PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

matalar
08.09.2008, 23:44
bize uzun yıllar istikrar lazım. başkan ve hoca uzun yıllar takımda kalmalı.
istikrar olmadığı sürece daha çoook sil baştan yaparız ve bir 24 daha çekeriz.

Mehmet Fatih Yavuz
08.09.2008, 23:44
ben gideceğini sanmıyorum zaten..

o tüzüğü toptan oylatmak büyük yanlıştı.
en azından tartışmalı maddeler tek tek oylatılacaktı.

araya sıkıştırıp onları da geçirmeye kalkmak hata idi.

biz başkanın arkasındayız ama ben olsam o maddeye ben de red verirdim.

Ahmet Faruk
09.09.2008, 02:06
Yani şimdi yanlış anlamayın ama, bırakıp gitmek bu kadar kolay olmamalı.
Hani futbolcular için sıkça söylüyor yöneticiler ya "Kimse Trabzonspordan büyük değil" diye.
Çok doğru, Trabzonsporun belli bir kademesinde görev almış kimse Trabzonspordan büyük değil....

Varlıbaş61
09.09.2008, 09:01
yine karışmaya başladık:(

aaahmet61
09.09.2008, 10:27
bu kadar kaliteli başkan bulmuşuz.yine en büyük düşmanımız içimizdeki insanlar.kadırga tv yi seyrediyorum halil şanlı nasıl saldırıyor bşakana.bu adam farkında değil mi.trabzonsporun sahada ve medyada değeri nasıl artmış bu sene ..hala nuri albayrakla karşılaştırıyor bizim başkanı.herhalde yine işin içine çıkar giriyor.başkana devamlı destek vermeliyiz.

Hamza Öztürk
09.09.2008, 10:29
Şener istifadan döndü!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, pazar günü yapılan kongrede yeni tüzüğün geçmemesi üzerine sinirlenerek istifa kararı aldı.
http://www.ajansspor.com/images/time_icon.png09 Eylül 2008 , 09:52

Yazdır (http://www.ajansspor.com/yazdir.aspx?id=134947)

http://www.ajansspor.com/resim/sadrisener08.jpg
HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Trabzonspor (http://www.ajansspor.com/futbol/takim/Trabzonspor)

Haluk AYYILDIZ / AKŞAM

Kongre sonrası Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde iftar yemeğinde buluşan yöneticiler, Sadri Şener’i bu kararından vazgeçirebilmek için dakikalarca dil döktüler. Yönetim kurulu üyelerinin ricaları üzerine Şener istifa kararından vazgeçti. Ardından Şener, durum değerlendirmesi yapmak için İstanbul’a döndü.

ZOR DURUMDA KALDI
ÇOK üzgün ve moralsiz olduğu kaydedilen Şener’in Beşiktaş maçı öncesi kendisine yaratılan bu güvensizlik ortamından rahatsız olduğunu kaydedildi. Öte yandan kongrede Divan Kurulu Başkanlığı görevini yapan Avukat Cengiz Çebi’nin görevinden alındığı bildirildi. Aynı zamanda Bordo-Mavili kulübün avukatı da olan Çebi’nin konuyla ilgili üzerine çok gelindiği, zaten ayrılmak istediğini de yakın çevresine söylediği ifade edildi.

http://www.ajansspor.com/images/yorumsol.png
Bu ne demek oluyor?
Birlik beraber ilk sallandigi yerde bizi birakip gitmekde neyin nesi
kendini bilmez bir iki kisi yüzünden?

KUTADGU
09.09.2008, 10:34
Evet, despot eller Trabzonspor üzerinden ellerini çekmek üzereler (!).

İstifa müessesinin çalışmasını, şovenizmin ve paragözlülüğün yönetimden derhal uzaklaşmasını isterük (!)

Hamza Öztürk
09.09.2008, 10:38
Evet, despot eller Trabzonspor üzerinden ellerini çekmek üzereler (!).

İstifa müessesinin çalışmasını, şovenizmin ve paragözlülüğün yönetimden derhal uzaklaşmasını isterük (!)

Isteruk (:D) da nasil becerilecek bu
Baskan istifadan dönmüs. Böyle baskan bulduk diye öpüp basimizin üzerine koyacagimiza yapilanlara bak.
Sadri Sener Istifa ederse o insanlarin basina yikmak lazim o binalari. onlarda altinda

Hamza Öztürk
09.09.2008, 10:39
insallah haber dogru degildir

LazAnisT
09.09.2008, 10:48
Divan Kurulu başkanı Avukat Cengiz Çebiyle alakalı kulübün başka rahatsızlıklarıda olduğunu duymuştum.Görevden alınması yerinde bir karar olmuş.

Nytre
09.09.2008, 10:51
taraftarın ve her kesımın baskana guvenı var ıken 3-5 dengesızın yaptıgı dalga bır dahakı olaganustu kongre yerle bır edılır.

Recep Alkan
09.09.2008, 12:22
bu haber dogru olsa bıle baskanımız mutlaka cok sınırlenmıs olmalı. yanı sınırle verılmıs bır karar olabılır. zaten sakınlesınce de dogru kararı vermıs. yanı boyle seyler olabılır. buyutmemek lazım dıyecegım ama bır fener macını ızlemeye gıttı dıye sayfalarca konusmustuk bakalım bu ne kadar surecek. :D

KUTADGU
09.09.2008, 12:35
Sadri Şener'in sakince düşünmesi ve ondan sonra karar alması gerekmektedir.

Ben Sadri Şener'in istifasının gerekli olduğunu düşünenlerdenim.

Açık açık Sayın Şener'i istifaya davet ediyorum.

BOZOHAN
09.09.2008, 13:02
zaten istifadan döndü diyo istifa etti demiyor

Uğur GEMİCİOĞLU
09.09.2008, 13:05
o anlamda demedim, ona arkasinda oldugumuzu, basit bir sekilde istifa edip gidemeyecegini göstermemiz lazim

beşiktaş maçında en azından Sadri Baba mıza en azından 1-2 dk tezahürat yapılsın lütfen.O onu bu olaylardan sonra çok mutlu eder diye düşünüyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
09.09.2008, 13:08
niye istifa etsin yahu cihan??
kim ne kazandı??

tüzükte hemfikir olduğum maddeler var olmadığım maddeler var.

o maddelerin topyekün oylanmasının müsebbibi kimse onun kellesi alınsın.

istifa nedir?

eğer divan başkanı ise kafası koptu zaten.

o maddelerin bir kısmını düzelterek yeniden getirirsin. tek tek oylatarak 2-3 günlük bir tüzük tadil kongresi yaparsın. olur biter.
istifa nedir??

KUTADGU
09.09.2008, 13:10
niye istifa etsin yahu cihan??
kim ne kazandı??

tüzükte hemfikir olduğum maddeler var olmadığım maddeler var.

o maddelerin topyekün oylanmasının müsebbibi kimse onun kellesi alınsın.

istifa nedir?

eğer divan başkanı ise kafası koptu zaten.

o maddelerin bir kısmını düzelterek yeniden getirirsin. tek tek oylatarak 2-3 günlük bir tüzük tadil kongresi yaparsın. olur biter.
istifa nedir??

Ben basit bir tüzük oylaması olduğunu düşünmüyorum.
Açık ve net.
İntikamın alınması istenmiştir.
Ve tüzük bahanesiyle de bu intikam alınmıştır diyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
09.09.2008, 13:12
Ben basit bir tüzük oylaması olduğunu düşünmüyorum.
Açık ve net.
İntikamın alınması istenmiştir.
Ve tüzük bahanesiyle de bu intikam alınmıştır diyorum.

meyil hazırlarsan, fırsat verirsen alırlar.
yanlışları düzeltir daha düzgün bi tüzükle gelirsin.

kimin kimden intikamı?
bi intikam varsa sen de bedelini ödetirsin.
görevden kaçmak ne?

görevden kaçıp ne elde edeceksin?

Trk61
09.09.2008, 13:14
böyle sacma saban bir haber olurmu, inanmayin arkadaslar

KUTADGU
09.09.2008, 13:24
meyil hazırlarsan, fırsat verirsen alırlar.
yanlışları düzeltir daha düzgün bi tüzükle gelirsin.

kimin kimden intikamı?
bi intikam varsa sen de bedelini ödetirsin.
görevden kaçmak ne?

görevden kaçıp ne elde edeceksin?

Görevden kaçmakla suçlanacak en son yöneticilerden birisidir Sayın Sadri Şener.

Bu benim görüşüm tabii ki.

Zaten Sadri Şener, benim dediğimi yapacak değil.
Gönlüm Sadri Şener'in istifa etmesini istiyor.

Artık Ali Savaş, bulur bir başkan adayı.

Mehmet Fatih Yavuz
09.09.2008, 13:25
Görevden kaçmakla suçlanacak en son yöneticilerden birisidir Sayın Sadri Şener.

Bu benim görüşüm tabii ki.

Zaten Sadri Şener, benim dediğimi yapacak değil.
Gönlüm Sadri Şener'in istifa etmesini istiyor.

Artık Ali Savaş, bulur bir başkan adayı.

marjinal fikirleri severim.
adrenalini de.

intahar ne marjinaldir ne de adrenalin..:D

abartmaya lüzum yok..:D

KUTADGU
09.09.2008, 13:41
marjinal fikirleri severim.
adrenalini de.

intahar ne marjinaldir ne de adrenalin..:D

abartmaya lüzum yok..:D

İntihar müessesini devreye sokanlara bu lafların değil mi?

Bu durumda Sayın Şener'in istifası intihar değil, bir nevi dik duruş olur.

Asıl intiharı ise Genel Kurul'da küçük hesaplar adına lobilerleanlaşarak,
yönetime red oyu verenler yapmışlardır diye düşünüyorum.

Öyle bindiği dalı kesmek filan değil, resmen intihar.

Gerçi bahsettiklerimin intiharında zerre kadar harakiri onuru da yok.
"Altın vuruş" tabir edilir, bir intihar yöntemi var bildin mi?
Ah Genel Kurul altın vuruş yapmıştır. Şu anda kafalar kıyak tabi..

Mehmet Fatih Yavuz
09.09.2008, 13:44
İntihar müessesini devreye sokanlara bu lafların değil mi?

Bu durumda Sayın Şener'in istifası intihar değil, bir nevi dik duruş olur.

Asıl intiharı ise Genel Kurul'da küçük hesaplar adına lobilerleanlaşarak,
yönetime red oyu verenler yapmışlardır diye düşünüyorum.

Öyle bindiği dalı kesmek filan değil, resmen intihar.

Gerçi bahsettiklerimin intiharında zerre kadar harakiri onuru da yok.
"Altın vuruş" tabir edilir, bir intihar yöntemi var bildin mi?
Ah Genel Kurul altın vuruş yapmıştır. Şu anda kafalar kıyak tabi..

birileri bişeyler yaptı diye sadri şenerin istifası dik duruş falan olmaz cihan.
dik duruş onlara rağmen kulübü yükseltmektir.

kaçıp gitmenin dik durmakla alakası yok.

istifanın gerekli olduğu haller, dik duruş anlamına geldiği durumlar bellidir.
içinde karşında ilk gördüğün muhalefete teslim olmak diye birşey yoktur.

Hamza Öztürk
09.09.2008, 13:54
birileri bişeyler yaptı diye sadri şenerin istifası dik duruş falan olmaz cihan.
dik duruş onlara rağmen kulübü yükseltmektir.

kaçıp gitmenin dik durmakla alakası yok.

istifanın gerekli olduğu haller, dik duruş anlamına geldiği durumlar bellidir.
içinde karşında ilk gördüğün muhalefete teslim olmak diye birşey yoktur.

caktim imzayi altina
savasma zamani gurur yapma zamani degil

ozcan_asanoglu
09.09.2008, 13:54
Başkan çok duygusal biri bunu her zaman görebilmek mümkün..Çok kolay sevinebiliyor, en küçük bir şeyde çocuklar gibi çoşabiliyor. Tabi bunun tersi de insan psikolojisinin doğası gereği mevcut onda.

Bu işler maalesef böyle..Her zaman dikensiz gül bahçesi olmuyor. Şöyle bir düşünüyorum da Aziz Yıldırım geçen yıllar içinde nelerle uğraştı, haklı haksız o ayrı ama eleştirildi, reddedildi, tartışıldı ama kulübü belli bir noktaya getirdi.

Sadri Başkan sıkıntı gördüğü noktaların üzerine gitmeli, bıkmadan yılmadan mücadele etmelidir. Bazı şeyler 3 günde hallolmuyor. Belli bir süreci gerektirebilir. Daha yolun başında pes etmek ona yakışmaz...İletişim kurmalı, kim neyi niye reddetmiş araştırıp, makul bir seviyede ortak aklı bulup yeni bir taslakla genel kurulun karşısına çıkmalıdır. Bu süreçte de kişisel menfaatlerle hareket edenleri gördüğü anda da bunu önce camianın önde gelenleri, büyükleri, sonuç alamazsa kamuoyuyla paylaşmalıdır...

Travelair
09.09.2008, 14:19
Akşam Hıncal ( Hınç al?) Bey parçalıyordu yine. Başkan Sadri Şener zamanında nefret etmiş, lanet olsun demiş bir daha bu şehirde yöneticilik yaparsam... Hıncal Bey'e yakıştıramadım. Bu öfke niye?

Şimdi yakın zamanda bir belgesel seyrettim. Katil arı kolonileri bal arısı kolonilerini buluyor ballarını telef ediyor bal arılarını öldürüyor. Önden akıncı gönderiyorlar. Görevi bal arısı kovanlarını bulup geriye haber vermek. Bal arıları bu iri katil arıyı tek başına öldüremez. Kovan içinde tuzak kuruyorlar. Katil arı içeriye bakmak için başını sokar sokmaz etrafını sarıyorlar. Sıcaklık derecelerini tam bilmiyorum. Mesela bal arısı 40 derecede ölüyorsa katil arı 38 derecede ölüyor. Bırakırsalar bütün koloni ölecek. Etrafını sararak, ortalarına alıp sıcaklığı 38 dereceye çıkartıyorlar ki katil arı ölsün. Bir süre o dereceyi korumaları lazım. Sonuçta katil arıyı haber vermeden birbirlerlerinden destekle öldürüyorlar ama kendileri de bir sürü kayıp veriyorlar. Katil arı kurtulsa ne olacak? Koloni yok olacak.

Kıssadan hisse; elbette kimseye düşmanlık beslemeye gerek yok. Ama medeni tepkimizi gösterip camia olarak birbirimize destek çıkmalıyız. Yoksa en ufak bir olayda değerlerimize "İstifa et" diyerek sahip çıkamayız. Ağlamayana da mama vermiyorlar. Her ne kadar kulağa asil ve hoş gibi geliyorsa da, doğru yapanlar da yanlış yapanlar kadar cesur olmalı ve mücadelesine devam etmelidir ki doğruya yol almaya devam edelim. Yoksa gelir oraya değersizler oturur. Yeteneklileri yeteneksizler yönetmeye devam eder

Erdal
09.09.2008, 14:28
Başkan bu süreçten daha da güçlenerek çıkmıştır bence. Bazen bir gol yemek iyidir. Bu da öyle...

