PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öyle Yağma Yok TRT ! (Protesto)

Külünkoğlu
05.11.2007, 10:47
Gönül Salıncağında ne var TRT !!!!

Bir dizi düşünün ki normal seyrinde devam ederken birden bire aniden üstü açık bir arabada dakikalarca bangır bangır fenerbahçe marşı çalınıp söyleniyor. Araba teyibinden duyulmama ihtimaline karşı da ses montajdan veriliyor, arabanın üstündekiler de atkılarlar eşlik ediyor. Bu satırları okuyan arkadaşlar TRT'nin tarafsızlık ilkesine aykırı da olsa, dizi içerisinde fenerbahçe maçına gidilirken çekilmiş bir görüntü olabileceğini düşünebilirler.

Bu marşı senaryo gereği maça giderlerken mi söylüyorlar ? hayır
Bu marşın herhangi bir konu, bilgi, ima yada çağrıştırmayla bir alakası var mı ? hayır
Bu marş bittikten sonra senaryo gereği marşın neden söylendiği ile ilgili herhangi bir sahne var mı ? hayır

Yani parası bizim vergilerimizden çıkan devlet televizyonunda bir dizinin orta yerinde senaryo ile hiçbir alakası olmayan sadece ve sadece fenerbahçe propandası yapmak için bir sahne çekilmiş... yazıklar olsun yuh olsun !

Buna sebebiyet veren yetkilileri protesto ediyor, mevcut durumun düzeltilmesini Salı günü 20:30'da oynanacak dizide bu sahnenin kaldırılmasını taleb ediyoruz.

Şikayetlerimizi aşağıdaki mail adresine iletelim arkadaşlar.

aktifhat@trt.net.tr (aktifhat@trt.net.tr)

Şuayip Aydın
05.11.2007, 10:56
aynen katılıyorum abı sana hemen mj atıyorum yazıklar olsun

Külünkoğlu
05.11.2007, 11:25
Yada son paragrafda şöyle mi deseydik ?

20:30 yayınlanacak Gönül Salıncağı dizisinin yerine 17:40'da yayınlanacak olan
"Disney'in Vak Vak Takımı" (http://www.trt.net.tr/wwwtrt/progdetay.aspx?kimlikid=2407&tur=TV&saat=17:40&kanaladi=TRT1&gunu=06.11.2007) çizgi filminin tekrarının yayınlanmasını talep ediyoruz..

buyukkaptan
05.11.2007, 11:44
trt tarafsızlık ilkesini çoktan kaybetmişti zaten 2 takım yaratılmaya çalışıyor türkiyede gs ve fb bu yuzden önce trabzonu sindirdiler şimdide sırada bjk var onu da bizim yanımıza göndermeye çalışıyorlar bu oyunlara en güzel cevabı sahada verebiliriz ki onu da şuanda veremiyoruz ve adamların ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz hadi ersun hocam canlandır şu takımı

Erkut Ay
05.11.2007, 11:45
trt nin devlet televizyonu sıfatına yakışır bi yanımı kalmış tarafsız yaıncılık bahanesi ve hikayesi altında çıkarına hareket etme ..bu milleti kimse aptal yerine koymasın hangi hakla vatandaşın cebinden kişisel egolarını tatmin etme birilerinin uşaklığını yapma hakları bulunuyormuş .bunlar devletin kanalı değil kişilere yalakalık yapma sevdasına düşen köle olmuş............

Ömer TOPAL
05.11.2007, 12:01
TRT kendine gel...İmzam sanadırrrrrrrrrr.....hemen bi meil atayım..icimdekileride pöykürerek.... bu yıldızı baban takmadı TRT diyerekkkkkkkkk

sanatik
05.11.2007, 12:11
izlemedim ama e-mail gönderdim.

disneyin vak vak takimida iyi gitti.

Cafer KILIÇSOY
05.11.2007, 12:50
ortak bir bildiri hazirlarsaniz nasil olur

Gamze
05.11.2007, 12:55
İlk mesajdaki metni ve ''Disney'in Vak Vak Takımı'' eklentisini ilgili adrese gönderdim.

Bakalım,tepkilerini göreceğiz.

Nuray
05.11.2007, 13:05
"Disney'in Vak Vak Takımı" (http://www.trt.net.tr/wwwtrt/progdetay.aspx?kimlikid=2407&tur=TV&saat=17:40&kanaladi=TRT1&gunu=06.11.2007) çizgi filminin tekrarının yayınlanmasını talep ediyoruz..
diye yazdım :)

Mehmet Fırat
05.11.2007, 13:06
Yanlış bilmiyorsam o dizinin yapımcısı Kıraç. Bu adam da koyu fbli. Diziyi izlemedim ama Allah bilir kendi söylediği marşı koymuştur diziye.

