PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Sümeyye Şahin
04.02.2009, 15:15
konuşmalarını soğuk kanlılığını çok sseviyorum...gençelere de önem veriyo...takım elbiseyi de çektimi filinta gibi oluyo:D seviyorum Ersun hocayı..

evrents
04.02.2009, 15:34
Ersun hocayla neden sözleşme uzatılmıyor en az 5 yıllık sözleşme imzalanmalı

İlker ToSun
04.02.2009, 15:42
maddi açıdan kulübe fazla geliyor parası, yönetim o yüzden ağırdan alıyor ama ellerini çabuk tutup Ersun hocayla minimum 3 yıllık sözleşme imzalamaları lazım

ÜNAL
04.02.2009, 15:44
Ersun hoca ile devam edilecektir ama kaç sene olur orası meçhul.Ersun Yanal takımı burada bırakıp gitmez.:cool:

Dursun Kaplan
05.02.2009, 09:20
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1061-6I3U5D6G.jpg

İşte bu takımın iki patronu. :alkış:

oguzhann
05.02.2009, 10:25
maç sonu konuşmaları gerçekten hoş.

TAHSİN 61
05.02.2009, 10:52
by KARİZMA budur...

Tolunay Abdioğlu
05.02.2009, 12:40
Çok soğuk kanlı bir teknik adam.
Trabzonspor'a da göründüğü gibi çok faydalı oluyor.

Hüseyin İlkin
06.02.2009, 22:10
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1078-8L9R4V2D.jpg

uğurts
06.02.2009, 22:20
yanlız yattarayı çıkarması sırasında benden ve etrafımdan çok laf yedı bunu bılsın fakat yınede sevıyorum ve başarılarının devamını dılıyrm

yağız61
06.02.2009, 22:22
ersun hocam her yerde savunuyorum seni ancak oyuna daha önce müdahale etmelisin.

M.S.SOFU
06.02.2009, 22:35
hocam öldürdün yine bizi bu hafta yahu peşinen söyleyim u kadar heycan fazla...:)

balli_kuymak
06.02.2009, 22:50
beni verem ediyosun hocam şu yattara ile alanzinho'yu neden biri sağda biri solda oynatmıyorsun...alanzinho'yu biz sol kanat için almadık mı sağ kanattaki yattarayı çıkarıp onu alıyorsun..

gustavo_colman
06.02.2009, 22:54
yattarayı çıkardığı için kızdım sayın hocama ....

Onur Civelek61
06.02.2009, 22:55
Yattara çıkmayı haketti bence yerinde bi karardı bundan sonra sağda Yattara solda Alanzinho olur:)

Alibeyoglu
06.02.2009, 22:55
yattarayi cikarmasi büyük hataydi

Erol Koç
06.02.2009, 22:56
Yattaraya Haksızlık yapıldığını bende düşünüyorum.

TSKara61
06.02.2009, 23:49
Ne haksizligi abicim lutfen ya. Diger tarafta yazdigimi buraya kopyaliyorum.

Artik Yattara'nin olusu bile sahada kalmali felsefesinden bitkim...1 donem gecti. 1 donem. Ilk yaridaki Ankaragucu'nu macindan bugune kadar 1 donem gecti ve hala Yattara'nin adam akilli oynamasini bekliyoruz. Bugun gordukki 11 kisiylen oynama sansimiz yok. Ersun Yanal'in Yattara'yi oyundan almamasi taktiksel acidan intahar etmekdi ve nerdeyse intahar ediyorduk herkezin gordugu gibi.

Birde Yattara varken onun kanadindan atak yemiyoruz diyenler lutfen Fenerbahce macini bir daha izlesin ve takimlarinin en etkili isminin Roberto Carlos olduguna sahit olsun lutfen.

Macin basindan beri bozuk ve gucsuz bir goruntumuz vardi. Yattara varken de Ankaragucu tehlikeli gozukuyordu. Yattara'nin golgesini iki kisi tutuyorsa Fenerbahce macinda neden Roberto Carlos bizi perisan etti. Takimin sag kanattan atak yemesinin basit bir aciklamasi var. Oda Yattara ciktiktan sonra kanadin bosalmasidir. Dogal olarak sag acik oyundan cikinca sag kanat bosaldi ve karsi rakip degerlendirdi bunu. Oraya Serkan'i da koysan rakip takim icin belki daha da gecilmez bir koridor olacak ornegin. Dengeli bir futbol oynamak icin iki kanat'i da doldurman gerekir ve maalesef Ersun Yanal bunu sezon basindan beri beceremiyor.

Herkez Yattara'nin verimsiz oldugunu soyluyor. Ee o zaman daha neyi bekliyoruz? Yattara jubile yapana kadar sag kanatta calim deneyip topmu kaptiracak sirf defanscilar ona siki markaj yaptigi icin. ayriyetten Yattara'nin uzerinde ben hic bir zaman 3 kisi gormedim. Gordugum zaman da bu Yattara'nin topu ayaginda tutma sevdasindandir. Colman'da topu ayaginda o kadar uzun sure tutsa dogal olarak 2-3 kisi hata 4 kisiden bile pres yiyebilir (O an kac defansicinin topa yakin oldugundan alakali birsey). Dikkat ettiyseniz bu 2-3 kisi markaj ediyor dedigimiz pozisyonlarin 100 de bilmem kaci hep top kaybiylan ve guzel bir sekilde gelismis bir atagin olmuylen sonuclaniyor. Daha da beteri takim kontrapiye de kaldigi icin bugun Ankaragucu'nun yakaladigi gibi tehlikeli kontra ataklara donusuyor!

Bilmiyorum daha ne kadar net ve acik izha edebilirdim.

asil suskun
06.02.2009, 23:51
hocam macdan sizinde ders cikarmaniz lazim

Uluhan
06.02.2009, 23:55
Elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanıyor, seneye çok daha güzel futbol izleyeceğimize eminim.

Serhat ŞAHİN
07.02.2009, 00:10
Elinde güzel kadro var ama bu Ersun hoca oyunu okumayı beceremiyor.
oyun değişiklikleri hep aynı hep aynı.
dakikalar aynı.

ezberledik. bu takım birlikle var yoksa Ersun Hocanın pek bi katkısı olduğunu düşünmemeye başladım.
kendine yazık eder.

Mahmut Baran
07.02.2009, 04:11
biraz radikal bir yorum olacak ama hocaya maç içerisindeki müdahalelerinde yardımcı olması için tecrübeli bir yardımcı gerek diye düşünüyorum.

Tyler Durden
07.02.2009, 05:07
Evet lider takimin hocasina yardimci hoca gerekiyor,cok dogru tespit.Hatta bravo.
Oyunu sadece kameranin gosterdigi acidan okuyan taraftar kitlemiz var ya daha ne olsun.
Saka gibisiniz.
Yattara degisikligi icin hocayi kutluyorum.Bu takimda en sevdigim futbolcu olmasina ragmen yattara bizim bildigimiz yattara degil.
Gecen sene ki kadro olsaydi her hali oynardi derdik ama mevcut kadro da bu haliyle biraz zor.Kac tane top kaybettigini sayamadim bile.

Bu hoca herkesin gonlunu yapmaya calissa 100 tane farkli 11 cikar.

tslover
07.02.2009, 08:25
Çok iyi bir TD olduğunu düşünüyorum ancak gene de TS'nin hakkını tam olarak verebildiğini düşünmüyorum belkide yanılıyorum bilmiyorum ama Hüseyin denilen futbolcuyu!! oynatmaya devam ettikçe olabilecek maksimum bu.Bırak bir kere de Colman ile Selçuk ortada oynasın 3'lü olmasın diycem ama ukalalık olmuş olacak.Nese hayırlısı bakalım.Birde değinmeden geçemiycem Ferhat denilen adamdan hala bişiler umuyor olman da ayrıca moralimi bozuyor.Ama yine de size güveniyorum

Ertan 51
07.02.2009, 08:33
Isaac girerse Umut çıkar diye düşünürken Umut'u oyunda tutman ve galibiyet golünü bulmamızdaki katkın çok büyük hocam
teşekkürler emeklerin için
3 puan ilaç gibi geldi,yenge ve oğlun trübündeydi onlarada güzel bir hediye olmuştur inşallah bu galibiyet.
Trabzonsporumuzu şampiyon yapacak bir isim varsa oda sensin hocam yılma mücadeleye devam yanındayız.

Emirhan Ömeroğlu
07.02.2009, 08:48
kim ne derse desin herkeslede tartışırım bu konuyu YATTARA'nın ÖLÜSÜ RAKİP TAKIMDAN İKİ KİŞİYİ KESİYOR... yattara oyundan çıkınca adamlar soldan gelmeye başladı orta açtılar falan yapmayın arkadaşlar Yattara mutlak ve mutlak oyunda kalmalı..

Erkan SUİÇMEZ
07.02.2009, 09:32
sene başından beri biz umutu gökhanı gol becerileri zayıf,yattarayı eskisi gibi değil,hüseyini tayfunu yetersiz,colmanı yavaş,caleyi sıradan diye eliştiriyorsak ve biz hala lidersek bunun tek bir izahı var;başarının büyük kısmı hocaya ait.

ersun hoca takımı herçek bir takım havasında oynatıyor.yıldızlaşan oyuncumuz yok milli takıma bile 1 oyuncu verebiliyoruz(fatih terim sorununu ayrı tutuyorum).teşekkürler ersun hoca umarım seninle 5 yıl daha devam ederiz.eminim 5 yılın 3 ünde şampiyonluğa biz ulaşırız.

cınar#7
07.02.2009, 12:46
Yattarayla Alanzinhoyuda oynatsa aynı anda tam olucak ama..yattara'yı bu gidişle küstürür malasef...

Dogan
07.02.2009, 12:55
Kimi keseceğim diye düşünüyorsun sanırım Ersun Hoca. Gökhan'ı kes kimsenin gıkı çıkmaz.

Erbay
07.02.2009, 15:23
Ersun hoca,Yattara'yı çıkarma lütfen. Yattara çıktı gol yedik elinde yine Yattara olsa oyuna sokar gol attırsın diye(İsaac girdi mesela). O zaman mantığı ne çıkarmanın. Çıkacak biri varsa o da Gökhan Ünaldı.

Ali Tunahan Güllü
07.02.2009, 15:23
ersun hoca artık alaniznhoyu biyere monte etmeni bekliyoruz....

Tansu Onur Erdoğan
07.02.2009, 15:28
dün umut cıksaydı yattaranın yerine dediler umut galibiyeti getirdi.hocanın işine karısıp durmayın

İlker ToSun
07.02.2009, 16:05
ersun hoca güya çok bilimsel çalışıyordu herşeyin istatistiğini tutuyordu ya laptopuyla, burada ben bas bas bağırdım YATTARANIN ÇIKTIĞI HER MAÇ GOL YİYORUZ, 88 DE ÇIKSA 90 DA YİYORUZ, BU 5 SENEDİR BÖYLE. ersun hoca hala neden anlamak istemiyor bunu. takımı fizik olarak iyi hazırlayan bir hoca ama oyunu katiyen okuyamıyor, hiç iyi oyuncu değişikliği yapamıyor, sol açık istedi alındı bu sefer sağ açığı kesiyor ki alınan sol açık da abartıldığı kadar değil anlaşılan. PİRE İÇİN YORGAN YAKMA hocam. yattaranın en kötü hali de maç bitene kadar sahada kalır anla artık şunu ya. ecel terleri döktük son maçta. maç sonunda "ders çıkarmalıyız" diyodun da hocam bu maçtan ders çıkarması gereken tek kişi sensin. bizi yattara konusunda üzmeye devam ediyorsun.

otuken55
07.02.2009, 16:14
niye sahada kalıyor en kötü hali?
yattara tanrı mı?

otuken55
07.02.2009, 16:17
kim ne derse desin herkeslede tartışırım bu konuyu YATTARA'nın ÖLÜSÜ RAKİP TAKIMDAN İKİ KİŞİYİ KESİYOR... yattara oyundan çıkınca adamlar soldan gelmeye başladı orta açtılar falan yapmayın arkadaşlar Yattara mutlak ve mutlak oyunda kalmalı..
bu nasıl bir mantık kardeşim?
fener maçında kesseydi ya carlos u
otobanı çevirdi o kanadı!!
birisi yazmıştı ismini hatırlamıyorum,ozaman birisi bu alex ferguson'a anlatsın bizde bi adam var oynat rakip 2 kişi eksik kalıyor...
ömrü billah anlaşsınlar..
kesinlikle katılmıyorum sanaa...
takımda kötü oynayan pele de olsa çıkar...

ferdiT
07.02.2009, 16:17
iki kanatta oynamalı zira o zaman adamlar dicek sagı mı tutacaz solu mu ve bizimde topun kanat degistirmesını saglamamız lazım ben umut un kesilmesınden yanayım her zaman son dk golu atamaz!!!

Mustafa Ayazoğlu
07.02.2009, 16:19
Yattara oyundan alınmasın lütfen !

Yavuz Hasan
07.02.2009, 16:20
birisi yazmıştı ismini hatırlamıyorum,ozaman birisi bu alex ferguson'a anlatsın bizde bi adam var oynat rakip 2 kişi eksik kalıyor...
puan kaybettiğimiz maçların çogunda yattara çıktıktan sonra gol yedik yada baskı altında kalıp kontrollu top oynayamadık fener maçının son dakikalarını hatırlayın nasıl baskı yaptılar ve o esnada yattara kulubedeydi

İlker ToSun
07.02.2009, 16:27

bu futbol mantığı, carlos o kanadı ne ara otobana çevirdi? hangi maçı izledin sen. yattara oyundan çıkana kadar carlosun bütün yaptığı 40 metreden çektiği şutlardı çünkü daha yakınlaşmaya cesareti yetmiyordu. 40 metreden çekeceği boş şutlarda olucak tabiiki onu engelleyemezsin. ama 88 de yattara oyundan çıktı 94. dk ya kadar carlos 2 etkili şut çekti 1 de etkili orta yaptı ve bunu yaparken bu sefer CEZA ALANIMIZIN KÖŞESİNDEYDİ. aradaki farkı anlayamamışsan diyecek bir şeyim yok." yattara tanrı mı ? " soruna da cevap basit EVET ; FUTBOL TANRISI.
niye sahada kaldığını da açıklıyorum işte ben ve birçok taraftar burda O ÇIKTIĞI ZAMAN BASKI YİYORUZ, VE O NE ZAMAN ÇIKSA GOL YİYORUZ. Daha başka ne diyelim.

Serhat Koçali
07.02.2009, 16:47
yattarayı çıkarması onu büyük bir yanlızlığa itiyor bence bunu yapmaması gerekir rekabeti bence yattara kaldıramıyor

cabri
07.02.2009, 17:09
alanzinho takımda sıkıntı yaratıyor sanki.. bu geçiş ve alışma döneminde hocaya büyük görev düşecek.

alanzinho yattara nın alternatifi midir? bunun cevabı evet olamaz.. tek kanatım var, sol açık eksik diye beyanatlar vermenin açıklaması yapılamaz.

alanzinho yattara nın alternatifi değil umut un hiç değil.. aslında sıkıntı 3 bilinmeyenli denklem gibi.

alanzinho nereye alındı? sol açık.

sol açıkta oynayan kim? umut-colman dönüşümlü.

ikisinden biri yedek kalmalı.. bunu yapmanın sonuçları ne olur bunu iyi tartmak lazım.

1-takımın mücadele gücü düşmesin, orta saha zaten zor duruyor ayakta.

2-gol gücü zayıflamasın, kazandığımız maçlar çoğunlukla tek farklı.

burdan sonuç çıkmayınca kabak yattara nın kafasına patlıyor. benim görüşüm bu orta saha (selçuk-colman-hüseyin) yapısı ile yattara-alanzinho aynı anda oynayamaz. artı gökhan hiç koşmaz buna mukabil yakaladıklarını atamaz görüntüsü ile alanzinho-yattara tartışmasına tuz biber olur.

ucubergin
07.02.2009, 17:24
Ersun Yanal bence ligdeki en iyi T.Direktor. Sadri Sener'i burdan kutluyorum.

David Beckham
07.02.2009, 22:48
arkdaslar maraton'da Trabzonspor'umzn maçına geçicek şimdi hadi msj atalim Erman Toruğlu , Ersun hoca'nın işini öğrenirm ben dıodu öğrenmişmi bakalım

Mollasalihoğlu
07.02.2009, 22:49
yattara yatımaya başlıyor 60tan 70den sonra beyler biraz insaflı olun hocaya karşı..

Yavuz Hasan
07.02.2009, 22:57
yattara yatımaya başlıyor 60tan 70den sonra beyler biraz insaflı olun hocaya karşı..
mesele yattara nın yatması değil ki yattara çıktıktan sonra baskı yiyor olmamız
yattara psikolojik baskı unsuru rakip üzerinde
ben yattaranın yarardan çok zararı oldugunu düşünenlerdenim ama biz öndeyken ve maç kopmamışken yattaranın çakışı bizi olumsuz etkiliyor

David Beckham
07.02.2009, 22:58
arkdaslar maraton'da Trabzonspor'umzn maçına geçicek şimdi hadi msj atalim Erman Toruğlu , Ersun hoca'nın işini öğrenirm ben dıodu öğrenmişmi bakalım

poetricus
07.02.2009, 22:59
Ezberlenmiş oyuncu değişikliklerine bir tane daha eklendi: Yattara-Alanzinho.
Her güzelin bir kusuru olurmuş diyelim.
Seviyoruz seni Ersun Hoca.

