgün bir teknik ekip kurup alın kardeşim şu kadar paranız var transfer işi size aittir deseydi bugun hem kendisi rahattı hem biz hem futbolcular.

İlker ToSun
ibrahim hacıosmanoğlu shell türkiye distribütörüdür ve senin sadri şenerini ve kardeşini şirketleriyle birlikte satın alacak mala sahiptir tanıyan tanır sen kafanı yorma.

sevgili Yunus burada Sadri Şener i eleştiren azınlıktan biri olduğun bir çok kez sen de benim gibi ikili tartışmalara giriyorsun ama bazı tanımlamalarımıza dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. hacıosmanoğlunun maddi durumu sadri şener den daha iyidir demen bence daha hoş olurdu.
genel anlamıyla fikirlerini destekliyorum ama burdaki şu tabirin pek hoş durmadı. tekrar okuyunca bence sen de farkına varacaksın... haklı olsan bile bu laf seni haksız konuma getirir.

Yunus Emre AYAZ
dostum yine bel altı vuruyorsun..
bir şey götürülmesin yazıyorsun..
biraz sonrada ben birşey demedim yazarsın..

ya siz benı hep yanlış anlama eğilimine girerseniz buna bel altı dersiniz ben başkan bişey götürdü mü dedim götürülmesin yeter dedim .

size artık bişey demiyorum siz körü körüne bağlanmışsınız başkana size onunlu mutluluklar dilerim ben o zaman.

Hotaman

Alternatif sorsam?
Hımm daha önce cevap vermiştin sanırım şu isimlerdi Bozoğlu, Akbaşoğlu, Hacıosmanoğlu...

ozturk
haaa tmm ben anladım şimdi bi ilaç gibi geldi die kulüp onun oldu ok. tmm

kulüp onun oldu demedim..

ama geçen yıl nasıl çalıştığı ortada..

bu yıl neden bu şekilde ardarda hatalar yaptı bilemiyorum..

bence başkanı geçen yıl ve bu yıl diye ayrı ayrı değerlendirmek gerek..

bu yıl çok kötü kabul ediyorum ama aynı şey geçen yıl için söylenemez..

Guroni
25.08.2009, 16:52

Peki TRabzonun büyüklüğüne yakışır bir şey söyliyeyim. Sence biz ligteki 3 maçıda kazansak Avrupadaki rakibide kendi sahamızda 3-1 yenseydik bu genel kurul bu tarihte mi olurdu birde bu kadar az insan mı katılırdı. Başkana Trabzonspor severleri mesajını Sezon öncesi iletti mesajı almadığını düşündü Tribünden de iletti yetmedi bugünde genel kurulda iletti.

Semih
!!!!!!!!!!

13 Ağustos 2009 tarihinde açıklanan şirket bilançosunda

kulüp varlıkları 142 milyon TL,

kısa vadeli borçlar 26,

uzunvadeli borçlar 24 milyon tl!

(Resmi rakamlardır)

Borcu 100 mİlyon diyip belden alta vurmayalım, denetlenen resmi rakamları bilin, ona göre yorum yapın !!!

Alıntılamaktan utanıyorum yahu.

Müfterilik almış başını gitmiş camiada.

Teşekkürler Muhammed!

SERDAR-61
Bu takımın başına kim geçerse geçsin çok büyük bir yük alır bir yandan saha içi sorunları bir yandan da saha dışı sorunları bunların üstesinden gelmek ise Trabzon gibi bir yerde çok zordur o yüzden fazla kafaya takıp üzülmeye gerek yok :)

zahido
İçinde bulunulan mali dönemlerde yapılan hesaplar mali tablolara yansımadan resmiyet kazanmaz.

En son açıklanan bilançoyu baz alırsak;

http://www.haberborsa.com/KAP-TRABZONSPOR-SPORTIF-YATIRIM-VE-TICARET-AS-TSPOR-BILANCO-13082009-131349.html...

Ocak 2009 sonrası yatırımlarla 80 milyona gel(miş) olabilir ama TS borsaya kote olan bir şirketse, bunun izahı;

Kulübün borcu 50 milyon (yaklaşık)dur...

Onemli degil ocaktaki rakam nerdeyse bir sene olmus..

Rakam en az 80 trilyon.. Borcumuz en az 80 trilyon su dakika itibariyle..

Mehmet Fatih Yavuz
Başkanın tartışılmayacak tarafı Trabzonsporlu oluşudur.Burada ekstradan neyi tartışıyoruz onu anlamadım.Gidiyorum derse kabahatlidir.Çünkü dirayetli bir başkan bu kadar kısa sürede iki kere küsme tavırları takınamaz.Ama dememişse kulübün başkanıdır, gitmemesi de gerekir zaten.Burada abuk sabuk bi tavır var.Başkan milyonlarca doları Trabzonspor a bağışlarken, hibe ederken burada onun iş için başkan olduğunu söyleyenler ne yapıyorlardı?Adam kulüp başkanı iken iflas etti. Ama alacaklarını istemeden gitti.Daha neyi tartışıyorsun Yunus?Kimse kimseyi ilah yapmıyor.Kıymet vermekte mi kabahât?Nasıl bi anlayış bu hemşerim?

Oğuz ZEYTİN
oylama yapılıp geri çekildi zaten tartışmada ordan sonra çıktı

Oylama yapıl"ama"dı.

Oylama sayımı olmadı.

Tartışma ise muhalefet ve eski yöneticilerin konuşmaları esnasında zaten çıkmıştı...

Yunus Emre AYAZ
sevgili Yunus burada Sadri Şener i eleştiren azınlıktan biri olduğun bir çok kez sen de benim gibi ikili tartışmalara giriyorsun ama bazı tanımlamalarımızı dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. hacıosmanoğlunun maddi durumu sadri şener den daha iyidir demen bence daha hoş olurdu.
genel anlamıyla fikirlerini destekliyorum ama burdaki şu tabirin pek hoş durmadı. tekrar okuyunca bence sen de farkına varacaksın... haklı olsan bile bu laf seni haksız konuma getirir.

saat 16.52 iftara çok var gerginlik arttı kelime seçimleri yanlış olabiliyor ama bilip bilmeden konuşanların bi araştırması lazım die düşünüyorum.

Hotaman
25.08.2009, 16:54
Başkanın tartışılmayacak tarafı Trabzonsporlu oluşudur.Burada ekstradan neyi tartışıyoruz onu anlamadım.Gidiyorum derse kabahatlidir.Çünkü dirayetli bir başkan bu kadar kısa sürede iki kere küsme tavırları takınamaz.Ama dememişse kulübün başkanıdır, gitmemesi de gerekir zaten.Burada abuk sabuk bi tavır var.Başkan milyonlarca doları Trabzonspor a bağışlarken, hibe ederken burada onun iş için başkan olduğunu söyleyenler ne yapıyorlardı?Adam kulüp başkanı iken iflas etti. Ama alacaklarını istemeden gitti.Daha neyi tartışıyorsun Yunus?Kimse kimseyi ilah yapmıyor.Kıymet vermekte mi kabahât?Nasıl bi anlayış bu hemşerim?

İştele eleştiri.
Altında da imzam var.

Oğuz ZEYTİN
Onemli degil ocaktaki rakam nerdeyse bir sene olmus..

Rakam en az 80 trilyon.. Borcumuz en az 80 trilyon su dakika itibariyle..

Bilmiyorum, akademik statüye saygın var mı?

Ama bir İşletmeci Akademisyen olarak söylüyorum borcu!

O tabloların yorumunu yapıyorum.

Sen istersen 80 diye bil.

O tablolara bakarak kulübün borcu budur.

Alacakları ve diğer varlıkları ise borcunu rahatlıkla karşılayacak yapıdadır...

Yunus Emre AYAZ
Sadri Şener yerine o çok büyük başkanımız Nuri Albayrak olsaydı anlardın neye yaradığını..

tmm birader sensin siz tek çıta olarak n.albayrak olarak almışsınız onu götürüyorsunuz neden bi şamil ekinci konuşulmuyor da nalbayrak örnek gösteriliyor. ben bunun altında art niyet ararım o zama.

oksoholu
rehberi fatih terim olanların ....................................

olcay_61
peki ozaman adamlar çıkıp kürsüde şukadar borç yaptınız şimdi borcu borçla kapatmak için 15-20 yılımızı ipotek etmek istiyosunuz diyince niye yönetim müdahale etmedi hayır bizim borcumuz şudur gelir giderimiz demedi..

S.DEMİRCİ
ya siz benı hep yanlış anlama eğilimine girerseniz buna bel altı dersiniz ben başkan bişey götürdü mü dedim götürülmesin yeter dedim .

size artık bişey demiyorum siz körü körüne bağlanmışsınız başkana size onunlu mutluluklar dilerim ben o zaman.
hayatım boyunca kimseye bağlanmadım..
ama sadri başkanda bahsettiğiniz kadar kötü bir başkan değil...
bu seneki transfer politikası hariç yaptıklarını başkaları hayal bile edemezdi..

uemit
25.08.2009, 16:55
kongredekıler aya kalkıcana trabzondakı taraftarlar ayaga kalksın

Yunus Emre AYAZ

kıymet verme değil bu kardeşim o giderse biteriz kulüp çöker n.albayrak devri yaşarız demek onu ilahlaştırmakdır başka seçenek olmayan tek yol allah yoludur. bu gibi konularda o yanlışa düşmek de körlükdür.

serturkmen
ibrahim hacıosmanoğlu shell türkiye distribütörüdür ve senin sadri şenerini ve kardeşini şirketleriyle birlikte satın alacak mala sahiptir tanıyan tanır sen kafanı yorma.
evet çok iyi biliyoruz Hacıosmanoğlu'nu NA yönetiminden.arkadaşım kimseye sayın Hacıosmanoğlu'nu anlatma herkes biliyor ne yaptığını ve Trabzonspor için neler yaptığını.
NA ve ekibi yönetimi devralınca da aynı şeyleri demiştik paralı bir yönetim geldi artık bizde star oyuncular alacağız istanbula yeniden kafa tutacağız diye ama bugün neden geri alınmıyor dediğimiz kralımızı TEKKE'mizi satmıştılar sayın NA yönetimi.Shell Türkiye distribütörü çok zengin(kimsenin malında gözümüz yok Allah daha çok versin)sayın Hacıosmanoğlu'da o yönetimdeydi.Neden karşı çıkmadı neden kral satılamaz demedi neden marcelinho ve Tekke bizi şampiyon yapar satmıyalım demedi.

Mehmet Zeki
25.08.2009, 16:56
bu seneki transfer politikası hariç yaptıklarını başkaları hayal bile edemezdi..

Samet Aybaba donemi? Okadar zaman T.D bulamamasi. Samet Aybabayi istiyordum. 2 yada 3 kisi istiyorduk Samet hocayi. Neden yoneticileri dinledi. Kendi bildigini yapsaydi?

Koray
kulüp varlıkları 142 milyon TL.

Derken ?

Yıllık gelirimiz mi oluyor yani bu rakam ?

Oğuz ZEYTİN
Peki TRabzonun büyüklüğüne yakışır bir şey söyliyeyim. Sence biz ligteki 3 maçıda kazansak Avrupadaki rakibide kendi sahamızda 3-1 yenseydik bu genel kurul bu tarihte mi olurdu birde bu kadar az insan mı katılırdı. Başkana Trabzonspor severleri mesajını Sezon öncesi iletti mesajı almadığını düşündü Tribünden de iletti yetmedi bugünde genel kurulda iletti.

Katılım hiç de söylediğin kadar az değildi.

Hatta salonda ayakta duranların dışarı çıkarılması gündeme geldi.

Saha içi sonuçlardan ben de memnun değilim.

Toplantı salonunda yaşananları kulübüme yakıştırmam saha sonuçlarını savunduğumu mu gösterir?

BAHADIR33
şu anda yaklaşık 121 kişi bu forumda ve 122 farklı fikir var sanki

Guroni
25.08.2009, 16:57
kulüp onun oldu demedim..

ama geçen yıl nasıl çalıştığı ortada..

bu yıl neden bu şekilde ardarda hatalar yaptı bilemiyorum..

bence başkanı geçen yıl ve bu yıl diye ayrı ayrı değerlendirmek gerek..

bu yıl çok kötü kabul ediyorum ama aynı şey geçen yıl için söylenemez..

Başkan geçen senede iyi olsaydı bugünlere gelinmezdi. Geçen senede epey bir hata vardı ama takım öyle ya da böyle gidyor diye kimsenin sesi çıkmıyordu. Geçen sene şu kadara aldığımız oyuncuların bonservisi şu kadar oldu yani borcumuzdan çok alacağımız olacak diyordu şimdi aynı şeyleri söyleyebilir mi ben sanmıyorum. Bir kaç oyuncu dışında kimse bizim oyuncuları almaz

Mehmet Fatih Yavuz
Ne şamil ekincisi yahu!!!35 sene önce başkanıydı bu kulübün.Süleyman sebanın dahi bjk de konuşulmadığı yerde, nerden çıktı şamil ekincinin başkan oluşu?Saçmalamanın da bi hududu var.70 yaşına gelmiş geçmiş insanları burada sırf kuru eleştiri yapacağım diye gündeme taşımanın alemi ne?