Turgut Altun
05.11.2007, 13:14
"Disney'in Vak Vak Takımı" isteğimizi ilettim. :)

sanatik
05.11.2007, 13:15
diye yazdım :)

ikiside vak vak ne fark eder :--)

Gürkan
05.11.2007, 14:09
özel kanallarda bu durum daha da vahim olarak vardı zaten. ama trt kaybettiği tarafsızlığına bir yenisini daha eklemiş anlaşılan.

Külünkoğlu
05.11.2007, 14:16
Değişen bir şey olmasa da ! sessiz kalmanın bir faydası yok maillerimizi gönderelim arkadaşlar..

http://img258.imageshack.us/img258/1886/trttarafszkalpa0.jpg

Koray
05.11.2007, 14:17
trt de bunu yapıyosa diğerlerine hiç şaşırmamak lazım bundan sonra...ayıp valla sn devlet kanalısın...sadece bize değil diğer takım taraftarlarına da saygısızlık...

havzalı61
05.11.2007, 14:31
Yani parası bizim vergilerimizden çıkan devlet televizyonunda bir dizinin orta yerinde senaryo ile hiçbir alakası olmayan sadece ve sadece fenerbahçe propandası yapmak için bir sahne çekilmiş... yazıklar olsun yuh olsun !

TRT kimin? TRT kimlere hizmet ediyor? Güldürmeyin bizi heralde trabzonsporun yada kayserisporun propogandasını yapacak değil ,tabi ki iktidarın yani fenerbahçeli başbakanın sevdiği şekilde yayın yapacak, trabzonlu başbakan gelse trabzonspor kayserili başbakan gelse kayserinin reklamını yapacak bence gayet doğal ,halk böyle istiyor demokrasi budur :alkış:

Burçak
05.11.2007, 14:49
sen nediyosun ya.? seçimmi yapıldıda halk böyle istiyor diyorsun. yazdığın hermesaj falso veriyo... senden şüpheleniyorum!

Gamze
05.11.2007, 15:07
Arkadaş 'yazkaç' yapmış.Peh...

Bu 'demokrasi' denen şey ne menem bir şeydir ki herkes kendi işine geldiği gibi çekiyor ordan oraya...Maşaallah...Havzalı bir başbakan gelse de Havzaspor'un reklamını yapsa değil mi Havzalı61?Demokrasi böyle bir şey yani?

Kim alay ediyor,hangimiz alay konusu yahu!

ARAF
05.11.2007, 15:14
kıraç yapmıştır kıraç

Ayşe Aygün
05.11.2007, 15:19
Aynen gerekli mail gerekli yere iletilmiştir.

bordobluex
05.11.2007, 15:25
Tabiki bu konuda sesiz kalamayız. Gözümüzü açtık TRT vardı, Büyüdük TRT var. Seviyeli, kaliteli ve tarafsız. Her zaman da tarafsız kalmalı.

Hiç bir renge yakın, hiç bir gönüle uzak kalmamalarını diliyor ve istiyoruz.

Özge
05.11.2007, 16:06
Tepkimi gerekli adrese ilettim.

Ömer TOPAL
05.11.2007, 16:19
Tabiki bu konuda sesiz kalamayız. Gözümüzü açtık TRT vardı, Büyüdük TRT var. Seviyeli, kaliteli ve tarafsız. Her zaman da tarafsız kalmalı.

Hiç bir renge yakın, hiç bir gönüle uzak kalmamalarını diliyor ve istiyoruz.

:) gönderdim bir meil daha...aynı senin mesajı kopyaladım....

İsmail Çavuşoğlu
05.11.2007, 16:30
aha bende gönderdim vak vak lı bir msj... :)

Recep Çaltepe
05.11.2007, 16:41
Başka bir şey istesem olacakmış.

Arkadaşlar büyük bir tesadüf eseri az önce dizinin projesinde yer alan biriyle temasa geçtim, daha doğrusu o benle temasa geçti. Ben bu dizi ile ilgili olarak ekşi sözlük'e bir yazı yazmıştım, espri mahiyetinde olmuştu benim yazım. Bu yazımdan rahatsız olan biri mesaj attı bana. Daha sonra bu kişinin dizinin projesinde yer aldığını söyleyen bir mesajıyla karşılaştım sözlük'te. O bana dediğim gibi mesaj attı. Cevap sırası bende şimdi. Bu konuyla ilgili rahatsızlığımızı bildirecek daha iyi bir fırsat yakalanamazdı tahminimce. Bu kişi aldığı cevabı büyük ihtimalle çok ilgili yerlere kısa zamanda iletecektir. Benim bu sözkonusu cevabım ise bu konudan ve konuya yazılanlardan esinlenmiş olacak. Yardım etmek isteyenlerin de yardımını beklerim. ;)

eys_61
05.11.2007, 17:36
Durumdan duyduğum rahatsızlığı dile getiren bi mail yolladım,cevap veya sonuç beklentimi dile getirdim.

pReN@_61
05.11.2007, 17:41
Ortak Bir Bildiri Yapılsa...?

