PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

oflureis
22.03.2009, 02:46
Başından beri Ersun Yanal hakkındaki düşüncelerim hiç değişmedi ve gün geçtikçe de ben doğruluğunun gitgide su yüzüne çıktığını düşünüyorum. Ersun Yanal asla ama asla iyi bir teknik direktör değil, o sadece iyi bir KONDİSYONER. Onu diğer teknik direktörlerden ayıran tek özelliği oyunculara uyguladığı antrenman programı ve yemek düzenleri. Daum lu dönemde çok iyi top oynayan ve sakatsız sezon geçiren Fenerbahçenin de başarısının asıl payı olarak Daum un kondisyoneri Koch gösterilirdi. Çünkü o adam işini yapıyordu. Onun işi futbolcuları fiziki açıdan hazırlamaktı sadece.

Ersun Yanal ın ne iyi bir kadro kurabilen bir teknik direktör olduğuna, ne oyunu iyi okuyan bir teknik direktör olduğuna, ne de oyuncu piskolojisinden anlayan bir teknik direktör olduğuna inanmıyorum.

Eğer bir adam, sol kanadı yok diye sol kanat oyuncusu istiyorsa ve o sol kanat alındığı için sol kanat oyuncusuyla sağ kanat oyuncusunu dönüşümlü oynatıyorsa ve zaten tek kanatlı olan takıma eski kanat oyuncusundan daha verimsizini ekleyerek tekrardan tek kanat devam etmesi için 4 milyon euro harcatıyorsa
Eğer bir adam, takımının duran topları kullanıcısı hakkında söylediği sözleri her bir farklı duran topta yalanlıyorsa
Eğer bir adam, çalıştırdığı takıma sadece profesyonelce yaklaşıyorsa, amatör bir ruhla çalıştırdığı takımına bağlanmıyorsa
Eğer bir adam, kör değneğini bellediği gibi kendine "Prens" ( selçuk ) yaratıp o adama takımda hak ettiğinden fazla sorumluluk ve yetki verip bir de o adama herkese gösterdiğinden fazla sabır gösteriyorsa
Eğer bir adam, çalıştırdığı kulübün en büyük yıldızıyla ( yattara ) kişisel inatlaşmalara giriyor ve bunu tercihlerine de yansıtıyorsa
Eğer bir adam, 2 aydır eli kırık olan bir kaleciyi ( tolga ) iyileşir iyileşmez 18 kişilik kadroya alıp, onun yerine ondan çok daha iyi olan bir kaleciyi ( onur ) kadro dışı bırakıyorsa
Eğer bir adam, ne kadar kötü oynarsa oynasın ( umut, selçuk ) kimi oyuncularına hak etmediği bir dokunulmazlık sağlıyorsa
Eğer bir adam, takım içinde yedeklerle as kadro arasında bir rekabet sağlayamıyorsa
Eğer bir adam, genç yeteneklere ( Barış ) şans veremeyecek kadar korkaksa
Eğer bir adam, hasta gerekçesiyle yedek bıraktığı bir futbolcusunu ( yattara ) yenik duruma düşünce "kurtarıcı" sıfatıyla daha 25. dk da ısınmaya yolluyorsa

ben bu adamla istikrar mistikrar istemiyorum kardeşim. İstikrar ile kötü olanda ısrarcı olmayı birbirinden ayırt etmemiz lazım.

Maçtaki şu sahne bile Trabzonspor un nasıl bir hızla o eski kasvetli günlerine döndüğünün en güzel göstergesiydi. Trabzonspor sahaya Yattarasız çıkıyor. Maçın hemen başlarında gol yiyor ve Yattara 25. dk da ısınmaya yollanıyor. Bu senaryo kimindi Trabzonspor da : ZİYA DOĞAN. Ben ki Ziya Doğan a en çok karşıt olan insanlardan biri olarak şunu soruyorum artık kendime "Bu ersun hocayla ziya hocanın ne farkı kaldı ???"

kardeş duygularima birebir tercuman olmuşşsun as futbolcularin yaninda ersun bey saolsun bi ceyhunu girayi barişi ve ısaacide bitiridi nasilda ötekiler kötüde oynasa hermac kadroda ellerine saglik guzel yazmişsin

oulcan_ts
22.03.2009, 03:57
takımı sen yönetiyosun ne olup bittiğini sen biliyosun çöz şunu haftaya galibiyeti bizlere armağan et...

yakup tekin
22.03.2009, 04:29
Antep maçında orta alanımızın rakibe direnmesi çok önemli. İlk golü atan Antep olduğu takdirde Antep'den fark yiyebiliriz. Ersun hoca kupada öne geçtiğimiz halde yenildiğimiz maçtan ders çıkardıysa ne âlâ. Yok eğer "eski tas eski hamam" devam edip Gökhan Ünal ve Tayfun'u oynatırsa iki kişi eksik oynayacağımıza emin olabilirsiniz. Antep takımını ciddiye alıp maça tek forvetle çıkmalı ve kontrollü oynamalıyız. Orta alanda kaptığımız toplarla Umut-Colman-Alenzinho'dan birisi mutlaka gol bulacaktır. Bundan sonraki dönem Ersun hoca aktristliği bırakıp takımı sahaya çift forvet sürmemeli. Maçlara da 1-0 olsun bizim olsun gözüyle bakmalıdır. Artık daha garanti bir futbola ihtiyacımız var. Tüm takımların üstün mücadele sergilediği şu dönemde, Trabzonsporun geriye düştüğü bir maçı kendi lehine çevirmesi çok zordur. Umarım Ersun hoca bu bilinçle haraket eder.

Antep maçını da kaybedersek bilin ki ilk dörde dahi giremeyeceğiz.

Dün gece maçtan önce yazmıştım bu yazımı. Maalesef Ersun hoca ezberini bozmamakta kararlı. Antep gibi zor bir deplasmana dahi Gökhan Ünal ile çıkarak bir kişi eksik oynama riskini göze aldı. Aslında Umut'un da beceriksizlik açısından Gökhan'dan bir farkı yok ama rakibi ısırıyor diye ona fazla ses çıkarmıyoruz.

Ersun hoca Alenzinho'yu çıkarma ezberini de bozmamış. Maçın ikinci yarısında adeta ölü konumunda olan Selçuk'a göz yumarken Alenzinho'yu oyundan alması onun ne kadar da ezberci bir anlayışa sahip olduğunu gösteriyor. Kaliteli bir teknik adam her duruma aynı çözümü değil, durumun icabına göre çözüm getirmelidir. Fakat Ersun hoca da bu kaliteyi göremiyoruz. Trabzonspor için bu gerçekten üzücü bir durum.

yakup tekin
22.03.2009, 04:32
abi sen kimsin ya medyum falanmi ne güzel yazmissin demekki futbol bu kadar basit ama bazilari anlamiyor,anlamamakta direniyor.Rakiplerde cözdü artik bizim takimi hep ayni sablon malesef bizim takimin yarisi hep rakipe calisiyor.Bakalim devre oldu ne olacak bu isin sonu.

Vallahi kardeşim bizi çözmeyen takım kalmadı artık. Rakiplerin bizi analiz ettiği kadar Ersun hocanın rakip takımları analiz ettiğine inanmıyorum. Yukarıda da bahsettiğim gibi tutturmuş bir ezber gidiyor. Artık bu saatten sonra bu ezberini bozsa bile Trabzonsporun ilk dörde giremeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Sloganımız Şu: Denizli-Konya-Antep. Ersun hocam sen bu şehri terket!

Mehmet Zeki
22.03.2009, 12:08
Bu takimi sen toparlamalisin hocam. Hepimizin morali bozuk.

tslover
22.03.2009, 12:57
hocam acizane burada fırsat buldukça kendi kendinizi felanca sebeplerden ateşe atıyorsunuz meailinde yazılar yazmaya çalıştım.doğal olarak okumıycaksınız yada okusanızda detayların içinde çok boğuldugunuz için önemsemiyceksiniz.Ama hocam bilin ki böle bir kadro,yönetim ve taraftar bulmuşken adeta zor olanı,bu tablo içerisinden koca bir hayal kırıklığını çıkarmayı başarmak üzereseniz .kendimce tespit edebildiğim karadıyla üşenmeden en kaba sebeplerden bazılarını gene de yazıyım siz okumasanızda tarihe not düşülsün en azından

1-hüseyin,tayfun ve ferhat gibi adamları ısrarla kadroda tutup birde bunlardan ikisini ısrarla 11'de oynatmanız
2-Forveti 2 leme önliberoyu 3 leme adına kanatsız futbol oynamada ısrar
3-sadece 2 önliberolu colman,selçuk sistemi denemekten bile korkmak
4-oyuncular üzerinde değişik fanteziler denemek (yattaranın ortada,solda-alanzinyonun sağda,ortada-umutun sağ ve sol kanatta)oynatılmaları gibi

hocam daha uzar bu liste burda keseyim ben

Mahmut Baran
22.03.2009, 15:06
yeter artık hocam lütfen yeter
1- tayfunu kurtarıcı olarak almak neyin nesi
2-son 4-5 haftadır songun yorgunluğundan dolayı hep yediğim gollerde onun hatası var
3-alanzinho - yattara oynamaz diye fifadan yasak varda bizmi bilmiyoruz
4- illede hem gökhan hem umut ikiside sahada olmak zorunda mı ? biri yedek kalsa daha iyi olur sene başından beri belli oluyorki anlaşamıyorlarrrrr.
hocam şampiyonluğun gelmeside gitmeside senin ellerinde hadi göster kendini lütfennnnnn

Seyfi_B
22.03.2009, 15:15
hep ayni adamlarin üzerinde durmasi beni cildirtiyor

erolizmts
22.03.2009, 17:37
Artık gençlere ilk 11'de veya maçın ilerleyen dakikalrında şans vermeli. Bir kerede Isaac girmesin Göksu girsin oyuna. Faty Papy en azından 1 devrede olsa şu takımda oynasın. İBB maçında bile ilk 11'de başlayabilir Papy. Bunda kaybedilecek bir şey yok. Barış'ı sen yıldız adayı yaptın ama yıldızını yine sen söndürüyorsun. Hiç bir şey için halâ geç değil. En azından "yerim nasıl olsa sağlam" diyen ruhsuz oyunculara bir mesaj verirsin. Barış'ın atacağı 1 gol bile takım ruhunu ateşleyebilir.

ibrahim
22.03.2009, 17:57
biz ne dersek diyelim bi ise yaramiycak
hocanin kafasinda (nerden geldiyse bilmiyom) bi kadro var
tutturdu illa o kadro oynuycak (mümkünati yok baska kadro olmiycak sahada)
her macin kadrosunu biliyoz artik (bellide zaten)
hadi bizi birak rakip bile biliyo, iyi analiz ediyo, buna göre hazirlaniyo ve de en acisi maci aliyo be arkadas
ya bi adam ise yaramadigini gördügü halde hep ayni seyi yaparmi ya
hele seni milyonlarca fanatik taraftar izliyosa
mesela en basiti formsuzlugu en cok göze batan selcugun ne isi var orda?
yada colman alanzinho yattara niye bi arada oynamiyo?
yada sakatliktan yeni cikan ve yetersiz görünen kaleci niye kadroya aliniyo?
yada her mac tonlarca 100de 100lük gol kaciran iki forvet niye hala ilk onbirde ayni pozisyonda ayni dizilim sekliyle cikiyo sahaya?
bunlari ben kendi kendime sorup duruyom
soran yokmu?
var
peki yönetim niye sormuyo?
bunun cevabini en iyi kim verebilir?
ersun hoca
peki hocanin cevabini merak eden yokmu?
yada etmeyen varmi?

dedigim gibi bu sorularin cevabi ersun hocada
bunlari sorgulamakta yönetimin isi

su ana kadar yapilan her adim dogru ama en önemlisi atlaniyo

RaİSTLİN610
22.03.2009, 20:58
Başından beri Ersun Yanal hakkındaki düşüncelerim hiç değişmedi ve gün geçtikçe de ben doğruluğunun gitgide su yüzüne çıktığını düşünüyorum. Ersun Yanal asla ama asla iyi bir teknik direktör değil, o sadece iyi bir KONDİSYONER. Onu diğer teknik direktörlerden ayıran tek özelliği oyunculara uyguladığı antrenman programı ve yemek düzenleri. Daum lu dönemde çok iyi top oynayan ve sakatsız sezon geçiren Fenerbahçenin de başarısının asıl payı olarak Daum un kondisyoneri Koch gösterilirdi. Çünkü o adam işini yapıyordu. Onun işi futbolcuları fiziki açıdan hazırlamaktı sadece.

Ersun Yanal ın ne iyi bir kadro kurabilen bir teknik direktör olduğuna, ne oyunu iyi okuyan bir teknik direktör olduğuna, ne de oyuncu piskolojisinden anlayan bir teknik direktör olduğuna inanmıyorum.

Eğer bir adam, sol kanadı yok diye sol kanat oyuncusu istiyorsa ve o sol kanat alındığı için sol kanat oyuncusuyla sağ kanat oyuncusunu dönüşümlü oynatıyorsa ve zaten tek kanatlı olan takıma eski kanat oyuncusundan daha verimsizini ekleyerek tekrardan tek kanat devam etmesi için 4 milyon euro harcatıyorsa
Eğer bir adam, takımının duran topları kullanıcısı hakkında söylediği sözleri her bir farklı duran toptaki tercihiyle inkar etmiş konumuna düşüyorsa
Eğer bir adam, çalıştırdığı takıma sadece profesyonelce yaklaşıyorsa, amatör bir ruhla çalıştırdığı takımına bağlanmıyorsa
Eğer bir adam, kör değneğini bellediği gibi kendine "Prens" ( selçuk ) yaratıp o adama takımda hak ettiğinden fazla sorumluluk ve yetki verip bir de o adama herkese gösterdiğinden fazla sabır gösteriyorsa
Eğer bir adam, çalıştırdığı kulübün en büyük yıldızıyla ( yattara ) kişisel inatlaşmalara giriyor ve bunu tercihlerine de yansıtıyorsa
Eğer bir adam, 2 aydır eli kırık olan bir kaleciyi ( tolga ) iyileşir iyileşmez 18 kişilik kadroya alıp, onun yerine ondan çok daha iyi olan bir kaleciyi ( onur ) kadro dışı bırakıyorsa
Eğer bir adam, ne kadar kötü oynarsa oynasın ( umut, selçuk ) kimi oyuncularına hak etmediği bir dokunulmazlık sağlıyorsa
Eğer bir adam, takım içinde yedeklerle as kadro arasında bir rekabet sağlayamıyorsa
Eğer bir adam, hasta gerekçesiyle yedek bıraktığı bir futbolcusunu ( yattara ) yenik duruma düşünce "kurtarıcı" sıfatıyla daha 25. dk da ısınmaya yolluyorsa

ben bu adamla istikrar mistikrar istemiyorum kardeşim. İstikrar ile kötü olanda ısrarcı olmayı birbirinden ayırt etmemiz lazım.

Maçtaki şu sahne bile Trabzonspor un nasıl bir hızla o eski kasvetli günlerine döndüğünün en güzel göstergesiydi. Trabzonspor sahaya Yattarasız çıkıyor. Maçın hemen başlarında gol yiyor ve Yattara 25. dk da ısınmaya yollanıyor. Bu senaryo kimindi Trabzonspor da : ZİYA DOĞAN. Ben ki Ziya Doğan a en çok karşıt olan insanlardan biri olarak şunu soruyorum artık kendime "Bu ersun hocayla ziya hocanın ne farkı kaldı ???"
benimde bu yoruma eklemek istediğim artık faty e sans tanısın hep aynı kadro yattara yı alanzinho ile değistirmek ne bu ya yattara ya goz dagı vererek onu kazanabıleceğini mi sanıyorsun:mad:

hAtes
22.03.2009, 21:06
bu takımda bazı kesimler varki bunlar hastalıklı resmen ya, başka bişe değil...
kimisi der oynayan takımı bozma, kimisi der hep aynı adamı oynatma
kimisi der arkasındayı ama düşüş başladı güle güle, ne zaman arkasında olduk ki.Yerel medya ersun gitti yazar, toplantılara şenol güneş te çağrılır, gs maçından sonra imza var denilir ama imza atılmaz...
bi kere dönüp bakın yıllardır şampiyon olamıyoruz kaç teknik adam değiştirmişiz.Gerçekten bu türkiyede teknik adam mı yok yoksa bizmi sabırsızız.
Sene başında söylendi bu takımın amacı, ersun hoca da burları beklemiyordu ki oynatırım diye bir sürü genç aldı.Ama takım bu derece şampiyonluğa oynarken ve altına çukur açan bu medya varken nasıl olsunda kadro değiştirsin yada nasıl genç oynatsın da 1 maçta yıldızlarımızı kaybedelim...
bana burdan 26 yıldır sabretmişiz nidaları etmeyin lütfen, bikaç yıl sabretsek istikrar için belki şimdi 3. yıldızımızı almak için yarışıyor olurduk...