İsa
Kulübün aynı vadedeki tahmini gelirleri en az 2 katı fazla .

Yahu kimsenin kulubun borcunun derdinde değil.Asıl meselesi borc var diye transfer yapılamıyor olması yada öyle görünüyor olması.

Birinin cıkıp bu kadronun 1 haftada 3 mağlubiyeti neden aldığını açıklaması gerekiyor.
Birinin cıkıp eksik olduğu idda edilen mevkilere neden transfer yapılmadığını açıklamsı gerekiyor.
Birinin cıkıp sürekli geleceğe yatırım yapıyoruz diye alınan oyuncuların neden sürekli değer kaybettiğini açıklamsı gerekiyor.

İlker ToSun

arkadaşım biz de farkındayız Sadri Şener in Albayrak tan daha iyi başkan olduğunu ama bu Sadri Şener in son bir kaç aydır artık kulübü kötü yönettiği gerçeğini değiştirmez.
sadece seni kastetmiyorum artık ama Sadri Şener i her eleştiren çıktığında da karşısına geçip "size albayrak yakışır" yorumları biraz kabak tadı vermeye başladı. bu kulüp albayrak dönemini yaşadı diye ondan sonra gelenin her hatasına göz mü yumacak ?

S.DEMİRCİ
Samet Aybaba donemi? Okadar zaman T.D bulamamasi. Samet Aybabayi istiyordum. 2 yada 3 kisi istiyorduk Samet hocayi. Neden yoneticileri dinledi. Kendi bildigini yapsaydi?
bu seneki transfer politikası hariç yazdım zaten...

yabadallah
oooooo !
biz hala yok baskan baskan oldukdan sonra para kazandi
yok baskan zaten durumu duzelttilerle..
ona buna camur atmakla ...
onu bunu kotulemekle ...
zamannimizi harcayalim..

yahu millet fezalara gitti geldi , biz hala bunlar ile ugrasiyoruz...

yahu bu forumda daha ligin ucuncu haftasinda kume dusme muhabbeti eden insanlar var ... 3. hafta ya .. bir insaf kardesim ...

bu forumda Huseyin'e, tayfun's laf eden insanlar insanlar var, yahu adamlar sanki bilerek oynamiyorlarmis gibi..
Gokhan Unal'a laf edenler var , adam gecen sene 15 gol bilmem ne ladar asist yapmis ...
Sadri baskana laf edenler var , sanki ondan once her sene sampiyon olan takimimiz, her sene sampiyonlar ligine giden klubumuz varmis gibi ...

bu klubde maca gidip , macin yirminci dakikasinda takimi yuhalayanlar var, bir hafta sonu besiktas, galatasaray, fener maclarinda seyiciye bakin bir bakalim onlar ne yapiyor...

bu klupde maca gidin cekirdek yiyip kufur edenler var...

bu kupde hala bu devirde oze donmekle sampiyon olunacagina inananlar var.. .sanki altyapimiz yildiz oyuncu kayniyormus gibi..

bizde burada gelmisiz hala baskan onceden fakirmis , sonradan zengin olmusmus... onla ugrasiyoruz....

hadi canim sende !!!

icim yaniyor , hadi kendimden gecdimde bizim 7 yasindaki oglanda goremeyecek sampiyonlugu...

Oğuz ZEYTİN

Derken ?

Hayır kardeşim, gelir farklı bir kavram.

Varlık; senin kasandaki paran, piyasadan alacağın, maddi tesislerin, patent hakların, markan, oyuncu kontratlarını kapsar.

tunganyan
Hacıosmanoğlu başkan olursa Trabzonun maçlarına mı gidecek yoksa Selçuk Aydın'ın peşinde atkı taşımaya devam mı edecek?

yav ben Trabzon insanını anlayamıyorum Aklı olan orda Klübe falan başkanlık da teknik direktörlük de yapmaz!!Millet basbas bağırıyor Dünya şampiyonu boksörümüze kimse sahip çıkmıyor diye,burda adamın söylediği lafa bak!Peşinde atkı mı taşıyacak..Ya varya sizin gibilere yiyen kemiren ilgisiz alakasız şeytan adamlar lazım siz darbe yedikçe susarsınız darbe yedikçe daha da istersiniz heralde!!Trabzonluya toprağına kendi adamına destek veren biri o adam!!Bu kadar da olmaz eleştirmek için birşey arıyorsan illaki bulursun ama mantıklı birşey bul lütfen güzel Kardeşim.

OLCAY ÇAKIR
25.08.2009, 16:58
Bigben,Allah razı olsun senden..

Yunus Emre AYAZ

Derken ?

yok koray 6.25 milyon € verilen gökhan o değerde sanılıyor daha bilmiyorlarki 3 milyon € ya bile şuan alıcı bulamazlar.

zahido

:) Benim ekonomiyle alakam yoktur..

Benim kulubumden 2 ay once aciklama yapilmis borcumuz 80 trilyondur denmis..

Sizin terminolojide resmi borc ocaktaki gozukbilir bu beni ilgilendirmiyor..

Benim kulubum 2 ay once 80 trilyon borcumuz var demis..

Buda demek oluyorki suan en az 80 trilyon borcumuz vardir yanlis miyim??

Belki cok duz mantik konusuyo olabilirim ama benim cikardigim sonuc bu :)

Ayrica bu borcu kapatip kapatmama meselesi degil varsa bu borc vardir..

SERDAR-61
şu anda yaklaşık 121 kişi bu forumda ve 122 farklı fikir var sanki
Aslında tek fikir var TRABZONSPORUN başarısı işte bunu kimse dile getiremiyor 25 seneden beri

Barış Mayda
yunus emre bu başkan istifa etmezde başarılı olursa bak bu sitede özür dilemek zorunda kalırsın fazla fikirlerini burda harcama istersen bak az önce bir arkadaşın yazdıkları tekrar sahneye konuldu haberin olsun söylemedi deme bu öfke boşuna

BAHADIR33
25.08.2009, 16:59
yok koray 6.25 milyon € verilen gökhan o değerde sanılıyor daha bilmiyorlarki 3 milyon € ya bile şuan alıcı bulamazlar.
o zaman Egemen ve Song da sıfır değerde mi görünüyor?

İsa
rehberi fatih terim olanların ....................................

İşte asıl meselede bu eğer yapılan transferler Terim'e veya Şansal BüyükA'ya danışılarak yapıldıysa....

olcay_61
Yahu kimsenin kulubun borcunun derdinde değil.Asıl meselesi borc var diye transfer yapılamıyor olması yada öyle görünüyor olması.

Birinin cıkıp bu kadronun 1 haftada 3 mağlubiyeti neden aldığını açıklaması gerekiyor.
Birinin cıkıp eksik olduğu idda edilen mevkilere neden transfer yapılmadığını açıklamsı gerekiyor.
Birinin cıkıp sürekli geleceğe yatırım yapıyoruz diye alınan oyuncuların neden sürekli değer kaybettiğini açıklamsı gerekiyor.
evet konuşulması gereken bu bencede

Yunus Emre AYAZ
Ne şamil ekincisi yahu!!!35 sene önce başkanıydı bu kulübün.Süleyman sebanın dahi bjk de konuşulmadığı yerde, nerden çıktı şamil ekincinin başkan oluşu?Saçmalamanın da bi hududu var.70 yaşına gelmiş geçmiş insanları burada sırf kuru eleştiri yapacağım diye gündeme taşımanın alemi ne?

üslübunu düzeltmeni öneririm o adma trabzonsporda efsane olmuş bi kişidir hemde bursalı olmasına rağmen trabzonda efsane olmuştur ayrıca sen benim demek istediğimi anlamadın neden sığ düşünüyoruz diyorum ben bi albayrak mı var diyorum ?

Mehmet Fatih Yavuz
Sadri Şener giderse biteriz lafının, tek alternatifsiz yol Allah yoludur lafı ile ne ilgisi var.ne abuk sabuk yerlere çekiyorsun meseleyi.Ne alakası var yahu.Bi kontrolünü sağla.Saçmalamanın alemi nedir?Onun gibi kimsenin toparlayamayacağına inanan birinin bu lafı etmesinin senin çektiğin yerle ne ilgisi var?Hayır kelime anlamı bile uymuyor zorlama şirk arayışına girme kendin olursun dininden haberin olsun.

Serdar A
25.08.2009, 17:00

Bu gün kongrede tartışma yaratan maddelerden biri kulübün borçlanma yetkisi ile alakalıydı . Belkide bunun farkında değilsiniz .

Emirhan Makul
25.08.2009, 17:00
İbrahim Hacıosmanoğlu Başkan olursa Kardeş Takımımız Galatasaray olur.
Kardeş kardeş kucaklaşa kucaklaşa oynarız ligi.
2 kelimeyi bir araya getiremeyen adamın ne işi var başımıza yapmayın ya.

hodlu
25.08.2009, 17:01
Yaz boyu yalvardık bu yönetime Fatih Tekke alınsın diye ama bizi dinlemediler.Bu yaşanan sıkıntılar hep saha sonuçları yüzünden.Hayrettin bey kişisel nedenlerden dolayı engel oldu Fatih Tekke'ye.Amacı Trabzonspor'un başarısı olsaydı en azından gider Fatih ile konuşurdu onu bile yaptırmadı.Ben varken Fatih bu Kulübe gelemez diyen kendisi.Şimdi iyimi oldu herşey alt üst oldu...

Yunus Emre SEYHAN
Şu kadar borç varmış bu kadar borç varmış.. Borcumuz varsa gelirimizde var.. Başkanımız o sallayanlardan cok daha fazla takımı düşünüyordur.

Yok bu taraftara fazla hemde cok fazla ne geregi var 15-20 milyon euro'luk takımken 60-70 milyon euroluk takım olmaya......

Biriside diyorki Ne yaptı sampiyon mu oldu?
Bu kafayla ortalama her sene kongreye gidilir, Yönetim değişir.. Zaten takımda bu kafa işliyor.

Rakipler artık bütce olarak zaten coooook daha güçlüler. Birisi yine Avrupada kupa alır, Diğeride belkide finale cıkar.. Keitaları,Guizalar,Elonalar,corloslar gelir gider....

Birde yok mudur? Bu takım Trabzon'lu futbolcularla basarılı olur diyen..

Senin altyapından yetişen Caglar Birinci aynen söyle diyor " Beşiktaş'ta oynamaktan gurur duyarım.."

Lemi Celik..... Yiğeni olan Özer'in Ankaraspor ile 6 ay sözlesmesi kalması sonucunda, Trabzonspor'un sözlesme yenilemeyin talimatı karşısında Ankaraspor ile 3 yıl sözlesme uzatmak...

Özer'i Fb'ye pazarlığını yapıp cebe menejerlik parası indirmek........

Yürekten oynuyor dediğimiz ve yaklasık 9 sezon forma giyen Hasan Ücüncü suanda Ankaragücü'nde tutunamayıp Giresunspor'a transfer oldu.

Celalettin en son küme düşen Konyaspor'da oynuyordu şimdi nerde acaba...

Cale'de Hırvat milli takımında oynuyor.

Örnekleri artırabiliriz.

Başkanımız belki transfer yönünde son zamanlarda hatası oldu ama takımın bütcesini her zaman için düşündü..

AYYILDIZ
o zaman Egemen ve Song da sıfır değerde mi görünüyor?

Egemen değilde Song'u bizden başka alan yok.Yönetim kendisiyle görüşüp yolları ayırmak istedi ama Song klüp bulamadı.

Yunus Emre AYAZ
Sadri Şener giderse biteriz lafının, tek alternatifsiz yol Allah yoludur lafı ile ne ilgisi var.ne abuk sabuk yerlere çekiyorsun meseleyi.Ne alakası var yahu.Bi kontrolünü sağla.Saçmalamanın alemi nedir?Onun gibi kimsenin toparlayamayacağına inanan birinin bu lafı etmesinin senin çektiğin yerle ne ilgisi var?Hayır kelime anlamı bile uymuyor zorlama şirk arayışına girme kendin olursun dininden haberin olsun.

ben örnek veriyorum sen tersten anlıyorsun sen öyle anlamaya devam et ne diyim

Guroni
25.08.2009, 17:02
Katılım hiç de söylediğin kadar az değildi.

Hatta salonda ayakta duranların dışarı çıkarılması gündeme geldi.

Saha içi sonuçlardan ben de memnun değilim.

Toplantı salonunda yaşananları kulübüme yakıştırmam saha sonuçlarını savunduğumu mu gösterir?