KUTADGU
05.11.2007, 17:41
Başka bir şey istesem olacakmış.

Arkadaşlar büyük bir tesadüf eseri az önce dizinin projesinde yer alan biriyle temasa geçtim, daha doğrusu o benle temasa geçti. Ben bu dizi ile ilgili olarak ekşi sözlük'e bir yazı yazmıştım, espri mahiyetinde olmuştu benim yazım. Bu yazımdan rahatsız olan biri mesaj attı bana. Daha sonra bu kişinin dizinin projesinde yer aldığını söyleyen bir mesajıyla karşılaştım sözlük'te. O bana dediğim gibi mesaj attı. Cevap sırası bende şimdi. Bu konuyla ilgili rahatsızlığımızı bildirecek daha iyi bir fırsat yakalanamazdı tahminimce. Bu kişi aldığı cevabı büyük ihtimalle çok ilgili yerlere kısa zamanda iletecektir. Benim bu sözkonusu cevabım ise bu konudan ve konuya yazılanlardan esinlenmiş olacak. Yardım etmek isteyenlerin de yardımını beklerim. ;)

Seni gidi seni
kendi kalesine gola atan kaleci....
durmak yok bence...

Külünkoğlu
05.11.2007, 17:46
Ortak Bir Bildiri Yapılsa...?

Bu kadar kolaycı olmasanız..?

Ortak bildiri tek kalemden çıktığı için o kadar etkin olmayabilir. İki satır protesto yazısı yazmak için zorlayın kendinizi, konu tutuğunuz takımı kimilerine göre dolaylı yoldan kimlerine göre direkt ilglendiriyor.

İki dakikanızı Trabzonsporumuzun menfaatleri için ayırabilirsiniz değil mi ?

İskender
05.11.2007, 17:54
Dilimin döndüğünce bende bir yazı gönderdim...
Eminim bu kampanya sonuç verecek...

pReN@_61
05.11.2007, 17:55
Bu kadar kolaycı olmasanız..?

Ortak bildiri tek kalemden çıktığı için o kadar etkin olmayabilir. İki satır protesto yazısı yazmak için zorlayın kendinizi, konu tutuğunuz takımı kimilerine göre dolaylı yoldan kimlerine göre direkt ilglendiriyor.

İki dakikanızı Trabzonsporumuzun menfaatleri için ayırabilirsiniz değil mi ?

abi kolaycılıkla alakası yok da neyse, söz konusu Trabzonspor ise tabii ki...

UğuR
05.11.2007, 17:56
Görev yerine getirilmiştir.

Ali Yerlikaya
05.11.2007, 17:58
Arkadaslar herkesin tepkisini dogal karsiliyorum ama böyle tek tuk msjlarlan olmaz bu is. Baska takimlarin forumlarilyan bagi olan arkadaslar var ise onlarada bu haber verilsin ve tepki ortak bi msjla cogalsin.

İskender
05.11.2007, 18:05
Televizyoncu gözüyle şu kadar diyebilirim ki...
İki üç mesaj bile yeter bu tür bir olayda, sonuç itibariyle herşey raiting uğruna yapılıyor en ufak eleştiriyi dikkate alırlar...
Yani biz bize yeteriz..

mensure 61
05.11.2007, 19:31
[QUOTE=Mehmet Fırat;1009882]Yanlış bilmiyorsam o dizinin yapımcısı Kıraç. Bu adam da koyu fbli. Diziyi izlemedim ama Allah bilir kendi söylediği marşı koymuştur diziye.[/QUOTE

Diziyi bende izlemedim ama başrolundede Kıraç oynuyo ve dediğin gibi o iğrenç takımı tutuyor :( O mikrop un işidir !

Külünkoğlu
06.11.2007, 10:37
Arkadaşlar daha önce de televizyon kanallarına protestolarda bulunmuş ve bildiğiniz gibi sonuç da almıştık.
Bir kaç dakikanızı ayırın lütfen.

