PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ersun Yanal | Teknik Direktör

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31

Murathan
13.09.2017, 21:27
Okay Kucka olmaz.
Kucka Okay olmaz.
Olmaz Okay Kucka
Olmaz Kucka Okay.

artvints
14.09.2017, 15:41
Madem böyle bir takim kurdu, hakkini vermesi gerekiyor, devami gelmeli. Özellikle iyi altyapi oyunculari yakalamişken akilli davranmaliyiz. Tekke ve gökdeniz zamaninda bu firsati kaçirdik. Çok yük bindirdik adamlara.

Pres ve tempodan daha fazlasi gerekiyor. Topa sahip olmayi, hizli ve kaliteli pas yapmayi amaç edinmeliyiz artik.

önlem alan bir takim değil tehdit eden, her an skor yapabilecek görüntü sergileyen takim görmek istiyoruz.

Bunu sağlamak için vazgeçilmeyecek unsurlar var.

Birincisi stoperler topla rahat hissetmeli ve mümkünse atletik olmali. Beklerin enerjisi tekniği yüksek olmali. Yani defansi elden geçirip yeniden dizayn etmemiz lazim. Ama elde belli bir malzeme var. Pereira, durica ve mas ile amaca uygun oyun oynayabiliriz bir süre daha.

Defanstan topu alan kişinin oyun kurucu olmasi lazim. Bu olmazsa olmaz. Sosa 3 sene boyuncu orada oynamali. Oyunumuzu tamamiyle değiştirecek bu hamle, bundan geri dönüş yok. Şimdiden alternatiflere bakmak lazim. Juno'dan daha iyisi olsun mümkünse, göze hitap etsin biraz.

Son olarak kanatlarda bek kovalayan değil top tutan rakibin üzerine giden oyuna hükmeden oyunculardan vazgeçmemeli. Oyun bilgisi de çok önemli. Olcay, bero birlikte olmaz yani.

Santrafor için şimdiden birşeyler düşünebiliriz. Kanatlarda oynayabilen akilli yetenekli bir forvet bulmak lazim. İleride santrafor oynayacak potansiyel olmali. Mesela sevilla'nin sol açiği gibi. O seviyede takimlara karşi iyi oynamak istiyorsak oyuncu seviyemizi oraya çikarmamiz gerekiyor.

Çok kesik kesik oynuyoruz, defanstan hücuma ve hücumdan defansa geçişler daha iyi olmali. Yani atak savuşturma, top uzaklaşirma lugatimizdan çikmali. Büyük takim topu kaptiği anda hucüm şekli alir, atak başlatir. Heyecan yapma, gelişi güzel top kullanma bitmeli, bunu aşamayan oyuncular yavaş yavaş elenmeli artik. Komple bir takim için bu tip yenilikler gerekli. Zamani iyi değerlendirmek ve istikrarli gitmek şart.

kadirgazioglu
14.09.2017, 22:02
http://tr.beinsports.com/haber/yanal-bein-sportsa-acikladi-az-bir-zamani-kaldi

Vkgz
14.09.2017, 23:57
öok gol yiyoruz hoca dikkat az.

Pshycologist41
15.09.2017, 00:14
Aman hocam ne yap et Burak'i milli takima yetistir cok onemli maclar var onlerinde haklisin. Cabani goruyor ve takdir ediyoruz. Zaten ekmegini yedigin yer kim ki? 5dk.Lik roportajinda bile kendi takimina 8 kere Trabzonspor diye hitap eden zatinizdan beklenen hareketler bunlar.

Uğur Ö.
15.09.2017, 02:00
Burak olayi rezalet. Bir ton parayi milli takim icin mı veriyor bu kulup

Yiğit Gayretli
15.09.2017, 08:22
Ersun Yanal geldiğinden bu yana kameraların ve basın mensuplarının karşısına çıkmaya korkuyor, çıktığında da kaçamak cevaplar verip kaçıyordu.

Son iki gündür geldiğinden bu yana yaptığı en kapsamlı röportajı ve basın toplantısını yaptı. Sanırım artık bazı şeylere güvenmeye başladı. Yüzünü göstermesini hayra yormak istiyorum...

Emre Veli
15.09.2017, 13:33
çok keyifli, mutlu, pozitif bir röportaj olmuş.

http://tr.beinsports.com/haber/yanal-bein-sportsa-acikladi-az-bir-zamani-kaldi

Çağatay_
15.09.2017, 13:45
Madem böyle bir takim kurdu, hakkini vermesi gerekiyor, devami gelmeli. Özellikle iyi altyapi oyunculari yakalamişken akilli davranmaliyiz. Tekke ve gökdeniz zamaninda bu firsati kaçirdik. Çok yük bindirdik adamlara.

Pres ve tempodan daha fazlasi gerekiyor. Topa sahip olmayi, hizli ve kaliteli pas yapmayi amaç edinmeliyiz artik.

önlem alan bir takim değil tehdit eden, her an skor yapabilecek görüntü sergileyen takim görmek istiyoruz.

Bunu sağlamak için vazgeçilmeyecek unsurlar var.

Birincisi stoperler topla rahat hissetmeli ve mümkünse atletik olmali. Beklerin enerjisi tekniği yüksek olmali. Yani defansi elden geçirip yeniden dizayn etmemiz lazim. Ama elde belli bir malzeme var. Pereira, durica ve mas ile amaca uygun oyun oynayabiliriz bir süre daha.

Defanstan topu alan kişinin oyun kurucu olmasi lazim. Bu olmazsa olmaz. Sosa 3 sene boyuncu orada oynamali. Oyunumuzu tamamiyle değiştirecek bu hamle, bundan geri dönüş yok. Şimdiden alternatiflere bakmak lazim. Juno'dan daha iyisi olsun mümkünse, göze hitap etsin biraz.

Son olarak kanatlarda bek kovalayan değil top tutan rakibin üzerine giden oyuna hükmeden oyunculardan vazgeçmemeli. Oyun bilgisi de çok önemli. Olcay, bero birlikte olmaz yani.

Santrafor için şimdiden birşeyler düşünebiliriz. Kanatlarda oynayabilen akilli yetenekli bir forvet bulmak lazim. İleride santrafor oynayacak potansiyel olmali. Mesela sevilla'nin sol açiği gibi. O seviyede takimlara karşi iyi oynamak istiyorsak oyuncu seviyemizi oraya çikarmamiz gerekiyor.

Çok kesik kesik oynuyoruz, defanstan hücuma ve hücumdan defansa geçişler daha iyi olmali. Yani atak savuşturma, top uzaklaşirma lugatimizdan çikmali. Büyük takim topu kaptiği anda hucüm şekli alir, atak başlatir. Heyecan yapma, gelişi güzel top kullanma bitmeli, bunu aşamayan oyuncular yavaş yavaş elenmeli artik. Komple bir takim için bu tip yenilikler gerekli. Zamani iyi değerlendirmek ve istikrarli gitmek şart.

Doğru tespitler. Pirlo Juventus'a 32 yaşında gitti ve 4 şampiyonluk yaşadı. Sosa'nın bizim takımın Pirlo'su olabilmesinin önünde hiçbir engel yok. 4 şampiyonluk olmaz da her sene kafaya oynarız, şampiyonlar ligine gideriz, belki araya bir de şampiyonluk ekleriz.

Hayal kurmaktan vazgeçmemeli, kafamızda bir şeyleri kurmalı ki onları yapabilecek adımları atalım. Stoper konusunda hocanın da böyle bir gelişim için bazı değişiklikler yapmayı düşündüğü hissiyatını aldım. Röportajda o kısımda fazla kalmamayı ve daha genel cümleler kurmayı tercih etti. Önümüzdeki 2 transfer döneminin konusunun santrafor ve stoper transferi olacağını düşünüyorum, diğer bölgeler büyük ölçüde tamamlandı.

Elimizdeki iyi oyuncuları kaybetmeden, gençleri geliştirip tecrübelilerden verim alarak, iyi ve istikrarlı bir takım kimliğini kazanmalıyız. Takımda büyük bir potansiyel ve güç olmasına rağmen hala dengesiz ve kırılgan durumdayız. Bunu çözmek de hocanın elinde.

Murathan
15.09.2017, 14:16
Tecrübeli teknik adamın savunmanın önünde sezon başından bu yana olduğu gibi Okay Yokuşlu ve Juraj Kucka'yı kullanması bekleniyor.

Hücum bölgesinde oyunun merkezini Sosa olarak belirleyen Yanal, sol kanatta Yusuf Yazıcı, sağ kanatta ise Olcay Şahan'a forma verecek.

Şaka de mi bu?

hay1699
15.09.2017, 15:07
Tecrübeli teknik adamın savunmanın önünde sezon başından bu yana olduğu gibi Okay Yokuşlu ve Juraj Kucka'yı kullanması bekleniyor.

Hücum bölgesinde oyunun merkezini Sosa olarak belirleyen Yanal, sol kanatta Yusuf Yazıcı, sağ kanatta ise Olcay Şahan'a forma verecek.

Şaka de mi bu?

Şikecilerin josef-topal mevzusuna dönecek bu iş...

Murathan
15.09.2017, 15:15
Şikecilerin josef-topal mevzusuna dönecek bu iş...

Fenerin başka şansı yok mecbur josef topal-ozan yapmaya. Mevcut teknik direktörümüzün ise eli gayet bol, ona rağmen bu saçmalıktan vazgeçmiyor. Göztepe maçından ders alınmadıysa hala denilecek bir şey yok.

artvints
15.09.2017, 15:53
Ben okay kucka'yi kabul edebilirim bazi maçlar için yavaş yavaş forma giriyorlar ama bu düşünceyi destekleyecek şekilde kanatlarda hizli adamlar görmek isterim. Sağlam durup hizli çikacağiz diye düşürüm. Belli oranda işler. Ama kanatlara olcay yazici koyuyorsan topa sahip olmak istiyorsun demektir. O zaman defansin önüne oyun kurucu koyarsin.

Bu eksikler olduğunda kabul edilebilir bir uygulama. Normalde kanatta hizli birebirde etkili en az bir oyuncu, defansin önünde oyun kurucusuz herhangi bir maça çikilmaz.

Metin Sağır
16.09.2017, 22:17
lütfen fantezi arama

Kuco - Sosa

net

sirersun
17.09.2017, 16:16
Rahat olun beyler, maçı 3-1 alacağız. Penaltıdan bir gol atacağımızı düşünüyorum özellikle.Çoğunluğun istediği 11 sahaya çıkıyor izleyin bakalım :) Adebayor'da bir tane atar artık napalım.

zaqua
17.09.2017, 16:28
Hoca böyle çıksın bende kredisi sonsuz, helal olsun

Steril61
17.09.2017, 18:35
Ne yapmaya çalışıyorsun kardeşim. Başakşehir bastırıyor sen bakıyorsun. İleriye atılan toplar geri geliyor. Dakika 75 Burak bitmiş hala Rodellega yı almıyorsun oyuna!!!

TUNCAY HİÇYILMAZ
17.09.2017, 18:41
Ersun Yanal benim için bitmiştir...

Steril61
17.09.2017, 18:44
Allah senin canını alsın be adam oyuncu değişikliği yapsan zamanında olmaz mı!!!

Arkadaşlar bu sezon bu adam çekilmez. Başakşehir maçını kazansak bile bu adam bu takımın başından defolup gitmelidir. Bu adamın egosunu tatmin etmesini mi bekleyeceğiz ya!!!! Yazıklar olsun sana. Neden Rodellega oynamaz, neden Onazi oynamaz be alçak herif!!!

Pshycologist41
17.09.2017, 18:47
Sabotajin dik alasi. Ersun efendi aldigi maci yine satmistir.

Uğur Ö.
17.09.2017, 18:53
Bu maçtan sonra güvenini hepten yitirdi. Sürekli aynı hatayı yapıyor. Sürekli aynı hata aynı aynı aynı. Yetti ya

Murathan
17.09.2017, 18:57
Kelime bulamıyorum. Acıyorum.

Pshycologist41
17.09.2017, 18:57
Gram adamligin varsa su mac sonu cik butun hata benim de ama sen de nerde o yurek!!!!

DeAgLeMaNyAq
17.09.2017, 18:58
Kazanabileceğimiz bir maçı hamle yapmayarak berabere bitirmesine neden oldu. Mağlup olmadığımız için çok şanslı...

artvints
17.09.2017, 18:58
Nerden cikti bu geri vitesler anlamiyorum. Sen al yeni oyuncuyu hucüm yapmaya devam et. Akbaş ve okay stoperde iken yerleşik savunmayla maci bitiremezsin, tehdit etmen lazim rakibi.

exelans_25
17.09.2017, 18:59
Birak git bu takimi birak git

hay1699
17.09.2017, 18:59
Bırak!

pazarkapılı
17.09.2017, 19:01
Nerden cikti bu geri vitesler anlamiyorum. Sen al yeni oyuncuyu hucüm yapmaya devam et. Akbaş ve okay stoperde iken yerleşik savunmayla maci bitiremezsin, tehdit etmen lazim rakibi.takımdaki kilit oyuncuların pili bitmeye baslmaıstı, anlık olarak degil genel olarak gecis oyunu sıkıntısı var neyazıkki....

pazarkapılı
17.09.2017, 19:01
edit....

Ozan Yılmaz
17.09.2017, 19:02
Bravo korkak hoca 1 puan kazandın! Helal olsun!
80 dk. Gol yemeyi bekle kulübede sonra değişiklik yap yazıklar olsun!
Göztepe fener ve başak maçlarının kazanilamama sebebi sensin, resmen takıma el frenisin!
Takıma güvenin yok sen şampiyon falan yapamazsın bizi. Avrupayı kovalamaya devam ederiz sayende!

Şikecilerin başında biz şampiyon olacağız diyordun başından itibaren sürekli, daha burada bir kere ağzından böyle bir şey duyamadık. Ancak süre iste, sabır iste, gelişiyoruz adım adım ilerliyoruz palavralarını sıkmaya devam et.
Bir daha da rüyanda görürsün artık!

Sefaenes
17.09.2017, 19:04
sayende 2 puan hediye ettik korkak ya birisi buna degisiklikler golden sonra degil daha önce yapilabilir oldugunu anlatsin. Rodelga buna ne yapmis onuda söylesin

Muhammet_61
17.09.2017, 19:06
Gol yemeden reaksiyon göstermeyen bir hoca, nasıl bir hocadır sorarım size. Rakip 3 değişiklik hakkını kullanmışken sen 80 e ve gol yiyene kadar değişiklik yapmıyorsun. Yazıklar olsun sana.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omondoles
17.09.2017, 19:09
Formsuz. İkinci yarıya kucka değişikliği ile gireceğine 90 dk sahada tuttu.

Futbol basit oyundur. Zor olan futbolu basit oynamaktır.

TUNCAY HİÇYILMAZ
17.09.2017, 19:10
Onazi yi oyuna almak bu kadar zor mu. Saha kenarında uyuyor mu ne yapıyor. Castillo kadroda bile yok. Bu adam ne yapmaya çalışıyor birisi anlatsın lütfen. Harcanan paraya bu kadar yazık edilmez

Mustafa ÖZDEMİR
17.09.2017, 19:13
Yazık oluyor şu takıma senin yüzünden

Tuğrul
17.09.2017, 19:17
- Takımın enerjisi, mücadelesi'nin düştüğü bariz ortada. Bizim herşeyi bilen hocamız 80'e kadar değişiklik yapmadı.

- Oyun içinde etkisiz olan Kucka, Olcay ve Yusuf'a çok sabır gösterdi.

- Rodallega'ya olan olumsuz tavrı sürüyor halbuki geçen hafta galibiyeti getiren ve Başak maçına moral ile girmemizi sağlayan bu adamdı.

- Mustafa Akbaş tercihi rezaletti. Durica ve Hubocan'ın hazır olmaması mazeret değil. Onazi orada daha iyi onar.

- Kulübede Bongonda varken Volkan ve Bero hamlesi skandaldır.

- Ersun Yanal şapkayı önüne alıp düşünmeli. Tamamen teknik direktör hatası ile kaybedilen 4 puan var.

Oyun anlayışı olarak takımın kaleciden itibaren kısa pasla çıkması, Okay'ın stoperde oynatılması, çift ön liberodan vazgeçmesi. Ersun Yanal doğru yaptığı iyi işler oldu.

erolizmts
17.09.2017, 19:29
Hoca bilerek mi yapıyorsun anlamıyorum. Maç dakika 49'da eline gelmiş. Rakip "Allahını seven hücuma gelsin" moduna girmiş. Yaşı 37 olan Emre 90 dakika boyunca elini kolunu sallaya sallaya savunmasından top alıp senin ceza sahanın dibine kadar gelir olmuş ama sen de bizim gibi izlemekle yetinmişsin.

