PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İskender Önal'ın Açıklamaları...

UmutBaykan
30.10.2007, 16:26
http://www.ilkhabergazete.com/imageskucuk/iskender%20önal-3.jpg

Tek liste ile seçime gidilmelidirTrabzonspor eski asbaşkanlarından ve son kongrenin başkan adaylarından İskender Önal, Trabzonspor’un her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Trabzonspor’un kongrelerinin kişilerle anılmaması gerektiğini belirten Önal, “Bölünmüşlük, parçalanmışlık Trabzonspor’da beni en çok üzen konuların başındadır. 2002 yılından beri sürekli bunu söylüyorum. Trabzonspor’un bölünmeye parçalanmaya değil, bütünleşmeye, uzlaşmaya ve tek listeli kongrelere ihtiyacı vardır. Kongrelerde onun adamı, bunun adamı gibi yakıştırmalar yapılmamalıdır. Kimse kimsenin adamı değil, herkes Trabzonspor’un adamı olmalıdır. Bir iki kongrede uzlaşarak ve tek liste ile seçime gidilirse sanırım bunlar ortadan kalkar. Beş yıl önce böyle bir bütünleşme ve uzlaşmayı seslendiriyordum. Hatta diyordum ki, bu uzlaşmada, birleşmede bana da ihtiyaç duyulursa beni de listenin 15. sırasına yazın. Bunu söylerken asla kişisel ihtirasta bulunmuyordum. Tek amacım Trabzonspor’un birliği ve bütünlüğüdür” dedi.

Trabzonspor’un birleşmeye ihtiyacı vardırBugünkü uzlaşma çalışmalarının geç bile kalındığını belirten eski Asbaşkan İskender Önal, “Geç bile olsa bugünkü uzlaşma ve birleşme çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Çünkü, bugün Trabzonspor’un buna ihtiyacı vardır. Ancak, doğumun sağlıklı olması çok önemlidir. Kimse sağa sola çekmeyerek, kişisel ihtiraslarda bulunmayarak buna destek olmalıdır” diye konuştu. Trabzonspor kesinlikle Trabzon’dan yönetilmeliTrabzonspor’un kesinlikle Trabzon’dan yönetilmesi gerektiğini belirten İskender Önal, “Antrenör, futbolcu Trabzon’dan olmalıdır. Tıpkı geçmişte başarılı dönemlerde olduğu gibi. Ama bugün Trabzonspor’un altyapısındaki bir futbolcu ile antrenör artık A takımı hayal edemez duruma gelmiştir. Oysa geçmişte bu böyle değildi. Herkes sırasını bekler ve o sıraya göre gelmesi gereken yere gelirdi ve getirilirdi. Bugünkü ortamda Trabzonspor dünyanın dört bir yanından yabancı futbolcu transferi yapıyor. Bunların birçoğunu da oynatamıyor. Böyle olunca da Trabzonlu futbolculara Bordo-Mavi forma hayal oluyor. Bunun ortadan kaldırılması gerekir. Trabzon, yöneticisi, teknik adamı, futbolcusuyla bütünleşmeli. Tek bir hedef için ekip ruhu içerisinde olmalıdır. Trabzonspor’a Anadolu devi denmesinin en önemli nedeni de kendi değerleriyle başarıyı yakalamış olmasıdır. Sırf bundan dolayı da Trabzon dışındaki birçok insanın sevgisini ve takdirini kazanmıştır. Yani kendi ürünleri ve kendi yetiştirdikleri ile takdir kazanmıştır. Trabzon dışından milyonlarca taraftar toplamıştır. Bunu tekrar elde etmeliyiz. Bunun yolu da Trabzonspor’un Trabzon’dan yönetilmesi ve kendi değerleriyle başarıyı yakalamasıdır. Bu modeli hangi yönetim yapmak için yola çıkıyorsa ona kesinlikle destek olunmalı ve de zaman tanınmalıdır. Benimde desteğim her zaman böyle bir ekibedir” şeklinde konuştu. Paralı değil bilgili ve tecrübeli başkan lazım
Trabzonspor’un paralı başkandan çok bilgili ve tecrübeli başkana ihtiyacı olduğunu belirten Önal, “Biz çok paralı insanlar, paralı başkanlar gördük. Ama bu paralı insanların dönemindeki kulüp ve takım performanslarını da herkes gördü. Kaldı ki, son örnek bile paralı başkan ve yönetimlerin Trabzonspor için ne kadar geçersiz olduğunu göstermiş olsa gerek. Trabzonspor’un paralı değil, bilgili, tecrübeli ekip anlayışını benimseyen yönetime ihtiyaç vardır. Ayrıca, en azından bir iki kongrede tek liste ile seçime gidilmelidir. Tek liste demek herkesin onun etrafında birleşmesi ve desteklemesi demektir. En azından bir iki kongre böyle geçilmelidir. Ondan sonra demokratik yarış içinde olunabilir. Ona bir şey diyemem” şeklinde ifadeler kullandı.

