PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sadri Şener | 10. Başkan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

Hüseyin İlkin
05.03.2009, 21:34
Bir Trabzonspor düşünün; Anadoluda çığır açmış, Türk Futboluna ilham katmış, kartel düzenini alnının akıyla 6 kez yıkmış. Haksızlığa karşı isyan bayrağı taşıyan, bir duruş olan ve belkide sadece bu yüzden milyonların sevgilisi, yaşam kaynağı olan. Bir Trabzonspor düşünün; Kısıtlı dar bütcesine rağmen yüzlerce milyon dolarlık takımlara kafa tutan ve aynı safta yarışan.

Bir Trabzonspor düşünün; Son yıllarda kötü yönetilen, taşıdığı misyondan sorumluluktan haberi olmayan insanlar tarafından kişisel ihtiraslarına kurban edilen ve tarihinin en zor günlerini yaşamak zorunda bırakılan.

İşte tam da bu noktada İstanbul'daki mütevazi yaşantısından feragat ederek ''Bu Böyle Gitmez'' deyip tam manasıyla elini taşın altına sokan bir adam çıkıyor ortaya; SADRİ ŞENER.

Sadri Şener'in başkanlığa geldiği günü çok iyi hatırlarız. Ne zor günlerdi o günler. Kötü ve kişisel amaç uğruna yıllardır alet edilmiş, candamarı olan taraftarıyla küstürülmüştü Trabzonspor. Neredeyse her saniye futbolun konuşulduğu Trabzonda ağızları bıçak açmıyordu o zamanlar. Kulüp ekonomik anlamda çökmüş borç batağına sürüklenmişti. Borsadaki temerrü faizlerini bile ödeyemiyorduk. Tek rahatlama umudu olan Kartal'daki benzinliğin kira gelirinide eski yönetim alacaklarına karşılık zimmetine geçirmişti. Trabzonspor belkide tarihinin en zor ve sahipsiz günlerini yaşıyordu.

Başkanlığa geldiği ilk gün kollarını sıvadı Sadri Şener ve yönetimindeki insanlar. İlk olarak bu darboğazdan çıkmak için kulübün gelirlerinin artırılması gerekiyordu ve en önemlisi de para lazımdı. Hemen işe koyuldular. 'Transfer yapılamaz' dendi, ama en çok transferi yaptı Trabzonspor. Bu ışığı gören ve heyecanlanmaya başlayan taraftara güven geldi. Dile kolay, o şaşalı rakiplerimiz 10 bin sayısına ulaşamazken Trabzonspor 30 günde 18 bin kombine sattı. Telekom'la yeni bir sponsorluk anlaşması yapıldı. HES Projesinin ihalesi alındı. Trabzonspor her maçını artık 20 bin kişinin önünde oynamaya başladı. Kulübün gelirleri gözle görülür bir şekilde arttı. Ve en önemlisi, ''5 Senede düzelemez'' denilen bu takım şimdi zirvede. Hem de bütcesi Trabzonsporun 10 katı olan rakiplerinin önünde.

Bütün bu olumlu gelişmeler yaşanırken kulübe kaynak yaratma telaşında olan yönetim şu an atıl durumda olan ve Adıgüzel fuarcılığa ait 1500 metrekarelik alanın Trabzonspora devredilmesini istedi. Ama ne acıdır ki İl Genel Meclisi 2. kez yeterli çoğunluğu saylayamayarak oturum açamadı ve bu seçim sonrasına bırakıldı. Ve yine ne acıdır ki boynuna bordo mavi atkı takmakla, ve cebinde belkide on senedir aidatını ödemediği Trabzonspor kimlik kartıyla dolaşmayı Trabzonsporluluk olarak görenler, herhangi bir çıkarları durumunda bu üst kimliği utanmadan kullandıkları kuruma ihanet ettiler!! Peki neden? Çıkın geçerli bir açıklama yapın' Yok, o da yok. Ak Parti İl meclis grup başkanını arıyor sayın Hacısalihoğlu. ''Katılacağız'' yanıtını alıyor ama verilen söze rağmen yok. Sonra da çık ve utanmadan ''Bizde sayın Başkan kadar Trabzonsporluyuz'' de. Bu arada ortada bir karambol varya hemen atlıyor bir başkan adayı ''Ben seçilirsem tapuyu kulübe vereceğim'' Nasılsa parola belli bu durumlarda ''Trabzonsporluyuz''!! Bir yere gelebilmek için utanmadan bu kurumu kullanıp, işini görünce de hatırlamayanlara yazıklar olsun!!. Çekin ellerinizi Trabzonsporumun üstünden!!

Lafa gelince Trabzonsporlu olanlar nedense iş icraata gelince ortada görünmüyorlar. ''Trabzonsporluyum'' Ee, ''E'si yok o kadar''!! Size bir şey söyleyeyim mi, siz Trabzonsporlu değilsiniz. Siz kişisel çıkarlarınıza, ihtiraslarınıza hizmet etmesini istediğiniz Trabzonsporluluk anlayışının taraftarısınız. Kendinizi kandırmayın. Siz Trabzonspor size hizmet ettiği sürece Trabzonsporlusunuz ne yazık ki. Bende Trabzonsporluyum. Çocuğumun boğazındaki ekmeği alıp kulübe olan görevimi yerine getiriyorum. Sadri Şener'de Trabzonsporlu. Bu adam İstanbuldaki mütevazi yaşamını sürdürmeyi bilmiyormuydu. Gece gündüz bu kulüp için ne yapabilirim diye düşünüyor. Ama siz bir İl Genel Meclisine bile gitmiyorsunuz. Hani Sadri Şener kadar Trabzonsporluydunuz! Bir fark olmalı arada. Eğer siz Trabzonsporluysanız ben bu kimliği kabul etmiyorum!!

''Trabzonsporluyum''

Yok yaa!!!!

Arkada kalmasın , teşekkürler Cafer abi :alkış:

Harikasın .

İsmail Alkan
05.03.2009, 21:35
Biri Cafer durdursun :),yüreğine sağlık cafer ;)

Erdal
05.03.2009, 21:39
Olan olmuş...Sonuçta ben Trabzon belediye başkanlık seçimlerinin şimdiden bittiğini düşünüyorum. Mevcut başkanıda Trabzon a yakıştırıyorum. Eyvallah....Ama şimdi Cafer bana bu işin niçin seçimden 1 ay öncesine kaldığını anlatabilirmi mesela ?....Öyle hep bir tarafa vurmak yok :)

poetricus
05.03.2009, 21:39
Sevgili Cafer kaleğini mürekkep yerine yüreğinde kana batırıp yazmış.
Her satırı samimiyetle dolu bu yazının sahibi ancak tebrik edilir, alnından öpülür.

Muhammet
05.03.2009, 21:45
Cafer Abi'nin şu yazısını okusalar utanırlar mı acaba?

Erdal
05.03.2009, 21:45
Biri bana bu işin 1 ay sonra gerçekleşmesinin muhtemel "zararlarını" anlatabilirmi?...

poetricus
05.03.2009, 21:46
Cafer Abi'nin şu yazısını okusalar utanırlar mı acaba?
Hiç sanmıyorum.

Erdal
05.03.2009, 21:48
Cafer' e sordum ama sahiden bilmiyorum. Zaten kulübe verilmiş olan bir arazinin süre uzatılmasının bir ay sonra yeni meclis tarafından gerçekleşmesinin zararı nedir?

Bunu söylerken daha önce katılmayan arkadaşların kimliklerini ifşa edelim, mail atalım dediğimi hatırlatmam lazım sanırım. Ama sahiden objektif bakalım meseleye....

Muhammet
05.03.2009, 21:49
Ben de sanmıyorum utanacaklarını. Bir gün hesabı sorulur umarım.

Cafer Bulur
05.03.2009, 21:53
Cafer' e sordum ama sahiden bilmiyorum. Zaten kulübe verilmiş olan bir arazinin süre uzatılmasının bir ay sonra yeni meclis tarafından gerçekleşmesinin zararı nedir?

Bunu söylerken daha önce katılmayan arkadaşların kimliklerini ifşa edelim, mail atalım dediğimi hatırlatmam lazım sanırım. Ama sahiden objektif bakalım meseleye....
Sorun biraz da Trabzonspor üst kimligimizdir deyip,bunu zamani geldiginde ortaya koyamayan zihniyette degil mi?
Bu isin 1 ay sonra gerceklesmesinin bize zarari olmayabilir ama simdi olsaydi daha sik olmazmiydi?

Muhammet
05.03.2009, 21:56
Sorun bu ayıptatır. Ayıbı yapanların iki yüzlülüğüdür.. Taki bi geç yapılacak icraat biraz zarar getirebilir ama geç olsun güç olmasın denir. Ama güç oluyor işte..

OLCAY ÇAKIR
05.03.2009, 21:57
Erdal bir program dahilinde işliyordur mekanizma.
Sanırım böyledir yani.
Atıyorum elbet.
Ama öyledir.

Banko bakıldı,Trabzonspor için vazifesini herkes yerine getirir sanıldı.

Trabzonun seçilmişleri yanılttı herkesi.
En sevdikleri Trabzonsporu yanılttı.

1 ay sonraya atılması sanırım maddi anlamda zorluk yaratacak.
Olay bu olmalı.
Bunu da atıyorum..
Migrosdan gelecek para,nefes almak demekti.
Şimdi tüplü dalacaz:)
Tüpsüz pardon.!

Atıyorum.!

poetricus
Bir ay sonra olacağanı nereden biliyoruz? -İyimser düşünerek tersi de sorulabilir şüphesiz.
Ya seçimden sonra da böyle bir belediye meclisi ile karşılaşırsak...
Ya yine TSO'dan talimat alan ya da başka hesapları olan kişiler o mecliste olur da yine oturumlara katılmazsa...
Seçimden önce Trabzonspor'a "madik atma" cüreti gösteren "en az Sadri Şener kadar Trabzonsporlu" meclis üyelerinin seçimden sonra hassaslaşacağını nereden biliyoruz?
Bu hadisenin Trabzonspor'a bir aylık maliyeti nedir? Hiç mi?
Başkan boşu boşuna arabesk şov mu yapıyor yoksa?

Bunlar karamsar sorular.
İyimser cevapları var sa da ben bilmiyorum.

magicyattara
Bu araziye tam olarak ne yapılacak bilen var mı?

Ben değişik şeyler duydum da.

İsmail Alkan
05.03.2009, 22:04
Bu araziye tam olarak ne yapılacak bilen var mı?

Ben değişik şeyler duydum da.
X Bir firmaya devredilecek tabiiki :)
Bende Olcay gibi atıyorum :)

Erdal
05.03.2009, 22:05
Ben dahil hiç birimiz cevap veremiyoruz. O halde sorulara devam. Mesela Trabzon'da yaşayan arkadaşlar iktidar partisi Trabzon teşkilatında son 2 yıldır ne gibi değişiklikler olduğunu yazabilirmi? Mesela bakan olduktan sonra teşkilatın değiştiren eski başkandan birileri onu zor duruma düşürerek intikam almaya çalışıyor olabilirmi?....Tamamen tahmin benim söylediklerim. Orda olsam bulur öğrenir ve yazardım.

Ama düşünüyorum düşünüyorum. Faruk bey'in Trabzonspor un zararına bir şeye müsade edebileceğine ihtimal vermiyorum. Vaktiyle bu forumda Nuri bey e destek vermemekle eleştirilmişti. O zaman demiştim bu desteğin Trabzonspor'un hayrına olmyacağı kanısında diye....İki ihtimal var ya bakan bey oylamanın mevcut belediye başkanına oya dönüşeceğini düşündü ve 1 ay sonra olsa da zararı yok dedi. Ya da parti içi hesaplaşma...Sorguluyorum sadece...

Erdal
05.03.2009, 22:07

Öyle imalı konuşmak yok abi :)...Türkiye'de parti farkı olmaksızın bu işlerin nasıl yürüdüğünü hepimiz biliyoruz. Değişir mi ? Değişmeli.....

poetricus
05.03.2009, 22:09
Sorulara iç açıcı cevaplar veremiyoruz hiç birimiz.
Sadece yeni sorular ekleniyor.

Nuri Bey'i desteklemediği için yapılan eleştiriler aklımda.
Ben de eleştiriyordum, ama destek olmadığı için değil pasif kaldığı için. Şu an aynı fikirde değilim.
Faruk Bey o yönetime kendisinin değil, Trabzonspor'un hayrına olmayacağı için desetek olmadı.

Eğer parti içi hesaplaşma söz konusu ise oturup ağlayalım.

Erdal
05.03.2009, 22:10
Olcay abi kulübün ağırlıklı ödemeleri Mayıs'ta diye biliyorum. Yetişir yani...

magicyattara
05.03.2009, 22:13

Bu gün bir yakınımla bu konuyu konuştuk.

Ben migrosa devredilip kiraya verileceğini duydum dedim.O ise ısrarla buraya Trabzonspor'un Sosyal tesisler yapacağını anlattı.Bizzat Belediye başkanıyla konuştum dedi.

Benim de kafam karıştı.

OLCAY ÇAKIR
05.03.2009, 22:13
Ah Erdal.
Canın sıkkın.
Siyaset konuşasın var senin.:)

Diyimki;
Bazıları kendini partili sanır.
Ait sanır kendini.

En çokda onlar yanılır.
:)
Diyimki.!

Erdal
05.03.2009, 22:18
Olcay abi tam tersi. Ankara'dayım misafir olduğum ev politikanın nabzının attığı ev. Futbol konuşmak niyetim var vallahi :)... Derdim şu; Ben Faruk Özak ı çok önemserim. Bu kulüpte futbolcu -yönetici- başkan geleneğinin sürmesi taraftarıyım. Bütün bunlardan yara almasını istemem...Bunu söylerken elimde sağlam verilerim var. Mesela Faruk bey'in referans kabulünde öncelik parti değil Trabzonsporluluktur....Üstelik hem partililerin hem de bürokratların bundan şikayetçi olduğunu biliyorum.....

OLCAY ÇAKIR
05.03.2009, 22:18
Şimdi bir telefon görüşmesi yaptım.
(Bazen bu tip cümleler yazana esrarengiz hava katar bununda farkındayım ama olduğu gibi yazmam gerekiyordu:))

Para.
Para.
Para.

Helede şu kriz döneminde..
1-2 ay değil,bir gün bile önemli değilmi?

Olcay abi kulübün ağırlıklı ödemeleri Mayıs'ta diye biliyorum. Yetişir yani...

Erdal
05.03.2009, 22:20
Şimdi bir telefon görüşmesi yaptım.
(Bazen bu tip cümleler yazana esrarengiz hava katar bununda farkındayım ama olduğu gibi yazmam gerekiyordu:))

Para.
Para.
Para.

Helede şu kriz döneminde..
1-2 ay değil,bir gün bile önemli değilmi?

Abi, bari tüm detayları öğreniverseydiniz ya ??

Mustafa Ayazoğlu
05.03.2009, 22:21
Konyaspor maçında Başkanın gönlü alınmalı, bilsin ki taraftar arkasında, yanında, sağında, solunda, önünde :)

Erdal
05.03.2009, 22:22
Bu gün bir yakınımla bu konuyu konuştuk.