Maçın yorumcusu sanırım Hamdi idi. Adam daha biz ikinci golü attıktan sonra Trabzonspor'un orta sahayı tutması gerektiğini söylüyor ki bu maçı izleyen herkez'in düşüncelerine tercüman oluyor. Ama bu adam bildiğin Başakşehir'in gol atmasını beklermişcesine bizim gibi kuzu kuzu izliyor gidişatı. Elindeki maçı verdi yahu. Tamam Başakşehir iyi takım da yahu biz de Trabzonspor'uz. Şu maçı tutamayacak kadar vasat kadromuz da yok. Elinde kullanabileceğin gayet iyi kadro da var. Derdin ne ki geriyorsun kulübü!

Ahmet Faruk
17.09.2017, 20:01
Hocam bu kadar alternatifli kadroya ne gerek vardı? Yani 85 dakika dili dışarda koşmuş adam, 5 dakika daha dayanırdı. Bozmasaydın hiç düzeni.
!

Mert Oğuzlu61
17.09.2017, 20:04
Yardımcı antrenörün Volkan Kazak ı mı değiştirirsin kendini mi bilemem ama avucumuzun içindeki maçları kazanamaz olduk, takımı artık ezberlemiş olman lazım milyonları ben almıyorum ben izlerim ama sen yöneteceksin. Çok basit hatalar sonucu travma yaşatacak, motivasyonu düşürecek puan kayıpları yaşatıyorsun. Yanındakiler mi futbol cahili, 80 dk dökülen Kucka yı ve akın akın gelen Başakşehir takımını göremiyorlar yoksa kulübede uyuyor musun bilemiyorum ama gerçekten can sıkmaya başladın.

ibrahim_yattara
17.09.2017, 20:06
1 puan dahi kaybetmeden buralara gelebilirdik, bu takımda o potansiyel var, ama sen baltalamaktan bıkmadın usanmadın.

fener maçında 2 puanı nasıl korkakça bıraktıysan bu maçtada aynen bıraktın, hatta 3 yapıyorlardı cezanı tam keseceklerdide şansın kurtardı.

istifa filan etmez, kovulmalı, ama onuda yapacak adam yok.

TSKara61
17.09.2017, 20:09
https://www.transfermarkt.com/trainer/verfuegbaretrainer/statistik

https://i.imgur.com/lEzQISo.png

redbul
17.09.2017, 20:12
bugünden sonra sana güvenim ve inancım bitmiştir burda seni en çok savunanlardan biriydim ama yanılmışım bugün itibari ile hemen bırak git senle olmayacak diyemiyorum senle olmaz.

redbul
17.09.2017, 20:13
hoca adayım armin weh

Ozan Yılmaz
17.09.2017, 20:15
Hala gelişen bir takımız diyor!
Allah'ım çıldıracağım artık yeter!

Ogün YAZICI
17.09.2017, 20:16
Yazıklar olsun
Bu sezon 3 deplasman maçında yaptığın hataları hep anlam vermeye açıklamaya çalıştık ama benden de pes artık
Elim ayağım titriyor hale daha sinirden.
Fenerbahçe ve Başakşehir'i 2-1'den sonra madara edecek hamleleri yapmadın da 1 puana razı ettin bizleri.
Yaptıkların hata olarak değerlendirilemez artık
Yaşlandın ve hem bilginden hem cesaretinden hem karakterinden ödün vermeye başladın.
Ben seninle bırak şampiyon olmayı kritik virajları geçebileceğini düşümüyorum artık
Bırak git elindeki malzemeye yazık etme artık
Bugüne kadar seni savunduğum için utanç duyuyorum

Numan Yerlikaya
17.09.2017, 20:27
Hoca ile şampiyonluk çok çok zor. Zaten kadro iyi olsa hoca hoca iyi olsa kadro kötü oluyor her sene

[KAPLAN]
17.09.2017, 20:31
Bu sene hatalarından ders alıyor gibi bir görüntüsü var. Castillo'yu da takıma monte edebilirse daha iyi bir Trabzonspor izletecektir bizlere. Ben de hatalı olduğunu düşünüyorum bu maç ancak destek olmaya devam edelim. Bu takım bu sene olamasa da seneye şampiyonluğu sonuna kadar kovalacaktır

artvints
17.09.2017, 20:45
Hocalik sadece oyuncu değiştirmekle ölçülmez. Oraya kadar takimi getirsin orasi istikrarla da çözülür, girenler iyice netleşir. Ama nice mükemmel olduğu söylenen hocalar o noktaya kadar kalamiyor. Bir sürü başka hata yapiliyor. Özellikle transferde yapilan hatalar sürecin kötü yönetilmesi nedeniyle vasat kadrolarla sahaya çikiyoruz. Sonra tirmalayip duruyoruz, zaten dayanabilen bir hoca olmuyor.

Bir sene sabrettiğimiz anda yine sahaya çikacak düzgün bir kadro oluşturdu. İki oyuncu da altyapidan. Bunlari geç oynatti, az oynatti falan boş yorumlar. En iyilerini seçti ve sahaya çikartiyor, elediği gençlerden herhangi bir ses yok. Sadi'ye kalsa dolduracak bir sürü futbolcu, toplam kaliteyi de düşürecek, o zaman yusuf'un, abdülkadir'in standarti da düşecek.

Büyük maçlarda öne geçip aşiri korumaci tavrindan vazgeçsin, diğer maçlarda başindan sonuna hucüm ve galibiyet plani yapsin yeterli. Çok zor birşey değil. Zaten kendi de böyle ister. Ben yenilmemek istemesini bile sevimli buluyordum. Ciddiye almamasindan iyidir ama hevesimiz kursağimizda kaldi, yapabilecekken denemedik orasi kötü.

Sonuç olarak bu hatalari düzeltmek herşeyi yikmaktan çok daha kolay. Bu camianim kafam atti baştan başliyoruz şimarikliği da yetti artik. Bu günleri arariz yine bu sayfalarda, yanlişi düzeltmeye konsantre olun lütfen.

tRaiNer
17.09.2017, 20:47
Hocalığımız bile eleştirildi diyorsun da hocalık görevlerini tam manasıyla yerine getiriyor musun?

Çok rahat alabileceğimiz 3 puanları, yapmaya korktuğun müdahalelerle kaybettik.

Elini vicdanına koy artık, bir insan aynı hatayı 10 defa yapmaz hocam.

Şuna eminimki bu kadro ilk 3'e rahat girebilecek potansiyelde.

Eğer birşeyler yolunda gitmiyorsa kendini sorgula!

Mutluluğumuzun, sevincimizin, huzurumuzun son 10 dkda elimizden alınmasına artık tahammül edemiyoruz YETER hocam!

Royal Heart
17.09.2017, 20:49
Abdülkadir Ömür ısrarı yerinde bir ısrar, hücum futbol tercihi doğru bir tercih bu kadroyla ama henüz ligin ilk beş haftasında, bu lig standartlarında "kritik" denilebilecek iki önemli maçta ikişer defa öne geçip ikisinde de 2 puandan olunuyorsa artık bu ciddi ve çözümü aciliyet gerektiren bir sorundur ki bu süre zarfında hedef doğrultusunda rakip kabul edilmeyen bir takıma da kötü bir futbolla 3 puan kaybedilmiş olması da cabası. Bölüm bölüm organize ve hücum futbolu sahaya yansıtan Trabzonspor öne geçtiği anda baskı yiyor ve bu zaman diliminde kontrol futbolu oynayamıyor. Beraberlik golü yemeden de hücum varyasyonu geliştirmekte zorlanıyor. Bu basitlik bu takıma yakışmıyor, yakışmayacak da. Yönetimin bu konuda belli bir düşünce, tavır ve plânı vardır umuyorum.

Travelair
17.09.2017, 20:51
Kafasına göre takılıyor. Sonraki hafta Kucka'yı stopere koyar, Okay'ı beke kaydırır...

Ali İhsan
17.09.2017, 20:52
Hocayı eleştirmek için internete girdim, sağda solda Ertuğrul Sağlam lafları gördüm, hocayı eleştirmiyorum, Allah korusun, düşünemiyorum bile

Hoca böyle saçmalamaya devam etsin razıyım...

Emre Veli
17.09.2017, 21:01
elbette oyuncu değişikliği yapınca oyunun ilerleyen dakikalarını garanti altına almış olmuyorsun ancak hafta içi ağrıları var denilen oyuncuyu 11 başlatıyor oyuncu 70 dakika yeterince katkıyı veriyor ama ondan sonrası için artık mecali yok, bu açık ve net görülüyor. kucka bugün ne kadar top süpürdü ise aynısını geri verdi. açık ve net kötü işte, daha kötüsü de olamaz, dene işte şansını. al onaziyi ya da al stoper çek okayı öne.

20 kişilik maç kadrosu içinde yorulmuş başakşehiri zorda bırakacak hızlı oyuncularımız var ama ne hücumda ne de savunmada bekleneni şu zamana kadar pek fazla verememiş bero oyuna giriyor. bir maç öncesinde güzel bir örneğin var, iyi zamanlarda yapılan değişiklik maçı sana veriyor, ne diye değerlendirmiyorsun ki?

Ahmet Faruk
17.09.2017, 21:19
Ritmi bozmamak için değişiklik yapmadım demiş. Valla bizim gördüğümüz o ritm 65-70'den sonra bozulmuştu zaten.
Acaba saha kenarından farklı mı gözüküyor? Öyle ise güvendiği birisini televizyon başında bıraksın, yorulma emareleri ortaya çıkınca tv başındaki eleman Ersun Hocaya haber versin yoruldu şunlar diye.

Şu değişikliği 70. dakikada yapsan Onaziyi de Beroyu da motive etmiş olacaksın...

Murat'
17.09.2017, 21:20
Ritmi bozmamak için değişiklik yapmadım demiş. Valla bizim gördüğümüz o ritm 65-70'den sonra bozulmuştu zaten.
Acaba saha kenarından farklı mı gözüküyor? Öyle ise güvendiği birisini televizyon başında bıraksın, yorulma emareleri ortaya çıkınca tv başındaki eleman Ersun Hocaya haber versin yoruldu şunlar diye.

Şu değişikliği 70. dakikada yapsan Onaziyi de Beroyu da motive etmiş olacaksın...
Takımın ritmo 60. dakikada bozulmuştu zaten. O dakikada Ersun Yanal'ın aklı başka yerdeydi herhalde.

zafer6161
17.09.2017, 21:21
yaw git diyeceğim de malesef bosta şuanda türkiyede senden başka iyi yerli hoca yok..o yüzden kal..

Gümüshaneli61
17.09.2017, 21:26
Cok sari-lacivert bir performans gösteriyorsun Ersun. Umarim derdin düsündügüm gibi degildir.

hay1699
17.09.2017, 21:46
Bence hoca sahayı göremiyor, önüne bi ekran koymamız lazım... yoksa en sıradan taraftar bile birkaç oyuncu değişikliğini düşünürdü, yada ne bileyim fener maçında damdoydan medet ummazdı. Tvnin başında eminim tüm taraftarımız sinirden zıp zıp zıplıyordur, hoca geçmiş direğin dibine tırnak yiyor.

pazarkapılı
17.09.2017, 21:50
elestiri olması anlasılır da, is yapan gorev basındaki bir insan oyuncu degisimini taraftara göre mi yapacak yada onların isteklrine gore mi sekillendirecek bunu kabul edemiyorum, bu sekilde yapmayıp sonrada gitsin demek diyebilmek bu kadar kolay mı yahu....

taraftarlarımız bireysel anlamda bu sekilde mi calısıyor acaba gercekten merak ediyorum, gercekten is yerlerinin bu sekilde dizayn edildigini düsünmek bile mide bulandırıcı....bu kadar cok bilmişlik bu kadar goreve ve gorev basındaki insana saygısızlık nereden geliyor anlamak cok güc....

burada günlerce abdulkadir diyip macın ilkyarısını begenmeyip cıkar sunu diyenler mi ararsınız, okay ı stopere cekince hocayı gönderelenler mi ararsınız, bu ne ikiyüzlülüktür yahu....

bu takım bu taraftar ile sampiyon olacaksa hiç olmasın yararından cok zararı var üstelik fikir verdigi ürettigide yok....

TSemih61
17.09.2017, 22:13
------------Esteban------------
Pereira---Okay---Durica---Hubocan
---------Onazi------Sosa---------
Abdül---------Yazıcı-------Castillo
-------------Rodellega----------

Bu takımı çıkart gerisine karışma, kendileri oynar. Burak fiziken kendine gelene kadar yedekten girmeli. Hem yorulmuş rakip karşısında daha iiy performans gösterir hem de fit Rodellega'dan yararlanmış oluruz.

Olcay, Mas ve Burak fiziği düzelene kadar kenarda dursun, takım yağ gibi akar sahada. Kabızlık giderilir. Azıcık güvenleri tazelenir oyuncuların da.

Ekleme: Hubocan'ın ne vereceği belirsiz ama en azından savunması iyidir diye düşünüyorum, bu sayede kanattaki oyuncu geriye gelmek zorunda kalmazsa hücumcu bir bekin eksikliğini çekmez. Rakibi sürekli tehdit eder. Mas ile savunma ne de hücum olmadığı için Hubocan oynamalı diyorum.

must61
17.09.2017, 22:22
Şaşırıyorum.

Elestirmeyecegim. Hep daha iyisinin gelmeyecegini savundum Ersun hocadan ama sasiriyorum.

Topla kendini de takimi da hocam.

yorumsuz6117
17.09.2017, 22:25
Anamızı ağlattın be kanser ettin , yetti be yetti..

Murathan
17.09.2017, 22:25
Olcay Abdüş kanatta, Kucka Sosa orta ikilide, pili tükenmiş Burak en uçta, Akbaş Okay tandemde...
Bu takımın yaslanarak oynayamayacağını düşünemedi mi gerçekten

esra61
17.09.2017, 22:28
Mevki olarak tek sıkıntı sende,eksiklikler giderilebilir tabi sende e gidermek istersen ;)

ccd6167
17.09.2017, 22:34
Ritim-zaman-güzel futbol

Saçma sapan laflar.. Bomboş bir hoca. Bundan daha kötüsü olmazmış.. Var işte.. Kötüsün hocam.. Toparla diyoruz sana geöen seneden beri.. Aynısın.. Sezon başından beri aynısın..

Geçen hafta kötü takım kurdun.. 2. Yarı seni hoca ilan ettiler.

Bu hafta iyi takım kötü müdahele. Cidden dengesizsin

Mustafa Çakar
17.09.2017, 22:39
Yapma hoca yapma yaaa. Dakika 82 ye kadar nasıl beklersin oyuncu değişikliği için ?? Artık eskiside değil kulübenin hepsi kalburüstü oyuncular. Al oyunu soğut yavaşlat müdahale et bişey yap bişey taraftar gibi seyretme şu maçı !!!

Fatih Çelik
17.09.2017, 22:42
Ben yorum yapmayacağım gören gördü zaten hoca olmadığını. Git Eskişehir'i falan çalıştır Gençlerbirliği'ni çapını bil.

diskus
17.09.2017, 22:49
Büyük Hoca vesselam.Insan hatalarindan ögrenir be!O seni yaninda oturan yardimcilarina da selam olsun.

BERBATOV61
17.09.2017, 22:50
geçen hafta Allah var acaba demiştim ama görüyorumki yine aynı tas aynı hamam. Bu adam yüzünden kayıpsız çıkabileceğimiz 5 maçtan 7 puan bırakarak çıktık. Bunun tazminatını verip yollamak daha karlı iş bence, kurban bedriyevin kapısında yatsınlar alsın gelsinler. Hocamda bu kadroya gelir lige top nedir nasıl oynatılır dersi verir.

Ahmet Faruk
17.09.2017, 22:59
Yani Hocaya güveniyorum ama kendisine hesap soracak da birisinin olması lazım.
Bu kadar rahatlıktan mı sıkıntı geliyor acaba.

tsukru61
17.09.2017, 23:07
Bununla ilk 5 içine giremeyiz. Hoca değişirsek ilk 2 için şansımız olduğunu düşünüyorum.