Mollasalihoğlu
07.02.2009, 23:00
mesele yattara nın yatması değil ki yattara çıktıktan sonra baskı yiyor olmamız
yattara psikolojik baskı unsuru rakip üzerinde
ben yattaranın yarardan çok zararı oldugunu düşünenlerdenim ama biz öndeyken ve maç kopmamışken yattaranın çakışı bizi olumsuz etkiliyor

devamlı top ezmeye başlayan psikolojik baskı unsuru mu olur Allah aşkına..
ya kondisyonunu moralini düzeltir ya da oyundan çıkmaya ya da yedek başlamaya alışır..bu kadar basit

Harun Karadeniz
07.02.2009, 23:10
Ersun amca Allah aşkına habu yattarayı oyundan alma işinden vaz geç ya.

Sen yattaraı alıyosun adamlar sol taraftan çıkmaya başlıyor..

Alanziho ile Yattarayı koy sağlı sollu bitirelim işi işte

tslover
08.02.2009, 11:15
Hocam çıkar Hüseyin Cimşir'i orta saha ALnzinyo,colman,selçuk,yattara olsun gol felan yemeyiz hocam yoksa elinde böle bir kadro böyle bir taraftar böyle bir yönetim varken şampiyon olamazsak kendini yakacaksın

cınar#7
08.02.2009, 13:43
asıl dakka 60dan 70den sonra yattara daha etkili olur,rakip açılıp risk aldıgında kontratagı en iyi yapan oyuncumuz yattara..ama Ersun hoca onu cıkarıyo,nasıl bir mantıksa...

Çıkarcaksan ya Umutu yada Gokhanı cıkar hocam..

Ahmet Karaman
08.02.2009, 14:08
bu trabzonspor taraftarı ne kadar uzmanmış yahu. midemi bulandırıyor şu uzman tipler. ersun hocaya akıl veriyor şunu çıkar bunu çıkarma şu zaman çıkar bu zaman çıkarma. gerçekten çok komik rezalet derecesinde komik.

keramiya
10.02.2009, 01:49
yattara oyundan alındığında baskı yiyoruz hocam hep böyle oluyor bunun farkına varmadığını düşünmek istemiyorum vardır bi bildiğin herhalde.bence sahada 90 dakika kalmalı kesinlikle oyansada oynamasada bu adam rakipleri müthiş korkutuyor..

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
10.02.2009, 11:20
bu trabzonspor taraftarı ne kadar uzmanmış yahu. midemi bulandırıyor şu uzman tipler. ersun hocaya akıl veriyor şunu çıkar bunu çıkarma şu zaman çıkar bu zaman çıkarma. gerçekten çok komik rezalet derecesinde komik.

Hocam yardım ediyoruz niye öyle diyorsun :D

Kıvanç Çuvalcı
10.02.2009, 12:40
vay be hocamizin sayfasina gireyim dedim o da ne herkes hoca olmus burda zaten herkes teknik direktor,herkes akil veriyor yattara cikarmiymis morali bozuluyormus,cikinca rakip uzerimize geliyormus falan filan.zaten su morali bozuluyor,kusuyor laflarina acaip hasta oluyorum ne demek kardesim bir oyuncunun kusmesi falan sen profesyonel topcusun para karsiligi isini yapmak zorunda olan birisin,siz calistiginiz yerde patronunuza ben kustum,bugun moralim bozuk calisamiycam falan diyebiliyormusunuz?senin futbolcu olarak sorumlulugun calismak,isini en iyi bicimde yapmaya gayret etmektir,rekabet oldugunda da daha cok calismak, herzaman daha iyi olan oynar bu kadar basit.neyse nerden geldik bu konuya zaten ben kisisel olarak yattaranin kusecegini falan dusunmuyorum.yattara ve alanzinho mucadele, rakibe baski ve savunmaya yardim konularinda en az umutun seviyesine gelmeden umut kesilemez diyorum sanmiyorum yani.su anki fiziki durumlariyla ikisinin bir arada oynamasi takimin savunma ve mucadele gucunu dusurur ama zamanla birlikte oynayabilecekleri bir duzen olacaktir ama bunu birakin biz degil hocamiz dusunsun herhalde oda sizin kadar biseyler biliyordur!!!

Serdær
10.02.2009, 14:13
Ankaragücü maçındaki takımın oyununa uzun süre sabretmesi beni açıkçası düşündürdü.

Takımla ile birlikte umarım kendiside rehavete kapılmıyordur.

Ayaklarının yere basması gerektiğini düşünüyordum ki,

Allah'tan maç sonunda yapmış olduğu basın toplantısında bu düşüncemin yersiz olduğunu anladım.

Ersun Hocam bu süreçten sonra sana daha çok iş düşecektir.

Ersun Ferguson'um benim :)

Cem Balcı
10.02.2009, 18:15
tebrikler hocam güvenimiz tam...

şampiyonluğa her geçen hafta daha da yaklaşıyoruz...

cellchook
11.02.2009, 02:11
buyuk hoca bence..turkıyede degerı hala anlasılamayan,fatıh terım kompleksınden kurtulamamıs bır turkıye ıcın kurtulus ersun hoca..

M.S.SOFU
11.02.2009, 03:40
buyuk hoca bence..turkıyede degerı hala anlasılamayan,fatıh terım kompleksınden kurtulamamıs bır turkıye ıcın kurtulus ersun hoca..
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Emo91
11.02.2009, 16:21
ersun hoca türkiyenin en iyi teknik direktörü.....fatih terim bu kendini bilmezlerin en basinda!

ersun hoca ile en az 5 sene devam!!!!!

Dursun Kaplan
11.02.2009, 17:12
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1120-4P1B3K4N.jpg

Ersun Yanal'ın Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, takımımızın zirve mücadelesi verdiği şu günlerde kamuoyunda yapılan bazı değerlendirmelere yönelik açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’da hiçbir zaman problem çıkaran adam olmadığını belirten Yanal, “Bundan böyle de bu konumumda bir değişiklik olmayacak. Bizim Trabzonspor’da ne için bulunduğumuz ortada. Bunu kayıtsız şartsız desteğini esirgemeyen ve verdiğimiz mesajları çok iyi algılayan sağduyulu taraftarlarımız biliyor. Gerisi önemli değil” ifadesini kullandı.

Kendisi görevdeyken seçilen yönetim kuruluyla birlikte ilk günden beri uyumlu bir çalışma süreci yaşanmasına büyük özen gösterdiğine ve birçok kararın ortak değerlendirmeler sonucunda alındığına işaret eden Yanal, “Biz önce oyuncularımızla birlikte bir ekip olduk. Daha sonra bütün camiamızı da içerisine çeken bir aile haline geldik. Bu ailenin her ferdi sorumluluğunun bilincinde yoluna devam ediyor. Hedeflerimiz belli, amacımız bunlara ulaşmak. Bizim dışımızda yaratılmaya çalışılan gündemlerle de fazla ilgilenmiyoruz” diye konuştu.

Resmi Site

exelance
11.02.2009, 17:17
Yıllar sonra Tranzonsporun ilk 11 ini sayabiliyorum..Buna sebep Ersun Hocamızdır..
Kendisine güvenimiz tam..

Cem Balcı
11.02.2009, 17:43
inşallah uzun yıllar beraber oluruz...

aktan61
11.02.2009, 17:58
bjk maçını alırsan:alkış::alkış::alkış:
berabere kalırsan:alkış:
:mad:

TSKara61
11.02.2009, 19:03
Buyuk maclarda daha galibiyetimiz yok. Puan tablosuna bi baktigimizda sadece Ankaraspor ve Eskisehir'den 3 puan alabilmisiz. Zorlu maclarda beraberlik aliskanlik gibi birsey oldu.

onur-ts
11.02.2009, 21:39
Ersun hocanın nasıl muhteşem bir teknik direktör olduğunu bugün Gökhan gösteriyor.diğer oyunculardan net bir şekilde kondisyon, hazır olma durumu, mücadele yönünden çok daha iyi durumda.bunu başaran Ersun Hocaya teşekkür etmek lazım.
uzun yıllar Ersun Yanal...

Emiroğlu
12.02.2009, 05:06
Ersun hocanın nasıl muhteşem bir teknik direktör olduğunu bugün Gökhan gösteriyor.diğer oyunculardan net bir şekilde kondisyon, hazır olma durumu, mücadele yönünden çok daha iyi durumda.bunu başaran Ersun Hocaya teşekkür etmek lazım.

Çoğumuzun gözünden kaçan bir detay.

Seni ayrı , Ersun Hoca'yı ayrı tebrik ediyorum.

Tolunay Abdioğlu
12.02.2009, 08:33
Tebrikler Ersun Hocam...
Başarılarının Devamını Diliyorum ....

Ali İhsan
12.02.2009, 09:36

Sabah akşamki milli maçı düşünürken aynısı benim de aklıma geldi. Sahada sağlam adam bir tek Gökhan vardı.

Kazım Uzunboy
12.02.2009, 11:05
Yıllar sonra Tranzonsporun ilk 11 ini sayabiliyorum..Buna sebep Ersun Hocamızdır..
Kendisine güvenimiz tam..

11 i hiç değiştirmedi ki. :D

Sağolsun kadroyu sağlam kurdu. :alkış:

Muhammet
12.02.2009, 14:39
Yakın çevremden, arkadaşlarımda aldığım tepkiler:

- Ersun Yanal biliyor bu işi ya.
- Ben seviyorum Ersun Hocayı.
...

gibi gibi.

Başımız dik geziyoruz. Bunda payı çok büyük Ersun Yanal'ın.

Can-ı gönülden teşekkürler.

Sacit
12.02.2009, 15:15
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1120-4P1B3K4N.jpg

Sizi böyle görmek (genel konuşmayalım istemeyenler var!..) özellikle beni mutlu ediyor hocam...

her zaman böyle gülersiniz inşallah...

Emre ÖZTÜRK
12.02.2009, 15:17
hocam seviyoruz seni....İnş sene sonu birlikte güleceğiz.Daha yapacak çok iş var;)

melek61
13.02.2009, 14:05
hocam yha hem başarılısınız hem yakışıklısınız hem kararlı ve azimlisiniz.. erkekolsam sizi örnek alırdım.. güvenimiz ve inancımız tam.. bu kadar yaklaşmışken umarım kaybetmeyiz kupayı.. o kadar istiyoruz ki anlatamaıyorum..

endlessdeath
15.02.2009, 11:26
Haydi koç kendini bugün iyi göster bu maç çok önemli mu maçı aldık mı büyük takımlardan birini elemiş gibi oluruz.Şampiyonluğa bir adım daha yaklaşırız.1 farkla yenelim 3 puan bizim olsun.Önemli olan skor beşiktaş trabzonspor maçı önemlidir.Yürüyün tüm tarbzonspor koçları.Bir de 3 büyük geçinenlerinde önüne set olalım.Birde forum sakinlerine söyliyim burası forum herkes özgürce saygı çerçevesinde eleştirebilir yorum yapabilir.burası forum sitesidir

Mehmet BAL
15.02.2009, 17:05
takımın başına gelicegini ilk duydugumda çok üzülmüştüm hiç istemiyordum
şimdi hep destekliyorum yürü be hoca hep yanındayız.hep destek tam destek

balli_kuymak
15.02.2009, 21:27
yaa sen ne akıllanmaz adamsın yaa yattarayı ne zaman oyundan alsan 5 dk sonra gol yiyoruz yine aldın yine gol yedik oyuncu değişikliği yapmasını bilmiyorsun....

Misina
15.02.2009, 21:34
Ersun Hoca Oyuna Müdahalede hala geç kalıyor yanlışlar yapıyor.Orta sahanın iyice oyundan düştüğü ve baskı yemeye başladığımız anlarda İsaac yerine Serkan Balcı gibi Çabuk oynayan Koşan bir oyuncuyu oyuna alman gerekirdi.

Bir takıma bu kadar mahkum futbol oynatılmaz.

Alibeyoglu
15.02.2009, 21:44
trabzonspor cok büyük bir camia bu büyük camiada elestirilerin olmasi gayet normal
hocam sen isine bak

INSTINCT61
15.02.2009, 21:53
Bugünkü performansıyla beni acayip hayal kırıklığına uğrattı.(Sadece bugünkü performansıyla)

tslover
15.02.2009, 21:55
hocam acizane kannatimce;
1-tayfunu ve hüseyini oynatmakla hatalısın
2-umuttan sol kanat yapmaya çalışmakta hatalısın
3-bu kadro ile bu kadar mahkum oynatmakta hatalısın

Kaan
15.02.2009, 22:02
Yorum yapmak isterim ama maalesef bazı üyeler izin vermiyor (!)

Mehmet Ç.
15.02.2009, 22:03
Serkan'i daha önce alsaydin.

Tanju
15.02.2009, 22:12
Ersun hocam bugün defansif oynattı takımı çok geride oynadık maçı, Ama kupa maçi aklıma gelince, gs, sivasta puan kaybedince inönüde 1 puan iyidr:)

vurgun_kiz_61
15.02.2009, 22:26
Yanal: Beşiktaş'ın gayretini kırdık

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş'ın olmazsa olmaz puan gayretini 2 puan kırdıklarını söyledi.

15 Şubat 2009 21:59 (http://www.haber7.com/gunun-haberleri.php?date1=15&month1=02&year1=2009&cmd=GIT)

Yanal, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Beşiktaş'ı yenmeleri halinde aradaki puan farkını 9'a çıkarabileceklerini, ancak bunu gerçekleştiremediklerini ifade ederek, ''Ancak 6 puanlık farkı korumayı bildik'' dedi.
''Trabzonspor'un istediği oyunu rakibine kabul ettirme adına başarısız olduğunu düşünüyorum'' ifadesini kullanan Ersun Yanal, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Özellikle ikinci yarıda rakibin geride kurduğu savunmayı biz öndeki oyuncularla aşabilecek şekilde değerlendiremedik. Ataklarımızı rakip kalede gole gidebilecek şekilde ileride topu tutamadık. Oyunun ikinci yarısında rakibin, forvetleriyle stoperleri arasında pozisyonlar oldu. Burada çok önemli pozisyon olmadı. Sadece karamboller oldu, çok gol pozisyon vermedik. Rakibimizin olmazsa olmaz puan gayretini iki puan kırdık. Bu önemli deplasmandan puan çıkardık, ikili averajda biz öndeyiz.''
Yanal, Alanzinho'nun çok top kaybı yaptığı yolundaki bir soruyu, ''Bu oyuncumuz çok geç geldi. Alanzinho'yu daha yeni yeni hazırlıyoruz. Birkaç hafta içinde o da bizim oyunculara yakın performans gösterecektir'' diye yanıtladı.

CHA

Harun-61
15.02.2009, 22:27
Hocam,

Selcuk bu kadar kötü iken, Serkan'i niye bu kadar beklettin ?

.

OLCAY ÇAKIR
15.02.2009, 22:31
Hocam,bu gece berbattın.
En kötü sendin bence...
Oyuncu değişiklikleri,tercihler,dakikalar hepsi yanlıştı.
Hiç yakışmadı.
Bu kadar silik olma hakkımız varmı?
Bu kadar ezilmekte neyin nesi?

Great White
15.02.2009, 22:41
Kör değneğini bellercesine yapmaktan bıkmadığı Yattara - Isaac değişiklikleri sonucunda tamı tamına 61 kez çuvallamış olmasına rağmen hala aynı kafayla devam ediyor..

Ne zaman tutturacak, merak ediyorum..

Olur da bir gün tutturacak olursan bana doğru dönüp bir kol çıkar Ersun Hoca..

balli_kuymak
15.02.2009, 22:44
ben takip ediyorum bu 4. maç oldu yattarayı çıkardıktan 5 dk. sonra gol yiyoruz...

Harun-61
15.02.2009, 22:59
Hocam,bu gece berbattın.
En kötü sendin bence...
Oyuncu değişiklikleri,tercihler,dakikalar hepsi yanlıştı.
Hiç yakışmadı.
Bu kadar silik olma hakkımız varmı?
Bu kadar ezilmekte neyin nesi?

Olcay abi bu aksami özetlemis...

.

İlker ToSun
15.02.2009, 23:02
ben takip ediyorum bu 4. maç oldu yattarayı çıkardıktan 5 dk. sonra gol yiyoruz...

arkadaşım sen gene iyisin, ben 5 senedir takip ediyorum bu böyle,
ama bunları söyleyince burda çok bilmiş güya gerçek trabzonsporlular var bunları deyince "çomak sokmak isteyen" "köstek olan" oluyosun. böyle şeyler denince ersun yanal düşmanı oluyosun. sonunda biz haklı çıkıyoruz ama keşke haksız olsam.

Kaan
15.02.2009, 23:05
arkadaşım sen gene iyisin, ben 5 senedir takip ediyorum bu böyle,
ama bunları söyleyince burda çok bilmiş güya gerçek trabzonsporlular var bunları deyince "çomak sokmak isteyen" "köstek olan" oluyosun. böyle şeyler denince ersun yanal düşmanı oluyosun. sonunda biz haklı çıkıyoruz ama keşke haksız olsam.

