PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Faruk Nafız Özak'ın Amacı Ne?

Ahmet Karaman
23.11.2007, 00:55
Sayın Özak;

Elbetteki anayasal bir düzenle yönetilen rejimlerde tek rehber yasalardır. Soruna bu açıdan bakınca, sizin mevcut yasadan yana tavır koyup, Trabzon için hayati önem taşıyan bir projeye bile karşı koymanızı anlamaya çalışırdık. Sonuçta siz “yasa yapıcılardan” birisiniz ve bu tavrınızın anlaşılmaz hiçbir yanı yoktur. Ama maalesef anlaşılmaz olan başka şeyler var:
Mesela;
Fenerbahçe Stadı’nın “kaçak inşaat” olduğunu herkes bilir, konuşurken, eleştiri getirenlerden biri de keşke siz olsaydınız da, biz de sizi daha kolay anlayabilseydik sayınÖzak!
Mesela;
Beşiktaş Ümraniye’deki tesislerini 2b orman arazisi üzerine inşa ederken de sesinizi çıkarabilseydeniz keşke, ki, sizi daha kolay anlayabilseydik
Mesela;
Galatasaray Seyrantepe ve Riva “indira gandi”lerini çeşitli manevralarla yasal zemine kavuşturup haksız kazanç şampiyonu olurken de sesini çıkaranlardan biri siz olabilseydiniz keşke , ki sizi daha kolay anlayabilseydik sayın Bakan
Trabzonspor’un rakipleri devlet olanaklarıyla heyula gibi büyür gelişirken sesinizi duyan olmayacak, konu Trabzonspor Stadı olunca birden “yasa koruyucu dürüst adam” olacaksınız..Evet iki yanlıştan bir doğru çıkmaz elbet, ama bu fotoğraftan da "iyi niyet" zor çıkar. Burada durmalı şimdi…

Trabzonspor’dan ve Trabzon’dan başka kaygısı olmayan, kulübü ve kenti hiçbir anlamda “beslenme” kapısı olarak görmeyen hesapsız Trabzon gönüldeşleri sizden doyurucu ve ikna edici olması umut edilen bir açıklama bekliyor sayın Özak.

Great White
23.11.2007, 01:11
Konu önemli ama bu konuya siyasetten uzak bir yorum yapabilmek neredeyse imkansız:o

O yüzden ben es geçeyim en iyisi:)

Zafer BİLGİN
23.11.2007, 08:11
buraya kaynağı yazamayacağım.fakat r.tayyib erdoğanın off record yaptığı bir konuşmaydı.

yabancı bir devlet adamının karşılandığı bir dost meclisinde yapılan konuşmayı kısaca size aktarıyorum.

gs her konuda yardımcı olduk.şu anki stadın yapımında en çok bize teşekkür etmeliler.o sırada fbli bir işadamı 'haksız rekabet değilmi sayın başbakanım dediği zaman

fb yede yardımcı olduk.stadın yanındaki okulu istediler.onlarada orayı verdik.bu sırada bjkli olan bir işadamı o zaman sadece bize yardımcı olmadınız başbakanım lafına cevap

en çok bjk ye yardımcı olduk.şu anki fulya projesindeki bütün sıkıntıları biz kaldırdik.

bu yazıyı okuyunca konuyu siyasete çekmek gibi olmasın ama iyi bir ak partili olmama rağmen aklıma birden faruk özakın açıklamaları geldi.niye bu kadar iş bilmez bir lobimiz var dedim.şu anki bizim sahip olduğumuz lobi istanbul takımlarında olsaydı türkiyeyi parsellemişlerdi diye düşündüm.bizim trabzonspor lobisine aşağıda yazacağım sözü birisi anlatması lazım.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE ADALETLİ OLMAK APTALLIKTIR SAYIN BAKANIM

onun için lütfen göstermek istediğiniz doğrucu davut menkıbelerini lütfen trabzonspor üzerinden değilde ülkenin her tarafında herkesin gördüğü yolsuzlıklar üzerinden yapın.

Faik Yılmaz
23.11.2007, 08:15
hazır olan bir stada ekleme yapmak çok farklı bir olay...

kıyı kanununu hiçe sayarak inşaat yapmaya çalışmak farklı bir olay.... karıltırmamak lazım...

hem sayın Özak sadece o konuda konuşmadı diğer başarısızlıklarıda irdeledi. onlarıda dikkkatle okumak laızm....

Ünyeli Murat
23.11.2007, 08:29
adamın biri ahirette önce cenneti gezmiş,sonra cehennemi geziyor...cehennemde bir sürü kuyu var,her kuyunun başındada bir zebani....zebaniler kuyudan çıkmaya çalışanları aşağıya geri itiyorlar...en dipteki bir kuyudan ne çıkan var nede başında zebani...adam yanındaki zebaniye soruyor ;

*diğer kuyularda zebani var bu kuyuda niye yok...

zebanide;

*diğer kuyularda her memleketten insanlar var ,cennete çıkmaya çalışıyorlar... zebanilerde onları çıkmasın diye aşağıya geri itiyorlar....boş olan kuyudada türkler var...onlar yukarıya çıkanları aşağıya kendileri çektikleri için o kuyunun başında zebaniye gerek yok diyor...

oflu_ömer
23.11.2007, 08:33
selam usaklar anlamakda zorluk cekmiyorum amac baskalarina hizmet etmek dir
dekrar haluk ulusoyu trabzonspor külübüne kazandirmakdir yeni baskan adayimizin yaninda dir bilmem anladinizmi bunlar hepsi karalamadir ama artik bir gercegi görmemiz lazim trabzonspor külübünün sayesinde bazilari bir yerlere gelmek isdiyor aday her kes olur bos laflara karnimiz dok artik ne gedirecek ve ne gödürecek bizler icin önemli olan budur suandaki yöenedimin hatalari olmusdur bunlarida kabulleniyorlar ama baskanimiz diyorsa bu projeyi hayata gecirecegim bizler secimimizi konrede iyi yapmaliyiz cikar icin oy kullanmayalim ltf en trabzonspor un gelecegi icin oylarimizi kullanalim saygilarimla ,,,

Külünkoğlu
23.11.2007, 09:20
Ne ilginç değil mi ? sırasıyla kulüp Yöneticiliğini, kulüp başkanlığını, milletvekilliğini, Bakanlığını Trabzonspor'a borçlu olan birisinin bu şekilde karşılık vermesi..

Neden çekiniyor Sayın Faruk Nafiz Özak ?

Trabzon'daki arazi İstanbul'daki emsallarine göre 5 yada 6 kat daha fazla değerli (!) olmalı. Haklı bence, inanılmaz bir rant var. Hele hele doğup büyüdüğü topraklara hizmet etme riski var ki aman aman Allah muhafa diyoruz.

İstanbulda malumlar trilyonluk arsaları yok pahasına alsınlar değerine değer katsınlar. Trabzon'da biz denize toprak dökemeyelim. Neden ? aman birileri birşey der değil mi sayın bakanım.

Vazgeçtim Trabzon'dan en ufak birşey istemiyorum.

Malumların aldığı şartlarda İstanbul'da arazi istiyoruz sayın bakanım. Kadıköy'ün orta yerinde arazi isteyecek kadar acımasız değiliz tabi. Biz sadece hani bazılarının toplanıp Sarıyer'de Orhanlı'da aldıkları gibi birşey olursa iyi olur. Yok canım "haberim yok" demeyin imar iznini kültür bakanlığı vermiyor bu ülkede. hele de bunları sizin tanıdığınız olduğunu düşününce izin alma işi daha bir kolay oluyor ha bakanım.

