PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Muhammet
21.11.2008, 09:25
Hocamıza sonsuz güven duyuyoruz. Kredisi boldur, kendisi de biliyor.

Arkasındayız.

AYDIN KANTEKIN
21.11.2008, 19:22
Bu adamin elinde sihirli deynek yok kendi yanlislarida vardir mutlaka görüp görmedigimiz ama bizim tanidigimiz ersun hoca öz elestiri yapabilme yetenegine sahip.Hocam iyi bir takim cikar Sivas macina diyecegim de iyi olanimiz fazla yok.Sonuc ne olursa olsun sende su ezberini boz bu yeni takimiz türküsü artik hit listelerinde bile geriledi oy alamiyor seyirciden.Devre arasi dört tane direk adam iste baskandan bu sana lazim tabi hedef zirvede kalmak ise eger öyle bir hedef yoksa sende kendine zirve hedefi olan bir kulüp bul bize sadi tekelioglu bu durumda fazla bile.

balli_kuymak
23.11.2008, 17:09
yattarayı oyundan alıp ısaac'i oyuna soktugu an maç bitti bizim için...oyunda rezil top oynayan gökhan ve umut varken gitti yattarayı oyundan çıkardı...

Birtan Karaman
23.11.2008, 17:14
Giderek batıyorsun BENİM gözümde.
Krtik maçlarda oyuncu alış verişini yapamıyorsun.

erol_izm
23.11.2008, 17:26
Ersun Yanal'ın tek hatası sanırım oyuncu değişikliklerinde sezon başından beri aynı şeyleri yapması. Yani sahada gezinen Colman'ı almak yerine Yattara'nın alınmasının anlamı nedir? Isaac oyuna dahil edildiği kaç maçta takımı kurtarmış? 1 kerede tercih Barış olamazmı? Yani maçı izlediğim fb'li, gs'li adamlar bile kimlerin çıkacağını ve kimlerin gireceğini bilebiliyor. Çünkü kötü oynayan oyuncuyu çıkarmak gibi bir düşüncesi yok hocanın. Çıkacaklar belli girecekler belli. İyi bravo hocam. Oyuna olumlu şekilde müdahale etmeyi başarabildiğin zaman biz son dakikalarda maçı çevirebilen takım haline geliriz sanırım.

AYDIN KANTEKIN
23.11.2008, 18:35
Ersun Yanal'ın tek hatası sanırım oyuncu değişikliklerinde sezon başından beri aynı şeyleri yapması. Yani sahada gezinen Colman'ı almak yerine Yattara'nın alınmasının anlamı nedir? Isaac oyuna dahil edildiği kaç maçta takımı kurtarmış? 1 kerede tercih Barış olamazmı? Yani maçı izlediğim fb'li, gs'li adamlar bile kimlerin çıkacağını ve kimlerin gireceğini bilebiliyor. Çünkü kötü oynayan oyuncuyu çıkarmak gibi bir düşüncesi yok hocanın. Çıkacaklar belli girecekler belli. İyi bravo hocam. Oyuna olumlu şekilde müdahale etmeyi başarabildiğin zaman biz son dakikalarda maçı çevirebilen takım haline geliriz sanırım.

Kabul edelimki Trabzonspor son yillarin en zevkli macini oynadi,kontrollü defans ki bugün Sivas in niyeti futbol oynayip gol atmak degilde.Ofansif gücümüze sira gelince senin de yazdigin gibi renkdas bizi bloke eden rakip degil biz kendimiziz.Orta sahada top kayiplarina bakarsak Trabzonspor hücuma kontrollü sekilde cikamamasinin sebebi Colman.Kimse bunu saklamaya calismasin adam her aldigi topu eziyor bir tane olumlu pas atamiyor kirk metreye pas atmis o benim umrmda degil sahada artisane gezen bir adam bizim Kulübümüze verdigi maddi ve performansi yükü inanilmaz boyutlarda.Bu adamin sadece pasaportu onu bizim takimda oynatiyor yani böyle birini alacaksan Aymani niye satiyorsun tut takimda daha iyi verdigin paraya yazik olmasin.Bu macin beraberlik ile sonuclanmasina tek sebep elbette o degil daha dün aksam bu macin böyle bitecegi belli oldu.Bizansin oyunlari ve onlarin isbirlikcileri yine is basinda idi.Insanin kör olmasi lazim bunlari calamiyorsan ne isin var senin sahada birak bu isleri sen git davar güt yaylada.Ersun Hoca tebrikler iyi bir takim cikardi güzel mac oldu böyle oynayinca berbaberlik degil malubiyet bile adamin ümidini kirmiyor yanliz artik baskanimizinda bazi yerlere dikkat cekmesi lazim hakkimiz böyle kolay yedirmeyelim kimseye.Adamlar dün aksamdan beri cikarmadiklari yaygara kalmadi biz yaygara degil bu olanlarin bitmesini,bir standardin gelmesini istiyoruz.

Çetin
23.11.2008, 18:49
hoca ne yaprsın adam bomboş kaleye gol atamadıktan sonra?_

balli_kuymak
23.11.2008, 18:54
hala inanamıyorum yattarayı oyundan almasına yahu forvetlere orta yapabilen pozisyona sokabilicek bir adam var onuda oyundan alıyorsun yerine bi forvet daha koyuyorsun eeee topu kim atıcak o forvetlere...ben ersun yanalı hiç beğenmiyorum kardeşim en başından beri takımı bilinçsizce hucum oynatıyor 90 dakika şişirme toplarla gol aradık yahu senin başka taktiğin yokmu be adam forvet elemanların onca yapılan ortaya bir kafa vuramadılar 90 dakikada sadece 1 şutumuz var...daha ne diyim ben....

Lumcera
23.11.2008, 19:17
Ceyhunu oyuna alması bence akılcı bi davranıştı.Zira sivasspor orta sahadan iyice gelmeye başlamıştı.Ceyhun girdikten sonra orta sahaya güc geldi ve daha atak oynamaya başladık.Yattarayı alması bence hataydı.O oyuncunun sahada varlığı bile karşı takımlar için bir tedirginliktir...Ayırca 85.dakka gökhanı çıkarıp ergini almasını beklerdim.En azından ergine kısa süre olsada şans verebilirdi.Sıkışık sivas defansından karambole gol atabilir ki belki.
Genel olarak Ersun yanal elindeki kadroyu kullanmaya çalıştı.Önünde çok alternatif yok o yüzden değişiklikler bize aynı gibi geliyor...Ersun yanala desteğe devam.

poetricus
23.11.2008, 20:01
Hoca'nın da takımın da kredisi bende bol.
Bu eleştirmeyeceğim anlamına gelmiyor şüphesiz.
Hoca'nın üç oyuncu değişikliği hakkının biri maçtan önce rezerve dilmiş durumda: Yattara - Isaac. Bir tek dakikası her maç aynı olmuyor.
Yattara çıktıktan sonra bir puana razı rakip takım iştahlanıp üç puan istemeye ve üzerimize gelmeye başlıyor ama hoca yine de klasik değişikliğini her maç yapıyor.

Gökhan Ünal'a nasıl tahammül ediyor anlayabilmiş değilim. Belki ısrarla oynatarak kazanmayı, performansını artırmayı düşünüyordur.

Ceyhun'u gördüktten sonra Hüseyin'e...
Neyse çarpılırız Allah muhafaza! Sükût lazım...

macka61
23.11.2008, 20:47
oyuncu değişiklikleri bencede yanlış çok geç değişiklik yapıyor hemde yattara isaac değişikliğinde çok ısrarlı ikisi bir arada hiç bir maçta oynamadı şu ana kadar

Çetin
23.11.2008, 21:13
Hoca'nın da takımın da kredisi bende bol.
Bu eleştirmeyeceğim anlamına gelmiyor şüphesiz.
Hoca'nın üç oyuncu değişikliği hakkının biri maçtan önce rezerve dilmiş durumda: Yattara - Isaac. Bir tek dakikası her maç aynı olmuyor.
Yattara çıktıktan sonra bir puana razı rakip takım iştahlanıp üç puan istemeye ve üzerimize gelmeye başlıyor ama hoca yine de klasik değişikliğini her maç yapıyor.

Gökhan Ünal'a nasıl tahammül ediyor anlayabilmiş değilim. Belki ısrarla oynatarak kazanmayı, performansını artırmayı düşünüyordur.

Ceyhun'u gördüktten sonra Hüseyin'e...
Neyse çarpılırız Allah muhafaza! Sükût lazım...

Hüseyin ne yapsa da yaransa insanlara diye bazen düşünüyorum :) şu maçta hakkında olumsuz konuşulması gereken tek insan. Madem tek maçlık bakıyoruz Ceyhun oyuna girdikten sonra ne yaptı? Yani ezbere eleştirilere ben karşıyım.

Atakan
23.11.2008, 21:13
oyuncu değişiklikleri bencede yanlış çok geç değişiklik yapıyor hemde yattara isaac değişikliğinde çok ısrarlı ikisi bir arada hiç bir maçta oynamadı şu ana kadar

İkisi bir arada oynadı.Ama bu sefer de Umut oynamamıştı.

Sen_Teksin_61
23.11.2008, 21:32
Bugün oynadığımız sivasspor maçında Ersun hoca Gökhan veya Umut yerine, kanatlarda ihtiyacımız olan Yattara’yı oyundan aldı ve Isaac’ı sahaya sürdü. Isaac’ın oyuna girmesi güzel oldu olmasına ama gol yollarında etkili olması için bir oyuncuyu sahaya sürüyorsanız onun sadece ısınması 10 dk sürer be kardeşim. Maçın bitimine 10 dk kalmış siz Isaac’ı oyuna sokuyorsunuz. Çok geç Ersun hocam çok geç. Oyuna, yorulan orta sahayı toparlamak için Ceyhun’u alıyorsunuz. Yav zaten saha koşulları ağır, rakip kontra ataklarla iyice üstümüze gelmeye başlamış, bir de bunun üstüne Ceyhun gibi ağır bir futbolcu ne diye oyuna alınır. Tamam iyi şut çekiyor ama orta sahamızın oyundan düştüğü, rakiple mücadele edemediği, dolayısıyla da atağımızın olmadığı bir ortamda Adnan gibi rakiple mücadele edecek bir oyuncumuz varken Hüseyin de oyundayken Ceyhun neden tercih edilir? Bence hoca, gerek sahaya sürdüğü ilk onbir, gerekse de oyuncu değişiklikleri ve bu değişikliklerdeki zamanlamasıyla hatalı davranmıştır. Eğer Ersun hocamız bu maçta ilk onbiri Tayfun_Song_Egemen_Cale, Serkan_Selçuk_Hüseyin_Colman_Yattara ve Umut şeklinde oluştursaydı, maçın ikinci yarısının başında da Selçuk ve Umut’u dışarı alıp Gökhan ve Isaac’ı oyuna dahil etseydi bence Trabzonsporumuz galip gelirdi.

poetricus
23.11.2008, 21:44
Hüseyin ne yapsa da yaransa insanlara diye bazen düşünüyorum. Şu maçta hakkında olumsuz konuşulması gereken tek insan. Madem tek maçlık bakıyoruz Ceyhun oyuna girdikten sonra ne yaptı? Yani ezbere eleştirilere ben karşıyım.
Bazen değil de, sık sık düşünürseniz belki bir şeyler bulursunuz?! İsterseniz altı çizili cümlenin ne anlama geldiğini de bir düşünün, olur mu?

Kimin hakkında nasıl konuşacağıma karar verebilirim; siz zahmet etmeyin.
Sonrası tam "Karşı Şow" zaten; cevaba lüzum yok. Siz kafanıza göre takılın.

kudu_61
23.11.2008, 22:05
hoca sence de biraz değişiklik zamanı gelmedimi ceyhunu ergini ce fatihi izleme zamanı bence geldi iyi olan diğerlerinin yanında bu futbolcular belki birer yıldız olacak ama sen hala aynı kadro ile devam ediyorsun birde sol açıkta fatihi orta sahada ceyhunu ve forvette gökhanın yanında ergini izlettir bize biz bu kadroyla zaten gözümüzü kapatsak çok takımı yeneriz yani şu an başarılı değilsin başarı gs-bjk-sivas-antep-febe-bursa maçlarında belli olur diğer maçları takım teknik direktörsüz de kazanır iyi bir trabzonlu bu gerçeği göz ardı etmemeli

kudu_61
23.11.2008, 22:07
Hüseyin ne yapsa da yaransa insanlara diye bazen düşünüyorum :) şu maçta hakkında olumsuz konuşulması gereken tek insan. Madem tek maçlık bakıyoruz Ceyhun oyuna girdikten sonra ne yaptı? Yani ezbere eleştirilere ben karşıyım.en azından bir şut çekti

İgzas-61
23.11.2008, 22:07
Güveniyoruz sana hocam sonuna kadar arkandayız

Remzi
23.11.2008, 22:11
Artık Gökhan Ünal'ında bazı maçlarda oyundan çıkarılması lazım. Vazgeçilmez olmadığını anlaması gerek.

TS-Tiryaki
23.11.2008, 22:29
Hocam Allah askina su Umut sevdasindan vazgec!!!
Yattarayi oyundan alacagina sözde forvetler Umut ve Gökhani alsan ne olur?? Lütfen, artik yeter.

hamucera
24.11.2008, 13:12
Hocam Allah askina su Umut sevdasindan vazgec!!!
Yattarayi oyundan alacagina sözde forvetler Umut ve Gökhani alsan ne olur?? Lütfen, artik yeter.

oyundan yattarayı çıkartırken haklı sebebi vardı. Umut sevdasına gelince onun işi futbolcu sevdalığpına kapılmak değil. yanlış düşündüğünüzü düşünüyorum. maçın sonlarına doğru artık kanatlardan gelen ortalarla gol bulamayacağımızı kendiside daha iyi anladı. kanatlardan yapılan ortalardan sonra dışa çıkacak toplara iyi vuruşları olan oyuncularımızın şutları ile gol bulacağımızı düşündü. ceyhun un oyuna alınış amacı bu şutları çekmesi ve orta sahaya biraz daha canlılık getirebilmesiydi.yattara kanatlardan geldiği için ortadan çıkacak toplara gol vuruşu yapamayacağı belli.

Ersun yanal ın alıştığımız rakibi ısıran oyununu artık görmeye başlıyoruz. bundan sonrada daha iyi olacak inşallah. ama bu oyunu 90 dakikanın 50-55 dakikasına değil tamamına sığdırmalıyız. Baskı yaparkende çok koşarak değil rakibi çıkartmadan paslarla yapmalıyız. Ersun hocada bunu görüyordur. ne kadar oyunu görsekte bizden daha iyi oyunu okuduğu bariz bir gerçek.

Yavuz Hasan
24.11.2008, 13:31
türkiyenin bi ucundan biz görüyorz sahanın kenarından hoca göremiyor mu yattara çıkınca baskı yiyoruz kötü de olsa oyuna fransız da kalsa yattara sahada kalmalı

genç61
25.11.2008, 00:08
ya hoca bu takımı sen kurdun goruyoruzki cok boş transfer yaptırmıssın yonetime
bide su memur zihniyetinden vazgec allah askına yukardan vahiymi indi yattarayı cıkaracan ısaac alcan diye anlamadım ikisi sahada olamazmı bi dene bakalım bi risk al bakalım ne olcak
her maç tayfunu alma bıktık artık ya nasıl bi degişiliktir bu anlamadım serkan ortaya tayfun geriye ne kazanıyor trabzonspor bu degisiklikte anlamıyom ustune ikinci yarı berbattı ortasaha
tayfun bide kosmuyor oda cabası onun yerini gene serkan kapatıyor onada yazık

bide ceyhunu niye aldın adam agar ustu agar bi adam kosamıyor sırf sut cekecek diyemi aldın acaba soruyorum bu adam stoper gercekte peki maç berabere niye stoper alıyon o zaman alsana barısı kadroya adam hiç yoktan her an bi calım atıp pozisyona sokatr takımı

bide bırak takımın havası bozulurmus diye bi sola transfer yapılcakmıs diyomusun gastelerde yazıyor
eger bu dogruysa valla sen git konya vesteli calıstır ne havası ya bu
takımda forvetmi var yok
bi takımda on numaramı var yok
bu takımda sol acıkmı var yok

peki niye sadece sol açık istedigin söyleniyor anlamıyorum eger dogruysa yazılanlar al forvet korma hava bozulmas umutta gökhanda kusmez iyi olan oynar bizi bunlara mahkum etme

al bir on numara bizi colmana mahkum etme adam bir var bi yok bize maç alıcak adam lazım tam bir on numara yerim havayı kim iyiyse oynar digeri bekler he beklemezse ceker gider zaten

valla senin sadece sol istemen kusecek adam olmamasından ya korkma kim kuserse kussun bize topçu lazım gercekci ollalım hatta daha fazla lazım iste topcu iste

öyle hava bozulur falan filanı gec hoca

_OziloZ_
25.11.2008, 05:04
Bence Ersun Yanal ile 10 sene kontrat imzalanmalı. Altyapıdan a takıma her türlü yetki ver sorumluluk verilmeli. Bu Ersun Yanal Ersun Yanal diye değil. Teknik direktör değiştirmenin çözüm olmadığı ortada. Sabır, murad..