Maalesef. :cool:

wolf_TS61
15.02.2009, 23:06
hocam şu yattara takıntından vazgeç artık.maç 2-0 olur 3-0 olur o zaman çıkarda yattara bu maçta çıkmaz hocam.
birde arkadaşlar bence serkanı daha erken oyuna almamasının nedeni olası bir sakatlıkta veya kırmızı kart durumunda oyuncu değiştirme hakkımız kalmayacağı için biraz daha bekledi ki olması gerekende oydu.

yavuzselim_61
15.02.2009, 23:19
hoca umutu çıkarttın, maçı verdin bu çok net, umutu hiç beğenmem bir golcü olarak, ama umut şu anda sistem için çok gereklii takım zaten pas yapamıyor, umutu çıkarttın, ileri uzunu daya, direk geri dönsün, 2.yarı rezil bir haldeydik, bildiğin tek kale, yapma hocam bunları, yine de seviyoruz seni, ama inanın bu takıma, korkak oynatmayın, bu takım gidip inönü'de beş tanede atacak, bunlara inanın, ts'nin büyüklüğünü kavrayın...

Selami Gürpınar
15.02.2009, 23:19
Hoca ne zaman hamle yapacağını birazdaha iyi kestirebilsen çok daha iyi olacak gibi.

Mustafa K. Demirbaş
15.02.2009, 23:20
biraz daha dikkat hocam lütfen

Ba®ış
15.02.2009, 23:21
Hoca'm seni seviyoruz,güveniyoruz,destekliyoruz ama artık şu Yattarayı 65. 70. dakikalarda çıkarma hocam.2 haftadır görüyoruz neler olduğunu

_SeRKaN_
15.02.2009, 23:21
Bugün nedense Ersun hocayı küçük takım yöneten bir hoca hüviyetinde gördüm...Hocam bir takım bu kadar mı galibiyeti korumak adına defansa çekilip yokları oynar...izleyen herkes biliyordu bu baskının en azından 1 gol getireceğini neden takımı defansa çekip bu kadar teslimiyetçi bir top oynattın takıma hayret doğrusu inşallah önümüzdeki haftalarda aynı hataları tekrarlamayız...

TSKara61
15.02.2009, 23:36
Dk. 1'den beri kalemize ablukaya alan bir Besiktas var. Cift on liberoylan bize 1 metre alan birakmayan bir orta sahaylan cikmis bir takim var. Takimin buyuk sikintilar cektigi 2 pas yapamamasindan, kendi sahasina demir atmasindan belliydi.

Diger tarafta, hala top ayagina gelince pas mi atacagini, calim mi atacagini, yoksa sprint mi atacagini bilemeyen; ayagina gelen toplar disinda da takima ne katkisi oldugu muamma olan bir Yattara var. Bilemiyecegim taraftarlara birsey ispatlamak icinmi, kendi egosunu tatmin etmek icinmi ama Yattara butun sezon boyu ayagina gelen toplari ezen ve ciddi bir sekilde takimin ataklarini yavaslatan bir performans gosteriyor. Bugun de, Ersun Yanal ve bazi hayalperestler haricinde herkez icin belliydi ayni bir Yattara'ylan karsi karsiya kalacagimiz. Ve artik taraftarimiza sesleniyorum. Lutfen! Lutfen "Yattara'nin olusu bile yeter!" ve "Yattara'nin golgesi bile rakipleri korkutuyor ve en kotu 2 kisiyi oyaliyor" laflarindan vazgecin artik! Fenerbahce macini gorduk! Takimin en etkili isimlerinden biri Roberto Carlos. Bugun Besiktas macina bakiyoruz! Takimin en tehlikeli ismi Rodrigo Tello. Mactan once dalga gectiginiz Ibrahim Uzulmez bile takdir edilecek bir performans sergiledi. Hani nerde oyalanan 2 kisi? Ayriyetten yedek kulubesinde oynamak icin can atan oyuncular varken. Devre arasinda Ceyhun, Faty, Baris, ve Goksu gibi genc yetenekleri gordukten sonra bu laflari nasil rahat bir vicdanlan soyleyebiliyorsunuz?

Zaten baski altinda ve sayisal da olarak her anlamda ezik olan bir orta saha da Selcuk 80 dk. boyu varligini hissettiremiyor. Colman bile baski yaratip top calabilirken, ve en azindan ismini duydurabilirken kendisinin nerde oldugunu bize tespit ettirebilirken, Selcuk hayalet gibi saha da kayboluyor. Ayni Yattara da oldugu gibi, haftalardir sablon ayni ve Ersun Yanal ve bazi hayalperest insanlar haric herkez boyle olacagini gorebilirdi.

En onemlisi de bunlarin hepsi dk. 1 den beri belliyken. Bunlari hepsi gecen hafta Ankaragucu macindan beri belliyken. Bunlarin buyuk bir kismi sezon basindan beri belliyken, bu hatalari tespit edip gereken hamleleri yapamayan Ersun Yanal'in eksiklerini goz onune getirmek. Ersun Yanal'lan istikrarin en buyuk destekleyicilirenden biriyim. Ama adil ve mantikli olmak icin, Trabzonspor'un basarisi icin hatalari tespit edip bunlara cozum uretmeliyiz. Hatalarimiza, eksiklerimize goz yumup kendi kendilerini duzeltmelerini ummak ayni Yattara'nin sezon basindan beri sergiledigi yararsiz ve hatta takimina zararli performansinin ertesi hafta bir muhtesem patlamaya donusmesini beklemek gibidir. Bu saydigim kritik noktalari degerlendirince Ersun Yanal'in sergiledigi tavir ve yaptigi hamlelerin tamamen yanlis oldugunu gorebiliriz. Dk 1'den belli takimin bozuk oldugu. Besiktas oyunu coktan yikmis kalemize ve orta sahamizin calismadigi apacik belli. Takim pas yapamiyor, ileri cikamiyor, ve dogal olarak rakip takim da oyunu bizim sahamiza yikiyor. Bu sorun nasil duzelecek, nasil giderilecek? Kendi kendinden gecmesini bekleyerekmi? Dua ederek mi, kayan yildizlara dilek tutarak mi? Bunun cozumu acik ve net! Oyun duzenini degistireceksin. Degistirmeden, oyunun gidisati da degismez. Ve degismedi de. 70 dk boyunca bir rahat nefes alamadi takimimiz. Besiktas'in kalabalik orta sahasina karsi mevcut oyuncularin varlik gosteremiyor. Bunu tek basina bozacak bir oyuncun yok (Dunya'da yok aslinda). O zaman yapman gereken orta sahani kalabalastirip mevcut oyuncularini rahatlatmak. Oyun basladigindan beri Serkan'in orta sahaya girmesi gerektigini soyledim. Maalesef bu degisiklik 80. dk'da gerceklesti ve takim tum mac boyu ilk kez oyun kurup Besiktas'in kalesine geldi. Artik bunu Serkan'in oyuna dahil olmasinami verirsin, BJK'nin yorulmasinami verirsin bilemiyecegim. Takim artik ezilmis, pestil olmus ve 70 dk boyu takimi intahara suruklemek haric ne yaptigi belli olmayan Yattara'ya tahammul edilmis, ve nihayet beklenen olmus ve Yattara oyundan alinmis. Ama yerine giren kim? Isaac Promise. Isaac sevdigim ve gelecegi bir parlak olan bir oyuncu, ama boyle bir durumda boyle bir oyunda Isaac ne yapabilir. Takimin hayatini kurtarmak icin 2 pas yapamazken, topu rakibinden 5 saniye uzak tutamazken, bir forvet oyuncusu ne yapsin? Takimin eksikligi bu muydu yani? Takim cok iyi pozisyonlarmi olusturuyor da forvetlerin degerlendiremiyordu, ya da forvetlerinin ilerde cogalma sikintisi mi vardi? Isaac'e ceza sahasi icinde top gelir, o da vurur gol olur. Ama Isaac kati ve siki bir orta sahaya karsi takiminin oyun kurma adina hic birsey yapamaz. Ve ayriyeten, madem sikintin forvetti neden Umut Bulut'u cikardin? 45. dk'da Umut cikiyor 70. dk'da Isaac giriyor, ama oyunun gidisatindaki degisiklik 0.

Isaac girmis, Serkan girmemis, Ceyhun yedek oturmus onemli degil. Onemli olan Ersun Yanal'in sezon basindan beri sikayet ettigimiz oyunu okuma eksikligi, oyun duzenini degistermekteki cekinirligi, ve dogru hamleleri yap(a)mamazligi. Bu macta da 90 dk boyunca ve macin sonrasinda da (mactan sonraki yaptigi konusmalardan belli oldugu gibi) bu hatalarin farkinda olmadigini gozetleyebiliriz. Ankaragucu maci bizim icin guya bir ders olacakti. Ankaragucu macindaki yasadigimiz sikintilar degerlendirip cozumlendirilecekti. Aslinda Ankaragucu macinda yasadigimiz sikinitilar sezon basindan beri yasadigimiz ve Besiktas macinda ust seviye ulasmis sikintilarin aynisi. Bu sikinti ise detayli sekilde bahsettigim olaylar. Yani Ersun Yanal'in oyunu okuma ve degistirmekteki eksiklikleri, ve ilk 11'deki bazi oyuncularin varliklarini gostermemeleri, kendi yuklerini cekememeleri, ve hatta bazilarinin takima zararli olmalari. Ve buna ragmen Ersun Yanal bu oyuncularin alternatiflerini degerlendirmemesi.

Umarim birileri ezbere degil de okuyup, anlayarak yorum yapar

mHİÇYILMAZ
15.02.2009, 23:43
Hocamıza güvniyoruz. Serkan çok daha erken şans bulmalıydı.

Mustafa Yüksek
15.02.2009, 23:46
Dk. 1'den beri kalemize ablukaya alan bir Besiktas var. Cift on liberoylan bize 1 metre alan birakmayan bir orta sahaylan cikmis bir takim var. Takimin buyuk sikintilar cektigi 2 pas yapamamasindan, kendi sahasina demir atmasindan belliydi.

Diger tarafta, hala top ayagina gelince pas mi atacagini, calim mi atacagini, yoksa sprint mi atacagini bilemeyen; ayagina gelen toplar disinda da takima ne katkisi oldugu muamma olan bir Yattara var. Bilemiyecegim taraftarlara birsey ispatlamak icinmi, kendi egosunu tatmin etmek icinmi ama Yattara butun sezon boyu ayagina gelen toplari ezen ve ciddi bir sekilde takimin ataklarini yavaslatan bir performans gosteriyor. Bugun de, Ersun Yanal ve bazi hayalperestler haricinde herkez icin belliydi ayni bir Yattara'ylan karsi karsiya kalacagimiz. Ve artik taraftarimiza sesleniyorum. Lutfen! Lutfen "Yattara'nin olusu bile yeter!" ve "Yattara'nin golgesi bile rakipleri korkutuyor ve en kotu 2 kisiyi oyaliyor" laflarindan vazgecin artik! Fenerbahce macini gorduk! Takimin en etkili isimlerinden biri Roberto Carlos. Bugun Besiktas macina bakiyoruz! Takimin en tehlikeli ismi Rodrigo Tello. Mactan once dalga gectiginiz Ibrahim Uzulmez bile takdir edilecek bir performans sergiledi. Hani nerde oyalanan 2 kisi? Ayriyetten yedek kulubesinde oynamak icin can atan oyuncular varken. Devre arasinda Ceyhun, Faty, Baris, ve Goksu gibi genc yetenekleri gordukten sonra bu laflari nasil rahat bir vicdanlan soyleyebiliyorsunuz?

Zaten baski altinda ve sayisal da olarak her anlamda ezik olan bir orta saha da Selcuk 80 dk. boyu varligini hissettiremiyor. Colman bile baski yaratip top calabilirken, ve en azindan ismini duydurabilirken kendisinin nerde oldugunu bize tespit ettirebilirken, Selcuk hayalet gibi saha da kayboluyor. Ayni Yattara da oldugu gibi, haftalardir sablon ayni ve Ersun Yanal ve bazi hayalperest insanlar haric herkez boyle olacagini gorebilirdi.

En onemlisi de bunlarin hepsi dk. 1 den beri belliyken. Bunlari hepsi gecen hafta Ankaragucu macindan beri belliyken. Bunlarin buyuk bir kismi sezon basindan beri belliyken, bu hatalari tespit edip gereken hamleleri yapamayan Ersun Yanal'in eksiklerini goz onune getirmek. Ersun Yanal'lan istikrarin en buyuk destekleyicilirenden biriyim. Ama adil ve mantikli olmak icin, Trabzonspor'un basarisi icin hatalari tespit edip bunlara cozum uretmeliyiz. Hatalarimiza, eksiklerimize goz yumup kendi kendilerini duzeltmelerini ummak ayni Yattara'nin sezon basindan beri sergiledigi yararsiz ve hatta takimina zararli performansinin ertesi hafta bir muhtesem patlamaya donusmesini beklemek gibidir. Bu saydigim kritik noktalari degerlendirince Ersun Yanal'in sergiledigi tavir ve yaptigi hamlelerin tamamen yanlis oldugunu gorebiliriz. Dk 1'den belli takimin bozuk oldugu. Besiktas oyunu coktan yikmis kalemize ve orta sahamizin calismadigi apacik belli. Takim pas yapamiyor, ileri cikamiyor, ve dogal olarak rakip takim da oyunu bizim sahamiza yikiyor. Bu sorun nasil duzelecek, nasil giderilecek? Kendi kendinden gecmesini bekleyerekmi? Dua ederek mi, kayan yildizlara dilek tutarak mi? Bunun cozumu acik ve net! Oyun duzenini degistireceksin. Degistirmeden, oyunun gidisati da degismez. Ve degismedi de. 70 dk boyunca bir rahat nefes alamadi takimimiz. Besiktas'in kalabalik orta sahasina karsi mevcut oyuncularin varlik gosteremiyor. Bunu tek basina bozacak bir oyuncun yok (Dunya'da yok aslinda). O zaman yapman gereken orta sahani kalabalastirip mevcut oyuncularini rahatlatmak. Oyun basladigindan beri Serkan'in orta sahaya girmesi gerektigini soyledim. Maalesef bu degisiklik 80. dk'da gerceklesti ve takim tum mac boyu ilk kez oyun kurup Besiktas'in kalesine geldi. Artik bunu Serkan'in oyuna dahil olmasinami verirsin, BJK'nin yorulmasinami verirsin bilemiyecegim. Takim artik ezilmis, pestil olmus ve 70 dk boyu takimi intahara suruklemek haric ne yaptigi belli olmayan Yattara'ya tahammul edilmis, ve nihayet beklenen olmus ve Yattara oyundan alinmis. Ama yerine giren kim? Isaac Promise. Isaac sevdigim ve gelecegi bir parlak olan bir oyuncu, ama boyle bir durumda boyle bir oyunda Isaac ne yapabilir. Takimin hayatini kurtarmak icin 2 pas yapamazken, topu rakibinden 5 saniye uzak tutamazken, bir forvet oyuncusu ne yapsin? Takimin eksikligi bu muydu yani? Takim cok iyi pozisyonlarmi olusturuyor da forvetlerin degerlendiremiyordu, ya da forvetlerinin ilerde cogalma sikintisi mi vardi? Isaac'e ceza sahasi icinde top gelir, o da vurur gol olur. Ama Isaac kati ve siki bir orta sahaya karsi takiminin oyun kurma adina hic birsey yapamaz. Ve ayriyeten, madem sikintin forvetti neden Umut Bulut'u cikardin? 45. dk'da Umut cikiyor 70. dk'da Isaac giriyor, ama oyunun gidisatindaki degisiklik 0.

Isaac girmis, Serkan girmemis, Ceyhun yedek oturmus onemli degil. Onemli olan Ersun Yanal'in sezon basindan beri sikayet ettigimiz oyunu okuma eksikligi, oyun duzenini degistermekteki cekinirligi, ve dogru hamleleri yap(a)mamazligi. Bu macta da 90 dk boyunca ve macin sonrasinda da (mactan sonraki yaptigi konusmalardan belli oldugu gibi) bu hatalarin farkinda olmadigini gozetleyebiliriz. Ankaragucu maci bizim icin guya bir ders olacakti. Ankaragucu macindaki yasadigimiz sikintilar degerlendirip cozumlendirilecekti. Aslinda Ankaragucu macinda yasadigimiz sikinitilar sezon basindan beri yasadigimiz ve Besiktas macinda ust seviye ulasmis sikintilarin aynisi. Bu sikinti ise detayli sekilde bahsettigim olaylar. Yani Ersun Yanal'in oyunu okuma ve degistirmekteki eksiklikleri, ve ilk 11'deki bazi oyuncularin varliklarini gostermemeleri, kendi yuklerini cekememeleri, ve hatta bazilarinin takima zararli olmalari. Ve buna ragmen Ersun Yanal bu oyuncularin alternatiflerini degerlendirmemesi.

Umarim birileri ezbere degil de okuyup, anlayarak yorum yapar

yazdıklarını tamamen okudum...sadece şöyle özetleyecem...sezon başından beri hiçbir faydası yok dediğin yattaranın verdiği pasta gökhana haksız yere ofsayt verilmese 1. asisti olacaktı...sağ kanattan gene maçın başlarında bir orta kesti ki mükemmel bir ortaydı umut o topa vurabilseydi 2. asisti olacaktı...ve şu anda yattara omuzlarda olacaktı...olayın özü budur...