Ben sana bunu savunuyorsun demedim zaten bunda hem fikir olalım ama insan eline kesik atar eli kanar ama şah damarına kesik atarsa hemen ölür. Bunlar ilkini yaptılar ve kanı hiç durdurmadılar ve ölüyorlar. Kimse bu yönetim ve başkana geçen sene hep iyi işler yaptı diyemez. Sen 20 milyonunla 30 futbolcu alır sanrada hayrını göremezsin. 20 milyonunla adam gibi 4 futbolcu al zaten hedefin şampiyonluk değil. Sen şampiyon olmayı gelecek sene bırakmışsın. Seneyede 4 tane alırsın takır takır işleyen takım kurarsın. Şimdoi bu yapılan hata değilmiydi geçen sene ait.

İsa
Bu gün kongrede tartışma yaratan maddelerden biri kulübün borçlanma yetkisi ile alakalıydı . Belkide bunun farkında değilsiniz .
Eğer işler yolunda olsaydı bu mesele gercekten bu kadar problem olur muydu?

Hotaman
ben örnek veriyorum sen tersten anlıyorsun sen öyle anlamaya devam et ne diyim

Temel fıkrası gibi, sen hariç hepimiz ters yöndeyiz?

Emrah Akcagöz
tmm birader sensin siz tek çıta olarak n.albayrak olarak almışsınız onu götürüyorsunuz neden bi şamil ekinci konuşulmuyor da nalbayrak örnek gösteriliyor. ben bunun altında art niyet ararım o zama.
Tamam Şamil Ekinciyi konuşalım o dönemle bu dönemi bir tutaraktan değil ama..!

Oğuz ZEYTİN
:) Benim ekonomiyle alakam yoktur..

Benim kulubumden 2 ay once aciklama yapilmis borcumuz 80 trilyondur denmis..

Sizin terminolojide resmi borc ocaktaki gozukbilir bu beni ilgilendirmiyor..

Benim kulubum 2 ay once 80 trilyon borcumuz var demis..

Buda demek oluyorki suan en az 80 trilyon borcumuz vardir yanlis miyim??

Belki cok duz mantik konusuyo olabilirim ama benim cikardigim sonuc bu :)

Ayrica bu borcu kapatip kapatmama meselesi degil varsa bu borc vardir..

O zaman güven bana açıklayayım sana.

Borç hemen yarın kapına alacaklı gelecek demek değildir. Bunlara teminat gösterilir. karşılık ayırılır.

Ayrıca kulübün de alacaklara vardır.

Kasasında nakiti olan ender süper lig takımlarındanız.

Şu anda Tsnin en acil borcu devlete vergi borcudur.

Ayrıca iki ay önceki 80 milyonluk borç belki şimdi 100. İşletmeler senin düşündüğün gibi bakmaz olaylara. Çünkü döviz kurları ve alacak senetlerini de göz önünde bulundururlar.

Kısacası TS'nin borcu yoktur kimse diyemez, ama bu şu anlama da gelmez.

Bocumuz var, battık!

Hayır! Alacakalrımızı unutmamak lazım ;)

Yunus Emre AYAZ
25.08.2009, 17:03

aziz de iki kelimeyi getiremiyor bir araya hem bakşan olduğu kulubün ismini bile yanlış söylüyor fenevbahçe diye ama başarı geliyor onun döneminde kulüp şampiyon oluyor ee ?

Emrah Akcagöz
Olsun Zeyyat Kafkas gelir basın sözcüsü olarak :D

Mustafa Önal
dışardan bakıp izleynce rahmetli babamın haklı çıktığını görünce üzülüyorum sadece. TRABZON insanın siyasetiyle oyunlarıyla başa çıkamazsın demişti. keşke haklı çıkmasaydın.

hamucera
Yaz boyu yalvardık bu yönetime Fatih Tekke alınsın diye ama bizi dinlemediler.Bu yaşanan sıkıntılar hep saha sonuçları yüzünden.Hayrettin bey kişisel nedenlerden dolayı engel oldu Fatih Tekke'ye.Amacı Trabzonspor'un başarısı olsaydı en azından gider Fatih ile konuşurdu onu bile yaptırmadı.Ben varken Fatih bu Kulübe gelemez diyen kendisi.Şimdi iyimi oldu herşey alt üst oldu...

kendi kulağınız ile duydunuz mu, yada duyan varmı gerçekten

ben inanmıyorum buna

hodlu
Yönetim Kurulunun topluca istifa edebileceğini söyledi Can Karyağdı...

Yunus Emre AYAZ
Temel fıkrası gibi, sen hariç hepimiz ters yöndeyiz?

siz anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz çünkü sadri baba çok yaşa felsefesindesiniz siz.

BAHADIR33
Egemen değilde Song'u bizden başka alan yok.Yönetim kendisiyle görüşüp yolları ayırmak istedi ama Song klüp bulamadı.
ferhat ,sylva da mı sıfır?

Mehmet Fatih Yavuz
Neyin örneğini veriyorsun be!???Sabahtan beri adamı ilahlaştırmışsınız diye sallayıp duruyorsun.ARkasından da tek alternatifsiz yol Allah yoludur diyorsun. Sonra bunun adı örnek oluyor.Abuk sabuk bi şirk arayışın var ortada.Kimsenin şirk koştuğu yok, saçmalamanın da alemi yok.İsteyen istediğini alternatifsiz görebilir.Bunun adı o kişiyi ilahlaştırmak değildir.

Semih
25.08.2009, 17:04
İşte asıl meselede bu eğer yapılan transferler Terim'e veya Şansal BüyükA'ya danışılarak yapıldıysa....

Kabul edelim veya etmeyelim , sevelim veya sevmeyelim ( ki ben nefret edenler sınıfındayım ):

Bu insanlar ülkede duayen kabul ediliyor. Burası açık.

Sadri Şener de kişisel ilişkilerine güveniyorsa , bunda hiçbir bahis yoktur.

OLCAY ÇAKIR
Ne güzel,
Bak,

Borca odaklandık.

Bazıları debeleniyor,patinaj yapıyor.

Ama bilim devreye girdi Allah'tan..

Sevgili bigben ve farabi..

Daha fazla borç konuşalım lütfen..

Size çok ama çok ihtiyacımız var,farkında değilmisiniz?

Remzi
üslübunu düzeltmeni öneririm o adma trabzonsporda efsane olmuş bi kişidir hemde bursalı olmasına rağmen trabzonda efsane olmuştur ayrıca sen benim demek istediğimi anlamadın neden sığ düşünüyoruz diyorum ben bi albayrak mı var diyorum ?

Puhaha savunduğun başkanın nereli olduğunu bilmiyorsun sen daha yahu. Şamil Ekinci Kırşehirli! :eek:

LazAnisT
Başkan iyi niyetli olabilir ama kulüp kötü yönetiliyor.

Nuri Albayrak ve Mehmet Ali Yılmaz yönetimi kadar kötü yönetilliyoruz.

İlker ToSun
bence artık günün özeti şu, ya sadri şener haftasonuki Bursa maçına kadar bir santrafor transferi yapar ve göreve eder ki ben sadri şener in santrfaor transferi yapmadığı takdirde bursa maçında avni akerde olacağını sanmıyorum. ya da bu akşam veya en geç yarın sadri şener istifa eder. yada felaket senaryosu olarak, sadri şener hiç bir transfer yapmadan göreve devam eder ...

ozturk
bu kaosta kulübe yine özkan sümer sahip çıkar demedi demeyin..

o başkan olsun demiyorum yanlış anlaşılmasın..

Oğuz ZEYTİN
Ben sana bunu savunuyorsun demedim zaten bunda hem fikir olalım ama insan eline kesik atar eli kanar ama şah damarına kesik atarsa hemen ölür. Bunlar ilkini yaptılar ve kanı hiç durdurmadılar ve ölüyorlar. Kimse bu yönetim ve başkana geçen sene hep iyi işler yaptı diyemez. Sen 20 milyonunla 30 futbolcu alır sanrada hayrını göremezsin. 20 milyonunla adam gibi 4 futbolcu al zaten hedefin şampiyonluk değil. Sen şampiyon olmayı gelecek sene bırakmışsın. Seneyede 4 tane alırsın takır takır işleyen takım kurarsın. Şimdoi bu yapılan hata değilmiydi geçen sene ait.

İşte aynen dediğin gibi yaptılar. Geçen senenin üstüne 4 tane e aldılar!

Senin dediğini yapmışlar işte, hata nerede?

izzet

Burda herkesi satin alabilecek kapasitede olan(!) haciosmanoglu, acaba neden zamaninda" ben fatihi kendim alamam, ama menejerlik yaparim" demistir?

Niye getirmedi demiyorum, zaten ona ne bizim transferlerimizden. Ama madem Sadri fakir, ts nin sayesinde cebi para gördü, neden cikmadi temmuzda karsisina? Niye takmadi Fatih tekkeyi koluna?

Bana Haciosmanoglnun yönetimde oldugu dönemde Trabzoncell, Marina, Hes gibi BIR icraatini gösterin...

Bana Haciosmanoglunun Albayrak yönetiminde neden ts clup larin bir bir kapandigini, Mevcut yönetimin bir bir actigini aciklayin !

Yunus Emre AYAZ
25.08.2009, 17:05
Puhaha savunduğun başkanın nereli olduğunu bilmiyorsun sen daha yahu. Şamil Ekinci Kırşehirli! :eek:

hehe öyle tmm sen biliyorsun.

salihismet
25.08.2009, 17:05
Atay Aktug yönetiminden sonra Nuri Albayrak yönetimi geldi, onlar gitti Sadri Seren geldi, bu siralamaya göre
sira Haciosmanoglunda. Bu hep böyle devam edip gidecek, bu git gellerde insallah Trabzonspor elden gitmez.
Zaten elden gitmese bile bir adim öne gidemeyecek. Cünkü yapilan yanlislarin ardindan hic bir zaman dogru
bulunamadi.

izzet
25.08.2009, 17:06
kendi kulağınız ile duydunuz mu, yada duyan varmı gerçekten

ben inanmıyorum buna

SUrda bin cesit teori dönüyor bir tane ispata rastlamadik...

zahido
O zaman güven bana açıklayayım sana.

Borç hemen yarın kapına alacaklı gelecek demek değildir. Bunlara teminat gösterilir. karşılık ayırılır.

Ayrıca kulübün de alacaklara vardır.

Kasasında nakiti olan ender süper lig takımlarındanız.

Şu anda Tsnin en acil borcu devlete vergi borcudur.

Ayrıca iki ay önceki 80 milyonluk borç belki şimdi 100. İşletmeler senin düşündüğün gibi bakmaz olaylara. Çünkü döviz kurları ve alacak senetlerini de göz önünde bulundururlar.

Kısacası TS'nin borcu yoktur kimse diyemez, ama bu şu anlama da gelmez.

Bocumuz var, battık!

Hayır! Alacakalrımızı unutmamak lazım ;)

Demek istediginizi anladim..

Baskanda gecen genel kurulda borcumuzun karsiligi gelirimiz var demisti..

Bianda 50 trilyonluk borcu gorunce aklima daha once aciklanan 80 trilyonluk borcgeldi :)

olcay_61

eksiğin olan yerlere yapmadıktan sonra istersen 50 tane al

Yunus Emre AYAZ
Bana Haciosmanoglnun yönetimde oldugu dönemde Trabzoncell, Marina, Hes gibi BIR icraatini gösterin...

benim için başarı bu değildir tek gerçek şampiyonlukdur böyle icraatlarını gitsin iş adamı yapsın futbol kulüp başarı çıtası ŞAMPİYONLUKTUR....

Adem Erdoğan
25.08.2009, 17:07
siz anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz çünkü sadri baba çok yaşa felsefesindesiniz siz.

bahsettiğin felsefede olan fazla görmedim, ama sen "gözünün üstünde kaşın var felsefesindesin". bir açığını yakalasamda gömsem hesabındasın..

S.DEMİRCİ
25.08.2009, 17:07
sadri başkanın yaptıklarını başkaları hayal bile edemezdi..
o nedenle bu adamı yıpratmaya gerek yok..
daha çok çalışmasını sağlayalım..

Badaloğlu
25.08.2009, 17:08

Keşke Sadri Şener'de, Selçuk Aydın Avrupa şampiyonu olduğu gün, Akaretlerde Trabzonspor'un atkısını taşıyabilseydi... Yiğidi öldür ama hakkını ver, belden aşağıya vurmayalım.Hacıosmanoğlu, Selçuk Aydın'a bu ülkede tek destek olan kişdir.Selçuk Aydın, Trabzon'un evladıdır.Trabzon'uda en az bizim kadar sevmektedir.Ama Trabzonspor'un Selçuk Aydın'a sırf Hacıosmanoğlundan dolayı destek olmuyorsa, kulüp olarak camia olarak çoook ayıp ediyoruz.Sapla samanı karıştırmayalım.Selçuk Aydın, trabzonun ve camianın evladıdır...

Hal böyle iken, sıkıntı nerededir? Selçuk aydın, Avrupa şampiyonu olduğunda 61 numaralı şortu ile arkasındaki bordo mavi atkıyla, Türk bayrakları ile gurur duymadık mı? Yani bu tarz laf sokuşturmakla elimize ne geçer? keşke bütün Trabzonspor başkanları bu tip yetenekli gençlere sahip çıksa...