Emirhan Makul
09.09.2008, 14:38
ŞENER: ÖNEMLİ OLAN BEŞİKTAŞ MAÇI, GERİSİ BOŞ http://www303.mackolik.com/img/v3/tr.gifhttp://www304.mackolik.com/img/haberbuyuk/s/sadri_sener_090708_yB.jpg Trabzon - Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, yollarına devam ettiklerini ve Trabzonspor'u çok iyi yerlere getireceklerini söyledi.
Hafta sonu yapılan genel kurulda tüzük tadilatının yeterli oy çokluğu sağlanamaması nedeniyle gerçekleştirilememesinin moralini çok bozmadığını ifade eden Şener, ''Biz genel kurulda üye aidatlarını artıralım, başkan seçimini zorlaştıralım, her caddeden geçen başkan olmasın dedik. Ancak genel kurulda yeterli sayı sağlanamadı. Pazar günü kongreden çok gezmeye gitmiş üyeler. Çok önemli değil. Yolumuza devam ediyoruz. Trabzonspor'u çok iyi yerlere getireceğiz'' dedi.
Tüzük konusunda kendisinin imzaladığı teklifin kabul görmemesinin çok mühim olmadığını kaydeden Şener, ''Bunlar insanın şevkini kırar. Bazıları böyle bir şey genel kuruldan geçmedi diye sevinebilir. Bu Trabzonspor için iyi olmaz. Ben her şeyi Trabzonspor için yapıyorum, kendim için değil. Bu kulübe yeni başkan olmadım. Şöhrete, makama ihtiyacım yok. Kulübü bir yere getireyim diye uğraşıyorum'' diye konuştu.
İstifa etmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade eden Şener, şunları söyledi:
''Niye pes edeyim. Beşiktaş maçı öncesi toplasan tekrar genel kurulu geçer tüzük değişikliği. Şu anda önemli olan Beşiktaş maçı, gerisi boş. Bu maçı kazanmamız lazım. Beşiktaş başkanıyla konuştum. Cumartesi Trabzon'a geliyorlar. İyi bir maç olur inşallah. Bu sezon ilk derbi maçımız. Beşiktaş maçı, Trabzonspor kadrosunun enini boyunu ölçmek için çok iyi bir kantar. Eğer kazanırsak kendi sahamızda bu sene uğraşlarımızın boşa gitmediğini görürüz. Ama herhangi ters bir şey de dünyanın sonu değil. Mücadeleye aynen devam.''
Şener, kendisinin de Beşiktaş maçı için cuma günü Trabzon'da olacağını sözlerine ekledi.
Başkan Sadri Şener'in istifanın eşiğinden döndüğü iddialarına ise Kulüp Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu açıklık getirdi.
Tüzük tadilatı kongresinde yaşananlara canlarının çok sıkıldığını belirten Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, "Yaşananlara canımız çok sıkıldı. Çünkü bu tüzük tadilatı bizim yönetim kurulumuzla ilgili olan bir şey değildi. Tamamen Trabzonspor menfaatleri için yapılan bir şeydi. Ama bunu anlamak istemeyenler oldu. Bu yeni tüzüğü hazırlayanlar da dışardan olan insanlardı. Bizim yönetim kurulumuzun uhdesinde olan bir konu değildi. Yeni tüzüğü yönetim kurulumuz hazırlamadı. Buna rağmen itiraz ettiler. Trabzonspor bunu hak etmedi. Trabzonspor'a yapılan bu haksızlık morallerimizi bozdu" dedi.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in yaşananlara çok gücendiğini ifade eden Hacısalihoğlu, "Kongreden sonra başkanımızla bir araya geldik. Kısa da olsa bir durum değerlendirmesi yaptı. Yapılanlara çok gücendi ve morali bozuldu. Kendisinden, 'İstifa ederim' diye bir söz duymadım ama çok sinirliydi" diye konuştu.
Trabzonspor'un resmi internet sitesinde yeni tüzük ile ilgili olarak sürekli duyurular yaptıklarını ifade eden Hacısalihoğlu, "Bir grup organize bir şekilde oraya geldi. Bunun duyurusunu biz resmi internet sitesinden yaptık. İtirazı olan var mı diye duyurularda bulunduk ama o zaman kimse ortaya çıkmadı. Şimdi ortaya çıkıp yeni tüzüğe itiraz ettiler. Bu kişiler Trabzonsporluluklarını bir değerlendirsin. Ortada bir seçim yoktu ve biz böyle bir hazırlık yapmadık. Bundan sonra ne olacağını düşünsünler" şeklinde konuştu.
Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Beşiktaş ile sahalarında zor bir müsabaka oynayacaklarını belirterek, "Büyük maçların sonuçlarını önceden kestirmek mümkün değil. İki takım da kazanmak için tüm gücünü sahaya yansıtacak. Trabzonspor olarak biz sezonun ilk derbi müsabakasını kazanmak istiyoruz. Hem içeride hem de dışarıda oynayacağımız maçları kayıpsız geçip yolumuza devam etmeyi planlıyoruz. Tüm gücümüzü ve motivasyonumuzu bu hafta sonu oynayacağımız Beşiktaş maçına verdik. İyi bir sonuç ile sahadan ayrılarak yolumuza devam etmek istiyoruz" açıklamasını yaptı.
Hacısalihoğlu, bordo-mavili taraftarlara da seslenerek 90 dakika boyunca takımlarını desteklemelerini istedi.
Öte yandan Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun, takıma geç katılan Nijeryalı oyuncu Isaac Promise'ye disiplin talimatı gereğince takıma geç katılan oyunculara verilen cezayı vereceği belirtildi. Bu cezanın ise 10 bin YTL olduğu ifade edildi.

Travelair
09.09.2008, 14:43
"Ama herhangi ters bir şey de dünyanın sonu değil. Mücadeleye aynen devam.''

:alkış:

semih YETİM
09.09.2008, 14:49
kesinlikle katılıyorum...zaten tüzük çalışmaları yeniden başlatılmıs daha uygun ve yeni tüzük yılbaşına kadar kararlaştırılıp uygulanacakmış.

KUTADGU
09.09.2008, 14:52
Ben istifa müessesini bu forumda dile getirirken doğru bir şey yaptığımı düşünüyorum.

Yoksa yolumuz, çetin ve zordur biliyoruz.

Biz başkalarının ağızlarına göre kulak değiliz, bunu da biliyoruz.

Ama "İstifa"nın konuşulması faydalı olmuş.

Travelair
09.09.2008, 15:32
Aksine lüzumsuz bence. Biz Sadri Şener'e hep sahip çıktık

UğuR
09.09.2008, 15:41
Anasayfadaki bu yazı benim tün duygularımı dile getiriyor.Hazırlayan kişi veya kişilerle aynı düşünceleri paylaştığımı belirtir.Çok teşekkür ederim.Bu anasayfadaki yazı ile BMN olarak gereğini yaptığımızı düşünüyorum.

bordomavi.net Trabzonsporlular Birliği olarak 20 Ocak 2008 tarihinde bir ilan verdik gazetelere. Bu ilanın son paragrafını hatırlatmakta fayda görüyoruz:

“Trabzonspor için olumlu bir adım atanların her zaman arkasında değil yanında, Karadeniz Fırtınası’nın zarar gördüğü eylemleri yapanların da, her zaman tam karşısında olacağımızı yineliyor ve sesleniyoruz:

Yılmayacağız! Alışmayacağız! Uyuşmayacağız!”

Bu sözlerimizin arkasındayız. Berrak suyu bulandırmak isteyenlerle aynı tarafta değiliz.

Yaşanan Tüzük Kongresi sürecinde, Genel Kurul’un aldığı karara saygı duyuyoruz. Bununla birlikte, bu demokratik hakkın başka amaçlara alet edilmeye çalışılması Trabzonspor’a ve sportmenliğe yakışmamaktadır.

“Trabzonsporlulukla bağdaşmayan hareketlerde bulunmamak” sadece görevde olan başkan, yönetim ve diğer kurulların değil, tüm Trabzonsporluların görevidir.

bordomavi.net olarak, kongre sürecinde yaşanan olumsuzluklardan rahatsızız; ama şunu biliyoruz ki, bu kongre bir güven oylaması değildir.

Trabzonspor Taraftarı, bugüne kadar yaptıkları icraatlarla camianın yüzünü kara çıkarmamış, büyük özveri ile çalışan mevcut Yönetim Kurulu’nun verdiği mücadeleleri, gerçekleştirdiği faaliyetleri yakinen takip ve takdir etmektedir.

Trabzonspor hasret kaldığı payeye ulaşmak yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. bordomavi.net olarak buna inancımız tamdır. Bu inancımız bize her zamankinden çok daha fazla hassas, itidalli davranmayı dikte etmektedir.

Tüm camiamızı, aynı hassasiyetle, bir kere daha birbirimiz etrafında kenetlenmeye ve çok yakın hissettiğimiz o güzel güne hazırlıklı olmaya davet ediyoruz.

bordomavi.net
Trabzonsporlular Birliği

Emo91
09.09.2008, 18:20
baskan istifadan dönmüs diye okudum, vallah ilk bi ödüm basim patladi....
ama sadri baba bizi düsünür, bizi ortada birakmaz. bu sene sampiyon olup herkeze gösterecegiz gercek trabzonsporu.

tüzük meselesinde problem cikaranlari anlamiyorum, bu adamlarin önü kesilmemeli!

ApoCaN28
09.09.2008, 18:22
Tüzükde Sorun Çıkaranları ...

yaranozlu
10.09.2008, 18:40
üzüldüm, detayları bilmiyorum ama Sadri başkana güven tam, ne yapıyorsa doğru yapıyordur. Trabzonsporun üstünde çar çakal prim yapmaya çalışıyor gibi bir korku var içimde, herkes başkan olamasın diyor Sadri Şener. Ağzına sağlık diyorum...

Emirhan Makul
10.09.2008, 19:00
Sadri şeneri yerler yerler iyi iş yapan adamı istemezler Trabzonda çok az daha süresi var ya başdan alırlar yada istifa eder bu Şehirdeki insanlar o kavgayı çıkaran seviyesizler nuri albayrakları hakediyor sadri şenerle ne işi var Allah aşkına.

Görkem Şişman
10.09.2008, 19:11
sadri başkan sen bize lazımsın. elbet verdiğin emeğin karşılığını alacaksın. ve sonunda sevinen biz, yani Trabzonsporlular olacak.

TS-FAN
12.09.2008, 22:58
Başkanımızın dün(11 eylül perşembe) lig tv deki programdaki konuşmalardan anladığım;
Bu işte (Trabzonsporumuzu ayağa kaldırma işi) çok inançlı.
Öyle birkaç çatlak sesin yolundan döndüreceği bir havası hiç mi hiç yok.
Hızını almış ,vitesi beşlemiş bir durumda.
Özellikle çok hoşuma giden bir durumdan bahsetmek istiyorum:
Federasyondaki iki temsilcimizin kurullardan çıkarılması konusunda çok kızdığı belli.
Buna çok kızdığını konuşmalarında belli etti.
"Yani bula bula bu trabzunluları mı buluyorlar?"şeklinde konuşması benim çok hoşuma gitti.
Ayrıca"Bu işin peşini bırakmayacağım,bana bir açıklama yapılması gerekiyor"şeklindeki konuşması federasyona açık bir mesajdı.
Kısacası başkanımız "tüzük" olayına kızmıştır,incinmiştir.Ama asla pes etmeyecektir.O havayı,inancı gördüm.
Başkanımıza güveniyorum,inanıyorum.İyi ki böyle bir insan bizim başkanımız.İyi ki...

61viya
13.09.2008, 14:35
Az önce Lig Radyo'da Çizgi Dışı programında Sadri Başkan ve Serdar Bali konuktu.İstedim ki,sohbet hiç bitmesin.İstedim ki başkan anlatsın da sabaha kadar,ben televizyondaki balıklı ekrana boş boş bakayım saatlerce :)

Sadece bir kaç cümleyi paylaşmak istiyorum.

"Şu ana kadar gayet iyi gidiyoruz.İnşallah böyle devam eder,Allah yardımcımız olur..."

"Gönül istiyor ki,ligin son haftasında krallar gibi konuğunuz olayım burda.Biliyorsunuz son maç Fb ile Avni Aker'de..."

"Trabzon'da ilk maddedir Trabzonspor,onun için önce ben gelirim.Benden sonra bakanlar milletvekilleri filan gelir" :D

"Önceki döneminde biliyorum,maç sonu kötüysek eğer,insan ister istemez etkileniyor.Yanib u işe gönlünü vermiş herkes,çok etkileniyor kötü sonuçlardan.Hatta o dönemde toplantıları salı günü yapardık ki,pazartesi yaparsak herkesin istifasını istemek gibi bir hataya düşmeyelim."

"İnşallah Trabzonspor'u adından söz ettiren bir kulüp haline getireceğiz yine." Bilgin dedi ki: "Trabzonspor'Dan korksunlar yine." Başkan: "Yok,korkmasınlar da,yenelim biz..."

Sağol Sadri Başkan,iyi ki varsın sen...
Dilerim ligin son haftasında krallar gibi karşılanacaksın,dilerim ilk defa gördüğüm şampiyonluk rüyam gerçek olacak...
Allah yardımcımız olsun!

mahmuter61
13.09.2008, 14:49
Sayın başkan gerçekten beyefendi ve samimi birisi kendisini tanıma fırsatım oldu.Bizler daima arkasında durmalıyız işallah Allahın izniyle güzel günler bizim olacak,busene olamasa bile seneye mutlaka;ama işallah busene ŞAMPİYONLUK GELECEK...

hodlu
13.09.2008, 17:06
Gerçek efsane başkan sensin, başkanım bizi en az 5 yıl bırakmamalısın...

sanatik
13.09.2008, 17:10
Az önce Lig Radyo'da Çizgi Dışı programında Sadri Başkan ve Serdar Bali konuktu.İstedim ki,sohbet hiç bitmesin.İstedim ki başkan anlatsın da sabaha kadar,ben televizyondaki balıklı ekrana boş boş bakayım saatlerce :)

Sadece bir kaç cümleyi paylaşmak istiyorum.

"Şu ana kadar gayet iyi gidiyoruz.İnşallah böyle devam eder,Allah yardımcımız olur..."

"Gönül istiyor ki,ligin son haftasında krallar gibi konuğunuz olayım burda.Biliyorsunuz son maç Fb ile Avni Aker'de..."

"Trabzon'da ilk maddedir Trabzonspor,onun için önce ben gelirim.Benden sonra bakanlar milletvekilleri filan gelir" :D

"Önceki döneminde biliyorum,maç sonu kötüysek eğer,insan ister istemez etkileniyor.Yanib u işe gönlünü vermiş herkes,çok etkileniyor kötü sonuçlardan.Hatta o dönemde toplantıları salı günü yapardık ki,pazartesi yaparsak herkesin istifasını istemek gibi bir hataya düşmeyelim."

"İnşallah Trabzonspor'u adından söz ettiren bir kulüp haline getireceğiz yine." Bilgin dedi ki: "Trabzonspor'Dan korksunlar yine." Başkan: "Yok,korkmasınlar da,yenelim biz..."

Sağol Sadri Başkan,iyi ki varsın sen...
Dilerim ligin son haftasında krallar gibi karşılanacaksın,dilerim ilk defa gördüğüm şampiyonluk rüyam gerçek olacak...
Allah yardımcımız olsun!

su bilgine cevap bile vermeye degmez ama iyi cevap vermis baskanimiz :--)

ApoCaN28
13.09.2008, 17:15
Gerçek efsane başkan sensin, başkanım bizi en az 5 yıl bırakmamalısın...

Bence Daha Fazla...
5 yetmez ...

Emo91
13.09.2008, 18:13
sadri baba bu yönetimi ile en az 5 sene devam etmeli.... esas trabzonspor ozaman uyanir!!!

Ozan Yazıcı
13.09.2008, 18:25
sadri başkan 10 numara başkandır

ulvicebi61
13.09.2008, 18:29
sadri baba bugun araklıspor-gümüşhane maçındaydı ilk yarısını izleyip gitti :)

sanatik
15.09.2008, 15:12
Sadri Şener: "geçen yılki kadroyla oynamaları halinde sonucun böyle olmayacağını" iddia etti..

kaynak (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20080915/gecen_yilki_kadroyla_oynasak.html)

Samet Yildirim
16.09.2008, 15:49
Sener 66 Trilyon Ariyor !

Trabzonsporcell geliyor

http://www.haber61.net/images/news/10180.jpg

Bordo-Mavili ekibin Başkan Sadri Şener'den haber61 gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener çok özel açıklamalarını Haber61 Gazetesine yaptı.

http://www.haber61.net/images/news/sadri_sener.20080916150912.jpg
Ben istesem 50 kere milletvekili olurdum. Ama genel başkanı beni partide tutar mıydı orası meçhul. Çünkü aklıma geleni catkadak söylerim. Ayrıca ben “ Bakanım şu uğurlu ellerinizle şu açılışı yaparmısınız “ diyemem. Çünkü tarzım değil".
"Ben kendim için bir şey istemiyorum.2 tane madde var orda.Aidatlar ciddi olsun 40 dan 120 milyona çıksın.Ondan sonra giriş 500 milyon olsun.şimdi pes ettim".
"Mehmet Ali Yılmaz tesisleri DHM tarafından istimlak edilirse gelen parayla borsayı halledeceğim. Galatasaray'ın birleşme işlemlerini yapan arkadaşlarla görüştüm.Önce parayı bulun dediler, bende 66 trilyon arıyorum".

"Telekomla gizlilik anlaşması olduğu için açıklama yapamam. Anlaşma hafta ya tamam. Trabzonsporcell hayata geçiyor.Avea bu konuda bize gelecek hafta bir brifing verecek"
"Sokaktan geçen biri oy için Divan Kurulu üyelerinin yanına ben başkan adayı olacağım diye gitti mi itibar görmez.Ama devam eden tüzükte 150 tane imzayı bulur aday olur ,ondan sonra da bizler buralarda uğraşırız".

"Telekom'un ceo su Paule “Avrupa'dan en çok Trabzonspor taraftarı vardır çünkü Almanya'ya işci olarak çalışmaya Kadıköy'den Florya'dan Caddebostan'dan ve Etilerden giden olmamıştır dedim".

"Trabzonspor diğer kulüplere benzemez işler ters döndü mü bir daha kulübü toparlayamazsınız. Bu kulübe insanlar önce yönetici olmalı sonra başkan. Ben 10 yıl yöneticiliğin ardından başkan oldum. Bunu istemek hata mı?"

Trabzonspor kulübü başkanı Sadri Şener, haber61 Gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkan Şener görevi ne zaman devredeceği kulübün ekonomik yapısı ve yeni projeleriyle ilgili detayları açıladı. Başkan tüzüğün genel kurulda 15 maddesi dışında kabul edilmemesi bile şevkini kırmadı.

Gecesini gündüzüne katan başkan Trabzonspor'un geleceğini sağlam temeller üzerine oturtmak için de hayata geçmesi gereken projelerin gerçekleşmesi için yoğun çaba sarf ediyor. ilk proje ise Trabzonsporcell.İşte noktasına virgülüne dokunmadan Şener roportajı.

Biz sorduk başkan cevapladı.
Tüzük tadilat kongresinde neden tüzük geçmedi Bu size karşı bir muhtıramıydı?
“Tüzük tadilatını dernekler kanunu gereği yapmak zorundaydık.Orda maddeler kabul edilirken çok zaman alacak diye toptan oylama istendi. Aidatların 40 milyondan 120 milyona çıkması gerekir. Aidatın yüksek olması üyeleri disipline eder. 500 milyon giriş dedik muhalefet ettiler. Fenerbahçe'de giriş 10 milyar.

Ondan sonra da Trabzonsporlular da diyor ki ,”Biz Fenerbahçe ile yarışalım.Ya biz kuş muyuz deve kuşu muyuz?.Önce biz ona karar vermemiz lazım. Büyük takımız diyorsak bu kulübe üye olmak için büyük para vermek gerekir. Maalesef kongrede delegeler hayır dedi. Bundan sonra da bu konunun üstünde çok da durmayacağım.

Biz başkanlık seçiminde bu kulübe başkan adayı olacak kimselerin ciddi tipler olmasını istedik.Bunun için en az 2 yıl yönetimde çalışmış olmalı veya 5 yıllık üye olsun şartı koyduk .Ben bundan önce başkan olduğum zaman 10 yıllık yöneticilik yapmıştım. Divan Kurulu üyeleri 25 yılı geçmiş üyelerden oluşuyor. .

