PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İş Bankası'ndan anlamlı reklam

Halit Aydın
10.11.2007, 16:54
Türkiye İş Bankası, Atatürk'ü ölümünün 69. yıldönümünde bir reklam filmiyle andı. "Yetiştirdiğin güller bugün matemdeler" sloganıyla hazırlanan filmde Atatürk'ü Haluk Bilginer canlandırdı.

http://www.aktifhaber.com/images/news/64402.jpg

Filmde gül bahçesinde Atatürk ile bir çocuk arasında geçen diyalog yansıtılıyor. Filmde Atatürk'ün eline gül dikeni batıyor. Çocuk da 'Senin eline diken batar mı?' şeklinde soru soruyor.

Atatürk de çocuğa şöyle diyor: "Bu gülü yetiştireceksen canın yanacak. 'Bu bahçede gül bitmez' diyenler olacak. Sen kendine şunu soracaksın: 'Ben burayı gül bahçesi yapmak istiyor muyum? Çok istiyorsan, söylenenler umurunda olmayacak. Tek isteğin... şu kokuyu duymak olacak..."

Konuşmanın sonunda Atatürk çocuğa "Anladın mı?" diye soruyor. "Anladım" yanıtını alan Atatürk, "Aferin sana. Uzat şu makası şimdi" diyor.

Video: http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=301381

Mayls
10.11.2007, 16:59
Güzel bir reklam olmus.
Haluk Bilginer'de baya benziyor resimlerden tanidim Atatürk'e

Mehmet Fırat
10.11.2007, 17:00
Gerçekten çok güzel yapmışlar reklamı. İzlerken duygulandım.

ilhan
10.11.2007, 17:01
Kanım dondu.. İnanın ilk defa izledim. Ne yazacağımı bilmiyorum..

İzindeyiz Atam!! İzindeyiz.. :(

Murat'
10.11.2007, 17:16
Atamızın çocuklara karşı ilgisi çok güzel bir biçimde gösterilmiş

Ali Can
10.11.2007, 19:07
yandan ne kadar da benziyor :eek::eek::eek:

antagonist
10.11.2007, 19:24
Verdiği mesajlar açısından güzel bir film olmuş...

Atatürk'ün hayatını anlatırken;"Atatürk 1881'de Selanik'te doğdu.Babasının adı Ali Rıza efendi,annesinin adı Zübeyde Hanım'dır." diye başlayıp "6 yaşında dayısının tarlasında karga kovaladı." diye devam eden,"10 Kasım 1938'te Dolmabahçe Sarayı'nda hayata gözlerini yumdu." diye sonlandıran eğitim sistemimize de saygılarımı iletiyorum...Salt kronolojik bilgi vermenin yanı sıra öğrenciye herhangi bir yeni ufuk açtırmayan,idealist düşüncenin nasıl olması gerektiğini göstermeyen bu sisteme ne demeli,bilmiyorum...

onurkaradeniz
10.11.2007, 19:43
güzel reklam olmuş

Nuray
10.11.2007, 19:51
çok duygulandım güzel olmuş...

Cem Balcı
10.11.2007, 19:51
gerçekten süper bravo haluk bilginer çok iyi oynamıs.

Kaya
10.11.2007, 20:19
Paylaşım için teşekkürler Halit. Alkışı hakediyor.

61Serdar61
10.11.2007, 20:25
Bankayı Atatürk'te kurmuş olsa, o kişiyi reklam malzemesi yapmaları yanlış. Keşke sonundaki reklam hiç olmasaydı, madem Atatürk'ü anıyorsunuz bu işe reklam sokmak yerine, Türk halkı adına andıklarını ifade etmeleri yeterli olurdu diye düşünüyorum.

bordobluex
10.11.2007, 21:12
Bu güzel reklam filmini Youtube ye ekleyen Confusioner adlı kullanıcı, videoyu indirmek isteyenler için link de eklemiş: 720x540 (http://rs216.rapidshare.com/files/68624545/IsBankasi_10Kasim.rar)

6K9vMIFVC3U

Sinan Akyıldız
10.11.2007, 21:33
İstenildiğinde böyle güzel reklamlarda yapılabiliyormuş demekki . Tebrikler öncelikle Haluk Bilginer'e ve reklam ekibine .

m@rdi
10.11.2007, 21:37
Reklam güzel düşünülmüş.Yapılan makyaj ile Haluk Bilginer bir nebze olsun Ulu Önderi anımsatıyor. Süleyma'nında bahsettiği gibi yeni nesilin basma kalıp kronoloji yerine bu tip kısa filmlerlede olsa bilgilendirilmesi olumlu bir durum.

Bankayı Atatürk'te kurmuş olsa, o kişiyi reklam malzemesi yapmaları yanlış. Keşke sonundaki reklam hiç olmasaydı, madem Atatürk'ü anıyorsunuz bu işe reklam sokmak yerine, Türk halkı adına andıklarını ifade etmeleri yeterli olurdu diye düşünüyorum.

