PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Halka Açık Yerlerde Sigara İçme Yasağı

denizgrsy
11.11.2007, 12:11
Türkiye Büyük Millet Meclisi, halka açık yerlerde sigara içilmesini yasaklayan kapsamlı, ve aynı zamanda daha fazla cezai yaptırım öngören bir yasa tasarısını tartışıyor.

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı AKP'li Cevdet Erdöl'ün, sigara yasağının uygulanacağı alanları genişleten yasa teklifi, bugün Adalet Komisyonu'nda görüşüldü. Geçen dönem yasalaşamayan teklifle ilk kez açık alanlarda sigara içme yasağı getirildi. İşte yasaklar:

OKEYDE YASAK

Fuar, alışveriş merkezi, düğün salonu, kongre, toplantı ve konferans salonları, kafeler, internet kafeler, kahvehaneler, elektronik oyun merkezleri, atari salonları, bilardo salonları, bowling salonları ve bu gibi yerlerin bağlantılı kullanım alanlarıyla, resmi ve özel kurumların ve işyerlerinin her türlü alanlarında her ne surette olursa olsun, tütün ve tütün ürünleri içilemeyecek. Eğlence ve alışveriş alanlarının tüm alanları sigaraya kapatılırken, kahvehaneler de yasak kapsamında olacak.

Daha önce kamu hizmeti yapan kurum ve kuruluşların 5'ten fazla kişinin çalıştığı mekanları yasak kapsamındayken, bu kez özel kurumlar da sayı sınırı olmaksızın yasak kapsamına alındı.

Sağlık, eğitim-öğretim veya kültür hizmeti veren yerler ile kapalı spor salonlarında sigara içilmesi yasak olacak.

Sadece toplu taşım araçlarında değil, tüm kamu hizmeti gören araçlar, taksiler ve bunların bekleme salonları da yasak kapsamında olacak.

AÇIK ALAN YASAĞI

İbadethanelerin, ilköğretim veya ortaöğretim kurumlarının, sağlık kurum ve kuruluşlarının, çocuklara yönelik sosyal hizmet kurumlarının ve eğlence yerlerinin kapalı ve açık tüm alanlarında tütün ve tütün mamulleri içilemeyecek. Aspendos ya da Harbiye Açık Hava Tiyatrosu gibi alanlardaki etkinlikler de sigara yasağı kapsamında olacak.
Lokanta, kafeterya, otel ve benzeri konaklama mekanlarında ayrı bölümler düzenlenecek.

Bu mekânlarda sigara içenlere 50 YTL ceza kesilecek.

Üretim, tanıtım, promosyon ve satış yasaklarına uymayan şirketlere her aykırı hareket için 250 bin YTL ceza kesilecek.

Sigara adı geçen yayınlara izin verilmeyecek. Formula 1 gibi etkinliklerde reklamlar yeniden tartışma konusu olacak.
Sigara rol gereği de olsa tümüyle yasak olacak.

İzmarit, paket, ağızlık, kâğıt gibi benzeri atıkların çevreye atılması yasak olacak. Uymayana 50 YTL ceza kesilecek. 18 yaşından küçüklere sigara satılmayacak. Üniformalılar, kamuoyu önünde, halka açık yerlerde sigara içemeyecek.

Selman
11.11.2007, 12:13
Uygulanması imkansız bir yasa taslağı!

Berat
11.11.2007, 12:18
Bunu nasıl denetlemeyi düşünüyorlar?

Mehmet Fırat
11.11.2007, 12:22
Çok güzel bir uygulama. Ama denildiği gibi uygulaması zor. Ayrıca sigara şirketlerinin buna tepkisi nasıl olur, merak ediyorum?

denizgrsy
11.11.2007, 12:58
ya damalar ''BURADA SİGARA İÇMENİN CEZASI 450 YTL '' tabelasının altında içiyor

yasak olabilirde , kapsamı bana göre çok saçma

Mayls
11.11.2007, 13:05
ya damalar ''BURADA SİGARA İÇMENİN CEZASI 450 YTL '' tabelasının altında içiyor

yasak olabilirde , kapsamı bana göre çok saçma
Kurtlar Vadisi'nde de olmustu böyle bir sahne :D
- Birader sigara icmek yasak
- Parasi neyse veririz :D

Güzel bir düsünce ama denetimi imkansiz

A.Alper
11.11.2007, 13:06
Ben olsam sigaraya uyuşturucu muamelesi yaparım.Her yerde yasaklarım.