RaİSTLİN610
22.03.2009, 21:34
bu takımda bazı kesimler varki bunlar hastalıklı resmen ya, başka bişe değil...
kimisi der oynayan takımı bozma, kimisi der hep aynı adamı oynatma
kimisi der arkasındayı ama düşüş başladı güle güle, ne zaman arkasında olduk ki.Yerel medya ersun gitti yazar, toplantılara şenol güneş te çağrılır, gs maçından sonra imza var denilir ama imza atılmaz...
bi kere dönüp bakın yıllardır şampiyon olamıyoruz kaç teknik adam değiştirmişiz.Gerçekten bu türkiyede teknik adam mı yok yoksa bizmi sabırsızız.
Sene başında söylendi bu takımın amacı, ersun hoca da burları beklemiyordu ki oynatırım diye bir sürü genç aldı.Ama takım bu derece şampiyonluğa oynarken ve altına çukur açan bu medya varken nasıl olsunda kadro değiştirsin yada nasıl genç oynatsın da 1 maçta yıldızlarımızı kaybedelim...
bana burdan 26 yıldır sabretmişiz nidaları etmeyin lütfen, bikaç yıl sabretsek istikrar için belki şimdi 3. yıldızımızı almak için yarışıyor olurduk...
ya arkadasım haklı oldugun tarafların var da su da bir gercek saplantı fıkırlerle basarıya ulasılmaz her mac selcuk u oynat bu kadar adam alındı cogu gıttı sımdıde selcuk gıtmıs denıyor madem oynatmayacaktın dıye aldın:S

Yavuz Hasan
22.03.2009, 22:24

Eğer bir adam, takımının duran topları kullanıcısı hakkında söylediği sözleri her bir farklı duran toptaki tercihiyle inkar etmiş konumuna düşüyorsa

bazı konulrda olmasa da genel olarak katılıyorum

Fatih Özkan
22.03.2009, 23:06
Antep maçında Alanzinho'yu dışarı alıp Yattara'yı oyuna sokmanın mantığı neydi Hocam ?
Bazen anlam veremiyorum!
İyi yönden bakmaya çalışıyorum ama ...

canna52
22.03.2009, 23:31
hocam lutfen ama lutfen huseyin izdirabindan bizi kurtarin

ben inaniyorumki huseyin olmadigi zaman selcukta colmanda daha iyi oynayacaktir

yattara alanzinho degisikligi falan onemli degil

en azindan bu bile bir gomlek yukari cikarir futbolumuzu

İlker ToSun
22.03.2009, 23:37
hocam lutfen ama lutfen huseyin izdirabindan bizi kurtarin

ben inaniyorumki huseyin olmadigi zaman selcukta colmanda daha iyi oynayacaktir

yattara alanzinho degisikligi falan onemli degil

en azindan bu bile bir gomlek yukari cikarir futbolumuzu

hüseyin e bu lafı söylemeyecektin arkadaşım, fena çullanırlar şimdi üstüne. üzüldüm sana :)

hüseyinin futbolunu boşver, o çok iyi niyetle mücadele ediyormuş ya sen ona bak

Cem Balcı
23.03.2009, 11:12
hocam kurban olayım neden tayfun-tolga???

bu adamlar idmanda şov yapıyo da maça gelincemi susuyolar?

ha öyleyse bilelimde hocamız bu tercihlerde haklı diyelim..

İlker ToSun
23.03.2009, 13:05
hocam kurban olayım neden tayfun-tolga???

bu adamlar idmanda şov yapıyo da maça gelincemi susuyolar?

ha öyleyse bilelimde hocamız bu tercihlerde haklı diyelim..

çünkü onlar "yerlinin yerlisi" ... ondan tanınıyor onlara bu denli imtiyaz

Mollasalihoğlu
23.03.2009, 14:08
çünkü onlar "yerlinin yerlisi" ... ondan tanınıyor onlara bu denli imtiyaz

song da yerlinin yerlisi değil mi ya da gökhan ünal..

ismetcan
23.03.2009, 14:51
Bence ersun Hocaya daha fazla prim tanımalıyız son haftalardaki puan kayıplarının galatasaray maçı hariç hepsi futbolcuların ciddiyetsizliği midir formsuzluğu mudur ondan dolayı oldu gökhan ın umut un 6 pastan kaçırdğı gollerden dolayı ersun hocayı suçlamak haksızlık olur. Hüseyin ligin en fazla top kesen adamı , o olmadığı zaman kontraataklardan yediğimz golleri gördük . mesela denizli maçı. fakat selçuk un yerine bi kaç hafta barış memiş denenmeli bence ersun hoca bu konuda cesur olmalı biraz en azından bi şey kaybetmez selçuk zaten 15 maçtır etkisiz eleman . ve de tek forvetle oynamalı kanatlarda yattar alanzinho 2lisi olmalı diye düşünüyorum . Gönlüm ersun hocayla uzun ve başarılı bi döenm geçirmekten yana .

tslover
23.03.2009, 17:55
gördüğüm kadarıyla ersun hoca sabit fikirlidir.haftaya gene aynı kadroyla çıkacagından eminim.bir milan sistemi tutturmuş gidiyor ve ondan dönemiyor.hocam ne var sanki hüseyini oynatmasan ortanın ortası sadece selçuk ve colman olsa alan ile yattara aynı anda oynasa.tayfun degilde sağ bekte serkan,kalede tolga degilde onur olsa.

kürşat can
23.03.2009, 17:57
Bence ersun Hocaya daha fazla prim tanımalıyız son haftalardaki puan kayıplarının galatasaray maçı hariç hepsi futbolcuların ciddiyetsizliği midir formsuzluğu mudur ondan dolayı oldu gökhan ın umut un 6 pastan kaçırdğı gollerden dolayı ersun hocayı suçlamak haksızlık olur. Hüseyin ligin en fazla top kesen adamı , o olmadığı zaman kontraataklardan yediğimz golleri gördük . mesela denizli maçı. fakat selçuk un yerine bi kaç hafta barış memiş denenmeli bence ersun hoca bu konuda cesur olmalı biraz en azından bi şey kaybetmez selçuk zaten 15 maçtır etkisiz eleman . ve de tek forvetle oynamalı kanatlarda yattar alanzinho 2lisi olmalı diye düşünüyorum . Gönlüm ersun hocayla uzun ve başarılı bi döenm geçirmekten yana .
bence kesinlikle harika bi tesbit katılıyorumm

Uğur Cira
23.03.2009, 18:48
şu inadından vazgeç hocam.haftaya yemin ettim zaten maçı izlemeyeceğim.şu yedekleri niye aldık.şu inadından vazgeç

fetih aydın
23.03.2009, 19:13
sonuçlara göre o kadar güzel asıyosunuz yada göklere çıkartıyosunuz ki hocayı pes gerçekten...kimse hikaye anlatmasın arkadaş...takım 2.yarı denizli ve antep maçlarında gerçekten kötüydü..konya maçında kötü mü oynadık..gs maçında kötü mü oynadık..bırakın bu işleri ya...yok papy yok göksu yok barış...bugün papy 11 başlasaydı...şu anda bu sayfada antep gibi bi deplasmanda papy ile başlanır mı hocam ya yazacak olanlar komiktir ki yok papy oynasın yok göksu oynasın diyor...koyalım göksuyu koyalım papyi 2 maç sonra yuhlayın onları da bitirin daha kariyerleri başlamadan adamları...hocaya eleştiri yapılır ben de yapıyorum ama hocayı istifaya çağırmak gerçekten ayıp arkadaş..yazık ki bu taraftar topluluğu hocaları yönetimleri gönderiyor..
İNADINA ERSUN YANAL ULAN!!!
Sezon sonunda intertotoya gittik mi görürüm be seni..:):)

Adil ÖZGÜR
23.03.2009, 23:46
Ah hocam güzel hocam,
Derdime derman hocam,
Kalbim derin yaralı,
Merhemi getir hocam,
*-*
Nazar ettiler nazar,
Sakatlık oyun bozar,
Elmacık kemiği sakat,
Kalede Tolga sarkar,
*-*
Song istikrarı bozdu,
Selçuk biraz uyudu,
Gökhan evlere şenlik,
Umut Gökhan'a uydu,
*-*
Kahroldum ölüyorum,
Doğruyu söylüyorum,
Kısa boylumu gördüm,
Sol kanat'dır diyorum,
*-*
Sağda oynatma onu,
Biraz öğren huyunu,
Sol kaydır sen onu,
Göstersin oyununu,
*-*
Ah hocam güzel hocam,
Son soruyu soracam,
Tolgayı sahada gördüm,
Kel saçımı yolacam.

gustavo_colman
24.03.2009, 18:18
yeter artık hocam lütfen yeter
1- tayfunu kurtarıcı olarak almak neyin nesi
2-son 4-5 haftadır songun yorgunluğundan dolayı hep yediğim gollerde onun hatası var
3-alanzinho - yattara oynamaz diye fifadan yasak varda bizmi bilmiyoruz
4- illede hem gökhan hem umut ikiside sahada olmak zorunda mı ? biri yedek kalsa daha iyi olur sene başından beri belli oluyorki anlaşamıyorlarrrrr.
hocam şampiyonluğun gelmeside gitmeside senin ellerinde hadi göster kendini lütfennnnnn
katlıyorum ve daha bilinçli olmasını diliyorum bende +selçuk var onun yerine barışı düşünebilir

Oğuzhan Fidan
24.03.2009, 18:22
isminin tartışılmasını istemiyorsa büyük takım çalıştırmanın gereksinimlerini yerine getireceksin.ondan sonra zaten kimse sana bişey diyemez!

Uğur Ö.
24.03.2009, 20:45
aslında şu dünyada eleştirilmeyen hiçbir kimse yok acabah diyorum biz haksızmıyız ama mantıken biraz düşündükmü haklı gibi geliyoruz nasıl iş anlamadım

el_conquistador
24.03.2009, 21:31
aslında şu dünyada eleştirilmeyen hiçbir kimse yok acabah diyorum biz haksızmıyız ama mantıken biraz düşündükmü haklı gibi geliyoruz nasıl iş anlamadım

Elestirmek veya tartismak kesinlikle yanlis birsey degildir. Hicbirimiz cünkü mükemmel degiliz, hepimizin hatasi var. Ama bunu seviyeli yapmaliyiz. Burada elestiri sinirlarini cogu zaman asiyoruz, bence en büyük sorun burda.

gustavo_colman
29.03.2009, 14:08
takım olarak pası düşünmeliyiz hepimiz izlemiştir dünkü ispanya-Türkiye maçını ispanyollar hep pas ,ayağa pas pek doldurma görmedim.Atakları kaleciden başlıyordu.Bizde Türkiye olarak öyle paslı oynadığı dakikalarda çok güzel oynadı.Kısacası Trabzonsporumuzun oyun anlayışını doldur-boşalt değilde pasa dayandırılması gerektiğini düşünüyorum...

canna52
29.03.2009, 18:24
yine huseyin oynayacakmi acaba ..
antep macindan sonra

M.S.SOFU
29.03.2009, 20:33
futbol basit bi oyundur,cruyff demiş,adamın bi bildiği. vardır diye düşünürekten biim takımında basit oynamasını istiyorum,pas at basit olsun belki estetikte olmayabilir ama yerine %100 ulaşsın de mi?

elbera
29.03.2009, 21:55
oyuncularda hırs yoksa hoca ne yapsın sivasa bakın şampiyon olmak için canlarını feda edecekler sanki ama bizimkiler çok önemsemiyor bence ersun hoca iyi ama aklımda kalan sorular var alanzinho - yattara neden birlikte oynamıyor ve neden her hafta aynı 11 le çıkıyor neden onurun önü kapanıyor neden genç oyuncular harcanıyor oynatmayacaksan kirala harcama çocukları....

elbera
29.03.2009, 21:57
ersun yanalı hep bir takımı yükseltip sonra o takımı düşüşe geçirdiğini görüyorum inşallah ts dede böyle olmaz.........

İHSAN
29.03.2009, 22:00
Hocaya güvenim tam.

Ali Haydar
30.03.2009, 10:24
isminin tartışılmasını istemiyorsa büyük takım çalıştırmanın gereksinimlerini yerine getireceksin.ondan sonra zaten kimse sana bişey diyemez!işte bu bravo:alkış::alkış::alkış:

Yavuz Hasan
30.03.2009, 14:53
oyuncularda hırs yoksa hoca ne yapsın sivasa bakın şampiyon olmak için canlarını feda edecekler sanki ama bizimkiler çok önemsemiyor bence ersun hoca iyi ama aklımda kalan sorular var alanzinho - yattara neden birlikte oynamıyor ve neden her hafta aynı 11 le çıkıyor neden onurun önü kapanıyor neden genç oyuncular harcanıyor oynatmayacaksan kirala harcama çocukları....
oyunculer kendi kendine havaya girmezler

sivas örneğinden gidersek

sivas uzun süredir aynı hoca aynı kadroyla oynamanın yanı sıra

takım içerisinde hoca-futbolcu arasında bir arkdaşlık ortamı var

onları başarılı yapan bu

canla başla mücadeleye gelince

futbolcu bireysel olarak hırslanabilir ama takım olarak da motive edilmesi lazım

yoksa canla başla oynayan futolcu sayısı bir elin parmağını geçmez

futbolcular maçı önemsemiyorsa futbolclar suçludur elbette

ama futbolcular kadar hoca da suçludur

Sümeyye Şahin
30.03.2009, 15:05
tartışmayalım artık hocamızı en azından sezon sonuna kadar:o

Fatih Öztürk
30.03.2009, 15:11
ersun yanal hocamızla en az 2 sene daha devam etmemiz lazım.
bu kadronun mimarı kendisidir.
kadronun üzerine yeni hoca olarak morinhoyuda getirsen ersun yanaldan daha başarılı olamaz.

psikopat_hamsi
30.03.2009, 16:13
artık takımda bi istikrar olması lazım bikaç baç kötü gittimi hocanın oyuncuların üstünde bi baskı oluşturuluyor. iyi günde herkes destek olur destek olmak şimdi daha önemli. bence ersun hoca gitmek istemedikçe yollanılmamalı. bakınız arsenale arsen wenger yaklaşık 20 yıldır takımın başında ve başarı bir anda gelecek birşey değildir özellikle yeni oluşturulan bi takımla bu durum bile bi başarıdır. HEP DESTEK TAM DESTEK .

yakup tekin
03.04.2009, 16:36
Ersun Hocanın artık radikal bir karar alıp, mücadeleci ve topu iyi kullanan bir kadroyu sahaya sürmesi lazım. Aksi takdirde Belediye'nin de diğerleri gibi bize bir sürpriz yapacağını düşünüyorum. Hocanın birtakım ezberlerini bu maçta bozması gerekir. Trabzonsporumuzun sahaya kendi futbolunu yansıtması çok önemli ancak rakipler bizi çözdüğü için artık Ersun hocanın tek düze futbol anlayışını "yemiyorlar". Ersun hocanın bunu görüp rakibi iyi analiz etmesi ve ona göre çözümler üretmesi lazım. Tekrar söylemek isterim ki kendi futbolumuzu sahaya yansıtmak önemlidir ama rakibimizin buna önlem alacağını düşünerek hareket etmek lazım. Bana göre Ersun hocanın başarısızlığının temel sebebi burada yatmaktadır. Hoca, yaptığı hatalarından en kısa zamanda döner inşaallah.

Önümüzdeki maçlarda görmek istediğim sistem ve kadro:

___ ___ ___ Onur ___ ___ ___

Serkan __ Giray __ Egemen __ Cale

___ Selçuk(Göksu) ___ Colman ___

Yattara ___ Alenzinho ___ Barış

___ ___ ___ Umut Bulut ___ ___ ___

ugurozturk
04.04.2009, 06:01
Az once lig tv nostalji kusaginda 8 sene onceki gs-antalya maci vardi; huseyin 2 metreye pas atamayip topu kaptiriyor ve antalya gol yiyor. bazi seyler hiz degismiyor. huseyin de tayfun da bence cok kaliteli futbolcular; ama trabzonluluktan midir nedir; nerde ne zaman patlayacaklari belli olmuyor; el bombasi gibi elinde tasiyorsun.

gustavo_colman
04.04.2009, 09:27
yattara-alanznhoyu yine beraber oynamazsa artık yuh.. dicem sistemi değiştir hocam bu kadar olay üzerine senin işine karışmamız kötü bir durum ama şartlar bunu gerektirdi

Alihan Ertürk
04.04.2009, 15:09
bu sezon şamp.ligine gidersek 2 sezon daha takımda kalmalı bence ;)

Uğur Ö.
04.04.2009, 15:12
gerçekten artık şu çift forvet sisteminden vazgeçmeliyiz çünkü tsl de 4-5-1 için en iyi kadro bizde ne olur artık şu revizyonu yap

Alihan Ertürk
04.04.2009, 15:13
bir kereliğine de olsa 4-5-1'i denemeliyiz..

psikopat_hamsi
04.04.2009, 23:16
okuduğum haberlere göre sistemde değişiklik olmayacakmış yine 4-4-2 ama ilk 11'de değişikliğe gidecekmiş. 4-4-2 oynarsak alanzinho ile yattaranın beraber oynaması çok zor belki yattarayı forvete alırsa olabilir ama yine de sanmıyorum yarın 15.15 te görecez artık.

M.S.SOFU
05.04.2009, 00:34
okuduğum haberlere göre sistemde değişiklik olmayacakmış yine 4-4-2 ama ilk 11'de değişikliğe gidecekmiş. 4-4-2 oynarsak alanzinho ile yattaranın beraber oynaması çok zor belki yattarayı forvete alırsa olabilir ama yine de sanmıyorum yarın 15.15 te görecez artık.
iyide biz 4-4-2- değil 4-3-3 oynuyoruz...