TSKara61
16.02.2009, 00:05
Olayin diger ozude sudur Serkan Balci'ya da Baris Memis'e de 90 dk tahammul etsen en kotu ihtimal EN KOTU IHTIMAL 2 tane etkili pas yapabilir. Bizim amacimiz birilerini yerlerde surundurmek ya da birilerini omuz ustune koymak degil. Yattara adam gibi oynasa asist yapmadan orta kesmeden de omuzlarimiza aliriz onu. Ama Yattara kotu oynayinca isterse asist yapsin isterse gol atsin, bu onun takima zararli oldugu gerekcesini degistirmez.

zafer6161
16.02.2009, 00:05
serkanı ve barışı neden oynatmassın ersun hoca ???

TSKara61
16.02.2009, 00:10
Istatistikler bile herseyi soyluyor. 1111 dakika. 2 gol 1 asist. Yattara gibi bir oyuncu ne zaman bu kadar verimsiz olmustur? Yattara yedek soyundugu sezon asist krali olmus birisiyken, simdi takim tarihindeki en forumdaki sezonlarindan birini yasarken ne degisti? NOLDI SANA YATTARA NOLDI BOYLE?!

Hüseyin İlkin
16.02.2009, 00:44
yazdıklarını tamamen okudum...sadece şöyle özetleyecem...sezon başından beri hiçbir faydası yok dediğin yattaranın verdiği pasta gökhana haksız yere ofsayt verilmese 1. asisti olacaktı...sağ kanattan gene maçın başlarında bir orta kesti ki mükemmel bir ortaydı umut o topa vurabilseydi 2. asisti olacaktı...ve şu anda yattara omuzlarda olacaktı...olayın özü budur...

Açıkca ofsayttı , haksızlık olduğunu düşünmüyorum o pozisyonda .

TSiredieps
16.02.2009, 01:17
Evet bence takımın ruhunu oluşturan kişi o. İşini giliyor çünki geçmişi başarılarla dolu. Hatırlayacaksınız Denizlispor'da iken Denizlispor'un tarihindeki en başarılı futbolunu oynattı ligi ilk 5 te bitirtti. Yine Gençlerbirliği'nde tarihinin en başarılı futbolunu oynattı Gençlerbirliği neredeyse şamiyon olucaktı o sene.

Benc taraftar Ersun YANAL konusunda elele vermelidir. Bir maç , iki maç takım yenildi diye Ersun YANAL'ı söküp atmamalı bi anda . Futbol bi zevk meselesi ve Ersun Hocamız bunu zevkle yapıyor. Bence hem TRABZONSPOR hem de Ersun YANAL hakediyor şampiyonluğu...

Saygılarımla...

M.S.SOFU
16.02.2009, 04:44
Evet bence takımın ruhunu oluşturan kişi o. İşini giliyor çünki geçmişi başarılarla dolu. Hatırlayacaksınız Denizlispor'da iken Denizlispor'un tarihindeki en başarılı futbolunu oynattı ligi ilk 5 te bitirtti. Yine Gençlerbirliği'nde tarihinin en başarılı futbolunu oynattı Gençlerbirliği neredeyse şamiyon olucaktı o sene.

Benc taraftar Ersun YANAL konusunda elele vermelidir. Bir maç , iki maç takım yenildi diye Ersun YANAL'ı söküp atmamalı bi anda . Futbol bi zevk meselesi ve Ersun Hocamız bunu zevkle yapıyor. Bence hem TRABZONSPOR hem de Ersun YANAL hakediyor şampiyonluğu...

Saygılarımla...
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
ersun yanalın sözleşmesi beş sene uzatılmalı diyenleride şimdi görmek isteriz...

ucubergin
16.02.2009, 06:19
Ne yani Besiktasi Inonude yenemedk diye uzatmiyicakmiyiz kontratini ? Guluyorum sadece ya

prenha61
16.02.2009, 08:54
ersun hocaya dıyecek daha bır sey bulamıyorum macı orta sahad bıtırmen gerekırken defans bulogunda bıtırmek ıstedın sonucunuda boyle gordun helal olsun

Dursun Kaplan
16.02.2009, 08:56

Saygılarımla...

Aynen öyle. ;)

Katılıyorum son kelimesine kadar.

hAtes
16.02.2009, 11:07
4 tane derbi(!)nin(üstelik 3 ü deplasmanda) sadece 1 tane sinde yenildik;bu bizim için büyük kardır ki bunların 2 sinde mükemmel oynadık hatta 3 ü de denilebilir :).diğer 2 derbiyi de en az 4 puanla kapatırsak iyi olur.Öyle 1 maçla değil 11 maçla bile ersun hoca gönderilmez.5 yıl daha devaam

mustafakaya
16.02.2009, 11:22
biz de gelişyoruz, hoca da gelişiyor. hoca takımla ne kadar çok maça çıkarsa oyunu okuması o kadar derinleşecektir. bu yüzden beş sene diyoruz.

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2009, 11:42
Önümüzde 4 adet maç var bunlardan biri şampiyonluk yarışında arkamızdan gelen Gs, diğerleri Antalya, Denizli, Konya...
Bu maçların 3'ü içeride, sadece Antalya ile deplasmanda oynayacağız.
Aslında zurnanın zart dediği yer işte tam da burası. Bu 4 maçtan 10-12 puan toplarsak, bu iş tamamdır.
Haydi Ersun Hoca, biraz daha dikkatli lütfen.

Cem Balcı
16.02.2009, 14:52
hocam;denizlinin oyun kurgusunu önce tutmasına,defansı bile orta sahadan yapmasına neden bir önlem alamadık?

kaldı ki golümüzden sonra neredeyse 30 dk 50 m de top oynadık...

böyle bir kurguya ''kontra atak'' kurgusu düşünüp oyunu 50 m de kabullenmek ne derece doğru?

neyse...

sonuna kadar destekçiniz vesselam...

M.S.SOFU
17.02.2009, 00:05
Ne yani Besiktasi Inonude yenemedk diye uzatmiyicakmiyiz kontratini ? Guluyorum sadece ya
lafı nerenden anlıyon birader sen ya...
yazıyı tam oku üstünü de oku...
okumadan alıntı yapıp yorumlamayın ya...
hasbinallah...

Mollasalihoğlu
17.02.2009, 00:11
bence ersun yanal bizim alex ferguson'ımız olmalıdır..

tintin
17.02.2009, 11:12
ligin 20. hafta itibariyle son 2 yılda alınan puanlara bakıldığında ortalama 20 puan daha ilerisinde bi performansa oynuyoruz.bundaki en buyuk pay suphesiz ki Ersun hoca'dadır.bu takım daha 2 hafta arka arka ya yenilmedi.kotu oynadığı zaman bile galibiyetler ve puan alabiliyor.bu da Buyuk takım olunduğunun gostergesidir.daha uzun yıllar Ersun Hoca'yla calısmak dileğiyle

bordobluex
18.02.2009, 21:29
Hıncal Uluç: Aragones'e benzedi Ersun Yanal

_pGGONijcrw

http://www.youtube.com/watch?v=_pGGONijcrw

İzleyemiyorsanız tıklayın (http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/0f7e9571d6172b3a2473b065597292bf3405de73a0322ed713 33ada3b1200b38d6495a8758ba0e9615672)

Süleyman Eruyar
18.02.2009, 23:30
hocam 6+2 kuralını ihlal edeceksiniz diye korkuyorum, kaç gündür bu rüyayı görüyorum, aman dikkat..

Dursun Kaplan
19.02.2009, 08:56
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/2/7_243658_yanal3101_414_232.jpg

Teknik Direktör Ersun Yanal, futbolcularını uyardı: 'Şenol Güneş döneminde şampiyonluk, küçümsenen Van´a yenilerek kaybedilmişti. Aynı hataya düşmeyin.'

‘Sakın küçümsemeyin’
Sezonu zirvede tamamlamanın hesaplarını yapan Trabzonspor, geçmişini hatırladı... Yıllardır özlem duyulan şampiyonluğun hayalini kuran Bordo-Mavililer’de teknik direktör Ersun Yanal, futbolcularını açık bir dille uyardı. Oyuncularından rakiplerini küçümsememelerini isteyen başarılı teknik adam, “Büyük takımlara kaybetmiyoruz ama alt sıralardaki rakiplerimiz karşısında maçları zora sokuyoruz” dedi.
Geçmişe yolculuk!
Takıma, Şenol Güneş’in teknik direktörlüğü döneminde kaçan şampiyonluğu anlatan Yanal, “Küçük görülen Vanspor’a yenilip şampiyonluk elden gitmişti. Aynı hataya düşmeyin. Bu yüzden Denizlispor maçında dikkatli olmanızı istiyorum. Rakibi küçümsemek gibi bir hata yapmayın. Tüm camianın uzun yıllardır özlemini kurduğu şampiyonluğa artık bu sene ulaşmalıyız” açıklamasını yaptı.

Kaynak (http://fanatik.ekolay.net/fanatik/TRABZONSPOR-2-Van-hatirlatmasi_3_Detail_35_126064.htm)

Semih
19.02.2009, 21:51
Şu Vanspor müsabakasını zihnine kazımış belli ki...

Birkaç defa daha dillendirmişti bu korkuyu...

erik
20.02.2009, 07:06
Rehavet Eşittir Felaket
19 Şubat 2009 Perşembe
İnönü Stadyumundaki Beşiktaş maçından bugüne birkaç yazar ve yorumcu dışında tüm medyada yargılanıyoruz.
Ne acizliğimiz kaldı, ne de kişiliksizliğimiz.
Sanki 42 puanı bu takım toplamamış da, bu puanlar milli piyangodan çıkmış gibi aşağılayıcı yorumlar okuduk hafta boyunca.
En doğrusu Osman Tamburacı'nın yorumu; ''Trabzonspor aslanlar gibi mücadele etti ve önemli bir deplasmanda kendine lazım olan bir puanı kaptı '' Bunu eloğlu diyor biz diyemiyoruz.
20 Ekim 1993 tarihinde, Arçil, Şota, Hami, Ünal'lı kadro yine bu statta , Yine Sadri Şener başkanlığında 7-1 kaybetmemiş miydi ?
O maçta Beşiktaşlıların her vurdukları gol olmuştu, bu maçta olmadı.
Haydi sakin kafayla bir kez daha izleyelim bakalım da, Beşiktaş"ın çok net kaç pozisyonu varmış bir daha görelim.
Oysa Ali Özbak ne güzel yazdı; ''Oyun unutulur, skor unutulmaz..'' diye.
Efendim Ersun Yanal oyunu seyretmiş, oyuncu değişiklikleri yanlışmış,takım korkak oynamış..
Olabilir, bu düşüncelerin hepsi doğru da olabilir.
Sonuç; elde var bir puan, Şampiyonluktaki rakiplerinden biri ile fark ise yine 6 puan.
Ayrıca ilk yarı ligde ve kupada aynı takıma karşı süper oynadık da ne oldu?
Lütfen bir müddet geçelim bunları...
FARKLI AÇI
Bu müsabakaya ve şu an gelinen konuma biraz da farklı açılardan bakalım;
Göreve geldiği günden beri özellikle yerel medya tarafından eleştirilen bir teknik adamımız var... Yönetim kurulumuz ise yeri geldi yanında, yeri geldi önünde durdu hocamızın.
Hiç bir zaman ''Hocamızın arkasındayız'' demediler.
Hatta Asbaşkanımız bir demecinde ''Hocamızın arkasında değiliz'' ifadesini de kullanmıştı.
O gün yorumcular ve özellikle Yanal karşıtları ''Acaba yeni hocamız kim olacak'' diye arayışlara bile girmiştiler. Asbaşkanın demeci heyecan yarattı ve yanlış yorumlandı o dönem.
Oysa ülkemizde ''Hocamızın arkasındayız'' denmesi ''İki haftaya kadar göndeririz'' anlamına geliyordu ve bunun onlarca örneğini yaşamıştık yıllarca.
TEZLER ÇÜRÜYOR
Ayrıca savunulan bir takım tezler de zamanla çürümeye başladı.
Mesela; Ersun Hoca'nın çalıştırdığı takımlar onuncu haftadan sonra çöker !
Mesela; Ersun Hoca'nın çalıştırdığı takımlar defans yapmayı bilmez! gibi...
Mesela; Trabzonspor Şenol Güneş'ten sonra kaleci bulamadı, Sylva da bomba! gibi..
İşte size 20 haftadır zirvede bir takım, işte size haftalardır iyi defans yapan ve son maçta bunu birkez daha ispat eden bir takım, işte size süper bir kaleci.
Alanzinho mu? Bakacağız, NO COMMENT YET...
KAZANSAYDIK
Kazansaydık ve Sivasspor'a 2, Fener ve Galatasaraya 7 Başiktaş'a 9 puan fark atsaydık ne olacaktı? Belki bir adım önde olacaktık..
Bu farkın teknik heyete, futbolculara, yönetim kuruluna getireceği ''Nasılsa kaybetme kredimiz var'' ya da ''Bu iş artık bitti'' rehavetinin 13 puan geriden gelip şampiyonlukların el değiştirdiği örneklerinin yaşandığı ülkemizde camiaya getireceği felaketleri düşünebilir miyiz?
O halde her işte bir hayır vardır ve ''rehavet eşittir felaket'' olmadan lige yeni başlıyormuş gibi ciddiyeti elden bırakmadan ve birlik beraberlik içerisinde yola devam etmemiz şarttır.
Taraftarın düzenlediği ve çok da hoş olan 61.DAKİKA etkinlikleri devam etmeli, yönetim kurulu tarafından desteklenmeli ancak abartılmamalıdır.
Yarın oynanacak olan Denizli maçı ise en zor maçımızdır.

DAYAN YÖNETİM KURULUM DAYAN
Joachim Löw; Alman Milli takımını,
Guss Hıddıng; Rusya milli takımı ve Chelsea'yi
Vahid Halilhodzic; Fildişi Sahillerini;
Zico; CSKA Moskova'yı,
Vıcente Del Bosque ; İspanya Milli takımını
John Benjamin Toschak; Galler Milli takımını
Mırcea Lucescu; Shaktar Donıesk'i
Erıc Gerets; Marsilya'yı çalıştırıyorlar.
Bu teknik adamların ortak özellikleri hepsinin Türkiye'de görev yapmış olmaları.
Bu isimlerin şu an çalıştırdıkları takımların kalitesinden kim şüphe edebilir?
Peki bunları kimler ve neden beğenmeyip, hatta milyonlarca dolar ve euro ödeyip göndermiştir?
Yönetim Kurulları mı?
Hayır.
Evet de hayır.
Bunların hepsini basın göndertmiştir.
Basının baskısına yönetimler dayanamamıştır.
20 maçta 42 puana ve üç Istanbul'a toplamda atılan 16 puan farka rağmen.
Ersun Hoca'yı da gönderirse basın gönderecek.
Dayan yönetim kurulum dayan.

hay1699
20.02.2009, 08:28
Maalesef takimimiz iyi sinyaller vermiyor. Ben hocanin sozlesmesinin 5 yil surmesini ancak fantazi olarak nitelendiriyorum, 5 yil surebilmesi buyuk basarilar kazanilmasi halinde mumkundur, oyle bir durumda da Yanal birakir gider bana gore. Diger durumda, yani basarisiz olunmasi halinde, zaten yuzde 90imiz aleyhine doneriz hoca gider. Tabi Ziya Dogana bile sonuna kadar destek verebilen arkadaslarimiz mustesna :) Takimimizin basarisinda en buyuk pay yonetimindir bence...Yillardir 10 kisi cikardik maclara, nihayet bu yonetim bi kaleci almayi akil etti. O da kil payi... Hatirlatayim Sylva transferi zore girdiginde Baskanin Turkiyenin en iyi kalecileri bizde aciklamasini...Hasili alindi ya. Ve defans: Egemen ve Song... Zaten bu 3 transfer basarimizi ozetliyor. Hucum derseniz su an icin cok siradan ama ilerde oyuncular birbirine alisir sistem oturur derseniz bisey diyemem. Her mac oncesi fark bekliyoruz ama ligin en siradan takimlarini bile farkli yenemiyoruz, zoraki yeniyoruz. Boyle sampiyon olursak kaybolan yillarimizin diyeti olur.
Velhasil kelam, hoca kotudur demiyorum ama bir kerametini de gormedim daha.

ÖmerFarukYılmaz
20.02.2009, 08:37
Maalesef takimimiz iyi sinyaller vermiyor. Ben hocanin sozlesmesinin 5 yil surmesini ancak fantazi olarak nitelendiriyorum, 5 yil surebilmesi buyuk basarilar kazanilmasi halinde mumkundur, oyle bir durumda da Yanal birakir gider bana gore.

Sinyal mi vermiyor!!!Takım uzunları yakmış geliyor,önündekini sollayıp geçiyor..He geçerken sinyalleri yakmıyor,ondan biraz sancılı geçiyor ama o kadar kusur Abromovich Chelsea'sinde de olur...

5 yıllık sözleşme ise kesinlikle fantazi değildir...Bizim gibi 5 senede bir böyle kadrolar kurabilecek takımlar kesinlikle teknik adamlarıyla uzun dönemler çalışmalı...İstikrarı hem kadroda hemde teknik heyette yakalamalıdır..Yoksa çalıştırcak antroner kalmayacak...

Ersun hocayla istikrar..Olmalı..Olacaktırda...

Dursun Kaplan
20.02.2009, 08:43
Evet takımımız sinyal vermiyor !. Direk dörtlüleri yakıp geliyoruz şampiyonluk için. ;)

Süleyman50
20.02.2009, 08:59
sonuna kadar destek ersun yanala, başarı onunla gelecek..........