Zafer BİLGİN
23.11.2007, 09:50
burada kimse ya dürüstlük yaptı.kanunlar böyle diyor diye demagoji yapmasın.yukarıdada dediğim gibi adaletin olmadığı yerde adaletli olmak en büyük aptallıktır.

uyanın beyler.istanbul takımlarının bize oranla büyüklüğü 5 sene önce ne kadardı.şimdi ne kadar.5 sene sonra ne kadar olacak.

bu kadar fark çok iyi yönetildiklerinden veya çok iyi futbolcu satışlarından olmuyor.

beşiktaş her sene fulya projesinden 20 milyon para kazanıyor.

galatasaray bu konuda zaten malı hamuduyla götürdü.

fenerbahçenin kadıköyün orta yerinde aldığı kenan evren lisesi yerinin değerini kadıköydeki arkadaşlar daha iyi bilir.,

kanun böyle diyen arkadaşlarada şunu derim;

bu kanun denen şey kuranı kerim değildir.

elinde imkanın vardır değiştirirsin.helede bu olay başkaları için haksız bir kazanç olmuşsa bunun değişmesi artık bizler için bir haktır.

eğer konu siyasetse takiyye yapmadan söylüyorum en fanatik ak partili benim.

yani demek istediğim şudur.bu yazıdan kimse siyasi bir rövanş manası çıkarmasın

Emorfo
23.11.2007, 10:01
Maalesef Faruk Özak'ın ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum. Trabzonspor'u yakından ilgilendiren konularda bırakın yardımcı olmayı üstüne bir de muhalefet yapıyor. İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan pek haz etmesemden doğruları konuşan biri olduğu için Özak hakkındaki yorumlarına tamamen katılıyorum. Öyle sanıyorum ki Albayrak aday olduğu zaman Özak'ın desteklediği İskender Önal kazanamayınca Albayrak yönetimine tavır koydu. Albayrak ise stat projesi konusunda kendisine danışmadı. Bir anlamda onu bu işten soyutlamak istedi. Özak, bu duruma iyice ayar oldu. Başbakanını bile yalancı durumuna düşürdü. Ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. İstanbul kulüplerine yardımcı ol, söz konusu Trabzon olunca yok yasal değil, yok zor bir proje bilmem ne. Bu millet seni niye seçti bu şehre hizmet edesin diye. Proje zaten yasal değil kimsenin bu proje yasaldır dediği yok, bakanın da bunu dile getirmesi kadar saçma bir şey yok. Yasal değilse, yasal zemine oturtulması için yapılan çalışmalara destek ver ki iyi niyetini görelim. Ancak anladığım kadariyle bu bizim camiada kişisel hesaplaşmalar acayip derecede fazla ve bu hesaplaşmalar Trabzonspor üzerinden yapılıyor. Zarar gören de Trabzonspor oluyor.

Faik Yılmaz
23.11.2007, 10:05
Birde şu boyutu var olayın kıyı kanunu değişti diyelim.... Bütün Türkiye de kıyı yağması için yeni bir kılıf oluşmayacakmı.. bize bir stadyum yapalım derken çevremize ne büyük zararlar vericez onuda hesaba katalım......

Mustafa AYDIN
23.11.2007, 10:06
Faruk Özak ın sözünü ettiği mesele maddiyattır,mevcut bütceyle bu stadın yapılamayacağını beyan etti,ama ne olursa olsun bu tarz konuşmalar yapmamalı,hatta yapılması için elinden gelen bütün desteği vermeli, maddi manevi...

Faik Yılmaz
23.11.2007, 10:11
Bizim yaptığımız yorumlara eleştirilere kılıf bulmak kolay dsiyasidir deyin geçin...

Sayın Özak aynen bizimde söylediğimiz gerçekleri deklere ediyor. Adam sizden biri neden sizden yana olmasınki. Nedenmi çünkü gerçekelri en tepede birisi olarak daha yakından görüyor...

projenin ne gibi zorlukları olduğunu biliyor.

finanasmanı dışardan sağlanacak deniyor çünkü Trabzonspor asla böyle bir yükün altından kalkamaz ama her ne hikmetse bizden başka kimse ama kimse ihaleye girmiyor.

Artı diğer başarısızlıklar var. onlarıda söylüyor ve insanların gözünde suçlu duruma düşüyor. ne yani bunlar isteseler 500 bin ikişilik stad yaparlar ayman dünyanın en iyi transferimidir mi demesini bekliyordunuz anlamadım....

Rüyaları gerçkleştirmenin ilk yolu rüyadan uyanmaktır. uyanın beyler uyanın...

Mehmet Fatih Yavuz
23.11.2007, 10:15
herşey mevcut yasalara göre yapılacak olsa zaten meclise gerek yok.

belirli durumlarda, yasal değişiklik yaparak gerekli yasal zemine oturtmak yasama dediğimiz şeyin görevi.

yasal eksikliği, açık bırakıp yağmaya izin vermeyecek şekilde düzenleyeceksin.

işin ne??

iş adamları geliyor, sendikalar geliyor, yabancı yatırımcılar geliyor yasa değişikliği istiyor. bunun farkı ne??
bu sefer de trabzonspor istiyor..

EmrahYalçınalp
23.11.2007, 10:33
Faruk Özak, Atay Aktuğ, Sadri Şener, ne bileyim, Nizamettin Algan ve daha pek çokları... Hata yapabilirler, hata insana mahsustur, ama "yanlış" yapmazlar. Bu kişiler konu Trabzonspor olduklarında kişisel ihtiraslardan sıyrılmayı bilirler. Bu anlamda sayın bakanın Trabzonsporluluğunu tartışmayı çok anlamlı bulmuyorum. Çok daha net bir ifadeyle şöyle söyleyeyim... Ben kim oluyorum da Trabzonspor'da futbolculuk, kaptanlık ve başkanlık yapmış birinin Trabzonsporluluğu ile ilgili laf konuşuyorum? Fikirlerine katılmamak başka bir şey. Bence de Sedat Tunalı'nın haklı olduğu çok nokta var, bence de sayın bakan bu kadar hassas bir dönemde keşke Trabzonspor'a uzun vadede yarar sağlaması kesin olan açıklamalar yapsaydı. Ama insanız... Zaman zaman basiretimiz bağlanır. Sayın bakan da en fazla hata yapmış olabilir. Artniyet aramak artniyetli davranmaktır diye düşünüyorum. Atay Aktuğ ve Faruk Özak'ın bir kez bile aynı aday üzerinde uzlaştıklarını sanmam. Ama bir kez olsun birbirlerinin Trabzonsporlulukları hakkında laf ettiklerini duyan var mı? Tartışılan detayların öneminin farkında olmak lazım. Ben Faruk Özak'ın desteklediği adaya avantaj sağlamak için Trabzonspor'un projesine taş koyacağına inanmam. Daha önce belirttiğim gibi, en fazla basiretinin bağlandığı bir anda hata yapmıştır. Süreç başladığında en büyük desteğin ondan geleceğine de adım gibi eminim. Gelmeyecekse de kapatalım zaten "tükkan"ı, ne işimiz var Süper Lig'de?

Emorfo
23.11.2007, 10:34
Faik olaylara çok bodozlama bakıyorsun.
Geçtiğimiz günlerde yapılan ihalede tabi ki Trabzonspor tek başına girecekti. Ordaki arazi Trabzonspor'a tahsis edilecek. Yani biz bu ihaleyle burda araziyi doldurup kullanma iznini aldık. Dolgu ihalesi ise gerekli imzalar atıldıktan sonra yapılacak. Büyük ihtimalle de Albayrak kendi şirketine doldurtacak burayı. Hem denizden gemilerle hem karadan dozerlerle burası kısa sürede doldurulur. Herşeye bir bahane uydurmayalım çünkü yok öyle bir şey.

Faik Yılmaz
23.11.2007, 10:53
Faik olaylara çok bodozlama bakıyorsun.
Geçtiğimiz günlerde yapılan ihalede tabi ki Trabzonspor tek başına girecekti. Ordaki arazi Trabzonspor'a tahsis edilecek. Yani biz bu ihaleyle burda araziyi doldurup kullanma iznini aldık. Dolgu ihalesi ise gerekli imzalar atıldıktan sonra yapılacak. Büyük ihtimalle de Albayrak kendi şirketine doldurtacak burayı. Hem denizden gemilerle hem karadan dozerlerle burası kısa sürede doldurulur. Herşeye bir bahane uydurmayalım çünkü yok öyle bir şey.