Great White
11.11.2007, 13:10
Fuar, alışveriş merkezi, düğün salonu, kongre, toplantı ve konferans salonları, kafeler, internet kafeler, kahvehaneler, elektronik oyun merkezleri, atari salonları, bilardo salonları, bowling salonları ve bu gibi yerlerin bağlantılı kullanım alanlarıyla, resmi ve özel kurumların ve işyerlerinin her türlü alanlarında her ne surette olursa olsun, tütün ve tütün ürünleri içilemeyecek. Eğlence ve alışveriş alanlarının tüm alanları sigaraya kapatılırken, kahvehaneler de yasak kapsamında olacak.

Hadi Bilardo ya da İnternet Cafeler' de sigarasız bölümler belki tasarlanabilir ama kahvehanelerde böyle bir uygulamanın gerçekleşebilme olasılığı tek kelime ile imkansız..

Hapis cezası dahi verilse bizim milletin kahvede sigara içmeden durabileceğine ben pek inanmam açıkçası:)

Ülkemizdeki göstermelik ollmaktan öteye gidemeyen kanunlara bir yenisi daha eklenmiş oldu böylece:rolleyes:

A.Hilal Çakıroğlu
11.11.2007, 13:10
Çok güzel bir uygulama tabi uygulanabilirse. Gerçekleşmesi halinde en çok sevineceklerden biriyim:)

A.Alper
11.11.2007, 13:21
Görüyorum ki hayırlı fikirlerde birleşme sıkıntısı çeken arkadaşlarımız bazı şeytani konularda bir düşünebiliyorlar.Bugün ben gidip bir sigara şirketine dava açsam dünyaynın parasını kazanırım tazminat olarak.Siz sigara içenler benim temiz hava alma hakkımı çalıyorsunuz.Size hakkımı helal etmiyorum.Öbür tarafta hiç gelmeyin yanıma ona göre.

denizgrsy
11.11.2007, 13:29
ya kahvehane dedin mi duman altı olacak , püfür püfür , dumansız kahveye kahve dermiyim ben :D

Mayls
11.11.2007, 13:31
ya kahvehane dedin mi duman altı olacak , püfür püfür , dumansız kahveye kahve dermiyim ben :D
Kahvelerde halka acik yerler tanimina giriyormu? Giriyorsa cok sacma bir yasak :D

Yanlislik olmus... Üstte yaziyormus zaten gözümden kacmis

Selman
11.11.2007, 13:34
Görüyorum ki hayırlı fikirlerde birleşme sıkıntısı çeken arkadaşlarımız bazı şeytani konularda bir düşünebiliyorlar.Bugün ben gidip bir sigara şirketine dava açsam dünyaynın parasını kazanırım tazminat olarak.Siz sigara içenler benim temiz hava alma hakkımı çalıyorsunuz.Size hakkımı helal etmiyorum.Öbür tarafta hiç gelmeyin yanıma ona göre.

Sende bu tarafta bizim yanımıza gelme duman almamış olursun:D

A.Alper
11.11.2007, 13:37
Öyle diyorsunuz da sonra bir kanser vakası oldu mu Allah korusun hemen Çernobil'e küfretmeyin.Her akşam her sabah Çernobil cebinizde.

Great White
11.11.2007, 13:41
Ben de tüm otomobil firmalarına milyonlarca egsozdan çıkan karbonmonoksit ile havayı kirlettiği için, uçak firmalarına da ozon tabakasına zarar verdiği için dava açarak trilyonlar kazanmayı ümit ediyordum uzun süredir:D

A.Alper
11.11.2007, 13:44
Suyunu çıkarma işin.

ilhan
11.11.2007, 13:46
Sigaraya her platformda karşı olduğum için halka açık veya kapalı farketmez..