BAHADIR33
yok yok bu kadar yetmez. daha çok komplo üretelim. kaos yaratalım. çamur atalım.
Sadri Başkan aslında Gs liymiş. içimizdeki irlandalı.

Oğuz ZEYTİN
eksiğin olan yerlere yapmadıktan sonra istersen 50 tane al

Ben almıyorum kardeş, onu bana söylemeyecen.

Mevzumuz, kongre delgelerinin davranışlarının yakışıksızlığıydı. KAtılıyor musun katılmıyor musun? onu söyle...

izzet
benim için başarı bu değildir tek gerçek şampiyonlukdur böyle icraatlarını gitsin iş adamı yapsın futbol kulüp başarı çıtası ŞAMPİYONLUKTUR....

Evet onun icin aramizda Fenerle daglar kadar fark var dimi? Feneriumla, FBTV ile, tesislesmeyle alakasi yok, doldur bosalt hesabi...

Fenerbahce sampiyon olamadigi 13 üncü oldugu sene, daha Tuncay yeni yeni parlayip, sans buldugu dönemde, adamlar stadi kesim kesim yikip stad yapiyorlardi...

Serdar A
Eğer işler yolunda olsaydı bu mesele gercekten bu kadar problem olur muydu?

Bakın , işleri rayından çıkaran meseleler nelerdir , son 3-4 aydır taraftar , camia , belediye , bakan , kongre üyeleri yönetimin hangi plan programına destek oldu ? Bir tane numunelik örnek verin .

Şimdi ben sizi başkan yapıyorum . Ancak yaptığınız plan programa katiyen saygı duymuyorum , her fırsatta eleştiriyor ve önünüze taş koyuyorum . Sizden bu şartlar altında başarı beklenebilir mi ? Eğer başarılı olacağınızı söylüyorsanız , size söz veriyorum , çıkın başkanlığa soyunun , desteklemezsem namertim .

En seviyesiz şekilde başkanın yakasına yapışılıyor , "Bu takıma transfer şart , yoksa batarız " deniliyor . Başkan tamam verin yetkiyi borçlanalım diyor , bu defa " bu nasıl bir boçtur , boğazımıza kadar battık" deniyor . Bu çelişkiyi nasıl olurda mantıklı olarak kabul edebiliriz ?

Ben diyorum ki eleştirilerimizi tek yönlü olmaktan çıkaralım . Herkes kendisinden başlasın eleştirmeye .

Mehmet Fatih Yavuz
Bu arada yeri değil ama şamil ekinci kırşehirlidir.Bursalı değil.

İsa
25.08.2009, 17:09
Kabul edelim veya etmeyelim , sevelim veya sevmeyelim ( ki ben nefret edenler sınıfındayım ):

Bu insanlar ülkede duayen kabul ediliyor. Burası açık.

Sadri Şener de kişisel ilişkilerine güveniyorsa , bunda hiçbir bahis yoktur.
Bu iş öyle olmuyor işte Duayenlerle olmuyor bu işler,kendi ekibin olmalı.

Duayen denilen şahısların iyi dediği Alanzinho'nun,yılın transferi dediği tjıkuzu'nun bu takımın ihtiyaclarına ne kadar care olduğuna bakalım sonra bahis olup olmadığını tartışalım.

macuka
Yaw bir kisi de cikip demez mi Sadri baskan gitmesin diye... Bu forum da yapilmadimi Sadri baskan gidemezsin naralari? ne oldu baskan mi degisti 3 gunde... ne yanar doner milletiz:)

Emrah Akcagöz
Kırşehirlidir kendisi bursalı değil..

Guroni

sence neden Tjikuzu zafer yelen manisadan sl bek alındıda direk oynayacak 4 adamcağız alamadılar. Bunlardan sen memnunsan ve Trabzonspora bu futbolcuları yakıştırıyorsan ben sna bir şey demiyecem. Hüseyinden kurtulduk derken şimdi arar olduk bu nedir ya. Benim alınsın dediğim 4 oyuncu parasıylada bize katacağı güçle iyi olanlardan bahsediyorum. Sadece transfer yapmak için alınınlardan değil.

Pro-TS
25.08.2009, 17:10
trabzonspor kimlere kaldı şu delegelre bak ya.
bunlar kültürden nasibini almamış, parası var ama akılları yok rantçı hainler

coolank
Kongre de yaşanan sürpriz değil bu belli olmuştu ...

Kongre bitti gitti şöyle oldu böyle oldu demenin anlamı yok

Şimdiye bakmak lazım ...

Trabzonspor takımı kötü sonuçlar aldıgı sürece isterse kulubun hiç borcu

olmasın gene benzer tablolar olur ...Bu bir realite...

Başkanın kalacagını zannetmiyorum açıkcası ben kalmasından yanayım

Başkanın çok iyi yaptıgı bence çok güzel yaptıgı işler var bunu inkar etmemek

gerek ...

Ama yaptıgı çok vahim ciddi hatalar da var ...En kötü olanı ise malesef bazı

konularda kendi insiyatifini ortaya koyamadı ...Bu çok büyük hata....

Gelinen nokta o kadar kötü ki en ufak kötü sonuçta kongre isteyenlerin

sesi çok gür çıkacak takım da bundan kesinlikle etkilenecek

Sonuç ne olacak ? : Gitti 1 sene daha ...

şuna şaşırıyorum bu takımın çok kesin olarak sagbek ve forvet ihtiyacı

geçen seneden beri çok net gözüküyor hala niye alınmaz alınmadı ?

Bunu bir anlayabilsem.....

Yunus Emre AYAZ
Keşke Sadri Şener'de, Selçuk Aydın Avrupa şampiyonu olduğu gün, Akaretlerde Trabzonspor'un atkısını taşıyabilseydi... Yiğidi öldür ama hakkını ver, belden aşağıya vurmayalım.Hacıosmanoğlu, Selçuk Aydın'a bu ülkede tek destek olan kişdir.Selçuk Aydın, Trabzon'un evladıdır.Trabzon'uda en az bizim kadar sevmektedir.Ama Trabzonspor'un Selçuk Aydın'a sırf Hacıosmanoğlundan dolayı destek olmuyorsa, kulüp olarak camia olarak çoook ayıp ediyoruz.Sapla samanı karıştırmayalım.Selçuk Aydın, trabzonun ve camianın evladıdır...

Hal böyle iken, sıkıntı nerededir? Selçuk aydın, Avrupa şampiyonu olduğunda 61 numaralı şortu ile arkasındaki bordo mavi atkıyla, Türk bayrakları ile gurur duymadık mı? Yani bu tarz laf sokuşturmakla elimize ne geçer? keşke bütün Trabzonspor başkanları bu tip yetenekli gençlere sahip çıksa...

yok ahmet abi bütün trabzon başkanlı kolej yapacak borsacılık oynayacak ihale alacak yaw ne işi var her sportif alanda başarı istemekle onlar para kazanacaklar.

2099 yılında şampiyon olacağız uzak deil beklemeye devam.

antagonist
25.08.2009, 17:11
Taraftarın "borç" muhabbetine takmasını da anlamıyorum.

Ortalıktaki laflara bakılırsa "GS yıllardır batıyor." Hani, battılar mı? En kötü zamanlarda bile Elan'yu vs. aldılar...

Saha başarısı olsaydı kim borcu takacaktı?

macuka
biz ne zaman bir istikrar gorecegiz biri bana bunu soylesin.. taraftarin kendisinde istikrar yokki yonetimde olsun...

Yunus Emre AYAZ
Kırşehirlidir kendisi bursalı değil..

çok güzel vallahi beni düzeltmeye meyilli çok kişi var mutluyum çünkü demekki bişeyler birilerinin kanına dokunuyor.

kurumsallaşmayı başarı olarak görenlere inat şampiyonluk istiyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
Farabi borçlanma yetkisi istemekte sıkıntı yok.Fakat bunun bir bölümünün uzun vadeli yatırıma yönlendirilmesini istemek de genel kurulun hakkıdır.Bu yönetimin işine karışmak da değildir, çünkü bu yetki genel kurula ait.Genel kurul istediği şekilde verebilir yetkiyi.Yönetim eğer bunu beğenmeyip çekildiyse kabahatlidir.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 17:12
sence neden Tjikuzu zafer yelen manisadan sl bek alındıda direk oynayacak 4 adamcağız alamadılar. Bunlardan sen memnunsan ve Trabzonspora bu futbolcuları yakıştırıyorsan ben sna bir şey demiyecem. Hüseyinden kurtulduk derken şimdi arar olduk bu nedir ya. Benim alınsın dediğim 4 oyuncu parasıylada bize katacağı güçle iyi olanlardan bahsediyorum. Sadece transfer yapmak için alınınlardan değil.

Ben de isterdim Elano'yu, Dos Santos'u...

Birinin bonservisi 8, diğerininki 6,,5 M $

Ferhat bedava, Zafer neden gecen yıl gelmedi (bonservis problemi)

Ben de isterim senin gibi daha iyisini, ne kadar ekmek o kadar köfte(( ramazan ayında böyle örnek verdiğim için de kusura bakma))

Doğan Şahin
Her kafadan bir ses çıkıyor.

Biz mi yönetiyoruz, yöneticiler mi durumunun bile belli olmadığı
bir ortamda yönetim açısından istifa etmek en akıllıca iş.

Sadri Başkan bu takımı toparlamak için gelmiş ve başarılı da olmuştu ama
malum döngümüz sebebi ile bir iki senede bir yeni bir toparlayıcı gerekiyor bizim için.

Şu anki yönetim de dahil olmak üzere tez kanlıyız.
Değişiklikleri ve dolayısı ile de sirkülasyonu çok seviyoruz.

Ama bir süre sonra geriye kimse kalmayacak tüketmediğimiz.

Sıradakiler : Ağaoğlu, Hacıosmanoğlu, Bali ...

Bizimkisi sanal klavye darbeciliğinden öteye gitmiyor.

Bırakalım dedikoduları da rahat kafa ile baskı olmaksızın insanlar kararlarını verebilsinler.

Bu hem sahada oynayan futbolcu için
hem karar veren teknik kadro için
hem de yönetim için geçerli

Tek müdahale edilmeyen biziz yani taraftarlar veya yapıcı olmayan daimi muhalefet..
Artık birilerinin de bize müdahale etme zamanı geldi de, geçmiyor mu sizce?

Semih
Bu iş öyle olmuyor işte Duayenlerle olmuyor bu işler,kendi ekibin olmalı.

Duayen denilen şahısların iyi dediği Alanzinho'nun,yılın transferi dediği tjıkuzu'nun bu takımın ihtiyaclarına ne kadar care olduğuna bakalım sonra bahis olup olmadığını tartışalım.

Bu işin nasıl olduğunu anlatmıyorum zaten.

Danışır danışmaz, tek danıştığı İsim Fatih Terim midir yani?
Bunu mu iddia ediyoruz?

Transferde başarı isteniyorsa,Ersun Yanal gönderilmemeliydi.

hodlu

Çok haklısın, sıkıntı da sapla samanı karıştımamızda.

izzet
25.08.2009, 17:13
biz ne zaman bir istikrar gorecegiz biri bana bunu soylesin.. taraftarin kendisinde istikrar yokki yonetimde olsun...

kazanabilecegimizi hic sanmiyorum ama, toulousu eliyelim, bursayi yenelim , bu baslik asagilara dogru kaymaya baslar...

Burda Kurumsallasmak bizim neyimize, biz sampiyon olmak istiyoruz diyen arkadaslar var, ne diyelim

OLCAY ÇAKIR
Tam da yeri Fatih.

Efsane başkanın ismini zikreden,onun memleketinide bilecek..

En temel şeyleri bilmeyenler,bilanço okuyor burda...

Tamda yeriydi Fatih.

olcay_61
Ben almıyorum kardeş, onu bana söylemeyecen.

Mevzumuz, kongre delgelerinin davranışlarının yakışıksızlığıydı. KAtılıyor musun katılmıyor musun? onu söyle...
işte sezon başı yapabilseydi o hamleleri şimdi tartışılır olmazdı. kongreye gelince, zamanında kendilerinin yaptığını şimdi diğerleri yaptı intikam alırcasına aynı yüzler aynı kişiler.

Hüseyin İlkin
Aziz Yıldırım'ın ismini burada dile getirip; Trabzoncell, Hes bize lazım değil şampiyonluk esas olandır demekte ilginç.

Güzel adımlar atılmıştır, bunları yok saymak; ayıp oluyor.

Oğuz ZEYTİN
çok güzel vallahi beni düzeltmeye meyilli çok kişi var mutluyum çünkü demekki bişeyler birilerinin kanına dokunuyor.

Basamak basamak gideceksin, o kurumsallaşma hamleleri olmadan şampiyonluk gelmiyor.

Yıldız transfleri isteyen taraftarın gönlünü hoş tutmak için, kurumsallaşma şart.

