PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önder Karaduman'ın Açıklamaları

oskanonur
03.11.2007, 18:06
Trabzonspor eski başkan yardımcılarından ve İstanbul –Cevizlideki arazinin Bordo mavili kulübe kazandıran ve 2 dönem önce İskender Önal ve Ahmet Ağaoğlu'nun listelerinde yer alan Önder Karaduman, Trabzonspor'un bugün bulunduğu ekonomik tablo ile ilgili olarak, gerek taraftar ve gerekse borsadaki Trabzonspor hisselerine sahip bir yatırımcı olarak hiç bir şey anlamadığını,
Fatih Tekke, Marcelinho, Stepanov ve Ersen martin gibi futbolcular satıldığı halde borç miktarının bu kadar büyümesinin kulübün iyi yönetilmediğinin ayrı bir göstergesi olduğunu söyledi.

FAYDASI OLMAYANLAR ALINDI

“Fatih Tekke ve Stepanov gibi futbolcuların satılmasıyla ilgili olarak maalesef böyle bir dönemi 1996-97 yıllarında ve camianın halen onursal başkan diye nitelediği sayın Yılmaz tarafından başlatıldığını Abdullah, Ogün, Arçil, Şota gibi kulübe büyük hizmetler vermiş futbolcuların yok pahasına satılarak yerlerine Sergen ve buna benzer kulübe hiç faydası olmayan futbolcuların alındığını ve o donemde kulübün borçlanmasıyla ilgili büyük tartışmalar yasandığını hatırlatan Karaduman “O zaman o yönetim yargıya götürülseydi, bugün bu kulübe böyle bir yönetim talip olmazdı”dedi,

EMEKLİLER ALINDI

“Esas üzücü olan ayın yılmazın başlattığı bu iyi ve genç futbolcularımızı satıp yerine emekliliği gelmiş, yıpranmış futbolcuların doldurulması dönemine halen seyirci kalmamızdır, bu futbolcu satış ve alış işlemleri yerli ile kalmamış, maalesef yine sn Yılmaz döneminde başlatılan Lange örneği ile devam etmiştir. Bugün Thomas jun, Musampa gibi futbolcular, üzülerek söylemeliyim ki Anadolu kulüplerinin hiç birinde oynayamazlar”

TRABZONSPOR KAZANÇ KAPISI DEĞİL

Bu yönetim 90 dakika oynatamadığı Musampayı transfer etmekten dolayı en ufak bir sıkıntı, üzüntü duymadığı gibi utanç da duymamaktadır. Bu transferi yapanların hesabını eğer biz taraftarlar sormaz isek aynı tablo ile yeniden karşılaşmamız mümkündür. Artık Trabzonspor'a hizmet edilecek bir yer olarak değil adeta bir kazanç kapısı olarak görülmektedir ve maalesef bu çok tehlikeli bir gidiştir, bunun tek çaresinin bu şekilde davranan yönetimlerin ibra edilmeyerek, hesap vermeye zorlanması olduğunu söyleyen Karaduman, biz bu fırsatı Sayın Özkan Sümer döneminde, bi önceki yönetimi ibra ederek kaçırdık” dedi.

HUKUKA TAŞIMALIYIZ

Karaduman, hiç olmazsa bu genel kurulda bu işlemi yapmalıyız, bu yönetimden Fatih Tekkenin, Stephanovun satılmasının Musampa gibi futbolcuların alınmasının hesabını sormalıyız, hatta bunu hukuka taşımak için bu yönetimi ibra etmemeliyiz,”dedi. Bunu yaptığımız takdirde bu kulübe rant elde etmek yerine hizmet yapacak insanların talip olacağını, böyle bir zor dönemi yaşamak zorunda olduklarına inandığını söyledi.

ŞİRKET İYİ YÖNETİLMİYOR

Trabzonspor'un bir şirket olduğunu söyleyen Karaduman halka açık şirket iyi yönetilmiyor, dünyada iyi yönetilmeyen halka açık şirketlerin yöneticilerinin değiştirildiği hatta zaman zaman yargılandığını söyleyen Karaduman,”Bizimde şirketimiz iyi yönetilmiyor, bunu bütün kamuoyu biliyor dedi.

TRABZONSPOR SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Eskiden lig ikincisi olduğumuz zaman yöneticilerin sokağa çıkmaya utandığını söyleyen Karaduman, bugün maalesef yönetimde bu tip insanların bulunmadığını söyleyerek “Trabzonspor hiçbir zaman sahipsiz değildir, sahipsizde kalmayacaktır. Burada sorun kulub kaynaklarını kötü kullanan kişileri kulübümüzün yönetimine talip olmaktan uzak tutmaktır. Bu yönetimin yıldız futbolcu vaadinde olduğu gibi stad projesinde de taraftara yalan vaadlerde bulunduğunu söyleyen karaduman, hem borcumuz var diyeceksin hem de boyundan büyük proje maketleriyle milleti aldatacaksın. Bu vaadlere kimsenin inanmayacağını söyleyen karaduman, yıllardır. Trabzonspor'un liman projesi diye kendine gelir yaratmaya çalıştığı Trabzon limanını elinden alan kişiyi başkan yapmasına akıl erdiremediğini de sözlerine ilave etti.