İçmeyin , içirmeyin..

Diyorum konuyuda kendimce noktalıyorum ;)

Samet Türkmen
11.11.2007, 13:49
İstenildiği takdirde çok kolay denetlenebilir ama zahmet edip bunu yapmıyorlar. Bunun yanısıra insanlarında duyarlı olması bu yasağı hazırlayanlara katkı yapması gerekiyor.

Cem Balcı
11.11.2007, 14:01
Bunu nasıl denetlemeyi düşünüyorlar?

aynen öyle her adım başı bi zabıtamı dikcekler :cool:

Mustafa AYDIN
11.11.2007, 14:16
Denetim olmadıktan sonra,yasak olsa ne olur..

Erkan
11.11.2007, 14:20
aynen öyle her adım başı bi zabıtamı dikcekler :cool:

dikseler neolur? En azindan maaslarini cikartirlar :D.... Hollandada ozel bolum bile yasak (bildigim kadariyla) ... Kafe, mafe farketmez...

LazAnisT
11.11.2007, 14:27
Uygulanması zor ama bu işi yasalaştırmaları bile müthiş birşey

Can basten
11.11.2007, 14:30
Bir ara ekmek de poşete girmişti...

Osmanlı'nın yasağı üç gün sürer. :D

Fatih
11.11.2007, 14:41
kendini düşünmeyen insan başkasını düşünür mü?

Erkut Ay
11.11.2007, 14:43
böyle saçmalık olmaz bu kanunu çıkarıp uygulamaya Allah kulunun gücüde yetmez dağ başımı bura memlekette sıkıntı kalmadı tek dert milletin sigarası elindeki okey taşı oldu bak sen işe.........

Harun-61
11.11.2007, 15:02
Almanya'da Meclis'den gecti bu karar.

nerdeyse Tüm Esnaf $ikayetci, günlerce polemik konusu oldu burda.

Fatih
11.11.2007, 15:03
böyle saçmalık olmaz bu kanunu çıkarıp uygulamaya Allah kulunun gücüde yetmez dağ başımı bura memlekette sıkıntı kalmadı tek dert milletin sigarası elindeki okey taşı oldu bak sen işe.........

bak işte örnek :rolleyes:

Erkut Ay
11.11.2007, 15:27
bak işte örnek :rolleyes:
ne örneğiymiş kendi hüsnü kuruntuların bunlar örnek gösterecek git başka bişey bul kendi düşüncen için çamur atma herşeyin sınırı vardır elbet ama abartmamak kaydıyla......

A.Alper
11.11.2007, 16:03
Bu sigara şeytanın ta kendisidir.Ayda 500 YTL kazanıp 100 YTL'sini sigaraya veren insanlar var.Hiç mi kafaları çalışmıyor?!

Sigaraya zamanı gelince gücüm de olursa % 5000 vergi koyacağım.Ondan sonra kaçak Muş tütününe talim eder tiryakiler.Özür tarafa erken bilet.

no_name
11.11.2007, 16:08
Mümkünse sigaranın küçük çoçukların bulundugu her ortamda yasaklanmasından yanayım özellikle ögretmenlerin eğitim verdikleri ögrencilerinin görebilecegi yerlerde sigara içmelerinin yasaklanmasını istiyorum bir sekilde yetişen yeni neslin sigaraya başlamasının önüne gecmeliyiz yasak kapsamının genişletilmesinden ziyade bunun denetlenebilmesi önem arz ediyor...

OYılmaz
11.11.2007, 17:25
Türkiyede Sigara yasaklanırsa Her yerde Olağan üstü hal İlan edilir Her taraf Tartaklanır Ülke krize doğru sürüklenir Nedenmi Türkiyede 30 Milyon sigara tiryakisi Var Dünyada En çok sigara içilen Ülkede Türkiye Yani bu yasak masak Lafları Boş Bizim ülkede yasaklar çiğnenmek içindir !!