Hüseyin Hatırlı
Ne olacaksa olsun... Kritik bi maç öncesi başkan takımı bırakıp gidecekse ben onu yanlış tanımışlığıma üzülürüm sadece.

Semih
25.08.2009, 17:14
Bakın , işleri rayından çıkaran meseleler nelerdir , son 3-4 aydır taraftar , camia , belediye , bakan , kongre üyeleri yönetimin hangi plan programına destek oldu ? Bir tane numunelik örnek verin .

Bazı mesajlar neden alıntılanmaz, neden cevaplandırılmaz?

Neden hasır altı edilir?

Buyrun , cevap verin.

Adem Erdoğan
Hacısalihoğlu veya başkası gelince şampiyonluğu bize verecekler kaynak sağlam.(kaynak:yunus)

Mehmet Fatih Yavuz
Kurumsallaşmanın önemini göremeyecek, onunla alay edebilecek kadar gerilerde kalmış bir anlayışla tartıştığım için utandım şimdi..Vakte yazık oldu birşey değil.Neyse zararın neresinden dönersen dön kârdır.

izzet
Her kafadan bir ses çıkıyor.

Biz mi yönetiyoruz, yöneticiler mi durumunun bile belli olmadığı
bir ortamda yönetim açısından istifa etmek en akıllıca iş.

Sadri Başkan bu takımı toparlamak için gelmiş ve başarılı da olmuştu ama
malum döngümüz sebebi ile bir iki senede bir yeni bir toparlayıcı gerekiyor bizim için.

Şu anki yönetim de dahil olmak üzere tez kanlıyız.
Değişiklikleri ve dolayısı ile de sirkülasyonu çok seviyoruz.

Ama bir süre sonra geriye kimse kalmayacak tüketmediğimiz.

Sıradakiler : Ağaoğlu, Hacıosmanoğlu, Bali ...

Bizimkisi sanal klavye darbeciliğinden öteye gitmiyor.

Bırakalım dedikoduları da rahat kafa ile baskı olmaksızın insanlar kararlarını verebilsinler.

Bu hem sahada oynayan futbolcu için
hem karar veren teknik kadro için
hem de yönetim için geçerli

Tek müdahale edilmeyen biziz yani taraftarlar veya yapıcı olmayan daimi muhalefet..
Artık birilerinin de bize müdahale etme zamanı geldi de, geçmiyor mu sizce?

Ama burda neden kimse kombine forma almiyor dedigimde yönetim basarisiz deniyor

madem yönetim basarisiz, elinden gelenler zamaninda ve bugün neden kulübe üye olmadi? Neden o delegelerin arasinda yerini alamadi? Neden kimse netde degil, realitede muhalefet yapamadi?

İsa

Şimdi ben sizi başkan yapıyorum . Ancak yaptığınız plan programa katiyen saygı duymuyorum , her fırsatta eleştiriyor ve önünüze taş koyuyorum . Sizden bu şartlar altında başarı beklenebilir mi ? Eğer başarılı olacağınızı söylüyorsanız , size söz veriyorum , çıkın başkanlığa soyunun , desteklemezsem namertim .

En seviyesiz şekilde başkanın yakasına yapışılıyor , "Bu takıma transfer şart , yoksa batarız " deniliyor . Başkan tamam verin yetkiyi borçlanalım diyor , bu defa " bu nasıl bir boçtur , boğazımıza kadar battık" deniyor . Bu çelişkiyi nasıl olurda mantıklı olarak kabul edebiliriz ?

Ben diyorum ki eleştirilerimizi tek yönlü olmaktan çıkaralım . Herkes kendisinden başlasın eleştirmeye .

TAbi bu meseleleri cok ayrıntılı bilmiyorum.
Ama ben kendi adıma oy kullanma yetkisine sahip olsaydım.Borclanma yetkisi isteyen kişilerin 30 milyon euro harcanmış bir takımın neden bu halde olduğunu hesabının verilmesini isterdim.Borclanarak neler yapılacağını acıklamanı isterdim.

zahido
25.08.2009, 17:15
Kongre de yaşanan sürpriz değil bu belli olmuştu ...

Kongre bitti gitti şöyle oldu böyle oldu demenin anlamı yok

Şimdiye bakmak lazım ...

Trabzonspor takımı kötü sonuçlar aldıgı sürece isterse kulubun hiç borcu

olmasın gene benzer tablolar olur ...Bu bir realite...

Başkanın kalacagını zannetmiyorum açıkcası ben kalmasından yanayım

Başkanın çok iyi yaptıgı bence çok güzel yaptıgı işler var bunu inkar etmemek

gerek ...

Ama yaptıgı çok vahim ciddi hatalar da var ...En kötü olanı ise malesef bazı

konularda kendi insiyatifini ortaya koyamadı ...Bu çok büyük hata....

Gelinen nokta o kadar kötü ki en ufak kötü sonuçta kongre isteyenlerin

sesi çok gür çıkacak takım da bundan kesinlikle etkilenecek

Sonuç ne olacak ? : Gitti 1 sene daha ...

şuna şaşırıyorum bu takımın çok kesin olarak sagbek ve forvet ihtiyacı

geçen seneden beri çok net gözüküyor hala niye alınmaz alınmadı ?

Bunu bir anlayabilsem.....

Ah abi ahhhh baskanin bile anladigini sanmiyorumm..

Cevat Kol ntvspora konustu hocaya sormus bu bolgelere adam istemiyor musunuz diye..

Hocada ben istediklerimin listesini bile verdim demis..

Niye alinmaz bilmiyoruz..

Osman Yavuz
Başkanın en büyük 2 hatası kendi hocası dururken alacağı adamları Fatih Terim'e sorması ve her işini Hacısalihoğlu'na danışmasıdır.

Oğuz ZEYTİN
işte sezon başı yapabilseydi o hamleleri şimdi tartışılır olmazdı. kongreye gelince, zamanında kendilerinin yaptığını şimdi diğerleri yaptı intikam alırcasına aynı yüzler aynı kişiler.

"İki yanlıştan bir doğru mu çıktı yani!

Yanlışı yanlışla örtmemek lazım..." vs. vs.

Beğenmiyorsan alternatif üret, eleştir eleştir nere kadar...

İskefiyelireis

Yunus Emre kardeşim bence çok güzel bir tespit yaptı. Burada klübün borçlarını, yönetimin yaptığı ekonomik hamleleri konuşmanın bir anlamı yok. Onun yeri genel kurul olabilir. Burada saha ile ilgili olan konuları konuşmak daha mantıklı gibi geliyor. Ben mühendisim o bilançolardan anlamam. Anladığım bu yönetimin son 6 aydır bir tek doğru işinin olmadığıdır.

BAHADIR33
Bazı mesajlar neden alıntılanmaz, neden cevaplandırılmaz?

Neden hasır altı edilir?

Buyrun , cevap verin.
hangi mesajlar,biri anlamlı bir mesaj mı yazmış..boşverin canııım. biz işimize bakalım. saldır klavyeye

Hotaman
Hacısalihoğlu veya başkası gelince şampiyonluğu bize verecekler kaynak sağlam.(kaynak:yunus)

Mesaja ve sonra da avatarına bakıyorum. Mükemmel bir kombinasyon oluyor.

Remzi

Hacıomsanoğlunun Başkanı ve kardeşinin şirketini satın alacağını biliyorsan. Bunu da bileceksin!.

mkmsas

Yok bence yeri ve çok önemli..

O bilgiyi yazan arkadaş, bir kaç sayfa önce, Sadri Şener'in klubün başına geldiğinde batık bir iş adamı olduğunu ve bir cep telefonu bile olmadığını iddia etmişti..

Ardından kıyaslama yapmak için "İbrahim hacıosmanoğlu shell türkiye distribütörüdür " diyerek başkanı ve kardeşini satın alaabilecek zenginlikte olduğunu belirtmişti..

Bu tür önemli ve tartışma yaratacak bilgillerin bu denli özensiz ve savruk mesajlar yazan birinin elinden çıktığını ve dikkate alınmaması gerektiğini göstermesi açısından çok önemli bence..

Kaldı ki Shell Türkiye distribütörlüğü diye bir makam da yok.. Shell madeni yağları distribütörlüğü var ve bu işi yöneten şirketle Hacıosmanoğlu'nun bir alakası yok..

Bilgi kirliliğine ve kulaktan dolma bigilerle insanları karalamaya son vermeliyiz artık..

hodlu
Arkadaşlar şunu kabul etmek zorundayız, şuan kötü yönetiliyoruz.Sadri başkan da eleştirilerden gerekli dersleri alıp yoluna devam etmelidir.Hepimiz şampiyon olmak istiyoruz, eminim ki o da çok istiyor ama bence masaya yumruğunu vuramıyor...

izzet
25.08.2009, 17:16
Kurumsallaşmanın önemini göremeyecek, onunla alay edebilecek kadar gerilerde kalmış bir anlayışla tartıştığım için utandım şimdi..Vakte yazık oldu birşey değil.Neyse zararın neresinden dönersen dön kârdır.

Tesekkür ederim , Fener avrupaya gidemediginde, ligde rezil kepaze oldugunda, stadi yikip yikip yeniliyordular, simdi bana kimse onunla ne alakasi var demesin

Feneriumun vs neler yaptigi belli, biz burda yeni yeni ts clup aciyoruz, basarilar aliyoruz, burda bana ne ondan diyenler var...

Yunus Emre AYAZ

adem ben diyorum mersin sen diyorsun sinop ben hacıosmanoğlu gelince demiyorum güç lü ve korkmadan bişeyleri yapan yönetim diyorum ama siz poh poh modundan bi çıkamadınız..

benim dediğim yöntem gelirde şampiyon olursak burda poh poh yapanların hiç biri sevinmeyecek kabul mü ?

Pro-TS
Kulübümüz tarafından devir alınan veya alınacak olan, Trabzonspor Kulübü Derneği'ne tahsis edilmiş Trabzon Yat Limanı, Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş'ye tahsis edilmiş Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nun yol tarafındaki boş alan, Trabzonspor Kulübü Derneği'ne tahsis edilmiş İstanbul Kartal Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri, Trabzonspor Kulübü Derneği'ne tahsis edilecek Trabzon Belediyesi'nden devir alınacak olan Yenimahalle Sahil Dolgu Alanı ve Trabzonspor Kulübü Derneği'ne tahsis edilmiş Trabzon İl Özel İdaresinden devir alınan Düzköy Yaylakent Tesisleri diye nitelendiren yerlerde Trabzonspor Kulübü'ne gelir getirici yatırımlar yapmak ve yaptırmak üzere Trabzonspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 89. maddesi gereğince, kulübümüz lehine irtifak veya intifa hakkı devri, rehin ve teminat gösterilmesi ve 10 yıldan daha uzun süreli kiraya verilmesi dahil, buna bağlı ve benzeri ticari sözleşmeler ve akitlerin yapılması için gerekli işlemlerin yasal, hukuksal ve her türlü iş ve işlemlerini yapmak üzere Trabzonspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu'na yetki verilmesinin görüşülüp kararlaştırılması,

bunalrı kabul etmeyen Trabzonspor düşamnıdır bunun başka bi açıklaması yoktur

Serdær
Kulüp ve takım içersinde ne oluyorsa oluyor olan yine ''Taraftar'' oluyor..

Sadri Şener ve ekibi açıkçası bu sene çok hata yaptılar.

Ee doğru yaptıkları yok mu ? Tabi ki var.

Fakat yanlışları doğrularını fazlasıyla götürmüştür.

En basit örnek Fatih TEKKE transferini ''kişileştirmesi'' bile başkana yakışacak bir durum değildir.

Burada kendince kişileştirilmeleri değil Trabzonspor takımını ve taraftarını düşünmesi gerekiyor.

Sınıfta kaldın Sadri Şener , Sınıfta !

ilyskm
Sadri ağa sen git inşaat yap futboldan ve futbolcudan anlamıyorsun. Sen anlamıyorsun yönetiminde olan adamlar hiç anlamıyor...
İstifa etsen ne olacak takım sahipsiz mi kalacak zannediyorsun senin ve ekibinin yaptığı aksiyonları herkes yapar

Mustafa Önal

yunus kardeşim artık şampiyonluk vs yetmiyor kulübü ayakta tutmak için. senin kulüp olarak geliridne 1. gelir naklen yayınh, stad gelirin çok az, resmi üzürn satışındna kazancın çok az, şampiyon olsan sana ekstra katkısı bu kelemlerin en fazla 15 trilliyon 20 trill,iyonu bulmaz. her sene şampiyon olman lazım ki ayakata durasın. artık tüm kulüpler kendine ekstra gelir kapıları açıyor. TRABZONSPOR çeşitli atılımlarla gelir getirici projelere imza atmıştır. bu projelerin çoğu yönetimin kendi orjinal fikri değildir bunuda belirtim.
kulüp son 8 ayda doğru yönetilmedi bu doğru ama yap bozla bu iş yürümez. gelecek olanlar bu işi düzgün yapacak garantisi var mı.
kulüpteki profosyonellik anlayışı ne düzeyde bunları gözlemliyormuyuz.