OrkHun
17.09.2017, 23:17
oyuncu değişikliğine bizim kadar anlam yükleyen başka taraftar var mı dünya üzerinde acaba.

kadrodaki oyuncun ile yedekteki adam bire bir aynı profilde olmadığından oyuncu değişince oyun şablonun da değişiyor ister istemez. ne kadar aynı mevki adamı olsa da burak'la başka, roda ile başka oynuyorsun. yusuf ile başka bero ile başka bongonda ile bambaşka.

o çıkıp bu girince ritmin bozulması dediğimiz şey, takımın yeni şablona ayak uyduramaması.
mesele zaten, o 2-3 değişiklikten sonra oluşan 15-20 dk'lık kadronun hızlı bir şekilde harmoniyi yakalaması. bu da birbirini tamamlayacak oyuncu grubunu bir araya koyabilme meselesi, ki hocanın işidir. geçen hafta maç tam rodallega'ya uygun hale geldiğinde girmiş ve çok etkili olmuştu, bu hafta oyunun son bölümü tam burak havasındaydı ama burak yorgundu maalesef, roda girse de etkili olamaycaktı bence. ama olcay yerine bongonda girebilirdi belki daha erken.

ben her şeye rağmen abdülkadir'i takıma monte ettiği için kendisine minnettarım. bir de kimsenin hesap etmediği psikolojik denklemler var. olcay'ı uzun vadede 11 dışı bırakmanın bir takım etkileri olur, hakeza kucka'yı da. veya dakika 60 olmadan burak'ı çıkarmanın da. o nedenle iyi de oynasa ilk gençlere yöneliyor değişiklik için.
bunlar da oyunun içinde, yapacak çok bir şey yok.

Hakan
17.09.2017, 23:19
Forumda herkes uluslararası pro lisans.
65'te Yusuf yerine Onazi girmeliydi.

Ekrem D.
17.09.2017, 23:45
Fenerbahce, Goztepe, ve Basakshire maclarini tekrar tekrar banttan izlemeli. Izlerse belki gorur nerede hata yaptigini. Bunca taraftarin pro lisansi yok ama az cok anliyorlar futboldan. Hoca da insallah anlar hatalarini ve bu hatalari tekrarlamayi keser.

Ya da kendine kulup bakmaya baslar.

Fatih Çelik
17.09.2017, 23:47
Sana sabredecek zamanımız yok. Ne olduğun belli oldu zaten. Paranı da alıp git buradan. Hem Aykut daha kolay kovulur hem de rahat geçersin takımının başına.

Pshycologist41
17.09.2017, 23:51
AndERSUN'dan masallar...

atomantcum
17.09.2017, 23:54
Türk futbol seyircisi futboldan keyif filan almıyor. Anlamsız bir hırs, aşırı bir gerginlikle izliyor maçı. Evde maç izliyorum, her saniye biri bişeye laf ediyor. O pas öyle atılır mı, topu nası tutamazsın, o oyuncu mu oynatılır, bunu mu transfer ettiniz, şuraya koşsana, ortayı düzgün açsana, şunu oyuna alsana vs vs. Sürekli hakaret sürekli bir stres sürekli bir beklenti.

Bu takıma kim gelse "hoca değil yeeaa" diyenler çıkacak. Hadi diğerleri neyse de Ersun Yanal yıllardır tüm Türkiye'nin tartışmasız en çok beğenilen 2-3 hocasından biri. Bir diğeri de yıllarca bizde hocalık yaptı, o da aynı şekilde yerden yere vuruluyordu.

Az bi durun bi rahat verin insanlara ya.

Soner Albayrak
17.09.2017, 23:57
Allah aşkına bu takımı angarya olarak görmekten vazgeç ve aklını başına topla.

Allah aşkına ben bildiğimi okuyacağım tavrından vazgeç. Maça müdahale etmek bu kadar zor mu?

6-0 7-0 yenilen takımı şu seviyeye getiriyorsun eyvallah ama bir maça müdahale edemiyor musun ya?

omondoles
Bir teklifim var. Bir tane daha yardımcı alsın, futbolu bilen. Tribünde otursun maçı hem canlı hemde bein’den izlesin ve gerekli hamleleri hocaya söylesin. Biz tv’den sıkıntıları gördük. Belki hoca sıfır noktasında olduğu için farkedemiyor.

Futbol basit oyundur. Zor olan futbolu basit oynamaktır.

atomantcum
Fenerbahce, Goztepe, ve Basakshire maclarini tekrar tekrar banttan izlemeli. Izlerse belki gorur nerede hata yaptigini. Bunca taraftarin pro lisansi yok ama az cok anliyorlar futboldan. Hoca da insallah anlar hatalarini ve bu hatalari tekrarlamayi keser.

Ya da kendine kulup bakmaya baslar.

Bunca taraftar anlıyor, 30 senedir bu işin bizzat içinde olan, sayısız maça çıkmış, sayısız oyuncuyla çalışmış, her gittiği yerde farkını koymuş adam anlamıyor. He o akıl edememişti maç kasetlerini izlemeyi.

Eleştirmek başka bir şey, "Bu anlamıyor ya gitsin" demek bambaşka bişey.

Ekrem D.
18.09.2017, 00:03
Bunca taraftar anlıyor, 30 senedir bu işin bizzat içinde olan, sayısız maça çıkmış, sayısız oyuncuyla çalışmış, her gittiği yerde farkını koymuş adam anlamıyor. He o akıl edememişti maç kasetlerini izlemeyi.

Yapilabilecek en sig yorumu yapmayi basardiniz. Tebrikler.

Murathan
18.09.2017, 00:07
Türk futbol seyircisi futboldan keyif filan almıyor. Anlamsız bir hırs, aşırı bir gerginlikle izliyor maçı. Evde maç izliyorum, her saniye biri bişeye laf ediyor. O pas öyle atılır mı, topu nası tutamazsın, o oyuncu mu oynatılır, bunu mu transfer ettiniz, şuraya koşsana, ortayı düzgün açsana, şunu oyuna alsana vs vs. Sürekli hakaret sürekli bir stres sürekli bir beklenti.

Bu takıma kim gelse "hoca değil yeeaa" diyenler çıkacak. Hadi diğerleri neyse de Ersun Yanal yıllardır tüm Türkiye'nin tartışmasız en çok beğenilen 2-3 hocasından biri. Bir diğeri de yıllarca bizde hocalık yaptı, o da aynı şekilde yerden yere vuruluyordu.

Az bi durun bi rahat verin insanlara ya.

bir buçuk sene oldu yahu.

Abdullah Altıntaş
18.09.2017, 00:16
Gelişen bir takımız diyor.

castillo61
18.09.2017, 00:21
Bir maç da çık şunu şunu yapmaya çalıştık, rakip bu planımızı bozdu, şunu beceremedik diye biraz futbol konuş. Gelişiyoruz gelişeceğiz gelişen gelişmekte olan gelişebilecek.... Sıktı gerçekten.

Vkgz
18.09.2017, 01:02
şu an ki puanı eleştirmiyorum. bu rakiplere göre normal ancak oyuncu seçimleri ilginç. sanki twitter yorumlarına bakup takım kuruyor.

İbrahim CİHAN
18.09.2017, 01:08
Orta saha düşmüştü hocam değişikliği geç yapman 3 puana mal oldu. Abdülkadir'i sahaya sürüyorsun cesaretinden ötürü herkes arkanda, ama öyle bir hamle yapıyorsun ki bu cesaretinin hiçbir önemi kalmıyor bütün desteği kaybediyorsun. Biraz formsuz başladın lige. Bana kalırsa Fenerbahçe ve Başakşehir gibi deplasmanları biraz da taktiksel hatalar, değişiklik kararları ile kaybettik.

Saint Castillo
18.09.2017, 01:20
Tembellik ettin farkın artmasını bekledin,

Kadıköyde olduğu gibi theoyu arka planda bıraktın, onaziyi çok geç soktun,

Abdülkadiri 11e aldın iyi mi ettin kötü mü? cevabını mevcut zekamla veremiyorum.

Çözümlenemezliklerle dolu bir insan olsan da Ö19 gibisini bulunca suyuna epey banıyosun.

Trabzon spor kariyerlerindeki oyuncuya dönüştürmeye çalıştığın onca laçka, torpilli, kimi yeteneksizden sonra Yusuf ve Abdüle sen de hayransındır heralde. Lütfen Caferi es geçme ailesiyle görüş, kadroya al Trabzon spor hücumuna 3. potansiyel süper starı çok görme. Kariyerinin en büyük hatasına imza atma.

Sosanın defansif yükünü yusufla paylaştır, kanat kurgusunun dengeli olması açısından Abdülkadir topu tutan kullanan kontenjanında ilk sırada. Cesur ol Castilloyu kazan ve Olcaya dinlenme şansı ver. Bero ve Volkanı bi süre kadroda düşünme. Hubocanı en kısa zamanda dene, mümkünse sağında Okay olsun. İlk Türkiye Kupası maçında Kamil Ahmet, Abdürrahim, Ahmet Hakan, Murat cem, mümkünse Cafer gibi merak edilen oyuncuları izleme şansı ver.

Sefaenes
18.09.2017, 01:42
dünya da oyuncu degistiren hocalara hicbiri birsey bilmiyor bizim hoca gibi neymis ritmi bozmak istememis ya 2 yari kucka ritmi ben gördüm degismesi icin sen meslegin hoca olan biri nasil olarak göremiyorsun. Oyun degisikligi ritmi bozmak icin degil yorulan oyunculari cikartip rakipe daha degisik oynamak ama bizim Hocamiz daha iyi biliyor yersek.

ibrahim_yattara
18.09.2017, 01:50
evet hücum hattı gelişiyor çünkü paraları saçtık 4 iyi adam aldık, birde yusuf ve abdulkadir etkisi var çocuklar çok iyi maşallah. belkide uzun yıllardır yakaladığımız en iyi hucüm gücüne sahibiz, ve bol alternatif oluştu..

ee hocam, senin olayın ne? artı değer olarak sen ne kattın bu takıma? koca bir hiç!

ah pardon KORKAKLIĞIN ve uyuşukluğunun bedeli olarak fener, göztepe ve istanbul maçlarında birbirinin aynı hatalarla -7 puan kattın.

tarihimizde hiç bir teknik direktörün takımı bilerek sabote ettiğine yürekten inanmadım ama senin için uzun uzun düşünüyorum artık sayın hocam..

Sefa
18.09.2017, 02:31
Evet geçen hafta kazanan haklıdır dedik çekildik kenara.

Kazanan kadro bozulmaz gibi saçma bir mantaliteye sahip takıntılı birisi olmamalı teknik direktör. Yedekte 2 stoper varken sahaya stopersiz çıkmak, Burak ve Olcay sıfırı tüketmişken çıkartmamak tezat kararlar. Korkuyor diyeceğim stopersiz sahaya çıkıyorsun. Akıl mantık dışı kararlar.

Gol bağıra bağıra geliyorum derken Kucka her aldığı topu rakibe verirken kenardan izleyeceksen bunu yapabilecek saplantısız Hoca bulabiliriz. Belki rakip 10 kişi üzerine gelirken Rodallega, Bongonda gibi silahlar oyuna sürer de rakibi tamamen üzerine çekmez. Maç Akyazı'da olsa Rodallega'yı oyuna almama seçeneğiniz neredeyse yok bunu bildiğinizden deplasman kozuyla adamı kilitlediniz kulübeye!

Maç 2-2 olduktan sonra yanında Rodallega varken hazırlık kampı geçirmemiş en son maçını 3.5 ay önce oynamış Volkan'ı kurtarıcı olarak sahaya sürmenin gerçekten gerekçesini merak ediyorum.

Son olarak Bero denilen futbolcu geçen sezondan bu yana oyuna her maç koyduğunuz bir isim ve ben sonradan oyuna girip bir katkı sağladığını hiç görmedim. Hala bu ısrar ne diye bunu da çok merak ediyorum.

Süper ligde 11 tane bir araya gelmiş yeni takımlar çatır çatır top oynarken biz 1 seneyi aşkın zamandır neden gelişmekte olan takımız bunu da merak ettim şimdi.

Esas merak ettiğim ise gerçekten takımı ileriye taşıyamazken bu ısrar ne diye ?

Faik Yılmaz
18.09.2017, 08:51
Sayın Hocam şu bilgisayarlarına bir format atttırsan mı acaba ?

batuhanTs
18.09.2017, 09:07
Hocaya hakaret bu platformda serbest galiba

bingolts
18.09.2017, 09:42
Akhisar senin gönderdiklerinle dolu aldığı puana bak bizim takıma bak bence fazla söze gerek yok

Faik Yılmaz
18.09.2017, 11:00
70.Dakika'dan sonra 100 Trabzonsporlusunun en az 99 tanesinin aklına 1-2 hızlı adam alıp Başakşehir'in ipini iyice kesmek geldi..

Onazi var, Bongonda var, Rodallega var.....

2 tanesini alırsın oyuna 1 tanede defans al güvenlik için maç en az 3-1,4-1 olur son 10 dakikayıda al eline çay keyifle izle....

Yani bunu yapmayıp kendinide bizide perişan ettin be Ersun Hocam......

ibrahim_yattara
18.09.2017, 11:04
bütün kamuoyu ve taraftarların üzerinde hem fikir olduğu çok sayıda hata yapıyor, sonrada gelişiyoruz filan deyip gidiyor!

futbolcu grubu defansın göbeği hariç hakikaten iyi gelişti ama sende bir gelişme yok hoca, büyük sıkıntı sensin bu artık net..

hücum hattındaki futboldan memnunuz ama oda senin üstün gayretlerin değil, tarihimizdeki en kaliteli hücum hattına sahip olduğumuz için.. sana baktığımda sadece harika bir kumaşı dokuyamayan acemi terzi görüyorum.

Samet GÜVEN
18.09.2017, 11:09
Dk: 70 Burak nefes alamıyor artık. Burak- roda

Yazıcı artık top tutamıyor. Yazıcı-Onazi. Sosa öne. Top tutar, faul alır, kilit pas atar.

Yani şimdi ben bunları yazdım, ben çok mu biliyorum?

Şu dediklerim yapılsa başak 3-2 yense bunca insan önde olan takımı niye bozdun diye kızar mıydı hocaya ?

Ayıp ya.

ibrahim_yattara
18.09.2017, 11:16
70.Dakika'dan sonra 100 Trabzonsporlusunun en az 99 tanesinin aklına 1-2 hızlı adam alıp Başakşehir'in ipini iyice kesmek geldi..

Onazi var, Bongonda var, Rodallega var.....

2 tanesini alırsın oyuna 1 tanede defans al güvenlik için maç en az 3-1,4-1 olur son 10 dakikayıda al eline çay keyifle izle....

Yani bunu yapmayıp kendinide bizide perişan ettin be Ersun Hocam......

fener maçındada tek sprinter burak çıkıyor, arkada 40 metre boş alan var, geri dönemeyen fener var, kulübede roda ve bongonda var, ndoye sahada, 80 yaslan 85 ye kuzu kuzu dön. sonra gelişiyoruz!!!

Kaan Çetin
18.09.2017, 11:32
Hocalik sadece oyuncu değiştirmekle ölçülmez. Oraya kadar takimi getirsin orasi istikrarla da çözülür, girenler iyice netleşir. Ama nice mükemmel olduğu söylenen hocalar o noktaya kadar kalamiyor. Bir sürü başka hata yapiliyor. Özellikle transferde yapilan hatalar sürecin kötü yönetilmesi nedeniyle vasat kadrolarla sahaya çikiyoruz. Sonra tirmalayip duruyoruz, zaten dayanabilen bir hoca olmuyor.

Bir sene sabrettiğimiz anda yine sahaya çikacak düzgün bir kadro oluşturdu. İki oyuncu da altyapidan. Bunlari geç oynatti, az oynatti falan boş yorumlar. En iyilerini seçti ve sahaya çikartiyor, elediği gençlerden herhangi bir ses yok. Sadi'ye kalsa dolduracak bir sürü futbolcu, toplam kaliteyi de düşürecek, o zaman yusuf'un, abdülkadir'in standarti da düşecek.

Büyük maçlarda öne geçip aşiri korumaci tavrindan vazgeçsin, diğer maçlarda başindan sonuna hucüm ve galibiyet plani yapsin yeterli. Çok zor birşey değil. Zaten kendi de böyle ister. Ben yenilmemek istemesini bile sevimli buluyordum. Ciddiye almamasindan iyidir ama hevesimiz kursağimizda kaldi, yapabilecekken denemedik orasi kötü.

Sonuç olarak bu hatalari düzeltmek herşeyi yikmaktan çok daha kolay. Bu camianim kafam atti baştan başliyoruz şimarikliği da yetti artik. Bu günleri arariz yine bu sayfalarda, yanlişi düzeltmeye konsantre olun lütfen.