Burçak
30.10.2007, 16:29
herkes aynı şeyi diyor. bölünmüşlük parçalanmışlıktan bahsediyor. birlik beraberlik mesajları veriyor. herkesin aynı şeyleri istediği yerde niye kimse bi araya gelemiyor merak ediyorum. ilk önce hepsi birlikte bi araya toplanmalı. bikaç resim basında görülmeli. taraftar söylenenlerin havada kalmadığını görüp inanmalı. böyle aynı şeyleri söyleyip bişe yapılmadığı sürece değişen bişi olmuyor.

poetricus
30.10.2007, 16:31
Ağızlarda sakız olmuş ifadeler antolojisi.

Samet Yildirim
30.10.2007, 16:32
ayni kelimeler ama uygulamakda bisi yok..

LazAnisT
30.10.2007, 16:33
Bu isimleri ve açıklamalarını görmekten midem bulandı artık.Bu adamlar için ayrı bir topik açıp görüntü kirliliği yapmaya bile değmez.Son dakika diye verip sayfalar arasında kaybolup gitmeleri en doğrusu.

İskender
30.10.2007, 16:39
Bişey yazmama gerek kalmadı...
Ağzınıza sağlık...

Cafer KILIÇSOY
30.10.2007, 18:33
İskender Önal'ın açıklamaları
.................................................. ......

Buyur burdan yak. Eee başka

Söylermisiniz sayın Önal ve sayın Ağaoğlu, bu birlik ve beraberlik kendiliğinden mi oluşacak.

coskun0661
30.10.2007, 18:34
Bişey yazmama gerek kalmadı...
Ağzınıza sağlık...

aynen..:alkış::alkış::alkış:

karatasof
30.10.2007, 18:38
İskender Önal;''Biz çok paralı başkanlar gördük ancak hiçbiri başarılı olamadı.''
Karatasof;''Elhak doğrudur Önal Bey,zira bir çok paralı başkanın listesinde bulunmuş ve çeşitli vazifeler almıştınız.Bu durumda paralı başkanları tanımış olmanız doğrudur doğru olmasınada yönetiminde bulunduğunuz bu başkanların başarısızlıklarında sizlerin hiç katkısı olmadı mı?''

Koray
30.10.2007, 18:40
yarında mehmet öksüzoğlu açıklama yapar

poetricus
30.10.2007, 18:53
Nedense çok Trabzonlu hoca gördüğümüzü hatırlamamış olacak ki yine Trabzonlu hoca söylemine başlamış.

Benim oğlum bina okur
Döner döner yine okur!

Ersun Hoca daha ilk maçına çıkmadan başladılar.

OYılmaz
30.10.2007, 19:10
Malesef görülüyorki Trabzonspor başkanı olmak için Nerdeyse Miting bile yapacaklar

Nuri Albayrak ; Stad yapacağım

Ahmet Ağaoğlu ; Şampiyon Yapacağım

İskender Önal ; Şu an Düşünme aşamasındayım Önümüzdeki günler gösterecek hangi Palavrayı Ortaya atacağımı Düşünüyorum Başarılar ....

Gel Gelll Trabzonspor parası Beleş yemezsen bile Yerleş...

Murat61
30.10.2007, 19:14
Iskender Önal tanidigim en durust insanlardan biridir lutfen yorumlarda albayrakla falan ayni kefeye koymayin trabzonun haklarinida en sonuna kadar savunur ha secilirmi secilmezmi onu bilmem cok kirici yorum yapmamaya dikkat edelim lutfen

tsakrep61
30.10.2007, 19:37
ben ıskender onalın tek basına baskanlık yapabılecegıne ınanmıyorum bıze gercekten bır bırlesım gerklı ama nasıl olacak orası mechul