Şu anda dolgu yapılacak yer kıyı kanununa göre devlete ait.... devlete ait olan bir yer hakkında kanun dışı yapılan ihale geçerlimidir.... hem alınan izin değil ön izindir....

ihalye zaten tek firma katılmış... ya bu işte arkadaşımın karadeniz oyunlarında 3. olmasına benziyor.....

onun sıkletinde 4 kişi katılmış. bir kişi arkadaşın kaşını yardığı için diskalifiye olmuş oda 3. olmuş..... :)

kısa sürede dldurulur ona lafım yok ama hangi para ile yapılacak ve hangi kanunla ikiside hazırsa lafım yok.....

ancak bu ön izin girişimi işi kongre için yapılmış ucuz bir numara gibi görünüyor.....
içi boş tenekenin sesi çok çıkacağı gibi içi boş projeninde sesi gür çıkarılıyor

Faik Yılmaz
23.11.2007, 10:57
Faruk Özak, Atay Aktuğ, Sadri Şener, ne bileyim, Nizamettin Algan ve daha pek çokları... Hata yapabilirler, hata insana mahsustur, ama "yanlış" yapmazlar. Bu kişiler konu Trabzonspor olduklarında kişisel ihtiraslardan sıyrılmayı bilirler. Bu anlamda sayın bakanın Trabzonsporluluğunu tartışmayı çok anlamlı bulmuyorum. Çok daha net bir ifadeyle şöyle söyleyeyim... Ben kim oluyorum da Trabzonspor'da futbolculuk, kaptanlık ve başkanlık yapmış birinin Trabzonsporluluğu ile ilgili laf konuşuyorum? Fikirlerine katılmamak başka bir şey. Bence de Sedat Tunalı'nın haklı olduğu çok nokta var, bence de sayın bakan bu kadar hassas bir dönemde keşke Trabzonspor'a uzun vadede yarar sağlaması kesin olan açıklamalar yapsaydı. Ama insanız... Zaman zaman basiretimiz bağlanır. Sayın bakan da en fazla hata yapmış olabilir. Artniyet aramak artniyetli davranmaktır diye düşünüyorum. Atay Aktuğ ve Faruk Özak'ın bir kez bile aynı aday üzerinde uzlaştıklarını sanmam. Ama bir kez olsun birbirlerinin Trabzonsporlulukları hakkında laf ettiklerini duyan var mı? Tartışılan detayların öneminin farkında olmak lazım. Ben Faruk Özak'ın desteklediği adaya avantaj sağlamak için Trabzonspor'un projesine taş koyacağına inanmam. Daha önce belirttiğim gibi, en fazla basiretinin bağlandığı bir anda hata yapmıştır. Süreç başladığında en büyük desteğin ondan geleceğine de adım gibi eminim. Gelmeyecekse de kapatalım zaten "tükkan"ı, ne işimiz var Süper Lig'de?

Emrah arkadaşım aynen söylediklerine katılıyorum. Faruk Özakın söylediklerinde art niyet aramak yerine söylediklerinden gereken dersi çıkarmak lazım.....

ancak dost acı söyler.bazı arkadaşlarının beğenmemesi normaldir....

LazAnisT
23.11.2007, 10:58
Ben konu ne olursa olsun Trabzonspor isminin yasal olmayan olaylarla bir arada anılmasından rahatsız oluyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
23.11.2007, 11:04
değiştirirsin yasayı yasal olur..
ne var bunda?

yasa = ayet değil..

güne ve şartlara göre değiştirilir bunlar.

LazAnisT
23.11.2007, 11:05
ne var bunda?

yasa = ayet değil..

güne ve şartlara göre değiştirilir bunlar.O zaman yasalmı olur diyorsun yani:)

Mehmet Fatih Yavuz
23.11.2007, 11:07
O zaman yasalmı olur diyorsun yani:)

meclis ne iş yapar abi??

yasaları değiştirmek etik dışı bir işse, meclisin temel görevi ahlaksızlık demektir.

bu nasıl bir mantık??

yasalar taleplere göre değiştirilir..

her sene binlerce kanun değiştiriliyor.

yenisi getiriliyor, olan kaldırılıyor.

niye??

ahlaksızlık olsun diye mi??

ihtiyaca göre.

meclisin işi bu zaten..

Emorfo
23.11.2007, 11:10
Şu anda dolgu yapılacak yer kıyı kanununa göre devlete ait.... devlete ait olan bir yer hakkında kanun dışı yapılan ihale geçerlimidir.... hem alınan izin değil ön izindir....

ihalye zaten tek firma katılmış... ya bu işte arkadaşımın karadeniz oyunlarında 3. olmasına benziyor.....

onun sıkletinde 4 kişi katılmış. bir kişi arkadaşın kaşını yardığı için diskalifiye olmuş oda 3. olmuş..... :)

kısa sürede dldurulur ona lafım yok ama hangi para ile yapılacak ve hangi kanunla ikiside hazırsa lafım yok.....

ancak bu ön izin girişimi işi kongre için yapılmış ucuz bir numara gibi görünüyor.....
içi boş tenekenin sesi çok çıkacağı gibi içi boş projeninde sesi gür çıkarılıyor

Faik anlamıyorsun herhalde, güzel kardeşim bu dolgu alanı arazisi Trabzonspor'a tahsis edilecek. Alınan izin de gerekli imzalar atıldıktan sonra yapılacak olan dolgu iznidir. O izinlerin ardından bu yerin doldurulmasına her hangi bir engel yok. Sahil yolu nasıl yapıldı sanıyorsun. Ancak daha sonra bu dolgu alanına projede yer alan yapıları inşa edebilmek için kıyı kanununda ufak bir değişiklik yapmak gerekiyor. Olayın ne olduğunu bilmiyorsun yine her zaman ki gibi atıp tutuyorsun. Bir şeyleri savunacam diye olayları çarpıtmanın alemi yok. İhaleye Trabzonspor tabi ki tek katılacaktı başka firma girip izni o mu alsaydı. Saçmalıyorsun kusura bakma.

Faik Yılmaz
23.11.2007, 11:17
ne var bunda?

yasa = ayet değil..

güne ve şartlara göre değiştirilir bunlar.

2 yıldır ayet olmayan değiştirilmesi mümkün olan ama değiştirilmeyen yasayı konuşuyoruz....

yok seçimde yok havalar ısınmadı yok bütçe bağlanmadı derken hala çıkmadı yasal olacak yasa.....

çıksında sonra ne olacağına bakarız.... o zaman finansal olaya geçeriz. farazi arazi ve marazi olarak olasılıklardan konuşmaktan bıktık usandık.....

arkadaş bizde terminalimizi beğenmiyoruz yeni bir terminal istiyoruz.. yeni turizm tesisleri yeni spor tesisleri istiyoruz. ancak bugüne kadr hep konuşuldu -cek - caklı ifadeler söylendi ...

Hekimoğlu
23.11.2007, 11:18
avni aker'in yeri dururken uğraşılan şeye bak.ilk proje bize yeterdi.bunlara da hiç girilmezdi.ama 100 yılın projesi tabi tabi.

Külünkoğlu
23.11.2007, 11:22
100 yılın en büyük yalanı...

tuncii
bence faruk özak'ın dusuncelerı altında bır art nıyet dusunmemelıyız eger izin vermıyorsa veya kanuna uygun olsun dıyorsa bı bıldıgı vardır. hıcbır zaman haram ve hak yemeyen bır karadenızlı insanı boyle bır tehlıkeden kurtarıyo olabılır.