Mükemmel bir yorum. Olay budur.

merdeme
18.09.2017, 12:03
Aksayan birkaç pozisyona 1. kalite adamlar koysak ve makine gibi bir takımımız olsa, İstanbul takımlarıyla oynarken yine korkak davranır Ersun hoca. Trabzonspor büyüklüğünü ona oyuncular öğretirse bir şeyler kazanırız. Hoca kendi kendine öğrenemiyor.

2 maçta da 2-1 öndesin. Skoru nasıl tutarım diye değil 3'i nasıl bulurum diye oyna. Zaten savunma hattımız zayıf. Bu takım yaslanarak oynayamaz. Avcı sürekli oyunu müdahale ediyor sen izliyorsun ya.

İ. SARAL
18.09.2017, 12:08
Daha iyi olacağız, takım bunun işaretlerini veriyor. Bana göre de hocanın yanlışları var ama iyi yoldayız.

Çağatay_
18.09.2017, 13:05

Sabır, hakaret etmeme, çalışma alanı tanıma konusunda katılmakla birlikte, futbol kulüpleri dikensiz gül bahçesi değildir demek istiyorum. Bunu dünyanın en büyük kulüplerinde de görebiliriz.

Türkiye'de; saçma sapan teknik direktör değişiklikleri, 3-5 haftada hoca kovmalar, bir hocaya hiçbir transfer yapmayıp ötekine 20 oyuncu alıp 3 günde başarı beklemeler, takıma hiç zaman tanımamalar yüzünden böyle bir taraftar anlayışı oluştu. Hoca ne yaparsa yapsın izle, ses etme, aman onu rahatsız etme.

Oysa böyle bir yaklaşım en az diğeri kadar zararlıdır. Camiaya rekabetçi ruhu kaybettirir, ve bu da uzun vadede takıma sirayet eder. Yani dozunda bir sabırsızlık büyük takım taraftarında olması gereken vasıflardan birisidir, işleri birbirine katmayacak düzeyde, yakıp yıkmadan...

Şimdi Ersun Yanal ile ilgili duruma baktığımızda gördüğüm şey şu ki, takım bir aşama kaydetti. Performans veremeyen birçok oyuncu takımdan ayrıldığı gibi, elde kalanlar ise aklında futbol olan ve takım ortamını oluşturmuş oyuncular. Bu çok olumlu bir durum. Yani elimizde artık başarıya hazır bir kadro var, bu kadronun oluşumunda, bu aşamalarda Ersun Hocanın payı yadsınamaz.

Ama bir de öteki taraftan bakalım, sistem, teknik, taktik bakımdan ele aldığımızda, Ersun Hocanın Trabzonspor'u hala kırılgan, kolay gol yiyen, kolay pozisyon veren bir takım görünümünde. Başakşehir maçı özeline bakarsak, işin daha da kötü yanı, Ersun Yanal hücuma dönük çıkardığı bu takımın kırılgan olduğunun farkında değil ve gereken müdahaleleri yapmıyor. Evet taraftar her şeye karışmamalı, ama rakip takım taraftarlarından TV yorumcularına, maçı izleyenlerden hatta bence sahada oynayan oyunculara... Herkes bir değişiklik, bir müdahale, maçı alacak bir çaba beklerken hoca gol yiyene kadar bekliyorsa burada oturup düşünmek gerekiyor...

Bir adım daha ileri gidelim... Acaba hoca takımı rakibin değişikliklerinden sonra izlemek mi istedi, yani onların saha içindeki tepkilerini görmek mi istedi? Veya rakibin bu değişikliğinin nasıl bir oyun yapısı oluşturacağını analiz edip öyle mi müdahale etmek istedi? Bunları takımın eğitim sürecinin bir parçası olarak mı görüyor? Bunlar da mümkündür. Ama burada sorulan soru da, takımına daha 2-3 ay önce katılmış ve istediği transferleri yapamamış hocalar bile nasıl bizden çok daha "olmuş" ve daha "olgun" oynayan takımlar oluşturabildi?

"Ersun istifa" modunda değilim... Takımı daha da ileri taşıyabileceğine inanıyorum ama bunu göstermeli... Şu anda verdiği izlenim, "takımı bir yere kadar taşıyıp oradan ileriye götüremeyecek hoca" kıvamında... Beşiktaş Samet Aybaba ile takım oldu, Bilic ile gelişti ve zor kaybeden, can yakan bir ekibe dönüştü... Bilic bir şeyleri yaptı ama şampiyonluğa oynayacak takımda çözücü işler yapma konusunda eksik olduğunu hissettirdi, kendinden büyük takımlarla Avrupa'da çatır çatır oynayan Beşiktaş ligde kendinden zayıf takımları çözemiyordu... Şampiyonluk için çözüm anahtarı Şenol Güneş'te görüldü...

İşte futbol da, takım oluşturma süreci de böyle bir şeydir. Hocalar ile ezelden ebede bağ kurulmaz. Ersun Yanal önde baskıyı, presi, iştahı hissettirir, öğretir. Gelecek x bir hoca daha dingin bir pas oyununu, doğru hücumu, doğru defansı öğretir. Bir teknik direktöre yapışmaya gerek yok.

Son durumda fikrim hocanın daha iyi bir yardımcı ile yolunun devam etmesi sağlanması idi. Hala aynı düşünüyorum ama şu noktada bir müdahale çalışma ahengini bozacaktır. Ersun Yanal'a kızsam da bu sezonu bitirmesi takımın faydasına olacaktır. Yusuf ve Abdülkadir konusunda insanlar biraz haksızlık ediyor. Bu çocuklar 2 günde çıkıp kendisi bu seviyeye gelemez, hocanın bunda bir payı var. O yüzden sabırsız davranmadan, iyi şeyleri görüp söyleyip, kötüleri eleştirmeye devam etmek gerekir.

Körü körüne bağlılık ve eleştiriye kapalılık da, yakıp yıkmak da bize bir şey kazandırmaz.

Koray
18.09.2017, 13:10
Oyuncu değişikliklerinde stresten hata yaptığını düşünüyorum yoksa bu kadar aleni hata yapacak bir adam değil.

Faik Yılmaz
18.09.2017, 14:22
Oyuncu değişikliklerinde stresten hata yaptığını düşünüyorum yoksa bu kadar aleni hata yapacak bir adam değil.

Gol yiyene kadar oyuncu değişikliği yapmadıki hata yapsın.......

Mollasalihoğlu
18.09.2017, 14:34

:D

Isko6161
18.09.2017, 14:51
bir taraftan gömerken diger taraftan hakkini da vermek lazim hocanin. Tamam eyvallah oyuncu degisikligi konusunda yetersiz. Ama cikardigi 11 ve oynattigi futbol bence gayet olumlu. Kesinlikle bi gelisme var takimda. Geçen hafta yanlis 11 cikarip dogru degisiklikler yapti ve maci kazandirdi. Bu sefer dogru 11'le cikip, oyuna mudahele etme konusunda sinifta kaldi. Bence haftaya alanya macinda hem dogru 11'le cikip hem dogru hamleler yapacak. Artik bunlarin ikisinide dogru yapmanin zamani geldi :D

thesiege61
18.09.2017, 15:04
Hocamızın görmediği veya gördüğü halde düzeltemediği çok önemli bir yanlış var. Takımımız rakip hücuma çıktığında, yerden veya havadan topu üçüncü bölgeye yolladığında geriye dönen veya havuza düşen diye tabir ettiğimiz toplar sürekli rakibe geçiyor.
Bunun birinci sebebi defans oyuncularımızın topu sade kesmek için kesmeleri yani topu hem kesiyim hem de arkadaşıma düzgün şekilde veriyim diye düşünmemeleri/düşünememeleri. İkinci sebebi defans ve ortasaha bloklarımızın arasında fazla boşluk bulunması. Üçüncüsü henüz benim de tam olarak anlamlandıramadığım, orta sahamızda acaba oyuncu sayısında mı eksiklik var yoksa koşu mesafemizde mi yanlışlık var, bunun sonucu dönen topların sürekli rakibe geçiyor olması.
Bunu düzeltmediğimiz sürece takımın iyi akışkan ve hızlı oynama şansı malesef yok.

Koray
18.09.2017, 15:19

2. golü yiyene kadar değişiklik yapmaması hata zaten.

Ogün YAZICI
18.09.2017, 15:20
Herşeyi geçim Castillo 2.5 haftadır antremanlra çıkıyor.Kime ne anlatıyorsun hoca ya ? Bir yerli fetişin var fm oynar gibi kafanda birşeyleri kurmuşssun atomu parçalamaktan bile zor hale geldi senin ön yargılarını parçalamak.Ne oldu hani ? 3 haftaya ihtiyacı olan volkan'ı oynatıyorsun sakat Burak'ı oynatıyorsun Castillo neden oynamıyor ?

Ogün YAZICI
18.09.2017, 15:24
Bırakalım arkadaşlar bu kadar taraftar çok biliyor yılların tecrübesi Ersun Yanal göremiyor safsatalarını.Aylardır yıllardır bu mentaliteyle savundum bu adamı.
KocA bir yalan
Ersun Yanal yaşlandı
Korkak,pasif ve en önemlisi duygusal özellikleri ön plana çıktı.
Futbolcu ile teknik adam ilişkisinde ince bir çizgi var.O çizgiyi kaçırdı.
Federasyona İstanbul basınına şirin gözükmek için yerli fetişi yapıyor.
B.kunu çıkarana kadar da devam ediyor edecek.
Kolombiyalılarla sorunun ne senin be adam

Ersun giderse kim gelecek sorunsalı da hikaye
Standar bir t.d yeterli şu kadroyu şampiyon yapmaya
Herkesi mevkinde oynat oyun içi müdahaleleri zamanında yap bu kadro en kötü 3. olur bu ligde
Gelişmekten bahsetti yazıklar olsun

ogeday6106
18.09.2017, 15:31
Tribünde izledim maçı , aklıma geldikçe çıldırıyorum. Elleriyle verdi 2 puanı , birde takımın ritmi iyiydi diye saçmalıyor. herkes gördü be adam, kucka ve yusuf un oyundan düştügünü ,herkes gördü. Trabzonspor dan büyük görüyor kendini bu adam , umrunda değil. Bu kadroya yazık olmadan trabzonspor u umursayacak bi hoca bulmalıyız.

atomantcum
18.09.2017, 15:36
Sabır, hakaret etmeme, çalışma alanı tanıma konusunda katılmakla birlikte, futbol kulüpleri dikensiz gül bahçesi değildir demek istiyorum. Bunu dünyanın en büyük kulüplerinde de görebiliriz.

Türkiye'de; saçma sapan teknik direktör değişiklikleri, 3-5 haftada hoca kovmalar, bir hocaya hiçbir transfer yapmayıp ötekine 20 oyuncu alıp 3 günde başarı beklemeler, takıma hiç zaman tanımamalar yüzünden böyle bir taraftar anlayışı oluştu. Hoca ne yaparsa yapsın izle, ses etme, aman onu rahatsız etme.

Oysa böyle bir yaklaşım en az diğeri kadar zararlıdır. Camiaya rekabetçi ruhu kaybettirir, ve bu da uzun vadede takıma sirayet eder. Yani dozunda bir sabırsızlık büyük takım taraftarında olması gereken vasıflardan birisidir, işleri birbirine katmayacak düzeyde, yakıp yıkmadan...

Şimdi Ersun Yanal ile ilgili duruma baktığımızda gördüğüm şey şu ki, takım bir aşama kaydetti. Performans veremeyen birçok oyuncu takımdan ayrıldığı gibi, elde kalanlar ise aklında futbol olan ve takım ortamını oluşturmuş oyuncular. Bu çok olumlu bir durum. Yani elimizde artık başarıya hazır bir kadro var, bu kadronun oluşumunda, bu aşamalarda Ersun Hocanın payı yadsınamaz.

Ama bir de öteki taraftan bakalım, sistem, teknik, taktik bakımdan ele aldığımızda, Ersun Hocanın Trabzonspor'u hala kırılgan, kolay gol yiyen, kolay pozisyon veren bir takım görünümünde. Başakşehir maçı özeline bakarsak, işin daha da kötü yanı, Ersun Yanal hücuma dönük çıkardığı bu takımın kırılgan olduğunun farkında değil ve gereken müdahaleleri yapmıyor. Evet taraftar her şeye karışmamalı, ama rakip takım taraftarlarından TV yorumcularına, maçı izleyenlerden hatta bence sahada oynayan oyunculara... Herkes bir değişiklik, bir müdahale, maçı alacak bir çaba beklerken hoca gol yiyene kadar bekliyorsa burada oturup düşünmek gerekiyor...

Bir adım daha ileri gidelim... Acaba hoca takımı rakibin değişikliklerinden sonra izlemek mi istedi, yani onların saha içindeki tepkilerini görmek mi istedi? Veya rakibin bu değişikliğinin nasıl bir oyun yapısı oluşturacağını analiz edip öyle mi müdahale etmek istedi? Bunları takımın eğitim sürecinin bir parçası olarak mı görüyor? Bunlar da mümkündür. Ama burada sorulan soru da, takımına daha 2-3 ay önce katılmış ve istediği transferleri yapamamış hocalar bile nasıl bizden çok daha "olmuş" ve daha "olgun" oynayan takımlar oluşturabildi?

"Ersun istifa" modunda değilim... Takımı daha da ileri taşıyabileceğine inanıyorum ama bunu göstermeli... Şu anda verdiği izlenim, "takımı bir yere kadar taşıyıp oradan ileriye götüremeyecek hoca" kıvamında... Beşiktaş Samet Aybaba ile takım oldu, Bilic ile gelişti ve zor kaybeden, can yakan bir ekibe dönüştü... Bilic bir şeyleri yaptı ama şampiyonluğa oynayacak takımda çözücü işler yapma konusunda eksik olduğunu hissettirdi, kendinden büyük takımlarla Avrupa'da çatır çatır oynayan Beşiktaş ligde kendinden zayıf takımları çözemiyordu... Şampiyonluk için çözüm anahtarı Şenol Güneş'te görüldü...

İşte futbol da, takım oluşturma süreci de böyle bir şeydir. Hocalar ile ezelden ebede bağ kurulmaz. Ersun Yanal önde baskıyı, presi, iştahı hissettirir, öğretir. Gelecek x bir hoca daha dingin bir pas oyununu, doğru hücumu, doğru defansı öğretir. Bir teknik direktöre yapışmaya gerek yok.

Son durumda fikrim hocanın daha iyi bir yardımcı ile yolunun devam etmesi sağlanması idi. Hala aynı düşünüyorum ama şu noktada bir müdahale çalışma ahengini bozacaktır. Ersun Yanal'a kızsam da bu sezonu bitirmesi takımın faydasına olacaktır. Yusuf ve Abdülkadir konusunda insanlar biraz haksızlık ediyor. Bu çocuklar 2 günde çıkıp kendisi bu seviyeye gelemez, hocanın bunda bir payı var. O yüzden sabırsız davranmadan, iyi şeyleri görüp söyleyip, kötüleri eleştirmeye devam etmek gerekir.

Körü körüne bağlılık ve eleştiriye kapalılık da, yakıp yıkmak da bize bir şey kazandırmaz.

Körü körüne bağlılık değil tabi ki. Oyuncu değişikliklerini, kadroları ben de eleştiriyorum. Ama bir şeyin daha iyi olması gerektiğini düşünüyorsak yapmamız gereken şey alternatiflere bakmak olacaktır. Şu topçu kötü bu topçu kötü diyoruz, saya saya takımda adam kalmıyor, kim oynasın o zaman? Teknik direktörde de aynı konu: Şu anda Ersun hoca gidip de yerine gelecek daha iyi bir aday varsa hep birlikte isyan edelim ama yok. Dönem ortasında, bu kadar transfer yapılmış, oyun anlamında da belli bir aşama kaydedilmiş olduğunu da not edelim. Yok yani, bize gelecek daha iyi bir hoca gözükmüyor. Öyle tükenmiş, ölmüş bitmiş durumda da değiliz. O zaman bırakalım adam işini yapsın değil mi?

Teknik direktörü taraftarın, basının eleştirmesinin bence hiçbir faydası olmaz. Yani taraftar baskısıyla oyuncu değişikliği yapsa adamın kafasındaki planı bozmuş olacağız. "Alın siz istediniz oynatıyorum" tavrı insanın hevesini kırar, kafasını dağıtır, planını bozar, kendine güvenini azaltır, sürekli yanlış kararlar almaya iter. Doğru yöntem şudur: Bırakırsın adam istediği planı uygular, yanlışı varsa da kendisi görür, kendisi düzeltir. Uzun vade sonunda da hiçbir düzelme yoksa o zaman adamı değiştirirsin. Tabi yine buradaki şart, iyi bir alternatifin olması.