Ben migrosa devredilip kiraya verileceğini duydum dedim.O ise ısrarla buraya Trabzonspor'un Sosyal tesisler yapacağını anlattı.Bizzat Belediye başkanıyla konuştum dedi.

Benim de kafam karıştı.

Şimdi ben de duyduklarımı anlatsam hepten hepimizin kafası karışacak:)))....Sonuçta iyi olmadı bu iş...Ama diyorum ya başkan tüm krizlerden güçlenerek çıktı. Bundan da öyle çıkar. Takım tüm krizlerden daha da takımlaşarak çıktı. Cevat Kol krizinden de öyle çıkar....Evet kabul çok iyimserim:)

hüseyin1975
05.03.2009, 22:22
Konyaspor maçında Başkanın gönlü alınmalı, bilsin ki taraftar arkasında, yanında, sağında, solunda, önünde :)

Arkasinda olmayalin Lütfen. Zira arkasinda olanlar gün geldiginde tekmelemeye calisiyorlar.
Yaninda ve gerekirse önünde olalim;)

Ahmet Faruk
05.03.2009, 22:23
Adı geçen siyasi oluşumun bu kadar da küçülebileceğini tahmin etmiyorum. Buna çok yaklaştıkları oldu ama bu çok çok alçalmak.

Onun için üyelerin tavırlarının şahsi olduğu düşünüyorum. Bu durumda konuşulması gereken a partisi b partisi değil, c şahsı veya d şahsı gibi duruyor...

Bilsek de bir iki şey diyebilsek keşke onlara...

magicyattara
05.03.2009, 22:30
Şimdi ben de duyduklarımı anlatsam hepten hepimizin kafası karışacak:)))....Sonuçta iyi olmadı bu iş...Ama diyorum ya başkan tüm krizlerden güçlenerek çıktı. Bundan da öyle çıkar. Takım tüm krizlerden daha da takımlaşarak çıktı. Cevat Kol krizinden de öyle çıkar....Evet kabul çok iyimserim:)

Bunu konuştuğum yakınım karıştırmış olabilir.

Israrla buranın migrosa kiralık verileceğini söyledim, o da ısrarla Belediye başkanına burayı sorduğunu ve burada Trabzonspor'un bir takım sosyal tesisler yapmak istediğini söylemiş.

Bana mantıklı gelen migros işi olduğunu söyledim,sosyal tesisi ne yapacak kulüp dedim.

Belki başka bir arazi daha vardır:)

Sıra sende hocam,buyrun dinliyoruz...

SARI61
05.03.2009, 22:33
baskanımzı cok sevıyoruz boyle baskan hangı takımda var be helal olsun sadrı baskanmıza bu taraftar senın hep yanında

İsmail Alkan
05.03.2009, 22:40
Öyle imalı konuşmak yok abi :)...Türkiye'de parti farkı olmaksızın bu işlerin nasıl yürüdüğünü hepimiz biliyoruz. Değişir mi ? Değişmeli.....
İmalı konuşmuyorum erdal,
Gerçeğe birazcık espri kattım o kadar.

Trabzonspor buraya spor tesisimi yapacak sanıyorsunuz ?
Başkanın bu kadar kızmasının sebebi 20-30 yıllık kullanım hakkını çırkartamadığındandır,
Haklımıdır ? Trabzonspor için evet haklıdır.

Peki niye çıkartamadı ? Neden olacak tabiiki siyasilerin yemlenme zamanları,oy kaygılarını Trabzospordan daha üstün gördüler,çünkü yerel seçimler öncesi esnaf odalarını karşılarına alamadılar,bu kadar basit.

Faruk bey neden bu işe el atmadı derseniz orasını bilmem ama sanırım bazan siyaset ve siyasi gelecek daha ağır basıyor.

Misal,Faruk bey ve belediye başkan adayı gümrükçüoğlunun tesislere gitmesinden sonra arka planda acaba bir güç çatışmasımı var diyede insanın aklına gelmiyor değil :rolleyes:

Peki biz kime kızalım ?

Kıyı kanununda bir maddelik değişiklik yapılarak bu alanı almaları için adıgüzellerin önünün açılmasına sebep olan günün iktidarınamı ?

Bugünleri düşünerek Bu alanı almak için her türlü girişimi yapıp sonunda komik rakamlarla muradına eren ve bugün resmi antlaşma olmamasına rağmen (evet,resmi antlaşma yok,sadece bir dilekçe alınmış,cayma hakları var ve ciddi ciddi düşünüyorlar) ,1.5 trilyon keşif bedellerinden bahsedip 1 trilyon gibi rakamlarla Trabzonspora kasmaya çalışan adıgüzelleremi ?

Bu alanı yine komik rakamlarla Adıgüzellere veren Asım Aykan döneminemi ?

Ben Trabzonsporum,her yaptığım mübah diyenleremi ?

Kendi siyasetinİ,Şehrin üst kimliği olan Trabzonspora tercih edenleremi ?

Daha yazayımmı ?

Şimdi bana söylermisiniz,yukarıda saydığım maddeler içerisinde bana bir tane hakkaniyetle yapılan bir madde gösterebilirmisiniz ?

Herkes bir çıkar peşinde,
Ben belediye başkanı Volkan Canalioğlundan olsam GSMİ ile işbirliği yapıp o alana 5 bin kişilik bir spor salonu ve etrafınıda spor kompleksi yapardım.

Siz sağ ben selamet...

Cafer KILIÇSOY
05.03.2009, 22:43
Biri bana bu işin 1 ay sonra gerçekleşmesinin muhtemel "zararlarını" anlatabilirmi?...
Bir ay önce olsa ne olur Erdal abi. Yani bir ay öncesine yada sonrasına takılmamak lazım abi. Amaç ne burda, benim çözemediğim bu. Er yada geç bu arsa Trabzonspora devredilecektir. Aslında zaten devredilmiş, ama encümen tarafından. Encümenin yetkisi de üç yıl. Haliyle de Trabzonspor üç yıl gibi kısa bir sürede buraya yatırımı düşünmez. Değil Trabzonspor hiçbir kurum düşünmez.

Yukarıda da dedim, amaç ne burda. Asbaşkan arıyor seni ''Katılacağız'' diyorsun, ama toplantıya gelmiyorsun. Soruyoruz niye, ses yok. Çık bir açıklama yap. De ki ''Şundan şundan nedenlerle gelmedik toplantıya'' Toplantıya iştirak yok, açıklama yok.

Ee ozaman Mahmut Aksu haklı. Bugün söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil. Ama ne yazıktır ki karşı taraftan bir yalanlama yok. Susmak çoğu zaman ''evet'' dir.

Bu arada kaçırdık da Kurtlar Vadisini:D. Neyse, konu daha önemli.

Erdal
05.03.2009, 22:45
Bunu konuştuğum yakınım karıştırmış olabilir.

Israrla buranın migrosa kiralık verileceğini söyledim, o da ısrarla Belediye başkanına burayı sorduğunu ve burada Trabzonspor'un bir takım sosyal tesisler yapmak istediğini söylemiş.

Bana mantıklı gelen migros işi olduğunu söyledim,sosyal tesisi ne yapacak kulüp dedim.

Belki başka bir arazi daha vardır:)

Sıra sende hocam,buyrun dinliyoruz...

Mesela ben tam tersini biliyorum.

Hekimoğlu
05.03.2009, 22:49
Birşeyler biliyorum diyenler paylaşsa şu bilgileri fena olmaz mı??

Erdal
05.03.2009, 22:49
Bir ay önce olsa ne olur Erdal abi. Yani bir ay öncesine yada sonrasına takılmamak lazım abi. Amaç ne burda, benim çözemediğim bu. Er yada geç bu arsa Trabzonspora devredilecektir. Aslında zaten devredilmiş, ama encümen tarafından. Encümenin yetkisi de üç yıl. Haliyle de Trabzonspor üç yıl gibi kısa bir sürede buraya yatırımı düşünmez. Değil Trabzonspor hiçbir kurum düşünmez.

Yukarıda da dedim, amaç ne burda. Asbaşkan arıyor seni ''Katılacağız'' diyorsun, ama toplantıya gelmiyorsun. Soruyoruz niye, ses yok. Çık bir açıklama yap. De ki ''Şundan şundan nedenlerle gelmedik toplantıya'' Toplantıya iştirak yok, açıklama yok.

Ee ozaman Mahmut Aksu haklı. Bugün söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil. Ama ne yazıktır ki karşı taraftan bir yalanlama yok. Susmak çoğu zaman ''evet'' dir.

Eyvallah Cafer bu yazdıklarına ben de imzamı atarım... Yarın bu mesele ile ilgili belki daha tafsilatlı bilgi edinirim. Ama şunu biliyorum. Bakan Trabzonspor a verilsin süre de uzatılsın ama Migros a verilmesin diyor...İyi olmadı. Bakan ve başkan ı cumartesi maçta yan yana görmek dileğiyle diyeyim..

Erdal
05.03.2009, 22:54
İsmail abi Volkan bey'in Hüseyin le fotoğraf çektirip Ergun Ata'nın Fanatik'te manşet yapmasına hiç kimse bişi demedi...Trabzonspor'da siyaset hep oldu hep olacak... Sezon başında gazetede yazmıştım;

Yıllar sonra kulübün içinden gelen bir bakan

Partisinin Türkiye genelinde aldığı oydan çok fazla oy almış ve çok sevilen bir belediye başkanı

Şehre gelir gelmez şehirle ünsiyet kurabilen bir vali

Çok sevilen bir başkan ve çok sevilen bir hoca...Bütün bunlar Trabzon için hiç bir araya gelmemişti.....

Bunun devam etmesi lazım...O yüzden de burda yazarken mutlaka ortadan bakmak lazım...

iso_4939
05.03.2009, 23:00
baba bızı sampıyon yap gerısı gelır helal sana herzaman arkandayız baba...

İsmail Alkan
05.03.2009, 23:15
Erdal,
Aslında ikimizde aynı şeyleri söylüyoruz,sadece aramızda uslüp farkı var,ben kara cahil,içimden geleni yazarım,sen ise gazetecisin,daha derli toplu yazabiliyorsun :)

Ben ısrarla şunu söylüyorum,Trabzonda;Trabzonspor için bir araya gelebilecek bu kadar değer varken,ne olduda bir meclisi toplıyamadık ?

Sorun ise tamamen siyasi,oy endişesi başka birşey değil,sanırım bunun kabahatide bende değil.

Şimdi Volkan beyle telde görüştüm,sıcak sıcak anlatayım,
Volkan bey bu alanın çok önceden Trabzonspora devredilmesi için Sadri başkanla görüşmüş,her türlü altyapısını hazırlamış,bu alanın belediyeye devrini öngören yazı maliye bakanlığından 11 şubatta gelmiş,akabinde adıgüzellerle antlaşma zeminide halledilmiş (adıgüzellerin talep ettiği rakamlarda,trabzonspor tarafından değil,trabzonsporun alanı devredeceği x yüklenici tarafından ödenecekmiş,bu konuda biraz rahatladım)

Adıgüzellerle anlaşıldıktan sonrada meclis 3 yıllığına bu alanı Trabzonspora devretmiş,Trabzonspor ise uzun süreli istediğinden haliyle meclisten yeni bir karar gerekiyormuş,ne olduysa bundan sonra olmuş ve bildiğiniz üzere iktidar mensubu üyeler katılmamışlar,hatta Volkan bey dün Faruk beyi aramış bu konuyla ilgili görüşmek için ama Faruk bey toplantıdamıyımış neymiş sonrada geri dönmemiş.
Meclis üyelerinin katılmamalarının sebebi ise esnaf odalarının ayağa kalkmaları olmuş,(yani,oy kaygısı) hatta Türkiye lokantacılar,kebapçılar genel başkanı Kemal Kadakal bile olaya müdahil olmuş meclisin toplanmaması ve bu kararın çıkmaması için.

Trabzonsporun bu alanı ne yapacağı konusuna gelince,Volkan beyin demesine göre bu alanda kesinlikle Forum tarzı bir AVM yok,magicyattara'nın dediği gibi bir komleks yapılacak,trabzonspor ise arada sadece aracı olacak mevcut kompleksten pay veya yıllık belirli bir miktar gelir elde edecek,

Olayın boyutu yorumsuz olarak birinci ağızdan bu şekilde.

Erdal
05.03.2009, 23:22
İsmail abi şu önce iltifatı yapmayalım bir daha :)

İyi ama Migros bu işin neresinde o zaman ....Benim için Faruk bey ne kadar mühimse Volkan bey de o kadar mühimdir. Bir adama muhalifleri bile iyi diyorsa iyidir. Ama bu meselede benim anladığım herkes kendi tarafından bakıyor. Mesela yönetimin gündeminde bahsettiğin tarz bir proje yok diye biliyorum ben....Offff neyse yahu...Şu maçı alalım hayırlısı ile de....

Erdal
05.03.2009, 23:23
Daha da bu başlığa yazmam. Adım çıkacak AKP liye yahu:)

İsmail Alkan
05.03.2009, 23:26
Özellikle üzerine basa basa sordum,
"forum tarzı bir yapılaşma olacakmı" diye,kesinlikle hayır dedi...

@Eedal,
doğru diyorsun,iltifat bizi bozar :)

magicyattara
05.03.2009, 23:29
Kemal Kadakal niye karşı çıkıyor anlamak güç.Orda yapılması düşünülen her türlü tesis onun faydasına olacak.Neticede onunda hemen bu arazinin yanında 30 yıllığına kapattığı üzerinde portatif bir lokantası olan arazisi var.

Belki de bunların amacı o araziyi de kapatıp 1 lokanta daha açmaktır.

Mustafa K. Demirbaş
05.03.2009, 23:29
Volkan abi şu anda Zigana tv de belki bahseder bu konudan

İsmail Alkan
05.03.2009, 23:33
Kemal Kadakal niye karşı çıkıyor anlamak güç.Orda yapılması düşünülen her türlü tesis onun faydasına olacak.Neticede onunda hemen bu arazinin yanında 30 yıllığına kapattığı üzerinde portatif bir lokantası olan arazisi var.

Belki de bunların amacı o araziyi de kapatıp 1 lokanta daha açmaktır.
Buyur,bir yaşıma daha girdim :confused:
Nerseyi kazısan altından hazine çıkıyor...

Ömer TOPAL
05.03.2009, 23:47
ben anlamadım baskan neye küsmüş kızmış ya yok ole bişe En Büyük Başkan SADRİ BAŞKAN....

poetricus
05.03.2009, 23:48
Fuar alanının taşı toprağı altınmış meğer İsmail Abi.

Erdal
05.03.2009, 23:50
Son daha yazmayacağım. İsmail abi son yazdığın erdal biraz feodal gibi olmuş yahu...Mesaj mı yoksa :)))))

İsmail Alkan
06.03.2009, 00:05
Son daha yazmayacağım. İsmail abi son yazdığın erdal biraz feodal gibi olmuş yahu...Mesaj mı yoksa :)))))
Dün forum ödüllerinde ödül alamayınca milleti devrimci diye gaza getirip,akabinde sana gamzenin apar topar verdiği çakma ödülü alıp toz olan sen değilmiydin:D
Ha bide zafer vardı,o nerlerde acaba:rolleyes:

Bu konuya sen konya maçına geldiğinde kıymalıları mideye indirirken devam ederiz
:)
@poetricus
Hocam hiç sorma ya,biraz daha deşersek kim bilir daha neler çıkacak ,en iyisi kapatmak :)

6Şafak Aydın1
06.03.2009, 01:50
Yönetimin bundan daha basarili olma ihtimali az. Buraya kadar. Cünkü biz buraya kadar izin veriyoruz, hosumuzada gidiyordur belki.