Muhammet
20.02.2009, 09:00
Belki de sinyal vermeden geliyoruz, çaktırmadan. :) Neye inanıp takım iyi sinyaller vermiyor derler onu da anlamam. :cool:

ÖmerFarukYılmaz
20.02.2009, 09:38
Maalesef takimimiz iyi sinyaller vermiyor. Ben hocanin sozlesmesinin 5 yil surmesini ancak fantazi olarak nitelendiriyorum, 5 yil surebilmesi buyuk basarilar kazanilmasi halinde mumkundur, oyle bir durumda da Yanal birakir gider bana gore.

Sinyal mi vermiyor!!!Takım uzunları yakmış geliyor,önündekini sollayıp geçiyor..He geçerken sinyalleri yakmıyor,ondan biraz sancılı geçiyor ama o kadar kusur Abromovich Chelsea'sinde de olur...

5 yıllık sözleşme ise kesinlikle fantazi değildir...Bizim gibi 5 senede bir böyle kadrolar kurabilecek takımlar kesinlikle teknik adamlarıyla uzun dönemler çalışmalı...İstikrarı hem kadroda hemde teknik heyette yakalamalıdır..Yoksa çalıştırcak antroner kalmayacak...

Ersun hocayla istikrar..Olmalı..Olacaktırda...

Velhasil kelam, hoca kotudur demiyorum ama bir kerametini de gormedim daha.

Hoca daha nasıl bir kelamda bulunsun....Geçen seneki topçularımıza resmen futbolcu olmayı öğretti..Topçu değil...

Tayfun gibi ümidimizi kaybettiğimiz adamı yeniden gözümüzün içine soktu...Son yılların en iyi savunmasını yapan bir takımımız,Kendini kaybetmeden,Disiplini elden bırakmadan oynayan bir takımımız var...Takımda bir disiplin,sağlam bir arkadaşlık var...

Onu geçtim nerde o eski sakatlıklar,Hastalıklar,Kavgalar...

Onu da geçtim,Yönetimiyle bu kadar iyi anlaşan,Orta yolu bulup takımı için en iyisini yapan bir teknik direktördür benim hocam.

5 yıl daha hocam...

Ali Haydar
20.02.2009, 09:48
sonuna kadar destek ersun yanala, başarı onunla gelecek..........ewt bence de

TSKara61
20.02.2009, 10:26
Kadro Yapilanmasi ve Gelecek Planlanmasi - 8.5/10 (Yusuf Simsek)
Oyuncu Iliskileri ve Motivasyon - 9/10
Kondisyon ve Antreman Calismalari - 10/10
Oyuncu Kesfi, Egitimi, ve Gelistirilmesi - 10/10
Oyuncu Gorevlendirme ve Tam Potansiyeline Kullanabilme - 5/10
Taktiksel Anlayis ve Hazirlanma - 4/10
Oyunu Okuyabilme ve Degisiklik Hamlelerinde Isabet - 2/10

Semih
20.02.2009, 11:18
Sinyal mi vermiyor!!!Takım uzunları yakmış geliyor,önündekini sollayıp geçiyor...

çççççç

Hay yüreğine sağlık Ömer:)

sercann53
21.02.2009, 17:06
Bence En Büyük Hatayi Mac basinda yapti Ersun Yanal.. Takimda İki eksik var. hüseyinin yerine uzun zamandir orada oynamayan serkani aliyon oyuna, Bide Promise .. Serkan yerine ceyhunu al Promise Okey.. Yattarayi niye kesion.. Tamam Kesecen Kendiine gelsin die ama iki eksik varken düzeni iyice niye bozuyon.. Takim BAstan Assagi sanki deişmiş.. Yattara 11 de olmaliydi..!!!!!!!!!!!

MuratJ
21.02.2009, 17:07
bugun ki macın kaybedilmesinin en buyuk sorumlusu ersun yanal bu açık ama olabilir napalım sonu kadar birlik beraberlik içinde 7 yi alıcaz.

Dursun Kaplan
21.02.2009, 17:09
Ankaragücü maçından sonra verdiğin sözü tutamadın be hocam.

Remzi
21.02.2009, 17:09
Bugün çevirebileceğimiz maçı kendi elinle verdin hocam. Orta sahada topa basan Colman ve Serkan'ın çıkarılması zor bela işleyen orta sahamızı iyice etkisiz hale getirdi.
ama sağlık olsun ne yapalım.İnşallah ders çıkarırsın bu yanlışlardan.

sercann53
21.02.2009, 17:10
Ya bişi deişmedi TrabzonSporda.. Haftaya Antalyayi devirip Yine Cikişa gececez Allahin İzniyle.. Artik Trabzon Eskisi Gİbi deil.. Kolay Birakmiyacaz.. Ama ersun Hoca Hataliydi Bugun Zaten 2 as oyuncumuz eksik Bide Yattara yi kesio.. Denizliyi cok kücümsedei... Hayirlisi Olsun Ama Birakmayacagiz...!

balli_kuymak
21.02.2009, 17:10
maçın sorumlusu maça başladığı 11 ve oyuncu değişikliklerindeki hatasıyla ersun yanaldır...biz ersun yanal ile şampiyon falan olamayız arkadaşlar en başından beri söylüyorum oyuncu değişikliğinde hep yanlış seçimler yapıyor oyunu okuyamıyor...

Oruç
21.02.2009, 17:11
Gökhan gol kaçırsın, Sylva tutması gereken topu kaçırsın, Alanzinho elimizde patlasın, Ersun Hoca da eleştirilsin. Güzel (!) mantık. Arkandayız hocam...

zarha6155
21.02.2009, 17:13
Sana ne desek ki, takımın forveti olmadığı halde tutturdun sol kanat diye,
Peki ne oldu aldırdın sol kanatı da, bir şey mi değişti. Hocasın ama takımın attığı gol sayısından anlamıyorsun ki, takıma forvet lazım.
Bu maçta da saçmalayıp durdun. 55. dakka da oyuncu değiştirmek ne demek.2.yarı başlarken değiştirsene oyunucuyu umutlar tükenince de, barışı oyuna alıyorsun. Be adam barış ne zaman gol attı yada attırdı.
Ayzeki oynatıyorsun yatara'yı kenarda bekletiyorsun.
Göksuya fati papi'ye gençler diye şans vermiyorsun da, ne oldu.
Denizli kim de bizi yeniyor.:(
Bütün maçlarımız tam bir işkence, eziyet valla insanı verem eder.
Kocaelini,hacettepeyi zar zor yeniyoruz.Ankaragücünda hakemlerle, beşiktaş maçında şansımızla kurtardık ta, nereye kadar gider bu.
Haftaya antalyayı yeneriz ya sonra, Bir maçı da desek ki rahatça alırız ama nerde stresten öleceğiz. Zaten izleyemiyorum bir daha da kesinlikle izlemem de.

sercann53
21.02.2009, 17:13
Gökhan gol kaçırsın, Sylva tutması gereken topu kaçırsın, Alanzinho elimizde patlasın, Ersun Hoca da eleştirilsin. Güzel (!) mantık. Arkandayız hocam...

Ben Ersun Hocayi her zaman savunuom seviom ama.. BAzi Kararlari yanilş alio deişiklik ve bugunki 11.. Takim zaten Eksik Düzen az cok bozulmus yattara yi kesip daha alişamamiş alanzinhoyu neden oynatiosun. Biz Onu Diyoruzz.. Bizde Ersun Hocanin arkasindayiz hatasinida sölicez..!

firidin61
21.02.2009, 17:16
Merhaba ,

Ersun Yanal ın bu takımı şampiyon yapacağına eminim . Hocam , Lütfen kendinle çelişme !

Aklıma takılan birkaç soru yöneltmek istiyorum ;

Isaac forvet oyuncusu mudur ? Gökhan dan önde niye oynar ? Aldığı her topu kaybetmesine rağmen arkada oyun kurabilecek ve araya oynayabilecek COLMAN yerine neden sahada kalır ? Isaac a hangi psikolojik tranva için 90 dak.sabredebildin ?

Hocam , Selçuk defansın önünde gayet iyi oynarken Ceyhun tercihin neden ? Durun toplar içinse biz bu kadar aciz miyiz ?

Serkan ın çıkarılma mantığı nedir ?

Maçın kaybedilmesinde bence enaz % 30 oranında kabahatli Tayfun , nasıl 90 dak.sahada kalır ?

Şimdilik bu kadar ! Bugün düştüğün yanlışların içinden enkısa zamanda çıkman dileğiyle !!!

Saygılarımla

yaranozlu
21.02.2009, 17:17
sol açık diye almadın mı alanzinhoyu? niye sağa koyuyon, ilk yarı Ersun hocaya çok kızıyordum ama ikinci yarı düşüncem değişmişti. Maalesef bugün değişmemesi gerektiğini anladım. Bence beşiktaş maçında kötü oynanmasının çok etkisinde kalmış. Serkanın ortasahada olması saçma bir düşünceydi, keza Isaac i de kullanmamalıydı. Yattarayı oynatmayarak genel olarak takımın havasını da bozdu bence. SOnradan çıkarabilirsin ama onsuz başlamamlıydın. Sağ olsun Yattara da sonradan girerek oynadığı oyunla karakteriyle ilgili kafamda soru işareti oluşturdu. Neyse olur böyle şeyler, 16 maçlık serinin tarihimizde sahamızda hiç yenilmediğimiz Denizli maçıyla bozulması ve Denizlinin bu galibiyetinin bu seneki ilk deplasman galibiyeti olması enteresan. Acil toparlanmak gerek, yoksa tepetaklak gideriz. Ben beğenmesem de Ersun hocaya destek veriyorum ve bu işin içinden çıkabileceği inancım var. Yeter ki inat etmesin, Yattara, Barış ve Alanzinhodan en iyi şekilde faydalansın.

İlker ToSun
21.02.2009, 17:22
Mesut Bakkal a sağlam kıyak geçtin hocam,, helal sana

TSKara61
21.02.2009, 17:28
Ilk yari takim gayet iyi oynuyordu. Absurt bir gol yedik. Olabilir futboldur.

Ama Ersun Hocam. Sen bu kadroyu rastgelemi kurdun? Mactan once kadronun gayet iyi oldugunu dusunuyordum. Mac basladi. Takim iyi oynuyor. Topa sahip olma orani 65%. 3 tane mutlak gol pozisyonu harcamisiz. Denizli 1 kez gelip 1 gol atti. 10 kisi savunma yapti ve oyunu cirkin bir sekilde soguttu.

Ama herseye ragmen takim kotu oynuyor denilemezdi. 2. yari mactan once kurdugun kadroyu taktigi direk cope atman cok sasirticiydi. Bu demektirki ben pislige bastim, yanlis kadroyu surdum sahaya, ve geri adim atiyor. Yattara'yi oynatmamaklan, Serkan'i sahaya surmeklen hata yaptim demektir. O zaman bizde neden bastan belirlemedin bunlari diye sorariz.

Ilk basta Serkan'i oyundan cikarip Ceyhun'u almanin mantigini anlayamiyorum. Bu oyuncularlan yatip kalkiyorsun, bunlarin asaga yukari nasil oynayacagini bilmen lazim. Serkan bildigimiz Serkan'di, kotu oynamiyordu. O zaman niye oyundan alma geregi duydun, nasil bir Serkan bekliyordun da oyundan cikardin.

Ikinci olarak Yattara'yi yedek biraktiginda sevinmistim. Ama oyuna almanin mantigi neydi? Haftalardin boslara oynayan bir Yattara'yi sahaya kurtarici olarak suruklemenin amaci neydi? Tek umudum amacinin taraftari bir ders vermek oldugu.

Ucuncu olarak Yattara'yi Colman'in yerine alman ayri bir soru isareti. Orta sahamizi guclendirmen gerekirken sag kanatta kamp kuran bira Yattara icin orta sahamizin direnikligini feda etmen sasirtici. Colman ciktiktan sonra orta sahamiz tamamen etkisiz hale geldi.

Sonuncu olarak Isaac'e nasil 90 dk tahammul ettin diyecegim ama aslinda bu diger sorularin arasinda en onemsizi.

İlker ToSun
21.02.2009, 17:29
hiçbir oyuncusunu verimli şekilde kullanmayı bilmiyor
oyunu okumayı bilmiyor
yanlış değişiklikler yapıyor
yanlış kadro çıkartıyor

MuratJ
21.02.2009, 17:32
tony-serkan-song-egemen-cale-huseyin-selcuk-colman-yattara-umut-gokhan
ideal 11 budur degişmemeli!!
degişmek zorunda kalırsa stopere giray gecebilir, onliberoya papy, hucuma goksu barış, ileriyede alanzinho isaac(sadece yedek olurlar bu takımda)
tayfunun falan yeri yok burda ferhat çökmüş tayfunun aldıgı sansı alsa su an cok daha iyi durumda olurdu! neyse hoca bugun herşeyi anlamıstır diye umuyorum.

blackrain61
21.02.2009, 17:33
Ersun Hocayla bu is yürümez. Bugünkü saha cikan ilk onbiri gördükten sonra, Ersun hocanin hata yapmaya inat ettigini acikca söyleyebilirim. Yattara´yi kesinlikle takimda istemiyor, ama mecburen ilk 18 aliyor. Yattara´da bence bunun farkinda ve hic oynamiyor, bende olsam oynamaz. Takimin ikinci kaptani kim? Yattara. Bugün ilk onbirde oynasa kaptanlik pazunandi onda olacakti. Ama hocam ne yapti, yanina oturdu ki, morali düzelmezsin. Mac sirasinda dedim ki Yattara ancak ikinci golden sonra ya da son 15 dk oyuna sokar.
Ersun Hocanin bazi gözdeleri var onlardan vazgecemiyor. Bunlar Selcuk, Umut, Tayfun ve artik bir bunlara alanzinho geliyor. Görünen o ki Yattara´ya karsi Alanzinho´yu almislar, bu asikar... Merak ediyorum hocamiz sahaya cikan futbolculara ne taktik verdi. Denizliyi defansin ortasindan delmeye calisin sanirim. Zaten bu takimdan baska birsey yapilmasi da mümkün degil, cünkü sahada orta yapabilecek bir futbolcu yoktu. Denizlinin 22 numaralari futbolcunun Bordo mavi balonlari patlamasi o kadar bana dokundu ki anlatamam. Cünkü futbol olarakta bizim balonumuz patladi malesef.

el_conquistador
21.02.2009, 17:38
hiçbir oyuncusunu verimli şekilde kullanmayı bilmiyor
Simdiye kadar futbolcularimizin hepsi verimsizdi degilmi??

oyunu okumayı bilmiyor

Eminim sen ondan cok daha iyi okuyorsundur!!!

yanlış değişiklikler yapıyor

Bugün herkes kötüydü bir, kimi cikartsa ayni. Onun disinda oyuncu imkanlarimiz nasilsa, futbolcularin sahadaki performansi nasilsa, hoca ona göre degistiriyor!

yanlış kadro çıkartıyor

Mactan sonra yapilacak en basit elestiriyi yapiyorsun.

Biliyorum kizginsin, kizginlikla yaziyorsun bunlari ama bir anda herseyi sorgulayip kötülemek kimseye yarar getirmez!!

Dursun Kaplan
21.02.2009, 17:39

Sanırım Ersun hocanın öğrencisiydi.

Yanılıyor olabilirim.

İlker ToSun
21.02.2009, 17:43
Simdiye kadar futbolcularimizin hepsi verimsizdi degilmi??

Eminim sen ondan cok daha iyi okuyorsundur!!!

Bugün herkes kötüydü bir, kimi cikartsa ayni. Onun disinda oyuncu imkanlarimiz nasilsa, futbolcularin sahadaki performansi nasilsa, hoca ona göre degistiriyor!

Mactan sonra yapilacak en basit elestiriyi yapiyorsun.

Biliyorum kizginsin, kizginlikla yaziyorsun bunlari ama bir anda herseyi sorgulayip kötülemek kimseye yarar getirmez!!

maçta sonra yazıyorsun derken, bu lafı kime dediğine dikkat et, ben kadrolar açıklandığında geçmiş olsun ziya doğanın trabzonsporuna dönüyoruz diye yazdım...
"yattara" başlıklı forumda ve saat 14:04 te !!! yani maç başlamadan

yattara, colman, alanzinho, barış hiçbirini verimli kullanımıyo
evet oyunu ondan daha iyi okuyorum kendimce var mı bir itirazın, ersun yanal ne zaman doğru değişiklik yapmış
ısaac i 90 dk sahada tutan adam oyunu okuyamıyor demektir

balli_kuymak
21.02.2009, 17:45
oyuncu değişikliğini hep yanlış yapıyor oyunu okuyamıyor arkadaş hiç laf anlatma bize gerçekleri görün artık...

el_conquistador
21.02.2009, 17:58
maçta sonra yazıyorsun derken, bu lafı kime dediğine dikkat et, ben kadrolar açıklandığında geçmiş olsun ziya doğanın trabzonsporuna dönüyoruz diye yazdım...
"yattara" başlıklı forumda ve saat 14:04 te !!! yani maç başlamadan

yattara, colman, alanzinho, barış hiçbirini verimli kullanımıyo
evet oyunu ondan daha iyi okuyorum kendimce var mı bir itirazın, ersun yanal ne zaman doğru değişiklik yapmış
ısaac i 90 dk sahada tutan adam oyunu okuyamıyor demektir

O zaman kulübe is müracaatini yap teknik direktörlük icin!

Futboldan anlamak ile, futbolu bilmek arasinda büyük derecede fark vardir, bunu unutma!