Bugün barça bir ekonomi modeli açıklıyor sportif açıdan başarısız olsakta ekonomik olarak büyümeye devam etcez diyor.
Bana göre en büyük problem şu TRABZONDA kimse kimseye güvenmiyor. güven ortamı en fazla 7 ay sürüyor. 8 . ayda sen ben kavgası çıkıyor. bu şartlarda babamın oğluda gelse TRABZONDA BAŞARI HAYEL.

macuka
25.08.2009, 17:17
kazanabilecegimizi hic sanmiyorum ama, toulousu eliyelim, bursayi yenelim , bu baslik asagilara dogru kaymaya baslar...

Burda Kurumsallasmak bizim neyimize, biz sampiyon olmak istiyoruz diyen arkadaslar var, ne diyelim

birde soyle dusun, sadri baskan istifa etti...touluse dan 4 yedik, bursaya yenildik.. bu baslik hic kalmayacak.. Aslinda kalacak ta Sadri baskan in yerine hangi kurban gelecek?:)

Adem Erdoğan
Mesaja ve sonra da avatarına bakıyorum. Mükemmel bir kombinasyon oluyor.

O mükemmellik Yunus'a ait, dün beni çok gerdi burada bugün baya sempatik iyi malzeme çıkartıyor insana gülmek için.:)

İsa
Bu işin nasıl olduğunu anlatmıyorum zaten.

Danışır danışmaz, tek danıştığı İsim Fatih Terim midir yani?
Bunu mu iddia ediyoruz?

Transferde başarı isteniyorsa,Ersun Yanal gönderilmemeliydi.

Yapılan yanlışlık budur kendi ekibini kurmayışın.Başarısızlıkta kimse danışılan kimseyi suclamayacak ,danışan suclanacak.
Eğer bir ekip kurulsaydı ve bu işleri yönetseydi şimdi suclu onlar olacaktı.

Şimdi suçlu kim?

olcay_61
25.08.2009, 17:18
"İki yanlıştan bir doğru mu çıktı yani!

Yanlışı yanlışla örtmemek lazım..." vs. vs.

Beğenmiyorsan alternatif üret, eleştir eleştir nere kadar...
ben doğru mu yaptılar dedim. sürekli aynı insanlar işte biri koltuğa oturunca diğeri eleştiriyo sonra tam tersi oluyo bunu söyledim.

Yunus Emre AYAZ

O bilgiyi yazan arkadaş, bir kaç sayfa önce, Sadri Şener'in klubün başına geldiğinde batık bir iş adamı olduğunu ve bir cep telefonu bile olmadığını iddia etmişti..

Ardından kıyaslama yapmak için "İbrahim hacıosmanoğlu shell türkiye distribütörüdür " diyerek başkanı ve kardeşini satın alaabilecek zenginlikte olduğunu belirtmişti..

Bu tür önemli ve tartışma yaratacak bilgillerin bu denli özensiz ve savruk mesajlar yazan birinin elinden çıktığını ve dikkate alınmaması gerektiğini göstermesi açısından çok önemli bence..

Kaldı ki Shell Türkiye distribütörlüğü diye bir makam da yok.. Shell madeni yağları distribütörlüğü var ve bu işi yöneten şirketle Hacıosmanoğlu'nun bir alakası yok..

Bilgi kirliliğine ve kulaktan dolma bigilerle insanları karalamaya son vermeliyiz artık..

çizgi dışı programı lig tv hacıosmanoğlu nun kendisi açıkladı takip etseydin öğrenirdin geçin bu goygoy ayaklarını kardeşim goy goy desteğe devam edin siz kurumsallaşmanın öenmi varmış ben 26 sene geçti artık kurumsallaşma denen şeyi iplemiyorum kısa vadade şampiyonluk istiyorum.

Oğuz ZEYTİN
Arkadaşlar şunu kabul etmek zorundayız, şuan kötü yönetiliyoruz.Sadri başkan da eleştirilerden gerekli dersleri alıp yoluna devam etmelidir.Hepimiz şampiyon olmak istiyoruz, eminim ki o da çok istiyor ama bence masaya yumruğunu vuramıyor...

Masaya vurdu, aldı ceketini gitti.

Sonra "bırakma bizi başkan" dedik...

Adam hoca getiriyor beğenmiyoruz, başkasını getiriyor tamam diyoruz, hazırlık maçlarında bu sfer 7 geliyor diyoruz.

İki mağlubiyette ne başkanın adamlığı ne hocanın bilgisi kalıyor.

BAHADIR33

okumadan anlayana,
anlamadan yazana,
bilmeden atana,
attığına inanana
görmeden uydurana bir alkış da benden :alkış:

izzet
25.08.2009, 17:19
birde soyle dusun, sadri baskan istifa etti...touluse dan 4 yedik, bursaya yenildik.. bu baslik hic kalmayacak.. Aslinda kalacak ta Sadri baskan in yerine hangi kurban gelecek?:)

hoca, umut bulut, ve yine eski baskan

Oğuz ZEYTİN
ben doğru mu yaptılar dedim. sürekli aynı insanlar işte biri koltuğa oturunca diğeri eleştiriyo sonra tam tersi oluyo bunu söyledim.

Alternatifini de söyle, ne olsun ?

antagonist
Günün anlam ve önemime ithafen:

http://img162.imageshack.us/img162/3959/ascend.gif

izzet
25.08.2009, 17:20

Kim o siyah adam :D

Yunus Emre AYAZ
yunus kardeşim artık şampiyonluk vs yetmiyor kulübü ayakta tutmak için. senin kulüp olarak geliridne 1. gelir naklen yayınh, stad gelirin çok az, resmi üzürn satışındna kazancın çok az, şampiyon olsan sana ekstra katkısı bu kelemlerin en fazla 15 trilliyon 20 trill,iyonu bulmaz. her sene şampiyon olman lazım ki ayakata durasın. artık tüm kulüpler kendine ekstra gelir kapıları açıyor. TRABZONSPOR çeşitli atılımlarla gelir getirici projelere imza atmıştır. bu projelerin çoğu yönetimin kendi orjinal fikri değildir bunuda belirtim.
kulüp son 8 ayda doğru yönetilmedi bu doğru ama yap bozla bu iş yürümez. gelecek olanlar bu işi düzgün yapacak garantisi var mı.
kulüpteki profosyonellik anlayışı ne düzeyde bunları gözlemliyormuyuz.

Bugün barça bir ekonomi modeli açıklıyor sportif açıdan başarısız olsakta ekonomik olarak büyümeye devam etcez diyor.
Bana göre en büyük problem şu TRABZONDA kimse kimseye güvenmiyor. güven ortamı en fazla 7 ay sürüyor. 8 . ayda sen ben kavgası çıkıyor. bu şartlarda babamın oğluda gelse TRABZONDA BAŞARI HAYEL.

mustafa beni az çok tanırsın ben kurumsallaşma olmasın demiyorum zaten kurumsallaşma başkanın görevidir yapar becerir orası zaten yükümlülüktür orada başkan olan için. ama ben bu kurumsallaşma hamlelerini ( zaten zorunlulukları) başarı olarak gören ve şampiyon olmuş gibi sevinenleri anlamıyorum yahu onları bütün kulüpler yapıyor zaten o bir başarı değil ki zaten yapmak zorunda onu başkan.

arifberkay
Hacısalihoğlu Haddini Aştı
25 Ağustos 2009 / 16:52
Hayrettin Hacısalihoğlu bir skandala daha imza attı.

Trabzonspor asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu bugün yapılan genel kurulda yönetim kuruluna tepki gösteren Ceyhun Eskici'yi istifa ettirmeye zorluyor.

Trabzonspor'un Basketbol Derneği'de Basketbol şube sorumlusu olarak görev yapan Ceyhun Eskici'nin genel kurulda görüşülen maddelere itiraz etmesine sinirlenen asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, derneğin asbaşkanı Celil Hekimoğlu'nu arayarak, “ Ceyhun Eskici'yi derhal görevden alın” şeklinde istekte bulunduğu Hekimoğlu'nun ise bu isteğe olumsuz cevap verdiği öğrenildi.

Muhammed
25.08.2009, 17:21
mustafa beni az çok tanırsın ben kurumsallaşma olmasın demiyorum zaten kurumsallaşma başkanın görevidir yapar becerir orası zaten yükümlülüktür orada başkan olan için. ama ben bu kurumsallaşma hamlelerini ( zaten zorunlulukları) başarı olarak gören ve şampiyon olmuş gibi sevinenleri anlamıyorum yahu onları bütün kulüpler yapıyor zaten o bir başarı değil ki zaten yapmak zorunda onu başkan.

Ondan öncekiler yaptı mı sanki? Alışık değiliz Trabzonspor olarak.

ugrpnk
Adnan Polat GS başkanı... Haldun Üstünel Asbaşkan
Sadri Şener TS Başkanı Hayrettin Hacısalihoğlu Asbaşkan

aradaki fark ?

Adnan Polat diyor "Haldun; git,al,gel."
Sadri Şener bi futbolcu transfer edecek Hacısalihoğlu engeline takılıyor..

başkan kim asbaşkan kim belli değil...

Emirhan Makul

Öyle birşeyin önemi var mı önemli olan birileri başa gelsin birileride desin ki baaak bunu ben taniyrimm bu varyaaa heyytt tamam be bu başkan kral ya sonra o insin başkasının tanıdığı gelsin ona aynı muameler yapılsın.

Kurumsallaşmanın kelime manasını bilmeyen insanların yaptığı taraftarlıkla sahaya taraftarda atlar kendi futbolcuna ana avratda küfür edersin başkanına da sokakta mendil satan çocuğa yaptığın muameleyi yaparsın.

Elin oğlu formayla transfer yapsın senin Trabzon ili dışında forma alacak yerin olmasın.

Elin oğlu yardım eden iş adamlarıyla borç batağından kurtulsun bataktayken transfer yapılsın sen 80 trilyon borcum var diye felsefe yap

Elin oğlu taraftar sayısını arttırsın avruppada başarı sağlasın sen intertotoda elen 2. lig takımları gibi

Bunlar kimin umrunda kimsenin halamınoğlu yönetici olmuş yürü be yönetim tamam ya bunlar kesin şampiyon yapacaklar tamam !

Serdar A
Farabi borçlanma yetkisi istemekte sıkıntı yok.Fakat bunun bir bölümünün uzun vadeli yatırıma yönlendirilmesini istemek de genel kurulun hakkıdır.Bu yönetimin işine karışmak da değildir, çünkü bu yetki genel kurula ait.Genel kurul istediği şekilde verebilir yetkiyi.Yönetim eğer bunu beğenmeyip çekildiyse kabahatlidir.

Bu soruyu bir iki saat evvelde tartışmıştık gibi geliyor . Takım 3 maçtır seri mağlubiyet alıyor , taraftar zaten Fatih konusuyla iyi gerilmiş (hatta ajite olmuş ) 1 Eylül transfersiz geçilirse olacakların sorumluluğu kongre üyelerinin mi olacak yönetimin mi ?

Hes projeleri ve borsadaki kağıtların toplanması zaten bu yönetimin programı içinde yok mu ? Eğer yoksa haklısınız . Buradaki durum bana daha çok , kongre üyelerinin yönetime aynen " siz bir şey becerdiğiniz yok , bundan sonra biraz bizim lafımızı dinleyin " yaklaşımı olduğunu uynadırıyor .

Kulübün şu 10 günlük ölçekte acil ihtiyacı nedir , 5 trilyon , bu 10 gün geçtikten sonra olsa ne yazar olmasa ne yazar ? Süreç neden tıkatılıyor ?

Semih
25.08.2009, 17:22
Yapılan yanlışlık budur kendi ekibini kurmayışın.Başarısızlıkta kimse danışılan kimseyi suclamayacak ,danışan suclanacak.
Eğer bir ekip kurulsaydı ve bu işleri yönetseydi şimdi suclu onlar olacaktı.

Şimdi suçlu kim?

Bakın, transfer komitemizin Brezilya'da tatil yaptığını da hatırlıyoruz.

Ben yönetim yüzde yüz suçsuzdur demiyorum.

Demem.

Ama bırakın da kime danışacağına da kendileri karar versin.
Benim üzerinde durduğum nokta burasıdır.

Başa bir yönetim getireceksiniz.
Sonra mesela transfer yap başkanım bile demeyecek, direk "Fatih'i getir başkan" moduna gireceksiniz.

Bırakın da kimi getireceğine kendi karar versin.

Şu yönetime aylardır hareket alanı bırakılmadı. Sürekli sıkıştırıldı. Adım atacak alan bırakılmadı.

Yönetim suçsuz değil.

Fakat camia suçlu!

izzet
Hacısalihoğlu Haddini Aştı
25 Ağustos 2009 / 16:52
Hayrettin Hacısalihoğlu bir skandala daha imza attı.