DELEGE İÇİN İMTAHAN

Bu genel kurulun taraftar ve delege için artık bir imtihan olduğunu söyleyen Karaduman, hesap sormalıyız. Kimse yaptığı ile kalmamalı, biz Trabzonsporlular Türkiyede 6 kez şampiyon olarak bir ilki yaşadık. Hesap sorarak ikinci bir ilki de futbolda yaşamalıyız hesap sormak şirketin iyi yönetilmesi doğru yönetilmesi için fevkalade önemlidir. Ona ayıp olur buna ayıp olur zihniyetinden uzaklaşmalıyız”

Osman BAŞKIR
Kaynak: http://haber61.net/images/news_source/10.jpg

Bu aciklamayi sizlerle tartismak istedim. Bana gore cok onemli bir noktaya deginiyor sayin Karaduman. O da yasal surecin baslatilmasi, siz ne dusunuyorsunuz?

coskun0661
03.11.2007, 18:10
yasak sürecin baslatılmasından yanayım.. cizdigim yol budur..

Uğurtan
03.11.2007, 18:12
Kesinlikle katılıyorum kulüplerin dernekler kanunundan çıkarılarak yargı yolu açık şekilde düzenlenmeli.. Geçmiştekilerde kurtulamamalı herkes şikayet durumunda yargılanmalı..

oskanonur
03.11.2007, 20:18
Bence de yasal surec baslamali. Herkes yaptigi iyi seylerin hakkını almali aynı sekilde yanlislarinin da cezasini cekmeli. Ayrica boyle bir surecin isletilmesi demek her onune cikanin aday olmasini da engeller. Gercek Trabzonspor sevdalılarının goreve gelmesine yardimci olur.

A.Alper
03.11.2007, 21:22
Bir sonraki konu başlığı şu olsun : Aydın Alper Yüce'nin Açıklamaları
Çok doldum ben de.

Cafer Bulur
03.11.2007, 21:39
görüslerine katilmamak elde degil.bu yönetimin yaptiklarinin hesabi sorulmali.ama eger kongrede secilemezlerse bu albayraga iyilik olur.albayrak görevi birakacaksa trabzonsporun borclarini temizleyerek birakmali.yaptigi hatalarin bedeli bu olur.

Burçak
03.11.2007, 21:43
ne kadar yanlış transferde yapılsa bu borç nasıl bu hale geldi anlayamıyorum. üstelik yapılan transferlerde belli ortada. marcelinhoya verilen para başkanın cebindendi birde! (öyle deniyor) hemde bu adamı verdiğimizden daha fazla paraya sattık dendi. başka yüklü miktara alınan kim var. musampa daha kim. samsunspordan adnan mı.? yoksa tolga seyhan mı.kimi aldık biz?
ya sattıklarımız.. Fatih Tekke tek başına yeter bile. peki bu borç nasıl bukadar olabiliyor. hiç bi şekilde anlayamıyorum.

Ali Şahin
03.11.2007, 22:34
hırsız bunlar

Mayls
03.11.2007, 22:40
Aldigimiz futbolcularin en az 80%'i bedelsiz geldi. Tabiki bunlarin maasi 3-5 kurus degil ama bu borc nasil oldu anlamak mümkün degil

hüseyin toraman
03.11.2007, 23:00
yasal süreçin başlatılması gereken ortam oluşmuşsa başlatılmalı hemde hiç vakit geçirmeden

durduğumuz hata

Mayls
03.11.2007, 23:09
Önder Karaduman'i tanimam, bu aciklamalari yapti. Tesekkür ediyoruz kendisine bizi bu konuda bilgilendirdigi icin (dava acabilecegimiz konusunda). Kendisi niye acmiyor bu davayi? Budami sadece reklam pesinde yoksa gercekten dedigi gibi Trabzonspor'lu mu?

Emorfo
03.11.2007, 23:18
Son günlerde önüne gelen konuşuyor, kongre sürecinde haber61 sitesi önüne geleni haber yapıyor, bu konuşan adamların ne mal olduklarını bilmesem eyvallah diyecem de, artık eskilerin kurtarıcı olarak karşımıza çıkmalarından gınah geldi. Herkes konuşuyor da bir icraat yok, kongre sürecine girdiğimiz şu günlerde bunlar reklam kokan hareketlerden öteye gidemiyor. Artık laf değil icraat istiyor bu taraftar, durumdan memnun değil misiniz, konuşmayın toplanın bir aday çıkarın biz daha iyi yaparız deyin ancak maksat Trabzonspor'a hizmet etmekten ziyade Trabzonspor üzerinden eskimiş yüzlerini hatırlatıp ego tatmini yapmak. Trabzonspor kimin umrunda ki zaten.