Bende Divan Kurulu üyesiyim.Trabzonspor'u temsil etme yeteneğinden yoksun bir kimse için bana kimse imza attıramaz.Ama 19 bin üye içersinde imza atacak 150 üye kolay bulursun.Onun için dedim ki ,”Bundan sonra daha karışmıyorum. Birde siz haber61 olarak haftalık yeni bir haftalık gazete çıkarıyorsunuz. Ben başarılar diliyorum sizlere".

Trabzonspor taraftarları ve üyeleri reformlara açık değil mi ,değilse bu işinizi zorlaştırıyor mu bu ?

"Trabzonspor taraftarları ve üyelerinin çoğu reformlara çok açık değil. Biraz zaman geçmesi lazım. Size bir örnek vereyim. Camianın ünlü isimlerinden biri Avni Aker stadın da maraton tribününün çatısının kalktığını görünce “Eski havasını kaybetmiş” dedi. Demek ki hemen adapte olamıyoruz.

Mesela çubuklu forma deniliyor. Belki daha iyi bir dizayn çıkacak ama illada çubuklu forma isteniyor.Kendimizi gelenekçilikten kurtarıp yeniliklere açmaya mecburuz. Rakiplerimiz bunu yapıyor onlara yetişmek için bizde bunları yapmaya mecburuz.Mesela eskiden spor61net yoktu.

Trabzon'da o dönemler sadece Hizmet gazetesi, Karadeniz ve Kuzey Haber gazeteleri vardı Bakın şimdi kaç tane basın organı oldunuz.Teknoloji gelişiyor her şey değişiyor.Ben halen tüzük tadilat kongresinde bir şeyi tam olarak anlamış değilim.Bu tüzük değişikliğini divan kurulu hazırlıyor, sonra da onlar hazırladıkları tüzüğü reddediyor".

Telekom anlaşması çok konuşuluyor ancak detay bilinmiyor
Kısmet olursa Telekomla anlaşma haftaya bitecek.Böylece gelirimiz 3,5 katına çıkıyor.Onlarla 5 yıllık mukavele yapıyoruz.Stadı hariç tuttum Gizlilik anlaşması var ondan söyleyemiyorum. Yeni stadın isim hakkını ayrı olarak pazarlayacağız.

Trabzonspor'un tarihinde böyle bir sponsorluk geliri yok Sonuçta a saha sonuçları iyi olduğu zaman markan büyüdüğü zaman, sen birinin peşinde koşmazsın, onlar senin peşinde koşar.Mesela sayın bakan şuraya telefon eder misiniz dememize artık gerek kalmıyor...Benden sonra gelenler kendilerini otomatik gelirleri olan bir sistem içinde bulurlar".

Trabzonsporcell nedir? Bu konudaki çalışmalar ne aşamada?
Telekom'la yaptığımız anlaşmanın içinde Kasım da sanal operatör işi çıkıyor.Yani benim telefonum 53''li Turkcell yazıyordu , o şimdi Trabzonsporcell olacak. Bu değişim için GSM operatörlerine gönül bağı olan kitleler gerekiyor. Bu nedenl GMS operatörleri için kulüpler biçilmiş kaftan…

Ben onlara dedim ki “Avrupa da en çok taraftar bizde. 1960'lı yıllarda Almanya'ya çalışmaya giden işçilerin çoğu Karadenizli..İstanbul'da Fenerbahçe'den,Göztepe'de, Florya'dan Kadıköy'den Caddebostan'dan kimse Almanya'ya çalışmaya gitmedi. Sonra bu rakam büyüdü. Telekom'un CEO'su İngiliz Paoul'le görüştüm. 700 bin Trabzonlu var. Trabzonluların da yüzde 98 Trabzonsporludur dedim.

Zaten taraftarımızda bu değişimde para vermeyecek. Sadece faturayı öbür tarafa ödeyecek. Biz de ondan kar payı alacağız.Tahmin ediyorum 1 milyon sayısını buluruz. Bu ayın sonunda AVEA bize bu konuda brifing verecek. Kulübede bu işten anlayan profesyonel birisini alacağız. Bu işten 5 ila 10 milyon dolar arasında gelir bekliyoruz.
Borsa sorununu çözeceğim demiştiniz, bir yöntem buldunuz mu ?

Mehmet Ali Yılmaz tesisleri ikinci pist için DHM tarafından istimlak edilecek. Burası kamulaştırılırsa ve biz para alabilirsek oradan gelen parayla önce borsa sorununu halletmeyi düşünüyoruz. Borsa için şimdilik ekonomik gücümüz yetmiyor, ama seneye inşallah bunu da halledeceğiz.

Galatasaray'ın bu birleşme işini yapan arkadaşlarla bende konuştum. Önce o parayı bul ondan sonra bankalarla görüşmeye başlayalım diyorlar. Parayı bulmadan hisseleri alamam. Parayı da şu anda bulamam.Öbür işleri halletmeye çalışıyorum. Ama 7 ayda kimsenin tahmin etmediği, bizimde tahmin edemeyeceğimiz işler yaptık".

Asbaşkan Kenan İskender benim futbolculara fazla para vermemi engellerdi diyordunuz bu yönetimde de böyle biri var mı?

Merak etmeyin Kenan abi yine beni engelliyor. Bazen gece saat 11:00 12:00 da bana telefon açıp başkan sakın çok para verme! diyor.Bana ulaşamadığı zaman da eşimin telefonunun arıyor. Onun aracılığıyla bana ulaşıyor. Kenan abi Trabzonsporla da, benle de gönül bağı olan bir insan. Bizde onu kırmamaya çalışıyoruz. Beraber çalıştığımız dönemde de ayrı olduğu dönemde de bize çok emek vermiştir. Bu yönetimde onun gibi beni engelleyenler var tabii. Benim elim çok açık..

Siyasi bir aileden geliyorsunuz siyaseti hiç düşünmediniz mi, yoksa teklif mi gelmedi?
Yok canım istesem bugüne kadar 50 defa milletvekili olurdum. Yani çok merak ettiğim bir iş değil. Gerçi vekil yada bakan olsam parti genel başkanı da beni sanırım partide tutmazdı. Çünkü ben aklıma geleni cart diye söylerim..

Kendimi pek tutamıyorum.
Veya ben bir bakana “Lütfen bakanım şu uğurlu ellerinizle şu temeli atar mısınız ?diyemem. Bunu kendime yediremiyorum. Ben bazen mesela Bakan Faruk Özak'a “Faruk” diyorum, sonra utanıp düzeltiyorum. Sayın bakanım diyorum. Düşündüğüm tarzın dışında bir iş bu. Zaten şu anda bulunduğum makam onların çok üstünde bir makam.

Gökhan Ünal transferinde pazarlıklar sırasında odadan çıktınız telefonla biriyle görüştünüz ardından transferi gerçekleştirdiniz.
Bunları nerden biliyorsunuz. Valla haber61'den korkulur. Olay şöyle oldu. Toplantıda pazarlıklar devam ederken beni bakanımız Faruk Özak aradı. Yani ben dışarı çıkıp kimseyi aramadım. Telefonda bakanımız Özak olunca toplantıdan izin aldım dışarı çıktım. Bakan bana telefonda ” Başkanım sen şimdi Gökhan'a çok para verirsin. İllaki beni bekle. Ben de oraya geliyorum” dedi. Bende kendi kendime düşündüm “Özak buraya gelirde bonservisi bedeli çok yüksek derse yandık. Bari o gelmeden az çok neyse, ben hemen imzalıyım Gökhan'ı alalım ” dedim.

Onu beklemeden hemen Kayserisporlu yöneticilerle anlaşmayı yaptık. En pahalı transferimiz oldu ama parasının hemen hemen ödedik".
Trabzonspor başarısız olur diye korku yaşıyor musunuz.?

"Asla korkum olmadı. Ben daha öncede söyledim. Benim hayattan beklentim yok. Eğer korksaydım zaten başkan adayı olmazdım. Ben bu işe soyunurken ismimi riske ettim. Trabzon bana her şeyi vermişti. Saygı görüyordum. Seviliyordum. Onun için bu kadar hamleyi ekip arkadaşlarımla birlikte yapabildik zaten.

Tarihin en çok transferini gerçekleştirdik. Bilindiği gibi 28 oyuncu transferi gerçekleştirdik. Biz daha çok yeni bir takım hüviyetindeyiz. Şimdi Tony'nin işi bitti bitiyor. Gerçi Tolga'da maşallah çok iyi oynuyor. 11 de oynayanlar kulübeye baktığı zaman yerine koyacak 40 tane adamı görüyor.

Yani formayı kaybettiler mi bir daha almaları zor, bu yüzden mecbur iyi oynayacaklar. Fortis Türkiye Kupası maçları başlıyor. Gelecekte Trabzonspor'a çok iyi bir zemin hazırlıyorum. Belki değerimizi anlarlar. Bu yaptıklarımız çok takdirle anılacak".
Sadri Şener çok pratik biri bunun zararlarını görüyor mu.?

"Tez canlı olmanın zaralarını çok sıkça görüyorum tabiii. Tutamıyorum kendimi. Mesela çok uzun yönetim kurulu toplantısı yapamıyorum. Çok tez sıkılıyorum. Gazete okurken bile başlığı okuyorum, altında ne yazdığını anlıyorum. Sonra diğer habere geçiyorum. Zararı da var faydası da var tabi".

En Son izlediğiniz film?
-Çok yakın dostum Şener Şen'in Kabadayı filmi
En beğendiğiniz yabancı aktör?
-Clint Eastwood
En beğendiğiniz yerli aktör?
-Şener Şen, ve Hüseyin Avni Danyal.
En son dinlediğiniz şarkıcı?
-Sibel Can. Trabzonspor'un 41 yıl etkinliklerin de dinledim. Candan Erçetin de dinlerim…
Kaynak: haber61 Gazetesi

Mustafa ÖZDEMİR
16.09.2008, 16:39
trabzonspor cell i çok beğendim 1 milyon u rahat buluruz

Mustafa ÖZDEMİR
16.09.2008, 16:41
trabzonspor cell i çok beğendim 1 milyon u rahat buluruz
sadri baba sen büyük adamsın allah başımızdan eksik etmesin bide şu stadı yapsan...

AYYILDIZ
16.09.2008, 17:11
Trabzonsporcell aveaya mı bağlı olacak orayı tam anlamadım şu an vodafone kullanıorum faturalı çıksın Trabzonsporcell o gün abone olacağım.

firidin61
16.09.2008, 18:10
Merhaba ,

Başkanımız durağan değil sürekli bir atılım içinde ve eminim kendi gibi yönetim kurulu üyelerine sahibiz . Az zamanda yapılan büyük atılımlar bunu gösteriyor .
Kendisine teşekkür ediyor , başarılarının devamını diliyorum .

Saygılarımla

Hüseyin Çümen
16.09.2008, 18:28
Bu bugüne kadar gelmiş geçmiş değil Türkiye değil avrupa tüm dünyada 1 numara başkanımız çok yaşa

salihismet
16.09.2008, 18:29
Herseyi acik acik konusan baskanimizdan sunu istiyoum: Bilhassa yerel medyada cikan asilsiz haberleri resmi sitede yalanlamak zorunda kaliyorlar, iyide ediyorlar, bence eksik olan taraf yazan gazeteyi veya tv yi isim vererek niye aciklamazlar?

Bunlari yazanlar aslinda bellidir, ben sansür uykulansin demiyorum, resmi sitede isim isim aciklasinlar, isim bulmakta zorlanacaklarini sanmiyorum, bu gibi medya mensuplari kol geziyor Trabzonda. Türkiyeyi yöneten yöneticilerimiz diyorlarki; benim hakkimda falanca kisiler söyle söyle yazilar yazdilar, bu yaztiklarini ispat edemeyenler serefsizdirler. Tamam bu serefsizlik sifatini asagilara cekipte birilerinin isminin basina eklemeyelim, o yukarilarda kalsin, fakat en azindan yalan yazanlarin isimlerini aciklasinlar.

DKaraduman
16.09.2008, 21:40
Valla olursa inanılmaz birşey olur.Bana öyle geliyor ki Sadri BABA takımdan ayrılırken hep beraber ağlayacağız:(..

macka61
16.09.2008, 23:30
çok güzel işler yapıyor bende hemen geçerim inşallah öyle bir şey olmaz renkdaş

Dursun Kaplan
20.09.2008, 09:54
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/denizliiftar3.jpg

Seviyoruz seni tonton başkanım.. :)

Gürkan
22.09.2008, 00:32
Başkan şuan kanal 24 canlı yayında

ersun hocanın geleceğini ne beliler sorusana
ben belirlerim diye cevap verdi.

AYYILDIZ
22.09.2008, 00:34
TRABZONSPOR Yönetim Kurulu’nun, Kulübü düzenli gelir kaynaklarına kavuşturmak amacıyla sürdürdüğü proje çalışmalarında atılan müthiş adımda önemli mesafe alındı. Bordo Mavi Enerji Üretim Ltd. Şti. idari, mali ve teknik fizibilite çalışmalarını tamamlayarak Uzungöl HES 1 için DSİ Genel Müdürlüğü’ne başvurusunu yaptı.

Projeye Kimse Başvurmamalı
ASKIYA çıkarılan ve 1 ay askıda kalacak olan Trabzonspor’un hazırladığı bu projeye dışardan müracaat yapılmayacağı tahmin ediliyor. İhalenin Trabzonspor’a kalması halinde, kulübün kasasından tek kuruş çıkmadan 25 milyon dolarlık bir krediyle ya da ortalama 10 yıllık bir işletme devriyle kulüp hem tesisi yapacak hem de 5 yıllık gelirine peşin kavuşabilecek.

TRABZONSPOR Yönetim Kurulu’nun, kulübü düzenli gelir kaynaklarına kavuşturmak amacıyla sürdürdüğü proje çalışmalarının en önemlisi olan enerji yatırımları konusunda müthiş bir adım atıldı. İşadamları Önder Karaduman, Tufan Aydoğan ve Necmettin Aytekin tarafından kurulduktan sonra Trabzonspor’a devredilen Bordo Mavi Enerji Üretim Ltd. Şti., idari, mali ve teknik fizibilite çalışmalarını tamamladığı Uzungöl Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali’ni (HES) kurmak için DSİ Genel Müdürlüğü’ne resmen başvurdu.
DSİ Genel Müdürlüğü, Haldizen Deresi üzerinde kurulacak Uzungöl HES-1 adlı projenin ihale ilanını askıya çıkardı. Bir aylık ilan süresi içinde hiçbir firmanın, Trabzonspor’un hazırladığı bu projeye müracaat etmeyeceği tahmin ediliyor. İhalenin Trabzonspor’a kalması halinde, kulübün kasasından tek kuruş çıkmadan 25 milyon dolarlık bir krediyle projenin yapımına hemen başlanacak. Yaklaşık 1.5 yılda tamamlanması planlanan santralde, yıllık 68 milyon kw elektrik enerjisi üretilecek ve kulübe yıllık 12 milyon YTL gelir sağlanacak.
ENERJİ üretim projesini, yeni stat projesinden daha önemli gördüğünü belirten Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Süreç planladığımız gibi işlerse ilk 5 yılda yatırım maliyetini geri almayı, daha sonra da kulübe yılda yaklaşık 10 milyon dolar kazandırmayı amaçlıyoruz. Trabzonspor gibi kulüplerin, bireysel katkılarla yola devam etmesi akılcı bir yol değildir. Dünya kulüpleri artık kurumsal kimliklerini oluşturup ticari fonksiyonlarla kaynak sağlama yolunu seçiyorlar. Biz de büyük bir kulüp olarak bu yönde önemli adımlar atıyoruz" dedi.

Kaynak:Günebakış Gazetesi

arifemre
22.09.2008, 00:35

saol kardeş valla

28TS61
22.09.2008, 00:37
kanal 24 spikeri: erdinc ve digerlerinin sabah 6da antreman yapmasi insan haklarina uyuyormu?

sadri sener: erdincin 8jk macindaki holosko ile pozisyonuda benim tribünde izdirap cekmem insan haklarina uyuyormu :D:D:D

İskender66
22.09.2008, 00:41
kanal 24 spikeri: erdinc ve digerlerinin sabah 6da antreman yapmasi insan haklarina uyuyormu?

sadri sener: erdincin 8jk macindaki holosko ile pozisyonuda benim tribünde izdirap cekmem insan haklarina uyuyormu :D:D:D
Başkanımız hazır cevap valla anında cevabı yapıştırmış :D

Gürkan
22.09.2008, 00:43
Trabzonda bir mağaza yapılıyormuş dizaynını nike yapıyormuş, istanbuldada yapılacakmış.

Gürkan
22.09.2008, 00:45
Başkan : "Trabzon seyircisinin içinde ekonomik nedenlerle maça yürüyerek gelip yürüyerek gidenleri var sırtımda taşımak istiyorum."

zafer6161
22.09.2008, 00:45
maraton ve kale arkası seneye kapanacak,fb tarzında yapılacak

Gürkan
22.09.2008, 00:46
yeni yapılacak stad yetişmez ise maraton ve kale arkalarını isti fb stadı gibi kapatılacak buna bütçe ayrılacak.

zafer6161
şimdi reklamları veriyor :)

28TS61
sadir sener: yeni stadin yapilmasi gecikirse, maraton ve kale arkalari tribunlerini fb stadi gibi kapatmayi dusunuyoruz

zafer6161
22.09.2008, 00:50
Trabzonda bir mağaza yapılıyormuş dizaynını nike yapıyormuş, istanbuldada yapılacakmış.

ts clup olarakmı yoksa nıke olarakmı faliyet gösterecek :)

Ahmet Faruk
22.09.2008, 00:50

En heyecanlandığım haber şu oldu...