Trabzonspor asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu bugün yapılan genel kurulda yönetim kuruluna tepki gösteren Ceyhun Eskici'yi istifa ettirmeye zorluyor.

Trabzonspor'un Basketbol Derneği'de Basketbol şube sorumlusu olarak görev yapan Ceyhun Eskici'nin genel kurulda görüşülen maddelere itiraz etmesine sinirlenen asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, derneğin asbaşkanı Celil Hekimoğlu'nu arayarak, “ Ceyhun Eskici'yi derhal görevden alın” şeklinde istekte bulunduğu Hekimoğlu'nun ise bu isteğe olumsuz cevap verdiği öğrenildi.

kimin haberi? imza yok? bu kadar ucuz bir medya olmaz, madem o kadar iyi biliyorlar herseyi, altina imzani cakacan

antagonist
Kim o siyah adam :D

Trabzonsporlu herhangi bir şahıs.

olcay_61
Alternatifini de söyle, ne olsun ?
arkadaşım istifa etmesin dedim eğer bütün msjları takip ediyosan.
başkan verdiği ve veremediği kararlarla yanlış yapmıştır ama kaçıp gitmesin hatasını düzeltsin çeveresindekileri temizlesin

Osman Yavuz
adem ben diyorum mersin sen diyorsun sinop ben hacıosmanoğlu gelince demiyorum güç lü ve korkmadan bişeyleri yapan yönetim diyorum ama siz poh poh modundan bi çıkamadınız..

benim dediğim yöntem gelirde şampiyon olursak burda poh poh yapanların hiç biri sevinmeyecek kabul mü ?
Sanki Sadri Şener'i burada savunanlar Sadri Şener'in adamları.Herkes burada Trabzonspor'u düşünüyor.Ama doğru ama yanlış.

zahido
Simdi ortada kucuk captada olsa basarisiz bir takim var..

Bu basarisizligin nedeni kim??

Teknik direktor mu?>?

Oynamayan Futbolcular mi??

Yoksa gerekli yerlere transfer yapmayan yonetim mi??

Cunku teknik direktore laf atsan ne sucu var diyorlar.. Futbolculara laf soylesen busefer gecen sene basimizin ustunde yeri vardi noldu birden diyorlar?

Eeee yonetimi suclasan boyle bir yonetim gordu muki Trabzonspor diyorlar..

E madem bu basarisiz tablonun sebebi nedir??

Bu denli karamsarliga ne gibi etkenler soktu bizi??

Külünkoğlu
Yunus her lafa yetişiyorsun hayırdır ? nedir bu celallenme ?
Bildiğin duyduğun bir şey mi var ?

Erdinç Dilek
25.08.2009, 17:23
hah herşey yolunda bakın komplo teorileri de yağmaya başladı durun durun malzeme çıktı bunlara malzeme ne iyi oldu artık hafta içleri de dolu dolu magazin yaşasın..!

Oğuz ZEYTİN
arkadaşım istifa etmesin dedim eğer bütün msjları takip ediyosan.
başkan verdiği ve veremediği kararlarla yanlış yapmıştır ama kaçıp gitmesin hatasını düzeltsin çeveresindekileri temizlesin

Tamam, sakin ol önce. Eyvallah. Sağol inşallah dikkate alırlar fikirlerimizi.

Yunus Emre AYAZ
Ondan öncekiler yaptı mı sanki? Alışık değiliz Trabzonspor olarak.

ee alışık değiliz diye bu körlük niye alıcaksınız her gelen yapıcak çünkü bu kulüpte başkan olucak kişi sadece 1 kişi değil.

Dogan
25.08.2009, 17:24
Buranın halini görünce bugünkü genel kurulun iptalini daha iyi anlayabiliyorum.

Trabzonspor delegesinin Hacıosmanoğlu'nu seçeceğine demek herkes ihtimal veriyor ki bu kadar tartışılıyor. Hacıosmana mı kaldı kulüp. Gelsin Hami olsun, Ünal olsun, Ali Kemal Hoca olsun başkan daha iyi, onlar da alır Fatih Tekkeyi. Sonuçta kimse bu kulübe parasından zınnık koklatmıyor.

Kubilay ŞAHİN
25.08.2009, 17:24

Heh Bende Tam Bunu Arıyordum..

Yunus Emre AYAZ
25.08.2009, 17:25
Yunus her lafa yetişiyorsun hayırdır ? nedir bu celallenme ?
Bildiğin duyduğun bir şey mi var ?

yok abi ramazan, oruç, 3 maçta 2 galibiyet ( dahada kötüsü bekliyor bizi ) ben bu durumdan kurtulmak istiyorum sadece.

sen beni bilirsin sadece şampiyonluğa odaklarınırım.

mkmsas
çizgi dışı programı lig tv hacıosmanoğlu nun kendisi açıkladı takip etseydin öğrenirdin geçin bu goygoy ayaklarını kardeşim goy goy desteğe devam edin siz kurumsallaşmanın öenmi varmış ben 26 sene geçti artık kurumsallaşma denen şeyi iplemiyorum kısa vadade şampiyonluk istiyorum.

Goygoycu değilim çok şükür.. Yeri geldiğince Sadri Şener'i ne kadar eleştirdiğimi forumda bulabilirsin, yine eleştiririm..

O bilgi yanlış.. Hacıosmanoğlu ya yalan söylemiş ya da sen yanlış anlamış ve yanlış hatırlıyorsun... Tıpkı Şamil Ekinci'nin nereli olduğunu yanlış hatırladığın gibi.. Mesajımda da bunu belirtmiştim zaten.. Özensiz ve kulaktan dolma bilgilerle yazdığını yani..

Kurumsallaşma olmadığı için 26 sene kaybedildi.. Kurumsallaşılmadığı sürece daha nice 26 seneler kaybedilecek.. Kibrit çöpü üzerine inşa edilmiş bir yapı ile başarıya ulaşılacağına inandığın yerde en büyük hatayı yapıyorsun zaten.. Kurumsallaşmanın önemini ve gereğini kavrayaman çoğunluk yüzünden kaybediyoruz zaten.. Görünen o ki yine kaybedeceğiz..

Oğuz ZEYTİN
Bu arada arkadaşlar, Sportif Menajer diye bir kurum meydana getirildi.

Şimdi Ünal Abimiz futbol takımının herşeyinden sorumlu olmayacak mıydı?

O zaman neden asbaşkan basın toplantısını futbol takımı üzerinden yürütüyor?

Neden futbol şube sorumlusuna ihtiyaç duyuyoruz?

Gelin bu konudaki doğruyu arayalım.

Yoksa adamalrın istifası filan yok rahat olun.

Semih

Gelde sakin kal şimdi!

ilyskm
25.08.2009, 17:26
git sadri git, sende git ve mümkünse hiç arkana bakma, yanlış adamlarla yola çıktın... cebinde kuruşu olmayanlar TRABZONSPOR üstünde söz sahibi oldu ve sen bu adamlarla yola çıktın...

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 17:27

Yoksa adamalrın istifası filan yok rahat olun

Hotaman

Yoksa adamalrın istifası filan yok rahat olun.

Bunu bir türlü anlamadım.
Sportif Direktör'ün işi tam olarak ne? Bu konua vakıf olan biri var mı?

Mustafa Önal

anlatmak istediğim o değil kurumsallaşma şunda çok kötü kulübümüzde . bizim artık başkanın tartışılmadığı , bu işi yapanların onurunu şerefini laf edilmediği bir kurumsal yapı kazandırmamız gerekiyor. er geç sadri bey gider ahmet gelir düzenin işlediği sistem şart.

ilyskm
25.08.2009, 17:28
Suçlu ayağa kalk...

BAHADIR33
bordomavi.net yayın akışı
08:00 pelikan dosyası
10:00 komplo teorisi
12:00 devlet düşmanı
14:00 da vinci şifresi
16:00 melekler ve şeytanlar
18:00 ihanet noktası
19:15 iftar saati (serbest zaman)

Emrah Akcagöz

Kimsenin kanına dokunan birşey yok Şamil Ekinci diyosun nereli olduğunu bilmiyosun kıyasla hadi Şamil Ekinci ile Sadri Şeneri, Şamil Ekinci 30 sene önceydi 30 sene öncesinde böylemiydi koşullar..

olcay_61
Tamam, sakin ol önce. Eyvallah. Sağol inşallah dikkate alırlar fikirlerimizi.
işte kimseyi dinlemedikleri için böyle oldu. şimdi kaçıp gitmekle olmuyo işler. gs rivayı satıcaktı yetki vermediler noldu kümemi düştü gitti yine en kral adamları aldı

Muhammed
Yunus emre garantiyi verdi Hacıosman gelince şampiyon olacakmışız gelsin o zaman.

Emirhan Makul
25.08.2009, 17:29
Gelde sakin kal şimdi!

Bende Dedim Semih Kapatılsın Ts Cluplar ne forması ya of salı pazarında bir ürünler var kafayı yersin forma satılacakta ne olacak ya ecnebilere para kazandırıyoruz bordomavi kazak diktiriyorum onu giyecem ben zaten bundan sonra.

antagonist
git sadri git, sende git ve mümkünse hiç arkana bakma, yanlış adamlarla yola çıktın... cebinde kuruşu olmayanlar TRABZONSPOR üstünde söz sahibi oldu ve sen bu adamlarla yola çıktın...

Geçen sene "Git Ersun git! Senden sonra kim gelirse gelsin daha iyi oynatacak" diyerek mantığınızı belli etmiştiniz.

Bu laflarınızı da çok normal(!) görüyorum.

Yunus Emre AYAZ
anlatmak istediğim o değil kurumsallaşma şunda çok kötü kulübümüzde . bizim artık başkanın tartışılmadığı , bu işi yapanların onurunu şerefini laf edilmediği bir kurumsal yapı kazandırmamız gerekiyor. er geç sadri bey gider ahmet gelir düzenin işlediği sistem şart.

başkan kurumsal yapısını tartıştırmak istemiyorsa sportif anlamda bişeyleri yakalaması da lazım deil mi sence ?

Berk
Yunus Emre Ayaz

Sana en uygun başlığı araştırıp buldum.Görüşlerini oraya yazarsan boşa gitmez:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8493

macuka
Günün anlam ve önemine ithafen:

guzel olmus ama, eger boyle bir donguye girmissek nasil olacak? cikis yoluda yok yaw?:) Gezen adami vurup merdivenleride yikmak mi lazim?:)

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 17:30
bahsettiğimiz şirket bir futbol klübüdür. yani futbol takımı rezalet olup ta çok iyi bir yöneticilik örneği sergilemek diye birşey olamaz. senin sermayen futbolcundur. çıkıp ta başkan süper, çok iyi şeyler yaptı bilmemne denilemez. bunu ancak futbol klübü başarısızlığa rağmen şirket olarak kar elde edebiliyorsa denir ki bu da çok çok zor bir olay. görüldüğü gibi de borçlar tavan yaptı. birkaç sene öncesine kadar hiç borcu olmayan klüp olarak anılıyorduk.

Öncelikle kulübün başarı kriteri nedir?

Liverpool Premier lig şampiyonu olamamasına rağmen yıllardır, yıllarca dengeli bir mali yapıya sahiptir.

TS'de kendi çapında 250000 kişilk bir şehir koşullarında o maddi yapıyı, başarılı olamamasına rağmen sağlamlaştırmıştır.

Belgeler;

http://www.haberborsa.com/KAP-TRABZONSPOR-SPORTIF-YATIRIM-VE-TICARET-AS-TSPOR-BILANCO-13082009-131349.html

Kulübün maddi yapısında aksaklık yoktur, hem de bu döviz-enflasyon-vergi ortamında...

Yunus Emre AYAZ
Yunus emre garantiyi verdi Hacıosman gelince şampiyon olacakmışız gelsin o zaman.

allahım yarabbim ben öyle bişey demiyorum hacıosmanoğlundan çok ahmet ağaoğlunu istiyorum ki o ayrı ben başarı istiyorum kişilerin önemi yok

ilyskm
senin ne işin var Karadenizspor gibi bir pilot kulüp ile Türkiyedeki en borçlu 3. kulüp Karadenizspor. Karadenizin bütün takımları senin pilot takımın, Karadenizspora yaptığın yatırımı Trabzon ilinin profesyonel takımlarına yapsaydın şimdi Trabzonlu futbolcu krizi çekmiyor olurduk. Al sana bir yanlış daha...

Yunus Emre AYAZ
25.08.2009, 17:31
Yunus Emre Ayaz

Sana en uygun başlığı araştırıp buldum.Görüşlerini oraya yazarsan boşa gitmez:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8493

aklını başına al başkanınıda al git bence.

Oğuz ZEYTİN
işte kimseyi dinlemedikleri için böyle oldu. şimdi kaçıp gitmekle olmuyo işler. gs rivayı satıcaktı yetki vermediler noldu kümemi düştü gitti yine en kral adamları aldı

GS, seyrantepe(ki daha bitmemiş proje) bir (1) locayı 1 milyon dolara satıyor, biliyor muydun?