Mehmet Fatih Yavuz
2 yıldır ayet olmayan değiştirilmesi mümkün olan ama değiştirilmeyen yasayı konuşuyoruz....

yok seçimde yok havalar ısınmadı yok bütçe bağlanmadı derken hala çıkmadı yasal olacak yasa.....

çıksında sonra ne olacağına bakarız.... o zaman finansal olaya geçeriz. farazi arazi ve marazi olarak olasılıklardan konuşmaktan bıktık usandık.....

arkadaş bizde terminalimizi beğenmiyoruz yeni bir terminal istiyoruz.. yeni turizm tesisleri yeni spor tesisleri istiyoruz. ancak bugüne kadr hep konuşuldu -cek - caklı ifadeler söylendi ...

bu yasanın ne zaman değiştirilmesi bekleniyordu??

ve araya hangi saçmalık girdi??

meclis çalışamaz duruma getirildi, yasa da söz verilen zamanda değiştirilemedi..

Faik Yılmaz
23.11.2007, 11:36
bu yasanın ne zaman değiştirilmesi bekleniyordu??

ve araya hangi saçmalık girdi??

meclis çalışamaz duruma getirildi, yasa da söz verilen zamanda değiştirilemedi..
120 sayfalık sosyal güvenlik yasasını bir kaç günde çıkaranlar ( sonra anayasa mahkemesinden geri döndü bazı maddeleri) bunu hemen gündeme getirmiyorlar basit bir düzenleme bu sanki Türk ceza kanununu değiştireceksin...

bu bahane değil.....

OLCAY ÇAKIR
23.11.2007, 11:39
Konu kıyı kanunu ise o kadar basit iş değil arkadaşlar.

Mehmet Fatih Yavuz
23.11.2007, 11:41
170 maddelik yasayı 15 günde çıkaranlar basit bir düzenlemeyi neden yapmazlar.....
bunlar bahane değil fatihcim işine gelen yasaları bir haftada hazırlayıp çıkarıyorlar.....
fazla konuşturma beni siyasete girecek çünkü.....

bak güzel abicim..
bu mecliste yasa sırası bellidir.

ama öncelik denen birşey vardır..

c.başkanlığı seçimi sürecinde meclisin öncelikleri değişti, anayasa değişiklikleri gündeme geldi, ardından da seçim girdi..

meclisten bahsediyoruz..

trabzonsporun talebi ile ilgili bir yasa bir şekilde sıraya sokulur..
ama o sırada gündem bu hale gelirse o yasayı bahsettiğin şekilde işleme sokamazsın.
çünkü memleket önceliği değildir.

meclis trabzonsporun önceliğine göre işlemiyor....

ama düzenleme sırada ise gün olur 1 saatte çıkar. 170 madde de çıkar...
öncelikli mesele ise öne de alınır.

ama trabzonsporun kıyı kanununda istediği değişiklik öncelikli bir mesele değil.
uğraşlarla yasama sırasına sokulmuş bir mesele, bir şekilde memleket gündemi karışıp o sıradan kalkarsa tekrar sıraya koymak da zaman alır..

OLCAY ÇAKIR
23.11.2007, 11:42
Özkan Sümer istifa ettiğinde,şehirde kıyamet koptuğunda,seni Ankara'ya gönderenlerin vekili olamadığın gün benim için hiçbirşey ifade etmiyordun,bugünde.

Avni Aker bize yeter.Hem de artar.

Kimseden bir kıyak beklemiyorum.

Tarlayı iyi işleyelim şu 3 yıl.

Gerisi gelecektir.

ismail tüfekçi
23.11.2007, 11:55
sayın faruk özak trabzon halkı seni vekil yaptı bakan yaptı sen trabzona ne yaptın adalet arayan yanlış yerde arıyo seyrantepe adaletmi saraçoğlu adaletmi her iki sıdat g s nin ve f b nin 100 yılını kurtardı bize denizimi çok görüyor trabzon halkı açsın gözünü dostlarımızı görsün dürüstlük trabzona mamalar istanbula seçimde herkeze haddini bildirelim istanbulla mücadeleden evvel kendimizle mücadele ediyoruz
:confused:

ahmettt
23.11.2007, 12:07
Arkadaşlar Faruk ÖZAK a yakışan "yasa değişikliği için çalışma yapıyoruz" açıklamasıdır. Başbakan takip ediyor başbakan istiyor nasıl bir açıklamadır. Faruk ÖZAK destek olsun da bırakın Albayrak sözünü tutamasın.

Mehmet Fatih Yavuz
23.11.2007, 12:11
faruk bey e kızılan bir yer varsa burası..

eğer yapılması imkânsız birşey ise, başbakan trabzona miting e gelirken onu bilgilendirirsin.
bu yasa çıkarılamaz. böyle bir vaatte bulunmamalıyız diye uyarırsın.
sıradan vekil değilsin. bakansın..

başbakanın bu vaadi vereceğini ben bile tahmin etmişken faruk beyin bundan habersiz olması mümkün mü??
tabii ki mümkün değil.

başbakan bu vaadi verirken yanında alkışlayıp sonra da medyay "bu iş olmaz" diyemezsin.

ya bu vaadi vermesine engel olacaksın, ya da arkasında duracaksın.

TheRapZoNe
23.11.2007, 12:13
F.N. Ozak hayat tecrubesiyle ve konumu itibatiyla ne dedigini gayet iyi bilir. Internetspor`daki yazarin Ozak`a karsi siyasi nedenlerden dolayi boyle bir sey ortaga attigi inancindayim

Mehmet Fatih Yavuz
23.11.2007, 12:17
ben hala faruk özak ın bu demeci verdiğinden şüpheliyim. önceden de söyledim..
bulunduğu kabinenin başbakanının verdiği vaadi yalanlayacak bir bakan???

ağzından duymadan da şüphem geçmez.

yukardaki yorumlar söylediği varsayılarak yapıldı..

Nero61
23.11.2007, 12:19
Bunun gibi adamlar ellerini trabzonspordan çekmedikçe biz sittin sene şampiyon olamayız.Bu gibi adamların isimlerinni trabzonsporla anılması tiksindirici

TheRapZoNe
23.11.2007, 12:20
Ne tur bunun gibi adamlar ?

Faik Yılmaz
23.11.2007, 12:46
ben hala faruk özak ın bu demeci verdiğinden şüpheliyim. önceden de söyledim..
bulunduğu kabinenin başbakanının verdiği vaadi yalanlayacak bir bakan???

ağzından duymadan da şüphem geçmez.

yukardaki yorumlar söylediği varsayılarak yapıldı..

sevgili arkadaşım sadece bir gazetede yazsa dediğin haklı ama hem spor gazetelerinde hem yerel gaztelerde hemde yerel tvlerde bu açıklamaları okumuş dinlemiş birisi olarak hepsi gerçektir.

Mehmet Fatih Yavuz
23.11.2007, 12:50
sevgili arkadaşım sadece bir gazetede yazsa dediğin haklı ama hem spor gazetelerinde hem yerel gaztelerde hemde yerel tvlerde bu açıklamaları okumuş dinlemiş birisi olarak hepsi gerçektir.

ben bu memlekette aynı anda aynı yalanı yazan çok gazeteye şahit oldum.
sonra da pişkin pişkin 15 sene sonra o yalanı itiraf ettiklerini de gördüm...

bu doğruysa faruk özak ın ağzından duyarız zaten..

yok doğru değilse, medya gene şaklabanlık yapmış demektir..

tekrar ediorum,
bu güçteki bir başbakanın vaadini bir bakanın yalanlamasına inanmam için ağzından duymam lazım..

ağzından duyarsak o koltukta da ne kadar oturur hep birlikte izleriz.