POYRAZ
06.03.2009, 02:37
Ne isterler baskandan? Iyi isler yapmasi insanlari rahatsiz ediyor anliyorum ama kaypaklik yaparken bari adam gibi yapsinlar. Kaypakligi bile beceremeyen insanlar! O degilde takimin, mac kazanmanin altin degerinde oldugu su haftalarda bir yenilgi almasi halinde, hainlerin yönetimin istifa ettigi yönünde haberler yapip ortaligi iyice karistirmalarindan cekiniyorum.
Sirtlan gibi pusuya yatmis ortaligi birbirine sokmayi bekliyorlar. Asil sasirtici olan bu tür söylemlerin anamerkezi Trabzon.

orhan42
06.03.2009, 07:17
Sadri başkan takımımızın ağırlığını bazı çevrelere hissettirip,hakkımız koruyabilen bi başkan..Bu yüzden umarım uzun yıllar görevine devam eder..

ofluoglu
06.03.2009, 07:43
İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır

Faik Yılmaz
06.03.2009, 08:28

Abi seçim meçim derken en az 3-4 ay geçer......

Ondan sonrada Meclisin yapısı bneo lur ne olmaz...

Sadri Başkan bir daha gelirmi...... Çok kırıldı çünki... Yani git gel çocuk oyuncağı değilki bu.....

Hadi yine istedi diyelim mesela 4 ay sonra oldu bu iş... senede en az 1 milyon doalr kazanacaktık yani 1.7 trilyon. Yani yaklaşık aylık 140.000 Tl.

4 ile çarpalım.... en az 560.000 tl kaybımız var...

Tabi bu rakam en az rakam.....

Üç-beş koltuk sevdalısı yüzünden giden paraya bak....

Emirhan Ömeroğlu
06.03.2009, 08:33
Yazık çok yazık :(

Harun Karadeniz
06.03.2009, 08:43
Şu şeker gibi adamı üzmüyorlarmı öldüresim geliyo alayını yahu adam daha ne yapsın ne etsin

He ben şunu anlıyorum o halde bunlar klübün iyi durumda olmasını borçsuz olmasını var olan borçlarını karşılayabilmesini istemiyorlar demekki

Başkan sen bitanesin her zaman YANINDAYIZ...

deepmavi
06.03.2009, 13:02
Sırtlanlar – çakallar yine ortaya çıkmaya başladı bu aciz hayvanlara bu vadide yer yok Büyük Başkan Sadri Şener bunlara hiçbir zaman yılma 8 milyon Trabzonspor taraftarı bordomavi ordu hep yanında ve seninle

Orhan Aydın
06.03.2009, 16:54
NEREDEYSE SIRADAN BİR ANADOLU TAKIMI HALİNE GELEN TRABZONSPOR U ALIP BURALARA GETİREN SADRİ ŞENER'İ KIRAN SİYASİLERİN PARTİSİNE OY VERECEK OLAN TRABZONDAKİ TRABZONSPORLULARA YAZIKLAR OLSN:mad:

Cafer KILIÇSOY
06.03.2009, 18:54
İktidar partisi il meclis başkanı sayın İsmail Kemerkaya'nın açıklamalarını okudum bugün. Sözde Mahmut Aksu'ya cevap vermiş ama malesef açıklaması gereken şeyleri açıklamadan kaçınmış. '2Niye toplantıya iştirak etmediniz'' diyoruz dünden beri. Ama çıkıpta bir ALLAH'ın kulu bir açıklama yapmıyor. Üstelik Trabzonspor asbaşkanı sayın Hacısalihoğlu'na söz verenler. ''katılacağız'' diyenler malesef toplantıya iştirak etmediler.

Sayın Kemerkaya, sizin açıklayamadığınızı ben söyleyeyim isterseniz. ''Kuyruk acımız, oy kaygımız var'' var deyin. Sizin söylemekten kaçtığınız şeyleri biz biliyoruz. Oysa bu alanı Adıgüzeller'e pohpohlarken mensubu olduğunuz parti nasılda bir çırpıda kıyı kanununda değişiklik yapmıştı.

Esnaf Odalarını karşısına almaktan çekinenler ne acıdırki her zaman üst kimliğini kullanmaktan utanmadıkları Trabzonsporu ve onun milyonlarca gönül verenini karşısına almıştır. Fazla uzun sürmez meraklanmayın. Sonuçlarını mutlaka göreceksiniz.

Ne demiş büyüklerimiz; ''Karamanın koyunu, sonra çıkar oyunu''

KUTADGU
07.03.2009, 10:01
Yağma yok genel seçimler öncesi meclise gelmeyenleri halka şikayet edip "mağdur" rolü oynayacaksın. Bu kabul edilecek.
Sonra yerel seçimler öncesi meclise gelmeyeceksin, "bir ay sonra olsa ne olur" diyeceksin.
"Yeni meclis karar versin" diyeceksin.

Sizin adamlığınıza da, Trabzonsporluğunuza da!

Uzunoğlu
07.03.2009, 10:05
Şimdi konuşacağım malum partinin sempatizanları forumda siyaset yapma diyecekler.

Malum parti ve Trabzonspor problemlerini saymaya kalksam 5-6 tane sıkıntı rahatlıkla ortaya çıkar ama forumda siyaset yasak :)

Akyazı ne oldu haberi olan var mı :) Pardon ya siyaset yasaktı :)

Çetin
07.03.2009, 10:16
Daha önce yine bu konu altında yazmıştım ama Forum Trabzon'un açılışı esnasında sayın başbakanın söylediği sözler manidar :) Malum 35 bin esnaftan bahsediyordu sayın Kemerkaya birden aklıma geldi bu açıklama :)

"Türkiye’nin ihtiyacı olan heyecandır, motivasyondur, birliktir, beraberliktir, dayanışmadır. Öyle gelip de engeller koymak değil, estek köstek değil, ‘ben de bir ağaç diktim bu ülke için’ demektir, bunu söylemektir”

Demek ki neymiş?

RANT > İLKE

KUTADGU
07.03.2009, 10:35
Onu bunu anlamam Trabzon siyasetini de yerim Trabzon Belediyesi'ni de, İl Meclisi'ni de.
Trabzonspor benim aidiyetimin temel noktası. Başkası yok.

Birilerine laflarını yedirmek vaktidir.
Her türlü siyasi düşünceden uzak, Trabzonspor için düşünmek vaktidir.
Düşündüklerimizi Trabzonspor için dillendirmek vaktidir.

Ortada basitçe, ahmakça ve adice bir oyun oynanmakta.
Oyuncularda figüranlar da, adamlıktan almadıkları nasiplerini sergiliyorlar.
Aklım almıyor.
Şehirden de adamakıllı bir ses çıkmıyor.

Bu kadar mı düştük yahu?
Bu kadar mı?

Uzunoğlu
07.03.2009, 10:44
Onu bunu anlamam Trabzon siyasetini de yerim Trabzon Belediyesi'ni de, İl Meclisi'ni de.
Trabzonspor benim aidiyetimin temel noktası. Başkası yok.

Birilerine laflarını yedirmek vaktidir.
Her türlü siyasi düşünceden uzak, Trabzonspor için düşünmek vaktidir.
Düşündüklerimizi Trabzonspor için dillendirmek vaktidir.

Ortada basitçe, ahmakça ve adice bir oyun oynanmakta.
Oyuncularda figüranlar da, adamlıktan almadıkları nasiplerini sergiliyorlar.
Aklım almıyor.
Şehirden de adamakıllı bir ses çıkmıyor.

Bu kadar mı düştük yahu?
Bu kadar mı?

Sen Trabzon içindeki partizanlıklardan haberdar değilsin sanırım :)

Trabzonspor'un o partizanlık karşısında bir önemi yok. Hatta o kişiler tarafından olmuş veya olmamış konumundadır. Böyle bir zihniyetin yüksek kademelerini soldurup şehire yön verdiğini düşünecek olursak tepki beklememiz pek akıl karı olmayacaktır.

Aslında tarihi bir fırsat var önümüzde. Madem üst kimliğimiz Trabzonspor. Sadri Şener çıkacak işaret edecek üst kimliklerini önemseyenler başkanın dediklerini uygulayacak. Böyle bir olay oladuktan sonra kimse Trabzonsporun menfaatleriyle oynamaya cesaret edemez...

KUTADGU
07.03.2009, 10:55
Sen Trabzon içindeki partizanlıklardan haberdar değilsin sanırım :)

Trabzonspor'un o partizanlık karşısında bir önemi yok. Hatta o kişiler tarafından olmuş veya olmamış konumundadır. Böyle bir zihniyetin yüksek kademelerini soldurup şehire yön verdiğini düşünecek olursak tepki beklememiz pek akıl karı olmayacaktır.

Aslında tarihi bir fırsat var önümüzde. Madem üst kimliğimiz Trabzonspor. Sadri Şener çıkacak işaret edecek üst kimliklerini önemseyenler başkanın dediklerini uygulayacak. Böyle bir olay oladuktan sonra kimse Trabzonsporun menfaatleriyle oynamaya cesaret edemez...

Mesele benim şu an ki Trabzon siyasetinden ve de partizanlığından haberdar olup olmamam değil.

Mesele Trabzonspor'un kaybedecek 1 dakikasının dahi olmamasıdır.
Mesele destek beklerken, Trabzonspor'un köstekle cevaplandırılmasıdır.
Mesele herkesin Trabzonspor'dan pay kapmaya çalışması, sırası gelince Trabzonspor'a yardımcı olmamasıdır.

Ben burda kendi siyasi düşüncemi ifade etmeye çalışmıyorum. Buna da ihtiyacım da yok zaten. Siyasi en ufak bir amaç güderek yazıyorsam bu satırları namerdim.

Diyorum ya önceliğim Trabzonspor.
Herkesten de böyle davranmasını bekliyorum.
Ya böyle olacak ya da böyle olacak diyorum.
Olmalı diyorum.
Ama bu forumda dahi cılız tepkiler görünce, şehirde suskunluğu görünce, sinirleniyorum.
Midem bulanıyor açıkcası.
Bu kadar kolay olmamalı.
Ajitasyon, ajitasyon, sonrasında palavra üstü palavra.
Sonra tak kaşkolu boynuna, giy formayı sırtına.
Maskaralıklasa en büyük maskaralık bu.
Yazıklar olsun!!!

Nedir ulan bu?

Uzunoğlu
07.03.2009, 11:01
Mesele benim şu an ki Trabzon siyasetinden ve de partizanlığından haberdar olup olmamam değil.

Mesele Trabzonspor'un kaybedecek 1 dakikasının dahi olmamasıdır.
Mesele destek beklerken, Trabzonspor'un köstekle cevaplandırılmasıdır.
Mesele herkesin Trabzonspor'dan pay kapmaya çalışması, sırası gelince Trabzonspor'a yardımcı olmamasıdır.

Ben burda kendi siyasi düşüncemi ifade etmeye çalışmıyorum. Buna da ihtiyacım da yok zaten. Siyasi en ufak bir amaç güderek yazıyorsam bu satırları namerdim.

Diyorum ya önceliğim Trabzonspor.
Herkesten de böyle davranmasını bekliyorum.
Ya böyle olacak ya da böyle olacak diyorum.
Olmalı diyorum.
Ama bu forumda dahi cılız tepkiler görünce, şehirde suskunluğu görünce, sinirleniyorum.
Midem bulanıyor açıkcası.
Bu kadar kolay olmamalı.
Ajitasyon, ajitasyon, sonrasında palavra üstü palavra.
Sonra tak kaşkolu boynuna, giy formayı sırtına.
Maskaralıklasa en büyük maskaralık bu.
Yazıklar olsun!!!

Nedir ulan bu?

Hassasiyetlerimiz aynı noktada.

Bizler artık uyanık olmak zorundayız. Bir siyasi görüşle anılmamalıyız. Trabzonsporumuza kim kibrit çöpü kadar katkı sağlıyorsa takdir etmeliyiz ama kim kibrit çöpü kadar zarar veriyorsa ona öyle bir tepki göstermeliyiz ki ( demokratik çerçevede) bir daha hiç kimse aklına dahi getiremesin böyle bir düşünceyi. Bu kadar insanız burada. Ortak ve yararlı bir tepki göstermek zor olmasa gerek. Birazcık kafa yorsak yeterli...

poetricus
07.03.2009, 11:05
Hassasiyetlerimiz aynı noktada.

Bizler artık uyanık olmak zorundayız. Bir siyasi görüşle anılmamalıyız. Trabzonsporumuza kim kibrit çöpü kadar katkı sağlıyorsa takdir etmeliyiz ama kim kibrit çöpü kadar zarar veriyorsa ona öyle bir tepki göstermeliyiz.
Mesele de bu zaten. Katkılar kibrit çöpü kadar ama verilen zarar o kibrit çöpünün çıkaracağı yangın kadar oluyor.

KUTADGU
07.03.2009, 11:08
Kafa yormak için istemek lazım değil mi?
Neyi istedik bugüne kadar?

"Kendin çal kendin oyna" bir grup Trabzonsporperver var ortalıkta.
Sadri Şener ve onun gibilerini kastediyorum.

Sonra'da tüzük tadilatı gerçekleşeceği zaman - ki bence Trabzonspor'un büyük yararına- değişeceği zaman
100.000 üye kampanyasına darbe vurulmuştur diye ortalık çalkalanıyor.
Ama meclis toplantısına bir grup blok olarak, kasti ve de siyasi amçalı katılmıyor.
Ses yok.

Nefret etmeye başladım, açıkcası.
Nefret!

hodlu
07.03.2009, 11:23
Benim yıllardır ifade ettiğim konu var.Trabzonda Trabzonsporlu görünüp ama aslında Trabzonspor için zerre kadar kalpleri çarpmayan belkide İst. takımlarının taraftarı olan içimizdeki düşmanlar var.Seçim uğruna, oy uğruna, koltuk uğruna Trabzonspor yine sırtından vurulmuştur.Liman olayı zaten hafızalarımızda yerini koruyor.Daha sonra o kişi takıma başkan yapılıp neredeyse küme düşmeye kadar geldik. 25 yıldır neden şampiyon olamadığımız gün gibi ortadadır.Trabzonspor sahipsizdir. Meclis toplantısına katılmayan üyelerin isimlerinin basına çarşaf gibi verilip onların bir daha A.Aker stadı etrafına bile yaklaştırılmaması lazım çünkü onlar içimizdeki Trabzonspor düşmanlarıdır.Ben Trabzonlu değilim ancak Trabzon şehrini hepsinden daha çok düşünüyorum. Yuh olsun onlara ki Trabzonspor'umu hançerledikçe mutlu oluyorlar.