Bu açıdan bakmak yerine,"sadece sözlerle değil görsel olarakta insanların yüreklerine dokunulduğunu" düşünmek bence daha doğru olur. İş bankasının bu tür bir reklamdan pek bir getirisi olacağını düşünmüyorum. Ancak bir çok kişi reklam ile ulu önderin liderliğinin,askerliğinin dışında insani yönünüde keşfedecektir. Öğrenme yollarından en etkili olanı görsel olanı ise reklamlar,kısa filmler hatta uzun metrajlı filmler için bile güzel bir konu.;)

Harun-61
10.11.2007, 22:28
te$ekkürler...

Tunga
11.11.2007, 05:29
İş bankası bizzat Atatürk'ün direktifiyle Celal BAYAR'a kurdurulmuş, ülkede milli sermayenin oluşabilmesi için halka destek olmak amaçlı ve ülkedeki yabancı sermayeye yerli alternatif olarak kurulmuş bir bankadır.

En büyük hissedar çalışanlarıdır. Yani ne özel bankadır, ne de devlet bankasıdır; ama devlet gibi de güçlüdür.

Zaman zaman maalesef adı kötü niyetli kredilendirmelere karışmış olsa da (tüm bankalar gibi) o Türkiye'nin bankasıdır.

Çok büyük bir kuruluştur. Bugün yurdun her yanına yayılmış bir bankadır. Hani daha önceki reklamında söyledikleri gibi: Sadece Kârlı değil, karlı yerlerde de mevcuttur.

Örneğin Avrupa'nın en büyük ilk 3'üncü cam grubu olan ve çeşitli ülkelerdeki yatırımlarıyla toplam 40 küsur firmayı barındıran ŞİŞECAM Grubu (ki o da Atatürk'ün direktifiyle kurulmuştur) da İş Bankası'na aittir. ŞİŞECAM Koç ve Sabancı Gruplarından sonra en büyük Türk Grubudur.

Onlar da yapmayacak reklamını da kim yapacak?

Teşekkürler Halit ve Teşekkürler Osman.

meça2006
11.11.2007, 08:46
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK şu an aramızda olsaydı işbankası da dahil olmak üzere bütün bankalara ne derdi acaba?
benim içimden 'YETER!Büyük TÜRK Milletini soymaktan vazgeçin artık' der gibi geçiyor.

Öztürk Adem
11.11.2007, 10:08
cok benzemıs ve de anlamlı olmus tbrkler

OYılmaz
11.11.2007, 18:46
İzlerken kendimi Tutamadım Tebrikler Reklamı Çekenlere..

Mehmet_Mercanlı
12.11.2007, 15:43
bu reklam değil... ANLAYANA ....

İş bankasına teşekkür ederim.

guci 29
12.11.2007, 16:01
Enn sevdiğim reklam oldu bu reklam. Bi an sanki atamızın yaşadığını hissettim ve heyecanlandım. Çok güzel bir duygu bu! Öyle bir görüntü var ki, gerçekten farksızzz! Çocuğun atamıza söylediği sözler ve bakışları muhteşemdi. Öyle bir hayranlıkla bakıyor ki.. :)
Bu reklam için emek sarfedenlere yürekten teşekkür ediyorum. Helal olsun!

Great White
12.11.2007, 16:21
Mel Gibson' un makyaj ödülü alan Apocalypto filminin makyözleri tarafından hazırlanmış bir reklam..

Gerçekten çok hoş olmuş..

Bir de filmini yapsalar Atam' ın, çok daha güzel olurdu aslında:rolleyes:

Hekimoğlu
12.11.2007, 16:59
-gül öyle yetiştirilmez böyle yetiştirilir diyenler olacak- bu cümle fazla , makyaj harika ama sesi haluk bilginerin değilde aziz rutkayın olsa müthiş olurdu.

İskender
12.11.2007, 17:07
Tek kelimeye mükemmel bir emek sergilenmiş, kurgu zaten süper...
Atatürkün filmi şayet çekilirse kimin oynayabileceği artık kesinleşmiştir heralde...

pReN@_61
12.11.2007, 17:47
Çok güzel bir reklam yapılmış...:alkış:

Remzi
12.11.2007, 19:33
http://www.whoshouldliveagain.com/

Arkadaşlar!!!
yukarıda ki sitede tekrar hayata kim dönsün diye bir oylama var M.Kemal ATATÜRK'e oylarımızı verelim...

Murat Hızal
13.11.2007, 15:53
http://www.whoshouldliveagain.com/

Arkadaşlar!!!
yukarıda ki sitede tekrar hayata kim dönsün diye bir oylama var M.Kemal ATATÜRK'e oylarımızı verelim...

Birinci olan dönüyor mu peki:)

Misina
13.11.2007, 19:15
Çok Duygulandım.Keşke Mustafa Kemalimiz Hayatta Olsa

Mehmet Fırat
14.11.2007, 10:43
http://www.youtube.com/watch?v=aI4hFx0LrPI

Reklamın kamera arkası...