Kaldı ki bizim yerel basının ve taraftarın yaptığı şeye eleştiri demek için bin şahit lazım. Sürekli bi kin kusma, stres atma, kelle alma peşindeler. Galip gelince oyuncular iyi, kaybedince hoca kötü. Ersun maçı verdi. Ersun istifa. Bir oyuncu bi hata yapar anasına söverler, sonra bi gol atar "uyy, ne deli uşak". Bu satırlarda bizim ülkedeki bu futbol seyircisine sinkaflı konuşmamak için kendimi çok zor tutuyorum. Ülkenin genel insan profilini düşünün, aynı o işte.

atomantcum
18.09.2017, 15:44
Fb vs ibb maçlarında hoca oyuna müdahale etmedi filan deniyor, ki ben de katılıyorum bu eleştirilerin çoğuna. Korkak, pasif filan deniyor. Ama galip gelseydik bu eleştiriler yapılmayacaktı hiç. Ama aynı taraftar Şenol Güneş'i 96'da öne geçtikten sonra takımı geriye yaslamadı diye de yerden yere vurmuştu. Ki ben o zamanları çok hatırlamıyorum, bu eleştirileri bugün bile yapıyorlar da ordan biliyorum. 82 puan toplamış adama hoca değil dediler, topçusunu cenazede yuhaladılar.

Diyeceğim o ki, taraftarın sözüyle iş yapılmaz. Taraftar yalnızca skora bakar. Sonsuz bir açlık çeker. Hep daha fazlasını ister. Nankördür.

tanjugunduz
18.09.2017, 15:46
Ersun hoca bir daha gelisiyoruz gelişmekte olan takımız derse kulübe telefon açıp şikayette bulunacagim kaç yıl oldu hala gelisemedi hoca.

Bu sene ŞAMPİYONUZ.

Oğuzhan
18.09.2017, 16:09
Ersun hoca bir daha gelisiyoruz gelişmekte olan takımız derse kulübe telefon açıp şikayette bulunacagim kaç yıl oldu hala gelisemedi hoca.

Bu sene ŞAMPİYONUZ.

Yalan mı söylüyor peki?

Göztepe ve Fenerbahçe maçlarındaki oyuna bak, bir de takımın son 2 maçta oynadığı futbola bak. Size hayal satan hocalar gerek sanırım, realist adam sevilmiyor bu takımda. Adam realist diye eleştiriliyor gerçekten şaka gibi. Biz şampiyon olacağız kimse merak etmesin mi desin adam. Gelişiyoruz ve gelişmeye devam edeceğiz, çok daha iyi oynayacak bu takım. Hocaya güvenim tam, Türkiye'nin en iyi yerli teknik direktörü Trabzonspor'da.

Skor taraftarlığına lüzum yok. Yusuf golü atsa maç 3-1 olsaydı bunların hiçbirisi konuşulmuyor, hocaya ve takıma güzellemeler yapılıyor olacaktı. Takımın oynadığı futbol umurumda benim puan kayıplarıyla ilgilenmiyorum takımın oynadığı oyun beni keyiflendiriyor ve ben skor taraftarı değilim.

Onur Erçetin
18.09.2017, 16:11
Geçtiğimiz senede iki kere öne geçtiğimiz Rize maçında Ersun yüzünden 2 puan kaybetmiştik.Bu sezon iki kere öne geçtiğimiz Fenerbahçe ve Başakşehir maçlarında oyuna doğru müdaheleleri yapmadığı için toplamda 4 puan kaybettik.Eline mükemmel bir kadro verirsen ancak şampiyon yapar onun dışında Ersunla şampiyon olmak çok zor.

champions
18.09.2017, 16:31
Takımın önündeki en büyük engel. Ne kadar erken kurtulursak o kadar yol alırız.

Hakan
18.09.2017, 16:35
Geçtiğimiz senede iki kere öne geçtiğimiz Rize maçında Ersun yüzünden 2 puan kaybetmiştik.Bu sezon iki kere öne geçtiğimiz Fenerbahçe ve Başakşehir maçlarında oyuna doğru müdaheleleri yapmadığı için toplamda 4 puan kaybettik.Eline mükemmel bir kadro verirsen ancak şampiyon yapar onun dışında Ersunla şampiyon olmak çok zor.Galibiyetlerde hiç payı yok,puan kayıplarının tek sorumlusu.
Ne güzel dünya.

tanjugunduz
18.09.2017, 16:51
ya başka cümle bulsun genel olarak felsefe yapan hocalardan bıktım bugün sahada sunlari düzgün yaptık.sunlari yapamadık ama hatalarımızdan ders çıkarıp.artik.galibiyetler alacağız desin adamın kendine güveni yok ki oyuncularına aşıların sürekli yuvarlak laf ben oraya arayışa siz nereye çekerseniz çekin diyor Türk medyasını ve Türk spor camiasını iyi çözmüş . bizde taraftar olarak gelismekteyiz İNSALLAH bir yerde gelişimlerini tamamlayıp şampiyonlukta kavusacagiz.

Bu sene ŞAMPİYONUZ.

Fatih Çelik
18.09.2017, 18:03
Gadro müyendisi...

doktor
18.09.2017, 19:06
Hocam eksiğin bence basit düşünememen, ekrandan veya tribünden kimleri değiştirmen gerektiği çok daha rahat anlaşılıyor. Daha iyi değişikler yaparak oyuna müdahele edebilirsin. Genel kanıya kulak ver artık nolur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alphan Altun
18.09.2017, 21:20
Sayın hocam,

Abdülkadir kartınızı cesurca oynayarak tüm futbol kamuoyunda olduğu gibi biz Trabzonspor manyağı taraftarlarının da gönlünü fethettiniz.Bunun zamanlaması için size minnettarız.Abdülkadir'in rakibini sürklase edip bir başka bu toprakların çocuğu Yusuf'a verdiği pası asist, o namussuz direkten dönen topu da gol belledik.Bu iftihar dolu an bizim için her türlü galibiyetten daha evladır.

Sayın hocam... Fenerbahçe maçı öncesi,sırası ve sonrası hal hareketlerinizden ötürü size dargın da olsam(tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış ama haberi olsun dağın) Abdülkadir ve Yusuf'u bu forma altında izlemek bizler için çok büyük bir keyif.Bu keyfi yaşattığınız için tekrar minnetlerimizi arz ederiz.

Sayın hocam..Juraj Kucka, nam-ı diğer Kuco'yu aldırmayı çok istediniz.(ya da biz öyle biliyoruz) Siz istediniz diye ya da yönetim tarafından bu oyuncuya büyük yatırım yapıldı diye bu adamı tüm form düşüklüğüne rağmen ısrarla oynatmanızdaki ana fikri çözemiyoruz.Bu adamda çok büyük cevher var ve ortaya çıkarmak için mi bu kadar ısrar ediyorsunuz. Onazi'ye de iyi para verdik kötü de oynamıyor çocuk neden +90'dan evvel forma yüzü göremiyor?

Son olarak affınıza sığınarak bir şey daha sormak isterim.Bu takım kaç puan kaybettikten sonra öne geçtiği maçı galip bitirmeyi öğrenecek?

Saygılarımla.

Steril61
18.09.2017, 21:29
Galibiyetlerde hiç payı yok,puan kayıplarının tek sorumlusu.
Ne güzel dünya.
Galip geldiğimiz maçlara bakalım. Birisi Konya maçı ki ben stadda izledim maçı. Berbat bir futbol oynadık. İlk dakikalarda geriye düştük ve Burak'ın inanılmaz bir kafa golüyle beraberliği sağladık. Tam maç böyle bitti derken 90+ da ceza saha içine rastgele kesilen bir ortanın defanstan sekip Burak'ın önüne düşmesiyle bir şans golü bulduk. Kesinlikle hak ettiğimiz bir maç değildi. Taraftarın ite kaka desteğiyle aldığımız bir maç oldu.

Benzer senaryoyu Gençler maçında gördük. Ligin dibindeki bir ekiple karşılaşıyorsun. Maçın ilk yarısında silik ve kısır bir futbolla yenik duruma düşüyorsun. İkinci yarı ise olumlu bir hareketle (nadiren görülüyor) Abdulkadir değişikliği ile beraberlik geliyor. Sonrasında taraftarın tepkisiyle oyuna bir türlü sevemediğin Rodellega'yı alıyorsun. Onun golüyle de öne geçiyorsun.

Yani taraftar desteği ve baskısı olmasa inanın galip geleceğimiz filan yok. Dış sahadaki maçlara dikkat ederseniz taraftar baskısı olmadığı için adam fantazi yapıyor. Olmadık yerde futbol kısırı Bero'yu oyuna alıyor, Volkan Şen gibi performansı dipte bir adamı kurtarıcı olarak görüyor. Veyahut oyunun olumsuz gidişatına müdehale etmiyor. Bu tavır kulüple ve taraftarla dalga geçmektir. Bence bunun hesabını öncelikle taraftar sormalıdır. Bu kulüp Ersun Yanal denilen fenev ajanına muhtaç değildir.

Mustafa ÖZDEMİR
18.09.2017, 21:43
Galibiyetlerde hiç payı yok,puan kayıplarının tek sorumlusu.
Ne güzel dünya.

Alakası yok. Geçen hafta 2. Yarıda yaptığı hamleyle maçı kazandık

ccd6167
18.09.2017, 21:53
1. Hafta . konya. Kucka çizgiden çıkarmasa skor değişik olacak

2. Hafta fener. Bitik fener. Kötü fener. Son 30 dk ortashayı geçemedin. Bireysel skor

3. Hafta göztepe. Oyunda berbat skorda. Onur olmasa 5lik
Bu maçı çevirebilecek oyun yok

4. Hafta gençler. Pttye koy oradan da düşer.berbat kadro kurgusu. Fakat devre arası güzel değişiklik

5. Başak. İyi kadro. Fakat ritim tutmuşuz ki 60 dan sonra sahada yoktuk resmen . berbat bir müdahele yetkisi.

Geçen sezon

Adana maçı hatırlıyorum. Skor 1.1. Adana küme düşmüş. Dk 90. Hala daha stoperlerin ikisi geriden oyun kurma derdinde. Zaten bu maçta korkaklığını anlamıştım

yorumsuz6117
19.09.2017, 00:20
Bursa bile bizden fazla puan topladı sayende..

ErtuGrul
19.09.2017, 07:18
Futboldaki belli başlı kuralları bilmek icin pro linsansina gerek yok.Dunyanin bütün takım oyunlarında geçerli bir kural vardır; yorulan oyuncu daha dinç biri ile yer değişir,bu değişikleri yerinde ve zamanında yaparsan başarı olarak gereken sonuçları alabilirsin.Yok eger yapamazsan aynı Ersun hoca gibi Sudan bahanelerle puan kaybını başka sebeplere bağlarsın.Ersun hocanın futbol geçmişine sözüm yok ama futbol gelecegini mümkünse başka takımlar ile devam ettirsin.

Fatih Özkan
19.09.2017, 08:50
Başakşehir maçında nasıl oyuncu değiştirmezsin, aklım almıyor Hocam. Fener maçı ve bu maç için koca bir eleştiriyi hak ediyorsun, kusura bakma.

signal
19.09.2017, 08:59
Şapkadan tavşan çıkarmanı beklemiyoruz ancak futbolun kendi bilinen doğrularını, hani mekteplerde okutulan temel derslerden aklından kalanları uygularsan eminim daha başarılı olacaksın.

Travelair
19.09.2017, 10:21
Okay'ı stopere atacağına Kucka ile rekabete sokmalı. Okay ön liberoyu bildiğinden dolayı yer tutmasını biliyor, ama sırf bunu biliyor diye stoper oynatamazsınız, teknikmiş, topu iyi çıkartırmış... Bu futbolcu orta sahada neden oynayamıyor? Çünkü yeterince kıvrak değil ve istikrarı yeterli değil, yani pas hatası yapabiliyor. Sen orta sahada yeterli bulmadığın oyuncuyu son adam olarak stopere koyuyorsun. Oraya koyunca hatalarından arınacak mı? Futbolcunun konsantrasyonunu arttırmaya çalışıp gelişimini savunuyorsan bunun yeri Trabzonspor mu? Konsantrasyonunu arttırmanın başka yolları yok mu?

ÖmürKaradeniz61
19.09.2017, 10:46
Burda inim inim inlediğiniz şenol güneş 10 sefer Trabzonspora gidip gelmesine rağmen 1 tane adam oynatmış mı altyapıdan.Sadi,Hami gibi adamlar bu çocukları cesaret edip sahaya süremezdi bile.Şimdi tvlerde konuşuyorlar yok biz oynattık yok şöyle böyle diye.Yazıcı ve Abdülkadir Ersun hoca sayesinde kazanılmıştır kimse hikaye anlatmasın.Siz unuttunuz belki ama ben unutmadım yedek kulübemizde altyapıdan oyuncu yok diye ceza yediğimiz günleri.

Mert M.
19.09.2017, 11:50
Kanıtlanabilir olmaktan öte, sadece hissiyat benimkisi, bir nevi gözlem... Başakşehir maç başlığında da yazdığım gibi kafasını bize tam anlamıyla verememiş gibi yine. Zihnini bulandıran detaylar var gibi. Takımını yeteri kadar tanımıyor gibi geliyor bana. Çünkü bir insan bile bile aynı yanlışlarda ısrar etmez ihanet içinde değilse çalıştığı yere.
Veyahut sadece benim hüsn-ü kuruntum; bilemiyorum. Göreceğiz. Umarım yanılıyorumdur.

riv riv riv
19.09.2017, 12:30
Başarı senle gelecek Hocam.

Travelair
19.09.2017, 12:51
Kaba olmak adına değil ama tespit adına demek zorundayım: Sürekli hatalara fırsat verip sonra da eleştirileri dikkate almaması ve dolayısıyla "Kendini nimetten sayar" tavırlar ya da açıklamalar, hem kendisini girdaba sokar, hem de Trabzonspor'u

Adem Akyüz'
19.09.2017, 20:33
Beğendiğimden değil ama sürekli bir hoca değişiminden bıktığım için istifa istemiyorum. Ama kesinlikle kendine bir çekidüzen vermesi şart!
Hala aynı fikirdeyim. Kendine çekidüzen vermesi konusunda artık yönetimin de bir uyarı da bulunması gerek artık.

tRaiNer
19.09.2017, 20:41
Ersun Hocam sana 'Git' demiyorum.

Aksine Gel diyorum. Kendine Gel ve aklınla birlikte ruhunu da bu takıma ver.

Aklında istifa etmek gibi bir düşünce yoksa kalman doğru olandır.

Yok eğer başka planlar içerisindeysen hiç durma yol yakınken.

Şu da bir gerçekki bu taraftar haddinden çok çok fazla sabretti ve sabrediyor.

Hunk
19.09.2017, 22:30
Sonuna kadar desteklemek istiyorum ama bu kadar hata yapılır mı?

Çağdaş DENİZ
19.09.2017, 23:25
ben başarılı olacağını sanmıyorum. ha olursa da daha önce söylediklerimi geri alamam, çünkü başarı gelirse Ersun Yanalla değil ona rağmen gelecek...

esra61
20.09.2017, 00:06
Merak ettiğim biranda sosyal medya da öyle bir algı oluştu ki sanki taraftar Ersun hoca istifa etsin anlayışı yayıldı. Aksine istifa etmesin bu kadar sabir gösterildi hep birlikte meyvelerini toplamaya başlayalım diye bu serzeniş.
Bir an önce aklını başına toplayıp bu takıma doğru hamleler ile maçı kazandırmalı.
Sana güvenmek istiyoruz hocam ne olur bizi yanıltma,bu mutluluğa hep birlikte ulaşalım...

artvints
20.09.2017, 00:17
Maçin tekrarina baktim. Gol yiyene kadar başakşehir'in sadece bir kere dönen toplari alip atak tekrari yaptiği gözüküyor. Maç rahat gidiyormuş gerçekten. Bir de mevlüt'ün kucka'yi çalimladiği bi pozisyon var. Bunlar canli maç izlerken taraftara çok daha fazla korku veriyor tabi.

Sonra trabzonspor yedek klübesinde hareketlenme var diyor spiker o pozisyonun devaminda basit top kaybi yapiyoruz sonrasinda tembel bir savunma var. Çok adamla gelip golü buluyorlar.

Şu yedek klübe hazirliğini daha önceden yapip ilk tehlike sinyalinde oyuncuyu içeri atmasi takimin dikkatini yukari çekebilir. 80'i bulmasin. En geç 70, 75'de yedek oyuncu girsin. Daha çok oyuncuyla oynayip, enerjimizi yüksek tutariz. O kadar kasilacak, düşünecek bir durum yok, değiştir gitsin.