Fatih Ay
21.02.2009, 18:14
ya aragones bile senden daha aktif...yaslanma şu demire artık...

poetricus
21.02.2009, 18:17
Bugünkü Trabzonspor'u gördükten sonra aklıma gelen ilk şey şuydu: "Eyvah, Hoca'nın bilgisayarını hackerler ele geçirmiş!"

Ersun Hoca iki haftadır "ders almaktan" bahsediyordu. Aldığımız ders Denislispor'un ilk deplasman galibiyeti oldu. Bundan sonra ders falan istemem Hocam, biz ezberimize dönelim olur mu?

Isaac'ı neden 90 dakika sahada tuttuğunu soracaktım ki aklıma Tayfun ve Gökhan'ı neden tuttuğu geldi.

Ne diyelim?
"Habu bize ders olsun!"

otuken55
21.02.2009, 18:30
lanet olsun sizin gibi taraftara
yok ziya doğan dönemi ben daha iyi okurum
bi gidin allah aşkına takım iyiyken neredeydiniz

İlker ToSun
21.02.2009, 18:35
O zaman kulübe is müracaatini yap teknik direktörlük icin!

Futboldan anlamak ile, futbolu bilmek arasinda büyük derecede fark vardir, bunu unutma!

ben de ortaokulda okurken teknik direktör eleştirenlere bu çıkışı yapıyordum ama değişti zamanla, büyüdük

Jackdaniels
21.02.2009, 18:37
Alanzinho solda yattara sağda ilerde gökhan tek forvet bu iş bu kadar zormu ersun yalan fantazi yapacak zaman değil...

İlker ToSun
21.02.2009, 18:38
lanet olsun sizin gibi taraftara
yok ziya doğan dönemi ben daha iyi okurum
bi gidin allah aşkına takım iyiyken neredeydiniz

benim son sözlerimi andırarak bir lanet olsun demişin bir de iyiyken neredeydiniz demişsin,

birincisi burda çıkıp insanların hepsine böyle hakaret etme hakkın yok, buranın adabına göre konuş

ikincisi ben iyi günde de burda eleştiriyordum, o yüzden senle kaç defa atışmadık mı zaten

otuken55
21.02.2009, 18:38
ben de ortaokulda okurken teknik direktör eleştirenlere bu çıkışı yapıyordum ama değişti zamanla, düşünüp eleştirmeyi öğrendim
dön hemşerim ortaokula allahını seversen dön...
geçen seneki döküntüden sonra bu takım bize reva değil
5_6. takımlara layığız biz...
şu ligdeki en pasif en uyuşuk en kakalak taraftarlarız...
bjk seyircisi gs seyircisi kocaeli bursa seyircisi hocayı eleştirir gönderir bile ama biziim hakkımız değil
önce bir kendi görevini icra et...

aggressors
21.02.2009, 18:39
bu hafta dersine hiç çalışmamış..

otuken55
21.02.2009, 18:50
geçiniz kardeşim...
bu nasıl bir eleştiridir
bırakın kılıçdaroğlu benim ayaklarını...
gelelim elindeki malzeme kısmına...
adamın kewell ı yedek bırakm lüksü varken senin elinde formsuz yattara idmansız alan var...
hiç barış fln demeyin bana görüyoruz akranı arda ile farkını hazır değil akrdeşim toy açık ve seçik toy...
diğer seçeneklere gelecek olursak ceyhun diyeceksiniz bjk takımında aynı bölgede üst düzey 2 futbolcusu var ernst ve cisse ve uğur incemanları ve serddar kurtuluşlkarı var
ısaac dediğimizi de gördük 3 kızkardeşlerde böyle oynasa neler olurdu
nondayla nobreyle semihle kıyaslasana ısaac ı
yani şöyle ki şampiyonluk yolundaki rakiplerimizin hiçbirinden kaliteli kadromuz yok
e hacettepeden kaliteli olması da çok alışılmadık bir şey değil
yanlış kadro çıkartıyor

verimlilik:cale-colman-egemen-song-umut-serkan
Yanlış değişiklik:kusura bakma keşke barış yerine eto yu serkan yerine viera yı alsaydı
ya

kısacası büyütmeyin gözünüzde bizim topçuları...

Mehmet Ç.
21.02.2009, 18:51
Korner'de iki forvet bizim taraf'da olursa ve onlarin basinda bi tek Cale olursa, ben bu kisinin tekinik direktörlük annayisindan süpelenmeye baslarim.

PiYADE
21.02.2009, 19:26
Alanzinho solda yattara sağda ilerde gökhan tek forvet bu iş bu kadar zormu ersun yalan fantazi yapacak zaman değil...

arkadaşım yorumuna katılıyorum. tek forvet ve kanatlar böyle olmalı. hatta bence orta sahanın diğer isimleri ceyhun, colman, selçuk olmalı. gerçi selçuk bu performansı ile ilk onbir de oynamamalı

Uğur Ö.
21.02.2009, 19:29
alanzinhoyu sol kanat haricinde heryerde oynattı ve ısaac yerine colmanı çıkartarak felaket bir hata yaptı bugün sınıfta kaldın ersun hoca

İlker ToSun
21.02.2009, 19:33
BUGÜNKÜ ersun yanal için insafsızlık değil,
çünkü bugün benim gözümde tam anlamıyla sınıfta kaldı, kendi bilgisine ve kariyerine ihanet ettiği bir maçı yaşadık bence ve de bana kalırsa mağlubiyetin tek sorumlusu odur.

tuncay1984
21.02.2009, 19:33
alanzinhoda yattarada bi umut etmez

otuken55
21.02.2009, 19:36
alanzinhoyu sol kanat haricinde heryerde oynattı ve ısaac yerine colmanı çıkartarak felaket bir hata yaptı bugün sınıfta kaldın ersun hoca
cevabı basit
4 3 1 2 bu taktiği bozmak istemedi
bizim başarımızın sırrı da bu çok eşelemeye gerek yok...
alanzinho da bir sol kanat oyuncusu değil izlediğimiz kadarıyla...
sol iç oynayabilir ihtiyaca göre ama asli olarak iç elemanı...
dolayısıyla yusufu almış olsaydık da yattara'nın mevkiin de oynayacaktı...
3lü koşan ortasaha(suat emre okan)kurmak istedi aptalca bir gol yiyene kadar iyi işledi...sağlık olsun.
ama emin olduğum birşey var ki gökhan tek 2 hücumcu arkasında oynasa da çok fazla tablonun değişmeyeceğinden eminim...

İlker ToSun
21.02.2009, 20:07
Ersun hocam bugün çok üzdün bizi,
çıkardığın kadro ve yaptığın değişiklikler tam bir hayal kırıklığı, fiyasko
inşallah bu maç bize şampiyonluk yolunda erken bir uyarı olur da aynı hataları yinelemeyiz

ayrıca ısaac e nasıl 90 dk dayandın çok merak ediyorum

seyyah61
21.02.2009, 20:08
Evet kötü oynadik, fakat sansimiz da yoktu.
Ilk yarida kötü oynadigimiz maclari da bir sekilde kazaniyorduk.
O maclarda da sansimiz tutmuyordu bazen ama yine de kazaniyorduk.
Iki gol yedik, birisi Tayfun'un bencilliginden %100 gol sansi gitti, pesine gol yedik.
Digerinde de Gökhan karsi karsiya kacidir ve pesine gol yedik.
Denizli'nin baska atagi da yok zaten.
Bu mac iyi oynamadik kesinlikle ama macin hakki maglubiyet degildi en azindan.
Umarim futbolcular haftaya zorlu Antalya macinda kendilerini affettirirler.

M.S.SOFU
21.02.2009, 20:22
hoca sana çok kızıyordum niye umutla hüseyini takımdan kesmemekte inat ediyorsun diye ama bu gün anladım...
sana lafım yok...
çıkıp kendin oynayacak değilsin ya...

Serhat ŞAHİN
21.02.2009, 20:39
yine diyorum
Ersun Hocayla olmaz bu işler.
Kondisyonel açıdan oluyor sadece, adam gibi takım görmek istiyorum.
Maçı okuma sıfır!!!!!!!!!!!!
Şu B.Memiş bu takımda oynamazmı ya da Faty Papy Ceyhunun yerine !!!!!!!!!

Hayal kurmayalım. Şampiyon olursak onun sayesinde değil, birliktelilik sayesinde olur.

onur-ts
21.02.2009, 20:40
Ersun hocaya güveniyorum.

Emre7
21.02.2009, 20:44
güveniyorum ama zor ..
ersun hoca zorrr!

sessizkral_1
21.02.2009, 21:04
Sonsuza kadar Ersun Yanal..

Ancak gerçekten bugün kritik hatalar yaptın hocam.Serkanı çıkarmak ceyhunu almak tayfunu kesmemek.Yattaranın oyuna geç dahil olması.Colmanı kesmek..

gerenimo
21.02.2009, 21:44
aslında durumdan vaziefe çıkarıp, kelle isteyen akbabalara inat ersunla sözleşme yenilemenin tam zamanı. allaha şükür bu takıma ve hocaya güvenenler halen daha çoğunlukta.

Ba®ış
21.02.2009, 21:46
tayfun dururken serkanı,isaac dururken colmanı çıkarmak şuursuzca yapılan hamleler gibi geliyor bana

Terzioğlu
21.02.2009, 21:49
Les kargalari yine cikti ortaya..

Mustafa Önal
21.02.2009, 21:49
ersun hoca gerçekten son haftalarada beni aşır derece yanıltmaya devam ediyor. biz destek oldukça o inadına yanlış yapmaya devam ediyor.

ersun hoca biz sana güveniyor ve inanıyoruz ama sana karşı ön yargılarını yıkmayanlara karşı biraz daha dik durmamıza engel olacak yanlışlarını gör bir an evvel.

Ba®ış
21.02.2009, 21:56
takım sahada tel tel dökülürken kimse kimseden 3 maymunu oynamasını istemesin.bugun Hoca kötümüydü? evet kötüydü.

Adem Erdoğan
21.02.2009, 21:58
Hocanın artık dönüp aynaya bakması lazım.

2 haftadır dökülüyor takım.

Yoksa Polyanna'ya devam.

Osman Yavuz
21.02.2009, 22:03
Bugün maçın kaybedilmesinin en büyük faktörü Ersun hocanın oyuncu tercihleriydi bana göre.Oyuna müdahelede sürekli sıkıntı yaşıyor hoca.Bir çözüm üretemiyor şu aşamada.Oyuncuların da isteksiz oluşu buna tuz biber ekiyor.

hasancebi81
21.02.2009, 22:09
Ersun Hocayı nasıl övüyorsak yeri geldiği zamanda yereceğiz.

2 haftadır oyuna müdahale anlamında çok eksik kalıyor. 1-0 gerideyken Ceyhunun bize ne gibi bir katkısı olabilirdi. Hadi oyuna alacaktın çıkarılması gereken oyuncu Serkanmıydı yoksa 2. yarı yürüyerek hatta yürümeye bile üşendiğinden orta sahadan orta yapmaya pas atmaya çalışan Tayfunmuydu.

Oyunda pek bir etkinlik gösteremeyen Alanzinho yerine mücadele eden koşan tek pasta oyuncuları pozisyona sokabilecek yada atak başlatabilecek Colmanı çıkartmak doğrumuydu sizce.

Hadi Alanzinhoyu çıkartmak istemedin, manevi oğlun olarak yaklaşık 10 haftadır formsuz olan Selçuğu çıkartmak daha doğru olmazmıydı Colmanın yerine.

Hiçbir kanat organizasyonu olmayan bir oyunda sürekli ortadan kapanmış bir takıma gol atmak mümkünmüydü., Bu şartlar atında Alanzinhonun kenara daha yakın oynaması gerekmezmiydi, yada zaten üzerimize pek gelmeyen takıma karşı 3 lü savunmaya dönüp Tayfun (Serkan) ve Cale daha ofansif oynatılamazmıydı.

Benim maç başındaki görüşüm tek forvet sahaya çıkmamızdı, sebepte orta sahamızın haftalardır çok formsuz olması, orta saha daha kalabalık tutulsa daha iyi olur gibi geliyordu ama sene başından beri aynı taktikle oynayıp sistemi bozmamaya çalışmış olabilir. Arada değişiklik fayda getirebilir.

Hünkar
21.02.2009, 22:33
malesef son üç haftadır yapılan oyuncu değişiklikleri bizi olumlu etkileyecek diye beklerken tam aksine olumsuz etkiliyor.bu aralar malesef formsuzsun hocam:(

Samet Yildirim
21.02.2009, 22:36
3 haftadir formzuz buluyorum...

Kadro yanlis !

Yattara varsa oynar bugün yine isaaci ve yeni elen alanzinho yu gördükden sonra tartismaya gerek yok...hadi yedek...

Devre arasi Tayfun cikar serkan sag gecer yattara oyuna dahil olur...Colman-Selcuk orta sahada oynr olur biter..

5-10 dk sonra baris girer alanzinho cikar...

3. isimide hca nasil stere öyle yapabilir gökü mü giriyor baskas mi bilemem...

ama hocamiza güveiyorum 5 yillk mukavele beklyiorum...

suat kalkan
21.02.2009, 22:40
afyon yutmuş gibi sahanın kenarında duruyor ya çıldırıyorum.

Onur Şeref
21.02.2009, 22:51
Ne zaman geride olduğumuz bir maçda devreyi beklemeden oyuncu değiştircek merak ediyorum.Oyuna müdaheleleri oldukça kötü serkan çıkar ceyhun girer bu hamleyi hala çözemedim.

TSercaN
21.02.2009, 22:53
Hocam yaktin bizi hocam yaktin.
Seni herzaman desteklemisimdir ama yeri geldiginde elestiri yapmam lazim.
Cok yalnis kadro ile sahaya ciktin hocam!!
4 tane cuce adam ile orta sahayi kurdun hicbir hava topunu alamadik.
Song orta saha ya kadar gelip kafa topuna cikiyor!!
Hocam gelecek mac bizim icin daha da zor olacak!!!!

Emre B.
21.02.2009, 23:44
Hoca 2 haftadır kötü. Ama hatalardan ders alan, kendisini sürekli geliştiren bir hocamız var. Hocamıza güveniyorum.

blackrain61
22.02.2009, 00:49
Hoca 2 haftadır kötü. Ama hatalardan ders alan, kendisini sürekli geliştiren bir hocamız var. Hocamıza güveniyorum.

Bende tam tersini iddia ediyorum, hatalarinda direnen bir hocamiz var. Eminim Antalya bize nasil oynamasi gerektigini coktan biliyordur, bu maci izledikten sonra. Defansi ortadan kalabaliklastir, kontraataklarda gol ara. Bu kadar basit.

Ersun Hoca Yattara´yi kazanmak icin hicbirsey yapmiyor, yapmakta istemiyor. Takim kanat oyuncusu olmadan oynuyor, bu durumda nasil gol atacaksin, yeni bir sistem bu?

Lancet_61
22.02.2009, 00:56
bursa maçına colmanla başlamadık...40. dk. ya kadar saçma sapan bi top oynadık...40.dk da colman girdi oyuna ağırlık koyduk..karşı alana yıktık..pozisyon üretmeye başladık..bugün colman çıkana kadar iyi oynamasak da oyunu karşı tarafa yıkabiliyorduk..pozisyona girebiliyorduk..colman çıktı..pozisyon bulmayı bırak oyunu dahi karşı alana yıkamadık...umarım colman bi daha hiç bi şekilde çıkmaz..ne kadar kötü olursa olsun fayda sağlıyor bugün çok açık gözüktü...

TSercaN
22.02.2009, 02:16
Hoca, artik su takimin kornerlerden ve serbest vuruslardan tehlike yaratmasini nezaman seyredecez?
Korner ve serbest vurusu kazandigimizda hic yerimden kipirdayamiyorum ki, bir kac mac ve bir kac gol var boyle pozisyonlarimizdan gerisi fasa fiso.

Rahman Gümüş
22.02.2009, 02:45
Ersun Hocayı belli bir noktadan sonra stres etkisi altına alıyo heralde.Ne yapacağını şaşırıyor ve yanlış hamleler yapıyor:S

AYDIN KANTEKIN
22.02.2009, 06:27
Güclünün yaninda durmak kolay mazlumun yaninda olmak ise bir hayli zor.Burda bugün elestiri yapan arkadaslari les kargalari diye lanse eden kisileri bizler yalaka olarak tanimsarsak onlarin seviyesine düseriz.Ersun hoca elestirilemez diye bir kanun yok hersey ortada Ankaragücü macindan beri süre gelen formsuzluk yanlis tercihler bizleri ne durumlara getirdi.Trabzonspor kirilma noktasina geldigini düsünüyorum Ersun hoca ile anlasma imzalamak isteniyorsa bir kez daha düsünülsün.Bu takimi buraya kadar getirip sonrada düsme potasindaki bir takima servis edip sunacak hoca bize ne kazandiracak.

gustavo_colman
22.02.2009, 11:57
serkanı neden sağ bek oynatmıyor bence eski kadroya geri dönmemiz gerekir

poetricus
22.02.2009, 12:23
Ersun Hoca'nın taktik anlayışı oyuncu tercihleri, oyuna müdahaleleri, oyuncu değişiklikleri eleştirilebilir. Nitekim ben de dâhil pek çok arkadaşımız eleştiriyor.