A.Alper
11.11.2007, 17:27
İnsanlar yasakları çiğnememeye çalışır.Ne biçim laf?

Fatih
11.11.2007, 17:32
ne örneğiymiş kendi hüsnü kuruntuların bunlar örnek gösterecek git başka bişey bul kendi düşüncen için çamur atma herşeyin sınırı vardır elbet ama abartmamak kaydıyla......

belli ki sende tiryakisin Allah şifa versin kardeşim:rolleyes:

OYılmaz
11.11.2007, 17:36
İnsanlar yasakları çiğnememeye çalışır.Ne biçim laf?

Hangi Yasaktan Bahsediyoruz ? Sigara İçilmez Tabelasının altında Sigara içen Adam Vb. Varlıkların Yasağındanmı bahsediyoruz ? Yasaktan Çok eğitim Önemli Bizim ülkede

Cem Balcı
11.11.2007, 17:38
arkadaslar türkiyede yaşıyorz bunlar faso fisooo...

A.Alper
11.11.2007, 18:13
İmzanla beraber yazdıklarını yorumlayınca sana hak veriyorum.

Samet Türkmen
11.11.2007, 18:24
Sigaraların paralarının kimlere gittiğini öğrenmek ile sigarayı bırakmak için yeterli bir neden .Bırakamıyorum falan hikaye bence

Great White
11.11.2007, 18:35
"Sigara sağlığa zararlı.. Hemen yasaklansın"

O zaman şunlar da yasaklansın:

* Cinayet eylemi yasak ve insanlığa zararlı: Cinayet filmleri yasaklansın..

* Dolandırıcılık ve hırsızlık da suç: Soygun filmleri yasaklansın..

* Dünyada milyonlarca insan trafik kazalarında ölüyor: Araba kullanmak yasaklansın..

* Milyonlarca insan katı yağ tüketiminden ölüyor: Tereyağ reklamları yasaklansın..

* Dünyada tarih boyunca yüzmilyonlarca insan din savaşları yüzünden öldü: Tüm dinler yasaklansın..

* Namus cinayetleri had safhada: Namus kavramı da yasaklansın..

* Kısacası her şey yasaklansın da biz de rahat edelimhttp://www.frmtr.com/images/smilies/biggrin.gif

Burçak
12.11.2007, 22:51
açık alanda yasaklanmasına kimse uymaz ki yakın zamanda...

pReN@_61
12.11.2007, 22:53
uygulanması çok zor...

Cem Balcı
12.11.2007, 23:02
uygulanması çok zor...

hemde çok çok çok zor kimse tınlamazki...

Ömer SEVİNÇ
12.11.2007, 23:19
"Sigara sağlığa zararlı.. Hemen yasaklansın"

O zaman şunlar da yasaklansın:

* Cinayet eylemi yasak ve insanlığa zararlı: Cinayet filmleri yasaklansın..

* Dolandırıcılık ve hırsızlık da suç: Soygun filmleri yasaklansın..

* Dünyada milyonlarca insan trafik kazalarında ölüyor: Araba kullanmak yasaklansın..

* Milyonlarca insan katı yağ tüketiminden ölüyor: Tereyağ reklamları yasaklansın..

* Dünyada tarih boyunca yüzmilyonlarca insan din savaşları yüzünden öldü: Tüm dinler yasaklansın..

* Namus cinayetleri had safhada: Namus kavramı da yasaklansın..

* Kısacası her şey yasaklansın da biz de rahat edelimhttp://www.frmtr.com/images/smilies/biggrin.gif

Abi kusura bakma ama ben böyle saçma bir mantık görmedim. Verdiğin örneklerle sigara yasağının hiçbir alakası olmamasıyla birlikte üşenmeyip yazmışsın, yazık olmuş.

Hadi kal sağlıcakla..

Great White
12.11.2007, 23:48
Abi kusura bakma ama ben böyle saçma bir mantık görmedim. Verdiğin örneklerle sigara yasağının hiçbir alakası olmamasıyla birlikte üşenmeyip yazmışsın, yazık olmuş.