Orhan Aydın
07.03.2009, 11:44
Benim yıllardır ifade ettiğim konu var.Trabzonda Trabzonsporlu görünüp ama aslında Trabzonspor için zerre kadar kalpleri çarpmayan belkide İst. takımlarının taraftarı olan içimizdeki düşmanlar var.Seçim uğruna, oy uğruna, koltuk uğruna Trabzonspor yine sırtından vurulmuştur.Liman olayı zaten hafızalarımızda yerini koruyor.Daha sonra o kişi takıma başkan yapılıp neredeyse küme düşmeye kadar geldik. 25 yıldır neden şampiyon olamadığımız gün gibi ortadadır.Trabzonspor sahipsizdir. Meclis toplantısına katılmayan üyelerin isimlerinin basına çarşaf gibi verilip onların bir daha A.Aker stadı etrafına bile yaklaştırılmaması lazım çünkü onlar içimizdeki Trabzonspor düşmanlarıdır.Ben Trabzonlu değilim ancak Trabzon şehrini hepsinden daha çok düşünüyorum. Yuh olsun onlara ki Trabzonspor'umu hançerledikçe mutlu oluyorlar.

haklısın aynı ciddiyetle tekrar söylüyorum başkanımızı ve biz taraftarı üzen siyasilerin partisine oy verecek olan TRABZONDAKİ TRABZONSPORLULARA YAZIKLAR OLSN:mad:

magicyattara
07.03.2009, 12:01
Ama meclis toplantısına bir grup blok olarak, kasti ve de siyasi amaçlı katılmıyor.
Ses yok.

O toplantıya kimse katılmadı.Bir grup diyerek olayı bir tarafa çekmeyelim.

Ne Akp'liler ne de Chp'liler bu toplantılara katılmadılar.

Yani Trabzonspor ne iktidarın ne de muhalefetin umurunda.

KUTADGU
07.03.2009, 12:10
O toplantıya kimse katılmadı.Bir grup diyerek olayı bir tarafa çekmeyelim.

Ne Akp'liler ne de Chp'liler bu toplantılara katılmadılar.

Yani Trabzonspor ne iktidarın ne de muhalefetin umurunda.

Paşam, anlamak istediğini anlıyorsun.
Olayı bir yöne çekmek istemiyorum.

Evet Trabzonspor ne iktidarın ne de muhalefetin umurunda!

EmrahYalçınalp
07.03.2009, 13:15
Trabzonspor'un siyaset için kullanıldığını söyleyerek bir siyasi duruşa karşı duruş sergilemek ve ona giydirmeye çalışmak da en az ilki kadar yakışıksız ve ayıptır. Trabzonspor siyasetin içinden çıkartılamaz. Çünkü siyasetin çalışma alanı Trabzonspor'un da içinde bulunduğu "kamu" ve "kamu yararı"dır. Benim için bu şehre stadın yapılması mesela, en az üniversite kadar sosyal ve kültürel açıdan önem taşır ve benim oyumu "tavlar"! Bunu yapacak şey de -itiraf etmeliyim ki iflah olmaz bir liberal olmama karşın mevcut ekonomik göstergeler içinde- siyasi iradedir. Eğer siyaset Trabzonspor'a girmesin diyorsanız o halde Avni Aker'de maç seyretmeye devam etmeye de razı olmalısınız. Gerçi orası da siyasi bir irade ürünü ya, neyse...

Meclis toplantısına gelince... Evet, bence de bir siyasi irade başka bir siyasi iradeye bu kadar zamandır hiç bir şey yapmamışken gider ayak "vole" vurdurmamıştır. Öte yandan, Nuri Albayrak yönetimi kongre yapılamamışken kaldığında, yeni oluşacak yönetimi de bağlayıcı kararlar alınıyorken veryansın edenlerin şimdi bu tavır karşısında böyle protest takılmalarını da anlamlı buluyorum. Bu şehirde Trabzonspor aleyhine tek bir karar alınmaz. Alası olan da anasının ağlayacağını bildiğinden almaz. O yüzden, HES alınıyorken müdahil olmasından rahatsız olunmayan siyasi iradeye "herif" olan o zaman da söz söyleyecek, "niye karışıyorsun kardeşim, bırak da HES'i iyi olan alsın" diyebilecek. Yoksa, bu başlık zaman zaman yapıldığı gibi "dur hazır fırsat varken bir tane de ben gömeyim" edebiyatı ucuz kaçıyor. Ya da benzer biçimde sezon başında 10 günde 2 koca tribün yapıldığında diyeceksin "yahu kardeşim siyaset bu işe niye karışıyor, bırak da biz tribünü 10 ayda yapalım kendi kendimize..."

Eğer ben bu başlıkta yazmış kişilerin %80'inin hangi partiye sempati duyduklarını kolayca tahmin edebiliyorsam bu başlık doğru yolda değil demektir. Evet, bu forumda siyaset olmasın. Ama hiç bir suretle olmasın. Trabzonspor da ise olsun, daima olsun. Siyaset Trabzonspor'un hizmetinde olsun ve bu şehre iyilik yapmanın en önemli bileşenlerinden birinin Trabzonspor olduğunu da iyi bilsin. İsteyen de istediği partiye oy versin, kime ne?

Erdal
07.03.2009, 13:26
Ben de Emrah niçin hala yazmadı diyordum.

hodlu
07.03.2009, 13:37
Ben Trabzonspor için nefes alan ve yaşayan biriyim.Sahte Trabzonsporluları içimizden dışlamaya davet ediyorum.

KUTADGU
07.03.2009, 13:38
Trabzonspor'un siyaset için kullanıldığını söyleyerek bir siyasi duruşa karşı duruş sergilemek ve ona giydirmeye çalışmak da en az ilki kadar yakışıksız ve ayıptır. Trabzonspor siyasetin içinden çıkartılamaz. Çünkü siyasetin çalışma alanı Trabzonspor'un da içinde bulunduğu "kamu" ve "kamu yararı"dır. Benim için bu şehre stadın yapılması mesela, en az üniversite kadar sosyal ve kültürel açıdan önem taşır ve benim oyumu "tavlar"! Bunu yapacak şey de -itiraf etmeliyim ki iflah olmaz bir liberal olmama karşın mevcut ekonomik göstergeler içinde- siyasi iradedir. Eğer siyaset Trabzonspor'a girmesin diyorsanız o halde Avni Aker'de maç seyretmeye devam etmeye de razı olmalısınız. Gerçi orası da siyasi bir irade ürünü ya, neyse...

Meclis toplantısına gelince... Evet, bence de bir siyasi irade başka bir siyasi iradeye bu kadar zamandır hiç bir şey yapmamışken gider ayak "vole" vurdurmamıştır. Öte yandan, Nuri Albayrak yönetimi kongre yapılamamışken kaldığında, yeni oluşacak yönetimi de bağlayıcı kararlar alınıyorken veryansın edenlerin şimdi bu tavır karşısında böyle protest takılmalarını da anlamlı buluyorum. Bu şehirde Trabzonspor aleyhine tek bir karar alınmaz. Alası olan da anasının ağlayacağını bildiğinden almaz. O yüzden, HES alınıyorken müdahil olmasından rahatsız olunmayan siyasi iradeye "herif" olan o zaman da söz söyleyecek, "niye karışıyorsun kardeşim, bırak da HES'i iyi olan alsın" diyebilecek. Yoksa, bu başlık zaman zaman yapıldığı gibi "dur hazır fırsat varken bir tane de ben gömeyim" edebiyatı ucuz kaçıyor. Ya da benzer biçimde sezon başında 10 günde 2 koca tribün yapıldığında diyeceksin "yahu kardeşim siyaset bu işe niye karışıyor, bırak da biz tribünü 10 ayda yapalım kendi kendimize..."

Eğer ben bu başlıkta yazmış kişilerin %80'inin hangi partiye sempati duyduklarını kolayca tahmin edebiliyorsam bu başlık doğru yolda değil demektir. Evet, bu forumda siyaset olmasın. Ama hiç bir suretle olmasın. Trabzonspor da ise olsun, daima olsun. Siyaset Trabzonspor'un hizmetinde olsun ve bu şehre iyilik yapmanın en önemli bileşenlerinden birinin Trabzonspor olduğunu da iyi bilsin. İsteyen de istediği partiye oy versin, kime ne?

Konuyu Trabzonspor'un siyasete alet edilmesi olarak algılıyorum ben.
Siz bunu neden yanlış anlıyorsunuz?
Ben de bunu anlamıyorum.

Söylediğim gayet açık ve net değil mi?

Diyorum ki;
"Trabzonspor, Trabzon için bir üst kimliktir. Zaten Trabzon'da siyaset yapanların da ortak söylemi bu değil mi?
Hal böyle iken Trabzon siyasetinin, Trabzonspor lehine -ve kamu vicdanını sekteye uğratmadan- alacağı kararlardan niye rahatsız olalım?
Ben dahil hiç kimse bundan rahatsız olmamalı"...

Benim asıl şikayetçi olduğum olay, Meclis'in yapması gerekeni yapmamasıdır.
Nedir, yapması gereken?
Görev süresi içerisinde katılması gerekli olan Meclis toplantısına katılmak.
Katıldılar mı?
Hayır.
Niye katılmadılar?

Bana birileri cevap versin.
Basitce cevap versin.

Bu toplantı neden yapılmadı?
Bu toplantıya katılması gerekenler niye bu toplantıya katılmadı.

Bunun cevabı verildikten sonra diğer aşamaya geçelim.

Murat Erdem
07.03.2009, 13:41
Ben Trabzonspor için nefes alan ve yaşayan biriyim.Sahte Trabzonsporluları içimizden dışlamaya davet ediyorum.
Bravo renkdaşım:alkış:hislerime tercüman olmuşsun :ok

EmrahYalçınalp
07.03.2009, 14:20
Çok uzun vaktim yok ve birazdan maça gitmek için çıkacağım. Ama akşam vaktim olursa detaylıca yazmaya çalışırım.

Sevgili Kutadgu, "bu kararı almak için bu meclisi bekleyen siyasi irade hangi gerekçe ile bunu yaptıysa, oraya girmeyen irade de aynı gerekçeye engel olmak için bunu yaptı" diyelim. Bence yeterli olamlı. Ama dediğim gibi, zamanım olursa akşam mutlaka yazacağım. Nepotizm kötü birşeydir ve yönü yoktur. Ben 5 bin Liralık SMS geliri sağlanan kampanyayı 10 bin YTL'ye kiralayabilecek billboardlarda duyurmanın da, görev süresi dolmuş bir meclisten son dakikada sükseli bir kararı geçirtmenin de siyasi olduğunu düşünüyorum şahsen. Ama rahatsızlık duyuyor muyum? Hayır. Bunu yapanlar başkaları bunu yaptığında rahatsız olduklarını açıklayana kadar. O gün mecliste olmayanlardan biri de HES için "bordomavi enerji" şirketini kurup bedelsiz olarak Trabzonspor'a devreden ve HES kararında sayın bakandan sonra en aktif fikir üreticilerinden biri olan Tufan Aydoğan'dı mesela. 20 gün önce başkanın plaket verdiği bu adam hodlu'nun kriterine göre 3 gün öncesine kadar "easlı" Trabzonsporlu idi, şimdi "sahte", öyle mi?

poetricus
07.03.2009, 14:46
Benim de maç için çıkmam lazım ama eleştiri hakkımdan feraragat etmeden bir hususun altını çizmeden geçemeyeceğim. Kaç gündür dikkatimi çeken bir husustu:

Trabzonspor'un siyaset için kullanıldığını söyleyerek bir siyasi duruşa karşı duruş sergilemek ve ona giydirmeye çalışmak da en az ilki kadar yakışıksız ve ayıptır.
Bu tip olaylar kitleleri kolay ajite eder.
"Tencere dibin kara, seninki benden kara" oynamanın âlemi yok.
Dünyada tamamen apolitik bir alan yok ki spor alanı olsun.

Mustafa K. Demirbaş
07.03.2009, 14:46
Yağma yok genel seçimler öncesi meclise gelmeyenleri halka şikayet edip "mağdur" rolü oynayacaksın. Bu kabul edilecek.
Sonra yerel seçimler öncesi meclise gelmeyeceksin, "bir ay sonra olsa ne olur" diyeceksin.
"Yeni meclis karar versin" diyeceksin.

Sizin adamlığınıza da, Trabzonsporluğunuza da!

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Travelair
07.03.2009, 17:15
Başkanım bu takıma futbolcu alacaksan Allah aşkına

1- Futbolcu olsun
2- Zeki olsun
3- Karakteri olgun olsun

Artisti de, yeteneksizi de, futbol zekası kıt olanı da, uyuşuk olanı da, mıymıntısını da alma bu takıma, barındırma Allah aşkına

Murat Erdem
07.03.2009, 17:19
Başkanımıza, belediye meclisinden sonra, bir darbede golcülerimizden geldi.

Tahsin Armutcu
07.03.2009, 17:23
baskan ne yapsın daha?? gecesını gunduzune katıyor bızım ruhsuz herıfler gol kacırma yarısına gırıyor ne yapsın daha habu baskanım yaaaa

Onur
07.03.2009, 17:31
Başkan Sadri Şener - KIZGIN, ÜZGÜN, KIRGIN

Tek kelime HAKLI...

AYYILDIZ
07.03.2009, 17:34
Sadri Şener'e layık futbolcular olamadıkları için utansınlar.

Travelair
07.03.2009, 17:38
Ben başkanın yerinde olsam inerdim soyunma odasına

butthead
07.03.2009, 18:05
Sadri ŞENER gönlümüzde taht kurdu bikere sonuna kadar yanındayız :alkış:

Gökhan ÖZDEMİR
07.03.2009, 18:06
Başkanım nolacak bu takım böyle.

Murat Erdem
07.03.2009, 18:19
Ben başkanın yerinde olsam inerdim soyunma odasına
trabzonspor forvetlerinin hala gol atmamak için çabaladıkları maç...zira 2 hafta önce başlayan gol atmama kampanyası artarak devam etmektedir...allah sizi sadri şener öfkesinden korusun..
(ekşi sözlükten)

leavemealone
07.03.2009, 18:47
Ahh baskanim ahh en cokta sana uzuluyorum ..
Canini disine takiyorsun su takim yensin sampiyon olsun diye ama takim degerini bilmiyor maalesef ahh ....

Murat Erdem
07.03.2009, 19:13
Yalnız bu Selçuk ve Gökhan'ın sıkıntısı nedir ? başkanın çekip bir konuşması lazım..

DNA-TS
07.03.2009, 19:17
büyük başkan...inş düzene girecek herşeyde sende geceleri rahat rahat uyuyacaksın....

c1967
07.03.2009, 19:19
Sadri Şener'e layık futbolcular olamadıkları için utansınlar.
sende ona laik bi taraftar olamadığın için utan!

Nihal Ayvaz
07.03.2009, 22:07
Başkan'ım sen bizim için en iyisini yapmak istedin,paralar harcadın..

Sen de biz de bunu haketmiyoruz!!