Süleyman50
25.11.2008, 08:13
sonuna kadar güveniyoruz hocamıza.......

tslover
25.11.2008, 10:35
Hocam sayende TS maçlarını izlerken artık zevk alıyorum ve zamanın nasıl geçiğini anlamıyorum.Teşekkürler hocam.

mustafakaya
25.11.2008, 11:48
Bence Ersun Yanal ile 10 sene kontrat imzalanmalı. Altyapıdan a takıma her türlü yetki ver sorumluluk verilmeli. Bu Ersun Yanal Ersun Yanal diye değil. Teknik direktör değiştirmenin çözüm olmadığı ortada. Sabır, murad..

bence de bizden emekli olmalı, yönetim ssk sını yatırıyordur herhalde.

otuken55
25.11.2008, 16:51
ya hoca bu takımı sen kurdun goruyoruzki cok boş transfer yaptırmıssın yonetime
bide su memur zihniyetinden vazgec allah askına yukardan vahiymi indi yattarayı cıkaracan ısaac alcan diye anlamadım ikisi sahada olamazmı bi dene bakalım bi risk al bakalım ne olcak
her maç tayfunu alma bıktık artık ya nasıl bi degişiliktir bu anlamadım serkan ortaya tayfun geriye ne kazanıyor trabzonspor bu degisiklikte anlamıyom ustune ikinci yarı berbattı ortasaha
tayfun bide kosmuyor oda cabası onun yerini gene serkan kapatıyor onada yazık

bide ceyhunu niye aldın adam agar ustu agar bi adam kosamıyor sırf sut cekecek diyemi aldın acaba soruyorum bu adam stoper gercekte peki maç berabere niye stoper alıyon o zaman alsana barısı kadroya adam hiç yoktan her an bi calım atıp pozisyona sokatr takımı

bide bırak takımın havası bozulurmus diye bi sola transfer yapılcakmıs diyomusun gastelerde yazıyor
eger bu dogruysa valla sen git konya vesteli calıstır ne havası ya bu
takımda forvetmi var yok
bi takımda on numaramı var yok
bu takımda sol acıkmı var yok

peki niye sadece sol açık istedigin söyleniyor anlamıyorum eger dogruysa yazılanlar al forvet korma hava bozulmas umutta gökhanda kusmez iyi olan oynar bizi bunlara mahkum etme

al bir on numara bizi colmana mahkum etme adam bir var bi yok bize maç alıcak adam lazım tam bir on numara yerim havayı kim iyiyse oynar digeri bekler he beklemezse ceker gider zaten

valla senin sadece sol istemen kusecek adam olmamasından ya korkma kim kuserse kussun bize topçu lazım gercekci ollalım hatta daha fazla lazım iste topcu iste

öyle hava bozulur falan filanı gec hoca
bjk?
fb?
gs?
olympiakos??????

wien_ts
25.11.2008, 18:22
bencede hocayla olan anlasmamizi 10 yil daha uzatalim..

tsmusampa61
26.11.2008, 16:19
Ersun hoca genclerede şans ver biraz kadroda biraz oyna. Herkez forma girsin. sana tavsiyem bak ziya doğan adama kadroda biraz oyna dedik yaktı kendini kendini aşamadı kaprislerinin, gururunun kurbanı oldu gitti.. zaten yakıştıramadım ki ziyayı trabzona hiç..

Bera B.
26.11.2008, 20:41
bjk?
fb?
gs?
olympiakos??????

genç61 isimli arkadaş muhtemelen ziya doğan da.. :rolleyes:

thesiege61
27.11.2008, 00:45
hocam trabzonspora oynattığın futbol için çok teşekkürler.
valla o kadar çok seviyorum ki seni anlatamam ya.
yenilsek de bastırıyoruz iyi oynuyoruz arkadaşlar.
o taş gibi denilen sivası ezdik geçtik.çok güçlü ayağından top alınmıyo denen mehmet yıldızı sahadan sildik.
pozisyon bulduk atamadık.olsun canımız sağolsun.
bidahaki maça atarız.yeter ki karakterlihücum futbolu oynamaya devam edelim.

umut defansa yeteri kadar yardım edemediği için denizlisporda 3 yedik diyen ziya doğana da burdan selam olsun.
o gitsin malatyayı çalıştırsın.aymanla keçeliyi de alır lige çıkarlar artık!

janlock
27.11.2008, 06:37
arkadaslar tamam ersun hoca iyi guzelde,maclarda takima cok gec mudahele ediyor ve genelde bu mudaheleler yanlis oluyor,misal olarak sivas macinda bence yattarayi oyundan almak hata idi,,yattara yorulsa bile macin sonunda bir hareket yapmasi yetebilirdi,bence yorulan colmani oyundan alip isaaci sahaya surmeliydi,ayni zamanda cok gecte kaldi,,en fazla 70 te yapmaliydi bu degisikligi,ayni zamanda ceyhun degisikliginide anlamis degilim,bu baris memis akillanmadi diyorlar,ya bir sans verin su cocuga,taraftarlar olarak bizde gormek istiyoruz ne durumda oldugunu.bu kadar genc futbolcu alindi peki nerde hepsi?cok kisir dongu icinde takim,,tayfun ceyhun isaac bu ucluden baskasi oynamiyor yedeklerden,,nerde fatih bugra abdulaziz,,bunlari en azindan rahatladigin ibb macinda gormek amaciyla sahaya suremezmiydin?kupada iddiamiz kalmadi,biz taraftarlar olarak kupa macinda bu genc oyunculari ve baris memisi sahada gormek istiyoruz.tum bunlara ragmen bizi bu seviyelere bukadar kisa zamanda getirdigin icin sana cok tesekkurler ama lutfen hatalarini gor ve biran once duzelt.

6Şafak Aydın1
28.11.2008, 04:30
bir iki lafda biz edelim,

- Yagmurlu zeminde yerden sut cekilir cektirilir, elemanlar mevcut, mac kontrolu tamamen bizde pekiyi etkili sutlar ve etkili organizsayonlar yok kadar az. Uzak yakin direk cizgiden geriye pas bunlara deginmiyelim...

- Mac esnasinda cizgide hoplayip ziplamak takimi ve taraftarlari cok üst boyutlarami tasiyor ? Ufak yada büyük, bir anlasma sorunumu var ? Varsa bu mac esnasindami cözülüyor ?

- Oyun müdahalelerine ekleyecek lafim yok arkadaslar gerekeni söylemis ancak kadroyu daha iyi kullanmasini umuyoruz örnegin simdiye kadar oldugu gibi bir Song kalan tüm maclarda oynatilmalimi, tüm maclarda oynamasi gereklimi ?

- Yedek kulübe neden kullanilmiyor ? Yedek oyunculara sans vermek sucmu oluyor ? Eger yetersiz iseler neden alindilar ?

Gözümüze batanlari dile getirmeye calistik, basarilar...

Fatih Ersoy
28.11.2008, 08:34
Sayın hocam, sevgili hocam barışa şans ver artık.....

poetricus
28.11.2008, 11:52
Sayın hocam, sevgili hocam Barış'a şans ver artık.....
Barış'ı son zamanlarda kırmızı bültenle arar olduk.
Gelen bilgiler kafasının karışık olduğu, Ersun Hoca'nın onca ilgisine rağmen ilerlemeyi bırakın gerilediği yönünde. Kısa bir süre önce Hoca'nın; "Aklını başına al, böyle devcam edersen seni Karadenizspor'a göndermek zorunda kalırım." diye kendisini uyardığına dair haberlere rastladık. Ne kadar doğrudur bilinmez.

Genel anlamda Ersun Hoca'nın gençleri oynatmadaki cesaretini bu zezon göremiyoruz. Bunun ne kadarı oyuncuların formsuzluğudur, ne kadarı zirve mücadelesinin getirdiği baskıdandır tam olarak bilinmez.

Her şeye rağmen Trabzonspor'un yarınları adına genç oyuncuları oynatarak risk alması gerektiği görüşündeyim.

Ahmet Karaman
28.11.2008, 16:41
ersun hocam bi maçta beni oynat :)

Ali İhsan
28.11.2008, 17:49
Hoca kadroyu bozsa, iyi giden takım bozulur mu?
Song'u kesse, Song sigortaydı ona niye dokundun?
Barış'ı oynatsa, bu yürüyemiyor bile niye oynattın?
Fatih'i,Buğra'yı oynatsa, Serkan ve Cale iyiydi?

demeyecek miyiz ?

antagonist
28.11.2008, 21:00
Ersun Hoca, İBB maçından sonra Colman'ın penaltı kullanma isteği ile ilgili olarak "Saha içinde herkesin görevi belli." demişti.

Acaba Umut'a penaltı atma görevi o maçtan sonra mı verildi???

zarha6155
28.11.2008, 22:02
Yazıklar olsun sana, çalıştırdığın takımlar boşuna formdan düşmüyor.
Sen Colman gibi topa vurmasını bilen oyuncuya penaltı attırmıyorsun da, umut gibi bir kazmaya neden attırıyorsun.Adını duydum deli oldum.Karşındaki rakip en az gol yiyen takım. Kumar oynanır mı?Güya gol atınca morali düzelecek daha çok gol atacak!!! Düşünceye bak.
Yatara takımın penaltıcısı değil miydi?
Kaybedilen 2 puanın hesabını kim verecek????:mad::mad::mad:

erol_izm
28.11.2008, 22:15
Bu kritik haftada, Beşiktaş'ın Fenerbahçe'ye puan kaybedebileceği bir haftada böyle kumar oynanmaz Ersun Hoca. Futbolcuların kendini geliştirmesinimi bekleyeceğiz yoksa seninmi? Sanki oynadığımız takım Hacettepe, sanki en yakın rakibimizin 10 puan önündeyiz. Bu kadarda oyunun gidişatını olumsuz etkilemenin alemi nedir? Yazık yahu bu taraftara. Git gide umudumuzu azaltıyorsun.

Hüseyin İlkin
28.11.2008, 22:17
Hocam , Umut ' a penaltı attırmak neyin nesiydi Allah aşkına . Colman , Selçuk , Yattara biz atmayalım mı dediler . Onlar atmadı bari Gökhan Ünal atsın . Bu takımın penaltıcısı kim yahu ?

Her maç değişik birimi ilk sıraya yükseliyor ?

1-0 ' dayken oyuna müdahele etmen lazımdır birde bana göre .

balli_kuymak
28.11.2008, 22:22
oyuna müdahele etmekte her zamanki gibi geciktin hocam...ersun yanal düşüşünü bekleyenleri mahçup etmiyceksin galiba takım 1 tane önemli maçı kazanamadı...

Dursun Kaplan
28.11.2008, 23:33
Baştan sona hatalı bir yönetim..

Penaltı pozisyonundan başlayalım hocam.. Hani bu takımın penaltıcısı belliydi.?

Eğer bu takımın penaltıcısı Yattara ise Umut denen beceriksiz futbolcu neden penaltı kullanıyor..? Maçtan sonra kim kendini iyi hissediyor ise o kullanır diyosunuz. Kendiniz bile inanmıyosunuz buna değilmi.?

Hocam bırakın Allah aşkına ya. Karşınızda çocuk taraftar yok sizin.. Maçın yıldızı Colman'ı oyundan alıyosunuz.. 90 dk varlık göstermeyen Selçuk oyunda duruyor.

İ.B.B maçında penaltı için Colman'ı küstürdüğünüze değdimi peki.? Oyuncuları bana göre analiz edememişsiniz.. Maçtan sonra yaptığınız tüm açıklamalar çelişkili..

Hala yeni takımız diyosunuz.. Ligin ilk yarısı bitecek hala aynı söylem.. Bıktık inanın bıktık..

Mahmut Baran
28.11.2008, 23:38
hocam bende eleştirmeye başlıyorum artık
1-umutun saha olmasını geçtim penaltı da neyin nesi ????
2- bu isaac neden oynamaz bu takımda
3-selçuk adam resmen bağırıyor sakatım ben eksik oynatırım takımı ; neden ceyhun oynamaz
4-takımın değil sahanın en iyisi colman neden çıktı

uftinci
29.11.2008, 00:03
Haftalardır aynı değişiklikler ısaac gökhandan umuttan dahamı kötü her maç ya 78. dakikada yada 81 dakikada oyuna sokuyosun. tel tel dökülen bi gökhan var sahada haftalardır ısaac'i 78 dakika yanında saklıyorsun. Yahu adam demezmiki bu forvetler bu kadar formsuzken bırakın 11'i 46. dakikada bile oyuna giremiyorum. Birileri bana kızacak kesin ama ben böyle düşünüyorum. Yanlış yapıyorsun ersun hoca. Bi dediğin diğerini tutmuyor. Takımın penaltıcısı belli diyorsun sonra tükürdüğünü yalıyosun.

Aynen kopyalıyorum;
""Penaltıyı Umut'un atması ile ilgili bir soruya da, kendisini iyi hisseden oyuncunun penaltı attığını belirtti. Herkesin kaçırabileceği bir durum olduğunu ve bu durumu normal karşıladığını sözlerine ekledi.""

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. 31. dakikada kaçan penaltı maçın sonucuna tesir etmiştir. Başka konu başlıklarında da dile getirdim nacizane görüşümü burda da bildireyim belki ersun hoca bi girip bakıyodur yazılanlara?
Bu takım 2 forvet oynamaz. Hatta gökhan+umut'dan bi forvet bile çıkmaz bana göre ama neyse. Tek forvete acilen dönmeli takım orta saha 5'lenmeli, çok geç olmadan..

TUNCAY HİÇYILMAZ
29.11.2008, 00:12
Penaltı konusunda başlı başına suçu var Colman penaltı atmak isteyince takımın penaltıcısı Yattara oluyo başka zaman penaltı olunca takımda iki penaltıcı varmışta ikisinden biri atarmış mış... Oyuna müdaheleler hem çok yalnış hemde geçti.Biz gölü bulduktan sonra takım hata yapmaya devam ediyodu fakat hocamız bunları sadece seyretmekle yetindi. Hocamız takımı iyi çalıştırıyo falan olabilir ama oyuna müdahele konusunda çok zayıf olduğunu düşünüyorum artık ezberledim her maç aynı şeyler... Bakalım nereye kadar gidicek böyle!!!!

Uğur Ö.
29.11.2008, 00:22
bu umutu kazanmak için daha ne yapacan merak ediyorum

macka61
29.11.2008, 00:28
umut gökhan ve yattaraya neden çok tahammül ediyor anlamış değilim isaaci 11 de başlatmalı ve de oyuncu değişikliklerini çok geç yapıyor ilk değişiklik 80 de oldu

Cem Balcı
29.11.2008, 02:06
hocam umuta penaltıyı sen at demiş olamassın değilmi?

Arslan61
29.11.2008, 03:48
hocam bende eleştirmeye başlıyorum artık
1-umutun saha olmasını geçtim penaltı da neyin nesi ????
2- bu isaac neden oynamaz bu takımda
3-selçuk adam resmen bağırıyor sakatım ben eksik oynatırım takımı ; neden ceyhun oynamaz
4-takımın değil sahanın en iyisi colman neden çıktı

aynen katiliyorum, yaa bence Erginle, Isaacla, Ceyhunla oynasak bugun daha etkili olurduk, hayret yaaa. Nasil sabrediyor bu hoca 3 forvetinin bukadar formsuz olusuna?

Yeter daaa, bu adamlar(Gokhan ve Umut) belkide 20 mac beraber oynadilar, birbirini tamamlayamiyorlar..Yaziktir su ilk haftalarda iyi oynayipta gol attigi halde yedege cekilen Isaaca...

Adam en azindan top tutuyor onde

janlock
29.11.2008, 04:13
bu platformda daha oncede belirttigim gibi ersun hoca malesef oyuna mudahelelerde cok gec kaliyor,taktik ve takimi hazirlama konusundaki bilgisinden suphemiz yok ama artik oyuncu tercihlerindeki yanlislarini gormelisin hocam,,isaac denilen oyuncu nasil oynamaz anlamiyorum,oyun 1-1 olmus oyuna tayfunu aliyosun?tayfunu almanin alemi nedir hocam?bu takim 2 forvet oynamaz gor bunu artik,dunya futbolunda 2 li forvet anlayisi kalmadi,orta sahada cok sonuk kaliyoruz,2 forvet oynayacagimiza orta sahayi kalablik tutmamiz daha onemli cunku nekadar 2 forvet oynasakta orta sahadan top gelmedikce hicbir fayda getirmeyecektir bize bu anlayis,yanlislarini gec olmadan gor hocam.

keramiya
29.11.2008, 04:27
ersun hocam sana güveniyorum ama colmana yaptığın oldu mu ya?? nerde yattara niye atmadı o penaltıyı,colmanı penaltı noktasından geri çevirdin yattara atacak diye..olmadı hocam olmadı..

Fatih Ersoy
29.11.2008, 05:11
Sayın hocam hani takımın penaltıcısı vardı ??
Hani bu uygulamanın dışına çıkmıyordunuz ?

TSKara61
29.11.2008, 05:28
1. Umut'un sahayi gectim bu takimda ne isi var??? Hocam herkez Umut'un ne kadar mal oldugunu fark etti bi sen kaldin. Iyiki bi gol atti gecen hafta, ama neyse atmasa bile onu kesmiyecegini biliyorum. Hatta haftaya da Umut'u ilk 11de gorecegimden 100de 100 eminim.

2. Gokhan bu takimdaki en yetenekli forvet o yuzden onu ilk 11de surmeni cok elestiremiyecegim, ama bi insan ancak bu kadar kotu oynar. Bu adam milli seviyeye gol kralligina nasil yukseldi anlamadim, ayagina gel her topmu kaptirilir, her gol pozisyonumu kacirilir? Abicim sen o golleri atacaksinki senin Umut'tan bi farkin oldugunu anliyalim. Bu adam haftlardir bu kadar formssuzken ve berbat oynarken neden hic yedege cekilmez?????