Lancet_61
05.04.2009, 00:51
yine aynı kadroyu sürecek gibime geliyor umarım yattara-umut-alan a döner..gökhanı kesmeyeceğinden bu ihtimal zor görünüyor tabii

Vkgz
05.04.2009, 17:10
hoca yanlış takım kurdun bugün

macka61
05.04.2009, 17:18
hadi koçum başka balonları söndürmeye git sen

zafer6161
05.04.2009, 17:20
ulan bi kerede iyi gidip düşme,her sene aynı terane,aklıma anisa geldi,1o haftada lider 34 haftada kümede kılpayı kalmak
bizdede 7 hafta oldu galibiyet yüzü göremedik,nereye gidersen uğursuzluk getiriyorsun yeter ya,hiç istikrarın yok

erolizmts
05.04.2009, 17:29
Kendi ipini kendin çekiyorsun. Üçüncü oyuncu değişikliğini bile yapmıyorsun. Umut veya Gökhan'ı çıkarıp Barış'ı veya Isaac'i almak aklına bile gelmiyor. Yazık ediyorsun kendinede Trabzonspor'a da..Alanzinho, Barış, Göksu, Faty Papy gibi oyunculara ne gıcığın var allah aşkına.

mehmetdoğan
05.04.2009, 17:35
öncelikle ersun yanala sonuna kadar destek verenlerdenim...ama bu ersun hocanın eleştirilmeyceği anlamına gelmez...yahu maçta hangi mantığa hizmet ederek hüseyini alarak takımın ofansif gücünü baltalıyosun yani Allahın emri mi hüseyin her maçta oynayacak diye hocam?

alanzinhoyu daha erken almalıydın yani futboldan anlayan bir insanoğlunun yapmayacağı şeyleri yaptın yine desteğimiz var sana ama inan hocam sabır zorlamanoın anlamı yokumut ve hüseyin inadından vazgeç lütfen Allahım sen bu taraftara sabır ver

devilkid
05.04.2009, 17:39
ben hocanın gokhanı istemediği kanaatindeyim...gokhan gol kacırdı yerde...ersun bey kenardan tırytınıyo kalk kalk diye...acaba aynısını selcıuk yapsaydı bu kadar sinirili olurmuydu...şüphesiz olmazdı...çünkü ondan selcuk aşkı var..

UmutBaykan
05.04.2009, 17:46
Ersun hoca yine yaptın yapacagını,çalıştırdıgın takımlar ikinci yarı ters dönüyor dediler inanmadık ama bize iyi ders verdin be seninle şampiyonluk beklemeyeceğiz artık biz.

sessizkral_1
05.04.2009, 17:48
öncelikle ersun yanala sonuna kadar destek verenlerdenim...ama bu ersun hocanın eleştirilmeyceği anlamına gelmez...yahu maçta hangi mantığa hizmet ederek hüseyini alarak takımın ofansif gücünü baltalıyosun yani Allahın emri mi hüseyin her maçta oynayacak diye hocam?

alanzinhoyu daha erken almalıydın yani futboldan anlayan bir insanoğlunun yapmayacağı şeyleri yaptın yine desteğimiz var sana ama inan hocam sabır zorlamanoın anlamı yokumut ve hüseyin inadından vazgeç lütfen Allahım sen bu taraftara sabır ver

TAYFUN çıkmak zorundaydı! Aşırı hata yaptı taraftarda sürekli yuhlayınca mecbur kaldı.Hüseyini serkanın yerine alıp tayfunun yerine serkanı koydu yani serkanın ideal yerine.Bu olması gerekiyordu.

Uğur Ö.
05.04.2009, 17:52
otomatiğe bağlamış dk 70 oluyor sağına bakıyor ve siyahi bir futbolcu alıyor soluna bakıyor hüseyinin oynamadığını farkediyor onu sokuyor oyuna müdahale sıfır bence kondisyoner olarak kalabilir ama t.d son işi olmalı

mehmetdoğan
05.04.2009, 17:53
TAYFUN çıkmak zorundaydı! Aşırı hata yaptı taraftarda sürekli yuhlayınca mecbur kaldı.Hüseyini serkanın yerine alıp tayfunun yerine serkanı koydu yani serkanın ideal yerine.Bu olması gerekiyordu.
serkan en başta sağ bek oynamalıydı zaten bu bi kere ersun hocanın artık sevdası.madem tayfun çıkacak yerine koyacak adam mı yok hüseyini koymak mantıklı olamaz hiç bir zaman tayfunun çıkması doğru ama giren adam yanlış...
yahu tamam ersun hocayı destekliyoruz da her yaptığını putlaştırmamak lazım yani hata yaptığında eleştirilmeli yani her yaptığı doğru değil

blackrain61
05.04.2009, 17:54
Hic kimse kusura bakmasin. Ersun Yanal´la trabzonspor besinci olursak mutlu olup sampiyon olmus gibi sevinsin! Cünkü baskanimiz ve yönetimiz basari olarak sayiyor. 7 mactir sahada olanlar müthis basari zaten. Avrupa kupalarinda artik istanbul takimlarini izleriz. Cünkü bizim Avrupa kupalarina bile gidecegimizi hic sanmiyorum. Simdiye kadar Ersun Yanal´a kabahat buluyordum, ama kabahat baskandaymis. Cok sevdigim bir atasözü vardr: "at sahibine göre kisner" diye. Baskanimiz Sadri Sener zaten sampiyonluk lafini bile etmek istemiyordu. Sürekli avrupa kupalarina gitmek basaridir diyordu, bakalim gidemezsek ne diyecek. Gelecek sezon sampiyonluga oynayacakmisiz. Bu masallar artik cocuklar bile dinlemiyor.Her hafta ayni komedi. Aslinda yillardir ayni komedi.

Ali Tunahan Güllü
05.04.2009, 17:54
bırak şu gökhanı beee yeter artık sinirden kendimi parçalıyorum ya... senin bu taraftarı üzmeye hakkıın yok artık oynatma şu gökhanı oynatma!!!!!!!!!!!!!

yakup tekin
05.04.2009, 18:03
Devam Ersun Hocam. Ezberlerini sakın bozma. Alenzinho'yu hep böyle 70 den sonra al. Ne olduğu belli olmayan futbol anlayışını sahaya yansıttırmaya da devam et. Biz yine "inadına Ersun" deriz. Sen hiç merak etme. Yeter ki takımı bank asya ligine düşürme. Bunun dışında her sonuca açığız...

mehmetali61_55
05.04.2009, 18:06
benim anlamadğım neden aynı kadro hep şunu anlımayor oyuncular fiziksel olarak kaldırıyo olabilir ama ruhsal olarak kaldıramadıkları açık az oyuncu değiştir hem 11 deki oyuncular yıpranmasın hemde yedeklerin oyun iştahı kaçmasın çok zor olmasa gerek bu iş

Terzioğlu
05.04.2009, 18:08
Kusura bakmada su inadin beni deli ediyor. Alanzinho ve Yattara'yi birlikte nasil oynatmazsin anlamiyorum. Umut'ta ne buluyorsun. Hatalar cogalmaya basladi. Ama yinede güveniyorum.

aggressors
05.04.2009, 18:15
ersun sen adamı kanser edersun

Arslan61
05.04.2009, 18:21
Yaziklar olsun, bu takim 2 hafta dinlendi, boylemi hazirladin bu maca???? bu nedir yaaaa, boyle futbolmu oynanir, nerde sampiyon olma hirsi?nerde kendini sahada yirtma??? yaziklar olsun...

alanzinho neden oynamaz ilk onbirde yattara ile birlikte?bugun en cok yattara yoruldum heralde, her atak sagdan yeter daaa gotu cikti bu adaminda......yaziktir valla yaziktir

Emre GÜRDAL
05.04.2009, 18:22
yorumsuz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

blackrain61
05.04.2009, 18:22
Acaba Ersun Hoca bu mactan sonra ligteki puan durumuna bakip, degerlendirme yapmis midir? Ligi bu sene kacinci bitirebiliriz diye?

SüRMeNe_6161
05.04.2009, 18:24
Ersun hocayla şampiyon olmak çok zor traftar gibi maçi izliyo oyuna mudahele etme yok

Meydan 08
05.04.2009, 18:25
hep destek tam destek yeter da bizim de sabrımız var bi umudumuz vardı aldın gitti ya nasıl insansın ya TRABZONluya TRABZONLUDAN başka fayda yok artık bu gerçeği görmemiz gerekiyor galiba

turphan
05.04.2009, 18:29
Sıktın artık be hoca....Mutlak kazanmamız gereken maçta Tayfun'u çıkarıp Hüseyin'i almak.Bari Yattara'yı çıkarıp Giray'ı da alsaydın.Gökhan, seni aldığımız gün ne kadar seviniyorsam şimdi o kadar nefret ediyorum senden...

arimseli
05.04.2009, 18:39
Maçı izlerken üşenmeden istatistik tuttuk. Mesela ilk yarım saatte top Trabzonspor'un sol hücum bölgesine 2 kere gitti.

Hiç ama hiç abartmıyoruz, Trabzonspor tüm maçın % 80'i ni yine sağ tarafta oynadı.

Sahayı diklemesine böldüğümüzde sahanın sol tarafında yine bir tek Cale vardı.

http://img12.imageshack.us/img12/7586/tsdizilis.jpg

Ts'nin sahada ki dizilişi yine resimde ki gibi idi.

Böyle ucube bir dizilişle dünyanın en iyi futbolcularını da getirseniz hiç bir zurna yapamazsınız. Elbette Futbolcular eleştirilebilir ama, futbolcuları sahanın sağ tarafına tıkıştıran bir anlayış iflah olur mu!..

Hasılı, meselenin özü işte budur...

Arslan61
05.04.2009, 18:42
@arimseli

seni tebrik ediyorum, aynen dedigin gibi, ya bir takim sol tarafi kullanmazmi hic???bu nasil bir teknik direktor anlayisidir????? ben evde kendimi yedim bitirdim cileden yaaa...

ugurozturk
05.04.2009, 18:46
Ersun hocaya saygımız buyuk. Lutfen unutulmaması gereken seyleri hatırlayalım.
Rakip dusme potasında ve canını disine takarak oynadı.
Seneye sampiyon olmak hedef. Bu seneyi sadece hazırlık macları olarak görmeliyiz.
Uno Gomez bile kulubede olsa bence istikrarlı bi takımı bozma riskine degmez, hoca dogru zamanı elbette bizden iyi bilir.
Nasıl olsa bu seneden gecti yaklasımı dogru olmaz, kalan maclarda da Ersun hoca kadro iskeletini bence bozmamalı.

Seyirciye de bir cift lafım olacak, her hatayı ıslıklarsanız futbolcu da panik yapar,
İstediği hareketleri yapamaz, bu durumda hoca mı suclu olur.
Kalede bir haftadır oynamayacagım diye aglayan Slyva yi oynatması bile;
Teknik direktörümüzün bu maçı ne kadar ciddiye aldığını futbolculara göstermesi açısından çok önemli.
İkinci olarak, Tolgayı kadro dışı bırakması da önemli bir mesajdı. Futboldan anlamayan arkadaslar bu düsüncelerime
Ragbet etmeyektir, ama istikrar ve uzun vadeli basarı icin sonuna kadar ERSUN YANAL' la devam edilmelidir.

Garibane nacizane düsüncelerim bunlar. Ersuncuya adımızın çıkması önemli degil.
İstikrar ve uzun vadeli basarı için sabır gerekir.
Taraftarımız ne yazıkki bu sabrı gösteremiyor ve takımı olumsuz etkiliyor.
!

Anlayana....

İHSAN
05.04.2009, 19:01
Ersun hocayı eleştirelim lakin, kantarın topuzunu fazla kaçırmaya da gerek yok. En nihayetinde sahada oynayan futbolcudur, hoca değil. Öncelikle bu gözle bakmak lazım. Ve de, hoca size göre isabetli oyucu tercihleri yapsaydı kazanabilecek miydik, bu da belli değil. Yani oyuncu tercihleri oyunu olumlu da etkileyebileceği gibi sizin almasını istediğiniz oyuıncular maçın kaybedilmesine de sebep olabilir. Burada temel faktör oyuncudur, ki umulmadık pozisyonların kaçırılması da hocanın suçu olamaz.

Bence, hocanın yapacağı çok fazla bir şey yok. Eldeki malzeme üç aşağı beş yukarı bu şekilde oynayacaktır. Bunu görebilmek için kahin olmaya gerek yok.

HATİRLAYALIM, SEZON BAŞİNDA ŞAMPİYONLUK HEDEFİ KOYMAMAŞTI KİMSE. BUGÜNLERİN GELECEĞİ BELLİYDİ, O YÜZDEN HEDEFTEN BİR ŞAŞMA YOK.

gustavo_colman
05.04.2009, 19:25
.....istifa....

ugurozturk
05.04.2009, 19:35
Ersun hocaya saygımız buyuk. Lutfen unutulmaması gereken seyleri hatırlayalım.
Rakip dusme potasında ve canını disine takarak oynadı.
Seneye sampiyon olmak hedef. Bu seneyi sadece hazırlık macları olarak görmeliyiz.
Uno Gomez bile kulubede olsa bence istikrarlı bi takımı bozma riskine degmez, hoca dogru zamanı elbette bizden iyi bilir.
Nasıl olsa bu seneden gecti yaklasımı dogru olmaz, kalan maclarda da Ersun hoca kadro iskeletini bence bozmamalı.

Seyirciye de bir cift lafım olacak, her hatayı ıslıklarsanız futbolcu da panik yapar,
İstediği hareketleri yapamaz, bu durumda hoca mı suclu olur.
Kalede bir haftadır oynamayacagım diye aglayan Slyva yi oynatması bile;
Teknik direktörümüzün bu maçı ne kadar ciddiye aldığını futbolculara göstermesi açısından çok önemli.
İkinci olarak, Tolgayı kadro dışı bırakması da önemli bir mesajdı. Futboldan anlamayan arkadaslar bu düsüncelerime
Ragbet etmeyektir, ama istikrar ve uzun vadeli basarı icin sonuna kadar ERSUN YANAL' la devam edilmelidir.

Garibane nacizane düsüncelerim bunlar. Ersuncuya adımızın çıkması önemli degil.
İstikrar ve uzun vadeli basarı için sabır gerekir.
Taraftarımız ne yazıkki bu sabrı gösteremiyor ve takımı olumsuz etkiliyor.
!

Anlayana....

.....istifa....

Anlayana...

Hutame
05.04.2009, 19:50
artık seni savunabileceğim hiç yanım kalmadı.. elimi nereye atsam boş.. gökhanla umut dicem.. ama onları da her maç banko oynatan sen.. ne diyim be errsun abi.. seviyorum seni ama ağlattın beni bu hafta da yaa :(

bişileri değiştir artık.. arkanda olan taraftarı da sana karşı yapma..! değiştir şu takımı.. arkandayız be ersun abi..!

Uğur Cira
05.04.2009, 19:55
ersun hoca artık gençleri oynat.bu adamlardan iş gelmez.şu gökhanla umutu bir paf takıma gönderde akılları başına gelsin.
ziya hocaya kızıyoruz ama ziya hoca bu forvetleri pafa gönderip paftan adam alırdı.
ersun hoca ziyadan daha iyidir ama biraz sert olsa,oyunculara hükmetse daha iyi olacak.şu istifa diyenlerde çok iyi bir alternatif getirsin.ondan sonra konuşalım.ersun hocadan başka daha iyi türk hoca yok.

Mehmet Zeki
05.04.2009, 20:03
Ersun Yanal ile istikrar. Tamam katiliyorum. Tamam Ersun Yanal'in sucu yok(bir tek Alanzinho yu oynatmamasi). Ama sen bu taraftari sakinlestireceksin. Mustafa Denizli cikti birseyler dedi. Adamin dedigi cikti! Denizli taraftarini sakinlestiriyor. Ersun Yanal'sa ders aldik,ders aldik,ders aldik. Baska birsey soylemiyor.

onur-61
05.04.2009, 20:44
cok korudum bu adami
ama oyunu okuyamiyor
oyna müdale edemiyor

( ayni sözler Fatih terime )
kendin istifa et

Trabzonsporun yükünü kaldiramadi

Yavuz Hasan
05.04.2009, 20:55
cok korudum bu adami
ama oyunu okuyamiyor
oyna müdale edemiyor

( ayni sözler Fatih terime )
kendin istifa et

Trabzonsporun yükünü kaldiramadi
kovulup tazminat almak varken istifa etmek de ne demek

Yavuz Hasan
05.04.2009, 20:56
aklıma ne geldi ersun yanal seneye de teknik heyetin içerisinde olsun ama kondisyoner olarak

otuken55
05.04.2009, 21:00
sene başında demedi mi bu adam
avrupa kupaları hedefimiz
bu adam değil miydi gaza gelmememiz gerektiğini söyleyen
başkan değil mi seneye hazırlanıyoruz diyen
ne oluyor size?ne çabuk unuttunuz dünü
türk milleti böyle işte
açken tokluğu tokken açlığı unutur...
ne istifası kendinize gelin kimi getireceksiniz adamın yerine?

oflu1061
05.04.2009, 21:01
bu umut da ne var daha bn anlamadım oyundan hiç gözükmeden adamı 90 dk oyunda tutuyo adam yararlı bişey de yapmıyo oynat ısaac da daha ne bekliyon adam form tutarda

Fatih
05.04.2009, 21:02
Hedef Avrupa kupaları derken İntertoto kupasından bahsediyomuş halbuki.

otuken55
05.04.2009, 21:06
ne hayrını göedünüz istifa nın 26 senedir?
bir allah ın kulu da çıkıp şu hayrını gördük desin

Miraç Atalay Çiftçi
05.04.2009, 21:17
Hedef Avrupa kupaları derken İntertoto kupasından bahsediyomuş halbuki.

Öyle bir kupa da kalmadı yanılmıyorsam. :D
Ligi 3 ve 4. sırada bitiren ve F. Türkiye Kupası sahibi Euro Cup'a gidecek.

reisoğlu61
05.04.2009, 21:18
ersun hocanin hatasi cok, ama 8 hafta kala hoca degistirmek hic bir ise yaramaz.
oyunculari Özkan Süemrin eline vereceksin iki gün akillari yerine gelir.

SERDAR-61
05.04.2009, 21:21
istikrar adına üzülerek sanırım 1-2 güne istifasını yönetime sunacaktır

erdo6
05.04.2009, 21:25
10 yıldır çalıştırdığı takımlarla aynı senaryoyu yaşaması tesadüf olamaz

bu adamın oyunu okuduğunu futbolcunun halinden anladığını sanmıyorum

teknik adam dediğin cesaretli olacak adam formsuzmu ; 2 maç dinlendirecek.

ersun yanal bunu yapacak cesarete sahip olmadığı için hem kendini hem futbolcuları hemde tüm şehrin umutlarını yok etti.

artık sende yok ol ersun ,sen bu takımı taşıyamıyorsun.

futbolcularında ersun yanala inandığını sanmıyorum.

takımın başına şenol güneş gelsin

bu sene şampiyon olma senemizdi.artık hayal oldu bir daha istanbul takımlarını bu şekilde yakalamamız mucize olur

Ahmet Pulusoğlu
05.04.2009, 21:29
Hocam sana hep güvendim ama bir daha geyse il febe yi bu şekilde yakalamayacağımızı adım gibi biliyorum.