Şu İstanbulda açılsın, gider boş vakitlerimde bedavaya çalışırım. Ama bir açılsın.

28TS61
22.09.2008, 00:51

bence bu günün eglencesine aktarilmali :D:D:D:D:D

Remzi
22.09.2008, 00:52
Maraş caddesindeki Ziraat bankasına Tsclub yapılacak..2 katlı bir bina, bence Çok güzel bir yer Tarihi bir bina güzel olacak.. Mağazanın dizaynını Nike yapacak.. ardından Eğer Satışlar iyi giderse İstanbul-Ankara ve İZmire Ts club açılacak.. Sadri başkanımızın dediğine göre..:)

Gürkan
22.09.2008, 00:53
ts clup olarakmı yoksa nıke olarakmı faliyet gösterecek :)

Taratfar ürünleri rahat bulabilecek mi mesela izmir deki taraftar ? sorusuna cevap olduguna göre Ts club tır. yeni bir genel müdür aldık da dedi yeni bir yapıalan ma içerisindeyiz.

zafer6161
22.09.2008, 00:54
spiker : kendinize hangi başkanı yakın görüyorsunuz
sadri şener :15 sene önceki sadri şeneri :D

Adil ÖZGÜR
22.09.2008, 00:55

:alkış::alkış::alkış:
--Çok net bir soru,

** Çok klas bir cevap :alkış:

Gürkan
22.09.2008, 01:01
Tff ye anadolu kluplerı yardım edeceksen benden alıp verme kendı butcenden ver 150 mılyon butcem var dıyorsan oradan ver.

bıde takıp et bakalım ne yapmıslar gel muzemı gez ben 229 bınla ne yapmısım bak bakalım bızde fb gs bjk dernegı varmı yok. ben bununla basarıyoeum. onlarda bızım kadar sıcrayacaklarsa al benden ver onlara.ızmırın takımı yok. ankaranın takımları belli.

Ahmet Faruk
22.09.2008, 01:02
Federasyon bizi istemiyor....

Gürkan
sunucu : abilik yapmanız lazım.
başkan: ne yapayım elimi mi öptüreyim.

AYYILDIZ
Sadri Şener mükemmel konuşuyor.

sifuni
22.09.2008, 01:03
süperdi bende izledim acyip hazir cevaplar verdi seneye avni akerin üstü fb nin ki gibi kapaniyprmu süper ya

Emre Bekar
sabaha kadar konuşsa sabaha kadar dinleriz sanırım.

Emiroğlu
başkan: ne yapayım elimi mi öptüreyim.

Kapak sanırım :)

Emirhan Makul
şuanda yayında mı reklamda mı ?

Gürkan
22.09.2008, 01:04
başkana helal olsun pozisyonları affetmiyo. gelişine çok güzel vuruyor.

Gürkan
reklamda .....

Emre Bekar
reklama girdi devam edecek

Gürkan
22.09.2008, 01:05
süperdi bende izledim acyip hazir cevaplar verdi seneye avni akerin üstü fb nin ki gibi kapaniyprmu süper ya

eğer yeni stad yetişmeyecek olursa kapanacak.

AYYILDIZ
22.09.2008, 01:05
Enerji Projesi hakkında da konuşur inşallah

Gürkan
22.09.2008, 01:07
son soru : Ts nin bu seneki hedefi

1. hedef avrupa
2. ceza almadan sezonu gecırmek
3. bır kupa almak
asıl hedef seneye.

ara veriliyor.baskan ayrılıyor yayından.

zafer6161
22.09.2008, 01:11
GÜzel konuŞtu,kapakli kapakli :d

sanatik
22.09.2008, 01:12
umarim gelecek yillarin en az 3 yil sadri baskanile devam eder eski (95 lik) gücümüze kavusuruz.

Ha bu sene sampiyonluk kacar belkide sampiyonlar ligi kacar bilinmez ama simdiden korksunlar bizden.

Esas sevindirice bu. Ne yaparsa yapsinlar bu baskan ve ekibi ile trabzon ile kimse (ali sen gibi ückagiticlar haric) basa cikamaz.

Koray
22.09.2008, 01:20

Allah'ına kurban Başkan :D

My
22.09.2008, 02:40
başkan: ne yapayım elimi mi öptüreyim.:D:D:D Büyük adamsun başkan vesselam :D:D:D

Selman
22.09.2008, 02:47
Ben takip edemedim.Ama okuduklarımı şöyle üst üste koyduktan sonra "Allah razı olsun başkanım" diyorum.

Gereken tüm yerlere üstü kapalı ve açık(:)) cevaplarını vermiş.

hamdi_61
22.09.2008, 02:57
yahu hiç haberimiz olmadı tv ye çıktığından.

verdiği cevaplar süpermiş.bir deyim geldi aklıma ya neyse ( ban yemeyelim :D )

Selçuk Aydın61
22.09.2008, 03:06
başkanımız karizma konuştugunu biliyor ve dinletiyor ... bize heycan getirdi sagolsun yaptıgı kampanyalara tam destek sürekliligi saglayalım...

_SeRKaN_
22.09.2008, 10:12
Başkan esmiş savurmuş...Yanıtlar süper tamda başkandan beklenebilecek yanıtlar olmuş...Birde şu esprili yaklaşımı yokmu bitiriyor adamı...:D

DonCorleone-_-
22.09.2008, 14:29
Biz taraftar olarak Başkanımızın yaptıklarının altında kalıyoruz..Başkan destek istiyor statta bizse destek vermiyoruz statta bağırmıyoruz bu konuda bence mahcubuz başkanımıza seni seviyoruz tonton başkan

yakuphoca
22.09.2008, 15:34
Sunucu Yattara ile ilgili bir soru sordu.. Parasını alamadı, jeep istedi onun için oynamadı falan. Yattara ile görüştünüzmü diye sordu Başkan'a.
Başkan'ın cevabı aynen aktarıyorum:
" Valla kendisi ile bir antremanda yarı türkçe yarı ingilizce konuştuk. Yattara diyorki " Çok para Range Rover, Az Para Game Over" ...
Burda koptum. Esprili Başkanım benim..

KUTADGU
22.09.2008, 15:52
Sadri Şener, başkanlık klasını göstermiş anlaşıldığı kadarıyla.

Bunun yanında Trabzonspor Kulübü Başkanlık Koltuğunu da dolu dolu doldurduğunu görmek çok memnun edici.

Hazır cevaplılığı ve aklından geçeni hemen söylemesi takdire şayan ama.
Başkanıma nacizane tavsiyem şu olacaktır: "Açık kolluyorlar başkanım, dikkat et."

Samet Yildirim
22.09.2008, 15:57
Şener, Federasyon'un yeni tutumuyla açık şekilde Trabzonspor'u zarara uğrattığını söyledi.

TFF'ye savaş açtı
Şener, Federasyon'un yeni tutumuyla açık şekilde Trabzonspor'u zarara uğrattığını söyledi.Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, yayın gelirlerindeki yeni düzenlemeyle Trabzonspor'un aldığı ücrette kısıtlamaya giden ve Uyuşmazlık Kurulu'ndaki Taylan Üner'in görevine son veren.

"YENİ YAYIN GELİRİ DÜZENLEMESİ BENİ RAHATSIZ EDİYOR"
Trabzonspor'da üst üste alınan puanlar sonrası keyfi yerine gelen Başkan Sadri Şener, eski Trabzonspor'u yeniden diriltmek için var güçleri ile çalıştıklarını söyledi. Ulusal bir televizyon kanalında katıldığı programda gündemdeki konularla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulunan Şener, Türkiye Futbol Federasyonu'na ağır bir şekilde yüklendi.

Şener, TFF'nin aldığı yeni yayın gelirleri kararının kendisini fazlasıyla rahatsız ettiğini de belirterek, "Beşiktaş'la birlikte tahkime müracaat ettik, çünkü sadece ikimiz aldığı ücrette bir azalma oldu. Biz Federasyona bir yetki veriyoruz ama onlar bizim verdiğimiz yetkiyi bizim için kötüye kullanıyor. Örneğin 1000 Ytl maaş alıyorsunuz ama gelecek ay maaşınızı sizin seçtiğiniz adam 800 Ytl'ye düşürüyor. Bu 'git ve çık' demek anlamına geliyor. Bu olaya ticari olarak bakarsanız havuza para kazandıran kulüpler, 4 büyük takımlar. Bunları çektiğinizde Digitürk para vermiyor" diye konuştu.

"ANADOLU KULÜPLERİNİN FAZLA PARA ALMASINA KARŞI DEĞİLİZ"
Şener, Futbol Federasyonu'nun Anadolu kulüplerine kendi kasasından yardım etmesi gerektiğini de belirterek, "Rahmetli Hasan Doğan ile yaptığımız görüşmede bana, 'Sizin alacağınız ücretlerden kesip, Anadolu kulüplerine katkı yapacağız' demişti. Ben buna kesinlikle karşı çıkmıştım. Biz Anadolu kulüplerinin fazla para almasına karşı çıkmıyoruz. Bizim karşı çıktığımız, bizden alıp onlara verilmesi. Eğer Federasyon, Anadolu kulüplerine yardım etmek istiyorsa bunu kendi bütçesinden yapsın. Biz halka açık bir şirketiz. Daha önce 'Yayın gelirlerinden, şu kadar para alacağız' diye borsaya bildirdik. Şimdi çıkıp diyeceğiz ki, 'Federasyon parayı vermiyor, alamayacağız.' Bunu istemesek de demek zorundayız. Dolayısıyla bu konuda tahkimin vereceği kararı bekliyoruz. Ama Tahkim Kurulu'da Federasyon'un bir kurulu. Bunu ne kadar değerlendirir bilemiyorum. Şimdi Federasyon çıkıp ben paraları o kulüplere ödemeye başladım da diyebilir" şeklinde konuştu.

"TRABZON'DA BAŞKA TAKIM TUTULMAZ, YASAKTIR"
Anadolu kulüplerinin, gelişmesi için kendi şehirlerinin desteğine ihtiyacı olduğunu da söyleyen Şener, "Şimdi bu kulüplere para verirsen, daha çok isteyecekler. Federasyon, Anadolu kulüplerine, 'Futbol alt yapılarını geliştirmek için yardım ediyoruz' diyor. Kontrol etsinler bakalım, gelişiyor mu? Ondan sonra birde Trabzon'a gelsinler, müzeyi ve tesislerimizi gezsinler, halka ve taraftara baksınlar ona göre karar versinler. Trabzon'da bir tane, Fenerbahçe'yi, Galatasaray'ı, Beşiktaş'ı sevenler cemiyeti bulamazsın, yasaktır. Trabzon'da Trabzonspor tutular. Ama Anadolu kulüplerinin kendi şehirlerinde İstanbul kulüplerinin bir çok cemiyeti var. Birde Anadolu kulüpleri bu parayı aldıklarında, Trabzon'un yaptıklarını yapıp, peşinden gelebiliyorlarsa bizden daha çok kesip onlara versinler" diye konuştu.

"FEDERASYONDA İSTENMİYORUZ" Şener, Federasyon'un yeni yayın gelirleri uygulamasının ardında oy alma çabasının olabileceğini de vurgulayarak, "Çünkü o kulüplerin de bizim kadar oyu var. Eskiden belirleyiciydik ama şimdi karşı taraf bloke olunca, tek kalıyoruz. Şu anda sadece Federasyon'un Yönetim Kurulu'nda bir tane arkadaşımız var. Başka hiçbir Trabzonlu kurullarda yok. Var olanları çıkardılar. Demek ki bizi istemiyorlar. Tüm kurulların başkanları, 'Emrinizdeyiz' diyor ama bende onlara, 'Trabzon doğumlular bana emrinizdeyiz desin' diyorum, çünkü bu daha çok hoşuma gidiyor. Ama Trabzon doğumluları gösteremiyorlar. Demek ki açık şekilde istenmiyoruz" dedi.

"TRABZON'DA FUTBOL 1910'DAN BERİ VAR"
Şener, kendi şehrinin takımının desteklemeyen hiçbir şehirde başkanlık yapmayacağını da belirterek, "Trabzon'da 1910'dan beri ciddi futbol var. İdmanocağı - İdmangücü rekabeti yıllarca sürmüş. Bu kültür o kadar gelişmiş ki, Trabzonspor hemen kurulamamış. Bunun nedeni ise, yok senin rengin olacak, yok benim ki olacak diye. En sonunda hiç kimsede olmayan renk bordo - mavi olarak ortaya çıktı. Ankara'da birinci lige çıkma maçında Trabzon'da otobüs kalmadı, kamyonların ardında çoluk çocuk, yaşlı - genç okul sıralarını doldurarak oraya gittiler. O coşkuyu yaşamak için. Şimdi böyle bir futbol kentinin olduğu yerde diyorsunuz ki, 'Size az para vereceğim.' Bu olmaz, yukarda Allah var" diye konuştu.

"HAYALİMDEKİ TAKIMIN YÜZDE 70'İNİ KURABİLDİK"
Şener, geçen 15 yıllık sürede Fenerbahçe'nin ekonomik anlamda çok ön plana çıktığını da belirterek, "Şampiyonluk her zaman olduğu gibi yine 4 takım arasında geçiyor. Ama bu sefer ekonomik rakamlar çok yükselmiş. Biz bu rakamlara ulaşamıyoruz. Bu nedenle kendi bütçemizle daha dikkatli seçim yapmaya çalışıyoruz. Bu senede bunu başardık. Fenerbahçe'nin 50 milyon dolarlık bir transfer bütçesi var, biz zorlanarak 20 -25 milyon dolarlık bir seviyeye ulaştık. Fena olmayanda bir takım kurduk. Ama buna rağmen hayalimdeki takımın yüzde 70'ini kurabildik. Geri kalanı oluşturmak için bir iki takviye daha gerekebilir. Buna ilerleyen günlerde bakacağız. Benim en çok istediğim alt yapıdan oyuncuların çıkarak A takımda oynaması. Böylelikle yıllardır alt yapıya harcadığımız emeklerin boşa gitmemiş olduğunu görmek istiyorum. Bu nedenle rezerv lig olsun diye Karadenizspor'u kurduk" diye konuştu. Şener, Süper Lig'de 6 + 2 olan yabancı kontenjanın sayısının artırılmasına karşı çıkacağını da sözlerine ekledi.

"HEDEFTEN UZAKLAŞIRSAK, FUTBOLCU SATABİLİRİZ" Devre arasında hedeften kopmaları durumunda kulübün menfaatleri doğrultusunda bazı futbolcuları yüksek ücretler karşısında satabileceklerini de söyleyen Şener, "Biz hedef koyarken, oyuncularımızla ve teknik heyetimizle konuşarak koyduk. Eğer devre arası hedefe gitmiyorsak ve takımdaki bazı futbolcularımız çok para ediyorsa, kulübün menfaatleri doğrultusunda bu futbolcuları satabiliriz. Ama kulübe gelir getirmek için asla futbolcu satmayız. Devre arası eğer hocamız 'şu futbolcuya ihtiyacım yok' derse onu da satarız. Eğer, 'benim şu mevkide iki tane daha adama ihtiyacım var' derse, bu transferleri de yapmak için elimizden geleni yaparız. Şu anda devre arası takviye yapacakmış gibi araştırma yapıyoruz, ama devre arasında genelde sorunlu futbolcular kalıyor" dedi.

"ÖNCELİKLE HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARINA KATILMAK"
Bu sezon Avrupa Kupaları'na katılmanın en büyük hedefleri olduğunu da söyleyen Şener, "Ayrıca ceza almadan bir sezon geçirmek istemiyoruz. Ama bizim için esas önemli olan gelecek sezon. Belki gelecek sezon bir iki takviye daha yaparsak, Eski Trabzonspor'u yeniden diriltebiliriz. Biz yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte çok uyumlu çalıştık. Bu kulübün ayağa kalkacağına herkes inandı. Transferler tek tek Trabzon'a gelmeye başlayınca, paraları da ödenince herkes kenetlendi. Günlük forma satışımız arttı, kombine satışımız bir anda tavan yaptı. Bununla birlikte bizde Trabzon'da yeni bir mağaza kurma ardından bunu İstanbul, Ankara ve İzmir'e yayma kararı aldık. Ayrıca birde sanal operatörlük projemiz var. Bu konuda görüşmelerimiz sürüyor. Kadroyu iyi kurduktan sonra bu tür gelişmelerin olması normal" dedi.

"TARAFTARLARI SIRTIMDA TAŞIMAK İSTİYORUM"
Şener, bu sezon taraftarların sergilediği tutumun kendisini fazlasıyla memnun ettiğini de belirterek, "Evimizde oynadığımız son Beşiktaş maçında dört dörtlük bir seyircimiz vardı. Bundan sonrada böyle gidecektir. Trabzonspor seyircisi vefakardır. Ekonomik sorunları olmasına rağmen, bilet alıp maça yürüyerek gidip, yürüyerek geri döner. Ben taraftarlarımızın bu davranışını taktir ediyorum ve onları sırtımda taşımak istiyorum. Geçtiğimiz sezonlarda tribün olayları nedeniyle ceza aldık ama bu olayı ortaya doğru koyarsanız ve yanlışları anlatırsanız, taraftarlarımız kendi hatalarını kabul ediyor. Şu anda seyirci portföyümüz çok iyi inşallah böyle de devam edecek" diye konuştu.