3. Isaac gibi bir adam bu takimda nasil oynayamaz? Hele hele mevcut forvetlerin bu kadar igrenc oynarken bu adama niye ilk 11de firsat tanimiyorsun hocam????? Gokhan Umut alternatifsizse tamam oynat ilk 11de gecen sezon paso Umut oynuyordu kimse bisey demiyordu cunku biliyorduk alternatifi yok. Ama bu sezon bir hic ugruna bu adamlar Isaac'in onunu kesiyor.

4. Yattara israri neden? Taraftar danmi korkuyosun hocam? Yoksa 29 yasina gelmis bir adamimi kazanmak derdin? Oynamiyorsa birak yolla paf takimina defolup olup gitsin bizde rahatlayalim. Yattara oynamadikca seni her zaman elestirenler olacaktir. Sen kendi isine bak, oynamayan adami zorla oynatma. Adnan'i koy sag kanada daha is yapar en azindan kosar yipranir. Yattara'nin sahada artist artist dolasmasina yurumesine artik tahammul edemiyorum, sen bir hoca olarak buna nasil izin veriyorsun. En iyi macinda bu saatten sonra Yattara'nin atacagi 2-3 orta. Bunun icin bu cile cekilmez. At cope gitsin hocam artik lutfen!!!!

5. Oyuncu tercihlerin yanlis. Oyunu okuman da yanlis. Teknik direktorun 3-4 isi var zaten. Maca gore strateji ve kadro kurmak, oyunu okumak ve ona gore strateji ve oyuncu degisikliklerini belirlemek, takimi motive etmek ve birligini saglamak, ve takimi antremanlarlan hazirlamak ve kendilireni gelistirmelerini saglamak. Belki bu son saydiklarimi mukemmel bir sekilde gerceklestiriyor olabilirsin. Ama bu ilk ikisinden tamamen sinifta kalmis durumdasin. Kadro tercihlerinden bahsettim zaten. Yattara, Umut, vs bunlarin kadroda isi yok. Haftalarca Gokhan ve Yattara gibilerin sahada dolasmasina izin verdin. Tolga GS macinda o feci hatalari yapip bizi rezillige magdur etmeseydi onu kadrodan kesecegine de inanmiyorum sahsen. Bu inatciligindan vazgecmelisin. Ama bu inatciligin kadro secimlerinden sahadaki taktiklerine de yansiyor. Bu adamlar sahada dolanirken nasil tahammul ediyorsun? Adam oynamiyorsa cikarman lazim. Selcuk bugun sahada 90 dk Casper rolune burundu. Basta Yattara olmak uzere, bunlari neden oyundan cekip belki daha istahli oynayacak oyunculara sans tanimiyorsun? Ceyhun var Isaac var vs. Kayseri macinda deplasmandasin eziliyorsun bes belli. Gol olmayan bir golle organizasyondan yoksun bir pozisyonlan 1-0 one gecmissin. Mac boyu baski yemissin ve attigin golden sonra bu baski katlanmis bir vaziyette. Ama sen bu hayatletleri sahada dolandirmaya devam ediyorsun. Neden? Goz gore gore 2 puani Kayseri'ye hediye ettin. Orta saha otoban gibi isteyen gecerken Selcuk orda ruh gibi dolasirken, Ceyhun'u oyuna al Serkan'i orta sahaya cek oyunu bitir hocam. Al 3 puanini don evine. Sen boyle birsey dusunmedin aksine golu yedik hala ayni taktiklere devam. Galiba maglup olmayi hedefliyordun...Isaac'i 80 dk da almanin manasi ne? 10 dk da mac mi kazandiracak sana? Ceyhun'u 90 da almanin manasi ne? 50 metreden frikikten golmu atacak? Yoksa 90dan sonrami akillandin 2. golu yiyebiliriz diye?

6. Bu takim 14 oyuncudanmi ibaret? Tayfun, Ceyhun, ve Isaac'ten baska yedekmi yok. Bugra, Fatih, Abdulaziz, Ergin, Adnan, ve Baris tamam bunlar belki hic de iyi topcu degiller ama cikar sahaya. Oynat da gorelim.

7. Bu takimi bariz bariz neden sol aciksiz sahaya surersin? O mevki icin oyuncun yok kadro da tamam ama bu sol aciksiz sahaya cikmanin gerektigini belirlemez. Takimimiz haftalardir felc oynuyor. En buyuk sebei kanatlarin islememesi. Yattara bi tarafta tatile cikmis diger tafarta kimse yok. Oyun dogal olarak orta da boguluyor. Iyi oynadigimiz maclarda bile boguk boguk oynuyoruz kabiz bir mac izliyoruz cunku orta saha oyunu hic yayamiyor kanatlardan bi gram destek gormuyor. Koy Adnan'i sol aciga. Olmadi koy Abdulaziz'i. Olmadi koy Baris'i. Birisini koy ama kimsesiz cikma!

8. Bu takim ofansif gucten bu kadar yoksunken Baris'i bu kadar siddetli sekilde cezalandirmanin sebebi nedir? Bu cocuk antremanlarda kufurmu ediyor. Takimin uhuvetinimi bozuyor? Hayir. En kotu ihtimal antremanlarda biraz tembel. Ben Baris'tan cok umitli degilken hazirlik macinda bu adamin ne kadar yetenkli olduguna sahit oldum. Bu adamda bu kadar potansiyel varken ve hele hele bu takimda ne bir sol acik varken ne de dogru durust ust duzey ofansif oyuncu varken sen Baris'i yedek olarak ilk 18'e bile dahil etmiyorsun. Bunun manasi ne? Serdar Ozkan mukemmelmi calisiyor? Aydin GS'de asiri bir azimlenmi calisiyor? Ben buna inanmiyorum. Ama GS hala bu oyunculara guvenip bunlari sahaya suruyor. Senin ozellikle genclere sans tanidigin bir hoca olarak bilinmene ragmen bu cocuga boyle davranmanin manasi ne?

9. Bu takimin penalticisi hani Yattara'ydi? Gecen hafta sikinti olunca Umut'tan bahsetmemistin. Tamam diyelim gercekten her zaman Umut veya Yattara. Bu ayri bir yanlis. Umut penaltilardan degil komple olarak tum duran toplardan uzaklistirilmasi gerekn bir topcu. Gecen IBB macindaki frikigini hala unutmus degilim. Yattara da ayni sekilde penaltilari iyi degerlendirecek bir topcu degil. Yattara sik sik penalti kaciran bir topcu. Bu takimin golcusu olarak Gokhan'in penaltilari kullanmasi mantiklidir. Kimin kullanmasi fark etmez ama bu ismin ozellikle Umut olmadigi kesin.

Hocam aklima gelen bu kadar. 9. Tam 9 tane bariz ve buyuk hatan aklima geliyor. Bu takimin basina gelmesini isteyen en cok kisilerden birisi bendim. Ve seni hala cok seviyorum ve sana hala guveniyorum. Ama buyuk bir takimin hocasinin boyle hatalar yapmaya luksu yok. Trabzonspor'un bu sezon sampiyon olmamasi icin hic bir neden yok. Biz belki su an acik ara lider olacaktik, ama bu yaptigin hatalar bize bir suru puan kaybina sebep oltu. Lutfen takimina ve kendine acilen bir ceki duzen ver ve macera amayi birak!!

Fatih Ersoy
29.11.2008, 07:48
@tskara

Umut yedeğe çektin gökhanı yedeğe çektin. Kaç haftadır oyuna girip hiç bir varlık gösteremeyen isaac' sahaya sürdün süpersin (!)

Yattara gibi bir yeteneği paf takıma göndermesini istemişsin. Bu adam neden hala hazmedilemiyor anlamış değilim. Yıllardır biz hüseyine katlandık bu takımda bırakta 3-5 hatfada yattaraya katlanalım... Ayrıca dolduramazsın kardeşim yattaranın yerini adnanla filan dolduramazsın...

Oyuna müdahale konusunda katılıyorum sana belki daha erken bir değişikliğe gidilebilirdi. Colman yerine selçuk yada hüseyin değişikliğine gidilebilirdi..

Barış konusu ise hala muamma.. Neden oynatılmaz bu adam ?

Ertan 51
29.11.2008, 08:32
Ersun Hocama güveniyorum,
şampiyon olacaksak bu hocayla olacağız diyorum
ama dün neden Yattara değilde Umut penaltıyı kullandı onu da çok yadırgadığımı söylemeden edemeyeceğim
yinede hocamızın ağzından bunun sebebini duymadan sallamamakta yarar var,
kesinlikle mantıklı bir açıklaması vardır yoksa yüzde yüz hata.

Dursun Kaplan
29.11.2008, 09:02
Ne oldu hocam!

Belediye maçıydı... Penaltıyı yaptıran Colman atışı da kullanmak istemiş, kenardan "Yattara atsın" talimatı gelmişti. Yanal, "Penaltıcımız o" derken dün Gineli sahada olmasına rağmen topun başına Umut´un geçmesi dikkat çekti.

Tartışılmıştı...
Süper Lig’de Trabzonspor’un en farklı kazandığı deplasman maçıydı... Karadeniz temsilcisi, İstanbul Belediyespor’u 4 golle yenerken karşılaşmaya damgasını vuran olay ise başkaydı. Colman Trabzonspor’a sezonun ilk penaltısını yaptırıyor, atışı kullanmak için de topun başına geçiyordu. Ancak kenardan bir uyarı gelince Colman yerine İbrahima Yattara penaltıyı kullandı, Arjantinli ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Durum Yattara’yı kazanma hamlesi olarak yorumlanırken, Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal maçın ardından olayın başka şekilde geliştiğini açıklamıştı.

Direğe nişanladı
İstunbul Büyükşehir Belediyespor maçındaki penaltı konusuyla ilgili olarak, “Bizim takımımızda penaltıları kimin atacağı bellidir. O nedenle Yattara kullandı” diyen Yanal’ın dünkü tercihi ise hayli şaşırttı. Bir yan topta Trabzonspor Egemen?Korkmaz’ın çekildiği gerekçesiyle penaltı kazandı. Trabzonspor’un hocasının daha önceki söylemleri paralelinde gözler topun başında Yattara’yı ararken, beklenen olmadı. Gineli’nin yerine bu kez Umut Bulut penaltıyı kullandı, ancak genç yıldız topu ağlara değil yan direğe nişanladı.

fanatik.com.tr

DePutaMadre
29.11.2008, 09:10
Ne oldu hocam!
Belediye maçıydı... Penaltıyı yaptıran Colman atışı da kullanmak istemiş, kenardan "Yattara atsın" talimatı gelmişti. Yanal, "Penaltıcımız o" derken dün Gineli sahada olmasına rağmen topun başına Umut´un geçmesi dikkat çekti.

Sahada var iken hic olmuyan selcuk ve gokhan 94/85 dakkami oynar hocammmm......... soyle hocammm boyle hocammm ama bir gun ahhhhhh hocam ahhhhh diyecegiz basimizi sacimizi yolacagiz gibime geliyor.:(

Tolpaş61
29.11.2008, 09:32
sen oyuncu değişikliklerini son on dakikaya sığdırmaya devam et.yada kulübeye saklanmaya devam et.

Muhammet
29.11.2008, 09:38
Hocamız tepkileri çekiyor.

Penaltıyı Umut'a kullandırması ve sahaya müdahalelerinin hep aynı olması kızdırdı taraftarları.

Penaltı konusunda birşey söylemeyeceğim ama, artık sahaya daha çok karışsanız.

evrents
29.11.2008, 09:43
Ersun Yanal değişikliklerde çok geç kalıyor golü attıktan sonra forvetlerden birini çıkartıp tayfunu sağa alsa serkanıda ortaya trabzon daha dirençli olurdu birde belediye maçında colmana penaltı attırmayan ve takımın penaltıcısı yattara olduğunu ileri süren ersun yanal neden penaltıyı umut gibi bir kazmaya attırıyor anlamış değilim

evrents
29.11.2008, 09:44
Ersun hoca umut sevdası yüzünden kendini yakıcak haberi yok.Fatih Terim+Emre Belözoğlu=Ersun Yanal+Umut Bulut

halil ibo
29.11.2008, 09:54
Oyuna müdahalede geciktiği kesin.Bu konuda eleştirilip doğruyu görmesi sağlanbilir hocanın.Fakat bunun dışında oyuncu tercihlerine takılmak bence abesle iştigal.Çünkü oynasın dediğiniz isimlerle başladığında bu defada şimdi oynayanları ilk onbirde oynatması gerektiğini yazarsınız.Futbol böyle birşey işte...

bingolts
29.11.2008, 10:17
Bu takım ne yapar ne eder önemli değil ama önemli olan bir gerçek vardır ki o da takıma yerinde müdahaleler yapmayan bir teknik adamın varlığıdır. Şimdi soruyorum yedek futbolcuların var genç futbolcuların var nerde cesaretin hani gençlere değer veriyordur. yine sahada bir tanesi bile yok. Varın yokum Umut bırak hoca artık . Biz senden aciz değil cesaretli kararlar almanı bekliyoruz Forvetlerinde iş yoksa forvet üreteceksin alsana kumaşı süper Ceyhun var Omadı kazma tayfundan bile forvet olur son vuruşları çok iyi. Bırak hoca yapma Allah aşkına göreceksin Fortis kupada gençlere şans versin asları kaça katlayacaklar. Abdulaziz Barış Fatih gönderdiğin Eren İsmail Buğra Ergin

bingolts
29.11.2008, 10:19
Tolunay sahaya sürmüş genç futbolcuları cesaret dediğin bu olmalı ve bence de başarı bir teknik adam sonuna kadar İnşallah Trabzonsporda görürüz çok değerli bir insan

Varlıbaş61
29.11.2008, 10:23
colman'ı neden oyundan çıkardı anlamadım...
oyuncu değişikliklerinde sürekli hata yapıyor
yedek kulubesi de çok zengin değil ama eldekilerini de kullanamıyor yada geç oyuna sokuyor

Dursun Kaplan
29.11.2008, 10:37
Birşey daha eklemek istiyorum..

Şu takımı artık korkak oynatmaktan vazgeç hocam.

AYDIN KANTEKIN
29.11.2008, 18:15
Yapmayin usaklar bu takim iki sene daha beraber oynasin ozaman saha sonuclari da düzelir.Biraz sabir lazim.

firidin61
29.11.2008, 19:27
Merhaba ,

Hocam ın yanında olduğumu önceden belirtmeliyim ve bu cuma anlam veremediğim konular hakkındaki sorularımı kendine yönelteyim ...

1-Hocam, Umut top kontrolü bile çok zayıf bir oyuncuyken üstelik '' takımın penaltıcısı YATTARA dır '' demecinizden sonra böyle bir deplasmanda UMUT a penaltı attırmakda neyin nesi ?

2-Sahaya oynamamak için çıkmış gökhan ünal a 80 dak.nasıl sabrettiniz ?

3-Hocam , Yattara ( son zamanlarından bahsediyorum ) son haliyle ruhu andırıyor sahanın içinde . Topu orta sahada alıp 40 metreye uzun top atacaksa , bunu pekala Adnan da yapabilir . Yattara yı kazanalım derken takımın havasının bozulmasına neden olmanızdan korkuyorum .

Önerilerim ;

1- Demecinizin arkasında durun hocam ! Bu taraftar zaten sizin yanınızda ! Yattara - Colman - Selçuk penaltı atabilecek kapasitede oyuncular . Bildiğinizi yanlış yapmayın lütfen !

2-gökhan ünal sırf bu maçta değil yaklaşık 5 maçtır sahada yok . İsimlerle maç kazanılsaydı inanın f.ahçe veya g.aray ligde 15 puan farkla önde olurdu . Bırakın artık şu gökhan ısrarınızı ! gökhan ın son zamanlarındaki performansı istatistikleri kadar göz alıcı değil maalesef .

3-Hocam , Yattara oynamıyor ! Yani bunun başka izahı yok oynamıyor ! Ben birçok taraftar gibi oynamasada 90 da bir hareket yapar maçı aldırır demiyorum ! Çünkü bunu yapmaktan çok uzak ! Özellikle deplasmanda sert oynayacak rakip önünde buna fiziğiyle karşılık verebilecek ISAAC i tercih etmelisiniz !

İyi yoldayız hocam ama kendi kendimizi zor durumda bırakmayalım .

Size güveniyorum ve objektif olduğunuzu bildiğim için saplantı içersinde olamayacağınızı düşünüyorum . Ne olur bizi yanıltmayın !