AYDIN KANTEKIN
05.04.2009, 21:42
yau neden burada Ersun Hocayi sevenler o elestirildiginde elestirenleri futboldan anlamiyor diye suclarlar aklim almiyor.Yani burada futbol fukarasi bir pozisyon ile karsilasmamk ve forumda karizma yapmak icin her olan bitende Ersun Hoca hakli mi diyecegiz.Bu takimin bu seneki hedefi Aurupa´ya gitmekti sampiyonluk türküsünü kimse söylemedi ama bu ligi böyle yakaladin rakiplerin tel tel dökülüyor sen ilk yari lider ile ayni puanda bitiriyorsun ve ikinci yari tel tel dökül ondan sonra taraftar suclu olsun,takimi baski altina aliyorlarmis.Yau gecin bunlari artik siz cok bilir futbol bilginleri madem biz bu isten anlamiyoruz siz ozaman Ersun Hocaya bu durumdan nasil kurtuluruz onun recetesini verin bizde sizlere tesekkür edelim.

aggressors
05.04.2009, 21:43
sezon sonu izmir biletin hazır hoca..

Yavuz Hasan
05.04.2009, 21:49
türk milleti böyle işte
bu basite kaçmaktan başka birşey değil

takım sene başından beri kötü oynasa

uyum problemi falan yaşasa tamm

ama takım şans eseride olsa şampiyonluk potasına girdikten sonra

hocanın hataları yüzünden düşüşe giriyoruz ve

zaten yeni bir takımız hedefimz şampiyonluk değildi falan demek

komik yahu bu kadar da basite kaçmayalım

adam gibi oynasak şampiyon olsak hedefimizde şampiyonluk yoktu mu diyecektik

Ahmet Pulusoğlu
05.04.2009, 21:51
türk milleti böyle işte

Seneye böyle kelepir bir lig bulursan beni haberdar et..

ÖmerFarukYılmaz
05.04.2009, 21:55
Skor taraftarlığını bırakın...

unique
05.04.2009, 22:15
Her zaman yanındayım ama Yattara ile Alanzinho'yu aynı anda oynatmama korkaklığı kendisine yakışmıyor.

erolizmts
05.04.2009, 23:03
Şampiyonluk hesapları yaparken nereden nereye. Yarın Galatasaray'da kazanırsa Avrupa kupaları bile çok zor.

İstikrar için Ersun Yanal ile devam edilmeli diyenlerdendim. Fakat bazı takıntıları yüzünden resmen kendi ipini çekiyor. Madem gerçek hedef Avrupa kupaları, madem önümüzdeki sezonda şampiyon olacak takımın temellerini atıyoruz -o zaman neden eldeki genç yetenekler gelecek sezona ısındırılmıyor? Geleceğin takımını kuruyorsak genç oyuncuları ne zaman kazancağız?

Bu sezon Faty Papy, Barış Memiş, Ceyhun, Göksu gibi oyuncuların kazanıldığı sezon olabilirdi. Önümüzdeki sezona genç ve ligin en oturmuş kadrosuyla girebilirdik. Belkide bir tek forvet transferiyle lige başlayabilirdik. Fakat Ersun hoca elindeki bu fırsatı kendi tepiyor. Halâ aynı futbolcularda ısrar etmesi -ne takıma nede kendisine bir fayda getirmez. Forvet bu kadar kötü ise Barış'ı değerlendir artık. Hüseyin kötü ise Faty Papy'i dene artık. El oğlu Batuhan'ı oynatırken belkide ondan daha kaliteli olan Göksu'yu 5 dakikada olsa oynat artık.

Eğer Ersun hoca sezon sonuna kadar bu taktik, bu oyun dizilişi ve takıma faydası olmayan futbolcularda ısrar ederek devam edecekse sözleşmesini uzatmanın bir anlamı olmayacak. Çünkü önümüzdeki sezona kesin şampiyonluk parolasıyla başlayacağız. O zaman Faty Papy, Barış, Göksu, Ceyhun gibi gençleri hiç oynatamazsın. Çünkü 2009/10 sezonu hazırlık sezonu olmayacak.

İnşallah önümüzdeki haftadan itibaren bazı takıntılarına son verir.

Colakoglu
05.04.2009, 23:45
Şampiyonluk hesapları yaparken nereden nereye. Yarın Galatasaray'da kazanırsa Avrupa kupaları bile çok zor.

İstikrar için Ersun Yanal ile devam edilmeli diyenlerdendim. Fakat bazı takıntıları yüzünden resmen kendi ipini çekiyor. Madem gerçek hedef Avrupa kupaları, madem önümüzdeki sezonda şampiyon olacak takımın temellerini atıyoruz -o zaman neden eldeki genç yetenekler gelecek sezona ısındırılmıyor? Geleceğin takımını kuruyorsak genç oyuncuları ne zaman kazancağız?

Bu sezon Faty Papy, Barış Memiş, Ceyhun, Göksu gibi oyuncuların kazanıldığı sezon olabilirdi. Önümüzdeki sezona genç ve ligin en oturmuş kadrosuyla girebilirdik. Belkide bir tek forvet transferiyle lige başlayabilirdik. Fakat Ersun hoca elindeki bu fırsatı kendi tepiyor. Halâ aynı futbolcularda ısrar etmesi -ne takıma nede kendisine bir fayda getirmez. Forvet bu kadar kötü ise Barış'ı değerlendir artık. Hüseyin kötü ise Faty Papy'i dene artık. El oğlu Batuhan'ı oynatırken belkide ondan daha kaliteli olan Göksu'yu 5 dakikada olsa oynat artık.

Eğer Ersun hoca sezon sonuna kadar bu taktik, bu oyun dizilişi ve takıma faydası olmayan futbolcularda ısrar ederek devam edecekse sözleşmesini uzatmanın bir anlamı olmayacak. Çünkü önümüzdeki sezona kesin şampiyonluk parolasıyla başlayacağız. O zaman Faty Papy, Barış, Göksu, Ceyhun gibi gençleri hiç oynatamazsın. Çünkü 2009/10 sezonu hazırlık sezonu olmayacak.

cok güzel bi yorum,seni tebrik ediyorum,olay bukadar basit

TSKara61
05.04.2009, 23:51

Kardesim as kadromuzlan mac kazanamazken sen gencleri oynat diyorsun. Bence de Ersun Yanal'in kadro secimlerinde hata var hatta bugun beni cok kizdirdi ama boyle bir ortamda genc futbolcularin saglikli bir sekilde oynamalari IMKANSIZ! Taraftar olarak butun oyuncularimizi silip cope atmaya hazirken sen genc futbolculari da atese atalim diyorsun.

playa
06.04.2009, 00:03
Arkadaşlar bendaha öncede yazmıştım Gökhan Umut ikilisiyle maça çıkarsa maç almamız imkansız.

playa
06.04.2009, 00:04
Vallahi yedeklere yazık ya Ersun Hoca istifaaaaaaaaaa

playa
06.04.2009, 00:05
Adam gayrımı yapıyor. O goller kaçarmı ya

Cem Akyüz
06.04.2009, 00:05
Vallahi yedeklere yazık ya Ersun Hoca istifaaaaaaaaaa

yedeklerde inanılmaz adamlar zaten..Alanzinho hariç...Kimi istersin Ersun Hocanın yerine

playa
06.04.2009, 00:07
Gökhan -Umut kesip Isaac tekforvet alanzinhoyu sol kanada çekmesi lazım.

Cem Akyüz
06.04.2009, 00:08
yahu yapmayın ya isaac kimdir nedir ne özelliği vardır kadroda alternatif yok oyuncular zaten formsuz ama isaac'tan falan medet ummayın

playa
06.04.2009, 00:08
Göz göre göre Şampiyonluk Gidiyorrrr

erolizmts
06.04.2009, 00:09
Kardesim as kadromuzlan mac kazanamazken sen gencleri oynat diyorsun. Bence de Ersun Yanal'in kadro secimlerinde hata var hatta bugun beni cok kizdirdi ama boyle bir ortamda genc futbolcularin saglikli bir sekilde oynamalari IMKANSIZ! Taraftar olarak butun oyuncularimizi silip cope atmaya hazirken sen genc futbolculari da atese atalim diyorsun.

Peki genç futbolcuları ne zaman oynatmalıyız? Hadi bu sezon oynatmadık diyelim. Cidden ne zaman oynayacak bu çocuklar? Önümüzdeki sezonmu? Çünkü önümüzdeki sezon ciddi anlamda tek hedef şampiyonluk. O zaman hiç oynatamayız bu çocukları. Cidden ne zaman ve nasıl kazanacağız bu gençleri?

Ersun hoca 1 maçta bu gençlerin hepsini sahaya sürsün demiyorum. Ama en azından Hüseyin'i oynatmıyorsan Faty Papy tercihini yapmalıydı. Sanırım 2 oyuncu değişikliği yaptık bugün. Barış Memiş Umut'un yerine oyuna girebilirdi. 5 dakika bile genç oyuncular için bizim kazancımız olurdu. Umutla olmuyorsa Barışla olabilirdi belki. Olmasada kayıp bir durum olmazdı.

playa
06.04.2009, 00:09
Ya Kardeşim o 2 salaktan daha iyidir Isaac hiç olmassa kafa topu alıp ileride top tutuyor.

playa
06.04.2009, 00:11
Faty Papy ve barışın günahı ne?

senol 6116
Hoca insan olarak iyi ama ,takıma gol lazımken Hüseyin i oyuna alması ve yetenekli gençleri(oynayan 2-3 kalitesiz oyuncudan çok daha iyi yedeklerimiz var:Papy,Göksu) hiç düşünmemesi özelde bu maçta genelde de her başarısız maçta puanlarımızı götürdü.

Cem Akyüz
Ya Kardeşim o 2 salaktan daha iyidir Isaac hiç olmassa kafa topu alıp ileride top tutuyor.

salak tabirini kullanma..isaac kafa topu alıyor duyda inanma

Sefa Murat Dokuz
06.04.2009, 00:21
Haftalardır Forvetler yüzünden diyorum bu gidişat ancak, Ersun Hocam çok takıntılısın. Bu takım her türlü kazanamıyor. Aynı taktikten bir kez olsun dön. Kes birisini Alanzinho Yattara beraber oynasın.
Yinede Ersun Hocaya güveniyorum ama artık şampiyonluk çok zor.

hAtes
06.04.2009, 00:39
Faty Papy ve barışın günahı ne?
faty papy kimdir arkadaşım, her gün antremanı izliyor gibi konuşmayın.Bu takımda oynayacak kadar kondisyonu olsa heralde ilk 18 e girerdi.Bazı şeyleri çok abartıyoruz

arimseli
06.04.2009, 00:58
Göz göre göre Şampiyonluk Gidiyorrrr
Ne şampiyonluğu..
Bu gidişle Bursa bile aşağıdan gelip geçer bizi.

Altıncılık neyimize yetmiyor!..

psikopat_hamsi
06.04.2009, 01:20
yedeklerde inanılmaz adamlar zaten..Alanzinho hariç...Kimi istersin Ersun Hocanın yerine

en formda günlerinde yattarayı yedek bırakan ziya doğanı geri ister bunlar :cool:

hAtes
06.04.2009, 12:33
Hocanın tek hatası selçuğu oynatması ama bu çocuktan hepimizin umudu vardı ki.Ersun hocanın tarzı bu oynatmayarak değil şans vererek düzeltmeye çalışıyor.Vallahi gol krallıkları yaşamış gökhan ünalı bile kafa olarak bitirdik, adam topa vururken ayakları titriyor.Acaba gençleri oynatsa ersun hoca nolurdu düşünen varmı? nasıl ki şu anda 24 yaşında olan tayfunu kafa olarak bitirdiysek aynen onları da bitirdik.Harcıyoruz oyuncularımızı bir bir.Şimdi herkes diyo 5 oyuncu alınsın 10 oyuncu alınsın.Sizler değilmiydiniz 5-6 hafta önce b takım 1-2 takviyeyle şampiyon olur diyen.Resmen takımı bitirdik...

COLMAN_28
06.04.2009, 12:44
:mad::mad::mad:Ben ersun hocayi anlamaya Çok ÇaliŞtim ama anlayamadim ÇÜnkÜ oynamak İstemeyen oyunculari zorla oyunda tutuyor Örn;ŞelÇuk oynamamasi gereken oyunculardan bİrİ onun yerİne alanzİnho 90 dakİka forma gİymelİ o zaman trabzonspor daha baŞarili olacaĞina İnaniyorum.:mad::mad::mad:

MuratB.
06.04.2009, 12:50
ne olursa olsun ersun hocayla devam. bizim için en dogru isim..

x_man
06.04.2009, 13:36
ne olursa olsun ersun hocayla devam. bizim için en dogru isim..

en iyisiydi ama adam ziya doğanlaştı korkak adamın teki risk almak nedir bilmez oyunu okumayı bilmez oyuna müdahale nedir bilmez oyuncuyu motive edemez sistemi değiştirmek nedir bilmez Allahtan iyi hoca bide kötü hoca olsaydı küme düşerdik herhalde

Tayfun
06.04.2009, 13:37
Artık Ersun'un futbol anlayışına şüpheyle yaklaşıyorum !

arimseli
06.04.2009, 13:38
Kimse kusura bakmasın ama bu Ersun Yanal Hocaysa bizde yalı kazığız arkadaş...

x_man
06.04.2009, 13:39
geçen sene gs cevat güleri getirip şampiyon olmuştu bizde ona benzer birşey yapamazmıyız 8 maçlık bir adam yokmu

osmançakır
06.04.2009, 13:40
selçuk dün sahanın en iyisiydi son attığı ölü alandaki pasa kadar en iyisiydi.bugün selçuğun verdiklerini gole çevirseydiler selçuk asist kralıydı ligte.adam ne görev verilirse en iyisini yapıyo bizim taraftarımızda şu var ersun hoca bunu kolluyo alakası yok adam oynuyo.bugün türkiiyenin en iyi orta saha oyuncusu selçuk inandırki bu adam 23 yaşında ve büyük takımda ilk senesi.bunlar kolay işler değil.hele trabzonda trabzonspor seyircisi önünde yönetimden çok muhalefetin olduğu herkezin bi düşsede bi tekme atsam diye beklediği bi yerde oynamak gerçekten her babayiğidin harcı değil.

arimseli
06.04.2009, 13:43
geçen sene gs cevat güleri getirip şampiyon olmuştu bizde ona benzer birşey yapamazmıyız 8 maçlık bir adam yokmu
Bir ara Rize'de meşhur bir kavşak vardı.

Kavşağı Polis idare ettiğinde trafik sıkışıyordu. Kavşakta polis molis olmadığında trafik tıkır tıkır işliyordu.

Ts belki bunu deneyebilir.

Kavşakta polis olmasa daha iyi olur yani...

:)

x_man
06.04.2009, 13:50

Kavşağı Polis idare ettiğinde trafik sıkışıyordu. Kavşakta polis molis olmadığında trafik tıkır tıkır işliyordu.

o zaman ersun yanal istifa kovarsak tazminat vermek zorunda kalırız

Erbay
06.04.2009, 14:40
Hocaya olan güvenim çok azaldı. Dünkü değişikliklere anlam veremedim. Alanzinho nasıl 75'te girer? Takımda revizyon beklerken sadece Hüseyin değişmiş. Fatura Hüseyin'e mi çıktı?

Uğur Ö.
06.04.2009, 15:40
2 sene önce deseler kimi isterdin ben ersun yanal derdim ama ne olduda böyle takıntılı bir adam oldu anlayamıyorum

Hüseyin İlkin
06.04.2009, 15:44
Sylva
Tayfun-Song-Egemen-Cale
Hüseyin(Serkan)
Selçuk-Colman
Yattara-Gökhan-Umut

Haftaya bu kadroyu sahada görmek istemiyorum hocam.

Yattara ve Alanzinho'yu birlikte İstiklal Marşında görmek istiyorum. Neler yapacaklar, bir bakalım hele. Böylelikle Gökhan ve Umut'tan biride yanına gelecek. Gelmeli artık... Onlardan biri gelirken, Selçuk ve Tayfun'da gelmesi gereken isimlerden. Serkan'ı beke koyup, Göksu'yuda orta sahaya monte edebiliriz...

otuken55
06.04.2009, 16:39
Seneye böyle kelepir bir lig bulursan beni haberdar et..
mesele bundan mı ibaret yani?
diğerleri kötü
e kardeşim 3ünün dışındakilerin iyi olma ihtimali hiç mi yok?
bizim şampiyonluklarımıza taktıkları kulpu siz bari yemeyin...