Uğur Cira
07.03.2009, 22:52
Başkanım harcağın emekler için elinden öpüyorum.sen bizim başımızda uzun süre kal.bu beceriksiz ruhsuz forvetler varken sen çıkıp gol atamazsınya.sen elinden gelenin en iyisini yapıyorsun

arifberkay
08.03.2009, 00:34
BaŞkanim senin gibi bir adama szymek ve fatİh tekke layikti ama olmadi

arifberkay
08.03.2009, 00:35
Yalnız bu Selçuk ve Gökhan'ın sıkıntısı nedir ? başkanın çekip bir konuşması lazım..
ne konuşcak bunlarlaya adam mı bunlar adam olsalar bır gram gam keder olurdu ikisinde de

Turgay 6161
08.03.2009, 00:54
Büyük başkanımızın kigin ilk yarısındaki bursa maçından sonraki söylediği;Benim hakkımı düdükle almayın benim taraftarımı üzmeyin sözleri aklıma geliyor.ve diyorumki ey futbolcular;bizleri ve başkanımızı üzmeye hiç hakkınız yok.Seni sonuna kadar destek ve azimle seviyoruz sayın SADRİ ŞENER başkanım

Travelair
08.03.2009, 01:10
Başkan futbolcularını koruyor. Diyor ki Fatih Terim gelsin misafirim olsun. Bizim takımda bir sürü A Milli Takımda oynayacak futbolcu var. Gelin kendiniz görün. Böyle mi olmalıydı? Başkan sizi savunduğu halde boynunu bükük bırakıyorsunuz tribünde, bir oyununuza bakın

Orhan Aydın
08.03.2009, 10:36
sadri babayı terim denen adamın yanında resmen rezil etti bu gökhan umut top(çu)ları

Mustafa 42
08.03.2009, 13:51
selam sayin arkadaslar gercekden benimde moralim cok kötü bozuk daha halen neden böyle olur anlam veremedim gitti el kendi sahasinda aslan kaplan kesiliyor bizim fitbolcular tik yok yani yürüye yürüye fitbol oynuyorlar olmaz tabiki böyle her zaman tehlikeli böyle oyun oynamak insan kazanmak icin biraz gayret göstermesi lazim zaten dedimki kendi kendime 20 dakikada bugün bu fitbollan hic puan kazanamayiz dedim dedigim gibide basimiza geldi neden neden hep bize oluyor baska takimlar kendi sahasinda fitbol oynayamaya calisiyorlar bizimkinler ise sanki hic bir sey yokmus gibi devam ediyorlar

ah ahhhhhhhhhh nerde su bizim fatih tekke su gökdeniz mum gibi ariyorum vallahi param olsa ne pahasinada olsa bu fatihi aliridim gökdenizlen nerde o günler ah be yinemi göremiyecegiz busene sampiyonlugu icime kararttilar vallahi morel felan kalmadi su fatihi kiralasak olmazmi yokmu böyle bir kanun felan arkadaslar vallahi inaninki halan daha inanasim gelmiyor hayel gibi geliyor inaninki icim kan agliyor vallahi billahi ne olacak halimiz

hemde ben bir konyali olarak sevinmedim konyanin kazandigina konyali oldugum halde neden trabzonspor evinde böyle yapiyor kayip ediyor okutmakmi lazim bu fitbolculari vallahi
su eski günleri hatirliyorumda nerde unal hami abdullah ogün lemi yani topun basina hami gecdimi yüzde 99 gol idi sim ise bir serbest vurusu bilen atacak fitbolcu yok inaninki türkide gol kacirma rekoru trabzonspor dur yani trabzonspor ruda yikan hep trabzonsporlu oyuncular her kakimda en azindan 3 tane oyuncu var vallahi billahi giray bulak trabzonspor lu oyuncularin yarisi trabzonspordan gitme kan agiliyorum ne yapacagiz arkadaslar

ApoCaN28
08.03.2009, 22:41
Sana Yazık be başkanım...

poetricus
08.03.2009, 22:54
"İktidar" ya da "Muhalefet Partisi" genellemesi türünden toptancı yaklaşımlar sağlıklı sonuç vermez.
Trabzonspor için siyasi kariyerini riske atan, Trabzonspor kaptanlığını bakanlıktan üstün görüp Hüseyin'in arkasından yürüyen Faruk Bey de iktidar partisinden. Ne olacak şimdi?
Özak'ı Kemerkaya ile bir mi tutacağız ikisi de ayni partiden diye?
İlginç değil mi?

Sadece dikkat!

Dursun Kaplan
10.03.2009, 09:27
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/3/18_246496_sadrib.jpg

'Galatasaray mağlubiyeti sürpriz olur'

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Galatasaray´ın, Turkcell Süper Lig´de hafta sonunda yapacakları maçta kendilerini yenmesinin, sürpriz sonuç olacağını söyledi.

Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen Milliyet Gazetesi Yılın Sporcusu Ödül Töreni’ne katılan Şener, girişte gazetecilere açıklama yaparken, Galatasaray ile oynayacakları maçı kazanacaklarını iddia etti. Bu karşılaşma için "Bu hafta Galatasaray’ı yeneriz ve aynen yolumuza devam ederiz" ifadesini kullanan Şener, "Galatasaray’ın bizi yenmesi sürpriz olur" dedi. Şener, ligde Konyaspor’a yenilmeleri ve ardından teknik direktör Ersun Yanal’ın, taraftarlarca istifaya davet edilmesinin hatırlatılması üzerine, "Bu, usuldendir. Yenilince bağırılır. Bir daha yenilirsek, benim için bağırılır. Bu bir sistem" diye konuştu.

Bu arada, geceye katılan Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, Sadri Şener’in sözleri hatırlatıldığında, "Sadri Şener’e büyük saygı duyuyoruz. Trabzonspor maçından önce Hamburg maçımız var ve biz sözümüzü sahada söyleriz" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak (http://fanatik.ekolay.net/fanatik/TRABZONSPOR-'Galatasaray-maglubiyeti-surpriz-olur'_3_HDetail_35_127563.htm)

macka61
10.03.2009, 12:25
çok yanlış bir açıklama olarak görüyorum gsnin bizi yenmesinin süpriz olur kısmını bence bu açıklama futbolcuları stresse sokar nitekim 4 maçta 12 puan almalıız dediler ve futbolcular ilk kez avni akerde denizli ve konya maçlarında bu kadar stress altında oynadılar sadece takıma ve hocaya güveniyoruz demeleri yeterli olur

Badaloğlu
10.03.2009, 13:06

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Galatasaray´ın, Turkcell Süper Lig´de hafta sonunda yapacakları maçta kendilerini yenmesinin, sürpriz sonuç olacağını söyledi.

Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen Milliyet Gazetesi Yılın Sporcusu Ödül Töreni’ne katılan Şener, girişte gazetecilere açıklama yaparken, Galatasaray ile oynayacakları maçı kazanacaklarını iddia etti. Bu karşılaşma için "Bu hafta Galatasaray’ı yeneriz ve aynen yolumuza devam ederiz" ifadesini kullanan Şener, "Galatasaray’ın bizi yenmesi sürpriz olur" dedi. Şener, ligde Konyaspor’a yenilmeleri ve ardından teknik direktör Ersun Yanal’ın, taraftarlarca istifaya davet edilmesinin hatırlatılması üzerine, "Bu, usuldendir. Yenilince bağırılır. Bir daha yenilirsek, benim için bağırılır. Bu bir sistem" diye konuştu.

Bu arada, geceye katılan Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, Sadri Şener’in sözleri hatırlatıldığında, "Sadri Şener’e büyük saygı duyuyoruz. Trabzonspor maçından önce Hamburg maçımız var ve biz sözümüzü sahada söyleriz" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak (http://fanatik.ekolay.net/fanatik/TRABZONSPOR-'Galatasaray-maglubiyeti-surpriz-olur'_3_HDetail_35_127563.htm)

Başkanımızın bu tip açıklamalarını doğru bulmuyorum.Belki İstanbul basınına karşı takımına güveniyor havası yaratma derdinde ama aynı zamanda Galatasaray üzerinde ters motivasyon etkiside yaratabilir bu durum.Zaten İstanbul basınının istediğide bu tip bir cevaptı -ki hemen Ardaya olayı yetiştirmişler, Arda da biz sahada sözümüzü söyleriz demiş...

Bizim en büyük avantajımız Galatasaray'ın bizim maçımızdan önce Hamburg maçının olması'dır.Çünkü İstanbul basınının bizim aleyhimize ortamı germeye vakti olmayacak.Yensede yenilsede Cuma günü tüm gazeteler Galatasaray'ın, Hamburg maçını yazacaklardır.Cumartesi günüde bu maçın yankıları ve Galatasaray'ın Trabzon'a geldiğini yazacaklardır. Pazar günü ise ne yazarsalar yazsınlar artık Galatasaray için çok geç kalmış olacaklardır:D

genç61
10.03.2009, 13:08
acıklama iyi takımı topculara bir ultimaton dur bence topcularda burdan bir sey anlamalı ama baskanım seninde hatalrın var nerden buldun bu gokhanı ya gokdenizi sattın parayı gittin buna verdim keske bu adamı almasaydın forvet yetersizligin gorupte devre arası forvet alsaydın keske

Gökçebey
10.03.2009, 13:10
genç61, şaka mısın birader sen? Yeter bunalttın ya. Eleştiri adı altında boş konuş da konuş.

genç61
10.03.2009, 13:15
tabi gökdeniz satıp parayı gokhana vermek bos is degil tabi valla

Gökçebey
10.03.2009, 13:17
tabi gökdeniz satıp parayı gokhana vermek bos is degil tabi valla

Gökhan için yazdıklarını al bir daha oku.

Rüzgar gülü seni.

http://forum.bordomavi.net/search.php?searchid=284062

Kubilay ŞAHİN
10.03.2009, 13:17

Başkanım yapma bunu bak istanbul okları bize çevirdi zaten..
Hayırlısıyla kazanalım..

bordo61
10.03.2009, 13:18

Rüzgar gülü seni.

Gökçe abi link çalışmıyor :D

genç61
10.03.2009, 13:19

Rüzgar gülü seni.

ya okuyomuyorumku linki acmiyor bakalım ne yazmısım

Tunga
10.03.2009, 13:20
Özellikle Trabzon'da, elbette siyaset için Trabzonspor, Trabzonspor için de siyaset önemli bir oyun (ya da hizmet) alanıdır. olmalıdır da.

Eğer bir şehirde bir maç kaybedildiği için duyulan üzüntü 1 hafta sürüyorsa, siyaset için de iyi bir hizmet alanıdır.

Ancak önemli bir konu şudur: Siyaset Trabzonspor'un önünü açıyorsa, destek oluyorsa, buna kimsenin itirazı olmaz. Olmayacağı gibi insanların hoşuna da gider elbette. Dolayısıyla buna kimse itiraz etmez; ama siyaset Trabzonspor'a ayak bağı oluyorsa işte bunu kabullenmek zordur.

Son olayda siyaset Trabzonspor'a ayak bağı olmuştur ve dolayısıyla insanların kızmaya da hakkı vardır.

Hem bir Trabzonsporlu, hem de bir seçmen olarak.

Gökçebey
10.03.2009, 13:21
Gökçe abi link çalışmıyor :D

Gökhan Ünal başlığı - Mesaj sayısına tıklanır - genç61'in mesajları bulunur (14 mesajı var) 14 mesajın üzerine tıklanır.

Fatih Özkan
10.03.2009, 13:22

Yanlış bir açıklama...
Başkanımızın takımımıza güvenmesi çok güzel ama bu Galatasaray üstünde ters tepki yaratabilir...

genç61
10.03.2009, 13:28
Gökhan Ünal başlığı - Mesaj sayısına tıklanır - genç61'in mesajları bulunur (14 mesajı var) 14 mesajın üzerine tıklanır.
e ne yazmısım valla bulamadım merak ettim ben bu adamla ilgili olumlu seyler yazdım evet ve ya kocaeli ya eskisehir macıydı bence super oynadı dedim baskada hatırlamıyorum iyi yazdıgımı hatta kocaeli macında gol atamadı ama superdi bence sen git brugge macı sonrası yazdıklarıma bak tüm topcularla ilgili ordaki dusuncelerime bak ne yazmısım

genç61
10.03.2009, 13:53
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9111&page=41 al sana link ne zaman ne yazmısım 16 eylul 2008 tarihhinde gor bakalım bu adamla ilgili tam dusuncemi

Gökçebey
10.03.2009, 14:09
Tamam sen haklısın, yönetimin cezasını verelim nereden bulmuşlar bu adamı. Yazıklar olsun Sadri başkan bize Bilgia'yı değil de ala ala Gökhan Ünal'ı aldın. Gökhan sen bu ligde gol kralı oldun ama neye yarar 5 metreden gol atamadın. Bu sezon attığın 9 gol, yaptığın 8 asist tamamen tesadüften ibaret.

Tatmin oldun mu?

Mustafa Ayazoğlu
10.03.2009, 19:02
Aslan ilaç olur

Kaybetme kredimiz vardı, erken kullandık. Tek eksiği gol olan iyi bir oyun oynuyoruz. İşlerin Galatasaray maçıyla düzeleceğine eminim.Eleştirilen oyuncular Türkiye’nin en kalitelileri arasındadır. Hedefimiz bir maçla bitmez, taraftarımız da buna kesinlikle izin vermez.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/3/18_246539_sadri.jpg

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/TRABZONSPOR-Aslan-ilac-olur_3_HDetail_35_127599.htm

Travelair
10.03.2009, 19:06
Başkanın sözlerini abartarak medyaya veriyorlar ki hır gür çıksın gs motive olsun... Gerçi bu bir fırsat da olabilir yürekli ve akıllı olursak. Defansı sakatlarla boğuşuyor

Medallion
10.03.2009, 19:09

Iste senelerdir bekledigimiz baskan...

Bence cok guzel bir aciklama. Takimina olan guveni on plana cikaran bir aciklama. Takimini motive eden bir aciklama. Ayrica karsi tarafi strese sokan bir aciklama.

Polat, Denizli bu tip aciklamalari her zaman yapiyorlar (27. haftada lideriz, 20:45 te lideriz) ve faydasi goruluyor. Zaten bu aciklamayi duyupta mucadele etmeyen futboluclarimizin bu takimda kalmaya haklari yok.

Surasi cok ilginc:
Şener, ligde Konyaspor’a yenilmeleri ve ardından teknik direktör Ersun Yanal’ın, taraftarlarca istifaya davet edilmesinin hatırlatılması üzerine, "Bu, usuldendir. Yenilince bağırılır. Bir daha yenilirsek, benim için bağırılır. Bu bir sistem" diye konuştu.

Evet bu "sistem" degismeli.

Sadri baskan bizi sampiyonluga goturecek.

Sabir, Istikrar, Sabir, Istikrar, Sabir, Istikrar, Sabir, Istikrar,Sabir, Istikrar...

hakantpl
10.03.2009, 19:11
başkanım Ve Teknik Direktoruım Bize Bu heyacanı Yaşattığınız İçin binlerce Tşkler

Anıl Caner
10.03.2009, 19:13
başkanım Ve Teknik Direktoruım Bize Bu heyacanı Yaşattığınız İçin binlerce Tşkler

hayırlısıyla daha yeni başladk abi.

Sümeyye Şahin
10.03.2009, 20:10
yenildimizde en çok başkanımıza üzülüyorum çünkü o daha çok üzülüyo...büyük başkan!....