Hadi kal sağlıcakla..

Sen de üşenmeyip okumuşsun ve bir de üzerine üstlük üşenmeyip yorum yapmışsın işte.. Fena mı:)

Ömer TOPAL
13.11.2007, 10:55
ulan bunlar hayin ya en fazla vergiyi sigaradan kazanıyorlar sigarayı yasaklıyorlar...ulan fışkımı içicez fışkıdanmı vergi alıcaksınız adamın asabını bozuyorlar ya...verdigi verecege oya da lanet ettirmeyin insanı....bir söyledim bir kez daha söylüyorum... SİGARAYA OLAN MÜCADELENİN % 50 si alkole olmadıgı müddetçe ben bu sigarayı her zaman her yerde içicemmmmmmmmmmmmm............ İki kere iki dört ise buda budur........ allahım kafamı sıyırıcam aklımdan şüphe etmeye başladım artık....Bir paket sigara içip direksiyona oturan adam yolunda ok gibi gitmez mi ? 10 dal sigara içen adam evde eşine çocuguna şiddet uygular mı ? 10 paket içen adam sokakta nara atıp saga sola taşkınlık yaparmı, agzına gelen küfür edermi ? İki bira içen direksiyona oturur 10 can alabilir, içer eve gider eşini çocuklarını döver hırpalar, sokakta nara atar laf atar agza alınmıycak küfürler eder...ama hala bizimkiler sigara sigara sigara...Tamam sigara saglıga zararlı eyvallah kapalı alanda neysede kahvehanemden sana ne iş yerimde de içemicem sana ne bundan...Sigaraya verdiginiz mücadelenin yarısını alkole verin trafik kazalarında ölümler %50 azalsın....Benim mahallemde birahanalerle dolu, aynı zamanda kahvede cok...ama hiç sigara dumanı rahatsız etmedi beni; SArhosların naraları, Haşa Allah din ana bacı küfürleri, her aksam kavgalar adam bıcaklamalar tekme tokat dövüşler kanlar ben bunların içinde büyüdüm arkadaş, dumandan rahatsız olmadım ama o pis alkol kokusundan ve onun etkilediği insanlardan ben ve mahalle rahatsız.......... ya ben deliyim ya benim aklım ermiyor kafayı yedim. yada dediklerimde haklıyımmmmm

ismail-dede
13.11.2007, 11:15
la bunları yasaklayacağına üretmeyin ithal etmeyin satmayın bunlar devlet eliyle yapılıyor şaka gibi ya:p:p:p

İsmail Çavuşoğlu
13.11.2007, 11:23
mühim olan yasa çıkarmak değil uygulamak.çok zor görünüyor bu şartlarda..

Ömer SEVİNÇ
14.11.2007, 16:05
ulan bunlar hayin ya en fazla vergiyi sigaradan kazanıyorlar sigarayı yasaklıyorlar...ulan fışkımı içicez fışkıdanmı vergi alıcaksınız adamın asabını bozuyorlar ya...verdigi verecege oya da lanet ettirmeyin insanı....bir söyledim bir kez daha söylüyorum... SİGARAYA OLAN MÜCADELENİN % 50 si alkole olmadıgı müddetçe ben bu sigarayı her zaman her yerde içicemmmmmmmmmmmmm............ İki kere iki dört ise buda budur........ allahım kafamı sıyırıcam aklımdan şüphe etmeye başladım artık....Bir paket sigara içip direksiyona oturan adam yolunda ok gibi gitmez mi ? 10 dal sigara içen adam evde eşine çocuguna şiddet uygular mı ? 10 paket içen adam sokakta nara atıp saga sola taşkınlık yaparmı, agzına gelen küfür edermi ? İki bira içen direksiyona oturur 10 can alabilir, içer eve gider eşini çocuklarını döver hırpalar, sokakta nara atar laf atar agza alınmıycak küfürler eder...ama hala bizimkiler sigara sigara sigara...Tamam sigara saglıga zararlı eyvallah kapalı alanda neysede kahvehanemden sana ne iş yerimde de içemicem sana ne bundan...Sigaraya verdiginiz mücadelenin yarısını alkole verin trafik kazalarında ölümler %50 azalsın....Benim mahallemde birahanalerle dolu, aynı zamanda kahvede cok...ama hiç sigara dumanı rahatsız etmedi beni; SArhosların naraları, Haşa Allah din ana bacı küfürleri, her aksam kavgalar adam bıcaklamalar tekme tokat dövüşler kanlar ben bunların içinde büyüdüm arkadaş, dumandan rahatsız olmadım ama o pis alkol kokusundan ve onun etkilediği insanlardan ben ve mahalle rahatsız.......... ya ben deliyim ya benim aklım ermiyor kafayı yedim. yada dediklerimde haklıyımmmmm