EyüpKILIÇ61
06.11.2007, 10:50
Ben izlemedim fakat şöyle bir değerlendirme yaptım kendi kafamda:

Geçen sene ya da önceki sene kurtlar vadisinde adamın biri silahla havaya ateş ediyor polis soruyor: "neden ateş ediyon" diye o da:
"Abi ben Trabzonspor'luyum Trabzonspor gol attı ben heyecandan attım"

Bu Türkiye'nin en fazla izlenen dizilerinden bir tanesinde yapılıyor nasıl bu bize normal geliyor.Bunlarında yaşanması bence normal ve diziyi yürürlükten kaldıracak bir şey olduğunu zannetmiyorum.Bu benim değerlendirmem.Saygılar...

Recep Çaltepe
06.11.2007, 11:26
EyüpKILIÇ61;

Aradaki fark şu ki bir tanesi tarafsız davranması gereken devlet televizyonu, bir tanesi özel kanal. Zaten bu konunun ilk mesajında da TRT'nin bir devlet televizyonu olduğu ve tarafsız davranması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Fatih Sağır
06.11.2007, 11:42
Dizinin yapımcısı aynı zamanda oyuncusu kıraç'tır. onun başının altından çıkmıştır bu. trt bunun pek de farkında olmamıştır. Kıraç'ı da maile boğmak lazım.

LazAnisT
06.11.2007, 11:42
Program anındada maillere yoğunluk verirsek dahada etkili olur.Bize dönüş olmasada ciddiye alacaklardır.

guci 29
06.11.2007, 15:43
TRT de böyle bir işe karıştı ise ''yuhh'' diyorum.

Gamze
06.11.2007, 16:39
+ Kurtlar Vadisi örneği için şunu da söylemekta yarar var; oradakilerin Karadenizli olduğunu biliyorduk.Peki bu dizide Fenebahçe marşının senaryoyla alakası neydi???

tigin
06.11.2007, 19:40
Ben izlemedim fakat şöyle bir değerlendirme yaptım kendi kafamda:

Geçen sene ya da önceki sene kurtlar vadisinde adamın biri silahla havaya ateş ediyor polis soruyor: "neden ateş ediyon" diye o da:
"Abi ben Trabzonspor'luyum Trabzonspor gol attı ben heyecandan attım"

Bu Türkiye'nin en fazla izlenen dizilerinden bir tanesinde yapılıyor nasıl bu bize normal geliyor.Bunlarında yaşanması bence normal ve diziyi yürürlükten kaldıracak bir şey olduğunu zannetmiyorum.Bu benim değerlendirmem.Saygılar...

O zamanda yazmıştım yine yazayım. o diyalogda tepki görmeliydi kanaatimce. Trabzonspor'lu heyecan yapınca havaya ateş açan magandamıdır? nedir.

Mayls
06.11.2007, 19:56
Kurtlar Vadisi Show TV'nin dizisidir. Özel bir kanalda cikiyor ve özel kanallar bence istedigini yapar. Burda ayrimcilik yapan Devlet'in Televizyonu olan TRT.

O zamanda yazmıştım yine yazayım. o diyalogda tepki görmeliydi kanaatimce. Trabzonspor'lu heyecan yapınca havaya ateş açan magandamıdır? nedir.
Adamin kaninda var demekki :D

61OKTAY
06.11.2007, 20:35
Biraz önce çok manidar ve anlamlı bi mesaj çektim.
bence kayıtsız kalmıyacaklardır.

Gamze
06.11.2007, 20:41
Şu anda dizi yayında.Tepkilerimizi yoğunlaştıralım arkadaşlar.Sadece 2 dakika...

Great White
06.11.2007, 20:53
Herhangi bir fikrimin dahi bulunmadığı ve hiçbir haberimin olmadığı bir olay hakkında ilk kez bir anlamda GAZA gelerek kendi çapımda bir protesto mesajı çektim elemanlara:)

Faydalı olur ya da olmaz.. Maksat kalabalık olsun;)

Hadi bir şey değil.. Şu abidik gubidik dizileri de topyekün takip ettiğimizi sanacaklar; o da ayrı:o

Serdær
06.11.2007, 21:08
Burda bir kaç birşey söylesem konu hakkında kesin yanlış anLaşılır ama neyse.

Mesaj gönderilmiştir.

Öztürk Adem
06.11.2007, 23:19
vay trt 1 bozulmamıs en vardın sende bozuldun

Ertuğrul ATALAY
08.11.2007, 15:12
fb marşını yazan ve gönül salıncağı dizisinin yapımcısı aynı kişi:kıraç
kıraç fblidir..
sevdiğim bir sanatçı olmadığı için küfür edebilirim...ama etmiyorum....
söyleyene değil söyletene bakmak lazım....
trt ye protestoya katılıyorum....