Cafer Bulur
03.11.2007, 23:20
Son günlerde önüne gelen konuşuyor, kongre sürecinde haber61 sitesi önüne geleni haber yapıyor, bu konuşan adamların ne mal olduklarını bilmesem eyvallah diyecem de, artık eskilerin kurtarıcı olarak karşımıza çıkmalarından gınah geldi. Herkes konuşuyor da bir icraat yok, kongre sürecine girdiğimiz şu günlerde bunlar reklam kokan hareketlerden öteye gidemiyor. Artık laf değil icraat istiyor bu taraftar, durumdan memnun değil misiniz, konuşmayın toplanın bir aday çıkarın biz daha iyi yaparız deyin ancak maksat Trabzonspor'a hizmet etmekten ziyade Trabzonspor üzerinden eskimiş yüzlerini hatırlatıp ego tatmini yapmak. Trabzonspor kimin umrunda ki zaten.
katilmamak elde degil.daha iyi yapacagina inanan projelerini aciklayarak aday olur.

Erdal
03.11.2007, 23:26
Bu açıklamaların manası şu : aday olmak istiyoruz yada içimizden aday çıkarmak istiyoruz ama paramız yok ...ne yapacağımızı bilmiyoruz ..Faruk arada anlaştığımızda oluyor gördüğün gibi :)

Cafer KILIÇSOY
03.11.2007, 23:29
Öyle günlere geldik ki bir gün birisi çıkıp bir açıklama yapmazsa kendimi kötü hissediyorum ya

Emorfo
03.11.2007, 23:57
Bu açıklamaların manası şu : aday olmak istiyoruz yada içimizden aday çıkarmak istiyoruz ama paramız yok ...ne yapacağımızı bilmiyoruz ..Faruk arada anlaştığımızda oluyor gördüğün gibi :)

Erdal abi hakatten can sıkıyorlar, kongre sürecini herkes bir şekilde kullanıyor. Özellikle adı geçen internet sitesi canla başla birilerini konuşturuyor, birilerini topluyor, çıkarıyor, bölüyor ama bir tane aday çıkmıyor. Bu durum da bana pek samimi gelmiyor. Bunların çıkaracağı adaya da kuşkuyla bakacağım.

Erdal
04.11.2007, 00:11
Erdal abi hakatten can sıkıyorlar, kongre sürecini herkes bir şekilde kullanıyor. Özellikle adı geçen internet sitesi canla başla birilerini konuşturuyor, birilerini topluyor, çıkarıyor, bölüyor ama bir tane aday çıkmıyor. Bu durum da bana pek samimi gelmiyor. Bunların çıkaracağı adaya da kuşkuyla bakacağım.

Faruk ! Türk milliyetçisiyim ve Trabzonspor luyum .ama yegane amaçları birinin, devleti benden korumak ,diğerinin Trabzonspor u benden korumak olan iki yapıdanda sıkıldım artık ...Eğere gerçekten bir DERİN likeri varsa bana yada bize karşı değilde rakiplere karşı göstersinler yoksada otursunlar oturdukları yerde... bilmem anlatabildimmi?? birincisi örnek için yazılmıştır siyaset yapmak değil derdim ...

Mehmet Fatih Yavuz
04.11.2007, 00:14
Faruk ! Türk milliyetçisiyim ve Trabzonspor luyum .ama yegane amaçları birinin, devleti benden korumak ,diğerinin Trabzonspor u benden korumak olan iki yapıdanda sıkıldım artık ...Eğere gerçekten bir DERİN likeri varsa bana yada bize karşı değilde rakiplere karşı göstersinler yoksada otursunlar oturdukları yerde... bilmem anlatabildimmi?? birincisi örnek için yazılmıştır siyaset yapmak değil derdim ...

dünyada durmadan kendi vatandaşına, yandaşına, taraftarına zarar veren "derin" ler sadece türkiyede var zaten...

Emre Çavuş
04.11.2007, 00:17
bence anlamlı adam geldı takımın basına borcu actı gııdıo oh ne ala memleket bunun hesabını kım vercek dava edılmelıler edılmezseler bundan sonrakılerde aynı rahatlık ıcınde olucak emınım en ıyısı dava hukuk borc kolay kolay kapanmaz:S trılyoner baskanı nerden bulucaz:

Adnan Mollasalihoğlu
04.11.2007, 00:22
bu yönetimini savunan yok Karaduman...
Oldu olacak bize küme düşme tehlikesi yaşatan o büyük Özkan hazretinin yönetimini de Ağır Ceza da yargılıyalım...dumana konuşuyorsun belli yeni listelerin birinde yer alacaksın.

Samet Yildirim
04.11.2007, 00:40
bu borcun 50-60 trilyon olmadigini herkes biliyor ama neden bu kadar gündem yaratiliyor anlamiyorum...aralikda hepimiz beraber görecegiz 25 trilyon felandir...korkutma plani bu ama bakiyorum bazi insanlarda gercekden korkuyor:alkış:

Emiroğlu
04.11.2007, 00:46
"Bugün Thomas jun, Musampa gibi futbolcular, üzülerek söylemeliyim ki Anadolu kulüplerinin hiç birinde oynayamazlar"

Bu cümleyi okuduktan sonra gerisini okumak tenezzülüne bile girmedim...Belli ne kadar futboldan anlayıp Dünya futbolundan haberdar olduğu...

Benim için tamamen boş konuşan bir insan...