Saygılarımla

Emo91
29.11.2008, 19:34
isaacin son haftalardaki performansini begenenleri harbiden anlamiyorum.

adam oyuna girdigi zaman takiam birak katkiyi zarar veriyor
nasil mi? böyle:

- tüm ataklarimizda faul yapiyor
- cok ofsaytda duruyor
- topu saklamakdan baska birsey yapmiyor

isaac cok verimsiz, sadece 2 gol attigi macda süperdi ama öyle kaldi. demekki antrenmanlardada adam oynamiyorki ersun hoca onu kulübüde bekletiyor. bu mantikdan baska yola cikarsan, ersun hoca isaace düsmandir demis oluyosunuz ve bu gercekden olucak sey degil.

isaac oynasin, bak nasil kullaniyor onu ersun hoca.

danger00
29.11.2008, 19:49
Tolunay sahaya sürmüş genç futbolcuları cesaret dediğin bu olmalı ve bence de başarı bir teknik adam sonuna kadar İnşallah Trabzonsporda görürüz çok değerli bir insan

öyle diyorsunda, kayseri forumlarına gir bir bak bakalım tolunay kafkas hakkında denilmeyen bir laf kalmış mı.
en son laf edilecek yanı olan insanlığı bile ağızlarına sakız olmuş.
demek ki beğendirememiş kayseri taraftarına kendisini ki bu kadar acımasız eleştiriler alıyor adam.

tolunay kafkasa başarılar ancak trabzonsporun başına geçmesi için birşeyleri ispatlaması gerekiyor kayseri veya herhangi bir başka bir klüpte

sifuni
29.11.2008, 20:25
umut niye penaltiyi atti diyenlere sunu diyorum belediye macindan sonra dediklerini izleyin umut bu takimin ikinci penalticisi yattara kendini iyi hissetemyin o atar ayrica dünyada ilk defa penalti kacmis gibi konusuyorsunuz bunda allah askina ersun hocanin ne sucu var o antremanlarda kimin iyi attigina bakip ona göre karar veriyor demek ki umut bu takimda penalti atabilen oyunculardan birisi ama kacirdi bu da normal birsey

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=Videolar&IND=98#StyLEE

lütfen ersun hocanin aciklamalarini izleyin orada söylüyor takimin penalticilari kimler oldugunu (bundan 4-5 hafta önce) ondan sonra yorum yapin

Ali Tunahan Güllü
29.11.2008, 20:38
ersun yanal seni çok seviyorum ama şu penaltı konusunda bi anlaşamadık:D

promise61
29.11.2008, 21:17
Ersun hocaya saygımız sonsuz ama takımın penaltıcısı kim onuda belirlese artık umutmu yattaramı

memoli61
29.11.2008, 21:39
Ersun hocam lütfen yatara ve ayzeği bir oynat..

zarha6155
29.11.2008, 23:32
Ersun Yanal ve oyunculara verilen kredinin bu maçla bittiğini düşünüyorum.Bundan sonra alınacak bir beraberlikte yuhlamalar protestolar başlayacak.
Kaybettiğimiz 4 puanla feneri de, zirveye taşıdık:mad:

Adil ÖZGÜR
30.11.2008, 00:54
Malesef hangi karşılaşma olursa olsun sahaya çıkacak onbiri sayabiliyorum,
Kaçıncı dakikada hangi futbolcuyu sahaya süreceğini DUMRUL artık ezberledi ???
Kaç haftadır takım rakip kaleye ya bir tane veya iki tane şut çekebiliyor

Önerim;
Umut BULUT'u ve Gökhan ÜNAL'ı kes artık, yarım sezon bitti,
Barış MEMİŞ ve Ergin KELEŞ'i sahaya sür, saberedeceksek onlara sabredelim.

Bu ikili leblebi gibi gol atar, Tolga diye diye eh şükür onu hallettik.
Şimdi de Barış ve Ergin demenin zamanı geldi de geçiyor,
Zira ilk yarı birkaç maç sonra bitiyor.

zarha6155
30.11.2008, 16:19
Umutu da,penaltıcı yapmışsın ya bravo sana adam boş kaleye gol atamıyor ama penaltı atacak....
İlerde telafi edecekmişiz kaybettiğimiz puanları, sende bu kafa varken; biz değil istanbul takımları kaybettikleri puanları telafi eder.

Mustafa Önder
30.11.2008, 19:35
Ersun Hoca da nedense bir oyun içi müdahale sıkıntısı seziyorum nedense. Bir futbolcu ne kadar kötü olursa olsun oyundan almıyor. Çok sabırlı:D

Muhammet
01.12.2008, 15:25
Birazcık şaşırt bizi hocam. Isaac'i 60'da al mesela.

Ya da önce Ceyhun'u al oyuna, sonra Isaac'i. :D

ApoCaN28
01.12.2008, 17:58
Oyuncu değiştirme dakikalarında revizyon şart ...:D

Berk
01.12.2008, 18:58
Klasik oyuncu değişiklikleri:

İkinci yarının ortaları ->Tayfun
80.dakika sonrası -> Isaac
90.dakika -> Ceyhun

Yavuz Hasan
01.12.2008, 21:40
Klasik oyuncu değişiklikleri:

İkinci yarının ortaları ->Tayfun
80.dakika sonrası -> Isaac
90.dakika -> Ceyhun
90+3 te de berış giriyo

Yavuz Hasan
01.12.2008, 21:43
tamam altarnatifli bi yedek klubemiz yok ama zaten marifet de bu durumu doğru değerlendirmek değil mi
burda biz bile hangi dk da kimin çıkıp kimin gireceğini biliyosak rakip takı hocası bunu farketmez mi

talibim
01.12.2008, 21:54
arkadaşlar,bizim konuşmamız gereken işin bize düşen tarafı,elbette kendi kafamızdaki ilk 11,sahaya çıkanla aynısı olmayabilir.ersun yanal bu takımla bir senedir beraber.şu anada ligin lideriyiz ve ilk yarının bitmesine üç hafta kalıdı,ilk yarıyı inşallah kalan 3 maçıda alarak lider kapatırsak ara transfer dönemindeki takviyelerle bu takım şampiyon olur.hemen teknik direktör yollama hevesine girmeyelim.ligde her takım birbirini yenecek düzeyde,elbetteki her takım maçı kazanmak için sahaya çıkıyor,şu anda ligde en fazla galibiyet alan takımız.

seyyah61
02.12.2008, 06:24
Penalti meselesini temcit pilavi gibi isitip isitip öne sürmeye gerek yok.
Daum'un da hangi dakikalarda kimi cikaracagi bellidir ama kariyeri de ortadadir.
Oyuncu cikarip alma konusunda hocayi elestirmek pek mantikli degil.
Kaldi ki 90. dakikadan sonra yapilan degisiklikler skoru korumak amaclidir bunu herkes bilir.

omereksi
02.12.2008, 09:13
Ya Ersun hocanın kapasitesi bu kadar abiler..fazla bişi beklemeyin..standart a oturtmuş gidiyor..sonuç ne çıkarsa allah bereket versin... ruh katmıyo takıma.. BerkTS (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=9718) arkadaşın da dediği gibi standart oyuncu değişiklikleri... defansa bişi diyeceğim yok...orta sahada fena değil.. ama bikerede ferhat - hüseyin, barış - selçuk, adnan, fln bunları da bir dene bir görelim.. ergini koy ileri..inan umuttan daha iyi iş yapar... ferhat bana göre çok iyi bir oyuncu..neden oturyor orda? oynat abi şunları.. ve kesinlikle yattarayı oyundan almayı bırkamalı..çünkü yattara bir yıldız, maçın bitmesine 1 dk kala bir pas atar bir hareket yapar bu gol olur..bunu bizmi öğretelim..insan yıldızını alır mı? umutla başlamanı kesinlikle istemiyorum ama diyelimki başladın dk 60 70 arası hemen çıkar isaac i al...ama yattarayı çıkarma..

Ali İhsan
02.12.2008, 09:41
ama bikerede ferhat - hüseyin, barış - selçuk, adnan, fln bunları da bir dene bir görelim.. ergini koy ileri..inan umuttan daha iyi iş yapar... ferhat bana göre çok iyi bir oyuncu..neden oturyor orda? oynat abi şunları..
Bu oyuncuları oynatmak istemiyor mu hoca?
Yoksa oynattığında alacağı tepkileri şimdiden biliyor mu?

Taraftarın %80'i Ergin,Ferhat,Adnan gibi oyunculara aşırı antipatik bakarken ve bu oyuncular taraftarın gözünde yerlerini iyi biliyorken bunları hangi cesaretle oynatsın?

Hoca kendi yeri sağlam değilken nasıl kadroyu bozsun. Kurmuş bir sistem ve devam ediyor. Risk alamıyor çünkü risk alacak kadar manevra hakkı yok.

Hoca da eminim bir Buğra,Abdülaziz kazanmak ister. Barış'ı yeniden parlatmak ister ama bu denemeler esnasında kaybedeceği 2-3 puanın hesabının nasıl sorulacağını o da iyi biliyor.

Eski Ersun Yanal olsa kesinlikle bu cesareti gösterirdi.

Ama onun ideallerindeki futbol ortamı yok ülkemizde. Bir oyuncu kazanmak için koltuğundan olma riskini alamaz. Hakan Şükür olayı ve milli takımından alaşağı edilişinden beri bu refleksi geliştirmesi normal değil mi?

Lig lideriyken bile, hatta iyi oynayıp kazanınca bile her türlü eleştirinin odağı olmuş bir insan nasıl rahat davranabilir?

Taraftarın yoğun desteğine rağmen, yerel medya ve camianın neredeyse 0 desteğiyle giden hoca maalesef risk alamaz, alamayacaktır da...

Samet Başdağ
02.12.2008, 10:03
ersun hocam bu taraftar sana o kadar sahip çıkıyorki seni eleştirmek bile istemiyor ama ne olur hocam yattara sahada yürürken ona göz yumma al kenara isaac var hocam unutma hocam yattara yokken biz isaac le güldük.sana yattaranın futbol hayatını bitir demiyorum kötüyken kenara al.

ganita ve zinos
02.12.2008, 11:32
ersun hoca takmın oturması için ideali bozmak istemiyor olabilir ama ya ideal bu kadro degilse?....

mustafakaya
02.12.2008, 12:19
yani hocam bildiğin gibi yap sen, sakın burayı okuyup akıl alma:)

atf61
02.12.2008, 15:07
hoca bu kadar ilkesizlik olmaz yaaa...belediye maçındaki colmana yaptıklarınız neydi...bunu neden umut için denemediniz...kafayı yicem...alllahım yattara kaçırsa inanın hiç umurumda olmaz...çok moralim bozuk...

atf61
02.12.2008, 15:21
isaacin son haftalardaki performansini begenenleri harbiden anlamiyorum.

adam oyuna girdigi zaman takiam birak katkiyi zarar veriyor
nasil mi? böyle:

- tüm ataklarimizda faul yapiyor
- cok ofsaytda duruyor
- topu saklamakdan baska birsey yapmiyor

isaac cok verimsiz, sadece 2 gol attigi macda süperdi ama öyle kaldi. demekki antrenmanlardada adam oynamiyorki ersun hoca onu kulübüde bekletiyor. bu mantikdan baska yola cikarsan, ersun hoca isaace düsmandir demis oluyosunuz ve bu gercekden olucak sey degil.

isaac oynasin, bak nasil kullaniyor onu ersun hoca.
sana katılıyorum...hiçbir faydası yok...

Bera B.
02.12.2008, 22:15
hoca bu kadar ilkesizlik olmaz yaaa...belediye maçındaki colmana yaptıklarınız neydi...bunu neden umut için denemediniz...kafayı yicem...alllahım yattara kaçırsa inanın hiç umurumda olmaz...çok moralim bozuk...

ilkesizlik? penaltıcıları zaten Umut ve Yattara kendisinin.. bu yüzden ortada bir ilkesizlik olduğunu zannetmiyorum.

TheCrow
02.12.2008, 22:54
Malesef hangi karşılaşma olursa olsun sahaya çıkacak onbiri sayabiliyorum,
Kaçıncı dakikada hangi futbolcuyu sahaya süreceğini DUMRUL artık ezberledi ???
Kaç haftadır takım rakip kaleye ya bir tane veya iki tane şut çekebiliyor

Önerim;
Umut BULUT'u ve Gökhan ÜNAL'ı kes artık, yarım sezon bitti,
Barış MEMİŞ ve Ergin KELEŞ'i sahaya sür, saberedeceksek onlara sabredelim.

Bu ikili leblebi gibi gol atar, Tolga diye diye eh şükür onu hallettik.
Şimdi de Barış ve Ergin demenin zamanı geldi de geçiyor,
Zira ilk yarı birkaç maç sonra bitiyor.

Maalesef mi?..Ben de iyiki ilk 11 i sayabiliyorum diyorum...Ergin ve Barış'la hangi maça başlasın,hele öyle bir hareket yapıp maçı kazanamadığımızı düşünüyorum da,Allah düşmanımın başına vermesin...Ergin de Barış da kadroya kendileri girecekler,çalışıp formayı alacaklar,bir de onu deneyelim,bir de bunu deneyelimle olmaz,demek ki bu adamlar idmanlarda yetersiz.İlerleyen haftalarda sakatlıklar,yorgunluklar,kart cezaları artmaya başlayınca gençlere de ihtiyaç duyulacak,ama deneme amaçlı değil,kim idmanda kendini gösterdiyse kim iyi çalışıp hocanın isteklerini yaptıysa o kadroya girecek.

Yavuz Hasan
02.12.2008, 23:40
benim anlamadıgım
ziya dogan bi futbolcuyu oynatmaz kenarda oturturken ziya doğan a hakaret ediliyodu
ersun yanal bi futbolcuyu oynatmaz kenarda oturturken futbolcu yetersiz ki hoca oynatmıyo oluyo
ilginç...

Çağatay Özmen
02.12.2008, 23:44
hocam lütfen takıma duran top çalışması yaptır.

TheCrow
02.12.2008, 23:50
benim anlamadıgım
ziya dogan bi futbolcuyu oynatmaz kenarda oturturken ziya doğan a hakaret ediliyodu
ersun yanal bi futbolcuyu oynatmaz kenarda oturturken futbolcu yetersiz ki hoca oynatmıyo oluyo
ilginç...

Hakaret eden ve oyuncu yetersiz diyen aynı kişi mi,orası önemli bir nokta tabi?..

Yavuz Hasan
02.12.2008, 23:58
Hakaret eden ve oyuncu yetersiz diyen aynı kişi mi,orası önemli bir nokta tabi?..
doğru diyosun bu şekilde herkesi itham altında bırakmış oluyorum ama genel irtibarıyle ziya doğan son dönemde sevilmediği için böle bişey yazdım

TheCrow
03.12.2008, 00:35
doğru diyosun bu şekilde herkesi itham altında bırakmış oluyorum ama genel irtibarıyle ziya doğan son dönemde sevilmediği için böle bişey yazdım

Tabi ki Ziya Doğan'ı da Ersun Yanal'ı da beğenmeyen arkadaşlar olacaktır.O yüzden bu yanılgıya düşmemeliyiz,Ziya Doğan'ı futbolculara yeterli şans vermediği için eleştirenlerle Ersun Yanal'ı aynı konuda eleştirenler genelde aynı kişiler.Tabi sizin dediğiniz gibi adamına göre eleştiri yapanlar da vardır ama BMN de bunlar azınlıktadır.

Yavuz Hasan
03.12.2008, 00:47
Tabi ki Ziya Doğan'ı da Ersun Yanal'ı da beğenmeyen arkadaşlar olacaktır.O yüzden bu yanılgıya düşmemeliyiz,Ziya Doğan'ı futbolculara yeterli şans vermediği için eleştirenlerle Ersun Yanal'ı aynı konuda eleştirenler genelde aynı kişiler.Tabi sizin dediğiniz gibi adamına göre eleştiri yapanlar da vardır ama BMN de bunlar azınlıktadır.
bunu yazmamdaki sebep şuydu ziya doğan bazen saygı sınırlarını aşılarak eleştiriliyodu pek ses çıkaran olmuyrdu ama aynı konuda ersun yanal eleştirildiğinde üç mesajdan birine hoca haklıdır hocadan daha iyi mi bilceen tarzı cevap veriliyor erusn yanal insan evladı da ziya doğan uzaydan mı geldi bence adamına göre aleştiri yapanlar sandığınız kadar azınlık değil

Mehmet Fatih Yavuz
03.12.2008, 01:14
Ziya doğanı en çok eleştiren adamım belkide bu forumda.
Hiç kelliğine falan dem vurarak eleştirmedim.

Ersun Yanal - Ziya Doğan karşılaştırmasını evrensel anlamda futbola hakaret sayarım..

Gene de şartları göz önünde bulundurduğumuzda Ersun Yanal ın sadece saha dışında yönetim olarak daha avantajlı durumda olduğunu görürsünüz.

Ziya Doğan ın elinde saha içinde marcelinho, symek, musampa, gökdeniz, stephanov gibi çoğu hem deneyimli hem de yıldız oyuncular vardı.
Forvette ihtiyaç olan hem uzun hem de topu nispeten saklayabilen ersen martin vardı ki tek forvet oyunda çok önemlidir.
Kadro 2-3 oyuncu dışında korunmuştu. Yani bir kadro istikrarı vardı.
Devre arasında hiçbir zaman yerinde kullanamdığı marcelinho yu satıp, bu takımın 10 numaraya ihtiyacı var diyerek ceyhunu aldıran bi adamdan bahsediyoruz.
Stephanov u zorla kovduran bir hocadan.

Bugün Ersun Yanal ın elinde yedeği ile ası ile %75 değişmiş bir takım var.
Bu takım herşeye rağmen büyük olduğunu hatırladı ve bir kazanma alışkanlığı elde etti.
Bazen iyi oynadı ama dişli rakiplere karşı kazanamadı...

Ersun Yanal ve Ziya Doğana benzer eleştiriler getirebilmek için benzer ortam olması lazım.

Ersun Yanalı da zamanı gelince benzer şekilde eleştiririz.
Elindeki kadro 1-2 sene bir arada oynamış kadroymuş gibi "benzer eleştiri" getirilmez.

Elinde bir gökdeniz bir marcelinho olur, eleştiririz.

TheCrow
03.12.2008, 08:31
Bir de şu dişli rakiplere karşı kazanamama konusu var evet...Bu sene farklı bir lig yaşıyoruz.Kimse kolay kolay puan vermiyor ve büyük ihtimalle 72 puan şampiyonluk için yeterli olacak...Bu dişli rakiplerden bjk ve gs de fazla puan alamadı zaten...fener de bjk ve gs yi yenerek üstteki takımlardan puan alabildi,Anadolu takımlarından o da fazla puan alamadı.Güçlü Anadolu takımlarından en çok puan koparan takım Sivas oldu,çok enteresan...