Değişiklikten çok yenilen gollere, yapilan bireysel ve basit hatalara çalişmak gerekiyor.

Defansin kampin başinda netleşip oturmasi gerekiyordu. Bu kadar oyuncu değişikliği doğru değil o bölgede. Yanliş oralardan başliyor. İki net stoperle, önde sabit bir forvetle bu 5 maçi geçebilseydik 10 puanin altina düşmezdik. Telafi etmek için ekstra derbi galibiyeti lazim.

Emrah KabuL
20.09.2017, 07:10
Bizde bu durumdan bahsettik evet 2-1'den sonra rakip üzerimize gelemedi oyunun kontrolü halen bizdeydi fakat buradakilere sorsan her an gol yiyebilecek bir görüntümüz varmış ki alakası yok..takımın durumu ne olursa olsun 70'lerde oyuncu değişikliği yapılması gerekirdi ki bununda hazırlığı yapılıyordu..o pozisyon biraz şanssız bir şekilde gerçekleşti ama sırf gol yedik diye de bunu oyuna müdahele edilmemesine geç kalınmasına bağlamak da doğru değil.Oyuna müdahale edilip de tam tersi bir tablo da ortaya çıkabilirdi ki o zaman da yine hoca eleştirilecekti..sonuç olarak takım kazanmadığı sürece sahada oynanan futbol ne olursa olsun hoca eleştirilecek..

Cagdas Topal
20.09.2017, 08:26
Başarılı olması imkansız problem kendisinden kaynaklı, Ersun Yanal ile olmayacağını geçen sezondan beri söylüyoruz.

pazarkapılı
20.09.2017, 12:19
onemli eksiklerden bir tanesi daha onceden de anlatmaya calıstıgım gibi skor onde iken oynamayı bilmemek belki cok dogru oynayamamak bu tamamen yeni kurulmus takım sancıları....skoda onde oynarken ogrenmek gerekir....her kontrada kontra yemek oyun acemiligi....

hocanın kafasındaki oyun oldukca güc ve mac icinde işlerin cok dogru degil en azından dogru gitmesi cok onemli....genclerbirligi macında one gectigmizde bile rahat olamamıstım son gol gelene kadar....

kazanırken ogrenme sürecinin en aza indirilmesi kusursuza yakın hatların olusmasına kadar yuksek yuzdeli hucum hattından gectigini soylemek gerekiyor....

Ali İhsan
20.09.2017, 12:51
Maç içinde kardeşimle yazışıyoruz, başakşehir değişiklik üstüne değişiklik yapıyor, sonuncuyu da yaptılar, düşündüm biz niye değişiklik yapmıyoruz baktım gerek yok gibi aslında... Hatta kardeşime de yazdım...

Bundan beş dakika sonra oyun değişmeye başladı, yani yorgun rakip değişikliklerle kendine geldi, işte hocanın yapması gereken o değişikliklerin mantığını yakalayıp panzehiri önden sahaya yollamalıydı. Yani takım rahat diye takıma dokunmamak yerine, takımın gardı düşmeden önlem almalıydı, tabi bu da bir risk, kazansaydı kimse hocaya birşey demeyecekti...

Hocanın eski dönemleri dahil böyle kırılma maçlarında hep başarısız olması kafa karıştırıcı olsa da şu an abartılı tepkiler, vurdu kırdılar için erken...

Şanlı SanMarino
21.09.2017, 05:01
Kaba olmak adına değil ama tespit adına demek zorundayım: Sürekli hatalara fırsat verip sonra da eleştirileri dikkate almaması ve dolayısıyla "Kendini nimetten sayar" tavırlar ya da açıklamalar, hem kendisini girdaba sokar, hem de Trabzonspor'u
Ancak şu bir gerçek ki yapılan eleştiriler haddi aşıyor ve mide bulandırıyor. Oyuncu değişikliğini x dakika yerine y dakikada yap diye teknik eleştiri mi olur? 13 yaşında mıyız biz? y dakikada yapsa puan alınacağının garantisi mi var?

Oyuncu da hata yapar, idareci de.

Hoca da yapacaktır.

Şanlı SanMarino
21.09.2017, 05:08
Allah aşkına bu takımı angarya olarak görmekten vazgeç ve aklını başına topla.

Allah aşkına ben bildiğimi okuyacağım tavrından vazgeç. Maça müdahale etmek bu kadar zor mu?

6-0 7-0 yenilen takımı şu seviyeye getiriyorsun eyvallah ama bir maça müdahale edemiyor musun ya?

Soner kilit nokta şu. Rakipler ardarda doğruları yaparken biz 5 yıl boyunca yanlışları dizdik. Sonra da doğru sonuç vermesini umduk. Aradaki makas o kadar çok açıldı ki bunun iki günde kapanması ancak ucuz komedi filmlerinde olur.

Sistemli, planlı, zamanla geri dönüşümü olan ve anlık sonuçlarla hareket etmeyen bir kulüp olmak zorundayız.

Sorun Ersun mu? Bugün gitse 5 maçta 15 puan mı alacağız? Allah aşkına azıcık akıl, azıcık mantıklı olalım.

Geriye doğru Ersun'dan geriye hocalara bakalım;
Sadi
Hami
Şota
Vahid
Mustafa Reşit
Tolunay

Bunların hangisi bu takıma ardarda 5 maç kazandırdı, 10 maç kaybettirmedi? Veya hangisi bu ümidi verir? Emin olun Ersun gitse bu ve türevi bir antrenör işe başlar. 2 yıllık birikim bir anda çöp olur.

ibrahim
21.09.2017, 07:55
Burda inim inim inlediğiniz şenol güneş 10 sefer Trabzonspora gidip gelmesine rağmen 1 tane adam oynatmış mı altyapıdan.Sadi,Hami gibi adamlar bu çocukları cesaret edip sahaya süremezdi bile.Şimdi tvlerde konuşuyorlar yok biz oynattık yok şöyle böyle diye.Yazıcı ve Abdülkadir Ersun hoca sayesinde kazanılmıştır kimse hikaye anlatmasın.Siz unuttunuz belki ama ben unutmadım yedek kulübemizde altyapıdan oyuncu yok diye ceza yediğimiz günleri.
Sırf ceza ödememek için, 1461 takım olmaya başladığı zamanlarda o kadrodan alınıp Trabzonspor'da iki sezon boyunca yedeğe hapsedilen Zekiyi de unutmadım ben. Cidden çok rezil dönemlerdi.

Ya da iki fenerli ile dalaştı diye Rizeye sürgüne gönderilen Sercan Kaya'nın gidişinden sonra dağılan beş yıllık 1461 Trabzon projesi.

O dar kafalılar yüzünden bunun gibi onca emek hiç oldu. Bana göre Ersun Yanal'ın gitmesi de bir çok emeği yok edecek. Bu adamın etinden sütünden yararlanmak, yani saha dışındaki futbolcu gelişimini ve Trabzonspor Akademisini hayata geçirebilmek varken, neden iki üç saha sonucu yüzünden heba olsun her şey?

Onca sene sabretmeyi öğrenmişsin, hakkının alenen çalındığı davada bile tevazu gösterip beklemeyi biliyorsun da, şimdi birden Ersun Yanal konusunda mı tezcanlılığın depreşiyor yani?

Fatih Çelik
21.09.2017, 09:05
Şenol Güneş alt yapıdan oyuncu çıkarmadı o dönem ama statta ancak youtube da duyabileceğimiz Şampiyonlar ligi müziğini çaldırdı. İsterseniz zeki yavru fotoğrafı eşliğinde dinleyebilirsiniz.

Fatih Özkan
21.09.2017, 10:55
Hocam lütfen toparla.
Sana inanıyoruz.

selcuk
21.09.2017, 11:01
Sırf ceza ödememek için, 1461 takım olmaya başladığı zamanlarda o kadrodan alınıp Trabzonspor'da iki sezon boyunca yedeğe hapsedilen Zekiyi de unutmadım ben. Cidden çok rezil dönemlerdi.

Ya da iki fenerli ile dalaştı diye Rizeye sürgüne gönderilen Sercan Kaya'nın gidişinden sonra dağılan beş yıllık 1461 Trabzon projesi.

O dar kafalılar yüzünden bunun gibi onca emek hiç oldu. Bana göre Ersun Yanal'ın gitmesi de bir çok emeği yok edecek. Bu adamın etinden sütünden yararlanmak, yani saha dışındaki futbolcu gelişimini ve Trabzonspor Akademisini hayata geçirebilmek varken, neden iki üç saha sonucu yüzünden heba olsun her şey?

Onca sene sabretmeyi öğrenmişsin, hakkının alenen çalındığı davada bile tevazu gösterip beklemeyi biliyorsun da, şimdi birden Ersun Yanal konusunda mı tezcanlılığın depreşiyor yani?

sercan sürgüne yollanmadi

bizzat rte nin ricasi ile rizeye satildi

Ozan Yılmaz
21.09.2017, 12:54
Hocadan yine Akbaş övgüsü geldiğine göre bu haftada onu izlemek için kendinizi hazırlayın.

ibrahim
22.09.2017, 02:33
sercan sürgüne yollanmadi

bizzat rte nin ricasi ile rizeye satildi

Apar topar ikinci fener maçından önce rakibe el vermeyerek huzurlarını bozmasın diye yollandı Rizeye. Sürgünden bir farkı yok bunun.

Ozan Yılmaz
22.09.2017, 21:26
Defooooooooollllll!!!!!

Ogün'
22.09.2017, 21:26
Bir sezonu bitirdin.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TSKara61
22.09.2017, 21:30
Evet, gecmis olsun. Bu son damla oldu, artik yakinda istifasi gelir.

Yere dusene vurmayi sevmem. Linc sevdalisi da degilim. Fakat olmayacagi, olduramadigi cok uzun zamandir belli.

Art niyetli oldugunu dusunmuyorum. Motivasyon, konsantirasyon eksikligi falan oldugunu da dusunmuyor.

Sadece ve sadece Taktik anlayisinda ciddi eksiklikler var, ve bu uzun zamandir cok pahaliya mal olmaya basladi.

Yonetim bugunden itibaren alternatif arayislarina girer, adayi buldugunda istifa gelir.

Gecmis olsun. Umarim yeni gelen hoca uyum saglar.

Ogün'
22.09.2017, 21:41
Çık bu haftada gelişen bir takımız de.

cınar#7
22.09.2017, 21:41
İstifa! Kalecinin de kariyeri bitti bu arada

a.fındıkoğlu
22.09.2017, 21:42
Ali Koc baskan adayligini acikladi sikebahceye acaba teknik direktor adayı kim acaba ?

sem61
22.09.2017, 21:42
Bizim kadar dert etse böyle olmazdı

Neyse biraz daha savunani çıkar elbet

castillo61
22.09.2017, 21:49
Şu futbol fukarasını başımıza en iyi yerli hoca yaptılar. 15 dakika pres yaptık diye Başak'ı mat ettik diyenler vardı. Bu adamın gerçekten bir taktiği olduğuna inanlar var. Hayat garip.

Arif Timurcioğlu
22.09.2017, 21:52
Bugüne kadar hep savundum ama bunun bir açıklaması yok Trabzonspor dan istifa etmekke kalma Türk futbolundanda uzak dur.

cınar#7
22.09.2017, 21:53
4 gol yedi bu Alanya gecen hafta şimdi bize 4 tane attılar gelişme halindeyiz biz hala

Kadir
Artık harbiden çek git sıktın valla bugüne kadar destekledim ama yeter

Semih AYDIN
Bekliyoruz

Ogün'
Kovmayan haindir

Timur Mikhail
22.09.2017, 21:54
Bitik, iyi bir takımı bu kadar dengesiz hale nasıl getiriyorsun ??? 2 gr oyun okuyamıyor bitmiş herif..

Oğuz ZEYTİN
22.09.2017, 21:55
Allah seni bildiği gibi yapsın.

DeAgLeMaNyAq
22.09.2017, 21:56
3-0 öndeyken de kötü oynuyorduk ama şansımız yaver gitti. Esteban konusunda söylendiği gibi kendisi çıkmak istediyse bilemiyorum. Lâkin girdiği her topu ezen Volkan değişikliğiyle hücum gücümüzü bitirdik. Artık işi çok zor...

Ogün YAZICI
22.09.2017, 21:56
7-0 dan 6-0 dan güç ve kredi alarak gelen adamın yiyeceği b.k budur...
Tarih unutmayacak sizi...

Seni savunduğum günler için utanç duyamıyorum şu an
Elim ayağım titriyor üzüntüden sinirden boşvermişlikten başka birşey hissedemiyorum
Milyonlarca kişinin haftasını ayını yılını bitirdin
Allah seni bildiği gibi yapsın

Timur Mikhail
22.09.2017, 21:58
Castillo ile derdi ne bunu da açıklasın öyle istifa etsin.

İbrahim CİHAN
22.09.2017, 22:01
Başakşehir, Fenerbahçe ve bu maçta en az bizim kadar seyretti oyunu ve 7 puanımıza mal oldu. Hoca ise müdahalesini yapacak, benden farkı yok. Ben de aynı şekilde izliyorum. Sabır taştı, belli ki olmayacak. Olcay Şahan'a 90 dk katlanabilmesine mi yanayım, oyunda en hareketli oyuncu Abdülkadir'i oyundan almasına mı yoksa Castillo dururken Volkan'ı oyuna sokmasına mı, orta saha yol geçen hanına dönmüşken Onazi'yi almamasına mı bilemedim.

Tuğrul
22.09.2017, 22:04
Daha 6.haftada TS'u hedefsiz bir takım haline getirdi.

Bu puan kayıplarını telafi etmek imkansız. Yeni teknik direktör arayışları başlamalı.

Erinç
22.09.2017, 22:07
Ersun yanal gitmeden ben maç falan seyretmiyorum ve destek vermiyorum artik...bitti.

Mustafa ÖZDEMİR
22.09.2017, 22:08
Bırak git .

Sefaenes
defol defol defol

TSKara61
Ziyan olan bu kadronun kalitesine ve takimin iyi havasina uzuluyorum. Fakat en cok kaybolan puanlara uzuluyorum.

Senol ya da Terim bu takimi net sampiyon yapar. Fakat Terim'i bu takimda gormek istemiyorum.

Mustafa YILMAZ
22.09.2017, 22:15
burayada yazayım belki okursun ersun yanal.

castillo'yu oynatmama sebebin nevzat aydın aldığı için mi ? hani özkan doğan'ın twitter'de laf attığı ? ortak mısınız onunla?

çok yanlış sularda yüzüyorsun elinde muazzam bir fırsat varken o sular seni boğar.

Vkgz
22.09.2017, 22:22
kulübede 3 defans var hoca farkındamısın

acan61
22.09.2017, 22:22
Linç başlamış biraz geç geldim beyler. Ersun deneme tahtası yaptığı takımı sanıyorum elinde deneyeceği bir nok kalmadı. Haftaya ilk 11 veya sonradan castillo ve onazi ve hatta hubocan olmaması durumunda kastı olarak takımın içine ediyor demektir yok bunları da deneyerek olmuyorsa cenabetlik durumu vardır boy abdesti gerektirir.

Saint Castillo
22.09.2017, 22:24
Düzenin hocası olmuş üstüste on tane takım düşürse de abileri onu işsiz bırakmaz, bülent uygundan farkı hocalığı çok az daha iyi becermesi.

tsukru61
22.09.2017, 22:25
ersun seviciler, alin ersununuzu...

batuhanTs
22.09.2017, 22:29
Ali Koc baskan adayligini acikladi sikebahceye acaba teknik direktor adayı kim acaba ?
fındık kadar beynin var onu da abuk subuk komplo teorilerinde harcama

Adem Akyüz'
22.09.2017, 22:30
Beğendiğimden değil ama sürekli bir hoca değişiminden bıktığım için istifa istemiyorum. Ama kesinlikle kendine bir çekidüzen vermesi şart!
Hala aynı fikirdeyim. Kendine çekidüzen vermesi konusunda artık yönetimin de bir uyarı da bulunması gerek artık.Artık düzelmeyeceğine ikna oldum. Bu saatten sonra birlikte geçirilen her dakika camianın ayıbı olarak kalacaktır.

Mert'
22.09.2017, 22:30
Defol artık be

batuhanTs
22.09.2017, 22:31
Artık düzelmeyeceğine ikna oldum. Bu saatten sonra birlikte geçirilen her dakika camianın ayıbı olarak kalacaktır.

kendinizi alıntılayacağınıza küfür eden onlarca adama yapmanız gereken şeyi yapın

erolizmts
22.09.2017, 22:36
Aykut'un yeri sağlam değil. Ersun bunu görüyor. Bütün hamleleri buna yönelik. Kovulmak için açık kapı bırakıyor gibi. Ha yarın Aykut bjk'yi devirirse psikolojisi ne hale gelir tartışılır.