Zeki Akyol
06.04.2009, 17:51

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
Bu sözlere ne denir hellal yaaa

Samet Başdağ
06.04.2009, 18:08
hocam sakın oynatma göksuyu barışı isaaci giray'i papy'i alanzinho'yu sakın oynatma.bekle yaşları daha genç 30 yaşına gelsin ondan sora oynatırsın:alkış:

tslover
06.04.2009, 18:28
artık anlaşıldı ki ersun yanal teknik direktör değil sadece iyi bir antrenör.iyi teknik direktörün özellikleri nedir desek ersun hocada olmayan bi sürü şeyi sayabiliriz ama bence iyi bir teknik direktörün en belirgin özelliği elindeki futbolculardan en yüksek verimi alabilmesidir.Şimdi bunu bir kaç basit ve somut örnekle açıkladıktan sonra Trabzonspordaki durumu da kısaca bakalım

1-hatırlar mısınız bilmem ama GS uefayı kazandıktan sonra Lucescu takımın başına gelmişti ve şampiyon kadrodan pek çok oyuncu da avrupanın pek çok kulübüne transfer olmuştu.Bunun karsılıgında eskilerden kalan birkaç oyuncuyla beraber kendisine verilen Florqin,Victorya gibi hiç tanınmamış isimlerle Lucescu gerek ligde ve gerekse şampiyonlar liginde oldukça başarılı bir sezon geçirmişti

2-1996 yılı TS açısından şampiyon olamamakla beraber gene de başarılı bir sezondu ki o sezonda Şenol Güneş sayesinde cengiz,tolunay,iskender gibi pek çok oyuncumuz milli takıma kadar yükselebilmişlerdi.oysa ondan önce kimse onları tanımıyordu

şimdi bu bağlamda TS'deki duruma dönecek olursak;

serkan gibi hızlı,giray gibi iyi bir defans oyuncusu,selçuk gibi şut dahi atabilen bir ortasaha oyuncusu,colman gibi pas atabilen bir oyuncu,gökhan ünal gibi bir golcü,umut gibi bir santrafor ve daha nice yetenekleri olduklarını bildiğimiz niceleri (hüseyin ve tayfunu kastetmiyorum kesinlikle onlar umutsuz vakalar ) nal topluyorsa bunun en baş sorumlusu ERSUN YANAL'ın kendisidir.

haklı çıktım demeyi sevmem ama 3/4 öncesinden beri hep yazdıklarımın özeti şuydu (bu başlıkta yazdıgım bütün mesajlarıma bakılabilir) böyle bir yönetim,böyle bir taraftar ve böyle bir kadro bulmuşken kendini yakacaksın yazıyordum.Artık böyle yazmıyorum hocam çünkü artık yaktın hocam sen kendini.Irmaklar bir defa dağları aşıp denize yöneldiler mi onalrı tekrar dağa akıtmak imkansızdır hocam.2 ay sonra size teşekkür edip vedalaşıcaz büyük ihtimalle.yerine daha iyisi mi var sözlerine de asla katılmam.Mesajım dikkatli okunursa zaten daha iyisinin olduğu anlaşılır

saygılarımla hocam..

Zeki Akyol
06.04.2009, 18:43
Şenol Güneş sesleri ıyıce duyulur oldu :)
Hiç değilse toprağımızdan cekerız yazık ya

Ömer Öztürk
06.04.2009, 19:11
yahu yapmayın ya isaac kimdir nedir ne özelliği vardır kadroda alternatif yok oyuncular zaten formsuz ama isaac'tan falan medet ummayın
ozaman adama sorarlar ısaac neden formsuz? diğer yedekler neden formsuz. hem ısaac ikisindende ii kafa topuna cıkıyo ve top saklıyabılıyo(gökhan-umut)

Ömer Öztürk
06.04.2009, 19:13
ersun yanal artık kendini nefret edilecek konuma getirdi.kaldıramıyosa gitsinn.şu takıma verdiği taktik anlamda hiçbirşey yok başkanın dediği gibi 15 gun evde yatsalar gelip maça cıksalar yıne aynı topu oynarlardı. bu söze zaten her şeyi açıklıyor....

Hüseyin_Kuyumcu
06.04.2009, 19:24
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=54802

murat karahasan
06.04.2009, 19:54
gıtsın dıyenler barı yerınede hoca bulsunlar.............komık olmayın sabırlı olun ersun hoca bu ısı basarabılecek bırı

Mustafa Gegüç
06.04.2009, 21:47
bence ersun hoca ısrarla aynı takımı oynatarak hata yapıyor, özellikle futbolcuları yanlış mevkide değerlendirdiğini düşünüyorum, bir hüseyinin yeri orta saha değildir, hüseyinin en iyi oynayabileceği ve en verimli olabileceği pozisyon ön liberodur fakat hoca ısrarla onu selçuğun yanına koyarak, zaten ağır olan göbeği iyice verimsiz hale getiriyor, herşey orta sahada olup bitiyor bu takımda, adam gibi top dağıtıcı diye gördüğümüz colman sol açığa alınınca kendisinden verim de alınamıyor haliyle, bence orta saha şu düzende olmalı: Sağda Yattara, yanında Colman ve onun yanında Fatty Papy (hem kondisyon açısından iyi olduğu için hemde gördüğümüz kadarıyla birçok oyuncumuzda olmayan dikine pas atabilme özelliğine sahip olduğundan) solda ise Alanzinho.. Alanzinho her nekadar topa basmasa bile takımı ani atağa kaldırabilme ve topla rakibin üzerine gidebilme yeteneği var, bunun bile takımın mevcut gücüne güç katacağı kanısındayım

Uğur Cira
06.04.2009, 21:56
slyva
serkan song egemen cale

hüseyin selçuk
colman
yattara alanzinho
umut(gökhan-isaac)

ersun hoca bir defada tek forvet denese olmuyormu.hayatımda bu kadar inatçı birini görmedim.hocaya akıl vermek gibi bir amacım yok ama aklımdan geçen bir kadro fikrini söyledim.bu başka türlüde olur.bunu ersun hoca daha iyi bilir.ama bu inaaaaaat niyeeeeeee
hocaaaaaaaaam.takım zaten puan kayıpları yaşıyorr.ben bu sorunun cevabını arıyorum.ararkende kafayı yemek üzereyim.biri beni durdursunnn.

blackrain61
06.04.2009, 22:13
Ben her zaman iki forvetle oynamasindan yanayim, ama bu bizim icin gecerli degil. Cünkü öyle iki golcümüz var ki, rakip defanslari sevindiren cinsten. Ne kafa topu hakimiyeti var, ne top kontrolü var, ne sirti dönük kaleyi görüp sut atmak var, ne ceza sahasina gelen topa tek vurusla kaleye vurabilmek var. Ne verkac yapabilme özelligi var, ne rakibin önünde duvar olup arkadasinin önünü acabilmek var. Allah askina var mi böyle sampiyonluga oynayan bir takim dünya da. Gol atamayan forvetlerle sampiyon olan bir takim. Biz kendimizi kandiriyoruz iste.

arimseli
06.04.2009, 22:27
Şenol Güneş sesleri ıyıce duyulur oldu :)
Hiç değilse toprağımızdan cekerız yazık ya
Şenol Trabzon'dan giderken toprağından çekerek gitmişti. Yani taraftar ve şehir baskısından bırakmıştı.

Üstelik o'nun zamanında takım hem çok iyi oynuyor hemde gayet başarılı idi.

Bize sorarsanız Ts'ye gelirse ahmaklık etmiş olur.

Ay em sori.

Gerçekler maalesef acıdır..

psikopat_hamsi
06.04.2009, 23:02
Ben her zaman iki forvetle oynamasindan yanayim, ama bu bizim icin gecerli degil. Cünkü öyle iki golcümüz var ki, rakip defanslari sevindiren cinsten. Ne kafa topu hakimiyeti var, ne top kontrolü var, ne sirti dönük kaleyi görüp sut atmak var, ne ceza sahasina gelen topa tek vurusla kaleye vurabilmek var. Ne verkac yapabilme özelligi var, ne rakibin önünde duvar olup arkadasinin önünü acabilmek var. Allah askina var mi böyle sampiyonluga oynayan bir takim dünya da. Gol atamayan forvetlerle sampiyon olan bir takim. Biz kendimizi kandiriyoruz iste.

ben de çift forvetten yanayım ama ikisi de çok formsuz ilerde daha çok mücadele eden umutu ilk 11de çıkarıp gökhanı yedek bekletmek lazım böylece alanzinho colman yattara beraber oynayabilir. belki böylece tek forvet kalacağız ama hücum oynayan adam sayımızda bi değişme olmayacak ve orta sahamız güçlendiği için ve ayağında top tutma kabiliyeti olan oyuncu arttığı için oyunu biz yönlendirebiliriz.

aggressors
06.04.2009, 23:07
sen hoca moca değilsin,al 11 tane koyununu vur kendini kadirga dağlarına yukarı,bide yanına fotoğraf makinanı al iyi manzaralar yakalarsın :)

hAtes
06.04.2009, 23:28
sen hoca moca değilsin,al 11 tane koyununu vur kendini kadirga dağlarına yukarı,bide yanına fotoğraf makinanı al iyi manzaralar yakalarsın :)
o hoca moca değil de sen taraftar mısın acaba? :mad:

matrix5782
06.04.2009, 23:43
arkadaşar şayet sezon sonunda ersun yanalla anlaşamassak ki büyük bir ihtimal analşımacaklar
yerine tartışmasız Louis van Gaal ve yardımcısı Şota getirilmeli bir kaç senedir takip ettiğim hoca özellikleri: genç futbolcu avcısı , takıma etkisi çok büyüktür , disiplinli , futbolcular makine gibi olur ,koşmayan ve lakayıt futbolcuları sevmez , devamlı not tutmasıyla tanınır ve daha .....
hiç öteye beriye gitmeye gerek yok yanına eski trabzonsporlu bir futbolcu koyarsınız gönderirsiniz ingiltereye ersun yanalın eğitim aldığı yere (kondisyoner eğitimi üzerine) oda artı bir katkı olur.ayrıca takıma gelirse takımdan ayrılacak futbolcular olacak bence şu an ilk on birde oynayan

,

arimseli
06.04.2009, 23:58
Hoca arıyorsanız işte size Hami-Abdullah ikilisi... Bunlara Ogün de eklenebilir...

Hocalarda beyinleri gençleştirmeyenler kadük kalmaya mahkumdur arkadaş...

Sadri Başkan, gözünü kırpma takımı ver Hami-Abdullah'a...

Bu kadar basit...

Arslan61
07.04.2009, 00:12
Ya bu Ersun Yanal konusurken niye hep "Trabzonspor" diyorda "biz" demiyor?????

mesela "Trabzonspor cok pozisyona giriyor degilde" yerine "biz cok pozisyona giriyoruz..."

dikkatimi cekti ben bu adamin her puan kaybedilen macin sonunda verdigi demecleri hic begenmiyorum, sorulanlarin hep etrafinda donup duruyor, hikaye okuyor, direk cevap verdigi soru cok az...hikaye okuyor resmen yaaa........

MuratB.
07.04.2009, 00:48
valla burayı okuyunca hayret ediyorum ama normal tabi bunlar hocanın da dedigi gibi futbol sonuç oyunu sonuç alınamayınca da bu tepkiler normal. daha düne kadar ziya doganın 3 önliberolu sisteminden bıkan maçlarımızda işkence çeken bizler değilmiydik? ziya dogan kovuldugunda hep bir agızdan ersun yanal demedik mi? dedik. eger ki isaac ve barış ilk 11de oynayabilicek kafada ve yeterlilikte olsa hoca zaten oynatırdı. benim diyecegim mantıklı düşünürsek şu aşamada bu adamdan iyi hoca bulamayız.

Vkgz
07.04.2009, 01:17
yatırımın ilk senesi başta iyi başladı ama bu aralar sıkıntı var, seneye takviyelerle daha iddaalı olacağımıza eminim

psikopat_hamsi
07.04.2009, 01:29
Hoca arıyorsanız işte size Hami-Abdullah ikilisi... Bunlara Ogün de eklenebilir...

Hocalarda beyinleri gençleştirmeyenler kadük kalmaya mahkumdur arkadaş...

Sadri Başkan, gözünü kırpma takımı ver Hami-Abdullah'a...

Bu kadar basit...

nerde çokluk orda bereket diye bi söz vardır bilir misin? :cool:

Cem Akyüz
07.04.2009, 01:30
Hami Abdullah Ogün yahu Ersun Yanal'a başarısı yok diyorsunuz Hami Ogün abdullah çok mu kupa kazandıda bir görmedik

arimseli
07.04.2009, 09:07
Reykard futbolu bırakır bırakmaz Barcelona'nın hocası olmuştu. Peki Reykard kupa mı kazanmıştı da dünya devi Barcelona'nın hocası oluvermişti!..

Tabi birde Hami-Abdullah-Ogün hepsi birden hoca olsun demiyoruz. Hami Hoca olursa Abdullah ve Ogün'de yardımcısı olacak.

Bunlar kötü olsa bile kaybedecek bir şeyimiz olmaz. Çünkü zaten kötüyüz...

Ali İhsan
07.04.2009, 10:06
Kötü gün dostları gene buluşmuşlar.

Ben hocama güveniyorum.

En azından bizim gibi fevri davranışlarla koskoca bir yatırımı çöpe atmıyor.

Bu takımı oturtmaya çalışıyor ve bu takımın bu puanları aldığını gayet iyi biliyor.

Her puan kaybından sonra revizyon, Barış, Isaac gibi cümleler benim de aklımdan geçiyor.

Ama hoca inandığı takımından vazgeçmiyor. Genel itibariyle sorunu hocada görmüyorum. Oyuncular hocanın kendilerine olan güvenini boşa çıkardılar. Bu takımı sahaya sürüp ruhsuz oynayın, dağlara taşlara vurun, boş kaleye gol atamayın dediğini sanmıyorum. Alan hariç(O da yakın zamanda ilk onbire temelli geçiş yapacak inşallah) en iyi kadromuzla sahaya çıkıyoruz, aramızdan birisi hoca olsaydı yine bu kadroda ısrar ederdik.

Sorun şu ki, mağlubiyetlerin baş sorumlusu her zaman hocadır. Hoca takımı çatır çatır top oynatsa da puan kaybettimi eleştirilir. Buraya kadar normaldir, eleştirilerin dozajı kelleciliğe gittiği zaman asıl sorun başlar.

Ben genel anlamıyla bu sezonki Trabzonspor'dan memnunum. Diplerdeydik, eziktik, gelen geçen bizi yeniyordu. Genç ve kaliteli bir kadro kurduk, finansal yapımız düzeliyor ve en önemlisi artık nokta atışlarla bu takımdaki eksikleri düzeltebileceğiz.

Ama bazıları istiyor ki bu yaz her şey dağılsın. Hoca gitsin, yeni hoca gelip bu takımın yarısını göndersin, bir sene daha didinelim. Hayır efendim ben istemiyorum. Bülent Uygun gibi bir adam bile 3 senelik istikrarın sonucunda taş gibi takım yapıyorsa, Ersun hocanın da zaman ilerledikçe taş gibi takımı olacağına inanıyorum.

Bu yaz özellikle iyi bir golcü ve ortasaha aldığımız takdirde gelecek sene çok daha rahat maçlar izleyebileğimize de inanıyorum.

Gökhan ve Umut'a da teessüflerimi iletiyorum. Hocanızı maalesef bazı aç kurtların önüne attınız. Oysaki bu takımın adam gibi top oynamadığı, düzensiz olduğu ilk dönede çatır çatır gol atıyordunuz. Şimdi takım oturdu. Yattara düzeldi, Alan geldi, Colman açıldı siz durdunuz.

Ayrıca bu sezonki hedef olarak hala şampiyonlar ligini yeterli bir hedef görüyorum. Amacımız orası olmalı, ama bu homurtu havası sürerse Bursa bile geçer bizi.

RaİSTLİN610
07.04.2009, 13:36
Kötü gün dostları gene buluşmuşlar.

Ben hocama güveniyorum.

En azından bizim gibi fevri davranışlarla koskoca bir yatırımı çöpe atmıyor.

Bu takımı oturtmaya çalışıyor ve bu takımın bu puanları aldığını gayet iyi biliyor.

Her puan kaybından sonra revizyon, Barış, Isaac gibi cümleler benim de aklımdan geçiyor.

Ama hoca inandığı takımından vazgeçmiyor. Genel itibariyle sorunu hocada görmüyorum. Oyuncular hocanın kendilerine olan güvenini boşa çıkardılar. Bu takımı sahaya sürüp ruhsuz oynayın, dağlara taşlara vurun, boş kaleye gol atamayın dediğini sanmıyorum. Alan hariç(O da yakın zamanda ilk onbire temelli geçiş yapacak inşallah) en iyi kadromuzla sahaya çıkıyoruz, aramızdan birisi hoca olsaydı yine bu kadroda ısrar ederdik.

Sorun şu ki, mağlubiyetlerin baş sorumlusu her zaman hocadır. Hoca takımı çatır çatır top oynatsa da puan kaybettimi eleştirilir. Buraya kadar normaldir, eleştirilerin dozajı kelleciliğe gittiği zaman asıl sorun başlar.

Ben genel anlamıyla bu sezonki Trabzonspor'dan memnunum. Diplerdeydik, eziktik, gelen geçen bizi yeniyordu. Genç ve kaliteli bir kadro kurduk, finansal yapımız düzeliyor ve en önemlisi artık nokta atışlarla bu takımdaki eksikleri düzeltebileceğiz.

Ama bazıları istiyor ki bu yaz her şey dağılsın. Hoca gitsin, yeni hoca gelip bu takımın yarısını göndersin, bir sene daha didinelim. Hayır efendim ben istemiyorum. Bülent Uygun gibi bir adam bile 3 senelik istikrarın sonucunda taş gibi takım yapıyorsa, Ersun hocanın da zaman ilerledikçe taş gibi takımı olacağına inanıyorum.

Bu yaz özellikle iyi bir golcü ve ortasaha aldığımız takdirde gelecek sene çok daha rahat maçlar izleyebileğimize de inanıyorum.

Gökhan ve Umut'a da teessüflerimi iletiyorum. Hocanızı maalesef bazı aç kurtların önüne attınız. Oysaki bu takımın adam gibi top oynamadığı, düzensiz olduğu ilk dönede çatır çatır gol atıyordunuz. Şimdi takım oturdu. Yattara düzeldi, Alan geldi, Colman açıldı siz durdunuz.