İlk 10 takım ve bunların birbirlerinden aldıkları puanlar :

Trabzon : 6 maç 7 puan
bjk : 6 maç 6 puan
sivas : 7 maç 12 puan
gs : 6 maç 8 puan
fb : 7 maç 12 puan
ankara : 6 maç 7 puan
bursa : 5 maç 7puan
antep : 5 maç 6 puan
kayseri : 6 maç 7 puan

Gördüğünüz gibi fener ve sivas dışında diğer takımlar genelde aynı puanı almış birbirlerinden.İkinci sıradaki bjk bizden daha az puan almış bu maçlardan.O yüzden,genele bakalım.Şu anda lideriz,üst üste 3 galibiyet arayı birden açacağı gibi peşpeşe 3 beraberlikte liderliği de kaybedebiliriz.Her maç çok önemli,her maça çok ciddi hazırlanmalıyız.

Dursun Kaplan
03.12.2008, 09:34
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/12/7_235534_sadri_yanal0312_414_232.jpg

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, gündemi FANATİK´e değerlendirdi...

"Lideriz, hocamız da lider takımın antrenörü. Zaman zaman sadece kişisel fikrimi söylüyor olmam farklı algılanmamalı. Bundan sonraki periyotta geriye değil ileriye gideceğimize inanıyorum"

‘Haksızlık yapılır’
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, gündemi FANATİK’e değerlendirdi. Kayseri maçı sonrası, “Penaltıyı Umut’a attırmazdım”yorumunun farklı algılanmaması gerektiğini söyleyen Başkan, “Teknik yorumdan kaçınan biriyim. Bunun için yeterli donanımım olmadığını düşündüğüm için sadece izleyen olarak fikrimi söylerim. Başkan kimliğimi düşünüp yorumlamak hata olur. Lideriz, hocamız da liderin hocası. Şu an her şey bize göre tarif edilirken Ersun Yanal’ı sert şekilde eleştirmek ona haksızlık olur” ifadesini kullandı.
12 ay transfer...
Şener, sergilenen futbol ve kaybedilen puanlarla ilgili de yorum yaptı. Trabzon’un kadrosunun yepyeni olduğunu söyleyen Başkan, “İlk 11’inin 8’i yeni transferden oluşan takıma daha fazla zaman lazım. Onların uyumu arttıkça yakın gelecekte daha kötü değil daha da iyi bir Trabzonspor izleyeceğimizden eminim” yorumunda bulundu. Başkan Sadri Şener, transfer konusuna da noktayı şu cümlelerle koydu: “Arkadaşlarımız çalışıyor, haber bekliyoruz. Kriz var ama imkanları zorlayacağız. Ayrıca Trabzon’da artık 12 ay transfer mevsimi. Günü gününe değil planlı çalışıyoruz. Bunun avantajını yaşayacağımıza eminim.”
Serhat DEMİRTAŞ

halil ibo
03.12.2008, 10:02
30'a yakın yeni futbolcu transfer etmiş takımda ilk onbirin bu kadar kısa zamanda sayılabilmesi bence çok olumlu.Yani bundan sonra takıma 2-3 takviye yapılsa bile en azından takımın iskeleti belli.Takım olma yolunda çok önemli bir aşama geçilmiş oluyor.
Öyle yada böyle bu takım ligi lider götürürken hocasınıda oyununuda yerden yere vurmayı bırakıp (eleştiri hakkımız her zaman vardır yapıcı olduğu takdirde) lig üzerinde oynanan ince ayarlamalara tepki göstersek daha iyi olacağı kanaatindeyim.Bakın en az sahadaki oyun kadar masabaşı oyunlarındada tecrübeli olan kuş familyasından rakibimiz puan olarak bayağı yaklaştı.
Ezcümle ''dere geçerken at değiştirilmez'',takımı hemen hemen sıfırdan kuran ve emek veren hoca en azından bir tam sezon takımın başında kalacaktır.Tarihimiz zırt-pırt hoca değişiklikleri yüzünden kaybettiğimiz sezonlarla dolu.

ganita ve zinos
03.12.2008, 10:13
30'a yakın yeni futbolcu transfer etmiş takımda ilk onbirin bu kadar kısa zamanda sayılabilmesi bence çok olumlu.Yani bundan sonra takıma 2-3 takviye yapılsa bile en azından takımın iskeleti belli.Takım olma yolunda çok önemli bir aşama geçilmiş oluyor.
Öyle yada böyle bu takım ligi lider götürürken hocasınıda oyununuda yerden yere vurmayı bırakıp (eleştiri hakkımız her zaman vardır yapıcı olduğu takdirde) lig üzerinde oynanan ince ayarlamalara tepki göstersek daha iyi olacağı kanaatindeyim.Bakın en az sahadaki oyun kadar masabaşı oyunlarındada tecrübeli olan kuş familyasından rakibimiz puan olarak bayağı yaklaştı.
Ezcümle ''dere geçerken at değiştirilmez'',takımı hemen hemen sıfırdan kuran ve emek veren hoca en azından bir tam sezon takımın başında kalacaktır.Tarihimiz zırt-pırt hoca değişiklikleri yüzünden kaybettiğimiz sezonlarla dolu.kesinlikle katılıyorum...bir degil 3 sezon hocayla devam etmeliyiz bence...yalnız hocayı elestirmek baska tarafa cekilmememli nede olsa hepimiz trabzonspor için en iyisini düsünüyoruz...

Yavuz Hasan
03.12.2008, 16:45
Ziya doğanı en çok eleştiren adamım belkide bu forumda.
Hiç kelliğine falan dem vurarak eleştirmedim.

Ersun Yanal - Ziya Doğan karşılaştırmasını evrensel anlamda futbola hakaret sayarım..

Gene de şartları göz önünde bulundurduğumuzda Ersun Yanal ın sadece saha dışında yönetim olarak daha avantajlı durumda olduğunu görürsünüz.

Ziya Doğan ın elinde saha içinde marcelinho, symek, musampa, gökdeniz, stephanov gibi çoğu hem deneyimli hem de yıldız oyuncular vardı.
Forvette ihtiyaç olan hem uzun hem de topu nispeten saklayabilen ersen martin vardı ki tek forvet oyunda çok önemlidir.
Kadro 2-3 oyuncu dışında korunmuştu. Yani bir kadro istikrarı vardı.
Devre arasında hiçbir zaman yerinde kullanamdığı marcelinho yu satıp, bu takımın 10 numaraya ihtiyacı var diyerek ceyhunu aldıran bi adamdan bahsediyoruz.
Stephanov u zorla kovduran bir hocadan.

Bugün Ersun Yanal ın elinde yedeği ile ası ile %75 değişmiş bir takım var.
Bu takım herşeye rağmen büyük olduğunu hatırladı ve bir kazanma alışkanlığı elde etti.
Bazen iyi oynadı ama dişli rakiplere karşı kazanamadı...

Ersun Yanal ve Ziya Doğana benzer eleştiriler getirebilmek için benzer ortam olması lazım.

Ersun Yanalı da zamanı gelince benzer şekilde eleştiririz.
Elindeki kadro 1-2 sene bir arada oynamış kadroymuş gibi "benzer eleştiri" getirilmez.

Elinde bir gökdeniz bir marcelinho olur, eleştiririz.
bu cümle bence başarı yada başarısızlık için yeterde artar o yönetime kimi getirirsen getir başarısız olurdu orası ayrı bi konu
benim üstünde durduğum ziya doğan ersun yanal karşılaştırması değil zaten
böyle bişey için ersun yanal ın bi kaç sezonluk performansını görmek lazım
ben daha farklı bi konuya değinmeye çalıştım

Ali Tunahan Güllü
03.12.2008, 18:53
ersun yanal türkiyenin en iyi teknik adamlarından biri dir şenol güneşle birlikte bide tolunay kafkas var tabi:)

Ali Kemal Kalmuk
05.12.2008, 10:13
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.asp...=147290&ver=82

Okumanızı tavsiye ederim.

janlock
06.12.2008, 14:54
arkadaslar ziya hoca zamaninda buyuk yanlisliklar yapti,kendi egolari yuzunden bu takimi yakti hepsine eyvallah ama bu takim 2 sene ustuste 2. oldugunda,istanbul takimlarina karsi ezici ustunluk kuruldugunda,besiktasa bizi satmayip bizde kaldiginda ADAM GIBI ADAM ZIYA DOGAN diye bu adami bagrimiza basmadik mi??adami super teknik direktor yapmadik mi?peki sonra ne diye adami yerin dibine soktuk?lutfen bazi seyleri cok abartili yasamayalim,basariyida uzuntuyude,ziya dogan'in roportajini izledim,diyorki ersun hocaya ayrilan butce bana hicbir zaman ayrilmadi,musampa idmana bile cikmak istemiyordu?stepanov gitmek icin sakat bahanesi uyduruyodu,marcelinho'dan bir devre boyunca verim alinamamisti,ben ne yapayim oynamak istemeyen oyuncuyu zorlami oynatayim?ersun hocaya ayrilan butce bir kere bana ayrilsaydi ozaman bu takimi sampiyon yapardim,savunma oynatiyor dedikleri zamanlarda trabzonspor ligin en golcu 3 takiminin arasindaydi,istatistikler ortada,malesef ulkemizde insanlar cok cabuk harcaniyor.

arkadaslar biraz olsun hakki yokmu?bende ziya doganin bu takimdan ayrilmasindan yanaydim ama adami bi anda yerin dibine sokmakta cok haksizca.ersun hocayada ayni seyleri yapmayalim,basarida tebrik edelim sevinelim basarisizlikta yerin dibine sokmayalim.kaybeden karadeniz insani oluyor hep sonunda cunku.,

ÜNAL
07.12.2008, 17:53
Aynen devam Ersun hoca!:alkış:

Şampiyonluğu yaşat bize..!

http://img159.imageshack.us/img159/910/387020081207171352946a1aq9.jpg

karim@benzema10
07.12.2008, 18:08
ersun hoca'nın çıkardığı 11 doğru ancak serkan balcı'yı sol kanatta oynatması yanlıştı bu kararları ile kendisi hakkındaki eleştirileri de haklı çıkarıyor...daha öncede söyledim sağ tarafı serkan ve tayfun cora'ya ve sol tarafı cale ile yattara'ya verseydi kanat organizasyonlarımız daha iyi çalışırdı...oyun değişikliklerinde ceyhun hamlesi doğruydu,ısaac daha önce oyuna alınabilirdi fakat varlığı ile yokluğu belli olmayan ferhat'ın oyuna alınması yanlıştı oysa ki orta alanda top tutabilmemiz için adnan girseydi takımımızdan açısından daha hayırlı olurdu.

Ali Tunahan Güllü
08.12.2008, 09:37
ersun yanal:hep destek tam destek:)

genç61
08.12.2008, 12:44
ersun hoca her degisiligin yanlsı bence serkan cıkıyor ferhat giriyor nasıl bir is bu alsan ısaac sola yada barısı
aldın ferhatı adamda giti bir forvet daha aldı ferhat zaten top yapamıyor ceyhunda oyle adamlar paso saldırdı sonlarda bize bu senin yanlısların hadi ceyhune aldın ferhatı alma al barısı top tutusun al yada ısaac top tutsun top cevirsin takım ama olmuyor sen ferhati alıyon takım top yapamıyor yani bence bu senin yanlısındı bize o dakikada top tutacak adam lazımdı sahsen

takım kazanıyor ama bu degisikler olmuyor korkmanın anlamı yok biz trabzonuz kendi sahamızda lig sonuncusunun karsısında son on bes dakka defans yaptık ayıp valla bu konuda sana kızıyom

Murat Hızal
08.12.2008, 13:27
Oynattığın,oynatmadığın değiştirdiğin değiştirmediğin futbolculara,yaptığın doğru yanlış bütün hamlelere rağmen yanındayız,sonuna kadar yanında olacağız.

Dursun Kaplan
08.12.2008, 15:39
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/670-6Z9H8O6O.jpg

Oyuncu değişikliğini bu sefer erken yaptın hocam. :p

Yanındayız hocam her zaman. ;)

tslover
08.12.2008, 16:11
hocam ne olur su ferhatı kovv.seni 10 kat daha sevmezsem namert oluyum

seyyah61
08.12.2008, 16:58
Aynen devam Ersun hoca!:alkış:

Şampiyonluğu yaşat bize..!

http://img159.imageshack.us/img159/910/387020081207171352946a1aq9.jpg
Ersun Yanal'in yanindaki yardimcisi ile ne kadar birbirine benziyorlar.
Bilem farkettiniz mi?

M.S.SOFU
09.12.2008, 11:36
ben tabloya bakarım.ligde birinciyiz.top u güzel oynuyoruz.ben şu anda takımı ve ersun hocayı eleştiren adamı suçlarım.bu mantıkta insanlar trabzonsporun içindeki irlandalılardır.takımı yıkmaya çalışan sürekli olarak hata arayan,şuursuzca eleştiren beyin yoksunu varlıklardır.bu tip insanları kınıyorum.gidin başka takımı tutun bu takımın sizin gibi yıkıcı,futboldan anlamayan insanlara ihtiyacı yok.aynı zihniyet gitti gökhan ünal'ı yuhaladı.yazık size....

otuken55
12.12.2008, 17:20
ne karizmatik teknik heyetimiz var:D

Dursun Kaplan
12.12.2008, 17:30
Bizim Ersun hocanın yardımcısı Ersun hocaya çok benziyor ya. :)

Bide kaçan gol pozisyonlarında yardımcı teknik direktörümüzü dikkatli izleyin. :D

Cem Balcı
12.12.2008, 22:29
bravo hocam...

zamanla bütün eksikler düzelicek...

Ahmet Karaman
12.12.2008, 23:33
hocam seni çok seviyorum ve de size çok güveniyorum . yalnız bi isteğim olucak ne olur ferhatı oyuna almayın ne olur . ne midem ne beynim ne de aklım bunu hazmedemiyor. değil trabzonsporda süperlige oynayabilecek biri değil o . artık oynatmayın lütfen hocam.

.....
13.12.2008, 00:08
Ahmet hocam bence Ferhat Ersun hocanın gözünde kredisini bitirmek üzere.

tslover
13.12.2008, 10:05
hocam seni çok seviyorum ve de size çok güveniyorum . yalnız bi isteğim olucak ne olur ferhatı oyuna almayın ne olur . ne midem ne beynim ne de aklım bunu hazmedemiyor. değil trabzonsporda süperlige oynayabilecek biri değil o . artık oynatmayın lütfen hocam.
hocam duy bu sesi lütfennn

Misina
13.12.2008, 18:30
Geçen hafta gol atan tayfunu oynatmak için Colman ı feda etti.Daha sonra geriye düşünce colmana sarılıp geçen haftanın kahramanını ilk yarı bitmeden kenara aldı.

Haftalardr Çoğu kez 18 e almadığı Barışı Kurtarıcı diye oyuna soktu.

İstikrar adına hocamızı destekliyoruz fakat bazı kararlarına anlam veremiyoruz.

Çağatay Özmen
13.12.2008, 19:04
birisi bugün ne amaçladığını anlatsın bana yattarayı solda oynatarak, hüseyini 90 dakika sahada tutarak,colmanı oynatmayarak

oflureis
13.12.2008, 19:28
bu adam oyunu okumakta sıfırrr takım her gecenngun dahada kötü oynuyor ligin dibindeki takımlar bize kök söktürüor haspel kader maclar almaktan doya doya trabzonsporun futbolunu izletemior adam bu adam gitmesse siz şampionlugu unutun kitaplardan hoca olunmaz

Sefa Murat Dokuz
13.12.2008, 19:40
Hocam gör artık şu gökhan satıyor stakımı ihanet ediyor resmen koy ısaaci en azından yüreğiyle oynasın çoçuk.

_SeRKaN_
13.12.2008, 19:58
Eskişehir maçında bazı şeylerin farkına varıp ona göre bir kadro çıkarır inşallah sahaya...

Ali Tunahan Güllü
13.12.2008, 20:14
Eskişehir maçında bazı şeylerin farkına varıp ona göre bir kadro çıkarır inşallah sahaya...

bende bunu umut ediyorum...

Uğur Ö.
13.12.2008, 20:17
çıkıp hüseyin gökhan ve tayfunu neden oyattığını söylesin valla bidaha bişey demicem yahu hüseyin kadar sıradan futbolcu yok tayfun kolyeden sarı kart yiyecek kadar soytarı gökhanı hiç konuşmucam

poetricus
13.12.2008, 21:03
Hüseyin kadar sıradan futbolcu yok.
"Sıradan" kısmını anladım da "futbolcu" nerede?

zarha6155
13.12.2008, 21:06
İnadın uğruna takımı batıracaksın... 7 haftadır maç kazanamayan takıma yeniliyoruz:mad:

Erbay
13.12.2008, 21:57
Hocam Allah aşkına Yattara'yı çıkarma oyundan. Hüseyin dururken hele.

mustafakaya
13.12.2008, 23:07
hocam bildiğini yap.

Anıl Caner
13.12.2008, 23:15
Hocayı bugün saha içi müdahaleleri için pek beğendiğimi söyleyemem. Ancak bu Yattara'nın her çıkarılışındaki isyanınızı anlayamıyorum ben. Artık adım atarak adam geçmeyi deniyordu bırakın deparı bir kenara. Yorgunluktan bitaptı tam anlamıyla çıktığında.

Varlıbaş61
14.12.2008, 00:32
bende bunu umut ediyorum...