Hatta bunca zamandır bu takım niye doğru dürüst sakatlık yaşamadı diye de eleştirilebilir. Bunu Hoca'nın şansı diye yorumlayanlar olduğuna göre, sakatlık olmayışını top oynamayışımıza bağlayarak Hoca'ya veryansın edenler de çıkabilir.

Merak ettiğim şey Hoca'ya Yattara üzerinden yüklenmenin mantığı nedir?
Bunu yapanlara tek bir şey soruyorum. Cevabını apar topar Ersun Hoca'ya yetiştireceğim:
Yattara nasıl kazanılır?

Başka sorum yok Sayın Yargıç.

İlker ToSun
22.02.2009, 12:31
arkadaşlar belki çoğunuza saçma gelecek ama benim açımdan bize bu maçı kaybettiren tek neden ersun yanal dır.
bana göre ersun yanal kişisel ilişkilerini mantığının önüne geçirdi ve bu maçı kaybetti.
şöyle ki;
ersun yanal yattaraya çok kızgın, hatta belki de şu dönem sevmiyor
bu maç hüseyin yoktu yani yattara ( 2. kaptan ) sahaya kaptan olarak çıkacaktı,
song ( 3. kaptan ) un sakatlık haberleri dolaştı haftarası, hatta büyük ihtimal oynamayacaktı
ama ersun hoca yattaranın sahaya kaptan olarak çıkmasını istemedi,
bu yüzden yattarayı bu maç yedek soyundurup song u maça çıkamayacak halde olmasına rağmen oynattı, onu kaptan yaptı ama song geldiğinden beri en kötü futbolunu dün oynadı, çok disiplinsiz oynadı.
ve bu maç kaybedildi...

çok aşırı bir komplo gibi gelebilir ama benim aklıma gelen bu

ScAnDaL
22.02.2009, 12:35
Ya anlamiyorum bu adami ersun yanal sen nasil yatta rasiz baslarsin bu takim orta alan da yattara olmadan yapamiyo ama kafasina takmis sezon sonu yattara yi gondermeyi kompleksli bi adam herkes biliyo ki ts tarftari yattarayi cok seviyo ve bu admdda cekemiyo

hasancebi81
22.02.2009, 12:40

Vestel Manisa
Gençlerbirliği
Denizli
vs...

Ben Ersun Yanalın bu takımlarda düştüğü hataya tekrar düşmesini istemiyorum. Hatalarından ders almak bir yana ısrar eden bir hocamız var. Özellikle bazı oyunculara karşı sempatisi var. Selçuk yerine Colmanı, Tayfun yerine Serkanı oyundan çıkarmasından bunu anlayabilirsiniz.

3-4 haftadır tel tel dökülen orta sahayı gördükten sonra, çift forvet oynamamıza rağmen ligin az gol atan takımlarından biri olmamıza rağmen müdahale yok.

Ersun Hoca çok iyi bir antreman hocasıdır. Oyuncuların sakatlanmamaları ve kondüsyonlarından bunu anlayabiliriz. Ama kesinlikle oyuna müdahalede ve oyun okumada çok eksik.

Ali_Aydın_29
22.02.2009, 12:40
ersun hoca gerçekten son haftalarada beni aşır derece yanıltmaya devam ediyor. biz destek oldukça o inadına yanlış yapmaya devam ediyor.

ersun hoca biz sana güveniyor ve inanıyoruz ama sana karşı ön yargılarını yıkmayanlara karşı biraz daha dik durmamıza engel olacak yanlışlarını gör bir an evvel.

bunun altına imzamı atarım...

İlker ToSun
22.02.2009, 12:44
ersun yanal şimdiye kadar kendisine yapılmış olan "yıldız oyunculara takar" "yıldızlara karşı kompleklidir" damgalarını bu maçla haklı çıkarmış oldu. bu senenin Vanspor u da Denizlispor oldu.

deplasmanda 10 maçta sadece 1 puan toplamış bir takıma, kendi evinde 2-0 yenilen bir takım şampiyon olamaz. kendimizi kandırmayalım.

Erdinç Barutçu
22.02.2009, 12:44
Bu takım kaç yıldır bir arada oynuyor?
Bu takım birlikte kaç maç yaptı ve kadrosu diğerleri gibi geniş?
Bu ligde şampiyonluğa oynayan kaç takımın ilk onbirini bir çırpıda sayarsınız?
Bu takımın kaç oyuncusu hayatında şampiyonluk parolasıyla yola çıkıp müsabaka oynamış?
Bu takım 2. değilde 5.6. sırada olsaydı içinizde bu ateş ve heyecan olur muydu?
Bu takım düşe kalka da olsa 2. sırada bulunuyorsa bunu hangi hocayla yapmış?
Bu takımın başından Ersun hocayı aldığınızda kimi getireceksiniz?Yeni gelen hoca yanında sihirli değneğini de getirebilecek mi?
Bu takımın son 2-3 maçlık performansına göre ligin gidişatına karar vererek hocayı yerden yere vuranlar hayatlarında kaç kez takım yönetmiş sporcu psikolojisinden anlıyor?
Acımasız olmayın arkadaşlar...Biz zamanında kimlere katlandık...Şimdi bizi şampiyonluğa inandıran Ersun hoca'ya - kaldı ki böyle bir şeyi sezon başında bize söylememişti - haksızlık etmeyin işin kolayına kaçmayın...nasıl canımız sıkkın moralimiz bozuksa onlarında öyle emin olun....Devam sezon bitmedi..bu şampiyonluk maçı değildi...Kazaya kurban gittik...Ağlayarak değil destek olarak bu kazanın yaralarını sarabiliriz....Yola devam

Engin Koltuk
22.02.2009, 12:51
Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur misali biz de bir şeyler söyleyelim.
- Tek forvet neden sana bu kadar zor geliyor hocam. Kalabalık Denizli orta sahasına karşı bu kadar acz içinde kalmamızın sebebi sence neydi?
- Alan'i neresi için aldık neresi için kullanıyoruz? 3,9 verdik diye hazır olmadan oynatmak zorunda mısız?
- Isaac e bu kadar nasıl katlanabildin? Bu çocuk aylardır oynamadığı pozisyonda oynamak zorunda kaldığı için elli defa ofsayta düştü.
- dk 60 hücumdayız ve kendi sahamızda 2 ye 1 yakalanıyoruz. Bu kadar telaş niye? Set hücumunu neden uygulayamadık?

Son söz: Hatalarından ders alan birisisin. Sana güveniyoruz. Bu işi bizden iyi bildiğini elbette biliyoruz. Başarılar.

otuken55
22.02.2009, 17:30
söylüyorlardı bi malubiyette görürsün taraftarı diyorlardı dayok diyordum yanılıyorsunuz.
yanılan benmişim aslında...a
adamın haysiyetsizliği mi kişiliği mi komplekslerimi kaldı
ayıp gerçekten ayıp ediyorsunuz...
biz yattara'yı çok seviyoruz da yattara bizi okadar seviyor mu?
bir de poetricus çok güzel sormuş bu yattara nasıl kazanılır??
bilen birisi varsa çıkıp desin
ilk defa bu adam zamanında bu kadar forma şansı buldu...
belki de sürekli forma bulup çok para almamasının sebebi şuanki tablonun tahmin edilmesiydi...
velhasıl kelam arkandayız hocam
sen bildiğin inandığın yolda yürü

Mustafa Calik
22.02.2009, 17:36
Ersun Yanal en dogrusunu yapti Alanzinho konusunda .. yokza daha nasil kazandirilacak Alanzinho bu takima ? ama onu Denizlispor macinda hep sag tarafta gördüm, bunu anlayamadim.

61_ts
22.02.2009, 18:26
Ersun Hocam lütfen ideal 11biri bozma.......
bak kac hafta böyle basarili olduk...
neden istanbula gidince taktik degisdiriyorsun...
hep ayni taktigi oynat...

Slyva

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin

Yattara Selcuk Colman

Umut

Gökhan

inanin bana bu takim böyle oynasaydi cokdan rahat söyliyorum 7-8 puan öndeydik.....

Serhat ŞAHİN
22.02.2009, 21:03
Eğer ki, fikirlerimizi yazıyorsak ; saygı gösterilmesini isterim ben şahsım adıma. ben lafa alındım. ben takım kötüye gidiyor diye demiyorum. yok leş kargası yok başka birşey. bana göre Ersun Hoca ile olmaz. ister saygı gösterirsin ister göstermezsin.
Bazı insanlardan kapasitesinden fazlasını bekleyemezsin.

BMN yi seviye yeri olarak biliyorum, haddinizi aşan laflar söyleyip canını sıkmayın adamın.

TSKara61
22.02.2009, 21:06

Slyva

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin

Yattara Selcuk Colman

Umut

Gökhan

inanin bana bu takim böyle oynasaydi cokdan rahat söyliyorum 7-8 puan öndeydik.....

Besiktas macinda ve sezon basindan beri bu duzenlen oynuyoruz zaten...

Uğur Cira
22.02.2009, 22:53
şampiyon olamayız diyenler,,,,
galatasaray da kocaelinden kendi evinde 5 tane yedi. ne olacak şimdi galatasaray şampiyon olamazmı.
yani herkes yenilebiliyor.

Selimag
22.02.2009, 23:41
şampiyon olamayız diyenler,,,,
galatasaray da kocaelinden kendi evinde 5 tane yedi. ne olacak şimdi galatasaray şampiyon olamazmı.
yani herkes yenilebiliyor.

evet tabii ki bu oyunla gs sampiyon olamaz :)

Selimag
22.02.2009, 23:44
ayrıca, Ersun Yanal'a birşey demek istemiyordum, ama ben gecen haftaki besiktas macindan sonra ki aciklamalarinda, biraz Ziya Dogan'lık gordum, umarım ben yanılıyorumdur... spiker niye bu kadar ezildiniz diye soruyor oyunda, adam hala, az kalsın kazanıyorduk, ezilmedik ki diyor... baska macı mı seyrediyordu ben anlamadım.. Insallah sonun Z.D. gibi olmaz ne diyim Ersun Hoca... ve insallah ders cikarirsin bu iki haftadan....

Vkgz
22.02.2009, 23:49
neyseki bu mac, takımla fazla oynamamak gerektiği konusunda erken bir gösterge olmustur hocaya

socrates
22.02.2009, 23:57
101 puanla şampiyon olsak da farketmez, gene de mutlu olamayız biz...
ne demişti sadri başkanımız;
"trabzon halkı eleştirmek için doğmuştur"!:(

Miraç Atalay Çiftçi
23.02.2009, 00:17
Sivasspor'un devre arasında çok cuzi bir ücret ile takıma kazandırdığı Kamanan, Sivasspor'a puan ve puanlar kazandırırken; Trabzonspor'un büyük umutlar besleyip, bir çok kesimin poh pohlamasıyla daha havalimanında zirveye çıkardığı Alanzinho'nun durumu ortada.
Nokta transfer'e bizim ihtiyacımız vardı, olmadı.
Biz üç nokta koyarken, Kamanan noktayı koydu.

Ersun Hoca ne düşünüyor acaba?

miaksoy
23.02.2009, 02:08

Slyva

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin

Yattara Selcuk Colman

Umut

Gökhan

??? zaten boyle oynuyor takim. bu hafta cezalilar oldugu icin takim degisti.

TSKara61
23.02.2009, 02:10
Sivasspor'un devre arasında çok cuzi bir ücret ile takıma kazandırdığı Kamanan, Sivasspor'a puan ve puanlar kazandırırken; Trabzonspor'un büyük umutlar besleyip, bir çok kesimin poh pohlamasıyla daha havalimanında zirveye çıkardığı Alanzinho'nun durumu ortada.
Nokta transfer'e bizim ihtiyacımız vardı, olmadı.
Biz üç nokta koyarken, Kamanan noktayı koydu.

Ersun Hoca ne düşünüyor acaba?

Alanzinho nokta transfer degildi. Transfer doneminin son haftasinda yapilmis bir transfer gunu kurtarmak icin yapilmaz. Alanzinho Sampiyonlar Liginde ve onumuzdeki sezon yararlanmak icin alinan bir oyuncu.

GolaMTuRi
23.02.2009, 05:23
ersun yanal şimdiye kadar kendisine yapılmış olan "yıldız oyunculara takar" "yıldızlara karşı kompleklidir" damgalarını bu maçla haklı çıkarmış oldu. bu senenin Vanspor u da Denizlispor oldu.
.

Ligin ikinci haftasindan itibaren dokulmesine ragmen yattara'ya her mac ilk 11de forma sansi verende Ersun hoca.
bu nasil bir yildiz kompleksidir ki adami her mac 11'de sahaya suruyor.
tek maca dayanarak garip garip teoriler kurmayin,komik duruma dusmeyin.

İlker ToSun
23.02.2009, 12:34
Ligin ikinci haftasindan itibaren dokulmesine ragmen yattara'ya her mac ilk 11de forma sansi verende Ersun hoca.
bu nasil bir yildiz kompleksidir ki adami her mac 11'de sahaya suruyor.
tek maca dayanarak garip garip teoriler kurmayin,komik duruma dusmeyin.

ersun yanal onu zorunluluktan ilk 11 e sokuyor,, bir kere işi abartıp 11 e de sokmamayı denedi denizli maçında gördük olanları... yani hocanın onu ilk 11 oynatması bir gösterge değil...

ama her maç iyi de kötü de oynasa, sahada ondan kötü oynayanlar olsa da, onun bu kötü halinden bile daha iyisinin yedek kulübesinde olmadığını bildiği halde onu her maç oyundan çıkarması iyi bir gösterge bence, senin komik bulman birşeyi değiştirmez, bu benim görüşüm...

Ersun Yanal neden alternatifleri olduğu halde dökülen colman ve selçuk a devamlı şans veriyor da, alternatifsiz yattaraya bu kadar tahammülsüz oluyor...

Ersun hocanın zaten yıllardır tek zaafı çalıştırdığı takımların "yıldız" olarak gösterilen oyuncularını iyi kullanamaması ve onlarla iyi ilişkiler kuramamasıdır.

corleone
23.02.2009, 12:37
bu maç için yapabileceğim tek eleştiri maç 1-0'ken oyunu bu kadar riske atmasıydı, song ikinci yarı iki pozisyonda ileri çıkarken ben eyvay dediysem ekran başında 3. de golün geleceğini anladıysam ersun hoca bunu benden önce anlamalıydı, bunun haricinde ilk 15 dakikasında iki net pozisyondan faydalanamayıp üstüne bir de şanssız gol yiyen takımın psikolojisini düzeltmek hem de sahada kaptanı yokken düzeltmek, hem de tribünde seyircisi uyurken düzeltmek kolay bir iş değildir

denizgrsy
23.02.2009, 12:50
Trabzonspor , Ersun Hoca için büyük bir şanstır ; eline geçen bu şansı Ersun Hoca mahvetmek istemez o nedenle ''en sağlam Trabzonsporlu benim'' diyen bir kişiden daha çok düşünüyordur Trabzonsporumuzu . Ben sonuna kadar güveniyorum ,gördüğüm bana göre yanlış olan bir kaç hareketine rağmen sonuna kadar güveniyorum . duruşunla konuşmanla adamlığınla bana o güveni veriyorsun Ersun Hoca . bu takımı sene sonunda sen Şampiyon yapacaksın .

The Legend
23.02.2009, 14:58
valla hoca uzun süredir bu takımın başında ve ben takımda ne bir organize gelişen atak ne de bir serbest vuruş organizasyonu görmedim. bunları görmek için daha ne kadar bekleyeceğiz bilemiyorum.

erol_izm
23.02.2009, 15:07
Bu takımı iyisiyle kötüsüyle buralara getiren kemik bir 11'i var. Bu takımdan sadece 2 futbolcunun cezalı olması, bütün bir oyun düzenini değiştirmeyi gerektiriyormuydu bu tartışılır.

Klasik 11'imiz bu şekilde.

Slyva

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin

Yattara Selcuk Colman

Umut

Gökhan

Burada fanteziye kaçmanın alemi varmıydı bilmiyorum. Yattara'yı takımdan kesmek ve onun yerine belkide sağ kanatta hiç oynamamış olan Alanzinhoyu onun mevkisinde oynatmak. Hüseyin'in mevkisinde Serkan'ı oynatmak. Sol açıkta sezon başında oynayacak oyuncu bulamazken Alanzinho'yu orada değerlendirmekten kaçınmak. Bunlara hiç gerek yoktu belkide.

Oyun düzenini bozmadan aynı düzenle eksiklikleri giderme yoluna gidilseydi ve bu şekilde bir düzen ve 11'le başlasaydık belkide 45 puanın sevincini yaşıyor olabilirdik.

Slyva

Serkan Song Egemen Cale

Hüseyin (ceyhun)

Yattara Selcuk Colman

Umut (Isaac)

Gökhan

Burada "Ceyhun ne oynadıki veya Isaac kötüydü" denebilir. Fakat 1-0'dan sonra Ceyhun'u farklı değerlendirme yoluna gitti mecburen. Belki ilk 11'de oynasaydı bu kadar savunmadan kopuk bir futbol oynamazdı.

Allahtan bu mağlubiyet zamanlama açısından çokta kötü bir dönemde gelmedi. Hala çok büyük bir avantajımız var. Maceraya atılmaz umarım hocamız.

Diğer önemli nokta ise Denizlispor'un da Beşiktaş'ın oynadığı taktik ile sahaya çıkmış olmasıydı. Ersun hoca buna mutlaka bir çare düşünmeli. Orta sahaya sıkı pres yapılınca takım olarak bitiyoruz. selçuk ve Colman baskı altında top çıkaramıyor. Büyük ihtimalle Antalyaspor'da aynı silahla bizi vurmayı deneyecektir.