Ayrıca bu sezonki hedef olarak hala şampiyonlar ligini yeterli bir hedef görüyorum. Amacımız orası olmalı, ama bu homurtu havası sürerse Bursa bile geçer bizi.
ya pasam istikrar olsun birsey demiyoruz ama hep aynı sistem gecen hafta kadroda revizyon yapacam deyip sadece hüseyini 2, yarı oyuna dahil etme ve selcuk oyundan alma bu mu yani o kadar genc oyuncu aldık istegiyle hocanın tum destegi verdik genc oyuncular nerede peki?bunları dusunmek lazım hocanın artık birseyleri gormesi lazım saygılar vesselam

TheCrow
07.04.2009, 14:41
Reykard futbolu bırakır bırakmaz Barcelona'nın hocası olmuştu. Peki Reykard kupa mı kazanmıştı da dünya devi Barcelona'nın hocası oluvermişti!..

Tabi birde Hami-Abdullah-Ogün hepsi birden hoca olsun demiyoruz. Hami Hoca olursa Abdullah ve Ogün'de yardımcısı olacak.

Bunlar kötü olsa bile kaybedecek bir şeyimiz olmaz. Çünkü zaten kötüyüz...

Kaybedecek bir şeyimiz olmaz ne demek?..fenerle gs ile puanın aynı,onlar şampiyonluğun en büyük adayı ama senin kaybedecek bir şeyin yok,sen bittin,iflas ettin.Bu nasıl bir düşüncedir yahu,insan hiç mi maziye bakmaz,hiç mi geçmişten ders almaz...

arimseli
07.04.2009, 16:04
Kaybedecek bir şeyimiz olmaz ne demek?..fenerle gs ile puanın aynı,onlar şampiyonluğun en büyük adayı ama senin kaybedecek bir şeyin yok,sen bittin,iflas ettin.Bu nasıl bir düşüncedir yahu,insan hiç mi maziye bakmaz,hiç mi geçmişten ders almaz...
Kardeş biz bu sezondan değil, gelecek sezonlardan bahsediyoruz. Kaldı ki bu sezon Sivas'ın başında ki Bülent ile Gs'in başında ki Bülent de futbolu daha yeni bıraktı.
Bizi anlamamışsın yani..

psikopat_hamsi
07.04.2009, 17:09
Kardeş biz bu sezondan değil, gelecek sezonlardan bahsediyoruz. Kaldı ki bu sezon Sivas'ın başında ki Bülent ile Gs'in başında ki Bülent de futbolu daha yeni bıraktı.
Bizi anlamamışsın yani..

birincisi bülent uygun süper ligde en sevmediğim teknik direktör her zaman kendisini itici ve havalı bulmuşumdur. bülent korkmaza gelince iyi bir yönetim sergilediğini düşünmüyorum. sadece yıldız oyuncuları kurtarıyor onu. bizde de yattara gökhan umut formda olsa ersun hocayı eleştiren olmazdı şimdi.

usameakcelik
07.04.2009, 17:17
Arkadaşlar hala Ersun hoca yı destekliyosunuz ya şaştım kaldım yani. Adamın nesini savunuyorsunuz hala.

Cem Akyüz
07.04.2009, 17:24
Arkadaşlar hala Ersun hoca yı destekliyosunuz ya şaştım kaldım yani. Adamın nesini savunuyorsunuz hala.

yerine bir isim önermeni istesem

arimseli
07.04.2009, 17:46
birincisi bülent uygun süper ligde en sevmediğim teknik direktör her zaman kendisini itici ve havalı bulmuşumdur. bülent korkmaza gelince iyi bir yönetim sergilediğini düşünmüyorum. sadece yıldız oyuncuları kurtarıyor onu. bizde de yattara gökhan umut formda olsa ersun hocayı eleştiren olmazdı şimdi.
Kardeş, mesele onları sevip sevmemek ya da iyi olup olmaMAları değil ki.

Biz ne diyoruz!..

Bülentlere ya da Reykardlara takımlarını cesaretle verenler var da, biz niye Hami-Abdullah'a vermeyelim takımı diyoruz!..

Üstelik hem Hami hemde Abdullah zaten Milli takımlarda görevli hocalar.
İçi geçmiş ya da yabancı hoca zamanları geçti arkadaş.

Bize taze beyinler gerekli. Biz bir görüş olarak Hami ve yardımcısı olarak Abdullah'ı öneriyoruz o kadar.

Gerçi bizim insanımız kendi insanına pek tahammül gösteremez ama yine de bizim önerimiz budur.

Meselenin de özü budur...

senol 6116
07.04.2009, 18:09
[QUOTE=Murat Bayrak;2118945]valla burayı okuyunca hayret ediyorum ama normal tabi bunlar hocanın da dedigi gibi futbol sonuç oyunu sonuç alınamayınca da bu tepkiler normal. daha düne kadar ziya doganın 3 önliberolu sisteminden bıkan maçlarımızda işkence çeken bizler değilmiydik? ziya dogan kovuldugunda hep bir agızdan ersun yanal demedik mi? dedik. eger ki isaac ve barış ilk 11de oynayabilicek kafada ve yeterlilikte olsa hoca zaten oynatırdı. benim diyecegim mantıklı düşünürsek şu aşamada bu adamdan iyi hoca bulamayız.[/QUOTE

Yüzde doksan katılıyorum sana.Özellikle Ziya Doğan hakkında.Eklemeler yapayım.
Ersun yanal ın en büyük eksiği ilk 11 deki futbolcularını kırmamak için hiç değiştirmiyor. Bu hafta Hüseyin i hiç gereği yokken sırf gönlünü almak için oyuna aldı.Selçuk-Alanzinho değişikliği her şeyi çözerdi.
Ama hoca elinde kaliteli-en azından şans verilmesi gereken ve daha hırslı olan-oyuncular olduğunu unutmamalı. Onlar da insan,onlar da küser.Göksu ve Papy nin çok yetenekli olduğunu hepimiz seyrettik hazırlık maçlarında.
Ayrıca madem Gökhan Trabzon da gol atamıyor,ısrar etmesin.Trabzon daki maçlarda yedek bıraksın onu

usameakcelik
07.04.2009, 19:54
yerine bir isim önermeni istesem
Teknik drektörden bol ne var. Yönetmin bidahaki seneye Şenol Güneş'i getirmesi lazım. Şenol Güneş olmadı Hami'yi getirmesi lazım...Arkadaşım sen ayağının altından top kaçıran, 5m uzaga pas atamayan, hava topuna çıkamayan, çektiği şutu taça çıkan Hüseyini veya Kalenin 10 m dibinden gol atamayan Umutu ilk 11 e alan adamı bana savunuyor musun???

Mehmet Zeki
07.04.2009, 20:10
Teknik drektörden bol ne var. Yönetmin bidahaki seneye Şenol Güneş'i getirmesi lazım. Şenol Güneş olmadı Hami'yi getirmesi lazım...Arkadaşım sen ayağının altından top kaçıran, 5m uzaga pas atamayan, hava topuna çıkamayan, çektiği şutu taça çıkan Hüseyini veya Kalenin 10 m dibinden gol atamayan Umutu ilk 11 e alan adamı bana savunuyor musun???

Senol Gunes bu takimin basindayken Huseyin oynuyordu?

psikopat_hamsi
07.04.2009, 20:11
Kardeş, mesele onları sevip sevmemek ya da iyi olup olmaMAları değil ki.

Biz ne diyoruz!..

Bülentlere ya da Reykardlara takımlarını cesaretle verenler var da, biz niye Hami-Abdullah'a vermeyelim takımı diyoruz!..

Üstelik hem Hami hemde Abdullah zaten Milli takımlarda görevli hocalar.
İçi geçmiş ya da yabancı hoca zamanları geçti arkadaş.

Bize taze beyinler gerekli. Biz bir görüş olarak Hami ve yardımcısı olarak Abdullah'ı öneriyoruz o kadar.

Gerçi bizim insanımız kendi insanına pek tahammül gösteremez ama yine de bizim önerimiz budur.

Meselenin de özü budur...

bizim insanımız sadece kendi insanına değil hiçkimseye tahammül edemiyor. trabzonsporun resmi sitesine girip eski teknik direktörlere bi göz atarsan ahmet suat özyazıcıdan sonra kaç tane teknik direktör değiştirdiğimizi ne kadar istikrarsız bir takım olduğumuzu görürsün sadece bunlar içinde şenol güneş yaklaşık 4 sezon görev yapmıştır ve bunlardan biri de şampiyonluğa en çok yaklaştığımız sezon ki bu da şenol hocanın 3. sezonundaydı ve şenol hoca geldiği ilk sezon takım 3. olmuştu ve liderle aramızda 11 puan fark vardı. (bunların biçoğunu hatırladığımdan değil geçen hafta eski kadrolara puan tablolarına bakarken fark ettim. ). şimdi diyorumki güvenilip bütün transferi isteği doğrultusunda yapılan, aldırdığı oyuncularla pilot takım kurulan bir hocayla yola devam edilmek istenmiyor. kendi şahsi düşüncemdir yönetimin artık kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak için bu hafta ersun hocayla en az 3 yıllık bi sözleşme imzalaması gerekir. şimdi imzalamalıki takımda bi güven ortamı oluşsun, hacettepe ve gençlerbirliği maçını alacağımızı düşünüyorum ve aldıktan sonra yönetim çıkıp ersun hocayla sözleşme imzalıyoruz derlerse abes kaçar. bence daha önceden yapılması gereken bir hamleydi ama hiçbişey için geç değildir sözleşemnin imzalanıp güven ortamının sağlanması şart.

usameakcelik
07.04.2009, 20:14
Senol Gunes bu takimin basindayken Huseyin oynuyordu?
O zaman yedekte faty papy, ceyhun gülselam gibi isimler yoktu..

Mehmet Zeki
07.04.2009, 20:27
O zaman yedekte faty papy, ceyhun gülselam gibi isimler yoktu..

Ama Fatih,Gokdeniz,Szymek ve iyi bir Yattara vardi ;).

usameakcelik
07.04.2009, 20:48
Ama Fatih,Gokdeniz,Szymek ve iyi bir Yattara vardi ;).
Hüsyin ön libero oyuncusu. Bu saydığın pyuncuların hangisi ön libero da oynuyodu. Ayrıca bunlar zaten ilk 11 de oynuyolardı.

psikopat_hamsi
07.04.2009, 21:02
Hüsyin ön libero oyuncusu. Bu saydığın pyuncuların hangisi ön libero da oynuyodu. Ayrıca bunlar zaten ilk 11 de oynuyolardı.

şenol hoca da hüseyini yeterli görüyorduki yerine oyuncu transfer etmedi.

blackrain61
07.04.2009, 22:27
Artik Trabzon´un bol oksijenli havasinin gelen tenik direktörlerini carptigini acik acik düsünmeye basladim. Gelen olumsuz yönde degisiyor. Madem ligi 12-13 kisi ile biterecektik, o kadar niye para harcanip futbolcu alindi? Ersun Hoca´nin gelmesine sevinenlerdendim, ama hatanin neresinden dönülürse simdi kardir diyorum. Ben takimin hücum gücünü artiracagini düsünmüstüm Ziya dogandan sonra. Ama nerde al birini vur ötekine. Ziya Dogan dönemi arasinda hicbir fark yok. O zamanda gol atamiyorduk, simdide atamiyoruz. O zaman Ziya Dogan yedeklere sans tanimiyordu, Ersun Yanal da... Allahim sen sabir ver...Ne olur bizi bu eziyetten kurtar Ya Rabbim. Cünkü sesimizi kimseye duyuramiyoruz. Herkes üc maymunlari oynuyor hep.

Yavuz Hasan
08.04.2009, 14:17
şenol hoca da hüseyini yeterli görüyorduki yerine oyuncu transfer etmedi.
etmedi mi yönetim mi almadı

şenol güneş e sıcak bakmıyorum ama şuan itibariyle takımın başında olsa

bu kadroyla esun yanaldan çok daha başarılı olacağına inanıyorum

özellikle arkasında sadri şener gibi bir başkan olduktan sonra

psikopat_hamsi
08.04.2009, 17:02
etmedi mi yönetim mi almadı

şenol güneş e sıcak bakmıyorum ama şuan itibariyle takımın başında olsa

bu kadroyla esun yanaldan çok daha başarılı olacağına inanıyorum

özellikle arkasında sadri şener gibi bir başkan olduktan sonra

işte onu bilemeyiz belki daha iyi olurdu belki daha kötü olurdu. belki de gökdeniz fatih szymek yattara takımdayken ersun hoca başta olsaydı şenol hocadan daha iyi iş çıkarırdı. bunları bilemiyeceğimiz için şu olsaydı şöyle yapardı diye yorum yapmak saçma olur diye düşünüyorum. ersun hocanın takıma uyguladığı antrenmanı, şenol hocanın ise yaptığı değişikliklerle maçı çevirebilme yeteneğini seviyorum. ama bana ersun hoca mı şenol hoca mı dersen ersun hocayı tercih ederim. ayrıca bu kadroyla şenol hoca başta olsaydı daha iyi durumda olurduk diyorsun ama şu anki durumda gökhanı, umutu yuhalayıp şenol hoca zamanında kadroda bulunan fatih tekke adına tezahürat yapıyoruz, yine şenol hoca zamanında kadroda olan gökdenizi anıyoruz, yattara eskisi gibi oynamıyo diyoruz. yani diyeceğim biçok şeyin o zamandan kötü olduğunu iddaa ediyoruz ama yine de şenol hoca olsa böyle olmazdı diyoruz sence de burda bi çelişki yok mu?

evrents
08.04.2009, 17:10
hocam ilerde yattara,alanzinho,ısaac'i oynat yenilirsek bari böyle yenilelim

Yavuz Hasan
08.04.2009, 20:29
işte onu bilemeyiz belki daha iyi olurdu belki daha kötü olurdu. belki de gökdeniz fatih szymek yattara takımdayken ersun hoca başta olsaydı şenol hocadan daha iyi iş çıkarırdı. bunları bilemiyeceğimiz için şu olsaydı şöyle yapardı diye yorum yapmak saçma olur diye düşünüyorum. ersun hocanın takıma uyguladığı antrenmanı, şenol hocanın ise yaptığı değişikliklerle maçı çevirebilme yeteneğini seviyorum. ama bana ersun hoca mı şenol hoca mı dersen ersun hocayı tercih ederim. ayrıca bu kadroyla şenol hoca başta olsaydı daha iyi durumda olurduk diyorsun ama şu anki durumda gökhanı, umutu yuhalayıp şenol hoca zamanında kadroda bulunan fatih tekke adına tezahürat yapıyoruz, yine şenol hoca zamanında kadroda olan gökdenizi anıyoruz, yattara eskisi gibi oynamıyo diyoruz. yani diyeceğim biçok şeyin o zamandan kötü olduğunu iddaa ediyoruz ama yine de şenol hoca olsa böyle olmazdı diyoruz sence de burda bi çelişki yok mu?
gökhan la umuta bakınca performans olarak bir eksik göremiyoruz

iyi olurdu dememin sebebi

1 oyuncuları ersun yanal dan daha iyi motive ederdi

2 sizinde dediğiniz gibi ersun yanal ın bu sezon hiç yapamadığı şeyi oyuncu değişikliğiyle puan kurtarabilirdi

yine de dediğiniz gibi şöyle olsa böyle olsaydı diye teoriler üretmek bize birşey katmaz önümüze bakalım ve bu durumdan nasıl kurtuluruz onun hesaplarını yapmaya çalışalım

Mehmet Zeki
08.04.2009, 21:03
gökhan la umuta bakınca performans olarak bir eksik göremiyoruz

iyi olurdu dememin sebebi

1 oyuncuları ersun yanal dan daha iyi motive ederdi

2 sizinde dediğiniz gibi ersun yanal ın bu sezon hiç yapamadığı şeyi oyuncu değişikliğiyle puan kurtarabilirdi

yine de dediğiniz gibi şöyle olsa böyle olsaydı diye teoriler üretmek bize birşey katmaz önümüze bakalım ve bu durumdan nasıl kurtuluruz onun hesaplarını yapmaya çalışalım

Yedekte sanki dunya yildizlari var.

Yavuz Hasan
08.04.2009, 21:08
Yedekte sanki dunya yildizlari var.
adamı kulubede oturturursan yıldız olamaz tabi

tslover
10.04.2009, 09:32
Trabzon Ersun Hoca için bitmiştir

Yavuz Hasan
10.04.2009, 11:10
Ersun Yanal Trabzon için bitmiş olmasın

Erdem Keser
10.04.2009, 11:32
Evet , evet öyle...Bu nasıl bir gerginliktir böyle:)

yakup tekin
10.04.2009, 11:48
Hacettepe maçında hep birlikte göreceğiz. Hoca ezberini bozacak mı yoksa birtakım şeyler üzerinde ısrar edip kendi kendini yiyip bitirmeye devam mı edecek? Umarım inatçılığı bir kenara bırakıp sahada daha çok mücadele edecek, daha iyi top kullanacak bir ilk onbir belirler. Benim gönlümden şöyle bir kadro geçiyor:

___ Göksu ___ Colman ___ Barış ___

Yattara ___ ___ ___ ___ Alenzinho

___ ___ ___ Gökhan Ünal ___ ___ ___

Mollasalihoğlu
10.04.2009, 12:05
Hacettepe maçında hep birlikte göreceğiz. Hoca ezberini bozacak mı yoksa birtakım şeyler üzerinde ısrar edip kendi kendini yiyip bitirmeye devam mı edecek? Umarım inatçılığı bir kenara bırakıp sahada daha çok mücadele edecek, daha iyi top kullanacak bir ilk onbir belirler. Benim gönlümden şöyle bir kadro geçiyor:

___ Göksu ___ Colman ___ Barış ___

Yattara ___ ___ ___ ___ Alenzinho

___ ___ ___ Gökhan Ünal ___ ___ ___

alanzinho olacak abi adamın adı öncelikle..

ikinci olarak ise Göksu'yu oynatmak gibi bir maceraya girmesin bence, girmez de zaten.. Sıfır profesyonel bir adamı kurtların önüne ben olsam atmam..

must61
10.04.2009, 13:12
Bu zamana kadar hep arkasında olduğum ersun hocaya olan inancımı belediye maçında 60 dakkada yaptığı değişiklikten sonra kaybettim durum 0-0 ken oyuna hüseyini almasını sadece bir şaka olarak nitelendirebildim.Umarım ilerki maçlarda değişmezlerinden kurtulur ve beni mahcup eder.umutu yada gokhanı yedeğe çekip alanzinho yattara ikilisini oynatmayı deneyemiyecekse zaten şampiyonluk umududa 0

Mollasalihoğlu
10.04.2009, 15:24
Stadyum olarak genç bir oyuncunun, özellikle genç ve "Trabzonlu" bir oyuncunun kariyerine başlaması için 19 Mayıs Avni Aker'e oranla daha makul bir yer.. Tayfun örneği önümüzde..