çok beklersin derim ben:(

Muhammed
14.12.2008, 00:42
Onu bunu geçtimde her hafta daha kötü oynuyoruz diyenler var. Vallahi ayıptır günahtır. Trabzonspor bu ligin en tempolu oynayan takımı diğer takımların maçlarını izlemiyorsunuz sanırım oyuncularımızdaki istek hiçbir takımda yok. Bugünkü macta 2. yarıyı resmen ayakta izledim. Basan uğraşan bir takımımız var. Bunlar ersun yanalın eseri. Bugün haketmediğimiz bir yenilgi aldık o kadar. Futbol nankör bir oyun. Eğer colmanla baslasaydıda puan kaybetseydik burda herkes neden serkan orta sahada değil gecen hafta ne kadar iyi oynamıstı diyecekti. Bunu yalanlayabilecek olan varmı? Benim gideceği hakkında hiçbir korkum yok çünkü aklı basında bir başkanımız var ve onunla beraber uzun süreli planlarının olduğunu düşünüyorum.

yaranozlu
14.12.2008, 00:48
ya neyin temposu, herkes ezberlemiş, yığıyoruz takımı hücuma, pozisyon yok. Güvenç bile biliyorduk böyle olacağını diyor. Hücumda iki pas yapamıyoruz. GS bizden çok daha iyi, takım oyunu yok belki ama 2-3 oyuncu inanılmaz pas yapıyor ve 5 dkda iş götürüyorlar. BJK bile bişeler yapıyor pas mas. Bizim kadromuz genel olarak hepsinden iyi bireysel olmasa da. Yazık ediyoruz bu takıma bu taktikle

Ahmet Karaman
14.12.2008, 01:01
ya neyin temposu, herkes ezberlemiş, yığıyoruz takımı hücuma, pozisyon yok. Güvenç bile biliyorduk böyle olacağını diyor. Hücumda iki pas yapamıyoruz. GS bizden çok daha iyi, takım oyunu yok belki ama 2-3 oyuncu inanılmaz pas yapıyor ve 5 dkda iş götürüyorlar. BJK bile bişeler yapıyor pas mas. Bizim kadromuz genel olarak hepsinden iyi bireysel olmasa da. Yazık ediyoruz bu takıma bu taktikle

bu taktikle yazık diyorsun peki nasıl bir taktikle mücadele etmemizi önerirsin. bu arada şunu da söyliim ben takımımdan takımımın oynadığı oyundan ve takımımızın hocasından çok memnunum. bi söyle de aydınlat da biz cahilleri.

Dursun Kaplan
14.12.2008, 01:08
Yok hocam yok !

Sende mi bi yanlışlık var bizdemi. Tayfun kimde sen onu 11'e alıyosun ya. Boynundaki kolye yüzünden sarı kart gören futbolcu dünyada tek bizdedir heralde. Saçma sapan oyuncu seçimlerini bırak artık hocam.

Colman gibi bir oyuncun var yedek bekletiyosun aferim. Golü yedikten sonra alıyosun bir aferim daha. Colman bu takıma bi hayli fazla gelen futbolcu. Bu taraftar o denli kaliteli bir futbolcuyu haketmiyor..

Lütfen hocam ya lütfen. Çık adam akıllı demeçler ver,her maçtan sonra aynı cümleler aynı oyuncu seçimleri vs vs. Değiş hocam bu mantaliteden. Tamam sana güvenimiz sonsuz ama sabrında biyere kadar sınırı var.

Oyuncu seçimlerin baştan aşağıya yanlış hocam. Tayfun'la olmaz bu işler. Takımda ağa adamlar var resmen,yapma hocam. 90 dk. sahada hiç bir varlık göstermeyen oyuncular var. Colman'ın oyunu nasıl değiştirdiğini görüyosun hala yedek bekletiyosun yazık hocam yazık..

erol_izm
14.12.2008, 01:15
Yok yani Karadenizli'de değil Ersun hoca. Bu kadar inat neyin nesi? 15 hafta geride kalmış ama bir Gökhan inadı almış başını gidiyor. İyisiyle kötüsüyle Isaac'de denenebilir ilk 11'de. Isaac Gökhan'dan daha iyimi daha kötümü bunuda görmüş oluruz. Barış'ı oynattın ve bence tekrar takıma kazandırdın ama Isaac'de denenmeyi hak ediyor artık. Her ne kadar benim için çakma Iorfa olsada Gökhan kadar formayı hak ediyor artık.

cyberentalpi
14.12.2008, 17:01
Pek sevgili Hocam
Su an senle 5 yıl istikrar adina devam deseler ne iyi etmisiz derim
Biliyorum zor yepyeni bir takımı adam etmek ama bir cizgi yakalamısız
Tempomuz yuksekte bazi noktaları gözden kacırmayalım

Birincisi hocam
Yattara ile Issaac degismek zorunda mı
ikincisi colman gibi yerden oynayan tek adam neden yedek kalır bu kadroda(ben olsam listeye ilk onu yazarım)
Ucuncusu hem uzun hemde etkili sut kullanan Ceyhun arada Huseyin arkadasin yerine oynamaz mı.
Neden topla cikmak yerine uzun top illa. bu sizin verdiginiz bir taktik mi
Selcuk un biraz kulagi cekilmeli derim. Biliyorum seviyorsunuz ama son maclarda varligi yoklugu bir.

balli_kuymak
14.12.2008, 19:30
sen selçuğu rezil top oynarken bile oyunda tutmaya,takımı bilinçsizce organize olmadan hucum oynatmaya,son 5 dakika kala forvetlerini besleyecek tek adam yattarayı çıkarıp isaac'i almaya,kaç maçtır 18'e almadığın barış'ı böyle kritik maçlarda maçı çevirmek için sahaya sürmeye,colman'ı ceyhun'u yanında oturtmaya devam et hocam...

blackrain61
14.12.2008, 20:18
Ersun Hocanımızın maç sırasındakı yüz ifadesi bence herseyi açıklıyor. Ne yaptığının farkında degil. Nerde eski Ersun Yanal? Maçları önceden bilgisayarda analiz eden, ona göre takımına hücum futbolu oynatan Ersun Yanal.

Artık ben bile önceden hangi hamleyi yapacağını biliyorum. Adam mı değişecek ilk seçenek Yattara. İyi ya da kötü oynaması önemli değil zaten. Çünkü transfer olayından dolayı yattaranın oyundan alınmasına taraftar eskisi gibi ses çıkartmıyor. Yattara da ağzını açamıyor zaten, ne yapsın garibim.Takımın günah keçisi gibi oldu. Alıştı da artık. Aslında Ersun hocam nerdeyse değişiklikleri zoraki yapıyor. Hep dk. 70 den sonra mümkün ise de 90 a doğru. Galibiz ya, Bursa da suursuzca defans yapıyor ya, vakit geçirmek amacıyla sanırım. Ya da Isaac e cok güveniyor son saniyeler de golünü atar düşünüyor sanırım. Son dakikaların adamı sanırım Isaac. Idmanda öyle olmalı ki, hocamız öyle uygun görüyor.

Tabi rakiplerde yattaranın basında bekleyen böylece en az iki kişide boşta kalıp rahatlıkla hücuma destek veriyorlar. Örnek mi, Bursa maçı. BJK ile oynan kupa maçı. Hatta golü atan Yattarayı tutan defans adamı Zapotocny idi (yanılmıyorsam). Rakip Teknik adamlara dense sahada TS lu hangi futbolcu çıkarsa sizin için daha iyi olur dense? acaba cevapları sizce ne olurdu?

Umarın Ersun hocamız hatalarından ders alır da, bu sene de heba olmaz.

mizah
15.12.2008, 11:35
bakin arkadaslar.bizler milletce teknik hocasini elestirmekten neredeyse zevk alan toplumuz.her hoca hata yapar.bu dünyanin 4 bir yanindada böyledir.bakin michael skibbe almanyadan gelme.burada adamin elestirilmeyen yani kalmadi ama almanyada bu adam böyle yerden yere vurulmadi.keza yine gerets,lucescu.feldkamp almanyanin sayili tendik direktörü arasinda gösterilir ama geldigi günden beride en elestirilen hoca olmadimiydi? baska ülkelerde karisilmiyor bizim ülkemizdeki gibi.yok hoca sunu takima koy,bunu koy.yok koymazsa ziya dogandan farki kalmaz yok söyle yok böyle.ne cok bilmisimiz var bu ülkede.evet ersun hocada hatali.ama bu toplama takim herseye ragmen sampiyonluk potasindami? üstelik sezon öncesi böyle bir yerde olacagi tahmin edilmedigi halde. o zaman birakin ersun hocayi.cünkü bana göre kalitesi belli degerli bir hocamiz var.bize maurinho gelse yine elestiririz.türkiyeye nice sayisiz degerli hocalar geldi hangisi elestirilmediki? guus hiddinkler,christoph daumlar,mirceu lucescular,del bosqueler.her biri dünyada isim yapmis ama türkiyede en zor anlarini yasadilar acimasizca elestirildiler.yok yok onlarda degil bizim millette birseyler var.nedense herseyi hocadan iyi biliyoruz.sükür ziya dogandan kurtulup ersun hoca gibi bir teknik direktöre sahibiz.kiymeti bilinsin..

Adem Erdoğan
15.12.2008, 11:40
Hocayı bugün saha içi müdahaleleri için pek beğendiğimi söyleyemem. Ancak bu Yattara'nın her çıkarılışındaki isyanınızı anlayamıyorum ben. Artık adım atarak adam geçmeyi deniyordu bırakın deparı bir kenara. Yorgunluktan bitaptı tam anlamıyla çıktığında.

O dakikada yapılan değişiklik zaman geçirmek için yapılır.

Son 5 dk. oyuna giren futbolcudan ne bekleyebilirsin?

Muhammet
15.12.2008, 12:14
Ersun Hoca biraz etkilemeli oyunu artık.

Ayrıca Bursa maçında Yattara'nın çıkarılmasına tepki gösterdi ben.

Adam sağlı sollu ortalar kesip defansı bunaltıyordu. Isaac'i aldı, toplar şişirildi sonra baya kalabalık olan Bursa defansından geri döndü, dönen topların biri de ofsayt da olsa kalemizde gol oldu.

Kazım Uzunboy
15.12.2008, 12:45
Evet Yattara'nın çıkması ve İsaac'in çok geç girmesini bende anlayamadım doğrusu.

Reşit
15.12.2008, 12:57
ŞU GÖKANA LAF ATANLARI ANLAMAKTA ZORLANMIYORUM ARTIK ANLAMAK İSTEMİYORUM takımın attıgı 22 golun 12 sinde gökanın imzası var daha ne yapsın bu adam amuda mı kalksın.atmasa bile attırıyo. onun umuta attıgı pasların 1/10 nu umut ona atsa neler olur ama atmıyo. umutun 6 golunun 4 dünü al da at dedi ona ama umut ona adam gibi pas nerde verdi benmi görmüyüroum yoksa baska maç mı izliyorum ???

mizah
15.12.2008, 13:06
herseye istatistik gözüylede bakilmaz.koskoca 90 dakika berbat top oynarsin cok top kaybi yapip takimi yorarsin ama bir gol atip veya attirip 90 dakikasi unutturursun öylemi? bir zamanlar kücük hamdi vardi bu takimda.son dakikalar girer golünü atardi.hep sonradan oyuna dahil olurdu ama golünüde yazardi ama yinede yedekti.yine almanyada werder bremen takiminda burgsmüller diye bir oyuncu vardi zamaninda.adam yedek olarak 12 golle tamamlamisti sezonu üstelikte son 20 dakikada girerdi yasida 39 du.evet yanlis okumuyorsunuz 39 du.attigi gollere ragmen yedekti.cünkü gol atmak haricinde oyuna sifir katkisi vardi.olmadigi gibi zararida oluyordu sürekli top kaybettiginden.hala istatistiklere bakip gökhan ünali savunacaksak size yine istatistikle örnekler verebilecegim gökhan ünali cok geride birakacak oyuncular sayayim isterseniz.hey Allahim bizmi gökhan ünalin rezil oyununu görmüyoruz yoksa bazi arkadaslarmi görmek istemiyor inanki sasiyorum.istatistiklere göre mehmet cakiri milli oyuncumu yapalim.adam 12 macta 7 gol atmis 4 asist yapmis.12 macta 11 golde ismi var.gökhan ünaldan daha az oynamis.veya istatistiklere göre mehmet yildiz türkiyenin en iyi golcüsü olsun isterseniz ne dersiniz? hani 11 gol atmisya.üstelikte 5 tane attirmis.ya bunlar bos seyler.kimse gökhan ünali savunmaya kalkmasin.oynadigi oyun ortada.

tslover
15.12.2008, 19:06
Ersun Hocam,Hüseyin,Tayfun ve Ferhat gibi adamlarda ısrar ederek hem kendini hemde bizi ateşe atıyorsun hocam.Ortanın ortasında sadece Selçuk ve Colman oynasın hocam sağda zaten Yattara sola da koy birini hocam.Sen de rahat et bizde rahat edelim.

Yavuz Hasan
17.12.2008, 19:41
sevgili ersun yanal herşey iyi hoş da bilmem farkettiniz mi oyuncu değişiklikleri bize hep olumsuz yansıyor

Ahmet Karaman
20.12.2008, 00:31
hocam çok güveniyoruz size ve herşeyden önemlisi sizi çok seviyoruz.

sonuna kadar ersun yanal ..

Cem Balcı
20.12.2008, 00:42
hocam sonuna kadar arkandayız...

Muhammet
20.12.2008, 13:39
Hocam, değişiklik hususunda yenilikler bekliyoruz. :)

Misina
20.12.2008, 22:24
Puan kayıplarının ardından hocayı eleştirmek kaçınılmaz.

Ben kazandığımız maçtan sonra söylüyorum ki Trabzonspor Ersun Yanala 2 numara büyük.Oyuna Müdahalede geç kalıyor.

balli_kuymak
20.12.2008, 22:51
oyunu hiç okuyamıyor maalesef,oyuncu değişiklikleri son derece yanlış...selçuk oyundamı değilmi belli değil onu oyunda tutuyor ceyhunu yanında oturtuyor,umut hayalet gibi sahada dolaşıyor ısaac'i yanında oturtuyor...

pReN@_61
20.12.2008, 23:22
Yanal: 'Yoğun baskının eseri'
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, geriye düştükleri maçı yoğun bir baskıyla lehlerine çevirmeyi başardıklarını söyledi.
Yanal, 2-1’lik galibiyetleriyle sona eren Eskişehirspor maçının ardından yaptığı değerlendirmede, enerjisi yüksek bir takım olduklarını belirterek, "Rakibimizi baskı altına alıp, sonuna kadar bunu devam ettirecek gücümüz var. Rakibimize pozisyon vermedik, gol yedik, ama ondan sonra yoğun bir bir baskıyla maçı lehimize çevirmeyi başardık" dedi. Maç öncesi ve sırasında yapılan protestolara ilişkin olarak ise Yanal, "Bir haftadır bizim dışımızda gelişen, ama Trabzonspor camiasını çok ciddi şekilde etkileyen pozisyona düşmüştük. Futbol oynama isteğiyle sahada yer alan oyuncularımıza ve sağduyulu seyircilerimize teşekkür ederim" diye konuştu.

Muhammet
21.12.2008, 14:00
Bir konuya değinmek istiyorum.

Giray'ın oynadığı maçlarda çıkardığı gerginlikler, kaptan Hüseyin'in zaten alışkın olduğumuz gerginliği asabiliği, Colman'ın bu maçta ettiği ayıp ve ikili mücadelelerdeki abartılı sertliği ve Tayfun'un bazı maçlarda çileden çıkıp bizi de çileden çıkarması.

Hocamız bu takımın gazını alamıyor pek. Tamam, bu hırs gerginlik, bir nebze işe yarıyor, takım daha çok istiyor ama, zararı da büyük olabilir.

Samet Yildirim
21.12.2008, 17:12
Begeniyorum seni hocam...

Böye devam...

Dursun Kaplan
31.12.2008, 17:54
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/810-1C8N0X1Z.jpg

Ersun Yanal’ın yılbaşı mesajı

Mesajında 2008 yılının özellikle ikinci yarısının takımımız, kulübümüz ve camiamız açısından son derece olumlu geçtiğini vurgulayan Yanal, bu konudaki beklentilerin 2009 yılında daha üst seviyede olacağına işaret etti. Yanal şunları söyledi; “Öncelikle 2009 yılının tüm insanlığa sağlık, başarı ve mutluluklar getirmesini diliyorum. Yeni yılın sevgiyi hakim kılan anlayışının tüm dünyaya örnek teşkil etmesinin yaşadığımız birçok sorunun aşılmasında en önemli unsur olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor olarak 2008 yılının özellikle ikinci yarısı bizim açımızdan son derece olumlu gelişmelere sahne oldu. Kulübümüzün yaptığı hamleler ve aldığı saha sonuçları geleceğe daha güvenle bakmamıza yol açtı. Hedefimiz camiamızın beklentilerini ve özlemlerini 2008 yılında bıraktığımız yerden daha ileriye taşımaktır. Bu konuda yönetim, teknik heyet, futbolcu, tüm kulüp çalışanları ve camiamızın aynı hedefe kilitlenmesi ve üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi en büyük güç kaynağımız olacaktır. Bu görüşler doğrultusunda camiamızın ve insanlığın yeni yılını kutluyor, 2009’un herkese sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum”

Resmi Site

Adil ÖZGÜR
01.01.2009, 00:28
[quote=Poyraz_28;1831931]http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/810-1C8N0X1Z.jpg

Ersun Yanal’ın yılbaşı mesajı

quote]

Bak işte sizde inandınız, Başkomutan gibi o işaret nereye? ŞAMPİYONLUĞA
Takıma atak futbolla, istikrarı getir artık, İstanbulluları gönderilim SUSURLUĞA...