"TRABZONSPOR DALGA GEÇİLECEK BİR KULÜP DEĞİL" Şener, transfer sezonun sona ermesine rağmen kulüpte kalan Hasan, Erdinç ve Jabi'nin tutumunun hoş olmadığını da ifade ederek, şunları söyledi:

"Hasan, Erdinç ve Jabi'ye kulüp bulmamıza ve üstüne para teklif etmemize rağmen, bu futbolcular 'Gitmeyeceğiz' diye tutturdular. Bunun altında ekonomik gerekçelerin dışında başka nedenler aramanın anlamı yok. Bizde bu futbolcuların alacaklarını hukukta, 'Tahsili mümkün olmayan alacaklar' diye bir terim vardır. O kısma ekledik. Bizim kulüp olarak belki onların alacağı paraya ihtiyacımız yok ama Trabzonspor kulübü de dalga geçilecek bir kulüp değil. Bu yüzden bizim dediğimiz saatte antrenmana çıkacaklar."

haber61

sanatik
22.09.2008, 15:57
ya her yeni yazida baskanin söyledigi yeni seyler ekleniyor sunlari bir toplu halde söyleyin merak ediyorum daha neler söyledi.

cok para land rover, az para game over - hahaaha

61viya
22.09.2008, 15:59
Tontiş amcam benim :D

Bu adamı dinlerken müthiş mest oluyorum:d Sanki en güzel filmi izler,en güzel yemeği yer,en iyi müziği dinlermişim gibi :D

Yanındayız!

POYRAZ
22.09.2008, 16:42
Mademki Sadri Sener demis, dogrudur.

İdris Toksoy
22.09.2008, 16:43
sadri başkan dün akşam kanal 24'te spor programında kimi zaman şakalar yaptı,kimi zamanlar ise verdi veriştirdi.

Recep Alkan
22.09.2008, 18:11
verıp verıstıren bır baksanı ozlemısız be.
nerde uc puanı verın de shayı kac mac kapatırsanız kapatın dıyen baskan nerde haksızlıgı gordugunde postayı koyan bu baskan. helal sana

pReN@_61
22.09.2008, 18:32
yanındayız Sadri Başkan..

Emo91
22.09.2008, 19:02
ersun hoca ile mutlaka devam edilmeli... adam basarisiz olsa bile devam
hele baskan mutlaka devam etmeli

wolf_TS61
22.09.2008, 21:09
Şener, Federasyon'un yeni tutumuyla açık şekilde Trabzonspor'u zarara uğrattığını söyledi.

TFF'ye savaş açtı
Şener, Federasyon'un yeni tutumuyla açık şekilde Trabzonspor'u zarara uğrattığını söyledi.Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, yayın gelirlerindeki yeni düzenlemeyle Trabzonspor'un aldığı ücrette kısıtlamaya giden ve Uyuşmazlık Kurulu'ndaki Taylan Üner'in görevine son veren.

"YENİ YAYIN GELİRİ DÜZENLEMESİ BENİ RAHATSIZ EDİYOR"
Trabzonspor'da üst üste alınan puanlar sonrası keyfi yerine gelen Başkan Sadri Şener, eski Trabzonspor'u yeniden diriltmek için var güçleri ile çalıştıklarını söyledi. Ulusal bir televizyon kanalında katıldığı programda gündemdeki konularla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulunan Şener, Türkiye Futbol Federasyonu'na ağır bir şekilde yüklendi.

Şener, TFF'nin aldığı yeni yayın gelirleri kararının kendisini fazlasıyla rahatsız ettiğini de belirterek, "Beşiktaş'la birlikte tahkime müracaat ettik, çünkü sadece ikimiz aldığı ücrette bir azalma oldu. Biz Federasyona bir yetki veriyoruz ama onlar bizim verdiğimiz yetkiyi bizim için kötüye kullanıyor. Örneğin 1000 Ytl maaş alıyorsunuz ama gelecek ay maaşınızı sizin seçtiğiniz adam 800 Ytl'ye düşürüyor. Bu 'git ve çık' demek anlamına geliyor. Bu olaya ticari olarak bakarsanız havuza para kazandıran kulüpler, 4 büyük takımlar. Bunları çektiğinizde Digitürk para vermiyor" diye konuştu.

"ANADOLU KULÜPLERİNİN FAZLA PARA ALMASINA KARŞI DEĞİLİZ"
Şener, Futbol Federasyonu'nun Anadolu kulüplerine kendi kasasından yardım etmesi gerektiğini de belirterek, "Rahmetli Hasan Doğan ile yaptığımız görüşmede bana, 'Sizin alacağınız ücretlerden kesip, Anadolu kulüplerine katkı yapacağız' demişti. Ben buna kesinlikle karşı çıkmıştım. Biz Anadolu kulüplerinin fazla para almasına karşı çıkmıyoruz. Bizim karşı çıktığımız, bizden alıp onlara verilmesi. Eğer Federasyon, Anadolu kulüplerine yardım etmek istiyorsa bunu kendi bütçesinden yapsın. Biz halka açık bir şirketiz. Daha önce 'Yayın gelirlerinden, şu kadar para alacağız' diye borsaya bildirdik. Şimdi çıkıp diyeceğiz ki, 'Federasyon parayı vermiyor, alamayacağız.' Bunu istemesek de demek zorundayız. Dolayısıyla bu konuda tahkimin vereceği kararı bekliyoruz. Ama Tahkim Kurulu'da Federasyon'un bir kurulu. Bunu ne kadar değerlendirir bilemiyorum. Şimdi Federasyon çıkıp ben paraları o kulüplere ödemeye başladım da diyebilir" şeklinde konuştu.

"TRABZON'DA BAŞKA TAKIM TUTULMAZ, YASAKTIR"
Anadolu kulüplerinin, gelişmesi için kendi şehirlerinin desteğine ihtiyacı olduğunu da söyleyen Şener, "Şimdi bu kulüplere para verirsen, daha çok isteyecekler. Federasyon, Anadolu kulüplerine, 'Futbol alt yapılarını geliştirmek için yardım ediyoruz' diyor. Kontrol etsinler bakalım, gelişiyor mu? Ondan sonra birde Trabzon'a gelsinler, müzeyi ve tesislerimizi gezsinler, halka ve taraftara baksınlar ona göre karar versinler. Trabzon'da bir tane, Fenerbahçe'yi, Galatasaray'ı, Beşiktaş'ı sevenler cemiyeti bulamazsın, yasaktır. Trabzon'da Trabzonspor tutular. Ama Anadolu kulüplerinin kendi şehirlerinde İstanbul kulüplerinin bir çok cemiyeti var. Birde Anadolu kulüpleri bu parayı aldıklarında, Trabzon'un yaptıklarını yapıp, peşinden gelebiliyorlarsa bizden daha çok kesip onlara versinler" diye konuştu.

"FEDERASYONDA İSTENMİYORUZ" Şener, Federasyon'un yeni yayın gelirleri uygulamasının ardında oy alma çabasının olabileceğini de vurgulayarak, "Çünkü o kulüplerin de bizim kadar oyu var. Eskiden belirleyiciydik ama şimdi karşı taraf bloke olunca, tek kalıyoruz. Şu anda sadece Federasyon'un Yönetim Kurulu'nda bir tane arkadaşımız var. Başka hiçbir Trabzonlu kurullarda yok. Var olanları çıkardılar. Demek ki bizi istemiyorlar. Tüm kurulların başkanları, 'Emrinizdeyiz' diyor ama bende onlara, 'Trabzon doğumlular bana emrinizdeyiz desin' diyorum, çünkü bu daha çok hoşuma gidiyor. Ama Trabzon doğumluları gösteremiyorlar. Demek ki açık şekilde istenmiyoruz" dedi.

"TRABZON'DA FUTBOL 1910'DAN BERİ VAR"
Şener, kendi şehrinin takımının desteklemeyen hiçbir şehirde başkanlık yapmayacağını da belirterek, "Trabzon'da 1910'dan beri ciddi futbol var. İdmanocağı - İdmangücü rekabeti yıllarca sürmüş. Bu kültür o kadar gelişmiş ki, Trabzonspor hemen kurulamamış. Bunun nedeni ise, yok senin rengin olacak, yok benim ki olacak diye. En sonunda hiç kimsede olmayan renk bordo - mavi olarak ortaya çıktı. Ankara'da birinci lige çıkma maçında Trabzon'da otobüs kalmadı, kamyonların ardında çoluk çocuk, yaşlı - genç okul sıralarını doldurarak oraya gittiler. O coşkuyu yaşamak için. Şimdi böyle bir futbol kentinin olduğu yerde diyorsunuz ki, 'Size az para vereceğim.' Bu olmaz, yukarda Allah var" diye konuştu.

"HAYALİMDEKİ TAKIMIN YÜZDE 70'İNİ KURABİLDİK"
Şener, geçen 15 yıllık sürede Fenerbahçe'nin ekonomik anlamda çok ön plana çıktığını da belirterek, "Şampiyonluk her zaman olduğu gibi yine 4 takım arasında geçiyor. Ama bu sefer ekonomik rakamlar çok yükselmiş. Biz bu rakamlara ulaşamıyoruz. Bu nedenle kendi bütçemizle daha dikkatli seçim yapmaya çalışıyoruz. Bu senede bunu başardık. Fenerbahçe'nin 50 milyon dolarlık bir transfer bütçesi var, biz zorlanarak 20 -25 milyon dolarlık bir seviyeye ulaştık. Fena olmayanda bir takım kurduk. Ama buna rağmen hayalimdeki takımın yüzde 70'ini kurabildik. Geri kalanı oluşturmak için bir iki takviye daha gerekebilir. Buna ilerleyen günlerde bakacağız. Benim en çok istediğim alt yapıdan oyuncuların çıkarak A takımda oynaması. Böylelikle yıllardır alt yapıya harcadığımız emeklerin boşa gitmemiş olduğunu görmek istiyorum. Bu nedenle rezerv lig olsun diye Karadenizspor'u kurduk" diye konuştu. Şener, Süper Lig'de 6 + 2 olan yabancı kontenjanın sayısının artırılmasına karşı çıkacağını da sözlerine ekledi.

"HEDEFTEN UZAKLAŞIRSAK, FUTBOLCU SATABİLİRİZ" Devre arasında hedeften kopmaları durumunda kulübün menfaatleri doğrultusunda bazı futbolcuları yüksek ücretler karşısında satabileceklerini de söyleyen Şener, "Biz hedef koyarken, oyuncularımızla ve teknik heyetimizle konuşarak koyduk. Eğer devre arası hedefe gitmiyorsak ve takımdaki bazı futbolcularımız çok para ediyorsa, kulübün menfaatleri doğrultusunda bu futbolcuları satabiliriz. Ama kulübe gelir getirmek için asla futbolcu satmayız. Devre arası eğer hocamız 'şu futbolcuya ihtiyacım yok' derse onu da satarız. Eğer, 'benim şu mevkide iki tane daha adama ihtiyacım var' derse, bu transferleri de yapmak için elimizden geleni yaparız. Şu anda devre arası takviye yapacakmış gibi araştırma yapıyoruz, ama devre arasında genelde sorunlu futbolcular kalıyor" dedi.

"ÖNCELİKLE HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARINA KATILMAK"
Bu sezon Avrupa Kupaları'na katılmanın en büyük hedefleri olduğunu da söyleyen Şener, "Ayrıca ceza almadan bir sezon geçirmek istemiyoruz. Ama bizim için esas önemli olan gelecek sezon. Belki gelecek sezon bir iki takviye daha yaparsak, Eski Trabzonspor'u yeniden diriltebiliriz. Biz yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte çok uyumlu çalıştık. Bu kulübün ayağa kalkacağına herkes inandı. Transferler tek tek Trabzon'a gelmeye başlayınca, paraları da ödenince herkes kenetlendi. Günlük forma satışımız arttı, kombine satışımız bir anda tavan yaptı. Bununla birlikte bizde Trabzon'da yeni bir mağaza kurma ardından bunu İstanbul, Ankara ve İzmir'e yayma kararı aldık. Ayrıca birde sanal operatörlük projemiz var. Bu konuda görüşmelerimiz sürüyor. Kadroyu iyi kurduktan sonra bu tür gelişmelerin olması normal" dedi.

"TARAFTARLARI SIRTIMDA TAŞIMAK İSTİYORUM"
Şener, bu sezon taraftarların sergilediği tutumun kendisini fazlasıyla memnun ettiğini de belirterek, "Evimizde oynadığımız son Beşiktaş maçında dört dörtlük bir seyircimiz vardı. Bundan sonrada böyle gidecektir. Trabzonspor seyircisi vefakardır. Ekonomik sorunları olmasına rağmen, bilet alıp maça yürüyerek gidip, yürüyerek geri döner. Ben taraftarlarımızın bu davranışını taktir ediyorum ve onları sırtımda taşımak istiyorum. Geçtiğimiz sezonlarda tribün olayları nedeniyle ceza aldık ama bu olayı ortaya doğru koyarsanız ve yanlışları anlatırsanız, taraftarlarımız kendi hatalarını kabul ediyor. Şu anda seyirci portföyümüz çok iyi inşallah böyle de devam edecek" diye konuştu.

"TRABZONSPOR DALGA GEÇİLECEK BİR KULÜP DEĞİL" Şener, transfer sezonun sona ermesine rağmen kulüpte kalan Hasan, Erdinç ve Jabi'nin tutumunun hoş olmadığını da ifade ederek, şunları söyledi:

"Hasan, Erdinç ve Jabi'ye kulüp bulmamıza ve üstüne para teklif etmemize rağmen, bu futbolcular 'Gitmeyeceğiz' diye tutturdular. Bunun altında ekonomik gerekçelerin dışında başka nedenler aramanın anlamı yok. Bizde bu futbolcuların alacaklarını hukukta, 'Tahsili mümkün olmayan alacaklar' diye bir terim vardır. O kısma ekledik. Bizim kulüp olarak belki onların alacağı paraya ihtiyacımız yok ama Trabzonspor kulübü de dalga geçilecek bir kulüp değil. Bu yüzden bizim dediğimiz saatte antrenmana çıkacaklar."

haber61

Aslında sadri babamız çok önemli bir konuya değindi.Havuza para kazandıran 4 kulüpten biri olmamıza rağmen hakettiğimizi alamıyoruz.Daha hakettiğimiz parayı bile alamazken alacağımız parayı daha da azaltıyorlar.Sadri başkan kolay kolay sert konuşmaz.Konuştuğuna göre ciddi miktarda para kaybedeceğiz demektir.
Hani lig tv'ye verdiğimiz tepkiden sonra başkanımız demişti ya bizim takıma sahip çıkmamız gerekenler zamanlar vardır birde taraftarın takıma sahip çıkması gereken zamanlar vardır.Başkanımız orda bir şeyi söylemeyi unutmuş.Ben söyleyeyim.Birde hepimizin sahip çıkması gereken zamanlar vardır.İşte o zaman bence bu zamandır.Geç olmadan başkanımız ile omuz omuza vermeliyiz.İnşallah site yöneticilerimizde benimle aynı fikirdedir.

Oğuzhan Fidan
22.09.2008, 22:32
takım hedeften uzak kötü gidiyosa eğer yıldız oyunculardan satabiliriz diyo başkan umarım yanlış anlamışımdır

Samet Yildirim
22.09.2008, 22:35
takım hedeften uzak kötü gidiyosa eğer yıldız oyunculardan satabiliriz diyo başkan umarım yanlış anlamışımdır

yani demek istyiorsa...gecen seneki gibi erken havlu atip bir yabanci kulüp gelipde 10 milyon euro verirse satariz diyor...ama para kazanmak icin satmayiz diyor

su an kanal mavide bu yorumu elestiriyorlar:)

baskan yanlis birsey dememiski---

Semih58
22.09.2008, 22:37
TRABZONSPOR iyi gidiyor. Fakat bu şekilde devam etmeli.

Cüneyt Canlıca
22.09.2008, 22:37
İstediğimiz saatte antremana çıkacaklar derken gece yarısına antreman mı koydular acaba

Samet Yildirim
22.09.2008, 22:39
İstediğimiz saatte antremana çıkacaklar derken gece yarısına antreman mı koydular acaba

sabah 6 bide öglen 16 galiba:)

ulvicebi61
22.09.2008, 22:44
sabah 6 da yaptırıyodular bu oyunculara idman,futbolcularda demeç vermiştiler nedir sabahın köründe idman mı olur gibisinden ona cevap olarak söylemiş anlaşılan başkan...oyuncu satma işine gelince TAHMİNİM kötü gidişatta iyi bi paraya satılır dediği hüseyin çimşir rusyada bi klübe verilir,hüseyinin kardeşi de diyodu geçen sene rusya da bi klüp olabilir diye ama beklicez görücez inşallah bizde o kötü gidişe girmeyiz..

Great White
22.09.2008, 22:55
"HEDEFTEN UZAKLAŞIRSAK, FUTBOLCU SATABİLİRİZ"

Ben buraya takıldım şimdi:confused:

Bu şekilde bir söylemde bulunacağına "Astronomik bir teklif gelirse yurt dışına olmak şartıyla herhangi bir yıldızımızı satabiliriz" şeklinde bir demeç verseydi bence çok daha mantıklı olurdu..

En azından sezon başında sıkça dillendirilen "Şampiyonluk sürecimiz başlamıştır" ve "Biz gelecek beş yılın takımını kurduk. Bu sene olmazsa diğer sene en büyük favori biziz" gibi söylemler ile çelişmezdi Sadri Başkan..

Samet BuLut
22.09.2008, 23:01
Namı diğer By Proje Sadri Şener :)

28TS61
23.09.2008, 01:02
Ben buraya takıldım şimdi:confused:

Bu şekilde bir söylemde bulunacağına "Astronomik bir teklif gelirse yurt dışına olmak şartıyla herhangi bir yıldızımızı satabiliriz" şeklinde bir demeç verseydi bence çok daha mantıklı olurdu..