Ahmet Karaman
23.02.2009, 15:20
hocam bu taraftarın yüde 90 nı arkanızda. aykırı seslere aldırış etmeyiniz size güveniyor ve de seviyoruz.

tslover
23.02.2009, 17:19
hocam öğrenmek istediğim sadece şunlar(bilen birileri cevaplarsa sevinirim)

1-neden colman ortasaha oyuncusu olduğu halde sol kanatta oynatılırken sol kanat oyuncusu alan ortasahada oynatılıyor.
2-neden istisnasız her maçta ortasahayı kalabalıklaştırma adına kanatsız (denizli maçına kadar sol kanatsız denizli macında da sağ kanatsız )oynamaya mahkum ediliyoruz
3-neden tayfun gibi bir adam attığı bir gol dışında (sayesinde hem gecen sene hemde bu sene yediğimiz gollere rağmen)hiçbir yeteneği olmadığı halde oynatılmakta ısrar ediliyor ve serkan sağ bekte başarılı olmasına rağmen oynatılmıyor
4-neden ferhat denilen futbol fukarası adam hala bu takımın kadrosunda
5-neden ideal 11 olayını ve sistemi bu kadar saplantılı bir hale getiriyoruz , zaman zaman da olsa yenilikler yapmaktan çekiniyoruz
6-neden umuttan sol kanat hüseyinden önlibero colmandan sol kanatvari alanzinyodan sol kanat dışında bişeyler olmasını bekliyoruz.
7-neden colman gibi pas atan selçuk gibi şut atan adamları daha efektif kullanamıyoruz
8-neden zaman zaman (çogunlukla mağlup giden maçların son 15 dakikasında) denenmiş ve başarılı olmuş olduğu halde 2 kanat(alan,yattara) 2 de önlibero (selçuk,colman) ile klasik 4-4-2 oynamıyoruz
9-neden ersun hocamız sistemi,ilk 11,oyuncu değişiklikler ve birtakım futbolcular (hüseyin,tayfun )konusunda bu kadar sabit fikirli

herşeye rağmen başarısız değiliz ama başarılıyız demek için de elimizde herhangi bir veri yok.

Muhammet
23.02.2009, 17:41
Alanzinho neden sağ kanatta ve ortada hapsedildi? Bunu anlamıyorum. Yani adamın verilen görevi beceremediği de ortada..

Bu eleştiri sadece. Hiç sevmem ben oyuncuların kullandıkları ayaklarına göre ters kanatta oynatılmalarını.

irfan61
23.02.2009, 17:55
Alanzinho neden sağ kanatta ve ortada hapsedildi? Bunu anlamıyorum. Yani adamın verilen görevi beceremediği de ortada..

Bu eleştiri sadece. Hiç sevmem ben oyuncuların kullandıkları ayaklarına göre ters kanatta oynatılmalarını.İşte sorunda burda başlıyor.Biz burda 1-2 ay kaç defa söyledik sol açık eksik sol açık yok diye.Aynı şeyleri Ersun hoca TV başında söyledi sol açık eksiğimiz var diye.Artık istediğimiz bir sol açığa sahibiz.Denizli maçı tam bizim istediğimiz maçtı sağ tarafta Yattara sol tarafta Alanzinho izleceğiz derken bi bakıyoruz Yattara yedek.Benim de tek kızdığım nokta bu Sol açık için aldığımız adamı sağ açıkta oynatıyoruz.Artık İKİ KANATLA uçacağız derken bir bakıyoruz Ersun hoca takımın bir kanatını kırıyor.

afsbahar
23.02.2009, 18:00
Hocam ben de duran topları artık öyle gelişigüzel kullanmayalım diyorum. Hücum bölgesinin yarı sahasından kaleye doğru şişirceğimize kanatlara pas olarak kullanalım, oyunu yarı alana yıkmaya devam edelim. Kanatlardan da sıfıra doğru inmeye çalışıp ortalayalım. Duran toplar üzerinde daha yaratıcı çalışmalar yapmamız lazım.

Medallion
23.02.2009, 18:11
Selcuk un mac ortasinda Hoca ya donupte, Hocam nasil kullanalim bu serbest vurusu demesine guldum dogrusu...

Takim iyi fakat yeni, tecrube lazim. En onemli konu bu Hocam.

Besiktas macinda yedigimiz o baski tecrubesizlikten. Bu hafta Denizli nin, bir Kocaeli nin yaptigini biz gecen hafta Besiktas a yapabilmeliydik. Kontradan ikinciyi atip caylarimizi koyup keyfimize bakmaliydik.

Ama tecrube, tecrube, tecrube. Song, Sylvia ve Huseyin bunu takima verebilmeli...

balli_kuymak
23.02.2009, 23:48
valla hoca uzun süredir bu takımın başında ve ben takımda ne bir organize gelişen atak ne de bir serbest vuruş organizasyonu görmedim. bunları görmek için daha ne kadar bekleyeceğiz bilemiyorum.

aynen katılıyorum kardeşim...:alkış:

Miraç Atalay Çiftçi
24.02.2009, 00:12
Alanzinho nokta transfer degildi. Transfer doneminin son haftasinda yapilmis bir transfer gunu kurtarmak icin yapilmaz. Alanzinho Sampiyonlar Liginde ve onumuzdeki sezon yararlanmak icin alinan bir oyuncu.

sorun da burada işte, Alanzinho gibi 1 sene izlenmiş bir adamın nokta transfer olması gerekiyordu!

M.S.SOFU
24.02.2009, 01:21
sorun da burada işte, Alanzinho gibi 1 sene izlenmiş bir adamın nokta transfer olması gerekiyordu!
bencede sorun burda
muhabbete atlamak gibi olmasın kusura bakmayın ama :)...
adamı daha 90 dk izledik okadar uzun süre izlenen adamın nokta olacağına inanıyorum hala...

Mustafa Ayazoğlu
25.02.2009, 22:08
"Kontratak futbolu modern futboldur"

Alman Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından 1. FC Köln'ün teknik direktörü Christoph Daum, kontrataklarla geleceğin futbolunu oynadıklarını söyledi. Defansta çok iyi durduklarını ve hızla ileriye doğru atak yaptıklarını belirterek, ''Bunu sürekli çalışıyoruz. Kontratak futbolu modern futboldur. Bu geleceğin futboludur'' dedi.

Forvet oyuncuların defansa da yardım etmek zorunda olduklarını ifade eden Daum, Şampiyonlar Ligi'nde de takımların bir forvetle oynadıklarını ve dünyanın en iyi takımları olduklarını ifade etti.

Daum, Hertha BSC Berlin'in de bu şekilde oynadığını ve bu nedenle puan cetvelinde üst sıralarda bulunduklarını savundu.

Bayern Münih, Bayer 04 Leverkusen ve TSG 1899 Hoffenheim'ın ofansif oynamalarının futbola yaradığını kaydeden Daum, ancak bunun gelecek yıllarda başarılı olup olmayacağının beklenip görülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Ersun Yanal Trabzonspor'da hangi sistem ile oynatıyor ?

poetricus
25.02.2009, 23:33
Sorun da burada işte, Alanzinho gibi 1 sene izlenmiş bir adamın nokta transfer olması gerekiyordu!
Nokta transfer oldu zaten.
Trabzon'umuzun hikmetinden sula olunmaz beşik uleması adama yaftayı yapıştırıp noktayı koydular.

Dursun Kaplan
26.02.2009, 09:24
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1223-3O0S3T7Y.jpg

Ersun hoca zafer işareti yapıyor. :)

Adil ÖZGÜR
27.02.2009, 23:44
Ey gidi agacuğum,
Batırma takacuğum,
Eyi kur sen takımı
Ağurdur şakacuğum.
*-*
Çok güvenirim sağa,
Hiç bakayısın bağa,
Eyi kur sen takımı,
Hasretim Şampiyonluğa,
*-*
Aha geldim yanına,
Deplesman zamanına,
Eyi kur sen takımı,
Yakıştır sen şanına,
*-*
Hebimiz destekciyiz,
Trabzon bekçisiyiz,
Eyi kur sen takımı,
Liderin takipcisiyiz,
*-*
Fener Sivasa atar,
Sivas fitule bakar,
Eyi kur sen takımı,
Gökhan golleri atar,
*-*
Sivas takılı kalur,
Puanlar eşit olur,
Eyi kur sen takımı,
Hoptek neşeli olur,
*-*
Ersun'dur agacuğum,
Batırma takacuğum,
Eyi kur sen takımı
Ağurdur şakacuğum!!!.

Muhammed
27.02.2009, 23:55

Takımımızın eksiği ne idi? Gol atamamak? Bu da forvetler dışındaki oyuncularımızın gol özellikli olmayışı içeri giremeyişi? Bizde hem sol oynayabilen hemde dikine oynayıp ceza sahasına girebilen alanzinhoyu aldık. Norveçte 25 maç 9 gol iyi bir istatistik. Ancak lütfen sabır.

Vkgz
28.02.2009, 00:52
sayın hoca son macta cok oynadıgı takım fornatını umarım bu macta eskiye donrurur

Cihan_Şumul
28.02.2009, 14:25
valla hoca uzun süredir bu takımın başında ve ben takımda ne bir organize gelişen atak ne de bir serbest vuruş organizasyonu görmedim.

Tespitinize aynen katılıyorum. Takımda hâlâ bir dağınıklık var. Derli toplu bir futbol yok. Antrenmanlarda ne çalışılıyor gerçekten çok merak ediyoum. Son oynadığımız maça deyinmeden geçemeyeceğim bu arada.

Geçen hafta aldığımız Denizlispor mağlubiyetinden en az oyuncular kadar Ersun Yanal'ın da sorumlu olduğunu düşünüyorum. Hocamıza destek verelim, kendisi kaliteli hocalardan biridir ama yanlışlarını da itiraf etmeliyiz. Ortaya birkaç soru atmak istiyorum. Trabzonsporumuzun orta sahasının zayıf düştüğü ve rakibin iyi bastığı Denizlispor maçında, rakibe en çok basan Colman'ı (sarı kartlı olsa da) çıkartmak doğrumuydu? Sol açığımız yok diye dünyanın parasını vererek transfer ettiğimiz Alenzinho'yu, daha takıma bile ısınamamışken mevkisi olamayan sağ açıkta oynatmak neyin nesiydi? Adeta ölüsüyle bile üç kişiyi meşgul eden Yattara ile maça başlamamak yanlış değil miydi? Barış gibi fiziği şu an itibariyle Alenzinho'dan daha güçlü ve süper lig maçlarına hazır olan bir oyuncuya neden doğru düzgün şans tanınmaz? Hep son dakikanın oyuncusu mu olacak bu çocuk? Ersun Hoca birçok maçta Yattara'yı erkenden oyundan alma cesaretiini gösterirken, Denizlispor maçında ofsayttan ofsayta gezip dolaşan Isaac'a neden son dakikaya kadar sabretti? Orta sahamızda top kesici bir eleman yokken, o bölgede Ceyhun oynatılacağına neden Serkan Balcı ile kumar oynanır? Madem Serkan oynayacak durumdaydı, neden bu futbolcu sağ bekte oynatılmaz? Takımda, Denizlispor maçında neden kazanma arzusunu göremedik? Neden futbolcularımız şampiyonluğa oynayan bir takım gibi sahada mücadele etmediler? Rakibimizin kontra atak futboluyla sonuca gitmeye çalıştığı ayan-beyanken, orta sahamızın ve dolayısıyla defansımızın direnci kırılacak şekilde oyuncu değişikliği yapmak nasıl bir aklın ürünüdür? Ortada takımı maça motive edememe durumu varsa bunun en büyük sorumlusu Ersun hoca değil midir? Maç sonunda Denizlisporun teknik direktörü Mesut Bakkal, Trazonsporu iyi analiz ettiklerinden bahsederken, Ersun hocanın "beklemediğimiz bir yenilgi aldık" şeklindeki açıklaması, maçın kaybedilme gerekçesini açıklar mı? Bu mudur teknik direktör olmak. Mesut Bakkal'ın Trabzonsporu ciddiye alıp çalıştığı kadar, siz Ersun hoca olarak Denizlispor'u aynı ciddiyetle analiz edip takıma yön verdiniz mi? Ben inanıyorum ki takımımız Denizlispor maçına gerektiği şekilde hazırlansaydı
bu maçı asla ama asla kaybetmezdik. Bu noktada teknik direktörümüz Ersun Yanal, bir takım basit bahanelerin arkasına saklanmamalı, tüm sorumluluğu üzerine almalıdır. Aynı şekilde Ersun Yanal gibi futbolcularımızda kendilerini sorguya çekmelidirler. Başarıya başka şekilde ulaşılamayacağı kanaatindeyim.

Açık konuşmak gerekirse ben, Ersun hocanın en az bu sezon sonuna kadar takımın başında kalması taraftarıyım. Sonrasında şampiyonluğu elde etsek bile gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Sezon sonuna kadar Ersun hocamızı istikrar adına destekliyorum ama kendisine güvenmiyorum. Hocanın, Trabzonspora sezon başından beri oynattığı sistemsiz futbol, oyun esnasında takıma sağlıklı müdehalede bulunamaması ve önemli maçlara takımı motive edememesi bende, ona güven duygusu bırakmadı. Burada şunu kabul etmek lazım. Ersun hoca hatasız değildir. Kendisine destek olsak da bu hataları görüp, ifade etmemiz lazım. Eleştiri yapmadan kalite artmaz arkadaşlar...

otuken55
28.02.2009, 15:31
hocayı sezon sonuna kadar desteklemek istikrarı desteklemekle aynı kefeye konulabilir mi?
ben de haftaya kadar destekliyorum...(istikrarı istedğimden)
sonrasında sırasıyla tüm türk hocalar beşer hafta ''istikrarlı'' bir şekilde takımı yönetsinler.
ve haftaya kazanırsak ta sezon sonuna kadar kalması taraftarıyım...
yok olmazda sonraki hafta kaybederse,dört hafta daha ''istikrarını''korusun...
ne kadar basitleşmiş istikrar:S
ben de şimdi çıkıp arsen wenger'in ilk geldiği sene örnekleriyle uğraşamam şimdi ama kısa bir not geçeyim...
______
http://futbol.turksportal.net/makale/futbol/864/

linkte şahsın hayatı gözlerimizin önünden film şeridi gibi geçiriliyor...
arsene wenger ve sersun yanal ne alaka da diyebilirsin saygı duyarım...
lakin arsene wenger'in ilk senesinde de çok başarılı bulunduğu söylenemez
nerden biliyorsun diyecek olursan
bkz:
''Tony Adams ise Fransa’dan gelen bu adamın futbolu ne kadar bilebileceğini sorgulayıp efsanevi Arsenal hocalarından George Graham ile kıyaslanmasının mümkün olmadığını belirtmişti. Arsene Wenger’in kendi futbolcularına cevabı ise çok çabuk ve etkili gelecekti. Başa geldikten sadece bir yıl sonra, 1997/1998 sezonunda, 1991 yılından beri şampiyon olamayan Arsenal’i mutlu sona ulaştırarak, İngiliz futbolunu egemenliği altına almaya başlayan Alex Ferguson ve Manchester United etkisini de kırmayı başardı''

verdiğim linkte daha geniş anlatımı mevcut...

burada ligi egemenliği altına alan 2 güzide takımımızın kim olduğunu da biliyoruz..
konuyu çok dağıtmışım:)sağlık olsun...

İgzas-61
01.03.2009, 18:40
Ersun hocam tebrikler sana güvenimiz tam her zaman arkandayız

M.S.SOFU
01.03.2009, 18:50
hoca artık sana bi şey demeyecem,bugün yenilseydik senin ne suçun var dı mesela...

ben yeni bir hoca gelip iki sene takıma alışana kadar tekrar gönderilmesini beklemetense-sürekli benzer döngü olacak çünkü- ersun hoca gibi bi adamı bulmuşken yola devam derim....

socrates
01.03.2009, 19:50
hocam Allah sabır ve güç versin...
sana inanıyoruz ve güveniyoruz. ;)

Cem Akyüz
01.03.2009, 19:52
Büyüksün Ersun Hocam

Ahmet Karaman
04.03.2009, 15:21
sonuna kadar ERSUN YANAL ...

Muhammet
04.03.2009, 15:24
Hocam sonuna kadar yanındayız, arkandayız. Desteğe devam..

Murat Erdem
04.03.2009, 17:55
Konya maçında extra motivasyon olucaktır hocamızda.

M.S.SOFU
04.03.2009, 19:38
hocam bundan sonra hep destek tam destek...
inadına ersun ulan..

Hüseyin İlkin
04.03.2009, 22:04
http://img21.imageshack.us/img21/9700/snv30697lg2.jpg

Gökçe abinin çektiği resim .
Bu hocayı seviyorum , hem de çok .
Hocamızla devam , hem de uzun süre :)

Ba®ış
04.03.2009, 22:59
Koray ın gözlere baksana kesin Yattaraya nazar değdirdi,kenafir :D

ApoCaN28
04.03.2009, 23:10
Sizi Seviyoruz hocam İnşALLAH şampiyon olacağız birlikte yine İHTİLAL olacağız...

erdincyilmaz61
05.03.2009, 01:21
BAzen HAta Yapıyor Ama TsYe Yakısıyor ;)