Faik Yılmaz
23.11.2007, 12:53
o zaman televizyonlardada fotomontaj yapmışlar....... :)

onun ağzından ve sesinden muhalefet ettirmişler

Hekimoğlu
23.11.2007, 12:55
sayın özak'ın albayrak'a çok kızgın olduğu belli.hem yönetimini beğenmiyor hem bu projeye çok sinirleniyor.projeyi uçuk buluyor o tesisleri yapma sözüde verilmemişti sadece seçim yatırımı olarak dolgu yapılacağı söylendi.özak projeyi gerçekçi bulmuyor ve taraftarın aldatılmasına kızıyor tahminim.

Nero61
23.11.2007, 12:55
Ne tur bunun gibi adamlar ?

bunun gibi, futbol takımına siyaset sokanlar.

Mehmet Fatih Yavuz
23.11.2007, 12:56
ben tv izlerim faik abi..
televizyonda bu proje olmaz dediğini duymadım.

albayrak a muhalefet ettiğini ben de duydum..

ama bu proje yapılamaz, hayaldir laflarını duymadım.
varsa bi link atın ben de izleyeyim..

zor birşeyden bahsediyorsun abi..
çok zor..

Faik Yılmaz
23.11.2007, 13:02
arkadaşım tv zilersin ama Trabzon ticaret sanayi odasının genel kurulunun toplantı haberi normal tvlerde olmaz takdir edersin. o meşhur konuşma bu toplantıda yapılmıştır.

yerel kanallarla irtibata geçersen yardımcı olurlar sanırım.....

ofluhalit
23.11.2007, 13:52
ya benim anlamadığım hadi tamam trabzonspor stad yapmasın peki bu olimpiyatlar için yapılması gereken stadı nereye yapacak bu devlet bunun hakkında bilgisi fikri olan varmı?

Emre7
23.11.2007, 13:59
o alana stad kurulmasından tuhaf bişe yoktur orda stad olmaz... denize stadmı olur ya.. faruk özakta bir yanlıştan döndürme amacında ve trabzonlu olarak ne kadar gereklidir bilmem ama yalakalık yapmış gibi görünmek istemiyor. Trabzonu satan başbakan sözünü tutacak ve o stadı oraya yaptırtacak ama orda stad çok kötü olur. bu arada bazı arkadaşlar diğer klüplerin çaldığını söylyor, iyide hırsız hıorsızlık yaptıysa sende mi yapacan gereken ne ise onu yapacaksın...

zeleka
23.11.2007, 14:06
buraya kaynağı yazamayacağım.fakat r.tayyib erdoğanın off record yaptığı bir konuşmaydı.

yabancı bir devlet adamının karşılandığı bir dost meclisinde yapılan konuşmayı kısaca size aktarıyorum.

gs her konuda yardımcı olduk.şu anki stadın yapımında en çok bize teşekkür etmeliler.o sırada fbli bir işadamı 'haksız rekabet değilmi sayın başbakanım dediği zaman

fb yede yardımcı olduk.stadın yanındaki okulu istediler.onlarada orayı verdik.bu sırada bjkli olan bir işadamı o zaman sadece bize yardımcı olmadınız başbakanım lafına cevap

en çok bjk ye yardımcı olduk.şu anki fulya projesindeki bütün sıkıntıları biz kaldırdik.

bu yazıyı okuyunca konuyu siyasete çekmek gibi olmasın ama iyi bir ak partili olmama rağmen aklıma birden faruk özakın açıklamaları geldi.niye bu kadar iş bilmez bir lobimiz var dedim.şu anki bizim sahip olduğumuz lobi istanbul takımlarında olsaydı türkiyeyi parsellemişlerdi diye düşündüm.bizim trabzonspor lobisine aşağıda yazacağım sözü birisi anlatması lazım.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE ADALETLİ OLMAK APTALLIKTIR SAYIN BAKANIM

onun için lütfen göstermek istediğiniz doğrucu davut menkıbelerini lütfen trabzonspor üzerinden değilde ülkenin her tarafında herkesin gördüğü yolsuzlıklar üzerinden yapın.

Bak Guzel Kardesim Ben sunu diyeyim bunu bir kose yazarinin bir gazetecinin veyatda hergangi tv programinin soylentisi degil onlar cikarlarini son saniyeye kadar koruyacaklardirlar.
bu cesit haberlere gerek yok gecmise bakdiginda her sey ortada Turkiyede nelerin dondugunu cok net gore biliriz simdi ben bunu cok yazilarimda arkadaslarla konusmalarimda soyledim gene soyluyorum Turk takimlarinin hic birinde para mara yok devlet yardim etmedigi an isleri sokak basina kadar , kadikoy stadi yuzde yuz devlet tarafindan yapildi ortbaz bir kac sirket ismi soylendi yazildi okadar besiktas in butun projeleri gene devlet gs nin yapilan yapilacak butun projeleri devlet tarafindan kayseride yapilan stad gene sagolsun devlet gene devlet ben ak ci makci kart kortcu degilim ben Turkiyeyeliyim onun icinde biz kaybediyoruz ya Trabzonspor lobbysi is basina diyoruz ama Ts Lobbysi bizim gibi oldugundan namus seref devlet vatan sevdasi dusunceleriki devletin parasini her hangi bir iki kurusluk klublere hazrcamiyorlar.... cunku fb de gs de bjk da kayseride iki kurusluk klubler her sey ortada duzeni kurmuslar malida parayida serefide namusuda ortadan yok edercesine spor yonetmeligi yapiliyor. allah bizi bu syhniyet ve imansizlardan kurtarsin (cc ,Allah korkusu olmuyan her seyi yapar.)

bence Özak'ın imani var allah korkusu var milletini devletini vatanini mi soycakda stad veuayda Trabzonspora bir seyler kazandirmak icin ugrascak lafin kisasi hirsizlik yapacak ve Trabzonspora verecek gercekci olalim allah bize en hayirlisi neyse onu versin biz bizans li degiliz .

EmrahYalçınalp
23.11.2007, 14:09
Konu kıyı kanunu ise o kadar basit iş değil arkadaşlar.
Konu kıyı kanunu ise, çok basit iş... Kıyı kanunu kıyı şeridinden itibaren 100 m'lik bir şeritte yapılaşmaya izin yok der, Trabzon bu şerit üzerine kuruludur yahu :)) "Kamu Yararı" diye bir şey çıkartırsın, rekreasyonel etkinlik alanı oluşturursun, bir kaç su sporu için antrenman ve barınma alanı oluşturursun, bitti. "Bunlar yapılmalı" demiyorum. Bunu demem için öncelikle ÇED'i görmem lazım. Belki de ekolojik bir yaklaşımla yapılmamalı. Ama yapılması kanuni açıdan zordur kısmına katılmıyorum. Kamu kurumlarının neredeyse tümünün bölge müdürlükleri sahil boyu kuruludur. Bir çok büyük özel şirketin de.

Bu proje uygulamaya konulursa başta üniversite ve çevreci kuruluşlar, STK'lar olmak üzere çok tepki gelir, doğru. Ama o kadar.

Nytre
23.11.2007, 14:16
faruk özakın amacı ne olursa olsun sonuc itibariyla zarari ceken trabzonspor ve trabzonspor camiası oluyor...

neyin rantı kari pesinde olduklarini kestirmek zor.. ya da kime karsi guc gosterisinde bulunuyor bilemiyorum...

3 istanbul kulubu yillardan beri devlete zarar veriyor ancak trabzonspor yonetimi bir stat icin arazi istiyor cok goruyorlar..

yarin obur gun dhmi tesislerimize dayandiginda ne yapacağız? yaylada mi oynaycağız..

faruk ozaktan "evet trabzonspor milyonlarca taraftarı olan turkiyeye mal olmus bir kulup ben de bu kulubun baskanlıgını gururla yaptim. simdi trabzonspor icin elimizden geleni yapariz. kimse merak etmesin" demesini beklerdim ...

ama nerdeeeeeeeeeee....

zaten bu anlayis olmasaydi simdi cok farklı yerlerde olurdu trabzonsporum..

bu sebepten ben artik trabzonsporlu isadamlarini samimiyetsiz buluyorum..