Mustafa Ayazoğlu
12.03.2009, 14:41
Şener: Stadın üstünü kapatıyoruz

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, yönetim olarak sadece saha sonuçlarıyla ilgilenmediklerini söylerken, stadın üstünün kapatılması için proje hazırladıklarını söyledi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, takım olarak iyi bir konumda olduklarını ve bunu lig sonuna kadar sürdürmek istediklerini söyledi.

Şener, Trabzonspor Dergisi'ndeki yazısında, futbolda sonucun en önemli veri olarak ön plana çıktığını belirterek, ''Müsabakalar bittikten sonra oynanan oyun birkaç gün konuşulsa da aldığınız puanlar başarı hanesine kaydedilmektedir'' dedi.

Buna göre özellikle kazandıkları maçların ardından yapılan değerlendirmelerde biraz daha sakin davranmakta fayda gördüklerini ifade eden Şener, ''Elbette hem iyi oyun hem de galip gelmek işin en keyifli yanı olsa da henüz yeni kurulan bir takım olarak sabırlı davranmamız şart. Takımımızın sahada elde ettiği galibiyetler artınca camiada beklentilerin yükseldiğinin farkındayız. Sezon sonunda ligi zirvede tamamlamak hepimizin arzusu. Ancak bunu sürekli seslendirmek niyetinde değiliz. Takım olarak iyi bir konumdayız ve bunu lig sonuna kadar sürdürmek istiyoruz'' diye konuştu.

Yönetim kurulu olarak sadece saha sonuçlarıyla ilgilenmediklerini kaydeden Şener, ''Örneğin Hüseyin Avni Aker Stadı'nın üzerinin kapatılması için bir proje hazırladık. Bunun için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, olimpiyat bütçesinden para ayırdı. Projeyi Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne çizdiriyoruz. Tamamlandığında stadın üstünün kapatılması için çalışmaların başlamasını planlıyoruz'' diye konuştu.

Başkan Şener, kulübün yakından takip ettiği Trabzon'un sahil kesiminde yer alan ve atıl durumda bekleyen fuar alanının devriyle ilgili bazı gelişmeler yaşandığını belirterek, ''Bu noktada bizim tek beklentimiz, kazandığında hepimizin sevindiği, ülkede ve yurt dışında başarılı oldukça kente artı değer kazandıran kulübümüze yeni kaynaklar kazandırmaktı. Eğer bu kentteki insanlar 'bizim üst kimliğimiz Trabzonspor' diyorlarsa üzerlerine düşen sorumlulukları da yerine getirmek zorundadırlar. Bu noktalarda önceliğe alınması gereken menfaatler kulübün menfaatleri olmalıdır. Trabzonspor'un rakipleriyle üst düzey yarışması bekleniyorsa bu yarışta öne geçeceği argümanlar mutlaka kendisine sağlanmalıdır. Aksi halde istekler kuru bir beklentiden öteye gidemez'' şekilnde konuştu.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24945854/

sifuni
12.03.2009, 16:24
zaaten sezon basindada istiyorlardi sahanin üstünün kapatilmasini ama zaman yetmemisdi

EmrahYalçınalp
12.03.2009, 16:32
"Stad" derken kastedilen şey tribünler mi?

Adem Erdoğan
12.03.2009, 16:35
Tribün demek istemiştir büyük ihtimal.

Samet Yildirim
12.03.2009, 16:55
Acaba Acik maraton ve kale arkalari dahil mi ??

Alihan Ertürk
12.03.2009, 17:30
Başkanımız Sadri Şener bugün ( 12.03.2009 )saat 18.00'de Ligtv'de Günün Konuğu programına konuk olacak.

Herkese iyi seyirler , başkanın söyledikleri hakkındaki yorumları bu sayfadan yazarız.

Hüseyin İlkin
12.03.2009, 17:31
İzleriz Sadri baba varsa.

aaahmet61
12.03.2009, 17:43
epg de sohbet 18.00-18.30 gösteriyor .yani yarım saat.çok az değil mi? demek sohbet daha önce yapılmış

Samet Yildirim
12.03.2009, 17:44
ben izleyemiom ama arkadslar yazar healde:D

Ahmet Başkaya
12.03.2009, 17:51
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9410 buradan devam edelim mii.....

Alihan Ertürk
12.03.2009, 17:54
epg de sohbet 18.00-18.30 gösteriyor .yani yarım saat.çok az değil mi? demek sohbet daha önce yapılmış

evet canlı yayın olmuyor daha önceden çekiliyor.Ayrıca bütün röpörtajlar yarım saat sürüyor yani bize yapılan bir haksızlık değil , bunu da belirteyim :)

Samet Yildirim
12.03.2009, 18:06
Basladi mi ??

Eger basldiysa ne diyor:)

Erdem Koltuk
12.03.2009, 18:07
Ersun un arkasındayız,Alanzinho yetenekli Fatih Terim dedi.

Onur Akyüz
12.03.2009, 18:09
ben izleyemiyorum,özellikle hoca için söyleyeceklerini doğru bir şekilde buraya yazalım.

Erdem Koltuk
12.03.2009, 18:10
Kaç tane Gökhan var bu ülkede:) Bunu Gökhan duymuştur heralde.

Samet Yildirim
12.03.2009, 18:14
SADRI BASKAN futboldan anlamiyorum desede mükemmel anliyor...gökhan ünal türkiyede en önemli golculardan birisi ama sanzizlik yasiyor...

Baskana katiliyorum

Alihan Ertürk
12.03.2009, 18:21
başlığı ben açtım yayını unuttum :) Allah kahretmesin ya :(

Alihan Ertürk
12.03.2009, 18:23
ne dedi başkan :D

NeoTs
12.03.2009, 18:23
izleyemiyoruz yazacak yok mu

umut_can6161
12.03.2009, 18:24
nediyor,?????????

Sümeyye Şahin
12.03.2009, 18:25
geç gördüm b u başlığı ya :(

Erdem Koltuk
12.03.2009, 18:26
Başbakan olacak adam bizim başkan...Bu kadar pozitif, bu kadar tatlı bir insan olamaz..

Hüseyin İlkin
12.03.2009, 18:26
Ahahahah , süper dedi başkan.

Galatasaray'lıları iyi bir ağırlayalımda , belki bundan sonra bizi iyi ağırlarlar tarzı bir şey dedi.

Aklıma geldikçe söyleyeceğim dediklerini :)

Samet Yildirim
12.03.2009, 18:27
Yahu anlatin ne dedi baskan alala:D:D:D

Muhammet
12.03.2009, 18:28
Ahahahah , süper dedi başkan.

Galatasaray'lıları iyi bir ağırlayalımda , belki bundan sonra bizi iyi ağırlarlar tarzı bir şey dedi.

Aklıma geldikçe söyleyeceğim dediklerini :)

Aha bu süper. Duysun terbiyesizler.

umut_can6161
fıtık olduk yokmu izleyen :)

Hüseyin İlkin
Bu sene başı şampiyonluğa adayız demiyordum ama seneye bu farklı olacak. Takımı gördüm , biliyorum. Yapacağımız bir kaç takviye ile şampiyonluğa oynayacağız dedi.

murat
12.03.2009, 18:29
Yat limani hakkinda konustu, yat turizminin az oldugunu onun icin daha cok teknelere yonelik tamir falan uzerinde duracaklarmis ilerliyen zamanda belki yat bile yapariz dedi.

murat
12.03.2009, 18:32
Sampiyon olalalim kolbastinin kralini oynarim diyor simdi :) supersin baskan.

Muhammet
12.03.2009, 18:33

Ahahhah :) :)

Seviyorum bu adamı ya.

Hüseyin İlkin
12.03.2009, 18:35
Taraftar için Konya maçı hariç çok iyiydiler , organizasyon olarak tam birlik değiller ama bu zaten sadece Beşiktaş'ta var dedi.

Kolbastı'yı bilmiyorum ama şampiyon olalım oraya inerim , gerekirse öğrenirizde dedi.

Sümeyye Şahin
12.03.2009, 18:35
:D hep beraber inşallah...

Erdem Koltuk
12.03.2009, 18:36
Özet olarak;

Ersun Yanal bu takımı buraya getirdi, kimse "HİÇ FUTBOLCU SAKATLANMIYOR" demiyor.Bu bile hocanın başarısıdır.İstifa isteklerinden elbette her insanın etkilenebileceği kadar etkilenmiştir.Büyük klüpler zırt pırt hoca değiştirmemeliler.

Gökhan çok kaliteli bir golcü,Şanssızlık var.19 gol pozisyonuna girmek bile başarıdır.Atar atar:)

Alanzinho hamurunda çok kaliteli.Fatih Terim, Özkan Sümer de belirtti.Bu adamı biraz güçlendirelim göreceksiniz.

Akyazı şimdilik zor.Stadın üstünü kapatıcaz.

Kolbastıyı Barış ve Alanzinho iyi oynuyor:):)

Şampiyon olursak kolbastının kralını oynıyacam:):)

22 maç 10 numara taraftarımız vardı ama Konya maçında KIRIK NOT verdim:(:(

Kalan maçlarda tam destek versinler.Sabırlı olsunlar güzel günler gelecek.

Röpotajın en başında çok güzel birşey söyledi.

"Birisi ölür arkasından ah vah deriz çok kötü hissederiz, ağlarız sızlarız bizde ölmek isteriz ama biraz zaman geçince bir bakarız ki unutmuşuz....Bu unutma olayı aslında iyidir geçmişle yaşanmaz ama TRABZONSPOR GEÇEN SENE NE DURUMDAYDI bunuda düşünmek lazım"

Başkan 10 numara bir başkan.Nazar değmesin.

Hüseyin İlkin
12.03.2009, 18:39
Fatih Terim geçen maç sonu , Trabzon deplasmanın eski günlerine dönmeye başladığını ve daha sık getir beni başkanım tarzı bir şey demiş.

Gerisini Erdem abi belirtmiş.

Belirtecek bir şey kalmadı herhalde :)

Erdem Koltuk
12.03.2009, 18:42
Bu arada Gs maçından önce ödeme yapılmış futbolculara araya onuda sıkıştırdı:) Güzel bir doping olur umarım.

Sümeyye Şahin
12.03.2009, 18:43
Özet olarak;

Ersun Yanal bu takımı buraya getirdi, kimse "HİÇ FUTBOLCU SAKATLANMIYOR" demiyor.Bu bile hocanın başarısıdır.İstifa isteklerinden elbette her insanın etkilenebileceği kadar etkilenmiştir.Büyük klüpler zırt pırt hoca değiştirmemeliler.

Gökhan çok kaliteli bir golcü,Şanssızlık var.19 gol pozisyonuna girmek bile başarıdır.Atar atar:)

Alanzinho hamurunda çok kaliteli.Fatih Terim, Özkan Sümer de belirtti.Bu adamı biraz güçlendirelim göreceksiniz.

Akyazı şimdilik zor.Stadın üstünü kapatıcaz.

Kolbastıyı Barış ve Alanzinho iyi oynuyor:):)

Şampiyon olursak kolbastının kralını oynıyacam:):)

22 maç 10 numara taraftarımız vardı ama Konya maçında KIRIK NOT verdim:(:(

Kalan maçlarda tam destek versinler.Sabırlı olsunlar güzel günler gelecek.

Röpotajın en başında çok güzel birşey söyledi.

"Birisi ölür arkasından ah vah deriz çok kötü hissederiz, ağlarız sızlarız bizde ölmek isteriz ama biraz zaman geçince bir bakarız ki unutmuşuz....Bu unutma olayı aslında iyidir geçmişle yaşanmaz ama TRABZONSPOR GEÇEN SENE NE DURUMDAYDI bunuda düşünmek lazım"

Başkan 10 numara bir başkan.Nazar değmesin.
konuşmayı çok iyi beceriyor başkanımız..ağzından bal damlıyor..sabaha kadar dinlerim onu:D

Hüseyin İlkin
12.03.2009, 18:45
Bu arada Gs maçından önce ödeme yapılmış futbolculara araya onuda sıkıştırdı:) Güzel bir doping olur umarım.

Meclise kırgınlığındanda bahsetti. Mart ayında alacağı planlanan paraları önceden yazmış planlamasına. Haliyle olmayınca , Nisan ayında olur bir aydan bir şey olmazla olmuyor.

Sadri başkanım seni çok seviyoruz ;)

Erdem Koltuk
12.03.2009, 18:48
Unutmadan belirteyim;

Hayrettin HACISALİHOĞLU için bir çok fikir aslında onun, o çok önemli, Trabzon dışındayken kafam çok rahat çükü o var dedi......

Ve şuan Saka ve bir sürü ekip Belçikada ve Hırvatistanda çalışmalar yapıyorlarmış, gelecek sezonlar için.

Ahmet Kuru
12.03.2009, 19:25
Başkan'ın bu açıklamalarıda bazılarına kapak olmuştur...

6Şafak Aydın1
12.03.2009, 19:58
ne kapagi ya. bu kapak mantalitesi nasil birsey, nerden kaynaklaniyor.

"yillarin sanatcisi" demisti biri Sadri Sener icin.

Mustafa Çolak
12.03.2009, 20:00
Başkanım Bu Taraftar Seni Çoook Seviyor

Travelair
12.03.2009, 20:23
Bir programda; Sadri Şener'e televizyoncu "Siz futbol bilmediğinizi söylüyordunuz ya hani Song'a 3-5 fazla verin 5 adım öne çıksın ön libero bir daha almayalım demiştiniz hıhohoha. Başka bir programda Umut'un kaçıracağı belli zaten hıhohoha... Başka bir yayında spiker: Gökhan'ın gol atması için istatistiğe göre 3 tane daha kaçırması lazım... Eski zamandan, teknik direktörümüz Ziya Doğan'la röportaj yapan gazetecilerin Trabzonspor teknik direktörüne bıyık altından gülmeleri, siz değil senli benli konuşmaları...

Tavır bu. Başkanım mütevazi olmayın hepimizden iyi biliyorsunuz futbolu. Böylelerini sevindirmeyelim.

Harun Karadeniz
12.03.2009, 20:33
Şu bilet fiyatları ve Trabzonun gelirinden bahsederken ağlıcak sandım ya :(:(

Çağatay Özmen
12.03.2009, 20:55
başkanım sizi çok seviyoruz:)

Ömer SEVİNÇ
12.03.2009, 20:55
Çok şükür hocanın arkasındayız dememiş. Demek ki sözleşme imzalayaacklar:)

Cafer Bulur
12.03.2009, 21:35
Büyük kulüpler zirt pirt hoca degistirmemeli demis baskanimiz.
Bu cümle bana yeter de artar bile.:)

poetricus
12.03.2009, 21:39
Başkan bu söylediklerinde samimi ise -Ki Sadri Başkan, yeryüzünde samimiyetinden asla şüphe temeyeceğim birkaç insandan biridir- Hoca'yla devam etmeye niyetli.
Bu da demektir ki Başkan istikrar adına pek çok kişi ve grubun kendisine düşman olmasını dahi göze almış.
Başkan'ın kıymetini bilmek ve takdir etmek gerek.

POYRAZ
12.03.2009, 21:42
Taraftar için Konya maçı hariç çok iyiydiler , organizasyon olarak tam birlik değiller ama bu zaten sadece Beşiktaş'ta var dedi.