İsa
Bakın, transfer komitemizin Brezilya'da tatil yaptığını da hatırlıyoruz.

Ben yönetim yüzde yüz suçsuzdur demiyorum.

Demem.

Ama bırakın da kime danışacağına da kendileri karar versin.
Benim üzerinde durduğum nokta burasıdır.

Başa bir yönetim getireceksiniz.
Sonra mesela transfer yap başkanım bile demeyecek, direk "Fatih'i getir başkan" moduna gireceksiniz.

Bırakın da kimi getireceğine kendi karar versin.

Şu yönetime aylardır hareket alanı bırakılmadı. Sürekli sıkıştırıldı. Adım atacak alan bırakılmadı.

Yönetim suçsuz değil.

Fakat camia suçlu!

Camia belki suçludur olayların iç yüzünü bilmiyorum.Ama benim dışardan bir izleyeci olarak gördüğüm yanlışlıkların suclusu yönetimdir.

Başkan dioyrki futboldan anlamıyorum tamam peki madem başkan anlamıyor bu transferleri kim yapıyor?

Ünal Karaman göreve geldi tamam dedik doğru şeyler yapılmaya başlandı.
Doğrudur yanlıştır bilemiyorum ama aksini duyana kadar doğru olduğunu varsayacağım.Dün akşam kadırga tv'deki programda dinledim.Ünal Gabriçi izlemeye gidiyor beğenmiyor.Başkan ertesi hafta transferi bitiriyor.
Ee Karaman niye geldi?
Şimdi yapılan yanlışların faturasını Ünal Karaman'a mı keseceğiz?
Bence yönetim içerisinde acıklanması gereken şeyler var özellikle transfer meselesinde?bunun sorumluluğunuda camiaya kesmek yanlış.

Serdar A
25.08.2009, 17:32
Bunu bir türlü anlamadım.
Sportif Direktör'ün işi tam olarak ne? Bu konua vakıf olan biri var mı?

Yönetimin futbol takımı ile alakalı hesap soracağı 1. adam .

Transferleri yürütür , kontrat yenilemeleriyle ilgilenir . Hoca seçer , çalışan kadrosunu oluşturur . Oyuncu yetiştirme organizasyonunu yürütür .

Ünal Karaman'ın kendi başlığına yazmıştım , Görev tanımı net şekilde belirlenmedikçe , Özkan hocanın yetkileri açıklığa kavuşturulup , denetim altına alınmadıkça Ünal harcanmaya , yahut harcatılmaya mahkumdur .

Yönetimimizin eleştirilmekte son derece haklı olduğu bir başka durum ise , Özellikle asbaşkanın yetki dışı hareket etmesidir . Kulübümüzde bir basın sorumlusu yok , ya da ben bilmiyorum .

Oğuz ZEYTİN
senin ne işin var Karadenizspor gibi bir pilot kulüp ile Türkiyedeki en borçlu 3. kulüp Karadenizspor. Karadenizin bütün takımları senin pilot takımın, Karadenizspora yaptığın yatırımı Trabzon ilinin profesyonel takımlarına yapsaydın şimdi Trabzonlu futbolcu krizi çekmiyor olurduk. Al sana bir yanlış daha...

KAradenizspor eski bir Trazbon profesyonel takımı : Değirmenderespor'dur zaten

Osman Yavuz
allahım yarabbim ben öyle bişey demiyorum hacıosmanoğlundan çok ahmet ağaoğlunu istiyorum ki o ayrı ben başarı istiyorum kişilerin önemi yok
Hâlâ Ahmet Ağaoğlu diyorsun.Hani şu eleştirdiğin ,istifa edecek olan Sadri Şener'in yaptıklarını daha başkanlığa gelmeden yapan adam.

olcay_61
25.08.2009, 17:33
karadenizspor için alınan adamların hiçbiri yok ortada sonra deki 24 transfer yaptım hani nerde derler adama.

Külünkoğlu
Eyvah eyvah....

Yunus baltayı fena taşa vurdun. :) hemde çok fenaa..
Ahmet Ağaoğlu dedin kurumsallaşma dedin bittiğin an bu andır. :)

Samet KILIÇ
istifa söz konusu değilmiş..................

Erdal
Tiryakiler için günün en tehlikeli saatleri...Kimsenin istifa ettiği yok...En azından iftara kadar birbirimizi yemeyelim...

BAHADIR33

Samet Yildirim
25.08.2009, 17:34
Istifa felan yanlis olur zaten..

Oğuz ZEYTİN
Yönetimin futbol takımı ile alakalı hesap soracağı 1. adam .

Transferleri yürütür , kontrat yenilemeleriyle ilgilenir . Hoca seçer , çalışan kadrosunu oluşturur . Oyuncu yetiştirme organizasyonunu yürütür .

Ünal Karaman'ın kendi başlığına yazmıştım , Görev tanımı net şekilde belirlenmedikçe , Özkan hocanın yetkileri açıklığa kavuşturulup , denetim altına alınmadıkça Ünal harcanmaya , yahut harcatılmaya mahkumdur .

Yönetimimizin eleştirilmekte son derece haklı olduğu bir başka durum ise , Özellikle asbaşkanın yetki dışı hareket etmesidir . Kulübümüzde bir basın sorumlusu yok , ya da ben bilmiyorum .

Başkan

Asbaşkan

Futbol şube sorumlusu

Sportif menajer

Broos
.
.
.

Nerede çokluk, orada... (kusura bakmayın)

Yunus Emre SEYHAN
Yunus Emre Ayaz
Son 1 - 1.5 saatte yaklasık 50-60 msj atmışsın , ortalama her 2-3-4 dakikada bir msj yapıyor.

Bence anlatmak istediğini bir iletide anlat.

Eminim rahatsız olan çoktur.

ilyskm
Geçen sene "Git Ersun git! Senden sonra kim gelirse gelsin daha iyi oynatacak" diyerek mantığınızı belli etmiştiniz.

Bu laflarınızı da çok normal(!) görüyorum.

Süleyman Bey,
Görünen köy kılavuz istemez, perşembenin gelişi çarşambadan bellidir, daha bir çok atasözümüz var Trabzonsporumuzun durumunu gösterebilecek. Bu takım geçen sene şampiyonluğu santraforu olmadığı için kaybetti. Yönetim ne yaptu gitti sol kanada transfer yaptı, yaptı da ne oldu? Manisa maçında gördük 3 tane sol adam oyuna girdi çıktı hiç biri ilaç olamadı. Demek ki neymiş arada bir seyircininde ne dediğine bakmak gerekiyormuş Ben sadri kötüdür demiyorum ekip kötü...

olcay_61
GS, seyrantepe(ki daha bitmemiş proje) bir (1) locayı 1 milyon dolara satıyor, biliyor muydun?
farklı şeyler bulunabiliyomuş demekki

Osman Yavuz
25.08.2009, 17:35
Gece boyunca da Kurtlar Vadisi var abi.:D

Semih
25.08.2009, 17:35
Ünal Gabriçi izlemeye gidiyor beğenmiyor.Başkan ertesi hafta transferi bitiriyor.
Ee Karaman niye geldi?

Bence yönetim içerisinde acıklanması gereken şeyler var özellikle transfer meselesinde?bunun sorumluluğunuda camiaya kesmek yanlış.

Açıklamaya çalıştığım gibi.
Hareket alanı kalmadı yönetimin.

Gabriç transferi de gerçekleşmemiş olsaydı, transfer başlığında neler yazılıyor olacağını düşünmek bile istemiyorum. Ünal Karaman'a rağmen geldi çünkü fevri ve aymaz bir taraftar topluluğuna sahibiz.

Maazallah bir gelmeseydi...

Yunus Emre AYAZ
25.08.2009, 17:36
Eyvah eyvah....

Yunus baltayı fena taşa vurdun. :) hemde çok fenaa..
Ahmet Ağaoğlu dedin kurumsallaşma dedin bittiğin an bu andır. :)

ahmet ağaoğlu transferden korkmayan bi adam onun için adaylarım arasında.

Emirhan Makul

Ohoo Sosyal içerikli mesaj o zaman Van Minitt Van Minit.

ilyskm
Hugo şu Ceyhun'u santrfor oynatsa bütün dertler bitecek hatta Sadri bile istifasını geri alabilir...

Oğuz ZEYTİN
farklı şeyler bulunabiliyomuş demekki

Bizde aynı şirketle sponsorluk yaptık!

Stad projen var ama sayın Trabzonlu TOKİ başkanı randevu verdi mi yönetime?

Hergün tesislerde eski kulp başkanı yeni bakan: ne işe yararlar...

GS'nin lobisi çok farklı kardeşim.

İstedğin zamanuzun uzun konuşuruz Fransız firmalarıyla ortaklıklarını...

Yunus Emre AYAZ
25.08.2009, 17:37
Yunus Emre Ayaz
Son 1 - 1.5 saatte yaklasık 50-60 msj atmışsın , ortalama her 2-3-4 dakikada bir msj yapıyor.

Bence anlatmak istediğini bir iletide anlat.

Eminim rahatsız olan çoktur.

rahatsız olan forumdan çıkar. kimse kimseye karışamaz ok.

titanic
İstifa edeceksen et,etmeyeceksen etme ne bu ya garip garip gündeme gelme şekilleri bir bizim kulüpte var başka yerde yok.

hodlu
A.Ağaoğlu Transferden korkmuyor ama malesef başkan olmaktan korkuyor...

Berk

Benim bir yere gitmeye niyetim yok ama böyle devam edersen senin gideceğin yer belli..

BAHADIR33
25.08.2009, 17:38
Gece boyunca da Kurtlar Vadisi var abi.:D
hay yaşa kardeş :)

bir de ;
Trabzonum sen çok yaşa

Remzi
Hugo şu Ceyhun'u santrfor oynatsa bütün dertler bitecek hatta Sadri bile istifasını geri alabilir...

Tamam İlyas.:)

Osman Yavuz
ahmet ağaoğlu transferden korkmayan bi adam onun için adaylarım arasında.
Transferden korkmayan mı?Geçen sezon yorumlarını hiç seyretmedin herhalde.Adam bas bas bağırdı ben olsam bu kadar pahalı transferler yapmazdım diye.Ama sen onları dinlememişsin yine.;)

İsa
Açıklamaya çalıştığım gibi.
Hareket alanı kalmadı yönetimin.

Gabriç transferi de gerçekleşmemiş olsaydı, transfer başlığında neler yazılıyor olacağını düşünmek bile istemiyorum. Ünal Karaman'a rağmen geldi çünkü fevri ve aymaz bir taraftar topluluğuna sahibiz.

Maazallah bir gelmeseydi...
Hiç transfer başlığı yada taraftarın düşüncelerinden dolayı alındığı sanmıyorum.
Öyle taraftar için transfer yapılsaydı Tekke alınırdı.

7can61
25.08.2009, 17:39
"paralı yönetici = iyi yönetici " böyle bir saçma inanış ya da efsane mi desem totem mi desem acayip bir şey var. Geçmiş dönemde yaşadığımız acı tecrübelerden hala bir ders alamadık mı?

Yunus Emre AYAZ
Benim bir yere gitmeye niyetim yok ama böyle devam edersen senin gideceğin yer belli..

sen rahat ol biz hep burdayız şimdi yoluna bakmanı öneriyorum.

Oğuz ZEYTİN
A.Ağaoğlu Transferden korkmuyor ama malesef başkan olmaktan korkuyor...

A. Ağaoğlu, seneye Antalya'da yapılacak Dünya Golf Şampiyonası'na kadar federasyon başkanıdır. Tüm dünya sosyetesi gelecek, Tiger Woods gibi dünyanın en çok kazanan sporcusu gelecek...

Bırakılır mı öyle görev!

Semih
Statükoya alabildiğine uzak biri olarak ben, bugün başkanı savunmak zorunda hissediyorsam kendimi; yanlış giden birşeyler var demektir.

titanic
25.08.2009, 17:40
Hugo kahramanım benim,hadi herkesi kurtar,Unutma 5 ile sağa 3 ile sola

Ahmet Kuru
rahatsız olan forumdan çıkar. kimse kimseye karışamaz ok.
Sen milleti kovabiliyorsun ama..
Naıl olacak o iş?
Aslında ne dediğini sende bilmiyorsunda,bi gazla gidiyorsun,bu saatten sonra firene basmakda olmaz,birşey diyende yok zaten...Ohhh Kebap...
Devam Yunus devam...

Şahsım adına bazı gerçekleri görmeme yardımcı olduğun için teşekkür ederim sana...(Yanlış anlama düşüncelerinden bahsetmiyorum)

Yunus Emre AYAZ
Transferden korkmayan mı?Geçen sezon yorumlarını hiç seyretmedin herhalde.Adam bas bas bağırdı ben olsam bu kadar pahalı transferler yapmazdım diye.Ama sen onları dinlememişsin yine.;)

pahalı transfer yapmamakla futbolcu almamak arasında nasıl bi ilişki kurdun ?