Bu yazının silinmesini rica ediyorum. Resmen sigara propagandası yapmış arkadaş.

Yahu öleceksiniz diyoruz, akciğer gidiyor diyoruz, bizi de öldürüyorsunuz diyoruz, hala vıdı vıdı da vıdı vıdı..

Ömer TOPAL
14.11.2007, 22:05
Bu yazının silinmesini rica ediyorum. Resmen sigara propagandası yapmış arkadaş.

Yahu öleceksiniz diyoruz, akciğer gidiyor diyoruz, bizi de öldürüyorsunuz diyoruz, hala vıdı vıdı da vıdı vıdı..

evet yapıyorum....Resmen yapıyorum....Sigara propagandası yapıyorum...bak bu yazıyı yazarkende bir tane yaktım...Neden mi ? yazılanları anlamayan zihniyetlere inat... Sigara diyorsun, akciğer diyorsun sizide öldürüyoruz öylemi ? Tabi rakı içenlerin bahanesi hazır... Rakı içen öldüde su içen ölmedimi.... Hafif bir tebessüm gülümseme ile hoşgörüşür içilişi zıkkımın... E bende diyorum ki sigara içen öldü de su içen ölmedi mi ?...hani tebessümüzüz..Kardeş yazdıgım yazıyı iyi oku öncekini bunuda oku onuda iki üç dört anlayana kadar oku...Ben sigara yararlı, kimseye zararı yok demedim....Vıdı Vıdı etmedim.....Evet hadi çıkalım seninle şehrin en işlek caddesine....Bak etrafına büfelerin tabelalarına firma ismi vermiyorum... bira firmalarının reklamları, tabelaları güneşlikleri gibi gibi...Vitrinlerde şekilli şişeler, özel dolapları...Evet geldik birhaneler arastasına...hadi sen içki iç ben seninki bitene kadar sigara...sonra cıkalım trafige...gidelim bir 50 km geri gelelim....hangimiz öldürüyor hangimiz tehlikeliyiz....hadi iç sen bira ben sigara, çıkalım sokaga iki kişi gelsin birisi sana birisi bana omuz atsın senin agzından cıkan küfürlere benim tebessümüme bak.. (Sen misal olarak alkol aldıgın anlamında degil) Benim mücadelem sigaranın yasaklanmasından onun yararlı oldugunu söylemek degil, Benim mücadelem sigaradan kat ve kat zararlı olan ALKOL ile mücadelenin sigarayla olan mücadeleden daha one geçmesi içindir. Bunun için bir tez hazırlıyorum ve başbakanlıga tüm vekillere göndericem. Ki o günü göreyim sigara ile ilgili baska bir konuda yeminim vardı o günü görim ben SİGARAYI BIRAKICAM.....şimdi benim ne demek istediğimi anlarsın umarım...Neyse yazı uzadı sigaram bitti bir tane daha yakayımda gÖnder tuşuna basayım..SAygılar

Cem Balcı
14.11.2007, 23:25
mühim olan yasa çıkarmak değil uygulamak.çok zor görünüyor bu şartlarda..

yaw zor değil imkansız kimse tınlamazzzzz...