Kolbastı'yı bilmiyorum ama şampiyon olalım oraya inerim , gerekirse öğrenirizde dedi.
Öyleyse bu isi kendi basina halledemeyen taraftarlara yönetimden bir kac kisiyi yardimci olmasi icin görevlendirsin.:) Her zaman yönetimin bu ise el atmadan bu isin hallolmayacagini söylüyorum.
Sadri Sener ne derse dogru der.:)

Uğurtan
12.03.2009, 21:56
Hele şu seneyi bir mutlu sonla sonlandıralım başkanım, karşına geçip oynamazsak ne olalım.. :)))

Mustafa Yüksek
12.03.2009, 21:58
dünya yüzünde böyle başkan var mı ya...büyüksün başkan..

onur-ts
12.03.2009, 22:03
Başkan dediğin Sadri Şener'dir.Büyük başkan...

Sadık Bıyık
12.03.2009, 22:06
ingiltere futbolunun dünyada bir numaraya gelmesinin nedenlerinden bir taneside uzun süreli başkan teknik direktör çalışmalarıdır. bence ersun yanal kadar başarılı bir td. sadri şener gibi başkan bulamayız. o yüzden uzun yıllar klübümüzde başkan hoca olarak devam etmelerini isterim

sakaryalı.61
12.03.2009, 22:28
Başkan dediğin Sadri Şener'dir.Büyük başkan...

böyle bir başkan daha türkiyede başka bir takımda ..yok....:)

Harun-61
12.03.2009, 22:32
ingiltere futbolunun dünyada bir numaraya gelmesinin nedenlerinden bir taneside uzun süreli başkan teknik direktör çalışmalarıdır. bence ersun yanal kadar başarılı bir td. sadri şener gibi başkan bulamayız. o yüzden uzun yıllar klübümüzde başkan hoca olarak devam etmelerini isterim

nokta

:alkış::alkış::alkış:

ApoCaN28
12.03.2009, 23:56
Senden başkasına güvenilmez be başkanım...
Bak ne de güzel dedi akyazı şimdilik askıda biz stadın üstünü kapatıcaz diye...
En azından ne yaptığını bilen başkanımız var...

Osman Yavuz
13.03.2009, 00:29
Başkan dünyaya bazıları gibi at gözlüğüyle bakmıyor.Gerçekçi bir başkan.Söylediği her cümle değer Trabzonspor için.Yapabileceği şeyler söylüyor.Bazıları gibi işkembeden atmıyor.İnşallah Ersun hocanın arkasında sonuna kadar durur.

erkankoc
13.03.2009, 01:44
helal olsun baskana..zaten ersun yanalin arkasinda 5 sene durmak gerekir en azindan..basari gelecektir

Erdem Koltuk
13.03.2009, 01:45
300 sene önce yaşasa her sözü ATASÖZÜ olurdu be başkanımızın..........

Vural Kuyumcu
13.03.2009, 02:22
baskanin konusmasina dair viedo varmi ????

Harun Karadeniz
13.03.2009, 08:32
Sadri amca stad hakkında dediklerini gerçekleştirebilecek yardımları ve özveriyi bulup bunları yapabilirse hiç yeni stada felan gerek yok...

Ayrıca projeleri bile cizdirmiş KTÜ ye.

Dursun Kaplan
13.03.2009, 09:15
Samimiyetinle söylediğin her cümle bizim için bir sözdür be başkanım. :)

olgun
13.03.2009, 13:57
Şimdi en büyük başkan sensin derler, ama dün ersun yanal la yolların ayrılacağı söylentisi üzerine bordo mavi sitesinde epey laf dokundurulmuştu Sadri Şener ki:
o da maçtan sonra, böyle devam ederse bu gün teknik direktör ve futbolculara yarın da bana dönerler demişti gerçekçi biri olarak.
kimse merak etmesin takım kötü gitsin bakalım, Sadri şener e hala en büyük başkan diyecekler mi? eğer diyeceklerse brovo derim.
Gerçek taraftar derim.

olgun
13.03.2009, 14:07
bir de şunu söyleyim:
eski stadlar tamirle adam olmaz.
oldu işte eskisinin üzerine yamalar yapıldı ve hali ortada. maratona bakın. Ne işi vardı orada o Dünyanın hiç bir yerinde olmayan o koca koca direklerin.
İngilizler tarihi webley stadyumunu tamamen yıktılar. yerine yenisini yaptılar.
yani eğer mevcut yerinde bir stadyom düşünülüyorsa tamamiyle yıkılıp, etrafındaki apartmanlarda istimlak edilmek suretiyle dünya standartları eşitliğinde dünya çapında bir yarışma açılarak yenisi yapılmalı.
bundan gayrisi işi savsaklamak olur ki, yazıktır harcanacak paralara.
o zaman bu haliyle kalsın daha iyi, hiç değilse para harcanmaz.
etraftaki uyduruk binalar istimlak edilmeli, şimdiki bu stad tamamiyle yerle bir edilmeli ve yenisi dünya çapında açılacak bir poje yarışmasıyla yapılmağa başlanmalı.
Başka türlü hiç bir güzellik olmaz, hiç bir randıman alınmaz.
Bencede şehir dışında değil, şimdiki yerinde, etrafındaki apartmanlar da istimlak edilerek stadyuma katılmak şartıyla çok yönlü, çok amaçlı bir kompleks olur.

ilteriş
13.03.2009, 14:11
bir de şunu söyleyim:
eski stadlar tamirle adam olmaz.
oldu işte eskisinin üzerine yamalar yapıldı ve hali ortada. maratona bakın. Ne işi vardı orada o Dünyanın hiç bir yerinde olmayan o koca koca direklerin.
İngilizler tarihi webley stadyumunu tamamen yıktılar. yerine yenisini yaptılar.
yani eğer mevcut yerinde bir stadyom düşünülüyorsa tamamiyle yıkılıp, etrafındaki apartmanlarda istimlak edilmek suretiyle dünya standartları eşitliğinde dünya çapında bir yarışma açılarak yenisi yapılmalı.
bundan gayrisi işi savsaklamak olur ki, yazıktır harcanacak paralara.
o zaman bu haliyle kalsın daha iyi, hiç değilse para harcanmaz.
etraftaki uyduruk binalar istimlak edilmeli, şimdiki bu stad tamamiyle yerle bir edilmeli ve yenisi dünya çapında açılacak bir poje yarışmasıyla yapılmağa başlanmalı.
Başka türlü hiç bir güzellik olmaz, hiç bir randıman alınmaz.
Bencede şehir dışında değil, şimdiki yerinde, etrafındaki apartmanlar da istimlak edilerek stadyuma katılmak şartıyla çok yönlü, çok amaçlı bir kompleks olur.

yeni stad yapılır yenisi yapılana kadar olimpiyatta oynarız.o zaman görürüz cümbüşü.

Onur Akyüz
13.03.2009, 14:14
takım kötü giderse de başkana bakışımız değişmez,mücadelemiz de bu bakışı değişebileceklerle.
yaptıkları ortada.

tartışmaya bile gerek yok.

stad içinde şükrü saracoğlu diye bir örnek var burnumuzun dibinde.

LazAnisT
13.03.2009, 14:17
Her fırsatta Ersun Yanalla devam edeceğim diyor o zaman sözleşme imzalasana be mübarek adam.Yerel basınımızda sussun Ersun Yanalda rahat etsin.Neyi bekliyoruz anlamadım.Ersun Yanalla sözleşme imzalamak kimin konsantrasyonunu bozar.Buna birtek bozulacak olan yerel basınımızdır.

futbalski60
13.03.2009, 14:55
Başkan gelecek yıl için ön libero ve forvet arkası transfer ederek çok güçlü bir ekip olacağız demiş kaynak TV8

antagonist
13.03.2009, 15:04
Başkanımız Sadri Şener, gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Konyaspor mağlubiyetine üzüldüklerini belirten Şener, “Konyaspor’a mağlup olduk. Galatasaray’a da mağlup olabiliriz. Futbol bu. Ancak biz yenilgilerden sonra doğacak tepkilerden hareketle iş yapamayız. Bunu daha önce de söyledim. Birkaç yenilgide hocaya yüklenilir, sonra bize sıra gelir. Bu usuldür ve doğaldır. Kaybedilmiş hiçbir şey yok. Fikstür avantajımız var. Umuyorum ligi en iyi yerde bitireceğiz” dedi.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’la gelecek yılın planlarını yaptıklarını belirten Şener, “Hocamızla gelecek yıl kimi alalım diye konuşuyoruz. Ersun hoca Türkiye’deki en iyi hocalardan bir tanesi. Eğitimli bir isim. Her konuda çalışıyor. Bir sıkıntımız yok. Bu hafta yenersek Galatasaray biraz geride kalır ancak yine de hiçbir şey değişmez. Bakın Beşiktaş nereden nereye geldi. Son 4 haftaya girerken durum netleşebilir. Biz Antep’e giderken Beşiktaş Sivas’la oynayacak. Bu takımların ikisi de üç puan alamaz. Yani kayıplar yaşanacak. Bunları hesaplarsanız avantajlıyız. İyi bir takımımız var” diye konuştu.

Alanzinho’yla ilgili yapılan eleştirilere de değinen Şener, kendisine göre Brezilyalı futbolcunun gelecek yıl Türkiye’nin en iyi futbolcularından biri olacağını ifade etti.

Şener sözlerini şöyle sürdürdü; “Galatasaray maçı öncesinde eski başkanlarımızla bir yemek yemeyi planlıyoruz. Sadece saha sonuçları değil, sosyal yapıyı da güçlendirmek istiyoruz. Bu kulübe emekleri var. Bizden sonra gelenler de bu tür yaklaşımlarda bulunurlarsa sosyal yapı güçlenir”

Bu yıl şampiyonluktan bahsetmediklerini söyleyen Şener, “Ancak gelecek yıl bahsedeceğiz. Yabancılarımız daha iyi olacak. Alışma süreçlerini geçirdiler. Genç oyuncularımız yetişiyor. İki takviyeyle çok daha iyi yerlere gelebiliriz” yorumunu yaptı.

OLCAY ÇAKIR
13.03.2009, 15:12
Her defasında kitabın ortasından Süleyman klasiği:)
Her fırsatta Ersun Yanalla devam edeceğim diyor o zaman sözleşme imzalasana be mübarek adam.Yerel basınımızda sussun Ersun Yanalda rahat etsin.Neyi bekliyoruz anlamadım.Ersun Yanalla sözleşme imzalamak kimin konsantrasyonunu bozar.Buna birtek bozulacak olan yerel basınımızdır.

Alihan Ertürk
13.03.2009, 15:14
Başkan gelecek yıl için ön libero ve forvet arkası transfer ederek çok güçlü bir ekip olacağız demiş kaynak TV8

iki transfer yapacağız dedi.Ve daha önce başka bir programda da Ankaraspor-Ankaragücü birleşirse Özer'i almamız daha kolay olur demişti.

ilhan
13.03.2009, 15:25
Öyle bir birleşme gerçekleşirse Özer'i çok zor alırız. Ankaragücü seneye 100. yılını kutlayacak. Her ne kadar şampiyonluk adayı bir takım olacakları düşünmesemde 100.yıllarında böyle bir başarı için sağlam bir kadro kurmaya çalışacaklardır. Eğer şampiyonluğa oynayacak bir ekip kurulursa Özer gibi bir adamı da öyle kolay kolay ellerinden çıkaracaklarını sanmıyorum. :)

Madalyonun diğer yüzüne gelirsek şöyle bir durum var. Biz bu sene şampiyon olamasak dahi şampiyonlar ligine gideriz. Her Türk futbolcu şampiyonlar ligi arenasında boy göstermek ister. Özer bize koşa koşa gelir. :)

Ayrıca Süleyman abi yine harika yerden söze girmişsiniz.:alkış:

Vural Kuyumcu
13.03.2009, 15:30
seviorum ben bu baskani yaaaa ne güzelde konusio yaaaaaa

http://www.holigan.com.tr/NewsVideo.php?videos_id=1548

Samet Yildirim
13.03.2009, 16:03

Bu aciklamanin videosu var baskanin...Yani ciddi olarak degil espiri olarak söyledi ön libero-forvet arkasi diye...;)
Ama transfer yapilacakmis HOCAYLA DA BU KONUDA GÖRÜSÜYORLARMIS

Yunus Emre SEYHAN
13.03.2009, 16:53
Başkanımız,gelecek yıl için oldukça iddialı konuşuyor. Önceki günlerde ki konuşmalarından birinde Hoca yabancı ön libero istiyor. Demişti. Kısacası Başkanımız, Gelecek yıl için takviyeler yapılacağından bahsediyor.
Bu durumda Isaac,Faty Papy ve Brüls'ün satılması / kiralanması kesin gibi.
Alanzinho-Tony-Cale-Colman-Song-Yattara
İlk 11'de oynayacak 6 yabancı oyuncumuz var. Takviyeleride hesaba katarsak, 1-2 yabancımız ile yolları ayırmak zorunda kalacağız. Ama aralarında seçim yapmak imkansız gibi.
Bu durumda, önümüzdeki yıl için yerli oyunculara ağırlık verilmesi gerek. (Hamit,Özer,Nihat,Fatih Tekke vs)

Başkanımızın dediği gibi Cale,Colman ve Alanzinho gibi yeni yabancı oyuncularımız, Gelecek sezon cok daha iyi olacak.

Dursun Kaplan
14.03.2009, 09:06
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/3/18_246986_14FAN12ERSUN-B.jpg

Yanal'lı gelecek!

Başkan Sadri Şener hoca değişikliği söylentilerini bitirdi: Gelecek sezonu da Ersun Yanal ile planlıyoruz.

Sıkılmışlardı
Takım zirve mücadelesi verirken teknik heyet değişikliği konularının ortaya atılması hem yönetim hem de Ersun Yanal’ı çok rahatsız etmiş, bu iddiaların sahipleri art niyetli ilan edilmişti... Ve Başkan Sadri Şener bu konuya son noktayı koyacak ifadeler kullandı. “Biz geleceği de Ersun Yanal ile planlıyoruz” diyen Başkan, artık hoca değişikliği konusundaki söylentilerin bitmesini istedi.
Hedefler belli
Galatasaray maçını kazanmaları halinde şampiyonluk yarışında şanslarının artacağını ileri süren Başkan Şener, gelecek sezon ise birçok konuda daha iddialı konuşacaklarını belirtti ve ekledi: “Maksimum 2 transferle güçleneceğiz. Bu sezon söylemediğim, şampiyonluğa oynayacağız sözünü ise gelecek sezon mutlaka sarfedeceğiz. Ama sezon sonuna kadar takip sürecek.”

Kaynak (http://fanatik.ekolay.net/fanatik/TRABZONSPOR-Yanal'lı-gelecek!_3_HDetail_35_127890.htm)

aaahmet61
14.03.2009, 10:00
başkan güzel konuşuyorda birtürlü konuşmalarını televizyonda göremiyoruz.medyada büyük eksikliğimiz var.

Mustafa Ayazoğlu
14.03.2009, 11:28
http://www.fotomac.com.tr/2009/03/14/im/0A307718FA2E664684436D41x.jpg

"Üç puan kazanırsak ligde çok avantajlı bir duruma geleceğiz. Ersun Yanal ile önümüzdeki yılın planlarını yapmaya başladık".