En azından sezon başında sıkça dillendirilen "Şampiyonluk sürecimiz başlamıştır" ve "Biz gelecek beş yılın takımını kurduk. Bu sene olmazsa diğer sene en büyük favori biziz" gibi söylemler ile çelişmezdi Sadri Başkan..

bende dün dinlerken bu sözlere takildim, eger sadri sener transfere izin verirse, en büyük hatasini yapmis olup, taraftarlarin güvenini yitirmis olur

Berk
23.09.2008, 19:02
Kendisine olan saygı ve sevgim her geçen gün dahada artıyor..:)

Ayrıca oyuncu satma lafında yanlışlık yok.Eğer takım giderse ve mesela Yattara'ya 12 milyon euro teklif gelirse satılabilir..

mensure 61
23.09.2008, 23:38
Eğer Yattara'yı satarsa hiç iyi olmıyıcak :(

TolgaTopçu61
23.09.2008, 23:43
ne yaparsan yap sonuna kadar arkandayim

Bahadır Şimşek
23.09.2008, 23:45
Sana desteğimiz sonuna kadar başkan.
Sen yapıyorsan, bir bildiğin vardır.
Ellerinden öperim...

Zafer BİLGİN
24.09.2008, 00:21
Sen akıllı bir insansın.Sana güveniyoruz başkanım.Yattara konusundada klübümüz adına en güzel hareketi yaptın.

Gitmek isteyeni tutmam diye.

Murat'
24.09.2008, 00:21
Ben yattara konusunda kesinlikle sadrişeneri suçlamıyorum...çünkü eminim ki yattaranın kendisi gitmek istiyor...

Emirhan Makul
24.09.2008, 00:24
Ben yattara konusunda kesinlikle sadrişeneri suçlamıyorum...çünkü eminim ki yattaranın kendisi gitmek istiyor...

buna bende eminim

ulvicebi61
24.09.2008, 00:24
Trabzonspor için en hayırlısı neyse sadri başkanın bunu en iyi şekilde yapacağından bir gram bile şüphem yok..

Ibo61
24.09.2008, 01:12
Baskanimiz her konuda hakli. Bulmusuz böyle bir baskani, hala daha adami elestiriyorsunuz....
Nuri dönemini ne cabuk unuttunuz????????????

Sadri baskanimizin Trabzonsporumuzn menfaati icin hareket ettigine inancim sonsuz....

Sefaenes
24.09.2008, 01:16
Ne yazik yine ayak oyunlari basliyor baktilar sahada iyi oynuyoruz icimizdeki irlandalilar hemen karistirmak icin bir haber cikartip icten yikmaya calisiyorlar. Biz istanbul medyasindan cok kendi medyamizdan cekiyoruz. Ben bir daha nuriler görmek istemiyorum, nuriler yüzünden sagligimdan oldum. Sadri Baskan sonuna kadar destek

Sen_Teksin_61
24.09.2008, 02:07
Başkanımız Sadri Şener, medyada oyuncumuz İbrahima Yattara hakkında yer alan haberlerle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Şu anda transfer döneminde olunmadığını ve bu nedenle satılacak herhangi bir oyuncunun yerine kadroyu tamamlama imkanının bulunmadığını hatırlatan Şener, “Bu nedenle Yattara’nın satılması gibi bir durum da söz konusu değildir” değerlendirmesinde bulundu.

Yattara da dahil olmak üzere kadroda son derece kaliteli futbolcular olduğunu ve bunlara talep gelmesini de doğal gördüklerini kaydeden Başkan Şener, “Ancak gerçekçi olmak zorundayız. Şu anda transfer döneminde değiliz. Bir oyuncuyu elden çıkartırken yerine yenisini koyabilecek imkanı da oluşturmalısınız. İçinde bulunduğumuz süreçte bunu gerçekleştirmemiz kurallar dahilinde mümkün değil. Öyleyse gereksiz spekülasyonlarla kimse kafaları karıştırmaya çalışmasın. Biz başta D.Ç. Karabükspor’la olmak üzere oynayacağımız maçları düşünüyoruz.

Farklı gündemlerle enerjimizi harcamak istemiyoruz. Taraftarlarımız da bu durumun bilincinde olsunlar” diye konuştu.

Eğer Sadri ŞENER başkanımız biraz olsun sözünün eriyse şu verdiği demecin arkasında durur ve ne yapar eder Yattara'yı en azından sezonun ilk yarısındaki ara transfer dönemine kadar takımda kalması konusunda ikna eder. Şu zamanda bence çok ihtiyacımız olan ve taraftarın sevgilisi olan bir futbolcuyu yerine tarnsfer yapamayacağınız bir dönemde satmak akıl karı değildir. Bu futbolcu eğer bir insan ise ikna edilebilir...

Terzioğlu
24.09.2008, 02:08
Baskanimiza kesinlikle güveniyorum ve en dogru karari verecegine dair hic süphem yok.

Punisher-61
24.09.2008, 06:35
en dogru karar yattaranin ara transferde satilmasi..böylece trabzonspor ara transfer dönemine kadar yerini doldurabilecek futbolcu bulur..

alpi53
24.09.2008, 07:43
millet ben baskana sonsuz guveniorum herseyin iyisini o yapacaktir.. satilmasi gerkiyorsa satsin .. baskanimin cani sagolsun ,,kimse baskanimin canini sikmasin yeter ,, o bize 10 tane daha yattara alir..

sifuni
24.09.2008, 20:59
evet baskani suclayarak yönetimi protesto ederek biryere varamayiz hemen sampiyonluk havasi ters eser bunu yaparsak umarim yapmayiz

pReN@_61
24.09.2008, 21:05
Sadri Başkan'a güveniyoruz...Hakkımızda hayırlısı olsun...

Tahsin Armutcu
24.09.2008, 21:10
sadrı baskana hep destek tam destek kımse klupten ustun degıldır

TS-Tiryaki
24.09.2008, 21:27
Kendisine herzaman, heryerde sonsuz destek veriyorum. Sonuna kadar arkandayiz Sadri baskan.

zafercalikoglu
24.09.2008, 21:41
başkana sonuna kadar destek b,iz buluruz yattara özkan hoccam araştırmaya devam

TolgaTopçu61
24.09.2008, 21:48
sonuna kadar Sadri baskan,herzaman arkandayiz

Hekimoğlu
24.09.2008, 22:02
başkanım moralini bozma bu taraftar senin kıymetini biliyor.

only ts
24.09.2008, 22:07
umarım yaptıgı ve yapacak oldugu butun herseyi trabzonspor için yapıyordur umarımm ..

Emo91
24.09.2008, 22:12
baskan sen iyi bir TS'lisin.
yattara gitmek istyiyordu ve gitti....

artik senden yattaranin yerine bir dünyada görülmemis bir galaxy yildizi bekliyoruz!!! bundan asagisi olmaz ;)

hersey TS icin. yattara iyi bir TS liydi. yolun acik olsun karacocuk!

since1967-61
24.09.2008, 22:15
gitmek isteyen hiç bir oyuncu Trabzonspor da büyük başarılar da yakalasa bu takımdan büyük değildir
Hele ki 6 sene bu klube emek vermiş bu klüpten ekmek yemiş birinin takımının yıllar sonra şampiyonluk havasına girdiği bir dönemde
parayı tercih ederek yönetimin onu satmaktan başka çaresi kalmamıştır

Burda bu takım için çok büyük işler yapmış
Başkan Sadri Şener ve yönetimini eleştirenler
elini vicdanına koysun

Evet Yattara çok önemliydi bizim için
Baki olan Trabzonspor

Devre arasına kadar en az kayıpla bitirip
başkanımızın gerekli adımları atacağından hiç şüphem yok

SADRİ BAŞKAN BÜYÜKSÜN !!!!!!!!!!!!!!

Burda 3-5 tane kendini bilmezin sana edeceği laflar stadda olsun burada olsun
karşılıksız kalmıcaktır !!!

Seninleyiz Büyük Başkan

Emre Emiroğlu
24.09.2008, 22:25
Kim yattara transferi konusunda Yönetimi haksız buluyorsa hayatı boyunca yaptığı en büyük nankörlüğü yapıyor.

TSezgin61
24.09.2008, 22:28
gökdeniz gitti, o sinirle takimi yildiz manyagi yapti:D

simdi ondan daha cok para var elinde ve gökdenizden daha cok sevilen yattara gitti...

cildirt bizi delirt bizi sadri baba!!!:D

erol_izm
24.09.2008, 22:29
Arkadaşlar buraya yazdığınız haberlein altına lütfen kaynak linlerinide yazın.

tisan61
24.09.2008, 22:30
başkan olması gerekeni yapmıştır ve yapacaktır

mk.esen35
24.09.2008, 22:54
bekara karı boşamak kolay diye bi atasözü vardır.sadri başkan geldiğinde ilk sözlerinden biri fatihin satılmasına dayanarak yıldız oyuncu satılmaz idi.ben olsam kesinlikle satmam falan diyodu. nuriye taş atıyodu.fatihte gitmek istediğinden nuri onu satmıştı.demek oluyorki öyle büyük konuşmucan.şimdi nuri cıksa ne oldu sadri dese haksızmı?
ama yinede sadri baskan yapmışsa en doğrusunu yapmıştı.ona guvenımiz tam.devre arasında telafi eder

Halil Atalay
24.09.2008, 23:09
ben başkanımıza sonuna kadar güveniyorum

en büyük başkan sadri şener

Cem Akyüz
24.09.2008, 23:25
Başkanımıza sonuna kadar güveniyorum iyi işler yapacağından eminim

Aker
24.09.2008, 23:32
Başkana her zaman güvenim sonsuz.

macka61
24.09.2008, 23:47
bende Başkanımıza güveniyorum ve sonuna kadar da arkasındayım

Serdar A
24.09.2008, 23:52
Başka bir başlıkta Erdal abi Baba filmi ile gündeme atıfta bulununca buraya gelip uzak doğu sinemasının en meşhur repliklerinden birini not düşmek farz oldu :)

Herşeye rağmen , Sadri Şener ile

Tek çatı altında !

trapesus
25.09.2008, 01:08
Tonya'nın gururu. Kalbimizdesin, aklımızdasın Büyük Başkan.

Selami Gürpınar
25.09.2008, 14:37
Başkan Sadri Şener Transferin ilk günü yaptığı açıklama ile 20 milyon avro verseler bile Yattara’yı vermem diyordu. Bugün ise bakın başkan Sadri Şener ne diyor

ŞENER’DEN İKİ GÜNDE FARKLI AÇIKLAMA

Başkan Sadri Şener Transferin ilk günü yaptığı açıklama ile 20 milyon avro verseler bile Yattara’yı vermem diyordu. Bugün ise bakın başkan Sadri Şener ne diyor

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Gineli oyuncu Yattara'nın, Katar'ın Al Sadd Kulübü'ne transferi konusunda, ''Trabzonspor, büyük bir kulüptür. Yattaralar gider, yeni Yattaralar gelir'' dedi.
Bordo-mavili takımın bu sabah yaptığı antrenmanı izleyen başkan Şener, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Şener, dün Kardemir Karabükspor ile yaptıkları maçın çıkışında söylediği gibi Yattara konusunda birinci maddenin bu futbolcunun gitmek istediği şeklinde olduğunu belirterek, ''Trabzonspor'da futbol oynamak istemediğini söylüyordu. Çıkış noktamız bu. Yattara'yı satma veya para kazandırma gibi bir düşüncem, niyetim yoktu. Zaten Telekom ile bir anlaşma yapmıştım. Ekonomik bir derdimiz yok'' dedi.
Yattara'nın kendisini 2 kez telefonla aradığını ifade eden Şener, ''Benim, futbolcularla telefonda görüşmek pek tarzım değildi. Trabzonspor, çok büyük bir camia ve takımdır. Trabzonspor'dan 41 yıl içinde bir sürü meşhur futbolcu geldi, gitti. Trabzonspor, hep yerinde durdu ve büyüyerek devam etti yaşantısına. Yattara da bunlardan bir tanesi'' diye konuştu.
Şener, Trabzonspor'u iyi noktalara getirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:
''Yattara, çok önemli, klas yetenekli bir oyuncu, ama top oynamak istemedikten sonra bize bir şey kalmıyor. Kulübün menfaatlerini düşünmek lazım. Bahsedilen para bana göre Türkiye'de satılan oyuncular içerisinde bonservisi en yüksek olanlardan biri. Önemli bir rakam Trabzonspor için. İkincisi, biz şu anda liderin averajla gerisindeyiz. Bu noktaya Yattara'sız geldik. Şu anda oturmuş bir takım var. Önümüzde Antalya maçı var. Bu olay çıkmadan. Yattara, kupa maçında oynamayacağını, Antalya maçında oynayabileceğini söylemişti. Aklıma şu soru geliyor, Antalyay'ı, Konya'yı geçersek, kimin yerine oynardı. Kazanan takımı hoca, nasıl bozacaktı. O zaman Yattara, bizim için pahalı bir oyuncu olacaktı. Trabzonspor, büyük bir kulüptür. Yattaralar gider, yeni Yattaralar gelir.''

-GÖRÜŞMELER TEKRAR BAŞLADI-

Başkan Şener, kulüp menajeri Caner Çuvalcıoğlu'nun, Katar kulübü yöneticileriyle görüşme halinde olduğunu belirterek, ''Henüz daha imzaladığımız bir şey yok. Gitme yolunda görüşmeler sürüyor. Bundan sonra kalsa bile Yattara'dan fayda alınmaz. Yattara'nın gitme nedeni malidir. Başka nedeni olmaz. Bugün gelişme olur. Caner bey görüşüyor. Bugün bitirirler'' diye konuştu.
Bu arada, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelen Yattara, bordo-mavili takımın antrenmanında yer almadı.

Yavuz Hasan
25.09.2008, 14:41

ŞENER’DEN İKİ GÜNDE FARKLI AÇIKLAMA

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Gineli oyuncu Yattara'nın, Katar'ın Al Sadd Kulübü'ne transferi konusunda, ''Trabzonspor, büyük bir kulüptür. Yattaralar gider, yeni Yattaralar gelir'' dedi.
Bordo-mavili takımın bu sabah yaptığı antrenmanı izleyen başkan Şener, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Şener, dün Kardemir Karabükspor ile yaptıkları maçın çıkışında söylediği gibi Yattara konusunda birinci maddenin bu futbolcunun gitmek istediği şeklinde olduğunu belirterek, ''Trabzonspor'da futbol oynamak istemediğini söylüyordu. Çıkış noktamız bu. Yattara'yı satma veya para kazandırma gibi bir düşüncem, niyetim yoktu. Zaten Telekom ile bir anlaşma yapmıştım. Ekonomik bir derdimiz yok'' dedi.
Yattara'nın kendisini 2 kez telefonla aradığını ifade eden Şener, ''Benim, futbolcularla telefonda görüşmek pek tarzım değildi. Trabzonspor, çok büyük bir camia ve takımdır. Trabzonspor'dan 41 yıl içinde bir sürü meşhur futbolcu geldi, gitti. Trabzonspor, hep yerinde durdu ve büyüyerek devam etti yaşantısına. Yattara da bunlardan bir tanesi'' diye konuştu.
Şener, Trabzonspor'u iyi noktalara getirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:
''Yattara, çok önemli, klas yetenekli bir oyuncu, ama top oynamak istemedikten sonra bize bir şey kalmıyor. Kulübün menfaatlerini düşünmek lazım. Bahsedilen para bana göre Türkiye'de satılan oyuncular içerisinde bonservisi en yüksek olanlardan biri. Önemli bir rakam Trabzonspor için. İkincisi, biz şu anda liderin averajla gerisindeyiz. Bu noktaya Yattara'sız geldik. Şu anda oturmuş bir takım var. Önümüzde Antalya maçı var. Bu olay çıkmadan. Yattara, kupa maçında oynamayacağını, Antalya maçında oynayabileceğini söylemişti. Aklıma şu soru geliyor, Antalyay'ı, Konya'yı geçersek, kimin yerine oynardı. Kazanan takımı hoca, nasıl bozacaktı. O zaman Yattara, bizim için pahalı bir oyuncu olacaktı. Trabzonspor, büyük bir kulüptür. Yattaralar gider, yeni Yattaralar gelir.''

-GÖRÜŞMELER TEKRAR BAŞLADI-

Başkan Şener, kulüp menajeri Caner Çuvalcıoğlu'nun, Katar kulübü yöneticileriyle görüşme halinde olduğunu belirterek, ''Henüz daha imzaladığımız bir şey yok. Gitme yolunda görüşmeler sürüyor. Bundan sonra kalsa bile Yattara'dan fayda alınmaz. Yattara'nın gitme nedeni malidir. Başka nedeni olmaz. Bugün gelişme olur. Caner bey görüşüyor. Bugün bitirirler'' diye konuştu.
Bu arada, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelen Yattara, bordo-mavili takımın antrenmanında yer almadı.
yattaranın gidiceem ısrarını göz önünde bulundurmak lazım

mensure 61
25.09.2008, 16:44
Başkan çok yazık gereksiz konuşmaları size hiç yakıştıramıyorum ! Artık size hiç güvenim kalmadı !..

FANATIK61
25.09.2008, 16:50
Başkan çok yazık gereksiz konuşmaları size hiç yakıştıramıyorum ! Artık size hiç güvenim kalmadı !..

Vah vah vah yapma yahu :D:D:D

Dursun Kaplan
25.09.2008, 16:50

Konuştuklarının neresi gereksiz.?

M.S.SOFU
25.09.2008, 16:51
başkan olayı iyi incelediniz ve doğru kararı verdiniz tebrik ederim.