TheRapZoNe
23.11.2007, 14:20
bunun gibi, futbol takımına siyaset sokanlar.
Bunun gibi deyip karalamaya calistigin adam yillardan beri Trabzon da sporla ic ice. Trabzonsporda futbolculuk ve baskanlik yapmis bir isim. Bir sey biliyorsan konus, bilmiyorsan sor en azindan

Siyasi dusuncelerden dolayi elestiri yapiyor cogu kisi. Birakin bu isleri beyler. Bahsi gecen konuyu acan Tunali da siyasi icerikli makaleler ele almis kendi dusuncesini bir cok kez dile getirmis bir insandir. Faruk Ozak`a gereksiz saldirmasinin temelinde bunun olduguna inaniyorum

TheRapZoNe
23.11.2007, 14:22
faruk özakın amacı ne olursa olsun sonuc itibariyla zarari ceken trabzonspor ve trabzonspor camiası oluyor...

neyin rantı kari pesinde olduklarini kestirmek zor.. ya da kime karsi guc gosterisinde bulunuyor bilemiyorum...

3 istanbul kulubu yillardan beri devlete zarar veriyor ancak trabzonspor yonetimi bir stat icin arazi istiyor cok goruyorlar..

yarin obur gun dhmi tesislerimize dayandiginda ne yapacağız? yaylada mi oynaycağız..

faruk ozaktan "evet trabzonspor milyonlarca taraftarı olan turkiyeye mal olmus bir kulup ben de bu kulubun baskanlıgını gururla yaptim. simdi trabzonspor icin elimizden geleni yapariz. kimse merak etmesin" demesini beklerdim ...

ama nerdeeeeeeeeeee....

zaten bu anlayis olmasaydi simdi cok farklı yerlerde olurdu trabzonsporum..

bu sebepten ben artik trabzonsporlu isadamlarini samimiyetsiz buluyorum..

F.Ozak su anda bir bakandir ve hangi sebeple olsun katakulleyle yapilacak isler icin gozunu kapatmasini beklenilemez.Diger kuluplerin yaptigi yanlislari biz de yapacagiz diye bir kaide yok

OLCAY ÇAKIR
23.11.2007, 14:34
:)Çan eğrisi gibi.

Pek anlamazdım,,,,
CC için 1 puan gerekirdi çoğumuza.
Sonra hoca 1 puan için kişiye kıyak yerine,o sınırda olan sürüyle arkadaşı kurtarırdı barajı aşşa çekerek.
10 yıldır meslekten uzağım.
Ama kıyı kanunu vs si konu olunca aklıma bundan nemalanacak diğer insanlar geldi.

Özetle;yanlışsam düzeltin,kanunun değişmesi sözkonusumu?
sözkonusu ise,Ege,Akdeniz,İstanbul'u hayal edin.

Çokmu derin düşündüm.:)

Konu kıyı kanunu ise, çok basit iş... Kıyı kanunu kıyı şeridinden itibaren 100 m'lik bir şeritte yapılaşmaya izin yok der, Trabzon bu şerit üzerine kuruludur yahu :)) "Kamu Yararı" diye bir şey çıkartırsın, rekreasyonel etkinlik alanı oluşturursun, bir kaç su sporu için antrenman ve barınma alanı oluşturursun, bitti. "Bunlar yapılmalı" demiyorum. Bunu demem için öncelikle ÇED'i görmem lazım. Belki de ekolojik bir yaklaşımla yapılmamalı. Ama yapılması kanuni açıdan zordur kısmına katılmıyorum. Kamu kurumlarının neredeyse tümünün bölge müdürlükleri sahil boyu kuruludur. Bir çok büyük özel şirketin de.

Bu proje uygulamaya konulursa başta üniversite ve çevreci kuruluşlar, STK'lar olmak üzere çok tepki gelir, doğru. Ama o kadar.

Mehmet Fırat
23.11.2007, 14:36
Faruk Nafız Özak'ın Amacı Ne?

Trabzonspor'un iyiliği.

EmrahYalçınalp
23.11.2007, 14:41
:)Çan eğrisi gibi.

Pek anlamazdım,,,,
CC için 1 puan gerekirdi çoğumuza.
Sonra hoca 1 puan için kişiye kıyak yerine,o sınırda olan sürüyle arkadaşı kurtarırdı barajı aşşa çekerek.
10 yıldır meslekten uzağım.
Ama kıyı kanunu vs si konu olunca aklıma bundan nemalanacak diğer insanlar geldi.

Özetle;yanlışsam düzeltin,kanunun değişmesi sözkonusumu?
sözkonusu ise,Ege,Akdeniz,İstanbul'u hayal edin.

Çokmu derin düşündüm.:)
Derin değil de, eksik düşündünüz :)

Kamu yararı varsa kanundan muaf olmak mevcut yasalara göre zaten var olan birşey. Yani bilimsel etkinlik için yurt dışına gidiyorsan harç ödemiyorsun, ya da polissen ve bir suçluyu kovalıyorken kaza yapıyorsan üzerine zimmetli aracın ederini ödüyorsun, ama Orhan Pamuk'san ve Nobel aldıysan o paradan vergi falan kesilmiyor ya, işte bunlar gibi... Yani yasa değişmeyecek, sadece uygulanırken getireceği kamu yararının götüreceği doğal, kültürel ya da başka her neyse, tüm değerlerden daha önemli olduğunu ortaya koyacaksın.

Bu arada, Ege, İstanbul ve Akdeniz'de kamuya açık kıyı mı var? Kıyı kanununa göre tüm kıyılar kamu kullanımına açıktır. Belek'te, Beldibi'nde bırakın kıyıya ulaşmayı, denizi görmeye çalışın bakayım bedava yapmak mümkün mü?

cuneytr
23.11.2007, 14:56
kamu yararından bahsetmek mümükün müdür stat projesinde?

Ömer TOPAL
23.11.2007, 15:08
o stad orada olucak.gerkli bütün kanunlarda kılıfına uydurlacak..Teneke söylemişti dersiniz

OLCAY ÇAKIR
23.11.2007, 15:22
Sevgili Emrah,bilim insanım,kardeşim,

Şu mevzuyu 4 yaşında çocuğa anlatır kıvam da anlatsana bizlere.(çok ciddiyim)

Benim yazdıklarından anladığım şu;bizede bir kıyak geçilmeli.

1-Yasa değişmiyor?Ama deliniyormu?
2-Ortada denizi doldurma işi var?hukuku ne?
3-Akyazının bir fotoğrafı varmı elimizde?

Derin değil de, eksik düşündünüz :)

Kamu yararı varsa kanundan muaf olmak mevcut yasalara göre zaten var olan birşey. Yani bilimsel etkinlik için yurt dışına gidiyorsan harç ödemiyorsun, ya da polissen ve bir suçluyu kovalıyorken kaza yapıyorsan üzerine zimmetli aracın ederini ödüyorsun, ama Orhan Pamuk'san ve Nobel aldıysan o paradan vergi falan kesilmiyor ya, işte bunlar gibi... Yani yasa değişmeyecek, sadece uygulanırken getireceği kamu yararının götüreceği doğal, kültürel ya da başka her neyse, tüm değerlerden daha önemli olduğunu ortaya koyacaksın.

Bu arada, Ege, İstanbul ve Akdeniz'de kamuya açık kıyı mı var? Kıyı kanununa göre tüm kıyılar kamu kullanımına açıktır. Belek'te, Beldibi'nde bırakın kıyıya ulaşmayı, denizi görmeye çalışın bakayım bedava yapmak mümkün mü?