Dursun Kaplan
07.01.2009, 14:39
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/850-1G7R0B0D.jpg

sessizkral_1
07.01.2009, 16:07
oyunu hiç okuyamıyor maalesef,oyuncu değişiklikleri son derece yanlış...selçuk oyundamı değilmi belli değil onu oyunda tutuyor ceyhunu yanında oturtuyor,umut hayalet gibi sahada dolaşıyor ısaac'i yanında oturtuyor...

Evet Dünyanın en iyi forveti İsaac ı yedek kulubesinde oturtması gerçekten saçmalık.?

Arkadaşlar yapmayın etmeyin.Nasıl bir vizyon bu.Adamın sanki kadro derinliği varda umutu kesecek selçuğu kesecek.Adam avarajla 2. olmuş şu eleştrilere bak.Bugün bunu diyenler yarın 2 maç kaybedildiğinde istifa diye bağırmayacakmı.

Ersun Yanal gibi pozitif vizyonu geniş gençleri kazanmaya çalışan takımla ilişkileri üst seviyede olan ve bence türkiyenin en iyi teknik direktörünü öpün başınıza koyun..

Kıvanç Çuvalcı
08.01.2009, 11:43
Ben hocamiza sonuna kadar guveniyorum ve destek veriyorum kendisine uzun yillar sans verilmesi lazim arti biktim artik zirt pirt hoca degistirmekten, sirf istikrar icin bile kendisinin sonuna kadar calismasi lazim.elestirdigim konular ise,1-isacc i forvet de sirti donuk santrafor olarak denememesi.2-orta sahada ceyhun a yeterince sans vermemesi.3-duran toplari colman,a kullandirmamasi.bunlarin disinda hocamizdan herseyiyle cok memnunum,dikkat edin futbolcularda kendisinden cok memnun,oynamayanlar bile,hepside kendisinden cok iyi bir teknik direktor diye bahsediyor.bu arada arkadaslar ben bu sene kendimi herseyiyle desteklemeye proglamladigim icin zaten yonetimden,futbolculara,teknik ekibe kadar hepsini destekliyorum ve kendilerine guveniyorum,iyi gunde kotu gunde destek, artik bizimde degismemiz lazim.yeterki dogrular yapilmaya devam edilsin.

Gökhan KAN
08.01.2009, 11:44
ilk defa bir hocayı bu kadar seviyorum...

M.S.SOFU
09.01.2009, 11:21
hoca allah aşkına şu sol bekte fatihi bi oynat yav... antalya maçında egemeni oynattmana sinir oldum valla.egemen zaten oynuyor,fatihi bi görseydik,iyimi kötü mü diye...

karatasof
09.01.2009, 11:28
Son yaşanan Yusuf Transferi maskaralığının en çokta Ersun Hoca'yı yıprattığını düşünüyorum.Yusuf için futbolculuğundan karakterine kadar kefil olduğunu beyan eden ve hatta ''Evime davet ettiğim ender insanlardan biri '' diyerek taltif ettiği birinin yaşanan süreçte hocayı düşürdüğü durumu hesap etmişmidir acaba? Yahutta Hoca'mız insanları tanıma konusunda kendisine olan güveni ne hale gelmiştir şimdi....

x_man
09.01.2009, 14:38
tutturdu yusuf yusuf diye ya arkadaşım bu işlerde profesyonel olacaksın duygusallığa yer yok dostluk başka alış veriş başka bu lafı hiç duymadınmı artık duymuşsundur

M.S.SOFU
09.01.2009, 14:44
Son yaşanan Yusuf Transferi maskaralığının en çokta Ersun Hoca'yı yıprattığını düşünüyorum.Yusuf için futbolculuğundan karakterine kadar kefil olduğunu beyan eden ve hatta ''Evime davet ettiğim ender insanlardan biri '' diyerek taltif ettiği birinin yaşanan süreçte hocayı düşürdüğü durumu hesap etmişmidir acaba? Yahutta Hoca'mız insanları tanıma konusunda kendisine olan güveni ne hale gelmiştir şimdi....
yusufa çakarım kendisi gibi bir kulüpten kendisi gibi bir kulübe gitti...ersun hoca yanlış tanımış yusufu...bi daha da görüşmesin...

Misina
09.01.2009, 16:00
Abdülazizi Fatihi Buğrayı 1 dk şans vermeden Harcayan Ziya Doğan olsa bu kadar sessiz kalacakmıydık?

erik
09.01.2009, 16:05
Harcayan demeyin hocam.Neyi harcadı.Çokmu star oyunculardı da harcadı.Abdulaziz bizim sayemizde Ankaragücüne gitti bu mu harcama.Pazarspordan biz almasaydık Ankaragücünü rüyasında görebilirmiydi?Bunun adı mı harcama?Sorarım size?

M.S.SOFU
09.01.2009, 23:52
bugün maçtan sonra sana sormak isterdim:as oyuncularla çıkmanın mantığı neydi?

Ba®ış
09.01.2009, 23:57
ilk yarıda forma şansı bulamayan & genç futbolcuların turşusunu kurmak olabilir bence

ApoCaN28
10.01.2009, 00:01
As oyuncularında son halini gördü yada rakibin de as çıkmasından dolayı böyle yaptı diye düşünüyorum...

Muhammet
10.01.2009, 00:01
Her ne kadar bir bildiği var desem de bu isyanları görmeli hoca. :rolleyes:

ilk yarıda forma şansı bulamayan & genç futbolcuların turşusunu kurmak olabilir bence

TS-Tiryaki
10.01.2009, 00:13

Rakip ciddi bir rakip. Bi kac hafta sonra feybe macimiz var. Neden as takimi oynatmasin?? Antalya macinda koyar yedekler. Sorun nerde??

erik
10.01.2009, 08:32
AS takımın hazırlığa ihtiyacı yokmu?Karşındaki takım as kadrosuyla çıkmış,Hollandanın üst düzey takımlarından bir tanesi 2 hafta sonra FB maçın var.Bunları hiç oynatmadan direk maçamı soksun adam.Biz burda Ersun Hocayı yerden yere vuruyoruz.Diğerlerini oynatmadı diye.Bir de Herenverene baktınızmı?=Oyuncu değişikliğini ne zaman yaptı.Ben söyleyim 90+2 de yaptı.

M.S.SOFU
10.01.2009, 18:14
Rakip ciddi bir rakip. Bi kac hafta sonra feybe macimiz var. Neden as takimi oynatmasin?? Antalya macinda koyar yedekler. Sorun nerde??
hani şu görmesiğimiz gençler var ya sorun orada diyorum...nasıl olsa biliyoruz çoğunun nerede nasıl oynadığını.egemen sol açıkta caleden daha kötü,ya da colman ortada sol açıktan daha etkili gibi v.s....benim derdim fatih buğra allah korusun tony e bir şey olursa onur ne yapar girayın son durumu ne maç eksiği vardı onları düşünüyordum...

Muhammet
10.01.2009, 22:01
Derhal istifanı ver hoca!

Hazırlık maçlarının hepsini kazanamadın.

Mustafa Yılmaz
11.01.2009, 09:16
CEVAT KOL - Antalya 10.01.2009 Trabzon teknik direktörü Yanal "Yusuf'un tutumu profesyonelce. Beraber olmak istediğimiz oyuncuların önce gönlünü kazanmalıyız" sözleriyle yönetime ince bir mesaj yolladı.. Yusuf Şimşek transferi için yönetime sürekli ısrarda bulunan, hatta bu oyuncuya 10 günlük çalışma programı bile veren Ersun Yanal'dan, transferi 3 haftada bitiremeyen yönetime ince mesaj... Bordo-mavililerin tecrübeli hocası, Yusuf'un tutumunun profesyonelce olduğunu belirterek, kariyerine Beşiktaş'ta devam etmek istemesinin normal olduğunu söyledi.

'BAZI GERÇEKLERİ GÖRMELİYİZ'
Yanal, Heerenveen maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, "Trabzonspor'un birtakım gerçekleri var. Beraber olmak istediği oyuncuların önce gönlünü kazanmalı. Yusuf da iyi ve profesyonel bir oyuncu. Ona başarılar diliyoruz. Yusuf'un hareketi profesyonel bir tutum. Bunun değerlendirmesini herkes kendine göre yapacaktır" diyerek transferi 3 haftada bitiremeyen yönetime mesaj yolladı.

'ŞAMPİYONLUK STRESİ YAŞIYORUZ'
Kadroda bazı rotuşlar yapacaklarını da belirten Yanal, alacakları oyuncuların güncel ve herşeyiyle Trabzonspor'a ait olması gerektiğini vurguladı. Şampiyonluk stresinin takımlarını oldukça etkilediğini de dile getiren tecrübeli teknik adam, "Bizim en büyük avantajımız, her kesim tarafından sevilen bir kadro kurmuş olmamız. Şampiyonluk yarışının sonuna kadar süreceğini düşünüyorum. Bu yarışta en az 3-4 takım olacak" şeklinde konuştu.

Cevat'a bak aklısıra ortalığı bulandıracak, doğruysa bile Trabzon'un menfaati açısından yazılır mı bu .

poetricus
11.01.2009, 12:14
İyi de o sözden pekâlâ; "[İ]Bizi istemeyen, kafası başka yerde olan futbolcuyla işimiz olmaz.[/İ]" anlamı da çıkarılabilir. Cevat Bey'in semnatik ukalalığı tutmuş yine.

Dursun Kaplan
15.01.2009, 16:25
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/900-3S3Y9C6K.jpg

Samet Berber
15.01.2009, 17:16
İlla bir kabahat bulacağız , bulmadan olmaz !

Semih
15.01.2009, 17:44
Hoca her şeye rağmen çok iyi yürütüyor Trabzon Camiası ile ilişkilerini...
Dengeleri iyi kuruyor hakikaten.

Zeki adam vesselam...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
15.01.2009, 19:30
Bi hüseyin Lobisine karşı gelemiyor :P

Bera B.
15.01.2009, 21:45
Genç oyuncular konusunda zamanında ben de burada hocaya giydirenlere açıkçası biraz hak veriyordum mesela Yusuf olayında, işte nasıl kiralık gönderilir falan gibi. Ama şimdi bakıyoruz ki Yusuf'un esamesi okunmuyor demek ki hoca bazı şeyleri biliyor neyden ne çıkar ne çıkmaz iyi biliyor. Eğer Abdülaziz'in gitmesine onay vermişse buna da güveniyorum.

mustafakaya
16.01.2009, 09:24
Bi hüseyin Lobisine karşı gelemiyor :P

hoca hüseyin'i seviyor:) takıma gelen yabancıları gezdiriyor, ilgileniyor vs, sosyal ilişkiler

Birtan Karaman
16.01.2009, 11:18
Hocam faty İyi değerlendireceğinden eminim.

atigol
16.01.2009, 11:36
yav yapmayın arkadaşlar yok 1 dk bile oynatmadan oyuncu göndermişte yok gençlere şans vermiyormuşta....Ersun hoca türkiyede samet aybaba ile beraber gençlere en çok şans veren adamdır. Arda'yı arda yapan ersun hocadır...oynatmıyor dediğimiz barış'ı paftan alıp A takımda şans veren, yine göksuya bu şansı sunan Ersun hoca bilmiyormu kimi gönderip kimi göndermeyeceğini. Yine yeterli görürse Faty ide, göksu'yuda ilk 11 e kor ve takımımız önemli iki oyuncu kazanır yeterki bu gençler kendileri geliştirip ben oldum demesinler(barış'ın sezon başında yaptığı gibi)

Muhammet
17.01.2009, 00:43
Hoca iyi anlıyor bu gençleri yetiştirme işinden ama bir sorun var.

Biz hedefi amacı olan bir takımız ve artık kayıplara tahammülümüz yok. Bu gençlerin gelişim sürecini etkileyecek gibi. :o

Şahin_53
17.01.2009, 01:15
Ersun hocamıza hep destek tam destek.......

Dursun Kaplan
19.01.2009, 22:27
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/927-4K1O4P8U.jpg

Ahmet Karaman
19.01.2009, 23:42
ersun yanala olan sevgim ve saygım çok fazla. bu adam bizi şampiyon yapabilir.

Semih
20.01.2009, 00:06
Aman, hocam aman ince eleyip sık dokuyun...
Bu galibiyete çok ihtiyacımız var.

M.S.SOFU
20.01.2009, 02:02
İlla bir kabahat bulacağız , bulmadan olmaz !
eee meyve veren ağaç taşlanır bi de bizim taraftarın sevme şekli böyle...alışsın artık :)

Dursun Kaplan
21.01.2009, 12:15
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/928-6L4P6Q3G.jpg

Hüseyin İlkin
21.01.2009, 20:36
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/939-5W6C1H9O.jpg

Amblemin altına dikkat ;) :)

Yavuz Hasan
21.01.2009, 20:46
Abdülazizi Fatihi Buğrayı 1 dk şans vermeden Harcayan Ziya Doğan olsa bu kadar sessiz kalacakmıydık?
çifte standart ın tanımı

Dursun Kaplan
22.01.2009, 17:33
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/940-4Y1J3T4V.jpg

Muhammet
22.01.2009, 17:35
Hocanın saçları ağardı, dağınık ayrıca. Toplasın fiyakayı baksın kendine. ;) :)

Utanmasa kirli sakal da bırakacak. :D

otuken55
22.01.2009, 17:38
çifte standart ın tanımı
bknz:İşkembeden sallamak...
http://sozluk.sourtimes.org/Default.asp?

Hüseyin İlkin
25.01.2009, 22:49
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/969-5E6L1P9W.jpg

Sözleşmesi acilen uzatılmalı ...

erol_izm
25.01.2009, 23:05
Belki Umut değilde Gökhan çıkmalıydı oyundan. Onun dışında değişiklikleri son dakikalara bırakmayabilirdi. Açıkcası Ceyhun ve Barış daha erken dakikalarda tercih edilebilirdi. Bu takım şampiyon olamazsa bile mutlaka devam edilmeli Ersun hoca ile.

Cafer Bulur
25.01.2009, 23:19
Takimimiza bugün cok iyi bir futbol oynatan ve bu maca takimi cok iyi hazirlattigi belli olan ersun hocami kutluyorum.
Kendisi icin zaman zaman benim de yaptigim derbilerde basarisiz sözünü bu aksam icin cimlere gömdü.
Sonraki maclarda derbilerden galibiyet bekliyoruz hocam.

Harun-61
25.01.2009, 23:40
Hocam, güveniyoruz sana !!!

.

ApoCaN28
26.01.2009, 00:18
Ah Hocam keşke sen çıkıp atsaydı o golleri...:D
Şaka bi yanada süper hazırlamış takımı Ersun Hoca büyük maç kazanamıyor diyenlere bu maçı izletip sormak lazım suç Ersun Hocadamı yosa Forvetlerdemi diye....

Misina
26.01.2009, 00:28
Maçı izlerken en az bizler kadar heyecanlıydı.

Ceyhunu Biraz daha erken oyunal almalıydı.Takımı son derece iyi motive ettiği için herşeyden önemlisi oynanan iyi futbol için teşekkürler.

ferhaTS87
26.01.2009, 01:58
bırı bana cevap versın kafayı yıcem hocaya basın toplantısında sozlesmenız sezon sonu bıtıyor bu konuda ne dusunuyosunz dedı oda yonetımın tasarufu dedı hocamızın sozlesmesı 3 yıllk degılmıydı?

ÖmerFarukYılmaz
26.01.2009, 02:07
Hocam şu hazırlık maçlarından sonra hiçbirşey beklemiyordum takımdan...

Daha ne diyeyim..

tslover
26.01.2009, 09:39
tayfunu,ferhatı da gönder hocamm

Mehdi
26.01.2009, 09:56
http://www.sporx.com/images/galeri/29/7245/B_c1a07e797620dc5cbca15d9d5ce14579.jpg

Hocam seni seviyoruz.Senin yerinde olsam Umut'a askeri disiplin gibi bir hafta boyunca şu aşırtma poziyonunun tekrar tekrar ceza şeklinde çalıştırtırım.Bir daha aynı poziyonu yakalığında topu kaleciyle içeri sokmazsa gel yüzüme tükür.