İdris Toksoy
25.09.2008, 16:52

çok rahat kestirip atabiliyosun

macka61
25.09.2008, 16:53
adam yattaranın bu kadar gitmek isteyeceğini düşünememiş ne yapsın adamla 3 yıllık anlaşma yapıyorsun hemde iyi paraya transfer sezonu bitiyor adam gitmek istiyoruz başkan ne yapsın yani

azdiha6161
25.09.2008, 16:54

zaten sen güvenmiyorsan sadri şenerde istifa edecekti..,
bırakın artık bu işleri ya.biz şampiyon olamıyorsak böyle yargısız infazlar yüzünden olamıyoruz gruplaşma yüzünden olamıyoruz.sadri şenerin burda bir hatası varsa o da yattarayı kadro dışı bırakmamaktır.ne demek yani yattara gitmek isteyecek sadri şenerde yattaraya yalvaracak diyecekki yattara gitme nolur sensiz biz bir hiçiz...
bunu demesini bekliyorsanız daha küçük takımları tutun burası trabzonspor

ApoCaN28
25.09.2008, 16:59
Başkanım daima arkanızdayız sonuçta biz yattaralı değil TRABZONSPOR'luyuz...

Ümit Tekşan
25.09.2008, 17:13
Bende Başkanımıza sonuna kadar güveniyorum. Kendisi Her seyin üstesinden gelir. ( Trabzonspor la ilgilim )

alper*
25.09.2008, 17:17
başkanımızın biraz daha soğukkanlı,sakin olması gerekiyor.

Misina
25.09.2008, 17:43
Yattara konusundaki tavrını destekliyorum.Kimse Trabzonspordan büyük değildir.

Hasan61
25.09.2008, 17:54
başkan'a,yönetime,teknik kadroya güveniyorum
yattara'nın yerini en iyi şekilde dolduracak bilgi ve beceriye sahipler

Ahmet Başkaya
25.09.2008, 18:35
Arkadaşlar elbette yattaranın gitmesi hepimiz açısından üzücü ama forumda görmek istemediğimiz yorumları sürekli okumaktayım...Biz değilmiydik 1 ay önce sadri baba diye ölen biz değilmiydik ölüyü dirilttin diyen ...Başkanım elinde olsa Yattarayı takımda kalmasına ikna eder...Sizden çok tutmak istiyodur o emin olun çünkü onun Trabzonsporluğu tartışılmaz...Artık yönetime ve başkana tek bir hakaret bile görmek istemiyoruzzz...Şampiyonlu içinn beraber olmamızz lazım...
UNUTMAYIN BİZ YATTARALI DEĞİL TRABZONSPORLUYUZZ...BİZ ONSUZ ŞAMPİYON OLABİLİRİZ..AMA O BİZİM SEVGİMİZİ ÇOK ARAYACAK....

GİDEN GİDER GİTTİĞİ ANDA OLAY BİTER BİZ GİDENİ DEĞİL GİDEN BİZİ KAYBEDER....

Emre EFENDİOGLU
25.09.2008, 18:38
Evet başkana desteğin zamanıdır. Bırakın, bir takım bir futbolcunun eline bakamaz, bakmamalı. Gidene boşver, gelene hoş gel.

Rahman Gümüş
Hep destek tam destek!!!

bahadır2561
doğruların yanında yanlışları da göreceksin ve söyleyeceksin ki daha güzel günlere erebilesin

böyle slogan vari konuşmayın

yoksa başkanımızın bizde yanındayız

Rahman Gümüş
25.09.2008, 18:40
Başkanımızı bütün rakiplerimiz kıskanıyor.Keşke bizde de böyle başkan olsa diyolar.Kıymetini bilelim BAŞKANIMIZIN!!!

Ahmet Başkaya
25.09.2008, 18:42
doğruların yanında yanlışları da göreceksin ve söyleyeceksin ki daha güzel günlere erebilesin

böyle slogan vari konuşmayın

yoksa başkanımızın bizde yanındayız
Yanlışı neymiş başkanın ne yapsa idi başkan sene başında yattaraya zam veren başkanımız değilmiydi ne istiyorsunuz her teklif gelen oyuncuya maaş mı yükseltecek bu adam...Sene başında şampiyonluk görmeden gitmek yok diyen yattara değilmiydi ne oldu para hoş geldi demii....Susun bizi paraya satanı biz beleşe veririz..para için bizi satan adam için başkana sakın ola bişey demeyin diyoruz yoksa iyiki satıldı diyen yok

bahadır2561
25.09.2008, 18:43
Yanlışı neymiş başkanın ne yapsa idi başkan sene başında yattaraya zam veren başkanımız değilmiydi ne istiyorsunuz her teklif gelen oyuncuya maaş mı yükseltecek bu adam...Sene başında şampiyonluk görmeden gitmek yok diyen yattara değilmiydi ne oldu para hoş geldi demii....Susun bizi paraya satanı biz beleşe veririz..para için bizi satan adam için başkana sakın ola bişey demeyin diyoruz yoksa iyiki satıldı diyen yok
hıııı hıııı

zaten anlamanıda beklemiyordum...

keramiya
25.09.2008, 18:49
yahu başkanımız ne yapsın.. büyük adamsın başkanım gitmek isteyen adamı zorla tutamazsın takımda trabzonlunun karakterine ters..başkanımızın dediği gibi 'trabzonlu kendini istemeyene kucak açmaz'.. büyük başkan seninle şampiyon olacağız !!

ÖzGür Ayar
25.09.2008, 18:49
kartal sen ne kadar çok şey biliyorsun. her yerde aynı şeyleri yazıp duruyorsun. çocuk oyuncuğamı klüp yönetmek. klübe yıllarını vermiş bir başkan bırakta neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilsin. herkesin illaki kendine göre doğruları vardır. Yöneticiler çıkıyor yattara kesinlikle gitmek istiyor diyor. Yattara çıkıyor gidicem diyor. sen hala neyin peşindesinde çıkıp eleştiriyorsun.

Ek olarak başka konuya yazmıştım.

Tutturmuşsunuz yarın öbürgün diğerleride gitmek isterse satıcağız sıradan anadolu takımlarından farklımız yok diyip duruyorsunuz.
Gitmek isteyen tabiki gidicek köle ticaretimi yapıyoruz. Türkiye liginde Türklerde dahil gitmek istediği halde kalan kaç oyuncu gördünüz?

Niye 300 500 milyar fazla kazanmak için katar gibi bir lige gitmeyi göze alan Yattaranın aç gözlülüğünden bahsetmiyorsunuz. Bu adam takımın 2. kaptanı, Sene başında şampiyonluk görmeden gitmem diyen adam, Geçen hafta sınava girmedimi bu adam, Taraftarın göz bebeği. Yılda katar gibi bir ligde 300 - 500 milyar fazla kazanmak için sezon başı olmasına rağmen, Takımın hedefi şampiyonlukken çıkıp teklif güzel ben gitmek istiyorum diyorsa artık konuşmaya gerek yoktur. Profesyonellikte bir yere kadar. Başkana güvenim sonsuz.

ismail-dede
25.09.2008, 18:54
bu günlerin zor olduğunu düşünmüyorum geldiği günle kıyasladığımda gayet iyi. giden sadece bir futbolcu
başkan görevinin başında taraftar sonuna kadar arkasında eee arada çatlak ses çıkacak

bahadır2561
25.09.2008, 18:54
kartal sen ne kadar çok şey biliyorsun. her yerde aynı şeyleri yazıp duruyorsun. çocuk oyuncuğamı klüp yönetmek. klübe yıllarını vermiş bir başkan bırakta neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilsin. herkesin illaki kendine göre doğruları vardır. Yöneticiler çıkıyor yattara kesinlikle gitmek istiyor diyor. Yattara çıkıyor gidicem diyor. sen hala neyin peşindesinde çıkıp eleştiriyorsun.

Ek olarak başka konuya yazmıştım.
ben o kadar cok şey bilmiyorum öyle bi iddam da yok...
zaman inşallah sizi haklı çıkartır...
ayrıca nereye ne yazacağıma kimse karışamaz....
tamam tamam sen haklısın..

ahmeTurk
25.09.2008, 18:55
Böylesine zahmetle oluşturulan ve bir hedefe yönelen camiayı para uğruna bırakıp gitmek isteyen birini göndermekle yönetim çok doğru bir iş yapmıştır. Bu yönetim gelene kadar saha içindeki sonuçlar nedeniyle çok daha büyük acılar yaşıyorduk. Oysa şimdi geride kalan oyunculardan umutla bir şeyler beklenebilir. Bu süreç mutlaka yaşanacaktı. Umarım yine akılcı hamlelerle gitmesini hiç istemediğimiz yeni isimler takımımıza kazandırılır.

Lumcera
25.09.2008, 19:00
Yattara kendi gitmeyi istedi.Başkanda doğal olarak kalmak istemeyeni Arap klubune transfer etti.Bence burda yattaranın cahilliği var diyorum.Başkandan zerre kadar suç yok.Kaldıki Sadri Şener Gercek bir Trabzonsporlu ve bu yolda ilerleyen başkandır.Ben şahsen kendisine çok güveniyorum.
Bazı arkadaşlar yattara olayının planlı bir şekilde geliştiğini söylüyor.Bunlara katılmamakla birlikte,söylediklerinde snırlarını aştıklarını düşünüyor,biraz daha düşünceli davranmaya davet ediyorum.
Trabzonsporumuza destek her zaman vermeliyiz.Yattara haric bu takımda bir çok futbolcu var.Destek verelim,biz inanalım ve onlarıda inandıralım.Başarı kendiliğinden gelecektir.

Cafer Bulur
25.09.2008, 19:01
bu destegi bizlerden ziyade Trabzonda yasayan ve maclara giden taraftarimiz vermelidir.
yattara gittikten sonra olasi basarisizliklardan sonra sadri sener yuhlanirsa ve istifaya davet edilirse ,bu bizim bittigimizin resmi olacaktir.
herkes takima,hocaya ve yönetime simdiye kadarkinden daha fazla destek ve morla vermeli ve sevklerini kirmamalidir.
önümüzdeki dönem basari yada basarisizligimiz taraftarimizin tutumu büyük ölcüde etkileyecektir.

Berk
25.09.2008, 19:04
Yönetim yine en doğru kararı vermiştir..;)

danger00
25.09.2008, 19:05
arkandayız başkanım
yapman gerekeni yaptın sen
her lafında gitmek istediğini dile getiren bir insanı takımda tutmanın anlamı yok zaten

ÖzGür Ayar
25.09.2008, 19:07
ben o kadar cok şey bilmiyorum öyle bi iddam da yok...
zaman inşallah sizi haklı çıkartır...
ayrıca nereye ne yazacağıma kimse karışamaz....
tamam tamam sen haklısın..

Kardeşim kimse burda yattara gidiyor diye göbek atmıyor ama yattara gidiyor diye başkanada saldırmaya gerek yok. Bu adam manyakmı elinde böyle bir fırsat varken yattarayı göndersin. Şartlar bunu gerektirdiki gidiyor.

Lumcera
25.09.2008, 19:11
arkandayız başkanım
yapman gerekeni yaptın sen
her lafında gitmek istediğini dile getiren bir insanı takımda tutmanın anlamı yok zaten
En doğrusuda buydu zaten.Başkan yapması gerekeni yaptı.

bahadır2561
25.09.2008, 19:14
Kardeşim kimse burda yattara gidiyor diye göbek atmıyor ama yattara gidiyor diye başkanada saldırmaya gerek yok. Bu adam manyakmı elinde böyle bir fırsat varken yattarayı göndersin. Şartlar bunu gerektirdiki gidiyor.

benden buyukmussun bak abicim

sunu bil ki başkana saldırmıyorum

bende en az sizin kadar başkanı destekliyorum gece gündüz dua ediyorum başarılı olması için ama bu olayda hatası var sadece onu belirtiyorum...
bu olay uzar gider

ben iftarımı açtım sen istanbuldasın hayırlı iftarlar

kalp kırdıysam özür dilerim
k.bakma

forza61ts
25.09.2008, 19:15
baskanı fena kzıdırdılar devre arası bombalar gelıyor...

61OKTAY
25.09.2008, 19:29
destek koşulsuz verilir yeterki iyi niyetli ve gayretli çalışsın
bizimde iyi niyetinden ve gayretinden şüphemiz yok
devre arası gerkeli takviyenin yapılacağından da şüphem yok AMA..
aceleci edilip ve sırf taraftar transfer istiyor diye dandik adam acaklarsada
almasınlar haa..seninleyiz başkanım paranın peşine düşen adam için üzülecek değiliz ya

TolgaTopçu61
25.09.2008, 19:30
ben ortada kötü bir gün görmüyorum,sonuna kadar SADRI SENER

ENGİN ÖZTÜRK
25.09.2008, 19:32
Başkan yolla şu yattarayıda sana olan sevgim 10 kat artsın

AKSOY_61
25.09.2008, 19:35
baskanı fena kzıdırdılar devre arası bombalar gelıyor...

yaparmı yapar vallaçççççç
ben her zaman başkanımızın yanındayım.
sonuna kadar Sadri başkan

Burak
25.09.2008, 20:14
Yattara'yı satsa da satmasa da arkasındayız hep...Uzun zaman sonra bıze bızlıgımızı yenıden yasatan bu degerli ınsana, bu amcaya (:)) bu gulen adama hep destek olalım...

Bızlere yasatacagı daha cok heyecan, kazandıracagı cok kupalar oldugunu dusunuyorum.Ellerinden opuyorum baskanım...

Mira_61
25.09.2008, 20:15
İşte bu beklediğim başlık.Seni Seviyorum Sadri Baba.Yaptığın her icraatin arkasındayım.Sana gözüm kapalı güveniyorum.

İdris Toksoy
25.09.2008, 20:20
sadri başkan kralsın

Oğuzhan Fidan
25.09.2008, 20:22
sonuna kadar destek tam destek eleştirebiliriz ama onun yanındayız herzaman. büyük başkan sadri baba

ilhan
25.09.2008, 20:22
Başkanımız Sadri Şener'e destek ve sevgimizi göstereceğimiz başlığımız mevcut arkadaşlar. Ayrıca ortada kötü bir durum felan yok yahu. :)

Bu başlıktan devam ediyoruz.

Oğuzhan Fidan
25.09.2008, 20:24
o zaman burayada yazıyorum
sonuna kadar destek tam destek eleştirebiliriz ama onun yanındayız herzaman. büyük başkan sadri baba

hodlu
25.09.2008, 20:26
Başkanı seviyor ona çok güveniyorum ama trabzonspor elindeki silahını tutamıyorsa bizler burda boş geyik yapıyoruz...

Atakan
25.09.2008, 20:56
Başkanı seviyor ona çok güveniyorum ama trabzonspor elindeki silahını tutamıyorsa bizler burda boş geyik yapıyoruz...

Oyuncu kalmak istemiyorsa nasıl tutacaksın.Çok şey bildiklerini sananlar başkan adayı olsunlar da görelim.(Sözüm sana değil.)

FatmaÇelik
25.09.2008, 21:22
Başkana tam destek..
Hep destekk..

only ts
25.09.2008, 21:24
bencede baskanın hıc bır sucu yok adam ben gıtmek İ S T İ Y O R U M diyor bitti artık git artık yattara rezil ettin bizi rezil !!!!

coolank
25.09.2008, 21:29
.........................

İskender66
25.09.2008, 21:31
Hala olanlara inanamıyorum. Yattara inşallah gitmez. Yattara çocuk gibi. Bir hata yapmış olabilir. Hatasız kul olmaz. Bence Sadri Bşkan babalık yapıp evladını bu durumdan kurtarmalı. Onun hakkında incitici beyanatlar vermesin ve Yattaraya sahip çıkıp gönlünü alsın. Bence ikna edebilir. Yattarayıda seviyorum başkanıda. Arada kaldık. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. İnsan ne yapacağını şaşırıyor valla :confused:

Hüseyin Kurt
25.09.2008, 21:40
başkanım,sana çok güveniyorum.sen yattara'dan gelen parayla ondan çok daha iyilerini bize bulur getirirsin.sıkma canını.sonuna kadar takıma desteğe devam...

mensure 61
25.09.2008, 21:49
Maşallah nuri albayrak Trabzonsporu bitirirken 7 hafta puan kaybederken, Fatih Tekke Trabzon lu ve Trabzonsporlu olduğu halde gitmek isterken ve kendi yaptığı hatayı Trabzon a ve taraftarlara yüklemişken ve daha niceleri... o zaman hiç bu kadar tepki vermemiştiniz şimdi noluyo acaba ?
Ben Yattara için konuştuklarını bir başkana yakıştıramıyorum dedim neden hemen bu kadar parlıyorsunuz ? Keşke Trabzonsporun hakkı yendiğindede birileri bizi bitirmeye çalıştığındada bu kadar parlasaydınız 3 sene yaşadığımız o kötü günleri yaşamazdık !..

Taner Gündoğdu
25.09.2008, 22:17
Sadri başkan şuana kadar hayal edemeyeceğimiz güzellikleri yaşattı bize. Transfer, stad düzenlemesi, sponsorluk anlaşmaları...

Göreve geldiğinde takımdan ayrılmak isteyen bir Gökdeniz vardı elinde ve gönderdi, iyi para kötü zamanlama. diyecek bişeyimiz yoktu çünkü Gökdeniz istemişti. "hiç kimse Trabzonspordan büyük değildir" ve "Gökdeniz yıldız değildir" söylemleriyle gündeme damgasını vurdu sayın Başkan.

Yattara gitmek istediğini söyledi, yine iyi para kötü zaman ve gitti. Sadri başkan bu sefer de "kimse Trabzonspordan büyük değlidir" ve "Yattara yıldırdır" dedi ve ekledi "4 maç 10 puan ama Yattaranın katkısı yok. eğer gs maçına kadar puan kaybetmezsek Yattara gs maçında da oynamayacaktı. oturmuş bir takımız." gibi ilginç şeyler söyledi ve yanlış yaptı!

oysaki Ersun hocanın elindeki en büyük koz "oturmamış bir takım" oluşumuzdu. şimdi artık puan kayıplarında fırsat kollayan çakallar başkana ağır eleştirilerde bulunmayacaklar mı? Ersun hocanın kellesini istemeyecekler mi?