Remzi
23.11.2007, 15:33
http://www.trabzonakyazi.bel.tr/1modul/albumanasayfa.htm
akyazıdan resimler:)

cuneytr
23.11.2007, 15:34
deniz doldurma işinde ne hukuku ne adaleti arıyoruz?...denizi dolduruyosun işte...kanunla yasayla korunacak deniz mi olurmus?bugun olmasa yarın dolacak demektir bu?...cevre bilinci yok bilgilendirme yok yazarın biri cıkmıs keske yol yapılmasa diyo bir digeri izin alındı diyor...e kardesim trabzonlu akyazı mevkiinde deniz olup olmayacagını basbakanın agzına bakıp da mı bilecek.yani bi gün kalkacaz deniz yok orda?...hani nerde palnın projen kime danıstın hangi platformda anlattın nolacagını nedir bu ciddiyetsizlik?....

ahmettt
23.11.2007, 16:08
Bu olay stad olayı değil Trabzonspora sürekli kazanç sağlayacak bi olay. Stadı nerde nasıl yaptığımız değil tartışılan esas önemli olan diğer tesisler.
Kıyı Kanununa da olimpiyatlar için spor tesisleri diye girecek.

ahmettt
23.11.2007, 16:11
Akyazı sahilinda Sayın Bakana bağlı Karayolları Bölge Müdürlüğü var.

Faik Yılmaz
23.11.2007, 16:17
kıyı kanunu

Madde 7 - Kamu yararının gerektirdiği hallerde, uygulama imar planı kararı
ile deniz, göl ve akarsularda ekolojik özellikler dikkate alınarak doldurma ve
kurutma suretiyle arazi elde edilebilir.
Bu gibi yerlerde doldurma veya kurutmayı yapacak ilgili idarenin valiliğe
iletilen teklifi, valilik görüşü ile birlikte Bayındırlık ve İskan Bakanlığına
gönderilir. Bakanlık, konusuna göre ilgili kuruluşların görüşünü de almak sure-
tiyle teklifi inceler. Uygun bulunması halinde ilgili idare tarafından uygula-
ma imar planı hazırlanır. Bu yerler için yapılacak planlar hakkında İmar Kanunu
hükümleri uygulanır. Ancak, bu planlar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafın-
dan, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamında kalan alanlardaki planlar
ise, anılan Kanunun 7 nci maddesine göre tasdik edilir. Doldurma ve kurutma iş-
lemleri yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre yapılır. Bu araziler Devletin hü-
küm ve tasarrufu altındadır, özel mülkiyet konusu olamaz.
Bu alanlar üzerinde 6 ncı maddede belirtilen yapılar ile yol, açık otopark,
park, yeşil alan ve çocuk bahçeleri gibi teknik ve sosyal altyapı alanları dü-
zenlenebilir.

Faik Yılmaz
23.11.2007, 16:18
Madde 8 - Uygulama imar planı bulunmayan alanlardaki sahil şeritlerinde,
4 üncü maddede belirtilen mesafeler içinde hiç bir yapı ve tesis yapılamaz.
Uygulama imar planı bulunan yerlerde duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek,
kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz. Moloz, toprak, curuf, çöp gibi kirleti-
ci ve çevreyi bozucu etkisi olan atık ve artıklar dökülemez, kazı yapılamaz.
Ancak bu alanlarda; uygulama imar planı kararıyla altı ve yedinci maddede
belirtilen yapı ve tesislerle birlikte toplum yararına açık olmak şartıyla ko-
naklama hariç günü birlik turizm yapı ve tesisleri yapılabilir

kanunun mevcut hali böyle

ahmettt
23.11.2007, 16:18
http://www.trabzonakyazi.bel.tr/1modul/album/1/slides/akyazibelediyesi03.htmlhttp://file:///C:/Documents%20and%20Settings/Administrator/Desktop/akyazibelediyesi02_dosyalar/akyazibelediyesi02.jpg

Hekimoğlu
23.11.2007, 16:19
Trabzonspor'u parçalayıp yok etmek.:)

Faik Yılmaz
23.11.2007, 16:20
Madde 14 - Bu Kanun kapsamında kalan alanlarda ruhsatsız yapılar ile ruh-
sat ve eklerine aykırı yapılar hakkında 3l94 sayılı İmar Kanununun ilgili hüküm-
leri uygulanır.

Madde 16 - Bu Kanunun uygulanması ile ilgili yönetmelik, Kanunun yayımından
itibaren 3 ay içinde Maliye ve Gümrük, Turizm Bakanlıklarının yazılı görüşü alı-
narak Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca hazırlanır

Faruk Özakın bilgisi dahilinde olmadan görüldüğü gibi yönetmelik bile çıkarılamıyor....

Emorfo
23.11.2007, 16:45
Eeee Faik biz ne diyoruz, neden Faruk Özak'ı eleştiriyoruz sanıyorsun :) Alem adamsın valla.

ahmettin
23.11.2007, 16:58
koray aydın trabzonsporiçin kendini riske atıp 3 milyon doları kulube kazandırırken faruk özak ın bu yaptığına dense dense densizlik denir. kaldı ki istanbul kulüpleri devletten nemalanırken bayındırlık ve iskan bakanlığını işgal edeceksin veonrada projeye destek vermeyeceksin. ve aynı zaman trabzonsporda duayen olarak adlandırılacaksınız. AYIP. AYIP. insan biraz utanır. yazıklar olsun. duayen olarak adlandırdıklarımız trabzonsporumuza bu şekilde davranırsa vay bizim halimize.

TUFİÇİLO
23.11.2007, 17:02
duayen dediğimiz faruk özak bu projeye destek vermiyorsa kusura bakmayın bunun hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. duayensen duayenlik yap. bahane üratme faruk özak. trabzonspora destek ver albayraka vermiyorsan verme be adam.

hasancolak
23.11.2007, 17:09
syın faruk ozaga yolsuzluk yap dıyen yok tbmm konuyu goruşecekler sahıl kenarıyla ilgılı bır kac matte degışecek ve oraya trabzonsporun stat yapma yetkısı dogacak oy isterken sıtat yapılacak demek iyidıde şimdimı yolsuzluk oldu hem sayın faruk ozak bugun bakansa bunu trabzonspora borcludur faruk ozak trabzonspora ne vermıştır veya trabzonspor sayesınde nerelere gelmiştır iyi duşunun bunlar hep trabzonsporun sırtından gecınen adamlar

EmrahYalçınalp
23.11.2007, 19:34
kamu yararından bahsetmek mümükün müdür stat projesinde?
İşte zurnanın "zort" dediği yer de burası :)

Amerikalılar "depends" diyorlar. Biraz zorlayarak "işine geldiği gibi" diye çevirmek mümkün :) Mesela;

Taraftarsan evet, entellektüelsen hayır,
Liberalsen evet, sosyalistsen hayır,
Popülistsen evet, çevreciysen hayır,
Mütaahitsen evet, akademisyensen hayır,
Derneksen evet, STK isen hayır,

Ve daha yüzlercesi...

Benim kişisel görüşüm dolgu alanlarının ekolojik tahribatlarının fazla olduğu yönünde. Ama o alanın kendisi şu durumda da zaten dolgu. O "T"ler de doğal değil ki... 20 sene daha böyle kalacağını bilsem karşı çıkarım ama eminim stad olmazsa 5 sene sonra ne bileyim, hastane olacak...

Hekimoğlu
23.11.2007, 19:39
denizi doldura doldura nereye kadar.yap mevcut stadın yerine stad olsun bitsin.neyine senin benzinlik liman otel vb.

Cafer Bulur
23.11.2007, 20:35
faruk özak in trabzonsporlulugunu ve hizmetlerini takdir etsek de stad projesi konusunda yardimci oldugunu söyleyemem.bu proje eger gerceklesme imkani varsa -ki var faruk özak in elinden gelen bütün gayreti göstermesi gerekiyor.basbakanimiz erdogan bile bu proje icin gerekli kolayligi gösteririz diyorsa sayin bakanimizin karsi cikmasini anlamak mümkün degil.rizespor bile stad yapmaya hazirlanirken bizim geride kalmamiz kabullenemez.