Serhat ŞAHİN
26.01.2009, 13:08
Ersun hoca yırtınacak, saçları da beyazlayacak eğerki antrenörlükten para yemek ve kariyerine devam etmek istiyorsa.
dün umutun kaçırdığı pozisyonda delirdi.
delirmemek istiyorsan hoca ona göre bişeyler yap.

kendi kendini yakacan. bazı şeylerde değişiklik, risk alırsan ne seni ne de takımı kimse tutamaz

evrents
26.01.2009, 13:17
Ersun Yanal çok iyi bir hoca ama inşallah umutu ankaraspor maçında ankaraya götürmez umutun biraz burnu sürtmeli gökhanda yedek olsun ısaac'le barışı(göksu) koysun daha iyi oynarlar

Ali Tunahan Güllü
26.01.2009, 13:24
ersun hoca bu takımda uzun süreler daha kalmalı bence...

evrents
26.01.2009, 13:25
ersun hoca bu takımda uzun süreler daha kalmalı bence...
En az 5 sene kalmalı mesela alex ferguson sanırım 25 senedir manchester'ın başında

Muhammet*
26.01.2009, 15:39
hoca daha ne yapsın

Sefa Murat Dokuz
26.01.2009, 16:05
Ersun Yanal ile uzun süre çalışılmalı diyorum. Genç bir kadroyuz Uzun süre süreklilik ile çok daha başarılı olacağız.
Hocam şu Umutla Gökhana 1 hafta Şut cezası ver idmandan sonra her biri 100 tane şut çeksin.

sifuni
26.01.2009, 16:16

burada ziya dogan genclere sans vermiyor diye hic elestirilmedi yani ona hic söyle bir suclama olmadi niye ufuku oynatmiyorsun niye ufukhani oynatmiyorsun degilde daha cok.Niye Marcelinhoyu sol acik oynatiyorsun niye musampaya sans vermiyorsun yattara yedek oturtulacak adam degil marcelinhoyu sattip aymani almanin ne gibi bir mantigi var diye elestiriler yapmistik.Ersun Hoca icin yapilacak tek elestiri Umutu kesmeyip Isaaci yedek bekletmesine olur.

otuken55
26.01.2009, 17:01
bırı bana cevap versın kafayı yıcem hocaya basın toplantısında sozlesmenız sezon sonu bıtıyor bu konuda ne dusunuyosunz dedı oda yonetımın tasarufu dedı hocamızın sozlesmesı 3 yıllk degılmıydı?
nasıl yani:S
ben bunu duymadım.
acilen sözleşme yenilenmesi lazım...

Emirhan Makul
26.01.2009, 18:45
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/985-2J9N2O9E.jpg

Ersun Hocanın Montuna Hasta Oldum ya :D

Kaan
26.01.2009, 19:10
Çok iyi bir hoca ama değişiklikleri nasıl yapacağını bilmiyor bana göre. :)

Adil ÖZGÜR
27.01.2009, 00:18
Yattarayı son dakikada alması çok yanlıştı, iyi idare etti, futbolcuları mükemmel motivasyona soktu. tebrik ederim.

Sezgin Öztürk
28.01.2009, 12:55
Hocanın saçları ağardı, dağınık ayrıca. Toplasın fiyakayı baksın kendine. ;) :)

Utanmasa kirli sakal da bırakacak. :D
Hocamız işiyle uğraşmakdan kendine zaman ayıramıyor...

Kazım Uzunboy
28.01.2009, 12:58
Takımda herkes bıraksın sakal.

Böylece medya anlar çalışmaktan başka birşey yapmıyorlar. :D

poetricus
28.01.2009, 14:50
Ersun Yanal'ın sözleşmesi bu sezon sonu bitiyor.
Son haftalara yaklaştığımızda eğer şampionluk ya da şampiyonlar ligi iddiamız varsa nasıl bir kampanyayla karşılaşacağız göreceksiniz.

Muhammed KOÇ
30.01.2009, 00:51
ersun hocadan mutlusu yoktur şimdi :)

Semih
30.01.2009, 00:53
Zannımca o kadar bekletilmez hocanın sözleşmesi.

Tez zamanda çare bulurlar bu soruna.

endlessdeath
30.01.2009, 22:01
hocam sizden rica ediyorum umutun yerine isac i forvet oynatınınız ilk 11 de saygılarımla

danger00
31.01.2009, 19:25
5 yıl, 5 yıl Ersun Yanalla 5 yıl.
seviyoruz seni hocam

Kıvanç Çuvalcı
31.01.2009, 21:00
seni seviyoruz ve guveniyoruz hocam lutfen ayni ciddiyetle calismaya devam.

zafer6161
01.02.2009, 01:27
http://img218.imageshack.us/img218/8246/nazar3inchlargefm1.jpg

.....
01.02.2009, 01:33
Ya Ersun hocamızın 7 işareti yapan bir resmi vardı düdük elinde o resim lazım Yardımcı olabiliecek var mı??

AYDIN KANTEKIN
01.02.2009, 02:09
Maraton programinda Erman hoca Ersun Yanal hakkinda kulagima bazi dedikodular geliyor dedi sözlesme uzatilmasi ile ilgili.Bu konuda bilgi sahibi olan üyelerimizden rica ediyorum özelime bildikleri varsa lütfen yazin.Ben o gecmis karanlik günleri tekrar yasamak istemiyorum.Bravo Hoca sen böyle devam et biz yanindayiz.

_OziloZ_
01.02.2009, 04:37
Hiç kimseyi dinlemeden işini yapmaya devam etsin. Trabzon'da herkes kendini teknik direktör zanneder. Trabzon'da geçirdiği 1 seneyi aşkın sürede bunu zaten anlamıştır.

Ertan 51
01.02.2009, 08:21
Hocam seni cani gönülden seviyor ve destekliyoruz(benim destek ne işe yararsa:))
her zaman diyorum Trabzonspor senin için tam biçilmiş kaftan
bu takımı şampiyon yapacak donanımda ve açlıktasın,onca emeğini de taclandırmalısın.
hadi Allah yardımcın olsun.

.....
01.02.2009, 14:22
Ya Ersun hocamızın 7 işareti yapan bir resmi vardı düdük elinde o resim lazım Yardımcı olabiliecek var mı??

Kimse bilmiyor mu?

KuTs@L__pLaK@61
01.02.2009, 14:40
ersun yanal başarılıdır hani o 10 uncu haftadan sora dökülür diyen rakip taraftarlar nerde gülüyorum onlara ersun yanala gelince tabikide trabzonda kalacaktır bi yere gidemez biz onu seviyoruz

Misina
01.02.2009, 14:40
Alanzinho geldikten sonra kulübeye en yakın isim Umut olur diye düşünmüştük.Ama umutun dün akşamki performasından sonra Ersun Hoca nın Alanzinhoya Nasıl Yer açacağını düşünmeye başladım.

Cumhur Ege
01.02.2009, 14:54
Trabzonsporda galiba stajı tamamladı,dün ilk kez yerinde ve zamanında değişiklikler yaptı..Kimi tahmin ettiysek oyundan aldı.Artık 70 dakika beklemeyeceğiz değişiklikler için anlaşılan..Ersun hoca sana güveniyoruz uçur şu takımı şampiyon yap tarihe geç..26 sene sonra Fenerbahçe Türkiye kupasını kaldıramaz ama biz 26 sene sonra Ersun hoca eşliğinde tarihe geçeriz..

otuken55
01.02.2009, 14:57
Ersun Yanal'ın sözleşmesi bu sezon sonu bitiyor.
Son haftalara yaklaştığımızda eğer şampionluk ya da şampiyonlar ligi iddiamız varsa nasıl bir kampanyayla karşılaşacağız göreceksiniz.

_________
aydın kantekin
demiş ki;
Maraton programinda Erman hoca Ersun Yanal hakkinda kulagima bazi dedikodular geliyor dedi sözlesme uzatilmasi ile ilgili.Bu konuda bilgi sahibi olan üyelerimizden rica ediyorum özelime bildikleri varsa lütfen yazin.Ben o gecmis karanlik günleri tekrar yasamak istemiyorum.Bravo Hoca sen böyle devam et biz yanindayiz.

cem arin
03.02.2009, 00:15
gelisine bir cok kimesinin özellikle yerlinin yerlisicilerin ve ona benzer ürevlerinin cok da sevinmedigini biliyorudm . özellikle gecen yil kadroyu yönetimin yeni olusunu genel anlamiyla camianin icinde bulundugu durumu gözetmeksizin bir cok insan elestirdi hocayi ve bu yil yine ayni sekilde sezonun ilk yarisinda oynan maclarda kazanmis olsak dahi elestiri oklarini cevirdiler hocayi. herseyi yapti bircok insan ve her yönden elestirmeye calisti ancak anlamaya calismadi kimse onun ne yaptigini.ayni kadroya guvenip sürekli sahya sürdügü icin elestirildi umuta gökhana sans verip isaac adli oyuncuyu kenarda unuttugu icin elestirildi sonra selcuk yüzünden colman yüzünden oyunun taktik yönünden oyuncu degistirme dakikalarindan dolayi elestiri yagmuruna tutuldu. ancak söyledigim gibi hic kimse anlamya calismadi hocayi ve simdi de buna caba gösterildigini zannetmiyorum. sene basinda sampiyonluk süreci baslamistir derken de algilayadi cogumuz bu cümleinin altinda yatan anlami! sürec kelimesini hayatlarinda ilk kez duyanlara garip geldi bu durum tabi!
geclerin oynamasi da oynamamasi da sorun oldu!
simdi isler yoluna girdi ya herkez birden yanalci oluverdi durup dururken.
ersun diyerek ona hitap edenlerin hocasi cani cigeri oluverdi futboldan anlamazken fergusanla kiyaslanmaya baslandi ve bes yillik kontratlardan söz acilir oldu.
eee g+üven verebilmek önemli is tabi. o ne terim gibi kabadayilikla oyuncularini assagiliyor ne de dogan gibi bayagica tavirlar takiniyor.
sadece isini yapmaya calisiyor. serdar bali dahi saygi duymayi ögrendi en sonunda yanala ve son ankara macinin ardindan bu tkaim fener macinda trabzonda sampiyonluk turu atar deyiverdi bir anlamda söylediklerini tükürürken diger yandan yine sinsice yanalin sirtina agir bir yük bindiriverdi..ola ki bu takim sampyion olamaz o zaman hazir onun ve burada bulunan onun türevlerinin yazip söyleyecekleri..
ben diyorum ki ersun hoca belki de gercekten ilk kez trabzonda kendinden makul hocalarin hepsinden fazlasini biliyor! ve bu yüzden saygiyi hakediyor...
ne tekelioglu ne dogan ne de aybaba bu tkaimin yükünü kaldirabiliyorlardi ve bunun sebebi de onlarin bilgisiyle taraftar/hocalarin bilgi birikimin esit olmasiydi ancak yanal ile birlikte ibre gercek hocaya kaydi...
bilimi hurafelerden uzak oyuna sokan ve oyunun hizmetinde tutan bir insan yanal ve meyvelerini türkiyede er ya da gec toplayacakti bir gün...
ne güzel ki bu hasat mevsimi trabzonspora denk geldi ve bundan her iki tarafta faydalaniyor...

Dursun Kaplan
04.02.2009, 11:20
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_hv_ErsunYanal006.jpg

"Herşey Trabzonspor için"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal gündeme yönelik konularla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Trabzonspor’un henüz yeni kurulmuş bir kadroya sahip olduğunu belirten Yanal, şu görüşlere yer verdi; “Kısa dönemde hem bu değişimi hem de yarışmayı birlikte götürmek zorundaydık. Bunun için sağlıklı bir ortama ihtiyaç vardı. Öncelikle bu sağlıklı ortam yönetim kurulumuz tarafından oluşturuldu. Katılan oyuncularımız da bu ortamda sergiledikleri karakterle olgunlaşma sürecine önemli katkılarda bulundular. Başta da söylediğim gibi biz yeni bir takımız ve halen bazı değişimleri sürdürüyoruz”

Tecrübeli oyuncuların katkısı
Yanal, takımın tecrübeli oyuncuları; başta Kaptan Hüseyin olmak üzere Song, Yattara, Egemen ve Tolga’nın genç oyuncuların deneyim kazanmaları ve takım olmaları yönünde gösterdikleri yüksek katkının bugün yaşanan tablonun en önemli sebepleri arasında ilk sırada yer aldığını söyledi.

“Özlenen iskelet oluştu”
Bugüne kadar gelinen noktada yapmak isteyip de yapamadıkları ya da yapma gücü olmalarına rağmen gerçekleştiremedikleri konuların da olduğuna işaret eden Yanal, “Yıllardır özlenen ve beklenen takım iskeleti kurduğumuzu biliyoruz. Bizi en çok sevindiren camiamızın ve taraftarlarımızın bu kadroyu destekleyip, sevmeleri. Bunun en büyük nedeni de takım kurulurken herkesin asgari müşterekte mutabakata vardığı, fikir birliği içerisinde olduğu oyuncuların kadroya dahil edilmesidir. Gördüğümüz destek bugünkünden daha iyisini yapabileceğimizin inancını verdi, güvenini aşıladı. Önümüzdeki süreçte çok daha iyi performansla sezon sonunda umut ettiğimiz sonuçlara ulaşacağımızın güvencesi oldu” ifadelerini kullandı.

“Çok ciddi çalışıyoruz”
Teknik anlamda çok ciddi bir organizasyonla çalıştıklarını hatırlatan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, şöyle devam etti; “Oyuncularımızın tüm kişisel verileri değerlendirilip analiz ediliyor ve çalışmalara yansıtılıyor. Takım olarak da oyun felsefemizde eldeki kadronun gücü ve yeterliliği analiz ediliyor ve depolanıyor. Tüm bu veriler oyuncularımızla paylaşılıyor. Daha nasıl verimli oluruz sorusunun cevabı birlikte aranıyor. Futbolcularımız organizasyona eksiksiz katılıyorlar. Kendi aralarındaki yönetim biçimi demokratik ve eşitlik ilkesine dayalı olarak yürütülüyor. Herkesin birbirine sevgisi ve saygısı var. Aradaki iletişimi kuran tecrübeli oyuncuların katkısı, bizim oyuncularla olan ilişkilerimiz son derece net ve sağlıklı. Futbolcularımızın her biri kulübün, teknik heyetin ve futbolun kurallarına bağlı davranıyorlar. Bu da işimizi kolaylaştırıyor”

“Her şey Trabzonspor için”
Kurum içerisinde tüm birimlerin kulübe katkı son derece ciddi bir mesai harcadığına değinen Yanal, “Gerek futbolcular gerekse de teknik ve idari personel günlük yaşamlarının büyük bölümünü iş yerimiz olan ofislerde ve çalışma alanlarında geçiriyoruz. Bugün geldiğimiz noktada bizimle birlikte olan bütün arkadaşların mesaisinin katkısı ve emeği oldukça yüksek. Öyle ki kulüpte çalışan bütün personelin günlük yaşamının içerisinde bu durum mesai saatlerinin dışındaki bölüme de yansıyor. Herkes ailesinden çok Trabzonspor’la vakit geçirme fedakarlığını severek yapıyor. Bizim kulübümüzde simgeleşen slogan, “Her şey Trabzonspor için” mesajıdır. Bu da doğal olarak verimi fazlasıyla arttırıyor. Yaratılan güzel, sağlıklı ve hijyenik ortam başarı için tüm olanakları sunuyor” dedi.

“Hiçbir oyuncu mutsuz değil”
Trabzonspor kadrosu içerisinde bulunan hiçbir oyuncunun mutsuz olmadığın vurgulayan Yanal, sözlerini şöyle tamamladı; “Hepimiz oyuncularımızın mutsuz olmasını sağlayacak ortamı yaratmamaya büyük özen gösteriyoruz. Buna müsaade etmiyoruz. Zaman zaman medyada çıkan olumsuz düşünce ve görüşler olsa da bunların hepsi bizim kadromuza çok uzak. Oyuncularımızın gerçekten mutlu bir ortamda yaşadıklarını, yaptıkları işten keyif aldıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hepsinin bu mutlu ve keyifli görünüşleri performanslarına da yansıyor. Dileğimiz bu yapının daha da sağlıklı bir şekilde ileriye taşınmasıdır”

Resmi Site'den Alınmıştır.

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1053-1F8Q0A1C.jpg

İlker ToSun
04.02.2009, 12:56
Ersun hocam, öncelikle seni Trabzonspor a kattığın havadan dolayı ve herkes sakatlıkla boğuşurken bizim takımımız sapasağlam ve yüksek kondisyonlu oluşundan dolayı tebrik ediyorum. İyiki Trabzon a geldin ve inşallah daha uzun yıllar bizimle çalışırsın.
Ancak hocam sana bir kaç diyeceğim var, Yattara maç bitene kadar en kötü gününde bile sahada olmalıdır çünkü o olduğu zaman rakip üstümüze gelemiyor. İnanın ben Yattara Trabzona geldiğinden beri dikkat ediyorum ne zaman Yattara oyundan çıksa gol yiyoruz. Belki 10 defa olmuşturki Yattara 88 de çıktı uzatmalarda gol yedik. O yüzden bu konu çok önemli.
Ayrıca Umut konusundaki ısrarınıza hiç anlam veremiyorum, bir insan çok koşuyo diye Trabzonsporun santraforu olamaz, gol atması attırması lazım ama Umut bizim çoğu atağımızı eziyor.
Bir başka konu Alanzinho, hocam eğer Alan ile Yattarayı birbirine alternatif düşünüyorsan yazık oldu bizim 8 trilyonumuza. Onlar alternatif değil, onlar iki ayrı mevkinin adamı.
Son olarak da hocam Serkan a sağ açık değil sağ bek olduğunu söylemeniz gerek. Çünkü Serkan devamlı gereksiz çıkışlarıyla Yattaranın alanını kapatıyor onu zor durumda bırakıyor. Ve maçlarda Serkan tarafından hep açık veriyoruz.

Şampiyon olucak 11 :

---------------------- Sylva ---------------------

Serkan ------- Song --------- Egemen ------- Cale

------------- Hüseyin -------- Selçuk -------------

Yattara ------------- Colman ------------- Alanzinho

---------------------- Gökhan ----------------------

İyi çalışmalar hocam.

Sefa Murat Dokuz
04.02.2009, 12:57
Yıllardır hocalarla yaşadığımız Sorunu Ersun Yanal ile çözmüş olmak çok iyi.
Tebrikler Ersun Yanal.:alkış: :alkış: :alkış:

Mustafa Önder
04.02.2009, 15:07
Ersun Hoca da çok bilimsel konuşuyo ya:D

Sinan Ayaz
04.02.2009, 15:11
Sonsuza dek ersun yanal