BEŞİKTAŞ ÖRNEĞİ
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Galatasaray'ı yenmeleri halinde zirve yarışında büyük avantaj elde edeceklerini söyledi. Şener, Galatasaray ile yapacakları maçtan galibiyetle ayrılmayı hedeflediklerini belirterek, "Trabzonspor'a zafer yakışır. 3 puan alırsak Galatasaray epeyce geride kalır. Ama
berabere kalırsak, bu işler yine bitmez. Beşiktaş, nereden nereye geldi" diye konuştu.

HOCAYA DESTEK
Başkan Şener, teknik direktör Ersun Yanal'a da tam destek verdi. Sadri Şener sözlerini şöyle tamamladı: "Ersun hoca ile gelecek yıl kimi alalım diye konuştuk. Siz ise 'Onunla devam edecek misiniz?' diye soruyorsunuz. Ersun Yanal ligdeki en iyi hocalardan biri. En başta eğitimli bir teknik direktör. Her konuda oturuyor, çalışıyor. Şu anda kendisiyle hiçbir sıkıntımız yok.''

Mustafa Ayazoğlu
14.03.2009, 13:43
"Sadece şampiyonluk değil"

http://www.htspor.com/2009/03/13/resim/134246.jpg

Sadri Şener, Trabzonspor'un görevinin sadece maç kazanmak olmadığını söyledi.

Başkan Şener burada yaptığı konuşmada, Trabzonspor'un görevinin sadece maç kazanmak, şampiyon olmak değil, sosyal etkinlikleri de artırarak birlik ve beraberliği daha da geliştirmek olduğunu söyledi.

Trabzon Ticaret Borsası'nı ziyaret etme imkanını daha önce bulamadıklarını belirten Şener, ''Yeni görevlerinden dolayı kendilerini kutluyoruz. Fındığımızın tanıtımında bize gösterdikleri yakınlığa teşekkür ediyoruz'' dedi.

http://www.htspor.com/Futbol/spor-haber/134246-sadece-sampiyonluk-degil.aspx

iso_4939
14.03.2009, 23:51
sadri baba sevıyoruz senı helal olsun sana herzaman yanındayız sen ne dersen tamam....

Bulut61-34
15.03.2009, 22:28
Neden Fatih Tekke'yi gündemimize almıyoruz merak ediyorum.
Bu takımda Fatih Tekke'nin de olduğunu düşünsenize.

Yasin T.
15.03.2009, 22:35
sadri başkanım bu sitelere giriyorsa mesajımı okusun.ACİLEN TARAFTAR GRUBU KURULSUN.BU BÖYLE OLMAYACAK.RESMEN UTANDIM MAÇI İZLERKEN.90 DK GS TARAFTARININ SESİNİ DUYDUM VEDE UTANDIM

Mustafa Ayazoğlu
19.03.2009, 12:54
"Puan kaybettik, hedef değil"

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_nq_SadriSener001.jpg

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ligde son haftalarda beklenmedik puan kayıpları yaşadıklarını, ancak hedefleri doğrultusunda kaybettikleri bir şey olmadığını söyledi.

Şener, ligde 5 takımın zirve mücadelesi yaptığını ve takımların arasındaki puan farklarının birbirine yakın olduğunu belirtti. Bir haftada ligde her şeyin değişebileceğini ifade eden Şener, ''Özellikle Konyaspor ve Denizlispor maçlarında puanlar kaybetmeseydik bugün liderdik. Gaziantepspor'u yenersek yine aynı şeyler olur. Beklenmedik puan kayıpları yaşadık, ancak hedeflerimiz doğrultusunda kaybettiğimiz bir şey yok'' dedi.

Şener, bir galibiyetin üst sıradaki takımların yerlerini değiştirebileceğini kaydederek, ''Beşiktaş'ın Sivasspor ile maçı var. Biz de Gaziantepspor ile karşılaşacağız. Gaziantepspor deplasmanından galibiyetle dönmemiz halinde ligin üst sıralaması tekrar değişir'' diye konuştu.

http://www.ligtv.com.tr/Takim.aspx?r=1&t=11&hid=54165

Mustafa ÖZDEMİR
20.03.2009, 16:30
sadri şener kimmi? trabzonsporu 25 yıl sonra şampiyon yapan başkan (inşallah)

ApoCaN28
21.03.2009, 17:32
Size Yazık ya...:S

TS-Tiryaki
21.03.2009, 17:36
Acirim acirimda Sadri Baskanima acirim. Yazik bu adama.

Kadir
21.03.2009, 17:37
Adamın emeklerine yazık oluyor .

Ba®ış
21.03.2009, 17:38
Başkanım,sen bu takıma XXL geldin. eğer birşeylere üzülüyorsam,senin içindir

Mustafa Ayazoğlu
21.03.2009, 17:39
Büyük başkanın önümüzde ki yıl sağlam planları olduğuna inanıyorum, güveniyorum..

Bize iyi bir golcü şart.. Türkiye'de yok yurt dışında nasıl buluruz bilemiyorum !

Hüseyin İlkin
21.03.2009, 17:40
İyi ki statta yoktu.

Ömer SEVİNÇ
21.03.2009, 17:40
Eğer Hüseyin'le yine 2 trilyonluk bir sözleşme imzalarsan sana da yazıklar olsun başkan.

Mustafa Ayazoğlu
21.03.2009, 17:42
Eğer Hüseyin'le yine 2 trilyonluk bir sözleşme imzalarsan sana da yazıklar olsun başkan.

Hüseyin hiç mi hiç yok maçlarda yol verilmeli artık kendisine !

Berk
21.03.2009, 17:47
Yazık başkanımızın emeklerine..

O kadar peşinden koştuğumuz Gökhan ile Selçuk bunlarmıydı diye soruyordur kendi kendine..

Şampiyonlar Ligi'ne gitseydik kasayada iyi para girecekti ve hem bütçe biraz rahatlayacaktı hemde daha iyi transferler yapabilecektik önümüzdeki sene için.Neyse artık geçti.Bakalım önümüzdeki sene için nasıl bir politika izlenecek..

Bu arada başkan boşuna demiyormuş 'Hedefimiz Avrupa Kupaları' diye.İleri görüşlü adam..;)

MDanışmaz
21.03.2009, 17:51
Başkan'ın artık neşteri vurması lazım

TSercaN
21.03.2009, 17:53
Baskanim senin icin okadar cok uzuluyorum ki anlatamam.

Murat Erdem
21.03.2009, 19:01
Bir başkanıma,

birde ben çilekeşine üzülüyorum.

Öyle bir nesle denk geldim ki,

hep kahır,

hep cefa,

Allah'ım ne zaman bitecek bu ceza ?

Mustafa K. Demirbaş
21.03.2009, 19:03
başkanım artık masaya yumruğu vurma vakti gelmedi mi?
iş işten geçmeden bişeyler yapın sn başkanım

Sencer Bulut
21.03.2009, 19:05
Su takımda üzüldügüm ve minnet duydugum tek insan Sadri senerdir.Trabzonspor icin yaptıgı isler ve emekler icin önünde saygıyla egiliyorum...

Yavuz Hasan
21.03.2009, 19:23
sayın başkan hoca olaylara müdahale edemiyor taraftar gibi izliyor ne olur siz müdahale edin yazık olmasın bu emeklere

bordo61
21.03.2009, 19:24
başkanım artık masaya yumruğu vurma vakti gelmedi mi?
iş işten geçmeden bişeyler yapın sn başkanım

İş işten geçti gibi :(

Mehmet Ç.
21.03.2009, 20:04
Baskanim insallah Ersun Yanal'la sözlesme tuzagina girmezsin!

arifberkay
21.03.2009, 20:38
sen nasıl katlanıyorsun bu hüseyine bu gökhana bu umuta sana ve emeklerine acıyorum başkanım sen bunları haketmıyorsun

AYYILDIZ
22.03.2009, 00:50
Bizden çok Sadri Şener'e üzülüyorum zamanından önce futbolcuların paralarını yatırıyorlar mükemmel bir destek veriyor hepsine ama hala başkanı mutlu edemediler futbolcular iyi düşünmeli bu krizde ödemeleri aksatmadan yapan başkanlarını üzmeye hakları yok.

MuratJ
22.03.2009, 01:46
seni düşündükçe üzüntüm cok daha artıyor sayın baskanım

sadri sener oldugunu göstermen gereken bir ortam cık ve alınması gereken radikal kararları al.

Mustafa Ayazoğlu
22.03.2009, 02:13
Sadri Şener'in hatası yok mu? Bence var şampiyonluk hedefimiz değil diyerek. Bunca yatırım yapılır mı?
Bu yıl kulüp ne kadar para harcadı ne kadar yatırım yapıldı? Karadenizspor'un bize katkısı ne oldu! Göksu?
Stad yenilendi, rakibe baskı kuralım diye ! kendimiz baskı yer olduk ! Kombine çok satıldı ama ! Avni Aker büyüsü bozuldu !

Yanlışlar var, herşeye rağmen şampiyonluk şansımız devam ediyor..

Hüseyin İlkin
22.03.2009, 02:16
Hedefimiz şampiyonluk deseydi şimdi eleştirilenlerin başında Sadri Şener gelirdi. Yok sen böyle dedin, hani nerede şampiyonluk diye. Orada başkanımız haklıdır. Bu takım yeniydi. Sene başında kim bu takıma şampiyonluk adayı dedi. Duymadım. Bir anda her şey olmaz. Bunca yatırım niye yapıldı? Gelecek senelerin temelini atmak için, atıldı. Ne diyor adam? Gelecek sene kesin şampiyonluğa oynarız diyorum diyor. Ağır, ağır çıkacaksın bu merdivenlerden. Bir anda olmaz bu işler.

Seviyoruz seni Sadri başkanım.

Mollasalihoğlu
22.03.2009, 02:56
Sadri Şener'in hatası yok mu? Bence var şampiyonluk hedefimiz değil diyerek. Bunca yatırım yapılır mı?
Bu yıl kulüp ne kadar para harcadı ne kadar yatırım yapıldı? Karadenizspor'un bize katkısı ne oldu! Göksu?
Stad yenilendi, rakibe baskı kuralım diye ! kendimiz baskı yer olduk ! Kombine çok satıldı ama ! Avni Aker büyüsü bozuldu !

Yanlışlar var, herşeye rağmen şampiyonluk şansımız devam ediyor..

Belki de bu yüzden ilk sene şampiyonluk hedefimiz yok dedi başkan..

Sabır, sabır..

Y-DRMS
22.03.2009, 03:32
sabır başkan ne diyor seneye bu senede olamayacağız diye birşey yok fark 4 ve 9 hafta var

Uluhan
22.03.2009, 08:22
Yanarım da Sadri Başkan'ın emeğine yanarım, keşke daha farklı olabilseydi. Sonuna kadar yanındayız.

macka61
22.03.2009, 11:23
başkanım senin haline üzülüyorum sadece başka bir şeye değil

KUTADGU
22.03.2009, 11:25
Başkan'ım.
Sadri Şener Baba!
Lütfen ama lütfen aklı selim davrananların başında ol.
Sıkı dur, dik dur.
Kendini de takımı da yedirme.
Aman ha!

Fatih Kuloğlu
22.03.2009, 11:56
Mükemmel bir adam o

Emre7
22.03.2009, 12:10
ersun hoca işini de hallet başkan ya yeni kontrat ya da def et yeni adam düşünsün şimdiden.
takımda huzursuzluk oldu iyice

iso_4939
22.03.2009, 12:13
sadrı baba al su fatıh tekkemizi geri allah askına...herzaman arkandayız baba...

OLCAY ÇAKIR
22.03.2009, 12:14
Antep'e neden gitmediniz başkanım?

Mutlaka daha mühim bir işiniz vardi!..

Neydi merak ettim?

iso_4939
22.03.2009, 12:15
yav kardesım anlamıyorum sadrı baba cıkıpta futbolculara ya kendınıze gelırsnız yada hepınızı sürerım burdan dese ıyı olur bır yere kadar bu destek olur kardesım herzaman boyle salaklık olmaz yaaa.ınsanda bıraz utanma olur ruh olur bunlar sımdıden bıraktı ligi yazıklar olsun bunların aldıkları para haram olsun .....

genç61
22.03.2009, 12:17
trabzon icin cabalıyorsun ama takımın kotu olmasının sebebi sizsiniz baskanım
gokhanı o kadar para verilirmi bu adam trabzon forvetimi
devre arasında niye bir forvet alınmadı
ortasahaya niye iyi bir önlibero alınmadı tamam huseyin iyi savasıyor ama futbolun iki yonunu oynıyamıyor bize iki yonunu oynıcak adam lazım
selcuk yeterli degil bir transfer sartı bunu yapamadınız
colman tam bir 10 numara degil niye bu ihtyacı gidermediniz
niye bir sol acıkı alamadınız duzgun bir adam
bir sagbek niye almadınız

25 milyon euor harcadınız ama transferlar yanlıs goruyoruz ki 25 haftada 13 galibiyet almıs bir takımız bu takımı cok adam lazım insallah seneye bu formanın hakkını veren transferler yaparsınız

size saygımız sevgimiz sonsuz ama yaptıgımız yanlısları duzeltmelisiniz iyi bir baskansınız en azından cabalıyosunuz bu takım icin ama seneye daha iyi bir caba icerisinde olmalısınız yoksa klup cok buyuk borc batagına suruklenebilri gibime geliyor

Napoli
22.03.2009, 12:57
Başaknımızın,iyi niytini sahadaki 11 futbolcu istismar ediıyor

cihatöztürk
22.03.2009, 13:14
walla en çok başkana acıyorum........

Onur Civelek61
22.03.2009, 13:14
Başkana da kusur bulana bravo ya ne diyelim...
Şampiyonluk hedefimiz yok demedi ki.Bu kadar yeni oyuncuyla şampiyon olmak zor olduğu için.Hedef avrupa kupaları dedi.Ama seneye şampiyonluk diyecek.

Turgay 6161
22.03.2009, 13:20
Her zaman ve heryerde büyük başkanımı saygı ve sonsuz destekle yanında olacağım.

Mehmet Zeki
22.03.2009, 13:23
Baskanim artik elini masaya vur!

61SOYTÜRK61
22.03.2009, 15:28
biraz daha erken elini masaya vurması gerekirdi diye düşünüyorum.....

Sefer A.
22.03.2009, 15:47
Baskan ah Baskan, daha ne yapabilirdin, ufak tefek hatalar olur onlar onemli degil
Baskan, bu yaz cimri olma sakIn, kesenin agzini aç, Özer'i Tekke'yi Abdurrahman'i al, sonra istedigini al, ama bunlari al, bizim usaklar'in iyilerini al, Tayfunlarla Huseyinlerle ugrasmaaaaaaa
bu 3lüyü al, isterse küme düssün takim, agzimi açmayacam !!!!

Mehmet Ç.
22.03.2009, 16:10
Baskanim Fatihi geri al.

Emre GÜRDAL
22.03.2009, 17:15
baba sen buyuksun senın o mavıs gozlerını yaslandııgınıı gormek benı delı edıyor yazık ya yazık barı sua adam ıcn top oynaslara gene kazanırlar

Keleşoğlu
22.03.2009, 17:17
başkanım bir planın mutlaka vardır sana güveniyoruz hedef 9 maçta 27 puan