EmrahYalçınalp
23.11.2007, 20:41
denizi doldura doldura nereye kadar.yap mevcut stadın yerine stad olsun bitsin.neyine senin benzinlik liman otel vb.
Bence mevcut yerine stadyum inşaası denizi doldurmaktan daha zararlı bir iş olur. Dünyanın ikinci bir yerinde stadyumdan 500 m'lik bir buffer alındığında bu alanda 2 hastane, 3 okul, 2 ana ulaşım arteri ve mahalli yerleşim olacağını sanmıyorum.

Nytre
23.11.2007, 21:08
faruk ozak senin tabirinle katakulleye getirmek istemez kendisini ama onun doneminde seyrantepe olayı oldu. simdi gelmis oldu mu? yoksa olmadi mi?

hem senin olayi algilaman yanlis ... cikardigin anlam benim anlattigim seyden farkli.

kanunsuz is degil bunlar. hersey usulune gore yapilir. onemli olan islerin yurumesi. trabzonspor kimsenin babasinin mali degil...

kimse (taraftar) kendisi icin istemiyor bunu. ama amacı rantı olanlar mutlaka vardir. nasil oldugunu bilemem..

ayrica bakanin boyle konusmasi gerekmezdi. nasil konusmasi gerektigini yazdim once..

EmrahYalçınalp
23.11.2007, 21:10
@Nytre, bence cvp yazdığın mesaja alıntı yap.

EmrahYalçınalp
23.11.2007, 21:52
bir de ba$imizdaki ba$kan`in trabzonspor`un en onemli projelerinden olan Limani elimizden almi$ bir isim olmasi da ironi`nin tavan yaptigi andir...
Defalarca çok açık yazıldı ama anlaşılamamış demek. Biraz daha karışık yazalım, belki işe yarar.
Bir yarışmada 1. olan olmasa, 4. olan 1. değil 3. olur.
:)

Ahmet Karaman
23.11.2007, 23:05
Trabzonspor Faruk Özak ı bakan koltuğuna kadar taşıdı. bizde taraftarlar olarak duayen dedik başkan dedik bağrımıza bastık. ama faruk özak bakan koltuğunda otururken kaçak stadlarda maç oynanack- 2b arazisinde idmanlar kamplar yapılacak faruk özak bunlara ses çıkartamayacak konu trabzonsporun stad projesi olunca ortalığı yıkacak yok öğle yağma. bunu bize sizce fenerli bir bakan yapabilirmiydi? çok basit bir soru bu. türkiye ayağa kalkar o bakanı ordan def ederdik. şimdi sesimiz çıkmıyor neden: Duayen miş faruk özak. yok yaa. yok arkadaş bizim camianın üzerine ölü toprağı serpilmiş. ihtilal lazım.

AyKaN
24.11.2007, 01:18
Akyazı sahilinin doldurularak yapılması düşünülen proje eğer hukuki yollarla engellenirse bunun en büyük sorumluları hükümet ve Bakan Faruk Nafiz Özak’tır benim için. Bu proje engellenirse ben bu işte art niyet ararım. Bunu kafadan belirtiyim.

Sn. Bakanın şu anki açıklamaları belki Trabzonspor’un süregelen durumundan kaynaklanabilir. Şayet projeye ılımlı davranırsa ve bu yönde açıklamalar yaparsa, bilinen yakınlık ta göz önüne alındığında Albayrak’ın eli kongrede bir hayli güçlenecektir. Sn. Özak çoğumuz gibi düşünüyor olabilir, yani Albayrak’a kongre öncesi büyük bir koz vermek istemiyor olabilir. Her ne kadar Albayrak’ ın 2 senede yaptığı tahribat gözler önünde olsa da, Sn. Özak ta en az bizim kadar kongre üyelerini tanıyor.

Şu kongreden sonra dananın kuyruğu kopacaktır. Sn. Özak’ın tututmunu 2-3 ay sonra değerlendirmeye almak lazım bence.

Bazı arkadaşların kıyı kanunda ‘Kamu Yararı’ olarak tabir edilen kısmı ‘katakulle’ olarak değerlendirmesine anlam veremedim.
Türk futboluna adını altın harflerle yazdıran, Trabzon’un, Türkiye futbol tarihinde kurucu denilebilecek düzeyde rol alan, Avrupa kupalarındaki başarıları ortada olan, futbolcu tarlası olarak görülen, kendi bünyesinden ‘dünya yıldızı’ denilebilecek düzeyde futbolcular yetişrirebilen, Türkiye’de ‘4 Büyük’ diye adlandırılan kulüplerden biri olmuş.…… (daha nicesini sayabiliriz) bir futbol kulübü ‘Kamu Yararı’ ifadesini tam dolduracak niteliktedir.

Ayrıca olayı şehir açısından ele alırsak bile şehrin coğrafi yapısı, havaalanının durumu, Trabzonspor’un yeni bir tesis alanına ihtiyaç duyması, Değirmendere’de bulunan ve artık miladını doldurmuş ve zaten trafik olarak da yoğun durumda olan (KTÜ, Hastane, havaalanı, sanayi, yakın zamanda açılacak olan Forum Trabzon’un ulaşım güzergahları aynı) bir şehirlerarası otobüs terminalinin…(örnekler arttırılabilir) bulunduğu ve artık tıkanma noktasına gelmiş şehre nefes aldırmak ‘Kamu Yararı’ ifadesini doldurur da taşırır bile.

Son olarak İstanbul’dan uçakla Trabzon’a geleceklere sağ cam kenarına oturmalarını tavsiye ederim. O doldurulması düşünülen yere kuşbakışı bir bakın ve projeyi oraya monte edin. Hayali bile mükemmel.

Trabzon ve Trabzonspor bu projeyi fazlasıyla hak ediyor.

cuneytr
25.11.2007, 14:57
öncelikle bende arkadasımıza otobüsle giderse trabzona cam kenarında oturmasını tavsiye ederim deniz! e bakan cam kenarına...kendisi trabzona daha önce geldiyse otobüsle ne demek istedigimi anlayacaktır...neyse gelelim kamu yararı mevzuuna...arkadasımız uzun bir acıklamayla kamu yararının trabzonsporla ilgisini kurmaya calısmıs.bizce de güzel etmiş.ama kamu yararının tanımı sanırım ilişik kurmayla tam acıklanamıyor...arkadasımız trabzonsporun sayısız oyuncu yetistirdigini sayısız sampiyonluklar elde etmesinin kamu yararı için yeterli görüyor olabilir...o zaman yarın öbür gün trabzon uefayı alınca yada sampiyonlar ligini nasıl bir kamu yararı söz konusu olacak ozaman sormak lazım geliyor.sehrin tapusu yada kulup için dizayn edilmiş özel bir tünel yada ada uygun olabilr mi acaba?....o halde gs lılara özel 3. köprü yada tüp gecit insaa edilebilir mesela...
kamu yararı bu örneklerden anlasıldıgı üzere herkesin yaralanabilecegi durumlar için mevcuttur.tamam trabzonspor büyüklügü ile belli kesimi temsil ediyor olabilir ama bu dogrultuda özellik hak istemek ne derece dogru bilemeyiz...mesela sahil yolunu ele alırsak burada kamu yararından bahsedebiliriz(dogrulugunu onaylamıyorum)...bu nedenledir ki kamu yararı bizim stat projemiz icin kılıf olamaz yani hak nedeni olamaz.stat istedigi sadece tüzel bir istektir.bu acıdan bakıp diger taraftan yandas bulmak yanlıs ve sakıncalıdır.eger stat yapılacaksa ve deniz doldurulacaksa ve iş kanuna uydurulacaksa baska yol denenmeli.bu konu için kamu yararından bahsetmek nee kadar yanlıssa insanların stat projesinden bahsedip basarısızlıklarını örtmelerini de o kadar yanlıs oldugunu söylüyor ve görüyoruz...