Ben, birey olarak, Barış ve Göksu 11'de başlarsa çok sevinirim ama hata yaptıklarında gelip burada savunacak takati bulabilir miyim onları?? Bilemiyorum.. En kötü Kayseri'ye veririz kiralık 1'er yıllığına :)

Adem Erdoğan
10.04.2009, 15:28
Onlara hata yapma kredisi tanınır.Yıllardır başlı başlına hata olanlara kredi tanındığı gibi.

Mollasalihoğlu
10.04.2009, 15:29
Onlara hata yapma kredisi tanınır.Yıllardır başlı başlına hata olanlara kredi tanındığı gibi.

Kimseye kredi mredi tanınmaz abicim geçelim bu işleri..

Yıllardır başlı başına sövülür bizde..

muribbi
10.04.2009, 17:34
ersun yanal bizi bu buhranlı dönemimizden çıkaracak kapasitededir. gitsinmi sorusunu aklına alanlara ziya doğan demek istiyorum.

M.S.SOFU
10.04.2009, 18:23
2. yarı başından beri hep şöyle bir kadro bekliyordum hiç çıkmadı
-------sylva(onur)--------
serkan--giray--egemen--cale
----------------------------
yattara--selçuk--colman--alanzinho
----------barış(isaac)-----------------
------------gökhan(umut)------------
2. yarı başından beri taktik değişmedi ve takım kötü gidiyor...
artık bi şeyler yapmak gerek
yoksa yönetim yapacak bi şeyler ve ersun hocanın gitmesini hiç istemiyorum...

yakup tekin
10.04.2009, 21:06
kusura bakma da eğer gerçekten kadro kurma hevesimiz varsa gerçekçi bişeyler kuralım onu savunalım...bu orta sahayla çıkarsan rakip kim olursa olsun piknik yapar sahada

Öyle bir yazmışsın ki sanki daha önce böyle bir kadro sahaya sürülmüş de rezil olmuşuz gibi. Göksu _ Hüseyin _ Colman da diyebilirdim. Ancak Ben artık gençlerin mücadelesini görmek istiyorum. Kendilerini birkaç 90 dakika seyretmek istiyorum. Selçuk'a nasıl tahammül edildiyse onlara da tahammül edilmelidir. Ben Göksu'nun Selçuk'tan daha iyi mücadele deceğini, Barış'ın orta sahanın sol kesimindeki açığı kapatacağını, Colman'ın da Hüseyin'in görevini hakkıyla yerine getireceğini düşünüyorum. Yattara-Gökhan Ünal-Alenzinho üçlüsü hücumda bir tane de olsa muhakkak gol bulacaklardır. Önemli olan orta alanda iyi mücadele eden gençlerin bulunmasıdır. Görev verilirse Göksu-Colman-Barış üçlüsü o bölgede iyi iş yapar.

Lancet_61
10.04.2009, 21:52
Öyle bir yazmışsın ki sanki daha önce böyle bir kadro sahaya sürülmüş de rezil olmuşuz gibi. Göksu _ Hüseyin _ Colman da diyebilirdim. Ancak Ben artık gençlerin mücadelesini görmek istiyorum. Kendilerini birkaç 90 dakika seyretmek istiyorum. Selçuk'a nasıl tahammül edildiyse onlara da tahammül edilmelidir. Ben Göksu'nun Selçuk'tan daha iyi mücadele deceğini, Barış'ın orta sahanın sol kesimindeki açığı kapatacağını, Colman'ın da Hüseyin'in görevini hakkıyla yerine getireceğini düşünüyorum. Yattara-Gökhan Ünal-Alenzinho üçlüsü hücumda bir tane de olsa muhakkak gol bulacaklardır. Önemli olan orta alanda iyi mücadele eden gençlerin bulunmasıdır. Görev verilirse Göksu-Colman-Barış üçlüsü o bölgede iyi iş yapar.

valla hocam neyse açıklama yapmaya çalışmıcam:)doğrudur tabii herkes ne istiyorsa onu sölüyor

Uğur Cira
10.04.2009, 21:52
hiç kimse hayal kurmasın.bu adamda bu inat varken aynı 11 i yine yarın özellikle aynı forvetleri sahaya sokacaktır.
bu adamda keçi gibi inat var.vallahi ben tükendim.belediye maçının 2. yarısını izlemedim.allah taraftarlarımıza sabır versin

oguzhann
10.04.2009, 22:40
çok korkak oynuyoruz.yattara-colman-alanzinho beraber oynatılmıyor.hüseyin ve selçukla kurulu bir göbekle oynuyoruz.aynı 11 ile bütün sezon oynamaya çalışıyoruz.formsuz oyuncuları kesemiyoruz.gençleri değerlendirmiyoruz.ersun bunları sen de biliyorsun ama hala niye ısrarcısın?

halukcan
10.04.2009, 23:35
:D:D:yattara2::yattara2::dvl::dvl:
hiç kimse hayal kurmasın.bu adamda bu inat varken aynı 11 i yine yarın özellikle aynı forvetleri sahaya sokacaktır.
bu adamda keçi gibi inat var.vallahi ben tükendim.belediye maçının 2. yarısını izlemedim.allah taraftarlarımıza sabır versin

onur-ts
11.04.2009, 09:04
oynat artık Alanzinhoyu 90 dakika daaa.

Erdem Keser
11.04.2009, 09:16
Hadi hocam , yanındayız !

Mesut
11.04.2009, 10:45
ersun hocayı desteklerim ama hala umut gökhan inadından vazzgeçmezse kendi ipini kendi çeker

oguzhann
11.04.2009, 11:50
ersun hocayı desteklerim ama hala umut gökhan inadından vazzgeçmezse kendi ipini kendi çekerumut-gökhan-selçuk-tayfun-hüseyin+yorgun song'u oynatma inadı+alanzinho,colman,yattara üçlüsünü bir arada oynatmama inadı

blackrain61
11.04.2009, 18:39
Gökhan ve Umut ikisi de Trabzonsporun forvetleri olacak kapasitede degiller. Ama tek forvet oynayacaksak ben Gökhan´dan yana tercihimi kullanirim. (Alanzinho ve Yattara ile birlikte). Hic degilse Umuttan daha iyi vurus teknigi var.

erolizmts
11.04.2009, 21:08
10 kişi kalan ve 3-1 yenik oynayan Hacettepe karşısında bile yanlış ve gereksiz oyuncu değişiklikleriyle takımın hızını keserek fantezi yaptı Ersun hoca. Gökhan'ın değilde Isaac'in oyuna alınmasını geçtim, 89'uncu dakikaya kadar 3'üncü oyuncu değişikliğini yapmayarak 3-1'i yeterli görmesi ve zamana oynatmasıda ayrı bir olay.

Kimse "kazandık yinemi eleştiri?" demesin. Açıkcası Hacettepe 10 kişi kalmasaydı 3-1'lik skoru ne kadar koruyabilirdik allah bilir.

Misina
11.04.2009, 21:14
52.dakikada maç koptu.

Düşünüyorum,Genç oyuncularımız böylesine rahat bir maçta oynatılmayacaksa ne zaman oynatılacak?

Denizli maçında Ceyhunu kurtarıcı diye oyuna sokan Ersun Hoca aynı cesareti ve kararlılığı neden bu maçta göstermedi?

Barış 90.dakikada oyuna giriyor.Bunu yapan Ziya Doğan olsa Ne dediler ne demelilerde 50 sayfalık malzeme olurdu.

Gökhan ve Song u kesen hoca Selçuk u neden kesmedi buna da anlam verebilmiş değilim.Bu performansıyla Selçuk hala forma buluyorsa Ersun Hocaya saygı duymuyorum.

erolizmts
11.04.2009, 21:18
Gökhan ve Song u kesen hoca Selçuk u neden kesmedi buna da anlam verebilmiş değilim.Bu performansıyla Selçuk hala forma buluyorsa Ersun Hocaya saygı duymuyorum.

Selçuk konusunda sana katılamıyorum. Oyundan çıktıktan sonra orta sahamız top bile yapamadı. Kendisinden daha kötü futbol oynayan Colman yerine oyundn alınması yanlıştı.

Erdem Keser
11.04.2009, 21:21
Selçuk konusunda sana katılamıyorum. Oyundan çıktıktan sonra orta sahamız top bile yapamadı. Kendisinden daha kötü futbol oynayan Colman yerine oyundn alınması yanlıştı.
:D:D:D
kime neyi anlatıyorsunuz yahu.Eğer maçı anlatan spiker Selçuk'un adını çok fazla zikretmemişse bilki kötü oynamıştır.Bugün ilk yarıda bulduğumuz pozisyonların başındaki isim kimdi diye sormak isterdim ama neyse.:)

Mayls
11.04.2009, 21:22
Biraz olsun eleştirilere kulak verdiğini düşünüyorum Ersun Yanal'ın.
Umarım devam eder böyle.
Ve şu sözleşme uzatılsın artık.

Adil ÖZGÜR
11.04.2009, 21:28
Hacettepe-Trabzonspor maçında Hacaettepe son takım ve küme düşen takımların ilki,

Maçı seyrederken birden 3-0 galip geldiğimiz dakikalarda, işte şimdi önce Umut'u çıkartacaksın, Isaac alınacak,

Sonra da Hüseyin çıkacak, Faty,

En son da Selçuk çıkarılıp genç birini oyuna sokmak lazım diye düşündüm.

Evet üç oyuncu çıkarıldı, Barış son dakikada oyuna girdi, küme düşen takım oyuncu sayısı 10 kişi????

Oyun hiç tatmin edici değildi.

RaİSTLİN610
11.04.2009, 21:28
ya hoca niye 89 da barıs ı sokuyor nedir bu sanki egosunu tatmin ediyor

gustavo_colman
11.04.2009, 21:31
Hacettepe-Trabzonspor maçında Hacaettepe son takım ve küme düşen takımların ilki,

Maçı seyrederken birden 3-0 galip geldiğimiz dakikalarda, işte şimdi önce Umut'u çıkartacaksın, Isaac alınacak,

Sonra da Hüseyin çıkacak, Faty,

En son da Selçuk çıkarılıp genç birini oyuna sokmak lazım diye düşündüm.

Evet üç oyuncu çıkarıldı, Barış son dakikada oyuna girdi, küme düşen takım oyuncu sayısı 10 kişi????

Oyun hiç tatmin edici değildi.
gençler konusunda ve oyuncu giriş-çıkışında size hak veriyorum 3.golden sonra rehavete kapıldık inşallah bir daha olmaz

Lancet_61
11.04.2009, 21:55
hocam maçtan sonra gayet güzel konuştun..biraz saldır hocam böyle işte..agresifleş..lafını esirgeme bazen..barışı ben de daha önce bekliyordum ama ersun yanalın barışı oyuna o dakikada sokmasının bi anlamı olmalı..olaya biraz da burdan bakın..şahsen barış benim kafamda formayı haketmeyen bi adam..oyuna sonradan girdikten sonra(bu maç için konuşmuyorum)insan deli gibi saldırır arkadaş..genç oyuncusun sen azıcık hırs olsun..ben hiç bi maçta böyle bi barış hatırlamıyorum..ilk yarıdaki oyun iyi bi forvetle bu takımın çok iyi işler yapabileceğini bir kez daha gösterdi..

blackrain61
11.04.2009, 23:01
ya hoca niye 89 da barıs ı sokuyor nedir bu sanki egosunu tatmin ediyor

Aynen katiliyorum. Baska bir mantikli aciklamasi yok cünkü

Hekimoğlu
11.04.2009, 23:05
Alan ile Yattara bir arada oynayabiliyormuş demek bak birşey daha öğrendin kârlı bir gün !!

senol 6116
11.04.2009, 23:17
Selçuk çok fazla eleştirilmemeli,tabii ki tam istediğimiz gibi değil ama gol pasları ve çalışkanlık açısından başarılı.

arimseli
11.04.2009, 23:22
Ts bugün yine berbat oynadı.

Bize göre berbat oynamasına rağmen Ts'nin kazanmasında ki en büyük etken sahanın sol tarafını da kullanmış olmasından kaynaklanıyor.

Bundan önce ki maçlarda futbolcuları sağ tarafa tıkıştırarak maçın % 80 'ini sahanın sağ tarafında oynayan takım, bugün sahayı eşite yakın kullanmayı becerdi diyebiliriz...

3-0 dan sonra maçı garantilemek havasıyla Yanal'ın Selçuk'u almasının sebebi stratejik bir hamleydi bize göre. Selçuk'u alıp Isaac'ı sokarak Selçuk'un yerini boşalttı ve Hacettepe 10 kişi oynamasına rağmen orta sahamız yol geçen hanına döndü.
Yanal bu hamle ile, 'bakın Selçuk çıkınca orta saha ne hale geliyor, Selçuk'un kıymetini bilin' mesajı vermiştir kendince.

Neyse, iyi ki rakip azıcık dişli bir rakip değildi.
4-1 kimseyi yanıltmasın.

Dandik bir oyun, dandik bir kadro ve dandik gollerle bu iş yürümez...

Dursun Kaplan
11.04.2009, 23:44
Bu kadro iyi hocam,bozma derim.

Mehmet Zeki
11.04.2009, 23:45
Bu kadro iyi hocam,bozma derim.

Katiliyorum.

Öztürk Adem
11.04.2009, 23:46
Taraftara cok ıyı bır gonderme yaptı :D

TSelif
11.04.2009, 23:49
Taraftara gönderme yapana kadar gol atmanın yollarını buldursun trilyonluk forvetlerine !

Hekimoğlu
11.04.2009, 23:57
Taraftar ona bir gönderme yaparsa feleği şaşabilir işini yapsın.Yerel medya yemeye çalışıyor zaten taraftarı da karşısına aldımı ağzıyla kuş tutsa fayda etmez.

cınar#7
11.04.2009, 23:58
Papy varken hala ısrarla Ceyhunun oynatılması hemde hüseyinin yanına..çok kötü!

blackrain61
11.04.2009, 23:59

Madem gönderme yapmak istiyor, bunu sahada yapsin oynatigi futbolla yapsin. TV´lerde degil. Alsin kalan maclari da görelim.Göndermenin en büyügünü yapsin. Ama hic sanmiyorum.
Sanki Barcelonayi yenmis bir komutan edasiyla konusuyordu. Bak gördünüz mü der gibi? Peki 10 kisilik ve küme düsmeyi nerdeyse garantilemis Hacettepe´yimi yenmek marifet mi Hocam. Adamlar 10 kisiyle bile zor anlar yasattilar.
Ligte herkes herkesi yeniyormus. Bizi baz aldiginda dediklerin dogru da hocam, diger takimlar icin bunlar pek gecerli degil ki.

otuken55
12.04.2009, 00:01
Madem gönderme yapmak istiyor, bunu sahada yapsin oynatigi futbolla yapsin. TV´lerde degil. Alsin kalan maclari da görelim.Göndermenin en büyügünü yapsin. Ama hic sanmiyorum.
Sanki Barcelonayi yenmis bir komutan edasiyla konusuyordu. Bak gördünüz mü der gibi? Peki 10 kisilik ve küme düsmeyi nerdeyse garantilemis Hacettepe´yimi yenmek marifet mi Hocam. Adamlar 10 kisiyle bile zor anlar yasattilar.
Ligte herkes herkesi yeniyormus. Bizi baz aldiginda dediklerin dogru da hocam, diger takimlar icin bunlar pek gecerli degil ki.
fenerbahçe madara olmadı mı anadolu ekiplerine
galatasaray taraftarı isyana gelmedi mi?
bjk daha düne kadar neden anadolu ekiplerini yenemiyoruz diye ağlaşmıyor muydu?
ayıp yahu ayıp yaşınızdan başınızdan utanın
eleştiri evet doğrudur gereklidir
fakat işkembei kübra ordinaryusluğu hayır
sonuna kadar hayır
sonan kadar ersun yanal

otuken55
12.04.2009, 00:03
Ts bugün yine berbat oynadı.

Bize göre berbat oynamasına rağmen Ts'nin kazanmasında ki en büyük etken sahanın sol tarafını da kullanmış olmasından kaynaklanıyor.

Bundan önce ki maçlarda futbolcuları sağ tarafa tıkıştırarak maçın % 80 'ini sahanın sağ tarafında oynayan takım, bugün sahayı eşite yakın kullanmayı becerdi diyebiliriz...

3-0 dan sonra maçı garantilemek havasıyla Yanal'ın Selçuk'u almasının sebebi stratejik bir hamleydi bize göre. Selçuk'u alıp Isaac'ı sokarak Selçuk'un yerini boşalttı ve Hacettepe 10 kişi oynamasına rağmen orta sahamız yol geçen hanına döndü.
Yanal bu hamle ile, 'bakın Selçuk çıkınca orta saha ne hale geliyor, Selçuk'un kıymetini bilin' mesajı vermiştir kendince.

Neyse, iyi ki rakip azıcık dişli bir rakip değildi.
4-1 kimseyi yanıltmasın.