Harun-61
22.09.2017, 22:37
Castillo varken Volkan'ı almak nedir yahu.

Yazıklar olsun, yazıklar !!!!

Gümüshaneli61
22.09.2017, 22:37
Ersun Yanalin e-mail adresi var mi ? Varsa biri yazsin buraya lütfen.

Gümüshaneli61
22.09.2017, 22:38
Insallah FB baska birini alir ve ortada kalirsin EY. Gerci en büyük suc sende degil, yönetimde.

Ogün YAZICI
22.09.2017, 22:51
Maç sonunda resmen taraftara "siz kim köpeksiniz"demeye getirmiş
Bu adam bu takımın başında oldukça o stada giden net gerizekalıdır.

acan61
22.09.2017, 22:52
Maç sonu açıklamalarından sonra düşündüm de açıklamalarında "kendisinin ve oyuncularının kariyerleri açısından çok kötü olmuş bu skor" . Senin ve oyuncularının kariyerleri canı cehenneme. Bu taraftara önem ver " taraftar hep konuşur" gibi açıklamalar nası yaparsın ya sen kimsin ki senin kariyerin kim maaşlı bir çalışansin bu nasıl bir rahatliktir hatanı bile kabul edip taraftardan özür dilemiyorsun kariyer diyorsun bu nedir ya biri açıklasın lütfen

ozturk
22.09.2017, 22:53
Dalga geçiyor taraftarla...

Harun CAN
22.09.2017, 22:54
Geçen sene Aytaçı ısrarla oyunda tutup Rodallegayı oyundan aldığı Kayseri maçında teşhisi koydum. Bu camia ile ta.şş geçiyor. Fenerin içimize yerleştirdiği Truva atı.

Royal Heart
22.09.2017, 23:02
Alanyaspor'a 3-0'dan 4-3 yenilmek artık uzun uzun izahatlara gerek bırakmadı. Tablo ortada.

TSemih61
22.09.2017, 23:03
"Adaletli bir kadro değil. Ersun Yanal bu maçı kazanır veya kaybedir bilemem de bu tercihlerle uzun vadede başarı kesinlikle mümkün değil.

Yedek tercihleri bile yanlış. Pereira sakatlandı diyelim kim geçecek o mevkiye? Uğur'u yedekte tutmuşsun kaybetmemek için iyi güzel de Kamil Ahmet veya Bongonda'yı niye umursamıyorsun? Onlar bu takımın oyuncuları değil mi? Hele Volkan niye orada? Ben bu takımda olsaydım hocanın adaletine asla güvenmezdim. Kötü oyuncu yedeğe çekilmeyecekse bunca zamandır yedekte bekleyen oyunculara ne ara sıra gelecek? Ersun Yanal kibrine yakışır hareketlerde bulunuyor.
"

Maçtan önce yazdım bunu. Hocanın başını adaletsiz davranması yaktı. Sana ders olsun hocam. Sürdürülebilir bir yapı yok bunu her defasında yazacağım arkadaş. Sen rotasyon yapmazsan, hak edene formayı vermezsen her şey gelir başına.

Pshycologist41
22.09.2017, 23:24
1- Daha mac oncesi aciklamasinda spiker fenerden 4 yemis bir alanya var dediginde (inanmayan bulup izlesin) sikecileri goklere cikarip sonucta onlar fenerbahce her takima karsi o skorlari normal deyip ardindan bizden bahsederken kaybetmemeye oynayacagiz diyerek bizi asagilamasi alenen rezilligin ilkiydi. Bu takimin basinda adam gibi bir baskan olsa skor ortada bile yokken yol verirdi.

2- Mac sonu gelisen bir takimiz demedi ki berabere kalsaydik bunu kesin diyecekti olmadi.

3- Sen kimsin ki bu takimin taraftarina, bu ugurda can verenlere, kalbinde bu sevda ile aramizdan erken ugurladigimiz Kazim'a, Samet'e ve onlarcasina hassittirsinler diyecek cesareti kendin de buluyorsun gafil insancik.

TSKara61
22.09.2017, 23:33
Geçen sene Aytaçı ısrarla oyunda tutup Rodallegayı oyundan aldığı Kayseri maçında teşhisi koydum. Bu camia ile ta.şş geçiyor. Fenerin içimize yerleştirdiği Truva atı.

Daha da acisi, bunu goremeyen taraftarlar. Saniyorlar ki elestiriler alinan son 2-3 skorlan alakali.

Kadir
22.09.2017, 23:35
Ben artık pes ettim, Hamza Hamzaoğlu bu kadro ile daha başarılı olur.

TSKara61
22.09.2017, 23:36
"Adaletli bir kadro değil. Ersun Yanal bu maçı kazanır veya kaybedir bilemem de bu tercihlerle uzun vadede başarı kesinlikle mümkün değil.

Yedek tercihleri bile yanlış. Pereira sakatlandı diyelim kim geçecek o mevkiye? Uğur'u yedekte tutmuşsun kaybetmemek için iyi güzel de Kamil Ahmet veya Bongonda'yı niye umursamıyorsun? Onlar bu takımın oyuncuları değil mi? Hele Volkan niye orada? Ben bu takımda olsaydım hocanın adaletine asla güvenmezdim. Kötü oyuncu yedeğe çekilmeyecekse bunca zamandır yedekte bekleyen oyunculara ne ara sıra gelecek? Ersun Yanal kibrine yakışır hareketlerde bulunuyor.
"

Maçtan önce yazdım bunu. Hocanın başını adaletsiz davranması yaktı. Sana ders olsun hocam. Sürdürülebilir bir yapı yok bunu her defasında yazacağım arkadaş. Sen rotasyon yapmazsan, hak edene formayı vermezsen her şey gelir başına.

Ders alacak bir yapisi yok. Hedefsiz sezonda taraftar Abdulkadir diye yalvarirken, israrla Aytac'i oyuna alan birisi.

BJK macina kadar efsane oynayan takimi bozup Avrupa'yi goz gore kaciran birisi.

Bu saatten sonra istifa. Cooook am cooook gec kalinmis bile.

TSKara61
22.09.2017, 23:37
Maç sonunda resmen taraftara "siz kim köpeksiniz"demeye getirmiş
Bu adam bu takımın başında oldukça o stada giden net gerizekalıdır.

Sedat Peker t-shirt'leri giyen beyinsizler varken bunu beklemek abestir.

TSemih61
22.09.2017, 23:45
Ders alacak bir yapisi yok. Hedefsiz sezonda taraftar Abdulkadir diye yalvarirken, israrla Aytac'i oyuna alan birisi.

BJK macina kadar efsane oynayan takimi bozup Avrupa'yi goz gore kaciran birisi.

Bu saatten sonra istifa. Cooook am cooook gec kalinmis bile.
Dediğim gibi çok kibirli ve her şeyi en iyi ben bilirim kafasında. Halbuki azıcık akıllı olup rakibi küçümsemeydi Volkan yerine Onazi'yi alırdı. Bak maç içinde bile ders almıyor durumdan. Hala rakibi ciddiye almıyor. Okay inadına hücuma çıkıyor savunma düzenini bozuyor.

Oyuncular ve hoca kendileri ettiler kendileri buldular. Tabi her zamanki gibi sinir olmak taraftara kaldı. Bu dersi hayatlarının sonuna kadar unutmasınlar. Maç başlığına yazdığım gibi travmatik ve atlatması zor bir durum.

Ha son olarak, BJK maçının olması çok önemli çünkü, ciddi bir rakiple karşılaşmak motivasyonlarını üst düzeyde tutacaktır. Umarım ve umarım o maça doğru kadro ile çıkar, Kucka'yı kenara oturtur. Aksi halde kovulması kaçınılmaz.

TSKara61
22.09.2017, 23:51
Dediğim gibi çok kibirli ve her şeyi en iyi ben bilirim kafasında. Halbuki azıcık akıllı olup rakibi küçümsemeydi Volkan yerine Onazi'yi alırdı. Bak maç içinde bile ders almıyor durumdan. Hala rakibi ciddiye almıyor. Okay inadına hücuma çıkıyor savunma düzenini bozuyor.

Oyuncular ve hoca kendileri ettiler kendileri buldular. Tabi her zamanki gibi sinir olmak taraftara kaldı. Bu dersi hayatlarının sonuna kadar unutmasınlar. Maç başlığına yazdığım gibi travmatik ve atlatması zor bir durum.

Ha son olarak, BJK maçının olması çok önemli çünkü, ciddi bir rakiple karşılaşmak motivasyonlarını üst düzeyde tutacaktır. Umarım ve umarım o maça doğru kadro ile çıkar, Kucka'yı kenara oturtur. Aksi halde kovulması kaçınılmaz.

Iyi top oynayip one gecsek bile, skoru tutmaktan bihaber bi hocamiz var, kardesim. Bu saatten sonra umitli olmanin bir manasi yoktur.

Kibir hakkinda dediklerin dogru. Trabzon'da sokaktan en siradan birini cevir, sor Onazi'yi soyler sana. Hoca ya inadina ya da taktiksel kitligindan hic bir hamle yapmiyor. Oyuna aldigi adam kanat.

Heba olan 10 puana uzuluyorum. Su an sampiyonluk yarisinda bas basa olabilirdik. Bugun kazansak bile potada sayilirdik.

Dedigin gibi umarim takim hocaya ragmen iyi havasini kaybetmez. Herkes simdi senaryo yaziyor, Onur, Esteban, Rodallega falan. Bunun bas sorumlusu yine kotu skorlarin muhendisi hocadir. Sen maclari kazanirsan, kimse boyle bos magazin haberlerine girismez.

sasone
23.09.2017, 00:07

"

Birebir buna yakın bir şeyler yazacaktım,çok güzel bir özet olmuş.
Bunu Ersun Yanal'a sormak isterdim,isteyerek mi yapıyor yoksa takımın iç huzuru bozulmasın diye en sessiz ve güçsüz olanları biraz haksızlık yaparak,işleri tekrar rayına sokana dek buna katlanmak zorunda olduğu için mi yapıyor?

Ersun Yanal'ın bunu söyleyecek cesareti var mı acaba?

Ama sonunda ne olursa olsun eğer hak edene hakkını vermezsen,ahı geliyor ve hakkını alıyor.Unutmaması gereken şey Ersun Yanal'ın.

castillo61
23.09.2017, 00:08
İnadına Ersun çekenler, fener artığını Trabzonspor'a nimet sayanlar eserinizle gurur duyun.

https://www2.pic-upload.de/img/33963878/IMG_7070.jpg

Edit: keşke sorun sadece fenerli oluşu olsa, sorun teknik direktörlüğü, bu mesajım tamamen forza, inadına çekenlere

yorumsuz6117
23.09.2017, 00:11
Birebir buna yakın bir şeyler yazacaktım,çok güzel bir özet olmuş.
Bunu Ersun Yanal'a sormak isterdim,isteyerek mi yapıyor yoksa takımın iç huzuru bozulmasın diye en sessiz ve güçsüz olanları biraz haksızlık yaparak,işleri tekrar rayına sokana dek buna katlanmak zorunda olduğu için mi yapıyor?

Ersun Yanal'ın bunu söyleyecek cesareti var mı acaba?

Ama sonunda ne olursa olsun eğer hak edene hakkını vermezsen,ahı geliyor ve hakkını alıyor.Unutmaması gereken şey Ersun Yanal'ın.
Olan Trabzonspor'a oluyor Ersun'a bişey mi oluyor en kötü kovulur tazminatını da alır gider , maçtan sonra ki sülalem rahat tarzı konuşmasından Trabzonspor'u şeyine bile takmadığı belli , istifa etmez Trabzonspor'a tecavüz etmeye devam edecek.. Kovarsın alacaklarını ödersin anca öyle gider bu karakter fakiri..

sasone
23.09.2017, 00:17
İnadına Ersun çekenler, fener artığını Trabzonspor'a nimet sayanlar eserinizle gurur duyun.

https://www2.pic-upload.de/img/33963878/IMG_7070.jpg

Kimse inadına bir şey çekmiyor,Ersun Yanal gidecekse bile çıkıp açık ve net bir şekilde şu şu sebeplerden dolayı istediğimi yapamadım demeli,bunu ortaya koymalı,sorun şu,çözüm bu ama ben bu bu sebeple çözümü uygulayamadım' bitti.

Ayrıca taraftarı umursamama anlamında söylemedi,ben taraftarın tepkisine cevap veremem çünkü bu doğru olmaz,benim işim takımla dedi.
Böyle bir olaya ben de tecrübesizim dedi,kariyerimde olmayan türde bir maç manasında.

Olan Trabzonspor'a oluyor Ersun'a bişey mi oluyor en kötü kovulur tazminatını da alır gider , maçtan sonra ki sülalem rahat tarzı konuşmasından Trabzonspor'u şeyine bile takmadığı belli , istifa etmez Trabzonspor'a tecavüz etmeye devam edecek.. Kovarsın alacaklarını ödersin anca öyle gider bu karakter fakiri..

Bu adam TD olarak belli bir kariyere sahip,beğen beğenme şimdi bize özgü sorunlardan mı istediğini alamıyor,yoksa Hocalık yetisi sorun mu?
Bizde en son başarılı olan ŞG,gittiği Bursa ve Bjk'de durumu ortada.

Sorun bizde ise bizim değişmemiz gerekiyorsa,bedeli ödeyelim mi?

sametaydin
23.09.2017, 01:17
Türkiye Avrupa gibi değil. Slaven Bilic Westham United la her sezon 8-9-10. sırada ligi bitirse kimse bişey demez Maç oldu izlendi bitti gitti olmuyor burada. Burası Türkiye. Maçtan sonra herkes sinirli. Hocam senin çıkıp bir daha böyle olmicak demen içimizi rahatlatmadı. Zaten bir daha böyle olmayacağını biz de biliyoruz bu futbol mucizesiydi. Ama toplantıda hiç yoksa o rahat tavırların yerine ben sinirli birini görseydim kendinden emin birini görseydim içim daha rahat olurdu. Ama pek de umursamaz tavırlar içinde olduğunu sezdim sanki. Yanılıyor da olabilirim ama kadro iyi gerçekten ligde şampiyon olabilecek bir kadro var şu an. Yapamayacağını düşünüyorsan lütfen git. Sen her zaman bu ligde iş bulabilecek bir hocasın.

ErtuGrul
23.09.2017, 01:29
Daha önceleri sana Trabzonspor hocası olduğun icin ve Trabzonspor'a saygımdan dolayı Ersun hoca diyordum.Bu saatten sonra Ersun sadece Ersun diyeceğim.İnşallah en kısa zamanda çok sevdiğin Fenerbahçe'ne geri dönersin.Bu takıma verebilecek birşeyin yok ama aldığın ahlar var söndürdüğün umutlar var.İstifa et ve git.

tristram
23.09.2017, 03:38
volkan ilk alindiginda bir roportaji vardi bir ay icerisinde takima katilirim diye..keza benzer aciklamayi ersun hocada yapti.ama artik idmanda ne olduysa basaksehir ve bu macta sonradan girdi.volkan eminim kendiside saskin bir sekilde oyuna giriyordur..hayir volkan her halukarda oynayabilecek kalitede bir adam degilken nedir bu inat?en iyi donemi castillo'nun bir depari etmez..yaz boyu kamp goren castillo-theo gibi adamlar kulubede bekledi.simdi bu adamin adaletine kim inanir?ya bu hareketi bilincli yapiyor yada castillo-theo-roda ucu kendisine kotu birsey yapti.boyle giderse castillo ve hugo devre arasinda gider.cunku volkan-olcay oldugu surece castillo sans bulamaz.32 yasindaki roda sadece 10 dakika oynamak icin takimda kalmaz.yazik gunah.kaybedilen tum puanlarin bas sorumlusu.hadi deplasman oldugu icin sikebahce macina normal diyelim ama goztepe-basaksehir-alanya..bu maclarda kaybedilen 8 puani nasil telafi edecek cok merak ediyorum.sansa kazanilmis bir konya maci,ilk yarisi kendi hatasindan dolayi cope atilan gencler maci..sene basindan bu yana abdulkadir'i oynatmasindan baska herhangi bir olumlu hamlesi yok..
kendisini gelmesini en cok isteyen adamlardan biriydim ama artik kabak tadi vermeye basladi..boylesine bariz hatalarla bu takim yonetilmez.