Yattaranın gidişi bir oyuncunun gidişi değildir yalnızca, bir imtihanın başladığı andır! Gazamız mübarek ola...

sifuni
26.09.2008, 01:51
Ya Sadri Seneri Nuri Albayrakla Kiyaslamak bile hata cünkü Nuri Albayrak Fatih Tekkeyi Satti gitti yerine besiktasin kovmaya ugrastigi cagdasi aldi stepanovu satti fenerin kovmaya calisdigi serkan balciyi aldi Galatasarayin kurtuldum diye sevindigi Tolga seyhani aldi tolga kocaelisporda bile ilk 11 giremiyor

Ama Sadri Sener Gökdenizi Satti Fenerin elinden Selcuk Inani kapti,Galatasaraydan önce Gökhan Ünali aldi,Genclerbirliginden Isaaci aldi cavavdan bedavaya oyuncu almak kolay degildir,Taraftara heycan getirdi.

Simdi Yattarayi satti yarida kim bilir yerine kimler gelebilir artik hayal bile edemiyorum.

Gökhan Öz
26.09.2008, 01:52
Başkanım iyisin hassın ama bi de hemen parlamasan soğukkanlı olsan süper olacak.Sonuna kadar Sadri Şener diyorum.

sifuni
26.09.2008, 01:54
Başkanım iyisin hassın ama bi de hemen parlamasan soğukkanlı olsan süper olacak.Sonuna kadar Sadri Şener diyorum.

ondan kendide farkinda hic sogukkanli degilim diyor hemen cevap veririm diyor olsun

sarıyerli_TS
26.09.2008, 03:06
karadeniz delikanlısı ne de olsa :D

BAŞKANIM SONUNA KADAR GÜVENİYORUZ SANA !!!

trabzonlux61x
26.09.2008, 03:23
cok seviyorum ben büyük baskani cok sempatik durusu var. Hep yanindayiz büyük baskan

Recep Alkan
26.09.2008, 08:38

o zman ne anlamı kaldı trabzonspor baskanı olmanın kı :D
yıllarca bu sekıl ezıklerın eksıklıgını cemkedık mı ?

helal sana buyuk baskan

Mustafa OK
26.09.2008, 08:42
başkanımıza sonuna kadar destek veriyorum çok çalışıyor herşey dört dörtlük olamaz arada sorunlar olacak ama hepsinin üstesinden geleceğiz devre arasına kadar bi şekilde idare edelim devre arası inanıyorum ki başkan güzel transferler yapacak...

Recep Alkan
26.09.2008, 08:45
ya bu baskan sakın bu kadar hızmetı yaparken ben lıg basında da yattarayı satayım cebım para gorsun bu taraftar bana bu kadar hızmetten sonra bırsey demez dıye dusunmus olmsın :D :D :D :D :D

bysurmeneli
26.09.2008, 12:39
Başkan sana yattarayı sattıktan sonra bu takıma Mehmet Topuz-Murat Duruer-Gökhan Emreciksin-Orhan Şam ve Brezilya dan 1-2 adam almak yakışır

ÖmerFarukYılmaz
26.09.2008, 12:41
Başkanım her zaman arkandayız...Yanındayız....Yaptığın her hamlenin bize katkı sağladığınıda biliyoruz...

Engin Koltuk
26.09.2008, 12:45
Başkan her zaman destekçiniz. Moralini bozma sakın.

Recep Alkan
26.09.2008, 13:04
budur ya. helal olsun ts taraftarına. gıden ıcın baskan yıpratılmasın. gıden keyfıne gıttı. cefayı ceken baskanımıza her turlu sarta ve ınsanlara ragmen savunalım.

Dursun Kaplan
26.09.2008, 13:43
Senin yaptığını yanlış sananlar var.. Gün gelir onlarda doğru yolu bulur elbet..

Erdem Keser
26.09.2008, 13:48
Sıradaki bize katkı sağlayacak hamleni bekliyoruz başkanım:)Hatta sabırsızız...

İdris Toksoy
sadri başkana iki günde ironi diye adledilen açıklamalar yaptıran yattaradır suçlu,şayet suçlu aranıyorsa.

Uzunoğlu
Sıradaki bize katkı sağlayacak hamleni bekliyoruz başkanım:)Hatta sabırsızız...

Kimi satacak acaba :)

Erdem Keser
26.09.2008, 13:50
Kimi satacak acaba :)
Ben tahminlerimi yazdım Yattara başlığına;

Ya Selçuk ya Egemen...

Uzunoğlu
26.09.2008, 13:52
Ben tahminlerimi yazdım Yattara başlığına;

Ya Selçuk ya Egemen...

Bence Cale gidici

Alternatifi pek yok ya ondan :)

ÖmerFarukYılmaz
26.09.2008, 14:01
He he...Doğru söylüyorsunuz....

Evet evet...

Hadi hadi...Hadi canım..

Dursun Kaplan
26.09.2008, 14:05
Size kalsa Trabzon'u da sattırıcaksınız.. Yazık be..

Uzunoğlu
26.09.2008, 14:06
Size kalsa Trabzon'u da sattırıcaksınız.. Yazık be..

Ben satmıyorum arkadaşım satan merci belli

Dursun Kaplan
26.09.2008, 14:08
Evet belli satan belli açıkca ortada satan.. :)

Adem Erdoğan
26.09.2008, 14:23
Sadri başkan'ın devre arasında Yattara'dan daha verimli futbolcular getireceğinden eminim.Başkanımız Yattaradan daha önemli.

azdiha6161
26.09.2008, 14:35
Ben satmıyorum arkadaşım satan merci belli

ben sana cvp yazmaktan bıktım sen halen ksötek olucu yorumlarına devam ediyorsun.el inaf ya kimin adına yazıyorsun bunları

Uzunoğlu
26.09.2008, 14:40
ben sana cvp yazmaktan bıktım sen halen ksötek olucu yorumlarına devam ediyorsun.el inaf ya kimin adına yazıyorsun bunları

bu tepkileri seneler önce ziya doğanı eleştirdiğimde alıyordum demek doğru yoldayım devam et :)

azdiha6161
26.09.2008, 14:42
eee sen ziya doğan ile ersun yanalı,nuri albyrak ile sadri şeneri bir tutarsan ben doğru yoldayım sende direksiyon kır doğru yola gir.:)
ben hiç bir zaman ziya doğana destek olmadım sevmedimde.eee sen hep olumsuz olursan kendi açından olumlu bulacağın tek şey trabzonsporun yenilip kötü günlere dönmesidir...

Uzunoğlu
26.09.2008, 14:43
eee sen ziya doğan ile ersun yanalı,nuri albyrak ile sadri şeneri bir tutarsan ben doğru yoldayım sende direksiyon kır doğru yola gir.:)
ben hiç bir zaman ziya doğana destek olmadım sevmedimde.eee sen hep olumsuz olursan kendi açından olumlu bulacağın tek şey trabzonsporun yenilip kötü günlere dönmesidir...

tamam sensin ya:)

KUTADGU
26.09.2008, 14:47
Sadri Şener'in politikaları ve adamakıllı yöneticiliği olmasaydı bu takım Yattara ile beraber yine orta sıralara oynamaya devam edecekti. Hatta Yattara ve Gökdeniz ile beraber orta sıralara oynayacaktı.

Sağolsunlar ki, Yattara ve Gökdeniz olmadan da şampiyonluk yarışının içinde olacak bir takım yarattılar.

Olaya bu açıdan bakmanızı öneririm aynı zamanda.

Ha birde şöyle bir durum var tam bir Arsito mantığı yürüterek diyorum ki - kabul düz mantık ama bazılarından aşağı kalır bir yönü yok.

Yattara'yı getiren Özkan Sümer, en büyük başkandır.
Yattara'yı satmayan Atay Aktuğ da büyük başkandır.
Yattara'yı satamayan Albayrak'da büyük başkan kategorsine girebilirdir.
Lakin
Sadri Şener, başkan falan değil, pazarlamacıdır.

Bir baktım da böyle düşünmek bayağı kolaymış.
Neden daha önce aklıma gelmedi.

Nuri Albayrak isterüz, Nuri Albayrak isterüz.
Bilesininiz ki, kazanlarımız katranlara batırılmıştır.
Hazırızdır.
Ve de kelle isteriz.

Not : Engin, bu yazıya alınabilirsin..

M.S.SOFU
26.09.2008, 14:53
tebrikler sadri şener senin gibi başkanı bu ülke görmedi.bu kadar doğru hamlelerle bizi küllerimzden tekrar ortaya çıkarttın.teşekkürler tebrikler ve saygılar.

azdiha6161
26.09.2008, 14:54
Sadri Şener'in politikaları ve adamakıllı yöneticiliği olmasaydı bu takım Yattara ile beraber yine orta sıralara oynamaya devam edecekti. Hatta Yattara ve Gökdeniz ile beraber orta sıralara oynayacaktı.

Sağolsunlar ki, Yattara ve Gökdeniz olmadan da şampiyonluk yarışının içinde olacak bir takım yarattılar.

Olaya bu açıdan bakmanızı öneririm aynı zamanda.

Ha birde şöyle bir durum var tam bir Arsito mantığı yürüterek diyorum ki - kabul düz mantık ama bazılarından aşağı kalır bir yönü yok.

Yattara'yı getiren Özkan Sümer, en büyük başkandır.
Yattara'yı satmayan Atay Aktuğ da büyük başkandır.
Yattara'yı satamayan Albayrak'da büyük başkan kategorsine girebilirdir.
Lakin
Sadri Şener, başkan falan değil, pazarlamacıdır.

Bir baktım da böyle düşünmek bayağı kolaymış.
Neden daha önce aklıma gelmedi.

Nuri Albayrak isterüz, Nuri Albayrak isterüz.
Bilesininiz ki, kazanlarımız katranlara batırılmıştır.
Hazırızdır.
Ve de kelle isteriz.

Not : Engin, bu yazıya alınabilirsin..

oruçlu olarak ben bundan fazla bişey anlayamadım.burda sadri şenerimi kötülüyon nuri albayrak ı mı övüyon biraz daha açarsan memnun oluruz toprağm

macka61
26.09.2008, 15:03
anlamayacak ne var abi arkadaş sadri şeneri destekliyor

Uzunoğlu
26.09.2008, 15:03
Cihan sen alın dersinde alınmam mı:)

Hiç bir şahıs benim için Trabzonspor değerinin yanında bir anlam ifade etmemektedir

Nuri olmuş Sadri olmuş hepsi bir ilk etapta

Fark icraatlarda ortaya çıkacaktır. Nuri Albayrak ile Sadri Şener bir olamaz burada işte. Sadri Şener yapmış olduklarıyla zaten bizim güvenimizi kazandı. Başkana güvenmemiz demek onu bir ilah olarak görüp hata yapmaz bir simge haline çevirmek anlamına gelmez. Destek verdiğimiz gibi eleştireceğizde.

Gelelim eleştirime. Ben ne diyorum. Yattaranın satılışı skandaldır. Neden ? Çünkü 13 maçlık bir periyodda onun yerine koyacak kimse yok diye. Peki bu noktada değişik hücum varyasyonlarıyla bu işi çözebilirmiyiz. Keşke sol kanatta oyuncumuz olsaydıda aldığımız bonservis bedelinin rahatlığını yaşasaydık peşin satanlar gibi. Bu sol kanatın eksikliğinin sorumlusu başkan ve hocadır. Doğru yaptıkları zaman doğru derim yanlış yaptıkları zaman yanlış.

İnsanları tabulaştırıp onlara biat etmek benim tarzım değil kusura bakmayın...

Halil Atalay
26.09.2008, 15:07
sadri şener çok güzel yapdı ben başkanımızın ara tranfer döneminde çok güzel tranferler yapacağını biliyorum arkadaşklar

Büyük Başkan Sadri ŞENER

KUTADGU
26.09.2008, 15:18
İnsanları tabulaştırıp onlara biat etmek benim tarzım değil kusura bakmayın...

Sen bunu yazarsın da ben katılmam mı ?
Katılırım elbette.

Sistem bazında ya da da oyuncu kadrosu bazında sıkıntı yaşayabiliriz.
Bu görüşe katılıyorum.

Ama görünen o ki Yattara'ya biat şu sıralar çokca rastalanan bir karakter.
Yattara'yı tabulaştıran zihniyetedir, benim lafım.

Buraya alınmayabilirsin.

Ancak ben Sadri Şener'e haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Bilesin.

Uzunoğlu
26.09.2008, 15:27
Sen bunu yazarsın da ben katılmam mı ?
Katılırım elbette.

Sistem bazında ya da da oyuncu kadrosu bazında sıkıntı yaşayabiliriz.
Bu görüşe katılıyorum.

Ama görünen o ki Yattara'ya biat şu sıralar çokca rastalanan bir karakter.
Yattara'yı tabulaştıran zihniyetedir, benim lafım.

Buraya alınmayabilirsin.

Ancak ben Sadri Şener'e haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Bilesin.

Kişiler şu anda önemli değil

Benim içimde bir tane endişe var şu anda

Yattara gitti onun yerine kanat organizasyonunu yapabilecek bir oyuncumuz idarelikte olsa var mı yok mu?

Bana göre yok. Yattara transferine karşı çıkışmın sebebi bu yoksa çok güzel bonservis bedeli kazandı takım.

KUTADGU
26.09.2008, 15:34
Kişiler şu anda önemli değil

Benim içimde bir tane endişe var şu anda

Yattara gitti onun yerine kanat organizasyonunu yapabilecek bir oyuncumuz idarelikte olsa var mı yok mu?

Bana göre yok. Yattara transferine karşı çıkışmın sebebi bu yoksa çok güzel bonservis bedeli kazandı takım.

Sevgili Engin,

Bana göre Yattara gitmek istiyordu ve de gitti.
Gitti diye suçlu mudur? Bence değil.
Sonuçta profesyonel bir futbolcu.
Ve kabul edelim ki, bize çok şeyler kazandırdı.

Diyelim ki,
Yattara'nın o transfer teklifiyle aklı başından gitmişken Sadri Şener Yattara'yı göndermedi.
Sence kalan 13 haftada Yattara'yı tam anlamıyla izleyebilecek miydik?

Ya da
13 hafta sonra belki de hiç oynamadan Yattara, 11 Milyon Euro edecek miydi?

Gökçebey
26.09.2008, 15:35
Teşekkürler başkan. Zamansız oldu ama zaten bu zamanlarda ortaya çıkan sorunları alt edebilirsek bir yere geliriz.

Uzunoğlu
26.09.2008, 15:38
Sevgili Engin,

Bana göre Yattara gitmek istiyordu ve de gitti.
Gitti diye suçlu mudur? Bence değil.
Sonuçta profesyonel bir futbolcu.
Ve kabul edelim ki, bize çok şeyler kazandırdı.

Diyelim ki,
Yattara'nın o transfer teklifiyle aklı başından gitmişken Sadri Şener Yattara'yı göndermedi.

Ya da

Yattaranın transfer oldmadığını düşünelim

Ligin ilk maçında ayağı kırıldı diyelim

Yok ilk yarı

Yerine kim oynayacak

Takımda B planı mevcut mu?

Sol kanadımız çalışsa diyecek sağ kanat çalışmasın kadar. Kanatsız kuşa döndük ya. Kanatsız kuşun uçtuğunu duydun mu sen hiç :)

KUTADGU
26.09.2008, 15:42
Sevgili Engin hezeyanında haklı olduğunu düşünüyorum.
Kadromuz kaliteli olsa da bazı mevkilerde alternatif problemlerimiz var.

Ancak, dikkat edersen, ben başka bir şey soruyorum.
Kaçak güreşmeyelim lütfen -şaka şaka-

Diyelim ki,

Ya da

Sorular bunlar.

Hatta bir soru da sen ekledin

Ya da Yattara'nın ağrıları 13 hafta daha sürerse ya da ayağı kırılsaydı ne olurdu?

Travelair
26.09.2008, 15:46
Vah vah vah... Bu yazılanları görse yazık emeklerime demez mi? Başkanım siz aldırmayın onlara Biz yanındayız

Uzunoğlu
26.09.2008, 15:47
Yattara gitmek istediğini başkana söyler. Başkanda gerekli olan makul açıklamayı fevri davranmadan Yattaraya yaparsa kalan 13 haftada Yattarayı izleme şansımız olabilirdi.

Yattara 11 milyon euro etmeyecekti. Ona araplardan başkası o parayı vermez. 3 ay önce aynı takım yattaraya 6 milyon euro teklif etmişti. Şimdi muhtemelen aceleye getirildiği için parada fahiş artış oldu.

Benim eklediğim soruyu keşke transfer sezonu başlamadan Sadri Şener ve Ersun Yanal kendilerine sorsalardı :)

KUTADGU
26.09.2008, 15:51
Yattara gitmek istediğini başkana söyler. Başkanda gerekli olan makul açıklamayı fevri davranmadan Yattaraya yaparsa kalan 13 haftada Yattarayı izleme şansımız olabilirdi.

Yattara 11 milyon euro etmeyecekti. Ona araplardan başkası o parayı vermez. 3 ay önce aynı takım yattaraya 6 milyon euro teklif etmişti. Şimdi muhtemelen aceleye getirildiği için parada fahiş artış oldu.

Benim eklediğim soruyu keşke transfer sezonu başlamadan Sadri Şener ve Ersun Yanal kendilerine sorsalardı :)

Ama unutmamak gerekir ki, geçen seneki takım ile bu takım arasında 3-4 gömlek fark var.
Dolayısıyla yapılan onca transfere de gözlerimiz kapamayacağız.
Burada çok büyük bir suçlu yok bence.

Mesela ben diyorum ki, biz Yattara olmadan da bu yarıştan kopmayacağız.

Bülent Bayraktar
26.09.2008, 15:56
başka yıldız kalmadı artık rahatız ,
kaybetmekten korktuğumuz başka oyuncu kalmadı