Ömer SEVİNÇ
15.11.2007, 16:23
evet yapıyorum....Resmen yapıyorum....Sigara propagandası yapıyorum...bak bu yazıyı yazarkende bir tane yaktım...Neden mi ? yazılanları anlamayan zihniyetlere inat... Sigara diyorsun, akciğer diyorsun sizide öldürüyoruz öylemi ? Tabi rakı içenlerin bahanesi hazır... Rakı içen öldüde su içen ölmedimi.... Hafif bir tebessüm gülümseme ile hoşgörüşür içilişi zıkkımın... E bende diyorum ki sigara içen öldü de su içen ölmedi mi ?...hani tebessümüzüz..Kardeş yazdıgım yazıyı iyi oku öncekini bunuda oku onuda iki üç dört anlayana kadar oku...Ben sigara yararlı, kimseye zararı yok demedim....Vıdı Vıdı etmedim.....Evet hadi çıkalım seninle şehrin en işlek caddesine....Bak etrafına büfelerin tabelalarına firma ismi vermiyorum... bira firmalarının reklamları, tabelaları güneşlikleri gibi gibi...Vitrinlerde şekilli şişeler, özel dolapları...Evet geldik birhaneler arastasına...hadi sen içki iç ben seninki bitene kadar sigara...sonra cıkalım trafige...gidelim bir 50 km geri gelelim....hangimiz öldürüyor hangimiz tehlikeliyiz....hadi iç sen bira ben sigara, çıkalım sokaga iki kişi gelsin birisi sana birisi bana omuz atsın senin agzından cıkan küfürlere benim tebessümüme bak.. (Sen misal olarak alkol aldıgın anlamında degil) Benim mücadelem sigaranın yasaklanmasından onun yararlı oldugunu söylemek degil, Benim mücadelem sigaradan kat ve kat zararlı olan ALKOL ile mücadelenin sigarayla olan mücadeleden daha one geçmesi içindir. Bunun için bir tez hazırlıyorum ve başbakanlıga tüm vekillere göndericem. Ki o günü göreyim sigara ile ilgili baska bir konuda yeminim vardı o günü görim ben SİGARAYI BIRAKICAM.....şimdi benim ne demek istediğimi anlarsın umarım...Neyse yazı uzadı sigaram bitti bir tane daha yakayımda gÖnder tuşuna basayım..SAygılar

Alkolün yararlı olduğunu söylemedim ki. İkisini de içmem, nefret ederim, ikisi de yasaklansın.

Eee? Ne diyordun?

EmreTS
15.11.2007, 16:34
ben içerim kardeşim. neyse cezası veririz

Öztürk Adem
15.11.2007, 16:46
gayet dogru 1 karar ama engel olabılecegını sanmıorum

Ömer TOPAL
17.11.2007, 00:15
Alkolün yararlı olduğunu söylemedim ki. İkisini de içmem, nefret ederim, ikisi de yasaklansın.

Eee? Ne diyordun?

sen hala anlamadın..ben sana daha bir şey söylemiyorum...Ben sana alkolun yararlı oldugunu söyledin demedim....ilk yazdıgımla ikinci arasındaki baglantıyı kuramadın...neyse bos ver...yasaklayamazlar..yasaklasınlar uygulamam

Çağrı Bilici
27.11.2008, 22:43
sen hala anlamadın..ben sana daha bir şey söylemiyorum...Ben sana alkolun yararlı oldugunu söyledin demedim....ilk yazdıgımla ikinci arasındaki baglantıyı kuramadın...neyse bos ver...yasaklayamazlar..yasaklasınlar uygulamam
cezayı da öderim diyorsun :)

Ömer SEVİNÇ
27.11.2008, 22:45
Çok aradın mı bu konuyu?:)

Çağrı Bilici
27.11.2008, 22:46
uzun sürmedi:)

ugurTS1989
28.11.2008, 00:50
kapalı alanlarda sıgara yasagının ılk basladıgı hafta kadıkoy-emınonu vapurunda arkadaslarla sıgara ıcıyorduk kocaman bı tabela gemının ıcnde cezası 62 ytl felan yazıyodu ..basımıza neler geldııı:D:D