Şanlı SanMarino
23.09.2017, 04:05
Son 12 maç 2 galibiyet 6 beraberlik 4 yenilgi. Kulüp başkanı babası olsa kovar, kendi de olsa görevine son verir.

Teknik, taktik vs konuşmanın anlamı yok. Bir an önce vedalaşıp seneye başarılı olabilecek bir hoca ile yola devam etmek gerekiyor. Bu yıl zaten bizim için çoktan bitti bile.

Ersun Bey iyi hoca falan bizde 3 ayrı dönemde de uzunca bir süre görev yapmasına rağmen tutmadı. Çöp bidonu bile olsa 3-0'dan Alanya'ya 4-3 maç vermezdi. 6-0 bitecek maçı heba etti.

Emeği geçen, bu taraftara hüsran yaşatan herkese de yazıklar olsun.

ccd6167
23.09.2017, 08:01
Ben geçen seneden beri bu adama ayarım.. Geçen seneden beri takımı sabote ediyor.. Hırs heyecan zaten yok.. Uyuz bir hali var...

Hala istifa etmiyor

Fatih Özkan
23.09.2017, 08:05
Sana saygım kalmadı artık.

BERBATOV61
23.09.2017, 08:27
halen daha burada şu adamı hoca diye savunanlar var, vay ben ben sizin izlediğiniz futbola ne diyim.

zaqua
23.09.2017, 09:09
Talihsizlik 1 kere olur 2 kere olur. Hayatımızda yaşamadığımız rezillikleri yaşadık son 2 yılda hepsine bir bahanesi var. Oyun olarak zerre gelişme yok. Sanki tazminatının peşinde. Artık sabredilecek bir nokta kalmadı. Yönetilebilir bir takım diye tutturmuş aynı lakırdıyı sürekli tekrarlıyor. 2 senede 100 milyonlar değerindeki şirketleri değiştiriyor, adam ediyor insanlar Ersun paşa 22 tane topçuyu çekip çeviremedi. Öyle konuşmalar yapıyor ki sanki klübün muhasebesi umurunda. Eğer umrundaysa maç kazan be adam kasaya para girsin. Artık sinirimi bozuyor kenarda, iyi niyetli olmadığını hissediyorum. Yakın zamanda şike yuvasına döner. Artık git daha fazla soruna sebep vermeden.

Emrah KabuL
23.09.2017, 09:26
Fener ve Basaksehir deplasmanlarında 2-1'i koruyamamızı bir nevi anlarız da kendi evinde 3-0'dan Alanya'ya maç vermemizin hiç bir izahı olamaz.Derhal istifa etmeli.

Samet GÜVEN
23.09.2017, 09:46
Hocalığını savunanlardandım uzunca süredir.

1-Şikeciler maçındaki ndoye değişikliği,
2-başak maçındaki gelen golü göremeyip değişiklik yapmaması,
3-dünkü maçta devre arası Yusuf-onazi değişikliği rakibi kaleye yanaştırmayacağını düşünmemesi!,
4- üstüne bir de castillo varken volkan değişikliği ile adaleti bitirmesi.

Bunları yapabilmek için lisanslı hoca olmaya gerek yok. Ya başka derdin vardır ya da bunamışsındır. Hangi sebeple olursa olsun artık varlığı zarardır.

Bu saatten sonra düşünülen istikrar, zarar verir. Hoca karşısındaki büyük kitle küçümsenemez artık.

Değişim ise heyecan getirir. Bir süre !

Fatih Çelik
23.09.2017, 09:48
Hala Ersun'u savunan var mı ya? :D Kovulduğu an fonda Kazım Koyuncu'dan Uy Aha çalacak kafamda. Üzülmeyin bu sadece sakalımızı kesmek olacak daha gür çıkacak.

Travelair
23.09.2017, 09:50
7-0, 6-0, 3-0'dan 3-4. Daha ne kadar küçülteceksin. Defol git! Gitmiyorsan başkan gitsin!

sem61
23.09.2017, 09:53
Biz taraftarlar olarak kimimiz hala üzgün kimimiz hala sinirli

Peki Ersun yanal üzgün müdür , bizim kadar denetlenmiş midir?

Bu adama giderse ne yaparız bu adama mecburuz daha iyisini bulamayız diyen arkadaşlar maçtan sonra yıkılmıştır ama bu adam o kendini hala sevip kollayan taraftarı bile umursamadığını çok bariz bir şekilde açıkladı

Utanması çekinmesi üzülmesi gerektiği halde umursamaz tavırlarla bizimle dalga geçti .

Teknik taktik anlamda eleştiriler ayrı bir konu onlara girmiyorum ama takımı sahiplenmeyen bir teknik direktör ile ne kadar daha devam edeceğiz ,bu klüp yöneticileri bugün yönetici olup olmadıklarını gösterecekler

doktor
23.09.2017, 09:54
Bas git hocam maç biteli 12 saat oldu hala istifa etmedin yazık

ccd6167
23.09.2017, 10:21
Hocalığını savunanlardandım uzunca süredir.

1-Şikeciler maçındaki ndoye değişikliği,
2-başak maçındaki gelen golü göremeyip değişiklik yapmaması,
3-dünkü maçta devre arası Yusuf-onazi değişikliği rakibi kaleye yanaştırmayacağını düşünmemesi!,
4- üstüne bir de castillo varken volkan değişikliği ile adaleti bitirmesi.

Bunları yapabilmek için lisanslı hoca olmaya gerek yok. Ya başka derdin vardır ya da bunamışsındır. Hangi sebeple olursa olsun artık varlığı zarardır.

Bu saatten sonra düşünülen istikrar, zarar verir. Hoca karşısındaki büyük kitle küçümsenemez artık.

Değişim ise heyecan getirir. Bir süre !

Geçen sene kovulmalıydı.

Geçen sene son 7 hafta takımı sabote etti ama millet seneye dedi hep

ccd6167
23.09.2017, 10:28
Allah mesut etsin

Evet yuva kurdun kolay değil

2 senede 16 milyon tl parayla yat villa istediğin kadar

Bizi bitirdin hoca

2senedir hiçbir şey vermedin bize.. Çok şey götürdün

doktor
23.09.2017, 10:32
Bi an önce bas git bu takımdan yeter da verdiğin zararın haddi hesabı yok. Lütfen istifa et kendine saygın oldun

doktor
23.09.2017, 10:44
Çekişmeli maç olurr anlarım 4-3 yenikirsin Alanyaya ama 3-0 dan 4-3 maç vermenin açıklaması yok. Bu işi yeni heyecan temizleryeni hoca ile hedef Türkiye kupası, Avrupa ve gerşeyiyle güzel futbol

BERBATOV61
23.09.2017, 10:44
Belki nikahtan sonra kovarlar :)

doktor
23.09.2017, 10:49
Ersun hoca iyidir kötüdür tartışmıyorum belki bizden sonra hocalığını ortaya koyar başarılı olur. Ama bizimle uyuşmuyor uyuşmadı uyuşmayacak. Yol yakınken yolları ayıralım halen kigin başlarındayız yeni bir heyecan lazım. Yeni hoca ile alacağımız üst üste galibiyetler Ersun hocayı unutturur esamesi okunmaz

doktor
23.09.2017, 10:53
2 yıldır bi ileri bi geri geçen sene 2. Yarıda tam havaya girdik gs maçından sonra kararları ve hataları ile yine sildi aldığı başarılı galibiyetleri. Geçen sene bi ara 4. Cülük konuşulurken bir anda frene bastı adam kararları ile

doktor
23.09.2017, 10:56
2 yıldır hala bişeyleri oturtacaz hala gelişiyoruz ulan bjk de yeniden yapılanmaya gitti adamlar çatır çayır top oynardı yapılanırken bile

turgut kasap
23.09.2017, 10:59
Şu hocanın belli bir kariyeri var diyen arkadaşlara ayar oluyorum hangi kariyer bi izah etseniz mesela mançinin prandellinin hidding,un daha buna benzer birsürü hocanın kariyeri yenaldan aşağıdamı bu adamı hiç bizaman sevemedim sevememde futbol bilgisi fukarası memleketin üçüncü sınıf hocalarından birisi kibir ehli kendinden başkasını beğenmeyen ben herkesten daha iyi biliyorum ayaklarında bilgisiz cahil adamın teki benim oğlum 13 yasında 3 sıfırdan 4/3 maçı vermek için insanın geri zekalı olması gerek diyecek kadar olayı özetliye biliyorsa kimse bana hoca bozuntusunu savunmasını yoksa kalp kırarım geldiği günden beri söylüyorum durum daha vahim bi hal almadan bi an önce gönderilmelidir fantazi yapmaya gerek yok. Yoksa hoca başkanın başını yakacak benden söylemesi hayırlı sabahlar

turgut kasap
23.09.2017, 11:03
2 yıldır hala bişeyleri oturtacaz hala gelişiyoruz ulan bjk de yeniden yapılanmaya gitti adamlar çatır çayır top oynardı yapılanırken bile

Onların hocası bi halttan anlamayan Şenol Güneş bunu unutmamak lazım bizim kişi kariyer sahibi memleketin nezih hocalarından biri olan bulunmaz hint kumaşı Ersun Yanal kardeşim daha gelişmemize bayağı zaman var.

redbul
23.09.2017, 11:26
ersun yanalı göndersinler gram üzülmem ama tutup ta hamza hamzaoğlu gibi ertuğrul sağlam gibi çapsızleri getirirlerse kahrolurum

doktor
23.09.2017, 11:37
Yav hedefimiz yok desinler öle takılıcaz desinler futbolcu yetiştiricez desinler burak sosa kuckayı almasınlar tamam Ersun hoca ile devam etsinler lafım yok. Ama bu kadro Ersun hocanın yeteneklerinin üstünde bir kadro, zaten bu kadronun bir iki tık üstüde kendi kendine şampiyon olur Ersun hocaya gerek yok

redbul
23.09.2017, 11:45
bu saatten sonra yerli hoca gelmesin kaliteli bir yabancı hoca getirsinler

selcuk
23.09.2017, 11:46
bir komplekslerini yenemedin

okay stoper degil

estebana zorlan kontrat uzattin

castillo tukaka

volkan sen karektersizi

kredin zaten tükenmis sayilirdi, git artik

Enaldo61
23.09.2017, 12:38
Istifa!

Fatih Çelik
23.09.2017, 12:43
Yallah fenerbahçeye...

Teoman Karadeniz
23.09.2017, 12:47
''Acaba istifa etti mi?'' diye Twitter profiline bakayım dedim. Etmemiş. Sonra dikkatimi daha enteresan bir şey çekti: son yirmi Tweet'i ölüm ve hastalık üzerineydi. Sanırım sırada ki Tweet de bu doğrultuda olacak: ''Trabzonspor'u kaybettik, Allah rahmet eylesin!''

BERBATOV61
23.09.2017, 12:49
Sabahtan beri tuhaf bir his var böyle tanıdık ama çıkartamıyorum ne olduğunu şimdi maçtan sonra ağlayan bir çocuk gördüm hatırladım. 50 kişilik sınıfta tek Trabzonsporlu olupta yenilgiden sonra okula gitmek istemediğim o günlere geri döndürmüş beni ersun. Allah bildiği gibi etsin

sason
23.09.2017, 12:51
Geçen sezon taraftar baskısı ile giren oyuncuyu değiştirdin ya, hah işte orada bittin.Oradaki hiç bir oyuncu sana duymuyordur o günden beri.Bu futbol cahili taraftarın dediklerine göre bildiklerinden şaşarsan daha toparlayamazsın.

BERBATOV61
23.09.2017, 12:56
Geçen sezon taraftar baskısı ile giren oyuncuyu değiştirdin ya, hah işte orada bittin.Oradaki hiç bir oyuncu sana duymuyordur o günden beri.Bu futbol cahili taraftarın dediklerine göre bildiklerinden şaşarsan daha toparlayamazsın.
bu futbol cahili taraftarın çoğu volkan yerine oyuna onaziyi alır sosayı öne atardı maçıda koparır götürürdü.

ogeday6106
23.09.2017, 13:10
Nimet olarak görüyor kendisini trabzonspor a ...

castillo61
23.09.2017, 14:15
https://media.giphy.com/media/3ov9jVrwEMMgJFtY08/giphy.gif

Numan Yerlikaya
23.09.2017, 14:26
Nasıl teknik direktör olmuş çok şaşırıyorum. İsmail Kartal bile senden daha iyi olabilir

yorumsuz6117
23.09.2017, 14:29
Trabzonspor birilerinin fantezi yaşadığı yer olamaz..

HTC One 801e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

homosapiens
23.09.2017, 14:41
Maçın özetini bile izleyemiyorum, hiçbir haber okumuyorum nasıl bir moral bozukluguysa. Hiçbir açıklama kabul edilemez şu durumda.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pshycologist41
23.09.2017, 15:19
Hocaya da cok yuklenmemek gerek arkadaslar. Adamin akli bu aksamki macta. Simdi "MUTLULUK" boylesine zorlu bir maca cikacakken adam bizim macimi dusunsun yani yapmayin ayiptir.

emrahtuna
23.09.2017, 15:29
istikrardan yanaydım ama dün akşamki rezaletin açıklaması yok..istifa edersin umarım..

Uğur Kalyoncu
23.09.2017, 15:43
Ersun Yanal kayıtsız şartsız destek dedik ama Rize Fener ve Başakşehir maçındaki yapmadığı müdahaleler sebebiyle ben de zaten bitmişti yoksa dün ki facianin Ersunla falan ilgisi yok.. Dün akşamın hiçbir şekilde izahı yok bunu zaten rakip hocadan kabul ediyor..

Fazla konuşacak bir şey de yok buna takatim de yok..

Hoca adayım Riza Calimbaydir ama takımdaki Olcay gibi papazlara değil hakedene formayı verecek bir yabancı hocaya da hayır demem.

Castillo kenarda oturuyor Olcay ve Volkan sahada.Boyle bir adalet yok..

Olcayi da al git Ersun artık yeter..

Murathan
23.09.2017, 15:45
Ersun Yanal kayıtsız şartsız destek dedik ama Rize Fener ve Başakşehir maçındaki yapmadığı müdahaleler sebebiyle ben de zaten bitmişti yoksa dün ki facianin Ersunla falan ilgisi yok.. Dün akşamın hiçbir şekilde izahı yok bunu zaten rakip hocadan kabul ediyor..

Fazla konuşacak bir şey de yok buna takatim de yok..

Hoca adayım Riza Calimbaydir ama takımdaki Olcay gibi papazlara değil hakedene formayı verecek bir yabancı hocaya da hayır demem.

Castillo kenarda oturuyor Olcay ve Volkan sahada.Boyle bir adalet yok..

Olcayi da al git Ersun artık yeter..

gerçekten olcay şahan mı sorun yani gerçekten volkan şen ile olcayı bir mi tutuyorsunuz ?
neyse polemik oluşturmaya gerek yok.
-
ko-vul-ma-lı

Uğur Kalyoncu
23.09.2017, 15:59
gerçekten olcay şahan mı sorun yani gerçekten volkan şen ile olcayı bir mi tutuyorsunuz ?

Bir tutmuyorum tabi ki..

Olcayin mücadelesine profesyonelligine sonsuz saygım var ama yeteneğine yok..

Gol atmasına rağmen Gençler ve Başakşehir maçında oyundan cikmaliydi ama hoca çıkartamadı.. Gerçi Gençlerde çıktı ama geç çıktı.

18 yaşında Abdülkadirin topla bu kadar üretken iken Olcayin sadece koştuğu için 90 dk sahada kalmasını ben kabul etmiyorum.. Dün ve Başakşehir maçında ne yaptı da 90 dk sahada kaldi mesala.

Murathan
23.09.2017, 16:03
Bir tutmuyorum tabi ki..

Olcayin mücadelesine profesyonelligine sonsuz saygım var ama yeteneğine yok..

Gol atmasına rağmen Gençler ve Başakşehir maçında oyundan cikmaliydi ama hoca çıkartamadı.. Gerçi Gençlerde çıktı ama geç çıktı.

18 yaşında Abdülkadirin topla bu kadar üretken iken Olcayin sadece koştuğu için 90 dk sahada kalmasını ben kabul etmiyorum.. Dün ve Başakşehir maçında ne yaptı da 90 dk sahada kaldi mesala.

Olcay 2.yarı bana göre de çıkmalıydı ibb maçında ve bu maçtada (gerçi bu maçta oyuncu tartışmam) ancak ilk yarıda yaptıklarını görmemek haksızlık bence.
Hele hele hocayla beraber git demek gerçekten şaşırdım, bence takıntınız var Olcaya karşı :)