Dandik bir oyun, dandik bir kadro ve dandik gollerle bu iş yürümez...
koyu yazdığınız yere katılıyorum
doğru da yaptı
demek ki çıkarmamakla doğru yapıyormuş

arimseli
12.04.2009, 00:20
koyu yazdığınız yere katılıyorum
doğru da yaptı
demek ki çıkarmamakla doğru yapıyormuş
İyi de Selçuk'un yerini niye boş bıraktı acaba!..
Selçuk'un yerine Isaac değilde bir orta saha elemanı alınsaydı Selçuk'un kıymetinin bilinmesine gerek kalmayacaktı ki.
Yani orta sahadan birini çıkarıp yerine forvete birisini koyarsan orta sahayı bir kişi eksiltmiş olursun.
Akıl işi mi bu!..

blackrain61
12.04.2009, 00:20
fenerbahçe madara olmadı mı anadolu ekiplerine
galatasaray taraftarı isyana gelmedi mi?
bjk daha düne kadar neden anadolu ekiplerini yenemiyoruz diye ağlaşmıyor muydu?
ayıp yahu ayıp yaşınızdan başınızdan utanın
eleştiri evet doğrudur gereklidir
fakat işkembei kübra ordinaryusluğu hayır
sonuna kadar hayır
sonan kadar ersun yanal

Vay be... ne güzel sözler bunlar. "Iskembei kübra ordinaryuslugu" Bu arada anlamini ögrenebilir miyim? Belki ilerde lazim olur.

Demek oluyor ki. Ersun Hocanin Tvllerde taraftarlari elestirme hakki var, bizim yok. Ama sizinde elestiriye tahammülümüz yok sanirim.Sizin icin Ersun Hoca yeri Trabzonsporunda ve taraftarinda üstünde mi?. Ne yaparsa yapsin dogru mu? Benim icinde sahislar degil, Trabzonspor ve Trabzon hep önde gelir.

Bu arada yasimda ve basimdan utanacak bir söz söylemedim.

Istanbul takimlari madara olduysa bizim durumumuzu ne ile ifade etmeliyiz. Sen Ersun hocadan memnun olabilirsin, ama ben asla memnun degilim. Ve bu forumda da görüslerimi saygi seviyesini asmadan dile getirmeye calisiyorum. Madem karsi tezleriniz var onlari savunun. Kisilerin yaslariyla baslariyla ugrasmayin.

otuken55
12.04.2009, 00:26
hacettepe'yi yenmek marifet mi hocam demişsiniz buna nasıl bir antitez oluşturayım?
''sayın başbakan bu ülke bu ekonomi yönetimiyle ilerleyemez''diyen manavla aynı türden haykırışlar.
bilgi ve fikir orantısını iyi tutturmak lazım.
sözün özü oturup tartışacak herhangi bir görüşünüzü bulamadım seçemedim bilemem belki abukluk bende.bundan hareketle antitezler üretmek istemedim,sentezler oluşturabileceğimize inanmadım:)
ayrıca,benzetmelerimi veya tamlamalarımı size açıklamak zorunda mıyım?
zira bu konuda iyi olduğumu düşünüyorum

blackrain61
12.04.2009, 00:30
hacettepe'yi yenmek marifet mi hocam demişsiniz buna nasıl bir antitez oluşturayım?
''sayın başbakan bu ülke bu ekonomi yönetimiyle ilerleyemez''diyen manavla aynı türden haykırışlar.
bilgi ve fikir orantısını iyi tutturmak lazım.
sözün özü oturup tartışacak herhangi bir görüşünüzü bulamadım seçemedim bilemem belki abukluk bende.bundan hareketle antitezler üretmek istemedim,sentezler oluşturabileceğimize inanmadım:)
ayrıca,benzetmelerimi veya tamlamalarımı size açıklamak zorunda mıyım?
zira bu konuda iyi olduğumu düşünüyorum

:) Peki yinede tesekkürler cevabiniz icin.

otuken55
12.04.2009, 00:32
:) Peki yinede tesekkürler cevabiniz icin.
ben teşekkür ederim:D

cem arin
12.04.2009, 00:34
Taraftara gönderme yapana kadar gol atmanın yollarını buldursun trilyonluk forvetlerine !

he he he..
simdi onun forvetleri oldu degil mi?
komik insanlarsiniz vesselam...

İlker ToSun
12.04.2009, 00:37
umarım bu sistemi sadece bu maçlık değil geri kalan maçların tamamında kullanırsın ersun hoca. sistem doğru, bana kalırsa umut ile gökhanı değiştirdinmi bu takımın maksimum yarar sağlayacağı kadro ve dizilişi yakalamış olursun.

oyuncu değişikliklerinde önceliği artık ısaac yerine barışa verirsen sevinirim.

yattara ve alanzinho aynı anda ilk 11 de oldumu ne kadar daha kolay pozisyon ürettiğimizi anlamışsındır umarım. bu olayın tek maçlık ağzımıza bal çalmak olduğunu düşünmek istemiyorum. bu maçla önceki hatalarını belli bir kısmıyla anladığını ve düzelttiğini düşünüyorum inşallah diğer kötü kadroda 26 hafta ettiğin ısrarı bu kadroda tek umut-gökhan değişikliğiyle 7 haftada gösterirsin.

kingfisher
12.04.2009, 00:39
oyunu okumayı bilmiyosun yediğimiz gölü de senin yüzünden yedik futbolcuların hiç bir suçu yok...

Erdem Keser
12.04.2009, 00:47
:D bu güzeldi:D

M.S.SOFU
12.04.2009, 02:32
Bu sözler çok tartışılır
11 Nisan 2009 Cumartesi 21:35
Trabzonspor'un düşmesi neredeyse kesinleşen Hacettepespor'u 4-1'le geçtiği maçtan sonra konuşan Ersun Yanal taraftara mesaj yolladı..

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Hacettepe galibiyetinden sonra yaptığı açıklamada taraftarlarından destek beklediklerini ve eleştirmenin kolay olduğunu söyledi. Yanal, "Trabzonspor her zaman hedeflerin takımı olacak ve şampiyonluğu kovalayacak. Tabii ki eleştirecekler ama şu bir gerçek ki şiddet, baskı ve küfürle kimsenin performanısnı arttıramazsınız. Trabzonspor taraftarı ile bütünleşmek ve bizlerin sahibi olduğunu hissetmek istiyoruz. " diyerek taraftara mesaj yolladı..

"Trabzonspor'daki herkes başarıyı çok istiyor." diyen Yanal, bunun sırrını ise şöyle anlattı: "Başarı plan ve proje işi. Bunu yapabilecek çok iyi bir yönetim var, çok iyi projeler var. Sportif başarı için oyuncu dinamikleri devam ediyor. Çok iyi oynayıp kazanamadığımız maçlar oldu, sağduyunun olacağına inanıyorum. Bizler geçiciyiz, Trabzonspor kalıcı. Trabzonsporluları çok seviyorum ve bu takımın başarılı olacağına inanıyorum. Kaybettiğimiz maçlarda kazanabilmeye çok yaklaştığımız anlar oldu. Bazı kazandığımız maçlara göre kaybettiğimiz maçlarda daha fazlasını yaptığımız oldu. Rakiplerimizin kolay kazandığı maçlar var, biz o kadar kolay maç kazanmadık. Bugün de çok kolay kazanmadık ama iyi oyunculara sahibiz. Ligin en genç üçüncü takımıyız, bir kaç oyuncu çıkınca en genç takımız. Eleştirenlerin bir çoğu bu işi yapmış mı sormak lazım, biz sonuca göre değil, amaca göre değerlendiriyoruz. Canları sağolsun eliştirmeye devam etsinler.
Yanal takımdaki değişikliklerle ilgili eleştirilere de şu cevabı verdi: "Song'un ufak bir problemi vardı, son anda oynatmaktan vazgeçtik, Tayfun'u da riske etmek istemedik. Diğer oyuncularımızın da oynaması gerekiyordu. Gökhan Ünal herkes tarafından kabul edilen bir oyuncu, ona destek olmak gerekiyor. Gökhan, Türkiye'de en çok gol pozisyonuna giren oyuncu. Gökhan'ı bir kez tribüne çağırıp alkışlamadılar.. Bize destek lazım, oyuncularımızın morale ihtiyacı var. Bu morali de omuz omuza aynı yolda yürüdüğümüz insanlar verecek. Onlar değerli insanlar, biz de etten kemikten yapılmış insanlarız."
Yanal son olarak yarın oynanacak derbi ile ilgili şu açıklamayı yaptı: "Derbilerde kimin kazanacağı konusunda yorum yapmak çok zor, iki takımın da kazanmaya ihtiyacı var. Bu maçta her sonuç olabilir ama benim gönlümden geçen beraberlik, umarım bize de sonuç yarar. Süper Lig'de bu sene her takım her takımı yenebiliyor. Türk Futbolu iyi yerlere doğru geliyor."

bu sözler iyi incelenmeli...

Erkin Ekşi
12.04.2009, 02:55
umarım bu sistemi sadece bu maçlık değil geri kalan maçların tamamında kullanırsın ersun hoca. sistem doğru, bana kalırsa umut ile gökhanı değiştirdinmi bu takımın maksimum yarar sağlayacağı kadro ve dizilişi yakalamış olursun.

oyuncu değişikliklerinde önceliği artık ısaac yerine barışa verirsen sevinirim.

yattara ve alanzinho aynı anda ilk 11 de oldumu ne kadar daha kolay pozisyon ürettiğimizi anlamışsındır umarım. bu olayın tek maçlık ağzımıza bal çalmak olduğunu düşünmek istemiyorum. bu maçla önceki hatalarını belli bir kısmıyla anladığını ve düzelttiğini düşünüyorum inşallah diğer kötü kadroda 26 hafta ettiğin ısrarı bu kadroda tek umut-gökhan değişikliğiyle 7 haftada gösterirsin.

bence artik cok gec.
bu taktikle atilan her gol ersun hocaya atilmistir biz on haftadir sana demedikmi ersun hoca bu takimi boyle oynat diye?

sen bence gene bildigin gibi oynat... on haftanin hatasi bu kadar gun yuzune cikmasin umutlada devam et nasilsa gol atamiyor takim oynadi forvetler atamadi dersin, seneyede anlasmani uzatirlar.

Emo91
12.04.2009, 13:56
helal sana ersun hoca....
sizi bazen hakli olarak elestiren kitleye karsin senin ve bu takimin her zaman arkasinda olan da bir kitle var!!! hic süphen olmasin!!

cok efendi, terbiyeli ve sagduyulu bir aciklama yapdin hocam!
sendende saten bunu beklerdim....
elestirileri kabul eden birisi oldugunu gösterdin, ancak bu elestiriler mantiksiz ve acimasiz olmamalidir.

insallah sezon sonunda basarili bir yerde tamamlariz ligi ve asil hedefimiz gelecek sezona konsantre oluruz!

lütfen millet, destek olalim su takima!!!

otuken55
12.04.2009, 13:59
adam tarftarı arkasına almak için yapabileceği herşeyi yapıyor destek görmek istiyoruz diyor
gazetelerde ersun taraftara rest çekti ayağına yayınlıyorlar

evrents
12.04.2009, 14:40
Ersun Yanal'la uzun vadede sözleşme yenilenmeli yerel basın da yeter artık ersun hocayla uğraşmayı bıraksın

Yavuz Hasan
12.04.2009, 18:35
52.dakikada maç koptu.

Düşünüyorum,Genç oyuncularımız böylesine rahat bir maçta oynatılmayacaksa ne zaman oynatılacak?

Denizli maçında Ceyhunu kurtarıcı diye oyuna sokan Ersun Hoca aynı cesareti ve kararlılığı neden bu maçta göstermedi?

Barış 90.dakikada oyuna giriyor.Bunu yapan Ziya Doğan olsa Ne dediler ne demelilerde 50 sayfalık malzeme olurdu.

hacettepe gibi rahat bir maç oynuyoruz papy ve göksu 18 de bile yok

Uğur Cira
12.04.2009, 20:26
bence çok açık bir şekilde gözüktü ki bu takım 4-5-1 oynamalı.
bakın maçın başında ortasahamız kalabalıktı.hacettepeyi oynatmadık.
maçta 3-0 öndeyiz .ersun hoca saçma bir değişiklikle oyuna 2. forvet olarak isaaci sokuyor.bir de isaac girdikten sonraki oyuna bakın.hacettepe ortasahada daha rahat top oynamaya başladı.
ersun hoca artık şu çift forvet inadından vazgeçse süper olacak.kendi eliyle maçı zora sokan başka bir teknik direktör görmedim.sakın bana isaac girdikten sonra 4. golü attık demeyin.biz iki forvetli sisteme geri döndüğümüzde ortasahamız rakibin elindeydi.
yani

slyva
serkan giray egemen cale
hüseyin selçuk
yattara colman alanzinho
gökhan(aklını toparlamış gökhan olarak)

Lancet_61
13.04.2009, 21:46
hacettepe gibi rahat bir maç oynuyoruz papy ve göksu 18 de bile yok

hacettepe maçı rahat maç falan değildi..3 tane atınca rahat maç oldu

Yavuz Hasan
14.04.2009, 22:52
hacettepe maçı rahat maç falan değildi..3 tane atınca rahat maç oldu
ligden düşmesi kesinleşmiş bir takımla oynadığın maç rahat değilse kusura bakmayın ama ya takımda ya hocada problem vardır

miaksoy
14.04.2009, 23:02
ligden düşmesi kesinleşmiş bir takımla oynadığın maç rahat değilse kusura bakmayın ama ya takımda ya hocada problem vardır

Ayni Hacettepeyi Besiktas 3-2 zor yendi. Mustafa Denizli mac bir an once bitsin diye saatine bakiyordu son dakikalarda.

reisoğlu61
14.04.2009, 23:34
ayni hacettepeye fener 7 tane atmisti

Erdem Keser
14.04.2009, 23:40
Aynı Hacettepe'ye de yenilmişti ilk devrede.

Samet Yildirim
14.04.2009, 23:41
Ya biz G.birligi ve sivasi yenersek kimsede konusmaz ersun yanali bukadar basit...insallah devam ederiz hocamizla...
hacettepespor macini büyütmemek lazim g.birligi maci daha dikkate alinmasi gereken mac..

İlker ToSun
14.04.2009, 23:59
herşey ersun hocanın elinde artık. eleştirilmekten rahatsız oluyorsa o da kendini eleştirtmeyecek. yani bariz inatlarında ısrar etmeyecek.

gençlerbirliği ve sivas maçlarından 6 puanla çıktığımız zaman tekrardan bir rüzgar yakalarız zaten.

ama ersun hoca yine eski komik kadrosuna döner ve yine oyuncu değişikliklerinde hatalar yaparsa bugüne kadar olanlardan çok daha sert eleştiriyi hak edecek. zaten onun saçma inatları yüzünden giden denizli, konya ve ibb maçlarındaki 8 puan yüzünden şampiyonluktan uzaklaştık.

hedefte ilerleyebilmek için tek şart bu iki haftada 6 puan aksi takdirde 3. lüğümüz bile riskli.

TSKara61
15.04.2009, 00:05
Tek korkum yine Alanzinho'nun yedek kalmasi. Kagida yazilacak ilk isim bu kadro da Colman ve Alanzinho'dur. Bunun disinda su anki formuylan da Yattara'dir. Cift forvete donmekte israrli olacaksa hoca kesilen oyuncunun Selcuk olmasi gerekir bence. Ama tabiiki su anki durumumuzda en uygun sistem 4-5-1.

miaksoy
15.04.2009, 00:21
Tek korkum yine Alanzinho'nun yedek kalmasi. Kagida yazilacak ilk isim bu kadro da Colman ve Alanzinho'dur. Bunun disinda su anki formuylan da Yattara'dir. Cift forvete donmekte israrli olacaksa hoca kesilen oyuncunun Selcuk olmasi gerekir bence. Ama tabiiki su anki durumumuzda en uygun sistem 4-5-1.

Selcuksuz cift forvet sistemini Hacettepe macinin son 20 dakikasinda denedik, bir anda orta sahada ustunlugu kaybettik , kalemizde gol pozisyonlari gormeye basladik. Bundan boyle tek forvet cikilmali bence.

Uğur Cira
15.04.2009, 01:24
ersun hoca bu takımda gökhan ve umutu aynı anda oynatmasında ne yaparsa yapsın.inşallah inadından vazgeçer ve biz
yattara-gökhan-alanzinho 3 lüsünü görürüz

daedalus
15.04.2009, 01:40
Çok acımasızca eleştiriyoruz hocayı. Kalan maçların hepsini kaybetsek bile Ersun Hoca'yla devam etmemiz lazım. Şampiyonluk için istikrara ihtiyacımız var.

Sistem önerilerine şaşıyorum. 442 oynatmak bir tercih meselesidir. Kimine göre yanlıştır, kimine göre doğrudur. Umut'la Gökhan atamadıklarının 5'te 1'ini atmış olsalar durum farklı olurdu. Şampiyonluğa oynayan takımlardan hangisi her maça çift forvetle çıkabilme cesaretini gösteriyor?

Takım 451 oynamaya ancak Alanzinho geldikten sonra, elverişli hale geldi. O da hala tam kapasiteyle oynayamıyor.

Bugün sünnet yarın deniz olmuyor her işte. Sabırlı olmak lazım.

Bu sefer aşı tuttu arkadaşlar. Hem yönetim, hem teknik direktör, hem oyuncular, hem de taraftarların frekansı tuttu.

Bu sene bile hala şampiyon olabileceğimizi düşünüyorum. Ama olamazsak hiç önemli değil. Yeter ki, doğru yaptıklarımızı seneye de yapmaya devam edelim ve 2-3 direk oynayabilecek oyuncu alalım.

Hekimoğlu
15.04.2009, 13:44
Gökhan-Umut ısrarı bizi bitirdi.

Sefa Murat Dokuz
15.04.2009, 21:50
Ersun Yanal Gerisi Yalan...
Ne Ziyanlar, Ne Lazaroni ler gördük biz.
Ersun Hoca ile İstikrar...